Ve zkratce

Stránka:

 Poučenie z krízového vývoja v Libanone

30.3.16

Libanon:

Po druhej svetovej vojne bol Libanon prosprerujúca, prevažne kresťanská krajina. Bola to obľúbená dovolenková lokalita a bankové centrum často prirovnávané k Švajčiarsku. Bejrút býval nazývaný Parížom Blízkeho Východu.

Niekedy okolo roku 1950 Libanon veľkoryso prijal islamských utečencov zo Sýrie, Palestíny a iných vojnou zmietaných oblastí. Títo utečenci boli za azyl veľmi vďační. Avšak ich ďalšia generácia už seba považovala za rodilých Libanončanov a už necítili absolútne žiadny pocit vďačnosti. Jediné, čo poznali, bola hlboko zakorenená nenávisť islamského džihádu a nenávisť k všetkým neveriacim.

V súčasnosti je Libanon peklo na zemi. Mnohostranná občianska vojna medzi kresťanmi, sunitmi, šítmi a inými sektami z rokov 1975 až 1990 skryto vrie až do dnešných dní. A nikdy neskončí.

Európa robí tragický omyl prijímaním týchto Islamských migrantov.

Zdroj: https://www.reddit.com/user/justsomedude547

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 5 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Hrůza! Domovy pro seniory nezohledňují LGBT komunitu!

30.3.16

Česká republika:

Lobbisté LGBT objevili další hloubku útlaku. Domy pro seniory nejsou připraveny pro buzeranty a lesby. Buzeranti se v nich cíti ostrakizování, protože ostatní důchodci se baví o svých rodinách apod.

Tak co s tím? No samozřejmě, řešení je nasnadě. Je třeba vytvořit zvláštní teploušské domy pro seniory. A nejlépe aby i personál byl ze stejné kategorie. Za tím účelem je třeba, aby stát uvolnil další miliony pro výstavbu takových zařízení. Lze očekávat dotace EU či z Norských fondů. Chjo. Tahle sebranka je čím dál otravnější.

Zdroj: http://relax.lidovky.cz/domovy-pro-seniory-nejsou-pripraveny...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 10

 Havloidé jsou čím dál zběsilejší. A čím dál osamocenější

30.3.16

Česká republika:

V noci na dnešek promítali havloidé na budovy Pražského hradu světelné obrazce a texty kritizující nynější návštěvu čínského prezidenta v České republice a obchodní vazby mezi Českem a Čínou. Policie po nich na oko pátrala, ale nevypátrala. Takže mi vrtají hlavou dvě věci:

  1. Zařízení na tohle laserové promítání není ani levné ani lehce sehnatelné. Takové promítání dělají profesionální firmy a potřebují k tomu docela dobré technické, logistické a organizační zabezpečení. Kde na to havloidé vzali? Vsadím kalhoty, že nitky vedou k americkému velvyslanectví.
  2. Hrad leží v pásmu letiště, kde je zakázáno používat laserová ukazovátka a podobná zařízení, takže k používání laseru měli mít organizátoři povolení. Měli ho? Na tuto skutečnost upozornil kdosi v diskuzi za článkem, dokonce přidal odkaz na příslušný dokument; bohužel příspěvek "zmizel" než jsem si to stačil okopírovat (bravo, cenzore).

Potěšující jsou rekace čtenářů za článkem. Přečtěte si je.smile

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/zasah-policie-navsteva-cinskeho-prezi...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 12

 Filmový dokument odhaluje skutečnou tvář Saúdské Arábie

29.3.16

Saudská Arábie:

Britský filmový tým v utajení natočil dokument o Saúdské Arábii. Je to padesátiminutový sestřih šokujících záběrů na život v zemi, se kterou má Západ tak úžasné vztahy. Po shlédnutí toho filmu si člověk nutně musí položit otázku, čím vlastně Západu vadí Assadův režim. Odpověď je nasnadě: tím, že je normální, sekulární a relativně svobodný.

Zdroj: http://russia-insider.com/en/new-eye-opening-documentary-com...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Panoptikum havloidů a páté kolony v obrazech

29.3.16

Česká republika:

Parlamentní listy zveřejnily fotogalerií z protestů havloidů a pražské kavárny proti návštěvě čínského prezidenta. Koukněte se na ty fotky. Jsou tam všichni pěkně pohromadě, chybí akorát jejich velitel Shapiro. Poznal jsem všechny, až na tuhle mumii, neví někdo, o koho jde? Celkem to bude taková dvacítka kovaných havloidů, něco statistů a něco naivků,dohromady to odhaduji maximálně na 200 duší. Čím je jich méně, tím jsou vzteklejší. cool

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/galerie/foto/Za-demokracii-a-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Havloidní kavárna protestuje proti čínskému prezidentovi

29.3.16

Česká republika:

Kromě aktivistického plebsu a jiných neznámých užitečných idiotů, byla před Hradčanským náměstím přítomna i pravdoláskařská "elita": majdanista Peszynski, ekologista Bursík, dále pak (naštěstí již) bývalí ministři Kocáb, Schwarzenberg a Kalousek, dorazil dokonce i (bohužel stále ještě) europoslanec Jaromír "Otočkabát" Štětina. Poslední dva jmenovaní se, s odkazem na své politické funkce, dožadovali průchodu policejním zátarasem, leč byli přítomnými policisty odkázáni do patřičných mezí...

Potupený Miroslav Kalousek si následně postěžoval, že: „úřední propustky, které by donutily policisty nechat nás projít, vydává osoba jménem Mynář, která nemá ani bezpečnostní prověrku.“

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/si-tin-pching-miri-za-ministry-v-ulic...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a E123

Komentářů: 1

 Čínský prezident poprvé v historii v ČR – skvělý úspěch Zemanovy zahraniční politiky

28.3.16

Česká republika:

Na Ruzyňském letišti (odmítám používat nový název) dnes odpoledne přistalo letadlo s nejvyšším představitelem Číny, prezidentemSi Ťin-pchingem. Prezident zde bude tři dny, očekává se podpis řady smluv.

Domnívám se, že je to skvělý úspěch Zemanovy zahraniční politiky. Číňany sice nijak zvlášť nemusím, ale je zřejmě rozumnější orientovat se na východní státy než na zbankrotovaný, licoměrný a proradný Západ. Navíc 1,3 miliardy obyvatel je poměrně slušná základna pro hospodářskou spolupráci.

Nenašel jsem nikde v tisku, zda prezident Si Ťin-pching navštíví i jiné země Evropy. Pokud sem letěl jen kvůli nám, je to dvojnásobný úspěch.

Média o příjezdu sice informují, ale popřávají zbytečně moc prostoru několika zoufalcům, kteří se snaží průběh návštěvy narušit.

Zdroj: http://www.novinky.cz/domaci/398756-on-line-cinsky-prezident...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Zeman se pro čínskou televizi odvázal

27.3.16

Česká republika:

"Byly velmi špatné vztahy mezi Čínou a bývalou vládou České republiky. Zdůrazňuji bývalou vládou České republiky. Protože tato vláda byla velmi submisivní pod tlakem Spojených států a Evropské unie,“ řekl prezident Zeman pro čínskou televizi CCTV News.

Poté mluvil o české zahraniční politice. „Teď jsme zase nezávislou zemí a tvorba zahraniční politiky je založená na našich vlastních zájmech. Na národních zájmech. Nevměšujeme se do vnitřních záležitostí jakékoliv jiné země.

______
Bohužel neřekl, co hodlá dělat se Sobotkou a jeho vládou. A je to premiér a vláda, kdo určuje směrování země, nikoliv prezident.

Zdroj: http://echo24.cz/a/iBz4i/zeman-pro-miliony-cinanu-uz-nejsme-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Tento muž svou partnerku kulturně obohatit nenechal

27.3.16

Neurčeno:

Zajímavé je, že podpory se hrdina dočkal pouze od své partnerky, o kterou vlastně se vedl celý spor. Ta žena projevila více odvahy a životaschopnosti než všichni přihlížející, natáčející a hihňající se šmejdi okolo. V takovém případě se mají na agresory sesypat všichni přítomní, bez oholedu na pohlaví, protože typičtí šmejdi mají odvahu jen v přesile a nikdy ne v menšině. Budou-li dámy nosit v kabelkách cihly, budou mít (krom krásy) ránu jak býk.

BOJOVNÍK - tenhle muž na multi-kulti obohacování ze strany mig...

BOJOVNÍK - tenhle muž na multi-kulti obohacování ze strany migrantů nepřistoupil.

Posted by Zdeněk Fugit on Wednesday, January 6, 2016

Zdroj: https://www.facebook.com/Zdenek.Fugit/videos/171042935257700...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a sprosťák Vítek

Komentářů: 18

 8 důvodů, proč neslavit Velikonoce na zena.cz aneb Velikonoce nám nerozmlouval ani bolševik

27.3.16

Česká republika:

Na serveru zena.cz se feministky opřely do Velikonoc. Vyšel tam článek 8 důvodů, proč ignorovat Velikonoce. Ne že bych byl nadšeným vyznávačem Velikonoc, konec konců ten svátek ukradla církev svatá pro sebe (stejně jako Vánoce), ale důvody uváděné na zena.cz mi až příliš připomínají feminacistky. Konec konců, pomlázka je lidová tradice, nejde o žádné "mlácení žen", jak to nazývají na zena.cz, ale o symbolické a láskyplné několikeré lehké šlehnutí "aby nožky dobře běhaly". Je zajímavé, že Velikonoce nám nerozmlouval ani bolševik.

Zdroj: http://zena.centrum.cz/volny-cas/zabava/clanek.phtml?id=8030...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Vzkaz Viktora Orbána Evropě

27.3.16

Maďarsko:

Část projevu Viktora Orbána s českými titulky:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=7genG4EvktQ

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5

 Země EU hledají, jak zajistit přístup k elektronickým komunikacím

27.3.16

Evropská unie:

Jak se dostat k elektronické komunikaci možných pachatelů teroristických útoků, řešili v Bruselu na čtvrtečním mimořádném jednání ministři vnitra a spravedlnosti evropské osmadvacítky.

V této souvislosti se zmiňuje užší spolupráce se třetími zeměmi a s poskytovateli služeb, kteří v EU působí. Potřebné jsou podle textu také přímé kontakty těchto firem s institucemi, které v členských zemích unie odpovídají za bezpečnost obyvatel - tedy s tajnými službami a policií.

Závěrečné společné prohlášení ale uvádí, že pro členské země se stává prioritou rychleji získat "digitální důkazy".

________
Digitální důkazy se zfalšují jistě jednodušeji než ty reálné. Spolupráce soukromých korporací a represívních složek států = nástup NWO v plné parádě.

 

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/398640-zeme-eu-hleda...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 ANO se podílí na budování evropské cenzurní sítě Internetu - proti "podněcování" a nenávistným projevům

27.3.16

Česká republika:

Komisařka pro rovnost mužů a žen Jourová (ANO) spolu s komisařem pro migraci Avramopoulusem budují evropskou cenzurní síť Internetu podle návrhu Evropské komise.

Spustí tzv. Internetové fórum EU, ve kterém budou spolupracovat vlády, evropští úředníci, Europol a soukromé internetové společnosti.

Tzv. dobrovolné společenství založené na spolupráci veřejného a soukromého sektoru bude cenzurovat internet.

Záminkou je odhalování terorismu, skutečným záměrem je oslabení kritiky islamizace Evropy.

Zdroj: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-15-6243_en.htm

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Německo: První šaría-vlaky na trase Lipsko a Chemnitz

27.3.16

Německo:

Centrální vedení Regiobahn (MRB) oznámilo, že  - rozhodně ne! z důvodu zvýšeného sexuálního obtěžování na veřejnosti  - zavádí na trase Lipsko a Chemnitz oddělení vyhrazená pouze pro ženy a děti.

Zdroj: https://www.unzensuriert.at/content/0020349-Deutschland-Erst...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Papež ocenil atentáty: V úterý zavraždili muslimové 34 evropanů, hned ve čtvrtek papež zlíbal muslimům nohy

27.3.16

Evropská unie:

Navzdory tomu, že v úterý muslimové zavraždili 34 evropanů, papež hned ve čtvrtek umyl a zlíbal muslimům nohy v uprchlickém středisku.

Prohlásil, že skutečnými oběťmi teroristů jsou muslimové, protože jejich komunity jsou sužovány radikály, kteří kazí pověst umírněného islámu.

Je to první papež, který zlíbal nohy lidem jiné víry.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=ztX7nBEaVDM

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Režim neunesl projev Adama B. Bartoše v Praze a za pomoci těžkooděnců rozehnal pokojnou demonstraci Národní demokracie. Fašizace ČR pokračuje!

26.3.16

Česká republika:

Policie se dnes odpoledne v Praze nezdráhala zasáhnout proti klidné a pokojné demonstraci Národní demokracie.

Předseda strany Adam B. Bartoš byl zatčen kvůli tomu, že vyzval, aby vlastizrádci národa, kteří kopírují notičky Bruselu a podporují migranty, byli potrestání trestem nejvyšším. Policie na to konto demonstraci rozpustila kvůli paragrafu o útoku proti skupině osob (verbální napadení politiků ČR).

Mladí sociální demokraté narychlo svolali blokační kontra-demonstraci na podporu politiky a vlády Bohuslava Sobotky. Strach a obavy ze střetu byl tak obrovský, že policie dostala příkaz najít si záminku a demonstraci Národní demokracie rozpustit ještě předtím, než se vydá na pochod k Lidovému domu, sídlu ČSSD.

Zdroj: http://aeronet.cz/news/rezim-neunesl-projev-adama-b-bartose-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Hlasování českého parlamentu o tom, že odmítá zrušení vízového režimu pro Turecko

26.3.16

Česká republika:

Parlamentní výbor pro evropské záležitosti doporučil Sobotkovi nepřistoupit na evropskou dohodu s Tureckem, pokud bude obsahovat zrušení vízové povinnosti pro Turecko.

Přes toto doporučení, které má váhu usnesení Sněmovny, Sobotka svévolně v Bruselu dohodu sTureckem schválil. Navíc naši povinnou jednorázovou kvótu převzetí 1591 migrantů dobrovolně navýšil o dalších 1600 osob.

22. 3. 16 proběhlo ve sněmovně zasedání Informace vlády k migrační krizi, kde si poslanci stěžovali, že s nimi Sobotka nic nekonzultuje.

Rozprava - http://www.psp.cz/eknih/2013ps/stenprot/042schuz/s042300.htm#r1

Parlament ČR pak odhlasoval prohlášení: "Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky odmítá dohodu předsedů vlád členských zemí Evropské unie, která se týká zrušení vízového režimu pro turecké občany nejpozději do konce června 2016."

Návrh byl přijat 86 hlasy, proti bylo 6.

Hlasování - http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=62778

  • ČSSD: pro 5, proti 6, zdrželo se 26, omluveno 7, fláká se 6
  • ANO: pro 4, zdrželo se 32, omluveno 8, flákají se 3
  • KSČM: pro 28, omluveno 5
  • TOP09-Starostové: pro 16, zdrželi se 2, omluveni 3, flákají se 4
  • ODS: pro 13, omluveni 2, fláká se 1
  • Úsvit: pro 7, omluven 1
  • Nezařazení: pro 4, omluveni 2, fláká se 1

Zdroj: http://www.psp.cz/eknih/2013ps/stenprot/042schuz/s042300.htm...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Vandalové poničili několik desítek čínských vlajek, kde jsou kamerové záznamy?

26.3.16

Česká republika:

V noci na dnešek poničil "neznámý vandal" přes padesát čínských vlajek vyvěšených na počest návštěvy čínského prezidenta v ČR. Na vlajky házel váječné skořápky naplněné černou barvou. Ničil od Malé strany až po Ruzyni - Evropská třída, Chotkova ulice.

Ačkoliv Praha je doslova prošpikována šmírovacími kamerami, kupodivu neexistuje ani jeden záběr pachatele.

Může mi to někdo vysvětlit?

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vandal-poskodil-v-praze-barvou-desitk...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Peklo na italském ostrově. Dorazila loď se stovkami infekčních migrantů, odmítli se registrovat a začali dělat bugr

26.3.16

Itálie:

V pondělí připlula na Sardínii do přístavu Cagliari španělská vojenská lod' Numancia, která měla na palubě 667 imigrantů. Většinou se mělo jednat o Eritrejce a Somálce. Z nich bylo 520 mužů, 108 žen (z toho 4 těhotné) a 39 dětí.

Migranti odmítají registraci a odmítají odebrání otisků, proto protestují. Podívejte se na tu krásu.

A questi non basta l'HOTEL GRATIS pagato dagli italiani: protestano e bloccano il traffico a Cagliari perché non vogliono essere identificati... PRETENDONO la libertà di andare in giro da clandestini! Con la Lega al governo sarebbero già a casa loro, RISPEDITI INDIETRO a calci nel c.!

Posted by Matteo Salvini on Saturday, March 26, 2016

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Peklo-na-italsk...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Adam Bartoš zadržen policií za "protistátní výroky"

26.3.16

Česká republika:

Na dnešní demonstraci proti islamizaci na Václaváku pořádané hnutím Za naši kulturu a bezpečnou zem a Národní demokracii spolud s DSSS zadržela policie Adama Bartoše přímo při projevu. Nebyl jsem tam, ale podle Babišovek měl Adam říct:

"To už není jenom nějaká liknavost nebo neschopnost vlády, to už je vědomé budování rozvratu země. To je vlastizrada. To je vlastizrada, která musí být potrestána trestem nejvyšším." V tom okamžiku zasáhla policie, Adama odvedla a demonstraci násilně rozpustila.

Marně přemýšlím, co je tak strašného na té inkriminované větě. Adam dokonce ani nemluvil adresně, pouze řekl, že vlastizrada by měla být potrestána trestem nejvyšším. Jako kdyby to nebyla pravda.

Kouzelný je rovněž způsob, jakým Babišovky o věci referují. Adama nazývají nikoliv "panem Bartošem", ale "extrémistou Bartošem", Národní demokracii označkovaly přívlastkem "krajně extremistická". Tohle je přeci úplně jasné a sprosté nactiutrhání.

Dále nechápu, proč fotogalerie z dnešní demonstrace a ze zadržení Adama Bartoše na druhých Babišovkách obsahuje 22 snímků, ale jen prvních 7 je z demonstrace. Všechny další zobrazují "ubohé migranty".

Příznačné foto

Příznačné foto

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/policie-zatkla-adama-b-bartose-dke-/d...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

17

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 30 čtenářů částkou 5 777 korun, což je 17 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Evropa rychle spaluje své zásoby plynu07.12.21 21:58 Evropská unie 1

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 0

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 1

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 3

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 6

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Měnové kurzy

USD
22,62 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,08 Kč
Švýcarský frank
24,41 Kč
100 japonských jenů
19,90 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,55 Kč
100 maď. forintů
6,93 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,60 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 394,19 Kč
1 unce stříbra
510,71 Kč
Bitcoin
1 159 501,65 Kč

Poslední aktualizace: 7.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 40 864 589