Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané jansmith1984

Nalezeno 1572 příspěveků, 212 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

18.07.2008 13:44

Kdo řídí naše životy

RE: Trefné!

jansmith1984 85.?.?.?

Tak tak, SiCKO je chuťovka ze života a jako by M. Moore tušil, co se budou za pár let od natočení tohoto úsměvného a zároveň pláč vzbuzujícího dokumentu u nás v ČR pokoušet lokajové soukromých korporací a obdivovatelé US snu [smích] (pro peníze, které přece nesmrdí, že pane Klausi?!?!) prosadit.

165644

18.07.2008 14:27

Ano, Írán bude napaden

RE: Můj názor

jansmith1984 85.?.?.?

Tvoje spekulace KRÁLOVSKÝ PRDe na téma Iránu, nervověparalitických látek a útoku na Prahu/Evropu jsou zajímavé, ale opomíjejí jednu zásadní věc.

Komu by takový útok prospěl a jaký by k němu mohl mít motivaci??? Iránu, i kdyby k tomu měl prostředky?

Těžko. Strašit totiž "bushovsky" v této věci Iránem je úsměvné. Ostatně je to stejný scénář jako v případě Iráku a jeho ZHN a je spodivem, že se stále najdou analytici, kteří tuto manipulaci s veřejným míněním znovu rozšiřují.

Irán/hrdý perský národ není národem bláznů a sebevrahů, který by kvůli zradaru (notabene i iráncům je jasné, že se jej bushovci snaží pomocí lokajů v české vládě naistalovat nikoli proti nim, ale proti Rusku) útočil na Evropu.
jansmith[smích]

165645

18.07.2008 14:22

Ano, Írán bude napaden

RE: Můj názor

jansmith1984 85.?.?.?

Tvoje spekulace KRÁLOVSKÝ PRDe na téma Iránu, nervověparalytických látek a útoku na Prahu/Evropu jsou zajímavé, ale opomíjejí mám pocit jednu zásadní věc.

Komu by takový útok prospěl a jaký by k němu mohl mít motivaci??? Iránu, i kdyby k tomu měl prostředky?

Těžko. Strašit totiž "bushovsky" v této věci Iránem je úsměvné. Ostatně je to stejný scénář jako v případě Iráku a jeho ZHN a je spodivem, že se najdou analytici, kteří tuto manipulaci s veřejným míněním znovu rozšiřují.

Těžko si představit, že by Irán/hrdý perský národ byl národem bláznů a sebevrahů, který by kvůli zradaru (notabene i iráncům je jasné, že se jej bushovci snaží pomocí LOKAJŮ v české vládě naistalovat nikoli proti nim, ale proti Rusku) útočil na Evropu.
jansmith[smích]

165646

18.07.2008 17:40

Kdo řídí naše životy

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

jansmith1984 85.?.?.?

Myslím, že všichni, jak pí. Jarmila, tak Yamato, mluvíme a chápeme tuto pojmovou záležitost stejně a pouze používáme mírně odlišnou terminologii. V žádném případě ale nejsme ve sporu o tom zásadním.

Jen bych dodal, že podle mne je inteligence (a klidně s IQ/EQ 250) v hodnotovém měřítku níže než moudrost. Moudrý člověk, který dle duchovních nauk VÍ, je vždy inteligentní, což naopak platit nemusí a velice často, (viz. nejmenované osobnosti světové vládnoucí oligarchie) s historicky tragickými důsledky na lidskou společnost, ani neplatí.

Pokud by tomu tak bylo, život na této planetě by po všech těch těžce nabytých zkušenostech vypadal pro VŠECHNY zúčastněné, a ne jen pro ty rovnější, mnohem snesitelněji.

Bohužel nestačí jen ukazovat prstem a říkat aby byli moudří jen ti "nahoře", a to proto, že ti nahoře odrážejí stav moudrosti těch "dole" a změnu k lepšímu nelze dosáhnout bez toho, že každý jedinec nezačne sám u sebe. Nebo minimálně nadkritické množství.[smích]

A pro ty, kteří cestu jak změnit sám sebe zatím nevidí podotýkám, že jen zde na Zvědavci padlo návodů "jak na to" od různých pisatelů již několik.


Takže přátelé - Lets make Love not War.[smích][smích]
jansmith[smích]

165661

18.07.2008 18:31

Kdo řídí naše životy

RE: Trefné!

jansmith1984 85.?.?.?

Ano, ta paní, která umřela v čekárně za asistence spousy lékařského personálu a securiťáků je jasná vizitka modelu řízené péče made USA - peníze přece nesmrdí, že a pojišťovna nebo nemocnice přece nebude tratit, že.

U nás, ve Francii nebo Británii, kde je zdrav. péče zatím na solidárním principu nebo na parodované Kubě je něco takového zatím systémově nemyslitelné už jen z prostého lidského hlediska. I když je fakt, že nikdy neříkej nikdy.

V US už peníze a sobectví korporací již dávno převážily nad obyčejnou lidskou sounáležitostí. Však SiCKO prezentuje podobných šokujících příkladů několik. Třeba ta paní, které pojistka přestala stačit na léčebné výlohy (nebo pojistku snad ani neměla?) a kterou nemocnice taxíkem "humánně" odvezla před nejlepší útulek ve městě a dezorientovanou a pod medikamenty v nemocničním županu nechala na ulici. Nebýt záznamu blízké kamery, tak by se nic takového neudálo. Je vidět, že kamery na správných místech mohou lidem i pomáhat a nejen šmírovat ala BB.

Nebo kutil, který si na cirkule amputoval dva prsty na ruce a pak dostal na výběr, který z nich mu na základě výše jeho pojistky přišijí. Taky dobré. No a záchranáři kteří šli dobrovolně a s nadšením pomáhat bojovat proti terorismu na ground 0 a kterým potom co vážně onemocněli a neměli odpovídající pojistku vláda odmítla péči uhradit, to taky o něčem vypovídá. Mrkněte jak z toho pak byli přešlí a zklamaní a jak jim pak asi lecos o praporu hvězd a pluhůůů docvaklo.

Není nad vlastní zkušenost a tu bych přál všem julínkovcům a cikrtovcům, i když objektivně vzato, náš systém zdrav. péče má k dokonalosti taky daleko a tuningovou koncepci vytvořenou MOUDRÝMI odborníky by jistě také snesl.
jansmith[smích]

165663

18.07.2008 20:10

Ano, Írán bude napaden

RE: Můj názor

jansmith1984 85.?.?.?

No, něco mi říká, že ani v případě napadení Iránu spojenými státy nebo přesněji usraelem by Irán k takovému odvetnému úderu proti Evropě nepřikročil, ale mohu se mýlit.

Hlavně proto, že pokud by k jeho napadení vůbec došlo měl by Irán úplně jiné starosti než trefovat se za trest do nějakého zradaru v Brdech (notabene, když jim je jasné, že tam stojí proto, aby šmíroval Rusy) nebo nasadit VX proti čechům obecně.

Navíc než bude zradar díky nejmenovaným okolořitn-m akrobatům v české vládě a sněmovnách případně nainstalován uteče ještě mnoho vody a situace se může vyvinout úplně jinak. Stačí sledovat jak US začínají couvat a vyjednávají otevření svého zastupitelství v Teheránu. Asi pochopily, že zapojit se do napadení Iránu (byť pod vlajkou usraele) je přece jenom z různých důvodů už příliš silná káva a rizika převažují nad benefitem.

Zatím jediný stát, který historicky použil ZHN byly za pravdu a lásku bojující demokratické USA (viz. WW2) nebo humánní Agent Orange a napalm (viz. Vietnam). Tak nevím, kdo už prokázal, že je něčeho takového vůči civilům schopen, ale zdá se mi, že Irán to nebyl.

Navíc Irán v novodobé historii (200 let?) žádného svého souseda nenapadl a naposledy se bránil Iráku, kterého podporovaly právě USA a jeho úderná pěst cia. Jó a pamatujete jak cia svrhla za pomocí junty a taťky pinocheta v chile v boji za pravdu, lásku a demokracii demokraticky zvolenou vládu prezidenta Aliendeho a co se tam tehdy děly za zvěrstva?

Tak tak, to jsou věci.[smích]
jansmith.

165665

19.07.2008 00:05

Kdo řídí naše životy

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

jansmith1984 85.?.?.?

Taky tě zdravím Vojto a rád ti odpovím. Než tak ale učiním, dovol malé odbočení.

Je pravda, že názory lidí na Moudrost, stejně jako na Dobro a Zlo se v zásadě velmi liší, a to asi stejně jako se názory lidí liší na všechno ostatní čeho jsou schopni uchopit svou myslí nebo vnímat svými lidskými smysly.[smích] Je to hlavně proto, že pochopit Pravdu nebo Moudrost mohou zase jenom lidé moudří, kteří tzv. VÍ a těch jak naznačuješ na naší planetě velké množství zatím opravdu nebude. I když je na druhou stranu evidentní, že lidí, kteří tímto směrem vědomě postupují, byť to vzhledem k dění kolem nás moc nevypadá, rozhodně narůstá... A důkazem jsou i některé moudré příspěvky pisatelů tady na Zvědavci, ale i jinde.

Více si všimneme, že se věci hýbou k lepšímu pro VŠECHNY zúčastněné až počet těch moudrých nebo moudrosti nadosah překročí nadkritické množství a jejich příklad a hlavně skutky pohne směrem na cestu k moudrosti čili k VĚDĚNÍ nejen zatím vyčkávající a zmatené jednotlivce, ale celek jako takový. Otázkou je, jestli už není příliš pozdě, ale buďme optimisté.[smích]

To, že jak píšeš "většina" není schopna pojmenovat nikoho Moudrého ještě neznamená, že nikdo takový nikdy nebyl a není. Běžní, tzv. nevědomí lidé jsou zpravidla schopni pojmenovat správně máloco a ještě spíše z kategorií smyslům nadosah. Proč by tedy měli být schopni pojmenovat toto nebo toho, kdo moudrý je?

A co se týka záměny Moudrosti a Pokory? Tak tyto dvě kategorie myslím zaměnit nelze stejně jako nelze zaměnit Moudrost a Inteligenci. Moudý člověk je plný nejen pokory, ale i soucitu, pochopení a trpělivosti s ostatními, opačně to ale platit nemusí.

A které moudré lidi znám já osobně? Jsou to všechny osobnosti v historii, které nesobecky a bez ohledu na riziko odplaty od nevědomých vysvětlovali trpělivě ostatním rozdíl mezi Dobrem a Zlem a kteří jim vysvětlovali rozdíl mezi Moudrostí tedy Věděním a nezvládnutým egem co by negativním pricipem nevědomé lidské mysli. Osobnosti, které svým učením a konáním nikdy a nikomu neubližovali a v zájmu celku (nikoli pouze svém) mysleli, mluvili a konali Pravdu. Ještě chceš jména nebo je to jasné???
jansmith[smích]

165675

19.07.2008 00:42

Komunikace s Vodafone

RE: neni sam

jansmith1984 85.?.?.?

Tak tady souhlasím s panelákem. Oskar nyní Vodafone svým přístupem ke klientům utekl Errrotelu a finálně zprofanovanému Paegasu nyní T-Mobile co se týče férovosti o několik délek. Doufám, že mu to vydrží, i když s tou cenzurou, která nepříjemně evokuje BB, nevím nevím.[smích]

165676

19.07.2008 09:55

Kdo řídí naše životy

RE: Trefné!

jansmith1984 85.?.?.?

Taky to tak cítím paní Jarmilo, i když je fakt, že Moore v SiCKO a asi i v jiných svých kontroverzních dokumentech oplací manipulátorům, které odhaluje očím nevědomé veřejnosti, samozřejmě také propagandou.

Jeho propaganda je ale nezáludná a nemá za cíl nikomu uškodit, kromě samozřejmě ironie a nasazení másla na hlavu těm, kteří si to ve své chamtivosti a mocenské sebestřednosti zaslouží.

Proto je také establishmentu za svou tvůrčí neúnavnost, přímost a pozitivní propagandu trnem v oku a ideologickými nálepkami lokajů, kteří slouží za prebendy systému, by si mohl vytapetovat celý bejvák.[smích]

Co se týče těch záchranářů v nemocnici na Kubě, tak sem neměl pocit, že by pláč jedné z nich, když děkovala doktorům, že se na ni nevykašlali jako v její rodné zemi praporu hvězd a pluhůůůů [smích], byl hraný. Nedivím se jim, že se tam možná mohli cítit jako v ráji, když např. nutné léky na pouhé udržení zdrav. stavu, které je v rodné americe stojí majlant koupili v tamní lékárně relativně za babku a že si tam nemuseli připadat, když hledali zdravotní péči (po tom co pro svou zemi udělali) jako onuce.

Jinak myslím, že tady nejde o jednotlivosti, ale o princip, který ukazuje kam až může dojít snaha o vytváření zisku a chamtivost snoubená s pokrytectvím, která takový systém v rozporu s elementárními lidskými pricipy fabrikuje až k tragické dokonalosti.
jansmith.

165689

20.07.2008 14:02

Vzpomínka na Benny Hilla

RE: Politická korektnost...

jansmith1984 85.?.?.?

Píšeš Tome, že mirda ve svém popisu reality velice přestřelil, ale něco mi říká, že ten, kdo je tak trochu mimo není on, ale ty sám.

Je to hlavně proto, že tvůj odsudek a samotné posouzení role sexu v životech lidí značně zjednodušuje podstatu a co je význačnější, úplně pomíji něco, co mezi řádky zmiňuje i mirda.

Ty svými slovy (a slova je třeba používat správně a uvážlivě, protože mají energii a dokáží se zhmotňovat) totiž stavíš sex nebo jinými slovy páření mezi lidmi, stejně jako tak s negativním podprahovým účinkem na nevědomé ovčanstvo činí i mainstreamová umělecká tvorba, reklama apod., na vyšší úroveň než mu přináleží.

Sex je v pořádku, i tělesná láska patří k životu lidí, ale je to pouze nádstavba k něčemu co je podstatou všeho a to je Láska a nejlépe láska bezpodmínečná (výrazem bezpodmínečná je myšleno - bez podmínek!!). Všimni si, kde všude se slovo láska např. v hudbě nebo filmech objevuje a až při bližším zkoumání uvidíš, že se ve většině případů nejedná o Lásku ale právě jen o sex, tedy jinými slovy se jedná jen o závislost na tělesném kontaktu a dalšími dráždidly.

Jsi si jistý, že ten tzv. Bůh řekl "jděte a šoustejte" a myslel tím sexujte bez lásky??? Přesně tak to totiž interpretuješ a přesně tak je totiž z důvodu nevědomosti a neujasněnosti si pojmů a hodnot nejen uměleckými tvůrci manipulováno s představami a hodnotivými žebříčky většinového ovčanstva, se všemi s tím spojenými negativními důsledky na mezilidské vztahy a lidskou společnost jako takovou. A toto pojmové Mitote se netýká jen lásky, ale i všeho ostatního kolem nás.

Vzpomeň proč Bůh dle mytologie seslal oheň na Sodomu. Nebylo to proto, že tamní lidé povýšili sex a nestřídmý, nemorální život nad opravdové hodnoty?

Myslet si, že sex je nejlepší medicínou na lidské vztahy je velice úsměvné. [smích] Možná všechny starosti, vztahové problémy nebo nevyřešené záležitosti na několik vteřin co trvá orgasmus zmizí, ale garantuji ti, že až rozkoš odezní, naplno se vrátí a po cestě na sebe nabalí ještě další.

Je to jako s humorem, který může být moudrý a laskavý, stejně jako nechutný, zakomplexovaný, arogantní, zesměšňující nebo podbízející se. Jako dole, tak i nahoře řekl údajně Ježíš a zkus se Tome zamyslet jak to myslel.

Proto se mi líbí i hodnocení stylu a humoru Benny Hilla, jak to ve svém článku napsal p. Stwora a proto se domnívám, že i případné karikatury zde na Zvědavci by měly ve svém důsledku (přes veškerou parodii nebo ironii) vyzařovat jenom pozitivní energii.
jansmith[smích]

165736

20.07.2008 20:56

Kdo řídí naše životy

RE: Dobro a zlo

jansmith1984 85.?.?.?

Kontrolované šílenství nebo také Ovládaná pošetilost, je to tak google?
jansmith[smích]

165764

21.07.2008 00:04

Kdo řídí naše životy

RE: Dobro a zlo

jansmith1984 193.?.?.?

Je to tak, oba mluvíme o tom samém a mě těší, že je tady někdo, kdo ví co Kontrolované šílenství, Ovládaná pošetilost nebo také Kontrolované bláznovství znamená.

Všechny výrazy znamenají jedno a rozdíl vznikl jen proto, že každý překladatel do češtiny (bylo více verzí) měl jiný pocit a použil maličko odlišné výrazivo.

Stejné to je s výrazem little smoke čili "kouřík" nebo jinak řečeno "malý kouř" (mimochodem jak to překládáte do slovenštiny?).

Pro profi překladatele jsou totiž tyto knihy docela oříšek. Nestačí jen přeložit, ale důležité je vžít se do kontextu, a to je o umění a zkušenosti toho kdo překládá a hlavně o tom, jestli to co překládá pochopil čili učení praktikoval nebo jenom mechanicky překlopil. Četl jsem komentáře některých překladatelů u českých mutací, proč a jak se pro který výraz rozhodovali a je to docela zajímavá sonda.

Jestli si to četl v originálu, pak klobouk dolů. Číst tyhle věci v originálu už ukazuje na dost dobré jazykové schopnosti.
jansmith[smích]

165778

24.07.2008 19:51

Vietnamci žerou psy

RE: U nás

jansmith1984 193.?.?.?

Když už se tady diskutuje téma košér metod při porážce zvířat, tak tady se pane Bačíku můžete podívat jak vypadá košér beef.

Máte do dokonce barevně, abyste lépe viděl, jak si to zvíře v dokumentu z pohledu lidí bez srdce ten bezbolestný způsob porážky užívá.


Kosher Beef:
http://www.petatv.com/tvpopup/GetVideo.asp?video=kosher_beef

Tady máte celý archív a pod písmenem "K" zabíjení dalších zvířecích druhů na košér způsob:
http://www.petatv.com/tvpopup/archive.asp

Tady je domovská stránka organizace PETA:
http://www.peta.org/


Až na to kouknete, tak vám garantuji, že vám stejně jako p. Stworovi nebude dobře od žaludku a jen dodám, že házet všechny lidi, národy, etnika do jednoho pytle je nespravedlivé a účelově zavádějící. Jsem si jist, že i v Izraeli jsou organizace, které s košér zabíjením zvířat nesouhlasí.


Jen bych dodal, že i jiné způsoby porážky jatečních zvířat (ty tzv. civilizovanější), byť vypadají šetrněji, si v krutosti také nezadají. Možná bych všem náruživým jedlíkům masa doporučil, aby si zkusili představit situaci, kdy by planetu Zemi začala kolonizovat nějaká jiná vysoce technicky vyspělá civilizace a k nám lidskému druhu by přistupovala stejně jako to děláme my vůči zvířatům. Tedy jako k POTRAVĚ s tím, že bychom neměli účinné prostředky, jak se bránit (viz. situace našich hosp. zvířat) a byli bychom vydáni na milost a nemilost.

Zkuste si představit, že by tato bezcitná civilizace používala podobné továrny na smrt (jatka) jaké použiváme my a stejné koncentráky (velkochovy), protože bychom pro ně byli z jejich pohledu méněcenným živočišným druhem a garantuji vám, že byste svůj názor na pojídání masa velice rychle zrevidoval.


Asi je zbytečné v diskuzi s příznivci masného průmyslu připomínat, že dle spousty studií nezávislých odborníků, lékařů, vegetariánů, veganů apod. je mýtus o nutnosti živočišné bílkoviny/aminokyselin v potravě lidí (masa) nepravdivý a na zkušenostech bylo dokázáno, že je možno bez masa bez problémů prosperovat a dokonce i zdravěji a s menšími zdravotními problémy než je tomu opačně. Vše je o výchově a zvyku.

PS: Víte, který sval v lidském těle je údajně vzhledem ke své velikosti nejsilnější? Jazyk.[smích][smích]
Ne, tohle vtip není.
jansmith.

166043

26.07.2008 15:59

Útok na Írán by byl závažnou chybou, varuje Sýrie a další země Středního východu

RE: Cestou k mieru je zmena režimu

jansmith1984 85.?.?.?

Side, ty si opravdu myslíš, že by bylo správné, aby se západ (přesněji řečeno za údajný mír ve světě bojující USA a jeho úderná pěst CIA[smích][smích]) zachovaly ve věci Iránu stejně jako to udělaly např. v Chile za vlády demokraticky zvoleného prezidenta Aliendeho, kdy zorganizovaly převrat (vojenský puč) a dosadily bez ohledu na názor většinového obyvatelstva řezníka Pinocheta?

Tohle je tvá představa demokracie a prosazování pravdy a lásky ve světě na prahu 21.st. a to zejména potom, co US napáchaly a páchají i dále v Avghánistánu a Iráku???

Není ti špatně z pokrytectví, které hlásáš, z hrůz, které vždy z takového řešení povstávají a z toho, že velká slova v ústech takto konajících politiků se pak vždy změní ve zvratky?


Myslím, že neni, protože lidé s tvými názory mají žaludek na úplně jiné věci než aby jim signaloval výčitky svědomí nebo chaos v uvažování. Jedno české přísloví trefně říká: Na každou svini se vaří voda. Dle duchovních nauk to platí jak v reálném čase, tak klidně později i karmicky. Mysli na to, až budeš zase spřádat příspěvky do diskuzních fór nebo se jinak myšlenkově realizovat.A na závěr ještě jeden dotaz. Z čeho usuzuješ, že je pres. Ahmadinežád primitiv? Ty jej znáš osobně, někdy si s ním mluvil nebo mluvil se spolehlivými lidmi, kteří jej znají nebo s ním mluvili? Byl si někdy v Iránu a mluvil s maximem tamějších většinových obyvatel a ptal se jich na názor?

Vsadím se, že ani jedno z toho a přece jej povýšeně na základě brainwashingu korporátních médií a pokryteckých lží bushovců a jeho lokajů, bez reflekce na reálne činy a manipulace neoconů, škatulkuješ a posuzuješ.
jansmith[smích]

166139

26.07.2008 17:25

Útok na Írán by byl závažnou chybou, varuje Sýrie a další země Středního východu

RE: Cestou k mieru je zmena režimu

jansmith1984 85.?.?.?

Vidíš Side, nejen já, ale i mirda ti předložil ke zvážení několik faktů, které jasně nabourávají tvá probushovsky lokajská tvrzení a také položil konkrétní otázku.

Jsem opravdu zvědav na tvé odpovědi a buď si vědom, že demagogické a idelogické výšplechty ti tady stejně jako anti-antimu a jiným diskutujícím s klapkami na očích a často s hlavou zabořenou někomu někam bez ohledu na souvislosti, neprojdou.

Mirda ti jasně na faktech popsal jak a kdy se nynější prezident US, mimochodem pravnuk Prescotta Bushe (který jak začíná být veřejným tajemstvím pomáhal k moci Ádovi v nacistickém Německu) podílel svými nejen politickými kroky na současném tristním stavu US ekonomiky a jak navazuje ve věci rozpoutání další studené války, tentokrát směrem do kosmu. Vzpomeň na filmový Skynet, jestli ti to něco říká.


Já jen doplním, že prezident bush stojí také za prosazováním systému řízené péče v US zdravotnictví (pro detaily mrkni na SiCKO) a to je také důvod, proč rozumní a obezřetní lidé, kteří nemají lokajství a kolaboraci pro peníze které přece nesmrdí v krvi, nevěří a odmítají obdobný klon, který se u nás snaží pro peníze do těch správnych kapes prosadit julínkocikrtovci.


Takže, zkus přibrzdit, vypnout korporátní TV, rádio a nečíst český tisk, který je také vlastnicky v rukou zahraničních za pravdu a lásku bojujících korporací a nezávisle se zamyslet. A mnoho štěstí v tvém úsilí, dojde-li k němu vůbec, o čemž se brzy s tvých případných reakcí hádám přesvědčíme.
jansmith[smích]

166142

26.07.2008 18:48

Útok na Írán by byl závažnou chybou, varuje Sýrie a další země Středního východu

RE: Cestou k mieru je zmena režimu

jansmith1984 91.?.?.?

Izaku, sid se snaží, i když mu to moc nejde, a tak by bylo možná lepší, kdyby jsi zahodil shovívavý úsměv což trochu zavání pohrdáním a naopak zapojil soucit a snahu o pochopení.

Pochopení motivů a argumentů oponenta v diskuzi, i když je evidentní, že jsou účelové, často zmatené a odporují obecné pravdě, pomáhá zvyšovat i pochopení vlastní.

Obojí, jak soucit tak i pochopení, jsou dobré komunikační nástroje a tudíž se jejich nasazením nic neskazí....
jansmith[smích]

166144

26.07.2008 22:43

Útok na Írán by byl závažnou chybou, varuje Sýrie a další země Středního východu

Prayer of Barack Obama

jansmith1984 193.?.?.?

Jen pro zajímavost přátelé.
Víte jakou modlidbu zanechal Barack Obama v trhlině severní Zdi nářků při své nedávné návštěvě Jeruzaléma?

Tady je:
"Lord, protect my family and me. Forgive me my sins, and help me guard against pride and despair. Give me the wisdom to do what is right and just. And make me an instrument of your will."


Co na to říkáte a co říkate na fakt, že izraelské noviny Maariv, které text uveřejnily tím vyprovokovaly v Izraeli pobouření a byly za to napadeny? Co jim na tom nebo na té podle mne neutrální modlibě mohlo vadit, víte někdo?

Může to někdo znalý okomentovat?

Zdroj:
http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/ente...


PS: Všimněte si, že podle dalšího článku (Now Cabinet turns on wounded Brown) je na tom Gordon Brown v Británii s oblíbeností asi podobně jako bush v US a třese se s ním křesílko. Že by přece jen svítala naděje, že neoconi budou nuceni přibrzdit své NWO pokusy?

jansmith.[smích]

166154

Side, ty si vážně legrační týpek.[smích][smích]

Tak podle tebe Pinochet zabránil v Chile občanské válce? A soud k vůli jeho obvinění ze zločinů proti lidskosti a dalších jiných zločinů, kterému se do své smrti vyhýbal, měl být jako odměna za jeho zásluhy?


Nezlob se, ale s člověkem s tak vypraným mozkem a tak zahleděného do US praktik, i když diskutujicích s jinými anomáliemi je tady více, jsem se snad vážně ještě nesetkal.[smích]

Přečti si tohle a pak mudruj:
Během jeho pobytu v Anglii na něj byl vydán zatykač španělským soudcem Baltasarem Garzónem. Pinochet byl více než rok držen v domácím vězení a poté propuštěn ze zdravotních důvodů. Po návratu do Chile rezignoval na své senátorské křeslo po rozhodnutí vrchního soudu, který konstatoval že trpí vaskulární demencí a nemůže být postaven před soud pro porušování lidských práv. Tato obvinění byla vznesena již několikrát před jeho zatčením; nikdy však nebyl souzen. V květnu 2004 chilský vrchní soud rozhodl, že Pinochet může být postaven před soud, a v prosinci toho roku byl následně obviněn z několika zločinů. Do své smrti přebýval v domácím vězení kvůli obvinění z porušování lidských práv při vojenské operaci Karavana smrti, kdy se odstraňovali jeho odpůrci, a také kvůli daňovým podvodům a zpronevěře státních fondů ve výši 27 miliónů dolarů (600 miliónů korun). 3. prosince roku 2006 byl po několikanásobném srdečním záchvatu převezen do vojenské nemocnice, kde 10. prosince zemřel.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Augusto_Pinochet

PS: Zapomněl si mi odpovědět, jestli jsi pohovořil s Ahmadinežádem, když tak dobře víš, že je primitiv.

Nechce se mi věřit, že bys mohl opravdu upřímně věřit bludům, které tady prezentuješ. I když kdo ví, na světě je možné opravdu všechno. Pravděpodobněji jsi jen pouze na straně lidí, které tady pro ně nepříjemným způsobem obnažujeme z jejich pokrytectví a jako správný ideologický "kyborg" kopeš jenom za tu správnou branku.


Chlapče, bez urážky, s tebou tady koukám bude ještě legrace. Už se těším.
jansmith.[smích]

166155

27.07.2008 11:54

Útok na Írán by byl závažnou chybou, varuje Sýrie a další země Středního východu

RE: Jsme na pokraji třetí světové války...

jansmith1984 85.?.?.?

To, co tady mirda ve své úvaze zmiňuje je podle mne podstata všeho k čemu tady na zvědavci, ale i na jiných nezávislých fórech kolem glóbu, všechny ty přemýšlivé a na pravdu orientované diskuzní příspěvky směřují.

Každý z jednotlivých názorů je políčkém puzzle, kterými se, aniž si to většinou pisatelé přímo uvědomují, snaží přiblížit k PODSTATĚ.

Tedy souhrného a vše objímajícího vysvětlení, které se dotýká přímo jádra a o které se tak úžasně vědomým způsobem s námi v předchozím příspěvku podělil i mirda.


Podle mě jeho řádky tak podvědomě a intuitivně cítí i většina lidí této Planety, jen to vzhledem k úrovní svého myšlení/chápání většinově nedokáží formulovat, a to zvláště proto, že je jejich mysl soustavně (buď naplno nebo podprahově) zpracovávána a ovlivňována směrem k náboženským, rasistickým, konzumním, eugenickým, xenofóbním a jiným dogmatům a ideologiím, které mají v konečném důsledku za cíl skrze různé STRACHY dosáhnout ovládnutí mas a soustředění moci a finanční energie do těch "správných, vyvolených" rukou.


Celá historie lidstva až do dnešních dnů je jen o tom a jen nevědomost a manipulovatelnost ovcí umožňuje, že se stále i po tolika tragických zkušenostech může tak neuvěřitelně opakovat a co je horší, eskalovat.

A to co mirda píše o náhodách je také viz. učení těch MOUDRÝCH hluboká pravda. Ať si to zmatený a konzumními dráždidly oblopený občan přizná nebo ne, NÁHODY SE NEDĚJÍ, všechno má na různých úrovních svůj smysl a každého jeho karma, přes chvat, pokrytectví a s tím související nevědomé lhaní si do vlastní kapsy, kterým žije aby zapomněl a přehlušil svědomí (i když může mít pocit, že to tak není) nakonec dožene.
jansmith[smích]

166172

27.07.2008 12:42

Útok na Írán by byl závažnou chybou, varuje Sýrie a další země Středního východu

RE: Prayer of Barack Obama

jansmith1984 85.?.?.?

Aha, díky Ajo za tvoje vysvětlení a za poučení. Zní logicky a jsem rád, že za tím pobouřením nebyl nějaký jiný, řekněme politicko sionistický, chamtivý nebo pokrytecký důvod.

Pokud tedy byl důvodem pobouření v Izraeli fakt zveřejnění osobní modlitby Baracka Obamy, které bylo v rozporu s náboženskými zvyky a praktikami u zdi nářků, pak to lze pochopit a jen to potvrzuje můj názor, že házení všech lidí a etnických skupin/národů do jednoho pytle má jen NĚKOMU sloužit k jejich vzájemnému zblbnutí, tedy rozhádání a snadnějšímu ovládání viz. z historie "rozděl a panuj" nebo latinsky "divide et impera".


Proto je také možné, že se stále najde dost nevědomých manipulujících nebo manipulovaných lidí (i zde na zvědavci), kteří ve své zaslepenosti nasazují na židy jako na národ nebo opačná strana na američany jako celek bez toho, aby viděli, že běžní lidé jsou ve své podstatě všude stejní (bohužel ale lehce manipulovatelní), ale chtěji žít v míru a spolupráci s ostatními, jen jim k tomu skrze brainwashing určité zájmové skupiny (a deprivanti u vesel) nevytvářejí podmínky a ani neposkytují dostatečný klid k nezávislému zamyšlení.

A zase jsme se v kruhu vrátili k podstatě, že?
jansmith[smích]

166173

27.07.2008 22:56

Útok na Írán by byl závažnou chybou, varuje Sýrie a další země Středního východu

RE: Jsme na pokraji třetí světové války...

jansmith1984 193.?.?.?

Zdravím tě Dane. Nevím jestli bude mirda na tvé řádky reagovat, ale za sebe bych snad pár věcí okomentoval.

Úvodem, nechci polemizovat s tvým tvrzením, zdali jsme naivní snílci věřících v dobro nebo naopak realisti, kteří se nebojí vědomě nazývat věci pravými jmény. Možná to tak je, možná to tak není, to nechť si rozhodne každý sám za sebe.

Co ale podle mne realitě neodpovídá je názor, že 99,9% lidí, jak píšeš, to má někde. Na první pohled to tak může vypadat, ale pravda je taková, že lidé nejsou pasivní proto, že by jim všechno bylo jedno. Možná se tak navenek chovají, ale ve skutečnosti (až na vyjímky) většinu toho, co se kolem nich dělo a děje i nyní, vždy bytostně zajímalo. Bohužel je jejich zájem velmi potlačen a překryt závojem dezinformací, negativní a pokryteckou propagandou tj. brainwashingem podporovanou skupinami mocných u vesel a nakonec strachem z pravdy, která by z nich v jejich očích při jejím přijetí mohla udělat vnitřně hlupáky.

Žádný člověk není rád v roli hlupáka, a proto bude raději pokrytectví a lež hájit, než by sám sobě nebo ostatním přiznal do očí bijící opak a udělá tak, až už nebude možno couvnout. Vše je to o nezvládnutém egu, ale to je na jinou diskuzi. Jako příklad se nabízí 1000x zpochybněná bushova oficiální zprává z útoků 9/11 a mlčící většina, která radějí dělá mrtvé brouky, než aby si přiznala, že to všechno, jako i jiné historické události, VELICE smrdí.


Znamená to tedy, že tito lidé raději pravdu a nepříjemnou realitu vytěsňují mimo své vnímání. Navíc myslet a hlavně nezávisle vyžaduje určité úsilí a energii, kterou jim velmi účinně odebírá oficiální mocí vytvářená atmosféra strachu z virtuálního nepřítele např. někde v jeskyních Avghánistánu, ruku v ruce s byznysem dlouhodobě neudržitelného konzumu a jeho mozek a svědomí utlumujícími dráždidly.

Tudíž má smysl aby lidé (a konaly tak bez ohledu na rizika i historické osobnosti), kteří mají dostatek energie, znalostí a VHLEDU trpělivě objasňovali ostatním i třeba v internetových diskuzích na faktech a důkazech pokrytectví a chamtivost systému a pomáhali jim tím snímat klapky z očí, které jim systém proti jejim opravdovým zájmům stále opakovaně a sofistikovaně vnucuje.

Samozřejmě by tak měli činit bez povýšenosti, ale naopak s pochopením, humorem a trpělivostí.
jansmith[smích]

166201

29.07.2008 20:44

Konečně nějaká pravda o Iráku a Afghánistánu

RE: Nojo

jansmith1984 85.?.?.?

Máte chuť na malou asociaci na Ala Caponeho, přátelé? [smích]


Takže. Ani lidumila Ala Caponeho se nepodařilo dostat do báně za jeho skutečné skutky, organizované zločiny, ale nakonec vlastně jenom za daňové úniky.

Viz, např. tento úryvek z Wiki:
Al Capone sám pod svým jménem nic nevlastnil, všechno měl napsáno na své nejdůležitější lidi. Všechny Caponovy obchody byly prováděny prostřednictvím třetích osob. S pomocí nastrčeného agenta se však podařilo shromáždit důkazy proti Al Caponovi o porušení zákona o přiznání daně z příjmu.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Al_Capone


Pokud je ve vedení státu skutečná, nebo "pseudo", mafie, která také ráda tzv. "smočí", vždy půjde na ruku oligarchům nebo zájmovým skupinám, které se slovy o svobodném podnikání, vysávají a devastují ekonomiky států a samozřejmě na úkor běžných občanů. Příklad máme v polistopadovém vývoji v ČR/SR i jinde plno, ale to je asi tak, při současné politické garnitůře, její aroganci a představě o morálce a etice, bohužel všechno.

Pak logicky scházejí peníze na funkce, které má stát směrem k lidem zabezpečovat, utahují se opasky (samozřejmě těm běžným a bezbranným, protože těch u vesel a jejich lokajů se to netýká - právě naopak) a posilují se předpoklady ke vzniku extrémismu, zločinnosti ve všech formách, které paradoxně nahrávají snahám o posílení moci těch před i za oponou a Big Brother si mlaská.
jansmith[smích]

166361

30.07.2008 14:29

Konečně nějaká pravda o Iráku a Afghánistánu

RE: Nojo

jansmith1984 85.?.?.?

Zase jedno velmi dobré shrnutí, René. Díky. Sem zvědavý jak na to tedy v diskuzi zareagují ovečky a lokajové systému. Asi nijak výrazně, odhaduji. Pravděpodobně se uchýlí ke klasickému omílání svých protiruských a protičínských agitek a nezapomenou k tomu správně strašit ostatní a hlavně ty neinformované a nevědomé o hrozbě islámského terorismu, Iránismu, komunismu a "čínštismu".[smích][smích]

Mafie ve vedení států a lidi ve vedení chamtivých korporací oni nevidí. Naopak, jediným řešením je součesné, pro korytáře výhodné status quo udržovat a historickými průsery zprofanované tržní hospodářství bez přívlastků i vlastní hrudí podporovat.[smích][smích]

Už se těším, jak budou tvým řádkům oponovat.
jansmith[smích]

166399

30.07.2008 14:53

Útok na Írán by byl závažnou chybou, varuje Sýrie a další země Středního východu

RE: Prayer of Barack Obama

jansmith1984 85.?.?.?

Mission Accomplished pro sida?

Snaží se, ale Not yet!
jansmith[smích]

166400

Cype, to co jsi ve svém příspěvku napsal nebudu komentovat, asi v tom bude i hodně pravdy, jen tě upozorním na jeden zásadní omyl.

Buď nevědomě a snad ne záměrně šíříš nepravdu, kterou paradoxně hlásá korporátní mainstream, a to o výroku prezidenta Ahmadínežáda na adresu Izraele.

Ahmadinežád nikdy neprohlásil, že má být Izrael vymazán z mapy. Jeho výrok, který ani nebyl jeho výrokem, pouze citoval, byl záměrně zkomolen při překladu a podrobnosti a přesný výklad toho co opravdu řekl si jistě už najdeš na netu sám.
Zde máš jeden možný link:
http://www.youtube.com/watch?v=Iw1OwPiDMn8


Buď opatrný jakým způsobem skládáš věty a jaká slova a v jakém významu používáš. I slova jsou totiž energie a dokáží se zhmotňovat.

Pokud si se pokoušel svými řádky zastávat Iránu a Palestinců, naopak si nahrál sionistům. Naštěstí zde většina lidí ví jak to s výroky Ahmadínežáda bylo a tudíž se nic tak velkého nestalo.
jansmith[smích]

166579

04.08.2008 00:56

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

Atlas.cz

jansmith1984 193.?.?.?

Já k tomu přídám dnešní Atlas.cz. pondělí 4. srpna 2008, 0:29

Mezi hlavní a jediné odkazy v záhlaví je možno popořadě číst následující:

- Lidé mají strach. Ohrožuje je psí smečka
- Matka: Mám strach, že dceru někdo prodal
- Při sestupu z K2 zemřelo devět horolezců
- Dívka spadla z šestého patra! Nesmyslná sázka?Je třeba ještě něco dodávat?
jansmith[smích]

166775

06.08.2008 00:32

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: ...jinak

jansmith1984 85.?.?.?

Zdravím tě janko, píšeš zajímavě, ale na mou úroveň chápání jaksi komplikovaně. Chtěl bych tě požádat, a asi nebudu jediný, zdali bys mohl své příspěvky případně do budoucna poněkud simplifikovat a učinit je tím pro ostatní čtenáře maličko srozumitelnější. Zatím mi to připadá, že píšeš spíše pro sebe než pro ostatní a proto přidám pro ilustraci kousek z jedné knihy M. Repky, který myslím lecos naznačuje.


Text:
Všetky principy je možno podať ako správnu informaciu. Uvedomili ste si, že ak viete princíp, stávate sa nezávislým na učitelovi? Pokial ho však neviete, dovtedy ste odkázaní na to, aby vás niekto viedol.

Preto tí, ktorým sa páčí úloha učitela, gurua, vodcu, nikdy neobjasnujú princípy. Učitelov, guruov a vodcov spoznáte podla toho, že sú složití.


S úctou,
jansmith[smích]

167044

06.08.2008 12:45

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

jansmith1984 85.?.?.?

Ahoj janko. Je příjemné, že jsi pro benefit zdejších čtenářů své příspěvky částečně tzv. simplifikoval a tím sestoupil z piedestalu, na který tak rádi stavějí sami sebe různí guruové nebo MITOTE řečníci.[smích]


Jedním ze znaků těch co opravdu VĚDÍ je ale skromnost, nadhled a umění chápat názor druhého bezpodmínečně (myšleno bez podmínek), což z tvých reakcí zatím nevyzařuje.

Víš, už samotný nadpis článku "Jak uhlídat ženu" něco vypovídá o vnímání a způsobu myšlení jeho autora a je jedno jestli ho psal pan Bělavý, Lhoták nebo noname. Tudiž se nedivím odmítavé reakci paní Jarmily, kterou považuji, právě ve věcech mezilidských vztahů (patriarchátu, matriarchátu nebo jiných dalších "...chátu" na tuto planetu naroubovaných lidskou nevědomostí a chamtivostí), za docela velkou autoritu a která k tomu má hodně co říci. Pro podrobnosti si můžeš projít její stránky a knihu "ZVÍŘE JMÉNEM ČLOVĚK" a možná některé své názory, kterými se ztotožňuješ s článkem následně poopravíš.

A proč si myslím, že p. Bělavý hlásá i názory, které s myšlenkami přesahujícími lidské ego nemají mnoho společného? Dá se na to odpovědět bez hromady slov (viz. mitote), protože velké věci bývají v zásadě jednoduché.

Jako lidské bytosti procházíme postupně vývojem nejen individuálním, ale i celospolečenským a teď není důležité rozebírat nauky o karmě, inkarnacích nebo o království nebeském made-in oficiální světová náboženství. V konečném důsledku jsme si ale jako lidské bytosti, bez ohledu na názorovými deprivanty medializovanými rozdíly, všichni rovni a všichni jsme jedno.

Paradoxně, ač si to ve své nevědomosti živené pokřivenou výchovou a pokryteckou propagandou většinový člověk neuvědomuje, jsme jedno i ve vztahu k ostatním živým bytostem této planety a paradoxně i k těm neživým. Smysl našeho bytí je učit se a dopracovat se k harmonii tělesné, duševní i duchovní, která je za myšlenkami a názory na formu toho či onoho.

Zmiňuješ energii, ale což není energií i myšlenka a slovo, která vytváří pseudorozdíly mezi bytostmi na Zemi potažmo mezi muži a ženami a teď nehovořím o rozdílech vycházejících z rozdílné genetické výbavy? Žena a muž mohou být opravdu šťastní a harmonicky se rozvíjet POUZE v rovnoprávném vztahu založeném na bezpodmínečné lásce (myšleno bez podmínek), kde nemají místo žádné formy patriarchátů či jiných chátů, ať je jejich propagátoři glorifikují nebo zdůvodňují jak chtějí. Vytvářejí totiž společně JEDNOTU bez přívlastků. Nakonec za všemi temito cháty vidí vnímavý člověk pouze velkými slovy polepenou snahu o uzurpování moci nad jiným/jinými či snahu o shromažďování kreditů nebo vyhledáváním konzumních i jiných dráždidel a tím ukájení vlastních živočišných závislostí. Nebo máš pocit, že to je jinak janko?[smích]
jansmith[smích]

167132

06.08.2008 15:38

Jak uhlídat ženu?

RE: Autor se maličko mýlí

jansmith1984 85.?.?.?

Ahoj Vojto. Tak tady s tebou, ač to v naších polemikách nebývá pravidlem, že?, v mnohém souhlasím.[smích]


Jen bych doplnil jeden zásadní poznatek.

Láska, kterou běžní nevědomí lidé tak rádi svým chápáním i rétorikou zaměńují za Vášeň či řekněme Závislost se ve své podstatě na další podsložky nedělí.

Podsložky lásky, které uvádíš, jsou podstatou nebo průvodními jevy Lásky v pravém slova smyslu (tedy lásky bezpodmínečné) a tak jako je kupříkladu Dech možno dělit na Nádech a Výdech, ve skutečnosti to je opět vlastně to JEDNO.

Dobrá, uznávám, maličko nyní slovíčkařím, ale opět jen proto, abych zdůraznil, že se slovy je nutno zacházet vědomě (jako s energií), protože se rády (jak občas raději připomínám) zhmotňují a bohužel velmi často v ústech těch egem ovládaných a tudíž nevědomých do negativních konsekvencí.


Vlastně to co nyní píši koreluje s mou odpovědí jankovi. Lidé se chovají na této Planetě tak jak se chovají v zásadě nejen pro zděděné instinkty, které se časem výchovou nebo změněnými životními podmínkami mohou upevňovat, měnit nebo zanikat, ale jako MYSLÍCÍ bytosti, které si uvědomují sama sebe dostali navíc možnost se vědomě v rámci cesty osobního růstu spousty nižších zvířecích instinktů zbavit a tím se postupně, při implementování dalších nutných podmínek, dopracovat k tzv. harmonii v sobě i ke VŠEMU.

Není to tak složité jak to vypadá a tvůj dovětek o neexistující výchově k lidství v naších vzdělávacích systémech, kdy se učí všechno možné a jen minimálně to opravdu potřebné pro utváření dobrého života pro VŠECHNY zúčastněné této Planety, je tvrdá a logická realita. Dělo se tak většinově od nepaměti, proto jsme tam kde jsme a jen budoucnost ukáže, jestli se lidstvo ve svém nadkritickém množství již stačilo poučit a tento paradoxně kontraproduktivní systém, dokud je čas, změnit nebo negativa naopak až do konečného "vítězství" eskalovat[smích].

Ani v dnešní době, kdy pokračuje vláda Ega/sebedůležitosti a mysl lidí je přímo nebo podprahově dále a stále sofistikovaněji směřována k nevědomí to být jinak nemůže.

Není totiž zájem ani těch zhora a paradoxně ani těch dole tyto zásadní, do očí bijící a záměrně potlačované poznatky do výchovy lidí zahrnout. Naopak, pro náš systém peněz, které přeci nesmrdí, pokrytectví, dlouhodobě neudržitelný konzum a stále větších dráždidel se používají jiné způsoby výchovy tzv. techniky ovládání ovcí a Zvědavec je jedno z míst, kde se naplno a pro některé probouzející se možna šokujícím způsobem rozkrývají.
jansmith[smích]

167150

06.08.2008 17:51

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná slátanina

jansmith1984 193.?.?.?

[smích]

167165

06.08.2008 20:53

Jak uhlídat ženu?

Návrat k jádru diskuze?

jansmith1984 193.?.?.?

Milí přátelé, přečetl sem si vzájemné reakce M. Škapíka, janka, p. Jarmily a jiné a docela se musel pro sebe usmát.[smích]


Je na nich totiž vidět několik stereotypů, které ve svém důsledku nejsou nijak fatální (i když bez nich by lecos ve vzájemné komunikaci vypadalo jinak a pravděpodobně lépe), ale dokreslují některá lidská myšlenková schémata.

Ostatně má replika nemá na nikoho ukazovat nebo poučovat, snad jen přivést k zamyšlení lidi v této diskuzi, kteří se ve své snaze sdělit druhým své většinou velmi hodnotné myšlenky nechávají unést jistým pocitem sebedůležitosti nebo sebelítosti a zapomínajíc na jádro diskutovaného problému snaží se BOJOVAT [smích] a oponenta někam dotlačit. O to více se to projevilo na odvěké rivalitě mužského a ženského principu při vzájemném stanovování si značek, které je v hlavách účastníků na základě naučených stereotypů zakázáno druhé straně překračovat.


Spravedlivě musím konstatovat, že v tomto případě se své naučené patriarchální role dle mého mínění "lépe" zhostili pánové, i když protistrana zdárně sekundovala[smích] a pokud si chlapi přečtou své poněkud pontifikální příspěvky, tak si to asi sebekriticky přiznají.

Co bych ale chtěl hlavně zdůraznit? Každá diskuze se dá vést s nadhledem a se stále přítomným vědomím, že důležitý nejsem já, ale téma a názory, které rozebírám.

Že mezilidské vztahy obecně, ty mezi ženami a muži nevyjímaje (ale i jiné), napatří v našem světě k něčemu s čím bychom mohli být spokojení cítíme všichni a všichni také cítíme, že jaké jsou tyto vztahy, takové jsou i ty vztahu na výšších úrovních. Totiž mezi etniky, národy, rasami a já nevím, kterými ještě. Víme, že za nedobrými poměry na této Planetě není jenom malá lidská řevnivost, ale hlavně pokrytectví a chamtivost těch, kteří mají moc druhými manipulovat k obrazu svému, ale to je na jinou debatu.

Všichni tady víme, že s mezilidskými vztahy není něco v pořádku a víme, že ať si minulost občas lakujeme na růžovo, bylo tomu tak od nepaměti. Co z toho logicky vyplývá? Že námitky dam v diskuzi, volající po změně od totalitního patriarchátu, který se jako i jiná dogmata ústy různých přesvědčených o své pravdě rády maskují do vzletných slov o pravdě a lásce, mají zřejmě (ať pánové souhlasí nebo ne) své reálné opodstatnění.

Navrhuji tedy vrátit se k jádru diskuze a bez zbytečných, na egu založených invektiv porovnat své názory pro a proti různým "...chátům" a zkusit se dobrat nějakého koncenzu.

Kde jinde by se to mělo podařit než zde v komunitě lidí, kteří vystoupili z davu a kterým není lhostejno jak vypadá a kam se ubírá náš svět.

Těším se tedy na případné pokračování vzájemného dialogu nastartovaného panem Lhotákem nebo jeho dvojníkem p. Bělavým.
jansmith[smích]

167194

06.08.2008 23:56

Jak uhlídat ženu?

RE: Definujme...

jansmith1984 85.?.?.?

Zdravím tě Alexo a je příjemné, že v této maskulinní diskuzi nezůstala paní Jarmila osamocena a má v tobě výrazově i zajímavými myšlenkami zdatnou společnici.

Osobně si ale myslím, že se tady nic nezvrhlo. Prostě lidé zde diskutují způsobem odpovídajícímu jejich úrovni "vytuningování", když bych si půjčil vyraz ze světa techniky. [smích] Někdo decentněji, někdo emotivněji, někdo s nadhledem a jiný právě naopak.

Potěšitelné je, že tuto debatu zde vedou podle mě čestní lidé, kterým jde o dobrou věc a že do ní zatím nezasáhli se svými pseudopříspěvky někteří na zvědavci populární[smích] přispívatelé. Díky tomu se diskutuje sice chvílemi zbytečně ostře, ale není zde přítomno pokrytectví a ryzí zloba a ideologizace z jiných vláken. Mezi ty, kterým (z jejich pohledu) v této diskuzi o vztazích mezi lidmi podle mě o pravdu a dobrou věc jde počítám i pana Bělavého a není důležité jestli se jedná o dvojníka pana Lhotáka nebo ne, protože pokud ne (jak se říká p. Škapík a proč nevěřit?, ostatně je to stejně zástupný problém), rétoriku mají podle všeho oba (Bělavý/Lhoták) z vyjádření paní Jarmily podobnou.

Nedivím se panu Škapíkovi, že zde hájí autora článku, za jehož účast se zřejmě cítí odpověden, ale na druhou stranu i tady by určitý nadhled a odosobnění nebylo myslím na závadu. Je to hlavně proto, že vnitřní jistota a integrita člověka ve vztahu ke svým názorům se vyznačuje i klidem, humorem a řekněme pokorou v komunikaci s jinými.


A tedy dovolte, abych ještě jednou zopakoval svůj předchozí návrh k návratu k jádru diskuze. Zapomeňme na svou sebedůležitost, přestaňme škatulkovat oponenty a hledat provokatéry a zkusme se vrátit k podstatě diskuze, tedy v čem je nebo není současný systém vztahů a vazeb mezi muži a ženami vycházející z patriarchátu pro naší civilizaci přínosem a v čem ji naopak způsoboval/způsobuje zlo a přivedl ji pro majetek, peníze a užívání si na okraj.


Za sebe jen dodám, že myšlenky, které paní Jarmila, Alexa a další zde uvádějí nemají myslím s podsouvanými a pokřivenými feministickými směry nic společného. Už sem se to snažil naznačit dříve a tak jen odkáži na své předchozí příspěvky, kde celý problém nenápadně posouvám do zatím většinovou populací opomíjené, tedy duchovně etické oblasti.
jansmith[smích]

167214

07.08.2008 11:16

Jak uhlídat ženu?

RE: Překvapení ...

jansmith1984 85.?.?.?

Víte pane Škapíku, dobrá, tak jsme se v tomto vašem příspěvku znovu dověděli kdo jaký je a proč takový je a co vás mrzí apod., ale paradoxně ani tentokrát nic k tématu, kvůli kterému tato debata započala.

Dokonce se ve vašem příspěvku objevila i slova jako "zvrácená rétorika", "rozeštvat" a "ponižovat", "cenzura" či "nepustit", které nemusejí nic znamenat, že, ale podprahově znamenají, že nepříjemné příspěvky by možná měly být někým? korigovány. Ano vulgarita a arogance není spravná obecně, ale což takové projevy neukazují právě na toho, kdo se k ním uchyluje? Na jeho vlastní nejistotu a zbytečnou emotivnost, která přeci ale NENÍ vůbec problémem druhé strany? [smích]


Proto je myslím nejlepší reakcí na takové emotivní projevy, zvláště když vím, že pisatel je v zásadě čestný člověk, který hledá pravdu (viz. např, pí. Jarmila), je nadhled a klidná reakce a hlavně TRPĚLIVÉ pokračování polemiky k VĚCI, nikoli obdobně emotivní a zbytečná až ublížená sebeobrana. Vždyť i o tom je Láska v tom ryzím slova smylu, nikoli jen ta milenecká.

Navíc jestli je zde někdo, kdo má k tématu (kromě p. Bělavého a Lhotáka) co říci je právě pí. Jarmila, protože sama publikuje a zpracovává na toto téma rozsáhlý intrnetový materiál viz: http://www.kubata.nazory.cz/


Několikrát sem zde navrhoval, abychom se oprostili od sebedůležitosti a sebelítosti tj. ublíženosti (EGA) a vrátili se k diskuzi k tématu nedobrých mezilidských vztahu (vztahů mezi muži a ženami) a bylo by příjemné, pokud by ste se k tomuto návrhu svými konkrétními názory přidal a tím třeba i zastoupil autora příspěvku, který je, jak ste napsal, na dovolené.

Nebyl by to právě ten projev velkorysosti a nadhledu, který se glorifikuje ve spojení s mužským elementem v patriarchálním splečenském systému? Možná by došlo i k tomu, že by pí. Jarmila svou startovatelnost ve svých reakcích omezila a svými příspěvky myšlenky p. Bělavého, se kterými nesouhlasí, konkrétně rozporovala. Osobně bych takovou diskuzi pro benefit všech těch, které zajíma a kteří ji zde monitorují uvítal.
jansmith[smích]

167271

08.08.2008 01:52

Jak uhlídat ženu?

RE: Definujme...

jansmith1984 193.?.?.?

Ano, Alexo. Hezké shrnutí. Sám sem byl zvědavý, jestli se v tomto vlákně, protože téma k tomu dává ideální a velký potenciál, rozvine diskuze založená na principech snahy porozumět způsobu uvažování druhé strany a snahy o nalezení společného jazyka, ale to bez oboustranné jak píšeš sebereflexe a upřímné pokory tj. oslabením vlastního ega jako negativního principu lidské mysli, asi opravdu nelze.

Plně to odpovídá výrazu Mitote, který Toltékové a např. Carlos Castaneda ve svých knihách ústy svého učitele Dona Juana - člověka poznání - přirovnávali k obrovskému tržišti, na kterém mluví v jedné chvíli stejnou řečí najednou tisíce lidí, ale navzájem si nerozumí. [smích]


Jako tomu bývá obvyklé i v jiných diskuzích a na jiná témata i zde se nakonec našlo jen několik diskutujících, kteří neposluchali jen sami sebe a nepokoušeli se druhého škatulkovat či zatlačit do defenzívy, ale snažili se nezaujatě vnímat i jiné stanovisko a nabídnout ruku k dialogu.

Optimismus ale vzbuzuje fakt, že se tím pádem objevilo i několik podnětných až moudrých příspěvků a tento na který reaguji můj pocit jen potvrzuje, takže díky.....

Uvidíme jestli nějaký názor k věci, do doby než se článek p. Bělavého zasune pod čáru, ještě přibude, ale i tak diskuze podle mne prokázala, že opravdové a neřešitelné problémy ve skutečnosti neexistují. Existují pouze v naších hlavách, myslích, vytvořené zděděnými a převzatými stereotypy v myšlení a pokřivenou výchovou získanými diskutabilními stanovisky, které můžeme inovovat na vyšší úroveň jedině svým vlastním přičiněním, změnou svého způsobu vnímání reality a pochopením, že ač vypadáme rozdílně, všichni jsme nakonec stejní a JEDNO.

Navíc nejsme na tomto světě proto, abychom spolu přímo nebo nepřímo bojovali, ale abychom spolupracovali a navzájem si v pozitivním slova smyslu bez ohledu na gender nepodmíněně pomáhali....


Až tohle jako lidský druh pochopíme, zbavíme se VĚDOMĚ přežitých zvířecích evolučních instinktů, přestaneme se vymlouvat na matku přírodu a lhát nejen jiným, ale co je důležitější přestaneme lhát i do kapsy sami sobě, zbavíme se i problémů na které po tisíciletí v mezilidských vztazích (a nejen tam) narážíme....
jansmith[smích]

167336

08.08.2008 01:54

Jak uhlídat ženu?

RE: Definujme...

jansmith1984 193.?.?.?

Ano janko, tvůj dotaz potvrzuje, že nejsi lost in space, že jsi plně v obraze a odpovídáš plně k věci.
jansmith[smích]

167338

08.08.2008 11:28

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

jansmith1984 193.?.?.?

Ano pietro, ve svém příspěvku pojmenováváš to, co říkají i jiné názorové proudy, že žena a muž jsou dvě poloviny jednoho CELKU a CELEK vytvářejí pouze společně. V ideálním případě ho vytvářejí nepodmíněně tj. za bezpodmínečné Lásky a to je ideál za kterým všichni (ať už vědomě nebo většinou nevědomě), při budování partnerských vztahů jako lidské bytosti směřujeme. Jak jsme následně ve svých vztazích nebo nejsme spokojeni, zdali nám k tomu pozitivně pomáhá i naše ego a nezvládané (negativní) emoce, si už musíme (pokud si nebudeme, jak se často děje, lhát do vlastní kapsy) nejlépe upřímně přiznat každý sám za sebe.

Na co je ale hlavně nutné si dát pozor (viz. myšlenka/slovo jako energie, která se dokáže zhmotnit) a teď přecházím na obecnější rovinu, jsou různé Eufémizmy a pokusy o Zevšeobecňování. O eufemyzmech se rozepisovat nebudu, protože se o tom diskutovalo jinde jen připomenu, že jak eufemizmy, tak zevšeobecňování patří do arzenálu pokryteckých manipulátorů, ideologů a propagandistů, tedy těch, kteří skrze SLOVA ovládají a manipulují myšlením nevědomých lidí.

Že tomuto naučenému stereotypu podléhají i někteří diskutující v debatách na Zvědavci je vidět i v této, která je jako i ostatní zrcadlem a odráží názory lidí ve společnosti.


Ačkoli je pro běžného člověka pojem Láska bez podmínek nepochopitelný (nedokáže rozumem uchopit o co go [smích] ) a tudíž dle něho nic takového neexistuje nebo je to pohádka pro zamilované a láska je pro něj spíše milenecký cit, vášeň, touha, tělesný akt nebo materiální něco za něco, tak to neznamená, že takový vztah neexistuje nebo není možno vybudovat.

I v naší době existovaly/existují partnerské dvojice, které se k takovému ideálu velmi přiblížily a proto není v této souvislosti správné házet při hodnocení mezilidských vztahů VŠECHNY muže nebo VŠECHNY ženy do jednoho pytle, stejně jako se tomu děje v jiných diskuzích při debatách o lidských rasách, etnicích, národech apod.

V každé vyjmenované skupině se najsou lidé dobří a lidé méně dobří, lidé, kteří chápou věci a vztahy více srdcem a v souvislostech a lidé, kteří chápou věci a vztahy hlavně přes peněženku a některé tělesné orgány a teď nemám na mysli nos nebo uši. [smích]

Takže, pokud mám potřebu napsat, že muži jsou takoví nebo makoví, tak objektivnější by bylo zdůraznit, že NĚKTEŘÍ muži jsou takoví nebo makoví a u žen zrovna tak a tudíž se nejedná o VŠECHNY do jednoho, jak takové nevědomé tvrzení podprahově evokuje...

Že to platí v bledě modrém i v politických diskuzích na téma cikánů/rómů, židů, náboženských/islámských extrémistů/teroristů, američanů nebo eskymáků je nabílední a bohužel mnoho diskutérů tento princip, ať už s plným propagandistickým vědomím nebo nevědomě (což neomlouvá), porušují.
jansmith[smích]

167387

09.08.2008 12:44

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

jansmith1984 193.?.?.?

Takže to nebyl SMYSL a Podstata mého sdělení ve věci Lásky, Eufemizmů a Zevšeobecňování, strigo, který tě zarážel?

Jéééé to je škoda. Už sem se těšil, že budu mit příležitost se blísknout se svými brilantními teoriemi. [smích][smích]No, ale teď vážněji.[smích] V podstatě otázku používání velkých písmen a striktního dodržování pravopisu na internetu vyčerpávajícím způsobem shrnul p. Škapík. Nevím, jak dalece navštěvuješ jiná fóra, ale i tam občas na toto téma někdo čas od času nastartuje flameware a pokračuje v polemice (egofull) do chvíle než mu dojde, že (jak už to v našem světě už bývá) věci a souvislosti jsou ve skutečnosti trochu jiné než to vypadá na první pohled. Navíc na vrub některých pravopisných chyb jdou v dOskuzi i překlepy (vidíš, tady jsem dva pro ilusraci nechal), o které se třeba ve wordu postará spellchecker, který zde pro klid duše ale neposlouží.


Já vím, učitelku nepřesný pravopis tahá za oči a má nutkání opravovat, ale v diskuzích jde ještě o jednu věc.

Jde totiž o to, že použitím nestandardní velikostí písmene (třeba na žačátku slova nebo u slova celého) je možno určitým způsobem sice v rozporu s pravopisem, ale podtrhnout nebo zdůraznit smysl sdělení nebo na něco v dobrém podprahově upozornit.


Takže navrhují, abychom se podružnostmi nezabývali a vrátili se k diskuzi na téma Jak uhlídat ženu.[smích] Myslím, že proto se zde prezentujem. Nebo se mýlím???
jansmith[smích]

167495

09.08.2008 20:42

Antisemitské DVD

RE: Velmi trefné

jansmith1984 85.?.?.?

Já bych řekl, že Ježíš, ať již byl skutečný nebo pouze mýtem, hovořil o tom "vnitřním" zákoně neboli o duchovní Pravdě, kterou světová náboženství (nejen křesťanská, ale i muslimská atd.) pozdějí ve jménu ovládání oveček, peněz a moci, tak neuvěřitelně zneužily (jak se dá realita ohýbat ostatně známe všichni z naší politické současnosti).

Opět je ale nutno zdůraznit, že za vším byli konkrétní lidé a konkrétní mocenské skupiny, žádny princip kolektivní viny neexistuje. Pouze nevědomý přístup zmanipulované masy nebo více nebo méně vědomý ovčí přístup lokajů a kolaborantů těmto pokryteckým snahám umožnil realizaci.


Jeden příklad za všechny. Ježíš a po něm Gnostikové hlásali chudou církev, jejiž posláním bude vést lidskou rasu v Míru, Lásce a Spolupráci ke království nebeskému. V co se církve ale následně vyprofilovaly a zejména ta katolická jasně deklarují historické reálie a i novodobá zkušenost.


Kázání o pravdě a lásce, ale ve skutečnosti zlaté tele, stavba chrámu do nebe a snaha ovládat a manipulovat. Čeho se náboženští činovnící dopouštějí ve svých vlastních řadách, jaké aféry stále vyplouvají napovrch se dá přirovnat k pokrytectví US armády a koalice při prosazování demokracie v Avghánistánu a Iráku (Nýní v Jižní Osetii) i dříve jinde. Což těch zvěrstev a nespravedlností, které tam země tzv. demokratických států na civilním obyvatelstvu ve jménu pravdy a lásky napáchaly bylo málo?


Jakého vyznání a jaké hodnoty hlásá jejich šéf a vrchní velitel J.W.Bush a koho zastupuje??? Kdo se na tom všem pakuje a kdo na tom nejvíce vydělává??? Stačí si nelhat do kapsy a odpovědi jsou jednoznačné.
jansmith.[smích]

167525

10.08.2008 00:14

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

jansmith1984 85.?.?.?

Strigo, -take it easy, please- když znáš základy několika cizích jazyků, tak by toto rčení mohlo odlehčit situaci. [smích][smích]


Říkal sem si, jestlipak mé předchozí vysvětlující řádky striga nevezme osobně?!?! Další úvaha. Přál bych ji, aby ne, protože já jí v jejím rozhodování nemohu pomoci a navíc jde mimo mne, ale pokud ano, třeba se přemůže a vrátí se k článku, který tady rozebíráme.


Další otázka. Pokud ne, mám tedy nějak reagovat? Nereagovat by bylo, myslím, neslušné, ale má smysl pokračovat na druhou stranu ve zdůvodňování a debatě, která nemá s článkem p. Bělavého nic společného a pouze strigu dále irituje a asi nepomůže z hlediska tepovky ani jí samotné? Navíc toho pravděpodobně mnoho nedá ani případnému dalšímu čtenáři tudíž to asi také nebude správné.


Takže zlatá střední cesta, strigo. Nabízím ti ruku ke smíru, tvou reakci nebudu komentovat (ono vlastně ani není co, protože všechno důležité již bylo řečeno dříve) a omluvám se ti za větu o učitelce, která sice jak vyplývá z kontextu neoznačovala tebe, ale kterou tvé ego za takovou zřejmě pochopilo a byla tím pravděpodobně původcem celé reakce.

Na závěr bych snad jen dodal, že nejsme v podobných diskuzích proto, abychom se navzájem trumfovali, přetlačovali a zaplevelovali je. Naopak. My jako jedinci nebo třeba velikost písmen či pravopis jsme zcela podružní. Není důležité kdo jsme, co jsme, jak sme studovaní nebo jak sme staří nebo mladí. Důležité jsou naše MYŠLENKY a NÁZORY, které zde prezentujeme a schopnost vést diskuzi nebo polemiku k věci, pokud možno bez negativních projevů, bez kličkování a s nadhledem.

A k tomu nám dopomáhej rozum, Bůh, Vyšší inteligence či Absolutno.
Každý nechť si vybere podle svého přesvědčení. [smích][smích]

jansmith[smích]


PS: Ještě jsem chtěl dodat, že jsem pro to, aby muži a ženy hledali společnou řeč a zbavovali se ve vzájemných vztazích malichernosti - takže vrátíme se k tématu?

167543

10.08.2008 15:43

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

jansmith1984 85.?.?.?

Víš milá strigo, jedny z emocí, či povahových rysů člověka, které mají prokazatelně hlavní podíl na tom, že se lidé navzájem neposlouchají a naopak dle MITOTE emotivně překřikují a přetahují o moc, je pocit sebedůležitosti a sebelítosti tj. nadvláda negativního principu mysli - ega.

Proč tomu tak je vysvětlují např. různé duchovní nauky a řekněme psychologické teorie a nemá smysl, abych se zde (potažmo v diskuzi k jinému tématu) pokoušel o vysvětlování podrobností. Navíc se ani nechci pasovat do role odborníka a vůbec ne gurua, a proto jen někdy mezi řečí odkážu na vyšší autority a je na každém, aby zdroj informací v případě zájmu prozkoumal a pokud jej přijme za relevantní použil ke zdokonalení svého způsobu přístupu k sobě samému, ale i způsobu vnímání všeho kolem. Kromě dříve zmíněných knih Carlose Castanedy jsou dobrým zdrojem, který může vést k poznání, i knihy a přednášky českého duchovního učitele JUDr. Eduarda Tomáže a jeho ženy Míly. Doporučuji.Mohl bych pokračovat, ale mám pocit, že čas pro naší konverzaci se naplnil. Nejen proto, že článek pana Bělavého za chvíli zmizí mimo hlavní stránku a diskuze k němu sejde z očí a sejde i z mysli, ale hlavně proto, co jsem už dříve vyjádřil, že plýtvání času debatami o pravopisu, kdo co jak myslel nebo kdo je nebo není blbý a jak umí číst nepatří mezi mé priority.[smích]


Hezky sme si popovídali a já jen na závěr dodám, že pokud ženy vyžadují po mužích ve vztazích vstřícnost, pochopení a TOLERANCI, měly by to stejné recipročně poskytovat i opačně. Pro mne je ale důležitý optimistický závěr, že každý člověk, pokud chce a vystoupil ze stáda, má všechny nástroje k práci na sobě (a to i díky informacím na internetu) k dispozici a je jen na něm jestli a jak je použije nebo nepoužije.

Jediná cesta jak se zbavit malichernosti a přispět ke zlepšení nejen mezilidských vztahů, ale vůbec života na této Planetě, je začít u sebe a až potom, možná, koukat co ti ostatní. Opačně to nefunguje.
jansmith[smích]

167614

11.08.2008 19:59

Rusko opět na „Temné straně síly“

RE: fuj

jansmith1984 193.?.?.?

Ano Rene, je to ostuda, ale jen bych něco rád upřesnil.


Zrádci nejsme MY, Češi jako národ. Pozor na sílu slov a jejich energii.

Velice DŮRAZNĚ je třeba prohlásit, že zrádci jsou jen NĚKTEŘÍ Češi a to zejména ti, kteří po zmanipulovaných volbách (viz. kubice) ovládají českou nejen zahraniční politiku.

Kteří to jsou všichni víme a je třeba si jejich jména, vazby které mají a jejich prohlášení a činy neustále připomínat.


Tedy, žádná kolektivní vina. To, že někteří politici a jejich lokajové jdou na ruku pokrytectví jedné nejmenované velmoci (US[smích]) ještě neznamená, že stejně smýšlí i Češi jako národ (viz. mírový zradar názor a 70% občanů) a já jen pro férovost doufám, že jak Srbové, tak Rusové přesně vědí jak se věci mají a dokáží tyto důležité okolnosti rozlišovat.
jansmith[smích]

167757

11.08.2008 20:44

Rusko opět na „Temné straně síly“

RE: Jen malý offtopíček prosím :)

jansmith1984 193.?.?.?

Přesně tak, google to pojmenoval velice přesně.


Řešením není rezignovat. Vždyť to je přesně to o co lidem u kormidel vůči nevědomým občanům jde (totiž zahltit mysl, znechutit a vyvolat pasivitu).

Řešením je bez jakékoli arogance, klidně s humorem až sarkasmem, ale trpělivě, opakovat fakta a informace a tříbit myšlenky, které není možno pro jejich relevanci a důkazy tak snadno zpochybnit a které jako semínka padají (i díky internetu) podprahově na úrodnou půdu.

Ty přesvědčené a mnohdy lokajsky uvažující zviklat v jejich zapouzdřenosti asi nejde. Tady ale jde o ty ostatní. O ty z naších spoluobčanů, kteří již začínají TUŠIT, ale zatím nemají díky brainwashingu korporátních médií a své dosavadní mýšlenkové lenosti JASNO.

Vědět a mlčet znamená kolaborovat s pokrytectvím a to protistrana nemůže, ale opravdu nemůže [smích][smích] od vědomě přispívajících nejen zde na Zvědavci očekávat.
jansmith[smích]

167758

12.08.2008 13:51

Washington svou chybou riskuje atomový konflikt

RE: Autor si mozna neuvedomuje, ze tam kde je dneska Gruzie, tak tam muze

jansmith1984 85.?.?.?

Kdepak google, tihle lidé, kteří sem přispívají jejich propagandu a rozšiřují lokajskou propagandu svých chlebodárců budou "mozkoví invalidé" jen v menšině. Většina velice dobře ví co a proč píše a na koho se snaží přímo nebo podprahově působit.

Tady na Zvedavci mají ale útrum. Naopak svými pokusy generují další a další reakce oponentů, kteří je opakovaně usvědčují z pokrytectví ne-li přímo ze lži a dávají tím jasný signál i náhodnému a nepoučenému návštěvníku diskuze.

Takže, houšť a větší kapky.[smích]
jansmith[smích]

167823

12.08.2008 21:13

Washington svou chybou riskuje atomový konflikt

RE: Autor si mozna neuvedomuje, ze tam kde je dneska Gruzie, tak tam muze

jansmith1984 85.?.?.?

Já bych jen dodal Koumelesovi, že ačkoli JÚ ES EJ verbálně své partnery ve zbrani rádo podporuje, v případě, že dojde k problému často ale stáhne ocas a vyčkává jak to dopadne.


Nějaký příklad?

Třeba nečinnost po invazi vojsk Varšavské smlouvy do ČSSR nebo poslední aktuální případ naočkování Gruzie k invazi do J. Osetie příslibem členství v nato a když to nevyšlo a celý svět díky nezávislým zdrojům informací a komentářům vidí pokryteckou rétoriku US dítěte Saakašviliho, tak následná pasivita a opět jenom silácké projevy do médií. O zrcadlu viz. pokrytecký přístup k uznání Kosova ani nemluvě.


Úsměvné je, jak si příznivci zradaru v Brdech stále myslí, že by US Českou republiku podpořilo v případě nějakého vážného konfliktu.[smích]


Podle mne a historických zkušeností, pokud by hrozila reálná odveta nebo by se to neslučovalo s jejich geopolitickými záměry, klidně by neudělaly nic zradar nezradar. Naštěstí pro ČR žádné takové riziko reálně nehrozí.

Tímhle na praktických příkladech padá další virtuální důvod pro instatalaci tak jako tak vylhaného "mírového" amerického radaru. Rád bych si zde přečetl názor nějakého příznivce tohoto zařízení na mou poznámku.

Dočkám se? Předem díky.
jansmith[smích]

167843

14.08.2008 14:45

Washington svou chybou riskuje atomový konflikt

RE: Autor si mozna neuvedomuje, ze tam kde je dneska Gruzie, tak tam muze

jansmith1984 85.?.?.?

Ale no tak, semtexi, zkus se oprostit ze svého zapouzdřeného způsobu myšlení a podívat se na podstatu sdělení.

Tady máš pro klid duše ještě podobný názor někoho jiného:

Američané nám v případě invaze nepomůžou
Petr Nachtmann.
http://www.blisty.cz/art/42105.html

jansmith[smích]

168027

14.08.2008 17:12

Lidský řetěz

RE: To je smutne

jansmith1984 85.?.?.?

Přidám něco do vínku o propagandě oficiálních médií.


Dnes odpoledne 14.8.08. moderátorka Blechová při zprávách na ČT-24 informovala o demonstraci uprchlíků proti politice Ruska v Gruzii před Ruskou ambasádou v Praze.

Pak předala slovo do terénu a od na místě přítomného novináře jsme se dozvěděli, že to ani tak velká demonstrace není [smích], že se jedná vlastně o takový hepening [smích] a že účastníky jsou lidé evakuovaní z Gruzie polským letadlem.

Poté prohovořil mladý účastník demonstrace, který upozorňoval na konání Rusů v Gruzii a když se jej novinář zeptal, jestli nějaké ruské akce osobně viděl a na základě čeho tak usuzuje řekl, že vlastně neviděl, že byli pouze v Tbilisi, ale že viděl korektní a pravdivé Gruzínské zpravodajství a opačně propagandistické z Ruské strany.


Co je ale nejdůležitější, ČT kromě rozhovoru novináře s mladíkem (s neurčitým pozadím takřka bez lidí) neukázala NIC více. Žádný dav demonstrujících, aby bylo možno odhadnout počet, žádné protesty, žádné transparenty.


Legrační, ale velmi jasně dokazující, kdo tady koho manipuluje a proč a v čí zájmy.
jansmith[smích]

168038

17.08.2008 22:38

Lidský řetěz

RE: Cas mirovych protestu je za nama.

jansmith1984 85.?.?.?

Tohle bylo MŠ pěkně napsáno. Jen dodám, že existuje nebezpečí (a historie je ho plná), že násilnou akci zinscenuje samotná pozdější oběť (např. vláda), a cesta k protiopatřením je volná.

Brainwashed ovce ji díky uměle vyvolanému strachu ještě navíc rády a radostně odsouhlasí.

Proto pozor na provokatéry.
Myslím, že příklady z historie si již každý doplní sám.

jansmith[smích]

168224

18.08.2008 12:39

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Vládci světa

jansmith1984 193.?.?.?

Plně se stotožňuji s názorem paní Jarmily. Zevšeobecňování a podprahové využívání principu kolektivní viny je přesně to, co mocenská oligarchie ke svému vládnutí a manipulování s masami potřebuje.

Tímto způsobem začínají všechny etnické, rasistické a jiné konflikty. Všichni lidé, národy, etnika, které jsou cílem nějaké agrese se hodí do jednoho pytle, zorganizuje nějaká krvavá provokace a pak je už snadné využít vášní nevědomého a brainwashed ovčanstva k útoku proti této tzv. druhé straně.

To, že je v tom většina napadené strany nevinně a nesouhlasí s tím co se děje je zapomenuto, zvěrstva se vymění navzájem a pak už je to jenom válečný byznis jako obvykle.


Vzpomeňme na vstup USA do Vietnamské války a zinscenovaný incident v Tonkinském zálivu, který mu předcházel a další historické příklady.


Deprivanti jsou v každém národě a pokud jsou u kormidel, chamtiví, touží po ještě větší moci a mají v rukou hromadné sdělovací prostředky tj. zneužitelný nástroj propagandy a demagogie plus ke všemu ochotné novinářské lokaje, najít slova, jak zblbnout nevědomou většinu už problém není.

jansmith[smích]

168264

18.08.2008 12:56

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Rusko lže

jansmith1984 193.?.?.?

Anti-anti, jestliže říkáš "A", proč neřekneš i "B".

Jestliže tvrdíš, že Rusko lže, proč naplno neřekneš a nepřiznáš, že lžou i Spojené Státy Americké a MNOHEM VÍCE a častěji???????

Copak těch příkladů, i historických, kdy USA pro své mocenské cíle ve jménu pravdy, lásky a demokracie (rozuměj peněz, ropy a dalších strategických surovin) iniciovaly konflikty a režimy, které pošlapávaly lidská práva a měly za následek obrovské utrpení právě těch obyčejných a bezbranných?

Kdo koho obkličuje svými "mírovými" základnami, kdo vypovídá jako první důležité odzbrojovací smlouvy, kdo manipuluje svým vlastním obyvatelstvem (9/11), jsou to Rusové nebo vládnoucí kliky v USA a jiných údajně "demokratických" zemích?
jansmith[smích]

168266

18.08.2008 17:21

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Rusko lže

jansmith1984 193.?.?.?

Neodpověděl jsi mi anti-anti.

Pokládám tedy otázku ještě jednou:
Kdo koho obkličuje svými "mírovými" základnami, kdo vypovídá jako první důležité odzbrojovací smlouvy, kdo manipuluje svým vlastním obyvatelstvem (9/11), jsou to Rusové nebo vládnoucí kliky v USA a jiných údajně "demokratických" zemích? Viděl jsi mapu US základen v regionech blízkých hranicím SNS a jinde po světě?????


Tvoje "C" je dle mého jen snaha se vykličkovat z odpovědi. Pokud se týká útoku 9/11, tak určitě se dá hodnotit jako útok na spojené státy, o tom žádná. To je to "A". Kde je ale to "B" anti-anti?

Jestli je tvým "B" nějaké vyjádření nějakého činovníka nějaké alkajdy, který podezření na inside-job popřel a vzal vinu na sebe, tak co k tomu panebože dodat.

Snad jen to, že existuje mnoho důkazů o tom, že si USA své nepřátelé samy vytvoří, zafinancují, vyškolí a pak s nimi "úspěšně" nekonečně bojují. Nebylo tomu tak i s Talibánem v Avghánistánu, který byl nevýznamným uskupením do doby, než jej USA začaly využívat v politice vůči SSSR, což vedlo až k invazi Sovětů do Avghánistánu (kterou neschvaluji) a po stažení sovětských vojsk k následnému vymknutí se kontrole vedoucí k pozdější, mnohem destruktivnější invazi USA? (viz. údajný proamerický ropovod, ke kterému Talibán nedal souhlas?).


A to "B" je následující. Komu útok z 9/11 prospěl? Byla to alkajda nebo talibán?[smích] Ani alkajda ani talibán - triumf slaví expanzivní politika US bushistu (viz. PatriotAct atd.), petrolejářských firem (viz. cena ropy), bankovních mafií (viz. cena dolaru-možná příprava na AMERO) a zbrojního komplexu, který se zbavil starých zásob a naplno rozjel nové kolo zbrojení, které se pomalu přesunuje do kosmu (viz. Arnoldův SkyNet)!!!!!!

Stačí ti toto "B" anti-anti???


A pokud se budeme bavit o roli Ruských mírových zborů v J. Osetii, tak ty máš pocit, že se do této role pasovalo Rusko samo? Za prvé to nejsou Ruské mírové sbory ale sbory SNS, tedy i Gruzie apod. a za druhé tam tyto sbory vyslalo, pokud se nemýlím OBSE/OSCE tedy Evropa.

A poslední poznámka. Slovo "mírové" v souvislosti s US základnami jsem použil jako ironii nebo parodii. Můžeš si vybrat.

Sem zvědavý, na tvé kličkování anti-anti až vyfabrikuješ svou odpověď a seznámíš s ní čtenáře tohoto vlákna.
Děkuješ? Tak tedy prosím.[smích]
jansmith[smích]

168289

18.08.2008 22:46

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Rusko lže

jansmith1984 193.?.?.?

Díky HKP za dopřesnění. V J. Osetii tedy nejsou mírové sbory OBSE, ale OSN. Ať už jsou to sbory OBSE, SNS nebo OSN, fakticky to nic nemění na manipulaci anti-anti, který tvrdí, že se Rusové do role mírotvorců sami pasovali.

Prostě tam Rusko vyslalo svoje mírové síly jako jeden z více státu, a to pod nezpochybnitelným oficiálním mandátem a v reakci na dřívější pokus Gruzie tuto oblast vojensky zpacifikovat.

Trochu teorie: tzv. nárazníková zóna slouží k tomu, aby znepřátelené síly v konfliktu oddělila a znemožnila jedné straně zaútočit beztrestně na druhou. Jestli nejsi slepý, hluchý nebo "navedený", tak vidíš, že přesně to gruzinské síly v den zahájení Olympiády vůči J. Osetii učinily. Jestli je někdo provokoval nevím, nebyl sem tam, ale reagovat poničením města plného civilů (možná až 2000 mrtvých) je agrese jako "bílý dům".


Co se týče událostí 9/11, tak ohledně 1000x zpochybněné oficiální bushovy verze vyšetřování jsme se myslím spolu (i s Vojtou) názorově již střetli a je mi jasné, že dokud celá věc naplno nepraskne, svůj proestablišovskolokajský názor nezměníš a jestli jsem se tudíž pro diskuzi nějak diskvalifikoval mě trápí ze všeho nejméně.[smích][smích]

Ostatně, ty se tady na Zvědavci svými názory před nezávisle uvažujícími diskvalifikuješ permanentně, ale z mé strany to na možnosti dál navzájem diskutovat nic nemění...[smích] Klidně si tady své "C" varianty rozehrávej a třeba o ufónech. Pokud ale něco hodnotíš, nezapomínej vzít pokud možno všechny souvislosti, protože tak omezíš své tendence okatého nadržování jedné straně.

Takže ještě jednou. Podstatné je nestavět v této diskuzi Rusko jednostranně do pozice agresora, který konflikt zahájil bez toho, aby nezazněla všechna fakta a jasně také nezaznělo, že druhá strana žádné morální právo ke kritice viz. historické reálie nemá a pokud tak činí (jako že tak bez červenání činí), tak je to jen potvrzení neuvěřitelného pokrytectví a snaha manipulovat ovce jak doma, tak kdekoli ve světě.

Přesvědčit se můžes sám např. na článku Patricka J. Buchanana viz: komentare/2008/08/2712-drazdeny-medved-vraci-ranu....

jansmith[smích]


PS:
Ani tentokrát si mi neodpověděl na otázku ohledně mapy US základen po světě. Já vím, na to se těžko něco namítá, viď anti-anti?

Pokládám tedy otázku ještě jednou:
Kdo koho obkličuje svými "mírovými" základnami, kdo vypovídá jako první důležité odzbrojovací smlouvy, kdo manipuluje svým vlastním obyvatelstvem (9/11), jsou to Rusové nebo vládnoucí kliky v USA a jiných údajně "demokratických" zemích? Viděl jsi mapu US základen v regionech blízkých hranicím SNS a jinde po světě?????

Jinak sem rád, že jsi sám mé ironické slovo obkličující "mírové" základny přiřadil k US, přestože, já US je nejmenoval. Máš bod.[smích]

168319

19.08.2008 00:09

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: ...

jansmith1984 87.?.?.?

Ten příměr s Hitlerem a s praktikami současných médii jsi "nenipodstatne 62.?.?.?", mimo jiné své postřehy, napsal pěkně.

Taky mi pořád není jasné, proč se lidstvo nedokáže poučit už z tak "bohaté" historie a pořád dokola ze sebe nechává dělat několika deprivantama blbce.

Vlastně je mi to jasné docela hodně, protože peníze a moc přece nesmrdí, že?, ale udivujeme mě, že skupina lidí, která už ví o co jde, konečně nezvedne hlavu a natvrdo neřekne svůj názor. Asi je pořád ještě příliš malá a ovce a lokajové Systému by ji ukřičely. Evolučně je asi třeba ještě počkat. Otázkou je, jestli zbývá dost času.

Uvidíme.

jansmith[smích]

168333

19.08.2008 09:37

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Rusko lže

jansmith1984 85.?.?.?

Tahle věta z předchozího příspěvku je pravdivá, jen bych ji doplnil:

VIZ:
A luxus plytvani si za par let nebudeme moct dovolit, budeme totiz celit mixu nekolika krizi, ktera kazda jednotlive by dala civilizaci radne zabrat.


Pro dokreslení by totiž bylo dobré jako "B" přidat jeden důležitý pohled.

Je to spíše otázka. Které skupiny tzv. lidské civilizace budou Bartoskovou předpovědí možné neradostné budoucnosti nejvíce POSTIŽENY a budou psychicky a fyzicky nejvíce trpět. Tak jako v analogických situacích v historii.

Dále, jak hodně tyto skupiny zmíněné destruktivní vlivy zasáhnou a na druhou stranu, které skupiny a mocenské klany negativa světa v GLOBÁLNÍ KRIZI z hlediska vlastního pohodlí a všestranného zabezpečení vším potřebným (i tím co se označuje za luxus) naopak takřka nepocítí. A opět přesně tak, jak tomu velmi často bylo i v historii, protože naopak své bohatství a mocenský vliv na úkor většiny ještě více posílily...


Tento vnitřní rozbor by si měl učinit každý, kdo se nad krizemi, které lidé MOŽNÁ NEVĚDOMĚ sami sobě, MOŽNÁ VĚDOMĚ svým bližním (a o tom je tato diskuze) připravují. Tento rozbor je důležitý proto, abychom se (jak se bohužel velmi často v komentářích děje) nedostali do roviny zevšeobecňování a jasně odkryli (byť jen verbálně) oponu, která zahaluje ne pouze imaginární síly, ale pokud možno konkrétní lidi a konkrétní zájmové skupiny.

Proto je důležité nejen připomínat a na důkazech a faktech ukazovat, že "král je nahý", ale také naplno připomínat, o kterého "Krále" konkrétně se jedná a které lokaje pro své cíle (za peníze, metodou autocenzury apod.) využívá a kde se momentálně nachází jeho sídlo.

K tomu jsou ideální, mimo jiné nástroje, historické reálie, tedy fakta, která na základě nezpochybnitelných informací a časové a dějové posloupnosti usvědčují "krále" z pokrytectví a neochoty začít konečně přetvářet svět do stavu výhodného pro VŠECHNY" zúčastněné. Zde je jasné, že mám na mysli zejména mocnost za velkou louží a na ní navázané "soudružské" státy...

Tedy měnit svět k lepšímu nikoli jen pro ty "rovnější, bohatší, inteligentnější nebo vyvolenější", ale i pro ty co se nedokáží bránit a jako ovce s klapkami na očích následují svého ovčáka až do nezvratného bodu, který jsem zde již několikrát pro lepší představu pojmenoval jako "SkyNet v jistém sci-fi filmu s Arnoldem Schwarzeneggerem".
jansmith[smích]

168378

19.08.2008 10:47

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Kde to žijeme...

jansmith1984 85.?.?.?

To je hezká fotka. Vypadají kluci, že se rádi vidí a navzájem si notujou.[smích]
jansmith.

168384

19.08.2008 11:18

Drážděný medvěd vrací ránu

RE: Gruzie, media, vymyvani mozku atd.

jansmith1984 85.?.?.?

Ano Outofjackete, zajímavý popis situace, který se hodí nejen na Austrálii.

Prostě a jednoduše, kdo ovládá médie, ovládá veřejné mínění. V pořádku, to by nebylo nic tak fatálního, pokud by toto ovládání přímo nebo podprahově nesloužilo k vymývání mozků ovečkám, které jako už tolikrát v minulosti ze strachu nebo vyvolaného nacionalismu nebo fanatismu odsouhlasí cokoli, ci jim ovčáci předhodí jako jedinou pravdu a ještě nasadí hrdinně i svou hruď.[smích]


Jediný zádrhel je pro tyto síly internet. Proto bych osobně nepropadal skepsi a melancholii. Tento prostor stále není možno úspěšně kontrolovat a co je myslím z pohledu ovčáků horší, počet lidí nezávislých na oficiální promocenské propagandě, s tím jak se internet rozmáhá, NARŮSTÁ.

Proto mají myslím velké poslání všechna nezávislá fóra, blogy a webziny, protože ty jsou v dnešní globalizované době paradoxně těmi jedinými a opravdovými hlídacími psy demokracie a humanity.

Jestli se k nim přidají i čestní a nestranní profesionální novináři, publicisté a komentátoři je druhá věc. Strach o bydlo a peníze jsou mocná motivace k lokajství, ale vlaštovky existují, tak jak existovaly vždy, a to je naděje, že se lidstvo jako celek díky neodbytným informacím "z druhé strany" probudí dříve, než bude opravdu pozdě (viz. filmový SkyNet a jeho paralela na snahy o jeho vybudování deprivanty ve vedeních mocenských, finančních a zbrojařských struktur dnešní doby).
jansmith[smích]


PS:
Dobře napsaný článek

Socialismus s lidskou tváří
Josef Vít
http://www.blisty.cz/art/42233.html

168387

19.08.2008 13:07

Drážděný medvěd vrací ránu

RE: Gruzie, media, vymyvani mozku atd.

jansmith1984 193.?.?.?

Přesně tak, google, v tomhle je přesně síla internetu a sdílení nezávislých, i když pro ovce často šokujících, informací.

Zveřejnění konkretních vazeb konkrétních lidí a skupin, které napomáhají madiálnímu (a bohužel pro běžné lidi většinou negativnímu) ovlivňování politiky a podílejí se pokrytecky, přitom s plnými ústy o pravdě, lásce a demokracii (pro peníze a moc, která přece nesmrdí) na znásilňování humanity (byť tvrdí opak) a pokřivení poměrů ve kterých všichni žijeme.


Pokud by každý člověk, který se o tyhle věci zajímá, není mu jedno co se kolem něho děje a dosáhl určitého stupně poznání/pochopení své názory a získané informace předával na své úrovni dál, tak je to postupná lavina, kterou síť i osobní sdělení obrovsky rozšíří. Nemusí pršet, jen když kape.[smích]

A pokud ani toto úsílí změnu v myšlení brainwashed spoluobčanů k nezávislému myšlení nevyprovokuje, tak má takový člověk aspoň dobrý pocit, že nezůstal pasivní a že sám za sebe přispěl alespoň málem ke změně k lepšímu.

I to je dobrý výstup.
jansmith[smích]

168401

19.08.2008 14:35

USA na cestě do Perského zálivu, blokáda nebo válka proti Íránu?

RE: Jaderný konflitk na spadnutí

jansmith1984 66.?.?.?

Ano, vypadá to, že se SkyNet stává realitou a zblblé masy ovcí ho do chvíle než se vymkne kontrole budou navíc opěvovat jako garanta míru.

To je legrace.
jansmith[smích]

168405

21.08.2008 00:22

Český mopslík dostal lekci i z olympijského mnichovanství

RE: Jak zlikvidovat Zvedavce.....

jansmith1984 193.?.?.?

Pastinaku, nezlob se, ale pokud světovou politiku a s tím souvisejíci svinstva a pokrytectví mocných posuzuješ a svůj názor filtruješ jedině skrze toho co se stalo na Czechtecu, tak to máš tedy hodně jednoduché. Nebo si to na druhou stranu naopak komplikuješ, ale to už záleží na úhlu pohledu.

Myslím, že není dobré do hodnocení těchto záležitostí míchat emoce a Karel z Čech a jeho poznámka od Tribuna to vše vysvětluje velice přehledně.


Navíc, je zajímavé jak horuješ za exoty z CzechTecu (mimochodem většina se přijela vyblbnout ze zahraničí, protože v tamějších demokraciích by si neškrtli už vůbec - to jen v banánistánu ČR je možné všechno), ale podstatné je, že organizátoři nedodrželi závazné postupy při povolování podobných akcí a odmítli spolupracovat s policií. Taky si se tehdy zúčastnil?

To že je zpendrekovali asi správné není a nejen proto, že tím nahráli lidem jako ty, kteří to cítí jako velikou újmu, přestože si za to tehdy "tanečníci" mohli vlastně sami. Prostě to zkusili, spoléhali se, že jim to projde a ono to nevyšlo.


Vzdáleně mi to připomína pana Salikašvilliho, který po tom co vyprovokoval konflikt a dostal přes prsty teď křičí o nespravedlnosti a zvůli druhé strany. Srovnávat jeho akci z CzechTecem nelze, já vím, tragedie a vliv na globalizovaný svět je nesouměřitelná, ale ber to jako příklad.
jansmith[smích]

PS:
Ještě jednou si přečti, co píše v příspěvku Karla z Čech Tribun a zkus se nad tím objektivně a nezávisle zamyslet.

168512

22.08.2008 21:03

Český mopslík dostal lekci i z olympijského mnichovanství

RE: Jak zlikvidovat Zvedavce.....

jansmith1984 193.?.?.?

Tady se shodujeme pastinaku.

Proto jsem taky napsal viz: "to že je zpendrekovali asi správné není".

Věc se má ale trochu jinak, a to je to, co mám pocit nechceš vidět.

Ty v uvozovkách "děti" žádné děti nebyly. Moc dobře věděly, nebo aspoň jejich vůdcové, do čeho jdou a co se může stát. Někdo moudrý řekl, že má svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého.

Technaři porušili svobodu druhého tím, že nerespektovali dané standardy pro podobné akce. Navíc je technokoncert prostor pro fetování ve velkém, což se také se zdravím a řekněme svobodou společnosti neslučuje.

Máš pravdu, že mlátit je hlava nehlava neměli. Ta akce, pokud je pravda co o tom vím, měla být zrušena od samého počátku a ke gumoléčbě by vůbec nedošlo.

Pochybuju, že zdejší diskutující souhlasí s násilím, a to v jakékoli formě. Důležité ale je, že zdravá společnost by se měla chovat podle rčení viz. výše a technaři se v souladu s ním pokud vím nechovali ani náhodou.


Možná, kdyby souhlasili s koncerty ve vojenských prostorech, jak jim bylo údajně armádou nabízeno, mimo oči veřejnosti, nikdo by se je nesnažil takhle zpacifikovat. Mám pocit, že tato varianta se ale technařům zdála málo adrenalinová (méně by na sebe upozornili) a tak volili raději louky nedaleko obcí plných spících lidí (a zase jsme u svobody druhého pastinaku), kteří tento způsob zábavy a hlavně negativní jevy z toho vycházející nemusí.

Závěr: Technaři by si, před tím než budou brečet nad tím co se stalo, měli zamést před vlastním prahem.
jansmith[smích]

168724

24.08.2008 23:56

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !

jansmith1984 193.?.?.?

Hezky si se rozepsal Reachi a až si utřeš slinu ze rtu, přečti si příspěvek z diskuze k tomu protiruskému článku Dfens a zkus se nezávisle na propagandě zamyslet.

TEXT:

Milý Dfensi, ani se mi nechce věřit, že tenhle článek je z Vašeho pera. Něco tak špatného jsem na tomhle webu dlouho neviděl. Nechce se mi příliš diskutovat, tak vyberu jen nejhlavnější pasáže, které mi opravdu nesedly:

1) "Rusák měl, ...", "Rusák není..."

Je to Váš web, tak si pište co chcete. Doufám, že se v brzké době dočkám výrazů "němčour", "negr" nebo "žiďák". Kvalitě článků to skutečně napomůže a taky si udělám obrázek o autorově výchově.

2) Ve svém článku neustále zaměňujete Rusko a komunistický režim. K tomu se dostatečně vyjádřil p. Ladislav Jakl, viz zde: http://www.jaromirstetina.cz/media/srpen-2008/nazorovy-stret-ke-konfliktu-v-gruzii.
Pokud se za každou cenu potřebujete zařadit po bok pí Drtinové, moderátorky s normalizačními manýry, příp. pokud sy tykáte s kamarádem Šamila Basajeva, p. Štětinou, prosím, je to Vaše věc.
Ale laskavě neignorujte fakta: Rusko a ruský lid utrpělo komunismem neskonale více, než jakkoliv jiná země světa (snad s výjimkou Kambodži a ČLR). A každého Rusa musí bolet, když je jim jejich národní tragédie připomínána tímhle neomaleným způsobem. Obzvlášť, když bolševismus nebyl ruský vynález.

3) "Známý ukazatel...", "Rusko je jedna z nejagresívnějších zemí..". Vážený pane, byly na Vaší ZŠ hodiny dějepravy? Moc bych na to nesázel... Nebo snad jste získal nějaká nová fakta ohledně Schlieffenova plánu či mandžuské agrese?

Ach tak, už Vám rozumím. Ale mýlíte se, protože zase zaměňujete Rusko a bolševismus. I když, možná, že se mýlím já..
Třeba bolševismus je ruský vynález. Vždyť soudruzi Bronštejn, Apflbaum, Cederbaum, Wallach, Radek, Unšlicht, Jehuda, Rozenfeld a Joffe byli všichni Rusové jak poleno.. akorát Uljanov byl poloviční Žid.

3) Váš neoantikomunismus, milý Dfensi, je ubohý a směšný. Bojujete vyhranou válku. Nebo ještě lépe - poháníte mrtvého koně. Tímto svým článkem (a možná již předchozím: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008061501) jste se definitivně přidal na stranu našeho největšího současného nepřítele, tisíckrát prolhanějšího a nebezpečnějšího, než jsou všechny ostatní pokusy o omezení lidské svobody a skutečně masivní řízení našich životů. Ten nepřítel se jmenuje neokonzervatismus, se skutečným burkeánským konzervatismem má společné tolik co rajský kečup s rajskou zahradou, je zákeřný ve svém zdánlivém boji proti diktaturám (ovšem - dávno mrtvým) a má naprosto dezorientující charakter.
TO BE CONTINUED

168864

24.08.2008 23:58

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !

jansmith1984 193.?.?.?

DOKONČENÍ

Jestli se chete přidat k "t-shirtovým antikomunistům", jak bývají nškdy tyhle hordy (svazácky zapálené!) mládeže nazývané, jestli skáčete na špek naším místním exponentům neokonzervatismu, prosím. P. prezident Václav Klaus to zmiňoval monohokrát, naposledy snad v novoročním projevu - jsou jiná nebezpečí a hrozí jiné války, ale válčit v těch vyhraných a vysmívat se zažehnaným nebezpečím, je tak lákavé a (zdánlivě) hrdinské.
Přitom ubohost stejného dávno vyhraného boje, který vede Antifa a podobné spolky na obranu před děsivou hrozbou fašismu, tu jste odhalil. Proč se Vám potom nedaří rozklíčovat postmoderní antikomunismus, pro to nemám vysvětlení. Snad jen.. ale to se mi nezdá... jestli Vy náhodou nejste na jedné lodi s pány Bushem a McCainem, nebo aspoň s Vondrou a Topolánkem, ať zůstaneme na rodné hroudě.

V pořádku. Je to Váš názor. klidně si započněte válku s Ruskem. Klidně si vtrhněte do země, která se sotva začala vzpamatovávat z nejkrutější tragédie ve svých dějinách. Jen se ale podívejte, v čích šlépějích půjdete, kdo vydupal cestu pro vaše kanady.

A především - se mnou nepočitejte. Tahle válka není moje. A při první příležitosti přeběhnu k Rusům.

KONEC TEXTU

jansmith[smích]

168865

25.08.2008 00:41

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Čemu se divíte?

jansmith1984 193.?.?.?

Janko, nezlob se, ale nebereš to s tím pravopisem nějak moc osobně????[smích] Dokonce jsi do toho zamíchal i termín "chlap v ženské kůži". [smích] No, docela legrační, ale málo tolerantní a už vůbec ne přístup "pravého chlapa" nad věcí.


Už tady v jiné diskuzi těžce pro dodržování pravopisu lobovala "striga", zřejmě učitelský syndrom.

Občas se tento flamewire v diskuzích objeví. Neříkám, že nemáš v zásadě pravdu, ale co takhle se raději zaměřit na obsah sdělení místo bazírování na formě?
jansmith[smích]

168869

25.08.2008 00:55

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

jansmith1984 193.?.?.?

Je potěšitelné Koumelesi, že o svém životě rozhoduješ sám, ale podle mne to platí jen za určitých okolností a jen do jisté míry.

Rozhodně je to ale lepší přístup než být nevědomou ovcí, která nejdříve nevědomě "tleská" ovčákoví a pak šokovaná bečí ve frontě na nůž...
jansmith[smích]

168872

25.08.2008 01:19

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Čemu se divíte?

jansmith1984 193.?.?.?

Asi máš pravdu janko. Mám pocit, že my dva máme dost společného, protože i já občas asertivně zareju do některého přispívajícího a ženský element v sobě také pozoruji. [smích]


Můj pohled je ale maličko jiný. Pro mne není prioritní striktní dodržování pravopisu, notabene v diskuzi, kde člověk reaguje často rychle a zaměřuje svou pozornost na obsah. Proto jsem shovívavý vůči nějakým těm překlepům nebo pravopisným chybám.

Pro mne je ale důležité slovo a jeho pravý význam, protože slovo produkuje energii a je důležité o jakou energii se jedná. Energie a význam slova tudíž stojí nad přesným pravopisem. Tedy aspoň na podobných webzinech jako je tento.

Souhlasím, že by se měl každý snažit i ve spěchu psát správně, ale když to nevyjde, tak proč se nad tím pozastavovat. Jsou důležitější věci, viz. výše.
jansmith[smích]

168877

25.08.2008 09:59

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Čemu se divíte?

jansmith1984 193.?.?.?

Ale ano, janko, jak sem psal dříve, máš v zásadě pravdu, ale je opravdu důležité investovat energii do méně důležitých věcí (jakou je i kontrola dodržování pravopisu v diskuzi), když tím takovými příspěvky mimo téma diskuzi rozmělňuji a odvádím pozornost od podstaty sdělení?

Notabene, když se navážím do někoho, kdo historicky (viz. archív) produkuje velmi zajímavé a hodnotné myšlenky/názory a je jasné, že ví o čem píše.


Pokud bych reagoval na člověka, který je podstatou svého příspěvku totálně tzv. mimo mísu nebo manipuluje a snaží se škodit a navíc se vyjadřuje (i pravopisem) na úrovni prvních tříd ZŠ, tak chápu, že je reakce na obsah opodstatněná a možná i s upozorněním na pravopis. Nevím.

Ale přetahovat se o pravopis za každou cenu? Použil si rčení o spěchu, který toliko pro dobytek dobrý jest.

Já použiji také parafrázi na jeden:
Je chybou nevidět přes stromy les.

No, už bych toho tady ale nechal a vrátil se k diskuzi k článkům.
jansmith[smích]

168906

25.08.2008 10:18

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Má dcera chce dotaci na iPhone !

jansmith1984 193.?.?.?

Reachi, už ti to vedle doporučil Vratislav.

Neplácej tady bonmoty a než se vybičuješ k rozumné odpovědi, tak si mé 2 příspěvky s reakcí na antiruskou propagandu Dfense ještě aspoň 3x opakovaně POZORNĚ pročti.

Neodpovídej hned, prosím.

Nejdříve se nezávisle zamysli nad tím, co je v těch příspěvcích obsaženo, následně zahoď dogmata a neocon propagandu a potom s čistou myslí reaguj. Prozatím ti to nějak nešlo.


Je mi jasné, že pokud patříš k lokajům systému, tak jsou má doporučení zbytečná. Lidé jako ty nereagují na obsah a historické pravdy, ale buď vědomě nebo s vypraným mozkem pouze papouškují propagandu jiných.

Pokud k lokajům systému nepatříš, tak máš naději. Pokud ano, tak si sem piš klidně své (jak by řekl Ostravak Ostravski) DŘISTY dále. Aspoň je na co reagovat a případní noví čtenáři diskuze si mohou vybrat k jakému přístupu se vnitřně názorově přikloní.
jansmith[smích]

168911

25.08.2008 20:57

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

jansmith1984 193.?.?.?

Tady bych pisatele 213.?.?.? v odpovědi jeanovi doplnil.

Nestačí jen pracovat jedině na sobě.

Probuzení a Práce na sobě je prvním a celoživotním krokem, ale pokud jedinec tuto svou jistě chválihodnou činnost postupně nerozšíří i na Pomoc ostatním, tak zase jen krmí své vlastní EGO a v jistém smyslu žije v zajetí vlastního sobectví.

Pomáhat ostatním stačí v maličkostech a na úrovni, které jsem schopen, a to třeba na podobných webzinech jako je tento při odstraňování klapek před očima spoluobčanů nebo verbálně při osobních kontaktech s rodinnými příslušníky, kamarády nebo spolupracovníky.

Vědět a mlčet znamená kolaborovat se systémem.
jansmith[smích]

168970

25.08.2008 21:15

Před 40 lety...

RE: Pred 40 rokmy som ...

jansmith1984 193.?.?.?

Mám na tebe dotaz Yamato.

Tou skutečnou demokracií, kterou se Rusové ještě neměli možnost naučit, máš na mysli to, co vidíme u nás a na tzv. demokratickém západě včele s US? [smích]

Vždyť 90% času se na tomto fóru rozebírá právě pokrytectví západu se svou tzv. demokracií (viz. údajný Churchillův výrok, že?). Nevím jestli by si Rusko pomohlo, pokud by stihlo západní "demokracii" (lepší termínem se mi jeví pseudodemokracie, někteří říkají přímo demokratůra) do svého systému včas implementovat.

Možná o to snadněji by jej západ za použítí své masky o pravdě a lásce dokázal definitivně rozložit, zpacifikovat a vydrancovat, jak se o to již dříve pokoušel Mamaj, Napoleon a Hitler.

Další info zde:
http://www.mwm.cz/CD/c1173.htm

jansmith[smích]

168971

25.08.2008 23:35

Poslední hřebík

RE: Zlatí Cikáni

jansmith1984 193.?.?.?

Nezdá se ti Magpiee, že poněkud generalizuješ?

Už jen věta, že Romové nepřijali náš jazyk je nepravdivá. Jsou jiní, to je pravda, mají jiné kořeny a kulturu, ale pokud mají normální podmínky, tak žijí velmi podobně jako my a mluví normálně česky. I mezi nimi je inteligence a jsou vysoce vzdělaní.

Nemluvím do větru, popisuji svou osobní zkušenost. Paradoxně existují naopak určité skupiny bílých, kteří se chovají přesně jak se pokoušíš nálepkovat všechny Romy. Všechno je o výchově a osobním příkladu.

jansmith[smích]

168980

25.08.2008 23:39

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

jansmith1984 193.?.?.?

Přesně janko. Perfektně jsi vystihl a doplnil podstatu mé úvahy.
Díky.

jansmith[smích]

168981

26.08.2008 00:58

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

jansmith1984 193.?.?.?

Ahoj Vojto, díky za pozdrav, taky tě zdravím. [smích]

Chceš tedy nějaký konkrétní příklad člověka který byl zpočátku "prostým, nevědomým a nevzdělaným" člověkem, pak na sobě Pracoval, Poté se Probudil a začal Pomáhat ostatním?

Abys neřekl, že jsem troškař, dám ti hned dvě UPOZORŇUJI nikoli mýtické, ale historické osobnosti, které tvá kritéria splňují na 99,999999%.

1. MILARÄPA - púvodním jménem Džecün Kambum nebo Thöpaga.
2. apoštol Pavel - původním jménem Pavel z Tarsu

Abych ti ulehčil domácí úkol, tak ti přidávám podrobnosti k nastudování a očekávám tvůj jistě velmi podrobný a podnětný rozbor, který jsi ve svém pisatelském rozmachu svým příspěvkem započal.[smích]

Aby bylo jasno, nejen známé historické osobnosti patří do seznamu, ale i stovky, tisíce, desetitisíce a třeba statisíce bezejmenných také. Doufám, ale že jejich jména po mně požadovat nebudeš, nevím jestli si udělaly na Wiki odkazy.[smích]

http://cs.wikipedia.org/wiki/Milaräpa
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_z_Tarsu

jansmith[smích]

PS. A pokud jde o výzvy, které paroduješ, uniká ti jedna důležitá okolnost. Ostatně zde v diskuzi to v tvém případě není nic nového, a to nyní ta, že o žádné výzvy fakticky nejde.

Jde pouze o snahu pootevřít oči lidem, kteří spí svůj korporátní sen o objektivních médiích a upřímných úmyslech mocenských špiček (ovčáků) nejen z historického pohledu, ale o to bolestivěji pro současníky i na začátku 3. tisíciletí.

Pomoci otevřít oči i lidem, kteří pozitivní snahy těch vědomějších o spravedlivější svět (nejen pro ty rovnější) buď parodují nebo je přímo vidět nechtějí a tím lokajsky těm před i za oponou pomáhají nerušeně pokračovat až do konečného vítězství.[smích]

Nevím, snad mezi ně také nepatříš, ale některé tvé reakce a příspěvky pocitu k tvé příslušnosti do této skupiny docela nahrávají.

168983

26.08.2008 13:17

Putin si nemůže dovolit ustoupit

RE: ...

jansmith1984 193.?.?.?

Je tady ještě jeden fenomen crystalwinde, a tím je zahleděnost a nekritický obdiv průměrného občana ke všemu co je americké bez ohledu na realitu.

Američanům není možnou upřít jednu vlastnost. Nejen, že se vlastně jedná většinou o evropské přístěhovalce, kteří navíc svou novou vlast ukradli nečestně a nesportovně původním obyvatelům (no, ostatně u bílé rasy normální postup i jinde), ale navíc dokáží opravdu uplést z h-vna bič. Obraz vlastní dokonalosti, který o sobě dokáží vyrábět nejen sami pro sebe, ale i do zahraničí je úžasně sofistikovaný a podprahově dokonalý. Problém pro ně je, že všeho dočasu!!!

Příklad jak koupili a za kolik od indiánu Manhattan [smích] nebo využití otrokářského systému pro sebe a svou ekonomiku nebo jejich zvláštní a max. propagandisticky využita účast ve světových válkách až po Reaganovo SDI.

Porovnejme si, kolik Američanů nebo Britů padlo ve WW2 a kolik Sovětů. Ten, kdo ale vyhrál válku nebyli dle západního pojetí dějin národy Sovětského svazu, ale spojenci západní demokracie. Jistě, zkutečnost je složitější, ale podstata je zřejmá.

Kromě občanské války, která snad jediná byla spravedlivá, Američané nikdy nezapomněli bojovat mimo svá území, za moc, pro peníze a za tzv. demokracii viz. Vietnam atd. O tom, že realita byla jiná a náznaky poskytuje Zeitgeist a další nezávislé dokumenty se už oficiálně nemluví. Že by to nebylo košér? [smích]


Neznamená to, že američané jako nově vzniklý národ jsou všichni špatní a že špatné je všechno americké. Vždyť se vlastně jedná o nás samotné, kteří se tam pouze přestěhovali z Evropy za novým a lepším životem. Jenže tak nějak při dosahování svých bohulibých cílů zapomněli na ETIKU, MORÁLKU a SPRAVEDLNOST, byť o těchto hodnotách vždy v minulosti nahlas a vášnivě hovořili a nezapomínají tak pochopitelně pokračovat do současnosti.

Analogie se nabízí na židovský národ, který si také vytrpěl svoje (otázkou je proč a kdo je do toho navedl, že?) a svou novou vlast získal na úkor jiného národa a do současnosti se znovu pro její udržení a rozšíření nepřestává dopouštět nečestného a nesportovního chování na druhých s vyhlášeními o spravedlnosti, holokaustu a pod... Opět, neznamená to, že všichni žídé jsou špatní, v žádném případě. V uvozovkách "špatný" je Systém a mocenské špičky, které vše řídí a pro zlaté tele ovlivňují a je jedno, jestli to je nějaký totalitní systém nebo systém tzv. demokratický.

Propaganda a pokrytectví je základ. Nejlépe LEŽ vydávaná za pokud možno jedinou PRAVDU (krásný příklad jsou Saddamovy ZHN).

Své o tom věděl již Goebels. Jejich nacistické propagandistické filmy byly úžasným příkladem brainwashingu a do čeho pomocí nich a projevy svých vůdců natáhli německé ovečky s důsledky pro celý svět tehdejší doby víme z historie všichni.
jansmith[smích]

169048

26.08.2008 22:30

Putin si nemůže dovolit ustoupit

RE: Jaderná převaha je blbost.

jansmith1984 193.?.?.?

Prosím tě HKP, můžeš ve zkratce popsat jak Arena přesně funguje a jak reaguje na nebezpečí od PT zbraňových systémů? Vím, že může fungovat v automatickém modu, ale zajímaly by mě detaily. Jedná se o elektronickou ochranu nebo vystřeluje klamné cíle?

Předem díky,
jansmith[smích]

169119

26.08.2008 23:20

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

jansmith1984 193.?.?.?

Já bych jen janka pro Vojtu doplnil, že informace, které potřebujeme na své cestě osobního růstu jsou kolem nás neustále nebo přijdou v pravý čas.

Jsou k dispozici, ale nevnucují se. Toltékové těmto podnětům říkají Znamení, která ale běžný sebestředný člověk, který se svým konzumním způsobem myšlení vzdálil přírodě i sám sobě, již není schopen vnímat. Vše posuzuje racionální myslí a neuvědomuje si, že způsob vnímání reality a jak má myslet mu byl vnucen, byl k němu vychován se všemy chybami a omyly i zlými úmysly, které se nabalily.

Aby byl člověk schopen některé souvislosti pochopit, musí být na ně připraven a pokud ještě není, měl by na sobě pracovat. Někdo na sobě pracuje spontánně, jiný začne až po nějaké životní ráně, která ho tzv. rozpohybuje. To je jen impulz, ale jestli se člověk rozhodne jednat nebo zůstane nadále i ze strachu nebo lenosti v pohodlném omylu je už jen na něm samotném.

Navíc informace přicházejí tzv. ve vrstvách a aby mohla být pochopena ta vyšší, nejdříve musí být pochopena ta nižší.

Co je ale nejdůležitější. Aby byl člověk schopen složitější souvislosti chápat, musí duchovně splňovat určité předpoklady. Nic není v tomto světě zadarmo, i když se těm nevědomým může zdát, že to tak být může.

Chamtivý, závistivý, egoistický jedinec plný negativních emocí nemá šanci chápat, i kdyby před ním tzv. Pravda defilovala v kruhu od rána do večera. Jen ti, kteří jdou po své cestě osobního růstu a tzv. se duchovně očišťují mají naději. Otázka je kolik času, kterým neuvěřitelně ve svém pocitu nesmrtelnosti průměrný člověk plýtvá, každému z nás do konce angažmá ještě zbývá.
jansmith[smích]

169125

27.08.2008 00:13

Putin si nemůže dovolit ustoupit

RE: Jaderná převaha je blbost.

jansmith1984 193.?.?.?

Díky za dopřesnění.

Jen mi není jasné, jak Arena ty nálože ke zničení střely používá. Obsahuje Arena nějaký aktivní palebný systém?
jansmith[smích]

169133

27.08.2008 00:31

Putin si nemůže dovolit ustoupit

RE: Jaderná převaha je blbost.

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře, díky za poučení a informace.
jansmith[smích]

169139

27.08.2008 08:45

Poslední hřebík

RE: Ačkoliv p. Stwora mám nejednou k Vaším článkům výhrady

jansmith1984 85.?.?.?

Pěkně napsané arafate. Máš pravdu, je dobré být pokud možno nad věcí a nepoddávat se sebedůležitosti a sebelítosti.
jansmith[smích]

169161

27.08.2008 10:57

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

jansmith1984 85.?.?.?

Není to málo Vojto. Mimo to jsi chtěl příklady a dostal si je přesně dle svých kritérií...

Nepřekvapuje mne, že ti nestačí, protože pokud bys byl na úrovni odpovědi chápat, neměl bys už potřebu klást otázky.


Ale pro pořádek. Milaräpa a Pavel z Tarsu jsou příklady lidí, na které jsi se ptal, tj. lidí, kteří nejdříve hodně chybovali, páchali zlo jiným (přečti si jejich životopisy co to byli za kvítka), ale pak pochopili svůj omyl a úplně otočili přístup jak k sobě, tak zejména k druhým.

Pracovali na sobě a pro druhé a jak správně poznamenal R. Bartošek níže, nakonec vyklouzli ze své karmy. A to je to poselství, které se ti zde snažím sdělit. Každý člověk má svůj tzv. osud ve svých rukou a vždy jej může změnou svého myšlení a jednáním otočit ve svůj prospěch. A nejen ve svůj prospěch, ale i ve prospěch celku, protože tím jak myslíme a jednáme ovliňujeme i myšlení ostatních lidí na této Planetě. Moudří říkají, že neexistuje jen karma jednotlivce, ale i karma celých národů a celé lidské civilizace. [smích]

Posláním těchto dvou osobností a všech co byli před nimi i po nich je ukázat cestu ostatním, cestu která je stejně reálná jako ta z asfaltu. S materialistickým způsobem vnímání průměrného člověka se neslučuje, protože tím, že mu nabourává jeho naučený koncensuz vnímání reality, není schopen ji beze změn sebe sama a tím, že bude na sobě duchovně pracovat, pochopit.


Tvůj způsob vnímání reality a myšlení se odráží ve výrazových prostředcích, které používáš. To, že slučuješ věci, které se sebou tak úplně nesouvisí je jedna věc. Odmítáš ale něco, o čem víš velice málo a to ještě zprostředkovaně. Víru odmítáš jako něco co je k ničemu a říkáš, že podstatou je vědění. Co je vědění a jak se dosahuje už ale neříkáš. Z tvých slov vychází, že vědění je to, co vyzkoumá moderní věda, co se dá změřit, zvážit nebo uchopit našimi lidskými smysly.

TO BE CONTINUED:

169182

27.08.2008 11:00

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

jansmith1984 85.?.?.?

DOKONČENÍ:

Z takového pojmového omylu, který živen lidským egem, penězi a materialistickým způsobem života stále vyšší spotřeby vedoucí tuto civilizaci do záhuby, začínají nevědomé lidí vyvádět nejen poslední zjištění vědců na poli kvantové fyziky (kde to vypadá, že všechno je jinak, než jsme si doposud "moderně" myslili), ale třeba v případě víry i na příkladě přiznání alopatické (moderní) medicíny, že 90% nemocí je tzv. psychosomatického původu a ke spontánní remisi dochází i jen díky víře v uzdravení.


I na tvůj poslední dotaz existuje "tisíc" odpovědí. Jedna je v příkladu Mahátma Gándhího, který svou filozofií a svým příkladem strhl netečný a zastrašený dav spoluobčanů a politikou nenásilí nakonec dosáhl samostatnosti Indie nad koloniální mocností V. Británií. Nemáš pocit, že si Indové díky tomu uspořádali svůj svět ve své zemi spravedlivějším? Ano, následně to vedlo k umlčení Gándhího, rozdělení Indie, ale to jsme již zase u ega, které udělá vždy vše proto, aby zneužilo i tu sebelepší nebo sebehumánnější myšlenku.


Jednu věc je ale třeba zdůraznit. Je velký rozdíl mezi slepou vírou, kdy lidé věří něčemu co jim podsouvá nějaká autorita (příkladem jsou světová náboženství a jak pracují se svými ovečkami) a vírou založenou na osobní zkušenosti.

A tady je to VĚDĚNÍ, které zmiňuješ, ale vidíš jej někde úplně jinde, pravděpodobně v matérii. To všeobjímající Vědění ale nelze dosáhnout pouhým racionálním rozumem, ale pro přiblížení se k němu je třeba zahájit to, o čem jsem se již zmiňoval, tedy nastoupit cestu osobního růstu, kdy pro začátek stačí neubližovat sobě ani jiným, vytěsnit negativní způsoby myšlení a vědomě oslabovat svou sebedůležitost a sebelítost, které jsou jako průvodní jevy ega původcem toho, co se nám v životě na této Planetě nelíbí.


No a tvůj poslední bonmot, jestli věřím, že bych mohl dokázat to co oni podněcovatelé? Už to je pojmový omyl, protože já se nesnažím nic dokazovat. Pouze s nejlepším svědomím a vědomím diskutuji na internetovém fóru, konfrontuji své názory s názory jiných a co je také plusem, zažívám při tom zábavné chvilky. [smích]
jansmith[smích]

169183

27.08.2008 13:37

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

jansmith1984 193.?.?.?

Tady si janko maličko úsudek podle mne uspěchal, protože když se vrátíš k mému příspěvku, tak uvidíš, že jsem nepsal o "duchovním růstu", ale o cestě "osobního růstu".

Ono je to ale vlastně jedno, protože obě slovní spojení vyjadřují v podstatě totéž a tedy dovol dotaz: v čem je pro tebe výraz duchovní/osobní růst slovní kliše.

Můžeš to nějak upřesnit nebo rozebrat?

Vdyť jsou to "jen" slova a podstatné je, co si pod nimi představujeme, klidně i čištění toho, čemu říkáme svědomí. Pokud chápeš výraz klišé za "zautomatizovaný nebo otřelý slovní obrat" (viz. slovník cizích slov), tak potom bys musel chápat za klišé i výraz boží zákony nebo vyšší inteligence, a to si asi nemyslíš.


Navíc výraz "čištění svědomí" mi trochy evokuje Perwol a další úžasné čistící prostředky [smích] [smích], i když víme o čem je řeč, ale to jen na okraj.

jansmith[smích]

PS:
Jinak je tvůj příspěvek jako i předešlé velmi podnětný viz. Znamení-ptáci a díky (i za Vojtu49) za něj.

169200

27.08.2008 16:32

Před 40 lety...

RE: přesně tak jak píšete až na posledních šest řádků

jansmith1984 85.?.?.?

No, něco mi říká, že tady Pavel-Čert-Němec není daleko od reality. Mladé dámy mají asi úplně jinou životní náplň a starosti a jsem zvědavý jak na to paní Jarmila zareaguje.

Otázkou je jestli na tom mladí pánové nejsou se svými zájmy podobně a není to tady jen plácnutí do vody.

Kdyby byly k dispozici nějaké přehledy návštěvnosti podle generací, možná bychom byli chytřejší.


Zatracovat ale mladou generaci nelze. Vzpomeňme k čemu se mladí vybičovali při protestech proti válce za "mír a demokracii" ve Vietnamu. Ať si to přiznáme nebo ne v mladé generaci je vždy rebel a odvaha jít do střetu, kterou tzv. pupíci již ztratili. Ještě nemá tolik co ztratit, je plná energie a pocitu nesmrtelnosti a chce změnu.
jansmith[smích]

169219

27.08.2008 18:15

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Oprava

jansmith1984 193.?.?.?

Je to tak 90.?.?.?.-, Alices Adventure in Wonderland je klasika. Pro někoho pohádka, pro jiného jiné vnímání reality. Hezky si to doplnil. Díky.
jansmith[smích]

169235

27.08.2008 19:03

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: PS

jansmith1984 193.?.?.?

Máš pravdu janko, že informace získáváme slovy, proto se také čas od času snažím nabádat lidi, aby se nad slovy, které používají a jejich významem zamysleli (proto bylo "jen" v uvozovkách), protože slova mají energii a dokáží se buď pozitivně nebo negativně zhmotňovat, ale pravdu podle mne má i 90.?.?.?.


Nejen slovy je možno vyměňovat informace a proto také nejvyšší duchovní nauky hovoří o práci na dosažení meditačního stavu tzv. "za myšlenkami", Toltékové ústy Juana Matuse tomu říkají "zastavení vnitřního dialogu" apod. Málokdo z těch, kteří praktikují různé druhy jógy nebo se pokoušejí o různé meditační techniky vůbec ví, že něco takového existuje a že to je vlastně smyslem meditace jako takové.

Moderní věda popisuje tento proces jako VĚDOMÉ zpomalování mozkových frekvencí z hladiny Bety (běžná činnost) do Alfy (u běžného člověka spánek) až po Thetu a Deltu. Kdo se o tyto věci zajímá ví o čem mluvím a kdo ne, jistě si informace a jednotlivé frekvence vyhledá.

Podstatné je, že pokud člověk dokáže cvičením a za dodržení nutných předpokladů zastavit vnitřní dialog a přitom neusnout, otevírají se mu jiné možnosti komunikace s Absolutnem, Vyšší inteligencí nebo Bohem (je jedno jak to nazveme) a to vše bez myšlenek tedy slov nebo představ.


Je to jako v dřívější diskuzi s Vojtou o víře. Tyto věci nelze pouze teoreticky nastudovat, ale je třeba je různými technikami praktikovat a učinit si pokud možno vlastní zkušenost. Tedy nejdříve Víra, že to je možné a potom ověření, že to tak je tj. dosažení Vědění.

Není jedne cesty k vrcholu, ale je jich více a každý si musí najít tu, která mu i karmicky nejlépe vyhovuje.

A pokud se týká Lásky, jak píše 90.?.?.?.- té BEZ PODMÍNEK, tedy bezpodmínečné - k sobě, ke všem a ke všemu - tak ta je stavem dokonalosti, harmonie a rovnováhy, na základě které podle těch moudrých funguje i náš Vesmír a Absolutno jako takové a kterému ego nechce ve své sebedůležitosti a touze ovládat porozumět...
jansmith[smích]

169237

27.08.2008 19:20

Před 40 lety...

RE: přesně tak jak píšete až na posledních šest řádků

jansmith1984 193.?.?.?

Hezky napsané, MedoBedo. Hlavně ten poslední odstavec, se kterým se ztotožňuji. Pokud by tuto pravdu ženská polovina lidstva (ne jen vyjímky) místo nesmyslného hašteření a soupeření přijala za své, oboustranné vztahy by byly úplně o něčem jiném...

Pochopit by to měli ale i všichni pánové (ne jen vyjímky), neboť všechno souvisí se vším. Odhaduji, že tady jsi s pí. Jarmilou na stejné frekvenci.
jansmith[smích]

169238

28.08.2008 09:19

Putin si nemůže dovolit ustoupit

RE: ...

jansmith1984 85.?.?.?

Tady si trochu protiřečíš Vanguarde. [smích]

Pokud Manhattan někdo od indiánu kupoval a ty říkáš že to byli Holanďané, tak tím potvrzuješ, že to není pověst, ale stalo se.


Navíc, jaký je rozdíl mezi Holanďany a (anglo) Američany? Ti anglo se přistěhovali z Antarktidy nebo z Měsíce? Nejsou to náhodou také přistěhovalci z Evropy apod., na které platí všechno, co jsem popisoval v minulém příspěvku?

Mimo jiné slyšel jsi někdy o conquistadorech? Z jakých národností pocházeli a kde, JAK a PROČ se po světě angažovali a jakých zvěrstev se na původním obyvatelstvu dopouštěli???


Podle tebe všechny ty příběhy o tom jak bílí osadníci, dříve než začali porušovat všechny dohody s indiánskými kmeny a zahájili proti nim kvůli půdy (zlatu) genocidu, kupovali od nich hodnotné věci za skleněné korálky a ohnivou vodu také jenom pověsti???

A když jsme u ohnivé vody, nebyl to od bílích náhodou stejný tah, jak rozložit hrdý indiánský národ zevnitř, jako se to děje teď např. s tvrdými drogami v jiných souvislostech a jinde?

Je dobré se držet podstaty a ne kličkovat Vanguarde.
jansmith[smích]

169272

28.08.2008 13:48

Putin si nemůže dovolit ustoupit

RE: ...

jansmith1984 193.?.?.?

- Divide and Conquer. -

Ano, to je přesně ono hestroyi. Ten příklad s N. Zélandem nebo záměrně narafičenými incidenty jen doplňuje ty hromady ostatních, které analfabeti bez schopnosti poučit se z historie nebo lokajové, zabořeni až po polobotky do pozadí svých ovčáků, nechtěji vidět ani pochopit.

Hlavně když se mají dobře, jsou momentálně v relativním bezpečí a blahobytu oni a jejich malá jehňátka. [smích]


- Svědomí?
- Soucit s druhými?
- Zdravý rozum a pokora?
- Snaha dopátrat se aktivně souvislostí a pozadí dějů?

Ani náhodou.

Pouze jedno velké a co je horší brainwashed a zblblé ego, které jim nedovolí, aby se z područí pokrytectví a propagandy vymanili. Navíc ještě různě po světě (i v diskuzích na netu) bojují do roztrhání těla za své ovčáky.

Smutné, ale paradoxně zároveň legrační.


Ještě že narážejí na hradbu webzinů a lidí úplně jiného ražení a že takových probouzejících se občanů příbývá je možno vidět i v diskuzích pod provládními články korporátních médií nebo serverů jako iDnes, Novinky, iHned, Neviditelný pes apod... Je vidět, že internet je mocné médium a jeho vliv v nabourávání propagandy narůstá.
jansmith[smích]

169296

28.08.2008 15:40

Proč jsem musel uznat Abcházii a Jižní Osetii

RE: Hezká řeč

jansmith1984 193.?.?.?

- Což, když se to tak vezme, není nic tak strašného. -

Tuhle větu myslíš vážně Yamato? Pro tebe je pragmatizmus nad morálkou, etikou a humanismem? Znamená to, že se vždy přidáš na stranu toho "pragmatičtějšího", protože je to vlastně přirozené a asi z pohledu evoluce, kde vítězí ten silnější nebo chytřejší (což není to samé jako moudřejší!) správné?


Až tobě a tvým dětem začnou díky pragmatickým politikům a těm za oponou padat na hlavu ZHN, taky to pro tebe nebude nic tak strašného? Máš pravdu, že dívat se na svět černobíle není v pořádku, ale dívat se na něj v souvislostech a jasně pojmenovávat příčiny a následky i z historického hlediska je přece smyslem tohoto webzinu.


Navíc z informací, které z tohoto sdílení vycházejí jasně vyplývá, že ten, kdo buduje celosvětovou hegemonii a nejen k vůli energetickým zdrojům není Rusko, které svými základnami a radary nikoho neobkličuje, ale úplně jiná mocnost.

Já si právě myslím, že novodobé Rusko se z globálního pohledu i proto, jak reagovalo na Kavkaze, chová mnohem morálněji než druhá strana. Možná se včele se svými vůdci chová pragmaticky, ale rozhodně ne tak pokrytecky a pro stále více lidí tzv. "odkopaně" jako ti, kterým jde právděpodobně nejen o jeho ovládnutí.

Věřím, žes to myslel trochu jinak než si to napsal a neber to ode mne jako kázání, ale to je právě to, na co je třeba dávat pozor, protože Slova mají Energii a dokáží se zhmotňovat.
jansmith[smích]

169318

28.08.2008 16:55

Putin si nemůže dovolit ustoupit

RE: ...

jansmith1984 85.?.?.?

Narozdíl od tebe Vanguarde, já se nepříkláním k nikomu. Jenom hledám co nejvyváženější názory a informace a sdílím je s jinými.

Ty se přikláníš k západu a vůbec ti nevadí, že jeho blahobyt pochází historicky ze zločinu, lží a pokrytectví a že je i v současnosti propaganda (jako za Hitlera) jeho vlajková loď...

Dalo by se to pochopit, pokud by se takové chování týkalo už JEN minulosti a skončilo s obdobím conquistadoru nebo jak píšeš ty Aztéků v Mexiku nebo doby deprivanta Ivana Hrozného IV. a jeho opričníků. Bohužel takové zločinné, i když maličko "civilizovanější" činy proti lidskosti přetrvaly do současnosti a opět je některé mocnosti pro zdroje a peníze, které přeci nesmrdí, ve velkém a za halasných výkřiků o pravdě, lásce a boji za tzv. demokracii bez uzardění praktikují.

Vlastně nikdy nepřestaly viz. Korea, Vietnam, protože Avghánistán a Irák a možná (doufám že ne) Irán je jen pokračování. O co je jejich chování v těchto napadených zemích jiné než za doby conquisty a nechovají se tam jejich vojáci v rozporu s gloriolou osvoboditelů jako zločinci? Neumírají tam opět ve velkém nevinní lidé pro vyšší zájmy? Tobě taková politika vyhovuje a ztotožńuješ se s ní, protože ti to umožňuje "západně" žít a mít každý den plný žaludek?


Jedna věc je důležitá. Ani ten tzv. západ nejsou všichni, kteří tam žijí, i když také pro plný žaludek ze strachu/pohodlnosti a s plným vědomím nebo naopak s vypraným mozkem souhlasí s politikou svých mocenských špiček. I tam je spousta lidí, kteří protestují nebo minimálně jako my zde o tom diskutují.

Za tuto politiku, která přetrvává i na prahu 3. tisíciletí mohou konkrétní lidé a konkrétní zájmové skupiny u vesel. Že jim lokajové a ovce líné nezávisle se zamyslet tleskají je druhá věc.

Na vývoji posledních let a příkladu konfliktu na Kavkazu je vidět, kdo koho ohrožuje a nebo kdo se na druhou stranu snaží měnit celosvětové poměry (v rámci možnosti) k dobru pro všechny zúčastněné. A jak jde čas, původní silácká prohlášení českého ministra knížete Trautnberka a jemu podobných se mění a upravují a zase upravují[smích], a to ne proto, že by se v nich probudilo svědomí, ale protože tyto figury zjišťují, že se nezávislé informace (i díky internetu) mezi lidmi dostaly a jejich mlžení dostává vážné trhliny. Svůj stín a lokajství vůči pokryteckému západu ale překročit nedokáží, a tak kličkují, v propagandě pokračují, ale vždy v předklonu a s čekáním co šéfové...

Ano, máš pravdu. Lidé jsou v podstatě všude stejní, ale o tom jak budou národy myslet a jednat rozhodují skrze propagandu jejich vůdcové nikoli oni sami. Pokud by si mohli vybrat a neměli předeprané mozky, nikdy by takové násilí pro bohatství a ideologie jiných nedopustili.
jansmith[smích]

169334

28.08.2008 17:13

Proč jsem musel uznat Abcházii a Jižní Osetii

RE: Hezká řeč

jansmith1984 85.?.?.?

Yamato, ukaž mi na této definici Pragmatismu to, o čem jsem se snažil ve svém příspěvku hovořit já.

VIZ:
Pragmatismus označuje věcnost, nezaujatost, zaměřenost k efektivnosti a užitečnosti řešení problému nebo rovněž sklon k praktickému a spíš krátkodobému řešení problémů.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pragmatismus

Vidíš tam někde morálku, etiku a humanismus?

To je stejný rozdíl v terminologii jako zde na jiném vlákně diskutovaný rozdíl mezi inteligencí a moudrostí. U Ruska mám pocit nejde pouze o pragmatismus, ale je tam cítit příklon i k lidským hodnotám, což druhá strana pouze verbálně deklaruje, ale realita je opačná.


Cítíš ten rozdíl a chápeš, že nestačí být pouze pragmatický, ale k tomu, aby se na této Planetě dobře žilo VŠEM zúčastněným (nejen těm rovnějším) je třeba i jiných hodnot v politice???

Ostatně, mrkni i na to co píše hestroy a třeba se začneme navzájem lépe chápat.
jansmith[smích]

169336

28.08.2008 19:24

Proč jsem musel uznat Abcházii a Jižní Osetii

RE: A nebyl to náhodou jen krvavý test na reakci Ruska před Iránem?

jansmith1984 85.?.?.?

Tak tak, MedoBedo. To jsou ty analyzy, které v souvislostech rozebírají jak minulost, přítomnost, ale i budoucnost.

Je tady na Zvědavci pár lidí, kteří dovedou dávat věci pro ostatní zajímavě do souvislostí a mezi ně patří i tvoje rozbory a predikce. Díky za ně.
jansmith[smích]

169351

Ano, hestroy to řekl za mě cype. Zajímavá analýza.
jansmith[smích]

169363

29.08.2008 13:14

Gruzii bez Abcházie a Jižní Osetie nikdo na Západě nepotřebuje

RE: RUSKO-ČESKÁ minulost a současnost

jansmith1984 193.?.?.?

Souhlasím jean.larouxi a díky za dobrý příspěvek.

Jedině sebejistá a na mocenských hrách nezávislá země, která se nad nikým nepovyšuje a před nikým neponižuje může v klidu vycházet úplně s každým. A zvláště ty velikostí malé.


Jakékoli lokajství se vždy vymstí. Naším pánům a dámám nahoře to je jistě jasné, hloupí nebudou, ale bližší košile než kabát. Jejich sebedůležitost ega být co to dá na výsluní a nezanedbatelná možnost se po tu dobu dobře v rámci různých čachrů a známostí zabezpečit (p. Čunek, Benda, Kočárník, Dyba, Pitr, Kožený atd. atd. atd. by mohli vyprávět), a to do konce života hovoří za vše.

Že to je na úkor celku a pomáhají tím budovat kořistnický kapitalismus, kde peníze přece nesmrdí a etika a morálka pláče jim nevadí. Proč taky. Za socialismu se říkalo: kdo nekrade okrádá svoji rodinu. Tito lidé toto heslo bez uzardění přenesli do českého kapitalismu a vyčkávající masy běžných občanů, kteří po převratu čekali jaké klima nová demokracie přinese, na vlastním příkladu naučili, jak se to má dělat.

Důsledky a nevratné vidíme dodnes. Bohužel tento trend "rozkulačení" společných veřejných prostředků za vlády dnešní modré strany pokračuje. Navíc přibyla neuvěřitelná arogance a řekl bych, že bude akcelerovat. A místo aby to ovcím vadilo, tak to ještě brání a obdivují. [smích][smích]

Vpomeňme na plány p. Julínka. Pokud privatizátoři uspějí podle plánu viz. SiCKO, promluvíme si za nějakých 10 let o tom co zbylo ze solidárního zdravotního systému a jak na tom budou tzv. běžní lidé po této stránce bez peněz na julinkocikrtův nadstandard.

jansmith[smích]

169414

30.08.2008 18:19

Co chybí v dohodě o radaru

RE: Radar je super, co vám na něm vadí? Snad ne ti všivý Američané?

jansmith1984 141.?.?.?

Zdravím všechny a jen pro legraci a pořádek upozorňuji, že anti-anti je zde na Zvědavci známá firmička.

Vždy se čas od času od někud vynoří a bez ohledu na fakta, kterými argumentují jeho oponenti, začne s argumenty a názory, které jsou od počátku jeho angažmá dalo by se říci asertivně stejné. Obvykle se chvíli snaží a když nadílka tzv. "na holou" neustává, zase na nějakou dobu z diskuze vysublimuje. Pravděpodobně si následně líže rány (že by na nezvědavci?) a připravuje se na nový frontální útok. [smích]

Je dobré s ním diskutovat a odpovídat mu, ale očekávat, že přestane obhajovat neobhajitelné nemá smysl. Ten člověk ví moc dobře co dělá a proč se zde angažuje a pokud ne, tak je OVCÍ takové úrovně, že stejně nemá smysl snažit se JEJ jako osobu probudit. Energie, kterou v tomto smyslu mnoho diskutujících již zde investovalo bylo tolik, že pokud by to bylo možné, dávno by se stalo.


Dobré je s ním diskutovat proto, že toto fórum čte mnoho nově příchozích a ti, pokud zatím tápají, by bez odovědí na jeho propagandu mohli nabýt dojmu, že jeho příspěvky stojí na reálném základě.


Takže houšť a větší kapky přátelé.
jansmith[smích]

169478

30.08.2008 18:49

Putin si nemůže dovolit ustoupit

RE: Chjo

jansmith1984 141.?.?.?

Tady bych v reakci na 24.?.?.? jen upozornil, že nejen Semerád zůstává neustále (bez toho, aby vzal aspoň trochu v úvahu fakta a informace oponentů) tzv. na svém, ale další podobný týpek je i anti-anti aj.[smích]


Jak jsem již psal v jiném vlákně, myslím, že není dobré na jejich "úžasné" příspěvky reagovat pasivně, tedy nereagovat.

Nejde totiž o ně samotné. Tito dva nickové jsou již zřejmě tak v zajetí propagandy a demogagií mocenských špiček a jejich lokajů, že jim není pomoci. Jde ale o nové ještě nevyprofilované čtenáře, kteří z nějakého důvodu zaskočili na Zvědavce a bez kontinuity z dřívějška by mohli nabýt dojmu, že Semerád nebo anti-anti (a našli by se jistě i další jim podobní), mají své příspěvky postaveny na reálném základě.


Polemika s nimi totiž umožňuje dalším a dalším novým čtenářům zjistit odkud vítr fouká a zato patří paradoxně dík jak všem Semerádům, tak zejména těm, kteří mají trpělivost a nadhled na ně reagovat. [smích]

jansmith[smích]

169479

31.08.2008 21:16

Co chybí v dohodě o radaru

RE: Radar je super, co vám na něm vadí? Snad ne ti všivý Američané?

jansmith1984 85.?.?.?

Zdravím všechny vespolek.

Mirdův návrh nediskutovat s provokatéry byl všemi co reagovali zdá se podpořen a přestože se domnívám, že diskuze je od slova diskutovat a navíc podle mne mlčení znamená souhlas, beru to demokraticky na vědomí. [smích] Sám jsem zvědav, k jakému pozvednutí úrovně fóra tento přístup povede a doufám, že se pozitivní očekávání vyplní.
jansmith[smích]

169549

03.09.2008 12:59

Gruzii bez Abcházie a Jižní Osetie nikdo na Západě nepotřebuje

RE: Ctete ERETZ dozvite se vic nez na ZVEDAVCI

jansmith1984 85.?.?.?

Libí se mi tvůj příspěvek, p 125.?.?.?. Dobře napsané.
jansmith[smích]

169651

03.09.2008 13:17

Co chybí v dohodě o radaru

RE: Radar je super, co vám na něm vadí? Snad ne ti všivý Američané?

jansmith1984 85.?.?.?

(Stale zastavam stejny nazor, bez opozicnich nazoru bude debata o nicem.)

Vidím, že máme s Renem podobný náhled na věc. Navíc bych dodal, že nejde o to s provokatéry diskutovat do roztrhání těla nebo se uchylovat k aroganci a invektivám nebo zabíhat do podružností a do ztracena. Úplně stačí i na příspěvek tzv. provokatéra s nadhledem a třeba i lehce ironicky v několika krátkých větách zareagovat, aby bylo jasné jak se věci mají a škodiči nemohli z mlčení profitovat.


Proč myslíte přátelé, že (jak píše pí. Jarmila) oficiální portály tak často diskuze, které vycházejí nepříjemně proti vrchnosti zamykají. Nechtějí diskuzi, nechtějí aby zazněl opačný názor a i proto si nadále myslím, že není dobré z principu opoziční příspěvky úplně ignorovat.

Souhlasím ale, že vyčerpat se při tom je zbytečně, a to ostatně i proto co již bylo naznačeno. Jde o to, že ti opravdoví provokatéři sledují podle všeho jiné cíle, než hledat odpovědi na otázky a snažit se tudíž bezelstně něco vysvětlovat jim samotným je i vzhledem k dlouhodobému stylu, který zde prezentují, zbytečné. I když nikdy neříkej nikdy, že? Ostatní opozičníci pouze hledají odpovědi na vlastní zmatek v hlavě, a proto by měli dostat šanci.
jansmith[smích]

169654

03.09.2008 20:30

Co chybí v dohodě o radaru

RE: Radar je super, co vám na něm vadí? Snad ne ti všivý Američané?

jansmith1984 85.?.?.?

Asi tak DavideZ. Souhlas s tvým zhodnocením.
jansmith[smích]

169707

04.09.2008 21:04

Mráz přichází z Denveru

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

jansmith1984 193.?.?.?

Napsala si Alexo, že nesledujš americké volby, ani proslovy kandidátů. Já sem si udělal čas a na Obamův proslov z Denveru na CNN (unabridged - live) jsem se podíval.

Nemá cenu zdůrazňovat, že narozdíl od svého protikandidáta celý dlouhý proslov k lidem v sále i telemostem po US přednesl z patra, ale co je důležitější, jak ho přednesl a co říkal.


Nedívím se, že mu tolik amíků a rádo poslalo peníze na kampaň. Ten člověk má obrovské charizma, ale navíc působí moudře a že se na něj dá spolehnout. Na bushe, cheneyho nebo McCaina se stačí podívat nebo si pustit jejich projev bez zvuku a z gest, mimiky a celkového působení na obrazovce je jasné, že ti lidi moc čisté svědomí nemají a proč a za koho se angažují. Když k tomu přidáš slova plná frází a lží převlečených za pravdu tak to je jenom navíc (viz: jak bojovali, aby nemohla být ustanovena nezávislá komise vyšetřování 9/11 a když už byli veřejností a rodinami po pozůstalých k tomu dotlačeni, tak se aspoň postarali, aby byla od nezávislosti nahony vzdálená). [smích]


Poslechni si jak Obama argumentuje a co říká. Je jasné, že musí dodržovat určité hranice, jinak by ho nepřipustili nebo by mu to mainstream dal sežrat, a to i kdyby byl bushuv brácha[smích][smích], ale z jeho projevu je cítit závan něčeho, co v US od doby M.L.Kinga jr. snad nebylo.


Uvidíme. Nechci tvrdit, že Obama bude jiný než jeho předchůdci, údajně se také zúčastnil sezení Bilderberg group (bez toho, by prý neměl vůbec ve volbách šanci), ale že to je pro Ameriku potažmo celý svět obrovská šance na změnu je evidentní.

Doufám, že má dobrou ochranku a pokud jej zvolí, možná že se dokáže i věkem a rozhledem přiblížit Medveděvovi nebo Putinovi a společně ufouknou z tlakového hrnce trochu páry.
jansmith[smích]

169849

04.09.2008 21:40

Mráz přichází z Denveru

RE: .

jansmith1984 85.?.?.?

Hezky si se rozkecal janko, ale opět to bylo, pokud se mne týká, zajímavé a podnětné čtení.


Jednu věc bych ale vypíchl, a to je tvůj příměr "abeceda lidštiny" ve vztahu ke kvalitě češtiny.

Já bych se to pokusil otočit do svého pohledu a vlastně jen zopakuji to, co jsem zdůrazňoval dříve.


Jedna z prvních věcí, které by si měli ti tzv. probuzení na své začínající cestě osobního růstu uvědomit je i ta, že velice záleží na tom, JAK a CO říkají a zejména jaká slova/výrazy a slovní spojení/souvětí a v jakém smyslu používají.

Opakuji větu, že slova mají energii a dokáží se zhmotňovat, to zaprvé a za druhé dodávám, že je důležité sledovat i faktickou přesnost použitých výrazů, a co hlavně, nic a nikdy NEZEVŠEOBECŇOVAT. Psala to jinde i pí. Jarmila. Větou: Češi souhlasí s radarem nebo Američani, Židé, Rusové, Cikání, Vietnamci, Číňani jsou takoví nebo makoví jen dochází k podprahovému nahánění vody na mlýn světovým manipulátorům. Ten kdo se dopouští nepravostí není národ nebo nějaké etnikum jako celek, ale vždy KONKRÉTNÍ lidé a konkrétní zájmové skupiny. Občany mají pouze jako rukojmí a tzv. západní demokracie není vyjímkou.

Jejich snaha viz. divide and conquer je mimo jiné vyrobit nepřítele a po vzory Hitlera a těch před ním i po něm nestačí pouze onálepkovat nějaké lidi. Pro globální cíle je třeba označit celá etnika nebo celé národy, dát lidem doma pocit, že jsou v právu a možná něco více než ti druzí a pak už je k fanatismu, nenávisti, incidentům a válkám jen kruček. A když se začne bojovat, tak už je to jenom byznys jako obvykle.

Jak nálepkuje politická propaganda a co znamená "bláto, které vždy ulpí" vysvětluje ve svých přednáškách i neuropatolog, MUDr. F. Koukolík.


Takže poselství pro ty, kteří chtějí naslouchat: Opatrně, Slova mají energii!!!
jansmith[smích]

169851

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 3

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,76 Kč
Euro
26,28 Kč
Libra
29,20 Kč
Kanadský dolar
16,81 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
24,20 Kč
100 japonských jenů
20,85 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,68 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 381,06 Kč
1 unce stříbra
515,46 Kč
Bitcoin
403 089,46 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 57 009 571