Ve zkratce

Stránka:

 Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun

25.3.20

Česká republika:

Praha Rozpočet ministerstva obrany se letos kvůli úsporám spojeným s bojem proti novému typu koronaviru sníží o 2,9 miliardy korun. Obrana měla letos hospodařit se 75,5 miliardy korun. Podle ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) jde o maximální možnou podporu státu ze strany ministerstva. Úspory se nemají týkat klíčových vyzbrojovacích projektů. Odsunut bude třeba nákup malého letadla či splátky za letadla CASA. ČTK to v úterý sdělil mluvčí ministerstva Jan Pejšek.

P.S. - ono by se dalo v této pro nás těžké situaci uspořit ještě víc, kdyby se samozřejmě chtělo. Například odřeknutím nákupu amerických (ne)kvalitních vrtulníků, které pro boj s virusem nejsou vůbec potřeba.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/ministerstvo-obra...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Evropská unie vojensky podporuje Turecko

24.3.20

Evropská unie:

Tři ze čtyř obrněných transportérů, které turecká armáda použila na prorážení řeckého plotu, platí EU. Řecký magazín Defencereview.gr přinesl skandální odhalení. I přes několik týdnů trvající útoky turecké armády na řeckou hranici, EU nadále proplácí Turecku nákup vojenské techniky. Kontrakt na dodávku 57 obrněných transportérů ATES (na obrázku), jejichž nákup je ze 75% financován dotacemi z EU, nadále pokračuje.

Prvních 20 vozidel bylo dodáno na jaře 2019. Dalších 27 převzala turecká armáda loni v prosinci. Během letošní migrační krize vyvolané tureckou vládou bylo dokončeno posledních 10 vozidel. Včera byly odeslány turecké armádě. 

Firmy platby z Bruselu obdržely v době, kdy turecká armáda útočila na řecké pohraničníky s cílem prorazit migrantům cestu do EU. Řecký magazín situaci popsal tak, že 3 ze 4 obrněných transportérů, které turecká armáda použila při prolamování děr v plotě chránícím vnější hranici EU, zaplatila EU.

Mudr. Ivan David, europoslanec: v Evropském parlamentu jsem třikrát navrhoval okamžité zastavení všech plateb z rozpočtu EU Turecku. Poprvé při tureckém útoku na kurdskou provincii Rojava v severní Sýrii loni v listopadu. Podruhé při projednávání nelegální blokády Kypru, který je členem EU. V jeho teritoriálních vodách turecké vojenské námořnictvo prohledávalo lodi plující na ostrov. V obou případech byl můj návrh většinou lidoveckých, socialistických, zelených a Renew europoslanců odmítnut.

Zdroj: http://www.nwoo.org/2020/03/24/evropska-unie-vojensky-podpor...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 V USA začala ekonomická krize

24.3.20

USA:

Americká ekonomika ukončila mnohaleté období nárůstu a vstoupila do recese, oznámili v Bank of America. O nevyhnutelné velké krizi promluvily také dvě další přední finanční instituce, Goldman Sachs a Morgan Stanley.

V Bank of America (BofA) očekávají, že to bude jedna z největších krizí v dějinách. HDP se sníží o 12 % již v druhém čtvrtletí, což je rekord od dob druhé světové války. Hlavní příčiny spočívají v pádu podnikatelských aktivit a poklesu spotřebitelských výdajů kvůli koronaviru.

„Oficiálně prohlašujeme, že americká ekonomika vstoupila do recese a připojila se ke zbytku světa,“ praví se ve zprávě připravené analytiky v čele s přední ekonomkou Bank of America Michelle Meyer.

Podle jejího názoru „hluboký pád již začal“, protože koronavirus zasáhl prakticky všechna odvětví.

Následkem bude nevyhnutelný růst nezaměstnanosti a snížení příjmů obyvatelstva. Během celého druhého čtvrtletí přijde každý měsíc o práci jeden milion Američanů. Nezaměstnaných bude 3,5 milionu lidí. Nejvíc se to dotkne zábavního odvětví, dopravy, hotelů a maloobchodu.

„Je to důsledek pádu ekonomické aktivity: vnější šok nutí spotřebitele utrácet méně peněz, podniky mají nižší zisky a propouštějí zaměstnance,“ vysvětlil Chris Rupkey, hlavní finanční ekonom MUFG Union Bank.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/nazory/2020032311697734-bank-of-a...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte

23.3.20

Německo:

Jak vysvětlilt Afričanovi, který nerozumí německy, že není toaletní papír? Nebo že musí kvůli koronaviru dodržovat rozestupy?

Jak to má pochopit Afričan, který možná zaplatil velkou částku pašerákům, kteří mu nahovořili, že Německo je zemí mléka a strdí, kde létají peční holubi do huby?

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=GUKdYiq1AUY&feature=emb_logo

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Protesty proti omezením kvůli koronaviru v Paříži

23.3.20

Francie:

Příčinou nepokojů byly místní volby, které se prezident Makron rozhodl uspořádat navzdory epidemii koronaviru, která vedla k uzavření škol a univerzit, pozastavení významných sportovních událostí a omezení veřejné dopravy.

Protesty proti Macronovi přerostly k odporu proti vládním omezením, zavedeným kvůli epidemii koronaviru.

Migrantské čtvrti v Paříži jsou jako Papinův hrnec před výbuchem.

“Vůbec to nechápou. Někteří dokonce říkají, že tento virus je bajka bílých, která je má přinutit opustit ulici,“ řekl listu Le Temps policista, hlídající lékarnou v migrantské čtvrti Seine-Saint-Denis.

V čtvrti Seine-et-Marne na severu Paříže si drogoví dealeři si oblékli ochanné masky a jiné lékařské vybavení, chodí ulicemi a prodávají drogy. Dokonce prý natáčejí video pro sociální média, že prodávají drogy bez ohledu na karanténu.

Francie k dnešnímu dni hlásí 16 tisíc nakažených a 674 obětí koronaviru.

Zdroj: https://www.arfa.cz/pariz-imigrantske-ctvrte-se-bouri-korona...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Stát zakázal výrobu dezinfekce Martinu Žufánkovi

23.3.20

Česká republika:

Stát zakázal výrobu dezinfekce, do které se na vlastní pěst pustil lihovarník Martin Žufánek. Stát opět dokázal, že represivní složky fungují mnohem rychleji než ty, co nám mají pomáhat.

Celní úřad zakázal Žufánkovi výrobu dezinfekce. Známý výrobce lihovin přesedlal z ginu na dezinfekci a první várky nedostatkového zboží umíchal pro sebe a své zaměstnance. Další pak pro domovy důchodců, na obecní úřady nebo umělcům pořádajícím online představení pro lidi v karanténě. To všechno zdarma. Zájem byl obrovský, ale dnes zasáhl úřad a všemu je konec.

A vládní prohřešky: prvním jejich neodpustitelným prohřeškem bylo nechráněné zdravotnictví. Lidé v přední linii, jak jim ministři rádi říkají, ale dělají pro ně naprosté minimum a nechali je tři týdny pečovat o nakažené s doslova holýma rukama. Tím druhým bylo zakleknutí na soukromé laboratoře, kterým stát odepřel možnost testovat.

P.S. - byrokrati vládnou a my dole trpíme.

Zdroj: https://www.reflex.cz/clanek/komentare/100373/zakleknout-na-...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Rusko a Kuba posílají do Itálie své lékaře

22.3.20

Rusko:

Rusko posílá do Itálie stovku vojenských epidemiologů a virologů, uvedlo v neděli ruské ministerstvo obrany. Dopraví je tam devět nákladních letadel Il-76, tři už odletěla, uvedla agentura TASS.

Do Itálie míří také 52 kubánských lékařů, kteří už bojovali s cholerou na Haiti a s ebolou v západní Africe.

______
Schválně jsem sledoval celé hlavní zprávy na ČT1. A hádejte co. Ano, správně. Ani pípnutí.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/rusko-v...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Blokování čínské pomoci Itálii v Praze

22.3.20

Česká republika:

Česká republika se rozhodla vrátit 101 600 lékařských masek darovaných Čínskou lidovou republikou odesílateli.

Praha se tak připojuje k seznamu evropských zemí, které reagovaly na tlak Washingtonu, aby se bránily čínské pomoci všude kde to je možné.

Čína nemá v úmyslu se vzdát a uvedla, že pomůže 82 zemím čelit COVID-19.
Washington nadále odvádí pozornost od chátrajícího stavu amerického systému zdravotní péče tím, že obviňuje Čínu, že je zodpovědná za pandemii COVID-19 a dívá se negativním pohledem na čínskou aktivitu po celém světě.

Souboj Titánů pokračuje. Vlivné čínské médium dnes zdůraznilo, že bylo nevyhnutelné, aby se média dvou zemích střetla a doufáme, že jejich představitelé zachovají chladnou hlavu.

Zdroj: https://reseauinternational.net/blocage-de-laide-chinoise-de...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Chmelár o prohlášení Stoltenberga: Je to šílené a nepříčetné

21.3.20

Slovensko:

Slovenský politický a mediální analytik, publicista a občanský aktivista Eduard Chmelár na své facebookové stránce reagoval na prohlášení generálního tajemníka severoatlantické aliance Jense Stoltenberga, že NATO žádá od členů 'plnění závazků ' ke zvýšení vojenských výdajů na 2 procenta HDP i v době pandemie koronaviru.

„V situaci, kdy světová ekonomika a všechny složky společnosti od podnikatelů a zaměstnanců přes nemocnice a školy, až po divadla nebo sportovní kluby bojují o přežití, nějaký fanatik zvolal, že nejdůležitější je v tuto chvíli je vyzbrojování i za cenu lidských životů,“ píše analytik.

„Mentalita těchto lidí vůbec není schopna pochopit, že naopak budeme muset drasticky snížit vyzbrojování, abychom se mohli vyrovnat s důsledky pandemie (protože to nebyla poslední), klimatické krize, sociálních problémů. Potřebujeme kompetentní lidi, kteří se dokážou postavit šílencům, kteří vedou náš svět do propasti,” okomentoval Chmelár.

P.S. - krásně to navazuje na zde zveřejněný článek - ,,Společné prohlášení V4 a Německa''.  EU a NATO mimo realitu a na lidi totálně s....!

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/slovensko/2020032011687038-chmela...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Pracující rodiče se hroutí z množství domácích úkolů svých školáků

20.3.20

Česká republika:

Být na home office ve většině případů znamená, věnovat se osm hodin denně svému zaměstnání. U rodičů ale nyní nastala zcela jiná situace. Kromě svého zaměstnání by měli zvládnout i vyučování svých dětí a obstarat i jejich stravování. Po pouhém jednom týdnu jsou tak mnozí rodiče na pokraji sil. Bohužel mnozí učitelé jim to neulehčují.

Pro rodiče je současný stav velmi problematický. Zatímco někteří z nich bojují s přemírou úkolů, které děti od svých učitelů dostávají, jiní neví, jak dětem správně vysvětlit novou látku, dalším pak chybí od učitelů jakákoliv zpětná vazba či pochopení proto, že u žáků ZŠ není stále samozřejmostí, že má každé dítě svůj počítač, zvlášť v rodinách s větším počtem školáků.

Jako problém to dnes vnímají i samotní učitelé.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/pracuji...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 4

 Všímáte si, jak rychle nás obírají o všechny svobody?

20.3.20

Česká republika:

Zatímco se lidé třesou strachem z nemoci, vláda vytváří policejní stát. A to i přes to, že vyhlášení vyjímečného stavu bylo nezákonné a Babiš měl svolat krizový štáb, tak my otroci to musíme dodržovat.

Dnes už je trestné překročit hranici s Polskem i o pár metrů:

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/mladici-si-sli-prohlednout-spadly-strom-a-pritom-nelegalne-pronikli-do-polska-40317426

Práce v zahraničí je povolena, ale setkání dvou otroků z cizích zemí už nikoliv:

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/laska-za-casu-koronaviru-zene-z-jiznich-cech-hr
ozi-pokuta-za-rande-v-rakousku-40317462 https://www.denik.cz/z_domova/korejci_hranice20070925.html

A víte vůbec proč jste nuceni platit kartami a ne penězmi:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/odhaleni-diky-datum-polovina-lidi-alespon-jednou-porusila-karante
nu-94555

To aby Vás mohli lépe sledovat a pokutovat.

Jsou taková drakonická opatření skutečně adekvátní?

Zdroj: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/v-decine-dostali-dva-lid...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 4

 Německo má 20.256 infikovaných-je na třetím místě za Čínou a Itálií

20.3.20

Německo:

Německo má 20.256 infikovaných, nejhůře je na tom Bavorsko u našich hranic a Bádensko-Württembersko.

Uvádí to tento server https://www.coronazaehler.de/.

V mezinárodním srovnání Německo počtem infikovaných předběhlo Španělsko i Irán a je teď na 3. místě - hned za Čínou a Itálií.

Uvádí to tento server https://www.youtube.com/watch?v=qgylp3Td1Bw

Počet úmrtí má Německo překvapivě nízký - 56 úmrtí.

Ale Němci na chatu uvádějí, že pokud měl již pacient nějakou nemoc, kterou koronavirus zhoršil natolik, že na ni umřel, pak není započítán.

Počet uzdravených má Německo překvapivě vysoký - 427.

Ale Němci na chatu uvádějí, že tyto počty jsou mylné, protože je jako uzdravený označen každý pacient, jakmile má 2 negativní testy po 48 hodinách bez symptomů.

Dále Němci píšou, že v Německu lidé o pandemii moc nedbají, protože ji srovnávají s chřipkou.

Ale přinejmenším Bavorsko chystá přísná opatření.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=qgylp3Td1Bw

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

  V 97 letech zemřel legendární hokejista Vladimír Zábrodský!

20.3.20

Česká republika:

Ve věku 97 let dnes ve Švédsku zemřel legendární hokejový útočník Vladimír Zábrodský. Dvojnásobný mistr světa z let 1947 a 1949 byl členem Síně slávy IIHF i českého hokeje. Po emigraci v roce 1965 žil Zábrodský ve Stockholmu. O jeho úmrtí informoval hokejový svaz.

Vladimír Zábrodský hrál výborně tenis, ale ještě více zářil na bruslích s hokejkou v ruce. Uznávaný tvůrce hry a excelentní střelec přezdívaný "Velký šéf" byl kapitánem i největší hvězdou týmu, který na sklonku 40. let minulého století vybojoval pro československý hokej první dva tituly mistrů světa. Někdejší vynikající střední útočník a poslední žijící člen z týmů světových šampionů z let 1947 a 1949, jenž později emigroval do Švédska.

V reprezentaci zaznamenal "Vovka" 158 gólů v 94 zápasech, dalších 306 jich přidal v nejvyšší soutěži v barvách pražských klubů LTC a Sparty, s nimiž vybojoval celkem šest ligových titulů. S 464 góly je členem prestižního Klubu hokejových střelců, v roce 1997 byl jako jeden z prvních uveden do Síně slávy Mezinárodní hokejové federace IIHF. V anketě o nejlepšího domácího hokejistu století obsadil třetí místo za Dominikem Haškem a Jaromírem Jágrem.

Syn českého otce a ruské matky se narodil poblíž štvanického stadionu, kde jako sedmiletý začínal s hokejem. Od devíti oblékal dres LTC Praha, vedle hokejky mu to skvěle šlo i s tenisovou raketou. Díky talentu i příkladné životosprávě se brzy stal hvězdou v obou sportech - v létě reprezentoval Československo na dvorcích, v zimě na ledě.

Zdroj: https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/100327/odesel-velky-sef-...

Klasifikace: sport Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 GT: Trumpova antivirová opatření zatlačila rozhněvanou Evropu k Číně!

20.3.20

Evropská unie:

Podle analytika Global Times toto chování Washingtonu rozhněvalo Evropany a zatlačilo je k Číně, i když se Amerika původně snažila proti ní postavit partnery.

Když vypuknutí nemoci právě začalo, USA vyvinuly veškeré úsilí, aby zajistily, že evropské země budou přesvědčeny o tom, že se koronavirus objevil v Číně, ačkoli, jak autor článku zdůrazňuje, to ještě nebylo prokázáno. Jak Xia upozorňuje, víra v čínský původ nemoci může mít za následek chyby jak v Americe, tak i v Evropě při provádění preventivních opatření. Současně podle amerických středisek pro kontrolu a prevenci nemocí byl COVID-19 detekován u některých Američanů, o nichž se předpokládalo, že zemřeli na chřipku, což znamená, že v USA by mohlo být v posledních měsících mnohem více případů.

V současné době se některé evropské země, včetně Itálie a Španělska, obrátily na Čínu o pomoc v boji proti koronaviru. Analytici se domnívají, že s největší pravděpodobností následují tento příklad další země bloku. Kolem Číny a evropských států tak vznikne celé společenství zemí, které se snaží vypořádat se s COVID-19.

Jakmile si Amerika uvědomila, že šíření koronaviru by mělo být pod přísnou kontrolou, jednostranně uzavřela hranice s Evropou, aniž by konzultovala tradiční spojence. „Namísto spojení sil s Evropou v boji proti epidemii, USA zradily své spojence, čímž způsobily vážnou ránu již tak nejisté úrovni důvěry mezi Američany a Evropany, a to zjevně rozhněvalo Evropu".

Zdroj: https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/gt-trumpova-antivir...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Čipování skrze vakcíny připraveno?

20.3.20

Neurčeno:

Společnost id2020.org je přímo spojená s Bill and Melinda Gates foundation. Přichází v nejtěžších chvílích, aby nás zachránili před ukradením identity a také s tím, že na identitu má každý právo. A tak vám digitální ID podají skrze vakcínu. Člověk pomalu zatlačí slzu nad tím, jak je Bill hodný.

Zdroj: https://www.globalresearch.ca/coronavirus-causes-effects-rea...

Klasifikace: politika,technika,nabozenstvi Zprávu vložil/a Martinik

Komentářů: 3

 Evropská unie a Německo díky koronaviru ukázaly svou tvář

19.3.20

Německo:

Celý ten blázinec a virové šílenství mají i svá pozitiva. Ve své nahotě se plně projevila totální neschopnost řízení ze strany EU. Projevilo se dokonce i to, že ti Němci se vůbec nezměnili a že jsou to stejní parchanti, jakými byli vždycky.

Vylezl na povrch i takzvaný zmrdismus ze strany některých našich politických stran. Co chcete víc??? Já vím-kopnout ty prevíty konečně do prdele, ale bohužel tak dlouhé nohy nemáme. Je však velmi důležité, abyste si to alespoň uvědomili a každý, dle svých možností, to dal těm bestiím sežrat.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Oldric...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a janmax

Komentářů: 0

 Rusko rozšířilo odvetné sankce vůči Evropské unii

19.3.20

Rusko:

Rusko rozšířilo seznam činitelů Evropské unie, kterým zakazuje vstup na území Ruské federace. Na tiskové konferenci v Moskvě to ve čtvrtek oznámila mluvčí ministerstva zahraničí Marija Zacharovová. Opatření je podle ní reakcí na sankční seznam, jímž EU reagovala na ruskou anexi ukrajinského Krymu v roce 2014 a na události v Donbasu.

Sankcemi jsou postiženi „představitelé členských států a unijních orgánů,“ konstatovala mluvčí bez dalších podrobností.

Platnost evropských sankcí proti Rusku v době koronavirové pandemie označila Zacharovová za „fantastickou hloupost“. Podle mluvčí tak EU jen škodí své pověsti jak navenek, tak i dovnitř.

Evropská unie uvalila sankční opatření na určité sektory ruského hospodářství, hlavně na bankovnictví a těžbu energetických surovin, kvůli anexi Krymu a přístupu Moskvy k situaci na východě Ukrajiny.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/je-to-otazka-parity-rusko-rozsir...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Koronavirový masakr s ropou

19.3.20

Rusko:

Trh se otřásá v základech, USA a Saudská Arábie úpí pod drtivým tlakem Ruska a je to boj na život a na smrt! Ekonomický boj, jaký snad svět ještě nezažil.

Čína měla 2 měsíce hluboký propad, ale nyní opět razantně zvyšuje výrobu, což znamená, že bude potřebovat opět ropu a plyn ve větší míře. Takže odbyt už má Rusko opět zaručeno.

Rusko odmítlo návrh  Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) na snížení těžby. Analytici finančního ústavu Gazprombank se domnívají, že navzdory prohloubení rozpočtového deficitu má ministerstvo financí dostatek rezerv na pokrytí svých výdajů, včetně peněz ve státním investičním fondu. V něm je podle banky dost peněz na to, aby šlo výpadek příjmů kvůli nižším cenám ropy krýt více než pět let.

Ministerstvo dodalo, že země je schopna odolat cenám ropy v rozmezí 25 až 30 dolarů za barel po dobu šesti až deseti let.

Naopak šíleně předlužené USA musí pumpovat další biliony dolarů do ekonomiky, zastavují výrobu automobilů stejně jako Evropa a bez mnoha věcí z Číny se neobejdou.Ten nástup tandemu Rusko - Čína je tak drtivý, že bez zásadních změn v ekonomickém systému se západ neobejde a je otázkou, na co ještě čekáme a zda nezmizet okamžitě z Evropské unie tento rok!

Zdroj: http://skrytapravda.cz/ekonomika/3133-koronavirovy-masakr-s-...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Merkelová: „Národní státy musí dnes být připraveny vzdát se své svrchovanosti”

19.3.20

Německo:

Německá kancléřka Angela Merkelová přednesla řeč o potřebě poskytnout Evropské unii v budoucnosti více pravomocí, uvedl německý deník Die Welt.

Merkelová a Macron se shodují v  tom, že EU by měla v budoucnu získat více pravomocí, což vyžaduje ústupky od svých členských zemí.

 „Národní státy musí dnes – myslím, že závazně – být připraveny vzdát se své svrchovanosti,” uvedla ve středu Merkelová na setkání Nadace Konrada Adenauera na akci “Parlamentarismus mezi globalizací a národní suverenitou”.
 

 

 

Zdroj: https://ceskoaktualne.cz/2018/11/zpravy-ze-sveta/welt-merkel...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a janmax

Komentářů: 7

Káva pro Zvědavce

55

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 19 409 korun, což je 55 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 9

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 7

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
26,08 Kč
Libra
29,47 Kč
Kanadský dolar
17,00 Kč
Australský dolar
16,66 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
20,74 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
29,05 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 031,68 Kč
1 unce stříbra
553,24 Kč
Bitcoin
668 425,07 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 37 964 268