Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 96 příspěveků, 2 různá jména: waterfall, zlinm@n.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.01.2010 09:44

Že by nová normalizace? Kdo kritizuje Lisabon a Unii, jde od válu

RE: Omluva

zlinm@n 193.?.?.?

Taky mám za to, že vyvážená mají být média, nikoliv jednotlivý novináři. Nevadí mi článek PRO EU, když vedle najdu jiný (ani nemusí být nutně zcela stejně dlouhý), který zastává opačný názor, nebo třebas první článek alespoň kriticky doplňuje a narovnává...

S Klausovými názory sice povětšinou nesouhlasím, ale rozhodně budu bránit jeho právo je říkat a publikovat. Trochu problém mám spíše s metodami prosazování - pokud jde o zastupitelskou demokracii, měl by zastupovat voliče (ať už tím chápeme pouze Parlament, nebo všechny voliče). Tím, že nepodepsal a stál tak proti názoru výrazné většiny voličů, sněmovny, vlády atd. neplnil své zadání!!! A to je špatně. Když svůj názor neprosadil dříve, jako úředník si de facto "nemůže dělat co chce", i když du jure tu možnost má...

208776

31.05.2010 17:04

Řecko vyzýváno, aby se vzdalo eura

Srovnávací studie

waterfall 193.?.?.?

Napadlo Vás někdy, že by měla být zrušena koruna (jde o její poslední hodinku...), když krachuje obec Horní Dolní nebo třeba Harachov (či co to bylo za předlužené městečko) .... ?? Napadlo by Vás zrušit korunu, když okres Bruntál bude v dluhové pasti, protože se neurodilo dost vlků na odlov a zalepení rozpočtové díry prodejem kožešin... ?? Krach EURA není na pořadu dne... Samozřejmě, že zavedení drachny je jednou z variant... Samozřejmě z hlediska výše možných škod preferují němečtí důchodci sanování řecka a ztráty ve výši max. -15% (v německých bankách, které půjčili Řecku) raději než ztráty vyšší při propadu Eura a oddělení Řecka od Eura. A to možná ještě na úrocích vydělají...

220679

04.06.2010 13:20

Potřebujeme vůbec tento Izrael?

RE: čulik

waterfall 193.?.?.?

Vzhledem k nebezpečí, které Izrael představuje jsem ZMĚNIL názor a CHCI RADAR... Bude nás chránit proti Izraelským jaderným zbraním!!! Žádám armádu o vybudování TAMARY II., která by byla schopná sledovat jaderné rakety Izraele a žádám vědce o sestrojení LASERU (na vývoji se usilovně pracuje), který by tuto bouchačku dokázal sestřelit ještě nad maďarskem....

221193

13.09.2010 09:53

A má vůbec smysl šifrovat?

RE: Podivejte jak se chova BIS

waterfall 193.?.?.?

Jak jsem uvedl výše, pokud nemáte kontrolu nad softwarem - nebo dostatečnou důvěru v jeho provedení, tak to je samozřejmě riziko.

Na druhou stranu jste v článku jistě četl, že to odmítli udělat (tak jako většina firem z oboru) a že ta šifra je obtížně prolomitelná... Tudíž pokud budete mít dostatečně bezpečné heslo a program nemá zabudovaný backdoor, máte relativní bezpečí... Oni sice mají program na "louskání", ale to jim u bezpečného hesla (např. 30 znaků) může taky trvat léta...

227978

22.09.2010 15:33

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Frustrovaní deprivanti

waterfall 193.?.?.?

Vidím, že potrefené husy se samozřejmě ozvaly... Ale víte co, já vám Váš pesimistický pohled na svět nebudu brát... Alespoň dříve zemřete a nebudete zatěžovat důchodový systém... co s tím, kdyby se všichni spokojeně dožili 90 let.... ve zdraví... : )))

Jinak každý váš problém je na několik hodin diskuse, ale vcelku zbytečné, protože na tomto serveru jej nevyřešíme, i když se pojmenuje... Např. bezdomovci - neexistovali, ne proto žeby nebyli. Oni přežívali na naše náklady v nemocnicích a ústavech drženi násilím a zbytečně. Namísto skutečně nemocných. Stejně při nejbližší příležitosti zdrhli a ožralé je druhý den dovezli znovu. Jiní bydleli nuceně s partnerkami či rodiči a zhnusovali jim život, neboť za potulku šli jinak do basy. Pokud toto je ta vaše lepší varianta? To samé nezaměstnaní - desítky tisíc lemplů, které podnik musel (!!!) vydržovat, aby měli práci a razítko v občance. Pak se nelze divit, že i díky tomuto byly nekonkurenceschopné... Jistě existovali jednoocí mezi slepými. I mě je líto jmen, která zanikla. Např nedávno zanikla 120 letá banka Lehman Brothwers. Tak už to na světě chodí.

Pokud chcete konkrétní srovnání, tak jsem získal to nejcennější - svobodu. Už nemusím ve škole zapírat, že jsem byl v Jugoslávii a mluvil tam se západním němcem. Už nemusím do průvodu, abych nedostal poznámku do životopisu. Mohu pracovat jako cokoliv se mi zamane. A podnikaní mne baví. Uživím se svou prací již od svých 15 let. Bez závislosti na státu, bez závislosti na okolí. A doufám, že svými produkty prospívám společnosti. To by před 20 lety nebylo možné. Nevím co chcete slyšet (kromě nářků)..? Máme lepší lékaře, lepší auta, lepší obchody, lepší výplaty, lepší dovolené, lepší jídla... jen horší vztahy...

228499

30.09.2010 09:44

Fallúdža je horší než Hirošima

manipulace ?

waterfall 193.?.?.?

Jako zvědavec mám právo pochybovat i o tomto textu. Ukáže nám profesor originál dopisu od Lancetu, kde zamítají jeho publikaci? Nebyl článěk zamítnut pro nekvalifikovanost a nedostatečně vědecké důkazy? Ano, obtížím rozumím. Ale když posílám vzorek do laboratoře, přece nemusím uvádět, že pochází z Iráku. Naopak, při objektivním zkoumání je vzorek anonymizován, aby nedošlo k úmyslné či neúmyslné manipulaci. Celé se mi to zdá podivné. Všichni se proti němi spikli. Chtělo by to znát detaily. Třeba už velikost zkoumaných skupin - na některá čísla to stačí, ale aby určil počty vad na tisíc narození je to přece jen malá a nedostačující skupina.

Chápu, že tento komentář je extrakt. A už vůbec nepopírám, že ve Fallúdži došlo ke zvěrstvům. Ale chci diskutovat o kvalitě předkládaných faktů, aby nedošlo k opačné manipulaci, tentokrát ve prospěch Fallúdžanů.

I cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly.

229020

30.09.2010 16:36

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: manipulace ?

waterfall 193.?.?.?

Dobrý nápad, navštívit Fallúdžu... Jen mne mrzí, že člověk musí každou (!!!) zprávu prověřovat osobně. Že téměř neexistují média, která by otevřeně a pravdivě informovala o faktech. Závěry nechť si udělá každý sám.

Copak se musím učit jadernou fyziku, abych uvěřil, že v urychlovači mohou vyrobit látku XY ?? Copak musím být odborníkem na WallStreet, abych si mohl uložit pár peněz o které nepříjdu ?? Copak musím rozumět autům jako Bůh, abych mohl diskutovat s šejdířským automechanikem, když potřebuji opravu ??

Ne opravdu nechci do Fallúdži. Pokud pana profesora odmítli v Lancetu, kde výzkumy publikují i mí kamarádi, asi bylo něco špatně. Možná byla práce na úrovni studenta prvního ročníku VŠ.

229040

01.10.2010 10:47

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: manipulace ?

waterfall 193.?.?.?

Ó, děkuji za komplimenty. Opravdu nejsem víc než profesor. Ani nejsem placen Waldemorty. Platím se sám dle úspěchu mého podníkání. Blíž pravdě může být druhý příspěvek - kamarádi publikují "běžné" výzkumy, nikoliv politicky ožehavé témata... i když... kdyby je někdo uměl interpretovat a politicky využít, sedm z deseti ministrů by sedělo v cele... Nu což, ale k tématu. Pro níže uvedené důvody mne zajímaly bližší detaily. Např. právě zdůvodnění odmítnutí Lancetu. Když uvidím v dopise "pro nedůsledně rešeršované zdroje, či pro námitku na analytické metody, nebo pro zdůvodnění zacházející za hranici spekulace" pak přece nejde o politiku, to uznáte sám... Pokud bude odůvodnění mlhavé či chybějící, pak mohu spekulovat i o politice... (no jasně že tam nenapíší: navštívil nás důstojník CIA a vyhrožoval, že zveřejnění ohrozí bezpečnost USA)

Takže si odpusťte své útoky na to kým jsem placen a zda-li jsou mé tři vysoké školy dostačující vzdělání a věnujte se faktům. I s tím, že rozeznat relevanci faktů je stále obtížnější. Někdy je článek zvědavce pravdivější než CNN, avšak (!) většinou tomu tak není... Zvědavce čtu, abych si vlastní analýzou udělal závěr a odhadl nejpravděpodobnější variantu skutečnosti... jistotu bohužel nemáme téměř nikdy...

229094

01.10.2010 10:50

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: manipulace ?

waterfall 193.?.?.?

Profesor nemá peníze? Zatraceně chudý profesor. Na cesty do Iráku a placení x-zprostředkovatelů peníze má a na finální analýzu už ne...? Tak to už je samo o sobě divné...

Každopádně, když vzorky anonymně zamíchá mezi jiné a nebude halasně vytrubovat něco o Iráku, cena bude (dle informace z článku) normální a snesitelná.... Nebo snad laboratoře reagují jen na jméno profesora...? No při své inteligenci ho možná napadne jméno nějakého kamaráda či spolupracovníka... třeba hotelový poslíček by mohl být dostatečně anonymním doručitelem do laborky... : )))

229095

04.10.2010 11:38

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Ano! Manipulace!

waterfall 193.?.?.?

Pane Semerád, o jaderných technologiích a jejich škodlivosti se s Vámi hádat nebudu... Přesto buďte tak laskav a nechte vyhodnocení důkazů na mě. Možná že odmítnutí neprokouknu (a budete si myslet, že patřím k Voldemortům), možná nejsem tak naivní a taky umím číst mezi řádky. Každopádně celá diskuse vznikla o tom, že text neobsahuje důkazy. Posouzení je na každém z nás.

Znovu bych naivně apeloval (využívajíc vaše věty): nesklouzávejte k primitivnímu nálepkování. Označit někoho za přisluhovače Valdemortů je obdobné, jako jej označit za komanče, havlovce, bushovce atp. Když už tak chcete klasifikovat politiky (dle většinových názorů) budiž, ale u diskutujících je to na pováženou.

To že zde máme servilní média je jen naše chyba. Byl jsem v mnoha zemích a i v relativně drsných diktaturách je zpravodajství leckdy překvapivě objektivní, objevují se hodnotíci analýzy z obou stran a pokud už to není na jednom programu, můžete přepnout na druhý a poslechnout si opačný názor. To bohužel u nás chybí!!

Takže ať pan profesor zveřejní důkazy, metody, analýzy, zdroje atp. a pak můžeme (ti co budou v dané části odborně zdatní) odborně diskutovat.

K vaší části o Černobylu mohu říci jen: kde jste svou práci zveřejnil, rád si ji přečtu. Jistě bude obsahovat dost konkrétních údajů, aby byla považovatelná za důvěryhodnou. Já už viděl tolik strašení od anti-valdemortů (např. zelení žabičkáři), kteří vyhrožovali desítkami tisíc obětí (Černobylu), ač se lidský rod s výkyvem radioaktivity vyrovnal poměrně lépe. Naštěstí evoluce pokračuje, slabší kusy hynou a vhodné mutace pro dnešní prostředí přežívají. A třeba je mezi nimi i tolerance k radioaktivitě. Nepřízpůsobivý (dinosauři) zhynou... Jak je vidět, moderní dinosauři (např. Kalousek) se přizpůsobují velmi dynamicky....

229298

04.10.2010 11:43

Proč USA nemluví s Íránem

Jakýkoliv strach se hodí

waterfall 193.?.?.?

Jakýkoliv strach se hodí k ovládání lidí. Může to být starověké peklo, moderní civilizační choroby, riziko ztráty zaměstnání, teroristi, chřipka, islám... vždy se najde dost lidí, kteří na to skočí a "už se perou, už se perou..." : ))) Strach je ideální zesilovač každého sdělení. Např. vyrobte 100ks výrobků, jinak "nedostanete odměny"... Zaplaťte splátku hypotéky, jinak "vám zabavíme dům"... Nepodrývejte státní autoritu, jinak "strávíte zbytek života ve vězení"...

229300

08.10.2010 09:56

Historie fašistických plánů na vybudování jednotné Evropy

RE: Ideové internacionální sjednocení

waterfall 193.?.?.?

No tak něco na tom je... Udělat takový velký ANTI-EU nebo ANTI-OSN projekt... Postupně sjednocovat a integrovat weby podobného ražení... nastavit komunikační standardy, definovat rozhraní, nastavit společný jednací jazyk, určit jednotné číselníky a oblasti zájmu... nastavit společné politiky, určit koordinátory jednotlivých frakcí, zajistit financování projektu, nastavit zdanění (poplatky), definovat rozhodovací pravidla (soudní dvůr) a nakonec určit nějakého CEO - maskota projektu.... například Herman Van Rompuy...

Jo, jen jsem zapomněl jak se pak budeme lišit od těch, co chceme zlikvidovat a pohanět...???

229571

11.10.2010 08:31

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Proč to nejde?

waterfall 193.?.?.?

Vojta 49 má pravdu. Je to zejména o silné OSOBNOSTI a PENĚZÍCH... Kde by byl Hus bez svých donátorů? Kde by byl Joshua bez svých desátků a sponsorů? Kde by byl Havel bez peněz rodičů a zahraničních darů?

Samozřejmě můžete se domnívat, že tentokrát to půjde. Ale ani tato revoluce (protisíla) nebude bez vůdce v čele. Nebylo to tak ani v 1948 (Gottwald), ani za francouzské či ruské revoluce (Maximilien de Robespierre, Uljanov-Lenin). Masy samy o sobě nic nevygenerují bez vůdce, který je nasměruje. Možná to bude Moore, Chomsky nebo Al-Gore. Ale bez vůdce to nepůjde nikam.

No a peníze? I vozová hradba něco stojí. I Ježíšova strava (nemluvě o pozlacených kopulích kostelů). I odborářská demontrace (autobusy, náhrada mzdy + utrata v Kotvě). A samozřejmě taky servery.

O tom že dnes podobné diskuse existují není pochyb. I agitátory protistrany se dá vypořádat - koneckonců my taky diskutujeme často na "jejich" serverech. Ale ke sjednocení nestačí Google Translate, ale "cíl, myšlenka a osobnost"...

229788

11.10.2010 08:39

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Napad je sice chvalihodny

waterfall 193.?.?.?

Myslíš diskusi "těch co nerozhodují", která se objevuje na každém zpravodajském serveru (velmi kvalitní třeba na BBC)...?? Nebo myslíš diskusi "těch co rozhodují" - např. Bilderberg nebo G8 či summity EU...???

Furt nechápu co je cílem? Diskuse přece nemůže být cílem (možná tak v číně, nebo severní korei) ? Diskuse tady je, a i když si všichni nerozumíme, tak "ten umí to a ten zas toto"... každý přinese do diskuse názory ze svých zkušeností - ten španělsky, ten zas anglicky či japonsky... Co tedy by projekt měl chtít dokázat? Že jde diskutovat bez znalosti cizího jazyka...?? Diskutéři, kteří nedokáží v životě ani se naučit cizí jazyk - jak mám věřit, že rozumí jinému problému, když se nedokázali ani poctivě naučit nějakou cizí řeč....? Nevim, nevim!

229790

11.10.2010 09:16

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Proč to nejde?

waterfall 193.?.?.?

Ano, vím že Hitlera sponsorovalo USA a Lenin byl placen z Německých pěnez....

Nejde o to dělat "jen něco proti někomu", to už nestačí ani ve volbách. Musíte mít jasnou představu, jak to má vypadat po novu... Idea, vůdce a sponsor. Pro koho to budem dělat. Čí peníze? Vybrané od lidí? Hmmmm... Pro nějaký Fond? Fond Tesco, nebo Fond Soros? A vůdce musí být. Masy nerozhodují. Rozhoduje Hitler, Gottwald, Lenin. I když za nimi stojí masy.

Něříkám, že to nejde, jen říkám za jakých podmínek to jde.... To je rozdíl!

BTW: o TV zábavě vám toho moc neřeknu, TV sleduji jen velmi sporadicky. Není na to čas. Ani chuť se nechat "oblbovat".

229792

11.10.2010 09:22

Poslední aktivita Číny v eurozóně znehodnotí americký dolar

Čínské pravidlo tisíciletí

waterfall 193.?.?.?

Čína byl vždy (tísíce let) velmocí... jen posledních 200 let ne!

Nyní se čína vrací ke své původní síle a rovnováze světa. Světa východu a západu!

229793

11.10.2010 12:17

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Napad je sice chvalihodny

waterfall 193.?.?.?

Nedovolil bych si někoho urážet - čest takovým výjimkám, kteří jsouc génii svého oboru nerozumí zbla cizincům... abych tedy negeneralizoval... Ale moc takových asi není, pravdaže?

Talent se dá dohnat pílí, ani já nemám velký talent na jazyky, ale okolnosti naučili Dalibora housti... Pokud nejsou ani talentovaní, ani pilní... No i tak čest jejich práci, ale stejně dle úrovně jejich znalostí bude vypadat úroveň jejich diskuse... (samozřejmě i učeň či dělník může mít dobrý nápad, ale obvykle ne v oblasti ve které se nevyzná...)

229808

11.10.2010 12:20

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Proč to nejde?

waterfall 193.?.?.?

A tak to bych s Váma asi i souhlasil, že pokud peníze uvidí nápad a vůli jej dokončit, že přijdou samy za vámi... Tedy pokud cítí příležitost na tom vydělat... Třeba nějakou další privatizací, či naopak znárodněním... : )))

229809

11.10.2010 14:52

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Napad je sice chvalihodny

waterfall 193.?.?.?

Kdo chce k cíli dojít, hledá cestu... Kdo nechce, hledá výmluvy...

Nemám, co bych víc dodal... jen samozřejmě že těm "hloupým" s talentem (třeba na hudbu) může snaha hudebně hluchého, ale snaživého připadat směšná.... Hlupákovi se zdá každý hloupý, jak říkaval Forrest Gump...

229817

12.10.2010 08:56

V Evropě končí sociální smír

RE: Socialni smir...

waterfall 193.?.?.?

No pokud nejste zrovna Tom Cruise, nebo nechodíte ověšen zlatem jako cikánský baron, jistě není pro "boháče" problém vyjít mezi dělný lid... Betonové ploty a kamery chrání majetek, nikoliv pána... pán se (v myším kožíšku) může v klidu vydat mezi plebs...

229858

20.10.2010 13:37

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: No to není dobrá reakce

waterfall 193.?.?.?

ANO, blíží se doba velkého poklesu životní úrovně... půjdou proti sobě dva efekty: 1/ přízpůsobit se mzdám v "levných zemích" (čína, korea, bangladéš) a 2/ postavit protektivní zdi mezi státy (cla, omezení obchodu, rozdrobené měny a nefungující systém světových bank atp.)

To že se frantíci bouří je logické, ale nemá to šanci na úspěch... bouřit se měli, když otevíral LIDL a kupovali s v něm čínské šunty, když Renault prodával své licence do číny, když přátelé za Atlantikem vyprodávali své dluhopisy rusům a číňanům... Teď už je opravdu pozdě... Zajistit se musí sami...

Teď přijde ten nejdrsnější kapitalismus/individualismus jako za feudalismu... co si nezajistíte sám, nebudete mít... Nemáte děti, které by vás nechali na "vejminku"... tak to je pech, půjdete pod most.... Nemáte sekeru proti lupiči, tak to je pech... policie hraje karty v hospodě.... Nemáte na daně...? Tak to je pech, exekuce hradního pána vás připraví i o to málo, které ještě máte.... Důchody...? Nenechte se vysmát...? Možná tak sociální ústav altruisticky sponsorovaný Bakalou či Kellnerem... Chcete se věnovat humanistickým oborům? Najděte si nějakého mecenáše, jako za starověku... bohatí měšťané se jistě budou chtít vytáhnout podporou na živobytí nějakému "vystudovanému" ukrajinci nebo i čechovi .... jo doba je těžká... studovat z rodiny půjde ten nejnadanější, aby pak zajistil zbytek svých sourozenců....

230314

20.10.2010 16:08

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: K doplnění editora

waterfall 193.?.?.?

teď není z čeho brát... resp. ano je, "z vašeho"... jenže půlka z 10 miliard majetku je 5 miliard, kdežto půlka desetitisícové výplaty je pětitisícová... to je dost špatné...

Proto vzniká dojem, že bohatým se bere málo, i když dají stejně... a absolutně samozřejmě x-násobně více než ti "chudí"... A navíc, když stát rozdá tento "zabavený balík" peněz, tak si z něj boháči ukousnou zase nejvíce... oni totiž podnikají i v důchodu... zatímco francouzský a český důchodce sedí u TV....

230330

25.10.2010 08:54

Tajemství peněz

RE: nepřesnosti článku

waterfall 193.?.?.?

To co nazýváte hodnota many ve skladu, která se kazí... je prachobyčejná inflace... Pokud by v takové virtuální ekonomice byla "mana" jediným zbožím, její cena by s ubývajícím množstvím stoupala... (máme v ekonomice stejně peněz - vydané proti maně ve skladu, avšak many samotné ubývá a tak přepočtem na jedno kilo cena stoupá)... Můžete inflaci nazvat záporným úrokem, to je jedno... je to stejné, jako v reálné ekonomice... banky potřebují točit peníze (s úrokem), aby neztrácely hodnotu... za to vybírají úrok (kladný), který je obvykle vyšší než inflace... nechtějí přece prodělat...

Obecný mýtus o hodnotě peněz: každá věc má takovou cenu, jakou jí přisoudí lidé... dokud lidé přisuzují zeleným papírkům hodnotu 100 USD, 500 USD nebo 100 EUR, 500 EUR tak ty papírky tu hodnotu mají... Stejně jako pro někoho bezcenný pramínek vlasů bude pro jiného nejdražším pokladem, neb půjde např. o vlasy světice Matky Terezy či Ježíše Krista.... Můžete tedy tuto teorii nazývat mýtem, těžko mi však vyvrátíte, že 99% lidí věří, že za bankovku 100 korun si v obchodě dnes i zítra koupí zboží v hodnotě 100 korun...

Co se týče bank v Iránu, pokud mám správné informace, tak právě proto že nemohou počítat úrok (šaria), nazývají tento úrok poplatkem i když de fakto je tento poplatek vypočten vzorcem jako úrok...

Banky: Podnikání s pěnězi (přes úrok) a podnikání v jiných oborech je rozdíl jako nebe a dudy... Jediný důvod proč by banka neměla chtít své peníze zpět ?? Poškodit své akcionáře ?? Vkladatele ?? Takže vy si uložíte svých sto tisíc do banky ABCD, a.s. a oni vám za rok řeknou: bohužel vaše peníze už nemáme... půjčili jsme je Pepovi na rozjezd pekárny bez ručení... ono mu to však nějak nešlo a tak jste o peníze přišel... bohužel mu ani nelze nic zabavit, dle našich pravidel... takže nešikovnost Pepy a nekontrola námi (řikáte, že se nemají podílet na řízení podniku - Pepovy Pekárny) způsobila, že babička z Horní Dolní i vy jako vkladatelé jste o svých sto tisíc přišli.... A váš vztek - no to je přece riziko podnikání... Vy jste nechtěli podnikat, jen si uložit peníze ??? Váš problém, banky jako takové by v tomto smyslu neextistovaly... buď peníze pod polštářem s rizikem zlodějů a inflace, nebo v bance s rizikem stokrat vyšším než je dnes... Ano, počítám s negativním příkladem... jistě budou i ziskové projekty... Ale proč by podnikatel dělal ziskový projekt, když ví, že mu banka nemůže nic zabavit...????

Takže za kolik chcete prodávat? Pokud za 10.000 KIMů, pak dělník nedostane 1 KIM za 1 kilogram many, protože část padne na účetní a uklízečky... Pokud za více, pak to dělá problém ekonomice, protože v ní není více peněz, než právě těch 10.000 KIMů vydaných proti 10.000 kg many.... Takže kde vezmete ty peníze navíc, abyste mohl prodat 10.000kg many například za 12.000 KIMů ...???

230849

25.10.2010 09:07

Tajemství peněz

RE: spekulace jako sprosté slovo

waterfall 193.?.?.?

V principu je tato skupina (mocných) stejná jako ta skupina (méně mocných)... Obchodují a chtějí vydělat... Představte si, že z tohoto kupce/obchodníka, který čas od času dovez zboží z Košic do Aše a naopak, se jednoho dne stane "superobchodník", který najme plantáže mrkve v PodDunajské rovině a bude zásobovat mrkví nejen Aš, ale i Prahu, Bratislavu, Budapešť, Waršavu atp. Je to furt stejný obchodník, ale díky obrovskému množství má ceny mrkve výrazně nižší... otevře si LIDL v Praze, LIDL v Bratislavě, LIDL v Aši... A lidé bažící po levnější mrkvi opustí původního obchodníka "amatéra" a kupují nyní od profíka v LIDLu... Opět zde má prospěch kupující, obchodník... a chci řici i zemědělec, který sice obrábí namísto políčka nyní desítku hektarů... avšak ten je nejčastěji bit, neboť superobchodník tlačí nákupní ceny dolů... A zde jde o silný tlak na vývoj... hloupý zemědělec nyní musí studovat, aby dokázal snižovat ceny... nastuduje si něco o efektivitě sadby mrkve, něco o rychlých traktorech, vymyslí manažerské principy rychlosklizně a logistiky mrkve pro velkooběratele.... posouvá jej to dál... Nakonec se spolčí s pěstiteli mrkve z Polabí a Povolží a koupí podnik "superobchodníka", aby si mohli prodávat sami... a ceny začnou opět růst... Zemědělec sice vydělává více a více, ale lidé si už nemohou drahou mrkev z PodDunají dovolit... a tu se objeví nějaký obchodník, který ji doveze z Košic levněji... a jsme opět na počátku...

230851

25.10.2010 09:20

Tajemství peněz

RE: spekulace jako sprosté slovo

waterfall 193.?.?.?

Popište mi prosím, co myslíte pod pojmem spekulace... Lichvu si představím tak, že řeknu: úrok nad XX procent už je lichva... Tedy třeba úrok vyšší než je desetinásobek inflace bude už lichva. Ale co je špatného na spekulaci...???

Čína je uvnitř jeden z největších a nejvolnějších trhů... snad si nemyslíte, že KSČ řidí centrálně prodej na tržnici ve vesnici Ťhuan Pej...?? Ovládá miliardu lidí jen přes myšlenky (vláda vede - lead) podobně jako západní vlády... Avšak na západě lidé nejsou s vládou... vládne mírná anarchie... půlka lidí chce jít jiným směrem a vládu ignorují, podkopávají... vládě chybí vůdce, který by sjednotil lidi jedním směrem (aspoň 80% lidí)... a nemusí to být nutně Hitler či Stalin, ale třeba Churchil či JFK.... proto je výkonnost západu nižší než výkonnost Číny... Když vám u spřežení potáhne každý kůň jiným směrem, taky nikam nedojedete...

230852

25.10.2010 15:01

Tajemství peněz

RE: spekulace jako sprosté slovo

waterfall 193.?.?.?

Von pane Kohn nemusí být člověk kdovíjakej génijus, aby přišel na to, že když zapřáhnu koně na jednu stranu vozu i na druhou stranu vozu, tak se vůz ani nehne...

Když tadyk máme 50% tzv. pravice a 50% tzv. levice (nekamenujte mne za zobecnění a odhad založený na výsledku voleb), tak kampak asi ta republika půjde... no do "Podolí" asik... Zkuste si někdy zopakovat fyziku 6. třídy a vektory síly... třebas vám to docvakne...

230908

25.10.2010 15:07

Tajemství peněz

RE: spekulace jako sprosté slovo

waterfall 193.?.?.?

S první částí nesouhlasím... to že někdo vydal falešné účetní údaje přece nijak nesouvisí s nefunkčností burzy... naopak, ta zafungovala skvěle a ohodnotila ENRON dle aktuálních účetních údajů na vyšší cenu akcií... bodejž ne, když se jim papírově dařilo... Avšak podvod není burza, ale ten účetní, co tam napsal LEŽ... Pokud napíše LEŽ státní úředník (např. v Aši není dostatek mrkve, vy tam přijedete s nákalďákem a ono to bude přesně naopak) dopadnete zcela stejně špatně...

S druhou částí - transparentnost hospodářství - souhlasím... čím dříve a více, tím lépe... Pravda je, že účetní statistiky z firem nezískáte on-line, ale po nějaké době... a centrální zúčtování to nezmění... maximálně uvidíte obrátku peněz, ale nevíte, zda-li to byla investice, mzdy, úhrada materiálu či úplatek...

230910

25.10.2010 15:19

Tajemství peněz

RE: spekulace jako sprosté slovo

waterfall 193.?.?.?

Lichva je nesplatielné zadlužení...????? Takže když si půjčím na dovolenou s úrokem 2%, jde o lichvu, protože to nikdy nemohu splatit (dovolená mi nic nevydělá).... kdežto když si půjčím na postavení Pepovy Pekárny, tak úrok 20% není lichvou, neboť mi pekárna vydělá 30-50% zisku a úrok hravě splatím.... No to je mi ale velmi dynamická definice lichvy... Nechtěl bych být soudcem a soudit podle tak volné definice... Za katrem by pak mohl skončit kdekdo, což je asi cílem vašeho NWO řádu... Subjekt, který si půjčuje přece není v nouzi... Pepa chce postavit pekárnu... prostě má nápad na prodej croisantů a tak si jde do banky půjčit... není v žádné nouzi.... To samé hypotéka... klidně mohu bydlet v normálním nájemním bytě... ale protože chci holt něco navíc, tak si byt koupím za mé budoucí peníze... a opět, nejsem nikým nucen (mimo reklam a tlachů prodejních agentů), abych se zadlužil... Tak kde je ta nouze?

230911

25.10.2010 15:23

Tajemství peněz

RE: spekulace jako sprosté slovo

waterfall 193.?.?.?

Nevím kolik toho víte o FOREXu vy pane, a kolik jste toho zobchodoval... Musím říct otevřeně, že svého času se mi na forexu podařilo vydělat zajímavé peníze díky otevření nových mědených dolů a uzavření dohody mezi Austrálií a Čínou... Nebylo to tedy CarrotHoldingEurope, ale jiná firma... Avšak každé vydělané euro bylo podloženo/zaplaceno někým jiným, kdo čekal opačný pohyb... Nevygenerovala se ani koruna navíc... ani jediný nereálný cent... Soudím právě jen dle svých zkušeností a snažím se vynechat fantazii a nereálno, i když ideály má člověk pořád...

230912

25.10.2010 15:36

Tajemství peněz

RE: spekulace jako sprosté slovo

waterfall 193.?.?.?

Voni pane Kohn asi hodně myslej na to svý bohatství... více čtěte a méně myslete... Takže znova... Jsem kupec a chci se nastěhovat do vašeho bytu... V hlavě si počítám jeho cenu... tak to je 2kk, dejme tomu jeden milijón... jenže vono tam město postavilo novou zastávku metra a tak to budu mít do práce místo dvou hodin denně autem jen půlhodinku metrem.... ušetřím každý den hodniku času, kterou mohu déle vydělávat nebo naopak strávit s rodinou.... Má hodinka času stojí 1000 Kč... denně ušetřím 1.000 Kč, tj. týdně 5.000, měsíčně 20.000, ročně 240.000, za 10 let ušetřím takto až 2.400.000 korun... tudíž já jsem ochoten půlku z této sumy obětovat, abych bydlel na této dobré adrese u metra... půlku sumy vydělám své rodině a druhou mohu nabídnout kupci, aby se mu lépe rozhodovalo... takže má nabízená cena je nyní 1.000.000 (2kk) + 1.200.000 = 2.2 milijónu... pokud bude chtít majitel méně, nevadí dám mu méně, ale jsem ochoten a připraven zaplatit až 2.2 milionu za takovýto byt, který stojí u metra...

Je to tak obtížné sledovat tuto dedukci? Je na ní něco nepochopitelného? Je vám nyní jasné, proč cena stejně velkého bytu u metra a cena bytu v Chánově se liší...? Pane Kohn, nedělejte ze sebe většího .... než jste

230917

25.10.2010 16:19

Tajemství peněz

RE: nepřesnosti článku

waterfall 193.?.?.?

musí být v oběhu stejná hodnota peněz, jako je celková hodnota many

A jak to bude zařízeno...? Dejme tomu, že za rok se "zkazí" 10% many... Tj. bez nové těžby máte ve skladu namísto deseti tisíc jen devět tisíc... Komu vezmete peníze ?? Každému 10% ?? No to je ale přece inflace... (samozřejmě, že existují další vlivy, nevím proč je do toho nyní mícháte))

@100kč - nehovořil jsem o různé době, hovořil jsem, že lidé věří hodnotě bankovky s nápisem 100Kč... V různé době měla různou hodnotu např. černobílá televize (prodal byste ji dnes za stejnou cenu jako před 50 lety?), kostka másla (např. za války se vážila zlatem), či třeba jízdenka mezi Hradcem a Prahou... Jen zatuhlý socialista by mohl chtít, aby jízdenka tramwaj stála stejně jako za první republiky, kdy jezdily kostitřasy na pár kilometrech tratí... Hodnota jízdenky se zkrátka v čase mění. To samé u TV, to samé u 100Kč bankovky. Tečka.

@poplatek: Nepochopil jste, že nehovořím o poplatku vkladatele, ale o poplatku "za úvěr", který v Iránu nahrazuje úrok, který je zakázaný... Je to něco, jako když žárovku přejmenujete na "malý tepelný zdroj", ale pořád prodáváte stejné zboží... Takový poplatek iránského typu považuji pro své úvahy i nadále za rovnocenný úroku...

@banky: První část souhlasím. V druhé nastává rozchod názorů. Tvrdím, že většina lidí nechce "doufat", ale chce mít jistotu... relativní jistotu... sice malého úroku, ale jistotu... Taky si dovolím tvrdit, že pokud nebude nutnost zástavy, tak 99% filutů a rádobypodnikatelů si půjčí, nakoupí předražené pekárenské pece od kamaráda a pak zkrachují bez vyplácení zisku... S kamarádem se rozdělí o polovinu úlovku a jdou na další projekt.... Zisk Pepovy Pekárny je nebude zajímat, neb zisk z krachu bude mnohem vyšší, bezpečnější a rychlejší... Takže touha po zisku u Pepy jistě zůstane, ale pro banku z toho nic nebude... Troufám sí říct, že lichý je Váš idealistický předpoklad, že všichni budou podnikat férově....

@nákladová cena: ano, s tímto principem rozpočtování jsem se mnohokrát setkal v bývalých státních podnicích... kalkulace byly složité, neohrabané, velmi nepřesné a ve výsledku nereálné... Počítalo se s průměrnými počty účetních za rok, průměrnou těžbou many za rok a ve výsledku se čísla sešla jen ve velmi ideálním případě... ANO, to už tady bylo. Kam to vedlo se podívejme na roky 1948-1989. Pokud se Vám toto období líbilo, volte znovu návrat ke kořenům... Je to cesta, ale dle mého pohledu SLEPÁ...

230924

25.10.2010 16:34

Tajemství peněz

RE: nepřesnosti článku

waterfall 193.?.?.?

Polovinu nemovitosti pořídit bez peněz? No jistě to jde... Například zdědit, získat slevu 50%, získat předplatbu od budoucího nájemce atp... Jakou methodu jste zvolil vy, pro zajímavost... Napíšete nám recept na úspěch...? Nebo jde o největší tajemství vašeho života ??? (koupil dům se svou manželkou, kterou pak zabil kvůli vyplacení pojistky... [smích]))

230927

25.10.2010 16:40

Tajemství peněz

RE: nepřesnosti článku

waterfall 193.?.?.?

Pokud mají mít bankéři stejnou (např. trestněprávní) zodpovědnost za podníkání firmy půjčující si úvěr... pak musí nezbytně na jejím podnikání participovat... A zde se opět dostáváme k té filisofii... bankéři dnes umí podnikat s penězi, ale nezajímá je provoz Pepovy Pekárny, které půjčili dva milióny... Jejich byznys jsou peníze... Pokud je přinutéte starat se ještě o byznys Pepovy Pekárny, pak se zvednou náklady na úvěry na několikanásobek...

Pro všechny samosoudce a soudce Lynče: je dost těžké poznat, kdy podnikatel peníze vytuneloval a kdy šlo o "opravdový něúspěch podnikání".... Každý rádobyhodnotitel by si to měl zkusit !

230929

25.10.2010 16:49

Tajemství peněz

RE: nepřesnosti článku

waterfall 193.?.?.?

Hodinky jako holinky, obojí se natahuje... Cigáni z Luníka jistě zvládnou připravit syndikovaný úvěr deseti bank na desetmiliard eur pro nadnárodní firmu, která bude úvěrovat své pobočky v třiceti zemích světa.... Zmapování rizika, určení podílů peněz i podílů zisku, mezinárodní právní smlouvy, záruky a arbitráže... no možná by to bylo moc i na vás, nehovoříc o úžerníkovi z Luníka...

230931

25.10.2010 17:29

Tajemství peněz

RE: nepřesnosti článku

waterfall 193.?.?.?

Je Vaším obrazem jak ukončíte diskusi. Pokud již nemáte argumenty, osočíte protivníka a odejdete od stolu... OK, Vaše plné právo.

@inflace: co udělají až ekonomika propadne? Podívejte se na USA - inflace až na záda... Snížení rezerv? Proč, když to mohou zaplatit lidé v inflaci... a když mám rezervní měnu (dolar), tak mohu inflaci ještě i exportovat (do zemí, které můj dolar drží v rezervách)... S inflací souhlasíte, souhlasíte tedy, že "manová" ekonomika se nebude lišit od současné...??? Zkrátka ekonomická pravidla platí ať chceme, nebo ne !

@peníze: a hodnota zlata je snad trvale stejná?? Mám vám spočítat kolik bochníků chleba by bylo za 1kg zlata v roce 1990 a kolik v roce 2010 ??? A pokud si někdo nepřipouští inflaci a schovává peníze do štrozoku, pak to neznamená že inflace není... Většina lidí, co zažila rok 1953 a další výměny bankovek a revoluce ví, jak se hodnota peněz mění... ti co byli v gulagu to ví ještě lépe... Pokud někdo kolem vás čeká, že za 100kč prvorepublikových si dnes koupí stejně (co to však znamená, když se vše změnilo - od chleba po MHD ?), pak je naivka a neználek. To není urážka, to je fakt.

@poplatky: nemlžím, jen dopřesňuji to co nechápete, nebo co jsem špatně (zjednodušeně) popsal. Náklady na půjčení má tedy nést vkladatel peněz? Můj vklad do banky bude ponížen o náklady na půjčení někomu, aby si polepšil? NIKDY! Pokud chce úvěr, ať si jej ZAPLATÍ (úrokem či poplatkem za úvěr). Proč bych já měl pykat, za jeho úvěr? Proč přenášíte náklady na článek, který je naprosto nemůže ovlivnit?

@poctivost: poctivost lidí je pořád stejná - malá... Tvrdím, že dochází k podvodům i nyní - avšak jsou zde záruky (úvěrů), které z větší části chrání před ztrátou peněz vypůjčených. Nepodaří se to jistě vždy, ale většinou banky záruky a zástavy inkasují... Tvrdím, a nemusíte se mnou souhlasit, že pokud záruky nebudou vyžadovány, bude ztráta (při stejné míře nepoctivosti) výrazně vyšší. To je vše. Pokud bude jedna banka (státní, nezisková) pak nechci vidět ten cirkus až zkrachuje díky špatným obchodům. Přece jen je lepší, když už to musí být, když zkrachuje jedna komerční banka z osmdesáti (u nás), než když zkrachuje ta jediná povolená (co vám to připomíná?) státní...

@nákladová cena: opět chcete abych zabíhal do detailů - ano, myslím že kalkulace tzv. UVN (úplné vlastní náklady) byla výstřelkem komunistů... Kalkulace přímých nákladů a celkových režií samozřejmě dělá každý podnik a to nejen na západě... Avšak kalkulace, kolik tisícin promile uklízečky patří k těžbě jednoho kilogramu many byla specialitou výpočetních středisek socialistických podniků... čímž netvrdím, že (a možná dodnes) neexistují na západě podniky, které by se o tuto "božskou" kalkulaci pokouší... Já sám však znám mnoho moderních manažerských metod kalk...

Automaticky kráceno

230934

25.10.2010 17:32

Tajemství peněz

RE: nepřesnosti článku

waterfall 193.?.?.?

@nákladová cena: opět chcete abych zabíhal do detailů - ano, tvrdím že kalkulace tzv. UVN (úplné vlastní náklady) byla výstřelkem komunistů... Kalkulace přímých nákladů a celkových režií samozřejmě dělá každý podnik a to nejen na západě... Avšak kalkulace, kolik tisícin promile uklízečky patří k těžbě jednoho kilogramu many byla specialitou výpočetních středisek socialistických podniků... čímž netvrdím, že (a možná dodnes) neexistují na západě podniky, které by se o tuto "božskou" kalkulaci pokouší... Já sám však znám mnoho jiných moderních manažerských metod kalkulací, které efektivitou a spolehlivostí tyto náklady kalkulované UVN předčí... Takže nestavím na dojmech, ale na denně používaných zkušenostech. howg

230935

25.10.2010 17:41

Tajemství peněz

RE: nepřesnosti článku

waterfall 193.?.?.?

Ve slušné společnosti se za zboží a služby (včetně služby úvěrové) PLATÍ... Možná chcete zavést NWO nebo komunismus, ale to nebude dlouhodobě fungovat... zeptejte se Milouše...

Kecy jsou vaše sliby, že někdo dostane úvěr a nebude muset za něj zaplatit... že práci na mém úvěru zaplatí vkladatelé a chudé babičky z Horní Dolní... Nikdo nemusí banky protěžovat, ale jen minimálně rozumně regulovat (tak jako zemědělce, průmyslníky, holiče i topiče)... Nechci v nejmenším protěžovat banky... avšak striktně budu oponovat proti zákazu úroku, zavedení práva šária do ČR, proti ožebračování vkladatelů, proti monopolizaci bankovnictví a komunismu ve společnosti... STOP NWO !!! Stop zavedení Šária !! Stop kecům o věčném blahobytu pro každého !! Stop lžím o ekonomickém perpetuu mobile !!

230936

25.10.2010 18:04

Tajemství peněz

RE: jak z toho

waterfall 193.?.?.?

Jsem cynik a darwinista... slabší kusy musí uvolnit místo silnějším... nesežereš, budeš sežrán... Nikdy to nebude jinak... dokud bude život na této planetě...

1/ bez úroků dopadnete jako v německu před válkou - lidé půjdou své peníze ihned utratit, aby jim je inflace nesežrala... Avšak za chvíli nebude kdo mít prodávat, neboť než donesete peníze do banky, tak ztratí hodnotu... Nikdo je nebude chtít držet, aby u něj ztrácely hodnotu...

2/ společné socialistické vlastnictví, to už tady taky bylo... továrny byly zdaněny daní z obratu... počítat daň ne jednotku stroje už úderníci nezvládli...

3/ morálka? Komanč na Orlíku? Kim Ir Sen v mramorovém paláci? Zbohatlík prcající lolitku? Kněz prcající děti? Dělník utrácející rodinné peníze za pivo a děvky? Jeho manželka, která děti vyrobila se sousedem? Ekolog zaneřáďující krajinu soláry a větrníky? Prezident v sarkofágu (Gottwald) či prezident s milenkou v letadle (Klaus)? Co je to morálka? Kdo o ní chce kázat?

4/ přínos kupců jsem vysvětlil výše, profese jsou ohodnoceny tržně dle poptávky a ochoty lidí za profesi zaplatit... Nejvíce je hodnocen lékař, neboť není nic cennějšího než život...

5/ ??? no to jsou, a co má být?

6/ půjčka na bydlení není zvýšení produktivity a tudíž budeme bydlet všichni u rodičů...

7/ těžká manuální práce je neschopnost vymyslet řešení, jak práci stejnou udělat snazší a levnější... za tuto "hloupost" si tito lidé nezaslouží žádné zvláštní ocenění... Můžete dřít na poli od rána do večera, ale nepřinesete společnosti tolik, jako jeden vědec objevivší PENICILIN... a přitom ten vědec celý život sedí za stolem a bádá...

230941

25.10.2010 18:09

Tajemství peněz

RE: spekulace jako sprosté slovo

waterfall 193.?.?.?

Super, vaše VIZE se mi začíná líbit...

prostě jen to, že něco chce a nemá na to je nouze...

Jsem v nouzi! Potřebuji mít na děvky, na chlast, na dovolenou, na auťák... Jdu si od Vás půjčit! Kolik mi bezúročně půjčíte? Jdu do toho! Okamžitě. Kolik mi nabízíte? Milion, dva? Deset? Beru, pošlete mi formulář a číslo účtu kam to budu po 1kč denně vracet...

230943

25.10.2010 18:13

Tajemství peněz

RE: nepřesnosti článku

waterfall 193.?.?.?

Zkuste argumenty! Bez nich se diskutovat nedá! Pokud je nemáte, tak nashledanou.

Pro Vaši informaci - lichva je trestná a je zakázána již dnes! Vidíte, ani jste se nemusel moc snažit a splnil se vám sen o zákazu lichvy... : )))))

230944

25.10.2010 18:36

Tajemství peněz

RE: nepřesnosti článku

waterfall 193.?.?.?

O tom přece rozhoduje NEZÁVISLÝ SOUD ! Kdo jiný by měl rozhodnout, v kterém případě je stejná suma již lichva, a kdy ne... Nebo snad zpochybňujete jeden z pilířů demokracie - soudnictví ???

230950

25.10.2010 18:46

Tajemství peněz

RE: nepřesnosti článku

waterfall 193.?.?.?

Pravda je to, co máte jen VY, že ANO?

Jsem součástí této společnosti a tak považuji za lichvu to, co odsoudí nezávislý soud této (nebo jiné) země... Názor, že je tomu jinak, sice můžete mít... možná vám to někdo i uvěří... ale stěží budete vypadat lépe než ti, kteří tvrdí že slunce je ZELENÉ, obloha ČERNÁ a listy stromů BLEDĚ MODRÉ... Lichva má svou definici, tak jako ji mají barvy spektra... nemusíte tomu věřit, nemusíte s tím souhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím naděláte...

Chápu vaši nasranost na bohatství bankéřů, chápu vaši závist vůči mocným, chápu vaši snahu o sociální rovnost a ideální společnost... Dokonce chápu i vaše úvahy, ale to neznamená že s nimi souhlasím, že je budu podporovat a že nedokážu rozebrat proč racionálně nebudou fungovat - tak jako nefungoval socialismus a nepřišel komunismus....

Vraťte se k citátům pana Stwory - udělejte sami sebe šťastnými, pomozte společnosti, vybudujte něco... Nesnažte se změnit vesmír.... Změňte se VY! Přestaňte závidět a napadat, uvidíte, bude vám lépe. Zkuste vydělat nějaké peníze, zkuste odkázat dětem více než jen dluhy. Zkuste postavit pro každé dítě jeden velký dům. Zkuste učinit šťastnou vaši ženu. Více takových lidí a bude lépe na Zemi!

230953

01.11.2010 09:57

Česko Slovensko má talent?

hospodské tlachy

waterfall 193.?.?.?

Nejde tady o nic jiného než o hospodské tlachy. Jak se pozná kultura? Obrazy nahých světic byly dříve též považovány za brak, ale veřejnost si je "žádala"... Nyní jde o ceněné renesanční a barokní umění...

Samozřejmě, že každý má nárok na "svůj" názor. Nechci tuto šanci brát ani autorovi článku. Avšak článek nic neřeší. Jen popisuje, co se autorovi nelíbí... No pokud si o tomto chcete povídat! Tak hromadné kálení se MI nelíbí, Kaplického knihovna se dle MĚ na Letnou hodí, TV sleduji minimálně, ale M.Jackson dle MNE něco dokázal, ať tomu říkáte umění či ne... ovšem jeho napodobitelé jsou povětšinou trapní... Souhlasně s autorem většinu umění v těchto TalentPořadech JÁ považuji za brak, ale to je přesně ten důvod proč TV sleduji minimálně. Tím to pro mě končí. Nepotřebuji to dále rozpitvávat.

Pokud chce autor něco řešit, musí vzít v úvahu fakta a ne tlachy a subjektivní názory... Např. statistický výzkum, že 2/3 žáků se hůře učí na podzim, neboť sledují stupidní reality šou... (MÁ smyšlenka) či jiné faktické údaje... Fakta jsem v článku žádná nenalezl... Tím to pro MNE končí a považují článek za zbytečný a diskuse nehodný...

231532

02.11.2010 14:28

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Máme spravedlivé soudy.

waterfall 193.?.?.?

ANO, to dílko (Ulovit miliardáře) mne také zaujalo... Takovou sebekritiku jsem dlouho neviděl... Škoda, že je to natočeno tak zběsile špatně, že to viděla jen minorita společnosti...

Ostatně říct, že cikáni kradou, nebo že většina cikánů krade ani nemůžete... technicky vzato nesmíte rasu nikde evidovat a proto nemůžete ani prohlásit, že výzkum ukázal že 9 z 10 cikánů krade... Jde jen o subjektivní dojmy vyvolané pozitivní diskriminací... Kdyby data existovala, mohou Kocábovci tvrdit, že 2 z 10 cikánů pracují a že se to zlepšuje... Takto NIKDO NIC NEVÍ...

231718

03.11.2010 14:09

Pohádka o úsporách a vládních reformách

RE: Ad: nezaměstnaní

waterfall 193.?.?.?

Práce je tolik, že o ni zakopávám na každém kroku.... Nezastavím se jak je den dlouhý... Každý den vymýšlím jak prodat nové nápady, jak zaměstnat další lidi, jak získat peníze na projekt, jak projekt předat zákazníkovi.... Jo pokud čekáte, že vás někdo postaví k pásu a řekne co máte dělat... tak to se možná načekáte... Avšak práce kolem je stále dost... Stačí se podívat... Vidím ji všude okolo... Jen se o ni přihlásit, udělat a zkasírovat... No pokud to neumíte, nedivte se, že vás nikdo nehledá a radši vezme šikovnějšího...

Jinak socialismus má vůči liberalismu jeden zásadní logický problém... Opírá se o tzv. společenské dobro... Co je dobře pro společnost... Nikdo to neví... Snad průzkumy se přibližují, ale ty zas nelze dělat na vše... referenda nemáme a tak si "dobro" berou do huby politici... Je (tunel) BLANKA dobro nebo zlo... pro řidiče dobro, pro obyvatele okolí zlo... Kdo má pravdu? Co je společenské dobro - tisíc obyvatel okolí nebo statisíce řidičů??? A co Jančík - je horší, že vzal milióny úplatků nebo že vybudoval z Anděla a Smíchova úspěšnou čtvrť...??? Co je společenské dobro...?

V tom má liberalismus jasno - dobro je to, co chcete VY! Váš zájem! Sobecký, ale Váš a jasně deklarovaný. Buď je naplněn, nebo není... A je to na vás... Volte, podnikejte, podepisujte petice a referenda... jste tady sám za sebe... starejte se, neboť se o vás nikdo nepostará... Nebo takoví staří ještě věříte na pohádky...???

231835

05.11.2010 09:50

Východisko z ekonomické krize

RE: Triviální řešení zamrzlého pekla

waterfall 193.?.?.?

Zkuste porovnat rozdíly v bohatství např. ve středověku či za feudalismu (nevolník vs. běžný občan vs. panovník). Pokud se vám současné rozdíly zdají příliš veliké... Nerad bych se mýlil, ale myslím že jsme na tom stále ještě velmi dobře. Ostatně něco podobného tvrdila nedávná statistika ČSU . Vím, že jí většina lidí nebude chtít věřit, tak jako nevěří rozhodnutím soudů a jiným argumentům. Bohužel pak je diskuse marná - pokud se neshodneme na výchozích relativně důvěryhodných datech/zdrojích.

Jinak bych doporučoval autorovi lépe se dívat do historie - nepředpokládám, že by se objevilo mnoho nových řešení, které tady ještě nebyly v předchozích tisíci letech.

Bod 1/ rozdělení = klasické zdanění (peníze se seberou a režijí pro vládnoucí politiky) se rozdělí do spotřeby obyvatel

Bod 2/ bezúročné půjčky = deflace, viz Japonsko s půjčkami na úrovni 0% úroku

Bod 3/ odpuštění dluhů = obvykle razantní společenské změny (např. hypotéky před válkou byly díky anexi Německem a posléze bolševikem zapomenuty - dnes jsou těmto lidem vraceny majetky, ale hypotéky/úvěry k nim už NIKOLIV) Samozřejmě existují i dobrovolná odpuštění - osobní krachy, odpuštění dluhů mezi státy, odpuštění dluhů v rodině atp.

Bod 4/ puštění peněz do oběhu = privatizace (bohatý koupí od státu - např. pozemky, firmu atp..., stát pak peníze použije "pro chudé"... samozřejmě opět s patřičnou režií pro politiky)

Bod 5/ válka jako extrémní projev bodu č. 3, ideální potenciál k rozhýbání ekonomiky - destrukce, následná obnova... Super příležitost k modernizaci.

Bod 6/ nesměnitelné věci - např. tulipánová krize (ztráta hodnoty peněz, které investoři vložili do cibulek tulipánů a tím se dostaly do ekonomiky) Dtto některé akcie, dtto FOREX, dtto pyramidové hry - Ponzi. Samozřejmě variantou nejsou jen kosmické lodi (únik elity), ale i smrt kdy finance elitáře přejdou na stát (přímo, nebo jsou postupně rozpuštěni nadací - opět s pořádnou režií správců...


Zkrátka vše už tady bylo a opět se bude některá varianta opakovat.

231994

08.11.2010 13:52

Manipulácia – fenomén nového sveta

manipulace je hra

waterfall 193.?.?.?

Římané používali úsloví "chléb a hry"... Chléb je dnes pro velkou část populace zajištěn. Zbývají tedy hry. Pojďme zabavit společnost diskusemi. Např. rozdělíme je pár pichlavými články vždy na dvě skupiny, které se budou navzájem hádat. Tedy třeba levice vs. pravice, PRO Paroubka vs. PROTI, utrácet státní rozpočet (Keynes) vs. šetřit, postavit Kaplického knihovnu vs. nepostavit, židovské spiknutí vs. zlodějina elit atp.

Lidé se dostatečně zabaví hledáním nesmyslných subjektivních důvodů (o těch objektivních příčinách často nemají tušení - nedostanou informace) proč ANO a proč NE a zabaví se na velmi dlouhou dobu... Dokud nevyjde nový článek... A mnoho zdejších diskutérů jim v tom vydatně pomáhá... Waldemort si pak může dělat co chce, aniž by byl rušen...

232146

Napadlo někoho JAK může být zlata více než se vytěžilo? Odkud se tedy vzalo? Spadlo z nebe jako mana? Nebo ho alchymysti Rudolfa II. vyrobili pro Templáře? Fantasie, jak to dokázali utajit....

232309

06.12.2010 14:56

David Irving - Morgenthauův plán

RE: Morgenthau byl Zid nemeckeho puvodu, proto ta z neho cisici nenavist.

waterfall 193.?.?.?

Ale pane, je opravdu tak nutné vždy vědět kdo byl a nebyl žid. Na tomto serveru se mi líbí svobodná diskuse. Na druhou stranu lidé jako vy, kteří dělí lidi pouze na židy a nežidy mi taky nejsou dvakrát sympatičtí.

Pokud už potřebujete sdělit někomu, že XY byl či nebyl žid, prosím zdůvodněte proč to má vliv na popisované skutečnosti. Zde bych ještě pochopil, že byl pronásledovaným němcem (a to nebyli jen židé) a proto se toužil německu pomstít... U jiných článků židovství nevidím jako nezbytně nutný údaj, abych se o někom přesvědčil, že je darebák... Pokud někdo zpronevěří peníze klientů, je to zloděj ať už je žid či nikoliv. A naopak jsem dalek toho, abych odsoudil skupinu jen na základě domnělého židovství... např. bankéři... jistě je mezi nima hodně židů a hodně darebáků, ale není to rovnítko... Možná si dám na žida větší pozor, tak jako na cigána či albánce... ale nepovažuji ho automaticky za viníka každé mé situace... howk

233800

13.12.2010 09:07

Vyřešte problém s osobou blízkou!

RE: Lidi budou dycky porušovat předpisy.

waterfall 193.?.?.?

Nevidím jediný důvod, proč by pokuty měly být na vlastníka automobilu a nikoliv na řidiče... Vlastník automobilu přece nemusí udělat ten přestupek, to může být kdokoliv z příbuzných/zaměstnanců, kdo smí s autem manipulovat. A suplovat práci policie a vymáhat za ně pokutu, jen kvůli jejich lenosti... a ještě vymáhat pokutu od svých příbuzných... Když si v USA necháte takto právně srát na hlavu, tak prosím. Evropa má civilizovanější právo... Ať policie chytí pachatele a není přece problém... zastavím auto, co jede rychleji - pokuta řidiči... vidím odcházet řidiče špatně zaparkovaného auta - pokuta... Ale pokud chtějí jen sedět v teple a sledovat radary... pokud obejdou za den tři parkoviště, zinkasují zákazy stání a mají vyděláno.... nas*at... Pojišťovny ať si reagují na přestupky konkrétní RZ jak uznají za vhodné samy... nemyslím, že by špatné parkování (na zákazu) mělo nějaký vliv na pojistné škody dotyčného auta, aby bylo nutné zvyšovat pojistné... u rychlosti se to již pochopit asi dá... Takže právní vědomí a znalost ÚSTAVY není vychcanost... To je získaná a užitečná schopnost českého člověka na rozdíl od emerických neandrtálců...

234140

15.12.2010 10:16

Je čas pomáhat

RE: Moc smutný příběh

waterfall 193.?.?.?

ANO, je to o úhlu pohledu. Taky se hůře srovnává rodina (dost často pomáháte, i když víte že to je gauner a černá ovce) a "kamarádi" včetně rádobykamarádů. Jistě paní nelze vyčítat, že pomohla kamarádce, ale popravdě to přesně definuje její podíl na problémech. Měla si zjistit, jak je schopná splácet, jak bude splácet když přijde o zaměstnání atp. Pokud to zanedbala i pod vlivem kamarádství, je teď asi hodně překvapená, jak se věci mohou vyvrbit.

Druhou částí je její NESCHOPNOST žít s někým dalším. Společný život je o toleranci. První amatérský pokus o vztah s alkoholikem (zřejmě jej chtěla předělat, jako všechny obdobně postižené ženy), druhý samozřejmě nezaviněně ukončený smrtí a třetí, kdy opět nevydrželo pouto lásky...?? Asi je něco špatně. I přesto si pokaždé dopřála mateřské rozkoše povít dítě... No hlavně, že je paní spokojená. Vnímám to jako asociálnost této osoby, která nedokáže dát druhým osobám dostatek aby se socializovala - a to ani ve vztahu s partnerem, ani ve společnosti - vhledem k mateřským pochybuji že pracuje a že vůbec kdy pracovala. Její přínos společnosti je tedy mizivý. Prakticky se dá počítat jen do budoucna - pokud budou její děti vychovány, vzdělány a společnosti to na daních vrátí. Jinak si žije svůj soukromý BOJ a nikde nic nerozdává. Ani lásku, ani daně. Je to její právo. Ale pak je těžké očekávat, že ostatní příjdou s nabídnutou dlaní.

A přesto. Stačí příběh hezky popsat. Dovodit se, že relativně malou částkou (50kKč) pomůžete paní a můžete si do kolonky dobrých skutků zapsat jeden zdánlivě vyřešený případ.

Zdánlivě proto, že se situace s nesplácením může za několik měsíců opakovat. Paní jistě zázračně nezbohatne. Kamarádka možná nadále nebude platit (i když exekuce hypotéky by mohla většinu či celý dluh umořit). Zkrátka riziko je veliké. A tak v roce 2013 před vánoci můžeme číst znova o též paní a znovna se dojmout její neschopností žít ve společnosti, kde se za služby platí a kde nelze JEN BRÁT.

234275

15.12.2010 10:42

Je čas pomáhat

RE: Moc smutný příběh

waterfall 193.?.?.?

Zkuste vymyslet nějaké rozumné řešení, takové, které bude férové k oběma stranám

Nějaké řešení? Snadno. Paní si bude kupovat pouze to, na co má. Pokud to není schopna rozpoznat ona, bude zbavena svépravnosti a bude za ni finance řešit někdo jiný. Pokud nemá na domek, bude bydlet v pronájmu, na ubytovně, nebo si vezme podnájemníky. Pokud nemá na cukroví, bude jíst chleba s máslem. Pokud má na to, aby pomohla kamarádce, má jí to dát rovnou a nečekat až na exekuci.

Jenže když vidí příklad našeho státu, jak lze přesvědčit lidi, že neúměrné zadlužování je špatné???

Jistě by stačila hodinová, dvouhodinová diskuse a přišlo by se na řešení pro tuto konkrétní paní - tedy po vyplacení excekuce a odstavení akutních problémů. Další podnájemník do domku, který by přispíval na provoz. Odprodej části zahrady. Brigáda na několik hodin týdně. Podnikání - např. malá školka, kde by mimo svých dětí hlídala i sousedovic. Atp. Jen chtít. A samozřejmě fungující partnerský vztah - protože dva lidé vždy zvládnou více než jeden.

Ovšem to vše vyžaduje obětování. Obětování soukromí při nájemníkovi, obětování prostoru při prodeji zahrady, obětování sebe sama při vztahu s partnerem, obětování času při podníkání... To že paní není ochotná se obětovat nebo přemýšlet nad nějakou obětí je tedy dle mého JEJI VINA.

234278

15.12.2010 10:56

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

waterfall 193.?.?.?

Jednoduché řešení - vzdělání.

Je to jako s tím rybářem, nemá smysl mu dávat sto ryb, ale raději jeden rybářský prut a školení jak s ním zacházet. Proto (až na úplné výjimky dané např. psychickým postižením) bych se zasazoval o školicí programy, vzdělávání, finanční vzdělávání atd. Pořád dokola. Opakovat, opakovat, opakovat. Jinak se z problémů tito lidé nevymaní.

Ti s nezájmem o věc pak do "koncentráků", ne však na vyhubení, ale na převýchovu - nastavení pevného režimu. Žádný alkohol, nulová tolerance k nekázni. Naučit je žít ve společenském řádu, který zde panuje. Jako dětský domov. Klidně i nekolik let, než budou alespoň sami schopni pracovat dle dohudnuté pracovní doby, zvládat alkohol, platit včas složenky a základní sociální potřeby. Jinak ať si žijí klidně pod mostem, chtějí-li. Ti co chtějí žít opravdu "bez společnosti", ať tak žijí ovšem bez obtěžování společnosti. Dostanou maximálně nouzové sociální dávky a nesmí obtěžovat - žebráním, přespáváním v tramvaji, posráváním čekáren vlaků atp. Jinak koncentrák. Bez milosti.

234279

15.12.2010 14:08

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

waterfall 193.?.?.?

Netvrdím že je to zcela vždy jednoduché, ale vzdělání by mělo lidi naučit přemýšlet nad problémy, řešit problémy. Že není práce je výmluva. To jistě pochopíte, když se kdekoliv podíváte kolem sebe. Je všude uklizen sníh? Jsou všude omítnuty domy? Je každá domácnost plně uspokojena? Jistě zvíte, že práce je kolem dost a dost. Ovšem pokud budete čekat, až vás někdo zaměstná a práci připraví až ke vratům... to se asi načekáte. Jako za feudalismu se musíte postarat především vy sám. Zajít na trh prodat máslo z kravky, zajít na trh práce a prodat "svou kůži"...

To je to, co by se měli přednostně naučit. Nikoliv matematiku, češtinu, zeměpis (ne že by to nebylo třeba), ale MYSLET. Pokud jste středoškolák a máte u vás neumetené ulice, tak přemýšlejte. Nemusíte být metařem, ale založte malou metařskou firmu a zaměstnejte ty bez vzdělání... Pokud se ptáte JAKÁ je to práce, tak práce jako každá jiná. Je lépe když pracovitý člověk zametá (a dělám to i já jako ředitel firem - byť pouze u sebe doma), než když se válí v posteli nebo v hospodě. Ztratíte pracovní návyky, tempo, zdraví, spolehlivost... a pak už se to veze.

Raději bych šel zametat, než bych seděl doma. Ale možná to tak každý necítí... Proto potřebuje vzdělání, aby pochopil, co je DŮLEŽITÉ.

Tak jako ve středověku stavěli hladovou zeď, aby lidé měli práci, nějaké peníze na stravu a nezlenivěli, tak by i dnes měli všichni schopní lidé pracovat. Kdekoliv. Třeba na zametání dálnice. Lepší než nic. Koruna vašich daní je lepší než vyplacené tisíce na podpoře. Nevěřím, že není uplatnění pro chytré lidi. Ano doba se mění. Nepotřebujeme tisíce ekonomuů, ale tisíce strojařů. Nepotřebujeme tisíce úředníků, ale tisíce metařů. Širší a lepší vzdělání vám ZAJISTÍ uplatnění... Věřte tomu. Mám práce na deset životů na této zemi. Rád se o ni podělím. Přibíráme zaměstnance i za krize. Ale mnoho lidí nechce pracovat. Hledá výmluvy, požaduje nadstandardní mzdy, očekává zázraky.... Zázraky se dějí jen občas, a "pretty woman" je taky jen jedna a zbytek jsou děvky bez šance. Kdyby nespoléhaly na štěstí a pomoc druhého, byly by na tom stokrát lépe. Jenže ono je tak krásné čumět v neděli na TV a očekávat, zda-li vytáhnou z osudí SAZKY zrovna můj ticket... Nebojte, nevytáhnou! Pusťte se do práce krůček po krůčku. Možná to nebude na palác, ale na slušný život zcela jistě...

234297

15.12.2010 15:21

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

waterfall 193.?.?.?

Několik poznámek:

Nemůžete ani popřít, že je tu nedostatek pracovních pozic odpovídajících dosaženému vzdělání. Neexistuje tu ani žádný efektivní a smysluplný program rekvalifikace.

Je tu? To myslíte u vás? U nás? V sudetech? Na Ostravsku? V Praze? Kde? Samozřejmě je někde nesoulad - od toho je trh, aby mnohé vyřešil, a pak mírná regulace, aby to doladila tam kde to skřípe. U vás možná nesoulad je, u nás je opačný. Nikdy nebude ideální počet svářečů a ideální počet nabídek pro místo svářeče. Dnes chybí. Zítra školy zareagují. Pozítří máme 3x tolik svářečů a zas přebývají. Tak školy zareagují a vychrlí namísto nich zedníky atd. Nikdy to nebude ideální. Vždy po nedostatku společnost zareaguje. Někdy rychleji, někdy pomaleji. Taktéž po nadbytku. Nebudou češi, přijdou vietnamci. Národ? Nic než národ? No pokud všichni nezaměstnaní češi odmítnou dělat (naučit se) svářeče, tak holt přichází ukrajinec. Je to škoda, ale není to vina podnikatele, že se mu adří prodat svařené výrobky. Není to vina státu, že by tady chtěl kvanta ukrajinců.

S efektivními programy je to horší, nadbytek jich zrovna není. Ale to je otázka zájmu. Člověk se musí zajímat, kde se vzdělat. Stát se musí zajímat, jak nabídnout vzdělání. Proto považuji vzdělání za klíčové a skoro nejdůležitější.

Co se týče minimální mzdy - nepokrývá prý náklady... Jaké náklady? Přece smíte utratit tolik, kolik vyděláte. Jak můžete mít vyšší náklady než vyděláte? Dluhem? Špatně! Utraťte tolik, kolik vyděláte. Vyděláte málo? Na tak to je kurva motivace makat a vydělat více. Jistě, každý má své hranice, není každý Einstein. Jistě i štěstí hraje roli. Ale přece nechcete, abych podporoval utrácení nad možné příjmy. Minimální náklady? Bydlení na ubytovně - 1 až 3 tKč měsíčně, jídlo - denně cca 100Kč, měsíčně 2-3tKč. Chcete říci, že vám někde dají méně než 3 tisíce korun měsíčně? Žádný luxus to není, ale záleží přece jen na Vás, kolik si vyděláte. Opravdu nečekejte, že někdo obchází nezaměstnané a nabízí místa ředitele....

234304

15.12.2010 15:40

Je čas pomáhat

RE: Moc smutný příběh

waterfall 193.?.?.?

Nejste demagog. Jste pesimista. Píšete mnoho důvodů, proč to může nefungovat. Já to vidím opačně: třeba to TAK může fungovat... Ano, třeba nikoliv. Neznám její podmínky přesně. Tak se zkusí varianta 2, varianta 3, varianta 4...

Až přestanete hledat důvod, proč něco nejde, možná najdete způsob JAK TO JDE...

Mimochodem na živnosťák obvykle potřebujete jen čistý rejstřík, 1000 Kč a mít více než 18 let. Pro ty co nevědí. A modří už vědí. Proti úrazům se da pojistit. Hlídání dětí snad nepotřebuje vysokou školu - i když může být. Může narazit na krávu z úřadu, která ji začátek podnikaní ztrpčí a nebo vydělá první stotisíc a založí prosperující minifirmičku s pobočkama.

Odhoďte rudou barvu a začněte být sobec! Ptáte se proč? Protože pouze když vyděláte VY, tak můžete rozdělovat dalším. Jistě i ze stokoruny výplaty se dá strhnout o korunu vyšší daň. Ale lepší je, když z vydělané miliardy dáte půlku na prospěšné věci a společnost. I tak vám zůstane dost a budete všichni spokojenější - společnost i vy...

Co jsem obětoval společnosti já? Všechno. Celý svůj život dělám pro společnost, pro život na této planetě. Jak nejlépe umím. Dávám práci, platím daně. Nabízíme snad užitečné produkty. Budujeme, chráníme přírodu, rozvíjíme, vzděláváme. Seč to jen ekonomika a zákazníci dovolují. Možná mne to bude stát život. Možná infarkt, možná játra. Snad i mé děti pomohou podobně této společnosti - snažím se je tak vychovávat. Nevím co dát více. Pokud mne to napadne a budu na to mít, jistě to udělám. A přesto se má moje rodina dobře. Přesto se necitím vinen, že i jejich společnosti něco dávám. Komunisti by možná byli rádi, kdyby moje rodina žila o chlebu a o vodě a všechny majetky by připadly společnosti. Je to hloupá myšlenka. Odešel bych se svými nápady do ciziny a opět vydělal nějakou korunu. A o rodinu bych se taky postaral. Ale oni by si nikdy v mých firmách nevedli tak jako já. Vidím to na všech státních podnicích. Na ČD, na Aerolinkách, na magistrátech, na MHD... a na dalších. Je to malá oběť? Nevím.

234306

15.12.2010 15:57

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

waterfall 193.?.?.?

Nejsem milius a nejsem naivka. Nevím, zda by se vám můj zisk zdál přiměřený či nikoliv. Ale je mi to jedno. Odvedu z něj daně a dám jej zpět do společnosti - koupím si auto, dům, ubrusy, závěsy.... Na každém z toho můžete bohatnout právě i vy.

Znova a už nikdy více - já hledám cestu, jak to může fungovat, nikoliv výmluvy proč NĚCO NEJDE...

Je mi jedno, jak zametají sníh v Praze. Tam kde pracují mí lidé je zameteno. A jestli mě chcete chytat za slovo s metařskou firmou a korupcí v Praze, tak já vás taky - VY jste tam ty kurvy zvolil, je to JEN vaše vina... Já si v Praze založím takovou firmu, která bude fungovat. A klidně i metařskou, jenže ne pro magistrát, ale pro soukromé firmy, které hledí na korunu a poctivou práci. A když nebudou existovat, založím jinou firmu na jiné služby nebo produkty. Přece nebudu prodávat to, po čem není poptávka.

Podnikám relativně slušně již skoro dvacet let a nejsem bradou vzhůru, nejsem v žádné mafii, nemusím sedět u TV, nemusím mít strach o práci. Je jí dost a děkuji za optání. Pokud víš jak vyčistit Prahu do hodiny po sněžení, škoda že jsi nekandidoval, třeba by tam teď byl aspoň jeden slušňas... A taky by aspoň něco fungovalo. Jenže ty srabe si to know-how necháš pro sebe a budeš mi říkat, jak co mám dělat. Díky, trapnější text neúspěšného človíčka jsem taky dlouho nečetl. Je dobře, že aspoň nemáš nervy. Za všechno totiž mohou ONI. Ty za nic nemůžeš.

234309

15.12.2010 16:20

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

waterfall 193.?.?.?

Chápu Váš úhel pohledu. Chápu také, že není snadné stát se z managera metařem.

Mám i takové kolegy, kteří tak (obrazně) dopadli. Pokud chcete dobrou zprávu: ti co se "nastěhovali do maringotky" a snížili náklady, jsou dnes často opět managery... Ti co se zadlužili, aby prodloužili své dobré bydlo jsou dodnes často "metaři", neboť je tíží balvan zadlužení...

Jinak máte pravdu. Stát by měl být co nejmenší (měně procesů, méně lidí, více efektivity). A občané flexibilnější. Dinosaurus vyhyne, multifunkční homo sampiens přežil. Zatím.

Není to moc krásné, zažít takový pád (manager vs. metař a podobně), a zažil jsem pádů nepočítaně, ale horší je si to nepřiznat a žít nad poměry. Ano, skokové změny jsou nepříjemné, jsou neočekávané, jsou složitě zvladatelné. Ale jsou. A je na nás, abychom se přizpůsobili. Pokud jsme dobrými lidmi, tak i s pomocí druhých. Rodiny, přátel, zaměstnanců nebo i majordoma. Taky je dobré myslet na zadní kolečka a mít nějakou drobnou rezervu pro strýčka Příhodu. Jsou to známé klišé, ale bohužel také platné. Neobjevil jsem nic převratného, jen využívám těchto znalostí předchozích generací.

--------------

Jinak se mi líbí nápad: "povinnou garanci úvěru (některých úvěrů) pomocí asistence registrovaného finančního poradce"...


Kdoví kolik by bylo exekucí, kdyby za řekněme třetinu úvěru do 100tKč a úroku nad 15% ručil i finanční poradce (prodejce). Jistě by pak dobře zvážil, komu má finance půjčit, a komu je vnucuje (!) ač již tuší, že je nikdy nesplatí...

Zkuste se nechat zaměstnat v NERVu nebo jinde u vlády.. : ))

234314

09.03.2011 13:26

Případ Bátora

RE: Skvělý článek

waterfall 193.?.?.?

Je dobře, že autor upozornil na tyto manipulace. Je smutné, že tolik lidí jim věří. Není to dáno režimem, není to dáno levicovostí či pravicovostí. Je to dáno lidmi. Jsou lidé, kteří to zkouší za každého režimu takto fungovat. A je na nás, zdali jim to dovolíme. Pokud jsme hloupí, tak ano.

Více mi vadí nekonzistentnost lidí, jako je třeba Klaus. Nevadí mi jeho pravicový názor. Ale pokud pohrdá extremismem (mobilizace proti KSČ, nepozvání KSČ na novoroční obědy atp.), pak nechápu jak může jiného extremistu oslavovat. Je to pokrytecké.

Stejně je falešné a manipulující volání pana jean.laroux po protekci dlužníků. Pokud není někdo schopen uvažovat a zakalkulovat do úvěru možnost, že přijdu o zaměstnání (ano, i to se stává - žádné stromy nerostou do nebe) - udělat si nějakou úsporu, rezervu aspoň na několik měsíců. Pak v druhém kole není schopen prodat svůj dům včas, aby uhradil závazky a prodal jej za co nejlepší cenu sám bez exekutora. A pak ještě ve třetím kole, když je svědkem podvodu s dražbou, není schopen toto vyřešit na polici, poskytnout důkazy tak aby podvodník šel sedět... Pak si takový hloupý člověk asi zaslouží být okraden... Je to smutné, ale za naivitu se platí... Hodně pannen by o tom mohlo vyprávět... (ale on mě vážně měl rád, než mě ošu*al) Kdo se nenaučí žít v této společnosti - ať je jaká chce... pak evolučně musí bý vyhynut... To je realita. A ani nemusíte věřit na Darwina. Funguje to po staletí. Spodina remcá po hospodách a šlechta je jen používá v revolucích a válkách...

239167

09.03.2011 13:42

USA udělaly Toyotě mezinárodní ostudu bezdůvodně

RE: Toyota uz neni, co byvavala

waterfall 193.?.?.?

Větší lži už jsem dávno nečetl... Toyota možná není na úrovni Mercedesu či BMW, ale jistě se nedá srovnávat s "jižními sračkami" typu Peugot, Ford, Alfa atp. V kvalitě a péči o klienta je stále minimálně o úroveň více...

Kdyby klient nebyl TUPEC, tak si uvědomí, že svolávání je právě otázkou zodpovědnosti a kvality. Chtějí vše vyřešit. V USA se vykoupí obrovskou pokutou, i když by mohli čekat až vyhrají soud a ten jistě vyhrají, když dle černých skříněk z aut svědčí záznamy o BLBOSTI řidiče a ne o vadě auta... Nebo snad chcete říci, že se ve stejný okamžik pokazí brzda a v tentýž okamžik čidlo černé skříňky, které pozná zamáčknutí pedálu??? Proč ti lidé nebrzdili?? Proč nevypnuli motor, nezajeli do pole či na jiný brzdivý povrch... Tupci, co zmáčkli omylem plyn místo brzdy a pak si ještě na svou hloupost stěžují. Ach jo.

Zkrátka ostatní problém raději zametou pod koberec a vyserou se na klienta, avšak Toyota svolá auta do servisu a proto je ta špatná??? Máte zvláštní uvažování....

239169

09.03.2011 13:53

Zvědavec má novou hlavičku

RE: Mně se také více líbí logo situované doprava

waterfall 193.?.?.?

Logo je dost hrozné a ukazuje na výslovný amatérismus.

Samozřejmě se dobrým designem přibližujete korporátnosti... čím více peněz, tim lepší design, tim více příznivců nalákate a tím více se vybere... kruh se uzavírá...

Na druhou stranu dají se udělat "rebelské stránky" ala GreanPeace, nebo různé NGO stránky, které pořád ještě vypadají poměrně dobře. Logo bych vyměnil. Mohu poslat nějaké své návrhy. Když to pošle dalších 5 lidí, snad by zkušenější designér vybral něco schůdného. S hlasováním masy lidí vidím problém, že se vybere "konsenzus - šeď, průměr, nic extra". Jinak by bylo možno o tom hlasovat...

239173

09.03.2011 14:11

Případ Bátora

RE: Zase jako vždy......zase vedle

waterfall 193.?.?.?

Máte skvělý Jidiš přízvuk. Skoro jako by vám byl vlastní. Jistě jste k nám měl dalekou cestu z domoviny našeho Pána...

Pominu, že jste řečnicky přeskočil první dvě možnosti obrany před exekucí. (proč?) Pokud nedokážete u tak jednoznačně zdokumentovatelné věci jako je prodej domu (záznamy v katastru, převod peněz bankou, doklady o aukci) prokázat nebo chtít prokázat úmysl... a to lze snadno porovnat ceny obdobných domů v okolí... pak opravdu bude lepší, když to váš Jehova svede na zlotřilé spolčení mafií, a vám dá svatý klid v nějakém uzavřeném domě plném podobných lidí... Máme krásné bydlení pro podobné případy v Bohnicích, Dobřanech či Kroměříži. Pro případ úplného odlidštění bych vám doporučil některé radioaktivní části Mohevské poušti u vás doma...

Prostě demagogové nepřijímající jiný názor jsou v každé době a stejně jako autor i já na ně budu neustále upozorňovat. Pane, vy jste jedním z NICH... Tolerance k dalším názorům (příčí se mi říkat slovo "pravdám") je samozřejmou součástí civilizace už od počátku, co nebyl v osadě havranů utlučen objevitel pazourku a pazourek byl integrován do civilizace jak v jeskynní kuchyni, tak na lovu mamutů... HOWK

239174

09.03.2011 14:37

Případ Bátora

RE: Pokud se někdo zadlužil a není schopen splácet věřitelům tak ať nese následky - o tym žádná

waterfall 193.?.?.?

Vynervovaný dlužník je dlužníkem převážně KVŮLI SOBĚ... A pokud není schopen najít včas levnější řešení (třeba prodej, pomoc příbuzných atp.) pak přijde řešení, které je dražší... Kdo rychle potřebuje prodat, moc nešpekuluje nad cenou... Exekutor asi netouží po tom, mít váš dům několik let ve své nabídce, než se dobere ideálního zájemce za nejvyšší cenu... Tak to je. To pořád ještě není podovod. Podvod to je, až se ukáže cena jako podezřele nevýhodná. A na to zaplatit znalce má jistě i vynervovaný dlužník... Soudní poplatky nejsou vysoké a nějakého NGO advokáta si jitě také může dovolit...

Ad kontrolní mechanismy: já si je taky dokážu představit... měli jsme je tady 40 let... kontrolovala nás StB, KGB, sociálka, daňaři... Co kdyby špisclů bylo ještě více, jen proto, že si chudák dlužník nechce sám nechat poradit... Stát se musí omezovat a ne rozšiřovat. Těch nevýdělečných úředníků co kontrolují kontrolory.... těch nám na státním bohatství korunu nepřidá....

239178

09.03.2011 14:46

USA udělaly Toyotě mezinárodní ostudu bezdůvodně

RE: Toyota uz neni, co byvavala

waterfall 193.?.?.?

TATRA 613, najetých 650tisíc a funguje jako hodinky... Do dvěstě tisíc, to snad zvládne i KIA či DAEWOO

239179

29.03.2011 16:08

Daně, daně a zase daně

RE: naučte lidi podnikat jako ve středověku

waterfall 193.?.?.?

Když už zmiňujeme daně (desátky) ve středověku, bylo by dobré také zmínit, že v té době KAŽDÝ podnikal. Každý byl živnostníkem a musel se starat, aby jeho práce byla dobrá, kvalitní a prodejná. Nejméně na místním trhu.

Dnes si každý žije jako socánek v bavlnce ochrany zákonů. Zaměstnanec nesmí být vyhozen, má mít právo na práci i na bydlení. V budoucnu i na internet. Jo a jetě by se hodila slušná vláda a rovné dálnice.

Vrátil bych se k politice podníkání co největší části občanů (nemyslím podnikání v barevných kovech a prodeji kosočtvercové části svého těla), který by oživil naši společnost, vrátil úctu práci a srovnal nemakačenky do latě. Navíc bych zavedl degresivní daň, pro ty, co se jim bude dařit. Nebudeme je proto diskriminovat vyšší a vyšším procentem daně, ale naopak motivujem každého středoškoláka k podnikání. Jako zaměstnanec zaplatíš X%, jako podnikatel X-1% a když budešmít zisk nad Y miliónů a zaměstnávat Z lidí, tak se ti daň sníží na X-2% (například). Každý si pak může zvolit život vysoce zdaněného pohodlného páprdy, úředníka či lejstronoše, nebo dá přednost podníkání a prodávání své práce. Ať už v malém jako živnost, ve skupině (jako dělník na dílně nejakého většího podniku), nebo ve velkém - jako mistr podnikatel.

Samozřejmě to znamená nespoléhat se na ostatní, že za vás něco udělaj (např. mzdová účetní), ale pochopit základní finanční operace a jednání se zákazníkem - zadavatelem práce. Jinak nemůžete být úspěšným podnikatelem, ale zůstáváte daněmi odrbávaným zaměstnancem.

240677

31.05.2011 08:56

Vítejte do násilného světa pana Hopey Changey

RE: Kaddafi-nevinne jesne?

waterfall 193.?.?.?

Máte prosím zdroj těchto informací? Už to čtu poněkolikáté a neumím zařadit informace mezi pravdu či lež. Možná to tvrdí nějaký Lybijec, který se opil na Václaváku a vykřikoval nesmysly. Možná je to skutečnost doložitelná zprávami BBC nebo CNN.

Podobné nesmysly jsem četl o řecku. I když toho hodně udělali špatně a líní asi jsou, tak že by chodili do důchodu ve 40-ceti, to mi nikdo nepotvrdil. Tak jako u nás i tam může být člověk, který odejde do důchodu dříve (známé invalidní důchody hnědočechů již od 18-let...), ale není to 99% populace... Proto mne zajímá, kde se dají informace ověřit. Děkuji.

245165

31.05.2011 09:55

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Opravdu zajimavy pohled ....

waterfall 193.?.?.?

Není podstatné, čí jsou to noviny, ale jak umožňují svobodnou diskusi. Zda-li se tam taky objevil článek s protinázorem. Třeba že ČSSR nebylo zadlužené vnějšně, ale vnitřně. Lidé z cizích jazyků uměli maximálně ruštinu, továrny byly zanedbané a mnoho jich nebylo opravených od čtyřicátých let, kdy je sebrali "kapitalistům". Také ekologické škody, které ještě i dnes někdy čekají na dořešení je třeba započítat. Jak velký byl tento dluh?? Na druhou stranu uznávám úroveň školství a jeho systému. Proti tomu je potřeba postavit neznalost moderních method, nepoužívání počítačů a další. U kreativnosti je to sporné. Češi byli vždy inovativní a uměli si poradit i s opravou škodovky v poušti, avšak často zbytečně i tam, kde kreativita nebyla potřeba. Opravu škodovky již neí třeba dělat na koleně, když je milion servisů. Ale kreativita se dá využít např. v podnikání či budování domu. Bohužel dnes zase válcuje inovativnost televize a internet. Lidé čučí do bedny a nepřemýšlí.

No chtěl jsem jen říct, že ani v jedné době nelze počítat jen hodnoty peněžní, které jsou na účtu či dluhy v bance. Existují i jiné dluhy či investice, které jsou často nehmotné a často se jejich cena/náklad špatně určují. Přesto dohromady dávají obrovskou částku (např. miliardy ekozátěže, či dnes vygenerované miliardy potřebné na opravy silnic či drátů VVN - infrastruktury)

245174

01.06.2011 18:54

Vítejte do násilného světa pana Hopey Changey

RE: Kaddafi-nevinne jesne?

waterfall 193.?.?.?

Ja ale nereaguji na dluhy USA a Lybie. Ptám se na zdroj informací o "krásném životě lybijců". Mám podezření, že v každém dalším příspěvku čtu vyšší a vyšší částky. Na začátku je to možná "novomanželská bezúročná půjčka" a po několika dnech "tiché pošty" je to "auto zdarma, barák zdarma, západní škola zdarma".... Proto pátrám po zdroji. Pokud jej nemáte, pak prosím uveďte: tohle jsem slyšel od sestřenice své tety z desátého kolene, nebo našel jsem na diskuích iDNES...

245285

02.06.2011 16:03

Vítejte do násilného světa pana Hopey Changey

RE: Kaddafi-nevinne jesne?

waterfall 193.?.?.?

Tedy kolik civilistů humanitární akce ZACHRÁNILA? No přece všechny! Pokud sleduju zprávy, tak si Gaddafi na východě země již ani neškrtne a lidé tam umírají tak leda blahem. Pokud sympatizujete s ostřelovači, kteří rozprášili demonstrace na počátku revoluce, tak jste asi pěkný fašounek. Taky tmavší občané se samopaly od Gaddafiho nebyli v Lybiji zrovna vítání, i přesto, že měli ruksaky plné zlata jako žold... zkrátka jste příznivec tvrdé ruky zákona a plně vám vyhovoval režim Hitlera a Stalina... Stačí to napsat jasně: jsem volič KSČM a humanitu uznávám tak leda na papíře...

245328

09.06.2011 14:44

Cizincům patří 70 procent největších firem a polovina ekonomiky

co se vám nelíbí

waterfall 193.?.?.?

Pořád nechápu, co je špatně na tom, že cizáci nám rvou sem prachy za naše sračkoidní ruiny typu Škoda apod. Čechům přece nic neubude... Za český barák dostane čech peníze a pak je barák americký a čech má své "české" peníze v bance (i když třeba ve švýcarsku)... Dokud nezmění občanství, tak jsou ty peníze za barák pořád české... nebo snad ne???

Taky nám dávají práci. Zaměstnávají lemroidní čechy, kteří nejenže nechtějí dělat za peníze, ale ještě kradou a tunelují. To je dost vysoké riziko. A pak taky riziko znárodnění. Přijde nějaký kecal, jako autor tohoto článku, za ním dalších 200.000 lidí na staromáku, jeden co se "vrátil z Hradu" a je vymalováno. Barák si na rozdíl od zlata a peněz neodneseš... firmu taky ne...

Tudíž nechápu co autorovi vadí? Že jeho nadřízený nemluví "po našem"? Že má jinou barvu kůže? Že je úspěšný a má na koupení české firmy? Co činí tuto závist tak silnou, že se potřebuje vyzpovídat do médií...

245723

09.06.2011 15:04

Cizincům patří 70 procent největších firem a polovina ekonomiky

RE: co se vám nelíbí

waterfall 193.?.?.?

Protože mají strach, že už by to pak neuregulovali. Bo v USA nemají žádnou zkušenost se socialistickou regulací typu EU. A protože se třesou strachy před ručníkaři, které vyprudili na Blízké Východě, tak chtějí mít uzavřené hranice jako diktátor Mugabe či plukovník Gaddafi... Jinak Čína už diktuje USA mnohem více než si myslíme... např. takzvaný "krach USA" po nepodpoření škrtů republikány je dávno dohodnut a diskutován v Pekingu... Proto kachňáci nemají už tolik dolárků a dluhopisů jako dříve, protože skoupili celou Afriku a v Evropě a USA co ještě šlo... krach pokud se jim podaří uskutečnit bude jen vizuální oddlužení USA pro plebs, který celou transakci zaplatí....

245728

23.06.2011 12:41

Hovořil jsem s mužem obviněným z dvojnásobné vraždy

RE: Skusenost z rodiny

waterfall 193.?.?.?

Na Praze 4 policie 100% spolupracovala s mafii zlodějů vozů... Díky náhodné účasti kriminalistů z jiné části prahy se přišlo na to, že "výpalné" za "vrácení" auta si mafie dělila s policisty... Ti mafiána po akci vždy propustili, protože "to byl ten hodný, co chtěl to auto vrátit"...

Zkrátka nedá se věřit ani policii. Tedy po staročesku: důvěřuj, ale prověřuj!

246649

29.06.2011 17:27

Řecké hodiny tikají

RE: Maly moment prosim

waterfall 193.?.?.?

Neustále nechápu, proč tady všichni chtějí množsví uzavřených malých ekonomik... Jaké to má výhody?? Můžete mi to prosím objektivně dokladovat? K čemu je dobré zavést cla a omezit tím obchod? K čemu je dobré vytvořit tucty národních měn a podporovat bankéře, směnárníky a vexláky žijící (tyjící) z poplatků? K čemu je dobré nechávat se prohledat a osahat celníky před každou hraniční závorou cestou na dovolenou? K čemu je dobré, že lupič který prchne do ciziny bude bez eurozatykače zas ochráněn? K čemu je dobré, že eurovarování před nebezpečnými výrobky přestane fungovat a naše děti zas budou cumlat činské "bifenylové" hračky? K čemu je dobré mít českou korunu, kterou utopí pan Soros a jemu podobní, kdykoliv jim to příjde zajímavé? K čemu je dobré omezit zaměstnanost českých lidí opět na pár polosocialistických podniků v ČR bez možnosti pracovat v EU? K čemu je dobré zaměstnávat tisíce úředníků na nostrifikaci cizích titulů, když mohou fungovat sjednocená pravidla a euroinženýr z Litvy bude mít podobné znalosti a práva jako euroinženýr z Portugalska? K čemu je dobrá regionální ekonomika, když banány, melouny a pomeranče u nás nevypěstujem? K čemu je dobré uzavřít se před spoluprácí výzkumníků a vědců (třeba projekt Laser, či Galileo) a šolichat si nevýznamné vědce v Akademii Věd (omlouvám se šikulům, kteří i za totáče něco objevili a bohužek neprosadili - např. Wichterle apod) ??? To vážně žijí v čechách samí maloměšťáci, kteří chtějí toto vše zahodit, jen kvůli pocitu národní hrdosti a dvěma písmenům na bankovce ??

246996

29.06.2011 17:40

Řecké hodiny tikají

RE: Trochu přehnané

waterfall 193.?.?.?

Proč by někdo chránil české banky (dcery), když matka bude mít problém? Budou-li chybět peníze, matka vysaje dceru jako upír a pak ji klidně prodá číňanovi... Jak jsou prosím chráněny nezávislé banky před RUNem na banky ? Pokud začnou lidé prchlivě vybírat, padne celý bankovní sektor - resp. centrální banka natiskne nové bankovky, aby systém aspoň trošku stabilizovala...

Problém Řecka je oboustranný... řekové si žili nad poměry a nyní je někdo musí zkásnout... avšak chyba je i na straně eurozóny... investoři předpokládali, že řeky naučí pracovat a udělají z toho fungující ekonomiku... zmýlili se... to se stává... řekové nadále nepracují, ale aut, barevných TV a baráků se už zbavit nechtějí (nehledě na pokles hodnoty spotřebních aktiv)... tady už jde do tuhého a exekutor nemusí nic vysvětlovat... byl jejich problém, že si napůjčovali a neuměli vrátit... A investoři něco oželí (40% ???) ale zbytek budou vymáhat jako za cara Báťušky - zaplatíš, nebo zhyneš... Chápu, že normální řek, z těch peněz viděl pouze část... silnic a veřejných staveb přibylo, ale za nehty eurostavitelů jistě zůstalo nejméně 50% obratu... Teď je ale pozdě bycha honit a soudit Skansku, že předražila olympijské hry či dálnici na Peloponés... Dluh se bude muset zaplatit jako u nás, jako všude... A udělat z řeků (italů, španělů) pracovité zaměstnance jako v německu, švédsku či norsku bude ještě dlouho trvat... pokud vůbec...

Do té doby bude řecko a další chudými zónami bohaté EU. Ne kvůli bankéřům či sionistům, ale kvůli vlastní lenosti... Bez práce nejsou koláče... a řekové se tvářili, že pracují, koláče pojedli a nyní... ???

246997

30.06.2011 11:17

Řecké hodiny tikají

RE: Maly moment prosim

waterfall 193.?.?.?

Nejak si odporujete. Bud jde o lokalni uzavrenou ekonomiku, ktera nema valny pristup na svetove trhy. Nebo jde o otevrenou globalizovanou ekonomiku, ktera muze smenovat zbozi se svetem, avsak to vyzaduje dohled nad regulaci takovych pravidel. Aby byla smenna svetova pravidla vubec vytvorena a dozorovana, musi k tomu byt nejake nadnarodni instituce - at uz tim myslime ruzne pakty, unie, svetove banky, menove fondy, smlouvy nebo snad "nadstaty" ci OSN. Neexistuje, ze by dva staty rekli - tak my budem odted prodavat a kupovat bez cel, ale neuzavrem k tomu zadnou dohodu...

Jinak ekonomickou autonomii vam (osobe, podniku) nikdo nebere. Autonomii CR nebo vaseho okresu uz stejne davno neridi okresni tajemnik KSC, ale pravidla urcena spolecne pro vsechny okresy v EU. Proc? Presne proto, aby nevznikaly lokalni korupcni pravidla mistnich uredniku (tajemnik KSC, sef OF, clen ODS, urednik z oposmlouvy CSSD-ODS apod.) Samospráva zůstává na nelokálnější možné úrovni, ale pravidla se sjednocuji. A porad mi nikdo neodpovedel, co je na tom spatneho.... asi zde nikdo nepremysli...

247043

30.06.2011 17:09

Řecké hodiny tikají

RE: Maly moment prosim

waterfall 193.?.?.?

Vážený pane n.z., o střechu nad hlavou zaručeně nepřijdu. Mám domečků několik, většinu na své firmy a to i ty v zahraničí. Nevěřím, že bych udělal tolik chyb, abych o všechny přišel. A přec pokud, tak se budu dál snažit a vydělám si na další. Váš příměr s továrnama na košile a boty je trefný. Zapoměl jste však označit viníka - sebe a své spoluobčany, kteří nakupují nejlevnější asijský kšunt, jen aby to jejich peněženku stálo co nejméně. Věřte, že kdyby majitelé továren (a jistě byli zoufalí, když museli provoz zavřít) mohli, nakopali by vás do zadnic a otřískali hlavou o zeď, abyste (patrioticky, nikoliv jen KECY) nakupovali jejich lokální dražší zboží... ano dražší... výdobytky (socialismus) totiž něco stojí...

Musím vám říct, že se nových pořádků vůbec nebojím. Nejsem z nich posraný, jako většina místních přitakávačů a oVčanů. Tak jako teď proudily podniky z Kanady, Evropy a USA do Číny, zas budou za pár let proudit tytéž podniky z Číny do USA. Díky vzrůstu úrovně číňanů bude výroba pro amíky drahá a tak se podnik poklidně opět přemístí blíže ke spotřebiteli... Budete se i pak zastávat číňanů a jejich lokální ekonomiky ???

Nějak si asi pletete slovo privatizace se znárodněním. V privatizaci ziskává podnik nějaká nový soukromý majitel, a nevím, proč bych si měl představovat, že bude majetek společný nebo dokonce, že na něj budu mít nárok. Ano, mám dostatek akcií privatizovaných podniků. Ale ty jsem si nakoupil za své a podíl v každém z nich je pouze do výše mého nákupu... A s tou KSČ máte pravdu. Je to jedno, jak se ta zlodějina nazývá - komunismus, socialismus, zdanění, právo na dávky.... podstata je stále stejná... okrást ty úspěšné, co umějí příležitost chytit za pačesy a vydělat.... Až je okradate, vždy se vám systém zhroutí (SSSR, Kambodža, Venezuela...) nebo musíte přistoupit ke kapitalismu maskovaném socíkem (Čína, Kuba, Vietnam...)

Evropě fandím, neboť je to můj domov. Mám rád tyto země, jejich přírodu, lidi, a to od Portugalska až po Estonsko. Nevím, co jiného by mi řekli portugalci? Snad dle mrzutosti osoby - úspěšní budou kynout z lehátek před svými hotely a neúspěšní budou házet do výkladních skříní úspěšných zápalné lahve... Nebo je to jinak?

247058

30.06.2011 17:12

Řecké hodiny tikají

RE: Maly moment prosim

waterfall 193.?.?.?

Z Islandu bych si vzal jediný příklad - a to postižení politiků zodpovědných za špatná rozhodnutí. Kdyby u nás pozavírali všechny korupčníky, nemá už kdo vládnout.... snad tedy aspoň pravidla EU omezí korupci, když už naši občané nejsou schopni podporovat nějakou stranu, která těm megalobby zasekne sekyrku do vazu... Bárta to již odnesl skorosmrtelným politickým zraněním... Kdo bude další oběť místní (lokální) korupční mafie ?? Vy ? Já ?? Nebo všichni za pomoci daní ??

247059

01.07.2011 09:29

Řecké hodiny tikají

RE: Maly moment prosim

waterfall 193.?.?.?

Buďte úplně v klidu. Koordinační centra EU (komise, strukturální fondy a další) by jistě po zániku projektu EU taky zanikly... v tom máte pravdu... Nemáte pravdu, že v nich není MOC... Samozřejmě, i pokud jde o nejmenší koordinační středisko, klidně horizontální, klidně třeba neziskovky... vždy disponuje nějakým rozpočtem a nějakou "mocí"... čím větší rozpočet, či průtok peněz, tím větší moc... Např. známe strukturální fondy... horizontální dočasné řešení - uzel, který rozhoduje komu dotaci dát či nedát má moc?? Samozřejmě že má obrovskou MOC !!!

247126

14.07.2011 10:39

Okupace Řecka bankéři

RE: Schíza

waterfall 193.?.?.?

Problémem dnešních kritiků je, že nenabízejí řešení. Je to jako s našimi odbory či levicí... kritika se jen hrne, ale moudřejší řešení aby u nich člověk pohledal...

Jaké je řešení světové krize? Snad POGROM na bankéře... ?? OK, dluhy zmizí, naše peníze v bankách také... banky krátkodobě zaniknou... jenže bude potřeba mezi sebou nějak platit... takže vzniknou nové měny, způsoby plateb a nakonec zase banky... za čas se jim nahromadí přebytky peněz a tak je začnou půjčovat... nejprve opatrně, pak volněji a volněji... občas nějaký dlužník nezaplatí... pak jich neplatí hodně a jsme zase před stejným problémem... motáme se v kruhu...

247944

08.08.2011 09:06

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon 2.

RE: neznám žádného bývalého komunistického prominenta

waterfall 193.?.?.?

Znám mnoho komunistických prominentů, kteří měli startovní čáru oproti nám proletářům nastavenu někde úplně jinde... Stačí se podívat na minulost mnoha dnešních zámožných podnikatelů... nemyslím jen ty nejbohatší, jako je Babiš, ale mnoho "tajemníků okresního formátu".... A pak, peníze a majetky těm funkcionářům nepatřily, ale přesto s nimi disponovali... Vím o čem mluvím, neb jsem řídil větší firmy... není velký rozdíl mezí tím, když disponujete (řídíte) penězmi, které nejsou vaše, ale můžete je používat dle svého uvážení... a mezi tím, když vám ty peníze (majetky) opravdu říkají pane... komunističtí aparátčíci sice neměli miliardy na svých účtech, ale fakticky s němi disponovali... Tedy nevím jak vy, ale naší rodině nikdy nikdo nenabídl vyjet si na Orlík - vystrkov ... A to i přes to, že všechen majetek patřil lidu... tedy i nám...

250136

08.08.2011 09:15

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

Blaho řeckého lidu ??? Cože?

waterfall 193.?.?.?

Já snad špatně slyším... peníze NEBYLY použity na bvlaho řeckého lidu? A co postavené dálnice? Co olympijské hry? Co miliardy do rozvoje venkova? Co jejich 13té a 15té platy? Co důchody v padesáti? Co srovnání počtu aut před pár lety a nyní?

Řekové si žijí jako prasata v žitě a ještě hlasitě chrochtají... a autor nám drze do očí řekne, že z miliard půjčených řecku se tamní lidé namjí dostatečně dobřě... No já jsem v šoku!

Samozřejmě že si (i) tam nakradli různí filutové. Miliardáři v řecku se taky nemaj špatně, jako všude jinde... Možná se ztratila nadpoloviční většina. ale pořád dost biliónků dorazilo k řekům na účty a do kapsiček... Takže je nelituji ani trochu...

A náhrada drachmou? Už jsem to psal milionkrát: než se drachma zavede, penize miliardářů kliknutím na počítači zmizí do švýcarska a řecko bude ještě několikrát chudší, než nyní... A dluhy jsou nominované v eurech, ať už tedy drachma bude mít kurs jakýkoliv (bude-li směnitelný), tak bude neodepsané dluhy muset splatit v eurech.... Jediné řešení, bude-li ochota věřitelů - je umáznutí části (třeba 50%) dluhu... Ano, budou řvát něměčtí a francouzší důchodci, kteří se peníze uložili do bank na důchod, a tyto byly použity k nákupu nyní odepisovaných řeckých dluhů...

250137

08.08.2011 17:47

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Blaho řeckého lidu ??? Cože?

waterfall 193.?.?.?

Spoření v průběžném systému? Copak to je za nový způsob protimluvu? Něco jako "úspěšný dolar", "válka za mír ve světě", "humanitární bombardování" atp.

Průběžný systém je průběžný, protože vybrané peníze průběžně odtečou a zmizí v kapsách současných důchodců... zkrátka zmizí... a v budoucnu budou záviset jen na vůli budoucích zaměstnanců platit (výše duchodové daně) a na jejich počtu (demografie)... Takže nezávisle na vašich současných odvodech můžete mít smůlu nebo štěstí, dle počtu pracantů... a zatím se zdá, že jich spíš ubývá a daně rostou do nebes již dnes... jak to bude zítra ví jen Sibyla... takže abyste se nepřepočítal, pane moudrý....

nebo počítáte s tím, že všichni imigranti a hnědočeši budou pracovat a odepřou si sociální dávky...???

250207

08.08.2011 21:26

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: má smysl na toto reagovat?

waterfall 193.?.?.?

Kam by asi tak zmizely? No prostě na vás v žádné kasičce nepočkají. Vaše současné sociální odvody v průběžném systému jsou vyplaceny a nezůstávají na účtu - ať už jej nazvete jakkoliv: důchodový, fond s úložkami v dluhopisech, akciích, ve zlatě či cokoliv jiného... průběžný systém nespoří... peníze ROZDÁ a ti důchodci je utratí... za nájmy, za jídlo, za VIP deky a WS kráječe od Becka... a myslíte, že tyto firmy odvádí daně v ČR???

Schválně za domácí úkol, kolik procent výdajů důchodce bude zdaněno v ČR? Majitel domu - cizinec, nejlépe ital, majitel obchodního řetězce - cizinec, nejlépe nizozemská firma, majitel firmy Beck - no dle jména je to typický čech, že ano...


A domácí úkol: celkové sociální výdaje z rozpočtu MPSV činily cca 440,1 mld. Kč v roce 2010. Nevím kolik jsi ukradl ty, ale mě to příjde jako 44x fingovaná arbitráž s Novou, nebo Diag Human. A to je D.O.S.T. Navíc jsem poukazoval na to, zda-li může vzrůst počet pracovníků, aby zaplatili v budoucnu tvé "průběžné" důchody.... nikoliv na výši sociálních dávek, které bere 90% občanů ČR (v nějaké podobě)... Samozřejmě, že na přibývání důchodců nevydělají "pracující romové"... ale to už je na tvoji matematiku asi vyšší dívčí...

250234

09.08.2011 17:39

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: má smysl na toto reagovat?

waterfall 193.?.?.?

Zabýváte se naprosto poddružnou věcí... namísto řešení toho, z čeho se vezme váš důchod za pár let (pokud již nejste důchodce na smrtelné posteli), řešíte co se jak nazývá...

Taky jsem čekal, že se toho chytíte... samozřejmě, že PENZE je sociální podpora... normální člověk si na svůj život (i v důchodu) vydělá... Jen socka spoléhá na státní podpory typu důchodový systém (ať již jakýkoliv), protože není schopna svého zajištění SAMA... nebo snad ve středověku, ve starověku či jindy měli nějaké důchody??? Nikoliv, to zná až moderní socanská neomarxistická společnost....

A domácí trh? To jste mne rozesmál... domácí trh plný čínských hraček, španělské zeleniny, polského masa a německých vozidel.... tak to určitě ti důchodci utratili ve prospěch českých firem... [mrknutí jedním okem]

250332

10.08.2011 13:13

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: má smysl na toto reagovat?

waterfall 193.?.?.?

Uvědomte si PRAVDU. Sociální model ZCHROML, důchody jsou MRTVĚ... naši generaci už nečekají důchody jen žebračenky na minimum jídla a společné bydlení s deseti dalšími důchodci... Proto nemusíte kamenovat MNE. Jsem obyčejný poctivý podnikatel. Nikomu jsem nic neukradl, ale také se snažím, aby nikdo neukradl nic mě. Ani daněma, ani státem. Proto mám firmy a majetky ve více zemích, co když nějakého komanče vašeho ražení zas napadne znárodňovat....

250375

10.08.2011 13:18

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: má smysl na toto reagovat?

waterfall 193.?.?.?

Tak toho se opravdu nebojím, neboť na to myslím již nyní. A pokud bych i o všechno nějakým úmyslem přišel, tak nebudu natahovat ruku ke státu s naprostou samozřejmostí, že ON MUSÍ, ale se studem, že je třeba vydržovat jedince, který by měl předávat své zkušenosti dalším generacím a přitom žebrá... ale doufám, že to rodina nedopustí... Jenže u nás v ČR se skromnost nenosí, prostě otevřeš kabelu a shrneš tam vše ze stolu, co se nabízí... Sockoidnost dnešní populace nezná hranic a je to smutný pohled...

250377

10.08.2011 13:21

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: má smysl na toto reagovat?

waterfall 193.?.?.?

Tvoji rodiče byli Beruška s Broukem Pytlíkem, že seš tak chytrej??

250378

10.08.2011 13:26

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Proroctví palmových listů

waterfall 193.?.?.?

Proroctví palmových listů? To je nová sekta? Něco jako Óm šinrikjó nebo Chrám Slunce? Nebo spíš ten kazatel z US, co předpověděl konec světa?

Blbost, za půjčení čehokoliv se vždy platí. Půjčíte si auto, dům, sekačku a vždy zaplatíte... proč by to u peněz mělo být jiné? Důvod?

250379

10.08.2011 13:48

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Proroctví palmových listů

waterfall 193.?.?.?

Chápu váš koncept, ale je to ekonomický nesmysl.... Když budu mít sekačku půjčenou dostatečně dlouhou dobu, bude se cena půjčení rovnat ceně nové sekačky... pak už je pouze otázkou, zda-li majitel sekačky bude akceptovat moji platbu pouze v penězích, nebo i v naturáliích... mohu tedy zaplatit sekačkou... ale obecně je (pro většinu lidí) sekačka jistě nevhodným prostředkem směny... peníze jsou výrazně pohodlnější platidlo než sekačky...

Jinak se ale nadále můžete snažit najít někoho, kdo vám půjčí bez úroků. Například dnes tak činí již některé centrální banky (0% úrok). Třeba to bude do budoucna standardem....

250384

11.08.2011 08:49

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: Skvela sebereflexe

waterfall 193.?.?.?

Díky Vladímíre, taky naprosto souhlasím s vaší definicí "zvědavce"... Ta není o tom postavit se automaticky PROTI mainstreamu, ale zauvažovat a pokud nějaké důkazy svědčí o pochybnostech, začít se jimi vážně zabývat, studovat, přemýšlet... nikoliv hned událost označit jako zkonspirovanou, jakkoliv tomu nějaké drobné znaky mohou nahrávat... Mimochodem připomíná mi to film "23", kdy hlavní postava začala vidět v každé události, v každém čísle číslovku 23... samozřejmě, že po jisté době CHORA mysl překombinovávala události tak, aby jí VŽDY vyšlo 23! Takže asi tak. Děkuji za upřesnění směřování Zvědavce, apokud tomu tak bude i nadále sem budu chodit rád... a občas se i střetávat s těmi ultraortodoxními z obou stran...

250482

11.08.2011 09:01

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: má smysl na toto reagovat?

waterfall 193.?.?.?

Je dobře, že chcete spravedlnost pro všechny. Bohužel nic a nikdo nejsou 100%ní. Obzvláště pokud se připravuje zákon, který má pokrýt chování 10.000.000 lidí. Na každou pitomost nepomyslíte... Ale vy jste v životě jistě neudělal jedinou chybu, že mám pravdu... Bylo by vhodné vás zvolit za diktátora, když jste tak bezchybný a víte jako to nejlépe udělat...

Nemusí být likvidační tábory, jsem dalek takového uvažování. Ale zachraňovat každé nepodařené těhotenství, každého člověka v komatu je silně nákladné. Moje lidskost je omezena mým rozpočtem. Nemohu dát více než mám. Proto chápu, že každá lidskost má své hranice. Chápu také solidárně, že ten koho se to zdrovna dotkne to bude těžce nést a brát jako nespravedlnost... Vždyť zrovna z jeho nedonošence či rozmláceného syna - motorkáře mohl vyrůst Paganini... no to sice ano, ale statisticky s pravděpdopobností tak jedna ke stomilionu... Jenže svět není spravedlivý a obrovskými výdaji spravedlonsti nepomůžeme... Mnohem více by pomohlo vrhnout peníze ze sociálních dávek do vzdělání a výzkumu... pomohli bysme tím mnohem více lidem, než tou nuznou almužnou pro socky nebo milionovými výdaji za "nemrtvého" na lůžku JIP...

250486

11.08.2011 09:15

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Proroctví palmových listů-2

waterfall 193.?.?.?

Člověče, a kolikrát jste si půjčoval peníze od arabské banky? Samozřejmě že i tam se platí úroky. Jen se to nesmí nazývat úroky.

Viz: http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_banking

Proto zaplatíte Riba poplatek, což je náhrada úroku. Tamní modely půjčování se od místních sice krapet liší (sdílení zisku (Mudharabah), zabezpečení/pojištění (Wadiah), propojení byznysu (Musharakah), vícenáklad (Murabahah), nebo pronájem (Ijar)).... ale ne zas o tolik... Ani Islámské banky jesou CHARITA...

A na tu energii se vážně těším, nemohl byste mi poslat prosím nějaký malý pármegawatový generátor této energie... dobře zaplatím, i když to má být zdarma (jak inzerujete) tak nezůstanete škodný.... [mrknutí jedním okem])

250490

11.08.2011 15:45

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Zase Waterfall kecá.

waterfall 193.?.?.?

Přečti si znova můj příspěvek a zeptej se svých arabských přátel - copak profit sharing/sdílení zisku (Mudharabah) není to co popisuješ? To že dáš věci nový název nemění nic na principu.

Zisk je nějaké vydělané % z investice, tedy úrok získaný z peněz, které jsem utratil/investoval. Tento úrok z investice se pak dělí mezi banku a klienta. Banka tedy získává co? Úrok! Pokud klient prodělá, banka má zajištění (proklepne si ho) a do velkého rizika ztráty tedy nejde. Stejně jako u nás. Taky se hodnotí úvěrové riziko a taky se zajišťuje zástavami. Pokud u nás klientův projekt zkrachuje, taky banka tratí - odepíše nedobytný úvěr - měla-li špatné zajištění...

Pořád nevidím ten rozdíl! Kromě toho, že se úrok nazve Mudharabah a jinak se vypočítává.... A navíc ti tady zdarma dávám kursy bankovnictví - lekce základní škola...

Pěkně ses teď ztrapnil. Asi i před svými přáteli!

250546

11.08.2011 15:57

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: má smysl na toto reagovat?

waterfall 193.?.?.?

V jednom máte pravdu: všichni nemohou býti podnikateli, myšleno ve větším měřítku (nájemní dům, či větší podnik - mohou však být živnostníky).... Taky souhlasím, že stát není přežitek. Jen dodávám, že nepotřebujeme, aby stát přerozděloval všechno (s patřičným bakšišem, který při tom proudění někde ZMIZÍ !), ale aby přerozdělování bylo co nejméně...

Ze všeho nejdůležitější pravda je však první zmíněný bod - nemohou všichni být zajištěnými podnikateli a je třeba, aby si to lidé uvědomili... aby si uvědomili, že podnájem není sprosté slovo, a že každý nemusí vlastit barák, či byt... že bydlet se dá i více důchodci dohoromady, jako např. nevydělávající studenti... A taky, že už od mládí musí myslet na zadní kolečka... (úspory, zdravotní stav, rodina atp.).

Samozřejmě mohou tuto svou neschopnost HODIT na stát... Stát to ale nedělá zadarmo a dost při tom plýtvá... Takže pak je z vaší ušetřené koruny jen padesátník na stáří... Zatímco při rozumném investování samostatně, máte šanci na průměrný úrok 2-7% ročně v dlouhodobém horizontu...

Jistě může být pár osob, kterým to nevyjde a jejichž FOND zkrachuje a budou potřebovat ono SOCIALNI MINIMUM, aby měli na jídlo a střechu nad hlavou... Ale už to nebude na byt 4+1 na Malé straně, už to nebudou každoroční dovolené v Chorvatsku... prostě jen holé přežívání, pokud si prací při důchodu nevyděláte...

Tudíž socální model je třeba vylepšit, ale tak, že se lidé nespolehnou na stát, ale více na SEBE... samozřejmě i s rodinou, vzájemnou pomocí komunity a jinými krásnými věcmi, které dnes moc nefungují...

250550

18.08.2011 11:13

Žijeme v době fragmentarizace

RE: Zakon zachovani lidske blbosti

waterfall 193.?.?.?

Trošku pesimistické, nemyslíte? Co kdybychom zůstali na stromech a nebudovali žádná spoelčenství...? Od tlupy lovce mamutů po EU je vše špatně... spolupráce přináší jen kompromisy, dělení se o mamuty, dělení se o zisky... samé špatné věci... divím se člověče, že vůbec ráno vstáváte do tak hrozného světa....

Jistěže i nůž se dá zneužít... zneužít se dá puška na mamuta... zneužít se dají peníze k lichvě... Ale to přece nic neříká o špatnosti nože, pušky či penězm, ale o zločinnosti člověka, který je drží a takto použije... Nebo chcete preventivně všechny držitele nožů pozavírat?

251245

14.09.2011 11:04

Otevřený dopis zpravodajcům ČT

RE: Císařovy nové šaty

waterfall 193.?.?.?

Souhlasím s výše uvedeným! Navíc bych podotkl, že je rozdíl "věřit v inside job" a "nevěřit oficiální versi".... Já třeba neveřím oficiální versi... ale nemám jediný nezvratný důkaz pro inside job... Pochybuji o mnoha položkách seznamu problémů 911, ale netuším kdo to zařídil - Bush? Silverstein? CIA? KGB? Neznámý zpravodajec, který zatajil informaci o útoku? Skupinka generálů připravující puč? Wall street? Kdo konkrétně...

Nevím!

253312

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 84 čtenářů částkou 18 584 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 1

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 6

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Měnové kurzy

USD
21,51 Kč
Euro
26,10 Kč
Libra
29,44 Kč
Kanadský dolar
17,05 Kč
Australský dolar
16,72 Kč
Švýcarský frank
24,20 Kč
100 japonských jenů
20,81 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
29,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 258,99 Kč
1 unce stříbra
557,29 Kč
Bitcoin
736 708,69 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?