Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 34 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Kyklop.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

29.12.2006 17:19

Média

RE: mno

217.?.?.?

V tom prípade... Želám vám, aby ste stretol ešte väčšieho hladného dravca, ako ste vy. Vybaví sa to tak nejak - prírodne.

124243

03.01.2007 21:15

Média

RE: mno

Kyklop 217.?.?.?

Od barbarstva nás delia tri teplé večere a od kanibalizmu desať. [oči v sloup]

124671

03.01.2007 21:50

Jsme pro okamžitý odchod všech amerických vojáků z Iráku

RE: komunismus je k necemu dobry

Kyklop 217.?.?.?

To skúšali už komanči - nefunguje to...
A vaša prvá veta je blábol alebo zbožná viera. Ani jedno ani druhé nemá s faktami nič spoločné.

124674

04.01.2007 20:35

Barbarský lynč prezidenta Saddama Husseina

RE: Sbohem Sadáme, necht je ti země lehká

Kyklop 217.?.?.?

V tomto sa nezhodneme. Sadam bol lump a darebák a povraz si zaslúžil.
Ale!
Ale nie v procese zinscenovanom okupantami a od ich miestnych poskokov, nie v procese, kde sa musia vystriedať niekoľký sudcovia, až sa nájde jeden, ktorý dokáže znásilniť aj elementárnu spravodlivosť.
Sadám mal byť súdený a odsúdený aj za rozpútanie a spôsob vedenia vojny s Iránom, za represie a použitie bojových plynov voči kurdom a mnoho iných zločinov. V týchto, oveľa horších, zločinoch sa spravodlivosti nedostalo zadostiučinenie.

Spôsob a priebeh popravy bol nechutný, s výkonom spravodlivosti to nemalo nič spoločné. [bliji]

124764

04.01.2007 20:36

Barbarský lynč prezidenta Saddama Husseina

RE: Sbohem Sadáme, necht je ti země lehká

Kyklop 217.?.?.?

nevkladaj svoje meno ako súčasť internetovej adresy

124765

18.01.2007 00:55

Američtí veteráni z Iráku jsou ponecháni osudu

RE: 150 000 je hodně velká porce!!!

Kyklop 217.?.?.?

Ochranné vesty a kvalitné prilby redukujú počet mrtvych a zranených veľmi výrazne - v bojových podmienkach údajne až desať krát. Posúva sa tiež pomer medzi počtom zabitých a zranených. Je to dané jednoduchým faktom - pri rovnakom rozložení miest zásahu na tele cieľa sú zásahy do trupu, ktoré sú bez ochrannej vesty smrtiace, ochrannou vestou zredukované na zranenie, často sú tiež celkom bez efektu. Zásahy do nechránených končatín nie sú obvykle smrtiace. Takže počet zranených je viacmenej rovnaký, ale klesá počet mrtvych.
50 000 zranených a 150 000 zranených - následky bojového nasadenia nemusia byť len fyzickým zranením, ale aj psychické a príbuzné poruchy, ktoré robia vojaka nespôsobilým pre bojové nasadenie - tento problém existoval už za druhej svetovej vojny a bol veľmi výrazný počas vietnamskej vojny. Pomerne výrazne sa prejavil aj počas a po prvej vojne v zálive, hoci už vtedy boli priaté určité opatrenia na jeho zredukovanie.

125874

18.01.2007 01:25

Scéna je připravena

RE: Irán...

Kyklop 217.?.?.?

Nevydávajte túžby za realitu. NAVY kúpila v Rusku určitý počet striel Ch-31 prestavaných na terče MA-31 a použila ich na simuláciu Moskitov. Ch-31 sa na Ch-41 Moskit podobajú tvarom aj letovými vlastnosťami, sú ale o polovicu menšie a hlavne majú výrazne jednoduchšiu logiku navedenia. Skúšky boli pre US NAVY sklamaním. Od skúšok už uplynulo pár rokov, ale Ch-41 je zrejme ešte stále dostatočne účinná zbraň.
http://www.military.cz/russia/air/weapons/rockets/agm/ch31/ch31.htm
http://www.military.cz/russia/navy/weapons/moskit/moskit.htm

125877

18.01.2007 02:30

Američtí veteráni z Iráku jsou ponecháni osudu

RE: 150 000 je hodně velká porce!!!

Kyklop 217.?.?.?

>1) opet jste se vyhnul faktu prustrelnosti ochranych vest US army
>(a mozna i tech kevlarovych helem, tezko rici... snad ne,
>ale...)
Faktu sa nevyhýbam - ani to nikde neuvádzam, to pre poriadok. Vývoj v oblasti osobných ochranných prostriedkov nejak nesledujem, zaujíma ma to len okrajovo, preto som sa k tomu ani nevyjadroval. Ale keď inak nedáte...
Reálna životnosť "nepriestrelnej" vesty je v bojových podmienkach nižšia ako životnosť maskovacej uniformy - "tradičná" kevlarová tkanina má jednu nepriemnú vlastnosť, funguje len v suchu, preto je zalievaná do fólie a každé poškodenie fólie urobí vestu behom niekoľkých desiatok hodín nefunkčnou, jej ochranná schopnosť klesne až o dve triedy. Výsledkom je, že vesty majú "rýchly obeh" a pokiaľ som mal možnosť to sledovať, medzi vojakmi je evidentne v "obehu" niekoľko typov (modelov)viest. Samozrejme výrobcovia sa svoje výrobky snažia neustále zlepšovať, takže údaje z pred desiatich rokov už nedávajú správny obraz. Široko sa tiež používajú rôzne vložky, ktoré výrazne zvyšujú odolnosť, ale robia vesty ťažšími a nepohodlnejšími. O aktuálnom stave nemám dostatočné údaje, takže sa vyjadrovať nemôžem.

Pomer mŕtvych a zranených je veľmi diskutabilný, neexistujú spoľahlivé údaje a nie je rozlíšené, ako k zraneniam a zabitiam došloTakže to môže byť Vami uvádzané 1:7, ale tiež 1:15-20. Konflikt v Iráne a Afganistáne je dosť špecifický hromadným použitím nástražných výbušných systémov, kde takmer žiadna vesta ani iné ochrany nepomôžu, rovnako ako na mínach. Netypické je tiež vysoké percento vojakov zabitých či zranených odstrelovačmi (alebo spôsobmi typickými pre odstrelovačov), čo je tiež dôsledok používania ochranných viest. Oficiálne priznané počty zabitých sa mi ale tiež zdajú príliš nízke, na druhej strane môže ísť o tradičnú štatistickú fintu - za zabitého v boji sa napríklad pokladá len jedinec, ktorý zomrie do 24 hodín po zranení, ak prežije dlhšie, v štatistike figuruje len ako zranený.

Poruchami psychiky netrpia len amíci, rovnako sú postihnutí aj rusi nasadený v čečensku i predtým v Afganistane. Je to dôsledok spôsobu vedenia boja a psychickej nepripravenosti vojakov na reálne podmienky vojny.

125880

19.01.2007 08:24

Scéna je připravena

RE: írán není arabská země

Kyklop 217.?.?.?

A čo horšie, má aj pomerne vysokú legitimitu

125962

19.01.2007 08:29

Scéna je připravena

RE: Smysluplnej článek..

Kyklop 217.?.?.?

Nielen z ústavy.
Od skončenia vojny vo vietname sa zdrap papieru stal zo všetkých medzinárodných zmlúv, na ktorých je americký podpis a ktoré ameriku k niečomu zaväzujú. Kjótsky protokol, Zákaz protipechotných mín, Zmluva o protiraketovej obrane a iné odzbrojovacie zmluvy, aj Charta OSN. Takže Ústava nemôže byť výnimkou.

125963

22.01.2007 01:24

Nejhorší je ta bezmoc

RE: Vliv radaru

Kyklop 217.?.?.?

Vysielať to bude zrejme len do určeného sektoru - je tam pevná fázovaná anténa s elektronickým riadením lúča. Od vysielača na anténu sa signál vedie vlnovodmi (pre predstavu - trubkami [smích] ) a počas činnosti je celý priestor, kde sa môže vyskytovať mikrovlnné žiarenie, opustený a obsluha dobre chránená. Ako to zabezpečiť, vymýšľala nejedna chytrá hlava. To isté platí pre bezprostredné okolie stanice, kde sa pohybujú stráže a vojenský personál stanice.
Mimochodom, v ruských predpisoch je zdravotné riziko z krátkovlnného rádiového žiarenia hodnotené ako jedno z najvyšších (vyššie ako z mazadiel a ropných produktov - a že ruská hydraulika bola extra svinstvo, rozpustila aj kanady), zvlášť pri dlhodobom pôsobení - ako spomína anonymný lokátorčík, "synovia sú od suseda" nie je vtip, ale dosť krutá realita.

126302

27.01.2007 15:19

Co nám politici \"zapomněli\" říct?

RE: Tak tohle je i na mě silný kafe...

Kyklop 217.?.?.?

200kW pri dosahu cca 5000km a zahorizontovom sledovaní? O rádiolokácii viem pomerne málo, ale skôr 200 MW, a ani 1GW nie príliš veľa.
A druhá vec: je rozdiel v elektrickom príkone stanice a vysielacom výkone - rádiolokátory pracujú v impulznom režime, niekedy sa ešte zvykne uvádzať stredný výkon, rozdiely sú niekoľko rádov.
Vyslaný impulz musí mať obrovský výkon, aby na povrch vzdialeného predmetu dopadlo dostotačné množstvo energie, ktorá sa odrazí a vracia späť k rádiolokátoru. (Existuje na to takzvaná rádiolokačná rovnica, kde vystupuje vysielací výkon, citlivosť prímača, veľkosť vysielacej a prímacej antény, ich zisky, rozmer cieľa a vzdialenosť v štvrtej mocnine.)
Rádiolokátor s vysielacím výkonom 200kW má praktický dosah menej než cca 40km, pri činnosti bez rušenia a s veľmi kvalitným prímačom maximálne do 100km.

127059

27.01.2007 15:25

Co nám politici \"zapomněli\" říct?

RE: Tak tohle je i na mě silný kafe...

Kyklop 217.?.?.?

Pre upresnenie - myslím rádiolokátor na sledovanie vzdušných cieľov s efektívnou odraznou plochou cca 10-50 metrov štvorcových (bežné lietadlá). Ak je odrazná plocha menšia, napríklad pod 1 meter štvorcový, dosah prudko klesá a naopak, meteorologické radary majú dosahy 3-5 krát väčšie, pretože odrazné plochy mrakov sú proste obrovské (stotisíce metrov štvorcových, i viac)

127061

27.01.2007 15:46

Co nám politici \"zapomněli\" říct?

RE: Tak tohle je i na mě silný kafe...

Kyklop 217.?.?.?

Porovnávať meteorologický radar a radar PRO je prinajmenšom trochu neférové porovnanie.
1) veľkosť sledovaných cieľov je neporovnateľná - hlavica má veľkosť maximálne niekoľko metrov a efektívnu odraznú plochu pod 1 meter štvorcový, mrak má rozmery stoviek metrov až kilometrov a efektívnu odraznú plochu tisíce až stotisíce metrov štvrocových - výkon radaru PRO pre sledovanie hlavíc musí byť úmerne väčší, aby sa od cieľa odrazilo primerané množstvo energie.
2) doba obnovy informácie - pri meteorologickom radare bohate stačí raz za pol minúty - mrak sa pohne o niekoľko desiatok, či maximálne pár sto metrov, pri jeho rozmeroch sa len trochu posunie. Hlavicu treba sledovať niekoľko krát za sekundu (najmenej raz za sekundu), pretože pri rýchlosti 4-7km/s zmení polohu o niekoľko tisíc svojich dĺžok - tomu musí zodpovedať prinajmenšom opakovacia frekvencia vyžarovania rádiolokátoru.
3) rádiolokátory PRO musia mať nepomerne väčšiu uhlovú presnosť sledovania - teda užší zväzok, čo sa pre prehľadávanie porovnateľnej zóny opäť prejaví v nutnosti väčšie vysielacieho výkonu a rýchlejším vysielaním impulzov. Moderné rádiolokátory s elektronicky riadeným lúčom (plochá anténa) prehľadávajú sledovanú zónu aj viac ako sto krát za sekundu a pri každom prehľadávaní vyislajú stovky až tisíce impulzov. Limitom rýchlosti vysielania impulzov je doba potrebná na cestu impulzu k cieľu a späť - pri dosahu 5000km je to 30 impulzov za sekundu, čo je málo. Tento problém sa obchádza napríklad "značkovaním" impulzov a zmenami frekvencie každého impulzu.

127064

27.01.2007 15:54

Co nám politici \"zapomněli\" říct?

RE: Demokracie

Kyklop 217.?.?.?

vitaj na svete

127066

28.01.2007 01:02

Hra Washingtonu v Turkmenistánu

RE: Konec svobody Turkmenistánu?

Kyklop 217.?.?.?

jedine podľa toho, že tam sa tiež plánovalo s výhľadom na desaťročia

127122

28.01.2007 01:29

Co nám politici \"zapomněli\" říct?

RE: Tak tohle je i na mě silný kafe...

Kyklop 217.?.?.?

stránka z českej wikipedie je slabá jak čaj, odporúčam navštíviť anglickú http://en.wikipedia.org/wiki/Radar , je tam toho podstatne viac, vrátane rádiolokačnej rovnice

127126

30.01.2007 14:52

Demonstrace Ne základnám

odkiaľ prichádzajú ?

Kyklop 217.?.?.?

Pripadá vám, že niektorí prispievateli sú trochu divný? Že ich príspevky sú trochu viac ako trochu mimo? Že vyzerajú ako by boli blbý alebo kúpený?
Sú odtiaľto: http://blok.rozanek.cz/komentarova-sluzba/

127384

31.01.2007 09:04

Demonstrace Ne základnám

RE: Kdo je

Kyklop 217.?.?.?

SALT-1 a ABM nie je to isté, ABM je (bola) súčasťou SALT-1.

127460

07.02.2007 02:34

Co zabíjí mladé lidi v úžině Cape Cod?

RE: politicky korektni vlny

Kyklop 217.?.?.?

Isté pokusy sa koncom 70, rokov robili aj v JAR (v spoluráci s izraelom) - horúčkovité ochorenie bolo smrteľné pre bielu i farebnú populáciu. U bielej populácie menej než 5% u farebnej viac než 80%. Problém bol práve v genetickej nestabilite...

128018

07.02.2007 02:39

Co zabíjí mladé lidi v úžině Cape Cod?

RE: K té rakovině

Kyklop 217.?.?.?

Postihnutý sú predovšetkým mladý ľudia...
Môže ísť aj o to, že dospelý je voči škodlivým vplyvom, hlavne pôsobiacim na genetiku, oveľa odolnejší ako detský organizmus, ktorý sa vyvýja a rastie. Predispozície môžu vznikať už počas tehotenstva - podobne ako u fajčiacich matiek.

128020

13.02.2007 23:40

Mezi dvěma mlýnskými kameny

RE: Hodil jste Sadama a Bushe do jednoho koše.

Kyklop 217.?.?.?

Keby mal viac rakiet a vojakov Saddam, tak dá popraviť Busha. [chechtot]
Len proces a poprava by boli možno menej sfušované.

128708

16.02.2007 01:21

Svět by mohl zastavit Bushovy zločiny výprodejem dolaru

RE: USA je třeba zastavit za každou cenu

Kyklop 217.?.?.?

Ako jedinec, ani ako malá skupina s tým nič neurobíš. Problém je v tom, že väčšina občanov v tejto hre skutočne verí, že je to tak je. A na tom, aby tomu verili aj naďalej, pracuje dobre namazaná mašinéria propagandy.
Možno príde nejaký zlom a svet sa zmení. Dúfam že nie na rádioaktívnu pustatinu. Inak...

Niekde som videl také konštatovanie:
"žaby žijúce v blate a prachu sa nedívajú na hviezdy"

128885

17.02.2007 00:21

Írán: válka se blíží

RE: Dejte Iranu raketove nosice s nuklearnimi hlavicemi!

Kyklop 217.?.?.?

Antiraketa GBI je tvorená dvomi stupňami trojstupňovej medzikontinentálnej balistickej rakety Minuteman. Výkonom zodpovedá balistickej raketa s dostrelom viac ako 4000km. Takže nerob zo seba hlupáka.

129020

17.02.2007 00:52

Svět by mohl zastavit Bushovy zločiny výprodejem dolaru

RE: radioaktivní uran???

Kyklop 217.?.?.?

Aj 238U je alfažiarič. Polčas rozpadu 235U je cca 700 mil. rokov, polčas rozpadu 238U asi 4,5 mld. rokov, 235U je teda asi 6-7 krát rádioaktívnejší. Prírodný urán obsahuje 0,72% 235U, ochudobnený 0,35-0,15% 235U podľa toho, koľko krát prešiel spracovaním. Rozdiel v intenzite radiácie ochudobneného uránu oproti prírodnému uránu je v jednotkách percent.
Alfa častice sú málo nebezpečné pri pôsobení "zvonku", ale veľmi nebezpečné pri pôsobení "zvnútra" organizmu (pľúca, zažívací trakt), majú veľký biologický účinok = závažne poškodzujú buňky (asi 20 krát viac ako neutróny).

129024

22.02.2007 21:09

Vojenská Radarová stanice Gabala, Ázerbájdžán

RE: Mutagení zaření

Kyklop 217.?.?.?

Aj keď je to u rusov, toto určite žiadny novinár rozmazávať nebude [oči v sloup] Koľko mala P-40 výkon?

Meru napísal: Náš věčně ožralý doktor tvrdil že pokud chci mít zdravého kluka musím být 80 dní mimo prostor vyzařování. - - -
Asi mal pravdu, vývoj spermie trvá okolo 70 dní.

129390

25.02.2007 02:05

Test novomanžela

RE: Když máte ty Američany tak rádi, tak ...

Kyklop 217.?.?.?

Majak nepotrebujú - a pretožiadali, aby im uhol z cesty

129482

28.02.2007 14:45

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: A když se tak člověk dívá,

217.?.?.?

Princíp ano, praktické prevedenie už tak jednoduché nie je a dosiahnuť efekt na súčasnej úrovni vyžaduje aj pri "jednoduchom princípe" pár rokov usilovného bádania a experimentovania.

129678

03.03.2007 04:33

Demokracie jako prodej zkaženého salámu

RE: Lepší systémy zde jsou

217.?.?.?

>rozvedciky kgb a zaroven prezidenty se nestavaji lidumilove, ale
>karieriste ...

Alebo ľudia, ktorí sa snažia slúžiť svojmu národu a svojej krajine.

129870

03.03.2007 04:37

Demokracie jako prodej zkaženého salámu

RE: Lepší systémy zde jsou

217.?.?.?

Akurát nejak nemôžem nikde nájsť, kde všade bojovali odvážne židovské jednotky v čase druhej svetovej vojny proti fašistom.
Zato ich celkom hodne bojovalo proti britom v Palestíne.
Proti komu to vlastne tí briti bojovali v druhej svetovej vojne?

129871

13.03.2007 19:22

Negroponte jako cestovní ředitel

RE: socani - Tak vám nevím pane Čížek,

217.?.?.?

Myslím, že z tohoto oblaku pršať nebude.
Hoci by to bolo krásne.

130739

15.03.2007 01:58

Afghánistán: Taliban hlásí comeback

RE: Za vlády Talibanu

217.?.?.?

nie, Karel spomenul Hitlera a Polsko v príspevku 130680
zidov ste do toho namotal vy!

130836

18.03.2007 00:40

Hrdina z Bagdádu

RE: Musharaf uber alles

217.?.?.?

Nevšimol si si autora? Sid má jasný názor a nejaká pravda ho vôbec nezaujíma.

131049

19.03.2007 12:43

Hrdina z Bagdádu

RE: Juba je hrdina :-O

217.?.?.?

Odstrelovacia strela 7,62x54R má celoolovené jadro a prach je vážený, gulometná strela 7,62x54R má ocelové jadro a prach je odmeriavaný objemovo. Z toho vyplýva menší rozptyl odstrelovacích striel, majú menší rozptyl hmotnosti a presnejšiu polohu ťažiska, vážená dávka prachu dáva pravidelnejšiu počiatočnú rýchlosť (menší rozdiel medzi jednotlivými výstrelmi, zbraň sa dá presnejšie nastreliť), balisticky sú prakticky zhodné. Strela s ocelovým jadrom má vyššiu priebojnosť, čo je proti cieľom s individuálnou ochranou výhodné. V niektorých prípadoch je pravdepodobne použitá aj priebojno-zápalná strela (záblesk na prilbe...).

Kyklop

131190

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 85 čtenářů částkou 14 211 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 3

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 4

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 2

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Byla pandemie plánována?08.10.20 21:48 Neurčeno 8

Hoří, hoří a ne a ne spadnout08.10.20 21:23 Jižní Korea 11

Vláda tvrdě zpřísňuje opatření. Na 14 dní se zavřou ZOO, bazény, posilovny, kulturní i sportovní akce08.10.20 16:43 Česká republika 7

Zákon o šmírování internetu vojáky prošel dál08.10.20 15:37 Česká republika 0

Už je to tady: Očkovaní na covid nebudou muset nosit roušky08.10.20 13:19 Česká republika 6

FB smazal Trumpovi 2x příspěvek, ve kterém píše, že chřipka je horší než covid07.10.20 10:35 USA 2

Zločin proti lidskosti06.10.20 21:22 Německo 0

Měnové kurzy

USD
22,91 Kč
Euro
27,20 Kč
Libra
30,11 Kč
Kanadský dolar
17,45 Kč
Australský dolar
16,31 Kč
Švýcarský frank
25,34 Kč
100 japonských jenů
21,91 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
7,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,86 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 116,27 Kč
1 unce stříbra
574,24 Kč
Bitcoin
291 983,21 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?