Ve zkratce

Stránka:

 Opakovaná volba rakouského prezidenta se odkládá

12.9.16

Rakousko:

Rakouská vláda se rozhodla odsunout plánovaný termín opakovaného druhého kola prezidentských voleb. V pondělí to oznámil ministr vnitra Wolfgang Sobotka. Jeho úřad připustil odklad už koncem minulého týdne. Důvodem jsou nekvalitní obálky pro korespondenční hlasy.

________
Hm. Ano. Takhle to loutkaři dělají, když už nevědí, kudy kam. Hofer prostě vyhrát nesmí. Všimněte si, podobnou taktiku dělají u brexitu. Hlasování proběhlo, ale -- nic se neděje. Jakákoliv akce vedoucí k vystoupení Británie z EU se odkládá na neurčito.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/414394-obalky-nelep...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Clintonová nám chřadne a chřadne. Boží mlýny fungují

12.9.16

USA:

Podivné věci se dějí kolem demokratické kandidátky na úřad prezidenta. Zdá se, že paní Clintonová není v nejlepší formě. Tu ji kamery zachytí při záchvatu, který vypadá jako epilepsie, onde se hroutí a musí být do auta téměř vnesena. Co se posledního hroucení týče, původně to vysvětlili velkým horkem, ale nebylo víc než 30°C, tak přišli s tvrzením, že má zápal plic.

Jsem zvědav, jak z toho loutkaři vybruslí. Připravit nového kandidáta chce čas a toho se jim zoufale nedostává. Tolik prostředků vložili do Clintonové a teď se zdá, že božská prozřetelnost převzala kontrolu. A tu si žádné peníze nekoupí.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/clintonova-zdravi-zapal-plic-dj0-/zah...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 11

 Neziskovky vypsaly konkurz na člověka, který v Česku prosadí větší práva pro homosexuály

12.9.16

Česká republika:

„Cílem práce koordinátora či kooridnátorky je vytvořit celonárodní hnutí osob, jež se aktivně a dlouhodobě zapojí do realizace kampaně na lokální úrovni. Koordinátor komunitních aktivit bude zodpovědný za práci s dobrovolníky či regionálními skupinami, jež se zapojí do kampaně na lokální úrovni. Musí je najít, zmotivovat a vést,“ píše se v inzerátu.

Nabídkou neziskovek je neobvyklá možnost podílet se na změně společnosti a dějin. „Což sice na konci přinese pocit radosti, ale než do toho cíle dojdeme, je to fuška a občas i frustrace. Je to velmi náročná a zodpovědná práce s vidinou změny. Proto to není práce dobrovolná, ale honorovaná a je to práce na částečný úvazek – výše úvazku se v čase bude měnit,“ zní nabídka.

________
A z čeho ho budou "neziskovky" platit, když oficko nemají žádný zisk? Nemohu se rozhodnout, jestli je to víc pokrytecké než zrůdné, asi obojí.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-je-kseft-Nez...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 V parlamentu odhlasovali pokus o likvidaci mimoparlamentní politické konkurence

11.9.16

Česká republika:

Zatímco se média věnovala jiným tématům, parlamentní strany šly potichu, před volbami v roce 2017, preventivně po krku neparlamentní konkurenci.

Dvěma novelami bezprecedentně posílily svoji pozici a zkusily se více zabetonovat. Jde o novelu Zákona č. 424/1991 Sb. o sdružování v politických stranách a v politických hnutích a novelu zákonů volebních zde a zde.

A to zdaleka není vše ...

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2016/09/v-parlamentu-odhlasovali...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Někteří běženci jezdí podle německého listu na dovolenou do zemí, odkud uprchli

11.9.16

Německo:

Někteří běženci, kterým se podařilo získat azyl v Německu, navštěvují země, z nichž uprchli před válkou či pronásledováním. Upozornil na to německý nedělník Welt am Sonntag v článku, který nazval Uprchlíci jezdí na dovolenou tam, kde jsou údajně pronásledováni.

_________
Co ještě se musí stát, aby se Němci chytili za nos? Myslím, že nic. Ať udělají kobylky cokoliv, a zdůrazňuji opravdu c-o-k-o-l-i-v, budou dál krmeni, rozmazlováni a opečováváni na úkor Němců a potažmo celé Evropy. To už není naivita těch, kteří o tom rozhodují. To je čisto-čistý záměr.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/414311-nekteri-beze...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Po patnácti letech smíme pochybovat o 9/11?

11.9.16

Neurčeno:

Evropská fyzikální společnost zveřejnila opět článek vysvětlující, že ani jedna ze tří budov v New Yorku nemohla spadnout po nárazu letadla nebo po požáru.

Bulvární Blesk uvádí zprávu po svém. Pokud chcete zdroje v angličtině a jiných jazycích, hledejte ve zprávách ON THE PHYSICS OF HIGH-RISE BUILDING COLLAPSES

Zdroj: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/417010/byla-to-rizena...

Klasifikace: kuriozity,politika,veda,krimi Zprávu vložil/a Saša

Komentářů: 12

 Židé dostávají sirotčí důchod i v důchodovém věku

10.9.16

Česká republika:

Židé, kterým jako neplnoletým během 2. světové války zemřeli rodiče, dostávají sirotčí důchod nehledě na jejich věk. Pokud část z těchto (dle mého názoru) neprávem obdžených peněz posílají "potřebným dětem", tak možná dostanou i nějaké to ocenění.

Zdroj: https://www.novinky.cz/muzi/414208-senior-posila-cast-duchod...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Raven

Komentářů: 1

 Roboti hodnotili krásu lidí. Vyhráli téměř výhradně běloši

9.9.16

Neurčeno:

Soutěž Beauty.AI, v níž hodnotili krásu lidí roboti, dopadla poněkud rozpačitě a vyvolala otázky, zda umělá inteligence může rozhodovat objektivně. Mezi vítězi totiž mají velkou převahu běloši.

Kompletní výsledky jsou k vidění na webu soutěže.

Případ dal vzpomenout na letošní březen, kdy společnost Microsoft spustila svou umělou inteligenci – speciální chatovací robot, který se měl rozvíjet díky mikroblogovací síti Twitter. Robot ale začal mít rasistické sklony.

_________
Jsem si jistý, že zásah do programového kódu to vyřeší podobně jako v případě chatovacího robota na Twitteru. Oni tu lásku a obdiv k barevným vnutí i strojům.

Zdroj: https://www.novinky.cz/koktejl/414197-roboti-hodnotili-krasu...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Pozvánka na otevření latríny Václava Havla

9.9.16

Česká republika:

Výbor pro veřejné blaho, z.s. Vás zve na slavnostní otevření Latríny Václava Havla s prasetem, které se uskuteční v sobotu 10.9. od 17 hodin na Hostivařské přehradě, spojení zast. tramvaje 22 a 26 Hostivařská nebo autobusu Hostivařské náměstí, dále podle ukazatelů směrem k přehradě. Pokud pojedete autem, parkoviště je 200 m od latríny.

V programu je slavnostní otevření latríny a projevy Havlových příznivců i odpůrců. Celá akce bude natáčena na videu a zveřejněna. Pokud se chcete podílet na organizaci a případně říci projev, přijďte už v 16 hodin.

Bližší informace na telefonu 737 742 110- JUDr. Norbert Naxera nebo 606 906 407 JUDr. Josef Hörl.

Zdroj: /images/16/latrina-vaclava-havla-s-prasetem.doc

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Číňané se omlouvají za pravdu - jak smutné

8.9.16

Čína:

Státní čínské aerolinky Air China se omluvily za článek, který vyšel v jejich palubním magazínu. Pasažérům sděloval, že Londýn je bezpečné místo, jen je potřeba dávat pozor ve čtvrtích obývaných Indy, Pákistánci nebo černochy.

Článek okamžitě vzbudil pozdvižení na sociálních sítích, kde ho uživatelé označovali za urážlivý a rasistický. Poslanec Vivendra Sharma v reakci na text žádal čínského velvyslance v Británii o omluvu, uvedl web BBC News.

Ta přišla ve čtvrtek, kdy se Air China omluvily s tím, že se jednalo o chybu vzniklou při korektuře článku a v žádném případě to nereprezentovalo názor magazínu. Aerolinky zároveň požádaly vydavatele časopisu, což je jejich sesterská společnost Air China Media, aby publikaci stáhl.

_______
A to jako proč? Nebyla to snad pravda? Takže až čínské turisty v Londýně přepadnou barevní, bude se to brát prostě jako náhoda, ačkoliv se tomu dalo zabránit prostým varováním. Vražedná politická korektnost už infikuje i Čínu.

Zdroj: https://www.novinky.cz/koktejl/414124-londyn-je-fajn-jen-nec...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Čeští lékaři utíkají do Německa

8.9.16

Česká republika:

Počet českých lékařů působících v Německu neustále roste. Jen za posledních pět let se jich do spolkové republiky odebralo na 500. Celkem jich v sousední zemi působí už přes 920, nejčastěji v Sasku a Bavorsku, tedy dvojici příhraničních zemí. Do Německa české doktory lákají zejména lepší platy i příjemnější pracovní podmínky.

________
Motivaci lékařů samozřejmě chápu, ale jak k tomu přijde naše země a naši lidé? Rozumějte, ti lékaři vystudovali v ČR zadarmo, což je dnes dosti vzácné. Například v Kanadě studium medicíny přijde studenta na stovky tisíc dolarů jen v tzv. tutition fee. Naše země umožňuje studium zadarmo a díky za to. Ale my také čekáme, že ti lidé pak věnují svůj um svým lidem. Jinak je to od nich čistá vyčuranost.

Za komoušů museli migranti platit zpětně státu školné za dosažené vzdělání, pokud si chtěli upravit vztah se svou zemí. A myslím, že to bylo správné.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nemecko-cesky-lekar-plat-082-/domaci....

Klasifikace: zdravi,finance Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Putinův osobní šofér zabit při čelní srážce - poslali Putinovi vzkaz?

8.9.16

Rusko:

BMW, které obvykle používá prezident Putin, řízené jeho řidičem, se střetlo s protijedoucím mercedesem v Moskvě na třídě Kutuzova. BMW bylo zcela zdemolováno a Putinův šofér při nehodě zahynul.

Některé weby přišly s myšlenkou, že nehoda nebyla náhodná, že šlo o práci tajných služeb a vzkaz Putinovi: Takhle může skončit každý, i prezident ruské federace.

Ačkoliv na nehodu upozornil bulvární britský Sun, myšlenka, že šlo plánovaný vzkaz a varování Putinovi, bohužel není nemožná. Dopravní nehody, při kterých je cíl zabit, jsou tajnými službami oblíbené pro svou jednoduchost, levnost a účinnost. Navíc dokázat úmysl je v podstatě nemožné.

Zdroj: https://www.thesun.co.uk/news/1741916/vladimir-putins-presid...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9

 Rusové zase provokují

8.9.16

Rusko:

Ruský přepadový stíhací letoun Su-27 se ve středu dopoledne nad Černým mořem nebezpečně přiblížil k americkému hlídkovému letadlu P-8. Agentuře Reuters to oznámily zdroje z Pentagonu. Podle Pentagonu se ruské letadlo přiblížilo k americkému letounu na vzdálenost pouhých tří metrů, což je „nebezpečné a neprofesionální“, uvedlo americké ministerstvo obrany.

_______
Dotaz americkému ministerstvu obrany. Vlastně dva. Proč se to ministerstvo jmenuje ministerstvo obrany? Ministersvo agresí by byl daleko přesnější pojem. A druhý dotaz, copak nám hlídal americký hlídkový letoun P-8 nad Černým mořem a jak se tam vůbec zatoulal? Neměl by hlídat u amerických hranic někde v Mexickém zálivu?

Zdroj: http://www.lidovky.cz/pentagon-ohlasil-dalsi-incident-ruskeh...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Wikileaks pomáhá Rusku a Assange je agend Putina

7.9.16

Neurčeno:

Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange se zveřejňováním tajných materiálů snaží bojovat proti nekalým praktikám světových mocností. Kauza uniklých emailů amerických Demokratů však ukazuje, že často napomáhá Rusku, píše server The New York Times a po něm to poslušně opakují Babišovky.

Autorem článku je politruk Manert. Pokud vím, v Babišovkách si v teráriu chovají dva exempláře politruků skalních, Palatu a Manerta. Oba představují zajímavý důkaz toho, že jedinec se skutečně může živit produkci výkalů.

Manert v článku neřeší (ostatně podobně jako NY Times) to, zda jsou zveřejněná odhalení pravdivá nebo na kolik je jednání odhalených jedinců zavrženihodné, jemu vadí, že tu špínu někdo zveřejnil.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A160907_135747...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Americká demonstrace síly v Náměšti nad Oslavou

7.9.16

Česká republika:

Zdá se, že americká bojová letadla řádí nad Českou republikou. "Americký strategický bombardér B-1B ve středu nacvičoval při vojenském cvičení Ample Strike nad základnou v Náměšti nad Oslavou takzvanou demonstraci síly. Tým českých leteckých návodčích devadesátitunový kolos navedl na nízký průlet nad „nepřátelské” území", píšou novinky.cz.

Co nenapsaly, je že Američané defacto předvádějí šrot, přestárlá letadla udržována v chodu jen díky vykrádání letadel v muzeích. B1-B sice není až tak starý, byl vyráběn v letech 1984-1988, ale je pomalý (max. rychlost 1,25 machu) a proti ruským letadlům nemá šanci.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/414029-nizky-prulet-nad-neprat...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Pražská židovská obec má funkčnú domobranu. Nič dobré nečaká

7.9.16

Česká republika:

Aaron Günsberger  - majiteľ košer reštaurácie v Prahe prezradil, že židovská komunita žijúca v Prahe má vlastný systém varovania a ozbrojenú domobranu, ktorá neustále sleduje možné riziká. Osobne bol skontrolovať situáciu na staromestskom námestí, kde aktivista M. Konvička ziscenoval útok Islamského štátu. Priznáva, že informácie vzájomne zdieľajú s ďalšími židovskými komunitami v zahraničí.  Situáciu v Európe komentuje so slovami „A keď odniekiaľ utekajú Židia, tak je krajina v hajzli. Utekajú z Francúzska, Belgicka, Holandska a teraz začínajú utekať i z Anglicka.“ Stabilitu v Čechách odhaduje ešte na tak 15 rokov.

Günsberger ďalej zdôrazňuje dôležitosť súkromného vlastníctva strelných zbraní a skutočnosť, že slúžia na pohotovú obranu verejnosti. Na páchanie kriminality sa podľa neho využívajú takmer výlučne zbrane s nelegálnej držby. Uvádza i skúsenosti z Izraela. Myslím, že postoje židovskej komunity v Prahe stoja za vzor nám všetkým na rozdiel od pseudodementných opatrení propagovaných oficiálnymi štruktúrami.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/inspirativny-majitel-koser-restau...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a jan26

Komentářů: 10

 Děti homosexuálních rodičů jsou prý šťastnější a zdravější. Uf!

6.9.16

Česká republika:

V České republice vyrůstá v rodinách se dvěma matkami nebo dvěma otci asi tisíc dětí. A i když někteří říkají, že je to nenormální, většina odborníků se shoduje v tom, že výchova dítěte dvěma osobami stejného pohlaví nemá na děti negativní vliv. Dokonce naopak!

________
Internet je plný podobných článků. Naopak články a studie dokazující opak podivně "mizí". Měl jsem odkaz na stránky, kde hovořily samotné oběti těchto zrůdných praktik a bylo to tristní čtení. Ty stránky už nelze dohledat. Zmizely. Našel jsem jen slabý odvar jakéhosi nesouhlasu zde. Pro-buzerantská propaganda se prostě neštítí jakékoliv podrazů, manipulací a lží.

Zdroj: http://www.supermamy.cz/clanek/pro-zeny-super-mamy-materstvi...

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Nejméně čtyři ženy byly sexuálně napadeny na hudebním festivalu v Essenu.

4.9.16

Německo:

V pátek na hudebním festivalu v Essenu ohlásily čtyři ženy sexuální napadení skupinou migrantů ze Severní Afriky.

Je to pravděpodobně jen špička ledovce.

Skupina 4 - 6 Afričanů "operovala" na třech různých místech. Ženy byly bity, osahávány na intimních místech a jinak obtěžovány.

Po pachatelích se pátrá.

Zdroj: http://www.bild.de/regional/ruhrgebiet/essen/zuwanderer-bela...

Klasifikace: polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5

 Juncker: EU bude i přes nesouhlas členských států pokračovat ve vyjednávání TTIP. Má na to mandát daný Lisabonskou smlouvou..

4.9.16

Evropská unie:

Juncker prohlásil, že i přes masívní protesty členských států bude EU pokračovat ve vyjednávání TTIP. EU má mandát i mezinárodní právní způsobilost, aby tak učinila, a dohoda je pro ní nejvyšší prioritou.

Přitom na konci června 2016, kdy některé z členských států po velkých demonstracích vyjádřily nespokojenost s průběhem jednání, Juncker řekl:

"Když jsem se ptal všech premiérů, zda-li mají jednání pokračovat či nikoli, nikdo neodpověděl - a ptal jsem se velmi jasně - že by komise měla vyjednávání ukončit. A to je důvodem, proč pokračují."

_________
Co se změnilo od konce června, že nyní komise přes žádost hned několika států odmítá jednání ukončit a zcela neomalené a diktátorsky pokračuje ve vyjednávání?

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/09/04/juncke...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Federální ministr zahraničí Steinmeier (soc. dem.): EU má pochopení pro tvrdé tresty tureckým pučistům

4.9.16

Německo:

EU podporuje Erdogana v boji proti pučistům a má pochopení pro tvrdé zacházení se Stranou kurdských pracujících (PKK).

"Turecko zůstává pro Evropu klíčovým partnerem navzdory třecím plochám ohledně uprchlické krize nebo syrského konfliktu", řekl Steinmeier. "Evropská unie má porozumnění pro to, že jsou po převratu odpovědné a podezřelé osoby sledovány. Očekává však, že to bude probíhat uvážlivě a v souladu s právním státem."

Maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto prohlásil, že pokus o převrat je vážná věc, která od turecké vlády vyžaduje vážné odpovědi: "Maďarsko podporuje kroky Turecka, které zabraňují dalšímu pokusu o převrat. Jsme ve všech ohledech na straně turecké vlády a jejího demokraticky zvoleného prezidenta. Pokud se podíváme na průběh převratu, lze zcela jistě hovořit o teroristickém útoku."

Obě strany se dohodli, že všechny předchozí závazky jsou dodržovány.

Oni prostě ty muslimy bez víz do Evropy nacpou za každou cenu.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/09/04/steinm...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

17

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 30 čtenářů částkou 5 777 korun, což je 17 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Evropa rychle spaluje své zásoby plynu07.12.21 21:58 Evropská unie 1

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 0

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 1

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 3

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 6

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Měnové kurzy

USD
22,62 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,08 Kč
Švýcarský frank
24,41 Kč
100 japonských jenů
19,90 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,55 Kč
100 maď. forintů
6,93 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,60 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 394,19 Kč
1 unce stříbra
510,71 Kč
Bitcoin
1 159 501,65 Kč

Poslední aktualizace: 7.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 40 864 953