Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 2555 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, petge, Petr Gejdoš.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

18.03.2010 19:08

Americko-izraelský útok na Írán je nevyhnutelný

RE: Uz jsem to daval do rubriky ve zkratce.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jinak jsme v o neco vetsim prusvihu nez si i my "pesimiste" myslime.

Ech .... co Vám mám na to napsat ? Velikost toho průšvihu si ve skutečném rozsahu uvědomuje pouze málokdo. Mi to dnes může připadat již legrační, protože já si všechny tyhle krize již na nečisto v hlavě prožil dávno. Mi "stačilo" nastudovat pár velkých Proroků !! Dalo to sice hodně práce a trvalo mi to dlouho, nicméně - po překročení určité hranice jako by se mi v hlavě rozsvítilo ! Vše začalo dávat smysl.

Pane Rene - ach jo ! Co Vám mám ještě napsat ? Velikost toho průšvihu si ve skutečném rozsahu uvědomuje opravdu a vysloveně pouze málokdo ... asi tak.

215307

28.02.2010 17:11

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm - vůbec neodpovídáte na ty skutečné problémy, které jsem Vám k diskusi nastolil. Nás zde přece vcelku v daný moment nezajímá, zda je ropy na 10, 30 nebo 50 let současné spotřeby - vývojové trendy ukazují na rychlý proces kolapsu, po kterém zůstane surovin hýřivý dostatek, aby v budoucnu - pokud nějaká bude - nikoho ani nenapadlo, že jsme zkolabovali kvůli jejich nedostatku...

Je nás na planetě cca 7 miliard, což je číslo 7 a za ním 9 nul - pro jistotu. Vám je přitom evidentně "šuma fuk", že valná většina lidí z toho čísla se tak nějak shlíží v americkém konzumním způsobu života, což v podstatě existující systém bezpečně likviduje ! Čili - ropy i dalších zdrojů je v zásadě skutečně docela dostatek a nehraje to v probíhajícím kolapsu bezprostředně přímou roli.

My se totiž jako společnost zhroutíme rychleji, než všechny zdroje stihneme vyčerpat, v důsledku multiplikativních důsledků více negativních vlivů. Což Vy prostě ignorujete. Vy pane vůbec na nic v této diskusi neodpovídáte, jen stále opakujete to samé, co už ale jsem Vám (patrně příliš jemně) vyvrátil - tak jemně, že jste si toho patrně neráčil povšimnout !

Já tedy opět zopakuji trochu jinými slovy to samé:

"Tento svět tak, jak se stav lidské společnosti posledních cca 200 let dotváří, tedy tento svět je v tuto dobu v podstatě bez jakýchkoliv rezerv a je na pokraji zhroucení do sebe, na pokraji kolapsu tzv. supersystému. Na tom já Vám nepotřebuji nic dokazovat - pokud nejste na hlavu padlý, měl byste to prostě a jednoduše vidět na vlastní oči in natura !!

Tedy opět opakuji: "Pokud taková na doraz vysílená společnost, za jakou dnes naši současnou společnost považovat můžeme, navíc absolvuje byť omezenou nukleární válku za použití cca 100 hlavic po cca 5 Mt TNT (=500 000 000 000 kg trinitrotoluenu), pouze naprostý idiot může dále uvažovat tak, že to podstatě zbytku lidstvu uleví !

Dnešní lidé jsou již prakticky neschopní žít z práce vlastních rukou - jsou příliš specializovaní, de facto nic neumí ! A to s výjimkou snad zcela okrajového množství jedinců někde na pomezí tzv. "civilizovaného světa". Čili dlouhodobě by snad mohli přežít nějací ještě zbylí lidé v pralesích Amazonie, v afrických a malajzijských pralesích a třebas ještě divoši v Kalahari či někdo možná v Australských pouštích - tito možná ano...

Takže si dejte pohov s nějakou mantrou, kterou že prý já jen opakuji ! Já opakuji argumenty, proti kterým Vy nestavíte vůbec nic kromě opakování prázdných keců. Žádám Vás o smysluplnou reakci, jinak skutečně bych to musel považovat za provokaci...

PS - pokud chcete o tak vážných tema smysluplně s někým diskutovat, měl byste si aspoň trochu něco nastudovat ! Pro začátek třebas zde:
http://www.energybulletin.cz/

213696

27.02.2010 21:32

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Antoninus ! Já se jako Vy budu věnovat analýze Vaších tvrzení.

1)Zdrojů vč. ropy je skutečně nevyčerpatelné množství. To když nebudeme brát vůbec v potaz otázku faktické dostupnosti. Takové prkotiny Vy asi neřešíte, že ...[zmaten]

Větší tragedie Vašeho nechápání je, že evidentně ty negatívní vlivy nanejvýše prostě lineárně sčítáte. Nebo dokonce posuzujete pouze per partes, jak byste řešil nějaké teoretické otázky. Čili Vy je nejspíše ani prostě lineárně nesčítáte. Jenže ty negatívní vlivy se vzájemně nejméně násobí a spíše navzájem umocňují !

Vy pane dále nedoceňujete dynamiku procesů v souvislosti se setrvačnými momenty celého systému. Copak nevidíte, že systémové podmínky vedou k tomu, že společnost své zdroje alokuje nikoliv s ohledem na max. efektivitu uspokojování vážných potřeb celé společnosti - nýbrž že tyto zdroje jsou alokovány v tom nejlepším případě jen s ohledem na maximalizaci soukromých zisků ? Můžete zde ukázat jediný účinný moment, který by měnil současnost do nového stavu tak, aby docházelo jak Vy sám říkáte k tomu "...že by se s těmi zdroji hospodařilo s rozumem ?"

2)Skutečně, nedostatek prostředků na reprodukci infrastruktury není dán tím, že "...nejsou prostředky". Prostředky jsou - ale jsou rozkradené - tedy nejsou na opravy mostů ! Tak jste to myslel, že ? Čili to souvisí s viz výše. A nejsem si jist, co jste myslel tím, že "...Své bohatství projídají ..." Kdo ?? Myslíte bezdomovce ? Důchodce ? To upřesněte !

3)Pane Antoninus, nechce se mi ani pitvat Vaše téze stran dopadu omezené nukleární války. To je skutečně již trapná ukázka neefektivního myšlení a můžete to rozpatlávat jak chcete. Čím více do toho budete šťourat, tím více o bude smrdět !

To nevidění souvislostí - to je skutečně urážka inteligence. Musím to prostě opět vypíchnout! Vy mi nemáte vůbec co říkat, že já mám mylný názor, protože odmítám jakési informace, které se mi nehodí. Uveďte je a pak se bavme ! Vy se odvoláváte na jakési studie, já Vám je s rozběhem zpochybňuju ! I já bych se na jakési vymyšlené studie mohl odvolávat. A riskoval bych stejnou reakci.

Napište vlastními slovy a doložte argumenty to, co tvrdíte - totiž, že nějakých 100 "obmyslně" umístěných hlavic o síle cca 5 Mt TNT by pro svět v současné kondici neznamenal nic ! Naopak, že by to světu pomohlo, zkuste to vyargumentovat.

Já základní princip vysvětlil a nemusel bych dodávat nic. Klidně dodám, pokud se věcně dáte do diskuse. Tvrdím, že současná lidská společnost v globalizovaném světě nemá žádné rezervy ! Tedy každá další ztráta by zahájila prudké a fakticky konečné systémové globální reakce v důsledku typického tzv. "overshoot" ! Já to dokazovat nemusím, toto se již totiž dokazuje samo. Ale klidně Vám o tom budu povídat. Vy mi povídejte zase o tom, na co se ptám já !!

213627

26.02.2010 23:20

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Antoninus - žiji v reálném světě a dívám se kolem sebe zvídavě, uvažuji o tom co vidím, když sednu k PC, sbírám informace a můj mozek to vše de facto automaticky skládá do obřího obrazu, který by se dal nazvat "hyper-model stavu světa" !

Čili - lituji, ale nemám pro Vás dobrou zprávu ! Nějak nevidím žádné rezervy ! To třebas v roce 1500 mohl křesťanský svět úpět pod tlakem "černé smrti" (mor), pod tlakem islámského světa (Turecko) a situace křesťanského budoucího rozežraného Západu byla zdánlivě ztracená. Ale nebyla - chystal se velký skok !

Otevřely se takřta nekonečné prostory na expanzi v Amerikách, posléze v Africe a v Asii, kde tiše stagnovala Říše středu a Země vycházejícího slunce ještě byla méně než nic.

Dnes je situace jiná. V pyramidové hře zvané kapitalismus a'la USA je již zapojeno více, než 200% potenciálních hráčů. Globalizace zglobalizovala, co šlo a dále se není kam roztahovat.

Svět se uzavřel a hra končí, pane Antoninus. Bohaté vyspělé země přestávají mít prostředky na opravy silnic a mostů ! Bohaté a vyspělé země stojí na pokraji energetického kolapsu, který může vyvolat každá prkotina typu: "...spadlo nám letadlo omylem na důležitou rozvodnu a půl Evropy je bez proudu !" Celý svět jede na doraz s potravinama, moře jsou vylovená, orná půda je neustálým údajně zvyšováním produktivity = rozuměj nadužíváním zatím dostupné energie ropy zdevastovaná a zemědělství tak de facto skoro vše pěstuje hydroponicky ! A vše ukazuje na to, že ropa dochází - respektíve, že jsme za vrcholem a bude již jen sešup...

A do toho přicházíte pane Antoninus Vy a necháte dopadnout pro začátek pouhých 100 kusů "jen 5 megatunových hlavic" na vhodná důležitá centra na světě. A podle Vás se skoro nic nestane...

Úžasné ! To je ten moment, kdy jsem doslova vykřiknul, že to je urážka inteligence !


Nevím, co jste kde četl za studie - musím se tomu ale smát. To jste tedy skutečně jen ztrácel čas, pokud se Vám tam psalo, že "...to se nic neděje, to se lehce spraví..." To jste měl hned takovou četbu zahodit a měl jste raději přemýšlet.

Totiž, tak jako jediná ruka, na kterou můžete spoléhat, že Vám vždy pomůže je ta na konci Vaší paže, tak taky jediný skutečně spolehlivý zdroj informací nosíte uvnitř své lebky - je to Váš mozek !! Ovšem - nutno jej používat !!!

213584

26.02.2010 19:34

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Antoninus !

Netuším, z jak širokého "vědomostního základu" jste vydedukoval svoje mínění o (podle Vás skoro nekonečné) odolnosti současné globální lidské společnosti vůči totální destrukci na této mrňavé planetě !

Lidstvo speciálně a život na této planetě obecně se v současnosti pohybuje na velmi tenké hranici mezi okamžitým smrtelným kolapsem a poněkud zdlouhavějším živořením, což obojí však skončí pro lidstvo totálním vyhynutím a život obecně může být docela dramaticky zredukován na podstatně nižší vývojovou úroveň.

Mohl bych zde jmenovat vcelku slušně dlouhou řadu samostatně se tvářících příčin takového kolapsu. Skutečnost je taková, že ty příčiny konjugují své dopady a dohromady tvoří smrtící koktejl příčin kolapsu.

Uvedu jen několik příčin, schválně pak zcela pominu externality, na které fakticky nemáme žádný vliv.

1)Serie různých "peaků", z nichž nejvážnější je oilpeak. Vzpomenu ale rovněž počínající foodpeak.

2)Zhroucení systému tzv. "malých vodních cyklů" de facto na celém světě, což se mimo jiné projevuje jako globální oteplování.

3)Faktické celoplanetární zhroucení parametrů biosféry v důsledku kataklysmatickému přemnožení "homo sapiens". Už to není dopad formou prostého vypouštění průmyslových škodlivin a metabolitů lidské existence. Již jen samotné množství lidských jedinců tvoří zdrcující stresor pro ostatní vyšší organismy a to celoplanetárně celoplošně !

Těch bodů by mohlo být samozřejmě více - tyto ale na první šup jsou asi nejvážnější. Pane Antoninus - myslet si, že by i malá atomová válka s využitím snad pouhého 1% existujících nukleárních zbraní nevedla k nezvratnému procesu kolapsu lidstva a jeho patrně definitívnímu vymírání - to chce vskutku bujarý optimismus nebo naprostou absenci relevantních informací ! Vyberte si sám, co si mám myslet o Vás a Vašich myšlenkových postupech !!

213571

24.02.2010 23:03

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Rene !

Třetí světová válka byla prorokována - té ale se podle těchže proroctví již patrně USA nestihnou jako reálná síla zúčastnit. Hrozí jim (USA) totiž doslova imploze a zánik ! Není třeba si myslet, že to bude trvat nějak extra dlouho ...

Zde na této nešťastné planetě jsou však patrně ještě větší problémy, nežli jsou ty s (opět zase jedním) drasticky přeexponovaným Imperiem !!

Nechci to zde zaplevelit svými vizemi - vím totiž, že jsou na první šup poněkud méně pochopitelné a vyargumentované značně neortodoxně. Psával jsem je zde dříve a Vy si je patrně pamatujete.

Čas je velmi velmi již pokročilý a je to čas výrazných a překvapivých zvratů ! Potenciál na přežití začíná být fakticky nulový - mám-li tedy na Vaše tvrzení reagovat konkrétněji... [velký smích]

213455

24.02.2010 22:54

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Antonius - já jsem vysloveně otřesen tím, co píšete !

1)Převelice moc Vás prosím - nemohl byste se pokusit alespoň omezit ty příšerné chyby pravopisu ? To mi doslova trhá "zaživa zuby". Něco tak strašného by mělo být přísně zakázané !

2)Napsat, že se nebojíte o přežití lidstva v případě jaderné konfrontace - tak to je pane Antonius skutečně již přímo urážka inteligence !!

3)Jezusmarjajooohan ! Napište, v čem Vy osobně vidíte problém přežití lidstva ! Moc by mě to zajímalo... [velký smích]

213453

04.08.2009 18:38

Na obzoru nic, co by nahradilo americký dolar

RE: Pisatelova představa o dolaru

83.?.?.?

Nejsem si jistý, že se jedná o říditelný systém.
Nejsem si jistý, že jej skutečně někdo řídí.
Patrně se jej někdo snaží řídit a jestli, tak s úspěšností typu "střídavě oblačno".

Pokud ale se někdo skutečně snaží jej řídit, potom pouze proto, aby "ještě chvilku vydržel" ! Po nějakém blíže neurčeném čase pak zafunguje princip, zvaný vis maior ! [velký smích]

PS - Již Ježíš pravil, že "...ten den on sám neví, pouze Otec na Nebesích to ví !" Což ale neznamená, že již nelze ten den odhadnout...

197196

04.06.2009 20:51

Bush, Bůh, Irák a Góg

RE: Smysl dějin existuje !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Silencer ! To, co dále napíši, může být i pochopeno, pravděpodobněji však může vzbuzovat úsměvy ne-li úsměšky - tedy nechť ...

Všechno ukazuje na to, že zde na Zemi jsou dvě ET entity, které již jednou spolů vedly válku o planetu Země. Ta válka byla pod tlakem třetí, nadřazené entity, přechodně utlumena. Lidstvu byl dán čas a jakási morální a částečně i technická podpora - to vše na určitou dobu. Smyslem celé akce bylo či je, aby lidstvo samo prokázalo svou schopnost zařadit se mezi kosmické inteligence.

Jedna z těch ET entit jsou naši Tvůrci - Anunaki. Tito mají zájem lidstvu pomáhat, aby přežilo a zapojilo se do jakési kosmické konfederace civilizací, neboť s náma by bez války vyhráli, respektíve jako naší patroni částečně zdědili i Zemi.

Druhá ET entita je s největší pravděpodobností reptilní a tato entita na našem přežití nemá zájem - chce jen planetu Zemi. Do sporu se postupně - ať pasívně nevědomky, nebo aktívně a vědomě - zapojily i určité skupiny lidí. V současné době zcela evidentně vítězí strana reptilní.

Podle proroctví tomu tak skutečně bude, ale zvítězit nakonec podle těchže proroctví by měli naši Tvůrci - Anunaki. Naprostá většina lidí o tom má minimální ponětí. Lidské zájmové skupiny na obou stranách nehrají významnou roli.

Nostradamus si toho byl evidentně vědom ! Napsal totiž (citace z hlavy):

Dlouho skrytý se vrátí,
zatne krvavou čepel do Měsíce.
...
Bohové lidem zjeví,
toto je jejich válka.
Nebesa budou plná zbraní,
největší škody utrpí levice.


Ta levice není asi míněna politická levice, ale možné je vše.

Tedy smyslem pohybu dějin je velká kosmická válka o planetu Země a samozřejmě příprava na ni, přičemž ať zvítězí libovolná strana, bude lidstvo vyhubeno buď zcela, nebo částečně - prakticky ale skoro taky zcela.

Všechna proroctví ukazují na vítězství našich Tvůrců a tedy zdecimované lidstvo přežije - ovšem v modifikované podobě. Planeta bude velmi poničena a lidstvo zde nadlouho nebude moci žít. Sám Nostradamus sice prorokuje "jedna báseň" dál a dál až kamsi do roku skoro 4000, ovšem po roce 2012 (2011 alternatívně) v tom má podivné zmatky a protimluvy. Ostatní proroci vcelku "jednohlasně končí" po roce 2012 (2011 alternatívně).

Začne nová "zlatá doba". Nutno ale opatrně dodat - nebude moc zlatá pro hrabivé materialisty... [chechtot]

192658

04.06.2009 12:47

Bush, Bůh, Irák a Góg

RE: Smysl dějin existuje !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Čili - máme alespoň náznakem i prostředek odporu proti tomu ! Ta voda v kanále musí téci s kopce, tedy doteče podle plánovačů těch kanálu správně tam, kde chtěli.

Ty "naše kanály" naštěstí nejsou "s kopce" - jsou dány jen naší hmotářskou hrabivostí. V tom je možnost klást odpor. Možná je pozdě, neb většína již "teče tou správnou cestou" a možná zbytek odolavších lidí bude už prostě fyzicky doražen jinak.

Ale třebas ještě ne.

192636

04.06.2009 09:49

Bush, Bůh, Irák a Góg

Smysl dějin existuje !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mnozí lidé jsou náchylni chápat vývoj jako serii náhod a omylů. Jiní pak vidí v pozadí nějaké tajné organizace, že to řídí - ovšem zase svým způsobem formou směsice serie náhod a omylů.

Chtěl bych upozornit na to, že smysl je vyšší. Že to, co vypadá jako směsice serie náhod a omylů, že to skutečně je směsice náhod a omylů, jenže tato směsice náhod a omylů má jeden pevný směr !!

Čili, někdo to skutečně řídí, ale netřeba si to představovat tak, že řídí každičkou částečku toho pohybu. Uvedl bych příklad, který to ozřejmí - přece, když potřebujeme dovést vodu na pole, abychom jej zavlažovali, tak vykopeme strouhy a tu vodu do takto vzniklého systému vpustíme.

Ta voda tam řízeně doteče a zavlaží pole ! Ale nemusíme přitom složitě řídit každičkou jednotlivou molekulu vody - stačilo vykopáním zavlažovacích kanálů tomu globálně určit směr !

Velice bych každému doporučoval, aby se nedíval, co dělá "tadyhle tato molekula vody a kdo jí říká, kam má dospět". Všímejte si, kde a hlavně kým jsou "vykopány zavlažovací kanály" !

Bible se dá použít a zneužít na nekonečný počet způsobů. Dá se však taky pochopit... každému to není dáno. Avšak každý by mohl pochopit, kdyby hodně chtěl.

192623

03.06.2009 17:46

Zahnal Bibi Obamu do kouta?

RE: Veci je dobre sledovat i v celkovych souvislostech.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně !! Kdyby tu byl smailik s "palcem nahoru" - už jej máte !

Oproti dobám dřívějším ale přihořívá v jedné ne nepodstatné věci... jsme totiž o pár desítek let dále od časů bipolárních hrátek USA vs. CCCP.

Světová ekonomika si "lízla" limitů a je jasné, že to dále již nepůjde. Všechno se zdálo, že dobře "klapne" ještě v 90. letech minulého století a tak to J.W.B spustil devětsetjedenáctkou.

Jenže Rusko se nečekaně vzpamatovalo - jednou budeme Putinovi celosvětově stavět pomník za to, Čína byla nakonec mnohem lepší, než to naznačovalo dění po "událostech na náměstí Nebeského míru", procházka růžovou zahradou v Iráku a Afghanistánu se změnila v horor, americký zadní dvorek - jižní Amerika - se taky jaksi vymknul z kontroly. Čili to jaksi asi nešlo podle plánu, přitom již nad plán trvající požadavky na životnost X-krát polátané ekonomické mašinky jaksi již přesahují její možnosti.

Tedy se jeví, že bude třeba použít nějaké urychlovače ! Protože jinak by se to mohlo zastavit před cílem. Prostě - Západ se svými nějakými ONI v pozadí již jede se svou ekonomickou mašinkou jen setrvačností a lidi musí "dělat zvuk motoru na hubě", aby se obecenstvo nezačalo Boha pustě smát.

Celý průšvih pro "NĚ" a naděje pro nás všechny je, že se to vše prostě stihne rozpadnout dříve, než z nás udělají definitívní voly a to "naplacato". [velký smích]

PS - již si z toho dělám spíše randu a čekám.

192577

28.04.2009 08:17

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

Dobrá zpráva - zákony Přírody platí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Může být a je spíše pravděpodobné, že skutečně maji paranoici pravdu. Patřím mezi ně - paranoiky - a přesto pocit, že bych měl takto pravdu, mě nijak zvlášť netěší. Nicméně stará proroctví současnou scénu vcelku slušně popisují, tedy to tak nějak asi je. A nemusím ani vzpomínat "Nostradamy" ... [velký smích]

Po velkém přemýšlení jsem dospěl k názoru již dost dávno, že si za to můžeme sami, že jsme prostě každý strůjci svého štěstí. Jakýsi pomyslný Rubicon byl překročen již dávno. Každý člověk je v tom sám sa sebe - uvidí to každý, jak se pozlátko civilizace hladce sloupne - cibule bude v tomto srovnání fakticky neloupatelná.

Hlídejte si každý sám "svou neoloupatelnost" ! To je snad jediný prakticky použitelný návod. Bude to těžké, pozoruji kolem sebe, že většina lidí se již dlouho loupe dobrovolně sama. Zemřeme všichni - každý ale jinak důstojně čí méně důstojně. Na důstojnosti smrti bych vcelku bazíroval ! Je to sice zdánlivě paradox, ale skutečně - život asi dostane smysl teprve způsobem smrti.

Myslím, že je na místě zopakovat svoje heslo - buďme rádi, že jsme rádi, bude totiž hůř.

189676

27.02.2009 10:05

Signoraggio nebo-li panské – a frakční rezerva

RE: Uzavřený kruh

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je naprosto zřejmé, že když tento systém překročí jakousi "minimální míru" - již není odstranitelný. Tedy náprava možná není !

Můžeme se tedy bavit již jen o tom, jak proběhne destrukce tohoto systému. A destrukce je jediný způsob, jak z toho ven. Ta destrukce bude zcela logicky destruktivní i v reálném fyzickém světě.

Máme totiž zde cca 7 miliard lidí a ti svou prací a svou spotřebou vymezují jakýsi rámec reálných hodnot. V dúsledku zde debatěného systému však zde máme navíc spoustu virtuálních peněz, které již nereprezentují vůbec nic.

Odborné odhady jsou, že z deseti "penězů" (dolar, libra, euro, jen, cokoliv) jen jeden ten peníz reprezentuje reálnou hodnotu. Dnes patrně již systém dospěl do stavu, kdy - a je to dáno právě dokončenou globalizací - kdy skutečně reálné= tovary a tomu odpovídající jeden peníz slouží již k prosté reprodukci lidstva a ty nadbytečné peníze již tvoří jen čísla na účtech.

Lidstvo se zdánlivě rozdělilo na ty, co "mají nějaká čísla na účtech" a na naprostou většinu těch, co žijí tak říkajíc "z ruky do huby" a tedy nemají na účtech nic. Ta naprostá většina, co jakože nic nemá, nemá již ani kam ustoupit a přesto si žádá aspoň tolik, aby měli na to "z ruky do huby".

Na druhé straně jsou ti, co mají sice čísla na účtech, ale jinak stejně nemají nic, protože oproti těm číslům není žádný reálný tovar. Ty čísla na účtech si třeba představovat nejen miliardové čísla úzké špičky lidí, ale i stejně nereálné "čísla" na důchodových účtech, na účtech zdravotních systémů, v pojišťovnách atd. atp. !

V okamžiku, kdy bude podkročen jistý limit a ta většina, co má jen to "z ruky do huby", již nebude mít ani to - v té chvíli na sebe narazí dvě nekonečné síly ! Síla těch, co nemají nic a přesto ale chtějí jíst, spát, vychovávat děti, na druhé straně ale jsou ti, co chtějí šťastně žít v důchodu, trvají na tom, že když jím tornádo rozmetá dům, aby jim dala pojišťovna reálnou náhradu, když se jim "porouchá srdce" - chtějí vyléčit.

Nastává doba, která byla předpovězená již před tisíci let - povstane jeden proti druhému, syn proti otci, dcera proti matce, vnuk proti dědovi, dům proti domu, ulice proti ulici, město proti městu atd. atp. ! Kolaps sypersystému, jehož systémovou chybu známe již tisíce let a přesto tlačíme tu káru dál a dál.

Dnes fakticky je konec. Frenetický projev B.H.O. a neméně frenetický aplaus zákonodárců jedné nejmenované země je již ještě méně, než pověstné tanečky na horní palubě Titaniku. Snahy o nápravu - to jen někdo v zoufale snaze cosi zachránit na téže horní palubě mění zasedací pořádek !

Nebude to sranda ... [velký smích]

PS - ani to nebolelo, ani jsem již nemusel použít Proroky !

184880

22.02.2009 20:11

Jsem lakmusový papírek

Všeho dočasu ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Vladimíre - všeho dočasu. Je to, jak to tak píšete, skutečně smutné, ale nejste v tom sám. Ani doslovně míněno zde, ani obecně. Podobně je to skutečně již všude, kdo pronese vlastní myšlenku, která je byť správná, tak jen proto, že není konformní s nastaveným paradigma - je v klatbě ! Funguje to tak třebas ve vědě až tak drsně, že to začíná být směšné a věda se začíná stávát trapnou fraškou sama sebe.

Nechci házet proroctvími - je to ale skutečně již jen dočasně. Ne že "Příjde čas !" - on je již v podstatě zde... [velký smích]

184353

15.02.2009 18:20

Putin Západu: užite svoj liek... a nestaňte sa pritom socialistami

RE: Dobré je žít

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak teď už Vás chápu a souhlasím.


Já jen, že ale "zásluhy" nikoho nesmí být zapomenuty, ačkoliv platí, že "pomsta je na pánu Bohu !"

183771

14.02.2009 21:54

Putin Západu: užite svoj liek... a nestaňte sa pritom socialistami

RE: Dobré je žít

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Myslím, že tak jednoduché to není ! Nutno se tedy zamyslet, zdali jste to, co jste vyřknul, myslel:

a)přátelsky,
b)nepřátelsky.

Protože chápejte jedno - Vy po lidech žádáte, aby se lidi skutečně stali ovcema. Ty si přece radostně skotačí na pastvě a neméně radostně tvoří kupky bobků. Že je někdo ostříhá a poté podřízne a šup na pekáč - tak to lidem radíte, aby hodili za hlavu.

Vysvětlete, jak to myslíte tedy ?

183723

05.02.2009 22:42

„Jsme schopni zničit všechna evropská hlavní města“

RE: Propaganda dělá svoje,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

... o případné odvetě byse nejprve hlasovalo v parlamentech postižených států. O výsledku hlasování si nejsem vůbec jistý.

[chechtot]

Asi tak nějak ! Leč - nezáleží nic moc na Evropě...

PS - ale nikdo se nebojte nic ! Pokud budou použity nukleární zbraně, nebude se zaručeně nikterak troškařit. A pro jistotu k tomu přidají i zbraně chemícké a bakteriologické, zbraně psychotropní, zbraně geofyzikální, možná zbraně soleofyzikální a kdoví co ještě.

Když to Nostradamus popisoval, nedostávalo se mu slov. Takže nebojte se nic, nebudeme se vesměs nikdo moc dlouho trápit. [velký smích]

183179

18.01.2009 23:02

Na koho hodit atomovku?

RE: Zivot v Hirosime

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane vodnik007, píšete: "Mam takovy dojem, ze dnesni vojevudci se jiz atomove valky neboji."

Tedy Vás vyzývám k zamyšlení - proč asi se již nebojí ? Myslíte si, že se něco podstatného změnilo posledních 20 let ? Třebas, že se dnes již ví, že by nebyla "nukleární zima", nebo že jsou dnes lepší kryty, že ... a vůbec ? Nebo jsou jen otrlejší či blbější ? Nebo zoufalejší ? Těším se na Vaší věcnou odpověď.

PS - já bych věděl, to ale jste mi asi 100x zamítnul... [chechtot]

181380

12.01.2009 22:00

Zákon a tradice

RE: Co se má stát, se stane...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

ˇsmááárjajóóóhan ! Vždyť jeden o voze a druhý o koze !

Já Vám kašlu na rabíny, co žehnají hromadám trosek v Gáze respektíve tvůrcům těchto, stejně jako kašlu na papeže, žehnajícího Hitlerovi při tažení do Ruska a podobně. A kašlu i na imamy, co vzývají toho svého, aby zase udělal hromady trosek a mrtvol z někoho jiného. To není můj šálek čaje a o tom přece nemluvím ! Nechte pomstu na Bohu - ten jim to již dávno spočítal.

Všechna ta Vaše slova pramení z hluboké nevědomosti, to je ten problém. Já Vám přitom rozumím, co chcete naznačit. Ale neumím Vám pomoci takhle na dálku. Čtěte svaté knihy a časem zjistíte, že je to jinak - co jiného pro Vás můžu udělat, nežli Vám doporučit tento postup - to tedy vskutku nevím.

180724

12.01.2009 21:11

Zákon a tradice

RE: Co se má stát, se stane...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nezlobte se na mě, za to co vyjádřím o smyslu Vašeho příspěvku - to je přece směšné, kam směřujete a neříká to nic jiného, než že nic nechápete !

Já se nesnažím tady propagovat nějaké náboženství. Sám nejsem členém žádné církve, v žádném případě třebas jehovista a podobně, žádný fanatik. A hlavně - nejsem křesťan ! Protože když se udělá nějaké sčítání lidu - ať už kdekoliv - tak z toho pak vyplyne, že se 80% idí hlásí k nějakému náboženství, v Česku třebas ke katolíkům. Na hubě a navenek. K takovým se docela štítím patřit.

Ale tady toto, to jste se trochu problematice přiblížil, žel Bohu z podivné strany - citace:"... nemotal bych do toho potažmo zákony „svatých knih“, snad nahradil citově lidskými zákony nebo něco podobného. " Pane Sašo - když si ty "svaté knihy" přečtete a pořádně to potom promyslíte, zjistíte, že se právě všechny ty "svaté knihy" v těch zákonitostech neliší až tak nepřekonatelně. Vy mluvíte o lidských zákonech, o nějakých citových lidských zákonec. Hm...

Co mám dodat ? Právě ty citové lidské zákony byly na počátku té dnešní spouště ! Tož nevím, co vlastně máte na mysli. Trochu zmatek, ne ? [velký smích]

180718

12.01.2009 20:45

Zákon a tradice

RE: Co se má stát, se stane...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot]

Jasně. Akorát nechápu, proč se navážíte do Boha, když o něm nic moc jaksi nevíte. Sám dobře dozajista cítíte, že lidé potřebují jasné, jednoduché a hlavně přirozené pravidla, které jasně a bez velkého přemýšlení vyplývají "odněkud zevnitř" každého člověka, tedy jakési přirozené právo - nebudu se přitom rozpakovat říci právo Boží !

Kdybyste četl a chápal, o čem je ve Starém Zákoně, v Koránu, v Shrimad Bhagavatam a podobných svatých knihách řeč, musel byste pane Karle alespoň na chvíli pocítit vnitřní uspokojení, že ty pravidla zde jsou ! A vypadá to, že ony svaté knihy přece jen patrně nevymyslel člověk sám a sám, že patrně jsou inspirované - zejména, když to tak nějak nezpochybnitelně z těch svatých knih přímo plyne.

Mi samotnému je na střídačku blujno a zase chvíli k pláči z toho, co můžu v tomto světě dnes pozorovat a zažívat dnes a denně. Nevěřím, že většina lidí je špatná a jsem si jistý, že někde uvnitř to většina cítí přesně tak, jak se to snažím teď vylíčit.

Copak je skutečně tak špatně pochopitelné, co nám bylo "shůry" dáno v těch svatých knihách ? Copak je to tak nepochopitelné a veskrze odpudivé, že se toho jakoby každý štítí ?

Já teď mám takový jakoby prorocký třas, když přemýšlím nad Palestinou, nad plynovou krizí a nad vývojem globálně. Pane Karle - co už vlastně kdo z vás očekává od tohoto světa, když netoužíte po Boží pomoci, Boží lásce ? Odkud kdo vlastně berete sílu to vše zde žít a přežít ? Divíte se potom, pane Karle, že svět je takový, jaký je, když je vás tolik "bezbožníků" ?

Přitom - a to nechápu - jakou vlastně máte alternatívu ? To mi chcete namluvit, že žijete život ve světě, kde není místo pro Boha ? Co jste to za lidi ?

Ta chyba je právě v tom, že ... ale vůbec, nebudu dělat kázání. Zkoušel to kdysi Jan Hus a byla z toho v Čechách pohroma ! [velký smích]

180717

12.01.2009 19:21

Zákon a tradice

RE: Co se má stát, se stane...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Karle - promluvilo z Vás naprosté nepochopení. Nevím, proč se navážíte do pana Boha, když jak se jeví ani netušíte, o čem je fakticky řeč. Vždyť právě tím, co jste napsal, jste dal de facto "kulaté razítko na to, co napsal pan Radim a potom já.

Hm... [pláč]

180710

12.01.2009 10:33

Objasní nám Člověk v tísni záhadu, kam zmizelo 220 dětí?

RE: Chytrej farizej

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mrtvý prorok nekouše.

Všeho dočasu... [velký smích]

180649

12.01.2009 10:28

Zákon a tradice

RE: Co se má stát, se stane...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vlastně jsem zapoměl ještě dodat toto:

Boj proti této nepravosti kvůli něčeho jiného, než-li kvůli vlastnímu zdokonalování sebe a případně bližních ostatních, je protismyslné. A pomstu nechmež Bohu !

180648

12.01.2009 10:24

Zákon a tradice

Co se má stát, se stane...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Radime, jak to tak vidím, Vy jste svým způsobem "anarchista se vším všudy". Já si ale myslím, že Vám dokonale rozumím.

Zdalipak jste pořádně studoval veškerou dostupnou historii ? Určitě jste narazil tedy na to, že "...lidstvo dostalo čas, aby prokázalo, že jediná možná vláda je "Boží království".

Čili pane Radime - bylo to řečeno se vší vážností a my si to prostě "dotrpíme" až do dávno stanoveného trpkého konce, kdy jednoznačně celému Vesmíru dosvědčíme, že bez Boha to prostě nejde.

Jsem naprosto udiven, že máte stále energii o tom psát. Klobouk dolů, patrně Vás pohání něco podobného, jako mě. Přesto ale - snad cítíte, že je to marné ? Že to již doběhne do zkázy a definitívní katarze ? Je možné, že byste necítil, že vývoj je takový, protože takový být musí ?

Vždyť to opravit nejde, musí se to postavit zcela od základů znova ! Volně ocituji kousek od jednoho starozákonního proroka:

Zachariáš
13.8 Nebo stane se při vší zemi této, praví Hospodin, že dvě částky vyhlazeny budou v ní a zemrou, a třetí v ní zanechána bude.
13.9 A tu třetí uvedu do ohně, a přeženu je, jako se přehání stříbro, a zprubuju je, jako prubováno bývá zlato. On vzývati bude jméno mé, a já vysliším jej. Řeknu: Lid můj jest, a on dí: Hospodin jest Bůh můj.


Pane Radime - jako by se stalo ! Neb co se státi má, stane se...

PS - čím dříve, tím lépe je to pochopit.

180646

08.01.2009 20:23

TARP je mrtev, ať žije TARP!

RE: zda se ze nekdo opet objevil Ameriku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] Přesně.... [smích]
Pro mě taky ! Ono to může někomu připadat nepřípadné, ale je to opravdu tak.

180245

05.01.2009 22:41

TARP je mrtev, ať žije TARP!

RE: zda se ze nekdo opet objevil Ameriku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] [chechtot]

... no jo no, já totiž jsem taky optimista. Takový ten "zvláštní optimista" ... [velký smích] Totiž - již dost dávno tomu jest, co jsem si "vypočetl" budoucnost a zůstal jsem na krátkou dobu asi tak pěti let lehce "mimo sebe" !! Uvažoval jsem místy o vhodné skobě - s příhodným "špagátem" v ruce.

Když konečně zvítězil můj vrozený optimismus, přerodilo se to moje zděšení směrem na sžíravý cynismus. Teprve nyní docházím do stavu takořta "nadpozemského pocitu klidu a míru v duši". Přežití otřesu z poznání mi tedy trvalo celkem 15 let, z toho kritické to bylo prvních 5 let !!!

Tolik času už nikdo nemá, kdyžby dneska začal...

Tedy nejsem náchylný věřit normálním optimistům, že se na počkání nesloží, až ten tanec začne. Já totiž jsem to již uvnitř prožil a přežil - doufám tedy, že se mnou to nesekne. A přeze všechno poznání pouze "doufám" !

Opravdu nevěřím optimistům. [velký smích]

179753

04.01.2009 22:12

TARP je mrtev, ať žije TARP!

RE: zda se ze nekdo opet objevil Ameriku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ani, bych pravdu řekl, nemám zájem o místo v titanikovském záchranném člunu... [velký smích]

Hodně jsem toho "nastudoval" o ekonomice od časů našich místy z mé strany zmatených diskusí. A dlužno říci - jsem více než před-zděšen ! Hm. Netřeba to ani rozebírat. Většina lidí by stejně nevěřila a brala to jako šíření poplašné zprávy...

179634

31.12.2008 21:39

TARP je mrtev, ať žije TARP!

RE: zda se ze nekdo opet objevil Ameriku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane Stane - zachránil jste mě...

Já totiž ten článek několikrát přečetl a byl jsem namouduši zmaten. A to slovo "zmaten" přitom je velmi velmi umírněné...

Jsem sice v tomto fakticky samouk se všemi s tím svázanými negatívy, tedy by nebylo nic divného, kdybych něčemu nerozuměl, navzdory tomu, že se úsilovným samostudiem všeho kolem makroekonomiky trápím urputně již nějakých pár roků. Proto píši - zachránil jste mě - já se zděsil, že nula z nuly vyšla, že tomu prostě jaksi ne a nerozumím ! [smích]

PS - přitom ta jakási de facto "pidi-krize financí" je pouhou mini-sub-krizičkou krize obecné... ale to je na delší povídání a nevhodné v tento čas... [velký smích]

179380

25.12.2008 21:06

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: Je ale kardinální otázkou, co bude po krizi

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak to jste mě poněkud dojal, pane Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.? !!
Níže jste pochválil pana Vojtu49, když tvrdil, že: "Jakékoliv peníze, prohrané na burze se neztrácejí, jen mění svého vlastníka." a zároveň tentýž pán Vojta49 kousek dále říká: "...má slova, že ty peníze, které dnes ve finančním systému chybí, byly projedeny. ...".

Pane, trošku to máte jakési "nedomyšlené". Mi říkáte, že: "...Realita je myslím trošku jiná. Ono totiž nějaké HDP neplatí ty splátky za někoho. Úrok je placen jako příplatek ke splátce dluhu, a to z přebytků/peněz vyzískaných navíc ..." Pokud to nějak nenapasujete na vnější realitu, aby bylo jasné, co tím vlastně míníte, zůstávají ta Vaše tvrzení zcela prázdnými ! Tedy - že jejich nevyřčením nikdo nepřijde o žádnou informaci.

Já souhlasím, že hodnoty nejsou pouze hmotné, tedy ze "hřiště", fyzicky limitované na povrch planety Země, nemusí nutně znamenat skutečnou hranici rozvoje bohatství lidstva. Ovšem napsat, že: "...Statků stále přibývá, nebo jsou zušlechťovány nebo jsou minimálně obnovovány, znovuvytvářeny.
I kdyby výše uvedené neplatilo, je vámi uvažovaná podmínka trvalého růstu stejně neplatná, pokud uvažujeme realitu - ta naše REÁLNÁ pyramida totiž není trvale rostoucí, ale ..."
a tak dále až do konce již potom ukazuje, kam myšlením patříte.

Čili pro Vás respektíve kvůli Vám - a dalším takovým - bude nutné dojít až do definitívního trpkého konce, abyste vy všichni takoví došli k poznání, že to vaše současné poznání "není to pravé ořechové".

Nu budiž - ono to tak stejně musí být, bylo to tak předpovězeno ve všech proroctvích od počátku světa podnes. Tedy se netřeba vzrušovat, je to dané. Ta Vaše poslední myšlenka - A zákon "padajícího hovna" myslím taky funguje. Na přírodní zákony však nemusíme být naštvaní - je to prostě příroda... tak to má být.
- kus toho "posledního a správného poznání" již obsahuje, leč Bohu žel, pro Vás v trochu nečekaném slova smyslu ...

PS - někdo o tom uvažuje přesněji, říká tomu pak spíše karma.

178881

24.12.2008 22:34

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: Je ale kardinální otázkou, co bude po krizi

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Může to být ještě jinak s tou nenažraností. Totiž - může to být "prostá" systémová závada !

Těch článků, které to naznačovaly, těch tu bylo přece dost. Systém (=ten náš, kolabující), ve kterém se fakticky hraje "pyramída", kde z titulu financování na debet s úrokem musí naprosto nutně jako protistrana existovat trvalý růst HDP - takový systém dříve nebo později narazí na fyzické limity svého "funkčního prostředí" !

Narazí totiž na konečnou velikost svého fyzického prostředí. Prostě a jednoduše, dostali jsme se obrovským obloukem na stejné místo, kam se cca před 20 léty dostal socialismus v sovětském bloku. NEJSOU LIDI !! Chápete ? Prostě a jednoduše již zde není dostatek lidí, konzumentů, kteří by stále vstupovali do systému, do základny pyramídy ! Hra končí !!

Ty chybějící triliony jedno zda dolarů, juanů, jenů, eur, rublů, šekelů, liber - prostě čehokoliv - to nejsou reálné peníze. To tedy ani nejsou reálné dluhy. Všichni ti věřitelé to již ví - jsou sice věřitelé, ale virtuální, protože půjčovali taky virtuální prachy.

PS - věřte mi, že kdyby věděli na počátku, kam to povede - dodržovali by Slovo Boží, že NA ÚROK NE !! Proč myslíte, že Al Lah to zakázal ?? Ti kdo to vynalezli a použili chtěli jen maličkost - ovládnout svět, koupit si jej. Teď ale hrozí válka a vyhlazení. ONI jsou připraveni patrně již na všechno - podle toho to taky vypadá. Proroctví se naplňují - řízená sebelikvidace je nevyhnutelná.. Celá veškerá snaha těch, které tu zovu "ONI" již teď hrají jedinou hru - přežít to !

178841

22.12.2008 13:55

Liberální poklesky

RE: Rozhořčení pana Lhotáka

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích]

Fakt, zatím se tam ještě tančí. Některé "ksichty" ale již jeví známky neklidu ..

178718

22.12.2008 09:49

Liberální poklesky

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zcela chápu Vaše rozhořčení, hm ... Patrně bylo v moci pana Radima do i tak již příliš dlouhého rozboru - dalo by až říci žalostného zpěvu - vložit preventívně na Vaši očekávanou reakci maličkou před-omluvu !

Jestli pana Radima správně chápu, což je dost obtížné při této délce "zpěvu", tak to nemyslel primárně a cíleně jako hanu na ženy, nýbrž na lidi vcelku. Čili nevím, zda slovo misogyn je užito správně - můžete však mít lepší informace o osobě pana Radima a třebas tedy i pravdu. Já si jinak ale projevů pana Radima docela všímám a nemůžu neříci, že bych trochu stručněji psal ale jinak dosti stejně .. Pravda, nejsem až zas takový filosof, mé úvahy by se ubíraly po stezičkách více přimočařejších.

V každém případě - kdyby "k tomu" došlo již dnes, byl by to sice poněkud dlouhý, ale jinak docela výstižný epitaf lidstva - nemyslíte přece jen ? Tedy v "ten čas" si připomeňte tento zpěv, nejen kterak Vás dopálil, ale i, zda náhodou nepopisoval docela dobře tuto dobu. Mimochodem - KALI YUGA se zove.

178700

06.12.2008 20:33

Bravo, pane prezidente!

RE: nevim nevim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Podle zpráv v ČT sice byla zkouška skutečně úspěšná, leč pouze parciálně:

1)Jako "darebácká raketa" byla použita skoro 50 let stará raketa, odpálená z nějaké základny na Aljašce,
2)navíc jaksi za letu ta "darebácká raketa" odmítla poslušnost v tom, že nedokázala aktivovat klamné cíle,

tedy se jednalo o zastaralou techniku s hlavně zastaralým motorem, která neumí manévrovat a ani ty klamné cíle jakoby neměla.

Taky se můžeme jen domýšlet, zda ta raketa "čirou náhodou" - jako to doposud při těchto testech bylo obvyklé - nevysílala za letu naváděcí signály, hm... to se to pak trefuje. A přesto se doposud častěji netrefili nežli trefili!

Tedy - pokud by B.O. měl skutečně zájem dovědět se celou pravdu o funkčnosti těch protiraket a celého systému, mohl by poprosit Putina o spolupráci. Třebas by Rusáci mohli za příslušný "malý obolos" odpálit nějakou svoji cvičnou raketu na USA, na nějaký vybraný vhodný cíl. Samozřejmě ale jen s konvenční náloží a ten cíl by mohl být nějaká zbytečná americká automobilka. Pro všechny strany by to mělo výhody - jednak by B.O. měl jistotu, zda to vůbec funguje. Zároveň by si naostro Rusáci vyzkoušeli, jak funguje jejich systém ochrany rakety právě proti sestřelení. A v případě úspěchu ruské techniky by se USA zbavily zbytečné fabriky - prostě oboustranně výhodný kšeft... [velký smích]

PS - po hlubším zamyšlení, vycházeje z toho, že v dohledné době, respektíve do doby tzv. "konce světa" stejně ani Korea, ani Irán, ani nikdo jiný podobný nebude mít dostatečně výkonnou raketu, potom jako skutečný důvod vývoje protiraketového systému se mi jeví stále více potřeba USA vývinout spolehlivý systém pro razantní rychlou a masivní likvidaci "nepřátelských" výzvědných satelitů na orbitách kolem Země. To "nepřátelských" rozumějmež třebas i ruských, čínských či indických satelitů. Jistota je jistota.

177673

30.11.2008 16:13

Ruská třetí cesta

RE: Mimoradne dobry clanek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Naprosto souhlasím.

Jediná otázka je, zdali není pozdě na jakoukoli cestu.

177166

19.11.2008 21:37

Kolik peněz vlastně nalila americká vláda do současné krize?

Zkusím to ještě jednou...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Už jsem to tady - a dříve docela podrobně - prezentoval již několikrát. Totiž, že tuto krizi (globálně finanční dolarovou a jak se bude dále vyvíjet) velmi pěkně "nastínil" ve svých siecles již před skoro 500 roky jistý pan Nostradamus.

Datace, popis a význam dějů, i když to vše naprosto nepřímé a skoro nepochopitelné pro netrénovaného čtenáře - jak jest u velkých Proroků ostatně dobrým zvykem - jsou značně děsivé.

1)Ve Spojených státech vznikne neslýchaná občanská válka, až to všechno prostým Američanům přece jen dojde, jak si z nich "někdo nejmenovaný" pěkně vystřelil. Ruská velká říjnová proti tomu byla něco na způsob dětských šťouchanic.

2)Evropa bude v podstatě zničena ve velké válce proti pan-islámské koalici, druhá strana ale dopadne ještě hůř.

3)Z jednoho naprosto nedatovaného, avšak k dnešní době evidentně vztaženého, Nostradamova siecles jasně vyplývá, že v průběhu těchto "světových radovánek" - ostatně to taky pěkně popsal i jistý pan Ježíš, když líčil, kterak poznáme, že "se to blíží" - dojde ke kosmické a na lidech nezávisící katastrofě, v rámci které bude planeta Země poněkud skoro zničena. "Nebude dále staré Země a nebude dále starého Nebe ! Protože vše bude nové ... " Nostradamus k tomu píše, že:

...neznámý, dlouho skrytý, příjde zdaleka,
vetne krvavý meč do Měsice.
Hluboko v podzemí tisíce let do sebe bijí skály,
ze země vyjde ničivý oheň.
Lide musí vědět, že toto je válka bohů,
nebe bude plné "létajících zbraní" ...

-zde Nostradamus použil dosti zmatečné pojmy, které by dávaly smysl jako rakety a podobně..

Citoval jsem to volně z paměti. Mimochodem, nechce se mi to ani omylem hledat - ale je to tu někde v archívu několikrát citováno a dokládáno přesně v některé minulé diskusi.

Mě už to moc nebaví to opakovat. Nostradamus to popisuje natolik přesně, že čistě teoreticky se již nemusím nijak extra "otravovat" sledováním vývoje ! Dnes to již vidím prakticky ve všem, všechny ty indicie toho, co se skutečně děje a jaké síly za tím jsou !!

Nechci působit takhle na dálku, jako bych byl "svědek Jehovův". Ale prostě a jednoduše - vše se vlastně již stalo. Dovolím si tady dát maličký citátek ze svitků od El Qoumran:

"... toho dne společnost bohů a sbor smrtelníků budou bojovat bok po boku v bitvě a krvavé lázni. Synové světla budou bojovat proti synům temnot a zjeví jím svou božskou moc, uprostřed válečného ryku, uprostřed bojového pokřiku bohů a lidí ..."

Chápejte si to každý sám, jak chcete, jestli vůbec chcete. Já mám již jasno... [velký smích]

176269

04.11.2008 10:23

Amerika na rozcestí

RE: Škoda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No vidíte ! Já bych tu Vaši sázku přijal ještě teď - vsadíme se ? Je to totiž spíše moje nabídka sázky. Vy docela podceňujete faktor času a naprosto nedoceňujete, že na události se musíte dívat dovnitř !

Obrazně řečeno - na klidné "jako olej" hladině rybníku taky povrchní pozorovatel nevidí probíhající "tragedie" pod hladinou. To, že Vy nevidíte, jak se tam ryby vzájemně žerou, pane Vanguard, neznamená, že se to neděje.

Já tady ty "zaručené zprávy" taky dávám a vycházím z proroctví velkých Proroků. Můj pohled není "jen pod hladinu", ale "do morku kostí" !! Takže pane Vanguard - vsadíme se ?

174824

04.11.2008 10:11

Amerika na rozcestí

RE: Volby mohou zkončit úplně jinak,než ,jak známe z minulosti.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jako bych to napsal já sám, fakticky netřeba se snažit vymýšlet, co bych dodal ... naprostý souhlas !

Jedna věc mi ale vrtá hlavou. Kdykoliv jsem kdekoliv tyhle a podobné myšlenky napsal a často i důkladně podložil fakty - vždy se na mě sesypali všelijací anonymové a "uřvali" mě doslova a do písmene, že (pardon, ale je to nutné !) "... hovno o Americe vím a kecám naprosté nesmysly ! "

Píšete (cituji): "Každopádně jsem ráda, že nejsem v Americe,nechtěla bych být ani za kanadsko-americkými hranicemi v této době."Vánoční dárek",by letos mohl být o mnohem dřív pro mnohé v Americe.

Nemůžu se tedy nezeptat dříve, než-li i Vás někdo seřve, odkudpak pozorujete Ameriku Vy, že máte takový náhled ?

174821

04.11.2008 09:39

Amerika na rozcestí

RE: Obama...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně toto mě napadlo taky. A ačkoliv volby snad již již začínají - stejně nechvalme dne před večerem ! Začínají, ale nemusí skončit...

To odprásknutí se dá totiž udělat v mnoha a mnoha překvapivých podobách. Moje "zamilovaná představa" - míněno však že nikoliv oblíbená představa - je, že prostě vláda USA přejde do "ilegality".

Prostě - vznikne "Velký bratr" - Kim Ir Sen se radostně v hrobě vrtí !

PS - asi nastane tlačenice na letenky domů, pane Berka, domůůůů ! Ale asi pozdě... [velký smích]

174820

16.10.2008 22:58

Ekonomická krize neovlivní hegemonii Spojených států, říká Chomsky

RE: Finance

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Americká vojenská síla stačí na zničení světa. Americká vojenská síla však nestačí na ovládnutí světa. Tohle dobře ví i Američané, i Číňané, i Rusáci, i Indové, i Iránci ! Vlastně to ví skoro všichni - jaktože to nevíte Vy ? [smích]

A dneska již vojenští experti a strategové ví, že teoreticky by snad mohly USA porazit třebas Rusko - čemuž stejně nevěřím. Ale nikdy by nedokázali porazit třeba Pakistán. Můžou jej zničit, můžou jej změnit v jednu jedinou skleněnou plochu - ale klasicky by tu válku nevyhrály.

Když totiž vidíme ty "ručníkáře", jak jsou ochotní se ohodit výbušninami a jít na procházku - tak zde vidíte sílu, kterou nejde porazit. Jde ji zničit - to ale by pak muselo být zničení naprosto do mrtě ! Včetně starců, žen a nemluvňat !

173197

13.10.2008 22:49

Doutnák u biliardového sudu s prachem již hoří

RE: novy svetovy rad tzv. Hluchavka

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Když jinak aspoň tělesné zdraví slouží, tak proč by ne, že jo - ať je po tvém, anonymní pisateli. [chechtot]

172954

13.10.2008 22:06

Doutnák u biliardového sudu s prachem již hoří

Nostradamus to taky tak říkal...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechce se mi to tu zase opakovat - Nostradamus to totiž vše popsal daleko stručněji a výstižněji před nějakými skoro 500 roky ! Pravda - nezaobíral se ani náznakem nějakou ekonomickou hatmatilkou, zato však popsal, jak se to nakonec vyvrbí... [velký smích]

Takže bych asi ani nemusel zase opakovat, že tentýž Nostradamus zcela mimochodem a nevzrušeně "poslal" USA (Hesperid) do propadliště dějin strašnou občanskou válkou. Jediná pozoruhodnost, kterou zmíním jako zajímavost v jeho náhledu na věc je ta, že bude velmi hojně používáno systému souzení podle jistého soudce pana Lynche...

Nostradamus pak již s Hesperidem končí a dále se o něm již nezmiňuje - tedy počítám, že ten jistý Hesperid se změní na území, "kde žijí lvi".

Evropu čeká slavnější budoucnost. Vítězně vybojuje velkou válku, na jejímž konci bude z Evropy poušť s několika málo lidmi. Na druhé straně pak kupříkladu místo Mekky bude v zemi velký kráter. Planeta bude poněkud špatně obyvatelná, což vadit nebude, anžto na ní stejně nebude mít kdo bydlet... [velký smích]

Obnova bude trvat asi 1000 roků - aspoň tak to pravil jistý Jan.

PS - Nostradamus zmiňuje všelijaké zajímavé zbraně, o kterých v reálu lidi zatím ještě ani neslyšeli a ani v scifi literatuře se k nim nikdo nepropracoval. Edgar Cayce se zmiňuje, že ta zbraň byla velmi úspěšně použita Atlantiďany při minulém konci světa - vskutku zabrala - byla z toho hrozná mela, totiž onen konec světa. Vypadá to, že nic nového pod sluncem - ovšem pozor, podle všeho tu zbraň vlastní dneska Rusáci. Ale možná se pletu ve výkladu - víte, není to nijak jednoduché. To vše se odehraje v přístích několika málo letech a myslím, že to začalo 26. srpna tohoto roku. Neřeknu proč, páč to exaktně sám nevím. Měl jsem ale intenzivní "vjem" toho dne a byl to krajně nepříjemný zážitek, jehož výsledkem je naprostá vnitřní jistota, že můžu říci přímo biblicky "..stalo se !"

Ha !! Smyslem tohoto PS ale bylo něco jiného. Totiž, že nejhorší pro lidi vůbec bude zbraň patrně biologická a jedinou obranou proti ní je prosím pěkně květ hluchavky ! Neříkal ale (Nostradamus), zda se z toho má dělat čaj, či mastičky či co. To už nechám každému na uvážení - já každý rok hluchavky sbírám, protože vím, že rostlinná droga má životnost jen zhruba rok. Dobře informován = dobře připraven.

172948

22.09.2008 20:44

Vítáme Tě mezi zeměmi Třetího světa, Ameriko

RE: Jakápak krize - bankrot - neuznání dluhů a nahrazení Dolarů Amerem...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zbytek světa není bezbranný. [velký smích] Naopak.

171292

22.09.2008 20:39

Vítáme Tě mezi zeměmi Třetího světa, Ameriko

RE: Zadne znarodneni se nekona

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím pane janko. Já se tady neodvážím popsat své poznatky - tak jako Vy teď činíte. Samotnému se já sám jevím podivně, ledva na to pomyslím.

(((Pletu se ? Měl jsem poslední dobou několik tak děsivě intenzivních vjemů, že jsem se z toho málem roznemohl. Teď ale aktuálně cítím klid. Stalo se v posledních dnech - cca měsíci - několik opravdu velkých věcí/událostí/zvratů. Nevím sice jakých, ale cítím je naprosto jistě. hm... )))

171291

21.09.2008 22:32

Vítáme Tě mezi zeměmi Třetího světa, Ameriko

RE: Zadne znarodneni se nekona

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy píšete, že celý svět je o exportu... hm. Někdo maká, vyrábí skutečné předměty. A někdo vyrábí jen dolarové papírky, idiotskou kulturu, dluhy, zbraně a inflaci. Nebudou přece Rumuni, až dojde ke krizi, prodávat nikomu, proč taky. Na co by komusi cpali svoje reálné výrobky (=jedlé hodnoty) za naprosto virtuální hodnoty ve formě třebas dolarů (=nejedlé hodnoty) ? Budou sedět doma, točit mlýnky a radovat se, že mají co k sežrání. Superkultura Rambů jim taky chybět nebude - budou se bavit s Drakulou. A co by z toho asi měla Čína, kdyby nadále třebas Američanům cpala své zboží, když jedinou hodnotou za to by byly dluhy USA ?

Nechápu, že může být ještě tolik lidí, co to nechápou, wo co brzy bude gou ! [velký smích] [velký smích]

171203

20.09.2008 22:46

Vítáme Tě mezi zeměmi Třetího světa, Ameriko

RE: Zadne znarodneni se nekona

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To by me sice zajímalo, co se u Vás míní termínem "bohatý stát", ale chtěl bych Vás pane Vasudeva - mimochodem dost odvážný nick [velký smích] - upozornit na jeden aspekt, který zdá se vůbec nevnímáte.

Totiž - Nostradamus tento vývoj popsal v nekolika siecles a konkrétně Spojené státy si tam odškrtnul jako "vyřízenou veličinu" ! Protože jeho (Nostradamuv) scenař se naplňuje, nemyslím si, že se z toho ty Vaše tzv. "bohaté státy" vyhrabou s nepočechranými peříčky. Já naopak dávám daleko větší šanci těm některým chudým - speciálně tady ve východní Evropě si myslím jsme připraveni podstatně lépe.

Totiž ty "některé" chudé státy jsou podstatně lépe připravené na stávající krizi. Pokud totiž bohatstvím míníte ony virtuální čísla HDP v dolarech na hlavu, zapoměl jste na jednu dost podstatnou věc - totiž na značnou nestravitelnost oněch fyzických dolarů a na naprostou nejedlost oněch virtuálních dolarů. Potom jste zapoměl, že v okamžiku, kdy světový systém klekne - tedy ještě více, než dnes a na to se prakticky můžeme spolehnout - potom se ony čísla GDP/osobu poněkud změní ! Nikdo totiž nebude potřebovat jakési služby, pomocí kterých například USA či Britanie parazitují na světě. Zato ale bude docela ceněné takové Rumunsko nebo Čína. Totiž, že si umí udělat vše od železa až po žrádlo. Vymyšlenosti jako Iphone pak budou sloužit jako sportovní náčiní pro mistrovství světa v hodu do dálky libovolným způsobem.

V tom pane Vasudeva vidím jakousi mikro-nedomyšlenost u Vás. [smích]

171138

14.09.2008 18:44

Dočasné zpomalení trvalého pádu

RE: Ropa padá a dolár sa usmieva

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo !! Tak nějak to je... [chechtot]

Akorát, že jak vesmír, tak matka Příroda, tak samozřejmě i Bůh mají "svoje (společné) představy" dalšího vývoje. [velký smích]

170550

Naprostý souhlas ! Skvělé, vážený pane - tiše žasnu. Uvažoval jsem, zdali bych cosi takového neměl napsat a dokonale jste mě předešel ! [smích]

169245

24.08.2008 21:08

Proslov na Harvardské univerzitě v USA z roku 1978

RE: neporozumel som

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak v tom právě je ten problém, když si čtu Vaši odpověď. Totiž - a rozeberu to malilinko:

ad "svoboda" + ad "plné brucho"

Když se zamyslíte třebas nad slepicí v nějakém velkochovu na vejce, která zná svět pouze z čelního pohledu z té klece, kde ji na běžícím páse mašinka dodává granule žrádla a kde se může napít, kdežto vzadu ta slepice může jen tušit nějaké zařízení, které od ní odnáší její exkrementy a odseparované vejce, můžete se sám sebe při té příležitosti zeptat přesně týmiž slovy, jako se ptáte mě !

Totiž - "Má ta slepice nějaký pocit osobní nesvobody? Má ta slepice nějaké existenční problémy s nacpáním si "brucha", problémy s teplem a bezpečím ? Pane Eriku, vždyť Vy sám sobě docela dobře odpovídáte, akorát se v tom pak jaksi neorintujete ! [velký smích]
¨
Čili dále bych se Vaší odpovědí patrně ani nemusel zaobírat. Nejenže skutečně nejste zcela evidentně fundovaný k tomu, abyste posuzoval duševní zdraví jiných lidí, jak uvádíte. Vy navíc k tomu nemáte ani jakékoliv srovnání, abyste mohl posoudit ty podmínky - stejně jako ty slepice v klecích znáte jen tu svoji klec. Tím pádem nemáte šanci poznat, zda jste či nejste svobodný - ta slepice totiž taky ne a tedy je vlastně spokojená - stejně jako evidentně i Vy jste spokojený.

PS - na to je pomoc. Ale je tady taky otázka - chcete společně s tou slepicí znát pravdu ? Ono by to bolelo totiž ! Tedy - možná raději příjmete tu klec společně s tou slepicí jako nejvyšší formu Vám známé svobody ! Tedy - buďte spokojený a nerozumějte panu Solženicynovi, bude Vám lépe.

ještě druhé PS
S tím pornem to taky není zdaleka tak jednoduché, abych to dokázal smysluplně rozvinout a dokončit tak, aby to pro Vás mělo nějaký přínos.

Takže to nechme bejt.

168858

22.08.2008 12:56

Proslov na Harvardské univerzitě v USA z roku 1978

RE: neporozumel som

Petr Gejdoš 83.?.?.?

- Nic není zle na tom, že lidé mají svobodu. Jen maličká pochybnost - víme, co to ta svoboda je ?

- Nic není zle na tom, že mají blahobyt. Jen ještě maličkost - co to je ten blahobyt ?

- Nic není zle na tom, že mají plné "brucha". Jen stále ta maličkost - plné "brucha" čeho ?

- Nic není zle na velkých televizorech, to zlé plyne až z toho, jakou váhu přikládají tomu, co z těch televizorů jde ven.

-Nic není zle na autech, zde to zlo je přímo ve způsobu užívání.

- Nic není zle na dovolenke v Egypte, ani o tom nakonec takto nebyla řeč.

-U té pornografie si ani nejsem jistý, že sám chápete, o čem je řeč. V jaké myšlenkové rovině o tom vůbec se zmiňujete ?

Normalny zdravy clovek ... atd skutečně neupadne do extremu. To ale za předpokladu, že tím "normálním zdravým člověkem" míníte skutečně normálního i duševně zdravého člověka. Takže - co míníte tímto ? Stává se vám často, že byste takové lidi potkal ? Totiž - normální lidi by vytvářeli normální svět - tedy se Vám současný svět jeví jako takový ? Hm... [velký smích]

168676

20.08.2008 21:41

Proslov na Harvardské univerzitě v USA z roku 1978

RE: brilantní....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Naprosto pozoruhodné a skvělé ! [velký smích] Pozor ale na jedno - pevně však věřím, že u Vás je tato výstraha zbytečná. Totiž - pozor na hřích rouhání. Vše se odpouští, ale urážka jisté všeobsahující síly nikoliv.

168508

20.08.2008 16:45

Proslov na Harvardské univerzitě v USA z roku 1978

RE: Bohužel

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane pastinak, netřeba se stavět hloupým. Tady si každý vyhodnotí ty ostatní sám.

Pan google to již stručněji a přitom naprosto dostačujícně napsat nemohl, jaké řešení nabízí Solženicyn. Žít v pravdě !

Pokud ještě ani tomu nerozumíte, potom ale Bohu žel neexistuje žádné vysvětlení speciálně pro Vás, které by bylo lze užít s nadějí na úspěch.

Solženicyn přece nekritizoval Západ proto, že dokázal vytvořit jakousi infrastrukturu pro snadnější život, vždyť o to se vždy pokoušely a stále pokoušejí všechny společnosti. Solženicyn kritizuje tu "zápaďackou" zahnilou bezduchovní atmosféru lhostejnosti a lži, ve které lidé Západu žijí. Jak ale čtu Vaši diskusi s google, nedělám si iluse, že bych Vám to dokázal objasnit, co si o tom myslím či co tím vším myslel Solženicyn.

Není to jednoduché vysvětlit slepému a hluchému člověku, jak barevný je svět.

168496

20.08.2008 15:06

Proslov na Harvardské univerzitě v USA z roku 1978

RE: Bohužel

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale vždyť pan google vypíchnul - dokonce to zvýraznil, co Solženicyn navrhoval jako řešení. Vy jste si toho patrně nevšimnul, pane pastinak ! Je to u Vás normální ?? [velký smích]

168486

20.08.2008 15:00

Proslov na Harvardské univerzitě v USA z roku 1978

RE: brilantní....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To máte naprostou pravdu, pane hestroy. Pokud takto uvažujete ve všem, potom musíte cítit i tu beznaděj, jak se to "vše zkazilo". Není to ale jednoduché to vše pochopit, když pozoruji většinu lidí kolem sebe ...

168485

19.08.2008 19:06

Proslov na Harvardské univerzitě v USA z roku 1978

brilantní....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Musím uznat, že to je naprosto brilantní pohled na tehdy "již již kolabující euro-atlantickou společnost", společnost postavenou v samotných základech již někdy od počátku středověku na stejných chybách, které Ježíš před 2000 léty kritizoval v tehdejším světě, když mluvil o zákonících a farizejích.

Přesně tak to cítím i já a o to větší obdiv mám tedy k úžasné analytické hloubce pohledu pana Solženicyna v té době, kdy mnohé nebylo ještě tak zřetelné, jako jest zretelné dnes. Bohu žel - stále existuje naprostá většina lidí, kteří to nechápou. Tato naše společnost musí zemřít, protože není důstojná skutečného člověka.

Obávám se, že ani zde na Zvědavci nebude většina těch, kteří dokáží nahlédnout onu obludnost Západu tak, jak ji Solženicin prozíravě poodhalil již tehdy. Nakonec - Ládinek Usamů, když nazval USA tzv. "velkým Satanem", byl rovněž prozřetelnější víc, než většina lidí zde na Západě byla schopna pochopit ... [velký smích]

Nostradamus má pravdu, ostatně jako vždy a ve všem ... už je to tady.

168417

06.08.2008 12:23

Cheney je připraven střílet do Američanů, aby mohl začít válku s Íránem

RE: Potopení letadlové lodě v Arabském moři - to by bylo teprve něco.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Amerika a spol. nemají čas tak dlouho čekat, až se postaví radar. Vše jde asi rychleji, myslím ekonomiku a finanční trhy, takže budou nuceni improvizovat. Tedy bude nějaký nový útok v USA, patrně špinavá atomovka. Nějaký mrtvý sem nebo tam - to skutečně "soudruhy nahoře" nijak v rozletu strategických myšlenek neomezuje.

Vše ukazuje na to, že to půjde již teď velmi rychle. Když myslím rychle, tak dnes - tedy 6.8.2008 - myslím kupříkladu za dva tři dny - jen tak ! Držte si rači klobouky... [velký smích]

167129

20.07.2008 20:55

Kdo řídí naše životy

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Navíc - aby šlo tu zprávu zfalšovat, musel by falšovatel být na obdobné či dokonce vyšší úrovni, jako autor té původní zprávy. Pokud by pan baron Rothschild na té úrovni skutečně byl, potom by vše bylo samozřejmě možné. To ale je již jiný případ !

Nebylo by se o čem bavit - byla by totiž potom právě ta "Rothschildova zpráva" onou zprávou, kterou tady aktuálně luštíme a která se jednoznačně naplňuje. Je to tedy "prašť jako uhoď", není-liž pravda. Pro ilustraci - je přece v konečném důsledku lhostejno, jestli požijeme ovoce, které jest jablkem a my jej nazýváme jablkem, nebo požijeme ovoce, které jest jablkem a my jej nazýváme hruškou.

Nakonec totiž stejně nevíme, zda to naši předkové nezvorali a hrušky nenazvali mylně jablky a jablka hruškama...[velký smích]

Tady je třeba upozornit na jedno - totiž, že tato problematika má jinou váhu pro člověka, který ví a zase jinou pro člověka, který nic neví. Člověk, který nic nevi, neví ani, že neví. Plyne z toho mnohé.

165763

19.07.2008 22:09

Kdo řídí naše životy

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Mirdo, to je mi líto, že máte až tak paranoidní smýšlení s tím mistrem Rothschildem ! Jistěže by bylo dokonce možné, že by nechal zfalšovat Nostradama. Dokonce i všechny další "Velké Proroky" - to by totiž musel udělat taky ! Musel by nechat zfalšovat ale i Bibli ... [chechtot] nemůžu se nezasmát.

Není dáno žádnému hlupákovi, aby správně pochopil všechna ta "Velká Proroctví" ! Velká proroctví nelze falšovat, protože mají charakter hologramu a ten se nedá jen tak poškodit, to si pane Mirdo pamatujte ! A kousek vedle vyšiluje jistý pan vodnik007 - cituji: Nostradamus psal takove blaboly, ze kdyz obcas vystrizlivel, se musel divit co sam napsal.

Doporučil bych tomu pánovi, aby on sám tolik nechlastal. Hnus - znalosti nula a takhle přemýšlet !

165707

18.07.2008 12:34

Kdo řídí naše životy

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, ono totiž Nostradamus se dost dobře pojistil - on totiž musel, šlo mu o život ! Napsal to tedy tak, že sice:

a)víme, co se stane,
ale
b)nevíme přesně, kdy se to stane !

Jenže - pouze malí proroci řeknou nějaké přesnější datum. Já jsem ještě menší, než malý prorok. A tak je to na mě, ten naprosto nevděčný úkol, abych říkal ty nejpřesnější data. Mě totiž snad již neupálí - věci totiž jsou již v chodu a tak by to ani nemělo moc smysl.

Indicie a symptomy jsou alespoň pro mě naprosto jasné ! A Nostradamus a jiní tzv. "Velcí proroci", tak oni přece nemohli nic říci na plnou hubu ! To by je chytli již tehdy, před třebas 500 léty, upálili by je a bylo by vymalováno. [velký smích]

Neměli bychom nic, nic bychom nevěděli. Takhle víme sice taky "skoro prd", ale i z toho mála se úsilovnou prací dá něco složit dohromady a určit kontury vývoje. Takhle přece pracují i rozvědky, odposlechové a dešifrovací služby celého světa. Na těch 3% rozluštěných slov a "vybásněném 97% zbytku" přece byly založeny rozhodnutí, která vyhrávaly války. Viz příhoda z druhé světové války - tam dešifranti na Havaji z několika indicií a z určitých symptomů sestavili předpověď, co udělá Jamamoto - že napadne Midway ! A Američané tu bitvu o Midway vyhráli - to možná rozhodlo výsledek války více, než bitva u Stalingradu.

Pane Mirdo - situace prostě zraje jako víno. A skutečnosti se postupně vyjevují i méně bystrým pozorovatelům. Mi stačí, že Nostradamus současnou dobu charakterizoval naprosto přesně. Jako dataci použil příznaky, které nemohla inkvizice před 500 léty ani omylem odhalit a tak to vyluštit, co to vlastně Nostradamus napsal. My - respektíve hrdopyšně ukážu na "já" - ale to již můžeme luštit.

Skutečně Nostradamu tuto dobu datoval rámcově dobře a situace je již zralá. Nevěřím již na odklad o další 4 roky ! Za ty 4 roky ale bude již po všem ... mimochodem se jedná o hóóódně vzpomínaný rok 2012 ... [velký smích]

165635

17.07.2008 22:25

Kdo řídí naše životy

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je zajímavé, kterak se myšlenky jakoby vracejí v cyklech. Už kdysi dávno tady byla řeč vlastně o tom samém. Tehdy jsem tady vyzradil na sebe, jaké mám zdroje informací... totiž, proroky ! Vlastně nikoliv proroky, ale Proroky.

Nostradamus popisuje vývoj USA a dokonce to - u něj nečekaně a naprosto neobvykle otevřeně - datuje ! Před těmi asi 4 roky jsem to tady docela od kdekoho "schytal" - to jsem zde propagoval myšlenky, že se americká společnost zhroutí, doslova imploduje, do strašného zmatku. Nostradamus jasně uvádí počátek konce USA - rok 1973, kdy bude opuštěno zlato a nalezen jiný, černý zdroj bohatství... [velký smích]

Jako jasný ukazatel konce pak uvádí bez uvedení přesného data symptomy "hroutících se finančních trhů". nebudu zde po desáté opuisovat ta proroctví. Jsou alespoň pro mě naprosto průzračně jasná. A přesto tomu nikdo moc jaksi nechtěl rozumět, natož tomu uvěřit.

Nicméně - tento rok je patrně "ten správný". Jako se v českých luzích a hájích tradovalo, že "... jednoho krásného dne bolševici půjdou do pr... !" a lidi tedy vždy, když bylo pěkně, vzhlíželi k nebi se špatně utajovanou nadějí, že "...dnes by mohl být opravdu krásný den !" Tak pro definitivu "zase jednoho padlého Imperia" jsou jiné symptomy.

1)Finanční krize a doba "...něco málo po roce 2000".
2)V tom roce letní olympiáda (hry hekatombé) - tedy buď to bude teď, nebo v roce 2012. No a já jsem přesvědčen, že nám USA tak dlouho do roku 2012 nevydrží, takže teď...
3)Útok na druhou zemi v zálivu ! V tom proroctví Nostradamus dost na první šup nepochopitelně a záhadně předestírá nepochopitelné věci - třeba, že USA napadnou v zálivu postupně dvě země. V první válce USA zvítězí, ale nevyhrají. V té druhé válce pak má být zničen Israel a USA budou poraženy - což jsem tedy sám dost zvědavý, jak se toto vlastně podaří, hm... Nevypadá to totiž moc uvěřitelně.
4)Načež se USA hospodářsky zhroutí a vypukne tam zdrcující občanská válka.

Víceméně identicky jsem to tady napsal zhruba před 4 roky ... uvažoval jsem totiž, že rok 2004 jako rok her hekatombé vyhovuje tehdy obzvláště dobře, zejména tím, že to bylo v Řecku ... Ovšem teď je pravděpodobnost znatelně vyšší !

Jinak, že USA již fičí ke dnu, to ukazuje i tento článek:
http://www.blisty.cz/2008/7/17/art41677.html
Podívejte se ale - je to vlastně překlad tady toho:
http://www.guardian.co.uk/society/2008/jul/17/inte...
a všimněte si, jak byly Blisty nepoctivé ! Poslední myšlenky jsou evidentně překroucené.

Příznaky jsou již tak husté, že asi již nečiní problém si uvědomit, že "skutečně nežijeme normální obvyklý svět..."

Čili pane vodnik007, možná to je řízené, ale konec bude neřízený ... [velký smích]

165595

16.07.2008 16:51

Napadne Izrael nebo USA Írán?

RE: Právě proto !!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] [chechtot]

To tedy ne, čili ano. Tedy - že to nelze čekat. [smích] Nebude to dobrovolně, nýbrž ti tvůrci RÁJE budou muset asistovat ...

PS - ani kdyby "soudruzisti" stále vyhrávali v poměru 1 : 10000, ani tak nedosáhnou dále, než na remízu ! Holt smůla...

165523

15.07.2008 23:46

Napadne Izrael nebo USA Írán?

RE: Právě proto !!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Naprostý souhlas. [pláč]

Že je ten odkaz dobrý ! Já si tam chodím číst a žasnout už dost dlouho - pán autor je sice tedy excelentní cynik, ale dneska se tomu netřeba divit - já jsem taky. [velký smích]

165483

15.07.2008 22:42

Ano, Írán bude napaden

RE: v podstate uz je tomu niekolko rokov,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Rene, zdravím !

V článku to pan Stwora napsal jasně. Lehce se s tímto jeho názorem dokážu ztotožnit. A nejsou to pouze USA v rozkladu. Je to celá naše "euro-atlantická civilizace", která již kope v posledním tažení.

Tady již nejde o to, kdo z faktických či nastrčených pro veřejnost vůdců má jaký rozum a co by se tím riskovalo. Musíte si uvědomit, že zde stojí proti sobě dva světy. Jeden svět - to je náš "západní svět", tedy oblast jak jsem již napsal euro-atlantické civilizace. Ten lze krátce charakterizovat jako upadající zahnívající imperialní společnost rozežraných bezcharakterních lidí, žijícíh si na "vysoké noze" a neschopných dlouhodobě bránit svůj blahobyt. Neboť zde již nikdo není ochoten opásat se zbraněmi a jít hájit nějaké morální zásady. My totiž již žádné takové morální zásady nemáme. A tak máme již jen žoldnéřské armády - profíky chladné a vypočítavé - v zásadě profesionálně "zbabělé", kteří se určitě s granátem v ruce nevrhnou pod tank s výkřikem "Za stranu, za lidi !" Poznámka - zlé jazyky tvrdí, že ten výkřik nezněl "Za stranu, za lidi", nýbrž prý to bylo "Zasrané náledí !" [velký smích]

Proti tomuto světu stojí jiný svět - svět nesmírně skromných, nesmírně pracovitých a přitom zároveň nesmírně chudých miliard Číňanů, Indů, Vietnamců, Thajců, Indonésanů, Filipínců a vůbec takových. Tito se vesměs nehlásí ke zprofanovanému a v zásadě totálně prolhanému křesťanství. Odtud se rekrutují potenciálně mnoha-setmilionové armády bojovníků - assasinů ! Božích bojovníků !!

Je to nesmírná síla, která navzdory raketám s přesností "přímo do nosu", laserovým bombám, kosmickým zbraním a já nevím jakým ještě zbraním, dokáže jakoukoliv válku v nejhorším případě uhrát na remízu ! Ten podceňovaný "východní svět" již vyhrál - Vy to necítíte ?

Pane Rene a vůbec všichni, co se zajímáte skutečně doopravdy - ta válka již byla dávno vybojována a prohraná ! My, Západ, jsme ji již dávno prohráli ! Copak to necítíte ? Copak jste o tom ještě nic nečetli ? V Bibli, v Koránu, v Proroctvích Nostradama, Sibyly, v nespočetných proroctvích třebas i tady ze střední Evropy ?

Je mi to líto, ale - Ježíš to v Evangeliích řekl dost jasně, když se jej ptali "...kdy to všechno bude, kdy to přijde?" Pan Stwora má naprostou pravdu. Ten útok bude posledním pokusem situaci zvrátit. Jak čas plyne, tak nám tady na Západě hrozí, že prostě vyhnijeme a zmizíme z povrchu této planety jako obtížný geneticky přežitý odpad. V tom to je - my jsme jako obří dinosauři, kteří ničíme svět a nový svět, svět skromnějších, úspornějších, pracovitějších a poctivějších lidí se dere na světlo Boží.

Alternatívy nejsou - nanejvýše remíza. Každy bude bojovat o život a o duši sám za sebe, přesně tak, jak praví Velcí Proroci. Jako by se stalo !

165478

15.07.2008 22:11

Napadne Izrael nebo USA Írán?

Právě proto !!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan Uri Avnery mě skutečně pobavil ! Na 99% tohoto článku vypočítává vcelku pochopitelné důvody, proč je přesvědčen, že ani Israel, ani USA (s Israelem) na Irán nezaútočí.

Pak ale celou svoji snahu anuluje jednou jedinou nenápadně zasunutou myšlenkou - cituji:

"Zatímco ťukám na klávesnici tyto řádky, bliká mi v hlavě červené světélko. Je to stará vzpomínka. Jako mladý jsem byl dychtivým čtenářem týdenních sloupků Vladimíra Jabotinského. Lahodila mi jeho chladná logika a jasný styl. V srpnu 1939 napsal Jabotinský článeček, ve kterém kategoricky předpověděl, že válka prostě nebude, navzdory všem pověstem a důkazům. Jeho argument: Moderní zbraně jsou tak strašné, že se žádná země neodváží začít válku.

O několik dnů později Německo napadlo Polsko a začala (až dosud) nejhorší válka v dějinách civilizace; skončila svržením atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki. Od té doby uběhlo 63 let a nikdo nepoužil ve válce atomovou bombu."


Tak pozor ! Pouze zde se pan autor dotknul pravdy doopravdy... [velký smích]

165472

07.07.2008 21:14

Ako sa hlúpy Jano odrbávať nechal

RE: Jen na okraj

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo, přesně tak to je. Na druhou stranu, to je ten stav, který jsem tady avizoval již hodně dávno. Uvědomění si konečných dopadů naplní nakonec i ty nejotrlejší otrlce čistočistou hrůzou. Jenže ono to dnešní "zuby nehty" oddalování ten následný výbuch děsivě potencuje ! Bude to masakr a součet všech válek doposud bude proti tomu procházka růžovým sadem za ševelení vánku. Ach jo... [velký smích]

164761

24.06.2008 00:03

Lisabonská smlouva není test, oni to myslí vážně

RE: Brilantní postřehy

83.?.?.?

Jo, je to sic krapánek delší, ale dobré, souhlasím ! Akorát si smutně říkám, že "už se to veze" a že už se s tím nedá nic dělat. Uvidíme, jak se eurobyrokrati prokoušou tou "irskou šlamastykou" - ale jsem vcelku pesimista ! Patrně uvidíme praktickou ukázku řešení problémů japonským způsobem, zvaným "mokusacu".

Neručím za správnost vysvětlení obsahu toho výrazu "mokusacu", četl jsem to v českém překladu japonské knihy o válce v Tichomoří. Tam to slovo je vysvětleno něco jako "zabít problém tichem" - tedy směs ignorování, přehlížení, bagatelizování, nepřímého zamlouvání. Nejhorší na tom je, že irská vláda byla pro schválení. Tedy zde do okamžiku vzniku nové vlády, vzniklé volbami s tímto ústředním téma, na základě mandátu odmítat jakékoli náhradní řešení na protlačení ducha Lisabonské smlouvy, hrozí v Irsku nebezpečí, že vláda udělá nějaký pololegální krok, kterým nahradí výsledek referenda. A pak už po Irech pes neštěkne !! O to se už media postarají.

Je to smutná doba. A je stále smutnější, růst smutečnosti se zrychluje - z toho plyne jednoduchý závěr ! Již to brzy skonči... [velký smích]

163804

26.02.2008 21:54

Nastane nové kolo balkanizace?

RE: Já vidím jiný důvod !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No - Německo fakt není v tomto případě zcela ideální příklad, hm... Ale i zde platí, že kilometr kolejnice, vyrobený příkladně v Rumunsku je, střelím naprosto od boku, za třeba 1000 USD. A ta samá kolejnice, když ji prodává německá firma - která ji za těch hypotetických 1000 USD koupí v Rumunsku - je prodaná jako německá - od firmy "Jezte Krouppy" - za 3000 USD ! Rumunský hutník tak vyrobí skutečné kolejnice a přidá do HDP Rumunska 1000 USD, německý kšeftman koupí za 1000 USD a prodá za 3000 USD - ten přidá do HDP Německa 3000 USD (nebo 2000 ??) - ačkoliv neudělal v podstatě nic za těch 3000 USD !

Takhle vzniká bublina imaginárního HDP a jakože někdo má malý HDP a někdo velký a ještě energeticky nenáročný - vždyť jediná energie vložená v Německu byla elektrika na klimatizaci kanceláře. Ale "to příjde čas" a nebudou se vozit výrobky kolem celého světa, aby se zvýšila jeho hodnota, jako tomu je dnes. A potom ?

Potom v Rumunsku vlaky budou jezdit, v Německu nikoli - nebudou kolejnice. Za to Německo se ale fakt omlouvám - daleko lepší by byl příklad USA - tam je 80% HDP opravdu o ničem. Ale nechtěl jsem vypadat, že bych jako neměl Ameriku v lásce - naopak ji v lásce mám. [velký smích]

155192

26.02.2008 16:08

Nastane nové kolo balkanizace?

Já vidím jiný důvod !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Globální pohled jeví situaci, podobnou stavu před 1. i 2. světovou válkou. Tehdy hrozilo rychle se ekonomicky rozvíjející Německo, že bude schopno bez války ovládnout svět.

Dnes zase "starým známým" hrozí velké nebezpečí. Čína, Indie, Rusko vs. "pax Americana" ! Fatální chyby USA a opatrný postup oponentů americké globalizace nastolily nečekaně strategicky nevýhodnou situaci.

Expanze Číny a Indie, zlepšující se situace Ruska, počínající rebelie na "zadním dvorku" v latinské Americe, riziko CIA neřízeného přerodu Kuby v demokracii ! Tovše vytváří nevýhodnou strategickou posici pro USA.

USA potřebují, aby svět viděl, jak "darebácké státy" hrozí našemu světu zkázou. A USA by zase vstoupily na jeviště jako zachránce. A ještě, že by jakože dělaly cudně drahoty !

A čas fičí ! Imperium stále vypadá neporazitelně, leč recese hlodá. Energetická krize hrozí a kecy o zásobách americké či kanadské ropy v "ropných píscích" jsou jen kecy. Na jejich využití nezbývá čas !

Musí se stát něco hned ! Strategové plánují pořád, nebojte se. Jsou rozehrány mnohé varianty, všechny najednou - a všechny mají jediný smysl ! Je nutno co nejrychleji vyvolat světový konflikt a ten samozřejmě vyhrát !

1)Válka musí být tomu Americe vnucena. Alespoň zdánlivě tak, aby se kromě zbytku světa i ta naše miliarda zápaďáků z toho hned hnusem nepoblila. Lidé musí tu válku chápat jako svůj boj !

Co bude potom, to není důležité. Dějiny píšou vítězové - další generace to budou již jen oslavovat.Na šťouraly se vždy ušije nějaký zákon - viz holoax.

2)Válka musí být co nejdřív ! Proto USA a nejbližší spojenci do vojenství investují tolik prostředků - jen 5 největších západních zemí 80% veškerých světových nákladů ! To ale nelze dělat stále. Hrozí známý jev - "přeexponovanost".

3)Válka musí být co nejdříve - hrozí, že rozvoj Číny, Indie, Ruska a spol. udělají z Ameriky a EU apendix světa.

Existují dva pohledy na sílu ekonomik. Jeden pohled preferuje zaužívané HDP v USD/na hlavu. Tam se stále americká a evropská ekonomika jeví jako obr !

Stačí ale začít počítat do HDP jen skutečně vyrobené statky, které jdou zkonzumovat. Pak se odhalí, že až 80% výkonu západních ekonomik jsou hodnoty zcela zbytné. Dílnou světa se již stala Čína a Indie, 40% světové populace je z těchto dvou států a tonepočítáme další podobné země.

Západ tak stojí na křižovatce. Každý manévr je teď dobrý. Je třeba provokovat a provokovat. A když druhá strana zachová klid - dožijeme se nového "Pearl Harbor" !

Takto potom se vyhlášení samostatnosti Kosova začíná jevit v jiném světle. Jde tedy o takový malý gambit - nastrčený obětovaný pěšáček na připravené šachovnici rozhodujícího střetu ! Jde o přežití jedné či druhé strany - nic víc, níc míň !

155172

10.02.2008 20:55

Bestie

RE: Proklínám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Chápu pane Rene Vaše stanovisko - chápu ale i stanovisko pani Jarmily.

Mimochodem k pani Jarmile - ... jako by se stalo ! Ti lidé jsou z těch, co ani náznakem nepochopili, že to vše je v kruhu. Že se zase jim dostane přesně téhož traktování příště ! Netřeba to ani "rozpatlávat".

153860

06.02.2008 23:53

Těžké časy přicházejí

RE: Odkaz k těm kabelům:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A co třeba varianta, že je likvidují islámští
náboženští vůdci, aby neriskovali, že jejich tupé
stádečko ovcí najednou nebude tak tupé, najde si na internetu
nějaké informace a zjistí, že nejen Alláhem je člověk
živ


To je dobrá varianta - viděl bych to na Saudy !

153520

06.02.2008 23:41

Těžké časy přicházejí

RE: Skutočne trochu optimistický záver...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jak jste si mohl všimnout - ač zdánlivě zcela nepřímo - reagoval jsem přesto na americké volby a na to, jaká je to marnost nad marnost. A naznačoval jsem, proč si přesně v duchu toho, co napsal pan Karel z Čech, myslím totéž, co on ! A tedy jsem reagoval na Vaši reakci na pana Karla z Čech. A totiž, že - a to je jediné, s čím u Vás souhlasím, že "Uvědom si, že lidi jsou egocentrističtí. Co má být?" - Američani vidí vysloveně jen a pouze sebe, sebe a pak ještě sebe. A jakkoli velkou vlastní blbost vidí jako naopak svou moudrost. Ale budiž ! Kaše je uvařena a tak chutě do jídla, soudruzi Američani !* [velký smích]

PS - doufám, že největší díl kaše zůstane v Americe, nechte si chutnat...

153511

06.02.2008 22:52

Těžké časy přicházejí

RE: Skutočne trochu optimistický záver...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

S jedním malilinkým rozdílem, pane pdmlynek - opravdu malilinkým rozdílem. Zatímco si naprostá většina Američanů pevninu na východ od britských ostrovů představují jako divočinu, obývanou divochy, co házejí oštěpy a bumerangy - obráceně si většina těch divochů z onoho malého a divokého světadílu, zvaného Evropa, docela vybavuje, co je to USA.

PS - hodně by mě zajímalo, kdyby se udělala taková blesková anketa s jedinou otázkou "Jak se jmenuje americký president" - zdali by v této anketě odpovědělo správně více občanů USA nebo třebas Česka ! Já si myslím, že správných odpovědí by bylo více v Česku - to jen na okraj ! [velký smích]

153501

17.12.2007 17:39

Podvod peněžní mánie

RE: Takhle to vidím já

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ekonomický fakt je, že když centrální banka vyrobí peníze, tak to má 2 hlavní důsledky - inflaci a krátkodobé zvýšení reálného HDP.

Tak to první (inflace) je asi jasné, ale krátkodobé zvýšení HDP/GDP ?? To tedy ne. Všimněte si, posuzováno přes DJIA, jak údajně za posledních pár roků jakože raketově rostlo HDP/GDP USA. [velký smích] Tuto "expanzi" jsem dneska zpozoroval v Kauflandu - byly tam americké buráky ! To je tak nějak poprvé, co takhle tady v Česku vidím americké zboží. Hm - nechybí nějaké buráky v obchodech v USA ?

PS - už se těším, až tady třebas v Tesco budou na prodej nějaké F18 nebo Harpoon ! To teprve budou obchodní úspěchy.

149444

11.12.2007 21:10

Lži na konci amerického snu

RE: Připadá mi to správné

83.?.?.?

Já stejně nevím jestli mám ještě pokračovat, v podstatě jsem to naznačil výše.

Přesně tak, pane Spytihněv ! Pan pdmlynek je prostě a jednoduše poněkud vedle. Zřejmě je to mladý a poněkud popletený člověk - je evidentně stále mnohem více toho, co nepochopil, než toho druhého ... [velký smích]

V zásadě by to šlo taky klasifikovat tak, že si ten pán (pdmlynek) prostě dělá z lidí srandu - to by nakonec ale pro toho člověka (pdmlynek) bylo patrně docela milosrdné hodnocení.

Jinak ale k věci - je přece jasné, že skutečně dochází k soumraku těch tzv. "vyspělých společností" - to jest společností euro-atlantické civilizace. Nejde ve světě dlouhodobě udržovat takovou katastrofální nerovnováhu a zároveň vše otevřít a liberalizovat (=globalizace). Je to otázka času, kdy nás zde (s prominutím) "ti rozvojoví" převálcují a bude to přesně v duchu onoho volného trhu. Už se to tak děje, ale zatím ne ještě všichni si to jasně uvědomují. Džin byl z flašky vypuštěn a nevím, zda je "nacpatelný zpět" !

Časem i pan pdmlynek příjde k rozumu a uvědomí si to všechno. Jenže - kdoví, zda to vůbec stihne, než bude on sám semlet stejnými Božími mlýny.

149087

05.11.2007 21:38

Mohou mne odvést, ale boj advokátů nezastaví

RE: oni nas tam nechteji

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A to co zacina v Pakistanu muze byt pocatkem pekne slamastiky

Jo, přesně ! Jediné, s čim bych v té větě asi nesouhlasil, je použití slovíčka "může..." a zaměnil bych jej za slovíčko "je ..." (!!) - vše se totiž urychlí. [velký smích]

Sleduji úpěnlivě, jak se melou finanční trhy, jak se kolem globu obrazně ozývají nářky nad ztrátama a zdánlivou nepochopitelností dějů. Vidím, jak se v podstatě strašidelně rychle hroutí systém - válka již začala. (Nostradamus pomůže pochopit...)

"Pohne" se to v Pakistánu, ale i v Turecku, v severní Africe, v SA ! Myslím, že countdown běží na ostro. Jediné, co je na tom pozitívního je, že čím dříve to začne, tím dříve to skončí... Nejsem si jist, zda je zde na místě jakýkoliv smajlík.

146509

07.10.2007 23:15

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: To není možný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nikde jsem neřekl, že mu dokonale rozumím. A ani nevím, zda něco takového Nostradamus skutečně řekl. Není na světě člověk, který vše ví. Ale na druhou stranu - skutečně se domnívám, že mu začínám rozumět. Špatně se to ale vysvětluje..

145101

07.10.2007 18:34

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: To není možný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] Pane 2xs, zajímavý výklad. [smích]

K Nostradámovi.
Jistěže lze vše vykládat tendenčně a účelově. Chraniž mě Bůh takové chyby, prosím.

Právě oprostění mysli jakékoli stranickosti, tendenčnosti a zájmů nízkych by mělo pomoci k chápání úkazů doby a Proroci k tomu neříkají "konkrétna", nýbrž dávají jakési "směrníky" myšlení.

Říkáte, že máte Nostradama jako zajímavost ... jako možnost, kterou lze brát jaksi na okraj v potaz ... třeba šlo o něčím nadaného člověka. Ale řídit se slepě člověkem (ani tímto) nelze. Tak soudím já, ten, který se za hlupáka nepovažuje (a ani za takového považován nebývá). ...

Skutečně povstanou falešní proroci a tedy bacha na ně ! Souhlasím !! [velký smích]

PS - lidská mysl je jakýsi rezonátor, u někoho citlivý, u někoho zatlumený. Znalosti vybrušují ten rezonátor k citlivosti a dokonalosti, znalosti naznačované Proroky pak o to intenzivněji. Nejde pouze či hlavně o vlastní obsah proroctví. Jde o čistění mysli, aby mohla dobře rezonovat - přijímat.

145087

06.10.2007 20:18

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: To není možný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nemá smysl dávat nějaký link ! Totiž, Nostradama si může přečíst prakticky každý člověk - je dostatečně dostupný na netu - a nic z toho nebude nikdo mít, nic nikdo stejně nepochopí. Nostradama totiž buďto nutno nastudovat a pochopit sakum-pikum celého, nebo se rači nezajímat vůbec - poloviční pochopení Nostradama je totiž horší, než třeba o něm nevědět.

Nostradamus naznačil na mnoha místech jasnou charakteristiku doby, o kterou se jedná !
a)Mluví o čase poté, kdy bude nový, černý zdroj bohatství, který nahradí zlato. (pád Bretton-Wood systému a vznik petro-dolaru)
b)Mluví ve snaze zpřesnit dataci o čase poté, co bude obnoven "velký věk". (nové tisíciletí)
c)Mluví o válce proti dvěma zemím, kde "světlo moudrosti hořelo prvně. (tedy jasně o Iráku a Iránu)
d)První válku Hesperid nevyhraje a zároveň neprohraje. Druhá válka skončí zničením útočníka a přenesením boje do Hesperidu (=Amerika). Israel bude jen tak mimochodem zničen.
e)Nostradamus mluví, že po roce 2000 vypukne definitívně hladomor, jaký ještě nikdy nebyl. Pane dvěes - tento již začal - můžete se tomu třeba i smát, ale brzy mi dáte za pravdu.

Toto jsou "labels", lemující časovou cestu do dnes. Navíc - uvádí astrologické a ze starověku plynoucí příznaky, které ukazují, že hlavní "neštěstí" nastane v roce olympiády - tedy v sudých rocích. Zřetelná příprava však bude v lichém roce.

Čili, já byl nervozní před 2 léty a jsem nervozní opět dnes. Lichý rok se blíží k závěru. A k věci, k válce proti Iránu uvádí podrobnosti:
- bude zničena flotila v zálivu a vraky budou vypadat zdechliny velryb, vyvržené na břeh.
- Peršany bude použita doposud neznámá zbraň.
- Hesperid se zhroutí ekonomicky a vypukne v něm občanská válka.
- válka bude dále pokračovat proti Evropě a nakonec pan-islámská koalice prohraje - ovšem obě strany budou naprosto zničeny.

Pane dvěes:
-podrobnosti k Nostradamovi si musíte najít sám - nelze to nikomu vysvětlovat.
-zdrženlivost Iránu je logická - Irán musí být napaden a bude se tvářit jako oběť americké věrolomnosti. Dobře ví a připravují se na tento moment. Jejich atomové bomby "chodí pěšky". A k cíli vyrazily již před mnoha léty, jsou již na místě ! Na úder Usraele Irán odpoví desetinásobně - svět se bude divit. Nic není nemožné a vše souvisí se vším.
-Vaše jakoby nedůvěra v Proroky a v Bibli mě mate a mrzí. Nostradamus samozřejmě nic neovlivňuje a ani by to tak nechtěl. Čtěte jej pozorně - vždyť to sám vzkazoval ! Ale pozor - vzkazoval taky, že nepíše pro hlupáky !!

145057

05.10.2007 21:47

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: To není možný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

drahý, já jen nahlas přemýšlím, jaké jsou možnosti Íránu, který se nachází v dost zoufalé situaci proti dvěma dost vyzbrojeným, odhodlaným a agresivním státům. a ať udělá co udělá, USrael je rozhodnut jej napadnout. - co byste dělal vy, na místě Íránců, jejich vedení? doufal v rozum amerických generálů???

Nostradamus zmiňuje detail z blížící se války, ze kterého plyne diametrálně něco jiného, než Vy píšete ! USA budou drasticky poraženy a Israel bude pokořen a v podstatě zlikvidován hned v první fázi nastávající války. Ta válka sice nakonec skončí porážkou Islámu, no ale jest to trudnou otázkou, kdo vlastně vyhraje a kdo prohraje ... Již svého času jistý pan Pyrrhos poznal, že není vítězství jako vítězství. [velký smích]

145006

10.09.2007 23:16

Když je odpor nahrazen zbožným přáním...

Ono to vše už běží delší dobu...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ono to vše už běží delší dobu. A co se děje, to se již neod-děje ...

Popsal jsem to zde již několikrát. Většina se tomu srdečně zasmála - co že mohl vědět Nostradamus !!

Takže - ano. Lidi jsou naprosto apatičtí, myslím ty západní. A čím západněji, tím více. Celý ten uzel se ale brzy rozuzluje. Je zde jeden naprosto spolehlivý prostředek, který způsobí, že lidé přestanou být apatičtí - HLAD ! A ten už kráčí - středověké hladomory budou proti tomu, co brzy bude, dětskou pohádkou s velmi dobrým koncem. [velký smích]

PS - lidi budou se slzou dojetí na dnešek vzpomínat, jak dobře nám bylo. Použiji cítát ze Saturnina - "Lidé nadávají na kamna, že kouří a nevšímají si, že hřejí !"

143534

05.09.2007 17:27

Více válek na obzoru

RE: Útok

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tahleta věta: Co jsi ty(čtenáři) osobně udělal proto, aby ropa a tedy i územi Iránu ztratila cenu? jaksi nepříliš dává smysl ... [velký smích]

Já bych se tedy analogicky zeptal - co jsi ty, Starmane, udělal pro to, aby ropa a tedy i území USA (Saudské Arabie, Nigerie - prostě si tam dosaďte každý, co si vzpomene) ztratila cenu ? Je to přibližně stejně stupidní, jako to Vaše "zeptání se" ??

PS - války byly a jsou. Nu a ještě jedna pořádná bezpochyby bude a pak bude snad klid. Pevně věřím ve vyšší princip mravní a jeho uplatnění, ač tedy mele velice pomalu. Jenže jistě ! [velký smích]

143136

01.09.2007 23:08

Neokonzervativec chce Bushe jako doživotního diktátora

RE: Američané se mají na co těšit...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Rusové na severním polu byli a pro práce použili tutéž miniponorku - totiž ta, použitá u Titaniku, byla ta samá - ruská. Část záběrů použili z filmu, část autentických z výpravy k polu. Nevidím v tom problém, snad, že tam asi měli po čas užití "půjčených snímků" dát titulek "ilustrační záběry".

142995

01.09.2007 22:55

Neokonzervativec chce Bushe jako doživotního diktátora

RE: Skvělé!!!!!!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Naprosto souhlasím.

Co mě zarazilo, jsou dvě poslední věty : "Toto poznání přijde v průběhu pouhých několika málo let. Svět projde ohněm."

Já si to totiž myslím taky tak, jenže naprosto doslovně. Ale ne - malý rozdíl tu je - já už si nemyslím, že to bude trvat několik roků ! Já myslím, že ta závěrečná fáze zrovna již probíhá. [velký smích]

142994

01.09.2007 22:41

Neokonzervativec chce Bushe jako doživotního diktátora

RE: Američané se mají na co těšit...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Omlouvám se ! Já jsem si nevšimnul prakticky identického příspěvku od pana Trodase, pardon. [zahanbení]

142996

31.08.2007 21:59

Proč každý pátý mladý Američan nedokáže najít na mapě USA?

RE: Neviem, ci som paranoidny,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, žasnu a převážně souhlasím. Mě při pozorování něčeho takového jme vždy velký smutek a lítost. Cítím, jak ten člověk se snaží a mýlí a snaží ... A představuji si, co vše za tím je, že je za tím schováno nějaké dětství, nějací rodiče, nějaká škola - v mikrosekundě to ten "počítač v hlavě" sešrotuje a výsledkem je hrozný smutek.

142955

23.08.2007 12:30

Jak se rodí New World Order

Trochu deprese neškodí ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Svět bujaře "dojídá" zbytky z hostiny, kterou nám zde Bůh naservíroval. Sice se již nic k lepšímu patrně nezmění, ale trocha deprese do té nesmyslné radosti prázdných mozků nad vlastní zkázou nezaškodí... [velký smích]

Akorát mě autor článku trochu děsí zkratkovitostí mínění, že za to mohou novináři. To je stejné, jako kdyby za hlavní viníky autohavarií obvinil samotná auta. Za uřezané prsty cirkulárky. Za postřílené lidi pistole.

Novináří jsou takto přeneseně pouhým nástrojem, který někdo ovládá ! Je třeba se ptát, kdo tyto "zbraně" ovládá a proč ! A nikoliv vytvářet novou atmosferu nenávisti proti někomu/nečemu, co se proviňuje pouhou prostou existencí...

Já se musím zeptat - nejste náhodou agent toho všeho zla Vy sám pane Škapík ? Protože tímto jste se pokusil jakoby nastavit směrovku evidentně špatným směrem ... [velký smích]

142398

15.08.2007 07:59

“Situace je špatná. Horší než špatná. Je šílená”

Nejvíce se naserou, až ..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

se jím šáhne na prachy. Což ale se již pomaličku děje. Vlastně tak nějak plíživě pořád. Pánové, co si myslí, že už "jsou za vodou" a přihřívají si polívčičku drobečky, které odpadávají se stolu, pojednou zjistí, že staré dobré české moudro: "Kdo se pod lavicí narodil, pod lavicí i zemře" platí i pro ně.

Pak vypukne mela - netřeba nic organizovat. Netřeba to urychlovat - rychleji to ani nejde ! [velký smích]

141768

10.08.2007 18:16

Strýčku Same, tvůj bankéř chce s tebou mluvit. Hned!

Jak se zbavit dolaru.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Situace je vskutku zdánlivě neřešitelná. Zdálo by se, že věřitelé USA nemají jinou možnost, než v tom bludném kruhu pokračovat. Rozumný člověk ale ví, že každá, sebezamotanější situace, má řešení. Jasné a efektivní.

K tomu řešení se schyluje již dost dlouho. Není sice dáno, že dnešní "plíživě se rozvíjející krize" je již součástí konce onoho řešení.

Čína a Rusko, což jsou dva největší potenciální soupeři USA a již nyní faktičtí vítězové, nepotřebují dělat prakticky nic. Stačí čekat a dělat dále svůj byznis.

1)Rusko totiž dnes již na dolaru není závislé nikterak a jeho rezervy jsou ve zlatě a v rublech. Ruble jsou tvrdá a perspektivní měna a svět to dobře ví. Rusko má ropu, má plyn, má vlastně všechno - jediné, co nemá, je jistota, že se dokáže vojensky ubránit, kdyby mirumilovný stát USA chtěl své dluhy zaplatit mírovýma bombama. Všimněte si, že tento aspekt věci ruský president Putin začal ostentatívně zdůrazňovat ! Například vysíláním strategických bombardérů na tzv. "hlídky". Dámy a pánové, přinejméně platí to, že jsme na 110% zpět ve studené válce, která již již hodlá přejít do horké fáze.

2)Čína je v tomto momentě absolutně v poklidu. To, že jejich rezervy jsou v dolarech, to je může nechávat chladnými. Ty "pyramídy" virtuálních dolarů - ty od počátku měly nanejvýše cenu toho potištěného papíru. Člověk, který nad tím nikdy nepřemýšlel, by si mohl říci - co to je za nesmysl ?? Ačkoliv je Číňanů zrovna tolik v tisících milionů, kolik má Čína dolarů v tisících miliard (tedy každý Číňan hypoteticky jako by měl 1000 dolarů v bezcenných papírcích) - tak Čína na tom již dávno vydělala a USA definitívně prodělaly !

Chápejte, že USA ty hodnoty doslova prožraly. Mají své nesmyslné auta, mají své papundeklové baráky v naprosto nesmyslně vybydlené krajině, mají bazény, klimatizace, televizory takové i makové, maji virtuálně spoustu papírků jak v kreditu, tak v debetu - zde to je ale hóódně více. Ale již v roce 2000 vyrobili méně potravin, než spotřebovali a od té doby se to prohloubilo. A ať vzpomeneme cokoliv - od bot přes hračky, trička, hrnce, elektroniku, auta a co já vím - skoro vše - ve všem jsou USA v deficitu.

Čína má velehoru papírků, má veškerou výrobu a má lidi, kteří makají. Kdyby ty papírky odepsali - nestane se nic.

USA mají 300 milionů konzumentů, kteří většinou ani netuší, jak za posledních asi 30 let úžasně zchudli - protože se jím zdá, že stále bohatnou. Když bychom ze dne na den zrušili mezinárodní dopravu - USA padnou. Nemají totiž nic.

USA spěchají s řešením - s konečným řešením (!!) - za rok dva to bude jen a jen stále více horší a horší... [velký smích]

141537

08.08.2007 18:09

Záhadné zřícení mostu v Minneapolis

RE: Nezlobte se, ale ten článek je snůška hlouposti

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Hastrman, ani mi není jasné, co vlastně pan TS sleduje. Mám velmi nepříjemný pocit, že si z nás prostě jen dělá legrácky těmi pseudo-seriozními rozbory. Nějak mu však jakoby ušly dvě věci - jednak, že nejsme až zas takoví zabedněnci, jednak ty jeho výklady jaksi jako by ani nebyly k případu pádu WTC.

Ten pán TS totiž jednu chvíli hlásá, že vertikální nosníky se budou lehce ohýbat a praskat "ve švech" a zároveň nás krmí úvahami o tom, jak jedno patro utrhne druhé a dohromady třetí atd - až se to naplácá jak ty pověstné palačinky. Jaksi mu chytrákovi při tomto scenáři uniklo, že takto by potom měly zůstat stát nejméně ty vnitřní vertikální nosníky vcelku jak vztyčený prst !

Myslím, že na to nemá cenu ani reagovat - ledaže by pan TS odpřísáhl, že si nedělá legracky - to bych to musel pak přehodnotit, co vlastně do čerta tím míní.

141393

08.08.2007 17:42

Záhadné zřícení mostu v Minneapolis

RE: Nezlobte se, ale ten článek je snůška hlouposti

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane manana, napiste ! Mě by to moc zajímalo a bude kolem toho snad zajímavá a hlavně seriozní diskuse. Já už o těchto věcech, jako třebas zrovna 911, s nikým moc raději nediskutuju, protože mě to poslední dobou dost rychle vytočí, jak jsou lidi spokojení s každým "bulíkem, na nos pověšeným" ! [smích]

Dneska je vůbec celá problematika tak patrně cíleně zprofanovaná, že by se možna "šiklo" více lidem, kdybychom tu v diskusi nahromadili nějaké zaručenější odkazy a informace vůbec.

PS - mám nepříjemné tušení, že nám ty "slastné časy" volného (rozuměj necenzurovaného) klábosení na netu brzy skončí. Je to v luftě !

141390

06.08.2007 17:59

Záhadné zřícení mostu v Minneapolis

RE: Taškařice...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nu, máte pravdu ! Nejpravděpodobnější prostě je to, že údržba i revize byly lehce ošulené a most si prostě spadl. A skutečně mohlo dojít k nějaké naprosto nečekáné a nepředvídatelné rezonanci konstrukce s náhodně vhodnou frekvencí z provozu vozidel, v kombinaci s vhodnou teplotou, větrem a co já vím. Myslím, že na skutečnou příčinu se nikdy nepříjde. Bude patrně konstatována únava materiálu a koroze.

Já ty možnosti b) + c) ale musel naznačit, protože nelze v žádném případě je vyhlásit za nemožné. Totiž - kdyby se jednalo o ultimátum a demonstraci síly, potom právě proto by byl zvolen takový objekt - totiž ani ne zcela bezvýznamný, ovšem ani ale nějaký životně důležitý. Tam by totiž ono případné ultimátum ztratilo smysl a rovnalo by se fakticky již vyhlášení války. Pokud to bylo ultimátum s demonstrací síly, musí je jednat o dobře zamaskovatelný případ, aby americká vláda vůbec mohla ono ultimátum přijmout ! Čili je to fakticky "zlatý most" v jiném provedení !

Vy jste mě možná pane TS ne zcela dobře pochopil. Já do toho nechci vnášet záhady a za každou cenu konspirační náhled. Já sám se přikláním k té neprostší a nejpravděpodobnější možnosti - most si prostě zničeho nic spadnul.

Daleko však zajímavější je ta "taškařice" pana autora, který fakticky na pozadí oné nebohé a patrně zcela prostě spadnuvší mostní konstrukce *šťourá se zlomyslně ironicko-sarkastickým úsměvem do zdaleka nezhojené a hnisající rány Ameriky - WTC ! Skutečně by mě zajímalo, jaké dneska zůstalo procento Američanů, kteří ještě věří oficiálním vysvětlením, která však žádným vysvětlením nejsou .. [velký smích]

141170

05.08.2007 21:51

Záhadné zřícení mostu v Minneapolis

RE: Taškařice...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tedy ? Musíme počkat na další most (mosty) podobně "přirozeně" spadnuvší. Ty ultra-dlouhé-vlny, tak ty opravdu existují, o tom nechť není spor.

Ač jsem si zakázal používat Proroky k "tak malým příležitostem", nedá mi to a jednu věc vzpomenu. Nostradamus se "kdesi" dopředu děsil z nějaké záhadné zbraně, která bude užívána v naší době. Ta zbraň využívá "energii planety". A nebude v rukou americké strany...

Nicméně ... Mosty - ty sem tam prostě padají "jen tak". Divné ale je, že spadnul most, který prošel před rokem revizí. Představa, že by most býval byl přetížen a to proto, že motorizace od roku 1967 narostla - to je dost až ... směšné. V praxi nikdy na žádný most nemůže vjet tolik a tak těžkých vozidel, aby jej shodily - tedy výjma mostů, které jsou navrženy na speciální potřeby - třebas provizorní mosty. To by ale pak o něm bylo známo. Alespoň podle toho mála, co vím, jak se mosty navrhují a zkoušejí.

Buď tedy:
a)most spadnul proto, že jeho údržba byla nedostatečná a revize byla "ošulená", případně jiná podobná příčina a je to potom normální šlendrián Ameriky.
b)byla skutečně použita nějaké zvláštní zbraň a nedozvíme se to jen tak. Protože v tomto případě by se tím USA rozhodně nepochlubily.
c)stalo se něco naprosto jiného, neméně záhadného, jako v bodu za b) a to by bylo naprosto nejhorší !

PS - v případě za b) to eventuálně mohlo být svého druhu "ultimátum". Čas se totiž "nahušťuje". No a v případě za c) bych býval byl mohl vyhlásit - "..je to tady." a bylo by to skutečně ultimátum. [velký smích]

141130

05.08.2007 18:00

Záhadné zřícení mostu v Minneapolis

Taškařice...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Až na to, že ten most tedy spadl přec jen patrně rychleji, se to docela povedlo, tedy ta taškařice na vážné tema. Skutečně - zde něco nehraje. Vypadá to, jako kdyby ten most prostě jen spadnul - to je divné ! hm... [velký smích]

141118

26.07.2007 21:37

Zpochybnění genové teorie

RE: FDA a pan Miller

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane janko, Vy to cítíte, že ?

Mnou to uvědomění si dosahu takové informace otřáslo, ačkoliv to přitom intuitívně dobře vím. Ani mě nebaví vzpomínat si tady na některé "vědecké diskutery" evolucionisty racionalisty, co tady nablábolili o bezpečnosti těch mutovaných potravin třeba. Lidstvo vypustilo "džina z láhve" a zpátky jej již nenastrká.

Já na nastávající časy raději moc už ani nemyslím, nechce se mi o tom již ani diskutovat. Jen to vnímám. a přiznám - jsem lehce zmatený ...

140548

23.07.2007 15:08

Tonkinský záliv II a srpnové výstřely?

RE: K žádnému útoku z US strany nedojde

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No vida ! [smích]

Já už tady poslední dobou silně omezuji zmínky o Prorocích - s Nostradámem na čele. Čímž ale neříkám, že Nostradamus je na čele Proroků, nýbrž, že po překonání jisté "docela mocné bariery" je Nostradamus čitelnější, než ostatní Proroci a tedy využitelnější.

Jsou určité vědomosti, které se neodvažuji ani sám sobě nahlas říci - to jen, abych ilustroval svůj stav a vztah k Prorokům.

Ta seismická zbraň - hm, teď jste mě překvapil ! Nostradamus naznačuje zbraň, která bude využívat energii planety. Tak jak Vy pane říkáte: ... s tím, že to bude za tak obrovských ztrát a osobně z toho mám STRACH !!!!!, s tím naprosto souhlasím.

Obrátil bych Vaši pozornost, pokud tedy již jste ji tam sám nenapřel, na Edgar Cayce, "americký spící prorok" a jeho zmínky o Atlantídě. Tato zbraň totiž nebyla vynalezena, nýbrž "zvěstována". Totiž zdá se, že zničení Atlantídy bylo dílem právě této zbraně a zdá se, že historie - jak tedy jinak, že ? - se bude opakovat. Nic nového pod Sluncem.

PS - slovy Nostradama bych to ukončil: "..a bohové sdělí lidem, že to je jejich (oněch bohů rozuměj) válka ... a nebe bude plné zbraní (mečů) ... "

Nu - Israel v osobách svých ortodoxníxh náboženských špiček již ví, či alespoň tuší, svůj osud. Nebude to sice pěkné, ale jak již pravil kdysi klasik V.I.Lenin - "Što machen ?"

Vše se již stalo... [velký smích]

140292

22.07.2007 21:49

Tonkinský záliv II a srpnové výstřely?

RE: Příliš průhledné řešení

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?" - to máte i nemáte pravdu s těmi světci a jejich inklinací k dobru, lásce a pochopení druhých.

Já nevím, zda člověk rozumný, inteligentní a světa znalý si může beztrestně dovolit nevědět nic o tom, co se na světě ve skutečnosti děje. Já si osobně myslím, že ne, že je to trestuhodné. S takovou touto Vaší logikou, s jakou jste psal o onom světci Ramakrišnovi, byste se měl zamyslet nad biblickou "zprávou o naší době". A nemusíte hned číst celou Bibli, pokud to není Vaše oblíbená zábava - stačí si přečíst, co pan Ježíš, taky zvaný Kristus, byl pravil o naší době. Nevím, zda jste křesťan, muslim, žid, hinduista či budhista. Možná jste naprostý bezvěrec - to je naprosto lhostejné. Ale nepodsouvejte mi prosím Vás důrazně ani omylem, že já jakoby trousím kolem sebe zlo tím, že opakuji zvěstování velkých Proroků. Ti Proroci to hlásali pro lidi a byl pro to hodně dobrý důvod, proč Bůh Prorokům vložil ona poselství do úst. Naopak opakuji - jestli si někdo myslí, že bude před tím vším zavírat oči a šířit kolem sebe idiotský optimismus nevědomosti - je to pouze a jedině jeho problém, jeho ztráta, jeho bude i odpovídající odměna. [velký smích]

140256

22.07.2007 17:53

Rusko nabízí Americe svůj nejlepší radar

RE: Ovšemže:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím pane Druid - pro případ opravdového zájmu, ač se to tedy nemá dělat, bych si dovolil změnit podmínky. Ano - nemá se to, uprostřed mače, ale má to velmi praktický a myslím, že lehce pochopitelný důvod. A tedy ta změna - nikoliv povezu 25 tun koksu a 25 tun železné rudy k Vám na zahradu, nýbrž Vy přijedete ke mě a dostanete dokonale "pustý pozemek" k dispozici a na něm dvě kupy materiálu - koks a železnou rudu. A tam tak budete mít k dispozici to, co já budu moci lehce kontrolovat - materiál, čas a vědomosti - nic víc a nic míň !

Ta změna podmínek znamená větší přizpůsobení onoho experimentu skutečným podmínkám, ve kterých se nachází Irán s jeho údajným vývojem atomové bomby, potažmo ve kterých se nacházel nějaký starověký vynálezce výroby železa. Tedy obklíčení a kontrola ze všech stran, aby nedocházelo ke švindlu = nákupu technologií a materiálů (paralela s Iránem a atomkou), nebo naprostá nemožnost kooperovat s pokročilejšími vynálezci a dnes tak běžně dostupnými technologiemi.

Tedy vězte, pane Druid, že i tak máte stále obrovský náskok ve vývoji - budete totiž přesně vědět, co chcete docílit, budete mít k dispozici dokonalé suroviny, budete vědět přesně, jak to má dopadnout, když budete postupovat přesně podle známých teoretických pravidel. Tyto podmínky zdaleka nemá Irán a tyto podmínky již tedy vůbec neměl člověk, který údajným evolučním pokrokem poprvé vytavil železo !

Takto byste to bral ? Znamenalo by to ale, že nebudete používat kromě koksu , železné rudy a svých svalů a mozku nic navíc. Jako tedy, že byste si třeba zaplatil firmu a ta Vám dovezla žáruvzorné materiály, že byste používal na detekci dosahovaných podmínek moderní elektroniky, měřící přístroje a podobně.

Já uvedu odtažitý příklad ze života mého, který bude ilustrovat, proč bych Vás musel mít pod dobrou kontrolou. Já jsem si kupříkladu koupil od jednoho leteckého konstruktera amatera "butelku" zvláštního lepidla, jež pochází z kosmického technologického výzkumu. To lepidlo slepí dva kusy železa (hliníku, ..., čehokoliv vhodného) tak dokonale, že to je lepší, než normální kvalitní svár. Uznejte - dneska jsou k dispozici zajímavé technologie, které ale ani první pračlověk-ocelář, ale ani Irán naprosto nemá k dispozici ... [smích]

140244

21.07.2007 17:19

Rusko nabízí Americe svůj nejlepší radar

RE: Ovšemže:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dějiny píšou vítězové, proto se těžko dozvíte pravdu.
Tím ale nikterak nesnímám vinu Hitlera z agrese a rozpoutání
války.Jenomže i agrese Německa měla svoje důvody, jenomže to je
na hodně dlouhou diskuzi, která by sklouzla k válce první
a k důvodům rozpoutání této války.


Já bych se vůbec nebál nazývat věci pravým jménem ! Z faktů to vyplývá poměrně docela jasně a tedy lze oprávněně tvrdít, že kdybychom zcela poctivě hledali, viníka a agresora II. světové války - o válce světové s pořadovým číslem I. ani nemluvě - bychom našli v Londýně a v New York. Záměrně nezmiňuji Washington DC. [velký smích]

Lidská spravedlnost fakticky žádná neexistuje, dějiny píší vítězové, vítězové málokdy a vlastně nikdy nejsou příliš morálními vzory, navzdory hubám plným slov o křesťanské lásce jsme stále a stále svědky naprostého pokrytectví. Toto pokrytectví slušné lidi přivádí do nepřekonatelných vnitřních myšlenkových problémů.

Lze tedy doufat pouze ve spravedlnost vyššího typu, než-li je ta lidská a sám sebe udržovat ve stavu tu vyšší spravedlnost přijmout. Je nutno nemít strach. Jinak - to o čem zde jest mluveno - to je ukázka, jak se věci na tomto světě dějí ...

Myslím si ostatně, že čas se přiblížil ... a to velmi. [velký smích]

140174

20.07.2007 21:46

Tonkinský záliv II a srpnové výstřely?

RE: Příliš průhledné řešení

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Trochu jsem to "zvojtil".

Napsal jsem totiž Jestli si někdo myslí, že když zůstane "blaze nevědomý", pak je u mě prosťáček a blázen. a mělo by být:
"Jestli si někdo myslí, že když zůstane "blaze nevědomý", že takto je z něj nějaký optimista - pak u mě je to pouhý prosťáček a blázen.

Mimochodem - lidi se z proroctví smějí. Platí, že: "Kdo se směje a neví čemu - je hlupák a blázen". Totiž lidé nechápou funkci času a mylně se domnívají, že čas nějak jakoby "teče od minulosti přes současnost do budoucnosti" !

Nikoliv... [velký smích]

140134

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 111 čtenářů částkou 18 231 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 1

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,95 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 739,34 Kč
1 unce stříbra
512,79 Kč
Bitcoin
417 079,51 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?