Ve zkratce

Stránka:
[Nový]

 „Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování

16.1.22

Evropská unie:

Tisícovky lidí v sobotu protestovaly v ulicích Vídně proti všeobecnému povinnému očkování proti covidu-19, které chce od února zavést rakouská vláda. Davy vyzývaly k její demisi, informuje agentura Reuters. Mnoho lidí demonstrovalo proti přísným restrikcím také v italských městech či v německém Freiburgu.

V Miláně svolal demonstraci proti očkování politik Gianluigi Paragone z protestního hnutí Italexit. Pozván byl i francouzský virolog Luc Montagnier, který v roce 2008 dostal Nobelovu cenu za lékařství a díky odmítání vakcín proti covidu-19 je miláčkem odmítačů očkování. „Ruce pryč od dětí,“ provolávali mimo jiné demonstranti v Miláně. Protestu se zúčastnili i policisté a vojáci, kteří byli propuštěni ze služby kvůli odmítání očkování. To je od minulé soboty povinné pro všechny Italy starší 50 let.

Zdroj: https://echo24.cz/a/iRA2B/pryc-s-ockovacimi-nacky-tisice-lid...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0
[Nový]

 Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce

15.1.22

Česká republika:

Naštěstí jsou mezi lékaři i tací, kteří stále používají rozum a nemají vymytý mozek komerční injekční propagandou.

Kardioložka kritizuje jak politiky, kteří vyloučili jakoukoliv odbornou diskusi, tak i prezidenta České lékařské komory Kubka za naprosto tendenční názory.

Někdy se myokarditida může rozvíjet skrytě a projeví se třeba až za 10 let infarktem myokardu. Mladí lidé ve věku kolem 40 let mohou přicházet se srdečním selháním ve větším rozsahu než kdy dříve.

Celá vyhláška nedává smysl a je celá špatně. Píchání experimentální látky nikoho nechrání.

Zdroj: https://zivotvcesku.cz/kardiolozka-jana-gandalovicova-kritiz...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!

14.1.22

USA:

Pokud Rusko rozmístí své vojsko v Latinské Americe, USA na to rázně zareagují, řekl novinářům poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost Jake Sullivan.

"Pokud se Rusko vydá tímto směrem, budeme toto řešit rozhodným způsobem," řekl Sullivan na brífinku v Bílém domě po třech setkáních Západu s Ruskem v Evropě.

"Věříme, že diplomacie a diplomatické porozumění, kterého lze dosáhnout mezi USA, našimi evropskými spojenci a partnery a Ruskem, může zvýšit stabilitu v Evropě, že existuje prostor pro pokrok v otázkách, jako jsou rakety a vojenská cvičení..., snižování rizik a zvládání konfliktů," řekl Sullivan na briefingu v Bílém domě.

______
Ruské armádní síly vyhlásily nečekanou pohotovost (VIDEO)
Rusko zahájilo nečekanou kontrolu bojové připravenosti vojsk Východního vojenského okruhu (VVO), při níž bude zvláštní pozornost věnována možnosti operačního přesunu jednotek.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1642107290

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?

13.1.22

Česká republika:

Čeští zemědělci se chystají na cíle evropského Green Dealu, do toho bojují s následky pandemie covidu a také s drastickým skokovým nárůstem ceny hnojiv o stovky procent. „Je ale třeba říct, že cílů Green Dealu má být dosaženo už za osm let a dosud chybí plán, jak se na jejich plnění budou podílet jednotlivé členské státy,“ říká prezident Agrární komory ČR Jan Doležal.

Pokud nedojde v krátké době ke změně a zemědělci skutečně chovy omezí či zavřou, zvýší se dovozy ze zahraničí. Zákazníci poté najdou na pultech kvalitních českých potravin ještě méně než nyní a při omezení produkce za hranicemi budou vystaveni skokovému zdražení, jak jsme to mnohokrát zažili u některých druhů ovoce nebo zeleniny. Green Deal neboli Zelená dohoda pro Evropu počítá nejen s omezením větších chovů zvířat, ale také chce sledovat emisní stopu produkce a výhledově počítá s uvalením speciální daně na maso ve výši až deseti eur na kilogram masa.....(dále v rozhovoru).

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ceske-maso-z...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 15

 NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!

12.1.22

Neurčeno:

Na bruselské schůzce se postoj NATO nezměnil: třetí země nebudou rozhodovat o tom, kdo se k bloku může připojit a kdo ne. Mezi hlavní požadavky Moskvy patřily záruky, že Ukrajina a Gruzie nevstoupí do NATO.

"Všichni členové se shodují na klíčové zásadě, že každý stát má právo zvolit si svou vlastní cestu... Spojenci se také shodují, že pouze Ukrajina a 30 spojenců NATO může rozhodnout, kdy bude Ukrajina připravena stát se členem NATO," řekl Stoltenberg.

Náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov, který vede ruskou delegaci, po jednání v Ženevě znovu prohlásil, že Rusko nesouhlasí s posunem NATO na východ.
Podle něj Moskva alianci nedůvěřuje a trvá spíše na "železných, právně závazných zárukách" než na slibech, že Ukrajina ani Gruzie do bloku nevstoupí. Diplomat to označil za záležitost ruské národní bezpečnosti.

Prezident Vladimir Putin opakovaně prohlásil, že Rusko potřebuje "přesně takové právní a legální záruky", protože Západ nedodržel závazky, které na sebe vzal slovy.

Zdroj: https://news.mail.ru/politics/49574129/?frommail=1

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 11

 Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády

12.1.22

USA:

"Ivermektin (identifikovaný jako "léčivý" v dubnu 2020) působí ve všech fázích nemoci, protože inhibuje replikaci viru a moduluje imunitní odpověď."

Originál:

"Ivermectin (identified as curative in April 2020) works throughout all phases of illness because it both inhibits viral replication and modulates the immune response."

Zdroj: https://www.zerohedge.com/covid-19/hidden-military-documents...

Klasifikace: politika,zdravi,krimi,nabozenstvi Zprávu vložil/a zvedavy11

Komentářů: 5

 Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení

11.1.22

Česká republika:

Policisty, kteří v minulých dnech vystoupili na demonstracích proti povinnému očkování proti covidu, čeká kárné řízení. Vystupování a komentáře policistů na akcích pořádaných hnutím Chcípl PES je podle policejního prezidia nepřípustné.

Policie zahájí řízení s policisty, kteří vystupovali na akcích uspořádaných na protest proti povinnému očkování. „Jednání policistů vystupujících na shromáždění politického hnutí považujeme za důvod pro zahájení řízení ve věcech služebního poměru.

_______
Ano, dalo se to čekat. Obdivuji statečnost těch mužů a těm trpaslíkům, kteří je budou trestat, vzkazuji hlupáci, příště budete na řadě vy.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/policie-policiste-rizeni-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!

11.1.22

Česká republika:

Fialova vláda navrhuje dramatické zpřísnění krizového zákona. Pokuty za porušení zákona se podle novely, kterou vláda předkládá v prvním čtení na nejbližší schůzi sněmovny v úterý 11. ledna, zvýší pro fyzické osoby až na 50 000 Kč a pro podnikatele až na 3 000 000 Kč.

Proti schvalování novely Krizového zákona v úterý 11. ledna od 15 hodin před poslaneckou sněmovnou na Malostranském náměstí v Praze demonstrovalo Hnutí Chcípl PES spolu s dvacítkou dalších iniciativ spolků a politických stran aby přijetí této totalitní normy zabránilo.

P.S.- se obávám, že páni poslanci to mají už dávno rozhodnuté. Do Great Reset jim plebs přece kecat nebude.

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/fialova-vlada-navrhuje-p...

Klasifikace: politika,zdravi,pravo,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním

11.1.22

Austrálie:

Tenista Nikoloz Basilašvili z Gruzie musel kvůli potížím s dýcháním přerušit zápas na Australian Open, když si sahal na hrudník. 

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/gruzinsky-tenista-nahle-...

Klasifikace: sport,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana

11.1.22

Česká republika:

Po vyjádření přání Maďarům, aby se zbavili ve volbách premiéra Viktora Orbána, předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová si v jeho kritice přisadila. Upozornila, že vyjádřením solidarity kazachstánskému prezidentu Kasymu-Žomartu Tokajevovi Orbán fakticky podpořil střílení lidí. Do premiéra se pustil i šéf české diplomacie Jan Lipavský.

_______
Sněhová koule hnusu a destrukce začíná na sebe nabalovat další vrstvy. Tahleta vláda zmrdů, kterou v podstatě dosadil Ústavní soud svým idiotským rozhodnutím krátce před volbami, nám způsobí ještě hodně bolehlavu. 

Pane Orbane, prosím, omluvte je. Jsou příliš to trpaslíci. A nemají podporu většiny slušných lidí.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/viktor-orban-marketa-peka...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy

9.1.22

Česká republika:

Zdroj: https://www.facebook.com/covidovezpovedi/videos/mezioborov%C...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu

7.1.22

Česká republika:

Takže i když bude mít někdo pozitivní test tak bude muset jít do práce hákovat a tam nakazit všechny kolem. Jak se člověk s pozitivním testem do práce dostane? MHD? A nebo bude muset trvale zůstat v práci - pracovní karanténa?

A k čemu potom jsou ty testy? Stává se z toho jen zbytečná buzerace lidí!

Mě zajímá jak to chce dělat člověk s rýmou když bude muset nosit náhubek v práci? Stejně bude muset často smrkat mimo náhubek a ty viry rozšíří.

A nebo ty testy vlastně nic netestují a označují zdravé lidi za nemocné?

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-do-prace-i-s-...

Klasifikace: kuriozity,ekonomika,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 6

 WHO si na Facebooku naběhla na vidle

6.1.22

Neurčeno:

23. listopadu 2021 zveřejnila WHO na Facebooku příspěvek s tvrzením, že vedlejší účinky vakcín jsou mírné. Ze 45 000 komentářů, které obdrželi – to byste nikdy neuhodli – všechny negativní.

Zde je příspěvek WHO na Facebooku z 23. listopadu 2021:

Zde je několik komentářů: 

 

Gerald Rogers (883 lajků) Takhle vypadá propaganda… a podívejte se na
Takhle vypadá propaganda… a podívejte se na 8 500 komentářů lidí, kteří sdílejí příběh za příběhem o vážných až smrtících vedlejších účincích! Na jeden příspěvek zatím reagovalo 8 500 lidí a sotva jediný komentář je pochvalný.

Světová zdravotnická organizace nepodporuje „zdraví“. Ani CDC, vláda nebo většina systémů zdravotní péče.

Nicole De Graff (6 000 lajků; 177 odpovědí) Dlouhodobé poškození srdce, paralýza, krevní sraženiny a smrt nejsou mírné. Kéž Bůh přivede rychlou spravedlnost pro pachatele tohoto zla.

Leona Burton (7 100 lajků; 558 odpovědí) Lidé promluvili a nejsou šťastní.Doufám, že tyto společnosti neutrácejí své zisky? Zanedlouho vidím velké obrovské žaloby!

Atd.

Zdroj: https://www.globalresearch.ca/gaslighting-from-who/5766408

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Viník obrovského kalifornského požáru jmenován. A ne, není to globální oteplování

6.1.22

USA:

Požár Dixie, který loni zuřil přes tři měsíce a zničil 1300 staveb, začal, když po kontaktu se stromem zajiskřily elektrické rozvody státního podniku PG&E, potvrdil státní hasičský úřad.

Vyšetřování Cal Fire, dokončené v úterý, potvrdilo, že PG&E byla zodpovědná za druhý největší požár v historii Kalifornie. Kromě spálení 963 309 akrů půdy požár zapálil celkem 1 329 budov, poškodil 95 dalších a téměř srovnal se zemí město Greenville, historickou komunitu pocházející z doby zlaté horečky.

PG&E byl také shledán odpovědným za největší požár v historii Kalifornie, Camp Fire v roce 2018, který téměř zničil město Paradise, zabil 85 lidí a zničil 18 800 staveb. Energetická společnost se přiznala k 84 trestným činům neúmyslného zabití a jednomu protiprávnímu způsobení požáru poté, co byla předvedena k soudu v okrese Butte a následně v roce 2019 vyhlásila bankrot.

Zdroj: https://www.rt.com/news/545258-pge-responsible-dixie-fire-ca...

Klasifikace: kuriozity,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Vakcinační voodo - po každém očkování prudce naskočí úmrtnost "neočkovaných"

6.1.22

Británie:

Takhle se čaruje se statistikou:

Kdo zemře krátce po očkování první dávkou, objeví se v datech jako necovidové úmrtí u neočkovaného. Statut očkovaného totiž vrchnost uděluje až 14 dnů po druhé dávce. Musíte se jí ale dožít. Kdyby první dávka vakcíny vedla k velkému množství úmrtí, vypadala by data přesně takto: Krátce po očkovací vlně v dané věkové kohortě by vyskočila necovidová mortalita u skupiny, která je klasifikována jako neočkovaní.

Zdroj: https://smis-lab.cz/2022/01/01/vakcinacni-voodoo/

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 2

 Dezinformátoři a antivaxeři opět proti ČT?

6.1.22

Británie:

Česká televize, soustavně čelící útokům různých konspirátorů, hoaxerů, dezinformátorů a antivaxerů ohledně "objektivnosti" jejího "zpravodajství", musí být natolik obezřelá a profesionální, aby se k divákům dostávaly pouze pravdivé informace. A ten boj není jednoduchý. Ostatně posuďte sami: 

  • "Dezinformátor" Boris Johnson říká: "...90% všech hospitalizovaných osob na britských JIP jsou lidé, kteří nedostali 3. posilovací dávku (booster)". Tedy očkovaní lidé
  • Naštěstí tuto "dezinformaci" uvádí na pravou míru komentátor ČT, který počtpravdě říká: "...Johnson všechny vyzývá, aby šli na 3. posilující dávku z toho důvodu, že na JIP podle něj je až 90% lidí, kteří nejsou očkovaní..."!!! (Minuta 2:40 a dál pořadu).

Tak to fakt nemá chybu. 

Zdroj:

https://www.thesun.co.uk/health/17166997/boris-johnson-reveals-covid-patients-icus-boosters/

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/222411000370105/

 

Klasifikace: kuriozity,politika,zdravi Zprávu vložil/a Zorro

Komentářů: 3

 Marta Kubišová - peklo po 3. dávce

6.1.22

Česká republika:

Zpěvačka a signatářka Charty 77 Marta Kubišová (77) má za sebou Vánoce, které poznamenaly bolesti a strach. Podle jejích slov za špatným zdravotním stavem stálo to, že na třetí očkovací dávku proti covidu šla nachlazená. "Šla jsem na očkování a bylo to peklo. Dvě dávky byly v pořádku, po třetí dávce jsem neudržela ani tužku."

Přiznala, že má rozhozené spaní, bolí jí hlava i oči a znovu dostala antibiotika. Už tehdy měla podezření, že její špatný zdravotní stav souvisí s tím, že šla na třetí očkovací dávku, aniž by byla v dobré fyzické kondici.

"Byl to důsledek třetí vakcíny. Měla jsem před očkováním nějakou chřipku, na to jsem lékaře upozornila. V pátek jsem dostala výzvu, že v pondělí se mám dostavit na třetí vakcinaci. Raději jsme zašla ještě na ORL a doktorovi jsem říkala, že mám na krku naběhlé a bolestivé mízní uzliny a že se necítím dobře. On mě prohmatal a prosvítil a řekl mi, že by na očkování šel. Tak jsem v pondělí šla na očkování a od té doby jsem měla peklo."

Zdroj: https://zivotvcesku.cz/peklo-po-treti-davce-marta-kubisova-p...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Neočkovaní nedokončí zdravotnickou školu. Nesmí na praxi

5.1.22

Česká republika:

Studenti středních zdravotnických škol a vyšších odborných škol, kteří se do března nenaočkují proti koronaviru, budou muset nejspíš přerušit či ukončit studium. Důvodem je vyhláška přijatá ještě minulou vládou, která jim nařizuje povinné očkování, aby mohli chodit na odbornou praxi do zdravotnických či sociálních zařízení.

_______
Vládní kovidový teror dosahuje netušených hloubek. Kam se hrabali komunisté.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zdravotni-skoly-ockovani-...

Klasifikace: kuriozity,krimi,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 53 čtenářů částkou 14 305 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

WHO si na Facebooku naběhla na vidle06.01.22 20:59 Neurčeno 0

Viník obrovského kalifornského požáru jmenován. A ne, není to globální oteplování06.01.22 17:43 USA 1

Vakcinační voodo - po každém očkování prudce naskočí úmrtnost "neočkovaných"06.01.22 15:07 Británie 2

Dezinformátoři a antivaxeři opět proti ČT?06.01.22 12:52 Británie 3

Marta Kubišová - peklo po 3. dávce06.01.22 09:20 Česká republika 4

Neočkovaní nedokončí zdravotnickou školu. Nesmí na praxi05.01.22 21:15 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
24,52 Kč
Libra
29,38 Kč
Kanadský dolar
17,13 Kč
Australský dolar
15,48 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
18,77 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,40 Kč
100 maď. forintů
6,88 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,16 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 067,16 Kč
1 unce stříbra
494,36 Kč
Bitcoin
917 766,29 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 41 279 993