Ve zkratce

Stránka:

 Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny

19.5.20

Česká republika:

„Moje cesta na Tchaj-wan se stává stále reálnější a reálnější. Není možné nadále snášet to, že budeme přistupovat na to, že budeme něčím lokajem,“ prohlásil předseda Senátu Vystrčil. Pokud nátlak Číny bude trvat, povede podle Vystrčila jen ke zhoršení vzájemných vztahů. „Raději bych přivítal nějakou rozumnou možnost domluvy, ale tady se zdá, že to není možné,“ řekl předseda Senátu novinářům.

_____
Hrdinský trpaslík Vystrčil se pěstičkami bije v prsa a je to nesmírně smutný pohled. Svým trapným, nediplomatickým a hloupým gestem se řadí po boku lokálních politiků, kteří odstraňují Koněva, staví pomník vlasovcům a přejmenovávají ulice, aby provokovali Rusko.

Jenže provokovat Čínu je mnohem nebezpečnější. Rusové jsou v podstatě dobromyslní Slované, naši lidé, kteří nám rozumí. Ale Číňan není náš člověk. Má v sobě orientální krutost a žádný soucit. A je jich 5x víc než Rusů. Hňup Vystrčil nejen že zlikvidoval jemnou diplomatickou práci prezidenta Zemana, on skutečně ohrožuje bezpečnost země a to jak po ekonomické, tak po vojenské stránce.

Vypadá to, že tito ubožáci plní úkol pro někoho. To není normální, aby v průběhu několika měsíců tolik trpaslíků spáchalo tolik těžko nenapravitelných diplomatických škod.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/zive-prezident-zeman-se-setkal-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus

19.5.20

Ukrajina:

Více než stovka dětí odnošených náhradními matkami uvízla na Ukrajině, protože jejich biologičtí rodiče z USA a dalších zemí si pro ně nemohou kvůli koronavirové pandemii přijet. O novorozence se proto dočasně starají společnosti, které náhradní mateřství zprostředkovávají. Podle ukrajinských úřadů se před zrušením cestovních zákazů může narodit až tisíc takových dětí.

_______
Nevěděl jsem, že na Ukrajině je legální obchod s dětmi. Co ještě se dá ukrást a vyrabovat z té země?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-nakaza-pa...

Klasifikace: kuriozity,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou

19.5.20

Česká republika:

Policie dopadla autory nápisů, které na hlavních silničních tazích na Svitavsku a Žďársku označovaly hranici mezi Čechy a Moravou. Dva muže nyní trestně stíhá.

„Správce obou komunikací vyčíslil vzniklou škodu za poškození cizí věci na téměř sedm tisíc korun. Oběma tak hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ řekl policejní mluvčí.

______
Jsem pro trest smrti. Takový zločin nelze tolerovat. Jsem také rád, že máme tak skvělou policii, jistě nasadila všechny páky, aby zločince dopadla. A mimochodem, jsem zvědav, kolik dostane Ahmed ve Švédsku (viz předchozí zpráva) za vraždu a uřezání hlavy mladé holce.

Zdroj: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/hranice-policie-morava...

Klasifikace: kuriozity,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky

19.5.20

Švédsko:

Už dávno není Švédsko zemí, která se může chlubit nízkou kriminalitou a vysokou bezpečností. Velký podíl na tom mají imigranti z muslimských zemí, kteří využili toho, že skandinávská země je ochotně přijímala. Naposledy zemí otřásla vražda sedmnáctileté dívky Wilmy Anderssonové, kterou měl zavraždit její bývalý přítel Ahmed Shabaz, který se do Švédska dostal z Iráku. Policie imigranta zadržela poté, co u něj doma našla uříznutou hlavu mladé dívky.

______
Tak tak. Jen pokračujte ve své sebevraždě, milí Švédové. Čím hůře, tím lépe.

Zdroj: https://www.expres.cz/zpravy/migranti-imigrant-irak-svedsko-...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Dodržujete odstup?

18.5.20

Česká republika:

Vláda s účinností ode dne 11. května 2020 od 00.00 hod. nařizuje: (…) pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu deseti osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti, účasti na pohřbu, a zachovávat odstup od jiných osob nejméně 2 metry.

Co se stane, když tenhle idiotismus propojíte s moderními šmírovacími prostředky? Podívejte se na video.

Jářku, bude-li někdo chtít, budete mít co dokazovat. Jak píše D-fens, dalo by se argumentovat tím, že chybělo zavinění. Pokud by se neprokázalo, že jste úmyslně nebo z nedbalosti nedodržel vládou stanovený odstup, nemohlo by se jednat o přestupek. To dělá nedodržení odstupu prakticky nepotrestatelným, protože nelze prokázat, zda se tak stalo zaviněním vaším nebo někoho jiného. Problém je, že o tomhle vám úřady neřeknou a nebudou se tím zabývat, až dokud to sami v obraně neuplatníte.

Zdroj: http://dfens-cz.com/jak-slusni-lide-pachaji-prestupky-ve-vel...

Klasifikace: kuriozity,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent

16.5.20

Česká republika:

„Ten moment, kdy jsem si uvědomil, že se na nás valí vlak v protisměru, byl, když jsem viděl matematický model, který na základě křivek z Itálie a možná už ze Španělska namodeloval, co by to znamenalo v počtu nakažených u nás a kdy dojde ke kolapsu zdravotnictví. Když mi to ten autor prezentoval na ministerstvu vnitra...,“ pravil Hamáček. Spolu s tímto mužem matematický model prezentoval na bezpečnostní radě státu.

Tomáš Kára, profesí kardiolog z brněnské nemocnice u svaté Anny, který se do veřejného povědomí zapsal tamním projektem Mayo kliniky. Mayo je „nezisková“ organizace a americké lékařské výzkumné a vzdělávací centrum v Minnesotě.

„On (Kára) měl docenturu, nevěděli jsme ani odkud. Je to internista, infekční medicínu ani epidemie myslím nikdy nedělal...a oplodňuje ministra Hamáčka,“ pravil prof. Žaloudík

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prasklo-jmeno-...

Klasifikace: kuriozity,politika,zdravi Zprávu vložil/a Pátá Mojžíšova 7:24

Komentářů: 16

 Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU

15.5.20

Evropská unie:

Takřka dokončenému plynovodu Nord Stream 2, jímž bude po dně Baltského moře proudit plyn z Ruska do Německa, v pátek odmítl německý energetický regulátor Bundesnetzagentur udělit výjimku z unijních pravidel. Pro projekt, který nabral výrazné zpoždění a jenž čelí nesouhlasu ze strany Spojených států, je to podle agentury Reuters další rána. Verdikt regulátora totiž znamená další náklady a další zpoždění.

________
Nemám slov. Ubohost, zmrdství, podlost, zbabělost, hloupost se pojí s pomstychtivostí zkorumpovaných politiků napříč Západem.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/nord-stream-2-plyn...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni

15.5.20

Evropská unie:

Už není potřeba váš souhlas. Všechna data o vaší poloze získá evropská unie přímo od mobilních operátorů.

Na Mapách Seznamu jsou jenom příštipkáři - v současné době už se nechalo dobrovolně sledovat 1,2miliónu vystrašených oveček.

Evropská komise se k údajům o vaší poloze dostane úplně jinou cestou.

Samozřejmě GDPR není problém a nějak se přiohne. GDPR je bič jen na ty malé. Sbírání dat je dle slibů jen dočasné - dočasné věci většinou trvají velmi dlouho.

Zdroj: https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/koronavirus-trasovani...

Klasifikace: kuriozity,zdravi,technika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 9

 Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená

14.5.20

Česká republika:

České ženy mají velkou šanci, že již brzy nebudou muset ke svému jménu přidávat příponu -ová. Poslanci z výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj schválili návrh poslance za Piráty Ondřeje Profanta a zmocněnkyně pro lidská práva a poslankyně ANO Heleny Válkové, aby si ženy v Česku mohly vybrat nepřechýlenou formu příjmení.

Změnu poslanci podpořili při projednávání vládního návrhu zákona o matrikách, jménu a příjmení.

______
Piráti a ANO? Hm.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prechylovani-zenska-jmena...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 13

 Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!

14.5.20

USA:

Dokument obsahuje rozhovor s dr. Judy Mikovitsovou, který není příznivý pro mnoho lidí a big pharma sektor. Velice rychle je mazán s oficielním odůvodněním, že obsahuje nepodložené diagnostické rady nebo zavádějící informace o zdraví (viz. Zdroj)

A YouTube spokesperson said the company removes “content that includes medically unsubstantiated diagnostic advice for COVID-19,” which includes the “Plandemic” video. A rep for Facebook said, “Suggesting that wearing a mask can make you sick could lead to imminent harm, so we’re removing the video.”

A Vimeo spokesperson said the company “stands firm in keeping our platform safe from content that spreads harmful and misleading health information. The video in question has been removed by our Trust & Safety team for violating these very policies.”

Twitter responded to The Post by stating that a tweet from Mikovits sharing a different video interview of hers does not violate its COVID-19 policy, but that the company has removed the hashtags #PlagueofCorruption and #PlandemicMovie from its searches and trends sections.

Dokument byl dostupný zde, zde - během 48h odstraněno.

Najdete jej ale zde.

Zajímavé je, že podstatné z řečeného v dokumentu, jsem neviděl rozporováno v rámci mainstreamové dehonestace.

Zveřejněný dokument předchází obsáhlejšímu projektu na kterém se aktuálně pracuje:

https://plandemicmovie.com/

Zdroj: https://www.seattletimes.com/nation-world/facebook-and-other...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a ObcaneCR.cz

Komentářů: 7

 Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil

14.5.20

Slovensko:

Slovenský velvyslanec v Bělorusku Jozef Migaš se 9. května zúčastnil vojenské přehlídky v Minsku pořádané u příležitosti 75. výročí vítězství nad fašismem. „Jsem antifašista a syn partyzána,“ odůvodnil svou účast na přehlídce, která se konala navzdory pandemii koronaviru.

______
Dále je vývoj situace nejasný. Pan Migaš prý sám požádal o uvolnění z funkce, protože svou účast nekonzultoval se slovenským ministerstvem zahraničí. Patrně si uvědomil, jak strašnou chybu udělal. Oslavovat vítězství nad fašismem je dnes přinejmenším nekorektní a společensky nepřijatelné. Ještě se za to přímo nezavírá, ale diplomatická ostuda už z toho je.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/slovensky-ve...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Sankce a vězení za zpochybňování karantény

13.5.20

Bolivie:

V Bolívii vstoupila v platnost nová sankce za zpochybňování karantény, 'šíření nejistoty' a 'ohrožování zdravotní bezpečnosti' s ohledem na lavinově šířící se videa a publikace sociálních sítí, jež upozorňují na neustálé podvody a manipulace za účelem ospravedlnění drakonických opatření. Prý se to netýká novinářů, jež budou 'regulováni' jinou normativou snad v naději, že se tím zmírní jejich kritika režimu. Tato opatření se týkají nejen těch, jež vytvářejí, ale i pouze sdílejí publikace ostatních uživatelů, což je případ mnoha lidí dnes.

V posledních dnech došlo doslova k výbuchu nespokojenosti a nesouhlasu s karanténou zejména poté, co na podvod začali upozorňovat i významné osobnosti a bylo poukázáno na účinnost alternatvních postupů, kdy i dlouhodobí skeptici začínají měnit názor. Po nesouhlasu presidentů USA, Mexika či Brazílie se objevilo svědectní z Tanzanie, kdy president John Magufuli poukázal na 'závadnost' testů na koronavirus, kdy nejen testovaní lidé a zvířata měli pozitivní výsledky, ale dokonce i různé druhy ovoce, dřevo či motorový olej. "Toto musí být dílo lidí s velkým množstvím peněz", poukázal.

Již na základě dosavadních opatření bylo mnoho lidí uvězněno či pokutováno typicky za řízení bez povolenky, nebo za nedovolené vycházení, definované číslem OP, kdy každý má přidělen jeden den v týdnu od 6-12 hodin na nakoupení potravin, kromě víkendů, kdy platí úplný zákaz vycházení. Pouze lidé ve věku 18-65 let mohou vycházet. Veškerá doprava je pozastavena a není možné se nikam dostat.

Trestní sazba za zpochybňování karentény je až 10 let vězení, proti tvz. 'digitálním bojovníkům', jež šíří opačné názory a informace, než jaké mají úřady. Již bylo údajně 68 lidí zadrženo, z nichž 37 vykonává trest po zkráceném řízení, během kterého prý nejsou ověřována obvinění obžaloby, ale stačí pouze tvrzení.

Zdroj: https://es-us.noticias.yahoo.com/decreto-penaliza-informaci%...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a siky

Komentářů: 6

 Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů

13.5.20

Česká republika:

Agent Babiš a americký ministr zahraničí Mike Pompeo podepsali deklaraci o 5G sítích…ochránit sítě před narušením a manipulací a zajistit v nich ochranu soukromí a práv občanů…proces výběru důvěryhodných dodavatelů nepřispěje jen k národní bezpečnosti

Rudolf Hruboň v Národních Novinách však chápe tu „důvěryhodnost“:

Představitelé naší zahraniční politiky se zejména v poslední době často ohánějí hesly o tom, že jsme samostatná země, která si nenechá zasahovat do našich vnitřních záležitostí. Ale je evidentní, že záleží, kdo údajně chce do našich záležitostí zasahovat a kdo už do nich aktivně zasahuje. To, že cizí stát získá přístup a vliv na rozhodování o našich strategických investicích se vůbec neshoduje s proklamovanou samostatností naší země. Navíc lze očekávat, že tyto technologie budou pod dohledem americké strany prošpikovány jejich špionážními prostředky…"

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Co-dal-v-oblas...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Pátá Mojžíšova 7:24

Komentářů: 0

 Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru

11.5.20

USA:

Elon Musk říká, že Tesla možná opustí Kalifornii kvůli restrikcím a omezením zavedeným v důsledku koronaviru, které mu neumožňují v současnosti produkovat jeho spásu lidstva - elektroauta.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/elon-musk-tesla-to-leave-cal...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a coinageboy

Komentářů: 6

 Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru

11.5.20

Británie:

Ze 441 hospitalizovaných s diagnozou covid-19 bylo jen 5 % kuřáků. Ale u těch, kteří nakonec hospitalizováni jsou, je 50 % šance, že zemřou, proti 35 % šanci u nekuřáků.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-8306781/Researchers...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 V Německu protestují proti šíření paniky

10.5.20

Německo:

Tisíce lidí vyrazily v průběhu víkendu do ulic několika velkých německých měst. Protestovaly proti opatřením, které tamní vláda vydala v reakci na šíření koronaviru. Média píší o shromážděních v Berlíně, Mnichově, Stuttgartu a dalších městech. Zasahovat musela v několika případech i policie. Průzkumy nicméně naznačují, že nařízení dál podporují dvě třetiny Němců.

______
Nějak se jim to začíná bortit. Nejen, že chybějí mrtví, chybějí už i vystrašenci a to tak moc, že CBS musela najmout kompars, když chtěli natočit, jak se lidi nechávají testovat.

Článek je celý srandovní, autoři nezapomněli na pravicové extrémisty, kteří se samozřejmě zúčastňují demonstrací a tím jim dodávají "punc extrémismu", v článku se vyskytuje výraz pravicový extrémista a odvozeniny čtyřikrát v různých odstavcích. Slušná práce.

Je hezké, že u nás nikdo nedemonstruje a všichni stojíme vystrašeni a s ohnutými hřbety.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-demonstrace-o...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Apel čtyř kardinálů a sedmi biskupů na celou Církev a svět k nejtěžší krizi, která hrozí zničením křesťanské civilizace

9.5.20

Neurčeno:

...Máme důvod si myslet – a to na základě oficiálních údajů o epidemii ve vztahu k počtu případů úmrtí – že existují síly, které mají zájem na tom, vyvolat ve společnosti paniku. Tímto způsobem chtějí prosadit trvalé formy nepřijatelného omezování svobod a s tím spojené kontroly osob a sledování každého jejich pohybu. Tyto neliberální pokusy řízení jsou znepokojujícím úvodem do vytvoření světové vlády, která se vymyká jakékoliv kontrole...

_______
Má to sice náboženský podtext, ale když to skousnete, je tam mnoho pravd, dobře volená slova a přesné postřehy týkající se současné situace.

Zdroj: https://pokani.cz/apel-na-cirkev-a-svet/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9

  CBS přistižena při falšování reportáže o testování na korona virus

9.5.20

USA:

Televizní stanice CBS, jedna z předních amerických mainstreamových médií, byla přistižena při vytváření falešných zpráv.

Chtěli natočit reportáž o tom, jak se lidé testují na Covid-19, ale bylo málo skutečných zájemců, tak tam poslali kompars.

Otázkou je, kdo za tím stojí...

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=3BUBTtUTOII

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a coinageboy

Komentářů: 1

 Pandemie v Itálii nebyla tak vážná, jak se nám snaží nalhat média

8.5.20

Itálie:

Pravda je vidět mezi řádky.

Ruská polní nemocnice přijala 93 pacientů a z toho se 62 uzdravilo. Přitom měla kapacitu 142 lůžek.

Ptám se, kde je to obrovské množství nakažených v Itálii, o kterém nás informovala média? Dokonce se psaly srdceryvné příběhy, že pro starší pacienty není místo. Nabízí se otázka proč pacienty nepřesunuli do ruské nemocnice?

Jedno z logických vysvětlení je, že celá mediální bublina o epidemii byla uměle vytvořena. A tady přinesl oficiální mainstreamový denník idnes naprosto jasný a nezpochybnitelný důkaz.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-zdravotnici-arm...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 10

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 16 čtenářů částkou 3 732 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa03.12.20 10:51 USA 2

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 6

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
26,40 Kč
Libra
29,17 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,38 Kč
100 japonských jenů
20,86 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,90 Kč
100 maď. forintů
7,34 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 006,15 Kč
1 unce stříbra
523,46 Kč
Bitcoin
415 340,60 Kč

Poslední aktualizace: 3.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 37 565 666