Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Oracle

Nalezeno 1417 příspěveků, 380 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

22.06.2012 21:04

Útok na média v Americe

RE: Svoboda slova, jen když se podřeknou

Oracle 178.?.?.?

Ono som to aj napísal, novinárske maniere z bývalého východného bloku, len to obdobie sa rôzni, u "nás zúria" 50. roky 20. storočia, u nich "zúria" 80. roky. [cool] [velký smích]

270963

23.06.2012 10:17

Na správné straně historie

RE: Sýrii jako Libyi

Oracle 178.?.?.?

Rusko Putina nie je Rusko Jelcina (na ktorú tá západná zberba spomína v slzou v oku). Ďalšia vec je, že Rusko je vedomý toho faktu, že Sýria je strategickým záujmom Iránu a Irán je potrebný k ochrane južných hraníc (len zbaviť sa toho kravatožrúta).

270977

24.06.2012 15:56

Na správné straně historie

RE: Zde je počátek všeho! Už to píší i na IDNES!!!

Oracle 178.?.?.?

Iste na jedlo, vodu a vzduch ešte nepotrebujeme brať pôžičky s úrokom, zatiaľ.

271016

24.06.2012 16:16

Na správné straně historie

RE: stihomam

Oracle 178.?.?.?

Rok 1492-v tomto roku Kolumbus nielen "objavil" Ameriku, ale aj vyhnali moslimských kalifov zo Španielska, následne ostávajúcich moslimov a židov prinútili či pod hrozbou smrti, či zavedením zvláštnych daní ich konvertovať na kresťanstvo, aspoň na povrchu.

V nasledujúcich rokoch istý Torquemada- spovedný kňaz Kataríny Aragónskej začal inkvizíciu voči tým ktorý síce NAVONOK sa hlásili ku kresťanstvu, ale v tajnosti praktikovali islam alebo judaizmus.
(Torquemada má aj prsty vo vyhnaní židov zo Španielska a následný masaker na lodiach smerujúcich do španielskych kolónií v novom svete.)

Síce teraz nehrozí inkvizícia zo strany cirkvi ale sú rodiny (napr. Nečasova kde sa slávi Mojžíšek), ktoré síce sa hlásia ku kresťanstvu ale nasledujú judaistickú alebo sionistickú ideológiu.

271018

24.06.2012 18:07

Na správné straně historie

RE: Lavrov to ví, je to mezi řádky...

Oracle 178.?.?.?

Zaujímavá hypotéza, žiaľ len čiastočne pravdivá. no historické fakty a analýzy ukazujú na to, že učenie Issy z Nazaretu bol zneužitý a jeho sekta infiltrovaná.
Infiltrácia (ak môžeme veriť zdrojom) nastal po tom čo Šaul z Tarzu (Rímsky občan a farizej) na trojdňovej ceste údajne prechodne oslepol a následne stal sa kresťanom Paulom-prvý zdokumentovaný prípad keď sa zo psa sa stala slanina, ak môžeme veriť zdrojom. Podľa mňa tomu farizejovi a narcisovi niekto dal rozum, a nebol to ani duch svätý ani anjel či čert/diabol.
Ostatný učenci nebránili aby iné národnosti prijímali kresťanstvo, ale tí čo chceli vstúpiť do kresťanských siekt museli prijať židovskú vieru/zvyky.
Šaul bol za to aby tí ktorí chcú prijať kresťanstvo, nemuseli prijať židovskú vieru a zvyky, odôvodnil to tým, že údajne sa zniesol z nebies anjel a ponúkol mu bravčové, on nato že je to nečisté, anjel na to že je to čisté lebo "pán" to očistil.
Ďalšia vec je, že v Ríme bolo viacero kultov Isisov kult, Mythrov kult či Cézarov kult a mnohý Rimania striedali členstvo v mnohých kultov asi tak často ako niektorý ponožky.
Takže je logické predpokladať na základe cirkevných obradov, uctievaniu svätých, Paulovho evanjelia a spisov kanonizovaných cirkevných mysliteľov (napr. Tomáš Akvinský),že Šaul a jeho nasledovatelia pribrali prvky z mnohý vtedy rozšírených a populárnych kultov, len preto aby jednak zvýšili objem veriacich a jednak tí nový veriaci sa cítili doma (samozrejme platí že čím viac členov v kulte tím viac peňazí a moci v kóšer správnych vreciek).

271030

24.06.2012 22:41

Na správné straně historie

RE: stihomam

Oracle 178.?.?.?

Pravda o islame, ale inkvizítori predsa ich naháňali spolu so židmi, žiaľ nemám prístup k inkvizičným spisom ale pokiaľ viem inkvizítori kontrolovali či daná domácnosť konzumuje z tej šunky čo je vyvesená pod strop (a beda tomu kto nejedol).
Čo sa týka judaizmu pravda, skôr sa tu spomínalo ľudia s "judským vierovyznaním".
Čo sa týka moslimov ktorí nekonvertovali odišli do hôr farmárčiť, žiaľ boli neskôr zmasakrovaný kresťanskými žoldákmi.

271068

26.06.2012 19:02

Na správné straně historie

Predchádzajúca odpoveď zmizla.

Oracle 178.?.?.?

Zadáte do Googlu "roman cults" a vyhodí tam aj toto.
V tom linku je vymenovaných niekoľko populárnych kultov, ktoré boli populárne pred tým, že sa stal štátnym náboženstvom (tieto kulty boli staršie ako kresťanstvo). Môžete porovnať:
-Izisov kult s kultom panny Márie (prvá bohyňa rodička tá druhá bohorodička)
-Mithrovo rituálne jedlo a sväté prijímanie
-kult Ježiša a kult Dionýza, ktorý bol brutálne zavraždený a vstal sa z mŕtvych (autor toho pojednávania chváli cirkevných otcov, obzvlášť Šaula z Tarzu)
Všetko čo som vymenoval jasne ukazuje na včlenenie cudzích prvkov do kresťanského kultu za účelom zvýšenia popularity, zaujímavé je, že ranný kresťania nemali radi tieto kulty, lebo robili posmech z kresťanských rituálov (môžete to dočítať v spisoch ranných kresťanov-v teologických učebniciach či v učebniciach zaoberajúce sa históriou kresťanstva).
Šaul z Tarzu je zaujímavá figúrka, prvá vec je, že to bol Rímsky občan, farizej a prenasledovateľ kresťanov, druhá vec je, že údajne videl znamenie na nebi a na tri dni oslepol a následkom toho sa z neho dobrý kresťan Paul-mám podozrenie že to bol človek kto mu dal rozum a nie nejaká nadprirodzená bytosť.
Jeho činy sú (môžete to dočítať v Paulovom evanjeliu):
-zrušil prijatie židovských zvykov pred prijatím kresťanstva (praktizované ostatnými apoštolmi)
-zrušil obmedzenie týkajúce sa bravčového mäsa a vodných živočíchov bez plutiev a šupín, údajne na vyššie vnuknutie
- napísal (nepresne citujem) "vykúpenie sa dá dosiahnuť len prostredníctvo Ježiša(a cirkvi), ten kto pokúša dosiahnuť vykúpenie z hriechov samostatne je zatratený"
-Paulovo evanjelium je plné dogmatizmu, keď to porovnáte s ostatnými evanjeliami zistíte, že je to pračka na mozog, výtvory jeho nasledovníkov, cirkevných otcov detto.
Na Konštantínov popud sa konal Nícejská synoda, kde bibliu čiastočne prepísali, scenzurovali a vieru v reinkarnácií (časť pôvodného učenia) vyhlásili za kacírstvo(tiež sa toho môžete dopátrať). Egyptský gnostici s tým nesúhlasili, boli zmasakrované, Aureliánci sekta neuznávajúca princíp pontifikáta-pomazanca (napr. Vandali) zas boli prenasledovaný a vyhnaný, dodávam len že titul pápeža je pontifex maximus, pôvodne slúžil na označenie veľkňaza Rímskeho náboženstva.

Čo sa týka Vašej osoby, ja Vás považujem za človeka, ktorý z lenivosti nielen nie je ochotný pátrať pop pravde, ale je lenivý aj rozmýšľať, a keď niekto prestane rozmýšľať sám za seba tak bude sa otročiť na iného (tak mu treba), neprajem Vám NWO, ale zaslúžite si to.

271173

27.06.2012 16:46

Na správné straně historie

RE: Predchádzajúca odpoveď zmizla.

Oracle 178.?.?.?

Prvá vec mám chladnú hlavu, problém je v podstate katolíckej cirkvi a jej protestantských odnoží.
Začnime s tým že mi odpoviete na otázku: prečo okrem získania nových ovečiek by priberal jedna židovská sekta helénske prvky ak vieme, že obyčajný priemerný židia pohŕdali helénskou kultúrou?

Dovoľte mi použiť použiť malý príklad zo života (udo to bude mať rád), DJ na začiatku diskotéky urobí "mash up" napríklad z Enyy,z The Prodigy a z Yonderboy, to má za úlohu stmeliť to nesúrodé publikum do jednotného davu ktorá zas skáče na hudbu so 150 BPM (úderov na minútu). To sa stalo aj počas začiatku kresťanstva, najprv urobili rôznorod "mash up" z rôznych helénskych kultov s akože učením Issy (ranné obdobie kresťanstva-začiatok je Šaulovo pripojenie k hnutiu a končí to Nicejskou synodou) a potom pápežovia len sa starali o to, aby bola "muzika" so 150 BPM a ľudia skákali na to, no v podstate istej časti tá "pesnička" znepáčila v časoch reformácie, ale stále skáču na "muziku" so 150 BPM.
O toto ide počas reformácie niektorým znepáčilo sa to, čo hlása cirkev a preto odišli, ale to nechceli pripustiť peniaze a mocichtivý jedinci, tak sa mydlili medzi sebou a ľudí to zomlelo, nakoniec sa to skončilo Vestfálskym mierom. Najhoršie na tom je, že väčšina protestantských cirkvý používa Šaulov program (alebo program toho kto mu dal rozumy).
Použijem ďalej tú diskotékovú analýzu, židia skáču na 180 BPM, kresťania skáču na 150 BPM a moslimovia skáču na 120 BPM "muziku" (ad hoc príklad), čo sa stane keď pustíme na seba davy ktoré skáču rôznymi rýchlosťami? Udupú sa navzájom.

Aristokrat: viera vám dá krídla a oslobodí, náboženstvo vás ujarmí s okovami z dogmát. Inak súhlasím čo hovoríte o kresťanstve. Podľa mňa NWO je plánovaná ako otvorená diktatúra a otvorené otroctvo, zatiaľ ľudom dovolia si myslieť, že sú slobodný.

271213

06.07.2012 09:14

Ilumináti – Sekta jež se zmocnila světa

RE: Dobre a presne napsany clanek

Oracle 178.?.?.?

Je to viac než tých 1000 rokov, ilumináti naozaj existujú len cca 200 rokov ako akési nadradený orgán starších tajných spolkov, pokiaľ im predpokladáme štruktúru starých mafii (záväzok mlčanlivosť-istá forma omerty, infiltrácia rôznych zoskupení-ako v New Yorku infiltrovala mafia odbory atď), tak sú akousi obdobou Výboru New Newyorských mafii.
Skutočná otázka nie je "kto sú ilumimáti?", ale "kto stojí za ich ideológiou, kto stojí za vytváraním podmienok pre tvorbu týchto organizácií, kto stojí za zdokonalovaním tvorby imperii a aplikovaní tých istých vzorcov?".
Lebo predpokladať, že všetko sa deje náhodou a nie je za tým program starý niekoľko tisícročí (program je síce starý ale dosť dlho sa darilo modernizovať implementáciu-v dnešnej dobe sa to praská vo švíkoch-akési grafické rozhranie) je blaženosť typu Vojty.

271579

07.07.2012 09:31

Finanční puč v Evropě: Vláda bank, pro banky

RE: proč žijeme?

Oracle 178.?.?.?

Nono, neurážajte kmeňových šamanov, tí sú pre kmeň potrebný, liečia (ochorenia ktoré poznajú), komunikujú s duchmi predkov a prevádzajú rituály ktoré držia spolu komunitu.
Nehovoriac o tom že šamani (medicinmani) neustále musia dokazovať svoje schopnosti a svoju prospešnosť pre kmeň, narozdiel od moderných "šamanov" (PR pracovníkov majúce na starosť riadenie spoločenských procesov) a bankárov sú pre DANÚ spoločnosť prospešné.

Ale to všetko je druhoradé skutočná otázka znie (ako to som položil v diskusií s aristokratom) "kto je zodpovedný za to, že sa opakujú tie isté vzorce po tisícročia, kto je za to zodpovedný za spoločenské podhubie dávajúca vznik tajných spolkov, kto je za to zodpovedný, že nemáme iný dosah politikov ako krvavé revolúcie a prečo sú len vládcovia a ovládaný a nie vodcovia a vedúci (medzi ovládať a viesť je značný rozdiel)?".
Pozrime sa na to zblízka, naivita spôsobená zlou informovanosťou ľudí je len časť príbehu (blbí sa ovládajú lepšie, to je fakt, blbí a naštvaní sa ovládajú ešte lepšie, však pre vládcov je výhodné mať tupé a zle informované ovečky), ďalšia zložka je, že neexistuje legálny dosah na "vládcov" (ovládajú tak akurát svoje vylučovanie, a ani to nie vždy), tí nový "vládcovia" preberajú maniere svojich predchodcov, alebo začnú správať oveľa horšie (Robespiere, Napoleon, Lenin atď), tajné spolky pretrvajú bez väčších zmien (zrejme majú prsty v revolúciách) a mohol by som vymenovať ďalších x vecí ale stále by som nebol len pri príčinách.
Príčina je podľa mňa to myšlienkové podhubie, ktoré bolo pestované tisícročie (akási matica, grafické rozhranie, operačný systém) a využíva naše prirodzené pudy a ľudské chovanie, neviem kto to bol presne, ale hocikto napísal tento "program", veľmi dobre poznal ľudí.

271621

07.07.2012 09:43

Odtajněné dokumenty FBI a CIA potvrzují, že Izrael v 50. letech kradl uran, aby si vyrobil atomovky

RE: Tak, zvani zide z USA pomohli svym zidum v sovetskem svazu

Oracle 178.?.?.?

Jadrový výskum robili, podľa výsledkov najnovších historických pátraní z roku 2005, 2 skupiny nacistických vedcov:
1. skupina bola Heisenbergova, nedokončený reaktor a bomba, všeobecne známi
2. skupina bola Diebnerova, ten mal dokončený reaktor a aj odskúšanú malú bombu podľa očitých svedkov úspešne, skúšali účinky na väzňoch z koncentráku-Američania zas na vlastných vojakoch, sú aj materiálne dôkazy, ale veľká časť dokumentácie zmizla a aktéri o tom radšej mlčali.

271623

07.07.2012 14:36

Finanční puč v Evropě: Vláda bank, pro banky

RE: proč žijeme?

Oracle 178.?.?.?

Vy demagóg jeden zlatý aby Vás vyobjímala svokra, či medveď grizli. [smích]

Dlh Japonska je zväčša vnútorný dlh, to znamená, že väčšinu Japonským štátom vydávaných dlhopisov vlastnia subjekty z Japonska, to znamená firmy so sídlom v Japonsku, japonský občania atď. Z tohto dlhu bolo vystavené v rámci verejnoprospešných projektov infraštruktúra japonska, žiaľ západným neoliberálnym ekonomickým mozgovým trustom toto počínanie nepáčilo a vyvinuli značný tlak na to aby to zatrhli, čo sa aj podarilo.
Čo sa týka USA a zbytku sveta (okrem Číny, Ruska a ostatných krajín s pozitívnou rozpočtovou bilanciou), ich dlhy vlastnia Čínske banky, Americké banky alebo Európske banky, vynára sa otázka odkiaľ majú tieto banky na nákup dlhopisov a kto sú ich majitelia?

Čo sa týka Kampranda , Baťu, Onassisa atď, oni vybudovali impérium v priebehu svojho života, ale o bankároch o ktorých je reč sú členovia elitného rodu, ktorý zdedili a rozšírili enormný majetok a sú tak bohatý, že vlastnia Forbse, ktorý ten Vami citovaný rebríček zostavia.
Aby Vám to zaplo hlavný redaktor ani nedovolí aby sa členovia týchto rodov dostali do prvých 20-50 (ak vôbec dovolia aby sa ich meno spomenul), veľmi dobre vie, že by sa dostal na blacklist nielen v USA, ale aj vo zvyšku sveta.

271635

07.07.2012 20:01

Odtajněné dokumenty FBI a CIA potvrzují, že Izrael v 50. letech kradl uran, aby si vyrobil atomovky

RE: Tak, zvani zide z USA pomohli svym zidum v sovetskem svazu

Oracle 178.?.?.?

No Američania urobili len 15 kilotonovú atómovku, Nemci menšiu, takže z diaľky to vyzeralo viac-menej ako výbuch veľkej kondicionálnej bomby, síce nasledovala tá typická žiara atómový hríba, ale skúšali to v noci uprostred lesov Nemecka, takže minimalizovali svedkov a ľudia vtedy a niektorý ani dodnes nevedeli o čo vtedy šlo.
Predsa boli stopy po tímu:
1)žiairiaci odpad z laboratória, ktorá chemickým a izotopovým zložením odpovedá odpadom z reaktoru
2) podľa očitých svedkov v jednu noc nastalo denné svetlo
3)podľa ďalšieho očitého svedka-barónky-vtedy 6 ročné dievča, po tom výbuchu okenné sklá v kaštieli žiarili niekoľko dní-pravdepodobne kvôli ionizačnému žiareniu nastala sekundárna ionizácia
Žiaľ väčšina dokumentov sa zničilo a aktéri radšej o tom po zbytok života mlčali-ale Hitler niečo kecal o super-zbrani ktorá zvráti vojnu, pravdepodobne bol oboznámený s výsledkami.

Ja teraz len špekulujem, tá nemecká atómvka nebola klasická, kde niekoľko podkritických časí sa spojí, ale hybridný typ, kde energia z riadeného/neriadeného štiepenia excituje atómy niektorých izotopov a po tom tá energia sa vyžiari vo forme gama žiarenia, samozrejme pri tom vznikne aj sekundárne žiarenie a prvky s krátkou životnsťou (alfa a beta žiarič).
Táto špekulácia má reálne opodstatnenie jednak Nemci boli v niektorých veciach pred spojencami a jednak pred pár rokmi sa objavila správa, že George Bush mladší dal pokyn na vytvorenie atómovej zbrane nevyužívajúca atómové štiepenie. Princíp tejto zbrane je jednoduchý, atómové jadrá jedného izotopu (nepamätám si ktorého) sa nabijú energiou, ktorá sa vyžiari vo forme gama žiarení, táto zbraň spadá mimo konvencií s Ruskom, takže jej ďalší výskum a vývoj má zelenú.

271645

08.07.2012 12:33

Ilumináti – Sekta jež se zmocnila světa

RE: Dobre a presne napsany clanek

Oracle 178.?.?.?

Áno, strašiak musí byť dobre viditeľný, ako inak by strašil? [zmaten]
Ale pre obyčajné ovečky na to slúžia politici, teroristi a podobná háveď (stredný manažment-capovia mafie), pre sofistikované ovečky sú tu R&R, Bilderberg a co. a podobný konšpirátori (CEO firmy-donovia mafie).

Nikto vlastne nevie kto sakra je vlastníkom firmy, kto im umožnil (okrem naivných más) získať tak veľkú moc, kto je za to zodpovedný, že sa opakuje prakticky tá istá pesnička(okrem naivných más) a kto vlastne vlastní naše myšlienkové pochody?

V tomto prípade Kysučan má pravdu, niekto (na tom nezáleží ako sa volá) ušil na nás škaredú búdu a riadi deje vo svete bez odpovedajúcej štruktúry, len vďaka tomu, že nás vytrénoval ako Pavlov toho psa(to znamená že cvičí nielen s ovečkami, politikmi, teroristami, ale aj R&R, Bilderbergom a Co.).

271675

08.07.2012 14:09

Finanční puč v Evropě: Vláda bank, pro banky

RE: proč žijeme?

Oracle 178.?.?.?

Vy starý slepý demagóg aby Vás svokra alebo medveď grizzly vyobjímal (obe sú rovnako smrteľné), odpovedal som na vaše otázky tu.

Vy tvrdíte demagogicky, že tam bola tvrdá hierarchická skupina, akoby ste spomínali na to, v skutočnosti jediný kto bol pevne daný bol šaman-medicinman kvôli "nadprirodzeným" schopnostiam a náčelník ktorého po uvážlivom výbere zvolili, inak kmeň rozhodoval ako celok, konečné slovo mal náčelník, ktorý niesol kožu spolu s ostatnými na trh.

Otázka úroku, keď dáte do prázdnej nádoby desať kociek s rovnakými rozmermi, dokážete vybrať 11 kociek s pôvodnými rozmermi(veľkosť a hmotnosť)?
Odpoveď je jednoznačné nie, a to sa deje aj s peniazmi, dokážete vrátiť len toľko, koľko bolo emitovaných, keď chcete vrátiť viac, máte problémy a veľké problémy.
Aby som trochu osviežil pamäť tu prítomným, štáty nevydávajú peniaze priamo, oni vydávajú dlhopisy s x percentným úrokom, ktoré kupujú rôzne banky, za to štát získa peniaze, z ktorých platí svoje fungovanie.
Vynárajú sa 2 problémy:
1)štát môže naraz vrátiť len toľko, koľko emitoval a to z našich daní, úroky sa pripíšu k ďalšiemu prakticky nesplatiteľnému dlhu
2) úroky sú zväčša zložené, takže exponenciálny nárast dlhu

USA niekoľkokrát urobil tú fintu, že staré 20-30 ročné dlhopisy splatil z príjmov z predaja novo-emitovaných dlhopisov. To spôsobilo, že okrem FED-u prakticky teraz nikto nekupuje ich vládne dlhopisy (FED nie je štátna banka, ale súkromný subjekt vlastnený veľkými bankami a kde sa jeho prezident sa automaticky schvaľuje prezidentom USA).
Druhá smrteľná pasca je frakčná rezerva +úroky, kde jednak banky pripisujú na účet žiadateľa o pôžičku danú sumu (urobia to len škrtom pera-nech to skúsi iný subjekt ako banka, zavrú ho za podvod), pričom banke stačí mať 1-2% hotovosti na účte v národnej banke. Z toho logicky vyplýva že prakticky ľudí nielen okrádajú a podvádzajú (za nič žiadajú niečo-plody vašej práce), ale aj ožobračujú celú ľudskú spoločnosť (odniekiaľ musíte zobrať na úroky- to spôsobuje nielen bezohľadnosť voči ľuďom ale aj pľundrovanie planéty hlavne v krajinách 3. sveta).

Takže pán Vojta, Vaša logika je neplatná!

271680

10.07.2012 10:43

Ilumináti – Sekta jež se zmocnila světa

RE: Dobre a presne napsany clanek

Oracle 178.?.?.?

Ale spôsob a smer ako krypliť svoje deti, to určuje platený poskokovia "elity". [mrknutí jedním okem]

271776

14.07.2012 11:15

Elitní vrazi Mossadu

RE: A co teprve tohle:

Oracle 95.?.?.?

Mne (po spätnej analýze) celá studená vojna pripomína konkurenciu starovekej Rímskej ríše a Perzie počas dynastie Sásánovcov, a súčasná situácia zas konkurenciu starovekej Rímskej ríše a Perzie počas dynastie Partov (viem vládnuce dynastie starovekej Perzie išli naopak, ale ja som uprednostnil spôsob organizovania moci pred poradím nástupu dynastie).

Tak či onak, USA používa postupy a hlášky podobné starovekej Rímskej ríše, ukážka:
-Rím presadzoval scivilizovanie barbarov=výroba otrokov, slobodu=vraždenie a plienenie, mier=pustošenie
-USA presadzuje mier=pustošenie, demokraciu=plienenie a slobodu=vraždenie
Najhoršie na tom je, že priemerný občan oboch impérií netuší/netušil čo sa deje/dialo v ich mene (apatia a nedbalosť neoslobodzuje ani neospravedlňuje).


Ďalšia vec je, že ríša USA ma vrchol za sebou, bolo to medzi rokmi 1998-2001, pre Rímsku ríšu to bolo dlhšie (1. až 3. storočie), jediné ospravedlnenie tohoto stavu je to, že mi žijeme aspoň 100krát rýchlejšie ako Rimania vďaka komunikačným technológiám (a to ešte sa to zrýchľuje), však máme telefón email, fax či poštu.
Samozrejme po vrcholu nasleduje pád, od roku 2002 má ekonomika USA klesajúcu tendenciu, síce sa mohlo zdať na povrchu, že ekonomika USA rastie, ale skutočnosť bola tá, že prakticky sa bohatli len zbrojárske a špionážne firmy, banky a realitný makléri vďaka tomu, že aj ten dostal hypotéku, kto nemal príjmy.
Realitná bublina praskla banky žiadali a dostali bailout, výdaje na zbrojenie rastú, nezamestnaný sa vypadávajú zo štatistík (zdanie klesania nezamestnanosti) a zadlženie USA rastie.
Táto situácia môže skončiť jedine 2000krát rýchlejším kolapsom ako to bolo u starovekej Rímskej ríše.

271921

16.07.2012 08:51

Nejvyšší soud: Diskuze je ze zákona zakázána

RE: Budiž vám útěchou

Oracle 95.?.?.?

Ono, tie pivné reči sú čo?
Je v tom skôr priposranosť ako ignorancia (hoci žaba sa varí pomaly, väčšina ani nevie, že čo sa deje), v ľudskej mysli začne zvoniť alarm "čo ak..." a preto neurobia nič.

Čo sa týka systému ten sa rozpadne sám a mocný si myslia, že po tom nainštalujú ten otrokársko-feudálny systém zvané NWO. Je tu ale faktor hnevu, ľudia obvinia papalášov, že sú neschopný a len kradnú (čo je len čiastočne pravda, sú veľmi schopný keď ide o ich peňaženku-že sa v tlači objavuje čoraz viac kaúz, nie je náhoda) a ľudia sa začnú pýtať kde "boli tí čo presadzujú jednotnú vládu vtedy, keď svet smeroval do týchto nepríjemností, keď sú taký múdri a schopný?", a čokoľvek bude odpoveď, nebude to stačiť človeku na ulici.

271969

17.07.2012 09:52

Obrana hrdosti normálních lidí je nutná!

RE: Společnost je nemocná

Oracle 95.?.?.?

Aj Rímska vetva kresťanstva je taká abnormalita (a vydržalo to dosť dlho). [mrknutí jedním okem]

272078

17.07.2012 23:19

Skryté skenery vás prohlédnou ze vzdálenosti 50 metrů

RE: Mimo téma

Oracle 95.?.?.?

Spolupáchateľstvo, tak typujem, že páchateľom tej vraždy je buď vysokopostavený policajt alebo jeho príbuzný (brat, švagor,...), alebo niekto, kto má dosť "materiálu" (predpokladám, že je to veľké zviera) na to aby vydieral predstaviteľov policajného zboru a súdnictva.

Tak či onak Česko (a Slovensko), nie je právnym štátom. [bliji]

272141

19.07.2012 09:33

Militarizované olympijské hry v Londýně evokují Orwellův román 1984

RE: co by na to asi řekl Petr Gejdoš

Oracle 95.?.?.?

Nuž to hospodárske oživenie dajako necítime, skôr cítim ten tlak zvyšujúcich sa daní, z ktorých sa kupujú dlhy bánk, vidím rabovanie českých exekútorov, vidím revolty v Španielsku a v Grécku a najdôležitejšie je, že vidím snahu elít vyvolať 3. svetovú vojnu.

Keď tieto veci nevidíte, asi žijete v nejakej paralelnej dimenzií vytvorené masmédiami.

272232

20.07.2012 20:34

Bude zatraceně těžké financovat svatou válku NATO

RE: Musite pochopit ze to je PLAN

Oracle 95.?.?.?

Iste, máte pravdu ale musím podotknúť 2 veci:

1) 3. svetová vojna, konflikt so zbraňami (AK 47, rakety atď, nie tie finančné), veľmi rýchlo sa to môže byť vojna s atómovými, biologickými a chemickými zbraňami-môže skolabovať nielen civilizácia, ale aj biosféra, a tvor menom človek môže ako živočíšny druh vyhynúť

2) tá elitárska banda sociopatov, idiotov, nedoukov a tupcov zabúda na to, že tie ich triky nielen dávno prekukli, ale Rusko, India a Čína (a ostatný členovia BRICS a ŠOS) má prostriedky a zdroje na to aby nielen zmaril ich plány, ale aj poriadne natrhol ich zvierače v žalúdku a v zadku.

272290

21.07.2012 18:26

Lži média fabrikují události

RE: Média se snaží zavděčit mocným, hlavně finančně mocným

Oracle 95.?.?.?

Možno, že ste ho stretli, asi bol ten postarší nesympaticky vyzerajúci chlap na ulici, bývalí komunistický pohlavár, pravdepodobne oblečený do kvalitného saka a nasadajúci s milenkou do BMW/Mercedes kúpený za nakradnuté majetky, keď Vojta nie je boháč, tak ten odroň od-vedľa ktorý žije sám (poprípade s nesympatickou manželkou). Tak či onak je v dôchodkovom veku a chytá ho demencia. [cool]

272307

22.07.2012 14:58

Bude zatraceně těžké financovat svatou válku NATO

RE: lidove povstani

Oracle 95.?.?.?

>Už i ovečky u sračkometů začínají pochybovat.

Iste, preto sa zrodil vtip:
"Čo je to, je to veľké, čierne a stojí to pred našimi dverami?
Naša svetlá budúcnosť!"

Pred 2-3 rokmi sme sa tomu smiali, bolo to varovanie vo forme vtipu.
Ovečky ktoré sledujú aj niečo iné ako bulvár (rátam sem aj niektoré televízne noviny) začínajú mať pocit, že rúti sa na nich niečo veľmi škaredé, len nevedia, že odkiaľ, tí čo sledujú len bulvár nuž....

272334

24.07.2012 08:57

Obrana hrdosti normálních lidí je nutná!

RE: Čím to, že odpůrci tohoto festivalu

Oracle 95.?.?.?

Neviem prečo mám ten pocit, že tí čo otvorene tak rýpu do ženských diskutérov nielen sú totálne pod papučou, ale keby to povedali svojej polovičke, tak by minimálne týždeň nemali doma sex (niektorí predsa kecali a rozviedla sa s nimi žena). [cool]

272424

26.07.2012 18:04

„Demokratická“ Amerika překonala nacistické Německo

RE: Vraždění

Oracle 95.?.?.?

Máte pravdu i nemáte pravdu.
Mayský kalendár končí, no nie preto lebo končí svet, ale preto, že spôsob cejchovania bude neplatné (súvisí to plejádami, ekliptikou a galaktickým rovníkom).
Druhá vec je, že zámerne chybný výklad konca mayského kalendára slúži istým kruhom jednak ako strašenie a jednak ako prísľub niečoho lepšieho.
Tretia vec je, že podľa mayov čas je cyklický, niečo na spôsob vracajúcich sa módnych trendov len škála je väčšia.
Posledná vec je, že rok 2012 je naozaj prelomový, mnohé veci sa odhaľujú, o mnohých veciach sa začalo otvorene hovoriť a v konečnom dôsledku náš finančný systém skolabuje (v roku 2008 narazil na limitujúce hranice, že to doteraz vydržalo chváli len údržbárov-matematikov, ale tak či onak je to šťanie proti vetru).

272524

26.07.2012 20:39

Dluh federální vlády se pátým rokem po sobě zvyšuje o více než o bilion ročně

RE: Dluh je ten nejlepší prostředek k ...

Oracle 95.?.?.?

Vzhľadom na to, že aká agitka sa vedie proti Putinovskému Rusku, voči Číne v poslednom čase a ich spojencom, tak sa dá predpokladať, že ešte nie sú podriadený (to ešte neznamená, že nebudú podriadený alebo nie je to dobre zohrané divadlo).

272526

27.07.2012 08:18

Bude zatraceně těžké financovat svatou válku NATO

RE: Musite pochopit ze to je PLAN

Oracle 95.?.?.?

>...jakepak prokukavani....

Asi žijete v nejakom paralelnom vesmíre, kde každý okrem Američanov je agresívny hlupák, hoci prekuknúť veci a urobiť proti nim niečo sú 2 rozdielne veci.

>zkuste na uzemi ,kde byly pouzity
>atomove , chemicka a biologick zbrane tezit naftu....pestovat
>obili atd......."plany agresoru zhati nasi vepri boubelati"....

Vždy sa nájde nejaký "krátkozraký" ynteligent, ktorý stlačí TEN povestný červený gombík a v danom momente kašle na následky, žiaľ.

272547

29.07.2012 09:26

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: stará dobrá gilotína

Oracle 95.?.?.?

Pravda, údajne hlava žije ešte 3 minúty po tom čo bola useknutá z tela.

272671

31.07.2012 18:00

Otrávení Arafata

RE: palestinsky-narod-je-velkym-podvodem.

Oracle 95.?.?.?

To isté sa dá povedať o Izraelčanoch, o Američanoch, ad absurdum aj o Čechoch (v podstate o každom národe).

Viem demagógia, ale Vy ste to začali.

272785

31.07.2012 21:12

Putinova geopolitická šachová partie s Washingtonem v Sýrii a Euroasii

RE: Mnoho lidi svetovemu deni nevenuje pozornost-nechteji starosti.

Oracle 95.?.?.?

Mnohí vrátane mňa dávnejšie napísali, že Izrael bude obetovaný, zdá sa, že nadchádza doba ďalšej 6 miliónovej obety na oltár-holokaust.

Idem trochu ďalej, Izrael bol vytvorený tým účelom aby bol obetovaný pre "správnu vec", preto boli dosadzovaní agresívny a stupídny jedinci do vedenia a pointa je, to čo Obama oznámil. Pretože Obama oznámil "budete obetovaný", lebo zaútočia na Irán, Arabi na nich vrhnú a Izraelci budú zmasakrovaní a keď nezaútočia USA uzná Palestínu a Izrael bude mať nepriateľov aj tam, kde predtým nemal (no vďaka jej politike aj tak nemá veľa priateľov) a Izraelci budú zmasakrovaní. Tak či onak Izrael má dni zrátané a to práve uvedomili tí stupídny Izraelský vodcovia, preto dohodli s Českom, že Česká republika príjme 1 milión Izraelských utečencov.

272800

02.08.2012 10:33

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

Stalin to vymyslel dobre.

Oracle 95.?.?.?

Onálepkujte ma ako chcete, mňa to nezaujíma.

V Stalinovom systéme zradcov (Trockistov) a ťažkých zločincov (vražda, viacnásobná vražda atď) strieľali, ostatných zločincov posielali na gulag. Iste vtedy museli všetci pracovať a mali z čoho a kde žiť, takže kto kradol a zabíjal toho mali za degeneráta, takže ho poslali na práce, kde sa mohol zošľachťovať. Taký fajnový pracovný tábor a v našich končinách by bol praktický, ihneď by zmizol drobný zločin páchaný istým etnikom. [vyplazený jazyk]

Háčik tohoto systému bol, že ho zneužili (ako každý systém) a veľa nevinných ľudí padlo za obeť (závisť, zlomyseľnosť atď), zneužívali to aj skrytý trockisti (trockizmus hlása nekonečnú revolúciu, čo je dobré tak akurát na vraždenie v masovom merítku a na kradnutie v masovom merítku, prečo mám pocit že vojna proti terorizmu je trockizmus v bledomodrom).
Čo sa týka politických väzňov medzi nimi boli aj nevinný ľudia, niektorý boli podozriví zo zrady (židovské ženy funkcionárov) a niektorý zas boli taký hlúpi že otvorene kritizovali režim. Stalin mal oprávnené podozrenie, že niektorý politický väzni pracujú/pracovali pre banksterov, amerických priemyselníkov a nemeckú vládu, ktorí platili bolševických revolucionárov.

Podľa niektorých zdrojov Hitler bol nielen Rakúšan ale aj Anglický agent, platený anglickými, americkými bankstermi a podporovaný korporáciami ako Ford motor company (či ako sa volalo vtedy automobilka Ford), IBM, ESSO (dnes EXXON Mobile) ktoré mali dcérsku spoločnosti v Nemecku, IG Farben (po vojne rozdelený na 4 dcérske spoločnosti Bayern, BASF atď-majiteľ sa nemenil, len sa spoločnosť rozdelil) bola dcérsko spoločnosťou ESSO (dcérska firma Rockefellerovho Standard Oil).

Čo sa týka trestu smrti nemá odstrašujúci účinok:
-ten kto zabíja v afekte, nemyslí na dôsledky
-ten kto plánuje vraždu, je dosť nadutý aby si myslel, že ho nechytia.
Nie som zástancom ale zástancom trestu smrti, lebo môže dôjsť justičnému omylu, ale keď sa preukáže, že ten dotyčný je recidivista a sú proti nemu priame dôkazy, tak LEN v takom prípade som ochotný akceptovať trest smrti, z dôvodu, že je nebezpečný pre spoločnosť.

272849

02.08.2012 10:37

O sionismu

Ono sa to Izraelčanom zráta.

Oracle 95.?.?.?

Nechcem byť v ich koži, keď budú musieť za svoje činy zaplatiť, pretože deň zúčtovania sa blíži.

272850

02.08.2012 14:15

O sionismu

RE: Ono sa to Izraelčanom zráta.

Oracle 95.?.?.?

Ja z toho nerobím kovbojku ale konštatujem fakty.
Faktom je že Izrael sa správa ako malý fagan, ktorý má veľkého brata Ameriku, to je, každého v okolí terorizuje, ale keď ho chcú potrestať za svoje činy, tak proste "vytiahne" svojho veľkého brata.
Problém pre Izrael nastane vtedy, keď príde o svojho veľkého brata (napr. zrúti sa ekonomika USA, čísla tomu nasvedčujú), tak... nechcem byť v ich koži.

272856

03.08.2012 10:22

Křížová výprava na východ

Mkadlec, to je nevýznamný detail.

Oracle 95.?.?.?

Ďalej sa s tým netreba zaoberať, všetci vieme, že cirkev pre viac moci a peňazí do ich správnych vreciek je schopný urobiť čokoľvek (ten kto tvrdí niečo iné buď je naivný idiot alebo klame-pozor netvrdím, že každý kňaz je sviniar, ale nie je to ďaleko od pravdy), dokonca spolčiť sa aj s diablom alebo vyvraždiť milióny.
Či v tomto prípade spolčiť sa so CIA, vlastne AIPAC-om ovládanou Amerikou, tak či onak niekoľko štúdií ukazuje na to, že celý rad nežných a farebných revolúcií bolo v réžií RK cirkvi a CIA.

Čo sa týka hnutia Solidarita, mám podozrenie, že oni sabotovali potravinové dodávky do obchodov-vyvolali nedostatok potravín a tím nasmerovali hnev ľudí na komunistických pohlavárov.

272895

04.08.2012 09:42

Křížová výprava na východ

RE: to je daleko starší

Oracle 95.?.?.?

Iste v podstate sa nič nezmenilo, čo je ešte horšie politici majú spôsob uvažovania náčelníkov bornejských ľudožrútskych kmeňov (nerozhodujú podstate o ničom, robia to čo im kážu "finančný žraloci", ale robia to väčšou krutosťou ako je to nutné).

Čo sa týka 22 hláv, je to priveľké číslo, lebo v takto veľkých skupín sa vytvárajú kliky (dá sa to dokázať, pozrite sa na sociológiu tried zo základných a stredných škôl), skôr je to menšie číslo, ja typujem 7 (2*3 na tandem a 1 čo rozhoduje ktorý smer vybrať), pokiaľ je ich viac, tak sú to učeníci/nástupcovia tých 7.

Podľa mňa od staroveku tí 7 sa nestretli (podstate nástupcovia/dediči tích 7) a podstate ani nemusia, stačí im udržať kontakt telepaticky (telepatia je dokázaný a skúmaný jav, každý človek ju má latentne, len nie každý to dokáže využiť-našťastie).

272937

04.08.2012 12:05

Křížová výprava na východ

RE: to je daleko starší

Oracle 95.?.?.?

Tí chytrejší a menej/nie stupídny, preto sú anti-sionistami (post-sionistami) či umiernení veriaci (pozerajú na "nás" zvysoka, ale inak neškodia).

272943

06.08.2012 20:32

Putinova geopolitická šachová partie s Washingtonem v Sýrii a Euroasii

RE: Mnoho lidi svetovemu deni nevenuje pozornost-nechteji starosti.

Oracle 95.?.?.?

Ja som nezabudol, v skutku rátam s tým, že vypália tie rakety na hlavné a veľké mestá ako odvetný alebo preventívny útok, to ale neznamená, že Izraelčania nebudú obetovaný a zmasakrovaný.

Nezabúdajte, rozprávame o socio- a psychopatoch, pre nich obetovanie miliónov aj z "vlastného" kmeňa je ako pre Vás zašliapnutie švába (predpokladám, nie ste budhista), trochu ma vyvádza z miery, ako ľahko dokážem pochopiť ich myslenie.

Otázka ako rýchlo doletí ruská, Britská, Francúzska alebo Saudská balistická raketa do Telavivu(ako odvetný či preventívny útok)?

273076

06.08.2012 23:43

Křížová výprava na východ

RE: to je daleko starší

Oracle 95.?.?.?

No miešate tu 2 rozdielne ale súvisiace veci:
-zlo v človeku je, tak ako aj dobro (hovorím o zdravej populácií, nie o patologických stavoch), záleží od okolia, od okolností a od voľby každej osoby, ktorú časť jeho osobnosti použije
-zlo vo svete, kto vymyslel ten systém (je jedno ako to nazveme, v podstate vždy je to tá istá pesnička), že nielen na to aby sa človek zbohatol, ale aj na to by sa človek uživil, potrebuje sa správať (aspoň tu na "západe" ) ako bezškrupulózny hajzel?
Je to naša hlúposť/neinformovanosť, že sa nainštaloval tento systém, ale musel byť niekoľko hajzlov aspoň 200 generácií dozadu, ktorý to nielen vymysleli ale dotiahli to takmer k dokonalosti.
A tu príde do obrazu Vami vysmievaný "zanachar". [mrknutí jedním okem]

273084

07.08.2012 13:39

Křížová výprava na východ

RE: to je daleko starší

Oracle 95.?.?.?

Ono je to trochu zložitejšia ako Vy to tu prezentujete a predstavujete.
Prvá vec myslenie nemôže byť automatická, ale stereotypná, reakcia jednotlivcov, sociálnych skupín či celej spoločnosti môže byť automatická. O tom ako atomizovať a stereotypizovať spoločnosť cieľom ľahšej bezštrukturálneho riadenia pomocou štatistických metód napísal celé stránky udo, Kysučan a v podstate aj Janko.
Druhá vec je že kto to nainštaloval, lebo stereotypná spoločnosť vyhovuje mnohým skupinám politikom, banksterom, sionistom a svojho času aj šľachte a cirkvi, háčik je v tom že tie isté skupiny ktoré "vládnu" podliehajú tým istým či podobným stereotypom ako zbytok oviec. Takže napriek všeobecnej mienky banksteri nie sú pôvodcom tohoto systému, skôr produktom systému a riadia sa svojimi stereotypmi, to ale ich činy neospravedlňuje. Poznamenávam systémy sa nezvyknú sám od seba vzniknúť či inštalovať, oni vzniknú z nejakých zdrojov a s konkrétnym cieľom.
Pôvodcovia tohoto systému sú "zanachari" či "žrecovia", alebo ak sa Vám páči lepšie vrchný egyptský kňazi a ich potomkovia/dediči, preto je ich logické podozrievať ako pôvodcov tohoto systému, lebo už vtedy mali nadradené znalosti v oblasti medicíny, prírodných vied, ľudského správania, praktickej psychológie a ekonomiky, že po niekoľkých stáročiach sa presunuli do iných geografických oblastí, je to jedno, v podstate dôležité je to, že sú stále aktívny.
Čo sa týka ich cieľov, môžeme len hádať čo to je, môže to byť veľmi komplikované, či veľmi jednoduché, ale svetová vláda to nie je, lebo už vládnu svetu v takým či onakým spôsobom.

Z tejto situácií sa dá dostať, ale pri tomto procese mnohý zomrú, dôsledkom vlastnej blbosti (každý robí chybu a niektoré chyby sa dajú predísť, napriek ich fatálnym charakterom) spoločnosť a jednotlivci musia natĺcť hubu na to aby sa prebrali a aby sa zmenili veci.

273101

11.08.2012 20:53

Křížová výprava na východ

RE: to je daleko starší

Oracle 95.?.?.?

No dobre tak vysvetlím základnú tézu "bez-štrukturálneho štatistického riadenia sociálnych a iných dejov".
Vo všeobecnosti existujú 4 typy osobností (5 pokiaľ berieme psychopatov ako samostatnú skupinu), každá z týchto (sangvinik, melancholik atď)skupín má určité charakteristiky, sú to rozdiely v reakciách na tie isté podnety.
Druhá vec čo ovplyvňuje reakciu ku ktorej sociálnej skupine patrí napr. smradľavý cigoš (róm žijúci na luníku 9 alebo jeho ekvivalent), člen ľudožrútskeho kmeňa na Pápua Novej Guineji, obchodníka na burze, podnikateľa, oligarchu, bankára, politika, predstaviteľ vlády atď. Veľmi zjednodušený príklad, o jednej európske banke sa rozkríkne že skrachuje, cigoš a pápuánec povie "čo ma do toho", burzový obchodník predá akcie danej banky, podnikateľ vyberie peniaze z tej banky, oligarcha založí svoju banku, bankár tej banky požiada o "bailout", predstaviteľ vlády schváli "bailout" a zvýši spotrebné dane vrátane na alkohol, cigoša (a každého na okolo) to naštve a donúti kradnúť viac kovu aby mal na chlast, a pápunca to stále nebude zaujímať a tak dokola. [mrknutí jedním okem]

Proste každá skupina má svoju logiku správania, ktorá sa zakladá na preferenciách na potrebách a na záujmoch väčšiny členov danej skupiny, pokiaľ poznáte logiku správania danej sociálnej skupiny (to sa dá vydedukovať), tak v podstate môžete cvičiť s danou sociálnou skupinou a celou spoločnosťou, ako sa Vám zachce, dokonca dohnať ich k svetovej vojne.
Biblický koncept (je to staršia ako biblia, ale tam to je najviac použitá) je predpis správania ovečiek, proste je tam napísané ako sa má správať ovečka v stáde/spoločnosti a jeho pastiermi sú úradníci, vojaci, politici a svojho času aj kňazi, v podstate je tam napísané nielen to že majú nasledovať pastiera, ale aj ktorého pastiera, a cirkev sa postaral pomocou učiteľov, cirkevných ideológov a mysliteľov aby bola dostatočná zásoba vhodných pastierov, používali citáty z biblie, od mysliteľov a príbehy svätcov na oblbovanie,neskôr sa priority ovečiek presunuli a ideológia sa zmenila, ale spôsob oblbovania je v základoch rovnaká viď masmédiá.

273237

13.08.2012 18:29

Zdokonalování metody „barevných revolucí“

RE: Barevné revoluce

Oracle 95.?.?.?

Heydrich bol sviniar ale dal "žrať" Čechom (prepáčte za výraz), jeho len zastrelili a ja sa len pýtam, čo urobia Česi keď kvôli zlej ekonomickej situácie nebudú mať čo jesť a kvôli exekučným rejdom kde bývať, a ten sviniar Fišer bude vyškierať a hovoriť že je to chyba dotyčných?

Niečo mi hovorí, že bude želať guľku do hlavy, lebo ho zlynčujú dosť škaredým spôsobom.

273271

14.08.2012 10:32

Příčiny a řešení problému chudoby Afriky

RE: Editorův dodatek

Oracle 78.?.?.?

Iste editorova poznámka má v sebe riadnu dávku pokrytectva a dvojitého metra, podobnú poznámku mal o (kanadských) Indiánoch (že sú leniví drogovo závislí ožrani a neustále prelovia populácie rýb,krabov atď-o druhom vyhlásení nepochybujem), hovorím to preto, lebo keby to niekto napísal to isté o Palestínčanoch, tak ho označí za ignoranta, za psychopata a čo ja viem ešte za čoho.

Na druhej strane môžeme byť aj my (pre západ aj sme) označený za menejcenných lenivcov ktorý nevedia vládnuť, problém je v tom, že sme sa ani nenaučili vládnuť kvôli neexistujúcemu prechodnému obdobiu (bol "plyšák" a potom vendoidná demokracia) a pokiaľ bude naďalej tento politicko-finančný systém financovaný a podporovaný tými istými skupinami sú zodpovedný za biedu a negramotnosť v Afrike ani sa nenaučíme.
Narážam konkrétne na zdokumentované praktiky MMF a Svetovej banky (pozrite na úspešnosť projektov, je to menej ako 10%, skôr problémy prehlbujú) v jednej krajine zobrali na odporúčanie MMF peniaze na naftu do jedinej a veľmi potrebnej záchranky miestnej ordinácie (a to nebol jediný prípad), zobrali dotácie základných škôl! a zaviedli školné za základné vzdelanie, deti chudobných farmárskych rodičov teraz nemôžu chodiť do základnej školy, v ďalšej krajine "odporúčali" sprivatizovať štátne mlyny, a nadnárodné koncerny (hádajte v koho vlastníctve sú) kúpili ich za babku, zaviedli nehorázne poplatky za mletie a tým vyvolali potravinovú krízu v danej krajine, a mohol by som pokračovať do úmoru.
Podtrhnuté a spočítané situácia v Afrike (a kdekoľvek v 3. svete) veľmi dobre zapadá do obrazu "zlého žida" a veľmi dobre vyhovuje týmto kruhom.

PS: Z Argentíny chceli urobiť krajinu 3. sveta, takmer sa im to podarilo a to isté chystajú na nás.

273303

14.08.2012 17:06

Zdokonalování metody „barevných revolucí“

RE: Barevné revoluce

Oracle 78.?.?.?

Strach nás otrokov prejde vtedy keď väčšina z nás bude mať pocit, že okrem života nemáme čo stratiť, a po tom to bude ísť samosebou. Čo sa týka Spartakov, tí vedeli kto a kde je otrokár (v chrámoch, vo vilách atď), teraz skúste sa dopátrať svojim otrokárom, tí sú skrytí v strážených komunitách, na tajných ostrovoch, v nedobytných luxusných opevneniach (stále sú ale väzňami svojho bohatstva-to nechápem načo je to dobré) a za chrbtami poskokov-politikov a podobného haveťa. Mám ale podozrenie že otrokári sú len dozorcovia tohoto stáda a kto im šéfuje, je tak dobre skrytí že ani oni nevedia že existuje ( a to sme už pri bez-štrukturálnom riadení spoločnosti pomocou stereotypov).

273317

15.08.2012 23:16

Příčiny a řešení problému chudoby Afriky

RE: Pan Stvora ma absolutne pravdu

Oracle 78.?.?.?

Pekne ste zhrnuli chorobu našej civilizácie, ono Vojta a jemu podobný sú nadšený z výdobytkov "modernej civilizácie" ale pozrime sa čo máme, stále spaľujeme olej či iné palivo v motoroch s vnútorným spaľovaním-cca storočná technológia, jadrové elektrárne (tie súčasne používané komerčné)sú postavené na princípe parného stroja-nie cca 200 ročná technológia, ale cca 2000 ročná technológia (prvý zdokumentovaný parný stroj vymyslel staroveký Grék Herón), rakety detto a to sme len pri výrobe energie a pohone našich dopravných prostriedkov.

Čo sa týka nás, sme morálne hlbšie než Rimania (a tí boli svojho času veľmi skazený-otroctvo, prostitútky na každom rohu atď), a čo sa týka našich politických "vodcov" tí majú uvažovanie náčelníkov ľudožrútskych kmeňov z Papua-Novej Guineje.

273376

16.08.2012 10:14

Příčiny a řešení problému chudoby Afriky

RE: Editorův dodatek

Oracle 78.?.?.?

>...a copak se stane s biliony dolaru ktere proudi do Afriky
>zadarmo....kazdy rok ....od tech zlych belochu....

Ukradli ich, rozvediem to pre tých čo nie sú demagógovia, z toho čo vyzbierajú organizácie 80% ide na "infraštruktúru" rozumej do vreciek organizátorov a spolupracovníkov, zvyšných 20% sa dostane do Afriky, kde znova ukradnú 80% tentoraz skorumpovaný úradníci (putujú na tajné účty v daňových rajoch ako Švajčiarsko), takže do Afriky sa dostanú cca 4% vyzbieranej pomoci. Preto je lepšie keď dáte peniaze organizácií ktorá poskytuje mikropôžičky, tieto mikropôžičky rozhýbajú miestnu ekonomiku (asi nie sú úročené) a majú 99% návratnosť.

>bez kterych by v Africe asi chcipli..

Ono, oni chcípajú ako muchy ale podľa Bila Gatesa a podobných "ľudomilov" (sem radím aj Vás) nie dosť, preto dávajú miliardy na toxické očkovania do Afriky od firiem ktorého akcie kúpili.

PS: Ešte jedno rasistické, to je pokladáte niekoho s inou farbou pokožky za "za rozprávajúce zviera", lebo na základe ostatných príspevkov to robíte (u ktorej náboženskej skupine som to videl niečo také), tak poštvem na Vás exekútorskú zberbu.

273404

Prečítajte diskusiu, pokým to tam je.

273413

16.08.2012 17:14

Příčiny a řešení problému chudoby Afriky

RE: Pan Stvora ma absolutne pravdu

Oracle 78.?.?.?

Nič si nerobte z demagógie Vojty, on si niečo naštudoval povrchne, a potom to omieľa dookola a neprestajne.
Jednotlivé ľudské populácie sa líšia v distribúcií génov kvôli selekčným tlakom napr. v Afrike gén s kosičkovou anémiou (heterozygoti) sú viac chránený proti malárií a tým je aj častejšia táto smrteľná choroba, heterozygoti na cystickú fibrózu sú viac chránený pred črevnou úplavicou (táto choroba je častejšia v Európe ako v Afrike), gény ktoré vám uľahčia byť dobrým lekárom, právnikom, politikom, novinárom či matematikom vám dajú predispozíciu k schizofrénií, psycho- a sociopatizmu ako to môžeme pozorovať u istého etnika (áno narážam na etnikum ktorého nemôžeme menovať).

Takže treba ignorovať eugenické kecy Vojty a jemu podobných, lebo farba kože a rozumové schopnosti nemajú súvislosť, skôr kultúra, kvalita výživy a zdravie prostredia majú vplyv na rozumové schopnosti človeka.

PS: Vojta by došiel v priebehu 2 týždňov na zmenu prostredia, skapal by na podvýživu, na choroby a na parazitov z vody a jedla (tak ako väčšina Európanov).

273425

18.08.2012 18:13

Tlak na rozpoutání občanské války v Turecku přes syrskou past

RE: Už i tunelářsko-defraudantský mainstreem kápnul božskou

Oracle 78.?.?.?

Zabudli ste na niekoľko vecí z obvyklých Marienok, Pepíkov, Lidlu atď. Vo všeobecnosti máte pravdu, ale západ už morálne a finančne skrachoval, to druhé pred cca 18 rokmi, stačí to teraz len verejne priznať.

273466

18.08.2012 19:45

Bukvice pochodovaly Prahou

Pochod od prírody holohlavých sa tiež nerobí.

Oracle 78.?.?.?

Pri tom plešivosť je tiež o odchýlku od priemeru, "omyl" prírody, nechápem prečo nikto nerobí pre nich pochod na základe tohto.

Môžeme povedať, tieto pochody sú dobré tak akurát na rozkol v spoločnosti a na provokáciu.

273468

18.08.2012 20:54

Příčiny a řešení problému chudoby Afriky

RE: Pan Stvora ma absolutne pravdu

Oracle 78.?.?.?

Vy jeden demagóg zlatý, ktorý poriadne ani Googlovať nevie. [smích]
Pani Blažková jasne napísala, že tí čo nepocítili "ľudské teplo" v prvých týždňoch/rokoch života mali v neskoršom živote emocionálne, psychické a socializačné problémy. Podotýkam aj psychicky narušený jedinec môže mať nadpriemerné IQ, čo značí, že s problémami materiálneho rázu vysporiada neuveriteľne rýchle a efektívne, ale emocionálnu vyzretosť tzv. emocionálny kvocient-EQ môže mať ako 6 ročné dieťa ( Vaše prejavy nasvedčujú tomu,že Váš emocionálna vyzretosť je na úrovni 15 ročného pubertiaka).

Čo píše pani Blažková píše nepriamo potvrdzujú výsledky amerického experimentu na mláďatách opíc, keď si to dobre pamätám na makakoch (tiež primát ako človek). Experiment bolo toto:
-jedna napodobenina matky dávala mlieko, ale to bola len holá konštrukcia
-druhá bola bábka potiahnutá plyšom, ktorá na tvári mala "milý" výraz.
-tretia bola len kus dreva potiahnutá plyšom
Mláďa trávila všetok čas okrem kŕmenia na atrape s milým výrazom, neskôr keď sa odlúčilo od matky a prešiel do skupiny mal evidetne problémy "psychického" ( bol neistý a vystrašený) a so socializovaním.
Extrapolujme to na ľudí a v závislosti od dĺžky a obdobia odtrhnutia od emocionálneho/"ľudského" "tepla" získame od emocionálne a psychicky narušeného človeka ktorý sa nevie socializovať, až po vlčie dieťa.
Keď sa k tomu pridá aj týranie v predpubertálnom/detskom veku získame monštrum kalibru Hitler.

PS: Keď má niekto skutočný záujem tak nech presné podmienky a výsledky toho amerického experimentu vygoogluje, samozrejme okrem Vojty, ten nie je ani ochotný ani schopný. [cool]

273472

19.08.2012 20:48

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Demonstrace zvrhlosti.

Oracle 78.?.?.?

>Je to samozřejmě snůška pitomostí co píšete
>1) Hormonální léčbou se homosexualita léčit nedá leda že
>to myslíte tak že z chlapa uděláte ženskou nebo obráceně a
>pak je jejich orientace normální.

Nad týmto sa dá polemizovať, totiž na britských ostrovoch istý druh oviec, ktorého barani okolo 80% (možno viac, presne nepamätám) sú homosexuáli. Britský vedci prišli riešením, totiž podali homosexuálnym baranom injekciu z hormónov a neuro-transmitérov a urobili z nich tak bisexuálov, samozrejme to nepáčilo miestnej gay komunite.

S ostatným súhlasím.

273536

20.08.2012 07:32

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Musí za nimi stát vpravdě obludná síla, když i své odpůrce přesvědčili

Oracle 178.?.?.?

Iste zákon o holokauste, zákon o zločinov z neznášalnivosti atď sú účelové zákony na objednávku, vieme aj kto to vymyslel a vieme aj komu to slúži, napoviem obyčajný ľudia to nie sú.

273571

20.08.2012 08:16

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: lidé v zajetí lidstva a extra-verze

Oracle 178.?.?.?

Ste môj človek, aj keď som hetero a muž. Nie je to pochod homosexuálov, ale exhibicionistov z oboch strán umelo a účelovo vytvorenej barikády.
Vieme kto a akým účelom vyvára tieto barikády, pre niekoho je pesnička o židovskom spiknutí obohraná pesnička a všetko zvaľuje na Vatikán. No skutočnosť je taká, že je jedno ma ktorú stranu umelo vytvorenej barikády sa postavíte, v konečnom dôsledku vždy prehráte. Lebo nejde o to, či ste hetero alebo homo, či ich máte rád alebo nie, či ste menšina alebo majorita, či mladý alebo starý, či bohatý alebo chudobný atď, vždy ide o to aby organizátori mali viac moci a peňazí do svojich "kóšer" vreciek.
Situácia mi pripomína Lucasov film Pomsta Sithov, kde sa nakoniec vysvitne, že najvyšší vodca separatistov a galaktickej republiky je ten istý muž. Ďalšia vec je, že republika a separatisti viedli svoje žabo-myšie vojny a pri tom všetci kopali pre tretiu stranu. George Lucas asi na niečo podvedome prišiel.

PS: Čakám, že sa ozve Janko, Udo a Kysučan.

273573

20.08.2012 16:31

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Musí za nimi stát vpravdě obludná síla, když i své odpůrce přesvědčili

Oracle 178.?.?.?

Ďakujem za poklonu, nie že by som bol pyšný a nadutý, ale musím poznamenať, že aj Ježišovo učenie (či ako sa ten človek volal pôvodne) predbehol svoju dobu.

273604

Neviete o čom kecáte, totiž, celý systém bol odskúšaný na Bologneskej technickej univerzite (či na ktorej sever-talianskej univerzite), a vyslovene tak, aby dokázali, že nefunguje, dokázali že funguje, verejne ju od-prezentovali niekoľkokrát, vždy vydávalo viac tepelnej energie ako vložili elektrickej energie.

Háčik v celej veci je v tom, že sa to masovo nepresadí cca ďalších 10 rokov, aj napriek tomu, že US armáda má niekoľko 100 kilovatových jednotiek.
Bližšie info na stránke E-cat.

273661

22.08.2012 09:31

Znepokojivé důkazy, že centrální banky a insideři z Wall Street se rychle připravují na něco VELKÉHO

RE: Co je doma, to se počítá, vše ostatní jsou jen kolaterální ztráty...

Oracle 178.?.?.?

>Ovsem timto konci. Nemaji reseni, ani ho nenabidnou. Jeden
>nemecky ekonom, kdyz umiral pred rokem rekl: Nyni nam pomuze
>pouze vyssi moc. Ani fiktivni UFO jim nepomuze...

>
>Na vse, co se bude v blizke budoucnosti dit, ztrati kontrolu.
>Zbylo jim vytvareni teorii, demagogii, dezinformaci. Ovsem v
>blizici se existencni krizi budou jejich teorie neslysitelne,
>hlasy zavedenych ekonomu budou mit hodnotu bzukotu komara.

V podstate súhlasím, ako som už raz povedal, sranda prestane, keď nebude na chleba, čaká nás globálny Argentínsky scenár (v podstate máme Argentínsky scenár, vlastne jeho prvú kapitolu, ktorá onedlho končí), a Argentínsky scenár (krízy) skončil ekonomickou katastrofou a takmer krviprelievaním.
Z toho my vychádza, že bude v niektorých krajinách západu (vrátane Česka) situácia podobná občianskej vojne, budú minimálne krvavé masové nepokoje (dúfam že Kalouska a jemu podobných zlynčujú).
Čo sa týka východu Rusko, India a Čína z toho vyjde víťazne, lebo oni s krízou rátali, takže majú obchodné zmluvy, ktoré im zabezpečia ako-takú ekonomickú ( a tým pádom aj politickú stabilitu).

273709

No dostali ste ma, bohorovne tvrdiť, že chemicky čistý nikel, chemický čistý hliník, chemicky čistý vodík (všetky 99,99999% čistoty), vytvorí chemickou reakciou meď a teplo. Pane smekám pred Vami, lebo ste vymysleli úplne novú chémiu, a už počujem ako profesionálny chemici (ako ja) klopú na dvere, aby ste ich učili. [mrknutí jedním okem]

Ešte že ja nie som Váš učiteľ chémie, lebo by som Vám naparil takú 5, že ani po dvoch opakovaniach ročníka by som Vás nepustil do ďalšieho ročníka.[cool]

Prvá vec Rossi sa pred vyvinutím E-catu sa zaoberal s energiou z biomasy, predal svoju spoločnosť po tom, čo práca v oblasti LENR mu prinášal prvé výsledky.
Druhá vec on požiadal aby v daných reakčných podmienkach Bolonská univerzita dokázala to, že jeho vynález nefunguje. Keď na Bolonskej univerzite urobia tú chybu že Ni sa zmieša s Al, a nakoniec vzniknutú zmes po x hodinovom "pečení" v prítomnosti H pomýlia s Cu, tak potom to nie je univerzita, ale niečo iné.
Po tretie, robí sa teraz certifikácia.
Po štvrté LENR reakcia Ni a H v prítomnosti katalyzátora pri premene zmesi na Cu nízko-energetické gama žiarenie ktoré pri dopade na olovené tienenie, ktoré sa následne ohrieva, a teplo ohrieva vodu, čo sa mení na paru (dúfam, že nemusím vysvetliť princíp parného stroja a elektrického generátora).

Český preklad rozhovoru s vynálezcom nájdete tu: http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=e-cat...

PS: Keď ešte stále trváte na trom že zmes Ni,Al a H v uzavretom priestore vytvorí chemické teplo a výsledok vyzerá ako Cu (aj po chemickej analýze a röntgenovej chromatografií), tak ste nedouk.

273727

26.08.2012 10:40

„Střílejí po nás a pak se utíkají schovat do kanálu“

RE: Vystrelit a utect

Oracle 178.?.?.?

Problém s Vašim názorom je, že hlavne západom platený islamisti bojujú proti diktátorom a že 80% miestnych síce nemá rád toho diktátora, ale vedia, že keď prevezmú moc islamisti tak začnú etnicko-náboženské čistky, ako sa to deje a dialo v Kosove, v Iraku či v Líbyi.
Zaujímavé je, že Bahrein a Saudská Arábia Vám nevadia, aj tam ľudia bojujú proti utláčateľskému režimu, dokonca niekoho predá predstaviteľ režim pre orgány ale o tom nepočujete v západných médiách lebo tieto režimy sú priatelia západu, ako svojho času bol aj Saddam.

Prečo sa podobným spôsobom a odôvodnením nerýpe sa do Číny a do Severnej Kóreje?
Poviem to, prvá prakticky vlastní USA a druhá nemá olej (či inú pre západ potrebnú energetickú surovinu) a je vo sfére Číny.
Toto sú dôkazy o dvojitom metri a pokrytectve "západu", a Vy to pane podporujete buď z neznalosti alebo z pokrytectva. Hociktorý prípad platí pre Vás, ste na tom biedne. [pláč]

273881

No počkať atómová a chemická reakcia sú 2 rozdielne veci, keď to porovnáte tak atómová reakcia vytvára asi o 5-6 rádov viac energie ako chemická reakcia.

Druhá vec je, že v dátach a mierach máte poriadny guláš.
-horením 1 molu vodíka s kyslíkom sa získa 286 kJ energie (anglická Wikipédia), to je 143 kJ pre 0,5 mol, po prepočítaní na kWh s trojčlenkou (1kWh=3,6MJ) máme 0,039722 kWh to je asi o 6 rádov menej ako uvádzate (4906,1 kWh)
-na rozklad 1 molu vody potrebujete 286 kJ+ straty v procese (čistenie vody a produktov, premena foriem energie atď), dajme tomu je to 500 kJ=7,2 kWh, z uvedených 4906,1 kWh to stačí na cca 680 mol vody (1 mol vody je 18 g)to je cca 12 l vody (1kg=1l vody).
Takže mne vychádza niekoľko vecí z týchto čísiel (okrem toho, že matematika a dolovanie údajov Vám nejde):
- možnosť dobrého podvodu do ktorej je zainteresovaná aj Bolonská univerzita (tam bol skúšaný ten prototyp)- asi ťažko, podvod ktorý sa skôr či neskôr vyjde najavo, by poškodil dobré meno univerzity-dôsledky by boli súdy s profesormi a strata grantov pre školu
- možnosť že Rossi našiel nejaký super-efektívny práškový katalyzátor na báze Ni, ktorý katalyzuje chemickú reakciu tak aby uvoľnil o 6 rádov viac energie ako obyčajné horenie kyslíka a vodíka, možné ale sakra málo pravdepodoné
- ak v Rossiho stroji naozaj prebieha studená fúzia, tak naše predstavy o atóme sú chybné

273887

Vlúdila sa chybička, 500 kJ je okolo 0,14 kWh čo stačí asi na 3500 mol vody, čo je asi 63 l vody.

273893

Pekne ste sa obuli do židov, ale podstate súhlasím s Vami, židia sú vlastne nevedomí vojaci cudzom žolde. A keď pozrieme na manažérske techniky čo ste vymenovali na všetky máme dosť príkladov. Príklady:
1. technika obsadenia: inštalácia Komunizmu, Nacizmu, krvavé a (v podstate aj) farebné revolúcie, keď sa politické figúrky vraždia navzájom tak či onak, ale aparátčiky a systémy nového režimu sa zabetónujú.
2. technika kúpy figúrok, stačí pozrieť sa na hociktorý súčasný "západný" parlament (okrem Islandu)
3. indoktrinácia v podstate funguje len u sektách a v iných uzavretých spoločnostiach, to údajné 40 ročné blúdenie národa v púšti (nemuselo stáť ako to píšu, či vôbec, stačí keď tomu židia veria), ktorý sa neskôr označí samu seba ako národ Izraela, slúžilo presne na to, aby zblbol valnú väčšinu z 1. generácie, 2. generácia nepamätá ako žilo pred tým (prebehne sa úplná indoktrinácia spoločnosti) a 3. a nasledujúcim generáciám je to už normálka (za 40 rokov vymrie 1. generácia kvôli púštnym podmienkam, indoktrinuje sa 2. ako vojaci anonymného pseudo-boha a 3.je na ceste).

274294

04.09.2012 10:32

Přední ekonom: Island to udělal správně … A všichni ostatní to dělají špatně

RE: Zido-iluminati na Islandu

Oracle 95.?.?.?

S prvou vetou súhlasím, ALE tento trik fungoval pred 1. a 2. svetovou vojnou, no nebude to fungovať teraz, z jednoduchého dôvodu, priveľa informácií o čachrách bankárov.
Nekonečné záchranné balíčky pre banky a štáty, škandál okolo LIBOR, škrty v sociálnych výdajoch a výdaje na predražené štátne zákazky, takže keď ľudia zistia, že im niet pomoci zo strany štátu (čo podľa platnej propagandy, im náleží), ľudia začnú revoltovať a rabovať, tak ako v Španielsku (tam najhoršie ešte príde), vraždiť imigrantov, cigánov, vládu, "boháčov" atď.
V takejto situácií sa ťažko nahovorí ktokoľvek tú masu na vojnu proti cudzej krajine, lebo na to aby bola vojna musí sa skonsolidovať situácia.

Takže 5 rokov netreba čakať svetovú vojnu, hoci lokálne konflikty môžu vyskytnúť, kvôli Rusko-Čínskym vojenským a diplomatickým manévrom v tomto období svetová vojna nebude, ALE treba očakávať výpadky v zásobovaní, sociálne nepokoje až revolúciu a rýchle zmeny vlády.

274315

04.09.2012 21:09

Přední ekonom: Island to udělal správně … A všichni ostatní to dělají špatně

RE: Zido-iluminati na Islandu

Oracle 95.?.?.?

Hneď ale bude ich zaujímať, keď nebude "na chleba", ako teraz Američanov, toto je tá smutná skutočnosť, ktorú som zabudol spomenúť v predchádzajúcom príspevku. Tak či onak cirkus s názvom občianska vojna či občianske nepokoje, je na spadnutie, žiaľ/našťastie, lebo to dá počiatočný impulz na očistenie a zabráni svetovej vojne aspoň na 5 rokov (žiaľ veľa ľudí na to doplatí tak či onak).


PS: Múdri človek sa učí aj z cudzích chýb, hlúpi ani zo svojich.

274353

06.09.2012 10:02

Přední ekonom: Island to udělal správně … A všichni ostatní to dělají špatně

RE: Zido-iluminati na Islandu

Oracle 95.?.?.?

Kiež by som mohol zdielať Váš optimizmus čo sa týka davu a manažmentu (hlavne tú v Čechách, v Maďarsku atď-na Islande to prebehlo celkom kľudne). Ide o to že situácia zašla príliš ďaleko, ťahúň globálnej ekonomiky USA je pred ekonomickým krachom (morálne skrachoval pred dlhým časom), vlastne už je v krachu, ide o to kedy sa to prizná, dávam priznaniu tak max 6 mesiacov.
Keď USA padne tak to vyvolá reťazovú reakciu kolapsov a recesií, potom nastane to o čom sme písali, výbuch hnevu. Ide o to, že vďaka kolapsu ilúzií nekonečného rastu a hajzelských zákonov ľudia nebudú mať prakticky čo jesť a/či kde bývať.
Iste plán je že po obetovaní týchto figúrok, znova chcú párty, len či to príroda dovolí. Naznačujem to, že klíma sa mení (ktorým smerom to je diskutabilné) a bude tu prechodné obdobie medzi 2 stabilnými stavmi (extrémne výkyvy v počasí), čo značne sťaží usporiadanie ďalšej párty.

Takže čo nám ostáva, keď manažment štátu je tupý a nadutý, prečkať výbuch emócií (v tejto fáze nikto z rozzúreného davu aj tak nebude počúvať) a keď sa ľudia pýtajú "čo teraz" prezentovať svoj názor/alternatívu k usporiadaniu sveta, momentálne toto je najreálnejší scenár (aspoň podľa mňa).

274459

06.09.2012 10:26

Sauronovo oko

RE: Odposlechy

Oracle 95.?.?.?

Nič si z toho nerobte, vždy sa nájde naivka ktorý tvrdí, že ho to netýka. Pozrime sa na to:
-máme gumové zákony, ktoré sa dajú vykladať ako politický establishment želá, viď proces s pánom Stworom (nikto mi nech netvrdí, že to nebol monsterproces)
-za minulého režimu (podľa toho čo som počul), na každého existoval ŠTB-ácky spis ktoré boli zväčša tvorené zo správ donášačov, keď ste verejne povedali niečo škaredé o papalášoch či o systéme, mali ste vážny problém.

Nový sledovací systém vlastne urobil zbytočným donášačov, každý teraz bonzuje sám seba SMS-kami, telefonátmi, mailom či inými elektronickými kom. prostriedkami.
Toľko o slobode a demokracií. [bliji]

274464

06.09.2012 10:32

Putin na cestě k psychotronické válce

RE: Nové zbraně, které jsou ale už dost

Oracle 95.?.?.?

Nič si z 5p nerobte, on je dosť povrchný, prečíta niečo a detaily ignoruje, a potom sa bohorovne tvári, že vie všetko a keď prezentujete fakty a detajly, tak zmizne, ako to urobil v diskusií pod týmto článkom.

274465

06.09.2012 21:14

Putin na cestě k psychotronické válce

RE: Nové zbraně, které jsou ale už dost

Oracle 95.?.?.?

Ste naozaj povrchný a ešte k tomu aj lenivý rozmýšľať, čo dokazuje Váš posledný príspevok.
Ad E-CAT:
-Keby to nefungovala, dalo by sa na to zohnať patent? Asi ťažko, pretože pri patentovaní treba mať aspoň fungujúci model, ktorý sa dá rozobrať a preskúmať, okrem dokumentácie (to záleží od patentového práva danej krajiny čo ešte). Je na to patent a dá sa to dopátrať aj na americkom patentovom úrade.
-Chcel by som vidieť toho vola, ktorý prezradí svoje výrobné tajomstvo ešte pred začatím predaja svojho produktu. Iba ak nie ste to Vy, lebo Vy by ste to výrobné tajomstvo prezradili, že?
-Ja som uviedol chemické výpočty (čo zvládne každý chemický inžinier, ako ja)+zdroje odkiaľ som svoje informácie čerpal. Vy ste uviedli nejaké nejasné táraniny.
Ad HAARP:
-Je to projekt Amerického ministerstva obrany (financuje ju DARPA, US letectvo a US vojenské námorníctvo), takže nie je to civilný projekt a presné informácie ohľadom výkonu a funkcie sú vojenským tajomstvom (oficiálne zverejnené informácie nemusia byť pravdivé). Chcel by som toho vola vidieť z vnútra projektu, ktorý verejne publikuje presne detaily, lebo v prípade prezradenia čaká ho vojenský súd a následne poprava.
-Vodcovia ostatných krajín, nerobia nepodložené vyhlásenia na adresu HAARP, obzvlášť Ruska, lebo určite majú k dispozícií spravodajské informácie.

274495

06.09.2012 23:44

Putin na cestě k psychotronické válce

RE: Nové zbraně, které jsou ale už dost

Oracle 95.?.?.?

[chechtot]
... ale všetky fungujú. [vyplazený jazyk]

Iste Apple patentuje kde-čo, ale zväčša, sú to koncepty technických riešení. [cool]

274504

13.09.2012 19:28

Reorganizace Pacifiku

RE: Možná,že celý světový systém je nutné přebudovat na

Oracle 78.?.?.?

Tá deštrukcia a chaos čo bude prevádzať tú ekonomickú katastrofu nie je konečným cieľom ale nástrojom na nastolenie otvorenej globálnej svetovlády zločincov tzv NWO (nie že by zločinci nevládli svetom, ale momentálne potrebujú poskokov typu Nečas, Kalousek, Klaus, Bush, Obama, Netanyahu, Olbraightová atď).

Psychológia za týmto krokom je toto:
- necháme bankárov aby svojou chamtivosťou a hazardom spôsobili krízu a vytvorili dlhovú bublinu
-necháme politikov v žolde bankárov aby zaplatili cez EMS a rôzne záchranné balíčky, tento krok zabezpečí aby prakticky každý štát bol na hrane bankrotu
-necháme bublinu prasknúť (Amerika je horúcim kandidátom)
-následný chaos vyvolá strach oviec (tu sa prerátali)
-zavedieme NWO

Preto hovorím, že sa prerátali, lebo momentálne ovce sú nasr@ný (je na čo, bankári, politici, exekútorská mafia atď) ale momentálne strach zo straty živobytia je väčšia-užitočný idioti sú všade, ktorý slúžia ako hlasná trúba establishmentu momentálnej ideológie. Čo sa stane keď užitočný idioti prídu o ilúzie a ovce o strach, dôsledkom kolapsu ekonomiky USA, a to sa nastane a dôvody budú "Argentínske"?
Aj dôsledky budú "Argentínske" v lepšom prípade a v horšom prípade zas vypukne občianska vojna či revolúcia (to posledné sa odohrá v USA a Česku), v takejto situácií nahnať ovce do ohrady NWO je prakticky nemožné (priveľa faktorov v hre). Po takejto situácií nanajvýš dosadia lokálnych mini-Hitlerov, ale výsledok bude ohľadom NWO otázny.

274780

14.09.2012 18:59

O platnosti ucenia Adama Smitha a obmedzeniach vylucneho ekonomickeho myslenia

RE: Konec zlatého věku.

Oracle 91.?.?.?

>Dokud nebudou základní existenční potřeby "dvoumoudrých" -
>bezpečí, teplo,vzduch, voda a potrava - naplněny bez nutnosti
>tvorby nadhodnoty jejich vlastním úsilím a tedy
>nepotřebností směnné hodnoty zastoupené pro univerzalitu
>penězi, nelze očekávat vznik společenství neovládaného
>antagonismy a tedy všemi jejich průvodními jevy. Chamtivostí,
>závistí, sobectvím, neochotou i dalšími z mnoha lidských
>"ctností" počínaje a nenávistí až za hrob, konče. [naštvaný]

Ani netušíte akú pravdu ste napísali. Nemusíte ísť ďaleko do histórie aby ste zistili, že "panstvo" odieral pracujúcich ľudí, totiž dane ste museli zaplatiť aj vtedy, keď nič nevyrástlo a nič nepredalo. Dneska ešte pred tým než prišla výplata na účet, uč máte strhnuté dane, keď ste boli v minulosti robotník či farmár museli ste zaplatiť (fixné) dane bez rozdielu na to, či máte na to alebo nie (od čias starovekého Egypta až po 19. storočie).
Takže najprv sa odrel ľud a tak mal právo sa najesť.

Keď si niekto myslí, že tento staro-Egyptsko-Rímsky systém vznikol náhodou a bol náhodou zachovaný dodnes, je na veľkom omyle. Bolo to vyslovene zavedené aby ľudia boli ľahko ovládateľný (musíte drieť a nemáte čas rozmýšľať) a chudobný boli náplne do kanóny:
-v starom Egypte dostali podiel na koristi a pôdu
-detto v starom Ríme + občianstvo po 20 rokoch pokiaľ nebol občan (to bolo potom keď z národnej armády prešli na profesionálnu)
- v Británií kráľovské námorníctvo bol sociálny inštitút- napr: admirál Nelson tam ako 13 ročný dostal základné vzdelanie
- súčasná Americká armáda je tiež sociálny inštitút pre belochov, pre hispáncov a černochov je vezenie sociálnym zariadením

Dve poznámky:
- útočné armády novoveku dosť dlho zaobstarávali svoje jedlo zhabaním všetkého čo sa dalo (od staroveku až po Napoleonské vojny), to viedlo k banditizmu (nie že by Rímska armáda na vojnovej výprave bola lepšia, tá ale v mierových časoch pestovala a vyrábala všetko pre seba)
- v Británií počas Dickensových čias chudoba bola zločin, som len zvedaví kedy zavedie podobný zákon Kalouskovo-Nečasová vláda, s krásnym odôvodnením, a istý Vojta (a jeho ženský náprotivok) bude tento prístup obhajovať do roztrhania teľa

274835

16.09.2012 09:47

Pan Bumerang povstal v Benghází

RE: Vše je součást plánu

Oracle 95.?.?.?

Pred tým, že názov NWO tak sprofanoval, bola pascou na ovce aby mysleli, že tí "na hore" vymysleli niečo dobré aj pre "tých dole". Opak je pravdou, tí "na hore" kvôli ich náture narcistu a egoistu, vymyslia systém kde "oni" majú prakticky všetko a ostatný (my) prakticky nič.
Inými slovami spadli ste do najstaršej psychologickej pasce: klamlivý názov (ako mnohý obchodníci s derivátmi-kde názve bolo síce slovné spojenie "super bezpečný", ale bolo od bezpečia ďaleko). Nemajte mi to za zlé, viem že "aj majster tesár sa utne".

Čo sa týka zavedenia NWO, ten nasleduje jeden z najstarších scenárov:
-vytvor problém (kríza, ekonomický a politický kolaps, strach oviec o svoj život a o svoje živobytie)
-ponúkni riešenie (NWO aka Svetová vláda)

Tento plán má mnoho trhlín napr:
-Rusko a Čína (BRICS a ŠOS), tamojšie mocenské elity nechcú sa stať poskokmi západu (alebo sa chcú osamostatniť), Putin síce nie je svätec, ale vie že by pripojením k snahám o NWO on a jeho spoločníci len stratili,
-ekonomický kolaps zbaví veľa ľudí živobytia (v tom sa prerátali), takže strach sa vyparí, ktorý blokoval prejavy hnevu (zle bude na tom 40-60 % ľudí) a dav naštvaný na papalášov neverí dobre vyzerajúcemu a oblečenému človeku ani nos medzi očami,
-druhá vec v Argentíne, popri protestoch a odháňaní prezidentov, ľudia-bývalí zamestnanci založili družstva a preberali skrachované podniky (a podnikali šikovne).
Takže ľudia nebudú ochotný prejsť do ohrady s názvom NWO aka Svetová vláda.

274918

16.09.2012 10:33

Sedmnáct mrtvých coby výstupní kontrola kvality alkoholu

RE: Mruvky

Oracle 95.?.?.?

>Jak jste se dostal k číslu 73-76%? Měl jsem za to, že
>celková daňová zátěž je v ČR okolo 50% +- něco málo.

Zabudli ste na DPH a infláciu (čo je skrytá daň za našu blbosť).

274922

16.09.2012 20:38

Pan Bumerang povstal v Benghází

RE: Vše je součást plánu

Oracle 95.?.?.?

Položili ste dosť otázok.
Prvá vec je, ja si viem predstaviť iný systém, háčik je v tom, že na to aby sa ľudia zobudili rozhýbali musí nastať kolaps a mnohý musia prísť o živobytie. Momentálne ľudia žijú svoj život ako bdelí sen indukované kde-čím, keď si myslia že niekto (štát, vláda) sa o nich postará, len tak medzi nami mýlia sa a to dosť škaredo. Inak povedané musia dostať zaucho na to aby vôbec zistili, že veci sú na tom zle. Mnohých to naštve a zlynčuje nejakého papaláša či "Róma", čo síce situáciu nevyrieši, ale pomáha to ventilovať frustráciu.
Tí čo nebudú lynčovať a robiť zbytočný cirkus (nájdu sa aj taký), budú sa pýtať čo ďalej? Mocný prídu s tým že treba viac centralizácie-ale to sa bude ignorovať-, tak sa odštartuje ekonomika zakladajúca sa na lokálnych zdrojoch a na družstevníckom podnikaní. Riadenie štátu sa prebuduje pomaly (a po odbočke keď ľudia budú volať po autorite), tak aby vyhovovalo zmeneným politcko-ekonomický podmienkam-to je ale práca tak na 20-30 rokov.
Druhá vec je, 2000 rokov kolapsov (ekonomických a politických), vždy mal jeden cieľ, aby to nakoniec dotiahli ku absolútnej kontrole (popri tomto procese bolo vy- a zneužívané všetky skupiny-najčastejšie "židia" ). Tento kolaps mal by byť tým posledným, čo by zaistilo svetovú vládu, ako to vidím, nevychádza im to.

274951

19.09.2012 21:41

Komu slouží chaos prezidentské volby

RE: Ale, ale

Oracle 95.?.?.?

> Nekopíruje ten Ježíšův kult sluneční kult? Tak nějak zcela?

Áno aj nie, základ Ježišovho kultu aka rímskokatolícke kresťanstvo tvorí slnečný kult, samozrejme sa na to nabalilo aj scholastika a strašenie mukami pekelnými (preto je tu to nie), proste všetko na to aby zotročilo myslenie a následne aj konanie ľudí (čo aj celkom dobre podarilo).
Pozor nesmieme to zamieňať s učením Ježiša, čo podľa Indických zdrojov bolo skôr judaizmus zmiešané s budhizmom ako to čo tvrdia cirkvi.

>
>Co si dokážete představit pod výrokem Historii píší
>vítězové?


Čo asi, klamanie a prekrucovanie faktov.

275099

24.09.2012 14:23

Dagestán: Sýrie přichází do Ruska

RE: Presne

Oracle 95.?.?.?

Nie nezaspal a mali by ste prestať piť metilák z mainstreamu, slepne sa z toho. [mrknutí jedním okem]
Čo sa týka Dagestánu, CIA chce destabilizovať Rusko (džihádisti sú v žolde CIA a Saudov-to je fakt). Rusi sa poučili z príkladu Čečenska a nedovolia to zopakovať, lebo:
-miestne obyvateľstvo je na ich strane, proste Rusi podávajú svoju verziu o Sýrií (čo je bližšie k objektívnej pravde než tá západná verzia), vedia čo by sa stalo keby džihádistická zberba sa dostala k moci,
-(predpokladám) okrem hraničných prechodov prechod je zakázaný (všetky vozidlá sú kontrolované), na narušiteľov hraníc najprv strieľajú potom ich vypytujú.

Čo sa týka Izraela, dokonca aj taký obmedzenec ako Netanyahu zistil, že Izrael bol odpísaný jeho "bratmi" žido-slobodomurármi z USA, lebo Sýrsky plán nevyšiel (a nezdá sa, že by to vychádzalo) a keď zaútočí na Irán, tak Sýria a Irán z Izraela urobí kebab (on utečie a príde o moc) a USA bude mať dôvod na to aby zatočil s Iránom (ale Netanyahu už svoju pozíciu nedostane späť).

V prípade hypotetických hladujúcich moslimov súhlasím s Vojtom.

275401

26.09.2012 07:57

Rusko ukázalo USAID dveře

RE: Z blahobytu a štěstí v USA vzrostla sebevražednost

Oracle 95.?.?.?

Dúfam, že ste to smerovali na globalistov a nie na nás.

275509

26.09.2012 23:07

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Snůška relativních blábolů

Oracle 95.?.?.?

>ta spočívá v tom, že existují tři možnosti:
>a) nejdříve bylo vědomí/informace, pak nosné médium
>b) nejdříve bylo nosné médium a pak vědomí/informace
>c) specifický limitní případ, kdy obojí vzniklo zároveň.
>


Vaša teória o fraktálnych systémoch je zaujímavá, len by som doplnil, že tieto systémy sa časom menia (aspoň čo sa týka nás).

Čo sa týka tej otázky, som za možnosť c.

275586

27.09.2012 16:01

Havel, Dubček, Gorbačov a sametová revoluce

RE: Lze snadno celou záležitost zjednodušit na

Oracle 95.?.?.?

Tak poviem ešte rozumnejší, na vyznaní-príslušnosti k cirkvi nezáleží, aj kresťan môže byť hajzel-stačí ako príklad "navrátenie majetku" českej katolíckej cirkvi?, či moslim a žid dobrák.

Ide o to, že v tých lóžach, tajných zoskupeniach a v ritierských rádoch nájdete tú istú sortu ľudí bez ohľadu na vyznanie, to je zločincov najväčšieho kalibru (razí sa heslo vrana k vrane sadá...).

Franta aký nenávisť voči židom, aký príklon k Arabom, čo Vám šibe zo sledovania Novy, čítania Ihneď a MF dnes?

My tu snažíme sa dopátrať pravdy a ako z tej šlamastiky von, a keď Vám to nepáči, tak choďte na Nezvedavec.org a plačte tam.

275656

27.09.2012 18:54

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

Oracle 95.?.?.?

Je tu jeden háčik (či skôr kotva), na čo "experti" typu 5p zabúdajú, dvojičky mali pôdorys koncentrických štvorcov, čo je veľmi stabilná vertikálna štruktúra, v podstate dve koncentrické rúry/stĺpy z ocele (nič nemení tomto na faktu, že sú to poskladané z oceľových rúr a traverz).

Teraz Vás milý čitateľ pýtam, skúšali ste už zatĺcť oceľovú/železnú rúru do zeme (fyzika je tá istá, len mierka je väčšia)?
Mierim tým tam, že železná/oceľová rúra vydrží toho dosť a keď ohrejete jej hornú tretinu na teplotu keď sa stáva plastickým alebo udriete trochu "vedľa" tak sa ohne.
Zväčšíme to na dvojičky a máme tu "problém", totiž oceľ ohriata nad svoju plastickosť sa ohýba a nie láme, nehovoriac o tom, že spodné poschodia sú prakticky neporušené (v podstate monolitický oceľový stĺp).
I keď poškodené časti stĺpov povolia a nechajú voľným pádom spadnúť poschodia nad nimi (to kladivo), poschodia pod nim ni sú relatívne neporušené (oceľový stĺp/rúra), tak by horné poschodia mali padať na bok a nemala by celá budova zosypať do svojho pôdorysu.

Evidenté je, že Vy nechápete fyziku a 5p by mal vrátiť svoj diplom z fyziky, hlavne kvôli podpore oficiálnej verzie ( a to sme len pri dvojičkách a budovu WTC 7 sme ani nespomenuli-do tej budovy nenarazil nič a fasáda bola mierne poškodená, asi spadla zo súcitu).

A keď začneme hrabať v tvrdení 5p, že prášková zmes Al a Ni reaguje exotermicky s vodíkom (s kyslíkom zas táto zmes horí krásne, ale to narážam teraz na diskusiu o E-CAT) tak mal by vrátiť aj svoje maturitné vysvedčenie. [velký smích]

275676

29.09.2012 01:00

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

Oracle 95.?.?.?

Dobre tak odpovedzte "pán expert" na niekoľko otázok:
-dokáže plameň z rozprášeného kerozínu ohriať oceľový stĺp s porušenou tepelnou izoláciou nad 650 Celzia, keď vieme že oceľ má veľkú tepelnú kapacitu (pre tých to je dodané množstvo energie na to aby daný objekt z daného materiál zvýšil o 1 stupeň)?
-dokáže zvyšok WTC 1/2 nabrať dostatočnú hybnosť za 2 sek. na strhnutie zbytku budovy, keď vieme že nižšie podlažia sú relatívne neporušené?
-existuje nejaký prirodzený dôvod aby podobne poškodené budovy (bolo ich zopár za posledných 10 rokov), aby zosypali do svojho pôdorysu?
-existuje nejaký pádny dôvod, aby WTC 7 zrútil do svojho pôdorysu kvôli ľahkému poškodeniu fasády (údajne zrútil kvôli otrasom pádu WTC 1 a 2, nepríjemná vec je že všetky budovy boli projektované na otrasy Richterovej škály 5/6 a na nárazy lietadiel)?
A čerešnička torte dokáže prežiť neporušene obyčajný papierový pas to inferno pri náraze lietadla do budovy, keď vieme že to bol pas pilota?

Na tieto otázky sú len záporné odpovede, a Vy pane 5p vráťte ten svoj diplom z fyziky s čím ste sa tak bohorovne chválili. [cool]

275766

29.09.2012 21:34

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

Oracle 95.?.?.?

Človek (vedec) nemôže byť emotívny keď fyzik otvorene obhajuje porušenie fyzikálnych zákonov (idete proste proti zdravému rozumu).

Ad1: Doplňujúca otázka k otázke jedna kde a akú veľkú časť oceľových stĺpov zohrial ten oheň, ktorý sa šíri skôr hore (čo je vidieť aj na videách odvysielaných v TV)?
Lebo podľa oficiálnej teórie (logicky z nej vyplýva) ten oheň musel rozohriať celý zvyšok budovy od miesta nárazu k základom, evidentné je, že sa to nestalo.
Ad 2: Chcete nám snáď tvrdiť, že plastická oceľ (kvôli tepla z požiaru)namiesto aby sa deformovala-ohla, rovno sa zlomí, a horné poschodia zvyšok budovy strhnú zo sebou prakticky naraz voľným pádom (oficiálne videá si vyhľadajte sami), a dokonca celé sa to zosype do svojho pôdorysu (keď tak potom sa ohne a horné poschodia sa zvalia nabok).
Ad 3: Čiastočne máte pravdu, lebo jediný prirodzený dôvod aby sa budova zosypala do svojho pôdorysu je RIADENÝ ODSTREL (neviem do akej miery je to prirodzené, ale je to v "šlabikároch statiky"-ako ste nazvali niečiu prácu)

Ad 4 a 5: Ako to môže byť irelevantné, keď budova zrúti do svojho pôdorysu s minimálne poškodenou fasádou, bez zjavného dôvodu, tak tam niečo nehraje (bu´d fyzikálne zákony nefungujú alebo niekto klame). A čo sa týka pasu, keď tam bolo tak horúco ako tvrdíte, tak ako mohol obyčajný papierový pas zostať takmer neporušený v troskách ktoré horeli nad 650 Celzia?

Čo sa týka tej "šlabikárskej práce", pozrel som na autorov, jeden docent z Brna (Inštitút stavebnej mechaniky), ostatní buď z Technickej univerzity Brno alebo majiteľ/spolupracovník vývojárskej firmy pre modelovacie programy na projektovanie a výpočet 3D konštrukcií (v akademických kruhoch dobré meno a status quo je životne dôležité)-takže konštanty nie sú "Bulharské".

Reakcia Al a Ni, Vy ste nešpecifikovali podmienky, či sa to ohrieva v kyslíkovom alebo vo vodíkovom prostredí v predchádzajúcom príspevku rozobral som rozdiel.

PS: Som chemik inžinier, učil som sa fyziku na strednej aj na vysokej škole-teóriu termodynamiky som zvládol, viem ako sa testujú oceľové nosníky, videl som kováča ako obrába železo, takže mňa nazývať laikom je hlúposť.

PS2: Akým právom sa mi tykáte nie ste ani môj (virtuálny) priateľ ani nadriadený, a ja som Vám to nedovolil. Takže odkiaľ beriete túto drzosť? [naštvaný]

275864

29.09.2012 21:37

Přímý útok na prezidenta

RE: Varovanie

Oracle 95.?.?.?

Iste, ľudia sa naštvú na KSČM, že ani atentát nedokážu zrealizovať, nie to ešte riadiť štát. [mrknutí jedním okem] [vyplazený jazyk]

275865

29.09.2012 22:04

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: krásná pohádka, která pohádkou zůstane

Oracle 95.?.?.?

No pokiaľ má niekto dôkazy o tom že to bola práca MOSSADu, tak o tom kvôli svojmu zdraviu buď mlčí, alebo je mŕtvy a keď chystá uverejniť, tak sa "odstráni".

275867

30.09.2012 11:36

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: tazko uveritelne

Oracle 95.?.?.?

>- z nasko pohladu je to ozaj jedno, ci Pakistan alebo Iran - ale
>z izraelskeho je v tom bytostny rozdiel

S tým súhlasím.

>- Iran ma presne taku istu ramadu ako mal Iraq - viedli 12 >rokov uplne vyrovnanu vojnu.

Pravda, ale bola to pravda pred 20 rokmi, teraz vďaka Ruskej a Čínskej podpore, teraz sú (a to typujem) na úrovni Turecka, možno vyššie.
>Okrem toho je jedno aku ma armadu - lebo
>ciel bude len zbombardovat celu infrastriukturu a nechat ten >stat vyhnit v problemoch.

S tým iránske vedenie ráta (v podstate to je plán globalistov), preto posilňuje ako o život svoju proti-leteckú obranu a kupuje rakety stredného doletu zem-zem/zem -voda, aby tam nikto nelietal ako sa mu zachce (hlavne americké lietadlové lode).

>- Rusko ma na tejto vojne vacsi zaujem ako USA - stupne cena
>ropy

Omyl, kto trochu pozná bezpečnostnú politiku Ruska potvrdí, že Rusi tradične vytvárajú bezpečnostné koridory okolo svojich hraníc a Irán je súčasťou toho koridoru (ostatne 40 rokov sme boli bezpečnostným koridorom Sovietskeho zväzu).

>- Cina je bytostne zavysla na exporte - nezacne si vojnu s >celym svetom - a reci v OSN ber len ako divadlo

Iste Čína nevyvolá vojnu, ale dokáže veľmi ľahko ukončiť a predísť vojny, a ukončiť globálnu hegemóniu USD (už pekný čas sa zbavuje dolárových "aktív" ). Jednoducho stopne predaje v USD a export do USA, do 3 týždňov/do 24 hodín (to záleží od situácie) v USA budú mať nedostatok tovarov (od lacných hodiniek až po iPhone-y), nahradiť takýto výpadok tovarov počas občianskych nepokojov a pád kúpnej sily USD spôsobí, že USA bude na kolenách a jediná možnosťou budú atómové balistické rakety namierené voči Číne (vzhľadom na to že proti-raketová obrana USA je prakticky nefunkčná tak je to samovražda).

275898

30.09.2012 15:47

Přímý útok na prezidenta

RE: jo jo

Oracle 95.?.?.?

Moja reč. [cool]

275909

30.09.2012 17:51

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

Oracle 95.?.?.?

Ako vidím získanie diplomu u Vás spôsobilo stratu kritického myslenia, čo je základ pre prácu vedca (je to konštatovanie nie urážka).

Základná otázka znie ako môžu spadnúť 2 prakticky identické budovy zosypať po nárazu 747-ky, keď vieme že boli projektované na to aby vydržali viacnásobný náraz 707-iek (cca 1,5 násobne menšia ako 747)? Jednoducho 20 000 (metrických ?)ton ocele nemôže kvôli 10 000 galónu leteckého paliva (cca 38 000 litrov) spadnúť-chcel by som vidieť toho idiota ktorý natankuje celých 243 120 l na vnútroštátny let-predražuje to náklady, a na to aby horenie bolo x tisíc stupňov musíte mať stlačenú zmes vzduchu a paliva, alebo rýchle prúde vzduch či rovno tekutý kyslík.

Cele jadro WTC 1/2 bolo obložených oceľovými plátmi, proste budova nemôže padať voľným pádom cestou najväčšieho odporu bez toho aby to nebol riadený odstrel. Čo sa týka betónu v základoch, ten bol premenený na prach jemnosťou púdra, pád celej budovy nedodá toľko energie na to. WTC 3 až 6 zostali stáť aj napriek tomu, že spadla na nich suť z WTC.

Pád budovy WTC 7 je jasným dôkazom, že budova bola odstrelená proste:
-po kancelárskych požiaroch oceľové budovy nepadajú-dôkazom sú požiare v posledných 40 rokoch (i keby ste to tam poliali 10 000 galónmi kerozínu)
-vrchol budovy zostal počas pádu zvislý

Je tu kopa nezrovnalostí ktoré hlásajú, že to bol podfuk na ľudí USA (napríklad toto video, postup úradov s oceľou z WTC (nezachovali ani kus na ďalšie vyšetrovanie a predali tomu kto ponúkal najmenej) a mohol by som pokračovať vo vymenovaní nezrovnalostí. Bližšie o tom tu.
Vy jednoducho obhajujete LOŽ.

Čo sa týka LENR
-na verejných demonštráciách mnoho šancí nemáte aby ste zakryli ohrievajúcu aparatúru pre zmes Ni-Al počas 18 hodín verejnej demonštrácie
-pochybujem že Boloňská univerzita urobila takú chybu aby nevšimol že zmes nie je kóšer (proste tam sa to najprv testovalo a nedementovali túto správu)
-dokonca aj švédsky skeptici potvrdili funkčnosť E-CATu minulí rok

Keď sa Vám to celé nezdá, tak ste pseudo-skeptik, politicky korektné označenie neveriaceho Tomáša.

275913

01.10.2012 15:34

Politická korektnost - fenomén dnešní doby

RE: na ceste ku novému svetovému poriadku psychopatickej oligarchie

Oracle 95.?.?.?

>aha a existence "národných štátov" nějak brání vzniku
>diktatury [překvapení]

Bárs by, skôr potrebujú odstrániť miestne "elity", síce sú v ich žolde, ale pokiaľ by ich chceli zbaviť moci, tak by začali klásť odpor. Takže celý ten kolaps ekonomiky je pokus o odstránenie nepotrebných prostredníkov( tích ktorí sú kúpený, ale sú nedôveryhodný alebo nie sú ideologicky indoktrinovaný).

275972

03.10.2012 21:51

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

Oracle 95.?.?.?

Gratulujem napísali ste takú veľkú hlúposť, že som mal rozmýšlať nad tým či na to odpovedať, ale rozoberieme to:

>Môže. 1000 litrov paliva má dostatočnú energiu na to, aby
>lokálne prehrialo ktorýkoľvek z použitých veľkých
>nosníkov. Voči výhrevnosti paliva je tepelná kapacita
>oceľových nosníkov nepatrná.

Poviem 2 veci:
-bol som nepresný, v tých lietadlách bolo dokopy 10000 galónov
- cca 2/3 tepla pri obyčajnom horení ide nazmar (vyfučí komínom, ide na ohrev reaktantov-to je problém až na vysoké pece všade od rôznych kotlov -aj tam je to max 50-60%-ná účinnosť využitia paliva-až po motory s vnútorným spaľovaním), takže zostala cca 1/3 na ohrev oceľe


>V čom spočíva práca karatistu, ktorý presekne X tehál ? Ak
>by tie tehly boli pevne zlepené mikrovrstvou lepu, tak by to
>nepresekol. Zanedbávaš dynamické účinky.

Znova 2 veci:
- zväčša tie tehly sú oddelené cca 5mm podpierkami aby mohol fungovať ten dynamický prenos síl
-tvrdiť že oceľ na stavby je rigídna a neohybná ako tehla, a namiesto aby ohla po ohriatí sa zlomí, to ste ma dostali [chechtot]


>Zatiaľ mimo rámec mojej debaty.

Je to v rámci debaty na na budovy WTC 3 až 6 spadli z približne rovnakej výšky poriadne kusy suti a predsa zostali stáť, WTC 7 zrútila z údajne kancelárskych požiarov a otrasu pádu dvojičiek.

>To závisí od konštrukcie a hromady podmienok.
>

Pokiaľ sa budova skonštruuje tak aby sa chovala pri kancelárskom požiari ako vysoká pec či krematórium a použije sa nevhodná oceľ tak, možno, žiaľ pre vašu teóriu sú smrteľné aspoň 3 veci:
- budovy sa konštruujú tak aby sa požiar nemohol dosiahnuť kritické teploty
-aj pri najhorších požiaroch zostanú neohorené zbytky (aj bez hasenia) ako papier, plastové výrobky atď.
-oceľ je zväčša kvalitný, ergo neťaví sa pri 200 C, ani pri 500 C ale pri oveľa viac, a pri 650 sa nanajvýš dochádza k deformácií (ohnutiu ocele)

>Používam svoj rozum a nie cudzí.
>

Evidentné je že nepoužívate, len vychádzate z toho čo v "telke" povedali (tá ale málokedy hovorí celú pravdu, a niekedy klame), bez toho aby ste to spochybnili.

No a teraz my vysvetlite prečo sa vršok neohol a spadol na bok, ale rovno vyrazil cestou najväčšieho odporu?

>Nemal by som najmenší problém toto zariadiť. Ni+Al ...

Len 3 veci:
-na to aby vôbec niečo reagovalo treba dodať aktivačnú energiu
-na to aby sa to reagovalo 18 hodín treba riadne množstvo reaktantov
-zliatina Ga-Al sa vo vode rozpúšťa, reakcia je exotermická a dokonca výbušná (v prítomnosti kyslíka, žiaľ je obmedzená objemom reaktantov


>Potvrdiť funkčnosť je príliš široký pojem. .....

Znova 3 veci:
-rovno by sme mohli spochybniť všetky osobnosti pracujúcich na vysokých školách
-potvrdili to mnohý, že to funguje tak ako to Rossi tvrdí
-prečo si to nevyhľadáte, mudrovať každý vie ?! [mrknutí jedním okem]

276363

04.10.2012 17:38

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

Oracle 95.?.?.?

Hare Krishna, pretože tými opakujúcimi mantarmi robíte žart z praktikov.

>Palivo: Namiesto toho, aby si dal do pomeru výhrevnosť a merné..

5000 galónov rozprášeného leteckého paliva má výhrevnosť X, 2/3 tohoto tepla po zapálení ide na ohrev reaktantov a na ohrev spalín. Otázka znie, či to postačí na ohrev časti oceľových nosníkov (predpokladajme že oceľové nosníky nemajú žiaruvzdornú ochranu) ktoré majú tepelnú kapacitu Y a hmotnosť Z na teplotu 650 C a či takejto teplote sa láme oceľ?

>Karatista: Pletieš oceľ so stavivami. Tvoj posmech naznačuje
>úmysel.

Vy ste prišli s príkladom karatistu, a ako sa lámu tehly, na to aby sa oceľ lámal ako tehla musí logicky mať podobné vlastnosti ako tehla, čo je možné len v 2 prípadoch:
-nekvalitná lámavá oceľ (nevyhovujúca žiadnym štandardom) je vystavený silám nad bod studeného tečenia ( oceľ či hociktorý kov sa začne správať ako kvapalina bez toho aby sa zohrial len dôsledkom toho, že je naňho vyvíjaný tlak) na zlomok sekundy-evidentne nie náš prípad
-oceľ je priamo vystavený tekutým plynom ako dusík, kyslík, hélium atď-evidentne tiež nie náš prípad, lebo tam horelo

>Oceľ: Písal som o 600C, načo mi podsúvaš 200C, podobne
>nízke teploty som nikdy neuviedol. Len zdržuješ.

Vy ste spomínali, že kancelárske ohne spôsobujú pád oceľových konštrukcií, ale plamene kancelárskych ohní bežne dosahujú 200 až 500 stupňov C. Takže kto tu zdržuje?

>Evidentne nepoužívam rozum...telka: Urážka...veštenie

Vaše postoje naznačujú niečo úplne iné, ako tvrdíte.

>Vršok: Ohol sa, minimálne jeden. Je to vidieť pri páde na
>videu. Ale keby aj nie. Cesta "najväčšieho odporu" je tebou
>opakovane podsunutý fyzikálny nezmysel.

Vzduch pre pohybujúci sa tuhé teleso kladie vždy menší odpor ako kvapalina, alebo tuhé teleso ktorá ju podpiera v homogénnom gravitačnom poli. Takže stále ste mi neodpovedali na otázku, prečo ten vršok nespadol nabok, ale vydal sa kolmo nabok kde je mu kladený najväčší odpor ( a budova sa zosypala do svojich základov)?

>Na 18 hodín pri teste netreba "značné" množstvo reaktantov.
>Si chemik, uveď koľko, už beztak dosť fauluješ.

Minule ste sem ťahali výrobu pary, mal som na mysli toto, ale je to minimálne 1 kilogram, čo je rádovo viac než sa zmestí do toho prístroja čo sa verejne prezentovalo.

>Sú zliatiny, kde dodatočný kyslík netreba..

2 veci:
-Vy ste spomínali reakciu Al a vody, keď na to aby Al a voda reagovala potrebujete kvôli ochrannej vrstve oxidu mať vysoké teploty, gálium v zliatine alebo hydroxid sodný vo vode
-zdanie klame

> Nie je ti to už podozrivé?

Radšej nekomentujem cudziu lenivosť a neochotu.

>Radšej ohlupuješ národ, len aby ti bolo super.


No na ohlupovanie národa sú tam masmédiá, politici a školy, lebo hlúposť, vzdelanie a diplom nie sú tie isté veci-viď kauzy kúpených diplomov, alebo prípady vzdelaných trpákov...

Automaticky kráceno

276490

04.10.2012 23:47

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

Oracle 95.?.?.?

Žiaľ máte pravdu, i tak som reagoval na jeho hlúposti viac než je zdravé, v jeho prípade aj raz je veľa.

Preto ho presúvam do kategórie hlupák s diplomom a viac na jeho hlúposti nereagujem (aspoň sa o to pokúsim).


Takže WTC 1,2 a 7 boli strhnuté riadenou demolíciou ten kto tvrdí opak je buď arogantný hlupák (s diplomom) alebo klamár.

Zaprisahám že podľa mňa 5p nevie čo hovorí.

276514

05.10.2012 11:19

Statistiky: Ženy často zneužívají domácí násilí v boji o děti

RE: Hmm, tak to je, ale jak to změnit?

Oracle 95.?.?.?

S prepáčením, dotyčný sa nezbláznil, skôr prichádza k rozumu (hoci asi prepadol na druhú stranu). Človek proste nie je vybavený na to aby prijímal veľké množstvo živočíšnych bielkovín, hlavne vo forme červeného mäsa, tomu nasvedčuje náš chrup, hlavne dlhé črevá (proste na trávenie mäsa nepotrebujete dlhé črevá) a problémy s kyselinou močovou.
Druhá vec je, veľkochov živočíchov (hlavne na amerických "farmách" ) vyžaduje enormné zdroje a je to týranie zvierat.
Tretia vec, veľké monokultúry sú energeticky a zdrojovo náročné (chemikálie sú vyrobené z ropy). Na to ostatne začiatkom 90. rokov prišla i Kuba, protiopatrením bolo to že aj mešťania začali farmárčiť a na vidieku začali vytvárať "ovocné lesy" (rôzne orechové a ovocné stromy pokope- tieto "lesy" potrebujú minimálnu údržbu-prečisiť nejaký chodník, pozbierať úrodu atď), proste tam farmárči permakultúrne-Moudrostrak by sa na to mohol podívať, keď tvrdí že to nefunguje.

276543

05.10.2012 12:46

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

Oracle 95.?.?.?

Je dosť smutné že nepoužívate mozog na rozmýšľanie, je to pochopiteľné, je to náročné a v tejto dobe to nikto nežiada od vysokoškolsky vzdelaných ľudí. (Nepodchytený preklep sa môže stať prakticky každému.)

Druhá vec je, na to aby budovy WTC zrútili z dynamického prenosu síl, logicky z toho vyplýva že oceľ musí mať podobné mechanické vlastnosti ako tehla z Vášho príkladu karatisti. Oceľ má také vlastnosti len pri extrémnom chlade alebo pre stavbu nevhodných druhoch, keď sa Vám tento fakt nepáči, choďte sťažovať na lampáreň.

Tretia vec je: do kancelárskych potrieb sa bežne pridávajú aditíva na brzdenie horenia (rôzne deriváty s halogenidmi) alebo plnivá s protipožiarnymi účinkami (napr. uhličitany), takže robí sa všetko preto aby vybavenie bolo minimálne horľavé. Mimochodom koľko organických látok sa nachádza v kancelárií s veľmi vysokou teplotou horenia vo veľkom množstve?

Štvrtá vec je: výškové budovy sa projektujú tak, aby nenastal komínový efekt (zamedzuje sa prístup vzduchu), čo zvyšuje teplotu horenia(sú na to protipožiarne predpisy).

Piata vec je: keď oheň predsa dosiahne kritických teplôt, oceľová konštrukcia sa deformuje, ale len na tých miestach kde bol žiar intenzívny. Ostatne budovy sa projektujú tak, aby sa nosné časti nepoškodili, alebo pri vážnom poškodení aj nosných častí budova zostala stáť dosť dlho na to aby sa mohli evakuovať aj ostatné budovy a to je prípad nielen WTC ale aj starších budov ako boli dvojičky.

Šiesta vec je: koľko tepla vznika pri požiaru je druhoradé a ide hlavne o to koľko tepla sa rozptýli, pri pri požiaroch v uzavretých priestoroch žiar môže byť obrovská (ohne v tuneloch sú neobyčajne nebezpečné na štruktúru tunela), kým v otvorených priestoroch sa teplo rozptýli.

Siedma vec je: veľká čast tepla sa spotrebuje na propagáciu horenia (ohrev reaktantov) či na ohrev spalín.

Ôsma vec je: železobetónové budovy sú náchylné k poškodeniu ohňom, hlavne betón znáša zle styk s ohňom a obecne rýchle striedanie teplôt (drobí sa), ale lokalizovaný požiar málokedy poškodí celú budovu (požiare v bytovkách sú toho dôkazom). Bombový útok či výbuch je zas iná problematika.

Naozaj neviete čo rozprávate, ste totálne odtrhnutý od reality a to je prosím fakt, hoci máte fyzikálne vzdelanie. Toto je skutočná tragédia doby.

276551

06.10.2012 21:00

Duka si ulomil kus svatého Václava – co bude na řadě příště?

RE: Psychopati

Oracle 178.?.?.?

Myslím si že to pochopí aj náboženský pomätenec:
Vložený obrázek
Keby obraz nevošiel.

276654

12.10.2012 16:19

Morální degenerace Ameriky

RE: Jak

Oracle 95.?.?.?

Vy nijako, hocičo poviete, budú Vás mať v tejto situácii za blázna alebo "konšpiračného teoretika". Otázka je čo bude o pol roka?

Mierim tam, na to aby prestala zaberať propaganda ovčiakov treba aby väčšina ovčanov narazil na realitu a taký náraz sa na nás chystá.
Totiž USD je pred kolapsom, americká vláda má nesplatiteľný dlh (verejný dlh+medicare+madicade v roku 2008 bolo okolo 50-60 biliónov a má aktíva len 20 %), prkaticky nič sa v USA nevyrába (tých pár automobiliek a výrobcov zbraní situáciu nezachráni), priemerný vek farmárov je 60 rokov (ich potravinová sebestačnosť je tatam, tak ako u nás), inflácia rátané metodikou z 80. rokov je okolo 8 %, nezamestnanosť rátané metodikou z 80. rokov je takmer 25%, potreba potravinových lístkov je tiež 25%.

Takže príde QE 3 a od toho cca do 6 mesiacov skolabuje USA, nepokoje vypunú na celom svete a vtedy budeme mať šancuna to aby ovčania uverili nám.

277005

12.10.2012 18:19

Morální degenerace Ameriky

RE: Jak

Oracle 95.?.?.?

Vláda USA prakticky nemá príjmy, stačí ku kolapsu len to, aby štátny zamestnanci nedostali plat, následné pozdvyženie pošle do kytiek celé hospodárstvo cez následný dominový efekt:
- nie sú na platy štátnych zamestnancov
-> veritelia nadobudnú pocit, že US vláda nedokáže pristaviť k ostatným závezkom (mimochodom každý kto ma všetky 5 pohromade a číta "alternatíne" médiá to vie, rátam sem aj Číňanov a Rusov)
-> hromadne sa začnú zbavovať dolárových "aktív"
->Čína vyhlási že platby za USD neprijíma ( s tými čo majú s ním podpísanú dohodu o vyrovnaní sa vo vlastných menách, majú napoli vyhraté)
-> hodnota USD bude padať voľným pádom, hodnota Yuanu a mien s ktorým má Čína dohodu vystrelí do stratosféry (teraz len stačí aby Čína a Rusko oznámia, že svoje meny podložia zlatom alebo vytvoria rezervnú menu podloženú zlatom a majú vyhraté)
-> panika na burzách a všade inde, ľudia začnú rabovať a revoltovať
-> ostatné už netreba rozoberať, je to už téma na horor.

Alebo stačí keď sa zrúti systém kreditiek, či niektoré z týchtto dôvodov v tomto článku.

277015

12.10.2012 23:42

Morální degenerace Ameriky

RE: Jak

Oracle 95.?.?.?

Bárs by to bolo strašenie. [zahanbení]

Ono len som dal do kopy fakty a potom som urobil predpoveď (čo viac menej súhlasí s ostatnými zdrojmi).
Čo sa týka GP oni dali do pohybu veci väčšie ako sú oni sami s tým, že dovolili vytvoriť FED a dovolili USD odpútať od zlata a stať sa menou ("fiat money" ).
A teraz snažia veci zastaviť, to čo dali do pohybu, žiaľ charakter týchto vecí je takých, že veci sa dajú zdržať, (a tým to zhoršiť), ale nie zastaviť (GP to vie a "manažment" je zas žiaľ obmedzený svojim vlastným nazeraním na svet). ESM a QE narobí viac väčších problémov než vyrieši a GP nemá priami kontakt s "manažmentom" (v mojom ponímaní) a tým pádom nemôže im priamo klepnúť na prsty za ich chamtivosť a nadutosť. Ja narozdiel od Vás nerobím ilúzie o morálke "manažmentu".
USD a € stoja na dôvere "plebsu", že majú nejakú hodnotu alebo dá sa získať za to hodnota. Čo sa stane keď dôvera vo finančný systém zmizne ako dôsledok QE? Nuž najprv runy na banky a potom USD, € a ostatné meny v očiach "plebsu" sa stanú len kúsky kovu a potlačeného farebného papierika, a ESM je vlastne presun bohatstva "plebsu" k bankárom cez štátny aparát, to tiež nepridá k schladeniu hláv "plebsu".

Čína, India a Rusko investuje nemalé peniaze do vnútorného trhu (kúpyschopnosť obyvateľstva, infraštruktúra a domáca výroba) a do sociálnych programov nemalé čiastky, nuž a "Západ" robí presný opak. Qui bono?

Iste niektorý zareagujú panikou a pokusom o revolúciu, a viem že nie je to riešenie, ale to je len varovné zaucho, v porovnaní čo môže prísť, keď neposlúchneme toto varovanie a pre niektorých zas inšpirácia na vytvorenie spravodlivého systému.

Čo sa týka zlata a striebra: fyzické zlato a striebro bol v pomerne neistých časoch uchovávateľom hodnôt, ale pri kolapsoch ekonomík hodnotou sa stanú pitná voda, jedlo, energetické nosiče, vedomosti ako prežiť či niečo vypestovať a poprípade aj zbraň s muníciou skutočnými hodnotami.

277032

13.10.2012 21:47

Morální degenerace Ameriky

RE: Jak

Oracle 95.?.?.?

Pár politrukov teraz určite vytočím, bude ich zopár, ale mne to nevadí.

V jednej veci sa určite mýlite, a to v tom že neexistovala alternatíva, ona existovala (a v kde tade sa začína oživovať buď celé alebo jej časti).
Mám na mysli ekonomický systém Sovietskeho Zväzu za Stalina, čo zaviedol Stalin. Netreba ho zatracovať, za cca 30 rokov zo zeme zdevastovanou 2 svetovými vojnami a jednou obzvlášť krvavou revolúciou, kde 85% ľudí bolo negramotným roľníkom urobil priemyselnú zem konkurujúca USA vo všetkom od poľnohospodárstva až po atómovú vedu, a poznámka pod čiarou zvýšil počet obyvateľov o pekných pár miliónov. (Ukrajinský hladomor bol v réžií Trockého a jeho pochlebovačov.)

Že Chruščov rozbil Stalinov systém, je druhá vec, a my sme prevzali sovietsky systém bez rozmýšľania je tretia, a že naše firmy "naši" súdruhovia úmyselne zničili je štvrtá.
Takže základy:
-obchod so zahraničím len cez štát
-krytá mena
-okrem štátnych podnikov (zväčša energetika, dobývanie surovín a transport) boli aj nezávislé výrobné družstvá, malí podnikatelia a živnostníci
-základ poľnohospodárstva tvorili kolchozy (občina na steroidoch)
-ľudia mohli vlastniť cca 1 ha pôdy, pre súkromné účely

277074

13.10.2012 23:15

Proč je kysličník titaničitý v naší potravě?

RE: A už je to tady zase?!

Oracle 95.?.?.?

Každý sa odsťahuje do mesta, kto bude pestovať potraviny?
Použijete priveľa antibiotík, rezistentné kmene začnú kosiť čo sa môže stáť v západných nemocniciach (taká rezistentná mäsožravá baktéria zabíja neskutočne rýchlo).
Použijete umelé pesticídy, zničíte prirodzených nepriateľov škodcov (ani prirodzený BT toxín nie je výhra) a necháte vzniknúť generáciám odolných škodcov, použijete priveľa umelých hnojív zničíte pôdu a vodné ekosystémy.
Problém tak nepredstavuje ani to tradičný životný štýl, problém predstavuje chudoba a to že malý roľníci používajú nesprávne metódy.

Zájdite na Kubu, nech sú Castrovci akýkoľvek, priemerný Kubánec nehladuje (síce prijíma menej živočíšnych produktov ako odporúča WHO, ale ich zdravotný stav je lepší), prakticky každá nevyužitá mestská pôda bola premenená na záhradku, používajú rastlinné pesticídy, vysádzali permakultúrne farmy, cukrovary mimo sezónu fungujú ako elektrárne a majú nadbytok lekárov.
Viac v dokumentárnom filme SÍLA VZÁJEMNÉ SPOLUPRÁCE - jak Kuba přežila ropný zlom.

277077

14.10.2012 16:37

Morální degenerace Ameriky

RE: Jak

Oracle 95.?.?.?

2 UDO:
Iste Stalin urobil pár chýb (len ten nerobí chyby, kto nerobí nič) a bolo v jeho mene a v mene komunizmu spáchaných zopár zverstiev (zvieratám a milovníkom zvierat sa týmto ospravedlňujem), v čom ale v takomto ohľade líši od Ježiša, Mohameda, Alláha či Boha (v ich menách bolo spáchaných tiež pekných pár zverstiev ako križiacke výpravy, potlačenie husitov a katolícka rekolonizácia Čiech, Bartolomejská noc, "kolonizácia" oboch Amerík, vraždenie Sýrskych kresťanov teroristami-pardon povstalcami atď), alebo od šírenia slobody, humanizmu a demokracie Americkými vojakmi a bombardérmi.
Podľa mňa urobil aspoň 3 chyby:
-neskoro povolil pravoslávnu cirkev (bol veriaci a veľa vecí pochopil ohľadom biblie, tak asi chcel cirkev zbaviť od pre ľudí nežiaducich vplyvov a trochu to prestreli- mŕtvy duchovný neboli jeho práca skôr to bola práca "revolucionárov" )
-neurobil dostatočne krátky proces s Trockým a trockistami (Trockyj napísal, že Sovietsky Zväz a jeho výrobná kapacita musí byť rozbitý aby komunizmus zvíťazil-myslím si že niet čo dodať)
-nezatočil dostatočne silno s karieristami a zradcami pred a po 2. svetovej vojne.

2 Aristokrat:
Ja som napísal, kľúčové odvetvia musia byť národné či štátne, ako dobývanie surovín, transport, energetika a rôzne infraštruktúry , keď sú súkromné tak dopadne to zle (kvalita služieb klesne, infraštruktúra schátra ale ceny vyletia do stratosféry ako to stalo v Anglicku, v Grécku, v mnohých štátoch Latinskej Ameriky a v USA).
Prečo to dopadlo tak u nás ako dopadlo vidím tu 3 hlavné príčiny:
- blokáda zo západu ( "nekonvertibilná" mena, nedalo sa kúpiť najmodernejšia technológia)
- diletantstvo vedúcich (aby ste získali vedúcu pozíciu museli ste byť členom strany či byť príslušníkom elity= k moci sa dostal kdejaký blb) a zrada papalášov
- málo prostriedkov išlo do vývoja

277113

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,02 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,40 Kč
Kanadský dolar
16,91 Kč
Australský dolar
16,19 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,05 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,14 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 714,14 Kč
1 unce stříbra
510,34 Kč
Bitcoin
424 563,87 Kč

Poslední aktualizace: 24.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 719 349