Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Oracle

Nalezeno 1417 příspěveků, 380 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

10.03.2013 10:41

Potravinářská lobby chce prosadit mléko slazené aspartamem

RE: Aspartam

Oracle 178.?.?.?

Problematika rozkladu aspartámu je oveľa väčšia ako vyplýva z jeho zloženia.
Totiž aspartám sa síce rozkladá nad 30 st. Celzia v mokrom prostredí, ale závisí od pH okolitého ako, v okolo neutrálneho pH, pokiaľ si dobre pamätám, rozkladá sa na svoje zložky, v kyslom prostredí (žalúdok a občas aj ústa) rozkladá sa na koktejl obsahujúce metanol a aj nitrozozlúčeniny, ktoré sú obzvlášť jedovaté a aj rakovinotvorné.

Druhá vec je, keď príjmete denne dostatočné množstvo aspartámu zo žuvačiek a limonádach bez cukru, tak môžete sa priotráviť s metanolom. Mám na mysli ľahké otravy, ktoré sa nediagnostikujú a majú symptómy ako závrať, bolesti hlavy, sucho v ústach zhoršenie zraku atď.

286128

15.03.2013 13:16

Papež Washingtonu?

Predsa máme čierného pápeža.

Oracle 95.?.?.?

No nie to jeho koža čo je čierna, ale jeho duša. Teraz buduje imidž skromného človeka, ale je len otázka mesiacov či týždňov kedy ukáže svoju pravú tvár, tvár zločinca.

Myslím si, že v apríli začne ísť do tuhého, ľudia budú protestovať alebo rovno búriť (málo sa o tom hovorí, ale aj Taliansko a aj Francúzsko má vážne problémy okrem Španielska, Portugalska a Grécka) a keď ten zločinec nielen že nebude protestovať proti použitiu Eurogendfor-u proti demonštrantom alebo nezačne protestovať proti sociálnym nespravodlivostiam či nevyvedie nepovie niečo čo nie je ľuďom po vôli, tak ho možno z Ríma vyženú a to by bol lepší prípad.

Tak či onak súčasný a minulí pápež je zločincom, lebo podporovali alebo kryli zločincov a rozpad RK cirkvi po strate jej morálneho kreditu a prípadnej násilnej smrti pápeža či odsúdenia kvôli zločinom ktorý spáchal by bol neodvratný (a mnohými aj vítaný, ja osobne si myslím že náboženstvá a cirkvi prinášajú viac škody ako úžitku t.j. sú parazitmi).

286376

Nejde len o zdroje energií, čo ostatné zdroje suroviny, pitná voda, pôda, lesy atď, tie sú tiež potrebné a spotreba týchto zdrojov je obrovská.

286444

19.03.2013 08:26

Superstár

RE: Ale vždyť hvězdy koncertují

Oracle 178.?.?.?

Tú mladú "interpretku" neznášajú hlavne ľudia z mladej generácie tzv cieľová skupina.

286633

23.03.2013 12:23

Houžvičky

RE: Klaus

Oracle 178.?.?.?

Súhlasím čo ste napísali o Klausovi, myslím si, že po tom čo sa stal premiérom došlo mu, že ho zneužili, ale bol/je príliš ješitný na to aby to verejne priznal.

Čo sa týka globálneho otepľovania, tá existuje bezosporu aj v minulosti keď sa ohrievala planéta aj bez pričinenia človeka, a pri tom boli periódy ktoré boli boli chladnejšie ako predchádzajúce obdobia ono priemerné teploty skákali aj 10-15 stupňov počas ohrievacieho obdobia.

Čo je vyslovené klamstvo je, to že za celé môže človek a jeho oxid uhličitý. Človek môže za dezertizáciu, za úbytok lesov, za sajrajt čo je denne vypúšťané do vôd, za frakovanie, za narušenie vodného cyklu, za zmenu mikroklím atď ale nie za globálne otepľovanie.
Za globálne otepľovanie a ochladzovanie môže Slnko a jeho aktivita, sú na to grafy.

PS: Sopka pri jednej svojej erupcie dokáže vypustiť viac oxidu uhličitého ako ľudstvo vyprodukovalo počas celej svojej priemyselnej revolúcie (podľa niektorých odhadov).

286950

31.03.2013 17:10

Byl Stalin horší nebo lepší než Truman a Roosevelt?

RE: Po zlém katanu Stalinu

Oracle 84.?.?.?

No síce píšte pekne, ale štekáte na zlý strom. ide o to, že multi-kulti v podaní Stalina bola spolužitie kultúr, ktoré sa navzájom obohacovali a rástli, kým multi-kulti v podaní Frankfurtskej školy (ako to poznamenal anonym) je beztvará šedá masa otrokov a wiggerov.

Druhá vec je, základná myšlienka EU je dobrá ale jej inštitúcie sa stali samoúčelné a čo sa týka prevedenia, no aj tá má isté vážne nedostatky (deje sa opak toho čo deklarujú).

287402

31.03.2013 17:38

Byl Stalin horší nebo lepší než Truman a Roosevelt?

RE: Po zlém katanu Stalinu

Oracle 84.?.?.?

Dá, aspoň tak to vníma priemerný Rus, Gorbačov totiž predal svoju krajinu za babku, kým Stalin za cca 30 rokov nielen vybudoval jednu prosperujúcu krajinu ktorá mala a má prostriedky na špičkovú vedu, ale aj de facto vyhral jednu vojnu.

287405

31.03.2013 17:52

Byl Stalin horší nebo lepší než Truman a Roosevelt?

RE: Nemám rád podobné články

Oracle 84.?.?.?

Problém je, že Drážďany boli bombardované 3 dni v kuse a podľa niektorých aj s fosforovými bombami, Churchill vyhlásil že toho generála ktorý nechal bombardovať Nemecko by mohli súdiť za vojnové zločiny spolu s nacistami.

Z tohoto uhlu pohľadu priznanie či revidovanie počtu obetí bombardovania Drážďan neprichádza do úvahy, lebo by vyšlo to, že aj západný spojenci boli a sú masový vrahovia. Preto 25000 či 250000 je skutočne malé číslo.

Mimochodom stačí si spomenúť na Hirošimu a Nagasaki, zhodenie atómových bômb na tieto mestá tiež by sa mohli rátať na vojnové zločiny.

287407

>Mimochodem, všechny
>klinické studie jsou placeny farmaceutickými firmami. Je to
>tedy důvod nevěřit schváleným lékům?

Je, lebo sú to zväčša akciové spoločnosti a správna rada má len de facto jednu starosť, zaistiť akcionárom zisk a keďže nie každý má potrebný morálny štandard tak od falšovania výsledkov až po podplatenie úradníkov (priamo alebo nepriamo) sa dá očakávať všetko. Bližšie v knihe Nežiaduci účinok: smrť od autora John Virapen.

287449

06.04.2013 09:29

Konfiskace úspor v Kanadě?

RE: Podnikatelsky zamer

Oracle 95.?.?.?

Pán Ponkrác mýlite sa, rejdy exekútorov nebudú o 3-4 roky ale v priebehu 3-4 mesiacov.

287714

06.04.2013 16:49

Operace se zdařila, evropský pacient zemřel

RE: Vecne pravicujici Sichtarova

Oracle 95.?.?.?

Mou znova štekáte na zlý strom, odpovedzte mi na otázku:

Kto bude dovážať a vyvážať, keď oholili aj firemné účty a aj úspory obyčajných ľudí, nehovoriac o tom, že sa obmedzujú zahraničné finančné transakcie a obmedzujú hotovosti?

Že Cyperský papaláši a "naši" oligarchovia vyviedli peniaze za hranice to sa myslí samosebou.

Autorka článku má pravdu Cyprus de facto nielen zbankrotoval ale aj ekonomicky skolaboval, len to ešte nikto neoznámil. Že začne utekať aj kapitál z iných kútov EU lebo sa ľudia budú po práve obávať na to treba brať jed, že Brusel môže centrálne vydať nariadenie, že treba oholiť všetky vklady o 5, 10, 20 atď %. A že o 3-6 mesiacov od udalostí na Cypre skolabuje ekonomika prakticky celej Vami chválenej EU a dominovým efektom sa to začne šíriť do zbytku sveta na to treba tiež brať jed, lebo keď sa položí najprv Španielsko či Taliansko, je to tak jedno, Nemecko nemôže zachrániť tieto krajiny a následne celé EU.

287738

06.04.2013 20:42

Operace se zdařila, evropský pacient zemřel

RE: Vecne pravicujici Sichtarova

Oracle 95.?.?.?

Moje žily bárs netrhá, že obmedzujú vývoz peňazí pokiaľ je to regulované tak, ako hovoríte.

Moje žily trhá to, že oholili aj tých občanov, ktorý celí život pracovali a mali úspory nad 100 000€ v Cyperských bankách (boli tam aj bývalí utečenci, ktorí sa vrátili na staré kolená či britský dôchodcovia), ale aj účty veľkých, stredných a malých firiem. Keďže týmto firmám zobrali okolo 80% vkladu, tak tieto firmy zbankrotujú lebo nemôžu sa dostaviť k pohľadávkam, to znamená asi 50% cyperských ľudí sa dostane na ulicu. To mi trhá žily.

Takže preformulujem otázku a pýtam sa kto bude importovať a exportovať a pre koho?

V tomto jej dávam za pravdu, Cyprus de facto zbankrotoval a jej ekonomika skolabovala a podobný krok chystá aj bruselská úradnícka mašinéria (aspoň sa o tom šušká), to znamená že peniaze začali utekať mimo EU a tým pádom celý tento cirkus sa položí do 3-6 mesiacov.

287755

07.04.2013 09:32

Operace se zdařila, evropský pacient zemřel

RE: Vecne pravicujici Sichtarova

Oracle 95.?.?.?

Čo doteraz písala Šichtarova je mi úplne jedno a nesúhlasím ani s tým že niekto žije z úrokov, ale pochopte toto:

Tým že siahli na bankové účty firmám (z čoho budú tie firmy platiť svoje účty) a priemerne bohatým (to je tím čo mali tam svoje celoživotné úspory) hajzli z EU a z bánk zničili Cyperskú ekonomiku. Druhá vec je vyplašilo to kopu ľudí a aj firmy (nie kmotrov, tí svoje majetky vyviedli už dávno), že jednorázovo ich oholia o 80% ich majetku a preto celé EU môže sa položiť do 3-6 mesiacov kvôli Cypru (odliv kapitálu z bánk čo spôsobí ich insolventosť a následný bankrot).


Šichtarová nech si píše čo chce o Škandinávií, tam tie peniaze z vysokých daní sa dajú dopátrať na čo, kvôli čomu, koľko, kam ide a kto to tak zariadil, v našich končinách tie peniaze by skončili u kmotroch a nám by boli oči pre plač.

287777

07.04.2013 19:29

Operace se zdařila, evropský pacient zemřel

RE: Vecne pravicujici Sichtarova

Oracle 95.?.?.?

Rastie nedôvera v USD a €, tak ľudia kupujú zlato alebo inú menu napr. Čínsky Yuan čo mal prednedávnom rekordne vysoko oproti USD.

Ono keď sa teraz potopí € potopí sa neskôr aj USD, problém je, že USA môžu ešte viesť vojnu na odvrátenie pozornosti Američanov.

287795

09.04.2013 09:38

Co stojí za konfliktem USA-Severní Korea?

RE: Jen komedie?

Oracle 95.?.?.?

Tak podľa tejto logiky USA by nemala do ničoho kecať, lebo prakticky dováža všetko od ropy, plynu cez potraviny a víno až po čínsko-vietnamský šunt (ako v tom vtipe).

Jeho vývoz prakticky tvoria len USD a zbrane no a demokracia.

287866

10.04.2013 20:04

Světová finanční pyramida

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

Oracle 95.?.?.?

Milá Duanita nerátali ste jednou vecou, ono totiž tá banka od ktorého sa čerpá úver splácanie toho úveru eviduje ako vklad. Keby to urobila iná inštitúcia alebo fyzická osoba, bolo by to celé vyšetrované ako podvod, ale keďže sú to banky, celé toto podvodné chovanie akosi sa prehliada.

287972

10.04.2013 20:14

Co stojí za konfliktem USA-Severní Korea?

RE: Jen komedie?

Oracle 95.?.?.?

Dovoľujem si použiť hyperbolu vo svojich príspevkoch a viem že nie sú to len "doláre, zbrane a demokracia" (minulí rok stúpla vnútorná ťažba ropy na území USA kvôli jej vysokej cene na svetových trhoch) , nič ale to nemení na fakte že USA má jednak obrovský zahraničný dlh a negatívnu bilanciu v medzinárodnom obchode, čo je pre ekonomiku každej krajiny smrteľná (bude to smrteľná aj pre USA, ale všetkého do času).

287973

12.04.2013 13:04

Světová finanční pyramida

RE: Lichva, Írán i Bible...

Oracle 95.?.?.?

Zas sa mýlite, Fabián nemusí vracať žiadne strieborné mince, stačí keď dá zmenku a je to.

Práve že časové viazanie úroku je kameň úrazu, lebo v konečnom dôsledku sa nastáva presun bohatstva komunity/spoločenstva/národa k emitérovi dlhu, pri 1-2% za 50-100 rokov, pri vyššom úročení rýchlejšie dobrým príkladom je Japonsko či USA.

Preto je to zakázané v Islamu (že sa odvoláva na Alláha je druhoradá vec- Mohamed vedel čo robí).

Na chod ekonomiky by bol systém JAK, čo sa používa v družstevných bakách severských krajín, tam sa berie úrok 1,7-2% z celej zapožičanej sumy (ešte raz opakujem o toľko treba vrátiť viac peňazí) na prevádzkové náklady.
Keby v tej banke pracovali profesionáli a nie dobrovoľníci tak, by prevádzkové náklady vyššie.

288051

12.04.2013 19:20

Komu patří voda?

RE: BLBOST NA ENTOU

Oracle 95.?.?.?

Ale no tak, nikdy ste nepočuli o "kmotrovskej mafií" alebo zrastení organizovaného zločinu a politiky v ČR či o lobingu (kultúrny/jemnejší výraz pre podplácanie).

Prosím Vás čo potom bráni parlamentu aby prijal taký pre priemerného občana taký zákon, že Vám zostane rozum stáť? Nič.

To že sa zákony robia na mieru pre určité skupiny alebo firmy, je pomaly verejné tajomstvo nielen v post-komunistických krajinách (komunizmus nikde nebol) ale aj na západe.

288055

17.04.2013 08:13

V Německu troubí do boje proti Euru

RE: Nerozumiem

Oracle 84.?.?.?

Odkedy je € to isté ako EU?
Bolo predsa od spočiatku jasné že daňové raje a krajiny Španielsko, Portugalsko, Taliansko a Grécko nemajú čo hľadať v eurozóne, že niektorí žiadajú navrátenie národných mien či vytvorenie lokálnych menových únií je logické. Ja osobne si myslím, že Eurozóna rozpadne,

288227

17.04.2013 19:03

V Německu troubí do boje proti Euru

RE: Padne-li Zlé EU, dopadne na EUropu Hodná válka

Oracle 84.?.?.?

Prosím Vás Mou Vy ste povedali A dub B.

EU je dobrá myšlienka žiaľ kvôli jej realizácií dub má pravdu, najlepšie by bolo keby potentáti prebrali švajčiarsky systém, tak by sme aj boli na tom lepšie ako sme.

Čo sa týka €, spoločná mena je silný integračný faktor vidieť to na integrácií Nemecka na konci 19. na začiatku 20. kvôli podobným politickým a ekonomickým štruktúram to bolo aj úspešným projektom. Žiaľ Európa je ekonomicky a politicky nesúrodá, preto € a možno EU nakoniec rozpadne.

Čo sa týka dotácií, riešiť štrukturálny problém pridávaním financií je ako prenášať (tekutú) vodu v site, nehovoriac o tom že to ničí niektoré miestne ekonomiky a ničí obživu ľudí napr. Grécky priemysel nedokázal konkurovať kvôli lacnejšiemu nemeckému dovozu či naše poľnohospodárstvo zaniká kvôli dovozu lacných dotovaných španielskeho a francúzskeho dovozu a nielen kvôli poľskému dovozu.

288269

18.04.2013 12:30

V Německu troubí do boje proti Euru

RE: Padne-li Zlé EU, dopadne na EUropu Hodná válka

Oracle 84.?.?.?

Ono musia to nechať, jednak sú priposraný čo urobí im vrchnosť a jednak musia sa naháňať za peniazmi (je to dosť vyčerpávajúca vec) a nemajú dôvod nedôverovať sr@čkometom, preto sme kolektívne tam kde sme.

Na druhú stranu musím povedať, že keď padnú na hubu naštvú sa ukážu to vrchnosti, etabluje sa nová elita a show ide ďalej. Čo sa ale stane keď podobná vec sa zopakuje nie po 42 rokov (cca tak dlho u nás vládla KSČ a zabudli sme ako zle bolo pred a počas 2. svetovej vojny), ale počas 42 rokov viackrát sa zopakuje "pád na hubu"?

Tak ľudia prestanú byť ovce a spoliehať sa na vrchnosť, hlavne kvôli tomu že budú chcieť prežiť.

288343

19.04.2013 15:28

V Německu troubí do boje proti Euru

RE: Padne-li Zlé EU, dopadne na EUropu Hodná válka

Oracle 84.?.?.?

Neviem prečo beriete faktickú kritiku súčasného EU ako útok na Vašu vieru?

288411

20.04.2013 21:38

V Německu troubí do boje proti Euru

RE: Padne-li Zlé EU, dopadne na EUropu Hodná válka

Oracle 84.?.?.?

Mňa zas unavuje čítať tie Vaše príspevky, kde vervou hodného pre náboženského fanatika obhajujete súčasné smerovanie EU.

K veci (parafrázujúc staré Ruské príslovie) Brusel/Berlín je ďaleko a nevidím dôvod aby sa všetko riešilo a schvaľovalo Bruselom, preto som písal o Švajčiarskom systéme, kde sa rozhoduje o všetkom tam kde to má zmysel.

Mimochodom systém podobný švajčiarskemu mal v pláne zaviesť aj Stalin v 1936-37 roku(najdemokratickejší svojho času), bohužiaľ karieristi ako pologramotný Chruščov obávajúci sa o svoje soličky začali strieľať tých schopnejších (potvrdzujú to aj dokumenty a žiadosti). V tomto ústave boli zakotvené aj také veci, ktoré by aj dnešné ústavy by zniesli napr. odvolateľnosť papalášov, zodpovednosť papalášov atď.

Čo sa týka Franku, ten je si musia devalvovať lebo jednak každý to kupuje a jednak k nim prúdi obrovské množstvo vkladov aj napriek tomu, že dávajú na ne negatívny úrok, a to všetko len kvôli tomu že sú politicky a ekonomicky stabilnejší než celá slávna ekonomicky a politicky nesúrodá EU s tým nevoleným politbyrom na čele.

K Švajčiarsku, práve teraz chystajú hlasovať alebo hlasujú o tom či navýšiť svoje rezervy.

288502

21.04.2013 08:37

Hitler vyhrál válku

RE: Hitler a USA

Oracle 84.?.?.?

Kto sú/boli majitelia týchto firiem resp. ich kontrolných balíčkov?
Tí istý chlapci, ktorí stoja za projektom globalizácie.

288534

21.04.2013 10:37

V Německu troubí do boje proti Euru

RE: Padne-li Zlé EU, dopadne na EUropu Hodná válka

Oracle 84.?.?.?

Krásne ste sa vyfarbili ako slepý EU-hujer.

K veci:
-Švajčiarsky frank je preto žiadaný, lebo Švajčiarsko je stabilný politicky aj ekonomicky (Vy ste zámerne zamenili príčinu a následok, čo je znakom logického klamu a tým pádom aj demagógie);
-Švajčiarsko nedávno cúvlo pri rozbrojoch s USA ohľadom bankového tajomstva jednej banky (ostatné budú nasledovať, viac menej to isté platí aj o EU), takže špinavé peniaze začnú utekať do bezpečnejších prístavov;
-do Švajčiarska teraz tečú legálne peniaze tých firiem a ľudí z EU, ktorí sa obávajú že Tallinské, Španielske, Portugalské a Grécke banky sa vydajú Cyperskou cestou, zhabanie 80% peňažných aktív firiem by bola katastrofa nielen pre majiteľov firiem ale aj pre ich zamestnancov (firma skrachuje kvôli insolventosti, kopa ľudí ide na ulicu a nastane raj exekútorov);
-Švajčiarsko zostane neutrálne, nič iné nemôže urobiť ak chce prežiť krach Eurozóny;
-v EU vládne kde kto, len nie občania Ashtonovú, Van Rompuya a Barosa dosadil ktovie kto;
-úradníci v EU rozhodujú aj o tom že čím smieme svietiť a aký tvar môže mať uhorka;
- zmluva o trvalom eurovale má také ustanovenia že ide mráz po chrbte, posúďte sami: nedá sa vypovedať, pohlavári nenesú za nič zodpovednosť, môžu zhabať čokoľvek čo uznajú za vhodné, môžu prikázať o splatenie dlžnej čiastky kedykoľvek a to ihneď atď;
-južné Európske štáty krachujú kvôli tomu, že ich pribrali do eurozóny predčasne a po podvode, každý kto mal zdraví rozum, vedel že tieto štáty nemôžu byť schopný tak rýchlo dosiahnuť a udržať potrebné čísla čistými metódami;
-Cyprus krachuje lebo trojka dala ultimátum (mimochodom ktorý idiot pripúšťa bankový raj do menovej únie).

Google pravda, svet sa síce posunul ale k horšiemu čo sa týka západu, východ sa zmáha a čo sa týka Chruščova a Stalina tvrdím opak toho čo wikipédia, lebo tvrdím dobre fungujúci systém ktorý vybudoval Stalin (vďaka čomu vyhrali vojnu, zabezpečil potravinovú sebestačnosť a vybudoval priemyselnú základňu), rozbil Chruščov.

Zbytok súhlas.

288546

21.04.2013 18:21

V Německu troubí do boje proti Euru

RE: Padne-li Zlé EU, dopadne na EUropu Hodná válka

Oracle 95.?.?.?

>Vážený Oracle, díky za můj nový pří-domek[smích]
>
>I za hodné antické demokracie si městské státy v případě
>krize a vnějšího ohrožení volili Tyrana (obvykle na jeden
>až dva roky). Byl to osvědčený způsob "krizového řízení"
>namísto "dýmů/krásy".

Mou práve ste to povedali, občania ich zvolili, ja nepamätám, že by som sa zúčastnil na voľbách Barosa a van Rompuya, alebo by som niečo "zaspal"?

>
>Vy tvrdíte, že měním příčinu a následek v případě ...

Čo ste napísali o Cypru, súhlasím papaláši vedeli aspoň rok dopredu, že to praskne a čo sa týka Švajčiarska, oni sami si devalvujú svoju menu a dávajú negatívne úroky na zahraničné vklady pomaly už rok, lebo nechcú dopadnúť ako Cyprus.


>V dnešní době virtuálně tištěných/množených a
>nekrytých dollarů mi povězte o "stabilitě vkladů". Pokud na
>ně věříte, tak pánbůh s Vámi a Vaší ctěnou rodinou a
>blízkými! Vše nad 100.000€/cpt může být velice rychle
>sežehnuto hyperiflací a Kypr byl prvním prubířským
>kamenem[smích]

Súhlasím a o mňa nejde, ide o ostatné ovce.

>
>I krizový manažer se vždy musí řídit "uměním možného".
>Všimněte si, že současná šéfka IMF Christine Lagarde byla
>před pár týdny obviněna a v jejím bytě byla provedena
>razie, její předchůdce v čele IMF Dominique Strauss-Kahn byl
>dokonce zatčen za údajné znásilnění.

>Považujete ty dva případy ZA NÁHODU?!
>
>Ve skutečnosti "ZA OPONOU" probíhá boj mezi odcházejícími
>přívrženci Ronnie&Maggie s NeoCons i dalšími frakcemi
>Vrchnosti a Shabes/GOJ/im. Hraje se i Venezuelská,
>Severokorejská, Kyperská karta a další a další hry.

Súhlasím, len dodávam, prím preberá BRICS a oni majú dosť negatívny vzťah k západu.

>
>Mezitím vlak FIAT Money a nekrytého dollaru míří do zdi. A o
>strojvůdcovské křeslo se vede boj. Do toho jsou do ulic
>vysíláni a nebo v případě potřeby z nich vyháněni OCCUPY.
>Šermuje se (podle potřeby) WikiLeaks, Anonymous, "Piráty" atd.
>atd.


Súhlasím.

>
>Jen pan Dub se domnívá, že tato divadélka slouží pro
>oVčany. ...

Iste šábes/GOJ/im nie sú jednotný a bojujú medzi sebou o väčší žvanec a aj preto nedôjde k NWO.

>
>A teď mi, prosím, ještě vyvraťte, že zlá EU se se hodným
>Švýcarskem za poslední desetiletí víceméně srovnala a
>dohnala jeho náskok. A budu spokojen[smích]


Myslíte celok EU alebo časti, lebo v Grécku už decká hladujú, v Španielsku a v Portugalsku cca 30% ľudí nemá zamestnanie a niektorí žijú z dôchodku starých alebo prastarých rodičov, a v Taliansku podľa vodcu hnutia 5 hviezdy (či ako sa to volá) približne v septembri nebudú mať peniaze na výplaty zamestnancom štátu a na dôchodky a podpory?

288571

21.04.2013 19:57

Hitler vyhrál válku

RE: Vypada to znale

Oracle 95.?.?.?

No niektorí ekonomický teoretikovia z Nacistického Nemecka položili základy EU svojimi prácami, takže napísať že vyhral Hitler nie je od veci.

Keby autor napísal nacizmus/fašizmus predsa vyhral 2. svetovú vojnu, tak by to bol presnejšie.

288582

22.04.2013 11:14

V Německu troubí do boje proti Euru

RE: Padne-li Zlé EU, dopadne na EUropu Hodná válka

Oracle 95.?.?.?

Vo veľkých obrysoch súhlasím.

K politike, väčšina mojich známych buď a) rozpráva o banálnostiach za b)keď príde na politiku zareagujú veľmi emocionálne keď niečo zlé sa povie o ich "miláčikovi" (asi tak ako Vy pri vecnej kritike EU).

Na druhú stranu nemajú ani čas ani energiu na štúdium problematiky a keďže nemajú dôvod neveriť sr@čkometom (onedlho budú mať, keď začne skolabovať ekonomika štátov EU a pocítia jej dopady na vlastnej koži), tak veci sa dejú tak v našich končinách ako predátorom vyhovuje a preto musia voliť medzi zlami.

Táto Moskovská vrchnosť nie je tá istá moskovská vrchnosť spred 30-40 rokov, oni konajú nielen vedia čo chcú ale konajú aj v záujme priemerných Európanov.

288645

22.04.2013 21:42

V Německu troubí do boje proti Euru

RE: Padne-li Zlé EU, dopadne na EUropu Hodná válka

Oracle 95.?.?.?

Pre Vás EU je naozaj milásik.

K veci Číňania na nás kašlú, pokiaľ nejdeme proti ich záujmom budú na nás kašlať, viac menej to isté platí o Indoch, Brazilčanoch a Juhoafričanoch. Jediní ktorí sa o nás starajú z dôvodu Slovanskej vzájomnosti a historických dôvodov sú Rusy.

Keď musím vybrať medzi fašistami z Bruselu pre ktorých sme hovoriaci dobytok a "zlým širokolícim Rusom" (ktorého ste nedávno chválili) tak vyberiem to druhé, nie ako šéfa, ale ako vrchnosť.

Dokedy budú čakať pred bránami? Dokiaľ neudeje u nás to isté ako v Argentíne v rokoch 1999-2001. Mimochodom, pred asi pol mesiacom ste napísali, že kopa Európanov chce ísť do Brazílie a do susedných štátov, teraz tvrdíte opak, čo je pravda?

Dub súhlasím, až do poslednej bodky.

288673

23.04.2013 08:43

V Německu troubí do boje proti Euru

RE: Padne-li Zlé EU, dopadne na EUropu Hodná válka

Oracle 95.?.?.?

No papier sa dá urobiť nielen zo stromov ale aj z prakticky akéhokoľvek materiálu obsahujúcu veľký obsah celulózy a mimochodom papier sa dá vyrobiť aj z kameňa/vápenca.

EU je sociálny voči nám ako Kalousek, alebo Rímska ríša voči Palestíne či voči akejkoľvek chudobnejšej provincií inými slovami socializujú sa len straty.

No vďaka Jelcinovy/Jeltzmanovi "liberálna demokracia" či "demokracia" a "demokrat" je na úrovni nadávky.

Iste Rusy chcú robiť biznis asi tak ako Vami chválená EU, ale narozdiel od EU nechcú robiť biznis s zbedačenými kolóniami Washingtonu, ale s ekonomicky/poľnohospodársky nezávislými krajinami.

288694

23.04.2013 19:15

Hitler vyhrál válku

RE: Jiný pohled a souvislosti

Oracle 95.?.?.?

On ten Stalin síce navštevoval seminár, ale po nejakom čase opustil-predčasne, tým pádom kňazom sa nikdy nestal.
Ďalšia vec Stalin na seminári veľmi rýchlo pochopil na čo slúži biblia.
Tretia vec v roku 1941 znova povolil po očistení od do kresťanstva nepatriacich vecí Pravoslávnu cirkev, asi preto aby pravoslávna viera bola základom a cirkev šíriteľom pre nový svetonázor.
Štvrtá vec Rím a jeho poskokovia milujú Pravoslávnu cirkev ako Hitler Rusov.

Z týchto vecí vyplýva Stalin bol jezuitom a židom asi ako pán Stwora žena.

288719

24.04.2013 10:00

Hitler vyhrál válku

RE: Jiný pohled a souvislosti

Oracle 95.?.?.?

Biologickým otcom Stalina bol Gruzínsky šľachtic v ktorého dome robila Stalinova matka opatrovateľku detí/kojnú, ten opilec švec ktorý priznal otcovstvo Stalina jednak to urobil pre peniaze a jednak zomrel na následky bitky v krčme pred narodením Stalina.

Stalin sa dostal na ten seminár vďaka biologickému otcovi (nebolo to žiadne kapucínske odporúčanie), aj neskôr udržiaval kontakt s rodinou šľachtica, že bola značná fyzická podobnosť Stalina so šľachticom tvrdili miestny.

Závažná vec, keby bol Stalin jezuita, tak by nerobil to čo urobil, nezatrhol by vykrádačku Sovietskeho zväzu, nesnažil by o návrat ukradnutého pokladu, ne-industrializoval by Sovietsky a nepripravil by sa na vojnu.
Stalin vedel kedy a kde zaútočia Nemci, lenže našli sa zradcovia v najvyššom velení ktorých nenechal postreliť a ich sabotáž spôsobilo obrovské straty. Ďalšia vec je pomluvačná kampaň zo strany Žukova kvôli tomu že ho načapali s kradnutými umeleckými dielami a pomluvačná kampaň zo strany Chruščova, aby mohol rozbiť to čo Stalin vybudoval (musel mať nejaký ideologickú vyhovorku, preto označil Stalina za vojensky neschopného despotu).

288735

24.04.2013 20:53

V Německu troubí do boje proti Euru

RE: Padne-li Zlé EU, dopadne na EUropu Hodná válka

Oracle 95.?.?.?

>Vážený Oracle, oni si nechtějí řešit jen "otěr pozadí",
>oni chtějí i stejné parfémy, voňaFky, klimačky, radiátory,
>nekontaminovanou vodu, bezmoskytové životní a pracovní
>prostředí atd. atd.

Človek nedostane všetko čo chce, ale nekontaminovanú vodu, bez-moskitové životné a pracovné prostredie a dostatok potravín môžu mať, pokiaľ sa použijú správne ekologické technológie ako ryby do väčších mlák, zachytávanie vody a nezasieranie vodných zdrojov ekologických/tradičných indických/védskych pestovateľských metód.

>
>A toho všeho doopravdy na zeměkouli pro 7.000.000.000
>pozemšťanů není k mání. A určitě ne na úrovni, kterou
>má dnes k disposici cca jedna desetina "šťastnějšího
>světa". Když nabádám k cestování, tak to myslím
>u_p_ř_í_m_n_ě. Neznám nikoho, kdo by ještě po návratu z
>těch méně šťastnějších 9/10 lidstva pravicoval, pokud
>není rozeným sociopatem a netrhal v dětství mouchám
>křidélka.

Súhlasím aj s pripomienkami.

>
>Jakýkoliv "tržní svět" naakumuluje opět 9/10 bohatství a
>zdrojů k 1/10 agresivnějších a dobyvačnějších
>pozemšťanů. A všem bude vládnout 1% Vrchnosti, která bude
>mít tendenci si z té "sťastnější" 1/10 vytrénovat
>Shabes/GOJ/im a těch méně šťastných 9/10 si "pohlídat" v
>šachu drony, jumanitárním bombardováním a pravicujícími
>Poučkami.

>
>Pan Saška Vondrů a Venca Chemapol-Luzerna to s Pepíky a
>Mařen/kami mysleli v podstatě dobře, když je VČAS převedli
>na "vítěznou stranu" 1/10 a učinili z nich Shabes/GOJ/im
>Vrchnosti, jež je určena a seslána pozemšťanům K_N_I_H_O_U.
>

>
>Proč to, vážený Oracle, nechcete připustit, že jste
>blahobytným Shabes/GOJ/em a Vrchnost Vám preferenčně
>přiděluje "zakázky" a i Vám dovoluje preferenčně mít v
>držbě PASS do vyspělé a šťastnější - i když
>aggressivnější a věrolomější a hltavější 1/10
>současného světa?!

>
>PROČ?!

No keď sme pri tom, aj Vy sa rátate k tej 1/10 sveta tak prečo ešte prijímate "zákazky" prípadne platby z rent a dividend a prečo ste sa nevzdali "západného cestovného pasu"?

Už viem, je to tak jednoduchšie, ale tým pádom čo Vy tu robíte je nič iné ako pokrytectvo, lebo nič okrem kvetnatých rečí nerobíte, ja aspoň snažím prísť na to ako vyriešiť situáciu okolo mňa.

288762

24.04.2013 21:21

Hitler vyhrál válku

RE: Jiný pohled a souvislosti

Oracle 95.?.?.?

Pokiaľ viem tak existujú 2 katolícke smery a donedávna boli na nože, tú vzájomnú exkomunikáciu odvolali pred cca 10 rokmi. takže keď v Rusku operovali kapucíni a jezuiti tak jedine tajne, lebo Pravoslávna cirkev tam strážila všetko.

Druhá vec je, keby bol Jezuitským kňazom tak by podľa cirkevného práva by sa nemohol oženiť.

Tretia vec je existujú indície že síce bol de iure kresťanom, de facto bol pohanom jeho poznámka a bigamií jedného jeho podriadeného to potvrdzuje: keď jeden z jeho priamych podriadených žiadal od neho žiadal potrestať toho muža vyhlásil: "Nuž čo, asi mu budeme všetci závidieť."

No o jeho spasiteľstve poviem 2 veci:
-z jednej zaostalej priemyselnej krajiny nechal vybudovať modernú priemyselnú krajinu a to po dosť krvavej občianskej vojne;
- prakticky vyhral 2. svetovú vojnu, keby Briti a Američania by neotvorili 2. front v Normandii, tak de facto Stalinove vojska zastavil len Atlantický oceán.

288765

25.04.2013 10:51

Hitler vyhrál válku

RE: Jiný pohled a souvislosti

Oracle 95.?.?.?

Keď ste tu pritiahli židov tak poviem túto historickú historku.

Kráľovstvo uctievačov ohňa Sogdianu neustále obchádzali v VIII. storočí dobivačné armády kalify Garuda Al-Rashida, šľachtici už toho mali plné zuby, tak šľachtici sa rozhodli usporiadať zhromaždenie v Pamíru, zhromaždenia sa zúčastnil aj šľachtic vybavený špeciálnymi vedomosťami on navrhol toto:
-naoko sa konvertovať k Islamu (v srdci zostať uctievačom ohňa), vytvoriť systém ktorý vyvezie našich ľudí na vrchol pyramídy moci, naši mulláhovia začnú vytláčať arabov z tohoto postu, naši obchodníci prevezmú obchod s čínskym hodvábom a úžerou, zobrať do ruky medicínu a prírodné vedy a súdnu moc (je to len výcuc, pôvodný text je oveľa dlhší a písaný starším jazykom).

Kalifát Garuda Al-Rashida zanikol za menej ako 100 rokoch a moc Arabov v Strednej Ázií bola zlomená.

Poučenie z tohoto príbehu je, pokiaľ máte silný cieľ ako napr. rozbitie ríše či ovládnutie majoritnej populácie, tak vonkajšie praktikovanie náboženstva ide bokom a prevládne agenda.


Podobná technológia bola aplikovaná proti Byzantskej ríši, Turekov bolo len 5% z celkového obyvateľstva, ortodoxná cirkev bola zničená daňami a Turci ovládli náboženský život, medicínu, prírodné vedy, ekonomiku a súdnictvo. Inými slovami Turci ovládli všetky dôležité pozície v Byzancii a po menej než 100 rokoch Byzantíci sa stali Turekmi.

Podobná technológia je aplikovaná aj v prípade Európy, Ameriky, v Rusku atď. Isté kruhy s židovským pôvodom sústredili v rukách ekonomickú, nábožensko-ideologickú, súdnu a výkonnú moc, ktorí mimo klan presádzajú multi-kulti, genderovú a rovnosť sexuálnych úchyliek, dovážajú imigranta ktovie odkiaľ a presádzajú voľnú súťaž, pričom vo vnútri tohoto kruhu praktikujú spoluprácu hraničiacu s komunizmom a tvrdý patriarchát.
Povedie to k tomu (pokiaľ všetko bude ísť takto, že o menej než 100 rokov biela otrokárska šľachta bude vládnuť bezpohlavným farebným psychicky nevyrovnaným sexuálnym úchylákom ktorí rozprávajú nejakou Turecko-Africko-Arabsko-Mongloskou hatlaninou.

Pre anonyma Vy ste tu pritiahli jezuitov a že Tbiliský farársky seminár bol ich dielom, Vy ste spomenuli že údajne bol vysvätený za katolíckeho kňaza, tak prečo sa tvrdíte že ja nič nechápem?

Čo sa týka toho Tbiliského farárskeho seminára a jej napojenia na Jezuitov je na úrovni jedna pani povedala a týmto končím s Vami diskusiu.

288789

25.04.2013 20:48

Hitler vyhrál válku

RE: Jiný pohled a souvislosti

Oracle 95.?.?.?

Pane pokiaľ dobre viem tak kňazské semináre sú pre dospelých mužov, pokiaľ niekoho dokážu ohnúť v tom veku tak je to mäkkýš(pred cca 100 rokmi ľudia sa stali psychicky dospelými o pár rokov skôr).

Stalin podľa pamätí spolupracovníkov (nerátam sem Chruščova), bol priamy a čestný človek s pevnou psychikou, vybudovať ríšu a dostať sa na vedúcu pozíciu počas vzájomnej sa vybavovania si účtov medzi revolucionármi, vyžaduje pevné nervy a pevné odhodlanie.

288818

27.04.2013 14:26

V Německu troubí do boje proti Euru

RE: Padne-li Zlé EU, dopadne na EUropu Hodná válka

Oracle 95.?.?.?

No prvá vec bola, že párty konzumu končí a zaplatíme to všetci ovčania v peniazoch, zdravím a možno so životom a bohatí sociopati v tvrdšej mene.

Keď sa zavedú tie moderné automatizované technológie, tak zastihne nás 80% nezamestnanosť, zdaňovať prácu strojov nie je z politických dôvodov možné, tak sú 2 alternatívy vyvraždiť "tích nadbytočných" (čo celkom vážne zvažujú "elity" ) alebo zabudnúť na priemyselné poľnohospodárstvo a masové priemyselné spracovanie potravín a vrátiť sa v tomto smere niekoľko storočí.

Mne sa zdá že obe sa udejú, najprv "elity" so súhlasom ovčanov pokúsia vyvraždiť nepotrebných (pričom tak v prvom kvartáli zistia že aj oni môžu byť zbytočný) a potom sa nastane dezindustrializácia poľnohospodárstva, lebo nebudú na jej udržanie zdroje.

Ak chceme predísť týmto problémom najprv s existujúcimi farmami potrebujeme založiť miestne spotrebné družstvá, ktoré by dodávali potraviny do najbližších miest a z týchto zdrojov vytvárať tie 1-2 hektárové poly-kultúrne ekofarmy.
Tým by sme dosiahli energetickú a potravinovú nezávislosť, znížila by sa aj tvorba odpadkov, zaniklo by plánované opotrebovanie a recyklácia by nebol problémom.

288939

28.04.2013 08:55

Merkel Evropě: „Připravte se na postoupení své suverenity“

RE: Merkel není Bůh! Merkel je použitá tak, ako Havel!

Oracle 95.?.?.?

Máte to tam zle EU je vykrádaná, aby USA prežili, stačí sa pozrieť na krajiny PIGS ale ani Nemci a Francúzi nemajú to vyhrané, lebo nástroj vykrádania €, spôsobilo to že tí najhoršie platený zamestnaný (aj takí sú tam) majú problémy, konverzný kurz bol cca 2 DM za 1€, takže keď napr. dostávali 3600 DM tak po konverzií dostávali 1800 €, ale chlieb ktorý stál 2DM stál po konverzií 2€ (bola v tom aj riadna dávka vypočítavosti zo strany obchodníkov).

Ďalšou vecou je, € dusí nielen ekonomiky PIGS-u, ale aj ostatné európske ekonomiky napr. v Nemecku nielen rastie chudoba kvôli nej a klesá vnútorná spotreba, ale aj musia zachraňovať ostatné krajiny.

288975

04.05.2013 14:12

Zlato: Zpět do světa peněz (II)

RE: Zlato jakožto peníze tak způsobovalo stejné potíže, jako papírové peníze...

Oracle 84.?.?.?

V podstate čokoľvek sa dá použiť ako krytie peňazí čo sa nedá vytlačiť alebo vytvoriť jednoduchou účtovnou operáciou. Zlato a striebro je logická voľba z tohoto dôvodu, že to má historický dôvod, bitcoin vzniká zas vyriešením sústavy rovníc tzv. dolovaním a nová rezervná mena z dielne BRICS-u by zas bola krytá zlatom a striebrom, prírodným bohatstvom-surovinami a výrobnými kapacitami.

Energo-jednotka je podľa mňa slepá ulička, pretože elektrickú energiu sa nedá odložiť na "neskôr" (iba ak ju konvertujete na mechanickú či chemickú a problémy robí konverzia do oboch smerov) a chemické nosiče potrebujú zas konverziu, ktorá je aj v lepšom prípade len 50%-ná.

289157

07.05.2013 11:54

Pokrytectví Ban Ki-moona ohledně izraelských útoků na Sýrii

RE: Jak je možné, že to Sýrie dva (!!!) roky ustála

Oracle 178.?.?.?

Treba to doplniť o ďalšiu otázku, odkiaľ majú na požičiavanie toľko peňazí?

289259

07.05.2013 13:14

Španělsko dávno za hranicí smrti

RE: Vysvetlenie prosím

Oracle 178.?.?.?

Ani jedno z týchto možností.

Proste stali sa 3 veci:
-špekulanti s nehnuteľnosťami využili výhodné podmienky na bankové pôžičky a postavilo sa priveľa predražených domov a bytov, následne trh s nehnuteľnostiam skolaboval. Mladí muži opustili školy aby mohli pracovať na stavbách, teraz niektorí nemajú ani stredné ani vysokoškolské vzdelanie, vrátiť sa do školy je ťažké a zamestnať sa na trvalo ešte ťažšie.
-banky sa vystrašili a prestali požičiavať, tak bezhlavo ako to robili pred tým, spôsobilo to zadrhnutie ekonomiky a teraz tie "lacné peniaze" z ECB idú na sanáciu bankových strát nie do obnovenie ekonomiky.
-prijali sa idiotské zákony a opatrenia, čo nielen prakticky znemožnilo zamestnať sa na trvalo, ale aj zakonzervovalo zlú štruktúru ekonomiky.

Som 100%-ne istý, že niekto využil ľudskú blbosť a chamtivosť aby poslal Španielsko na dno, aby potom následne mohol nielen totálne obrať národ o všetko ale aj získať lukratívne štátne aktíva. Podobne je to s ostatnými krajinami PIGS a aj niektorými post-komunistickými krajinami.

Dúfam že moja odpoveď bola dostačujúca.

289264

07.05.2013 16:30

Španělsko dávno za hranicí smrti

RE: Vysvetlenie prosím

Oracle 178.?.?.?

Áno nezmizli, stále je niekto, kto chce to či ono, otázka ale je koľký z nich majú na to peniaze a je ochotný to zaplatiť? Veľa ich nie je, iste že to nie je 0, inak by ekonomika totálne zanikla.

Banky totiž prakticky prestali úverovať hlavne malým a stredným podnikom, ľudia sa prakticky nedokážu zamestnať sa na trvalo, preto namiesto toho aby utrácali začali koncentrovať na zabezpečenie základných ľudských potrieb a pokiaľ môžu, tak vytvárajú rezervy či sedia na rezervách.

Samozrejme vytvára to špirálu ekonomickej smrti a miliónov Španielov na nezamestnaneckých dávkach či bez stáleho zamestnania. Španieli sú ďaleko od spokojnosti, protestujú kedy a kde môžu, je im to na nič platné, len čakám kedy zavedú nenulovú daň z bankových vkladov ako to bolo na Cypre (v Španielsku je daň z bankových vkladov, ale zatiaľ je to len 0%) či ohlásia masové škrty na sociálnych programoch. Vtedy to začne ozaj vrieť.

Oli samozrejme, vlúdila sa mi chybička, malo by tam byť "banky sa vystrašili", vsadil by som na to veľkú sumu peňazí, že šéfovia to mali dopredu vyrátané kedy bude trh presýtený, veľký problém z toho nerobili vždy môžu požiadať podplatených politikov aby sanovali ich neexistujúce straty a ušlý zisk(de facto tie peniaze na "developing" boli vytvorené zo vzduchu).

289277

08.05.2013 16:01

Španělsko dávno za hranicí smrti

RE: reseni

Oracle 178.?.?.?

>
>S tím, že pokud by podnik vlastnili dělníci tak by pracovali
>úplně jinak souhlasím, bohužel by to nebylo více. Buď by
>nepracovali vůbec nebo jen tak trošku na oko - jejich odměna
>by totiž byla defacto nezávislá na tom co oni sami udělají.
>Nehledě na to, že by si všichni mysleli, že pracují na ty
>ostatní [chechtot] (dělník nemá ani tušení jestli třeba
>nákupčí nebo účetní pracujou dobře...)

Napísali ste veľkú hlúposť, výrobné družstvo po anglicky worker cooperative, kde sa praktikuje samo-organizácia pracujúcich je celkom bežná na západ od nás.

V Argentíne je/bol celkom bežný jav prevzatie zbankrotovaného podniku, najznámejšie príklady na prevzatie sú Brukman, Hotel Bauen a FaSinPat (predtým mal meno Zanon), čo sa týka Európy a zvyšku sveta tam sú skôr otvárané nové.

Najznámejším výrobným družstvom a možno aj najúspešnejším je Mondragón, má 75 dcérskych spoločností v 17 krajinách 7 v Česku a 2 na Slovensku, žiaľ málo sa o tom vie, z nejakého dôvodu nerobia tomu reklamu.
Možno, že je to spôsobené tou blbou ideológiou, že "družstvo je sprofanovaná myšlienka", zaujímavé je, že v Rakúsku družstvá fungujú a nie sú sprofanované.

289348

08.05.2013 20:28

EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny

RE: Řešení je prosté!

Oracle 178.?.?.?

Máte zlý nik, mali by ste sa volať Glum, akonáhle niekto siahne na Vašu modlu EU, na váš milášik zareagujete hystericky.

Než mi vynadáte do zinkajúcich Pepíkov, do zástancov prof. Big Toonela a neviditeľnej pracky trhu, a čo ja viem do ešte čoho, musíte si uvedomiť jednu vec:

EU nie je Nemeckým a ani Európskym projektom, je to Americký projekt, čo potvrdzuje aj chystaná colná únia medzi USA a EU.
A tu prítomní stáli diskutujúci vedia aké záujmy zastupujú Americký politici a kto vytvoril nacizmus a 3. ríšu, a z akých základoch pritom vychádzal to je tiež viac menej známe tu prítomným.

Že súčasné EU je pokračovanie 3. ríše inými prostriedkami, je logickým dôsledkom týchto faktov.

Keby EU bol skutočne Nemecký či Európsky projekt, veci by vyzerali inak, EU by nebola úniou ale konfederáciou štátov s minimálnou nadnárodnou a efektívnou byrokraciou na spôsob RVHP.

289374

09.05.2013 17:48

EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny

RE: Řešení je prosté!

Oracle 178.?.?.?

No, je to smutný pohľad keď chlap má hysterický záchvat. [cool]

K veci, čo ste vymenovali sú vlastne konfederácie či federácie, ako to bolo svojho času aj EHS/ES či RVHP, ktoré svojho času fungovali veľmi dobre.
Druhá vec čo sa týka týchto federácií, USA buď ich snaží ovládnuť, rozbiť alebo zamedziť ich ďalšieho rozširovania.

EU sa pomaličky ale isto mení na USA, pričom musím poznamenať, že USA nielen sa fašizuje, ale aj preberá maniere post-Stalinského CCCP. Keď sa to bude pokračovať tak ako do teraz, tak Bruselský úradník spoza stola bude určovať aj to, kto akú farbu spodného prádla bude nosiť (myslím to vážne).

Takže smerom ktorým sa vybral EU je nesprávny, a že sme sa dostali do takýchto spolkov spôsobila naša naivita a predajnosť našich papalášov. Takže treba sa z nich vystúpiť.

Čo sa týka budúcnosti EU, tá sa v súčasnej podobe neudrží a rozpadne sa, a Nemecko ju prebuduje podľa svojho gusta a vsadím sa, že to bude pre každého európana výhodnejšie ako tento súčasný americký guľáš.

S týmto končím s vami diskusiu na toto téma.

289419

10.05.2013 11:50

EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny

RE: Řešení je prosté!

Oracle 178.?.?.?

Vaše prvé 2 príspevky boli dosť hysterické (mne sa tak zdali, som zvedaví, či aj ostatným), preto som napísal čo som napísal.

K veci tie konfederácie zničila a naďalej ničí neviditeľná pracka trhu a.k.a. nadnárodní kapitál a.k.a. pravicujúci predátori, oni dosadzujú svojich poskokov na dôležité miesta a prznia kažďú dobrú myšlienku či hnutie.

Nikde som netvrdil že som proti integrácií národných štátov, len som proti spôsobu akým sa v súčasnosti integrujú a z toho pramení aj moja nevôľa k súčasnému usporiadaniu orgánov EU.

Keby sa integrovali potravinovo a energeticky sebestačné národné štáty bol by som za všetkými desiatimi. Čo sa ale udialo, vďaka podplateným papalášom, poradcom na privatizáciu z Harwardu (zaujímavé odkiaľ vedia ako privatizovať, veď USA má s týmto minimum skúseností) a pre obyčajných ľudí nelogickým smerniciam a podporám EU (pre zadávateľov lobingu to je jasné a logické) sme sa stali pestovateľmi repky olejnej (a tým pádom aj odpadovým košom EU) a otrockou pracovnou silou pre montovne.

Niečo podobné sa udialo a deje v Portugalsku, v Španielsku, v Taliansku, v Grécku a možno to čaká Francúzsko, pretože papalášov a úradníkov v EU a v národných štátov dosádza Goldman-Sachs napr. Draghi-šéf ECB, súčasný Taliansky a Grécky premiér atď či ktovie aké uskupenie napr. van Rompuy, Baroso a lady Ashton.

Podčiarknuté a sčítané, vaše milované a uctievané EU je paralyzovaná zbytočnou byrokraciou a prelezaná korupčnými skupinami pardon lobujúcimi skupinami, ktoré presadzujú záujmy Vami nenávideného TRHU
a záujmy amerických korporácií.

5P: Moje záchvaty maďarského pravopisu mi nebránia v tom aby som pochopil základy prenosu tepla oceľovými/železnými konštrukciami a v rozpoznaní riadeného odstrelu budovy.

289458

10.05.2013 12:19

Bankéř a narkoman – symptomy choroby Západu

RE: Jak reguluje příroda

Oracle 178.?.?.?

Som len zvedavý kedy budete volať po ochrane lavice, keď Vám exekútor zoberie všetky úspory, auto a dom?

Myslíte si že Vám to nemôže stáť? Stačí len nevyplatená čiastka z pokuty (ani to nie, stačí keď to je tak evidované), alebo nevyplatený šek na 0€, a po niekoľkých mesiacov prídete o všetok majetok.
Podľa tejto logiky budete mať právo na skapanie pod mostom, hore popísaný scenár bude platiť iba v prípade keď aj na Slovensku sa schvália podobné exekučné zákony ako sú v Česku (predpokladám, že nežijete v Českej republike).

No dnes sú paraziti tí tam hore,ktorí chovajú cigánov a ostatných "nemakačenkov" ako potravu pre kanóny.
X stotisíc "nemakačenkov" a cigánov nás stoja dokopy do 2 miliárd €, papaláši ktorí dohadzujú predražené tendre svojim "kamarátom" stoja nás cca desaťkrát viac, a bol som pri tomto odhade opatrný.

289465

11.05.2013 21:30

EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny

RE: Řešení je prosté!

Oracle 178.?.?.?

V podstate súhlas, EU v súčasnej podobe je samoúčelný moloch, ktorý slúži TRHU inými slovami presadzuje teror menšiny.

Toto samozrejme odmieta brať na vedomie a slávna EU tak či onak rozpadne. Ľudia cítia na vlastnej koži, že je zle a "pomoc" z EU je dobré len pre "elitu" nie pre rádového občana-mám na mysli škrty v zdravotníctve, v školstve, v kultúre atď (priemerný Grék, Španiel, Portugalčan, Talian a Ír to môže potvrdiť). Len tak poznamenávam, budeme šťastný, keď skončíme tak, ako sú teraz "Južania".

5p: Neberiem Vám právo veriť v pavedeckých teóriách. [cool]

289559

21.05.2013 18:09

Kolaps amerického dolaru a podvodná měnová válka Japonska

RE: clanok ma pravdu

Oracle 78.?.?.?

Nie každý autor tomu rozumie, ale myslím si, že odpoveď je jednoduchá.

Čína, India a Rusko držali dolár pri živote len dovtedy kým:
-nezbavili sa nadbytočných zásob USD bez toho aby si poškodili tým ekonomiku,
-nenašli alternatívu k USD.

Nielen že sa zbavujú USD ako len môžu, od investícií až po pôžičky do Afriky, ale zaviedli účtovanie vo vlastných menách a novú svetovú rezervnú menu nielen v rámci BRICS, ale aj mimo nej napr. Austrália a Čína už vzájomne účtujú vo vlastných menách.

USD bude pri živote len dovtedy kým náklady na udržanie USD pre BRICS budú nízke a môžu kúpiť čo sa dá. Akonáhle nebude čo kúpiť alebo náklady na držanie USD kvôli rôznym QE porastú tak USD končí.

Môže sa to stať zajtra, môže sa to stáť o 5 rokov.

290083

24.05.2013 08:09

Zápas v bahně – USA versus EU

Čudujem sa, že Mou sa neozval.

Oracle 178.?.?.?

Pred asi 2 týždňami pod článkom "EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny" doslova dostal hysterický záchvat, keď sa bralo na paškál nezmyselné regulácie EU.

Teraz je to čierne na bielom, nielen že kto a kvôli čomu znetvoril v podstate dobrú myšlienku zjednotenej Európy, ale aj načo slúži EU.
Američania zneužili myšlienku zjednotenej Európy aby najprv okradli členov bývalého východného bloku a teraz sa chystajú okradnúť západný blok (PIGS už je de facto už vykradnutý) a zaplaviť nás ich šuntom.

290138

26.05.2013 21:53

Kolaps amerického dolaru a podvodná měnová válka Japonska

RE: Myslím, že to nebude

Oracle 178.?.?.?

No keď USA zavedú novú menu a všetky jeho dlhy budú takýmto spôsobom anulované nemusí to potešiť ani Čínu, ani Rusko a ani ostatných členov BRICS. Samozrejme stratégovia BRICS-u s takýmto scenárom rátajú preto jednak pripravujú svoju alternatívnu rezervnú menu, ktorá bude skôr pri živote ako to Amero a jednak vytesňujú USD zo vzájomných obchodov nielen v rámci BRICS ale aj z obchodných stykov s inými krajinami napr. chystaný menový swap v Londýne a v Paríži, obchod Číny a Austrálie vo vlastných menách atď.

Čo sa týka energetických nosičov USA zďaleka nie je samostatná krajina, ropu dováža zväčša spoza hraníc (napr. z Kanady) a zo zámoria (Venezuela a Saudská Arábia), lebo väčšinu vlastných zásob buď vyťažil alebo je neekonomická pri týchto cenách ťažiť sa neoplatí.
Ďalšia vec je zásoba uhlia, tá zásoba uhlia čo by malo vydržať asi 200 rokov je prakticky len lignit (najnižšia kvalita uhlia).
Ostatné suroviny, škoda rozoberať, pretože väčšinu dováža hlavne Co a vzácne zeminy.
Výrobná kapacita, tie spolu s call centrami sa vysťahovali do Indie, Číny, Bangladéšu, Vietnamu a do ostatných krajín Pacifiku.

Takže kde je tá ekonomická nezávislosť a ekonomická sila na čo sa odvolávate?

A sú to ďalšie fakty ktoré potvrdzujú to že USA sa mení na krajinu 3. sveta, ale kvôli obmedzeniu dĺžku príspevkov to neuvádzam.

PS: USD je akceptované len z 3 dôvodov:
-predajnosť politikov a ostatných papalášov z centrálnych bánk,
-vojenská moc USA, základne všade a podpora nedemokratického saudského režimu,
-neexistencia alternatívy.
Všetky 3 dôvody sa zanikajú:
-na papalášov sa varí voda;
-Čínsky a Ruský vojnový výskum pomaly ale isto neutralizuje (možno aj neutralizoval) technologickú a vojenskú prevahu USA, nehovoriac o tom že v Afganistane prakticky vládnu len v Kábule, lebo všade inde ich naháňajú pastieri kôz;
-vzniká alternatívna rezervná mena z dielne BRICS.

290286

01.06.2013 10:55

Hrozba celosvětové sodomie

RE: uz je to tu

Oracle 178.?.?.?

Začnem od stredu, "prirodzená túžba" spoločnosti po rovnováhe bola zneužitá, a bolo vytvorené feministické hnutie na neutralizáciu a na zdiskreditovanie týchto. Do vedúcich pozícií sa dostali lesbičky nenávidiace mužov a.k.a. feminacistky, úprimne mi povedzte čo má zdravo uvažujúci človek myslieť po vyhláseniach typu: "Feminizmus je teória, lesbizmus je prax."

Čo sa týka ovcovitosti chlapov, je to dôsledok kresťanského psí-programu čo by sa dalo zhrnúť asi takto: "Trp zlo, na konci časov Ježiš Kristus ťa oslobodí." Nuž nie sme veriaci, ale stále čakáme, že niekto s tými hajzlami zatočí, ešte sme nepochopili, že nikto to za nás neurobí.

S feminizmom a emancipáciou, emancipácia by mala vychádzať z prirodzených rolí pohlaví:
-muž-ochranca a živiteľ rodiny,
-žena-matka detí (aj tých nenarodených), ktorá má na starosti okrem detí aj "rodinný krb".
Z takéhoto pohľadu ženy majú právo na výber najkvalitnejšieho muža a otca svojich detí (vy ženy by ste mali určiť kritériá), samozrejme to by ale viedlo k tomu, že o kvalitných mužov by bol veľký záujem a viedlo k polygamií, a rozdelení práce okolo domácnosti medzi ženami a k tomu, že o nekvalitných mužov by nebol záujem.
Monogamia a kresťanstvo spôsobilo tieto problémy:
-prinútil mužov a ženy bojovať o moc a ovládanie v partnerstve;
-prinútili ženu k žiarlivosti a k majetníckemu správaniu;
-ženy redukoval na prostitútky, chyžné atď;
-zhatil evolúciu ľudského druhu, lebo aj tí posledný trpáci a psychopati sa dostanú k žene, pretože tí kvalitný sú už zadaný a strážené žiarlivými partnerkami.

Čo sa týka života v single, je to dôsledok aj médií, stačí si pozrieť čo ponúkajú mužské a ženské časopisy, mužské časopisy ponúkajú zábavu vrátane (soft)porna, ženské časopisy ponúkajú ako sa zlepšovať, samozrejme má to za následok vysoké očakávanie v partnera. Keďže kvalitný partneri sú zadaný, musia zľaviť v očakávaniach a tak sme pri poslednom problémoch z môjho výpisu.

290580

02.06.2013 12:39

Hrozba celosvětové sodomie

RE: uz je to tu

Oracle 78.?.?.?

Nie je to logická vada, lebo taká žena podobného chlapa vždy nájde, druhá vec je, že medzi ženami je menej "nekvalitných" jedincov aj s tým, že v dnešnej dobe ich počet narástol.
Tretia vec v dnešnom svete takéto husi zväčša rozťahujú svoje nohy len tak pre zábavu, pre peniaze a možno aj pre drink, keď nemajú šťastie buď chytia nejakú (smrteľnú) sexuálne prenosnú chorobu, alebo naďabia na dobre vyzerajúceho násilníka (čo je ak si dobre pamätám bol aj Váš prípad-ja si nemyslím že ste rozťahovali svoje nohy kdekomu, len ste vybrali nesprávneho), keď je chytrá a poučila sa tak od takého násilníka utečie, ak nie tak trpí ďalej.
Ďalšia vec je, existujú "ženy" ktoré majú vedomie zamerané len na získanie materiálnych statkov (páni určite stretli s takýmito ženami, či ich videli na fotke-sú to tie typy krások, v ktorých očiach je niečo neľudské doslova nejaká bes), tieto zväčša končia ako manželky (2. manželka Sarkozyho) alebo vydržiavané milenky mocných mužov, niečo na spôsob z videoklipu Rytmus-Zaltokopky odporúčam to pozrieť, je to poučné. Našťastie takéto "ženy" posledný čas sú zväčša bezdetné "vďaka" antikoncepcií.

290624

04.06.2013 09:46

Již brzy v práci zastaráte, nebo už jste

RE: .

Oracle 178.?.?.?

Podstate súhlasím, roboti vlastne tie algoritmy (aj tie šmírovacie či hľadacie), robia to čo im prikážeme, rozmýšľať nedokážu.
Ono rozmýšľať nedokážu pomaličky ani ľudia, hlavne (náboženský) fanatici či tí jedinci ktorím školský systém prepláchol gebuľu (viď Vojta a 5P s ich absurdnými tvrdeniami).

290748

04.06.2013 10:43

Čína spálila 3 americké dodávky geneticky upravené kukuřice

RE: Jíte GMO?

Oracle 178.?.?.?

DDT sa ešte používa, výrobcovia pretlačili nariadenie, ktoré umožňuje používať DDT do vyčerpania zásob, to znamená v zapadákove to svinstvo ešte stále používajú. Biznis must go on. [bliji]

Evidentne mýlite "hodinky a holinky", tvrdiť že genetická manipulácia je to isté ako šľachtenie je demagógia zo strany think-tankov, Vy ako dobrý papagáj to opakujete po nich.

Prvý hokej je že Roundup ready sója, kukurica atď nevyrieši hlad sveta, ale hlad korporácií po zisku áno.

Druhý hokej je nesprávna technológia vnášanie génov do buniek, ide o nástrel zlatými čiastočkami na ktoré boli nanesené gény, pričom gény sa vnášajú náhodne niekam sa nemusí dostať vôbec, niekde sa zachytí na správne miesto ale častejšie sa stáva to, že sa zachytí na nesprávne miesto a spôsobuje deformáciu organizmu. Je to systém padni komu padni, v Mexiku, v domovine kukurice (čo je chránené miesto) hlásia nielen GMO kontaminované osivo ale aj zdeformované rastliny.

Tretí hokej je horizontálny transfer génov, proste baktéria vezme genetický materiál buď od cudzej baktérie alebo z iného zdroja, ten iný zdroj môže byť aj potrava čo živočích skonzumuje, keď je zdroj GMO rastlina (celé zrno, tortilla atď), môže sa stať, že vznikne nový kmeň baktérií čo začne šarapatiť v tráviacej sústave zvieraťa alebo človeka.

Štvrtý hokej transfer mikro DNA (to je DNA zložená nanajvýš z 2 tuctov nukleových párov), do krvného riečištia a tým aj k bunkám, tieto fragmenty môžu byť spúšťačmi buď uzdravovania alebo rakovinového bujnenia.

Stále ešte tvrdíte že génová manipulácia je to isté ako šľachtenie?
Že treba dokazovať neškodnosť vecí?

290754

09.06.2013 10:52

Konspirace není žádná teorie – Insider Světové banky

RE: Jde o naprosto zásadní informaci, která může být světovou rozbuškou!

Oracle 95.?.?.?

Nuž nikto sa nepýta, prečo je toľko narkomanov a ožranov?

Odpoveď je jednoduchá ožran zväčša snaží mierniť stres a utopiť svoje problémy, narkoman zas rieši svoje "vyhorenie". Samozrejme sú to pseudo-riešenia a pomalým a dosť drahým spôsobom spáchania samovraždy.

Prečo je toľko stresu a vyhorených ľudí?

Je to zámer skutočne mocných, lebo akonáhle ľudia sa zbavia toho zbytočného umelo generovaného stresu (všetko je vymyslené tak aby bolo generované obrovské množstvo stresu), čo spôsobuje aj to vyhorenie mocný prídu o svoju moc.

291000

10.06.2013 11:42

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

Oracle 95.?.?.?

Mou to veľké verejné prerozdeľovanie na "Severu" je previazaná dôslednou verejnou kontrolou a participovaním vo verejných veciach (je to tam úradne zakotvené), to je dané tým, že vedia z veľkých peňazí by sa ulialo veľa a nedostali by tú službu.

291059

11.06.2013 09:15

Konspirace není žádná teorie – Insider Světové banky

RE: pěkná blbost

Oracle 178.?.?.?

Náuka o zákone akcie a reakcie (zákon o príčinách a následkoch), platí aj v živote, ostatne je to zachytené na rôznych miestach:
-ľudová múdrosť:"Ako sa do hory vola, tak sa z hory ozýva."
-biblia: "Kto s čím zachádza, s tým aj schádza."

Tento zákon sa prejavuje na úrovni jedinca od neriešiteľných životných situácií, cez chorobnosť až po náhlu smrť, veľakrát okolo šesťdesiatky či následkom smrteľnej nehody alebo náhlou smrťou ešte pred šesťdesiatkou.

Na úrovní etník zas neznášanlivosťou, veď "Rómovia" a židia nie sú tiež bez viny (iste je v tom dávka zovšeobecňovania).

291130

11.06.2013 15:59

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Sny vs realita

Oracle 178.?.?.?

Tak asi 1-2% z QE sa dostalo do "reálnej ekonomiky" ostatné išlo na dividendy a na burzy.
Vysvetlím to FED vyhlásil, že výkup akcií problematických podnikov z peňazí QE bude pokračovať dovtedy, pokým tieto firmy nezačnú naberať ľudí. Toto je čisté šialenstvo, z niekoľkých dôvodov, uvediem len 2:
-žiadna firma neprijme viac ľudí, skôr tie peniaze cez rôzne odmeny a dividendy sa dostanú na účty CEO a akcionárov;
-vytvára to ilúziu rastu a obnovy, lebo DOW a iné ukazovatele sa síce šplhajú, ale ostatné ukazovatele ukazujú opak(koľko ľudí má zdravotné poistenie, koľko ľudí má potravinové lístky, koľko ľudí je pred bankrotom či po bankrote, koľko ľudí je nezamestnaných-podľa shadowstats je to približne 23%).

Ďalšia vec peniaze z tých QE šli na short pozície zlata a striebra, preto ten pád v apríli, môžem to tak tvrdiť z viacerých dôvodov:
-viaceré banky prestali vydávať alokované zlato;
-viaceré banky už nezamieňajú zlaté certifikáty napr. Holandské ABN Amro;
-zlatá US Mint minca stojí asi 1710 USD, 1/10 uncie asi 190 USD(to je asi 1900 USD za unciu), nehovoriac o tom že dodacia lehota je niekoľko týždňov, keď ju chcete ihneď tak si musíte zaplatiť mastný poplatok;
-Rusi, Číňania a Indovia už roky zhromažďujú zlato a teraz začína trh pociťovať nedostatok fyzického kovu.

Takže z toho vyplýva, nielen to že celý finančný systém je jedna veľká pyramídová hra naplnená horúcim vzduchom, ale aj to že na západe nie je zlato, ani v depozitároch lebo ju predali na východ (zlá správa pre Nemecko, a nielen pre ňu).

291169

12.06.2013 09:56

Moderní hudba = emocionální inženýrství

Pre všetkých rádoby-kritikov, ide o zadefinovanie hudobného "A".

Oracle 178.?.?.?

Mozog je veľmi jemne vyladený stroj s neuveriteľnými schopnosťami napr. keď sa do ľavého ucha pustí zvuk s 100 HZ a do pravého 110Hz cez sluchátka, tak ten rozdiel mozog "vyrobí" t.j. začne sám vytvárať chýbajúcich 10 Hz.

Z tejto vyladenosti vyplýva, že je citlivý na disharmóniu, a 440 je dosť disharmonické, lebo po rozložení dáva 11x5x2^3 pričom x= násobenie (veľké prím číslo značí disharmóniu), pričom číslo 432 po rozložení dáva 2^4x3^3 (sú to malé mocniny malých celých čísiel).

Chcem tím povedať, že hudba kde hudobné A=440 HZ (hudobné stupnice vychádzajúce z neho) rozbíja náš mozog na úrovni neurálnych štruktúr t.j. na najzákladnejšej úrovni.

Ostatne stačí si vypočuť toto video, autor videa nie je práve najlepší spevák, ale rozdiel medzi 1. a 2. predvedení je počuteľné (pre mňa 2. verzia zdala byť harmonickejšia).

PS: Dúfam že pán Stwora nechá tu ten článok.

291219

12.06.2013 12:10

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Sny vs realita

Oracle 178.?.?.?

Budú vyrábať šperky. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

Teraz vážne, tehly a iné zliatky v unciach sa pretavujú na metrické zliatky.

Pravdepodobne Číňanom, Indom a Rusom ide o vytvorenie rezervnej meny podloženým aj zlatom (energo-invariant nielen, že sa vypadol z hry ale aj podľa nich je blbosť a Janko nech mi to prepáči).
Na toto tvrdenie mám niekoľko dôvodov:
-vedia, že cez USD sú okrádaný t.j. FED tlačí USD ako na bežiacom páse, ale všetci ostatný musia drieť na to aby ju získali, z toho vyplýva;
-pomaly ale isto sa vypúšťa USD nielen zo vzájomných obchodov BRICS-u, ale aj z obchodov s Britániou, so zvyškom EU (menové swapy v Londýne a v Paríži) ale aj s Austráliou;
-znižovanie rezerv USD, takým spôsobom aby z neho mali úžitok t.j. poskytovanie výhodných pôžičiek aj bez viazanosti na ľudské práva, pričom získavajú prístup k dôležitým zdrojom.

Takže mne sa zdá, že chcú zaviesť duálny systém mien, na vzájomné obchody budú používať vlastné mená či barter, na poskytnutie pôžičiek či na uloženie hodnôt a na tvorbu zásob rezervnú menu cez Novú rozvojovú banku (napísal som o tom článok, je to na proinvestori.cz).

Preto nechajú bežať túto absurdnú hru s 2 cenami zlata, aby celý západný systém položil sám od seba t.j. z vnútorných príčin a oni mohli prevziať kontrolu na finančným (teda aj politickým) systémom sveta.

291245

12.06.2013 12:13

Změna čísla účtu

RE: Proc platit ?

Oracle 178.?.?.?

Pre osvieženie pamäte pán Stwora niečo takéto skúšal, dopadlo to katastrofálne, ďalšia vec je trocha schopnejší čitateľ dokáže vyhľadať anglické či ruské verzie článkov.

291248

12.06.2013 13:25

Moderní hudba = emocionální inženýrství

RE: Pre všetkých rádoby-kritikov, ide o zadefinovanie hudobného

Oracle 178.?.?.?

Disharmonické pre mozog, ide o to, že pokiaľ ako A zvolíte nesprávne (440 Hz), nech hráte akýkoľvek žáner hudby výsledok znie disharmonicky resp menej harmonicky, ostatne je to aj počuť v tom videu čo som linkol (keď má niekto lepší hudobný sluch rozdiel počuje a môže tento rozdiel označiť za markantný).

Druhá vec je, mozog to rozkladá na sériu elektrických signálov, ergo signál v ktorom vystupuje po rozložení 5 a 11 pulzov dá mozgu viac práce so spracovaním, ako signál v ktorom vystupujú mocniny 2 a 3.

Ľudia s absolútnym hudobným sluchom uvedomujú na intuitívnej úrovni túto harmóniu/disharmóniu, keď počujú čistý tón či už umelo generovaný, alebo nejakého nástroja, že to je medzi 400-500 Hz, nuž to je závislé od okolností a od jedinca.

291252

13.06.2013 14:28

Moderní hudba = emocionální inženýrství

RE: Pre všetkých rádoby-kritikov, ide o zadefinovanie hudobného

Oracle 178.?.?.?

To isté sa dá povedať aj o Vás, že neberiete argumenty ostatných na vedomie, meliete svoje a nepomôže Vám ani 2+2 na prstoch.

Mozog práve, že vlastní presný generátor času ktorá, je to skupinka neurónov hlboko v mozgu, generuje to kmity okolo 1Hz, žiaľ má jednu vadu na kráse,vlastne 2:
- u každého jedinca je to nastavené trochu inak;
- je citlivá na vnútornú teplotu organizmu.

Čo sa toho speváka na linku, upozorňoval som, že spieva mizerne. Čo sa týka efektu je spustené v oboch verziách (snáď ako fyzikovi nemusím vysvetľovať podstatu systematickej chyby v meraní)

291336

20.06.2013 14:28

Okrádání o zdraví a bohatství: Bitva o budoucnost lidstva

RE: demografická regulace

Oracle 95.?.?.?

Je to donebavolajúci omyl z Vašej strany a lož z oficiálnych miest, že "moderné poľnohospodárstvo" nakŕmi ľudí. Opak je pravdou ničí to pôdu t.j. zbavuje ju organického uhlíka-dôležité pre uskladnenie vody a živín, ničí to štruktúru pôdy-dezertifikácia, otravuje to pôdu a dôležité pôdne organizmy herbicídmi a pesticídmi na báze ropy, a nesmieme zabudnúť na výrobu 1kcal potravín "moderné poľnohospodárstvo" spotrebuje 10 kcal ropy.

Zaujímavé je, že na Kube to je na 10 kcal potravín spotrebujú okolo 2-3 kcal ropy.

Čo sa týka populácie, prírastok začal klesať a to všade, takže o čom je reč?

291831

20.06.2013 21:22

Vyspělé ruské zbraně pro Sýrii

RE: no neviem....

Oracle 95.?.?.?

Buritano (je jedno ktorá verzia) je delostrelecká zbraň t.j. "artillery weapon " schopná likvidovať pozemné ciele, jej upgradnutá verzia TOS-1A je schopná likvidovať aj letecké ciele, to znamená, že zlikviduje nielen prakticky akúkoľvek pozemnú bojovú jednotku na zemi, ale aj jej leteckú podporu. Tieto zbrane boli dodané do Sýrie, spolu s S-300 a S-400.

Keď k štandardným zbraňovým systémom prirátame aj exotické zbraňové systémy, ktoré chránia Rusko, tak tančeky USA a spol. okolo Sýrie je pochopiteľný, lebo akonáhle by bola priama konfrontácia s Ruskom, nebolo by vzájomné zničenie (ktoré niektoré choré hlavy by aj priali), ale celková anihilácia USA a veľkej časti NATO zo strany Ruska.

291853

21.06.2013 16:23

Vyspělé ruské zbraně pro Sýrii

RE: no neviem....

Oracle 95.?.?.?

Práve, že tie S-300-ky dodajú, S-400-ky sú otázne.

Buritano je delostrelecká zbraň (raketomety s malým dosahom sa tam môžu rátať) a zlikvidovať pozemské a letecké ciele vo vojenskom význame môže znamenať aj likvidovanie jej bojaschopnosti, v tomto prípade zomrie pešiak alebo posádka pozemnej bojovej techniky na kolaps pľúc či krvácanie z pľúc, a bojové lietacie stroje zas spadnú z oblohy (doslova).

Čo sa týka Ruskej armády, neodpisoval by som ju, Putin do jej vedenia dosadil tvrdých chlapov a nie liberálnych mäkkýšov ako to urobil Medvedev, títo tvrďasi nielen robia jeden vojenský dril za druhým, ale aj prikázali jednotkám presunúť na západ a k Iránskej hranici, takže ak bude vojna tak si ten "kravatožrút" bude myslieť, že on ešte bol medzi šťastnejšími.

291908

21.06.2013 17:12

Okrádání o zdraví a bohatství: Bitva o budoucnost lidstva

RE: demografická regulace

Oracle 95.?.?.?

Zelené metódy pestovania potravín nie sú tie priemyselné metódy oprostené od herbicídov, pesticídov a minerálnych hnojív, kto to tvrdí, ten klame či rozširuje klamstvo.

Zelené metódy nie sú monokultúry na veľkých poliach, zelené metódy pestovania sa dajú robiť na malých poliach, ktoré človek a zviera zvládnu urobiť za jeden deň (to ale predpokladá poriadne zaplatených farmárov a 50-70% populácie v poľnohospodárstve), zelené metódy sú aj tradičné védske metódy (pri ktorých farmári môžu dosiahnuť aj trojnásobné výnosy oproti moderným metódam), alebo polykultúry ako "tri sestry", či permakultúra, keď niekto nechce drieť neustále na poliach, alebo akvapónia, keď má naozaj málo miesta.

Žiaľ Vaše obavy sú na mieste, málokto vie o týchto metódach a používa ich.

291911

23.06.2013 21:55

Okrádání o zdraví a bohatství: Bitva o budoucnost lidstva

RE: demografická regulace

Oracle 95.?.?.?

Mám jednoduchý dôvod prečo podporujem takéto farmy (okrem samozrejme ekologických), lebo som si istý, že akonáhle sa zavedú moderné automatizované výrobné sústavy zastihne nás 80% nezamestnanosť. Otázka je čo s "nadbytočnými ľudmi"?

A ako poznám naše choré "elity" chcú vyhubiť tých zmienených 80%, žiaľ mám ten pocit, že nezačnú od seba, lebo oni sú skutočne nepotrebný a blbý.

Moje riešenie nielen pomôže obnoviť biosféru, ale aj dá ľuďom obživu a posunie ľudstvo o aspoň jeden evolučný stupeň.

292041

27.06.2013 20:57

Kde je Snowden?

Výhovorkaka prečo nevydal Honk Kong Snowdena

Oracle 178.?.?.?

Výhovorka prečo nevydal Honk Kong Snowdena je to, že Američania splietli jeho stredné meno.

292298

27.06.2013 21:41

Německo platí přeživším holokoustu, mrhá miliony

RE: že platí obětem holocaustu je v pořádku - a co slovanským obětem? a dalším?

Oracle 178.?.?.?

Slovo Žid či žid je dosť nešťastný názov, skôr by sa mali nazývať Júdejci, ešte presnejšie "vyznávači júdejského náboženstva" (raz sú národ raz sú náboženská sekta, pomaličky ani oni sa v tom nevyznajú).

To ale nemení nič na fakte, že vyznávači tohoto náboženstva napáchali dosť veľkú "neplechu" v posledných 4 tisícročiach pri honbe za bohatstvom a mocou, kvôli ich údajnej vyvolenosti a právu vládnutie nad všetkým, čo majú buď zapustené v "knihe-kníh", alebo v nejakej ešte obskúrnejšej ateistickej literatúre (sionizmus).


Teraz by som mohol polemizovať nad tým, že židovský (júdsky) a kresťanský boh ktorého skutočné meno je zložený z 3 písmen (YHWH-som kto som nie je meno) podľa všetkého je Set boh ničenia a púšte, a keďže Amon je zosobnením spaľujúcej slnečnej žiary vytvárajúca púšť môžeme vyhlásiť, že sú to tie isté "osoby".

Inými slovami, vyznávači júdejského náboženstva, kresťania a čiastočne aj moslimovia uctievajú diabla a nie Stvoriteľa, zaujímavé je že Bafomet (boh slobodomurárov) a Satan je tá istá "osoba" a vyžaduje krvavé obete.

292303

28.06.2013 15:35

Henry Kissinger: Balkanizovaná Sýrie je tím nejlepším možným výsledkem

RE: kdo s cim zachazi, tim take schazi

Oracle 178.?.?.?

Keď sa začne skolabovať ekonomika USA a vláda bude musieť vyhlásiť bankrot, tak USA sa zbalaknizuje. Roztrhne sa asi na 3 časti Východné pobrežie, Západné pobrežie a Latinská časť.

292370

28.06.2013 21:43

Čína se má co ohánět

RE:

Oracle 178.?.?.?

Z ekonomických vojen sa dá vyjsť víťazne, ale s veľkými šrámami a víťaz sa určuje koho mocenská štruktúra bude viac intaktná, keď sa pozrieme z tohoto pohľadu Čína sa zdá byť jednoznačným víťazom z viacerých dôvodov:,
-má výrobné kapacity a vyrába, len mu chýba silný vnútorný trh, kým USA má iba trh, lebo adekvátne kapacity chýbajú;
-má silných spojencov (tak vo vojenskom ako aj v ekonomickom zmysle-mám na mysli Rusko a Indiu), kým spojenci USA sú de facto skrachovanci;
-robí rozumnú zahraničnú politiku, robí neuveriteľné medzinárodné obchody, vykupuje všetko čo prináša hoci aj minimálny úžitok a snaží získavať spojencov tam kde sa dá, kým USA v tomto zmysle píli pod sebou konár.

Asi o tom napíšem článok na proinvestori.

292390

28.06.2013 22:22

Čína se má co ohánět

RE:

Oracle 178.?.?.?

>"2. ČLR je suverenní stát a má výstostné právo na
>tištění peněz."

>
>To je omyl. Čína nepatří mezi asi poslední čtyři státy se
>suverenní centrální bankou, ani Rusko mezi ně nepatří.


Rusko, práve pred nedávnom schválil zákon o nezávislosti svojej centrálnej banky, kvôli tomu aj sa zmenila ústava. Informovali o tom len Ruské médiá všade inde ticho ako po pešine. [oči v sloup]

292394

29.06.2013 10:53

Německo platí přeživším holokoustu, mrhá miliony

RE: že platí obětem holocaustu je v pořádku - a co slovanským obětem? a dalším?

Oracle 178.?.?.?

To "exotické etnikum" práve že vyvolal tie vojny a Anglický národ v tomto práve hral rolu kanonfutru.

Čo sa týka šľachty Anglosasov, nuž o tej zberbe sa dá povedať hocičo, treba ale povedať že dlhú dobu boli "nútený" podnikať, takže kým zbytok európskej šľachty intrigoval anglická šľachta podnikala a intrigovala (ako Benátčania), keď Casanova prišiel do Londýna, našiel tam druhé Benátky. Podľa niektorých prameňov po tom čo Benátky skrachovali, jej najvplyvnejší a najbohatší práve prešli do Londýna.

Druhá vec, šľachta svoju moc vždy odvodzovala od boha a vždy na ňu vyhovárala keď spáchala nejakú nekalosť (robia to aj niektorí "mocní" tohoto sveta).

Ostatne technológia vyvolených je stará minimálne 5000 rokov, možno aj viac, a v podstate je to jedno na čo alebo na koho sa odvoláva či na boha alebo na nejakú ideológiu či na príslušnosť k nejakému národu.

Mimochodom kapitalizmus a demokracia dokonale slúži vyvolencom, oni sa medzi sebou nejako vždy dohodnú a do viditeľných pozícií dosadia vždy skorumpovanú alebo vidierateľnú figúrku, ktorá si myslí, že má moc, alebo vyvolajú nejakú vojnu.

A tí ktorí prišli s týmto konceptom, vlastne ich duchovnými dedičmi absolútne nezaujíma čo robia títo "otroci na duchu" či degeneráti až do tej chvíle kým sa deje to čo oni chcú, po tom buď nasleduje len korekcia alebo korekcia a trest (okrem cukru a biča tí nerozumejú z ničoho).

292412

30.06.2013 21:45

Čína se má co ohánět

RE: Co pan Dvořák opomenul

Oracle 178.?.?.?

Iste, ale kultúra je viac menej podobná ako v kontinentálnej Číne, nehovoriac o tom, že Číňania majú vo zvyku to, že sa držia spolu, tvoria uzavretú komunitu (extrémny prípad je čínska mafia).

Inými slovami správnym vedením Číňania dokážu zázraky, Čínske "komunistické" vedenie práve teraz sa zbavuje Maovho dedičstva a buduje vnútornú spotrebu a blahobyt.

292449

01.07.2013 19:00

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: Ach jo

Oracle 78.?.?.?

Čiastočne je to pravda, že medzi zvieratami vyskytujú aj homosexuáli, ALE u primátov napr. šimpanz bonobo je to len šermovanie penisom, "scisoring" u samíc či normálny pohlavný styk-takéto chovanie slúži zväčša ako uvoľnenie napätia, u delfínov je homosexuálne chovanie je ako objatie (možno, hoci DDT dokáže rozhodiť nejeden hormonálny systém u cicavcov) u ostatných zvierat je to znakom degenerácie.
Mám na mysli "teplých samcov" čajok, kde takýto samci snažia založiť rodinu, ornitológovia to pripisujú zvýšeným množstvom herbicídov a pesticídov v potravovom reťazci, a u jedného druhu anglických oviec zas vyskytuje homosexualita u samcov, myslím si že vedci z oxfordskej univerzity to vyriešili tak, že samcom vstriekli do mozgu jeden koktejl z hormónov a neurotransmittérov a urobili z nich bisexuálov, a dôsledkom bolo, že teplá loby protestovala.Hoci vyskytujú aj medzidruhové homosexuálne zväzky, ale je to iné téma.

Takže, v prírode sa to vyskytuje v poslednú dobu dosť často, žiaľ, ale nie je to normálny jav.

292507

02.07.2013 11:58

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: Ach jo

Oracle 178.?.?.?

Nikdy som netvrdil, že je to normálne a že zvieratá to robia do análu po vyvrcholenie, hovoril som že sa to vyskytuje a je to buď náhrada normálneho sexu, chorobné chovanie alebo odbúravanie stresu ako u šimpanzy bonobo.

Druhá vec je oháňať so zvieratami ako dôkaz "normálnosti" homosexuálneho chovania u ľudí a takto obhajovať rôzne "práva" je ohavnosť non-plus-ultra.

292555

03.07.2013 08:17

My vám ten respekt k cikánům do hlav natlučeme i za pomoci obušků a vodních děl

RE: Nechápu proč se pořád navážíte do dr Čulíka?

Oracle 178.?.?.?

Myslím si že vo veci je niečo iné, ide o to že Rusi a Putin chcú využiť ako politickú muníciu proti "spojencom", vždy v príhodnú chvíľu keď USA začne hovoriť niečo o slobode a demokracií (takéto reči zväčša vedie keď chce niečo presadiť či rozpútava vojny). [mrknutí jedním okem]

292633

05.07.2013 11:46

Vítej, Chorvatsko

RE: Dabelsky dobracti Chorvati

Oracle 78.?.?.?

A mizera jedna predsa prežila. [chechtot]

Tvrdiť že súdom a exemplárnymi trestmi smrti sa dá nejaká ideológia vykoreniť odsúdiť, je "trochu" scestné. [oči v sloup]

Ideológiu sa dá vykoreniť iba buď ďalšou ideológiou, alebo osvetou.

Mimochodom skutočných nositeľov fašistickej ideológie t.j. priemyselníkov, bankárov a politických činovníkov postihol minimálny či žiadny trest (znova to odskákali malé ryby a obyčajný ľudia), vidieť to v USA, v EU (Nacistické korene EU) či v Izraeli kde sa prevádzkuje najväčší koncentračný tábor pod holím nebom na svete-Gaza.

292755

05.07.2013 18:28

Řecká daňová past

Výbuch Grécka neodvratný.

Oracle 78.?.?.?

Dôvod je jednoduchý, tieto "reformy" ohrozujú samotnú existenciu väčšiny populácie a tí hlupáci z parlamentu to nielen schválili ale si aj blahosklonne myslia, že utečú pred lynčujúcim davom, to neukočíruje ani úderka EU-Eurogndforce. Však protesty, zrážky s políciou a generálne štrajky sú prakticky na dennom poriadku.

PS: Nedostatok peňazí nerieši ani zdvihnutie DPH, lebo Česko. Kalousek nasľuboval, že keď sa zdvihne DPH v Česku tak do rozpočtu pritečie viac peňazí, nielen že nezískali viac peňazí, ale vybrali efektívne menej, a ešte k tomu aj domáca spotreba klesla. (Toľko o návrhu 5p.)

292766

06.07.2013 09:29

Řecká daňová past

RE: Výbuch Grécka neodvratný.

Oracle 78.?.?.?

Chudoba a bohatstvo je relatívny pojem, vždy povedať voči čomu sa to pomerí, a keď si porovnáme priemerného cigána z osady a Afričana zo slumu, tak síce vyzerajú rovnako, ale cigán je bohatší, pretože plodí deti a má za to peniaze a orgány činné v trestnom konaní používajú dvojitý meter.

Druhá vec je, žiadny diktátor nie je taký hlúpi, aby ohrozoval existenciu ovečiek nezmyselnými daňami, nezmyselným spôsobom zdanenie alebo exekúciami, lebo vie, že by to vyvolalo povstanie ktorá ho zničí a eskadry smrti to nezastavia. Práve o to ide v Grécku, že chcú zdaniť čo nemáte ani neoficiálne (načierno).

Tretia vec hociktorý Euroval považujem za smrteľný bozk pre každú ekonomiku či členský štát v EU, ja si myslím že tie Francúzske a Nemecké banky ktoré pomohli Gréckej vláde a ostatným vládam PIGS utrácať vo veľkom by sa mali nechať skrachovať. Cigáni a ostatné neprispôsobivé menšiny (rozumej migranti z Afriky a Blízkeho Východu ktorí prišli parazitovať na sociálnych systémoch Európy) sú chovaný presne na takéto príležitosti, aby vrchnosť mal hromozvod a zámienku na zavedenie stanného právo.

Vyššie dane problémy PIGS to nevyriešia, pretože nikto nevie kam tie peniaze idú (pravdepodobne je to ako u nás, kradne sa vo veľkom), chýbajú tu a tam mechanizmy na participatívny rozpočet ako v Škandinávií.

PS: Čakám na ďalších Hitlerov a Vy štekáte na zlý strom.

292794

07.07.2013 08:24

Řecká daňová past

RE: Výbuch Grécka neodvratný.

Oracle 78.?.?.?

Vy sa mýlite, tí nový Hitlerovia, masy nepovedú len do špinavých ghett, tie masy budú pokračovať do plynových komôr resp. použijú sa proti nim bojové plyny.

Čo sa týka bohatých, skutočne mocný sa zbavia aj ich.

292854

09.07.2013 10:14

Řecká daňová past

RE: Jsou lepší než u nás

Oracle 78.?.?.?

Nechodiť k voľbám je zásadne niečo iné ako občianska pasivita.
Súčasná parlamentná "demokracia" je samozrejme nielen výsmech demokracie, ale rovno podporuje korupciu a vlastizradu.

Druhá vec, je pokiaľ človek nemôže poriadne stlačiť poslancom gule s tým, že ho/ju odvolá daný okres a vypíšu sa ďalšie voľby na dané miesto (s tým, samozrejme, že by sa opakujúce voľby boli zrušené). Samozrejme sa to nepresadí z 2 dôvodov:
-neexistuje strana ktorá by to vedela či chcela pretlačiť tieto zmeny (však tí lumpovia by mohli prísť o teplé miestečko);
-Český zákon o referende, ktorý nenechá ľudí angažovať a rozhodovať sa v týchto záležitostiach.

Ďalšia vec, centrála má priveľa právomocí a nie je ochotná ani prispievať periférií a ani delegovať právomoci.

Môj návrh je aby obecné úrady boli reštrukturalizované na spôsob bývalých národných výborov s tým, že sa zrušia pravidelné voľby ale s tým že poslanci a primátor/starosta sa dá kedykoľvek odvolať, boli by okresné zastupiteľstvá, krajské zastupiteľstvá tým pádom by neboli potrebné (okresy by sa mohli dohodnúť medzi sebou) a samozrejme okresný zastupitelia by raz či dvakrát do roka by zasadali v parlamentu, menovali by premiéra a ministerstvá, a funkciu prezidenta by som zrušil (je to podľa mňa zbytočné, jeho funkciu by zastával premiér).

Samozrejme viem, že to parlamentné strany nepresadia a sám to nepretlačím, priveľa lumpov by prišiel o teplé miestečko. V jednej veci dúfam, že kritické množstvo ľudí zistí, že na úrady nemôžu spoliehať a musia sa zorganizovať sami, aby niečo dosiahli.

292966

17.07.2013 20:30

Co týden dal

RE: Mozny vyklad

Oracle 78.?.?.?

Čo tu to tárate politruk? Aký štátny socializmus?

My tu máme rovno fašizmus.

293443

18.07.2013 12:00

Brzezinski: za syrskou krizí Katar, Saúdská Arábie

RE: lokalni konflikty prerostou brzy v globalni

Oracle 78.?.?.?

10-15 rokov k zosypaniu ekonomiky bolo v roku 1998-2000, teraz čo sa deje je posledná fáza, ako na to poukazuje tento americký článok.

293471

28.07.2013 16:40

Genetické inženýrství: Globální potravinová a zemědělská krize

RE: copak zase nikde není odpovedný?

Oracle 78.?.?.?

Dovoľte aby som Vás podporil.
Porovnávať GMO s DDT je podľa mňa nepostačujúce, prirovnanať ich biologickým či chemickým zbraniam by bolo skôr na mieste.

Dôkazov na podporu týchto tvrdení je niekoľko, priamych a nepriamych:
-priame sú dôsledky zvieracích testov v Rusku, vo Francúzsku kde potkany dostávali rakovinu (následne čoho skapali) a mali vrodené defekty či trpeli sterilitou;
-nepriame dôkazy sú zväčša vedecké a k ich pochopeniu treba sa trochu dovzdelať sa:
-napr. mikro RNA (miRNA)o ktorom sme sa mohli dočítať v magazíne 21. Století duben 2012 str. 97 kde sa píše, že táto genetická informácia prežije nielen tepelnú úpravu a tráviaci proces, ale sa dostáva krvného riečištia a tým ovplyvňuje činnosti génu teda sme tím čo jeme, doslova;
-s týmto súvisí aj možnosť spustenia rakovinového bujnenia, alebo spustenia auto-imúnnych ochorení či náhly kolaps imunitného systému tzv RISC;

Ďalšie argumenty proti GMO od Monsanta je spôsob vnášania cudzieho génu, používajú metódu tzv vstrelenia, kde sa na nosné zlaté častice ktoré budú vstrelené do buniek nanesie sa potrebná genetická informácia. Samozrejme tento proces je dosť náhodilí a produkuje značné množstvo nepodarkov. Myslím si, že je to jedna z dôvodov spôsobovania rakoviny-cez takto poškodené miRNA.

Ďalšia štúdia preukázala, že GMO kukurica obsahuje formaldehyd, čo je rakovinotvorná látka a v normálnej kukurice sa vôbec nenachádza.

Posledná vec Roundup čo má za účinnú látku difosát, je toxická na bunečnej úrovni. Keď ju obsahuje GMO kukurica, čo má byť odolnejšia na ňu, je to hotová katastrofa.

Mimochodom čo ste čakali od človeka, ktorí mieša pojmy a dojmy, a na základe toho tvrdí, že VW NIKDY NEBOL TUNELOVANÍ.

293951

29.07.2013 10:16

Ztraceni v ghettu

Výkrik zdravého rozumu na západe (v Anglicku).

Oracle 78.?.?.?

To je moja stručná charakteristika tohoto článku, a nielen to, v článku je viditeľný mechanizmus na cielenú degradáciu celého ľudstva.

Keď si niekto myslí, že je to náhoda, že predajný "intelektuáli" môžu hlásať vyslovene pre spoločnosť nebezpečné názory a to beztrestne, bez toho aby to istým kruhom to nevyhovovalo a že to celé je len módny výstrelok intelektuálov, tak je naivný ako pisateľ článku.

Už sa naozaj teším ná príspevok Nohejla ako to implementuje istá národnosť resp. náboženská/názorová skupina či uda, že za celým všetkým musíme hľadať koncept od GPP. [cool]

293967

29.07.2013 23:38

Genetické inženýrství: Globální potravinová a zemědělská krize

RE: copak zase nikde není odpovedný?

Oracle 84.?.?.?

Ďakujem, síce mám článok na proinvestori na podobné téma, ale doplnenie vždy vzíde a viac menej to korešponduje s tým čo som napísal.

293986

06.08.2013 10:43

Dvě podvodné falešné demokracie ohrožují život na Zemi

RE: Iluze

Oracle 78.?.?.?

Že v začiatkom 50. rokoch sa Sovietsky zväz nebombardovali atómovkami, bolo to vďaka tomu, že Američania boli priposratý z lietadiel Aircobra a Kingcombra, tieto lietadlá boli totiž boli skvelými stíhačkami (podľa všetkého počas vojny zostrelili najviac nepriateľských lietadiel), to znamená že lietadlá B-29 (ten istý typ ako Enola Gay) by boli ľahkou korisťou.

Irónia v celej veci je, že obe lietadlá vyvinuli Američania, ale vyrobené kusy spočiatku nezaradili do výzbroje, lebo ich považovali za "podradné", tak ich poslali Sovietskemu zväzu ako vojnovú "výpomoc". Rusi ich vyskúšali a po modifikácií boli z nich nadšený (a pravdepodobne ich aj okopírovali).

V prípade pokusu o bombardovanie Sovietskeho zväzu by B-29 boli zostrelované stíhačkami amerického designu.

Poznámka pod čiarou: niekto na týchto stránkach spomínal, že ku konci 2. svetovej vojny nemecké vojsko hromadne vzdávali západným spojencom, lebo boli chýry, že "západ" zaútočí na Sovietsky zväz po víťazstve v Nemecku.

Tieto chýry zakladali sa na pravde, celá 2. svetová mala 3 hlavné ciele:
-eliminácia Sovietskeho zväzu (a následná genocída Slovanov);
-eliminácia Nemecka;
-vytvorenie celo-európskych Benátok t.j. niečo na spôsob EU (preto je toľko nacistov medzi otcami EU).

Pôvodný plán spočíval v tom, že Nemci odrovnajú Rusov a potom "spojenci" odrovnajú Nemcov a to tak, že Sovietsky zväz a ani Rusko sa neobnoví. Plán B bolo to, čo niekto už spomínal.
Stalin ale prekazil plány, za tie 2 desaťročia vybudoval silné impérium so silnou ekonomikou a so silným priemyslom, čo dokázal nielen držať krok s nacistickým Nemeckom, ale ju aj prakticky porazil. Stalinov ťah, že najmodernejšie tanky (o ktorých vedeli len Rusi-asi IS 3) nechal na víťaznú parádu spojencov na uliciach Berlínu bolo len mierne naznačenie, že nie je radno skúšať nič proti Sovietskemu zväzu cez Európu.

294113

08.08.2013 23:42

Zákulisní hrátky se zlatem: V očekávání velkého zlomu (část 2)

RE: kde je cesta

Oracle 84.?.?.?

>>system kryti vsech men sveta virtualni menou vydavanou FEDem
>Nic takového neexistuje. Měny jsou dnes ničím nekryté
>papírky/kusy plechu/bity v počítači.

Omyl, je krytá našou dôverou, v dôverou v to, že za nej získame hodnoty či veci (skutočne) potrebné k životu, akonáhle táto dôvera zmizne, tak aj fin. systém zrúti.

Keď niekto číta zerohedge či investmentwatch, tak ten vie že krach systému sa blíži.

294190

10.08.2013 22:57

Dvě podvodné falešné demokracie ohrožují život na Zemi

RE: Nesúhlas.

Oracle 78.?.?.?

Myslím si, že tí "vojenský analytici" o ktorých je reč sú na úrovni "geniálnych právnikov z Plzenskej univerzity" a určite nie sú absolventi West Point-u.

Mimochodom kto čaká niečo kvalitné od absolventov bakalárskych/magisterských kurzov typu história technológie alebo história anglického jazyka či umeleckého fotografovania.

Nie, nežartujem, naozaj sa dá získať bakalársky či magisterský titul z takýchto predmetov.

294234

11.08.2013 16:52

Dvě podvodné falešné demokracie ohrožují život na Zemi

RE: Nesúhlas.

Oracle 78.?.?.?

Prešiel som to, je to hrozná zlátanina, ktorá bola asi určená na odstrašenie Rusov a Číňanov, ale určite to spôsobilo nejednu veselú minútu na príslušných miestach, lebo ja (ako úplný laik na vojenské stratégie) vidím v zmienenom dokumente niekoľko základných chýb (a to sú len tie čo som ja postrehol):
-predpokladá, že Čína, Rusko a India nepoznajú základný koncept okolo ktorej bola vybudovaná Americká armáda t.j. udrieť kdekoľvek na svete (predpokladajú že to prípadné obete agresie to nepostrehli);
-Čína, India a Rusko si nenechá napochodovať do blízkosti svojich teritoriálnych vôd armádu USA rozumej lietadlové lode bez toho aby ich nevarovali diplomaticky či nepokúsili ich potopiť ešte pred tým než sa dostanú na určené miesto (vieme že Rusi, Číňania a pravdepodobne aj Indovia majú vo výzbroji rakety schopné potopiť lietadlové lode a tiché ponorky);
-ďalej predpokladá, že zmienené mocnosti nemajú efektívne prostriedky na rušenie komunikácie a na ničenie špionážnych satelitov, čo je dôležité pre zabezpečenie koordinácie a na efektívne riadenie (presné informácie ohľadom protivníka sú životne dôležité);
-neráta s tým, že (Rusi, Číňania a Indovia) zmienené mocnosti majú prostriedky na zastavenie útoku na kritické štruktúry;
-neráta s úspešným odvetným útokom na kľúčové štruktúry v prípade úspešnej 1. vlny (predpokladám, že existujú alternatívne komunikačné prostriedky, plány a zálohy pre prípad 1. úspešnej vlny nepriateľského útoku);
-podceňuje protivníka, predpokladajú, že majú len to čo, verejne priznávajú;
-najväčšia zo všetkého je, predpokladajú, že dokážu ubrániť Americké teritória voči protiútokom protivníka (nemám na mysli atómovú odpoveď) a že protivník nemá proti-bunkrové zbrane.

Podčiarknuté a zrátané, je to zlátanina, ktorá by mohla fungovať proti malým a slabým krajinám ako Zimbabwe, Kuba, Saudská Arábia či Slovensko, ale proti regionálnym mocnostiam ako Irán, Brazília či voči globálnym mocnostiam ako je India, Čína a Rusko celý tento plán je nanič a povedie US Army do katastrofy.

294261

13.08.2013 12:54

Radioaktivní voda zdolala bariéru ve Fukušimě – TEPCO

RE: Nebyly zajímavé jen seismogramy,

Oracle 78.?.?.?

Pani Hanzlíková, prosím Vás nevysmievajte sa mrzákom, je totiž evidentné, že Vami vysmievaného pána školský systém, ktorý bol navrhnutý na mentálne zmrzačenie zdravých ľudí, zmrzačil a voči tomu, je málokto imúnny. Toľko o osobných veciach.

K veci, v článku Rocks That Crackle and Sparkle and Glow:
Strange Pre-Earthquake Phenomena
od Dr. Friedemann T. Freund z Journal of Scientific Exploration, Vol. 17, No. 1, pp. 37–71, 2003 (v pdf dokumente sa nachádza na strane 42) sa rozoberá vplyv pozitívne nabitých nosičov náboja (konkrétne hovorí o polovodičových dierach) na horniny a označuje ich za pôvodcov mnohých hlavne elektromagnetických anomálií pred zemetraseniami, ktoré sa prejavujú aj v ionosfére. Aj na základe tejto práce sa pracuje na alarme varujúci pred zemetraseniami.

NASA a Európska únia geovied schválila teóriu v ktorom slnečná aktivita (slnečné škvrny) má vplyv na výskyt zemetrasení v na to náchylných oblastiach. V tomto článku sa rozoberá možný mechanizmus pôsobenia aktivity Slnka na výskyt zemetrasení, konkrétne sa tam hovorí o zmenách v iono- a magnetosfére Zeme.

HAARP zas podľa ne-oficiálnych zdrojov výkon má vyšší ako sa uvádza a má aj funkcie za-horizontálneho radaru, vytvára v ionosfére oblasti s vyššou elektrónovou hustotou akési zrkadlá pre radarové lúče a tieto oblasti majú aj vyššiu hustotu, takže môžu fungovať ako ochrana pred ICB rakiet (skutočné parametre tohoto zariadenia vrátane zapojenia antén resp. komplexu sú tajné, kvôli tomu, že je to projekt Amerického letectva). Poznámka, E. Teller jeden z otcov vodíkových bômb (a nielen on) predložil niekoľko patentov na prístroje upravujúcich ionosféru za účelom ochrany pred ICB a na použitie v za-horizontálnych radaroch.

Inými slovami, keď sa vyšle úzky smerovaný rádiový lúč upravujúci ionosféru nad oblasťou náchylnou na zemetrasenie, tak to môže a pravdepodobne aj vyvolá zemetrasenie.
Takže otázky sú:
-nakoľko je cieľom vyvolať zemetrasenia?
-koľko bolo prirodzených veľkých zemetrasení v poslednú dobu, keď vieme, že sa dajú takto vyvolať?
-nakoľko sa dá tým upravovať počasie, keď vieme že ionosféra má vplyv na klímu a poveternostné podmienky?

294332

14.08.2013 12:25

Radioaktivní voda zdolala bariéru ve Fukušimě – TEPCO

RE: Nebyly zajímavé jen seismogramy,

Oracle 84.?.?.?

Pravopis mi nikdy nešiel, preto školský systém nezdeformoval moje myslenie, v takej miere ako Vaše.

Zdá sa, že ste môj príspevok prečítali dosť povrchne resp. ste nečítali medzi riadkami a Vaša generácia by tomu mala rozumieť.

V podstate ide o to, že pred zemetraseniami dochádza poruchám v EM poliach, čo sa prejaví aj v ionosfére. Na druhú stranu NASA a zmienený európsky inštitút tvrdí, že slnečný cyklus vplýva na početnosť zemetrasení a ako rádioamatér iste viete, že v maximách slnečného cyklu sú v podstate častejšie ionosferické poruchy.

Inými slovami distribúcia elektrických nábojov na zemskom povrchu (a tým aj pravdepodobnosť výskytu zemetrasení) a distribúcia nábojov v ionosfére sú spojené nádoby, čo je aj logické lebo na zemský povrch a na ionosféru rádioamatéri pozerajú ako na dve dosky vzdušného kondenzátoru.

Takže keď sa správne modulovaný lúč so správnou frekvenciou zasiahne ionosféru nad na zemetrasenie náchylným územím, v závislosti na intenzite ožarovania môže tá ionosferická porucha vyvolať zemetrasenie.
Otázky sú:
-v akej miere HAARP pri svojej normálnej činnosti pravdepodobnosť zemetrasenia?
-koľko bolo skutočne prirodzených zemetrasení od začiatku projektu?
-koľko bolo cielene vyvolaných zemetrasení od začiatku projektu?
-nakoľko HAARP ovplyvnil počasie a atmosferické procesy?

294380

15.08.2013 17:18

Radioaktivní voda zdolala bariéru ve Fukušimě – TEPCO

RE: Nebyly zajímavé jen seismogramy,

Oracle 78.?.?.?

Čo ste napísali o školskom systéme, o vedcoch a o nefunkčných teóriách z ktorých sa stali dogmy, s tým súhlasím. Problém je to čo ste napísali ako odpoveď na môj príspevok.

>Oracle níže: EM polia ako dôsledok pohybov a prúdov pred
>zemetrasením ionosféru prakticky nijako neovplyvňujú. Sú tak
>nízke, že sotva idú merať, nieto že by mali nejaký vplyv.

Odporúčam Vám preto prečítať práce 1 a 2, či pozrieť tento obrázok:
Vložený obrázek
klikací odkaz k článku o vývoji systému včasného varovania pred zemetraseniami-prečítajte text v pre Vás pravom rohu. Či toto video o svetlách pred zemetraseniami.
Toľko o nedetekovateľnosti a o malom vplyve. [vyplazený jazyk]

Pripomeniem ako rádioamatérovi intenzita elektrického poľa za jasného počasia je pri zemskom povrchu 130-140 V/m, čo kvôli poklesu jej intenzity činí asi 100-250 kV potenciálového rozdielu medzi zemským povrchom a ionosférou-takto to je v brožúrke od SAV-časť o atmosferickej elektrine.

>Slnečný cyklus môže vplývať na

Táto vedecká štúdia našla negatívnu koreláciu medzi cyklami slnečných škvŕn a zemetrasení, tvrdí že na začiatku každého slnečného minima narastie nielen početnosť ale aj intenzita zemetrasení.
Takže nejde o rozťažnosť kôry ale o zmenách intenzity prízemného elektrického poľa, čo má vplyv na všeobecnú aktivitu pozitívne nabitých častíc v horninách.

>- Pravdepodobnosť
>- Cielené zemetrasenie

Máte nejakú porovnávaciu štúdiu kde sa porovnáva slnečná aktivita, aktivita HAARP-u a početnosťou zemetrasení aby ste mohli robiť takéto vyhlásenia, sem s ním rád to prečítame.
Keď nemáte, tak prosím nevydávajte svoje dojmy za fakty. Poznamenávam štetky pardon vedci pracujúcich na HAARP-e určite pripravili takúto prácu, ale keďže HAARP je projekt americkej armády tento materiál sa určite oficiálne nezverejní v dohľadnej budúcnosti.

>- Haarp môže ovplyvniť počasie sotva viac,

Odporúčam Vám prečítať článok ktorý dáva do súvislosti kozmické žiarenie a tvorbu oblakov. Musím povedať že pri slnečnom minime dopadá na Zem väčšie množstvo kozmického žiarenia (čo to je a aký to má vplyv na hmotu snáď nemusím vysvetľovať).

294418

15.08.2013 17:21

Radioaktivní voda zdolala bariéru ve Fukušimě – TEPCO

Pokračovanie

Oracle 78.?.?.?

V tomto článku sa uvádza že HAARP pracuje vo frekvenciách cyklotrónovej radiácie a dokáže vytvárať umelé vrstvy ionosfére, treba spomenúť že ionosféra kvôli jej ionizácií sa dá považovať za plazmu a obsahuje protóny ktoré tiež vyžarujú cyklotrónovú radiáciu. Keď dáme tieto fakty do kopy, tak mne vychádza že HAARP s tým že mení mieru ionizácie a distribúciu iónov a nábojov v hornej atmosfére nad daným územím, dokáže ovplyvňovať počasie.
>
>...do modulácie sa radšej nepúšťaj, kým nemáš jasno v
>demodulátoroch. Modulácia ti na to, čo si predstavuješ
>ozaj nestačí, na pochopenie potrebuješ prejsť ďalšie
>levely.
Fakt? Tak si to preberme máme HAARP ako ohrievač ionosféry ktorý pracuje v vo frekvenciách cyklotrónovej radiácie elektrónov a pravdepodobne dokáže pracovať aj vo frekvenciách cyklotrónovej radiácie protónov (urýchľovač CERN využíva aj EM žiarenie na urýchľovanie protónov), takže striedanie intenzity a frekvencií vyžarovaného žiarenia (je to len technická záležitosť) t.j. spektra (hovoríme o akejsi kombinácií AM a FM) dokáže urobiť poriadnu paseku v ionosfére i keď má výkon "len" 3,6 MW (to sú oficiálne, aká je skutočnosť to verejnosť nevie).
Problém je že HAARP je len to čo sa prezentuje, mám na mysli tie veci ktoré ste opísali ako jednoduché dipóly, problém je že nevieme s istotou vnútorné zapojenie antén a už vôbec nie konfiguráciu celého zariadenia.
Ďalšia vec je lietadlo X-37B, ktorý je tiež projektom Americkej armády môže nosiť prístroje ktoré sú súčasťou HAARP.
Takže aby ste v budúcnosti predišli strápňovania sa na verejnosti (čo posledne urobil Vojta, keď tvrdil, že VW nikdy nebol tunelovaní) prosím urobte výskum, asi 5-15 minút na Google-i Vás asi nezabije. [cool]

294419

16.08.2013 22:03

Radioaktivní voda zdolala bariéru ve Fukušimě – TEPCO

RE: Pokračovanie

Oracle 78.?.?.?

Sorry asi som sa nevyjadril jasne, tu sa bavíme o kapacitnej väzbe medzi ionosférou (teda aj okolím Zeme) a zemskými hlbinami a podľa všetkého je to obojsmerná cesta:
-zmena v elektrickom poli pri povrchu zeme obzvlášť pred zemetraseniami sa môže prejaviť ako Eliášov oheň okolo hôr a tam je to na obrázku, alebo na videu z Číny;
-zmeny v elektrickom poli zemského povrchu sa prejavujú aj emisiami iónov, čo má vplyv na správanie a zdravie ľudí aj zvierat (pozitívne ióny v ovzduší podráždená a nepokojná populácia, málo negatívnych iónov chorľavá a malátna populácia-sú to vedecky podložené fakty);
-lebo zmena v ionosfére nielen dokáže predpovedať výskyt zemetrasení , ale podľa veľkosti zmien aj veľkosť zemetrasenia;
-ďalej Slnečná aktivita vplýva nielen na formovanie oblakov ale aj na početnosť a silu zemetrasení, inými slovami je slnečný cyklus je jeden z faktorov čo má vplyv na početnosť zemetrasení okrem rozťažnosti a elasticity kôry-tento link je z Brownovej univerzity.

Čo sa týka elektrického poľa na zemskom povrchu resp pri zemskom povrchu, má význam pre ľudské zdravie a aj na správanie. Každá resp. väčšina eukariotických buniek (z takýchto sme aj my postavený) udržuje napätie medzi svojím vnútrom a okolím 150 mV na 200 nm hrubej bunkovej membráne, nezdá sa to veľa ale keď si prerátame tak je to ekvivalent poľa s intenzitou 30 000 000 V/m.
Takže zmena v elektrickom poli zemského povrchu môže mať dopad na ľudské správanie a dlhodobo aj na ľudské zdravie.
Toľko o malej dôležitosti o intenzity elektrického poľa nad zemským povrchom. [mrknutí jedním okem]

Takže HAARP so svojou činnosťou t.j. vytváraním umelých vrstiev v ionosfére zasahuje do jemne vyladených prirodzených procesov, pričom môže byť spúšťačom prírodných katastrôf.
A preto sa vynára otázka o veľkosti vplyvu a zámernosti týchto zásahov.

Evidentne myslenie v súvislostiach Vám nejde. [cool]

294511

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 111 čtenářů částkou 18 231 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 1

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,95 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 739,34 Kč
1 unce stříbra
512,79 Kč
Bitcoin
417 079,51 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 756 982