Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 2555 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, petge, Petr Gejdoš.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

10.10.2006 21:52

Prekazí Rusko túto vojnu?

RE: Nepřesný článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Žďorba - jmenuji se Petr Gejdoš ! K Vašemu rozkladu mohu říci pouze jediné - nemám slov.

118821

10.10.2006 22:18

Není důležité, co řekl Havel

RE: Havel

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "kema" - máte můj obdiv, jste největší expert na úplně všechno. Mohl by jste objasnit, jak že to tady kroutíte hlavou: "Ja porad kroutim v uzasu hlavou nad temi pisateli prispevku, kteri se dodnes rozciluji nad tim, ze svobodne a demokraticke Ceskoslovensko, zajemce o vstup do NATO tehdy odmitlo prodavat zbrane zlocinnym rezimum."

Totiž - když lehce zagooglujete, zjistíte, že státy G7 (+1) zaobstarávají cca 90% veškerých vývozů zbraní na světě. Nevěřím, že do G7 (+1) patří Kuba, Severní Korea, Irán, Sudán, Venezuela, Syrie a Haiti. Tak kdo tedy furt ty teroristy a vrahy celého světa vyzbrojuje, pane kema ??

Vůbec největším vývozcem zbraní je USA. A to zcela s přehledem a s pohrdavým úsměvem nad blbostí naší (Československa té doby) opravdu do všech těch citlivých oblastí, kam my coby "vlezdoprdelisti" nemůžeme. Pane "kema", jelikož se to nesmí tady, tedy Vám neřeknu, co si o Vás a Vašich "hlubokomyslných" kecech doopravdy myslím ! [smích]

Kdyby jste ale prozradil, pod jakým nick píšete na Nezvědavci - přemůžu se a zase tam vlezu a napíši Vám to zcela od plic ! Nejste Vy pane náhodou pan Mikin ??

Vy tady rád druhým vyčítáte, že na Vaše údajné argumenty odpovídají urážkama.
No bodejď by ne !! Od Vás jsem tady totiž neuzřel nějaký argument již drahnou dobu a i to, co by se mohlo jako argument tvářit, následkem Vašeho použití "zkemovatí" !! Fuj !!* [bliji]

118826

12.10.2006 20:20

Korejský rotvajler na čínském vodítku

Možná je to takhle: ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Možná je to takhle:

1)Proti-americká "tajná" koalice ( tajná ! [velký smích] ) spolupracuje zcela "spolehlivě synchronně" - jako dobře seřízená mašinka. Pro Irán totiž zdá se existují "dobrá" a taky "špatná" období pro eventuální konflikt s Usraelem. Patrně teď by Irán potřeboval konflikt "po-pozdržet" - proto do hry vstoupila na první pohled docela nesmyslně Severní Korea. Totiž - říkat, že to Korea udělala pro svou bezpečnost je v situaci, kdy by po ní, nebýt ty záplavy, půl roku "ani pes neštěkl" - tedy to je přinejmenším podivné.

Jinak jste si zajisté povšimli, že v období cca od května až do cca července to byl Irán, který velkohubým odmítáním návrhů EU na spolupráci při výrobě atomového paliva "svůdně mával červeným hadrem" a snažil se vyprovokovat útok. Což však nyní nedělá, tiše sedí, připravuje se a čeká. V období srpen - září to totiž je již Usrael, který situaci urychluje - součástí této strategie byl patrně i útok Israele na Libanon - jednalo se o provokaci Syrie a potažmo Iránu k větší angažovanosti.

2)Otázka "atomových zbraní" ani v Korei, ani v Iránu, nehraje ve skutečnosti jinou roli, než roli onoho "červeného hadru" pro veřejnost a pro změnu v rukou Usraele. Tímto hadrem mává Usrael vždy, když potřebuje "něco před-zamaskovat".

3)Čína se tváří velmi "nasraně" směrem k Severní Korei, jedná se však pouze o divadélko pro svět - Čína je totiž jasnou součástí koalice a jen hraje svůj part. Kdyby Čína měla zájem na likvidaci režimu na severu Korey, nepotřebovala by vůbec OSN a jakési sankce ! Režim "soudruha" Kima by padl jak shnilá hruška "na počkání", kdyby Čína na 14 dní uzavřela hranice včetně veškerých energií.

4)Koalice se snaží do poslední chvíle být formalně "veřejně tajná" - smyslem je znemožnit Usraeli jakékoliv zdání legitimity pro případný preventivní úder ! Zcela jasně se zde hraje na "americkou vnitropolitickou kartu" !! Snahou je "nechat zatím v klidu spát" Američany a nechat je dále snít jejich zamilovaný "americký sen".

Předpokládám, že koalice má přichystaný jiný budíček ! Podle mě se chystá nějaký "rafinovaně koordinovaný" útok na dolar. Teď ale potřebují, aby pro Američany doma vše vypadalo tak nějak "do ztracena" - jakože americká vláda je vláda blbců, což ostatně je pravda, ale zatím si to doma v Americe myslí jen 50% lidí...

Zde vstupuje do hry moje "Nostradámova" oblíbená varianta - občanská válka v USA v důsledku hospodářské krize ! Pokud je můj odhad přibližně správný - potom možná máme před sebou již jen cca 14 dnů zdánlivého klidu ! [velký smích]

118963

12.10.2006 20:44

Rakety povstalců způsobily peklo na americké základně v Bagdádu

RE: OK

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, takto má vypadat odboj...útok na vojenské cíle! Je pěkné, že se najdou i skuteční bojovníci a ... tak dále.

Pane Yamato, když se nad tím, co jste napsal, zamyslíte dostatečně dlouze a hluboce, objevíte v tom "srandální rozpory" ! [smích]

Já, když si nejsem jistý, co si o tom či onom mám myslet, zda je to správné či nesprávné, pravděpodobné či nikoli - pokusím se sám sebe virtuálně postavit do té samé situace a nechám se na tu situaci virtuálně reagovat. A hnedle se nejčastěji ukáže správné řešení či vyhodnocení - nebo alespoň vysvětlení zdánlivých totálních nelogičností.

V daném případě, když jsem si provedl "myšlenkový experiment" a přechodně se virtuálně stal "šefem Alqwajdy" v Iráku, vyšlo mi přesně to, co se děje ! Totiž, že bych útočil nejen na vojenské cíle americké koalice v Iráku, nýbrž samozřejmě i na kolaborační jednotky a policii atd. Ale samozřejmě v tom i na netečné civilisty !! Nezlobte se na mě, ale je to tak !

Kdyby Iráčané masově šli a "nakopali všem interventům do zadku", bylo by již po válce a nakonec by bylo i méně mrtvých. Ten odhad 650 000 mrtvých je dost děsivé číslo, neni-liž pravda ? Již jsem se ptal sežranta "leho" Kulíska na Nezvědavci svého času, zdali se mu zdá správné, že nějaký stát kvůli dvěma vojákům, zadrženým navíc nikoli na vlastním území, nýbrž na okupovaném, vyvolá válku, vyvraždí pár tisíc lidí, nadělá škody za miliardy euro. Ten pán ale to nemá v hlavě v pořádku a tedy mi odpověděl, že to tak je v pořádku.

Vrahouni zatím bohužel převažují...

A já se Vás ptám, proč si myslíte, že to jsou oni ti vrahouni ? Vy by jste postupoval na místě Iráčanů a jejich brigádníků-spolubojovníků zpoza hranic zásadně jinak ? A tedy jak byste postupoval Vy jako šéf Alqwajdy v dané situaci ??

118969

12.10.2006 21:11

Korejský rotvajler na čínském vodítku

RE: Možná je to takhle: ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Začnu tím nešťastným vodíkem v autě - uznejte sám, že je to prostě blbost ! To by jste si musel doma sám elektrolyticky rozkládat vodu a to by Vás vyšlo setsakramentsky draho - nemluvě o možností případné bouřlivé zpětné reakce při tomto procesu a následném zbourání Vaší "chýše" !! [smích]

Nemluvě o asi 126 000 dalších potíží. Takže dále - nadcházející krize:

Těch 14 dní by jste neměl brát jako 14 dní, nýbrž jako "pár neděl". Je to výsledek dosti drastické revize všech mých původních představ a "počtů". Totiž - přesně tuto krizi jsem byl prakticky ochoten "odpřísáhnout" již vloni - v termínu cca k 15. prosinci. Ovšem po oné zmiňované revizi jsem sebekriticky uznal, že jsem cca asi rok "popředu" oproti skutečnosti... [velký smích]

Jinak Vás ale musím v jedné věci zklamat - trošku se za to až stydím, ale jaksi ani nejsem schopný nějak exaktně dovodit, jak jsem na to přišel. To jaksi "přišlo" samo. Já jen tak se zájmem koukám na události, jak si běží kolem mě, v hlavě mám stovky až tisíce proroctví a indicií, "hromady" všelijakých dalších zdánlivě nesouvisejících informací - a do toho pak příjde jakoby "blesk z čistého nebe"...

Již jsem panu "kema" kdesi tady na Zvědavci asi před půl rokem v podstatě zaručoval, že konec první, avšak rozhodující fáze bude tak nějak v půlce roku 2007.

Uvidíme... Jsem paranoik, to já tedy zase jo... [smích]

118974

12.10.2006 21:40

Rakety povstalců způsobily peklo na americké základně v Bagdádu

RE: OK

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak Vy pravíte, že:
"Já bych se šéfem organizace typu Al-Kaída nikdy nestal [smích] "

No , zde nemůžu neříci, že nikdy se nemá říkat nikdy !!

Dále pak jste uvedl klíčovou myšlenku:
My máme to štěstí, že to můžeme rozebírat v odstupu...oni ne.

No a to je ono. Pokud se nepletu, tedy již docela brzy se ocitneme všichni "ve víru" událostí a bude po našem poklidném odstupu !

Až se Vám pak - nedej to Bože !! - stane něco na způsob, že se Vám před barákem zahnízdí tank "gerade" v místě, kde těsně před tím stál kočárek s Vaším dítětem, rodiče Vám za živa pohřbí trosky domu po "náhodně se uletivší" bombě a manželku "potěší" několik "přátelských" okupantů a to mnohokrát za sebou, takže už ji jen pochováte - potom už budete v tom ! Vaše myšlení se "poněkud změní" a Vaše dnešní zásady budou tytam.

Samozřejmě - tfuj tfuj - bych něco takového nepřál vůbec, ale vůbec nikomu, nicméně právě toto se dnes a denně již třetí rok děje v Iráku. Asi by jste tamnímu panu iráckému Yamato těžko rozmlouval, že se nehodí, aby "útočil na civilisty" a dělal ze sebe vrahouna. On to totiž vidí jinak a nejsem si jist, že Vy v mnou nastíněné situaci názor nezměníte.

Jelikož jsem to psal se "smrtelnou vážností" - odpustím si jakého-koli smajlíka - tedy kromě toho Vašeho v citátu...

118980

12.10.2006 21:59

Společnost potřebuje tabu

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Národní stát by měl podporovat a propagovat víru v Boha, ovšem ateisté by neměli být nijak omezováni nebo snad potlačováni.

Přetransformuji to pro ilustraci na jiné hodnoty:

"Národní stát by měl podporovat a propagovat abstinenci řidičů, ovšem alkoholici a narkomani by neměli při řízení motorových vozidel být nijak omezováni nebo snad potlačováni."

hmmm... interesantní

Morálka se zas až tak moc nemění. Existují nadčasové hodnoty ...

Vskutku - existují, ale kde jsou ? Morálka, bráno tak nějak globálně ve vztahu k lidstvu, je dnes již jen takřta vyprázdněné slovo. To, co bylo tím slovem kdysi dávno míněno, to již je v lidských hlavách "zasuto troskami" bývalé kultury myšlení. Je mi smutno, když tady vystupují lidé - racionalisti, kteří mluví o nějakém pokroku a mají na mysli třeba vědu.

To co teď žijeme, to je jasně Kali-Yuga a naštěstí spěje ke konci...[velký smích]

118984

13.10.2006 18:59

Muhammadův meč

RE: Snůška polopravd a vyslovených lží:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "A.S. Pergill" - dost dobře Vás nechápu, co to tady píšete za nesmysly. Nebudu Vám to vyvracet bod po bodu, akorát tiše doufám, že z Vás mluví "pouhá neznalost" a nikoliv zlý úmysl pomlouvat a škodit.

Já bych Vám doporučil, aby jste se nad sebou zamyslel. Měl by jste si uvědomit, že všeobecné historická skutečnosti zcela jasně mluví proti Vám. Původně křesťanské národy, které byly dlouhodobě pod muslimskou nadvládou si své křesťanství hladce podržely, to snad nepopřete. A nevím tedy, kde chodíte na ty nesmysly o tzv. "dobrovolné konverzi" typu "konverze nebo život".

Zkuste si to porovnat s chováním křesťanů v koloniích - kupříkladu Španělé ve "všech Amerikách". Tam šlo skutečně o "dobrovolnou" konverzi na křesťanství - že ano pane "A.S. Pergill" ! Nechápu, co chcete tady takovou "řečí" dokazovat !?

119039

14.10.2006 15:07

Zabíjejte Araby a křičte o antisemitismu

RE: Dotaz

Petr Gejdoš 83.?.?.?

S jistou dávkou již "dobře uležené" a hlavně viditelně již obtížně maskovatelné nechuti k Vám Vám pane Stein musím napsat, že už začínáte lehce nervovat i mě - jste totiž ohromně vtipný. [velký smích]

119112

14.10.2006 15:37

Rakety povstalců způsobily peklo na americké základně v Bagdádu - pokračování

RE: Spamatajte sa...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "Rasmus"... Napsal jste serii myšlenek, ktere se tak nějak jedna za druhou postupně samy anulují - tedy dalo mi hodně práce usoudit, zdali jste vůbec něco vyjádřil na těch 14 řádcích po asi 16 slovech = cca 224 slov o ničem ... [velký smích]

Nikdo nemusel v "plné polní" cestovat přes půl světa, aby zjistil na místě, jak se věci mají - stačilo ve škole dávat pozor a nemalovat "tanky v okopu" na pijáky. Chtěl jsem tím říci, že jako člověk se můžu soustředit na jednotlivé osudy jednotlivých amerických ( nebo jiných) vojáků, co tam v Iráku padli a olitovat je.

Ale vcelku, při "tak nějak nadhledu" na celou věc, je přece nemá cenu a ani nelze litovat ! Vy říkáte, že plní rozkaz - ano, ale do armády vlezli sami a mohli dobře vědět, co tam budou dělat !

Nevím zda ten odhad, že v Iráku padlo za dobu "nezištné" pomoci hlavně Američanů asi 650 000 Iráčanů, zda tedy je spravný respektive přesný - přesný odhad [smích] - ale dejme tomu, že prakticky ano.

Komu v tomto případě kladete vinu za tolik zmařených iráckých životů ? Protože nepopřete, že tyto oběti jsou zcela jasně důsledkem americké intervence v Iráku. Vy mi můžete argumentovat, že bezprostředně jsou tyto ztráty hlavně důsledkem údajných sektářských nepokojů a tedy, že to padá na hlavy samotných Iráčanů. Ale i když takto budete argumentovat, sám dopředu budete vědět, že pravdu nemáte, že bez Američanů by tak nebylo.

Jestli se dneska "někdo" chce hájit, že něco takového nemohl před válkou vědět - musím jednoznačně a důrazně říci - není to pravda ! Kdo měl informace a kdo měl v hlavě rozum - ten tyto důsledky věděl.

Až tady zase vleze ten pan mikin, co mu zkemovatěl mozek, doufám, že vysvětlí, čí je to vina. To je ta správná persona, děd Vševěd a odborník na všechno, ten by nám to uměl vysvětlit. [chechtot]

119117

14.10.2006 15:58

Zabíjejte Araby a křičte o antisemitismu

RE: Kdo z nás mohl páchat holocaust? (A kdo z nás ho páchá?)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "stein55" - tady k této vaší větě: ak by zomrel v holocauste len jeden clovek, aj tak je zapieranie holocauste trestuhodne! předpokládám, že samozřejmě mezi oběti počítáte i mrtvé Palestínce. To jsou taky oběti holocaustu .. neni-liž pravda ??

119121

14.10.2006 21:50

Rakety povstalců způsobily peklo na americké základně v Bagdádu - pokračování

RE: Spamatajte sa...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já pane "kema" nevím, kdo jste Vy a proč píšete tak, jak píšete. Mám jen dobře podloženou domněnku, že jste jistý pan mikin. Vy ale víte, kdo jsem já a kdyby jste se mě úpřimně a poctivě zeptal, případně slusně diskutoval, dozvěděl by jste se, co myslím tím, co píši a co tvrdím. Ale Vám nejde o pravdu, o diskusi - Vám jde evidentně jen a pouze o nasírání.

Vy pane kema evidentně nebudete příliš úpřimný člověk a zdánlivá slušnost Vašich příspěvků kryje propagandistickou prázdnotu, kterou tady tvrdošíjně šíříte se zlomyslným úsilím. Podle mě jste prospěchář a zbabělec do morku kosti.

A navíc ...

Pro Vás jsou fakta zcela prázdný pojem a znáte jen " vhodná polo-fakta". Vám není hanba napsat :Tedy sebevrazedni fanatici z cele oblasti, mullahove kteri je do Iraku posilaji, sejkove a diktatori kteri to vsechno financuji a nakonec - lide na zapade, pro ktere je demokracie nejvetsim strasakem.
Tedy i vy pane Gejdosi. I vy.


Pane, takovým sprostým lhaním jste mě urazil a pouze s ohledem na slušnou úroveň kultury vyjadřování na Zvědavci Vám neodpovím zcela tak říkajíc "od plic" !! Ale jsem si jistý, že jasně chápete hloubku a podstatu mého nyní již jen pohrdání a politování !

Vy jste pane nevysvětlil vůbec nic a mám za to, že tedy vůbec ani nechápete nic, píší to přes to, že jinak Vás vždy chválím jako děda Vševěda. Samozřejmě ironicky, ale přesto - někdy argumentovat umíte dobře, tedy umíte to, leč neděláte.... Pro Vás bude jednou tím největším trestem a očistcem, až si jednou vybavíte všechny své lží a kecy a budete se svíjet, jsa mučen nesnesitelným pocitem trapnosti.

Taky Vás trošku "naseru" - počtěte si v těch Vašich "amerických ekonomických statistikách" něco o současné tvorbě pracovních míst v USA, pane ekonome - teď jsou tam velmi zajímavá číselka ... [velký smích]

119161

14.10.2006 21:56

Zabíjejte Araby a křičte o antisemitismu

RE: Kdo z nás mohl páchat holocaust? (A kdo z nás ho páchá?)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

hlavne, aby ste sa neposral pane gejdos!

U mě jaksi ani není důvod. Ale přátelsky taky projevím starost, pane stein55 - neposral jste se Vy ? [smích]

119163

15.10.2006 10:58

Rakety povstalců způsobily peklo na americké základně v Bagdádu - pokračování

RE: Spamatajte sa...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Gejdosi, vase odpoved ma sest odstavcu, ale vubec se nevztahuje k obsahu clanku ani k tomu, co jsem zde napsal.

Pane nick kema, takto vysoce pravdepodobně "mikin", k tematu článku tady toho nelze mnoho rozumného napsat - vše již bylo tisíckrát napsáno. Na Vás mají věcné argumenty stejný vliv, jako na betonovou stěnu, kterou se někdo snaží omítat suchým hrachem. Takže co Vy vlastně vůbec po mě chcete ?? Začněte nějakou definicí, kterak lze s Vámi vlastně diskutovat !!

Jinak ale... USA velmi "plochými a neobsažnými" argumenty (ne)zdůvodnily, nicméně provedly vcelku bezprecedentní v době po vzniku OSN agresi proti Iráku a svým aktem způsobily utrpení a smrt statisíců nevinných lidí, zdemolovaly světově významné kulturní dědictví Sumeru, Babylonu a Assyrie, rozkotaly jakous takous politickou a vojenskou rovnováhu v regionu a v rozporu s deklarovanými plány "boje proti terorismu" se USA podařilo rozdmýchat patrně vůbec největší rozmach terorismu ve světě. A to hlavně tím, že pro ten terorismus svými vskutku idiotskými zásahy Amerika vytvořila "terorismus legalizující" myšlenkové a vlastně dnes již "kulturní" zázemí a již značně sofistikované právní základy. Pane "kema" alias patrně mikin - Vy tohleto takto neviditíte a nejste schopen pochopit ? Odpovězte k věci !

Ja za svym nazorem o vine muslimskych fanatiku a vine vasi stojim a vy me se me ho muzete pokusit vyvratit.

Pro Boha (!!) pane kema/mikin - co prosím Vás bych mohl vyvracet ? Vy jste nic nevyargumentoval ! Vy jste se obrazně postavil a vypotil tvrzení : ...o vině muslimských fanatiků... a vině mé... Naznačte, co tady by bylo možno vyvracet ? Jste vůbec duševně schopen nějaké diskuse ? Budeme se tady handrkovat ve stylu ..je to pravda/není to pravda .. je to pravda/není to pravda ... ?

Jenze to budete muset psat konecne k veci a zdrzet se osobnich utoku.
A zadneho Nostrodama, please !!!!


To by jste ale pane mikin/kema musel asi začít Vy sám ! Napište něco, co je podloženo argumenty a já Vám odpovím tím, že své případně jiné tvrzení podložím protiargumenty ! Jinak Vaše výzva je pouhým (a dost obvyklým v daném případě) retorickým onanováním ... Toho Nostradama ale předběžně slibuji.

119195

15.10.2006 11:36

Zabíjejte Araby a křičte o antisemitismu

RE: Kdo z nás mohl páchat holocaust? (A kdo z nás ho páchá?)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale nemohl jsem odolat [smích] , omlouvám se, ale když někdo něco takto vyhlásí tak,jak jste to Vy vyhlásil... ?? Co jsem mohl tedy dělat ? Já jsem pro "fair play".

Já Vám nechci brát Vaše rodinné trauma. Neberte pro změnu Vy zase jiným jejich trauma. Pane - patrně bychom zabředli do těch "Vašich hoven" - to Vy jste to tak napsal, pardon !

PS. Mimochodem schválně - když jste mě tak komplikovaně vyzval k jakýmsi predeklinacím - co to vůbec znamená ten pojem holocaust ? Já jen, abychom si rozuměli ... [velký smích]

119200

15.10.2006 11:45

Zabíjejte Araby a křičte o antisemitismu

RE: Dotaz

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přežijete, přežijete... Já o tom vůbec nepochybuji - to přece patří k takové té "zvláštní genetické výbavě", že áááno, pane stein55 !

Možná - přiotřu se k jinde ventilovanému a propíranému vztahu Palestínců vs. holocaust - možná bude jednou zasedat světový soud a'la ten v Norimberku a bude soudit, zda je větši zločin popírat holocaust, nebo popírat lidství. Hm - zamyslel bych se pane. Vy se tak nějak netváříte jako náboženský horlivec. Ale ve vlastním Vašem zájmu - měl by jste se o to blíže zajímat ! Stále máte čas se dovědět něco, co by pomohlo poopravit případné pokřivené představy ... [velký smích]

119203

15.10.2006 20:46

Zabíjejte Araby a křičte o antisemitismu

RE: Kdo z nás mohl páchat holocaust? (A kdo z nás ho páchá?)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, to vím - ale když už tedy tento zdroj uvádíte - (http://cs.wikipedia.org/wiki/Holocaust)
- tak jste to měl ocitovat s ohledem na souvislosti v naší debatě ještě kousek dále ! [velký smích] Protože právě to, že jste necitoval dále, by mohlo vrhat "podivné světlo" na smysl Vašich myšlenek. Já to tedy napravím a dám celou wikipeďáckou definici:

Holocaust (resp. holokaust, řecky holokauston, zápalná oběť, či celopal, náboženská oběť, ze které si obětník nic neponechá) je označení pro systematické a státem provozované pronásledování a hromadné vyvražďování Židů a Romů prováděné nacistickým Německem a jeho spojenci v době druhé světové války. Někteří termín rozšiřují i na pronásledování a vraždění dalších etnických a náboženských skupin (např. příslušníků slovanských národů či jehovistů), homosexuálů či politických odpůrců režimu. Termín holocaust však bývá často používán jako označení pro jakoukoliv genocidu či masakr, např. pro etnické čistky ve Rwandě či pro postup Izraele vůči Palestincům. Ve smyslu slova masakr použil termínu holocaust i italský režisér Ruggero Deodato ve svém snímku Cannibal Holocaust z roku 1979.


Víte pane stein55 - ten "terminus technicus" v současném smyslu slova vznikl tak nějak "svévolně", fakticky si to vymyslel pan Elie Wiesel, jak se lze dále dočíst. Čili nejedná se o nějaký přísně závazný "kanon". Já osobně s použitím tohoto slova takto vysloveně nesouhlasím - slovo holocaust má pro mě pouze a jedině svůj původní význam. Na současné použití tohoto termínu jsem vysloveně alergický.

Ale jinak se omlouvám - nechtěl jsem rozpoutat žádnou "ohnivou debatu" a já rozhodně nepatřím k popíračům, či dokonce příznivcům jakéhokoliv systematického bezdůvodného pronásledování kohokoliv.

Na druhou stranu - začíná být všeobecně známo, že Židé skutečně sami sebe považují za "nadlidi". A v této souvislosti jako ne-Žid začínám chápat, že *někdo byl, je a by mohl i v budoucnu být schopen a ochoten uvažovat o oprávněnosti a sebezáchovné účelnosti odvety. Co myslíte ?? [smích]

119247

15.10.2006 21:03

Rakety povstalců způsobily peklo na americké základně v Bagdádu - pokračování

RE: Spamatajte sa...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Obyvatele Nemecka ci Japonska by s vami asi nesouhlasili.

Hm - proč by neměli souhlasit ? Tedy za Japonce bych jaksi "nemluvil", neznám osobně ani jednoho Japonce, natož abych se s ním bavil. Bylo by tedy ode mě troufalé se tedy o tom bavit. Zato Vy asi osobně znáte hodně Japonců, že ano pane, čili Vy můžete prakticky reprezentovat zde ducha a myšlení Japonska.

Ovšem na druhou stranu znám dost hodně Němců a zde jsem si naprosto jistý, že se mýlíte, pane kema ! Nechci zatím napsat, že přímo lžete. Všimněte si tedy, pane kema, že druhým vyčítáte, že neargumentují, Vy sám zde ale flagrantně pouze vyhlašujete jakési axiomy a trváte na jejich platnosti !

Já Vám tedy pane kema říkám, že nemáte pravdu s těmi Němci ! A tedy na základě toho pochybuji i o těch Japoncích a žádám Vás, aby jste jasně zdůvodnil, jak jste k Vámi prezentovanému názoru ve skutečnosti dospěl ! A zkuste se ze slušnosti představit. [velký smích]

119256

15.10.2006 21:30

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tady se musím pane kema přiznat k jedné věci - právě Vaše totožnost mě s ohledem na "podivuhodnost" Vašich názorů vedla poslední dobou k tomu, že jsem docela úpěnlivě pátral, kdo vlastně jste. Zde, tímto Vaším vyjádřením :

...dokonce, ze moji emigraci do Kanady sponzorovali jacisi "baptiste" ...

se pro mě "kruh uzavřel" ! Čili pane - tímto na sebe zde vylátnu, že jsem prostudoval vše, co se "šustlo" o jistém panu "mikinovi" nejen na Nezvědavci a tedy vím nyní, že skutečně kema = mikin. A totiž proto, že si vzpomínám na docela rozhořčenou debatu mikin vs. Sodek z Nezvědavce, kde padla zrovna ona zmínka, kterou jsem výše citoval.

Takže dobrý podvečer, dobrý večer, dobrou noc, dobré ráno, dobré poledne, dobré odpoledne pane mikine ! Na Nezvědavci jest "Vaše řeč" opravdu interesantní. jsem nyní o hodně spokojenější člověk... hodně jsem o Vás a nad Vašimi stránkami přemýšlel. [smích]

119257

15.10.2006 21:44

Společnost potřebuje tabu

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba - jak se tak toulám netem, sem tam narazím na velmi zajímavá pojednání. Pro danou souvislost bych Vám zde dal dva odkazy:

http://www.npg.org/forum_series/confronting.htm
http://www.radioliberty.com/stones.htm

Pokud jste si již stihnul přečíst alespoň Starý Zákon, možná jste si povšimnul, kterak Velcí Proroci mluví o konci dnů. Oba ty odkazy a Proroci ze Starého Zákona mluví to samé - lidstvo bude velmi dramaticky redukováno a to zpočátku na cca 10 - 20% současného stavu.

Věřte mi, že jestli se tak stane - a ono se tak stane, velmi stoupne úroveň morálky na planetě ! [velký smích]

119260

16.10.2006 16:25

Rakety povstalců způsobily peklo na americké základně v Bagdádu - pokračování

RE: Spamatajte sa...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, svět má již "plné zuby" americké kultury, založené na "ukazování svalů", zabíjení, kšeftování a ožebračování kdykoliv a kohokoliv "na počkání" se zdůvodněním, že se jedná pouze o schopnost a šikovnost, a že tu možnost má každý.

Pane kema, tu možnost totiž nemá každý ! Každý ve světě totiž nechce být potenciální vrah, každý ve světě není bezohledný kšeftař a tou bezohledností nemyslím pouze akutní chování se v tomto okamžiku, nýbrž hlavně vztah k budoucnosti tohoto světa.

Pane kema, ano já dobře vím - Vy jste procestoval kus světa. Patrně je pravda, že jste se setkal s hodně Němci a s hodně Japonci. Někde v Thajsku nebo podobně však podléháte dosti vážné systémové výběrové chybě, pokud na základě setkávání se s německými turisty zrovna tam chcete usuzovat na celkové myšlení Němců. To by jste si zrovna Vy, takový vševěd, měl uvědomovat i bez toho, že bych na to "opatrně" upozorňoval.

Pane kema, druhou světovou válku nerozpoutalo Německo ! Měl by jste méně povrchně nad historií přemýšlet. Vy moc rád stojíte na straně vítězů, to Vám dost zatemňuje mozek a proto jste zde na Zvědavci praktickým synonymem pro "papouškovače" aktuální propagandy právě zrovna zdánlivě vítězícího systému.

Pane kema, Vy budete v již docela blízké budoucnosti patrně hodně zklamán, pokud to vše, co píšete, myslíte smrtelně vážně. Já se ve Vás jaksi nemůžu zorientovat, stále si nejsem jistý, o co Vám vlastně jde. Vy umíte diskutovat, ale způsob, jak diskutujete je povětšinou navýsost urážlivý.

Pane kema, já jsem taky cosi procestoval, s lidmi se vesměs prátelsky bavím o všem možném a rád kladu otázky a velmi rád pozorně naslouchám. Myslím si, že bych si zasloužil z Vaší strany, aby jste mě "nehlušil" propagandou, ostatně se to týká absolutní většiny "Zvědavců".

Pane kema, Vy se rozhodně nemůžete divit různým "nelibým" reakcím na Vaše docela arogantní výroky, již jste si mohl povšimnout, že se zde jedná vesměs o lidi rovněž dostatečně "po světě rozhleděné".

Píšete:

Behem valky kterou rozpoutali jejich diktatori byl hlad a bida.
Nyni, v demokracii kterou jim "vnutili" americti "agresori" se situace pomalu zlepsila a nyni je v obou zemich blahobyt.


K tomu musím podotknout - osobně se domnívám, že slušní lidé v inkriminovaných zemích již vesměs pochopili, do jakého to systému spadli ! Pokud Vy sám jste "prachsprostý" materialista a líbí se Vám americká kultura, uznávám, že asi musíte hlásat, co hlásáte !

Je to každého jeho volba. Jen pro Boha jednou nehlásejte, že takhle jste to nechtěl(i) - to až bude již zcela jasné, že situace pod taktovkou toho Vašeho "nejlepšího systému věcí" dospěje do neřešitelného konce. Někteří již ten konec vidí cca metr před svým nosem - kam až v milimetrech před svůj nos dohlédnete Vy ?? [velký smích]

119343

16.10.2006 16:54

Muhammadův meč

RE: Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Skutečně velmi zajímavé a poučné počtení. A vcelku demobilizující.

Totiž, ukazuje se, že jeden mozek jednoho člověka není schopen pojmout dostatek informací, aby si mohl být prakticky čímkoli jistý. Deprimující poznání, pokud člověk nemá v záloze víru. [smích]

119346

16.10.2006 18:19

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Vladimíre, já to neberu jako obvinění, ale jako úlevný "povzdech". Člověk, píšící sem pod nick "kema" je totiž jinak vcelku "zábavný společník" v diskusi ! Málokdy se tak dobře zasměju, než když si čtu, co pan kema zase "vy-tentononc". Pardon. [velký smích]

Příznávám se a tímto se Vám pane Vladimíre omlouvám, že to tady zatahuji, ale skutečně dobře nejméně rok nad tím přemýšlím a ta kemo-dikce je tak nápadná, že podezření jsem měl již dávno. Mimo jiné, chodil jsem na Nezvědavce jistým způsobem provokovat, zdali se nechytí - kupodivu nechytil ! Až nyní, když si vyřizoval jisté "drobné" s panem "V. Sodek" na Nezvědavci, tak jsem silně zpozorněl. Až tam padly vcelku nesporně průkazné formulace, podle kterých bych si býval byl jistý, že skutečně platí to, co jsem nakonec napsal, totiž že kema = mikin !

Ale v zájmu zachování "status quo" se té jistoty zříkám. Nechci zasahovat někam, kam nevidím - neznám zcela historii, proč ta animozita. Tedy nadále budu toho pána titulovat již výhradně nickem "kema"... [smích]

119354

16.10.2006 18:33

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechápu, proč fuj, hm ... pane kema, berte jako velmi signifikantní, že poprvé v životě jsem takto "založil detektivní kancelář" u toho nejmenovaného válečného zločince. U Vás pak podruhé - jinak ani "myšlééénečka" na nějaké zvídání mě u nikoho jiného nikdy nenapadla.

Mnohé lidi, které jste jmenoval, kteří tu vystupují pod nickem, znám osobně "z očí v oči", nemám nejmenší důvod se znepokojovat nad tím, že se nepodepisují - pro mě to je, jako by se podepsali a jsou to pro mě zcela nesporně slušní lidé.

Vy a Vám podobní si malujete svůj věrný obraz na Nezvědavci. Na co by jste si asi tak chtěl stěžovat ???

119359

16.10.2006 18:59

Muhammadův meč

RE: Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já se sice "držím", abych nepoužíval, respektíve nenadužíval, Nostradama a spol., teď ale se o něm musím zmínit.

Já tady již několikrát zdůvodńoval, kde beru jakési vnitřní přesvědčení, že tuším či vím, jaká je pravda či skutečnost. Já jsem totiž skutečně přesvědčen, že se jedná o zcela nesporný zdroj informací o tom, co se opravdu děje. Čili já veliké pochybnosti mít nemusím a cítím, že se dobře orientuji. A hlavně - historie v mém pohledu má smysl a logiku. O to více a spíše, že kupříkladu Nostradamus mi již nic nebude dementovat - vše leží "neměnně na stole".

Ovšem člověk, který je odkázán pouze a jedině na vlastní analyticko-syntetický rozum při zpracovávání průběžných informaci/dezinformací, takový člověk nemá moc velkou šanci se nesporně dobře orientovat, tedy pokud nepatří k privilegované "špičce".

Není potřeba vědět vše, je jen potřeba si ověřit zda to, co se děje dává nebo nedává smysl.

S tím samozřejmě více-méně souhlasím, ale pozor - řídit se pouze tím, zdali něco dává nebo nedává smysl - to nestačí !! V danem případě si dovolím částečně ocitovat : ".... to ví jen Otec na Nebesích!" Není, opakuji že není v lidských možnostech vše pochopit a posuzovat to pouze podle toho, zda to dává smysl, to je nedostatečné !

119364

16.10.2006 20:24

Muhammadův meč

RE: Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ajajajaj ! S panem Nostradamem je "velká legrace". Když jsem s tím (Proroky) kdysi dávno začínal, dostal jsem se k Nostradamovi přes Starý Zákon a Sybilu. Tady platí ze všeho nejvíce to, že tak nějak "polehoučku a hlavně mlhatě" vše souvisí se vším. Totiž zpočátku jsem pouze pochybovačně kroutil hlavou a byl jsem si naprosto jistý, že je to naprostá hovadina ! Tedy hledat v proroctvích něco rozumného.

Můžu ale říci jedno - pokud na to půjdete stejně, jako já, zavede Vás snad do všech zákoutí vědy ! Dostanete se do atomové fyziky, aby jste upokojil racio, že neblbnete nadarmo. Bude Vás hodně zajímat genetika. Koupíte si taky jako já dobře "metrák" všelijaké vedaistické literatury. Vaším koníčkem se stane biologie. Stejně jako já vrazíte neskutečné prachy do knih a tyto budete skladovat všude, kde lze - u mě třeba i ve sklepě místo zavařenin. Atd atp.. Manželka si bude po straně klepat nenápadně na čelo, děti na Vás budou koukat zkoumavě znepokojeně, kolegové v práci usoudí, že se asi rozvádíte, známí Vám budou klást "podezřelé" otázky ohledně sexuálního života a podobně... [velký smích]

A jediná odměna Vám bude ta, že si potom aspoň my dva pokecáme - totiž pak již ztuha najdete někoho, kdo by Vám hodlal rozumět. Varuji Vás !! [smích]

119373

16.10.2006 20:56

Letečtí cestující „by mohli být značkováni“

RE: Nevidel bych to tak cerne

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máte svým způsobem pravdu, ale jak říkám - svým způsobem !

Již se zde někdo kousek výše zmínil o tzv. "Apokalypse sv. Jana" - zde jest původně nepochopitelná myšlenka - totiž, že " ... každý člověk bude mít číslo a bez něj nebude moci nic dělat, ani nakoupit atd. ..*

Plyne z toho jediný závěr - jestli se budete radovat z ptáčků v přírodě, nebo starat o osud světa - to je patrně již zcela lhostejné ! Výsledek bude stejný.

Jiná věc ale je ta, co se stane s Vaší osobou tam "kdesi uvnitř", když budete přeci jen tak trošku paranoicky přemýšlet a nikoliv pouze radostně dýchat a jíst a pít atd. . [smích] Nic proti tomu, sám si na 100% nejsem jist ničím a byl bych poslední, abych někomu radil. Člověk, který si to životem bezstarostně profrčí jako ptáček, třeba bude i takto posuzován ?? Co já vím ??

119377

16.10.2006 22:12

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ech - šel jsem se po delší době mrknout na Nezvědavce a tam to buble. Docela mě teď mrzí moje "aktivita" kolem pana "kema" a jaksi se moje radost, že jsem jej prokoukl vytrácí. hmm...

Největší prča je ta, že já vím kulové, co se to vlastně semlelo, ale podle reakcí Nezvědavců se evidentně "cosi semlelo" ! Jest mi podivno, jak je pro toho pana "kema" z nějakých důvodů tak moc důležité, aby se jeho "Nezvědavá" identita neprolátla. [velký smích]

119388

18.10.2006 16:17

Jak Hizballáh porazil Izrael

RE: Nikoliv úplně MM

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím pane GEWO !

Anebo právě obratu k lepšímu.
Raději hrůzný konec, než hrůzy bez konce..
Vždy tomu tak bylo, stačí zabrousit do historie...

Tak ! Souhlas. Já jsem taky vcelku optimista, že hrůzy jednou skončí. Tak jak tady sem tam "otravuju" s Proroky a jejich místy značně nevábnými perspektívami naší současnosti čí blízké budoucnosti, tak taky nesmím nevzpomenout, že dávají i kladná východiska. [smích]

Nicméně - tak trošku mi přeběhl mráz po zádech.... opravdu přituhuje...[velký smích]

119487

18.10.2006 17:13

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo no - stalo se a je to. Ten pán má jednu schopnost, zdá se - že svleče ze sebe kůži jak had a ejhle ! - bude tady zpátky jako zcela nový. Časem se sice stejně zase prolátne - neb starého psa novým kouskům nenaučí asi nikdo.

Mě by spíše zajímala jiná věc. Jsem od přirozenosti značně zvědavý a zajímalo by mě, co to vůbec je za člověka, co to může být za povahu ?!? Teď, co ta afera s mikinem vypukla, zase chodím "nahlížet" i na Nezvědavce, speciálně tam, kde se to kolem mikina "přemílá" .. to abych pochytil nějaké povědomí o starých křivdách či co ...

Nebylo by od věci, kdyby někdo vypracoval - někdo z pamětníků - jakousi příručku ve stylu "Kdo je kdo na Zvědavci". Já na Zvědavce chodím snad cosi přes 2 roky (??) a místy jsem z toho poněkud "vedle sebe", o co vlastně běží ... [zmaten]

119493

18.10.2006 18:52

Jak Hizballáh porazil Izrael

RE: Nikoliv úplně MM

Petr Gejdoš 83.?.?.?

MWM - The home of nonfiction

Jinak skutečně přituhuje a já tak cca posledních 14 dní docela "mívám zimomriavky", když si tak čtu "na netu" tu i onde. Jiří, máš v diskusi opravdu místy "děsivé" odkazy.

Jak jsem jinde připodotknul - z těch cca dvou posledních jakž takž poklidných "neděl" je již jedna skoro pryč. Můj "rodný" listopad nebude nudný... [velký smích]

119500

18.10.2006 20:11

Letečtí cestující „by mohli být značkováni“

RE: Ono je to horsi ... oni si totiz nakonec o NWO

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...dyz se musej na vterinku zout, tak to prohlasujou za hruzu. Predpokladam ze je to tim, ze sou z tech vostatnich ustrku precitlively. [chechtot]

Poslední dobou tak trochu lítám více, než kdy jindy a jelikož jsem již snad se vším jaksi vyrovnaný, tak si to vcelku bezstarostně užívám s úsměvem na rtech. Představa, že bych se po letu přes Atlantik měl zouvat by "měla strašit" spíše ty bezpečáky .... [velký smích]

119507

18.10.2006 20:14

Jak Hizballáh porazil Izrael

RE: Nikoliv úplně MM

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne ne, není řeč o tomto a o mě. Ten pán GEWO se Vám případně sám ozve... asi vím, který článek on má na mysli.

119508

18.10.2006 20:52

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane 68 68, nevím, proč mi nadáváte do bonzáků ? Já panu "kema" již dobře před půl rokem "nahlas, veřejně a tedy ve vší poctivosti" napsal, že si myslím a proč si myslím, že on je mikin a co si obecně o něm myslím. Ten křivák se tady nevinně "uculoval" a na Nezvědavci ze mě udělal komunisto-fašistu nejhrubšího zrna. Dívejte se pánové Nezvědavci hlavně na sebe a zamyslete se nad svou vlatní dikcí v té vaší žumpě !!

Já vedu, respektive vedl jsem, s panem zn. "kema" již značně dlouho docela "nasranou" debatu a vyčítal jsem mu přesně to, co Vy teď říkáte, že prý on nedělal! Totiž, že bez jakýchkoli argumentů vždy arogantně cosi tvrdil a uznejte, že neexistující kemovy argumenty se jen obtížně vyvracejí vlastními protiargumenty ! Vy říkáte, že on diskutoval, ale to se tedy pletete pane 68 68, zkuste si někde přečíst, co je to diskuse.

Ale proč Vám to vůbec píši, pane 68 68 - Vy zdá se, hodláte v tomto takovém kemovském žvanění zvednout opuštěný/upuštěný prapor ! Pod jakým asi nick píšete na Nezvědavci svá moudra, pane ?

119510

18.10.2006 20:57

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Aha, pardon, pane Lev - takže 68 68 = Steve - jo ?? Já jen, že si asi zase půjdu počíst tiše na Nezvědavce. Vždy žasnu, jací kolikrát dobytci se dokážou přinutit vzít si na "gesicht" masku poctivého dobráka. [velký smích]

119511

18.10.2006 22:43

Jak Hizballáh porazil Izrael

RE: Nikoliv úplně MM

Petr Gejdoš 83.?.?.?

(Uff. jsem se zakecal [zahanbení] doufám, že to není až tak OT)

hihihi ! Ale když ty okolnosti začnou být nějaké, leč již určité, pak již to je jen jedna určitá cesta ! Takže to přece jen je klíč k budoucnosti. Všechna ta proroctví jako by byly z jednoho kadlubu - čili proč se rozpakovat ? Přeci Mariánská proroctví již dost dlouho naznačují, kterou cestou se to vydáváme, ne ?

Fakt ale je ten, že stále jsou to - alespoň pro mě - jen možné prognozy, jistota se dostavuje až těsně před proměnou ve skutečnost. hm...

119520

18.10.2006 23:03

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, pane 68 68 - pro mě se kruh uzavřel. Nechce se mi jít kopat zpátky, kdy to bylo a jak to přesně bylo, ale na "plnou hubu" jsem již značně dávno a ve značné "nasranosti" panu zn. "kema" napsal, že podle stylu psaní si myslím, že je mikin. Kema se mi vysmál a dělal ze mě blba, jak že si to můžu myslet, jak jsem na to přišel. Tak typicky "kemovsky" předsprostle úlisně, jak se Vám to asi taky líbí, že jo.

Zatnul jsem tehdá zuby s myšlenkou, že však "..dočkám času, jak husa klasu ..." a ten čas přišel ! Nikoho jsem nebonznul, pane 68 68, tak si ty kydy odpusťte ! Já se k tomu veřejně a zcela poctivě propracoval. Netušil jsem, že to zavdá příčinu k vyloučení a nakonec mě to ani nějak moc nezajímá. Ale pane 68 68 - to mi zase věřte ! Věřte, že by se mi, kdyby pan "kema" zůstal po tom odhalení, tedy že by se mi s tímto vskutku nečestně se chovajícím člověkem mnohem lépe diskutovalo !

S radostí bych mu citoval jeho vlastní mikinská slova, tak hojně rozesetá do světa ! Pane 68 68, co je jednou psáno, to je dáno ! Tím, že se kruh uzavřel, tím si kema vykopal hrobeček - i kdyby zůstal ! To se to blábolí do světa, když si někdo hraje na celou virtuální kohortu "myslitelů" a myslí si, že na to nikdo nepříjde !

Jo, pane 68 68, mám ještě dva podobné rébusy, dva podobné v mých očích křiváky. Asi neuhodnete kdo, že ne ... [velký smích]

119522

19.10.2006 15:23

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: Upřednostnění cizích zájmů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Důsledky tohoto rozhodnutí se patrně nestihnou vážně = v plné míře projevit. (jinak - jen taková technická: "nechám to bez reakce, s očekáváním opravy.." [smích] )

I když odhlédnu od Proroků, tak již jen prostou analýzou vývoje podle obecně dostupných informací dochází globálně na planetě k tak vážným disproporcím, že zbývající čas na "řešení" se drasticky zkrátil na pouhé roky, fakticky lépe již měsíce ... Kdybych to měl zdůvodňovat, zabralo by to příliš prostoru, tedy to jen tvrdím. Nabírá to (celosvětové dění) značný "švung" a tedy ... platí, pane Průchozí, Vaše doporučení - lidičky, zamyslete se, co budete dělat, až všechna ta Tesca, Kauflandy, InterSpary a podobné "výdobytky civilizace" budou nudně prázdná, asi jako obchody v CCCP za Brežněva !

Je to "za dveřmí" alias "... ante portas" a ty důsledky budou nejvážnější tam, kde je současný obludný systém nejvyvinutější. Tedy hlavně v USA - jenže v určité míře taky v podobných zemích a tedy i v Česku.

Moje soukromá prognoza zní tak hrůzyplně, že se mi to ani psát nechce - v kostce to ale svého času "publikoval" (NZ, Evangelia) jistý Ježíš z Nazzaretu, křesťany též zvaný Kristus. Na otázku, kdy to bude, Ježíš prozíravě odpověděl uhýbavě, že to "...vi jen Otec na Nebesích". Ale napověděl !

Pravil totiž, že stejně, jako i průměrný znalec života pozná, že " ... nastává ráno ...", tak lidé "v té době" to poznají ! Pak ale jeho optimistické mínění o chápavosti "homo sapiens sapiens" trochu pokleslo a dodal ještě cosi ve smyslu, že " ...očí mají, ale nevidí... uši mají, ale neslyší ..." Tož tak nějak to je. [velký smích]

119558

19.10.2006 15:46

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak tak, to tedy zase náhodou máte pravdu, pane 68 68 ! Tedy míním toto: "Pane Gejdosi, rikejte si tomu jak chcete, ale jestli to vypada jako kacena, chodi to jako kacena, kejha to jako kacena, tak je to kacena." S drobnou opravou, že kačena nekejhá, to vše totiž jinak platí. Je to analogické tomuto postupu myšlení: "...poprvé to může být náhoda, podruhé je to nanejvýše podezřelé a potřetí je to již nepřátelský čin...".

Aplikace takového principu při identifikaci čehokoliv a kohokoliv je značně přínosná (ač místy nepřípustně zjednodušující) ... pane 68 68 ! Kdyby jste třebas Vy, nebo pan kema, tuto zásadu uznávali a nepoužívali jako teď Vy pouze, když se to Vám zrovna teď hodí - neměli by jste vlastně ale tady o čem psát, neni-liž pravda ? [velký smích]

119561

19.10.2006 17:37

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Presne tohle jsem pred mnoha lety slysel od jednoho Stb-aka, ktery se prave vratil ze skoleni z CCCP.

Já sice před mnoha léty v CCCP byl a posléze se tedy i vrátíl - tím ale podobnost toho Vašeho Stb-ackého přítele se mnou končí ! [velký smích]

Ale zajímal by mě naturel těch lidí - klidně povídejte pane 68 68, jací byli jako lidé ti Vaši přátelé Stb-áci ? Je možné, že tomu komunistickému systému skutečně věřili, aspoň tedy někteří ? A ehm, pane 68 68, Vy jste byl taky v této organizaci ? Já když občas pozoruji soudruhy Nezvědavce, řekl bych, že to je zaryté hnízdo bývalých, možná dodnes jaksi fungujících Stb-áků. Ostatně, hodně jsem přemýšlel nad místním ober-fýýýrerem lehem Kulískem - jeho pozoruhodná cesta do US armády nabízí nevšední možnosti úvah, jak to vlastně bylo. Vše se jednou vylátne - na to se spolehněte, pane 68 68 ! Ale já vím, Vás to nezajímá, že. [velký smích]

Leho Kulísek má navíc smůlu, je to klasický válečný zločinec, který žvaní. Dostal se do klasické dvojité pasti, ustupu již nemaje. DU je sviňja, ten to jistí !

119568

19.10.2006 21:57

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, chvála Bohu, že ! To jste napsal dobře - skutečně netřeba "vyhubit" všechny. Mohla by vypuknout jistá nuda. Nehledě na to, že by mohla tak nějak "vyhasnout bdělost" !! [smích]

119577

20.10.2006 17:31

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: Neocons a mir.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Naše myšlenky se mohou ubírat jediným směrem, a to je: až válka začne.

Hm, já myslel, že ta válka již dost dlouho běží ... No nic. [velký smích]

Máte "svým způsobem" pravdu s tím přirovnáním kapitalismu k parazitům. Já víceméně to samé tady napsal již snad sto různými formulacemi a několikrát jsem se stydlivě rdíce vyjádřil, že se hledá třetí cesta ! Zdejší zastánci absolutního kapitalismu, demokratury, všemocného trhu atd. (například chudák kema, nechť je mu země lehká), tak ti mě pak vždy málem napráškovali a rozmetali až do stratosfery.

Každý si může udělat myšlenkový experiment - to aby pochopil, jak (ne)funguje trh. Představte si prosím prvopočátek kapitalismu - biblickou situaci s Abelem a Kainem. Tam ekonomické problémy s ohledem na tehdejší "velikost světového trhu" velmi rychle vygradovaly v patrně zcela první totální světovou válku, které se účastnilo plných 50% světového obyvatelstva. Tato absolutně první světová válka skončila smrtí celých 25% tehdejší populace - čili byla oproti současným světovým válkám neporovnatelně ničivější !

Na Abelovi a Kainovi si ale hladce dokáže každý uvědomit, že kapitalismus je prostě nesmysl ! V té době, ale nakonec si to každý lehce domyslí, že v každé době, byl jediný dlouhodobě fungující možný model společnosti takový, že nebyli ani chudí, ani bohatí. V Genesis to Mojžíš patrně tendenčně zkreslil, když napsal, že příčinou té absolutně první světové války s tak tragickými důsledky bylo to, že se Kain pouze naštval, že na jeho obětiny se Bůh neráčil ani podívat.

Tam šlo o něco jiného - Abel se pokusil zneužít toho, že měl více času jako pastevec vymýšlet lotroviny a že se tedy pokusil Kaina ve vzájemném "světovém" obchodě nějak ošidit. Prostě - chtěl na Kainovi zbobatnout !! Kain jako tvrdě pracující rostlino-zemědělec byl asi pomaleji myslící a naletěl mu. Nakonec ale mu došlo, že se jej Abel pokusil zotročit a použil na vyjádření svých patrně trudných myšlenek nějaký pádný nástroj - patrně motyku. Od té doby se traduje, že "...když pán Bůh dopustí, i motyka spustí."

Je paradoxní, že takto pojato - skutečně takové státy, jako Kuba nebo Severní Korea jsou vývojově vlastně velmi velmi popředu !

Jinak ale - je to dost špatné a dobrá rada nad zlato. Obávám se, že kolektívní záchrana již není možná a že je v tom již každý pouze sám za sebe ! Správně však nikdy nemá člověk říkat nikdy... [velký smích]

119626

20.10.2006 20:54

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: Válka bude vypadat jinak

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Složme generálovi poklonu, jeho plán byl realizován na sto jedno procento.

Hm, pan generál to asi vzal jakousi zkratkou a jedním vrzem svůj plán aplikoval se zřejmě jen kosmetickými úpravami i doma. Já se prostě nemůžu nevrátit ke své zde již několikrát prezentované domněnce. Totiž - vše ukazuje na to, že nějaká mimozemská humanoidní entita cca někdy v roce 1960 zahájila realizaci plánu na plnou kolonizaci planety Země. K likvidaci trapných výsledků nepovedeného experimentu "homo sapiens sapiens" pak využívá notoricky známých vlastností tohoto druhu "homo .." - to jest závist, pažravost, intolerance, velikášství s touhou po moci atd. atp. . Určitě jsem zapomněl i na další důležité vlastnosti "homo..." ! Čili lidstvo možná nepáchá sebevraždu, nýbrž se jedná o rafinovanou vraždu za aktivní pomoci oběti ! [velký smích]

119641

22.10.2006 21:25

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jistěže se Rusko do války s USA nikterak nepohrne, proč by to taky Rusi dělali ! Rusko má vše, co potřebuje, aby pouhou svou existencí ničilo snahy USraele o světovládu. Čili Rusko bude pouze hlídat, aby jeho vojenské síly "nepodkročily" jistý poměr ku americkým vojenským silám.

Jinak Rusko má před sebou jen a pouze rozkvět a to z těchto důvodů:
-je to typická kontinentální velmoc s obřím surovinovým zázemím,
-je ve fázi rozvoje a má šanci všechny důležité rozvojové trendy obrátit ve svůj prospěch, čili má zaděláno na růst síly i sebevědomí a zdraví národa vůbec,
-závislost EU na ruských energiích při obratné a hlavně poctivé politice může Rusku přinést nakonec vůdčí roli v rámci Evropy. Což by jistý nevelký rozměry, avšak jinak velmi důležitý stát velmi nelibě nesl !

Proto musí Rusko bedlivě sledovat, co se kde šustne a ruská diplomacie a ruská propaganda musí hlavně směrem do Evropy vliv oněch "vousatých" trpělivě destruovat a eliminovat. To se Rusku může podařit - měl jsem v 90. létech hrozný strach, že se skutečně Rusko rozpadne na jakousi obdobu konfederace knížetství pod formálním vedením Kyjeva, jako to bylo před 1000 roky v Kyjevské Rusi. To chvála Bohu již snad nehrozí, ale byly tu opravdu velké snahy to k tomu směrovat !

Pokud si půjdou Rusko a Čína "na ruku" - a zatím není důvod, aby ne (!!) - má Rusko na dobře 10 - 15 roků kolem sebe klid na rozvoj, stejně jako Čína ! A právě tohleto je totiž zcela absolutně nejděsivější scenář světového vývoje pro USA ! Pokud se kouknete semhle, uvidíte prazáklad toho, o čem se snažím mluvit.

http://www.euroekonom.cz/grafy-html/hdp-top10-2004.html

Ono to na první "šup" vypadá, že USA + Japonsko + "top" EU mají pohodlně převahu. To je ale veliký omyl ! USA sice tvrdí cosi o 4% růstu, ale o hodnotě nafouklé bubliny HDP v USA ví každý ekonom svoje ! CO v USA dokážou započítat do HDP, to z toho dělá čistou šaškárnu. V EU je růst již dlouho blížící se spíše k nule, to samé Japonsko.

Na druhou stranu Čína roste již 15 let více než 10%, to samé Indie a nakonec i Rusko. Dámy a pánové, toto je hlavní důvod, proč USA zoufale hledají způsob, jak rychle rozpoutat III. světovou válku ! Ostatně stejně, jako to udělali v případě II. WW Britanie s USA v zádech, nebo sama Britanie u I. WW !

Ten vývoj je tak rychlý a tak dramatický, že v případě neúspěchu USA ve snaze rozpoutat a vyhrát III. světovou válku, tak trojice Čína, Rusko, Indie (+ záloha v zádech cca deset podobně "naladěných států") budou světu již za pouhých 5 let dominovat jak hospodářsky, tak nakonec již i vojensky ! Tak to je.

A Nostradamus to věděl...Takže pozor - 2007 (již skoro) + 5 let = 2012 !! [velký smích]

119741

23.10.2006 15:33

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já v Rusku dost dlouho, ačkoliv dost dávno, osobně byl a pochopil jsem, že těch značně "šikmookých" je tam hodně již hezkých pár set roků. V zásadě není ani jisté, že Rusové jsou převážně Slované...hm.

Ale to jen na okraj - psal jsem, "...že 10 roků až tedy 15 roků by Rusi mohli mít od "problémů s Číňany" = patrně i masivní migrace klid". Jinak ale máte pravdu - Čína takto postupuje posledních 3000 let zcela systematicky. Jednoduše dobývá území skrzeva "prosté množení". Prostě a jednoduše spojili příjemné s užitečným - hm. [smích]

Já si myslím, že stojíme na prahu zcela závratných celoplanetárních a všeho-lidských změn a že těch 10 - 15 let klidu pro Rusko bude stačit. Potom již to nebude mít ten samý dopad, komu jaké území patří !

Zajisté si každý již uvědomil, jak se vývoj světa zrychluje. Odhadem - každých 10 let se vývoj zrychlí o 100% - to je pak docela jednoduchý výpočet, že se již nyní, právě v tomto čase, blížíme limitně k nějakému bodu "zvratu". Fakticky katastrofa "vypukla" cca před 100 léty a tedy mohou být "jehovisti" spokojeni. Jejich výpočty, že tzv. "konec světa" započal v roce 1914, je patrně správný !

No a tedy, pokud skutečně byl správný, potom všechno "důležité" bude za námi v roce 2014 - to opět podle jehovistů. Onen neblahý na první pohled "konec" totiž podle nich bude trvat zrovna 100 roků. Nevnucuji to nikomu, ale na druhou stranu, jako se nikdy nemá říkat "nikdy", tak taky nikdy by člověk neměl jakoukoliv informaci zavrhnout jen proto, že vypadá na první pohled nesmyslně. Já ty "jejich počty" kontroloval a musím uznat, že jsem nenašel chybu...

Ach Bože, já přece nečtu jen Nostradama.. A ten bod "singularity" ze všech proroctví je sic nepřímo, ale v konečném důsledku identicky datován ! Lidi před koncem 2. milenia docela "bláznili", ovšem v době 1. milenia to bylo horší. Z toho si většina domyslela, že se nic neděje ani teď. Ale děje ! Kdo to necítí, ten má tu hlavu hóóódně hluboko v hromadě písku ! [velký smích]

119793

23.10.2006 15:48

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Musím doplnit ještě jednu myšlenku. Hodně jsem uvažoval nad různými velkými Proroky a jejich až "patologickou zálibou" v popisování utrpení lidí v "dnech konce". Typicky třeba "Apokalypsa sv. Jana".

Současná situace se většině dnešních lidí jeví jako taková docela samozřejmá, přirozená a normální. patrně by si člověk zvykl i na skutečné peklo, kdyby se materializovalo. Co z toho plyne ?

Absolutní většina aspektů "hrůz budoucích" se již dneškem naplnila ! Už toho zbývá docela málo, co ještě příjde. Že to skoro 7 miliard lidí nijak extra "nevzrušuje" - to je pouhý zvyk. Dnešní člověk si již ani neuvědomuje, že žijeme jedno z nejhroznějších období existence lidstva !

My jsme si samolibě jako lidé "moderního věku" zvykli nahlížet na časy třeba před 500 léty jako na temný středověk. A starověk u většiny lidí splývá s časem, kdy ještě lidi měli "hebkou" srst, měli ocasy a viseli na nich ze stromů. [velký smích]

To ale vůbec není pravda. Zvykli jsme si měřit jen podle hmotných statků a podle toho opravdu lidé před 2000 let obrazně "viseli na stromech". Ale jejich duchovní život byl nesporně bohatší a vůbec není jisté a ani pravděpodobné, že dneska se žije lépe. V očích dávných Proroků je dnešní doba "peklem na zemi" ! A to skončí ! Nebudu to dále rozvádět, myslím, že myšlenka byla vyjádřena jasně.

119794

24.10.2006 21:17

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nabidnul bych "fantas-magorickou paranoiu", která ovšem ve všech ohledech vyhoví pozorovaným dějům a vývoji a to jak v dávné historii, tak včera nebo dnes. [smích]

Podle mě planetu Zemi právě re-kolonizují ET humanoidní bytosti. Jsou to ty, jejichž vliv na lidstvo v pradávnu je vtištěn v Bibli ale i v řadě dalších Velkých knih - tak řečených "Knih". Vždyť jest psáno - "...a dávám vám tuto planetu na dobu od Olám po Olám". No a právě probíhá ten druhý zde uvedený Olám.

Tito ET tvoří ono "řídící intelektuální centrum", které dění na planetě "diriguje" pozorovaným směrem. To, co se nám může jevit jako vliv více soupeřících "všemocných lidských skupin", je prostá aplikace zásady "rozděl a panuj" z jejich strany, aplikovaná na tupé stádo - lidstvo.

Čili - zrovna probíhá likvidace lidstva coby "nepodařeného pokusu" a to využitím ničivých destruktivních sil samotné lidské společnosti. My lidé se prostě likvidujeme sami, jsa do toho strkáni a řízení zvenčí. Takové "kohoutí zápasy" v globálním měřítku - copak ti kohouti ve skutečných kohoutích zápasech tuší, o co jde ??

To by nebylo rozumné vysvětlení veškerých dějů ? [velký smích]

119887

24.10.2006 21:27

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Možná nejste "dávný prorok", ale pouze "prorok" ! Rovněž nepatřím k těm, kteří by z hlediska běžných vnějškových projevů budili politování a soucit okolí - spíše naopak, žiju si prostě dobře.

Leč rovněž tak vnímám tento svět tak nějak vcelku spíše jako peklo. Právě proto jsem napsal, co jsem napsal. A proč jsem Vám napsal, že možná jste prorok ? Protože prostě to není vyloučeno, já takovou zkušenost totiž mám. [velký smích]

119888

25.10.2006 13:13

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím !

No tááák, snad jsem toho neřekl tolik ! [smích]

Ale jinak, když se v "absolutním klidu" zamyslíš tak, aby jsi na nic nemyslel a nechal myslet "to okolo" - to ale většina lidí "to okolo" nevidí a nevnímá, Bohu žel pro ně - což je vlastně něco na způsob meditace, neni-liž pravda, tak mi budeš přitakat, že netřeba žádný další hardware k "prorokování", než je vlastní vědomí.

Léta skutečně běží, leč z jiného úhlu pohledu zase neběží - toť hlavolam, že... [velký smích]

119918

25.10.2006 13:35

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Připustil byste, že i prorok se může mýlit?

No, když se domluvíme správně na tom, kdo je Prorok a co to je prorok, pak je odpověď - nemůže se mýlit ! Ta odpověď vychází z jednoduché úvahy - pokud je "prorokování" možné, potom skuteční Proroci ne mýlit nemůžou. Existuje ale taky něco jako "prorok" s malým p, tedy falešný prorok. Falešný prorok se mýlí zásadně vždy. I kdyby náhodou tvrdil pravdu - to je jen náhodná shoda okolností a nejedná se o proroctví.

A to slovíčko pokud, neznamená to, že si myslím, že prorokování Proroky může eventuálně být nemožné ! To je prostě fakt, akorát že většině lidí fakt skrytý. Toto nejde zdůvodňovat racionalistickým postupem. Nechci tím "hladce vyklouznout" do oblasti Víry. Leč - nemám to jak racionalisticky zdůvodnit, nejde to prostě, poněvadž to je v materializovaném světě takto z principu nemožné.

Ilustroval bych to na oblasti zcela již abstraktní tzv. "atomové fyzice". Tam existují lidé, kteří již skutečně žijí v jakémsi vlastním světě. Ti již s tímto viditelným materializovaným světem mají společné jen základní životní úkony, jako přijímání potravy, vylučování a podobně - jen takové prkotiny !! [velký smích]

Zatímco běžný smrtelník mívá vůbec problém do důsledku chápat třirozměrný prostor, oni se pohybují ve "svých Vesmírech" - pěti, šesti ale i jedenácti-rozměrných. Jím nedělá problém "z ničeho stvořit hmotu a zase ji ztratit do nicoty" ! Oni měří v jiných základních jednotkách. Běžný smrtelník, kdyby je chvíli pozoroval, tak si odplivne a jde na pivo.

Tito "pánové fyzici" již náš svět "rozebrali" a zase složili jinak nesčetněkrát a ukazuje se jedna věc - proto jsem mezi těmito pány nějaký čas "čenichal" - jakkoliv hluboko člověk "zasune svůj nos" do struktury tohoto našeho světa, vždy se ukáže donekonečna strukturovaný nový svět. Nemá to konce a tedy věřte Vedám ! Tam je napsané - jak to je a jak to nikdy nepochopíme racionálně ! [velký smích]

119921

25.10.2006 21:19

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jste mě trošinku asi nepochopil ! Oni ti pánové fyzikové to dělají samozřejmě virtuálně. Jejich matematické konstrukce takto virtuálně již možná milionkrát "stvořily" velkým třeskem miliony Vesmírů a zase je nechali zhroutit do singularity.

Já to celé uvedl jako ilustraci toho, že vše může a taky že nejspíše je "úplně jinak" než si 99,999% lidí myslí. A taky proto, že jsou velmi dobré důvody věřit hinduistickým Védám, protože dnes již teoretičtí fyzikové pomalu ale jistě začínají připouštět tak "fantasmagorické" možnosti, jak vlastně svět vzniknul a co to vlastně ten vesmír a hmota a energie vůbec ve skutečnosti je, že by tomu opět oněch 99,999% lidí nikdy neuvěřilo ! A dnes již ta nejvíce teoretická atomová fyzika je již tak blízko k tvrzením Véd, že v podstatě kruhem jsme zpátky ! Vše je jinak.

119973

25.10.2006 21:39

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: sny

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ech ! Nechtěl jsem na toto fakticky již "dokulata" omleté téma utrousit původně "ani slovo" ! Je to asi 2 - 2,5 roků zpátky, kdy jsem tu byl skoro "zbrusu nový" a hned jsem si pustil "hubu na špacír" v diskusi, která reagovala na skoro doslovně stejný článek. Nechce se mi teď kopat v archívu.

Tehdá se do mě obulo "komando" lehů, kemů, šedesát-osmiček, Rudolfů, Dušanů a jiných expertů a rozcupovali mě na "pucvolovou hmotu" - já si totiž dovolil vzpomenout, co k tomu pravil Nostradamus.

Ach jo, již jej nebudu vzpomínat jmenovitě - ale ten pán N-s celou tuto situaci prorocky popsal dokonale přesně na to, abych byl naprostý skeptik, co se dalšího vývoje týče. Tehdy ale jsem si užil - dovolil jsem si tvrdit jednomu pánu z LA, že by si měl pravidelně bukovat letenku, aby se měl jak z USA dostat, až to tam vypukne. A to tedy zcela akutně hrozí !

119974

26.10.2006 11:05

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: 2007

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "svetlo", nechci - neb není ani zapotřebí ! [velký smích] - z Vás "páčit", odkud máte Vy konkrétní rok 2007. Pro mě je na Vašem příspěvku zajímavé toto - Vy naznačujete jisté argumenty a mám (ne)příjemný dojem, že bychom se v nich zcela shodli. Mezi náma je ale určitý rozdíl - já jsem k identickému závěru dospěl cca v polovině roku 2005, varoval jsem před tímto scenářem, jenže v průběhu roku 2006. Jak ukazuje skutečnost, mýlil jsem se, relatívně nedávno jsem udělal důkladnou revizi svých závěrů a tiše uznal sám pro sebe, že jsem "asi rok" popředu před skutečností.

Mám ale jistý problém, který vychází právě z mého stylu práce s aktuálními fakty. Já totiž aktuální fakta používám pouze jako jakousi "omítku" na kostru, stavěnou na dávných proroctvích. Postupujete zásadně jinak ? Jen ale pro upřesnění, abychom si rozuměli - neexistují žádná "dávná Proroctví" nebo "dnešní Proroctví" - existují pouze Proroctví.

Jinak ale - v zásadě je to nepodstatné, co se jakože stane, to se totiž již fakticky stalo... [velký smích]

120025

26.10.2006 13:20

Jen 16 % Američanů věří oficiálnímu mýtu o 11. září

RE: Otazka je spis - co ted s tim?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nevím, jak to vydefinovat, ale jak se ten GP (=generální průser [velký smích] ) blíží, stávám se tak nějak zlehounka apatický. Člověk desetiletí mluví o tom, co se blíží a kolem stále jdou jen davy netečných, tupě se tvářících lidí a jediná jiskra v jejich očích, když se už někdy stane, že to tam zajiskří, má tvar znaku dolaru. [velký smích]

Aneb JAK UVARIT ZABU [zahanbení]

Tady se ten recept aplikuje na značně velikou žabu, to je ten GP.

120029

26.10.2006 14:18

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: 2007

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No vida ! Byl jsem sám z těch posunů všeho lehce zmatený. Máte zcela jasně efektivnější postup, jste dále než já, musím se zamyslet - já z tohoto hlediska vlastně "trhám zuby přes konečník", abych to tak nějak ilustroval... [smích]

Hm, tedy ale, pokud se nepletu, vlastní "pozorovatelný" začátek bude ještě letos. Víte, co to tedy bude ? Neodpovídejte raději přímo - jen jestli víte ?

120033

26.10.2006 17:24

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: je vskutku zabavne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Už už jsem psal panu Jurgen von Krebst něco v tomto duchu, ale Vy jste mi ušetřil práci. Ten člověk musí mít divné přátele... [velký smích]

120046

26.10.2006 20:29

Jen 16 % Američanů věří oficiálnímu mýtu o 11. září

RE: Otazka je spis - co ted s tim?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kopeme mozna za spatny team [zahanbení]

Já bych neřekl. Jsem vcelku v klidu, "být neklidní" budeme mít již brzy příležitostí dost a dost. V zásadě nejsme nikdo a to do slova a do písmene nikdo schopni posoudit, zdali to, co se děje, jestli se děje "do posledního důsledku" dobře - nebo špatně. Já vycházeje "ze svých" informací musím konstatovat, že sice vím, co se děje a bude dít, ale již nemůžu pouze ze sebe a za sebe potvrdit, že je to tak dobře či špatně v tomto aktuálním "okamžiku". Pravděpodobně je to však dobře - to totiž říká veškerá logika historie.

Je to trochu filosofie - co se aktuálně teď děje, to je skutečně již dávno dané. My teď totiž tvoříme při "takto chápaném" tzv. toku času již budoucnost. V našem, dozajista chybném, chápání času a kauzalit však nikdy nemůžeme racionalisticky získat jasno, co je dobře a co je špatně. To je průšvih - pro racionalisty.

Byly však lidstvu dány jisté pravidla chování, které tento systematický nedostatek naší "reality" obcházejí a umožňují správné chování i bez toho, že víme jasně, co je dobře a co je špatně - míněno do úplného důsledku. Ostatně z toho plyne - nevyzpytatelné jsou cesty Páně - to již cosi napovídá. Hm - bhaktí kupříkladu cesta je.

120067

26.10.2006 21:35

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já myslím, že Irán to nikterak nevzdal ! Že se zatím "nic neděje" (ten češtin je blbec - "nic neděje" je nesmysl přece !) znamená jediné - obě strany jsou extrémně opatrné !

Irán přece dopisem svého presidenta presidentu USA - byl tu na Zvědavci - fakticky formálně USA vyhlásil válku, ale tak rafinovaně, že USA to nemůžou nijak zneužít. Ani jedna strana nechce udělat byť jediný formální krok, ze kterého vy formálně právně vyplynula vina té či druhé strany za vzniklý konflikt !

Proto taky Korea v nejnevhodnější okamžik pro USA odpálila zkušební nukleární výbuch. Vyrazila tak USA z ruky již již hotový argument. Jaderný výzkum. Irán přeci říká, že to je mírový program a i kdyby to pravda nebyla - neexistuje žádný důkaz, že Irán lže. Zato Korea porušila vše a USA tam okolo nešikuje armádu, nic nenasvědčuje, že by se tam chystali. Jistěže víme proč !!!

Tam USA nevidí ten (ne)skrytý zisk. Ropa, plyn, uzavření cesty Rusku, odříznutí Číny - samé zisky. Kdežto S. Korea ? Kromě legálního důvodu samé nesmysly pro aktuální potřeby USA.

Ne ne - Irán neztratil odvahu ! Irán úpěnlivě dbá na to, aby nevznikla ani jedna legalizující podmínka pro USA. Jinak spíš obráceně - dychtivě čekají. Pokud rozumím dobře jejich chování a retorice - jsou dobře připraveni, věří si a berou to jako příležitost USA znova "napráskat" a konečně uzavřít účty s Israelem...

Za zády mají "cudně a nevinně culící se" Číňany a Rusy. Ti budou horlivě v RB OSN dumat a dumat, řešit a řešit, obstruovat a obstruovat, s maximální péčí a starostlivostí o spravedlnost -a jinak budou do Iránu "fofrovat" cokoliv, co USA ublíží. A nikdo na jejich straně nespěchá ! Čas běží a čím dál, tím dál - USA tratí a druhá strana sílí !

Tak se věci mají a tedy vězme, že se blíží okamžik, kdy v "jistém již" zoufalství je Bush schopný spustit akci - nechá odpálit klidně v LA nebo v Chicagu aspoň kilotunovou A bombu a nastalou "řež" využít k útoku na Irán.

Takový "teroristický útok" by hodně vyřešil ! Vyjímečný stav, likvidace aktivistů doma, všeobecná branná povinnost a válka ! VÁLKA ! VÁLKA !! Ta smaže dluhy a zlikviduje věřitele. Odůvodní vše, co je nutné pro zametení stop a zavře (provždy) huby kritikům. A ty zisky ! A lidi budou zase makat a bojovat "za svobodu, za národ, za .. já nevím co ještě !!"

Nechci to dál rozmazávat - ale můžou ty útoky být dva - jeden chemickou ZHN a druhý A bombou. Je na to dnes již až protivně průhledné proroctví. [velký smích]

120073

26.10.2006 22:02

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: je zcela iluzorni

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane trodas, někde jsem to četl v nějakých čínských novinách na netu - samozřejmě v anglické verzi [smích]. Byl tam projev nějakého maršála čínské lidové armády k vyřazovaným důstojníkům na nějakém tom čínském West Point.

To, co jste teď napsal, co jakože udělá Čína, aby si srovnala dluhy s USA - to je nářez !! A vězte totiž, že to samé říkal ten čínský zasloužilý maršál. Tak se chci optat - nepsal jste to náhodou pod vlivem toho jeho projevu ? Já su taký blbec, že jsem to kdesi uložil a nemůžu to teď najít ! Když jsem Vás četl, tak jsem si to hned vzpoměl a kopu kopu a nic ! Škoda !

To ale bude nářez, až to vypukne. Sybila by se divila, jak byla doopravdy přesná !! [velký smích]

120076

27.10.2006 18:12

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechcu tu zas tahat Nostradama, ale teď jsem se docela zasmál a musím jej vzpomenout ! Totiž - jak píšete :az to praskne a lidi se zacnou pidit po duvodech, tak bude zrejme malo lamp poulicniho osvetleni.

No a já vím, že Nostradamus o těch událostech v Americe, o kterých teď jako o brzké budoucnosti uvažujeme - tak on o nich s jistým údivem mluví jako " ...o divném zvyku ...", kdy se lidi budou vraždit na ulicích a popisuje to docela přesvědčivě tak, že je z toho jasný "Soudce Lynch" !! No nechci krákorat. Bude to bolet... [velký smích]

A má to začít hospodářským kolapsem, úpadkem všelijakých sociálnícjh fondů a pod. a nato nasraní a zbidačelí lidé vyrazí do ulic, celé pak to nakonec vypadá jako občanská válka. On ale mluví samozřejmě natolik nejasně, že kemomikin by se tomu vysmál.

120136

27.10.2006 18:55

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane jozin z bazin, již jsme tady cca 1/2 roku zpátky vedli s panem "bejvalým kémou" - ten projevil obzvláštní (ne)chápavost, co se týká oněch amerických statistik práce - dost "rozhořčenou debatu o zaměstnanosti v USA a o skutečném smyslu údajů v těch nešťastných amerických statistikách. Kdesi to mám "založené" a skoro v pohotovosti - Vy se jevíte takováý dobře komunikativní, třeba by jste po "bejvalém kémovi" ten prapor zvedl a vysvětlil ty pozoruhodné americké tajuplnosti !

Teď jste se zrovna dotkl jedné z těch zajímavostí - totiž :"have actively looked for work in the prior four weeks" Já tehdá panu bejvalému kémovi vypočítal, že ta americká statistika je dokonale vylhaná a zvadli jsme na obligátním zvyku toho pana "bejvalého kémy" - totiž, že když "bejvaléj kéma" nevěděl jak dál, tak řekl něco na způsob, že jsem pitomec a že se o tom se mnou nehodlá dále bavit. [smích]

Ty statistiky jsou skutečně ohromně "vyčůrané", nicméně i takto z nich lze ledasco vyčíst. A já tehdy z toho vyčetl a posléze vypočetl dosti znepokojivou cifru lidí v USA, kteří již ani nejsou nezaměstnaní, anžto je prostě a jednoduše ze statistik definitívně vyškrtli a od té doby si ti lidé s totožnou identitou "neškrtnou" ! Již se prostě zpátky do té statistiky nedostanou.

Mi vyšel dosti neuvěřitelný odhad, že 12 až 48 milionů (to je rozpytel, pane stavitel, že !)Američanů může žít v absolutní bídě, aniž by to jakkoliv úřady evidovaly a zajímaly se o to. Vím, že je to úžasné číslo a já tehdy "bejvalému kémovi" netvrdil, že je určitě správné - nýbrž pouze pravděpodobné, protože ten výpočet, který jsem i demonstroval, vycházel z celé řady neověřitelných předpokladů. Nicméně - mi z toho vychází, že kdyby se v USA používala stejná metodika evidence zaměstnanosti jako používa EUstat, byla by skutečná cifra nezaměstnaných spíše asi 15%, ale i více.

Máte zájem zahájit "zákopovou vojnu" na toto téma ? Je to zde sice tak tak k tema, spíše OT, ale snad bychom "přežili" zkoumavý pohled editorů ! [velký smích]

120141

27.10.2006 20:50

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: sny

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak to jste teď pánové udělali krásný myšlenkový experiment, respektíve jste začali. Tak to domyslete do konce !

Když bychom byli schopni vše vyrábět automaticky strojově - fakticky roboty, je odtud jen krůček, stvořit umělou inteligenci, aby se ty automatizované robotické výrobní kapacity samy mohly opravovat a vylepšovat. K tomu bychom zatím alespoň zpočátku nějak zvládali 7 a více miliard lidí, co nemají do čeho píchnout a děsně se nudí.

Jenže brzy někoho napadne, že to je blbost - na co tolik lidí ? Co vůbec s něma ? Takže - buďto vyhubit, nebo je "uspat" a uvést do virtuální skutečnosti - takový Matrix jak když. A pokročme dále - nestalo se to náhodou již kdysi dávno ? Nežijeme náhodou již v Matrixu ?

Potom by to totiž hladce řešilo tu zdánlivě neřešitelnou otázku, jaký je vlastně vůbec smysl života ? Odpověď by byla jednoduchá - vlastně skoro žádný !! A jsme u absolutního kořene všech problémů - co tedy tady vlastně pohledáváme s takovým myšlením ? Jaký smysl měl celý ten racionalistický vývoj posledních pár tisíc let do dnešního stavu společnosti, založené na technice, technologiích a kašlající na jakékoliv duchovno ?

"Špatné" myšlenky, že... [velký smích] Domyslete si to do konce - to ale fakt musí každý sám.

120149

27.10.2006 21:33

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Jak je to doopravdy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdrcující, brutální, pravdivé, zatím pro 99,999% lidí nepochopitelné. A přitom již Sybila to popsala docela pochopitelně.

Ale pane Gdosy, dovolil bych si drobounký nesouhlas - ani peníze doma nic nepomůžou - leda snad kovové a to ve skutečně drahém kovu. Ale ani to moc "v malém" nepomůže - až to rupne, lidi nebudou nic vyrábět - budou se totiž "radostně" přechodně živit rabováním. V tom nevyrábění mají USA před světem docela náskok.. [velký smích]

Takže ani za zlato si nic nikdo nekoupí. A jestli si někdo myslí, že má pole, že bydlí na samotě a že se tedy uživí - neuživí ! Protože až ve městech nebude co rabovat v obchodech a tak podobně, příjdou miliony hladových na venkov jako kobylky. A i zde vše sežerou - jako kobylky. Nikdo se neubrání...

Je to vcelku bezvýchodné. Přežívat nějaký čas budou oligarchové, zabezpečení svými soukromými dobře vyzbrojenými armádami. Svět upadne do něčeho, proti čemu tzv. "temný středověk" po pádu Říma bude vypadat jako idylka v ráji. Jenže i oligarchové se budou žrát mezi sebou a budou se navzájem likvidovat. Dnešní tzv. "moderní lidé" si vůbec neumí představit svět - natož v něm úspěšně přežívat - beze všeho toho "infrastrukturního blaha", které dnes již nikdo ani nevnímá !

Použiji volně citát ze Saturnina: "..každý nadává, že kamna kouří, ale až je život chytne "za křídlo" a vyhodí na mráz, tak si vzpomenou ne, že kouřila, ale že hřála !" Namaloval jsem to moc černě ? Tak to vynásobte stokrát a ještě možná bude málo hrůzy proti skutečnosti, která nastane. hm... [velký smích]

120151

27.10.2006 21:56

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jistě - v obou bodech souhlas.

Ale povšimněte si prosím, jak americká ekonomika "immrverefurt" generuje nová a stále nová pracovní místa ! A pak se to vždy zčasu načas "vypíchne" jako že fajn, vše OK a jedeme dál - kemomikin a spol. mají opět pravdu ! Jenže zároveň tatáž ekonomika generuje pracovní "nemísta", abych to tak formalizovaně nazval. Tyto "nemísta" nejsou předmětem oslav a nadšených výkřiků "jůůů", ba co dím, nikdo o tom ani nešpitá.

Tam padají "ti Vaši", co aktívně 28 dní nehledají nic, protože již napůl v mezičase umřeli hladem a jaksi se jím to zdá býti dále "bezpředmětné". Na těch "statistických oficiálních stránkách" se to dokonce v poznámkách takto definované dočtete, ale veřejnost se o to příliš nezajímá, proč taky - jich se to netýká. Totiž, ti, co se jich to týka, ti už se nemají jak se to dovídat. Ti už oficiálně jakože neexistují - máte ovšem pravdu - stejně v USA jako kdekoliv jinde.

Jenže právě jisté sociálno v EU způsobuje, že podstatně větší část těchto "předztracených existencí" je stále evidováno a uváděno v tom procentu - v USA ale jakoby již byli pod drnem - šlus.

No a statistický výsledek je pak pro USA zcela senzační - prostě a jednoduše - zameteno pod koberec - problém prakticky neexistuje.. že prý. A tak je to furt a ve všem... [velký smích]

No a to se furt a jen sčítá, kapičky jedu kapají do číšky, zvané "jedová" a jednou padne poslední kapka...

120152

27.10.2006 22:09

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: 2007

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tohle již nebudu příliš komentovat, akorát jsem "úžasem" vydechl. Začínám čemusi co raz více věřit ... [smích]

120154

28.10.2006 15:04

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: sny

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nic domýšlet nebudu. Pozor !! Aby Vám to nezůstalo už napořád... [velký smích]

Ale vážně. Když vidíte v televizním šotu, jak se tisíce lidí mlátí tunami přezrálých rajčat v ulicích nějakého městečka s takovou pochybnou tradicí - co Vás napadne ? Nebo když vidíte statisíce lidí koukat se na nějaké zcela přitroublé závody monstrozních závodních aut a ryčí radostí, když se někdo rozmlátí na sračky - co říkáte tomu ? A nebo ještě - když se desetitisíce lidí chodí koukat na americký fotbal a pomalu mají orgasmus, když kdesi kdosi kohosi svalí na zem a zláme mu žebra - co Vás tady napadne ? Snad nemusím v tom výčtu pokračovat - věřte, že bych dlouho nemusel končit kvůli toho, že bych si na další a další podobné skutečně inteligentní "zabíjení času" nevzpomenul.

Ty milionové davy lidí v ulicích, mávající vlajkami, kteří mají v hlavě pouze všelijaké pochybné pseudo-problémy - Vy je nevidíte ? Těch se zeptejte, zda mají nadbytek času - až si jich někdy povšimnete. Já, s prominutím, myslím na Vaše slova, která jsem ostatně nahoře zopakoval a nedělám si iluse, že by jste to vše byl ochoten domyslet - čili se jich budete muset zeptat. [velký smích]

120196

28.10.2006 15:35

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Jak je to doopravdy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Bender2012 - to co píšete, je v zásadě skoro celá pravda a je to cesta ven. Nakonec, když to domyslíme do důsledku, tak je to cesta jediná - když neberu jako alternatívní možnost kolektívní sebevraždu v jaderném holocaustu! Ale ta cesta je strašně dopředu zprofanovaná, jedná se o tzv. "třetí cestu".

Vy ale si musíte uvědomit jedno, nemělo by smysl anulovat dluhy a "jedeme dál" !! Musí se nastavit jinak celá společnost. To je to, co jsem myslel, když jsem kdekoliv psal, že "..kapitalismus již končí !". Dokud zde bude tento systém, nemá smysl cokoliv jiného řešit. Řešení je pouze dokončit likvidaci kapitalismu.

A nemyslete si, že ti oligarchové, kteří ve skutečnosti "tahají provázky" po celém světě, tedy že toto neví ! Oni to ví a již před skoro 100 léty naordinovali světu druhou cestu - socialismus a komunismus. Oba systémy - kapitalismus a socialismus pochází "ze stejného rodného kadlubu" !

Nyní stojíme před nutností třetí cesty. Socialismus nepřežil, neboť svou cestou narazil na chamtivost. Byla to neodpáratelná chamtivost lidí, která lidem obecně neumožnila absorbovat myšlenky socialismu a přetavit je v ideální společnost. Kapitalismus, již klidně můžeme taky říci, že nepřežil proto, že lidskou chamtivost přímo zapřáhl do svých služeb ! Vznikl "obludný systém", který sám sebe požírá v důsledku systémově nekontrolovatelné pažravosti ! Kapitalismus je postavený na pažravosti a tedy tuto nemůže omezovat - důsledek je snad jasný.

Jaká bude ta třetí cesta, to se můžeme jen zatím dohadovat - anebo si to lze přečíst v Bibli (!! [smích] ). Jedno ale je jisté - v současné chvíli ten člověk - tvůrce třetí cesty - již žije mezi námi ! Systém kapitalismu je již prakticky mrtvý a jen mlátí kopyty v předsmrtných křečích.

A tak nám zde svorně vedle sebe leží dvě zdechliny - socialismus a kapitalismus. A sedm miliard sirotků je nachystáno k největší řeži v dějinách lidstva, aby se servali o pochybné dědictví po těchto zdechlinách. Jediné, co by rozumný člověk měl mít na mysli v této chvíli je - zásadně se toho neúčastnit !! [velký smích]

120201

28.10.2006 16:00

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Z proroctví Hopi (zapsáno před 35. lety)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Studujte přírodu. Když vidíte mraky na obzoru, víte že bouře je blízko...... Všechna proroctví hovoří o jednom a tom samém. Tedy Bože, děj se vůle tvá... Amen !

My tady z toho nakonec uděláme jakousi "studovnu Proroctví" ... [smích] Což ale není špatné, ještě je možnost někoho zachránit. To taky měl svého času jistý Jan Pavel II. na mysli, když tak protismyslně ve své kterési Encyklice žádal, aby se lidé množili a množili bez hranic, zatímco (pseudo)moudří lidé namítali, že to zničí planetu. Jan Pavel II. totiž věděl pravdu !!

Že planeta je již zničená a příjde "velký úklid". [velký smích]

120202

28.10.2006 23:05

Otevíráme krámek

RE: Sice jsem take kurak...

83.?.?.?

Pane Jiří Koubek, ozvu se jako kuřák - to zdůrazňuji, aby jste měl zajisté dobrý pocit vítěze. [velký smích]

Pasivní kouření je strašné svinstvo. Kdysi jsem pracoval 15 let v projekčním ústavu, který projektoval speciálně koksovny - jako tzv. specialista na životní prostředí. Tedy doufám uznáte, že "snad cosi" o tomto vím.

Produkce "skutečně jasných" karcinogenů v provozu koksoven je zcela nesporná a počítá se spíše na tuny, než na miligramy, jak to je to u kuřáků. Tedy jedna jediná koksovna tak produkuje karcinogeny za všechny kuřáky v okruhu snad 1000 km - tedy takto pasivně kouří kompletně všichni - Vy velevážený mudrci !!

Pane, já se vždy musím sarkasticky smát, když čtu to Vaše svaté zanícení. V daném případě ale je to generálně sarkasmus za Vás všechny takto uvažující. Zamyslete se nad produkcí "karcinogenních smradů" v automobilového provozu a ještě jednou nad Vaším příspěvkem. Schválně, jestli Vám skutečně nezabude trapně ... [velký smích]

120229

29.10.2006 14:23

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: je vskutku zabavne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Stan, dospěl jsem k velmi podobným číslům jako Vy. Zejména pak, co se týká těch statistik zaměstnanosti. I z těch docela legračních amerických statistik se přece jen ledacos dá odvodit, ačkoliv se tyto statistiky dají nazývat spíše "pokusem o průzkum" !!

Já jsem svého času odhadoval, kolik se již mohlo v americké "nepříliš všímavé" společnosti ztratit těch skutečně "ztracených existencí", to jest těch, kterých si úspěšnější část společnosti jaksi moc nevšímá. Navíc jaksi pozapomínáme na to, kolik lidí v USA "sedí v kriminálech" !!

Tedy mi tehdy vyšlo značně fantastické číslo 12 (ale až 48 !) milionů ztracených existencí - avšak pozor, netvrdím, že to je přesně tak ! Fakticky se jedná o spekulaci, kam se vlastně podějí lidé, kteří již ze statistik vypadli a nemají se v duchu metodiky těch statistik již šanci zpátky zařadit.

Aby to nebylo nikomu zbytečně velké v očích, přepočtěmež to na poměry v Česku. Tedy koeficientem 30x . Potom by to presentovalo cca 400 000 (ale až 1,6 milionů) bezdomovců "kdesi" v Česku. To uznávám, že je na první šup asi nejspíše blbost. Berme to jako nadsázku, způsob, jak upozornit, že něco takového existuje a nemluví se o tom.

My dnes v ČR máme asi 420 000 nezaměstnaných a to je cca 8% nezaměstnanost. Podle v Česku původní a lépe vypovídající metodiky, kterou jsme opustili právě vstupem do EU, by procentuálně dnes byla nezaměstnanost fakticky 10%, čili cca dvojnásobek americké. Uvažujme ještě značnou měkkost systému a že tedy zde ještě figuruje nezanedbatelné číslo lidí, kteří mají všelijaké, třeba invalidní a jiné důchody. Tím se můžeme dostat k číslu možná 12% opravdové nezaměstnanosti a k číslu 600 - 650 tisíc de facto "se flákajících lidí". V USA by polovina těchto lidí formálně neexistovala !

Dále je nutno uvážit, že jakási přec jen prestiž nezaměstnaného v Česku a vlastně v celé Evropě je nepoměrně vyšší, než v USA a tedy zde lze najít příčinu, proč je zde formálně v celé Evropě více nezaměstnaných, než v USA. Vyjdeme-li z relativní podobnosti obou ekonomik, americké a evropské, mohly a i měly by být srovnatelné i hodnoty nezaměstnaných.

Potom ale z toho plyne nezanedbatelné číslo oněch "ztracených existencí" - které v Evropě pohodlně figurují v čísle nezaměstnaných, kdežto v USA "v propadlišti společnosti". Nebudu již provokovat s přesným číslem - ale jsou jich určitě miliony a nikoliv dva miliony ... [velký smích]

120271

29.10.2006 14:33

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: uz jsem cetl mensi hovadiny,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane - nikde jsem neříkal, že většina lidí to vůbec někdy pochopí. Vy jste tímto dokázal, že ani Vy nepatříte k té relatívně nepatrné menšině. Klidně si na té větvi seďte, pilně řezejte a zpívejte si nějakou optimistickou "notečku" - budete to moc a moc potřebovat ! [velký smích]

120272

29.10.2006 16:26

Týden v Moskvě

Moskva za Brežněva.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já byl osobně v Moskvě v červnu 1973 a v září 1973 vždy cca tyden. Poprvé to bylo, když jsem jel tam na tzv. "strojku" - čili stavbu - na pracovní brigádu. Podruhé to pak bylo, když jsem se po cca 3 a půl měsících vracel z té "strojki" zpátky domů.

Oba pobyty v Moskvě pro mě znamenaly v jistém slova smyslu šok. Totiž cestou tam jsem měl velice mizerné představy o tom, co mě vlastně čeká a Moskva na mě působila značně depresívně. Ostatně byla to doba vrcholného "břežněvismu" a skutečně to bylo místy značně zdrcující. Byla to moc "dobrá průprava" na to, co bude následovat cestou "do vnitrozemí", kam se turisti již neměli tehdy a zřejmě ještě i dnes šanci dostat.

Dva a půl měsíce práce na "strojce" - to byl v zásadě očistec i peklo na zemi a ze čtrnácti-členné české skupiny studentů-brigádníků to psychicky dobře polovina nevydržela, fyzicky pak nás to zlomilo postupně všechny. Tam jsem si asi poprvé v životě hrábnul "na dno" psychických a i fyzických sil. To ale by bylo na dlouhé povídání a je to OT tady.

Po skončení práce jsme měli jakousi "rekreaci", což byla tzv. "puťovka". My byli v Gruzii a Armenii, na skok pak i v Azerbajdžanu, cestou zpět pak na týden v Moskvě. A to byl právě ten druhý pobyt v Moskvě ! Po více než třech měsících pobytu v tehdejším CCCP mi podruhé Moskva připadala jako absolutní ráj !

V Moskvě byly dlážděné komunikace, obchody se zbožím, pořádek, jezdily tam mimo náklaďáků i osobní auta, i když to bylo spektrum zcela neslýchaných aut - stařičké Moskviče, Pobědy, ještě kulaté Volhy, Čajky a vůbec - jako v muzeu. Byl to ráj i pro gurmány - po těch strašných blafech na strojce.

Já se velmi zabývám od snad děcka historií a o té ruské jsem toho věděl opravdu hodně. My jsme chodili a nebo jezdili metrem - mimochodem zcela úžasným metrem ! - s několika kolegy s podobným zaměřením po "celé historii" Moskvy a já byl šťastný člověk. Je se tam na co koukat ! Nevím, jak je to teď, ale tehdy to nebylo zaprasené žádným turistickým komercionalismem. Dodnes mluvím plynně rusky a mám hojně ve své nemalé knihovně ruských knich - v azbuce přirozeně. Můžu s klidem v duši říci, že se mi v Moskvě hodně líbilo - to ale až když jsem tam byl podruhé, cestou zpátky - to byl ten druhý - kladný šok z Moskvy.

Kdybych to měl nějak srovnat s nějakým americkým městem, neváhám ! Moskva je krásné město s viditelnou rostlou čistou architekturou - tedy historické centrum určitě. V porovnání s tím není o těch několika velkých americkýcch městech, co podrobněji znám, vůbec co napsat. Pouhý shluk výškových baráků a nekonečné satelitní sídla, kde bez navigačního systému člověk nenajde svůj barák ! [velký smích] Mluvím o Richmond, Washington, Virginia Beach. Jediné slušné město, co v USA znám, bylo Charlotteswill VA. (omlouvám se, jestli jsem to špatně napsal)

120285

29.10.2006 20:26

Týden v Moskvě

RE: Moskva za Brežněva.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vláďo ! Jak polobludy ?? Jak polobludy ?? [smích]

Ale vážně - neříkám, že jsem sjezdil celou Evropu, ale kde jsem byl v Evropě, tam všude a ty to musíš sám dobře cítit v Brně, že tady v Evropě to vesměs má vždy takové lidsky teplé rozměry. Prostě si jdeš městem, opájíš se tou atmosferou, koukáš na holky a nebo na kvetoucí stromy, vše je takové "akorát" - tak to jsi v Evropě, to jsi třeba v tom Brně a zajdeš na skleničku vína, nebo na pivo, nebo na kafe - to je jedno ! Ale cítíš tu člověku přátelskou atmosferu, ten přijatelný rozměr, tu možnost jít pěšky ...

A pak tedy vlez někam v USA - a uznávám, že amerických větších měst moc neznám, ale uvedu to mi nejbližší ač nikoli velké město Richmond VA. Co já si napředstavoval od kluka, kdy jsem četl třeba od J. Verne "Tajuplný ostrov", jak musí být krásně v Richmond ! A pak jsem kráčel ulicemi down town a byl jsem zhnusen ! Změt pitomých výškáčů, Kapitol za nimi ani nevidět. Nikde nic nemá lidský rozměr, jen auta sviští pořád odněkud někam přímo centren si to "frčí" hned několik dálnic a kousek dále se pak zauzlují do nadjezdo-podjezdového uzlu, na kterém je snad jediné pěkné to, že je odtud krásně vidět ohyb James. Copak to jde srovnat s Brnem ? Nebo s Prahou ? Nebo s Murcií ve Španělsku ? Nebo i s tou Moskvou ?

Ty mi Vláďo můžeš nanejvýše zabásnit něco o LA, že tam to tak není - stejně ti ale moc věřit nebudu ! [velký smích]

120312

30.10.2006 08:09

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Z proroctví Hopi (zapsáno před 35. lety)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Největší "ekonomičtí myslitelé" se rekrutují z řad "vysoce užitečných lidí". Jen Bohu žel zanedbatelná část je toho typu "selfmademan" od úplné píky.

Tito "vysoce užiteční lide" se vesměs narodili rodičům s šestimístnými a vyššími ciframi na kontech, dostalo se jim "náležitého" vzdělání a o životě takoví lidé ví úplně vše ! Hodně se ale určitě vyznají v ekonomice, jak se projevuje hlavně ve své teoretické virtuální části - prostě "peníze dělají peníze" je jejich heslo. Ostatně - právě americká ekonomika se tohoto hesla drží a proto hlavní komodita je dolar, prostě Amerika vyrábí a úspěšně vyváži dolary !.

No a tihle lidé se nezajímají o takové již přežité ekonomické prvky, jako je primární výroba. V jejich myslích se tato odehrává někde mimo Sluneční soustavu. Jejich přínosem pro lidstvo je, že Vám budou radit, jak investovat, aby se pokud možno už nic nevyrábělo - vždyť všichni již mají všechno - a tím bude vše zachráněno... [velký smích]

PS Zajímalo by mě, jak by takoví přežili sami na pustém ostrově. I když - film "Trosečník" se to po holywůdsku již pokusil řešit... je vidět, že jim to synkům holywůdským myslí... [smích]

120347

30.10.2006 14:25

Putina se pokusili ve Finsku okrást

Rusko - odkaz Petra I. Velikého

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nemám na mysli jistého šaška tady. Ale cara Petra I. Velkého. Doporučuji přečíst od Alexeje Tolstého historický romám "Petr Veliký". Dlouho před tím, než tyto myšlenky vyjádřil britský geograf Halford Mackinder, když mluvil o tzv. "srdci pevniny", vyjádřil to samé svým způsobem car Petr I. Veliký.

Tento car byl prvním panovníkem Ruské říše, který definoval geopolitické cíle Ruska v již tehdy se globalizujícím světě. Intuitívně se toto směřování Ruska projevovalo i dříve, ale za Petra I. se to stalo doktrinou, kterou můžeme sledovat dodnes. Věřím, že Putin dobře chápe cíle ruské politiky v tomto kontextu.

Není nutné si dělat iluse o tom, jakou roli v ruských cílech hrají národy, jako jsou ku příkladu Češi nebo Slováci. I "velmocensky" smýšlející Polsko si o své důležitosti může nechat jen zdát. Osobně se domnívám, že USA zde již svou hru pomalu dohrálo. Rozpornost v konání USA a špatně tajené "čertovo kopýtko", jež lze charakterizovat použitím názvu "Usrael", to svět vede k ostražitosti.

Evropa dnes stojí na křižovatce a je paradoxní, že my přihlížitelé zezdola musíme doufat v Rusko, že Evropu nasměruje správným směrem. Stále se zde projevuje neblahý vliv Britanie na Evropu - totiž že stále hraje post-velmocenskou roli jako "zamlada", ovšem teď jako "přicmrdek" USA. Čert vem Britanii, neví, čí jsou - Rusko ale to dobře ví a nabízí strategické partnerství. EU ovšem váhá - je skutečně pod vlivem nadnárodních korporací a tedy Usraele. Rusové ale takové partnerství potřebují a Putin to asi před půl rokem řekl zcela nezvykle tvrdě.

Evropa nebo Čína ! Tak zní obdoba hamletovkého "být či nebýt". Obě strany - Evropa i Čína - nabízí Rusku nezbytně potřebný čas pro stabilizaci. Jaksi "příbuznější" je Evropa. Čína navíc začíná být nepříjemně silná. Putin ale přeci řekl - "jestli Evropa nepřistoupí na ruský rozvoj energetických rozvodů energií po Evropě - obrátí se Rusko na východ a začně budovat energovody na východ."

Mnozí to nazvou vydíráním Evropy. Hm - pánové kapitalisti - trh je o tom, kdo zaplatí, ne o vymyšlených právech - to jste učili celý svět. Ta situace tu dnes je - Evropa bude brzy "hrabat na hnoji". A teď si zahrává se svou budoucností - nechce ruskou nabídku a mluví o vydírání.

Když to shrnu - Rusko potřebuje vrazit klín mezi Evropu a USA a zavázat si EU. Jako alternatívu má větší, či ještě větší vazbu na Čínu. Obojí se stejným cílem - "kryté záda" proti Usraeli. Orientace na Čínu tu je již dávno, ale Rusko pragmaticky šilhá do Evropy - odtud hrozí totiž údajný "protiraketový deštník" a tedy snaha o rozhodující převahu USA nad Ruskem a tím možnost útoku na Rusko.

Tedy - zdá se, že nejde jen o plyn a naftu, ale nakonec hlavně o plyn a naftu. A "hot spot" celé situace se nachází dneska v Iránu !

120369

30.10.2006 14:35

Týden v Moskvě

RE: Moskva za Brežněva.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano pane Stan - jen řezejte, řezejte tu větev dále ! Již to dlouho trvat nebude a budete jak hruška dole. Potom pochopíte, o čem mluvím. [velký smích] (stačí jedny "zoubky ven !" )

120370

30.10.2006 15:46

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

"Kapitalismus, již klidně můžeme taky říci, že nepřežil proto, že lidskou chamtivost přímo zapřáhl do svých služeb ". Tohle je pekna blbost, co to je ten kapitalismus, spoustu lidi to jak videt nechape a povazuje to za nejakou ideologii jako je komunismus ci socialismu. Pravy opak je pravdou, lidska povaha tento ekonomicky !! system vytvorila , protoze to nejlepe zrcadli jeji charakter, chamtivost, touhu po moci atd. Jelikoz lidstvo se sklada z individui ruzneho stupne intelektu, bude vzdy a za kazdeho systemu ten chytry nejakym zpusobem vyuzivat toho hloupejsiho. Je proto naprosty nesmysl hledat nejakou 3. cestu protze tyto lidske charakteristiky jsou dane a nemenitelne konstanty, bez ohledu na zbozna prani nejakych nabozenskych pomatencu ci sektarskych visionaru. To co v soucasnosti mame nema s volnym trhm (podstatou kapitalismu) nic spolecneho a nemuze byt nejmensi pochyby, ze prave diky vyse uvedenym vlastnostem se drive ci pozdeji tento system znovu prosadi bez ohledu na to v jake forme to bude.

Já, pane Stan, si nehraji a ani nechci hrát na nějakém "svém intelektuálním písečku". To si jaksi nerozumíme a mrzí mě, že to tak chápete. Zdá se ale, že máme oba docela utkvělou myšlenku a "nějak se nehrneme" se chápat navzájem. [smích]

Zkuste mi naznačit, jak může nějaký "reformovaný" kapitalismus, který se tak stane tím ideálním kapitalismem, tedy jak se tento může vyvléci z "generálního průseru", že prostě tuto planetu prožere a zdevastuje ad absurdum - čili moje oblíbená "řezaná větev" - kterou zase pro změnu odmítáte Vy.

Mi se totiž deformovaný ani reformovaný kapitalismus právě z hlediska "konečného stavu jejich vývoje" nezdají být v čemkoliv rozdílné jeden od druhého ! Oba typy kapitalismu v mých úvahách vcelku spolehlivě končí katastroficky. Ten Váš čistý kapitalismus pak paradoxně k tomu nechtěnému cíli vede zdá se rychleji ! [velký smích]

Uzbávám, že Vaše ekonomické rozklady vypadají velmi fundovaně, tedy kde je chyba, že se pak naše úvahy o budoucnosti tak generelně rozcházejí ? Co to tedy je, co nechápu ? Jak to ten "správný kapitalismus" vyřeší ?

120374

30.10.2006 17:47

Týden v Moskvě

RE: Moskva za Brežněva.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Teď jsem z vás obou poněkud vedle sebe. Nakonec zjistím, že takovou slabost pro prostor a ducha evropských měst mám sám !??

Já nejsem třeba Pražák, ale hodně času jsem v Praze strávil. Ačkoliv tíhnu spíše do samoty a do lesa, stejně jsem objevil kouzlo měst. Taková procházka Prahou někde kolem nábřeží, podvečer, klidně v "lezavém počasí" na podzim, když hluk města začíná být jakoby vzdálený a "cezený" šumem Vltavy, do toho zvuk smyků tramvajových kol a spíše již jen tušené panoráma Hradčan za řekou a najednou uprostřed milionového města cítíte, že jste jen sám a Věčnost !! A nečiní problém vnitřním zrakem vidět celou tu historii, která tudy táhla ...

Co mi po tom, že není kde zaparkovat auto ? Vláďo ? Já chodím pěšky ! Potkávám lidi a nevidím je, nevnímám je, jsem sám a sám a "duch města" . A když to přejde, najednou, jako když se člověk probouzí z narkozy vidím, že - ejhle ! Stojím u hospody, o které jsem četl ve Švejkovi ! A je tam místo, nasmraděné kouřem a kravál od lidí a dám si pivo, fakt že dobré pivo a nevadí mi vůbec ten smrad a hluk. Dá se tohle zažít rozumně v nějakém "nelidském" americkém městě ? Když tam ani nemají pořádné pivo ? [zmaten]

120388

30.10.2006 18:19

Putina se pokusili ve Finsku okrást

RE: Rusko - odkaz Petra I. Velikého

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ruské armády šlapaly Evropou posledních 200 let už vícekrát. Je to Imperium jako každé jiné - co si budeme špitat ! To "pozor, pozor..." je samozřejmě na místě ! Skoro se chce zařvat po "Juldovsky" - ... lidé bděte ! Kreml nikdy nespí !

Ale tady v Evropě se máme stále jen strašit Ruskem ? A co hyper-egoismus Británie ? A škody, které Evropě z toho vznikly ? A co druhý hyper-egoismus Francie ? To málo krve teklo kvůli nim a co z toho je ? Tyto dva "prý přátelské" nám Čechům národy nás doslova "natlačily" Hitlerovi do chřtánu ! Pletu se v něčem, Rusové někdy stihli zradit Čechy ? To, že nás "převálcovali" v 68 - a kdo nás ku..a zaprodal Stalinovi na Jaltě ? Copak Rusko - tehdy Sovětský svaz - za daného stavu mohlo dělat jinou politiku ? Pro Boha ! Přečtěte si pořádně, jak se vedla občanská válka v USA ! Když táhl Sherman na Atlantu a dále, za ním zůstával pruh 100 kilometrů široký, kde nezůstal kámen na kameni, kde nezůstala živá duše, kdy byly vyťaté a spálené ovocné stromy a kostely srovnané se zemí !! A to Imperium bylo doma, na vlastní půdě ! Co vůbec čekáte někdo od Ameriky ?

V Americe jsem byl necelý měsíc - před dvěma roky. V Rusku jsem byl tři a půl roku - před 33 roky.

Co Vám mám říci ? Navzdory technické a infrastrukturní zaostalosti - líbílo se mi více v Rusku... hm Ale již nikdy bych nechtěl zažít, že by Česko bylo satelitem Ruska. Ovšem být vlezdoprdelistickým satelitem Ameriky se mi nelíbí nejméně stejně málo ! Když se rozhlédnete Washingtonem, dýchne na Vás "bombastičnost" ale skutečně idiotského Imperia ! Tam na mě dýchlo poznání - v Americe duši nikdo nehledejte, jenom tupé nemyslící svaly ! Žvýkací .. [velký smích]

No a zcela pragmaticky - příjde zima, příjde mráz, kam se ptáčku kam schováš ?!? Pálením ruského plynu si zatopíme na dlouho ! Pálením amerických vlajek nikoliv - více nám ale Amerika nenabídne !

120392

30.10.2006 18:22

Putina se pokusili ve Finsku okrást

RE: Rusko - odkaz Petra I. Velikého

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V Americe jsem byl necelý měsíc - před dvěma roky. V Rusku jsem byl tři a půl roku - před 33 roky.

Pardon - těch 3 a půl roku berte jako "tři a půl měsíce" ... [velký smích] chybička se vloudila.

120393

30.10.2006 18:43

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Souhlasím, pane Vladimíre. Nicméně ani pan Stan nakonec nenabízí žádné průchodné řešení současného stavu. Já bych velmi uvítal, kdyby se zde nastolilo ekonomické tema a prosil bych, ať v tom "koloběhu" článků se zde třeba pozdrží déle ! Totiž ze světa přichází strašná spousta ekonomických signálů a přeci dobře víme, co náś čeká ! Nebylo by od věci, kdyby pan Stan udělal drobné školení na tato témata.

Nicméně to musím zopakovat - pan Stan oproti mé představě třetí cesty nenabídl žádné realizovatelné řešení !

Moje vize tzv. třetí cesty, tak všemi opovrhované, však vychází ze zcela praktických představ ! Lidstvo bude zcela nemilosrdně zdecimováno - ovšem tím obráceným způsobem ! Tedy nikoliv, že z deseti jeden zemře a devět zůstane - nýbrž z deseti devět zemře a jeden zůstane ! A ti co zůstanou - ti budou kráčet zcela radostně po té třetí cestě a budou si z vděčnosti a zcela dobrovolně radostně zpívat ! [velký smích]

A to pan Stan vůbec nedoceňuje, tuto úžasnou praktičnost řešení. Protože do toho budoucího masakru vede zcela neomylně právě ta jeho "kapitalistická" cesta, ať už bude deformovaný či reformovaný ten kapitalismus.

PS
Já ještě nenapsal vlastně, v čem ta třetí cesta spočívá. Tedy - lidi budou tak strašně rádi, že vůbec žijí a mají co do huby, že si na nějakou lumpárnu plynoucí z chamtivosti ani nevzpomenou ! A budou pracovat společně a jíst společně a budou se mít rádi ! Uznávám - trochu to připomíná jehovistickou budoucnost - ostatně dobrých řešení je málo, možná fakt, že jen jedno ! [velký smích]

120394

30.10.2006 20:36

Týden v Moskvě

RE: Moskva za Brežněva.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já se bez mučení přiznám, že sice "cosi" o Kanadě vím, ale není toho nijak extra moc. Tedy by mě nenapadlo pod pojem "nelidské americké město" řadit jakékoliv kanadské město. Já věřím ale jedné věci - alespoň tam, kde převládá francouzský vliv, bych se vsadil, že ta města nebudou jen zdánlivě náhodný shluk přiblblých výškáčů, obkroužený 30 km prstencem rozparcelovaného lesa, kde co 100 metrů od sebe bydlí v unifikovaných montovaných papundeklo-dřevotřískových škatulách "spokojení" majitelé "těchto vilek" ! Tak, jak to je typické pro města v USA, která jsem tam blíže viděl na vlastní oči - taky ale jich nebylo moc... [smích]

V takovém totiž městě se nedá vyrazit někam pěšky na nákupy, na pivo, nic tam nevidíte, nechápu, jaký to může mít vliv na mladou generaci, která se snad stýká jen ve škole a na nějakých přitroublých piknicích. A ono to je vidět docela i v amerických filmech, v amerických reklamách, nebo ve zprávách, když kdesi spolužák postřílí půl své třídy spolužáků a podobně. Nebo taky, když kdesi profrčí tornádo a jsou pak "helikopterové" záběry na tu zoufalost, zvanou městská architektura Ameriky.

Dovedete si představit rozsah kolapsu Ameriky, kdyby ze dne na den nějaký čas nešla elektrika a došel benzín ? Ani ten biblický popis konce světa by to nevystihoval aspoň přibližně drasticky ! Ale nic, to už je OT.

120405

30.10.2006 22:11

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm - dal jsem si velikou práci a celou "přilehlou diskusní větev" podrobně pročetl, co mi vlastně uniklo. Tady u nás se děsně ochladilo a jelikož jsem značně vymrznul na větru venku, patrně jsem stále "natvrdlý" - ale není mi to jasné ani teď a skoro jsem se před-urazil ! [smích]

A sice zde, když jste napsal:a i pak to lze relalizovat pouze pokud se objevi par charismatickych osvicencu, kteri dokazou masu presvedcit,spise to vsak dopadne vyhrou staronovych bolsevickych vylepsovacu sveta Vaseho typu a cely ten prusvih se zopakuje,nadeje ze by se lidi poucili je totiz miziva. Takze si muzete dale vybrusovat na Vasich zarnych zitrkach, treba jeste prijdete k lizu.

Pane "Stan", pan editor Vás oslovil Stane, já si to ale nedovolím, neboť zde se vyskytují všelijaké nicky a tedy netuším, zdali nemáte na mysli Zelt - mám nepříjemný dojem, že nejen já něčemu nerozumím. Neberu Vám, že patrně pracujíc v tomto veskrze lidstvu přínosném oboru lidských aktivit tomu perfektně rozumíte, myslím tím činnosti bank, penězům a tak podobně.

Ovšem domyslet si na základě mých výroků, že jsem patrně anebo bývalý komunista nebo jehovista - no fakt, že kdybych byl urážlivý, urazil bych se. Takto mnou jednak cloumá zvědavost, druhak potom touha vysvětlit Vám, že je velká pravděpodobnost, ba jistota, že mi křivdíte a že sám něčemu z toho, co jsem napsal, nerozumíte.

Já osobně se domnívám, že tato situace nikdy - slovy nikdy - neměla kladné řešení a na vině je právě "kapitalismus" a to ačkoliv mi nanucujete, že mu vůbec nerozumím anžto nerozumím lidem. Může být, že nerozumím lidem, ale nemyslím si to, hádat se ale o tom nemíním. Vy ale mluvíte o řešení a já se tedy ptal - jaké řešení a Vy opět navrhujete pouze poreformovat "kapitalismus" ! Tak tedy v takovém případě si nejsem jistý, zdali si skutečně jen nerozumíme, nebo si děláte legraci ? To, že Vám pan Stwora přitaká, neznamená nic v tomto sporu.

Tedy trochu jinými slovy zopakuji - zcela systémově nutně musí kapitalismus dospět jednoho krásného dne do globálního krachu. Já Vám totiž uznávám, že to je veskrze lidské povaze přirozený a lehce intuitívně pochopitelný systém, ale je to systém s již dopředu zabudovaným krachem ! A ten krach zcela systémově a zde zapomínáte zase Vy na povahu lidí, musí skončit kataklysmatickým krachem ! Jediný způsob, jak se tomu vyhnout je - zrušit zavčasu tento systém, respektive jej vůbec po onom krachu již nepřipustit ! A Vy hnedle urážíte domněnkou, že se dostanu k lizu ! No fuj !

Nemusíte vůbec reagovat, pokud se Vám jevím jako beznadějný. Neurážejte mě ale takovými úvahami, které - no nic... to by nakonec stačilo ! [velký smích]

120424

31.10.2006 12:14

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechám otázku mého pobytu v Rusku v roce 1973 stranou, je to zde zcela irelevantní. Pokud chcete problém dále ideologizovat, nebudíte tím Vy sám příliš důvěru, a to navzdory Vaší proklamaci o mrtvých bolševicích.

Vy patrně, pane Stan, ve všem, co se týká dnešního stavu ekonomiky v globálním měřítku, máte pravdu. Apeloval bych na Vás, pokud by jste přeci jen upustil od již docela arogantního nálepkování a ještě mi věnoval kousek pozornosti, aby jste otevřel své myšlení trochu více mimo Váš patrně celoživotní profesionální obzor. Já sám totiž mám spíše obrácený problém - dívám na to neomezeně "zeširoka". Možná můj postup není nejšťastnější - u přílišně specializovaných však to slovíčko "možná" je již zcela nepatřičné.

Ale k věci. Můj návrh "třetí cesty" není můj návrh. Já sám nemám zcela jasné představy, jak by to mělo fungovat, přeci ale "jakousi" vizi mám. Vycházím však z proroctví a vizí, které se postupně, vážený pane Stan ( mimochodem - das Zelt = stan, blána, stánek. Stan = stan ! Analogicky jeden pán zde má nick Antiseptik - já nemůžu tušít, co můžete mít na mysli tím nick Stan !!) tedy - které se postupně zcela přesně naplňují.

Tak jako Vy jste patrně za svůj život stále studoval ekonomické pojmy a děje, tak já celý život studuji ekologii, historii a mytologii - kam patří mimochodem i proroctví a to od tzv. "velkých Proroků". Vy, jako patrně racionalista , mě jaksi nehodláte chápat a mám nepříjemný pocit, že naše debata již opustila a to zbytečně, úroveň debaty věcné a přešla do roviny osobní. Není to moje vina, pane, Vy jste začal s nálepkováním a to prakticky na počátku. Neodvažuji se analýzovat, proč !

Já, pane Stan, s Vámi povětšinou zcela souhlasím. Ale nezlobte se na mě, když to řeknu - ale mám vtíravý pocit, že přec jen vidím kousek dále. Proto mluvím o třetí cestě ! Není totiž v mém pohledu na věc jiného zbytí, tato třetí cesta byla ne jednou prorokována v Proroctvích, která se zcela přesně postupně naplňují. Nevidím důvodu, proč by se v samotném závěru najednou měla mýlit. Pokud Vaše nechuť se o tom bavit plyne pouze z toho, že jste spíše racionalista a vlastně vědec-ekonom, o to více bych apeloval - otevřete mysl šířeji, příliš úzká specializace bývá nazývána taky "fach-idiotismus" ! [velký smích]

120485

31.10.2006 12:24

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Otázku, co to je Zelt jsem měl řešit tu. Ale zde se zmíním o Vašem patrně úpřimně kladném vztahu k přímé demokracii švýcarského typu. Patrně bychom se "krásně" pohádali i zde, tedy s tím nebudu polemizovat. V každém případě však souhlasím v tom bodu, že lepší model demokracie je prostě lepši než jiný model demokracie, který je horši... [smích] Avšak s nadcházející krizí se ukáže, a opět vycházím z Proroctví, že ve skutečnosti nebude žádný podstatný rozdíl v různých typech demokracie. Ale to jen na okraj a opět si myslím, že je na místě širší náhled.

120487

31.10.2006 13:57

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Odpovím Vám opakováním Vašich slov - myslím, že jsou pro Vás docela případná: v tom pripade zrejme davate prednost dal si hrat na svem intelektualnim pisecku bez ohledu na to zda vyprodukovana idea je vubec v praxi pouzitelna. Ja Vam tu roli nepochopeneho a ke krouzku "vyvolenych" patriciho mesiase preji, kazdy mame nejakou uchylku.

škoda.. [zmaten]

120495

31.10.2006 14:52

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Samozrejme ze k nejakemu kolapsu dojde, volny trh (kapitalismus) vsak nemuze zkolabovat jednoduse proto ze soucasne zadny nemame.

Mi to opakovat nemusíte, já toto vše vím. A potom kolapsu, až se zrestauruje - pokud k tomu vůbec dojde - nová společnost, samozřejmě že tam zase bude kapitalismus ! Tentokrát již ten správný, s volným trhem. Ten už nezkolabuje. Protože v něm není ten kolaps systémově zakomponován. [smích] [velký smích] [chechtot]

120499

31.10.2006 18:01

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

83.?.?.?

Vlastně Vám pane Stan velmi děkuji. Fakticky - je to vcelku radost číst logické úvahy, dávající smysl.

Ještě praktickou otázku, která ovšem pro odpověď potřebuje tak trochu "křišťálovou kouli" - čili bych se vlastně já ptát Vás neměl ! [smích] Já jsem se dost hodně od Vás dověděl, co mi chybělo. Ještě mi chybí odhad - jak dlouho ještě může držet pokupě ten současný pakvil ?

Symptomy se to již docela tady "jen jen hemží", ale to už nakonec dost dlouho. A nakonec vždycky kdosi "vytáhne nového králíka z klobouku" ! [velký smích]

Zajisté jste si povšimnul, jak najednou se začalo mluvit o změnách klimatu. Najednou ! Ale ty informace tu leží na stole již snad 50 let - jakto, že až dnes ? Myslíte si - souvisí to ? Ten stav pro mě znamená něco, jako bych byl zavřený v dobře zatlumeném prostoru a to absolutní ticho jako by přímo ŘVALO !! Tak nějak cítím, že ten čas je skoro tu.

120524

31.10.2006 20:17

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jsem napsal já, ale zapomněl jsem se přihlásit - hm. [velký smích]

120532

03.11.2006 09:14

Týden v Moskvě

RE: Moskva za Brežněva.

83.?.?.?

To je zajímavé ! Již cca půl roku, co jsem si kdesi cosi četl na nějakých amerických novinách a tam na mě "taky vyhrklo", že prý jsem vyhrál zelenou kartu. A že mám jedinečnou životní šanci, stačí cosi vyplnit a cosi zaplatit. Já blbec se se zájmem zeptal "wo co jako gou" a to jsem asi neměl dělat.

Od té doby, ačkoliv jsem to zamítnul, mám denně i dva tři maily, že stačí udělat už jen poslední krok a "můžu se v USA radovat"...[velký smích]

Dokonce mi i několikrát kdosi volal - jsem ve stále tísnivějším pocitu, že to není jen tak !

120571

03.11.2006 10:04

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Víte - nechci být až tak kategoricky cynik, ale nabízí se přirozeně i jiná úvaha - co vlastně lze vidět za "fenomenem Švýcarsko".

Švýcaři pravda to "svoje" bránili se zbraní v ruce nejednou a byli tím ve středověku vyhlášení. Pak ale došlo k jistému zázraku, který lze v poněkud menší míře sledovat i u Švédska. Totiž, že svou navenek poklidnou a zdánlivě následovaní hodnou neutralitu postavili na takové docela skryté a nepříliš ukazovatelné do světa existenci - totiž existenci hajzlíků, co kryjí svou mlčenlivostí libovolný jakkoli antihumánní režím okolo.

Myslím tím kupříkladu roli jakési "schránky jistoty", kryté absolutní servilitou a mlčenlivostí. Myslím, že ve Švýcarsku se ztratila pěkná hromada zlata a cenností vůbec, příkladně třeba německých z doby "tisícileté říše" !

Hrdost Švýcarů na svou vlast a údajně ideální systém vlády by se lehce mohla zhroutit do obráceného extrému, kdyby se svět dověděl všechna tajemství z trezorů švýcarských bank ! [velký smích]

A "čistý kapitalismus", který "propaguje" pan Stan, ten existuje pouze v hlavách idealistů, stejně jako čistá demokracie a podobně. Ve skutečnosti jde od samotných počátků tvorby lidských společenských systému o jediný hlavní cíl - o koncentraci moci !

Pokud by měl nastat nějaký douhodobě fungující systém, bude to ta moje vysmívaná třetí cesta. Doposud cokoliv vždy zhavarovalo na koncentraci moci. Druhá cesta - socialismus s vizí komunismu - to zhavarovalo na tomtéž - opět docházelo ke koncentraci moci.

Je zde jeden jediný prvek, který to dopředu umožňuje a vytváří tak předpoklady pro takové selhání jakkkoliv teoreticky správného systému - jedná se o dědičnost majetku a tím i moci !

Tedy - je to pouze můj náhled - první úder musí zničit princip dědění majetku ! Lidé se rodí na svět "s holou prdelí" a zdánlivě jsou si rovni. Jenže nejsou si rovní ani omylem. I blbeček zrozený do familie Rotchild je předurčen být "údajně skvělý" a odžije si život "nadčlověka". A sebenadanější dítě ze slamů na předměstích Rio de Janeiro či Mexico City bude do konce života nejspíše pucovat boty americkým turistům - pokud neskončí jako dárce orgánů tamtéž - u "amerických turistů".

Tady je vidět, že člověk navzdory "Stvoření" byl patrně stvořen přece jen z opice. Což ovšem sumerské texty o vzniku člověka nakonec taky říkají. To ale ta opičí láska dělá lidskou společnost trvale neuříditelnou. Musí přijít třetí cesta a ta bude patrně spojená se zásahem do "genetické lidské podstaty", která odstraní ty "opičí prvky" - lpění na dětech v tom špatném slova smyslu.

Kvalitní lidská společnost vznikne z kvalitních lidí. A člověk by měl být kvalitní proto, že je kvalitní, ne proto, že je to "moje dítě" - dosaďte si tam sebe a "důsledně" přemýšlejte !! [velký smích]

120576

03.11.2006 11:11

Ad: Je to střet civilizací

Ale o to je skutečně "Střet civilizací" !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Netřeba si zastírat pravdu - ono to je střet civilizací ! Že v tom Mossad má svoje špinavé pracky, to by nás nemělo odvádět k laciné odbočce. Přečtěte si Dunu - zejména povídání o mentátech, o dlouhodobém plánování pro budoucnost - pochopíte, co to je ten "úhelný kámen"... [velký smích]

Přečtěte si Bhagavatgítu - dozvíte se o tom, jak si my každý zbytečně "fandíme", jak jsme důležití !

Nikdo přece nepopře, že tady existuje jeden civilizační okruh - tzv. "Euro-atlantická společnost", která svou zdánlivě neotřesitelnou současnost postavila na jednoduchém - zde to zjednoduším do krajnosti - pravidlu : "Co můžeš urvi, co nemůžeš, zkurvi !". Samozřejmě takové pojetí muselo zvítězit - když někdo postaví všechno na okamžitém prospěchu, s pravděpodobností "nad 100% (!)" přechodně zvítězí ! Přechodně ! A kyvadlo pak zase kývne a je zbytečné, aby tady někdo mluvil o tom, že "...on za své prapra- dědy přece neponese odpovědnost !"

O čem jiném asi tak zdlouhavě psal president Iránu pan Ahmadinejád, když napsal americkému presidentu ? Přeci to tam mezi řádky jasně bylo ! Bylo to vlastně ultimátum - staropersky pojaté "vyhlášení války". Mluvil tam o tom, že dále nemůžeme žit ve lži ! A že se blíží rozhodující střet mezi pravdou a lží, mezi Světlem a Tmou. Staré perské myšlenky. A neříkejte, že to necítíte, když se nad tím zahloubáte.

To je ten úhelný kámen, o který všichni lháři zakopnou. A je zcela lhostejné, kdy to definitívně bude. Z hlediska věčnosti jako by se již stalo. A neříkejte si, že se toho nedožijete. Sice živí budou závidět mrtvým, ale těch "budoucích závistivců" je na světě již absolutní většina. Nikdo nechť se neutěšuje jakkoli "pro něj" jasnou nepravděpodobností tohoto rozuzlení.

Islam - jeho zastánci tvrdí, že to je poslední zjevené Boží slovo. Myslím si - "může to být pravda !"

Poslední dobou začíná mainstream pouštět "do oběhu" stále více katastrofických studií. Globální oteplování, změna klimatu, znečistění oceánů, dneska jsem zaregistroval další "jobovku" - ".. do poloviny 21. století vymře život v oceánech, když atd..." ! Co se to děje ? Najednou se někdo probudil ? Teď ? Proč zrovna teď ? Copak to nevíme již nejméně sto let ?

Podívejte se tady na toto:
http://seaplanet.web2u.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=160

Nikdo z žijících nemá právo říci, že nevěděl ! Že nemohl vědět, že nemohl tušit ! Věděl, mohl vědět - nechtěl vědět, strčil hlavu do kupy písku. Tak to je - může pak přijít nějaký vědec a mluvit, že to věda vyřeší. Nevyřeší nic, není co řešit již... [velký smích]

120580

03.11.2006 11:34

S blogery jako s teroristy

Nikoli co se stane, ale kdy se to stane je důležitá.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Myslím, že společenský systém je již celosvětově nastaven tak, že tu "válku" o svobodu internetu nelze neprohrát !! Může mě a spíše nás někdo poučit, pokud si myslí opak. Podle mě - je to jen otázka času.

Existuje patrně jediný způsob obrany, takový dalo by se šachově říci "gambit". Totiž - čtení mezi řádky. My starší zde z "postkomunistických" zemí máme ještě "v krvi" schopnost vnímat skutečnost nepřímo. A druhá naděje tkví v tom, že "zlo i dobro" nepotřebuje propagandu - slušný člověk to prostě vnímá navzdory jakékoli propagandě. To už tak prostě je a to mi dává tu neotřesitelnou víru v budoucnost. Musím ale se špatně tajeným úšklebkem dodat, že ta budoucnost bude docela překvapivá... [velký smích]

120582

03.11.2006 12:54

Tajemný ostřelovač střílí americké vojáky v Bagdádu

RE: opravdova svoboda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan Jiří Koubek je patrně mladý člověk, který má v hlavě dost ještě takový školní guláš a nad tím mu v hlavě kraluje dost arogantně sebevědomé vědomí vlastní důležitosti. Nevím - zagogloval jsem jméno ...

Nicméně máte pravdu, jeho konzistentnost existuje pouze v jeho hlavě. Ono už napsat to, že svržení atomových bomb urychlilo válku v Evropě ukazuje, že ten pán musí na sobě ještě hodně dlouho pracovat, než bude možné jej brát vážně.

On je totiž evidentně ve fázi intenzivního vymývání mozku, smrncnutého cílenou indoktrinací.

Pánové, není kouzelné, že dnešní antikomunisté zapomínají na historická fakta a souvislosti?...!!! [chechtot]

To je kouzelné ovšem vždy a nejen u antikomunistů. NIcméně - v dnešní době fakticky již nelze diskutovat. Kupříkladu stačí říci "...a četl jsem Mein kampf ..." a dále již říci nestihnete nic. Začnou na Vás všichni ječet, že jste fašista, nacista, hitlerovec a začnou špekulovat, jak Vás zavřít.

Proč to píši - dříve nebo později dospěje situace k tomu, že nezbude, než otevřít všechna temata a de-tabuizovat je ! Potom se mnohé dovíme. Ovšem zase jen ti, kteří vědět chtějí, že jo ... [velký smích]

120590

03.11.2006 13:49

Ad: Je to střet civilizací

RE: Ale o to je skutečně

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Milý neznámý ighb, musím Vám oplatit to Vaše milé oslovení mé osoby, leč uznáte, že to pro Vás nemůže mít zdaleka tu váhu, jako pro mě. Píšete hodně, mezi jiným toto:

...že ty bláboly o katastrofických scénářích a především jejich řešení - jak je především představila ta aktivistka zeleného náboženství na adrese, kterou tak vřele doporučujete, je jen jiná forma téhož, ač to tak na první pohled nevypadá. Ona ta paní, stejně jaky Vy zapomínáte, že Vaše globální fantasmagorie postrádají byť jen matnou představu, ...

a já se musím zeptat - znáte toho pana oceánografa J.Y. Cousteaua, slyšel jste někdy o něm ? Ten podle Vás fantasmagorický text tam je za něj, za oceánografa J.Y. Cousteaua a ne za nějakou potrhlou zelenou slečnu/paní ! Vy patrně budete ještě větší znalec moří, než on, že jo ! Nebo jak to s Váma je ?

A dále by mě zajímalo, co tímto vlastně myslíte ?
V jádru máte pravdu v popisu reality, nicméně Vaše interpretace "úkazů" je však mírně řečeno podivná. Ono to asi vysvítá vše z Vaší intenzivní religiozity, což je strašlivý nedostatek, ... Asi ani nikde dojít nechcete, míříte-li do kostela.

Kam a hlavně podle jakého to "fahrplanu" kráčíte Vy pane ? Ačkoliv nejspíše nemá cenu se Vás na to ani ptát, virtuální názory virtuální osoby mají virtuální platnost a je patrně zpozdilé na to vážně reagovat. Nicméně jsme ve virtuálnu, tedy rcete !

Může být, že Vám moje základy, na kterých stavím své názory, patrně nemusí "vonět". Jenže - na těchto základech stojí impozantní stavby ! Z jakých to základů vycházíte Vy ? A co na těch základech stojí, ať to můžu zhodnotit, zda ta diskuse má smysl..

120596

03.11.2006 14:11

Ad: Je to střet civilizací

RE: Ale o to je skutečně

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A zapoměl jsem jednak a jednak jsem nechtěl skončit jako Vy, tedy s uříznutým koncem, prostě ještě toto chci dodat !

Pane, já se problematikou historie, světové mytologie a ekologií zabývám od kluka přes 40 let. Nikdy mě ani nenapadlo s tím nikoho "obtěžovat" ve stylu těch zmíněných postávačů v pasážích s "Watch Tower" v ruce. Ostatně se jich musím zastat - řadu těch lidí znám, neboť jsem potřeboval získat nějaké informace a obrátil se přímo na ně ! Dostal jsem velmi hodnotné informace, velmi cennou literaturu faktů, o jaké jste (myslím si to) ani neslyšel, natož uvažoval. Já neříkám, že jsem Jehovisty někdy vysloveně pohrdal, ale daleko jsem k tomu neměl, považujíc je za relatívně bezduché ovečky jakési přitroublé sekty. Je a zároveň není to pravda, všude najdete všelijaké lidi.

Pane, pokud takto přemýšlíte Vy, nemůžu se zdržet prosby - nedělejte to na základě plytkých předsudků. Bude Vás to nejspíše jednou mrzet.

Nepochopil jsem, co jste řekl tímto: Libo jak se moc získá, neřeší podstatně větší problém s mocí spojený. atd.

Totiž, ještě jednou bych si dovolil Vás poprosit, nejde o slova, jde o to uvnitř Vás - važte více slova ! Ne co do úst vchází člověka špiní ... !

Mohl bych bez přípravy okamžitě "spatra" mluvit plynule hodiny a hodiny, aniž bych se trapně opakoval a nastínil bych Vám stav této planety ! A nebyla by to žádná přiblblá zelená propaganda ! Mě za to nikdo neplatí, je to jeden z mých největších koníčků. Je mi jedno, jestli si myslíte, že jsem na cestě do kostela ! Nebyl jsem v kostele jinak než turista ani nepamatuju. Já vím, kam kráčím - za poznáním. Kam kráčíte Vy ?

120599

03.11.2006 15:20

S blogery jako s teroristy

RE: Svobodná výměna informací se již nedá zastavit.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechtěl by jste udělat drobounkou osvětu, jak se to vlastně dělá ? Myslím to připojení přes proxy server.

Takovou maličkou "kuchařku", ale i s malilinkatým vysvětlením principů. To se totiž může hodit jednou každému, ale ne káždý tomu samo od sebe rozumí. [smích]

120607

03.11.2006 16:00

Putina se pokusili ve Finsku okrást

RE: Rusko - odkaz Petra I. Velikého

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tedy, já bych nemohl mít zafixované v hlavě nikterak příjemné vzpomínky na ruské armády u nás, kdybych v té době již žil. Mého bráchu v 45. roce jeden "pošahaný" Rus odvlekl až kamsi na Ukrajinu - jako náhradu za vyvražděnou rodinu wehrmachtem. Pravda - našli ho a oba je dopravili do "rodné vísky", kde toho vojáka exemplárně potrestali "salvou" u zdi. Hm. Na 68. rok taky nemám dvakrát dobré vzpomínky.

Ovšem je pravda zcela nepopiratelná, že škody při "bratrské pomoci" v tom roce se nedají srovnávat s "bratrskou pomocí" v Iráku kupříkladu.

Já bych si přál, aby u nás nemusely šlapat již jakékoliv cizí armády. A tu naší bych asi zrušil a nahradil domobranou s integrovanou malou profesionální částí, tvořící útvary rychlého nasazení a vojenské školy.

Můžu říci, že dobu Jelcina jsem protrpěl ! Putinovi bude nejspíše jednou postaven pomník, coby novodobému "otci vlasti" - i když nechvalme dne před veřerem. Ale pro takové národy, jako je náš, není dobré, když někdo a to kdokoli, příliš dominuje.

Vyslovím zcela "příšernou myšlenku", zdánlivě antičeskou ! Jestli náhodou nebylo na škodu, že se náš národ nestal tak, jako desítky jiných v tomto prostoru, prostě součástí německého národa ! Mi se němčina docela líbí. A nemůžu, než se zamýšlet, v čem to jsme si vlastně polepšili proti třeba Obodritům, Lužickým Srbům a jiným anebo již zcela neexistujícím, nebo jen částečně asimilovaným slovanským národům v Německu. No nic - to jen na zamyšlení.

120610

03.11.2006 22:20

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

jako vzdy pane Gejdos, pouze sama otrela klise, vhodna tak jeste k vyplneni bulvarniho tisku.

A k čemu že se to vlastně vyjadřujete ?

Zbytek vzorky z bolsevickeho hnojiste, zapomel jste nam totiz prozradit, kdo bude rozhodovat zda je to ktere individuum dost kvalitni, zase nejak STBak?

Číst sice umíte, ale chápat nikoliv, pane, to potom je těžké. Nevím, co Vás vede k tomu, že jste se pokusil to chápat tak, jak jste pak reagoval. Pane Stan - mi to je jedno, dělejte ze sebe blba klidně dál - ale pro Boha ! Reagujte rači na to, co jsem napsal a ne na to, co Vám duní v hlavě ! [zmaten]

120631

05.11.2006 16:16

Putina se pokusili ve Finsku okrást

RE: Rusko - odkaz Petra I. Velikého

83.?.?.?

Česká státnost - myslím tu faktickou, nikoliv legendární - byla založena okamžikem přijetí křesťanství a vymezením vztahů k říši Franků. Český stát, schválně nepíši národ - nic takového totiž nebylo, potom vydržel hrát důstojnou roli v rámci Německé říše dalších cca 700 let. A formálně byl součástí Německé říše kamsi do roku 1860 !

Mám zajímavou knihu se záznamy projevů v českém parlamentu v létech 1618 - 1620 od volby "Zimního krále do Bílé Hory. Jednak se to hašteřivostí nijak zvláště neliší od dnešního parlamentu a těch jejich dnešních keců, podruhé pak je tam jedna opravdu ohromná zajímavost k poznání !

Totiž - absolutní většina poslanců mluvila německy a nebyl tam žádný překladatel a nikdo neprotestoval. I ti, kteří mluvili česky, nepotřebovali překladatele a nikdo neprotestoval ! A nebyl tam ni jeden, kdo by brojil proti českému národu, Království českému respektíve proti Zemím Koruny České. Totiž - ať jazykem německým nebo českým, nebo polským - všichni se cítily být loayalní Zemím Koruny České !

Myslím si, že stačilo možná málo a Evropa mohla mít třeba Českou veleříši a půl Evropy by mluvilo česky. A nikomu by asi nevadilo, že mluví česky původní Němci, že ne... No nic, není to dobré téma na nějaké rozvíjení - procento opravdu inteligentních lidí, kteří by toto mohli diskutovat, na světě povážlivě klesá !! [velký smích]

120741

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,96 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,15 Kč
Švýcarský frank
24,11 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,08 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 630,91 Kč
1 unce stříbra
510,23 Kč
Bitcoin
411 870,71 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?