Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Van Guld

Nalezeno 160 příspěveků, 5 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

17.09.2008 14:34

Trofeje kavkazské války skončí v muzeích

RE: Co bylo v hummerech?

Van Guld 213.?.?.?

Jistě. Američané pošlou svou supermoderní utajovanou satelitní techniku do nečlenské země NATO , ještě někde na Kavkaz. Tam je předaji bez zkrupulí nějakým Gruzincům...
To je stéjna logika jako by Rusové předali podobnou techniku Sýrii nebo Iráku (Iráku před rokem 2001).
Je to totální nesmysl. Jedna se jen o naparovaní Ruské strany...

170845

17.09.2008 14:54

USA prověří Krym

RE: Problem bude, az se bdou rozdavat pasy ve Varech

Van Guld 213.?.?.?

Rusko je rozkládajíci se stát. Jeho ekonomika je založná na vývozu surovin a výrobě zbraní.
Jak může mít nějaký stát budoucnost, když jedinou jeho schopnosti je prodávat své suroviny?

Je to pozůstatek už z dob komunismu. Aby Rusko dokázalo držet krok z USA, tak muselo omezit všechny "nepotřebné" odvětví a soustředit se na výrobu zbraní a raketové techniky. Proto jedinými "moderními" tovarnami jsou továrny na výrobu zbraní. Rusko v 90. letech nebylo schopné se zbavit sveho jednosměrného zaměření. Proto začalo s masovým vývozem surovin, aby mělo peníze na nákup zbraní pro své vojsko ->záchrana svých továren pro výrobu zbraní. Takže ten slavný Ruský ekonomický zázrak je založen na jednoduchém prodeji surovin a nákupu zbraní pro svou armádu. To vše za peníze "západních" zemi.
Mimochodem nic nenasvědčuje, že by Rusové tento pohodlný způsob růstu ekonomiky chtěli nějak změnit. Až příjde čas "ropného zlomu" (cenový nebo dojdou zásoby, to je jedno) tak se slavné Rusko zhroutí jako domeček z karet.

170847

17.09.2008 22:59

USA prověří Krym

RE: Problem bude, az se bdou rozdavat pasy ve Varech

Van Guld 83.?.?.?

Pokud se uzavře samo do sebe? A odkud si myslíte, že bude Rusko získavat peníze. Z prodeje ropy samo sobě??? Odkud bude financovat svou slavnou armádu???
Rusko nás potřebuje jako zdroj peněz. My Rusko potřebujem protože hlavní ropné cesty vedou z Ruska. Ne proto, že by ve světě bylo málo ropy. Ale prostě, že nejsou vybudované cesty jak je do Evropy dostat.
V případě krize by bylo nutno dobudovat ropovody z Azerbajdžánu přes Turecko do Evropy a vybudovat flotilu tankeru na dopravu ropy. Rusko by možná bez nás přežilo ale Evropa taky. Je to jen nepohodlné - pro obě strany.

Ohledně vaší imaginární sitace. Máte sice 100 let zásoby ale váš otec je alkoholik a nezaměstaný, doma spíte na zemi (ale nemáte dluhy) máte doma bordel, hádate se, nic nefunguje, syn se neučí a stýka se s grázlama,dcera krade...... Takhle můžem slovičkařit do nekonečna.
Ta vaše imaginárni sitace je úplně o ničem. Stejné nic neříkajíci přirovnání můžu napsat ve prospěch druhé strany.

Mimochodem. Když mě osočujete.. uleví se vám?

170884

18.09.2008 12:24

USA prověří Krym

RE: Problem bude, az se bdou rozdavat pasy ve Varech

Van Guld 213.?.?.?

Takže Moskva se milostivě stáhla ze země, kterou vojensky okupovala 20 let?? Tak to jim asi musíme být neskutečně vděčni...

Všechno to jsou jen vaše zbožné přáni. Vámi vyjmenované jednotlivé příklady nic nevypovídají o směřování Ruské ekonomiky. Rusko by muselo vybudovat ostatní průmysl od základu. Nemluvě o lidských zdrojích, technologii a zkušenostech. To vše by museli budovat od začátku. Teda za předpokladu, že by chtěli...
Zatim to vypadá, že jsou spokojení se současným stavem a nemyslí moc na modernizaci své ekonomiky. Z ropy jdou peníze totiž okamžitě. A navíc je to výborný nástroj k nátlaku proti ostatním zemím (sami Rusofilové přiznávaji, že nám Rusové můžou kdykoliv zavřit kohoutky).
Faktem zůstava, že špičkový výzkum je někde jinde. Ruská ekonomika stoji na ropě, zbraních a raketové technice.

170932

18.09.2008 21:24

Všichni občané Ruska se stali občany Abcházie

Historický okamžik pro Rusko!!

Van Guld 83.?.?.?

To je vskutku historický okamžik pro Rusko. 250 tis Abcházie a 70 tis Jižní Osetie. Tohle je prostě pro Rusko historická událost no.1 . Tyto tří obrovské národy budou psát svou novou historii. Jako rovný s rovným.
Samo sebou, že to namá nic společného s ropovodem, kterým se chce Evropa zbavit ropné závislosti na Rusku. To nemá nic společného s posílením Ruské přítomnosti u tohoto ropovodu. A už vůbec to nezapdá do Ruské imperialní politky jenž používa ropu jako zbraň.

170998

19.09.2008 08:56

Všichni občané Ruska se stali občany Abcházie

RE: Historický okamžik pro Rusko!!

Van Guld 213.?.?.?

Ne přes Jižní Osetii nemá vést žádný ropovod. Vede jen asi o 50-70km dále od Jiho Osetských hranic (na dostřel děstřeleckých granátu :/). Co to ma společného s nějakým ropovodem??? S jediným z mála ropovodu, jenž proudi ropa do evropy a zárovaň obcházi Rusko? Evropa při jednánich s Ruskem bude muset mít vždy na myslí, že pokud bude Rusko chtít, tak nam může přerušit dodavky ropy. Že nikdy nebude moc jendat o energetické soběstačnosti bez ohledu na Rusko. Že nikdy nebude moc ignorovat Rusko ve své zahraniční politice. A o to přeci Rusku jde. O to, aby jej nikdo neignoroval a aby mělo obrovský repsekt.
Všechno to souvisí se zaměřením Ruské ekonomiky na ropu. Co se asi stane pokud evropa vybuduje jiné ropné cesty a bude ignorovat ropu z Ruska???
Imperiální politika?? :/ Politika jenž ma za cíl rozšířit vliv jednoho státu na úkor jiných (evropa,okolní státy Ruska). Cílem je vytvořit velmoc nebo získat dominantní vliv na území, na které si činí tento stát nárok (z historických nebo nacionálních důvodů).
Americké základny. Hlavně, že to nevadí žádnemu jinému státu. Neslyšel bych, že by to vadilo Číně, Indii,Brazilii a jiným velmocem. Proč zrovna Rusku? Proč si myslí, že Rusko je tak výjmečné? A mimochodem. Nenechte se mýlit. Kdyby Rusko bylo na stejné ekonomické a vojenské úrovni jako USA tak by budovalo základny stejným způsobem jako USA. Stejně tak jako před rokem 1991...
To víte, že by se radi zbavily závislosti na ruské ropě. Rusko je prostě morálně a ideologicky úplně jině než Evropa. A co nejdůležitější...Evropa se prostě Ruska bojí. (má taky proč).
Ano, asi vam uniklo, když Rusové na čas přerušili dodávky ropy na Ukrainu,Lotyšska(nebo Litva) a do České republiky.

171044

22.09.2008 09:22

Bombový útok v Islamabádu

Manipulativní článek

Van Guld 213.?.?.?

Tak tomu se říka manipulativní článek. Podle očitého svědka američané umístili do druhého patra tajemné krabice. Hmm tak tomu říkam elegantní způsob jak šířit klamy. Jakého svědka? Kdo to je? A co to ma co společného z výbuchem (třeba to byli krabice s jídlem)? Jak ví, že to bylo druhé patro? A kde se autor dozvěděl, že to byli mariňáci? Měli snad samopaly a maskáče? A to se mohli jen tak se zbraněmi pohybovat? Všechno to je jen snůška výmyslů.. Klasický a průhledný způsob k šíření lží a doměnek. Klasický příklad "Teorie spiknutí"

Celý článek je založen na klasickém logickém klamu. Za to by se nemusel stydět ani největší demagog. Když se stane nějaká věc automaticky to neznamená, že implikuje druhou. V tomhle případě se dáva do souvislosti "údajná" souvislost s útokem američanů na území Pakistánu a sobotním výbuchem. A aby byla demagogie dokonalá, ještě si přída tajemný "balík" jenž donesli nějací lidé do hotelu, těsně před výbuchem.

A proč by to nemohli být Rusové? Jim přece jde o to, aby obrátili světové míněni proti Americe. Stači postrčit elegantní důkaz proti Americe. Třeba, že údajně nějací američané zanesli nějaký tajemný balík někde do hotelu. V Beslanu přece taky postříleli svoje lidi. To načasování bylo tehdy dokonalé. Potřebovali přesvědčit veřejné míněni pro tvrdší akce na Kavkaze.

171235

22.09.2008 17:20

Bombový útok v Islamabádu

RE: Pár střípků info...

Van Guld 83.?.?.?

Na to, že není jediný důkaz. Jste si teda hodně jistý.

Tak tohle je fakt setkání paranoiků a tvůrcu konspiračních teorii. Vždyť nemáte jediný důkaz!! Jen vaříte z vody. Vaše detukce je naprosto o ničem. Nevíte vůbec co se tam stalo, kde byli kontrolní body, jaké jsou bezpečnostní opatření, nevíte nic.

Jake bedy? O čem to píšete? Člověče vy jste opradu tak naivní? Vždyť to nic neznamená.

Teoriie spiknutí je o tom, když se někdo něco snaží dokázat bez přímých důkazu. A je naprosto přesvědčen, že má pravdu. Obvykle se spojí sve události, které mají "údajnou" spojitost (incident na hranicích). Pak se přídaji "zajimavé" indicie (TAJEMNÉ bedny, mrtví američané-byli to vůbec američane). A s touhle snůškou se pak operuje, jako s pravdou, a tvrdí se, že musí být na 90% správna. Sice dotyčný neví zhola nic o pozadí toho výbuchu (navíc ignoruje veřejně předkládane závěry) ,ale jeho "důkazy" mu dávaji nezpochybnitelnou jistotu.

To jste si jistý na 90%, že to udělali Američané?? Aha.. už chápu. Vám asi nějakým záhadným způsobem dělá dobře když takovým způsobem trapně obviňujete Američany. Jste mezi svýma a určitě vám dělá dobře, když vám někdo přikyvuje..

171270

22.09.2008 19:24

Bombový útok v Islamabádu

RE: Manipulativní příspěvek

Van Guld 83.?.?.?

Hmm, teď jste mě dostal do kolen vaši argumentační smrští. Můžete prosím sejít ze svých morálních výšin a snížit se k tomu, aby jste mi řekl co jsem ve svém příspěvku naspsal špatně?
Pochybuju. Řekl bych si, že tenhle příspěvek bude asi vrcholem vašich argumentačních schopností. Copak teď napíšete vtipného. Něco o mně?

171284

22.09.2008 23:45

Bombový útok v Islamabádu

RE: Pár střípků info...

Van Guld 83.?.?.?

Jo no. Totálně můj příspěvek rozcupoval.. [cool]

171302

23.09.2008 00:29

Bombový útok v Islamabádu

RE: Manipulativní příspěvek

Van Guld 83.?.?.?

To, že článek je manipulativní, na tom trvám. Autor záměrně a jednostraně předkládá údajné "indicie" , které maji podpořit jeho tézi. Je minimálně od něho nefér, že pro tyto "indicie" nemá jediný důkaz a neudáva důvěryhodný zdroj (což by bylo vhodné zmínit).
Tá údajná konzistentnost vycházi z čeho? Píšete o minulých "False flag" operacích. Neslyšel jsem o žádnem podobném teroristickém útoku na civilní obyvatelstvo jenž by spáchala CIA. Máte na mysli realitu Beslanu, Londýna, Madridu, Bali, Moskvy, Bejrut, Tel Aviv apod. Já bych řekl, že vzhledem k předešlým teroristickým útokům (teda pokud netvrdíte, že za vším stojí CIA ) , říkejte tomu klidně extremní myšlenka, že se to spíš podobá fanatickým islamským teroristům.

Nebo trvdíte snad, že terorismus neexistuje a za vším stojí CIA? Že fanatický islámsky terorismus stvořila CIA?Podle vašeho příspěvku tak usuzuji. IRA, ETA,Černé záři, Rudé brigády, Hamas,Baader-Meinhofová ...vše CIA?? Terorismus tady je již přes 60 let. Tohle není nějaký novodobý výmysl.

Mimochodem na kladeni otázek neni nic špatného. Horší je pokud z toho vznikají "Konspirační teorie" jenž se vydavaji za pravdu. To je potom špatné..

171305

23.09.2008 00:38

Bombový útok v Islamabádu

RE: Manipulativní příspěvek

Van Guld 83.?.?.?

Komu pomohl teroristický útok?
http://zahranicni.ihned.cz/c4-10070880-27994110-00...

Jakpak naložime s touto indicii? Budem ji ignorovat? Označime ji za lež? Ano mám to. Zpochybníme autora článku. Kdo ví jestli to není americký agent. Člověk nikdý neví.

171306

23.09.2008 12:01

Bombový útok v Islamabádu

RE: Manipulativní příspěvek

Van Guld 83.?.?.?

Ne. Tento článek předkládam jako názor člověka, který se v této problematice pohybuje. A který má určitě víc vědomosti o této problematice než kdokoliv z nás.
Ano neznáme jeho zdroj informáci. Ale to kritzujete něco co vám u vašich spekulaci nevadí.
Ano nikdy nemůžem vědět na 100% jak to je. To se ale nikdy nikde nedostaneme. Můžeme si ale vybírat z dostupných veřejných informací. A určitě je pro mě věrohodnější názor člověka jenž se v tomto prostředí pohybuje než nějaké spiklenecké teorie.

Píšete, že se autor pohybuje na vlně doměnek. Ale jeho doměnky maji určitě větší váhu než od lidí tady (co se týče této problematiky). Určitě ,jako Pakistánec, je znalcem místiho prostředí a svě doměnky může něčim doložit.

Mimochodem. Rozhovor jsem četl celý.

171348

23.09.2008 12:17

Bombový útok v Islamabádu

RE: Manipulativní příspěvek

Van Guld 83.?.?.?

A co je v tom článku tak šokujicího? Že onen novinář vystupuje proti USA? To přece dáva jeho názorům (pro vás dvojnásob) větši váhu.
Omlouvám se, ale má angličtina je velmi špatná. Když tak mi ukažte na odstavec, který má oné souvislosti vyjasnit.

171352

23.09.2008 20:50

Bombový útok v Islamabádu

RE: Manipulativní příspěvek

Van Guld 83.?.?.?

Řeknu Vám podstatný rodíl mezi váma a mnou. Vy se opírate o doměnky, indicie, pocity. Ja se mohu ve svých názorech opřít o důkazy - např. konkrétně o 11. záři. Mohu vám tady přesně popsat jak WTC a proč spadl, jaký byl důvod útoku. Vše do sebe bude zapadat.

Aha. Aaa moment. Takže Moskva, Beslan.. to byli skuteční teroristé? To jste tak naivní? Jen naivní a hloupý člověk si myslí, že to neudělali Rusové. To se jim náramně hodilo. Vyvražďovali po 10 000 své vlastní občany v Čečensku. A Tak potřebovali ukázat na ty zlé teroristy. Podívejte se co nám udělali!! K tomu ještě to fiasko s plynem. Slyšel jsem, že se tak chtěli zbavit svědků. Proto pozabíjeli vlastní lidi. A nebylo vám divné jak se teroristé dostali až do divadla? To je strážni jen tak pustili? Komu ten teroristický útok víc pomohl? Rusko nebo terristům? Za kým stálo veřejné mínění?

Tak. Máte zlost? Jak někdo něco takového může psát? Tak mi to zkuste vyvrátit. A ja vám budu argumentovat stejným způsobem, jako vy bude dokazovat, že to v Pakistánu udělala CIA.

171381

24.09.2008 13:07

Bombový útok v Islamabádu

RE: Manipulativní příspěvek

Van Guld 83.?.?.?

Tady vam detailně a krok po kroku vysvětlujou jak WTC spadly. To je asi nejkomplexnější článek v češtině. http://technet.idnes.cz/naraz-letadla-muze-mrakodrap-ustat-ale-wtc-nemelo-sanci-pim-/tec_technika.asp?c=A071013_001816_tec_technika_pka
Co vy mi na to odpovíte? Pochybuji, že mi předložíte podobný článek. Maximálně takový, který bude všechno zpochybňovat a nic dokazovat. Přece je mnohem jednoduší všechno kritizovat než dokazovat, že?
A důvod útoku. Tuším v roce 1993 se snažili teroriste zničit WTC, když nechali vybuchnout bomby v podzemních garážich WTC. Čistě náhodou auta zaparkovvali u nosných sloupu. No a v roce 2001 dokonali sve dílo. WTC jako symbol západu, Ameriky, obchodu se jim podařilo zničit.

Tak co mi teď odpovíte? Urazíte mě? Nebo řeknete, že jenom blbec něčemu takovému věří?
Prosím snižte se. A dejte mi podobný odkaz, kde zjistím, proč můj článek není pravdivý.Ať mužu porovant kdo má pravdu. Nerád bych žil ve lži.

PS: Píšu to zadarmo.

171444

24.09.2008 15:18

Bombový útok v Islamabádu

RE: Manipulativní příspěvek

Van Guld 83.?.?.?

No samo sebou, že to nebyli Rusové. Jen mě udivuje, že v tomto případě máte jistotu, že šlo o teroristy. Kdežto v Pakistánu muselo jít stoprocentně o CIA. V Moskvě a Beslanu nemáte sebemnší pochyby, nic se vám nezdá podezřelé a všechno podle vás nasvědčuje, že to udělali teroristé. Ale za to v Pakistánu řeknete, že to byla určitě CIA.

Zdá se mi opravdu směšné jak v Rusku šlo o jistě jistou akci islamských teroristů a v Pakistánu šlo o stoprocentní akci CIA.

Copak mi teď řeknete? Že nevidím souvislosti? Incident na hranicich, prezidenské volby? Opravdu to jsou pádne argumenty.

Mimochodem islamský terorismus vznikl jako reakce na sionismus kolem roku 1930 (+-). S tím CIA neměla nic společného...

171469

24.09.2008 15:29

Bombový útok v Islamabádu

RE: Pár střípků info...

Van Guld 83.?.?.?

Máte pravdu. Jsem ze CIA. Delší dobu již sledujem všechny protiamericky zaměřené webové stránky. Včetně zvědavce.org. Moniturujem všechny uživatele a sbírame o nich informace.Dejte si pozor sledujem vás...

mtk píšu si. Protiamericky zaměřen. Dáte mi svůj mejl a adresu? [smích]

171474

24.09.2008 18:58

Bombový útok v Islamabádu

RE: Manipulativní příspěvek

Van Guld 83.?.?.?

Ne nepíšu to zadarmo. Jsem agentem CIA a mam vás všechny sledovat. Hlavně tebe arisotkrate. Pozorně sledujeme co píšete... [oči v sloup]

Tak to mě fakt podržte. Proboha tady se fakt asi všichni zbláznili. To si myslíte, že jsem nasazený nějaký provokatér? Asi je pro vás těžko uvěřit, že jsem tuhle stránku našel čistě náhodně a začal jsem do ni přispívat. A to jen proto, že rád diskutuju o takových věcech.

No co se divím. Když tady obviňujete američany za atentáty proti sobě. Proč mě neobvinit, že jsem nastrčená osoba. Ale co. Aspoň vím jak uvažuje vyznavač "konspiračních teorii"

Řekněte mi. Jaké indice a jaké "až moc velké náhody" ukazují, že jsem za to placen.

171504

24.09.2008 19:44

Operace přinucení Ruska k misi

RE: Předčasný pesimismus

Van Guld 83.?.?.?

Jak jinak. Snad si nemyslíte, že tady najdete rozumné vysvětlení, proč by ten članek neměl být pravdivý.
No a jak koukam na reakce pod článkem. Tak se jedná a klasické uhybné manévry. Pomluvit a zdiskreditovat autora. Zpochybnit věrohodnost média, jenž přinesla rozhovor. Nazvat článek lží a propagandou. Nazvat blbcem všechny, jenž by tomu článku mohli uvěřit.

171510

24.09.2008 23:44

Operace přinucení Ruska k misi

RE: Předčasný pesimismus

Van Guld 83.?.?.?

A jak se zdiskreditovalo? Nějaký příklad...

171543

02.10.2008 20:55

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

Van Guld 83.?.?.?

Když něčemu nerozumíte, ještě neznamená, že to není pravda. Přečtěte si tento článek. Svou odpověď tam najdete. Budete bohužel muset zkousnout, že to je na IDnes. Holt, každý musí přinest oběť. Ja taky čtu články na Zvědavci.
http://technet.idnes.cz/naraz-letadla-muze-mrakodr...

172171

04.10.2008 10:50

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

Van Guld 83.?.?.?

A mimochodem. Může tam být spusta věcí, které zapřičinily zborcení budovy.
Třeba to, že se železo teplem roztahuje. Nosníky se nemusely roztavit. Ale mohly se teplem tak rozáhnout, že popraskaly šrouby, které je drží. Mohlo se roztáhnout železo zalité v betonu a tím beton popraskal.
Nebo pokud se rožhavené, železo okamžitě chladí (hasiči, protip. zařízení)tak se zakalí. Tím se změní struktura materiálu. Sice bude tvrdší ale míň pružnější. A ještě větší problem je pokud část nosníku je zakalená a část ne. V místě přechodu bude nosník oslaben.
Tam je tolik věcí co mohlo pomoci pádu budovy. A jen tomu, že nejsem schopen všem věcem porozumět. Přece nemůžu trvdit, že to je hned nesmysl.

172270

04.10.2008 10:59

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

Van Guld 83.?.?.?

ne, nepochopil jste to..

172271

04.10.2008 11:08

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

Van Guld 83.?.?.?

Zapoměl jste jednu drobnost. Že na ty nosníky pernamentně působila síla několika desítek tun .Samo sebou, že ne na každý nosník. Ale po nárazu (kdy jedna strana nosníku zmizela) už ostatní nosníky musely odolávat mnohem většímu zatížení.
Zkuste dát tu vaší kolejnici na stojato a zatížit ji několika desítkama tun závaží. Pak tu kolejnici rožhavte na několik stovek stupňu celsia. Uvidíme jestli se nic nestane.

172273

04.10.2008 11:16

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

Van Guld 83.?.?.?

Jo ale jak, se dočteme v článku na Idnes. WTC nebyly jaksi normální budovy. Měli odlišnou konstrukci než jiné výškové budovy. Mimochodem vaše srovnání je úplně o ničem. Nemůžete srovnávat naprosto rozdílné budovy a rozdílné podmínky.
A do žádne jiné budovy nenarazil Boing (desítek tun vážicí) rychlosti přes 500km/h . K tomu ještě napěchovaný vysoce hořlivým leteckým benzínem.

172274

04.10.2008 13:48

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

Van Guld 83.?.?.?

Hmm. Tak jestli srovnávate váš kotel kde hoří dřevo a úhlí . A nosník jenž nese zatížení několíka desítek tun . Opravdu skvělé přirovnání(A to ještě nemluvím o rozdílu teplot). Zkuste se příště uklidnit a zamyslet se nad tím co píšete za nesmysly.

Mimochodem nevíte nic. To co jsem psal je možná příčina. Ne dogma. Na spojení nosníku se požívají nýty. Jenž se rožhaví a pak se nosníky zanýtuji. To už samo o sobě mění strukturu nýtu (žíhani - najděte si to). Navíc se mohlo vše sčítat. Jak to co jsem psal, tak i oslabení materiálu pomocí tepla
To, že to nechápete. Ještě neznamená, že to není pravda. Mimochodem jaké je vaše vzdělaní?? Ja mám strojírenske. Jen pro upřesnění s kým se tu bavím.

Zakalení. Stačí , aby se nějakým způsobem na rožhavený nosník dostala voda - hasiči, protipožární systém, praskla nádrž z vodou a bůhvi co ještě. Opět ne dogma. Ale možná příčina...

Píšete " pokud vím". Právě, že nic nevíte. Nejste schopen do důsledku pochopit všechny příčiny jenž mohly vést k zřícení budovy. To vaše úplně zcestné přirovnáni s kotlem to dokazuje. Místo toho je pro vás logičtější to, že byla tajně zaminovaná celá budova. [oči v sloup]

172281

04.10.2008 14:06

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

Van Guld 83.?.?.?

Hlavně se mi tu nerozbrečte.

To má být vrchol vaší argumentace? Srovnávat 800kg auto jenž narazí do borovice. Nebo 80tunové letadlo s rychlostí přes 500km/h (možná víc) jenž narazí do výškové budovy? Přemýšlite o tom co píšte?
Jak můžete vidět na záběrech z 11. záři. To letadlo tam vjelo jak nůž máslem!! 40m dlouhé letadlo vážici 80t !! Z toho nějakých 30t připadlo na vysoce hořlavý letecký benzín!!
To můžete mít pravdu s tím hořením. Ale hádejte jak byli v té budově uspořádany nosniky. Více zde..
http://technet.idnes.cz/naraz-letadla-muze-mrakodr...

172284

04.10.2008 19:38

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

Van Guld 83.?.?.?

No zkuste to. Začněte např. tím , že mi řeknete v čem nemám pravdu. Pane, tak se vede diskuze. Ja něco řeknu a vy to vyvrátite. A ja zkusim udělat totéž.
Řekl jsem, že srovnávat náraz auta a letasla je nesmysl. Tak mi to vyvraťe. Třeba řekněta jaké maji společné rysy náraz auta do stromu a boeingu do výškové budovy.

Co mi teď řeknete? Že se nemá cenu se mnou bavit? Že nechápu fyzku? [oči v sloup]

172310

05.10.2008 23:49

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

Van Guld 83.?.?.?

Nosníky jsou uchyceny pomocí nýtu. Náraz letadla nosníky nepřestřihl, ale jednoduše vyrval.
Pevná hmota toho letadla vážila přes 40t(a není to jen plech). 40t materiálu pohybujíci se přes 500km/h. Víte co to je za energii? To nezastaví nějaké nosníky připevněné pomocí nýtu. Nebo podlaha z betonových desek.

Dále píšete, kde se to letadlo podělo. To už trochu přehánite. Nakonec mi budete tvrdit, že tam žádne letadla nenarazila.

Teď vlastně obhajujete co? Že to letadlo nemělo energii, aby vyrvalo ony nosíky?? Že tam, žádne letadlo nenarazilo? Přemýšlejte, co píšete. Protože přes tu vaši snahu mi ve všem automatiky odporovat, píšete totálni nesmysly.

172402

06.10.2008 09:01

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

Van Guld 213.?.?.?

O.k. Tak vám zděluji, že jste nemocný. Jste paranoik. Doporučuji navštívit psychiatra, ať vám dá nějaké léky. Myslím, že paranoia se dá léčit. A to říkam smrtelně vážně.

Tvrdit, že letadlo bylo dokresleno až ve studiu. Ty tisíce svědku co to vidělo. Několik amaterský záběru. Dvě ztracené letadla a ztracení pasažéři,jejich rodiny. Letová kontrola. To mi chcete tvrdit, že všichni byly nastrčeni??? Vy jste blázen. To mi vážně chcete tvrdit, že to celé bylo divadlo?

A vy mi budete tvrdit, že se budete se mnou bavit, až přestanu říkat nesmysly. Ja se bavit nebudu s váma. Jste paranoik. A paranoika je zbytečné o něčem přesvědčovat.

172421

14.10.2008 00:37

Dopis z Ne násilí

RE: Děkujeme odejděte

Van Guld 83.?.?.?

No názor, že lidé by měli rozhodovat o věcech, kterým nemůžou rozumět... je scesný. Kvůli takovým případům máme volené zástupce. Protože normální člověk,což je pochopitelné, nemůže mít nikdy tolik informací (parametry radaru, zpravodajské informace) jako vláda, voj. specialisté apod.

To, že je proti 70%, ještě neznamená, že maji pravdu. Ale pravdou je, že vládní kampaň "přesvědčovací kampaň" je úplně o ničem. Info, najdu max tak na netu. Bohužel nějaká babička z Dolní Lhotky (nebo Nováci z 8.patra) asi moc informací hledat nebudou. Pak stačí jen položit otázku, kde se vyskytnou slova jako: anti-rakety,radar, američané. Pak je jasné, že hodně lidí okamžitě řekne, že nic takového tady nechce.
(kolik procent lidí by řeklo, že chtějí snížit daně ; nebo mít chleba zadarmo ?)

172968

14.10.2008 11:50

Dopis z Ne násilí

RE: Děkujeme odejděte

Van Guld 213.?.?.?

Jde o to, že radar není nějaký samospasitelný systém. Je to jen část celého systému opatření, které mají zabránit tomu, že nás někdo může ohrožovat zbraněmi hromadného ničení. Systém protiraketové obrany začíná už u diplomacie,ekonomické sankce, vojenské odstrašení a přímý vojenský útok. Anti-rakety jsou až krajní řešení.

Pokud se ptáte kdo by na nás útočil. Nejde ani tak o to, že by chtěl někdo na nás vystřelit, hned jak vyrobí raketu. Ale jde o to, že by nám tou raketou mohl vyhrožovat. Nechtěl bych vědět co by se stalo, pokud by např. Irán měl jadernou zbraň . Navíc po tom co tvrdí jeho čelní představitelé. (až to zpochybníte, tak vám pošlu odkaz kde potvrzují svá slova). Jistě Irán nemusí hned útočit na Evropu. Ale musí vědět, že nemá šanci si diktovat podmínky a, že nás nemůže ohrozit.

Mimochodem. Musíte urážet lidi, aby jste dodal váhu svým "argumentům" ? I když argumenty ,jsou pro váš příspěvek, silné slovo. Kromě toho, že mě urážíte jste neřekl nic. Aspoň si udělám obrázek o vašem vychování.

Zkuste se překonat. Neurážet a zpochybnit co jsem řekl.

172999

14.10.2008 11:51

Dopis z Ne násilí

RE: Děkujeme odejděte

Van Guld 213.?.?.?

A ještě k tomu Rusku.

Za B, nesouhlasím. Protože Rusko nejsou naši spojenci, nejsou v NATO. Navíc jste si asi nevšiml, že nás v roce 1968 napadli, zabíjeli naše lidi a následně 20let okupovali. Což je pro mě celkem problém.

173000

14.10.2008 21:48

Dopis z Ne násilí

RE: Děkujeme odejděte

Van Guld 83.?.?.?

Poláci, Maďaři, Bulhaři museli jít. Nic jiného jim nezbývalo. Nebyli nic jiného než loutky v rukách Ruska.

No ,nevím čim si šiju z ostudy kabát. Že se snažím bez urážek diskutovat?? [překvapení] Nebo ten kdo se snaží vysvětlovat svůj pohled je u vás "z..d" , a ten kdo uráži hrdina? Přečtěte si znovu můj příspěvek a napište co je na mém příspěvku nelogického. No a pak si přečtěte "protiargumetny" toho Slováka.

173036

14.10.2008 22:01

Dopis z Ne násilí

RE: Děkujeme odejděte

Van Guld 83.?.?.?

Už jsem to jednou řekl. Jsem agent CIA, který ma za úkol sledovat všechny diskutujíci na tomhle webu.
Až jednou půjdete ulici, tak se otočte. Někdo od nás, tam bude. Až budete telefonovat, dejte si pozor co říkate. Někdo bude poslouchat. A myslíte si snad, že je tak těžké nabourat tenhle web a zjistit vaší IP adresu?
Přejí pěknou paranoidní noc. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

173037

15.10.2008 08:55

Dopis z Ne násilí

RE: Děkujeme odejděte

Van Guld 213.?.?.?

Aha tak, ze invazi do Československa můžou židé. [chechtot] Dík. To mi o vás řeklo hodně věcí.

173067

15.10.2008 09:14

Zadržení dr. Töbena by nás mělo probudit

Svoboda není anarchie

Van Guld 213.?.?.?

Svoboda ještě neznamená, že si každý může říkat a dělat co chce.
Kde je hranice co si můžu dovolit říkat a co už ne? Co třeba když budu tvrdit, že všichni židé mají jít do plynu? Je to trestné? Když budu tvrdit, že někdo by se měl znovu pokusit vyhladit celý židovský národ. Je to trestné? Přeci máme svobodu slova. Takže si můžu říkat co chci.
Svoboda neznámena anarchie. Svobodně se mohu vyjadřovat v mezích, které mi dovoluje většina. A většina se v Německu shodla, že holocaust byl nejzrůdnější zločin v dějinách lidstva. A ten kdo popíra zrůdnost tohoto zločinu, je nebezpečný a zaslouží si trest.

173068

16.10.2008 00:58

Zadržení dr. Töbena by nás mělo probudit

RE: Svoboda není anarchie

Van Guld 83.?.?.?

Líbi se mi tahle definice:
Svoboda znamená schopnost i možnost volit, rozhodovat a jednat „podle svého“, to jest také odpovědně.
To platí i pro "Svobodu slova"
Důležité je slovo "odpovědně". A právě v článcích p.Töbena odpovědnost chybí. Nejen, že lže a překrucuje realitu (což smozřejmě není trestné), ale jeho články můžou použít radikálni skupiny a také můžou podněcovat násili proti skupině obyvatel (nemluvě o tom jak to působí na ty, jenž holokaust přežili). To se pak nesmí divit, že jeho texty (podle mě právem) považují za rasistické a antisemitiztické. Tudiž pro společnost škodlivé a nebezpečné.

Německé soudy jednoduše uznaly, že jeho texty překročily hranici "svobody slova" . A ja s nima souhlasím.

Nesmíme si plést "dělat co chci"(anarachie) a "odpovědně dělat co chci" (demokracie) .

173125

16.10.2008 11:28

Zadržení dr. Töbena by nás mělo probudit

RE: Svoboda není anarchie

Van Guld 213.?.?.?

Tak fajn.

Vy říkate, že se může tvrdit všechno bez ohledu na důsledky. Bez toho aniž bych nesl zodpovědnost za činy jenž mohou mé slova způsobit.

Ja říkam. Že svoboda slova jde v ruku v ruce se zodpovědnosti. Tvrdím, že si nemůžu říkat co chci. Musím nést zodpovědnost za případné důsledky mých slov.

K vašemu příkladu. Rozdíl tu je. Dnes žijem v demokratické společnosti a tehdy v totalitní společnosti. Dnes mohu říkat co chci, ale jen pokud to není škodlivé pro společnost. O tom dnes rozhodují demokratické soudy.
Tehdy jste nesměl říkat nic, co by poškodilo vládnouci garnituru. A o tom co můžete říct nebo né, rozhodovala ona totalitní garnitura.

Ale vrátim se k prvním dvěma odstavcům. Asi jednoduše mám na to jiný názor. Ja říkam "svoboda slova s odpovědnosti", a vy "absolutní svoboda slova" .

173155

16.10.2008 12:19

Zadržení dr. Töbena by nás mělo probudit

RE: Svoboda není anarchie

Van Guld 213.?.?.?

Ještě poznámka. Tady je nepochopení v jaké společnosti žijem. Uvědomte si, že žijem v demokratické společnosti.
Jeden z principu demokracie je i ona zmiňovaná svoboda slova. Ale Demokracie neni rovna absolutní svobodě slova. Pokud si chcete říkat absolutně co chcete a kdy chcete, tak žijete ve špatné společnosti (pro vás). Pokud si chcete říkat co chcete, bez jakékoliv odpovědnosti, tak budete muset přemýšlet o změne statního zřízení. Vaším cílem pak bude anarchie a ne demokracie.
Nepleťte si, že v demokracii máte absolutní svobodu slova. Můžete si říkat, že je to špatně. Můžete, říkat, že máte právo říkat si cokoliv chcete bez ohledu na důsledky. Bohužel v v této společnosti nemůžete. Ale máte právo se odstěhovat do nějakého státu, kde snad budou tolerovat vaši absolutni svobodu slova.

173160

17.10.2008 12:03

Zadržení dr. Töbena by nás mělo probudit

RE: Svoboda není anarchie

Van Guld 213.?.?.?

Ne, nerozumíme si. Nebudu si rozumět s člověkem, který tvrdí, že holokaust nebyl.
Norimberský proces byl asi jen divadlo. Koncentrační tábory byli jen kulisy. Masové hroby jen fotomontáže. A desetitisíce lidí jenž přežily koncentrační tábor, lháři. Nacistické přiznání při Norimberském procesu bylo samo sebou vylhané.
Nacistické dokumetny jenž planovaly totální vyhlazení židovského národa, ty asi zfalšovala CIA. Nacistická protižidovská propaganda byla jen asi náhoda.

Jaký je váš protidůkaz? Že p. Toben na papírovém modelu ukazoval, že není možne vyvraždir 6mil židů?
Vážený pane. Jestli mi někdo řekne do očí, že holokaust nebyl. Tak přísaham Bohu, že mu rozbiju h.... .

173229

17.10.2008 14:12

Zadržení dr. Töbena by nás mělo probudit

RE: Svoboda není anarchie

Van Guld 213.?.?.?

Co nemyslím vážně?? Že si nemohu říkat vše bez odovědnosti za své slova? To si pište, že to myslim vážně.
Pochopte, že člověk si nemůže říkat co chce. Ten kdo mluví rasisticky, nebo třeba podporuje zločin (p. Toben), propaguje drogy apod. Ten to říka aniž by si uvědomil (nebo si možna uvědomuje) následky svých slov. Pokud by existovala absolutní svoboda slova bez jekékoliv cenzury, vezmu to do extrému, můžou klidně zločinci vydávat jekékoliv články. Omlouvat své zločiny na internetu. Drogový dealeři mohou nabízet drogy v novinách, apod. Je to extrém. Ale tohle je ta absolutní svoboda slova.
Jaké ZLO zpochybňujete? Že byl zavřen člověk jehož texty byly označené jako rasistické a škodlivé pro tuto společnost?

Prostě nechápete, že absolutní svoboda slova neexistuje. To je možné jen v absolutní anarchii. A kdo lepši než DEMOKRATICKÝ soud by měl rozhodovat o tom, zda texty nějakého člověka jsou pro společnost škodlivé nebo ne? Až přijdete s lepším státním zřízením tak vás budu volit..

Zatím budu volit demokratickou společnost než anarchii...

BTW: Zajděte si na wikipeii a přečtěte si přesne co znamená Demokracie, Svoboda slova apod. Ať každý víme, o jakých pojmech se bavíme..

173234

18.10.2008 10:26

Zadržení dr. Töbena by nás mělo probudit

RE: Svoboda není anarchie

Van Guld 83.?.?.?

Dobře napsáno. Věřte nebo ne, ale vím jak to myslíte. Jen s tim prostě nesouhlasim. Znovu si přečtěte mé přispěvky.

"objektivní hledáni pravdy" .. to je sice krásne, ale pochybuji, že popíračum holokaustu jde o hledání pravdy...
http://www.holocaust.cz/cz2/resources/texts/zeman_irving

173287

18.10.2008 10:51

Zadržení dr. Töbena by nás mělo probudit

RE: Svoboda není anarchie

Van Guld 83.?.?.?

Tak to vás asi zklamu. Pokud někdo bude přede mnou zpochybňovat jeden z nejzrůdnějších činu v historii . Tak asi čekáte, že nad sklenkou čaje a s úsměvem s nim budu diskutovat. Mluvit s někým kdo zpochybňuje zrůdnost holokaustu... to je trochu moc pro můj žaludek. (A asi taky všech, co by byli ve vašem imaginárnim studiu)

Největši legrace je, že nikdo nikdy tak věřejně nezpochybnil jiné masové vraždění. To, že cílem holokaustu byli židé.. to samo sebou, pro popírače holokaustu, nic neznamená

173289

21.10.2008 19:03

Kdo prosazuje americký radar v ČR?

RE: Jeden hloupý dotaz

Van Guld 83.?.?.?

Jako ve škole. Vemte si globus a provázek. Pak začněte spojovat jakákoliv místa na ruském územi s jakýmakoliv místami na územi USA. Pak nam napište jak daleko jsou trajektorie těchto provázku od anti-raketové základny v Polsku. Ty provázky totiž znazorňuji trajektorie letu ruských balistických raket.
Aby je Anti-rakety mohly zasáhnout
1. radar je musí vidět - vemte v potaz zakřívení země
2. Anti-rakety je musí dohonit - pokud neletí přes Evropu
3. Anti-rakety se s nima nesetkaji v ose letu, ale budou je zasahovat z boku...

173594

27.10.2008 23:37

Kdo prosazuje americký radar v ČR?

RE: Jeden hloupý dotaz

Van Guld 83.?.?.?

Hestroyi doufám, že máte nastaveno upozornění na mejl.

Pokusím se vám to vysvětlit po lopatě. Při případném Rusko- Americkém střetu by Ruské rakety směřovaly po nejkratší možné trase. Pokud si vezmete globus tak uvidíte, že ony trasy vedou přes Severní ledový oceán. Tedy naprosto mimo dosah radaru.
Radar s antiraketami je koncipován tak, že letí PROTI útočné balistické raketě. Protkaji si ve vzájemné ose letu.
Pokud by měli polské anti-rakety zničit Ruské rakety. Tak by je musely honit přes 1/4 zeměkoule. Teda pokud Rusové nebudou útočit na Evropu. Pak by se radar dal proti Rusum použít.

A tohle si necucám z prstu. Je to v časopise ATM. Který je sám o sobě zaměřen proti radaru.

Ohledně trosek. Jaderný výbuch nebo trosky. Hmmm.. jsem pro trosky.

174074

Zeptám se stejně jako na konci tohohle článku:

"Zajímavé, že Zvědavec přehlíží vraždění izraelských dětí arabskými teroristy a odsuzuje Izrael za to, že chráni svou zem."

Snážite se dívat na věc z druhé strany. Ale jste stejně zaujatí jako ostatní. Nejste vůbec lepší...

Mimochodem. Moc dobře vím, že se v tomhle konfliktu děla zvěrstva na obou stranách...

175865

Proboha 600-800km. Tak na co ten radar je? Tak to už se potom Rusko nemusí ničeho obávat. Neboť hranice Ruska jsou minimálně 1300 km daleko od radaru v Brdech.
Tak to je mi pan Postol pěkný odborník, když tvrdí, že dosah radaru je pouze 800km a zároveň tvrdi, že může sledovat ruské rakety letíci přes severní led. ocean.
No a pokud tomu pan Zaoralek taky věří... [oči v sloup]

No to ani nemluvím o tom, že by případne anti-rakety musely ruské rakety honit a při nejlepším by je ničily za šikma. Pak asi účinst klesne na kolik? 10% ??

Doporučuju si přečíst nějaké články v ATM. A nebojte se. ATM je proti radaru.. ale aspoň se snaží podávat pravdivé informace.

176404

Radar je nahovno... a včem?
Buď je na hovno a Rusové se nemusí ničeho bát, nebo je účiný a Rusové se mohou bát. Tak jak to tedy je? Někdy je na hovno, někdy proti Rusku.. Tak si už vyberte.

Ohledně technických otázek. Sem s nima. Rád si poslechnu technické argumenty jenž zpochybňuji smysl protiraketové obrany. A taky vám na ně rád odpovím.
Ech.. Teda pokud nebude zas zaplněný server a můj příspěvek se nebude muset smazat. [oči v sloup]

176476

Navíc jim asi nedocházi, že radar NEZACHYTÍ rakety letíci z Ruska do Ameriky přes sev. ledový oceán. On totiž paprsek radaru, bude vzhledem k zakřívení země ,už několik stovek kilometrů nad zemským povrchem. Takže ony Ruské rakety vůbec nedokáže sledovat.

A dodám ještě jeden argument do pranice. Oná zmiňovaná neschopnost ochránit území České republiky. Kdo kdy tvrdil, že anti-rakety musí startovat až potom ,co radar zachytí útočné rakety? Anti-rakety z Polska můžou startovat hned jak družice a předsunuté radary zachytí startující raketu. Radar z České republiky poslouží k závěrečnému navedení na cíl.

176494

http://www.defenceandstrategy.eu/cs/aktualni-cislo-1-2008/clanky/ruske-strategicke-sily-a-americke-jaderne-prvenstvi.html

Tady si zjistěte fakta. Nebojte se. Článek se Vám bude líbit. Hlavně si přečtěte konec.

1. Rusko i USA maji cca 3000 jaderných hlavic. Ne 20 tis. V případě Ruska to jě nějakých 600 balistických raket. Zbytek připadá na latectvo.

2. Těch "dalších 30 raket" je samozřejmě je z vaši říše fantazie. 30 dalších raket znamená vybudovat dalších 30 sil. A pro to samo sebou nemáte jediný důkaz, že se něco takového chystá. Vaši dedukce ja založena jen na vaše bujaré fantazii.

Mimochodem při nizší účinosti protiraketové obrany se počíta s vypálením více anti-raket na jeden cíl. Počíta se (podle míry spolehlivosti ) s vypálením 3 anti-raket na jediný cíl. Je to běžná praxe, kdy se na útočné rakety vypaluji více anti-raket (Patriot) . Takže oněch 10 anti-raket je v ideálním případě schopno zničit max 3-5 raket.

A další fakt. Pří případné Ruské odveťe bude radar k ničemu. Neboť nebude schopen sledoavat ruské rakety kvůli zakřívení země.

A ještě malinký detail. Pří případném jaderném útoku spojených státu na Rusko, by se do vzducho dostalo tolik radioaktivity, že by to vyhubilo celé Rusko a půlku Evropy. Nad celou planetou by se roznesl jadrný smog z atomových výbuchu. To jen k doplnění reálnosti jaderného útoku na Rusko.

176526

22.11.2008 16:54

Američané: Je to chyba Tálibánu, že masakrujeme děti

RE: Co kdo seje, to i sklidí

Van Guld 83.?.?.?

Se srbskem máte pravdu. Taky nesouhlasím s odtrhnutím Kosova. Bohužel Kosované měli mocný lobing v americkém senátu skrz esenátora albanského původu.

Ohledně radaru. Samo sebo, že sledování ruského území pomoci radaru je nesmysl. Je to neustále omývaný fakt. Díky zakřívení země bude radarový paprskem 400km nad nejbližší raketovou střelnici. Takže sledování ruského raketového programu je nesmysl.
Stejný nesmysl je sledování ruského vzdušného prostoru. Jo země je kulatá . S tím ani na Zvědavci nic neudělají...

A ano. Bude chranit i ČR. Jelikož, jak jsem psal dříve, nic nebrání startovat anti-raketě hned jak dostane signal z předsunutých radaru/družic. O zavěrečné navedení se postará radar v ČR.

Aghanistán, Irák . Nikdy jsem neslyšel, že ČR bojuje proti Afghanistánu nebo Iráku.

BTW: Z jaké jste jednotky a na jaké pozici sloužite?

176531

26.11.2008 21:31

Hladoví obyvatelé Gazy se živí potravou pro zvířata

RE: Co hranice s Egyptem

Van Guld 213.?.?.?

Článek pro smích.

Autor nás hned na začátku upozorňuje, že nebůde udávat zdroje. Že si je máme vyhledat sami. Autor asi neví, že pokud píše na nějaký článek tak je slušností a povinosti napsat zdroj odkud čerpal informace. V opačném případě je článek naprosto nevěrohodný.

Řeči typu "jeden odborník říkal" a "existuje mnoho důkazu" , tak na tyhle řeči mu fakt neskočim.

Celý článek je jen snůška výmyslu a demagogie.

176884

26.11.2008 21:49

Hladoví obyvatelé Gazy se živí potravou pro zvířata

RE: Co hranice s Egyptem

Van Guld 213.?.?.?

Ne to fakt nečtu...

176889

05.12.2008 15:23

Panika mezi neokonzervativci ukazuje na rozdíly mezi Židy

RE: Cenzura?

Van Guld 83.?.?.?

Asi je zase plná databáze. Jo hold to musím s tím počítat, že se sem tam nějaké příspěvky ztratí. Ještě , že na zvědavci není cenzua. [oči v sloup]

177565

06.12.2008 16:24

Panika mezi neokonzervativci ukazuje na rozdíly mezi Židy

RE: Cenzura?

Van Guld 83.?.?.?

OT diskuze? Tak to bych chtěl vědět co pana Stworu tak rozlobilo. Největší "legrace" je, že na se tady na Zvědavci zpochybňuje (ano zpochybňuje) hrůznost holokaustu, a to pod právem na svobodné vyjadření názoru. Ale na druhé straně se tady mažou příspěvky po desítkách. A to včetně naprosto serioznich , bez jediné urážky .

177658

06.12.2008 20:24

Panika mezi neokonzervativci ukazuje na rozdíly mezi Židy

RE: Cenzura?

Van Guld 83.?.?.?

To se dalo čekat, že začnete hned vytrhovat věci z kontextu. Šlo mi tady o cenzuru na Zvědavci a ne o Holokaust.
Když je vám pravda tak posvátna tak proč omlouváte mazání "nevhodných" příspěvku??
Jo na promile. Většina příspěvku je tady totiž od věrných. A to málo co tady napíšou lidé s jiným názorem, se ještě promazáva. Pokud chcete tak vám pošlu příspěvky, které mi byli smazány. A můžete posoudit zda zasloužily vymazat nebo ne.
Pak si klikněte si např. na Hestroye, Aristokrata, Googla a podívejte se na "kvalitu" jejich příspěvku.

177672

07.12.2008 16:30

OSN obviňuje Izrael, že trestá humanitární pracovníky pomáhající v Gaze

RE: Nejde o kolektivni trest

Van Guld 213.?.?.?

Přesně tak. Izrael je snad jedinou zemí, která dodáva ropu,vodu a potraviny lidem, kteří jej chtěji zničit.

177729

30.12.2008 11:49

Izraelská vánoční nadílka

RE: hodnota nula

Van Guld 83.?.?.?

Vy věříte mainstremovým novynám jako MFD. Whow... Jak to? Vy přece nejste z těch lidí, kteří si vytahují inforamce, které jim vyhovují a zbytek označí za lež a propagandu.

179243

30.12.2008 19:58

Milostný příběh z období holocaustu byl podvod

RE: Zahnily zavan demokracie

Van Guld 83.?.?.?

Mě by zajímalo jak poznáte sionistické noviny a objektivní noviny. Například fotky zraněných a mrtvých dětí na všech hlavních českých serverech.... to mi nepřipomíná sionistickou propagandu.

179282

30.12.2008 22:50

Milostný příběh z období holocaustu byl podvod

RE: Zahnily zavan demokracie

Van Guld 83.?.?.?

Objektivní noviny mají objektivně informovat. Tedy bez toho aniž by se přikláněly k nějaké straně.
Tohle považujete za provokativní názor? Pak mi definujte pojem provokace. Děkuji.

179325

31.12.2008 00:05

Izraelská vánoční nadílka

RE: Těm, kteří se pokoušejí zpochybnit a rozvrátit zdejší diskuzi

Van Guld 83.?.?.?

Souhlas. Dokud si palestinci neuvědomí, že nemohou zničit Izrael, tak nikdy nebude mír. Ale jak jste říkal. Někomu ten věčný boj vyhovuje.

Faktem je, že stát Izrael tady je. S tím nikdo nic neudělá. Můžem sice obviňovat obyvatelé Izraele, že jsou to z většinové části Chazaři. Ale to je tak všechno. Co tím můžem změnit? Izrael je nezpochybnitelná lokální supervelmoc s jadernými zbraněmi. A dokud budou Palestinci, fanaticky a nesmyslně se snažit o jeho zničení, tak dlouho tu bude válka. Protože tady se už dávno nejedná o to, kdo má větší právo na tuto zem. Jak Židé tak i Arabové chtěli Palestínu. A Arabové prohráli. Čim dřív to pochopí. Tím líp pro ně.

179331

31.12.2008 11:24

Izraelská vánoční nadílka

RE: hodnota nula

Van Guld 83.?.?.?

Znovu opakuji otázku. Proč teda čerpáte informace od vašeho nepřítele. Proč věříte některým jejim informacím (např. o dením příjmu palestince/den) a proč některé označujete za propagandu?

Vypadá to tak, že informace, které zapadají do vašeho vidění světa, přijímate bez zkrupulí. Ale ty, které vám nejsou po chuti , označite za propagandu.

Není snad znakem objektivity, že "suše" informuje o náletech a ukazuje hrůzu co se děje v pásmu Gazy? Tak takhle označujete svého nepřítele? Hmmm.. Mě by zajímalo kolikrát byla na zvědavci ukázana fotogafie s mrtvými nebo zraněnými izraelci.

Asi to vypadá, že mezi náma je zásadní rozdíl v chápani objektivity. Pro mě to je médium, které jen informuje a ukazuje realitu. Když se někdo přikláni k jedné straně (jako zvědavec) , znamená, že jeho pravda musí být absolutní a jediná správna. Jinak nemůže být objektivní. A to taky zvědavec není.

Mnoho úspěchu v boji s nepřítelem. Se mnou...

179345

31.12.2008 11:43

Milostný příběh z období holocaustu byl podvod

RE: Zahnily zavan demokracie

Van Guld 83.?.?.?

Víte o tom, že pro Hamás a potažmo pro všechny palestince neexistuje slovo jako "židovský civilista" ? Všichni jsou pro ně vojáci.

Ja taky neschvaluju mohutnost toho útoku. Ale je naprostá lež , že 365 lidí bylo neviných. Většina z nich byli vojáci a pohlaváři Hamasu, kteří usilovali o zničení Izraele. Nad nima neuroním ani slzu. Chtějí válčit. Tak musejí být připraveni i umírat. S tím snad souhlasite.

Ale ještě k té objektivitě. Z vás asi novinář nebude. Jinak by jste poznal rozdíl mezi propagandou (poslední okamžiky před smrtí) a objektivním konstatovaním .
A pání.. Nějaká američanka se snažila pomoct Palestincům. A ješte obvinila Izrael. Páni... Vy jste naznačil, že všichni političtí představileté ameriky nejsou zaprodanci Izraele. Whow.. Gratuluju. To je první krok. [smích]

179346

31.12.2008 18:27

Izraelská vánoční nadílka

RE: Těm, kteří se pokoušejí zpochybnit a rozvrátit zdejší diskuzi

Van Guld 213.?.?.?

Dřív než půjdu oslavovat nový rok vám ještě odpovím. Jelikož váš příspěvek má dokonce i nějakou myšlenku, tak vám i odpovím.

Věřte mi, že to není Izrael kdo by se měl bát zničení. Izrael drží Palestince v šachu. Ti nikdy nebudou mít takove prostředky, aby mohli zničit Izrael. To je fakt. Nebo si myslíte, že Palestínci mohou nějak zničit Izrael? Nesmysl.
Palestínci musí pochopit, že vedou marnou válku. Odpalí několik desítek raket a Izrael odpoví zdrcujicím úderem. Někdo se vyhodí do povětří a Izraelci srovnaji celou jeho vesnici se zemí.

Izraelci maji 150 stíhaček, 50 útočných vrtulníku, tisíce tanku, dělostřelectvo, jaderné bomby ... Tohle neni fantazirování ale holý fakt.

Když už mi třeba budete chtít odpovědět. Tak mi napište jakým způsobem můžou Palestinci vyhrát a zničit Izrael. Nějakou strategii, apod.

179371

03.01.2009 12:15

Kdy nám imponují naši vůdci

RE: Svoboda slova

Van Guld 213.?.?.?

Rozdíl tu přece jen. Izraelci nikdy cíleně (a hlavně ne s požehnáním vlády) nezábíjeli děti. Ten sebevraždný útočník moc dobře věděl, že zabije děti. A Palestinci ho ještě oslavovali jako hrdinu.
To, že teď umíraji děti v Gaze je hnus. Ale Izraelcum nejde o to zabíjet děti. Jak z morálního hlediska. Tak taky z pragmatického hlediska. Protože fotky mrtvých dětí jim kazí "image" ve světě.

179531

03.01.2009 12:20

Kdy nám imponují naši vůdci

Zvědavec mě překvapuje

Van Guld 213.?.?.?

Tak zvědavec otiskl článek nějaké Izraelky a to ještě článek, jenž vyšel v Izraelských novinách. No páni. Zvědavec mě překvapuje.
Aby ale neztratil své pravověrné čtenáře. [smích] Každopadně + za odvahu.

179532

03.01.2009 17:45

Kdy nám imponují naši vůdci

RE: Svoboda slova

Van Guld 83.?.?.?

Tak mi ukažte ty sionistické media. Např. Izraelský Haaretz co otiskl výše uvedený článek. Nebo CNN, BBC, naše servery co ukazují mrtvé a zraněné palestince.

Prosím odpovězte mi přímo na tuto otázku. A ja vám přímo odpovím na vaší. Napište mi, které hlavní světové zpravodajské servery označujete za sionistické. Děkuji.

PS: Ale ja vím co odpovíte. Že jsem sionistický provokáter a všechny noviny jsou sionisticko-kapitlistický škvár. Hmm .. Jsem rád, že stojíte na druhé straně barikády...

179546

04.01.2009 18:16

Kdy nám imponují naši vůdci

RE: Svoboda slova

Van Guld 213.?.?.?

Dámy a pánové, to byla zdrcující ukázka celosvětového sionistického spiknutí ala mtk. Opravdu ty články co jste mi ukázal zdrcujicím způsobem obhajují Izraelskou akci proti Gaze. Sionistická propaganda kam se podiváš.

179617

05.01.2009 21:11

Kdyby Hamas neexistoval

RE: Světová nadvláda Izraele

Van Guld 213.?.?.?

Jediné co se z vašeho příspěvku dozvíme, je, že židé ovládají všechny státy světa (no koukám, že i dokonce Irán [překvapení] ), všechny média a samo sebou i mně (jinak bych se nezastával Izraele, že).

Obecně, problém všech paranoiou potižených lidí je ten, že vidí sipknutí (či snad nějaké tajemné síly) jenž tajně tahají za nitky světa. Sami paranoici nepředkládají důkazy, jen se spoleháji na indicie a "až moc velké náhody" . Krása paranoidního vidění světa (a také ukazujicího jeho něvěrohodnost) je, že je to naprosto nedokazatelná teorie. Můžete si tvrdit co chcete, ale neexestije způsob jak vám to vyvrátit. Proto to co tvrdíte je naprosto nevěrohodné.

Schválně jestli vás odhadnu. Máte pocit, že svět v pozadí ovládají tajemné síly (židé). Nechápete jak ostatní lidé (to zn. my, ovce) nevidí ty jasné indicie a spojitosti mezi událostmi. Samou sebe považujete za velmi výjmečnou (jednu z mála) jenž dokáže rozkrýt všechny indice o světovém spiknutí. A ještě Jarmilo. Máte pocit , že vás někdo sleduje. Nebo vás snad chce někdo přesvědčit o oficiální pravdě? Ne, ne jarmilo nedejte se. Určitě to je nějaká židovská past.

Pěknou paranoidní noc.

179725

06.01.2009 18:59

Kdyby Hamas neexistoval

RE: Světová nadvláda Izraele

Van Guld 213.?.?.?

Jarmilo, uvědomujete si, že vše co tady píšete jsou jen vaše doměnky? Nemáte proto jediný důkaz. Jelikož nemáte žádny důkaz, tak já vam to nemůžu vyvrátit. A o tom to je. Dobrá teorie je ta, jenž nám dává způsoby jak ji vyvrátit. Proto se proti konspiračním teoriim těžko bojuje. Jak chcete vyvrátit něco, co nelze dokázat. To nejde...
To samé je ten vaš Irán. Vidíte Ahmedinežáda vyhrožovat Izraeli, vidíte ho vyvíjet rakety, vidíte, že v zemi není svoboda tisku. Ale přesto věříte, že jsou za tim židé? Z jakých informacích jste na to přišla? Né snad ze sionisticky ovládaných médii píšici o zlotřilém Iránu. To by pak znamenalo,že váš nepřítel (sionisticé média) mluví o svém nepřiteli (Irán), proto usuzujete, že musí být jeho přítel? (uff [smích] )

No nic. Podle vaší odpovědi usuzuji , že jsem se ve vás moc nemýlil.

BTW: Budem vás sledovat. [mrknutí jedním okem] Shalom..

179875

08.01.2009 20:02

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

Černo-bílé vidění světa

Van Guld 213.?.?.?

Zbabělí, neschopní, podlí Sionisté proti statečným, schopným a hrdým Palestincum.
Technologická převaha Izraele je nesporná. Ale to by měli sakra Palestinci vědět. Jsou dvě možnosti. Díky sve hlouposti, Palestinci nechápu, že proti Izraeli nemají šanci. Nebo druhá možnost. A podle mě nejpraděpodobnější. Že Hamasu jde o něco jiného. Jak se píše v článku.13 jejich zakladajicího ustanovení. Mírové jednáni, konference maji jediný cíl. A to posílit moc našich nepřátel. Proto jedinou cestou k osvobození Palestíny je džihád. Hamasu jde o věčný boj. Neboť věří, že jedinou cestou je zabíjet Izraelce. Jeho členové se nebojí umřít a je jim jedno kolik umře jejich spoluobčanů. Čim víc, tim líp. Tim víc bude jejich boj proti nenaviděným Izraelcům spravedlivější a svatější . Nechtěji jednat ani mír. Chtěji válku. Tak teď ji dostali.

Válka je strašná. A ty obrázky se mi hnusí. Ale v druhé světové válce, spojenci (i rusové) bombardovali civilní města. Umírali civilisté i děti. Ale proto bych měl spojence i rusy nenávidět?

Izrael by měl zastavit palbu. Nechat si Gazu vydechnout. To je pravda. Ale abych nenáviděl každého Izraelce, jen kvůli těm obrázkum? To bych musel věřit na černo-bíle vidění světa. A to nevěřím...

180240

08.01.2009 20:17

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: .

Van Guld 213.?.?.?

A koho tak vlastně nenávidite? Sionisty? Židy celkově? Judaismus. Aškenázim nebo Sfaradim židy. Či snad Chazary? Ortodoxní židy? Původní Izraelity žijíci v Palestíně odnepaměti. Koho vlastně?

Protože hitler chtěl vyvraždit všechny židy. Nejen sionisty. Jak jste na tom teda vy?

180244

10.01.2009 11:12

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Protože hitler chtěl vyvraždit všechny židy?

Van Guld 213.?.?.?

Tady v diskuzi je celkem nepříjemným zvykem, vytrhavat věci z kontextu. Mi přece vůbec nešlo o Hitlera. Faktem je, že Hitler chtěl vyvraždit všechny židy, které měl v dosahu. Spokojený??? Nebo to budete dal pitvat??

Odpovězte na mou hlavní myšlenku a nesnažte se odvest řeč jinam.
Chci vědět koho tady nesnášite. Židy, sionisty, koho vlastně?

180467

10.01.2009 11:31

BBC (a další média) cenzurují diskuze o Gaze

RE: Proč by necenzůrovali, když vědí, že na povrch problému přijde britská proradnost.

Van Guld 213.?.?.?

Ale tady už dávno nejde o to kdo na tu zem měl větší právo. Myslíte si , že vnoučata a pravnoučata původních Izraelských přistěhovalcu se seberou a půjdou jinam jen proto, že na toto území maji "větší" právo Palestinci?? Nebo snad nechaji po sobě střílet jen proto, že Palestínci mají větší "morální" právo na tuto zem??
Izraelska existence na tomto území je nezpochybnitelná a neotřesitelná. Egypt, Jordánsko už to pochopili.Nebo si snad myslíte, že se budou zastávat Palestíncu jen kvůli stejnému náboženství?? Ty dva státy na Palestince zvysoka s... Palestinci mají jediné zastání u anti-sionistů, kteří je podporují jen proto, že sami nenávidí Izrael. O nic jiného tu nejde... (Nepřítel našeho nepřítele je naš přítel, že)

Chybou Hamásu je, že je to fanatická naboženská organizace. Nejsou schopni žít s Izraelem v míru ( to maji mimochodem napsané i ve své ustavujicí deklaraci). Pokud jejim cílem je zničení Izraele. Tak ať se pak nediví, že je Izrael chce zničit sám.

180469

11.01.2009 11:52

BBC (a další média) cenzurují diskuze o Gaze

RE: Proč by necenzůrovali, když vědí, že na povrch problému přijde britská proradnost.

Van Guld 83.?.?.?

Palestinci nejsou národ. Nemají hisorii. A nevím proč by měli větši právo na to územi než Izraelci. Palestinci je uměle vytvořený národ kvůli boji s Izraelem. Možná je tady nějaké větší morální právo lidí, kteří se na tom územi narodili. Ale neni to morálni právo národa.


Jak to řekl Zahíra Músejna, člen výkonného výboru OOP:


„ Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního 'palestinského národa'.
Jordánsko jako suverénní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu. Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu, Jaffu, Beer-ševu i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu, nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem.

180561

11.01.2009 21:44

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Pane Stworo

Van Guld 213.?.?.?

Palestínci jsou ve své zemi? A víte kdy se Palestinci stali národem? Teprve po roce 1947 kdy vznik Izrael. Palestínci jsou uměle vytvořený národ kvůli boji s Izraelem. Palestinec může být klidně obyvatel Sýrie, Jordánska, Libanonu. Mezi nima není žádný rozdíl. Nevím proč by "národ" Palestinců (který se zformoval až po vzniku Izraele) by měl mít větší právo na tuto zem, než Izraelci.

Proč si Palestínci nevytvořili vlastní zemi za Osmánské nebo Britské nadvlády?? Proč začali vykřikovat, že to je jejich zem, až potom, co přišli židé??

180595

12.01.2009 16:39

BBC (a další média) cenzurují diskuze o Gaze

RE: Proč by necenzůrovali, když vědí, že na povrch problému přijde britská proradnost.

Van Guld 213.?.?.?

Tohle řekl Zahíra Musejn v rozhovoru pro holandské noviny v roce 1977. Otištěno 31.října 1977.
Tady máte link na Britské listy : http://www.blisty.cz/2004/5/3/art17938.html

Vaše historicka vsuvka je sice pěkná. Ale naprosto zbytečná. Vůbec nic nemění na pravdivosti tohohle citátu. Smiřte se s tim.

180681

12.01.2009 16:55

BBC (a další média) cenzurují diskuze o Gaze

RE: Proč by necenzůrovali, když vědí, že na povrch problému přijde britská proradnost.

Van Guld 213.?.?.?

Mohu se zeptat, co má vaše historická vsuvka společného s mým příspěvkem?
Ja trvrdím, že žádny palestinský národ neexistoval. "Palestínci" byli jen kočovníci a zemědělci. Žili staletí pod Osmanskou a pak pod Britskou nadvládou. Půdu, na který hospodařili, vlastnilo několik bohatých arabských rodin. Které ji potom prodávaly židům.
Takže nic takového, že by Izrael vznikal v Palestinském státě. Izrael vznikl ve vakuu co zbylo po Britské nadvládě.

Takže znovu. Morální právo obyvatel žijici v palestině. Ano. Ale ne morální právo národa na vlastní stát.

A s tim vražděním. Pro váš bílo-černý svět. 23.srpna 1929 arabové povraždili 69 mírumilovných a neozbrojených ortodoxních židů. Dále následoval tzv, "masakr v Hebronu" kde bylo povražděno 69 židů. Pane,nic jako bílo-černý svět neexistuje...

180683

12.01.2009 21:32

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Pane Stworo

Van Guld 213.?.?.?

Proč by měli mít židé právo na stát na úkor Palestíncu?
Co to je Palestínec? Nikdy jsem neslyšel v historii o státu Palestína. Nikdy jsem neslyšel o národu Palestíncu. Nic jako národ Palestíncu neexistuje.
Tady se nebavíme o nějaké rodině, terá obdělává své poličko po x generací. Ja se tady bavím o uplatňování práva Palestincu jakožto legitimního národa na území Izraele.
Národ "Palestínci" neexistuje. Je to jen oblastní pojmenování skupiny lidí. Viz. můj jeden příspěvek : http://www.zvedavec.org/nazory_2968.htm#ptr180561

Jinak jaké bylo právo Izraelcu. V období vzniku sionistického hnutí se Židé porozhlíželi po své nové domovině. Měli na vyběr několik možností. Nakonec zvaolili Palestínu jakožto svou historickou domovinu. A taky proto, že Palestína byla pod Britským mandátem. Tzn. , mohli budovat stát na územi jenž nikomu před nima nepatřil. A to za souhlasu Británie i OSN.

A právo? Ptáte se na mezinárodní právo nebo na morální právo? Pokud na mezinárodní tak vězte, že OSN uznala Izrael v hned po jejim vzniku. Pokud na morální. Tak vám bude muset stačit, že Židé vždy považovali Izrael za svou domovinu a dle Bible se měli do své historické domoviny navrátit.

Ohledně knihy. Nevím. Nečetl jsem ji. Takže ji budu brát važně až si ji budu moct zhodnotit. Jinak knihu může naspat kdokoliv o čemkoliv. Pokud výjde najevo, že má pravdu. Tak změním názor.
Ale i kdyby měla pradu. Myslíte, že se něco změní???

180719

13.01.2009 17:45

BBC (a další média) cenzurují diskuze o Gaze

RE: Proč by necenzůrovali, když vědí, že na povrch problému přijde britská proradnost.

Van Guld 213.?.?.?

A jak jste na to přišel, že Zahíra Musejn je zaprodanec?? Nějaký odkaz. Nebo máte jen ten pocit?
A ty širši souvislosti? No ty bych si taky rád poslechnul.

Slovo Palestína je odvozeno od biblického národa Filištínů. Filištínci přišli zřejmě z Bálkánu a egejských ostrovů. Filipínšti však vymřeli a s dnešními "Palestínci" nemají nic společného. První geografické pojmenování Palestína se oběvuje u Hérodeta. Pak jej začali používat jak Římane tak i pak Britové.
Avšak Palestína jako geografické pojmenování nemá nic společného s Palestínci. Slovo Palestínci bylo uměle vytvořeno k označení arabských obyvatel v oblasti Palestiny . 1)
Stéjně tak židé nazývali územi Palestíny Erec Jisra´el - Země Izraelská.


1) Izrael a Palestina , Petr Čejka

180832

28.01.2009 20:25

Gaza: „Viděl jsem, jak izraelský voják zastřelil dvě mé malé dcerky“

RE: část problémů, za které si Gazani mohou sami

Van Guld 213.?.?.?

Demografiku, podíval jsem se na vaše příspěvky a zjistil jsem, že jste tady velmi krátce. Časem poznáte, že na některé lidí není třeba reagovat. To nic, brzo se tady otrkáte. [smích]

Samo sebou máte pravdu. Svět není černo-bíly. I když já jsem osobně na straně Izraelců tak vím ,že i oni maji svou temnou minulost za kterou by se měli stydět. To sama platí i pro Palestínce.

Přeji pevné nervy v diskuzi na Zvědavci. Takových jako jste vy, je tu třeba.

182367

29.01.2009 20:36

OSN:

RE: Odměna za

Van Guld 213.?.?.?

Víte proč je antisinonismus trestný? Protože hážete VŠECHNY příslušníky jednoho národa do jednoho pytle. Uvědomte si, že nic jako kolektivní vina neexistuje. A take se zamyslete nad tím, kde takové uvažování vedlo v minulosti. Snad se shodnem, že všude jsou lide dobří i špatní.

Nebo snad nechcete tvrdit, že židé jako národ jsou úplně jiní lidé než my? Nebo třeba to nejsou vůbec lidé. Nemají stejnou DNA jako my. Možná mutanti. Nebo to je možná nějaká masová telepatie, která z nich dělá vraždné stroje. Či snad, každý žid dostane pod kůží speciální čip ovladaný nejvyším židovstvem. Kdo ví...

182445

29.01.2009 22:57

OSN:

RE: Odměna za

Van Guld 213.?.?.?

Tak mi můžete rovnou odpovědět. Koho nemáte rad vy? Sionisty? Židy celkově? Judaismus. Aškenázim nebo Sfaradim židy. Či snad Chazary? Ortodoxní židy? Původní Izraelity žijíci v Palestině odnepaměti. Koho vlastně?

Pokud jsem dobře pochopil. Tak nemete rád chazarské sionisty. Židé jako národ vám nevadí? A co tak židovský nevěřicí sionista. Vím nevěříte, ale věřte, i takoví jsou. Takže jak to s tou nenávisti je?

Jinak k onomu citátu. Nevím jak jste pochopil ten citát vy. Ale ten pán říkal svůj názor a né oficiálni stanovisko své vlády. To co řekl je jeho názor. Na to má právo. Ale to ještě nutně neznamená, že má pravdu. Je to jeho názor a já s nim jednoduše nesouhlasím.

182458

29.01.2009 23:58

OSN:

RE: Odměna za

Van Guld 213.?.?.?

Byl to překlep. Myslel jsem antisemitismus. Ja si samozřejmě uvědomuji rozdíl mezi sionismem a semitismem.
Jen jsem se chtěl dozvědět koho zdejší antisemitisté nenávidi. Nebylo mi jasné, zda nenávidí všechny židy. Nebo snad židovskou víru. Židovské společenstvo?

Vždy se tady mluví o těch zlých Židech. Chtěl jsem si ujasnit koho vlastně mám nenávidět. Teď je to jasné. Sionistické Chazary. Proto navrhuji, aby se od teď nemluvilo o židech, ale o Sionistických Chazarech. Protože by nás to mohlu nutit , spojovat "židovství" s těmito samozvanýmí nástupci sémitských židů.

Dneškem nebudem říkat. "Židé se snaží o ovládnuti světa" ale "chazarští sionisté se snaží o ovládnutí světa". To zní přece líp.[smích]

Omlouvám se, nechtěl jsem být ironický, když jste mi slušně odpověděl. Ale tenhle příspěvek spíš než vám, patří celkově do této diskuze.

182469

30.01.2009 16:53

OSN:

RE: Odměna za

Van Guld 213.?.?.?

No mé názory se určitě vyvíjí, ale né takovým směrem jak by jste si přál.
Zajímalo by mě je, jak dneska rozeznávate ty strašlivé Chazary. Je to snad pomocí jiné DNA než má ne-chazarské obyvatelstvo? Je to snad třetí druh člověka? Možná jejich hisorie, která je vštěpována každému mladému dítěti. Nebo nějaká Chazarská náuka o jejich nadřazenosti.
Poraďte mi jak mám poznat Chazara.Shodli jsme se se, že proti židům ani proti židovské víře tady nikdo nic nemá. Tak bych rád věděl jak rozpoznat chazara od žida.

182531

31.01.2009 14:35

OSN:

RE: Odměna za

Van Guld 213.?.?.?

Tak na zvědavci žádni antisemité nejsou? To jsme se do toho trochu zamotaly, že? [mrknutí jedním okem]

Tohle je z wikipedie:
"Antisemitismus je nepřátelství nebo předpojatost vůči židům jako představitelům židovského náboženství judaismu, etnické skupině nebo rase. Přestože samotné slovo antisemitismus odkazuje ke všem semitským národům, je tento termín používán většinově pro označení nepřátelství vůči židům. Jde o formu xenofobie, která může mít různé formy, od osobní nenávisti až k institucionalizované násilné perzekuci. Krajním příkladem antisemitismu je otevřeně nepřátelská nacistická ideologie Adolfa Hitlera, která vedla ke genocidě evropských židů."

Opravdu mi tady chcete tvrdit, že na zvědavci žádní antisemité nejsou?

Jinak k celkovému smyslu naší malé diskuze. Chtěl jsem ukázat, že je naprostým nesmyslem dále dělit Židy na chazarské židy a opravdové židy. To mě můžete rovnou obviňovat, že nejsem opravdový čech, protože mi pra-předci byli němci.
Neexistuje chazaraská kultura ani nějaká společná minulost. Neexistuji tradice nebo školy kde se vyučuje chazaraská nadřazenost. Neexistuje nic co by je odlišovalo od opravdových Židů.

Pokud se mýlim tak se rád dozvím jak odlišit tu chazarskou špínu od nás. Omlouvám se za své vtíravé otázky. Mám taková hloupý zvyk. Než budu obviňovat celou rasu, tak bych se aspoň rád dozvěděl, jak ji poznám.

182613

05.02.2009 22:27

2,3 miliardy na válečné mise

Nesmysly v článk..

Van Guld 213.?.?.?

Radiolokátor Arthur slouží především k lokaci raket a dělostřeleckých/minometných granátu. Dokáže také dle trajektorie letu určit přesné místo odpalu. Myslím, že to se celkem v dnešním afghanistánu hodí.

Ohledně provokace Ruska. Autor asi nesouhlasí s tím, aby si každá země hlídala svůj vzdušný prostor. Ono je totiž každému státu nemilé, pokud se stane něco takového: http://ihned.cz/1-10073040-16838450-000000_d-ac

Jinak k Afghanistánu. Autor by si měl uvědomit, že dokud jsme členy NATO tak máme i povinosti. Naše účast je projevem solidarity s ostatními státy NATO a EU. Nebo snad máme říct ostatním státum. Sorry, ale vyřešte si to sami.

183176

12.02.2009 22:57

Biskup hájí své právo zpochybnit holocaust

Holocaust

Van Guld 213.?.?.?

Možná je třeba shlédnout něco takového: http://www.csfd.cz/film/221148-soa-shoah/

Nalousknu tolik diskutovanou absolutní svobodu slova. Každý člověk (veřejně činá osoba dvojnásob) by si měl uvědomit, že za svá slova musíme nést odpovědnost. Protože svoboda slova není o tom si říkat co chci (anarchie), ale svoboda slova znamená, mít odpovědnost za to co řeknu (demokracie).


Chci požádat diskutujíci , aby předložili články a odkazy (pokud možná on-line), ze kterých čerpají své přesvědčení, o neexistenci holocaustu. Rád bych si je přečetl a podrobil kritice.

Také bych se rád dozvěděl názory diskutujicích zda podle nich holocaust byl či ne. Případně v jakém rozsahu proběhl.

183603

13.02.2009 16:30

Biskup hájí své právo zpochybnit holocaust

RE: Holocaust

Van Guld 213.?.?.?

Mám celkem málo času listovat všemi články co jsou na oné adrese. Můžete mi dát přímy odkaz na články, z kterých čerpáte sve pochybnosti o Holocaustu? Rád bych viděl články které podporuji vaše pochyby o holocaustu.
Určitě nejste ten co první věří a pak hledá důkazy pro svou víru (díky Vojto49 [smích] )

mtk já sice nevím co jste zač. Ale můžete mí říct co jsem napsal mlživě? Myslím, že jsem to napsal celkem jasně. Pokud si budu moct říkat co chci. Tak to může dopadnout tak, že banda fanatiků bude veřejně hlásat nenávist ke skupině obyvatel. Nebo nějáci fanatici budou verbovat mladé lidi do sekty. Apod.
Svoboda slova není jen o urážení nebo neurážení. Svoboda slova je taky o společenské škodlivosti názoru.
Pominu teď, co je škodlivé a co né. Zajímalo by mě spíš KDO by měl rozhodovat (a jakým způsobem) o tom co škodí společnosti a co ne.

183646

13.02.2009 16:42

Biskup hájí své právo zpochybnit holocaust

RE: Holocaust

Van Guld 213.?.?.?

Zareaguju jen na jednu věc. Takže svobodu si nemusíte zasluhovat? Tak to si sakra pište, že svobodu si musíte zasloužit.

Co takový vrah co zabije člověka. Zloděj co okrade jiného člověka. Člověk co hlása otevřenou nenávist k jiné rase. Ti si taky zaslouží svobodu? Svobodu projevu, svobodu pohybu?

Uvědomte si, že tohle není žadna anarchie. Žijeme v demokratické společnosti kde máme svá práva ale také i povinosti (trestní řád).

Neříkal jsem nic o odpovědnosti za svobodu. Očividně vám dělají problémy pojmy jako "svoboda" a "mluvený projev"

183647

15.02.2009 14:48

Biskup hájí své právo zpochybnit holocaust

RE: Holocaust

Van Guld 213.?.?.?

Kdysi se říkalo, a platí to dodnes: "Iniciativní blbec horší než třídní nepřítel"

Víte, jen proto, že nejste schopen pochopit JAK zlikvidovat tisíce lidí, neznamená, že to nejde provést. To, že nejste schopen pochopt "technickou" stránku věci, ještě neznamená, že to nejde uskutečnit.

Jasně, že mi nemůžete poskytnou žádny materiál. Protože nic takového neexistuje. Všechny revisionistické práce jsou jen pokusy o diskreditaci důkazu. Je to typické pro všechny , kteří obhajuji svou víru. Protože věříci nepředkláda důkazy. Věříci jen vyvráci všeobecně přijímané důkazy , aby podpořil SVOU víru. Protože pokud by předložil přímý důkaz, mohlo by se stát, že ho někdo vyvrátí a podlomí jeho víru.

Řeči o svobodě slova a hledání pravdy si nechte. Proč nevýcházejí články o milionech mrtvých Stalinistického režimu. Proč se nikde neupravujou počty mrtvých Rwandské občanské války? Nebo oběti teroru "Rudých Khméru" ?? Je to prosté. Kvůli Holokaustu bylo umožněno vašemu Arci-nepříteli, aby získal svou ztracenou zem. Tím, že popírate velikost Holcausto zpochybňuje i právo židů na svůj stát. O nic jiného tu nejde. Jen další kolo protižidovského boje.

Tu vaši zmiňovanou knihu jsem nebyl schopen nikde najít. Pokud ji máte někde v češtině, tak mi dejte odkaz.
Ja si přečtu vaší knihu a vy tuhle. Platí?
http://www.kosmas.cz/knihy/126026/smrt-je-mym-reme...

183754

16.02.2009 22:38

Biskup hájí své právo zpochybnit holocaust

RE: Holocaust

Van Guld 213.?.?.?

Zajímalo by mě, jak by jste si představoval neotřesitelný důkaz. Pokud vám nestačí přiznání Nacistických pohlavaru, plynové komory, masové hroby, výpovědi svědků (strážcu i obětí), fotky, nacistické dokumenty, zmizelých +- 6 000 000 židů. Plynové komory. Pece v Osvětimi. Asi tak 5 tun zlata v zubech.

No co se dá dělat. Pokud pan Irving postavil papírový model dokazujic neproveditelnost masového vraždění. Holt to musím ustoupit.

Ach ták. Omlouvám se, tady nejde vůbec o židy. Jak mě to mohlo jen napadnout. Duše každého vědce touží po objasnění počtu mrtvých, nacistického vraždění. Pak jistě srdce každého badatele zaplesá, pokud se dokáže, že mrtvých bylo 4 803 536 a né všeobecně přijimaných 6mil. Ach jak můžem žít v této strašné lži.

Ja se vůbec nebojím revize historie. Možná můžete vypichnout pár věci, které vás nahlodaly, co se týče všeobecně přijímaného názoru na velikost Holokaustu. Sypu si popel na hlavu. Bohužel má angličtina není na takové úrovni abych si přečetl zmiňovanou knihu v angličtině.

183932

16.02.2009 23:17

Biskup hájí své právo zpochybnit holocaust

RE: Holocaust

Van Guld 213.?.?.?

Ještě obětuji jeden svůj drahocený svobodný příspěvek.
Dal jsem si tu práci a přečetl jsem si váš odkaz. Musím říct, že mé trvzení o iniciativním blbci platí opravdu dokonale.

Je prostě dojemné jak se z prostého učitele který měl revisionisty za blázny, stal přední bojovník za hledání pravdy o Holokaustu. Kromě sebestřených řečí o vlastní vzdělanosti a vzdělanosti vlastních přátel se samo sebou nedozvíme nic.

Třeba konec prvního odstavce. Jeden ruský novinař psal o lince kde se el, prodem zabijí lidé. Pak se o el. lince nikde nemluvilo. TOHLE ho přesvědčilo o lži Holokaustu!! Vždyť ten ruský novinař se mohl splést. Nebo se ta el. linka stavěla. Nebo sloužila k nějakým pokusům. Co ja vím. Může být tolik možnosti. Ale ne. Ho hned napadalo, že Holokaust může být podvod.

dále...
kdyby obránci tvrzení o Holocaustu byli schopní vyprodukovat dokument, že nějací Židé byli během 2. světové války zplynovaní, nevyvrátilo by to revizionistickou tezi, protože jeden nebo dva izolované případy by pravděpodobně byly prací pár zločineckých individu
Takže pokud, někdo, někde někoho zplynoval. Muselo to být "pár" zločineckých individui. No musím říct, že mě fakt dostal. co na to říct... http://kqt.sweb.cz/ -jo ja vím, ještě je tu ten papírový model.

Opravdu se mi nechce vyjmenovat všechny demagogické řeči, polopravdy a doměnky. Tenhle článek mě opravdu ani náznakem nepřesvědčil. Dozvíme se , že prostudoval tisíce dokumetnu a přátelil se intelektualními špičkami evropské vědy. Nakonec se dozvíme, že ho přesvedčil rusky novinář, který umístil plynové komory do východní, místo do západní části.

183934

17.02.2009 18:47

1929: znovu po 80 letech

RE: je to trochu jinak

Van Guld 213.?.?.?

Tohle není žádna zvlaštni schopnost. Spiš nemoc. Paranoia. Přečtěte si něco o tehle nemoci a uvidíte se, že na spoustu zdejších lidí se hodí víc než dobře.

Spojte si vaši teorii o víře s touto nemocí. A máte psychlogický profil velké části zdejšich diskutujicíh. [velký smích]

Paranoik má pocit, že svět v pozadí ovládají tajemné síly. Nechápe jak ostatní lidé (to zn. my, ovce) nevidí ty jasné indicie a spojitosti mezi událostmi. Sam sebe považuje za velmi výjmečnou (jednu z mála) osobu, jenž dokáže rozkrýt všechny indice o světovém spiknutí. Navíc má pocit , že ho někdo sleduje. Zřejme kvůli jeho nesmírným intelektuálním dovednostem.

O mě si už mysleli že jsem žid, agent CIA, Chazar, Archanděl a jsem placený. Nebo někoho provokuju a sleduju. A to jen proto, že mám jiné názory než ONI. [smích]

184001

17.02.2009 19:22

Biskup hájí své právo zpochybnit holocaust

RE: Holocaust

Van Guld 213.?.?.?

Už před studiem těchto knih jsem četl německý překlad článku, který jsem také dostal od Vogta....
Po přečtení tohoto článku jsem věděl, že revizionisté mají pravdu: plynové komory a tvrzení o masovém vyhlazování byly vymyšlené propagandisty a první tvrzení nesouhlasí s těmi pozdějšími.


Ano je tragické pokud někdo neumí vytahovat informace z textu. Ale ja to nejsem.
Pan Graf jasně píše, že po přečtení tohoto článku věděl, že články o masovém vraždění byly smyšlené.

Němci dělali z lidí mýdlo a lampičky
Lidský tuk je opravdu nejlepší na výrobu mýdla. Tuk hoří velice dobře i v lampiččce.
Němci masově zabíjeli lidi v táborech elektrickým proudem
Jen proto, že se to nepíše v jiných dokumentech, tak by to nemohla být pravda. Kde je rozpor?
Hned po plynováni vězni otevřeli dveře a začali výnášet ven stovky mrtvých
Znáte ventilaci?
Svědek Vrba z filmu Soa je důvěrihodný a vůbec si nevymýšlí
Příznaní nacistických pohlavaru během Norimberského procesu- to je asi taky neduvěryhodne.

Díry ve střeše? Ukažte mi fotku. Z jaké výšky to bylo foceno. A taky by mě zajímalo rozlíšení fotografie . Jak velký otvor je nutný na hození plechovky (sklenice?) s plynem. 30cm?? A musí být kolmý nebo šikmě vedený?

Fakt smutné je, že vy nezpochybňujete hlavní důkazy o Holokaustu (psané v příspěvku níže). Najdete si jednoho svědka a pak napadnete jeho výpověď. Mezi tisíci dokumenty se najde jeden, který chybně umisťuje plynove pece do východní části. To je taky pro vás vážny důkaz o neexistenci holokaustu. Prostě si najdete jen detail, jedinou nesrovnalost mezi tisíce dokumentu a tisíce svědků. A pokud přesně neodpovída ostatním 999 výpovědi tak okažitě označite Holokaust za pochybný.

Ale co, pokud vám jde jen o "vědeckou" práci. Tak budiž. Horší je pokud svým badaním sledujete nějake cíle.

184007

18.02.2009 17:18

Biskup hájí své právo zpochybnit holocaust

RE: Holocaust

Van Guld 213.?.?.?

Problém je, že prostě spousta lidí věří, že Holokaust nebyl/proběhl jinak. Pokud se jim dostane podobná doměnka, okamžitě ji označi za podporu svých "teorii" . Nejsou schopni pochopit, že pro vše existuje i jiná odpověď. A věřte, že mámi odpověď na to co jste psal.

Máte pravdu. Jsou to malichernosti. Ale pravě na těch stojí přesvědčení revisionistů o neexistenci/korekci holokaustu. Právě proto chci ty "malichernosti" uvést na správnou míru.

184072

02.03.2009 19:47

Odvrácená tvář Měsíce

RE: přistání na Měsíci

Van Guld 88.?.?.?

Ne, tenhle jediný důkaz stači, aby jsi ze sebe udělal úplneho ... (ha, udržel jsem se [velký smích] )


Iniciativní blbec, horší než třídní nepřítel

185236

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

27

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 46 čtenářů částkou 9 438 korun, což je 27 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 0

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 4

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 3

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 2

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 1

Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům09.04.21 08:00 USA 0

Odsouzení muslimové znovu před soudem09.04.21 04:30 Turecko 0

Guvernér Floridy: Nebudeme zavádět vakcinační pasy. Rozdělovat občany na základě vakcinace je chyba09.04.21 03:38 USA 0

Evropský soud pro lidská práva:Povinná vakcinace dětí je v demokratické společnosti nezbytná09.04.21 03:16 Evropská unie 3

„Více než 4 tisíce vojenských cvičení“: Ministerstvo obrany zahájilo kontrolní prověrku ozbrojených sil08.04.21 23:42 Rusko 1

Michigan: Úředníci vyšetřují 242 plně vakcinovaných lidí, kteří onemocněli Covidem-19 - tři zemřeli08.04.21 15:10 USA 5

Zavádění vakcinačního pasu porušuje Norimberský kodex - je formou nátlaku08.04.21 13:19 Evropská unie 2

Babiž si přivedl dalšího globalistu - z bláta do louže08.04.21 11:49 Česká republika 4

WHO nesouhlasí se zavedením vakcinačních pasů - zatím08.04.21 10:43 Evropská unie 2

Měnové kurzy

USD
21,72 Kč
Euro
25,93 Kč
Libra
29,84 Kč
Kanadský dolar
17,31 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
23,57 Kč
100 japonských jenů
19,89 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,68 Kč
100 maď. forintů
7,21 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 862,44 Kč
1 unce stříbra
550,62 Kč
Bitcoin
1 377 883,02 Kč

Poslední aktualizace: 13.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 64 033 469