Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané bývalý antikomunista

Nalezeno 164 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

03.02.2004 20:54

Česká cesta k demokracii a svobodě ...

RE: Česká cesta k demokracii a svobodě ...

bývalý antikomunista 195.?.?.?

Všechna příkoří, minulého režimu jsou mizivá vůči tomu co se děje dnes.
V mnoha věcech dávám autorům článku za pravdu. Bydlíme v bytech, které byly postaveny za komoušů, velkost populace dá se říct neklesala. V potravinách jsme byli skutečně soběstační, až na výjimky (neúrodné roky). Technologie v průmyslu sice zaostávala, vyráběli jsme téměř všechno a některá odvětví byla vyspělá. Zdravotnictví bylo dostupné, lékaři se více věnovali pacientům, některé úspěchy nám mohl závidět svět (likvidace obrny a jiných nakažlivých nemocí). Skutečně byla nulová nezaměstnanost. Tedy vše hlavní pro zdravý život zde bylo. Rozhodně bylo za komančů lépe!!!, za pouhých čtyřicet let komančové podstatně změnili život celé společnosti k lepšímu. Všichni lidé mohli žít důstojným životem a rodinám se dařilo.
Kdybychom věděli jak to dopadne po sametu .....
Nazdar přátelé, pravda a láska zvítězí …. jak to znělo hezky. Vládnoucí to dobře vymysleli a myslí si, že již není návratu.

25372

03.02.2004 22:10

Jiří Mašek z Osud.cz píše otevřený dopis poslanci Vidímovi

Jiří Mašek z Osud.cz píše otevřený dopis poslanci Vidímovi

bývalý antikomunista 195.?.?.?

Pan poslanec Vidím získal tyto informace pravděpodobně od zahraničních tajných služeb podobně jako George Bush nebo Tony Blair. Oba pánové nechávají tyto nesprávné informace o Iráku vyšetřit. Myslím však, že se vyšetřování nezdaří, původce desinformací by snad byla schopná odhalit jen bývalá KGB. Všichni tři pánové jsou čití.

25374

21.02.2004 18:14

České deníky - bulvár a nic než bulvár

České deníky - bulvár a nic než bulvár

bývalý antikomunista 195.?.?.?

Nejsou snad nejpravdivější informace o zkolabování premiéra Špidly v následujících novinách?:
http://www.halonoviny.cz/index.php?id=43219
Také jsem si myslel, že premiér zkolaboval kvůli Kužvartově rezignaci. Důvod odstoupení Kužvarta je zřejmě, ale zcela jiný, než se uvádí. Několik dní před jeho rezignaci mi bylo na ulici sděleno, že Kužvart nesmí zastávat místo v EU. Měl jsem se večer dívat na zprávy, tam ale ještě nic nebylo.

25809

25.02.2004 09:35

Rabováni na Slovensku

Rabováni na Slovensku

bývalý antikomunista 195.?.?.?

Bezradná cigánská komunita, toto je jen část pravdy dnešní postkomunistické společnosti, která vychází na povrch. Kde je však ta láska? Existuje vůbec vyspělá demokratická společnost, kde je pravda a láska má šanci? Které síly daly do čela toho šaška, který dnes fouká na harmoniku a vynaložily tak mnoho prostředků na jeho image? Znáte je?
Vzpomeňme si dnešního výročí 25. února – vítězství pracujícího lidu. Bohužel i v té době mnoho kariéristů a prospěchářů se doslova převléklo za lid (koupili si tzv.radionky i obnošené šatstvo) a vstoupili do strany. Strana však stačila vyhodit jen vyložené buržoazní -BEivly, nestačila se však již očistit od jiných kariéristů. Přesto strana dokázala vybudovat to podstatné z čeho ještě přežíváme. Rómská komunita mohla důstojně žít, musela však pracovat a měla stejné výhody jako ostatní pracující.
Ti co mne znají jako antikomunistu, mne zdraví a nadávají na samet a povídají, že krvavá revoluce ještě musí přibít. Kariéristé dnes nadávají na minulost, bývají však někdy ještě přistižení (třeba v opilství) jak vzpomínají na zlaté časy své moci, cesty do Moskvy atd. Pokud dnešní vládnoucí mafie bude žít jen z finančních podvodů, tunelování, kariérizmu, vzájemné soudržnosti a nebude vytvářet nic kladného hrozí další krvavá revoluce ze strany zoufalců. Bezdomovci narkomane i další velká část společnosti, která se zásluhou postsametu dostala až na úplné dno nemá a nebude mít již sil na své ozdravení.

25873

27.02.2004 16:39

Pavel Opočenský na hranici

Pavel Opočenský na hranici

bývalý antikomunista 212.?.?.?

Patřím k více než šedým a průměrným občanům této planety, tedy naprostý nesouhlas pane Vladímíre Stworo.

Jsem o nějakou generaci starší, pamatuji si ještě tatíčka Masaryka, prezidenta Beneše ještě vidím vedle sebe v bílém obleku. Pamatuji si na projevy Jana Masaryka a jeho bouřlivé diskuse s davem. Pamatuji se na německou okupaci, bombardování i ústup němců. Nepamatuji si bezdomovce, ale pamatuji si na chudobince. Pamatuji si vítězství pracujících v r. 48. Vidím ještě pana lékárníka i pana podnikatele jak po nějakou dobu po tomto vítězství nosili hrdě na své levé klopě pěticípou hvězdu, která byla pečlivě umístěná nechť si ji každý všimne. V té době žili ovšem i nepokoření průměrní lidé.

Jako kluk jsem byl hezký hoch a vzpomínám na pána, který se na mne pořád s úsměvem díval (byl do mne zamilovaný), naštěstí to zpozorovali moji rodiče, vysvětlili mi, že je to buzerant a varovali mne před ním. Kdyby toho varování nebylo nevím…, já bych s ním šel také dobrovolně nevěda na co..
V té době jeden pán, sotva již chodil - měl přes devadesát, pozval si domů dívku, která mohla mít tak dvanáct, že jí něco ukáže a bylo z toho dítě. Pána pro jeho věk ani nemohli potrestat.

Chodím také do lázní, nevadí mi břichatí nazí chlapi, nevnímám je. Vadí mi spíše, tělo plné bradavic, nebo černé nehty. Do mužské části lázní berou tatínci i své nezletilé dívky, nedávno mi sklouzly očí do krásného ještě neochlupeného rozkroku téměř dospělé dívky, ale neublížil bych. Kdybych byl Karel IV a vzal si 14 letou Annu, počkal bych, až bude žádoucí ona (tady je přece diametrální rozdíl!). Zabít bych nemohl nikoho i když občas si o někom myslím, že si nezaslouží nic jiného.

Jako kluk jsem měl přístup do ateliérů dnes již nežijících známých sochařů i malířů. Pavla Opočenského neuznávám jako umělce, pro mne je to nemocný člověk, bez jakýchkoliv zábran myslicí si, že mu všechno projde. Zabil člověka a zmarnil zdravý vývoj mnoha dívek. Pro krásné umění je zapotřebí mít také krásnou duší a citlivého člověka. Na víc je to recidivista, který potřebuje sexuální léčbu. Bylo velkou chybou, že po prvé se dalším zločinům nezabránilo.

Cigán má stejnou duší jako já, cigány znám ještě jako jiné kulturní etnikum kočující od města k městu ve svých vozech taženými koňmi. Ženy se živily například předpovídáním budoucnosti, muži drátovali kamenné hrnce, nebo prováděli jiná řemesla. Jistě, téměř vždy se nějaká ta slepice ztratila. Kočovný život měli rádi a lidé nadávali jenom kvůli slepici.

Pane Stwora, není nakonec ten článek jen Vaše provokace?
Ještě než jsem příspěk poslal hovořil jsem se známým lékařem, jeho názor je, v prvé řadě pan Opočenský potřebuje psychiatra, nebo uřezat!

25968

04.03.2004 09:07

Symfonie o Novém světě

Symfonie o Novém světě

bývalý antikomunista 195.?.?.?

Již první komentáře ukazují na dobrý úsudek čtenářů. Po přečtení článku jsem měl na chvíli také mírný chaos. Nechtěně po čtyřicet let mi byla vštěpováno nové učení, které se opíralo skutečně o pravdivé, vědecké poznatky, které si nic do přírody nebo společnosti nepřimýšlí a odmítá všechno, co nemůže být vědecky ověřeno a potvrzeno. I když, některé části článku mohou být pravdivé, jsou i podložené skutečnostmi, celek je však zavádějící, ba poblouzněný.

26165

08.03.2004 10:14

Tři sta slov, která přivolají pozornost FBI, CIA a NSA

RE: Tři sta slov, která přivolají pozornost FBI, CIA a NSA

bývalý antikomunista 195.?.?.?

I v dnešní informační zahlcenosti některá sdělení či myšlenky doslovně svítí jako např. Vaše následující poznání, člověk se na chvíli nad takovou větou rád pozastaví a přemýšlí.
„A nakonec ,čím více slov lidé vypouštějí, tím větší
informační zahlcenost a tím lépe jsou lidé ovládáni“

26325

13.05.2005 13:58

Václav Havel

RE: Václav Havel

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Proč bývalý? V mládí jsem byl odstrčen pro můj původ, byla mi nabízená ta nejhorší pracovní místa. Když jsem chtěl studovat při zaměstnání, kádrovák mi řekl, my ti dáme vzdělání a ty budeš pracovat proti nám. Znáš Stalinovy spisy? Odvětil jsem, znám, a celé jsem je přečetl (koupil jsem si tehdy brožůrku formátu A6 o tloušťce 5mm), pak mi ukázal v regále ty knihy. To jsou Stalinovy spisy. Nakonec jsem se na dálkové studium dostal .... , až teprve dnes jsem k bývalému období tolerantnější.

O těch ukradených kolech to jsou jen vtipy. U nás proběhlo osvobození podobně jako v Přerově, německá armáda ustoupila, pak dlouho nic a najednou přijel na jízdním kole osamocený ruský poddůstojník, který byl nadšeně vítán. Souhlasím, že v té Rudé armádě byla i ta nejhorší verbež (zpravidla však z jiných národů), znám také co prováděli, přistihl-li je však jejich komandýr, byli na místě odstřeleni.

52484

15.05.2005 08:00

Tunel z Čepra úspěšně pokračuje

Tunel z Čepra úspěšně pokračuje

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Přesně nasměrované toky financí a všichni jen čumí!!!! [chechtot]

52668

01.06.2005 08:02

Klausova justiční vize

Klausova justiční vize

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Není to nakonec jedno, kdo se dostane na nejvyšší posty v justici? Vždyť právnické vzdělání dostali jen prověření a ti nejlepší z nejlepších, přednášející dostávali seznamy těch, kteří jsou potřební a musí za každou cenu studia dokončit. Těm nejspolehlivějším bylo dokonce doporučeno i umožněno studovat v prohnilém kapitalistickém zahraničí. Buďte bez obav, vše je v pořádku a tak jak má být. [smích]

54228

20.06.2005 17:57

Komentář ke kauze bankovních poplatků

Víte co je to multiplikační efekt v bankovnictví?

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Ještě nedávno byla doba, kdy výslovně vláda pomáhala bankám, bylo např. nařízeno, že starobní důchody nesmí přicházet na společný důchod. Manželka si tak musela zřídit účet a ty poplatky pak byly dvojnásobné. Naštěstí toto nařízení pak bylo zrušeno. My důchodci jsme okrádání i jinde a těžce se lze někdy bránit, nejhorší snad je neutěšená situace v dnešním zdravotnictví, zde na starých a nemocných se nejlépe vydělává a vydělávat bude. To, že např. za holiče zaplatíte 50 Kč nám vůbec nevadí, naučili jme se stříhat sami (zde alespoň holič odvedl práci).
Pomocí multiplikačního efektu se můj důchod 5tis. přemění v bance na 50tis., což by malým bankám, nebo kampeličkám, které již nejsou mohlo stačit a to vedení účtu by mohlo by být symbolické. Zničení kampeliček a malých bank bylo záměrné, aby se zničila možná zdravá konkurence.
Antagonistické rozpory mezi kapitalismem a komunismem se prohlubují, nebojte se najde se zase nový člověk jako např. byl stolař a syfilik Klement Gottwald, který dokázal, aby okrádaní vzali moc do svých rukou. Ostatně učí nás o tom moderní Dialektický materialismus.

57358

29.06.2005 09:48

Falling down Stanislava Grosse

RE: Falling down Stanislava Grosse

bývalý antikomunista 193.?.?.?

"Bylo by zajimave se odnekud dopatrat, kdo vubec Grosse do jeho pozice dosadil, a proc?......." [smích]
Víte někdo, kdo jsou ti ještě mocnější, kterým se Standa stal tak nepohodlným, a proč?????
I uvnitř té jeho strany si rád polívčičku někdo přihřeje.
Ostatní okolo je jen blablabla.

58988

16.09.2005 13:10

Amerika je v úpadku

Amerika přestala být příkladem.

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Nebyl ten svět lepší, když navzájem soupeřily dva antagonistické systémy? Amerika se musela snažit být příkladná.
U nás po té slavné sametové revoluci, jsme se hodně přiblížili k té dnešní prázdnotě Ameriky. Asi před deseti léty jsem potkal svého učitele, mezi jinými jsme diskutovali o situaci, povídal mi, že morálka tím i chování lidstva jde vždy po sinusoidě a jsme na vrcholu toho nejhoršího. Deset let uplynulo a jsme stále na stoupající křivce k horšímu.
Pamatuji si na dobu ještě za první republiky a takové množství lidí, tak jak je tomu dnes, nebylo nikdy na tak hluboko v beznaději na okraji společnosti odkud již není návratu.
Dobrý článek pane Stwora, ze zájmem jsem přečetl.
Nedaří se mi vložit příspěvek - třetí pokus.

70989

17.09.2005 10:02

Amerika je v úpadku

RE: ...smutne

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Vývoj počítačových komponent a DF lze ještě velmi dobře usledovat, dva hlavní výrobci procesorů jdou vlastní cestou, pro základní desky je jen několik výrobců chipsetů, u čípu grafických karet dominují prakticky dvě firmy atd. Velcí výrobci DF (Canon, Olympus, Panasonic, Fuji atd.) naštěstí jdou také vlastní cestou a konkurují si. Např. Olympus je ve ztrátě, bude propouštět, zaměřuje vývoj na digitální zrcadlovky, kterýma se bude snažit prosadit.
Pokud máš zájem vše usleduješ.

71204

18.09.2005 09:44

Amerika je v úpadku

RE: ...smutne

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>Private Label

>Tak to treba dela HP u tiskaren, ze to venku rika HP, ale uvnitr
>je to Epson a nebo Minolta a podobne. A to je legalni. [smích]

HP a Epson používají odlišné technologie tisku, nezdá se mi možné, že HP by byl uvnitř Epson, je to jen přirovnání nebo skutečnost? Jsem BFU??? [smích]

71351

19.09.2005 08:53

Chcete se schovat před komunisty?

Co se komunistům povedlo

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Kým byl dopraven ve 20. létech do feudálního Ruska Lenin a za jakým účelem? Nevymklo se tehdejší dění z režie mocných? Byla to první vzpora bezmocné a utlačované lúzy? Jak dlouhého trvání by život této revoluce bez nedůvěřivého Stalina? Je možné aby utlačování se chopili moci bez krveprolití? Kolik miliard a energie bylo vynaloženo na potlačení této revoluce? Co můžeme vytknout vědeckému myšlení popsaném v moderním Dialektickém Materialismu? Není ta naše dnešní demokracie jen Potěmkinová vesnice, kam spějem?

Nebyl jsem nikdy komunistou, byl jsem a v jejich očích stále jsem jejich třídním nepřítelem.

Nakonec výsledky revoluce jsou. Jen díky Sovětskému svazu byly za druhé světové války zvráceny dějiny lidstva. Nedokázal Sovětský svaz po napadení přesunout výrobu zbraní daleko na sever a úsilím lidu se vyzbrojit (na vojně jsem střílel z tanku T34, který byl vyroben za války)? Kde by byl svět, kdyby Hittler již v počátku války nepochybil?

Nebyl i u nás po roce 48 vybudován průmysl? Nedostalo se zdravotnictví na vysokou úroveň a plánovitě potlačeny choroby jako tuberkulóza aj., nebyli jsme první na světě kdo potlačil dětskou obrnu? Nebylo vybudováno školství a každému dána možnost získat vzdělání? Byla nezaměstnanost? Rodina se stála základem a všem se dostalo slušného bydlení. Nebyli jsme na špici v různých oblastech průmyslu?
Nedaří se mi vkládat příspěvky, příspěvek možná bude duplikovaně.

71518

20.09.2005 09:17

Chcete se schovat před komunisty?

RE: .... dokončení ....

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>A občas stát i pochopil tuto výhodu a pokud vhodně zareagoval
>(70. léta), nastal "babyboom", vysoce pozitivní jev, jehož
>zesměšňování ze strany některých dnes veřejně činných
>lidí, mě umí přivést přímo k zuřivosti.

Alespoň, že něco uznáváte z práce komunistů, dokázali dokonce naplánovat i růst populace, podíváme-li se na strom života trochu to přehnali „babyboom“. [smích]

Musím ve všech bodech vašeho příspěvku s Vámi nesouhlasit, možná Vám někdy zašlu E-mail, abych to mohl více prodiskutovat.

Alespoň k tomu zdravotnictví, pokud je mi známo, socialistické zdravotnictví dokázalo dělat stejné kardiologické operace, kloubní náhrady, léčení novotvarů tak jak je to na západě, v mnoha věcech jsme měli svůj vlastní výzkum. Jistě bylo embargo a některé léky dovážené ze západu musely být schvalovány, těch léků zase nebylo tolik, daly se nahradit jinými. Co je však nejvíce důležité, všechny prostředky určené do zdravotnictví, šly skutečně do zdravotnictví. Odhaduji, že dnes je to tak 30 procent, ostatní se rozkrade!!!! Co se týče nových zařízení, vím, že nějaké dovozy byly sponzorovány. Byla dovezena některá modernější diagnostická zařízení.
Dnes vám odborný lékař drahý lék doporučí, váš lékař je již nepředepíše, protože mohl by být pokutován pojišťovnou za překročení limitu. Pošle vás zpět ke specialistovi, že léky musí předepsat on, specialista léky napíše, příště si však dá již pozor. Můj známý např. dostal mozkovou příhodu, má postižený mozeček a postihlo mu to chůzi. Znám jej již několik let, stav se mu zhoršuje, posledně jsem jej potkal, opíral se již o speciální vozíček. Potřebuje prokrvovat a okysličovat mozeček. Dlouhodobě užívá Gingium tablety, je to extrakt z nějaké rostliny - Vazodilatants. Pravděpodobně byl u specialisty dealer a nějak si již našel způsoby jak jej odměnit za předepisování těchto léků. Nejsem lékař, ale u stavu pacienta, který se takhle zhoršuje připsal bych mu ještě např. Trental – pentoxifylinum, který mění viskositu krve, krvinky s potřebným kyslíkem se pak dostanou téměř všude. Pacient si však myslí, že dostává jen to nejlepší – přírodní lék.
Poslední módou u některých lékařů je, že nechodícím pacientům předepíši sanitku jen do místa vyšetření, specialista pak málem dostává mrtvici, když musí dát vlastní požadavek na převoz zpět.
Nemocní pacienti, jsou dnes nežádoucí jsou nákladoví, praktický lékař je dnes placen za počet pacientů, tak chce mít jen ty zdravé. Nemocný důchodce musí každým rokem stále vynakládat více a více na to co dříve dostával jako samozřejmost. Náklady na léky, přepravy k odborníkům atd. atd.
Stav zdravotnictví se stále zhoršuje a zdravotnictví se stává stále nedostupnější pro lúzu, ta však není z části populace bývalých komušistů a jejich přisluhovačů.

71711

20.09.2005 10:05

Chcete se schovat před komunisty?

RE: Co se komunistům povedlo

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Byla postavena železná opona, proto ta reakce na těžký průmysl jako základ. Ano ti Japonci měli snadnou práci, myslím že odkoupili i u nás vyvinutou automatickou převodovku pro motocykly. Ještě nějakou dobu jsme v motocyklech byli světoví, stejně Japoncům by jsme stejně ztěží stačili ti byli velmi houževnatí jak ve vývoji automobilů tak i motocyklů. Ve strojírenství jsme byli stále dobří, byli jme však pozadu v jejich řízení pomocí elektroniky a počítačové techniky. Nejen ten těžký průmysl byl budován, byly vybudovány zdroje el. energie, která se dostala do všech koutů republiky. Byl vybudován průmysl pro el. stroje a přístroje. Průmysl pro zpracování potravin atd. I v té elektronice jsme na tom tak špatně nebyli první tranzistor v soc. táboře byl právě sestrojen u nás. Vyráběli jsme televizory, včetně součástek i obrazovek ke konci i barevné. Rozvíjela se i elektronika včetně výroby integrovaných obvodů, pamětí i procesorů. Výroba křemíku byla na dobré úrovní, ještě dodnes se křemík vyrábí a zpracovává na zařízeních vyvinutých za komoušů. Znečištění životního prostředí je přibližně stejné jako jinde. Např. vyráběly se polychlorováné bifenyly, které jsou karcinogenní, plnily se tím výkonové transformátory je to dobrý izolant, nebo natíraly silážní jámy, bifenyly se tak dostávaly do mléka nebo másla. Ale o tom se nevědělo.

P.S.
Včera jsem potkal známého pana profesora mezi jiným mi sdělil přesné částky, které pravidelně dostával Václav Havel před rokem 89 od jmenovaných západních firem, které dnes u nás podnikají. Není v mých možnostech to ověřit.

71717

09.11.2005 09:03

Fabrikování americké ikony: „rudá“ Rosa Parksová

Osobnost Rosy

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Nebylo to spontánní gesto Rosy Parksové, trvalo ji to jistě delší dobu, než si uvědomila svá práva. Nakonec to byla jen sama samotinká, kdo provedl tento počin a neuvolnil místo namýšlenému bělochovi. Je právem zařazena mezi osobnosti tohoto světa.

77442

09.11.2005 17:46

Fabrikování americké ikony: „rudá“ Rosa Parksová

RE: Osobnost Rosy

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Rosa Parksová si nejen uvědomila své právo zasednout v přední části autobusu, ale byla první ženou, která v té době odolala legálnímu útoku na právo segregace. Nedošlo k debatě, ale k jejímu zatčení a souzení. Až Nejvyšší soud Spojených států rozhodl, že oddělená autobusová doprava byla neústavní.

Také si nemyslím, že Rosa pracovala pro NAACP, jsou to pouhé spekulace.

Ty kosterní pozůstatky se podřídily [smích]

77477

10.11.2005 08:23

Fabrikování americké ikony: „rudá“ Rosa Parksová

RE: Osobnost Rosy

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Ten nick tomu odpovídá, já jsem kabát neměnil. Momentálně mne spíše mrzí, že jsem nevyužil přítomnosti Sovětů a nezískal od nich návod na výrobu Molotovových koktejlů. [smích]

77556

16.11.2005 09:27

Čína: ekologická bomba tiká

RE: Železná dráha parostrojní v republice Čínské lidové

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Není tomu dávno, co jsem ze zájmem shlédl film jak ještě za první republiky ve Škodovce vyráběli parní lokomotivy pro Čínu, bylo tam vidět i vyloďování v Číně – jeřáb vzal z lodi lokomotivu jako hračku a usadil na koleje. Ty naše staré lokomotivy by tam při jejich úspornosti ještě mohly jezdit. Lokomotiva na tom obrázku je již novější. Jezdí tam např. i spousta naších nákladních Tatrovek, pro ně tam mají i výrobu náhradích dílů.

Kdyby v Číně byla taková spotřeba energie na jednoho občana jako v USA a z toho vyplývající i takové znečištění, byl by to snad již konec naší planety Země. Kdo nepodepsal Kjótský protokol ?, byly to přece USA! Ve znečištění životního prostředí vezmeme-li to na občana je Čína na tom dobře.

78408

16.11.2005 10:24

Čína: ekologická bomba tiká

RE: Komousi jsou nejhorsi,{ aneb zloděj křičí:Chyťte zlodějě!}

bývalý antikomunista 193.?.?.?

embargo
>vůči Kubě není motivováno "lidskými" motivy USA, příp.
>"vývozem demokracie"!

Faktem je, že USA podporovaly diktátorské režimy jako Anastasio Somoza v Nikarague, Fulgencio Batista na Kube, Rafael Trujillo v Dominikánské Republice, atd.
Na Kubě nebyla žádná komunistická revoluce! Po 50 let ovládala Kubu zkorumpovaná a násilnická diktatura Fulgencio Batisty a USA přihlížely na propojení režimu s mafií, v té době podle statistik trpělo přes 60% obyvatel podvýživou, bylo to jen osvobození od této diktatury! Po osvobození od diktatury požádala Kuba o pomoc USA, dostalo se ji jen izolace od světa a nebylo jiného východiska, než se obrátit o pomoc k tehdejšímu Sovětskému Svazu.

78418

17.11.2005 16:34

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

Nic jiného než jasná vražda dítěte

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Pročítám příspěvky momentálně 53, z toho jsem našel pouze dva příspěvky, které jasně odsuzují chování důstojníka, který je podle článku zcela vinen za vraždu dítěte! Nic víc, nic míň! Navíc ta zrůdnost, běžet dítě zcela dobit!! Zločinec je nejen důstojník, ale i lidé, kteří mu pomohli se od toho zločinu osvobodit.

78740

19.11.2005 08:56

Proč tolik křiku okolo nucené správy VZP?

Ucpávání děr

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Nový ministr zdravotnictví se zatím snaží ucpávat díry, kterýma utíkají finanční prostředky do rukou podnikavců. Ví se např. o tom, že nemocnice v EU získávají léky a zdravotnické potřeby několikanásobně levněji. Proto jedním z prvních opatření ministra je nařízení, že nemocnice si budou samy zajišťovat drahé léky. Částečně se tím ucpe jedna z větších děr, kterýma unikají finanční prostředky. Představím-li si ty úniky jako prameny vody ze síta, to jeho opatření mi připadá, jako by do jedné z těch větších děr vložil např. kousek hadru.

Včera jsem potkal mladšího známého, který po revoluci začal podnikat v malém (dnes zaměstnává nějakou desítku lidí), probírali jsme rozdíly mezi podnikatelem a ponikavcem. Ten podnikatel vytváří hodnoty za které získává finanční prostředky, ten podnikavec finanční prostředky jen legálně krade. Podnikavec musí také vynaložit nemalé úsilí, ale hodnoty nevytváří. Ti podnikavci jsou vzájemné propojeni a proto i ten křik okolo nucené správy VZP.

79137

19.11.2005 09:42

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

RE: Tak jsem si to v tom archivu našla kemo

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Ta fyzicky zralá 13 léta žena je skutečně rozumově ještě dítě a její vědomí působením hormonů se začíná teprve přetvářet, řekla jste to více než dobře a z vlastní zkušenosti. Nejen těm pedofilům se 13. léta dívka líbí a byli by schopni soulože, mají ovšem zábrany tu rodící se krásu i duši té dívky nějak poškodit. Ti bez zábran, pedofilové, poškodí duši a vědomí dítěte již v dospělém těle na celý život.

Mimochodem Jarmilo máte skutečně hezké hnědé oči? [mrknutí jedním okem]

79139

19.11.2005 16:14

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

RE: Ale kdepak pane antikomunisto

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Jarmilo tak trochu závidím vašemu muži. Ty hnědé oči jsem jen hádal, u jednoho příspěvku se mi zdálo, že na mne mrkáte hnědýma očima. [smích] Ženy bývají často neprávem nespokojené ze svou vizáži, to již k ženě však patří, chce vypadat krásně svůdně a sexy. Z příspěvku soudím, že trochu více sebevědomí se svou vizáži by vám neuškodilo. Ta vizáž je funkční jen pro upozornění, ta vzájemná přitažlivost je v něčem jiném, zde pracuje již také podvědomí.

Po vašem příspěvku mne trochu potěšilo, že mi do vojenské knížky napsali „barva očí šedomodrá“, doufám neocelová modř. Nebyl jsem pohlavně orientován již od útlého dětství jako vy (líbili se vám modroocí muži), touha po ženě na mne přišla až v pubertě, kdy pro první lásku jsem byl ochoten položit i svůj život.

Ti muži co przní ty třináctileté si bohužel neuvědomují, že to dobrodružství z nezletilou není všechno. Dokonalému souznění obou pohlaví může dojít, až v pozdějším vyspělejším věku, kdy věkový rozdíl by neměl být větší deseti let. Jen taková láska se může státi zcela dokonalou pro obě těla i duše.

79164

20.11.2005 18:52

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

RE: není co závidět :o)

bývalý antikomunista 193.?.?.?

moje kolegyně, také Jarmila byla mladá, krásná i inteligentní, když jsme byli v průšvihu, poslali jsme ji za největším šéfem, vždy vše vyřídila, šéf na ni nedal dopustit. Zamiloval se do ní mladík stejného věku a jen tak se spolu nějaký rok milovali. Kolegyně onemocněla (nějaká nemoc míchy), přestala chodit, později jen ležela a vůbec se nepohybovala, ke konci i nemluvila. Trvalo to snad patnáct let než zemřela. Nebyli oddání, přesto ten mladík o ni pečoval do konce života. Byla to ještě láska?

Jme jen lidé, máme vyměřen čas na této planetě a stárneme. Pokud vznikne vztah šedesátiletého s třicítkou, nějakou dobu může být funkční, za deset let žena má čtyřicet, je v plném rozkvětu, sedmdesátník zpravidla na fyzickou lásku nestačí, přichází staroba a nemoci. Trvalejší vztah tak rozdílného věku je nezodpovědný.

Jarmilo, zase na mne mrkáte! Jste mi sympatická svými příspěvky, osobním postojem k životu, svou duší, nicméně i smyslem pro krásu. [smích]

79296

22.11.2005 13:17

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

RE: To je ale velmi smutný příběh té Vaší kolegyně

bývalý antikomunista 193.?.?.?

tentokrát postarší slípka, [mrknutí jedním okem] my jsme se doma testovali a zjistili jsme, že jsme také všichni slepice nebo kohouti. [smích] Kohouti a slepice přece zobou zrní – pro test jme si připravili následující pokrm ze zrním a opravdu všem nám chutnalo má to být strašně zdravé jídlo, získal jsem již dávno od známé z práce - opis:

Sója, fazole, pšenice 1:1:1 (fazole lepší hnědé) - namočíme, každé zvlášť na 4 – 6 hod.
Před vařením vodu slijeme a dáme čistou. Vaříme 40 minut v tlakovém hrnci, přidat trochu šalvěje. (Vody tolik, aby nebyl materiál úplně zalitý.) Po uplynutí 40 minut tlakový hrnec otevřeme a necháme vyvařit zbývající vodu. Podává se jako příloha nebo samostatné jídlo.

Na závěr jme jen přisolili a obložili. Otestujte se také.

Jarmilo závidím Vám danou schopnost poznávat zákonitosti a dění tohoto světa. Zpravidla v příspěvcích své poznání dokládáte i indiciemi, nebo vlastními zkušenostmi. Obvykle nemám nic co bych mohl dodat. Imponujete mě! :-* Obdiv i lásku sklizíte nejen ode mne, už to tak bývá lidé se k tomu neradi přiznávají. Pan Lev mohl také přidat nějaký kompliment …
S Vámi je ten „Zvědavec“ nejen zajímavější, ale získává i vyšší úroveň

Vložený obrázek
P.S. Obrázek z jiného příspěvku mi zcela oderal to truchu seběvědomí co jsem měl :'(

79598

24.11.2005 09:35

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

RE: Teda paní Blažková

bývalý antikomunista 193.?.?.?

milá Jarmilko, s tím rozbitým nosem jste dopadla ještě velice dobře. Dívka na obrázku také to chtěla požalovat policii, musela býti proto utopená.
[img width=250 height=168] http://www.czech-tv.cz/specialy/bolero/obr/fotky/04.jpg [/img]
Není radno sexuálně dráždit hochy, je individuální hranice, kdy již se rozumem nelze udržet. Dívky si pak stěžují na znásilnění. [pláč]
Nějak mi nejde poslat zmenšený obrázek, ani vložit odkaz na stránku, prosím otevřete zde jak se to dělá Jarmilo? (myslím vložení zmenšeného obrázku nebo stránky):
www.czech-tv.cz/specialy/bolero/obr/fotky/04.jpg

79964

24.11.2005 09:45

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

RE: Teda paní Blažková

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Jarmilo chtěl jsem vám poslat fotku z filmu Bolero, okamžik před utopením, nejde mi to, prosím otevřte si stránku www tečka czech-tv.cz/specialy/bolero/fotogalerie.php

PS. Vaše příspěvky přímo zbožňuji! Jste kočka [smích]

79967

25.11.2005 08:57

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

Publicita a ještě zdarma …

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Nezbývá mi nic jiného než poděkovat Vladimíru Stworovi za článek.

Snad by bylo dobré, kdyby někdo znalý přímo kontaktoval Mrs. Rowlingovou a obeznámil jí.

Amatérští překladatelé jen zvyšují publicitu nového dílu. Nežádají odměnu a za to jsou stihání!

80149

25.11.2005 10:05

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Dobra, ale tak DELEJTE NECO!!! :-)

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Já bych rád pomohl, ale mám vzdělání jen technického zaměření, nejsem proto ten pravý, kdo by měl Mrs. Rowlingovou obeznámit s děním. Nemyslím, že čím víc kontaktérů, tím lépe.

Věřím, že tato dáma by mohla pomocí svým obdivovatelům, kteří jsou nedočkaví poznat její nové dílo.

Někde jsem četl, že ty amatérské překlady Harryho Pottera jsou hodnotnější, dělá je přece skupina nadšenců tohoto díla s výbornou znalosti jazyka autorky.

Tyto počiny nedočkavých nadšenců, jen zvyšují publicitu díla a znalec marketingu by mohl vyčíslit i finanční přínosy.

80159

29.11.2005 13:15

Pilátovo krédo

RE: Takže to shrneme pane oji

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>
>Ano, chci rozebírat situaci v našem zdravotnictví. To co si
>dovolil pazdrát a mafián Rath k paní Musílkové bylo
>naprosto skandální. Tento člověk je tam nasazen, aby
>vytuneloval a rozkradl co se dá. Já osobně se ihned jdu

Jarmilo, ve zdravotnictví jsou miliardové úniky financí a nový ministr zdravotnictví svými opatřeními již zamezil mnoha únikům, to je odebral budoucí příjmy mnoha jednotlivcům, proto ty nenávistné kampaně vůči jeho osobě. Jedním z jeho prvých opatření bylo např. nařízení, že nemocnice si budou zajišťovat drahé léky samy. Na různé úniky financí již poukazoval i jako předseda lékařské komory.

Paní Musílková byla dobrá manažerka jen pro vybranou skupinu jednotlivců. Její měsíční příjem byl okolo 300 tis., nemůžete ji přirovnávat k vykořisťovaným prodavačkám. Když jme u těch prodavaček v lékárnách je měsíční průměr příjmu 25tis. (včetně uklizeček). Pojišťovna pod vedením paní Musílkové umožňovala další a další miliardové úniky o kterých se ví, můžeme se jen modlit, nechť alespoň částečně se těmto únikům zabrání.

Jarmilo jsem a budu vašim příznivcem. Mimo jiné co ta pohledná žena myslela tím, když řekla: "Stejným způsobem jako norek získává ten svůj".
http://www.eurotv.us/nazory/images/livid.gif

80858

29.11.2005 18:13

Pilátovo krédo

RE: Takže to shrneme pane oji

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>Jaké opatření máte na mysli? To jeho debilní a populistické
>nařízení, že drahé léky si musí nemocnice hradit samy?
>Fajn tak si to vysvětlíme, onkologicky nemocný pacient, který

Nemocnice dosud byly nuceny odebírat drahé léky od pojišťovny za cenu několikanásobně vyšší jako v EU. Nařízením Ministerstva zdravotnictví si budou nemocnice zajišťovat léky samy, to je za stejnou sumu koupí cca trojnásobek léků. Milionové příjmy monopolních dodavatelů od chvíle nařízení byly uťaty. K prvým kladným změnám již došlo. [smích]
Těch nedostatků je daleko víc a jsou ještě horší, je např. protěžovaná firma Zentiva, kde pracuje syn bývalé ministryně. Záměrně nevhodně jsou stanoveny doplatky na léky atd. atd. Mnoho lidi, již o své milionové příjmy přišlo, ostatní se o tyto příjmy bojí, proto bude vynaloženo mnoho úsilí, aby nový ministr odstoupil.

80903

29.11.2005 18:40

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

Britské listy

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Přečtěte si článek o mladém překladateli:
http://www.blisty.cz/2005/11/29/art25945.html

80907

29.11.2005 20:56

Pilátovo krédo

RE: Takže to shrneme pane oji

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>systém. A ten dosud žádný ministr nedokázal změnit. Chybí
>politická vůle.

>Takže velkohubá prohlášení pana Ratha jsou jen plácáním
>do vody.

Ta politická vůle chybí záměrně. Zatím nový ministr zdravotnictví je mužem činu a neplácá. Ve hře jsou miliardy vložené do zdravotnictví.

Přečtěte si i příspěvek od Gdosy, který se pohyboval v oblasti prodeje, je řada takových lidí, kteří do toho vidí, pana ministra nevyjímaje. Je to zase jen ta pojišťovna pod vedením Musílkové, která určuje, které léky jsou hrazené. Nepracuje ve prospěch pacientů a léku plně hrazených záměrně ubývá. Ta farmaceutická loby pracuje především zde, důkazem jsou léky se stejnou účinnou látkou a daleko levnější, které se však do číselníku hrazených léků nedostanou.

Výše mnoha starobních důchodů je pod životním minimem, důchod nestačí na nájem, nemocný důchodce musí stále více doplácet na léky. To však nikoho již nezajímá, těch miliard na rozkrádání je pořád málo, tak se ždímá i z těch nejpotřebnějších. [pláč]

80931

01.12.2005 13:34

Pilátovo krédo

RE: Takže to shrneme pane oji

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>>Výše mnoha starobních důchodů je pod životním minimem,
>
>Tak na to pozor, pane bývalý antikomunisto. Na řeči o
>ubohých důchodcích už začínám být alergická. Neříkám,
>
>Běžte už do háje s důchodcema! [naštvaný]

Já psal o důchodcích s důchody pod životním minimem, ti musí žádat navršení částky do výše sociálního minima. Velice si vážím matek s dětmi, znám některé které pracují na dvousměnný provoz (dvanáctky), za neodpovídající mzdu. Omlouvám se dotkl-li jsem se vás ve svém příspěvku.

MUDr. David Rath stále čeří hladinu, viz:
Teletex ČT 1.12.2005
RATH: TOPOLÁNEK SE DOPUSTIL KORUPCE?
PRAHA - Ministr zdravotnictví David Rath nařkl šéfa ODS Mirka Topolánka, že by mohl být napojen na peníze VZP, a dopustit se tak korupce.
Topolánkovu neziskovému sdružení Becario daly sponzorský dar Třinecké železárny, které jsou napojen na několik nemocnic, řekl ve čtvrtek Rath. Tato zdravotnická zařízení měla podle něj s VZP nadstandardní smlouvy.
O napojení představitelů ODS na VZP se Rath zmiňuje již delší dobu. ODS ho již vyzvala k odstoupení, její členové na ministra připravují žaloby.

81246

04.12.2005 17:31

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>za "socialismu" nikdo nezivoril?

V tom socialismu rozdíly byly. Já jako bývalý antikomunista jsem neměl na růžích ustláno, má mzda patřila k nejnižším v závodě. Přesto nám bylo umožněno slušně bydlet, závod zajistil ubytování, později umožnil získat družstevní byt, vychovat děti a umožnit jim i bezplatné vzdělání. Mohu říci, že jsme živořili a museli obracet každou korunu. Žádné auto, žádný přepych, ale obracím-li se zpět byl to důstojný život. Byla jistota důstojného žíti, ta úplná bída a beznaděj tak vysokého procenta populace, jako dnes nikdy nebyla. To menší zlo bylo za bývalé Socialistické Republiky.

Chtěl bych dnes slyšet tu paní, která na shromáždění po té sametové revoluci křičela, že musí skrovně žít, že musí splácet družstevní byt....

81671

04.12.2005 20:41

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

bývalý antikomunista 193.?.?.?

To je odpovědí – zde reakce (hostující, Rejpal …):
Je pravdou, že např. na studium lékařské fakulty se dostávali děti od těch nejlepších a přednášející dostávali seznam studentů, kteří musí projít. Nebyly to však jediné školy. Hodně se studovalo při zaměstnání, zde se dostal téměř každý.
I v mé rodině byli důchodci s minimálním důchodem, nebyli však dříve v řádném pracovním poměru.
Za toho prezidenta Antonína Novotného jsme se měli snad nejlépe. I ta svoboda tisku Ludvík Vaculík 2000 slov atd.
Takové množství lidí jako dnes v beznaději nežilo, měli kde bydlet, pracovali a to základní pro zdárný život rodiny měli. Nebylo i takové bezpráví jako dnes, soutěžily dva antagonistické systémy.
Ne každý může dnes jít do ciziny pracovat, znám např. tělesně postiženého, může pracovat mozkem, udělal si výšku s výborným prospěchem, následně státnice ze dvou jazyků a třetí jazyk ovládá. Z evidence pracovního úřadu za Škromacha vypadl, vypadlo více postižených, snížil se tak počet nezaměstnaných. Za těch komoušů by po vystudování již na škole by měl přiděleno doporučené místo.

81737

08.12.2005 08:45

USA v proměnách času

Nejen Richard Král kritizuje,

bývalý antikomunista 193.?.?.?

ale i Britský držitel Nobelovy ceny za literaturu Harold Pinter ve středu tvrdě kritizoval George Bushe a Tonyho Blaira za Irák.
"Kolik lidí musí někdo zabít, aby ho bylo možné označit za masového vraha a válečného zločince? Sto tisíc? Iráckému lidu jsme přinesli mučení, bomby, bezpočet vražd, chudobu, ponižování a smrt... a nazýváme to přinášením demokracie na Blízký východ," vzkázal chraptivým hlasem účastníkům stockholmského setkání.
Dnes ČTK

82407

30.12.2005 09:48

Protikomunistický odboj

PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

bývalý antikomunista 85.?.?.?

Znám také jednu učitelku (jako trodas), po 48 roce jako dcera dělnické třídy se stala učitelkou. Jak byl Lenin veliký, nejen, že vštěpovala dětem ve škole, ale i neopomněla to hlásat i na veřejnosti. Někdy po 90 roce, zase hlásala jak mohla být tak blbá a věřit Leninovi. Dnes již jako důchodkyně vzpomíná, na ten protikomunistický odboj, který organizovali za totality spolu se svým ředitelem. Toto je mnou vnímaná skutečnost, ti křiváci se dostanou vždy nahoru.

Pan Richard Král píše: „….. platíme desítky milionů ze státní kasy na činnost komunistické strany, stejně jako desítky jejích poslanců ve sněmovně.“
To neplatí stát, ale voliči Komunistické strany, ve volbách asi i já svým hlasem finančně přispěji této straně, která si dnes říká „Komunistická“.

Bydlím jako důchodce v bytě, který mi postavili komunisti. Potkal jsem bývalého komunistu, ten dnes říká, to nepostavili komunisté, musel jsem si družstevní byt zaplatit sám.

Pracoval jsem v různých velkých prosperujících podnicích, které od samého počátku také postavili komunisti, ty podniky byly naše. Vyráběli jsme výrobky na světové úrovni, bylo to porovnáváno tvrdými zkouškami ze zahraničními výrobky. Dnes tyto podniky patří zahraničním majitelům, vyrábí se ještě i na zařízeních vyrobených za komoušů. Výrobní zařízení, která se přivezou ze zahraničí bývají více problémová, než ta vyrobená za totality. Lidé zde pracují za mzdu blížící se k minimální a aby se nová zařízení využila, tak pracuji nepřetržitě na 12 hodinové směny. Jako důchodce, se mám těšit, že dostanu přidáno 80 Kč, páni poslanci si odhlasovali přidání převyšující mnohé důchody. Po Novém roce nás čeká prudké zdražování energii, stále zhoršování zdravotní péče atd. atd. atd. Bude více bezdomovců, více lidí, kteří zemřou podchlazením, více osobních i rodinných tragedií ….

Co jste chtěli tak máte.

86023

30.12.2005 16:52

Protikomunistický odboj

RE: PROKOMUNISTICKY PŘÍSPĚVEK

bývalý antikomunista 85.?.?.?

>Co jste chtěli tak máte.
>Jako byvaly antikomunista byste mel spise napsat:
>Co jsme chteli, to mame.
>
Co jste chtěli tak máte. Toto mi po sametu říkali skalní komouši. Dovolte mi alespoň skladbou věty se k nim přidat.
>Ze stylu psani Vasich prispevku citim, ze jste se rukama
>nezivil.
Jako mladého buržousta mne vyhodili ze školy, dali mne do Státního učiliště pracovních záloh, kde mne naučili pracovat i rukama. Mnoho let sem se živil dělnickou práci na tří směny, až po absolvování dálkového studia jsem byl přeřazen na tvořivou práci

>Kvartýr vám komunisti dali
>Fabriku vám komunisti postavili
>Skvělou zdravotní péči vám komunisti zajistili
>Kraťoučkou pracovní dobu vám komunisti udělali
>Maximální mzdu vám komunisti vypláceli
>Energii vám komunisti nezdražovali
>Na podchlazení vás komunisti umřít nenechali
>Od rodinné tragédie vás komunisti zachraňovali
>
>a vy, nevděčník nevděčnej, jste byl antikomunista. 3x FUJ.
>
V tom kvartýru se mi žilo lépe, než jako tomu buržoustovi. Fabriku komunisti jen neplánovali, já od počátku se jen podílel na její výstavbě, zajišťovala pak práci mnoha tisícům lidí. Ty fabriky co zůstaly, komunisté zvelebovali a hlavně byly naše!

Zdravotnictví se za komoušů změnilo, téměř všechny prostředky vložené do zdravotnictví byly pro lid. Dnes se lidé okolo zdravotnictví jen starají jak z těch 180 miliard co bude vloženo do zdravotnictví příští rok co nejvíce rozkrást.

Ty energetické zdroje vybudovali komunisti, dnes je z toho dobře živena vybraná skupina.

Byl jsem to, ale nevděčný Antikomunista, ach jó …FUJ, FUJ, FUJ.

Pěkný Silvestr a vše nejlepší do roku 2006, všem i těm dnešním antikomunistům přeje
Bývalý Antikomunista.
[smích] [vyplazený jazyk] [smích]

86054

03.01.2006 09:49

Protikomunistický odboj

RE: OT - hodnoceni prinosu Microshitu svetu

bývalý antikomunista 85.?.?.?

Někdy v 95 roce jako OS převládal DOS 6, ale daleko lepší a spolehlivější byl DrDOS 6 nebo 7 od Novelu. Lidé kupovali Bilův DOS, tak jako já před dobře naplánovaným sametem CocaColu své rodině a svým dětem. Od nástupu Windows 95, jsou OS Microsoftu monopolní a škodlivé se všemi důsledky pro tržní hospodářství. Proč by se mělo něco dělat, proti tomuto monopolu, když ten tok financí z celého světa proudí do té nejmocnější země naší planety?

Dnes kancelářský balík Microsoftu Office má pohádkového konkurenta od firmy Sun. Kancelářský balík Open-Office.org. Ten si získává po světě stále více příznivců je plněhodnotný, je i v češtině a je zdarma. Zde intertipy pro tento balík:
OpenOffice Tips
http://www.openofficetips.com/
OpenOffice FAQs
http://documentation.openoffice.org/faqs/index.html
OOExras
http://ooextras.sourceforge.net/
OpenClipart
http://openclipart.org/
OOMacros
http://www.ooomacros.org/

Stáhněte si tento balík, a používejte.[smích]
http://www.stahuj.cz/podnikani_a_domacnost/kancelarske_aplikace/ostatni/openofficeorg/
http://www.openoffice.org/

86433

24.01.2006 19:16

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

Likvidace PCB po Česku.

bývalý antikomunista 193.?.?.?

(patří také ke katastrofám, tak jako stav deštných pralesů, které způsobil člověk)

Před několika dny jsem v teletextu četl o nutnosti vyčlenění financí na likvidaci PCB.
Řekl jsem si jak to možné, vždyť jsme PCB zlikvidovali v bývalém Československu v 80létech min století. Je to nové tunelování? Podnikavci vědí, že na zdravotnictví nebo ekologii budou vždy vyčleněny finance Český podnikavec najde vždy možnosti jak si z těchto financí ukrojit. K těmto úvahám mne přivedl i dnešní článek zde:


Úplná likvidace PCB měla proběhnout ještě v době, kdy každý se mohl pracovně uplatnit. Tehdejší vláda pro tuto likvidaci vyčlenila finance. Tedy všechny podniky dostaly instrukce a měly k dispozici finance na vypátrání všech zařízení které obsahují PCB.

Pokud se ještě nevědělo o škodlivosti polychrolovaných bifenilů, tyto se do počátku 80let pro své vynikající izolační vlastnosti všemožně využívaly v průmyslu, převážně však v elektrotechnice. Používaly se i v zemědělství, na základě PCB byly vyvinuty nátěrové hmoty silážních jam.

PCB je vysoce karcinogenní, působí negativně na imunitní systém a ukládá se v těle do tuků natrvalo. Příroda si sice umí s PCB poradit, jeho poločas rozpadu je 35 let, nicméně vyrobené PCB bude ovlivňovat zdraví několika dalších generací.

Haváriemi obřích vysokonapěťových transformátorů, kdy PCB vyteklo byly kontaminované půdy. Krmivem ze silážních jam, které byly natřeny PCB byl vykrmován dobytek, který produkoval tehdy levné mléko. Levným plnotučným mlékem nebo máslem byl kontaminován člověk, PCB se mu uložilo do tuku.

Po objevení škodlivostí PCB, byl dobytek s PCB v těle určen k likvidaci, vyrobené máslo z tohoto dobytka bylo uskladněno ve velkokapacitních mrazničkách, až do doby, kdy byly vyprojektovány a postaveny spalovací pece, které dosahovaly teplotu spalování vyšší jako 4000 st. Celsia. Bezpečná likvidace PCB je spálením při vysoké teplotě, která se těžce dosahuje. Jak byl zlikvidován dobytek v jehož tuku byly PCB nevím. Že PCB v 80létech nebylo řádně zlikvidované se můžem dozvědět i např. zde:
http://bleskove.centrum.cz/udalosti/clanek.phtml?id=18326
Tentokrát finance pro opakovanou likvidaci PCB budou jistě vyčerpány a budou nedostatečné. Likvidaci zaplatíme dvakrát. Jak již to bývá nikdo nebude potrestán za nedbalost při první likvidaci, vedoucím pracovníkům tehdy prosperujících podniků nemohlo uniknout, že mají VN trafa naplněné PCB.

90254

27.01.2006 08:41

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

Lékárníků může být méně.

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Nedávno jsem byl u svého lékaře, aby mi předepsal mnou užívané léky. Lékař mi je nepředepsal, ale přímo vydal a k mé radosti bez doplatků. Léky mu totiž vrátil jiný pacient, pro kterého nebyly vhodné. Také se mi již stálo, že jsem musel zaměnit léky, ty nepotřebné jsem pak předal svému lékaři.

Vítám návrh pana ministra Ratha, alby lékaři vydávali nejpotřebnější léky přímo v ordinaci. Můj lékař by to jistě uvítal, uvítali by to i pacienti, pro vážně nemocného pacienta by to byla úleva, nemusel by do lékáren, ale přímo domů do postýlky zahájit léčbu.

Těch lékáren je skutečně trojnásobek, jejích zaměstnanci středoškoláci berou přes dvacet, vysokoškoláci oko 35. Lékárníci si staví rodinné domy za pěkné melouny přímo na klíč. Ceny pro pacienty si určují sami. Stálo se mi, že jsem byl u odborného lékaře, ten předepsal lék a řekl přímo do které lékárny mám jít abych lék měl bez doplatku. Lékárnu jsem si spletl, tak pan magistr žádal doplatek 400,-Kč!, skutečně v doporučené lékárně jsem získal lék bez doplatků. Nemalé odměny získávají lékárníci od svých dodavatelů, nemalé úsilí lékárníci vydávají pro daňové úniky atd.

Lékaři jsou limitováni částkou na léky, při překročení této částky platili 20% z překročení. Od letošního roku údajně toto překročení budou hradit plně. Tedy někteří lékaři nepředepisují léky téměř vůbec, což se odráží na zdraví pacientů.

Těch úniků ve zdravotnictví je více, namátkově - nemocnice si nakupují drahé přístroje, těchto přístrojů je pak několikrát více, než je potřebné. Aby tyto přístroje byly zaplacené, tak mnohdy zbytečně je pacient pomocí těchto přístrojů vyšetřován, pojišťovny to zaplatí.

90573

27.01.2006 10:21

František Mrázek zastřelen

RE: Proč zemřel?

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Požadovaný článek mi nejde otevřít, zde jiný odkaz:
http://hn.ihned.cz/1-10084240-17706460-500000_d-24

90586

27.01.2006 10:45

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

RE: Lékárníků může být méně.

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Pro danou oblast je například zapotřebí např. 3 kusy CT tomografů a 4kusy UZ doplerů. Nemocnice bezhlavě nakupují tato nákladná zařízení, takže je jich mnohokráte více. Musí je zaplatit to znamená využít, tak jsou zbytečně překračovány výkony. Toto u nás platí všeobecně, nemocnice přitom nemusí krachovat.

90590

27.01.2006 10:48

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

RE: Lékárníků může být méně.

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Pro danou oblast je například zapotřebí např. 3 kusy CT tomografů a 4kusy UZ doplerů. Nemocnice bezhlavě nakupují tato nákladná zařízení, takže je jich mnohokráte více. Musí je zaplatit to znamená využít, tímto jsou zbytečně překračovány výkony. Toto u nás platí všeobecně, nemocnice přitom nemusí krachovat.

90592

27.01.2006 12:45

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

RE: Lékárníků může být méně.

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Dnes je situace, že pro úniky ve zdravotnictví se na pacienta nedostane. Generika jsou k dispozici, až v době, kdy daný lék patentově projde a obdobné léky se stejnou účinnou látkou vyrábí pod jiným názvem jiná firma třeba desetkrát levněji. Ta generika při nebývají vždy účinná a někdy je zapotřebí použít nové léky s vyšší účinnosti. Lékaři jsou skutečně tvrdě pokutování za překročení nákladů na léky, což se zpětně odráží na zdravotním stavu pacientů. Zde se neušetří.

Dnes podmáznutí lékařů od farmaceutických firem pozbývá účinnosti.

>Umíte si to představit?Výborné podhoubí pro korupci,protože
>právě lékaře ovlivňují farmaceutické firmy(pro zajímavost
>se podívejte na jejich firemní tužky-od firem které daly
>lékaři tužku dostanete i vy lék na předpis)a ti podle toho
>předepisují i dražší léky a ne generika.Tedy,tahle
>myšlenka dr.Rátha je pouze"jánabráchování"pro své
>spolustraníky(tj.doktory z ČLK).

>
>Jsme u toho,doktoři podmáznutí od farmaceutických firem
>předepisují drahé léky a ne levná generika.Tím vyplýtvají
>limit(který je stejně nesmyslný) a nemohou
>předepisovat.Navíc,víte kolik desítek a stovek prošlých
>léků lidé vracejí do lékaren,jen proto,že jim to doktor
>napsal a lék byl zadarmo,tak co by si ho nevzali(i když ho
>nepotřebují)?

Alexo ve svém příspěvku si přímo odporujete.

90607

27.01.2006 12:53

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

RE: Lékárníků může být méně.

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Nesmyslný příspěvek, lékárnici nemohou znát know-how pro pacienty, mohou tak nanejvýš opravit chybně napsané magistraliter.

90609

27.01.2006 13:23

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

RE: Lékárníků může být méně.

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>Cemu rikate dana oblast? Tady se mluvi o CR, takze 3 kusy CT na
>CR je akorat?? Nebo myslite nejakou vesnici o 50 obyvatelich?

Dejme tomu, že 3 kusy CT by měly stačit na 200tis obyvatel, přesný počet by mohl být přesně určen.

>
>Ktere nemocnice kupuji bezhlave? Existuje vubec takova a kdyby je
>to jen vyjimka, nebo je jich tedy tolik, jak podsouvate?

Těch nemocnic co špatně hospodáří je přespříliš.
>
>>Musí je zaplatit to znamená využít, tímto jsou zbytečně
>>překračovány výkony. Toto u nás platí všeobecně,
>>nemocnice přitom nemusí krachovat.
>
>Prekracovany vykony? Takze myslite, ze je pacient vysetrovan az
>presprilis? Ja mam spis opacno uzkusenost. Kohokoliv znam, na
>podobna vysetreni se sotva dostane

Ano pacienti jsou dnes vyšetřování přespříliš, dostanete-li se dnes do nemocnice jsou na vás vyčerpány všechny možné výkony a jdete do p.....
Výsledný efekt pro pacienta je pak mizivý i když si myslí, že byl všemožně vyšetřován. Do nedávné doby se čekalo např. na magnetickou resonanci, čeká se doposud, ale přibližně 50% pacientů je vyšetřováno jen pro vyšší zisky nemocnic.

90615

28.01.2006 19:05

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

RE: Lékárníků může být méně.

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>a to je prave videt, ze tomu nerozumite, lekarnik je (by mel byt)
>prvotni obranna linie, ktera muze pomoci odhalit zavazne problemy
>pri spolu-uzivani leku, pokud to lekari nereknete nebo to on ani
>nevi, maji dosti detailni znalosti farmaceuticke chemie apod

Vím, že lékárny jsou vybavené sw na zjišťování interakce léčiv – lékárník může jen upozornit. Ještě jsem však nezaznamenal, že by lékárník upozornil na možnosti problému při spolu-užíván léků. Při interakcích s jinými léčivými přípravky, (pokud není možná záměna léků) musí pacienta sledovat lékař a léky opatrně dávkovat, případně změnit dávkování. Je to práce lékaře, jedině ten je plně zodpovědný za pacienta. Interakce by lékař měl znát i bez sw. Spolupráce lékárníka s lékařem je vždy vítána.

Bulíkovat můžete, ne však lékaře a zároveň ministra zdravotnictví MUDr. Davida Ratha. Ruku do ohně za něj však nedám. [velký smích]

90814

28.01.2006 19:12

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

RE: Jste si jistý,

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Romano, těch lékáren je skutečně moc, prosperují i ty, kde sotva noha vleze. Konkurenční prostředí téměř neexistuje a zisky jsou jisté. V tržním hospodářství je to již tak, že některé firmy rostou a prosperují, jiné pak musí zkrachovat. Marže v lékárnách by měly být nastavené tak, aby polovina lékáren zkrachovala. Ty co zbudou prodají více léků a zisky se jím zvětší. V odlehlých místech si prosperující lékárny rády udělají pobočky.

Já tak být ministrem …..

Velice si vážím práce lékárníků, finanční prostředky vybrané do zdravotnictví však nestačí. [pláč]

90816

28.01.2006 19:55

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

RE: marže

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>K léku Prozac: Kolik Američanů ho užívá, takových 90%?
>Učiněná novodobá soma, Aldous Huxley by měl radost.
>[chechtot]
Díval jsem se na ten Prozac, teda to je svinstvo! Prozac je indikován u depresivních onemocnění spojených s úzkostnými poruchami, nutkavých stavů, bulimia nervosa, premenstruální dysforické poruchy.
A ty nežádoucí účinky namátkově: snížení libida, poruchy sexuálních funkcí jako opožděná nebo chybějící ejakujace, impotence, poruchy koncentrace myšlení, nespavost, neobvyklé sny, neostré vidění, zívání, průjem, nevolnost, zvracení, bolesti hlavy, sucho v ústech, pocení, zimnice, svědění, kopřivka…. Lék ovlivňuje pozornost, pacient by neměl řídit, při užívání tohoto léku, je mu vše však jedno.

Jak to, že téměř každý Američan potřebuje psychologa, psychoterapeuta či psychiatra, proč jsou tak obtloustlí???

90820

29.01.2006 18:16

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

RE: Lékárníků může být méně.

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>Toť vše?Celá vaše argumentace?

Vždy mne pokořilo, když mi žena nakonec řekla: „Toť vše?“ [smích]

>Jsme u toho,doktoři podmáznutí od farmaceutických firem
>předepisují drahé léky a ne levná generika.Tím vyplýtvají
>limit(který je stejně nesmyslný) a nemohou
>předepisovat.Navíc,víte kolik desítek a stovek prošlých
>léků lidé vracejí do lékaren,jen proto,že jim to doktor
>napsal a lék byl zadarmo,tak co by si ho nevzali(i když ho
>nepotřebují)?

Drahý lék mohou lékaři předepsat, avšak rozdíl mezi generikem a tím drahým lékem musí doplatit pacient. Pojišťovna má pro určitou diagnózu vždy lék bez doplatku, chce-li pacient něco lepšího tak musí doplácet. Předepisováním drahých léků nelze tento nesmyslný limit překročit, neboť do limitu je započítávána jen částka hrazena pojišťovnou.

Ten limit na léky je skutečný nesmyl, protože se vypočítavá z průměru na pacienta, lékaři se bojí tento limit překročit, tak ten průměr na pacienta je stále klesá.

>...Navíc,víte kolik desítek a stovek prošlých
>léků lidé vracejí do lékaren,jen proto,že jim to doktor
>napsal a lék byl zadarmo,tak co by si ho nevzali(i když ho
>nepotřebují)?

Ano vracejí, bohužel již prošlé, jak to má lékař vědět, že léky nebudou užívané? Pacient také jistě nevěděl, že je nebude užívat. Stalo se mi, že lékař mi změnil medikaci, pro změnu mého zdravotního stavu mi stačil lék s menší účinnosti. Ty léky s tou větší účinnosti – neprošlé jsem donesl lékaři, který je příležitostně jinému pacientovi vydal bez ukrojení limitu.

Myslím, že lékař může již nyní vydat lék pacientovi, lékař jej bohužel musí koupit v lékárně. Do vyúčtování pojišťovně si jej pak vykáže jako ZUM (zvlášť účtovaný materiál). Při příští návštěvě lékaře se jej zeptám.

Je vám známo, že v loňském roce vyšel příkaz, že nemocnice si musí drahé léky (lék řadově desetitisíce za jeden lék) kupovat samy přímo od dodavatelů bez marže? Tím již nyní tak nemocnice šetří nemalé částky.

91001

29.01.2006 19:14

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

RE: Jste si jistý,

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Není z mého nicku jasné, že před sametem jsem byl antikomunista? Nikdy jsem v žádné straně nebyl, ani nebudu. [smích]

Dosud není zaznamenáno, že by lékárny krachovaly. Je několikanásobný počet lékáren jako před sametem. Nemyslíte, že předsametový počet by nestačil? Ty přebytečné lékárny jsou placené, ze zdravotního pojištění, zde schází okolo 18miliard!

I ta jedná lékárna v malém městě může být konkurenční, lidé z malým příjmem, pokud to bude pro ně ekonomické přijedou pro léky od jinut.

Pan ministr zdravotnictví MUDr. David Rath, chce svým opatřením jen zajmezit bujení dalšího růstu lékáren.

91010

30.01.2006 08:48

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

RE: Zdravotnictví, lékárníci a trh!?!...

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Jen upřesnění.

Celaskon a jiné vitaminy již dávno hradí pacienti, z těch vitaminů C je snad nejvýhodnější postupně se uvolňující C500 se šípky – v dobrých lékárnách 100 tbl. za 100 Kč:
http://www.jml-zlin.cz/indexmain.htm
Nasivin plně hradí pacient, doporučená cena je 48,50 Kč. V číselníku je vždy na určitou diagnózu jeden lék bez úhrady k těm patří Paralen 10x500mg za 8,23 Kč, lékař vám však doporučí např. Paralen plus, který je plně hrazen pacientem – doporučená cena je již 55,50 kč.

Těch léků za 150 tis. ve spíži je zřejmě nesmysl, lékař vám dnes nepředepíše lék, který nezbytně nepotřebujete, poněvadž překročení limitu na léky musí lékař plně hradit ze své kapsy.

Vaše tetička ty léky měla užívat, měla by příjemnější léta, kdy již byla nemocná. Zde viním i příbuzné.

U nás těch CT na pacienta je daleko více jako na západě, musí se zaplatit, tak jsou na nich vyšetřovaní pacienti i zcela zbytečně. Pojišťovna hradí jen počet vyšetření.

Těch peněz do zdravotnictví bude letos 180 miliard (o 30 více), pacient však na tom bude hůře. [pláč]

91086

06.02.2006 09:22

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Primitivita muslimu

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>Svoboda tisku je jistě důležitá věc. Jenom si nejsem jistá,
>jestli se o nějaké svobodě dá ještě mluvit. Tisk píše
>podle toho toho kdo jej vlastní, takže ta svoboda je tady dosti
>sporná.

>Vyvolávat záměrně takové provokace nemá se svobodou tisku
>také nic společného. A vypadá to, že o záměr šlo. Pokud
>vím tak jim nevadí svoboda tisku, ale konkrétní karikatury,
>které znevažují jejich proroka. Pokud se vám to líbí a
>dokonce to schvalujete pak ohrožujete nejen sebe, ale i ostatní
>. A to se zase nelíbí mě.
Dášo líbí se mi Váš zdravý úsudek, plně s příspěvkem souhlasím. Nenapsal bych to lépe. [smích]

Pro informaci, opis z dnešního teletextu ČT: „6.2.

SPORY O PRINCIP SVOBODY
V pozadí kauz, kterým se věnují komentáře tisku, stojí spory o principiální otázky - svobodu slova v souvislosti s dánskými karikaturami proroka Mohameda.
Princip svobody je podle komentátora Mf Dnes cennější pro západní kulturu než princip snášenlivosti. A to je podle něj také třeba respektovat.
Náš svět i česká politika stojí před velkým pokušením "zjednodušit" si situaci tím, že se bude postupně svoboda omezovat. To je horší nebezpečí než kulturní střet s muslimy. Mohlo by se
jednat o sebevraždu naší vlastní civilizace, dodává autor.

STRÁNKA 151“

U nás před sametem zde studovali muslimové z arabských zemí. Před několika léty jsem technicky pomáhal jednomu takovému vysokoškolákovi - muslimovi, který si vzal dívku ze Slovenska bydlí u nás a úspěšně podnikají. Byl jsem u nich doma, dívka – jeho žena věří stejně silně jako on v Boha dle Bible. Mají spolu děti, před léty to byl hezký chlapec a dívka arabského vzhledu. Přes jejich náboženský antagonismus se velmi milují a jejich rodina vzkvétá. Navzájem se v otázce náboženství tolerují. Žiji spolu vzorně a spořádaně. Vysokoškolák – muslim, je také šetrný, auto Mercedes si dovezl ze západu objeté, ale ve vynikajícím stavu. Před léty, když jsem byl u něj doma mi ukazoval plány domu, který chtěl postavit na již koupené parcele. Také mi vysvětloval, že věří v Boha a muslimové se přísně řídí svou vírou a nejsou pokřivení.
Pro tuto krásnou rodinu jsou jistě dánské karikatury proroka Mohameda urážkou a nepřípustné. Pokusím se po létech navštívit toho u nás úspěšného vysokoškoláka – muslima.

Ve svobodu médií nevěřím, média dnes jen účelově propírají mozky a jsou podmaněná kapitálu.

Svoboda slova byla snad naposled za prezidenta Antonína Novotného. [pláč]

92088

06.02.2006 18:01

Zdánlivá svoboda projevu

RE: '...Videl vubec nekdo ze ctenaru ty hanobici karikatury...'

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>Zverejneni Vasne vyvolavajici karikatury v predeslem prispevku by
>zde nemelo byt.

Teletext ČT: 06. 02.
ŠÍITÉ ŽÁDAJÍ FATVU K ZABITÍ KRESLÍŘŮ
KÚT - Dva tisíce iráckých šíitů v pondělí v iráckém městě Kút požadovalo od svých náboženských vůdců vyhlášení fatvy vyzývající k zabití autorů karikatur proroka Mohameda v dánském tisku. STRÁNKA 134

Karikatura by neměla ve Zvědavci zůstávat. Přimlouvám se za odstranění této karikatury.

92145

08.02.2006 09:07

Národní bezpečnostní úřad

RE: Otazka zni: Co s prokazanymi kriminalniky?

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>Dnes uz je snad i malemu diteti jasne, ze soucasny kriminalni
>system byl naordinovan a spatne nasmerovan darebaky ihned po roce
>1989. A nejvetsi ...
>
Takže, pro srovnání, to předsametové období byla jen procházka Růžovým sadem. [pláč]

92356

09.02.2006 08:36

Karikatury Proroka Mohameda

SVOBODA, SVOBODA tisku a EU

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Teletext ČT - 9.2.

SVOBODA: KARIKATURY JSOU ZÁMINKOU
Protesty radikálních muslimů proti karikaturám proroka Mohameda jsou chladně připravené a dobře zorganizované a Evropané by jim neměli ustupovat, napsal ministr zahraničí ČR Cyril Svoboda v článku pro Mf Dnes. Evropská unie by se podle něj měla jasně postavit za Dánsko, proti kterému demonstrace i násilné útoky míří.

Šéf české diplomacie proto hodlá vyzvat unii, aby jasně vyjádřila odhodlání bránit svobodu tisku a aby ukázala, že nebude jen nečinně přihlížet vypalování ambasád.

Noviny musí mít podle Svobody právo rozhodnout, co budou tisknout.
dš STRÁNKA 152


Jako věřící by mohl Cyril Svoboda pochopit, co pro muslima znamená zesměšnění jeho Proroka Mohameda těmito urážlivými karikaturami. [pláč]

92467

10.02.2006 10:15

Test svobody projevu

Je to test svobody projevu?

bývalý antikomunista 193.?.?.?

V náboženství přikláním spíš k výrokům jednoho z posledních materialistických filosofů Karla Marxe, který náboženství plným právem označuje za skutečné opium lidstva. Říká, že vládnoucím třídám se totiž vždy hodilo a hodí, že náboženství odvrací pozornost člověka od věcí tohoto světa do neexistujícího, pomyslného a tedy vylhaného světa nadpřirozeného. Vládnoucí třída záměrně široké masy v této situaci ponechává, neboť náboženství ztěžuje správné a pravdivé poznání a otupuje pozornost a aktivity lůzy v boji za lepší život.

Přesto se dovedu vžít do duše věřícího, pro kterého je zveřejňování karikatur jeho proroka nejvyšší urážkou. Zveřejnění karikatur není testem svobody projevu, ale urážkou větřicích. [pláč]

92667

10.02.2006 19:52

Test svobody projevu

Omluva za zveřejnění karikatur

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Teletext ČT 10.02.
NORSKÝ DENÍK SE OMLUVIL
OSLO - Šéfredaktor norského křesťanského listu Magazinet se v pátek omluvil za to, že otištěním karikatur proroka Mohameda urazil deník muslimy. Za zveřejnění samé se ale výslovně neomluvil. "Jako šéfredaktor jsem si zcela neuvědomil, jak je přetištění (karikatur)
urážlivé," řekl.
Magazinet publikoval karikatury v lednu jako jeden z prvních evropských listů. Kresby převzal od dánského deníku Jylands-Posten, který je otiskl již v září. Ten se za urážku muslimů sice také omluvil, ale za publikací kreseb si stojí. Odvolává se přitom na svobodu slova.
dš STRÁNKA 132

VÝZVA TISKU K RESPEKTU NÁBOŽENSTVÍ
BERLÍN/BRUSEL/NEW YORK - Největší německý list Bild a list Hürriyet, který vychází v Německu v největším nákladu v turečtině, ve čtvrtek zveřejnily společnou výzvu žádající křesťany a muslimy, aby si ukázali vzájemný respekt a vyvarovali se provokací v záležitosti karikatur proroka Mohameda.
Místopředseda Evropské komise Franco Frattini popřel, že by kdy prosazoval povinná pravidla chování pro média při psaní o náboženských tématech.
Generální tajemník OSN Kofi Annan kritizoval média, že dál zveřejňují karikatury proroka Mohameda. Média by podle něj měla jednat odpovědně.
lm STRÁNKA 133

Česko se chystá k boji:
ÍRÁN ZASLAL ČR PROTEST KVŮLI KRESBÁM
PRAHA - Íránské velvyslanectví si oficiálně stěžovalo na zveřejnění karikatur proroka Mohameda v Hospodářských novinách a MF Dnes. Ministerstvu zahraničí zaslalo diplomat. protestní nótu.
Íránský chargé d'affaires byl přijat na ministerském odboru Blízkého východu. Čeští diplomaté mu sdělili, že úřady nezasahují do obsahu novin, dokud nejsou porušeny zákony. Ministr Cyril Svoboda míní, že noviny musí mít právo rozhodnout, co budou tisknout. Ambasáda požádala o omluvu, což listy odmítly s tím, že obrázek byl jen ilustrativní.
BIS zatím nemá informace, že by muslimové v Česku chystali násilné akce.
lm STRÁNKA 112

92760

15.02.2006 08:47

„Naše“ takypolicie

Kdo má být zločinec?

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Ta zločinnost u nás byla nastartována sametem, kdy mnohé staré struktury zůstaly záměrně u moci. Již dávno před sametem byly vytipovány podniky, které musí krachnout, musely krachnout i české peněžní ústavy. I jak a jakým způsobem bude přerozdělená moc bylo celkem přesně naplánováno. Na přípravě posamotového dění vedou stopy i do tehdejšího Prognostického úřadu.

SNB spolupracovala s mocnými a tento trend je udržován doposud. Policie je mnohdy na stopách zločinu, avšak zpravidla neví, kteří z těchto zločinců máji zločinci být.

Mnoho policistů je připravováno pro udržování veřejného pořádku, jejich cvičení v plné výzbroji bylo uskutečněno např. na Czechteku.

Měnim svůj nick z „bývalý antikomunista“ na „Zdeněk“, zatím cenzurou neprošlo, tak čekám – nyní po staru.

93476

15.02.2006 11:44

Kurvítka

Předsametová kurvítka

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Před sametem ta kurvítka nebyla dělána úmyslně, nebylo tržní hospodářství. Československo bylo jak v potravinách, tak v průmyslu soběstačné-vyráběli jsme téměř vše. Proto také některé výrobky nebyly zcela technicky dotažené. Byly i výrobky vysoké kvality, konkurence schopné, dosud nepřekonané. Náš průmysl po sametu kolaboval, ztratil odbyt, čas na přeorientování výroby byl krátký. Sám mám ještě funkční jehličkovou tiskárnu, kterou začala vyrábět ihned v 90 roce Zbrojovka Brno, vyráběly se do ni i pásky kompatibilní s EPSON LQ -800. Co z našeho průmyslu zbylo?, téměř nic. Nebyla mu dána možnost se překonvertovat do tržního hospodářství. Průmysl byl záměrně rozbit a nejen průmysl!

Pokud jsme před sametem ty kurvítka našli, udělali jste s výrobku dobrá zařízení. Záměrem bylo vyrábět dobrá zařízení. Máme doma např. mnoho let starý kuchyňský robot, odešel u něj mixér, ale dosud je nenahraditelný pro namletí máku do koláčů, tak jej udržuji jen pro mák, konstrukčně dobře vymyšleno, konstruktérovi scházely dnešní umělé hmoty.

Například CRT televizory, nebo monitory mají přes usilovný vývoj stále lepší obraz, než LCD nebo plasma. Jen pomocí marketingu se prosadily tenké LCD nebo plasma.

Před sametem se vyplatilo výrobek, příkladně televizor opravit - u něj se dokonce dělala renovace vakuových obrazovek, nahradilo se jen hrdlo se systémem. Jak to bylo ekologické, jak málo bylo odpadů. Potraviny se balily do papíru, místo plastových láhví bylo sklo, jogurty nebo mléko ve vratných láhvích.

S nostalgií vzpomínám na staré časy, Sovětské počítače s děrnými štítky, ty nové s procesorem 486 a HDD 20 Mb nám dováželo JZD Slušovice a prodávalo za 600 tis Kčs. Slušovice začalo vyrábět své domácí počítače Didaktik Gama. Pro doma jsme koupili v tuzexu 8 bit. Atari, kde nosičem dat byla magnetofonová páska. Atari jsme si dokázali vylepšit, vyráběli jsme kardrige s EPROM paměti a programovali v Assembleru.

Snažím se o nový nick „Zdeněk“, zatím nebyl uvolněn.

93489

22.02.2006 09:41

Zelená hrozba, nebo oživení domácí politiky?

RE: Dívali jste se na Primu v neděli na Bursíka ?

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>... Ale půjdu alespoň na demonstraci proti Rathovi, pokud se tento pátek >bude konat- je to moje občanská povinnost proti tomu Hitlerovi, co si říká >doktor demonstrovat.
>
Jarmilo, co prosím konkrétně máte proti ministru zdravotnictví Rathovi, mimo toho, že je vám nesympatický? Mluví z vás jen emoce.
Ministr zdravotnictví vystudoval lékařskou fakultu a získal titul, lidé jej proto právem tímto titulem oslovují.
Emociálně mi pan ministr připadá také jako kariérista, nevěřím mu, tak jako všem dnešním politikům. Posoudit jej všal lze až dle jeho výsledku ve funkci. Zatím celkem rychle dokázal zmenšit dluhy ve zdravotnictví na polovinu.

Trochu mimo mísu:
A přirovnávat jej k vůdci Adolfu Hitlerovi, víte, že ve třicátých létech minulého století mu věřilo 98% německého národa? Vzpomínám, u nás po okupaci Německem při jeho projevu z amplionů se muselo obyvatelstvo zastavit a jeho projev důstojně poslouchat. Příslušníci wehrmachtu, nebo lidé s hákovým křížem na rukávu se dokonce postavili do pozoru a zvedli pravou ruku. Chodil jsem do české školy, německý jazyk nás učil němec a pří jeho vstupu do třídy jsme se museli všichni najednou postavit do pozoru zvednout pravici a zvolat … , když se to nepovedlo šel za dveří a vstoupil do třídy znovu a znovu. Někteří učitelé, nás pak učili jakým způsobem se máme bránit nadřazenému chování okupantů. Jak se ten svět mění …

94401

23.02.2006 09:52

Zelená hrozba, nebo oživení domácí politiky?

RE: Dívali jste se na Primu v neděli na Bursíka ?

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Domnívám se, že hájíte jiné zájmy, než jaké má paní Jarmila. Tak mi odpovídáte jen za sebe, nebo za zájmy těch, kteří i neprávem prosperují z těch 180 miliard (bilion) Kč určených do zdravotnictví.
Některým únikům ve zdravotnictví již bylo zabráněno, nicméně dluh je již zredukován na polovinu.

Mé zájmy jsou pravděpodobně přibližně stejné jako zájmy paní Jarmily. Bohužel zvoleným představitelům národa, nelze v dnešní době důvěřovat. Nemohu proto důvěřovat i dnešnímu ministrovi zdravotnictví. [pláč]

94532

27.02.2006 08:00

Jak (a proč) se demonstrovalo

Nedemonstovalo se za zájmy pacientů

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Mi jako bývalému antikomunistovi je článek neúplně zobrazen, takže nejsou mi dostupné informace o kterých se nehovoří. Jen tuším co následuje po mi zobrazených 231 slovech.

Soukromý lékař, který je v nejužší rodině autora má přehodnocené výkony, dostává téměř dvojnásobek odměny za úkon, zatím může vykazovat 103% loňských částek. Odstraní-li se zadlužení ve zdravotnictví jeho příjmy silně vzrostou.

Student medicíny, již to nemusí mít tak jednoduché jako za komoušů, kdy strana vybrala studenty, kteří musejí projít. Pomalu začíná platit, že absolvent fakulty nějaké vědomostí musí mít. Říká se, že korupce je, ale i zde.

Letos do zdravotnictví se dostává 180 miliard, navýšení o 30. Dluh ve zdravotnictví díky novému ministrovi je již jen poloviční. Za státní pojištěnce bude do kasy také odváděno více.

Díky novému ministrovi může přerozdělení této částky býti ke prospěchu i pacienta. Zájmy demonstrantů byly a jsou však jiné.

94943

27.02.2006 09:40

Jak (a proč) se demonstrovalo

RE: Nedemonstovalo se za zájmy pacientů

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Díky, celý článek lze již přečíst.
Dovolím si Vám však ještě někdy napsat, chtěl jsem změnit svůj nick, psal jsem již pod jménem Zdeněk nebo i Zdenek, tento nick jak jsem později zjistil je již obsazen. Nějak jsem to pomotal.
Přeji nadále vysokou úroveň Zvědavce.

94946

28.02.2006 09:57

Jak (a proč) se demonstrovalo

RE: bozinku....

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>3/ Zásluhou Ratha doplácím za léky víc, jako kdy předtím!
>
>Takže štěkáte u blbýho stromu....
>
a od 1.3. budete doplácet ještě víc, to je ta sociální politika státu:

Teletext ČT 28.2.2006
OD 1.3. VYŠŠÍ DOPLATKY NA LÉKY

PRAHA - Nová vyhláška ministerstva zdravotnictví o úhradách léků od středy plošně zvýší doplatky na léky. Vyhláška snižuje úhrady pojišťoven až na výjimky u všech léků o 2,27 %.

"Znamená to, že pacienti budou platit větší doplatky. U levných léků to lidé téměř nezaznamenají, ale u těch, u nichž už nyní doplácejí několik set korun, se jich to dotkne," řekl v pondělí prezident České lékárnické komory Lubomír Chudoba.

Vyšší doplatky jsou podle lékárníků například na léky pro astmatiky, na psychická onemocnění a na vysoký tlak. lm STRÁNKA 114

Lékaři oproti loňsku vykazují o 3% více, exministryně Emerová prozradila že praktičtí lékaři mají hrubý příjem tuším okolo 230 tis. ty 3% teda znamenají 6900,-Kč, Odměnu za výkony mají od nového roku téměř dvojnásobnou, čas na výkon zůstává stejný, teda se čeká jen na přísun financí k silnému nárůstů jejich příjmu. Proč teda stávkovali?

Kolik prosím přidali letos Vám?

Do zdravotnictví se letos dává o 30 miliard více, celkem 180 miliard. To zdravotnickému loby nestačí, budou muset doplácet ti nemocní a nejchudší.

95108

01.03.2006 09:18

Jak (a proč) se demonstrovalo

Za stav ve zdravotnictví je vinen stát.

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Za dnešní špatnou situaci ve zdravotnictví můžeme poděkovat našim vládcům. Do resortu zdravotnictví se odvádí částka za státní pojištěnce, dětí, důchodce, invalidy a nezaměstnané. Tyto skupiny zdravotní péči potřebuji nejvíce a odvádění státu za tyto pojištěnce stagnovalo.
V roce 1993 byl podíl státu na příjmech pojišťoven 29%, ten klesl na 21%.

http://www.ceskenoviny.cz/domov/index_view.php?id=174352

Ceny léků naší firmy Zentiva již odpovídají cenám zahraničním, ceny léků rostou přibližně o 10% ročně. Rostou i další náklady na zdravotnictví. Průměrná mzda v roce 1993 činila 12 000 Kč, v roce 2005 19 200 Kč. To plánované navýšení plateb za státního pojištěnce je stále malé, k deficitu za ty léta se již nikdo nehlásí. Přitom věk obyvatelstva vzrostl, vrostl počet nezaměstnaných a v poslední době roste i počet dětí.

Panu ministrovi Rathovi přestávám věřit, dělá zmatky, téměř zdvojnásobil částky za výkony, přitom navršení příjmu lékařů může být 103%. Důsledkem bude, že těžce nemocní pacienti budou zváni k prohlídkám ne čtvrtletně, ale pololetně. Negativně se to projeví na zdraví populace. Např. u diabetiků a jinak těžce nemocni by měl být hlídán zdravotní stav. Odborný lékař navíc se bude bát kvůli limitům např. zasílat vzorky k laboratorním testům. Jsme skutečně v p….. [naštvaný]

95271

01.03.2006 13:33

Jak (a proč) se demonstrovalo

RE: Za stav ve zdravotnictví je vinen stát.

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>On to udelal, protoze mame extremni prumerny pocet navstev lekare
>na osobu. Bohuzel casto si ten doktory ty pacienty ani nezve,
>proste chodi sami. To se musi nejak zmenit a ...

To má u nás také své příčiny. Podle statistiky u pacientů za totality bylo v nemocnici stanoveno správně jen 50% diagnós a u těch 50% správně stanovených diagnóz byla polovina nesprávně léčena. Tento stav bohužel přetrvává. Máme také jiný poměr specialistů a praktických lékařů jako na západě. Mnohdy se také stává, že pan primář má ještě soukromou ordinací, do které si zve své ekonomicky vybrané pacienty.


>.... ale i to omezovani doktoru na
>vykonech ma sve mantinely...

Příklad takového mantinelu může být, že lékař za nějakou malou pojišťovnu ošetřil v loňském roce dva cizí pacienty, kteří onemocněli na dovolené. Limit ve výdajích na cizí pojištěnce má na tento rok např. 500 Kč, co když letos od této pojišťovny onemocní šest lidí, to je má vyhodit, když limit má již překročen?

95282

03.03.2006 20:10

Tajemné Havlovy restituce

RE: Jarmile :)

bývalý antikomunista 193.?.?.?

http://www.thefreeimagehosting.com/Uploads/Images/1493002750000x.jpg

Nicméně zaujala mne prdelka na příspěvku 95472, chtěl jsem zde uvedené dílo prozkoumat později, ale namísto obrázku čtu „Bandwidth Exceeded!“, čtete to také, že jste mi ten obrázek vykoukali!

Kýč to nebyl, porno také ne, toto foto mne zaujalo, bohužel jsem jej nestáhl. Ne že by mne tato prdelka vzrušovala, zaujaly mne spíše tvary, barevné kontrasty, struktura pokožky (husí kůže mezi kapkama (i ta kačena)). Dílo neznámého autora a absolutně vykoukané.

Jana Saudka jsem dříve obdivoval, Josefa Sudka nestora české fotografie a v celém světě uznávaného, dokonce znal, v jeho díle jsou také prdelky, vzpomínám na akt ta prdelka byla anatomicky podobná jako je zde na plakátě Saudka. Měl jsem také tu čet, doprovázet Josefa Sudka bez stativu, bez deskáče. Měl, ale vždy sebou sebou foťák, na mé vycházce s ním fotil na svitkový film 4,5 x 6 cm. Říkal tomu zápisník a celkem svižně fotil, marně jsem se na stejné objekty díval jako on, ničemu však neporozuměl. Jako na krajinu, nebo její detaily, jeho přivřené oko stejně pozorovalo kolemjdoucí dívky. Zde rozlišoval tvary, postavy i obličeje. Vzpomínám např. poprsí rozlišoval podle velikosti, tvaru i pevnosti. „Ta měla poprsí hruškovitého tvaru, střední velikosti a nepovadlé.“ Rád poslouchal hudbu, obdivoval Leoše Janáčka, vydal také knižně soubor fotografií „Janáčkovy Hukvaldy“. Na chvíle prožité s tímto umělcem i obyčejným člověkem nezapomenu. Vývojky na filmy si míchal sám, dbal na prokreslení stínů, tak jeho vývojky byly na bázi metol, pyrokatechin. Chemikálie nevážil, množství podle oka do dlaně ruky. Zvětšeniny nedělal, všechny jeho snímky jsou přímé kopie. Jednou povolil zvětšit svůj snímek na nějakou prezentaci, to se zvětšovalo na role fotopapíru o šířce 1m, vzpomínám si jak řek, to zrno na tom bylo jako pěsti.

Děkuji Richardovi Královi za článek.

95742

03.03.2006 20:38

Strana zelených – správná volba?

RE: A koho mám pane

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Také nevím koho mám volit pane Králi

Kdysi jsem věřil DEU v době kdy tato strana byla pod předsednictvím Ing. Aleny Hromádkové, VŠ učitelky. Navštěvoval jsem všechna její dostupná setkání s občany. Její strana nebyla zvolena do parlamentu, proto z předsednictví odstoupila. Pro mocné bylo asi nepřípustné, aby DEU pod předsednictvím této ženy se dostala do parlamentu, jistě by nabourávala pečlivě připravované scénáře.

Stranu Zelených však v žádném případě volit nebudu …
[zmaten]

95743

09.03.2006 17:25

Strana zelených – správná volba?

RE: Big Benn

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>"Kdyby volby mohli něco změnit, tak už je dávno zakázali."

[cool] Tuto větu si zapisuji do Axiómů [cool]

96681

16.03.2006 17:33

Baltické moře aneb evropská stoka

… ta naše krásná země ...

bývalý antikomunista 193.?.?.?

nejen moře, ale i … ta naše krásná země … dnes trpí více jako jindy znečištěním, jak viditelným nebo neviditelným. Za souhlasů vlád je k nám dovážen z Německa různý odpad, opuštěné hangáry bývalých státních statků a jiných prostory jsou jimi naplňovány, nebo prostě se kamión s odpady vyloží někde přímo do lesa. Nedávno dovozce takový odpad z mnoha kamionů podpálil, bylo to v TV, požárnici jej nechali shořet, prý vznikla taková teplota, že odpad byl dokonale spálen. Žádné tresty a vozí se dál. Firmy, které oficiálně tento odpad dovážely, zkrachovaly, tak likvidaci platí stát…..

Lidé na západě nemusí platit za odklizení vraků os. automobilů, chudý Čech jej koupí, ještě na tom vydělají i překupníci. ….ta naše krásná země … se tak stává i vrakovištěm. Jen se podívejte okolo sebe.

Nedávno jsem potkal známého, … víš, že se tam staví nová chemička, bude zaměstnávat jen 100 lidí a ty nečistoty z ní zůstanou u nás! ….ta naše krásná země … se zamořuje i jinak.

Někdy po 48 roce jsem pro nedostatek el. energie musel pracovat převážně v noci, vyráběl jsem zařízení pro energetiku. Netrvalo dlouho a komunisté zajistili této energie nadbytek. Dnes ČEZ prodává tuto energii do zahraničí a levněji než u nás. Ceny el. energie jsou již téměř stejné jako na západě. Komunisté se alespoň snažili pomocí přírodě tím, že do lesů sypali vápenec. …ta naše krásná země … nemusela by být znečišťována nadále.

Včera jsem se dozvěděl z TV, že u nás je nejvíce rakovin tlustého střeva, odborníci prý nevědí, nebo spíše nechtějí říct, proč tomu tak je. Léků proti rakovině se plýtvá

tak se začíná léčit euthanasii. …a to je ta naše krásná země…

Výrobce obrazovek Philips Hranice CRT obrazovky vyrábí nadále jen za dotace státu, prý tam jsou zaměstnáni převážně Slováci a Poláci. Náš bývalý výrobce Tesla Rožnov má na obrazovky odbyt, na rozdíl od Hranic zaměstnává naše zaměstnance a podporu nedostane. Ptal jsem se známého, proč ta naše firma nedostane podporu? Odvětil co jsi spadl z měsíce, ta výroba obrazovek již dávno patří někomu cizímu. Vláda si sama určí koho bude sponzorovat. A alespoň z Tatrovky jsou amici pryč, .. kdepak Tatrovka patří nějakému novému Čechoameričanovi. …a to je ta naše krásná země…

Za komoušů jsem platil jen za ten odpad, který jsem vyprodukoval, dnes musím platit za osobu, stejnou částku ještě zaplatím za zahrádku, kde odpad kompostuji a sklízím zde ekologicky vypěstované brambory, zeleninu a ovoce. Odpad produkuji minimální, jsem důchodce, platím těm kdo na to mají a vše staré vyhazují. Zajímalo by mne kolik z té mé částky je na likvidaci Německých odpadků. ...a to je ta naše krásná země?

Hádejte proč máme samá taková podobný prvenství … a ...

Kráceno (Editor)

97792

17.03.2006 08:26

Baltické moře aneb evropská stoka

RE: … ta naše krásná země ...

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Ještě brzy ráno byla v teletextu zpráva, že máme prvenství na světe v počtu rakovin, chtěl jsem zprávu stáhnout, že jako nežvaním. Než jsem se dostal k PC, byla zde jiná zpráva, že v životní úrovní doháníme západ.

TELETEXT ČT 17.3.
ČR V ŽIVOTNÍ ÚROVNI DOHÁNÍ ZÁPAD
Mf Dnes porovnává v jedenácti disciplínách ekonomickou úroveň České republiky s dalšími zeměmi střední Evropy.
Vyšlo jí, že Češi vítězí v počtu mobilů na tisíc lidí, absolutní prohru naopak zaznamenali u důchodů.
Ve většině ostatních kategorií se Česko umístilo na bronzové příčce za Rakouskem a Německem. "Třetí místo je Čechům souzené. Když se v jedenácti ekonomických disciplínách poměří s okolními státy, získají bronz. Stejně jako v olympijském hokeji," píše list.
dš STRÁNKA 153

Mf Dnes má výjimečně pravdu, my důchodci uznáváme jiné hodnoty než např. vlastnit mobil.
Pro mladé jsou dnes jiné hodnoty, ta závislost na mobilu je pro ně ještě to nejlepší. Drogoví dealeři se starají o to, aby již děti v základní škole měli k dispozici pervitín, marihuanu či jiné lehčí drogy, ta závislost do života je pak horší, než jako závislosti na mobilech, cigaretách nebo alkoholu. Jak se mění člověk z dítěte na dospělého potřebuje poznávat nové a dospívat. Zde právě vznikají návyky. Potkávám dětí, závislé na těchto věcech, nemají sílu se vymanit ani ze závislosti na cigaretách, ne li pak na drogách. Práce drogových dealerů na školách trvá již po několik let, občas se na to jen poukáže, jinak se nic neděje.

Můj kolega na to říká, my již to nějak dožijeme, mladí se musí postarat sami o sebe. Jak, se mohou postarat, když ty hodnoty jsou pro ně jiné? V případě závislosti na drogách, je to již jen konec člověka a jeho já.
... a to je ta naše krásná země ...

98018

18.03.2006 10:44

Baltické moře aneb evropská stoka

RE: … ta naše krásná země ...

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Ve čtvrtek bylo na Zvědavci kritizováno Česko jako smetiště Evropy a ejhle ihned druhý den v pátek bylo v PS schváleno opatření:

TELETEXT ČT 18.3.2006
PS: OPATŘENÍ PROTI NELEGÁLNÍMU ODPADU
PRAHA - Sněmovna na návrh ministra životního prostředí Libora Ambrozka (KDU-ČSL) schválila v zákoně o odpadech opatření proti dovozu nelegálního odpadu do ČR. Ambrozek navrhl zvýšit horní hranice pokut až na 50 milionů Kč a posílit kompetence policie tak, aby mohla účinněji kontrolovat kamiony.
ms STRÁNKA 115

Ještě to musí schválit senát, pak ještě prezident
Dokázat, že tento odpad je z Německa nelze, tak v tom smetí budeme žít, nelze je vrátit. Ti Marťané mají již skládky i v Praze.
Bude vůbec k něčemu toto opatření vlády? Já o tom pochybuji, za ten nelegální dovoz jsou přece značné odměny. Dovedete si představit co by se v takové situaci dělo před 89 rokem? Nebo jak rychlá a účinná byla opatření při CzechTek party ..

...a to je ta naše... Je ještě naše???

98220

29.03.2006 07:30

Co nám „práskl“ nekrolog aneb Normalizační zázrak!

RE: Více takových životopisů

bývalý antikomunista 193.?.?.?


>.. prorokovala. Všichni do jednoho, kdo pochází z Prognostického
>ústavu
byli připravování sekcemi KGB společně s CIA. Podobně tomu bylo i s Chartou 77

Co z toho vzniklo a jaké to má důsledky nám ukazuje čas ...

100912

29.03.2006 12:59

Co nám „práskl“ nekrolog aneb Normalizační zázrak!

RE: Pocet dovolenych zahranicnich podle Ceskeho Statistickeho Uradu rok 2004

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Milá Bábo Blažková, sdílím podobný názor. Do fronty na ty banány jsem se téměř vždy postavil, tak na stole byly pořád.
Také do ciziny k moři jsme často jezdívali i s dětmi. Cestovali jsme třeba autobusem vždy večer zastavili, rozbalili stany a ráno pokračovali. U moře pak také přebývali ve stanovém táboře, část potravin jsme si dovezli z domova. V Jugoslávii nakoupili nylonové košile (v té době novinka), čokolády či mnohobarevné prupisky. Jezdili jsme tranzitem přes Vídeň, zde byl jeden den na prohlídku, manželka s dětmi po obchodech či památkách, já pak do kina na porno. Měli jsme menší výdělky, tak jsme vybírali ty nejlevnější zájezdy.
Nájemné bylo levné a o děti bylo postaráno ve školce či ve škole. V zaměstnání nám vyvařovali a mohli jsme si vybírat z mnoha menu. Na dovolenou či víkend jsme mohli do závodního rekreačního střediska, zde to bylo zcela zdarma.
Neznali jsme bezdomovce, či neviděli jak lidé hledají v popelnicích.
Do toho Polského Těšína se vyplatí jezdit pořád, kupuje se tam např. máslo, párky, žampióny a podobně.
To jsou mé nostalgické vzpomínky na tu totalitu. Pro ty báby s dětmi to bylo možná lepší.

100946

06.04.2006 13:51

Tiše tleskám, abych nevyplašil

RE: 3 v 1

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>A jako bonus: Je otázka, jestli by nám byla dovolena jiná
>cesta k vyloupení národa, než kterou jsme absolvovali. Je
>dosti pravděpodobné, že v případě jakéhokoli projevu
>vlastní vůle bychom byli humanitárně vybombardováni.

V tom bych i souhlasil. Při setkání Gorbačov-Regen 1985 v osamocené vile v Reykjaviku byly připravované změny jen zpečetěny a zanedlouho poté jisté kruhy věděly, že ten první Vašek bude prezidentem. Žádná sametová revoluce, jen jako obvykle nástrojem byly poslušná masmedia a nezkušení studenti.

>Ostatně, v poměru k okolním státům jsme dopadli docela
>dobře.

V tom již tak docela nesouhlasím. Oproti jiným státům jsme byli zcela soběstační jak v produkci potravin, tak v průmyslu. Ta konverze průmyslu z plánovaného hospodářství do tržního mohla proběhnout jinak, ale zase ten druhý Vašek (nelze mu popřít vysokou inteligenci ) podle připraveného scénáře rozbil naše hospodářství nicméně i Československo.

Národní správci po roce 1948 nejen, že dokázali průmysl udržet, ale komunisté plánovitě postavili i nové výroby, kde zanedlouho mnohé netržní výrobky předčily kvalitou a vlastnostmi výrobky západní. Sám jako kvalifikovaný dělník jsem se podílel na porovnávaní těchto výrobků.

Vyspělé Československo se tak stálo jen nalezištěm kvalifikované a levné pracovní síly. Stěhují se sem neekologické výroby, Česko se stává i smetištěm západu.

102388

07.04.2006 09:05

Tiše tleskám, abych nevyplašil

Že on se ten náš pan prezident nestydí

bývalý antikomunista 193.?.?.?

za ty pohromy, které u nás zavedl…

Před nedávnem jsem na Zvedavci poukazoval na zavážení naší rodné země německými a rakouskými odpady. Od čtenářů žádná odezva, to snad vadí jenom mi?! Místo za každou plnou popelnici zavedla vláda, že se platí paušál, tímto paušálem platíme my všichni nelegální odpady takto dovážené. Jak jsem předpovídal odpad se vozí dále. Dovozci jsou vynálezaví neplní odpady již lesy nebo staré kravíny a haly, ale míchají odpad s naším a oficiálně vozí na skládky. V balících slisovaných kartonů převládaní nápisy „milch“, ale správci skládek to nepoznají.

Vláda to legalizuje viz teletext:
4.4.
PŘÍSNĚJŠÍ VYHLÁŠKA O ODPADECH ZRUŠENA
Ministr životního prostředí Libor Ambrozek zrušil po čtrnácti dnech vyhlášku, která měla zamezit dovozu nelegálního odpadu z Německa. Předpis přeřadil papír, plasty, textil nebo autovraky do kategorie odpadů, k jejichž dovozu musí dát souhlasné stanovisko ministerstvo
životního prostředí. Úřad byl však poté zavalen žádostmi zpracovatelů a stovky kamionů s materiálem k recyklaci se nedostaly přes hranice. Informují o tom Hospodářské noviny.
Ke zrušení vyhlášky vedl i postoj České inspekce životního prostředí, podle které předpis nepostihl nelegální dovozy odpadu z Německa, ale spíše legální zpracovatele odpadů.
dš STRÁNKA 154
Tedy žádná 50 milionová pokuta za nelegální dovoz! [pláč]

Prosím Vás věnujte chvíli času na zhlednutí reportáže TV Nova - Na vlastní oči – Dlouhá krvavá cesta, na vynálezavost a nepostižitelnost také při nelegálním zpracování nebezpečného odpadu:
http://www.nova.cz/tvarchiv/?prog=OCI

Pokud bych nechtěl nařízený paušál za likvidaci odpadů (také zahraničních) zaplatit, jsem pokutován, předvolají mne třeba právníkovi, ten si naúčtuje tisíce, pošlou na mne exekutora, nejlépe z druhé strany republiky atd. však oni již dobře vědí jak si s lúzou poradit ...
Jaký to mafiánský kapitalismus ...

102519

09.05.2006 08:11

Kateřina Jacques - dobře připravena past

RE: ano

bývalý antikomunista 193.?.?.?

> ... by skutečně tato „dáma“ zasloužila pár facek.

Pohled do zákulisí dění naší politiky od paní Jarmily je o mnoho pravdivější a trefnější, než se dovídáme z medií, která zcela účelově zpracovávají dění a ovlivňují tak „lůzu“.
Ty facky jsou sice zakázány, ale zcela jistě by této dámě pomohly. I já osobně bych této dámě také s chutí jednu vrazil, ona to potřebuje.
Dík paní Jarmilo za příspěvek, vážím si Vás. [smích]

105331

10.05.2006 09:55

Havlův zelený comeback?

RE: zase pseudonym?

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Vůbec nelze kvalifikovat články pana Richarda Krále jako hospodské drby. Zvědavec bez pan Richarda Krále by mnoho ztratil, bez něj by pro mne byl méně přitažlivější. Pana Richarda Krále vnímám jako fyzickou osobu a vadí mi Vaše urážky jeho osobnosti.
S tímto článkem také souhlasím.

105486

10.05.2006 13:57

Havlův zelený comeback?

RE: zase pseudonym?

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Nic zbabělého a podrazáckého na počinech pana Richarda Krále neshledávám, v článku vidím jen část poodhaleného zákulisí dnešního dění.

105515

12.05.2006 09:06

Havlův zelený comeback?

RE: Zhodnocení současné a budoucí situace

bývalý antikomunista 193.?.?.?

> ...Honza777 je jen jeden. Moje maličkost, prach ve vesmíru.
I ten prach ve vesmíru může být viditelný, třeba tím, že svítí podobně jako malá večerní světluška. [smích]
> ...Stojí-li to celé sakumprásk na lži, nemůže být jiná. Přerozdělovávat >bídu, vytloukat klín klínem, mlžit, lhát ...
Zapisuji mezi axiomy [smích]
> ...existuje pouze světová ekonomika, jejíž řízení je určováno konsorciem >14 světových bank ...
Zde bych oponoval, není tomu tak, je to jen ďábelský Bůh, který nás zcela úplně všechny pomocí peněz ovládá. Převážná většina se bude tomu bohu klanět, dostane-li přiděleno o ždibek více.

Běda, však když tento Bůh nedostane co chce, stačilo jen maličké ohrožení a z vysokého postu např. vyletěla naše exministryně zdravotnictví Marie Součková, které se to nelíbilo. Zde dnešní teletext ze soudního přelíčení:
SVĚDEK: SOUČKOVÁ DĚLALA NA MZ POŘÁDEK
PRAHA - Někdejší šéf vnitřního auditu ministerstva zdravotnictví Jindřich Buchar ve čtvrtek u soudu řekl, že před nástupem ministryně Marie Součkové byl v úřadu katastrofální nepořádek.
Zaměstnanci si prý pletli pohledávky se závazky, ztrácely se smlouvy a faktury, evidenční řád nikdo nedodržoval, smlouvy neměly podpisy na všech listech.
Součková nastolila pořádek, proto byla mnohým lidem nepohodlná, tvrdí Buchar.
Soudu se přihlásil po kritice exministra J.Kubinyiho na adresu Součkové.
Exministryně je stíhána kvůli pro stát nevýhodné smlouvě s advokátem Z.Nováčkem. Podle ní smlouvu někdo zfalšoval. zž STRÁNKA 116

105630

12.05.2006 11:08

Belgické kostely se mění na ubytovny pro imigranty

Symbióza náboženství

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Krásná symbióza náboženství, Bůh je jen jeden a obě náboženství věří ve stejného Boha.

Od římskokatolické církve to můžem také vnímat jako pokání za Křížácké války.

105638

12.05.2006 14:17

Havlův zelený comeback?

RE: Zhodnocení současné a budoucí situace

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>Dovolím si nikoli oponovat, ale poopravit zjevný rozpor,
>kterým je "ďábelský Bůh". Bůh je vždy milostivý.
>Ďábelský může být pouze Satan...Antikrist.

Udělal jsem pravopisnou chybu měl jsem snad napsat Ďábelský bůh, myšleno tím boha (peníze), který vládne tomuto světu. To, že je Bůh vždy milostivý, tomu můžeme jen věřit, ale ne dokázat.

>... Součková holt zřejmě "uvěřila", že "růst", lhát
>a krást lze donekonečna.

Podle mne exministryně Součková nevyla s vlky, tak tu naší smečku musela opustit. Normálnímu člověku je proti srsti platit miliardy za kauzu Diag Human, tak na MZ dělala neobratně pořádek - tak jak to uměla. V kauze Součková & Diag Human zatím vítězí peníze (bůh).

Nevěřím, že zlo a lži mohou stále vítězit, měli by jsme býti nápomocní, aby tomu tak nebylo.

Ty světlušky vlastně večer svítí, občas i pohasínají, aby mohly zazářit znovu. [smích]

105651

14.05.2006 08:11

Havlův zelený comeback?

RE: x

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>kterej politickej odbornik tohle psal proboha

Politika se ve skutečnosti nedělá tak, jak vám to prezentuje Česká televize, Český rozhlas 6, či deníky patřící cizině. Tato média Vám pouze přepírají mozek. Zde na Zvědavci se někdy můžete přiblížit i skutečnosti. Je tady mnoho svobodně a samostatně myslicích lidí s vlastním přehledem. [smích]

Doporučuji Vám častější návštěvy, samostatně myslet a porovnávat a třídit informace. Pokud se Vám něco nezdá, tak diskutujte konkrétně k věci.

105782

15.05.2006 06:27

O projektu IZIP

IZIP je jen prostředek na čerpání peněz ze zdravotnictví.

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Systém IZIP je v současné době naprosto nereálný, je funkční jen teoreticky. Sice se papírově rozšiřuje, lékař zpravidla podepíše smlouvu, neboť dostane například přístup k bezplatnému internetu zdarma, nebo má jiné výhody. Myšlenka snad dobrá, ale ve skutečnosti u nás naprosto nereálná.

105883

16.05.2006 08:05

O projektu IZIP

RE: KSCSSD

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>IZIP je jen radne nafouknuta bublina ...
souhlasím, doufám, že ta bublina jednou praskne ...

>na severni morave takovy system uz funguje po ostravskych nemocnicich cca >3 roky ... a v teto chvili se zacinaji ukazovat obrovske vyhody tohoto >sdileni.
nemocnice jsou vybaveny programy a lékaři jsou na síti, vyšetřující lékař má tak k dispozici údaje z jiných vyšetření, laboratorní výsledky i medikaci, aby mohl zabránit případné interakci léků add. Chtěl bych však vidět toho lékaře, který nahlížel do el. knížky pacienta. [smích]

>.. zmensily se naklady na leceni v prumeru o 10%
to je jen blaf

>, v docela dost pripadech neprobihaji 2x az 5x vysetreni
ta četnější vyšetření probíhaly v důsledku nastavení systému, nemocnice jsou placeny za výkony. Opatření ministra Ratha – letos byly zvýšeny několikanásobně odměny za provedený výkon, četnost výkonu se tak minimalizovala. (mnozí zubaři v důsledku zvýšení odměn měli letos vyděláno na celý rok již v březnu, svým pacientům říkali pak, že je nebudou léčit zdarma a hrozili ...) [smích]

>nemakcenko SRath vyzdvihoval tento system, zatracuje IZIP? uh, ja
>vim, neni to jeho napad ...
Pan ministr Rath, nezatracuje tento systém, ale vidí zde odčerpávání peněz ze systému zdravotnictví, které jsou potřebné jinde.
Po kritice IZIPu ministrem Rathem vyslal IZIP dealery ke všem lékařům, aby uzavřeli s nimi smlouvy. Sám IZIP je si nyní jistě sám vědom nereálnosti plošného rozšíření svého projektu v současné době. Peníze z rozpočtu na zdravotnictví se budou odčerpávat dál a stále více pokud to jen půjde, neúspěch se přece může svést na ministra.
Pomohla by snad jen odborná nezkorumpovaná kontrola nad projektem, stanovení harmonogramu zavedení a jeho dodržování.
Nebo projekt ukončit, uznat tak etapu jeho odzkoušení, stanovit cenu za jeho zavedení a odměnu vyplatit až po úplném zavedení.
Opatření na ozdravění našeho zdravotnictví jsou nejednoduchá a téměř nerealizovatelná, účelem by mělo být, aby z té částky kterou pojištěnec zaplatí se co nejvíce dostalo přímo nemocnému pojištěnci a aby se rozkradlo co nejméně.
Co se do toho s.ru? zdravotnictví přece není má odbornost ... [naštvaný]

105992

16.05.2006 08:14

O projektu IZIP

RE: Přeci jen by IZIP dobrý byl

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>na to aby se zabránilo provádění a vyúčtovávání
>neopravněných a zbytečných úkonů stačí zrušit
>lékařský komunismus a uzákonit, že pojišťovny budou
>proplácet jen to, co pacient, odběratel, podepíše.

>v situaci, kdy si felčaři můžou nekontrolovatelně od
>pojišťovny nechat proplácet cokoliv, aniž by existovala
>jakákoliv kontrola, že to skutečně provedli, jsou enormní
>náklady naprosto logickým důsledkem.

Nemocniční zařízení nebo lékaři předkládají k vyúčtování své výkony pojišťovně, ta programově kontroluje četnost vykazovaných výkonů, program to sám vyhodnotí. V případě nesrovnalosti pojišťovny posílají na místo své revizní lékaře, kteří záležitost překročení výkonu prošetří. Pojišťovna pak provede opatření formou pokut, nebo i v nejhorším případě zruší s objektem smlouvu.

105993

16.05.2006 10:38

O projektu IZIP

RE: KSCSSD

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>Ano, je to blaf, od cloveka, ktery ten system vyvijel, vyviji, a
>ma pristup ke statistickym datum, ...
Tento člověk aby ten systém obhájil tak se chytne jakýchkoliv nahodilých jevů.

>Pokud doktor uzna za vhodne ze data z vysetreni stale nema na
>stole, klidne posle pacienta znovu, a rovnou mu rekne at ti
>papiry vezme sebou (MA opakovana osobni zkusenost)...
Zde přichází na řadu pojišťovna, aby zjednala nápravu, ta má k tomu silné nástroje.

>A pan Srath ? Ten se do toho sere uz jen z osobnich duvodu - na
>strane CLK nasekal strasne veci za sveho pusobeni ve funkci, ted
>ho vyhodili vyse, na ministerstvo, a tam vyvadi taky strasne veci
>...
Ano vyvádí strašné věci, měl by sledovat zpětnou vazbu svých opatření, nicméně je krocen.
To já bych-li byl ministrem tak bych zavedl čínskou léčbu, tak jak to dělají v Číně. Zavedl bych jediný možný způsob ozdravění zdravotnictví. Provinilcům „kulku do týla“ [velký smích]

>Nejsem zadny odbornik na zdravotnictví, to nevyzdvyhuji, ale
>pohybuji se dost dlouho na poli IT a vim jak to chodi v takovych
>velkych zakazkach - studie proveditelnosti za 90Mkc neni zadny
Takže můžete i sám posoudit reálnost plošného zavedení systému.

106004

16.05.2006 15:39

O projektu IZIP

RE: KSCSSD

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>Jake? Mate na mysli ty slecny/pani co sedi na urade a jedina
>jejich starost je, jestli uz je cas na obed ????
Ty slečny jsou tam nějak pro parádu, ty paní tam co sedí jsou pak známé komunistických prominentů.
Pojišťovna se stará aby prostředky vložené do zdravotnictví se efektivně využívaly. Nákladnou léčbu schvaluje revizní lékař, je stanovená možná četnost výkonu.... Pokud se pracuje někde nehospodárně, to v případě jak uvádíte zbytečně opakována vyšetření, je povinná pojišťovna přistoupit k s sankcím. Subjekt, který není schopen v termínu dodat výsledky vyšetření je pokutován, pokud to nepomůže tak s tímto subjektem je rozvázána smlouva a tento subjekt již nedostane žádné prostředky od pojišťovny k přežití.

>Ad strasne veci - byl to pan SRath, ktery cca 2 roky zpatky
>vychvaloval IZIP do nebe, ani ne 3 mesice zpatky se pan SRath
>rozhodne ze IZIP je na ... ale nerekne,'prominte IZIP je skvely,
>ale moc drahy' ...
Já také byl zpočátku IZIPem nadšený.

>Ja jsem pro, jen nemam rad kdyz se delaji 'zidovske' projekty,
>typu - 'my chceme auto','ano, auto vam dodame', 14 dni po podpisu
>smlouvy - 'my bychom chteli dodavku s moznosti pripojeni
>mechanicke ruky' - 'ehm, objednali ste si auto..' - 'my to auto
>cheme, vzdyt dodavka je taky auto...' ... a tak nejak IZIP vypada
>...
Zde jsme u jádra Pudla. Každý vývoj se skládá z etap např. funkční vzorek, vzorek, prototyp, opravný prototyp atd. Nakonec se také stává, že se může vše vyhodit.
V době kdy Fidel Castro, požádal SSSR o pomoc a na Kubě se objevily voj. základny, měl Sovětský Svaz náskok v dobývání vesmíru. Proto dal prezident Kenedy příkaz dostat se na měsíc do deseti let. To také bylo splněno projektem Apollo.
Termín tohoto uskutečnění byl velmi krátký tak se přistoupilo k nové filosofii vývoje. Harmonogram vývoje byl trojrozměrný, to umožnilo, že na stejném problému mohlo pracovat několik týmů, nebo i různých firem ..., cesta dalšího vývoje se pak hledala a kloubila prostorově.

To jsou zákonitosti vývoje a na to si musíte zvyknout.

U nás projekt IZIP se navíc stal prostředkem k tunelování.
Odměnu za práci dostáváte, stejnou odměnu v projektu Apollo dostávali jak úspěšní tak neúspěšní pracovníci.

106027

17.05.2006 08:23

O projektu IZIP

RE: Přeci jen by IZIP dobrý byl

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Milá „Bábo Blažková“, alespoň ta vaše přítomnost vždy potěší.

V tom zdravotnictví je to stále horší, přilévá se do něj stále více peněz.
Běda však nemocným, na ně se již nedostává. Jsem již také nasRath, protože mi docházejí léky, tak musím navštívit svou paní doktorkou a prosít o léky. Ta dává velice nerada [smích], bojí se překročení limitu na léky a plných úhrad ze svého příjmu. Navíc je to žena a chování žen je mi vždy nevyzpytatelné.

Co dodat? Jen snad radu – pečujte o své zdraví, zdraví svých dětí o svou krásu i životní optimismus. Vyhnete se tím snadněji návštěvy lékaře. Mějte se prosím krásně ...

106145

18.05.2006 08:35

O projektu IZIP

RE: KSCSSD

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>jen se ke mne neco nedostalo ? Vim jen jedine - budu se chovat
>dle tohoto webu : http://www.mujweb.cz/www/Nasrath/
>
>howg.
>
>PS: odmenu za praci dostavam pouze v pripade uspechu projektu, v
>pripade neuspechu, platim ze sve vlastni kapsy veskere vydaje ...

Já jsem také občas nasRath. [smích] Úspěch projektu ani tak nezáleží na ministerstvu, nehledejte vinu v ministrovi. Na tom MZ mají velké nepořádky, to se momentálně snaží dokazovat i obžalovaná exministrině Musílková před soudem.

Zde jen jedna z mnoha překážek zavedení IZIPu:
Někdy na počátku 90 let lékaři předávali vyúčtování (výkony) pojišťovnám papírově, lékař měl s tím hodně práce, pak přišla možnost zpracování elektronicky, dnes berou pojišťovny výkazy jen v elektronické podobě. Byly vyvinuté programy umožňující komfortní práci lékaře při zpracování jeho kompletní lékařské dokumentace včetně účtování pro zdravotní pojišťovny, speciálně vyvinuté i pro různé odbornosti praktiky, stomatology, záchranky …, je radost s těmito programy pracovat, tisknou recepty, neschopenky, zprávy, hlídají četnost výkonů – zkrátka jsou pro provoz k nezaplacení.
Kolik lékařů tuto techniku využívá? Cca polovina lékařů má vyložený odpor k PC, tak si najala firmy, které jím dělají výkazy. Někde používají PC jen k výkazům, využití je přibližně u 10% ordinaci, plné pak u 3%?
Jak chcete zavést IZIP u těchto PC analfabetů? [pláč]

Snažte se získat odměnu za funkční IZIP, ne za jeho zavedení.

IZIP v současnosti je jen nástrojem k tunelování.

106268

18.05.2006 17:53

Postřehy našich amerických krajanů

Důvody k návratu do vlasti

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Někdy po okupaci fašisty, jsem byl v pekárně pro nákup. Před obchodem zaparkovalo BMW moto a jeden z vojáků přišel koupit rohlíky, asi je přilákala vůně čerstvého pečiva. Vytáhl 10 marku k zaplacení, pekař přepočítával a chtěl mu vracet. Voják řekl, že chce jen pečivo, nechť si drobné nechá, tak pekař za zůstatek dal pečivo – byla to pěkná hromádka. O to větší údiv byl vojáka, který čekal jen rohlík.
1. Údiv nad kupní silou vaší měny může být podobný jako u toho vojáka.

Pokud se blížíte důchodovému věku a požádáte o občanství, můžete získat český starobní důchod. Za totality důchod činil 60% příjmu z posledních pěti nebo deseti let. Pracoval-li jste u nás alespoň 5 let, tak tento průměr bude navršen devalvačním koeficientem na dnešní dobu. Ty důchody pro emigranty jsou pak dosti vysoké. Z ciziny, pokud jste si platil pojištění po dovršení důchodového věku příslušné země budete pobírat další důchod.
2. Budete mít mimořádně veliký zdejší důchod, ten zahraniční v poměru měn může být také veliký.

Nás důchodce udržují přibližně na takové úrovní, abychom nemuseli na ulici. Jsou to asi stejné poměry, jako u vás, kdy důchodce má sotva na byt. Vy s těmi důchody si můžete někde v české kotlině pořídit byt, za nájemné okolo 3tis.je přepych, je-li to na venkově. Máte-li nějaké úspory není problém něco jiného.
3. Bydlení bude mít nadstandardní

Z doby totality přetrvává ještě levné zdravotnictví, za nezaměstnané nebo důchodce platí pojišťění ještě stát, jste státním pojištěncem. Péči již nebudete mít zcela zdarma tak jak tomu bývalo za zlého komunismu, ale i tak. Zdravotnici byli zvykli, že privilegia musí mít tehdejší papaláši. Jednou lékař odvezl na mol zpitého stranického pohlavara nevědě na záchytnou stanici pro alkoholiky. Pro ty pohlavary bylo vždy připraveno zvláštní lůžko na klinice. Lékař pak dostal adekvátní trest a málem přišel o titul.
4. Budete mít privilegia jako ti papaláši. Běžně se bradavice operuje přímo v ordinaci, vás si pozvou na plastickou chirurgii, trochu vás sice dostraší, že to může být zhoubné, na klinice si pobudete na samostatném pokoji v péči vybraného personálu až do vytažení stehů. Jizva nesmí žádná být. Péče o zuby již také není zdarma, ale za mírný příplatek bude o váš chrup pečováno jako u vás je pečováno o chrup význačného zpěváka či herce. Zrak nenapraví brýlemi, ale zbrousí rohovky atd. atd. V případě těžké nemoci budou vám k dispozici ti nejlepší specialisté a nemusíte se bát, že přitom přijdete o všechno.

Na západě vás berou podobně tak jako my zde bereme např. pracující Ukrajince.
5. U nás se s vás stane vážený člověk a budete přijat mezi tu nejvyšší třídu lidské společnosti. Časem sám si vyberete pro sebe vhodnou skupinu, která vám bude nejlíp vyhovovat. Máte-li zde příbuzné, ta...

Kráceno (Editor)

106308

18.05.2006 17:57

Postřehy našich amerických krajanů

RE: Důvody k návratu do vlasti

bývalý antikomunista 193.?.?.?

Omlouvám se dám si na čas absenci v psani - pokračování:

Máte-li zde příbuzné, tak si vás budou jako bohatého vážit.
6. Naroste vám sebevědomí a důvěra v sebe, stane se s vás expert. Můžete kritizovat jak je to u nás špatné a vykládat jak to dělají na západě. Samozřejmě to sebevědomí je nutno přitvrdit ještě přepychovým autem.

7. Hranice jsou již volné, tak kdykoliv můžete na návštěvu západu za svými známými. Avšak časem uvidíte, že doma je nejlíp, tak ty cesty budou stále méně častější.

8. Jistě někdy třeba pocítíte i závist ostatních, ale tak již to ve světě bývá.

9. I v té předsmrtné bezmocnosti pak bude s péči a láskou o vás postaráno. I ta vaše pečovatelka bude výběrová a zesnete v pokoji ve své vlasti. Jste-li věřící postarají se o vás příslušné charity a zemřete v Bohu s klidnou duší.

Toto je realita pro vás. Nějak tak podobná budoucnost by vás u nás mohla čekat. Sepsáno bez delší úvahy.

106310

19.05.2006 10:40

O projektu IZIP

RE: KSCSSD

bývalý antikomunista 193.?.?.?

>'Úspěch projektu ani tak nezáleží na ministerstvu,
>nehledejte vinu v ministrovi.' - je krasne receno, je to pravda,
>ale ministr nese zodpovednost za sve podrizene ... jsem v
>'podobne' pozici, kdy zodpovidam za sve 'workery' ...
Naše zdravotnictví nezvládl dosud žádný ministr. To by bylo povídání nadlouho. U nás např. i městské zastupitelstvo uznalo, že máme dvojnásobek lékáren. Jediný demokratický způsob jak některé lékárny odstranit je konkurencí. Pan ministr se pokoušel snížit marže na léky, tak aby některé lékárny ukončily svou činnost. Jak to dopadlo snad víte. Ty prosperující lékárny co by zůstaly by mohly pak mít téměř dvojnásobné příjmy.
Minstr a ministerstvo je na h..., nevítězí zdravý rozum, nebo pacient, ale zájmové skupiny.
>ad PC analfabeti) ... tak proc neni receno ze od teto chvile kdo nebude >vest zdravotni zaznamy v IZIP ...systemu) nebude moci byt lekarem?
Jste dosud až příliš velký idealista, takhle to nejde. Čas vám to ukáže. Snažte se chápat v širších souvislostech.
>Ja vim ze se to lehce rika, ale, je to nejefektivnejsi ochrana
>pojistoven proti zbytecnym vydajum, zaroven kontrola pacientu,
>jeslti jsou jejich ucty nejsou nafukovany 'potrebou lekaru' ...
>existuje v teto dobe moznost si nechat vypsat veskere ukony
>proplacene pojistovnou na mou osobu ?
V současné době mohou lékaři předepsat stejné množství léků jako loni, při překročení limitu budou vše nad hradit ze svého. Jsou tak programově vybavení, že dříve než přijde pacient (sestra je dává do fronty) má již pro pacienty, kteří dlouhodobě užívají léky připravené recepty k tisku. Stiskem klávesy se mu zobrazí léky ze stejnou účinnou látkou, včetně ceny. Jinou klávesou pak léky se stejným účinkem. Program také může upozornit na nevhodnou interakci léků. Program pak může vyhodnotit statistiky za léky zde má lékař ještě další možné výběry. Lékař, používající program by se nemusel pak bát překročení limitu…. Lékaři toho však nevyužívají. A kolik by se i zde mohlo vyčíslit úspor..
I to však není dořešeno ... Co s umírajícím, trpí hroznými bolestmi, spásou je např. náplast s morfinem – cena jedné náplasti je 2000,- Kč. ???? a v loňském roce měl lékař u malé pojišťovny jen pět pacientů a ti byli zdraví??? Co nyní, má to lékař hradit ze svého ...
Zda momentálně můžete získat výpis výkonů, nákladů a medikaci za svou osobu nevím, zeptejte se prosím té slečny co je v pojišťovně pro parádu, ta to nebude vědět, ale dotazem vám to zjistí. Ostatně mnozí lékaři již mají vyděláno na celý rok několikanásobným zvýšením odměn za výkony ministerstvem, žádné další výkony již nepotřebují provádět.
V závěru snad vás mohu potěšit, ty lékařské programy již umožňují přenést údaje ze zdravotnické dokumentace pacienta do elektronické databáze IZIP
howg.

106390

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 20

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,44 Kč
Euro
26,10 Kč
Libra
29,38 Kč
Kanadský dolar
16,88 Kč
Australský dolar
16,59 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
20,66 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 758,72 Kč
1 unce stříbra
548,25 Kč
Bitcoin
716 513,13 Kč

Poslední aktualizace: 25.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 60 057 778