Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 2555 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, petge, Petr Gejdoš.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

06.11.2006 09:06

Neokonzervativci zaútočili na Bushe kvůli irácké válce

RE: moj nazor

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je několik cest, kterak vrhnout "světlo" na současné dění. Nostradamus předpokládá krach ekonomiky s následující celosvětovou krizí ve formě jakési války všech proti všem, fakticky světové občanské války, šířené ze zdroje v Americe. Ostatně je tak toto vzpomínáno i Ježíšem, zvaným Kristus a dalšími velkými Proroky, nikoliv však s takovými upřesňujícími podrobnostmi. Nostradamus rovněž naznačuje jako rozhodující "války v zálivu" a zvláště specifikuje zcela zřejmě válku proti zemi, kde "světlo" vzplálo v jako první zemi na světě - Sumer = Irák.

Válka v Iráku patrně byla rozhodujícím podnětem pro "volbu" formy nastávající krize, ostatně však patrně o žádnou volbu nakonec nešlo - bylo to většinou okolností dané. Můžete říci, že víte již přesně časový rámec, já jej stále nevidím "svým způsobem". Nicméně, v souladu s tzv. "Mariánskými proroctvími" ale i s Nostradamem, dojde k informování lidstva "co se děje" již i "široce" pochopitelným způsobem, což bude patrně začátkem horké fáze procesu. Předpokládám, že tato fáze již bude za přímé ingerence sil z vnějšku, mluví se totiž o snaze situaci maximálně časově zkrátit. Nostradamus zde praví pouze, že "..bohové lidem sdělí, jaká je to válka...".

Matoucí pro mne je to, že zde se začínají již jednotlivá četná proroctví jakoby "rozplývat v chaosu" - prostě průběh, hlavně ale konečný výsledek jakoby měl řadu lokálních řešení. A tak se mluví i o "ohni..." - i o "ledu ...", homo sapiens i přežije - i v současné podobě nepřežije, planeta bude i zničena - i nezničena ... ! Pozoruhodné v tomto se jeví proroctví jisté "Matky Shiptonové" - http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2005060014

Ostatně - nebude to poprvé - modleme se, aby však nikoli naposledy..

Vycházeje ze skutečně zajímavé knihy "Velké drama věků" od Ellen Gould White, bude "ten čas" velmí překvapivý pro velmi mnohé... Pro mě fakticky paradoxní je to, že jsem původně vůbec litoval koupě této nelevné knihy, považujíc ji přechodně za čistě "náboženský blábol"... Já totiž v prvním "nadšení" koupil vše, co bylo k mání z její "tvorby" a pak měl vůbec problém to nastudovat. Pro "hrůzostrašnou nečtivost". Dnes již jen zírám ! [velký smích]

120803

06.11.2006 09:21

S blogery jako s teroristy

RE: Nikoli co se stane, ale kdy se to stane je důležitá.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pozor pane René na jistou "dvojitou past". A co takhle se postavit tomu s tou brokovnici. Pravda riskujite zivot, ale stejne nakonec vsichni zemreme, zalezi i na tom, jak jsme zili i jak zemreme. Totiž právě s touto reakcí jest počítáno a je dlouhodobě celosvětově připravována scéna !

Myslím si, že se po nás chce, abychom bojovali, nikoliv však se zbraní v rukou ! Míněno klasicky - tedy s vražednou zbraní v rukou. Přesně na toto je celý systém připraven, přesně tak to asi dopadne - lidstvo jako celek je zrovna systematicky na tohleto připravováno. Koukněte na vskutku "hodnotnou" filmovou tvorbu ! Je tam propagováno, aby jsme si za svým stáli se zbraní v ruce - přesně to by se jim totiž hodilo. A nevím, nakolik je v tom celém napojen odkaz Mahatná Ghandi, ten ukazoval jinou cestu. Nepotýkáme se s nedostatkem informací a podnětů, ale s lidskou hloupostí. Chtěl jsem tím říci, že v tom nejsme sami a platí, že konec dobrý - všechno dobré !

120805

06.11.2006 10:24

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vývoj člověka v celé historii provází řada "mytologických" zásahů charakteru úpravy genomu. Budu se pohybovat zcela na tenkém ledu. Lidský genofond stále je nákladně zkoumán a pravděpodobně to není žádné scifi, že lze již vlastními silami podstatně změnit tento - se záměrem vytvořit "nadčlověka". Tedy by již nebylo nutno spoléhat na "ruku Boží".

Cosi o těchto výzkumech "uteklo" na veřejnost a ve mě to vyvolalo smíšené pocity. Z čistě racionálního hlediska by nás vize "nadčlověka" mohla nechat v klidu - slibuje to lidstvu netušené možnosti do budoucna ! Lidstvu ??

Je tady totiž jeden velmi závažný aspekt. Z těch "uniklých informací" vyplývá, že náš genofond již z doby vzniku obsahuje celou zdánlivou evoluci druhu. Výzkumníci narazili na "dočasně" vyřazené sekvence, u kterých nejsou schopni "pochopit", jak se tam dostaly a jakou mají úlohu. Fakticky zde leží důkaz o "stvoření" ! Zatím jsou tyto sekvence neaktivní a v genomu lze nalézt čistě triviální "programátorské" fígle typu "..go to xxx (adresa)", které zaručují inaktivitu těchto sekvencí.

Docela legrační však je, to málokdo doceňuje, že re-programování je možné na dálku, kupříkladu chemickým stimulantem. Tak "vzniká" kupříkladu rakovina - odblokováním části inaktivovaného genomu. Zdá se totiž, že rakovina není žádná choroba, nýbrž vyšší a "výkonnější" stav buňky - myslím, že mnozí pravdu budou těžko snášet...

Veřejně se o tom nemluví, byl by to strašný etický průser. Vlády si oficiálně zakázaly v tomto "zkoumat" a celá záležitost se zdlouhavě řeší a řeší a řeší ... Ovšem nikdo nezakázal tento výzkum soukromému sektoru a zde je na místě se "ušklíbnout" a zeptat se sám sebe - opravdu jde o soukromé firmy ?? A opravdu se jedná o čistě živelný zájem ?? Vždyť ani projekt Manhattan nikdo veřejně neschválil, peníze z rozpočtu "na něj nešly" a nic tedy nebylo pod veřejnou kontrolou ! Můžeme diskutovat do nekonečna - projekt Manhattan prostě byl dlouhou dobu jakýmsi soukromým podnikem za státní peníze, zcela v rozporu se zákony a právem !

Víme všichni, kdo má prostředky na takový výzkum. Může mi klidně kdokoliv nadávat do paranoiků, nebo jako pan Stan - děkuji. Nechává mě toto klidným ! Neříkám nic, ale na moje slova dojde ... [velký smích]

Nebudu nic citovat z Vašeho příspěvku - reaguji na něj jako celek. Naší skuteční Tvůrci podle údajů z mýtů byli v dobách stvoření "člověka" pořád ještě na neskonale vyšší úrovni, než jsme my jako lidstvo dnes. A naši Tvůrci to stejně nezvládli, jsou o tom záznamy ! Nelze tedy předpokládat, že ta opice zvaná "homo sapiens sapiens" to může zvládnou bez chyb. Správně by na každého, kdo toto domyslí, měla sednout "černá hrůza" - konec světa na sto způsobů!

Myslím, že bychom asi neměli tu "ruku Boží" ještě odmítat ! [velký smích]

120814

06.11.2006 10:55

Neokonzervativci zaútočili na Bushe kvůli irácké válce

RE: moj nazor

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Bylo jich více. Který tedy ? Pokud máte na mysli "Proroctví slepého mládence", které se vztahuje k Praze, potom se zde jedná o jakýsi "vysloveně dílčí" pohled. A průšvih taky je v tom, že toto téma značně zprofanovalo několik českých kulturních veličin, které si z toho anebo udělalo prču (V. Burian), anebo z toho udělali čirou báchorku - třeba Alois Jirásek a jeho příběh o Karlu VI. a slepém mládenci.

Mělo by nás ale zajímat, že "v tom mém proroctví" se mluví s pravděpodobností rovnou čiré jistotě, že město Praha, coby hlavní město České republiky, bude zničeno nějakým hrozným jevem, jakoby podle symptomů výbuchem atomové bomby. Proroctví neoplývá politicko-společenským rozhledem a tedy neumožňuje velké úvahy, co a proč se vlastně stane. Musím ale poctivě dodat, že Nostradamus nic takového neuvádí, tedy alespoň jsem si nevšimnul a že ten můj pramen není nijak "oslnivě" doložen - nevím, zda to je uklidňující nebo ne. [velký smích]

Proroctví, o kterém mluvím, momentálně "nemám skladem"(zapůjčil jsem) a další podrobnosti tedy asi ani v dohlednu nedodám. Nutno zmínit, že ve středoevropském prostoru se vyskytlo několik takových "divokých" neprovázaných proroctví a těžko se v tom vyznávat. Nejedná se o ucelené "obrazy", které by umožňovaly to nějak začleňovat do širších vztahů. Existuje - rovněž jej nemám - proroctví z 19. století z Bavorska, které zdá se má souvztažnost s tímto proroctvím, o kterém se bávime. To by potom posouvalo celou časovou oblast do více-méně dnešní doby. Jako obvykle to padne zrovna na naše hlavy, že jo ! Doporučuji brát život s nadhledem a veselou myslí, je to zapotřebí... [velký smích]

120816

07.11.2006 08:50

S blogery jako s teroristy

RE: Nikoli co se stane, ale kdy se to stane je důležitá.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně to jsem myslel. Myslím, že jsme všichni přibližně stejně na tom, že v krajní nouzi budeme bojovat o svůj život i s tou smrtící zbraní v ruce - vidíme to na lidu Palestíny, že zde dochází k zdánlivě nepochopitelným jevům. Ty jevy jsou totiž nepochopitelné pro nás, syté, oblečené, sedící v teploučku u PC a diskutující to takto na dálku. Kdežto oni tam již bojují o holý život a cítí se sami. I člověk s průměrnou mírou empatie to chápe, co dělají okolní podmínky s chováním a myšlením člověka.

Obávám se, že přesně na tom je postavený jistý plán - plán na drastickou redukci počtu lidí na planetě ! Když se podíváte na světový vývoj tímto "filtrem", uvidíte velmi dramatickou, ovšem nám stále se staticky jevící, situaci, kdy dochází k vyvražďování lidstva "vlastníma rukama". Potom je nutno ovšem při pochopení tohoto ptát se - kdo a proč toto takto plánuje a provádí ? Odpověď však je nejpravděpodobněji zdánlivě fantastičtější, než se nabízí. Ovšem k tomu je nutno se na planetu Zemi dívat opravdu s nadhledem přímo "kosmickým" !

PS
Na tomto místě nemůžu nevzpomenout docela rozhořčenou diskusi s panem s nick Stan pod článkem "Jsou USA legálně v bankrotu?". Pan Stan jeví pro mě až nedostupně špičkové znalosti ekonomických souvztažností. Avšak zdá se. že mu nelze ani naznačit, aby se "smrtelně" nerozčílil, že sám jest přesně tím, čím je - člověk úzce specializovaný, koukající se na "širý svět" periskopem z bankovního trezoru ! Až pohled z opravdu velké vzdálenosti dává tušit (!!), co vlastně se děje a že v tom celém procesu jsou procesy ekonomické sice velmi důležitou, ale přec jen droboučkou pod-součástí problému.

120852

07.11.2006 11:56

Život amerického Žida v marxisticko-rasistickém Izraeli - I. část

Zajímavé povídání !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to zajímavé "čtení" a předpokládám, že mnohé to v "lecčem" zarazí. Jsme totiž dnes všichni, ať už si namlouváme cokoli, pod vlivem propagandy. Z toho důvodu jsem již paranoik "do morku kostí" ! Takže "okem paranoika" zkoumám i toto povídání, jakkoliv by se mi chtělo s tím souhlasit.

Co by mě ale přesvědčilo - kdyby někdo potvrdil vlastním zážitkem, že je to opravdu "na pět roků" někomu v Israeli dát do rukou Bibli. To mi tu chybí. Jako slušný znalec Bible - alespoň ve vlastních očích - mi je jasné, že není pravda, že "masa" dnešních Israelců Židů má s Židy biblickými něco "pokrevně" společného.

Totiž, co ale v článku je pravda, a to rozhodující, to je teoretický základ státu Israel ! Stát Israel má konec konců potíže i se svým právním statutem a každému je jasné, že zde je ten právní základ podepírán pouze a jedině hrubou vojenskou silou. Což není ta skála, na které chtěl Bůh stavět, o tom nebudiž snad spor. Ještě však mnohem horší je právě ten základ, odvozovaný z jimi proklamované údajné "Smlouvy s Bohem" a vyvolenosti židovského národa.

Myslím, že Ježíš z Nazzaretu, zvaný Kristus, jim to říkal v té době natolik jasně, že nutně musel být ukřižovaný. Skutečně - ona smlouva byla Židy a jejich někdejším státem a společností tolikrát porušena a tedy zrušena, že není jasné, na čem to vlastně stavějí. Jasněji, než jim to řekl Ježíš, to už ani řečeno být nemohlo. To by museli před svět předstoupit s novou Smlouvou, třebas se "Smlouvou o vyvolenosti .. atd..." z roku 2000 !

Nostradamus mluvil o novém státě Židů v Palestíně, ale taky mluvil o jeho likvidaci. V jedné jediné větě proroctví shrnul existenci i zánik Israele. A přitom to proroctví fakticky ani není původním proroctvím. Protože již židovští tzv. velicí Proroci to před 2000 - 3000 léty vyřkli ! To mluví za všechno.

Jedno však z těch starozákonních proroctví má ošklivé konsekvence - říká se tam, že ...v té době israelští starší půjdou vybrat místo pro stavbu 3. chrámu. Zde pozor - to proroctví je z doby, kdy stál ještě stále 1. chrám v Jeruzalémě ! Pak příjde válka v Mezopotamii, vyschne "řeka" a konec ! Soud .. Ta "obhlídka staveniště se konala v prosinci 1990 ! A nevím, nevím tedy, jak to ti Turci vlastně vymysleli - jestli je rozumné zkoušet je přijímat do EU. Totiž když postavili tu přehradu na Eufratu - viděl jsem v televizi v nějakém dokumentu vyschlé koryto Eufratu a poněkud to mnou otřáslo... [velký smích]

Stát Israel je postaven na lži a jako každý lhář neskončí v konečném důsledku dobře. Dobrého cíle nelze dosáhnout špatnými prostředky. Úsloví, že "účel světí prostředky", to je jejich heslo a čas ukáže, že nemůže být pravdivé ! Lidé zbytečně propadají skepsi, jelikož vše vztahují na sebe, na svůj tento život. Sic velmi lehce pochopitelná - ale chyba !

120856

07.11.2006 14:32

Život amerického Žida v marxisticko-rasistickém Izraeli - I. část

RE: Zajímavé povídání !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já prostě nevím ! Představuju si to tak, jako bych si koupil auto Mercedes E220 CDI v plné výbavě za 2 miliony korun s tím, že to auto má vlastnosti - zde si představte velikánský výčet těch vlastností. No a právě proto to auto přece kupuji, že ? Představte si totiž, že jakože jsem měl Mercedesy vždy a mám o nich dobré mínění.

A tedy s tím novým autem budu 10 let jezdit a ono všechny ty vlastnosti skutečně bude mít, budu s ním dokonale spokojený a pak jej ještě výhodně prodám.

A po těch deseti létech za mnou příjde onen prodejce, co mi toho Mercedesa prodal, a řekne mi, že to bylo tehdá zfixlované, že ani on to nevěděl a že se mi omlouvá, že to nebyl Mercedes, ale nějaká levná čínská replika. Hm - ptám se ! Bylo to auto Mercedes a nebo nebylo to auto Mercedes ?

A tedy analogicky - jsou pravé nebo podvržené ony protokoly ? [velký smích]

120868

07.11.2006 18:31

Život amerického Žida v marxisticko-rasistickém Izraeli - I. část

RE: Zajímavé povídání !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jistě jste slyšel o principu tzv. "hologramu". Jedná se o pozoruhodný princip záznamu/čtení informací tak, že celý soubor těchto informací je uspořádán celoplošně nebo celoprostorově v nosném mediu tak, aby každá dílčí submnožina informací nesla dekodovatelné kousíčky celého souboru.

Tento princip má velikou výhodu - ani "amputace" 99% souboru nevede ke ztrátě smyslu původní informace ! Pravda, je to pracnější i pro záznam, i pro čtení. Mimochodem - na stejném principu pracuje lidský mozek. Je znám případ, kdy člověk (!!) přišel o skoro polovinu mozku a přesto se veškeré tělesné i duševní funkce včetně obsahu pamětí zachovaly respektive obnovily.

A píší to z jediného důvodu - v hodnocení Bible, zde Starého Zákona, se podle mě prostě a jednoduše pletete. Ta informace tam skutečně je a jediný problém je, že to lidi neumí číst. Čímž nemyslím, že neumí čist. [velký smích]

120894

09.11.2006 09:04

Obrací se karta?

Musíme vyřešit primárně - mluvíme o demokracii ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nemá smysl bavit se o tom, zda se karta obrací či nikoli, než vyneseme soud, zda taková otázka má skutečný smysl. Otázka zní spíše - existuje něco takového, jako demokracie ?

Na toto téma nebudeme moci samozřejmě najít praktický a podložený závěr, který by v tomto "reálném světě" měl na něco vliv. Všechny formální aspekty demokracie tady jsou, ale skutečnost se stále dynamicky vyvíjí. Nicméně tyto volby přinesly náznak odpovědi - hlavní téma voleb nakonec nebyl Irák. V povolebním průzkumu američtí voliči totiž na prvním místě důvodů, proč přišli volit, uváděli, že nejvíce je trápí korupce ve vysoké politice či v politice vůbec. To by ale jasně ukazovalo, že většina Američanů stále věří demokracii - co jim taky zbývá, ale mají již velké pochybnosti o jejím vývoji.

Je obecně jasné, že skutečně demokraté a republikáni jsou jen dekorace velké hry - hry na demokracii. Je to ten nejjednodušší a i prostému člověku nejpochopitelnější způsob hry na demokracii. Je zde prostě a jednoduše dáno na stůl, že je zde jakási volba a na občanovi je, aby si "svobodně" vybral - čili demokracie.

Jenže američtí voliči v těchto volbách projevili svůj názor - myslí si, že vysoká politika je zkorumpovaná a tedy nepřímo tím vlastně naznačili - demokracie neexistuje ! Samotný výsledek voleb pak v tomto duchu je již nepodstatný - američtí voliči se můžou uvolit k smrti a na samotném faktu "money-kracie" to nic nezmění.

Prostě a jednoduše - povinné cvičení zvané "volby" jsou za námi a jede se dále, s mírnými modifikacemi z voleb plynoucími, ale za stejnými cíli. Jaká karta se měla jakože obracet vlastně ? [velký smích]

120980

09.11.2006 11:08

Život amerického Žida v marxisticko-rasistickém Izraeli - I. část

RE: Tak nevím?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

>Slovo bůh je označení bytosti.

Neni Gdosy, neni. Ti bohove o kterych se zminujete, se svymi "obcanskymi" jmeny byli stvoreni lidmi, k obrazu lidi. Tedy s lidskymi vlastnostmi, vetsinou s lidskym vzhledem a nekdy i s lidskymi slabostmi.


Formalně bych připoměl, že to bohové stvořili člověka k obrazu svému a ne naopak. Dokud nějaký z těch pradávných "bohů" nepřistane na "hoře" a neřekne to "na plnou hubu" - nikdo to nebude brát jako pravdu. A ono to přitom čistou pravdou je. Z toho plyne, že nejčastěji, kde se mluví o bohu či bozích třeba v Bibli - mluví se o mimozemšťanech, kteří nás geneticky (dodání "božské podstaty") z místního hominida - prach Země - dotvořili do stavu "... stvořme člověka, k obrazu božímu stvořme jej..." ! A pak přišlo "...a viděli synové boží, any dcery lidske krásné jsou a brali sobě z nich a ty jim rodily ..." - omluvte jistou "nedoslovnost".

Ze sumerských textů a porovnání s biblickými příběhy pak lze hladce doložit, který ze sumerských bohů mluvil s Abrahamem, než byla "ohněm od Hospodina" zničena Sodoma a Gomora. Jednalo se o sumerského boha "Nergal" z rodu En.Ki (pán Země = Ki) a byl v doprovodu boha "Ninurta" z rodu En.lil (pán příkazů). Sodoma a Gomora pak byla zničena "...zlem ve stříbrném šípu.." - tedy podle dalších charakteristik se jednalo o nukleární zbraň, umístěnou na balistické střele, odpálené z území boha Nergala z dnešní patrně Zibwambe nebo JAR. Hlavice byla vícenásobná, sedm hlavic - je to totiž zmíněmo v "Epos Erra". V eposech "O zkáze Sumeru" pak čteme o radioaktivním spádu, který zničil Sumer. Pravda je jednoduchá, stačí nebýt arogantně namyšlený a přijmout ji.

To slovo, tj. "Stvořitelé" = bohové, nelze ztotožňovat s Bůh, jedná se o podobné bytosti jako my, tedy mimozemšťané. Strach vyslovit jméno Bůh je směšný, tak to nebylo míněno - jméno Boží nemá být zneužíváno, nikoliv, že nemá býti používáno. Je přeci dáno " ... nevezmeš Boží jmeno nadarmo ...". Stvořitelé se snažili lidstvu vštěpit myšlenku "jediného Boha", kterého vyznávají i oni Stvořitelé. Že máme oči a nevidíme, že máme uši a neslyšíme - to už je pak čistě lidský problém. A Ježíš přece pravil, nejen že člověk nemá zabít, ale ani pomyslet. Tedy v teto intenci je třeba pan stein55 směšný, že místo poctivého jména Bůh napíše b-h !

Z tohoto zmatku ve vyjadřování si tito lidé sami dávají nálepku, co jsou zač a jak přemýšlí. Je to pusté Boha a jako takové myšlenkově zcela prázdné. Ježíš přinesl poselství, které mělo přístup k Bohu zjednodušit v tehdejších podmínkách farizejsko/zákonického zmatku. Islám to pak dovádí člověku ještě blíže. Nejde o nic víc ani ale míň, než o snahy Stvořitelů dostat to tupé lidské stádo na správnou cestu k Bohu. Kdo nevěří - brzy to zjistí.

120984

09.11.2006 11:30

Život amerického Žida v marxisticko-rasistickém Izraeli - I. část

RE: mam kamarata,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je pro většinu lidí asi nestravitelná představa fungování světa. Určitě je skoro jistě kontraproduktivní to někomu nutit k věření. Něco takového je totiž pro čisté materialisty zcela technicky nepředstavitelné a tedy a'priori nemožné. Ostatně - doufám, že se v lidských mozcích alespoň některých "otevřou kanály" pro jiné vnímání reality a alespoň tito to jednou pochopí. Sám, ač tomu věřím, si to technicky raději ani nepředstavuji, ačkoliv to musí být možné - jest kdesi psáno " ...silou se Boha nedobereš..." ! S klidem a důvěrou tedy čekám... [smích]

120985

09.11.2006 11:43

Obrací se karta?

RE: Tak vida, skutečná demokracie???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pro nás je skutečně důležiý dopad těch voleb do zahraniční politiky a ... do ekonomiky ! Můžeme se utěšovat, že dopad Iráku na nás v Česku je nepatrný. Není to sice pravda, ale budiž - tedy ať USA dále udělá co chce, my si budeme namlouvat, že to "není o nás"... Pokud ale krachne dolar, poznáme to najednou a všichni ! Budeme obracet hromádky papírků a ty nám obrazně budou "práchnivět" v rukách - asi jako ty euro bankovky v Německu, které se po dotyku rukou začnou rozpadat. A nám se bude rozpadat celý náš pracně budovaný svět !

Hodně jsem nad tím vším přemýšlel a nemá to prostě již vůbec žádné rozumné řešení. Vlastně o jednom vím - USA by celý rozsah svých všech průserů pokorně světu vysvětlily a požádaly o "bankrot" ! Čili o ochranu proti věřitelům. Vytvořila by se jakási komise a ta by to dovedla k likdidaci USA. Tak tohle ale je absolutní nonsens a netřeba to ani dále rozvádět ! [velký smích]

120986

09.11.2006 16:05

Život amerického Žida v marxisticko-rasistickém Izraeli - I. část

RE: Tak nevím?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...odpálené z území boha Nergala z dnešní patrně Zibwambe nebo JAR. [velký smích]

Jsem si to po sobě přečetl a žasnu, co to je za zemi Zibwambe ! Samozřejmě správně je Zimbabwe ! Omlouvám se, já jsem "maličko šlehnutý" dyslekcií a písmenka mi tak trochu přeskakují. No, ale jsou tam všechny... [smích]

To, jak jste citoval Bibli Vy, pane Kyklop, je fakticky obsahově to samé - smyslem tedy není, že nesmíme jméno Boží vyslovit či používat ! Naopak, jsem si tím naprosto jistý, že je Bohu libé, když se na něj obracíme jmenovitě.

K těm jménům špatným bych dodal jediné - opět je zde vidět vliv Sumeru. Satanáš, Belzebub a jiná jména - netřeba se toho štítit. Kupříkladu ve jménu Belzebub je zakodováno jméno "Baal zeb Boab" či takhle nějak - promiňte, dopředu se omlouvám, z hlavy to přesně nevím a je to fakticky nepotřebné teď uvádět přesně. Čili ono Baal zeb Boab v překladu je fakticky "bůh Baal z hory Boab". Jméno Baal je známé biblické jméno a objevuje se kupříkladu v místním jméně Baalbek v Libanonu. Ta hora se nachází právě kousek od Baalbeku a bůh Baal - mimochodem je to sám bůh RA z Egypta, takto prvorozený syn boha En.Ki a v Egyptě známého jako bůh Ptah, bratr boha Nergala - tedy bůh Baal zde v Libanonských horách fakticky "ilegálně" proti smlouvám tzv. "velké sedmičky bohů" postavil utajenou raketovou základnu a tzv. Dur.An.Ki - což jest sumersky "spojení mezi nebem a zemí", čili řídící a komunikační kosmické středisko.

Všechny pak ty hrůzy, které v důsledku následovné války o vládu nad planetou zemí skončily zničením kosmodromu na Sinai, zničením Sodomy a Gomory, zničením dvou velkých měst s kultem bohyně Innany/Istary/Venuše v údolí Hindu - první město je Harappa a skleroza mi neumožní jmenovat to druhé, ač to mám na jazyku - to vše je ozvěna zatím poslední velké nukleární války na planetě Země - to se stalo prosím v roce 2024 před Kristem. A v paměti lidstva zůstala jména těchto údajně zlých andělů - bohů, zde zrovna třebas ten Belzebub ! Syn boha Marduk/Ra/Baal se jmenoval Nabu a po něm je pojmenována biblická hora Nebo, na které stál Mojžíš a koukal do země zaslíbené a nesměl do ní vstoupit.

Všechno je velice krásně provázáno, k dispozici je již skutečně docela ucelená znalost těch dob a zcela krystalicky čistě z toho vystupuje úžasný příběh minulosti lidstva zcela jinak, než nám to vykládají klasičtí historici - samozřejmě za horlivého přikyvování hlav z celého Vatikánu ! Totiž - kdyby se celá pravda povolila vynést na světlo Boží, ukázala by se celá ta strašná prolhanost Církve katolické a všech jejich klonů - nevyjímaje nikoho. Poselství Ježíše zapadlo do kasemat Vatikánu jako do žumpy ! To je to pravé křesťanské dědictví - jinak na hubě, jinak v praxi. O tom mimochodem tak krásně rozvláčně mluví neustále jistý pán jménem Mahmud Ahmadinejad.

121007

09.11.2006 16:20

Obrací se karta?

RE: mierny off topic

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Erik - to je přece jasné - Američané ještě daleko větší částky nastrkali do všelijakých hokus pokusů s "hvězdnými válkami" a do jiných zbraní. Čína taky ledasco asi vyvíjí, ale daleko raději nakupuje - z USA.. Věřte - váha milionu dolarů je velká a zlomí páteř skoro komukoli - Čína si to vše koupí. A ještě něco - věřte, že Čína ty tisíce miliard dolarů klidně oželí, pokud noha Číňana bude na krku Ameriky.

A jinak, až se to spustí - Čína skoupí Americe všechnu ropu, na kterou dosáhne do zásoby - ostatně to dobře již 3 roky dělá - proto ty ceny ropy. Nevěřte, že na ty hromady dolarů Čína nekouká s uspokojením jako na nejhroznější zbraň ze svého současného arsenálu ! A Čína nic již více neztratí. Už dávno ztratila a už to přebolelo - teď přichází řada na USA a EU, aby nás všechny to bolelo. [velký smích]

121011

10.11.2006 10:36

Obrací se karta?

RE: Dva konce jedné hole.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem silně překvapený, že Vám to fakt nezatrhla již dávno, je to opravdu silně OT. Nicméně, dovolil bych si něco dodat. Píšete "Člověk není zvíře, ale má rozum, kterým dovede vyhodnotit svou momentální situaci, bez ohledu na to, zda existují, či neexistují nějaké tajemné síly mezi nebem a zemí."

K tomu alegoricky připojím tento příběh:

Vrátí se "úspěšný" mladý žabák z Ameriky do rodné Indie a najde svého starého dědu žabáka, který po úplně celý život žije ve studni s plochou vody 1 m2. Pozdraví se, klábosí a mezí řečí se ten mladý "úspěšný" žabák zmíní o Tichém oceáně. vysvětluje svému dědovi, který celý život žije ve studni, že ten Tichý oceán je veliká voda. Děda se ptá: "Je Tichý oceán větší, než moje studna ?" a mladý odpoví "Ano, je mnohem větší !".

Děda přemýšlí a ptá se "Je dvakrát větší ?" a potom "Je třikrak, čtyřikrát a ... deset krát větší ?"

Hm - tak nějak mi to připadá, viz to, co jsem z Vaší řeči nahoře zdůraznil v citátu z Vaších myšlenek... [velký smích]

121092

10.11.2006 10:50

Obrací se karta?

RE: Karta se vubec neobraci... i kdyz si mozna svet prece jen oddychne (na cas)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

....Fackovací panáci aby byl lid spokojen ač nemá proč. ..

No fuj ! To je ale obludný cynismus... [smích] [chechtot]
Ale vážně, to jsem zvědavý, jestli může nastat stav, že by se procento, promile - nebo co já vím, kolik nás je ?? - lidí, kteří toto prokouknou, zvětšilo natolik, že by to pro "neokemy" znamenalo nějaký povážlivý problém ! Zatím se nám smějí... [velký smích]

PS "Neokema" je moc pěkný terminus..

121094

10.11.2006 11:09

Život amerického Žida v marxisticko-rasistickém Izraeli - I. část

RE: Tak nevím?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Musel jsem se docela zasmát, tak nějak od srdce úpřimně, nad Vaší úvahou, kdo působí směšněji. Ano, lidé berou slovo Bůh nadarmo často a ten způsob jste ilustroval docela dobře. Takhle by to nemělo být a já se toho snažím vyvarovat. Když ale člověk mluví o Bohu, přirozeně jej jmenuje a to na závadu nemůže být - to by bylo proti smyslu ponaučení. Proto mi připadá pan stein55 směšný tímto, nikoliv jsem chtěl naznačit, že by pan stein55 byl směšný.

Totiž to, jak pan stein55 obchází to nařízení je právě ten závažný a špatný přístup ! Je to analogické, jako by léčený alkoholik vždy, když dostane chuť, tak zavřel oči a "poslepačku" našel láhev alkoholu a napil se ! A tvrdil by, že on přece nepil, maximálně nevědomky ! Chápete předpokládám, co tím chci říci. A to souvisí i s tím, že ...nejen nezabiješ, ale ani na to nepomyslíš...". Já se domnívám, že můj výklad je krystalicky čistý a v intencích přikázání. Bůh zajisté nehodlal z lidí udělat cvičené opice v konečném důsledku, třebas se to tak někomu i jeví. .. [velký smích]

PS - upozornil bych na vhodnost zamyšlení se do hloubky nad sanskrtským slovem "bhaktí".

121096

10.11.2006 11:37

Kdo vlastně prohrál volby v USA?

RE: Válku v Iráku nelze vyhrát změnou vlády.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Otázka, kdo vyhrál volby, je zde v Ameice vlastně zbytečná. To by si Američané měli konečně uvědomit ! Jistě, že jak se reálná situace ve světě obecně mění, bude na to vždy reagovat americká vláda, bez ohledu na volby, bez ohledu na přání Američanů. Již jsme si tu snad dávno prokázali, že současná americká politika neni vedená v zájmu amerického národa, už zde bylo mnohokrát naznačeno, kdo že to tahá za drátky.

Americká zahraniční politika se bude měnit, ale cíle nikoliv. Čili bude se stará kára lakovat novou barvou. Toto nás sice může zajímat jako možná primární příčina všeho, ale je zde daleko závažnější oblast - co se bude dít s dolarem ! To nás totiž zasáhne fakticky v "on-line" režimu. A troufám si tvrdit, že americká zahraniční politika je podřízena právě tomuto. Čili zase vidíme, kam vedou drátky... [velký smích]

121100

10.11.2006 12:47

Neokonzervativci zaútočili na Bushe kvůli irácké válce

RE: Zmena politickych vetru!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vláďo, já se sem na chvíli vrátil, abych si ujasnil smysl takových podivných kroků "neokemů", jako je ono zde popisované zdánlivé "nasrání si sám sobě do hnízda". A všimnul jsem si Vaší reakce. To je mi dost líto, že to tak vztahujete osobně, ten výrok o "imbecilních voličích". Samozřejmě je to všude stejné a většina těch voličů skutečně nasliní prst, "odkud fouká" a pak volí. Moc smyslu v tom nehledejme ani v USA, ani v ČR.

Prostě a jednoduše - demokracie je systém. Jako skutečný systém má jasné zpětné vazby a ukazatele svého stavu. Jak americké demokracii, tak myslím i té české a fakticky jákekoli další již hodně dlouho svítí kontrolky "system failed".

Náš pan domácí Paroubek páchá škody přiměřeně své velikosti. To ale není podstatné - podstatné je to, jestli "systém demokracie" je schopen jakéhosi "re-startu" a posléze odvirování ! A jestli ještě vůbec má smysl o tom i třeba jen uvažovat... [velký smích]

PS - ten virus se jmenuje "korupce". A tedy netuším, zda má smysl používat jakési pilulky domácí provenience proti tomu, nebo začít hned používat super-penicilín "Pacificus" z dovozu ze Saudi Arabie !
- paci-fikace = utětí paciček ... [smích]

121103

Jsem vcelku svobodně uvažující a konající člověk - přesně tak, jak mě Bůh stvořil a věřím, že zrovna tak to chtěl. Čtu Bibli a jiné Knihy a tam je slovo Bůh či jméno Boha použito a stejně tak jej já vždy použiji - ne že zneužiji - když o Bohu mluvím. A dodám - mluvím s úmyslem zcela čistým. Jestli si někdo Boží jméno z tohoto důvodu zapoví a místo toho použije B-h - je to pokrytectví nejvyššího rozměru a právě toto považuji za "to zcela špatné". Naše slova mají být "ano ano, ne ne" a bez kliček, postranních myšlenek a úmyslů. Kdo chce a může, pochopí to, považuji to za naprosto krystalicky jasné. Nemá cenu to dále rozebírat.

121173

12.11.2006 14:05

Život amerického Žida v marxisticko-rasistickém Izraeli - I. část

RE: Zajímavé povídání !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Děkuji Vám za nasměrování semhle - viz ten odkaz. Nikdy jsem se otázkami Židů a židovství extra nezajímal. Přistupuji k lidem, národům, náboženstvím atp. pokud možno nezaujatě a tak nějak přiměřeně.

To máte patrně pravdu s tím přízviskem ... Nazzaretský - nechtěl jsem tim níc významného říci, použil jsem to prostě.

Na tom Vašem odkazu jsem strávil docela dlouhou dobu - tedy nikoli přímo na té stránce, ale obecně: http://www.kehilaprag.cz/mambo/

Má smysl číst vše - pokud je to tedy vůbec možno stíhat, což ale stejně nelze. [smích] Chci tím naznačit, že lidské poznání nebude nikdy natolik komplexní, vztaženo pak k jedinci, tak je zde toho prakticky 100% záruka, že nikdy nebude jedinec schopen podloženě učitit konečný závěr, jak se věci mají. Můžeme se k tomu tu lépe, tu méně dokonale blížit. Zbývá nám jedině víra, vlastně Víra, že existuje toto komplexní poznání a že je opět prakticky na 100% jisté, že to "Poznání" na nás může působit. Materialisti a racionalisti jsou v tragickém postavení - ilustroval bych to asi tak, že takoví racionalisti materialisti jsou slepí a hluší badatelé, kteří bloumají amazonským pralesem s cílem objevit nový, velmi plachý živočišný druh, kterého nemají příliš šanci zahlednout ani vidoucí a slyšící badatele. [velký smích]

121250

12.11.2006 14:27

Obrací se karta?

RE: Dva konce jedné hole.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Jiří Koubek, budu reagovat pouze zde na toto, to bohatě stačí k vyjádření názoru:
Vy necítíte ty paradoxy? Jak můžou média, která jsou dle vás pouze hlásná trouba sionismu, kritizovat válku v Iráku, izraelské tažení v Libanonu...
Proč by kritizovali sami sebe a tím zhoršovali veřejné mínění?


Vy totiž pane doslova urážíte druhé lidi takovými výroky a se špatně utajeným šklebem z nich děláte hlupáky. Jsou pouze dvě možnosti - Vy se nesnažíte nikoho urážet a děláte to mimoděk v důsledku vlastní hlouposti. Druhá možnost je mnohem horší, zcela vědomě takovými kecy provokujete a urážíte. Vyzývám Vás, aby jste se nad citovanými "výkřiky" zamyslel a sdělil, co jste vlastně ve skutečnosti chtěl říci a prosím Vás, neurážejte tedy tady dále nikoho takovými výroky, naznačujícími arogantní nadřazenost - to by totiž mohlo vyústit v jistou úvahu, proč to děláte. ...

PS - Vy se pane ohrazujete, že Vás někdo spojuje s nick Yuri na nezvědavci. Hm - jen tak mimochodem - jste to Vv, ten skoro politolog "Jiří Koubek", autor těch "ohromných chytrostí" v Právu ? Pak bych se již nedivil prakticky ničemu, ani té spojitosti s nick Yuri... [velký smích]

121251

12.11.2006 18:37

Život amerického Žida v marxisticko-rasistickém Izraeli - I. část

RE: Tak nevím?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechtěl jsem se nikoho dotknout. Vyjádřil jsem názor a použil příklad. Vcelku věcně, nekonfliktně.

Předpokládám, že skutečně judaismus čerpá v řadě případů informace ze stejných zdrojů, jako křesťanství - tím pak i já, který používám zde křesťanskou literaturu. Nevím tedy, jak to ale mají judaisté naformulováno - leč přece o tomto Ježíš mluvil a adresně směrem k judaistům. Mluvil o zákonících a farizejích. A nevím tedy, že by se judaisté zmínili, že by po Ježíšovi dostali odkudsi další nové pokyny, jak dále se Zákonem. A Islám zamítají taky. Tedy ten výklad jejích, judaistický, nemusí být aktuálně správný a nejspíše tomu tak prostě je !

Já chápu, že skutečně, jestli někdo dělá něco, co se mi může jevit jako zřejmý nesmysl, nicméně však tím nikoho nijak neomezuje, natož že by někoho ohrožoval - potom opravdu si toho netřeba všímat. Každý jsme nějak praštění, to je prostě fakt.

Jenže sionismus, existence státu Israel a chování se židů ke zbytku světa není tento případ. Tedy nikoliv že oni nikoho neomezují, natož dokonce ohrožují. Oni svět omezují a přímo ohrožují ! Potom již mi to nemůže ale být lhostejné a předpokládám ani Vám. A ty jejich výklady je prostě třeba vytahovat na světlo Boží a opravdu fundovanou diskusí tyto názory eliminovat. Jsou totiž nebezpečím pro svět. Netřeba se mýlit, že se jedná o prkotiny.

Připadá mi divné, že třeba policie slídí jak čmuchací psi, jestli se na nějakém srazu skinheads nehajluje či nepějí jakési jejich songy. Zajímavé, že tady toto každému jakože vadí, ale že si cosi židé v synagogách vykládají o nežidech, kterak s náma budou orat a vláčet a kterak jsme fakticky opolidi - to zůstává nepovšimnuto a dokonce jste ochoten za ně utratit dobré slovo tímto způsobem !

Podle mě - právě vztah ke jménu Božímu ukazuje, kdo je kdo, kdo se potřebuje schovávat ve tmě a kdo může na světlo Boží !

Je to pane prorokováno - tento svět zažije rozhodný boj mezi "syny Světla a syny Tmy". Můžete si domyslet, kam řadím to jisté etnikum s jeho rasistickým náboženstvím.

121261

Doufam, ze mate spravnou predstavu o tom, kde a jak bude tento boj probihat. Ale strach o to, mezi ktere syny se radite Vy, nemam.

Správnost svých představ, jak to bude probíhat, tuto otázku bych nechal pro jistotu otevřenou. Jsou okamžiky, kdy si myslím, že to vím jasně, jsou i takové, kdy jsem na pochybách, jestli vím, jak se jmenuju.

Intuitívně, citem a vírou v "něco" jsem někam veden a většinu času o tom mám neotřesitelnou jistotu, že správně. Nejméně tu jistotu překvapivě cítím v okamžiku klidu a míru - to když se odněkud "z přírody" koukám "zpátky" do tohoto světa. Vidím těch x miliard lidí a cítím lítost. Ale možná si ten dnes již pravidelně se dostavující pocit lítosti špatně vykládám, možná to je ta největší jistota.

Musím se dotknout Vaší noticky, že ...je velke mnozstvi sionistu v mistech, kde byste je necekal. Dost jsem nad tím uvažoval - u mě nic nejde jednoduše... Asi si to uvědomuji právě na základě té předešlé úvahy dost dobře. Myslím, že diaspora se v jejich duších projevila způsobem nečekaným - jsouce "fyzicke" shromážděni - tento svůj pocit výlučnosti a "akceschopnosti" je pak asi opouští. Řekl jsem to dost mlhavým obrazem... [velký smích]

121301

13.11.2006 08:18

Centralizace a přerozdělování – ušlapaná cestička k otroctví

RE: Zemědělství je svébytná disciplína a EU je v plenkách.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Možná, když do toho myšlenkově trochu "potlačím" v jistém směru - nastane "ouplná shoda" !

Zemědělství je moc dobrý plac na dokumentování, kam lidstvo dokráčelo v tomto současném "systému věcí". Na základě toho, že:

- zemědělství bylo vlastně industrializováno a postaveno na bezohledné maximalizaci zisků (mnohé z dotací se to sic snaží řešit),
- nejsou respektovány pozemské cykly (příliš velká odbočka od základní myšlenky),
- v návaznosti na přechodný "pík" v produktivitě se z hlediska "bezbolestnosti" nevratně lidstvo přemnožilo (souvisí s tím "celý ranec" výmyslů, proč se chováme, jak se chováme),
- návrat k přirozené recyklaci zdrojů planety je nemožný - důkaz by byl dlouhý a mnozí by to neunesli,
- a lze v tom výčtu dost dlouho pokračovat..

lze konstatovat, že právě zde je zaděláno na jeden z největších průšvihů lidstva. Vy to docela jasně naznačujete, ale v "poli příčin a následků" se mi to jevilo lehce posunuté.

Neříkám, že tzv. "věda" by nemohla tu "těžkou káru" ještě chvíli tlačit, obrazně však již jen blíže na okraj propasti..

Myslím si, že nemá cenu příliš řešit akutní problémy zemědělství, je to fakticky akademický problém, kde bychom takto vlastně trvali na omylu, že jsme předpřáhli "kočár před spřežení". Lidstvo přijalo veskrze zvrhlé principy a musí přijít zcela systémová - a bolestná - náprava.

Jsem si ale jistý, že se může zde objevit představitel onoho neblahého myšlení, nechci se dotknout - typicky pan Stan - a bude nám vysvětlovat vše možné. Obrazně takové lidi přirovnávám k "mašinfírovi", který je štěstím bez sebe, že dokáže za jakkoliv těžkých podmínek udržet svou mašinku v perfektním stavu a tím chodu. Že vlak jede špatným směrem, to jej nezajímá - to totiž není jeho problém - to si takoví fachmani totiž myslí a jsou spokojeni hlavně nad "kvalitou své práce" !!

PS Uvedl bych za spoustu jiných jeden příklad, který osvětlí trochu tu beznadějnost. Celá Evropa dumá, proč hynou lesy a "odborníci" mluví o kyselých deštích. Nikdo ale již nedodá, jaké lesy má na mysli. Nedodá, že se jedná o obludné monokultury, zcela nejčastěji smrkové. Dnes však již v ústraní Vám každý odborník řekne, co se děje. Monokultury ochuzují půdu a mění prakticky nevratně své podloží. Lesy takto nejsou lesy, ale plantáže na "výrobu dřeva" - jaký div, že to nebude fungovat věčně !

"Odborníci" typu pan Stan (nechť mi promine, již podruhé jej užívám jako neblahý příklad) to řeší práškováním - *ano věda tu káru ještě kousek potlačí, ale kam - to nikdo nechce vidět ... raději ... [velký smích]

121302

13.11.2006 09:36

Centralizace a přerozdělování – ušlapaná cestička k otroctví

RE: Zemědělství a kapitalizmus-nemožná symbióza...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ač místy argumentujeme dost podobně, patrně vycházíme z původně zcela rozdílných východisek. Pane seda - pan Stan svými výklady je velmi cenný zdroj informací, je nutno akorát nad tím přemýšlet. On bude patrně velmi specializovaný a vidí svět výhradně "tímto hranolem".

Já si myslím, že ani Vy, ani já, se pravdy nějak jednoduše nedobereme, protože žijeme v přechodové době. Nyní se vše mění způsobem a hlavně tak rychle, že každý závěr z toho je příští moment již zastaralý. My dva patrně inklinujeme k novému systému věcí, navzdory rozdílným východiskům. Pan Stan je odborník specialista a dokud zde bude ten "jeho systém věcí" - bude mít formálně pravdu on. No a pak jeho systém padne a již nikdy pravdu mít nebude a fakticky on sám, pokud se nezmění - zanikne - primárně myslím typově.

Chtěl bych dopředu otupit námitky plynoucí z toho, že naše názory zdánlivě směřují zpátky k socialismu. Pane seda - mám nepříjemný pocit, že tam Vy jakoby chcete sklouznout. To ale je za námi a je to neopakovatelné. Žádný socialismus nebude - nebude ale ani kapitalismus. To je opravdu již skoro definitívně za námi. Co bude ? To je těžko popisovat v této době. Době, kdy málokdy lidi chápou sami sebe. .. [smích]

PS Neodpustím si to - podle Proroctví bude přechodně svět zcela bez peněz. Současný vzhled světa se podstatně změní a fakticky ani není jisté, že lidé zůstanou. To ale zacházím daleko - chtěl jsem tím jen naznačit, jak patrně jsou naše východiska rozdílná. [velký smích]

121306

13.11.2006 11:25

Centralizace a přerozdělování – ušlapaná cestička k otroctví

RE: Zemědělství a kapitalizmus-nemožná symbióza...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích]

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2005060014

121314

13.11.2006 11:47

Centralizace a přerozdělování – ušlapaná cestička k otroctví

RE: Zemědělství a kapitalizmus-nemožná symbióza...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane seda, jsem z Vašeho zápalu nadšen. Sice to má drobátko takovou "pihu na kráse", že stále více vypadáte jako by jste fakt vyšel z nějaké komunistické školy, ale mi to extra nevadí. Rozhodující je obsah Vašich slov.

Skutečně má pan Stan formálně pravdu - kapitalismus tady prakticky nikde neexistuje, to co žijeme není kapitalismus, akorát tomu tak ze zvyku říkáme. Já bych to nazval "Otrokářská společnost s prvky kapitalismu", aby jsme si aspoň trochu systematicky rozuměli. Fakticky to již je NWO, ale ještě jsou zde někteří "nepřízpusobiví", kteří to nechtějí a nechtějí příjmout - tedy přece to jasně po 911 pravil klasik George Walker Bush zcela jasně: My si NWO rozvracet nedáme !
Rozumím - bývalo zvykem pravit, že V.I. Lenin pravil...[velký smích]

Taky jsem ročník počátku 50. let a to hlavní mám od rodičů, budiž jim země lehká. A jsem si taky jist, že mi nelhali - ale vůbec neměli rádi komunisty přitom, ledasco si i v komunistických žalářích odseděli. No není to jednoduché...

PS - Právě si asi po desáté čtu George Orwella "1984" a cítím jedno - už je překonaný v jistých ohledech. Když jsem to četl před snad 40 léty poprvé, chodil jsem světem zlehka přikrčený a ostražitý... dneska už si ani nezoufám a jsem v klidu. Ono to dopadne přesně podle hesla "padni komu padni !" a každý si svou karmu plní sám sobě.

121316

13.11.2006 11:58

Centralizace a přerozdělování – ušlapaná cestička k otroctví

RE: Zemědělství a kapitalizmus-nemožná symbióza...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...nejde Vám asi vyčítat tu neznalost, ale právě neobdělávaná půda má podstatně větší schopnosti zadržovat vodu při přívalových dešťových srážkách, hm...

Žádné oteplování pouze porevoluční binec.

No nevím, sice taky si nemyslím, že by globální oteplování, oblíbený to klacek potrhlých zelených, bylo způsobeno zrovna činností lidstva, ač jistý díl viny tam asi bude. Ale ne podstatný. Vy ale zcela evidentně jste zcela vedle ve východiscích svých tvrzení !

Lidé by udělalo nejlépe, kdyby vymysleli nějaký plán na svou redukci tak na 300 milionů jedinců celosvětově a měli by po planetě našlapovat po špičkách. Zásahy 7 miliard lidí do celoplanetárního systému budou totiž nakonec fatální. Ale pozor ! Sice fatální, ale nikoliv pro planetu, ale pro lidi. Ale možná opět bude nějaká "archa" a nová Genesis [velký smích]

121318

13.11.2006 12:12

Centralizace a přerozdělování – ušlapaná cestička k otroctví

RE: Pokračování předchozí části

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tohle bylo dost již rozebíráno a hluboké domyšlení je děsivé. Napsal jsem zde kdysi i tom taky skromný článeček. Jinak pro zhnusení si oběda stačí i toto:

třeba zde http://biom.cz/prevzate.stm?x=236281

Někdy v roce 1995 jsem "vypočítal" z tehdy dostupných dat, že v roce 2005 (plus mínus autobus [smích] ) začne kolaps potravinové základny světa. Nu - mýliti se je lidské, zatím se regály v Tesco, Liedl, Kaufland, InterSpar a podobně stále ještě prohýbají. Ale miliarda lidí je dneska na pokraji smrti hladem - to je taky pravda. Rovnováha je velmi křehká a o neomezeném blahobytu zatím ještě aspoň někteří sníme. Již brzy ale sníme poslední přebytky a věda již nenabídne "novou zelenou revoluci". Maximálně vynalezne amarouny, ty ale taky potřebují primární suroviny, hm... [velký smích]

Civilizace naráží na limity. Ví se o nich již možná více než 100 let. My jsme ta generace lidí, která to prožije. Dobrou chuť ..

121319

13.11.2006 17:05

Centralizace a přerozdělování – ušlapaná cestička k otroctví

RE: Pokračování předchozí části

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V jedné mé knize - mám jich tolik, že ani nevím, ve které a kde by tak asi mohla aktuálně být [smích] - se píše cosi ve smyslu "...člověk vede válku se Zemí, Bohu žel v ní vyhrává..." - no je tam toho více a je to v konečném důsledku hrozné povídání. Tuším se to jmenuje "Kniha proroctví na prahu milénia" od jistého pana Hogue. John Hogue.

Našel jsem ji - budu citovat tentokrát přesně: "... Představuji si průměrného, krátkozrakého, konzumně nakloněného, politicky korektního podnikatele, který věří, že konzumní systém se bude spíše rozšiřovat než upadat. Zejména jestliže nejpronikavější předpovědi ekologického soudného dne zustávají z větší části výbavou ujetých zelených nebo se nacházejí na stránkách nějaké knihy kolektívních proroctví..." Autor pokračuje ve svém pro spoustu lidí rmutném a vlastně zbytečném monologu, který "špikuje" tu nějakými čísly, onde zase nějakým (ne)zajímavým proroctvím.

Pro člověka, který to nestudoval tak jako já je to prostě nuda. Já ale to vše vím dávno, počítal jsem spousty věcí, porovnával statistiky, analýzoval trendy, sledoval statistické údaje z hydrologie, pedologie a dalších x-logií, četl nudné elaboráty z konferencí o takových "zbytečnostech", jako třeba o cestách dioxinů potravním řetězcem, nebo o "světových" osudech všelijakých hormonálních preparátů, které užívají naše milé dívky, aby měly jistotu, že po nějakých radovánkách "nezapadnou". Víte o tom někdo, že tyto "pilulky" již začínají v oceánech svou naprostou zkázu tím, že mění hormonální aparát ryb a ty se nemohou rozmnožovat ? Víte, že dnes již miliardy tun DDT - a ještě pořád to přibývá - stále kolují v biosystému a stále dokola tráví život ? Víte, že ty tisíce tun koloidních kysličníků uranu z válek za posledních cca 15 let již započalo své zlověstné dílo - že to nikdy, poměřováno lidským životem, již z biosfery nezmizí ? A že těch oxidů je dostatek na postupné vyhubení veškerého života ? A víte, že toho je daleko více a každý jednotlivý případ by sám o sobě stačil za určité konstelace vyhubit na planetě život ?

Možná víte, možná nevíte, v každém případě je dnes již prakticky zbytečné o tom již vůbec mluvit. Ono se totiž již vše stalo a nic z toho již nezachráníme. A tak - hudbo hrej ! Na palubě se ještě tančí ! Připomenul bych jeden vzkaz pana M. Nostradama - sám sice mu zatím ještě nerozumím. Ale on, když se právě nad tímto zamýšlel, apeloval na nás, tím si ale jistý jsem, že to jsme my dnes (!), aby jsme sbírali květy hluchavky ! Taková nenápadná rostlinka, vlastně plevel, Lamium album - hluchavka bílá. Nostradámus když se o ní zmiňuje, vyjadřuje k tomu tu největší hrůzu a doslova volá prchejte, prchejte ! Mluví o něčem strašníém, ale hrůza mu nedovoluje to blíže popsat, pouze říká - sbírejte květy hluchavky. [velký smích]

121344

13.11.2006 17:33

Centralizace a přerozdělování – ušlapaná cestička k otroctví

RE: Pokračování předchozí části

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane "Nápověda", na mě dnes sedá absolutně černý spleen, ale není to slezina. Napsal jste:"Po roce 1990 jsme vyčistili ovzduší, vodní toky jsou také lepší, tak nám ještě teď zbývá velký úkol, začít lépe jíst. A žrádlo si trhem "zkurvit" nesmíme nechat!!! Nekvalitní potraviny jsou přímo vražedným nástrojem" a mě to ani nerozesmálo ! To je děs !

1)Podle posledních a vskutku dobrých údajů je dnes ovzduší ještě o dost hodně horší, než bylo koncem 80.let,
2)S těmi vodními toky to taky není úplně pravda. V důsledku ale již opravdu drastických změn v pedologických, hydrologických a klimatických poměrech, ačkoliv se poněkud snížila dávka škodlivin do povrchových vod vypouštěných aktuálně, přesto se naopak zvětšilo množství škodlivin, uvolňovaných při povodních z usazeného a následně rozvířeného bahna. Výsledek je stejný.
3)Naposledy u nás bylo to tzv. "žrádlo" skutečně hlídáno za komunistů ! To je prostě a jednoduše smutná pravda, tohle vím zcela dobře. Dneska již ne, ačkoliv zákony platí skoro stejné!

No to víte, lidi mluví o ekologii, o zdravé životosprávě, o ochraně zákazníka, o poctivosti - co s ní lze zajít nejdále, o pravdě - co zvítězí nad lží, o neúplatnosti u sebe a zkorumpovanosti těch druhých a o spoustě takových věcí.

Ale potom slyšíte: tu pan poslanec, tady nějaký ministr, onde pan starosta, pak zase nějaká účetní, často pak policisté a určitě tedy i pracovníci všelijakých inspekcí - a že jich v tak malém státě máme "až po staříčkovu mez" - prostě berou ! Berou ! Úplatky berou !

A tak to svinstvo tady pak vkráčí a my to žereme, až nám za ušima lupe. No a jsem si jistý, že se i tady mezi Zvědavci najde člověk, kterému zatrne u srdce při tomto mém krákorání. Protože si kupříkladu uvědomí, že on má sice na střeše úplatkovou krytinu, ale vedle v cihelně za to nemají odlučovač škodlivin. [velký smích]

Pane "Nápověda" - ten boj jsme již prohráli, ale nebojte - poslanci nám zdražili cigarety, aby jsme nedostali rakovinu ! [chechtot]

121345

13.11.2006 17:45

Život amerického Žida v marxisticko-rasistickém Izraeli - I. část

RE: Tak nevím?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Asi se k Vám přihlásím na školení ! [smích]

121347

15.11.2006 09:48

Tragédie, fraška, a to nejhorší teprve přijde

RE: Natažené koleje

83.?.?.?

...Co je však zajímavá informace, že hned po rezignaci D. Rumsfelda bylo na něho u Německého soudu podáno obžalování z genocidy...

To je skutečně zajímavá informace, odkud to máte ? Kdyby to vskutku byla pravda a kdyby nějaký ten německý soud v tomto směru i dokonce konal, mělo by to totiž nakonec platnost pro celou EU a soudruhovi Donaldovi by se tak dost podstatně zmenšil svět ! Hm, zajímavé ..

121434

15.11.2006 16:27

Rozhovor s Robertem Fiskem

RE: Pojdme se zamyslet nad Systemem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Výzkumy lidské DNA ukazují, že lidský genom obsahuje spoustu informací, které nejsou současně využívány k ničemu - prostě jsou "při čtení" přeskočeny. Co tam asi je, v těch nevyužívaných částech DNA ? A co je nutné k přepnutí oněch "přeskakovacích přepínačů", aby se celý genom uplatnil? A jaký z toho vznikne člověk ? Nad tím se nezamýšlíte ? Možná ta kýžená nová cesta je v nás již hotová !

Stejně tak se ukazuje, že lidský mozek je až "trapně" málo využívaný v běžném životě. Fakticky mozek jede tak na 2 - 5% výkonu a zbytek vlastně spí. Ve vedaistické literatuře se můžeme dočíst, že tzv. "normální člověk" je prvo-zrozený a někteří lidé sebezdokonalováním přejdou na jakýsi "vyšší stupeň" myšlení a stanou se z nich lidí tzv. "druho-zrození". Jedná se pouze o zapojení celé kapacity mozku a o přepnutí oněch přepínačů v DNA a "člověk se vrátí do Ráje" ?

Možná je to zcela jednoduché ! Ta cesta tu nejspíše je hotová a stačí číst Boží poselství, abychom věděli, co bude ! Přece je v Bibli psáno, že člověk dostává tuto Zemi na omezenou dobu "..od Olám po Olám.." Až lidé prokážou, že si nikdy nebudou umět vládnout, opět sestoupí Království Boží na Zemí". Co to asi znamená ? Není toto náhodou ono kýžené východisko ? Nasloucháme poselstvím z hlubin naší historie správně ?

Dnes se lidé smějí Prorokům. To je ostatně prostě tak - lidé jsou arogantní a namyšlení z vlastní "dokonalosti". Cha cha, kdo si toto myslí, více se jíž mýlit nemůže ... [velký smích]

121454

15.11.2006 18:32

Tragédie, fraška, a to nejhorší teprve přijde

Zhroucení super-systému civilizace.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Bushova administrativa se musí nacházet v jisté formě vnitřního zhroucení, a to tak velkém, že její političtí stratégové již ztratili všechen smysl pro realitu.

Tak to je citát z článku, který to asi charakterizuje, ačkoliv nevěřím, že stratégové ztratili smysl pro realitu ! To totiž realita sama ztratila smysl vůbec.

Na toto téma, to jest "zhroucení super-systému civilizace", bylo napsáno hodně dobrých knih. Sám jsem schopen pouhopouhým suchým výčtem příčin katastrofického konce naší civilizace vyplnit celou kapacitu tohoto příspěvku. A každá ta příčina by stačila sama o sobě, natož by to teprve byl fofr, kdyby se spojilo synergicky několik příčin najednou. No a proč to neříci, podle mě se tak již stalo a již to frčí !

Vše souvisí se vším. Existence kdo ví proč tak sebevědomého Iránu s Ruskem a Čínou za zády - to je velice nemilá a patrně nečekaná varianta vývoje světa v podmínkách, kdy některé jevy již pouhou svou váhou spustily "Zhroucení super-systému civilizace." Američané v Iráku a soud se Saddamem - to je značně špatná kombinace v současně panujících podmínkach v oblasti Perského zálivu. Ale ono z toho již nejde vycouvat se ctí.

K čemu to vše inklinuje ? Světový globalizovaný ekonomický systém je neuvěřitelně křehký, přímo se jen tak tak třese, než se sesype. Faktický se čeká na "poslední kapku". My tady doma "někteří stále ještě pamatujeme", že za komunistů v plánovaném hospodářství furt cosi chybělo. Stačilo někomu s vážným ksichtem říci tajemně, že nebude v obchodech toaletní papír a síla slova se vzápětí ukázala - nastalo dílčí zhroucení systému. Lidi totiž nakoupili každý o jednu rolku toho nešťastného "hajzl-papíru" více a bylo to - obchod s hajzl-papírem se zhroutil !

Tomu našemu super-systému civilizace bude stačit jedno pořádné zemětřesení v Japonsku nebo v Kalifornii, nebo to bude další rok totálního sucha v Australii či v Amazonii, nebo to bude jeden nevelký omyl nějakého subalterního amerického důstojníka v oblasti Hormuzské úžiny a pak už to pochopí všichni. Všechny ukazatele to totiž ukazují. A Nostradámus je parádně zasmušilý... [velký smích]

PS
Co se to hnulo v mysli britského ministerského předsedy, že tak nějak začal toužit po spolupráci se Syrií a Iránem ? hm...

121458

15.11.2006 20:50

Rozhovor s Robertem Fiskem

RE: Pojdme se zamyslet nad Systemem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já bych navrhnul myšlenkový experiment. Mám totiž obavy, že v tomto našem současném materialistickém amoku se vnější význam slov již zcela míjí s vnitřním obsahem. Svoboda - co to je svoboda ? Potřebuje někdo svobodu, chápáno tím individualistickým způsobem ? Vždyť lidé s tím neumí vůbec zacházet, nepotřebují to, neví totiž, co to vůbec je ! Takže ten myšlenkový experiment:

Alespoň na chvíli a přechodně v sobě potlačte jakékoliv starosti, jakékoliv radosti, jakékoliv myšlenky na cokoliv a vůbec - vůbec se na nic nesoustřeďujte, pouze se snažte docílit pocitu nicoty. Absolutní nicoty. A pak absolvujte zpětnou cestu a vše, co Vaše mysl potká a zaregistruje, jakoukoliv myšlenku, jakýkoliv pocit něčeho - prostě vše věnujte Bohu ! Nechť každé hnutí mysli ve vztahu k tomuto světu je doprovázeno, lépe předcházeno myšlenkou na Boha a že mu všechny strasti a všechny radosti, všechno všecičko věnujete. Cokoliv pocítíte, že chcete - chtějte pro něj. Cokoliv sníte, nabídněte prvně jemu.

Nikdo na Vás nemusí nic poznat. Nikdo se Vám tedy ani nebude smát - totiž až tak lidi upadli, že by se tomu mohli smát. Akorát Vy sami zjistíte, že se cosi mění. Když toto zjistíte, vracejte se do nicoty častěji a zase zpátky a dělejto, co jsem psal. Uvidíte, že najednou věci dostanou jaksi jiný smysl. Uvidíte, že vůně jsou voňavější, barvy barevnější, zpěv melodičtější, šum listí laskavější a moudřejší, jídlo chutnější, prostě vše bude lepší a lepší. A Vy najednou nějakým zasutým odlehlým koutkem podvědomí zahlédnete netušenou krajinu, kde vládne smysl všeho řádu ! A taky smysl toho všeho, v čem jste a uvidíte, že ten smysl nemá nic společného s velikostí Vaší výplaty či zisku, luxusností Vašeho domu či auta, a podobně. A potom již nebude třeba vymýšlet tu nějakou novou strukturu společnosti - totiž Vy uvidíte najednou, že vše je jasné, co se má dělat. A když takových lidí bude přibývat - bude se těm druhým tady dýchat stále hůř - to mi věřte ! No, ale bez toho se nepodaří nic... nic moc tedy.

121466

15.11.2006 20:55

Rozhovor s Robertem Fiskem

RE: Pojdme se zamyslet nad Systemem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tleskám... [smích]

121467

16.11.2006 07:55

Bushova černobylská ekonomika a těžké časy před námi

RE: Vim, ze par lidi tady sleduje burzu a nektere komodity na trhu.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Řeknu to z hlavy, nemaje čas - určitý pokles skutečně nastal, to ale nehraje v této otázce příliš roli. Ropný zlom se primárně neprojevuje strmým zlomem křivky těžby, takový zlom by byl vidět až na kombinovaném grafu. V tom kombinovaném grafu se promítá jednak skutečná těžba - ta může dokonce ještě i růst (!!) a a zadruhé tam je "tvorba" zásob ropy - to když to zjednoduším na minimum. Tam byl zlom viditelný i na oficiálních datech dokonce již před rokem 2000 ! Čili fakticky ten proces již běží a pseudo-vláda nad super-systémem nyní již jen maskuje.

Jedná se o to, že běh systému a v případě toho našeho "super-systému" globální civilizace to platí mnohonásovně, je zcela nemilosrdný a svým způsobem exaktně spravedlivý. Onen systém se chová jako samostatný svobodný a suverenní subjekt. Jakýkoliv zásah i s dobrým úmyslem jej uregulovat, Vám takový systém vrátí z druhé strany "strašnou fackou". O tom se přesvědčili v "malém" svého času bolševici v RVHP. Navzdory až nepředstavitelným prostředkům, které má lidstvo již dnes k dispozici, jako je třeba již neskutečně výkonná výpočetní technika a přiměřeně tomu software na úrovni umělé inteligence, začíná být zřetelné, že se blíží zlom. Ostatně o tom mluvím dobře tři roky furt stejně. [velký smích]

Náš "super-systém" čeká na poslední facku. Zhroucení vypukne v USA - to tady hlásám taky celou dobu a to na základě musím říci právě dost pro lidi nedůvěry-hodném. Mě totiž před již dávnými léty k tomu přivedlo patrně zrovna se projevivší pochopení Nostradama. Nebudu jej ani citovat, ani dále zmiňovat - je to irelevantní v této chvíli. On totiž upozorňoval z dálky 500 let na něco, co již je vidět pouhým pohledem na základě dnešních údajů přesněji. Fascinující je ta fatalita, která z toho plyne.

Není vyloučeno, že naši "bohové" jsme nakonec "my sami". Totiž, že takový zlom tu již v minulosti byl a lidstvo se tehdy rozdělilo na dvě nesouměřitelné skupiny - plebs, který byl ponechán na Zemi, ať vyžere tu bídu a oligarchie někde obrazně řečeno "na Marsu". To budiž chápáno jako volná úvaha, jak by to mohlo být.

Opět se k tomu schyluje. "Panstvo" je patrně se skutečným stavem a dnes již přesnými prognozami, co bude, dobře seznámeno a dobře 30 - 40 let investuje vše do své záchrany ! Nás krmí svými nesmysly a lehomikinové dělají debilky. Až naše panstvo odletí a bude se koukat, jak se smažíme "v jejich sračkách", budeme se s těmi blbečky s prominutím potkávat - budou zmateni, co se jim to přihodilo.

Záchrana pro nás "dole" je jediná - rozvíjet sebe sama. Vsadit na nemateriálno. Co k tomu dodat - nic. Potřebné techniky tu jsou a mnozí to dělají.

121484

16.11.2006 08:08

Bushova černobylská ekonomika a těžké časy před námi

RE: Vim, ze par lidi tady sleduje burzu a nektere komodity na trhu.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, to máte pravdu s těma zásobama, je tu ale typické české ale ...

Pojem "ropný zlom" je složený z řady aspektů téhož. Bylo by na dlouhé lokte to teď rozebírat. V zásadě se ten samý pojem týká všech surovin. Globální lidstvo vytváří systém, který může fungovat za určitých předpokladů. Ty předpoklady jsou v podstatě dané - je to naše planeta Země. Ta limituje svými rozměry rozměr lidského systému.

V okamžiku, kdy se v jedné jediné komoditě, která nebude v uvnitř systému lehce nahraditelná, náš systém dotkne objektívně daných limitů, systém padne. Nemusí to vůbec být ropa. Tečka.

PS Tak jako se synergicky projevovaly dané podmínky na pozvolném růstu systému, stejně tak se budou podílet na pádu systému. Růst systému trval staletí a byl podporován narůstající schopností vědy tak, aby se samo-stabilizační funkce zlepšovaly. To za ta staletí způsobilo v lidských hlavách, že si lidi představují, že i pád bude pozvolný. Jenže to tak nebude, pád bude explozivní ! Protože tohle nikdo neplánoval takto, aby to přistání bylo jednoduché. Posledních cca 40 let - fakticky ale je to zřetelně již vidět od roku 1960, již elity systému vzdaly boj záchranu všech. Vlastně možná od konce II. světové elity zachraňují pouze sebe. [velký smích] Je to jasně vidět. Potkáme se na nesmyslných barikádách. [smích]

121485

16.11.2006 21:42

Bushova černobylská ekonomika a těžké časy před námi

RE: TITANIC

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně ! Mám tuto Bibli a je skvělá. A ono ani ten anglický překlad není dobrý zcela - totiž - ono to "ha-olam" se vůbec nijak k "order of things" nehodí. Řecky nevím, co to znamená to "aionos" - nicméně z kontextů ve Starém Zákoně je Olám vyjádřením konce cyklu ! Je přece psáno " ... a dávám vám vládu nad Zemi na dobu určitou, od Olam po Olám..." . A ještě jinde je dokonce Olám vysvětlován jako konec cyklu.

Jedná se tedy o zcela jistý časový bod, který se pravidelně opakuje. Ze sumerských textů by pak vyplývalo, že Olám je období, kdy planetární bůh vládne Potopě ! Čili by to ukazovalo na návrat sumerské planety "křížení" alias Nibiru.

Planeta Nibiru podle sumerských pověstí byla příčinou vzniku planety Země a to kataklysmatickým dějem. Tato planeta z mezihvězdného prostoru vnikla do naší soustavy a byla vtažena na velmi excentrickou oběžnou dráhu kolem Slunce a to retrográdně. Již prvním oběhem tato planeta Nibiru provedla v jakž takž ustálené Sluneční soustavě serii karambolů a jeden ze satelitů Nibiru se srazil s planetou Tiamat - biblická vodní příšera Tehom - čímž vznikla nová planeta sumersky zvaná Ki = "odstěpek" = naše planeta Země ! Staří Indové ji nazvali Ketu = odseknutá. Mimochodem Ki se měnilo na Gi, posléze na Ge a v řečtině pak Geo což je dnes naše planeta Země. [smích]

No a ta planeta Nibiru je popisována způsobem, který napovídá, že se jedná o tzv. "hnědého trpaslíka", což je vlastně nedovyvinutá mini-hvězda. Astronomové, kdyby jsme jim o tom řekli, tak padnou smíchy na zem asi mrtví ! Totiž, tak hmotné těleso - hnědý trpaslík - by nemohlo být v naší Sluneční soustavě neobjeveno ani omylem ! Jenže - my si nemůžeme být jistí, jestli nebylo neobjeveno schválně, tedy, žádný omyl, ale úmysl ! Protože by to byl důkaz správnosti sumerských údajů o Sluneční soustavě a tedy by tím byla i potvrzena i pravda o vzniku Země a o vzniku života na Zemi a tedy by Bible měla pravdu, neboť Genesis byla Židy opsaná v Babyloně ze starých sumerských textů v době babylonského zajetí a tím by bylo vše vysvětleno - ovšem pak by to byl důkaz, že Židé nemají pravdu ! Že je to kouzelná souvislost !! No nic... [velký smích]

121533

18.11.2006 15:05

Démon Kracios

Každá doba plodí určité myšlenky..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Každá doba plodí své určité specifické myšlenky. Dnešní doba již není onou relatívně nedávnou dobou pocitu neomezeného růstu technologií a technik a odpovídajícího odrazu v lidském myšlení, totiž exploze lidské arogance. Ačkoliv zrovna dnes by to zdánlivě spíše pasovalo - jsme totiž tou technikou zcela zavaleni, přesto naopak dnes se již rodí spíše ty "tápavější" myšlenky typu - kam to vlastně spěje ? Ten článek může někomu připadat jako až infantilní, ale vcelku příhodně uvádí diskusi na téma, kamže to tedy opravdu spěje ?

Odpověď na otázku, "kam to spěje" by mohla být typicky česky zcela jednoduchá a stručná - do .... kravské, ta je větší - leč vulgární... [smích] Nevěřím ale, že až tak hrozně nechutné to bude. Viditelně rostoucí procento lidí, kteří si již jasně uvědomují, že současný vývoj nenabízí slušná východiska, tak to již signalizuje blížící se řešení.

Mnohá proroctví a mnohé legendy ze všech koutů světa a všech typů náboženství mluví o odklonu od nějaké, "dávnými bohy" lidem vštěpované cesty. Ti bohové tu cestu lidem vštípili, dali jim civilizační nástroje a pak "nějak" zmizeli. A všechny ty legendy a proroctví k tomu vždy dodávají, že bohové tehdá případně lidem zamávali se slovy "...s Bohem ! My se v určitou dobu zase vrátíme !".

Dneska 99% lidí o těch legendách a proroctvích nic anebo neví, nebo nic ani vědět nechtějí. Dnes lidé pouze spoléhají na zritualizované a tedy zcela nesmyslné náboženské postupy a myšlenky - to pokud jsou věřící. Nebo se z nich stali naprostí pragmatičtí cynici. Potažmo si to libovolně zkombinovali a stali se z ních panbíčkařští pragmatičtí cynici.

Má cenu "chudáka" demokracii ještě stále pomlouvat ? Ti někteří, kteří by na to stejně přišli i sami, pozorujíc pozorně svět, ti už to nemají zapotřebí. A jiní zase již ani neskytají naději, že by do konce svého života dokázali tak pronikavě zapřemýšlet, aby stálo za to, jim to vysvětlovat. Nicméně - má to cenu. Stále dospívají noví jedinci a jim s ohledem na patrně již velmi krátké "dodací lhůty" je nutno podat pomocnou ruku.

Myslím, že záměr Zvědavce, udělat osvětu na tema: "Peníze a funkce peněz při degradaci lidské společnosti" je velmi dobrý a moc se na to těším ! Věřím, že zde je i mezi Zvědavci, kteří jsou jinak v řadě otázek velmi dobře orientováni, hodně bludů v hlavách právě o penězích. Přiznám se, že některé výklady pana s nick "Stan" mi doslova "otevřely oči" tam, kde jsem dosud ledaco jen tušil.

V pochopení "pojmu peníze a funkcí peněz" není skryta nějaká spása, ale je zde skryto pochopení některých jevů, které zrovna probíhají a ještě budou nějaký čas probíhat. Mnoha lidem pak pochopení těchto procesů pomůže zachránit doslova jeho duši !

121615

18.11.2006 15:49

Bushova černobylská ekonomika a těžké časy před námi

RE: no vyborne

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Stan, úpěnlivě jsem nad Vašimi slovy přemýšlel a to nejen v rámci diskuse tady na toto tema. Musím říci, že k řadě jiných "krásně kolorovaných" katastrofických scenářů jsem tedy přidal ještě jeden scénář kolapsu lidské společnosti. A uznávám - dost jsem patrně tuto možnost podceňoval... [velký smích]

Totiž zhroucení systému z důvodů dosažení čistě vnitřních systémových limit - to mě skutečně napadalo zatím jen teoreticky - ačkoliv kupříkladu kolaps Albanie mohl být ukázkou, že to možné je. Díky Vám však nyní vidím zcela reálnou možnost i takového takového globálního kolapsu.

Chápu to dobře, že s panen Stworou připravujete jakousi osvětu o tomto temném zákoutí ekonomiky ? A ještě - máte ucelenou představu, zdali současné "kulisy" mají sloužit k nějakému generelnímu řešení otázek světa nebo se jedná o nedopatření ?

121618

18.11.2006 18:23

Bushova černobylská ekonomika a těžké časy před námi

RE: no vyborne

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ech ! Tak to je ale patrně škoda, jsem přesvědčen, že by jakési "umírněné ekonomické školení" nikomu ani neuškodilo, ani by snad nevyvolávalo arogantní reakce. Ač tedy stoprocentně to nevím, sám jsem se nechal vytočit, za což se omlouvám... [smích]

Ne ne - nedá se to tak akceptovat bez do-vysvětlení, že se v tom "jakože vyžívám", myslím v těch katastrofách. Ale, že budu patrně "velmi slušně vyvinutý" paranoik, to tedy ano. Mám pro to docela slušné důvody a vědomosti - ačkoliv o tom tu i onde píši, stejně to píši jen tak na 5 - 10% "výkonu". Kdybych byl spíše "milovník katastrof", tak po této Vaší mini-úvaze: "Vzhledem k dosavadnim zkusenostem se schopnostmi politiku je vsak mozno vychazet z toho, ze zadne generalni reseni se konat nebude, spise haseni lokalnich ohnu, v kombinaci s bezradnym prihlizenim totalniho vypalu." bych zajásal ! Hm, pesimističtější jste snad ani nemohl být.

Moje vlastní "rodná parketa" je ekologie a přitom nemám rád zelené - zelení mluví o tom, co není a nemluví o tom, co je !! No a odsud z tohoto mého postu jsou ty katastrofy moc krásně a přehledně k vidění, jak se "netrpělivě" řadí do dlouhé fronty... [velký smích]

121624

18.11.2006 21:14

Bushova černobylská ekonomika a těžké časy před námi

RE: kdepak pane Gejdos

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To máte zcela pravdu, stačí se na ně (elity) kouknout a člověku se může udělat nevolno. Já se stále na Tv na zprávy dívám, je to již moje "skoro profi" deformace - zprávy o čemkoli odkudkoli jakkoli. Zajímavé je, ač takový paranoik, jsem skutečně čekal spíše nebezpečí z koordinovaného útoku Číny a Ruska na dolar, nikoli že to bude tenhle limit. Proto jsem si všímal, že Rusáci jakoby odcházeli ke zlatu (a jiným podobným komoditám). A Číňané, tu jsem zase zaregistroval "pověsti", že budují strategické zásoby ropy a vráží peníze do produktovodů z oblasti Kaspiku - tedy jasně koordinace. Potom ale u Číny jsem si to představoval tak, že Číně vlastně ani nevadí, že mají "na hromadě" dolary. Oni je pravda nemají na hromadě doopravdy.. Ale očekával jsem, že právě takové držení dolaru pro Čínu je fakticky "zbraň Soudného dne".

Ony ty moje úvahy nakonec nejspíše mohou být pravdivé, netušil jsem ale, že dolar je ve skutečnosti až tak slabý ! To jsem tedy netušil. A je to pro mě dost otřes, protože já jsem "konspiroval" opravdu "paranoickou bombu" - jenže se ukazuje, že prakticky stačí "prtnout" ! Hm. Díky za výklad.

PS. Hodně jsem zpozorněl, když ČNB zničehož nic prodala zlato za dolary. To jsme si, jen tak mimochodem, tedy ohromně pomohli ! Ale mě to zarazilo proto, že právě toto jsem si stanovil jako "signálku", že už opravdu je zle ! Myslím s dolarem. Jenže to už je snad více než rok či dva ? A nic. Jenže - asi už ne že nic...

121634

19.11.2006 17:39

Démon Kracios

RE: Takže

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane elerik, Nevím, proč o těch věcech, jak jste mě zmiňoval viz výše, vlastně vůbec píši a mám místy dojem, jako bych sám byl svým způsobem "na dálkové ovládání". Možná máte (asi určitě) opravdu pravdu ( [smích] ), totiž tady tímto: "a vim celym srdcem ze vek Vodnare meni lidi. Je tomu teprve 6 let, a je to citit ve vedomi lidi. Siri se to jako ohen ..", protože já se touto problematikou zaobírám již snad přes 40 let, ale právě zhruba od roku 2000 to již není prostě otázka racionálního studia faktů, nýbrž začínám "cosi cítit" ! To "cosi" je - a to je pro mě příjemné - v souladu s tím, na co jsem předtím přišel racionálními úvahami.

Často jsem si právě tady na Zvědavci lámal hlavu nad tím, co jsem tu kolikrát napsal, proč jsem to vůbec napsal - tedy fakt mi to někdy připadá, jako bych byl dálkově ovládaný. Jediné, co vím, je to, co cítím - situace skutečně nazrává a je zapotřebí pomáhat druhým. Ne penězi, ani ne pouhým přiložením ruky k dílu - to je přechodné a pomíjivé. Ale tím, že nebudeme dobré pocity a ty "zárodky jakýchsi nových myšlenek" v sobě potlačovat a pomáhat tak, aby ani jiný tak nečinil. Nová lidská společnost bude úžasná, sice si to raději ani nepředstavuji, ale cítím to... [smích]

Já sám věřím, že nastává "nová doba" a lidé se budou měnit. Ale pozor - někteří k lepšímu a někteří k horšímu ! Nepředstavujme si ten "Soud" naivně jako jakési divadélko a že to začne troubením fanfár andělů na pokyn teď ! Ale to, co nám Ježíš a další proroci vzkázali a co se Vatikánu nepodařilo ani za skoro dvě tisíciletí lží zničit, to je tady. Bude se skutečně oddělovat pšenice od koukole. A lidská zloba teprve vzplane ! A já tady tuším, leč skutečně přesně to nevím, že patrně to cosi, co mě ponouká o tom stále dokola, s kýmkoli kdo je ochoten se nad tím zamyslet, se vždy a stále bavit a diskutovat - že to má skutečný smysl. -Totiž - co lidi ničí je stále větší pocit, že ni c nemá smysl. Tady je - ten smysl ! Dát životu a světu opět smysl !*

121709

20.11.2006 08:10

Démon Kracios

RE: Takže

Petr Gejdoš 83.?.?.?

"...To otrok neumi byt nicim jinym nez otrokem. Predstava, ze pracuje aniz musi a dela jen to k cemu ma vlohy a chce to delat nebo dokonce, nemusi delat vubec nic, protoze to neni potreba je pro otroka neunosna. Proto zustane otrokem az do te doby nez vyspeje ve svobodneho cloveka...."

Chtěl jsem cosi podobného napsat. A vůbec, nejen s citovaným, ale vlastně celý Váš příspěvek jsem mohl citovat - že s ním souhlasím - je ale docela možné, že to je jediný bod, kde se naše cesty myšlení protínají. Lidi dělají tak 90% veškeré činnosti zcela zbytečně a ještě bychom mohli v těch zbývajících 10% nalézat nesmysly. Proto jsem jinde zmínil, že si tu "novou lidskou společnost" raději nepředstavuji - jehovisté mluví o 144 000 vyvolených a dalších milionech - no já nevím, zda a jak to vlastně bude. Když se představy "dopustím" - vidím to trochu jinak.

Co to znamená ? Lidi se skutečně musí změnit a to až do genetické podstaty. Když se rozhlédneme Přírodou, vidíme, že Bůh nám doslova "pod nos nastrkal" řadu návodů. Nechci to zesložiťovat o debatu, kdo to byl tim fyzickým Stvořitelem.

Člověk byl stvořen jako původně svobodná bytost. Ta vysmívaná "poselství", třeba v Bibli na samotném počátku, ta obsahují klíč. My, zdejší lidé pozemští, máme v jistém ohledu smůlu - jsme hybridi. A kdo ví, zda života schopní - o tom se patrně rozhoduje.

Nostradamus to v jednom siecles říká neobyčejně jasně - "...bohové lidem sdělí, že toto není jejich válka ... až se vrátí dlouho skrytý a zasadí ránu Měsíci, který zkrvaví ..." kdo četl a přemýšlel, uvidí v tom jasné poselství.

Lidé budou muset časem přijmout dost pro dnešní paradigma rmutnou informaci - byli jsme sice stvořeni "...k obrazu Božímu..." dle Genesis. Ale taky máme "kaňku" na duši - jakýsi prvotní hřích. Není vhodné to zase rozmazávat - ten hřích nespočívá v tom, že co provedli "Adam s Evou". Ono je to symbolika něčeho závažnějšího. Ta "kaňka na duši" byla stvořena zároveň s člověkem.

Pozemská věda nevědouc a nechtíc to již v sumerských ruinách odhalila a tedy tím podala jasný důkaz, že pojem Bůh musíme hledat o nejméně jedno "patro" výše, než u bohů Bible a dalších Knih. Boha s velkým !B" nemůžeme odhalit násilím - to je důležité poselství Véd pro dnešní lidi. Tím je řečeno hodně, ne-li vše.

Ten prvotní hřích je genetického charakteru. Náš genom to tajemství nese v sobě. Lidé budou velmi překvapeni, že vše je zároveň neskonale složitější - pro "dítě" Kali Yugy - a zároveň dětinsky prosté. Člověk dostal do vínku volbu a zvolí si. Každý si zvolí a každému se podle toho dostane. Soud vlastně již proběhl - to co si lidi představují jako Soud, to bude asi jen jakési poznání skutečnosti, co a jak se stalo. Nebudiž nikomu omluvou, že "...kdybych to býval byl věděl, tak bych to býval byl udělal jinak..."

121760

20.11.2006 08:30

Démon Kracios

RE: Takže

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A musím to volným pokračováním doplnit o ještě něco.

Když zapojíte do myšlení veškerý "vědecký" mozek, dokážete zcela lehce pojmout do mysli tento myšlenkový experiment. Člověk, lidstvo - je stvoření, které celou svou a doslova veškerou historií pobytu na této planetě dokazuje zatím jediné - člověk/lidstvo se stále rozpíná. Doposud je lidstvo omezeno na prostor této planety.

Pokud by lidstvo zvládlo přechod do Vesmíru, tedy pokud by technicky a technologicky dokázalo překonat barieru svého dosavadního omezení na planetu Zemi, potom další bariera bude hranice Galaxie. Atd. atp. !! Ten, kdo by si myslel, že postupem svého vývoje by lidstvo samo dokázalo vytvořit barieru svého kořistného šíření, takový člověk se vskutku podobá človéku, který si v drahé restauraci bez vindry v kapse objednává stále další a další ústřice v naději, že nakonec najde perlu, kterou pak celou útratu zaplatí ! Tady toto bych věnoval panu jménem Jiří Koubek a podobným. Jeho/jejich myšlení je přesně takové, hazarderské...

Totiž doveďme tnto myšlenkový experiment do důsledku. Moje myšlení totiž zde nalézá pouze dva možné výsledky - lidstvu se to za a) podaří nebo za b)nepodaří. Vše mezi patří tam nebo onde, o tom snad není spor.

Pokud platí za a), potom pane Jiří Koubku jste ve vlastní vědecké pasti - totiž to by znamenalo antropocentrismus jak vyšitý a pak se pane Koubku klidně navraťte mezi znalce světa, kteří dosud věří, že Země je centrem Vesmíru ! Ještě lépe k modelu placaté Země, nesené čtyřmi slony atd....

Pokud platí za b) - jsme to právě my, kteří zrovna teď kolabují. Protože člověk s takovou genetickou výbavou se do vesmíru nejenže nedostane, ale ani tady na Zemi nepřežije.

Je to jen otázka času. A nedám tam "vyceněného smajlíka" ! [smích]

121762

20.11.2006 08:46

Památkové zákony

RE: No vidite, a stacilo tak malo......

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdyby, kdyby... kdyby pan z Falkensteinu na Moravském poli u Suchých Krut památného roku 1278 neudělal, co udělal, museli by posléze dalších 700 let Rakušáci a nakonec všichni Němci v Říši bojovat o zachování němčiny a posledních zbytků národní německé identity v Evropě, Hitler by se v takové realitě jmenoval František Novák a dneska by český národ platil škody do Israele. Je to radostná úvaha ? Je na tom vidět, jak je vše zamotané ? Je z toho jasné, že vše je tak, jak to je a jindy zase jinak ? Lidské zákony nemají váhu papíru, na kterém jsou vytištěny .. [smích]

121765

20.11.2006 08:52

Bushova černobylská ekonomika a těžké časy před námi

RE: TITANIC

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Takového "na pivko" bych se i rád účastnil - to jste zde povrhnul silně výbušnou směs ! Taky se koukám na posuny magnetického pole... [smích]

A co Slunce, jeho magnetické pole taky hraje divnou "hru" ! Poslední dobou "co raz" zajímavější...

121766

20.11.2006 09:27

Kočky jsou mazaný

RE: ...tema -

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dcera mi ze Španělska posílá pravidelně maily, které nesou zcela jasné znaky "kočičího škrabopisu" .. [smích] Její Míííca, která se ukázala nakonec být Mííícááákem, totiž provádí vše to, co tady popisujete, k tomu ale byl Mííícááák asi v minulém životě "kozlem - zahradníkem", protože pravidelně "přesazuje" kvítka. No a ten škrabopis kočičí vzniká tak, že když je dcera u PC, tak zásadně "ťápe po klávesnici" celou svou jednoroční váhou své kocouří osobnosti.

Za dobu jeho cca roku života jsem jej viděl dvakrát po cca 14 dnech a jsme velcí přátelé - s Míícáákem. Ne nadarmo jsem jako dítě - ach jo, to je dávno ! - měl přezdívku "kočičí táta" ! Když na něj pomocí Skype promluvím, tak leze do bassreflexové díry v subwoferu v domnění, že se tam asi zákeřně zbaběle schovávám, abych jej nemusel hladit.

Tohle milé zvířátko od zcela "kotětího" mládí jasně rozeznávalo, zda se připravujeme na nákupy do obchodu s tím, že brzy zase příjdeme a bude nějaké ňamko, nebo kdy se chystáme na celodenní výlet. To jsme pak museli veškerou "bagáž" prohledávat, zda se taky "nepřibalil" !! Teď, když to píšu, tak smíchy z těch vzpomínek slzím ! gerade do klávesnice ! [smích]

121770

20.11.2006 10:10

Kočky jsou mazaný

RE: Kocouři..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kočky a kocouři - to je téma, u kterého věřím, že kdyby jsme šli na pivo - více toho rozlijeme než vypijeme, jak by jsme se nasmáli ! [chechtot]

Já mám těchto zážitků na několik knih a vždy, jen si vzpomenu, tak dostávám záchvaty smíchu. Nevím, kdo se hrabal v kočičím genomu, že z nich udělal přítele člověka. Ta kočičí přízeň k lidem je taková graciézní. Kočky hned poznají kočičího "přítele" a nezažil jsem kočku/kocoura, se kterou bych se hned neskamarádil. Byl a asi stále jsem tzv. "kočičí táta", ačkoliv dnes žádnou nemám. Já si kolikrát nadávám sám sobě docela hrubě - to vždy, když kdesi narazím na číču, tak zapomenu na čas, na termíny, na starosti. A navíc - kočky jsou "léčitelé" pro lidi.

121774

20.11.2006 10:19

Démon Kracios

RE: Megre

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To máte zcela pravdu, jenže z googlu na Vás vyskočí i ten žrec i ten zřec. Lidi to mají asi spjantané, ale původní je podle mě žrec. Ačkoliv - diskutujme to ještě pár dní dokola a už nikdo nebude vědět nic a domluvíme se rači na nějakém neutrálním názvu. [smích]

121777

20.11.2006 15:36

Památkové zákony

RE: No vidite, a stacilo tak malo......

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, jde o pana Záviše z Falkenštejna - viz taky zde :
http://ftp.cbvk.cz/kniha/data/w_walten.php

Kdyby český král Přemysl Otakar II., král zlatý a železný, v roce 1278 u Suchých Krut porazil císařské vojsko a ovládl tak fakticky říši, dneska by se až do Terstu mluvilo česky.

Vítezství by totiž Přemyslovi dalo k nohám Uhersko a fakticky by se stal jasným hegemonem Říše. Je jasné a vždy tomu tak je, že ostatní vladaři Evropy by nečekali s rukama v klíně na to, až by Přemysl Otakar konsolidoval zisky a podtrhli mu nohy zase jinak - to je ale již jiná. Já jen, jak jsou dějiny a historie krásné - ale není žádné kdyby.

121797

20.11.2006 17:51

Démon Kracios

RE: Takže

Petr Gejdoš 83.?.?.?

P.S. kedy na posledy ste sa pozerali na hviezdy tešili ste sa týmto pohľadom?

Pokud by to byla otázka na mě - odpověď by byla jasná - snad každý den... (každý den ale to nejde [smích])

To o těch dolarech a jejich náhlém "prodeji" - to tady poslední dobou řešíme snad denně, to už se nedá ani říci, že to nad námi visí jak Damoklův meč - ten meč už už "sviští" !!

121802

20.11.2006 17:59

Bushova černobylská ekonomika a těžké časy před námi

RE: zaujimave prispevky,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dokázal jsem to dočíst jen tak tak - z posledních sil. Toho pána, co to napsal, bych rád dostal na doslech, ale tak, aby nemohl utéci a aby u toho byla nestranná a problematiky dobře znalá porota. Jinak - zbytečná ztráta nervů a času, ten chlap si "nevidí do "úst"" ...

121803

20.11.2006 18:40

Sametová faleš

RE: Žádná faleš

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm - to jsou údaje za Českou republiku, nebo za Československo ? Já tomu totiž dodnes jaksi moc nerozumím - tehdy byla jakože KSČ jako komunistická strana Československá a KSS jako komunistická strana Slovenska. Nikdy mě to nezajímalo, až teď mě napadá, že to je nějaká ftákovina a nejsem si jist, jak to vlastně bylo !

121808

21.11.2006 07:53

Bushova černobylská ekonomika a těžké časy před námi

RE: zaujimave prispevky,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jenomže je třeba to přečíst celé a pocítit "ladění a smysl".

Mám na mysli to, že on to celé naladil na myšlenku - krize nikdy nehrozila, nehrozí a nebude hrozit. Do toho vše napasoval. To tam prostě je a neříkám, že pak dílčím způsobem neargumentuje správně.

Jenže pominul tu zcela zásadní premisu - planeta jako celek je něco jako živý organismus, který "žije" v jistých proměnlivých podmínkách vnějších, ale i vnitřních. My se na to díváme z hlediska člověka a máme mít zájem neměnit ty výchozí podmínky, za kterých jsme se tady ocitli. Protože každý systém vždy na každou akci reaguje protiakcí.

Nikde například já jsem netvrdil, že suroviny na planetě došly. Ten jeho příklad s dřevem v Attice je ale uznejte nesmyslný ! Člověk v okamžiku, kdy začal dosahovat globálních rozměrů, začal systém přirozený na planetě ovlivňovat. Odpověď na sebe nenechá čekat. A to ten pán zcela naivně odmítá. Je to ale na dlouhou řeč. Prostě s tím "pamfletem" nesouhlasím, ačkoliv právě tak, jak jste ukázal, lze vytáhnout část, která se tváří zcela rozumně.

121854

22.11.2006 13:13

Multi-kulti learning

Je i jiný pohled na věc..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A sice, že by to všechno mohlo být ještě nějak jinak - ono vůbec totiž je všechno jinak. Nikdo zatím rozumně nevysvětlil, jak vlastně různé rasy vznikly. Rád bych si vysvětlení třeba vyslechl, kdyby se tu nějaký evolucionista darwinista s takovým vysvětlením vyskytnul.

Zatím jediné vysvětlení, které alespoň mi dává smysl, je tady toto: (a se skromností sobě vlastní bych se jen nepatrně hlásil ke spoluautorství myšlenky... [smích] )

Při Potopě světa se zachránil Noe a jeho tři synové s kompletními rodinami. Budu vycházet čistě z Bible, ačkoliv mám jisté pochybnosti, "odkud asi" je tam ten příběh opsán, nechci to komplikovat. To totiž na věci nic nemění.

Bylo by dosti divné, kdyby Noe měl jednoho syna žlutého, druhého černého a třetího bílého, nicméně nezbývá, než tomu věřit - Genesis totiž mluví, kam se pak rodina Noe "rozeběhla" a jaké národy z jednotlivých větví vznikly. Protože již z nekanonizované - kdo ví proč ?? - knihy "Henoch" vyplývá, že Noe nebyl typický "předpotopní člověk", nýbrž geneticky upravený "nový člověk" - proto se tak biblickému Hospodinovi líbil - nezbývá, než to domyslet dál do důsledku ! Totiž i jeho synové patrně byli geneticky upraveni, a to hnedle načisto do tří základních ras. Ostatně - dovolím si zlehka popudit ortodoxní čtenáře Bible - na mě Genesis působí mimo jiného jako tzv. "plemenná kniha"...

Nikoho doufám nezarazí, že mluvím o rasách třech - neexistuje totiž nějaká "rudá" rasa , jsou jen rasy tři. Žlutá, černá a bílá. Naskytá se otázka, proč něco takového ten biblický Hospodin učinil. Moje odpověď je - jedná se o biologický budíček !

Všechny tři rasy jsou biologicky libovolně mísitelné, tedy je nesporné, že se jedná ve všech třech případech o "homo sapiens sapiens". Nicméně jistá podsložka genomu je rozrůzněná podle příslušnosti k rase, čili teprve "dokonale pomíchaný" člověk, jehož genom bude obsahovat všechny tři "rasové" složky, bude patrně tzv. "kompletní člověk". Dovolím si říci respektive použít i slovo "nadčlověk" ! A to přesto, že to byli právě rasově "poněkud" nedůtkliví němečtí nacisté, kteří tento terminus dokonale zprofanovali. Mi to nevadí - já vím, že Hitler třeba uměl počítat a používat číslovky, přesto se nikdo neštítí ty samé číslovky dodnes používat, tedy si starosti nedělám.

Čili, pokud příjmete tuto hypotézu, zbývá jen zodpovědět otázku, proč to biblický Hospodin udělal. Dal nam šanci ! Je to biologický budíček ! Kdyby se lidstvo dokázalo tady na této planetě v určeném čase " ...od Olám po Olám..." mírumilovně pomíchat, vznikl by automaticky dokonalý člověk - vlastně nadčlověk. A ten by si s těmi "průsery", které tady ty tři nedůtklivé rasy natropily, věděl rady. No a my to jaksi nestiháme.

Co myslíte, je to možné ? [smích]

121975

22.11.2006 13:20

Pomalý rozpad dolárového systému

RE: Denominace ropy v dolarech

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...dojde v okamziku krachu nebo paniky jednoduse k tomu, ze kupci se vypari a predpokladane "pojisteni" si drzitel opce muze zapsat do komina.

Musím se rovněž sarkasticky zasmát ! Ne, že bych se mermomoci na ty okamžiky těšil, ale "sranda" to tedy bude v každém případě ! [velký smích]

121981

23.11.2006 16:21

Jako za bolševika...

RE: Jsou osvědčené metody

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ani jsem se nezasmál - mám tam totiž ve Státech dceru a než jsem se stihl zasmát, tak jsem naopak "blivně" posmutněl ! [bliji]

Nicméně, je to právě to, co tady již dost dlouho hlásám. V USA bude občanská válka, až "klekne" dolar a ekonomika se ukáže ne dosti silná a hlavně diverzifikovaná na uživení se "za svoje". Což teoreticky může bejt zítra, nebo taky za rok. Nu, uvidíme, jak a hlavně kdy se ta páně Stana dolaro-lavina rozjede.

Podle toho, jak mi "regma" loupe perníček v kloubech, to ale tipuju někdy na příští týden hnedle z pondělka. Druhá možnost ale je, že to signalizuje, že přes noc někdy z neděle na pondělí tady v Česku "lápne" metr mokrého sněhu a hnedle vzápětí do toho vlítne dědek Mrazík asi -25°C. Čímž se prokáže letitá pravda, že silničáři prostě a jednoduše nestíhají nikdy. [velký smích]

122093

23.11.2006 17:56

Multi-kulti learning

RE: multi-kulti po africky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane google, prakticky s Vámi souhlasím, tedy s Vašimi slovy, ale měl bych jistou prosbu. Zkuste se na to podívat zcela nezaujatě a s co největším odstupem. Nemyslete na žádné silně opálené sousedy. Potom totiž uvidíte, že takových těchto všelijakých pravd je jaksi více a to přece není jaksi možné...[zmaten]

Nevěřím, že by se skutečně našel nějaký "černoušek", který by si dovolil za Vámi osobně přijít a vykládat Vám, že mimo jiné i Vy nesete odpovědnost za jeho bídu. Myslím, že takto to není postaveno. Na druhou stranu, když se trpělivě zahloubáte do studia historických faktů, budete prostě muset dospět k nějakému závěru, jak k současnému stavu došlo a potom se může stát, že kdesi jakousi odpovědnost přec jen uvidíte.

Ale ani to mi na srdci neleží, opakuji, fakticky s Vámi totiž souhlasím a to skoro ve všem. A přesto patrně v našich myslích na toto téma asi bude docela rozdíl. Já totiž cítím, že se v minulosti stala chyba či křivda, prostě se chyby či křivdy zásadně stávají. Ta chyba a vlastně každá chyba se vysloveně karmicky táhne furt pryč jak s ukřivděnou stranou, tak i tou druhou, křivdící stranou. Tak to prostě je.

Vy možná vůbec nenahlížíte a podle Vašich slov to ani nemíníte zkusit uvážit, jaký je asi propastný rozdíl infrastrukturního charakteru mezi dejme tomu Slovenskem a "vysloveně pokrokově demokratickou" republikou třebas Burkina Faso. A Vy si klidně budete myslet, že to, že Vám po určité manipulaci s kohoutkem u Vašeho umývadla poteče tu teplá, tu zase studená voda a to voda pitná a dokonce voda vysloveně chutná (ve studeném stavu samozřejmě), tak že to je výsledkem pouze a jedině píle Vás a Vašich předků. A nebudete vnímat, že to, co Vám připadá jako zcela normální a zcela zasloužené vlastní pílí, bylo s největší pravděpodobností umožněno právě nerovnováhou vztahů bílé Evropy vůči barevnému zbytku světa.

Vy vůbec nevnímáte, že tady v Evropě jsou ve všech těch obyčejných stavbách tohoto vlastně skoro neviditelného typu, jako jsou cesty, mosty, železnice, přehrady, elektrárny, zdroje a rozvody vody, zavodňování nebo meliorace polí, průplavy, kostely, školy, univerzity, hrady a zámky .... [smích] vidíte, že by to mohlo být daleko delší ... tedy že v tom všem, co běžně člověk vůbec nevnímá a uvědomí si to až tam kdesi na Sahaře v té Burkina Faso, tak tohleto naší prapředkové, předkové, otcové a posléze i my máme v důsledku toho, že jsme byli nejen pilní, ale taky v důsledků vyloupení zbytku světa !

Tedy pane google, ruku na srdce, když se nad tím opravdu hluboce zamyslíte, možná zůstanete zamyšlený i nějaký čas potom. A potřetí opakuji, já s Vámi prakticky na 100% souhlasím. Jenže vývoj jde silou váhy problémů dál a dál a všechno to zcela spravedlivě semele a nebude se ptát, jestli Vy za to nesete odpovědnost - je to jako karma.

122103

24.11.2006 15:59

Multi-kulti learning

RE: multi-kulti po africky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No vidíte - opět s Vámi prakticky na 100% souhlasím a v podstatě vlastně nemám co dodat. Takhle, jak to je teď, se z toho všeho stává poklidně prakticky neřešitelný problém a prostě a jednoduše s Vámi souhlasím, že A je A, B je B a hotovo ! V tom se shodneme a patrně cítíte, že ani jistou radikálnost rozhodně nekritizuji - i mi se "kudla v kapse" často otevírá úplně stejně tak, jako Vám !

Věřte - takových takto "neřešitelně" nastavených problémů před současnou globalizovanou lidskou společností stojí daleko více, než si mnozí lidé dokážou vůbec představit. Já myslím, že to již musí aspoň trochu "cítit" skoro každý rozumný člověk. Prostě a jednoduše - to není jen tento problém, nýbrž je to jeden z mnoha problémů, které jeden každý by mohl sám o sobě stačit na spuštění efektu samozničení tohoto světa, jak jej známe. Nemám na mysli "oblíbený" terminus "konec světa".

Stačí říci a udělám pouhopouhý prostý strohý výčet takovýchto problémů, které by samy o sobě takto stačily a byl by jste viděl, že by se to nejspíše nevešlo do "povolené" velikosti příspěvku ! Zformuluji to takto - v zásadě na jakýkoliv Váš relevantní podnět Vám dovodím, že to je jedna z cest, kterak tento svět dospěje ke své zkáze ! A přitom Vám garantuji, že nejsem nijak truchlivý člověk a myslím si, že jakože "do blázince" nesměřuji. Leda, že by jsme se domluvili, že většina těch lidí v blázinci je normálnější, než ti mimo blázince. [velký smích]

122185

24.11.2006 18:54

Multi-kulti learning

RE: multi-kulti po africky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vláďo, v Kroměříži je moc krásně. Vůbec na jihu Moravy je krásně. Já ale, jelikož procentuálně krví asi fakt patřím kamsi na Sicilii, si myslím, že není nad pohled na Etnu. [smích]

Tady ta rasová debata mě tak nějak niterně ničí, jak to tak čtu - sedá na mě "schíza", neboť toto je strašný problém a není jaksi jasné, jak jej reálně řešit.

Fakt ale je jeden a to zcela prostý a to musím zcela nahlas souhlasit s panem google - lidi, bez ohledu na barvu pleti, by měli mít stejná práva i povinnosti, tečka. A jelikož se jaksi toto nedaří dostat do mysli některých spoluobčanů, navrhoval bych skoro až dovoz pacifikačního systému "made in Saudi Arabia" !

PS - pacifikace = prostě se ufikne pacička.

122207

27.11.2006 16:32

Jak můžeme dovolit, aby to pokračovalo?

RE: 80:1

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Eh, Palestinci jsou asi takovy narod jako Hanaci. A strileni rachejtli na lidicky vedlejsiho mesta neni zadny odpor, ale cunarna.

Hm - potom kde je nějaký národ ?

Hm - navrhněte něco jiného, než střílení rachejtlí. Totiž miliarda spokojeně přežraně ztučnělých tzv. "zápaďáků" i takhle, při veškereém tom střílení těch rachejtlí, spokojeně dále přežvykuje svoje burgery a zapíjí kolou. Co tedy navrhujete udělat, aby něco udělali ?

122365

05.12.2006 18:57

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: AhmadiNERAD

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "listonos" - mohl by jste svá slova: "..Vsak to Ahmedinedzadovo pokrytectvo priam byje do oci. nějak prakticky doložit ? Čili, kdyby jste vysvětlil vůbec použití slova "pokrytectvo" a potom ještě, kde to "priam byje do oci" ?

Já jsem koukal koukal a nic mi "nebylo do očí" ! Moc Vás prosím !

122867

05.12.2006 21:10

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: AhmadiNERAD

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No ale pane listonos, Vy máte evidentní tendence stát se bohem všemohoucím a to ještě zaživa a přímo tady na Zemi. Mělo by to ale chybičku, tu jsem taky vyjádřil tím, že jsem ve slově bůh použil malé b. Totiž to není prostě možné a tak Vás pane vyzývám - vraťte se pokorně na prostou zem pod nohama a přestaňte si hrát na ... víte co !

Totiž:

Ako moze prezident krajiny kde ma zena defacto status otroka hovorit ze usiluje o spravodlivost a dostojnost - pokrytecke tak ze viac ani byt nemoze.

To si opravdu myslíte, že je běžným normálem zrovna v Iránu ? Já například si to nemyslím. Ale četl jsem zato statistiky ze západních zemí - typicky USA - o domácím násilí, týrání žen a dětí. Vy máte odvahu spravedlivě posoudit, kde jsou takto lidská práva a důstojnost ponižovány více ?


...plus medzi ludske prava patri tiez sloboda vierovyznania, a islam ako iste viete, tresata odpadlictvo smrtou.

No pane, tady jste si přece odpověděl sám ! V Iránu a kdekoliv v muslimské zemi klidně můžete být křesťanem nebo židem, ale opravdu nesmíte být křesťanem či židem a zároveň původně muslimem. Čili, kdyby jste se trochu zamyslel a snažil se vycházet ze skutečností víry a přijatých závazků, nemluvil by jste hlouposti či přímo zlomyslné nesmysly. Pane, jestli tedy vlastně ani nevíte, o čem mluvíte, raději potom mlčte.

Humanne asi tak, ako dat ukamenovat zenu za cudzolozstvo, pripadne za to ze ju niekto znasilnil.

A takto by som mohol pokracovat odhora az dole.


To jo, to máte pravdu, takhle můžete pokračovat a dokazovat vlastní neznalost stále a stále to bude mít stejný efekt - stále nebudete mít pravdu a stále se budete sám sebe zesměšňovat na odiv stavěnou neinformovaností, vyváženou o to větší arogancí v posuzování druhých.

Nevím jestli jste křesťan - ale snád víte, kdo se zmiňpval o tom hlavním pokrytectví, které vy zde demonstrujete v rozsahu vskutku hanebném - totiž, že ...vidíte třísku v oku bratra svého, ale kládu v oku svém nevidíte... [velký smích]

122886

05.12.2006 21:16

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: Re: pan nezela si byt menovany

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane listonos, jak to tak po Vás postupně čtu a přemýšlím nad tím - Vám by se skutečně moc hodilo, kdyby jste trochu mírníl své přerostlé ego, aby skutečně nedošlo k nějakému pro Vás neštěstí. Zajisté jste slyšel o tom, že stromy do nebe nerostou. [velký smích]

122887

05.12.2006 21:26

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: AhmadiNERAD

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane listonos, uveďte prosím nějaký případ křesťanských přechmatů, které my - z(a)padná kultura - odsuzujeme ! Obávám se, že se Vám asi nebude chtít vzpomenout si.

Mimochodem - tak nějak logicky z Vašich pozoruhodných úvah vyvozuji a tedy předpokládám, že pro Vás by byla zcela dostačující a přijatelná omluva jistého bývalého presidenta jedné nejmenované země, toho času obsazené cca 150 000 amerických vojáků, a to slovy "Je mi to moc líto !", a tedy by jste mu odpustil všechno a zařídil mu klidné dožití na státní útraty někde v klidu třeba na Hawaii ?

122890

06.12.2006 15:56

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: AhmadiNERAD

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane listonos, on se někdo omlouval za křižácké války ? Hm, nevím o tom, kde, kdo, kdy a komu ? Nebo ... On se někdo omluvil třebas pobaltským Prusům či polabským Obodritům za vyhubení v rámci šíření křesťanství ? Hm, nevím o tom, kde, kdo, kdy a komu vlastně ? A on se skutečně někdo omlouval za genocídu indiánského obyvatelstva ? To jsou mi novinky ! Tedy se znova ptám ! Kde, kdy a kdo se to omlouval a komu že to vlastně ?

Nabádáte mě pane listonos, abych - "A odpustite si laskavo ten povysenecky ton." a představte si to, že já jsem měl v záměru o to samé požádat Vás. Vůbec bych na Vás nereagoval, už mě takové názory doslova unavují, když to tedy řeknu velice umírněně a slušně. Právě ta Vaše arogance a povýšenost je do očí bijící a jen kvůli tomu jsem na Vás reagoval a přesto to vytýkáte právě Vy mi ? Hm - tedy pane, tedy v takovém případě jakože jsem na toto téma vůbec nic raději neříkal a hlavně tedy zkuste ještě odpovědět na ty první otázky, kdo se komu vlastně a hlavně kde a kdy omlouval za ty křesťanské "přechmaty".

PS - pane listonos, já jsem takovou reakci s těma "omluvama" čekal a preventívně jsem psal, že Vy by jste se patrně spokojil s omluvou ve stylu "velmi velmi toho lituji a již nikdy to neudělám..." od iráckého bývalého presidenta a Vy by jste mu za to zařídil doživotní rentu a bejvák na Hawaii, že jo ! Vy si totiž neuvědomujete absurdnost toho, že se někdo omluví - nechápu ani vůbec proč a hlavně komu, in memoriam ? - za zločiny, které před tím beztrestně staletí páchal ve jménu snad "křesťanské lásky" - ó to jsou věci - a tím je to podle Vás v pořádku ? Taku figu !!! [velký smích]

122969

06.12.2006 22:50

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: AhmadiNERAD

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem trochu udiven. Vy jste ode mne četl tady někde, že já se spojuji s muslimy proti někomu ? Vy jste někde četl, že bych nějak nenávistně mluvil o USA nebo Židech ? A když píšete Vy sám tady toto - " Pochopim antisionizmus - vsak kto mal kedy rad zidov... ", tak už vůbec nevím, co si o tom všem mám myslet.

Mě pane listonos zajímají fakta, když nejsou fakta, tak indície těchto faktů a nebo aspoň symptomy těchto formou smysluplných hypotéz. A rád budu diskutovat, když to k faktům, teoriím či hypotézám povede. Oborem mého zájmu je historie, mytologie, proroctví, báje, pověsti odevšad. Já jsem skutečně docela do hloubky prostudoval Bibli, zejména tedy Starý zákon. Já jsem docela podrobně a do hloubky nastudoval Korán a co se mi dostalo do rukou o Islámu a o muslimských zemích. Dal jsem si titánskou práci a opravdu několikrát přečetl Srimad bhagavatam a již snad nesčetněkrát Bhagavatgítu. Když se rozhlédnu právě teď kolem sebe, tak se na mě "zubí" metráky knížek kolem dokola o předkolumbovských kulturách obou Amerik, skoupil jsem a přečetl vše, co šlo o Persii, Sumeru, Egyptu, atd atp...

Takové paušalizující výroky, kterými někdo hlásá něco o Židech, nebo o Arabech, nebo o Islámu, nebo o Judaismu, kdy z toho trčí zcela jasné stranictví tak, jak to vidím u Vás - to mě prostě deprimuje. jestli se Vám zdá, že jsem na Vás příkře vyjel - omlouvám se a smažme to. Nicméně se na mě nezlobte - stejně se musím zeptat - kdo Vám tak ublížil, že píšete, co píšete ?

Tady k tomuto - "Ak mate nejaky hodnoverny zdroj ktory by mohol cloveka presvedcit o tom ze islam je mierumilovne nabozenstvo ktore nepredstavuje pre europu ziadne nebezpecenstvo tak sem s nim." - co k tomu dodat ? Přečtěte si pořádně Korán !

Vy stále myslíte asi na ty nešťastníky, co se opásají tritolem či dynamitem a jdou se povozit autobusem. No ale tedy se taky zamyslete dále ! Vy si myslíte, že by to dělali jen tak z plezíru, kdyby k tomu nebyli donuceni ? Vy nejste schopen se nestranně vcítit do situace v Iráku nebo v Palestíně - co ty lidi k tomu vede ? Vážený pane - Vy sám by jste dělal na jejich místě to samé ! Jak je to možné, že se nejste schopen zamyslet tak hluboce, aby jste na to přišel ?

PS - to jak píšete ...od Oriany Fallaci knihy The Rage and The Pride a The Force of Reason... - ano, zkusím to sehnat a přečíst. Ať vím, o co Vám jde.

122994

08.12.2006 21:34

Za demokracii a lidská práva…

Moc pěkné !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Paní Alexo, moc pěkná úvaha, nese to v sobě hodně "trpkosti" - holt nežijeme jaksi v ideální době.

Zcela mírumilovně připodotýkám, že když se zamyslíte nad zde na Zvědavci uveřejněnými dopisy iránského presidenta k americkému presidentu nebo teď naposledy k americkému lidu - zajisté mi dáte za pravdu, že jste to vlastně z hlediska hlavních myšlenek jakoby zcela "přebásnila" do normální moderní češtiny. [smích] Fakt moc pěkné, žijeme prostě ve zcela schizofrenní době.

123119

10.12.2006 14:24

Sebevražda protiválečného demonstranta

RE: Je to tragické

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ten člověk se mohl raději zapojit do skutečného boje se zlem jménem GWB, při své údajné inteligenci. Je to ovšem vážná situace pro nás non-GWB, když už se upalují američtí občané kvůli vlastní vládě.... Co bude následovat?

No ano, když už se něco takového děje v USA, je to dost povážlivý symptom toho, že se pomalu leč jistě naplňuje nostradamovská vize, jak to s Amerikou bude dále.

Moje znalosti Ameriky jsou dány asi ze 30% četbou amerických románů, ze 20% mou korespondencí s dcerou a jejím tchánem, 10% jsem snad postřehnul v době mé cca měsíční návštěvy v USA, 10 % až 20% z internetu z různých "střípků" ze života Ameriky, zbytek je směs amerických filmů, povídání si na Zvědavci i Nezvědavci a podobných forech a tak podobně. Ovšem dobře 10% váhy bych dal na Nostradama a jemu podobné Proroky. Což uznávám je těžce kontroverzní už jen zmínit, natož na základě toho vážně argumentovat, jak jsem tak postřehnul z reakcí lidí tohoto neznalých.

Dozajista tedy nejsem znalec Ameriky, což taky netvrdím - ovšem musím se dopředu ohradit proti tzv. znalcům Ameriky typu ještě nedávno zde pohostinsky vystupujících pánů typu kemo-mikin, leho-Kulíšek, šedesátosmičky, texaských ftáko-čížků a spol. Tito pánové totiž Ameriku podle sebe znají "móóóc dobře", ale jak se při diskusi vždy ukázalo, evidentně nanejvýše z propagandistických neokonských příruček.

Pane Karle, ta otázka na konci přízpěvku, na který reaguji, je svým způsobem hrůzná ! Co bude následovat?

Američani pravda jsou dost podivní lidé a ani se takhle zdálky viděno nechce věřit tomu, že by ještě mohli být něčeho schopni. Ale stále věřím, že až toho všeho budou mít dost, jak se říká "po staříčkovu mez", že "to jho" ze sebe setřepou. Ostatně jim vlastně nic ani nezbývá - příjdou o svého boba - dolar. Dovolím si snad po desáté ocitovat, co k tomu napsal před 500 léty Nostradamus:

Simulacra zlata a stříbra klesnou na ceně,
A po krádeži jejich hodnoty budou vrženy do moře.
Až zjistí, že všechno je zničeno dluhy,
všechny cenné papíry a akcie budou anulovány.


Nechci být ani náznakem zlomyslný - tato chvíle se přiblížila tak, že již i leho-mikinové to dobře ví, co se děje. Zatím se ještě utěšují, že to nějak přejde, že se "něco" stane. Ano - stane se ! Američané se jednoho "krásného dne" probudí do rána, kdy zjistí, že mají "holé zadky". A pak nastane mazec - Nostradamus jinde popisuje situaci, která se nepodobá ničemu jinému, než totální občanské válce. Good luck !

123217

10.12.2006 14:37

Za demokracii a lidská práva…

RE: Naprosto zásádní článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak nějak Vás pane z.a.p obdivuji, že máte síly se zásmradkama takhle diskutovat. Totiž, kdyby jste vstoupil na Nezvědavce a tam to zkoušel, tak by jste mohl mít alespoň "drobátko" zadostiučinění, že odoláváte na nepřátelské půdě a kazíte jim ten jejich "obrázek". Tady ale ten člověk zneužívá partyzánské metody a jen a pouze nasírá, jsa schovám jako totální zbabělec za na druhou stranu případný nick... Jinak to má v hlavě domotané až běda. Myslím, že kdybych třeba řekl, že by to mohl být mikin nebo Kulíšek, tak bych asi jednomu i druhému ublížil... hm [velký smích]

123219

10.12.2006 17:54

Sebevražda protiválečného demonstranta

RE: Je to tragické

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě", nechci být hnídopich - na západ od České republiky se nachází na přeskáčku Německo, Britanie, USA, Čína, Indie, Rusko a potažmo i Slovensko. Já jen, že z Vaší řeči ani nijak zásadně nevyplývá, že žijete v USA, člověk si to může sice dobrovolně domyslet. Ovšem v diskusi s někým, kdo se nepodepisuje, je takové domýšlení si obzvláště "vošajstlich" ! Vy totiž jste klidně směrem západním mohl taky skončit v Moskvě, že ano.

K tem predpovedim od Nostradama. Musel to byt chytry clovek a musel mit dost penez a casu premyslet a zapsat sve myslenky. Samozrejme dosel k zaverum, ze ..." atd...
Pane, nelíbí se mi směr Vaší úvahy, jste jen další z nekonečné řady namyšlených lidí v tomto. Již se mi ekluje o tom takovýmto lidem psát vážně, prostě časem každého omrzí nahazovat strop suchým hrachem. To ze slušnosti nevzpomenu biblické perly sviním... Byl jsem v pokušení Váš výraz "slabomyslnost", užitý ve vztahu s dílem Nostradama, adresovat jmenovitě, absence jména mě uchránila takové nezdvořilosti. Rovněž se nepopustím nezdvořilosti, že bych Vás poslal k odborníkům - Vy totiž patrně tyto již dávno navštěvujete a ty pilulky Vám mozek již "umravnily", jak dobře vidno. [velký smích]


A co se tyce te USA? Vsichni co to ctete, nebojte se, nerozpadne se, bude prosperovat a z nynejsich problemu vyjde jeste silnejsi.

Kéž by tomu tak skutečně bylo !! To se u mě projevilo typicky ono ...bližší košile než kabát.

Pane "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě", ten zbytek jste mohl zkráti smailikem s názvem obsahu "bliji". Vlastně již podstatně dříve. [velký smích]

123233

10.12.2006 18:46

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: ahmadínedžádov sen - zachránit svět

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane stein55, dovolte noticku k tady tomuto.

...je v tom len maly rozdiel: mne a mojim detom ide o kejhak a vy si davate medzicasom v kanade oraz...

To si neberte zas tak vážně k srdci - až se to "skutečně semele", nebude to nikde nějak extra bezpečnější. Ale jak píšete - ...je v tom len maly rozdiel... - tak to máte pravdu, je tu jistý rozdíl, totiž většina lidí v Kanadě nebo tady v Česku v tom bude dost nevinně, na rozdíl od Vás tam v Zemi zaslíbené... [zahanbení]

123236

10.12.2006 21:18

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: ahmadínedžádov sen - zachránit svět

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne, opravdu, já to nemyslel, jako nějaké "hulákání" na Vás či obecně na vás (Israelce) - v podstatě jsem jen dost smutně konstatoval fakt, jak se prostě věci mají.

Ne pane stein55 - nemám žádný recept a ani žádné řešení ! Na to již není čas ani prostor, žial - ten již pominul. Ostatně by jste si měl vážit i Koránu - je to tam kdesi totiž napsáno. Vše již jde silou událostí samo a je to již neodvratné, ačkoli nikoli bez možných variant na to samé téma.

Mnoho lidí, vlastně absolutní většina, to necítí, ale cítit to již určitě je možné - věci které se jakože brzy stanou, jsou neodvratné, jako by se již staly. Žial.

ptg

PS - s těmi Palestínci nemáte zcela pravdu, ačkoliv Vy v tom žijete a já nikoli. Tento fenomen vznikl se vznikem státu Israel a bylo to jasné politikum. Sousední státy z toho udělaly něco jako "paměť ROM" - to jest trvalá, nezměnitelná paměť. Kdyby se Palestínci asimilovali do obyvatelstva sousedních států (Libanon, Syrie, Jordansko, Egypt), byl by se tento problém jakoby vypařil, prostě by najednou Palestínci nebyli.

Nikoliv pane stein55 - proti Israeli, jehož každý krok je precízně řízen lidmi, kteří nejsou žádní blbci, tedy proti Israeli stojí protivník, jehož taky každý krok je precízně řízen a to lidmi, kteří nejsou žádní blbci. Tak to je. A z toho můžete domyslet tu hrůzu, která Vás, vás, ale i nás čeká. [velký smích]

Vás a vás proto, že to děláte a nás proto, že proti tomu nic neděláme.

123242

11.12.2006 17:46

Nálada v Latinské Americe jako po studené válce

RE: sliby

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě", co sám sobě říkáte "sedmdesátka" a podepisujete se 65 - velice nápadně mi připomínáte jednoho pána, který sám sobě tak zdánlivě přátelsky říkal "kema".

Jeho "blahý" zvyk v diskusi zde, který jste Vy tak nějak případně převzal, je - tedy byl, než byl vzat za křídlo a vyhozen "na mráz" - ten, že - "honem honem", aby byl první - tady "vyprdnul a vygrgnul" nějakou nasírací hovadinu zcela nonsensuální a pak se asi přiblble uculoval, jak se neobeznámení diskutéři čílí, coby na to odpověděli.

Na to nejde nic rozumného odpovědět, tedy pane sedmdesátko, zvaná "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě , co se podepisuje číslem 70, musím se Vás zeptat, o co Vám jde ? Nechtějte nikomu namlouvat, že chcete skutečně věcně diskutovat.

Víte - mohl bych Vám totiž oponovat věcně a ukázat, že se naprosto ve všem totálně pletete, ale na druhou stranu - ze zkušeností s tím panem "kema" vím, že je to naprosto zbytečné.

123286

11.12.2006 20:55

Zpravodajská služba: Irácká provincie Anbár je opěrným bodem povstalců

RE: toto je to co davno tvrdim,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nostradamus zcela exaktně (!!) předpovídá, že Turecko bude právě vlivem Persie = Iránu de-sekularizováno a přeměněno na faktickou základnu útočného Islámu proti Evropě. Podobný osud čeká Maroko, Alžír, Lybii a Egypt, pokud bych jmenoval pouze ony středomořské státy, které poté aktívně vystoupí v tzv. "Středomořské válce". Na radikalizaci těchto států se účastní podle Nostradama "miliony perských assasínů"

Ale máte pravdu - první krok Persie podle Nostradama fakticky je likvidace Israele - což fakticky učiní z Iránu všemi muslimy uznávanou vůdčí sílu. Saudové dostanou krvavě kopačky. Je to Persie alias Irán, která vytvoří střed a mocenské centrum budoucí sjednocené pan-Islámské říše, která povede válku proti Evropě. Irán již nyní vlastní zatím neznámou zbraň, která využívá energii celé planety Země ! nebude to žádná sranda.

Na vyžádání dodám přesná znění proroctví. [smích]

123303

11.12.2006 21:32

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: ahmadínedžádov sen - zachránit svět

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane stein55 - Vy se mě snad snažíte "houpat vrchem" !!

po 1948 vznikli utecenecke tabory a neasimilovanie palestincanov len potvrdzuje moju poznamku; ten fenomen exsistuje uz starocia -> "palestincania - ako etnika - sa nachadzaju v arabskej stavovskej strukture na najnizsom (analogicky k indickym kastam) stupienku spolocnosti spoluveriacich. konzekvente odmietaju - nielen okolite arabske krajiny - plnu integraciu palestincanov do vlastnej spolocnosti a sice od prvych uteceneckych prudov a to je tiez jeden z dovodov este dnes existujucih uteceneckych taborov!"

No, to právě je naopak ! Okolní arabské státy je neasimilovaly právě proto, aby "problém Palestína" stále žil. To by se tak Israeli a pokryteckému Západu hodilo, aby mohli říkat : "Podívejte se jak to funguje - Palestínci neexistují ergo problém neexistuje !

A pane stein55, v době, kdy se na tento problém "zakládalo" - tedy v meziválečné době mezi I. a II. světovou válkou - když ještě na počátku tohoto období teprve "novodobý Exodus" začínal, tak v oblasti Palestíny žili muslimové, křesťané i židé relatívně v pokoji. A nikdo ještě v celé oblasti (budoucí Libanon, Syrie, Irák, Jordánsko, Egypt) ani netušil, že nějací budoucí takoví "opovrhovaní" Palestínci, jako jsou dneska, že tedy vzniknou !

Tak si to uvědomte, co táráte, že Palestínci jsou již stovky let jakousi opovrhovanou skupinou "opo-lidí" ! Ten problém vznikl až vznikem Israele a že nikoli - to těžko budete někomu věšet takové bulíky na nos. Možná se to učí v Israeli, což tedy ale třeba po mě nechtějte, abych považoval za důvod se domnívat, že to tím je automaticky pravda. Je to nepravda. A tímto jste mě dost udivil, jak jste to "umně" překroutil.

123307

12.12.2006 18:58

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: ahmadínedžádov sen - zachránit svět

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm - když jsem to otevřel, "juknula" na mě přemíra odkazů, viz :
Výsledky 1 - 10 z asi 10 100 na dotaz guy bechor. (0,15 sekund) a já, nemaje nedostatek jiné práce, bych Vás pane stein55 raději poprosil, kdyby jste byl jaksi "adresnější". Tedy, vyberte z té přehršle nabídek tu jedinou, kde se mám "slastně začíst", nechce se mi tím naslepo probírat "odshora dolů" - nedomnívám se totiž, že pomlouvání Palestínců, coby místních blízko-východních "pod-lidí", je hlavní náplní všech těch 10 000 odkazů. To by bylo dost trapné, i kdyby nakrásně pan guy bechor byl státem najatý propagandista.

Dopředu však úpřimně musím předpodotknout - Vy zde často dáváte odkazy, nad kterými se mi chce na první šup říci opovržlivě "pche" ! Klidně vysvětlím, pokud by bylo libo či keby sa páčilo, proč...

Totiž, tak jako si kapří sami sobě rybník nevypustí - nelze čekat ani od israelských vědátorů, že budou svůj stát nějak pomlouvat, či podkopávat jeho podstatu. Nemluvě již o tom, že si nejsem jist, jak by takový odvážný Israelec, navzdory vyhlášené "super-demokracii" státu israel, nakonec dopadnul - viz případ onoho atomového vědce, který se tak vehementně snažil světu sdělit "sladké tajemství", že Israel má atomové zbraně. Což dneska - ty atomovky - ostatně pan Olmert ale potvrdil v Německu - netušímm však, jestli omylem, nebo jako předehru "inferna", které se již blíží, ať se to komu líbí čili nic, jak byl pravil svého času jistý Nostradamus. [velký smích]

123358

12.12.2006 20:30

Za demokracii a lidská práva…

RE: Naprosto zásádní článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tady je možno udělat krásnou krátkou úvahu. Diktátora jde svrhnout, vyvraždit celou jeho rodinu a ještě vykopat jeho předky z hrobů a kosti naházet na smetiště - a on to ví a tedy tu je jakási viditelná zpětná vazba !

V (nebo s) demokracii nejde udělat lautr nic. Z principu v demokracii nikdo za nic nemůže a není koho chytit pod krkem - je to typická "cochcárna". Politici to dobře ví a tak si dělají z lidí prdel a dělají si, co chtějí sami. Fakticky ale dělají to, co si přejí jejich mecenáši, kteří si je vytvořili a fakticky zaplatili. Nemyslím, že demokracie je reformovatelná - z principu ! Tedy ne bez toho, že by proběhla důkladně krvavá revoluce, která by totálně zlikvidovala potenciální "mecenáše" - korumpovatele. No a to si asi nikdo nepřeje, potažmo to ani většina lidí nechápe, jak to je. Takže nejde dělat nic. hm.. [velký smích]

Ovšem netřeba nad tím trvale smutnit. Každý špatný systém se zákonitě zhroutí v důsledku svých systémových chyb. Ten náš systém se právě hroutí a nikdo jej již nezachrání. Pozorně se dívejte !

123365

Je to jasné - ovoce záměru s ohledem na ovoce činu. Dělám si trochu srandu, nicméně i tak si myslím, že to je jen řečnická otázka a že oba dobře víte, jak to je. [smích]

123366

13.12.2006 20:32

Dva roky po americkém útoku se Fallúdža vrací do rukou povstalců

RE: Stredovek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máte pane "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě", co si říkáte sedmdesátka a podepisujete se číslem 65, tedy máte zpoždění ! Celých 6 minut jste se opozdil a tak jste nedokázal být první.

No a k obsahu - EU má nějakých 450 milionů obyvatel, USA dnes již možná 301 milionů (nevím, zda se někdo dopočítá Mexikánů) no a těch Arabů z LAS - přesně nevím, ale domnívám se, že více než nějakých 250 milionů jich nebude. Pakistán tam není třebas - to je ale mimo Váš obzor, že .. [velký smích]

Ale teď ještě hlouběji k Vašemu nářku nad nedovzdělaností Arabů.

Koukněte se někam, kde se Vám "vyjeví" seznam třeba dnešní 25 EU a zase někde, kde uvidíte členy LAS. Když si k tomu dáte práci, můžete si vždy udělat dvojičky - uvedu příklad:

Somálsko + Lybie - Italie
Sudán + Egypt - Britanie
Alžír - Francie
Maroko - Španělsko + Francie
a můžete si to takhle seřadit vše pěkně vedle sebe - vždy nějakou nadutou evropskou koloniální velmoc, která se roztahovala v nějaké té kolonii. Samozřejmě - bohatství vždy plynulo do kolonií, že pane..

Zajisté budete tvrdit, že třebas Francie udělala pro Alžír vše, co Francouzi Alžířanům na očích viděli a když ti nevděčníci Alžířané dali Francouzům kopačky, že ti jim tam přesto všechno zanechali ráj na zemi, vzdělaný národ, funkční komunikace, fabriky, zemědělství atd. Zkuste to tady tvrdit, ať se zasmějeme.

Nebo třebas můžete popisovat zdlouhavě, jak se Britové moc a moc starali, aby se Egypt a Sudán staly moderní vzdělané země a jak jim posílali ještě v roce 1956 "humanitární bombovou pomoc" sami a v roce 1967 a 1973 prostřednictvím Israele, do Sudánu pak USA celkem nedávno.

No a nezapomeňte na intenzivní humanitární pomoc USA pro Irák ! Ta se viditelně datuje někdy od roku 1979, kdy USA pomohli největšímu dobrodinci iráckého lidu Saddamovi k moci, stědře jej pak 10 let zasypávali velmi užitečnými zbraněmi, včetně těmi již tehdy zakázanými chemickými - to ohromně zvedlo životní úroveň v Iráku a pomohlo vzdělanosti Iráčanů. Hm...

V zásadě, pane "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě ", co si sám říkáte "sedmdesátka a podepisujete se číslem 65 - Vy jste úžasně vtipný člověk a jste ohromně sečtělý a vzdělaný a musím před Vámi leda smeknout ! Jen tak dále pouštějte ty své kydy - moc tím pomůžete své nové vlasti ! [velký smích]

PS - Kdyby jste si nevěděl rady s dalšími dvojičkami těch zemí, aby se do Vašeho mozku přece jen dostala nějaká realita, rád Vám pomůžu - třebas i na Nezvědavci - klidně se přihlaste ! Rád takto zbědovaným lidem pomůžu - křesťan nejsem, ale křesťanská láska mi cizí není.

123441

14.12.2006 21:49

Izraelská lobby a americká zahraniční politika, díl I.

RE: mozky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane - odpustím si ty vcelku zdá se zbytečné "proslovy" s Vašimi nic neříkajícími čísly a nicky, Vás lze stále stejně poznat.

Já kromě primitivů, kteří nemají rádi ani Ž/židy, ani černochy, ani indiány, ani Araby, ani "kohokoli" - pokud je jakkoli jiný - ještě nikdy žádného antisemitu nepotkal. A ti, které jsem výše takto charakterizoval - ti nestojí za řeč.

Tedy proč to píšu tak rozvláčně. Kdyby kupříkladu ti Vaši Židé/židé své schopnosti využívali pro něco, co je obecně prospěšné a co neškodí lidem, kdyby své případné schopnosti využívali humánně a nikoliv jinak - nikoho by nenapadlo vůbec o tom ani uvažovat - toto Vás pane nenapadlo? Ale pane s mnoha anonymními jmény, Ž/židé jaksi obecně jsou známí ve světě, že kolem sebe šíří spíše negaci - proto jsou stále "na partesu". Kdyby v ničem jiném, potom v absolutním popírání základu křesťanství. Pokud si myslíte, že to není pravda, potom asi chodíte po světě se zavázanýma očima a ucpanýma ušima jen po hmatu.

Píšete: "Budou si delat co chteji a co uznaji za vhodne." No a tedy - pokud oni mají právo dělat si co chtějí, proč to ale upírat druhým ? Nežidé mají to samé právo si delat co chtějí a co uznají za vhodné. Do důsledku - nebo snad nikoli ?

Po celém světě, když se někde sejdou "černokošiláči", tak tam vždy slídí stovky policajtů, jestli se tam náhodou nezdraví vztyčenou pravicí. Zajímavé ale je, že nikdo nechodí čmuchat po synagogách, jestli se tam nemluví o gojímském dobytku. hm ... Hitlerovi a Němcům jest vyčítán a kladen za vinu nedokončený pokus o vyvraždění jednoho národa. Židům nikdo nevyčítá, že skutečně důsledně a nemilosrdně vykynožili "do mrtě" původní obyvatelstvo Kanaanu před 3300 léty. Zajímavé.

No nic, škoda řeči... [velký smích]

123489

15.12.2006 17:31

Expert: Bush nemůže zaútočit na Írán

Může/nemůže... jen kecy !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jaký to má smysl takhle uvažovat ? Až padne někde to pravé rozhodnutí - včil !- tak zároveň s tím pro snílky a naivky padne i poslední "stafáž" údajné demokracie v USA. A pak ti všelijací demokracii (té správné, naší) nepřející experti pujdou bručet do báně a komu se to nebude líbit, bude je následovat - do báně. A až budou všichni "nesouhlasiči" v báni, zase zavládne ta správná demokracie !

Jestli si někdo myslíte, že se "ti pánové za Bushem" zastaví před tím, že by něco bylo jakože nedemokratické, tak jste docela naivní. Zeptejte se pana s nick "leho" nebo "mikin" a spol, ti Vám to vysvětlí ! Momentálně je zde zastupuje jistý čížek 65/70 z Texasu, že prý z Houston. Demokracii si prostě rozvracet nedáme - i kdyby jsme ji museli zrušit. [velký smích]

Lidičky, to bude sranda, až toto vše lidi pochopí či alespoň začnou chápat !!

123542

15.12.2006 17:48

Expert: Bush nemůže zaútočit na Írán

RE: Utok

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane z.a.p, máte hodně pravdu, ale jednu věc nedoceňujete. Totiž, že tady pomalu, ale jistě utíká čas pro Usrael, kdy by bylo možno pokusit se ještě o skutečné ovládnutí světa.

Pokud bude Usrael dlouho váhat a ještě na něco čekat, začnou se masívně projevovat vlivy, které jste teď jakoby přehlédnul.

1)Ekonomika USA a celého Západu je pod zcela tragickým tlakem Číny, Indie a dalších podobných zemí.

2)Ekonomika světa se neubrání otřesům pod vlivem dopadů klimatických změn a super-systémy, jako je ten v USA či v bývalé Západní Evropě se začnou rozpadat.

3)Současný měnový světový systém, založený na Bretton Wood II. z roku 1973 pomalu již dožil. Blíží se "vzpoura" zemí, jako je třeba Brazilie, Argentina, ale i třeba a vlastně hlavně Rusko, Čína a Indie. A kdyby to určitě skončilo jen narovnáním současných pokřivených finančních vztahů, s radostí by se přidala celá Evropa !

4) [velký smích] je toho více, ale nebudu dráždit.

Toto vše si "jde svou cestou" a Usrael přestává být ten činitel, který si bude moci vybrat čas pro tu kterou akci na vlastní záchranu. Nezapomeňte - Usrael anebo ovládne svět, nebo zmizí z politické mapy světa. A už je více, než za pět dvanáct ! Zde hledejte zdroj síly a zoufalství i pro zcela fantastická rozhodnutí... [velký smích]

123545

16.12.2006 16:38

Expert: Bush nemůže zaútočit na Írán

RE: Utok

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane z.a.p, jste mě rozesmál: Pane Gejdos, ac jste 'navykovy fatalista'

Když nad tím přemýšlím, asi bych se měl přec jen ohradit. Jo, to je pravda - postoj, který vyjadřuju má formálně blízko k fatalismu.

fatalismus = víra v osud, pasivní odevzdání se. Tohle říká "Slovník cizích slov pro 21. století". Když jsem přemýšlel, zda to na mě pasuje, musím říci - nepasuje !

Určitě nejsem ve stavu pasívního se odevzdání. A u té víry v osud taky nesouhlasim. Osud jako takový neexistuje - pojem osud vzniká jako důsledek nepochopení funkce času. Takže fatalista v tomto slovníkovém slova významu prostě nejsem. Možná Vás plete můj vnější výraz.

Já nastíním obraz, kde ukážu, jak si představuji svůj postoj a uvidíte, že to není fatalismus, ač se to tak jevit může. Představte si, že po zledovatělé cestě s kopce jede automobil. Ta cesta je docela zatáčkovitá a právě překonala vrchol stoupání a dobře 5 km bude stále s kopce. A za volantem sedím já - to je to místo, kam obrazně sám sebe postavím, abych ukázal, že nejsem fatalista.

Totiž řidič fatalista by asi zavřel oči a čekal s klidem, že se stane to, co se stát musí - totiž, že auto havaruje, nejde tomu zabránit a vůbec - osud.

Já ale ke svým spolujezdcům pronesu krátkou nepublikovatelnou řeč, s poměrem slušných a neslušných slov cca 1 : 1 a budu zuřivě řídit dále, jako by šlo o život - což vlastně by byla pravda. Musíte ještě vědět, že k té jízdě mě ukecali oni spolujezdci ! Před touto jízdou jsem se jim zoufale bránil slovy, že: "..já nepojedu, to nemá cenu, podívejte se na to počasí, na tom kopci to bude sklínka na zabití, to se nám nemůže podařit, to je sebevražda atd. atd. ...!" Ale aktuálně na tom kopci budu bojovat ze všech sil a umění o řízení vozu a s největší pravděpodobností to i uřídím.

Jízda právě za takových těžkých okolností je totiž můj koníček, nepominu nikdy možnost "trénovat smyky" ! Trochu se za to stydím, to je totiž moje jakási až nezvladatelná vášeň, na ekologistu nepatřičná... [smích]

Čili - myslím, že by podle verbálních projevů před jízdou ale i během jízdy mohl někdo soudit, že jsem fatalista - vždyť tu smykovou pohromu jsem předvídal a pak ještě okecal - ačkoliv to nakonec dobře dopadne. Jenže pane z.a.p - to třeba možná já tu ledovku nakonec i zvládnu, tedy nejsem fatalista ! Jsem jen a pouze dobře informovaný a tedy připravený.

Ale ti méně informovaní a vlastně nezkušení a nakonec se ukáže, že i neschopní - neb nepřipravení, kteří nevidí, do čeho se ženou ? Co jsou zač tito ? Co já si mám myslet o tom s prominutím "zasraném optimismu" lidí, kteří si ani na tu pověstnou špičku nosu nevidí a jejichž jediná kvalifikace do života - podle nich naprosto dokonalá - je to, že jako "odborníci, fachmani" makají pro dolárky, žerou, serou a souloží ? [velký smích]

123576

16.12.2006 17:12

Expert: Bush nemůže zaútočit na Írán

RE: Může/nemůže... jen kecy !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jako by jste mi pane Outofjacket četl moje myšlenky. Mám zcela ucelenou představu, jak to asi bude probíhat a v podstatě "Váše body" té Vaší konspirační teorie jsou fakticky zřejmě podmnožinou mých bodů v mé teorii. V rozporu ale nejsme ani "ň".

Na toho pána 70 (65, čížek z Texasu a podobně) příliš neberte ohled - nediskutuje, jen "nasírá" !

A s panem z.a.p se na druhou stranu hádat nemusíme proto, že se jedná o drobné nedorozumění. On pan z.a.p říká, že je optimista, ale co to je vlastně optimista ?

optimismus = sklon vidět a posuzovat skutečnosti z té lepší stránky. Tohle říká "Slovník cizích slov pro 21. století". Já to doplním tak, aby to poskytovalo 100% informaci - optimista je tedy pouhý špatně informovaný budoucí pesimista.

A tedy pro pana z.a.p - například já nejsem v žádném případě pesimista a už vůbec ne fatalista ! Pesimistou se patrně stanete Vy pane z.a.p, poněvadž nyní jste optimista. Já se pro jistotu nedívám na věci z nějaké lepší stránky, nýbrž ze všech možných stran. Kdežto, až to samé provedete Vy, naplníte onu definici, totiž, že optimista je pouze jen špatně informovaný pesimista a pak optimistou přestanete být... smutné...

123577

16.12.2006 21:18

Izraelská lobby a americká zahraniční politika, díl II.

RE: Nepřirozený výběr

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No to by tedy skvělé nebylo ! To by totiž bylo hrozné. Ale mi to samozřejmě může být jedno... Ale ty ženy by se z toho zbláznily. Chlapi, těm by bylo hej, ti by si "v pohodě shnili". [smích] A ti vyvolení chlapi - ti za prachy mají už teď vše, co si usmyslí, tedy ani ti by si v ničem nepomohli.

Takže, tak to asi nebude - když vyhubit, tak "hlava nehlava" - půjdou všici ! Zůstane jen asi 500 milionů lidí a i to se ještě pak sníží. Ostatně počet skoro 7 miliard lidí není vůbec pro nic žádným přínosem. Když to řeknu vrcholově cynicky - ááále nic, raději nic... [velký smích]

123588

17.12.2006 16:01

Expert: Bush nemůže zaútočit na Írán

RE: Amerika je v koncich a Americane budou okradeni o vsechno k Vanocum

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ona půjde do háje i česká koruna a vůbec všechny směnitelné = tvrdé měny, protože jsou svým způsobem přes světový obchod navázány na dolar. Tedy Váš úšklebek, pane 68 68, jaksi je mimo misu. Možná Vám to ale nedochází ?? To, co je na spadnutí, to samozřejmě zatím je zcela v režii "pánů režisérů" = rozuměj ... ále nic.

Vy pane 68 68 si na mě vzpomenete již brzy. Vy totiž nepatříte ani omylem mezi ty režiséry... I Vy budete platit ! Váš úsměv se z toho, co já již dnes nazývám šklebem změní na ještě něco horšího, něco jako "úsměv rozšlápnuté žáby". [velký smích]

123600

17.12.2006 17:38

Expert: Bush nemůže zaútočit na Írán

RE: optimista-pesimista-fatalista

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...Stary svet v podstate zanikol, kedze uz sa mu nedari nic utajit a oklamat a v podstate uz to nefunguje. Novy svet uz existuje, aj ked je vacsine zatial neviditelny, su to akoby 2 paralelne existencie. ... - no prostě a jednoduše to stále ještě není většině lidí zcela "průzračně jasné" - ono ale nakonec ani mi... [smích]

K těm "Pearl Harborům" či 911. Příjde a zřejmě brzy, značný otřes, to možná bude taková kouřová bomba, aby to s těmi "paralelními světy" lidem nebylo pokud možno již vůbec jasné ani tam, kde se již k pochopení blížili.

Podle mých nepatřičných informací se to odehraje v USA v jednom velkém městě a bude se to "tvářit" jako velký a velice sofistikovaný chemický a možná k tomu i pomocí "dirty-bomb" ( http://toxicology.emtrading.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=31 ) nukleární útok. Anebo to bude jen ta dirty bomba a ten chemický útok jsem si k tomu špatně vyložil, ona to totiž je jen chemie. Vše by zase ukazovalo na NY, ale jistě to nevím ..

Toto by pak vedlo k zavedení vyjímečného stavu a pak už by to fičelo. Čím později se to stane, tím větší komplikace a následky budou. Američani jsou již "dobře připraveni" - dostrašeni - než se vzpamatují, bude skoro pozdě klást odpor. Ale - dostrašit ! Nakupovat blbosti ! Radovat se z Vánoc ! [smích]

123603

18.12.2006 17:19

Expert: Bush nemůže zaútočit na Írán

RE: off topic, zaujima ma vas nazor.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na Jasnovidectvo neverim, ale ...

Podla mna je to samozrejme iba zhoda nahod, ale stoji to za zamyslenie...


To je pane Eriku poněkud nedůsledné myšlení. Pouhá shoda náhod by snad za zamyšlení nestála. Na druhou stranu - pokud je takových shod náhod více - pak se zase nejspíše nejedná o náhody.

Kdyby jste poněkud hlouběji prostudoval tzv. "velká proroctví" tzv. "velkých Proroků" - zjistil by jste, že nelze o shodě náhod vůbec mluvit. Celý problém pro Vás, takové patrně ryze racionální lidi, je to, že proroctví považujete za apriori nemožná. Vy totiž vidíte jen maličký kousek reality a zakazujete si možnost duchovního světa. Dobrovolně si obrazně řečeno zavážete oči, ucpete uši, na nos dáte klamerku a jdete po hmatu do lesa na houby - kteréžto houby navíc znáte jen z vyprávění od člověka, kterému o nich v dětství vyprávěla babička. [velký smích]

123657

21.12.2006 21:39

Expert: Bush nemůže zaútočit na Írán

RE: Amerika je v koncich a Americane budou okradeni o vsechno k Vanocum

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mimochodom ku zmenam Zeme, prave sa zistilo pocitanim ostrovov zo satelitu, ze 2 ostrovceky z Indickeho mora uz zmizli, uz sa zacina kora hybat...

No vida.

Měl bych prosbičku, sám jsem to nezaznamenal - odkud to máte ? Totiž - já to sleduju tak vždy co miliontou vteřinu, vycházeje z toho, že děj se již děje a jen tak mimoděk kontroluju, že opravdu... [velký smích]

123812

22.12.2006 21:52

Expert: Bush nemůže zaútočit na Írán

RE: Amerika je v koncich a Americane budou okradeni o vsechno k Vanocum

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, tak to ale není ono, jak jste to myslel Vy, pane svetlo - tady se nejedná o nějaké deformace mořského dna !

Mechanismus zmizení oněch zde zmíněných ostrovů tkví ve zcela jiném principu. Zde se uplatnil byť zatím malý, ale již takto se projevující vzestup hladiny světového oceánu. Za rok 2005 se udává vzestup cca 4,2 mm, v roce 2000 to však bylo ani ne 0,5 mm - v mezičase ty vzestupy lze prakticky lineárně interpolovat. Ve skutečnosti však se jedná o aproximaci, skutečný tvar křivky vzestupu bude patrně exponenciální.

V každém případě by mělo každého aspoň "nepříjemně zalechtat" na zádech, když ještě ne zamrazit ! Totiž, ačkoliv o globálním oteplování se mluví již hodně dlouho, tak až do roku 2000 se nedařilo naměřit prakticky žádné stoupání hladiny světového oceánu. Vlastně poprvé se to projevilo zcela markantně až za rok 2000, což je více než symbolické. Vzestup za rok 2005 pak už je dramaticky vysoký. Odhaduji, že vzestup za rok 2006 již bude možná 8 mm !!

Tedy ty ostrovy byly fakticky naplaveniny velejemného písku a bahna v deltě zde se vlévajících veletoků a byly zpevněny porosty mangrovů. Stabilita mangrovů sice je docela až fantastická, ale na některé vlivy jsou tyto porosty docela "háklivé" - třeba chemické znečistění. Ale taky mají jen konečnou mez odolnosti proti moři - pokud toto stoupá ! Podle mne se na zmizení těchto ostrovů - a patrně nebudou v této oblasti poslední tyto případy - podepsalo stoupající moře ve spojení s vysokým znečistěním, což likvidovalo mangrovy a tím jediný stabilizátor oněch náplavů.

Tento osud, pokud bude - a ona tedy určitě bude - stoupat hladina oceánu, potká s jistotou na 100% třebas i takové území, jako je poloostrov Florida. A samozřejmě celé území okolo ústí Missisipi, včetně města New Orleans a dlouhá řada známých míst na pobřeží USA - určitě třeba cape Hateras a okolní ostrůvky ! To jen na okraj. Ta Florida může zmizet za několik dnů, pokud příjde patřičný hurikán a zároveň hladina oceánu překročí jistou mez.

123884

25.12.2006 21:21

Jsme pro okamžitý odchod všech amerických vojáků z Iráku

RE: Sunni a Shiia

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Rozvířil jsem tuto problematiku relatívně nedávno na Nezvědavci a v ostré, mlýnek na maso připomínající, diskusi jsem použil tyto odkazy taky. A řadu dalších. Za poslední snad měsíc jsem i díky Vám pane Stan docela v oblasti ekonomiky "zmoudřel" a naštudoval ledacos. Zejména ten 130 stránkový report mnou otřásl jak obsahem, tak délkou. Nemůžu neříci, že čtení aktualit v této oblasti (ekonomika, zjm. USA) má hodně blízko k hororům ! [velký smích]

Ale je to zbytečné - někteří lidé to nevidí, i když jim v tom člověk "hubu vymáchá". Fakt ale je, že by to chtělo "někoho", kdo nebojuje s google o výklad a porozumění snad každého druhého ekonomického termínu, aby o tom napsal krátký seriálek o ekonomice. Ač sám ne-makro-ekonom, se pomalu nad tím zamýšlím, že bych to sepsal. Ale pro mě je to dost nesnadné a nemám takový rozlet v myšlenkách, jako třebas v oblasti ekologie, kde se cítím zcela doma. Stejně tedy Vás pane Stan zlehka poprosím - nemáte náladu nad tím zapřemýšlet ? Myslím, že diskuse za takovým seriálkem by byla asi nekonečná ! [smích]

124046

25.12.2006 21:27

Jsme pro okamžitý odchod všech amerických vojáků z Iráku

RE: Sunni a Shiia

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A nejen, že diskuse by byla skoro nekonečná, ale hlavně velmi poučná. To ale, jsa poučen nepřátelskou atmosferou z Nezvědavce, vede k jedné důležité myšlence ! Musí to celé být koncipováno zcela věcně a vzhledem k USA spíše v duchu "laskavějším než se patří" !! Lidi totiž mají zbytečně tendenci sklouzávat jednak do "anti-ami" stavu mysli, na což druhá strana pak reaguje "zatměním mysli" a absolutním řiťolezectvím. Kupříkladu takový pan čížek z Texasu, ten je ztracený, od něj se rozumné myšlenky asi nedočkáme. Ale je zbytečné apriori někoho popopuzet a dohánět k neuváženým reakcím. [smích]

124047

26.12.2006 17:16

Jsme pro okamžitý odchod všech amerických vojáků z Iráku

RE: Sunni a Shiia

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...fed si nemuze dovolit nechat dollar zkolabovat...
To jste napsal.Ale vznáším dotaz? Jak lze nenechat zkolabovat
dolar, když už zkolaboval?


Víte pane Nápověda, ono je to dost komplikované, což ale lze říci skoro o všem, uznávám. Když stojíte jako soudní znalec statik uvnitř budovy, která tak tak stojí, že se bojíte zakašlat, potom asi není obecně dobré být absolutně zásadový. Jako absolutně zásadový by jste totiž asi nejenže zakašlal, ale ještě kopl krumpáčem do posledního jakž takž zdravého sloupu, který tu budovu ještě drží...

Vesměs každý systém má slabé stranky a jako takový je v jistém ohledu "těsně před zhroucením". Vy pane Nápověda možná netušíte, ale ti, kteří za tím vším stojí, ti to vše ví lépe, než Vy či my. A jsou i lépe připraveni, než Vy či my. To oni ten systém teď strkají do propasti, protože je to součást jejich plánu. Resistence proti tomuto "zlu" (nerad používám zlo/dobro, nikdo totiž nakonec ani netuší, co to vlastně je) pak nespočívá v nějakém boji proti něčemu ! Ten boj bude vybojován v každém člověku jaksi uvnitř.

Co se oněch vnějších stránek týká - zde nám již nezbude, než uznat ono Ježíšovo "Co je císařovo, císaři, co je Boží, Bohu !"

124072

30.12.2006 11:37

Média

RE: mno

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane pastinak, nezoufejte ! Já sice celý život pracuji směrem k ochraně ŽP, avšak se zelenými třebas taky většinou nesouhlasím. No a ten pán, co Vás tak "nakrkl" - to z jeho strany samozřejmě je ironie, uznávám převelice trpká.

Řeknu Vám za sebe - když se doberete určité úrovně vědění v této oblasti, jste na nejlepší cestě silně zatrpknout a propadnout těžké melancholii. No a když to překonáte a nezanevřete na další informace, začnete být zase optimista, ovšem zčasu načas ve Vás "vybublá" takový záchvat ironie ba sarkasmu, že sám sebe nepoznáváte.

124285

30.12.2006 18:04

Saddam musí zemřít. Rychle.

RE: Co na to Írán?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Co na to Írán?

Co by na to Irán měl mít? Saddam nebyl snad ani souvěrec, respektíve, co tím slovem "souvěrec" myslíte ? Irán se podle mě v rámci své role chová navýsost pragmaticky a osobně se domnívám, že Saddam vadil úplně všem, tedy i Iránu.

Američanům vadil, protože teoreticky by stále mohl, jsa na živu, vysvětlovat, jak se vůbec dostal v roce 1979 k moci a proč tak najednou začal válčit s Iránem.

Současné loutkové vládě v Iráku samozřejmě vadil, protože pouhou svou existencí popíral jejich legitimitu.

Iráckým šítům vadil, protože to je Saddam utlačoval. Iráckým sunnitům nakonec ne, že by vadil, ale v současných podmínkách Iráku pod vojenskou nadvládou USA spíše škodil svou pouhou existencí.

V zásadě se domnívám, že potrestání Saddama a jeho "spolubojovníků", když už se to tak blbě vše uskládalo, by bylo mohlo být jakýmsi pokusem o tečku, kdyby následovaly velmi razantní kroky k obnově Iráku. Jenže znova - ono se to tím sloním americkým tancem v porcelánu iráckých realit vše uskládalo způsobem, že se ze smrti Saddama nedá nic rozumného vyvozovat pro nikoho !! Rozhodně to takhle klid nepřinese.

Podle mých "prorockých" vědomostí se jedná patrně o zcela nepodstatnou epizodu. Byla řada vykladačů Nostradama, kteří se snažili najít v textech jeho proroctví jeho stopu. Já ji tam nevidím ! Vpád USA do Iráku tam je, ale Saddam nikoli. Blíží se však okamžik, který ale Nostradamus uvádí - mluvil o zničených lodích v zálivu. Mluvil o strašné odvetě "lva z Hyrcanu" - narážka na nějakou významnou osobu/vládce z Iránu. Předvídal v této souvislosti islamistický převrat v Turecku, Egyptě a Maroku za "podpory milionů bojovníků z Persie". Toto vše ale časově již váže na sebe v rámci velmi krátké doby, řádově dnů a týdnů na vnitřní krizi v USA. Já osobně se domnívám, že paralelně s událostmi okolo Iráku vypukne v důsledku vyplývajících ekonomických problémů v USA občanská válka.

Irán zde hraje prakticky hlavní roli, ale nutno brát ohledy na souvislosti - Irán není zde hlavní hráč, Irán je zde ten nejviditelnější hráč. V pozadí je Čína a Rusko.

124320

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,96 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,15 Kč
Švýcarský frank
24,11 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,08 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 630,91 Kč
1 unce stříbra
510,23 Kč
Bitcoin
411 870,71 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?