Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Viny

Nalezeno 353 příspěveků, 42 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

01.07.2015 12:48

Návštěva na kriminálce

Podání vysvětlení

Viny 37.?.?.?

Pán Stwora, som dosť prekvapený Vašou reakciou na zdvorilé pozvanie od polície, mimo zákonom definované hranice, po tom všetkom čo ste zažil, po tom čo ste mal možnosť vidieť právny mlynček na mäso zvnútra. Som prekvapený tým, že ste si dotyčného mladíka pozval dovnútra.

Čítal som Váš predošlý článok, kde Vám dotyčný pán dôstojník na Vašu otázku či ide o podání vysvětlení odpovedal záporne, mladík takisto. Teraz píšete, že ste bol podat vysvětlení. Ako to teda je, zmenili názor a pozvali Vás podat vysvětlení či nie?

Polícia si ľudí nepozýva na priateľský pokec len tak. Niečo majú za lubom a to voči Vám. Inštitút podání vysvětlení Vás totiž chráni. Pri rozhovore sa Vás totiž vyšetrovateľ za účasti právnika môže pýtať len vo veci definovanej v subjekte podání vysvětlení. Ak napr podávate vysvetlenie ku dopravnej nehode, nemôže padnúť otázka k Vášmu vzťahu k Božene Nemcovej. Preháňam aby to bolo zrejmé. Ostatné mu právnik zatrhne. Ak tam ale vleziete bez tohto inštitútu a vypovedáte, nemáte hranice. Priateľský pokec. Premietnite si presne na čo sa Vás pán pýtal. Bolo to 100% k tomu účtu v banke? Určite? Niekedy stačí jediná blbo formulovaná veta, ktorá Vám môže zavariť na zbytok života, ale to Vy už predsa viete, už ste to zažil.

Budem Vám držať palce, i keď si myslím, že v súvislosti s tým čo tu publikujete, ste v hľadáčiku a keď k tomu pripočítam Vašu zjavnú naivitu, tak Vám niekto práve na Vašom vlastnom sporáku varí Váš vlastný prúser.

335825

04.06.2015 12:31

Sebevražda v přímém přenosu

RE: Dobrý článek

Viny 77.?.?.?

- šialená myšlienka? Rovnako ako Hitlerova, Stalinova, Maoceho myšlienka? No a čo keď je šialená?
- čo im dáva záruku? Napr podzemné bunkry a mestá, ktoré sú schopné prežiť izolovane desaťročia.
- prostredníctvom delenia informácií má prístup ku kumplexnému prehľadu o cieľoch a východiskách a plánoch len hrstka ľudí, tým sa minimalizuje nebezpečie na nulu.

334015

04.06.2015 12:27

Sebevražda v přímém přenosu

RE: Budete se divit ale,

Viny 77.?.?.?

Z mobilu sa blbo píše [velký smích]

334014

04.06.2015 10:00

Sebevražda v přímém přenosu

RE: Dobrý článek

Viny 176.?.?.?

"Za předpokladu, že “loutkaři” existují, by přeci logicky těmto skrytým vládcům mělo záležet na tom, aby ti ovládaní prosperovali a byli relativně spokojení. Jakékoliv bouře, nestabilita či dokonce chudoba jsou proti jejich zájmům." Presne naopak - toto je v ich záujme.

V tom tkvie zásadná chyba tej úvahy. Vy totiž predpokladáte, že to tí vládci robia z rovnakých pohnútok, ktoré vy vydíte okolo seba, teda že ide o zisk. A to je chyba. To čomu čelíme nieje boj o zisk. Je to snaha zatiahnuť celý svet do zničujúceho konfliktu, na konci ktorého tu bude na planéte Zem len 5-7% dnešnej populácie. Je treba nahnať ľudí proti sebe, aby sa pozabíjali.

Aktuálny technologický rozvoj dosiahol bodu, kedy je možné všetky služby a výrobu zabezpečiť prostredníctvom robotiky, bez nutnej účasti ľudí. Je tu teda 7mld ľudí naviac a tí dobrovoľne sebevraždu nespáchajú, treba ich vybiť.

Posledné vyskumy hovoria o tom, že za relatívne krátky čas 15 rokov, by malo byť možné ľudské vedomie preniesť do digitálnej formy. Jediné čo tomu bráni, je dosť silný počítač, ktorý bude schopný simulovať všetky neurálne prepojenia. Chcem tým povedať, že elity ktoré ten holokaust prežijú môžu žiť naveky. Keď bude telo staré, tak prenesú to vedomie do nového tela, k tomu účelu vypestovanému.

Prečítajte si Limits of growth; Grand chessboard; preštudujte si Snowdena, Assangeho; pozrite na Codex Alimentarius. Už by to malo byť vidieť.

334000

04.06.2015 09:40

Sebevražda v přímém přenosu

RE: Budete se divit ale,

Viny 94.?.?.?

....a toto si hovorili všetci tí kresťania v Sýrii, ktorí sú dnes podrezaní po tom, čo sa museli pozerať na to, ako ako stredoveké hordy znásilňujú ich dcéry, matky a manželky. Asi začali sami u seba.

Ktorého Boha máte na mysli? Ktoré pravidlá zasa? Niesu to náhodou presne tieto isté argumenty, kvôli ktorým sa deje to čo sa deje? Nevraždia tie hordy idiotov ostatných ľudí náhodou práve preto, lebo tí ostatní zabudli (neuznávajú) ich Boha a jeho Vesmírne pravidlá? Ktorý výklad máte na mysli - ten jediný správny? Čo mi to len pripomína..

Tento svet nieje v sračkách kvôli nejakým islamistom, ale kvôli ľuďom ktorí blábolia o blbostiach a bohoch a pravidlách (tých ich jediných správnych) a radia "začať sám u seba" a podobné dristy v čase, keď by mali dávno stáť a so zbraňou v ruke brániť elementárne hodnoty, kvôli ktorým zomieraly generácie a generácie ich predkov.

333997

04.06.2015 09:29

Sebevražda v přímém přenosu

RE: Rád bych, v této souvislosti, věděl několik věcí.

Viny 188.?.?.?

1. Švajčiarsko má nedávno schválené prísne imigračné zákony a nebude prijímať nikoho. U Rakúska to je o tom, či ostanú v EU alebo nie.
2. Austrália vracia lode na more, rovnako ako Malajzia, neprijímajú žiadnych nelegálnych imigrantov. Žiadajú a tlačia na muslimov už v Austrálii žijúcich, že sa MUSIA prispôsobiť majoritnej spoločnosti a ak sa im to nepáči, nech idú žiť inde.
3. USA má na hranici s Mexikom vysoký plot a na hraničných prechodoch protitankové zátarasy.

333994

03.06.2015 10:40

Začne šílený Míša další válku?

RE: Putin je geniální

Viny 93.?.?.?

"...než si tyto pohledávky přetransformují, do jiných aktiv."

To už sa deje, viď ich nákupy drahých kovov a ostatné investície s vylúčením USD. Kolaps môže dôsjť v momente, keď zisk z kolapsu USD bude väčší než potenciálna strata z jeho ďalšieho udržiavania, či držania.

333944

03.06.2015 10:30

Five Eyes a barevné revoluce

Čítať o veciach nestačí

Viny 93.?.?.?

Odpoveďou budiž:
Pre komp:
https://www.torproject.org/
https://pidgin.im/ ............. nastaviť účet, aktivovať OTR a nastaviť
https://tails.boum.org/

Pre mobil:
https://guardianproject.info/apps/
Ďalej Redphone na telefonovanie

Používajte na všetku komunikáciu s priateľmi, presvedčte ich a používajte spolu. Odporúčania Snowdena sú jasne v tomto duchu. Nestačí len čítať o niečom, ale aj konať a toto je aboslútne minimum, jednoducho aplikovateľné.

Veľa zdaru

333941

03.06.2015 09:30

Začne šílený Míša další válku?

RE: Putin je geniální

Viny 77.?.?.?

Je zaujímavé, že väčšina skočila na špek USA propagande v tom, že primárny útok je vedený na Rusko, čo samozrejme nieje pravda. Primárny útok USA je totiž vedený na Európu.

Pozrite kto najviac z triády USA, RF, EU stratil na sankciách. RF ani USA to neboli, aj v strednodobom horizonte, v dlhodobom už vôbec nie.
Pridajte brutálnu inváziu islamistov do EU, z ktorého tu so 100% istotou prepukne násilie, ktoré si dne väčšina nieje schopná ani predstaviť, ako priamy dôsledok zničenia Libye a všetkých ostatných vojen pod taktovkou USA.
Na to pridajte TTIP. A to sú len tie viditeľné cukríky.

Rusko je až sekundárny cieľ. Primárne je treba zničiť Európu, ako už dva krát predtým s rovnakým cieľom - zamedziť hlbšiemu hospodárskemu spojeniu Nemecka a RF.

Nenechajte sa klamať! Iluzionista na pódiu robí všetky triky prostredníctvom jediného princípu - odvedie pozornosť publika od skutočného cieľa.

333937

03.06.2015 09:16

Začne šílený Míša další válku?

RE: Putin je geniální

Viny 77.?.?.?

- "USA potrebujú nielen porážku" Stalo sa, len s ato ešte naplno neprejavilo.
- "predovšetkým celosvetovú hanbu" Stalo sa a bude to už len horšie a horšie. Práve vďaka NEreagovaniu RF a spol, práve vďaka tomu že to je teraz vidieť kto je kto.
- "aby všetci vedeli, že si na tento agresívny paštát za každých okolností, bez ohľadu na sladké reči tamojšieho vedenia treba dávať pozor." Stalo sa a bude to už len horšie a horšie.

K poslednému odstavcu. Tu musíte povedať, čo to je "USA". Aktuálna vládnuca ganrnitúra? Finančné kruhy na pozadí? Alebo tí obyčajní ľudia, ktorí sú v klinči arogancie moci? USA nieje treba rozdupať a pokoriť. Stačí len ukázať svetu naprosto jasne a dlhodobo ich skutočnú tvár a nechať, nech sa ich aparát a plány zrútia pod svojou vlastnou váhou.
Opačný prístup znamená totálnu jadrovú vojnu.

333936

03.06.2015 09:08

Začne šílený Míša další válku?

RE: Putin je geniální

Viny 77.?.?.?

Áno, je možné že prídete o 4 pešcov, vežu, strelca, koňa....aby ste nakoniec dal protivníkovi šach mat. To sú šachy. Kto nechápe tie, nechápe nič. Princíp totiž ostáva rovnaký.

333934

02.06.2015 12:10

Začne šílený Míša další válku?

RE: Putin je geniální

Viny 176.?.?.?

Ak tvrdíte, že "nedělá nic", kam až dovidíte? Viete čo sa deje na úrovni sekcií tajných služieb, rozviedok, kontrarozviedok, špeciálnych síl? Nemyslím si. Alebo tu snáď niekto verí tomu, že štát ako RF koná, reaguje a vyhodnocuje situácie treba aj v tom Podnestersku, popisované na zvedavec.org, v rovnakom časovom rámci ako to tu čítate?

Ten plán ktorý sa tu odohráva, je im známy už roky a roky dopredu a všetko čo vidíme my, sú len folklórne tance bez väčšieho významu. Dôležité sú extrémne komplexné súvislosti a stratégie v pozadí, kam bežné oko nedohliadne a ktoré skutočne hýbu svetom aj v prípade tohto malého konfliktu na Ukrajine.

Nezabúdajte, že je to šachová partia, kde ak chcete hrať vyššiu ligu, musíte mať premyslené ťahy na mnoho ťahov dopredu, so všetkými kombináciami a permutáciami s niekoľkonásobným krytím na šachovnici, ktorá nemá len dva rozmery a 64 polí.

Preto si navzdory všetkému myslím, že za kratší koniec ťahá bohužial západ. Bohužila preto, lebo sme jeho súčasťou, ako vazalský štát USA prostredníctvom molocha EU a ten pád nás bude bolieť, lebo nemáme politickú reprezentáciu, ktorá by bola schopná tento trend zvrátiť.

To o čo sa tu hrá, nieje prevaha RF a USA, to už sa stalo. Už je to hotové a RF, resp euroázia už vyhrala. USA už skončili, už niesu svetovým hegemonom. Teraz sa to len začína prejavovať a prejaví s väčou silou než kedykoľvek predtým. Hrá sa o to, aby mohli USA odísť so vztýčenou hlavou a nestratili tvár. V opačnom prípade by im ostávala jediná možnosť - ak nemáte čo stratiť, ostáva násilie. Tomu sa chcú nové sily u moci vyhnúť a darí sa im to.

Teda je to inak, než sa môže zdať. Hodvábna cesta beží na plné obrátky, bez USA.

333901

11.05.2015 16:50

Páni a otroci

RE: Zase falešný obraz světa

Viny 176.?.?.?

Buckingham Palace podlieha City; City podlieha Korune; Koruna podlieha komu? On podlieha komu/čomu?

Cieľom je čo?

332621

11.05.2015 16:42

Páni a otroci

RE: Zase falešný obraz světa

Viny 81.?.?.?

A to celé pod záštitou koho? A ten pracuje pre koho/čo a čo je cieľom?

Potom 1*

[oči v sloup]

332620

11.05.2015 16:23

Náhrada za Skype? Existuje!

Tox + Tor < Tails

Viny 109.?.?.?

Pros: Tox sa zdá byť dobrá alternatíva. V kombinácii so sieťou Tor vyzerá veľmi dobre. Výhodou je, že sa "bezpečná komunikácia" nemusí nikde zapínať a je primárne nastavená, resp je jediná možná. Teda cez Tox nieje možné komunikovať nekryptovane.

Používa sa PGP, len som nikde nenašiel (nepoužívam) koľko bitové kľúče používa. Dnes je odporúčané 4096 bits, 2048 sú už pasé. Pri silnom hesle neprelomiteľné. Ďalšia vrstva bezpečnosti je v komunikácii kde je použitá varianta OTR, teda napr kľúče sa menia každé 2 správy. To celé zabalené do enkrypcie v sústave nodov Tor.

Cons: Bohužial nikde nevidím, akú enkrypciu používajú AES, Twofish, aký HASH a t.d. Nikde nevidím akým spôsobom prebieha autentifikácia uživateľov medzi sebou (ochrana proti MITM útoku). Jediné čo je jasné je, že tento program používa crypto knižnice. To je celé. Bez nezávislého auditu nieje jasné, či sa pri generovaní PGP kľúčov nebuguje a podobne. Nieje jasné, či môže používať napr PGP kľúče vygenerované externou aplikáciou. Nieje jasné čo všetko sa prenáša so správou a pod.

PS: Pamätajte, že môžte mať najlepší bezpečnostný soft na planéte, ale je vám k hovnu, ak vám beží na deravom operačnom systéme, typu Win, Mac a spol, či na cracknutom kompe, prípadne na kompe, ktorý prepúšťa dáta mimo bezpečnej siete. Pre všetkých, ktorí to so súkromím a anonymizáciou myslia úprimne vážne, tu: https://tails.boum.org/about/index.en.html Aktuálne bezkonkurenčné. Plný amnezický operačný systém bežiaci z karty alebo USB, so všetkými plnohodnotnými aplikáciami ktoré človek potrebuje.

332616

14.04.2015 14:30

Vláda morální spodiny

Ako to?

Viny 188.?.?.?

Ak vládne spodina, tak preto, lebo jej to väčšina dovolila a dovoľuje, či ju dokonca podporuje.

Ak plačete nad monarchiou, osvieteným panovníkom, je možné že Vám unikla podstatná časť histórie ľudstva s výjavmi "osvietenosti" panovníkov.

To čo "opravdu hýbe trhem, tak jsou to emoce, sentiment, špatné sklony, klientelistická a elitářská uskupení, kupecká morálka a především boj o maximalizaci tržního podílu, o finanční převahu a hmotnou zajištěnost..." je tak preto, lebo ľudia, tá populácia, je taká že to väčšina dovolila a dovoľuje, či to dokonca podporuje. Takže čo?

Trh bude fungovať vždy rovnako a bude riadený stavom ľudí, ktorí na ňom participujú, navzdory všetkému. Ak niečoho bude málo, bude to cennejšie než to čoho je dostatok. To je základný princíp, od ktorého sa odvinie všetko ostatné. Chcete viacej centrálnej kontroly, regulácií...ktoré budú tieto prirodzené javy a tendencie ľudí reguľovať a riadiť? Tak to sa v dnešnej preregulovanej dobe pod taktovkou centrálnych kontrolórov musíte cítiť ako v raji. Ale Vy a to nielen Vy si sťažujete...nechápem.... Ste asi fanatik, ktorý rezignoval na realitu.

Čo je to "spravedlivá směna hodnot"? Kto určí čo je "spravodlivé", kto bude ten regulátor - Vy?

Už je to unavujúce, ale znova:

Na tejto planéte platí jediné právo a to je právo silnejšieho. Všetko ostatné je len jeho derivátom. Na špicu akéhokoľvek zriadenia, soc, kap, anarch, štát, neštát, tlupa, indivindi, komunita....sa dostanú vždy tí najsilnejší predátori, ktorí si okolie prispôsobia podľa svojho aktuálneho nastavenia. Lebo tak prirodzene fungujú. Zotrvajú tam dovtedy, dokiaľ ich nevystrieda iný, silnejší predátor. Ak bude mať ten predátor rád mozgy a pečene novorodeniat, tak ich bude jesť a nič s tým nenarobíte. Ak bude mať rád umenie a prírodu, budete počuť hudbu a kochať sa krásou.

Takže sa buď prispôsobte, alebo sa staňte najsilnejším predátorom a zahrňte všetkých všetkým a všetko všetkým spravodlivo rozdeľte. Tento koncept však odhadujem tak na týždeň života. Začne to tak, že Vás niekto obviní, že Vaše rozdelenie je nespravodlivé. Pane bože, furt dookola, neprestajne to isté...

331132

27.03.2015 11:28

Operace „Atlantické odhodlání“

RE: Příliš malá planeta

Viny 18.?.?.?

My na výber máme, ano.

329941

26.03.2015 12:04

Operace „Atlantické odhodlání“

RE: Příliš malá planeta

Viny 77.?.?.?

Vyčítam zajacom, že sa kolektívne rozhodli prestať pred tou líškou utekať a namiesto toho sedia a dúfajú, že až na nich príde rad, tak ich olíška nezožerie. Čo myslíte, ako to dopadne?

329889

26.03.2015 12:02

Operace „Atlantické odhodlání“

RE: Příliš malá planeta

Viny 77.?.?.?

Nazvite ich ako chcete, kľudne kajsdwdasklnewdf. Na skutočnosti že lovia ľudí a zotročujú ich (vytvárajú platformu pre nerušený lov) nič nezmeníte.

Parazitovi dovolil infikovať telo jeho hostiteľ, keďže nepodnikol nič účinné, aby sa to nestalo. Parazit sa chová prirodzene, prečo sa potenciálny hostiteľ nechová rovnako prirodzene a nebráni sa či už preventívne, alebo následne a hlavne účinne?

Spôsob liečenia je naprosto všetko, čo umožní účinnú obranu, liečbu. Sústreďte sa na slovo "naprosto".

329888

26.03.2015 11:58

Operace „Atlantické odhodlání“

RE: Příliš malá planeta

Viny 77.?.?.?

To "srdce, svědomí, zdravý rozum, vnitřní hlas" je malou výhodou a veľkou nevýhodou pri ceste za mocou.

To isté je veľkou výhodou keď už človek hore je, no nie pri jednaní s psychopatom (tam je to malá nevýhoda). Jemu stačí na pochopenie jeho pozície (a tým jeho eliminácii) len to, že vy ste ochotný zájsť neporovnateľne ďalej, než on kedy uvažoval že je možné bez mihnutia oka.

Na iné vnímanie nemá vyvinuté mozgové centrá. To myslím doslovne, tie centrá fyzicky chýbajú.

329885

26.03.2015 11:53

Operace „Atlantické odhodlání“

RE: Příliš malá planeta

Viny 95.?.?.?

Aj tiger si môže potenciálne vybrať, že neuloví anitilopu a uhynie, inak žiť nevie, než loviť a zabíjať. Ľudský predátor je na tom rovnako, tiež nevie inak žiť.

Pravidlá vždy určuje ten silnejší. Ostatní sa buď podvolia, alebo sa sami stanú silnejšími a nastavia iné pravidlá.

329883

26.03.2015 11:50

Operace „Atlantické odhodlání“

RE: Příliš malá planeta

Viny 95.?.?.?

Adaptujte sa tak, aby vás medzi seba pustili a začnite ničiť.

Pri prístupe "ja som obeť a na nich aj tak nemám" máte pravdu. Zmeňte prístup. Adapt or die.

Vzdelanie nieje priorita ani podmienka. Nereflektuje schopnosti, ktoré jediné sú dôležité. Predátorov je z logiky veci menej, než ich potenciálnych obetí, preto stačí relatívne malé množstvo schopných a predátorov môžu zničiť.

Tí, ktorí chápu o čo ide, vedia čo majú robiť už teraz a robia to, resp na tom pracujú. Ostatní sú len diváci. Tí naši predátori, ktorí sa tu rozťahujú, totiž niesu alfami. Aj ich niekto môže loviť, nezabúdajte.

Rozdiel medzi skutočnými alfami a predátormi, ktorých tieto alfy lovia je ten, že predátori zabíjajú ovce, alebo jeden druhého - kvôli ovciam. Ich záujmom je stabilná kontrola nad ovcami, to je ich hlavná priorita, záujem, potešenie.
Alfy, ktoré predátorov lovia ich však lovia preto, lebo ich to baví, lebo to milujú a sú tak nastavené/vytvorené. Ovce ich nezaujímajú. Začnú sa objavovať v momente, keď počet predátorov prekročí kritickú medz (kvôli apatii oviec) a to sa práve deje. Keď je rovnováha na mieste, dožijú si svoje a začnú sa rodiť zasa až vo momente ich premnoženia. Prirodzený proces ktorý tu trvá a neprestajne sa opakuje.

329882

25.03.2015 14:08

Operace „Atlantické odhodlání“

RE: Příliš malá planeta

Viny 37.?.?.?

Nechcem Vám rúcať ilúzie, ale vždy vyhrá ten silnejší. Vitajte na planéte Zem. Môžte túto skutočnosť ignorovať, alebo s ňou nesúhlasiť, ale to je asi tak všetko čo s tým môžte urobiť.

Dôležité je pochopenie, prečo sú tí ktorí mrdkovia aktuálne pri moci. A vyjde Vám, že je tu jeden jediný dôvod, prečo to tak je. Lebo im to ostatní dovolili. Niektorí zo strachu, niektorí kvôli podielu na moci, niektorí kvôli peniazom a iným výhodám. No väčšina kvôli svojmu vlastnému nezáujmu, apatii a ubohosti.

Preto kritika predátorov nieje na mieste. Tieto osobnosti tu boli, sú a asi aj budú. Je im prirodzené, že sa budú svoju moc a tendencie snažiť uplatňovať. Kritiku zaslúžia nie tí predátori, ale tí ostatní, lebo im to dovolili. Problémom je, že sa ten zbytok odmietol brániť a namiesto aby sa vzchopili a začali sa tiež chovať prirodzene a bránili sa, tak pičujú na predátorov, ktorí sa správajú prirodzene a preto sa počet predátorov úmerne tomu zvýšil....

Kam to povedie? No, to záleží nie na predátoroch, ale na nás ostatných, chápeme? Ak dáme predátorovi priestor, ak sa nebudeme brániť, tak proste bude zabíjať, bude ovládať a bude uplatňovať svoju moc, lebo tak je stavaný. My sme stavaní na obranu, na účinnú obranu, ale tento pud je vypnutý či čo, zdegenerovaný. Viete ako v prírode dopadne organizmus, ktorý sa prestane brániť?

329843

23.03.2015 09:53

TOR sponzorován americkou vládou

TOR a spol

Viny 46.?.?.?

Tak len trocha upresním informácie ohľadom siete TOR. Autor má zjavne problém s čítaním. Skutočnosť, že TOR je výsledkom výskumu vo vojenskom priemysle a vznikol pre potreby spravodajcov a t.d., je naprosto známa vec a vie o nej každý, kto sa dostal ďalej než na "Download Tor" rovnako, ako sa väčšina technológií, ktoré dnes používame v civile, objavila alebo aspoň posunula dopredu počas vojen. Sú teda deťmi vojny. Spomeniem len genetiku, farmáciu a ľudí ako Mengele alebo Fritz Ter Meer.

Pri hodnotení akéhokoľvek systému bezpečnosti je treba zvažovať transparentnosť a otvorenosť, resp možnosť preveriť zdrojový kód. TOR je open source, podmienka splnená. Ktokoľvek sa môže pokúsiť TOR cracknúť, tak do toho.
Ďalším bodom je matematika, výpočtový výkon, energia, hardware a ľudské zdroje. Nejestvuje 100% bezpečnosť a nikdy jestvovať nebude. V prípade, že budete používať TOR na zabezpečenom počítači, alebo prípadne použijete TAILS, k čomu by sa autor prepracoval keby čítal, je extrémne nepravdepodobné, že vás niekto crackne. Naprosto drvivá väčšina crackov zabezpečenia pochádza z chýb úžívateľov. Samozrejme, najznámejšie sú:

- používanie slabých hesiel. Tam nepomôže ani svätená. Ak niekto nevie čo to je slabé heslo a čo je silné heslo a ako ho tvoriť, napíšte koment, vysvetlím. Fakt nemusíte dokazovať svojim deťom že ich milujete tým, že.... [velký smích]
- obchádzanie NoScript, lebo "ja chcem vidieť hento videoooo a on to blokujeee". On totiž nieje kkt a vie, že to blokovať musí, lebo sa to s vami snaží vydrb@ť. Ak ale fakt musíte vidieť to videeo s mačičkou a spustíte Flash, tak sa potom nedivte.
- otváranie .pdf priamo na sieti z umiestnenia. Ak chcete otvárať .pdf tak stiahnuť, pretiahnuť na iný komp s odpojeným internetom a až potom (!) otvoriť. Nechce sa vám? Tak sa nedivte.
- nemeníte čas od času identitu? Tak sa nedivte.
- download bez PGP, GPG s overenými certifikátmi? Nie? Fakt nie? MITM paradise

Enkrypcia so silným heslom je nepriestrelná. Ak máte silné heslo (myslím tým naozaj silné), tak v tomto solárnom systéme nieje dostatok energie a hardwaru na dekrypciu. Je jedno či použijete AES, Twofish, Serpent samostatne alebo v kaskáde a hash SHA-512, alebo Whirlpool, je to fuk. Jednoduchá matematika platí vždy. Všetci sa musia riadiť ekonomickými, matematickými a fyzikálnymi zákonmi.

Je TOR 100% bezpečný? Nie, nikdy nebudee nič 100% bezpečné. Je to však dnes najbezpečnejší systém. Používajú ho kriminálnici, vojsko, spravodajci? Ano, rovnako ako autá a mobily.

p.s. pre top zabezpečenie, go TAILS [mrknutí jedním okem]

329663

25.01.2015 20:21

Neokonzervatívci: „anti-realisti“

RE: nadpis je správny a výstižný

Viny 82.?.?.?

Nič také som nenapísal. Neviem čo chápete pod pojmom Leviathan a preto sa mi ťažko odpovedá. Biblický popis mýtickej bytosti? Alebo Lévi-athan? Alebo....?

Suverén sa presadí, ak mu to ostatní dovolia a v žiadnom prípade to nieje jediné možné usporiadanie. To záleží na kvalite a schopnostiach populácie. Ak tu bude iná populácia, ktorá sa bude chovať inak a mať iné kvality, môže to byť úplne iné. Aktuálna populácia sa však chová tak, že umožňuje suverénom sa presadiť. Ak to bude suvrénovi vyhovovať a ak mu to populácia umožní, môže vzniknúť napr ten štát. Záleží na suverénovi a na tej populácii.

Nieje preto rozpor v tom čo píšem. Ako už som napísal inde - je to na kvalite populácie a na tom, kam až to či ono nechá zájsť. Nechala to zájsť až sem...

325833

23.01.2015 12:55

Neokonzervatívci: „anti-realisti“

RE: nadpis je správny a výstižný

Viny 37.?.?.?

Ja som si všimol pozotnejšie a preto sa pýtam, či ste túto časť svojho príspevku napísal Vy, alebo Vaše druhé ja?

"... prečo má byť jeden národ vyvolený iný nie..." - kto to napísal?? Sústreďte sa na slovo "národ".

Ani u vlkov, ani u stromov to nieje na debatu - je to permanentný boj, bodka.

Nikdy som nepovedal, že to čo potrebujeme je "hromada alfasamcov požerúcich všetko". Tvrdím len, že snaha stať sa alfasamcom je prirodzená snaha živočíchov, človeka nevynímajúc. Preto nech už je zriadenie akékoľvek, vždy budú na vrchole alfasamci, alebo alfasamice. Volím variantu, v ktorej neplatím alfasamcovi drvivú časť svojho príjmu za sľuby. Tiež je potrebné si uvedomiť, že alfasamcov bude presne toľko, koľko bude jestvovať životaschopných tlúp. A stane sa to kupodivu úplne samovoľne, bez regulácií a nariadení štátu - ako to? Nik nebráni nikomu vznikať a zanikať, ak sa ubráni. Preto rastú tigrom pazúre a gazelám rohy. Ak sa gazela odmietne brániť, je to jej rozhodnutie, ktoré treba rešpektovať.

Snaha o hromadenie čohokoľvek kýmkoľvek je limitovaná len ochotou ostatných mu to poskytnúť v prípade, že dôjde ku konfliktu záujmov. Napr chcem hentú ženu, ok, a hentú, ok a tvoju chcem tiež....not ok. Ak ochota preváži, vznikne megacentralizácia, ktorá je výsledkom súčtu ochôt, ktoré prevýšili odpor.

325695

Ja om to čítal a mám pocit, že šľahnuté máš ty a obávam sa, že si to nejako zle namiešal.

Ja sa ti (a nielen tebe) snažím vysvetli, že je to presne naopak - kapitalizmus nemôže fungovať SO štátnymi zásahmi, keďže už to potom nieje kapitalizmus, ale regulovaný soc trh, ktorý je zameraný na maximálnu možnú mieru prerozdeľovania MIMO trh, akýmsi vševedúcim byrokratom. Za súčasné problémy teda nemôže kapitalizmus, lebo tu žiaden kapitalizmus nieje. Namiesto toho je tu prekvitajúci hyper preregulovaný, maoisticko-marxo-soc fašizmus, ktorý chce kontrolovať všetkých a všetko a všade a vždy a úplne. Vidíš tu snáď niekde skutočne voľnú výmenu tovarov, služieb, olsôb, práce. Kde?

Odpoveďou je Nolanov diagram - kam radíš naše zriadenie, do ktorého kvadrantu? Bacha aby si si ale nenarazil hlavu o Gándího, Hitlera aj EU...ktorých, ak to spravíš poriadne, tam v tom kvadrante bez pochyby stretneš.

325693

Nemôžem súhlasiť s "občané nemají možnost, jak zasáhnout do konání vlády". Ak do rovnice vložíte atribút uvedomelý a odhodlaný občan a pojem "akékoľvek nástroje zmeny" , môže občan naopak čokoklvek a má k tomu nespočet nástrojov. Bráni tomu skutočnosť, že občan nieje uvedomelý (jemnejšie pomenovanie pre vygumovaného debila) a medzi Farmou a futbalom sa ide vyčurať a otvoriť ďalšie pivo, takže nemá čas na zbytočnosti typu správa vlastného majetku alebo nebodaj politiky. Takto vybavený občan, je mokrým snom každého "demokrata".

Švajčiarsko je métou mnohých snílkov, ale to je rovnaké ako dať Jankovi Hraškovi z dedinky v Afghanistane či Nigérii demokraciu a úplnú slobodu. Tvrdíte, že tam bude za 10 rokov mier a prekvitajúca krása nebeská? Obávam sa, že uvedomelosť a angažovanosť švajčiara je s našincom neporovnateľná. Ak by sme mali dostatok uvedomelých občanov, nepotrebovali by sme referendum a zvládali by sme aj aktuálny stav. Občania sa môžu o svoj majetok starať aj teraz, ale jebú na to...

325692

22.01.2015 10:19

Neokonzervatívci: „anti-realisti“

RE: nadpis je správny a výstižný

Viny 77.?.?.?

Súhlas. Obávam sa, že tento vírus, táto degenerácia a deformácia sa tu naozaj rozšírila a rozhodli sme sa poskytovať svoj životný priestor komusi inému. Dôsledky tohto vírusu už začíname vidieť a onedlho ich budeme pociťovať natoľko intenzívne, že nebude pochýb o tom, čo je prirodzené [chechtot]

325656

22.01.2015 10:15

Neokonzervatívci: „anti-realisti“

RE: nadpis je správny a výstižný

Viny 77.?.?.?

Vy ste však hovoril o nejakom vyvolenom národe, tak prosím neutekajte od témy, ktorú ste začal a neskĺzavajte k mačkám. Alebo snáď mačky poskytujú životný priestor myšiam, vlci ovciam a sekvoje dubom? Ten vodca vlčej smečky poskytuje priestor svojim podriadeným tak, z čírej lásky a toľko koľko oni chcú, alebo je to naopak tak že im on jasne z pozície sily stanoví hranice a ak si tam chce niekto vybojovať vyššiu pozíciu, tak len bojom? A baran sa ako stane alfasamcom - ostatní mu z lásky poskytnú priestor? A sekvoja keď vidí dub, tak spomalí svoj rast aby aj dub mal svetlo?

Moja otázka na Vašu tézu o vyvolenosti akéhosi národa ktorého chovanie popisujete ako "mentálny vírus, deformácia, degenerácia, nenechať inému primeraný životný priestor" smeruje rovnakým smerom, nie individuálne. Chcem vedieť od akého štandardu v prírode sa deje tá "deformácia, degenerácia", viď vyššie vlk-ovca, sekvoj-dob....

Ak totiž chceme popisovať deformáciu, degeneráciu, niečoho, je prv potrebné ukázať kde to jetvuje nedeformované, nedegenerované a nezavírené. Aby sme ale nakoniec nezistili, že ten "mentálny vírus, deformácia, degenerácia" je naopak ilúzia o tom, že je prirodzené poskytovať inému primeraný životný priestor. Slovo primeraný je kľúčové [chechtot]

p.s. pokiaľ sa nemýlim, tá tlupa o ktorej sa asi bavíme sa vzájomne rešpektuje, či nie??

325655

22.01.2015 09:55

Neokonzervatívci: „anti-realisti“

RE: nadpis je správny a výstižný

Viny 188.?.?.?

Obmedzenci sú relatívne ľahko predvídateľní a argumentum ad hominem je len prirodzená čerešnička na torte plnej hlúpostí. [bliji]

Metafyzické kecy, za ktoré je možné schovať, všetko, vždy a za každých okoľností, v snahe uniknúť pred realitou, nechajte prosím ohlupovacím korporáciám s názvom náboženstvá. Mám imunitu. Pretože ak s tým začneme použijem argument advaita a keďže všetko jedno jest a mená a formy sú len ilúzie, nič nejestvuje, ani priestor a čas a preto nieje o čom diskutovať tak.....a zlodej si mne ruky a môže ďalej pokračovať v plienení domu, zatiaľčo sa magor pozerá z okna a sníva...

Prosím týmto o popis môjho symbiotického vzťahu s týmito bytosťami: https://www.youtube.com/watch?v=htjlPz0Ofj0, bez ktorého by môj život, v rámci komplexnosti prírody nebol možný.

Tiež by som sa rád skromne spýtal, či to o čom tu hovoríme nieje náhodou ten prípad, "kam strčil své tupé prsty člověk a vychýlil ho z rovnováhy" a prááááve preto sme tam kde sme. Niesu to náááhodou tie vonkajšie strkania tupých prstov do prirodzeného behu vecí a ktorých tu diskutujeme? [chechtot]

325653

- prečo majú tie korporácie ten obrat či zisk, kto ho zaplatil?
- kto tie " bail outy po hypotéční krizi 2008" kompenzoval? Kto to celé zaplatil a prostredníctvom koho?
- prečo sa "přes všechna opatření a veřejné soutěže každý dodavatel napakuje s daleko větší marží než v soukromém sektoru"? Kto mu to napakovanie umožňuje a kto to celé zaplatil?

Posledná otázka - viete že sa to deje a preto chcete viac toho istého?

325651

A bráni Vám niekto aby ste založil firmu a praktikoval to? Win-Win je bežne používaný model. Nerozumiem.

325648

Naopak som bohužial nútený " s realitou a tou je myšlení obyčejného člověka". Jej výsledky predsa vidíme všade okolo seba a snažíme sa z toho dostať von. ??

Niesom stúpencom tržnej teológie, ani rakúskej školy, ale som stúpencom elementárnej logiky. Naopak vidím kapitalizmus, socializmus, čokoľvekizmus v tom svetle, v akom skutočne sú.

Súhlasím s časťou o popise štátnych zásahov, ktoré tvoria problémy a tie generujú potrebu ďalších zásahov generujúc ďalšie problémy a tak množstvo problémov a zásahov rastie (či geometricky či exponenciálne o tom možno diskutovať) a tak logicky aj aparát na udržanie tohto evidentného šialenstva musí rásť a s ním aj náklady na jeho údržbu a s tým súčasne rastie aj korupcia a nabaľovanie nekonečných ďalších nemyslov, ktoré je treba udržiavať a t.d. Potiaľto súhlas.

Ostáva mi však absolútnou záhadou, ako po tom a aj predtým, čo naozaj veľmi dobre popíšete problém vonkajšieho zásahu do prirodzeného procesu a jeho ničivé rastúce negatíva (veľmi presné), ste schopný napísať toto. Dám vám to sem celé a vysvetlite mi to prosím:

- problém je v tom že to co navrhuješ je utopie která bez státních zásahů nefunguje a
- ty státní zásahy vytvářejí zase další problémy které správně popisuješ vynucují si ještě větší státní zásahy atd atd
- prostě problém není ani tak v tom jestli se přerozděluje a jestli stát zasahuje do ekonomiky ale spíš v základních pilířích systému jako je třeba soukromé vlastnictví apod

Písal ste to vy, alebo to tam dopísal niekto iný?? čo z toho si teda myslíte? Budem skromne dúfať, že si nemyslíte obidve naraz, lebo týmto momentom končí akákoľvek možnosť sa z týchto sračiek nejako dostať, keďže doublethink už je zakorenený. Nieje predsa možné, aby ste v jednej vete niečo napísal a v tej za tým to poprel a následne poprel aj to. Ostávam teda optimistický s vierou, že to bol len preklep. [překvapení]

325647

Nazval by som to skôr čiastočne zúčastnený, ktorý to ale pozoruje na rozdieľ o tých o ktorých píšem a ktorí to namiesto pozorovania veľmi úspešne ignorujú.

Ak by ste si prečítal pozorne môj príspevok zistil by ste, že si pri všetkej snahe nemôžem priznať, "že situaci vyřešit nebude nijak snadné", lebo o tom v tom príspevku už píšem a to takto:
Akcionári/občania umožnili svojou pasivitou správcom/politikom rozhádzať svoj majetok a keďže je dnes, vďaka sociálizmu v ktorom žijeme viac a viac parazitov, ktorých si ten štát chová a vie dobre prečo a aktívnych občanov je len naprostá minorita je nepravdepodobné, že sa situácia zmení.

Je na mieste si priznať, že ste môj príspevok nečítal, či nepochopil, neviem. Spojiť sily, naštartovať a realizovať sú krásne méty vždy, ale chýba Vám tam jeden zásadný prvok a to je ten niekto, so schopnosťou to urobiť, ktorá vyplýva z ochoty to urobiť a tá....nakoniec vyplýva z toho, že to ten dotyčný adept na tie méty aj reálne vidí a chápe a t.d. a tých je obávam sa ako maku. Dôvody tohto neutešeného stavu som tiež popísal v tom príspevku vyššie v kurzíve. Viď časť o pasivite a o tom chove parazitov.

Čo sa týka uznávanej autority, prešiel mi mráz po chrbte. Ak totiž bude aktuálna populácia s aktuálnymi kvalitami, schopnosťami, rozhľadom....hľadať uznávanú autoritu, koho myslíte že nájdu, aby ich reprezentoval? Ale to je predsa jasné, vôbec netreba premýšľať - tá populácia už predsa hľadala a našla, napr toho Babiša. Volá sa to voľby. [oči v sloup]

Opakovanie toho istého stále dookola??

Ale cvične prijmime postulát o uznávanej autorite, ktorá by "nás" dokázala spojiť, nezištnej, nebažiacej po moci....resp postrádajúce akékoľvek negatívne ľudské kvality, ktoré ako vieme moc znásobí - nejaký svätec. Ok. Už je tu, už nás spojil. Čo ďalej, ale konkrétne prosím.

325644

21.01.2015 15:08

Neokonzervatívci: „anti-realisti“

RE: nadpis je správny a výstižný

Viny 188.?.?.?

Poznáte ešte nejaký iný organizmus na planéte, ktorý naopak inému primeraný životný priestor necháva?

Predpokladám, že to "nechávanie" ste myslel akosi prirodzene, bez boja, z čírej lásky a t.d.

Ďakujem za odpoveď a budem dúfať, že nebude anti-realistická.

325615

aha....a môžte mi prosím popísať ako by ten "volný trh" bez toho kapitalizmu približne fungoval? Niečo ako že by sa mávnutím čarovného prútika už ľudia nesnažili hromadiť kapitál, majetky, statky a rozdávali by si zvájomne všetko všetkým a paraziti by tiež zmizli a tiež otrokári by zmizli, aj náboženskí dementi by zmizli, aj mocichtiví ľudia by zmizli, aj zločinci by sa vyparili.....a vôbec by všetci žili šťastne až do skonania vekov?

Prosím o GPS koordináty spomenutého prútika. Ďakujem... [pláč]

To robíte schválne, alebo nechápete súvislosti? [zmaten]

325598

Jediná otázka - prečo sa tí ľudia, občania....proti tomu nebránili, kľudne so zbraňami v rukách? Lebo sú slniečkoví a zbrane, ako každý predsa vie, sú zlé? Hmm.....potom sorry, ale dobre im tak. Ak k vám do domu príde zlodej a začne vám vynášať veci z baráku a vy si namiesto ochrany vlastného majetku sadnete k telke, dobre vám tak......

Prečo sme sa my nebránili? Vlci boli, sú a budú a nezmiznú keď pred nimi zavrieme oči. Ak toto populkácia pochopí, je nádej. Ak nie, sorry.

325593

S týmto sa nedá než súhlasiť. Osobne nerozlišujem medzi štátom a korporáciou, keďže majú rovnakú štruktúru. V korporácii však tečie zisk do rúk vlastníkov. V štáte tečie paradoxne do rúk správcov majetku, rozumej politikov, resp do konkurenčných korporácií.

Čia je to chyba? No tých vygumovaných debilov, rozumej občanov, ktorí niesu ochotní sa o ten majetok aktívne starať. Ale je to pochopiteľné. Ak sociálny štát podporuje svojim konaním parazitov na úkor tvorcov hodnôt, nemožno sa čudovať že sa títo budú množiť až do bodu, keď už viac nieje možné účinne kontrolovať z pozície väčšiny svoj majetok, ktorý ale paradoxne tí paraziti vôbec nebudovali - v tomto prípade štátny majetok.

Akcionári/občania umožnili svojou pasivitou správcom/politikom rozhádzať svoj majetok a keďže je dnes, vďaka sociálizmu v ktorom žijeme viac a viac parazitov, ktorých si ten štát chová a vie dobre prečo a aktívnych občanov je len naprostá minorita je nepravdepodobné, že sa situácia zmení.

Platón nám to hovoril a my sme ho už zasa nepočúvali....

325592

O skreslenosti predstáv môžme pohovoriť [smích]

Ak hovoríš o cecku a sosákoch podstatnejšie je, kto alebo čo je to, čo umožňuje ten tok cez tie cecky a sosáky. Takže v prvej rade sú to zákazníci, ktorí tie produkty a služby tých zlých, hnusných, nenažraných korporácií kupujú. Sú to občania? Výborne - tak potom nemajú právo si sťažovať, nech to nekupujú. Niesu to občania, kto tie služby a produkty kupuje, ale štáty? Potom platí téza o štátnom cecku.

A teraz to najdôležitejšie: sú to občania, ale nerobia to dobrovoľne, ale majú to príkazom/reguláciou/nariadením....štátu/tupej EU/....?? Potom však znova platí téza o štátnom cecku, ktorý zákonmi, reguláciami, vyhláškami, nariadeniami umožňuje korporáciám, aby bohatli na občanoch donútených im tým či oným spôsobom platiť. V tomto prípade prostredníctvom zákonných nariadení. Bez toho štátu resp EU a ich zvráteného sociálneho cítenia, podporujúceho neživotaschopné celky, by tie korporácie naprosto nemali možnosť uplatniť svoje plány a vplyv nad občanmi plošne, čo im tie štáty a EU a spol samozrejme naopak umožňujú.

Takže tak. Ale je samozrejme jednoduchšie hovoriť že TESCO, Bayer, Billa, VW.... sú zleeee a bakaneeee a tučnééé a nechutne bohatééé a súčasne tam ako kkti chodiť nakupovať. [chechtot] To je však už znak demencie. Podpora parazitov (vrátane tých korporácií) je vizitkou sociálneho štátu a EU. Vedená neomarxistami a maoistami to ani inam viesť nemôže. Bez nich by totiž všetky druhy tých parazitov, vrátane tých korporácií, neprežili.

Kto tu má teda skreslené predstavy?? To čo tu hovoríš, je naozaj výsmech všetkému zdravému rozumu. Otázka je či zámerne, alebo len z dôvodu obmedzenosti a neschopnosti (neochoty?) vnímať súvislosti. Vlajočku prehliadam, lebo na to už nemám pomenovania [oči v sloup] [zmaten]

p.s. Oligarcha Babiš, ktorý zbohatol na repke pod záštitou sociálneho štátu, ktorý vlastní obrovské množstvo pôdy, je dnes vo vláde, kde si poisťuje svoj vlastný biznis. Okrem toho vlastní médiá. Takže tu máme spojenie korporátnej, štátnej a dokonca mediálnej moci v jedných rukách. Nieje to náhodou definícia fašizmu? No je. A vadí to niekomu? Kdepaaaak.....

325590

"Ano žijeme ve světě,kde téměř polovina světového bohatství je ve vlastnictví 1 procenta obyvatel." Naprostý súhlas - viď moje pojednanie o štátnom cecku vyššie...

325557

Prepáčte, ale ja v USA či EU žiaden kapitalizmus nevidím. Vidím len prekvitajúci socializmus so známkami fašizmu - ako NSDAP. Vidím korporácie prisaté na socialistickú, všeobjímajúcu štátnu bradavku, ktorá svojimi reguláciami a zásahmi do elementárnych obchodných vzťahov občanov, žiaden skutočný kapitalizmus, ktorý by bolo možné kritizovať, neumožňuje. Štátna bradavka dáva týmto korporáciám, neziskovkám...mlieko, ktoré tvorí z neprestajne sa zvyšujúcich daní a odvodov všeho druhu, ktoré nakoniec socialisticky tak akosi súdružsky, spoločne rozstrieka.

Nieje preto možno obviňovať kapitalizmus za stav spoločnosti, ak ten dnes vôbec nejestvuje. Je to naopak ten šialený sociálny štát, ktorý sa utešene rozrastá okolo nás a podporuje parazitov, neprispôsobivých, parazitické korporácie, neziskovky, ktoré by bez dotácií (iný názov pre nekalú súťaž a korupciu) neprežili ani deň. Umožňuje im sať plody tvorcov hodnôt prostredníctvom skorumpovaného socialistického štátneho cecku.

O akom kapitalizme sa tu teda hovorí??

325552

24.12.2014 18:52

Na pokraji války a ekonomického kolapsu

RE: Jadrová vojna

Viny 95.?.?.?

Ak hovoríme o tej, o ktorej sa možno aj dnes dočítať, tak relatívne dobre je popísaná v Mahabharate.

323982

22.12.2014 12:38

Na pokraji války a ekonomického kolapsu

Jadrová vojna

Viny 188.?.?.?

Nebolo by to prvý raz ani naposledy, čo sa na Zemi odohrala jadrová vojna. Teda nieje správne sa chlácholiť úvahami o jej nemožnosti.

Teraz sa hrá o to, kto skôr triumfuje - či USA pri jej rozpútaní, alebo Rusko a spol pri kolapse ekonomiky založenej na zelených papierikoch krytých armádou USA.

Druhý prípad vytvorí tak ohromné množstvo problémov USA, že na vojnu nebudú mať....

Preto držím Rusku palce i keď kvôli chrápajúcej väčšine bude "prerod" ZNOVA bolestivý a t.d. [bliji]

323842

18.09.2014 13:11

Proč jsem oficiálně nepodpořil projekt Rekonstrukce státu

Na liste

Viny 188.?.?.?

Pán Stwora, bude pre Vás dôležité si uvedomiť, že akonáhle sa so svojim zameraním, otvorenosťou a postojmi priblížite k politike, ste z kolónky LVT presunutý do HVT a to so sebou nesie veľkú straostlivosť nielen zo strany spravodajských služieb, ale aj zo strany rôznych "nezávislých" organizácií, ktoré sa budú všetkými prostriedkami snažiť Vás buď získať, skorumpovať, či zdiskreditovať.

Profilovanie, ktorého ste bol svedkom, je len taký malý nástrel...

Buďte pripravený na tlak o ktorom sa Vám doteraz ani len nezdalo. Veľa šťastia [mrknutí jedním okem]

317661

18.09.2014 13:01

Dnešní literatura a film mladé generace

Čo je cieľom

Viny 188.?.?.?

Na okraj len jedna otázka, ktorá však v článku ani v diskusii nezaznela - čo je cieľom tejto veľmi konzistentnej "kultúry", či ako to nazvať?

Umenie je také a onaké, politika sa vymkla z kĺbov a popiera už nielen elementárnu slušnosť, etiku či nebodaj múdrosť, aje aj logiku, neuveriteľný vzostup násilia a t.d.

To, že sa to deje vieme, to už vieme. To, čo nemusí byť zrejmé je PREČO sa to deje takto konzistentne, plánovite, naprieč úplne celou škálou aspektov ľudskej spoločnosti a života jednotlivcov?

Čo SKUTOČNE táto "kultúra" spôsobuje a čo je jej cieľom?

317658

30.06.2014 14:36

USA začnou v zoufalství vyvážet svou vlastní ropu

RE: Starý vtip o dolárovej ekonomike! & Za všetko môžu grafy!

Viny 77.?.?.?

Na niečo ste zabudol - všetci aktéri, okrem turistu, skončili po tomto kolečku v base [mrknutí jedním okem]

Zabudol ste totiž na to, že z tých 100$ musel každý zúčastnený zaplatiť daň a keďže tam bolo len 100$ a turista už odišiel, nieje ich z čoho zaplatiť.

Práčovňa za zisk z prania obrusov,
opravňa dodávok za zisk z opravy,
sexuálna horizontálna pracovníčka za zisk zo šuku a
majiteľ hotela za zisk z nájmu.

Na zdravie.

312455

No, k popisu čohokoľvek je najdôležitejšie jasne zadefinovať pozorovateľa, nástroje pozorovania a oblasť pozorovania. Je to totiž práve táto definícia, bez ktorej je všetko odtrhnuté od reality. Ak je všetko len zdanie, tak akákoľvek snaha o "realitu" v rámci zdania a prostredníctvom nástrojov pozorovania pochádzajúcich zo zdania, nemôže priniesť ovocie [mrknutí jedním okem]

Záleží na tom, či radšej čítate vedecké state, koány, alebo popisy toho istého vo védach, zobrazenia v yantrách, alebo máte radšej príbehy.

310520

To myslím že nie - skôr sa Vás snažím primäť k uchopeniu toho problému v celku. [mrknutí jedním okem]

"Pýtal ste sa: "Jak může někdo postavit teorii na primárním paradoxu? Je to zcestné."

Ja sa Vám snažím ukázať, že práve ilúzia duality vytvára primárny paradox, ktorý ale vzniká momentom podľahnutia ilúzii duality a je preto tiež len súčasťou toho istého zdania.

Vedomie je ako jazero. Predstaviť si jazero - to je relatívne ľahké. Predstaviť si bezodné jazero je trocha ťažšie. Predstaviť si bezodné jazero bez brehov je ešte ťažšie. Predstaviť si však bezodné jazero bez brehov a hladiny je prakticky nemožné...

Ak sa vrátite k tomu príkladu o sne so záhradou....viete teda určiť jediný bod, ktorým nieste Vy? [mrknutí jedním okem]

310519

Pre mnohých to ale zhluk slov nieje a to je podstatné a dôvod tejto skutočnosti je v tom príspevku tiež [mrknutí jedním okem]

Paradox spočíva v našej snahe o linearitu vyjadrovania ako požiadavka pre linearitu chápania (neschopnosť nelinearity), čo je ale problém, keďže sa snažíme chápať bez-časovosť prostredníctvom pochodov a nástrojov v čase - to je ako uznáte scestné.

Kedysi som ako analógiu hovoril príklad s polievkou. Na polievku potrebujete napr: hrniec, vodu, soľ, hrášok, mrkvu, petržlen, celer, cibulu, korenie, mäso, oheň a t.d.... Bežný prístup lineárneho chápania je: ochutnať hrniec, potom vodu, potom soľ, potom hrášok, potom mrkvu, potom petržlen, potom celer, potom cibulu, potom korenie, potom mäso, (všetko surové) a pichnúť prst do ohňa. Dostanete tak chuť polievky? Nie. Aby sme realizovali chuť polievky, je naopak potrebné to všetko nahádzať do vody v hrnci a variť na ohni. Nakoniec zoberieme lyžicu a v jedinom dúšku (a okamžiku!) máme chuť polievky. To je to čo nám chýba, zatiaľ, ako už som písal vyššie. Tiež jestvuje problém v jazyku ktorý používame a ktorý neumožňuje lepší popis.

Ako popíšete chuť tej polievky niekomu, kto nieje aktuálne schopný dať si dúšok uvarenej polievky a chutná to všetko surové a postupne? Nijako...

To, čo nazývam "čiré vedomie bez atribútov" môže viesť k dojmu, že je to objekt, ktorý je možno pozorovať a preto jestvuje akoby mimo pozorovateľa, čo je samozrejme nezmysel. Dám príklad: ak spíte a zdá sa Vám napríklad o záhrade s vtákmi a jazerom s rybami a vy sa prechádzate po tráve a cítite rannú rosu a zrazu vybehne pes a pohryzie Vás. Kým v tom sne, ste Vy resp určite prosím jediný bod toho sna, ktorým nieste Vy. Kde je paradox teraz?

310172

"Kdo nás do tohoto snu uvedl? My sami?" - kto je to "my"?
"Je to tedy 100% lucidní snění?" - nie.
"Jak se podle vás nazývá stav, když jdeme večer spát?" - konkrétne kto keď ide spať v akom presne je stave - nasleduje mentálne kocepty; potrebuje jeho pozornosť oporu v priestore, čase....a t.d.? Inak nieje možné otázku zodpovedať.
"Co je naše skutečná podstata? Nic?" - číre vedomie bez atribútov, transcendujúce všetky prejavy.
"Jak je tedy možné z ničeho tvořit sny?" - z ničoho nieje možné tvoriť sny rovnako, ako nieje možné si želať niečo, čo už predtým nepoznáte

310024

Skúsim jednoducho, na príkladoch, lebo tu nič iné nemáme. Začnem od základu - od bodu.

Pri existencii jediného bodu nejestvuje čas. Problémom existencie jediného bodu je primárny konflikt, že čokoľvek čo jestvuje, jestvuje len vtedy, ak to má (môže mať) pozorovateľa. Ak je však bod pozorovaný, je tu dualita pozorovateľa a pozorovaného bodu. Potom ale neplatí existencia "jediného bodu". Primárny paradox.

Tam vzniká čas a to je počiatok ilúzie vyplývajúcej z dojmu oddelenosti - "ja pozorujem to". Ani "ja", ani "to" však v skutočnosti nejestvuje, avšak vedomie zmätené vnímaným stvorí dva body a tým i čas a následne množstvo ďalších bodov. Ako dôsledok možnosti pohybu medzi týmito bodmi, vzniká pozornosť. Je to však túžba, ktorá dáva pozornosti silu k pohybu. Takto sa roztáča kolobeh prejavov vedomia, ktorý sa postupom "času" stáva stále viac komplikovaným, vrství sa a stále viac zhusťuje. Nakoniec sa vedomie spýta - ako vyzerám z pohľadu prejavu, na ktorý sa teraz pozerám? To je moment skúsenosti oddelenia, ktorý je však rovnako ako všetko ostatné, len zdaním - všetko je totiž neprestajne jedným. Momentom "pohľadu" na "seba" z "druhej" osoby, prichádza k akoby oddeľovaniu "častí" vedomia, ktoré v ilúzii autonómnosti zažívajú skúsenosť zdanlivej oddelenosti a toto oddeľovanie narastá geometrickým radom do bodu, než "oddelené časti" vedomia zabudnú na pohľad celku na "časť" a uplatňujú už len pohľad "časti" na "inú" časť. Tak prichádza ku prvým iluzívnym obmedzeniam "časti" prejavu. Vesmír, planéty, energie, častice, bytosti....sú len vyjadrením túžby "častí" po skúsenosti oddelenosti a jej nespočetných prejavoch, vrátane umelých obmedzení.

V "čase" príde moment, kedy "časti" vedomia podľahnú zdaniu oddelenosti a iluzívnych obmedzení natoľko, že stratia aj posledné zbytky povedomia o celku, ktorý však nikdy neprestal transcendovať zdanie oddelenosti. Potom prichádza opačná fáza, keď si "časti" vedomia, stratené v zdaní začnú byť stále viac vedomé iluzívnosti ich skúseností oddelenosti a začnú toto zdanie transcendovať....než realizujú skutočnosť jednoty všetkého. Vtedy sa "vesmír mien a foriem" rozplynie, "pred" ďalším potenciálnym odelením.

Slovo "pred" je v uvodzovkách, keďže čas v tejto fáze nejestvuje....

310023

Odpoveď tu:

http://www.sciencedaily.com/releases/2009/02/090203130708.htm

310022

04.05.2014 16:27

Obrázek lepší než tisíc slov

RE: Re:

Viny 178.?.?.?

dôsledky tohoto, čo USA+EU+NATO podporujú:

https://www.youtube.com/watch?v=NKuDzXAgdf4

309486

výborný článok a zhrnutie.

308940

16.04.2014 13:00

Bílý dům EU o amerických dodávkách plynu lže

Stále mimo

Viny 77.?.?.?

Je tu ešte jedna vec, o ktorej sa nehovorí a tá je dôležitejšia, než všetko ostatné:

USA nič nedodávajú a už vôbec nie plyn. Dodávajú ho súkromné, opakujem súkromné firmy. Firmy ako Shell, alebo Exxon Mobil a t.d.

Takže teraz to dôležité - aké je vlastnícke pozadie týchto spoločností, resp pozadie ich spolupráce s Ruskom, resp s Rosnefti, ktorá naopak JE vo vlastníctve vlády Ruska?? Akým má podieľ Rosnefti na akciách Exxon, napr v Mexickom zálive? Áno...v niektorých prípadoch až 66% a otvárajú spoločné projekty na severe Ruska, budú ťažiť s Putinom sú ťažkí kamoši, viď vyznamenanie pre šéfa Exxonu a jeho vyjadrenie [mrknutí jedním okem]

Takže skrátene a ešte raz - kto to bude do EU v prípade sankcií dodávať namiesto Ruska? No Rusko, ale z druhej strany, len pod názvom Exxon... Ale to tá banda kokotov, ktorí vedú USA naprosto nechápe a nedivím sa. Ak je Obama, ako najvyšší veliteľ ozbrojených sil USA (!!!) schopný prísť do Bruselu a verejne pred zrakmi miliónov ľudí povedať takú kokotinu, že NATO v Juhoslávii zakročili až po 4 rokoch, keď boli Kosovčania trápení a že Kosovo vzniklo na základe referenda (rofl).....tak sa nedivím ničomu.

Divím sa, že s ich aktuálnym rozhľadom a IQ trafia z obyvačky na hajzel...

308575

03.04.2014 14:10

Ukrajina souhlasila, že se stane dějištěm válečných her NATO

RE: Ukrajinský parlament?

Viny 77.?.?.?

Michale, presne ako píšete [mrknutí jedním okem]

Čo sa týka toho výsledku, tak si myslím že je pochopiteľný, keďže na Ukrajine vynašli nový model parlamentnej demokracie - jeden volí za desiatich [velký smích]

307838

03.04.2014 13:17

Šachová partie Kerry-Lavrov

Peniaze, až na prvom mieste

Viny 77.?.?.?

Takže skrátene:

- Rusko pripravuje vlastný systém platebných kariet mimo Master Card a Visa
- niektoré Ruské banky prechádzajú na platby mimo USD, na RUB
- Rusko spolu so štátmi BRICS pripravujú (teraz o to rýchlejšie) vlastný finančný systém nezávislý na súdruhoch z Ulice Stien, IMF a Svetovej Banke - budú mať "vlastné"
- Rusko začne (začalo) obchodovať ropu, zemný plyn a iné maličkosti v RUB
- štáty BRICS sa už dohodli, že budú vzájomne poskytovať pôžičky v lokálnych menách, nie v USD
- kvôli kreditnej bubline je svetová ekonomika podľa IMF len krok od deflačnej paste. Tvrdia, že jestvuje 20% šanca, že sa tak stane. Pozrite sa na vývoj inflácie napr v EU......sme prakticky na nule, keďže globálna likvidita kvôli nenažranosti mocných mrzákov, vyschla
- Svetová banka varuje v reporte Capital Flows and Risks in Developing Countries, že možný stimulus z FEDu, uvrhne medzinárodný systém do "curve ball".....

A t.d..... To, čoho sme svedkami, je odstrihávanie sa od chorých častí globálneho finančného organizmu...

307835

26.03.2014 09:09

Jak rezonuje Krym v Pekingu

Krym a história

Viny 96.?.?.?

Myslím, že sa vynecháva jedna veľmi podstatná časť histórie Krymu a preto to šialenstvo a nepochopenie. Alebo sa zámerne ignoruje, ale to už je iná téma. A nieje ani potrebné rozoberať históriu od Kataríny Veľkej. .....

Takže v krátkosti, čo sa stalo po páde sovietskeho zväzu:

1991, Krym na základe Krymského referenda vyhlasuje autonómiu. Vzniká Autonómna republika Krym.
1992, Autonómna republika Krym schvaľuje vlastnú ústavu; zakladá úrad prezidenta Autonómnej republiky Krym; má vlastnú, nezávislú zahraničnú politiku; v ústave je ukotvené, že parlament Autonómnej republiky Krym môže schváliť pripojenie k Rusku. Autonómna republika Krym pripravuje zmuvu o spolupráci s Ukrajinou [mrknutí jedním okem]

Týmto je Autonómna republika Krym prakticky, na základe referenda, na Ukrajine nezávislá. Teraz to dôležité.

1995, Ukrajina na čele s vtedajším prezidentom Leonidom Kučmom vyhlási ústavu Krymu za odporujúcu ústave Ukrajiny a:

- ruší Krymskú ústavu, schválenú parlamentom Autonómnej republiky Krym
- ruší úrad prezidenta, schválený parlamentom Autonómnej republiky Krym
- prinúti Autonómnu republiku Krym aby rešpektovala Kyjev a Ukrajinu ako svojich predstaviteľov, proti vôli obyvateľov Autonómnej republiky Krym vyjadrenej v referende. TO JE ANEXIA! Ukrajina teda anektovala v roku 1995 Krym [mrknutí jedním okem]

Udalosti z roku 2014, pristúpenie Autonómnej republiky Krym sa nezrodili LEN ako reakcia na majdan, či Ruským zásahom, ale sú dokončením toho, čo Autonómna republika Krym na základe referenda začala v roku 1991 a v čom im Ukrajina v roku 1995 NÁSILNE zabránila....

Dá sa teda povedať, že 1991 + 1992 - 1995 = 2014.......... Toto je potrebné chápať ak chceme hodnotiť ten drtivý výsledok referenda z 2014 - veď sa dá povedať, že v ňom hlasovalo množstvo ľudí, ktorí hlasovali aj v tom 1991 a zažili svinstvo 1995. Súčasne videli, že sa Kyjeva zmocnila banda náckov so šéfom, ktorý je niekoľkokrát trestaný zločinec a nenávidí Rusov, druhý tam na stretnutiach hajluje, poslanci hlasujú tak že jeden za piatich a podobne.... Veď ich reakcia je naprosto logická. Využili svoje právo na sebaurčenie, ktoré im garantuje Charta OSN.

Čo sa týka Číny, je to len jedna časť. Druhú časť hrá v tichosti India a tá je možno ešte dôležitejšia, než tá čínska.

307387

19.02.2014 11:45

Martin Schulz z EU způsobil během projevu v izraelském parlamentu poprask

RE: Ty jejich jedovaté chlísty, by už naplnily pořádnou žumpu

Viny 77.?.?.?

Vedle toho zde existuje množství důležitějších dotazů, které by jim někdo mohl a hlavně měl položit. To by pak toho tazatele rovnou v parlamentu odpráskli a na zbytek světa seslali mor či atomovku, nebo co? - Ano.

To si fakt o sobě myslí, že jsou nadlidi? - Ano.

304981

13.02.2014 09:04

USA prostříhaly zahajovací ceremoniál v Soči, aby lidé nemohli vidět Rusko

RE: Mnozi jen neuvedli, ze si show uzili

Viny 77.?.?.?

Máte pravdu, nejestvuje. Jestvuje len zákon, ktorý zakazuje PROPAGÁCIU rôznych deviácií na verejnosti, napr homo-deviácie u mládeže a v školách a podobne. Čo vám na tom nieje jasné?

304572

13.02.2014 09:02

USA prostříhaly zahajovací ceremoniál v Soči, aby lidé nemohli vidět Rusko

RE: Otvaraci Ceremonial

Viny 77.?.?.?

akých židov - tých o ktorých hovoril Churchil a šéfovia výzvedných služieb, že sa spikli?

304571

03.02.2014 15:57

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

História netreba

Viny 77.?.?.?

Na to aby sme si takpovediac naživo prezreli ako to bolo v roku 1989 u nás stačí hodiť okom kúsok na východ - Ukrajina. A prečitať si prístupovú zmluvu.

Obsahuje deštrukciu Ukrajinskej produkcie, tvrdo obmedzuje Ukrajinský export a zavádza neobmedzený import na Ukrajinu. Scenár sa opakuje 1:1. Naprosto presne to prebiehalo aj u nás, len to teraz vidíme "zvonka". Ukrajinci sú však masírovaní rovnako ako my......

303898

"V násilné opozici všem těmto sférám židovského úsilí vyrůstají plány mezinárodních Židů. Stoupenci této zlověstné konfederace jsou většinou muži, vychovaní mezi nešťastnou populací zemí, kde jsou Židé pronásledováni kvůli své rase. Většina, pokud ne všichni, opustili víru svých předků a opustili všechny duchovní naděje budoucího světa. Toto hnutí mezi Židy není nové. Od dní Spartaka-Weishaupta až po Karla Marxe a Trockého (Rusko), Bélu Kuna (Maďarsko), Rosu Luxemburgovou (Německo) a Emmu Goldmanovou(USA) toto celosvětové spiknutí k převrácení civilizace, za rekonstrukci společnosti na základě zpomaleného vývoje, závistivé zlomyslnosti a nemožné rovnosti neustále roste... a teď tato skupina výjimečných osobností z podsvětí velkých měst Evropy a Ameriky chytla ruský národ za vlasy a stala se prakticky neomezeným pánem obrovské říše. Není třeba zveličovat roli ve vytvoření bolševismu a uskutečnění ruské revoluce, kterou sehráli mezinárodní a většinou ateističtí Židé..."

Winston Churchil 1920, Zionism versus Bolshevism: A Struggle for the Soul of the Jewish People.
Illustrated Sunday Herald. February 8.

303678

31.01.2014 09:40

Usnesení sněmu signatářů Manifestu D.O.S.T. k dnešnímu jmenování vlády

RE: Neni to nahodou tak trochu diskutabilni?

Viny 77.?.?.?

Históriu píšu víťazi, tí udalosti vždy vyložia po svojom v kontexte, ktorý sa hodí a to čo sa nehodí vyjmú a keď to moc vyskakuje, tak zakážu (aj premýšľať či spochybňovať), aby ich výklad prežil odrazy skutočnosti a nerozpadol sa.

Vďaka za zaujímavý príspevok! V kontexte doby a porovnania tej doby predošlej sa skutočne môže zdať, že sa zmenili len vonkajšie popisy a prsty čo ukazovali na nepriateľa, otočili iným smerom.

Smer sa zmenil, no prsty ostali.

303677

23.01.2014 12:00

Šukají ještě vůbec lidi v Čechii?

Libido

Viny 77.?.?.?

Vďaka za zaujímavú úvahu. Je tiež zaujímavé, ako veľa príspevkov rieši niečo, čo s článkom vôbec nesúvisí - to ako si ženy vyberajú partnerov a peňaženky a pod. Podľa mňa je nosná myšlienka článku iná a to odcudzenie ľudí medzi sebou, to za prvé a za druhé, opisuje akúsi zvláštnu neschopnosť vnímať druhé pohlavie s istou dávkou vzrušenia. Toto všetko nahrádza virtuálny svet.

Tiež je zaujímavé, že ak tie ženy prišli samé, tak by asi bolo namieste aby sa niektorý pán, páni postavili a pomohli im vyzliecť bundu, či im prisunuli stoličku. Ak už je aj toto priveľa, tak ich aspoň pozvať ku stolu, zoznámiť sa, porozprávať. Ešte stále tu nieje otázka sexu, totiž toto je stále v rámci všetkej počestnosti a nepovažuje sa to za flirt, skôr za hulváctvo [mrknutí jedním okem]

Takže áno a čo sa týka utlmovačov, tie autor vymenoval a pridajte sóju a pod a je to...

303081

18.12.2013 15:19

Střet civilizací podle Vladimira Putina

Nepochopil..

Viny 77.?.?.?

Slová Putina jasne ukazujú, že je tu viditeľná diferenciácia medzi západnými ne-hodnotami a tradičnými hodnotami v podaní Ruska.

Komentár k nim od autora článku zasa ukazuje, že nič nepochopil....

300960

18.12.2013 15:02

Lidská práva

RE: Slátanina

Viny 77.?.?.?

A to ste Vy tento príspevok takto sám stvoril, alebo Vám pomáhali?

Takže:
- nenechajte sa vytrhnúť "ze společenství jiných", starajte sa o seba, svojich blízkych a ešte kohokoľvek iného, podľa toho ako sa rozhodnete. Vy sám...nenúťte k však k Vašim konceptom iných.
- ak pre Vás platí, že "bez toho společenství člověk nejsa k pobytu na Zemi potřebně přirozeně vybaven" budiš, ale prosím nenúťte tých, ktorí vybavení naopak k takému životu sú, aby žili vo vašej rezervácii pardon - společenství.
- nehoňte sa Vy osobne za maximálnym ziskom a kľudne kupujte rožky za dvojnásobnú cenu než Vám ich niekto predáva, nehľadajte najlacnejší tovar a služby, alebo sa nesnažte si dohodnúť ten najlepší možný plat za prácu. Choďte nám príkladom! Bude tu nekonfliktne, nekrizovo a už nebudeme rásť, ani trtkať sa už nebude aj detí sa bude rodiť len toľko koľko treba a nebudú boje o zdroje a bude tu vlastne úplne sluníčkovo a ružovo-plyšovo. [velký smích]

Socializmus prvý pokus za sebou práve ešte vôbec nemá, keďže stále trvá a len sa dostáva do obrátok, je však uväznený vo svojich známych slepých uličkách ako napr:
- kde vziať peniaze na bandu príživníkov, keď sa nám tak utešene rozrastajú, aby sme im splnili čo sme im sľúbili a čo sa splniť (to vieme), nedá.
- ako máme dať všetkým prácu, keď tá práca sa logicky odvíja od dopytu po jej produktoch a nie naopak - furt máme tie nadbytky [velký smích]
- socializmus je dogma, keďže ako správne píšete je to "pokus se spoustou slepých uliček, protože byť je k dispozici vize podložená teorií, je to cesta neprobádaná" a súčasne sa o jej neprobádané teoretické podovnosti opiera pri hlásaní ráje světa.
- u desatera ako základu pre zachovanie ľudskej civilizácie, by s Vami nesúhlasili napr moslimovia, sikhovia, judaisti, Zoroastriani, Budhisti, hinduisti a iní....čo je asi 2/3 obyvateľov. Prinútite ich násilím? Hmm....ono by ste s tým asi problém nemal, alebo aby Váš socializmus fungoval, musíte tiež donútiť tých ktorí chcú žiť inak, násilím....

Toliko k desateru...a k nepokradeš a pod...alebo už vyšla bóží úprava, kde legalizovaná krádež už neni krádež? [velký smích]

300959

07.12.2013 14:09

Je svoboda zasadit si vlastní semínko základním lidským právem?

RE: Základné ľudské práva

Viny 91.?.?.?

Zdá sa že ten terč je príliš malý, aby si sa trafil. Skúsim to teda absolútne jednoducho. Znova opakujem, že hovorím o prirodzenom, vrodenom práve, nie o implantovaných nezmysloch, ktoré sem neprestajne vnášaš. Právo je u niektorých definované ako idea, koncept, viera, morálny kód (nezmysel)...avšak dosahovaný prostredníctvom tej či onej formy sily, čo samozrejme nechcú vidieť. Bodka. Ľudožrút má právo ťa zožrať, ak sa neubrániš a dokonca je to v súlade s jeho konceptom. Čo teraz?

Takže príklad. Ak sa rozhodneš pre absolútnu pasivitu a ničomu nebudeš brániť (inými slovami bojovať), je veľmi pravdepodobné, že sa dostaneš do stavu, keď už viac nebudeš mať možnosť využívať výdobytky svojich predošlých bojov, lebo o ne prídeš. Ak nechápeš o čom rozprávam, vyskúšaj nechať otvorené dvere od domu 24/7 a ničomu nebráň a ozvi sa o rok a pochvál sa...
Zámerne nepoužívam slovo "právo", ale výdobytky tvojich predošlých bojov. Nakoniec ti ostane jediné PRÁVO (nie povinnosť!!) a tým právom je právo bojovať o svoje záujmy, prostredníctvom ktorého môžeš alebo nemusíš dosianhuť svoje ciele. To je na tebe.

Ak toto nieje jasné, you are unfortunate....

300415

06.12.2013 08:44

Je svoboda zasadit si vlastní semínko základním lidským právem?

RE: Základné ľudské práva

Viny 77.?.?.?

Ťažké nepochopenie toho čo píšem. Takže znova. Každá bytosť má jediné právo, ktoré má vrodené a to je bojovať o čokoľvek, vrátane iných práv, ktoré týmto bojom získa. Môže a nemusí ho využiť, je to na nej/ňom. Nepleť si práva so sraním.

Keď sme u toho plivání pecky, môžem ti pecku plivnúť rovno do xichtu, AK SI TO PRÁVO VYBOJUJEM a ty budeš držať hubu a krok. Ty môžeš bojovať, ale tiež nemusíš. Tvoj prístup moje snahy obmedzí, alebo podporí.

Čo sa týka sraní a plivání pecky, tak to samozrejme uzákonené je: môžeš srať len tam kde ti predpis dovolí a plivat pecky na zem jakbysmet. Lebo si si nevybojoval právo na sraní na oltár v kostole, alebo na rečnícky stôl v parlamente. Chápeme? [velký smích]

Môžem si postaviť dom na tvojom pozemku, ak si to právo vybojujem. Ty môžeš bojovať, ale tiež nemusíš. Tvoj prístup moje snahy obmedzí, alebo podporí.

EU nám tvorí kokotinu za kokotinou proste preto lebo môže resp preto, lebo jej to svojím pasívnym, stupidným, idiotským prístupom dovolíme.

A t.d. a t.d.

Všetky ostatné "rádobypráva" sú len dôsledkom uplatnenia (alebo neuplatnenia) tohto jediného prirodzeného práva - práva bojovať o svoje záujmy.

Čo je na tom nejasné?

300355

05.12.2013 17:08

Je svoboda zasadit si vlastní semínko základním lidským právem?

Základné ľudské práva

Viny 77.?.?.?

Padla tu otázka, či Je svoboda zasadit si vlastní semínko základním lidským právem?

Konštatujem teda, že základným a tým jediným vrodeným ľudským právom je bojovať o svoje iné práva. Všetko ostatné sú umelé kecy, ktoré nás majú presvedčiť, že ak sa nejaká pseudohumanistická sebranka rozhodne, že toaletný papier alebo zubná plomba je základným ľudským právom, tak sa ním mávnutím kúzelného prútika aj stane. Idioti vygumovaní, naivní.....

Celá táto maškaráda je tu preto, aby ľudí (rozumej plebs) prinútila uveriť v bajky a prinútila ich nebrániť sa a nebojovať, keď ich ktosi ožebračuje a ojebáva.

Sleep well, wake up, alebo good morning....depends on.

p.s. po fláme s opiátmi je po prebudení kocovina a preto mnoho ľudí volí ďalšie opiáty, aby nemuseli vytriezveť....takže depends on...

300335

05.12.2013 15:53

Domovy seniorů

RE: Dobrovoľný odchod

Viny 77.?.?.?

Nádherný imprint, len čo je pravda. Je pravda že In-carna(cia) je studnica skúseností a mnohé bez "carna" nezískate, len tak že ste "in". Tá studnica však nieje bezodná. Vy hovoríte o sebevražde a ja o dobrovoľnom odchode, ako obyčajne - dve naprosto rozdielne veci, ale to už je u imprintovaných dobrým zvykom zamieňať pojmy a dojmy.

Takže ešte raz: Kedysi, v dávnych dobách bol dobrovoľný odchod (nezamieňať tupo so sebevraždou) z tohto sveta prirodzenou súčasťou kutúry a života, ľudia vedeli ako, kedy a prečo a pod, bez akýchkoľvek pomôcok za pár minút..... a zrazu sa to stalo hriechom a bolo to zakázané či stigmatizované a to poznanie zavrhnuté a zničené. Otázka je prečo sa tak stalo....ale kľudne si tam znova môžete pridať svoje imprinty a nezmysly, aby ste znova úspešne odignorovali jadro otázky.

Je to podobné ako u pojmu KARMA, a teraz si tipnem - veríte tomu, že karma znamená zákon príčiny a následku....a to je všetko, nič o procese jej vzniku a zániku, že? Mýlim sa? [velký smích] Od pojmu KARMA sa totiž odvíja táto vaša (chybná) premisa o Re-In-Carna, keďže ak je pôvodná premisa zle, aj tá z nej vzišlá bude zle. Dobre vás to súdruhovia naučili, majú z vás radosť, len tak ďalej, krásne zacyklene! [chechtot]

"Ale nekteří jsou na systému natolik závislí, že budou ochotní ho bránit..." Tak čo, ešte stále vás fascinuje tá žena v červenom? Otočte sa...

300331

05.12.2013 08:27

Pro Ukrajinu se otvírají brány pekel

RE: otazka

Viny 77.?.?.?

ako je mozne ze ludia v 21. storoci nie su schopni najst informacie potrebne pre pochopenie situacie a sú schopní napísať Niekde som cital ze Nemecko prehralo 2. svetovu vojnu - nie som si tym isty.

Čím si vo svetle skutočnosti a možnosti overenia historických faktov môže byť dnes človek istejší než tým, že Nemecko VYHRALO 2. sv vojnu.

Už to píšem asi 156. krát, ale budiž:

- prvým prezidentom EU, signatárom (a strojcom!) rímskych zmluv zakladajúcich EU a ostatných zmluv, bol nacista, fašista, vysoký pracovník Kaiser Wilhelm inštitútu ktorý dohliadal na rasovú hygienu a vyskum eugeniky - Walter Hallstein, ktorý mal okrem iného na starosti ekonomické a hospodárske usporiadanie sveta po VÍŤAZSTVE Nemecka 2.sv vojne.
- Fritz Ter Meer, Normibergom odsúdený vojnový zločinec za otrokárstvo, pokusy na ľuďoch a zločiny proti ľudskosti, "Head of dept. II, which was in charge of the chemical plant in Buna near Auschwitz", prepustený vraj za dobré správanie (muhahahaha), v skutočnosti na intervenciu pánov s veľkým R. Okamžite sa stáva predsedom predstavenstva firmy Bayer (áno, ten Bayer ktorý dnes ovláda farmáciu) a tiež Inter Alia, Theodor Goldschmidt AG, Commerzbank AG, Bank Association, Duewag, VIAG a Union Bank AG, West Germany. Firma IG Farben(vyrábala Zyklon B), ktorá mala vedľa Oswiencimi svoju fabriku IG Oswiencim, bola po vojne rozložená na BASF, AGFA, Hoechst.

Ostatné si vyhľadajte. Ak by ľudia pochopili aspoň tisícinu konšpirácie, ktorá sa okolo nich odohráva, skolabovali by....

300308

04.12.2013 13:45

Kapitulace Íránu

RE: Myslím, že je to jinak

Viny 77.?.?.?

Ale to je predsa hlúposť. Celá tá zmluva je paskvil, ktorý nik nedodržuje, ani tie štáty RB OSN preboha.

Nejde zakázať poznanie a preto nejde zakázať ani nič, čo z toho poznania vzíde. Ak toho raz sme technologicky schopní a otestovali sme funkčnosť, budeme to robiť aby sme získali výhodu nad inými, bodka. Snaha týchto štátov je jasná - získať výhodu nad štátmi, ktoré ešte bombu nemajú. Snaha štátov, ktoré si vážia vlastnú slobodu a nezávislosť bude tú bombu vyrobiť, lebo ich to zbaví nevýhody (za cenu iných nevýhod).

Súhlas s týmto: Někdo tvrdí, že takový svět by byl bezpečnější, státy by se navzájem sebe bály, nikdo by nikoho vojensky nenapadal.
Príklad, do akej hospody pôjdete:

a.) do hospody, kde je ozbrojených len 5 štamgastov a tí rozhodujú o tom, kto dostane koľko z výčepu a kto nie a keď im drbne v bedni, tak vás donútia zaplatiť celému lokálu a vám neostane nič len držať hubu.

b.) všetci sú ozbrojení a....každý sa preto správa ku každému slušne, aby sa neocitol na špatnej strane hlavne.

???

Inak btw to platí aj na diskusiu o zákaze streľných zbraní pre civilistov [mrknutí jedním okem]

p.s. extrémisti tu už sú a už majú jadrové zbrane...

300292

04.12.2013 10:23

Kapitulace Íránu

RE: Myslím, že je to jinak

Viny 77.?.?.?

Pani Drábová (a nielen ona) ale zabúda na to najpodstatnejšie - akým právom akýsi jaderný klub rozhoduje o tom, kto bude a kto nebude mať jadrovú bombu, keď oni sami ju majú. Rovnako môžu zakázať niektorým štátom používať enkrypciu pri ich strategickej komunikácii, alebo im stanoviť kvóty na počet vojakov a iného vojenského aparátu.

Na otázku "prečo" to robia je jednoduchá odpoveď - aby si uchovali svoju dominanciu a rozloženie síl a aby mali mechanizmy pre vydieranie tých štátov, ktoré sa vďaka takýmto "kvótam" niesu schopné účinne brániť.

Všetko vychádza z viery, že tieto štáty majú akýsi patent na rozum a chcú určovať čo, ako, kde, kto a aj prečo všetkým ostatným....pod hrozbou napr násilia.

300283

04.12.2013 08:42

Domovy seniorů

RE: Dobrovoľný odchod

Viny 77.?.?.?

aha.....to som nevedel...takže keď ste napr v nemocnici v pokročilom štádiu rakoviny, tak si môžte vypnúť prístroje, ktoré vás držia pri živote?

Nezapnú ich náhodou súdruzi okamžite naspäť a vás nepriviažu, aby ste už nemal znova tú možnosť???

A t.d. a t.d. a t.d.......???????

Vďaka vopred za odpoveď [mrknutí jedním okem]

300279

04.12.2013 08:39

Domovy seniorů

RE: Dobrovoľný odchod

Viny 77.?.?.?

Toto: Kdybyse clovek nebal smrti, tak by bylo tezke ho ovladat.

Už som sa bál, že to nik nenapíše... [mrknutí jedním okem]

300278

04.12.2013 08:36

Kapitulace Íránu

RE: chtelo by znát argumenty rozhodnutí

Viny 77.?.?.?

1. o fotovoltaike viem naozaj dosť a dokiaľ a pokiaľ nepoužijú Petrovskite, alebo niečo aspoň trochu sa tomu blížiace, bude ich bilancia negatívna. Na výrobu solárneho článku sa pri dnešnej ubohej účinnosti spotrebuje viac energie, než je ten článok schopný vyrobiť za svoju životnosť. Všetky ostatné kecy naokolo sú nepodstatné....

2. mmmm.....rofl?

300277

03.12.2013 09:24

Pro Ukrajinu se otvírají brány pekel

Nenapadlo ma nič priliehavejšie.....

Viny 77.?.?.?

"Aj, zde leží zem ta před okem mým slzy ronícím,
někdy kolébka, nyní národu mého rakev.
Stůj noho! posvátná místa jsou kamkoli kráčíš,
k obloze, Tatry synu, vznes se, vyvýše pohled,
neb raději k velikému přichyl tomu tam se dubisku,
jenž vzdoruje zhoubným až dosaváde časům.
Však času ten horší je člověk, jenž berlu železnou
v těchto krajích na tvou, Slávie, šíji chopil.
Horší nežli divé války, hromů, ohně divější,
zaslepenec na své když zlobu plémě kydá."


Hĺbku niektorých diel chápe človek až vo svetle skutočných udalostí....

300222

03.12.2013 08:48

Domovy seniorů

RE: Dobrovoľný odchod

Viny 77.?.?.?

Ja som myslel skôr princíp, než jednotolivé prípady. Hovorím, že dobrovoľný odchod z tohto sveta bol súčasťou kultúr, v mnohých ohľadoch ďaleko prevyšujúcich tú našu aktuálnu. Zrazu sa však stalo, že dobrovoľný odchod z tohto sveta sa stal "hriechom" a podobne, vo všetkých novodobých náboženstvách.

Prečo? To je oč tu běží...

300220

02.12.2013 07:29

Domovy seniorů

Dobrovoľný odchod

Viny 77.?.?.?

Proč vlastně tak lpíme na tom udržet člověka při životě co nejdéle? Toto je otázka, ktorej zodpovedanie má ďalekosiahlejšie dopady, než sa na prvý pohľad zdá....

Od starovekej Indie, cez Australských domorodcov až po národy južnej a severnej Afriky....všade bol dobrovoľný odchod z tohto sveta súčasťou toho najprirodzenejšieho práva každého človeka a je ním aj teraz a vždy bude, navzdory páchateľom tzv "dobra".

Takže znova tá otázka - prečo? Veľmi dôležitá otázka...

300165

28.11.2013 10:17

Na pravdě záleží

RE: BLBOST

Viny 77.?.?.?

Vogonská poezie je všeobecně pokládána za třetí nejhorší ve Vesmíru. Druhá nejhorší je ta od Azgotú z Kria. Když král jejich básníkú, Chrochtos Nadýmavý, recitoval svou Ódu na hrudku hnusu, již jsem objevil v podpaží jednoho letního jitra, čtyři posluchači zemřeli na vnitřní krvácení a předseda komise pro mrzačení umění přežil jen proto, že si uhryzl nohu. Nejhorší poezii psala Póla Nancy Millstone Jenningsová ze Sussexu. Naštěstí byla zničena spolu se Zemí...

Takže by som Vám rád pripomenul, že Škvrrrk, já zapřísahám tě svými frůnícími kvrdlovrzy
A krákorně zafras mě svými scvrknuvšími patlocaráty
nebo tě roztrhám na fidloprčičky svým frkodrťákem,
tak bacha na to!

299999

28.11.2013 09:56

Oligarchie versus planeta Země

Zmeny

Viny 77.?.?.?

Autor sa mýli v jednej podstatnej veci - každý obor sa hýbe len vďaka človeka na rozhodujúcej pozícii, alebo skupiny takých ľudí. Odmieta pripustiť, že obor je len uskutočnením sna predátora, ktorý ho riadi - mať svoje lovisko na podnose... Predátori chápu, že spolupráca je výhodnejšia než vzájomný boj. Preto je pohyb konzistentný.

1. Neanalyzoval jsem, nakolik nebezpeční by obři byli, kdyby se neúčastnili politiky. Pokud by nikdo, mimo lidských bytostí, nemohl utrácet peníze za „politické akce“ v USA, a pokud by takové výdaje byly ohraničeny dobře vynutitelným ročním „stropem“, demokracie by mohla být opět možná. Obri sa nemôžu neúčastniť politiky, keďže je ich nástrojom, prostredníctvom ktorého plošne ovládajú svoje lovisko, svoju pastvu. Ak by nejestvoval štát a politika so svojimi zákonmi a donucovacím systémom, nemohli by obri plošne aplikovať svoju vôlu nad ľuďmi. Prostredníctvom štátov a ich systémov to však robiť môžu a vynutí to za nich niekto iný - výborný mechanizmus.

299998

28.11.2013 09:43

Účelové prognózy a pravděpodobná realita v budoucnosti

Realita

Viny 77.?.?.?

Popisovanú skutočnosť veľmi dobre analyzuje Bernard Lietaer vo svojej knihe "Budoucnost peněz". Jasne (a nielen on) hovorí o tom, že musí prísť ku hlbokým systémovým zmenám, aby sme sa z tohto marazmu dostali a ak budeme čakať na CB a štáy, že to za nás vyriešia, máme sa pripraviť na hlboké sklamanie.

Dôležité body:

- základný príjem už tu máme, teraz v tomto momente - volá sa to sociálne dávky, ktoré je možné brať bez obmedzenia takpovediac od narodenia. Dôsledky takéhoto počínania vidíme okolo seba, tudy tedy cesta nevede.
- produktivita sa BUDE naďalej nezastaviteľne zvyšovať, až do bodu uvedenia prvého nanoassemblera. Toto je jeho malý brat: http://en.wikipedia.org/wiki/3D_printing Potom väčšina ľudskej práce stratí význam.
- nezamestnanosť nieje nedostatkom práce - práce je nekonečne veľa. To čo chýba je niekto, kto za tú či onú prácu je ochotný zaplatiť tzv ríšskou menou - EUR, USD.... Ríšske meny sú umelo kontrolované (emitované, sťahované...do(z) obehu) podľa ľubovôle centrálnych bánk a sú umelo nedostatkové, aby sa tak udržala ich relatívna hodnota. Relatívna preto, lebo tieto meny nemajú žiadne krytie - žijú z viery ľudí v ne. Ak by ľudia mali možnosť tvoriť menu v momente dohodnutého výkonu (služba, práca...), väčšina nezamestnanosti by zmizla, viď Woergelský zázrak a to aj v prípade existencie nanoassemblera.
- demokracia skrížená s tzv humánnosťou vždy povedie (nárastom parazitov majúcich volebné právo a voliacich socialistov čo im nasľubujú základný príjem) ku diktatúre socializmu a ten nakoniec skolabuje pod váhou svojej vlastnej stupidity, keď ho tí paraziti (ktorí ho dostali k moci) zadusia. Potom príde vojna, po ktorej sa po špirále armáda idiotov nechá znova a znova a zas a znova....zlákať prvým "spasiteľom", ktorí im sľúbi, že ich zachráni a všetko za nich vyrieši, výmenou za "trošku" slobody a história sa bude znova opakovať....

Alebo možno nie....a na to sú treba tie hlboké systémové zmeny, avšak nielen v politike a ekonomike, ale hlavne v hlavách ľudí.

299997

22.11.2013 14:32

Usvědčující důkazy v post-snowdenovském světě

Firewall

Viny 77.?.?.?

Veľmi dobrý výcuc. Pre všetkých, ktorí sa však už nejaký čas zaoberajú skutočným stavom vecí, odbremenených od nánosov propagandy, manipulácie a implantovaných memov (aspoň do určitej miery), dovoľujúc vidieť súvoslosti v hlbších rovinách, sa musia v istom okamihu spýtať dve primárne otázky:

1.) Kto je na skutočnom (opakujem SKUTOČNOM) vrchole potravinového reťazca tejto šarády s názvom "svetové udalosti" resp "svet".
2.) Prečo robí to, čo robí.

Jestvuje metodika odhaľovania príčin, ktorá sa hojne používa v rôznych obmenách prakticky vo všetkých oblastiach priemyslu a má skratku 5W - inými slovami 5x prečo. Štatisticky a experimentálne sa totiž zistilo, že ak sa snažíme dopátrať jadra problému, stačí sa spýtať 5x otázku prečo a najneskôr po 5. otázke sa dostaneme s relatívne vysokou istotou k jadru pudla (vraj v nejakých 90% prípadoch). Po tej 5. otázke sa vždy treba spýtať, či sme skutočne u jadra, alebo je treba ešte pokračovať.

Takže to skúste u tých dvoch otázok hore....ak sa vám v istom momente zastaví hlava, robíte to správne - práve ste narazili na Firewall [cool]

Problémom je, že odpoveď na otázku KTO a PREČO je za Firewall a aby ste pochopili ako preniknúť Firewall, musíte prv poznať odpoveď na tie dve otázky a ste v kruhu.

Avšak lžíce tu není....

299774

21.11.2013 14:46

Kvasí v tichosti ve Francii revoluce?

Sweat spot

Viny 77.?.?.?

Kľúčovým bodom je toto:

Ve Francii se děje něco důležitého a velmi nového. Tradiční politické paradigma pravice versus levice se rozpadá, třeba jen proto, že oficiální „pravice“ a oficiální „levice“ se staly nerozlišitelnými. A mezitím se fenomén E&R stává nejen větším, ale i hlubším. Stále více Francouzů se dívá zpět do francouzské historie po roce 1945 a postupně začínají chápat, že této zemi vládla arogantní kabala plutokratů, kteří svrhli v r. 1968 de Gaulla a nahradili tohoto pozoruhodného národního vůdce chráněncem Rothschilda, Georgem Pompidou, který začal svoji kariéru jako ředitel Banque Rothschild a kterým později francouzská elita nahradila de Gaulla. Francouzská plutokracie, která, společně se CIA, tajně organizovala nepokoje „května 68“, aby dosáhla „změny režimu ve Francii“, měla nyní volnou ruku k radikální změně „suverenistického“ politického kurzu raženého de Gaullem. Tušíte, kdy začala politika šíleného dovozu levné zahraniční práce do Francie? Za Pompidoua, samozřejmě! Nyní, díky E&R, jak domorodí Francouzi, tak přistěhovalci znovu objevují svoji společnou historii a začínají chápat, že jsou všichni obětí stejných politiků.

Všetko ostatné sú relatívne nedôležité kecy okolo....

299733

Predpokladám, že všetci prítomní vedia o tom, že je vo fáze schvaľovania tzv TPP (Trans-Pacific Partnership), držaný v tajnoti do poslednej chvíle, ktorý okrem ohromného množstva predpisov okresávajúcich neskutočným spôsobom slobody občanov (špeciálne na webe).....tiež napr zakazuje pod hrozbou trestu odblokovanie telefónu (cellphone unlocking), možnosť preinštalovať si OS napr z win na Android a podobne a to dokonca i v prípade, že ste vlastníkom prístroja...pod sankciou až 5 rokov nepodmienene a až do $500.000 pokuty. Týka sa to samozrejme tiež laptopov, tabletov a podobne.

Budem predpokladať, že sa nájde dosť takých, ktorým ich mentálne schopnosti umožnia spojiť si článok o bílých krabicích a TPP do kompaktného celku a pochopiť o čo tu ide....

www.slate.com/blogs/future_tense/2013/11/18/tpp_wi...

Prikladám ešte link na projekt INDECT. Košická univerzita dostala peniaze - grant EU (cca €300.000), http://en.wikipedia.org/wiki/INDECT Malo ot fungovať od roku 2012.... Počul snáď niekto nejaké novinky? [mrknutí jedním okem]

p.s. už aj vývojári hier sa snažia to tým ľuďom pripomenúť, ale furt chrápu... http://www.youtube.com/watch?v=1U8KsQPIrY0

299680

11.11.2013 12:14

Chcete se mít dobře? Staňte se členem

RE: jen by mne zajimalo

Viny 77.?.?.?

Nieje to zle položená otázka? Ak sa skutočne pozriete na politiku napr aj vo svetle tohto článku ľahko pochopíte, že ten systém je nastavený tak, aby to bolo VŽDY nevýhodné pre tzv voliča. Systém sám je zle a na jeho čelo sa vždy dostanú predátori, lebo im to voliči svojou obmedzenosťou a apatiou umožnia.

Otázka je iná - skutočne potrebujeme niekoho, koho platíme z našich peňazí, aby nad nami držal bič, okrádal nás a neprestajne v snahe upevniť svoju moc, ukrajoval nám zo slobody? Toto je dôležité.... Potrebujete niekoho takého Vy sosobne?

299480

11.11.2013 11:25

To snad Evropská komise nemyslí vážně

Scenáre

Viny 77.?.?.?

Každá korporácia, Nemecko nevynímajúc, má vždy pripravených množstvo scenárov, ktoré sa neprestajne updatujú o nové informácie ako čas beží. V istom momente dosiahnu matematické prepočty bodu, keď sa vyplatí to či naopak ono. Potom už do toho vstupujú len "nematematické" skutočnosti, napr diplomacia a pod a tam je tiež vždy niekoľko scenárov, kam sa môže situácia vyvinúť a to sa následne znova kvantifikuje do merateľných veličín.

Takže v momente, keď to bude pre Nemecko výhodné, vráti sa k marke, alebo urobí niečo úplne iné. Dôležitá je zmienka o tom, že EUR bola v prípade Nemecka len pridaná k marke a tak v tomto momente mena EUR hrá v prípade Nemecka len istý druh komplementárnej úlohy, ku stále jestvujúcej marke....

V prípade SKK sme tie meny zrušili, či len pridali tak ako Nemecko?? [vyplazený jazyk]

(plány Vierte Reich zhatí, naši vepři boubelatí...??)

p.s. ...všetkým, ktorí tu nadávajú na BTC ale neostýchajú sa používať EUR, by som vo svetle týchto skutočností rád vyslovil nedôveru [mrknutí jedním okem]

299477

08.11.2013 09:52

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

RE: Internetové akcie pred koncom tisícročia

Viny 77.?.?.?

[velký smích] [velký smích] [velký smích]

...takže ak si niekto kúpi 20kg múky v TESCO, lebo bola v akcii (za Máriove papieriky) tak je sluníčkový, ale ak hneď z nich neupečie koláč, ale 5kg predá niekomu inému, tak už to je špekulácia? Krása...

Aj prvý mineri,...svoj produkt bitcoin predali. Takže BTC investori sú vinní a zlí, lebo robili svojmu produktu kampaň a snažili sa presvedčiť druhých že ich produkt je dobrý? Hmm.....no úplné svine to musia byť, že robia to, čo robí každá jedna bytosť na tejto planéte, či už srnka čo sa predvádza pred srncom aby ho zbalila, alebo kvety ktoré si prostredníctvom toho čo kritizujete zabezpečujú opeľovanie a t.d..... Ty kokos [velký smích]

Takže ak bitcoiny....a iné virtuálne hodnoty. Skutočne je to tak ako píšete? Alebo si zasa tvoríte v hlave SÁM premisu odtrhnutú od reality a na jej základe potom argumentujete? Obávam sa že to druhé, stále dokola.

O vnpútornej hodnote som písal vyššie, mrknite tam a hlavne mi prosím odpovedzte akú menu používate na nákup tovaru a služieb Vy sosbne, ako sa Vás vyššie pýtal. Vďaka, to nás posunie ďalej.

299353

08.11.2013 09:39

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

RE: Internetové akcie pred koncom tisícročia

Viny 77.?.?.?

Pokúsim sa znova, aj keď obávam sa to bude

- Ak niekto kúpi paket xEUR za paket xUSD je tiež dobytok?
- Znova opakujem, že tu nehovorím o tom koľko úžasných USD dostane investor BTC o rok ale o tom, že tá mena bude používaná MIMO (halooooo!!) kontrolu CB v celom loope výmeny tovaru a služieb. Zabudnite už konečne na vaše vlastné premisy odtrhnuté od realitry, ktoré si tvoríte v hlave a podľa ktorých potom posudzujete veci ktorým nerozumiete.
- vy osobne máte analytické myslenie, ekonomické vedomosti, chápanie ekonomických súvislostí? Podľa toho čo píšete sa totiž zdá, že prívlastok "nulové" platí skôr vo vašom prípade, než v prípade tých, ktorých týmito prívlastkami častujete [mrknutí jedním okem]
- aktuálne peniaze ako USD resp EUR a pod majú MENŠIU vnútornú hodnotu než BTC a to práve z toho dôvodu, ktorý tu uvádzate - EUR je kryté tým ako sa Mário vyspal, BTC je kryté REÁLNYOU investíciou do hardware na vznik 1 bloku, spotrebovanej elektriny a umu (a času) minera. Čo Vám na to nieje jasné?
- ako Vy nazývate dopyt po službe či tovare, či mene, či čomkoľvek inom, na základe viery v jeho budúcu výhodnosť - neprirodzený? Aký dopyt je prirodzený? [velký smích]

Vy osobne používate akú menu na nákup tovaru a služieb??

299352

08.11.2013 09:19

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

RE: Internetové akcie pred koncom tisícročia

Viny 77.?.?.?

Obávam sa, že niektorí ľudia niesu schopní vnímať, ak k nim človek hovorí tak "ako by sa malo" ale len vtedy, keď s nimi komunikuje ich jazykom. Bohužial nespočet krát odskúšané a overené. Možno som sa na to mohol vykašlať, ale ak by sa človek vykašlal na všetko čo má značku slepej uličky....alebo sa skryl za "veď ja som mu odpovedel" i keď vedel že použitému typu komunikácie neporozumie...je alibizmus a to nieje môja šálka kávy.

Ono ak by to tam bolo vypípané už v tom pôvodnom príspevku [mrknutí jedním okem]

299350

08.11.2013 08:42

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

RE: pečení holubi nelétají...

Viny 77.?.?.?

V tom je váš zásadný problém. Nechápete. Totiž ak sa ukáže, že Vám s aktuálne jestvujúcimi premennými nevychádza rovnica, tak z nej vyhodíte tie nepohodlné premenné a zrazu je všetko krásne....len to nemá nič spoločné s realitou. Skúsim Vám to vysvetliť inak.

Pokúste sa na začiatok pochopiť, že základný príjem tu už TERAZ funguje a nielen pre cigánov, ako tvrdíte. Prostredníctvom ZP (a všetkých iných systémov), sú ľudia motivovaní správať sa určitým spôsobom - vždy je v systéme vbudovaná určitá motivácia, nech je akákoľvek. Pre porovnanie sa pozrite na trvalý euroval a bailout, ktorým sa za vládami ukradnuté peniaze daňových poplatníkov, financujú nezodpovedné banky (v realite ešte inak, ale to teraz nieje podstatné). K čomu takáto bohulibá činnosť motivuje banky - k väčšej či menšej zodpovednosti? Odpoveď je jasná. Rovnako je to s ľuďmi, ktorí rýchlo pochopia, že parazitovať na systéme zabezpečujúcom potreby len za číru existenciu, je výhodné. Cigánov nazývame neprispôsobivými, ale to je zle - oni sú naopak dokonale prispôsobiví. Naprosto perfektne sa prispôsobili systému, ktorý je okolo ich. Tí cigáni, ktorí sa vám síce nehodia do krámu, ale jestvujú a nezmiznú, niesu jediní. Prisťahovalci z iných kultúr, ktorí prichádzajú do EU majú veľmi podobné tendencie (u nových) a neskôr systémom podporované návyky (u potomstva). Spoločnosti nič neprinášajú, ale od spoločnosti vyžadujú, aby sa o nich postarala. Predpokladám že ste informovaný, koľko z tých prisťahovalcov sa po príchode zaradí do pracovného procesu v štátoch, kam prišli. Je to extrémne malé percento. Porovnanie pomeru natality vs mortality u týchto parazitov je však v prospech nich a je veľmi pozitívny. Z toho vyplýva, že za nejaký čas MUSIA svojim počtom logicky prekročiť hranicu, kedy už spoločnosť ich parazitizmus fyzicky a ani psychicky neutiahne. Dôležité je, že to nieje ich chyba - oni len plne vedome využívajú systém, ktorý sme im MY ponúkli a ktorý nás zničí.

To najdôležitejšie však je niečo iné. ZP bude fungovať za predpokladu, že budete kradnúť ľuďom s pridanou hodnotou stále viac peňazí za ich schopnosti a prácu a budete ich dávať stále väčšiemu počtu parazitov, pod hrozbou násilia asankcií. To všetko prostredníctvom akéhosi úradníka, ktorý by mal vo svojej nekonečnej múdrosti vedieť, komu koľko a kedy a prečo. Nik taký ale nejestvuje. Aj to tu už dnes máme - máme predsa EU s ich úžasným establišmentom a výsledky vidíme okolo seba. Zdá sa, že všetko čo navrhujete tu už je, teraz v tomto momente. Navrhujete systém, ktorý bude nútiť pod hrozbou sankcií a náslila tých schopnách, aby MUSELI živiť tých neschopných, alebo lenivých, vychcaných...ktorí naopak NEMUSIA nič. To už sa deje aj teraz, vy to len navrhujete uzákoniť ako jasnú zákonnú normu a to je skutočné šialenstvo.

Preto sa pýtam - chcete viac toho istého?

299348

07.11.2013 21:18

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

RE: Internetové akcie pred koncom tisícročia

Viny 91.?.?.?

Milý cenzore,

ste si istý, že slovo dobytok v prvej osobe jednotného čísla je v odpovedi na príspevok kde jeho pisateľ pomenováva ľudstvo "tupý dvojnohý dobytok" a jeho variácie pomenovávajúce ľudí ako celok v prvej osobe množného čísla, väčším prehreškom? Singulár nie, plurál áno, či....??

V pôvodnom príspevku ste to totiž necenzuroval. Takže urážať všetkých ľudí a nazývať ich tupým dvojnohým dobytkom je sluníčkové a pomenovávať pôvodcu tohoto urážania jeho vlastným slovníkom ako "dobytok" už sluníčkové nieje a je treba to cenzurovať?

(Nesmíte napadat spoludiskutující. Mohu přehlédnout a platí to rovněž pro Vašeho oponenta. Není zde žádné přísné střežení, příspěvek má být však k článku. Díky – moderátor)

Do zmyslu BTC som myslím prenikol, ale Váš algoritmus mi zostáva skrytý. Vážne začína aj tu, po tom všetko čo ste Vy sám na vlastnej koži zažil(!!), slepá cenzúra s rozbitým metrom?

Začína sa mi robiť zvláštne nevolno a budem skromne dúfať, že to bol len preklep z nepozornosti...

299329

07.11.2013 09:50

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

RE: vtip

Viny 77.?.?.?

jj, v pohode. Ono je lepšie keď vás upozorní priaznivec, než aby vás upozornil nepriaznivec. A inak vďaka za výborný článok [mrknutí jedním okem]

299303

07.11.2013 09:24

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

RE: Internetové akcie pred koncom tisícročia

Viny 77.?.?.?

....tak sa dnes prekonám a pošlem (cenzurováno, urážka, kroťte se, nebo vám to nebudu pouštět, máte argumenty, nepotřebujete osobně napadat, editor) ešte jeden aktuálny odkaz, menovite zo včera...: http://www.aktuality.sk/clanok/239615/komentar-jed...

Ako sa Vám, dobytku, pozdávajú teraz vaše kecy??

299301

07.11.2013 09:08

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

RE: Internetové akcie pred koncom tisícročia

Viny 77.?.?.?

Kľud, dýchajte, zavzdušnenie spôsobuje mdloby. [mrknutí jedním okem] Budem písať v podobnom duchu ako Vy, aby ste ma mohol chápať...i keď predpokladám, že i tak nepochopíte.

Keď sa ukľudníte, čítajte ďalej, anonyme. Dvojnohý (cenzurováno) vášho razenia, bude radšej používať EUR a iné nezmysly a kritizovať čokoľvek, čomu nerozumie. EUR áno a BTC nie? ROFL [velký smích] Vyčkajte a nepredbiehajte udalosti. Je až neuveriteľné do akej miery si (cenzurováno, neurážejte) neviete spočítať 2+2. Skutočná hodnota BTC nespočíva totiž len v tom, že sa bude jeho hodnota neprestajne zvyšovať (a ona bude, ale z iného dôvodu než si myslíte). Uťahovanie šrubov pokračuje svojim tempom na ceste za svetlými soc zajtrajškami až k Mordoru, pod taktovkou eurokratov. Preto sa čím ďalej tým viac schopných ľudí začína uchylovať k obchodovaniu cez meny, ktoré niesu centrálne regulované a dohliadané. To je skutočná hodnota BTC, ale rozumiem že to dobytok nechápe. To, že cena rastie je spôsobené dôverou investorov v BTC rovnako, ako klesajúcou dôverou investorov v ríšske meny typu EUR či USD. Vzhľadom k eurovalu a podobným hrôzam je logické, že sa ľudia budú snažiť investovať do niečoho, čo je mimo tieto nezmysly a kontrolu ala Mário. Ak sem príde Cyprus (a on príde, bez pochyby) BTC sú mimo akékoľvek legálne krádeže. Ešte furt nič??

Ak si myslíte, že investori do BTC investujú lebo veria že BTC "bzde stúpať do nekonečna", ste magor....sorry, ale to snáď [velký smích] Nič nikdy nestúpa do nekonečna a najhoršie je, že Vy sá si vytvoríte v hlave premisu, podľa ktorej si myslíte že investori uvažujú a na základe tejto kokotiny to potom kritizujete a to je sila.

Furt tu všetci hľadáte akýsi zlatý grál, ideálne riešenie a ak je na nejakom alternatívnom riešení jediná nejasnoť (ktorá u aktuálnych mien je tiež, ale väčšia a to vám nebráni ju používať, že? [velký smích] ), je to apriori kokotina. Neskutočná obmedzenosť. Súčasne však tento kritizujúci (cenzurováno) používa CB vydávané meny, podliehajúce všetkým vplyvom práve tých elít, ktoré u BTC kritizujú a u ktorých na rozdiel od toho EUR či USD nemajú preukázaný kľúčový vplyv. Tupé stádo...

Tak si to zhrňme: používanie EUR a USD a pod je dobré (alebo neni, ale aj tak ich používame), i keď ho vydávajú CB ako kokotko Mário Draghi, regulujú podľa lubovôle ich objem na trhu, regulujú ich používanie, podliehajú legálnym krádežiam ala Cyprus a ala euroval a a.t.d a t.d. Ale používanie BTC, i keď nepodliehajú CB, nik nemôže regulovať ani ich používanie, ani objem, nepodliehajú legálnym krádežiam bankovej mafie ala Cyprus a ala euroval...a cez to všetko je to zlé.

Takže - jebe vám? [velký smích]

299298

07.11.2013 08:34

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

RE: Internetové akcie pred koncom tisícročia

Viny 77.?.?.?

Akú menu používate Vy osobne? Ako sa vám páči aktuálna bobová dráha emisií CB a euroval a....? Lepšie než BTC?

Želám Vám veľa úspechov na bobovej hyperdialnici - pásy dúfam máte pevné [překvapení] [pláč]

299297

07.11.2013 08:30

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

RE: ofuck

Viny 77.?.?.?

Skúste sa držať Vašej pôvodnej otázky: a protože je odměňována pouze těžba, tedy výpočetní výkon (jeho vytváření a dání k dispozici), jde evidentně o systém, jehož primárním účelem, smyslem a cílem je maximalizace zasíťované strojové kapacity - PROČ? Vaše "PREČ" je založené na Vami uvedenom postuláte a to že: jde evidentně o systém, jehož primárním účelem, smyslem a cílem je maximalizace zasíťované strojové kapacity Ja som nikde tento postulát v súvislosti s BTC nenašiel a preto je zložité odpovedať na "PROČ" - ak ste postulát sám stanovil, odpoveď asi budete poznať len Vy. Je teda naozaj primárním účelem, smyslem a cílem je maximalizace zasíťované strojové kapacity ???

Tvorca má pseudonym ktorý poznáte - chcete aj číslo bot? Kto je tvorcom meny EUR, USD...? Viete to presne aj s tým kto a ako ju ovplyvňuje? Používate ju? [mrknutí jedním okem]

Dôvodom je vytvorenie meny, ktorá bude mimo kontrolu CB. Algorytmus je stanovený tak preto, lebo zabezpečuje extrémne vysokú STABILITU v rámci kontroly emisie tej meny. Môžte sa na hlavu postaviť, ale ten blok vypadne len každých 10 minut... Poznáte stabilnejšiu menu čo sa týka emisie, než BTC? Ak áno tak šup sem s ňou. Ak hovoríte o nestabilite na trhu s touto menou, tak to je spôsobené hlavne investormi samými...niektorí sú múdri a niektorí idioti. Čo s tým má mena?

TBC nemá znaky pyramídovej hry, keďže sa vyčerpaním stromu (ukončenie emisie BTC) nekončí, naopak [mrknutí jedním okem] Ľudia denne používajú bezcenné meny vydávané CB podľa ľubovôle a to je v pohode. Ale súčasne budú kritizovať BTC, ktorá sa takpovediac vydáva sama a je mimo kontrolu tých CB a uživatelia sú s tým veľmi spokojní a aj firmy ktoré si nechávajú platiť za svoj tovar a služby v BTC. Dnes by to nemalo byť o hľadaní ideálu hneď a rýchlo, ale o hľadaní alternatívy. Je ná Vás a každom čo bude používať DNES, teraz - iekto bude preferovať investície do bánk krytých Eurovalom prostredníctvom EUR a iných, alebo do BTC. Je to len voľba.

299296

06.11.2013 16:08

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

RE: velká volatilita

Viny 77.?.?.?

No, nie úplne.

BTC mena bude stúpať dovtedy, dokiaľ bude po nej vyšší dopyt, než jej ponuka. Rovnako ako so všetkým - kludne až do aleluja ak sa nájde dosť alelujákov.

Tí, ktorí nakúpili za 10 a predávajú za 140 už oči otvorili [velký smích]

299266

Stránka: 1 2 3 4

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 1

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,55 Kč
Euro
25,59 Kč
Libra
29,77 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,55 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 233,15 Kč
1 unce stříbra
560,71 Kč
Bitcoin
784 853,54 Kč

Poslední aktualizace: 18.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 437 662