Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 154 příspěveků, 1 jméno: <nic>.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

15.09.2010 19:47

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: Odporucam Vam - urcite si

78.?.?.?

S tím nickem máte samozřejmě pravdu, ale dá se to nahradit klepnutím na IP.

Jak se co děje jsem se snažil popsat ve většině svých příspěvků nejen tohoto vlákna. JAK: Vše se prakticky děje v nás - a my to jen promítáme na něco nebo někoho. To, co vás ve světě/v historii/na lidech nejvíce rozčiluje, jsou jen vaše vytěsněné negativní vlastnosti, a bude vás to rozčilovat tak dlouho, dokud se jich nejprve nezbavíte u sebe. Tvrdit, že emoce nehrají ve vašem rozhodování roli je absolutně naivní - dávno bylo vědecky prokázáno, že není možné se rozhodovat a jednat bez emocí, v naprosté většině rozum jen dodatečně racionalizuje emocionální rozhodnutí. A to tím silněji, čím méně si to přiznáváte. To není nic osobního - platí to bez výjimky pro každého. Takže facit: jediný způsob, jak změnit realitu, je změnit nejprve sebe. Do té doby budete jen mlátit hlavou do zdi, která je pevnější. Popsal jsem i PROČ se to děje - abychom se změnili, abychom změnili svou kvalitu. Lépe to popsat nedovedu.

Křesťané, židé, muslimové atd. jsou každý jiný, a fanatická křesťanská, sionistická či islámská ideologie je prevít. To je ale vina konkrétních fanatiků, ne té ideologie samotné. A fanatikem může být i odpůrce ideologií či odpůrce fanatiků. Tak právě na to pozor
[mrknutí jedním okem] [velký smích]

228161

16.09.2010 13:13

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: Odporucam Vam - urcite si

78.?.?.?

Souhlas s prvním odstavcem. Však ideolgie existují jen potud, pokud lidé nejsou ochotni a schopni obejít se bez nich. Ale to je věcí osobního vývoje jednotlivých lidí, a během tohoto procesu se ideje zákonitě zhmotňují jako ideologie - organizační struktury společnosti. Na tom není primárně nic špatného, jde o to, k čemu je v nich organizovaní lidé používají. Od prosté ovce ke skutečně svobodnému indivduu je dlouhá cesta, a nikdo z nás jí není ušetřen (proto je povyšování se nad "ovce" známkou spíše toho, že ještě nejsem tím skutečně svobodným individuem).

."..To je jistě pravda, ale jen v případě nekritické akceptace názoru někoho jiného..".
ano, ale to není podstatou problému. Pro mne je důležité, PROČ máme potřebu nekriticky akceptovat cokoliv a pak to (fanaticky) obhajovat. Na příkladu MB jsem se snažil vysvětlit, že příčina je čistě v psychickém ustrojení nositele, v jeho potřebě ventilovat tímto způsobem určité vlastnosti a emoce, které není ochoten/schopen ventilovat reflektovaně a přímo. Do určité míry tak činíme všichni, ale například pan HB to má více "pod kontrolou" a spíše než o "svatou válku" mu jde o určitou manipulaci mínění druhých - IMO.

228196

16.09.2010 13:16

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

PS

78.?.?.?

Tak to je ironie osudu - vidím, že se mi právě změnilo IP - něco mi provider oznamoval. [smích]

228197

16.09.2010 13:21

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

A PPS

78.?.?.?

Omlouvám se, v tom ajfru jsem to přehnal s oním "na příkladu MB ...atd."

Nechtěl jsem tím vyjádřit, že by MB nekriticky přejímal cokoliv a pak to fanaticky obhajoval. Nicméně jsem jeho čtenářem už dlouho, a čtu mezi řádky (i když si MB myslí, že ne), a určitou slabou tendenci k tomuto směřování tam cítím. Ten jeho veletoč mezi židy a křesťany byl opravdu spektakulární, a jeho tah na branku je stále stejně vehementní [smích]

228198

16.09.2010 18:04

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: Odporucam Vam - urcite si

78.?.?.?

Jistěže je to z mé strany osobní. Z Vaší taky, jinak to nejde. S uznáním tohoto axiomu mají obvykle problémy jen "atypičtí" jedinci. Nevyjímám nikoho, ani sebe, ze své (vlastně Jungovy) teorie o projekci. [smích]

228211

16.09.2010 18:08

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: A PPS

78.?.?.?

Méďo, vy mi zatvrzele nechcete rozumět. Já reaguji tak, že moje řešení je řešením pro mne. Vaše řešení je řešením pro vás. Já vám jen ze své osobní pozice a z pozice svého řešení říkám to, co si myslím o vašem řešení a o vás. Nic víc v tom nehledejte. Já vás vlastně mám docela rád, i pro tu vaši trochu zbrklou přímost (že by z mé strany zas nějaká projekce? [mrknutí jedním okem] ).

Díky za diskuzi a za to, že jste mě nerozmázl medvědí tlapou [smích]

228212

18.09.2010 09:16

„Horký“ podzim v Evropě, čili vzpoura zoufalců

RE: Po dobrím to nepůjde!

78.?.?.?

Pro mne je kazem už jeho celkové "brabencoidní" pojetí smyslu života - jsme tu proto, abychom neustále pracovali, zvyšovali zisk, snižovali náklady, produkovali čím dál tím víc levných šmejdů na jedno použití, za to nám pan Baťa postaví malé domečky, ve kterých nás jeho madam bude kontrolovat, jestli jsme hodni té cti být v jeho mraveništi. Myslím, že problémy doby jsou založeny právě na tomto pojetí smyslu existence.

228265

18.09.2010 09:21

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: PS

78.?.?.?

Nemám, ale na závěr vám řeknu ještě něco o křesťanství. Myslím, že je nenáviděno svými vnějšími i vnitřními škůdci hlavně za to, že (podle ducha Nového zákona a v kontrastu k judaistickému duchu Starého Zákona) postuluje rovnost lidí před Bohem, a hlavně marnost a zbytečnost soukromého vlastnictví. Zabývá se skutečnou, duchovní svobodou jednotlivce, ne jeho materiálním zakořeněním ve společnosti. Proto ta nenávist, proto ty útoky. Tak křesťanství alespoň chápu já.

228266

18.09.2010 15:36

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: PS

78.?.?.?

Historie misií jsou historiemi misií a hlavně historiemi misionářů, a ne historií učení Ježíše Krista. Rád bych, abyste konečně pochopil ten rozdíl.

Křesťanství tak, jak je chápete vy, je ideologie založená hlavně na duchu judaistického Starého Zákona, který nemá s učením Ježíše Krista pranic společného. Že to někteří spojili, nazvali poměrně lstivě "křesťanství", a nadále se tím zaštiťují při činech, které by možná schválil Jehova, ale rozhodně ne Kristus, je jiná věc.

Nenávist se rodí v našem egu. A naše ego ji ventiluje kudy může, někdo ji uplatňuje proti židům, jiný proti křesťanům. Někdo proti všem.

Vy se prostě chcete proti něčemu vymezit, proto neslyšíte, co vám říkám, neustále mi předhazujete své pojetí křesťanství, a ignorujete to mé, takže počkáme, až budete ochoten slyšet.

228284

23.09.2010 11:30

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Zase už Vojta 49 kecá a lže, až se mu od huby práší!!!!

78.?.?.?

Prasatům, co nemají sebeúctu, to jistě jedno je [mrknutí jedním okem]

228552

08.10.2010 16:47

Odešel člověk a kamarád

RE: Člověk, kterého zabil systém

78.?.?.?

Měl smůlu, že nenarazil na Strigu a spol., kteří žijí jen pro své bližní, a jistě by mu rádi pomohli, určitě i něčím jiným než jen planými plky na netu. Ale takových je, jak vidno, v reálu málo.

Zdá se, že David byl mimořádná osobnost a vybral si pro tento život velmi těžkou cestu. Je to archetypální vzor osamělého hrdiny, bílého rytíře, Dona Quijota. S takovými typy jejich blízcí neměli nikdy snadný život, a oni sami nakonec v naprosté většině zaplatí cenu nejvyšší. Jistěže není vzorem k obecnému následování (taky by na to 99 % lidí nemělo), ale bez pár takových by lidstvo bylo skutečně jen přemnoženými opicemi.

229620

11.10.2010 21:58

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Napad je sice chvalihodny

78.?.?.?

Myslíte? To záleží na tom, čeho chcete dosáhnout. Ne každý se bude věnovat hudbě proto, aby z něj byla superhvězda pódií, třeba mu ke štěstí stačí zahrát si jednou za čas v garážové kapele. Zrovna tak je užitečné věnovat čas studiu jazyka i tehdy, kdy ze mě nebude špičkový lingvista - mi třeba stačí, že si mohu přečíst svou oblíbenou knihu v originále. A rozhodně úsilí tomu věnované nepovažuji za nesmyslné pachtění se. Mezi genialitou a "naprosto nemít pro něco buňky" je široké pole průměru, a v něm rozhoduje právě ta trocha úsilí a píle. Myslím, že tady jste se naopak položil do argumentů trochu vehementněji vy sám.

229835

12.10.2010 15:16

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Ani jsem nečekal

78.?.?.?

To si fakt myslíte? Hm, já ne. Podle mne to není ve slovech ani v jazyku, ale docela prostě a jednoduše v osobnostní kvalitě jednotlivců. Pokud by byli lidé bytostně kvalitní, schopnost dorozumět se by z toho automaticky vyplynula. Myšlenkám nekvalitních (tzn. zjednodušeně řečeno převážně egoistikých) lidí by telepatie sama o sobě rozhodně nepomohla - možná spíše naopak.
Zdá se to jako omšelé klišé, ale cesta nevede přes diskuzi - byť telepatickou - ale nejprve přes práci na vlastních kvalitách - na cizí kvality vliv nemáme.
Stádní či smečková zvířata se "telepaticky" domluví jenom proto, že jejich skupinové duši záleží více na prospěchu celku než na prospěchu jednotlivce. Dokud bude každému z nás záležet více na vlastním prospěchu (a z tohoto hříchu nemůžeme obviňovat pouze elity), nedomluvíme se nikdy a nijak - ne pro nedostatky jazyka, ale pro nedostatky v nás.

229876

14.10.2010 10:04

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Mnohojazycne

78.?.?.?

To je dobře, že to rozvádíte na podstatu, protože podstata je opravdu jednoduchá - základní věc je ta, že každý jednotlivec musí chtít naplňovat svůj potenciál. Bohužel, i kdyby se zastánci diskuze byli schopni domluvit a shodnout (už to si nedovedu představit- překáží tomu mnoho objektivních i subjektivních příčin), nemohli by se domluvit na ničem, co by mohli realizovat tak, aby to vedlo k dlouhodobě pozitivním výsledkům. Nemůžete se totiž dohodnout na tom, že každý jednotlivec bude chtít naplňovat svůj potenciál. Toto rozhodnutí - tato změna vědomí - je totiž výhradně na onom jednotlivci, a musí k němu dojít sám a dobrovolně, s plným pochopením významu onoho rozhodnutí. Zásadním nedostatkem teorie, kterou předkládáte, je předpoklad, že ke změně vědomí dochází na základě racionální úvahy, diskuze, či jinak s pomocí logiky. Pokud byste opravdu používal logiku a empirii, zjistil byste, že tomu tak není - ke změně vědomí dochází - jak to formuloval Jung - výhradně prostřednictvím emocionálních konfliktů. Laicky řečeno - názor změníte jen tehdy, kdy si trváním na tom špatném rozbijete svůj vlastní nos. Dokud nejste emocionálně připraven akceptovat je, žádné racionální argumenty vás nepřesvědčí. Nebudete je totiž zřejmě subjektivně považovat za racionální. Shrnuto, ke změnám vědomí jednotlivců a civilizací nedochází a asi nemůže docházet "rozumnou" cestou, diskuzí, ale výhradně akumulací špatných osobních zkušeností a jejich racionální reflexí. Takže jediné, co je možné, je snažit se o onu reflexi, ovšem vzhledem k tomu, že v tomto procesu jsme každý na jiném stupni vývoje, těžko se někdy na něčem "racionálně" dohodneme.

229977

"...Pokud za baštu morálky považujete nějakou variantu monoteismu, měl byste svým fandům nalít čistého vína. To totiž znamená, že jedete na jedné lodi i s nepopulárními židy, což samozřejmě třeba Ahmadíněžád chápe (pokud to v tom článku jsou jeho slova a jeho přesvědčení) a dokonce to podává jako pevný bod, od něhož se odvíjejí „jeho“ pravdy. Jeho samozřejmě v uvozovkách, protože on neoperuje žádnou svou neotřesitelnou zkušeností, ale právě vírou v neotřesitelné náboženské báchorky..."

Monoteismus (jeho vnímání) prochází vývojem, který Ahmanidežád celkem výstižně popsal:
"Jak dobře víte, posláním božích proroků bylo vyzvat všechny k monoteismu, lásce a spravedlnosti, a ukázat lidstvu cestu k prosperitě. Pobízeli lidi k přemýšlení a poznání, aby mohli lépe ocenit pravdu a vyvarovat se ateismu a egoismu. Podstata poselství všech proroků je jedna a tatáž. Každý posel souhlasil s předešlým poslem a rád přinášel zprávy o prorokovi příštím, a představoval kompletnější verzi náboženství v souladu s chápáním tehdejšího člověka. Tak to pokračovalo až k poslednímu božímu poslu, jenž představil dokonalé a všeobjímající náboženství. Proti této jasné řeči stáli egoisté a chamtivci, odmítající ono poselství. Nimrod se protivil Hazratu Abrahámovi, faraon se protivil Hazratu Mojžíšovi a chamtivci se protivili Hazratu Ježíši Kristovi a Hazartu Mohamedovi (pokoj s nimi všemi). "

Takže jistě lze považovat monoteismus za baštu morálky v duchu Ahm. projevu, a přitom "nejet na jedné lodi s nepopulárními židy", jak poněkud dogmaticky podsouváte. Zrovna tak nemůžete vědět, čím Ahm. operuje: pokud má svou "neotřesitelnou zkušenost", jistě se jí nebude ohánět na půdě OSN jako důkazem své pravdy. Mluví o víře tou samou dikcí, jakou o ní mluví i další státníci při podobných příležitostech, a pokud slyší hlasy - jako je slyšel např. Bush - nechává si to při této příležitosti rozumně pro sebe.

Nechci tu spekulovat o Ahm. motivacích a upřímnosti jeho řeči, sama řeč je ale velmi konzistentní a zajímavá.

230001

Bavíme se o dvou rozdílných věcech. Vy jste půvdně nereagoval na Ahm. projev, ale na komentář pana Stwory. A já jsem odpověděl, že je možné subjektivně chápat monoteismus jako garanci morálky, aniž by byl člověk na jedné lodi s "nepopulárními židy". Přičemž definice pojmu v úvozovkách je na vás, ne na mne.

Vadí mi nenápadné směšování nebezpečnosti teokratických ambicí í s obecnou nebezpečností náboženských konceptů, které se objevuje (nejen u vás) tak často, že to je zase podezřelé mně. Ambice po světovládě jsou stejně nebezpečné, ať se zašťitují monoteismem, materialismem, demokracií či čímkoli jiným. Náboženské koncepty jsou tak dobré či špatné, jak dobrý či špatný je jednotlivec, který je přijímá a realizuje ve svém životě. Pravda, některé (jako například judaismus) mají nadvládu nad národy přímo ve svém základu, takže je snadnější je tímto způsobem interpretovat doslova. Na rozdíl třeba od učení Ježíše Krista (které není totožné s tím, co se obecně chápe pod pojmem "křesťanství), které má zase přímo ve svém základu vzdání se světské (materiální) moci - proto je možná tak atakováno a podrýváno těmi, kdo o světskou moc usilují, ať už pod jakoukoli ideologickou hlavičkou, a třeba i pod hlavičkou "křesťanství".
O motivech Ahm. - jak jsem napsal - se neodvažuji spekulovat, ovšem kdybych chtěl, jistě bych našel dostatek argumentů, abych "vyargumentoval" to, co bych mu chtěl podsunout - to by dkázal každý šikovný argumentátor [smích].

230019

Jen ještě chci zdůraznit:

".. K náboženským konceptům sympatie nechovám, proto jsem v tom duchu reagoval (berou člověku víru v sebe - což vede k stádovitosti a hierarchizaci, i s tím kukadlem na vršku). ."

Kukadlo na vršku má na bankovkách "nejdemokratičtější" stát světa, který, zdá se, usiluje o světovládu pod vlajkou "demokracie" (i když mu k tomu "křesťanští" fundamentalisté - rozuměj starozákonníci - mohutně přizvukují). Stát, který dosáhl maximální stádovitosti a hierarchizace svých "poddaných" metodami mimo náboženské koncepce, ba částečně dokonce v rozporu s nimi - "zbožštěním" "kritického rozumu" a materialistické vědy. Tím chci říci, že to jistě není vina nějakého "náboženského konceptu", a že je třeba hledat příčinu našich sympatií a nesympatií hlouběji - v naší vlastní psýše.

230022

"..Obecně proti žádnému učení nelze nic namítat, ale nepotřebuji k němu žádné další „vykladače“, což je to, co patrně vůbec neberete v úvahu.."

A k tomuto závěru jste došel prosím na základě čeho? [překvapení]

Víru chápu jako výlučně subjektivní záležitost - jako můj vztah (hledání vztahu) s tím, co mne přesahuje. Nemám problém přiznat si, že je tu jakási vyšší autorita než můj vlastní subjektivní "kritický mozek" (což je nejčastější - i když vytěsněnou - příčinou těch, co jim víra vadí), ale rozhodně nepotřebuji mezi sebou a touto autoritou zprostředkovatele. Toto motto mých příspěvků jste sice "přehlédl", zato jste si pochopitelně všiml mé obrany učení Ježíše Krista. Ano, považuji za nutné poukazovat na to, že Starý Zákon je svým duchem v naprostém rozporu s duchem Nového Zákona, a že tedy "světovládné" choutky "křesťanství" nelze připisovat na vrub tohoto učení. V této souvislosti je irelevantní, jaké historické kořeny má judaismus (ostatně, historii vždy psali vítězové, možná zrovna ti, které tu "odhalujete" ) , za relevantní považuji pouze to, jak se chovají lidé, kteří se řídí jeho duchem dnes - a znovu zdůrazňuji - ať už pod jakoukoli hlavičkou. Věci jsou prostě smíchané, ovšem to, co si z té smíchaniny vybíráme a dlouhodobě zastáváme, nás svým způsobem určuje a popisuje.

Vy vnímáte křesťanství jako sádrové Ježíšky a stádnost (případně jezovity), já spíše jako odmítnutí světské moci a zosobnění soucitu a lásky k bližnímu. Vaše či jakékoli jiné pojetí nemůže na tom mém nic změnit, i když si je se zájmem poslechnu a zpětně z něj usuzuji na vaši povahu. A i kdyby se to nejmenovalo růže, vonělo by to stejně. [smích].

230054

A ještě jedna drobná poznámka:

".Když řekneme „morální“ tak to zní pěkně, že jo. Je to jako když řekneme „hodný“. Ale to je asi tak všechno, co od toho můžeme čekat. Proto klidně můžeme mít plnou hubu morálnosti, můžeme si připadat dobře, ale přitom cílem nás obou může být zcela něco jiného, vždy subjektivního....."

Svatá slova. Slovo "morální" se tu dá nahradit jakýmkoli jiným pojmem - např. "racionální", "demokratický" ... dosaďte své oblíbené. Proto si dávám sakra pozor, jestli slova, co vycházejí z mé huby, jsou autentická, nebo jsou za nimi jiné cíle než ty, které otevřeně deklaruju. Víc pro morálku udělat nemohu. Kéž by to samé dělal každý.

230056

15.10.2010 20:58

Plné znění projevu íránského prezidenta Ahmadínežáda před VS OSN 13. října 2010

RE: Jak o projevu referovala média

78.?.?.?

A co má říkat takový Iránec, když si přečte něco o "typickém Rakušanovi" Fritzlovi?

230064

16.10.2010 07:48

Malá úvaha o pyramidách

Ano,

78.?.?.?

JPG. Vaše řešení spojuje idealismus s pragmatismem a autenticitou. Člověk cítí, že vám nejde o slova, ale o řešení, a že to, co navrhujete, taky sám žijete a realizujete. Tudy vede i podle mne cesta jak pro společnost, tak pro každého jejího člena zvlášť.

230082

".. K náboženským konceptům sympatie nechovám, proto jsem v tom duchu reagoval (berou člověku víru v sebe - což vede k stádovitosti a hierarchizaci, i s tím kukadlem na vršku). ."..

Rád bych přidal ještě jedno zamyšlení na toto téma. Víru v sebe může člověku brát jakýkoliv koncept (tedy rozhodně nejen náboženský), a zároveň může vést k hierarchizaci a stádovitosti - jak vyplynulo z další diskuze a jak vyplývá přesvědčivě z historie. Rozhodující je stav vědomí jak onoho potencionálního "stáda", tak těch, co ať už duchovní, nebo materiální koncepty za tímto účelem prezentují a zneužívají.

Že může víra vést k naprosto opačným výsledkům (a to i za využití všeho, čím jí k tomu mohou být náboženské koncepty nápomocny) ukazuje třeba tento příklad - jedna z knih o hledání a nalezení víry doc. Ing. Miroslava Krále, CSc.

http://www.vedaavira.cz/index.aspx?p=40

Podíváte-li se do jeho životopisu, zjistíta, že jeho původní skepse vůči víře byla přinejmenším stejně silná, jako ta Vaše, a troufám si říci, že i silněji "vědecky" podložená [smích]

Tento příklad neuvádím proto, že bych chtěl nějak propagovat ať už autora, či jeho konkrétní závěry, ale jako doklad toho, že vaše úvodní teze je subjektivní a platná pouze pro vás.

230085

16.10.2010 14:44

Malá úvaha o pyramidách

RE: Totéž už jsem tu psala

78.?.?.?

"..Bože můj, tak stará "věc" a vy to vydáváte za objev století.."

Pravda je nejstarší věcí na světě - popravdě řečeno byla tu před světem, je tu pořád a bude tu i po světě. To je ale prázdná proklamace, dokud si na tu pravdu nepřijdete sama. Dokud nejste ochotna/schopna tu pravdu vidět/slyšet (dokud nemáte oči k vidění a uši k slyšení), není Vám nic platné, že už o ní před vámi psalo či mluvilo tisíce Lin. Ten tzv. "aha" zážitek přijde až tehdy, kdy k němu dozrajete, a každý k němu dozráváme v závislosti na našich předchozích osudech a zkušenostech. Ani vy jste se zřejmě s chápáním té "staré věci" nenarodila - pokud ano, jste jedna z mála výjimek a budete si muset vypěstovat trpělivost s normálními smrtelníky [smích].

230111

16.10.2010 15:21

Malá úvaha o pyramidách

Malá poznámka

78.?.?.?

"..Jednání zpracované rozumem je kvalitní..""

Jediný přípodotek k jinak velmi zajímavým a nevšedním příspěvkům: rozum sám není zárukou kvality jednání. Zpracovává-li i jinak výkonný rozum jen špatné emoce, nebo je-li jedinec bez emocí, je výsledek nekvalitní. Deprivanti jsou většinou anetičtí - chybí jim emoce, přebývá jim rozum - a právě proto se dostávají do čela ve společnosti, kde platí právo silnějšího. Bez zranitelných emocí s fungujícím rozumem jste prostě "silnější". Rozum je prostředek, který má emoce reflektovat a "čistit". Ideálním základem pro jednání jsou jsou rozumné city a citlivý rozum.
Myslím ale, že jsme v tomto zajedno, a že jste se jen ne dost přesně vyjádřil.

230115

16.10.2010 17:32

Malá úvaha o pyramidách

RE: Sokratovo chceš-li hnout světem, hni sám sebou. :) I díl příspěvku

78.?.?.?

Klíč k pochopení Sokratova výroku hledejte spíše v tom, že se zamyslíte nad podstatou a vztahem "sebe" a "reality" (světa). Nejen staré duchovní nauky a filosofie, ale i moderní fyzika dospívají k názoru, že tyto dvě věci nejsou až tak oddělené a na sobě nezávislé, jak se nám zdá, ale spíše to vypadá tak, že se vzájemně vytváříme, zrcadlíme, odrážíme, že jsme z jednoho materiálu, který se vzájemně prolíná a prostupuje - prostě že jsme NAKONEC JEDNO. Proto každé hnutí v nás mění svět a naopak.

230122

Znovu: rozlišme prosím dvě věci - můj způsob víry, který není předmětm této diskuze, a rozdíl mezi učením Ježíše Krista a "křesťanstvím", který se snažím vyjasnit. Podle mého názoru se v křesťanství tak, jak je obecně chápané a praktikované zejména "křesťanskými" církvemi, daleko více projevují myšlenky, zásady a vůbec duch Starého Zákona, čili judaistické Tory, a zcela zanedbatelně (maximálně v osobní víře jednotlivých křesťanů, ale rozhodně ne v oficiální praxi církví) myšlenky a duch Nového Zákona (učení Ježíše Krista). Jaké to má v praxi výhody a nevýhody - a pro koho - je na vašem nestranném posouzení.

Myšlenky podle mého chápání nejsou "majetkem" jednotlivých svých "vynálezců", ale obecným vlastnictvím všech "duší". Myšlenku nevymyslíte, ale NAPADNE vás - už to slovo o něčem svědčí. Myšlenky "přijímáme" v závislosti na tom, do jaké míry jsme schopni se na tu kterou kvalitu myšlenek vyladit, a také v závislosti na tom, jak "silné" ty myšlenky jsou. JK podle mne působil jako mimořádně silný "zesilovač" určitého druhu myšlenek. Ostatně, tak zcela vaší otázce a jejímu směřování nerozumím - v této oblasti se nějaké "objektivní" pravdy nedoberete. To, co je pro mne "zapotřebí", pro vás třeba ne, nebo ještě ani nevíte, že ano.

230168

...jste přesvědčen o jakémsi poselství, aniž byste se setkal s nějakým poslem. Nikde neberete v potaz, jak se ono mírové poselství prakticky prosazovalo do obecného povědomí (i vašeho), což vyvolává nutně otázku, proč právě tak a nutně to zpochybňuje celé učení....

Fascinuje mě vaše jistota o tom, co a jak se prosazuje v mém povědomí, navíc získaná z pár příspěvků ve virtuální diskuzi. Doufám, že víte stejně přesně, co bublá v povědomí vašem, to je pro vás mnohem důležitější [mrknutí jedním okem]

230170

17.10.2010 21:46

Malá úvaha o pyramidách

RE: smutek a marnost

78.?.?.?

Myslím, že máte pravdu jen z poloviny. Nejen, že jsou nám informace "filtrovány" zvenčí, nejsilnějším filtrem informací jsme my sami. Pochopitelně, nejsme ustrojeni na to, abychom mohli příjmout "všechny" informace. Musíme si vybírat jen ty, co jsou pro nás důležité. JENŽE -míra oné důležitosti je naprosto subjektivní, a její skutečná kriteria nejsou často zjevná ani nám samým. Racio hraje ve výběru relativně zanedbatelnou roli. Pravda, přesnost, správnost - to vše jsou neuchopitelné, relativní pojmy, a ani dva se neshodneme na jejich definici bez výhrad. Myslím, že skutečné dohodě a pokroku dnes spíše překáží než pomáhá víra ve samospasitelné racio, které často ani není ochotné vyhledat si racionální, vědecké informace o povaze svého omezeného vlivu.

230173

17.10.2010 22:10

Malá úvaha o pyramidách

RE: Totéž už jsem tu psala

78.?.?.?

Daleko účinnější než popření víry (ale i skutečnosti), která se vám nelíbí, je její změna na takovou, která se vám bude líbit. A to platí i pro víru v Boha. Změňte jeho povahu z něčeho (podle vás) škodlivého, destruktivního, na něco laskavého a konstruktivního, a vyhrál jste - tedy pokud vám jde o tento druh výhry. S tou změnou začněte od sebe - je jen na vás (a vašem podvědomí), jak "Boha" chápete. [mrknutí jedním okem]

230176

..Jste tu Vy a tato myšlenka. Je zapotřebí ještě někoho dalšího, třeba J.K.?..."

Přesněji byste se mohl ptát:" jste tu vy a myšlenka (dejme tomu lásky). Je zapotřebí ještě někoho dalšího?" Odpovídám - ano, protože ji mnozí uměli žít a vyjádřit lépe než já, a já se rád poučím u Mistrů.

230178

"..Ale to není nic hodného fascinace, prostě jsem si jistý, že jste se s těmi novozákonníky nesetkal a oni se zase nesetkali se žádným JK a podobně. Ale jistě dobře víte, ze všech těch vypravovaných vyprávění, jak to všichni ti chlapci mysleli"

Tak to jsem tu nikdy netvrdil - na rozdíl od Vás, který rozkrýváte historické kořeny a vybíráte ze směsice vždy neomylně to pravé [mrknutí jedním okem] Já pouze vím, co si z těch myšlenek, které "cítím ve vzduchu", chci vzít já sám pro sebe. Vám je naprosto nenutím.

Ale protože k meritu věci (rozdílu mezi "křesťanstvím" a učením JK tak, jak se nám zachovalo v NZ) už asi neřeknete nic zásadního a debata se zvrhává v osobní hašteření, s díky končím.

230180

18.10.2010 08:01

Malá úvaha o pyramidách

RE: smutek a marnost

78.?.?.?

"...Absolutní shoda na pozitivním a správném programu není přece nutná, ale uskutečnit ji aspoň v míře, v jaké se zatím projevuje spíš negativně, by nemělo být nemožné..".

Myslím, že důležitějš než shoda je autentická, upřímná snaha o onu shodu. Ale ta, jak píši neustále, nezáleží ani tak na nějakých informamcích či výhradně na našem raciu, ale jednoduše na tom, jakým jsme každý z nás člověkem. Kdybychom byli pozitivními a správnými lidmi, pozitivní a správný program by z toho vyplynul.

Píši to jen jako doplněk k vašim příspěvkům, se kterými jinak souhlasím.

230190

18.10.2010 17:16

Malá úvaha o pyramidách

RE: Totéž už jsem tu psala

78.?.?.?

Já se s vámi nepřu o tom, že něco je, jak to je - pouze o tom, že vy, tmo, či já, nemůžeme nikdy chápat to, co je, jinak než subjektivně - zejména to platí o povaze Boží. Nebo vy, tmo, víte s konečnou a definitivní platností, co nebo kdo je Bůh a jaké má vlastnosti? Pokud byste odpověděl ano, jste zralý na psychiatrickou diagnozu. Takže záleží jen na vás, které z Božích vlastností (které jsou z definice VŠECHNY), si vyberete, a budete je realizovat ve svém životě. Pokud jste destruktivní typ, budete se zřejmě koncentrovat na destruktivní stránku Boží povahy, budete ji hlásat a budete ji realizovat, a naopak. A pokud byste měl problém vůbec uznat, že je tu autorita, která vás převyšuje (a případně zahrnuje), budete v dětinském vzdoru popírat, že by to bylo vůbec možné - jako to dělají ateisté.

230200

Já to nechci od sebe odtrhávat, já to chci pouze rozlišit, a přiřadit jednotlivé vlastnosti k té fázi "křesťanství", ke které historicky patří. Starý Zákon patří k judaistické fázi toho, co je nyní nazýváno křesťanstvím, a jeho duch je v mnoha případech opačný duchu NZ (oko za oko kontra nastav druhou tvář nebo důraz na hmotu, její vlastnění, na moc, na pomstu, na vládu národa vyvoleného nad ostatními národy kontra láska ke každému bližnímu, vzdání se majetku a moci nad světskými věcmi...). Dokud někdo nestráví a nepřekoná první, judaistickou fázi, těžko můžete tvrdit, že jedná v souladu s učením NZ, i přesto, že je nominálně "křesťan". Naopak, jenom živí egregor judaismu a oslabuje egregor skutečného křesťanství. Souhlasím s vámi ale naprosto, že NZ vyrostl ze SZ, a dodávám, že se jedná o symbolické znázornění vývoje vědomí jak jednotlivce, tak společnosti. Bez první fáze by druhá fáze nebyla možná - to ovšem nikterak neznamená, že jsou tyto fáze totožné. Nejprve rozděl a pak spoj - jistě znáte tento axiom [smích]

230201

18.10.2010 22:18

Malá úvaha o pyramidách

RE: Totéž už jsem tu psala

78.?.?.?

To je nedorozumění, citovanou větu jsem nepsal pro vás, jen jsem vyjmenoval všechny možnosti. Neměl jsem to formulovat ve druhé osobě jednotného čísla, ale nějak obecněji [smích]

230210

Už jsem napsal, že víra je subjektivní záležitostí mezi vámi a tím, k čemu se vztahujete. A pokud se jedná o duchovní (nežijící) Mistry, záleží jenom na vás, co si z jejich odkazu vyberete (na základě citu, protože víra je záležitostí citu a ne rozumu). A vyberete si pochopitelně jen to, co si chcete a umíte vybrat, s čím se chcete a umíte ztotožnit (na základě svého vlastního založení). Kristus nerovná se Ježíš, a jeho povahu a vlastnosti můžete jen "vycítit" - ne si ji "ověřit na faktech". Ve praxi ale to samé dělá i každý, kdo se odkazuje na historické postavy a události - z té zcela různorodé babylonské směsice si nakonec jeho racio vždy vytáhne jen to, co po něm žádá jeho (často nereflektovaný) cit.

Věřící se od racionalisty liší pouze v tom, že sobě i druhým svou víru přizná, a neschovává se za rozum. Což ale náš rozum často ve své ješitnosti odmítá, a není nic jednoduššího, než utáhnout ho na vařené nudli tím, že mu budeme našeptávat jeho superioritu. Když pak dojde na lámání chleba, tak ho každý skutečně zlovolný Vůdce dostane právě tím. Přednacistické Německo bylo velmi "rozumnou" a vědeckou kulturou.

230230

25.10.2010 20:37

Tajemství peněz

RE: Hezký

78.?.?.?

Ta metoda je sice prostá, ale prostě nerealizovatelná, že. Jak chcete zařídit, aby to zítra udělal každý? Je to stejná utopie, jako třeba regulovat toky peněz, to je vám snad jasné, ne? Myslím, že krachující systém vaši případnou velkorysost vůči němu nebude mít šanci ocenit [velký smích]

230970

26.10.2010 16:56

Tajemství peněz

RE: Hezký

78.?.?.?

..Ono nakonec je to potřeba brát všechno jako hru, protože při stále bližším zkoumání dojdeme k závěru, že smysl věcí jde za hranice hmotného světa, tak bych to tu pokud možno nepřeháněl...

V tomto s vámi naprosto souhlasím. Zareagoval jsem pouze na to, že - ačkoliv často poukazujete na nerealizovatelnost návrhů svých oponentů - nakonec nebyl váš návrh na řešení situace obecně o nic realizovatelnější. Je třeba si pokorně a otevřeně přiznat, že jediné, co můžeme v této hře s pevnými pravidly změnit, jsme my sami - a proto ji asi i hrajeme. A nechat ostatním čas i herní prostor, aby si na to přišli sami - protože o to tady jde především.

231050

01.11.2010 17:15

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

78.?.?.?

Já myslím, že rozdíl mezi výchovou a manipulací je zřejmý. Výchova míří (měla by mířit) ku prospěchu vychovávaného (v dobré víře), manipulace sleduje výhradně zájmy manipulujícího. A divil bych se, kdybyste tento rozdíl nebyl schopen vystopovat sám [mrknutí jedním okem]

231562

01.11.2010 17:22

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

78.?.?.?

HHBB tu nedávno vyjevil svůj názor, že materialistické hrátky jsou jen mája a tudíž "materialistické" cíle nemusí být tím posledním, o co tady jde. Celá historie lidstva ukazuje, že rozum, racionalita není tím, co ji řídí. Takže za ideologickou manipulací davů, kterou provádí média, velmi pravděpodobně nebude jen prvoplánový obchodní zisk, jak se tu snažíte dovodit. "Ziskem" může být daleko spíše něco subtilnějšího, co se ukáže jen s větším časovým i "ideologickým" odstupem a nadhledem. O povaze a o tom, kdo je "příjemcem" tohoto "zisku, se tu myslím vede skrytá válka.

231564

01.11.2010 21:53

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

78.?.?.?

Proč si myslíte, že vlastníci médií jsou plně zaměstnáni tím materiálním ziskem? Já si to nemyslím. Skutečným vlastníkem (a zároveň in-spirátorem) totiž není vždy ten, kdo je uveden na smlouvě. Skuteční manipulátoři si ovšem pochopitelně umějí dobře vybrat figurky na šachovnici zdejší "máji". A ty figurky, pokud mají (materiální) zisk z manipulace, bych osobně "obětmi" nenazval. Ledaže byste považoval například placeného nájemného vraha taky za oběť.

A myslím že ani HHBB, ani já jsme netvrdili, že by na materiálním dění nezáleželo vůbec. Vše souvisí se vším, a "jak dole, tak nahoře". Takže se možná nakonec až tak nemíjíme.

231605

01.11.2010 22:04

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

78.?.?.?

Myslím, že v našem totálně relativním světě je mírou "správnosti" věci právě ona "dobrá víra" - tj. autenticita (vnitřní pravdivost) jednání. Jedinec ve hmotě vlastně nemůže jednat "absolutně správně" - může jen CHTÍT tak jednat, a akceptovat, že na cestě k absolutnu se bude muset neustále rozhodovat mezi relativně dobrým a relativně špatným - a tedy nutně chybovat. Bez těchto chyb a jejich vědomé následné reflexe by ale nebyl žádný vvoj směrem k onomu absolutnímu dobru.

Určitá míra manipulace je pro život dokonce nezbytná - dítě například bez manipulace nevychováte, a přitom vychovat je je vaše povinnost. Rozhoduje - jak jsem řekl - to, zda upřímně věříte tomu, že výchova je v nejlepším zájmu toho, koho vychováváte, a sám z ní nemáte žádný záměrný a sobecký zisk. Že se ovšem ani dva lidé na světě neshodnou na kvalifikaci určitého konkrétního "výchovného" počinu je dáno naší subjektivitou a rozdílným stupněm našich zkušeností a duchovního vývoje.

231609

01.11.2010 22:13

Česko Slovensko má talent?

PS

78.?.?.?

V příspěvku, od kterého se odvinula debata, jste se myslím ptal na rozdíl v principu výchovy a manipulace. Ten jsem se pokusil definovat. Realizace tohoto principu je samozřejmě něco jiného a samozřejmě nikdy nebude zcela odpovídat definici - tak jak je tomu u každé materiální realizace každé ideální definice.

231614

02.11.2010 10:46

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

78.?.?.?

..Ovšem dělá ti značný problém vstřebat, že si ho pěstují křesťanské struktury, neboť někdo „musí být vinen“, že jendo, a tady je to „žid“. Ale raděj tím kamenem neházej, nakonec trefíš sebe...

Mně nedělá problém pochopit, že "křesťanské" struktury (lépe řečeno jejich vrcholné elity), by teoreticky nebyly schopny a ochotny obětovat své "syny". Bylo by to zcela v intencích některých jejich svatých knih.

231689

02.11.2010 16:45

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

78.?.?.?

No v oplatce a sklenici vína se podle mne ukrývá to, že "oběť" se přenese z roviny "škodlivé" do roviny "očistné". To je právě rozdíl mezi skutečným křesťanstvím a judaismem. Alespoň já vnímám jako velmi podstatný rozdíl, jestli obětuji svého syna (svou krev) či dobytče, nebo dary země, se kterou se v rituálu symbolicky spojím.

231738

02.11.2010 17:47

Česko Slovensko má talent?

Abyste mi špatně nerozuměl

78.?.?.?

měl jsem říci, že tento rozdíl se ukrývá v chlebu, který lámal a dával, a ve sklenici vína.

Rituály "křesťanských" církví už jsou jen rituály pokračovatelů judaistické (pro mě za mě třeba pravěké) praxe.

231743

02.11.2010 19:48

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

78.?.?.?

Jak jsem řekl, čáry údajně křesťanských církví mě nezajímají a jdou mimo mne.

231768

03.11.2010 08:09

Česko Slovensko má talent?

RE: ritolizky ceske

78.?.?.?

Nejsem členem žádné církve, nechodím na přijímání. Nicméně, Ježíš nabídl "sám sebe" prostřednictvím chleba a vína. Právě to odlišuje křesťanskou oběť od judaistické.

231805

03.11.2010 09:03

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Skvělá zpráva...

78.?.?.?

Otázka počtu obětí má své "nadmaterialistické" pozadí. Opravdu bych se divil, kdyby někdo tak zběhlý jako vy ve vyhledávání pramenů nebyl schopen si odpovědi na ty otázky, které tu kladete, vyhledat sám. Souvislosti "až za hrob" obvykle umíte vyzdrojovat perfektně, zřejmě ovšem jen některé. Ale o tom už jsme se bavili, i ten "nejracionálnější" mozek si vybírá jen to, co po něm chtějí jeho emoce [mrknutí jedním okem]

231809

03.11.2010 10:09

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: pokračování

78.?.?.?

Obávám se, že mnozí židé stále ještě nepochopili své vlastní svaté knihy, a nechápou tedy zcela přesně, co to vlastně holocaust znamená. Jejich preventivní strach je zcela oprávněný, bohužel, špatně směrovaný.

231821

03.11.2010 18:46

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

Jestli se mohu vmísit

78.?.?.?

jako nezávislý tlumočník:

Jean.laroux si asi špatně vysvětlil tento HHBB-ův obrat:

"..Také si nemyslím, že bych jako žid byl z takových kauz nadšený.."

Následně se celá jeho první reeakce nesla v duchu této misinterpretace.

231867

04.11.2010 09:12

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Jestli se mohu vmísit

78.?.?.?

...to vůbec nevadí, ale určitě je zajímavé si představit situaci, kdyby tu chtěl nějaký žid poctivě podiskutovat... ...

No, například rabbi Ovadia Josef. A skutečně poctivě. [mrknutí jedním okem]

Nejapné žerty stranou, jednak si myslím, že reakce jeana.larouxe by ze strany ne-židů testem prošla velmi hezky (paradoxně to, že se jednalo o omyl, myslím právě ukázalo snahu oponentovu o vstřícnost a dialog) a druhak jsem přesvědčen, že tu spousta židů diskutuje. Navíc, v Čechách bude nejspíš určité procento žida v každém z nás, takže nakonec jde skutečně spíš o tu poctivost diskuze než o etnický původ.

231909

04.11.2010 13:22

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Jestli se mohu vmísit

78.?.?.?

Článek bezesporu není kachna, tuto informaci přinesla i naše mainstreamová média, např.:

http://zpravy.idnes.cz/gojove-jsou-na-svete-proto-aby-slouzili-zidum-tvrdi-izraelsky-rabin-1ie-/zahranicni.asp?c=A101020_145802_zahranicni_aha

Zajímavé je na tom hlavně to, že to naše média zveřejnila, že by dlouhé prsty KC? [velký smích]

231928

04.11.2010 19:12

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Jestli se mohu vmísit

78.?.?.?

Obecně souhlas. I když podle mne zároveň platí, že můžete být "židem", aniž byste kdy četl Toru. Zažil jsem osobně dost lidí, kteří si své židovství uvědomili za různých okolností až v průběhu života, aniž by byli k víře vychováváni, a aniž by vlastně byli v pravém slova smyslu věřícími Židy. Ta svatá kniha má podle mne nad svými lidmi moc i na dálku.

231950

08.11.2010 15:04

Pohádka o úsporách a vládních reformách

Já o tom soudím,

78.?.?.?

že bez-duché tlachy v (nejen) této diskuzi produkujete pouze Vy, pane Vojto. Nebo Vy snad uznáváte nějaké/ho ducha/duchy? Tím chci říci, že vaše tlachy nejsou schopny překročit primitivně zvířecí a hmotné hledisko nazírání na skutečnost, a "ducha" používáte pouze jako prázdné zaklínadlo.

Naopak příspěvky pana Abstrakta považuji za velmi duchaplné a relevantní.

232153

08.11.2010 15:06

Východisko z ekonomické krize

Také jeden návrh východiska z krize

78.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=QaA-5_IjkeE&feature=related

britskou vládou údajně odmítnutý. Divné to věci se dějí ...

232154

08.11.2010 17:51

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

"..Předpokladem je, že buňky musejí být vypěstovány do závislosti (zdegradované a neschopné samostatné existence), PODVODEM. .."

Zajímavé. Já si naopak myslím, že vše je od počátku ŽIVÝ, celistvý organismus (to "živý" je potřeba zdůraznit, protože tu opravdu lze vysledovat snahy ono "tělo" zmechanizovat), jen to jednotlivé buňky - možná podvodem - zapomněly - někdo/něco v nich pěstuje přesvědčení, že samotným by jim bylo lépe než v rámci toho, kam přirozeně patří. Až se rozpomenou, a přijmou svůj "úděl" informovaně a dobrovolně, nebude důvod k dalším podvodům a k agresi.

232166

08.11.2010 19:25

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

Chápu, přesto si ale myslím, že není v zájmu ani jednotlivců, ani celku, zdůrazňovat jakousi soběstačnost a nezávislost jednotlivých buněk. Právě takové vnímání sama sebe charakterizuje buňku rakovinnou. Kardinální chybou je podle mne zaměňovat svobodu s čirým egoismem.

232176

08.11.2010 21:11

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

..Jednotlivec - tedy "buňka" - podle mého musí být soběstačný a nezávislý. ..

...řekla jaterní buňka...

Samostatný (do určité míry) ano, nezávislý ani náhodou. Život není koncert, je to opravdu poněkud složitější. Ale třeba jste výjimka, a zvládla byste jej zcela samostatně a nezávisle i na pustém ostrově (když tedy pominu, že byste se "samostatně a nezávisle" ani nenarodila)?

232182

08.11.2010 22:15

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

Být sám sebou se nevylučuje s nahlédnutím a akceptací svého specifického místa v rámci celku. Včetně akceptace oné nevyhnutelné "závislosti". Jaterní buňka je taky "sama sebou", i když je na celku životně závislá a nemůže bez něho existovat. Vše záleží na tom, jak to sama vnímáte, a jestli chápete nutnou spolupráci jako "břímě", či se jí podřizujete rozumně a dobrovolně. Přesně toto myslí klasik svým "svoboda je poznaná nutnost".

232190

08.11.2010 22:22

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

Jak říkám, už proto, že bez ostatních lidí byste se ani nenarodila, ani byste "nic nevěděla a nic neuměla". Vše, co jste, je jen dědictvím všech těch, co tu byli před vámi a výsledkem soužití s těmi, co tu jsou s vámi. I ten "sou-zvuk" je z definice možný jen proto, že jste tu nejméně dva, proto je na onom "druhém" závislý. Bez něj by to byl jen zvuk, který by navíc nikdo neslyšel. Zřejmě vás slovo "závislost" irituje tak, že nejste schopna/ochotna domyslet jeho konsekvence.

A život na pustém ostrově byste zvládla jen tak, že byste přestala být lidskou bytostí v pravém slova smyslu. Pokud byste tam byla vysazena hned po narození, ani byste se jí nestala. Mnohokrát dokázáno - viz tzv. vlčí děti atd.

232192

08.11.2010 22:43

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

Jsme blízko až na to, že nesnášíte slovo "závislost" [mrknutí jedním okem] . Vše, co v tomto příspěvku popisujete, se může dít jen v rámci celku, který sestává ze vzájemně propojených, na sobě bytostně závislých, částí. Jak onen celek, tak jeho jednotlivé části (bez ohledu na svou velikost) se sebe-uvědomují. Uvědomit si sama sebe jako svébytné bytosti, které mají své specifické místo v rámci celku, je možná to, proč tu ten život - a my s ním - vůbec je. Jde o to, najít míru/střed/harmonii mezi krajním individualismem (pocitem výlučné samostatnosti a nezávislosti na celku a prací pouze "pro sebe" ) a ne-sebe-vědomým rozplynutím se v celku. A také o to, pochopit, že "služba" celku je v konečném důsledku službou sobě.

232194

08.11.2010 23:17

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

Rozumím vašim obavám, jsou určitě oprávněné. Taky díky [smích]

232196

09.11.2010 08:22

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

To je infantilní reakce vzpurného hošíka, za kterou nestojí nic než vzdorovitý egoismus.

Já sloužit nemusím, ale CHCI, potože vím, že sloužím tomu, co mám rád, a v posledku sobě (to je reakce dospělého [mrknutí jedním okem] )

232212

09.11.2010 08:28

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

A mimochodem - ono "ano" a "ne" má v našem duálním světě k sobě opravdu blízko - jedno bez druhého nemůže být, a jsou na sobě tak závislé, jako vy na celku a celek na vás.

A prosím, nepašujte sem žádný "uspořádávající mechanismus" - to je právě kořen zla. Nejedná se o žádný mrtvý, mechanický systém, ale o živou, láskyplnou bytost. Ovšem ten, kdo v sobě nemá srdce, ale pouze hodinový stroj, pochopitelně vnímá jen to, co na základě rezonance vnímat umí a může.

232213

09.11.2010 08:56

Manipulácia – fenomén nového sveta

PS

78.?.?.?

Ještě jen toto:

Z mého postoje ani příspěvků nevyplývá, že bych existenci určitého implantovaného mechanického systému do živého organismu těla neviděl, popíral či akceptoval. Uznávám, že díky absenci nicku je asi obtížné to sledovat, ale průběžně na manipulativní snahy tohoto implantátu poukazuji a ohrazuji se proti nim. I tento "boj" s implantátem pak považuji za "službu" onomu živému celku, jehož jsem i jste součástí, ať už to akceptujete nebo ne.

Ovšem vydávat onen mechanický implantát za ono tělo, zaměňovat jej s ním a popírat existenci onoho těla (kterým samozřejmě nemyslím církev ani nic jiného, co byste mi snad chtěl podsunout) je přímá služba právě onomu implantátu.

232214

09.11.2010 11:33

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: PS

78.?.?.?

Jestli vám opravdu vadí ti, co slouží svému pánovi, protože jinak nemohou - no pak se tedy shodneme [smích]

232219

09.11.2010 16:16

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

Spíš vy mi prozraďte, jak to chcete zařídit, abyste fungoval sám jako totipotentní buňka. Rád si praktickou radu a návod vyslechnu.

Mně osobně vyhovuje, být souhrnem spolupracujících buněk, a zároveň být sám buňkou, plnící v této inkarnaci jeden, v jiné zase druhý úkol (a tím si zvyšovat a rozšiřovat sebe-uvědomění), zvlášť, když jako jediné dvě praktické alternativy k tomu vidím být a) buňkou nespolupracující - tj. rakovinnou, b) nebýt.

232230

09.11.2010 16:22

Manipulácia – fenomén nového sveta

PS

78.?.?.?

A jestli chcete, abych vaši teorii bral vážně, promluvte si nejdřív se svými vlastními buňkami, a poraďte jim, ať se vykašlou na spolupráci a jdou si každá svou vlastní cestou. Zeptejte se svých neuronů, jestli by nebyly radši totipotentními jedinci, než otročit ve vašem těle, a nechte je jít svou cestou... (tedy pokud se tak už nestalo) [překvapení] [chechtot]

232231

10.11.2010 07:57

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: PS

78.?.?.?

Včera jsem na tento příspěvek krátce reagoval, reakce zmizela, zkusím to tedy ještě jednou.

S vašimi názory na škodlivost úzké profesinální specializace, na degradaci "práce" na bezduché otročení na molocha a na odklon od živé přírody rád souhlasím. Tam, kde mluvím o akceptaci "údělu" v rámci celku, mluvím o zcela rozdílné věci. V rámci celku už něčím jste, jde spíše o to, abyste si uvědomil, čím, a pak se svobodně rozhodl, jestli tím být chcete. Nutnost neomezuje svobodu, pokud slouží zachování něčeho, co stojí za to zachovat. I v přírodě, kteru tak milujete, existují určité zákony - nutnosti, jejichž svévolné překračování by neznamenalo svobodu, ale pouze destrukci.

232253

11.11.2010 08:03

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: PS

78.?.?.?

Také si myslím, že v zásadě nás rozdělovaly jen pochopitelné alergické reakce na určitá slova, která mají právě vinou manipulátorů negativní konotace. S touto vaší formulací nemám nejmenší problém, naopak [smích].

232297

14.11.2010 22:10

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

Pane Abstrakte, tady máte velmi PRAKTICKÝ příklad přímo z lůna nedotčené panenské přírody, jak to vypadá, když se vymknete z područí veškerého lidského práva a spolupráce:

http://scienceworld.cz/clovek/ikove-kultura-individualistu-5157 [velký smích]

232410

15.11.2010 19:59

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

78.?.?.?

No zřejmě tak, abstrakte, že Ikové neuznávají "mezinárodní a jakékoliv cizí než "svoje přirozené právo" a jsou naprostými individualisty s nejmenší možnou mírou sociální spolupráce - přesně dle vašich požadavků. Navíc žijí v panenské přírodě - takže přesně vyhovují vašemu zadání. Můžete se tedy "vymanit" tak, že se k nim odstěhujete. Praktičtější radu bohužel neznám, ale možná HHBB přijde s něčím lepším.

232426

že je úplně jedno, jestli se hajzlové mezi sebou spolčují a zakládají mafie na základě rasového, náboženského, politického, genderového, třídně původního či sexuálního založení. Hajzl zůstane hajzlem, ať je homo nebo hetero, a slušný člověk ovšem také. Spojuje-li si někdo automaticky homosexualitu s morální nedostatečností, pak je slepý k morální nedostatečností heterosexuálů, a má tedy zřejmě nějaký osobní problém.

232522

kdyby dnes byla polovina celkové populace homosexuální, nadkriticky přelidněnému světu by to jen prospělo. Nebylo by nutno zlikvidovat většinu populace drastičtějšími prostředky (podle plánů, které jsou jistě již připraveny), síly by se vyrovnaly, menšina by nemusela sahat k přehnaným a agresivním krokům, aby se vůči většině prosadila. A vzalo by to vítr z plachet i těm, kteří homosexuální kartu (jako i jiné v diskuzi zmíněné) používají k rozeštvání lidí mezi sebou a k zasévání nenávisti do populace, která je v takovém stavu všeobecné nenávisti každého proti každému daleko lépe manipulovatelná.

232524

18.11.2010 15:49

Proč nebudu používat Student Agency

Dovolím si velikou jedovatost -

78.?.?.?

rozhodně by mi v autobuse víc vadilo povolené kouření, než americký film. Zrovna tak mi víc než zapnutá TV se standardním pitomým programem vadí kouření v restauračních zařízeních. Takže děkuji Student Agency, že nelobuje za kuřácké linky, i když tak určitě ztrácí početnou klientelu, a obstála by se stejnými argumenty jako majitelé restaurací (je to přece jejich autobus, a komu se to nelíbí, ať jede jiným nebo jde pěšky), a americké filmy (i s jejich standardní propagací Marlbora či kjiného kuřiva) budu považovat za snesitelné zlo [velký smích]

232593

18.11.2010 17:14

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

RE: Přání otcem myšlenky

78.?.?.?

Řekl bych, že rozhodně větší procento žen, žijících v lesbickém vztahu, jsou vlastně heterosexuálky, které měly otřesnou zkušenost s nějakým heterosexuálním mužem (ať už otcem či blízkým příbuzným v dětství či manželem v dospělosti). Z toho důvodu myslím bude počet dětí vyrůstajících v takovém prostředí spíš stoupat než klesat, a pravděpodobně jediné, co by se s tím dalo rozumně dělat, je vychovávat heterosexuální muže k lepšímu chování k dcerám a manželkám.

232596

19.11.2010 18:00

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

RE: Přání otcem myšlenky

78.?.?.?

"..Myslím, že žena s ženou spolu nežijí a nevychovávají dítě jen kvuli špatně zkušenosti s mužem..."

Jak která. Znám několik heterosexuálek, které žijí s lesbickou partnerkou (i s dětmi z prvního manželství), protože je jim s ní prostě lépe než s bývalým manželem, který třeba bil děti i je, byl alkoholik, nezabezpečil rodinu. A nemusí mít vůbec homosexuální sklony, naprosto stačí, že nepovažují sex za hlavní smysl života, a případně nemají obecně vysoký sexuální apetit.

232682

27.11.2010 10:16

Etno-nacionalismus a otázky lidské identity

pane Lhotáku,

78.?.?.?

nikdy se nedoberete skutečné pravdy a kořenů problémů, dokud vám bude zastírat výhled váš poněkud pomatený machistický přístup.
Pokud se oháníte rodovou linií etnika, vědomím rodu a rodové příbuznosti jako základy národní identity, pak byla právě ta vámi adorovaná "patriarchální rodina, která vykrystalizovala z potřeby uchování pokrevní příbuznosti redukcí kmenového uspořádání na existenčně svébytné buňky skládající homogenní územní ..." prvním hřebíčkem do rakve takto pojímané národní identity. Rodovou linii zaručuje pouze matrilineární pojetí (jak si je toho například vědom i judaismus, který ovšem s paradoxností sobě vlastní všude jinde, než ve vlastní praxi, prosazuje patriarchální pojetí - čímž jistě přispívá k oslabení "čistoty" pokrevní linie u ostatních národů). Patriarchální rodina vznikla čistě za účelem zachování majetku - v přímém rozporu s požadavkem zachování pokrevní linie. Já chápu, že pro muže vašeho typu je myšlenka, že je to nakonec vždy žena, která má rozhodující slovo při zachování "čistoty pokrevní linie", ale budete se s tím muset smířit, jinak se zblázníte.
[mrknutí jedním okem]

233216

28.11.2010 15:08

Etno-nacionalismus a otázky lidské identity

RE: Já mám jiný názor.

78.?.?.?

Hezky řečeno, vodníku. Souhlas ve všech bodech.

233308

28.11.2010 21:57

Etno-nacionalismus a otázky lidské identity

RE: Já mám jiný názor.

78.?.?.?

Pane Lhotáku, věřící křesťan chápe "přípravu na to, co přijde potom" poněkud jinak než Vy. To byste si měl nejprve ujasnit.

233337

18.12.2010 16:43

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

78.?.?.?

Paní Lin, také se mi zdá, že jste se nechala tak unést svou poněkud iracionální nevraživostí vůči paní Martině, že jste v jejích - vzhledem k její situaci pochopitelně trochu zmatených - mailech našla něco, co tam vůbec není, a pak na tom vystavěla svou dosti necitelnou kritiku z pozice "paní poslední spravedlivé". Vybral jsem z korespondence vše, co se týká onoho "inkasa za elektriku", a podle mne z toho nevyplývá, že má paní Martina zálohy (spotřebu) 4200,- , ale že se jedná o splátky dluhu, které jí takto ČEZ nastavil:

"...Pak k té elektrice..mám inkaso 4200..to je prostě moc..nemůžu to měsíčně platit..Je to šílený..Volala jsem na elektrárnu, aby mi to snížili třeba na půlku, že to už bych snad nějak zvládla..ale řekli mi, že to nejde....

Napsala jsem všechno dost zmateně..Klidně se ptejte, .. K těm splátkám na elektriku..nemám elektrické topení..jen boljer a sporák..topíme dřevem v obyčejných petrách.....Víte..už jsme byli dvakrát bez elektriky..vím, co to je..co to obnáší.."

A připojuji se k předřečníkům, kteří považují za daleko důležitější to, co nezištným a třeba anonymním darem uděláme sami pro sebe.

234478

18.12.2010 16:53

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

78.?.?.?

"..A banky neviňte, že poskytují úvěry.."

Naopak, dopřejte jim ti bilionové balíky opakované pomoci ze státních kas. Bankám přeci musíme dávat opakovaně novou šanci, ty si ten věčný koloběh pomoci na rozdíl od lehkomyslné paní Martiny přeci zaslouží. I když je jejich myšlení pro společnost doslova vražedné (krize, válka...), zatímco myšlení těch, kteří si vezmou jejich lichvářské půjčky, pouze sebevražedné .... pardon, ale tentokrát mi sem pasuje [bliji]

234480

18.12.2010 21:23

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

78.?.?.?

Jak to, že to nesouvisí? Když je někdo taková svině, že se neštítí záměrně vyvolávat krize a války, aby shrábl zisky a ztráty rozdělil mezi ty nejchudší, analogicky i jeho další podnikání nebude tak zcela košer. Banky jsou už po staletí jedním z hlavních tvůrců systému, který občany zadlužuje promyšleně, sofistikovaně a cíleně, za pomoci vědecky propracovaných metod, kterým od narození vystavený prostý občan téměř nemá šanci vzdorovat. Takže, s dovolením, budu je vinit i za ty nekřesťanské půjčky, které jsou motorem, na který tento systém jede a bohužel i dojede. A pokud to pár lidí přežije, dlužníci bank to jistě nebudou, že. A o to tady jde.

234492

19.12.2010 08:39

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

78.?.?.?

Vidím, že radši soudíte a kritizujete ty slabé a ponížené, než systém, který nás promyšleně oslabuje a ponižuje.

I v případě paní Martiny jsme si každý vybral podle svého založení. Vy nemilosrdnou kritiku, jiní soucit a pomoc.

Je jen na nás, jak vnímáme svět a jak na něj reagujeme. Nakonec tím ale vždy jen charakterizujeme a utváříme sami sebe (a teprve následně svůj svět). Ptala jste se, jak chci svět změnit - podle mne je to možné jen soucitem a láskou. Kritický rozum má být vždy jen jejich "sluhou", ne pánem.

234514

19.12.2010 09:44

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

78.?.?.?

PS

"Nebo snad revolucí = pobít je všechny, vyhodit do vzduchu a zadupat do země? A co bude dál? Máte promyšlený jiný systém, který má šanci fungovat?"

I když pro revoluce rozhodně nejsem, nebýt jich, tak byste nyní nejspíš makala na panském a nějaký osvícenec by vás kritizoval za to, že je to vaše vina, protože to systému dovolíte. Dnes nemáme proti systému žádnou lepší šanci než měl ten nevolník tehdy - a nenechte se mýlit tím, že vám systém poskytl vzdělání a informace - má je (i vás) totiž zcela pod kontrolou a proto si to může dovolit.

Je ale jisté, že ani revoluce nás ponížení a závislostí nezbavily - jen změnily jejich charakter. Patetické a paradoxní zároveň je to, že si nyní - s laskavým dovolením a jistě i k nesmírné zábavě ředitelů systému - myslíme, že jsme svobodní.

Systém nikdy nezačne fungovat na základě toho, že někdo předloží "promyšlený" návrh na jeho fungování. Bude dobrý teprve tehdy, až bude dobrý každý z nás. A dobrý neznamená pouze "kritický".

234516

19.12.2010 13:13

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

78.?.?.?

Pokud pochybujete o solidaritě v případě Romů, stačí si vzpomenout na opravdu velkou vlnu solidarity a pomoci, které se dostalo nejen od médií, ale i od občanů popálené Natálce, včetně organizování sbírek apod. Není to tak úplně totožná situace, ale je z ní jasné, že lidská solidarita v Čechách si nevybírá primárně podle barvy kůže, ale podle konkrétní situace.

234528

19.12.2010 13:16

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

78.?.?.?

Pokud jste zareagovala způsobem, který tu popisujete, klobouk dolů. Všechny kontakty byly na vyžádání v BL k dispozici. Pokud ne, jedná se pouze - pardon - o plané teoretizování, které ještě nikdy nikomu nepomohlo.

234529

19.12.2010 23:05

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

78.?.?.?

A mně se zase zdá, že převládají planá slova nad činy. Četl jste Bídníky? Biskup Myriel dokázal svým nesoudícím soucitem Jeana Valjeana opravdu "obrátit". A i kdyby se to povedlo v jednom případě z tisíce, stále je to lepší, než pouze kritizovat jak dárce, tak příjemce pomoci. Ten, kdo by byl tak daleko, že by skutečně praktikoval MOUDRÝ soucit, by ho tu nám nedokonalým pravděpodobně neomlacoval o hlavu.

234558

22.12.2010 10:02

Pomáhat každému

Můj názor

78.?.?.?

je, že je chybné a hlavně marné kritizovat případnou neschopnost či neochotu některých přizpůsobit se systému, který je sám ze své podstaty špatný. Tento systém je bytostně parazitický a bezohledný, drancuje planetu a její zdroje, ničí bezohledně životní prostředí a ostatní živočišné i rostlinné druhy a tím si podřezává větev a směřuje k sebedestrukci. Vše, co vyčítáme tzv. nepřizpůsobeným menšinám, činíme v daleko hrůznějším a nebezpečnějším měřítku planetě a životnímu prostředí (a vposledku tedy sami sobě). Z tohoto úhlu pohledu je pak neochota některých menšin přizpůsobit se tomuto systému spíš "zásluhou", nebo přinejmenším zrcadlem, do kterého se neradi díváme.

Systém ale dokáže zneužít vše, a namísto systémového řešení dokáže využít i problémy mezi menšinami a většinami tím způsobem, že je cynicky rozdmychává očividnou nespravedlností (pozitivní diskriminací) a vzniklé napětí pak využívá k manipulaci a ovládání všech.

Souhlasím s autorem článku, že se rodíme a jsme v rámci svých sociálních skupin vychováváni s různými vlohami a životními preferencemi. Křováci z Afriky, Eskymáci z Laponska a kočovní Cikáni mají prostě už v genech naprosto jinou představu o smyslu a účelu života než tu, kterou se snaží systém vnutit všem jako jediný možný standard - pracovat u strojů od nevidím do nevidím (případně pracovat v bankách, PR agenturách, na vývoji zbytečných či škodlivých produktů atd. od nevidím do nevidím...) a ve zbylém čase konzumovat šunty z hypermarketů a čučet na TV. Tento de facto otrocký způsob života je degradující a slouží pouze malé skupině otrokářů. Bohužel, povedlo se jim indoktrinovat většinu tak, že jej považuje za "přirozený" a jakoukoliv odchylku od něj téměř za zločin. A to je podstata problémů s tzv. sociálně nepřizpůsobivými. Řešením by byl pouze systém, ve kterém by mělo místo více paralelních způsobů života, s výjimkou těch skutečně destruktivně parazitických - a zdroje na financování takovéhoto systému by byly ...

234693

26.12.2010 18:42

Pomáhat každému

RE: Čulíkovi se nedivím.

78.?.?.?

Poměr židovských a křesťanských nositelů Nobelovy ceny odpovídá především vkusu (a možná i původu?) těch, kdo o jejich přidělení ve skutečnosti rozhodují, a potom také parametrům toho, co je konsenzem elit za "hodné ocenění" považováno. Takže z poměru židovských a křesťanských nositelů cen můžeme vyvodit pouze to, že k přerozdělování cen a mnoha jiného se vypracovali ti silnější (bezohlednější) a agresivnější, což je v této civilizaci rovno úspěšnější. Rozhodně to ale neznamená nějak objektivně "lepší". Za úspěch vykoupený agresivitou a a bezohledností civilizace pravidelně platí svým sebezničením - a ta naše k tomu má - možná i "díky" mnoha nositelům Nobelových cen - značně nakročeno. A není se co divit - když u zrodu této ceny stál vynálezce dynamitu.

234928

Pane Lhotáku, měl byste se už konečně rozhodnout, jestli chcete být partiarchou ve vznešené vyvážené dvojici nebo majitelem harému. Obávám se ale, že občas zapomínáte,že na obojí musí dotyčný muž mít. Pokud na to osobně nemá, žádná dekretivní změna mu k tomu nepomůže [smích]

235358

Myslím, že to, co ženské udělaly panu Lhotákovi je až druhotný problém, plynoucí z toho, co on neudělal jim.

235359

Ale jděte, pane Lhotáku, nejste pánbu, abyste dokázal odpreparovat své osobní emocionální preference a frustrace od toho, co píšete. Nedokáže to nikdo, a nejméně ten, kdo o tom okolí tak vehementně a obsedantně přesvědčuje. Zkuste si o tom něco přečíst v odborné psycholigické literatuře (možná i psychiatrické).

235368

Já myslím, že vaše preference spíše z pozadí vycházejí. Vážně, pane Lhotáku, nikdo není schopen své emoce odpreparovat - a kdybych si o tom nepřečetl v odborné literatuře, samo několikaleté sledování vašich článků a příspěvků by mě o tom definitivně přesvědčilo.

235372

..Panuje i dnes v tom smyslu, že zfeminizované a zotročené většině vládne striktně patriarchální elita...

No a podle toho ten svět taky vypadá, a vy ho kritizujete. Nezdá se vám, že si trochu nevidíte do úst?? [oči v sloup]

235377

Já samozřejmě pod vlivem svých emocí jsem jako každý jiný, a protože si to uvědomuji, snažím se tyto emoce reflektovat - jen ty emoce, které si jasně uvědomuji, a které jsem plně akceptoval a integroval, neovlivňují můj úsudek (k tomu mi pomáhá i feedback od mého okolí - klidně i od vás).

Co se týče vás, ať začnete filosofovat o čemkoliv, vždy se vaše úvahy nevyhnutelně stočí na téma, ze kterých vaše frustrace ze ženské otázky (z vaší vlastní nezvládnuté Animy, která se pak zákonitě projevuje i ve vaší zkušenosti s reálnými ženami) přímo čiší, a celá vaše filosofie je tím ovlivněna a zkreslena - ale nezoufejte, nejste mezi filosofy sám - namátkou Schopenhauer a Nietszsche si s vámi nijak nezadali (a i z jejich životopisů bylo jasné, proč).

235383

Ano, bohužel většina mužů "na duchovní cestě" byli frustrovaní škarohlídi, s několika málo výjimkami, na které si ovšem momentálně nevzpomínám. To, že byli společností vážení a a přijímaní vypovídá pouze o úchylnosti příslušné společnosti, které už pár set let vládnou ony zvrácené patriarchální elity - jak sám hlásáte - a církev, která cíleně zprofanovala ženu a tělesnou lásku pro své vlastní bohunelibé účely.

Nejhodnotnější je podle mne muž, který nalezne naplnění duchovního života poté, co se mu podařilo nalézt naplnění tělesného života, v lásce s milovanou partnerkou ( je jedno staré esoterické rčení: ten, kdo to nezvládne v posteli, nezvládne to ani v duchovnu). Je příznačné, že o lásce jako hlavním smyslu vztahu se nikdy nezmiňujete - a to, že jste tohoto citu zřejmě neschopen, se odráží i ve vašem filosofování.

235464

Čemu se smějete, pane Bartošku? Tomu, že jste naprosto nepochopil kontext? Schopenhauera a Nietzscheho přeci uvádím jako příklady misogynů, jejichž celá filosofie byla (tak jako ona páně Lhotákova) zkreslena jejich frustrací a strachem z žen.

Naopak nikde netvrdím, že štěstí rovná se dobrý sex plus materiální úspěch, naopak tvrdím, že jen milující člověk z masa a kostí může dosáhnout jak pozemského štěstí, tak duchovního naplnění - že bez jednoho není druhého a naopak. Bohužel, většina tímto absurdním systémem uznávaných moderních filosofů byli eufemisticky řečeno vykořenění podivíni, česky řečeno magoři.

Nenechte se mýlit tím, že se mnou výjimečně souhlasí pan Vojta, zřejmě se shodujeme pouze v pohledu na slabiny frustrační misogynské "filosofie" pana Lhotáka.

235478

" Zdá se, že největší strach či nejistý pocit z žen mají muži citliví, vysoce inteligentní a se silným ženským prvkem v duši."

Lze to přeložit tak, že jen zženštilej chlap dokáže pochopit, že ženský jsou stejný potvory, jako by byl on, jen kdyby k tomu měl potřebné vybavení? [mrknutí jedním okem] [velký smích]

235481

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

45

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 92 čtenářů částkou 15 626 korun, což je 45 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 1

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 12

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 8

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Byla pandemie plánována?08.10.20 21:48 Neurčeno 8

Hoří, hoří a ne a ne spadnout08.10.20 21:23 Jižní Korea 11

Vláda tvrdě zpřísňuje opatření. Na 14 dní se zavřou ZOO, bazény, posilovny, kulturní i sportovní akce08.10.20 16:43 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
23,00 Kč
Euro
27,19 Kč
Libra
30,09 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
16,35 Kč
Švýcarský frank
25,34 Kč
100 japonských jenů
21,92 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,94 Kč
100 maď. forintů
7,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,10 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 699,66 Kč
1 unce stříbra
564,12 Kč
Bitcoin
297 669,00 Kč

Poslední aktualizace: 22.10.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?