Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 12 příspěveků, 2 různá jména: Daniel Bardyn, Jadawin.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

11.10.2006 15:14

Zabíjejte Araby a křičte o antisemitismu

RE: V Iráku zahynulo od invaze z roku 2003 přes 650 000 iráckých civilistů

Jadawin 194.?.?.?

To je přece jasné [smích] -- za hovno... [pláč]

118875

05.01.2007 10:17

Rakovina přírody – člověk

RE: Pokrytectví

Jadawin 194.?.?.?

Tenhle blaf se objeví vždy, když si někdo dovolí kritizovat současný systém. Je to dokonale odzbrojující "argument". Vezme veškerou chuť dotyčného dál za něco bojovat. A chátra může vesele konzumovat dál.

Byl jste u p. Podoláka doma? Zkontroloval jste, jestli třídí odpad? Prošel jste jeho účtenky, abyste viděl, jestli kupuje levná vejce od slepic z klecových chovů nebo dražší od těch, co jsou chovány za lepších podmínek? Porovnal jste jeho ekologickou stopu se svou? (To byly jen příklady, takhle by se dalo pokrčovat hodně dlouho.) Předpokládám, že ne. Jak tedy můžete vědět, že máte nárok se k němu takto vyjadřovat?

Nemusíme hned všichni zpátky na stromy, ale kdyby se obecně rozšířil výrazně jiný přístup k přírodě, než je teď, tak by polovina problémů odpadla skoro sama od sebe a řešení té druhé by bylo mnohem méně bolestivější, než jednou bude za současných podmínek.

Ale jakmile někdo jen nadhodí možnost, že by se mohla/měla např. omezovat spotřeba něčeho, popř. že by každý mohl nějakou drobnou aktivitou na své straně přispět, hned se ozve jednak lůza, která si na spotřebu šahat rozhodně nenechá a spolu s ní šikovně přitakají takoví ti různí zástupci "liberalismu", "volného trhu", "hlasování penězi", "externalit" a podobná pakáž.

Je zcela zřejmé, že se nikdy nic nezmění a příroda si to s námi, až přijde náš čas, vyřídí jednou a provždy metodou "nečistého řezu", jak tomu říkám. Nic jiného si jako druh nezasloužíme, i když to nebude spravedlivé, ani co by se za nehet vešlo...

124837

Sedumdesátka má předplatné a peníze přece nesmrdí [velký smích]

126342

24.05.2007 13:57

Debata o základnách nevěcná

RE: ODPOVEDNOST

Jadawin 194.?.?.?

A proč? Např. na IT projektu může dobře položená otázka "proč" zastavit veškeré dění na půl roku, protože se najednou v celé nahotě ukáže, že nějaká číčovina protlačovaná shora je naprosto k ničemu. Stejná otázka se nabízí tady. Proč bych se měl angažovat za zájmy národa, který si už ani nevládne, už téměř 100 let neovládá svoji měnu, atp. a navíc mě považuje v podstatě za jakýsi východní komunistický odpad?

Atomový hřib na New Yorkem ukáže Američanům, že žádný strom neroste do nebe. A nás naučí přežít bez Ameriky.

136064

24.05.2007 15:09

Úskalí přímé demokracie

jsou clanky pana Lhotaka o nicem?

Daniel Bardyn 194.?.?.?

Nekolikrat jsem v diskuzich na zvedavci cetl nazory, ze clanky pana Lhotaka jsou o nicem. Napada me, ze toto hodnoceni patrne pochazi od ctenaru, kteri cekaji, ze se dozvi nova fakta, tvrzeni a jejich dukazy, analyzy souvislosti a jine informace z "realneho" sveta.

Clanky pana Lhotaka jsou na Zvedavci necim novym. Nesnazi se informovat o deni z tohoto sveta analyzou faktu, ale spis naznacovat vlivy a souvislosti, ktere ovlivnuji celkovy stav probiraneho tematu. Nepredkladaji jasny popis stavu ci reseni, ale spis vybizi k zamysleni. Pro nektere je mozna tezke nejak clanky pana Lhotaka uchopit, protoze absence faktu a dukazu je cini na prvni pohled odtrzenymi od reality. Pan Lhotak na me pusobi skrze sve clanky jako filozof, ktery se nam snazi sdelit sve intuitivni chapani sveta. Jeho postrehy jdou mnohdy docela hluboko pod povrch veci a deni, a i kdyz nemusi byt vzdy spravne, ukazuji nam, ze nekdy nestaci jen rozumet tomu, ze 1+1=2, ale je dobre uvedomit si z ceho vlastne 1+1 vychazi, neb to nam pomuze lepe pochopit i to, co znamena ta dvojka.

Osobne shledavam clanky pana Lhotaka za zajimave prave proto, ze me nabadaji k zamysleni a k zhodnoceni svych postoju a nazoru.

136074

11.06.2007 09:53

Miliardáři, a jak se jimi stali

RE: Bez nich to nejde

Jadawin 194.?.?.?

Typické černo-bílé uvažování (dobro vs. zlo a NIC mezi tím) jak z bedny (oni vědí dobře, proč masírují masy tímto směrem). Dovedu si dost dobře představit uspořádání světa lidí bez super-bohatých zlodějů/grázlů a zároveň bez všelijakých tajemníků. Jedno mají totiž tyto dvě skupiny společné: nepředstavují žádný přínos a jsou velmi lehce postradatelné.

137341

25.10.2007 11:01

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: A co dál?

Jadawin 194.?.?.?

No a vy i s panem Vojtou děláte to samé, akorát naopak. Shazujete pochvalné reakce a prsíte se, jak jste dobří, a jak všichni ostatní mají svůj přirozený díl zodpovědnosti a bla bla bla. Ještě jste měl připojit pohádku třeba o tom, že máme začít chodit volit... Nevšiml jsem si, že by mě pan Skapík (nebo některý z komentátorů) nějak vehementně přesvědčoval, že zrovna on za nic nemůže. On prostě popsal stav věcí, jaký je. A to je snad špatně nebo se to nesmí, pokud člověk okamžitě nepřipojí několik geniálních řešení (která pochopitelně neexistují)?

Dokud bude homo sapiens sapiens tak přemnožený jako dnes, žádné uspokojivé řešení jeho dlouhodobé existence na této planetě neexistuje (zapomeňte na pohádky o vědě apod.). A protože dosažení celosvětové dohody na postupné zredukování počtu lidí během následujících generací je čistá utopie, tak to samozřejmě skončí v řekách krve...

Dobře, předpokládejme, že 90% lidí zakalilo. Co dál? Pokud by zbylých 10% myslelo stejným způsobem jako dnes, tak se opět nic nezměnilo. Opět bude či postupně vznikne (pseudo)otroctví, násilí, nespravedlnost apod. a až se druh zase přemnoží, tak bude tam, kde jsme teď, tedy v pr..... A pokud budou myslet natolik jinak, pak už to v podstatě zase nebude člověk.

Jinými slovy -- náš vlastní druh je více méně slepá vývojová větev vnitřně neschopná trvalejší existence. Chvíli to sice může vypadat dobře, ale pak to nezadržitelně skončí špatně. Vzpomeňte na dinosaury -- lidé moudří rozumní (překlad homo sapiens sapiens), za které se tak rádi považujeme, budeme až ve chvíli, kdy tady vydržíme déle než oni. A do toho nám ještě "trochu" zbývá.

Ve světle tohoto jistě pochopíte, že s Vámi určitě nebudu diskutovat podružnosti jako novináře, feministky nebo církev. Lidi buďto změní své myšlení asi tak o 1000% nebo půjdou tam, kam zatím patří -- na věčnost!

145886

06.11.2007 10:04

Plány na konec dolaru

Dotaz

Jadawin 194.?.?.?

Měl bych dotaz. S měnou úzce souvisí důvěra. Má jakákoliv nová měna zrozená na troskách dolaru vůbec potenciál se stát něčím podobným, co kdysi byl dolar? Když celý svět uvidí konec dolaru a pocítí s tím spojené nepříjemnosti (a ty se asi opravdu nevyhnou nikomu -- poznámka bokem: tímto bych chtěl proklít ty šupáky, co před pár lety rozprodali České monetární zlato), bude mít ještě někdo chuť přijmout jediný kus této nové měny? Nebude to ve výsledku jen lokální záležitost?

146544

28.11.2007 10:33

Daňový kusanec

Ještě inflace

Jadawin 194.?.?.?

Taky bych ještě přidal inflaci, jednu z těch skrytějších daní. To, že mi stát průběžně znehodnocuje vydělané peníze a zároveň neposkytuje žádnou jinou rozumně dostupnou možnost, jak uchovávat hodnotu, je také daň. Z dlouhodobého hlediska je tohle jedna z nejhorších věcí, protože například velmi ztěžuje takové věci jako spoření na stáří apod.

Středověk a desátek: nejsem si jistý, ale z toho zbytku (po dani církvi) se stále ještě platila daň vrchnosti a tu vybírali ostří a ozbrojení hošani, kteří si rozhodně servítky nebrali, takže bych si rozhodně netroufal tvrdit, že člověku zbylo 90% toho, co například vypěstoval. Ve výsledku to mohlo být i horší než dnes (čímž samozřejmě dnešek neobhajuji).

148171

07.12.2007 11:41

Matematika s ideologickým nábojem

RE: Mno, osvedcana taktika.

Jadawin 194.?.?.?

Souhlasím, je však svatou povinností slušných rodičů zajistit, aby se to nezdařilo. Vidím to takhle (z vlastní zkušenosti):

Mám dvě děti. Jedno začne chodit do školy za 4 roky, jedno za 6. Takže u prvního mám ještě 4 roky na to, abych mu vysvětlil, že sice do školy musí chodit, dokonce i výsledky by mělo mít výborné, ale je dost věcí, které by ve škole říkat nemělo a zejména dost věcí které mu vysvětlím sám. Tak, jak to bylo za rozumnějších časů: otec učí syna/dceru rozeznávat dobro a zlo, učí je, kde udělal v životě chyby, jak se mají dívat na svět kolem sebe, co je to čest apod. Myslím, že to chce jediné -- věnovat dětem čas. Vykašlat se na kariéru, prachy, konzum a další pozlátka. Naprosto bez problémů bych mohl vydělávat dvoj-a-víc-násobek toho, co dnes. Ale s největší pravděpodobností bych moc neviděl svoje děti. Takhle jsem s nimi každý den. Hraji si s nimi, pozoruji je a taky je pochopitelně vychovávám (pěkně "po staru" [mrknutí jedním okem]), když zazlobí. Mimochodem, pokud jste někdy hledali smysl života a nedařilo se vám to, tak ho najdete v tomhle, to vám garantuji. Neměnil bych to za nic.

A teď zpátky k tématu [mrknutí jedním okem]. Má stát šanci vypláchnout mozek dětem pocházející ze slušné a fungující (způsobem naznačeným výše) rodiny? Nevím, pochopitelně, nejsem jasnovidec. Ale, co vím, je, že na to, že nemá, sázím všechno. Kdyby to tak dělali všichni, jistě by došlo k nějakému procentu nezdarů, ale dohromady by to vytvořilo silnou a zdravou společnost, ve které by žádné výplachy neměly šanci (a velmi pěkný boční efekt by také byl, že by neměli šanci i různé pseudonárody rádoby vyvolených [smích]). Pěkný sen, jen co je pravda, co říkáte? [mrknutí jedním okem]

148665

07.12.2007 17:14

Matematika s ideologickým nábojem

RE: Mno, osvedcana taktika.

Jadawin 194.?.?.?

Děkuji i za Vaši reakci. Taková potěší také (a ne málo). To s těma pěstičkama rozhodně nezanedbám, protože já sám vím nejlíp, jaké to je, když je jeden neumí použít. A o (sociálním) vyloučení z kolektivu bych taky mohl psát romány... Otce jsem neměl od devíti let (autonehoda) a dodnes pociťuji důsledky. Máma nemohla stačit na vše, čímž ji pochopitelně neobviňuji, sama to měla pekelně těžké -- občas zejména se mnou a bratrem. A ať si kdo chce, co chce říká, mužský prvek je při výchově stejně důležitý jako ženský, ale to tady pochopitelně nemusím zdůrazňovat, nejsme na židnesu nebo na aktuální žumpě, že [smích]

148692

25.09.2008 09:35

Kolik by bylo rybářů, kdyby kapři křičeli?

Noviny

Jadawin 194.?.?.?

S těmi novinami jsem na tom podobně. Jak teď vycházejí DVDčka jako přílohy k mnohým časopisům i deníkům, tak jsem s některými z nich musel nedávno zakoupit např. MF Dnes nebo Lidové noviny (kvůli takovému tomu kupónu na slevu daného DVD). A samozřejmě, nedalo mi to a do novin jsem nahlédl. No musím říct, že tak intenzivně zvracet se mi už opravdu dlouho nechtělo. A to aspoň občas sleduju takové ty internetové žumpy typu idnes, či aktuálně. Ty noviny (a věřím, že to platí o většině, ne-li všech ostatních) se _nijak_ neliší od kusu papíru stejné velikosti použitého k vytření zadku. Tou hromadu propagandy a s prominutím sraček jsem byl totálně šokován.

A musím se ptát. Před sametovým tyjátrem tak nějak všichni věděli, že oficiální média když zrovna vyloženě nelžou, tak aspoň mlží, překrucují, popř. zatajují důležité "detaily". Jak to, že lidé ztratili schopnost číst mezi řádky a přirozenou nedůvěru k systému? To se opravdu mají tak dobře? Přestože sám hmotnou nouzí netrpím (zatím), tak nemůžu nevidět neustále se zhoršující podmínky pro velkou část ostatních.

Můžeme vymýšlet super-demokratické procedury typu přímá demokracie a tak dále a tak podobně, ale dokud se bude volit podle toho, co je v médiích, tak to stejně nic nezmění. A mám obavu, že jejich moc je v tomto případě opravdu velká -- čehož si jsou páni majitelé pochopitelně dobře vědomi...

171564

Káva pro Zvědavce

45

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 92 čtenářů částkou 15 626 korun, což je 45 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 12

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 8

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Byla pandemie plánována?08.10.20 21:48 Neurčeno 8

Hoří, hoří a ne a ne spadnout08.10.20 21:23 Jižní Korea 11

Vláda tvrdě zpřísňuje opatření. Na 14 dní se zavřou ZOO, bazény, posilovny, kulturní i sportovní akce08.10.20 16:43 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
23,06 Kč
Euro
27,22 Kč
Libra
30,14 Kč
Kanadský dolar
17,54 Kč
Australský dolar
16,41 Kč
Švýcarský frank
25,41 Kč
100 japonských jenů
22,02 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
7,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,08 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 969,77 Kč
1 unce stříbra
567,89 Kč
Bitcoin
299 368,92 Kč

Poslední aktualizace: 23.10.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?