Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Oracle

Nalezeno 1417 příspěveků, 380 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

01.01.2012 18:06

Václav Havel zbaven postmoderní aury

RE: další

Oracle 178.?.?.?

V Nemecku ten Rakúšan (Hitler), začal naschvál budovať image záchrancu Nemecka a ako to dopadlo. Možno príde čas, že niekto sa začne robiť to isté-pózovať ako záchranca. Takže treba položiť otázky kto to je, odkiaľ má peniaze na mega-mítingy s poľnou kuchyňou a odkiaľ chce zobrať zdroje na "našu" záchranu?

Čiastočne máte pravdu o tom na čom stoja a padajú systémy, nie je to tak o ľuďoch, ale o ich prístupu k veciam.
Pozrite sa bližšie naše právomoci sme delegovali na volených zástupcov a nikým nevolených úradníkov. Čo sa stalo, 90% je/bude naštvaných, keď sa ekonomická situácia zhorší- vezmite na to jed, že sa to zhorší, nech tí "experti" povedia hocičo, nevidia ďalej než ich špička nosa, alebo ďalej ako ich výplatná páska.

Skutočnosť je taká, že vždy doplatíme na svoju ignoranciu, tuposť/hlúposť, pasivitu, neochotu prijať zodpovednosť za svoje činy , naivita, nepozornosť a krátkozrakosť. Prístup však nejaký poslanec/úradník to urobí pre nás dobre je chybný.
Preto obviňovať nejaké "elity" z toho že sme padli do nimi vykopaných pascí, je hlúposť. Oni ju síce vykopali ale my sme boli taký hlúpi, že sme padli do tak mizerne zamaskovanej pasce.
Takže my robíme len to, že sa snažíme zistiť ako "elity" pracujú a varovať ostatných pred tým aby svoju chybu zopakovali (majú určité vzorce), dodávam ešte nedozrela tá doba aby naše varovania ľudia vypočuli, pochopili a zariadili sa podľa nej.

259976

01.01.2012 19:19

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

RE: Adrian Salbuchi - kto príde ďalší?

Oracle 178.?.?.?

> Pokud je tato úvaha
>správná, pak je otázkou, zda my pozemštané můžeme
>nejvyšší OKO zničit sami, nebo jsme opravdu odkázání až
>na příchod pomoci odjinud - nového OSVOBODITELE z vesmíru..
>[cool]

Podľa tejto úvahy neviem či to "OKO" zničíme, ale môžeme ju zbaviť moci svojimi postojmi a aktivitou.

259978

01.01.2012 22:03

Sociologie andělů

RE: šaman nebo neznalý?

Oracle 178.?.?.?

Nuž čo teraz urobím, mal som to urobiť pred tým, že ste sa začali navzájom žrať.
Čínsky lekár povedal niečo v tom zmysle, že tradičná západná medicína je dobrá v odstraňovaní následkov, kým tradičná východná medicína je dobrá v odstraňovaní príčin/ v prevencií (o úspešnosti sa dá diskutovať-ale je to už viac menej na odbornú diskusiu). [cool]

259991

02.01.2012 19:38

2011 – rok podvodů a vymývání mozků

RE: No a co ?

Oracle 178.?.?.?

>Porad me nikdo neodpovedel na mou otazku. Co je na tom spatneho,
>kdyz nezavisle organizace podporuji opozici a usporadani
>demokratickych voleb ?

Tak ja odpoviem, tie nezávislé organizácie nie sú nezávislé sú predĺženou rukou Amerického kongresu, a preto proti diktatúram ktoré sú priateľské s USA vôbec nevystupujú napr: Saudská Arábia.
Nehovoriac o tom, že v USA nie je sloboda a demokracia, ale teraz prakticky fašistický policajný štát.

Takže nám vadí pokrytectvo a dvojitý meter týchto organizácií.

260039

04.01.2012 20:32

Rozděl a panuj

RE: S článkem souhlasím

Oracle 178.?.?.?

Nuž 1. republika bolo o okrádaní, malá elita okrádala väčšinu, kým Slováci treli biedu, tak Česi boli na tom predsa lepšie.
Dnes v našich časoch sa deje viac menej to isté, s tým že naši "priatelia" z USA a Bruselu okrádajú nás cez "naše elity", toto je jediný rozdiel medzi prvou Československou republikou a dneškom.

Čo sa týka po-vojnového Československa, každý chcel socializmus ako majú dneska Škandinávske krajiny alebo niečo na ten spôsob, žiaľ to skončilo diktatúrou komunistickej strany, ale urobili aj niečo dobré: investovali do školstva, infraštruktúry, do priemyslu a do zdravotníctva.

260174

10.01.2012 14:26

Americko-íránská ekonomická válka

RE: Jen jim dejte co chteji

Oracle 178.?.?.?

To by bolo prakticky vyhlásenie vojny západu čiže judaisticko-rímskej civilizácií.
Dôvodom toho prečo som označil judaisticko-rímskou "našu" civilizáciu, je ten, že jednak mu vládne de fakto Judaistická sekta názvom sionizmus jednak jej správanie v historickom kontexte.
Totiž z Judaizmu prevzal bytostnú neznášanlivosť k cudziemu a z rímskej ríše prevzal jej tendencie ku fyzickej a kultúrnej genocíde (viď Púnske vojny, či zaobchádzanie s Galmi počas a po dobyvačných vojen Cézara alebo zaobchádzanie s ne-rímskymi obyvateľmi provincií počas vlády Ríma) okrem toho prevzal aj rímsky obyčaj šírenia civilizácie/kresťanstva/demokracie a slobody klamstvom, ohňom a mečom (nehodiace prosím preškrtnúť).
Kto my neverí nech prešustruje historické záznamy z koloniálnych a náboženských vojen, prečíta denníky významných rimanov, rímsku štátnu propagandu aka. dejepisectvo a pozrie seriál Barbari Terry-ho Jones-a.

260654

11.01.2012 21:46

O ideologické diverzi

RE: Ano,

Oracle 178.?.?.?

Dobre že vyzývate k opatrnosti, k masovým nepokojom je ešte čas.

Totiž nič nemôžeme urobiť dovtedy, kým svetová ekonomika nepadne, čo je jednak chrbtová kosť otrokárskeho systému a jednak zdrojom moci "elít".

Dôvodom je to, že oni demontovali sociálny štát, ukradli a rozvrátili všetko čo sa dalo (pomocou nimi dosadených bábok- Kniežapán, Vondra, Paroubek, Mikloš, Dzurinda, Fico, Clinton, Bush atď) a teraz čakajú na zámienku aby mohli zaviesť kríženca Orwellovskej distópie a 3. ríše.
Lenže prerátali sa, lebo z nás až príliš úspešne vychovali ovce, ľudia dovtedy nezakročia pokiaľ situácia sa nestane neznesiteľná A to sa stane vtedy, keď štáty nezačnú vyhlasovať jedna za druhou bankrot.
Dôsledkom bude revolúcia či občianska vojna (bude to oveľa horšie ako teraz v Grécku), policajti budú sa starať o seba no a tí čo nemajú nič vážne na starosti budú jednak rabovať a jednak vešať, defenestrovať a lynčovať úradníkov a politikov. [smích]

Myslieť si, že zvrátia túto situáciu vo svoj prospech je rovnako nezmyselné, ako si myslieť, že zatavia gigantickú prívalovú vlnu s jedným hárkom papiera veľkosti A4.

260756

11.01.2012 23:17

O ideologické diverzi

RE: Ano,

Oracle 178.?.?.?

Súhlasím s Vami Mou, zdá sa že chcú použiť pôvodný Iránsky scenár:
1) vyvolať revolúciu cez nastrčené figúrky ako v 1989
2) zbaviť sa predchádzajúcich nastrčených figúr
3) vystrašený dav nalákať do ohrady NWO

ALE

budú úspešný len do bodu 2, lebo treba rátať s kolapsom štátu, infraštruktúry a finančného systému.
Toto bude indukovať jednu vec a to je svojpomoc, ľudia si začnú robiť veci na vlastnú päsť, následne spájať do čoraz väčších celkov a nakoniec z toho vznikne spoločnosť ktorá bude zorganizovaná zospodu: niečo na spôsob Líbyjskej džamahíry (to bude dlhá cesta).
Problémom môže byť to, že sa na vrchol dostane v prechodnom období nejaká sviňa na spôsob lokálneho Hitlera , to môže veci spomaliť a skomplikovať, no nezastaví pozitívne zmeny.

V konečnom dôsledku ľudia sa prestanú byť ovčanmi a poučia sa z histórie, ale to bude cesta tak na 30-40 rokov, dúfam že sa toho dožijem.

260771

12.01.2012 22:24

O ideologické diverzi

RE: Ano,

Oracle 178.?.?.?

>Vážený pane Oracle, velice bych si přál sdílet Vaše
>pozitivní očekávání.

Bárs by ste boli optimistom aj Vy (v týchto záležitostiach).

USA je na tom prakticky na mizine, nielenže väčšina výdajov ide na vojenské dobrodružstvá (poznamenávam Čína robí asymetrickú informačnú vojnu- to je tvári sa že chce vojensky dostať pod vojenský vplyv celý Pacifik, popritom sa vojensky sa pripravuje na defenzívu svojho územia a na ochranu svojich spojencov-v krajine kde sú populárne aspoň 3 šachovité hry ani sa tomu nedá čudovať, a nemusím ani spomenúť Sun'c-ho dielo Umenie vojny), majú taký koncept armády ktorá by vyčerpala ekonomiku hociktorej krajiny, nemajú peniaze na základnú medicínsku starostlivosť dôchodcov, nemajú na dôchodky a nemajú v poriadku ani infraštruktúru-mosty v dezolátnom stave.
Na to aby teraz začali svetovú vojnu, by potrebovali obrovské množstvo peňazí ktoré sa akceptujú, dať do poriadku všetky komunikácie a mať výrobné prostriedky.
Čo z toho majú:, Čína pomaly opúšťa dolár-tak ako krajiny BRICS a ich priatelia, Američania majú problémy s mostami a prakticky všetky výrobné sú v Číne alebo v inej krajine Ďalekého Východu- kde viac menej šéfuje Čína.
USA škrtne v Iránu alebo v Sýrií a maximálne do troch dní nebudú mať v Amerike prakticky čo predávať a za čo kupovať v zahraničí, lebo Čína všetky exporty do USA zatrhla a povedala na doláre nie, tým pádom v Amerike môže pripravovať na revolty či na občiansku vojnu.

Takže môžeme hádať:
Amerike skôr dôjdu peniaze na platby na zložené úroky z dlhov, alebo ho pošle na dno Čína?
Ktorý fiat mena zrúti skôr?

Inak podľa astrológov a numerológov v tomto roku sa odbúrajú také veci/štruktúry/vzorce chovania, ktoré človek/ľudstvo nepotrebuje a ktoré sú vyslovene škodlivé. Inak jeden cyklus v Majskom kalendári skončí (Majské poňatie sveta) a druhý začína, takže jednak z pohľadu západnej astrológie je to logické, jednak strašenie koncom sveta 21.12.2012 je vyslovená hlúposť.
Nehovoriac o tom, že Majovia majú kalendáre s rozpätím od 260 dní do niekoľko miliónov rokov. Chcem len vedieť odkiaľ.

260866

13.01.2012 18:43

Neutěšený ekonomický výhled pro nový rok

RE: Slováci našli geniálny spôsob ako vyriešiť svetovú krízu!

Oracle 178.?.?.?

Kedysi som žartoval o tom, že politici zavedú daň zo vzduchu, môj nápad bol ukradnutý. [pláč]
Nejako sa s tým vyrovnám. [mrknutí jedním okem]

Žijeme absurdnú dobu, možno niekoho napadne navrhnúť toto ako skutočné riešenie. Typujem, že to bude Al Gore kvôli jeho prednáške o globálnom otepľovaní (za čo dostal Nobelovu cenu mieru).

260942

15.01.2012 22:16

Církev nemá žádné právo na restituce

RE: kecy

Oracle 178.?.?.?

Z vlastnej skúsenosti viem, že "černoprdleníci" sú jedna nenažraná pokrytecká banda, ktorá si myslí, že keď nosia sutanu všetko im prejde tak pred svetskou mocou ako aj pred ostatnými súdmi. [naštvaný]

261120

16.01.2012 22:55

Finanční internacionála útočí na Maďarsko

RE: padam od smiechu

Oracle 178.?.?.?

Súhlas, čo sa týka MMF, bohužiaľ pri boji obral veľa ľudí o súkromné penzijné účty, neplatí začínajúcim lekárom ako by mal (cca polovicu SK platov) a ruinuje ekonomiku krajiny.

Nehovoriac o tom, že má taktický cit ako hluchí hudobný sluch, keby mal v makovici niečo, tak by s cirkusom začal teraz v marci, nie minulí rok.

Nuž rodinný známi mne hovoril aké peripetie robila Maďarská strana ohľadom miesta podpisu zmluvy. Slovenská strana ponúkla že nech podpíšu zmluvu v Miškolci, povedali OK. Nakoniec z toho bol budapeštiansky luxusný hotel. Čuduje sa niekto po tejto príhode, že sú tam kde sú?

Čo sa týka jeho politiky voči Maďarským menšinám, je prinajmenšom nepríjemné pre Maďarské menšiny v zahraničí, viď maďarský krajanský zákon. Z nejakého dôvodu Maďari ako ja, sa nehrnú žiadať o Maďarské občianstvo. (Prečo by aj, mám možnosť osvojiť si základné a stredoškolské vzdelanie vo svojom jazyku, mám možnosť ísť na predstavenie vo svojom jazyku. Proste pohoda, prečo by som šiel do cudzej krajiny?)

Áno Orbán my robí problémy.

Zaujímavá historická paralela, o Kossuthovi (vedúca osobnosť 1848-49 revolúcie) povedal jeden jeho súčasník (Széchenyi?) asi toto:
"Nemám ho rád, rozosieva nesvár a štve ľudí proti sebe."

Viete čo? Orbán sa hrdinsky hlási k odkazu Kossutha. [mrknutí jedním okem]

261193

17.01.2012 18:41

USrael ruší společné cvičení

RE: Svět se půlí

Oracle 178.?.?.?

>Zvědavec se vyžívá v obhajobě všech, kteří jsou proti
>Americe, a dělají jako by tyto společnosti/státy byli
>lepší

[oči v sloup]

>http://cdn.bikyamasr.com/wp-content/uploads/2011/0... - na obrázku Iránští homosexuálové, kteří jsou
>již bezpochybi mrtvi díky své orientaci.

Tvrdiť to tak bohorovne, má základ asi v tom že ste sa oboma vyspali a to viackrát. [velký smích]

Inak ten obrázok má asi toľko dôkazovej hodnoty ako tvrdiť o fotke cigánskeho lumpa, že je to fotka vzorného zamestnanca. [vyplazený jazyk]

>A ty konspirační teorie jsou tady kolikrát tak
>vykonstruované, že diskutovat o nich by bylo pouhé maření
>času...

Škoda slov na takúto hlúposť, keď dianie potvrdzuje naše slová.

Každý moment keď môžem niečí názor zosmiešniť s ktorým nesúhlasím, je pre mňa zlatým klincom diskusie. [mrknutí jedním okem]

261251

17.01.2012 22:26

USrael ruší společné cvičení

RE: Svět se půlí

Oracle 178.?.?.?

1)žiadne média nie sú vyvážené a objektívne-viď protesty v Saudskej Arábií a ako sa o nich referuje
2)tento server chce byť protiváhou mainstreemu
3)možno idealizujeme Rusko, Čínu a Irán, ale tieto krajiny aspoň pokrytecky o sebe netvrdia že sú "baštou slobody a demokracie".

261267

18.01.2012 17:03

Imperialismus pro éru nedostatku peněz

RE: Pokiaľ USA nezníži počet lietadlových lodí, tak neuverím že nemajú ambíciu robiť svetového mafiána.

Oracle 178.?.?.?

Rečnícka otázka:
Čo sa stane keď dôjde strach z USA, poprípade bude nahradená strachom z lynčujúceho davu?

261308

19.01.2012 10:44

Kubánská raketová krize, pokračování

RE: Známá fakta - spíše je třeba sledovat současné pohyby

Oracle 95.?.?.?

>Z Číny supervelmoc typu USA nebude. Prostě na to nemá.

Mýlite sa, Čína na to má, ale ona nechce byť superveľmoc typu USA.
Dôvod je celkom jednoduchý, má pred sebou odstrašujúci príklad-USA a historické skúsenosti so ZSSR, Džingischánovou ríšou, Macedónskou ríšou, Rímskou Ríšou a Britskou ríšou.

Keďže Číňania nielen učia sa históriu ale snažia sa z neho aj poučiť, vedia, že sa nevyplatí byť viac než lokálnou vojenskou veľmocou-toto im nevylučuje byť superveľmocou v ekonomickom zmysle.

Hoci sú dosť mazaný na to aby presvedčili USA o tom že majú super-veľmocenské ambície, tým ho prinútiť aby sa vysilil v boji proti tieňom a tým eliminoval hrozbu zo strany USA.
Je to jednoznačná výhra asymetrického vedeniu boja nad rímskym vojenským "myslením".

261341

19.01.2012 11:51

USrael ruší společné cvičení

RE: Svět se půlí

Oracle 95.?.?.?

Skôr dochádzajú nové argumenty "dobrému západu" a "slobodnej tlače"(rozumej fašistickú diktatúru a jej propagandistickú mašinu), Mou reaguje len na to.

261343

20.01.2012 00:02

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

RE: Podezření, že mohou být nepohodlní

Oracle 95.?.?.?

> Pan Hušák vydrancoval nesmírně bohatou (fakticky státní) firmu.
>A přitom zůstal "slušným a bezúhonným" občanem. Co s tím?

Popriať tomu pánovi nech si svoje bohatstvo užije, pokiaľ môže.
Zobrať kalašnikov/hocijakú strelnú zbraň, molotovove koktaily, laná a vyraziť si na tie svine ktoré napísali také skurvené zákony-nech je to hoci aj parlament alebo sídlo korporácie.
Po tom prísť na to ako prežiť a nakladať s nabitou slobodou.

261390

20.01.2012 11:02

Kubánská raketová krize, pokračování

RE: Známá fakta - spíše je třeba sledovat současné pohyby

Oracle 178.?.?.?

>Co je příčinou expanzí? Nedostatek. Ať už absolutní nebo
>relativní, ať už čehokoliv.

A ten relatívny nedostatok je problém, lebo je umelo vytvorený.
Kto v súčasnom svete ovláda finančné toky ovláda aj celkovú spotrebu v lokálnom merítku.
Ďalšia vec je konečnosť sveta a nasycovanie trhov, čo kopíruje viac-menej logaritmickú krivku, náš systém snaží kopírovať exponenciálnu krivku- k tomu slúži pôžička so zloženým úrokom, prakticky je to úžera (neveríte počítajte, je na to vzorec, že koľko vlastne vyplatíte na priemerný dom s 8% úrokom za 20 rokov)-nehovoriac o tom že popri tom sa deje obrovský presun majetku k úžerníkom, veď nie každý dokáže tú úžeru platiť.

Takže východiskom z tejto situácie je totálna vojna alebo prestavba systému na neexpanzívny.
Prvé východisko dovolí kdejakému sviniarovi žiť v luxusu (o to sa aj snažia, ale to ľudstvo nemusí prežiť, vyhubia sa pri tom aj samo-vyvolení) alebo zabezpečiť každému človeku životnú úroveň bývalého Československa/NDR (lebo na to máme aj zdroje aj technologické kapacity, len vôľu nie)

261400

20.01.2012 16:33

Rok 2012 – Kdo uteče, vyhraje

RE: Systémový kolaps je nutný

Oracle 178.?.?.?

>Dokonce mám dojem, že
>kniha Dvacet tisíc zlodějů, byla i zfilmována.

To asi nebude o post-komunistickej politicko-ekonomickej scéne, že nie? [zmaten] [oči v sloup] [velký smích]

261407

22.01.2012 10:36

Velká regionální válka

RE: situace

Oracle 178.?.?.?

Až také čierne to nie je ako to snažíte naznačiť. Áno Assad sa pripravuje na exil (každý kto má štipku rozumu to v takejto situácií to urobí), generáli sa obviňujú a "dobrý západ" pripravuje bezletovú zónu v štýle Líbya a Rusi tam nemajú svojich agentov.
ALE Irán má svoje agenti v poli a dodáva Assadovi najmodernejšie raketové a radarové systémy, Rusi a Číňania blokujú všetky snahy o bezletovú zónu nad Sýriou veľmi dobre vedia že ďalší by bol Irán-síce nevyjadrili ešte nič v zmysle že "útok na Sýriu/Irán je útok na Ruské/Čínske záujmy", ale čo čaká neminie (možno dodávajú Sýrií zbrane) a "povstanie" je relatívne izolované, takže súčasné ťahy Assada sú skôr zamerané na to aby "dobrý západ" nedoniesol "slobodu a demokraciu" na krídlach bombardérov.

Ďalšia vec je, spôsob odozvy Číny, Iránu a Ruska, je celkom možne že protiútok z ich strany viedol by proti vojenskej infraštruktúre a/alebo proti ekonomike "dobrého západu". Nehovoriac o tom, že v prípade útoku Sýria by nebola taká bezbranná ako Líbya má možnosť zaútočiť pomocou Hamás a Hizballáh na Izrael (pred pár rokmi Hizbollah pekne vyprášil kožuch Izraela, keď Izrael zaútočil na Libanon) a má raketové systémy od Iránu/Ruska, takže "dobrý západ" bude mať značné straty.

Môj príspevok je v zmysle kto povie A nech povie aj B. [mrknutí jedním okem]
PS: Nevie mi niekto povedať aký je vzťah Iránu a Sýrie so ŠOS-tá Šanghajská organizácia?

261498

22.01.2012 16:53

Obama píše Ahmadínežádovi dopis: pojďme se domluvit

RE: Nevěřím...

Oracle 178.?.?.?

>Amerika potřebovala nová odbytiště pro svou
>výrobu..- byl to jen a jen mocenský boj o nové trhy. A nyní
>přichází kýžený čas začít "rýžovat" v nových
>odbytištích..

Aká výroba?
Prakticky vyrábajú len dlhy (dolár a dlhopisy) a zbrane, a pri takej spotrebe čo majú sú prakticky bankrot.
Ich dlhy ani Čína ani Rusko nekupuje (ostatné členy BRICS a ŠOS detto) a zbavujú sa ich neuveriteľnou rýchlosťou dokonca vyrovnávajú sa vo svojich menách.

Takže USA má to nahnuté prakticky nikto z (budúcich) ekonomických veľmocí ich dlhy nekupuje (Japonci sa snažia vymaniť z vplyvu USA) a rinčať zbraňami sa oplatí len vtedy keď protivník nemá účinne protiopatrenia.

261509

22.01.2012 21:07

Obama píše Ahmadínežádovi dopis: pojďme se domluvit

RE: Nevěřím...

Oracle 178.?.?.?

Aha, to sa nestane, Američania idú pre ropu a jeho obchodovanie v dolároch a to predstavuje problém pre nich riziko-olejová infraštruktúra je zraniteľná.

261523

23.01.2012 16:12

Obama píše Ahmadínežádovi dopis: pojďme se domluvit

RE: ĎÁBEL SE DRŽÍ SVÉ TAKTIKTY

Oracle 95.?.?.?

>Každému z nich slíbí, že jeho nesežerou, že jim stačí
>jenom "ten druhý" a slíbí za to přátelství na věčné
>časy a podíl na globální moci... [smích] Kdo vyměkne a prodá se
>ďáblu, bude zatracen.

Pravda, ale každý z nich vie, že "diabol" nemá záujem deliť o moc (tým pádom nemieni dodržať sľub). Z tohoto jasne vyplýva, keby ktokoľvek z nich prijal bol by za idiota.

Myslím si, že Putin povedal nie a informoval ostatných členov BRICS/ŠOS o detailoch ponuky Kissingera, preto bolo všetko za zavretými dverami, aby nedošlo zbytočným únikom informácií.

261536

27.01.2012 09:33

Embargo vůči Íránu jako jedinečná příležitost

RE: a je to tu

Oracle 95.?.?.?

Bolo to v súvislosti zablokovania Hormuzského prieplavu.
Preto mi pripadá nelogické, keď vyhlásia embargo na ropu z Iránu, ale zakážu mu zastaviť dodávky a čerpanie.

Bolo by to veľká kravina ešte aj od nich.

261735

27.01.2012 10:23

Embargo vůči Íránu jako jedinečná příležitost

RE: Ja myslim ze to naopak vsetko do seba krasne zapada.....

Oracle 95.?.?.?

>Dolar je v koncoch a jedine co ho moze zachranit je velka vojna.
>No a prave velka vojna je to co sa nam tu vsetkym chysta.

Pravda.

>Myslim ze pre EU sa pocas ww3 pripravuje rola podobna tej nemeckej za ww2.
>Jednoducho tak dlho budu EU dusit vo vlasnej stave a bezmocnosti
>az sa stary kontinent sam radostne vyda "znovu si vydobit svoje
>miesto na slnku." Na zapad sa nevyda lebo tam je len more a do
>USA daleko takze sa moze vydat jedine na vychod a do Afriky.
>Nejaka zamienka sa uz najde to je to najmenej.

>
>V celej EU aktualne vzrastaju ultrapravicove a nacionalisticke
>nalady so zhorsujucou sa zivotnou urovnou to bude len a len
>horsie. Nedivil by som sa keby to bol zamer a coskoro sa objavil
>nejaky "vodca" ktory vyhlasi nieco v duchu "My ropu nemame a
>potrebujeme ju,... Viete co? Mame na nu svate pravo! Podme ju
>vziat niekomu kto ju ma!" Ze ani vyspele narody nemaju problem
>podlahnut takymto nizkym pudom ukazalo Nemecko za ww2 myslim
>presvedcivo. No a teraz to bude podobne, len namiesto cervenej
>vlakjy s hakovym krizom, to bude modra s hviezdami.

Je tu aj táto možnosť , ale nesúhlasím. Totiž Hitler okrem plamenných rečí a hôrd nadšencov potreboval peniaze na "nasýtenie más" na mítingoch. Druhá vec je, že Nemci v tej dobe sa cítili byť ukrivdený jednak Versaillskou mierovou zmluvou, jednak správaním sa Francúzskych jednotiek a ostatné problémy ani nespomínam.

Skôr sa stane, že "papaláši" začnú rečniť o tom, že je potrebná ešte väčšia centralizácia do Bruselu.
Ľudia vedia (a zistia), že Brusel nielenže nepomôže, ale ani na "svoje" vlády nemôžu spoľahnúť počas súčasných. Vďaka kauze Gorila na Slovensku zistili, že reči o úplatnosti politikov nielenže sú pravdivé, ale nepokryli ani špičku ľadovca.
Takže ultra-pravica sa nedostane k moci, ale spôsobí problémy imigrantom (a ich potomkom) a cigánom.

>
>Pokial ide o taktiku Voldemorti su vlastne dost konzervativni a
>jak zistia ze nieco funguje nemaju problem to zrecyklovat.

Pravda.

261742

31.01.2012 19:36

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Než se oženíte

Oracle 95.?.?.?

Pani Blažková to nebolo domáce násilie, to bolo domáce týranie.
Čudujem sa, že ste toho hajzla nezabili v sebaobrane, alebo už nie ste mŕtva.

Môžem toho hajzla vykastrovať, aby zbytočne sa tu nerozmnožoval?

PS: Ľutujem tú chuderu, ktorú našiel po Vás.

262040

31.01.2012 23:16

Ruším předplatné, Zvědavec bude otevřen všem

RE: .

Oracle 95.?.?.?

Súhlasím s te.
Najlepšie by bolo to dať medzi dátum a odkazom na fórum.

262061

01.02.2012 20:14

Americká vojska vtančila do Libye v době, kdy probíhají přípravy na Írán

RE: Amerika je tlačena do nějaké zoufalé akce vzhledem k ekonomické situaci doma

Oracle 95.?.?.?

V tomto [ur=http://dolezite.sk/Richard_Wilkinson_Ako_ekonomicka_nerovnost_skodi_spoloc_135.htmll]videu [/url] zas sa spomína okrem iného, keď chcete žiť Americký sen, tak sa máte odsťahovať do Škandinávskych krajín, alebo do Japonska.
V Škandinávií sa prerozdeľuje-vyrovnávajú sa rozdieli, tam môžete dosiahnuť len svojimi silami, čo chcete. Nezáleží na príjmu rodičov. Negatívum tohoto činu je, že sa trhajú širšie sociálne väzby/vzťahy a rozrušujú sa širšie rodinné väzby.

V japonsku sú na tom zas ľudia rovnako dobre, nie je tam veľmi citeľný rozdiel medzi chudými a bohatými, čo sa týka kvality života. Zaujímavé je, že sociálne väzby sú silné.

Sumarizované: ľudia sa majú najlepšie v tých krajinách, kde rozdiel medzi bohatými a chudobnými je malý a po určitej hodnote HDP na hlavu v tom nehrá úlohu.

Vojtu a jemu podobných môže z toho poraziť (hlavne keď pozrú video), ale mňa to nezaujíma.

262164

03.02.2012 10:09

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Tato věc mne šokovala

Oracle 95.?.?.?

Moja odpoveď je aj pre pána L.C., chcem povedať len 2 veci:

Prvá je, že nesmieme sa báť, to je tá vec čo velebnosť chce. Keď z nich budeme robiť posmech (ako steve), či dobrý deň je to ešte lepšie, alebo používať iróniu a sarkazmus z toho majú strach. [mrknutí jedním okem]

Druhá vec je, že na to aby sa pohli ľady tak celosvetovo ako aj v ČR a SR treba aby aspoň 20% populácie sa prebral z mediálne indukovanej kómy (na Slovensku sa to deje viď: povyk okolo gorily, kedy príde Česká obdoba gorily. Tých 20% má súvislosť s Parretovým pravidlom 20/80, samozrejme nemám na mysli "elity" (velebnosť, 1%) a ich poskokov, mám na mysli tích ktorý sa uviazli (nechtiac) v krysích pretekoch a myslia si, že sa o ich záležitosti sa postará štát alebo hocikto iný.

PS: Neodkazujem velebnosti a ich poskokom aby mi vylízal až na kosť, lebo nechcem mať v mojom zadku takú špinu ako sú oni. [velký smích]

262485

03.02.2012 10:36

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Nie je čo zazlievať, Vladimíre

Oracle 95.?.?.?

Ako múdrosť hovorí:
"Raz si ma napálil, moja hlúposť, druhý krát si ma napálil, to už je osobné."

Ľudia zisti a to skoro (mám na mysli cca 8 mesiacov nanajvýš), že ich napálili, ale to potom skončí lynčom hore menovaných miliardárov a politikov.

262486

Stane sa to, na to môže brať každý súdny človek jed. Žiaľ po tomto ťahu budú ľudia lynčovať politikov a bankárov na počkanie.

262595

Pán Haban, ten podmieňovací spôsob vo vetách:
>
>Ale taky může dojít k tomu, že až tu jednu celosvětovou
>pyramidu postaví, tak se jim ihned vlastní vahou rozsype.
>Možná že už se to děje.

nie je na mieste. [smích]

Kto to nevidí, ten nevidí za roh.

262704

06.02.2012 22:05

Microsoft kupuje od Mercka eugenickou technologii

RE: Tomu řílám nápad.

Oracle 178.?.?.?

Problém pre svine typu Gates-a je, že biologické zbrane sú dvojsečné veľkou pravdepodobnosťou trafia aj toho, kto ju vypustil.
To by bolo božské zadosťučinenie keby ju vypustili a všetky tie eugenické svine, ktorý sa snažia znížiť ľudskú populáciu a ich blízky by boli v tých 15%-ach (o toľko sa snažia znížiť svetovú populáciu).
Pravdepodobne by sa to aj stalo, lebo karma je sviňa. [velký smích]

262734

09.02.2012 10:27

Limonádový Joe jako filozoficko-satirická prognóza

RE: Další důkaz toho, že Wiki se musí prověřovat spíš než jí slepě důvěřovat

Oracle 178.?.?.?

>Ehm, Hellerova Hlava XXII těžko mohla být kritikou vietnamské
>války, když vyšla ještě před ní.

Je pravda, že vyšla pred vietnamskou vojnou, ale ten román poukazuje na absurditu každej vojny.

262872

10.02.2012 08:57

Argentina: testovací polygon pro zrežírovaný finanční kolaps. A co poučení pro Evropu?

RE: 15. září 2008 - Elektronický run na banky

Oracle 178.?.?.?

>Myslím, pane HC, že kolonizace Ameriky příliš nesouvisí s
>probíraným tématem. Tedy s příčinami cyklických krizí.
>Ale abych nebyl za nezdvořáka, sdělím Vám svůj názor i na
>tuto otázku.

Kecáte voloviny, súvisí- kam ušiel zločinec s maslom na hlave? Kdejaký vrah či iný typ zločinca šiel do (bývalých) kolónií Veľkej Británie ( v prípade Austrálie ho tam aj odniesli, keď ho samozrejme neobesili).

Čo sa týka technologickej úrovne Indiánov poviem 2 veci:
-nevsádzal by som všetky peniaze na to, že indiáni boli len na úrovni doby kamennej, konquistádori a kdejaká háveď zničil kopu dôkazov
-Vy ten technickú vyspelosť vyťahujete ako nejaký fetiš (v skutočnosti nielen Vy), ako by niečo aj znamenalo keď porovnávame kultúrnu a morálnu vyspelosť danej spoločnosti.
Pozrime sa na našu robíme reklamu konzumu a prakticky pre promiskuitu/STD, zabijeme chudáka niekoľko tisíc kilometrov ďaleko ktorí nič neurobil a ani neplánoval bezpilotným lietadlom.
Popritom si nahovárame že sme vrcholom vývoja, tento sebaklam je potrebný pre súčasný systém, na dôvod buď prídete sám alebo Vám niekto napovie.

262953

13.02.2012 19:14

Žoldáci \"demokracie\" maskování za charitu pochodují přes mrtvoly

Pán Stwora, mali by ste doplniť smajlíkov.

Oracle 178.?.?.?

Chýba mi tu, smajlík pre diabolský úsmev.
Teraz k veci, zdá sa, že plán skutočného vedenia USA má menší problém v Egypte. Arabská jar nebolo nič iné ako pokus o výmenu veľmi nenažraných menej poslušných bábkových režimov na oveľa poslušnejších menej nenažraných režimov (v podstate je aj Gorila taký pokus o výmenu bábok-divadlo pre plebs), ale takýto pokus je dvojsečná zbraň. Pretože taká farebná/zametová/nežná revolúcia je ako odistený granát, hlavne v časoch pred totálnym kolapsom ekonomiky. V Egypte vojenské vedenie (miestne mocenské centrum) tak ako Putin prekukol tento pokus a teraz sa bráni, a preto sa tam robí taký povyk. Čo sa týka ostatných arabských krajín, neviem to posúdiť, nemám informácie.

Čo sa týka Slovenska režim, je síce veľmi poslušný, ale miestny oligarchovia odsávajú priveľa peňazí spred nadnárodných firiem. Tak sa rozhodli k zmene garnitúry, zádrheľ je v globálnej ekonomike, ktorá je pred kolapsom.
Ľudia majú po krk toho, že ich tak bezočivo okrádajú, tak odohnajú súčasnú politickú a čiastočne aj finančnú garnitúru. Ktokoľvek príde po predčasných voľbách na Slovensku k moci, bude takisto kradnúť, lebo problém je systémoví.
Takže pravdepodobný scenár bude tento:
-na Slovensku bude nová vláda (je to jedno kto)
-nová vláda bude kradnúť ako predošlé, možno aj oveľa viac
-ľudia uvidia že sa v podstate nič sa nezmenilo a ich frustrácia sa prehĺbi (v podstate oveľa skôr ako po zamatu)
-ľudia budú protestovať, robiť nepokoje a možno, že budú aj lynčovať vysokopostavených papalášov
-každý sa bude snažiť prežiť ako môže, a ľudia zistia, že jednak papalášov nepotrebujú a jednak, že keď sa spolčia dokážu toho oveľa viac.

263122

13.02.2012 21:30

Žoldáci \"demokracie\" maskování za charitu pochodují přes mrtvoly

Akože nediskutujem k veci?

Oracle 178.?.?.?

Vy nediskutujete k veci, napísali ste nič-nehovoriaci komentár.

Dá sa nájsť zaujímavé paralely medzi dianím v Egypte, v Líbyi, v Sýrií, v Rusku a na Slovensku (aj v Maďarsku-síce Orbán sťažuje život obyčajným ľuďom život na oboch stranách hraníc):
-organizácia protestu sa začala na sociálnych sietiach
-využíva sa nespokojnosť (mladých) ľudí
- politická garnitúra a životné podmienky obyčajných ľudí sa menia k horšiemu
-finančné skupiny si udržia miesta, poprípade zlepšia pozície na úkor druhého (okrem Líbye tam sa importujú zo zahraničia)
Dá sa povedať, že vo vymenovaných krajinách sa používajú tie iste sociálno-politické zbrane, len v Rusku a na Slovensku sa používa mäkšia verzia, ktorá sa zaobíde bez ozbrojenej zberby (tzv. Al-kaida či "bojovníci za slobodu").

Keď sa zhorší ekonomická situácia v Európa a v Egypte, tak bude tiecť krv (za predpokladu, že v Egypte armáda neudrží moc a nepostará o obyčajných ľudí). Čo sa týka Európy nuž politické vedenie tancuje ako oligarchovia pískajú, ergo keď situácia sa stane vážnou oligarchovia utečú a politikov predhodia rozzúrenému davu.

263134

14.02.2012 08:41

Žoldáci \"demokracie\" maskování za charitu pochodují přes mrtvoly

RE: Akože nediskutujem k veci?

Oracle 178.?.?.?

Máte pravdu v tom, že to bude "zmena" a zmena k horšiemu, čo sa týka davu tiež. Problém je tkvie pre oligarchov v tom, že globálna ekonomika sa rozpadá a taký malý otvorený nesamostatný trh, ako má Slovensko, to nemusí zvládnuť.
Takže príde "zmena" v politickej garnitúra a vo vláde, a ľudia budú mať očakávania. Sklamanie bude neodvratné, pretože v časoch rútiacej ekonomiky nedokážu nič, len nasierať obyčajných ľudí viď Grécko.
Tipujem 20% obyčajných ľudí bude kukať, že čo sa stalo, 30% bude lynčovať papalášov a zvyšok bude sa snažiť prísť na to ako prežiť.

263177

16.02.2012 07:43

Rothschildové chtějí íránské banky

RE: Kam davali penize Britove pred Roschildy

Oracle 178.?.?.?

Áno Rotschieldovia slúžia niekomu, ale nevedia o tom. Sú vojaci vo vojne proti ľudstvu a o tom ani nevedia.
Oni totiž bojujú za ideológiu "vyvolenej (nadradenej) rasy". Ktokoľvek pôvodne prišiel s ideológiou nadradenosti, veľmi dobre vedel, že s týmto zosilní negatívne ľudské vlastnosti a pudovosť u stúpencov daného náboženstva. Ten "niekto" mal/má nekalé plány a potreboval vojakov, preto použil metódu indoktrinácie, razí totiž heslo "najlepší (a najbiednejší) otrok je ten, ktorý nevie že je otrokom", je to to isté len v bledomodrom.
Pozrite sa na ich správanie (hlavne toho izraelského rabína), správajú sa ako keby boli nejakí roboti (jeden kecá voloviny, druhý robí voloviny-napr. robí prípravu na zníženie stavov ľudstva/na masovú vraždu).
Koľko takých robotov sem chodí na Zvedavec, alebo ste stretli, ktorý nepoužívajú svoju hlavu, ale niečí "program"?

Asi UDO by to nazval "metóda algoritmicko-štatistického riadenia časti ľudskej populácie".

263410

17.02.2012 09:41

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: zlato je pitomost

Oracle 178.?.?.?

>všimni si jak jsou v podstatě všechny vrstvy naladěny k
>nenávisti k něčemu co současný systém představuje - k EU,
>k finančnímu systému, k politice, k pobíračům dávek, ke
>státům apod

>je to až neuvěřitelné jak jsou ti co tomu velí výborní
>psychologové - upřímně řečeno já před nimi smekám [mrknutí jedním okem]

Len nesmekajte, ten nenávisť je pred-stupeň k zavedeniu NWO (totálna svetovláda) a snažia sa ju využiť. Problém je, že všetky tie "riešenia", ktoré boli implementované súčasnou "velebnosťou" (tzv. pomocná elita), boli vždy "zaručené riešenia" a ľudia sú už unavený nielen "velebnosťou" (čo je/bolo cieľom "elity" ) ale i "zaručenými riešeniami".
Takže ktokoľvek "elít" príde so "zaručeným riešením" v súčasnej zhoršujúcej sa situácií riskuje to, že ho dav zlynčuje bez škrupúľ.

263509

17.02.2012 09:59

Kolaps současné civilizace

Nepresné vyhlásenie

Oracle 178.?.?.?

Ropa, plyn a antracit nie sú fosílne palivá inak súhlas.
Ropný zlom je naozaj hoax, a súčasné teórie o pôvode ropy a zemného plynu sú neplatné. Prečo sú veľké ložiská v blízkosti zlomov?

Problém môže byť prečerpanie väčšiny ložisk, keď sa čerpá viac za určitú dobu, než sa to dokáže doplniť.

Čo sa týka článku je komplexná a veľmi rafinovaná pasca z dielne strojcov NWO, v podstate veľmi rafinovaná reklama na zníženie ľudskej populácie a na zavedenie tyranie.

263512

17.02.2012 17:31

Kolaps současné civilizace

RE: Peak Oil + Global Warming = lepší kšeft nenajdeš !

Oracle 178.?.?.?

> Ale
>lidstvo bude mít na vybranou: buď primitivní společnost, nebo
>žádná společnost.

Ale no tak čo to píšete, my predsa žijeme v primitívnej spoločnosti a to napriek tomu, že máme vyspelé technológie.
Prakticky máme pokrivenú morálku a sme zotročený kdejakým dlhom, necháme ľudí zomierať na hlad, hoci my máme prebytok, plytváme so zdrojmi a devastujeme planétu (žiadny vták nes*re do vlastného hniezda) a to všetko sa robí za mamon.

Vaša veta by mala znieť: ľudstvo má na výber, buď sa uskromní a bude žiť v harmónií s prírodou alebo nebude ľudstvo.

>
>Není to deprimující, je to optimistické, protože to dává
>naději na přežití a to je mnohem víc, než co nabízejí
>katastrofické scénáře. Tak to vidím já.

Po miernej úprave s Vami súhlasím.

263549

18.02.2012 09:48

Kolaps současné civilizace

RE: Peak Oil + Global Warming = lepší kšeft nenajdeš !

Oracle 178.?.?.?

Žiť v harmónií s prírodou ešte neznamená, že nemôžeme mať technológiu, ale znamená, že tú technológiu musíme rozumne využívať.

263600

18.02.2012 09:59

Kolaps současné civilizace

RE: To je zase hukot na plivátku

Oracle 178.?.?.?

>A odkud se tedy to černé zlato bere? Odkud se zhomtní?
>
>Je snad součástí matrixu? Čího matrixu?
Článok je z mátrixu.

Čo sa týka ropy, to sa pýtate správneho človeka, totiž táto otázka je pre chemika ako ja. [mrknutí jedním okem]

Existuje rekcia zvaná Fischer-Tropsch, kde z plynov ako metán, oxid uhoľnatý, oxid uhličitý, voda (v menšej miere aj súlfán-sírouhlik) a pri určitej teplote a tlaku v prítomnosti vhodného katalyzátora dá vzniknúť uhľovodíkom (hore vymenované plyny unikajú pri niektorých geologických procesoch). Anorganická teória pôvodu ropy dáva aj odpoveď prečo ropa obsahuje aj síru.

263601

19.02.2012 17:04

Kolaps současné civilizace

RE: Názor(spôsob skladnia faktov) a vnímanie(osobný postoj) M.R.

Oracle 178.?.?.?

Žiaľ som jeden z mála, ktorý vie o čom je reč. Vy tu proste popisujete riedenie sub-kultúr a skupín obyvateľstva v západnom svete. (Inak aj tento článok slúži na to, strašenie ovečiek- nepopieram, že olejové zásoby sú konečné, ale ich pôvod je anorganický tým pádom zásoby sa neustále dopĺňajú, ale to doplňovanie je pomalšie ako my čerpáme, žiaľ.)

Na objasnenie trocha biológie-genetiky. V genetickej výbave každého živého viac-bunkového tvora na Zemi existuje tzv. "junk" DNA a gény, gény kódujú bielkoviny, junk DNA pravdepodobne obsahuje veľkú časť riadiaceho algoritmu pre gény. Ďalšou zaujímavosťou je, že jednobunečné organizmy potrebujú k životu cca 300 génov.
Ďalšou zaujímavosťou je, že na úrovni génov rozdiel medzi šimpanzom a človekom minimálny, ale riadenie týchto génov je diametrálne odlišný.

Z kultúrneho hľadiska existujú tzv. memy (kultúrne gény), základ tohoto poznania položil Carl Gustav Jung a sú používané mozgovými trustmi, ktoré chcú dosiahnuť NWO. Udo Vy ste vymenovali 4 skupiny memov, ktoré viac-menej sa prekrývajú, treba dodať, že tieto memy sú variabilné v rámci kultúr. Hoci sa tu prebieha homogenizácia cca 1000 rokov, vďaka viac než 40 ročnému kultúrnej izolácie, máme mierne odlišné memy ako západ a pokiaľ riadenie týchto memov nie je adekvátne (môžeme brať na to jed, že nie je).
Obrazne povedané, na rozdiel od západoeurópskej holubice dostanú východoeurópsky "hrůzopták"-však to vidíme. [vyplazený jazyk]

O ostatných kultúrach ani nehovorím. [mrknutí jedním okem]

PS: Viem, že ste poslali pánovi Stworovi niekoľko článkov, a odmietol kvôli nezrozumiteľnosti. Z hľadiska týchto tém pán Stwora je obyčajný čitateľ, a z tohoto dôvodu treba napísať komentáre do textu, s tým ja pomôžem, email viete.

263656

21.02.2012 13:00

Menová vojna: Aké sú skutočné ciele ropného embarga Európskej únie voči Iránu?

Zaujalo ma líbyjská ropa.

Oracle 178.?.?.?

V článku sa píše, že Američania obsadili líbyjské ropné polia (niečo na ten spôsob), aby chránili dodávky. Iste stúpenci Kaddáfiho budú sabotovať dodávky, alebo ju snažia sabotovať. Len ma napadla taká myšlienka, že Irán (Sýria, celý BRICS- nehodiace preškrtnúť) bude ich podporovať materiálne a informáciami s tým že keď celý ten cirkus ukľudní tak im pomôžu znova vybudovať celú infraštruktúru.

Jednoducho "Iránska" proxi-bitka v menovej vojne s minimálnym rizikom a nákladmi a maximálnym úžitkom. Jednoduché a lacné riešenie na urýchlenie potopenia Euro-atlantickej "civilizácie".

263785

22.02.2012 09:52

Penězoměnci žijí ve strachu

Peňazomenci vedia len kradnúť, nech sú hocijakej národnosti/vierovyznania.

Oracle 178.?.?.?

Ukradli miliardy v priebehu histórie, miliardy v peniazoch a ľudských životov. Božské mlyny melú pomaly, ale isto a preto teraz narazia.
Jednoducho platí v Euro-Atlantickej "civilizácie" pravidlo chlieb a hry, a nie chlieb alebo hry, či 2x hry.
V súčasnosti "vyspelý západ" čelí morálnemu a ekonomickému krachu, ľudia strácajú strechu nad hlavou v USA už veľa ľudí nemá čo jesť (ale na káblovky majú-zaujímavé), absolventi horko-ťažko nájdu prácu a oblbujú ich média.
Vyzerá to tak, že čoraz viac ľudí vidí (a cíti) obrovský rozdiel medzi obrazom z médií a skutočnosťou.
Keď nakoniec skrachujú štáty (a následne banky, lebo nebudú mať podporu)nastanú revolty, revolúcie a občianske vojny. Bude sa lynčovať Arab, Turek, "cigán", úradník, velebnosť, oligarcha či bankár, a ten kto sa nezúčastní týchto celonárodných "športových" udalostí bude musieť prísť na to ako prežiť vlastnými silami, či v komunitách.

263826

22.02.2012 17:03

Kuba – země paradoxů

RE: Na Kubu emigrovat

Oracle 178.?.?.?

>Velmi trefná poznámka, bohužel tady na Zvědavcovi ojedinělé
>stanovisko. Tady obvykle převládá černobílé vidění. A
>nesouhlasně diskutující se navzájem značkují na
>přinejmenším pomýlené (zmanipulované), či rovnou zrádce.
>Takový Moore skýtá (skrze internet) možnosti sledování
>osobního vývoje. Pravda, jednodušší je prohlásit to celé
>za placené divadlo.

Politicko-sociálny systém prakticky nikomu neumožňuje zaujať stanovisko uprostred, pre Moora a spol. zas neumožňuje hovoriť celú pravdu, bez toho aby sa neodstrihol totálne (vrátane svojho krku).
Preto sa taktne mlčí, o "svojich", ale keď pozeráte ich dokumenty treba mať na vedomí, že aj jeho sponzori nie sú lepší.
Preto Moore išiel po krk Bushovcom a Saudom a taktne mlčal o Sionistoch a ich zaplatenosti do 9/11.

263843

24.02.2012 12:27

Kdo vyzbrojuje gang nazvaný „Svobodná syrská armáda“?

RE: zkouška zbraňových systémů

Oracle 95.?.?.?

No neohovárajte Rusov, podľa tohoto článku Rusi podnikli nielen diplomatické kroky.

Mám dojem, že tá informácia unikla "náhodne", bolo by to logické, dobrý nástroj, ktorý hovorí ruky preč od Sýrie a Iránu.

263921

24.02.2012 12:47

Kolaps současné civilizace

RE: Názor(spôsob skladnia faktov) a vnímanie(osobný postoj) M.R.

Oracle 95.?.?.?

Rád by som tým aj zaoberal, ale z nejakého dôvodu to ešte stále nemám v schránke.

263924

24.02.2012 16:25

Stojí USA (i Západ) před revolucí?

RE: takovou směsici záměny příčin a následků jsem nečetl už dlouho

Oracle 95.?.?.?

Povojnová kolektivizácia bol zločinom. Žiaľ mne sa vidí, že situácia na celom "Západnom svete" bude horšia ako to bolo v roku 2001 v Argentíne (konkrétne bude tiecť aj krv).
V Argentíne obyčajný pracujúci nemali inú možnosť ako založiť družstvo a prevziať skrachovanú firmu (o tom ako to skončilo je množstvo článkov).
Takže keď sa situácia zhorší založím si/pripojím sa k takémuto družstvu, ktorá je tvorená pracujúcimi (a ktorý sú kapitalisti uvažovaním pokiaľ ide o obchod), a preferujú 3 spôsoby dobra (3-Way Satisfaction) obchodníkov z mesta Omihachiman: "dobro pre predávajúceho, dobro kupujúceho a dobro sveta ako celku". Nič iné nám obyčajným ľuďom ani nezostáva, pokiaľ chceme prežiť nadchádzajúce sa roky, len sa združovať do spolkov a družstiev.

263931

24.02.2012 18:03

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

Zaujímavá úvaha, len nepresná.

Oracle 95.?.?.?

>Zajímavé čtení, jenže postavení Britské říše a
>Americké je a bylo dost odlišné. USA může klidně přežít
>i úplnou ztrátu svých teritorií ve světě protože má
>dostatek zdrojů na vlastním území, zvlášť ve spojení s
>Kanadou - je to hospodářský kolos o rozloze světadílu a to
>Británie k dispozici nemá ani neměla, té zbýval jen obchod a
>nyní je na něm obzvlášť závislá protože většinu
>vlastních zdrojů na Ostrovech už spotřebovali.

Súhlasím, ale výrobné kapacity USA vo veľkej miere sú v Číne a bohvieako sa nesnažia presunúť ich naspäť. Prečo by aj je to práca na viac než na 3 mesiace, takže sa to neprejaví na kvartálnych výsledovkách (chyba krátkodobého uvažovania).
Pre USA sú zdrojom príjmov len pracujúci, čo v súčasnosti ani nepokrýva potreby vlády. Verejné rozpočty sú bankrot, len to ešte nepriznali-tak ako Británia po svetových vojnách.
USA (jej vedenie) sa spustila do vojnových dobrodružstiev (sem rátam aj ekonomickú vojnu so zvyškom sveta), ktoré nemôže vyhrať a ani uhrať remízu.
Nemajú plány a plánovanie na to aby v USA bola bohatstvo distribuovaná rovnomernejšie medzi ľudí (nepodporujú lokálnych malých a stredných podnikateľov).
Školstvo je v dezolátnom stave, produkuje fach-idiotov a analfabetov (nerozumejú písanému textu).

Z dlhodobého hľadiska možno naozaj z toho vyjdú dobre, žiaľ v krátkodobom horizonte (5-10 rokov) sa všetko rozpadne.

263944

24.02.2012 18:21

Stojí USA (i Západ) před revolucí?

RE:

Oracle 95.?.?.?

Chlape dávajte sem linky a nie celé články, sú tam také malé tlačidlá a k tomu aj návod.

263946

25.02.2012 16:29

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Zajímavé

Oracle 95.?.?.?

Od Vojty čakáte, že začne rozmýšľať v širších súvislostiach než to dovolí jeho ideológia skôr než finančný systém skolabuje? Čo Vám šibe?
Naviac verí všetkému čo sa objaví v telke, keď nejaký mudrlant, člen "velebnosti" začne kecať o tom, že za všetko môžu socky tak to v jeho hlave vyvolá ohromnú ozvenu.
Keby ale porovnal, že koľko ide do sociálky (na predražené lieky ktoré predpisujú podplatení lekári) a koľko ide na často aj o 500% predražené tendre, ktoré "čírou náhodou" vyhrali kamaráti toho mudrlanta (zhodou okolností jeho priatelia sú aj farmaceutické firmy) tak by hneď netáral toľko hlúpostí.

263982

26.02.2012 10:15

Kdo vyzbrojuje gang nazvaný „Svobodná syrská armáda“?

RE: zkouška zbraňových systémů

Oracle 95.?.?.?

Gorbi a Jelcin (Jeltzman) Vás "vykradol", ale poriadne. [vyplazený jazyk]
Jasné že sa chcú mať dobre, ktorý normálny a zdraví človek by nechcel sa mať dobre vo svojej krajine?
Čo sa týka "strašenia so spojencami"-slabá krajina nemá spojencov je vazalom "priateľa"- "naša" rétorika typu "S (doplniť meno "priateľa" aktuálneho režimu)na večné časy a nikdy inak".
Vymenovať tých 2 zradcov ako príkladných Rusov je chyba (obaja polo-židia, jeden ktorý by predal aj svoju matku, druhý polo-Gruzínec ktorý sa uchlastal k smrti) a chyba obyčajných Rusov, že nepredpokladali takéto ťahy zo západu.


> Teď už jenom sklízí a hlavně budou sklízet plody své vlastní
>hlouposti, probudili se příliš pozdě a ještě ne všichni.
>Ani se mi nechce říkat dobře jim tak, doplatíme na jejich
>blbost všichni.

Nie je to až tak čierne ako tu si snažíte nám a sebe nahovoriť, Rusi v tichosti zmodernizovali svoju armádu a pripravili sa na svoju a na obranu svojich spojencov.
Čo sa týka obyčajných Ruských ľudí, po Jelcinovi valná väčšina sa poučila zo svojich chýb, a tým pádom západom podporovaná "opozícia" padne na hubu. (Slovo liberál po Jelcinovi je v Rusku prakticky nadávka. [mrknutí jedním okem])
Som len zvedavý, že po voľbách Putin čo vytiahne na "opozíciu" a na "západ".

To bude ale kriku. [velký smích]

264003

26.02.2012 18:52

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Zajímavé

Oracle 95.?.?.?

Viete čo, súhlasím až na tie nepresné pojmy.
Buržoa-"elity", šmelinári ktorý nevedia nič iné len šmeliť, zabíjať (vyvolaním umelých vojen) a kradnúť, v podstate medzinárodní bankári a ich klika(Penta,J&T atď).
Proletár-rádový pracovník v podnikoch
Kapitalista-skutočný podnikateľ- Baťa, Ford či členovia pracovného družstva (článok o podnikaní zo Stalinových čias-zdá sa, že naši komunistický vodcovia v roku 1948 boli pápežskejší než pápež).

Čo sa týka Vojtových príspevkov, tie zásadne nečítam, obsahuje priveľa hlúpych poučok, ktoré paralyzujú myslenie a dvíhajú krvný tlak.

264023

26.02.2012 22:45

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Zajímavé

Oracle 95.?.?.?

>3)živnostník
>S pojmem živnostník,tak jak ho chápu já,je to
>složitější.Živnostník může a nemusí vlastnit výrobní
>prostředky.Živnostník však každopádně musí pracovat,aby
>přežil. Otázkou je,tady se mnou ani komunisté nemusí
>souhlasit,že v okamžiku,kdy si koupí cizí pracovní
>sílu,přestává být žovnostníkem a stává se buržou.

Udo ? miešate tu pojmy, podnikateľ podniká aby dostal peniaze (najlepšie nad rámec prežitia), chce urobiť niečo a keďže živnostník je podkategória pre podnikateľ, tak môžeme povedať, že živnostník robí niečo aby prežil.
Podnikateľ je aj ten, kto založí družstvo s niekoľkými známymi a keď družstvo prosperuje, tak priberajú spoločníkov-spolupracovníkov.
>
>Co se týče toho odkazu,který jsi připojil na družstevnictví
>v SSSR - ono to bylo složitější a rozhodně ne tak
>krásné.Viz Lev Trockij: Zrazená revoluce.

Vždy je to komplikovanejšie než na to snažia nahovoriť, hlavne hlásatelia oficiálne uznaných "právd".

264038

27.02.2012 08:30

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Zajímavé

Oracle 95.?.?.?

Nuž, krásne ste opísali jav zvaný: živnostník z donútenia. Politická reprezentácia (nás nereprezentujú skôr veľkú buržou-oligarchov) má plné huby, že urobí všetko aby tento jav minimalizovali, ale všetky ich kroky rozširujú tento stav. Chcem len poukázať na pretvárku politickej reprezentácie. [naštvaný]

Krásne príklady, máte to zo svojho života? Inak peniaze sú ako voda, idú najmenším odporom a majú silný emočný náboj, takže na to aby ste sa zbohatli potrebujete mať pod kontrolou svoje emócie. Väčšina živnostníkov sa nezbohatne preto, lebo nezvládajú peniaze- nepoznajú finančné nástroje (nemám na mysli finančné nástroje typu hypotečné deriváty) na to aby zvýšili svoje bohatstvo a nemajú pod kontrolou emócie nerozlišujú medzi skutočnou potrebou a emóciou-kúpia zbytočnosť ako nercovu bundu pre manželku, alebo nové auto, hoci to staré nemá žiadne problémy.

Mimochodom skutočne je malá a stredná buržoa buržou?
Lebo nemajú zdroje na to aby správali ako veľká buržoa-celý deň vylihovať a kázať politikom.

264059

28.02.2012 12:11

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Janeček

Oracle 95.?.?.?

Pre Britov-Britoňov platí "poturčenec horší Turka" , lebo pokiaľ priznáme, že Rimania nevedeli nič iné ako dobývať, kradnúť, vraždiť a zotročovať (je to smutná pravda napriek mnohá-tisícročnej propagande- nech mi niekto povie slávneho Rímskeho matematika, filozofa či vedca), tak preto je na tom Anglo-Americká civilizácia tak biedne.

Prečo vôbec Hanibál nevypálil Rím a nezrovnal ju so zemou?

264125

01.03.2012 17:04

Umlčování kritiků

RE: Bývalý generál McCaffrey: Útok na Írán začne do 90 dnů. Izrael použije jaderné zbraně.

Oracle 178.?.?.?

K útoku dôjde určite (žiaľ), otázne je, že či to budú atómové zbrane. Lebo keď odpália atómovky tak "pozdrav" od Ruska, Číny, Indie a Pakistanu vo forme atómových hlavíc môžu očakávať. Môžu brať jed, že výbuch atómovky na južných hraniciach Ruska a významného dodávateľa ropy ostatných krajín nezostane bez adekvátnej odozvy.
Niekto sem napísal, že "židovské" vedenie Ameriky sa rozhodol obetovať Izrael kvôli svojim cieľom asi v atómovom ohni a adekvátnym kvikotom siomédií (ktorá v prípade atómovej vojny bude nanič).

Takže skutočná otázka znie: Je zbabelé a sfanatizované vedenie Izraela dostatočne sfanatizované na to aby sa zholokaustoval (spáchal samovraždu) atómovými zbraňami?

264391

02.03.2012 09:28

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: CCCP

Oracle 178.?.?.?

>Ukázka typického ruského bordelu a korupce. Dobrej článek.

No pravda, majú veľký bordel a veľkú korupciu v obyčajnom živote, ale poriadok v politike, my máme malý bordel a malú korupciu v obyčajnom živote a veľmi veľký bordel a veľmi veľkú korupciu v politike.
Inými slovami to čo oni majú na colníctve, my máme v politike, Vyšehradská štvorka je štvorica banánových republík.
Takže Vaša posmešná poznámka nie je na mieste.

264457

02.03.2012 16:36

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: CCCP

Oracle 178.?.?.?

Povedal som, že v politike je poriadok, druhá vec je ako ju Putin dosiahol (dal istoty svojim "kamarátom").
Z finančného hľadiska ruské verejné rozpočty sa pília (oligarchovia berú o 5-20% viac) a stále je v pluse a nielen vďaka surovinám, u nás verejné rozpočty sú bankrot a tunel (oligarchovia berú 50-200% viac).

264494

05.03.2012 08:40

Americká statistika

S USA aj do horúcich pekiel a nikdy inak.

Oracle 178.?.?.?

To by mohlo byť heslo tích čo adorujú USA a "našich" reprezentantov (reprezentujú oligarchov a nie nás).
Pri takých číslach ako majú USA, bude revolúcia a buchne to vtedy, keď nebudú na platy policajtov. Policajti držia tento dav ako-tak na uzde, keď bezpečnostné zložky nebudú mať z čoho žiť, obrátia sa proti vláde, a budú viesť ten lynčujúci dav.
Čo sa týka situácie u nás, aj my sme na tom tak zle ako USA napriek tomu čo sa hovorí v telke, vysoká nezamestnanosť, čochvíľa platené zdravotníctvo (Vojta bude rád [velký smích]) a naši tmavý občania. Aj u nás bude tiecť krv, len my nemáme toľko strelných zbraní.

Čo sa týka kapitalizmu, to nie je o kapitálu, ten tu bol vždy odkedy je "tu" človek, je to o vzťahoch, kde kto má viac ten diktuje. Žiaľ ako to vidíme na príklade USA a u nás, jednak ten kapitál je výsledkom (legalizovanej) krádeže, jednak ide voči našim záujmom.

264662

06.03.2012 08:27

Situace kolem Íránu je stále hrozivá

RE: Ve skutečnosti

Oracle 178.?.?.?

Ktorýkoľvek plán vyberie vedenie USA, je to jedno, lebo USA sú prakticky bankrot. Pred časom prebehla správa že niektorý federálny zamestnanci nedostali platy (tuším minulého roku), tento rok síce môžu raz-dvakrát navýšiť hranicu zadlženia, ale keď nebudú daňové príjmy zo strednej triedy na platenie dlhov a na výplaty fed. zamestnancov a vojakov, tak je to šumafuk. Nehovoriac o tom, že Čína, Rusko a India v prípade akéhokoľvek scenára budú mu isť po krku.

Čo si myslíte koľkým tím vypaseným parazitom podarí utiecť z USA?

264735

06.03.2012 09:44

Americká statistika

RE: Individuální odboj

Oracle 178.?.?.?

NWO a "Večné panstvo na svetom" sú zameniteľné výrazy.
Čo sa týka parlamentných volieb, ja ich tiež ignorujem, volil som Most-Híd, dopadlo to hrozne, rozpad vlády- hlasovali za euroval, Smer nebudem voliť aj ten hlasoval za euroval (má sladké rečičky o pseudo-solidarite). Matka je z toho paf, na to som jej povedal, že kohokoľvek volíme vždy legalizujeme krádež Penty alebo J&T, na to my odvetila, že nemám čítať internet. [oči v sloup]

Čo sa týka Putina pozrite sa na jeho kariéru, najprv rozviedka mimo CCCP, potom primátor vo Vladivostoku a ľudia chválili ho, že dal mesto do poriadku, vďaka svojim kontaktom presvedčil oligarchov a západných supov, že je to ich človek. Hneď po tom, že urobil čistku a dal svojich ľudí na správne miesta, zatočil s oligarchami, Chodorkovskij to odskákal, keď chcel predať štátnu spoločnosť Rotschieldovciam.

Razím síce "Platónovské" heslo, že ovciam je dovolené voliť svojho pastiera ale nie majiteľa stáda, ale mne sa zdá, že Putin ašpiruje na miesto majiteľa a nielen na miesto pastiera.

PS: Čo sa týka reakcie Jansmith-a na Váš predchádzajúci príspevok, Vy ste ho nevedomky! provokovali s tým, že (nepresne citujem) "určite objaví sa niekto aby som volila pravicu/lavicu" a ako to už býva, trafená hus zagágala.

264744

06.03.2012 12:15

Situace kolem Íránu je stále hrozivá

RE: Ve skutečnosti

Oracle 178.?.?.?

Človek mieni, "pán Boh" mení. Ide o to, že riziko priveľké a pre USA nezvládnuteľné, a keď nezvládate riziká nieste ničím iným ako gemblerom.
Ide o to:
-na to aby sa tieto plány uskutočnili treba svoje karty (know-how) a svoje plány utajiť
-nielen, že USA nič neutajil ale urobil reklamu a doslova vďaka politurkom ako MCCain aj vykričali svoje plány
-mocenské centrá Ruska, Indie a Číny a ich think-tanky, nielen že všetko rozanalyzovali ale aj dávno urobili adekvátne protiopatrenia
-čo sa týka EU, je to prakticky tunel a bankrot, Británia detto, len sa to ešte nepriznalo, keď sa to prizná, devalvácia €, lynč, revolúcia a "pod dáždnikom" Ruska
-môžeme brať jed na to, že sa to prizná, možno ešte v prvej polovici tohoto roku
- bez síl EU, USA budú sami proti BRICS, škrtnú na blízkom východe a nenasadia náhubok Bibimu/Izraeli, tak majú po vtákoch, lebo hodí sa $ cez palubu, lynč a revolúcia

Takže USA môžu podpáliť celý svet, ale keď nič nekúpia za svoje $, tak ich ľudia, bez práce, budú bez paliva, bez jedla, bez vody, bez domov a možno aj bez vlády, ale rozhodne nie bez zbraní. [velký smích]

264752

06.03.2012 17:50

Situace kolem Íránu je stále hrozivá

RE: Ve skutečnosti

Oracle 178.?.?.?

USA plánuje toto, plánuje tamto, ponúka hento, ale ako Vy zabudol na dôležitý faktor, a to je nasranosť obyčajných ľudí na politikov a na ekonomickú situáciu.
Minule Sarkécyho takmer zlynčovali na Francúzskej časti Baskicka, Arabská jar všade a ešte nepadlo posledné slovo, pred cca 5 rokmi horeli niektoré štvrte Paríža pri dobrej ekonomickej situácií.
Pri takej ekonomickej situácie čo teraz je, vypukne nepokoj z hocijakého dôvodu (typujem že EU krachne v tomto polroku), tak hocikto kto má tmavšiu pleť než Európan, či je papaláš riskuje lynč.
Čo sa týka plánov USA tie sú nanajvýš na 5-6 rokov, Rusy majú plány aspoň na 2-3 desaťročia, za toľko chcú vyťažiť z Európy maximum.

Žiaľ pre USA je ekonomika bankrot a tunel, prakticky žiadne príjmy, len výdavky a nepomáha k tomu ani navyšovanie dlhového stropu, štátne dlhopisy kupuje len FED, BRICS sa ich zbavuje ako o život, dolár je pomaly ale isto nahradený miestnymi menami hlavne u BRICS, Japonsko a Irán. Vytvára sa bez fanfár paralelná finančná sústava k MMF a k Svetovej banke (vlastne sa to už finišuje).
Skratka ešte tento rok môžu povedať na tlačovke BRICS, že bezcenné $ a prípadne ani bezcenné € neberieme a všetky plány USA k roku 2020 budú v ťahu v priebehu 12 hodín, pretože vypukne panika, rabovanie a revolúcia.

264769

07.03.2012 08:08

USA se pokouší svrhnout Putinovu vládu

RE: Je to takove male vyhlaseni valky.

Oracle 178.?.?.?

Iste, je to vyhlásenie vojny proti Rusku, a Rusi to budú aj tak vnímať. Problém pre Wal Street, pre Washington, pre GOLOS a pre Alekseja Navalnyja (hovorí sa, že charakter človeka je napísaní do tváre, pozrite jeho fotku) je, že to Putin čakal, po parlamentných voľbách dostali emaily GOLOS-u na verejnosť a mám pocit, že tie materiály boli tie najmenej kompromitujúce materiály.

Čo teraz na nich vytiahnu neviem, ale nechcem byť v "ich" koži, lebo inkriminovaných čaká obvinenie z vlastizrady (aký je trest za vlastizradu v Rusku?), a Wal Street a Washington zas čaká minimálne medzinárodný škandál.

264822

08.03.2012 12:14

Skončíme jako Řecko

Budeme si želať aby sme dopadli len ako súčasné Grécko.

Oracle 178.?.?.?

Faktom je, že sa opakuje Argentínsky scenár z roku 2001 ale globálne, so všetkým čo to prinieslo a prinesie. Niekto z uznávaných Argentínskych ekonómov napísal, že Argentína bola/je testovacím polygónom, lebo sa tam podobné krízy ako čo teraz zažívame opakovali každých 15-20 rokov a použili sa tie isté "liečebné metódy" ako sa používajú teraz (mnohokrát táto "liečba" je horšia ako samotná choroba). Neviem či to skončilo štátnym bankrotom, alebo nie, ale tri veci viem isto, pijavice a papaláši sú ochotný urobiť všetko! aby nemuseli vyhlásiť štátny bankrot (budú cca na 5 rokov odstrihnutý od peňazovodu-čo je pre nich stresujúce), druhá vec je, že sa ten štátny bankrot sa vyhlási a bude sa lynčovať, tretia vec je, že nakoniec tie dlhy budú anulované tak či onak.

Skratka hlavu hore usmievať sa, teraz to nie je až tak zlé, lebo čochvíľa dopadneme horšie ako Argentína v roku 2001.
Preto navrhujem aby EU bolo premenované na Argentína 2001.
[velký smích]

264882

08.03.2012 12:33

Americká statistika

RE: Individuální odboj

Oracle 178.?.?.?

Až na to rýpanie do Jendy súhlasím aj s Jarmilou aj s Vami.
Strany sú kontrolované štátom, a sú v nich "ich" ľudia.
Oficiálne, nezákonne a bezprávne DS bol rozpustený kvôli tomu že "podporoval rasovú neznášanlivosť", neoficiálne neboli to "ich" ľudia, ohrozoval finančno-politické kruhy, hra na dve finančné/politické skupiny-kde som to už videl? [mrknutí jedním okem]

Okrídlená veta, žiaľ pravdivá: "keby voľby niečo by menili, boli by už dávno zakázané." Toto je problém, dávajú nám vybrať z rovnako zlých pre väčšinu nevyhovujúcich riešení, snažia nás opiť rohlíkom pseudo-slobody (viac menej sa im to darí viď povzbudzovanie k zúčastnení na voľbách-k legalizácií mega-krádeží a mega-tunelov).

Riešenie situácie je, nájsť spoločne zmýšľajúcich ľudí, ktorý sú aj ochotný niečo aj robiť nielen nariekať a viesť pivné reči, vymyslieť si alternatívu a potom pracovať na jej realizovaní. Či súčasný systém stojí či padá je jedno, treba ju ignorovať tak ako sa len dá.

264883

08.03.2012 16:36

Skončíme jako Řecko

RE: Budeme si želať aby sme dopadli len ako súčasné Grécko.

Oracle 178.?.?.?

>Ne, neopakuje se žádný scénář. Nacházíme se na konci
>potravního řetězce lichvářských zlodějů, na jehož
>začátku je a byl podvod zvaný úrok. Úročení z úroku je
>exponenciální závislost, za pár let bude nekrytých dolarů a
>EUR na světě tolik, že budeme všichni milionáři s holou
>prdelí.

Iste. [oči v sloup]
Tak prečo sa robí to isté ako sa to dialo v rokoch 1999-2002 v Argentíne, prečo sa privatizujú zisky a znárodňujú straty, prečo platí štát za predražené projekty atď?

Vy si myslíte že to celé nezbankrotuje ako Weimarská republika, že to nezmetie hyperinflácia, že sa to globálne nezkolabuje a že ľudia nebudú tak nasraný, nezlynčujú "velebnosť" či hnedého spoluobčana (ako zástupný problém).

>Myslete na smutnější věci, třeba na holokaust.

Keď ste to mysleli ako vtip, tak nie ste vtipný.
Keď ste to mysleli vážne tak otázka:
Prečo musíme neustále nariekať nad smutnou správou, keď na verejne povedanom vtipe po x-tom opakovaní nikto nesmeje?

264897

09.03.2012 10:12

Skončíme jako Řecko

RE: Budeme si želať aby sme dopadli len ako súčasné Grécko.

Oracle 178.?.?.?

Vy neopisujete milionára s holým zadkom, ale biedaka ktorý sa hrá na pána.
Čo sa týka bankovej kliky, oni zneužívajú našu dôveru, keď dôvera mizne, mizne aj ich peniaze aj ich moc, ale keď sa k tomu dôjde, tak bude z toho lynč.

Z toho holokauste nebude (etnická čistka kombinovaná masovou vraždou), len masová vražda, nejaký ten vysokopostavený "ľudomil" a ich kumpáni vypustia nejaký plyn a vyvraždia nejaké územie cca o 20 rokov.

Dobrá rada, viem že je to ťažké, ale naučte sa presne a jasne vyjadrovať, lebo tu nechtiac miešate pojmy a dojmy.

264942

09.03.2012 10:27

USA se pokouší svrhnout Putinovu vládu

RE: Titulek jako z Rudého Práva husákovské éry.

Oracle 178.?.?.?

Otázka a USA a "Dobrý Západ" robí čo?
Ach áno, viem nesie demokraciu na krídlach bombardérov, a bombardujú nim civilov, a len štáty ktoré majú prírodné zdroje, alebo strategickú pozíciu a nie sú ochotný tancovať ako oni pískajú. Zaujímavé je, že absolutistické diktatúry (obe monarchie) ako Saudská Arábia a Katar nechávajú na pokoji.
Dobrá rada do života, neverte všetkému čo sa hovorí v masmédiách, nemusí to byť nutne (celá) pravda, keď my neveríte naučíte sa to na vlastnej koži.

264943

09.03.2012 18:25

Americká statistika

RE: Individuální odboj

Oracle 178.?.?.?

V našich končinách sa pri parlamentných voľbách sa rozhoduje len o tom, ktorá finančná skupina sa dostáva bližšie ku korytám. Jednoducho kto dostane väčší podiel z lupu, lebo tak či onak tie peniaze sa dostanú k finančným skupinám, z tohoto pohľadu voľby sú len legalizáciou krádeže. Je to ako keby sme mali pri parlamentných voľbách rozhodnúť tom, kto nás okradne, nie o tom či nás okradnú alebo nie.

Poviem Vám jedno tajomstvo, hocikoho zvolíme, okradne nás a veľmi, bez ohľadu na to čo hovorí a aké sú štatistiky, či aký sú sociálny.

264957

10.03.2012 19:04

Americká statistika

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Oracle 178.?.?.?

Koľko černochov a etnických hispáncov v USA žije, dokopy asi 20% nie?
Tak veľmi im kazia tú štatistiku?

Faktom je, že ani belošská populácia zo strednej vrstvy nemôže dovoliť kvalitné zdravotné poistenie (100 % krytie na všetky možné neduhy), jednak nemajú na to peniaze (je to veľmi drahé) a jednak väčšina poisťovacích spoločností hľadá výhovorky na to aby nemuseli platiť.
Preto sa stáva, že niektoré Americké nevládne organizácie, ktoré majú za úlohu poskytovať bezplatnú lekársku starostlivosť v 3. svete, majú viazané kapacity v USA, a toto by sa nemalo stávať v žiadnom prípade v údajne najvyspelejšom štáte na svete.

265015

10.03.2012 23:06

Americká statistika

RE: Individuální odboj

Oracle 178.?.?.?

Fico ľudový, čo Vám šibe? [naštvaný]
Ten hajzel podpísal prechodný Euroval a schválil ten permanentný, lebo vraj je to európske, a je náš povinnosť sanovať nezodpovedných Gréckych politikov čítaj nezodpovedné banky.
Urobí pár kozmetických zmien, bude viesť reči aký je sociálny (ako to urobil za svojej prvej vlády) a všetko sa bude pokračovať po starom, bude sa kradnúť a tunelovať, len tváre bielych koní a vrecká oligarchov sa menia. [oči v sloup]

http://www.chelemendik.sk/SERGEJ_CHELEMENDIK_NEVERTE_IM_VOLBY_2012_VIDEO_811734524.html

-odkaz funguje, len stránka Zvedavec neberie
V Rusku mal zmysel ísť voliť, u "nás" ide o len to ktorá finančná skupina sa dostane bližšie ku korytám, kto dostane väčší lup.

U nás nemá zmysel ísť voliť, aj tak ide v nich len o korytá, lebo všetky dôležité rozhodnutia robia mimo Slovenska vo Washingtone a v Bruseli, o nás bez nás systémom.

265023

11.03.2012 10:10

Americká statistika

RE: Individuální odboj

Oracle 178.?.?.?

Keby na Slovensku bol ten 1 volebný okres rozčlenený podľa administratívnych okresov, či aspoň podľa krajov, a nesmelo by sa postaviť celoštátna kandidátka, tak by som šiel voliť, lebo by som vedel, že nejde len o korytá.

Keby sa poslanci volili doživotne s možnosťou odvolania (odstúpenia či smrti), tak by som sa šiel roztrhať pri voľbách.

Žiaľ momentálne na Slovensku (a v Česku) ide len o korytá.

265043

11.03.2012 18:20

Americká statistika

RE: Individuální odboj

Oracle 178.?.?.?

Keď sa nedemontuje sociálny štát, tak okradnú nás niekým iným spôsobom, a mne je to jedno ako. Kvôli tomu, že sa tu len kradne a nerozhoduje o ničom dôležitom (bez reptania prijmú ďalšiu hovadinu z Bruselu ktorý nás zruinuje, s tým že je to Európske a solidárne), som tieto voľby ignoroval. Iste teší ma to, že nezredukuje sociálny štát, ale to nie je dostatočný dôvod na to, aby som ho zvolil.
Videl som ten interview v živom prenose, z čoho bol ten prepis na OM, a želám si aby to mu vyšlo čo sľubuje, ale ako veci stoja, tak mu to nevyjde, aspoň nie v tomto systéme.

265063

12.03.2012 17:54

Americká statistika

RE: Individuální odboj

Oracle 178.?.?.?

Dám pod Vás kôň pani Jarmila:
-na Slovensku sú viac než 4 milióny oprávnených voličov
-k voľbám prišiel 59,9% oprávnených voličov
-Smer z toho získal 44,4% hlasov, to je viac než 1 milión hlasov
Takže :
-s jeho vládou minimálne nesúhlasí viac než 3 milióny voličov ( a cca polovica voličov je vyslovene proti jeho vláde)
- z toho vyplýva v mene akej väčšiny sa tu vládne, o akej legitímnosti sa tu hovorí, aká je to vlastne "vláda ľudu"?
-čokoľvek hovorí Jansmith, čísla nepustia, vláda nie je legitímna keď vládne voči vôli 3/4 voličov

Preto hovorím systém zastupiteľskej demokracie je podvod a slúži len na to, aby sa rozhodlo kto bude bližšie ku korytám. Polopatisticky rozhoduje sa o tom kto nás okradne a kto odnesie domov legálne väčší lup.

265115

13.03.2012 10:11

Americká statistika

RE: Individuální odboj

Oracle 178.?.?.?

S pani Jarmilou súhlasím v tom, že parlamentárna demokracia, je legalizovaný podvod na ľuďoch. Čo sa týka volebného zákona, ten je aký je, voľby by boli platné aj pri 5% účasti, síce v zákonoch nehovorí o legitimite, ale tá vláda by bola nelegitimná a to by bol stav pred lynčom.
Na Slovensku ide o to, že cca 1,5 milióna voličov povedal pomerne slušne na volebný systém nie, ďalších cca 1,5 milióna je proti Ficovej vláde, takže reči o demokracií a vláde v mene väčšiny neobstoja.

I keby som bral tú Ficovu vládu za legitimnú, s tými 80 ročnými cyklami neurobí nič, je to zámerne zabudovaná chyba vo finančnom systéme, žiadna vláda nedokázala s ním vyrovnať bez zmeny pravidiel vo finančnom systéme program, New Deal sem, program New Deal tam.
Takže ľudia majú dve možnosti (či šli voliť alebo nie), buď budú čakať v prípade na vládnu pomoc (čo je Váš prípad a čo aj navrhujete-väčšiu ovčianskosť som ešte od Vás nevidel a pri tom pohŕdate s ovcami), ktorá nepríde a budú pri tom búriť, alebo budú aktívny a budú sa snažiť spoliehať na vlastné sily a spojovať sa do väčších celkov (čo je prípad mňa a p. Jarmily).

Ja mám z tohoto pohľadu čistý štít, terajšiu vládu som nevolil ani som ju nelegitimizoval, takže neočakávam od neho, že vyrieši ekonomické a moje problémy za mňa.

265143

13.03.2012 20:40

Americká statistika

RE: Individuální odboj

Oracle 178.?.?.?

Zaujímavé, v predchádzajúcom príspevku (na čo som reagoval), ste zas podporovali Smer-SD a potom sem ste capili proti-Smerovský klip, len ja som z toho zmetený?

265182

17.03.2012 09:45

Evropa nad propastí

Ale kdeže 10,7 % nezamestnaných, je toho oveľa viac.

Oracle 178.?.?.?

Pokiaľ EUROSTAT čerpá svoje dáta z štatistík svojich členských štátov, tak skutočná miera nezamestnanosti je viac než 1,5 násobok oficiálnych čísiel.

Vychádzajúc zo Slovenských praktík, ktoré rozšírim na zbytok EU, pri ktorých (tak ako v USA) dlhodobo nezamestnaných škrtajú zo zoznamu, tak z toho dostanem faktor aspoň 1,5.

265379

17.03.2012 16:58

Deset základních důvodů, proč říct NE společnosti MONSANTO

RE: Tak Monsanto neni urcite budoucnost jak alespon doufam

Oracle 178.?.?.?

Faktická poznámka o Mičurinovi a o rekombinácií DNA.
Mičurin použil šľachtenie, netvoril nové umelé druhy, keď vyšľachtil svoje odrody. Z genetického hladiska on urobil to, že zmiešal rôzne genotypy toho istého druhu-odrody, tým získal skorú hrušku vhodná do tajgy/na Sibír, ktorá veľkosťou, chuťou a konzistenciou bola vhodná pre ľudskú konzumáciu, lebo pôvodná odroda je malá, kyslá a tvrdá, vhodná akurát pre medvede a inú divú zver.

Rekombinácia DNA, je iná otázka, tá sa deje prirodzene (vtedy sa vymieňajú gény na homologických chromozómoch-vznikajú nové genotypy-toto čiastočne využil aj Mičurin), umelými zásahmi-človek mieša do čoho by sa nemal- rybie gény do paradajok a dubu, a indukciou- žiarenie, baktérie, vírusy a chemikálie- často škodlivé, letálne či dokonca teratogénne (poškodenie genetickej informácie rodičov sa prejaví deformáciou u potomkov-viď Vietnam).

265387

17.03.2012 17:54

Veřejná Bártova eutanazie

RE: Co je vlastně úplatek?

Oracle 178.?.?.?

>K věci: než vhodíte do urny levý lístek, důsledně sledujte
>pokusnou laboratoř u našich východních sousedů, Fico to tam
>teď rozjede ve velkém. Pak znovu můžeme otevřít otázku
>"pitomců".

Fico avizoval veľké verejné investície hlavne do infraštruktúry, čo je dobrá správa, problém je, že tie projekty sa predražia nie o 10-20% ale o stovky percent (čo mi trhá žily), a z tohoto dôvodu a z dôvodu zlého stavu globálnej ekonomiky (spôsobené naschvál zabudovanou systémovou chybou) tie jeho volebné sľuby nemusia vyjsť.

Čo sa týka volebnej otázky, neľutujem a neoľutujem to, že som nebol voliť. Nie že by som bol Ficov fanúšik (hoci želám aby to mu vyšlo), ale viem, že keď sa zúčastním sa na voľbách nedosiahnem tým systémovú zmenu, hoci keby som aj volil stranu ktorá to má v programe, pravdepodobne by to bola strana tých najhorších farizejov alebo najväčších idiotov, lebo by to znamenalo, že majú v programe odpíliť pod sebou konár, alebo odstaviť sa od koryta.

Takže nezostáva mi nič iné ako zaregistrovať doménu, a šíriť svoje myšlienky.

265389

18.03.2012 19:57

Evropa nad propastí

RE: Milikowski a jeho gang právě odhlasovali válku

Oracle 178.?.?.?

Milá Lin, ten ich plán predpokladá kopu nasr*ných "fyzicky aktívnych" ale myšlienkovo pasívnych, ktorí čakajú na "vodcu" ktorý povie z pódia "čo a ako" a naozaj zabezpečí ich potreby prakticky hneď. (Kde som to už videl? Hitler a Robespiere toho síce nasľubovali veľa, ale dali málo, a nakoniec to ako dopadlo.)

Vrcholný manažéri to prešvihli, problém je to, že sa skolabujú (čiastočne) aj základné služby, čo sa nestalo ani počas veľkej hospodárskej krízy, v takejto situácií ľudia sa snažia zabezpečiť svoje základné potreby popri revoltách. Takže začnú pracovať na tom aby sa zabezpečili, popri tom začnú rozmýšľať nielen o tom ako to urobiť, ale čo spôsobilo túto situáciu.

V tejto situácií postaviť sa na pódium, obklopiť sa popri tom osobnými strážcami a rečniť o tom že pod globálnou vládou bude ako dobre, dotyčný riskuje to, že ho pošlú "tam kde Slnko nesvieti" v lepšom prípade, v najhoršom prípade ho zlynčujú.

265430

18.03.2012 20:18

Evropa nad propastí

RE: Pan Andreas Claus je génius

Oracle 178.?.?.?

Tomu sa hovorí "ženská logika" (nič v zlom dámy), chcieť systémovú zmenu a popri tom chodiť na voľby a tým podporovať súčasný (ne)rád. [oči v sloup]

I keby sa objavila strana, ktorá má v programe zmenu systému k lepšiemu pre obyčajných ľudí(čo je možné len na papieri, a ten znesie všetko)a hlasovali by ste na nich, tak by ste odovzdali svoj hlas buď tým najväčším farizejom alebo tým najväčším idiotom (tak či onak by ste boli idiot, lebo im veríte).

Táto strana by totiž mala v programe odstrihnúť nielen seba od korýt, ale aj ostatných, čo by bola samovražda.

265434

18.03.2012 23:34

Evropa nad propastí

RE: Milikowski a jeho gang právě odhlasovali válku

Oracle 178.?.?.?

Čo tak Ecat, špeciálny katalyzátor zmiešaný s práškovým niklom vložený do modulovaného elektrického poľa reaguje s vodíkom, a tak z niklu vzniká meď.
Podľa oficiálnej stránky v tomto roku sa spustí výroba na domáce zariadenia, 1MW jednotky dodajú o 4 mesiace po objednaní.

Ale keď ste stále "skeptik" a nestačí Vám to....

265446

19.03.2012 21:14

Wen signalizuje něco nového

RE: JaJa

Oracle 178.?.?.?

Ja s vami súhlasím, i s anonymom ktorý tvrdí, že (zastupiteľská) demokracia patrí na smetisko dejín, ale JanSmith zásadne nebude súhlasiť.
Ten istý JanSmith, ktorý plače nad systémom, chce iný systém, ale jedným dychom nabáda k tomu aby sme išli voliť medzi "čertmi", čím vlastne podporujeme systém. Ale bez mrknutia oka nám vynadá za "volebných disidentov" a za "pasívne ovce", ktoré vedú silné reči na fórach a pri pive, pretože sme sa nezúčastnili alebo nie sme ochotný ďalej zúčastniť sa na (drahej) hre zvané voľby do parlamentu. [naštvaný]

Voči jeho osobe sa vynára otázka, ktorý nech každý odpovie sám, na základe jeho príspevkov(žiaľ je to odpoveď typu "buď-alebo" ):

Je ten chlap buď naivný hlupák, alebo pokrytec či zbabelý alibista?

265513

20.03.2012 09:48

Evropa nad propastí

RE: Pan Andreas Claus je génius

Oracle 178.?.?.?

Ako to že nerozlišujem? Veľmi dobre viem, že do politiky buď idú naivní idealisti, ktorý chce zmeniť veci k lepšiemu alebo bezcharakterné špiny (pôvodne chcel som napísať svine, ale tie zvieratká to nezaslúžia). Žiaľ ľudia z druhej kategórie sú častejší.

Dôvodov prečo nevoliť je niekoľko:
-odtrhnutie od (virtuálnej) reality obyčajných/priemerných ľudí napr. vyhlásenie jedného maďarského vládneho politika : "Nech chudobný (žijúci z 47000 Ft mesačne čistého) idú do lesov zbierať huby a prebytok nech zmrazia."
-aj virtuálna moc korumpuje, pretože súčasný systém neumožňuje priamu spätnú väzbu na papalášov
- valná väčšina problémov je dlhodobých, ktoré sa nevyriešia za 4-5-6 rokov ( v skutočnosti je to o 1,5 roka menej, lebo voľby)
-na voľby sú potrebné peniaze a oligarchovia ich majú dosť (okrem médií a PR agentúr, a ktovie ako prišli k tým peniazom), a za finančnú pomoc si žiadajú "menšie služby" typu schváľ tento zákon, daj toho človeka sem a daj mi túto predraženú zákazku

Z týchto dôvodov prečo by sme mali ísť k voľbám? Veď je to len o tom (obrazne povedané) akú farbu bude mať to napolo zruinovaný dom s názvom štát.

Radšej v každom politikovi vidím agenta, ako im slepo dôverovať, v prvom prípade môžem sa príjemne prekvapiť a v druhom čaká ma len sklamanie.

265534

20.03.2012 20:03

Evropa nad propastí

RE: Pan Andreas Claus je génius

Oracle 178.?.?.?

Otázka čo je lepšie:
-chudá krajina s pravicovou vládou, ktorá demontuje sociálny štát aby mohla kradnúť
-alebo, chudá krajina s ľavicovou vládou, ktorá kradne cez sociálny štát, a tým pádom nie sú peniaze na skutočné problémy,
-či chudobná krajina s ľavicovo vládou, ktorá nemá peniaze na sociálny štát?

V konečnom dôsledku je to jedno, ľudia aj tak nebudú mať peniaze od štátu. Žiaľ buď sa dialo/deje jedna z týchto možností, alebo sa k tomu smerujeme. Z tohoto dôvodu, nemôžeme spoliehať na štát a je jedno či sme šli voliť, alebo koho sme zvolili.

Jediná možnosť ako z toho von je, myšlienkovo odpútať sa od systému, prevziať za seba a za svoje okolie zodpovednosť a robiť to čo je správne.

265566

20.03.2012 22:15

Evropa nad propastí

RE: Pan Andreas Claus je génius

Oracle 178.?.?.?

Žiaľ nie, ale mnohými vecami súhlasím, a niektoré veci by sa mali preformulovať.

265575

Ad vyvolený-sú produktom nechutnej ideológie (programu pre ľudskú myseľ) o nadradenosti a obyčajnej pýchy, ich podobnosť s Hitlerovským Nemeckom nie čisto náhodná a padnú na hubu aj podobným spôsobom.
Ad plán na rozbytie systému-plán na rozbitie systému nie je potrebný, systém rozpadne samo, vďaka použitým informačno-psychologickým technológiám s názvom "organizovaný chaos" či „samoorganizujúcej sa krízovosti/kritickosti“ na vytvorenie NWO (bližšie o tom na chelemendik.sk, platený článok rozdelená na 2 časti: "O sieťových technológiách, oranžovej revolúcii a tretej svetovej vojne" preložený z ruského originálu na "Fond strategičeskoj kuľtury" ).
Ad plán na zachovanie živ. úrovne-súčasný ekonomický systém je postavený na nekonečnej spotrebe a nekonečného rastu, z dôvodu toho, že Zem má určitú konkrétnu kapacitu, a bez pretrhania niektorých závislostí a bez poklesu životnej úrovne niektorých ľudí (hlavne nenažrancov) k harmonizácií nedôjde, žiaľ.
Ad sloboda-za to (v súčasnosti) musí každý bojovať, najlepšie v skupine a podľa možnosti bez použitia násilia.

265768

24.03.2012 11:46

Occupy vlastní mozek

RE: Orwell by se divil ...

Oracle 178.?.?.?

Kukol som na odkazy, sú dobré, príde čas, keď tieto informácie budú všeobecne známe, ten čas príde čoskoro.
Ide o to, že mediokracia (ako subsystém zotročenia "na večné časy a nikdy inak" ) vytvára virtuálnu realitu na otupenie, zmätenie ľudskej mysle a odvedenie pozornosti, jej jedinou skutočnou je realita všedných dní.
Ide o to, že napriek stupídnym programom typu Smotánka, deklaráciám vlády a ekonomickým expertom, ľudia nie sú celkom odtrhnutý od reality, ešte existujú sociálne väzby. nepríjemný zvrat pre mediokratov nastane vtedy keď aspoň 6 z 10 práceschopných ľudí bude bez zamestnania alebo príde o všetko, a zostanú mu len nezaplatené dlhy.
Vtedy i pravicujúci "ovčania" typu ...(však vieme kto), budú nielen nadávať na systém ale aj stratia dôveru v mediálnej mašinérií.
Táto udalosť bude spúšťačom veľkých zmien.

265769

25.03.2012 10:29

Occupy vlastní mozek

RE: Orwell by se divil ...

Oracle 178.?.?.?

>A proč si myslíte, že by to k tomu nechala skrytá elita
>dojít?
Lebo sú to chytrý ale namyslený tupci, ktorí si myslia, že kvôli tomu, že im väčšina vecí vychádzalo bude vychádzať i naďalej.
Druhá vec je to, že doba sa zmenila a ich systémy kontroly a riadenia boli a sú dimenzované na oveľa menšiu rýchlosť prúdenia a menšie množstvo pre nich životne dôležitých informácií. Minulosti sa tiež dochádzalo k úniku informácií a boli varovaný, ale informovaná bola len úzka vrstva marginálov, teraz vďaka internetu preavde (pre nich nepríjemne) rýchlo najavo, preto David Rockefeller povedal "že urobili chybu, keď nechali vzniknúť internet", lebo im to kazí plány. Síce mediokracia snaží odvádzať pozornosť vytváraním informačného šumu (ďalšie jej funkcia) a nasadzujú sa agenti ako Alex Jones (či ako sa volá), ale zmeny to len spomaľuje nie zastavuje.
Tretia vec je použitá technológie globalizácie, ako je to napísané v 2. časti spomínaného článku, sú to technológie informačno-psychologickej vojny používané v časoch prípravnej fázy vojny (pohlavári z Ruska, Číny a Indie to vedia, preto sa bránia ako môžu, aj zavedením nečakaných reforiem), ale na vytvorenie NWO sú nevhodné, lebo systémy sa začnú správať nevypočítateľne čo môže viesť i k rozpadu napadnutých systémov, a to na zavedenie globálnej kontroly nie je vhodné.
O teórií riadenia spoločnosti a informačno-psychologických (vojenských) technológiách viac dozviete od UDA, od ktorého ešte stále nedostal mail, to je kvôli tomu, že správu mailu prevzal Microsoft. [oči v sloup]

265811

25.03.2012 21:33

Occupy vlastní mozek

RE: Orwell by se divil ...

Oracle 178.?.?.?

Ako vidím Vy vôbec nič nikomu nepodsúvate, a vôbec nemáte problémy s pochopením písaného textu. [vyplazený jazyk]
Ja som povedal, že kvôli tomu, že väčšina vecí doteraz im vyšla, to ešte neznamená že im to bude vychádzať naďalej, o tom že by boli trpáci som ani nekecol, ja ich mám za namyslených veľmi chytrých tupcov, lebo nepostrehli, že doba sa zmenila/mení.
Ako som už povedal oni používajú na globalizáciu také informačno-psychologické technológie, ktoré boli vyvinuté na vojnu, tieto technológie sú skvelé keď chcete destabiliziovať krajiny alebo krajinné bloky tým, že sociálno-ekonomické systémy sa budú správať chaoticky a dokonca sa rozsypú, ale keď chce ľudí nahnať do ohrady s názvom NWO, potrebujete veľmi predvídateľné správanie obyvateľstva.
Síce je pravda že v krízových stavoch obyvateľstvo "hľadá istoty" a nachádza ich väčšinou u nastrčených figúrok (viď Hitler), ale na rozdiel od Weimarskej republiky, kde ľudia boli viac-menej existenčne nezávislí. Terajší systém "vypestoval" vysokú mieru vzájomnej existenčnej závislosti ľudí, v takejto situácií úplný kolaps sociálno-ekonomických systémov (čo celkom iste sa stane tohoto, alebo budúceho roku) spôsobí to, že každý sa bude snažiť zabezpečiť sa ako môže, z tohoto dôvodu sľubom typu "NWO je jediná spása" bude veriť len niekoľko vymytých jedincov, a pokiaľ navolíme silných vládcov, nutne budeme sklamaný, lebo jednak budú myslieť len na seba a jednak problémy nevyriešia.

V skratke súčasné vojenské informačno-psychologické technológie sú nevhodné na vytvorenie NWO, je to ako keby ste snažili klinec 120 zatĺcť so 6 inbusákom.

Čo sa týka posilňovania polície a tajných služieb (ten prvý s sociopatmi ten druhý kádrovákmi) je dvojsečná zbraň, keď polícia nedostane výplatu, tak papaláši budú mať na krku ozbrojených sociopatov, kádrovaci zas môžu zradiť. Tak či onak zmeny môžu len spomaliť, ale nie zastaviť.

265844

26.03.2012 08:10

Pravdivý příběh skupiny Bilderberg

RE: Bankéři prchají ???? Mozna naopak

Oracle 178.?.?.?

OK, tak prečo opúšťajú svoje teplé miesta predstavitelia "megabánk"?
Niekde na nete som som videl menní zoznam a sú to ozaj veľké banky, asi ide o to, že keď to rachne tak aby sa mohli tváriť "ja nič, ja muzikant".

265867

27.03.2012 09:32

Cesta k transformaci společnosti

RE: riešenie je - ako vždy - jednoduché

Oracle 178.?.?.?

Súhlasím, len dosiahnutie zisku je mizerná motivácia, stavia podnikateľa do pozície otrokára, zlodeja a vykorisťovateľa. Bez zisku by to samozrejme nešlo, lebo je to životná miazga podnikania, ale k tomu aby podnikanie bolo dlhodobo úspešné, musí mať aj vyšší cieľ aby to nadchlo ľudí napr. Apple má za cieľ "pozdvihnutie životnej úrovne ľudstva pomocou technológie".

265965

01.04.2012 16:35

Další trestní oznámení na OS Zvědavec, tentokrát kvůli daním

RE: brkal

Oracle 178.?.?.?

>Sionisticti zidi se nas jako vzdy snazi rozdelit a postvat proti
>sobe. Pohnat obcany proti ceske vlade, proti ceske policii.
>Nemeli bychom se nechat od zidu do techto roli vnutit. Nase usili
>osvobodit se od kriminalniku by tedy nemelo byt zamerene proti
>ceske vlade a ceske policii, ale pouze proti siti
>zido-sionistickych gangsteru a jejich pomahacu infiltrovanych do
>nasich statnich slozek, pokousejicich se rozvracet nas stat,
>pokousejich se premenit nasi demokracii v terorismus a
>sionisticky fasismus.

Problém je, že vlády na západe a u nás sú infiltrované na 98%, takže ísť proti vláde, znamená ísť proti sionistickým poskokom, keďže bez poskokov musia robiť špinovú robotu sami, napoli sme vyhrali. Polícia bola vždy "údernou" skupinou vlády, čakať od nich, že sa postavia proti chlebodarcom je naivné.

>
>Nas cil by melo byt vycisteni naseho statu podobnym zpusobem,
>jako to udelali Islandane.

Rád by som šiel Islandskou cestou, ale žial "naši" politický reprezentanti narozdiel od tých Islandských majú hrošiu kožu, a pokiaľ tu nebude tiecť krv, nebudú horieť autá a nebudú horieť budovy úradov, ministerstiev a parlamentov, veci sa nepohnú a nenastane zlepšenie, a môžeme brať jed na to, že to bude dlhý proces.
Dodávam som proti násiliu.

266205

02.04.2012 08:19

Další trestní oznámení na OS Zvědavec, tentokrát kvůli daním

RE: brkal

Oracle 178.?.?.?

>Jestli je budou dal skrtit (financne mysleno) tak se proti nim
>obrati sami.

Iste, väčšina policajtov to robí (okrem viery v spravodlivosti, v poriadok alebo pocitu moci) aj pre peniaze. Nikto súdny nechce ísť proti organizovanej ozbrojenej skupiny, ktorý zhodou okolností sú nasraný policajti ktorí nedostali poriadne ani výplatu (je ich viac než vojakov).

Neviem ako to bolo v Argentíne v rokoch 1999-2002, ale veľmi rýchlo sa môže stáť, že táto situácia sa nielen zopakuje, ale policajti budú ísť proti vláde. V takejto situácií pokus o nastolenie NWO sa rovná (politickej) samovražde.

266224

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Káva pro Zvědavce

56

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 120 čtenářů částkou 19 700 korun, což je 56 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 1

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 1

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,93 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,21 Kč
100 japonských jenů
21,10 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,98 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 642,06 Kč
1 unce stříbra
508,58 Kč
Bitcoin
374 951,67 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 796 263