Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 695 příspěveků, 39 různých jmén: <nic>, =íšžč=íáqš, 11, ahab, AN, asdf, asdf2, bezdomovec, dfhhd, Dino, Dolf, F. A. von H., Fanous, chlebasmaslem2, Jan Dvořák, JaneSmith, janmsmith1984, jansmit1984, jansmith:), jansmith!(*$, jansmith1094, jansmith1984, Jiří S., Mor, MW, qáčšýž=+=, rauch, Rodokmen, Roman Straukan, Sedy, svoboda, velký Bobeš, xwa, xws, xyzz, xzx, zeltom, zzz, zzzx.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

22.07.2009 08:33

Partnerský život, manželská morálka

RE: Článek je naprosto perfektní!

jansmith1984 193.?.?.?

Ad1 - jak tenhle tvůj dotaz na strukturu mých odstavců souvisí s diskutovaným tématem vážený 88.?.?.?? Odbíhání od tématu k podružnostem je přeci styl místních josephů. Nemáš k nim nakonec také poněkud blíže, než by se na první pohled mohlo zdát?[smích]

Ad2 - zde se tedy shodujeme.[smích]

Ad3 - jak můžeš vědět, že jde o nesmysly? Jenom proto, že tě irituje něco, co nejsi ochoten přijmout, natož se nad tím nezaujatě zamyslet? Ostatně není to poprvé v historii, kdy byly pro vývoj lidstva zásadní, ale někomu nepohodlné myšlenky a informace zesměšňovány.

Ad4 - Postoj k chování izraelské IDF vůči civilistům v Gaze, tudíž jestli se jednalo o zbabělé válečné zločiny nebo nejednalo je nejjasnější vyzitkou vlastní lidské integrity a jestli lze takového diskutéra a jeho názory brát jako férového oponenta vážně.

Nejen Vojta49 a Vanguard, kteří zbabělou izraelskou invazi nedokázali nikdy PŘÍMO odsoudit a naopak nás zde velmi urputně zásobovali svými rozumy, ale ani Joseph se nikdy jasně nevyjádřil. Naopak (v této souvislosti) příklon k metodám sionismu z nich přímo vyzařoval.

Proč to nedokázali? Byly nebo nebyly to tedy válečné zločiny ptám se i tebe 88.?.?.??.

Podle mne jen farizej exibuje svými rozumy, ale když přijde na lámání chleba tak se stáhne, aby se po čase vynořil v nějaké jiné diskuzi. Tihle lidé, jako ti tři shora jmenovaní, mají ale smůlu. Tenhle dotaz je bude stíhat tak dlouho, dokud se zde na Zvědavci budou po farizejsku objevovat.

jansmith[smích]

196160

22.07.2009 11:58

Partnerský život, manželská morálka

RE: Článek není vůbec perfektní!

jansmith1984 193.?.?.?

No tak Josephe. Už zase ztrácíš nervy?

Je legrační sledovat jak jsi samostartovací a děláš přesně to, co vytýkáš v debatách jiným. Když ti dochází argumenty, tak nálepkuješ, babráš se v zástupných problémech a oponentovi nadáváš jako bys nevěděl, že tím jen sám ukazuješ na vlastní argumentační a možná i osobnostní nedostatečnost. Nestačí jen sofistikovaně šermovat slovy, ale záleží i na energii, kterou jimi vyzařuješ a dobré je i POZORNĚ číst argumenty protistrany - což jak přiznáváš velmi často nečiníš...Abych to zkrátil. Jestli máš nebo nemáš rád a proč stát Izrael je tvůj problém. Stejně jako tvé emoce mě to nezajímá a konečně, na to jsem se tě neptal.

Jak Vojty, Vanguarda a naposledny i 88.?.?.?? jsem se jasně zeptal, co si myslíte o tom, jestli izraelská IDF páchala nebo nepáchala v Gaze zbabělé VÁLEČNÉ zločiny.


Ani ve své poslední reakci si stejně jako shora jmenovaní dříve nedokázal JASNĚ odpovědět a místo toho dotčeně bubláš jako malý papiňáček...[smích].

Odpusť přetlak [smích] Josephe, zapoměň na pravděpodobnou averzi vůči jansmithovi, odpověz mi na dotaz ohledně válečných zločinů IDF v Gaze a potom se pojď v klidu dál bavit o diskutovaných tématech. Do té doby si zde v debatách (a odhaduji že nejen pro mne, stejně jako Vojta a další) nevěrohodným farizejem, což neznamená, že si tě zase se zájmem nepřečtu.

Peace s tebou.
jansmith[smích]


PS:
Je fajn, že si vystoupil z konspirace a zase se začal podepisovat. Doufám, že ti to vydrží, lépe se na tebe reaguje.

196177

22.07.2009 14:18

Partnerský život, manželská morálka

RE: Článek není vůbec perfektní!

jansmith1984 193.?.?.?

Josephe, zase si se v rozčílení zapomněl podepsat. [smích][smích]


Změř si tepovku starý brachu, co se týče válečných zločinů v Gaze, tak si definitivně podej ruku s kolegy Vojtou a Vanguardem (ani tentokrát si to nedokázal, jako chlap, explicitně pojmenovat - místo toho znovu dotčeně bubláš něco o tupcích a bláznech) a Peace s tebou.

jansmith[smích]

196187

22.07.2009 20:03

Partnerský život, manželská morálka

RE: Článek není vůbec perfektní!

jansmith1984 193.?.?.?

Dobrá Jindro, beru na vědomí.


Pokud by hned z počátku místo zbytečného vykrucování na PŘÍMÝ dotaz JASNĚ označil vojenské akce sionistického Izraele vůči civilistům v Gaze za zbabělé VÁLEČNÉ zločiny, do jedne party s "klouzačem" Vojtou a Vanguardem bych jej nedával.

Ostatní jeho emotivní projevy, nadávky a evidentní snahu mít patent na rozum i tam, kde cítím, že je mimo mě nechávají v klidu, i když můj názor mu v případě nutnosti klidně sdělím...

Pokud má pocit, že jeho styl je tzv. košér a že takovým přístupem mě nebo ostatní zdejší čtenáře o svých mnohdy přesofistikovaných a intolerantních argumentech přesvědčí, tak budiž mu to přáno. Ostatně, svou vizitku si zde vytváří každý sám a možná i to je důvod, proč se tak často ve své zanícenosti a možná snaze o konspiraci[smích] zapomíná, chlapec, pod své příspěvky podepisovat...


jansmith[smích]

196203

22.07.2009 21:52

Partnerský život, manželská morálka

RE: Článek je naprosto perfektní!

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře 85.?.?.?. Už si běžím pro kalkulačku a jdu na to.[smích][smích][smích]

Zatím si projdi zpětně vlákno a zamysli se, jestli tvá žádost neměla spíše směřovat na pí.Jarmilu.

jansmith[smích]

196207

23.07.2009 15:48

LPA jako e-klon „radikálního literárního kritika“ Koniáše

RE: Takové

jansmith1984 193.?.?.?

Vojto49, tebe hanba opravdu nefackuje, viď?


SPECZ ti lecos ve svém příspěvku naznačil a já se tě, jako už několikrát v různých vláknech dříve (vždy, když se zde objevíš se svýmy "rozumy")), opět PŘÍMO ptám:


Dopouštěla se izraelská IDF v Gaze na civilistech (na ženách, dětech) povzbuzována rabíny a politiky VÁLEČNÝCH a co je příznačnější zbabělých válečných zločinů nebo nedopouštěla???

Ptám se (za tu dobu, co se zde na Zvědavci angažuješ) opakovaně nejen tebe, ale doposud jste ani ty, ani tví kolegové v triku jako např. Vanguard nebo Joseph nebyli schopni, kromě farizejského kličkování po chlapsku, PŘÍMO a JASNĚ odpovědět.


Co je na této jednoduché odpovědi pro vás tak košér nepříjemného, že ji nedokážete pomocí klávesnice protlačit do vlákna a že zde v diskuzích v očích ostatních čtenářů raději riskujete figury verbálních farizejů, schopných bez začervenání sofistikovaných debat, ale zároveň postrádajících pro hodnověrnost nezbytný morální či charakterový kredit?


Tak co Vojto, dokážeš tentokrát přímo odpovědět nebo jako doposud vždy v minulosti z debaty na tělo metodou mrtvého brouka vycouváš?

jansmith[smích]

196246

24.07.2009 00:14

Partnerský život, manželská morálka

RE: Článek není vůbec perfektní!

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře 88.?.?.?.

Nejen Joseph, Vanguard, farizej Vojta, ale ani Ty jsi doposud nebyl schopen na mou jednoznačnou otázku jednoznačně (jako férový člověk) odpovědět.

Pokud nejsi bratrským klonem Josepha[smích] (ani ty se nedokážeš podepisovat), tak se k němu svou mentalitou, stylem, kterým zde argumentuješ, nadávkami, kterými častuješ oponenty a snahou odklouzávat od tématu velmi blížíš. To je ale tvůj problém chlapče. Jen pokračuj. Každou další nadávkou potvrzuješ příbuznost s ním a více se už ani odkopat nemůžeš.[smích]


Co je ale pro mne osobně důležité: jen farizej žongluje slovíčky a pobrekává něco o posledním slově místo toho, aby chlapsky poskytl (vyžádaný) názor na uniformované zbabělce v jarmulkách.

Pokud pro tebe agrese IDF v Gaze vůči civilistům nebyly válečnými zločiny a jsi na jarmulku, kterou na své hlavě pravděpodobně skrytě nosíš hrdý, potom to zde naplno a s odvahou uveď. To je ale nad tvé síly, viď?

Už jen chybí, aby si zde začal pobrekávat něco o antisemitismu a bude to všechno.[smích]

Peace s tebou "rabíne",
jansmith[smích]


PS:
Tak co, zachováš se konečně jako chlap a odpovíš nebo napodobíš farizejsky Vojtu či Josepha a jako oni budeš kličkovat. Nebo přímo vysublimuješ?

196267

24.07.2009 02:10

Včelí medvídci jsou neonacisté

RE: Lucie Bila

jansmith1984 193.?.?.?

Steve, jeden z nejlepších příspěvků, který jsem zde na Zvědavci poslední týdny četl. Tchankyjojuverymuch.[smích]

Rád bych nějaký pozdrav přidal, mám ale pocit, že jsi všechny podstatné zmínil. [smích][smích][smích]

jansmith[smích]

196272

24.07.2009 11:50

LPA jako e-klon „radikálního literárního kritika“ Koniáše

RE: Takové

jansmith1984 193.?.?.?

Osobne se přidávám k variantě, kterou zmiňuje Rene Bartosek.

Tato varianta je sice náročnější na čas, na schopnost prezentovat vlastní úsudek a v neposlední řadě schopnost zvládat (pokud je člověk impulzivnější a některé zdejší provokativní nebo jinak pomýlené názory jej nadzvednou) vlastní tempr...[smích] Na druhou stranu ale nepopírá pluralitu názorů a svobodu slova, kterou např. establishment voldemortů v oficiálních médiích tak často přímo nebo nepřímo omezuje. Nebo chce být webzin Zvědavec jako oni? Vyloučit? Nezobrazit? Přesunout do koše?

Na druhou stranu nereagovat vůbec je sice legetimní (prostě se zdržím), ale všimněte si přátelé, jak často tímto způsobem na jemu nepříjemné příspěvky reaguje např. Vojta49. Z jednoho vlákna uteče, aby se znovu objevil onde, zamíchal polívku, na přímé výzvy nezareagoval a zase se vypařil. A zase. Je ambicí zvědavce, který zde má co říci, chovat se stejně jako Vojta a jemu podobní a dělat podle toho jak se mu to hodí nebo nehodí ze sebe mrtvého brouka? Jediná možnost jak těmto lidem neposkytnout krytí před zvědavci, kteří je neznají je podle mne nenechat je v klidu a naopak jim opakovaně (ale s nadhledem nastavením zrcadla) jejich pokrytectví připomínat.


Podle mne reagovat v klidu a adekvátně na různé pokusy různých amaterských nebo profesionálních nicků a bezejmenných ajpin se snahou diskuzi rozdrobit nebo zvědavce v oponentuře rozhodit či vyprovokovat je velká škola života a příležitost pracovat na sobě. Ostatně není to zase tak dávno, kdy mirda v jednom příspěvku napsal moudrou věc, a to že jsme zde všichni proto, abychom se od sebe navzájem učili. A připomínám, že i od těch, jejichž názory nebo způsoby jsou pro mne nepřijatelné.


Při správně a nad věcí vedené diskuzi to často nakonec dopadá legračně tak, že samotný původce takové provokace nebo přemoudřelého příspěvku sám po několika výměnách odchází z vlákna jako rozvibrovaný samonastartovací školáček, který nepotřebuje jiného, aby jej odhalil jako provokatéra nebo pomatence, ale ukáže na sebe, na svou povahu a na svůj charakter sám.

Mám jmenovat? Asi je to zbytečné, protože příklady se nabízejí samy v osobách některých zdejších nicků, kteří se jednou egomanicky pod svůj nick v příspěvku plném nadávek směřovaných vůči oponentovi podepíšou, aby na to příště (možná záměrně, možná jen v rámci zvýšené tepovky) zapomněli.[smích]


Takže přátelé. Učme se psát nejen moudré a nenapadnutelné příspěvky, ale zároveň se nenechme zatlačit do defenzívy mlčení nebo dotlačit na úroveň emotivních hádek a nadávek, která tak vyhovuje těm, kteří by diskuzi na Zvědavci nejraději přečíslili ve svůj prospěch nebo možná, když to jinak nejde, tak zdiskreditovali.

jansmith[smích]

196292

25.07.2009 00:18

Partnerský život, manželská morálka

RE: tak jinak... nebudeme jmenovat

jansmith1984 193.?.?.?

Tak co, Josephe, jak dlouho budeš ještě farizejsky kličkovat?


Dokážeš to tady jako férový člověk konečně naplno napsat nebo se zase pokusíš schovat za (jako z kolovrátku opakované) invektity?

Neschováš Josephe.[smích]


Dopustila se tedy izraelská IDF v Gaze na civilistech (velmi často ženách, dětech) zbabělých válečných zločinů nebo si myslíš, že se o válečné zločiny ze strany sionistů nejednalo?

Nikdy v minulosti, pokud vím, si se stejně jako Vojta nebo Vanguard takto JEDNOZNAČNĚ nevyjádřil (nepočítám nezajímavé emotivní plácání o tom, jak nenávidíš stát Izrael) a pokud vyjádřil a já to přehlédl[smích], tak ti jistě nebude činit potíž to tady ještě jednou, naposledy, jednoduchou větou zopakovat.

Zachovej se jako chlap a já slibuji, že to bylo naposledy, kdy jsem ti tento dotaz položil.


Na 99% jsem si ale jistý, že svůj stín nepřekročíš a buď se z vlákna vytratíš nebo sobě vlastním způsobem opět zopakuješ emotivní plácání a jak je to v tvých příspěvcích na různá témata obvyklé, napadání oponeta. Sám sem zvědav, jak to tentokrát dopadne...[smích]

jansmith[smích]

196321

25.07.2009 17:49

Internetoví surfaři dostávají plat za šíření izraelské propagandy

RE: špička ledovce

jansmith1984 193.?.?.?

Ano. V tom, že se zde na Zvědavci scházejí ve větší koncentraci než na jiných webzinech myslící a informováni lidé s p.Stworou souhlasím a ještě bych dodal, že se velmi často jedná o lidi nejen schopné přesně formulovat své myšlenky, ale i o lidi povahy asertivní a důsledné...

A tito informovaní, myslící, asertivní a důslední lidé jsou pro různé zde to zkoušející pomatené nebo spin týpky problém. Vnitřně klidní zvědavci, narozdíl od těch impulzivnějších zvědavců se jen velmi zřídka totiž nechají emotivně rozhodit. Nedopouštějí se tak často zbytečných komunikačních chyb a nenechají se vyprovokovat k zaplevelujícím přestřelkám, což přesně pomatenci nebo spin týpci generují.


V jednom příspěvku jsem první skupinu názorově pomýlených nebo naopak záměrných provokatérů přirovnal k bakteriím nebo mikrobům, které zaneřáďuji nemocný organismus (brainwashed zmatenou společnost, ve které jsme nuceni žít) a druhou skupinu přirovnal pomyslně k bilým krvinkám, které je v internetových diskuzích odchytávají a nedovolují jim jen tak lehce vegetovat...

Navíc svou důsledností ty rafinované a sofistikované týpky stále opakovaně demaskují. Nedovolují jim, aby beztrestně a po farizejsku tak snadno pod různými nicky, ajpinami druhými manipulovali a tím nepřímo napomáhají tomu, že se "týpci" dříve nebo později sami odkopají a vlastně v diskuzní komunitě na spinu nezávislých lidí znemožní.


I v tom je Zvědavec, kromě zvláštního Spiritu, který obsahuje, unikátní a proto se zde podle mne těžké spin kalibry (narozdíl od jiných webzinů) mohou natrvalo a úspěšně realizovat (spin bodovat) jen velmi, velmi obtížně.


jansmith[smích]

196355

25.07.2009 23:49

Novinářka žaluje světové elity za bioterorismus

RE: Přednáška paní Anity Petekové

jansmith1984 193.?.?.?

Přesně tak. Je dobré a důležité se ptát, protože jenom ovce se neptají, pochvalně bučí a věří ovčákovi, i když je už tolikrát v minulosti PROKAZATELNĚ podvedl.

Jenom lidská ovce nebo kolaborant hájí Systém, který je primárně založen na Zisku a nekonečném růstu HDP a který v mafiánských poměrech plutokracie periodicky ožebračuje nejvíce ty bezbranné...


Vždy je třeba se ptát komu co prospívá a ve věci vakcín proti rychle mutujícím chřipkám je důležité se ptát, kdo na jejich výrobě, propagaci a prodeji vydělává. Jestli očkování fyzicky proběhlo nebo ne už není tak důležité, protože pokud k prodeji již došlo (někdo vakcíny od farmaceutických koncernů už do zásoby nakoupil - např. stát za peníze daňových poplatníků) přesun financí do těch správných (soukromých) kapes už proběhl.

Již Moorův dokument SiCKO jasně naznačil, kam směřuje zdravotnický systém založený na zisku soukromých zdravotních pojišťoven, soukromých zdravotnických zařízení a farmaceutických firem. Na prvním místě je dosažení zisku a až potom možná i to ostatní. Ne nadarmo je snaha prosadit model tzv. Řízené péče i v ČR, a to po vzoru bratrských USA, kde malé skupině zainteresovaných generuje obrovské zisky, aby většině tzv. obyčejných způsoboval velké i existenční problémy.

Zajímavá je i informace o tom, že důležitý exponent války proti terorismu z 11.9.2001 bývalý ministr obrany USA Donald Rumsfeld má hmotně zaháčkováno v nejmenované farmaceutické společnosti, která má co do činění s Tamiflu.

VIZ: http://urbanlegends.about.com/library/bl_bird_flu.htm

jansmith[smích]

196369

27.07.2009 00:30

Západní slabikář pro volby v rozvojových zemích

RE: Zakopaný pes je v tom, že se směšuje stará a nová morálka.

jansmith1984 193.?.?.?

Souhlasím z oběma pány (Karel z Čech, hestroy) a dovolil bych si zde na doplnění připomenout něco, co zde na Zvědavci možná již v minulosti zaznělo, ale co je dobré si pro oživení připomínat...


Tedy:

„Newspeak nebyl vytvořen pouze k vyjadřování světonázorových myšlenkových postupů vlastních oddaným stoupencům Angsocu, nýbrž proto, aby znemožnil všechny jiné způsoby myšlení. Záměr byl ten, že až si newspeak všichni jednou provždy osvojí a oldspeak bude zapomenut, stane se kacířské myšlení – to jest myšlení, které se odchyluje od zásad Angsocu – doslova nemyslitelné, aspoň v té míře, v níž je myšlení závislé na slovech.“

Georg Orwell (Nineteen Eighty-Four)jansmith[smích]

196411

28.07.2009 18:26

Internetoví surfaři dostávají plat za šíření izraelské propagandy

RE: špička ledovce

jansmith1984 193.?.?.?

A.S.Pergilla je podle mne "brácha" nebo jinými slovy klon např. Josepha. Stačí si všimnout, jak jsou tito dva diskutéři podobně útoční, jak rádi jako přes kopírák oponentům nadávají a zároveň jsou schopni na různá témata až velmi komplikovaných rozborů.

Rozdíl je pouze v cíli jejich nenávisti. Perqill nenávidí muslimy a Joseph zase židy, tedy (jak se opakovaně vyjádřil) stát Izrael.

To, že hrají se siomainstreamem na stejnou notu v rozšiřování účelové demagogie tzv. ZEVŠEOBECŇOVÁNÍ a házení do jednoho pytle, jim buď v jejich nevědomosti nedochází nebo tak naopak činí zcela záměrně.


Tito diskutéři, tím jak jsou evidentně navíc přesvědčení o svém patentu na rozum a tím jak jej často velmi nevybíravě na Zvědavci v různých vláknech prezentují, jsou možná jen jednoduše MIMO...[smích] Proč je na jinou debatu...[smích] Zajímavý je v této souvislosti Vojta49, který také v diskuzích (tu více, či méně podprahově) obhajuje tzv. Systém, ale alespoň se neuchyluje k vulgaritám a napadání oponentů. Jak dalece je to z jeho strany taktika nebo přirozenost je otázka.

Těžko říci, jestli jsou tihle lidé (jak sem psal) jen mimo nebo patří do angažované skupiny tzv. provokatérů, kteří se snaží diskuzi na Zvědavci a editora v rámci svého agenturního úkolu zdiskreditovat a tím konečně dosáhnout uzavření, v očích lokajů siomainstreamu nezávislého, na oficiální pravdě nekorektního a tím nepohodlného, webzinu.


Ať je tak či onak, pokud zde budou přítomni a svými reakcemi viditelní, vnitřně klidní a souvislosti zdůrazňující Zvědavci, těmto a dalším podobným i novým nickům tady pšenka nepokvete a naopak svými pokusy jen přispějí k hlubšímu odhalování pokryteckého stavu, který nám je historicky "nejmenovanými" servírován jako přirozený a nevyhnutelný....


jansmith[smích]

196532

31.07.2009 12:53

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Zajímavá slepota

jansmith1984 193.?.?.?

Kdyby jsi Vanguarde nezevšeobecňoval a napsal, že NĚKTEŘÍ!!! kuřáci jsou kvůli své závislosti obvykle schopní bít se do krve za miliardové zisky tabákového průmyslu (nikoli kuřáci obecně) a nevidí, že jsou jen loutky závislé na nikotinu (viz. na Zvědavci čas od času zmíněná teze o ošidnosti ZEVŠEOBECŇOVÁNÍ) a navíc ses podobně jako Vojta49 nebo Joseph (85.?.?.?) nezapomněl vyjádřit k mému, na vaši trinity opakovaně směřovanému dotazu: co si myslíte o zločinech izraelské IDF na civilistech, povětšinou ženách a dětech v Gaze (byly to zločiny válečné nebo nebyly?), potom bych si po přečtení tvého příspěvku řekl, že začínáš mít rozumné názory.

Takhle ale pořád, nevím nevím.[smích]


jansmith[smích]

196829

31.07.2009 16:30

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Zajímavá slepota

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře. Oceňuji, že si se opravil ohledně Zevšeobecňování a přidal dovětek ke Gaze.


Můj komentář: Podle všech indicií izraelské soudy nic seriozně řešit a tresta nebudou. Možná, aby se neřeklo, naoko symbolicky (že by podmínkou?) potrestají nějakého pučmidráta (ve skutečnosti ale sadistického a zbabělého vraha) z terénu, kterého z důvodu mezin. veřejného mínění (aby se neřeklo) takto obětují, ale tím to s největší pravděpodobností hasne.

Kdo z tamních židovskosionistických farizejů odsoudí a potrestá špičky, které ve vládě a armádě rozhodovaly (vydávaly rozkazy) a kdo minimálně morálně odsoudí RABÍNY, kteří ke zločinům na Palestincích (velmi často bezbranných ženách a dětech) vystrašené a připo--ané IDF vojáky vyzývali???

Pokud si všimneš, že se začíná v Izraeli seriozně vyšetřovat a TRESTAT, tak budu rád, když nás zde na Zvědavci na to upozorníš, abych si poopravil názor.


To zaprvé Vanguarde.

Za druhé, jestli Izrael přistoupil nebo nepřistoupil (jak píšeš) k Mezinárodnímu trestnímu soudu nebo jestli podepsal mezinárodně přijaté konvence o Válečných zločinech nebo ne není rozhodující. To, že se Izrael tímto způsobem vymlouvá je jen zase dalším důkazem židovskosionistického farizejství, tj. jak se zbaběle vyblekotat z obyčejné lidské zodpovědnosti. Ostatně tzv. kolébka demokracie USA se ve svých válkách za pravdu, lásku (vliv, ropu) a demokracii na cizích územích chová úpně stejně. Že by podobnost čistě náhodná Vanguarde?

Buďme konkrétní.
Používal Izrael v Gaze v rozporu s mezin. úmluvami, které to v zalidněných oblastech jasně zakazují, zbraně na principu bílého fosforu nebo nepoužíval? A to pomíjím počáteční zbabělé vymlouvání, kdy vše ústy mluvčích a vysokých činitelů popíral...[smích] Ano nebo ne Vanguarde?


Ostatní zločiny, které se také řadí mezi Válečné a v Gaze se ze strany Izraele prokazatelně děly si v rámci domácího úkolu dohledej sám.

Závěr:
Je sice správné, že nepatříš k těm, kteří schvalují legalizaci měkkých drog (mezi které, podle mne z pohledu zdravého lidského rozumu, patří i tabák v cigaretách) a jasně říkáš, že kouření, jak jej od dob Kolumba pojali někteří příslušníci moderní civilizace je obyčejnou závislostí a sebepoškozováním a obtěžováním druhých, ale stejně jasným způsobem by ses měl podle mne vyjadřovat i k Válečným zločinům IDF v Gaze.

Do té doby než tak učiníš si podobně jako Vojta nebo Joseph jen vybíráš diskuze pro diskuze a podstatě se z nějakého důvodu (viz. tvé tendence k Zevšeobecňování) vyhýbáš.


Tak co, jednalo se v Gaze ze strany IDF o Válečné zločiny státu, který o sobě (podobně jako USA) bezostyšně vyhlašuje jak je moderně demokratický nebo nejednalo??? Ano nebo ne?

jansmith[smích]

196856

31.07.2009 20:25

Máme se připravit na válku s Romy?

RE: Nevím kde Dan Kučera viděl průzkum ...

jansmith1984 193.?.?.?

Já bych také z dovolením neházel všechny Čechy do jednoho pytle. Osobně jsem přesvědčen, že tzv. běžní lidé jsou všude na Světě stejní.


Někteří Češi jsou více tolerantní a někteří méně. Záleží na výchově, zkušenostech, povaze a charakteru. Řekl bych, že Češi jsou v průměru úplně stejně tolerantní jako všechny srovnatelné národy a možná nejen jako ty srovnatelné.

To, jak na hodnocení této problematiky pohlíží (zde v tomto případě sama na sebe) většinová populace určuje mainstream (autority) a to jaké nálady, rozbory, tabulky, hodnocení či preference do něj autocenzurou ovládání nebo pro někoho přímo pracující prodejní novináři (analytici), pro "potěchu" cílové skupiny, zakomponují.


Jistě se shodneme na tom, že Massmédia jsou neuvěřitelně účinným nástrojem jak propagandy, tak ovládání veřejného mínění a ten, kdo rozhoduje jakým směrem bude tento nástroj použit je buď soukromý majitel nebo někým (např. politiky, náboženskými ideology, mafií), často z poza opony řízený, vydavatel.

Stačí ukázat mase nepřítele, viníka nebo původce vlastních problémů a patřičně emotivně říci co by se mělo v jejím zájmu udělat a už to frčí lehce korigovatelným samospádem. Nejen Hitler s Goebbelsem ve své době předvedli jak to funguje.


Množina lidí, jako zde na Zvědavci, kteří umějí číst mezi řádky, jsou nezávislí na oficiální a velmi často pokrytecké tzv. pravdě, umějí se aspoň trochu orientovat nejen v historických souvislostech a nepodléhají propagandě je minorita.

Ostatní reagují v souladu s hlavním proudem na první signální[smích], i když bych řekl, že ta neposlušná minorita ten politicky korektní proud v době internetu docela úspěšně narušuje. Proto také bývají média prioritou k ovládnutí těch tzv. vítězných elit po jakémkoli společenském převratu. Nebo že by měl někdo jiný názor?[smích]

jansmith[smích]

196893

31.07.2009 22:23

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Nedá mi to, abych se do toho nevmísil

jansmith1984 193.?.?.?

Problém kouření tabákových výrobků nebo nadměrného požíváni alkoholu se zákazy nevymýtí. A protože jde o lidské zdraví, tak hlavním problémem není ani kde se kouří.

Příklady různých prohibic ukázaly, že to je právě naopak. K omezení dojde jen opticky. Jde o byznys s velmi silnou a bohužel pro lidský organismus (pokud se to přehání, tak destruktivní) závislostí a kdyby kouření (nadměrné popíjení alkoholu) dlouhodobě prokazatelně neškodilo a naopak zdravotně prospívalo, byznys by se v Systému honby za Zlatým teletem točil úplně stejně, né-li více. I HDP to prospívá, že ano?

Proč asi mají tuto oblast v merku různé mafie a když stát výrobu cigaret (chlastu) v minulosti plošně zakázal, okamžitě ho mafie na černém trhu zastoupily, začaly těžce vydělávat a stát paradoxně ještě utřel na daních.[smích]


Podle mne je jedinou cestou, jak poměr kuřáků/alkoholinků[smích] k nekuřákům/mírným pijákům ve společnosti snižovat, zaměřit tímto směrem výchovu ve společnosti, a to od malička. Žádná (ani podprahová) reklama na tabákové výrobky nebo alkohol a naopak začít nazývat věci pravými jmény. A to i v návaznosti na historické souvislosti.

Inhalace nikotinu, dehtu a různých zdraví škodlivých sloučenin je lidskému organismu logicky nepřirozená a jediný důvod, pro který si tento zlozvyk tzv. moderní člověk ke své škodě adaptoval je opět lidské ego (snaha předvádět se před jinými) a podléhání závislosti.


Dávné indiánské a jiné kultury také kouřily, ale pouze v rámci různých náboženských rituálů (za zvláštních příležitostí), s nějakým duchovním účelem a rozhodně ne masově a v takové intenzitě (jako stále silnější dráždidla vyhladávající, sorry za výraz: "bezduch",[smích] tzv. moderní člověk).

Pokud by mladý člověk od mala slyšel, že kouření není frajeřina (pamatujeme pana Marllboro a jak skončil) a je to naopak projev slabosti a neschopnosti odolávat nástrahám závislosti a jako vzor by mládež měla klasiky jako např. Foglarovy Rychlé šípy, rozhodně by ji to tolik nelákalo a frajeři by byli naopak nekuřáci.


Samozřejmě, že za soudobých podprahově propagačních podmínek si kouření v mládí zkusí asi každý a hodně záleží na vrozených dispozicích pro tento zlozvyk. Samozřejmě, jestli do toho člověk spadne nebo ne také záleží na vytrvalosti kuckajícího ega vydržet a vyrovnat se kouřicím "VZORŮM". Taky sem si to zkusil a je mi jasné, že pokud by mi to včas zachutnalo a navíc bych byl za borce, asi bych do toho spadl taky. S alkoholem to je přes kopírák.

Pokud by ale atmosféra něčeho COOL byla ve společnosti nastavena opačně, jistě by se, když už, kouřilo mnohem méně. Proč ale není zájem? Bohužel by bylo o to nižší HDP (sledujete přátelé to pokrytectví?) a Zlaté telátko a bankovní učty těch košér podnikatelů by se méně napapaly.[smích]


jansmith[smích]

196900

01.08.2009 15:12

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Cedule...

jansmith1984 193.?.?.?

Myslím, že si to zhodnotil moudře leo69. A pokud se bavíme o kouření, tak vše je o elementární lidské empatii a schopnosti neznepříjemňovat život jiným.


Pokud se někdo z nějakého důvodu rozhodne riskovat sebepoškozování, třeba inhalací dehtových sloučenin, tak nechť si tak svobodně koná. Má svobodnou vůli, v pořádku, jen by tím neměl obtěžovat (v rodině, na pracovišti, na zástávkách MHD, při obědech v hospodě) jiné, kteří této závislosti nepodlehli.

A je jedno, jestli tak koná, protože si to jeho tělo žádá (chutná mu to, jelikož má pro to predispozice) nebo se díky svému egu či vlatním komplexům a snaze zařadit se (i na základě návodů ve filmech, komerčních reklamách mezi ty tzv. ŠIK) k tomuto zvyku (ačkoli mu to nijak zvlášť nechutná) dopracuje...[smích]


I ve věci kouření by se měli lidé naučit, podobně jako i ve všem ostatním, nazývat věci pravými jmény a nelhat sami sobě ani jiným do kapsy.


Zde na Zvědavci se velmi často diskutuje pokrytectví našeho Světa a virtuální realita, která je tzv. běžnému člověku "někým" podsouvána.

Rozebíráme, proč je náš Svět takový jaký je a kdo za to může. Hledáme viníky v sobeckých E/elitách a různých konspiracích, ale pokud se máme se vší zodpovědností podívat do zrcadla a zamyslet, jak v konkrétních životních situacích (nikoli na akademickoverbální úrovni) jednáme my sami a máme si otevřeně přiznat vlastní nedostatky a podléhání zbytečným závislostem (kterou je logicky i kouření), náhle svou proklamovanou nezávislost na manipulaci opouštíme, kličkujeme, bagatelizujeme, začínáme hledat výmluvy a hájit to, co jsme v bledě modrém u jiných (korporace, politici, E/elity) tak vehementně kritizovali.


Problém vlastního postoje ke kouření tabákových výrobků je podle mne defakto ze stejné kategorie jako přístup k pojídání masa zvířat, která jsou mnohdy stejně (ne-li více) inteligentní jako naší domácí mazlíčci, ale mají tu smůlu, že jsme si je od doby co používéme oheň zařadili na jídelníček. Proto jsme i hluší k tomu, co se s nimi děje na jatkách a málo který jedlík masa nebo pokud se bavíme o kouření tak kuřák, si realitu (nikoli virtuální) dokáže přiznat.

Nenadarmo bylo kouření pro naše dávné předky jen vyjímečnou cestou k psychedelickým zážitkům těch, kteří k tomu měli z pozice např. šamanů přístup a kouřit tzv. normálně by nikoho ani nenapadlo a až moderní doba a technické vymoženosti (pro zisk a peníze do těch správných kapes) způsobily masový rozvoj této nefyziologické a vlastní závislost posilující aktivity.


Závěr? Mně osobně kuřáci nevadí. Vlatně jen zaslouží soucit jak naoko sebevědomě prozrazují svou nejistotu nebo slabost odolávat závislosti. Ať si každý kouří jak chce, ale bylo by fér, aby to neomlouval nebo z toho dokonce nevytvářel přednost. Peace s vámi milí čmoudíci.


jansmith[smích]

196943

01.08.2009 20:36

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

Většina personálu v hospodách jsou kuřáci.

rauch 193.?.?.?

Jediný problém je nekuřácká menšina z personálu, protože musí být v zakouřeném pracovišti. Hosté nemusí.

196962

02.08.2009 00:10

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Nedá mi to, abych se do toho nevmísil

jansmith1984 193.?.?.?

To vaše podezření paní Jarmilo může být založeno na hodně racionálním základě.

S podobným názorem, že za prohibicí v US za Al Capona stála mafie jsem se v minulosti setkal a vůbec bych se tomu po zkušenostech s prodejnými politiky (čest vyjímkám) nedivil.


Pro dokreslení přidávám jeden zajímavý odstavec:

(Otázkou nadále zůstává proč byla prohibice v USA uzákoněna a také proč byla zrušena. Obvyklé vysvětlení, že prohibice byla zavedena proto, aby se zabránilo rostoucímu alkoholismu, mírně pokulhává. Hnutí za zavedení prohibice mělo totiž velmi silný vliv již několik desítek let před rokem 1920. Proč tedy trvalo zavedení prohibice tak dlouho? Podobně to je i s jejím zrušením. Po celá 20. léta byly negativní dopady prohibice více než zřejmé, přesto však trvalo až do roku 1934, než se našla politická vůle prohibici zrušit. Stále více historiků a renomovaných ekonomů se kloní k názoru, že za zavedením i zrušením prohibice stály daňové příjmy amerického federálního rozpočtu.)

http://www.gastrotrend.cz/7-rubriky-clanky/2-alkoholicke-napoje/76-rozliseni-vin-dle-regionu/314-prohibice-experiment-ktery-se-nepovedl.html


A ja dodávám: a obrovské zisky mafie, které autor článku z nějakého důvodu, že by to nebylo košér?, nezmínil.


jansmith[smích]

196969

02.08.2009 00:29

Máme se připravit na válku s Romy?

RE: Nevím kde Dan Kučera viděl průzkum ...

jansmith1984 193.?.?.?

Přesně tak. Diskuze na Zvědavci jsou podle mne z 90% o tom, jak je mainstream zneužíván k brainwashingu většinového občana a můžeme se jen dohadovat, jak dalece na tom pracují novináři na základě autocenzury a nebo jak dalece plní (ti prodejní) zadání těch u opratí.


Film "Vrtěti psem" je hezký popis co média (když se chce) dokáží a mne jen v uvozovkách zaráží, proč jsou většinou využívána k negativnímu působení na podvědomí občanů, k přímému nebo podprahovému zneužívání jeho strachů a závilostí (viz. diskuze o kouření v jiném vlákně) a ne naopak.

Názor, že za tím stojí tržní podmínky a snaha se prosadit na mediálním trhu u (jak pracovně nazývám) "bezduchů"[smích] (tj. zaujmout, aby se prodalo) je podle mne jen půl pravdy a možná, že ani tolik ne.


jansmith[smích]

196972

02.08.2009 01:19

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Nedá mi to, abych se do toho nevmísil

jansmith1984 193.?.?.?

Ahoj Josephe, taky tě tady rád vidím...[smích][smích]

Mimochodem, zase si se v rozrušení zapomněl podepsat, viz. naše předchozí polemiky v jiných vláknech.

Nebo že by 85.?.?.? byl opět jako tolikrát v minulosti tvůj klon?


Každopádně mé reakce na tvůj opět lehce arogantní příspěvek se dočkáš až ve chvíli, kdy se naučíst číst pozorně příspěvky ostatních diskutujících a zejména to, co je obsaženo mezi řádky znaků, které se zovou abeceda nebo číslice.[smích]

Pokud si opravdu přeješ, aby ostatní diskutující s tebou ztráceli svůj čas a zejména tě brali jako člověka, který chápe co se mu snaží sdělit, nauč se v první řadě podepisovat (nebo s tím máš nějaký vnitřní problém?) a za druhé si pozorně prostuduj mou shora uvedenou připomínku.

Do té doby jsi pro mne jen konfrontace vyhledávající mluvka s přerostlým egem, který paradoxně dosahuje opak toho, co by si možná z důvodu nějakého skrytého komplexu tak přál: tedy uznání vlastního patentu na rozum a sebedůležitosti. A Peace s tebou.

jansmith[smích]

196978

02.08.2009 19:04

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Nedá mi to, abych se do toho nevmísil

jansmith1984 193.?.?.?

Možná to vypadá jako OT, ale já bych řekl, že je to pro atmosféru v diskuzi důležité.


Slušnost a určitá komunikační pravidla by se měla mezi sebevědomými a férovými lidmi dodržovat všude, nejen na netfórech. Takže ještě jednou a polopaticky...[smích]

Právě proto, aby bylo jasno, která 85ka je v rámci debaty která, je dobré se podepsat. Stačí nick, nikdo po tobě nechce osobní údaje nebo velikost frantíka...[smích] Je ale evidentní, že to některým diskutujícím (nejen tobě) činí problém a možná v rámci ještě nějaké hlubší agenturní konspirace je i pouhý nick pro vás nepřijatelný.

Osobně si ale myslím, že se tyto anonymní ajpiny takto chovají záměrně, protože se jim mnohem lépe "klouže po povrchu" a lépe rozdrobuje diskuze, než v případě, že by se pro zpřehlednění podepsali.


Jak tedy titulovat 85.?.?.? (znovu upozorňuji, že nick není nic proti anonymitě), která je navíc jako v tvém případě přemoudřelá a arogantně útočná?

No jednoduše, s úsměvem: Pepek (vyskoč). A už se to tady díky hestroyovi, HHBB a dalším diskutujícím docela ujalo.


Takže opakuji pepku. Dokud se nenaučíš podepisovat (stačí nickem), dokud nebudeš pozorně číst příspěvky ostatních (a než na ně začneš často emotivně reagovat, tak se nad nimi zamyslíš a raději 5x napočítáš do deseti), dotud jsi pro mne jen konfrontace vyhledávající mluvka s přerostlým egem, který paradoxně dosahuje opak toho, co by si možná z důvodu nějakého povahového komplexu tak přál: tedy uznání vlastního patentu na rozum a uznání ostatních jako rovnocenného partnera v diskuzi.

Peace s tebou.

jansmith[smích]


PS:
A propo. Ani ti už znovu nepoložím otázku, na kterou si mi v minulosti společně s Vanguardem a Vojtou nikdy -že by projev odvahy?- jednoznačně neodpověděl.

Pepek a do toho ještě farizej, to je i na mě hodně...[smích][smích] A to si o sobě neskromně myslím, že se dokážu bavit s každým. Nebo že by měl mirda přece jenom pravdu...?!?!

197054

03.08.2009 14:00

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Nedá mi to, abych se do toho nevmísil

jansmith1984 193.?.?.?

Josephe, fajn, že si se podepsal. Vidíš, že to de když se chce.[smích]

K tématu. Ačkoli s hestroyovým pohledem na škodlivost kouření nesouhlasím a můj názor na tuto problematiku sem se už pokusil v tomto vlákně několikrát vysvětlit, tak s ním (s hestroyem) plně souhlasím v tom když tvrdí, že nekuřáka (tebe) nikdo nenutí, aby jsi s kuřáky UZAVŘENOU MÍSTNOST sdílel.

Prostě do restaurace nebo podniku, kde se kouří nejdu a basta fidli a ať si to tam čmoudíci a jejich ega ve zdraví[smích] užijou. Chce to ale silnou osobnost, protože mnohdy je to z různých třeba společenských důvodů problém a pokud nechce nekuřák trhat partu nebo nakrknout slavící pracovní kolektiv v čele se šéfem, tak za současné benevolentní legislativy (růst HDP je třeba podporovat) moc na vybranou nemá. Je ale pravda, že pokud nechce a je-li zásadový, tak nemusí.

Jak už to ale v životě bývá, tohle je "A" a bylo by dobře dodat i "B".


Existují totiž situace, kdy je za dnešní úrovně empatie kuřáků k nekuřákům nekuřák v zakouřené místnosti nebo prostředí nucen pobývat a vybírat si moc nemůže. Například bezbranné děti rodičů, kteří kouří jak fabriky nebo na pracovišti, když to zaměstnavatel neřeší a pak není úniku, pokud pracovník nemá jinou volbu nebo nechce hledat jiného fleka. Nebo na těch zmíněných krytých zastávkách MHD, když fouká špatně vítr a člověk nechce (např. v dešti) čekat venku na čistém vzduchu.


Myslím, že ať si to již kuřáci přiznají nebo ne, tak ve vztahu k nekuřákům mají černého Petra oni a je podle mne dobře, že se tento fenomén ve společnosti, i když trochu pod tlakem (který ti netolerantní označují za fašismus[smích]), trochu narovnává.

Problém to ale neřeší, protože to neřeší podstatu. Tj. odvěkou slabost člověka odolávat různým lákadlům, dráždidlům a více či méně zdraví nebo duši škodícím závislostem v kombinaci s úžasnou schopností lidské mysli své úchylky nebo slabosti vždy nějak omluvit. A nevadí ji ani takové memento jako symbolický osud "Marlboro Mana" Davida McLeana. Nebo že by hestroy a ostatní obhájci kouření konec této ikony frajeřiny a propagace kouření neznali?


A sakra. Teď mně napadlo: že by za jeho rakovinou plic nebylo kouření cigaret (které měl od firmy po x let v neomezeném množství zdarma), ale přeci jenom kouř z elektráren nebo jaderné zkoušky v atmosféře???[smích]

jansmith[smích]

197115

05.08.2009 14:38

Samota moderní doby

RE: Confiteor ante finis

jansmith1984 193.?.?.?

Já bych řekl, že závist nebude hlavní Achillovou patou dnešní společnosti danielo. I když závist je také jednou z běžných vlastností nevědomého člověka s nezvládnutým egem.

Co je ale mimochodem zajímavé, že slovo závist používají zástupci a lokajové tzv. pravice k nálepkování - jak je nazývají: socek (v českých diskuzích kolem sebe šermují závistí zejména zastánci modré ptákostrany...[smích]) a takový kritik tunelářů a praktik mafiánských kapitalistů je velmi často označen za závistivého, protože údajně závidí schopnějším a pracovitějším. Úžasný farizejismus a spin v praxi, není-liž pravda...?

Připomíná mi to snahy sionistů a jejich lokajů všechny námitky proti jejich aktivitám označit za antisemitismus a vybrečet si tím lítost od brainwashed a fakta ignorující populace. Ostatně neschopnost některých zdejších diskutujících férově přiznat např. že se Izrael v Gaze prokazatelně dopouštěl Válečných zločinů je toho odrazem.


Podle mne jsou hlavními Achillovými patami dnešní společnosti historicky chamtivost (greed), tj. mít více než druhý a tím pádem snaha ega ukázat, že sem více než ostatní a dále snaha utíkat se pomocí stále silnějších dráždidel mimo realitu k realitě virtuální.

Pro dnešní dobu je ale charakteristická zejména zranitelnost tzv. běžného člověka/občana na všudypřítomné mediální a jiné manipulaci, která tyto negativní povahové vlastnosti (spolu s dalšími, nezbytnými pro hladký chod konzumistánu) přímo nebo podprahově podněcuje. Samozřejmě proto, aby se kola košér byznysu točila a peníze šly bez ohledu na celkové důsledky do těch správných kapes.


Něco se ale mění. Paradoxně díky reliktu studené války internetu se mezi vnímavé lidi dostávají i informace, které by za dřívější doby neměly šanci a obecné povědomí většinové masy se podle mne postupně mění z ovčího na více kriticky nezávislé.

Uvidíme, co se z toho vyvine, ale že to ovčákům není po chuti je evidentní.

jansmith[smích]

197242

05.08.2009 20:33

Samota moderní doby

RE: Confiteor ante finis

jansmith1984 193.?.?.?

Asi to bude jak píšeš Kropáči. Závist může být klidně druhou fází chamtivosti a proto si myslím, že lidé, kteří (pokud se bavíme o hmotných statcích) nejsou chamtiví (třeba proto, že jsou vychování ke skromnosti) ani nemají důvod závidět.

Lidé si mohou ale navzájem závidět i jiné "věci" než matérii. Např. zdraví, krásu nebo uznání jiných, tedy věci nehmotného charakteru a pak se obloukem vracíme ke zdroji, totiž k egu, které tím, že ovládá svého nevědomého hostitele je zároveň původcem myšlenek a skutků, kterých se na sobě a jiných jeho hostitel dopouští a které jej (klidně i skrze různé závislosti) jako lidskou bytost zotročují.


Co stojí ale za úvahu je příčina, která způsobuje, že lidé (ale podle mne jedině ti tzv. nevědomí) bývají chamtiví a následně závistiví. Co je k tomu vede? Jaké mechanismy v jejích myslích nebo vzory se na tom podílejí?


Pokud pochopíme příčiny, potom máme šanci řešit i následky.

jansmith[smích]

197266

06.08.2009 01:02

Samota moderní doby

RE: Confiteor ante finis

jansmith1984 193.?.?.?

Taky mne zajímá co píšeš, už pro ten citát: Confiteor ante finis.


Zase mě napadl mirda s jeho tezí, že jsme zde na Zvědavci proto, abychom se od sebe navzájem učili.

Má pravdu. Vždy se mohu učit. Pokud diskutuji s někým u koho prokazatelně vidím, že si pouze nevědomě neplácá tzv. játra nebo farizejsky neobhajuje něco, čemu možná ani sám nevěří a jen kope za něčí (možná i za svoje?) zájmy, potom se od něj na základě svých reakcí, emocí (jsou-li nějaké) a myšlenkových pochodů učím hlavně chápat sám sebe.

Pokud mám na druhou stranu tu čest a štěstí (i když náhody neexistují) a nabírám informace od někoho, kdo není ani pokrytec, ani nepodléhá sebelítosti a sebedůležitosti a jehož názory nepostrádají hloubku ani nemíjejí souvislosti, potom se jako v prvním případě neučím chápat jen sám sebe, ale obohacují mne i poznatku, které mi sděluje.


K tématu. Taky mám pocit, že přísloví "každý je osudu svého strůjcem", platí jen za určitých okolnosti a jen lidé, kteří se nám snaží vsugerovat, že mají patent na rozum mohou obhajovat, že to platí vždycky.

Co se týká řešení nasledků příčin, které musíme v první řadě bez předsudků a podjatosti ega pochopit, tak nevím, jak dalece bude jejich řešení obtížné, ale že naděje existuje je evidentní i díky Zvědavci a určité "sortě" vnímavých lidí, kteří zde diskutují.

Že marketing konzumistánu je jednou z hlavních příčin brainwashingu nevědomých lidiček je také evidentní a docela by mne zajímalo, jak si to myslel s tím genetickým inženýrstvím nebo reinkarnací a co zůstalo nezodpovězeno za slovy: Leda že -.

Nashle a taky přeji dobrou noc.


jansmith[smích]

197287

06.08.2009 17:39

Samota moderní doby

RE: Confiteor ante finis

jansmith1984 193.?.?.?

Já jsem si ten nadpis Confiteor ante finis pracovně přeložil jako "Zpověď před koncem" a netušil sem Kropáči, jak přesně to zapadne do tvého posledního příspěvku.

Prostě jsi se sem před "koncem" (před tím než zase, možná navždy, z diskuze odejdeš) sám před sebou (nebo před všemohoucím?) přišel vyzpovídat z něčeho, co tě tíží nebo zajímá bez toho, že bys zde chtěl zároveň hledat i odpovědi na otázky.

V pořádku. Měj se dobře, tvá omluva se přijímá.

jansmith[smích]

197348

06.08.2009 18:50

CIA a Mossad propagují v severním Iráku hlásání evangelia

RE: Nebojte se, není čeho...

jansmith1984 193.?.?.?

Já souhlasím s govindem, že síla myšlenky (obecného povědomí lidstva) má obrovskou moc a svou realitu si vytváříme právě těmi pocity, myšlenkami a slovy, které se následně dokáží zhmotňovat.

Zároveň bude podle mne hodně pravdy i na druhém názoru viz: (Ten jejich zrůdný systém nemůže vydržet, protože není v souladu se zákony Vesmíru. Je proti přírodě a proti přirozenosti. Jednou se pohřbí sami.), ale dodal bych k tomu, že jak dlouho bude tento proces trvat záleží právě na tom obecném povědomí, které se buď aktivně (výchovou, učením) změní nebo zůstane do nevyhnutelného finále +/- pasivní a celou tu dobu si to ony "vyvolené" E/elity při své cestě za dosažením NWO tj. Systému Zlatého telete budou pěkně (narozdíl od paralelní větší či menší miserie tzv. plebsu) hezky, s pusou od ucha k uchu, užívat.


Závěr:
Asi by bylo správné nepracovat na "odporu" proti zneužívání moci pouze myšlenkou a vírou ve šťastný výsledek, ale souběžně i prakticky tj. minimálně prací na sobě (např. tím, že se budu snažit pochopit a odstrant své zbytečné a zotročující závislosti - prvním krokem je to, že je přestanu omlouvat), ale i nutným sdílením poznatků a nezávislých informací s ostatními, a to ať už mají zájem nebo nemají.

U těch kteří mají zájem, tak přímo a u těch kteří "spí" a zájem nemají opatrně, nepřímo s důrazem na záchování vlastní bezpečnosti, protože ovce, která cítí, že by nabouráním společně udržovaného koncenzu vnímání reality mohlo dojít k narušení jejího pocitu bezpečí, dovede být jako agent Smith v obraně zájmů svého ovčáka za jistých okolností velmi nebezpečná.


jansmith[smích]

197352

06.08.2009 19:34

CIA a Mossad propagují v severním Iráku hlásání evangelia

RE: Zalezitost nad slunce jasna

jansmith1984 193.?.?.?

K tomu co napsal James o tom, že Křesťanství je pro judaismus herezí a že je mu dokonce islám paradoxně bližší si neodpustím jeden postřeh, který tvrzení, že islám je blízký judaismu podle mne z jistého pohledu potvrzuje.


Jde o způsob porážky zvířat, který se jestli se nepletu u obou náboženství provádí na zvířeti, které je při plném vědomí. Je to proto, aby nedošlo k nějakému duchovnímu znečištění nebo je za tím jiný důvod?

Je tady někdo, kdo vysvětlí jak je to se zabíjením zvířat na hromadných jatkách v arabských (islámských) zemích? protože rituální porážka se podle mne u islámu provádí jak sem popsal. Děje se to v arabských zemích po západním stylu, tedy zvíře se před porážkou omráčí nebo se jako na košér židovských jatkách zvíře zabije (podřízne) při plném vědomí?

Příklad se zabitím zvířete (ovce) podřezáním při vědomí mám od Jordánců, kde sem viděl na vlastní oči, jak byly dvě ovce v leže v klidu a odevzdané osudu bez snahy o jakýkoli odpor podříznuty k vykrvácení. Jordánska tvoří z 98 % Arabové a přes 80 % jsou sunnitští muslimové.

jansmith[smích]

197356

07.08.2009 20:18

Byla španělská chřipka v roce 1918 způsobena očkováním?

RE: Být , čí nebýt, prorocká to slova Shakespire Hamleta.

jansmith1984 193.?.?.?

Nedá mi to, abych se také nepřipojil... Mám podobnou zkušenost jako HHBB. Už možná víc jak deset let jsem neměl chřipku, respirační a podobnou nemoc a podotýkám, že sem v tom období ani žádný druh vakcinace proti chřipce neabsolvoval. Podotýkám, že sem se mezi "chrchlaly" paradoxně docela často pohyboval. To říkám bez legrace a osobně tuto bilanci přičítám rozumné životosprávě a mentální hygieně.

Podobně nemám v úmyslu se nechat očkovat proti jakékoli chřipce ani tentokrát.

A nyní naopak trochu legrace...[smích] Napadá mne, jestli nemám silnější imunitu proti těmto chorobám díky pozitivním účinkům pasivního kouření (osobně nekouřím), když jednou za čas zavítám s přátely do nějakého kuřáckého pubu. I vitamínu D potřebuje organismus pokud se nemýlím v zásadě symbolické množství aby zdárně fungoval, a tak těch několik návštěv zakouřených hospod ročně k posílení imunity pravděpodobně stačí (aspoň zde v diskuzi někteří kolegové o pozitivním působení kouření na lidský organismus tak nějak referovali). Podotýkám, že silní kuřáci cigaret na tom musí být z hlediska posilování imunity proti chřipkám apod. pravděpodobně ještě lépe než slabí nebo pasivní. Byl by zde někdo tak laskav a mohl to potvrdit?


jansmith[smích]

197435

10.08.2009 13:26

Putin nařídil vyplatit zbytek dluhu SSSR

RE: Rusko není problém, svoje dluhy splácí, horší je stále rostoucí dluh USA,kde už pomalu nemohou zaplatit ani úroky!!!

jansmith1984 193.?.?.?

Přesně tak Montážníku, dobře si to napsal.

Ovci se hodí "kost" a bez absolutní sebereflexe a schopnosti chápat společenské děje a historii v souvislostech se může strhat, aby ovčákovi fyzicky (třeba to něco hodí, že) nebo na netdiskuzích klouzáním po povrchu či přímým obhajováním pokrytectví posloužila.

jansmith[smích]

197557

11.08.2009 20:30

Byla španělská chřipka v roce 1918 způsobena očkováním?

RE: Být , čí nebýt, prorocká to slova Shakespire Hamleta.

jansmith1984 193.?.?.?

Přesně tak. Rozděl a panuj. A generalizuj - to je také velmi účinná metoda jak lidem podprahově podsouvat názory, emoce a pocity, které nemají zvěstovat pravdu a opravdovou realitu (nikoli tedy tu virtuální), ale manipulovat.

Dokud si člověk na této naučené (podvědomé) deformaci nevypěstuje rezistenci, dotud se musí stále pozorně kontrolovat a v zárodku každý takový náznak useknout.


V jiné zdejší diskuzi (Putin nařídil vyplatit zbytek dluhu SSSR) se v souladu s touto deformací někteří tzv. diskuzní "bezduchové" opět notoricky navážejí do Rusů za invazi a okupaci ČSSR jakoby nevěděli, že invaze se za SSSR nezúčastnili pouze Rusové, ale i všechny ostatní tehdejší sovětské národy a co je důležité, společně s národy dalších zpřátelených států Varšavské smlouvy (snad kromě Titovy Jugoslávie, který odmítl), kdy obyčejní vojáci samozřejmě pořádně nevěděli vo co go.

Možná proto "češka" Madlenka Korbelů společně s Vašíkem Havlů nechala Srby (jako poděkování) o pár let později humanitárně zbombardovat bez toho, aby vyslechla jejich námitky o pokrytectví, které z nich vytváří jediné původce a agresory balkánského konfliktu.


Dokonce i fakt, že hlavní exponent invaze do ČSSR Brežněv nebyl Rus ale Ukrajinec diskuzním "Josephům" v souladu s propagandou zevšeobecňování tak nějak nevadí. Stejně jako jim nevadí, že k Hitlerovi přirovnávaný Stalin také nebyl Rus, ale Gruzinec - a dalo by se pokračovat.

Ano, postavit tzv. obyčejné lidi proti sobě, aby zapomněli na ovčáka a už to jede.

jansmith[smích]

197657

12.08.2009 13:20

Kdo vlastní TV média

RE: Mysllim ze dnes

jansmith1984 193.?.?.?

To, že žijeme v duálním Světě je pravda, ale nebude pravda, že by Svět a tzv. Vesmírmé zákony byly programově duální.

Duálními si je vytváříme (lidský živočišný druh) skrze svou nevědomou mysl a svým přístupem k chápání reality SAMI a je jen na nás, jak dlouho nám bude trvat, než svým postupným vývojem nebo možná z donucení pochopíme, že jsme součástí celku a že se tudíž od něj nemůžeme oddělovat. A samozřejmě než pochopíme, že toto oddělování společně s chamtivostí a pokrytectvím způsobuje většinu problémů, se kterými se historicky na této Planetě potýkáme.

Bohužel v rozporu s některými teoriemi, které žijí ve víře, že dosažení dokonalosti je dříve nebo později nevyhnutelné (možná přijde i kouzelník - tedy pardón: mesiáš...[smích]) si nemyslím, že to tak je a naopak se domnívám, že jde jen o další trik sebedestruktivního ega jak oblbnou a uchlácholit svého hostitele.


Pokud se lidská rasa včas nevzpamatuje a nezačne cestou těch MOUDRÝCH (což není to samé jako chytrých nebo inteligentních) moudře konat, nezbyde po ní nakonec NIC (tj. ani ty výkaly, jak někdo pojmenoval výsledek snažení průměrného ovčana stejně jako sebestředné E/elity) a s ní zmizí i nesmyslné dělení na rasy, náboženství, kdo kdy a kde jakého Boha uctívá, kdo má většího pinďoura nebo více nahrabáno.

Vesmír výsledek této směšné epizody živočišného druhu, který sám sebe nazval inteligentním[smích] a který na jedné Modré planetě jedné Sluneční soustavy jedné Mléčné dráhy hledal s dolárky, eury nebo šekely místo očí smysl života nijak nezarmoutí ani nedojme.


Jediní, kteří mají šanci zvrátit sešup po morální, ekonomické, ekologické a jiných skluzavkách jsme my sami, a to tím že se zasadíme o to, aby nadkritické množství lidské populace, dokud je čas, změnilo svůj přístup k chápání reality a přestalo ovčákům (nebo těm, kteří historicky tahají zpoza opony za opratě a přitom se cestou lokajů maskují za evoluci nebo lidskou přirozenost) tolerovat jejich pyramidální Systém, ve kterém je lidstvo nuceno (ve své většině se skřípěním zubů) fungovat.


Dobře tyto mechanismy ve svých příspěvcích v souvislostech pojmenovává korutan a další vážení pisatelé, jen je třeba jim naslouchat, pochopit je a nekompromisně předávat dál.

jansmith[smích]

197707

12.08.2009 19:36

Kdo vlastní TV média

RE: Mysllim ze dnes

jansmith1984 193.?.?.?

Co tě tak pobavilo MedoBedo..?[smích]

Na tvé úrovní vnímání jsou spermie X a Y duální, Světlo a Tma pravděpodobně také a dalo by se pokračovat. Na mé úrovni vnímání jsou to naopak jen protiklady téhož celku. Něco jako Jing a Jang v jednom nebo řečí komerční reklamy 2V1 (nebo chceš-li slovy: dva v jednom...[smích]).

Tak co Medo, ještě se směješ?


Sepsal a odeslal jsi svou "filipiku" rychleji než ses pořádně a nezaujatě zamyslel a unikla ti podstata, kterou jsem se pokusil ve svém pojednáním o dualitě vyjádřit (tj. jak je průměrným člověkem deformovaně chápána). Zaměřil ses na hmotu (proto si zřejmě jmenoval ty spermie nebo elektromagnetické vlnění, kterým je světlo a když absentuje, tak tma) a aby se ti lépe diskutovalo upozadil jsi aspekt duchovní nebo bude-li ti to znít sympatičněji, tak řekněme metafyzický.

Dualitu, která je v myslích tzv. běžných lidí z komerčních a jiných! důvodů (pro moc a peníze do těch správných kapes) mediálně i jinak posilována, využívá nezvládnuté lidské ego k ovládání svého hostitele a vnucuje mu pocit, že je něco víc než ostatní (což podněcuje chamtivost - nebo paradoxně v opačném případě i míň - a pak nastupuje závist a snaha vyrovnat se nebo ještě lépe a radostněji předehnat).

Ve skutečnosti jsme si na této Planetě i mimo ni (což košér přístup se svou ideologií vyvolenosti nepřijímá) všichni rovni a nejlépe se to pozná v okamžiku smrti.


Pokud by lidé pochopili, že Dualita je jen nevědomou a bohužel nikoli moudrou, ale naopak inteligentně sofistikovanou lidskou myslí uměle vytvořena řečnická kategorie, která následně skrze oddělování se od celku (povětšinou negativně) deformuje mezilidské a jiné vztahy, nikdy by lidé nemohli dnes a denně porušovat jedno z elementárních lidských (humánních) pravidel: "Nečiň jinému to, co by sis nepřál, aby se dělo tobě".

Proč? Protože v rámci celku, kterého jsem součastí, tím že fyzicky, psychicky ubližuji jinému, ubližuji (byť to tak na první pohled nemusí vypadat) ve skutečnosti i sám sobě a dříve nebo později se mi to od někud vrátí. Pro někoho karma, pro jiného kauzalita, pro dalšího náhoda...[smích]


Náš Svět není ve své podstatě duální proto, že by tak byl někým/něčím vytvořen nebo že by se tak evolučně vyvinul, ale proto, že jej tak naučeným způsobem vnímání reality většinově chápeme a že nám to pomáhá zdůvodňovat, omlouvat a co je důležité i přijímat nekalosti, kterých se jako lidská rasa na sobě i jiných živých tvorech historicky dopouštíme.

Neber to osobně, ale tvá reakce na můj příspěvek je jen pokus o filozofování pro filozofování, ale i tak, díky ti za ni, protože bez ní bych svou úvahu pro další (jak by možná řekl janko, čímž ho zdravím[smích]), hlubší vrstvu zamyšlení, pravděpodobně nerozváděl.


jansmith[smích]

197734

12.08.2009 20:10

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Vždyť je to jejich hra

jansmith1984 193.?.?.?

Mám pocit MedoBedo, že jsi svůj diskuzní šíp v polemice s HHBB vystřelil tak trochu mimo terč...[smích]


Jako i v jiné své reakci na tebe (v jiném vlákně) znovu použiji jankovu rétoriku. Myslíš to dobře, ale vrstva, na které vnímáš informaci (kterou velmi zajímavým způsobem HHBB zde vyjádřil) nejde dostatečně do hloubky a míjí nezbytnou podstatu, která by mohla vést k pochopení společenských i jiných dějů kolem nás. Nebo to podle tvé rekce tak vypadá...

HHBB se podle mne pokusil vyjádřit myšlenku, že věci nemusejí být takovými, jak na první pohled vypadají a že židovská karta může být jen dalším způsobem jak sofistikovaně manipulovat myslí průměrných, egem a emocemi ovládaných občanů k obrazu svému.


Asi nemá smysl, abych to dále rozváděl, protože HHBB to udělal dostatečně srozumitelně a je jen na případných dalších čtenářích Zvědavce, aby se nad tím co napsal nezaujatě a v souvislostech zamysleli.

Strašení a hledání viníka, společně s kouřovou clonou zevšeobecňování je pro mafiánského pokrytce, schovávajícího se za náboženskou či jinou kartu, jen způsob jak vytvářet živé štíty nebo jak odklonit nepříjemný zvědavcův zájem mimo oponu, za kterou pro moc a peněží historicky působí.

jansmith[smích]

197736

13.08.2009 09:41

Kdo vlastní TV média

RE: PS

jansmith1984 193.?.?.?

Žijeme v duálním Světě, protože jej tak vnímáme. Vše je o úhlu pohledu a jak by řekl můj oblíbenec janko, o vrstvě na které se nacházíme.

Byly časy, kdy lidé vnímali zeměkouli jako střed vesmíru a sluníčko podle nich prokazatelně obíhalo kolem a neuplynulo zase tak mnoho let, kdy museli svůj pohled na věc, svůj způsob vnímání reality, opravit.

Je pravda, že já sem se svou úvahou dostal malično nad běžnou úroveň chápání duality, ale to neznamená, že ty 85ko a MedaBeda nemáte na své úrovni pravdu. Máte, jen neberete v úvahu tu "nádstavbu" která může být obtížněji chápána a která je ve svém důsledku pro fungování lidského druhu, bez toho aby se stále dokola nedestruoval a raději dokud je čas našel pro svůj udržitelný rozvoj nejen v mezilidských vztazích nezbytnou harmonii, důležitější.

Takže toho necháme a nebudeme se odklánět od topiku vlákna (i když debata je to podle mne zajímavá) a pojedeme si každý svoje životy po lajně vnímání na které jsme nastaveni, která nám dává smysl a která nám možná dává i pocit jistoty, že nejsme se svým racionálním rozumem, který má na vše odpověď, lost in space.


jansmith[smích]

197788

13.08.2009 10:23

Kdo vlastní TV média

RE: Mysllim ze dnes

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře Medo.
Tak sme si popovídali a zafilozofovali a myslím, že je nejvyšší čas toho nechat...[smích]

A to nejen proto, že nebudeme editorovi aspoň nafukovat vlákno odbíháním od topiku, ale i proto, že to nevypadá, že by se vrstvy chápání, na kterých se pohybujeme, k sobě s ubíhajícím časem přibližovaly.


Závěrem snad jen, že pro jádro naší debaty není důležité jestli je náš Svět po fyzické stránce duální nebo není. Jak sem někde psal, záleží na úhlu pohledu a každý z nich má svou pravdu.

Důležité podle mne je, jak tuto kategorii Duality vnímá tzv. běžný člověk a zejména jestli mu přístup, který na základě svého vnímání aplikuje do mezilidských a jiných vztahů pomáhá vytvářet lepší Svět pro všechny zúčastněné.

Že to tak není a že se tak děje právě pro mechanismus oddělování se od celku (viz. má narážka na 2V1), který má nevědomá racionální a brainwashed lidská mysl zdůvodněný (deformovaně chápanou) Dualitou, můžeme pozorovat v každodenním životě kolem sebe, ale i v sobě.


Některé věci fakt nejsou tak složité jak vypadají a k naší škodě příliš analyzujeme, filozofujeme a snažíme se názorově vítězit, než bychom se zastavili a hledali odpovědi mimo svůj omezený a většinou podjatý rozum.

jansmith[smích]

197797

13.08.2009 14:24

Kdo vlastní TV média

RE: Mysllim ze dnes

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře Medo. Vidím, že i ve své další reakci raději rozebíráš výroky spoludiskutéra (hledáš protimluvy nebo táháš do debaty svaté) místo toho, aby ses v klidu a nezaujatě zamyslel nad předkládanou podstatou.

Tvrdíš, že tvé dvě otázky zůstaly nezodpovězeny a já myslel, že odpovědi jsou z mých řádků dostatečně patrné. A ony jsou patrné, ale to bychom museli být (jak sem zmínil dříve) naladěni na stejné vrstvě chápáni reality (nikoli te virtuální), což evidentně nejsme...[smích]


Ten tvůj tzv. Rozum dokáže analyzovat a filozofovat do alejuja, ale v konečném důsledku neví nic. I proto je naše přemoudřelá lidská rasa, která má cestou svých "autorit" na všechno odpověď, stále dokola při řešení elementárních životních problémů v koncích a díky většině těch, kteří rádi diskutují, ale méně poslouchájí intuici to nevypadá v dohledné době na zlepšení.

Už sem napsal, že chybně chápaná Dualita lidi rozděluje a pokud by na sebe a ostatní pohlíželi jako na části jednoho celku, nikdy by nemohli páchat taková zvěrstva, jaká si s hubou plnou pravdy, lásky, jednoho Boha a třeba demokracie navzájem páchají.


Je to pořád dokola. Například i muži se oddělují od žen a soupeří ve vztazích o moc (a naopak) místo toho, aby jako Jing a Jang jednoho celku vytvářeli harmonické partnerské vztahy. (Mám dokonce i pocit, že to je podstata sdělení paní Jarmily v knize na jejím webu, které je v diskuzích různými mnohdy zakomplexovanými a nevědomými mužskými egy pochopitelně bagatelizováno a znevažováno).

Podobně se myšlenka o chybně chápané Dualitě dá aplikovat na vztahy mezi rasami, národy, náboženstvími atd. atd. a celá známá historie naší civilizace dokumentuje kam to vede a komu tento mediálně protěžovaný princip, tlačený do podvědomí nevědomé masy (viz. rozděl a panuj), historicky vyhovuje.


Tvé příspěvky zde na Zvědavci řadím mezi ty zajímavé a rád je pročítám Medo, ale tentokrát si nerozumíme. Navíc sem si kromě analýzi a rozborů u tebe nevšiml nějaký nástin řešení. Můj nástit sis jistě mezi řádky vyčetl. Tak snad se zde alespoň najdou jiní čtenáři, které naše polemika v něčem posune kupředu.

Tobě taky hezký den.

jansmith[smích]

197829

13.08.2009 21:07

Kdo vlastní TV média

RE: Mysllim ze dnes

jansmith1984 193.?.?.?

Díky, že si se zapojil do debaty Oracle i za tvůj zajímavý příspěvek. Líbi se mi v něm poznámka o nezbytné harmonii, kterou podle mne lidskou myslí chybně chápána Dualita v zásadě vylučuje. (O tom jak chápu Dualitu a proč je masami chybně vnímána a Systémem zneužívána hovořím v předchozích příspěvcích.)

Snaha o její dosažení v lidské rase podvědomě existuje, ale jak sem zmínil jinde, pokud lidstvo ve svém nadkritickém množství nepochopí o čem je řeč a místo aby ústý těch hovornějších (protože většinově je pasivní a jen čeká jek to dopadne) obvykle neplodně o ní nefilozofovalo a raději začalo přemýšlet o změně přístupu k jejímu chápání a hlavně tu změnu aplikovalo na mezilidské a jiné vztahy, k vysněné harmonii nikdy nedojde.

Jak nás učí historie, vždy doposud převládly síly chamtivosti a pokrytectví, které tyto pozitivní tendence podněcované těmi MOUDRÝMI (jako již tolikrát v minulosti) sofistikovaně zneužily a překroutily ve svůj prospěch a navíc farizejsky zdůvodnily tak, aby bílá byla černá a opačně nebo ústy pochybných autorit a jejich lokajů vyhlásily, že za všechno může boží vůle nebo v moderní době lidská přirozenost či geny...[smích]


Toto vlákno je o jiném tématu, a tak bych další případnou debatu nechal na jindy (i když dle teze, že vše souvisí se vším má naše disputace i v tomto vlákně své opodstatnění), ale pozitivní je, že mám pocit, že naše vrstvy vnímání této problematiky se narozdíl od toho jak je tomu u jiných diskutujících k sobě přibližují.


jansmith[smích]

197850

13.08.2009 22:06

Kdo vlastní TV média

RE: Mysllim ze dnes

jansmith1984 193.?.?.?

Suhlasím s tebou Medo. Pochopení a přijetí je základem a ne nadarmo se tento přístup line knihami a přednáškami např. Jiddu Krishnamurtiho.

Jenže to nestačí a říká to i Jiddu. Je to jen prvotní předpoklad, který by měl vést k zásadní ZMĚNĚ, která kromě nekonečného a velmi často pomýleného filozofování tak nějak nepřichází...[smích]

J. Krishnamurti říká, že změna (on tomu říká The Real Revolution) musí přijít hned a musí ji učinit každý sám za sebe nebo nepřijde nikdy a nebo příliš pozdě, ale to je na jinou debatu. Lecos o tom ale vypovídá jiné vlákno zde na Zvědavci, kde se rozebírá příčina mnohá neduhů naší civilizaci a kterou je permanentně "Systémem" zneužívaná lidská ZÁVISLOST a jak jak ji chápou a jaký mají přístup k jejímu omezování někteří tamní diskutující. To je teprve kabaret...[smích]

Pro naší debatu je ale podstatné, že výklad Duality, jak nám jej předkládá EGO cestou nevědomé lidské mysli (protože realitu si vytváříme sami skrze své myšlenky, které se rády zhmotňují - viz. např. Castanedova "Síla" ), tento proces ZMĚNY svým výkladem po tisíciletí velmi úspěšně brzdí a to je důvodem, proč jdou pozitivní změny v myšlení průměrné lidské populace kupředu tak pomalu a bohužel často za velmi bolestivých okolností.


Pokud se ale, raději dříve, něco nestane a výchovou či příkladem opravdových AUTORIT nedojde k nutným změnám v přístupu v širokém měřítku, může to nakonec vést ke globální eliminaci lidské civilizace na této Planetě. A že tímto směrem stále radostněji, vedeni tzv. se stále nacpanějšími břichy a kapsami E/elitami směřujeme, vidíme každodenně.


jansmith[smích]

197852

13.08.2009 23:01

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

jansmith1984 193.?.?.?

Jo jo, tady to vypadá, že modrá je dobrá.......[smích]

jansmith[smích]

197858

13.08.2009 23:16

Kdo vlastní TV média

RE: Mysllim ze dnes

jansmith1984 193.?.?.?

Tohle jsi napsal moc dobře HHBB (hlavně druhý odstavec) a pokud bych byl žena a ty sis dal, podobně jako p.Stwora seznamovací inzerát, tak bych s tebou chtěla mít děti...[smích]

Sorry za pokus o vtip, ale uznání za dobře koncipované hodnocení je myšleno vážně.


jansmith[smích]

197859

14.08.2009 11:53

Kdo vlastní TV média

RE: Mysllim ze dnes

jansmith1984 193.?.?.?

Proč ne. Souhlasím. Pro mne je podstatné, že jsme všichni součásti jednoho celku a podle toho bychom se měli chovat.


Bohužel ego, jako do jisté chvíle pro člověka na jeho cestě osobního růstu potřebný, ale zároveň také negativní princip s námi natolik "cvičí", že jako lidský druh vlastně nevíme která bije a celá naše známá historie to potvrzuje.

Tvářime a chováme se sice, že nad nás není. Vždyť jsme inteligentní že? Že jsme dokonalému bohu podobná forma života a máme všechno pod kontrolou, ale to je zase jen pýcha ega, které skrze racionální, ale nevědomou mysl ovládá těmito a jinými pastičkami (až na vyjímky těch, kteří se osvobodili) své hostitele.

Lidská mysl a fantazie je nekonečná a dokáže vymyslet cokoli, co by zdůvodnilo existenci lidského druhu na Zemi (třeba skrze božího stvořitele) a dokáže o tom postupně sepsat neuvěřitelně sofistikované trachtáty jako např. evangelia, bibli, toru či talmud a zároveň dokáže zdůvodnit a omluvit i to, jak iracionálně, sobecky a pokrytecky se chová, i když by se lidé při troše dobré vůle, nezávislosti na manipulaci a práci na sobě takto chovat vůbec nemuseli.

jansmith[smích]

197896

14.08.2009 19:00

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

jansmith1984 193.?.?.?

Jó, čas od času je to tady legrace 85ko. Modrý ptáci tak rádi bombardují modrými hovínky, že z toho občas až bolí břišní svaly...[smích]


Škoda, že nevím, která 85ka jsi, abych tě mohl pochválit za některé velmi zajímavé příspěvky některých 85tek v různých vláknech a třeba přidat i svůj komentář. Za 85ku se svého času schovával i "vibrátor" Joseph, a tak se nediv, že tato ajpina zde nemá moc dobrou pověst..[smích]

Ne že by to nakonec nebylo jedno a nevím jak pro ostatní, ale pro mne je důležitý nick diskuzního partnera a pouhá (superanonymní..[smích]) ajpina je pro mne výraz lenosti přidat pár stisků klávesy navíc nebo výraz pokryteckého záměru mást srozumitelnost debaty či výraz zbytečné arogance, a to už tedy musí být, abych na takovou ajpinu reagoval.

Zdá se mi, že vypovídací hodnotou svých příspěvků prokazuješ příslušnost k diskuterům, kterým stojí za to zde naslouchat, tak pokud se k nim pro adresnost posloupnosti přidáš i volbou avataru/nicku, bude to myslím jen ku prospěchu pro všechny zúčastněné.

Pokud ne, peace s tebou.


jansmith[smích]

197929

14.08.2009 19:47

Putin nařídil vyplatit zbytek dluhu SSSR

RE: A co dluh z okupace...

jansmith1984 193.?.?.?

Díky google, tvoje neprůstřelné a vtipně ironicky laděné příspěvky "žeru" a už dlouho sem se zase tak nenasmál...[smích]

Rejpal je docela zajímavá figura a kdyby do svých příspěvků přidal i útočnou aroganci a nadávky oponenta, tak bych jej tipoval na novým nickem maskovaného diskutéra Josepha.


Takhle to na "přítele" Josepha nevypadá, ale i tak je to bžunda.

jansmith[smích]

197932

Jen dodám Rene, že ty korporace jsou KONKRÉTNÍ lidé, mocenské skupiny se jmény a adresami a vazby, které lze rozkrýt.

Říct "korporace" mohou za to a ono je stejné jako říct, že Rusové mohou za invazi do ČSSR nebo Židi za genocidu v Gaze.


Vždy je dobré být adresnější jak to jenom jde a připomenout to, aby zevšeobecňování nepřekrylo podstatu sdělení. Jinak plný souhlas s příspěvkem.


jansmith[smích]

197957

15.08.2009 17:07

Kdo vlastní TV média

RE: Mysllim ze dnes

jansmith1984 193.?.?.?

Ano, podle mne jste se jinými slovy a jinými příklady příblížila k podstatě paní Jarmilo. Lidé jsou ve svém jádru mírumilovní a v dobrém kooperativní, vždyť jinak by lidská rasa nemohla dokázat všechny ty úžasné a pozitivní věci, které doposud vytvořila a dokázala.


Bohužel od předků evolučně převzaté (v podvědomí a mysli většinového člověka) animální tendence způsobují, že to cca 1% deprivantů a lidí s odchylkami (úchylkami) od "normálu", cestou (za peníze a požitky) všeho ochotných lokajů, historicky a stále sofistikovaněji manipulují a ovládají většinu k obrazu svému.

Z většinové člověka (pozor, nikoli z deprivanta nebo zmutovaného úchyláka, na které neplatí asi nic - tj. těch několik % v populaci) je možno výchovou vytvořit buď bezcitné a všeho schopné "zvíře" nebo naopak citlivou a obětavou bytost, schopnou za opravdovou a nikoli zprofanovanou pravdu a lásku nebo pro druhého položit i svůj život.

Deprivant nebo úchylák posílá ve jménu pochybných ideálů nebo zlatého telete na smrt a rád druhé.

Historie a přítomnost našeho Světa je toho odrazem.


Jaká bude budoucnost je otázka, ale možná máme i díky moderním komunikačním technologiím a sharování odhalovaných souvislostí (a ovčáků) přece jen toto destruktivní status quo možnost (dokud je čas) zvrátit.


Uvidíme.

jansmith[smích]

197964

Ano, je to tak, ale za vznik a chod těch korporací mohou konkrétní lidé a konkrétní zájmy a v jejich správních radách zase působí konkrétní lidé.

Korporace podle mne nevznikne evolučně, na genetickém základě jako nějaký živočišný druh, ale je to cílený konstrukt vytvořený lidským mozkem (skupinou mozků) za účelem dosahování stanovených záměrů a jak nás učí zkušenosti, velmi často nikoli košér záměrů...[smích]

Pokud jsou lidé stojící za jejím vznikem deprivanti nebo jednoduše nad ostatní povýšení chamtivci, chovají se tak (jako jejich odraz) i ty korporace.

Říct např. že Mosanto může historicky i v současnosti za to či ono a nepojmenovat konkrétní lidi, kteří tuto korporaci založili a rozhodují v ní je podle mne pouhé plácání veslem do vody a v jistém smyslu zevšeobecňování. I když díky panu bohu za ty dary, protože nemusí pršet, jen když kape...[smích]


Prvotním záměrem ovčáků je podle mne zmizet za oponou nepřehledných, ale mocných korporací či mocenských skupin a jen jejich rozkrytí a pojmenování může jejich snahy destabilizovat.

Příkladem je Bilderberg group, kterážto organizace vyvolených byla roky anonymní, ale od jisté doby, díky investigativcům, jak této skupině tak jejim exponentům, začíná být vidět stále více pod prsty. Už nejsou anonymní a špágatky, za které tahají se vybarvují.

jansmith[smích]

197965

16.08.2009 13:54

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.

jansmith1984 193.?.?.?

Nezlob se 85ko. Nechtěl jsem tě svou úvahou o anonymních ajpinách rozohnit a už vůbec ne vyprovokovat klasickou snahu ega odklonit diskuzi od tématu a začít v nekonečném flameware (do chvíle, než to editor utne) rozebírat motivace a osobnost oponenta. Většinou to vede k analýzám, kdo kdy co jak a proč myslel a když to přeženu ad absurdum, tak dojde k dokazování si (jako v Knoflíkové válce u Živusíka) kdo má "většího piňdoura"...[smích]

V mém případě sem se pouze pokusil vyjádřit svůj názor na diskuzní "superanonymitu" 85tek a že mě osobně nick diskutujícího pro zpřehlednění vlákna a posloupnosti diskuze vyhovuje. A to zvláště na webzinu, který uchovává archiv debaty jako zde na Zvědavci. No a pokud má protistrana s identitou svého nicku problém, respektuji to a na takového pro mne méně důvěryhodného diskutéra (z důvodů které jsem uvedl jinde, viz. Joseph a jeho používání 85tek), reaguji jen když mám pocit, že to má zvláštní smysl.Narazil si na vlákno "Kdo vlastní TV média", připomněl tím debatu na téma Duality (kde jsem si dovolil na jednu 85ku zareagovat), použil jsi expresivně Ďábla a Boha a teď vidím, že se ti to, pokud to byls ty, moc nelíbilo a v tomto vlákně ses přišel vyventilovat.

Nebo tos nebyl ty a byla to jiná 85ka??? Právě zde vidíš, že v debatě je dobré pro zpřehlednění používat nick, který zajistí, aby diskutující reagovali nebo odpovídali na reakce toho správného oponenta. Pokud nebudeme diskutovat, ale pouze uvádět myšlenky jako články, na které se jako v tištěných novinách nereaguje, potom máš pravdu, že je nick zbytečný.

Nějaká 85ka (byls to ty nebo nějaká jiná?..[smích]) celkem jasně ve svém příspěvku vyjádřila svou motivaci. Proč zůstavá za superanonymní ajpinou bez nicku (viz. že nikdo nebude vůči osobě(nicku) kumulovat averzi z minula, a tak spíše přistoupí k diskutovanému problému neutrálně), což znělo z určitého pohledu docela logicky a dá se s tím souhlasit...


Já dodávám, že naprosto totožný přístup mohu mít i v debatě s nickem a že právě debata s nickem mě učí ovládat při vyjádřování svých názorů mé ego a svou případnou averzi vůči druhému. Tedy, spojuji "příjemné" s užitečným, vím na koho reaguji, učím se a dokonce neporušuji ani tezi, že není důležitý autor myšlenky, ale myšlenka samotná. Pokud své ego neovládám, tak svou averzi vůči oponentovi neudržím ani v případě, že se jedná o superanonymní ajpinu.


Závěr?
Možná máš s analýzou mé osobnosti a ega pravdu, možná ne. Navrhuji ponechat jak to je na ostatních čtenářích vlákna a osvobodit se od vlastní sebestřednosti třeba tím, že se vrátime k tématu. A klidně mi tykej, tady v debatě jsme si za nickem všichni rovni. Tím urputným vykáním mi připomínáš "superkultivovaného" Vojtěcha49...[smích]

jansmith[smích]

197991

16.08.2009 22:41

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.

jansmith1984 193.?.?.?

Ano mirdo. Myslím si přesně to co ty. Pánové od v uvozovkách 85tek (neboli ti, kteří jsou schovaní za tzv. superanonymní ajpinu[smích]) si s ostatními čtenáři diskuze praděpodobně rádi hrají na schovávanou, což podle mne může být ten zmiňovaný záměr diskuzi znepřehlednit (tj. cílená strategie) nebo jde z jejich strany opravdu jen o lenost přidat pár kliknutí navíc či určitý projev nevědomé arogance.

Je jasné, že nikdo nehovoří rád, jak si trefně poznamenal, s prázdným šuplíkem a pokud se nejedná o další strategii tzv. Josephů nebo infiltrujících se person z nezvědavce, eretz apod., tak by si takový pisatel od superanonymní ajpiny měl uvědomit, že v diskuzních fórech, kde se diskutuje maximálně seriózně, k věci a s úpřímnou snahou hledat odpověďi (a nikoli jen farizejsky kalit vodu), je takový přístup brán jako matoucí a seriózní diskuze nehodný.


Podle mne je uvádění nicku v příspěvcích také určitým projevem slušnosti a pokud to pro "pány" není argument, tak to bude nejen jejich škoda, ale i škoda pro jejich názory, protože se tím snižuje jejich validita a tudíž snaha ostatních se jimi zaobírat.


Sám sem zvědav, jetli se nad stanoviskem pisatelů, kterým uvedení nicku nečiní žádné psychické ani jiné problémy zamyslí a řeknou si: Dobrá, nediskutuji na žumpě jakou je nezvědavec nebo některé mainstreamová fóra a proč bych tedy nepřijal nepsané pravidlo tohoto webzinu (notabene, když mi stojí za to do něj investovat svůj čas), nezvolil si nějaký nick a nezačal ho používat.

Pokud nikoli, svět se nezboří a Peace s nimi. Nevím jak pro ostatní, ale pro mne osobně zůstanou v takovém případě nevěrohodní, kontrolka bliká a pokud na ně budu reagovat, tak jak sem napsal prve, jedině pokud budu mít pocit, že to má z nějakého důvodu zvláštní smysl.

jansmith[smích]

198013

17.08.2009 00:38

Výsledky testů dlouhodobých efektů GM potravin na lidi musí být před zveřejněním schváleny korporacemi

RE: Pokud bezduše neodklepáváte

jansmith1984 193.?.?.?

Pergill v diskuzích na Zvědavci rád obhajuje ovčáky, lokaje Systému a korporace Sašo a asi by se jednalo z jeho strany o nějakou anomálii, pokud by tomu v tomto případě bylo jinak...[smích]

Dobře si mu vyjmenoval některá fakta, která on nevidí nebo z nějakého důvodu nechce vidět a to je příkladem toho, jak je (řeklo by se paradoxně) užitečné, že se zde angažují i diskutéři jako on Pergill, Joseph, Van Guld, Pražák, Vanguard atd., protože umožňují svým sane oponentům, aby se ještě více rozepsali o věcech, které v mainstreamu nejsou ovečkám předkládány vůbec nebo lokaji Systému zkresleně a na nezávislých webzinech se zmiňují jen do určité míry.


Nedá mi, abych nezmínil i "superanonymní" ajpiny (viz. 85ky a debata o nich na jiném vlákně), které by se také rády zapojily a byly také rády brány v debatách ostatními vážně, ale svou úsměvnou neochotou nést nějaký nick (byť také anonymní a proč ne) se spíše řadí k nevěrohodným Pergillům a stejně jako jemu se i jim, vzhledem k jejich tendenci "kalit vodu", nedostává podle mne rovného postoje.

jansmith[smích]

198018

17.08.2009 11:44

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

jansmith1984 193.?.?.?

Pánové 85ky. Nebylo by přece jen lepší, než život komplikovat (sorry, že vám vstupuji do hovoru, ale myslím, že to má smysl), přijmout pravidlo webzinu, který v zájmu zachování kontinuity jako zde na Zvědavci archivuje reakce pisatelů a nick v klidu používat?

Je zajímavé sledovat, jak se diskutující, kteří sami přiznávají, že "jádro" jejich superanonymní variantu diskuze nepřijalo (a byly explicitně vysvětleny důvody proč), stále od této zbytečná nedorozumnění generující formy nedokáží odpoutat a dokonce ji "vylepšují".

To podle mne nemůže být samo sebou a zdá se mi, že pomalu začíná být jasné odkud vítr fouká...


85ka, která přešla z sk na cz jazyk poodhalila své představy o formátu diskuze a ráda by (jak sama píše): "Obvyklý ("demokratický" ) formát diskuse, který připouští účast všech" přeonačila na filtrovaný.

A má to být proto, aby více zaznívaly (a opět cituji): "skutečně promyšlené úvahy". Milá 85ka, zdá se ale přehlédla skutečnost, že pro skutečně promyšlené úvahy (pro tzv. publikační činnost) zde na Zvědavci existuje od jeho vzniku možnost odesílat je jako samostatný článek přímo editorovi. Nebo ne?


Vrátím se k diskuzi. Takže místo toho, aby diskutující stáli svými nicky ve vláknech dlouhodobě za svými názory, nastoupí filtovaná varianta z dílny superanonymních 85tek a dalších superanonymních ajpin a až tehdy začnou všichni diskutující (podobně jako autor myšlenky) chápat věci komplexně a skončí i žabomyší války sektářského typu...[smích]

Chápu to správně vážená 85ko?

Není to náhodou tak, že v demokratické výměně názorů se názory a myšlenky, kterým stojí za to naslouchat vytříbí v rámci seriozní polemiky v uvozovkách samy???


Takže zde by to mohlo být tak, že diskutující, kteří nedosahují intelektuálních kvalit tuto variantu řízené diskuze prosazující 85tky (kdo bude arbitrem kvality?) budeme filtrovat a místo toho, aby bylo každému na jeho úrovni (tedy na úrovni, kde se na své cestě osobního růstu momentálně nachází), umožněno se (v rámci editorem stanovených pravidel) učit diskutovat a argumentovat, budeme (jak píše autor nápadu) "ošetřovat souvislosti".

Úžasné. Jsem zvědav, co za návrhy pro zkvalitnění diskuze zde ještě z minority některých superanonymních ajpin vzejdou.


Legrační je i to, jak si ty osobně 85ko stěžuješ na to, že google pravděpodobně nečetl tvůj předchozí příspěvek a že tedy došlo mezi vámi k neporozumění, ale jedním dechem horuješ pro systém, který tato technická nedorozumění přídává k těm, která vznikají samotným nepochopením příspěvku oponenta.

jansmith[smích]

198049

17.08.2009 23:11

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře milé 85ky. I já jsem myslím vyjádřil všechno, co mělo být z mé strany řečeno a je čas končit.

Energie k další "rozborce" by sice byla...[smích] Nejsem unavený ani se necítím nepochopeným poutníkem, protože variantu transparentní formy diskuze ostatní zdejší féroví kolegové myslím bez problému podpořili, ale je čas se rozloučit, protože jsem jasně "deklaroval"[smích], že "superanonymním" ajpinám (pro jejich "supersofistikovanou" snahu prosazovat nepřehledný model diskuze) nedůvěřuji a reagovat na ně budu jedině za předpokladu, že budu mít pocit, že to má z nějakého důvodu smysl. To právě skončilo.

Navíc mám pocit, že čtu příspěvky maličko polešeného Josepha (také se rád čas od času maskoval za "super" ajpinu 85.?.?.? - to je náhodička, že?) a v debatách s nim toho na jiná témata, bohužel bez naděje na koncenzus (např. ohledně vyjádření ke Gaze), také zaznělo až až... Vidíte, teď mne napadlo. Možná by bylo zajímavé požádat vás o stejný názor na farizejství sionistů v Gaze jako Josepha, ale na základě vašeho dosavadního přístupu mi něco říká, že bych se dočkal stejné reakce. Navíc legrace už bylo v tomto vlákně dost, takže si to necháme na někdy jindy. Souhlasíte?


Jako s Josephem, ani s vámi milé 85ky jsme se názorově tedy nesešli a byť uznávám, že (opět stejně jako u Josepha) jsou některé vaše postřehy v pohodě, celkově hrajete (stejně jako on) pokryteckou hru a tu podporovat je podle mne opravdu, ale opravdu bezpředmětné.


A pokud máte pocit, že váš přístup k diskuzi a k partnerům v ní je tzv. "košér", dobrá.

Klidně v něm pokračujte. Nebojte, nic vám nenařizuji, ani neschvaluji. Je mi to v zásadě jedno, byť snahu přivítat vás mezi nicky jsem projevil vrchovatě[smích]. A závěr? Nevím jak ostatní, ale pokud se mne týká, tak budu pokračovat v mantinelech, které jsem ve smyslu komunikace s diskutéry jako vy avizoval.

Peace s vámi.


jansmith[smích]

198080

Mám stejný přístup jako ty Tak je to a tím, že EU dokonce stopla dovoz GMO soji (nebo co to bylo za plodinu) z bašty Monsanta USA, tak to vypadá, že naše rozhodnutí nepodporovat jejich farizejské "řachtání s pokladničkou" nebude až tak mimo mísu.

jansmith[smích]

198081

18.08.2009 11:58

Andělé se radují, když se Egypťané utopili

RE: Proto si Palestinci nezaslouží stát

jansmith1984 193.?.?.?

Které zdejší diskutéry máš na mysli Souhlasníku? Jmenuj!


Odhaduju že ty, kteří sem přícházejí z nezvědavce, protože jestli chceš vidět žlučovitost a pomstychtivost, tak si projdi jejich diskuzi.

Oni se nesnaží upozorňovat na sviňárny Systému proti tzv. běžným lidem (v Gaze proti Palestincům), za kterými stojí (dle nezávislých informací) hodně, opakuji hodně právě militantní sionisté a mafiánský kapitalismus, ale jejich hlavní činností na plný úvazek tam je rozebírát nicky a osobnosti pisatelů ze Zvědavce, kteří si tady dovolují právě na ty sviňárny a farizejství (na faktech podotýkám) upozorňovat. A jak jim to není po chuti dokumentuje i jejich časté pobrekávání o antisemitismu, vlastně podobně jak to činí úplatný mainstream.


Z toho co si napsal vyplývá, že buď nesleduješ "cvrkot" a žiješ jako většina nevědomé populace v médiích naočkované virtuální realitě nebo patříš k nim a kalíš vodu.

jansmith[smích]

198109

20.08.2009 10:14

Andělé se radují, když se Egypťané utopili

RE: Je potřeba to říci na rovinu

jansmith1984 193.?.?.?

Nikdo přesně nevíme, jak to tehdy s Mnichovem opravdu bylo V.L. a kdo přesně ten zbytečný a nesmyslný útok na izraelské sportovce inicioval. Různé infiltrace Mossadu do organizací protivníka a pokrytecké tahání za nitky jsou dostatečně známé.

Je to úplně stejné jako s útoky z 11.září, které generují neuvěřitelné množství pochybností a mirda to jasně naznačil. V případě 11.září je oficiální moc smetla ze stolu (tančící Izraelci po útocích, vystěhované izraelské kanceláře ve WTC těsně před útoky nebo minimum židovských obětí útoků jsou drobné střípky) a zahájila války, které problém nevyřešily a naopak nevraživost ještě více prohloubily. Qui bono je oč tu kráčí.


A i kdyby to bylo tak, že za útokem na sportovce stál jak píšeš jenom Fatah, tak jsem přesvědčen, že většinový Palestinec, by s nimi nesouhlasil, a to i proto, že je mu jasné, že se to paradoxně nakonec obrátí proti němu.

Nevím jaké bylo pozadí a možná se špičky OOP domnívaly, že útok v Mnichově je jediná možnost jak probudit a vyprovokovat Svět z pasivity, kdy po léta světoví politici a veřejnost mlčky cestou OSN přihlížela k obrovské nespravedlnosti vůči Palestincům ze strany jidiš přistěhovalců, kteří jim zabírali zemi a cíleně je decimovali.

Zajímá tě, že se tak děje sofistikovaně a systematicky dodnes? Až nyní po tolika letech s příchodem Obamy jsou izraelští politici nuceni politiku nezákonného osídlování přibrzdit, ale přečti si Netanjahua, jak se při tom kroutí.

Pokud by měli Palestinci vlastní stát, nikdo je nevyháněl z vlastního historického území, chovali by se podle mně úplně stejně jako každý jiný národ na této Planetě a tvůj postoj V.L., že nemají mít vlastní stát tě jednoznačně řadí mezi sionisty a jako oni jsi i ty za stav v Gaze a jinde morálně zodpovědný.


Už sem to napsal jinde. Každé násilí plodí zase jen násilí a bolest, i když chápu, že lidé v beznaději, jakými jsou Palestinci na okupovaných územích se pak mohou dopouštět i zoufalých činů.

Závěr? Nevytrhávat věci z kontextu a jak se mi to hodí, ale posuzovat je v historických a dalších souvislostech, zejména z důrazem na založení státu Izrael a roli Irgun a dalších chazarských teroristických organizací plus nejmenovaných bankéřských rodin v tomto procesu.

jansmith[smích]

198241

21.08.2009 10:37

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Jak dál

jansmith1984 193.?.?.?

Je to podle mne přesně tak Oracle, jak jsi to ve svých posledních dvou reakcích krátce a jasně popsal.


Už to tady zaznělo, ale Nick v seriózních diskuzích (jaké je snaha vést zde na Zvědavci) není samozřejmě nic proti ničemu. Naopak umožňuje vnímat mravní a názorovou intergritu diskutujícího i zpětně a co je podstatné, znemožňuje různým diskuzním farizejům (a pravděpodobně i zbabělcům) proplouvat Zvědavcem jako chameleon.

Ilustrovat to můžeme na příkladu Josepha, který ajpinu 85.?.?.? opakovaně střídal se svým nickem a potom, co na základě protiargumentů oponentů, kteří jeho rádoby inteligentní příspěvky a dokonce i provokace (viz. jeho vyjádření, že nenávidí stát Izrael) zpochybňovali ztratil řeč a z diskuze se vytratil.

Nebo jste ho zde v posledních dnech někdo zaregistroval?

Nikoli, Joseph vyšuměl. Po Josephovi se zde ale vyrojilo několik velmi podobných diskutérů, tentokrát se ale důsledně držících "superanon" ajpiny 85 a co je zajímavé, nejen, že mají k Josephovu stylu "práce" velmi blízko (viz: opět velmi sofistikované rozbory a dokonce jedna 85ka přešla i ke střídání slovenského a českého jazyka), rády demonstrují zdání akademické "solidnosti" urputným vykáním...


Závěr? Tyto "anon" ajpiny sem podle mne nepřicházejí férově diskutovat a hledat odpovědi. Pokud by tomu tak bylo, neměly by přeci potřebu obhajovat používání "anon" ajpiny 85.?.?.? obavou o rozkrytí své identity (což je samo o sobě absurdní)...[smích]

Podle mne se sem přicházejí vyventilovat (předat moudra?), ale o nějakou transparentní debatu, která by postihla i jejich minulé postoje a umožnila (jak trefně podotkl mirda) nemluvit do šuplíku v zásadě netouží. A tedy pro jednu z nich znovu opakuji: Carpe diem a Peace s nimi.

jansmith[smích]

198328

21.08.2009 11:18

3. díl - Kontrola globální ekonomiky: Bilderberg, Trilaterální komise a Federální rezervy

RE: Kazda nova cast. je lepsi nez predesla.

jansmith1984 193.?.?.?

Vojto, omlouvám se, ale opět jsi mě jako v nějaké satiře donutil k úsměvu...[smích]
Není to poprvé a kdo sleduje naše debaty dlouhodoběji to pravděpodobně potvrdí.


Opravdu by mne zajímalo, jestli si zde chodíš dělat legraci nebo zda své úvahy a otázky myslíš vážně.

Jedna věc tě ale ctí, že se jako někteří zdejší "Josephové" alespoň taktně neukrýváš za "superanon" ajpinu 85.?.?.? (nebo jinou) a není důvodu se tedy domnívat (jak trefně poznamenal Oracle), že jako oni podléháš zbabělosti.


K tématu:
Copak jsi nečetl články, na které reaguješ a pokládáš dotazy, které autor podle mne přeci docela názorně zodpověděl?

Vypadá to, že si je dostatečně pozorně nečetl, protože stejně jako si byl v naších předchozích polemikách opakovaně usvědčen, že pozorně (jestli vůbec) nečteš ani reakce svých oponentů, i zde se pokoušíš klouzáním po povrchu rozvádět něco, co už přeci zaznělo. Doporučuji ti, abys ses ke zmiňovaným článkům vrátil, prošel si je a až poté znovu zformuloval své případné dotazy do diskuze.A aby nedošlo k mýlce, jedná se o níže vyjmenované články a odpovědi na svoje dotazy, uvedené v posledním odstavci tvého příspěvku, nalezneš v nich:

Část I.
Globální moc a globální vláda: Evoluce a revoluce systému centrálního bankovnictví
Část II.
Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO
Část III.
Kontrola globální ekonomiky: Bilderberg, Trilaterální komise a Federální rezervy


jansmith[smích]

198329

21.08.2009 13:07

3. díl - Kontrola globální ekonomiky: Bilderberg, Trilaterální komise a Federální rezervy

RE: Kazda nova cast. je lepsi nez predesla.

jansmith1984 193.?.?.?

Vy to Vojtěchovi pí.Jarmilo moc usnadňujete...[smích] Vytáhla ste mu z těch tří článků A.G.Marshalla příklad odpovědí, po kterých se pídí a samozřejmě, že by jich tam nalezl mnohem více.


Na jiném místě jsem ve své reakci Vojtovi49 doporučil, aby si články znovu prošel (pokud to kdy vůbec náležitě pozorně udělal) a pokud si zde pouze farizejsky nehraje na nechápavého, aby se v ideálním případě zamyslel nad přeformulováním svého "otázkového" portfolia.

Pokusil sem se tím v něm (uznávám, že poněkud mentorsky) jako již tolikrát dříve probudit samostatnost při zpracovávání informací a vy jste pí.Jarmilo mou "misi" svým nápomocným výtahem narušila...[smích]

Nezlobím se na vás[smích]. Vím, že to, co sem i jinde píšete má smysl a snad i shrnutí, které jste připojila přiměje Vojtu k tomu, aby se nad Světem (ve kterém žije a virtuální realitou, kterou je evidentně pohlcen) hlouběji a pokud možno samostatněji zamyslel. Ostatně, myslel jsem, že k tomu přispěje i relaxační pobyt v j.Čechách, se kterým se tady před časem loučil, ale zatím to nevypadá.


Závěr? Bylo by fajn, pokud by nejen pro svůj benefit tak nakonec učinil (protože jinak se mi Vojta49 narozdíl od Josepha nebo jeho 85kových klonů v jistém smyslu jeví jako hloubavý a hledající člověk). A pokud se tak nestane a jako již tolikrát v minulosti se místo toho pustí na cestu "klouzání po povrchu" nebo vycouvá (díky hestroyovi za slovní obrat, kterým takový diskuzní přístup kdysi nazval), zůstane vše bohužel při staré a rozverné variantě.

jansmith[smích]

198335

22.08.2009 15:22

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: Tak to jsem se s p. Stworou ještě nepotkal

jansmith1984 193.?.?.?

Taky jsem to tak bral Občasný a je fajn, že si na mou reakci nezareagoval zbytečně dotčeně.

Smyslem mé reakce bylo upozornit na ošidnost Zevšeobecňování ve vyjadřování a myšlení lidí a jak tento fenomen (tak široce používaný zejména mainstreamem) dokáže sofistikovaně přímo nebo podprahově manipulovat podvědomím nepozorných a emocím podléhajících ob/ovčanů.

jansmith[smích]

198404

22.08.2009 20:52

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: Vůbec nejde o radar ....

jansmith1984 193.?.?.?

No, výraz tiché mlčení je asi opravdu zavádějící.

Pokud vím, tak prezident Johnson obdržel písemný dotaz (oznámení?), myslím od politbyra KSSS o připravovaném vstupu spřátelených vojsk VSmlouvy do ČSSR a odpověděl také písemně něco v tom smyslu, že se USA nebudou vměšovat do záležitostí východního bloku, s údajnou snahou tím zabránit WW3. Takže OK, i když to proběhlo na papíře, tak bych to tichého mlčení překvalifikoval do varianty hlasitého souhlasu.

jansmith[smích]

198429

Jestli brát nebo nebrat jejich židovství vážně (viz. Rockefellerové, které jsi zmínil) ale není to, o čem se momentálně bavíme.

Podstatou mé reakce bylo zamyslet se nad ne příliš medializovanou okolností, že na světě existuje jedno náboženství (nebo jich je více???), které má od svého vzniku snahu -zbohatnout, vydělat, nahrabat- (a čím více tím lépe a zejména na úkor těch mimo víru) natvrdo zakódovánu v ovládacím programu svých oveček. A to narozdíl od jiného náboženství, které z něj sice vycházelo, ale alespoň z počátku striktně hlásalo pokoru, skromnost tj. materiální chudobu, žádné chrámy k uctívání apod. Že to profesionální náboženští ideologové druhého náboženství postupně popřeli nebo řekněme jinými slovy zrevidovali a k principu mamonu prvně zmíněného se přidali (tím vše zprofanovali) je na jinou debatu.


Podstatný je fakt, že zastánci prvního náboženství věří, že dosažení materiálního bohatství je odměnou jejich Boha pro ně na Zemi za jejich snažení a loajalitu a jejich aktivity jsou tímto směrem trpělivě, ale zároveň velmi intenzivně výchovou i jinak usměrňovány. (Příklady, jaký to má historický vliv na chod lidské společnosti a kam to vede v mém předchozím příspěvku.)

Podle mne to je jedno z lákadel ega, které příslušníky tohoto náboženství, konvertity a ostatní sympatizanty k této víře přitahuje a proč jsou v ní tak úspěšní. Proč ji tedy praktikují nebo proč příklon k ní dávají ostatním najevo. Proč je tato náboženská ideologie vyvolenosti obdivována (průvodním jevem patologického hromadění peněz nebo majetku je např. povahový rys, kterým je chamtivost). Dále proč je v tomto kontextu pro nevědomou lidskou mysl tak populární a životaschopná a proč tak zásadně koresponduje s podstatou Systému, který ovlivňuje od nepaměti na této Planetě přímo nebo podprahově vývoj lidské společnosti a chování nejen E/elit, ale i většinové populace.


Jde to přesně v intencích toho, co jsi napsal HHBB cituji: "vůbec už nejde o to, kdo má pravdu, ale kam tento způsob uvažování vede.", i když souvislost, kterou jsi měl na mysli ty byla jiná než ta, ke které mířím já.

Podle mne je totiž tento způsob uvažování přesně tím, co podporuje tendence většinové populace účastnit se (a stále radostněji) na roztáčení kola destruktivního konzumistánu a motivuje E/elity, aby přímo nebo cestou ochotných lokajů chod tohoto kola stále zdokonalovaly a promazávaly.

Pokud budeme pouze akademicky rozprávět a nebudeme nazývat věci (a pokud možno co nejpřesněji) pravými jmény nebo se z nějakého důvodu budeme tvářit, že neexistují, těžko se v potřebné míře pochopením problému poučíme a budeme schopni (zároveň, co řekněme duchovně pracujeme na sobě) uvažovat nad řešeními, která by mohla dlouhodobě přinést změny k lepšímu pro všechny zúčastněné...

jansmith[smích]

198438

Dobře napsané mirdo. Doufám, že si HHBB pozorně přečte i mou předešlou odpověď o -nazývání věcí pravými jmény-, protože jinými slovy hovoří o tom co ty.


Uzavřu to zopakováním poslední věty jednoho mého staršího příspěvku:

"Nejde o to kritizovat nebo hledat nenávistně vyníka. Jde o to pojmenovat SOUVISLOSTI, poučit se a pokud to půjde tak nedovolit, aby se historie za stálého smíchu "vyvolených" opakovala."


jansmith[smích]

198441

23.08.2009 00:59

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Úžasný článek!

jansmith1984 193.?.?.?

Ano udo, je to přesně tak jak píšeš. Každý jsme sám sobě učitelem a já dodávám, že i učitelem ostatních, akorát ta nevědomá většina to ještě neví...[smích]

Navíc je historicky stále dokola (ne nezbytně vlastním přičiněním, ale spíše z důvodu ovčího syndromu) vystavována různým deformujícím strachům a samozřejmě cíleně brainwashed plus tzv. "košér" motivována (kým a proč, o tom je webzin Zvědavec), takže vlastně ani nemá čas a ani zájem se učit nebo jinými slovy, tyto věci studovat.


A končím se slovy Forresta Gumpa: "A to je asi tak všechno, co bych k tomu mohl říci."...[smích]

jansmith[smích]

198442

23.08.2009 01:24

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Jak dál

jansmith1984 193.?.?.?

Nedělej se nechápavější než jsi 85ko. Víš moc dobře, jak to Oracle s tím srabem myslel a žádnou slovní ekvilibristikou to nezamaskuješ.

A Peace s tebou...[smích]

jansmith[smích]

198443

23.08.2009 01:29

Andělé se radují, když se Egypťané utopili

RE: Nejako sa nám miestni i cezpoľní sionosti na stránkach

jansmith1984 193.?.?.?

Tak ahoj Gibi. Bude nám tady i Zvědavci za tebou smutno. A Peace s tebou.

jansmith[smích]

198444

23.08.2009 11:33

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Jak dál

jansmith1984 193.?.?.?

To si mě Josephe vážně uklidnil a jako už několikrát v minulosti zase rozesmál že, jak píšeš - citace: "nepotřebuješ nic maskovat"...[smích]

Farizejové, pokud nejsou přímo agenturně či sebestředně vůči svým oponentům útoční (jak jsme občas z jejich strany svědky i v diskuzích na Zvědavci), dokáží být na druhou stranu i zábavní. A ty 85ko jsi podle všeho ten příklad. Nechci ti radit...[smích], ale možná si měl pro posílení dopadu svých slov, jak už se v minulosti stalo, přejít do jiného jazyka - tentokrát zpětně do slovenštiny.


Jako kolovrátek stále dokola ublíženě (že by syndrom tzv. košér "vyvolenosti"?) opakuješ něco o kádrování, nyní si přidal i emotivní - cituji: "sypání písku do mých očí" a přitom si svým "klouzáním po povrchu" (krásný to hestroyův slovní obrat), o nesouhlasná vyjádření svých oponentů (v tomhle případě o mé) vyloženě říkáš.


Pointa?
Zajímalo by mne jak člověk, který si o sobě jistě myslí, že je čestný (a nikoli pokrytcem, který by přesto rád, aby jej ostatní diskutující brali vážně a respektovali) může do debaty napsat, že nepotřebuje "NIC MASKOVAT" a přitom své tvrzení evidentně popírá nepřetržitým maskováním za legrační "superanon" ajpinu 85.?.?.?.


To je tedy opravdu bžunda a Peace s tebou.

jansmith[smích]

198473

23.08.2009 12:18

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: Vůbec nejde o radar ....

jansmith1984 193.?.?.?

Podle mne je to tak jak píše mirdo. Historické události (např. konflikty mezi národy) vypadají jen v neinformovaných a nevědomích očích jako by se děly víceměně náhodně nebo samovolně (propagátorem této myšlenky zde na Zvědavci je kupříkladu náš společný přítel Vojta49...[smích]).

Podle těchto (když to schválně přeženu) tak eugeniků mohou za vše pozitivní a bohužel i negativní co lidská rasa v minulosti zažila geny, lidská přirozenost a přirozený výběr a nikoli konkrétní tzv. "vyvolení" a vlivní lidé (tj. zájmové skupiny aristokratů, bankéřů či v mnoha případech jejich lokajů politiků), kteří pro moc a peníze tahají historicky za nitky a ve vztahu k plebsu za opratě.


Stačí si jen např. zde na Zvědavci z článků A.G.Marshalla nastudovat politiku USA (Kissingera), za vlády Nixona. Jak a PROČ pokrytecky kombinoval teorie merkantilismu a liberalismu, které si navzájem odporují, nicméně se ale nevylučují a jak píše autor v podstatě se posilují a jak dodává: Události v 70. letech jsou jasným příkladem této povahy vzájemného posilování merkantilistického chování na straně jedněch zemí, a „vzájemné závislosti“ liberálního ekonomického řádu."


V onom vlákně nás Vojta obšťastňoval svými nechápavými dotazy a na mé doporučení, aby si nejdříve nastudoval zmíněné tři dokumenty p.Marshalla a pak se teprve ptal raději nezareagoval.


Závěr?
Rozděl a panuj, kdy stejná farizejsky zaměřena politika USA (a dalších "košér" mocností) byla uplatněna i vůči ČSSR za Dubčeka.


jansmith[smích]

198475

27.08.2009 22:03

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: něco mi říká

jansmith1984 193.?.?.?

K tomu co napsal mirda a janko o té smrtelné posteli (a že se nakonec obvykle rozpovídají i ti největší tvrďáci) a co podle všeho dle HHBB patří do šuplíku nezajímavých konspirací bych dopřesnil, že se podle nezávislých zdrojů jedná o výpověď agenta CIA E. Howarda Hunta z roku 2004, kterou zveřejnil jeho syn St. John. v roce 28. dubna 2007.


Soukromě jsem zvažoval, proč to Hunt na smrtelné posteli (ve chvíli, kdy to měl tak říkajíc za pár a všechno by mu mohlo být jedno) udělal a jednoznačně mi z toho jako jedna ze dvou možných variant vychází, že si to pravděpodobně všechno vymyslel proto, aby synově rodině přihrál (sakra teď mě napadlo, co když syn žádnou neměl, ale už se stalo) přilepšení formou lukrativního přivýdělku za reportáž v rádiu nebo co to tehdy bylo...[smích] A ta druhá možnost, kterou tímto ponechávám ctěným kolegům na zvážení by byla, že si chtěl jako bulvárem naočkovaný egocentrik užít na sklonku života pocit budoucí mediální celebrity...[smích]Každopádně podrobněji je to rozebráno zde a po internetu je v češtině těch odkazů více:

Viz:
Cenzurováno v masmédiích: E.Howard Hunt se přiznal k účasti na spiknutí CIA zabít JFK

http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/2690-cenzurovano-v-masmediich-e-howard-hunt-se-priznal-k-ucasti-na-spiknuti-cia-zabit-jfk/


jansmith[smích]

198840

28.08.2009 12:28

Naši synové byli oloupeni o své orgány

RE: Svět bez hranic

jansmith1984 193.?.?.?

Přesně tak pietroo, dobře, že jsi nespadl do klasiky zevšeobecňování a vše dopřesnil. Tzv. běžní lidé v Izraeli nebo řekněme běžní židé/"židé" tam nebo kdekoli jinde jsou podle mne stejně zneužití "mafií/mafiemi" a náboženskými či mocenskými deprivanty jako všichni ostatní. Druhá věc je, jak hodně jim to vyhovuje a jak aktivně ze strachu či prospěchu a PROČ kolaborují. To je ale na jinou debatu a týká se to všech tzv. obyčejných lidí po Planetě bez rozdílů.

Pokud se bavíme o židech, tak by bylo možná zajímavé se zamyslet, kam by se historie lidské rasy ubírala, jestliže by dav zblblý židovskými veleknězi (Kaifášem) odmítl v rámci nabídnuté volby poslat na smrt Ježíše, ale naopak skutečného zločince Barabáše. Historicky zdůrazňována "vina" Židů na smrti Ježíše a tím třeba zdůvodnění pogromů by tedy neexistovala a je jen otázka, jestli by se časem nenašlo něco jiného.

Lecos o tom, jak funguje symbolika na lidské vnímání může napovědět i dokument: Esoteric Agenda, který lze shlédnout třeba zde:
http://www.mustwatch.cz/film/esoteric-agenda/


Každý člověk, který nasazuje na jiné národy, etnika by si měl uvědomit, že pokud by se do takového národa/etnika narodil a byl vystaven vlivu stejné výchovy či ovládacích programů jako ostatní, choval by se a myslel by úplně stejně..... Dobře o tom jak výchova určuje vývoj jedince pojednává i pí.Jarmila na svých stránkách.

Jen vyjímečné osobnosti a za vyjímečných okolnosti se odtrhnou od pseudobezpečí stáda a riskují na cestě do neznáma vlastní cestu. Protitlak ovládacích programů je obrovský, systematický a sofistikovaně zdokonalovaný, takže není divu, že to je pro lidskou populaci jako takovou, historicky, běh za realitou (nikoli virtuální) na dlouhou trať...


Zajímavé je, že už jen takovou maličkostí jakou je vědomé odolávání jednomu z ovládacích programů nevědomé lidské mysli, prospěchářů (a jejich lokajů), kterým je ZEVŠEOBECŇOVÁNÍ (které tak prospěchářům vyhovuje) lze tento běh za poznáním (protože vše se pak začne jevit poněkud jinak) značně urychlit.


Tady na Zvědavci podle reakcí stále přibývá lidí, kteří tento úskok ega prohlédli a předávají varování o ošidnosti generalizování ostatním a to je jedna z cest jak v praxi (nikoli jen cestou duchovního zaměření pozornosti -víry- na to co si přeji a ne na to čeho se bojím) mohu pomáhat ostatním pochopit a měnit Svět.


jansmith[smích]

198868

28.08.2009 13:50

Memorandum prvej ponovembrovej generácie slovenskej mládeže

Memorandum cz

jansmith1984 193.?.?.?

Nejvyšší čas, aby podobné memorandum sepsala i první polistopadová generace české mládeže.jansmith[smích]

198876

28.08.2009 17:37

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Tak moment...

jansmith1984 193.?.?.?

Řekl bych, že to není tak složité jak to vypadá. Sami si nevědomě skrze negativní princip (ego), které ve své většině neovládáme a neochotu chápat SOUVISLOSTI většinu vztahových problémů, se kterými se za svého života potýkáme, vygenerujeme.

Vojta49 by pravděpodobně za příčinu chaotických a bolest si navzájem způsobujících mezilidských vztahů označil evoluci, geny a přirozený výběr, ale já bych to viděl zase poněkud jinak.


Každý člověk, podle toho na jaké úrovni cesty osobního růstu se nachází, je tu více, či tu méně, pod vlivem zvířecích pudů a instinktů, které jsme jako lidská rasa zdědili po svých předcích.

Potud by Vojtův pohled na vliv evoluce a genů jako mediálně propagované "A" pravděpodobně odpovídal skutečnosti. Z nějakého důvodu ale chybí stejně, ne-li důležitější a pomíjené "B". A světe div se, opět z nějakého důvodu se o něm v oficiálních médiích ani ústy "slovutných" psychiatrů, psychologů či sexuologů (namátkou Plzák, Uzel, Weiss) tak nějak nemluví nebo silně okrajově nebo pokrouceně. Že by jako i v jiných oblastech lidského života nebyl zájem nazývat věci pravými jmény a místo toho sofistikovaným filozofováním a "klouzáním po povrchu" (díky hestroyovi za trefný výraz) názory většinové a málo vzdělané populace usměrňovaly tak, aby ta tzv. většina byla rozdělena, v chaosu a tudíž snáze ovladatelná???


Mnohokrát zde ve vláknech bylo různými diskutujícími zdůrazněno, že člověk je jako tzv. inteligentní forma života na Zemi ve své podstatě a v zásadě mírumilovný a za odpovídajících podmínek má snahu s ostatními lidmi I PŘÍRODOU vycházet dobře a spolupracovat. Až pro moc a majetek pokrytecky zneužitý patriarchát ruku v ruce s oficiálními náboženstvími postavily obě pohlaví proti sobě, ženy znevýhodnil oproti mužům a popíráním přirozenosti a co je v lidech dobrého vytvořil z většinové populace snadno (i když občas nepředvídatelně) ovladatelnou masu za ovčáky bojujících oveček.

Někomu velmi vyhovující Systém, který byl postupně cestou konkrétních lidí a mocenských skupin historicky za obrovského strádání a utrpnení tzv. obyčejných lidí zdokonalován do dnešní podoby to samozřejmě nepřizná, ale protože vlastní nástroje, kterými udržuje vnímání reality většinové populace v nevědomosti, umožňuje zároveň ovčákům zůstat dlouhodobě za oponou a vždy mimo násilí, který čas od času způsobí. Až nezávislí lidé na internetu a globální komunikační prostředky jim začínají šlapat na paty (začínají být na faktech pojmenováváni) a jsem si jistý, že z toho moc velkou radost nemají.

TO BE CONTINUED

198886

28.08.2009 17:39

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Tak moment...

jansmith1984 193.?.?.?

DOKONČENÍ:

V dávné minulosti (i když z našeho pohledu primitivní) harmonie existovala a že tomu tak bylo potvrzují i informace o způsobu života např. aboridžinů a dalších primitivních kmenů a národů.

Jen nevědomost a snaha ega oddělovat se od celku (nepochopením DUALITY), samozřejmě "správně" nábožensky nebo ideologicky podaná způsobuje, že pokud se k tomu přidá "správně" zamířená propaganda a kromě STRACHU nabrknou i další animální ďasy v lidské povaze, že se tzv. běžný člověk chová iracionálně, sobecky, arogantně, sebedestruktivně a velmi často pokrytecky. Chápe to nevědomě jako nutnost, protože si myslí, že by jinak neobstál nebo si tzv. dostatečně neužil.

Jen mizivé procento lidské populace patří mezi tzv. patologické deprivanty, kteří popírají to dobré, co jsem zmínil, na které nic ani výchova neplatí, ale kteří historicky naopak cestou ostrých loktů a pro absenci svědomí snadno tu nevědomou a povětšinou "zblblou" masu velmi často ovládají.

U běžných lidí jde o generacemi předávané výchovné chyby. Podléhání závislostem na všech úrovních, podléhání sebedůležitosti (egu) a sebelítosti, které nakonec namíchají charakterový a povahový koktejl takovým způsobem, že jej tzv. obyčejný člověk nedokáže pochopit, zvládnout a už vůbec ne změnit. Naopak chyby svých předků opakuje a paradoxně za mohutného přispění moderního konzumistánu, znevažování lidsky morálních a etických hodnot, upřednostňováním různých úchylek nebo viz. divide and conquer pokřiveného multikulti zhoršuje.


Každý by i ve vztahu k partnerovi měnil nejraději druhého a už vůbec mu nedokází, že první koho by měl pro dosažení harmonického vztahu změnit k lepšímu by měl být on sám/ona sama. To je ta cesta osobního růstu či práce na sobě, která je tady v diskuzích občas zmiňována. Cesta která je ale tzv. běžnému člověku historicky a systematicky přímo nebo nepřímo oficiálními "pseudoautoritami" a jejich lokaji znesnadňována a cestou manipulace mysli skrze marketing, reklamu a podprahově podsouvané deformované modely chování (pro snadnější ovládání masy a peníze do těch správných kapes) sofistikovaně tlačana do hlavy.

Je to legrace. Mluví se o lásce a myslí se sex. Mluví se o pravdě a lže se. Mluví se o míru, svobodě a prosperitě a zahajují se útočné války nebo podporují genocidy bezbranných. Všechno souvisí se vším a obyčejné partnerské a mezilidské vztahy v takto nastavené farizejské společnosti podle toho vypadají. Nebo je tady někdo, kdo si myslí, že je to jinak???..[smích]


jansmith[smích]

198887

29.08.2009 21:19

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Tak moment...

jansmith1984 193.?.?.?

Musíš uznat Vojto, že jsem se nemýlil, když jsem na základě zkušeností z naších dřívějších polemik odhadl tvůj pohled na lásku a partnerské vztahy jako orientovaný na geny, evoluci a přirozený výběr.


Tím, že vše je pro tebe soutež si to odklepnul a já s tvým názorem (jako i v předchozím svém příspěvku) do jisté míry souhlasím a beru jej jako akceptovatelné a mediálně upřednostňované "A".

Na druhou stranu se nedivím, že se ve tvých rozborech neobjevuje ani zmínka o "B", bez kterého celkový obraz není úplný a na jehož absenci opakovaně upozorňuji. Ostatně, jak by se ve tvém způsobu vnímaní reality ono "B" mohlo objevit, když ty evidentně (a to nejen v této záležitosti, ale i ve všech ostatních na Zvědavci diskutovaných viz. Gaza a válečné zločiny Izraele atd.) přebíráš názory mediálních a pravděpodobně i patřičně populárních vědeckých "autorit" (tedy názorového hlavního proudu - tedy tzv. mainstreamu) a ten nic takového jako "B" přeci nikdy nezmiňuje, že???...[smích]

Nebo zmiňuje? Jestli máš, tak sem nějaký příklad přihoď. Například by mne zajímal mainstreamový názor "B" ohledně Gazy a košér izraelské invaze.

Tak co, bude něco?


Zatím co toto píši uvažuji, kolik mám do této reakce vložit energie a času. Má smysl opakovat co již bylo řečeno v předchozím příspěvku, když ty Vojto čteš reakce svých oponentů spíše sporadicky, pravděpodobně jsi ji bez správného zaměření pozornosti přeskočil i tentokrát a pokud budeš reagovat, tak to vždy v 99% bude zase jen opakování onoho masám do očí a uší tlačeného "A"...[smích]

Je tady ale Lin a možná i další čtenáři diskuze, kteří mají zájem se na problematiku mezilidských a partnerských vztahů podívat i z jiné perspektivy než je ta košér mainstreamová. Něco "tam v zadu" jim totiž říká, že tady něco nesedí, a proto ke svému předchozímu příspěvku něco pro dopřesnění přidám.


Takže:
V první řadě, Vojto, ono to tvé mainstreamové "A" by žádné "B" nepotřebavalo, pokud by člověk zůstal evolučně jen o něco inteligentnějším zvířetem. Potom by všechny tvé teorie o soutěži genů a z toho vycházející soutěži obou pohlaví a o tom, jak si pořídit co nejvíce potomků s vynaložením co nejméně času a energie mohla být ta jediná a vědecky správná (tj. košér) pravda.

Jenže ono tomu tak není a není tomu tak ani v případě tvého popisu "LÁSKY".


TO BE CONTINUED

198978

29.08.2009 21:20

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Tak moment...

jansmith1984 193.?.?.?

DOKONČENÍ:


Není pravda že, jak píšeš: "láska je soutěž, plná podvádění a že to zná každý". To, co zná z nedostatku vhledu a empatie (jak píšeš) "každý" není láska, ale jen jistá forma závislosti na partnerovi, vypočítavosti a hormonálně emoční nerovnováhy, která se může v partnerském nebo mileneckém vztahu (se všemi doprovodnými problémy) maskovat za lásku jedině proto, že partneři ve své nevědomosti a patřičně brainwashed komercí podsouvanými deformovanými modely chování nechápou lásku jako cit nebo vztah bez podmínek (tedy bezpodmínečný), ale jako boj mezi dvěma egy, tj. kdo z koho a co za to. Jen v malém procentu vztahů jde o dlouhodobé přiblížení se Lásce a tyto vztahy jsou pak celkově šťastné, harmonické a nerozpadají se.

Vztahy se komplikují i proto, že tzv. běžný a samozřejmě patřičně nevědomý člověk nezvládá své přerostlé ego a nechápe a nezvládá ani pudy a instinkty, které zdědil po svých zvířecích předcích. A protože to je pohodlnější a Systémem podporováno, nehledá tudíž vědomě (až na vyjímky) ani cestu, jak by se z těchto a dalších závislostí vyvázal a přestal být pouhým Humatomem (jak o něm píše např. Jake Horsley).


Jenom ve společnosti a v Systému, který s lidským vnímáním reality farizejsky manipule je možné, aby se říkalo "Láska" a šlo ve skutečnosti o "sex" nebo aby se říkalo "Pravda" a přitom se "lhalo". Praktické příklady lze dnes a denně najít v někým vlastněných či ovládaných tištěných či internetových médiích, projevech politiků, většině knih a většině tzv. košér vědeckých pojednáních.

Není divu, že v tom má léty polopravdami a vyloženými lži masírovaný průměrný Humatom zmatek a že se podle toho (v rozporu z realitou a paradoxně ve svůj finální neprospěch) chová.

Člověk, o kterém píši já (neboli přesněji lidská bytost) je vývojové stádium, ke kterému jako lidská rasa tím, že jsme narozdíl od zvířat získali rozum a učíme se chápat a v praxi zastávat humánní hodnoty jako morálka, etika a nejvyšší formu vnímání, kterou je LÁSKA (teď nemyslím mileneckou) směřujeme.

A jediným důvodem, proč nám to trvá tak dlouho a proč jsme tudíž nuceni stále dokola prožívat ty samé vztahové a jiné problémy nejsou geny, ale je jím naše někým po věky systematicky přímo nebo podprahově podporovaná NEVĚDOMOST.


A pokud by měl přijít i nějaký závěr Vojto, tak snad jen, že kdo je ten "NĚKDO" a proč se tak angažuje je na jinou debatu. Věřím ale tomu, že mnoho návštěvníků Zvědavce již o "JEHO" existenci a adrese na které sídlí ví a začíná si dávat dohromady nejen globální souvislosti, ale i skryté souvislosti ve věci mezilidských, tj. zde partnerských, či mileneckých vztahů.

A vvvvoo tom byla i tato má reakce. A Peace s tebou.


jansmith[smích]

198979

29.08.2009 22:46

Naši synové byli oloupeni o své orgány

RE: chucpe

jansmith1984 193.?.?.?

Osle. měl bych na tebe dotaz, který sem v dřívějšku položil i některým jiným nickům a "odvážným superanon" ajpinám jako např. 85.?.?.? a zajímal by mne tvůj názor.


Tedy:
Dopouštěla se izraelská IDF při poslední invazi do Gazy na civilistech válečných zločinů nebo nedopouštěla a jde nebo nejde tedy pouze o antisemitskou propagandu odpůrců státu Izrael?

Mám na mysli zejména mezinárodními organizacemi a nezávislými svědky dokázané použití zbraní na bázi bílého fosforu v zalidněných oblastech, kde je to podle smluv zakázáno i jen pro osvětlování. Demagogické žvásty o tom, že Izrael tyto mezinárodní úmluvy nepodepsal a tudíž nic nespáchal beru jen za farizejské výmluvy, které skutek nepopřou a doufám, že ty zde s nimi nevyrukuješ.

Ostatní příklady válečných zločinů IDF v Gaze není problém na interentu vyhledat, a tak je nebudu zmiňovat. I samotný příklad s bílým fosforem, který Izrael odmítá vyšetřovat a potrestat, jako precedens postačuje.


Čekám na tvou odpověď a buď si jistý, že na jejim základě bude okamžitě jasné, jestli jsi hodnověrným dikutujícím nebo ne.

Máš na výběr mezi modrou nebo červenou kapslí a pokud neodpovíš vůbec nebo zmíněné činy IDF za válečné zločiny explicitně neoznačíš, automaticky se řadíš mezi pokrytce jako Vojta49, Vanguard nebo VanGuld a Peace s tebou.


jansmith[smích]

198984

30.08.2009 11:44

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Tak moment...

jansmith1984 193.?.?.?

Díky za dopřesnění paní Jarmilo. Zejména ta poznámka o MEMECH byla důležitá.


Teorie genů a evoluce, jak ji společně s Vojtou podávají někteří v uvozovkách "slovutní" popularizátoři (debata o panu Uzlovi a zejména Weissovi na Zvědavci už proběhla) je podle mne do mozečků lidské masy tak mediálně i jinak tlačena zejména proto, že posiluje ovládací programy, kterými je běžná populace usměrňována do tzv. bezduchovna. Jinými slovy by se to dalo nazvat: do ovčího způsobu vnímání sebe sama i Světa kolem. A co se počítá: i pro moc a peníze do těch správných kapes.

Je pohodlá i proto, že jak ovčáky, ale zejména ovce zbavuje odpovědnosti za svůj způsob vnímání reality a navíc každá úchylka nebo čin, který umožňuje přímo nebo oklikou farizejsky podvádět, krást a zabíjet je možno omluvit geny, evolucí či Vojtovou tzv. soutěží nebo tak vědecky oblíbeným přirozeným výběrem.

Že člověk není zvíře, které své instinkty a pudy nejen že nechápe, ale je nedokáže vědomě ovládat je jedna VĚC. Druhá VĚC je, že není snaha, aby se lidské společenství formou přirozené a moudré výchovy zaměřilo na rozšiřování hodnot a způsobů myšlení, které by jeho chápání a přístup k sobě samému i ostatním povýšil fakticky (nikoli verbálně) na humánní úroveň.

Místo toho, se cestou zblblých nebo navedených "autorit" hodně filozofuje a bádá, ale zároveň s tím je většinová lidská populace dlouhodobě vystavena deprivantskému způsobu přímé nebo podprahové výchovy k sobectví, pokrytectví a konzumistánu, který ji nejen fyzicky, ale i psychicky rozkládá.

Ano, máme zákony, které tzv. zločiny trestají, ale opět jde jen o farizejské honění vlastního ocasu, protože tyto zákony platí jen pro plebs a těch "rovnějších" se netýkají.


Není to dostatečně jasný důkaz, jak Systém cestou těch, kteří tahají za nitky přízpůsobuje podmínky k obrazu svému a spolu s ostatními denně pororovatelnými příklady masíruje tzv. běžnou populaci k ovčímu přístupu???


Ještě jeden zajímavý příklad.

Kdo shlédl film Forrest Gump si jistě pamatuje na poručíka Dana (Forrestova velitele čety ve Vietnamu). Všichni jeho mužští předci pokládali své životy za hodnoty USA a i on byl srozuměn s tím, že tak pravděpodobně ve Vietnamu skončí.

Napadlo někoho kolik svých mužských příslušníků obětovaly v různých válkách bankéřské rody Rothschildů, Rockefellerů, Morganů, Loebů atd. nebo politiků jako např. klan Bushovců? Jak se z války ulil bojovník za demokracii G.W.Bush junior (prezident, který zahájil po 11.9. dvě tragické války) je už dávno obehraná písnička a přitom nepatří k tzv. vyvoleným ale jen k dobře zapsaným lokajům.


A to je se slovy Forresta Gumpa asi všechno, co bych k tomu chtěl říct....[smích]

jansmith[smích]


PS:
Na recenzi mrknu a těším se na názor.

199009

30.08.2009 12:10

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Autorovi

jansmith1984 193.?.?.?

K tomu co napsal Choronzon a Alexa jedna poznámka k mytologii.


Mytologie zobrazována v životech Bohů a pod. je logicky jen obrazem představ lidského mozku a fantazie. Nepopírám, že velmi působivě a inteligentně stvárněná, ale stále jde jen o představy a fantazie, které mají sice něco vysvětlovat a objasňovat, ale ve skutečnosti samy povstaly ze zmatku a nepochopení a stejným nikoli nezištným způsobem pracují s lidským vnímání reality...

Proč nazývat věci pravými jmény, když se přes různá podobenství a komplikované výklady tak snadno kličkuje nebo klouže po povrchu, že???....[smích]


Řekl bych, že autor článku použil mytologické výrazivo proto, že to pomáhá přidat zdání odbornosti a důvěryhodnosti zejména jemu samotnému a také proto, že jeho vlastní zmatek rezonuje se zmatkem těch, kteří byblické či mytologické příběhy blahé paměti vymýšleli.

jansmith[smích]

199012

30.08.2009 23:01

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Tak moment...

jansmith1984 193.?.?.?

Vím moc dobře, Vojto, že jsem se v odhadu tvého stanoviska ani v dalších věcech nemýlil a oceňuji, že to uznáváš.

Pokud bych chtěl být sarkastický, mohl bych ironicky odvětit, že nemáš důvod se za svůj omyl v předmětu slova "láska" omlouvat a pro pobavení bych mohl pokračovat nějakými dalšími reminiscencemi, jako např. že omyly podobného charakteru se v tvých reakcích objevují více než je "zdrávo" a třeba ti i znovu připomenout fakt, že podle všeho nečteš dostatečně pozorně příspěvky oponentů, protože jinak bys musel reagovat jinak...[smích] Jako svou oblíbenou třešničku na dortu bych mohl přišpendlit tvé "klouzání po povrchu" ve věci Gazy a válečných zločinů IDF, které jsi v minulosti ani náznakem nedokázal lidsky ani jinak odsoudit.

Nic z toho neudělám. Proč? Už dávno je mi úplně jedno co si myslíš, jestli odpovědi oponentů a články čteš nebo nečteš a nebo jestli si s dostatečnou pozorností uvědomuješ na co a jak reaguješ. Od jisté doby mé reakce na tebe nesměřují k tobě, ale skrze tebe spíše k ostatním čtenářům Zvědavce, kteří by mohli mít zájem si je případně přečíst a zamyslet se nad nimi. To neznamená, že tě stále neberu jako přemýšlivého člověka, který se v rámci svých možností snaží postupovat kupředu a že si tě nevážím. Naopak.A protože jsi zmínil MUDr.Koukolíka a Matrix a nijak ve své reakci nezpochybnil žádnou z mých předchozích úvah (a o kterých bychom se mohli nyní bavit), pro korelaci Matrixu se souvislostmi probíranými zde ve vlákně se u něj na závěr zastavím.

Jinak, co jsem přečetl nebo nepřečetl ponechám stranou, protože bych musel poukázat na tvůj opakovaně nepřesný odhad a raději zmíním něco od Jake Horsleyje a humatonech z knihy "Bojovník v Matrixu - Úděl vyvoleného".

Nejde tady o filmovou trilogii, kterou ostatně řadíš mezi pohádky, ale o knihu, která film rozebírá z hlediska symboliky či kvantové fyziky, ale zejména přístupu průměrných lidí k realitě a jak dalece je pro ně virtuální. Píše se v ní i o tobě Vojto a protože pochybuji, že si ji kdy přečteš, je na ostatních zdejších čtenářích, jestli věnují svůj čas a možná i odvahu, aby si ji sehnali a zamysleli se nad ní...


A na úplný závěr jako upoutávka krátký úryvek:

Pravda existuje nejen proto, aby nás dohnala k zoufalství, ale aby nás osvobodila.

Tato kniha nabízí možnost se této šance chopit. Ke svobodě se lze dostat prostřednictvím vědomí, poznání. Otevřeme-li svou mysl všem možnostem a dovolíme jim vstoupit, jedině pak můžeme posoudit, co je co. Některým myšlenkám je samozřejmě těžší se otevřít než jiným. Některé myšlenky nás zkrátka zděsí: jsou bolestivé. Co oči nevidí, to srdce nebolí ?


Bojovníci v matrixu, spojte se ! Nemáte co ztratit, kromě svého rozumu. A stejně to není váš rozum.
jansmith[smích]

199060

30.08.2009 23:20

Naši synové byli oloupeni o své orgány

RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

jansmith1984 193.?.?.?

Mirdo, po tom co se mi uklidnila bránice po stevově příspěvku mě napadlo, jestli nevíš, jak to bylo ve Vietnamu s těmi US bojovníky za mír, svobodu a demokracii, kteří ji už tehdy (mimo jiné) prosazovali tak, že zajaté příslušníky Vietkongu (nebo civily?) přivázali košér způsobem k provazu a lítali s nima upevněnýma pod helikoptérou tak dlouho, až se jim ti kluci Vietnamský vlastní nepozorností umlátili k smrti o vrcholky stromů.

Víš o tom nějaké podrobnosti nebo sem zachytil jenom nějaký antiamerický šum? Víš, nerad bych byl za použití slovíčka "košér" obviněn z antisemitismu.


jansmith[smích]

199061

30.08.2009 23:36

Memorandum prvej ponovembrovej generácie slovenskej mládeže

RE: Ale ale chazarský Vojto, veď tento systém tu už bol

jansmith1984 193.?.?.?

Ale Gibi. To sem si myslel, že se dokážeš lépe ovládat...[smích] ")

I kdyby si měl stokrát pravdu, tak použitá rétorika tě silně diskvalifikuje. Divím se, že editor v tomhle velmi agrasivním a emotivním případě nijak nezareagoval, ale pravděpodobně k tomu došlo proto, že jsi zde platícím návštěvníkem. Ale ani to podle mne neznamená, že tvé argumenty získají takovým způsobem na validitě a že tím pomůžeš Zvědavci obstát útokům, které jsou proti němu vedeny. Maximálně si ulevíš, ale to je tak asi všechno a Peace s tebou.

jansmith[smích]

199063

31.08.2009 11:31

Naši synové byli oloupeni o své orgány

RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

jansmith1984 193.?.?.?

To s těmi lidmi umlácenými pod vrtulníky sem viděl kdysi na fotkách jako reportáž. Pamatuji si přesně, že to dělali amíci místním, ale za přesnou lokaci (něco mi říká, že by to mohl být klidně i Laos nebo Kambodža) bych ruku do ohně nedal. Tehdy se bojovalo všude a tady jde o princip, nikoli o to, kde to přesně bylo. Ty máš historicko-faktografický přehled a proto sem se tě na to zeptal.

Dělalo se to tak, že vždy přivázali na lano několik zajatců najednou (že by forma výslechů za pravdu, lásku a demokracii jinými prostředky jako v Abu Ghraib?) a už se letělo.

Nepromluvili nebo je nahoru nebylo slušet, tak jim domluvili o stromy.


Zajímavé na tom všem je to úžasné farizejství, kdy se někdo pasuje do role osvoboditele a někoho kdo bojuje za spravedlnost a proti totalitě a přitom se po morální a etické stránce chová jako hovado. Co je za tím jiného než licoměrnost a vlastní vypočítavost takového košér "Systému"?
----

Někdo tady psal něco v tom smyslu, že se po válce styděli všichni. Rozdíl ale je, jestli udělám nějakou prasárnu ze strachu v afektu po nějakém šokujícím zážitku v BOJI nebo když někomu liju v "klidu domova" chirurgicky (a dělaly se horší věci) vodu do krku nebo ho pověsím pod vrtulník a zabiju ho. To nejsou jednotlivé excesy, to jsou cílené metody řízené s hora nebo minimálně schválně trpěné nadřízenými, aby se to v případě potíží svezlo na vykonavatele a ryba tzv. navenek nezasmrděla.

jansmith[smích]PS:
A že se Vojta stydí pochybuju...[smích] Podle mne si to sám nepřipouští, ale odhaduju to z jeho strany na lehkou zmatenost. Na druhou stranu je férový, že se jako někteří jiní diskutující srandovně nemaskuje za pouhou 85kovou anonajpinu. Rozhodně ale hledá (pro vlastní pocit jistoty se navíc snaží diskuzi vést v akademicky uhlazeném stylu) a řekl bych, že je pod úroveň každého (i pod úroveň Zvědavce) jakkoli jej vulgárně napadat. Ostatně, není s nim občas i legrace? A od koho se můžeš o sobě nejvíce naučit než od svého oponenta?...(že by Zen?)...[smích]

199102

31.08.2009 20:43

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Tak moment...

jansmith1984 193.?.?.?

To s tím Forrestem je zajímavá poznámka Mirdo. Taky věřím (a cítím), že existují určité energetické vibrace nebo hladiny, kterou jsou stejně naladěné živé bytosti schopny sdílet bez ohledu na geografické vzdálenosti.

Podle mne se nic neděje náhodou a pokud si četl Castanedu a jeho mýtus o bojovnících, tak víš o čem mluvím. A pokud jde o film Forrest Gump, tak podobně jako ty mám i já tento film (a ještě několik dalších, které v moři balastu za to stojí) stále v "pohotovosti" a když přijde čas, tak si je pro zábavu nebo inspiraci zkouknu. U všech hodnotných filmů a knih to bývá podobné. Člověk, který je čte nebo sleduje dostatečně vědomě pozorný registruje pokaždé nové a nové postřehy a souvislosti, který průměrný "bezduch" zapomene pár vteřin, co mu prošly mozkem, natož aby se nad nimi hlouběji zamyslem, či se k nim (hypnotizovaný dalšími v řadě nabízenými komerčními dráždidly) někdy vrátil.

A k moudré větě o bomboniéře bych přidal i to, že jestli pro nás bude Život legrace nebo hoře záleží v 99% na nás.


A na závěr bych snad, pro vážně míněné odlehčení..[smích], "načechral" materiálně skeptickou mysl našeho společného přítele Vojty49 přidáním něčeho k zamyšlení z jedné knihy od Carlose Aranhy - Castanedy, co v něm a v naších společných "přátelích" zanechá odhaduji sice stejně nevýrazný otisk, jako by si přečetli pojednání např. o Humatonech od Jake Horsleye, ale alespoň je legrace.

Ale kdo ví, nikdy neříkej nikdy...[smích]


.....(„Osobní síla je tím, co rozhoduje, kdo může z tohoto odhalení něco získat a kdo nikoli. Zkušenost, kterou mám se svými bližními, mi ukazuje, že málo, pramálo lidí je ochotno naslouchat. Ještě méně jich je ochotno jednat v souladu s tím, co slyšeli. A z těch, kteří jsou ochotni podle toho jednat, má jenom pár dostatek osobní síly, aby svými činy něčeho dosáhli. Don Juan.)


jansmith[smích]

199162

31.08.2009 21:50

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

jansmith1984 193.?.?.?

Vidím, že jsem se ve vás nemýlil pane Lhotáku. Ačkoli bych měl v rámci příslušnosti k tzv. silnějšímu pohlaví...[smích] podporovat vaši obhajobu patriarchátu a jeho údajný přínos pro harmonické fungovaní lidského společenství, musím se nad vašimi názory pouze usmívat.


Definitivně jste se podle mého zařadil do skupiny diskutérů k Vojtovi49 a jemu podobným a ani vyšší, řekněme akademická úroveň se kterou zde publikujete, argumentujete a vyjadřujete se, vás stigma legrační figury nezbaví.

Tím netvrdím, že si nemůžete říkat co chcete. Naopak, ani Vojtovi toto právo neupírám, byť je evidentní, že svým způsobem vnímání reality oba přesně zapadáte do konceptu (i když pravděpodobně studovaných a tudíž i sečtělých, tak přeci jen hluchých a slepých) Humatonů.

Proč? Protože muž (pochybuji že vědomá žena) může propagovat takové názory jako vy jedině tehdy, když je absolutně nedotčený realitou (pozor, nikoli virtuální) a nevidí, že systém, který jej tak uhranul je ve spojení se zneužitým náboženstvím hlavním viníkem marasmu, do kterého se za těch x tisíc let lidská komunita dopracovala a nevidí, že nikoli zakonzervování takové mutace, ale jedině zásadní změna v mezilidských vztazích a zejména způsobu myšlení může fungování této tragikomické civilizace (dokud je vůbec ještě nějaký čas) změnit k lepšímu PRO VŠECHNY ZÚČASTNĚNÉ. Tedy ne jen pro mocenské E/elity a muže, jak se sebestředně a podléhaje dobře maskované sebelítosti kdysi pasovali za pány tvorstva.


Abych na vás zase ale nebyl tak příkrý, tak slevím a patriarchát (jak si jej představujete vy a další málo sebejistí muži, kteří by se kromě hrubé síly a nadřízenosti ve vztahu k ženám jinak neprosadili) odsouhlasím jen jako, i když zbytečný, tak za dané situace řekněme vývojový trenažér lidstva vhodný k tomu, aby si skrze čas, bolest a pokrytectví uvědomilo, jak si obě pohlaví ve své nevědomosti navzájem v honbě za zprofanovanou láskou a chimérou virtuálního štěstí vlastně zbytečně ubližují.

Už to zde na Zvědavci zaznělo. Je nejvyšší čas, aby lidský druh konečně dospěl a začal chápat, jak jsou mimo jiné i vztahy mezi muži a ženami Systémem dlouhodobě deformovány a zamyslel se, jak moudrou výchovou (samozřejmě bez popírání přirozených instinktů a pudů, které má po zvířecích předcích) měnit vztahy k harmonii hodné lidských bytostí a nikoli je udržovat na animálních principech jakými je strach, podřízenost v tlupě, trest nebo pseudoodměna.


Lidi se vzděláním jako vy, by měli být první, kdo by měl začít tyto zásady mezi ostatními prosazovat a že se tak neděje je jen další důkaz, jak je tento náš kvazi výhodný Systém cestou tzv. autorit a jejich lokajů zkorumpovaný, pomýlený a zneužitý a že spoléhat se a očekávat zlepšení od nich je číré bláznoství.


A tudíž Peace s vámi.

jansmith[smích]

199167

31.08.2009 23:12

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Pane Lhotáku

jansmith1984 193.?.?.?

Tohle si napsal krátce, ale hodně dobře Josephe a snad se nad tím (i když taková pravděpodobnost je minimální) p.Lhoták aspoň zamyslí.

Je sice na druhou stranu fakt, že se mi varianta, že by E/elity záměrně instalovaly ortodoxní feminizmus, aby pomocí něho rozložily zbytek obyvatelstva, zdá poněkud uměle vykonstruovaná, spíše bych to viděl jen jako přirozený důsledek nastoupeného vývoje a jako snahu vybuzených extrémistů/tek se tímto způsobem od Systému osvobodit, ale i tak je tvůj názor zajímavý.

jansmith[smích]

199175

31.08.2009 23:59

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře Radime, přecházím na tykání, protože tě sice podobně jako Vojtu a každého jiného zde respektuji, ale svým stylem vystupování a posledními názory jsi definitivně stratil formální úctu, kterou pisatelům pod občanským jménem a nikoli nickem obvykle věnuji.

Už jen, že jako Vojta nedokážeš rozporovat konkrétní teze/myšlenky oponenta a přecházíš raději na bezpečnější "klouzání po povrchu" a bonmoty (viz tvá reakce) je jasný znak. A to jsem ti ani jako Vojtovi dosud nepoložil svůj oblíbený dotaz na názor na válečné zločiny v Gaze...[smích][smích]


Takže k tématu. Je evidentní, že po odborné ani intuitivní stránce nemáš tzv. ani šajnu, o čem sem se ti snažil povyprávět. Pochybuji, že bys tu nechápavost hrál, protože nato příliš podléháš sebedůležitosti.


Pro snažší pochopení: nic z toho, co si se tak expresivně snažil podbarvit od ucha k uchu roztaženou hubou smajlíka se nevztahuje na mezilidské vztahy, které jsem měl na mysli ve svém příspěvku.

Naopak, mezilidské a partnerské vztahy, o kterých jsem hovořil budou jednou (samozřejmě za předpokladu, že se tato civilizace i díky lidem jako ty dříve neterminuje) na normálních/přirozených pohlavních a genderových vazbách samozřejmě založeny. Teď ještě, nakolik se naše pojmové představy v těchto kategoriích shodují, ale co říkáš, nebudeme to komplikovat...[smích]

Tím, že většinová populace v nadkritickém množství výchovou nebo pod tlakem okolností pochopí některé zásadní souvislosti a nebude tolik zatížena útlakem nevědomého ega, které nepůsobí problémy jen svému hostiteli, ale logicky i ostatním, dojde postupně ke změně.

Samozřejmě, nic se nedá lámat přes koleno, zvláště když vše je pod kontrolou známých pseudoautorit náležitě opečováváno již tolik tisíc let, ale pokud se budou chtít lidé na Zemi do budoucna vymanit z destruktivních modelů chování a MYŠLENÍ a za humánních podmínek PŘEŽÍT, nic jiného jim stejně nezbyde.


Další vysvětlování a snaha o osvětu je vůči tobě vzhledem k tvému způsobá vnímání reality (byť ty máš jistě ve vší skromnosti názor opačný) za těchto okolností bezpředmětné a tudíž Peace s tebou.


jasmith[smích]

199180

01.09.2009 12:33

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

jansmith1984 193.?.?.?

Těžko řící Radime, nakolik máš v rozboru mé osobnosti pravdu a nakolik z tebe hovoří jen uražený pocit sebelítosti a sebedůležitosti vyvolaný mými námitkami a jiným pohledem na problematiku a také jistě umocněný i nepodbízejícím se tykáním.


Možná, kdybys místo ublížené sebeobrany a emotivního protiútoku trochu více, s vnitřním klidem a nezaujatě probádal (jsi přeci akademik, ne?) čím zde ve vlákně reagují lidé jako pí.Jarmila, janko, Oracle, Lin, Vodnik, Alexa, micha, Striga, djb a klidně jansmith, třeba by ti to pomohlo alespoň trochu otevřít nové obzory. (Upozorňuji: ne ty vyprané v Perwollu, ale opravdu nová panoramata.)...[smích]

Máš pocit, že všichni ti, které jsem jmenoval s tebou nesouhlasí proto, že jsou jako jansmith, jak píšeš: "egocentriky a nabubřelými uzurpátory jakéhokoliv názoru druhých lidí, který je neoslavuje nebo jim alespoň nepřizvukuje"???

Pochybuju. Všichni tito tví oponenti jen svým vlastním způsobem a jinými slovy nastavili zrcadlo názorům, které pokud já mohu hodnotit nepsal moudrý (i když jistě inteligentní) člověk, ale člověk, který si to o sobě sebestředně a že by ve vší skromnosti? jenom myslí.

Ono by to nevadilo, každý jsme nějaký. Ale v tvém případě je třebe reagovat, protože lidé jako ty mohou společně s mediálně populárnějšími a z pohledu Zlatého telete jistě úspěšnějšími takyautoritami (typu Weiss) přímo nebo co je horší podprahově negativně ovlivňovat podvědomí a názor většinové populace (a to se všemi negativními důsledky na její další vývoj). A pak je důležité pro rovnováhu vznést námitky.


Nebuď z toho nervózní Radime. Prostě jsi měl smůlu (nebo paradoxně štěstí?), že ačkoli na to nejsi v takové míře pravděpodobně zvyklý, zde jsi narazil na množinu oponentů (a buď si jistý, že webzin Zvědavec je jich plný), kteří nastavili zrcadlo nejen tobě jako člověku, ale zejména tomu co hlásáš a stane se jediné. A možná to bude i přesně to, o co pravděpodobně jde i tobě, tedy, aby se k různým názorům na tuto problematiku dostali i ostatní čtenáři Zvědavce, porovnali si je, a hlavně se nad nimi nezaujatě a v souvislostech zamysleli.


Nějaký závěr? Důležité je nepodléhat sebedůležitosti, sebelítosti a aroganci (což je mimochodem hlavní rys patriarchátu nejen ala Lhoták) a zároveň se snažit své názory na faktech, bez emocí a zaujatosti obhájit, což jak je vidět do konceptu diskuze ala Lhoták evidentně nefunguje, a to i proto, že ty před námitkami "odklouzáváš".


Speciálně pro tebe Radime, jako pro akademika, se závěrem loučím krátkým citátem z knihy autora, kterého zmiňuji v jiném vlákně a Peace s tebou:

"Vědění bez laskavosti a poznání bez střízlivé střídmosti je k ničemu." Don Juan


jansmith[smích]

199228

01.09.2009 12:58

Janouškův hřebík

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

jansmith1984 193.?.?.?

Problém je Jindro v tom, že pokud nepůjdou občané k volbám, tak k nim rozhodně půjdou ti skalní a správně přesvědčení a ti pak rozhodnou a hádej v čí prospěch.

Politikům je jedno, kolik lidí přijde volit, Hlavně když přijde většina těch, kteří volí je a při malé volební účasti to tak většinou podle mne bývá. Stačí si vzpomenout, jak modrá ptákostrana narazila při krajských volbách, a to hlavně proto, že volit přišlo více lidí než obvykle...


Podle mne by k volbám měli jít všichni, ale náležitě vyzbrojeni informacemi a pokud v praxi neexistuje volební metoda podle pí.Jarmily, tak využít alespoň tu malou rozhodovací možnost, kterou za současného systému existuje.

Pokud už musí hrát vnucenými pravidly hry, tak se jich alespoň dobrovolně a ve prospěch těch, kteří si to přejí, neměli zbavovat. Já vím, volba je problematická, ale vždy lze srdcem odhadnout, která volba je lepší než druhá. A co bude dál ukáže čas. Třeba se něco zlomí a pí.Jarmila prosadí svůj internetový model volby.


A když bude nejhůř a opravdu to bude jedna domluvená sebranka, kde není koho volit, pak lze opět vyrazit s klíčema na náměstí a třeba už se sebe lidi po zkušenostech znovu neudělají voly, jako blahé paměti za dvou Vašků...


jansmith[smích]

199233

02.09.2009 12:30

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

jansmith1984 193.?.?.?

Je toho víc, co p.Lhoták nebere do úvahy nebo naopak nevědomě upřednostňuje.


Vývoj nezastavíš a jde jenom o to, KÝM, JAK, JAKÝM SMĚREM a s jakým VÝSLEDKEM je veden. I z toho co jste napsala pí.Jarmilo je jasné, jak byly poměry NEJEN mezi samotnými pohlavími v minulosti nepřirozené a většinová "masa" je snášela jedině proto, že tak byla donucena mocí a náboženským či jiným brainwashingem nebo řekněme tak zpracována.

To, že se Radim (a popudem podle mne nebylo to, že by mu záleželo na ostatní, ale čistě jeho osobní, hlavně finanční problémy) shlédnul v mírnější formě patriarchátu jen dokresluje, jak jsou on i ti, kteří stojí v jednom šiku s nim, mimo realitu a žijí ve virtuálních představách, které by bez ohledu na tzv. vesmírné zákony rádi zhmotnili.


Nezajímají je a nevidí historické a jiné souvislosti, které jste ve své předchozí reakci mimo jiné naznačila a stále budou do hlav spoluobčanů tlačit svoje deformované představy reality ovlivněné buď retro filmy, kde moudrý a vážený otec, monarcha nebo vláda moudře a spravedlivě vládne svým ovečkám, protože nejlépe ví co je pro ně dobré...[smích] nebo je jejich slepota ovlivněna pokroucenou demagogií některých v uvozovkách "slovutných" mainstreamových "autorit", psychiatrů, psychologů nebo sexuologů (Weisse, který to plebsu dávkuje velmi sofistikovaně jsem jako příklad před časem již zmínil).

Legrační na tom je, že příklad moudré autority mohl fungovat jen v mizerném procentu případů a ve velké většině tomu bylo NAOPAK. Jak mouhli vychovatelé moudře rozhodovat, když byli až na vyjímky stejní jako vychovávaní tj. plní ega, strachu a podléhání sebedůležitosti a sebelítosti.

A v celospolečenském měřítku jen nekonečná mizerie "dole" (útlak, války a další chuťovky pro potěchu a ego mocných) a tlak, který z toho vzešel postupně navodil změny k lepšímu. Věky jsme se dopracovali k tzv. demokracii, ale i ta je, jak můžeme denně sledovat, poplatná tzv. "autoritám", které ji (pro moc a peníze do těch správných kapes) deformují jak to jen zblblý, napapaný nebo utlačený plebs dovolí.


V jiné reakci jsem naznačil, jakým směrem by měly být mezilidské (partnerské) vztahy (pokud by byl zájem, jako že není) výchovou a příkladem autorit kormidlovány, ale vykládejte to lidem, které by janko se soucitem pravděpodobně zařadil do nižších úrovní vnímání.


jansmith[smích]

PS:
Díky za recenzi těch buněčných motorů...[smích]

199356

02.09.2009 12:57

Naši synové byli oloupeni o své orgány

RE: chucpe

jansmith1984 193.?.?.?

Myslím, že si to zhodnotil správně hestroyi. Osel je podle mne stejná kategorie myšlení jako Vojta49. Nebude podle mne jako Vojtěch (pokud se nemýlím) špatný člověk. Snaží se hledat pravdu a být nestranný, jen při tom tak nějak pomíjí některá podstatná a zásadní historická fakta a souvislosti.

Když se k tomu přidá i relativizace násilí, kdy na příkladu Gazy ani Osel stejně jako dříve Vojta, Vanguard nebo VanGuld nebyli schopni alespoň LIDSKY odsoudit prokázané VÁLEČNÉ zločiny mnohem silnější a brutálnější IDF na civilistech, tak jako poslední signál lze opravdu chápat použití obratu "Vaši Palestinci", jak si na něj správně upozornil.

Pokud to nebyla jen neobratnost a nevědomost, tak to jasně dokumentuje podvědomý styl uvažování a pokrytectví při snaze být za nestranného...


Je dobřem že si nepřešel do emotivních reakcí, protože to je jen voda na mlýn "akademikům", kteří sem do diskuzí chodí přímo nebo podprahově rozsévat své "pravdy" a ideologie.

jansmith[smích]

199360

02.09.2009 15:36

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

jansmith1984 193.?.?.?

Hlavní problém, který spatřuji v tvém výkladu Radime a proč jej nemohu brát jako relevantní (mimo jiné) je ten, že buď zámerně nebo nevědomě používáš jeden z hlavních manipulačních nástrojů mainstreamu a Systému, ve kterém jsme dlouhodobě nuceni přežívat a tím je ZEVŠEOBECŇOVÁNÍ.


Je příznačné, jak se to táhne celou tvou historií a přečti si svůj předchozí příspěvek znovu a zkus popřít, že tomu tak není.

Pokud bys k popisu žen a mužů ze starého Říma přidal důležité slovíčko NĚKTEŘÍ/NĚKTERÉ, potom bych nemohl nic namítat. Dobře, někde to tak mohlo fungovat a dokonce i dobrovolně a s nadšením. Ty si ale vážně myslíš, že se podle tvého popisu chovali a mysleli všichni muži a ženy bez rozdílů? Že tam fungovala harmonie, že si byli věrni a že v konečném důsledku nešlo jen o to jak udržet pohromadě majetek, jak to opět dostatečně podrobně popisuje pí.Jarmila?

Pokud by se tehdejší model týkal všech, tak by tomu tak muselo být i při popisu nyní ve 21.st a je jasné, že tomu tak není...[smích]

Nebo není generalizací když napíšeš, že ženy (všechny?) jsou liné, neschopné, ječí a bez zaujetí pro rodinný krb?Je to stejná, účelová generalizace, jak se jí například ve věci ras, národů či etnik dopouštějí různí ideologové, vůdcové, "guriové" a jejich lokajové novináři (od kterých to podvědomě přebírá tzv. plebs).

Příklad:
Za invazí do ČSSR v 68mém mohou Rusové a také nás obsadili Rusové. Palestinci házejí raketky Kasam na Izrael a naopak Židé provádějí genocidu v Palestině. Češi jsou vlezdoprdelkové nejdříve Rusů a nyní Američanů. Cikání jsou vyžírkové a nepřizpůsobiví a dalo by se pokračovat do alejuja.

Znamená to, že to co jsem vyjmenoval se týká všech? Nikoli a jeden příklad za všechny:

Architektem invaze do ČSSR byl Brežněv což byl Ukrajinec a nikoli Rus. Do ČSSR nevstoupili pouze Rusové, ale všechny národy tehdejšího SSSR společně s dalšími X spřátelenými armádami Varšavské smlouvy, kdy odmítla pokud vím jen Titova Jugoslávie.

To jen z mainstreamu slyšíme pořád o věrolomných Rusích, kteří byli ostatně jako národ tehdy stejně zneužiti jako vojáci ostatních invazních národů a navíc hlavní šéf Brežněv Rusem nebyl (stejně jako Stalin, který také nebyl Rus, ale Gruzinec).


To je legrace, co říkáš? Je vidět, že tě snaha prosazovat deformované a pokroucené názory ohledně patriarchátu nepřešla a zde máš další důvod, proč je politika zevšeobecňování demagogická, zneužitelná a proč tvé "akademické" generalizující rozbory nelze i z toho důvodu akceptovat.


jansmith[smích]

199374

02.09.2009 15:58

Naši synové byli oloupeni o své orgány

RE: chucpe

jansmith1984 193.?.?.?

Vojta je vážně komik..[smích]

Vyčítá Palestincům, že bojují proti chazarům, kteří s posvěcením OSN (rozumějme Rotschilda a dalších podporujících Eretz Izrael) pod vedením rasistických sionistů (viz Talmud) vtrhli na jejich území a postupně je z něj cestou útlaku a genocidy vytlačují. Stačí se podívat na mapy tehdy a teď.

Oni si ti Palestinci za to mohou vlastně sami, protože s tímto desetiletí trvajícím znásilněním nesouhlasí a poslouchají vůdce, kteří je vedou k odboji (pardoon: k terorismu, že Vojto?) A s tím, kdo nechce jednat a PROČ to máš taky poněkud popletené...[smích]Neuvěřitelná demagogie, které se může dopouštět opravdu jen blahoslavený chudý duchem.

jansmith[smích]

199377

02.09.2009 22:22

Memorandum prvej ponovembrovej generácie slovenskej mládeže

RE: Ale ale chazarský Vojto, veď tento systém tu už bol

jansmith1984 193.?.?.?

Nejde o bazírováni Gibi, jde o princip.


Jestliže ti jde o spravedlnost a pravděpodobně i o nastolení dobra v mezilidských vztazích obecně, tak k jeho dosažení nedojdeš negativními prostředky mezi které se počítá i verbální (natož fyzická) agresivita. Nadhled a klidně vedená komunikace i s lidmi, kteří by na ní podle toho jak se chovají nebo smýšlejí neměli mít podle tebe nárok není SLABOST, ale naopak SÍLA.

Sežeň si knihu 4. dohody a všimni si o čem je 1. dohoda.

Největší velikáni, humanisté a myslitelé světa podle mne nikdy neklesli na úroveň nebo pod úroveň těch, proti kterým vystupovali. Jejich síla nebyla v agresivitě, kterou by prosazovali své názory a myšlenky, ale byla v síle nezpochybnitelných argumentů přednášených s nadhledem a vnitřním klidem, byť je to mnohdy pro nevědomost nebo pokrytectví jejich oponentů (nebo blahoslavených chudých duchem, kteří je podporovali) stálo život.


Ja ti rozumím a chápu tvoje pocity či emoce, které podobně jako u hestroye potřebují občas ven, ale to není cesta, která by vedla k tomu o co ti (jak odhaduji) jde.

Problém je i v tom, že agrese a nadávky (byť motivované pravděpodobně ušlechtilými úmysly) ubírají diskuzi na Zvědavci a webzinu Zvědavec podle mne celkový kredit, který zasluhuje. Je to o tom zvláštním spiritu myšlenek, které zde díky editorovi a mnoha zásadovým a přemýšlivým nickům rezonují a snaha komunikovat nebo prosadit se agresivitou k nim nepatří ani náhodou.

HHBB bude mít pravdu, když mi nyní podobně jako v debatě s Radimem L. nastaví zrcadlo mentorování. Je to tak, ale jako tam i zde si myslím, že to je pro dobrou věc a pokud má pravdu mirda, že jsme zde všichni proto, abychom se od sebe učili (a podle mne ji určitě má), tak mne nyní neber jako kritika nebo hnidopicha, ale jako tvého učitele, stejně jako jindy budeš ty díky svým názorům a postřehům zase naopak učitelem mým.

A mír s tebou...[smích]


jansmith[smích]

199406

02.09.2009 22:56

Naši synové byli oloupeni o své orgány

RE: chucpe

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře si to napsal Osle a beru to od A do Z.

Přesně to potvrzuje můj názor že nebudeš špatným člověkem nebo farizejem (takoví se zde v diskuzích pokud nejsou přímo natvrdo nevědomí také najdou) a že pravděpodobně patříš mezi tzv. hledače pravdy.


Víš, nebudu se dlouze rozepisovat. Spoustu z toho co jsi napsal se dá brát jako rozumné, ale pokud se bavíme o Palestině, tak za sebe nechám mluvit jiné. Pravděpodobně jsi nikdy neviděl dokument britského novináře a dokumentaristy Johna Pilgera z roku 2002:

Palestina je stále problém - Palestine Is Still the Issue

I když byl na Zvědavci myslím několikrát zmíněn, tak si jej asi neviděl, protože jinak bys o palestinskoizraelském konfliktu pravděpodobně hovořil poněkud jinak a to se tam tolik nehovoří o historických souvislostech.

(Film umožňuje nahlédnout na to, co se z médií zpravidla nedozvídáme, na opomíjené utrpení okupovaných Palestinců. Pilger se dotýká všech palčivých problémů izraelsko-palestinského sporu: ilegální okupace pásma Gazy (za natáčení ještě oficiálně okupovaného) a Západního břehu Jordánu, neexistence palestinského státu, ilegálních izraelských osad, terorismu, palestinských sebevražedných útoků, teroristické minulosti některých izraelských předáků, vojenského a finančního zaštítění Izraele Spojenými státy, atd. Ve filmu hovoří Palestinci i Izraelci a jejich autentické výpovědi vykreslují velmi svízelnou situaci na Blízkém Východě.)


Všimni si, že ten dokument nenatočil Palestinec, který by si rád stěžoval, hledat viníka mimo sebe a jak píšeš fňukal a klamal, ale natočil jej nezávislý britský novinář a dokumentarista. Nemusíš jej nikde krkolomně downloadovat z rapidu apod., protože je k dispozici díky tvojím bratrům na slovensku i na tvina.sk.

Udělej si čas (trvá to skoro hoďku), sedni pohodlně do křesla, vypni předsudky a mainstreamovou nalejvárnu a celý si jej pozorně shlédni. A zvláště tu část, kde se hovoří o vzdělání a jak Izraelci v praxi "pomáhají" Palestincům na okupovaných územích, aby se postavili na nohy...


Tady to je:

http://www.tvina.sk/index.php?zobraz=videoarchiv&hraj=506jansmith[smích]

199407

02.09.2009 23:37

Jak jsem si kupoval počítač

RE: No ja neviem

jansmith1984 193.?.?.?

Pěkně jsi to napsal, ale slyšel si někdy o něčem takovém jako keylogger, jak a k čemu slouží a jakýma cestama se může do PC dostat? Většinou musí být do PC normálně manuálně nainstalován, ale různá havěť ze přisaje i při nechráněném surfování nebo stahování.

Ten Image za 10min je nejelegantnější obnova systému a když máš neprůstřelné zálohy, tak není co řešit. Co ale, když systém normálně pojede, nebude tedy důvod k obnově, ale bez tvého vědomí tam budeš mít dlouhodobě nějakou keylogger breberku, která bude reportovat mimo tvůj wigwam...?

Možná to je paranoya, možná ne. Nejvíce lehkomyslní bývají ti, kteří nevědí vo co go, čímž netvrdím, že mezi ně patříš... Hlavní je podle mne nebýt bohémsky lehkomyslný, studovat a být v obraze, protože pokrok hlavně v této branži pádí jako bláznivý.


jansmith[smích]

199411

03.09.2009 00:56

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

jansmith1984 193.?.?.?

Máš pravdu Josephe a díky za upřesnění.


Invaze spojené se vstupem do ČSSR v r.68 se nezúčastnila až na pár specialistů vojska NDR a vůbec ne Albánie a Rumunsko. Na území ČSSR vstoupila vojska SSSR (pozor: pro pravdoláskovce nikoli pouze mediálně démonizovaní Rusové) a dále vojska PLR, MLR a BLR.

Titova Jugoslávie se nezúčastnila samozřejmě také, zaprvé proto, že jak si mě správně opravil nebyla signatářem VS a za druhé proto, že pokud vím, tak Tito invazi neschvaloval.

Ještě jednou díky a Peace s tebou..[smích]


jansmith[smích]

199419

03.09.2009 12:31

Jak jsem si kupoval počítač

RE: A

jansmith1984 193.?.?.?

Zone Alarm je podle mne velmi dobra utilitka k monitorování trafficu "z" a "do" počítače. Takových softwarových Firewalls, jak zpoplatněných, tak zadarmo je na netu k dispozici spousta a ZA je svým provedením sympatický.


Pokud je ZA správně nastaven a používán, tak jakoukoli nepovolenou aktivitu (a tedy i keylogger) odchytí, mimo PC nepustí a zahlásí. To ale nestačí, protože různé monitorovací breberky jsou implementovány i do různých pochybných webových stránek a aplikací a pokud není PC v tomto směru chráněno neprůstřelným a dobře nastaveným prohlížečem nebo spolehlivým antivirem, tak se mohou dít věci.

A nemusí, vše záleží na okolnostech, nastavení (cookies, java script, zásuvné moduly apod.) a chování uživatele.


Důležité je podle mne tyto věci nepodceňovat a nespoléhat se pouze na to, že když bude nejhůř, tak systém přemlasknu přes Image nebo že "bordel" zůstane uvnitř, protože tato nákaza může zpomalovat chod PC nebo jinak opruzovat.

Proto je možná dobré čas od času proskenovat systém prográmky jakými jsou např. Spybot Search and Destroy, Spyware Terminator nebo CCleaner a online spolehlivý antivir bych také nezatracoval.

Je to jako jízda na inline bruslích. Když si dobrý a umíš, tak i bez helmy a chráníčů nemáš problém. Pokud ale zase tak dobrý nejsi nebo se to zvrtne, tak můžeš klidně skončit na ARO...[smích] A pokud máš důležitá data spolehlivě zálohována (třeba skrze Image), tak máš alespoň jistotu, že neskončíš na krchově...[smích]


A to je slovy Forresta Gumpa asi tak všechno, co bych k tomu chtěl říci.

jansmith[smích]

199460

03.09.2009 14:21

Naši synové byli oloupeni o své orgány

RE: chucpe

jansmith1984 193.?.?.?

Osle, o několik příspěvku výše jsi mi neodpověděl (ani jinak nezareagoval) na předložený odkaz dokumentu britského novináře a dokumentaristy Johna Pilgera z roku 2002:

Palestina je stále problém - Palestine Is Still the Issue


Četl jsi ten příspěvek vůbec a podíval ses na ten odkazovaný dokument???

Pokud ano, proč ses k tomu zde nevyjádřil a místo toho pokračuješ v diskuzi (která mi mimochodem stále více začíná připomínat "klouzání po povrchu" ) jinde ve vlákně???


Doporučuju ti se na ten dokument, který je online k dispozici na slovenském serveru tvina.sk nejdříve podívat a až potom zde pokračovat v diskuzi.

Korutan, Meda Beda a Takyjeden ti myslím spoustu (i na první pohled málo zřejmých souvislostí) předložili, takže společně se zmiňovaným dokumentem Johna Pilgera už myslím máš dostatek informací k dalším úvahám.

Dej vědět jak to probíhá a můžeš si k tomu přidat i následující článek v angličtině:

Education gap divides Jerusalem
http://english.aljazeera.net/news/middleeast/2009/09/2009939126576863.htmljansmith[smích]

199468

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7

Káva pro Zvědavce

35

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 77 čtenářů částkou 12 265 korun, což je 35 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 7

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Měnové kurzy

USD
21,43 Kč
Euro
25,55 Kč
Libra
29,85 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,19 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
19,45 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,60 Kč
100 maď. forintů
7,18 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,66 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 276,60 Kč
1 unce stříbra
562,07 Kč
Bitcoin
813 028,49 Kč

Poslední aktualizace: 18.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?