Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané MedaBeda

Nalezeno 2368 příspěveků, 142 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

05.02.2010 20:08

Zvědavec končí ve formě, jak jste ho znali

RE: Změny vítám

MedaBeda 77.?.?.?

"Většinu článků jsem již četl někde jinde, mnohdy v originále, časově aktuálně k danému tématu a zdarma."

Otázkou pak je, co Vás ke Zvědavci přivádí.

211682

08.02.2010 08:04

Základny, rakety, války: USA konsolidují globální vojenskou síť

Příprava na válku?

MedaBeda 62.?.?.?

Čína a Spojené státy směřují ke studené válce.Peking je rozhořčen obojetnou Obamovou politikou

Dodávat zbraně Tchajwanu, to se povedlo. Dráždit Čínu tímto způsobem znamená zadělávat si na problém nedozírných rozměrů. Chápu, že USA nerady ustupují z pozice hegemona, ale starý pes jednou mladému místo přenechat musí. Otázkou je, za jakou cenu. Obamovi buď hrabe, nebo vsadil vše na poslední kartu.

Predátorské myšlení pax Romana nás dovedlo na rozcestí a umožnilo svou arogancí vznik děsivé koalice. Islámu a konfuciánství: "Asie je v současné době ve vztahu k USA na konci cesty úcty a respektu a na začátku odmlouvání a vzdoru. Asijci jsou hrdí na svou pracovitost, šetrnost, péči o rodinu, disciplinu v práci, respektování zájmu celku spíše než individua, na rozdíl od individualismu, neúcty k autoritě a hledání sebeuspokojení, jež jsou typické pro euroamerickou civilizaci.

Tato civilizace považuje globální integraci za universální a příznivou pro všechny, avšak ostatní současné civilizace ji pokládají za projev transnacionálního západního imperialismu. Přijetí euroamerického způsobu zábavy není totéž co kulturní konverze ostatního světa. V zemích islámu se tento vliv označuje jako westoxikace.

Pokud by Čína a islámské země dospěly k názoru, že si mohou být navzájem ve světě ovládaném jednou supervelmocí užitečné (Čína pro islám počtem svých pilných obyvatel a širokým výrobním sortimentem, a islám pro Čínu ropou a rozšířením vlivu na celý Starý svět), došlo by k čemusi, co by se v parafrázi na neuskutečněnou spolupráci křesťanů a levice v Itálii koncem 70. let [...] dalo nazvat historický kompromis (čínského levicového pragmatismu s ortodoxním islámem). [...] První krok k této spolupráci byl učiněn již začátkem 90.let 20. století. Zájem projevily z jedné strany Pákistán, Irák, Irán, Sýrie, Libye a Alžírsko, z druhé strany Čína a sev. Korea. O konkrétních krocích k realizaci úmyslů patrně značně pro svět nebezpečných nejsou žádné zprávy.

O trvajícím zájmu Číny o islámský svět již v současné době svědčí přítomnost čínského ministra zahraničí na schůzi sousedů Iráku po skončení 2. války v Zálivu v roce 2003.

Podle S.P. Huntingtona (1996) má islámská a konfuciánská (čínská) společnost stejnou snahu zvýšit svou ekonomickou a vojenskou moc, aby se mohly Západu postavit, a aby ve vztahu s ním dosáhly „rovnováhy“. Islámské i konfuciánské státy shodně odmítají západní universalismus."


zdroj

Čeká nás 作证言 ? (islámské vyznání víry v čínštině?)

211909

08.02.2010 17:12

Zdivočelá země

RE: Dar ceska pre slovensko

MedaBeda 62.?.?.?

"proč by měli "dostávat" za výcvik svých zaměstnanců, které při odhalování černých odběrů čeká pravděpodobně konfrontace s Vietkongem"

Na jakékoliv konfrontace je tu policie, která má svoji činnost vymezenou zákonem, který jí ukládá práva i povinnosti, a útok na ni se rovná více rokům v chládku. Těm chlapům z ČEZu zákon hraní na vojáky neumožňuje. Tečka. (Docela by mne též zajímaly jejich psychotesty, k legálnímu držení zbraně, asi by se leckdo podivil.)

Mají-li oprávněné obavy, že budou mít problém s "Vietkongem", ať si zavolají 158 a dohodnou součinnost, od toho tu policie je, spolu s celníky, jde-li o zboží. Nezvládne-li to ona, nastupují speciální zásahové jednotky. Běžný postup. Nekonají-li snad, mají nadřízené. A ti svoje nadřízené. Na konci jsou politici. Nekonají-li oni, a lidé je stále volí, znamená to, že společnost krádeže toleruje, a jakožto nejvyšší zdroj moci demokratického státu takové jednání de facto legalizuje.

Není tedy možno si hrát na vojáky jen tak. Pokud by totiž docházelo k vytváření podobných precedensů jako je ozbrojené křídlo ČEZu, už by nic nezabránilo jiným subjektům (Dělnická strana, Romové, KSM, Svaz zahrádkářů, Sdružení Feministek ČR a kdokoliv jiný) v zakládání podobných polovojenských jednotek.

Výsledek si už snad domyslíte. Je-li však v kurzu fašismus a vytváření jeho ozbrojených křídel, pak demokracie, která je tu už pouze formálně, byla jako metoda soužití ukončena i fakticky a nastává otevřená vláda silnějšího (bohatšího), jakožto poslední vývojové stádium kapitalismu. To ovšem zakládá na novou socialistickou revoluci coby prostředku dolních 90% k rezistenci vůči útlaku. 1. vývojové stádium komunismu, jak tu už poznamenal pan Vanguard.
Proto, chce-li společnost komunismus, ať pokračuje v tolerování podobných bojůvek. Ani český hřbet nejde ohýbat do nekonečna, a selžou-li tradiční vládnoucí strany, i nejzavilejší antikomunista si spočítá 1+1. Češi měli vždy blíže k žaludku než k idejím, tak ať se tady někdo zas šeredně nemýlí.

211944

08.02.2010 19:09

Základny, rakety, války: USA konsolidují globální vojenskou síť

RE: Placené informace

MedaBeda 77.?.?.?

Fascinuje mě, kolik toho lidé dokážou nakafrat kvůli jedné stovce měsíčně.
Stovce za to, že tak výjimečný web jako Zvědavec může existovat (jiný českojazyčný v možnostech, které nabízí neznám), aniž by jeho editor musel snižovat svoje beztak již vysoké nasazení, navíc ještě trpět ataky z různých stran.

Vladimírova činnost je službou, která má nadčasovou platnost, jakkoliv se to nyní nemusí jevit. Proto si zaslouží i zaplatit, předáváme mu tak část své vyprodukované energie stejně, jako za služby jiné, a dáváme tak najevo, že pro nás tato činnost hodnotu má. Na tom není nic podivného.

Navíc, nikdo tu nikoho násilím nenutí setrvávat a platit, takže to kafrání nechápu už vůbec.

[překvapení]

211956

09.02.2010 07:33

Finanční krize neskončila. Ekonomické oživení „není skutečné“

RE: Nic mi tom není, ale...

MedaBeda 62.?.?.?

při zvyšování daní byste ani neceknul, hrdino

212009

09.02.2010 08:18

Cestujícím, kteří odmítnou svlékací skener, hrozí zákaz cestování letadlem

RE: ziji v Londyne od pocatku roku 1997

MedaBeda 62.?.?.?

"kazdy muslim je terorista"

Jejich královna si myslí něco jiného, přibývá britských muslimských baronů a baronek.

Sayeeda Warsi, Baroness Warsi
Pola Uddin, Baroness Uddin
Waheed Alli, Baron Alli

tento je dokonce ve Sněmovně lordů

Lord Nazir Ahmed, Baron Ahmed

dokonce chce nechat zavírat britské židy za službu v IDF [smích] [smích] [smích]

212010

09.02.2010 11:25

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

hmm, zajímavé

MedaBeda 62.?.?.?

.... Je mi jasno

212026

09.02.2010 19:54

Írán vzkazuje státům v Perském zálivu: nekupujte neúčinné americké rakety

RE: Iran proste potrebuje nejakyho nepritele

MedaBeda 77.?.?.?

Írán čeká na Mahdího a chce prosperovat, zbytek je mu ukradenej.

Stává se z něj těžiště islámského světa, až půjdou USA ke dnu, půjdou za nima i Sáudi, a nikdo jiný z islámského světa pak Íránu už nebude konkurovat (sice by něco teoreticky mohli uhrát Turci, ale ti jsou sekularizovaní a polatinkovaní, a v jejich společnosti to silně vře napříč všemi vrstvami). Krom toho, je to vyspělá země, s mnohými technologiemi, a prastarou kulturou, a má zaděláno na to, stát se oblastním hegemonem. Už nyní financuje projekty například v Afghánistánu a Tádžikistánu, spolupracuje s Ruskem (tranzit zboží do Indie coby jediný stabilní koridor v oblasti) a Čínou. Ti ho padnout nenechají (zvlášť potom, co nedávno USA schválily dodávku zbraní na Tchajwan), ať už budou zpravodajské hry jakékoliv. V ruské geopolitické teorii se s Íránem počítá coby gravitačním centrem muslimů. Bude-li takové existovat a fungovat, půjde se s muslimy dohodnout globálně, přes jednu centrální autoritu, a komu se to podaří, dostane významného žolíka do kapsy. Rusko, nebo Čína?

USA to nebudou, Británie se jakž takž snaží. Izrael vrčí a štěká, na kost kterou uloupil, padl stín z Persie. Proto se bojí, že o ni přijde, a vyhrožuje. Konflikt nepředpokládám, ledaže by někdo chtěl Izrael smazat.

212082

10.02.2010 14:50

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

RE: Nádhera

MedaBeda 62.?.?.?

Komické na tom je i to, že proti zvyšování cen potravin, daní, koncesionářským poplatkům, vodnému a stočnému, cenám tištěných novin a jiným platbám oni výtečníci ani neceknou! [překvapení]

212160

11.02.2010 07:26

Izraelská bojová letadla napadla letiště v Gaze

Izrael

MedaBeda 62.?.?.?

systematicky provokuje. Chce konflikt většího charakteru. Takový, kde by se mohl vybít ze své frustrace.
Není pro přemilitarizovaný stát nic horšího, než se dusit nudou a tlakovat napětí. Musí se někde vyventilovat. A navíc je problém s vodou. Velký. Viz také: Izrael brání Palestincům v přístupu k vodě

To není jenom o Gaze. Izrael například pravidelně narušuje libanonský vzdušný prostor na jihu země.(při poslední válce s Libanonem byla cílem řeka Litani)
Posledně libanonská protiletadlová obrana konečně našla odvahu, a po izraelských stíhačkách začala pálit rakety.

Roste také napětí se Sýrií, Avigdor Lieberman otevřeně hovoří o "příští válce".

Rusko to nenechává plavat, a Sýrii dává informace i zbraně. Nedávné jednání s Hamasem také jistě něco znamená.

A ani Hizballáh nespí a tvrdě na sobě pracuje. Koneckonců: Izraelci hodnotí libanonský Hizballáh lépe než svou vlastní armádu

212253

11.02.2010 07:31

Ministr Kocáb představil a podpořil projekt Červené tlačítko

Sametová normalizace

MedaBeda 62.?.?.?

Červené tlačítko je dalším krokem k normalizaci. Ano, probíhá normalizace, a nebojme se to tak nazývat.

212254

12.02.2010 07:19

Starej se sám o sebe!

RE: Hezká rada, ale provedení ?

MedaBeda 62.?.?.?

"zvolit nějakou neparlamentní stranu je to samé, jako svůj hlas zmařit, popř. „dát jej komunistům“"

to jsou cíleně rozšiřované "lidové legendy" mající za úkol udržet stávající nomenklaturu u moci

212328

12.02.2010 08:47

Izraelská bojová letadla napadla letiště v Gaze

RE: Jistá chyba pilota

MedaBeda 62.?.?.?

Nevím jak to bylo, ale s tím bleskem bychom měli brát v potaz tzv. Faradayovu klec. Pokud by to tak bylo, tak ten "speciální blesk" muselo být něco jiného.
Ale nechci zbytečně rozviřovat konspiračky, souhlasím s Vámi, že stačily jiné události na to, aby si lidé uvědomili, co je izraelská politika zač.

212333

12.02.2010 17:02

Starej se sám o sebe!

RE: Mno,

MedaBeda 77.?.?.?

"STEJNÝ METR PRO VŠECHNY!"

Tak jest, pro Husa, bolševiky, i katolíky. Nebo je snad někdo z vyjmenovaných "po židovsku" vyňat?


"No je roztomilé,když mě bolševík poučuje"

"Nicméně o hrubé urážení ,překrucování i kálení fanatika na svou hlavu zájem nadále nemám"


Milé protimluvy.


"Nerad bych ,aby mne jednou nenávist ,tak jako tebe načisto rozežrala ."

Nestalo se tak už papá? [cool]

212380

15.02.2010 20:16

Olympiáda z pohledu laika

RE: Ceske legendy o indianech

MedaBeda 77.?.?.?

Přibík opisoval od koho? Od Kosmy, který 90% opsal z řeckých bájí a zbytek domyslel dle reálií své doby?

"že v řečené zemi není žádných obyvatel a usedlíků"

Typická fabulace německých historiků.

I tzv. stěhování národů je německý výmysl. Mohu minimálně ještě zmínit dělení dob na železnou, bronzovou a kamennou, romantický to výmysl evolucionismu 19. století, užívaný přiblble dodnes.

"podle jména prvního obyvatele nazývána ve slovanském jazyce Czechy"

Czechy nejsou podle jména 1. obyvatele, ale podle číšovitého-cziechovitého terénu naší země, v době Kosmy myšleny především dnešní západní Čechy.
Otázkou také je, z kteréhože Chorvatska to náš údajný praotec přišel. Z Bílého Charvátska v Haliči, které sahalo až do východních Čech(Slavníkovci)? Nebo snad z jadranského Chorvatska, kam z Bílého Charvátska dorazilo 7 velkých rodů na pozvání byzantského císaře?

"která se obecným názvem jmenuje Říp, což se v latině řekne respiciens (rozhlížející se)"

Opět jinak. Spis "De nuptiis Philologiae et Mercurii" od římského autora Martiana Capelly člení klima na 8 podnebných pásů. Nejsevernější je "diarhiphaeon clima", tedy klima vedoucí přes hory ripajské. Kosmas hory ripajské zúžil na jedinou horu, Rip.

"Tedy přesněji, někdy v šestém století jsme z české kotliny vytlačili původní obyvatelstvo. Tím byly Germánské kmeny, které předtím vypudily Kelty."

Fabulace německých historiků. Slované jsou autochtonní obyvatelstvo středoevropského prostoru už několik tisíc let.
Zajímavá je tato teorie
Svědčí o tom i genetika. Dominantní znak R1A Y-DNA.

Vložený obrázek

Doufám, že nebudete tvrdit, že i Vikingy a Varjagy jsme vytlačili ze Skandinávie [velký smích] I když... tradice bersekrů je prý tradicí ožralých slovan.dřevorubců (ber-sekyrové)[smích]

Jinak, Kelty odsud nikdo nevypuzoval, Slované s nimi žili vedle sebe, snad i díky podobnému životnímu stylu.

Údajně germán. Markomani, jsou Mar-Kumáni(slovan. označení kumán pro jezdce na koni), turkičtí kočovníci. A vedl je Maro-Bud, což zní hezky slovansky. Mar jako kořen slova Marava-Morava. Možná nějaký slovanský velmož, co si kočovníky najal jako svou osobní družinu. Bum, německý historik z toho udělá tlupu Germánů.

Suma sumárum: historii nám napsali vítězové, svatá říše římská národa německého. Snaha znevěrohodnit nárok Slovanů na jejich území, případně tvrdit, že vůbec neexistují (i s tím se dá setkat). Politika Drang nach Osten.
Jak podobné mariňakům z Avataru.

212638

15.02.2010 22:31

Olympiáda z pohledu laika

RE: Ceske legendy o indianech

MedaBeda 77.?.?.?

"Opravdu sem se pobavil nad ctenim tohoto nacionalistickeho platku."

Nerozebral jste jednotlivé argumenty, zaútočil jste nálepkováním. Smutné.

"jen si pripomene spisy Kralovevodske (nebojak se to presne jmenovalo)"

Je vidět, že diplom máte skutečně jen z těch amerických (kanadských dějin), zde na to jak "zasvěceně" píšete máte zajímavé mezery. Navíc existují čeští historici, kteří se na ona "falsa" dívají jinak.

"Pravdepodobne to uz nikdo nezjisti,ale ze Cesi byli puvodni obyvatelstvo to je velice odvazne tvrzeni."

Psal jsem o Slovanech. Češi se z nich vydělili až historickým vývojem.

"V tom pripade nechapu co se Keltum na Slovanech nelibilo kdyz od nich odesli"

Neodešli, splynuli. Jinak bychom tu dodnes pili jen víno (dnes typické především pro Moravany) a medovinu. Pivo bychom nanejvýš dováželi.


"To je dalsi takovy Cesky vymysl"

A Vy tu hovoříte za Němce, nebo amerikanizované Anglo-Sasíky?


"sami Cesi nevi odkud prisli"

Češi odnikud nepřišli. Vyvinuli se zde, coby jedna slovanská větev. To Vás neučili, že diferenciace starého slovanského jazyka proběhla někdy kolem přelomu 1. tisíciletí n.l.?

Teorie stěhování pasuje německým manipulátorům, aby ospravedlňovali svoji protislovanskou politiku (v poslední době především likvidace Lužických Srbů, a účast na likvidaci Jugoslávie z pumovnic humanitárních bombardérů).

212649

16.02.2010 11:58

Co znamená být Indiánem v Kanadě

problém je v pozitivní diskriminaci

MedaBeda 77.?.?.?

A ta je v kompetenci bílých. Plakal bych na rameni bílým, ne Indiánům.

Těm osadníci přetrhli kontinuitu tradic (podobně to máme my Slované, díky římsko-katolické politice, ale skrze prameny a folklór se pomalu k těmto tradicím vracíme) a nyní se diví, že přechod na nový způsob života nefunguje tak, jak by si představovali.

Vyvražďování indiánských kmenů mezi sebou nelze porovnávat s genocidou bílého osadníka vůči Indiánům. Proč? Protože s bílým osadníkem přišla úplně odlišná kultura, došlo tedy i ke kulturní genocidě, na rozdíl od indiánských válek, kdy docházelo k bojům v rámci stejného stylu života.


"Překvapilo mě, že řada stálých čtenářů Zvědavce, kteří jinak mají nastaven vnitřní kompas správně"

Co to má být editore za větu?!!!!!!!!!!! Vy jste mírou správnosti? Vy znáte Pravdu?

Pokud ano, sem s ní. Konečně budu mít jasno, které doteď nemám! [oči v sloup] [překvapení]

212683

16.02.2010 12:19

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Genocida

MedaBeda 77.?.?.?

"Dyť vlastně veškerá půda, která například na východním pobřeží vlastnili běloši byla vlastně koupena za to co Indiáni považovali za cenné."

Někoho ožrat a pak dát podepsat papír, jo to je obchod.
A když se zavlečou neštovice, je vymalováno. Nebo pozvat armádu, to se pak nemusí platit nic.


Mimochodem, válek s Indiány bylo požehnaně.

Podrobnosti k Velké válce Siouxů 1876-77:

"The Fort Laramie Treaty of 1868, signed with the US by Lakota leaders following Red Cloud's War, set aside a portion of the Lakota territory as the Great Sioux Reservation, to include the Black Hills region, for their exclusive use.

Growing US presence in Dakota Territory, however, created increased friction between the federal government and the Lakota. By 1872, territorial officials were considering harvesting the rich timber resources of the Black Hills, to be floated down the Cheyenne River to the Missouri, where new plains settlements needed lumber. The geographic uplift area suggested the potential for mineral resources. When a commission approached the Red Cloud Agency about the possibility of the Lakota's signing away the Black Hills, Colonel John E. Smith noted that this was "the only portion [of their reservation] worth anything to them" and concluded that "nothing short of their annihilation will get it from them."


zdroj

Indiánské války

Bílý osadník, jakmile měl příležitost strčit svoje tlusté prsty do cizího, učinil tak. Prý obchod. [bliji]

212686

16.02.2010 12:25

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Genocida = holocaust

MedaBeda 77.?.?.?

American Holocaust/ googlebook

Vložený obrázek

212688

16.02.2010 21:01

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

MedaBeda 77.?.?.?

Hestroyův příspěvek byl dočasně "vypnut".

212740

16.02.2010 21:33

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

MedaBeda 77.?.?.?

článek do pranice:

Kanada se omluvila domorodcům za násilnou převýchovu / 11.6. 2008

-v minulosti donutila přes 100 000 jejich dětí navštěvovat v rámci asimilačního programu státní křesťanské školy

-mnoho bývalých žáků si ze škol odneslo vzpomínky na bití za to, že mluvily původním jazykem. Dědictvím systému bylo vykořenění původních kultur a epidemický nárůst alkoholismu a užívání drog mezi domorodci


ZDROJ

-po desetiletí musely indiánské děti nuceně chodit do státních internátních škol, kde měly být odříznuty od své původní kultury a asimilovány

-podle etnologa Mnislava Zeleného byl hlavní problém nucené převýchovy kromě násilí, ke kterému ve školách docházelo, ve změně identity. "Indiáni se nemohli smířit s naší civilizací, a pokud se s ní smířili, už to nebyli oni


ZDROJ


Tak vám nevím, ale můj vnitřní kompas našel cestu i k těmto informacím.

212742

16.02.2010 21:48

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Genocida = holocaust

MedaBeda 77.?.?.?

"S porovnanim se Severoamerickyma indianmi vam bude pripadat osud indianu na uzemi dnesni USA a Kanady jako "prochazkou" ruzovym rajem."

A on je rozdíl mezi genocidou severoamerických a genocidou jihoamerických natives? Kde berete odvahu porovnávat dvě masová vraždění, a z jednoho z nich dělat procházku růžovým rájem?

"My se tu ovsem bavime o osudu Severoamerickych indianu na uzemi dnesniho USA a Kanady"

Kdybyste četl pozorně, reagoval jsem na příspěvek výše.

212745

16.02.2010 22:22

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

MedaBeda 77.?.?.?

Takže když dnes pochovám v Praze na hřbitově Inda, budou historici za tisíc let na základě této vykopávky tvrdit, že Čechy naší doby byly hinduistické?

Jinak co se týče toho 6. století. Vaší ctěné pozornosti: Autochtónna teória.

212746

17.02.2010 08:19

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

MedaBeda 77.?.?.?

Kuliku, Kuliku, vy v mém příspěvku, na který reagujete, čtete něco o tom, že dotyčné dva články spojuji s genocidou? Napsal jsem: článek do pranice, nic více.

Za druhé, když to potřebujete natvrdo: zmíněnou praxi lze ztotožnit s genocidou kulturní.

A speciálně Vám přeji, abyste jednoho dne byl bit za užívání svého rodného jazyka, odříznut od rodiny a aby Vám do hlavy a do těla systematicky vtloukali novou kulturu, rapidně odlišnou od té dosavadní (třeba islám). Nic jiného jako léčbu Vaší kulturní arogance nepotřebujete.

212776

17.02.2010 08:28

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Genocida = holocaust

MedaBeda 77.?.?.?

"V roce 1880 zilo v USA 250 000 indianu a vite kolik jich zije dnes??"

Takže když na jedné straně vyvražďuju a na druhé nechávám dle libosti přemnožit(už ale s duchem podlomeným drogami a alkoholem), tak je to vraždění vlastně v pořádku, že? [bliji]

(Totéž se nám snaží namluvit Izrael se svou politikou vůči Palestincům.)

212777

17.02.2010 14:54

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

MedaBeda 77.?.?.?

"Pokud by Češi skutečně byli původním obyvatelstvem, proč by si vymýšleli legendu o praotci Čechovi?"

Každý národ hledá nějaké legendy, na kterých by stavěl. Státotvorný mýtus, jakých známe po celém světě dost. Tak tomu bylo i u nás.

To, jakým způsobem to sepsal Kosmas, je už věc jiná.

212788

17.02.2010 23:12

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

MedaBeda 77.?.?.?

Otázkou je, co tím sledoval sám Kosmas. Vám, jako katolíkovi se to nemusí líbit, ale pražský kanovník, sepisující dějiny po svém, to zavání manipulací. Mám knihu od Josefa Sadílka, a ten jeho podání interpretuje jako směs převážně biblických a řeckých pramenů, a nově z nich vytváří "české" dějiny. Je třeba též pamatovat na skutečnost, že říše římská národa německého se nikdy s "bolševicko-husitskými" Čechami nesmířila a hodlá ji asimilovat jakýmkoliv způsobem. Lisabon je možná tečkou za těmito snahami.

212814

17.02.2010 23:14

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

MedaBeda 77.?.?.?

"nic jako Slované se zde neusadilo."

a česky, jazykem srozumitelným na východ od nás, mezi slovanskými národy, hovoříme asi čirým nedopatřením, že?

212815

17.02.2010 23:18

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Tak tento pohlad na vec mi je cudzi

MedaBeda 77.?.?.?

"Mám tomu rozumět tak, že existuje tisíce let staré spiknutí, které potlačuje význam Slovanů v dějinách? Kdo ale do toho spiknutí byl zapojen před pangermanismem a pangungarismem, případně před sinostickým bolševismem, což jsou všechno v nejlepším případě ideologie staré několik set let?"

Katolicismus, coby nová politická ideologie římské říše.

Koneckonců, na hrozbu slovanské unie upozornil snad poprvé římský generál. Ale poukazoval tím jen na hrozbu mocenským ambicím římské říši.

212816

18.02.2010 09:11

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

MedaBeda 77.?.?.?

Ale vždyť o tom celou dobu píšu. Se všemi, co tu citují historiky a archeology zavěšené na pangermánskou interpretaci dějin. Shoda tu je, proto mi bylo divné, že jsi psal o tom, že nic jako Slované u nás nebylo. [překvapení]

212843

18.02.2010 09:30

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

MedaBeda 77.?.?.?

"Doufám, že váš okázale humanistický kompas nebyl sestrojen na náklady daňových poplatníků."

Doufáte správně.

"Pochybuji, že by součástí osnov byl i chlast a násilí, resp. že by se Indiáni museli něco takového učit ve škole od bílého muže."

Víte kdo se většinou topí v alkoholu? Zoufalci, lidé vykořenění a zlomení. To jsou znaky i indiánských natives po násilné převýchově na diametrálně odlišnou kulturu/styl života.

"Spíše se ti oškliví pedagogové snažili divochům cosi předat z naší civilizace, neboť jim ta rudošská připadala poněkud inferiorní."

Bitím a restrikcemi se to panečku předává. Třeba byste kvitoval podobnou léčbu již zmíněným islámem, v režii nějakého hodného imáma. Jemu třeba naše kultura také může připadat inferiorní.


V případě romáctva je problém opět pozitivní diskriminace. Dělá z nich fronty na dávky, bez plnění povinností na straně druhé a notoricky se přemnožující populaci.

Znám však řadu Romů, kteří si na naši civilizaci zvykli, posílají děti do školy, a své zvyky nezavrhli. Jejich děti sice už moc romsky neumí, ale bordel příliš nedělají a kamarádí se s bílými bez problémů. V hudbě se pak někteří z nich identifikují s černošským americkým rapem.

212845

18.02.2010 09:37

Demogratůru si rozvrácet nedáme!

Systém se odkopal

MedaBeda 77.?.?.?

a co dál? Každopádně je jasné, že začal více tlačit na pilu. Vytváří nový disent, čím více prohlubuje nastupující normalizaci. Vzniká i novodobý samisdat.

Ani mě to nepřekvapuje. Má už s tím svoje zkušenosti, ti samí lidé, co byli pohlaváry za bolševika, jsou pohlaváry i nyní. Takže bychom měli oprášit triky proti nomenklatuře, které fungovaly bolševických 40 let. Budou se nám hodit.

Sametová normalizace, vítej do našich luhů a hájů!!! [bliji]

212846

18.02.2010 15:58

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

MedaBeda 77.?.?.?

vyjasnili jsme si to, s tímto názorem se shoduji

212882

18.02.2010 20:01

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

MedaBeda 77.?.?.?

"proč by katolická církev měla "ausgerechnet" Čechům nepravdivě tvrdit, že nejsou v Čechách původním obyvatelstvem, ale že odněkud přišli"

Odpověď je v svaté říši římské národa německého - mocenské ovládnutí Čech. (na začátku tuto roli hrálo hlavně řezenské biskupství)
Pojí se zde zájmy křesťanských Němců (kombinace ambic církve a ambic německého národa- pangermanismu). 14 českých knížat se nechalo pokřít poté, co s nimi německá knížata odmítala coby s pohany jednat rovný s rovným, a při hostinách jim dávali místo na zemi, se psy a čeledí. Snaha začlenit tyto do svého kř. rámce, ve kterém na ně lze nově uplatňovat vliv i prostřednictvím církve- kněží a biskupů. Politika.
Na to, aby se tak stalo, se tito nejprve snaží zničit původní kulturu a dějiny, není-li v souladu s kř. naukou či mocenským imperativem Němců, a nahradit ji svojí vlastní verzí. I Vy jste v jednom z posledních příspěvků napsal, že se cítíte jako Čech, a nic více. To už je důsledek této politiky. Slované jako takoví už Vám asi moc neříkají, natož třeba slovan. vzájemnost a podobně. A o tom to je.

"Co by tím církev získala?"

Církev je nadnárodní organizace, jejíž hlavou je Řím-Vatikán. Její ideální cíl je, aby každý člověk a každý národ věřil v Krista, a uznával papeže jako jeho náměstka- teokratora, nadřazeného i panovníkům (ve středověku boj o investituru, teorie dvou mečů). Což asi nepopíráte. (Ecclesiam nulla salus)
Nyní, v postmoderně oplývající mnoha výzvami a nesnadnými, ne-li nemožnými úkoly, snaha zajistit si vliv alespoň konkordáty a církevním školstvím, případně prostřednictvím evropské šlechty a jejího kapitálu, která katolicismus stále drží.

Jak na to ale v praxi? To píšu výše. Odetnutí od původních národních kořenů, jejich nahrazení vlastní verzí (v katolických novinách jsem se dočetl, že prý folklórní zvyky u nás vznikly až v 17. století vlivem kř. řádů [oči v sloup] ...), křest a slova: "Stal ses novým člověkem". Takový už logicky nepodléhá vlivu dějin svého národa, ale vlivu nové víry, v jejímž duchu svět a dějiny reinterpretuje. Dělají to tak misionáři po celém světě. Co se nehodí, pozmění, nebo se snaží vykořenit. Mění tak identitu svých nových oveček. Podobně se tak dělo i s těmi Indiány. Princip: Na to, abychom zavedli něco nového, musíme nejprve rozložit to staré.

" PS: O jaké knížce J. Sadílka je řeč? Rád si ji přečtu."

Sadílek, Josef. Kosmovy staré pověsti. Ve světle dobových pramenů. /antické a biblické motivy/ Praha: Prospektrum, 2001. ISBN 80-7175-104-9

212910

21.02.2010 19:09

Demogratůru si rozvrácet nedáme!

RE: hmm

MedaBeda 77.?.?.?

"Hnutí skinheads považuji za špatné."

rozlišujte, není skinhead jako skinhead

213128

21.02.2010 19:27

Demogratůru si rozvrácet nedáme!

RE: Kam až vládnoucí partaje zajdou?

MedaBeda 77.?.?.?

"To se mají nechat ti, co chtějí odhlasovat nedemokratické zákony, na pokoji?"

Tato věta je protimluv. Demokracie = vláda většiny ( nadpoloviční). Na odhlasování každého zákona je potřeba většina. Každý zákon je tedy z definice demokratický, byl-li odhlasován většinou. Pokud ne, je v zemích hlásících se k demokratickému systému neplatný.

213129

21.02.2010 19:40

Demogratůru si rozvrácet nedáme!

RE: Chápete o co jde?

MedaBeda 77.?.?.?

Ono je to podobné s Antifou. Údajně protisystémová strana jde Systému na ruku a spolupracuje s ním v boji proti nacismu. Tomu říkám zdařilý případ infiltrace tajnými službami. Áčka si pletou mnoho věcí. Anarchokomuny s vybydlenými ghetty, antisystém se systémem, prosazování svých idejí s fetováním ...

Uvažuji, zda tu vůbec existuje hnutí skutečně prosazující to co má v programu, a vědělo proč konkrétně to dělá, aniž by bylo sváděno na slepou kolej nějakým manipulátorem ...

Ale asi jsme bohužel odkázáni jen na karikatury. Žádná skutečná alter-nativa k současnému Systému se neprosadila.

Perlička z Antify:

"Zaplavují nás cizinci?
Jistě jste to slyšeli. Je to stále stejná písnička: “Zaplavují nás cizinci. Národe braň se!“.

Tato obávaná „vlna tsunami“ z Východu, ale ve skutečnosti neexistuje. Počet žadatelů o azyl se každoročně snižuje.

V roce 2006 v Česku žádost podalo 3016 cizinců, zatímco před dvěma lety šlo o 5459 lidí, z nich pouze 142 osob azyl dostalo. Pokud zde chtějí pracovat, tedy pokud je kapitál potřebuje a má pro ně volné místo na trhu práce, mohou tak podle zákona navíc činit až po 12 měsících pobytu v ČR a pokud umějí dobře česky.

Dovolujeme si tvrdit, že o běžném životě cizince neví rasisté vůbec nic. Není radno věřit nacionalistům ani „nos mezi očima“. A proč vůbec dělit lidi na cizince a domácí?

Autor: Ewa Tvárná
Ze dne: 03.04.2007"


Že by autorka šla na ruku pracovním agenturám? K práci načerno či práci sezónní azyl potřebný není...

213130

21.02.2010 20:09

Jsem homofob? Podle příručky ano

RE: Domy hrdosti

MedaBeda 77.?.?.?

při čtení Vašeho příspěvku kolego, mne napadlo, že chybí "hetero parády" s heslem: Proud to be hetero! [smích]

213133

21.02.2010 21:01

Stepan Bandera - fašista alebo hrdina?

RE: Svoboda

MedaBeda 77.?.?.?

"Bůh může lidstvo osvobodit od vlivu Ďábla a jeho démonů, a slíbil, že to udělá."

Ďábla stvořil opět Bůh. Je to temná polovina jeho charakteru. Takže budu rád, když nás od sebe osvobodí. [cool]

213134

21.02.2010 23:35

Kolonialistické pohnutky za operací v Mardžá

RE: Morálka?

MedaBeda 77.?.?.?

Konktaktujte mne na e-mail, Váš nemohu dohledat. Rád pokecám.

213142

22.02.2010 21:12

Hra kolem zemního plynu

RE: Áha....

MedaBeda 77.?.?.?

navrhuji tuto:

Vložený obrázek

[smích] Patří Revolučním ozbrojeným silám Kolumbie (FARC) [chechtot]

213210

23.02.2010 08:42

Vražedný dosah Mossadu: Širší politické souvislosti

RE: Tady neco nesedi.

MedaBeda 62.?.?.?

"zacina dochazet k zasadnim geopolitickym zmenam s primym dopadem na Izrael"

Podle mě už dekonstrukce Izraele byla spuštěna.Jeden hlas izraelského občana, o to mrazivější:

"Bez toho, aby se lidu někdo zeptal, a bez rozmyšlení, Izrael na nejvyšší úrovni přijal exekutivní rozhodnutí. Protože nebyl schopen porazit síly, které si přejí vidět Izrael mezi hlavními vyděděnci světa, rozhodl se, že se k nim sám připojí. Rozhodl se, že úkol delegitimizovat židovský stát nesmí být přenechán cizincům a amatérům. Co nedokázala krajní levice od Británie po Berkeley - vyvolat mezi izraelskými spojenci pocit, že tento stát je nemilosrdným, morálně zaslepeným agresorem, který si zaslouží sankce a vyhýbání - to se rozhodla plně realizovat sama izraelská krajně pravicová vláda, zejména její ministerstvo zahraničí."zdroj

Když to propojím s určitými výhružkami

„Jsme schopni zničit všechna evropská hlavní města“

a potenciálem - např. balistické rakety dlouhého doletu Jericho I-III. (dolet 500, 2800 a 11500km) schopné nést jaderné hlavice
Vložený obrázek

Obr.

včetně faktu, že Izrael není signatářem smluv ani o jaderných ani o biologických zbraních (a chemické podepsal, ale neratifikoval), tu máme celkem solidní problém.

Odstrašovací kapacity má však komplexnější.

Je zde však háček:"Problémem je i realita deterrence jaderných i konvenčních útoků. Vzhledem k tomu, že hlavními nepřáteli Izraele jsou geograficky blízké arabské státy (některé přímo sousedící), znamenal by případný jaderný protiútok v jisté míře riziko i pro Izrael. Zničené životní prostředí, nukleární spad spolu s povětrnostními podmínkami, nereálnost užití těchto zbraní proti Palestině či Hizballáhu"
Na koho tedy ty jaderné zbraně má?[oči v sloup]

Dekonstrukce se neobejde bez vedlejších efektů. Hrozbu Izraele Evropě doufám už někdo na adekvátních místech řádně vyhodnotil.

213267

23.02.2010 10:37

Vražedný dosah Mossadu: Širší politické souvislosti

RE: Konecne reseni

MedaBeda 62.?.?.?

"Stat jenz nema zakonnou hranici je nutne zlikvidovat a to jakymkoli zpusobem"

on nemá ani ústavu [oči v sloup] pouze 11 tzv. Základních zákonů


Pak je tu zákon o návratu, který navazuje na Norimberské rasové zákony [velký smích]

Když si dá člověk dohromady celé puzzle... Neohraničená militarizovaná high-tech teokracie se starozákonním myšlením a pečlivě udržovaným holocaustovým cejchem v kolektivní paměti. Laik se diví, odborník žasne [překvapení]

213278

23.02.2010 14:04

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

MedaBeda 62.?.?.?

nekritická adorace Horáka akorát svádí badatele na scestí

ostatně, toto téma už tu na Zvědavci několikrát zaznělo

zopakuji slova bohemisty a lingvisty doc. Vladimíra Šaura, CSc. na toto téma:"Slovanská myšlenka nepotřebuje zbožné lži."
Na druhé straně je jasné, že dějiny "Slovanů" byly psány někým jiným, a že je tedy namístě se k pravdě probíjet. Ne ovšem způsobem ad hoc spekulace. Kritické myšlení a ostrá diferenciace jsou zde přebíjeny emocionálním nadšením dějinami frustrovaných "Slovanů", kteří se nyní, ve věku předávání žezla mezi impérii hlásí též o svoje slovo a chytají se ve svých psychických bolístkách čehokoliv, co se jim hodí. Odmítám fabulace, kterými se okolo tohoto tématu jen hemží. Je to cesta do propasti. Cesta dějinných frustrátů.

Poučná je diskuse pod tímto článkem. Doporučuji pročíst celou.

213296

23.02.2010 15:52

Vražedný dosah Mossadu: Širší politické souvislosti

RE: Konecne reseni

MedaBeda 62.?.?.?

"puvodcem vsech hruz bude tento "stat""

Řekl bych, že spíše ti, co za ním stojí v pozadí, ne manipulovaní takyžidé, kteří jedou jak robot na baterky stylem antisemitismus-holocaust-ublíženost-arogance-agresivita-vyvolenost-antisemitismus-holocaust-ublíženost-arogance-agresivita-vyvolenost-antisemitismus-holocaust-ublíženost-arogance-agresivita-vyvolenost-antisemitismus-holocaust-ublíženost-arogance-agresivita-vyvolenost a furt dokola.

I jejich politici mohou sledovat (a IMHO sledují) svoje vlastní cíle či cíle, které jsou diametrálně odlišné od toho, čemu se říká státní zájem. Dělat ve státním zájmu z tohoto státu nepřítele číslo jedna může otevřeně jen magor nebo kolaborant.

Ty události nejsou náhodné, a tak jak někdo (a židé to nebyli) Stát Izrael naplánoval, tak ho nyní, po splnění jeho špinavého účelu, také uklidí. V tomto kontextu také vývoj na Blízkém východě vnímám.

213308

23.02.2010 18:27

Vražedný dosah Mossadu: Širší politické souvislosti

RE: Konecne reseni

MedaBeda 77.?.?.?

nevytrhávejte věci z kontextu - neexistence ústavy je jen jeden problém

další jsem uvedl vzápětí

213318

23.02.2010 22:15

Demogratůru si rozvrácet nedáme!

RE: SS

MedaBeda 77.?.?.?

myslíte toto kolego? [smích]

Vložený obrázek

Vložený obrázek

213339

25.02.2010 13:54

Hra kolem zemního plynu

RE: Áha....

MedaBeda 62.?.?.?

Zkusím se polepšit [velký smích]

Vložený obrázek
vagina bike
[velký smích]

213483

27.02.2010 18:50

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

RE: zese rok 2012?

MedaBeda 77.?.?.?

Když se ale podíváte na proroctví jako na druh instrukce, dostává to úplně jiný kontext [cool]

213614

27.02.2010 18:59

Íránská ropná burza hrozí

RE: Problém Číny

MedaBeda 77.?.?.?

"takže sice se můžou ,,kočkovat,, na světových kolbištích, ale potřebují se. Zatím...."

Díky společným konkurentům (EU a Rusko) a spojencům (islám), hrozí Unie Čína-USA. (pacifická aliance). To ať při nás pak stojí nejen všechny evropské pantheony, ale všichni monoteističtí Bozi. [překvapení] Zatím k tomu ještě nedošlo, ale některé to dle mého názoru už napadlo...(na realizaci si ale asi ještě dlouho počkáme, dojde-li k ní nakonec)
Z pragmatické spolupráce a politických naschválů se rázem může stát rozvodové řízení neméně pragmatického sňatku Číny s Ruskem s následnými ohláškami svatby s USA. Něco jako Paroubkova nebo Topolánkova výměna manželek za atraktivnější alternativy.

213615

01.03.2010 07:58

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

RE: zese rok 2012?

MedaBeda 62.?.?.?

Vida, někdo zareagoval. V tom případě mohu napsat ještě něco:

Právě ten, kdo proroctví (instrukci) dává, je šedá eminence, hybatel, kybernétés (κυβερνήτης, kormidelník) lodi dějin.

Při srovnání se starozákonními proroky, astrology mnoha kultur, indickými nádí vykladači, soudobými médiokraty a teorií šíření memů... Kde je sakra svobodná vůle? Toť věčné téma spolu s predestinací [cool]

Vše má co dělat s vírou. Bez ní není ani svobodná vůle (víra v sebe sama), ani osud (víra v předurčení dějinami či Bohem). Strukturuje lidského ducha vybraným směrem, udává mu rytmus života, jeho cíle i prostředky jejich dosažení.
Nejlépe se zakotvuje prostřednictvím emocí. Podobně jako reklama.
Tím se víru nesnažím shodit, ale ozřejmit její mechanismus. Patří sem i víra vědců v empirickou metodu, opakovatelnost pokusu (a s tím spojené vytěsňování všeho, co do tohoto konceptu nezapadá); víra ateisty, že mimo materiální svět nic neexistuje, víra každého člověka, že se ráno vzbudí, či že zapadne Slunce. Víra v proroctví je svého duchu snahou přijmout něčí usměrnění toku dějin, dát jim smysl, který dosud postrádáme, či nevíme, který z více možných bychom jim měli přisoudit.

R. 2012 se stal new-age magnetem, přitahujícím mnoho bloudících duší. Je-li to pro ně tečkou za současnými dějinami, jsem zvědav, čeho se chytnou potom. Nabídka je velice široká a postmoderní pseudoguruové rádi přisadí svojí troškou do mlýna. Koneckonců, ego kvete v každém věku. K Absolutnu se chce probíjet čím dál více duší, zklamaných hmotou. Otázkou je, zda neskončí na náhražkách, zastiňujících podstatu věci.

213737

01.03.2010 08:21

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Kapitalismus

MedaBeda 62.?.?.?

"Kapitalismus udělal pro lidi na celém světě mnoho. Odstranil chudobu."

To má být vtip?

v kapitalistickém světě jedna báseň

Homelessness in the United States

Homelessness by country

O tzv. 2. a 3. světě se raději ani nezmiňovat, a to lze zůstat u těch zemí, které kapitalistický systém přijaly.

Kapitalismus je pyramidální struktura, která díky iluzi (kasínový efekt) toho, že všichni mohou být bohatí a pak nic nedělat, ožebračila milióny lidí (kteří vydělali původcům této iluze svojí tvrdou prací nemalé peníze). Ať už těch, kteří se jí zúčastnili dobrovolně, nebo těch, kteří do ní byli nedobrovolně vtaženi intervenčními vojsky úspěšných kapitalistů (typickým rysem je charakter mafie prorůstající do politiky a bankovnictví) rozšiřujících si svoje portfolio, přičemž platí přímá úměrnost mezi množstvím mrtvých a zbídačených, a jejich bohatstvím.
Chybou kapitalismu je to, že se vyvinul v rámci protestantského myšlení, kde mohl fungovat dobře, ale záhy se mimo tento rámec dostal, a začal žít coby nadstavba pro mafiány. Stačí se podívat na naši, či třeba americkou politickou strukturu. Lobbistické, exekutorské a bankovní praktiky jsou už jen potvrzením.

213742

01.03.2010 18:37

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Kapitalismus

MedaBeda 77.?.?.?

Mnoho lidí ani neví co je to svoboda. Pletou si ji se svobodou být prasetem. Speciálně tento národ si prozatím nic nezaslouží. Nic sám o sobě nedokázal. Rve mi to srdce, ale je to tak. Naposledy možná za Žižky, kdy na nás poslali víc vojáků, než na křížové výpravy.

Jistota tu nebude nikdy, je to iluze, stejně jako demokracie (a nedejbože v podobě, v jaké ji zamýšlel Platón), absolutní svoboda, a hodný kapitalismus.

Kapitalismus je destruktivní v tom smyslu, že vychází z premisy maximalizace zisků. Vytváří tak věčně nespokojené lidi, kteří v honbě za zisky zapomínají na to co jsou, a kde žijí. Vzájemně se pak jako dravé šelmy rvou o každé sousto, a myslí si pak, že jsou pupkem světa.

Volný trh je také iluze, protože zde vždy budou žraloci, chtějící beztrestně kořistit na druhých a politici, kteří si tyto žraloky vydržují jako šéfové svoje gangstery.

Stejnou iluzí je i socialismus a komunismus, protože zde bude vždy někdo, kdo systému bude zneužívat pro své cíle. Hmotné (vyžírkové odmítající pracovat) i ideologické (minulý režim vraždící lidi).

Řešení? Potíž je v tom, že se ptáte na lepší systém. Už to samo o sobě je podle mne chybnou premisou. Žádný systém nic nevyřeší. Žádný zákon nic nevyřeší. Žádný kodex cti nic nevyřeší. Dokud ve svých duších budeme prasaty. Dokud poctivost bude slabostí, a sviňárny ctí.

Moje řešení?
Snaha o soběstačnost. Lokalizace namísto globalizace. Decentralizace. Odříznout se od sítí (každá má svého pavouka který nás vysává)- televizní, mobilní, rádiové, elektrické, plynové, vodovodní, kanalizační... vybudovat si jen ty, které jsou skutečně třeba.
Oprášit znalosti našich předků, kteří to zvládali, protože jsme tu coby jejich potomci. Zemědělství, zvířata, řemesla. Z měst učinit jen místa kultury, obchodu s tím co nejsme sami schopni vyrobit či získat na venkově výměnou, a průmyslu, s bydlením na přilehlém venkově. Dekonstruovat měšťácký život a zase se po čase otevřít více přírodě. Akceptovat její drsnost, a nechat ji proniknout dostatečně hluboko pod kůži. Zkusit si občas začundrovat, vymáchat v ledové vodě, a ohřát u ohně. Brodit se bahnem, a pak ocenit koupel a čistou košili.
Mění to myšlení, styl života i nahlížení na hodnoty. Peníze přestanou být problém. I další problémy začnou mizet...

Mnoho věcí si člověk může udělat sám, ale je buď líný, nebo spoléhá na šustivé papírky. To ho ovšem nikam neposune. Dělá to z něj bezduchého robota na baterky. Směna, televize, spánek. Směna, televize, spánek. Směna, televize, spánek. Dovolená. Směna, televize, spánek. Směna, televize, spánek. Svatba. Směna, televize, spánek. Pohřeb. Trošku nudné a primitivní. Bezduché.

213794

01.03.2010 21:25

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

RE: zese rok 2012?

MedaBeda 77.?.?.?

"Na druhou stranu sem porovnal zjeveni janovo,proroctvi o evrope z palmovych listu a protokoly mudrcu a film 2012 ze vseho se mi chtelo"

Jejich cílem je vmanipulovat dostatečné množství lidí žádaným směrem. A daří se jim to skvěle. I já jimi bývám "okouzlen", dokud mě tvrdé a nemilosrdné uvědomění nevytrhne zpět k hledání podstaty věcí, nikoliv k jejímu zastírání.

Něco pro Vás:
Prorokuji Vám tvrdou a poctivou práci, rozsévání dobrého zrna a po čase díky nim i bohatou sklizeň. Šťastnou a velkou rodinu, dobré přátele, a mír v duši. To vše do roku 2025. Poté ze své bohaté sklizně budete účinně pomáhat jiným.

Přepište si tato slova na papír, několikrát a vědomě důsledně přečtěte, a zalepte do obálky a dejte do šuplíku. Otevřte to až ve zmíněném roce. [mrknutí jedním okem]

213808

02.03.2010 08:15

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Kapitalismus

MedaBeda 77.?.?.?

Tzv. Jubilejní rok je zajímavý. Princip rozumný.
Jak dnes ale mezi prasátky zaručit, že jej nebudou zneužívat? Například si hromadně půjčovat těsně před jeho vyhlášením?

Starý(konzervativní linie) i Nový zákon (reformní křídlo) patří židům, pro ně byly vytvořeny, je to jejich boj. Proto nechápu, proč se jimi dnes řídí 2 miliardy lidí. Židů je 16 miliónů. Jahve je židovský bůh, sem ani jinam mimo Izrael nepatří, jeho charakter je ukut pouští.

213848

02.03.2010 10:56

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Kapitalismus

MedaBeda 77.?.?.?

"Nesouhlasím ale s tím, že systém není potřebný"

napsal jsem: vybudovat si jen ty, které jsou skutečně třeba [mrknutí jedním okem]

213876

02.03.2010 10:58

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Kapitalismus

MedaBeda 77.?.?.?

"skutečně je potřeba myslet na více, než na krásného jednotlivce, nýbrž na společnost, na tmel mezi jednotlivými kameny"

Začněte něčím menším, třeba u své rodiny, a uvidíte [cool]

213877

02.03.2010 15:58

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Kapitalismus

MedaBeda 77.?.?.?

"Moje řešení?
Snaha o soběstačnost. Lokalizace namísto globalizace. Decentralizace. Odříznout se od sítí (každá má svého pavouka který nás vysává)- televizní, mobilní, rádiové, elektrické, plynové, vodovodní, kanalizační... vybudovat si jen ty, které jsou skutečně třeba."


Což jinými slovy znamená také systém, který by z nich vzniknul.

213900

03.03.2010 07:39

Izraelci se podíleli na zločinech v americké věznici v iráckém Abú Ghrajb

není se čemu divit

MedaBeda 62.?.?.?

Jednotlivé odnože světové mafie, prorostlé do nejvyšších vojenských, ekonomických a politických struktur, sdílí jak svoje know-how, tak agenty.
Úchylů, potřebujících si vybít svůj apetit mají tajné služby a armáda dost a dost. Stačí se poohlédnout ve správné sociální vrstvě. Slušné lidi mezi nimi nehledejte. "Dělají jen svoji práci."

Co na tom, že se svým charakterem nijak neodlišují od mezinárodního zločinu, s výjimkou sofistikovanějších metod (propaganda "demokracie a svobody", i metody výslechu) a high-tech věciček.

Ani není třeba jim dávat charakter nějaké národnosti. Existují napříč všemi národy, a jejich diagnóza je spojuje. V případě některých Izraelců je "vylepšena" o supremacistické talmudické teze a v kolektivní paměti většiny pečlivě udržovaný holocaustový cejch (kdykoliv se zacelí, rozkudlají si ho nožem znovu, aby byla rána stále čerstvá, a šlo se neustále odvolávat na utrpení), které ale své vyznavače v konečném důsledku oslabují, kvůli vysokým vstupním nárokům a představě nepřátel na každém kroku.


Viz. už zmiňovaná Koukolíkova "Vzpoura deprivantů" a Lobaczewskiho "Political ponerology".

česky o ponerologii
1
2

213954

03.03.2010 12:44

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

RE: Copak Japonsko, ale kruh se uzavírá i v EU a kasínový kapitalismus končí!!!!!

MedaBeda 62.?.?.?

"A víte, co používají jako bachaře? Naše myšlení."

Bingo a milión bodů!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [překvapení]

213964

03.03.2010 14:46

Izraelci se podíleli na zločinech v americké věznici v iráckém Abú Ghrajb

RE: není se čemu divit

MedaBeda 62.?.?.?

"škoda, že se při hodnocení sionistů u mnoha lidí svezou i normální Židé"

Je to stejný problém, jako problém Čechů s jejich politiky = vůle problém řešit mizivá.

213969

03.03.2010 15:13

Izraelci se podíleli na zločinech v americké věznici v iráckém Abú Ghrajb

RE: není se čemu divit

MedaBeda 62.?.?.?

příspěvek je od mne, nebyl jsem přihlášen [zahanbení] MB

213972

03.03.2010 19:29

Izraelci se podíleli na zločinech v americké věznici v iráckém Abú Ghrajb

RE: Jak se dnes v IDNES dělá

MedaBeda 77.?.?.?

"Ani nevim jak a bez pricineni jsem se ocitl v Orwellove realite. Jak k tomu mohlo dojit?"

právě kvůli tomu nepřičinění

213984

04.03.2010 06:52

Izraelci se podíleli na zločinech v americké věznici v iráckém Abú Ghrajb

RE: není se čemu divit

MedaBeda 62.?.?.?

"Tentokrat vsak zide jako narod nemusi prezit. "

Podobně jsme na tom my, stačí se porozhlédnout na to, co se v čes. kotlíku děje. Mocní si z nás vaří polévku jak z kapra. Bodejť by se jim kost v krku zaklínila! [naštvaný]

214003

04.03.2010 10:09

Google dokáže šmírovat všechny lidi na planetě

RE: Bildeberg

MedaBeda 62.?.?.?

"Kníža se nám pokoušel vysvětlit, že je to neškodná skupinka..."

...která kumuluje lidi na významných pozicích...

kníža coby člen katolického řádu Zlatého rouna pěkně kecá

214009

04.03.2010 14:58

Google dokáže šmírovat všechny lidi na planetě

RE: Bildeberg

MedaBeda 62.?.?.?

pěkná pohádka

Mám lepší:

"Úkolem řádu bylo udržování katolické víry, ochrana církve a zachovánání neposkvrněnosti rytířské cti. Byl zasvěcen Panně Marii a patronem byl apoštol a mučedník sv. Ondřej."

zdroj: tamtéž

členy řádu mimojiné: kardinál Christoph Schönborn, arcibiskup vídeňský (dominikán) a Fra' Andrew Bertie, 78. velmistr Suverénního řádu Maltézských rytířů

zdroj

Karel Habsburský je od roku 1961 členem Řádu zlatého rouna, jehož je též předsedou a prezidentem, od 30. listopadu roku 2000 (den sv. Ondřeje). Je nositelem Velkokříže suverénního Řádu maltézských rytířů, členem rytířského řádu sv. Šebestiána v Evropě a čestným členem Řádu Německých rytířů.

zdroj

Co se týče pochybností o katolicitě Maltézských rytířů: "Roku 1879 byl řád papežem Lvem XIII. znovu obnoven a má od té doby sídlo v Římě."

zdroj

Církev, v čele s papežem (také členem Maltézského řádu- a abyste se nemýlil, zvoleným do čela církve dostatečným množstvím kardinálů a o řádu referuje i Katolický týdeník) se asi spikla sama sobě. [velký smích]

214027

04.03.2010 20:37

Google dokáže šmírovat všechny lidi na planetě

RE: Bildeberg

MedaBeda 77.?.?.?

Milý 2xs, odpovím ve zkratce: ten kardinál i 78. velmistr Maltézáků jsou členy řádu Zlatého rouna. Nepsal jsem, že je to řád církevní, ale katolický. To znamená, že jeho členy jsou katolíci, s vazbami na další katolické mocenské struktury, ať již církevní, či necírkevní.

ad 3) neznamená, ale kamarádí se víc než dost, což odporuje vašim tezím, že jsou nepřátelé

ad 4) odbočení bylo poukázáním na vzájemné vazby

"to je to rytířství=šlechetnost. nikoliv vládnutí mečem"

Dobrý ideál. Ale, co mají společného tyto osoby? 1,2

Slepá víra vám znemožňuje vidět tyto vazby. Ale to není problém můj, nýbrž váš. I to, že potřebujete, aby lidé žili v souhlasu s KC, je Váš problém, který ventilujete ne zrovna šťastným způsobem.

Můj názor na mezinárodní mafii, jejímž jedním křídlem jsou špičky KC, to nemění.

214053

04.03.2010 20:43

Google dokáže šmírovat všechny lidi na planetě

RE: Bildeberg

MedaBeda 77.?.?.?

"Jenom taková malá chybka, všichni jmenovaní jsou bohužel taktéž svobodní zednáři."

To je jen Vaše přání. Pokud by se k zednářství sami přihlásili, uvěřím Vám, ale zatím jste svoje tvrzení ničím nedokázal. Zbožné přání důkazem není. Je mi líto.

"Pravděpodobně to nepřátelství vůči KC máte v genech, neprošli náhodou předci výchovou v synagoze..."

Ne nepřátelství. Jen jsem prost Vašeho katolického klientelismu, a nečiní mi tedy problém poukázat na vazby KC, které smrdí na sto honů. Stejně jako izraelské, americké, či kterékoliv jiné. Druhou část věty raději nebudu komentovat, je ubohá.

214054

05.03.2010 06:54

Google dokáže šmírovat všechny lidi na planetě

RE: Bildeberg

MedaBeda 62.?.?.?

"ale vaše vyjadřování ke KC je opravdu, jemně řečeno, nekorektní. Jiné vaše komentáře např. k problematice izraelské, americké, či kterékoliv jiné jsou kvalitní a nemívám problém se ztotožnit s jejich obsahem."

Jinými slovy mi chcete naznačit: Zanadávej si s námi na sionisty, jestřáby, komunisty, zednáře - poplácáme tě na rameni. Sice o nich některé věci jen tušíme, nebo si je přímo vymýšlíme, ale nevadí, oni jsou stejně zlí. Běda však, když budeš kritizovat církev. Ta je svatá ve svých kladech i záporech, a díky tomu si může dělat co chce, její charakter v našich očích neutrpí, ani kdyby vymazala půlku lidstva z povrchu zemského ...Připomíná mi to postoj fanouška fotbalového klubu. Což bývají lidé, kteří potřebují nějaké pevné místečko na zeměkouli, nějakou pravdu, která by je ochránila. Chyba lávky, žádná neexistuje. Bůh žehná osobnímu nasazení a oběti, nikoliv členství.

214081

05.03.2010 07:17

Google dokáže šmírovat všechny lidi na planetě

RE: Bildeberg

MedaBeda 62.?.?.?

"nejsem žádné xs, tak proč mě tak hloupě oslovuješ?"

kvůli tykání a invektivům jistého katolíka, co se tu už na Zvědavci dříve mihnul, podobnost je zarážející [smích]

Jste slepý?:
"jaký kardinál?"
kardinál Christoph Schönborn, arcibiskup vídeňský (dominikán), píšu o něm už podruhé

"velmistr maltézských rytířů je někdo jiný"

Je, ale psal jsem o 78. velmistrovi. Ten může být logicky jen jeden. A na to, jak vysoké má postavení, je Vaše tvrzení o řádu Zlatého rouna coby zednářském řádu celkem odvážné.

Vysoce postavení katolíci členy zednářské lóže, hmmm.

kvůli mně součástí KC,

Nejde mi o součást. Stačí ty vazby. Je to stejné jako když vytvoří vzájemné vazby např. neapolská mafie a farnost v Horní Dolní. Nemusí logicky podléhat stejné autoritě, ale "jen" spolupracovat.

"ad 4) to tvé odbočení bylo pouze za účelem rozmlžení. ty instituce nemají spojitost".

Mají. Mají společné a zároveň vlivné členy.

Snaha nachytat mě na formálních nedostatcích je politováníhodná.


"církev katolická není mocenská struktura"

[chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]


"je něco jiného souLAD s vírou a souHLAS s KC. ale to ti patrně nedokážu vysvětlit, na to nemáš kapacitu.

Já to vysvětlím jednoduše: členství ve fotbalovém klubu také vyžaduje jeho nekritizovatelnost [smích]"pochopit skutečné cíle a ducha církve"

KAT-HOLÓN-KOSMÓN "Do celého světa." Spoutat svět jedním modelem myšlení a nahlížení reality, v duchovním a mocenském podřízení teokratorovi- papeži a kolegiu kardinálů- vatikánských manažerů.

"znovu vše OBJEKTIVNĚ prodebatovat s někým znalým"

Klientelistický člen klubu nemůže být z definice ani znalý (znalost předpokládá i přijetí stinných stránek problému a zpětné vazby -tzv. vychytat tomu mouchy), ani objektivní. Invektiva to už jen dokládají. [vyplazený jazyk]

214083

05.03.2010 07:31

Google dokáže šmírovat všechny lidi na planetě

RE: Bildeberg

MedaBeda 62.?.?.?

Jste oba jak malí kluci, kteří mají pocit, že jim někdo rozkopává bábovičky a tatínek s tím nic nedělá, ba naopak, že zlého útočníka podporuje. [velký smích]

214088

05.03.2010 07:32

Google dokáže šmírovat všechny lidi na planetě

RE: Zajimavy ale je...

MedaBeda 62.?.?.?

Potíž je v tom, že dávno zemřel. Neexistující duch se pak honí nejlépe, po časově neomezenou dobu [smích]

214089

05.03.2010 08:08

Google dokáže šmírovat všechny lidi na planetě

dodatek

MedaBeda 62.?.?.?

"Ovšem činy některých jsou tak průkazné, že nelze pochybovat.

"Mnozí si to samé myslí i o těch dalších dvou, často jsem se s tím setkal v patřičné literatuře."


Chybí zde zachování principů "audiatur et altera pars" (nechť je slyšena i druhá strana) a "In dubio pro reo" (v pochybnostech ve prospěch obviněného).

(Zažíval to i sám editor, když byl emočně disharmonickými individuy nesmyslně potahován před soud.)

Bylo by to však na delší diskusi, zde na Zvědavci se bohužel tyto principy mezi diskutujícími nenosí (zejména v postoji k židům, zednářům a iluminátům, u katolíků navíc komunistům), a já sám, když po nich nyní volám v zájmu o vyjasnění, nikoliv další zamlžování situace, nemohu říct, že bych je vždy naplňoval a byl tedy bez viny, řečeno citátem z bible. Je to o zvládání emocí a víry tak, aby nebyla na úkor faktům. Což je v případě snahy o souLAD s církví značně problematické, ne-li nemožné. Postoj vojáka v poli, nepolemizujícího s rozkazy, i kdyby byly morálně sebehorší.

Vy máte problém se škálou mocenských a mafiánských organizací vyjma církev, já mám problém se všemi, nestraním žádné.(podrobuji kritice jakýkoliv mocenský potenciál i praxi)
Vy předkládáte dojmy jiných a osobní víru občas proložené rozumnými argumenty, já se snažím předkládat argumenty vždy. V tom se odlišujeme. Kritika také neznamená principiální nepřátelství. I mons. Tomáš Halík napsal, že se děsí nikoliv nepřátelství lidí k církvi, jako spíše lhostejnosti k její existenci. Tato věta by Vás mohla nakopnout ve správném mozkovém laloku. Pokud ne, považujte jakoukoliv další diskusi na téma církev mezi mnou a Vámi za bezpředmětnou.

214090

05.03.2010 08:19

Dubajský policejní prezident chce zatknout Netanjahua

aspoň někdo

MedaBeda 62.?.?.?

Kdo netrpí selektivní slepotou a politickou korektností. Bibi ve vězení, zajímavá myšlenka. Otázkou bude praxe [cool]

214091

05.03.2010 09:27

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

RE: Tohle ja paradni priklad

MedaBeda 62.?.?.?

"Židé ze SLPC" tam mají pěkný odkaz: Crisis Cooker
Vložený obrázek

Prozíraví už tuší, že se něco děje. Kšeftovat s pomůckami na přežití vlivem blížící se hrozby (nikoliv běžné military shopy) ale zatím napadlo asi jen málokoho [velký smích]

Nějak mi to připomnělo reklamní hlášku z nsec-88 na Turnerovy deníky: "Co budeš dělat, až přijdou zabavit Tvé zbraně?" [velký smích] [velký smích] [velký smích]

214093

Nápad je to zajímavý, ale:

"Bude nás aspoň milion?"

Vynásobeno 350 korunami za jednoho občana/operaci to dělá 350 miliónů korun od nejsmeovcí do státního rozpočtu. Úředníci a politici tuto nevyžádanou, ale v důsledku vítanou aktivitu rádi podpoří [mrknutí jedním okem] Něco jako daň navíc, odevzdávanou dobrovolně a s jistým nadšením, by odmítl jenom idiot.

Před exekutorem nějaké prohlášení neochrání a soudce v případě potřeby rád podpoří zájmy státu(mafie s ním prorostlé) před ovčanem.
Právo funguje jen v rukou mocných, jen moc a vliv dávají cáru papíru nějaký význam. Jen ony garantují. Povídačky o právním státě zkusme říkat těm, kteří musí s svými problémy až do Štrasburgu.Raději bych nechal značku Česká republika padnout i s dluhy (vyhlásit bankrot) a pak se po vzoru tunelářů firem přejmenovat třeba na Bohemia nebo Čechrava, s předchozím převedením rezerv, majetku a státního občanství (občanských průkazů) pod nový mezinárodní subjekt. Máme-li jako Češi praxi s podniky, byl by v tom čert, aby se to nepovedlo i se státem [velký smích][velký smích][velký smích] Možná to mysleli Paroubek, když řekl, že státní dluh se nemusí splácet a Janota, sestavující v polistopadové éře státní rozpočty snad v každém roce.


Slabinou by bylo, zda by byl nový stát uznán. Museli bychom mít něco, co by státy od nás potřebovaly, nebyl by pak asi, přes zřejmé počáteční obstrukce, až tak velký problém. [chechtot] (už strategická poloha čes. kotlíku vhodná pro mezinár. dopravu, hloupí občané ochotně solící řadu poplatků a daní, ochotně kupující nekvalitní zboží, a zároveň rekordmani v počtu přesčasových hodin, a zadlužené domácnosti jsou pro zahraničí devizami jak hrom)

214096

05.03.2010 10:31

Je zotavení skutečné?

RE: Revoluce

MedaBeda 62.?.?.?

"Dávám bolševikovi rok, maximálně dva." [cool]

214098

05.03.2010 17:33

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: :-)

MedaBeda 77.?.?.?

"Nečekal jsem, že se také zařadíš mezi fňukaly."

Kde konkrétně fňukám?

Jen konstatuji, jak by pravděpodobně věc proběhla. Testuji odolnost návrhu. A shledávám ji velmi nízkou. Tvého nasazení pro věc se to netýká, to hodnotím velmi kladně.

214140

05.03.2010 17:42

Google dokáže šmírovat všechny lidi na planetě

RE: Bildeberg

MedaBeda 77.?.?.?

"buď ujištěn, že bych tobě snadno rozbil téměř všechny, zatímco ty bys neměl šanci."

Hru na to, kdo má většího pinďoura, jsem naposledy zažil ve školce. Netušil jsem, že ji hrají i dospělí. [velký smích]

214143

08.03.2010 13:41

Šéf Evropské unie chce řídit ekonomiku z Bruselu

mám otázku

MedaBeda 62.?.?.?

kdo je vlastně šéfem EU?

1) Evropský prezident?

2) Předseda Evropské komise?

3) Prezident předsedající země?

Američané tuto otázku už vznesli.

Je to zajímavý triumvirát v duchu divide et impera. Kdo je na pozadí?

EU jako tříhlavá hydra neobstojí.

214364

08.03.2010 16:53

Šéf Evropské unie chce řídit ekonomiku z Bruselu

RE: mám otázku

MedaBeda 77.?.?.?

"Ono se snad něco změnilo k lepšímu???

NĚJAK TO KURVA NEPOZORORUJU!

VY snad jo???"


Nejspíš se nic nezměnilo. Prachy furt tečou k těm správným a ti nesprávní se stále nechávají ohlupovat. Když Němec a Francouz přesytili trh a chtěli levnou prac. sílu, nové odbytiště a nové majetky, jednoduše založili EU. Až vytunelujou EU, nabídnou propojení s Ruskem (což už mají solidně našlápnuto), a zas nějakou dobu budou těžit. Až se to sesype, bude válka a karty se rozdají nanovo. [naštvaný]

214380

08.03.2010 17:19

USA rozhodují o tom, který Kanaďan může letět

RE:

MedaBeda 77.?.?.?

bingo [cool]

214381

08.03.2010 19:38

Šéf Evropské unie chce řídit ekonomiku z Bruselu

RE: A co eurohujeři?

MedaBeda 77.?.?.?

tam
[velký smích]

214395

08.03.2010 19:41

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

RE: Tohle ja paradni priklad

MedaBeda 77.?.?.?

[chechtot]

214396

09.03.2010 14:57

Čteme si preambuli Ústavy ČR: Jak režim pohrdá vlastními slovy

problém

MedaBeda 77.?.?.?

je v tom, že v ČR politici ani státníci nejsou!

Máme co do činění s organizovaným zločinem a jako takový bychom ho měli brát. Výraz politik je eufemismus. [oči v sloup]

214437

09.03.2010 16:32

Je zotavení skutečné?

RE: Revoluce

MedaBeda 77.?.?.?

tady máte sestřih toho nejlepšího [smích]

214441

11.03.2010 05:31

Na horizontu se vynořují nové balkánské války

svinstvo

MedaBeda 77.?.?.?

co dodat [bliji]

214541

11.03.2010 13:20

Kapitola z knihy: Alexander Dubček. Pražské jaro. Sametová revoluce.

RE: Pokus přesvědčit veřejnost, že měla dění v tomto státě ve svých rukou!

MedaBeda 62.?.?.?

nechme kreacionisty a evolucionisty, ať si dají do zubů, koneckonců dějiny budou pokračovat dál i bez nich [velký smích]

214569

11.03.2010 13:35

Na horizontu se vynořují nové balkánské války

RE: svinstvo

MedaBeda 62.?.?.?

Albánské Kosovo je trojský kůň USA, které než padnou, hodlají jeho prostřednictvím napáchat co nejvíc škod.

Destabilizovaná Evropa = vlhké sny americké zahraniční politiky.


Jestli přijde Velká válka, říkal starý Bismarck, pak přijde kvůli „nějaké zatracené bláznivé věci na Balkáně.“

Zůstaneme-li jako Češi mlčet, albánská narkomafie už se o naše děti postará. Drogy jsou zaručenou investicí, a vědí to i v CIA při dodávkách úrody leteckým mostem z Afghánistánu do camp Bondsteel.

Musíme vydržet a umět se podle svých sil postavit čelem k tomu co přichází. Jinak budeme smeteni. Naříkání na minulost a organizovaný zločin politických stran nám nepomůže.

214570

11.03.2010 13:44

Kapitola z knihy: Alexander Dubček. Pražské jaro. Sametová revoluce.

RE: Pokus přesvědčit veřejnost, že měla dění v tomto státě ve svých rukou!

MedaBeda 62.?.?.?

Svědků Jehovových bylo podle jejich údajů něco přes 7 miliónů v r. 2008. Jehova dle jejich nauky stejně zachrání jen 144000 vyvolených. Napadá mne zda tu pan abc neagituje kvůli tomu, aby měl vyšší šance při výběru do této skupiny, do božského transportu. [velký smích]

214571

11.03.2010 14:01

Na horizontu se vynořují nové balkánské války

RE: svinstvo

MedaBeda 62.?.?.?

Tomu se pane Libore nedivím. Vznikem alb. Kosova nastala balkanizace celé EU. [pláč]

Jenom ti naši zaplacení podržtaškové nahoře si to zřejmě neuvědomují. Jinak už by se Pandury bořily do kosovského bahna, a namísto imaginární Al-kajdy honily zcela reálnou UCK, zhora podporovány L-159 a Gripeny.

Představa, že necelých 1000km od nás započíná proces, který se hrubě podepíše i na našich životech, není nikterak vábná. [bliji]"P r a h a - Muž, který byl 18. září těžce zraněn při přestřelce v pražské ulici Na Slupi, byl blízkým spolupracovníkem kosovsko-albánského drogového bosse Prince Dobrošiho. Jak uvedl ředitel Národní protidrogové centrály Jiří Komorous, mělo být zatčení dvaatřicetiletého Albánce Sadriji Besnika vyvrcholením rozsáhlé akce Kaffara. Po přestřelce s Besnikem pak policisté také zatkli šest dalších obchodníků s drogami.

Boss kosovsko-albánské mafie Princ Dobroši byl v Praze zatčen 23. února 1999. Stál v čele gangu, který kontroloval takzvanou severní větev balkánské cesty. Po ní se transportovaly drogy do skandinávských zemí."
zdroj

Mafie střílela v centru Prahy

"Kosovo je velmi důležitou zastávkou na drogové cestě. Drogy přinášejí mafii obrovské zisky. Podle údajů Interpolu v roce 1999 vydělala kosovsko-albánská mafie jen na obchodu s narkotiky 38 miliard dolarů, v roce 2001 to bylo 50 miliard dolarů a zisk v roce 2002 dosáhl 70 miliard. Cena heroinu například z Turecka při jeho cestě naroste i více než dvakrát, takže čistý zisk albánské narkomafie činí až 50 procent. Takto kosovští Albánci odsají například jen z Německa půl miliardy eur ročně. Tyto částky potom v temném bankovním systému využívají i k nákupu zbraní.

Albánská mafie je jedna ze čtyř nejsilnějších na světě. Je hlavním finančníkem albánských miliardářů, politiků, teroristů a albánské lobby… Tajemství její síly je založené na poslušnosti klanu a bratrství. Skupiny spojených klanů často mají jednoho vůdce, který je zároveň i politikem. (Stačí připomenout nového kosovského "premiéra" Haradinaje)"
zdroj

214573

11.03.2010 17:23

Mexiko porobeno impériem

RE: Praktiky USA jsou platné pro všechny státy

MedaBeda 77.?.?.?

"Momentalne tam situacia vrie ako v kotli, pretoze najvyssi sud vysiel s vuhlasenim,ze je protiustavne podpisana dohoda o vojenskych zakladniach USA v Kolumbii."

A hodlají s tím něco dělat? [cool]

214589

11.03.2010 21:27

Kapitola z knihy: Alexander Dubček. Pražské jaro. Sametová revoluce.

RE: Pokus přesvědčit veřejnost, že měla dění v tomto státě ve svých rukou!

MedaBeda 77.?.?.?

To všechno je moc pěkné do chvíle, než si člověk uvědomí, že i Satan je ze Stvořitelovy dílny. Skutečný homo sapiens by měl zkoumat, zda se bez biblických tvrzení obejde, neboť kdyby měl jít až na dřeň, seznal by, že od dob Jozuových se zvyky lidí příliš nezměnily. A nezmění je ani těch 144000, neboť nepochopili jednotu v rozmanitosti, a vnucují jednotu v jednolitosti.

Být "vepři" je pak darem ověřování, zda pochoutka nám předkládaná, nezpůsobí koliku či průjem. Může chutnat úžasně, a přeci po ní můžeme prosedět noc na záchodě. Opatrnosti nikdy není dost.

214607

12.03.2010 08:09

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

výborný článek

MedaBeda 62.?.?.?

bohužel jen jako informační hodnota. Vědět o tom, co se děje.

Jinak je to děs běs, a bolí mě, že k takovýmto jevům dochází [pláč]


Přivítám další články více odkrývající to, jaké svinstvo se nyní páchá na našich tradicích, ať již kulturních, či ekonomických. V důsledku jde stále o nás.

Každý den mizí 15 hektarů zemědělské půdy, ministr ji chce desetkrát zdražit

příklad:
Vložený obrázek
automobilka TPCA u Kolína, postavená na úrodné půdě v Polabí

[bliji] [bliji] [bliji]

214637

14.03.2010 17:52

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: výborný článek

MedaBeda 77.?.?.?

původ protokolů není u buřinek ale u černých sutan ...

Postavit se můžeme leda tak, že se každý naučí nějaké řemeslo, a začne směňovat s dalšími specialisty, za maximálního odříznutí se od sítí a vyvinutí vlastní produkce, schopné pokrýt individuální náklady.

Chyba lkajících řemeslníků a zemědělců je v tom, že jak v transu dokola opakují jednu mantru: vždyť s tímhle nemůžu nikomu konkurovat!

Stačí se na to podívat jinak: zapomenout na produkci směřující na trh, a produkovat pouze to, co spotřebuju plus pro lidi zapojené do směny. Netratím tak na inflaci převodem na peníze, netratím tak na vydřidušských požadavcích obchodních řetězců, netratím ve snaze snižovat ceny kvůli konkurenceschopnosti a netratím v důsledku zbytečné nadvýroby. A konečně: netratím tak čas, protože jej mohu rozvrhnout na desítky jiných drobných aktivit, abych nebyl jednostranně zaměřen a tím pádem o to více zranitelný - stejně jako smrková monokultura od kůrovce!

Slepice, králíky, zeleninu, brambory a jablka zvládne každý, a když k tomu přidá nějakou specializaci, a sežene síť podobných lidí, má vyhráno a netvoří frontu ani na pracáku, ani v poníženém předklonu před nadnárodní fabrikou. Zde se rodí svoboda.

Jsou tři body svobody: TPP

-Tradice

-Půda

-Práce (řemeslo, ať už výroba či služba)

navazují na ně

-Informace

-Dialog

z těch se pak rodí -Spolupráce

214925

14.03.2010 17:54

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: cilek mel pravdu

MedaBeda 77.?.?.?

na odpadu můžeme díky novým reaktorům ještě vydělat

214926

14.03.2010 18:04

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: Volby

MedaBeda 77.?.?.?

přesně tak, volbami se legalizuje nynější organizovaný zločin

214927

14.03.2010 18:49

Izraelský historik: Izrael by mohl být přinucen vymazat Evropu

Jericho

MedaBeda 77.?.?.?

dostřel izraelských balistických raket Jericho I - III., schopných nést jaderné hlavice

Vložený obrázek

Vzhledem k tomu, že dolet Jericha III. je až do Indie, Ruska a Německa, nevěřím Tel Avivu, oficiálně brečícímu kvůli Íránu, ani nos mezi očima.

214929

14.03.2010 19:08

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: komentář

MedaBeda 77.?.?.?

"černá ovce ve straně SSO a byla vržena jedovatá slina na celé stádo"

Payne SSO zakládal spolu s Machem. A ti lidé snad věděli, s kým mají tu čest.

214932

14.03.2010 21:21

Izraelský historik: Izrael by mohl být přinucen vymazat Evropu

RE: Jericho

MedaBeda 77.?.?.?

imageshackové jsou asi politicky korektní, tak jsem obrázek postnul jinam

Vložený obrázek

214943

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Káva pro Zvědavce

56

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 120 čtenářů částkou 19 700 korun, což je 56 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 1

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 1

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,93 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,21 Kč
100 japonských jenů
21,10 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,98 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 642,06 Kč
1 unce stříbra
508,58 Kč
Bitcoin
374 951,67 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 797 536