Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 18 příspěveků, 1 jméno: Nescio Nomen.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

30.06.2007 08:28

Pan Lhoták odchází

Názor

Nescio Nomen 84.?.?.?

Články pana Lhotáka mne téměř nikdy nezaujaly, jeho styl psaní je pro mne příliš květnatý a nedokázal jsem to přelouskat. Na druhou stranu hlavním přínosem Zvědavce jsou jeho diskuze. A pan Lhoták zde našel své čtenáře a do diskuzí se zapojoval velmi aktivně a diskuze pod jeho články patřily k nejdelším a nejzajímavějším.
Nevidím do celého problému, nevím, zda pan Lhoták odchází sám, či zda pan Stwora ho vyzval k odchodu. Podle mne za to může hlavně to, že pan Lhoták začal být cenzurován.
Přimlouval bych se proto, aby pan Stwora znovu zvážil cenzurování svých příspěvků, případně i jejich moderování. Sám jsem také zažil, že již několik mých příspěvků se zde nezobrazilo.

138775

01.07.2007 22:37

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Rozloučení..

Nescio Nomen 84.?.?.?

Idealisto, máte toho hodně společného s panem Lhotákem. I když to vy sám nevidíte. Pan Lhoták má svůj svět, píše svým stylem a čeká, že ho všichni ostatní pochopí, nesnaží se přiblížit ostatním a psát čtivě. Vy děláte to samé. Máte svůj styl, svůj svět dobrých a zlých duší a čekáte, že diskutující vás pochopí, že budou nad vašimi příspěvky přemýšlet a hledat tam skryté pointy. Na druhou stranu i vy pak někdy hledáte skryté pointy tam kde nejsou...
Toliko jsem vypozoroval z vašich pár set příspěvků zde na Zvědavci.
Takže přeji příjemné posezení s Perunem a druidem.

138950

16.07.2007 23:25

Sázka na Zvědavce je zpátky

RE: Nejjednodušší systém placení

Nescio Nomen 84.?.?.?

O způsob placení pomocí SMS se pan Stwora již pokusil. Dopadlo to ale neslavně. Podívejte se do archívů článků, problém tam byl podrobně popisován.

139886

02.08.2007 08:32

Naše gratulace občanům Turecka

Chyba v článku

Nescio Nomen 84.?.?.?

Pane Stwora, opravte, prosím, v článku, že Atatürk se dostal k moci po druhé světové válce. Bylo to po první světové válce!

140965

07.08.2007 13:16

Otrokářský systém vrcholí

RE: To je narez

Nescio Nomen 84.?.?.?

Než investovat do investičních fondů, radil bych tak půl roku studovat komoditní trhy a pak investovat do kávy a kakaa [mrknutí jedním okem] Dá se vydělávat jak na medvědovi tak na býkovi [mrknutí jedním okem]
Já to tak dělám už několik let a nemusím přemýšlet nad tím, zda někde mám či nemám výplatu.

141243

16.08.2007 12:07

Darebácký stát Arktida

RE: Rozhodne clanek k otevreni mnoha zajimavych temat

Nescio Nomen 84.?.?.?

Pane SandWalker,
když těch přeřeknutí či přepisů je v textu tolik, jako například plést si Arktidu a Antarktidu, Norsko a Dánsko, tak to působí dost fušersky. Jak se pak dá věřit i dalším věcem v tom článku?
Téma článku je velmi zajímavé, je dobře, že sem byl článek umístěn. Snad se pod ním rozproudí i zajímavá debata, která se nebude týkat jen těch chyb, ale přeci jen bych si dovolil panu Bartoškovi navrhnout, aby příště nespěchal se článkem. Ať si raději vše pořádně prověří, přečte a pak to odešle. Bude vypadat důvěryhodněji.
Jinak můj názor na situaci v Arktidě. Beru to jako zdravé soupeření, zdravou konkurenci. V Arktidě je bohatství, tak proč ho nezačít rozvíjet.
Přál bych si, aby se podobně jako Arktida rozvíjela ale i ruská Sibiř, která se po pádu SSSR drasticky vylidnila.

141853

21.08.2007 19:55

Izrael má v Íránu židovský problém

RE: Dodávám, že

Nescio Nomen 84.?.?.?

Paní editorko, mohla byste mi, prosím, vysvětlit místní pravidla? Někdy napíšu příspěvek, neprojde mi moderováním (cenzurou). Někdo jiný, viz předchozí diskutující, tady něco napíše a je mu to zrušeno až po delší době.
Copak příspěvek toho předchozího diskutujícího neprocházel moderováním???
Děkuji za odpověď.

142235

29.08.2007 09:19

Fikaný ČEZ

Hoax

Nescio Nomen 84.?.?.?

Krok vedle... Nic z toho, co se píše v článku není pravda. Jedná se o hoax, který se celé léto šířil e-mailem a ke kterému se už i ČEZ vyjádřilo a dementovalo to.

142742

05.09.2007 14:05

Laskavé banky spěchají na pomoc zadluženým majitelům domů

Peníze a lichva

Nescio Nomen 84.?.?.?

Pane Stwora,
zastavím se u Vašeho pojetí peněz a úroku. Vycházíte z toho, že peníze jsou "sterilní" - jsou jen oběživem sloužícím směně, a ve směně se nemohou zvětšovat, protože směna je "ekvivalentní" (směňují se stejné hodnoty). Jak by tedy mohl dlužník vrátit větší peněžní obnos, než jaký si vypůjčil? Pokud banka požaduje za peněžní půjčku úrok, pak nutně připravuje dlužníka o část jeho majetku, což jej ochuzuje a nakonec může zničit. Proto je podle Vás úrok (lichva) nepřirozená a nemorální. S tím přišel kdysi dávno již Aristoteles a navrhoval zákon, který by úrok zakázal a lichváře trestal.
Stejně jako se v tomto mýlil Aristoteles, mýlíte se i Vy, pane Stwora. Nedokážete rozlišit "peníze" a "kapitál". Dlužník si mnohdy nepůjčuje peníze jen proto, aby je používal ve směně jako oběživo, nýbrž proto, aby je "investoval" - nepůjčuje si oběživo, nýbrž kapitál. A kapitál není sterilní, nýbrž "produktivní". Proto může dlužník - investor vrátit půjčku i s úrokem.
U hypoték je to podobně. Existují lidé, kteří si mohou dovolit zaplatit vlastní nemovitost v hotovosti, ale neudělají tak. Raději si vezmou půjčku z banky, kterou splácí i s úrokem a svou hotovost, využijí jako kapitál, který investují.
Pane Stwora, také práce není jediným vstupem, který vytváří hodnotu. To bylo pojetí převážně Marxe, který na základě učení Davida Ricarda vytvořil svou "pracovní teorii hodnoty". Ale to by bylo na dlouhou diskuzi, pokud na ni budete mít chuť nebráním se jí [mrknutí jedním okem]

143121

06.09.2007 16:12

Laskavé banky spěchají na pomoc zadluženým majitelům domů

RE: Peníze a lichva

Nescio Nomen 84.?.?.?

>Vypadáte jako svědomitý student ekonomie [smích] . Kdyby lidé
>mohli, tak by investovali. Kdyby investovali všichni, tak
>nemají do čeho. Peníze jsou setsakra sterilní a "kapitál"
>funguje jenom tam, kde je z čeho rabovat. A to co se pak
>tváří jako tvorba, je ničení.

Ekonomii jsem pár let studoval a využívám ji každý den, takže jsem v ní věčný student.
Ale věřte mi, že rozumně investovaný kapitál, nemůže být nikdy rabováním. To je jen "původní akumulace kapitálu", kterou podle Marxe prosazují tzv. loupeživí kapitalističtí baroni.

143232

06.09.2007 16:36

Laskavé banky spěchají na pomoc zadluženým majitelům domů

RE: Peníze a lichva

Nescio Nomen 84.?.?.?

>Na diskusi nemám chuť a nejspíš ani schopnosti, ale můžete
>mi odpovědět na jednu jedinou dětinskou otázku - jak se ti,
>kdo dnes půjčují kapitál, ke svému kapitálu dostali?

Odpovím Vám tzv. teorií abstinence, kterou se proslavil ekonom Nassau W. Senior. Doporučuji si jeho dílo přečíst.
Kapitál podle této teorie vzniká tak, že člověk "abstinuje" od spotřeby - část svého příjmu nespotřebuje, nýbrž uspoří. Protože tato abstinence představuje pro člověka "újmu" (člověk by raději spotřebovával než spořil), musí být odměněna - touto odměnou je právě "úrok".

143229

06.09.2007 16:41

Laskavé banky spěchají na pomoc zadluženým majitelům domů

RE: Peníze a lichva

Nescio Nomen 84.?.?.?

Měl jsem pocit, že pravidlem zde na Zvědavci je, že mohu napadnout názor, ale nemám právo napadnout autora. Takže pokud si znovu a znovu přečtu Tvůj příspěvek (přešel jsi k tykání, budu tedy také tykat), tak jediným názorem je tam, že jen lidská práce je skutečnou hodnou.
Dobře pozastavím se u toho.
A zeptám se slovy: Když jeden švec vyrobí pár bot za hodinu a druhý švec, který není tak pilný a šikovný, jej vyrobí za dvě hodiny, znamená to snad, že boty vyrobené druhým ševcem mají dvojnásobnou hodnotu?
Pokud by se Ti nechtělo odepisovat tady, ale na Nezvědavci, kam jsi mne posílal, můžeme klidně diskutovat tam. Používám tam stejný nick jako zde. Pod jakým nickem mohu hledat Tebe?

143233

06.09.2007 16:56

Laskavé banky spěchají na pomoc zadluženým majitelům domů

RE: Peníze a lichva

Nescio Nomen 84.?.?.?

Je mi líto, že nechápete, co jsem tím chtěl říci. Zkuste si přečíst životopisy některých podnikatelských velikánů, jak začínali. Většině z nich nepadl balík do klína jen tak.
Investice do spotřeby není investicí. Já za investici považuji něco, co mi v budoucnosti bude přinášet peníze.
A máte pravdu, vážně si myslím, že kapitál sám o sobě může vytvářet hodnotu bez toho aniž bych pohnul prstem. A není to na úkor nikoho jiného.
Vysvětlím to na jednoduchém příkladu. Jste zaměstnanec, rozumíte svému oboru a říkáte si, že byste to dokázal dělat lépe než Váš zaměstnavatel. Jen nemáte peníze na to, abyste to rozjel. Nemáte ani historii, aby si Vás všimla banka a půjčila Vám peníze.
Řekněme, že my dva jsme kamarádi. Já Vás znám jako čestného člověka, co tomu fakt rozumí a věřím Vám. Mám volné peněžní prostředky a tak se domluvíme, že já to zafinancuji, založíme spolu firmu a Vy se o to budete starat a já to budu financovat. Je jedno, jak si rozdělíme zisk. Já sice nepracuji, pracuje za mne kapitál, ale Vy jste na tom také lépe a není to na úkor nikoho jiného. Je mezi námi dohoda. Kdybyste byl stále v zaměstnání byl byste na tom hůře...
Rozumíte mi nyní, jak jsem to myslel?

143228

06.09.2007 17:00

Laskavé banky spěchají na pomoc zadluženým majitelům domů

RE: Peníze a lichva

Nescio Nomen 84.?.?.?

Pane Antiseptik,
podnikání je jedno velké riziko. Pokud chcete jistotu, je potřeba najít si práci, být celý život zaměstnancem, čekat každý měsíc na výplatu, doufat že nedostane výpověď a čas od času si říkat, jak je to skvělé, že máte dobrou práci, když tolik drobných živnostníků nebo i středních podnikatelů zkrachovalo.
Když jsem založil svou první firmu, pustil jsem se do podnikání s mladickým elánem, věřil jsem každému pomalu dobré slovo a nakonec jsem tvrdě dopadl na hubu, zkrachoval, zůstal pomalu bez hotovosti, na účtě v bance hluboce v mínusu, přišel o auto atd.
Známí mi tehdy radili, že na podnikání jsem měkký ať jdu radši hledat práci a mám něco jistého.
Znovu jsem se vrhl do podnikání a stálo to za to. Kdybych se bál všech rizik, tak stále vykládám někde v přístavišti lodě jak v prvních měsících, co jsem odešel z Československa.
Radši budu riskovat, že mi brambory shnijou nebo že mi banka sebere traktor a nebo že si soused koupí deset traktorů, než abych pracoval za výplatu na cizím poli.

143234

06.09.2007 17:22

Laskavé banky spěchají na pomoc zadluženým majitelům domů

RE: Peníze a lichva

Nescio Nomen 84.?.?.?

Kdybych byl teoretik, tak jsem učitel ve škole a nebo autor ekonomických knih...
Já naopak žiji raději praxí a dobře vím, jak žijí reální lidé a co praktikují. Bohužel mám pocit, že ne všichni zde to vědí...

143236

06.09.2007 21:54

Laskavé banky spěchají na pomoc zadluženým majitelům domů

RE: Peníze a lichva

Nescio Nomen 84.?.?.?

Takže podle Vás jakýkoliv podnikatel nemůže mít čistý štít? A pokud náhodou ano, tak bude ostatními zruinován či odstraněn?
Zkuste chodit celý život do práce. Od rána do večera, pracovat na cizího. Večer se unaveně vracet domů z práce k manželce a dětem. Sledovat jak na ně nemáte čas, jak Vám děti vyrůstají před očima. Najednou je tady důchod a Vy zjišťujete, že jste v podstatě žebrák a odkázán jen na směšnou částku, co dostáváte od státu.
Není lepší raději se prosadit, vybudovat něco, co bude pracovat za Vás? Něco, co bude vydělávat peníze i když budete čas trávit třeba se svou rodinou?
Promiňte, já raději budu pracovat na svém a starat se o zabezpečení své rodiny než abych jen pracoval od výplaty k výplatě a byl otrokem složenek.

143279

06.09.2007 22:18

Laskavé banky spěchají na pomoc zadluženým majitelům domů

RE: Peníze a lichva

Nescio Nomen 84.?.?.?

Banky takto samozřejmě nepůjčují. Zmiňoval jsem se o tom, že pokud jste bez historie, žádná banka Vám nepůjčí. Snad jedině při dokonalém podnikatelském plánu.
Jednodušší je přibrat obchodního partnera, který kapitál má a spolu založit společnost. Proto byla do obchodního zákoníku dána komanditní společnost. I když ve skutečném světě se to stejně aplikuje na klasické s.r.o.
Nevím jak Vy, ale já ve skutečném světě jsem. A na podobných principech již léta podnikám.

143277

06.09.2007 22:21

Laskavé banky spěchají na pomoc zadluženým majitelům domů

RE: Peníze a lichva

Nescio Nomen 84.?.?.?

Tak se o to přičiňte třeba Vy, pane 213ko, aby to byla pravda...

143285

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 84 čtenářů částkou 18 584 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 6

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,51 Kč
Euro
26,10 Kč
Libra
29,44 Kč
Kanadský dolar
17,05 Kč
Australský dolar
16,72 Kč
Švýcarský frank
24,20 Kč
100 japonských jenů
20,81 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
29,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 258,99 Kč
1 unce stříbra
557,29 Kč
Bitcoin
736 708,69 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?