Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 17 příspěveků, 1 jméno: <nic>.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.03.2015 10:18

USA již válku Rusku vyhlásily

Heleďte, do těch taknků moc nestřílejte,

109.?.?.?

a nikoho k tomu nenavádějte. Mají před sebou ještě dlouhou cestu, a bylo by potřeba aby byli sešrotovány až těsně před ocelárnou, jinak se to svozem dost prodraží. [mrknutí jedním okem]

329266

16.03.2015 11:57

ECB kupuje Európu

RE: Reakce na opus111

109.?.?.?

Vite, kdyby opus111 nebyl takový pošuk, který se hlavně snaží dominovat ve zdejší "ekonomické diskusi", a byl třeba normální diskutér - který i pro protistranu chce přinést užitečné poznatky, tak by nám místo invektiv vysvětlil třeba, že vznik fiat money stiskem klávesy, podléhá určitým pravidlům, zejména evidenci u emisní banky znamenající u ní dluh (neboli si tyto peníze od emisní půjčí na určitý nízký regulační úrok), který je lokální banka povinna splatit i s oním úrokem. Pochopitelně celý cyklus je uzavřen splacením půjčky a návratem až do centrální emisní banky. Jiná věc jsou úroky lokální ... to je motor bankovního podnikání...

Editor by možná měl pro dovzdělání čtenářů, buď někde najít vhodný stručný článek o chodu bankovních operací (nějaké srozumitelné minimum), nebo možná i takový zde již byl, tak ho repritnout. Případně požádat experta s pedagogickými schopnostmi aby takový stručný článek vytvořil. Těžko se pak lze smysluplně bavit o významu a možnostech některých nových věcí, když chybí základy.

329270

16.03.2015 14:41

ECB kupuje Európu

RE: Reakce na opus111

109.?.?.?

>zařídit tak aby si lidi museli pořád půjčovat...
To je dnes součástí stávající "kultury". Oni si sice nemusí vůbec půjčovat, ale představa, že život je o tom - něco rychle mít, podporovaná obvykle reklamou, je uvede sice do jakéhosi předstihu. Potom ale, pokud si toho půjčí akorát, tak z nich udělá doživotní vyděšené obsluhovače dluhu. Pokud to přepísknou a půjčí si více nebo pro nepojištěnou indispozici nejsou schopni splácet, tak přes exekutora odevzdají mnohdy i to, co už vlastnili jejich před půjčkou.

Ale pozor, pokud odhadnete dlužníka špatně, nebo zástava neodpovídá ceně, pak budete (jsouce banka) nucen uhradit centrální emisní bance onen dluh z úrokových výdělků od jiných splacených půjček. To byste musel být příliš velká banka, takové pak ze strachu před velkými následky zachrání stát t.j. my všichni, jak bylo možno viděti při předchozích prasklých investičních bublinách.

Takže musíte v tom příštím životě chtít být příliš velkou bankou. [mrknutí jedním okem]

329278

16.03.2015 15:55

USA již válku Rusku vyhlásily

RE: Ruský prezident

109.?.?.?

Putin je k vidění.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/364369-put...
Většina má Putina hlavně za reprezentanta státu, ale jak titulek článku hlásá má i jiné povinnosti, je dnes především vrchním velitelem, a ten musí mít funkční například to červené tlačítko. "Občas naolejovat, aby nedrhlo, kontakty prostříknout aby spolehlivě vedly." Odzkoušet pokud možno naostro všechny důležité útvary. Musí se rozhodnout, kde se bude ten neobjednaný šrot tavit, jestli na Ukrajině - to pak přenechá Achmetovovi (nemá suroviny už dlouho), nebo až doma - pak musí někde naplánovat "Kurský oblouk" připravit potřebnou návnadu pro ty chrty, aby k němu trefili... Určitě má na mnoho věcí lidi, ale on tam není do počtu ani náhodou...

329282

16.03.2015 16:48

ECB kupuje Európu

RE: Příliš složitá konstrukce.

109.?.?.?

Jindřichu, tu nobelovku bych neodmítal, možná je to naposledy za tak málo. Jen jestli to pán umí zařídit? Za fyziku by to asi nešlo, tam je laťka o kousek výš, ale třeba nobelovu cenu za mír. Nějakému Obamovi to dokonce dali za válku.

329288

16.03.2015 18:00

ECB kupuje Európu

RE: O čem to vlastně je?

109.?.?.?

Link by nebyl?
I když připustím, že si stran faktů nevymýšlíte, tak to vidím ale i v jiných souvislostech. "Objevit", že monopolizaci se musí bránit sami zemědělci, taky není na nobelovku. Starat se každý jen sám o sebe, to vede nejen zemědělce ale i celou společnost do záhuby.
Nakonec kdyby se dohodli zemědělci mezi sebou, tak by mohli cenu vyšroubovat ke společnému kompromisu.
Mají ještě možnost mu ty sila nechat prázdná natrvalo - pro tento rok zaorat (organicky přihnojit), a příště osít něčím jiným. A hlavně nenadávat. Fuj!

Detaily ale neznám, to málo co jste o tom napsal, mně nestačí k takovému hodnocení jako Vám. To může být i naopak (plusové), třeba např. vědět proč mu to předchozí majitel(é) prodal(i) a proč to nikdo jiný nekoupil.

329297

16.03.2015 21:23

Válečná propaganda NATO: Nebezpečí pro Rusko a světový mír

RE: A zde je přehled českých zločinců, propagátorů útočné války

109.?.?.?

Ty výsledky nejsou podle mne upravené, to je výsledek každodenní dlouholeté mainstreamové mediální masáže - strašení komunisty, gulagy, Stalinem, dneska Ruskem a Putinem. Někteří k tomu přidávají dosud nestrávený osmašedesátý. To je přímo doklad, jak to perfektně funguje. Viděl jsem to i u lidí o nichž bych si to nikdy nemyslel. A to PL přináší články z obou stran. Zřejmě pro "věřící" je rozhodující "naše pravá víra" a fakta uváděná protistranou jsou jasně nepřátelská propaganda.

329310

17.03.2015 03:39

Válečná propaganda NATO: Nebezpečí pro Rusko a světový mír

RE: A zde je přehled českých zločinců, propagátorů útočné války

109.?.?.?

Nejspíš máte pravdu. Musím říct, že ke každému vážnému tématu na PL obvykle hlasuji. Ale tyhle výsledky mě vzali natolik dech, že jsem se o korekci vlastním hlasováním ani nepokusil. Je totiž možné, že je stav takový proto, že se tam identita hlasujícího ani minimálně neověřuje, a několik, možná i jen jeden snaživec, vytvoří snadno potřebný výsledek. Už jsem tam byl víckrát zaskočen takovou nevyvážeností při hlasování, neb podle diskusí, kde nestačí jen kliknout, bývá obrázek mnohem solidnější a tím i věrohodnější.
Tímto popírám co jsem napsal dříve v příspěvku 329310, protože propaganda sice dokáže lecos, ale čtenářstvo PL podle zkušenosti z diskusí, nevypadá natolik vypatlaně.
I když jeden klikač Česko nedělá, přesto může mít LaFox v příspěvku 329315 pravdu, že síly propagátorů války ať peticí či "šikovným hlasováním" dopomůžou nakonec udělat z nás i z nich společnou páru. Obavy petentů, nejsou ani tak z Ruska jako takového, ale spíše z toho, že by jim i přičiněním Ruska mohly být konečně po zásluze odepřeny atributy spojené s "vedoucí rolí", kterou si prozíravě určili v už v bájné smlouvě s Hospodinem. Matrix se začíná rozpadat...

329321

17.03.2015 08:37

USA již válku Rusku vyhlásily

RE: Ruský prezident

109.?.?.?

Jestli tam byl, tak maximálně 24 hod. Ne, že bych mu nepřál i měsíc v jiné době. Dva dny bych mu "povolil" na relaxaci v samotě kláštera. Zbytek pro kontrolu i povzbuzení armády.

329325

17.03.2015 14:14

ECB kupuje Európu

RE: Reakce na opus111

109.?.?.?

Trochu potlačte to ego, a zkuste napsat třeba článek. Těch písmen které jste napěchoval do téhle diskuse, by na stručný přehled bankovních transakcí určitě stačilo. Nenechte se ovšem vlákat do pasti popisu komplexnosti. Nemusíte ani nic dokladovat, ovšem měl byste to popsat alespoň jako jednotlivé účetní operace vycházeje z rozpočtu CB jako účtu pokladny státu. Ten zánik peněz pak pochopí každý. A nenačínejte další téma dokud nevyčerpáte jedno.
Možná ještě sám nemáte dost znalostí na ten komplexní pohled, v časové dynamice jevů, v návaznosti na tržní síly.
Příklad: ekonomika vzroste na dvojnásobek, vstupy i výstupy. Je nezbytné mít proto dvojnásobek oběživa, nebo by to šlo zvládnout zrychlením finančních transakcí na dvojnásobek? Kam mizí oběživo když ho je nedostatek, kdo ho syslí? Proč? Postihnout plýtvání, omezenost zdrojů, rozdíly mezi kapitálem pracujícím a spekulativním, kasínové operace, jejich dosah do reálné ekonomiky?
Zdvojnásobím li oběživo, kdy se to projeví inflačně a kdy ne?
Anebo zatím jen ono známé učit se,... [mrknutí jedním okem]

329336

18.03.2015 06:45

ECB kupuje Európu

RE: Reakce na opus111

109.?.?.?

Takže to vzdáváte?
Ale tady nejde jen o to, že zůstanete nepochopen Vy, tady jde o to, že Vy nejste schopen se s lidmi domluvit. Neříkám, že Vaší vinou. O to tu vůbec nejde. Jde o to, že pak těžko se domluvit vůbec s ostatními o tom, co je dobře a co špatně, takové jakési babylonské zmatení jazyků. A to jsme v oblasti kde se dá použít exaktní matematika alespoň částečně.
Třeba takové pojmy jako kryté a nekryté peníze.
Máte sice pravdu, že všechny běžné peníze jsou nekryté.
Ovšem našinec cítí nejen, že je rozdíl mezi padělanými a oficiálními, a to nejen co se týče ochranných znaků, ale vadí mu i, že ty oficiální si může někdo do systému přidat "dle své libovůle". Kdyby šlo o hru a ne o život, pak by mnozí řekli že končí, a dále hrát nebudou, když si někdo bokem vpašuje do hry žetony, které na počátku hry nebyly rozdány.
Když vezmeme např. do úvahy spořitelní družstvo, které disponuje jako provozním kapitálem - vklady svých členů, kteří je získali původně z výdělečných činností či prodeje vlastního majetku, je situace jiná, než u banky, která má sice taky počáteční kapitál (nejspíše ale jiného původu) a která může na základě licence půjčovat i to co nemá, co si teprve půjčí od centrální banky.
K těm prvním penězům existuje párová protihodnota v ekonomice buď trvalá či spotřební, a jsou "chápány" jako takzvaně kryté alespoň prací, zatímco ty bankovní mají jen mínusovou protipoložku v CB (jsou na dluh), a skoro jako z padělatelské dílny, ovšem té nejvyšší kvality.
Co Vy na to?
Jistě, není jiný mechanizmus jak přidat oběživo do systému než jako dluh, ale pak jde o pravidla, a možná selhání, která jsou zejména v takzvaně soukromém prostoru bank, ale z principu jdou k tíži státu.
To mluvím o kvant. uvolňování, kdy se jedná o otevření stavidel pro naprosto nekontrolovatelné rozkrádání státu.
I singrovština s tzv. deflací není o ničem jiném.
Možná se někde něco zlevňuje, ale co vidím na cenách v obchodech nejen za jídlo, všechny rostou. Benzín na chvilku o trošku zlevnili, když spadla ropa. Ale ke spotřebiteli se dostal jen mastný papír!
Takže inflace, ne deflace. Možná existuje někde velký spekulativní kapitál, který by to na trhu mohl rychle skoupit, ale ten rozhodně není míněn na spotřebu, ten půjde do kasína zvětšovat svůj břich.
Tím končím dnešní monetaristické rady a porady.
Ale nevzdávejte to, zdejší čtenář je snaživý a chápavý, ne všechno Vaše vysvětlování je srozumitelné, a potom má pocit, že ho chcete ošálit nějakýma "termitama".
Jo, a moc věříte statistikám, kterýsi expert říkal, že věří jen těm, které si sám sfalšoval. [mrknutí jedním okem]

329378

18.03.2015 09:49

Geopolitická tektonika odsunuje USA ze středu jeviště

Díky Editore za optimistický článek

109.?.?.?

Už to bylo potřeba. Kazisvěti tím sice příliš neutrpí, ale našinec pookřeje. [mrknutí jedním okem]

329385

18.03.2015 10:47

Zničení "idolů" v Muzeu Mosulu

Zrovna jsem se byl dovzdělat

109.?.?.?

v bibli. Píší tam (Deuteronomium, kap.7) m.j. toto:
To by pak tvé potomky odvrátilo ke službě cizím bohům. Hospodin by proti vám vzplanul hněvem a rychle by tě vyhladil.
Proto s nimi naložte takto: jejich oltáře zbořte, jejich posvátné sloupy roztříštěte, jejich posvátné kůly zporážejte a jejich tesané sochy spalte.
Jsi přece svatý lid Hospodina, svého Boha! Tebe Hospodin, tvůj Bůh, vyvolil, abys byl jeho lidem, jeho zvláštním pokladem jako žádný jiný lid na zemi.
Ne proto, že by vás bylo více než jiných národů, k vám Hospodin přilnul a vyvolil si vás – vždyť jste nejnepatrnější z národů!

Snad i motivace je stejná, zdá se nic nového pod sluncem.

329390

18.03.2015 15:56

ECB kupuje Európu

RE: Reakce na opus111

109.?.?.?

Odpusťte, že se Vám do toho opět motám.
Ale když už by se mi zdálo, že máte i na komplexní pohled, tak zase vypadáte jen jako vládní hlásná trouba.
To co bylo s bídou valorizováno důchodcům, už jim Singr, pociťujíce spolu s Vámi jakési, prý deflační, tlaky, stihl s předstihem sebrat. A nejen to, ale mnohem více. Znehodnocení koruny proti euru dosahuje až 8% (počítáno podle kurzu koruny vůči euru). (Můj) důchod stoupl jakoby o cca 1.6 %, podle mne to ani nepokrývá roční průměrný nárůst cen důchodcovského košíku. Takže důchodci dostali vlastně spolu se singrováním ubráno 6.4 %. Není to sice plně komplexní pohled, ale je v tom to podstatné, zlodějina. Jestli to pomůže vývozu, pak se to důchodcům může přidat až zase za rok a nějakou podobnou zlodějinou se jim to reálně vyfoukne.
Spoření se důchodců ale ani valné části zaměstnanců netýká, takže jsou-li peníze u úzké bohaté vrstvy, těžko mohou ze strachu z dalšího singrování pustit v obchodě nějakou významnější korunu navíc.
Důchodce by tak nanejvýš mohl odložit spláchnutí záchodu v očekávání snížení ceny vodného. Ovšem který, a kolikrát si to troufne?
I u takového cukru, který jako jediný z potr. komodit klesá v ceně (podle mých nákupů), nemůžete odkládat nákup, to může udělat jen šmelinář, aby to mohlo mít dopad, ale musel by předem vědět, že se ceny brzy obrátí, jinak v tom utopí kapitál, nebo utrpí ztrátu při pokračujícím poklesu.
To ten Katasonov Vám takto radí? [překvapení]

329394

19.03.2015 03:55

ECB kupuje Európu

RE: Reakce na opus111

109.?.?.?

Bajky. Chodím nakupovat a vím jak se hýbou ceny. Jakoukoli záminku pro zvýšení cen obchodníci využijí skoro okamžitě. Třeba takový benzín, jen líně lezl s cenou dolů a o málo, zato zpátky nahoru je bez problémů hned. Ani nevím jakou záminku k návratu ceny benzínu nahoru měli tentokrát, přestože původní důvody pro pokles ceny trvají – cena ropy je totiž pořád na polovině dřívější hodnoty. Patrně deflační tlak u Singrů způsobuje cena ropy, ale ta, jak je z výše uvedeného (i pro slepého) vidět, se (po chvilce strašení) vůbec nepromítá do spotřebitelské ceny ceny benzínu, a to pro všechny nejen pro důchodce.
Statistickosingrovský podvod!
Pan Singr se musí snažit, za chvíli bude končit a tak zcela jistě přemýšlí podobně jako pan Tošovský co potom. Zlato už není...
Chvíli jsem myslel, že nám důchodcům s cenami potravin pomůže Rusko embargem potravin z EU, u masných výrobků poklesly málo, ale mléčné výrobky naopak i o desítky procent stouply.
Čísla ze statistik jsou k ničemu i u těch úspor. bez znalosti struktury, a i záměrných statistických machinací. Kolik máme nezaměstnaných, to snadno najdete, ale jen ty evidované, řada lidí je bez práce i bez evidence.
Potěšil jste mne, že mám v bance uloženo 170 000 Kč (průměrně ) . Není to nějak moc, když jsem to rozpočítal na všechny i na kojence a bezdomovce. Ale bohužel je to jen Vaše statistická pravda , momentálně tam mám pouze cca 2500 Kč. Mít tam ty peníze doopravdy tak je do týdne směním za skutečnou hodnotu.
A tak je to se všemi statistickými hodnotami, i průměrný věk by se mi líbil víc než můj skutečný. Ale co nadělám, jinak se nezlobte že používám jen oblast důchodcovské ekonomiky, protože já žádný ekonom nejsem, a data nemám ze statistik ale z re(g)álu.
Překvapil jste pravo-propagandistickým pohledem na důchodcovský segment spotřeby:
>..., ale věřte mi, že na důchodcích ekonomika ČR nestojí, i když spotřeba důchodců není zanedbatelný segment.
Myslící člověk, a ekonom zvláště , by v tom měl vidět přímo poklad pro ekonomiku, je to totiž pravidelná koupěschopná poptávka. To pravidelné „důchodcovské prožírání“ značné části rozpočtu státu (největší položka jsou důchody - starobní, sociální a zdravotní), je totiž důležitým stabilizačním faktorem zejména pro potravinářský, farmaceutický, zemědělský sektor.

Rozdíl vlivu mezi půjčováním z frakčních rezerv nebo z úložek není žádný, pokud je celkový objem půjček malý, jakmile ale začne významněji ovlivňovat poptávku v nějakém segmentu trhu, což umožňuje dostatečně jen systém frakčních rezerv, pak deformuje trh a utváří bubliny.

Poznámka pro mfah a hestroy(e):
oba uvádíte parametry ještě Nečasovy valorizace k 1.1.2014, už je ale po 1.1.2015 a tak platí Sobotkova valorizace nárůst cca 1,6 %.

329417

19.03.2015 09:57

ECB kupuje Európu

RE: Reakce na opus111

109.?.?.?

Jestli on opravdu myslel už rok 2014 pro valorizaci, to se mi v jeho rozsáhlé diskusi nepodařilo najít. 40 Kč je směšných vůbec, to by bylo na jednu vstupenku za měsíc k doktorovi. To určitě nemohl mít na mysli. Ale inflaci použil rozhodně za rok 2014, jak píšete Vy.
Singr pracuje proti nám už od 7.11.2013, nejdříve argumentace inflačním cílem a podporou exportu, nedávno cenou ropy. Koneckonců jsou to stejně hausnumera z hlediska konkrétního jednotlivce a konkrétních komodit, jak z diskuse soudných neteoretiků plyne. [mrknutí jedním okem]

329428

19.03.2015 12:24

ECB kupuje Európu

RE: Reakce na opus111

109.?.?.?

Jen stručně, je to dost nedůstojné argumentovat akčními cenami jednotlivých konkrétních potravin v jistém konkrétním obchodě, a v určitém minulém čase na podporu statistiky.
U benzínu jsem pochopitelně nečekal, že spadne na třetinu původní ceny. Spíše jsem chtěl naznačit jakési divné oddělení obou souvisejících komodit v čase, a potom použití v argumentaci.
Statistiky jsou dobré především jako dělostřelecká příprava před útokem na zdravý rozum. Tak jsou vytvářeny, používány, málokdy kriticky, takže z nich obvykle vychází potvrzení vládních úvah. Jsou brány jako nezpochybnitelné, kam by ovšem došli vládcové naši kdyby je chtěli kriticky hodnotit. I našinec se může uchýlit jen ke spekulaci nakolik, ta či ona hodnota postihuje skutečnost. Existují i firmy pro průzkum, bohužel jsou poplatné zadavateli, podle známého hesla...
Ǔvahami o HDP jste mi připomněl zdražování "za socialismu", eufemisticky nazývané už tenkrát - "úprava cen", kdy kromě několika položek, které šlo bez problémů zlevnit z důvodu rozběhu sériovosti výroby, šlo o kompletní zdražování všeho. Dělávali jsme si srandu, že asi zlevnili lokomotivy aby to ten název ospravedlnilo. Jinak taky kolovala řada vtipů. Např. jakým způsobem to na ÚV probíhá. Tak se prý dohodli, že každý navrhne písmeno, a k němu zboží. Když došlo na Vaska (krejčího-nepouštět na saka) ten zvolil písmeno F, a přidal fšecko. [mrknutí jedním okem]

329445

Káva pro Zvědavce

55

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 19 409 korun, což je 55 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 9

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 7

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
26,08 Kč
Libra
29,47 Kč
Kanadský dolar
17,00 Kč
Australský dolar
16,66 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
20,74 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
29,05 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 031,68 Kč
1 unce stříbra
553,24 Kč
Bitcoin
668 425,07 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?