Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Viny

Nalezeno 353 příspěveků, 42 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

31.05.2013 09:13

Hrozba celosvětové sodomie

RE: Život je o reprodukci

Viny 77.?.?.?

Zapadá do toho veľmi dobre - je mimo. Prirodzený výber mu dal STOP.

290539

02.06.2013 12:14

Hrozba celosvětové sodomie

RE: uz je to tu

Viny 178.?.?.?

Ale pani Jarmila, nik tu predsa nehovorí o evolucionizme, ani o akejsi pavede, ale o tom, že ľudia nechcú vidieť podstatu života na tejto planéte a radšej sa chlácholia náboženskými a inými bludmi.

Je paradoxom, že tie tzv "klasická manželství" sú práve výsledkom nanútenej propagandy tej najhomosexuálnejšej inštitúcie zo všetkých - katolíckej cirkvi [velký smích] Slovania (a nielen oni) predtým, než prišli tí zločinci a vnútili im svoje konštrukcie, žili úplne inak, funkčne a bez umelých príkazov a zákazov zločincov.

Ak sa bojíte, že sa zhomosexualizuje spoločnosť tak nechápem, ako môžte obhajovať partnerský koncept, ktorý sem priniesli "neoficiálni" homosexuáli - cirkevní homosexuáli, veď odtiaľ to celý čas ide tam sú tie najsilnejšie loby deviantov! Prečo si myslíte, že Ratzinger odstúpil preboha?! Zbláznila ste sa?! Veď tie homo-loby vedie Vatikán a to nieje žiadna teória.
Plus zaviedli koncept spovede, aby mali cez prístup k súkromným informáciám a tak kontrolu nad všetkými ľuďmi. To je zmyslom akcie - ovládanie ľudí a uzavretie ich do nefunkčných a neudržateľných partnerských konceptov, aby sa v nich uchoval hlboký pocit viny, cez ktorý je možné ľudí veľmi efektívne ovládať. O to tu ide. Koncept monogamného partnerstva, kde je súčasne 50% rozvodov a 80% nevier je skutočnou deštrukciou rodiny - fakt to nevidíte?

Jednotlivci sami si musia zvoliť v akom type vzťahu chcú žiť a nie aby im to diktovali koncepty nejakých deviantov. Spamätajte sa preboha! [zmaten]

290622

03.06.2013 22:53

Hrozba celosvětové sodomie

RE: Zakladem krestanskeho nabozenstvi je bible,tak at ji cteme!

Viny 85.?.?.?

V prípade, že je vaša "viera" nedotknutá špinou organizovaných ideológií, je to fajn [mrknutí jedním okem]

Ak viete vnímať princípy bez ich zosobnenia v podobe postáv, je to ešte lepšie.

Tak ako? [oči v sloup]

290718

11.06.2013 11:59

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

Sny vs realita

Viny 77.?.?.?

Nechcem Vám kaziť selanku, ale Váš návrh má závažné chyby a neposkytuje reálne východiská.

Ako som tu už niekoľkokrát písal, dôvodom nezamestnanosti je skutočne "džin vypustený z láhve". Toto pomenovanie použil Thomas Davenport v článku First Company o re-engineeringu, bol na počiatku toho celého, bol tvorcom tejto koncepcie. Dôležitý je dosah zmien, ktoré sa stali.

Kedysi bola nezamestnanosť cyklická - tovar sa vŕšil, skončila sezóna zberu, bola zima a na poliach sa nepestovalo....a tak boli ľudia prepustení, aby sa so zmenou stavu zasa vrátili. Toto však skončilo. Teraz čelíme štrukturálnej nezamestnanosti, teda nezamestnanosti, ktorá je dôsledkom zefektívnenia procesov a teda zaniknuté pracovné miesta už na tej pôde nikdy nevzniknú. Píšem to preto, lebo všetky ekonomické poučky, od mysliteľov pre-reingeneeringového veku sú zastaralé a nefungujú...ale špičky politiky a biznisu sa nimi stále snažia riadiť. Platili, ale vtedy, nie teraz a preto nemôžu popísať stávajúci stav, ani nájsť východiská a sme tam kde sme.

1. Zdanenie outsourcingu: zdaneniu sa korporácie vyhnú a keďže vlastnia patenty na všetko, žiadna konkurencia IBM alebo Apple nevznikne.
2. o skrátenie prac času sa pokúsilo Francúzsko, firmy odchádzajú. Efekt viď hore.

Nechcem sa rozpisovať, lebo by to bol elaborát, ktorý aj tak nik čítať nebude. Zodpovedzte si však nasledujúce otázky:

- ECB, FED... vydá x miliárd jednotiek meny ($, €..) a nazve to kvantitatívne uvoľňovanie. Takže - ako sa tie peniaze dostanú do "obehu"?
- ak vyrobíme prvý komplexný nanoasembler (stroj ktorý vyrobí celý telefón), čo budú robiť ľudia, ktorí vyrábali tie telefóny? A keď sa to rozšíri všade?? Pre koho sú tie telefóny určené - pre nezamestnaných výrobcov telefónov? [mrknutí jedním okem]
- ak sa v reálnej ekonomike (kúpa predaj tovaru a služieb) pohybuje len 1-2% celkových finančných prostriedkov planéty (a to som optimistický), súčasne 5% ľudí, vlastní 95% financií, súčasne sa zvyšuje nezamestnanosť, teda rozloženie finančných prostriedkov medzi bežnými spotrebiteľmi, ktorí by mali kupovať tie služby a tovar (ale nemajú na to)...kam to musí logicky viesť?
a t.d.

Východisko nieje v danení a prijímaní ďalších regulácií chorým štátnym aparátom. Východisko je v naprostej zmene paradigmy v ktorej žijeme. Prvý krok je vlastná mena, nezávislá na tej ríšskej.

291144

11.06.2013 12:17

Konspirace není žádná teorie – Insider Světové banky

RE: pěkná blbost

Viny 77.?.?.?

Náuka o karme je skutočne stará tisícky rokov, To, čo sa za nauku o karme vydáva na západe je však staré len pár desiatok, i keď to má rovnaké označenie [mrknutí jedním okem]

Aký je cyklus toho, čo sa tie tisícky rokov volalo karma? Aký je presný cyklus, priebeh zacyklenia - viete to?

291148

11.06.2013 12:23

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: nezamestnanosť - spojenec mocných

Viny 77.?.?.?

....stojí fronty na čínská, ruská, erebská či další "nezápadní" pracovní víza. Do zemí, které jsou s "dýmů/krásy" na štíru.

Mno...nedá sa než súhlasiť [oči v sloup]

Tých 10% by som ešte prehodnotil, toľko ich nieje.

291150

12.06.2013 09:34

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Sny vs realita

Viny 77.?.?.?

Ako môžte myslieť vážne, že o tom kto, čo, ako, kedy, s kým a prečo...má rozhodovať nejaký štátny úradník. To je prístup s názvom "niekto nech sa o to postará, len nech to niesom ja...".

Nieje to prekombinované, je to vlastne veľmi jednoduché - každý druh na tejto planéte sa inštinktívne snaží, získať s minimálnym úsilím, maximálny efekt. Preto si korporácie zabezpečia, aby im systém vyhovoval a tiež preto sa štátny úradník bude snažiť usurpovať stále viac a viac moci, aby vo svojej tuposti a vo svojom záujme si mohol odsýpať do vlastnej kapsy a regulovať neregulovateľné. Vy tomuto systému chcete dať ďalšie pravomoci? To snáď nemyslíte vážne [mrknutí jedním okem]

Ach jo....ale aj ak by sa takýto nezmysel so 4-3-1 dňovým pracovným časom podaril (nepodarí), je to len dočasné riešenie. Už som to tu písal. Máte niekoľko kriviek, ktoré spolu nerezonujú, takže znova a skúste si to nakresliť:

- svetová populácia rastie, krivka hore
- súčasne rastie nezamestnanosť, viď štrukturálna nezamestnanosť, až do bodu komplexného nanoasembleru, kde už viac ľudskej práce netreba, červená krivka hore, veľmi hore
- súčasne sa zmenšuje objem peňazí v reálnej ekonomike, teda medzi konečnými spotrebiteľmi
.
.
.
To nevyriešia ďalšie nezmyselné regulácie, ale len ľudia sami. Ak budú držať hubu a krok, ak budú používať zelené, červené, modré bezcenné papieriky, ktorých relatívnu hodnotu určuje z 99% virtuálne kasíno, nebude nám pomoci...

p.s. pre všetkých, ktorí by chceli "základný príjem", nemusíte ho vymýšľať, on tu predsa úspešne funguje, už celé roky, len sa to volá sociálne dávky pre cigánov. Ako sa vám páči vývoj tejto implementácie v reálnom živote?

[překvapení]

291216

12.06.2013 09:47

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Sny vs realita

Viny 77.?.?.?

Preboha, znova....zdanenie nič nerieši, a nikdy neriešilo a riešiť nebude. Daň je forma výpalného pre mocenské uskupenie s názvom štát, kde si pár bossov robí svoj biznis, núteného platenia pod pohrúžkou násilia a to všetko štátnymi úradníkmi, ktorí sú Vami platení. Veď predsa už teraz vidíte, ako tí "hospodári" s tými aktuálnymi daňami hospodária, pozrite sa von z okna, alebo otvorte ktorékoľvek noviny a tam je tak 5%. A vy im chcete dať ďalšie peniaze? Myslíte to vážne, alebo si robíte prdel?

Čo príde po zákaze Pomazánkového masla, Patriot Act 1, 2...po definovaní celej planéty ako battlefieldu, po vyvražďovaní v Lybii, Iraku, po Guantaname? Veď to robí ten istý úradník, politik, ktorému chcete ešte pridať preboha! Celý systém je zle, nechápete to?

Nestačí Vám, že tí úradníci ktorým chcete ešte pridať právomoci a dane, Vás/nás upísali do otroctva cez trvalý euroval, že dokonca žalovali Vás osobne, za popieranie holokaustu? Čo sa ešte musí stať aby ste pochopil čo sa tu deje?!

291218

12.06.2013 10:14

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Dalsi problemy s danemi...

Viny 77.?.?.?

Sú tu všetci pomätení? [velký smích] Vy musíte tú EU so všetkými tými nekonečnými reguláciami, US so všetkým tým vraždením... milovať [velký smích]

Odkiaľ PREBOHA(!!) pochádza onen pomätený názor, že štátny úradník sa postará lepšie, než občan sám? Z akej empirickej skúsenosti to vychádza? Veď sa deje presný opak, vidíte to dnes a denne, čo tí idioti robia a vy im chcete dať ďalšie kompetencie a dane???! To snáď...

panebože....ešte tu bude veľmi zle....ale asi to potrebujete, takže cheers [bliji]

291224

12.06.2013 10:25

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Ještě se vracím k vaší námitce

Viny 77.?.?.?

A čo takto ich daniť za to, že si pomysleli, že by toho Bangladéšana zamestnali? To by len bolo peňazí pre úradníkov! [chechtot]

To o tej burze by som bral už len ako perličku. To, kde sú akcie tej či onej firmy obchodované...už nemám silu. Viete ako funguje burza a aký má pri akciách význam slovo "kde"? [pláč]

291226

12.06.2013 10:56

Pripravuje sa najväčšia krádež na Slovensku

Týmto ľuďom

Viny 77.?.?.?

Pán Stwora, reagujem pod týmto článkom na diskusiu pod iným článkom a to: Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?.

Preto sa vo svetle týchto informácií najväčšej klrádeži na Slovensku znova pýtam, či ešte pri plnom vedomí tvrdíte a navrhujete, že riešením nezamestnanosti, je odovzdať týmto štátnym úradníkom ďalšie a vyššie dane.

Ďakujem.

291230

12.06.2013 11:00

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Sny vs realita

Viny 77.?.?.?

Ak by nik nedělal, tak by nemal kto vyrábať/dodávať tovar a služby a preto by takáto spoločnosť skončila kolapsom. Problém dlhu je v takejto spoločnosti niekde úplne ale úplne vzadu...

Môžte uviesť nejaký príklad z prírody, z tejto planéty prosím, kde bez práce jsou koláče? Vďaka.

291233

12.06.2013 12:11

Moderní hudba = emocionální inženýrství

Hudba je o pocitoch

Viny 77.?.?.?

Samé čísla...ale o tých hudba nieje.

Vypočujte si hudbu hranú s ladením na 440 a potom to isté s ladením na 432, to je všetko. Mnohí to vnímať nebudú, ale mnohí budú...väčšina by mala. Sú ešte iné ladenia, ale to už je o inom [mrknutí jedním okem]

Samozrejme že na naladení VEĽMI záleží... Frekvencie tónov samozrejme intenzívne vplývajú na naše vedomie rovnako ako rôzne intervaly, rôzne nástroje a to ešte rozdielne v rôznych častiach dňa, počasia, či ročného obdobia.

Čakal som, že tu bude spomenuté tiež niečo o rytme. Totiž západná hudba používa 4/4 a 3/4 takt...a je vymalované. Tiež mol a dur (je jedno kde je prima - či na fis, či hes) a je vymalované 2x. A tak sa pri počúvaní takejto hudby uvoľňuje len určité veľmi úzke spektrum emócií, čomu napomáha neprestajne dobezvedomia sa opakujúca sekvencia harmonických akordov v západnej hudbe. Výsledok sú ľudia oklieštení o drvivú väčšinu emócií a prežitkov. Vypočujte si toto: http://www.youtube.com/watch?v=5pidokakU4I a vnímajte čo sa deje s vašimi emóciami, ak popíšete tie mikro-stavy pri zmenách akordov, dôjde vám to. Tá sekvencia je niečo v zmysle: 1. akord - situácia; 2. akord - elevácia; 3. akord - zvážnenie; 4. akord - "všetko bude dobré, ale nie ukončené", čo nadväzuje na prvý akord [mrknutí jedním okem] A to nám hrá furt dobezvedomia....

Pre porovnanie, Indická hudba má stovky "stupníc" (Rága), podľa niektorých 16 tisíc a obrovské množstvo rytmov, ako 9-dobý, 10-dobý, 12-dobý a ich rôzne obmeny, lenže väčšina západu to nieje schopná počúvať, keďže ich mozgové centrá schopné vnímať tie emócie - sú zakrnelé. Nepoužívame žiadne štvrťtóny, ktoré sú absolútne nezbytné pre celistvosť prežitku vedomia...

Skúste toto, vybral som naschvál niečo, čo väčšina absolútne odmietne, lebo tieto emócie v západnej hudbe vôbec niesu prítomné a preto ľudia nikdy nemôžu tieto emócie a prežitky začleniť do svojich chápaní a východísk: http://www.youtube.com/watch?v=juGgvE14izw nie, nieje to falošne, je to zaspievané absolútne dokonale presne...
A potom skúste toto, malo by to byť omnoho lepšie, malinká časť emócií tu obsiahnutých je nám známa: http://www.youtube.com/watch?v=n_R1jso7e6Y
Pre nadšencov toto, najlepšie okolo polnoci, jednej ráno: http://www.youtube.com/watch?v=4e9VG7Ie2x0

291246

12.06.2013 12:26

Moderní hudba = emocionální inženýrství

RE: Hudba je o pocitoch

Viny 77.?.?.?

pre úplných nadšencov prikladám ešte rágu Marwa. Tam sa neobjavuje skoro nič z toho, čo poznáme: http://www.youtube.com/watch?v=A_8A9Ta3sb8

Enjoy [mrknutí jedním okem]

291249

12.06.2013 14:41

Moderní hudba = emocionální inženýrství

RE: Hudba je o pocitoch

Viny 77.?.?.?

Západný systém vznikal omnoho dlhšie, než len 1000 rokov. Je súčasťou celkového vývoja hudby ľudstva, siahajúceho omnoho ďalej než len 1000 rokov do minulosti. Nepamätám si, že by niekto nakreslil do časopriestoru hrubú čiaru od ktorej začala tzv západná hudba, aj ten jej pomyselný začiatok má niekde svoje korene.

Všetko čo hovoríte len dokazuje to, o čom píšem. Hudba, na ktorú odkazujete, slúžila na vyvolanie určitých špecifických emócií, poplatných dobe, náboženstvu a stavu v ktorom bolo žiadúce niektoré emócie mať a iné nie, rovnako ako dnes. V západnej hudbe je tento trend jasne badateľný, zatiaľčo v krajinách kde sa zárodky sociálneho inžinierstva neuchytili, pretrvali hudobné základy, sprostredkovávajúce emócie v celej svojej šírke. India je jedným z príkladov a nieje jediným, kde sa hudba v mnohom oprostila od príbehov a pomp. Sprostredkováva emócie západnému človeku neznáme a jej počúvanie má svoj postup. Trvá však nejaký čas, než sa človek naučí vnímať a prepracuje sa do bodu, kedy je skutočne schopný vnímať zdieľané.

Ten tzv jednoduchý a prehľadný systém (nielen v hudbe) je skutočne doménou či charakteristikou západu - zoradiť, zapísať, zasalutovať, pochodovať, naprosto presne zopakovať...správne, to je ono [mrknutí jedním okem] O tom je ten článok i môj príspevok. Nakoniec je zoštandardizované a zminimalizované všetko a keď už nieje kam ďalej, vzniká priemysel chrliaci stále to rovnaké odené do trocha iného kabáta, alebo moderna zvracajúca do vedra, vydávajúc to za umenie.

Opravdu?? To jste zjistil v terénu?
Aké emócie vo vás vyvolala rága Marwa? Vnímate to?

Postrehol ste napr, že malá sekunda je u tejto rágy vždy o niečo vyššie a je stála, teda nejedná sa o poltón (čo v 99.999% bráni západniarovi ju spievať)? U napr rágy Bhairavi je malá sekunda zasa vždy o niečo nižšie a tiež je stála. U rágy Darbari je zasa malá sexta a malá tercia vždy (dokonca aj pre zápaďáka počuteľne) vyššie, než by "mala" byť, ale nieje stála (interprét MUSÍ okolo toho bodu oscilovať), inak to nieje Darbari. Tieto nepatrné odchýlky sú však smerodatné pre skúsenosť emócií, ktoré sa v západnej hudbe nevyskytujú. Interpret, ak je majstrom, vie presne o koľko posunúť tie tóny a to na základe toho, kto ho počúva, aby dosiahol kýžený efekt [mrknutí jedním okem]

291260

12.06.2013 17:13

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Dalsi problemy s danemi...

Viny 77.?.?.?

Ja ale nehovorím o kapitalizme, možno ste sa len preklikol, takže znova sa pýtam:

Odkiaľ PREBOHA(!!) pochádza onen pomätený názor, že štátny úradník sa postará lepšie, než občan sám? Z akej empirickej skúsenosti to vychádza? Veď sa deje presný opak, vidíte to dnes a denne, čo tí idioti robia a vy im chcete dať ďalšie kompetencie a dane???!

Proc si myslite, ze nam tu prospiva cizi kapitalisticka firma? Zamestnance zaplati co nejmene, veskery zisk odpluje do zahranici, a my akorat spotrebovavame a platime, prospech zadny!
Odpoveď:
- Prospívá nám tu preto, lebo jej to štátni úradnícu, ktorým chcete pririeknuť ešte väčšie kompetencie a dane, umožnili po tom, čo rozpredali to, čo akosi patrilo všetkým (a nikomu) či čo.
- Zmestnancov platia čo najmenej preto, lebo sú tí zamestnanci ochotní za tú cenu pracovať. Kde vy osobne nakupujete chlieb - tam kde je najdrahší, resp zaplatíte obchodníkovi viac než ža čo Vám ten chlieb predáva? ???
- Veškerý zisk odpluje do zahraničí preto, lebo môže odplout. To je zmyslom akcie a na tento model naši štátni úradníci, ktorým chcete pririeknuť ešte väčšie kompetencie a dane, pristúpili. Ešte im dali daňové prázdniny.
- A my akorat spotrebovavame a platime, prospech zadny lebo sme idioti, ktorí si nechajú srať na hlavu.

Stačí tak?

p.s. vy chcete riešiť sračky spôsobené chorým systémom, založeným na úradníkoch a ich výstrelkoch, ktoré stoja milióny životov tak, že im dáte ešte väčšie právomoci a dane, aby v tom mohli ešte intenzívnejšie pokračovať? Inak, všetci doma zdraví?

Jinak nejlepe fungujici ekonomika na svete je "statni kapitalismus" - viz Čína... (Ale ovsem neni vubec prijemna pro obyvatele... To tady byl urcity rozumny kompromis mezi fungujici ekonomikou a žitelností...) [velký smích]
A tú žiteľnosť chcete zabezpečiť tak, že tendencie ľudí ojebávať, ovládať a usurpovať, ktorí sa dostanú ku "kolektívnym" peniazom, chcete odstránite chirurgicky či ako??

Budete sa musieť zmieriť s tým, že na tejto planéte jestvuje jediný zákon a to je zákon silnejšieho, všade, vo všetkých spoločenstvách, na celej planéte a my ľudia nie sme výnimka. Je mi jasné, že sluníčkoví lidé budú mať isto z takéhoto nekvetinkového vyhlásenia bebí, ale ich kontakt s realitou ich vylieči. Na upokojenie - niesme v tom sami, sú v tom s nami aj kvetinky, slimáčiky, kuriatka a myšky, ktoré o svoje miesto na slnku musia kupodivu taktiež bojovať a prevziať zodpovednosť za seba samých. A ak to nezvládnu, tak chcípnu....sice už nie úplne kvetinkovo, ale o to na aktuálne podmienky prirodzenejšie.

Len my naivne tej osobnej zodpovednosti akosi stále odolávame cez rôzne štátne úrady, ktoré sa akosi postarajú tu o hento tu o tamto. Tak si nesťažujme [mrknutí jedním okem]

291267

13.06.2013 08:53

Moderní hudba = emocionální inženýrství

RE: Hudba je o pocitoch

Viny 77.?.?.?

To je bežný omyl, intervaly si aké chcete tvoriť práve nemôžte, nesmiete [mrknutí jedním okem] Aby to bola skutočne tá ktorá rága, musíte niektoré používať častejšie než iné a niektoré nesmiete používať vôbec a to vrátane niektorých tónov a ich rôznych kombinácií a u niektorých rág tiež iné pri stúpaní a iné pri klesaní a pod. Pre neznalého to vyzerá to ako voľná improvizácia, ale je to presný opak. Pravidlá sú tak striktné preto, lebo len niektoré kombinácie s vynechaním iných, pri presných intervaloch sú schopné vyvolať efekt v podobe emócií, ktoré bežne niesu dostupné, ale ktoré ak ich raz človek zažije, stávajú sa jeho vedomou súčasťou a zahŕňa ich do svojho uvažovania.

Tzv európskemu človeku zvyknutému na pochodovanie, salutovanie a presné opakovanie to "vadí" preto, lebo tam nieje jasný a nosný "řád", nieje schopný postrehnúť emócie, ktoré sú mu síce s tým mozgom ktorý má vlastné a sú jeho súčasťou, ale centrá na ich vnímanie sú nepoužívaním zakrnelé, prípadne úplne nefunkčné.

To je presne ten bod, o ktorom som písal.

Nikde som nepísal, že je to jediná správna a nepoškvrnená hudba ale to, že sa v nej nachádzajú emócie európskemu človeku skryté, čo sám potvrdzujete.

Inak od horizontálneho typu hudby to má neskutočne ďaleko. Problémom je, že ak nezachytíte nosnú emóciu/emócie, nevnímate ten pohyb. Ak ju však zachytíte, ak to ste schopný vnímať, môžte i len po pár úvodných tónoch vstúpiť do extázy, ktorá v európskej hudbe nemá obdoby a interpret vás vedie do dovtedy naprosto netušených oblastí, ktoré sa pred vami otvárajú ako kniha a potom stačí použiť ten správny tón a máte v hlave explóziu niečoho o čom ste netušil že vôbec jestvuje. až do bodu, keď môžte vnímať rozličné emócie v každom tóne zvlášť.

Ale aj tak to bude asi znieť Vogonsky, takže skončím u toho, že ladenie do špecifických kmitočtov MÁ pre celkový zážitok z hudby veľký význam.

291312

13.06.2013 09:51

Moderní hudba = emocionální inženýrství

RE: Hudba je o pocitoch

Viny 77.?.?.?

Současná hudba na Západě vychází z ducha západního člověka, a můžete si o něm myslet, co chcete.
Súhlasím, toho ducha som tu opísal. Pochodovanie, salutovanie, opakovanie...áno.

To je typická západní kospirace. Studujte lidovou hudbu evropských národů, a najdete evropského člověka.
Ľudovú hudbu, napr slovenskú som študoval a rád by som Vám dal za pravdu, ale našiel som v zásade: Yaman Kalyan s čistou i zväčšenou kvartou; rágu Yaman so zväčšenou kvartou (bez čistej), rágu Bilaval, náš krásny dur a t.d.; zistil že matka sa v sanskrite povie mata, číslo dva sa povie dvi, tri sa v sanskrite kupodivu povie tri, číslo štyri čátur.... Kde mám hľadať toho európskeho človeka prosím?

To je, jakobyste číňanovi vytýkal šikmé oči.
Nevytýkam, len konštatujem. Preto máme hudbu akú máme.

Jací jsme, takové máme umění. Článek je zcela o hovně.
Ten článok je práve o tom, ako sme sa dostali tam kde sme - ku konzerve umelcova hovna, resp ku 440Hz. A teda áno, je vlastne o hovne.

Ale jděte, evropský systém, krom temperovaného ladění, vychází z řady alikvótních tónů, což je přirozenost sama, tercii (a jiné intervaly)ladíme tak, jak nám lahodí uchu. Malá či velká tercie nám při souzvuku v přirozeném ladění ladí, protože vytváří minimální zázněje, proto ji považujeme za dokonalou konsonanci. A tímto způsobem se utváří škála (stupnice)
Alikvotné tóny vznikajú pri akomkoľvek type hudby, ale odvíjajú sa napr od toho naladenia. Ak niekoľko generácií necháte pracovať len z časťou nástrojov, nemôžte sa diviť, že im niečo lahodí a niečo nie, keď nič iné nepočuli a tak im niektoré emócie ostávajú skryté.

291318

13.06.2013 13:28

Moderní hudba = emocionální inženýrství

RE: Hudba je o pocitoch

Viny 77.?.?.?

Oprava: U rágy Darbari je zasa malá sexta a malá tercia vždy (dokonca aj pre zápaďáka počuteľne) vyššie, než by "mala" byť, ale nieje stála (interprét MUSÍ okolo toho bodu oscilovať), inak to nieje Darbari.

Tá malá tercia a malá sexta je NIŽŠIE. V skutočnosti je tá malá tercia len o niečo vyššie než sekunda a malá sexta je len o niečo vyššie než čistá kvinta. Najskôr som to napísal takto, potom som to zmenil, lebo je to komplikované ale nechal som tam "vyššie" namiesto "nižšie".

291331

13.06.2013 15:04

Moderní hudba = emocionální inženýrství

RE: Jeste k ladeni - fyzikalne, hudebne i duchovne

Viny 77.?.?.?

Jinak to neni dulezite vubec a slyset to neni... Táto časť je ošemetná. Ako vieme, hudba je o pocitoch, ktoré sú nezdielateľné. To, či je niečo počuť resp či si toho je poslucháč priamo vedomý, či sa to či ono dostáva do jeho vedomého vnímania, nieje príliš dôležité. Dôležitý je celkový vplyv a vnem. Vieme že farba tónu vplyv má, množstvo alikvotných tónov a pod...prečo nie frekvencia ladenia, od ktorej sa to celé odvíja? Nech už tú frekvenciu nazveme akokoľvek, aj naše telo nejakú má, aj náš mozog...dokonca aj ten nástroj sám rezonuje v niektorých frekvenciách lepšie než v iných (myslím to drevo).

Intervaly sú veľmi dôležité a tiež kombinácie resp permutácie jednotlivých tónov a ich poradie a pod. K dispozícii v našom mozgu je ohromná škála emócií a je paradoxom, že z nej využívame len časť i keď si hovoríme vyspelá spoločnosť.

V indickej hudbe, ak zoberieme tú klasickú, nejde o manipuláciu, ale o sprostredkovávanie zážitku bez "podtónu", ktorý naopak v západnej hudbe je mnohokrát významnejší než hudba sama. Uvediem príklad:

Raga Darbari, je nočnou rágou najlepšie precítiteľnou v noci, povedzme okolo 1 ráno. Priložím sem dole video, kde si môžte prečítať to o čom budem hovoriť. Budem používať náš jazyk. Istý počet ľudí je schopných vnímať zdieľané priamo a nepotrebujú pomôcky rovnako, ako je istý počet ľudí, ktorí sú schopní cítiť nuancie v chuti vína priamo a iní potrebujú pomôcť. Pre ostatných je postup, ktorý im v naladení pomôže. U tejto konkrétnej rágy je základnou náladou "Kráľovský pocit/vnem"; "rytmus" je 16-dobý, čo neznamená že je to 2x8 či 4x4, to veľmi dôležité nepočítať to raz dva tri štyri, dva dva tri štyri...je to 16 a basta; text (bandiš) je nasledovný, (i keď preložiť to, prosím o trochu zhovievavosti, malo by to znieť pekne): "Šperky na mojich kotníkoch zvonia; ako len sa k tebe potajomky dostanem - môj milovaný...keď sú všetci obyvatelia domu hore; madona sa pýta svojho milovaného..."
To je všetko. Ide len o pomôcku k naladeniu sa na základný mód tejto rágy. Potom skúste túto rágu a tá už je bez slov s významom... Takže "Kráľovský pocit/vnem", súčasne s tým vnímať 16 dôb, súčasne sa nechať niesť tými pár vetami, než už pomôcky netreba. Tu: http://www.youtube.com/watch?v=4e9VG7Ie2x0

Porovnajte s týmto: http://www.youtube.com/watch?v=D6JN0l7A_mE Čo sa vám zdá manipulatívnejšie resp slobodnejšie v rámci sprostredkovávania emócií a vynášania vedomia ľudí do nepoznaných výšin, resp podsúvanie im čohosi, ako v tomto prípade...?

Alebo s týmto: http://www.youtube.com/watch?v=qrO4YZeyl0I Kam sa nás čo snaží preniesť?

V skutočnosti (a nechcem do toho príliš zabŕdnuť) sa jedná o rozdiel medzi lineárnosťou a nelineárnosťou vedomia. Západná hudba má štruktúru opakovateľnosti, presnosti a strohosti, keďže má povzbudzov...

Automaticky kráceno

291341

13.06.2013 15:18

Nebezpečná frekvence 440 Hz – totální nesmysl!

RE: No zase tak rychle bych tu teorii nezatracoval

Viny 77.?.?.?

Ak tú gitaru ešte máte doma, skúste si do otvoru zaspievať hlboký tón a ten pomaly zvyšujte až do momentu, než vám celý korpus zarezonuje(celý sa rozvibruje). Potom mrknite na frekvenciu.

Možno Vám to pomôže k pochopeniu [mrknutí jedním okem]

291344

13.06.2013 16:21

Moderní hudba = emocionální inženýrství

RE: Jeste k ladeni - fyzikalne, hudebne i duchovne

Viny 77.?.?.?

ať v jednom a potláčať druhé... Prečo, to nechám na každom.

291349

13.06.2013 22:04

Moderní hudba = emocionální inženýrství

RE: Jeste k ladeni - fyzikalne, hudebne i duchovne

Viny 91.?.?.?

Vnímanie hudby, umenia je vždy subjektívne, o tom nieto pochýb, rovnako ako všetko ostatné. Jestvujú tu však body, kdesi hlboko v našom vedomí, ktoré sú nám akosi kolektívne známe. Je to veľmi podobné ako pri pohľade na ženu kojacu dieťa, alebo porovnanie smiechu rôznych rás a národov, či vyladenie plaču dieťaťa dokonale presne tak, aby tej konkrétnej matke rozvibroval tú najcitlivejšiu strunu, či pohľad na starú ženu hľadiacu do dialky - drvivá väčšina ľudí bude na všetky tieto podnety reagovať veľmi, veľmi podobne a nieje to len o Amygdale.

Ak už sme u rág, tak (ako som už písal) majster "napasuje" svoju interpretáciu tomu danému publiku, čo je v západnej hudbe s orchestrom veľmi obtiažne. Vie úplne presne čo treba, aby sa tie dvere do vlastného vnútra spolu otvorili.

Vnímanie tónov a rág, hudby a umenia o ktorom hovorím, nieje teda len o mojich subjektívnych pocitoch. Je to naša prirodzená súčasť, každého z nás a tiež celá škála emócií a prežitkov, ktoré z toho vyplývajú. Akonáhle raz prežité, stávajú sa vašou súčasťou i v bežnom živote a ovplyvňujú vaše vnímanie a rozhodnutia o ďalší rozmer. Títo ľudia (a to už je moja subjektívna skúsenosť), sa však veľmi ťažko zoraďujú do šikov, je ťažké ich ovládať cez povrchné pozlátka...sú pre nich len šedé a je ťažké ich presvedčiť, že celý svet je šedý a hodnoty spočívajú v plnení výrobných plánov. S poslucháčmi Lady Gaga je možné si robiť čo len sa zamanie....

Preto rozumiem tomu článku, lebo to o čom pojednáva, vidím všade okolo seba.

291364

14.06.2013 11:27

Nebezpečná frekvence 440 Hz – totální nesmysl!

RE: No zase tak rychle bych tu teorii nezatracoval

Viny 77.?.?.?

Niesom si istý, či odpovedáte na môj príspevok, keďže odpovedáte na niečo čo tam nieje. Pán spozoroval, že " Prostě mi kytara nepatrně podladěná zněla lépe, plněji a zajímavěji." To je všetko. Preto som ho požiadal aby si skúsil zabroukat do diery, aby zistil ako sa pri ktorých frekvenciách správa jeho konkrétny nástroj. Možno mu to pomôže ku pochopeniu v tom, prečo ten jeho konkrétny nástroj znie lepšie "mierne podladený".

O čom to rozprávate vy?

291413

14.06.2013 17:20

Nebezpečná frekvence 440 Hz – totální nesmysl!

RE: opravy oprav oprav?

Viny 77.?.?.?

časť o gitare - súhlas, naozaj nieje treba trhať pražce.

časť o digi hudbe a 41kHz som tiež príliš nepochopil.

Jazz je zasa niečo trocha iné, ale asi sa zhodneme, že drvivá väčšina skladieb v západnej hudbe skutočne frčí na 3/4 resp 4/4. Pentatonika je súčasťou aj napr tej indickej hudby, je ich obrovské množstvo, napr taká rága Malkans je typická pentatonika, avšak je znova potrebné dodržať mnoho vecí, aby to vyvolalo kýžený efekt.

diskusia o dur či mol je srandovná, ale diskusia o tom, či tá ktorá "stupnica" ak to tak chceme nazývať sa musí hrať tak a nie inak, aby vyvolala kýženú emocionálnu odozvu, je naopak potrebná. Inak skončíme u toho, kde sme dnes. Beatles - krásna pentatonika. Inak ako základ si zdá sa, zvolili rágu Jog [mrknutí jedním okem]


Tu trocha hlbšie rozdiely medzi rágami. Krásna "dažďová" rága Miyan Ki Malhar je krásna, ale opatrne - rága Bahar používa úplne rovnaké tóny a je to nielen v rytme. Líšia sa len rozdielnymi frázami v rámci rovnakých tónov a súčasne evokujú úplne odlišné emócie.

291439

17.06.2013 11:01

Nebezpečná frekvence 440 Hz – totální nesmysl!

RE: No zase tak rychle bych tu teorii nezatracoval

Viny 77.?.?.?

Áno, je to tak. Každý nástroj rezonuje na určitých frekvenciách lepšie než na iných a pod a preto tiež záleží na tom, ako sa ten ktorý konkrétny nástroj naladí, aby ten potenciál využil.

Ak však niekto zadefinuje štandard na 440Hz, potom asi aj tí výrobcovia nástrojov (predpokladám, ale neviem) sa budú riadiť touto frekvenciou tak, aby ten nástroj pri tom danom ladení vyznel najlepšie.

291634

20.06.2013 10:47

Okrádání o zdraví a bohatství: Bitva o budoucnost lidstva

RE: Lidé jsou jen oni

Viny 77.?.?.?

Veľmi pekne popísané Jana. Popisujete stav, v ktorom je väčšina manipulovaná kýmsi, za účelom zisku. Prirovnanie, ktoré sa bežne objavuje, je prirovnanie ku vlkom či pastierom a ovciam. Ja použijem to s tými pastiermi. Ak je to tak, ostáva zodpovedať dve najdôležitejšie otázky. Ich zodpovedanie môže totiž natieniť riešenie:

1.) Je skutočne konečným účelom zisk? Sú tie tzv korporácie a ich príslušníci na vrchole potravinového reťazca? Čo je to ten "zisk"?
2.) Pastier oviec má pri chove oviec jediný cieľ - vlnu, mlieko a mäso a urobí naprosto všetko, aby tieto výnosy maximalizoval. Takže - čo je v chove ľudí ekvivalentom vlny, mlieka a mäsa?

Odpoveď na tieto otázky pomôže k riešeniu. Motívy sú dôležitejšie než formy ich realizácie.

291805

20.06.2013 11:40

Okrádání o zdraví a bohatství: Bitva o budoucnost lidstva

RE: Co už po staletí pohání psychopaty, aby rozvraceli ......

Viny 77.?.?.?

Použil ste niektoré termíny, no nie úplne správe resp v nesprávnom kontexte.

Krtajuga nieje "pred" Tretajugou, ale "za" Kalijugou. Kritajuga nieje Zlatý vek, ale je činnosťou (prechodným stavom), vedúcim ku Satyayuge, čo je zlatý vek. V Kritajuge sa pokladajú základy Satyajugy.

Satyajuga je obdobím, kde je vedomie ľudí celistvé, teda všetky 4/4 poznania sú vo vedomom vnímaní ľudí.

Tretajuga je obdobím, kde sa ďalšia 1/4 poznania z vedomia ľudí "vytratí". Ide o kumuláciu malej odchýlky od zlatého stredu. Čas sa o niečo zrýchli.

Dvaparajuga je obdobím, kde sa ďalšia 1/4 poznania z vedomia ľudí "vytratí". Chýbajú teda už 2/4. Čas sa znova zrýchli, kumulácia odchýlky rastie.

Kalijuga je obdobím, kde sa ďalšia 1/4 poznania z vedomia ľudí "vytratí". Chýbajú teda 3/4 poznania a na konci Kalijugy, v krátkom čase nastane obdobie, keď chýbajú 4/4, než sa nakumulovaná chyba stane natoľko zrejmou, že sa zrúti vlastnou váhou v už prebiehajúcej Kritajuge, čo vedie do ďalšej Satyajugy a tak ďalej.

Časový rámec ktorý uvádzate je zle, keďže tento počet je poznamenaný náhľadom z inej časovej roviny. Čas, ak naň hľadíte z oblasti nad touto sférou, sa úpadkom do hrubších sfér zrýchľuje čo vo vnútri sféry nieje zrejmé.

Jeden cyklus Satya - Treta - Dwapara - Kali nespeje ku Brahmovej noci, ale je len ukončením malého cyklu. Jeden tento cyklus je Mahajuga. 71 takýchto Mahájug tvorí 1 Manvantaru, kde vládne 1 Manu. Potom príde Samdhi Kalá, teda malá deštrukcia, resp rozpustenie. 14 týchto manvantár tovrí 1 Kalpu, čo je jeden deň Brahmu. Potom nasleduje noc Brahmu, teda väčšia Pralaya. Brahma jestvuje 100 rokov, po čom nasleduje 100 rokov v rozpustení - tomu predchádza veľká Pralaya.

Celý tento cyklus trvá cca 311 triliónov solárnych rokov, to všetko zaťažené časovou chybou pri pohybe medzi hustotou sfér.

Aktuálny Brahma má 51 rokov, sme v Jeho prvom dni, aktuálna Kalpa je Švétavaraha kalpa, Šradhadeva Manavatara, 28. Mahayuga, aktuálne sme na úplnom počiatku Kritajugy a Kalijuga pomaly končí (žiadnych ešte 432000 rokov Kalijugy, to je manipulácia), čo povedie ku Satyajuge, nech už sa kto snaží to ututlať ako len chce [mrknutí jedním okem]

Hlavným znakom Kritajugy je odhaľovanie, teda Apokalypsis, to sa deje dnes a ešte chvíľu diať bude, čo povedie ku kolapsu stávajúceho, než sa kolo pootočí do ďalšej Satyajugy.

Tieto cykly sú vlastné tejto sfére, teda hybridnej sfére Zem.

Maha Pralaya môže nastať kedykoľvek, v momente, keď už viac Divadlo nieje pre Pozorovateľa zaujímavé... Podobá sa to stavu, ako keď premýšľate nad západom Slnka nad oceánom, ktorý vám omýva chodidlá, cítite vietor na tvári....a zrazu vám zazvoní telefón. To je pre ten svet Maha Pralaya....

A tak stále dokola, než sa vedomie jednotlivca posunie vyššie a v tejto rovine sa prestane prejavovať.

291813

20.06.2013 11:46

Okrádání o zdraví a bohatství: Bitva o budoucnost lidstva

RE: Co už po staletí pohání psychopaty, aby rozvraceli ......

Viny 77.?.?.?

Inak, tak ma napadá. Hovoríme o Zlatom veku, Striebornom veku, Bronzovom veku a o Čiernom veku. Zvláštny prechod od surovín ťažených zo Zeme, ku farbe, že? Čo len to to "Čierny" znamená? [mrknutí jedním okem]

To len tak na okraj, ale predpokladám že by to malo byť dávno jasné [překvapení]

291814

20.06.2013 12:23

Vzkaz policistovi číslo 317241

Aký policajt to bol

Viny 77.?.?.?

No, myslím že ste trocha naletel. Aký policajt to bol - príslušník tzv mestskej polície, alebo príslušník Policie České republiky, alebo...?

Zákon, čo sa týka legitimácie hovorí jasne, kedy sme s kedy už je to prekročenie právomoci.

291820

20.06.2013 13:21

Musíme platit daně? Já říkám ne!

Realita vs sny

Viny 77.?.?.?

Navrhujete riešenie, takže sa pozrime na dopady, znova to isté:


Jediné daně existovaly za feudalismu, když nevolník musel odevzdat díl ze své úrody feudálovi a desátek církvi. To byly daně a nevolník z nich neviděl ani krejcar.

Súhlas, nevolník však žil a prežil, nik mu nenútil pod pohrúžkou kýmsi vybranú zdravotnú starostlivosť, očkovanie, dialničné známky....neprerozdeloval jeho peniaze na chujoviny a pod.

Daně jsou pro mnoho lidí problém. Tito lidi ale nechtějí vědět, že daně jsou nutné pro chod státu, pro existenci společnosti.

Dane niesu na nutné na chod štátu, ani nimi nieje podmienená existencia spoločnosti, ale hlavne na financovanie farma-agro-military-petro firiem a ich záujmov, na chov neprispôsobivých jedincov a bezdôvodné obohacovanie štátnych úradníkov. Zabudol som na niečo?

Můžeme zrušit daně. To by nebyl problém. Problém by byl, že za půl roku by se nedalo jezdit po silnicích, že by nikdo nevylezl z baráku přes hromady odpadků. Že by na ulici ležely mrtvoly bezdomovců, invalidů a další. Že by tisíce důchodců vyhodili z bytu na ulici, kde by pochcípali. To by ovšem našim pracujícím nevadilo – hlavně že nemusí platit daně.

Môžme zrušiť dane, súhlas. Po silnicích by sa jazdilo ďalej, len by sa na tie silnice boli nútení zložiť ľudia, ktorí ich používajú a tí by (keďže sú to ICH PENIAZE) vybrali toho najlepšieho dodávateˇ,la za zlomok nákladov. Rovnako so všetkým ostatným. Dôchodci, bezdomovci, invalidi - teraz chcípajú tiež a ešte sa na nich zarába. Deti a rodina by boli nútené sa o svojich blízkych postarať a hlavne(!!!), rodičia by boli motivovaní vychovať deti tak, aby nemuseli chcípať na tej ulici. Chápete ten rozdiel o osobnej zodpovednosti versus "nech sa postará niekto iný"???! akú majú motiváciu teraz? Žiadnu - štát sa postará....

Aby vůbec mohli existovat, lidi by se museli dát dohromady a všechno dát soukromníkům do vlastnictví. Pak by všechno fungovalo jako na drátku.

Nezmysel, bolo by to na ľuďoch. Ak dnes vy predáte kus svojho pozemku vedľa vášho blbovi, ktorý vám urobí zo života peklo je to vaša blbosť. Môže to byť v ich vlastníctve, či nie??

Každý by dostal čip a když by vylezl z baráku na chodník, už by se zapnul někde taxametr, který by mu spočítal, kolik toho nachodil. Když vyjede autem z garáže - to samé - zapne se taxametr a za měsíc přijde faktura. Placení školného od první třídy by bylo normou. Bude vám hořet barák, přijedou hasiči – vy zaplatíte 20 tisíc a oni začnou hasit. Tak by to bylo se vším, zadarmo ani kuře nehrabe.. Protipovodňové hráze by soukromníci nestavěli.

Čipy pod kožu sú výmyslom sociálnych inžinierov z ľavého spektra. Tí potrebujú regulovať, predpisovať a riadiť preboha! Ostatné čo píšete, sú číre blbiny - hasiči v dedine niesu debili, ľudia sa dohodnú sami, niesu to kreténi bez mozgov prebob...

Automaticky kráceno

291824

20.06.2013 13:22

Musíme platit daně? Já říkám ne!

Realita vs sny 2

Viny 77.?.?.?

oha! Ostatné čo píšete, sú číre blbiny - hasiči v dedine niesu debili, ľudia sa dohodnú sami, niesu to kreténi bez mozgov prebobha - či hej?? Ak si to myslíte, môžte to zabaliť - ste ideálny kandidát na život v Orwelovskom svete...

Lidé by neplatili daně, museli by ale soukromníkům platit za každé uprdnutí. Obávám se, že takové faktury by byly mnohem vyšší než dnešní daně.
Ale to byla jen pohádka. Skutečnost je úplně jiná.


Nemuseli, ak by nechceli. Ja tiež neplatím, ak nechcem. Ale štátu platiť MUSÍM!! Haló!

Přitom daně jsou jen hra s čísly. Jak to vypadá v praxi?
Jako příklad si vezmeme fabriku. Lidé ve fabrice pracují a vytvářejí výrobky. Jejich jediným majitelem je majitel fabriky. Ten výrobky prodá a dostane za ně peníze. Z těch peněz zaplatí mzdy zaměstnanců. Potom zaplatí svou daň a zbytek je jeho. Bohužel - daň musí zaplatit i jeho zaměstnanci.


Áno a tak sa tento chorý systém dostane do bodu, keď medzi konečnými spotrebiteľmi kvôli príjmoven priepasti už viac nieje dostatok peňazí na pokrytie úrovne dopytu po tovare a službách a celý systém skolabuje. Potom príde niečo iné - kde je problém?

Zaměstnanec bere 20 tisíc. Dnes máme 20% daň, takže mu zůstane 16 tisíc. Z toho se dá slušně vyžít. Kdyby daň byla 50%, zůstalo by mu jen 10 tisíc. A z toho by rodina nevyžila. Jenže to také není problém. Zaměstnanci by zašli za zaměstnavatelem a požádali o zvýšení mezd na 32 tisíc. Potom by opět měli svých 16 tisíc. Zaměstnavatel by se samozřejmě cukal, ale marně. Byla by tady hrozba stávkou.

Zostane mu omnoho menej. Akonáhle nastavíte reguláciu takto, preklopí sa kalkulácia smerom ku strojom a kolaps spoločnosti príde rýchlejšie. Výborne!

A stojíme před základní otázkou. Proč?? Proč musí zaplatit daň i zaměstnanci. Vždyť stát si ty peníze může vybrat přímo od toho majitele. Jen by mu zvýšil daň o daň jeho zaměstnanců. Nic by se nezměnilo a zaměstnanci by dostali na ruku jen čistou mzdu. Je to jen matematika. Lidi přece nemusí platit daně, když je stát vybere přímo u zdroje. Lidé by vůbec nemuseli platit daně. Daně by měl platit jen ten, kdo je příjemcem peněz z produkce a to je podnikatel.

Nech štát nič nebvyberá a je to. Viď hore.

Kdyby stát celou daň vybíral sám, tento problém by odpadl. Stát by mohl zvyšovat daně podle libosti a zaměstnanců by se to nedotklo. Měli by stále svoje. Jenom pan majitel by měl míň a mohl by si jít stěžovat na lampárnu.

Dokial bude jestvovať štát, ktorý vyberá daň a tak jestvuje skupina ľudí, ktorí s týmto nazhromaždeným mmajetkom manipulujú, vždy tu bude nekonečná korupcia a nevýhodnosť investícií pre všetkých. Bodka. Ak to niekto nechápe, nedá sa svietiť.

[i]Trochu složitější by to bylo u živnostníků, ale to jsou také podnikatelé, takže ani tady by problém nebyl.
Takže komu vadí, že platí daň z ...

Automaticky kráceno

291825

20.06.2013 13:23

Musíme platit daně? Já říkám ne!

Realita vs sny 3

Viny 77.?.?.?

příjmu může vyvíjet akce na zrušení daní ze mzdy a její přenesení na zaměstnavatele. Státu by mohlo být jedno. Lidé by vydělali. Minimálně na tom, když jim někdo říká, že berou 20 tisíc, ale oni ví, že na ruku dostanou jenom 15.[/i]

Znova, bože. Nejestvuje spôsob, ako je možné zdaniť firmu, furt dokola. Firma akúkoľvek reguláciu, zmenu v daniach, čokoľvek, premietne do ceny služby či výrobku a sme na tom rovnako, resp horšie ako predtým preboha.... Dane platí VŽDY až konečný spotrebiteľ, tak je systém nastavený [velký smích]

A hlavne, ako si môže niekto myslieť, že štát resp štátny úradník naloží s kolektívnymi peniazmi, ktoré niesu jeho lepšie, než človek sám? Preboha veď sa rozhliadnite.

291826

20.06.2013 14:45

Vyspělé ruské zbraně pro Sýrii

RE: no neviem....

Viny 77.?.?.?

Rusi urcite Syrskej vlade pomozu, ale urcite nie za kazdu cenu a urcite nie vsetkymi prostriedkami. Jednoducho pomozu ale nepretrhnu sa.

Nemyslím si - ak Rusom zostal aspoň základný pud sebazáchovy, budú Sýriu naopak brániť veľmi silno. Tiež by Rusi stratou tohto uzemia stratili v regióne oporný bod (majú tam základňu, ako jednu z mála) a keďže vznikli BRICS a t.p smerovanie je jasné. Ak porovnáte rozmiestnenie vojsk Ruska a US, dostanete obrázok, ktorý je neutešený. Amerika, ak chce udržať "Our way of life", ako hovorí každý Americký prezident, musí pokryť svoju energetickú spotrebu 100 mil barelov ropy denne. Amerika spotrebováva 25% celosvetovej produkcie ropy, ale sama má len 2%. Pri klesajúcej výťažností ropných vrtov nemá iné východisko, než si násilím brať ropu iných štátov.

Onedlho však ropa dôjde a všetko bude inak...

Západ má S400 dávno zanalyzovanú [velký smích] Ak by prišlo ku konfrontácii medzi US a Ruskom, odporučil by som yankees, aby sa na to vykašlali. Ono strieľať na pastierov kôz a na novinárov z Apača je niečo úplne iné, ako stáť proti KA-50 resp KA-52, ktoré ich niekoľkonásobne prevyšujú, ak by na C.A.S(Close Air Support) prišlo... Ako sa ukázalo v Iraku resp Afghanistane, amíci sa dokonca báli nasadiť pre C.A.S prasiatka A-10 a Apače, aby im ich tí pastieri nezostrelili. Lol....takže robili C.A.S. so stíhačkami, ktoré sa v nadzvukovej rýchlosti snažili trafiť gulometné hniezdo pastierov kôz, ktorí držali celú jednotku amíkov v šachu [velký smích]

291833

21.06.2013 08:08

Okrádání o zdraví a bohatství: Bitva o budoucnost lidstva

RE: Lidé jsou jen oni

Viny 77.?.?.?

No, práve ste ich k tým pastierom veľmi účinne prirovnala a väčšina ľudí by sa nad touto našou diskusiou pousmiala, chovajúc sa ako tie ovce, radostne pochodujúc do shopu, kúpiť si ten skvelý prášok na pranie čo v reklame hovorí, že bieli lepšie než "bežný prášok". Možno ste definovala aj časť tej vlny, mlieka a mäsa [mrknutí jedním okem]

To čo tie stvúry robia, sa deje za istým účelom, ako vlastne všetko. Čo ak je zbohatlá lúza ktorú vidíte okolo seba len povýšenými ovcami a od vrcholu potravinového reťazca je svetelné roky vzdialená?

Inak aj pre ovce by bol ten pastier stvúra, ktorá všetko čo robí, robí len preto, aby ich mohol podojit, ostrihať a zjesť.....ak by to chápali. [mrknutí jedním okem]

291872

21.06.2013 08:40

Okrádání o zdraví a bohatství: Bitva o budoucnost lidstva

RE: Co už po staletí pohání psychopaty, aby rozvraceli ......

Viny 77.?.?.?

Nemyslím si , že věky jsou odvozené od těžených surovin. Tak potom to bude podobnosť čisto náhodná... [mrknutí jedním okem]

Hinduisti si čas pre existenciu Boha nestanovili. Kvantifikovali len trvanie Univerza, s Bohom ako tvorcom, udržovateľom a ničiteľom Univerza to nesúvisí. Počas Pralaye kolabuje priestor i čas, to čo nazývame Boh však naďalej trvá, i keď sa Stvorenie ako Jeho prejav, rozplynulo. Súčasťou ďalšieho Stvorenia je vytvorenie priestoru a času, aby tak vzniklo pole existencie, ktoré bude trvať do momentu ďalšej Pralaye, teda konečného rozpustenia.

Nechcem to komplikovať, ale je to ešte trocha "väčšie"... Celé Univerzum trvá 311 triliónov rokov, ale pre Sadašivu je to jediné mkrnutie oka. Totiž tých Univerz je nekonečne veľa, no človek tenduje si to prestaviť ako bublinky v priestore a čase, no priestor a čas jestvuje len vovnútri jednotlivých sfér, nie "vonku". Lepšie pomenovanie je zmes všetkých možností [mrknutí jedním okem]

V Zlatom veku niektorí fyzické telá mali a niektorí nie. Žiadna uniformita nejestvuje. Záleží na individuálnom vývoji každého jedného. Aby to bol zlatý vek, nemuseli ťažiť, dôležité je to podvedomé prirovnanie ktoré používame dnes, na konci Kalijugy a ktoré je veľmi presné.

Manvantary....nie úplne.

Ano, kolotoč pokračuje pre všetkých, ktorí v ňom ešte väzia, než už nieje "kde" viaznuť. [mrknutí jedním okem]

291873

21.06.2013 10:01

Okrádání o zdraví a bohatství: Bitva o budoucnost lidstva

RE: Co už po staletí pohání psychopaty, aby rozvraceli ......

Viny 77.?.?.?

Treba vychádzať z originálu, predpokladám že to je jasné. Ak vychádzate z prekladu, prekladu, prekladu, dojmu z prekladu, prekladu...a tie preklady robia ľudia, ktorí len čítajú a prekladajú bez reálnej skúsenosti, ale nerozumejú kontextu a súvislostiam a to všetko lineárne, z naprosto nelineárneho sanskrtu či Marathi, kde každé slovo či slabika má niekoľko rovín, ktoré MUSIA byť pre pochopenie vnímané v celistvosti jestvuje nebezpečie, že vzniknú nezmysly.

Sme na konci Kalijugy, v Kritajuge...našťastie nevychádzam z hore uvedeného [mrknutí jedním okem]

Zasa chyba.... Jeden Brahmov deň, teda Kalpa, neobsahuje 1000 Mahajug, ale len 994. Treba pripočítať 60 Caran a tiež na konci každej Manvantary je obdobie Samdhikalá, teda toto obdobie krát 14.

Omyl, Brahmova noc nenastáva na konci Mahajugy, ale na konci Kalpy, čo je jeden Brahmov deň.

Kde máte Satya Jugu? Chyba vznikla nepochopením odlišnosti medzi Satya a Krita Jugou, niektorí to spájajú. Krita Juga je krátkym obdobím na konci Kalijugy, ktoré vedie ku Satyajuge.

Zdroj, Védy.

p.s. Minařík bol bohužial poznačený chybnými prekladmi, podobnými tým od Arthura Avalona a pod. Niekde sa napr slovo "Tap" v preklade 14. podkapitoly Jnaneshwari v súvislosti s Kundalini prekladá z Marathi ako "teplo" či "horúčosť", čo je ale v kontexte úplne nesprávne. Správne je "sila" resp "energia". Západní hľadači tento koncept však prijali a prišla katastrofa v podobe neuveriteľných nezmyslov a zničených ľudí... Informácia bez skúsenosti (napr prekladateľa) je k ničomu...
Tých nezmyslov je tam omnoho viacej, ale to už je iná téma.

291877

21.06.2013 10:26

Musíme platit daně? Já říkám ne!

RE: Bez daní?

Viny 77.?.?.?

Nejestvuje spôsob ako zabezpečiť spravodlivý výber daní a ich správne využitie. Je to ťažká naivita. Akonáhle vyberáte dane, teda skladáte sa do spoločnej kasičky, bude jestvovať skupina ľudí, ktorí týmito tzv "spoločnými" prostriedkami budú disponovať za všetkých a to tak, že budú sledovať vlastné ciele.

To je koniec....rozhliadnite sa.

291880

21.06.2013 10:28

Musíme platit daně? Já říkám ne!

RE: Bez daní?

Viny 77.?.?.?

Domorodci žijú tak ako žijú, pretože nič iné nepotrebujú, ale s daňami to vôbec, ale vôbec nesúvisí...

Dane a štát sú základom manipulácie ktorá sa nám snaží nahovoriť, že bez týchto štruktúr nie sme schopní jestvovať, čo je samozrejme nezmysel.

291881

21.06.2013 11:54

Nebezpečná frekvence 440 Hz – totální nesmysl!

RE: Tón

Viny 77.?.?.?

Predpokladám že hovoríte o prirodzenej septime, resp o harmonickej septime. Západná 12 tónová nieje čo východná 22 tónová....

http://www.youtube.com/watch?v=DxkSzqXyavk

Odchýlka od bežného 12 stupňového prístupu, mikrotonálne: http://www.youtube.com/watch?v=RlTHLPX-Bd8

291894

21.06.2013 15:41

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Dalsi problemy s danemi...

Viny 77.?.?.?

To, že sa občan sám postará nieje o kapitalizme, ale o zdravom rozume. Princíp socializmu nieje, nebol a nikdy nebude o kolektívnom prospechu, ale o sociálnom inžinierstve, kde sa parta u moci bude rozhodovať koľko, komu, ako kedy a prečo. Nemôžte tvrdiť, že ak sa podnikateľ dostane k moci, tak že bude z neho hajzel, ale ak sa to nebude volať podnikateľ ale socialistický politik, tak bude sluníčkový. nebude - bude sledovať rovnaké ciele v každej spoločnosti, len v tej socialistickej mu dáte zvrchovaný mandát na úplné riadenie vášho života...

Empirická skúsenosť jasne hovorí, že socialistický systém je neudržateľný, keďže postráda základné atribúty platné na celej planéte - dopyt musí byť v rovnováhe s ponukou, čohokoľvek a to prirodzene. Akonáhle chcete zaviesť socializmus, musíte ľudí ktorí s tou chorou myšlienkou podporujúcou nesamostatnosť a parazitizmus nesúhlasia, donútiť násilím. To je diktatúra, resp totalita.

Prakariát....prosím, utrieďte si to. Mzdy znižujú zamestnanci sami svojou ochotou za tie peniaze robiť. Bodka. Štát ich núti aby používal jeho nezmyselnú menu, aby si centrálne banky udržali korytá a mohli hrať v kasíne ruletu. Ten štát, ktorému chcete dať ešte väčšie kompetencie a ešte väčšie dane a možnosť prerozdeľovať...preboha!

Právo silnejšieho funguje vo všetkom, ľudí nevynímajúc. Právo silnejšieho kombinované s cnosťami ako múdrosť, súcit, čest, a pod a resp s ich opakmi. Píšete to správne - takže je vám milšie keď si to mafián zoberie od vás cez políciu/štát ktorý ovláda a ktorému musíte platiť stále, než ked by si to od vás chcel zobrať násilím sám? Nechápete ten rozdiel? Bráňte sa.

Inak, aby to bolo jasné:

Uveďte mi jediný príklad činnosti, ktorá nieje pre Váš prospech, ktorú nerobíte sám pre seba. Ďakujem.

291903

21.06.2013 15:53

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Dalsi problemy s danemi...

Viny 77.?.?.?

Nebude sa Vám to páčiť, váš sluníčkový iluzívny svet dostane trhliny, ale čo sa dá robiť [mrknutí jedním okem]

1.) Příteli, člověk se kapánek liší od zvířat.. Tam opravdu vítězí nejsilnější, avšak ten své síly NEZNEUŽÍVÁ.. Kdežto morálka SILNÝCH lidí je někdy na pováženou..
Uveďte mi jeden príklad z prírody, kde silnejší nevyužíva svojho postavenia.

2.) Taky by se vám líbilo, kdyby u vašich dveří zazvonil silnější soused či náhodný kolemjdoucí, vás z domu vyhodil a nastěhoval se tam??
To sa dnes deje stále, ten kolemjdoucí sa volá exekutor.

3.) Nebo chcete znovu feudální či otrokářský systém. Tam taky vládli nejsilnější.??
Nechcem otrokárstvo and feudalizmus, žijeme v ňom však teraz. Som však stále relatívne slabý, aby som to zmenil - a vy?

4.) Máte trochu charakterní vady, zdá se mi, že tak voláte po vládě síly.
Nevolám po ničom, popisujem len život na tejto planéte. Uveďte mi príklad z ČR - štát vs občan, ktorý nieje o vládě síly.

5.) K tomu, že stát není schopen dobře spravovat podniky - pokud budou tyto osoby OSOBNĚ na tom zainteresovány, že při dobrém hospodaření dostanou slušný plat, ale při krachu o vše příjdou, tak není důvod, aby se chovali jinak, než soukromí majitelé.
Tento model tu máme teraz. Spravovanie kolektívnych statkov jednotlivcami končí vždy a zásadne v nekolektívnych kasičkách. Rozhliadnite sa.

6.) Dneska žádnému úředníkovi (o politicích ani nemluvě) za škodu, způsobenou státu, nic nehrozí, tak toho zneužívají. Proto se taky "nedaří" přijmout v ČR zákon o úřední službě či tak.
Choďte do politiky a zmeňte to, ak Vás napadá právna úprava, ktorou je to možné skutočne reálne riešiť a nie len urobiť gesto.

7.) Jinak budoucnost je v kolektivním rozhodování RADY MOUDRÝCH, tedy ne všech (jak může někdo s IQ tykve ve volbách o něčem rozhodovat, že ano..). Čili je nutný nový HOSPODÁŘSKÝ a SPOLEČENSKÝ systém na celem světě.
Radu moudrých niekto musí definovať a musia ich všetci akceptovať. Ako naložíte s tými, ktorí tak neučinia?

8.) Ale ne vláda silných psychopatů, to v žádném případě.. Mějte se, siláku....
Samozrejme "ne vláda silných psychopatů", ako to chcete dosiahnuť? Majte sa sluníčkáři [mrknutí jedním okem]

291905

21.06.2013 16:21

Okrádání o zdraví a bohatství: Bitva o budoucnost lidstva

RE: Co už po staletí pohání psychopaty, aby rozvraceli ......

Viny 77.?.?.?

Prepáčte, ale Védy sú dosť jednoznačná odpoveď.

Pochybovať môžte o čom len chcete [mrknutí jedním okem]

V čom konkrétne je Arthur Avalon veličinou? Vážne mi chcete tvrdiť že Vám dáva zmysel, že tento orientalista, Angličan, člen okupačnej anglickej vlády Indie, pracujúci pre ich najvyšší súd v Kalkate, prišiel za Indickými guruami a tí mu proste odovzdali Poznanie, súvislosti, roviny textu, postupy....ktoré strážia tisíce a tisíce rokov a predávajú ich zo žiaka na učiteľa, len tak? Myslíte to vážne? Preboha.... [velký smích] [velký smích] [velký smích] Každý má pojem veličina zdá sa posunutý niekde inde...napr až mimo akúkoľvek logiku a zdravý rozum.

Ja som Viny. Argumentujem rovnako suverénne o všetkých veciach, ktorým naozaj rozumiem. Ak by sme sa rozprávali o výrobe fúkaného skla, len by som ticho počúval, ale rozprávame sa o niečom inom.

Otázka je iná - ako VY rozlíšite kto hovorí pravdu? To je totiž tá základná otázka.

Sme v Krita Juge, Kalijuga končí...ale to Vám samozrejme nebráni veriť čomu len chcete [mrknutí jedním okem]

291907

24.06.2013 08:27

Okrádání o zdraví a bohatství: Bitva o budoucnost lidstva

RE: Co už po staletí pohání psychopaty, aby rozvraceli ......

Viny 77.?.?.?

Zvláštne. Keď je niekto Minařík resp Arthur Avalon, ako argument jedinej svätej pravdy to stačí a neurobili nič iné, než že sa dostali svojimi výrokmi do povedomia. To je všetko.

Máte nástroj na overenie Minaříkovho resp Avalonovho osvietenia? Ako to rozlíšite? Takže čo je úžasné pane? [velký smích] [velký smích] [velký smích]

p.s. nemusíte ani hľadať osvieteného mudrca. Proste choďte do Indie za niekym kto tomu aspoň trocha rozumie. To o čom som tu písal niesu žiadne vesmírne výšiny ale elementárne znalosti začiatočníka [mrknutí jedním okem]

292072

24.06.2013 08:32

Okrádání o zdraví a bohatství: Bitva o budoucnost lidstva

RE: Co už po staletí pohání psychopaty, aby rozvraceli ......

Viny 77.?.?.?

No, povedzme že rodinná tradícia. Čo sa týka Véd, tak si prosím zistite ako sa veci majú, lebo vaše plky o archívoch jasne ukazujú, že ste úplne mimo.

Elementárne znalosti, tie si zistíte ľahko, ale nečítajte preklady.

Minařík citoval z prekladov, je mi ľúto...má to zle, elementárne znalosti a to, že ho vnímate ako bezchybnú modlu je váš problém, ktorý na veci však nič nemení [mrknutí jedním okem]

292075

24.06.2013 08:34

Okrádání o zdraví a bohatství: Bitva o budoucnost lidstva

RE: Co už po staletí pohání psychopaty, aby rozvraceli ......

Viny 77.?.?.?

Ako a podľa čoho rozlíšite kto je kto a kde skutočne je? Ak by sem prišiel Kristus, ako by ste ho rozlíšil?

292077

24.06.2013 11:32

Okrádání o zdraví a bohatství: Bitva o budoucnost lidstva

RE: Lidé jsou jen oni

Viny 77.?.?.?

Myslím, že moc je tiež len nástroj...akým je možné účinne zabezpečiť potravu resp existenciu pre skutočných predátorov, ktorí stoja na vrchole. Je to druh parazitizmu, kde my bez nich jestvovať môžme no oni bez nás nie...a preto sme pomocou ilúzií udržovaní v bezvedomí, aby sa im uchovali pastviny.

Status quo je uchovávaný jednoducho pomocou pozlátok, po ktorých väzni túžia. Preto všetci veľkí ľudia, ktorí sa tu narodili hovorili o anihilácii túžob po čomkoľvek, čo pochádza z tejto ilúzie. Taký človek je voľný, nieje možné ho manipulovať a jeho nazeranie na realitu je natoľko odlišné, že ho prakticky nieje možné zdieľať. Náznaky sú v umení, ktoré hovorí iným jazykom (preto snaha o jeho deštrukciu a nahradenie odpornosťou), je v prirodzenom chode vecí, preto snaha o nekonečné regulácie a obmedzovanie spoločne so schvaľovaním deformácií ako štandardu...ale len priama skúsenosť otvára dvere. Na prelome vekov je to vždy tak...

Je to základným znakom konca Kalijugy, v čase Krita, kde veci vyplávajú na povrch ako Apokalypsa resp odhalenie, ktoré prostredníctvom odhalenia, rozpoznania a kolektívneho odmietnutia projektovaných ilúzií a skúsenosti mimo ne, povedú do veku Satya.

292091

25.06.2013 10:47

Evropské národy v boji proti homosexualitě

Pravde do očí

Viny 77.?.?.?

Nieje potrebné nikoho kritizovať, ani obhajovať. Dôležité je, že ľudia s postihnutím sú postihnutí ľudia. Bodka. Ak vidíme na ulici vozíčkara, akosi jasne chápeme, že sa pozeráme na postihnutého človeka, čo ale neznamená, že je menejcenný, či že doňho budeme kopať...ale niektorí doňho kopať budú a tí budú kopať možno aj do nevozíčkarov. Na to však máme platné zákony, že? Rovnako s homosexuálom, pedofilom, zoofilom, nekrofilom, prípadne ich všemožné kombinácie. Sú to úchylky.

Ak by však vozíčkar bez nôh chcel, aby sme rešpektovali jeho právo na účasti na 100m šprint a nazývali ho bežcom, ťukali by sme si na čelo. Zatiaľčo ak homosexuál chce, aby sme uznávali jeho sobáš ďalším takým exotom, resp tzv "rodinu", máme niektorí za to, že to je normálne. Nieje. Sobáš, resp rodina je v našich končinách inštitút, ktorý má nejaké historické korene a tiež význam tých slov. Homo, zoo, pedo, ani nekro tam nefiguruje. Ak svoj vzťah budú nazývať napr "jshdshdzr", je to v poriadku...nezmení sa tým však význam pôvodného slova "rodina" resp "sobáš", ani to že je to deviácia. Nemeniť spätne význam slov je extrémne dôležité, i keď sa to hojne ako nástroj manipulácie niektorými skupinami používa. Pozrite sa na význam slova "umenie"...kde tento pojem pôvodne isto nezahŕňal dielo "umelcovo hovno" ani nič podobné.

Je tu jasná snaha o spätnú zmenu významov slov a podstaty vecí, o zaradenie deviácií do štandardu a na týchto štandardoch potom vychovávať ďalšie generácie a to pod hrozbou násilia....ako inak - deviantov.

Tento trend je extrémne nebezpečný, keďže znižuje kvalitu a šírku vedomia človeka na úroveň najhrubších tendencií, ktoré v konečnom dôsledku zafixujú toto vedomie bez možnosti sa zodvihnúť a napredovať.

Nestreba sa teda nechať zbulikovať - homosexualita, pedofília, zoofília, nekrofília....boli, sú a budú deviácie.

292145

26.06.2013 14:38

10 let vězení za zahalenou tvář při protestech

RE: je to v pořádku

Viny 77.?.?.?

Níkdo si nezakrývá obličej, aby se vyhnul odpovědnosti za své názory, ale aby se vyhnul odpovědnosti za své odsouzeníhodné chování.

Ak sú v niektorých štátoch za svoje názory ľudia posielaní do väzenia, prenasledovaní a šikanovaní, je prirodzené že ak súčasne chcú vyjadriť svoj názor napr na demonštrácii, budú chcieť svoju identitu chrániť. Tento zákon má umožnit polícii a silovým zložkám štátu rozložiť akýkoľvek odpor proti ich zvôli.

Ak to nevidíte, je mi vás ľúto...

292194

28.06.2013 14:14

10 let vězení za zahalenou tvář při protestech

RE: je to v pořádku

Viny 77.?.?.?

To určil kto, že sa nemám čo maskovať? Buď som skutočne slobodný a tak môžem ísť vyjadriť svoj názor v bodkovaných trenírkach, alebo s maskou na hlave, alebo nie. Nieje podstatnejšia otázka, prečo sa mnohí slušní ľudia maskujú?! Nieje to náhodou preto, lebo vedia a majú skúsenosti s tým, že sa v ich "slobodnom" štáte za iný názor trestá? Preboha...

Tu vôbec nejde o zločincov, dôležité je znenie toho zákona a jeho možná reálna aplikácia. Totiž pod "maskovaním tváre" je možné brať aj to, že mám šiltovku a s 3 kamarátmi sa bavím na ulici protirežimne a kamery o ktorých neviem, ktoré sú nado mnou, mi preto nemôžu snímať tvár.... a za to môžem byť odsúdený na 10 rokov.

Domýšľaš niektoré kroky do konca, alebo končíš u krok A + 1 a dosť?

292355

04.07.2013 09:58

Okrádání o zdraví a bohatství: Bitva o budoucnost lidstva

RE: Co už po staletí pohání psychopaty, aby rozvraceli ......

Viny 77.?.?.?

Zoberiete 10 rovnakých krížov, z ktorých je jeden "svätý" a vy ho zo 100 prípadov rozlíšite medzi tými ostatnými podľa vyžarovania, môžme pokračovať ďalej.

Predpokladáte, že to viete? Skúšal ste to niekedy a uspel ste? Tie tisícky ľudí, s ktorými sa Kristus stretol Ho nerozpoznali...

292688

04.07.2013 10:08

Okrádání o zdraví a bohatství: Bitva o budoucnost lidstva

RE: Co už po staletí pohání psychopaty, aby rozvraceli ......

Viny 77.?.?.?

Nepodceňujem Minaříka, čítal som jeho Přímá stezka, asi keď som mal osem rokov - ako hovorím, rodinná tradícia[mrknutí jedním okem] Poukazujem len na to, že časť o cykloch má zle a pár ďalších veľmi podstatných vecí, špeciálne v prípade Kundalini.

1) Nieje to jeho nauka, všetko čo písal je možné nájsť už niekde inde celé tisícročia. To nieje dôkaz o správnosti jeho tvrdení o cykloch, ale len dôkaz, že poučky ktoré platia tisícročia sú stále platné a fungujú.
2) Sám na sebe každý prakticky overuje správnosť učení a poučiek, ktoré platia tisíce rokov.

To v žádném případě . Indie je duchovně "mrtvá" , její éra skončila Rámakršnou . Vďaka za názor, mám odlišný.

Traduje sa toho veľa, čo ale neimplikuje, že je to tak. Čo to znamená "velký znalec jógy". ??

292690

04.07.2013 10:17

10 let vězení za zahalenou tvář při protestech

RE: je to v pořádku

Viny 77.?.?.?

Nieje podstatnejšia otázka, prečo sa mnohí slušní ľudia maskujú?! Nieje to náhodou preto, lebo vedia a majú skúsenosti s tým, že sa v ich "slobodnom" štáte za iný názor trestá?

Nenavodzujem extrémy, ale realitu.

Niečo ako bezbrehá sloboda je niečo s čím sa rodíme - so mno to nemá nič spoločné.

Nie sme vo vojnovom stave na bojisku. Ak pokojne protestuješ na ulici v Istanbule a začnú do teba kopať, striekať vodným delom a strieľať do teba slznými granátmi....si vo vojnovom stave na bojisku, či nie? Bol som tam keď sa to dialo.

Novinári, ktorí informovali pravdivo o situácii sú fyzicky vo väzení, lebo nemali tie masky. Takže znova: Nieje podstatnejšia otázka, prečo sa mnohí slušní ľudia maskujú?! Nieje to náhodou preto, lebo vedia a majú skúsenosti s tým, že sa v ich "slobodnom" štáte za iný názor trestá?

Odpoveď znie - áno, práve preto...

292693

04.07.2013 11:39

Svět je pro Snowdena malý

Širšie súvoslosti

Viny 77.?.?.?

US, Izrael a NATO stoja na prahu Sýrie. Rusko vyhlasuje, že ak tam vstúpia, pojde s nimi Ruská armáda a Čína do konfliktu.

Ak sa držíme ofic verzie: V tom čase do Ruska prilieta Snowden a odhaľuje špinavé praktiky USA, resp časť z nich a diskredituje tak USA pred svetovou verejnosťou, v čom mu sami svojou stupiditou účinne pomáhajú, a žiada o azyl Rusko. Rusko Amerike Snowdena nevydá, a i keď mu oficiálny azyl ponúka pod podmienkou, že nebude pokračovať v tom čo začal, poskytuje mu neoficiálny azyl, defacto teda azyl má - nedeportovali ho a umožňujú mu zotrvávať na Šeremeteve. V tomto prípade je de facto azylu dôležitejšie než de jure...

Rusko tak dáva na známosť, že pri zachovaní status quo budú naďalej prúdiť informácie o špinavostiach USA od Snowdena z územia Ruska. Bodka... Snowden totiž odmietol bezpečie azylu, aby mohol pokračovať.

Prezident Venezuely na dotaz o udelení azylu Snowdenovi odpovedá (určite nie cynicky!), že „To, co si sebou odvážíme, je řada dokumentů, které jsme podepsali s Ruskem, obzvláště v oblasti ropy a plynu“. To je informácia pre všetkých, ktorí vedia čítať diplomatický jazyk.....pre ostatných je to cynika rovnako, ako neprečítajú signál vychádzajúci z farby kravaty resp obleku, jednotlivých politikov pri jednaní.

Táto informačná hra má viacej rovín.

292699

08.07.2013 11:35

Řecká daňová past

RE: pokoj -

Viny 77.?.?.?

Ak by Gréci nemali vnútenú spoločnú menu €, mohli by pracovat so svojou menou a devalvovať. Sami by si vyriešili svoju prípadnú nenažranosť.

To, čo sa však stalo s ich tzv nenažranosťou nesúvisí - bolo to dohodnuté v Triáde už omnoho skôr. Potrebovali čiernu dieru, cez ktorú by bolo možné založiť ESM, teda zákon nekonečného vysávania štátov, slúžiaci ako základ pre fiškálnu úniu -> Spojené štáty európske -> Spojené štáty svetové.

Onedlho tu u nás bude Cyprus a zoberú vám všetko a nejaký američan, rovnako slepý ako vy, si možno povie: "doteraz platili dane systémom od buka do buka - kto chcel , takže vrátiť čo rozkradli - tí čo so pamätajú vedia - takže, dôchodky nad cca 250 ečiek za nič, vrátiť späť a je to - dobehli sa sami". Tých 250 € som tam dal ja a viem prečo.

Inak uvedomujete si, že tým zákonom o "predpokladaných príjmoch", ktorými vás môžu zdaniť aj keď máte reálny príjem 0 (slovom nula, nič) zaviedli daň z existencie? Asi nie....

292927

08.07.2013 13:04

Řecká daňová past

RE: pokoj -

Viny 77.?.?.?

Co takhle trh s dětmi, obchod s bílým masem, trh s orgány?

To sa ale deje v obrovskom meradle aj teraz, v prípade Veľkej Británie (deti) dokonca pod dohľadom štátu. Na tom existencia resp neexistencia štátu nič nemení, či áno?

292933

09.07.2013 11:02

Řecká daňová past

RE: pokoj -

Viny 77.?.?.?

Bourání státu mi hovorí veľa, len by bolo vhodné to zasadiť do kontextu.

292978

29.07.2013 08:48

Děsivý neexistující terorismus

RE: Snadno napadnutelná logika

Viny 77.?.?.?

- "pane, proč kolem sebe máváte pořád těma rukama?"
- "odháním rúžové létající slony"
- "jaké slony, dyť tady žádní nejsou?!"
- "no vidíte jak to pomáhá".....

293964

19.09.2013 13:37

Rumunsko: Revoluce začíná v Rosia Montana!

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

to dúfam nie.... [velký smích]

Ten článok na blistoch postráda akúkoľvek logiku a zmysel.

296437

23.09.2013 09:15

Studie zjistila, že bohatství dává vzniknout pocitu oprávněnosti a narcistickému chování

RE: Nechci prudit autora studie

Viny 77.?.?.?

Je až neuveriteľné do akej miery je možné v jednom príspevku natropiť toľko nezmyslov. [bliji]

Na túto perlu však nemá nič: Nejvetsi individualiste jsou ideovi levicaci (znam se). Soudruhu, tak to je opravdu neskutočná pecka [mrknutí jedním okem] Buďto chápete pod pojmom ľavica/pravica niečo úplne iné, než ostatní, alebo si len robíte srandu. Inak si vaše blúznenie neviem vysvetliť. Hehehe...najväčší individualisti sú teda tí, čo odovzdávajú vládu nad svojim životom do rúk niekoho iného...mal by ste sa ísť liečiť...

Ak hovoríme o "ideovom" ľavičiactve resp pravičiactve, zabudnite na nejaké štáty, a aktuálny status quo - to nieje podstatné. Neprzite ideu svojimi "individualistickými" pocitmi. Ideu je potrebné simplifikovať do tej miery, že je možné ju zhrnúť do jednoduchej definície, odbremenenej od nánosov vašej nespokojnosti s aktuálnym stavom spoločnosti. Tiež je potrebné pochopiť, že pilierom ideológie ľavice ani pravice nieje existencia/neexistencia štátu či politiky, vôbec to s tým nesúvisí, tak to sem neťahajte. Takže simplifikácia ideje ako solitéra:

- ľavica ako idea nabáda ku preneseniu zodpovednosti za svoj život na niekoho iného a vytvára dojem, že potreby jednotlivca má povinnosť pokrývať akási spoločnosť.
- pravica nabáda ku osobnej zodpovednosti za svoj život a ukazuje, že potreby jednotlivca sú priamo úmerné jeho schopnostiam. (viď ekosystém planéty Zem)

Bodka. Všetko ostatné sa odvíja od tohto bodu. Ľavica vytvára dojem, že zdroje, tovar a služby sú akosi nekonečné a že práca jestvuje ako akýsi solitér a každý má na ňu právo. Je mi ľúto - nieje to solitér a nemá na ňu nik právo...

Čo ľavičiak nikdy nepochopí:
- práce je presne toľko, koľko je dopytu po jej výsledku, nie menej, nie viac.
- ľudia boli, sú a vždy budú každý iný, s inými túžbami, cieľmi a SCHOPNOSŤAMI.
- ľudia s vyššími schopnosťami VŽDY budú úspešnejší než ostatní a ak ich chce niekto "zrovnostárniť", musí ich prinútiť násilím - a to VŽDY povedie ku diktatúre resp totalite. Preto ľavica = diktatúra resp totalita, vždy.
- súčasný stav spoločnosti vyplýva zo skutočnosti, že v našej pseudohumanistickej, ľavicovej spoločnosti prestal fungovať prirodzený výber a pud sebazáchovy, ktorý funguje v celom ekosystéme.
- ľavica nieje protipólom pravice. Ľavica je ideológia, popierajúca základné prírodné zákony a fungovanie života ako takého a jej uplatnenie nakoniec vedie ku diktatúre/totalite a nakoniec ku kolapsu, keď už sa umelé pravidlá ktoré vytvorila zrútia vlastnou váhou. Nieje vyhnutia... Ak sa vám to nepáči, choďte na inú planétu, kde sú INÉ prírodné zákony, nič iné s tým nenarobíte.

- http://www.youtube.com/watch?v=h7o7MaGStvg toto ste spôsobili vy, pomätení ľavičiaci a budete zodpovední takisto za všetky dôsledky vašej ideológie. Nemuselo to zájsť tak ďaleko, ale KVOLI VÁM zašlo.
...

Automaticky kráceno

296671

23.09.2013 09:32

Rumunsko: Revoluce začíná v Rosia Montana!

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Zaujímavé, stále viac [mrknutí jedním okem]

Nieje potrebné rozoberať ideologické detaily článku, stačí jediná otázka. Môžete mi prosímpekne uviesť jediný ekosystém na tejto planéte, ktorý je ľavicový?

Ďakujem.

p.s. o ľavici resp pravici som písal tu: http://www.zvedavec.org/nazory-5695.htm

296672

23.09.2013 15:22

Rumunsko: Revoluce začíná v Rosia Montana!

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Ale no tak, skúsme upustiť od ľavicových jehovistických poviedok. Príroda je absolútne pravicová a toto moje tvrdenie si môžte jednoducho overiť. Nechajte sa vysadiť vrtulníkom na Kamčatke s batohom na hrbe, so zásobou jedla na 2 dni a ostaňte tam mesiac-dva, vráťte sa (muhahahaha) a potom sa porozprávame...

Na rozdíl od člověka moudrého, který tento řád narušuje a nerespektuje. Naprostý súhlas - popiera ľavicovými báchorkami prirodzený beh vecí a podľa toho to tak vyzerá.

Srovnávat přírodu s člověkem není možné. Človek je absolútnou súčasťou prírody a ak sa ho niekto z tejto prírody snaží vyčleniť, hovorí sa mu ľavičiak, sluníčkový.

Pro člověka platí jiné zákony univerza. Pre človeka platia absolútne totožné zákony Universa, ako pre ktorúkoľvek bytosť jestvujúcu v tomto Universe. Jestvujú však blázni, ktorí túto očividnú a jednoducho preukázateľnú skutočnosť sú ochotní popierať - viď výlet na Kamčatku. Zabudnite už prosím na to umelé akvárium v ktorom žijete a ktoré je nástrojom nášho zotročenia.

Inak len tak mimochodom, popieranie skutočnosti je rozpoznateľným príznakom ľavičiactva, je na tomto princípe totiž postavené. Táto parazitizmus podporujúca ideológia, má na svedomí deštrukciu civilizácie, ktorej dnes čelíme. Je to však veľmi podobné, ako diskusia o práve nosiť zbraň s odporcom zbraní až do momentu ich zrážky so skutočnosťou, potom sa veci radikálne menia. Náraz hlavou do skutočnosti pre týchto ľudí je veľmi veľmi bolestivý....

296675

24.09.2013 09:09

Studie zjistila, že bohatství dává vzniknout pocitu oprávněnosti a narcistickému chování

RE: Nechci prudit autora studie

Viny 77.?.?.?

Humanistický prístup komunistov bol prinútiť principiálne kočovné cigánske kmene s vlastnou hierarchiou, zákonmi a poriadkom ku usadeniu sa; zničenie ich rodinných klanov; zničenie ich kultúry.....a t.d.? Tak toto je tá ľavicová humanita. Vďaka za vysvetlenie...

Dnešní EU je socialistická s hlbokou ľavicovou orientáciou. Veď Barosso je maoista. Čo tu teda obhajujete - tých komunistov, alebo ich bratov v EU???

296719

24.09.2013 09:17

Rumunsko: Revoluce začíná v Rosia Montana!

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Ak nechápete, že človek ako jeden z druhov planéty Zem je nedieľnou súčasťou tohto ekosystému a prírody, je akákoľvek ďalšia diskusia zbytočná...

Inak vďaka za náhľad do vášho vnímania sveta, zvláštna prechádzka Daliho obrazmi, kde tu hlava a tu mucha. To či je existencia Boha popieraná či nie, to či je tu civilizácia átmy či nie, nesúvisí s meritom diskusie. Boh i átma tu vždy bolo, je a bude, rovnako ako tu na tejto úrovni vždy boli, sú a budú zákony existencie, ktoré prirodzeným výberom uprednostňujú schopnejších, silnejších a odolnejších pred slabšími, menej odolnými a neschopnými. Prirodzená rovnováha bez umelých regulácií je možná len vtedy, ak je tomuto prirodzenému rádu ponechaný voľný priebeh.

To však nebráni prejavom súcitu, lásky, porozumenia a spolupatričnosti...avšak bez nútenia k nim pod hrozbou trestu.

296720

24.09.2013 09:24

Rumunsko: Revoluce začíná v Rosia Montana!

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Na tomto svete sú len predátori a korisť. Bodka.

Medzi ľuďmi sú tiež len predároti a korisť. Bodka.

Vy plačete, lebo ktosi iný sa chová ako nenažraná zver...ale v skutočnosti plačete nad tým, že sú silnejší než vy, nad vašou vlastnou slabosťou. A je fuk do akého umelého konceptu obalíte dôvody, prečo nechcete napr byť ako oni. Oni takí ale sú, nezávisle od vás - to je reálny svet a o tomto reálnom svete rozprávam. Nie o slniečkových čimáčikoch a ich poviedkach.

Pravica, keď už sme u tejto hantýrky, nevylučuje spoluprácu, naopak. Len ju neprikazuje všetkým paušálne a pod sankciou. Chápete ten rozdiel?

Ako vám teraz chutí vaše vlastné hovno - mlaskáte?

296721

24.09.2013 09:42

Rumunsko: Revoluce začíná v Rosia Montana!

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Je mi zo srdca ľúto ľudí, ktorí aby mali nejaký svetonázor, tak na to potrebujú vodcu, napr Darwina, Marxa, Kellera, alebo nejakého iného exota. Vychádzam len z jednoduchého pozorovania svojho okolia a histórie - to ako vzorka vývoja stačí...ale vám možno nie, chápem. Skúsme preto upustiť od Darwina a sústreďme sa na skutočnosť okolo nás.

Bojíte sa len vnímať skutočnosť takú aká je a namiesto toho sa chlácholíte báchorkami o tom, ako by ste chceli aby to bolo. Ale ono to tak nieje. Pletiete si vašu predstavu a skutočnosť.

Moja simplifikácia pravice/ľavice z diskusie.

- ľavica ako idea nabáda ku preneseniu zodpovednosti za svoj život na niekoho iného a vytvára dojem, že potreby jednotlivca má povinnosť pokrývať akási spoločnosť.
- pravica nabáda ku osobnej zodpovednosti za svoj život a ukazuje, že potreby jednotlivca sú priamo úmerné jeho schopnostiam. (viď ekosystém planéty Zem)

Tvrdíte, že: Přirozený vývoj není teorie. Je to nekonečno druhů, které požírají a jsou požírány pouze za účelem zachování životních funkcí požírajícího. Absolútne NIE! Vlci prádu a roztrhajú stádo oviec, zožerú len dve. Kuna príde do kurníka a roztrhá všetky sliepky, zožerie jednu. Medveď zabije človeka a ide preč, nechá ho tam červom. Mám pokračovať? O akom požieraní "za účelem zachování životních funkcí požírajícího" to tu kecáte?! Preboha......

Chápem - vy proste tú evidentnú zákonitosť nechcete vidieť a chápať, bolí to...a každý druh na tejto planéte sa bolesti snaží inštinktívne vyhnúť. Rozumiem.

To ale na veci nič nemení.

[chechtot] [chechtot] [chechtot] [bliji]

296723

24.09.2013 10:13

Rumunsko: Revoluce začíná v Rosia Montana!

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Soudruhu, nepatrím ku žiadnej spomínanej skupine ani ideovo, ani inak...ale vy zdá sa áno. Totiž na to, aby som vnímal skutočnosť okolo seba bez ružových okuliarov, nič také nepotrebujem.

Je strašné vidieť, že apriori predpokladáte, že ľudia ak nebudú držaní na uzde reguláciami, súdružským prerozdeľovaním, núteným sponzoringom niektorých(výkonných) niektorým(nevýkonným), tak sa okamžite pozabíjajú. Vaše zmýšľanie by som teda mať nechcel.

Ako som už písal inde pri simplifikácii ľavice/pravice, ľavicový prístup nabáda ľudí k nesamostatnosti a spoľahnutí sa na kohosi iného, kto za neho bude riešiť jeho život a tých, ktorí s týmto prístupom nesúhlasia, bude nútiť násilím aby sa na tom podieľali.

Pravicový prístup vám nezakazuje pomáhať, byť súcitným, spolupatričným, solidárnym, láskyplným a kooperujúcim. AVŠAK VÁM TO ANI NEPRIKAZUJE POD HROZBOU SANKCIÍ. Chápete ten rozdiel?

Čo sa týka dôchodcov, tak v mojom ponímaní má štát v každom prípade dostáť svojim záväzkom u všetkých, ktorým to sľúbil. Problém je, že ten ľavicový štát sľubuje veci, na ktoré v súčte nieje dosť peňazí.......

Ľavica vám sľúbi dôchodky, na ktoré nemá a nebude mať. Krásne.... Pravica vás bude naopak motivovať k tomu, aby ste svoje deti vychoval tak, aby sa o vás postarali. Nevychoval ste ich dobre - VÁŠ PROBLÉM!

Musím sa smiať, keď sa pozerám na vašu kritiku pravice a v súvislosti s tým hovoríte o, citujem: určité skupiny akademicky vzdělaných mladých lidí,kteří volají dokonce po utrácení důchodců. Soundruhu, preberte sa. Po likvidácii dôchodcov volajú naopak mladí v tých (a to sa vám nebude páčiť) najsociálnejších štátoch na svete - v severských. Oni tí mladí majú, v duchu im od malička vtĺkanej doktríny PRÁVO na prácu a tú im zaberajú ti skurvení dôchodci a o tých sa má postarať štát. Krása soudruzi, krása....jen tak dal, zpatky ni krok!

296726

24.09.2013 10:42

Studie zjistila, že bohatství dává vzniknout pocitu oprávněnosti a narcistickému chování

RE: Nechci prudit autora studie

Viny 77.?.?.?

Čo je to " idee levice". Prosím o popis.
Ďakujem

Individualizmus nieje atribútom pravice. Pravica len nenúti jednotlivcov ku prerozdeľovaniu svojho ovocia druhým pod sankciou.

Teraz ku vašim nezmyslom:

zastupci statu (povetsinou prezident) jsou schopni zajistit odbyt na novych trzich, tak je prace vice, ze.. Keď pominiem nezmysel, že je to prezident, ktorý má zabezpečovať akýsi biznis (omg), tak je tu ešte väčšia blbosť - ak váš Zeman dohodne (muhahaha) biznis s Tunisom a vyfúkne tak biznis Ghane, tak vy máte prácu a Ghana nie preboha. Objem dopytu po produkte práce soudruh Zeman nezmenil [velký smích]

Ja sa s vami nepriem o existencii schopných a neschopných ale o tom, že ľavica tých schopných núti pod hrozbou sankcií dotovať neschopných a pravica to necháva na slobodnom rozhodnutí každého jednotlivca. To je ten bod. To prvé je diktatúra a fašizmus, to druhé sloboda.

Tu nejde o pohľad, ale o skutočnosť. Zariaďte sa ako chcete, je to na vás. Ak chápete, že tí schopní jestvujú, tak nemôžte súčasne chcieť mať rovný prístup ku zdravotníctvu a školstvu a t.d. pre všetkých bez toho, aby ste tých schopných prinútili násilím nemať lepší štandard než tí neschopní. Takže moja otázka - je súčasťou vašej idee aj násilie na jednotlivcoch v prospech tzv celku?

Každé štátne zriadenie (jedno aké) sa zvrhne vo fašizmus vždy, keď to svojou apatiou jeho voliči dovolia. Demokracia musí tiež VŽDY v zásade skončiť v socializme, keďže sa ľudia snažia hľadať bezpečie a istoty a idú za prvým idiotom, ktorý im to prisľúbi mimo reálne dostupné zdroje a financie. Nakoniec množstvo neprispôsobivých a neschopných dosiahne bodu, v ktorom už viac tí schopní niesu schopní pokrývať potreby takejto spoločnosti a táto spoločnosť skolabuje pod váhou vlastných umelých, neudržateľných, sociálnych konštrukcií. Potom sa vráti diktát práva silnejšieho avšak v čase kolapsu, boja o zdroje a premnoženia spôsobeného hore uvedeným....až do stabilizácie a ďalšej apatie voličov...

U nas je videt, kdo je uspesny. A to je ten problem, vetsinou je totalne neschopny.
Jeho PRIROZENY VYBER tedy spociva v tom, ze se pres radu konexi dostane az k vladnuti, kde rozhoduje o 10 milionech!
Naopak - je najschopnejší v prežití v spoločnosti, ktoré je okolo neho. Stále to nechápete? Na tej Kamčatke by neprežil možno ani deň...ale tu nieje Kamčatka a tu on prežiť vie najlepšie zo všetkých. Chápete ten bod?

296729

24.09.2013 15:13

Najde se strana, která zabrání odírání občanů na vodném a stočném?

Občan, nie strana

Viny 77.?.?.?

Ja naopak skromne dúfam, že sa žiadna strana, ktorá zabráni v akomkoľvek odieraní občanov (nielen v prípade vody) NENÁJDE.

Budem súčasne pevne dúfať, že sa občan SÁM zmobilizuje a zabráni tomu SÁM.

Ak by to ZASA urobil za tých ovčanov niekto iný, len by ich to hlbšie zaborilo do kresiel, z ktorých za chrúmania bramborových lupínkú a chlastania piva čumia na futbal alebo Vyvolených. Preto - dobre im tak!

296743

24.09.2013 16:14

Studie zjistila, že bohatství dává vzniknout pocitu oprávněnosti a narcistickému chování

RE: Nechci prudit autora studie

Viny 77.?.?.?

Ja ale nehovorím o nijakej ruke trhu, ale hovorím v zmysle simplifikácie definície ľavice/pravice, ktorú so tu uviedol. Hovorím, že ľavicová ideológia, ktorá ako ideológia motivuje človeka k tomu:

- aby zodpovednosť za seba samého odovzdával do rúk beztvarej konštrukcii s názvom spoločnosť, ktorá sa má o jeho potreby, na ktoré má vraj právo za každých okolností postarať;
- ktorá núti ostatných aby pod hrozbou násilia mu na takýto spôsob nedobrovoľne prispievali;
- ktorá presadzuje rovnostárstvo, ktoré je medzi druhmi na planéte Zem naprosto nevídané...bez ohľadu na skutočné schopnosti jednotlivcov a z toho plynúce prirodzené výhody/nevýhody;
- ktorá sľubuje viac, než reálne možné vďaka dostupným zdrojom a financiám možné splniť (viď už spomínané dôchodky)
- ktorá v konečnom dôsledku musí už z princípu zvyšovať reguláciu všetkého, aby tak dočasne zakryla rozpad tohto umelého konstruktu, ktorý sama vytvorila a tak musí navyšovať aparát, ktorý regulácie kontroluje, tvorí, udržuje a vynucuje....čím sa zvyšuje množstvo ľudí s nulovým reálnym prínosom pre spoločnosť v oblasti tovaru a služieb. Narastá počet konzumentov a klesá počet dodávateľov tovaru a služieb...než sa konstrukt zrúti.

Barosso a Mussolini...krásne prirovnanie - sú si totiž veľmi podobní. Obaja mali totiž za to že vedia najlepšie, ako majú ostatní žiť a snažili sa ich k tomuto ich vysnenému ideálu donútiť násilím, soudruhu... Ako to dopadlo, vieme všetci. A dopadne znova.

Som totiž libertarián....uctievam slobodu. Ak si s ňou sám a vám podobní neviete rady a bez regulácií, predpisov a prerozdeľovania neviete jestvovať, budiž, rešpektujem to. Len k participácii na tomto vašom sado-maso salóne, rútiacom sa do záhuby, nenúťte mňa. Váš problém je ten, že presne to ľavičiaci, robíte...

296745

24.09.2013 16:31

Studie zjistila, že bohatství dává vzniknout pocitu oprávněnosti a narcistickému chování

RE: Nechci prudit autora studie

Viny 77.?.?.?

Soudruhu, znova omyl. Členovia mojej rodiny prežili koncentrák, takže mi soudruhu nerozprávajte o fašizme. Fašizmus tu máme teraz, je to EU. Je to aplikovaný fašizmus - ľavicová ideológia dovedená k realizácii. Nieto divu, keď sa prvým prezidentom EU stal jeden z hlavných mozgov fašistického Nemecka....

O tzv humanizme v rukách ľavice som písal inde...aj o tom čo ten váš humanizmus v rukách komunistov (preboha) skutočne s tými cigánmi spravil - zničil ich a presvedčil ich, že sa o nich postará ktosi iný. Dnes žneme ovocie týchto včerajších a dnešných slaboduchých idiotov, ktorí to dopustili, lebo sa nechceli a nechcú pozrieť pravde do očí.

296746

24.09.2013 20:19

Studie zjistila, že bohatství dává vzniknout pocitu oprávněnosti a narcistickému chování

RE: Nechci prudit autora studie

Viny 78.?.?.?

To, čo popisujete nesúvisí s pravicou či ľavicou. Je to dôsledok apatie voličov, bežných ľudí, ktorí vymenili svoj hlas za Vyhulených, Big Brothera a iné výživné gumovače mozgu. Umožnili predátorom si z nich spraviť stádo, na ktorom hodujú....

Proste urvi co se da. Presne, správne...avšak s jedným dosť podstatným rozdielom - to nieje "v poslední době", žiadne také, to tu bolo vždy, len sa vám vďaka ľavici, ktorá sľubovala ľuďom nesplniteľné, neudržateľné hory doly zdalo, že je tu sluníčkový svet a teraz sa len prebúdzate do reality a máte pocit, že to nastalo teraz. Je to chyba perspektívy - ak sa zobudíte o 12 na obed tak to neznamená, že práve vyšlo Slnko...len ste sa zobudil [mrknutí jedním okem]

Na svete sú len predátori a korisť, nič iné. Poddruhom predátorov sú paraziti, ale to je pre túto diskusiu moc komplikované. Aj tí najľavicovejší politici na špici, skupiny stojace na pozadí....sú tiež len predátori, vlci, len majú oblečenie oviec. To je jeden z podstatných rozdielov. Tí pravicoví predátori vám to jasne hovoria, že sú predároti, že sú vlci, že sú silnejší. Hovoria vám, že vás oškubú, ak im to dovolíte, nútia vás tak stať sa silnejšími, schopnejšími, konfrontujú vás s neistotou, ktorú to prináša.
Tí druhí sa vás snažia urobiť slabšími, odovzdanejšími, poddajnejšími, menej samostatnými a nabádajú vás, aby ste im zverovali do rúk stále viac kompetencií a moci rozhodovať o vašich životoch, prostredníctvom regulácií, obmedzení, zákazov, prerozdeľovania. Ale cieľ je totožný - oškubať vás (a teraz to podstatné) - viac ako tá pravica a zničiť váš pud sebazáchovy a prirodzený, vrodený odpor voči ovládaniu. Obidve skupiny sa však vďaka svojmu nastaveniu budú správať vo výsledku úplne rovnako - budú si urvávať co sedá; budú si chrániť svoje územia lovu a t.d. Jedni to robia otvorene a nabádajú vás k tomu aby ste boli silnejšími, tí druhí vás chcú slabšími....kto z nich je "lepší" predátor a má to lepšie premyslené?

Teraz to dôležité. Ktorá z týchto skupín je tá, ktorá neprestajne zvyšuje priepasť medzi predátorom a korisťou? Je to práve tá ľavica......vážne to nevidíte?

Vaším problémom nieje to, že nechápete dualitu predátor-korisť, na to sa stačí rozhliadnuť, to nechápu len ľudia mdlého rozumu. Vašim problémom je že si myslíte, že ľavica tých predátorov mávnutím kúzelného prútika zmení na....na čo vlastne? Ľavica či pravica - každý potrebuje peniaze na volebnú kampaň.... Ako môže zmeniť vlk v rúchu baránka iných vlkov v rúchu baránka...a prečo by to vlastne robil, keď si spoločne budujú stádo ktoré spoločne vysávajú a to všetko za jeho blaženého potlesku?

296759

24.09.2013 20:26

Studie zjistila, že bohatství dává vzniknout pocitu oprávněnosti a narcistickému chování

RE: Nechci prudit autora studie

Viny 78.?.?.?

Soudruhu, ujasnite si pojmy - fašizmus je extrémna ľavicová ideológia. Proti tej tu predsa vystupujem [zmaten]

Moji príbuzní tam prežili ako zajatci soudruhu a niesu to židia (tých tam bolo málo) a niesu to cigáni (tí im robili bacharov).

Nechápete vôbec obsah pojmov, ktoré používate. Smutné...

Áno, pravda bolí a keď dôjdu argumenty, prichádzajú u slaboduchých na rad argumenty ad hominem.

296761

24.09.2013 21:46

Studie zjistila, že bohatství dává vzniknout pocitu oprávněnosti a narcistickému chování

RE: Nechci prudit autora studie

Viny 78.?.?.?

Tento anonymný príspevok prosím vymazať, keď som písal príspevok, nebol som prihlásený, ďakujem.

296766

25.09.2013 12:57

Naše klesající tolerance vůči riziku

Výborné

Viny 77.?.?.?

Pod iným článkom som pri diskusii o ľavici/pravici povedal toto:

Demokracia musí tiež VŽDY v zásade skončiť v socializme, keďže sa ľudia snažia hľadať bezpečie a istoty a idú za prvým idiotom, ktorý im to prisľúbi mimo reálne dostupné zdroje a financie. Nakoniec množstvo neprispôsobivých a neschopných dosiahne bodu, v ktorom už viac tí schopní niesu schopní pokrývať potreby takejto spoločnosti a táto spoločnosť skolabuje pod váhou vlastných umelých, neudržateľných, sociálnych konštrukcií. Potom sa vráti diktát práva silnejšieho avšak v čase kolapsu, boja o zdroje a premnoženia spôsobeného hore uvedeným....až do stabilizácie a ďalšej apatie voličov...

Presne ....

296792

25.09.2013 14:54

České dráhy hromadně šrotují vozy pro lokálky

Rozprávky

Viny 77.?.?.?

Autor článku uvádza slovné spojenie "poctivý a funkční stát". A mieni, že ak by táto rozprávková bytosť jestvovala, všetko by bolo inak. A má pravdu. A ak by sme mohli lietať, tak by sme nepotrebovali autá a nevylučovali by sme to hnusné CO2...a ak by boli v riti ryby, netreba by rybníka, strčil by si prst do riti, vytiahol bys kapríka a t.d.

Mám však za to, že existencia rozprávkovej bytosti s názvom "poctivý a funkční stát" je rovnako pravdepodobná, ako existencia bytosti s názvom "modrý a lietajúci slon".

Štát nemôže byť nikdy "poctivý a funkční", keďže populácia ktorá ho tvorí poctivá a funkční nebola, nieje a obávam sa že za tohto stavu ani tak skoro nebude. Štát budú viesť vždy osoby z tej spomenutej populácie a vždy sa budú snažiť nahrabať si pre seba a budú to predátori, alebo ich zástupci... Veď je to úplne jasné preboha.

Prečo sa stále upíname k nejestvujúcim rozprávkovým bytostiam, ktoré majú vyriešiť za nás naše problémy?

Pre nechápajúcich: Prosím o uvedenie jediného príkladu, kde sa bytosť "poctivý a funkční stát" vyskytovala či vyskytuje. Odpoveďje - nikdy nikde sa táto rozprávková bytosť nevyskytovala.

Prečo teda máme za to, že sa pri aplikácii rovnakých postupov a princípov vyskytne v Českej, Slovenskej či inej kotline či vrchu a spasí nás a bude dobre?

Už je na čase sa zobudiť!

296798

26.09.2013 12:01

České dráhy hromadně šrotují vozy pro lokálky

RE: Rozprávky

Viny 77.?.?.?

Dám tých ceduliek pár teda:

- San Marino, ako štát, ktorý bol pod vládou Sammarinese Fascist Party (PFS) od r. 1923 - 1943, s radosťou a hrdosťou, zostal vo vojne tzv neutrálnym, čo v preklade znamená, že sa stal skladiskom munície pre fašistické Nemecko. Keďže sa prvým prezidentom EU stal jeden z motgov fašistického Nemecka, pán Hallstein, San Marino má zachovaný status aj keby tragače padali - banky a ich akcie. To je Cedulka č.1 snímajúca poctivosť.
- San Marino je daňovým rajom s bankovými operáciami ďaleko za hranicou transparentnosti, ako štát-práčka. Nič proti tomu, ale ako muster poctivého štátu? To asi nie...

Dalo by sa uviesť ešte viac, ale tých oblastí kde sú uschované zlaté zuby vymlátené väzňom v koncentrákoch niesu len San Marino a Švajčiarsko [mrknutí jedním okem]

296842

26.09.2013 12:06

Rumunsko: Revoluce začíná v Rosia Montana!

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Ja som hovoril o vlkoch a kunách a to bajky niesu. Túto skutočnosť, soudruhu, zažila väčšina chovateľov sliepok a oviec. Ale vy kľudne môžte pokračovať v rozprávkárstve o akýchsi mýtických dravcoch, ktorí zabijú vždy len to, čo im postačí na ukojenie hladu [velký smích]

Vaše vety dunia veľmi intenzívne, soudruhu [mrknutí jedním okem]

296843

26.09.2013 12:08

Rumunsko: Revoluce začíná v Rosia Montana!

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Soudruhu, sú ľudia, ktorí sú schopní argumentovať k veci a potom tí druhí. To, že patríte k tej druhej skupine nieje na chválenie sa...ale zdá sa že aj toto je mimo váš horizont chápania. Takže - vzhuru ke světlym zitřkum pod vedenim strany, zpatky ni krok! [velký smích]

296844

26.09.2013 15:11

Rumunsko: Revoluce začíná v Rosia Montana!

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Takže neplatí, že by lovili presne toľko, koľko im stačí na zbavenie sa hladu? [mrknutí jedním okem]

Ak si prečítate moju simplifikáciu pojmu pravica/ľavica tak jednoduchým pohľadom zistíte, že politické systémy tam vôbec spomínané niesu, dokonca tam píšem že to nemá nič spoločné ani so štátmi.

Ja tu celý čas hovorím o spôsobe premýšľania dvoch skupín ľudí, ktorí sa samozrejme NÁSLEDNE vo výsledku začnú objavovať v politike. Tými skupinami sú: predátor a korisť.

To, čo sa snažím vypichnúť je skutočnosť, že či už má predátor červený dres a čerešničku v klope, alebo dres modrý - stále je to predátor a ako predátor sa aj chová. To, čo sa líši je stratégia, podľa ktorej sa potom v politike správajú.

Uprednostňujem predátorov, ktorí otvorene vystupujú ako vlci. Tam je vám totiž jasné s kým máte dočinenia. U tých s čerešničkou v klope s hrôzou zisťujete, že sa prezliekajú za ovce a prostredníctvom klamania koristi im tu zväzujú nohy a tam odrezávajú rohy...aby sa už viac nemohli brániť...

296853

26.09.2013 16:10

Rumunsko: Revoluce začíná v Rosia Montana!

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Stále dokola rovnaká logická chyba - je to presne opačne.

Ak teda hovoríme o politike v štáte, ako to poznáme dnes, tak:

Politická ľavica "si" neplatí. Žiadne "si" nieje. Ľavica núti všetkých, ktorí pracujú mimo štátny sektor, pod hrozbou násilia, aby platili stále väčší podiel svojej práce do spoločného kýblika akémusi prerozdeľovačovi (najväčšiemu odborníkovi úplne na všetko) a jeho miliónovej armáde byrokratov, ktorý sa má postarať o všetkých tzv "rovne", bez ohľadu na ich prínos spoločnosti a t.d. To všetko za použitia násilia voči všetkým, ktorí vidia kam to vedie a ktorí sa na tomto chorom koncepte nechcú podieľať. Z toho kýblika si potom predátori v červených dresoch ukradnú čo sa dá, než ten ich neživotaschopný, umelý systém skolabuje.

Politická pravica, teda predátori v modrých dresoch vám otvorene povie, nech sa staráte sami o seba, nech ste zodpovední sami za seba, nech si vychováte deti tak, aby sa o vás na starobu postarali, nech si SAMI šetríte na dôchodok a t.d......a že vás bez milosti oškube, ak nebudete dostatočne silní a necháte ich. Nenúti vás však násilím platiť do toho spoločného kýblika, nad ktorým absolútne nemáte kontrolu a neujebáva z neho vaše peniaze na kšefty s kamarátmi, neprerozdeľuje ich parazitom, nedáva VAŠE peniaze na stavbu rozhľadní medzi kopcami ako v ČR, alebo na stavbu zjazdovky v Holandsku kde je prevýšenie 2 metre, ani neplatí 10 byrokratov z 10 štátov aby za ťažké peniaze -vaše peniaze, rokovali o používaní názvu "pomazánkové máslo", prostredníctvom 10 prekladateľov do 10 jazykov - lebo žiaden kýblik nemá, alebo je tak malý, že sa žiaden tunel nevyplatí.

Ekosystém fungoval, funguje a fungovať bude stále a keďže funguje len na práve silnejšieho a na ničom inom, bude fungovať kľudne aj bez nás, soudruhu [mrknutí jedním okem]

Kuny sa nebojím, tá by si ma jedálny lístok nehodila, som predsa pre ňu len veľké sústo - tá predsa vždy a zásadne ako sluníčkový predátor zabíja vždy presne toľko, koľko stačí na ukojenie jej hladu a nikdy viac, no nie? [velký smích] [velký smích] [velký smích] [překvapení]

296855

26.09.2013 16:57

Hrátky kolem horníků

Pane bože.......

Viny 77.?.?.?

[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [zmaten] Ospravedlňujem sa, ale tento príspevok bude tvrdý.

Kriste Ježiši..... Takže, aby sme si to ujasnili. [velký smích] [velký smích] [velký smích] Ty vole, to snáď... [velký smích]

Chápem to správne, že:

Chudák horník, lebo dostane milión korun na odstupnom...ale keďže je to vygumovaný, mentálne postihnutý kretén, neschopný vlastného úsudku, tak i keď ho vyhodili z práce a nemá príjem, tak:
- sa s kamarády Frantou, Tondou a Pepíkem chudáci nepotkají na šachtě, potkají se v hospodě.
- deťom kúpi značkové oblečení a nový mobil
- do baráku dá novou omítku a okna
- dvacet let starou Felicii je taky potřeba vyměnit za něco lepšího
- manželku zoberie na dovolenku v Egypte
- nakoniec zjistí, že na kontě mají nulu a šance na nejbližší podporu je za půl roku, nebo dokonce skoro za rok
- potom mu začnú chodiť složenky a to dokonca!!! se železnou pravidelností (skurvené složenky za veci ktoré si SÁM kúpil)
........

Aby sme ho, chudáka horníka milionara od toho úplne predvídateľného a strašného údelu spoločne, súdružsky, tak nějak semknutě ochránili tak navrhujete, aby:

- peníze z onoho nadstandartního odlučného (WTF, to určil kto, aký soudruh?!) nad úroveň danou zákonem daly do nějakého fondu, založila nějaká státní firma, která bude tyto lidi zaměstnávat na těchto veřejných pracích a mzdu jim vyplácela z tohoto fondu. a tie peniaze ktoré sú ich, ich vlastné, ktoré im UŽ TERAZ patria, ktoré môžu SAMI investovať ako SAMI uvážia, otvoriť si firmu, alebo si s nimi kľude zakúriť v peci...tie aby im boli vyplácané za ďalšiu prácu na akýchsi verejných prácach....

To, že to nieje možné uskutočniť, vám přijde jako selhání politiky na státní i regionální úrovni. Psychiatria.... Ja si naopak myslím, že to že túto nekonečnú, odpornú a neuveriteľnú zhovadilosť ktorú tu navrhujete, nieje možné uskutočniť, je dôsledkom obyčajného, zdravého rozumu preboha! Vy vážne pri plnom vedomí predpokladáte, že nejaký štátny úradník bude vedieť lepšie čo s tými peniazmi spraviť, než ten človek, ktorému naozaj patria????? To predsa nemôžte myslieť vážne... Požiadajte teda nejakého štátneho úradníka aby vám hovoril čo máte jesť, ako sa máte obliekať, čo máte čítať a na čom sa máte smiať - lebo on to predsa vie lepšie ako vy. Vyhnete sa tak tomu strašnému satanskému pokušeniu..... (mne sa asi zdá...)

Žiadne dvě otázky už si hlavne nepokladajte. Neprísluší vám to. Neprísluší vám rozhodovať o peniazoch niekoho iného a neprísluší to ani žiadnemu štátnemu úradníkovi - ten im z toho čo im patrí, zoberie hneď desiatky percent na daniach, ktoré rozkradne a rozhajdáka a prerozdelí neprispôsobivým, alebo za ne postaví predraženú zákazku.

296858

26.09.2013 16:58

Hrátky kolem horníků

To snáď....

Viny 77.?.?.?

Soudruhu, pane....i keď nepochopiteľne, asi podľa vzoru (podle sebe soudim tebe) predpokladáte, že lze předpokládat, že toto je satanské pokušení (????!!!!!!), které mnoho – snad dokonce i většina normálních horníků neustojí (ty vole.....), vyserte sa prosím na to, lebo vám ten horník s kamarády Frantou, Tondou a Pepíkem na ceste z tej hospody rozbijú hubu a budete rád, ak vás nepovesia na kandeláber, soudruhu.

Pane, tento svet vyzerá tak ako vyzerá kvôli ľuďom, šialencom ako ste vy. Je mi ľúto, ale to snáď nieje možné aby niekto vyplodil takúto nekonečnú zhovadilosť. Absolútne neskutočné.

Chápem. Vy sám ste vygumovaný, mentálne postihnutý kretén, neschopný vlastného úsudku, ktorý nieje schopný žiť sám za seba a nevie si rady so svojim životom a keby ste dostal milion tak ho okamžite prejebete a preto potrebujete záchrancu, mentora, najlepšie súdruha úradníka, ktorý to spraví za vás, zváži, prerokuje, rozhodne a tak nejak semknutě, soudružsky, společně... vám povie čo, ako, kedy, s kým, o koľkej a aj prečo máte robiť - že?

Pochopte však (stále po dobrom!), že je tu mnoho ľudí, ktorí sú schopní žiť a rozhodovať sami, fakt úplne sami so svojimi rodinami, priateľmi a kolegami a tí vás a vašu "pomoc" VÁŽNE nepotrebujú.

Takže sbohem aji s batohem, magore!

p.s. toto je ten ľavicový prístup naprosto odtrhnutý od reality, založený na násilí a prenášaniu zodpovednosti na niekoho iného. Vďaka za názorný príklad.... [bliji]

296859

26.09.2013 17:00

České dráhy hromadně šrotují vozy pro lokálky

RE: Rozprávky

Viny 77.?.?.?

Pridaný som dávno, veľmi aktívne, příteli. Ale s takovou ako tu hlásajú sa ke světlým a lepším zítřkúm už z princípu dopracovať nejde...

296860

27.09.2013 07:59

České dráhy hromadně šrotují vozy pro lokálky

RE: Rozprávky

Viny 77.?.?.?

Soudruhu, ja sa nemám vo zvyku chváliť a už vôbec nie vám. To je vaša doména - vy ľavičiaci sa radi chlubíte...peřím....cizím [mrknutí jedním okem]

296886

27.09.2013 08:05

Rumunsko: Revoluce začíná v Rosia Montana!

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Neviem čo to je anarchia...skôr vláda zdravého rozumu. Som skôr libertarian.

Aby zajíc žral lišku som nevidel, ale má iné prednosti, ktoré liške bránia ho zožrať (preto nemá liška 100% úspešnosť lovu).

Ale pozor! Vy ste videla niekedy zajacov, ktorí menujú do vedenia zajačieho spoločenstva lišky? [mrknutí jedním okem]

296887

27.09.2013 08:10

Rumunsko: Revoluce začíná v Rosia Montana!

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

[velký smích]

Ak chápete slovo ekvivalent, tak....ale asi nechápete. Ok, poďme vašim spôsobom. Tvrdíte že, citujem:

Je to nekonečno druhů, které požírají a jsou požírány pouze za účelem zachování životních funkcí požírajícího. (pravice se tak nechová)

Na príklade kuny, vlka a medveďa som vám ukázal, že to neplatí a hlásate nezmysly.

Soudruhu, ak VY SÁM pochopíte že svet nieje čiernobiely tak uvidíte, že sú tu ešte červené, modré a pomarančové dresy, ktoré sú v konečnom dôsledku len vlkmi, kunami a madveďmi. Vy to však možno nepochopíte nikdy.

296888

27.09.2013 08:13

Rumunsko: Revoluce začíná v Rosia Montana!

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

....mno...predpokladáte, že čerešnička na klope vlka prinúti, aby zožral len obsah košíka a Karkulku len vtedy, keď to súdruh myslivec a strana dovolí a mäso potom potom prerozdelia? [chechtot]

296889

27.09.2013 08:49

Hrátky kolem horníků

RE: Pane bože.......

Viny 77.?.?.?

Takže sa dostávame k sociálnemu inžinierstvu a diktatúre ktoré predpokladajú, že ľudstvo môže napredovať len vtedy, keď akási armáda nekompetentných, blbých a hamižných úradníkov bude riadiť každý aspekt života jednotlivcov a bude ich chrániť pred ich samými. Hovorím to správne? Čítal ste Orwella alebo Huxleyho? Tam to končí?

To, že skončia ľudia, horníci...v prúsere je spôsobené naopak PRÁVE tým, že stále majú v povedomí akúsi záchrannú vestu, ktorá nad nimi bdie a keď sa svojou stupiditou (napr keď začnú utrácať viac než majú príjem) dostanú do prúseru, tak im úradník, strana a vláda dá peniaze niekoho iného, kto bol striedmejší, alebo im dá ich vlastné peniaze, ktoré im predtým zobrala, ale vo svojej nekonečnej múdrosti a prezieravosti vyveštila, že oni sú vymastení kreténi a SAMI si s tým nebudú vedieť rady.... Vážne nechápete ten bod???

Osobne si myslím, že horníci niesu takí vymastení ako predpokladáte. Oni totiž na tie peniaze zarobili mozolami a tie peniaze si poväčšinou vážia a vám, ani nikomu inémju neprísluší o ICH peniazoch rozhodovať.

Jeden príklad, ktorý hovorí za všetko, ktorý všetci poznáme a ktorý vojde bezpochyby do histórie ako prvá medzinárodná otrokárska dohoda v novodobej histórii - Trvalý (socialistický, solidárny, súdružský, semknutý) Euroval.
Banky robili zlé obchody a tak krachli - výborne. Ale nie....ľavicoví kreténi vymysleli záchranný val, na ktorého vytvorenie zobrali peniaze nám všetkým na x generácií dopredu a zaviazali nás zaplatiť AKÚKOĽVEK(!!) čiastku na požiadanie do 7 dní (a teraz pozor) - keď banky zasa zle investujú a dostanú sa do prúseru. Je to naprosto presne to isté o čom sa tu bavíme. K čomu to motivuje tie banky? K striedmosti? K opatrnejším, rozumným, zmysluplným investíciám? K lepšiemu zabezpečení sa na krízové situácie? NIE - motivuje ich to EŠTE VAČŠMI riskovať a robiť ešte väčšie kokotiny, lebo tie prúsery predsa za nich zaplatí (vyrieši, semknutě rozhodne....) niekto iný. Kriste...

Čo sa týka kresťanskej pokryteckej lásky k bližnímu, ktorú vidím dnes a denne okolo seba...radšej by som do toho moc nevŕtal.

Tí ľudia SA MUSIA naučiť na SVOJICH CHYBÁCH, že sa SAMI musia snažiť pokrývať životné riziká. Inej cesty niet, inak ich to zničí. Vy tiež nepíšete domáce úlohy svojim deťom, aby ste ich tak uchránil pred sklamaním a neúspechom, keď im to nejde, alebo keď dostanú guľu. Či snáď áno? Ak by ste to robil - kam to povedie? Stále nechápete??

Ah, Konfucius povedal mnohé, avšak nikde som nečítal to, čo navrhujete, toto: "chceš-li pomoci hladovému, nedávej mu rybu, ale vem mu rybu kterou už má a dej mu ji dle svého uvážení." Ak som to prehliadol, nasmerujte ma prosím.

Ako ich o tie peniaze Bakala okradol a prečo ho nežalovali?

296895

27.09.2013 08:55

Rumunsko: Revoluce začíná v Rosia Montana!

RE: Otroctvo.

Viny 77.?.?.?

Soudruhu, banksteri sa k sebe naopak chovajú naprosto pravicovo [velký smích]

Nádeníci za to suché z nosu robia, idioti, pitomci a vohnouti....soudruhu.

Keď VY SÁM pôjdete kupovať chlieb (úplne rovnaký), kde ho kúpite - v tom najdrahšom obchode, alebo v tom najlacnejšom?

Popis civilizácie sedí presne - tak to dopadá pod vládou vymastených ľavicových voličov, ktorí veria v rozprávkové bytosti a v to, že ak má niekto červený dres tak ten z neho-predátora urobí mávnutím čarovného prútika čumáčkového miláčika, ktorý bude úplne čestný, nebude hrabať pre seba a bude (rozumejúc všetkému lepšie než ostatní) prerozdeľovať jedným to, čo druhí vytvorili.

Pletiete si sny s realitou. [bliji]

296896

27.09.2013 09:14

Historie vzniku syrské krize a nekonečná válka USA

RE: Dnesni valka ,je valkou jinych rozmeru,likvidace lidi ve velkem.

Viny 77.?.?.?

Nieje tajomstvom, že títo ľudia užívajú látky ako DMT. Je to najprudší halucinogén na planéte. Vízie sú tak intenzívne a natoľko realitu meniace, že je ľahké podľahnúť dojmu, že skutočne hovoríte s Bohom. Ľudia popisujú stretnutia s bytosťami, ktoré im hovoria čo majú robiť.

Dôsledky vidíme...

296899

27.09.2013 09:55

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

Tak čo, súdruzi - pridáte, prerodzelíte, semknutě, soudružsky... cigánom dávky z peňazí, ktoré zoberiete tým čo pracujú? Buďte solidárni predsa! Za všetko môžu tí hnusní bohatci, ktorí nedávajú štátu dosť peňazí, aby ich ten štát mohol dať tým cigánom, aby sa mohli množiť ešte rýchlejšie......

Inak Keller to popisuje veľmi presne s pár chybičkami a to,

- že nesprávne predpokladá, že nesúmeriteľnosť je novodobý jav. To je chyba, tá tu bola vždy, či už v časoch faraónov, kráľov, alebo v časoch novodobej politiky, riadenej VŽDY mocenskými skupinami na pozadí - predátormi (jedno v akom drese).
- že nesprávne predpokladá, že dôvod prečo nemôže jestvovať sociálny štát vyplýva z toho, že bohatí neplatia, čo v preklade znamená, že na riešenie hrôz, ktoré soc štát tvorí, nieje dostatok peňazí. To je však už ale veľký omyl - peňazí možno vytlačiť koľko chceme, zdroje sú však obmedzené. Napr cigánska otázka sa predsa nevyrieši pridaním peňazí, to už dnes vedia aj tí ľavičiaci (ktorí to spôsobili). Skutočnosť je taká, že sociálny štát nemôže dlhodobo fungovať už z princípu, keďže motivuje svojich občanov k nezodpovednosti (keď sa dojebe, ostatní mi zacvakajú); k spoliehaniu sa iných (oni sa o mňa postarajú); predostiera občanom virtuálny, rozprávkový svet, v ktorom majú občania právo na to a ono a na všetko...a má im to zebezpečiť NIEKTO INÝ, lebo oni na to majú proste právo...a t.d., čím u nich potlačuje základný pud sebazáchovy a jasné vnímanie rizika a jednoduchej rovnice - ak chcem tovar alebo službu (na ktorú si napr myslím, že na ňu mám právo, nárok...), musí mi to NIEKTO vyrobiť, dodať, poskytnúť...avšak parazit to nieje, tak kto to spraví? Donútite niekoho, aby vám dal vaše právo a nárok násilím? Preto sa v konečnom dôsledku musí sociálny štát dostať do bodu, keď sa pod váhou ním vypestovaných parazitov zrúti. Pravicový prístup tento problém nemá...paraziti vyhynú, alebo musia zmutovať na zodpovedné bytosti a je po probléme...

My všetci predsa už vieme ako to s cigánskou otázkou dopadne a verte mi - aj tí politici (aj tí ľavicoví) to vedia [chechtot] Vedia, že to nechali svojimi nezmyselnými, pseudohumanistickými krokmi doviesť tam kde to je, že dotovali populáciu parazitov, že ONI SAMI ich motivovali a celé generácie ich učili ľavicové mantry o solidarite a právach bez povinností a teraz žnú ovocie.

Viete, môj problém nieje, že tí súdruhovia, odtrhnutí od reality, mdlého rozumu to spôsobili ale to, že tie ich výblitky, horory, ktoré to celé doviedli do tohto stavu, mám riešiť s nimi, že ma do toho ťahajú a tiež všetkých, ktorí už od začiatku vedeli, ako to dopadne.

296904

27.09.2013 10:57

Historie vzniku syrské krize a nekonečná válka USA

RE: Osobně mám problém hned s prvním odstavcem

Viny 77.?.?.?

toto:

mezinárodní bankéři nechtějí, aby lidi pochopili co se stane, když stát začne vydávat vlastní peníze a dělá to zodpovědně.

Naprosto presne...a to je tiež východisko z tohto marazmu.

296911

27.09.2013 15:43

České dráhy hromadně šrotují vozy pro lokálky

RE: Rozprávky

Viny 77.?.?.?

Kráčať k voľbám...?? Aha.... [velký smích] [velký smích] [překvapení]

No, to vlastne budem, aby som ako už po mnohé a mnohé roky, zničil svoj hlas (aby spadol do kolónky "neplatné"), rovnako ako stále sa zväčšujúce množstvo mojich (a nielen mojich) známych, ktorí tak dávame na javo, že k voľbám samozrejme ideme, že si časnájdeme, ale že pre nás nieje alternatívou žiaden zo stávajúcich papagájov [mrknutí jedním okem]

A čo vy?

296926

30.09.2013 08:11

České dráhy hromadně šrotují vozy pro lokálky

RE: Rozprávky

Viny 77.?.?.?

Presne naopak. Neúčasť na voľbách je dnešným folklórom a preto nik z politikov v skutočnosti neberie nízku účasť na voľbách ako tragédiu. Stačí, že príde tá banda obmedzencov a zvolí ich.

Ak však vysoké´percento ľudí k voľbám naopak príde, ale svoj hlas zneplatní, povedzme 20-30%...tak je to jasný AKTÍVNY signál dotyčným politikom - nie sme v apatii, čas na to aby sme prišli k voľbám sme si našli, vieme čo sa tu deje a vieme kto ste a preto vám týmto hovoríme, že nikto z vás pre nás nieje alternatívou.

To je od posvätenia veľmi, veľmi ďaleko....

297048

30.09.2013 08:49

Hrátky kolem horníků

RE: Pane bože.......

Viny 77.?.?.?

Aha, nechápete...možno to bude tým, že nečítate. Spojenie záchranný vesta" som použil nasledovne:

To, že skončia ľudia, horníci...v prúsere je spôsobené naopak PRÁVE tým, že stále majú v povedomí akúsi záchrannú vestu, ktorá nad nimi bdie a keď sa svojou stupiditou (napr keď začnú utrácať viac než majú príjem) dostanú do prúseru, tak im úradník, strana a vláda dá peniaze niekoho iného, kto bol striedmejší, alebo im dá ich vlastné peniaze, ktoré im predtým zobrala, ale vo svojej nekonečnej múdrosti a prezieravosti vyveštila, že oni sú vymastení kreténi a SAMI si s tým nebudú vedieť rady.... Vážne nechápete ten bod???

Nič o sociálnej sieti tam nieje. Ten bod súvisí s tým, že sa tu niekto snaží tzv chrániť horníky pred ich samými a to s políciou vôbec nesúvisí. Teda všetky vaše ďalšie konštrukcie postrádajú opodstatnenie.

EUROVAL. Ten je ľavicovým výmyslom, či už sa vám to páči, alebo nie. Totiž ku "znárodneniu" prišlo, ale v opačnom garde - nadnárodné banky sú vlastníkmi štátov, resp jeho zdrojov a ľudí. Predátori v červených dresoch sa rozhodli, že týmto spôsobom budú môcť na svojich koristiach hodovať lepšie.

Problémy nespôsobili štáty, nič také ako štát nejestvuje - sú tu len ľudia, ktorí tie štáty tzv vedú, spravujú, rozhodujú. Tí to spôsobili, títo ľudia sú zodpovední, keďže aby sa udržali u moci sľúbili ľuďom veci, ktorých realizácia prekročila rozpočty ich krajín a tak sa dostali do špirály dlhov....a toto je výsledok.

Ako funguje lichva chápem naozaj veľmi dobre..otázka či aj vy, resp či chápete to pozadie. So zbytkom posledného odstavca súhlasím. Áno, to je realita...

Čo sa stane s lichvou, s bankstermi, ak ľudia prestanú používať ich papieriky? Tie zbrane im (je fuk akému dresu) nechávame v rukách my SAMI [mrknutí jedním okem]

297049

30.09.2013 08:55

Hrátky kolem horníků

RE: Pane bože.......

Viny 77.?.?.?

Vďaka za výlet do faktografie - kde je pointa? Na svete sú predátori jak sviňa, áno....ale to tu predsa celý čas rozprávam. Ak hovoríme o lichvároch, tí fungujú len do momentu, keď okolie akceptuje ich prostriedok zmeny - tak ho neakceptujme....a je to.

deBeers - prečo tam tí ľudia za takých podmienok drú???

Ak by ste Bakalovi niečo podobné nariaďoval, bol by ste len šialenec, ktorý nechápe že ak v dole nieje uhlie tak tam nemá čo dolovať a prečo tých ľudí zamestnávať.

297050

01.10.2013 08:35

Hrátky kolem horníků

RE: Pane bože.......

Viny 77.?.?.?

Pokud nadnárodní SOUKROMÁ společnost vlastní stát (a já souhlasím, že tomu tak je), jedná se o privatizaci státu a nikoliv znárodnění v opačném gardu, čili je to pravicový postup jako když vyšije!

Vôbec nie. Vy totiž máte za to, že ak príde ku znárodneniu, tak to SKUTOČNE patrí občanom? No.... [velký smích] Už rozumiem - vám u tých ľudí, ktorí z toho profitujú, tých predátorov o ktorých tu píšem, chýba IČO a DIČ? Totiž to je jediný rozdiel... [mrknutí jedním okem]

Odstavec: Dost dobře si nedovedu představit........podpory v nezaměstnanosti za deset let. Súhlas.

Socializmus je utópia, ktorá je v praxi, kvôli existencii predátorov, v praxi nerealizovateľná. Zabudol ste tiež podotknúť, že EUROVAL pretlačili práve tzv socialisti.

A díky komu jsme v dluhové spirále, na to je tiež odpoveď jednoduchá - kvôli nám samým, mne Vám...všetkým občanom. Lebo sme to predátorom dovolili.

p.s. pravicové nebe nejestvuje a ani ľavicové. Jestvuje len individuálne nebe a toho je si každý sám strojcom - dobým či zlým, záleží na tom čo pre neho jest "nebeským". Pre niekoho peniaze, moc...pre niekoho maliarske plátno a farby a pre niekoho riťky malých chlapcov. Kto z nich sa k moci dostane, podľa toho to tu potom vyzerá AK MU TO TI OSTATNÍ DOVOLIA. [mrknutí jedním okem]

297097

02.10.2013 09:23

Co dělat? Nic. Vztekat se, řvát, ale zaplatit...

Odpoveď

Viny 77.?.?.?

Pýtate sa: Je opravdu prosazování politické korektnosti, multikulturalismu a pozitivní diskriminace o tolik důležitější, než kvalitní vzdělání našich dětí?

Odpoveď je ABSOLÚTNE áno. Vzdelaní a múdri voliči sú postrachom vládnucich vrstiev a preto je lepšie keď sú obmedzení a multikultúrni. Viď Nórsko a ich katastrofu v oblasti školstva - deti sú naprosto vygumované....

297183

02.10.2013 15:25

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Krásne výsledky

Viny 77.?.?.?

právo a povinnost práce chcete zaručiť ako - diktatúrou?

Naopak, pravicový prístup problém nemá - tí ľudia za tú úbohú plácu do tej práce chodia a tie hodnoty vytvárajú a dokonca sami pomáhajú tým zlým kapitalistom zefektívňovať procesy do tej miery, že ich to stojí miesto a potom sa z nich stávajú tí bezdomovci. Takže kto tu má problém?

Organizovanosť vykazuje prirodzený rád vecí, teda právo silnejšieho. Organizovanosť jednej skupiny druhou, pod pohrúžkou násilia sa volá otrokárstvo. Je toto váš vysnený cieľ?
Voľný trh sa skutočne riadi sám, rovnako ako celá príroda. Alebo máte pocit, že ak by nejaká inštitúcia neriadila a neorganizovala rast kvasiniek, tak celý vesmír zkvasí?

Kapitál tu vždy bude, či už vo forme peňazí, pôdy, alebo potenciálu schopností. Tomu nejde zabrániť. Zakotviť právo a povinnosť práce je možné len za pomoci diktatúry, ktorou to vnutíte pod pohrúžkou násilia aj ľuďom, ktorí s tým nebudú súhlasiť. Práve preto ľavica = vždy diktatúra.

O pude sebazáchovy tu práve celý čas horovím a skutočne viem, že vie robiť divy. Preto nechápem že môžte súčasne obhajovať umelé neprirodzené koncepty, keď na konci príspevku chápete, že to skončí aplikáciou pudu sebazáchovy. Znamená to teda, že ľavica a jej prístup má nafúknuť problém do tej miery, že už je neúnosný a potom ako záchrana má prísť tá aplikácia pudu sebazáchovy? Nieje lepšie ponechať veciam voľný priebeh, aby tá situácia tak ďaleko dospieť nemusela??

297221

Stránka: 1 2 3 4

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 110 čtenářů částkou 18 543 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,

Do konce měsíce zbývají tři dny a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Zatímco ceny všeho (a platy) rostou, dobrovolné příspěvky na provoz Zvědavce jsou stále menší. Pokud tento trend bude pokračovat, nebudu schopen udržet tento server v provozu. K nemalé radosti těch, kterým je Zvědavec trnem v oku.

Ve zkratce

Nemyslete si, že v Austrálii lidé něčeho stávkováním dosáhli27.09.21 21:28 Austrálie 0

Draze vykoupená výhoda očkování…27.09.21 17:25 Česká republika 2

Česko objedná bez výběrového řízení v Izraeli rakety, které nikdo nepoužívá.27.09.21 16:40 Česká republika 1

Tak se to podařilo. Zeman podepsal. Americká chátra vyšachovala Rusy z dostavby Dukovan. 27.09.21 16:18 Česká republika 5

Reflex má další důkaz, že servilní úředníci píší nezákonná opatření na Babišovo přání27.09.21 15:05 Česká republika 2

Připravujeme žaloby o náhradu újmy za duševní útrapy našich dětí proti hlavní hygieničce-připojte se!27.09.21 14:56 Česká republika 0

Německá volební urna27.09.21 14:44 Německo 2

Kouřením proti coronaviru27.09.21 13:18 Neurčeno 0

Následky rozhodnutí EU dopadne na občany tvrdě již tuto zimu. A tím to bohužel neskončí26.09.21 08:07 Evropská unie 1

Pre tých, ktorí ešte veria na tzv. demo - voľby 25.09.21 22:17 Německo 0

Lékař ze záchranky kandiduje za Volný blok25.09.21 22:00 Česká republika 0

Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob25.09.21 14:13 Izrael 5

Očkovací teror pro zahraniční studenty25.09.21 10:42 Česká republika 1

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 1

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 3

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 9

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 3

Měnové kurzy

USD
21,74 Kč
Euro
25,42 Kč
Libra
29,80 Kč
Kanadský dolar
17,24 Kč
Australský dolar
15,87 Kč
Švýcarský frank
23,46 Kč
100 japonských jenů
19,55 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,10 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 040,45 Kč
1 unce stříbra
491,40 Kč
Bitcoin
926 119,65 Kč

Poslední aktualizace: 28.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 69 433 502