Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Perunwit

Nalezeno 33 příspěveků, 6 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

18.04.2009 21:18

Erik Sedláček osvobozen

tak toto ne

Perunwit 81.?.?.?

nu musím říct, že stejně jako několik dalších diskutujících tady jsem zklamanej a tuhle fascinaci Mr. Stwory velice pofiderním E. Sedláčkem opravdu nechápu. Není to poprvé co mu zde vyjádřil zcela jasnou podporu a už jenom to je důvod, abych Zvědavce nepodporoval finančně, pokud chce pan Vladimír znát důvod. Jednou za čas se tu zkrátka objeví článek, se kterým hrubě nesouhlasím (zásadně) a tohle je jeden z nich. Prošel jsem pár blogů, od různých "kamarádů"(krásný, jak lze tohle slovo zprofanovat, asi tak jako "soudruh" původně znamenalo taky jenom partnerství) a podobně a musím říct, že i po odstranění všech rudých, modrých i oranžových filtrů, pokládaných médii přes obraz pana Sedláčka je třeba říct, že jenom člověk bez soudnosti může tomuhle muži vyjádřit veřejnou podporu. Jak už tu zaznělo: to, že souhlasím s názory na ekonomiku, NWO, Izrael apod neznamená, že budu přikyvovat, když se na bílo natírá hnědej nácek. TO NIKDY.

188709

19.04.2009 16:16

Erik Sedláček osvobozen

RE: tak toto ne

Perunwit 81.?.?.?

Eriku... já nečekal, že budeš souhlasit. Nepsal jsem to proto, že bych si o tom s Tebou chtěl vyměňovat názory... taky si nemyslim, že miluješ Hitlera [smích] (ani pan Stwora) to se nutně s filosofií "kamarádů" shodovat nemusí...
... a stejně, jako já mam právo napsat, že mi zaváníš těžce hnědě, tak ty máš právo označit mě za provokatéra. Kdo se nad mym příspěvkem zamyslel tak pochopil, že o provokaci mi nejde. Polopatičtěji jsem to napsat nemohl a myslím, že s naší mateřštinou nezacházím úplně nejhůř. Ty ovšem vyčúraně laboruješ s tím, že kdokoli označí tvoje chování za nevyhovující, provokuje Tě.
Mám doma 2-letýho kluka, dobrou práci a ženu, velkej byt a pěkný auto. Nikdo mi nikdy nedal NIC. No řekni, mám já za potřebí provokovat zrovna Tebe??

188798

20.04.2009 06:52

SCIO píše Zvědavci: Porušili jste autorský zákon

well, mr. orwell

Perunwit 90.?.?.?

Tohle promazávání psaného jsme si už asi všichni dobře "zažili" v 1984. Před lety jsem viděl film a teď jsem asi ve 3/4 knihy. Proto nezapomeňte, že...
"Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost. Kdo ovládá přítomnost, ovládá minulost". Tak znělo heslo Strany.
Snad mě za tu citaci nikdo nebude chtít soudit haha. Tady je to OT, ale já jsem Orwellovým vhledem do situace a zcela přesným vyjádřením naprosto fascinován.

188863

21.04.2009 06:47

Ztratili jsme už úplně morální kompas

Jolly Roger ve znaku

Perunwit 90.?.?.?

... jsem si jist, že i na nás, masách, "veřejnosti", pracují studovaní psychologové. Neumím si jinak vysvětlit tu synchronizaci jednotlivých přívalů špíny, kterou nás denně dusí média a která na nás číhá i v obchodech, aby nás zasáhla skrze naše děti, přijímající otevřeně a bezelstně veškeré impulzy okolí. Přijde mi, jako bychom byli nějaká kolonie sebevražedných zvířat. Jak se valíme přes kraj útesu do hlubin, hýkáme u toho blahem a stahujeme s sebou svoje rodiny, zároveň ovšem díky naší vysoké plodnosti a nedostatku přirozeného nepřítele, stačí naše zadní řady růst geometrickou řadou směrem od moře...
Včera jsem po dlouhé době znechuceně vypnul zprávy na naší/vaší TV NOVA během 15minutové úvodní, bombasticky smutné reportáži o rodině z vypáleného domu a zoufale hledal nějaký dokument o zvířatech, co bych mohl děcku pustit. Ne, všude byla smrt, mrtví lidé, "spálená země", nahé kozy a zadky, rapující černoši. Co jsme to za druh, že tak uctíváme smrt? Nebo snad proto se za privilegovanou smrtkou musí valit z televize v těsném závoji špinavý a odosobněný Sex, abychom extrémní posedlost záhrobnem ve svém šílenství zkoušeli vyvážet extrémním, všudypřítomným kopulováním?
Tyhle dvě zkřížené hnáty na standartě naší z.urvené civilzace zastřešuje lebka, představující Lži a Přetvářku o tom všem, přepisování minulosti, kontaminaci naší budoucností.
O mě mi nejde... ani o vás... my se bránit můžeme a neděláme to. Jde mi o Děti nás všech, POTOMKY LIDÍ, je mi jich líto.
SLYŠÍTE?!!

188965

29.05.2009 08:17

Vzhůru do vaječné revoluce!

Nečekej, a vylej kbelík slasti napospas prasatům...

Perunwit 90.?.?.?

Včera jsem obdržel sadu hlasovacích lístků a jsem rozhodnutej tam jít! Nechápu, jak paní Jarmila a kolega Hestroy (snad si to pamatuju dobře) mohou prohlašovat, že k volbám nepůjdou a podporovat tyto věty nejedním vykřičníkem??
O co se teď jedná? O Paroubka nebo Topola?? NE! Jde o to, koho si my, Češi, chceme vyslat sednout "do evropy". A tady máte příležitost, dát hlas kandidátovi, který je nejvíce podle Vašeho gusta ("nejvíce" říkám, protože "úplně" není žádný...). Nebo snad to neustálé kritizování Lisabonu, byrokracie, imigrace apod. bylo z Vaší strany způsobeno jenom potřebou si ulevit a jinak se jede dál po starém?? Zrovna Vás dva zmiňované (omlouvám se, mohl jsem si jistě vybrat i někoho dalšího) bych do téhle škatulky řadil s nejvyšším údivem!!
Abych vyšel s pravdou na světlo Perunovo, tak mě zůstali po vyházení všech těch sraček na stole tři kandidáti, kteří jsou pro mě se zavřením očí jakž takž volitelní - Bobošíková, Ransdorf, Solis (každý z nich tedy minimálně s jedným velkým vykřičníkem). A já jednomu z nich ten hlas dám!! Nehodlám číst články, plácat v diskusích, kecat u piva a pak sedět doma a nadávat "to to zase dopadlo". Jednoho sviště mám doma a druhej už je možná na cestě, kurva já udělám, co můžu, abych jim svět připravil, jak to jenom jde.
Ano, volby nemohou mnoho změnit. Ano, politici jsou úplatné, zkorumpované svině. Ano, i Paroubek je v přeneseném smyslu vrah, stejně, jako Topol. A tak by se dalo pokračovat. Ale už jenom pro to, abych svůj hlas nedal těm majoritním bestiím, proto se půjdu potkat k urnám s těmi blbci, co je volí. Je to moje forma odboje!

P.S. co mě na téhle kampani rozsekalo, nejsou zcela určitě vajíčka, to nehodlám komentovat a nechápu, proč tomu přikládáte tolik důležitosti, nebo spíš chci říct, že MĚ to přijde jako naprosto podružný. Mě rozbil billboard, kterej mám před barákem a tam stojí VEDLE SEBE v naproso brutálně hejskovsky výsměšnejch postojích TLUSTÝ, ŽELEZNÝ a SCHWIPPEL. JE TOHLE MOŽNÉ???

Fakt necháte ty svině, aby tam šli rabovat za současně nulového vykazování přínosu pro nás, volitele?? Styďte se. Když už Vám nezáleží na Vás samých, dá se říci, že JSTE SOBCI.

[bliji]

192267

09.07.2009 06:35

Zlověstné místo - Astana

When you look into the abyss....

Perunwit 90.?.?.?

Podle mého názoru, ať už se takové město vůbec staví, nebo ne, je to spíš skutečně ukázka nevkusu, splácanosti mnoha z celé planety posbíraných symbolů a mýtů a zbohatlictví, než nějaké jedno z budoucích center NWO. Tohle zde je zase jenom jedna z informací, zrovna z druhé strany spektra, než které se na nás valí z médií denně a těžko říct, jaké zájmy sleduje. Nevěřím, že někdo může být tak naivní a ve své touze po potvrzení konspirací na každém rohu, vezme tenhle článek vážně. Ano, je pěkné chvíli "se zasnít" ale pojďte prosím z5 do reality, tady si taková sidla stavějí zcela reální zloději na každém rohu, ano, v menším... a nejsou ani tak ostentativní, aby dávali na půdu zlatej podstavec s otiskem vlastní ruky, ani tak pitomí, aby koncipovali nejdůležitější stavbu na svém pozemku jako symbol ženství. Od pana Stwory určitě zajímavý článeček, ale spíš ho beru jako pokus o pobavení.
Nicméně, znova a znova se mi vnucuje vidina geniálního snímku Equilibrium... brrr.

195220

10.07.2009 06:52

Připravuje Gruzie a Západ nový konflikt v kaspické oblasti?

RE: Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane

Perunwit 90.?.?.?

... kousek níž pod článkem o tom "městě v Kazachstánu" jeden čtenář vzpoměl sovětstké drancování našich přírodních zásob; uranu atd... jaký to paradox, s Vámi je bohužel třeba též souhlasit - ještě že u nás zatím o ničem podobně cenném, např. velkých zásobách ropy, zatím nevíme.
K dnešní situaci a mezilidským vztahům... dnešní lidé se neustále někam derou, povzbuzováni médii. Média argumentují potřebností a chtěností tohoto "vývoje" a výsledkem toho je pohyb chtělo by se říci v kruhu. Ona je to ale spíš spirála. Pohyb se zrychluje, jak stoupáme, stoupá i síla, která na nás působí a jestli to budeme my, kdo stihne dojít na pomyslný vrcholový bod, pak to budeme my, kdo zažije pád vedle základny... tam, kde se celá historie započala. Bohužel mám pocit, že ti, kdo přežijí, se oklepou, udělají několik přešlapů na místě a pak se vydají rovnou k prvnímu závitu spirály. A... hurá nahoru.

195319

10.07.2009 07:16

Kdo by rád viděl kacíře Stworu na hořící hranici?

simply clever

Perunwit 90.?.?.?

Nabízím autorovi článku i panu Stworovi jednoduché řešení, jak z takovéto šlamastyky ven, nakonec pan Kučera si na to sám ve svém velmi pěkném článku téměř odpověděl - pane Stworo, vy musíte přestat dělat NOVINAŘINU, to co děláte, musíte od zitřka nazývat UMĚNÍ !!

Umělecké špíně je v našich zemích a nejen v nich, povoleno daleko překračovat hranice vkusu, slušnosti a ohleduplnosti, tak daleko, jako žádnémi jinému oboru lidské činnosti...

Proto se nazvěte žonglérem se slovy a máte vystaráno. Když se podívám po všech těch Anastaciách, hip hopových a emo rockových kapelách, tak bych akorát tak blil, stejně jako při náhodném očním kontaktu s některým hollywoodským dílem [bliji]

195321

13.07.2009 07:01

Co čtete?

něco jiného

Perunwit 90.?.?.?

Barker Clive: Imagika I. a II., to je naprosto geniální mix horroru, fantasy a snad i jakési formy cestopisu.

Kulhánek Jiří: Vládci strachu, Noční klub, Divocí a zlí - někdo říká brak, já říkám brilantně napsaná akce se spoustou nápadů, humoru, napětí i odkazů na různá další díla, přidanou hodnotou těchto knih jsou nám často známá prostředí a reálie.

Žamboch Miroslav: Drsný spasitel, Koniáš a jeho svět - kolega Kulhánka ze silné dvojky českých autorů tohoto žánru. Jeho přípěhy jsou až na výjimky snad trochu méně hardcore, zaměřené o málo hlouběji. Mě přesto Kulhánek baví o něco (malinko!) víc.

Stephenson Neal: Sníh - super akce. Čtení na jeden zátah.

195539

13.07.2009 10:14

Co čtete?

RE: něco jiného

Perunwit 90.?.?.?

takže si rozumíme [smích] u mě doma se taky jenom kroutí hlavou, ale to je tak všechno, my totiž víme, haha. STRONCIUM jsem v zimě kupoval bratrovi, prodavač s lenonkama a šátkem na hlavě se jal hned vysvětlovat svým dvěma kamarádům vedle že tohle není nic moc, že Kulhánek má lepší knížky. Projevil jsem krátkou přednáškou důraznej nesouhlas, vysolil mu prachy, nechal je tam udiveně stát a hrdě odešel [velký smích]

Ještě

Dick K Philip - Temný obraz, bylo to i zfilmováno

195555

14.07.2009 06:08

Co čtete?

RE: něco jiného

Perunwit 90.?.?.?

... to totiž byla scéna z plzeňské Valhally [chechtot]

195656

15.07.2009 06:44

Co čtete?

RE: něco jiného

Perunwit 90.?.?.?

IMAGIKU jsem četl dvakrát... jednou s čelistí dole a podruhé s blaženým úsměvem... co se povedlo Barkerovi napěchovat do dvou relativně ne moc tlustých knížek, před tím smekám.

Toho Kulhánka se neboj(te) já např. jsem se s ním setkal úplně náhodou, to když jsem stáhnul archiv několika e-books; byl jsem zcela neovlivněn veřejným míněním. Dneska čtu CESTU KRVE po druhé a je to "furt stejná prdel"(s rezervou), jako když jsem si to zkusmo otevřel prvně. Neprohloupíte.
Miroslav Žamboch má párek Kulhánkově psaní velice podobných knih, LÍHEŇ 1 a 2. Nebudu spoilovat, i když se to nabízí [smích].

Pokud chce někdo klasickou fantasy, takovou tu heroes&romantic na dloouhé zimní večery, pak můžu doporučit sáhodlouhou ságu Terryho Goodkinda MEČ PRAVDY, nebo dospělejší knížky autorského páru Hickman & Weiss - DRAGONLANCE (v této sérii se realizuje více autorů ale tihle dva jsou zaručenou kvalitou)

Docela se divím, že tady nevidím padnout něco o Janu Pelcovi, např. proslulé "A BUDE HŮŘ" stojí za tip..

195740

15.07.2009 08:57

Co čtete?

RE: něco jiného

Perunwit 90.?.?.?

ad Pelc... no nevím. Já to četl v nějakých 20ti letech a hodně mě to bavilo. Od té doby už ale uplynulo skoro deset let a pokud jste to myslel na "tu dnešní" mladou generaci kol. 20ti let, tak ti už opravdu mají jiné zájmy. Tristní.

Jinak jsem si vzpoměl na geniální DEN TRIFIDŮ od Johna Wyndhama a méně známé dílo od tohoto autora MIDWICHSKÉ KUKAČKY, zajímavé sci-fi/horror dílko.

moje celkově nejoblíbenější knížka je už dnes notoricky známý EGYPŤAN SINUHET od Miky Waltariho, 800 stránkové dílo, v němž se s oblibou rochním dlouhé dny.
Podobně obsáhlé počtení nabízí také Kingovo TO, což považuji za jeden z vrcholů horror četby. Stephena Kinga miluju pro jeho schopnost polovinu nebo i dvě třetiny příběhu jenom objasňovat čtenáři vazby mezi jednotlivými postavami příběhu, zdánlivě podružnými detaily z jejich životů a pro postupné, nenápadné splétání smyčky; tu pak v poslední třetině náhle zatáhne zběsilým stiskem a drží až do gradujícího konce.

195748

16.07.2009 06:22

Co čtete?

RE: Vidim,

Perunwit 90.?.?.?

koukám kolego, že Jiřího fakt žereš [velký smích] Já osobně mám nejradši právě Cestu krve. Jasně to vidim jak doplňuju v podzemní základně u Berlína poviant do Saladinu s K2kou na zádech, uhýbám před výboji z popelnic a razím do Afriky [velký smích] .

Co tu Líheň, Žambochovu, četls? Je to zcela srovnatelné s JK knihami, jestli ne, určitě ji zkus [smích]

195822

24.08.2009 06:49

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: Vůbec nejde o radar ....

Perunwit 90.?.?.?

tenhle odkaz jsem vyčetl v jedné diskusi tady, na Zvědavci, proto jej připojím na závěr Vašeho rozhovoru, díky za něj jedné dámě.

http://casodej.cz/analyza17.htm

198523

11.09.2009 07:00

Janouškův hřebík do rakve české „demokracie“

odteď jinak

Perunwit 90.?.?.?

Bohužel je příliš nasnadě, komu v příštích volbách dát hlas. Mám z toho radost? Rozhodně ne. Jsem asi jedno z tzv. "husákových dětí". Když jsem si kolem 18ti začal uvědomovat ne až tak dávnou historii našich zemí a některé souvislosti, znamenalo to pro mě trpkou nenávist ke všemu, co byť i jen prošlo kolem slova "komunismus". Tím nechci říct, že bych kdy bezmyšlenkově hrál na hokejky komukoli, kdo se nazval jejich odpůrcem (!), ale...
V posledních volbách do PS (ano, v těch, po nichž jsme pak všichni měsíce nevěřícně čuměli, co se to děje??! ) jsem byl jeden z těch tzv. "mladších, liberálních voličů", co skočili na špek Bursíkovi [bliji] .
Nic takového už opakovat nehodlám a proto jakékoli úvahy o tom, jestli dát hlas Pirátům, nebo dalším malým, jdou mimo mě.
Zůstaly dvě otázky: přijmu misku volebního guláše od KSČM, a nebo zůstanu doma?

200097

15.09.2009 06:30

Dalajlámovštění

RE: Jen drobnost

Perunwit 90.?.?.?

Nechápu moc, proč se do Satai-e s kolegou Hestroyem navážíte, jeho slova já osobně můžu v zásadě potvrdit. Minimálně Gran Torino a Po přečtení spalte, jsou moc pěkná dílka a je asi spíš Vaší chybou, pánové, že si neumíte najít cestu nebo čas k té "správné kultuře". Spousta braku se k lidem dříve navíc neměla jak dostat, proto o něm nebylo takové povědomí, to je třeba taky zohlednit, hen tu globalizaci. Pokud trpíte faktem, že nedokážete kápnout na dobré filmové dílko, nechte si zde: http://www.csfd.cz vypsat žebříčky jednotlivých žánrů a hurá do kin, nebo na DC++. Tarantino dobrou práci dělal, jak je na tom s posledním filmem, to zatím nevím, ale jsem si jistej, že na rozdíl od "klasiky 30tých let" ho určitě dokoukám. Je zbytečné vyskakovat jako čertík z krabičky, když jsme na jedné lodi.

200348

Víme někdo, jak Klaus bude reagovat dál? Zda se skutečně nějaká ústavní stížnost připravuje a kdo se tím zabývá? V případě, že se nechají naši politici umlčet a Irové selžou, nezbyde mi, než situaci začít řešit. Nebo už se tím někdo reálně zabýváte?
Bylo by dobré mít nějaký "krizový plán". Stížnost může podat i jedinec; občan, ne-li? Další možností by bylo, podat ji, jako sdružení(?).
Rád bych byl připraven, prosím o rozvinutí diskuse na téma, Co budeme dělat?, pokud Irští občané podlehnou masírce a naši politici se budou vyjadřovat tak nemastně a kluzce, jak to dělají těsně předtím, než ustanoví obvykou levárnu.
Měli bychom být věcní.

200924

22.09.2009 09:58

Kořeny totalitní ideologie

neklesejme na mysli

Perunwit 90.?.?.?

... je to jednodušší, než to vypadá. Hnijící potravu spálit a zbytky vyloučit. Je však třeba spalování nastartovat a tělu s ním pomoci. Sezením u PC, TV, NTB nebo na WC, sledováním ČT4, BBC nebo IPTV, posloucháním F1, U2 nebo 1349 však tohoto opravdu velmi kýženého procesu nedosáhneme.
Je třeba vyvarovat se zkratek a jiných; ať už fast foodů, nebo minutek; začít používat úplná slova, ta spojovat do smysluplných vět a mezi jednotlivými chody této očisty se především hýbat.

Člověk jede na kole krajinou: aha... tamhle někdo postavil od minule chajdu... děsný... /kopakabááána, písek a pláž/ tady se seká tráva... jo, zejtra musim do banky... a nakoupit... /kopakabááánou chci jít/ sakra, ten blbec v TDi-čku mě málem přejel (pěkný kola)... přehodit... hmm, hezká chatařka... copak asi dělá ta moje /to je hrozný, ty sračky z rádia jak se zažíraj do paměti/, ještě je v práci... no a teď pohoda s kopce... Gambrinus... fajn, kde mam tu dvacku?

Dopravníky myšlenek a jejich jednotlivé křižovatky, propojky, kolínka a směšovače je třeba často používat, jinak dochází k jejich zanesení, korozi, nebo třeba křehnutí.
Je třeba kuchařku nechat s kuchařkou, poslat za nimi třebas sousedku a sám vyrazit někam za POHYBEM....stíhat myšlenky.

200927

.. tenhle článek se mi moc líbí, souhlasím s Vaším náhledem na situaci. Neodolal jsem a otevřel i odkazovaný blog Mr. Urbana, nicméně po 15ti větách jsem musel čtení vzdát. Tohle nemám za potřebí... V diskusi mne šokovaly názory typu, cituji by KAMIL:
"Václav Havel v roce 1992 abdikoval, když nechtěl coby federální prezident dále přihlížet rozpadu Československa. Bylo to čestné jednání. Klaus by měl teď udělat totéž, když mu jeho svědomí brání podepsat smlouvu, kterou schválí 26 dalších zemí EU a kterou mu doporučil k ratifikaci parlament. Bohužel Klaus ale nezná na rozdíl od Havla pojem cti."
Kdybych už neseděl, tak tohle by mě posadilo na prdel [bliji]
Neuvěřitelné.

202003

09.10.2009 06:27

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Čo s team?

Perunwit 90.?.?.?

Stylistika toho příspěvku je prostě hrozná, Kamile [chechtot]

202073

14.10.2009 07:27

Pod terorem trpaslíků

... obr potřebuje pohlédnout do zrcadla

Perunwit 90.?.?.?

Díky, pane Stworo za toho Nietzscheho. I proto, že jste mi připoměl dluh, který vůči sobě mám, ta knížka mi leta leží na policích, stěhuje se se mnou, kam jdu já. Spoustu knížek jsem rozdal a půjčil, tuhle z mě neznámého důvodu nedávám z ruky.
Mě zaujala, krom těch Vámi značených, tato část:

A)
"3. Kráčím tímto lidem a vypouštím z úst nejedno slovo: ti lidé však neznají ani brát, ani uschovávat.

Žasnou, že jsem nepřišel proklínat neřesti a rozkoše; a věru, nepřišel jsem ani varovat před kapesními zloději!"
----------
Dost často v dnešní době mívám pocit takového "nechtěného proroka" v debatě s "lidem". Síla, která z takového poznání plyne, není zanedbatelná, lze ji použít dál... a dál.
----------
a tato:
B)
I v tobě ještě bude zaznívati stáda hlas. A řekneš-li: „Nemám již společného svědomí s vámi,“ bude to nářek a bolest.

Hleď, tuto bolest samu zrodilo ještě ono společné svědomí: a tohoto svědomí poslední třpyt se leskne ještě na tvém smutku.

Ale ty chceš jíti cestou svého smutku, cestou k sobě samému? Nuž, ukaž mi své právo a svou sílu k tomu!
----------
Povznést se nad společenství, skupinu, jíž jsme dobrovolnou součástí, to není snadné. Přimět se, opustit ji, není také úplně z nejsnazších. Tou nejtěžší zkouškou na celé věci ale je, nežádat znovu o členství toho společenstva. Pochyby útočí na člověkovo přesvědčení a vůli a zkouší obojí zkouškou krve a potu.
----------

When you look into an abyss, the abyss also looks into you ....

Tonight I enter into obscure dreams
In darkness shelter, I am unseen
With the esoteric gifts I possess
I bring damnation by enforcing death.

202397

26.10.2009 09:39

Dávné vůně a čerstvý smrad

RE: jo vune je silnej spoustec pameti

Perunwit 90.?.?.?

zvlášť teď na podzim, když projdeš slovany, plné listí a spadaných větví, je to citovka... mě osobně ji ještě zesiluje fakt, že dnes místa mnoha dějů z mojí minulosti procházím s dvou a půl letým synem. Je v tom i jistej pocit hrdosti a zároveň naděje do budoucna, v té vůni staroměstského podzimu... ves voní jinak, to zase pamatuji od rodičů.

203250

18.02.2010 13:45

Demogratůru si rozvrácet nedáme!

K zamyšlení

Perunwit 90.?.?.?

Kolego Hestroyi, musím tě podpořit a po dlouhé době napsat, že

... s nelíčeným údivem zaznamenávám, jak tebou předestřená myšlenka (o několik přísp. výše) nevyvolává (zatím) žádné reakce, ať už harmonizující, či nesouhlasné.

Nikdo se nepozastaví nad faktem, že program DS je téměř ideální? Obsahující zejména ze zahraniční politiky (což je prubířský kámen) většinu myslitelných přání myslící menšiny?

Jak osoba/osoby, schopné tak obratně a komplexně formulovat politický program, mohou pak dotyčnou stranu "neprozřetelně" ověsit proprietami, jež nutně vyvolají ve spoustě našich obyvatel a vlastenců nesouhlasné, odmítavé až zuřivé reakce?

Že jsou tito voliči, o které se právě dnes začiná hrát, bez prodlevy katapultováni do jistotou a zradou páchnoucí náruče politických matadorů a zrádců?

------

Vážení čtenáři, neplýtvejte energií dohady s mudrlanty a provokatéry. Milí spoluobčané, zamyslete se a až budete sedět u hokeje a piva, místo běžných keců raději zkuste otevřit oči byť i jednomu člověku.
Děláte to nejen pro sebe [mrknutí jedním okem]

212870

26.04.2010 09:22

Solis: Nový světový řád? Připravuje se už dlouho

what the .....?

Perunwit 90.?.?.?

1)Rozhovor zajímavý.
2)Pan Solis přes znalosti a orientaci v problému, jež mu nedokážu upřít, nemá moji důvěru už delší čas, co jsem byl svědkem jeho výpadů (údajně v opilosti) v diskusi pod článkem na CFP.
3)Madam Zubová, podporovaná pracháčem, je typická mediální hvězda, PRODUKT. S jejím unylým, ukňouraným a bezpohlavním vystupováním, s naučeným milým a pozorným úsměvem a "uměním" neodpovědět na přímo položenou otázku, ve mě vyvolává pocity veskrze záporné, ne-li přímo odporné. Tudíž: [bliji]

217947

27.04.2010 18:41

Solis: Nový světový řád? Připravuje se už dlouho

RE: what the .....?

Perunwit 193.?.?.?

Dobrý den,

pokud vím, tak se pan Solis od oněch "výpadů (údajně v opilosti) v diskusi pod článkem na CFP", kterými zde argumentujete abyste mu vzal kredit, sám distancoval s tím, že bylo jeho jméno v diskuzi pod článkem zneužito záměrně někým, kdo jej chtěl zcela zjevně poškodit. Již to, že se na tento incident odvoláváte touto formou a v tomto kontextu napovídá něco o tom, že to takto Vám samotnému jaksi vyhovuje a dáváte to zde k dobru, proto je otázka na snadě, zdali jste to nebyl nakonec Vy sám, kdo se tam podepsal jako Solis?! (Viz podpis pod tímto příspěvkem...)

Také to, že se hned v této souvislosti pouštíte i do očerňování poslankyně Zubové, se kterou zde není žádná souvislost, vypovídá také o lecčem. Právě poslankyně Zubová byla jednou z těch, kteří poslali vládu trilaterálů Vondry, Schwarzenberga a jim věrných nohsledů Bursíka, Parkanové a spol do propadliště a to právě včas. Její úsilí v boji proti Radaru (minimálně v rámci SZ) by zde mělo být taktéž vyzdvyženo.

Jen hlupák by naletěl na takovou rádo-by subtilní manipulaci v neprospěch velmi odvážného Solise, který neváhá riskovat kariéru proto, aby byla vyřčena pravda. Řadit jej ke kontrolované opozici NWO je přinejmenším troufalá hypotéza, pravděpodobně za hranicí zdravého rozumu!

Tudíž: [bliji]

218124

26.11.2010 06:59

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

to je holt život

Perunwit 90.?.?.?

jak už tady někdo psal... weby byly, jsou a budou... stávající upadají a nové vznikají podle toho, jak má provozovatel zrovna čas a chuť, něco zadarmo dělat. Jakmile to nejde dělat zadarmo, možná je čas skončit. Přispíval jsem do několika webů z oblasti muziky současně, jako recenzent, reportér, interwiever(to je slovo)... souběžně budoval kapelu, sháněli jsme vydavatele, pořádali koncerty, pracovali na propagaci atd. ... pak jednoho dne jsem si na základě vnějších okolností musel sestavit tabulku + vs. - a postupně jsem s tím do roka se vším skončil... pominulo to, jako roční období. Dneska mám dvě děti a úplně jinej život. Není třeba se děsit, i kdyby se pan Stwora rozhodl skončit, vzniklý prostor se podle mě někým zaplní, třeba i ze zdejších diskutérů nebo sympatizantů.
nevím, jak moc komu bude co vyhovovat, ale jsou i jiné CZ servery kromě zmiňovaných, Outsidermedia.cz, cz.altermedia.info, dfens-cz.com, presseurop.eu/cs, hromady blogů např. Nautilus, Tribun @bloguje.cz a jiné.

233060

26.11.2010 12:47

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

Obávám se, že...

Perunwit 90.?.?.?

... zřejmě pro pana Stworu tyhle názory nic neznamenají. Ale když už jsem dneska přispěl jednou, tak se o to pokusím i podruhé. To, co se tady stalo se zpoplatněním článků, je pro tenhle server, jako rakovina. Dost těžko se bude (bude-li) v budoucnu zbavovat té "patiny peněz".
Je mi sympatický, že spousta čtenářů přispívá a deklaruje, že přispívat bude, ale pro mě osobně je to jedině sypání peněz do projektu, který ztratil to nejcennější, co měl. Dobrovolnost. A jak píšeš, kolego hestroyi, diskuse. Dřív tu bývaly hotové komunikační orgie.
Zvědavec možná už byl na svém vrcholu a možná zaspal ve chvíli, kdy měl udělat nějaký další krok. Rozhodně tím nemám na mysli fakt, že když nakouknu do článku, označeného zámkem, tak na mě vyskočí... VOUCHER. WTF?? Dřív jenom díky mojí aktivitě tyhle články četlo možná 10 lidí navíc. "Naši věc" tak vnímalo mnohem větší procento zasáhnutelné populace, protože nás to jistě dělalo víc. Budu jim dneska posílat odkaz na článek, kde po nich budou chtít prachy? Nebo každému koupím VOUCHER?? Mám hlídat, kdy už je odemčeno??
A poslední věc, to neustálé vytahování finanční stránky webu vnímám opravdu, jako ponižující pro autora a dle mě by si měl hodně rozmyslet, než to zase udělá. Jak už jsem řekl, není-li možnost, nebo vůle dělat tyhle věci zadarmo, je třeba skončit. I kdyby to měla být jenom přestávka k nabrání sil. I když to bude bolet. Takhle to opravdu cítím.

233094

27.01.2011 07:20

Do hola!

Anabáze línání

Perunwit 95.?.?.?

No, tohle pro mě není sice už úplně aktuální, ale když už je to tady kruhová terapie, tak se taky svěřim [velký smích] .

Příští měsíc zaznamenám 31. Vždy jsem nosil vlasy minimálně pod ramena a tak když se loni na podzim geny ozvaly a začaly moje vlasy výrazněji vytrhávat z kořínků, všemožně pohazovat po bytě (hlavně v bílé koupelně to bylo hodně vidět) a nastal čas jednat, připadal jsem si jak na skřipci. Odkládal jsem to i přes projevy zbavování se letní srsti ještě asi další měsíc, ale problém neustával, spíše sílil. Jednoho rána jsem se vzbudil a se svojí partnerkou-kadeřnicí jsme naklusali s mašinkou do koupelny. Kluk se díval na televizi a malá tátu s vlasy asi už nikdy neuvidí [pláč] . Můžu tedy říct, že jsem si připadal hodně nejistě, něco jako, když končí svět, nebo se chystám uříznout si nohu, prostě totální drama. Partnerka mě tedy vůbec nepodpořila, pořád se ptala "fakt to chceš? mam tam teda tou mašinkou už zajet?" apod. což mě vytočilo a říkám "UDĚLEJ TO UŽ!!!!" Klepaly se jí ruce. Hehe... no a jak šel první pramen, už to bylo. Malej se mě bál, vůbec nechápal, co se mi stalo, tak jsme mu vysvětlili, že táta měl nemocný vlásky a až se uzdraví, že mu zase třeba narostou [chechtot].

Přítelkyně i moje okolí byli nadšeni, prý mám dobrej tvar hlavy heh, akorát můj dobrej kamarád, taky mánička, mi oznámil, že se se mnou nebude bavit, ale... dneska už je dobře. Hlava je bezúdržbová, pokud nepočítám jednou týdně 10min se strojkem. Při cvičení si otírám ručníkem celou hlavu, ne jak dřív pouze opocený obličej. Při tréninku sebeobrany a to je důležitá věc, už nemají sparringpartneři tendenci všemožně mne tahat za vlasy a manipulovat mnou pomocí porostu, tudíž je to i bezpečnostní prvek.

Prostě samá plus. Jediné minus je, že jsem se musel naučit nosit čepici [smích]. Už se těšim, až si lebku opálím na sluníčku [vyplazený jazyk]

236874

30.03.2011 06:38

Daně, daně a zase daně

RE: Konečně trefa do černého!

Perunwit 95.?.?.?

milý kolego diskutére, rád bych Vás poprosil, abyste se mírnil ve vkládání obrázků, popř. vybíral jenom ty, skutečně podle Vás (samozřejmě) nezbytné a HLAVNĚ o to, abyste přestal prznit češtinu neustálými patvary, zahrnujícími zdvojená písmena, zavádějící slovní tvary a mrzáky typu jŮySEJ (nebo jak ten nesmysl je). Diskusi to "kurví" a rozhodně to nepřidává na důvěryhodnosti Vašim názorům.
Není to zakládání flame, nebudu už dál reagovat, pouze jsem se donutil po dlouhých hodinách zde strávených Vám toto už konečně za sebe sdělit.
Začněte psát jako duševně zdravý člověk, nebo se na to vykašlete. Díky Vám za pochopení a editorovi za případné vpuštění do prostoru.

240722

03.04.2014 06:03

Jak (ne)přicházejí peníze

RE: Jsem taky padesátkář

Perunwit 91.?.?.?

Milý JANKU, mluví z tebe zhrzenost.... po tom, cos začal TY blbnout, se s tebou pár lidí přestalo bavit... a to tě žere, viď, pastýři? Tak mlč a šoupej nohama.

307805

11.09.2014 20:15

Chci vedle vlků žíti, nechci s nimi výti. Půjde to?

vypočítavost

Perunwit 89.?.?.?

... tenhle krok je jenom další na cestě k tomu, jak se zabezpečit bez práce. Nejde o to, dělat něco pro někoho, ale nedělat nic a mít imunitu. je to prostě promyšlenej tah. zvědavce sleduju už víc, jak deset let a tohle vidim, jako logickej vývoj situace, ----) dobrovolné příspěvky ----) prosby ----) vyhrožováním zavřením webu ............ SENÁT.

Ne jen, že jste bez šance, editore, ale taky jste ztratil soudnost. A přeju prozření všem těm naivům, co tu gratulují k odvážnému rozhodnutí a drží pěsti [chechtot] [chechtot] [chechtot] [bliji]

317265

24.02.2015 19:33

Být v obraze něco stojí

Perunwit

Perunwit 89.?.?.?

Mě fascinuje, jak se tu řeší jak jako tajně zaplatit... ztráta anonymity apod.

To jako vážně věříte, že zvědavec je nějaký spodní proud a za příspěvek budete nějak potahováni, či v hledáčku někoho, v jehož ještě nejste?? Přijde mi to jako hra na písečku na vojáky.

Chci přispět, přispěju.

Já osobně nepřispěju, přesto, že sem chodím už tak deset let. Nemám ani proč. Svého času jsem se věnoval hobby novinařině, a dělal jsem to proto, že mě to bavilo. Psal jsem reporty, inties, recenze - šlo o hudbu. Nechápu, že si kolega Vladimír nedokáže najít normální práci, ze které by vyžil a po večerech, jako my ostatní děláme / dělali jsme svoje hobby nespravuje server.

Pokud by měl poci, že má málo článků, ať si vytvoří redakční tým, třeba z lidí, kde by neměl pocit, že mu nabourají směřování webu a celkově to bude i pestřejší. Pokud to tedy není o tom, že Zvědavec je a) MOJE a je za tím ego / b) pokus o zviditelnění se za účelem prosadit se do politiky na komunální úrovni.

327787

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 20

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,57 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,29 Kč
1 unce stříbra
547,77 Kč
Bitcoin
683 609,14 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 60 042 375