Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Antiseptik

Nalezeno 2706 příspěveků, 826 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

14.09.2010 16:01

11.9. – opravdu Usamův plán?

RE: Je to asi jedno

Antiseptik 69.?.?.?

Brezinski si pamatoval "poručíme větru dešti" a příliš věřil v Americký knowhow a přísloví když se chce všechno jde. Ono je to všechno odsud podsud, jo poručíme větru dešti ano ale nevíme jak to dopadne, každý Američan tam narozený sice teoreticky může být prezidentem ale musí napřed sehnat 100 milionů se o to vůbec pokusit a když se chce všechno jde je asi špatně přeložené, původně to mělo ještě druhou část, pokud je to v našich silách. [chechtot]

228095

15.09.2010 00:35

Úvaha o NWO v Čechách a na Moravě

RE: Stranický podvod

Antiseptik 69.?.?.?

Dvacetitisíckoruna není tak veliká aby porazila žižkovského Pepíka. [velký smích] [velký smích] [velký smích]
Vždyt je to méně než měsíční plat skoro každého, to se nedá se stovkami milionů dolarů co by stálo ucházení se o místo Amerického prezidenta nijak srovnávat. 1,100 dolarů by na to stačilo.
V tom problém není, problém je spíš v principu kandidatury, myslím že o tom zda někdo bude či nebude kandidovat by mělo rozhodovat jeho okolí, respektive si někoho doslova vybrat a požádat ho aby kandidoval. A pokud by těch 20 litrů zrovna neměl, mohou se na něj po stovkách složit. Rozhodně je to lepší než politické strany, těch už bylo dost a nikam to nikdy nevedlo, to je nezabrání to průšvihům a naopak je to podporuje včetně korupce a hlasování podle stranické linie místo podle rozumu.

228119

16.09.2010 13:44

Právo versus moc: Pokus Srbska vyřešit problém Kosova v OSN

RE: Problém Kosova

Antiseptik 69.?.?.?

Kdo s čím zachází tím také schází. Amerika je dobrý příklad. Napřed chtěli zadlužit celý svět, kazit jiným jejich snahy a teď jsou ti nejzadluženější. Podporovat extrémisty proti jiným je jako podporovat bacily, nakonec mohou napadnout i Vás.

228199

20.09.2010 16:18

Príhovor Fidela Castra pri prezentácii knihy „Strategická kontraofenzíva“

RE: Je nutné posuzovat podle objektivních dat

Antiseptik 69.?.?.?

Rád bych podotkl několik detailů všeobecně k tématu. Zajímavé jak zastánci Ameriky a její politiky nikdy nereagují na krvavé ruce USA a Izraele ale ohánějí se krvavými rukami Rusů a Fidela často. Jako by ten Batista byl nějaký lidumil nebo co.
Další věc co je třeba mít na zřeteli je fakt že Americká politika svojí neústupností ohledně demokracie ne úplně podle vzoru USA a hlavně pod diktátem USA doslova zaháněla všechny státy s revolucemi do rukou SSSR. Neměli jinou podporu. Perkinsova kniha "Zpovědi ekonomického hitmana" by měla být povinou četbou před spaním všech těch co si stále myslí že když byli komunisti pitomci a hrdlořezové tak musí být kapitalisté génii a lidumilové. Stále nám nutí omezený výběr bud se necháte týrat komunisty a nebo vydírat kapitalisty. Dost mi takový výběr už vadí, lze také snad žít a nechat žít každý stát jak uzná za vhodné. Celá slavná studená válka nebyla o ničem jiném než plýtvání penězi, životy a materiálem jenom proto že se nemůžeme dohodnout na tom že svoboda může pro každého znamenat něco jiného. Přečtěte si někdy knihu "Vdovy" od Williama Corsona a Susan a Josepha Trento aby jste měli představu o jakou volovinu vlastně šlo. Nevím zda to česky někdy vyšlo, anglicky je to Widows.

228408

21.09.2010 13:00

Bota, která vám šlape do úsměvu

RE: S plnym brichem se nenadchnete jit do valky,ale s prazdnym ano.

Antiseptik 69.?.?.?

A i kdyby je nakonec měli tak velmi rychle narazí na nějaké regulace ohledně čistoty produktů či jiných věcí. Systém je nastaven tak aby nikdo už nemohl vybudovat konkurenci odspodu, pomalu, nezávislou a poctivou. Koncerny co kontrolují potraviny si to tak už dávno zařídili že jedině oni mohou prodávat potraviny mimo lokální tržiště.

228436

23.09.2010 01:37

Príhovor Fidela Castra pri prezentácii knihy „Strategická kontraofenzíva“

RE: Príhovor Fidela Castra

Antiseptik 69.?.?.?

Takže si to shrneme ála radio Jerevan. Kuba mimo Ameriky obchoduje s kým chce, pokud dotyčný nehodlá také obchodovat z USA. Je pravda že Kuba může koupit cokoliv kdekoliv ale pouze od firem které nedodávají nic do USA a přivézt na lodích které do USA nechtějí. Možná že by se i jedna taková lod našla. Hned včera jsem se dočetl na přechodu z Kanady do USA že vézt si do USA z Kanady kubánský doutník (běžně zde k mání) stal bych se kriminálníkem, natož flašku Havana Club, vřele doporučuji pokud nejste v USA. [chechtot]

228530

23.09.2010 01:43

Príhovor Fidela Castra pri prezentácii knihy „Strategická kontraofenzíva“

RE: Príhovor Fidela Castra

Antiseptik 69.?.?.?

Canario,
přestan už psát tak krásně o Venezuele nebo se tam rozjedu. [smích]
A to si nedělám srandu a jsem půl roku před penzí.

228531

23.09.2010 13:34

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Zase už Vojta 49 kecá a lže, až se mu od huby práší!!!!

Antiseptik 69.?.?.?

Ono opravdu nejde jen o režim, na režim se každý může klidně .....
Spíš jde o to, že naši dědové ještě uměli a byli na to hrdí, co bylo mezi válkami doma vyrobených aut nejen prodejných ve světě ale hledaných, Tatry, Aera, Pragy, Škodovky. A jezdili pak ještě za komunismu. Dnes místo hrdosti nad vlastním umem nám stačí se vytahovat cizím výrobkem. Komunismus nedokázal udržet kvalitu a dále jí vyvíjet, ovšem po-komunistický kapitalismus to rovnou prodal do šrotu a dovezl lepší šmejd z ciziny. Bez radosti z dobře vykonané práce je finanční zisk, ke všemu získaný za cenu strádání jiných, mlácením prázdné slámy.

228554

23.09.2010 13:51

Měnová válka

RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....

Antiseptik 69.?.?.?

Nová hra pravidla nemá, protože na něco co nefunguje se pravidla udělat ani nedají, nemá to cenu. Urvi co můžeš je jediné pravidlo dnes. Otázkou ale zůstává zda svět patří pouze elitám a jejich robotům a nebo zda by náhodou neměl být svět pro všechny a to i pro myši a drobné ptactvo. Nebylo by logičtější než se zbavovat "neužitečných (pro elity) průměrných lidí se raději zbavit elit? Je jich rozhodně méně na uklízení mrtvol. Ani náboženství ani ateismus nikde netvrdí že peníze jsou důležitější než život sám. Je snad důležitější než mít dobré jídlo po dobře vykonané práci se dívat na finanční dokument ukazující jaké zisky vykázala ta či ona korporace? Já se raději dobře najím a napiji. Vyrábět zmetky se vyplatí pouze ve velkovýrobě z vývozem co nejdál, sousedovi budete špatně vyrobenou židli těžko prodávat. Rozdrobit, rozemlít a začít znovu.

228555

24.09.2010 00:03

Výbor OSN viní Izrael z válečných zločinů, kvůli „nezákonnému“ útoku na mírovou flotilu

Izrael dostal do začátku kreditní kartu

Antiseptik 69.?.?.?

Ne na peníze ale na toleranci a přimhuřování oka. Přes to že postupem času byl jejich limit často zvyšován, už je maxed out. Nikdy totiž žádnou toleranci nevrátili a nikdy oko nepřimhouřili. Dluhy se však platit musí jinak dojde ke krachu. Pokud nezačnou brát zbytek světa a jeho námitky vážně, budou muset brzo zavřít oči obě a modlit se aby to moc nebolelo.

228584

24.09.2010 11:50

Měnová válka

RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....

Antiseptik 69.?.?.?

Pokud lidé mají výdělky pak se více zajímají o kvalitu než o cenu. Pokud jen tak tak přežívají, pak jim nic jiného nezbývá než ekonomiku zmenšovat směrem k nule. Řešení stagnující ekonomiky kreditní kartou pouze posouvá stagnaci v čase za cenu větší stagnace. Ještě před spojením Německa a za dob marky jsem byl v Německu kde ač bylo laciné zboží k mání, ho nikdo kromě zcela strádajících nekupoval, všude Mercedesy které stály v Německu dvakrát tolik než v USA, protože by se v USA za tu cenu neprodali. Směřujeme zdánlivě směrem k nule což z matematického úhlu by bylo positivní ale jelikož jsme v minusu, tak jedeme do stále hlubšího minusu. Nic jiného než reboot restart nás z toho dostat nemůže, ovšem ti politici co nás do toho dostali nás z toho nedostanou, takže pouze totální změna by mohla změnit směr. Nová politika, nová měna, dluhy vynulované a kredit zrušen aby se to už nestalo.

228610

28.09.2010 13:52

Nešlapej na mě: Pravicová revoluce v Americe

RE: Zákonité, ale přesto překvapující

Antiseptik 69.?.?.?

Jistě si pamatuješ že vyjímka potvrzuje pravidlo, tak se moc nepousmívej. A jistě, Kuvajtský model kapitalismu, kde vláda prodává olej nadnárodním korporacím a bohatne, peněz je dost na to aby těch pár obyvatel přežilo leštěním zlatých kohoutků, to je vůbec nejlepší příklad fungujícího kapitalismu.

228896

28.09.2010 13:55

Amerika by měla dokázat, že 9/11 spáchali teroristé, říká Ahmadínežád

RE: Ta zminka o cerne skrince

Antiseptik 69.?.?.?

Kdo hledá najde. [velký smích]

228897

základní příjem ne základní příjem, fiat peníze či zlaté cihly. Problém je a bude pokud bude příliš mnoho peněz honit příliš ubohé investice a pokud peníze nebudou obíhat dokola ale pouze po jednosměrných ulicích stejným směrem. Dokud to tak bude, není možné ani stačit ty fiat peníze tisknout, ty se totiž mezi lidi ani nedostanou a rovnou jdou honit investice které ale jaksi nejsou. Amerika nakupuje zboží v Číně a olej na středním východu, tisknouce papírky za které si jak Čína tak Arabské země nakupují nejen investice v Americe ale také nemovitosti, protože nic jiného Amerika nemá (kromě bomb samozřejmě). Místo aby peníze obíhaly mezi lidmi a podnikateli, tak běhají pouze mezi bankami a podnikateli. Na obracení hamburgerů se na to všechno prostě nevydělá a každý multimilionář nutně svoje peníze nemůže stačit do oběhu vracet. A peníze jsou jenom jedny, jedno zda patří dělníkovi či boháčovi, platí úplně stejně. Jiné by bylo kdyby boháči investovali monopoly peníze, které vlastně v krámě neplatí, to by snad šlo ale na to se asi vybodnou.

228955

29.09.2010 03:01

Ekonomická krize se zhoršuje: devalvace dolaru, státní krach, úspory a rostoucí inflace

RE: pochopils to dobre

Antiseptik 69.?.?.?

Pokud by byla celá záležizost okledně kolapsu plánovaná, tedy také kontrolovaná byl by optimismus ohledně předcházení totálního krachu na místě. Obávám se však že Stan má pravdu, autobus letí z kopce a řidič tam není, zapoměl na poslední zastávce když si šel pro kafe zatáhnout ruční brzdu. Jedeme bez toho že nějaký filuta to tak chtěl, ale zcela bez kontroly a tak si dovedete představit ty šance že to dobře dopadne. Leda že by se začalo znova. Umělé dluhy převyšující kapacitu planety se platit prostě nedají jinak než zase umělými splátkami vycucynými z prstu a takové naši bankéři zatím nechtějí nějak brát. [chechtot]

228969

29.09.2010 12:47

Ekonomická krize se zhoršuje: devalvace dolaru, státní krach, úspory a rostoucí inflace

RE: Máte to asi jedno

Antiseptik 69.?.?.?

K tomu je docela jasný důvod. Na co stavět továrnu a vyrábět něco co se dá levněji koupit jinde? Prostě do reálné ekonomiky investovat už nelze, tam je totiž ta marnost příliš vidět. Proto složité investiční balíčky, kde se ta stejná nesmyslnost pro mnohé klidně ztratí. Jsme v patové situaci, bylo by potřeba ty nulové peníze utratit nebo někde ztratit a ti co by je utratili žádné nemají. Ti co je mají je nemají za co utratit, počet zlatých kohoutků v koupelně je omezen počtem vodovodních trubek i když jsou domy kde je 5 ložnic a 6 koupelen což umožňuje hodně kohoutků. Situaci lze lehce pozorovat na ulici, čím dál tím víc Mercedesů a BMWs drndá po rozbitých ulicích mezi krámy se zabedněnými výlohami směrem k luxusním hotelům s dlouhodobě pronajatými apartmá. O dva bloky dál padá dům a chodník je plný žebráků. Ale nezoufat, řešení je na obzoru, včera v Ontariu soudce skolil zákon o prostituci, pošleme ženy na ulici a tím se zachráníme. Co také jiného ve světě kde vláda investuje do kasina a herních mašinek, teď už i do on line gambling, třeba se ještě dožiji vládou zaměstnaných prostitutek? Otázkou je zda ti s penězi budou chtít tolik šoustat aby tu ekonomiku udrželi nad vodou? [chechtot] [velký smích]

228982

29.09.2010 12:56

Nešlapej na mě: Pravicová revoluce v Americe

RE: Buďmě poctivý a položme si dotaz! Co je kapitalismus?

Antiseptik 69.?.?.?

Ovšem takový kapitalismus byl jenom na úplném začátku, velmi rychle se vyvinul do monopolního vydírání i když se tomu tak neříkalo. Už jen slovo kapitalismus nám mnoho napoví, ten kdo má kapitál rozhodne co bude a nebude, ne ten kdo má nápad a dobrý úmysl. Na co konkurovat když se dá levněji konkurence koupit a potopit? Očividně si na hlavu srát necháme, asi jsme si zvykli na to teplo. [velký smích]

228984

30.09.2010 22:55

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Kto to zastaví?

Antiseptik 69.?.?.?

Samozřejmě že se dalo něco dělat. Pokud by bylo svědomí, nesouhlasit a to veřejně by byl první krok, potom se distancovat od politiky států provádějící takové věci. Prostě se postavit proti.

229071

30.09.2010 23:08

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: manipulace ?

Antiseptik 69.?.?.?

Tvoji kamarádi asi nepublikují nic co by někomu vadilo. Jenom proto že někdo něco zamítl ještě neznamená že to nebylo na úrovni nebo pravdivé. Nežijeme prostě ve světě kde se nelže, naopak žijeme ve světě kde se lže všude, čím víš tím víc a radostněji, to snad jste už pochopil. [chechtot]

229072

30.09.2010 23:16

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: manipulace ?

Antiseptik 69.?.?.?

A zde je základ. Používat DU proti obyvatelstvu je totiž válečný zločin. Vyvražďovat město jenom proto že klade odpor je také válečný zločin. I bez DU a fosforu toho napáchali Američani dost, nebo snad někde stojí napsáno že vybombardovat stát do doby kamenné je bohulibá zábava? Ne opět válečný zločin. Takže komu budeme věřit, válečným zločincům a nebo obětím a lidem se zájmem o pravdu? Že USA válečné zločiny popírá je přeci samozřejmost, zločinci své činy popírají vždy, pokud je nespáchali z neopatrnosti ale úmyslně.

229073

01.10.2010 13:53

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: manipulace ?

Antiseptik 69.?.?.?

Dobrá vezměme to skepticky. Profesor to přehání, Falůža možná není horší než Hirošima. Mění to něco na faktu že Irák byl napaden a zlikvidován jako stát pro vymyšlené důvody, mnoho set tisíc obyvatel bylo zabito, miliony opustili zem, infrastruktura byla zničena a neobnovena? Nemění. Irák na tom není o nic lépe. DU v Iráku je, lidé umírají a pan profesor je blíž pravdě než Bush a Blair s jejich MHD, napojením na Alkajdu a hrozbě pro celý svět. A jelikož noví vládci Obama a Brown nic z toho nepřevrátili a nedementují předešlé akty, jede se dál. A bez MHD zůstává pouze změna režimu, která není pokud vím povolena zahraničním vládám páchat a považuje se za zločin. Ovšem zločin který beztrestně prošel jak se zdá a zločinci dál pokračují v jiných zemích a nic se neděje. Hlavně musíme mít jistotu zda pan profesor dělá svůj výzkum správně nebo ne. Čert vem spravedlnost a demokracii hlavně když máme svobodu pro některé páchat mezinárodní zločiny a pro jiné věznice a utrpení.

229099

02.10.2010 03:11

Zabíjení pro zábavu

RE: Hlavním problémem Zvědavce je tzv. patologický negativismus, který je dnes v módě mezi všemi levicovými sdělovacími

Antiseptik 69.?.?.?

Příteli, zda byla v Iráku postavena škola nevím ale vím určitě že rozbili mnohem více škol, vodovodů, elektráren a veřejných budov než postaví i kdyby tam stavěli ve dne v noci ještě roky, což určitě nedělají. Nepochybuji ale o tom že stačili Iráku mnoho těchto staveb, které ani nestojí naůčtovat oproti oleji, za ceny určené Haliburtonem, nikoliv Iráckými zedníky. A život v Americe se také skládá z okrádání investorů, zabavování domů, požírání hamburgerů a vyhlašování bankrotů, nejen střílením ve školách, toho je docela málo. [velký smích]

229166

02.10.2010 05:06

Zabíjení pro zábavu

RE: Hlavním problémem Zvědavce je tzv. patologický negativismus, který je dnes v módě mezi všemi levicovými sdělovacími

Antiseptik 69.?.?.?

A vůbec hlavním problémem lidí jako Vy je zase patologický positivismus kdy i zbankrotování celého světa, napadání cizích států a bombardování civilistů vidíte positivně. Hlavně že postavili školu.

229169

02.10.2010 13:22

Triumf kupců a jeho genealogie

Nostalgie po starých dobrých časech?

Antiseptik 69.?.?.?

Nevím kam na to autor chodí, já jsem za dob aristokracie nežil ale jako ráj na zemi pro podané si ji rozhodně nepředstavuji. Nostalgie ráda vidí v hezkém světle a rychle zapomíná na utrpení a bídu. Ne tudy cesta nevede, ostatní čtenáři jsou zdá se stejného názoru. Ne kupci ale moc je problémem a vždy byla. Moc vedla aristokraty k půjčování si od kupců, at už na zábavy nebo na expanzivní války (však už to z podaných vydřeme), moc vedla i náboženské papaláše k požehnávání válek, panovníků a upalování čarodějnic. Zatím jsme dobrý systém nevymysleli, ale určitě je v něm zakomponovaný způsob jak moc limitovat a držet na uzdě, sice se to dosud nepodařilo ale co není může být. Zatím všichni držitelé moci nakonec padli na hubu, kupci nebudou vyjímkou a pak třeba...ale co darmo mluvit, je sobota jdu na melouch abych měl na hypotéku a účet na kreditní kartě.

229189

06.10.2010 03:45

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: manipulace ?

Antiseptik 69.?.?.?

V tomto dokonale zprzněným světě je Vám pravda doslova na hovno. O Falůže se svět ani bavit nebude, nikdo není zvědavej na to jak a co se tam stalo, neb si to určité mocnosti nepřejí. Pokud očekáváte že pan profesor by mohl někde něco prohlašovat a někdo kdo má moc by ho poslouchal, tak máte ještě moc naivní představy jak to dnes chodí. Milion Iráčanů nevydá ani za jednoho mladíka z USA který se oběsí neb ho zostudil kamarád jelikož je gay. To je potom zpráva do novin, radia a televize na několik týdnů, nějací iráčani prohořelí či prolezlí rakovinou nezajímají nikoho protože by si ten někdo musel přiznat vlastní část viny neb se nepostavil proti tomu aby se tak stalo. Oběšený mladík mu žádnou vinu neklade, tak proto je to ok o tom psát v novinách.

229424

06.10.2010 12:16

Triumf kupců a jeho genealogie

RE: Opäť raz jeden ukrivdený autor s patentom na pravdu

Antiseptik 69.?.?.?

Moudrá žena ví, kdy má mlčet.
No dost jste se teď odkopal.
Ovšem jak je vidět moudrý muž to neví. Hlavně že muži dělají vše správně a logicky, jdou vždy vzorem jako vysoce morální a filosofičtí. It takes two to tango. Přísloví za vším hledej ženu pouze potvrzuje neschopnost a alibismus mužů.

229438

07.10.2010 01:51

Odešel člověk a kamarád

Upřímnou soustrast

Antiseptik 69.?.?.?

Paní Zatřepálkové a ostatním blízkým Davida. Neznal jsem ho, mimo jeho příspěvky zde, mám ale pocit že jeho úprk z civilizace byl více méně úprkem z znetvořené civilizace, než snaha žít o samotě. Pro lidi kteří by chtěli žít ve smysluplném a spravedlivém světě je dnešek hodně trpkým údělem. Čest jeho památce.

229496

No jo plán to určitě je, jen si nejsem docela jistý zda jim to nakonec projde ve světě. Je to totiž příliš průhledný. Vidí skrz to každý kdo má hlavu na víc než aby mu nepršelo do krku.

229901

12.10.2010 22:37

V Evropě končí sociální smír

RE: Systémový krach mafiánského kapitalismu se nějak zastřít musí !

Antiseptik 69.?.?.?

Jak velký mazec to bude záleží na prostých lidech. Normálně se kola veletoče zastaví, naštěstí nejsme na Titaniku a tak se nepotopíme, jenom nikam nepoplujeme. Pomalu a polehoučku lze potom rozbíhat zcela miniaturní ekonomiku založenou na přežití, doslova na koleně, i kdyby to mělo být na výměnném obchodě. Oni brambory vyrostou a věci se dají opravit. Zapomenout na koupi nových věcí od zkrachovalých firem a obejít se s tím co máme nějakou třeby i delší dobu. Nakonec nemaje práci není třeba nikam jezdit ani spěchat. Hlavně k tomu nepustit ty co to všechno zvorali, na nic potřeba stejně nejsou. [smích]

229902

13.10.2010 14:48

V Evropě končí sociální smír

RE: Socialni smir...

Antiseptik 69.?.?.?

Jedinou pravdu co jste zde vyslovil je kde nic není ani smrt nebere. Takže pokud není dostatek pracovních příležitostí tak se sice můžete vymlouvat na co chcete, ale lidi nezaměstnáte. Ti nemakačenkové to ovšem rozhodně nezpůsobili, oni ty pracovní příležitosti to daleké ciziny neodvezli. Nepleťte si prosím práci, při které vznikají hodnoty, s činností spekulantů při které vznikají pouze škody. Připomínáte mi našeho premiéra Harpera, který také viní fakt že se Kanada do rady bezpečnosti nedostala na opozici, ač si za to může sám vlastní zaujatostí v zahraniční politice. Jedete v dobře vyjeté koleji, čím víc se pár obohacuje na většině tím víc se většina viní za to že nepracují když nemají kde. Běžte s tím už někam prosím Vás. Ještě mi řekněte že ti nemakačenkové rozprodali národní hospodářství do ciziny aby nemuseli pracovat. [smích]

229940

15.10.2010 14:20

Bernanke uvažuje o „jaderné“ možnosti

Bernanke bere kde ani smrt nebere

Antiseptik 69.?.?.?

S takovým vhodným jménem a má takovou smůlu. Je úplně jedno kolik monopoly money Bernanke natiskne a vtlačí do oběhu, ekonomika světa začne zase fungovat pouze potom co se přestane předstírat že by mohly ještě někdy platiti. Dvě kila brambor je víc než dvě kila papíru od Federal Reserve. Svět se nenápadně zbaví US dolarů kam až to půjde a pak přestane tuto hru hrát, neb se rozehrává nová kde FED není falešným bankéřem a díky tomu nikdo sice pohádkově nebohatne ale celkem všichni žijí. Zcela zajímavá informace se mi naskytla od majitele firmy kde jsem si právě dohodl kontrakt na práci přes zimu, v Kanadě tato firma platí od 12 do 15 dolarů na hodinu a jejich sesterská firma v US platí lidem 8, protože za to lidi v klidu sežene. Nejen že jde US dolar tam kam patří ale ještě ke všemu obyčejným lidičkám ho nesvěří, US dolar je asi pouze do hry na Wall Streetu. [chechtot]

230043

15.10.2010 14:31

Plné znění projevu íránského prezidenta Ahmadínežáda před VS OSN 13. října 2010

RE: Jak o projevu referovala média

Antiseptik 69.?.?.?

V Iránu se musí islám vyznávat povinně? Ano pokud chcete chodit do mešity asi ano. Ale klidně ho můžete nevyznávat a nic se nestane, těžko se sice dostanete do pozice vedení vlády, něco jako nekomunisti v komunistické vládě, ale jinak se nic nestane. Hlavně nebrojit proti těm co ho vyznávají, to se nevyplácí. To dá ale rozum a náboženská svoboda, je to jednou islámská republika ne?

230046

16.10.2010 12:06

Malá úvaha o pyramidách

K deprivantům

Antiseptik 69.?.?.?

S deprivanty není potřeba aktivně bojovat a špinit si ruce. Ani to nejde a této úrovni. Deprivanty je potřeba, při své cestě ku spravedlivějšímu světu na osobní úrovní uprostřed absurdna, prostě ignorovat kde se dá. Hlavně je nepodporovat. Pyramida společnosti vzniká mentálně pouze tím že ty nahoře vidíme nahoře, zkuste je vidět stejně dole jako sebe sama, přestat uctívat pohlaváry pro jejich moc a ejhle pyramida se může jevit jako placka. Ta třetí dimenze zvedající špičku do výšin je pouze iluze podpořená naší ochotou ji ve výšce vidět. Není nic hroznějšího pro špičáka pyramidy než s ním mluvit na stejné úrovni, dát mu najevo že jeho nadřazenost je pouhou iluzí. Ovšem nelze chtít potom nějaké výhody, naopak snášet nelibost s úsměvem. [smích]

230101

16.10.2010 13:25

Záchrana chilských horníků – reality show v přímém přenosu

Já bych se zase tak nerozčiloval

Antiseptik 69.?.?.?

nakonec to byla akce která spojila mnoho lidí k dobrému cíli, takových po světě moc není. Na to kolik horníků kdy zahynulo pod zemí je to nevídaná positivní událost, snad by jste nechtěli aby to televize ignorovala? Ukazuje to že když se chce tak to jde, správný přístup k životu ne? Lepší historka než co se obvykle v televizi vídá.

230104

16.10.2010 13:58

Cesta ke třetí světové válce – Globálnímu bankovnímu kartelu zbývá do hry jedna karta

RE: Zauvazujme ,jakou valku vlastne chteji a co udela strach z valky s obcany.

Antiseptik 69.?.?.?

Americké vládě nevěřím ani nos mezi očima ale že by Rusové chtěli spáchat takovou pitomost a vystavit svoje vojáky do takovéto situace tomu nevěřím. Zvláště proto že by z toho Rusko nic nemělo. Rusko může v klidu čekat na kolaps USA a ne se vměšovat do jejich interní situace. Podle mne tedy kachna jako slon.

230105

19.10.2010 14:48

Plné znění projevu íránského prezidenta Ahmadínežáda před VS OSN 13. října 2010

RE: Jak o projevu referovala média

Antiseptik 69.?.?.?

Jarmilo,
západ Pahlavího podržet nemohl protože ani nechtěl. Páhlaví, jako nakonec všichni západem dosazení diktátoři se začal cukat, nelíbilo se mu do jaké míry ho západ okrádá. Začal koukat po tom jak přestat nakupovat předražené US stíhačky za levný olej a to byl jeho konec. Neuvědomil si chlapec že je jenom dosazený šašek západem aby měl západ levný olej a odbytiště pro přebytky ve vojenské technologii. Západ operuje na principu bud posloucháš a pak tě podržíme nebo chceš být samostatný a pak musíš holt od válu. To že se moci nakonec chytili náboženští fanatici je jenom důsledek. Poučení které z toho plyne je pokud nechceš šaškem býti nenech se jinými dosazovat na trůn. A násilím orientální kulturu nepředěláš, musí k tomu dospět sami, ovšem příklad který jim západ dává tomu nijak neprospívá. Bombami a raketami se svoboda a demokracie nastolit nedá, jenom žene lidi do jiného extrému. Ovšem obchodu se zbraněmi a drogami to neskutečně prospívá, takže vidíme jasně o co vlastně někomu jde.

230245

19.10.2010 21:37

Plné znění projevu íránského prezidenta Ahmadínežáda před VS OSN 13. října 2010

RE: Jak o projevu referovala média

Antiseptik 69.?.?.?

Pravděpodobně to chtěli ve snaze získat nového nepřítele, když se jim to z Rusi jaksi vyšumělo. Bez nepřítele by neměli důvod skrouhnout vlastní populaci a ožebračit jí zbrojením. Ekonomika založená na stále rostoucím dluhu a spotřebě na steroidech se bez nepřítele prostě neobejde.

230265

20.10.2010 11:28

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

No to není dobrá reakce

Antiseptik 69.?.?.?

Francouzi se bouří proti tomu co nás všechny sere a Editor jim nadává? Takže mají držet hubu a až jim stát řekne že se mají místo penze raději oběsit běžet pro provaz? Editore a co děláte Vy proti soustavnému poklesu sociálního zabezpečení? Dostatek práce není díky posunu výroby do třetího světa a technologii a my to budeme řešit tím že budeme pracovat déle a rychleji? Snad i zadarmo ne?

230302

20.10.2010 11:31

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Dovětek za článkem nemá pravdu!

Antiseptik 69.?.?.?

Situace není jiná než byla za Francouzské revoluce. Lid trpí a vláda ho ignoruje. Jedni si mastí kapsy a druzí si mají utahovat opasky.

230303

21.10.2010 13:43

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: No to není dobrá reakce

Antiseptik 69.?.?.?

Hurvínek by měl dostat Nobelovu cenu za pochopení války brachu. Vyplývá v Vašeho rozboru také že inteligence vzniká prací? A že odměna za práci jaksi sama vzniká vykonanou prací? Otevřete si zaměstnaneckou kancelář, i při půl procentu odměny z prvního platu Vámi zaměstnaných budete do pár let trillionářem. A nebo taky ne. [smích]

230423

21.10.2010 14:05

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: No to není dobrá reakce

Antiseptik 69.?.?.?

Jo a výsledek snažení by byla padající cena brambor, které by byli doslova zadarmo. A myslíte že stavební firmy uvolní materiál na to aby se sami připravili o bezva kšeft? V takto organizovaném světě to prostě možné není. Svět je organizován zloději pro zlodějnu ve velkém a takové nápady Vás dostanou leda do blázince.

230426

22.10.2010 14:18

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: No to není dobrá reakce

Antiseptik 69.?.?.?

Myslet znamená prd vědět jak říkal jeden můj, již nebožtík přítel. Pyramida se zevnitř bourat nedá, ani zespoda ne. Dá se ale rozebrat ze shora. Proto jsme tam kde jsme, spodní kámen nevytáhneš i kdyby jsi se umyslel. Ovšem zdaleka nejlepší je nechat pyramidu pyramidou a postavit si chýši někde jinde. Ona sama spadne, pokud ji necháme na pokoji. Na co mám a na co nemám nech na mě. Se zbytkem si příroda už poradí sama.

230567

25.10.2010 12:46

Francouzský vztek v kleci EU

RE: Několik postřehů

Antiseptik 69.?.?.?

Každá demokratická vláda by se měla starat o chod země, blahobyt občanů a jejich bezpečnost. Volební program je jenom způsob jak toho dosáhnout. Není občana který by někoho volil, aby ho vláda zahnala do války a nebo mu snížila životní úrověn. Ovšem to se jaksi děje skoro všude. Ergo toto není demokracie. Byla by, kdyby politik šel do velební kampaně s programem na snížení platů, oddálení důchodů a zahájení válečných dobrodružství. Takový program ale nikdo nikdy neměl. Takže kecy o demokracii.

230882

25.10.2010 12:50

Tajemství peněz

RE: Podle mě to tak snadno nezměníte

Antiseptik 69.?.?.?

Právě naopak. Systém by fungoval pouze pokud by byl všude a ne jen odříznuté komunitě. Musel by se stát celosvětovým normálem nikoliv vyjímkou lehce potlačitelnou zvenku sliby a penězi.

230883

26.10.2010 23:46

Klesající věk dožití a kolaps Spojených států

RE: O úpadku USA čtu už od doby, kam má pamět sahá.

Antiseptik 69.?.?.?

Si pamatuji od dětství jek se říkalo v ČSSR jak to praskne. A podívejme, nakonec to prasklo. Moc bych se tedy neutěšoval že Amerika není v háji jenom proto že se to říká už dlouho. [chechtot]

231104

27.10.2010 11:47

Ostuda Ameriky

RE: Všimli jste si,

Antiseptik 69.?.?.?

Na tom není vůbec nic divného. Jsou to zveřejněné dokumenty US Army. Přece nebudou vojáci mučící domorodce o tom podávat reporty vedení. Ani piloti střílející civilisty z vrtulníku se o tom rozepisovat nebudou. Prostě na Irácké frontě klid.

231144

27.10.2010 12:09

Republikánům někdo radí – a dobře

RE: *Tea Party.*

Antiseptik 69.?.?.?

Jistě že se nemýlí. Jenom se divím že je překvapen. Není nic tak zvláště divného na úspěchu této skupiny, když si uvědomíme jaké finance na to mají a fakt že se nemusí zbytečně zabývat hloupostmi jako formulování nějakého politického plánu nýbrž se prostě a pouze zabývat tím jak se dostat k moci bez ohledu na cokoliv. Madoff také vynaložil veškeré úsilí na ovlivnění investorů a vyvolání touhy investovat u něj a nulové úsilí jim vydělat nějaké peníze. Ztráta času když to stejně krade. Pravici jde o to být u moci bez jakéhokoliv úmyslu něco někam přivést, pouze zisk do vlastních kapes. Když se vykašlete na spravedlnost, férovost nebo dokonce plýtváním mozkové energie ve snaze něco zlepšit a zabýváte se pouze vlastním ziskem výsledky se brzo dostaví. Zbytek vylhat. Bohužel takové Tea Party vznikají snad i zde v Kanadě, viz nový starosta Toronta, to bude mazec, pryč s tramvajemi, cestami pro kola a pomocí pro bezdomovce, vítejte v novém světě. Hlavně že slíbí snížit daně, to se jaksi pak nestane, ale když jsou lidi blbí proč je neokrást, přeci politik tu není pro to aby plnil co slíbil.

231152

29.10.2010 11:50

Přímá demokracie

RE: Přímá demokracie

Antiseptik 69.?.?.?

Očividně byl Hitler lepší stratég než ti co dnes kují pikle. Rozbombardovat Švýcarsko na cimprcampr sice mohl, ale pak by musel použít svojí armádu na obsazení a bitky s domácími ne nepodobné dnešnímu Afganistanu a Iráku. A co mu Švýcarsko udělalo? Nic. Dnes vládne trochu jiná politika, něco někde chceme? Tak si důvod vymyslíme. Nic nám neudělali? Nevadí, však by mohli.

231290

31.10.2010 13:50

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

Antiseptik 69.?.?.?

Diváci přece nerozhodují o tom které programy televize koupí. Jedna skupina je vyrábí a druhá vlastnící media je kupuje k oblbování diváků. Prostý člověk v tom rozhoduje pouze zda tu televizi vypne či ne.

231460

31.10.2010 15:28

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

Antiseptik 69.?.?.?

No když jim to věříte tak budiž. Já si naopak myslím že nám majitelé medií mohou namlouvat cokoliv o sledovanosti programů co se jim zrovna hodí. Na něco se většina dívat bude, omezit výběr na to na co chceme aby se dívali a je to. Druhá věc je také že ti producenti nic jiného neprodukují takže televize si nemá moc z čeho vybírat, kdyby náhodou nějaká chtěla. Asi také věříte že úroky určují ti co si půjčují? Zde nejde jenom o vydělávání ale o naprostou kontrolu nad obyvatelstvem. Nepochybuji že většina lidí jsou poněkud omezení, ale dají se vychovávat ovšem o to nikomu nejde by naopak, klidně spěte diváci a nechte všechno na nás. Když se vám to nebude líbit tak to svedeme na vás. Vychytralí jsou což o to a Vy jim to ke všemu žerete i s navijákem. [smích]

231463

31.10.2010 16:38

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

Antiseptik 69.?.?.?

K tomu spiknutí. Budte bez obav já jim ani to nežeru. Oni se nespikli, oni jenom využívají peněz ke kontrole. Prostý jev, pokud budete kontrolovat celý trh, můžete servírovat cokoliv zrovna máte, bez konkurence není žádná snaha o zlepšení, pouze o zvyšování zisku. Polovina toho co vypadá jako spiknutí je vlastně jenom neschopnost a polovina toho co vypadá jako neschopnost je vlastně spiknutí. Pak se v tom nikdo nevyzná a jsou z obliga. Matení je nejlepší obrana proti odhalení jak nedostatku inteligence tak nezákonné činnosti. Když se stane něco z nedostatku rozumu tak se navodí možnost konspirace a naopak, když jde o konspiraci vymlouvají se na chyby a nedostatky. Hlavně aby se v tom nikdo nevyznal.

231467

31.10.2010 19:54

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

Antiseptik 69.?.?.?

Narazil jste právě na jádro pudla příteli. Televize se dělá pro všechny, což je vlastně pozůstatek z dob jednoho či dvou kanálů. Máme dneska takzvaný 500 kanálový vesmír, alespoň tomu tak říkají ti co to roznášejí po drátě či ze satelitu a na všech kanálech je to samé. Něco se mělo změnit když se rozšířil obzor ale nezměnilo. Dělal jsem léta v kablovizi a tuším také proč. Televize po drátě vznikla v šedesátých letech doslova na koleně. Pár chytráků si koupilo veliké antény a rozváděli signál po koaxiálním kabelu přidělaným ke sloupům elektrického rozvodu. Napřed neplatili nejen za signál ale zkusili i neplatit za použití sloupů. To jim sice moc dlouho nevydrželo ale nahrabali peníze velice rychle. Cena kterou jsme my za to zaplatili je obrovská, zničení místních stanic zadarmo konkurencí z daleka, proud peněz jim umožnil nakonec skoupit i ty stanice a nakonec nezbyla alternativa žádná. Trvalo to dvacet let než si majitelé signálu v USA vynutili dostat za krádež a následný prodej toho signálu obyvatelům Kanady. Ovšem v té době už místo mnoha malých distributorů zbyli jenom tři obři s tak velkými konty v bance že nikdo než oni sami by si ani konkurovat nemohli. Výsledek je nabíledni, 500 kanálů se stejnými programy, těch pár kanálů ze speciálními programy ignoruji, je jich málo, jsou vlastněny také jimi a prostě alespoň zde není možnost jak dostat něco do televize pokud nechce JR Shaw, Ted Rogers a majitel Bell Vu. Všechny snahy o nápravu přišli vždy pozdě, když už nebylo co opravovat. Dokonce i dnes nedávno byla bitva od lokálních stanic, které mimo zprávy nic lokálního nikdy už nehrají, aby jim tito distributoři alespoň poskytli nějaké prachy aby nezkrachovali. Dnes si jako předplatitel at už kabelu nebo satelitu můžete za drahé peníze vybrat zda se dívat na ten samý seriál na kterémkoliv z dvaceti kanálů se stejným programem. Já mezi předplatitele nepatřím, pokud koukám tak dvakrát týdně na něco co chytnu z éteru zadarmo. Moje dlouhé blábolení mělo jednu pointu, televize mohla vypadat úplně jinak, pokud by tím nevládli ti samí lidé od samého začátku. Mohlo tam být skutečně cokoliv pro kohokoliv a z možností si předplatit ten který individuální kanál nikoliv ve skupinách kde koupíte jeden co chcete a zaplatíte 9 jiných které ale nechcete. Prostě není pro vývoj něčeho nikdy dobré když ti samí vlastní nejen způsob distribuce ale i zboží a jiné není. Zde byla distribuce televizního vysílání odjakživa považována za tiskárnu na peníze a nic se nezměnilo, jen tiskárna vyrostla do obrovských rozměrů. Distributoři skoupili i televizní a rozhlasové stanice, mnoho produkčních firem a pak se dali i na mobily a telefonní spojení. Peníze se jen hrnou a o nic jiného nejde.

231493

01.11.2010 22:01

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

Gratuluji

Antiseptik 69.?.?.?

Sláva že alespoň soud má více rozumu než si druhá strana myslela. Doporučil bych žalobci si znovu přečíst Vaší obhajobu a odvolání stornovat, škoda času soudu na takové blbiny.

231607

01.11.2010 22:05

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

Antiseptik 69.?.?.?

Já sám si myslím o výchově toto, vychovávat se dá pouze příkladem a co se týče učení, je pouze potřeba učit lidi myslet, vše ostatní je jen návod k použití.

231610

07.11.2010 21:30

Nesrovnalosti okolo „podezřelých balíčků“ z Jemenu

Těch nesrovnalostí je plno

Antiseptik 70.?.?.?

a největší problém mám s tím jak se jim to hrozně hodí. Zajímalo by mě proč by měl terorista posílající bomby údajně aby vybouchlo letadlo adresovat ty balíčky Chicagské synagoze. Aby byl jo podezřelý a nebo aby vytvořil spojení? A od kdy kupují židovské synagogy náplně do tiskáren v Jemenu? Nebo se tam snad vyrábí? Toto smrdí Mossadem až na půdu.

232114

10.11.2010 07:06

Pohádka o úsporách a vládních reformách

RE: Ad: nezaměstnaní

Antiseptik 70.?.?.?

Když jsi u toho Haiti Vojto nezapomínáš na těch 90 milionů zlatých franků co musela Haiti zaplatit Francii za nezávislost mezi 1914 a 1945? Ono se to těžko buduje když tě někdo přitom rujnuje.
Mimoto jak někde podotkl mtk se v horku fakt těžko maká a ke všemu se docela dobře leží na pláži a čeká až spadne kokos, oproti mrazům a hladu v podmínkách jaké známe my.
Nic není zadarmo jak jistě víš a pravdou je že mnoho za nás zaplatili jiní i když rozhodně ne dobrovolně.

232252

Moc Templářů a hromada zlata větší než bylo kdy vytěženo patří do kategorie podobné tunelu z Prahy do Rakouska a Hitlerovy tajné zbraně. Tonoucí se stébla chytá. Jo vrazit takovou hromadu na trh by pěkně zkolabovalo cenu zlata, to je asi tak vše.

232307

11.11.2010 12:09

Úsvit epochy Rousseff

RE: Divni Brazilci a ostatni obyvatele BRIC (....Rusko, Indie, Cina)

Antiseptik 70.?.?.?

Ono mnohem víc jde o to kolik obyvatel dokáže firma dobře uživit v té které zemi, než o to kolik vydělává její CEO. Jde o rozdíl v přístupu, kvalita proti kvantitě a životní standard proti zisku. Lidi musí žít, a pokud není dostatek kvalifikované práce za slušnou odměnu, budou se živit prodejem drog a prostitucí spíš než že dobrovolně chcípnou. Ti co odmítnou budou pod mostem. Není nijak překvapivé že nejmocnější stát světa je také nejzadluženější a s nejmenší životní jistotou. A nepleťte do toho Zimbabwe, kdyby někdo náhodou chtěl, řeč je o vyspělých ekonomicky schopných státech.

232308

17.11.2010 12:10

Zastírání krize

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Antiseptik 70.?.?.?

Obávám se že je to tak. Ovšem projevuje se to nikoliv systémovou změnou, tak nějak nepřipadá v úvahu ale návratem do novodobého feudalismu. Podaní přestanou mít možnost si myslet že o něčem rozhodují a bude jim naznačeno že je lepší mlčet a nic si ani raději nemyslet. V Anglii se uskřípnutí obyvatelstva bude řešit svatbou prince, ač máte hlad dáme vám podívanou. Jistě se už mnoho hlav někde v myslícím tanku namáhá jak to vše svést na lid co o ničem sice nerozhodoval ani z toho nic neměl ale přesto může za následky. Civilizace pěstující ekonomiku stojícím na rostoucím dluhu který údajně zaplatí větší populace v budoucnosti si může o smrskávání populace nechat akorát tak zdát. Budou nám přiděleny nové starosti, existenční abychom se neopovážili bouřit. Nová církev nadnárodních korporací nebude heretiky tolerovat a nová šlechta složená z herců, zpěváků a sportovců se bude zabývat pouze vlastní zábavou jak se na šlechtu sluší. Bohužel pro nás jim jaksi uniklo že fysikální zákony se nedají ukecat a že rostoucí chudoba jak výší dluhu tak množstvím členů nemůže uhradit účet za takovou rozmařilost. Přijdou noví Chlumečtí sedláci, nová Bílá Hora a nové temno, tentokrát tak černé že ani za pomoci moderní xenonové technologie v osvětlení nebude vidět do budoucnosti nic než tma, maximálně stíny inkvizice a exekutorů. Ovšem nezoufejme, stále mladší superstars nás budou oblažovat ječením z rozhlasu a hokejových zápasů bude dostatek. G20 se stane permanentní kočovnou společností a bude denně u stolu prohýbajícím se pod lahůdkami předstírat že situaci řeší. Heslo dně je hlavně předstírat že se snažíme situaci změnit aniž bychom něco měnili, neb to stejně nejde bez toho že bychom přiznali jak až jsme to zničili. Naštěstí svobody v podobě smrti se dočkáme nakonec naprosto všichni.

232495

19.11.2010 12:20

Proč nebudu používat Student Agency

RE: moje zkušenost

Antiseptik 70.?.?.?

Vidím že máte většinou nedostatek starostí a musíte si je vymýšlet. Mě je v dopravním prostředku zcela jedno jakou pitomost na obrazovkách promítají, jde hlavně o to zda mě dopraví bezpečně z místa A na místo B v rozumné době za rozumnou cenu. Poslední co bych chtěl je se snažit sledovat film který skutečně chci vidět v prostředí veřejné dopravy, na takový se chci koukat v klidu. V autobuse či letadle TV přesně plní svojí funkci, zabíjí čas který tam musíme strávit, pravda stejně by asi fungovala živá video kamera namontovaná na předku, ale to by mohlo pasažéry děsit víc. Děláte z komára velblouda, asi se nic ve světě podstatného neděje, alespoň podle toho co tu čtu. Kdybych si už musel stěžovat na zážitky z cestování tak spíš na to že při letu z Montrealu do Prahy přes Zurich jsem musel projít kompletní kontrolou dvakrát, jednou Montreal po druhé Zurich, ač jsem si nemohl žádnou zakázanou substanci mezi tím pořídit. Zajímavé bylo akorát že každá kontrola měla zcela jiné problémy, Montrealu vadil miniaturní zip na kapse kalhot a Zurichu zase moje boty. Na cestě zpět jedině Praha mě shledala nezávadným. Půl hodinová fronta na kontrolu při mezipřistání byla pro mne kuřáka po dlouhém letu mnohem víc nepříjemná než to co se dělo na obrazovkách televizí v letadle, to už jsem zapomněl. Rčení "get a life" je zcela trefné pro tento článek. Svět se zbláznil, snaha o zisk rujnuje celý systém, armády vraždí lidi které nejen neznáme ale nic nám do nich není za naše peníze, lidi se zavírají a buzerují za podezření že s tím možná nesouhlasí nebo nemají k tomu dostatečně kladný vztah, příroda je vražděna ve jménu surovin na pičoviny s jepičí životností a vám vadí co dávají v autobuse za film. [zmaten]

232662

19.11.2010 12:27

Zvrácený svět

RE: A hle - další pochopa...

Antiseptik 70.?.?.?

Vysel za koule? Snad visel ne? A mýlíte se příteli, všechno jednou vyhnije, tak funguje příroda. Vyhnije to stejně zda to opatrujete nebo proti tomu bojujete. [smích]

232663

19.11.2010 23:41

Televizní projev Václava Havla z prosince 1989

RE: Že by zase cenzura?

Antiseptik 70.?.?.?

Ironií je, že se nakonec kapitalismus dostal sám do patové situace a projevuje se stejně jako komunisti. Musí mít prostě pravdu i kdyby ji neměl. Komunisti považovali za nejdůležitější stranickou příslušnost a věrnost režimu a na to doběhli. Kapitalisté dělají dnes úplně to samé a ironicky čím více se snaží vydělat peníze tím méně jich je. Jakýkoliv odpor není tolerován, je jen jedna cesta i když do pekel. Věrnost režimu a nadvládě centrální bance se oproti věrnosti Sovětskému svazu a Marxismu liší pouze tím, že dnes se to nedá zaplatit, komunisté nás alespoň nezruinovali tak dokonale. Historie se bude brzo přepisovat aby se nepřišlo na to, že alespoň v něčem to kdysi fungovalo, neb se musí vytvořit jistota že to fungovat prostě nemůže a je to tak normální, opasky se musí utahovat, služby omezovat, pracovat více, lépe, laciněji a rychleji i kdyby ta práce nebyla. Vše díky teroristům. [oči v sloup]

232698

21.11.2010 14:11

Raketový systém proti komu?

RE: Jenom 270 mil.?!?

Antiseptik 70.?.?.?

Kolik asi stojí postavit krabici s červeným knoflíkem a digitální displejí oznamující že proti-raketový systém pracuje? Stovku? Copak někdo nukleárně napadne Nato? Já mám doma systém proti mamutům a stál mě dva dolary. A nikdy žádný mamut se ani nepokusil mě napadnout. Celé je to obnova studené války za účelem nejen peněz ale hlavně za účelem udržet vlastní populaci ve strachu před neexistujícím nepřítelem a pevně ač neradostně se držící sukně velkých USA. A nebo si myslíte že rozmlátit Čínu atomovkami je dobrý způsob jak je donutit USA půjčovat? Ne rozmlácená Čína bude umírat hlady a nebude mít ani dolar na kupování dluhopisů. Kdepak, prachy se dělají na malých válkách proti slabým nepřítelům které sice bijeme ale nikdy neporazíme. Po porážce totiž by stáli mnohem víc peněz než se na nich vydělává. A hlavně po porážce by se jich už nikdo nebál a chtěl by si přestat utahovat opasek a místo nového kola pro synka platit rakety, náboje a tanky.

232764

21.11.2010 14:21

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

RE: Něco málo k homosexualitě

Antiseptik 70.?.?.?

Jasně, Amerika trpí strašně nedostatkem pracovních sil, které se marně snaží vytvořit z práce se štítících obyvatel s černou a rudou pletí. Proto musí zavírat továrny a stěhovat průmysl do Asie aby alespoň měli zboží do krámů kde stojí fronty chtivých zákazníků. Chudáci čínané to pak musí za černochy udřít. Tak jste to myslel? Kolaps západní ekonomiky je způsoben nechutí k práci které se všude nabízí plné pytle? A jinak zdráv? [smích]

232765

27.11.2010 13:48

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Pro ty co mají kritické podněty...

Antiseptik 70.?.?.?

Problém co z penězi vznikl je že se jimi zabýváme podstatně víc než si zaslouží a podstatně víc než tím o co nám původně šlo. Podívejte se kolik je tu příspěvků o tom zda platit či ne a kolik o tématu, totiž že zdroje informací (nikoliv peněz) ubývají. [zmaten]

233224

28.11.2010 14:45

Konflikt ve Žlutém moři

RE: Jen pár úvah

Antiseptik 70.?.?.?

Jo kdyby o válce v Korei rozhodovali Korejci tak rozhodně nebude, to je fakt. Obávám se že přátelství USA s Jižní Koreou není ale založeno na nezištné pomoci. Pokud USA válku potřebují tak bude to si pište.

233307

02.12.2010 11:53

WikiLeaks – nastrčená organizace americké tajné služby

Co je víc pravděpodobné?

Antiseptik 70.?.?.?

Zda že anonymní dodavatel chrlí tisíce tajných dokumentů přímo od zdroje nějakému Assange aby je publikoval, dokonce s reklamou všech medií a nic se mu nestane, jakoby zázrakem se tajným službám nedaří ho zastavit. A nebo že tajné služby zveřejňují informace které ač zajímavé, tak nikdy nejsou ničím co by se veřejně stejně nevědělo, přes jistého Juliana Assange kterého kryjí umělou a marnou snahou ho zastavit. Stejné jako 911 o kterém tam samozřejmě nic nestojí. Nebo se snad někdo dozvěděl něco co by nevěděl z jiných zdrojů? Šance že to není bouda jsou jedna ku deseti. Kdo má větší moc a kontrolu, Julian Assange a jeho leak a nebo vlády a tajné služby západního světa?

233613

19.12.2010 15:17

Rusko by nevyhrálo případnou válku ani s NATO, ani s Čínou

RE: Rusove valku neprohraji

Antiseptik 70.?.?.?

Možná že by se právě nezvrtly. Kdyby Varšavská smlouva nezasáhla neznamenalo by to příklon k západu ale pouze větší nezávislost a svobodu v rámci dané sounáležitosti. Možná že by to právě veslo tak kam by to mělo vést. Ale jenom možná. Pamatuji tu dobu, bylo mi 22 tenkrát a nikdo z nás nechtěl to co přinesla sametová facka o dvacet let později, což ostatně nechtěli ani ti co tu sametovou facku dostali. Takže vlastně vím úplný hovno jak by to dopadlo.
Co se týče vyhrávání válek tak vyhraje ten kdo musí, nikoliv ten kdo si myslí že na to má. Prostě a jasně ten komu jde o vše do posledního člena a bojuje o vlastní území, nikoliv ten kdo má největší kulomet, je daleko od domova a neví vlastně proč.

234537

01.01.2011 22:42

Na přelomu roku

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Antiseptik 76.?.?.?

I přes to že je nový rok tak si stále sedíš na hlavě a vidíš věci obráceně Vojto. Od tebe to zní velmi legračně někoho obviňovat že mu to nedochází. Už onehdy si zde zveřejnil na hlavu postavenou představu že dějiny dělají jedinci nikoliv okolnosti. No jo jistě že se nakonec nějaký jedinec najde, aby dějinnou událost vedl, ovšem bez předcházejících událostí by ho to ani nenapadlo natož aby měl šanci uspět. Tedy ne Hitler sám sebe dosadil do vedení ale předchozí události (neřešitelná situace v Německu po první světové) mu to umožnili. A pokud by nebyl, věř mi že by se našel někdo jiný kdo by to vedl.
Čína neprosperuje kapitalismem ale díky kapitalismu, který jí to z vlastní hrabivosti umožnil. Levná pracovní síla byla až moc dobré lákadlo. Ovšem Čína si to na rozdíl od jiných drží pevně v hrsti. Lid to tam jistě toleruje, neb je pomalu a jistě zatím čím dál tím lépe, což je pravý opak toho co se děje ve vyspělém světě, kde je čím dál tím hůř. Na Číňany je nějakých 130 tisíc miliardářů jako špetka soli na pole brambor při jejich populaci. V Číně se ale lumpárny trestají kulkou do hlavy a ne bohatstvím a slávou a díky tomu se asi nedostane to takové šlamastiky jako my zde. Mimo to si vidí dál než na špičku nosu a do vlastní peněženky a rozvíjejí vlastní trhy mimo západ, na dobu až nám nebudou chtít půjčit na další nákupy.
Takže ne že lidé dělají události ale události dělají lidi. A tyto události dnes udělají příští vůdce at lepší nebo horší, hlavně že povedou i třeba zdánlivě z impasu ve kterém se nacházíme.
Dám ti ale jedno, soustavnost s jakou si pleteš důsledky s příčinami a naopak. Asi se z toho už nedostaneš a budeš to muset takto dožít. Hezký nový rok.

235306

02.01.2011 15:28

Na přelomu roku

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Antiseptik 76.?.?.?

> Čína neprosperuje kapitalismem ale díky kapitalismu, který jí to z vlastní hrabivosti umožnil.

Snadná odpověď. Protože po válce hrabivý kapitalismus měl jiné sféry vlivu, jiné země kde uplatňoval svůj vliv. Rozvoj Japonska a znovuvybudování zničené Evropy. Teprve až když nastala doba kdy Evropa nejen byla soběstačná ale začala konkurovat Americe a Japonsko se stalo středem ekonomiky Asie bylo potřeba se poohlédnout po nových teritoriích kde by se dalo vyrábět levněji. Čína přišla na řadu až po Malajsii a Korei. Okolnosti příteli vždy určují co se bude dít. Rostoucí platy dělníků a cen surovin nakonec určili kde se bude vyrábět aby zisk z výroby neklesl. Hnacím kolem nebyla Čínská vláda s jejich povolením soukromého vlastnictví, jistě to nebyl ani jejich nápad, ale nadnárodní podniky hledající skuliny vedoucí k nižším výdajům za platy a sociální zabezpečení o úlevách na daních ani nemluvě. Ono se to může jevit docela jinak když si pleteme příčinu s důsledkem. Co se týče Číny je snaha západu o větší zisky příčinou jejich rychlé industrializace a získávání trhů na celém světě, původně zcela v hrsti západních investorů což ovšem nevydrželo věčně neb tam nejsou blbí a důsledkem je že oni dnes půjčují nám na koupi vlastních výrobků. Dlouhodobě to celé je sice dost nesmyslný průser ale to přeci nikoho nezajímá. Ono všeho moc škodí, i peněz. Představte si že máte v bance několik miliard dolarů. Bude vás bavit si jít něco koupit? Nebude, bude Vám to jedno a najmete si někoho aby za vás nakupoval a vybíral protože je to nuda přemýšlet co a jak pokud je to opravdu jedno. Všeho z mírou by mělo být heslo roku. [mrknutí jedním okem]

235355

No podle mne už jsme dávno vyrostli z možnosti mít osvíceného panovníka, nebot už nemáme k nikomu dostatečný respekt. Cynismus nás zbavil možnosti přehodit veškerou zodpovědnost na bedra někoho jiného. Nezbývá nám jiná možnost lepší budoucnosti než najít v sobě dostatek soudnosti, zodpovědnosti, úctě k životu jako takovému a soucitu k bližnímu svému. Pokud se nám to podaří, je jedno jak se systém uspořádá, fungovat bude jakýkoliv, chyba není v systému ale v nás. A úctou k životu myslím život jako takový, protože pokud budeme rozlišovat hodnotu života podle druhů, pak jsme vždy jen milimetr od toho si myslet že život vlastní je hodnotnější než život jiného. Nezabiješ znamená nezabiješ, nikde není psáno ani dáno že by se to něčeho nebo někoho netýkalo. Zapomeňte na osvícené panovníky, žádný takový nepřijde, protože i kdyby přišel stejně bychom se mu vysmáli (co že si to o sobě myslí?) a pracujte raději na sobě.

235389

Ale rozumíme, jenom jsem to co jsem napsal nemyslel na Vás ale všeobecně. Mám už takovou blbou povahu, že nakonec píšu všeobecně nikoliv specificky pro toho na koho reaguji. Omluva. [smích]

235396

11.01.2011 11:18

Kritická analýza trhu a ekonomické krize

Článek je perfektní, vystihuje situaci přesně ale

Antiseptik 76.?.?.?

já se obávám že zavést jiný způsob placení (či jiné peníze) jen tak nepůjde, dokud budou ty dnešní platit. Byla by potřeba světová reforma, výměna peněz ovšem omezená způsobem občané jeden limit, firmy jiný a státy ještě jiný. V podstatě za účelem zbavit elity, mafie a podvodníky těch hromad co mají a souběžně elitám odebrat právo peníze tisknout.
Při čtení mě napadla jedna zajímavost. My nesmíme se ani křivě podívat na nikoho abychom nebyli nařčeni z rasismu či antisemitismu a oni nás mohou zcela svobodně škubat a schovávají se za stejná práva.

235841

15.01.2011 20:44

Podvod zvaný úroky

RE: ...super

Antiseptik 76.?.?.?

Projel sem si tu diskusi pod tím článkem a překvapilo mne že tam nikomu jaksi nedochází smysl celé akce Bank. Po lopatě je to asi takhle:
Banka vytvoří 1000 na půjčku Jardovi. Jarda vrátí bance 1000 plus 200 úrok. Banka obratem stornuje vytvořený tisíc, zdánlivě je vše v pořádku až na jednu maličkost. Banka přemístila těch 200 úroku z oběhu mezi lidmi do vlastních rukou. Není divu že pozvolna nakonec vlastní vše. Těch 200 totiž nevytvořila, ale sebrala pro sebe z peněz co už jsou, takže je v oběhu o 200 méně a tak nutí Pepíka si půjčit, čímž až to splatí, bude zase méně v oběhu. Není divu že banky vykazují tak vysoké zisky.

236148

31.01.2011 11:22

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

neštourat v tom a držet se přísloví:

Antiseptik 70.?.?.?

If it ain't broke, don't fix it. Změna pro změnu jenom lidi mate, nikoliv úprava ale obsah je důležitý. A pokud se nepletu, tak je Zvědavec dosud politicky nekorektní, a nebo jsem si nevšiml nějaké politické změny? Méně ztrácet čas grafickou úpravou a více psát, podléháte všichni kdo jste pro změnu flignám reklamních agentůr. A pro ty co si myslí že je to tu příliš anti-americké, není, pouze soudíme Ameriku podle činů, nikoliv podle řečiček.

237210

31.01.2011 15:48

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

RE: neštourat v tom a držet se přísloví:

Antiseptik 70.?.?.?

Nekomplikujte to definicemi ze slovníku. Všichni víme co je dnes politicky korektní, co se tím myslí a ergo kladívko víme také co je být politicky nekorektní v daném smyslu, ignorovat posvátnost posvátné krávy a štourat to všeho jak je libo.
Nevím jak editor hodnotí svůj web, ale jednou s tou politickou nekorektností začal a tak by se jí měl držet pokud nechce aby si čtenáři mysleli že svůj názor změnil a že od tedka je už korektní, politicky samozřejmě. [smích]

237225

31.01.2011 16:17

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

RE: neštourat v tom a držet se přísloví:

Antiseptik 70.?.?.?

Jaký vyšší level máte na mysli? Doufám že ne místo u vlády. Zde jde o otevírání očí populace, nikoliv o nasměrování populace někam. Každý se musí naučit myslet a udělat si vlastní závěry, to je právě to co mainstream neposkytuje a co chybí.

237229

31.01.2011 17:53

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Zevní poznávání a vzdělávání jsou správné jako záruka likvidace lidstva

Antiseptik 70.?.?.?

Jsou podvodníci, možná i vodníci ale zda-li jsou též nadvodníci? Pokud horník pracuje v dole kde pracuje dolník?

237238

10.02.2011 15:30

Na každé prase se někde vaří voda

RE: Nejhorsi na tom je...

Antiseptik 174.?.?.?

Zcela normální. Na rozdíl od komunistických politiků, kteří nám říkali co od nich chtělo UVKSČ, novodobí politici nám říkají co si myslí že chceme slyšet. S realitou ani jedno nemá nic společného.

237862

10.02.2011 18:28

Na každé prase se někde vaří voda

RE: Nejhorsi na tom je...

Antiseptik 174.?.?.?

No to mi tedy vysvětlete jak přes tu všechnu špatně a nesvědomitě udělanou práci nám narůstala hodnota ke všemu bez dluhů, a jak vysvětlíte zázrak nynějšího kapitalismu, který za pomoci velice vzdělaných mozků a investic ze zahraničí přivedl hospodářství na buben a stát do dluhů? Nějak Vám to nedává smysl, asi to bude někde jinde. Mimo to mě kapitalistický Ford hnije také ve stejných místech ovšem nikdo to při výrobě nezavařil a nevybrousil, proto hnije rychleji a radostněji. [smích]

237870

12.02.2011 15:43

Mubarak padl. Co bude dál?

RE: Čeští novináři

Antiseptik 174.?.?.?

Já to sice nevylučuji, ale nějak se mi nezdá že by si toto Amerika zinscenovala sama. Jedna věc je podporovat nebo vytvářet revoluci tam kde utiskovatel je z druhého tábora, jako východní Evropa a jiná věc je když útisk je vlastní dílo. Lidi nejsou až tak blbý aby chtěli mít něco s tím, kdo jejich odhozeného utiskovatele nadšeně podporoval do skoro poslední chvíle. To neznamená sice že to mají vyhraný, ale že se spíš budou držet někoho jiného než svazku USA-Izrael, třeba zemí BRIC. Amerika není to co bývala, prachy v čudu nebo v Číně, armáda v cizích zemích kde se na ně střílí, těžko si bude sama připravovat místo kde by musela zasahovat. Podívejte se na schodek USA v mezinárodním obchodu za minulý rok, to mi říká že si moc vyskakovat nebude, spíš bude doufat že jí rovnou nebudou fackovat.

237958

12.02.2011 15:51

Izrael bombardoval skladiště zdravotních potřeb v Gaze

RE: Aniž bych se chtěl vyjadřovat ke konkrétnímu aktu

Antiseptik 174.?.?.?

Neomezujte to jen na zdravotnický materiál i do sešitů pro školy se dá kreslit schemata atomových bomb a kuličkovou tužkou se dá i zabít. Měli by zakázat všechno. I hajzlpapírem se dá minové pole značit. Stačí když vidíte na jedné straně za každým stromem teroristu ale industriální komplex na zabíjení, včetně škol k výcviku atentátníků na straně druhé jaksi přehlížíte. [oči v sloup]

237959

14.02.2011 13:44

Izrael bombardoval skladiště zdravotních potřeb v Gaze

RE: Aniž bych se chtěl vyjadřovat ke konkrétnímu aktu

Antiseptik 70.?.?.?

Ale to už dávno děláme, využíváme naší technické převahy ke kompletnímu zničení nepřátelského civilního obyvatelstva. A nebo jak byste nazval Vy ostřelování mostu když zrovna jede vlak v Jugoslávii, míření rakety do bunkru kde jsou schované ženy a děti v Iráku, střílení svatebních oslav z letadel, posílání bezpilotních dronů proti údajným nepřátelům? Islámisté jsou žabaři, mohli místo světového obchodního centra zrovna v den kdy z normálních 50 tisíc zaměstnanců je tam pouze 3 tisíce, prdnout ty letadla do nemocnice a místo do strany Pentagonu kde se dělá rekonstrukce a nikdo tam skoro není vrazit to zmenšující se letadlo Rumsfeldovi na stůl. A neděláme to poprvé že, Hirošima, Nagasaki, Dráždany, Mi Lai masakr, lité olovo v Gaze, samé omezování kolaterálních škod jen to fičí. Běžte prosím Vás někam jinam z těma průpovídkama, malujete pořád je jako bestiální vrahy a nás jako andělíčky z těmi nejlepšími úmysly. To bude asi proč my podporujeme diktátory a režimy vládnoucími pomocí death squads, a oni staví mešity kde se zle modlí.

238062

14.02.2011 21:19

Izrael bombardoval skladiště zdravotních potřeb v Gaze

RE: Aniž bych se chtěl vyjadřovat ke konkrétnímu aktu

Antiseptik 70.?.?.?

Jasně, takže pro nás stačí výmluva, zdůvodnit masakr a je to vše v pohodě a pro muslimy stačí řeči, netřeba skutků a hned jsou z nich lotři jak Babinskej. Nezapomínejte že to co děláme my se děje ze souhlasem vlád a na rozkaz, když se nějakej muslim někde odpálí těžko můžete z toho vinit všechny. Ale škoda řečí, věřte si čemu chcete. A nepleťte si Korán z Talmudem.

238083

15.02.2011 19:08

Izraelská ekonomika pro začátečníky

RE: Autor nikdy neviděl tank Merkava?

Antiseptik 174.?.?.?

Čím to? Jednoduché příteli, nikdo kdo se nechystá vyhubit souseda si tanky nevyrábí. Je to drahý špás, většinou na prd, nakonec se na každý nějaká efektivní střela najde. Tank je hlavně na strašení populace jako v Gaze, děti a starci jsou proti němu bezbranní a vojáci uvnitř zcela bezpeční proti kamenům.
A Vy byste asi s miliardami petrodolarů je vyhazoval za tanky? Asi ne, spíš jako oni za harém, mercedesy, bazény, prima jídlo a pití.
Ale pokud Vás natolik uchvátil Merkava, jistě se můžete přihlásit jako dobrovolník s ním rozjíždět v Palestině olivové háje a strašit děti, IDF bude jenom ráda že si ušetří jednoho Izáka nebo Aarona před zajetím Hamasem. [chechtot]

238136

19.02.2011 14:33

Vivat Disent!

RE: až lidé

Antiseptik 70.?.?.?

pochopí, že dokud nevymění svět konkurence za svět spolupráce, tak se nikdy nebudou mít lépe (po všech stránkách), pak jakékoliv plkání o čemkoliv je zbytečné.
To je sice svatá pravda, ale k tomu jaksi nedojde pokud svět konkurence totálně nezkrachuje. Jinak otěže nepustí. Mimo to k tomu je potřeba ještě zrušit existenci právnických osob, neb je to blbost.
A NWO jako záchrana? No tak na to bych nevsázel. NWO je vláda právnických osob prostřednictvím nadnárodních koupených úředníků. Cesta k trvalému zoufalství. Jak známo každý mizera jednou umře, nikoliv však právnická osoba, ta žije věčně. Kdepak. Ano vyměnit konkurenci za spolupráci, ale také drobit, drobit, zmenšovat sféry vlivu a moc. Lidi jsou verbež a jinak se to neudrží než když vlastně žádnou moc nemají. Starat se o sebe a jen svoje okolí, lokálně vyrobené a vypěstované potraviny a věci a celosvětově se dělit pouze o zkušenosti a nápady. Utopie jako Brno. Jak jste přišel vlastně na to že NWO nebude propagovat kapitalismus?

238308

20.02.2011 22:07

Vivat Disent!

RE: až lidé

Antiseptik 70.?.?.?

No já mám docela problém z přístupem že pokud to nikdo nevlastní, tak není problém tam házet svinstvo. Právě náš koncept vlastnictví je problémem. My na té planetě žijeme, v podstatě hlavně díky jí. Planeta vlastní nás ne my ji. Za druhé pokud se budeme všichni chovat jako hovada a budeme spoléhat na soudy aby to vyřešili, člověče tolik soudců, prokurátorů a advokátů nemáme.
Žádný kapitalista nevytuneluje objekt za který zaplatil cenu odpovídající hodnotě a nebo podnik zdědil. Vytuneluje právě pouze takový podnik, který dostal skoro zadarmo, takže sice souhlas ale je to zbytečná polemika. Tam problém není, problém je v posledním odstavci. My si totiž pleteme pojem stát a co to vlastně je. Stát nejsou politici, stát jsme my všichni, politici jsou jen šašci které jsme si zvolili aby se nám o stát starali. Pokud to nedělají, není to jejich vina že jsme si zvolili blbce ale naše. Je čas stejně jako na středním východě dát politikům najevo zcela jednoznačně, že vládneme my a ne oni, jejich moc vzniká pouze z naším souhlasem. Jako to řeším já? Pokud není kandidát k volbám kterému bych mohl důvěřovat, že se mi postará o stát spravedlivě, nevolím nikoho. Je to mnohem lepší než volit blba číslo 2 jako většina. Blb jako blb. Kdyby nikdo nevolil, nemohli by si blbové hrát na to že nějakou moc vůbec mají. A pokud by nechtěli opustit svoje neprávem držené křesla tak násilím zvednou ze židlí. Je čas si přestat vybírat z toho co se nabízí a volit raději nic než takovou kravinu. On by se někdo našel, pokud by viděl že blba volit nebudeme ale do té doby nevyleze protože z prolhanými blby není možno férově soutěžit.

238376

21.02.2011 12:45

Vivat Disent!

RE: až lidé

Antiseptik 70.?.?.?

Republika jako akciovka? No a co by se stalo? Tzv. elita by skoupila od občanů akcie a jela by dál, tentokrát i s legálně platným právem na nadvládu. Lidé jsou povětšinou ne úplně poctiví a ne úplně moudří. A ta pravá opravdová elita nikdy neexistovala, vždy řešila problémy násilím a vždy skončila na smetišti dějin, někdy i na popravišti. Postarat se sami musíme tak jak tak, jen je potřeba omezovat možnost získat moc. Pokud nezískáme kolektivní rozum a budeme se snažit o zisk na úkor druhých nikam se nedostaneme. A kolektivní rozum asi jen tak nezískáme, nějak nám to nejde, Boha se nebojíme a morálka upadá.

238397

04.03.2011 12:20

Americká inflace způsobila nepokoje v Alžíru, Tunisu, Egyptě a Libyi

RE: Nenapsal bych Americka,ale ,napsal bych svetova inflace.

Antiseptik 70.?.?.?

Obávám se že máte v principu pravdu, jen si myslím že by to muselo být hlasy deseti hlupáků odpovídají hlasu jednoho moudrého, aby se něco změnilo.

238878

06.03.2011 22:07

Tvořivou destrukcí za Větší Střední východ?

RE: Najnovšie správy z líbyjského bojiska.

Antiseptik 76.?.?.?

A nebo je to ještě složitější. Právě jsem nalezl na netu amatérské video z Libie a helemese helemese, protestující davy drží cedule ze slogany v Angličtině sice rukou napsané ale bez chyby, ač křičí Arabsky. Jeden neví komu fandit. Asi jen čert ví kdo je na které straně, ovšem také je možné že účelem je právě zmatek, takže se podporují strany obě, podle dobře známého návodu: rozeštvat proti sobě at se klidně povraždí a my to pak sebereme ještě vyděláme před tím na munici.

238977

06.03.2011 22:09

Tvořivou destrukcí za Větší Střední východ?

RE: Nová hra

Antiseptik 76.?.?.?

Jeden bezcennější papír než druhý, proč by se měl kurz snižovat?

238978

19.03.2011 19:41

Západní země prosazují intervenci jako záminku pro zmocnění se ropy, říká ruský vyslanec

RE: Ochrana civilist;ů v Libyi.

Antiseptik 174.?.?.?

Svět se sice možná dívá ale drží hubu a krok. Nikdy také nepodceňovat množství lidí ochotných lhát do kamery až praští jako dnes na BBC. Dále je potřeba brát zřetel na skutečnost, že se očividně minulými chybami neučíme a podle vzoru rčení dále očekáváme že stejné akce budou mít tentokrát zcela jiný účinek. Je mi dost z toho na blití, i když si Kaddáfi za to může nakonec sám, neměl lézt poslední dobou západu do zadku, to má za to. Podle názorů světotisku je prostě nutné osvobodit Libyjce nejen od ropy ale i od školství a zdravotnictví zadarmo, o padesáti tisících novomanželům ani nemluvě, i kdyby jsme je museli kvůli tomu vybombardovat. Jen se divím že nám neukážou na BBC jak moc to vojenské auto ohrožovalo francouzské letectvo, asi neukazovalo že zatáčí do leva. Jak dlouho ještě vydržíme poslouchat ty lži a klidně sedět na zadku? Kupodivu většině se ty lži líbí víc nežli pravda, alespoň soudím podle komentářů ve světovém tisku. Jo ti se budou divit jednou povstalci jedni jakou svobodu jim náš skvělý západ přinesl na křídlech. Ale že nějak není vidět moc fotek jak Libyjská armáda vraždí civilisty, dnes v dobách kamer i v mobilech. Nevadí, o to víc musí naši politici prostě lhát a bude klid.

239835

20.03.2011 14:11

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Zapamatujte si datum 19.3.2011

Antiseptik 174.?.?.?

Začíná to být skutečně obtížné se v tomto světě nezbláznit. Ovšem je vidět že lhaní nebyla výsada komunistů, lhaní je výsada těch co usilují o moc a zisk a najít dostatek přikyvovačů se nezdá být problém, spíš je problém najít to děcko co vykřikne král je nahý.

239872

20.03.2011 15:48

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Tady se musím trochu zastat USA a jejich nochsleddů.

Antiseptik 174.?.?.?

Boha máme na této planetě mnohem horší Hitlery než je Kadáfi. Co Vám na něm tolik vadí? Nijak nás neohrožuje, pokud ovšem nepovažujete jeho snahu o spojení Afriky v jednu svobodnou zonu férového obchodování se světem za ohrožení systému. Což ve skutečnosti ohrožení asi je. Pokud by se mu podařilo vnést do celé Afriky životní standard jako je v Lybii, mohlo by se stát že i jinde na světě by se lidé bouřili a chtěli to taky. Na Kadáfim západu nevadí že se sám obohacuje, to přece dělají také, ale vadí jim že rozděluje zisk z ropy občanům, to se přece nedělá, kam bychom přišli ze školstvím a zdravotnictvím zadarmo, s byty bez nájmů a podobnými nesmysly že? Holt každý dolar který dostane občan, je dolar který nedostane nakonec nadnárodní banka i s úroky.

239879

03.04.2011 15:03

Organizovaný zločin jako základ geopolitiky nového světového řádu

RE: Nenechat se zmast,pozadi je zcela jine,olej,jiste,ale neco navic.

Antiseptik 174.?.?.?

Bohužel většina se nikdy nenechá nasrat natolik aby se dala dohromady a přestala napadat jeden druhého. Raději bude poslouchat sladké řeči společného nepřítele a nechá se do nekonečna vyprovokovávat k napadání souseda. Problém je prostě v tom, že by museli myslet a to bolí, zatímco nevědomost je tak bezbolestná. Ve strachu že by mohli přijít o to málo co jim zbývá nakonec ztratí vše. Za přikyvování řečem o ekologii ničí planetu dál a rychleji, v rámci demokracie potlačují vesele všechny snahy o jiné řešení než to které podporuje status quo.

241018

03.04.2011 15:26

Kupovat nejlevněji?

RE: Přečtěte si to a pak diskutujte

Antiseptik 174.?.?.?

Ano doby kdy vyšší cena znamenala vyšší kvalitu jsou dávno pryč, Dnes vyšší cena znamená pouze vyšší zisk. Já se držím kupování starších už použitých nástrojů, které se dají opravit pokud je potřeba. Někdy se dá něco opravit i svépomocí, mám levnou svářečku od Campbell Hausfeld už přes 7 let a přesto že jsem musel vyměnit plastovou trubičku zavádějící drát (originál se nedá kupit leda z celou soustavou i s motorem na posuv drátu). Centrální isolace z koaxiálního kabelu RG6 slouží výborně, i když jenom několik měsíců. Prostě se mi nechce vyměnit celou soustavu za 60 dolarů když potřebuji jenom 5 centimetrů dlouhou plastovou trubičku v hodnotě několika centů. Vrtačky a brusky od firmy Bosch mi slouží spolehlivě, přesto že vrtačky jsou koupené použité a brusky se slevou, oproti nářadí značky DeWalt co jsme měli v bývalé práci které odcházeli tradičně po roce a jednom dni, přesně po termínu jednoroční záruky. Jistě DeWalt vám pro použití doma nahradí zničenou vrtačku i pak, ale to neplatí pro profesionální služby.

241020

04.04.2011 15:58

Kupovat nejlevněji?

RE: Přečtěte si to a pak diskutujte

Antiseptik 174.?.?.?

Jediný důvod změny systému bylo změnit příjemce peněz. Snad jste si nemyslel že to bylo všechno proto, abychom se měli snad lépe? Je stále hůře a to všude. Když se někdo hodlá vymknout, tak se vybombarduje k poslušnosti. Žiji v Kanadě, loni nám zvedli městské daně, po tři roky po 7.5 procentech ročně. Ještě jsme to nezačali platit a už nám oznámili že město má z loňska přebytek 175 milionů. Tak jsem rád že platíme víc, neb nám řekli že je to pro nás dobré. A bomby na Libyi taky něco stojí, i když město je asi nekupuje. Jeden by se zbláznil, kdyby byli ještě nějaké slušné blázince, ale tady bych skončil na ulici. [chechtot]

241088

06.04.2011 13:18

Možná globální geofyzikální katastrofa a vojensko-politická situace ve světě (II)

RE: Pravicujme - tunelujme - humanitarne bombardujme - kolektivne aplaudujme

Antiseptik 174.?.?.?

Máte svatou pravdu. Místo aby lidi taková individua kritizovali pro nedostatek morálky a pospolitosti tak je většinou obdivují a učí se od nich. Každý dnes chce být zazobancem za každou cenu a dceru mít supermodelkou. Každý chce lacino koupit a draho prodat. Všichni ale nemůžeme být řediteli světa a každá holka supermodelka, někdo bude muset péct chleba a někdo sít obilí. Díky nedostatku sociálního cítění s soudnosti o tom co je dost, skončí většina na ulici a ze supermodelek zbudou jenom zfetované pornohvězdy. Bohužel nemá většina dostatek soudnosti a pozvolna ukrajuje morálku výměnou za příslib mamonu a slávy. Sláva za každou cenu vede jen k masovým podvodům a vraždám. Civilizace je v hajzlu.

241182

09.04.2011 03:44

Argentina 1.část

RE: Video

Antiseptik 174.?.?.?

http://www.avidemux.org
Linux verze. Pod video filters je mozno otocit video 90,180 nebo 270 stupnu.

241355

16.04.2011 00:00

Dokument OSN navrhuje dát „matce Zemi“ stejná práva, jako mají lidé

RE: potrefene husy

Antiseptik 174.?.?.?

No konečně někdo kdo si z toho jenom nedělá hloupou srandu. Proboha co je na tom špatného? Nezplundrovali jsme tu přírodu dost? Nezaslouží si alespoň nějakou snahu o jiný přístup?
Děkuji zzz.

241954

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 53 čtenářů částkou 14 305 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 0

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 0

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

WHO si na Facebooku naběhla na vidle06.01.22 20:59 Neurčeno 0

Viník obrovského kalifornského požáru jmenován. A ne, není to globální oteplování06.01.22 17:43 USA 1

Vakcinační voodo - po každém očkování prudce naskočí úmrtnost "neočkovaných"06.01.22 15:07 Británie 2

Dezinformátoři a antivaxeři opět proti ČT?06.01.22 12:52 Británie 3

Marta Kubišová - peklo po 3. dávce06.01.22 09:20 Česká republika 4

Neočkovaní nedokončí zdravotnickou školu. Nesmí na praxi05.01.22 21:15 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
24,52 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
17,12 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
18,80 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,40 Kč
100 maď. forintů
6,87 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,17 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 031,31 Kč
1 unce stříbra
493,09 Kč
Bitcoin
932 260,06 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 71 881 105