Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Erwin

Nalezeno 456 příspěveků, 20 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

03.05.2020 19:31

Co americké zpravodajské služby skutečně věděly o „čínském“ viru?

RE: Stale iba reci, nic viac

Erwin 194.?.?.?

Myslím, že to chápete nesprávně a pan Vladimír již zřejmě nemá sílu to tu každému opakovat po stopadesáté.
Platící čtenáři mají "nárok" na 50 příspěvků měsíčně. Ostatní 10. Pokud pan Vladimír sám uzná za vhodné, pustí vám i jedenáctý či dvacátý. S cenzurou to nemá nic společného.

379133

03.05.2020 19:59

Co americké zpravodajské služby skutečně věděly o „čínském“ viru?

RE: Stale iba reci, nic viac

Erwin 194.?.?.?

S tématem to souvisí pouze okrajově, omlouvám se za odbočení. Pokud má někdo chybné vstupní, prvořadé premisy, vývody z nich budou většinou též chaotické. Vaše vývody v této sérii příspěvků mi připadají jaksi zmatené.

... hierarchia je prirodzenou vlastnostou vesmiru a jej atributom je
>veci spajat a tym tvorit.

A vy někde pozorujete v neživé hmotě, že by se sama organizovala a něco tvořila? Mám dojem, že lze denně a úspěšně spíše pozorovat účinky 2. termodynamického zákona. Vím, možná budete operovat dodávanou energií. Jenže taková energie musí být užitečná. Slovo užitečná bych chtěl podtrhnout. K čemu bude např. kusu šutru, když na něj bude 12 hodin denně svítit sluneční energie? Jak tu energii využije? Nijak. Časem se rozpadne na prach.
Já si naopak dovoluji tvrdit, že přirozenou vlastností vesmíru je nárůst entropie. Dokonce se mi zdá, že celá flóra, fauna i člověk, ačkoliv se zuby nehty brání, pomalu spěje k degeneraci.

379134

03.05.2020 20:26

Ruskem nařízená likvidace O. Koláře nebo jeho politická sebevražda?

RE: Ať žije profesor Sergej Čerňachovskij!

Erwin 194.?.?.?

Možná, že už se nějací stateční sebevrahové, nevyléčitelně nemocní a duševně narušení jedinci přeplavili opět do Anglie k výcviku. Pak seskočí a provedou atentát.
Sebevrahům a nevyléčitelně nemocným je jasné, že budou okamžitě naprášeni bodrým lidem Gestapu a mají to tak spočítané. Může jim to být za těchto okolností docela šumák.
Duševně narušení budou ve výhodě i ve sladké nevědomosti. Výhoda je v tom, že nebudou muset mít na hubě roušku a jejich živé, duševní nemocí deformované sny jim namlouvají, že za tento čin budou národem milováni a nošeni na rukou.

379136

09.05.2020 20:42

Operace Orwell

RE: Crimestop?

Erwin 194.?.?.?

Je všeobecně známo, že Čechy a Morava pracovaly po celou válku usilovně pro vítězství III. Říše. Odboj, po atentátu na Heydricha, prakticky přestal existovat. Na rozdíl od například Francie. Proto se mnozí historici domnívají, že bylo třeba provést něco, aby nebyla naše území připočtena po válce k zemím poraženým.
Možná proto dne 4.5.1945 ministr protektorátní dopravy Kamenický vyhlásil, nechť ajznboňáci odstraní německé nápisy.
Lid pražský to spatřil a nepochybně to mělo dopad na náladu v Praze. Možná to byl jeden z impulzů k povstání.
Nepochybně se opakuju, ale musím dodat, že povstání začalo v době, kdy Hitler byl mrtev a Berlín dobyt.
Přátelé z Polska s oblibou a škodolibostí jim vlastní, neopomínají dodat, že jakmile se Poláci dozvěděli, že v Praze vypuklo po dobytí Berlína a Hitlerově smrti povstání, že je po válce.

379294

11.05.2020 12:31

Mršit demokracii u nás bude též Evropská komise

Autor pláče, chudáček, nad zjištěním,

Erwin 194.?.?.?

že zanedbatelná menšina ovládá sdělovací prostředky. Jakoby nevěřil v tu obrovskou sílu naší bojující demokracie. Jakoby pozapomněl heslo všech demokratů, které je jim denně vštěpováno od roku 1989, že jsou to oni, lid prostý, demokratičtí voliči s vzácným a hrdým demokratickým smýšlením, kteří jsou nositeli veškeré moci v zemi.
Ono to totiž nefunguje, viď Lubomíre?
Jak to, že demokracie neumí použít metody, na nichž je postavena a na něž je hrda?
Opět jsem protivný, vím, ale opět je třeba sdělit, že je naprostá hloupost, aby každý měl volební právo. Zpočátku postačí si to přiznat.

379315

12.05.2020 13:07

Zločinecká Big Pharma dostala na starost „vakcínu“ na covid-19

Obsah tohoto článku

Erwin 194.?.?.?

je dalším v nekonečné řadě důvodů pro to, aby zdravotnictví a farmaceutický průmysl byly přísně státní. Netřeba cokoliv falšovat a podplácet. Státní zdravotnictví a farmaceutický průmysl tak může oprávněně považovat každého vyléčeného pacienta za úspěch. Pro soukromý sektor, jak je všeobecně známo, je vyléčený pacient ztráta.

379332

14.05.2020 11:28

Technofašismus: Spalování digitálních knih v totalitní době

Naštěstí jsem si některá videa od Davida Icke

Erwin 194.?.?.?

předem (a preventivně) stáhnul. Možná Icke někde naříká (stejně jako Aeronet, ten napláká pořád, jak je mu ubližováno), možná už dal svá videa někam jinam. Pokud mě neobslouží v této špeluňce, jdu do jiné.
Třeba se objeví odkazy. Netřeba naříkat, je třeba jít jinam. Nijak to nesleduji, je možno vůbec ještě jít jinam?

379379

15.05.2020 08:47

Reklama a válka proti bělochům – pokračování

Abych neztratil kontakt s děním v kinematografii,

Erwin 194.?.?.?

požádám jednou za rok, za dva, přátele, aby mi napsali tituly filmů, které bych měl shlédnout a které považují za díla s jistou kulturní hodnotou.
První otázkou k takovým titulům, kterou jim pokládám, je, zda se ve filmu filmové postavy bratříčkují s různými negry, mohamedány či asiaty. Pokud ano, film škrtám. Nepatří to do mého světa a do naší kultury. Dokážu přirozeně a pravdivě vnímat pouze takový film, kde hrají jen herci mé kultury.
Nejsem samozřejmě sám a naivně jsem se domníval, že klesající návštěvnost takových propagandistických sraček se podepíše na ziskovosti filmů a tvůrci se budou muset přizpůsobit požadavkům publika.
Tento článek a mnohé další naznačují, že tvůrcům filmů je to docela jedno a logicky se tak vkrádá myšlenka, jakoby jim „někdo“ tyto ztráty ochotně kompenzoval.

379413

19.05.2020 14:40

Kissingerova oslavná řeč

RE: Kissinger? Šmejd®

Erwin 194.?.?.?

Možná je má představivost značně omezena, ale zkoušel jsem si představit, jak může vypadat řídící struktura (řídící bych chtěl podtrhnout), pokud je tato struktura, řekněme pyramidová, přerušena mezerou. Nepodařilo se mi to. Vychází mi, že povely se dostávají na nižší struktury, ale pak se zaseknou na mezeře. No nic, guru Pjakin má ovšem dozajista pravdu a nepochybně nějaké jednoduché vysvětlení. A když neznám celou strukturu, v rámci tajemna mohu prohlásit, že určitá řídící vrstva neexistuje. Vypadá to pak zajímavěji.

Asi se někoho dotknu, ovšem vůbec mě nepřekvapuje, že ten pomatený Pjakin může klidně mluvit o tom, že proces řízení může být bez struktury a někdo tomu uvěří. Stačí zvolit vhodná slova a být přesvědčivý. Příkladem je Aeronet a ten poblouzněný šéfredaktor, který se v Pjakinovi shlédl. Žvaní furt o jakýchsi prioritách, vektorech a hovadinách úplně mimo realitu. Nelze se pak divit, že mu z toho vycházejí úplné nesmysly a aby se mu ty jeho teorie o židech a Židech nezhroutily, musí těžce přibrušovat informace a skutečnost. Ale hlavně o nich neustále přesvědčovat své ovečky.
Opět se tak pojem bezstrukturní řízení dostává zcela mimo mou představivost a chápání. Podle mě je to zcela prázný pojem, ovšem je tak jaksi cítit tajemnem. Vždy jsem se totiž domníval, že řídící struktura (řídící bych chtěl opět podtrhnout) musí být naprosto jasná a konkrétní. S jasnými pravomocemi a patřičnou autoritou. Buď velí jeden nebo několik osob s přísně definovanými a rozdělenými pravomocemi. Jiný způsob řízení si představit nedokážu.

379508

20.05.2020 11:03

Kissingerova oslavná řeč

RE: Kissinger? Šmejd®

Erwin 194.?.?.?

Ano, líbí se mi, co jste napsal. Je to nepochybně rozsáhlé a zajímavé téma. Abych ovšem nezaplavoval terabajty prostoru tlacháním, pokusím se být stručný.
Pokud bych si měl doplnit nějaký název, napadá mě trošku středověký obrat dílo ďáblovo.
Síly dobra/zla dle mého názoru nedokáží spoutat a zotročit člověka. Ani ke konání dobra, ani zla. Tyto síly mohou působit pouze coby „nápověda“. Tu silnější, tam slabší. Lidská svobodná vůle k rozhodování tak byla dána člověku do vínku coby útvar nadřazený.
Nápověda může působit kolektivně, ale přesto podle mě nemá moc ani sílu, aby hrála významnou či klíčovou roli v mocenském řízení lidské společnosti. Navíc, síly dobra/zla nepůsobí odděleně coby síla jediná, ale společně. Člověk to může vnímat docela silně, přesto je jen na něm, do jaké míry odolá/ nechá se vést nápovědou. Vše koná ze své vlastní vůle (mimo jev zvaný manželství). Dovoluji si tuto nápovědu vyloučit ze struktury řízení.

379519

01.06.2020 22:15

Itálie: virově-ekonomická krize může přerůst ve virově-politickou

RE: jedno je jasne

Erwin 194.?.?.?

S obsahem souhlas. Jste si ale jistý, že v roce 17/18 zemřelo 1,5 milionu lidí NA chřipku? Domnívám se, a těch důkazů stále přibývá, jak se o tom neustále mluví, že se na chřipku a na ten jejich koronavirus neumírá. Zdravého může nahnat na pár dní do pelechu. Nemocnému může přitížit. Velmi nemocného může dorazit, ale prý už i ČT09 se neopovažuje tvrdit, že lidé umírají NA ten jejich koronavirus. Ale že umřeli S koronavirem. Mám v rodině 4 osoby, které se nakazily. Je třeba říci, že zdravé osoby. Snad až na hlavu. U jedné kašílek, u zbylých nic. Mám tak snad věřit prolhané ČT, že jde o něco nebezpečného?

379775

04.06.2020 10:30

V demokracii by Kalousek a spol. byli za trpaslíky. Nebo by je nikdo neznal

RE: Utajený význam slova DEMOKRACIA

Erwin 194.?.?.?

Otázkou je, zda jsou opravdu nějaká slova nutná. Po ovoci poznáte je. Dobrý strom nemůže nést špatné ovoce a špatný strom dobré.

379821

04.06.2020 10:34

V demokracii by Kalousek a spol. byli za trpaslíky. Nebo by je nikdo neznal

RE: Utajený význam slova DEMOKRACIA

Erwin 194.?.?.?

A ještě bych si dovolil připojit seznam "úspěchů", kterých se za 30 let podařilo dosáhnout.
https://wellkonzult-cz.webnode.cz/a7-cesko-z-pohle...

379822

Hned v úvodu píše autor, že si Smer uvědomil, že v případě selhání vyšetřování by ztratil své pozice.
Uvědomuje si vůbec někdo absurdnost takové myšlenky?
Proč by se vládnoucí strana měla obávat o svou pozici? Jen proto, že byl zavražděn nějaký pisálek? Jistě, autor rozkrývá celé politické pozadí, ale pro lidi měla být vražda primární.
Copak to je pro slovenský národ nějaká ztráta? Ztráta je, když zmizí člověk užitečný, pekař nebo kominík. Ale pisálek?
Demokratický pisálek je mimořádně odporný tvor. Pisálkovi nakukali, že jeho úkolem není přinášet informace, ale vytvářet názory. A protože toto „povolání“ přitahuje určitou sortu bezcharakterních individuí, mají o sobě velmi vysoké mínění a domnívají se, že jsou důležití, nepostradatelní a hájení. Dokáží toho dokonale využít. Dnešní pisálek si vůbec neuvědomuje karmický dosah svého jednání. Kolik dokázal oblbnout lidí a jaké nenapravitelné škody v myšlení lidí způsobil. Nemá ani ponětí, že mu to bude jednou sečteno.
Nesleduji pravidelně dění na Slovensku, ale v tomto období jsem si všímal té neuvěřitelné hysterie, která trvá už přes dva roky. Ta svoloč samozřejmě drží při sobě a i u nás byl mediální prostor doslova zaplaven informacemi o této bezvýznamné události.
V zemi našeho bratrského národa to došlo tak daleko, že odstoupil premiér. Musím to napsat ještě jednou, naprosto absurdní situace, ke které může dojít pouze v režimu, kde různí pisálci, aktivisté, herci a zpěváci mají moc, která jim nenáleží.

379823

20.06.2020 20:31

Už v upoutávce na své OVM je Václav Moravec nestranný až běda

RE: Článek podařený, diskuse slabší...

Erwin 194.?.?.?

Na potravinovou soběstačnost lze nahlížet nejen z ekonomického hlediska, ale i z jiných. Například národního. Řekl bych, že nikdo z těch, pro kterého je slovo národ pojmem prázdným, necítí pražádnou potřebu nějaké soběstačnosti v této oblasti. Podle mého je to však velmi užitečná věc z hlediska, řekněme, strategického. Pokud se národ (národní stát) dostane do těžkých chvil, bude soběstačnost značná výhoda. Snad i základní předpoklad pro přežití.
Taktéž se nemohu zbavit dojmu, že si jisté skupiny lidí přejí, aby národní státy ztratily svou potravinovou soběstačnost.

380115

22.06.2020 22:46

Už v upoutávce na své OVM je Václav Moravec nestranný až běda

RE: Článek podařený, diskuse slabší...

Erwin 194.?.?.?

Chtěl jsem napsat, pane Vojto, abyste ze sebe nedělal vola, ale překousl jsem to a raději nenapsal nic. I tak určitě pochopíte, co je to potravinová soběstačnost. A klidně vypusťte ty pomeranče, chobotnice a ropu.

380147

28.06.2020 20:26

Zničí se bílí lidé sami?

Měli byste,

Erwin 194.?.?.?

Paule a tobě podobní pisálci už začít burcovat do zbraně. Pomoci organizovat vedení odporu proti této primitivní černé lůze. Představovat vůdce odporu veřejnosti, verbovat dobrovolníky a vyhlašovat úkoly. Nechť to znamená cokoliv.

380234

11.07.2020 20:20

Prchněte z New Yorku, dokud je čas

RE: Kam ale prchat ?

Erwin 194.?.?.?

Naivní a bezdůvodný optimismus. Pro Rusy jsme jedni z těch, kteří na ně míří americkými raketami.
Čas od času sice nějaký naiva pošle „dopis ruskému lidu“, kde stojí, že náš lid proti Rusům a Rusku nic nemá, naopak vyzdvihuje jakýsi panslavismus a tradiční přátelství. O našich politických představitelích tvrdí, že nevyjadřují vůli většiny, co se týče vztahů s Ruskem. Že náš bodrý slovanský lid Rusko miluje a upírá k němu naděje.
Nedivil bych se, kdyby si samotní Rusové na takové dopisy posílali vzájemně odkazy a dobře se při tom bavili.
Tito naivní troubové totiž považují Rusy za voly. Rus daleko lépe vidí, co se v Evropě děje. Proč by měl pomáhat jakési ČR, která se chová nepřátelsky? Uvěří snad Rusové nějakému pisálkovi, že jsme s nimi? Neuvěří. Jim postačí přečíst si výsledky voleb u nás. Náš bodrý, Rusko milující slovanský lid, dává ve volbách hlasy těm, kteří Rusko nenávidí.

380489

13.07.2020 15:33

Požitek z fotbalového televizního přenosu z roku 1996

V době,

Erwin 194.?.?.?

kdy jsem ještě sledoval v televizi fotbal, ještě před tím, než mi jej záplava negrů na hřišti zcela zprotivila, jsem zvuk vždy důsledně vypínal. Ze stejného důvodu, který uvádí autor.

380536

je dle mého mírně rozpolcen, řečeno slušně. Pokud v Oaklandu převzali výkon práva negři, k čemu bude obviněným nějaký právník? Žádný advokát jim nepomůže, jim dokáže pomoci pouze návrat výkonu práva do rukou lidí.

380623

18.07.2020 21:07

Bílí lidé jsou soudně stíháni kvůli uplatnění práva na sebeobranu

RE: Chtělo se mi říct:

Erwin 194.?.?.?

Toto je přesně přístup, před kterým v minulosti varovali velcí muži Evropy. Bratříčkování se s kulturně primitivními národy je expres do pekla pro Evropu.
Toto je přesně to, co chtějí ti, kteří chtějí zlikvidovat Evropu. Je to názor můj osobní, ale položím vám dvě obecnější otázky: 1. Co myslíte, jak se zachovají všichni tito v pohodě černoušci, pokud půjde do tuhého?
2. Uvědomujete si, že ať chcete či nechcete, tito vaši kamarádi cigáni a černoušci vás z celé své duše nenávidí?

380624

21.07.2020 19:52

Trump se mýlí

Dva scénáře

Erwin 194.?.?.?

V této souvislosti (zvolení Bidena/Trumpa) mě napadají dvě varianty, které mě činí trochu rozpolceným:
1. Sluníčková sójová mládež udělá, společně s negry, takový cirkus, že se Amerika rozpadne. Totální anarchie rozbije všechno funkční.
2. Lidé se těmto debilům a primitivům postaví a obnoví normální stav.
Nemohu se zbavit myšlenky, že pokud by nastala varianta 1, že jim to tam docela přeju. Pokud se nedokážou postavit proti, chuj s něma. Mělo by to i výhodu – nevím, jak velká, nicméně určitá část Evropy by se připravila na podobný scénář a předešla by mu.
Nicméně uvítal bych spíše druhou variantu. Síla naší kultury by opět slavila, negři a rozmazlení chcípáci by dostali nějaké území někde na jihu a nic by nebrzdilo normální vývoj americké společnosti. Vím, zapomínám, kdo tady vše ovládá, ale myšlenka je to poměrně příjemná. Součástí obnovy Ameriky by bylo samozřejmě i vypráskání potomků Chazarů. Nijak jinak se to, podle mého, nedá rozseknout, než vyhrocením.

380682

27.07.2020 22:05

Amerika se stává místem krajní ideologické nesnášenlivosti

Ačkoliv Rusům teď fandím,

Erwin 194.?.?.?

neznamená to, že by se tam u nich snížil počet blbů a že každý článek budu nekriticky přijímat jen proto, že je od Rusa.
Sdělím ti, Voloďo, jedno tajemství. Mýlíš se, eugenika není věda o rasové nadřazenosti, běž si honem o tom něco přečíst. Naopak, je to věda, která chtěla zdokonalit člověka, zušlechtit nejen tělo, ale i ducha a to genovým „vylepšením.“
Hned první věta a takový blábol. Jak ti mám věřit zbytek? Naštěstí nepíšeš nic nového.

Článek vyznívá, jakoby se věda měla z nějakého nepochopitelného důvodu vyhnout řádění černých prvoků. Naopak, je logické, že obory, jejichž význam, náplň a činnost nedokáží pochopit, budou ukončeny jako nepotřebné hned mezi prvními.

380761

02.08.2020 15:15

Operácia CIA Splinter Factor

RE: jen je třeba ještě dodat..

Erwin 194.?.?.?

Také jsem dělal stavařinu a napadlo mě, že bych si i něco více k tématu naštudoval a mohl třeba hodit do placu nějaká čísla, jak žádá pan wes.
Je to naprosto zbytečné. Daleko zajímavější by bylo (pro mě) vědět, co (nebo kdo) jej nutí věřit, že ocelová konstrukce se může zhroutit do svého půdorysu rychlostí volného pádu bez použití důmyslného a cíleného mechanismu ke shozu budov.
Navíc k debatě o WTC7 připojil video, které dokazuje, jakého ze sebe udělal troubu. Známé záběry pádu WTC7 a odkaz na pád koncertní haly jsou oba jednoznačné příklady řízených demolicí.

Ale protože je děti neděle, povíme si pohádku :
Narodil jsem se coby žufánek na polévku. V minulém životě jsem byl ale sloupem ve WTC7, než mě v Číně přetavili na tento užitečný nástroj.
Měl jsem okolo mnoho kamarádů sloupů a nosníků, se kterými jsem si v noci povídal. Asi nejvíc se sloupy pode mnou a nade mnou. Drželi jsme při sobě v dobrém i zlém po mnoho let.
Jednou se tomu kamarádovi sloupovi nade mnou udělalo nějak mdlo. Shora šlo nějaké teplo.
„Co se děje, příteli?“ volám nahoru. „Nic vážného, jakýsi mamlas tu rozdělal oheň a trochu mě olízly plameny. Je mi ale trochu horko a zatočila se mi hlava. Ale jak říkám, vůbec nic vážného.“
„Neboj hochu,“ povídám, „ i kdyby se ti nějak přitížilo a třeba to s tebou i seklo, máš okolo spoustu kamarádů, kteří tě podrží. No a to nemluvím o tom, že tě jistím. Však víš. A nejen já.“ Byl jsem si zcela jist tím, co říkám. Byli jsme on i já tehdy fit a ve vynikající kondici. Kdyby padala celá chalupa, věděl jsem, že zůstanu neohroženě stát a kamaráda nenechám padnout.
„O čem to tam vy dva nahoře klábosíte“, povídá sloup pode mnou.
Byla to poslední slova, která jsem slyšel. Kamarád sloup pode mnou zmizel. Padal jsem dolů do tmy a moje poslední myšlenka, než jsem se proměnil v hromadu neužitečného šrotu, byla, kam se tak rychle poděli moji kamarádi. Jak to, že nedrželi jeden druhého? Jak to, že se propadli neznámo kam?
Občas domácí panstvo nechá ležet na kredenci noviny a jak si tak visím nad šporákem, občas do nich mrknu. Psali, že kamarád sloup, kterému se udělalo šoufl, se z toho ohníčku zhroutil a rozdrtil prý mě a kamarády pode mnou. Větší blbost jsem v životě nečetl. Akorát se nemohu rozhodnou, jestli to psal nějaký hloupý trouba nebo to bylo napsáno pro hloupé trouby.
Vedle v pokoji visí na zdi flinta. Pod laufem si hoví pucštok, můj bratříček. Jsme zrozeni ze stejného sloupu. O pucštokovi se tvrdí, že je hloupý. Co hloupý, blbý. „Jsi blbý jak pucštok“, říkají lidi. No a pucštok, který rozumu skutečně moc nepobral, má jasno. Tvrdí, že to musel napsat veliký trouba, protože ani hloupý pucštok by nikdy takové hovadině v novinách neuvěřil. Blbý musí být podle něj autor. Blbější než pucštok.

380856

03.08.2020 13:39

Konečný úpadek USA

RE: libertarian je idiot, nebo placený záškodník?

Erwin 194.?.?.?

Dovolil bych si zastat se pana libertariana. Tím ovšem nechci tvrdit, že to, co jste napsal, není pravda. Možná si pan libertarian říká, že když se on dokázal oprostit od té odporné propagandy, lhaní a už jim na ty jejich lži neskáče, může to dokázat každý.

380893

04.08.2020 13:17

Co ukazují fakta - 0,044% nemocných, 0,0036% resp. 0,156% zemřelých

Když někdo kýchne

Erwin 194.?.?.?

Když někdo kýchne, rouška může zachytit část chrchlů. Klidně i všechny. To je ale zcela nepodstatné. Virus o velikosti 120 nanometrů (0,12 mikrometru), tedy 120 miliardtin metru projde při výdechu otvory v hadře na hubě jako komár oky karisítě. Omlouvám se, nic chytřejšího mě nenapadlo, právě jsem byl ve stavebninách. Nejen oky, ale samozřejmě největší část projde okolo hadry. Kdo nevěří, postavte se před zrcadlo, zapalte si cikaretku, potáhněte (lépe nešluknout, dým je zřetelnější), nasaďte roušku a vydechněte.
Samotná existence roušky ovšem asi způsobí, že virus ihned po opuštění roušky padne mrtev k zemi. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč je hadrová rouška vydávána za překážku v šíření virů.
Jeden kamarád popisoval, jaký provedli někdy v květnu u nich ve fabrice test. Jejich technolog je milatantní a zuřivý tabákobijec. Zapálili si proto na hale jakýsi odporný vanilkový doutník. Počítali, za jak dlouho se dostane ten příšerný smrad na druhou stranu 75 m haly, kde má technolog svůj kutloch. Po 7 minutách se ozval nekontrolovatelný řev, jako kdyby zasáhli mamuta.
Chlapci byli spokojeni. Vyhodnotili to tak, že zřejmě stejným způsobem se šíří onen strašlivý virus. A to prý zamezili proudění vzduchu na hale (asi mysleli vzduch zvenčí). Stejně, jak se pohybuje částečka vonného kouře vzduchem, se podle nich a zdravého rozumu šíří i ten smrtelný cov. (Drobný rozdíl - nejjemnější částečka kouře je cca 10x větší než cov, měla by tedy padat k zemi 10x rychleji – ničím nepotvrzeno, jen má domněnka). Je zde ale velký rozdíl. Kamarád učinil logický závěr – částečky kouře z vanilkového doutníku mají křídla, protože klidně doletí 75 metrů. Cov křídla nemá a padá tak po výdechu, těsně za rouškou, ihned k zemi. Musí. Jinak si nedovedu vysvětlit, že bezpečná vzdálenost mezi lidmi je dva metry.
Tím se, jako již nesčíslněkrát, dostáváme do situace, kdy stačí něco si přečíst, následně zapojit krátkodobě alespoň dva mozkové závity a je jasné, že se nám opět a opět lže. A nastává nám zase fáze č. 2 – vyhodnotit, proč se nám lže. Tady už to bývá obtížnější. Každý máme trochu jiný počet a druh informací, takže závěry mohou být odlišné.
Poslední dobou mám možnost pozorovat, jak působí informace na lidi v mém okolí - diváky TV. Informace například o tom, že za období tuším 1.-17. týdne loňského roku zemřelo u nás více lidí, než za stejné období roku letošního. Nejprve tomu nevěří. Pak znejistí. U některých lze pozorovat i věc nepředstavitelnou – začnou přemýšlet.
Dovolil bych si učinit krátký, úsečný, logický a zcela jednoznačný závěr. Mezi strašlivým zabijákem v podobě cov19 na jedné straně a normálním životem na straně druhé je pouze a jen tlačítko vypínače televize. Zapneš, nastává pandemie. Vypneš, je po viru.

380944

04.08.2020 15:31

Co ukazují fakta - 0,044% nemocných, 0,0036% resp. 0,156% zemřelých

RE: Když někdo kýchne

Erwin 194.?.?.?

Nepochybně jste vzdělán v tomto oboru a to je dobře. Proto mám na vás jednu otázku : Může se dostat virus výdechem (bez mluvení, kýchání či kašlání) z lidských plic za 7 minut (nebo spíše za libovolnou dobu) do vzdálenosti 75 metrů? Pokud ano, nemám dalších otázek. Pokud ne, budu mít na vás mnoho dalších otázek.

380956

05.08.2020 12:43

Co ukazují fakta - 0,044% nemocných, 0,0036% resp. 0,156% zemřelých

RE: Když někdo kýchne

Erwin 194.?.?.?

Ano, děkuji vám za rozumný a zasvěcený názor. Pokud jsem správně pochopil, nemůže virus opustit tělo samostatně, pouze jako součást aerosolu a to asi díky tomu, že je malinkatý. A kouř se naopak může šířit samostatně jako částečky. Kvůli tomu, že jeho částečky jsou řádově 10x až 100x větší, neváží se na kapičky vody a mohou tak cestovat samostatně na daleko větší vzdálenost, než vir. Je to logické a uvěřitelné. Poněvadž jsem ale člověk nedůvěřivý, budu si tyto informace ještě muset pečlivě prověřit.

380990

12.08.2020 13:51

Vyvěsme červené vlajky!

RE: Trápne, šialené , .........

Erwin 194.?.?.?

Nemohu se zbavit podobných pocitů. Trápí mne ovšem, že nás budou naši potomci proklínat, že jsme to byli my, kdo to nechal zajít tak daleko. My jsme ještě měli možnost toto šílenství zastavit. Oni už zřejmě takové šance mít nebudou.

381180

17.08.2020 14:07

Mají v Bělorusku jiné obušky?

RE: V zájmu všech se zbytkem zdravého rozumu...

Erwin 194.?.?.?

Už na této zemi smrdím poměrně dlouho, ale dosud jsem nepochopil, co má JC společného s touto římskou mocenskou organizací, kterou v této souvislosti zmiňujete a která si, neznámo proč, říká Církev.

381272

17.08.2020 14:53

Putin a Rusko čelí velmi vážné krizi v Bělorusku

RE: Corona krize tam není?

Erwin 194.?.?.?

>Nechápu, proč tam nevyhlásí Corona opatření, tj. zákaz shromažďování,
>případně i zákaz vycházení? Asi tam fakt nemají demokracii...

Jak píše Saker, Lukašenkovi jde zřejmě skutečně pouze o jeho vlastní moc, ale není tak blbý, aby vyhlásil podobná opatření. To si asi dovolit nemůže. Bělorusové ví, že humbuk kolem cov je jeden velký podfuk. To jen u nás, v té správné a ukázkové demokracii (o čemž jsme neustále ujišťováni od EU a USA) si může vláda vyhlašovat co je libo, děsit občany a občané budou navíc ještě hýkat nadšením a uvědoměním.
A tak druhá věta vašeho příspěvku zní spíše jako dobrá ironie. Ne, skutečně tam tuto naši demokracii nemají. Naštěstí.

381274

18.08.2020 08:23

Putin a Rusko čelí velmi vážné krizi v Bělorusku

RE: Dotaz na všechny čtenáře, zejm. účastníky sobotního Vlasteneckého setkání

Erwin 194.?.?.?

Myslím si, že každý národ a stát dělá vše pro to, aby prosadil/uhájil především své zájmy. Ostatní jsou mu ukradení, jestliže spolupráce s nimi nemůže posílit zájmy vlastní nebo pokud jej neohrožují.
Možná, že existuje něco jako panslavismus či slovanská vzájemnost. Nikdy nic takového ovšem v historii nefungovalo a nebylo realizováno. I Borovský se o tom přesvědčil na vlastní kůži, když zjistil, že hašteřivé slovanské národy jsou tak různorodé a tvrdé palice, že byl zklamán a musel konstatovat, že není nic, kromě společného prajazyka kdysi dávno v minulosti, co by Slovany nějak spojovalo.
Jestliže se tedy chováme k Rusu nepřátelsky (vidíme denně u našich představitelů, které jsme si demokraticky zvolili), je docela pravděpodobné, že ze strany Ruska může dojít maximálně tak k nějakému varování. Nic víc nelze očekávat. Oni za nás tahat kaštany z ohně nebudou a nebudou nás ani nabádat ke změně našich nepřátelských postojů.
Navíc Rusové ví, že až tak moc Slovany nejsme. Sice hovoříme jazykem slovanským, ale my Moravané jsme geneticky zhruba ze dvou třetin potomci Keltů/Germánů a Češi možná ještě trochu více.

381294

23.08.2020 14:41

Zločiny komunismu

RE: Budoucnost se mnohem hrůznější nežli minulost....

Erwin 194.?.?.?

Ano, také mi to připadá jako neustále rozdmýchávané šílenství. Je to jakoby komunisté v a po roce 1948 (30 let od 1918) obviňovali ze svých neúspěchů naše staré Rakousko a rakouské myšlení v hlavách našich nových, moderních, pokrokových občanů. A že úřady a soudy jsou plné starých zkostnatělých a zpráchnivělých rakouských úředníků a proto se nám nedaří a nedaří (např.někoho dohnat, slovo předehnat se neopovažuji ani vzpomenout).

381446

23.08.2020 14:46

Zločiny komunismu

RE: Komunizmus?

Erwin 194.?.?.?

.... Hitler byl tez vytvorem Kosher Nostry....
je to pro mě novinka a rád bych se připojil k maršálovi s žádostí o nějaký důkaz či vysvětlení

381447

24.08.2020 09:55

Zločiny komunismu

RE: Komunizmus?

Erwin 194.?.?.?

Zadejte si; Wall Street a Hitler, Kuhn & Loeb a Hitler...
Ano, zadávám si. Opět zjišťuji, že takové informace jsou v rozporu se skutečností a průběhem historie.
Hitlerův vztah k chazarstvu byl konzistentní a v podstatě se neměnil od začátku jeho politické kariéry. Víme, že tento silně protichazarský postoj zastával již na počátku 20. let, zachovaly se např. nějaké zápisy z jednání s průmyslníky či první projevy. I v politické závěti z roku 1945 je tento postoj shodný. Nikdy s nimi nespolupracoval, nenáviděl je a zákony, které vznikly za jeho vlády, to dokládají.
Potomkům Chazarů se samozřejmě tato politická orientace Německa nelíbila a necelé dva měsíce po převzetí moci Hitlerem mu mezinárodní chazarstvo vyhlašuje celosvětovou obchodní válku. Zatím jen obchodní.
Nikoliv podpora, peníze, zbraně, suroviny, ale bojkot zboží a zákaz obchodování s Německem pro všechny gójské země, které měl Chazar pod palcem.
A protože spousta lidí začíná chápat, že mezinárodní chazarstvo skutečně stojí za oběma válkami, mohlo by někoho napadnout, že hitlerovské Německo se této moci postavilo. To je samozřejmě nepřípustné a tak se dělá z nacistického Německa stát, který měli bankéři pod palcem a nakonec jej hnali proti Francii, GB a Rusku.
Chce to velkou dávku fantazie a překrucování či zamlčování proběhnuvších událostí, aby bylo možno těmito lžemi oslovit někoho, kdo není kupříkladu absolventem zmíněné inkluze.

381467

31.08.2020 14:16

Co se stalo s tou Amerikou, kterou jsem miloval?

RE: Milovaná Amerika byla jen jedna velká iluze parazitující na celém světě

Erwin 194.?.?.?

V Americe, především té severní, bylo místa dost pro všechny, i příchozí. Osídlení bylo velmi řídké. Vždycky si v souvislosti s nebohými Indiány, Hotentoty či australskými negry připomenu slova W.Churchilla, kdy prohlásil tuším v roce 1937 : "...neuznávám, že by se stala nějaká velká křivda rudým Indiánům v Americe nebo černochům v Austrálii. Neuznávám, že by se těmto národům stalo něco hrozného jen z toho důvodu, že silnější rasa, nadřazená rasa, mnohem vyspělejší rasa vykročivší svou cestou, přišla a zabrala jejich místo."
Jen dodnes nevím, zda se s takovým názorem zcela ztotožňuji. Beru to ale jako názor hrdého (a věčně ožralého) Angličana. Tehdy ještě mohl kdokoliv sdělovat jakýkoliv názor na cokoliv.

381642

06.09.2020 18:00

Roušky jako symbol podvolení

Virus je tu s námi přes 600 let

Erwin 194.?.?.?

Konspirace o jakémsi Wuchanu či laboratořích USA nejsou ničím jiným než hloupými kecy k oklamání a vystrašení lidí na Zeměkouli.
Tento virus je zde s námi minimálně od počátku 14. století. Je to nepříjemné, ale někdy je nezbytné se podívat rovně a přímo pravdě do očí. Ano, tento virus má bohužel původ v mé zemi – na malebné Moravě.
Naprosto přímo a bez okolků to popisuje kronikář Dalimil (autor/ři Dalimilovy kroniky není znám a tak se připisuje jistému Dalimilovi) v kapitole, kdy Morava přešla do područí Čechů :
Kako jesť korona z Moravy vyšla,
povědě-ť, kako jesť ta země k Čechám přišla.

Z veršů jasně plyne, že nejde o nějakou polemiku kronikáře, ale skutečnost, kterou nijak nedokazuje, pouze tento zjevný fakt konstatuje.
Domnívám se, že to zcela mění současné, mnohými zděšené, nahlížení na tento rádoby nový a lstivý virus.

381803

17.09.2020 21:29

Udělejme ze symbolu konformity symbol odporu

RE: Ovčania NECHCÚ pravdu

Erwin 194.?.?.?

Řekl bych, že ten oběšený Talián je jednou z mála skutečných a přímých obětí tohoto viru. Stejně jako ti, kterým se nedostalo nezbytného plánovaného či život zachraňujícího lékařského zákroku, poněvadž vyděšené špitály odmítaly plnit své povinnosti - léčit.

382071

23.09.2020 10:44

Nová úvaha nad prezidentskými volbami v USA

Rozdělení USA

Erwin 194.?.?.?

Saker píše o pozitivních věcech jako je Ústava USA, Listina základních lidských práv a svobod, duch samostatnosti a nezávislosti, silná pracovní morálka, nesmírná kreativita lidí v USA a jejich láska ke své zemi.
To ovšem platí pouze pro část obyvatelstva - potomky Evropanů. Pro potomky Chazarů, negry, hispánce a další je rozhodující příslušnost ke svému etniku. Vlast – tedy USA je pro ně až na druhém (kdo ví, zda na druhém) místě. Podobně jako např. ve Francii, kde čtvrtá generace dávných neevropských přivandrovalců, která se už narodila ve Francii, se cítí především příslušníky etnika a patřičného náboženství.
Pouze potomci Evropanů (a zčásti i východní asiaté) jsou nositeli kultury, vzdělání, vědy a pokroku. Ostatní etnika jsou jen parazitující. Není třeba to nijak složitě dokazovat. Stačí se rozjet do světa a podívat se, jak kdo kde žije. Přečíst si hodnotné knihy, zaposlouchat se do nádherné hudby, uvědomit si, kdo co úchvatného postavil, vynalezl, pozvedl ducha, rozvinul a upevnil vzájemnost mezi lidmi vlastního národa.
Celý vývoj USA, a zde je dobré si připomenout slova prvních amerických prezidentů, kteří varovali před touto katastrofou etnického mísení, dle mého jednoznačně spěje k jednomu ze dvou řešení. Rozdělení USA mírovou či válečnou cestou. Rozdělení etnického. Nejen etnického rozdělení, ale navíc bude nutno oddělit i příslušníky bílé populace, a to dle ochoty bílých lidí pokračovat v novém státě v nesení praporu civilizace či „negroizaci“ nemalé části, která nechť raději zůstane fyzicky tam, kde i inteligenčně zůstává na úrovni těch, od kterých je nezbytné se oddělit.
Většina lidí se bojí něco podobného vyslovit, poněvadž by mohli být, chudáčci, obviněni z rasizmu. Jak strašlivá nálepka. S takovým balvanem kolem krku je lépe se snad oběsit.
Velká část lidí v USA (potomků Evropanů) to prý ovšem takto čím dál více cítí, jak jsem se nedávno dozvěděl.

382295

23.09.2020 10:53

Nová úvaha nad prezidentskými volbami v USA

Ještě si neodpustím jednu

Erwin 194.?.?.?

poznámku. Tak na černých životech prý záleží. Hmmm. Úplně sama se nabízí otázka : A komupak, prosím? Možná těm rovnostářským, sluníčkovým, sójovým, neomarxistickým teploušům z antify, kteří rádi využijí kohokoliv pro své anarchistické bourání všeho, co souvisí s naší kulturou, věděním, uměním a intelektem vůbec. A čím primitivnější cíle, tím primitivnější metody za využití primitivních etnik a primitivních hesel. Ne, těmto na životech nějakých negrů vůbec nezáleží. Jejich páníčkům už samozřejmě vůbec ne.
Možná těm samotným černým záleží na jejich životech. Těm ale také ne. Ze způsobu jejich života plyne, že žijí jen pro dnešek, zítřek je nekonečně daleko, plánování života za účelem jeho zachování neznají. Celá Afrika, různá gheta a gangy v našem kulturním světě, Haiti, JAR a další místa, kde se zmocnili bohaté země a udělali z ní za pár let poušť, žijí dle hesla : Ty chcípni dnes, já až zítra.
A tak snad možná obyčejnému člověku může na nich záležet. Obyčejnému člověku ovšem záleží na všech životech.
Toto heslo je tak nejen hloupé, nenávistné a pokrytecké, ale i lživé.

382296

24.09.2020 12:10

Svoboda po projevu

RE: Jaká opozice ?

Erwin 194.?.?.?

A co si tedy rozpolcený národ zasluhuje? Pokud máte na mysli někoho lepšího, nelze než souhlasit. Jak toho ovšem docílit?
Ve svém okolí neznám nikoho (a když říkám nikoho, mám na mysli nikoho, ani jediného), kdo by si přál, aby se v naší vlasti usazovali nějací neevropští cizinci. Průzkumy, spíše „průzkumy“ jsou samozřejmě vždy zfalšované, přesto i podle nich si většina lidí invazi nepřeje.
Dá se říci, že navzdory přání lidu jsou současní vládní politici ochotni ten ksindl sem natahat. Včetně „opozičních“ (mám na mysli ty, které vyjmenováváte).
A kterážeto strana má ve svém volebním programu zabránění invaze jak kobylek, tak i dalšímu spolčování s těmi, kteří nám je sem cpou? Možná je těch stran více, tím lépe.
Člověk by si řekl, že řešení je velmi prosté. Stačí jim to přece ve volbách hodit. Musí zákonitě získat většinu a prosadit to, co hlásají. A co si přeje lid. Ale ouha.
Ve volbách náš lid plně podporuje ty, kteří si přejí sem ten ksind natahat. Asi trpím nějakou duševní poruchou, protože dle mého zřejmě nemocného mozku tento rozpor nelze nijak rozumně vysvětlit. Přesto se to při každých volbách s železnou pravidelností děje.

382343

30.09.2020 19:53

Bude Trump v galerce smrtičů nad zákonem?

Nedaří se mi nalézt

Erwin 194.?.?.?

sebenepatrnější důvod, proč by měl nějaký politik dostávat Nobelovu cenu.

382536

06.10.2020 20:34

Matematika a koronavirus

RE: Zelený mozek

Erwin 194.?.?.?

Proč to píšete? Měl jste snad do dnešního dne pocit, že ti, kteří si Prymuleho dosadili, budou zaměstnávat nějaké pologramotné prvoky? A že Prymule je výjimka?

382722

15.10.2020 16:21

Racionální deklarace proti COVID-represi

RE: Čas na postoj

Erwin 194.?.?.?

Jak se sakra kreslí palec nahoru?

383045

16.10.2020 18:29

Návrh restriktivních opatření k zamezení šíření koronaviru

Nelze jednoznačně říci, že by stát nepomohl.

Erwin 194.?.?.?

Pomohl. Například cestovkám. Cestovky naslibovaly zájezdy, vybraly od lidí prachy, nesplnily, co naslibovaly a díky "pomoci" státu prachy těmto oklamaným klientům vracet nemusejí.
Pokud takový cestovkář není úplný idiot, který si neumí spočítat, že s podnikáním v cestovním ruchu je na pěkných pár let utrum, tak má nyní pěkný balík na rozjezd nějaké jiné činnosti.
(To není pouhá úvaha, to mi říkal syn cestovkáře, který u otce jezdil ve firmě jako šofér busu)
Takže se najdou podnikatelé, dovolím si tvrdit, že celé jedno odvětví, které ze srdce a upřímně děkuje státu za nezištnou pomoc.

383063

23.10.2020 16:23

Kolaps zdravotnictví

Držím autorovi palce.

Erwin 194.?.?.?

Byl bych mu vděčen, kdyby nepolevoval. Je třeba těm, kteří na ten podvod skočili, denodenně připomínat fakta. Bez ustání. Nekompromisně a nemilosrdně. Mnozí, kteří si sestavili svůj svět ze zpráv ČT, budou nenávidět tento pohled do zrcadla. Nic jiného jim ale nakonec nezbude, než uvidět sama sebe coby hlupce, který jim spolkl návnadu i s navijákem.
Nechci a nemám ani právo nikomu nic vyčítat, přeju jim ovšem co nejrychlejší vystřízlivění. Je to v jejich vlastním zájmu.

383372

23.10.2020 18:45

Policejní provokatér zřejmě přistižen při činu, policie ho kryje

RE: Opět jenom hledání potvrzení předem daného názoru

Erwin 194.?.?.?

Že vám do toho zasahuju, pánové. Musím se ozvat, poněvadž jsem, na základě čtení a vyhodnocování zdejších článků a příspěvku přesvědčen, že to není Zvědavec, kdo by se uzavíral názorově do nějaké bubliny nebo vědomě zvětšovat propast od běžných médií.
Naopak, pozoruji, že se pan Stwora čím dál více vyhýbá vysoce kontroverzním, chcete-li, konspiračním tématům.
A je to nepochybně hlavní proud sdělovacích prostředků, který uhýbá od normálního informování veřejnosti kamsi do vlastní lživé a od reality odtržené propagandy. Nikoliv Zvědavec.

383378

28.10.2020 07:15

Model počtu mrtvých od profesora Flégra

Flégr by měl být okamžitě zatčen a popraven za šíření poplašných zpráv

Erwin 194.?.?.?

Zpráv, které jsou zcela lživé a devastují ekonomiku a lid.
Do konce roku chybí 2 měsíce. Z dlouhodobých statistik vyplývá, že za tyto dva měsíce u nás ještě zemře necelých 17.000 lidí.
No a protože statistiky (netuším, nakolik pravdivé) tvrdí, že každý třetí občan je dnes pozitivní, tak podle této logiky třetina z těch, kteří ještě do konce roku zemřou, bude pozitivních.
No a debilové typu flégr a spol budou žvanit a lhát o tom, že za poslední dva měsíce umřelo/umře skoro 6 tisíc lidí na koronu (třetina z oněch 17.000). Což bude „obrovský nárůst“ a takto to bude falešně prezentováno. Samozřejmě s patřičnými omezeními obyvatelstva.
Důsledně bude na konci roku zamlčena skutečnost, že za rok 2020 zemřelo stejné množství obyvatelstva (nebo i menší) než v letech předchozích.
V současné době je v ČR průměr od roku 1995 asi 101.200 zemřelých ročně. Počkáme si.

383535

28.10.2020 15:08

Model počtu mrtvých od profesora Flégra

RE: Flégr by měl být okamžitě zatčen a popraven za šíření poplašných zpráv

Erwin 194.?.?.?

Ano, jistě, vzoreček. Neprůstřelný argument. Nechtěl jsem uvádět příklad, který bude daleko křiklavější a bude lépe vypovídat o této absurditě.
Vše poroste dle blba flégra exponenciálně a tak zanedlouho bude pozitivních 100% lidí. Takže pokud má do konce roku zemřít 17.000 lidí, budou všichni v kolonce zamordováni koronavirem.
Absurdní, lživé, manipulativní. Odporné.
Zkuste vymyslet vzoreček : je tu strašná pandemie, denně na virus umírají stovky lidí, přesto v roce 2020 zemře méně lidí než loni.

383553

02.11.2020 11:38

Kolonialismus nezmizel

RE: Malá technická.....

Erwin 194.?.?.?

K té vaší poznámce a sdělení autora, že se v občanské válce zabíjeli Rusové navzájem, bych doplnil jeden Bronsteinův (Trockého) citát :
„Musíme Rusko přeměnit v poušť s bílými negry, na které uvalíme takovou tyranii, o které nesnili ani východní despotové. Bude to tyranie rudá! To slovo rudá myslíme doslova, protože prolijeme takové potoky krve, že budou všechny lidské oběti z kapitalistických válek vedle toho blednout závistí. Největší bankéři zpoza oceánu s námi budou úzce spolupracovat. Pokud naše revoluce zvítězí, ustavíme vládu sionismu na troskách revolučního pohřbu a staneme se mocností, před kterou celý svět padne na kolena. My ukážeme, co je skutečná moc! Pomocí teroru a krvavé lázně zlikvidujeme ruskou inteligenci do stavu na úrovni idiocie a zvířecí existence."

383715

02.11.2020 17:38

Kolonialismus nezmizel

RE: Malá technická.....

Erwin 194.?.?.?

S oblibou si vypisuji různé citáty. Zde jsem si nepoznačil, odkud jsem jej vypsal. Ano, moje chyba.
Abych se přiznal, nemám sebemenší tušení, co je Gloria.tv. Ale mrknu se tam.
Jinak svého času zde toto téma široce rozepisoval pan Nohejl. Musím říci, že jsem dospěl k podobným číslům.
Nejvyšší sovět a vládu tvořilo po převratu v Rusku celkem 556 osob. 457 z nich byli potomci Chazarů, dále 17 Rusů, 2 Ukrajinci, 11 Arménů, 35 Lotyšů atd. Ústřední výbor měl 62 členů, z nichž 42 byli potomci Chazarů, 4 Rusové atd.
Myslím, že nejde o nějakou prostoduchou úvahu, jak píšete. Pouhá čísla, která nepotřebují komentář.

383733

04.11.2020 12:26

Osud podvolených

Jen drobná

Erwin 194.?.?.?

technická poznámka k textu. Všichni bezesporu znají záběry Chamberlaina, jak mává na letišli lejstrem, které přivezl z Mnichova. Překvapilo mě ale, že si většina lidí myslí, že na tom papíru je něco ohledně Československa, odstoupených sudetských okresů, podpisy čtyř státníků a podobně.
Nelze samozřejmě nic vyčítat, soudobá propaganda je v tom vehementně utvrzuje.

383802

10.11.2020 13:22

Úvaha k výročí bitvy na Bílé hoře

RE: složitá mezinárodní situace a mýty his-tóriků

Erwin 194.?.?.?

Samozřejmě, že dějiny jsou kompromisem možného.
Jako člověk píšící a zajímající se o historii byste neměl napsat, s prominutím, takovou hovadinu.
Dějiny jsou souhrnem událostí. Ať si vezmeme kteroukoliv historickou událost, tato by měla být čtenáři přednesena úplně, nezkresleně, se všemi detaily, tématu se týkající a bez zamlčování čehokoliv, co může mít vliv na to, jaký obraz si pak čtenář, na základě těchto informací, ve své hlavě o této historické události vytvoří.
Ne nadarmo píše David Irving v úvodu jedné své knihy, že „historici jsou obdaření schopností, která je odepřena i bohům - měnit to, co se již stalo.“
Záležitost vlastních dějin tak pravidelně bývá falšovaná nejvíce. Pochopitelně na stranu, kde je národ vykreslen jen těmi nekrásnějšími barvami. A samozřejmě vlastními historiky.
Naopak bývají to historici zahraniční, kteří nemají před očima krasohled a posuzují události u jiných národů daleko realističtěji a pravdivěji.

383984

10.11.2020 13:50

Zfalšovane volby

Tento stav už nikdo nezvrátí

Erwin 194.?.?.?

Pokud jsou v USA demokraté na těch nejdůležitějších místech, nepomůže Trumpovi ani vodoznak na lístcích, ani Nejvyšší soud. Nikdo. Ani výměna velitele vojska. Vše bude smeteno coby konspirace.
Joe, coby zcela dementní, pak bude rychle vystřídán tou černou Sorošovou matrací. A to vypadá na občanskou válku. Je tak určitá šance, že přestanou strkat rypák do ostatních a ve světě může být klid.
Vidím to tak docela jednoznačně - čím hůře v USA, tím může být Evropa (nemyslím západní Evropu, ta už je v řiti) svobodnější.

383985

11.11.2020 14:44

Úvaha k výročí bitvy na Bílé hoře

RE: složitá mezinárodní situace a mýty his-tóriků

Erwin 194.?.?.?

Uvedl jste pěkný příklad - počátek 1. světové války. Práce pro historika nesmírně obtížná a obsáhlá, jak píše pan Janecek. Na jedné straně se objevují rozsáhlé práce o tradičním německém a našem (rakouském) militarismu s plány těchto říší na podmanění Evropy a podobně. Na druhé straně se objevují knihy, studie i série článků (jedna série vyšla i zde na Zvědavci), kde je viníkem války označena Anglie. Existují i poměrně dobře zpracovaná díla, kde jsou označováni za viníky potomci Chazarů, coby mocnost, ovládající finance, vlády států a nezanedbatelnou část sdělovacích prostředků. Tyto historické práce se ve své informační podstatě nedoplňují, ale jdou proti sobě.
Každý náhled na tuto problematiku obsahuje logickou argumentační stavbu, jakés takés důkazy, ovšem každý takový jednostranně vypracovaný elaborát se úzkostlivě vyhýbá vypořádání se s protiargumenty a opomíjí či odmítá důkazy, které svědčí v neprospěch toho, co se ten či onen snaží usilovně dokázat.
Poctivý historik nepotřebuje vůbec historické události vysvětlovat, komentovat či jim dávat jakýkoliv podtext. Žvanit dnes umí kdejaký debil. Ale pracovat, poctivě hledat, ověřovat, pátrat, to už vyžaduje úsilí. Proto je často k vidění, že jeden opisuje od druhého a čtenář získává pocit, že když o tom píše 10 lidí, tak to bude pravda. Historik se musí vypořádat se VŠEMI fakty, nemůže pro něj existovat vlastní preferovaný názor a jakési argumenty protistrany. Musí jen události řadit logicky, a to tak, aby mohly být dobře chápány. Tím jeho úloha končí.
Samozřejmě musí ohmatat každý dokument, každý výrok či čin té nebo oné strany do nejmenších detailů a to proto, aby jeho práce nemohla být napadnuta, že vynechal některý čin některé ze stran konfliktu nebo dokument a aby se vyloučilo otevírání prostoru pro různé konspirace. Každou informaci musí do své práce zařadit, nebo, pokud je falešná, spolehlivě ji vyvrátit.
Čím starší je historická událost, tím je pochopitelně důkazů méně a méně. Tak nějak si představuji práci historika. Velmi obtížná záležitost.

384021

24.11.2020 14:09

Na obranu Hany Lipovské

Doporučuji

Erwin 194.?.?.?

přemístit televizní přijímač do sběrného dvora. Několik let jsem si ji ještě ponechával, abych si jednou denně či za dva dny pustil smyčku titulků na ČT 24 a mohl se dozvědět, o čem ČT "informuje". Poté, co ČT přestala z nějakého důvodu vysílat a nelze již jejich signál zachytit, mi už skutečně nic nebrání v tom, abych ji naložil na káru a aby se tak mohla odebrat do digitálního nebe. Myslím, že se dá z lehkostí přežít bez této odporné a primitivní propagandy.

384265

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,96 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,15 Kč
Švýcarský frank
24,11 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,08 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 630,91 Kč
1 unce stříbra
510,23 Kč
Bitcoin
411 870,71 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 720 332