Ve zkratce

Stránka:

 Tlupa židů ozbrojena samopaly přepadla palestinskou nemocnici, aby "zadržela" podezřelého, zastřelila nevinného

12.11.15

Palestina:

Tlupa židů ozbrojena samopaly a pistolemi přepadla ve tři hodiny ráno palestinskou nemocnici, aby "zadržela" muže podezřelého z pobodání. Všimněte si, kolik jich je a jak jsou ozbrojeni. A také si všimněte oděvu. Tohle nevypadá na oficiální armádu nebo policii Izraele. Nemluvě o tom, že takovým způsobem se pacienti z nemocnic nevydávají. Mně to přijde jako lynč.

Nicméně podle Babišovek šlo o armádu v přestrojení. Když Izraelci vtrhli do nemocničního pokoje, spal tam s podezřelým i jeho bratr. Ten řekl, že ho vojáci přivázali k posteli. Ve chvíli, kdy nečekaně z koupelny patřící k pokoji vyšel jejich bratranec, Izraelci jej pěti ranami zastřelili. Zadrženého Šaláldu poté odvezli. Zdroj

Takže nejenom lynč, ale i vražda náhodného svědka. Nikdo se nezdá být tímto gangsterským počínáním zneklidněn. Zajímavé...

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=CYoQbyEUvJ8

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Erik Best: Babišovi se vrací jeho demokracie

12.11.15

Česká republika:

Henry Ford kdysi řekl, že jeho zákazníci mohou mít Model T v jakékoli barvě, pokud to bude černá. Andrej Babiš vidí demokracii stejně. Členové ANO si mohou dělat, co chtějí, pokud to chce i on.

Potíž je v tom, že stále více politiků ANO upřednostňuje auta jiných barev. To platí především pro Radmilu Kleslovou, která svému dřívějšímu „řídícímu důstojníkovi“ ukazuje, zač je toho loket. ANO v Praze demokratizovala obdobným způsobem, jako to udělal Babiš na celostátní úrovni.

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&show=1&day=2015-11-1...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Miloši Zemanovi výrazně stoupla podpora

12.11.15

Česká republika:

Dvě třetiny české populace hodnotí kladně Miloše Zemana za jeho působení ve funkci prezidenta České republiky. Středisko analýz a empirických průzkumů (SANEP) zjistilo, že za výrazným posílením podpory hlavy státu stojí především jednoznačný postoj k uprchlické krizi. U dotázaných však výrazně bodoval i hájením ekonomických a národních zájmů a s kladnou odezvou se setkaly i jeho aktivity spojené s Čínou.

Podle průzkumu SANEP je prezident vnímán pozitivně 67,2 procenty dotázaných. Na otázku „Jak hodnotíte Miloše Zemana za dobu jeho působení ve funkci prezidenta ČR?“ odpovědělo 35,8 procenta dotázaných „kladně“, 31,3 procenta „spíše kladně“, 8,1 procenta „spíše záporně“, 21,1 procenta „záporně“ a 3,7 procenta uvedlo jako odpověď „nevím.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/To-je-rana-Milos...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Politik volá po „nucených pracích“ nutících Němce, aby posluhovali migrantům

12.11.15

Německo:

Poslanec německého parlamentu apeloval na zavedení programu „nucených prací“, v jehož rámci by mladí Němci byli nuceni strávit rok ve službě migrantům.

Focus.de reports referuje, že poslanec CDU Eckhardt Rehberg vyprovokoval „žhavou diskusi“, když navrhl, aby byla německá neschopnost poradit si s přílivem migrantů vyřešena tím, že se absolventi universit přinutí strávit rok „sociální službou“.

„Potřebujeme nucenou službu, není jiné cesty jak zvládnout tu masu uprchlíků a jejich integraci,“ řekl Regberg s dodatkem, že absolventi by měli dostat na vybranou, buď rok vojenské služby, nebo rok sociální služby.

Zdroj: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6930-politik-vola-po-nuce...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 4

 Mesto v USA tajne púšťalo karcinogénne chemikálie do pitnej vody

12.11.15

USA:

Americké mesto Sacramento počas jedného roka testovalo toxické chemikálie v pitnej vode bez toho, aby o tom informovalo verejnosť. Medzi chemikálie patria aj karcinogénne látky, ktoré tvoria nebezpečné výpary aj pri sprchovaní. Úrady tvrdia, že chceli ušetriť peniaze.

Sacramento, mesto v Spojených štátoch, testovalo jeden celý rok rad toxických látok v pitnej vode. Koagulačné činidlo aluminium chlorhydrát (ACH) bolo pridané do pitnej vody, aby nahradilo drahší prostriedok ALUM, ktorý sa používa pri úprave vody na odstránenie a vyfiltrovanie rôzneho sedimentu. Mesto si od toho sľubovalo vyššie úspory a začalo chemikáliu testovať bez informovania obyvateľstva.

Avšak nový prostriedok sa ukázal byť nepoužiteľný – pitná voda nebola dostatočne čistá: ako kompenzáciu k nedostatku čistiaceho účinku sa úrady rozhodli pridať do vody veľké množstvo chlóru – čo bola fatálna chyba. Kombináciou s chlórom boli vytvorené toxické vedľajšie produkty, takvané „vedľajšie produkty dezinfekcie“ (DBP).

[...] Správa tiež ukazuje, že inštitúcie aj napriek výrazne zvýšeným hodnotám DBP testy nezastavili, ale rozšírili na celý rok. Aby toho nebolo málo, vo štvrťročných testoch kvality vody podvádzali a posielali nekontaminovanú vodu s cieľom zakryť vyššie limity.

Mesto sa už priznalo a dodalo, že vďaka týmto opatreniam chcelo ušetriť milióny. Ako však ukázal výskum vodných aktivistov, to nie je tak celkom pravda: celoročný experiment na populácii ukázal, že pôvodný zdraviu neškodlivý variant by bol lacnejší.

-------
Môj komentár: skúšal si to niekto ako ďalší prototyp z plánu redukcie obyvateľstva???

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/mesto-v-usa-tajne-pustalo-karcino...

Klasifikace: politika,ekologie Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 2

 Ministerstvo financí využilo velkého zájmu investorů a prodalo obligace za 11 miliard se záporným výnosem

12.11.15

Česká republika:

Ministr financí Andrej Babiš využil velkého zájmu investorů o dluhopisy českého státu. Ministerstvo financí prodalo obligace s dvouletou splatností za 11 miliard korun se záporným výnosem. To znamená, že investoři jsou ochotni platit za to, že českému státu půjčí peníze.

------------
Je to vůbec možné? Kdo to kupuje a co z toho má? Copak se pro investory nenajde lepší investice?

Zdroj: http://byznys.ihned.cz/c1-64851380-ministerstvo-financi-vyuz...

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Pozná někdo tyhle houby?

11.11.15

Neurčeno:

Vyrostly mi na zahrádce houby. Viděl jsem veverku, jak se jimi krmí, tak asi nejsou jedovaté. Pozná je někdo?

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Čeští středoškoláci se budou učit, jak pracuje ruská propaganda

10.11.15

Česká republika:

Na nástrahy ruské propagandy upozorní české středoškoláky projekt portálu Jeden svět na školách. Podívejte se na jedno z videí z výukového programu společnosti Člověk v tísni.

--------
Systém je stále zoufalejší. Oficiální propaganda je už neudržitelná. Jak přesvědčit mladé, co si mají myslet? Zapojíme "neziskovky" smile

Zdroj: http://video.aktualne.cz/ze-sveta/cesti-stredoskolaci-se-bud...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9

 V Německu se objevily transparenty s nápisy: Vaše děti se budou modlit k Alláhovi nebo zemřou

8.11.15

Německo:

Na dálničním mostě směrem na Düsseldorf  se objevil transparent s nápisem:

Vaše děti se budou modlit k Alláhovi nebo zemřou.

Podobné transparenty se objevily také v Bádensko-Württembersku a dalších státech.

Policie na ně byla upozorněna.

Bývalý islamista hovořil v německém rádiu o hrozbě radikálního islámu. Naléhal, aby politici o této hrozbě veřejnost otevřeně informovali.

Zdroj: http://www.epochtimes.de/politik/deutschland/eure-kinder-wer...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 12

 Dvojí Metr

8.11.15

Francie:

To že se v Evropské Unii a v zámoří měří dvojím metrem je všeobecně známo.

Po ilustraci uvádím jeden z mnoha příkladů:

Před časem Francouzský časopis “Charlie Hebdo“ uveřejnil karikatury Proroka Mohameda, což vyvolalo vlnu nesouhlasu v Muslimských řadách. Evropský tisk se postavil za svobodu slova tohoto magazínu..

Nedávno, v zemi kerá se pyšní s mottem “Liberté, égalité, fraternité“, byl karikaturista Zeon zatčen pro uveřejnění obrázku kritizujícím Sionisty. Zatkl ho urad pro ostrazitost proti anisemitismu (The National Bureau of Vigilance against Racism and Anti-Semitism). Netušil jsem že takový uřad existuje a že má pravomoc zatýkat lidi. Maliř asi půjde bručet.

Nutno dodat že se statečná media - tolik milující svobodu projevu - o tomto incidentu nezmínila..

Holt, co je dovoleno Jobovi, neni dovoleno volovi.....

Zdroj: http://nonalignedmedia.com/2015/03/french-cartoonist-zeon-ar...

Klasifikace: polit.korekt,pravo Zprávu vložil/a coinageboy

Komentářů: 3

 Čtyři ze sedmi aktérů hromadného znásilnění budou vyšetřováni na svobodě

8.11.15

Švédsko:

Čtyři ze sedmi Eritrejců, kteří se v srpnu zúčastnili hromadného znásilnění švédské ženy v bytě ve městě Ludvika, budou vyšetřováni na svobodě.

Obžaloba uvádí, že Sami Meneder Idris, Masgina Zeimkal Gebreslase, Simon Amanuel, Solomon Sielay, Hagos Tesfamichael Grazgel, Filmon Kahsay a Tadyos Esak Kidane ve společné shodě a za použití násilí a hrozeb hodili ženu na zem, přiložili jí nůž na krk a donutili ji k různým formám pohlavního (včetně análního) styku.

Zdroj: https://www.nordfront.se/sju-man-atalas-for-gruppvaldtakt-i-...

Klasifikace: politika,krimi,sex Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 6

 Nepotvrzeno: Ve švédském uprchlickém středisku byly nalezeny nebezpečné střelné zbraně

8.11.15

Švédsko:

V kotelně azylové ubytovny v Krokom v oblasti Jämtland byly prý minulý týden nalezeny střelné zbraně. Podle důvěryhodných zdrojů, se kterými jsou noviny Avpixlat v kontaktu, byla o všem informována místní policie a bezpečnostní služba, která pak zbraně odvezla, aniž by  o incidentu informovala místní občany nebo média.

Zaměstnanci místní energetické společnosti přišli do uprchlického střediska, aby v kotelně provedli odečet spotřeby, ale nemohli se tam dostat, protože dveře byly zamčené. Poté, co sehnali od personálu náhradní klíč, našli zbraně, schované pravděpodobně azylanty. Podle zdroje nešlo o žádné malé lovecké zbraně, ale o nebezpečné střelné zbraně.

Když si chtěl Avpixlat ověřit fakta na policejní stanici v Östersundu, nikdo tam nic nevěděl.

Jan Sjunnesson, který je autorem článku, ovšem věří, že jeho informační zdroj je spolehlivý: "...Existují lidé, kteří ty zbraně viděli na vlastní oči."

Zdroj: http://avpixlat.info/2015/11/03/vapengomma-hittad-vid-asylbo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Žaloby na Merkelovou před Ústavním soudem mohou uspět

8.11.15

Německo:

"Rozhodnutí federální vlády o příjmu migrantů porušilo několik  zákonů," tvrdí expert na ústavní právo prof. Rupert Scholz.

"Byla porušena Dublinská konvence, stejně tak Schengenská dohoda, zákon o azylové proceduře i samotný azylový zákon."

Podle Scholze tedy žaloby mají šanci uspět.

Zdroj: http://www.zukunftskinder.org/?p=52452

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Kyjevané vyšli do ulic za Rudou armádu a proti banderovcům

8.11.15

Ukrajina:

Desítky lidí v Kyjevě sebraly odvahu a vydaly se 6. listopadu do centra města oslavit 72. výročí osvobození Kyjeva od fašismu. Akci pořádala levicově zaměřená opoziční hnutí. Už samotný fakt, že akce proběhla bez komplikací, může být dokladem toho, že i v samotném Kyjevě dochází k určitým pozitivním změnám.

„Dnes, v den 72. výročí osvobození Kyjeva, města-hrdiny, od fašistických vetřelců, je město znovu pod okupací oligarchů a jejich nacistických kompliců. Ale blíží se čas, kdy se rudé prapory boje za lepší svět, prapory vítězství nad nenávistnou ideologií fašismu, hrdě rozvinou v ulicích a na náměstích hlavního města Ukrajiny,“ praví se na webu jednoho z pořádajících kyjevských hnutí.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/11/meni-se-veci-k-lepsimu-k...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Varování přes sexem s migranty vzbudilo pozdvižení - politici se snaží umlčet bývalého disidenta

8.11.15

Německo:

Filologický svaz v Sasku-Anhaltsku vzbudil nevoli svým úvodníkem v členském časopise Zeitschrift des Verbandes, jehož autory jsou šéf svazu Jürgen Mannke a jeho zástupkyně Iris Seltmann-Kuke.

Text zmiňuje, že nelze přehlížet, že se do Německa přelévá migrační invaze a do země přichází mnoho mladých silných mužů většinou muslimského vyznání. A ne vždy s nejupřímnějšími úmysly. A tito často nevzdělaní lidé mají potřebu sexuality. A že dochází k sexuálnímu obtěžování zejména v dopravních prostředcích a supermarketech. A z těchto důvodů by měli učitelé 12 leté dívky varovat před povrchním sexuálním dobrodružstvím s těmito muži.

A nastalo pozdvižení.

Ministr kultury, Stephan Dorgerloh, obvinil Svaz filologů z rozšiřování fám a polopravd, vůdkyně parlamentních Zelených, Claudia Dalbert, to označila za text mizerné úrovně postavený na předsudcích, vůdce komunistů Die Linke, Birke Bull, řekl, že to hraničí s podněcováním.

Mannke se ale bránil tím, že nenapsal nic rasistického, ale jen pravdu: "Nenechal  jsem se umlčet před rokem 1989 a nebudu mlčet ani teď."

A dostal vynadáno i od federálního lídra Svazu filologů, Heinze-Petera Meidingera.

Zdroj: http://www.welt.de/vermischtes/article148547764/Warnung-vor-...

Klasifikace: politika,sex Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Děti vychované v náboženských rodinách jsou krutější než děti z ateistických rodin

8.11.15

Neurčeno:

Zdá se, že náboženská víra má negativní dopady na altruismus dětí a na jejich odsuzování druhých.

Děti z nábožensky založených rodin jsou méně laskavé a daleko více nakloněné k odsuzování druhých než děti z nenáboženských domácností, zjistila mezinárodní akademická studie.

Studie zkoumala téměř 1200 dětí ve věku od pěti do dvanácti let, v USA, v Kanadě, v Číně, v Jordánsku, v Turecku a v Jihoafrické republice. Asi 24 procent dětí byli křesťané, 43 procent byli muslimové a 27,6 procent byli ateisté.

Výsledky studie "důrazně prokazují, že děti z nábožensky založených rodin jsou méně altruistické než děti z ateisticky založených rodin."

----------
Myslel jsem si to už dávno.

Zdroj: http://www.blisty.cz/art/79755.html

Klasifikace: nabozenstvi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 13

 Odsun migrantů: Pákistán pozastavil dohodu s Evropou kvůli zneužívání

8.11.15

Pákistán:

Pákistán se rozhodl dočasně ukončit dohodu o zpětném přebírání migrantů z Evropské unie s vyjímkou Velké Británie.

Smlouva byla podepsána v roce 2010. Jejím účelem bylo usnadnit návrat nelegálních migrantů z Pákistánu zpět do vlasti.

"Evropské země dohodu zneužily", řekl pákistánský ministr vnitra Chaudhry Nisar Ali Khan. "Podle smlouvy pákistánské občany, kteří přijíždějí nelegálně do západních zemí, tamní úřady vypovědí až po přesném ověření jejich původu a dalších informací v součinosti s pákistánskou vládou. Ale většina zemí vrací lidi bez ověření s pákistánskými úřady. V loňském roce bylo do Pákistánu z různých zemí vráceno cca 90.000 lidí."

Prohlášení Nisara přichází dva dny poté, co řecká vláda zatkla 12 lidí, z toho 9 Pákistánců, za padělání dokladů migrantů, kteří se snažili dostat do střední Evropy.

Zdroj: http://www.nacional.hr/izgon-migranata-pakistan-suspendirao-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Slovinský premiér Cerar: Migrantům se budeme bránit ploty i armádou

7.11.15

Slovinsko:

Slovinský premiér Miro Cerar prohlásil po rozhovoru s Orbánem:

"Nejsem nacionalista ale vlastenec, který chce chránit Slovinsko před nadměrnou vlnou migrantů - pokud Evropa nenajde společnou řeč - a to i za pomoci plotů a s nasazením armády...

Je snadné tvrdit, že represe není žádným řešením, ale co dělat, jestliže do vašeho domu vstupují lidé jeden po druhém? Žádná země by to nedovolila. Jsou limity, které nelze překročit. Zatím pořád čekáme na společné evropské řešení této krize, ale pokud nepřijde, bude třeba bránit hranice naší země za použití plotů, policie i armády. A není to jen hypotetický předpoklad."

Zdroj: http://www.seebiz.eu/cerar-od-prekomjernog-izbjeglickog-pril...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Orbán: Nezastavíme-li migranty, nebude už to ta Evropa, za kterou jsme bojovali

7.11.15

Maďarsko:

Orbán slíbil na návštěvě maďarské menšiny ve Slovinsku zastavit migraci, která ohrožuje evropskou identitu:

"Migrace znovu píše historii v této oblasti, kdy statisíce lidí jiné kultury stojí znovu na našich hranicích. Pokud migrační vlnu nezastavíme, nebude již Evropa tou Evropou, za kterou jsem bojovali."

Politiky čekají podle Orbana nelehká rozhodnutí:

"Budeme se zodpovídat nejen našim voličům, ale i našim potomkům. Proto bychom neměli váhat ani ve slovech ani v akci.Každý Maďar, každý Slovinec i každý obyvatel Evropy je zodpovědný za celou Evropu."

Orbán řekl, že jeho země je ochotna pomoci Slovinsku, které čelí ohromné migrační vlně. Že Evropa byla vždy silná díky svým křesťanským kořenům a že je třeba se starat o společnou budoucnost. A střední Evropa, o které často rozhodovali jiní, musí nyní o sobě rozhodovat sama:

"Chceme rozhodovat o svém vlastním osudu. Naučili jsem se, jak žít a jak využívat svobodu, za kterou jsme bojovali. Záleží na lidech, zda budou pasivní a odevzdají se osudu a nebo zda se sami postarají o svou budoucnost."

Zdroj: http://www.slobodnadalmacija.hr/Novosti/Svijet/tabid/67/arti...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Německo vrátí do Albánie cca padesát tisíc migrantů

7.11.15

Německo:

Německý ministr vnitra Thomas de Maziere oznámil, že v urychleném řízení vrátí Německo do Albánie cca padesát tisíc migrantů, protože Albánie patří mezi bezpečné země původu. Vyhlídky, že se Albáncům podaří získat v německu azyl, označil za nulové.

Zdroj: http://www.dalmacijanews.hr/clanak/cml9-njemacka-u-albaniju-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

6

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 16 čtenářů částkou 1 670 korun, což je 6 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Jsme palivem pro elitu05.12.19 14:36 Neurčeno 0

Společnost nám nějak fízlovatí už i v lese - udavači likvidují trampské osady04.12.19 03:19 Česká republika 4

Soud EU zamítl českou žalobu proti zbraňové směrnici04.12.19 02:54 Česká republika 3

Pavel Novotný v ruské televizi prosazuje zájmy Německa02.12.19 13:17 Česká republika 13

Babišův ministr Petříček: Přijetí dětí by neohrozilo odmítání kvót na migranty02.12.19 13:01 Česká republika 5

Potichu, ale jistě 02.12.19 00:48 Česká republika 2

Neziskovka z Prahy jednala tajně v Berlíně: Otevřeme migrantům české hranice dokořán01.12.19 21:46 Evropská unie 3

Tři pobodaní v Haagu, dva mrtví v Londýně: černý pátek v EU30.11.19 11:21 Evropská unie 2

Policie chce v Praze testovat sledování obličejů29.11.19 17:09 Česká republika 7

Slovensko chce po Británii své zlato. Haha, good luck29.11.19 15:51 Slovensko 2

Zjevnost předkolapsového stavu našeho civilizačního okruhu28.11.19 14:23 Francie 3

Jihem Francie zmítá islamismus a žhářství28.11.19 08:28 Francie 1

Které mobily emitují nejslabší a nejsilnější záření27.11.19 22:06 Německo 1

Rodiče, jejichž dítě po očkování umře, bude stát odškodňovat27.11.19 12:19 Česká republika 4

Orwell v praxi27.11.19 07:10 Čína 1

PCR se zbláznil, podívejte, co napsal26.11.19 20:17 USA 5

Státní moc zahájila stíhání stoletých starců Jakeše a Štrougala26.11.19 16:21 Česká republika 4

Síla Sibiře26.11.19 15:14 Rusko 3

Assange je na pokraji smrti a musí ihned do nemocnice, varují desítky lékařů25.11.19 23:33 Británie 0

V Řeporyjích plánují pomník vlasovcům, ruská ambasáda se ohradila25.11.19 22:54 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
22,99 Kč
Euro
25,52 Kč
Libra
30,26 Kč
Kanadský dolar
17,45 Kč
Australský dolar
15,71 Kč
Švýcarský frank
23,28 Kč
100 japonských jenů
21,15 Kč
Čínský juan
3,26 Kč
Polský zloty
5,97 Kč
100 maď. forintů
7,72 Kč
Ukrajinská hřivna
0,96 Kč
100 rublů
36,06 Kč
1 unce (31,1g) zlata
34 003,14 Kč
1 unce stříbra
390,24 Kč
Bitcoin
168 076,93 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2019 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 34 997 058