Ve zkratce

Stránka:

 Česku a spol. hrozil vyloučením z Schengenu. Nyní belgický premiér oznámil demisi

18.12.18

Belgie:

Belgický premiér Charles Michel v úterý před poslanci oznámil demisi, neboť opozice navrhla vyslovit jeho vládě nedůvěru.

Michel vedl od minulého týdne menšinový kabinet, protože původní koalici předtím kvůli neshodám ohledně podpoření migračního paktu OSN opustila největší strana Nová vlámská aliance (N-VA).

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/belgicky-premier-oznamil-demisi-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 ANO a ČSSD zablokovaly snahu SPD debatovat o uprchlickém paktu

18.12.18

Česká republika:

Vládní kluby ANO a ČSSD zablokovaly snahu poslanců SPD Tomia Okamury, aby se ve Sněmovně debatovalo o globálním paktu o uprchlících. Okamura v souvislosti s vyjádřeními premiéra Andreje Babiše (ANO) o postojích k paktu obvinil ministerského předsedu ze lži.

Ministr vnitra Jan Hamáček citoval před poslanci pondělní usnesení vlády, že se nepřipojí k migračnímu paktu, ale podpoří v OSN zprávu,která se odvolává na pakt o uprchlících.

„Je rozdíl, kdo je uprchlík a kdo je migrant,“ zdůraznil. Petříček odmítl interpretace, že uprchlický pakt může přinést globální mechanismus přesídlování, v textu podle něho naopak stojí,že uprchlíci se mají co nejrychleji vrátit do domovských zemí.

Pakt podle ministra nezavádí žádné nové povinnosti, závazky vyplývají už ze Ženevské konvence.

______
Lže - pakt o uprchlících zavádí přesídlování uprchlíků do třetích zemí - na dobrovolné bázi.

Návrat uprchlíků musí být pouze dobrovolný.

Pakt zavádí slučování rodin a včlenění uprchlíků do sociálních, zdravotnických,vzdělávacích systémů a do pracovního trhu.

Pakt zavádí uprchlíky před klimatickými změnami,před přírodním katastrofami, genderovým násilím atd.

Nic z toho Ženevská konvence neobsahuje.Naopak předpokládá, že se VÁLEČNÍ uprchlíci po skončení konfliktu vrátí do zemí původu.

Je to zrada.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/ANO-a-CSSD-zab...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Zradili nás. Česká republika podpořila globální pakt o uprchlících

18.12.18

Česká republika:

Premiér Andrej Babiš odmítá, že by Česká republika v OSN podpořila globální pakt o uprchlících. První z dokumentů, globální pakt o migraci, země odmítá. Jenže média od rána mluví o tom, že čeští diplomaté na Valném shromáždění OSN pakt o uprchlících přímo podpořili. Důsledky za jednání našich diplomatů může silně pocítit ministr Petříček.

 "Ne, ne, jedná se o dva dokumenty. Globální pakt o migraci, tzv. Marrákešský pakt, od kterého jsme ustoupili, se hlasuje až ve středu. A tento pakt nepodpoříme, budeme hlasovat proti. Včera se pouze hlasovala právně nezávazná rezoluce Úřadu vysokého komisaře, která je v souladu se Ženevskou konvencí z roku 1951 a která nemá aboslutně žádný vliv ani dopad na migrační politiku vlády," tvrdí Babiš.

______
Takže nás zradili. Babiš mlží. Je to typicky salámová metoda.Jasně. Právně nezávazný dokument. Jako ten druhý. Tak proč se o něm hlasuje? Všimněte si, jak si hrají se slovíčky. Pakt o migraci prý není totéž, co pakt o uprchlících. Je mi z toho úzko a těžko. Dělají si z nás prdel. Jenže v tomto případě jde o naše existence.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uprchlicky-pak...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9

 Miss Universe 2018 & transgender

17.12.18

Neurčeno:

Jednou z favoritek letošní Miss Universe, jejíž finále proběhne už dnes večer v Thajsku, je Španělka Ángela Ponce (27), která se narodila jako muž. Miss Universe se tak poprvé účastní transgender modelka, a ne jedna. Také Mongolka Belguun Bacuch (25) nebyla ženou od narození.

Zdroj: https://revue.idnes.cz/finale-miss-universe-se-poprve-ucastn...

Klasifikace: polit.korekt,feminismus Zprávu vložil/a ObcaneCR.cz

Komentářů: 2

 Pochod čertov v Piešťanoch: “Nech peklo vládne tomuto mestu! Spolu to dokážeme”, nieslo sa ulicami

17.12.18

Slovensko:

Ani protestné petície občanov nepomohli a nepohli primátorom, aby zastavil druhý ročník kontroverzného pochodu čertov v Piešťanoch. To, že nešlo o žiaden institný folkloristický festival dokazuje aj skutočnosť, že masky a transparenty evokovali reálny satanistický podtext. Obzvlášť transparent, na ktorom sa písalo: “Nech peklo zavládne tomuto mestu! Spolu to dokážeme! Satan.” Podľa viacerých reakcií na sociálnych sieťach išlo o verejnú propagáciu diabla.

To, že sa tento pochod organizoval tesne pred jedným z najvýznamnejších sviatkov kresťanov na svete, poukazuje na to, že jeho cieľom bolo provokovať a urážať.

--
Je to už druhý podobný pochod v piešťanoch. Minulý rok sa konala za veľkých protestov prvá pokusná akcia, ktorú na nátlak verejnosti primátor na poslednú chvíľu zakázal, ale organizátori pochodu zákaz odignorovali.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/pochod-certov-v-piestanoch-nech-...

Klasifikace: polit.korekt,nabozenstvi Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 4

 Proti demonstrantům odsuzujícím globální pakt OSN o migraci bylo nasazeno vodní dělo a policejní mlátičky.

16.12.18

Belgie:

V Bruselu proběhly hned dvě demonstrace ke globálnímu paktu o migraci - větší jej odsuzovala a menší schvalovala. Ta větší byla samozřejmě brutálně rozehnána pomocí obušků a vodních děl a ta menší mohla proběhnout v klidu pod dohledem extrémistů z Antify. Západoevropská multikulturní totalita stupňuje potlačování "nesprávných" názorů.

Zdroj: https://youtu.be/2nW4fwournE

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a temnahmota

Komentářů: 1

 Prezident Srbska sa obrátil na srbský ľud: „Je úplne zrejme, že Albánci nechcú kompromis a za všetkým stoja USA, Veľká Británia a Nemecko ...”

16.12.18

Srbsko:

Albánsko ilegálne a protizákonne vytvorilo armádu, aj keď to zakazuje rezolúcia Rasy bezpečnosti OSN. Západné veľmoci však mlčia…

„Albánci, ako aj ich sponzori,celému svetu ukázali, že nemienia dodržiavať žiadne zákony. Plánujú otvorené napadnutie Srbska.

Chceme mier a vynaložili sme obrovské úsilie, aby ten mier bol zachovaný.

Priština však v šiestich z pätnástich bodov dohody mala iba jeden záväzok – formovanie Spolku srbských občín, ale Albánsko ani to nemieni robiť.

„Je úplne zrejme, že Albánci nechcú kompromis a za všetkým, čo robia, stoja USA,Veľká Británia a čo sa týka armády, ešte aj Nemecko,“ uviedol Alexandar Vučić.

Pripomenul, že Srbsko požiadalo o zvolanie mimoriadneho zasadnutia Rady bezpečnosti OSN.

„Som presvedčený, že veľmoci by nemali zbavovať Srbsko práva informovať svet o tom, ako sa porušujú zákony na Západnom Balkáne a aké hrozby a riziká pre zachovanie mieru prinášajú podobné rozhodnutia veľmocí.

Že by sa niekto bál, že malé Srbsko dokáže niekoho vystrašiť?“

„Počítame s tým, že predsa existujú demokratické štáty a tie by si chceli počuť hlas Srbska a to,čo my a okolité krajiny chceme povedať.Počítame s tým,že nás chcú počuť,“ zdôraznil Alexandar Vučić.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/prezident-srbska-sa-obratil-na-s...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 A je to tu: českí poslanci navrhujú zmenu pohlavia úradným vyhlásením pre 12-ročné deti

16.12.18

Česká republika:

Tento týždeň sa českí poslanci zaoberali prerokovaním novely občianskeho zákonníka,ktorá by mala umožniť zmenu pohlavia vyhlásením na úrade bez nutnosti chirurgických zákrokov.

Ministerstvo spravodlivosti navrhlo povolenie v rozhodovaní o tejto záležitosti aj deťom od 12 rokov.

S návrhom prišla verejná ochrankyňa práv Šabatová.

A presadzuje ju i minister Kněžínek (nestraník za ANO).

Šabatová odôvodnila iniciatívu nasledovne:„Dôsledkom (súčasnej) právnej úpravy sú hlavne praktické problémy v živote trans ľudí,ktorí chirurgický zákrok z vážnych či osobných dôvodov podstúpiť nemôžu či nechcú a úplné úradné zmeny pohlavia nemôžu dosiahnuť.”

Odborníci upozorňujú na viacero možných ťažkostí, ktoré novela môže spôsobiť:

„Zmena pohlavia bola dosiaľ podmienená chirurgickou premenou. A keď by teraz nemala byť, bude sa stávať, že človek bude mať úradne jedno pohlavie, ale orgány druhého pohlavia. 

To môže mať veľa praktických dopadov. Dnes musia byť napríklad v nemocniciach hospitalizovaní muži oddelene od žien a je otázka, ako sa to potom bude vnímať.”

Ministerstvo vnútra sa tiež postavilo proti novele: „Veková hranica 12 rokov pre zmenu pohlavia je z nášho pohľadu neprijatelne nízka.”

_____
Psychické problémy dětem a mimikry pro úchyly. S novou identitou do dámských sprch!

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/ceski-poslanci-navrhuju-zmenu-po...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 V Bruselu se demonstrovalo proti migračnímu paktu OSN

16.12.18

Belgie:

Organizátory protestu bylo několik pravicových a krajně pravicových vlámských skupin.

Po demonstraci pravicových skupin proti migračnímu paktu OSN policie v Bruselu nasadila slzný plyn a vodní dělo. Podle agentury Belga demonstranti po manifestaci poblíž sídla Evropské komise házeli kameny a různé předměty. Policie se je snažila rozehnat.

„Pochodu proti Marrákeši“, který byl namířen proti paktu OSN uzavřeném minulé pondělí v marockém městě, se podle policie zúčastnilo kolem 5500 lidí. Podle belgické agentury požadovali upřednostňování „vlastního národa“, uzavření hranic a odstoupení belgického premiéra Charlese Michela. Jeho vláda se přes spory uvnitř koalice rozhodla k migračnímu paktu OSN přistoupit.

Videa z demonstrace jsou v odkazu.

Zdroj: http://www.infovojna.sk/article/video-proti-migraci-za-vlast...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Act V - demonstrace ve Francii

16.12.18

Francie:

Ve Francii se opět demonstrovalo za snížení daní, za všeobecné referendum (RIC), za vystoupení z EU a NATO, za oddělení komerčního a investičního bankovnictví a rozbití velkých bank, proti masové migraci, proti elitě a lživým médiím ...

Protestů se v celé Francii účastnilo 66.000 lidí.

 Minulou sobotu protestovalo 125.000 lidí.

V Paříži protestovaly 3.000 lidí, zadrženo bylo 179 lidí, 144 je ve vazbě, 9 zraněno.

Proti protestům bylo mobilizováno 69.000 policistů, z toho 8.000 zasahovalo v Paříži.

Ve Francii dál pokračují blokády některých palivových skladů a hraničního přechodu se Španělskem.

Videa z protestů v Paříži.

Mobilizace v provinciích.

Británie:14. 12. cca 60 Žlutých vest blokovalo tři mosty v Londýně a požadovalo skutečný Brexit.

Protestovalo se i v Holandsku.

A v Bruselu v Belgii.

A na Novém Zélandě.

Pár se ji odvážilo protestovat i v Německu v Kolíně za svoboná média.

Zdroj: http://www.fdesouche.com/1126477-gilets-jaunes-acte-v-mobili...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Jak francouzští policisté zasahují proti mírným demonstrantům

15.12.18

Francie:

Macron vyzývyl před Actem č. 5 ke klidu. Video ukazuje, jak francoužtí policisté před dvěma týdny zacházeli s mírnými demonstraty ŽV.

Zdroj: https://twitter.com/worldnewsevery/status/107386908889455001...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Act č. 5 - 16.000 demonstrantů v regionch a 199 blokád

15.12.18

Francie:

"Na páté demonstraci proti současnému francouzskému režimu režimu se sešlo v regionech cca 16.000 demonstrantů a drží 199 blokád.

Minulý týden to bylo 22.000 demonstrantů a 297 blokád.

Nevěřte médiím, že je hnutí #GiletsJaunes mrtvé nebo že Act č. 5 zkrachoval, protože je to čistá lež. Pokračujme kamarádi. #MacronDemission"

Zdroj: https://twitter.com/Jordan_SP1/status/1073911807214018560

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Act č. 5: Francouzským policistům pomáhají lidé v civilu - s kladivem v ruce

15.12.18

Francie:

Tweet natočený v Paříži zachycuje společnou skupinu "donucovacích orgánů" - policistů a lidí v civilu.

Jeden z civilistů třímá v ruce kladivo. Policista ho legitimuje a civilista pak dál u donucovacího týmu zůstává:

"Nedávné video ukazuje, že člen donucovacího týmu, který zasahuje na demonstraci #GiletsJaunes, má v ruce kladivo.

Macrone, myslíš si, že je to přijatelné? Stát napadá a ochotně útočí na ty, kteří protestují za lepší budoucnost!"

Zdroj: https://twitter.com/Jordan_SP1/status/1073906022643830790

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Summit EU: Babiš (zatím) neustoupil

15.12.18

Evropská unie:

Státy unie se už řadu měsíců nemohou shodnout na reformě unijního azylového systému, porážku ve snaze najít kompromis nyní přiznává i končící rakouské předsednictví bloku.

Původní návrh Evropské komise z května 2016 pro případ krizové migrační zátěže v jedné členské zemi unie předpokládal převzetí části uprchlíků jinými státy tak, aby bylo společně možné zvládnout dostatečně rychle potřebný velký počet rozhodnutí o azylu.

Země ze středu a východu bloku ale podobné řešení jednoznačně odmítají, pomáhat jsou připraveny jen personálně, technicky či finančně.

Na snaze nějak dosáhnout kompromisu si už vylámala zuby řada předsednických států.

Rakouský kancléř Sebatian Kurz dnes ráno upozornil, že proti povinným kvótám od začátku vystupoval, a trvající zablokování diskuse jen ukazuje, že měl pravdu. Důležitější je podle něj spolupráce se státy, odkud migranti přicházejí, třeba s africkými zeměmi, řekl.

Podobně se vyjadřuje i český premiér Andrej Babiš. Návrh závěrů summitu, které má ČTK k dispozici, zdůrazňuje také význam ochrany vnější hranice a boj s převaděči.

„Tato politika by proto měla pokračovat, být dál rozvíjena a naplno prováděna. Zachovat je třeba ostražitost na všech migračních trasách,“ uvádí návrh.

Zdroj: https://www.info.cz/evropska-unie/recky-premier-se-dozadoval...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Belgický premiér zahrozil Česku: Tvrdohlavě odmítáte migranty, půjdete ze Schengenu

15.12.18

Evropská unie:

Tím, že tvrdohlavě odmítají projevit byť minimální solidaritu v migrační otázce, otevírají státy visegrádské čtyřky (Česko, Maďarsko, Polsko, Slovensko) debatu o tom, zda by měly setrvat v schengenském prostoru.Na tiskové konferenci po skončení summitu EU to dnes řekl belgický premiér Michel:

"Tím, že tvrdohlavě, opakovaně, systematicky odmítají prokázat aspoň minimální solidaritu, otevírají automaticky politickou debatu o schengenském prostoru, ve skutečnosti právě otevírají (otázku) jejich vlastního setrvání v schengenském prostoru.To,co říkám, podporuje stále více a více lidí u (jednacího) stolu.“

„Pokud budeme zneužívat migraci kvůli volbám, což se děje všude v Evropě, oslabíme Evropu tím, že ji budeme prezentovat jako neschopnou navrhnout řešení hlavních výzev,“ dodal předseda vlády, kterou před časem kvůli sporu o migrační pakt opustila nejsilnější koaliční strana - vlámští nacionalisté.

Dnešní kritiku Michel pronesl po skončení summitu, na kterém se nepodařilo v otázce migrace dosáhnout prakticky žádného pokroku.

Státy EU se shodly pouze na tom,že v boji s migrací budou dál klást důraz zejména na ochranu vnějších hranic a na spolupráci s tranzitními státy.

Rozpory nadále panují v otázce reformy azylového systému nebo posílení reformované agentury Frontex.

______
Má strach.

Zdroj: https://www.info.cz/svet/belgicky-premier-zahrozil-cesku-tvr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5

 Ghana: Socha bojovníka za mír šla k zemi. Univerzita obviňuje Ghándího z rasismu

15.12.18

Neurčeno:

Ghanská univerzita v hlavním městě Accře odstranila sochu bojovníka za mír Mahátmy Ghándhího z místního kampusu. Důvodem byly stížnosti univerzitní rady, která slavného indického státníka obviňuje z rasismu, informují média. Proti památníku se bouřili i studenti, kteří sepsali petici.

Mahátma Ghándhí je ve světě znám jako jeden z největších  vůdců Indie a bojovník proti rasové diskriminaci.

Jeho důsledně nenásilné protesty velkou měrou přispěly k tomu že se v roce 1948 země zbavila britské koloniální navlády. Jeho život je však také úzce svázán s „černým kontinentem“ , neboť 21 let strávil v dnešní Jihoafrické republice.

Právě některého spisy z této doby však vyvolávají mezi Afričany značnou kontroverzi. Podle nich i on sám trpěl předsudky vůči černým Jihoafričanům a zastával názor, že Indové jsou jim nadřazeni.

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/583620/socha-bojovni...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 S téměř 5.915 registrovanými případy v roce 2016 zůstává tuberkulóza v Německu na neobvykle vysoké úrovni

15.12.18

Německo:

S téměř 5.915 registrovanými případy v roce 2016 zůstává tuberkulóza v Německu na neobvykle vysoké úrovni.

(V roce 2014 bylo v Německu 4.533 případů, v roce 2015 5.852 případů.)

Tuberkulóza musí být současně léčena několika antibiotiky. Stále více se však objevují multidrug-rezistentní TB patogeny. V Německu bylo 104 takových případů (MDR-TB), což odpovídá 2,7%.

Podle aktuální zprávy Institutu Roberta Kocha o tuberkulóze jsou nejčastěji postiženi mladí muži. ...

V důsledku legálně požadovaných screeningových testů žadatelů o azyl a uprchlíků bylo do roku 2016 objeveno méně než jedna čtvrtina případů tuberkulózy.

Zdroj: https://translate.google.com/translate?sl=de&tl=en&js=y&u=ht...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

56

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 120 čtenářů částkou 19 700 korun, což je 56 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 1

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 1

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,93 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,21 Kč
100 japonských jenů
21,10 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,98 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 642,06 Kč
1 unce stříbra
508,58 Kč
Bitcoin
374 951,67 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 37 520 820