Ve zkratce

Stránka:

 Česko podle EK vyhošťuje málo nelegálních migrantů. Mícháte hrušky s jablky, vzkazuje Chovanec

22.10.15

Evropská unie:

Evropská komise chce po Česku vysvětlení, proč nedokáže vyhošťovat lidi, kteří jsou na jeho území nelegálně.

Česko přitom v rámci EU dlouhodobě vyzývá k razantnějšímu boji s nelegální migrací a požaduje rychlé vyhošťování ekonomických migrantů. Tedy těch, kteří nemají právo na azyl.

Komise ale ve svém dopise upozorňuje, že Praha sama vrací zpět jen 13 procent lidí, kteří jsou v Česku nelegálně. Průměr zemí Evropské unie je přitom 39 procent. Komise proto žádá ministerstvo vnitra, aby jí do měsíce předložilo seznam opatření, kterými chce situaci zlepšit, protože vracení lidí, kteří jsou v zemích unie nelegálně, „je klíčové pro snížení nelegální migrace“. Komise i země unie se shodují, že osmadvacítka může pomáhat jen těm, kteří to opravdu potřebují.

„Ekonomičtí migranti v Evropě nemůžou zůstat,“ říká německá kancléřka Angela Merkelová.

Ministr Milan Chovanec napsal, že Brusel míchá hrušky s jablky. Komise prý vychází jen z údajů o takzvaných asistovaných návratech,kdy k opuštění našeho území došlo v doprovodu policie: „Česká republika vydala rozhodnutí o opuštění území nebo rozhodnutí o návratu mnohem více osobám, které následně opouštějí Českou republiku dobrovolně. Ti lidé mají určitou lhůtu k tomu, aby území opustili. Taková data nelze statovat."

-------------
To je schíza, že?

Zdroj: http://m.rozhlas.cz/zpravy/evropskaunie/_zprava/cesko-podle-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Branislav Fábry: TTIP ako forma neokolonializmu?

22.10.15

Evropská unie:

India bola hlavným obchodným partnerom V. Británie niekoľko stáročí a tento obchod bol prísne monopolizovaný, hoci vtedajšia Veľká Británia intenzívne hlásala voľný obchod. Dokonca aj mnohí Briti uverili, že žijú v podmienkach trhovej súťaže, i keď hlavný zdroj bohatstva britskej koloniálnej ríše zostal vyhradený nemnohým monopolistom.

V trochu podobnej situácii sa ocitáme aj dnes. Aj v súčasnosti sa propagandisticky velebia princípy slobodnej súťaže na trhu, v skutočnosti sa však skoro všade objavujú rôzne formy koncentrácie a obmedzovania trhových princípov. Koncentráciu a konanie v zhode cítiť v každom odvetví, od software až po energetiku.

Podobne ako v 19. storočí vo Veľkej Británii militantnú trhovú rétoriku podporujú práve tie obrovské obchodné spoločnosti, ktoré zo svojej dominancie profitujú. Tieto obrovské spoločnosti pritom kontrolujú aj politické strany podobne ako Východoindická spoločnosť kontrolovala britských politikov. A tak ako bola v minulosti V. Británia oporou veľkých obchodných spoločností pri ich „investíciách“ v zahraničí, najmä v Indii a Číne, dnes sú oporou veľkých „investičných“ skupín Spojené státy.

Jedným z hlavných objektov ich záujmu je Európa a, paradoxne, aj mnohé európske spoločnosti sú lojálnejšie voči USA než voči Európe. Vzniká otázka, či sa vzťah medzi USA a EÚ v súčasnosti sa dá porovnať so vzťahom medzi V. Britániou a Indiou v 19. storočí.

--------
V článku následuje porovnání, které bere dech - doporučuji.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Branisl...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Ať sem nemusí plavat... Merkelová připravuje další věc, která se mnohým nebude líbit

22.10.15

Evropská unie:

Na nedělním summitu se setká německá kancléřka Angela Merkelová setká s politickými vůdci devíti zemí nacházejících se na tzv. balkánské trase, po které se snaží do Evropské unie dostat nejvíce uprchlíků.

Kancléřka se chystá apelovat na úřady výše zmíněných devíti zemí, aby věnovaly větší úsilí při hraničních kontrolách. Avizovala, že dokud nebude příliv uprchlíků zastaven, nebude možné přikročit k jejich přerozdělování.

Lze očekávat, že Merkelová rovněž vyzve k přerozdělení uprchlíků, kteří v současné době přebývají v táborech mimo EU. Tímto krokem hodlá dosáhnout toho, aby uprchlíci na evropský kontinent přicházeli legálním způsobem. Plány Bruselu zahrnují konkrétně úvahy o přijetí 200 000 uprchlíků z tureckých a libanonských táborů.

Ti, kteří tlačí Evropu ke zpřísnění hraničních kontrol dosáhnou dohody, na základě které zůstanou hranice otevřené. To umožní průchod uprchlíků, což je vyžadováno v Berlínem navrhovaném řešení zahrnujícím sdílení zátěže a kvóty.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/At-sem-nemusi-p...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Místo válečných dluhopisů přijdou dluhopisy uprchlické a my se za ně zaručíme

22.10.15

Česká republika:

Politikové pilně přemýšlejí pod osvícením banksterů, jak pomoci finančním trhům zastavit agónii.A tak se bude vydělávat na uprchlické krizi - a my to zaplatíme.

Světová banka požaduje, aby Turecko, Libanon a Jordánsko začaly vydávat tzv. „uprchlické dluhopisy“ a opatřily si touto cestou finanční prostředky na udržování uprchlických táborů a byly schopny se postarat o běžence. Země, které mají rating AAA by měly mezinárodním žralokům ručit za tyto dluhopisy vydané jinými státy a garantovat, že úroky plynoucí z těchto dluhopisů, v případě neschopnosti splácet, zaplatí daňoví poplatníci zemí, které tyto dluhopisy garantovaly.

V podstatě jde o 9 zemí (USA, Velkou Británii, Německo, Kanadu, Holandsko, Norsko, Švédsko, Kuvajt, Japonsko) a EU jako celek, které doporučuje Světová banka jako ručitele. Takže jsme doma a víme, jaký azylový byznys se nám tu rozjíždí a na jakou cestu k odstranění chudoby definovanou v podobě oněch 16 globálních cílů OSN a jeho institucí se globální elity vydávají.

Ti, kdo profitují vždycky, a to z neskutečné bídy a zoufalství jimi samotnými způsobenými, to jsou mezinárodní finanční investoři!

Zdroj: http://e-republika.cz/article3352-Misto-vale%C4%8Dnych-dluho...

Klasifikace: politika,ekonomika,krimi,finance Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Zeman vrací úder

22.10.15

Česká republika:

Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta Zemana, reagoval na kritiku OSN:

„Jedním z nejdůležitějších výdobytků listopadových událostí vroce 1989 je svoboda slova, svoboda názorů. Taková prohlášení jsou proti tomuto duchu. Slovník útok na prezidenta republiky není první – a je tedy zcela zřejmé, že se stupňuje kampaň proti České republice kvůli postoji ve věci migrační krize.

Prezident republiky dlouhodobě varuje před nebezpečím islámského fundamentalismu. Na svých názorech trvá a nehodlá je pod tlakem ze zahraničí měnit. Česká republika dodržuje lidská práva, dodržuje zákony.

Kaceřovat takovým způsobem suverénní zemi je proto zcela nemístné.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-neodvola-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Tvrdá kritika z OSN: Systematicky utlačujete uprchlíky a Zeman je xenofob

22.10.15

Česká republika:

Česká republika systematicky porušuje lidská práva uprchlíků, oznámil ve čtvrtek vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Raad Husajn. Současně obvinil prezidenta Miloše Zemana z xenofobních a islamofobních projevů.

Husajn konstatoval, že je Česko jedinou evropskou zemí, která migranty bez soudu omezuje na osobní svobodě. Podmínky v detenčním zařízení v Bělé pak komisař Spojených národů označil “za horší než vězeňské”.

Kritiku si Česko vysloužilo i za to, že v záchytných zařízeních jsou drženy celé rodiny i s dětmi.

„Pokud jde o děti, výbor OSN pro práva dětí zdůraznil, že je jejich zavírání do detenčních zařízení jen z toho důvodu, že mají ony samy nebo jejich rodiče status migrantů, neospravedlnitelné,“ dodal komisař.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/384196-tvrda-kritika...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Merkelová môže mať problém: Cyprus blokuje prístupové rokovania s Tureckom

22.10.15

Kypr:

Cyperská vláda oznámila, že bude aj naďalej blokovať reštartovanie rokovaní o prístupe Turecka do EÚ. Ankara podľa cyperskej vlády neurobila dosť pre znovuzjednotenie ostrova. Ostrov je rozdelený od roku 1974.

„Nedáva žiadny zmysel otvoriť nasledujúcu kapitolu EÚ o súdnictve a základných právach a slobodách a bezpečnosti,“ citoval EU Observer cyperského prezidenta Nikosa Anastasiadesa.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/merkelova-moze-mat-problem-cyprus...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Šéf europskych liberálov (ALDE u nás ANO) chce kvôli utečencom aktivovať čl. 222 ZFEÚ

22.10.15

Evropská unie:

Podľa Verhofstadta šéfa ALDE (ANO),  posledné týždne jasne dokázali, že jednotlivé členské štáty nie sú schopné vyrovnať sa s prílevom utečencov bez širšej európskej pomoci. Európski liberáli a demokrati preto naliehajú na Európsku komisiu a členské štáty EÚ, aby preukázali solidaritu s utečencami a voči sebe navzájom a aktivovali doložku solidarity ukotvenú v ZFEÚ, ktorá sa týka tohto typu mimoriadnych udalostí.

Únia v tomto prípade podľa článku 222 Zmluvy o fungovaní Európskej únie (ZFEÚ), písmena b,  zmobilizuje všetky nástroje, ktoré má k dispozícii, vrátane vojenských prostriedkov poskytnutých členskými štátmi, aby pomohla členskému štátu na jeho území na žiadosť jeho politických predstaviteľov v prípade prírodnej alebo človekom spôsobenej katastrofy.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/sef-europskych-liberalov-chce-kvo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Česko neuspělo v Bruselu se stížností na přerozdělování migrantů

22.10.15

Česká republika:

Ministerstvo vnitra neuspělo u Evropské komise se stížností na přerozdělování uprchlíků v Evropské unii. Právní rozbor zaslaný z Česka do Bruselu zpochybňoval zákonnost kvót na rozdělování migrantů, mluvčí komise ale řekl, že komise kvóty považuje za legální. Podle Bruselu má každý členský stát právo napadnout uprchlické kvóty u soudu.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/384129-cesko-neuspel...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Odpor k nevýraznej politike

22.10.15

Česká republika:

Sobotka žne úrodu za svoje príliš tolerantné alebo zákonne nejasné postoje k imigrantom. Organizuje demonštráciu pred Sobotkovým sídlom. Má na to aj správny plagát, viď link.

Bartoš (ak sa náhodou tiež nepredal) ide na to dobre. Nie ako Stropnický, ktorý si plní stranícke alebo osobné domáce úlohy. Európa asi stratila všetkých detektívov, ktorí by vystopovali, kto tie transporty organizuje, platí a kto na nich tiež ryžuje. Poplatky vôbec nie sú malé a mnohonásobne prevyšujú cenu prepravy.

Zdroj: http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20151022/1468904/ba...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ppppp

Komentářů: 0

 Merkelové diplomatický "majstrštyk": Import tureckých muslimů. Z deště rovnou pod Niagáru.

22.10.15

Německo:

Všechny velké agentury světa přinesly zprávu, že: „probíhají intenzivní jednání mezi Evropskou unií a Tureckem. Brusel přislíbil poslat Ankaře tři miliardy eur, aby tak zpomalil příliv uprchlíků. Součástí rámcové dohody s Tureckem je také nastolení bezvízového styku a opětovné započetí rozhovorů o vstupu Turecka do EU. Do Ankary navíc přicestovala také německá kancléřka Angela Merkelová a při setkání s tureckým prezidentem Recepem Erdoganem potvrdila ochotu Německa i EU vrátit se k přístupovým rozhovorům.“

Přeložíme-li si zprávu do běžného jazyka, dostaneme zhruba toto: protože neumíme a nechceme zabránit (ilegálnímu) přesunu 1,5 milionu jistých problémových lidí do Evropy, tak si jich tu (legálně) pustíme 75 milionů. Ano sedmdesát pět milionů úplně stejných lidí, ale přirozeně že tentokrát po dohodě a zcela dobrovolně…. A ještě jim za to zaplatíme. Tak tomu se říká vysoká politika!

Zdroj: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2019-merkelov...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Vědkyně dostanou grant za pohlaví

21.10.15

Česká republika:

V Česku působí ve výzkumném managementu jen 12 procent žen, průměr EU je 24 procent. Technologická agentura chce podpořit mladé začínající vědce a ženy zvlášť. V letech 2017 a 2018 by mezi ně chtěla rozdělit 180 milionů korun.

Šéfka Technologické agentury, která má za úkol podporovat užší spolupráci firem a akademické sféry, chce vypsat speciální dotační program pro mladé badatele do 35 let, kteří mají se svým týmem přichystaný projekt, jenž by se mohl dobře uplatnit i v byznysu.

Projekt získá bonus, pokud výzkumný tým povede žena. Nyní je u nás pouze 12 procent žen ve výzkumu ve vedoucích pozicích. Je to nejméně v Evropě,” vysvětluje bývalá ministryně životního prostředí v úřednické vládě Jana Fischera, která agenturu, jež ročně rozděluje mezi vědce a podnikatele na tři miliardy korun, vede od roku 2012.

---------------
Takže grant přijde nikoliv za odbornost a kvalitu výzkumu. Nikoliv za přínos případného objevu pro lidstvo. Ale čistě za to, že vedoucí týmu je žena. Téma "výzkumu" může být jakákoliv kravina a jeho obecně prospěšný přínos nula. Pouze pohlaví se počítá.

Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/jste-vedkyne-do-35-let-a-ve...

Klasifikace: polit.korekt,feminismus,veda Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 10

 Cikánské násilnosti v Moirans

21.10.15

Francie:

Stovky cikánů, ozbojených železnými tyčemi, přepadli nádraží a radnici v Moirans, Francie. Zapalovali auta, demolovali obchody. Současně propukli nepokoje v místní věznici.

Zdroj: http://www.europe1.fr/faits-divers/voitures-et-palettes-ince...

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a ignorek

Komentářů: 1

 Slovinsko kvůli uprchlíkům nasadí na hranice armádu

21.10.15

Slovinsko:

Slovinská vláda během nočního jednání navrhla kvůli přívalu běženců nasadit k ostraze hranic armádu. 

Vláda rovněž obvinila sousední Chorvatsko, že posílá k hranicím se Slovinskem tisíce migrantů a ignoruje veškeré žádosti o to, aby příliv běženců nějakým způsobem kontrolovalo.

Lublaň se nejdříve snažila nekontrolované překračování svých hranic regulovat a uprchlíky podle unijních azylových pravidel registrovat, v pondělí odpoledne se ale rozhodla všechny migranty do země vpustit. Ke stejnému kroku se odhodlalo i Chorvatsko, které je sice členem Evropské unie, není ale součástí schengenského prostoru bez vnitřních hraničních kontrol.

Mluvčí OSN Agentury pro uprchlíky (UNHCR), Flemingová, varovala, že v Evropě se prostě musí dělat odpovídající registrace migrantů:

"Bez tohoto základního prvku je program pro přemisťování migrantů, který EU schválila v září, vážně ohrožen."

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Slovinsko-kvuli...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Le Penovou soudí kvůli výrokům o muslimské okupaci, které řekla v roce 2010

21.10.15

Francie:

Le Penovou soudí kvůli výrokům o muslimské okupaci, které řekla v roce 2010.

Tenkrát přirovnala muslimy k nacistickým okupantům na mítinku v Lyonu v prosinci 2010, kdy teprve usilovala o předsednictví ve straně. Zmínila, že počet muslimů ve Francii roste a už se modlí na ulicích:

„Někteří lidé rádi mluví o druhé světové válce a okupaci. Tak mluvme o okupaci – protože to je to, co se tady teď děje. Nejsou tu žádné tanky, vojáci, ale pořád to je okupace, která dopadá na lidi.“

Le Penová řekla, že se nedopustila žádného přečinu, a zpochybnila termín konání procesu: „Jsem měsíc před místními volbami a tato aféra je stará pět let. Jsem disidentka.“  

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/383978-le-penovou-so...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 V německém "papiňáku" roste tlak: Pegida přivedla do ulic Drážďan 30 tisíc lidí

21.10.15

Německo:

Pravidelná pondělní demonstrace na hlavním náměstí v Drážďanech předčila všechna očekávání. Pegida, která se pro mnoho Němců stává poslední záchranou před zničením celé země, dokázala přivést do ulic dosud rekordní počet demonstrantů.

Třicet - podle některých odhadů až padesát - tisíc občanů (česká hlavní média jich napočítala sotva dvacet) zahájilo podle mnoha pozorovatelů již nezvratný proces, na jehož konci může stát i pád vlády a odchod nenáviděné kancléřky.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/10/v-nemeckem-papinaku-rost...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Rusko a USA podepsaly Memorandum o předcházení incidentů u budoucích leteckých akcí v Sýrii

21.10.15

Sýrie:

Rusko a USA podepsaly Memorandum o předcházení incidentů u budoucích leteckých akcí v Sýrii.

V části Memoranda se hovoří o bezpečné vzdálenosti mezi letadly a drony, uvedl mluvčí Pentagonu Peter Cook, aniž by uvedl přesná čísla. Pokud se piloti nebudou moci přímo domluvit, bude tím dán určitý základ interakce.

Ruský ministr obrany uvedl, že se jedná o velký krok a že text Memoranda o předcházení incidentů byl precizně vyladěn:

"Doufáme, že se tímto dokumentem budou řídit všechny státy koalice proti IS. USA se zavázaly předat tato pravidla všem svým partnerům, kteří v Sýrii působí."

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/10/20/lufang...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Bojují syrští rebelové proti Rusku, Iránu a pravidelné syrské armádě ČESKOU MUNICÍ?

21.10.15

Sýrie:

USA dodaly syrským rebelům vojenský materiál krátce potom, co Syrská pravidelná armáda ohlásila, že při ofenzívě proti IS spojí své síly s Ruskem a Iránem.

Syrští rebelové, kteří v současnosti bojují s Ruskem a Syrskou armádou v Allepu, dostali v pondělí od USA i protitankové střely BGM-71 TOW. Ty jsou nyní jejich nejsilnější zbraní.

Tlupy rebelů jsou podporovány USA, Saúdskou Arábií, Katarem a Tureckem ( a asi i Českou republikou).

Velitel syrských rebelů Sultan Murat-Brigade Issa al-Turkmani řekl Reuters:

"Dostali jsme více munice, než kdykoli předtím. K tomu navíc minomety, raketomety a protitankové střely. A v posledních dnech především BGM-71 TOW. Po těchto dodávkách jsme dobře zásobeni."

V oblasti Allepa se v současnosti nacházejí vládní síly, různé tlupy rebelů včetně IS.

----------
Česká republika nedávno darovala USA vojenský materiál v hodnotě 16.354.062,4 Kč, jehož předmětem bylo:

  1. 10 031 840 ks nábojů vz. 43 ráže 7,62 mm (označení Armády České republiky: NB 7,62-43, kmenové číslo materiálu: 0019999010808),

  2. 5000 ks ručních granátů F1 (označení Armády České republiky: GRANÁT RUČNÍ RG-F1, kmenové číslo materiálu: 0019999017708).

Pane Stropnický, ta prolitá krev není jako na divadle - je skutečná.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/10/20/kampf-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 První banka zavádí negativní úrok pro drobné střadatele

20.10.15

Švýcarsko:

Švýcarská banka ABS (Alternative Bank Schweiz) zavedla jako první negativní úrok pro drobné střadatele.

Od 1. ledna 2016 budou její zákazníci platit poplatek ve výši 0,125 % z částek na běžném soukromém účtu už od prvního franku. U vkladů nad 100.000 CHF bude poplatek 0,75 %. Sdružení budou muset platit u vkladů nad 500.000 CHF a firmy u vkladů nad 1 milión CHF.

Navíc banka navýší poplatky za služby a za vedení účtu.

Aby se vynutila platba negativního úroku měl by logicky následovat zákaz hotovosti a hotovostních plateb.

Německá Bundesbank ostře nesouhlasí se zákazem fyzických peněz. Jinou otázkou je, zda-li tuto pozici udrží. ECB si může zákaz hotovosti vynutit většinovým rozhodnutím.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/10/16/es-wir...

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Vražedný útok na iránského křesťana - Afghánec na útěku

20.10.15

Německo:

Německá policie vydala zatykač na afghánského migranta - stíhá ho pro pokus o vraždu. Afghánec se v Hamburku pokusil ubít 24 letého iránského migranta teleskopickým obuškem. Důvodem bylo, že Iránec konvertoval ke křesťanství.

Afgánec se dostal do Německa přes bavorské hranice. Původně byl umístěn v hotelu ve městě Chemnitz. Policejní zdroje uvádí, že není jasné, jak se najednou ocitl v Hamburku.

Útočník byl zpočátku zadržen hamburskou policií, ale 15-20 lidí ho osvobodilo a pak zmizel neznámo kam.

Zdroj: http://www.welt.de/regionales/hamburg/article147844337/Angri...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 45 čtenářů částkou 6 716 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Konzervativci v Británii zvítězili. Drtivě. Brexit bude!13.12.19 10:53 Británie 3

Hidžábem to začíná12.12.19 11:38 Francie 1

Italské námořnictvo čelí Erdoganovi: Na Kypr dorazila italská fregata Federico Martinengo 10.12.19 21:50 Itálie 1

Turečtí vojáci vyvěsili tureckou vlajku na řeckém ostrově v řece Evros10.12.19 20:19 Řecko 1

Turecká letadla dnes 30x narušila vzdušný prostor Řecka v Egejském moři10.12.19 19:50 Řecko 2

Důkaz o "nezávislosti" průzkumů veřejného mínění10.12.19 14:14 Česká republika 6

Střelec v ostravské nemocnici zabil šest lidí. Neměl legální zbraň10.12.19 11:21 Česká republika 6

EU nařídila sledovat už od roku 2020 spotřebu každého řidiče, někteří na to doplatí10.12.19 11:10 Evropská unie 0

Poslanci chtějí zakázat domobranu10.12.19 11:06 Česká republika 2

Čína zakáže americkou technologii - začíná ná totální technologická válka 09.12.19 20:19 Čína 0

Cultural Enrichment #1309.12.19 19:39 USA 1

Belgie: Muslimský mob podpaluje vánoční strom na náměstí a řve "Allahu akbar"09.12.19 19:27 Belgie 1

Hihi. Chvilkaři se zlobí na Klause mladšího. Nemohou zneužit symbol trikolory09.12.19 17:51 Česká republika 2

Z dcery Angeliny Jolie a Brada Pitta se stává kluk09.12.19 11:20 USA 1

Chvilkaři proti Babišovi, Sardinky proti Salvinimu - stejný scénář, jak přes kopírák09.12.19 11:15 Itálie 1

Augsburg: Muslimové na vánočních trzích ubili hasiče09.12.19 11:11 Německo 0

V Jizerských horách místní obyvatelé obnovili nacistický památník padlým vojákům Wehrmachtu a oddílů SS 08.12.19 21:01 Česká republika 3

Istanbulská dohoda - čeští občané jsou záměrně podváděni08.12.19 20:02 Česká republika 3

Neschválení Istanbulské dohody je neakceptovatelné, řve feministka. Odhlasujeme, že k Istanbulské dohodě přistoupí EU jako celek, vyhrožuje EU komisař06.12.19 11:41 Evropská unie 5

Národná rada SR schválila Dodatkový protokol, zavádzajúci nové trestné činy za vyjadrenia rasovej a xenofóbnej povahy06.12.19 10:56 Slovensko 2

Měnové kurzy

USD
22,91 Kč
Euro
25,50 Kč
Libra
30,58 Kč
Kanadský dolar
17,36 Kč
Australský dolar
15,74 Kč
Švýcarský frank
23,29 Kč
100 japonských jenů
20,97 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,97 Kč
100 maď. forintů
7,74 Kč
Ukrajinská hřivna
0,98 Kč
100 rublů
36,45 Kč
1 unce (31,1g) zlata
33 807,03 Kč
1 unce stříbra
388,14 Kč
Bitcoin
166 888,04 Kč

Poslední aktualizace: 13.12.2019 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 35 051 198