Ve zkratce

Stránka:

 Jaceňuka zastřelili kalašnikovem

30.4.16

Ukrajina:

Bývalý ukrajinský premiér Jaceňuk byl nalezen na své chatě zastřelený kalašnikovem.

V okolí mrtvého těla bylo nalezeno sedm kulek.

Zdroj: http://ua-reporter.com/novosti/196085

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 6 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Passauer Neue Presse: Nová utečenecká trasa vedie cez Česko

29.4.16

Česká republika:

Po uzavretí balkánskej trasy sa zvýšil počet utečencov pašovaných do Bavorska cez Českú republiku. Napísal to denník Passauer Neue Presse (PNP) a svoje tvrdenia doložil niekoľkými príkladmi z tohto týždňa.

Odborník na migráciu Jochen OltenUž už vo štvrtok varoval v rozhovore poskytnutom webu Focus Online, že sa Česko musí kvôli sprísneniu rakúskej politiky pripraviť na silnejší migračný tlak. Česká polícia však popiera, že by české územie slúžilo pre migrantov ako tranzitné.

Pozdĺž hranice Dolného Bavorska a Čiech, ktorá sa tiahne v dĺžke zhruba 80 kilometrov od Železnej Rudy po Lipenskú priehradu, od pondelka nemeckí policajti zistili 14 prípadov prevádzačstva. ...

Zdroj: http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/391551-passauer-neue-pre...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Adam B. Bartoš obviněn z trestných činů proti lidskosti

29.4.16

Česká republika:

Pražská policie dnes obvinila předsedu krajně pravicové Národní demokracie Adama B. Bartoše ze třech trestných činů proti lidskosti.

Podle Hulana se Bartoš dopustil trestných činů hanobení národa a podněcování k nenávisti vůči skupině osob. Dopustil se také popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy.

Bartoše policie zadržela ve čtvrtek dopoledne, noc strávil v cele předběžného zadržení. Dnes v poledne byl propuštěn. V případě odsouzení mu hrozí až tři roky vězení.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Adam-B-Bartos-o...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Turečtí novináři přetiskli karikaturu z Charlie Hebdo. Byli odsouzeni ke dvěma letům vězení.

29.4.16

Turecko:

Turecký soud vynesl rozsudek nad dvěma redaktory deníku Cumhuriyet. Ceyda Karan a Hikmet Cetinkaya byli odsouzeni ke dvěma letům odnětí svobody za to, že otiskli titulní stranu satirického časopisu Charlie Hebdo. Tím se totiž dopustili trestného činu „urážky náboženských hodnot“.

-------------

A co na to evropští politici, Neměli by opět vykročit v sevřeném šiku do ulic a křičet "Je suis Charlie, Ceyda Karan, Hikmet Cetinkaya"?

 

Zdroj: http://www.aljazeera.com/news/2016/04/turkish-reporters-year...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Francie zneužívá protiteroristická opatření a násilně potlačuje protesty proti reformě pracovního práva.

29.4.16

Francie:

Ve Francii již několik týdnů lidé masově protestují proti reformě pracovního práva, která silně omezí práva pracujících.

Ve čtvrtek se protestů proti reformě pracovního práva podle policie celonárodně účastnilo cca 170.000 lidí, pořadatelé uvádějí 500.000 účastníků.

Od 31. března se vždy večer shromažďují demonstranti na náměstí Place de la République v Paříži v duchu hesla "Hnutí "Nuit debout" okupuje náměstí Place de la République".

Poté , co povolení k demonstraci na náměstí bylo zrušeno a lidé odmítli náměstí opustit, policie náměstí násilně vyklidila. V potyčkách s demonstranty bylo cca 30 lidí zatčeno. V okolí náměstí byla zapálena dvě auta a dvě motorky a bylo rozbito několik výloh.

Také v předchozích celonárodních protestech docházelo k násilným potyčkám mezi demonstranty a policií. Celkem bylo pozatýkáno 124 lidí. 24 policistů bylo zraněno z toho 3 těžce.

Vyklízení náměstí Place de la République - viz video.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/04/29/frankr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Výsledek Obamovy návštěvy Německa: Bundeswehr začne "zastrašovat" Rusko

29.4.16

Německo:

Po návštěvě Obamy Německo prohlásilo, že je ochotno podílet se na "odstrašování" Ruska ve východní Evropě.

Bundeswehr by mohl vytvořit prapor v Litvě a převzít tak v Litvě roli vedoucí síly, kde by se střídaly jednotky v síle až 1.000 vojáků.

Další významné země NATO zvažují, že podobně převezmou vedoucí úlohu NATO v dalších zemích východní Evropy.

Obama tlačí na navýšení přítomnosti NATO na východě Evropy. Očekává příspěvek zejména z Německa a Británie. Dále hovořil s Itálií a Francií.

Mise NATO ve východní Evropě neustále rotují. Obchází tím stávající smlouvu s Ruskem, která neumožňuje trvalé rozmístění vojsk NATO na východní hranici.

_______
Že by si "významné" země NATO nebyly už tak docela jisté poslušností zemí východní Evropy?

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/04/29/merkel...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Množství dat, které Facebook maže nebo poskytuje úřadům, se zvyšuje

29.4.16

Německo:

V prvním pololetí 2015 žádaly německé úřady o data z 3.140 účtů, v druhém pololetí 2015 se počet navýšil na 3.628 účtů.

Podíl případů, v nichž Facebook data vydal, se rovněž zvýšil z 35,7 % na 42,3 %.

Celosvětově se požadavky na odkrytí dat zvýšily o 13 % -  na více než 46.000 v druhém pololetí 2015. Z toho nejvíce požadavků podaly americké úřady - 19.235 požadavků, které zasáhly 30.041 účtů.

V prvním pololetí 2015 byl na žádost německých orgánů smazán obsah v 188 případech, v druhém pololetí 2015 byl smazán obsah v 366 případech.

I požadavky na smazání obsahu celosvětově rostou. V druhé polovině roku 2015 smazal Facebook obsah stránek v 55.827 případech, což představuje téměř dvojnásobný nárůst ve srovnání s prvním pololetím.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/04/28/facebo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Rusové a Američané oznámili nové dočasné příměří v Sýrii

29.4.16

Sýrie:

Rusové a Američané oznámili nové dočasné příměří v Sýrii. Příměří by se nemělo vztahovat na oblast Aleppa, kde se Rusové i Američané budou i nadále zaměřovat na teroristy.

V úterý začalo Rusko bombardovat Frontu an-Nusrá a Ahrar aš-Sham v provincii Aleppo. Během dubna provedlo Rusko dva letecké útoky proti milicím al-Nusra.

Steve Warren, mluvčí americké armády, považuje ruské letecké údery na syrské město Aleppo v uplynulém týdnu za odůvodněné. V Aleppu byly rozmístěny především milice al-Nusra, což odporovalo dohodě o příměří.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/04/29/usa-un...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Zrušení vízové povinnosti ze strany EU pro Ukrajinu otevře novou migrační cestu do Evropy. Známe ceny ukrajinských pasů z černého trhu!

29.4.16

Ukrajina:

V této chvíli podle posledních zpráv stojí ukrajinský pas na černém trhu 500 EUR. Na Darknetu je jeho cena už dlouhodobě také stabilní. Pokud však dojde ke schválení bezvízového styku Ukrajiny a EU, cena za ukrajinský pas může vzrůst až desetinásobně.

Zájem o pas Ukrajiny budou mít především osoby, které by nikdy cestovní vízum do Schengenu nedostali. Teroristé a bojovníci z Kavkazu, z Dagestánu, z Karabachu. Operativci Islámského státu a teroristických skupin. Pomocí ukrajinského pasu, který si přes Darknet zakoupí, budou moci volně cestovat po Evropské unii a koordinovat činnosti teroristických buněk.

Zdroj: http://aeronet.cz/news/zruseni-vizove-povinnosti-ze-strany-e...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Ropa rýchlo dražie

29.4.16

Neurčeno:

Vývoj na trhu s ropou naznačuje, že krátke časy lacnej ropy končia. Vojna o podiel na trhu zrejme vyčerpala účastníkov. V januári klesla cena za barel ropy BRENT na rekordných 29 dolárov, no v týchto dňoch prekročila hodnotu 48 USD za barel. Krátke obdobie relatívne lacného benzínu na Slovensku a v Čechách zrejme skončilo.

Zdroj: http://openiazoch.zoznam.sk/zivot/makro/ropa.asp?period=4

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a jan26

Komentářů: 0

 Kam se vypařil Jaceňuk?

29.4.16

Ukrajina:

Bývalý premiér Ukrajiny Arsenij Jatceňuk se přestal objevovat na veřejnosti, a dokonce i členové jeho strany ho viděli naposledy v den odchodu do důchodu (12. dubna), uvedl ukrajinský deník Vesti.

Spekulace, že bývalý premiér je ve svém kyjevské bytě či domku, se nepotvrdily, píše deník. Ve svém luxusním bytě se neukázal od minulé středy. V obci Novyje Petrovci, kde má expremiér chatu, ho také neviděli.

Podle deníku přitom dochází v jeho straně Lidová fronta ke krizi a hádkám.

V Nejvyšší radě řekli, že se Jaceňuk nachází úplně mimo Kyjev. Podle poslance Sergeje Kaplina bývalý ministerský předseda nyní pobývá v Latinské Americe.

„Podle mých informací, Jaceňuk odletěl do Argentiny. Jestli to je služební cesta, dovolená nebo útěk nevím. Kdy se vrátí, taky nevím," řekl publikaci Kaplin.

Tisková mluvčí Jaceňuka Olga Lappo na volání neodpovídá.

Zdroj: http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/kam-se-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Českému protektorátu vládnou proameričtí předáci Prague Pride... O jaký "mejdan" jde, víme všichni...

29.4.16

Česká republika:

Proamerická česká vláda ničí v naši zemi vše zdravé, přirozené a tradiční...

Systematicky likviduje vše smysluplné, potírá naše národní hodnoty a snižuje například úroveň vzdělanosti, která neměla ve světě obdoby.

Naše školství patřilo mezi jedno z nejlepších ve světě. Místo toho se tady vyhazují miliardy za nesmyslné projekty typu inkluze, které mají účelově přibrzdit rozvoj, inteligenci a vzdělanost našich dětí, aby spadly na úroveň przničů domácího zvířectva z řad muslimských imigrantů. ...

Musíme to, vážení vlastenci, přežít a především si zachovat zdravý rozum a hrdost. A ve volbách, pokud už nebude pozdě a nebudeme tady mít dalších deset muslimských politických stran, ukázat, jakým směrem se bude naše země dále ubírat a zločineckou mafii v čele se Sobotkou a ostatními zvrhlými psychopaty hnát k plné zodpovědnosti.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2016/04/ceskemu-protektoratu-vla...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Sýrsky biskup: Sýria nutne potrebuje svojich občanov naspäť. OSN však dala utečencom podmienku 5 rokov sa nevrátiť domov!

29.4.16

Sýrie:

Syrský biskup Georges Abou Khazen:

"Polovica populácie je evakuovaná, ale my dúfame, že milióny tých, ktorí ušli do zahraničia, sa vrátia domov. Potrebujeme opraviť a vyliečiť príčinu, aby sme sa zbavili dôsledkov. Vám však už neveríme! OSN povolilo víza Sýrčanom za podmienok, že sa v priebehu piatich rokov nevrátia domov!”

Čo sa týka kresťanov, podľa biskupa “práve prebieha genocída kresťanov, sme druhom, ktorý smeruje k vymretiu. Ale Západ nám vôbec nepomáha, nepočúvajú nás, aby radšej nič nevideli a mali svoje svedomia čisté.”

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/syrsky-biskup-syria-nutne-potrebu...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Británie byla varována z OECD před odchodem z EU

29.4.16

Británie:

Podle nejnovější studie OECD by vystoupení z Evropské unie mohlo Brity vyjít celkem draho. Ty nejčernější odhady počítají s tím, že by každá britská domácnost musela zaplatit 5 000 liber ročně až do roku 2030.

„Jasně, jasně, jasně, MMF, OECD, celý seznam mezinárodních organizací plných přeplacených lidí, kteří povětšinou selhali v politice,“ okomentoval zprávu předseda euroskeptické strany UKIP Nigel Farage.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Britanie-byla-v...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Turecko tlačilo na švédskou TV kvůli filmu o arménské genocidě!

28.4.16

Švédsko:

Turecké velvyslanectví ve Stockholmu se snažilo zastavit vysílání dokumentu o arménské genocidě v Osmanské říši v roce 1915 plánovaného švédskou televizní stanici TV4. Vedení stanice to označilo za nepřijatelný nátlak.

Jen před pár dny se švédská Strana zelených se snažila vyjednávat s kanálem TV4, aby minimalizovala kritiku ministra bydlení a komunální služby Mehmeta Kaplana, uvedla TV4.

V poslední době byl Kaplan nucen opustit svůj post kvůli do tisku uniklým informacím o jeho večeři spolu se členy turecké krajně pravicové organizace „Šedí vlci".

Nedávno rezignoval na funkci také Barbaros Leilani, místopředseda národní švédsko-turecké aliance poté, když ve svém projevu na demonstraci ve Stockholmu volal po „smrti arménských psů".

Zdroj: http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/turecko...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Francouzští poslanci schválili rezoluci požadující zrušení sankcí

28.4.16

Francie:

Poslanci francouzského Národní shromáždění většinou hlasů přijali usnesení vyzývající Hollandeho vládu, aby se postavila proti prodloužení protiruských sankcí.

Usnesení má pouze poradní charakter a nezavazuje vládu, aby podnikla konkrétní kroky.

Zdroj: http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/francou...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Kalousek měl na úplatky kolem církevních restitucí pět miliard a kvůli tomu vznikla TOPka!

28.4.16

Česká republika:

Lenka Procházková:

"...„Když pak začali chystat zákon o církevních restitucích, tak jsem pochopila, jaký je to tunel. K církvi se nedostane všechno, část se po cestě ztratí.

Údajně měl Kalousek pět miliard na to, aby podplatil všechny, aby ten zákon prošel. Kvůli tomu vznikla TOPka, protože je to nejdůležitější zákon za dvacet let. Nejde tady jen o peníze, ale o pole, majetek, nemovitosti.

Jde o to, že přepisujou historii a berou nám důstojnost. Dělají ze sebe oběť. To, že někdo trpěl čtyřicet let? Kdo z nás netrpěl? Dala jsem trestní oznámení na kardinála Duku, protože ten jim s tím pomáhal. Víme, že je to podvod a víme, kdo v tom figuruje. ...

Myslím si, že zákon o církevních restitucích je neplatný, neboť byl schválen za kriminálních okolností. To je naše velká naděje. ... “

Zdroj: http://www.krajskelisty.cz/plzensky-kraj/okres-plzen-mesto/5...

Klasifikace: politika,nabozenstvi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Folkový festival v Erlangenu inzeruje záchranné útulky pro ženy proti tzv. "taharrush gamea"

28.4.16

Německo:

V Erlangenu se objevily plakáty, které inzerují tzv. bezpečnostní projekt - čtyři záchranné útulky pro ženy během folkového festivalu.

Je to odezva na oblíbenou islámskou hru hromadného znásilňování při davových událostech - tzv. "taharrush gamea". Dav muslimů utvoří kolem oběti několik kruhů, v jejichž středu je oběť znásilněna.

Pikantni je, že plakáty, které inzerují útulky nápisem "Bav se, žádné problémy!", ukazují jak růžový panáček drží od sebe na délku ruky modrého panáčka v bavorském kroji.

Na projekt bylo vyčleněno 22.000 eur.

Zdroj: http://www.pi-news.net/2016/04/erlangen-rettungsinseln-fuer-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Islamisty ano, Evropany ne - německá vláda chce výrazně omezit sociální pomoc pro imigranty z východoevropských zemí

28.4.16

Německo:

Německá vláda chce výrazně omezit sociální pomoc pro imigranty z evropských zemí.

Občané EU by měli mít nárok na Hartz IV nejdříve po pěti letech v Německu.

V Německu pobírá sociální dávky 92.000 Poláků, 71.000 Italů, 70.000 Bulharů, 57.000 Rumunů, 46.000 Řeků.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/04/28/gegen-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

10

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 20 čtenářů částkou 3 553 korun, což je 10 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Média se skřípěním zubů přiznávají, že švédská cesta funguje05.08.20 21:56 Švédsko 8

Matteo Salvini hovoří o tom, jak ho chtějí zavřít na 15 let za to, že jako ministr vnitra bojoval proti nelegální migraci05.08.20 10:08 Itálie 0

Praha dá Prague Pride velké peníze, přitom bude kvůli koroně online04.08.20 11:37 Česká republika 0

České feminacistky napadly autora Čtyřlístku04.08.20 11:31 Česká republika 1

Německá SPD vyloučila kritika migrace Sarrazina03.08.20 22:23 Německo 0

Po antisemitismu máme anticikanismus...02.08.20 16:24 Česká republika 3

Migranti do Čech! padlo na půdě německého parlamentu01.08.20 10:33 Česká republika 1

Google umožní černochům označit své firmy jako "black owned"01.08.20 10:08 USA 3

Simpsonovi, rok 201031.07.20 23:35 Neurčeno 1

Černoch ve vlaku do Prahy obvinil personal z rasismu, protože dostal chleba31.07.20 20:32 Česká republika 5

Kdo nemiluje LGBT, nedostane peníze29.07.20 21:39 Evropská unie 1

Poslanec Foldyna varuje velmi ostrými slovy před Istanbulskou dohodou28.07.20 23:20 Česká republika 9

Proč spěchají s vakcínou27.07.20 12:42 Neurčeno 15

Vláda chce vytunelovat ze státního rozpočtu další 2 miliardy27.07.20 02:28 Česká republika 3

Katedrálu v Nantes zapálil černošský migrant z Rwandy26.07.20 09:45 Francie 8

Hoax v přímém přenosu (bohužel)24.07.20 20:48 Řecko 1

Teror lůzy: Spisovatelka souhlasila s Rowlingovou, že muži nemenstruují. Je bez práce24.07.20 18:05 Neurčeno 7

Deset migrantů 2,5 hodiny znásilňovalo 18ti letou Němku24.07.20 12:14 Německo 2

Bílý muž chrání vlastním tělem partnerku, kterou napadla tlupa agresivních černošek21.07.20 16:16 USA 9

Jak vznikají mrtví: chlápek, který se zabil na motocyklu, je veden ve statistice zemřelých na kovid21.07.20 15:43 USA 2

Měnové kurzy

USD
22,16 Kč
Euro
26,27 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,68 Kč
Australský dolar
16,01 Kč
Švýcarský frank
24,35 Kč
100 japonských jenů
21,01 Kč
Čínský juan
3,19 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,59 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
30,20 Kč
1 unce (31,1g) zlata
45 569,05 Kč
1 unce stříbra
623,33 Kč
Bitcoin
262 538,18 Kč

Poslední aktualizace: 6.8.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 36 787 391