Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 2555 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, petge, Petr Gejdoš.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

22.11.2005 09:55

Máme stále čas?

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Fuzní elektrárny, s tím nutno se smířit, nebudou tak brzy a do hry tedy již patrně významně nezasáhnou.

Klasická "atomka" je materiálově, prostorově a provozně v komplexu extrémně náročná a taky ovšem překvapivě neúsporná a ekologicky dost "nedoceněná". Totiž, atomky pravda, pokud nedojde k "Černobýlu", jsou vcelku "čisté" zdroje, aspoň zdánlivě. Nikoho by asi normálně nenapadlo považovat za škodlivinu odpadní teplo z atomové elektrárny. Ale jedna pořádná atomka ovlivní charakter klima svého okolí na vzdálenosti stovek km. Avšak, pokud by jsme měli fosilní paliva nahradit atomem, již nyní neexistují stavební kapacity na takový "fičák" !!

Myslím, že se začíná obrazně i doslova "stmívat" . Lidstvo, chce li přežít, bude muset drasticky omezit spotřebu v absolutních hodnotách. A to taky bude "fičák" !! [velký smích] Zvláště v USA, kde to je velice podobné jako v Česku. V Česku se říkalo, že ta vláda padne, co zdrahne pivo. V USA by asi platilo - ta vláda padne, co zdraží benzín !! Nostradamus to shrnul v tvrzení, že v USA vypukne občanská válka, do té doby nevídaná a neslýchaná.

79566

22.11.2005 10:17

Máme stále čas?

RE: zavazne problemy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No vida, jak se tady pěkně množíme ! [smích] A o tom hlavně píše třeba ten mnohými vysmívaný a zatracovaný Daniken. Až zase pan TS toho pána začne "pomlouvat", měl by si uvědomit jistou podstatu věci - kam nás vede věda a lidé s jeho "vědeckými" názory a kam nás směřují myšlenky třeba pana Danikena.

Hlavní důvod, který je patrně tím "motorem" pomlouvání Danikena je závist, že si ten pán vydělal. Jinak bych totiž neslyšel ty "nářky" vědců o právě tomto. Chápu, že amater může vyslovit lehce "něco" a vědec to pak těžko vyvrátí "jen tak od boku". Ale Daniken nic v podstatě netvrdí sám, Daniken ukazuje alternatívu !! Každý si sám vybere. A lidi se dívají na svět a vidí.

79572

22.11.2005 10:25

Máme stále čas?

RE: Dobrá Zpráva

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, mě neoblbnete - "hrušky s jablky" mícháte pouze Vy ! Nevím o co jde v té poněkud špatně utajené zlobě. Zvolna po vydýchání si přečtěte původní text a uznejte, že se hádáte sám se sebou.

Mimochodem - na sám úvod jsem předpokládal zvídavé, vzdělané a inteligentní čtenáře. Proto jsem je nezasypal nudnou hromadou faktografických odkazů. Pokud hodláte tvořit vyjímku, pak speciálně pro Vás to udělám. Tohleto, co jste napsal: Prozradil jsem na sebe asi to, že mám rozum. mám chápat tak, že chcete ?

79577

22.11.2005 10:46

Máme stále čas?

RE: Příprava

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Corvus, to máte svým způsobem pravdu - každý člověk je skutečně od narození podroben mašinerii, která nezávisle na něm vytvoří a vlastně stále vytváří v jeho mozku jakýsi ustálený obraz světa vezdejšího. Čili - každý je takto doslova naprogramován. Je potom na každém jedinci, aby se s tím popral.

Člověk, který se z toho vymaňuje, vzbuzuje ve svém konformním okolí značnou nelibost a zhusta bývá vsazen do nějakého ústavu. [smích] To by ale nikoho nemělo odradit - cesta ven existuje. Ačkoliv se skutečně můžeme asi většinou cítit jako pouze "pěšáci". Dokonce i zde souhlasím - "Věřte tomu, že lídři o ekologiké situaci vědí, víc než pan Gejdoš." Jen nevím, co z toho má plynout ? Pro mě, pro pana/ní čtenáře/řku XYZ zde atd. ...

A vidíte - sám píšete, že "Teď už hrají hru zvanou příprava na kataklyzma." . Na co se tedy připravují ? Zdali ne na to, o čem píši částečně zde já? A Vy co tím myslíte - nemáme se o to tedy zajímat ? Nemáme se připravovat taky ? Vy tedy chcete ba toužíte být stále tím otrokem ?

79578

22.11.2005 11:05

Máme stále čas?

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Rejpal, značka "leho" je ve špatném slova smyslu zrcadlovým odrazem pana Roberta Nohejla. Oba mají své silně podobné chyby. Pan Nohejl ale je vcelku milý člověk, jelikož z jeho projevu je cítit, že má starost a i značný rozhled - pravda je ale poněkud "příliš nasměrován" jedním směrem.

Na druhém polu je "leho". Co ze značky "leho" dělá pro mě prakticky synonymum pro slovo "idiot" je jeho naprosto nerealistické vidění světa a velmi často absolutní neznalost problematiky, do které se zde pouští. Viz jeho hrdinná obrana demokracie, aniž by tušil, co to znamená či má znamenat.

Zde však se slovy za druhe to vse co pan Leho pise je pravda připojujete Vy a já se tedy dosti zděšeně ptám - co tím myslíte ? Já jsem v Rusku v dobách Sovětského svazu byl dost dlouho a byl jsem tam nikoliv jako svazák za odměnu, ale jako komunisty pronásledovaný člověk, který si zde tvrdě vydělanými prachy vlastně platil studia. Čili jsem tam byl tvrdě makat, abych si vydělal a poznal jsem Rusko zevnitř a očima místního člověka ! A tedy - co víte vlastně Vy o Rusku, co může vědět "leho" o Rusku ? Že si tady "leho" takhle otevírá hubu a Vy s ním takhle souhlasíte ?

Vysvětlete mi to, nebo moje úcta k Vám "vystoupá" na stejnou úroveň jako úcta k individuu "leho".

79580

22.11.2005 16:32

Máme stále čas?

RE: Nechapu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Taky nechápu !!

To je názor poněkud překvapivý. Co už je pro Vás více o nekorektní politice, než tohleto tema ? Deficity a to navíc zatajované u prakticky všech životně důležitých komodit - potravin, pitné vody, energií - nebo rozklad globálního klimatického systému, zrychlující se destrukce biosfery planety, evidentní příznaky ingerence vnějšího vlivu na stabilitu Slunce a s tím stabilitu planety Země, respektíve celé sluneční soustavy - to pro Vás jsou jen nějaké scientologické bludy a kecy ? To není o politice ? To nemá Zvědavec na programu ? Myslíte, že za čí peníze NASA tyto jevy zkoumá a brání se zuby nehty pustit informace pro veřejnost ? Ani to není politika ?

To by jste měl možná alespoň pro mě rozebrat trochu obšírněji, pokud nejste zrovna zlomyslný a necháte mě trápit se samotného s touto otázkou. [velký smích] A vsadím se, že by to možná chtělo vědět více lidí.. zvláště když tu máme Vás, který to ví . [velký smích]

79617

22.11.2005 16:43

Máme stále čas?

RE: Ze by byl cas ne delani zasob jidla?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jasně ! To máte pravdu - cesta není řešit zda uhelné či atomové či fuzní elektrárny, vychází to z hlediska tepla na stejno - pořád je to vylepšený parní stroj. Cesta je celkově omezovat potřebu energií. Jinak by totiž vstoupilo do hry ono "Stokrát nic umořilo osla".

No a nechci zase ukazovat prstem na jednu blíže nejmenovanou zemi a její poněkud rozmařilou společnost. Připadá mi ale zdrcují třeba to, že někdo nechá běžet SUV se zapnutou klimou třeba několik hodin, jen aby potom ON mohl v pohodě popojet 3 km do obchodu koupit nějakou blbost za pár dolarů ... [pláč] !! už jsem to prokecl, která země to je [velký smích]

79618

22.11.2005 16:58

Máme stále čas?

RE: Příprava

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nevím jak se jako jednotlivec mám připravit na budoucnost, ve které jsou na obzoru takovéhle problémy

Neříkám, že připravovat se na něco takového je jednoduché a na první šup pochopitelné. Rozhodně ta příprava nechť pro Boha nespočívá v tom, že si každý začne "křečkovat" zásoby ! Tím by se to jen urychlilo.

Použil bych biblický návod "..nehledejte poklady na zemi, hledejte je na nebi.., jen bych to trochu zaktualizoval do dnešního slangu .. učit se, učit se, učit se !! Pokud to některého myslitele vyprovokuje k nálepkování do "komoušů", nechť si poslouží. Takový demokrat může. [velký smích]

79620

22.11.2005 17:03

Máme stále čas?

RE: herkolubus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Trochu naivní si myslím - jinak je to obměna tzv. planety X. Viz doporučená četba - "Dvanáctá planeta" od Zecharii Sitchina. Zde je to poněkud podstatně logičtěji a pochopitelněji podáno. Z toho pak vyplývá neobyčejná aktivita Slunce. Současná aktivita Slunce je nejvyšší za posledních 1000 let určitě a zdá se, že dokonce za posledních několik tisíc let... Doporučuji postudovat, přidá to však další vrásky na čele.. [velký smích]

79621

22.11.2005 18:36

Máme stále čas?

RE: herkolubus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je mi ale novinka... - napsal "leho".

Pro někoho může být novinkou prakticky cokoliv, například pro ... ááále proč... [velký smích]

Aktivita Slunce se poměřuje například počtem skvrn - taková jednoduchá metoda, že jo, to by nakonec mohli spočítat i ti byzantští vědci. Akorát ale nevěděli, že nás to bude jednou zajímat. Kromě toho, neměli dalekohledy.

Jinak ale pro náhled do hluboké minulosti byla vypracována spolehlivá metoda, jak tu prostou metodu "počítání skvrn" převést na měření radioaktivních izotopů, hlavně uhlíku. A k tomu se došlo z opačného konce.

Vědátoři totiž zjistili, že tzv. radiokarbonová metoda určování stáří organických látek trpí systémovou chybou - totiž množství onoho izotopu uhlíku v atmosfeře není konstantní, nýbrž je závislé na aktivitě Slunce. Aby tuto chybu vyloučili, začali pátrat, jak by celou metodu jaksi zkalibrovali a přišli na to, že se dá analýzou letokruhů stromů, patřičně starých, vytvořit kalibrační křivka a tím opravit chyby v datacích. No a potom pro stáří starší než nejstarší dostupné stromy pak nahradili tu "letokruhovou metodu" dosti podobnou metodou analýzy plynů, uzavřených v ledovcích - to jen pro pořádek.

A tím taky, pane leho, jsme se dostali ke vcelku spolehlivé metodě zpětného zjišťování aktivity slunce i bez byzantských vědců. Kdyby jste si dal vždy poradit, nepsal by jste stále nesmysly. [velký smích]

79636

22.11.2005 18:42

Máme stále čas?

RE: herkolubus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zcela seriozně potvrzeno - současná aktivita Slunce je nejvyšší za posledních asi 5000 let, nekecám, akorát to teď nemám čím doložit, všechny odkazy jsou pohřbeny na mém starém PC - budiž mu země lehká. Aktivita Slunce je patrně oním viníkem globálního oteplování Země, nikoliv ty naše oblíbené skleníkové plyny. Rovněž se jeví, že současná fáze přepolování zemského magnetismu je rovněž iniciováno Sluncem a jeho "podivným" stavem.

79638

22.11.2005 21:28

Máme stále čas?

RE: herkolubus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pro zn. "leho".

http://www.astro.cz/clanek/1733
http://www.fsid.cvut.cz/cz/u210/hlavac/solar/
http://www.aldebaran.cz/bulletin/2004_07_sun.html

Mohlo by stačit ?

79670

22.11.2005 21:29

Máme stále čas?

RE: herkolubus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jsem zaspal [zahanbení] - díky.

79671

22.11.2005 21:37

Máme stále čas?

RE: zavazne problemy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to trochu OT - ale jistě jste slyšel o "chození po žhavém uhlí" bez následků pro dotyčného a naopak zase o tom, že vsugerováním člověku, že neškodný předmět, který drží v ruce, je žhavý lze takto vyvolat na kůži postiženého spáleniny - to by jste zařadil jak ? Jako nereálné ? Ačkoliv se stalo a děje ?

79673

22.11.2005 21:46

Máme stále čas?

RE: herkolubus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Právě tímto postupem "leho" Vy postupujete stále - Vaším jediným cílem v diskusi je dospět k větě, která Vám zřejmě dělá dobře - cituji: Myslim, ze zase jen tak kecate...

A vo tom to je .. [velký smích] Zkuste teď například tu větu otočit a sebekriticky přiznat veřejně :..tak jsem zase vedle a kecám .." a odtud již bude jen krůček k tomu, že si možná v duchu řeknete:"..a co když kecám porád ?" a pak se s Vámi bude možná docela dobře diskutovat, protože budete sebekritický a budete reflektovat realitu.

79674

22.11.2005 21:54

Dopis velvyslanci Spojených států

RE: Podivne

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je vcelku legrační, říci tohleto: A jiste jste slysel o prazskem pobytu Mohammada Atti, vudce utoku na WTC v New Yorku. a neříci poctivě, že dotyční atentátníci pak v poklidu absovovali pilotní výcvik v Americe. Hm.

To pane kema totiž vyznělo, že musíme skanovat ty otisky, protože ten pán Atta pobyl v Praze, kdežto v USA pak již bylo vše OK, tam už to bylo plně pod kontrolou. [velký smích]

79676

22.11.2005 22:18

Zpráva z druhého slyšení – krajský soud Mannheim, 15.11.

RE: To je pěknej bordel v tý rakouský říši!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, vcelku mírumilovně bych připodotknul, že něco jiného byla ekonomická spolupráce Německa a Sovětského svazu před WW II. a něco jiného pak taky ekonomická spolupráce Československa a Sovětského svazu po WW II. - to snad uznáte.

V tom prvním případě to byla spolupráce dvou zhruba stejně silných partnerů, kteří si měli navzájem co prodat - technologie a znalosti versus suroviny. V tom druhém případě Československo byl satelit, provincie se zdáním samostatnosti a bez práv.

Srovnáváte poněkud nesrovnatelné ! A mě by skutečně zajímalo, co by bývalo následovalo, kdyby se sověti a nacisti domluvili natolik dobře, že by vydrželi spolupracovat třeba do roku 1950 ? A na Západě by Němci nechtěli válčit, ale obchodovat ? Vždyť i dneska jsou Němci největší vývozci na světě, tedy s německým průmyslovým potenciálem a ruskými surovinami by duo Němci+Rusi nebylo na světě k překonání. Hm.

Je přece jasné, kdo potřeboval tu druhou světovou, ne ? A Němci to nebyli ! Tím chorým v té době byly USA a Angli. Možná se dožijeme ještě pravdivého dějepisu.

79679

23.11.2005 07:27

Máme stále čas?

RE: zavazne problemy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Honza, to jsem směřoval a tedy i "koncipoval" na pana TS přesně v tom smyslu, jak to - jak tuším - myslíte Vy. Čili jsem chtěl naznačit zhruba to samé, co tvrdíte.

Ale z jiné strany a asi OT - máte nějakou informaci, "o čem" vlastně byla ta utajovaná třetí část "Proroctví z Fatimy" ? Já v podstatě vím pouze dohady a ten kousek, co prozradil Jan Pavel II. - víme, že nevíme kdy to bude - co když ale v té chybějící části je něco, co postaví představy zejména katolíků zcela na hlavu ? Podle postoje Vatikánu to totiž tak vypadá. Budete totiž se mnou jistě souhlasit - Bůh s velkým B je všemohoucí a tedy by těžko s někým diskutoval a nechal se zpochybňovat tak, jak se lze dočíst až podezřele často ve Starém Zákoně. Čili - omlouvám se - tak trochu s Vámi v jistém ohledu asi polemizuji.

79752

23.11.2005 08:03

Máme stále čas?

RE: Malá dělostřelecká příprava..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane TS - vše, co píšete je zajímavé, ale tento bod mě uchvátil ! [smích]
Coz vynasobeno par miliardami let vysvetluje, proc je more slane.

Právě, že to vysvětlení nic moc nevysvětluje. Vyjdemež z předpokladu, že celé to množství 1,9 miliard tun jsou soli dnes v mořské vodě běžné. Podle Vašeho návodu to vynásobím dvěma miliardama roků (a proč jen dvěma miliardami ??) a vychází z toho číslo 3,8 krát deset na osmnáctou tun soli. Toto podělím plochou oceánů v metrech čtverečných, což je zase pro změnu číslo cca 3 krát deset na čtrnactou. Netřeba kalkulačku a je z toho odhadem, že nad jedním metrem čtverečným oceánu by byla nějaká voda a v ní by muselo být asi 1,3 krát deset na čtvrtou tun solí na metr čtvereční dna oceánu - tedy 13 000 tun/m2.

Hm - to je divné, ne ? Průměrná hloubka oceánů je cosi kolem 4000 metrů, tedy to by na 4 000 tun mořské vody připadalo 13 000 tun soli. Tady cosi nehraje a pochybuji, že to vysvětlíte solnými ložisky tu či onde po světě. Do toho bych se nepouštěl...

Navíc by se někde na mořském dně muselo nacházet k té soli i přibližně desetinásobek usazenin nerozpustných, tedy asi 130 000 tun na metr čtvereční - tedy se slušným přiblížením by to bylo nějakých 100 km usazenin. To taky, i když vezmu v potaz subdukci a tedy, že nenajdeme oceánské dno starší, než 200 milionů let, není jaksi pravda.

Jak to tedy je ? Že by cosi nebylo pravda na vědecké verzi stáří Země ? [smích]

79755

23.11.2005 08:36

Máme stále čas?

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já byl v Rusku jen 4 měsíce na "brigádě". Byl to zážitek pro otrlé lidi, to asi netřeba rozvádět. Šlo o zdraví...

Takový s prominutím "bordel" jsem už neviděl nikdy a nikde, dokonce ani v Rumunsku. Tolik k tomu, že Rusko z tohoto pohledu nemíním nějak "přechvalovat". Ale lidi, to je něco jiného ! Od té doby stále žiji v přesvědčení, že od Uralu směrem na západ se lidské kvality velmi povážlivě zhoršují a fakt nekecám. Ale to taky jen na okraj.

Mě tady dovedou někteří opravdu vytočit do "červeného žáru", když se furt ohánějí svou "spravedlivou nenávistí" ke komunistům. A přitom neví o čem mluví. Naopak dneska, když se zeptáte nějakého podnikatele, který se živí třeba tím, že dodává a instaluje zařízení koupelen, jak hodnotí třeba francouzský trh a jak hodnotí ruský trh a zákazníky, dozvíte se podivuhodné věci.

My tady v postkomunistickém Česku jsme onálepkováni takovými experty z AI, že jsme "korupčníci" na 51. místě na světě. Ale ten obchodník Vám řekne naprosto něco jiného. Daleko větší korupce je na Západě. Platíte v rámci EU v podstatě výpalné, aby jste na tom tzv. "volném trhu" mohl obchodovat. Tedy ne na východě v Lotyšsku nebo v Rusku, ale třeba v té již zmiňované Francii. A jedná se mnohdy o státní a vysloveně programovou korupci. Ech, škoda řeči...

Na Západě je plná huba keců o volném obchodě, o korupci u nás, o komunistických návycích atd, ale socialismus mají tam na Západě. A nejde o to, kdo měl "rudou knížku", ale jak se chová ve skutečnosti a tedy tvrdím, že to Západ je komunisty a bolševiky prošpikovaný - je to v lidech !!

A proto taky si zcela vážně myslím o těch ohnivých antikomunistech zde na Zvědavci, že se nejspíše jedná o bývale zuřivé komunisty, kterým se stýská. Nálepkovat a škatulkovat - na to byli machři bolševici a je to nejspíše pak vidět i na písemném projevu tady. Nechci ukazovat prstem.. [velký smích]

79757

23.11.2005 15:42

Máme stále čas?

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Čili v krátkosti je to takhle - v kapitalismu vykořisťuje člověk člověka, kdežto v tom socialismu to bylo zcela naopak ! Jediné, co oba systémy takto mají či měly společného je to, že oba končí na -ismus a že oba lidem namlouvají či namlouvaly, že mají demokracii. V tom kapitalismu to je kapitalistická demokracie (rozuměj: "only for rich" ) a v tom socialismu to naopak byla socialistická demokracie (rozuměj: "toľka dľa tavariščej" ). Zbytku světa tedy zůstává oprášit nějaké heslo - že by "Proletáří všech zemí ... ???"

[velký smích] S tím bude určitě souhlasit i leho, i kema, i další téže krevní skupiny... [velký smích]

79800

23.11.2005 15:45

Máme stále čas?

RE: Gejdosi, jste uplne mimo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Karle, ten článek je vynikající ! Kdybych to býval byl tušil, že to existuje, ani omylem bych tu nevěšel to své povídání. Tady na tom by se mohli někteří vyřádit, že jsou to jen komunistické anti-ami šplechty... [velký smích]

79802

23.11.2005 16:18

Máme stále čas?

RE: Jíme potraviny vyrobené z ropy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pardon - tady je to taky a dokonce dříve - díky, úžasný článeček. Těším se, jestli to okomentuje "leho". [smích]

79808

23.11.2005 16:36

Máme stále čas?

RE: Nechapu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No ale stejně se musím ozvat ! [smích]

Potraviny, energie, pitná voda, imigrace - jsou spojité nádoby a jedná se o výsostně politické tema. Za chvíli totiž se již nebude vůbec o ničem jiném mluvit !!

Ani pan Martin pak již nebude provozovat exhibicionismus s kocourem, kocour se totiž možná dožije škaredého zklamání coby potenciální živá konzerva. ( no fůj, co jsem to napsal [zahanbení] - ale hlad je sviňa )

79811

23.11.2005 22:25

Máme stále čas?

RE: Malá dělostřelecká příprava..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jasně, můj experiment můžete zpochybnit, můžete zpochybnit mou interpretaci - nejlépe tak, že řeknete prostě - to není pravda! Možná jsem to špatně spočítal ? A nebo prostě to není pravda, co nesmí být pravda a hotovo.

A zpochybněte i státní normu pitné vody, vlastně - zpochybnit můžete úplně vše. Jenom ty podivnosti v datacích - ty prosím zpochybňovat nelze. To by pak totiž věda musela spoustu věcí vysvětlovat a to zrovna teď, když nám to tak vše krásně pasuje do krámu - doktoráty a Nobelovky byly rozdány, jména zasloužilých jsou vytesána do žuly, největši velíkani jsou v nadživotních velikostech na píedestálech po celém světě a jejich nezapomenutelná díla jsou po všech knihovnách světa v počtu přesahujícím díla povinně skladovaných klasiků marxismu-leninismu. Takových škod to měnit.. [velký smích]

Jenže milý pane, moje firma do různých rozborů vody ročně vrazí asi 100 000 korun - vlastně nic moc to ani není - a tak tedy někdy řekněte, kde si budete spokojeně hovět někde u vody a budete se opájet blahýma myšlenkama, že se nám ta věda fajn vyvíjí. A já tam přijedu s náklaďákem a na hlavu Vám vyklopím tunu papírů s nespornými rozbory a tedy důkazy toho, co zde tvrdím. Coby vskutku "pádný" argument.

79876

24.11.2005 10:12

Ptáci

"Akvarium"

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdysi hodně dávno jsem doma pro děcka nainstaloval asi 100 litrové akvarium - levně jsem jej získal od jednoho zhrzeného akvaristy-amatera. Vzduchovadlem a dalšími údajně nezbytnými proprietami jsem pohrdl - neměl jsem peněz nazbyt... [smích] Považoval jsem se hrdopyšně za znalce tvorby takových mikro-prostředí ze školy...

Zrychtoval jsem v akvárku štěrkové dno, náznak jakési skalky, nasadil jakési chaluhy či co a pak jsme s děckama u toho leželi a koukali. Rybičky žádné - to byl můj původní plán - jen podvodní zelený svět. Jenže po čase to jaksi nebylo ono, ty žblabuňky některé rostly, jiné hynuly ... šel jsem se opatrně zeptat, čím to. Prý tam musí být rybičky, aby byl jakýsi koloběh. Koupil jsem pár závojnatek - do pár dní bylo akvárko jak po ekologické katastrofě a i ty původně prosperující chaluhy či co to bylo odumíraly. Že prý ještě jiné ryby, rostliny a vzduchovat a krmit. A furt cosi...

Po zhruba roce jsme byli stále na začátku a tak jsem si koupil o akvaristice knížku. No, poznatek byl jasný - ta rovnováha je závislá na spoustě věcí, nebudu jmenovat. Pochopil jsem, že ačkoliv jsem ekologii studoval, i na akvarium to bylo jasně málo.

Ponaučení je jasné. Člověk má svoji vědu již od Aristotela a ta postupuje asi jako pořádný buldozer. Akvarium zvané "Země" jsme tamto pohnojili nějakou chemií, tu jsme zase cosi poorali, tady zavlažili a onde vysušili, tam vykáceli a tu zase něco nově vysadili. Protože ti naši "Mičurinci" vědečtí jsou si "zrovna teď" úplně jistí, že podle vědy je to všechno zaručeně tak a tak. Za rok to je sice jinak, ale takhle věda přeci postupuje, to je vývoj. Něco jako demokracie, že jo.

Ponaučení je jasné - nějakých přes dva tisíce let do Země vrtáme se zvyšující se intenzitou a pořád jsme si vědecky jistí, že správně. Ale stále léčíme následky a příčiny nám jaksi unikají. Současná věda je dost přísně evolucionistická, přesto však v praxi té evoluci nedává raději žádnou šanci, tedy ani těm ptákům ne - vše se řeší silou. Není to podivné ? Máme evolucionistickou vědu s kreacionistickými postupy !!

Pan Nohejl pěkně popsal ptáčka "vrabce uličníka pražského" v Australii. hm... Podobně v Australii začínali "králíčci"...

No - život s náma lehce "vyběhne", chováme se stejně jak ti vrabci + máme rozum, který ovšem moc nepoužíváme. Mechanismy, které jsme spustili, ty nás zcela zákonitě a nesmlouvavě ovlivní zpětně - krásný eufemismus, že jo !! [velký smích]

79972

24.11.2005 10:34

Zpráva z druhého slyšení – krajský soud Mannheim, 15.11.

RE: Vazeni

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Napadlo vas nekdy, ze se soudce snazi o zjisteni viny nebo neviny pana Zundela vzhledem k platnym zakonum a nema zajem propujcit soudni sin nackum k sireni jejich propagandy?

V demokracii soutěží myšlenky údajně volně a svobodně. Protože jinak by "demokrati" nemohli správnost té které myšlenky posoudit. Poučte mě, že v demokracii máme nějaký institut, který to posuzuje sám, bez přístupu veřejnosti. V diktaturách se tomu jinak říká cenzura a proti té demokracie údajně bojuje.

Máte pane kema sice pravdu, pokud namítnete, že se jisté myšlenky dostatečně zdiskreditovaly v minulosti a již je tedy netřeba formou volné soutěže veřejností dále zkoumat. To by byla pravda pouze v případě, že by byla stoprocentní záruka, že následná cenzura nemůže být zneužita. Je ovšem "na stole" taková záruka ? Ve světle zprávy, že americký president údajně hodlal bombardovat budouvu Al Jazeera v hlavním městě suverenní země ? Protože se mu nelíbilo její zpravodajství ? Hm... Mám natočený britský film BBC o Al Jazeera a považte, docela je tam chválili za čistou novinářskou práci. [velký smích]

79973

24.11.2005 15:47

Ptáci

RE: o životě a smrti

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Člověk neví, jak by se zachoval v nějaké skutečné mezní situaci, kdy půjde nekompromisně o život. Pro většinu lidí bude zřejmě představa globální katastrofy formou dopadu obřího meteoritu stejně "odpudivá" jako formou globální zničující války o zbytky nutných zdrojů k životu. Ovšem z hlediska takového vnitřního pocitu, že vlastně "jakože za nic nemůžeme" by pro lidstvo ten meteorit byl asi požehnáním ! [velký smích]

Obávám se ale, že nám (lidstvu dneška) nebude dopřáno té "parády" jako dinosaurům. Dneska je vykopávají po celém světě a BBC o nich točí a animuje filmy - sice poněkud imbecilní, ale nakonec si o nich nikdo nic špatného vlastně nemyslí.

Kdežto, až tady budou kopat nějací šestirucí archeologové za pár tisíc let a budou odhalovat tu naší bídu, to aby jsme se již teď styděli ! Společnost na první pohled jakoby inteligentních tvorů, kteří se však nedokázali přeorganizovat ani jako společenský hmyz tak, aby žili v pokoji a míru. A ti šestirucí archeologové pak budou používat úsloví - Ty (šestiruký tvore) jsi horší na mě, než člověk na člověka ! Hm [zahanbení] Nebo "člověk člověku člověkem!"

79998

26.11.2005 18:26

Pilátovo krédo

I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A já myslím, že Otec nebeský toho dotyčného člověka opravdu někde je, ale že se docela dobře snáší s Apollonem a jinými bohy. Částečně se pronikají a částečně spolu sousedí. Hleď, na nebi je náramně mnoho místa. Jsem rád, že tam je také Otec nebeský.“

„Nejsi ani teplý, ani studený,“ řekl Josef z Arimatie vstávaje. „Jsi jenom vlažný.“

„Nejsem,“ odpověděl Pilát. „Já věřím, věřím, horoucně věřím, že je pravda a že ji člověk poznává. ...


Takováto "bezbřehost" je intelektuálním základem multikulturalismu. Čapek byl humanista, myslel to určitě dobře, zajímalo by mě, co a jak by povídal dnes. Fakt ale je, že tehdá ještě fakticky si takoví jako Čapek byli vědomi toho, že nejen práva má člověk - ale i povinnosti !! Tedy by bylo zajímavé vědět ten Čapkův názor na dnešek...

Ale mě se dotýká dost nepříjemně i jiná věc - ... jenom jednoho Boha budeš mít ... Křesťané katolíci to poněkud s tou svou svatou Trojicí nezvládají, nemluvě již o nesmyslnosti svatých a modlení se k nim...

80330

26.11.2005 18:52

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Dovoluji si nesměle podotknout,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máte pane pravdu, že 20. století bylo dosti "krvavé", ale zase podstatně velká část té krve lpí na rukou křesťanů - neni-liž pravda ? Ale ve středověku se skutečně vesměs vedly války s kříži v ruce a křesťanskými hymny na rtech. Komu to dáte za vinu, pohanům ? Mimochodem - o tom, jak se křesťanství šířilo mezi tzv. "pohany", tedy ohněm a mečem, to taky nelze připsat křesťanům ? Vyhubení celých národů jak v Evropě, tak v Americe ve jménu christianizace, to nemáme spojovat s křesťany a křesťanstvím ?

Komu to tedy padá obrazně řečeno "na hrb", ty nespočetné oběti křesťanské expanze ? A dnes se odříkate této společnosti, jak se zdá, že naznačujete, že již není křesťanská ? Jaká tedy je ta naše euro-atlantická společnost ? Je to společnost již pohanská ? Nezjednodušujete to nějak ? Není to jednostranné zříkání se "zásluh" ??

80335

26.11.2005 20:18

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vždyť je o Ní řeč už v Písmu a sám Bůh ji zjevil.

Kde je o ní řeč v Písmu ? A když už jsme u toho, tiše předpokládám, že máte na mysli Starý Zákon. Protože jinak se dostaneme do oblasti, kde by mohly padat i zbytečně "silné výroky".

Opravdu nerad bych tu rozpoutal doslovně "bratrovražednou diskusi" - dost jsem historii postudoval a tedy tak nějak docela dobře vím, jakými cestičkami se ustanovila víra v Trojici, Mariánský kult a podobně. Nebudu tedy raději vrtat ... [smích]

80348

26.11.2005 20:30

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

"Moje víra" je poněkud neortodoxní, žádné křesťanské náboženství neuznávám. Ale v těchto ohledech, co se týče otázky Trojice, jsem rozhodně ortodoxnější, než asi 99,9% katolíků či možná křesťanů vůbec. Kdybych měl naplno napsat, co si o těch 99,9% myslím, asi bych byl rozcupován na hadry - což nechci .. [velký smích]

Ano, třeba hinduismus taky jakoby mluví o Trojici, ale přece jen je tam trochu cosi jinak a je to jaksi mnohem logičtěji postavené, ne ? V porovnání s křesťanstvím vlastně není co porovnávat. Zamyslete se hluboce, jak a proč vznikly hlavní křesťanské svátky či doktríny a bude Vám patrně jasné, co kritizuji. A připodotýkám, že i s dobrým úmyslem, jsou-li použity špatné a nečisté prostředky - nemůže vzniknout na tomto poli dobrý výsledek. A vlastně nikdy !!

80351

26.11.2005 23:25

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hmmm, to jste asi měl "velice dobré učitele historie", myslíte-li to pejorativně...

Nemyslím to vůbec pejoratívně, naopak zcela úpřimně a vážně. Totiž tuto problematiku studuji zcela věcně a z kořenů starších o celá tísiciletí, než začal někdo opisovat a dělat ze skutečných dějin jakýsi "reader digest" pro ideologické potřeby jistého "vyvoleného národa" ! [velký smích]

A že pak odvary z odvarů stokrát změněné přepisováním a účelovými výklady podle potřeb vládařů té které doby někdo chápe jako základ své celoživotní víry, aniž by se kriticky zamyslel, pak to považuji za politování-hodné, avšak nemíním nikoho "znásilňovat". Pane, jistě si to budete lehce vybavovat, odkud ta myšlenka je - "oči má a nevidí, uši má a neslyší.... sám dále nevstupuje, avšak druhým brání vstoupit..." !!

Jen tak dále ... [velký smích] Odměna nikoho nemine.

80383

27.11.2005 15:25

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To nabralo zcela úžasný kurz, tahleta úvaha ! [velký smích]

Doporučuju ale zamyslet se nad jistou marností lpění na hmotě, i když to vypadá tak parádně logicky a rozumně, alias racionálně. Vždyť přeci musí být člověk něčím živý, že jo. Je to ale past, rafinovaná past ! A tím, jak píšete výše - prý máme být připraveni se o tu "hmotu" bít na život a na smrt, se k té zdánlivě racionální racionalitě ( [velký smích] ) tedy k té vlastně nakonec iracionalitě hlásíte. Past zaklapla. A ta past je samosvorná, drží tím více, čím více bojujete !

80514

27.11.2005 15:33

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Četl jsem pozoruhodnou knihu "Sethovy rozmluvy" a tam to ta osoba taky říkala. A dlužno říci, že tak to asi je - tedy že "jakoby je" lidstvo jedinou bytostí. Samozřejmě, že to třebas Ježíš přesně takto naznačoval taky. Není co dodat.

Snad jedině čekat, co na to řeknou ty mraky křesťanů, co vlastně žijí zcela nekřesťansky, mlátijou kolenama a hlavama před "zlatými telaty" ve svých zprzněných chrámech, hrají do "světa" divadélko a přitom se handrkují, že jsou dobří křesťané. Kdyby to nebylo vážné, zasmál bych se ...

80515

27.11.2005 15:52

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na dřinu za pár korun se hodí ženské všem úplně všude .. [smích]

Mám firmu a taky jsem stál před otázkou výběru zaměstnanců. A nechtěl jsem je "na vrzání dveřma" ! A věřte, že kdyby jste Vy pani Jarmilo měla firmu o "pár" zaměstnancích (pár rozumějmež do 25) a musela opravdu intenzívně bojovat o to, aby jste udržela firemní "frňák nad vodou", potom by jste možná Vy sama váhala uplatnit tato svá slova v praxi - bez ohledu na nějaké -ismy !! [velký smích]

Tedy, myslím, že takto zde řešená otázka onoho -ismu se poněkud míjí se smyslem.

80516

27.11.2005 17:01

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mahabharata, Srimad Bhagavatam, Bhagavadgíta. Enuma eliš a nespočetná literatura o Šumeru, Babylonu, Egyptu atd. z dob tisíce let před Mojžíšem, v neposlední řadě tzv. "Kroniky Země" od Zecharia Sitchin. Popol Vuh a Chilam Balam, v neposlední řadě pak "Mayská proroctví" Maurice M. Cotterell. "Avesta, The Sacred Books of the Parsis". "Tibetská kniha mrtvých, bardo thodol". Lao-c' : Tao te ťing a jiné z Číny. "Kodžiki - japonské mýty" a jiné z Japonska. A samozřejmě - mytologie a proroctví celého světa obecně.

A teď ještě toto - Co konkrétně máte na mysli? - Vy dobře víte, co mám na mysli, pane ! [velký smích] Je hloupé, dělat hloupého. Máte ale pravdu, lepší je když člověk chytrý dělá hlupáka, než když je to naopak.

Vlastním vcelku vzácné dílko : "Svaté Písmo, Překlad nového světa". Tato "Bible" obsahuje kromě českých obratů taky i ve všech obtížných místech odvolávky na angličtinu, latinu, řečtinu, aramejštinu a hebrejštinu, potažmo další "zainteresované" jazyky. Čili, je to poprvé, co se mi dostala do ruky Bible, u které necítím vlezlou snahu mi cosi předžvýknout, nýbrž naopak - formou tzv. "studijních poznámek" mám možnost text obracet a snažit se jej skutečně pochopit. Ne, že bych to nedělal i dříve a vlastně vždy - vlastním celkem asi 12 kusů různých Biblí, počínaje skutečnou Biblí Kralickou.

Tady by to ale mohlo být OT, pouštět se do příliš hlubokých sond. Jen na okraj - jistý pan Adam z Genesis je vlastně a.dham z aramejštiny a tedy ve vlastním a jedině správném významu pozemšťan nebo ještě lépe pozemský otrok. Já jen, aby jsme si rozuměli, o čem že je ve SZ řeč... [velký smích] Pane !

80524

27.11.2005 17:34

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Musím zareagovat ještě jednou - něco jiného je, co si myslí absolutní většina křesťanů, blížící se limitně 100% a zase klidně něco jiného je to, co se Ježíš snažil budoucím tzv. "křesťanům" sdělit. Totiž to, co se dnes vydává za "dědictví Ježíže" je ve skutečnosti tzv. "paulismus".

Nakonec, kdo se tím bude zabývat - pozná, že Mohamed měl pravdu - křesťané velmi brzy sešli ze správné cesty a jaksi ne a ne se na ní vrátit zpět. Celé dějiny toho "křestanství" není nic jiného, než nekonečná řada projevů nenávisti, lží, hrabivosti a pokrytectví. A ještě hodně jsem vynechal, ať to není moc dlouhé.

Jistě jsou zde i vyjímky, ty to ale těžko napraví. Je mi líto mnohých svedených s cesty. Ale vše bylo proroky řečeno. [velký smích] Již dnes však ti vnímavější a méně indoktrinovaní mohou vidět, kterak je pravda, že podle ovoce se pozná strom.

80532

27.11.2005 17:53

Pilátovo krédo

RE: kanadský žertík:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

....to je na vaše - tušim - čtvrt miliardy [velký smích] -

No ... nic moc, měl by jste se více snažit ! [velký smích]

80541

27.11.2005 20:38

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reagoval jsem zcela mírumilovně, sám nerad tyto otázky diskutuji, většinou se toho více "podělá" než vyřeší. Je to totiž o přirozené úctě jednoho k druhému a rovněž o přirozeném citu pro spravedlnost a pravdu. To ale bohužel nejsou hodnoty vlastní křesťanům, v jejichž společenství se patrně všichni diskutující nacházíme převážně.

V naší firmě pracuje na těch "pár" zaměstnanců i žena a nejsou žádné problémy. Ale musím Vás ubezpečit, že to byly složité úvahy, takřta strategických hloubek, zjišťování rodinného zázemí, seznámení se s manželem, dětmi atd. atp. .. Polovina z těch aktivit by asi byla úspěšně napadnutelná soudně. A její plat je skutečně rovnocenný jako u případného muže. Váží si práce u nás a podává zcela rovnocenné výkony. Tedy nechápu stanoviska zde některých anti-femi.

Musím ale za sebe říci, že skutečně některé mozkové pochody kolikrát vedou k zamyšlení se... [velký smích] Což však každý ženatý muž zná z domu, já maje k manželce ještě dvě dcery a tchýni vdovu, vím o čem mluvím. Ale vše jsem přežil !! [velký smích]

80576

27.11.2005 20:44

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Že vy si pane "leho" neumíte odepřít ty přihlouplé srandičky na cestě k vyprovokování nové světové války ! Kolikrát jsem Vám vyčítal, že jste válečný štváč a Vy stále nedáte pokoj. Stále rýpete a rozeštváváte. Holt - jste válečný štváč.

Pamatujte si pane, že ačkoliv to tak na první pohled nevypadá a ačkoliv Vy se tím neřídíte vůbec, že pravda nakonec zvítězí !

80579

27.11.2005 20:49

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Samozřejmě ! Chlapi zase třeba lítají za ženskýma a chlastají a občas jim lidově "jebne v bedně" a udělají nějakou strašnou krávovinu. [velký smích] Každý má svoje mouchy ! To jste našla správný termínus - opravdu jsme je všechny prolustrovali, že by mohli z fleku pracovat v BIS ! Věřím ale, že takhle by to nešlo ve velkém podniku. Jenže v malé firmě se musí vytvořit trochu jiné vztahy, spíše to musí být jako skoro rodina, tam výpadek jednoho znamená velké nebezpečí pro všechny.

80581

27.11.2005 21:04

Pilátovo krédo

RE: Takže to shrneme pane oji

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mám na Vás nejméně dvě věci :
1)Zasvěťte mě do těch krásných smajlíků, blednu závistí, připodotýkám, že jsem spíše ekolog, než počítačový maniak a s PC si vykám ! [pláč]
2)Zcela s Vámi souhlasím v tomto bodě (a nakonec v celé řadě dalších bodů): A proč nejsou muži méně stabilní, když zakládají rodinu? Inu proto, že většinu té práce kolem rodiny odpracují ženy, kdežto jejich muži si budují kariéru.

ad2)Já a moje manželka by jsme mohli v tomto být skoro příkladem, nebýt samozřejmě jiných "stínů" na tom obrázku, který tu maluji. Moje manželka by si ale asi nedovolila, vlastně by ji to nenapadlo, si stěžovat na jakousi nerovnoprávnost, tedy doma, jak v práci nejsem si jist.

Nebylo by nic horšího, než kdybychom si domů (do Česka) vpustili ty idiotské amerikanismy, týkající se výchovy dětí, harašení a jiné ptákoviny, které plodí chorý duch Ameriky. Já věřím, že Evropa a zejména střední Evropa dokáže vyprodukovat mnohem humannější způsob života, než ten americký děs.

Volám s hrůzou v očích - vypuďmě hrůzy těch -ismů z duší. Já se domnívám, že tomu u nás moc nechybí a souvisí to se vzděláním, aby se dokázali muži a ženy k sobě chovat přirozeně normálně a s úctou. Trval bych na tom vzdělání - to je to, co třebas v Americe začíná chybět. No a pak je jasné, že to budou kazit jistí imigranti, co migrují již tisíc roků a i jiní. Ale to je jiná otázka.

80587

27.11.2005 21:42

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tedy myslíte tu otázku vážně ? Tak to je jiná. Více méně již Vám odpověděla výše Alexa, nemyslím ale, že to zcela vystihuje situaci.

Islám je pro celý tzv. "křesťanský svět" velkým, řekl bych, že zcela zásadním a smrtelným nebezpečím. A smůla je pane leho, že my jsme proti němu zcela bezbranní - nepočítám naše ZHN, které by jsme ale správně neměli nikdy použít, že jo. Totiž, kdyby v té naší křesťanské společnosti dokonce byli i nějací křesťani, potom by se třeba třásli muslimové před náma. Ale u nás jsou v absolutní míře většinou pokrytci, lháři, zloději a pak nevychovaní hrubiáni asi jako Rambo a spol. . Na straně Islámu je jejich historická zkušenost, že to oni nás učili slušným mravům a my jsme jim oplatili hospodářským zruinováním a vnucováním nehumánního způsobu života. To by jste viděl v historii - kdyby jste se do ní podíval.

Nyní svět islámu má jasně morálně navrch. Ne samozřejmě těmi zvěrstvy, které dělají ti Vaši "slavní džihadisté" ! Ne svou stále ještě zdrcující zaostalostí v technice, což ale již mnohdy není pravda. Ale tím, že dnes se již přeci jen přizpůsobují a modernizují, v čemž jim pomáhá ropa. Mají před očima svou zdánlivou bezmocnost, ale taky velkou víru - víru v Allaha, víru v budoucnost, víru ve spravedlnost, víru v konečné vítězství a pak i oprávněný pocit křivdy, zakotvený až někde v genech. A bude jich stále přibývat, kdežto nás tady bude stále ubývat.

Západ ještě vyhraje nejednu bitvu a dokonce i války ještě vyhraje. Ale poslední boj prohrajeme. My totiž skutečně nemáme pravdu, nemáme morálku, nemáme svého Boha, nemáme nic, jen hromady veteše a prázdné černé duše. Tak to přibližně a v kostce je.

A tím my, kde jsem to použil, rozumějte lidi na tom našem Západě, v té naší "euro-atlantické civilizaci". A lidi s takovými názory, jako Vy, nezlobte se nebo zlobte - tu naši společnost pohřbívají dál a dál.

80595

27.11.2005 21:56

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

tak si říkám, že v pitomosti si muži a ženy nemají co vyčítat.

[chechtot]

To by nám lidem obého pohlaví tak ještě scházelo, vyčítat si navzájem a kontraproduktívně vlastní blbosti. Jako by na světě nebylo jiných a vážnějších starostí. [velký smích]

Je ale nutné, aby byli muži docela ve střehu, protože ženské jsou v celé řadě otázek od přírody docela nesmlouvavé potvory, zejména jejich velmi tvárný systém "tvorby obrazu toho, co je zrovna správné" ! [velký smích] Leč obrana je, aniž je nutno používat hned zbraně hromadného ničení.

Jedno mi ale vysvětlete - já celý život zastávám zcela vážně myšlenku, že to muži jsou citliví a zranitelní tvorové, kdežto ženy jsou bezohledné dobyvatelky svých výhod. Těžko mi to vyvrátíte, neboť fakta hovoří !!

Můžeme vzít ten nejzřetelnější fakt - ženy se dožívají dosti podstatně vyššího věku a chodí do důchodu dříve s odůvodněním, že ony rodily a chovaly děti. Pak zde máme model, kdy zůstává spousta "vysmátých" vdov.

Jak se na to vlastně přišlo, že žena je ta slabší a něžná polovička, když je to evidentně naopak ? [smích]

80597

28.11.2005 10:56

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Navrhuji tento virtuální experiment - prakticky by se totiž špatně prováděl. [smích] Tedy, vezmeme fyzicky i psychicky zdravé dobrovolníky a budeme jim postupně odborně a bezbolestně "ořezávat", tedy amputovat orgán po orgánu. Uznávám - to je dost morbidní návrh.

Nicméně bychom nesporně dospěli k poznání, že osobnost či duše (??) oněch "dobrovolníků" není vázána na ruky, nohy, ledviny, plíce, srdce ... atd . atd., prostě všechny ty orgány, které již byly úspěšně transplantovány, je jich mnohem více, než jsem vyjmenoval. Asi bychom v tom virtuálním pokusu dospěli k poznání, že to cosi asi sídlí v mozku, neboť prakticky již vše bylo někdy někde nahrazeno, snad kromě míchy. Ta je však jakýmsi pokračováním mozku.

Jenže, je zde známý kuriozní případ, kdy nějakému mladému černochovi v USA byla doslova ustřelena omylem hlava a dotyčný postižený to přesto přežil. Ztratil celou polovinu mozku. Lékaři vůbec neuvažovali o tom, že by takto postižený člověk přežil, to, že by byly zachovány psychické funkce pak nenapadlo nikoho ani ve snu. Ale stalo se !! Onen mladík po serii plastik poškozené lebky se nejen doslova vrátil s celou svou původní osobností - míněno psychicky - nýbrž dokonce "za takto bolestně vydělané peníze" vystudoval vysokou školu. S dobrým prospěchem. [překvapení]

Ten člověk si vše pamatoval, neztratil inteligenci a nebyly na něm pozorovány žádné "ztráty" funkcí. Tedy jsme v tom virtuálním pokusu popošli dost nečekaně daleko, že jo. Musím se tedy zeptat, kde vlastně sídlí to, co z člověka dělá člověka ? Protože patrně, ačkoliv pochybuji, že by to někdo někdy zopakoval ještě s tou druhou polovinou mozku, zdá se, že ani mozek není sídlem osobnosti alias duše. Jeví se býti nesporné, že osobnost člověka, duše, říkejme tomu jakkoli, nesídlí vůbec v těle !

Tedy bych mohl tento na první pohled skutečně morbidní virtuální experiment uzavřít jistou hypotezou - fyzické tělo člověka je pouhá a zřejmě fiktivní hmota, která s duší souvisí jen přechodně a dosti volně. Tělo pro duši slouží pouze jako prostředek pro projekci v tomto fiktivním hmotném světě a jinak další funkci nemá.

Z toho by pak plynula celá řada závažných závěrů, nebudu to zde rozpatlávat, jsou zde totiž, jak jsem si všimnul, převážně znační materialisti, kteří nelibě nesou mé "řeči". Nicméně - jeden závěr obecně pronesu - skutečně netřeba hledat poklady na Zemi, měly by se hledat na Nebi ! Odtud pak některé mé úvahy... [velký smích]

80664

28.11.2005 11:22

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, dobrá, vše beru. Já si stejně dělal tak trochu srandu - jsem vzdálen něco takového vyčítat. Chtěl jsem jen trochu "pootočit reflektory ramp", prostě podívat se na problém z jiného úhlu a jinak nasvětlený.

Za svoji osobu musím říci, že jsou mi jinak řeči o rovnoprávnosti mužů a žen z duše protivné, nemají žádný smysl a jsou výrazem jakýchsi poruch ... V normálně fungujících vztázích na to vůbec řeč nepříjde, není to zapotřebí ... když vše správně funguje, je nejmenší možný tým - muž a žena nebo žena a muž ( [velký smích] ) - prakticky optimálńě složený a takto neporazitelný.

Což ale je dosti nedostižný ideál.

Taky, když jsem sledoval tu "podivnou" diskusi, kdy je dívka dospělá, jsem jen kroutil hlavou. Mám dvě nyní již dospělé dcery - připodotýkám. Na paragrafy jsem chodil já, jako spíše nepoučitelný idealista/asi naivista jsem vydělával méně, než manželka, byl jsem s nima rád. Předpokládám, že když u účastníků poklesne hladina adrealinu. že taky budou jen nechápavě kroutit hlavou, co se to přihodilo.

80668

28.11.2005 11:49

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Bohužel má angličtina mívá problémy s jemným pochopením, co se tam přesně povídá. Nicméně - proč si Vy myslíte, že to je z naší strany opravněná reakce ? Lidé ve světě pod vlivem Islámu od počátku do dnes žijí podstatně "humánnějším způsobem". Museli bychom se bavit, co je to vyšší či nižší kultura. Zda vzývání Allaha na koberečku na poušti vedle svého velblouda, či osmiválcové 400 koňské SUV adrealinově válcující zbytky přírody ? To snad je k zamyšlení...

Dnes, kdy snad už lidé ve větším měřítku vidí tu zkázu, kterou tomuto světu přináší kořistnická, bezohledná, pokrytecká, sobecká, prolhaná a v konečných důsledcích nelidská kultura, kterou reprezentuje ta naše euro-atlantická údajně křesťanská společnost, by snad mohla být ochota se obrazně řečeno pozastavit a popřemýšlet. Jak vlastně dále ?

Totiž, ruku na srdce pane, podle těch našich "západních not" lidstvo nemá nejmenší šanci přežít. Když se myšlenkově odrazíte od tohoto poznání, musel by jste to ale prvně pochopit a uznat [velký smích] , potom by jste viděl, že by byla možná jakási aspoň teoretická cesta nápravy.

A nemyslete si, že ten problém má naše "západní společnost" jen s Islámem. Má ty samé problémy se všemi ostatními kulturami na tomto světě ! Prostudujte si například mýty, poselství a proroctví indiánů HOPI a zatrne Vám, tedy doufám ... [velký smích]

80673

28.11.2005 11:56

Pilátovo krédo

RE: Neprelozil jste to dobre

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne ne pane Zaplatil. To není síla křesťanství ! Protože se křesťanství ani po milimetrech nepřibližuje k tomu, co Ježíš chtěl, nebo Vy si myslíte, že ano ? To by muselo být někde snad vidět ! Je tomu tak ?

80674

28.11.2005 12:17

Pilátovo krédo

RE: O technologii moci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

že svaté texy může brát doslova jenom debil, což se ví už dávno.

Hm, už dávno ? A já si doteď myslím, že ty svaté texty by se měly důsledně analýzovat a oprostit od "časem přidaných nesmyslů" a pak by jim šlo věřit doslovně. To bylo Vámi řečeno zbytečně arogantně ...

Právě dnes věda stojí na "dokonalém rozcestí", protože již skutečně ví, že je to jinak, že vlastně je to ona věda, která ví, že neví nic. Obrazně řečeno - po pracné a velmi drahé přípravě se věda hrubou silou probourala do dveří, které byly otevřené a za nimi není žádná vyčerpávající odpověď. Jen další dlouhá cesta... [velký smích] A všechny ty "tak dobré výdobytky vědy", kterýma se třeba pan TS tady tak opájí, slouží jen k větší a větší závislosti, tuposti a nevědomosti. Přitom ta pravda, jak to je, křičí z každého kouta světa, z každého předmětu. Oči má a nevidí, uši má a neslyší...

Ptejte se vědců, co se dívají na "rozebraný genom", ptejte se vědců, kteří kvantují časoprostor a odevšad na ně jukne gravitace, ptejte se vědců, kteří pitvají mozek na jednotlivé neurony - co Vám řeknou ! Dvě staletí Boha věda tlačila do kouta, dnes tedy je věda v koutě a odevšad se na ně "kdosi" zpytavě dívá. Dejte všechny vědce do jednoho obřího konferenčního sálu a položte jim prostou otázku, jak to vlastně je. Uslyšíte odpověď, která Vám náladu nezvedne.

...a ptal se žabák znova, a je ten Tichý oceán třikrát větší než moje studna ? .. [velký smích] Znáte ?

80678

28.11.2005 12:42

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, neříkám že s panem Stworou souhlasím, respektive že s ním souhlasím ve všem. Nicméně, nějak to asi regulované být musí a tedy, jak by to mělo být správně ? Podle Vás ?

Ty přírodní národy třebas i v Africe to měly vždy ošetřené vcelku nápaditě a dalo by se říci správně. Měly svá tabu a "zasvěcovací rituály", tedy jakési dalo by se říci i ortodoxní požadavky i zohlednění skutečného stavu. Dotyčný jedinec, než se stal "dospělým", prošel jakousi zkouškou a pak byl nesmazatelně označen. Třebas i tak, že mu byly upilované špičáky... [velký smích]

Já se ztotožňuji s názorem pana Stwory, že naše metoda výhradně podle věku není taky ta nejsprávnější. Rozptyl věku, ve kterém ten který jedinec dospěje, je skutečně velký a říci, autoritativně, že od dosažení věku X je člověk dospělý, to není taky zcela správné a ani to není zcela dobré ! Určitě zde ucítíte jakýsi kolektivní jakoby trest.

Podívejte se do historie, jak se naše tzv. "křesťanská společnost" stavěla pokrytecky k otázkám sexuality a dospívání a musí Vám být jasné, že mimo jiné i zde je "zakopaný pes" duchovních problému této společnosti ! Naše civilizační oblast tuto otázku rozhodně nevyřešila uspokojivým způsobem a jsou tím páchány značné psychické škody, patrně obdobně, jako když Vy se "třesete o dušičku" třináctiletých dívek. Třesete se o ni sice správně, ale dívejte se na celý problém, totiž nejen pánové vidí do dušiček těch dívek, ani vy do nich nevidíte - nanejvýše máte letmou zkušenost s tou svou dušičkou...

Že to není otázka "jen tak na pokec" je mimo jiné vidět z toho, kolik v naší kulturní oblasti je sexuálních deviantů, což je právě důsledek neuspokojivého řešení této problematiky. Toto přírodní národy neznají - více viz "Lidská sexualita" od Pondělíček, Pondělíčková potažmo viz Kinsey report. Je to alarmující otázka.

80683

28.11.2005 12:45

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

totiž nejen pánové vidí do dušiček těch dívek, ani vy do nich nevidíte

omlouvám se, chybička se vloudila, správně má být:

totiž nejen pánové nevidí do dušiček těch dívek, ani vy do nich nevidíte

80684

28.11.2005 12:48

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím ! [smích] OT
A jaké máš číslo ? Že by jsme poklábosili ?

80685

28.11.2005 12:59

Odpověď ortodoxních židů na kritiku íránského prezidenta

RE: Dodnes nemaji v holocaustovem museu 6 milionu jmen-between 1933 and 1945, 1,500,000 Jews emigrated to Britain, Swede

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hi Hi Hi ! To je fakticky zajímavé, a ja myslel, že jeho dědeček stavěl Cheopsovu pyramidu ! To jsou věci, co se ještě dovíme... [velký smích]

80687

28.11.2005 14:25

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Dovoluji si nesměle podotknout,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tady mi to uniklo, pardon !
Vyjmenujte mi pár národů, které křesťanství vyhubilo a jak..

V Evropě: Obodrité, Pomořané, Prusové, Jatvingové - to jen na severu Evropy. Způsob ? Oheň a meč, ve jménu kříže, rukama "Řádu Německých rytířů" nebo taky "Křižáků" v 9.- 12. století. Nebo ne ? Nečetl jste ani Křižáky, když už nestudujete pravdivou historii ? Pan Sienkiewicz jako Polák a horlivý katolík si to vraždění - vždyť to byli jen pohani (!!) - nijak tragicky nebral, tak jak se teď k tomu stavíte Vy ! Ten to píše jen tak mimochodem, jako naprostou samozřejmost. A psal to již v 19. století, v době relatívně umírněného křesťanství. Hm...

V Americe to neumím vyjmenovat z hlavy, ale celé národy padly na Antilách hned z počátku conquisty. No vy nečtete ? Třeba "Dějiny dobytí Mexika" ? Na severu Jižní Ameriky od pobřeží Brazilie až po Panamu je to přehlídka mrtvých národů - nepřečkaly christianizaci.

Neplete si to s muslimy?
Nepletu ani omylem ! Právě muslimové byli k jiným národům a náboženstvím tolerantní. Jak by asi třeba přežili 500 let Srbové, Řekové, Makedonci a Bulhaři pod vládou Osmánské říše. Pane, to Vy to máte jakési podivuhodně spletené. nezlobte se, pokud to není opravdu jen nevědomost, pak je to vyčůranost jak Brno - pardon brňáci ! To Vy máte jakési katolické polopropustné klapky na očích, vidíte jen pro sebe dobré !

Kdyby místo muslimských Turků v roce 1389 Na Kosím poli nad Srby zvítězili třeba nejkřesťanštější Habsburkové a Srbi byli tou dobou pravověrní muslimové, dneska by již Srbové a další neexistovali ! Balkán by mluvil Německy a Vy by jste se jen naivně divil, o jakých to Srbech je řeč. Stejně, jako jako u těch Obodritů třebas ! Co se to tu snažíte naznačit ??

Na současném kresťanství nevidím dobrého vůbec nic, snad kromě určitých jedinců, kteří se snaží vzbudit zdání... A na křesťanstrví obecně za celé dvě tisíciletí ? Hm, původní myšlenka Ježíšova je dobrá a pak ještě chvíli potom o křesťanství opravdu šlo. Dál už to byla jen cesta do pekla, pane, divím se, že to nevidíte ! Ale jsou vyjímky ! Otázka však je, zdali na cestě správným směrem nebyli ti nebožáci ve vyhubených národech, co padli a proleli krev pro Vatikán, aby se preláti mohli ozlatit, aby "nejkřesťanštější králové" mohli stavět svá sídla, tedy zdali ti třeba Obodrité nebudou v tom Vašem nebi ve skutečnosti v mnohém hojnějším počtu, než tam budou ti Vaši tzv. "křesťané" !!

Och joj, to jsou věci ! [velký smích]

80692

28.11.2005 14:51

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Dovoluji si nesměle podotknout,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy pane dost hrubě trháte kontexty. Takhle to nejde argumentovat, předtím si položte otázku, co bylo příčinou, že Rusko coby SSSR bylo militantně ateistické. A ještě předtím si musíte položit jiné otázky, třeba kolem pochopení, proč si Rusové o Moskvě mysleli, že je třetí Řím. Atd. atd.

Kdo bude postupovat "fakt za faktem", uvidí skutečného Satana sklebícího se ve Vatikánu radostí nad tím, jak se mu to povedlo. Miliardy tzv. "křesťanů" na povel Satana vraždilo, kradlo, lhalo, intrikovalo, ničilo duše celého světa. A je tomu tak dodnes - je to na zvracení. Teď vybudovali ti tzv. "křesťani" vlastně prakticky unitární říši, zvanou "euro-atlantická civilizace". Zde se zdánlivě vyskytují samostatné státy, když ale budete koukat s dostatečným nadhledem, uvidíte, že se jedná o de facto jednotné soustátí, které vizuálně vládne celému světu. Dočasně, i kdyby se lehové ubojovali k smrti - což i bude !

A ty války uvnitř ? I v rodině se bratři poperou, hlavně že netekla krev skutečných vládců... [velký smích] Vše bylo popsáno dávno. A je směšné, když někdo argumentuje s úsměvem, jako že: "Co jsou to za kecy o Satanech a podobně". V algebře taky za X lze dosadit tu číslo 6 jindy zase 99 ! Trochu myšlení třeba..

80693

28.11.2005 14:56

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Dovoluji si nesměle podotknout,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To sice přímo takhle asi nehrozí, ale i mě by to zajímalo. [velký smích] Ostatně, myslím že již brzy se to všechno vylátne, jak to je. Prelátům v každém případě půjde o zadky ! [velký smích] Ne nadarmo se asi papežové děsili III. části proroctví z Fatimy.

80694

28.11.2005 15:22

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Dovoluji si nesměle podotknout,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To ale neznamená konec křesťanství, potažmo Katolické církve, jak by se mnozí mohli (s neskrývanou radostí) domnívat. Ale pravý opak..

Hm - Vy jste velmi podivná směs pravd a polopravd, pane. Víte, že je psáno - že ...mnozí v mém jméně budou konat. Ale já jim řeknu, že nechtěl jsem to tak...

O čem nebo o kom je pane asi řeč ? Nechce se mi to hledat doslovně, určitě to víte. Mě ale zajímá ta Vaše jistota, že to Vy, že Církev katolická .. je ta správná, že na ní a na Vás ta slova neplatí. Protože nemůže se špatnými způsoby udělat dobrá věc - a toto přece zejména o katolících platí ! Odhadnětě, kolik na Zemi zůstalo křesťanů ? Sám Ježíš si přece dělal starosti, že hodně málo ... Ale jinak máte pravdu.

80697

28.11.2005 15:33

Pilátovo krédo

RE: Cože?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne nadarmo se množí názory o reálném úpadku civilizace.

Nemyslíte doufám slovem civilizace celé lidstvo ?

Ale vše souvisí se vším ! V tomto případě to ani tak není příčina, jako jeden z mnoha následků jiné příčiny úpadku. Nemůže, prostě nemůže přežít taková společnost, která je založena na lži. A ta naše je na lži založená ale skutečně "z gruntu" ! Tedy co se divíme ? [velký smích] Cesta ven z toho "průseru" obávám se je již "jen individuální". Ostatně - před soudem bude každý stát sám za sebe. Mnohem sugestivněji je to řečeno v Koránu... [velký smích]

80699

28.11.2005 17:34

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Éch, to jste mě poněkud nepochopila, nic z toho, co mi vytýkáte, jsem přece nijak nepropagoval !

Tedy nechápu tady toto:
-Ano, zřejmě proto je mezi nimi nevyšší výskyt AIDS. Nesnažte se aplikovat Africké podmínky na Evropskou populaci. Takhle to nefunguje. Kde jste to vyčetla, že tak to myslím ? Africké přírodní národy si žily od hypotetického Adama do jisté doby, než jim tam strčil svůj rypák "bílý muž" a byli v pohodě ! Až potom, až jim tam bílí přinesli "kulturu", začaly jim tam problémy, tak nerýpejte prosím do mě.
nebo toto:
- Vy považujete posunutí začátku sexuálního života za trest? Vždyť tak jsem se snažil to kulantně naznačit. Ale na přímou otázku - přímá odpověď. Ne, nepovažuju to za trest ! Ale ukažte, kde jsem to tak proboha napsal ? Nemluvě již o tom, že ani náznakem v tom mém textu nebyla řeč, jakým směrem, zda nahoru či dolů by se jednalo o ten nešťastný posun..
nebo toto:
-No, nevím jaké škody to napáchalo na vás. Já žádné trauma nepociťuji. Podle toho tónu, jak jste se do mě obula, tak o tom pochybuji, že to trauma nemáte. [velký smích]
a taky toto:
-Pokud si myslíte, že zlikvidujete problém sexuální deviace jakou je pedofilie snížením věkové hranice , tak to je to nejhorší řešení. proboha, co mi to podsouváte madam ? Nerad bych vypadal skutečně jako brouk Pytlík, co všechno ví a všechno viděl a všude byl, práce všeho druhu ! Ale zrovna sexuologii jsem podrobně studoval taky, jestli chcete zemřít potupnou smrtí udušením pod hromadou odborných knih o sexuální problematice z celého světa, stačí říci - stejně je již dnes moc nečtu, tak je ač nerad obětuji na tento pochybný účel !

Vidím, že vlastně nesouhlasím vůbec s ničím, čím jste mě docela nespravedlivě napadla. Hm... [zmaten]

80707

28.11.2005 18:28

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Musím ale zareagovat i zde, kde jsem napaden nebyl:Regulace nutná je a to bez diskuse. Podle mého názoru by minimální hranice měla být 16 let. Teď se určitě zvedne vlna bouře a nevole ale...

Tak tedy tak, to já bych tu hranici posouval taky, jenže bych popátral v přírodě a mezi těmi doposud nezkaženými přírodními národy. A nevěřím, že to co teď napíši, se bude zamlouvat i Vám, ačkoliv bych posouval taky spíše nahoru.

Totiž, v přírodě to funguje tak, že sexuální hrátky jsou dovoleny vysloveně jen některým jedincům samčího pohlaví a jsou více méně vnuceny (a i přijímány) všemi somaticky dospělými samicemi. V přírodních národech se sledují sekundární pohlavní znaky a při splnění fyzické dospělosti proběhne tzv. "inicializační rituál". V rámci toho rituálu jsou zkoumány schopnosti dotyčného jedince a pouze jedinci schopní odpovědného života jsou takto vpuštění mezi dospělé a mohou eventuálně založit rodinu, čili věnovat se sexu.

To by se Vám zřejmě nelíbilo, že jo ! Ale přitom vidíte, že naše kulturní oblast to udělala paušálně podle věku a hotovo. A Vy na mě s takovou blbostí - že prý tu nemám tahat jakési primitívní africké zvyklosti. Totiž ty zdánlivě primitívní zvyklosti jsou ve skutečnosti mnohem humánnější a ohleduplnější ke světu a k životu. Protože se klidně mohlo stát, že nebyli inicializování ti jedinci, kteří jsou fyzicky, psychicky nebo i geneticky - ano prosím, dokonce i genetické vady se zkoumají či zkoumaly kdysi u těch tzv. "primitivů" - podvybaveni a tedy nebyli schopni plodit zdravé děti, uživit je a správně vychovávat.

To by madam byla rána ! Že jo ! Totiž takové "primitívní" zkoumání by znemožnilo sex lidem postiženým fyzicky a duševně, lidem neschopným se starat o sebe a tím spíše o rodinu atd. . Takhle bych to uvítal já. A teď mudrujte... [velký smích] A na lidská práva Vám kašlu, dokud na stejném papíře nejsou napsané a vymáhané i lidské povinnosti !!

80719

28.11.2005 18:56

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano. Souhlasím, s takto pojatou racionalitou. Jako obvykle - slova nepřesně odráží význam toho, co máme na mysli, když jej to slovo vyslovujeme. Čímž vzniká zoufalý zmatek a nedorozumění. Já měl na mysli tu podivnost chování, kdy jsa všichni na pokraji nedobré doby [smích] někdo se připravuje na boj o žvanec se zbraní v ruce.

Dnes jsem si přepočítával účinnosti v přenosech energií po ose Slunce, Země, rostlina, potravina z rostliny, člověk. Vyšlo mi zas to samé, že pro cca 6,5 miliard dnešních lidí na planetě je nutno mít asi 8 milionů km2 na 100% intenzívně obdělávané orné půdy a to při omezení se pouze na hlavní obiloviny. Čili žádné balastní plodiny, žádné zkrmování "na bifteky" ! Ve skutečnosti je na světě asi 7,6 milionů km2 takové půdy a zhruba ta samá výměra je půda sice zemědělská, ale nikoli orná. Závěr je jasný... [smích]

Bude třeba se masově naučit ovládat všechny ty energie, jinak šlus !

80723

28.11.2005 20:57

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale já to vše chápu dokonale a nevzpěčuji se nijak, dokonce jsem na sobě ani náznakem neshledal příznaky začínající pedofilie. [smích] Takže nejsem nijak zainteresován - jsem z obliga.

Na druhou stranu, tady se bazíruje a zřejmě dobře na něčem, ale v jiných oblastech je vše lhostejno a jde o stejně vážné věci ! Ale nic. Je to OT.

80745

29.11.2005 15:24

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nu, neustálým zjednodušováním problematiky se dostane člověk postupně až k prosté otázce - ano nebo ne ? Cvrnkne si korunou a je po problému. Hu ! [velký smích]

80870

29.11.2005 15:44

Pilátovo krédo

RE: Nóóó tak Petře Gejdoši

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak teď už jste si vysloveně poplakala na špatném hrobě. Čili vidím ty konce a končím. Akorát si postesknu, že kdyby přítomné dámy věnovaly aspoň zčásti tolik úsili chápat, co tvrdí jiní, jako se to třeba snažím já u nich, možná by jsme tady dospěli i k nějakému závěru ! [velký smích]

80873

29.11.2005 17:36

Obvinění USA z mučení přinutilo americkou administrativu zmírnit žalobu proti Jose Padillovi

RE: Aha, takze co vlastne spachal?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ve světle toho, kým jste, Vám nebudu Vaše postoje brát, bez nich by jste nebyl schopný srovnat a utřídit si svůj svět, vojáci už jsou takoví.

Pane Corvus - to co tady píšete, je skoro stejná hrůza, jako to co tady blekotá pan "leho". U něho to skoro chápu, on je totiž válečný zločinec, ale proč se k němu vlastně jakýmsi omilostňováním připojujete i Vy ? Ve světle toho, jak dále pokračujete, to beru jen jako nedomyšlenost.

Ale na to je třeba v diskusi se zn. "leho" dávat pozor. Těžko se Vám totiž podaří potkat podobně vykutáleného demagoga.

80900

29.11.2005 17:55

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na jedno jste ale zapoměl, anebo jste nečetl všechny lehoviny - totiž ten pán pod zn. "leho" je psychopatický válečný štváč a zločinec a pevně věřím, že se on dožije svého soudu pro válečné zločince, jako byl ten v Norimberku pro nacisty. To ostatní je méně podstatné a v mé definici je to stejně obsaženo automaticky .. [velký smích]

80902

29.11.2005 20:39

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Netřeba být originální, pokud je nutno dbát na přesný výraz, v takovém případě tu originalitu rád oželím !

Nikde nikdy jsem se o nich jak říkáte Vy:,,,psychopati jako Saddam se svymi synacky ... nemluvil ani jako o normálních, ani jako o psychopatech, prostě vůbec jsem je nijak zde neklasifikoval. Čekal jsem a stále čekám na dostatek informací...

O Vás ale jste mi informací poskytl sám dost na to, co tvrdím. Leží to tady v archívu. Vaše zkratkovité, žlučovitě jednobarevné, monotonně nenávistné výrony chorobné mysli jsou patrné v každém příspěvku. Co jiného si můžu tedy myslet ? Nedáváte moc alternatív na výběr ! [velký smích]

Ale stejně - nerad takhle o někom soudím, ostatně budu za to potrestán, stále platí: "nesuď, neb budeš souzen !"

80928

29.11.2005 21:11

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] [chechtot] Co to tady vidííím ??? Jsem jakoby chválen, však jistoty nemám, zda zaslouženě či za co to vůbec ?

Ale k tématu - muži jsou ve sporech "per huba" ženami vesměs zcela politovánihodně biti. Ženská logika se totiž vyžívá v tak zoufalých malichernostech, používaných jako argumenty a které muži vesměs ani nedokážou postřehnout natož použít ve slovním souboji, že se vůbec nezmůžou na kloudnou obranu.

Ta přímost až bezelstnost mužů se dá ilustrovat asi takto - příklad z nikoliv mého života: Muž rozbije nechtěně křišťálovou skleničku z nějaké sady po prababičce, zkroušeně se žemě přizná a je pak asi hodinu plísněn tak ponižujícím způsobem, že to "nemá metra". Za tu hodinu jsou mu vyčteny všechny podobné hříchy za posledních 35 let manželství a s ohledem na pokročilou sklerozu obou účastněných je toho rozbitého křišťálu nakonec asi tak na náklaďák. Kdežto když tu samou skleničku rozbije žena, při vůbec první možné příležitosti to ona začne vyčítat svému muži, načež následuje ona známá ponižující hodinka, jako v prvním případě.

Uvedu ještě jeden příklad ze života, tentokrát vlastního: V naší rodině se traduje odpradávna, že strašně chrápu, čímž ze života své ženy dělám (patrně naschvál) peklo. Fakt je, že já vlezu do postele a asi po 3-5 sekundách spím, tedy se logicky nemám jak bránit proti tomuto nařčení, neboť o svém chrápání nic nevím, leda tedy z doslechu. [velký smích] Ale díky občasnému ponocování vzhledem k přenosům sportovních událostí jsem si povšimnul, že z ložnice se nesou podivuhodné zvuky. I nelenil jsem a na digi kameru jsem pořídil serii záznamů i s daty. A zlomyslně jsem čekal, kdy zase dojde na řeči "o mém chrápání" ! Pomsta byla sladká - s digitálním záznamem se nedá diskutovat s nadějí na úspěch, to vážené dámy zde jistě uznají ! A bylo po problému ! Já mám důkazy. [velký smích] Ale předtím jsem to byl já, ta škodná !

Pravda vždy zvítězí !!

80933

29.11.2005 21:31

Mlčení okupantů

RE: Neni vitezu ,jen porazenych.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dyť to pane Roberte značce "leho" říkám pořád ! Že je psychopatický válečný zločinec a štváč a tedy, že jej čeká mezinárodní tribunál pro válečné zločince proti lidskosti. A on už to dneska dobře ví a věřím, že jej mrazí po duši. Taky jen proto tady tak mlátí hubou, aby zahlušil ty pochybnosti, co s ním bude. A já pro něj mám radu - přiznání je polehčující okolnost, úpřimná lítost dvojnásob, snaha o nápravu svých hříchu taky. Cesta by byla ... [velký smích] Jen se rozhodnout a vykročit správnou cestou.. trošku vybělit tu černou duši ..

80937

01.12.2005 12:06

Jíme potraviny z ropy

Ptal jsem se taky: "Máme stále čas?"

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Někteří skoro všichni lidé jsou nepoučitelní a ničemu nevěří. Zejména prorokům.

Uvedu pár čísel, pak si sami můžete hrát s kalkulačkou kdo chce jako dlouho bude libo:

-V roce 2000 bylo snad k 1.1 na planetě 6,5 miliardy lidí, každoročně to stoupá asi o 60 milionů, tedy dnes je to asi 6,8 miliardy plus mínus autobus.
-Na každý průměrný metr čtverečni planety Země dopadne cca 10 kWhod zužitkovatelné solární energie, čistá solární konstanta je cca 1373 W/m2. Na celou planetu dopadá cca 1,8.10 na 17 W.
- Poloměr planety je 6378 km, plocha souše včetně třeba Antarktídy a spol. činí 149 milionů km2. Podle agentury pro výživu OSN FAO je na planetě k dispozici 7,6 milionů km2 "ještě funkční" orné půdy a cca 7 milionů km2 ostatní jakoby zemědělské půdy, nikoliv orné.
-Doporučená průměrná energetická dávka pro "Homo sapiens sapiens" činí cca 2800 kcal = cca 3,2 kWhod. Pro porovnání v USA a Kanadě spotřebují na osobu cca 3800 kcal, v Africe pak jen asi 2200 kcal a podobně, ale průměr je průměr.
-Primární reálná účinnost přeměny solární energie na biomasu činí cca 0,2%, do toho si již podle libosti odhadněte další zpracování a ztráty, než to pak máte na talíři a posléze do posledního drobku ( tedy - jak kdo !) pozřete.

Můžete se těmito čísylky bavit doma po večerech sami, nebo se spolehněte, že je pravda, co tu píši. Vztahy mezi těmi čísly jsou neměnně platné stejně jako u každého normálního zákona, jako je třeba "Ohmův zákon" ! Vynásobíte počet obyvatel na Zemi hodnotou spotřebované energie na den, započtete všechny účinnosti a to podělíte tou solární konstantou - výsledkem bude minimální nutná plocha orné půdy v metrech čtverečních, to převedete na kilometry čtvereční a výjde "krásné hausnumero" !!

Mi vyšlo a Vám to taky tak výjde, když to budete počítat, že lidstvo by nutně potřebovalo asi 8 milionů km2 kvalitní orné půdy. Ve skutečnosti má jen 7,6 milionů km2, tedy to, že ročně umře až 15 milionů lidí hladem nebo v následku hladovění má zde svůj základ. Můžeme již jen lehce odhadnout, co to znamená v praxi pro nejbližší období ! [velký smích]

Mimochodem - naposledy bylo lidstvo "nepřelidněné" někdy kolem roku 1500 po Kristu, to nás bylo lehce pod 500 milionů lidí na celé planetě. [velký smích]

81221

01.12.2005 12:17

Jíme potraviny z ropy

RE: Clank je bohuzel typickou slataninou doby.......

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Realita je ze dnesni moznosti pestovani ve sklenikovem prostredi, vyuziti "ras" a jine davno poskytuji moznost uzivit temer celou planetu prakticky na rozloze 10 fotbalovych hrist.

Hm, pane "zalozak" - to by mě fakticky velmi zajímalo - máte patrně na mysli nějaké "perpetuum mobile" či co ? Zkuste se vyjádřit ohledně těch technologií zázračných nějak blíže ! Totiž, pokud by to Vaše tvrzení, poděleno milionem, bylo aspoň přibližně pravda, potom neexistuje na světě širém tak "prestižní cena" a'la Cena Nobelova, které by jste byl skutečně hoden ! [velký smích] A měl by jste nárok za živa na nejméně kilometrou sochu ! [velký smích]

81224

01.12.2005 12:43

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Neni se tedy cemu divit, zenska krasa je proste KRASA !

Njo, tedy ale s jistou připomínkou - nic není krásné či škaredé, jsa samo o sobě .. Možná to znáte, jako to pamatuju já - kdysi v dětství jsme si třeba "drmolili" stále dokola jedno slovo - například "velbloud" . Již po chvíli nikdo nevěděl, jestli je to správně velbloud, nebo verbloud, venbloud či verloud ! [smích] Tím způsobem si totiž "cosi v mozku" poněkud rozhodíte - nějaký předsudek - a pak již si nejste ničím jistý.

Tedy - zahleďte se na tu tzv. "krásnou ženskou" či "krásného chlapa" (podle vkusu a naturelu [velký smích] ) a pořádně se nad tím zahloubejte. Myslím, že oo čase totiž si přestanete být jistý, jestli ta ženská či chlap je OPRAVDU TAKOVÁ KRÁSA, jak jste sám napsal !! Co když je ryba "ropušnice" (například) přeci jen krásnější ?

81229

01.12.2005 13:09

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vítám Vás pane na (doufám že) horní palubě toho našeho moderního Tityanicu, stále se ještě nalévá, jakési "drobečky" tu stále ještě jsou i hudba ještě hraje, "póďme si o tom pokecat, pokavaď je čas" ...

Vzpomenu Nostradama - ten pán totiž před 500 léty se vší vážností pravil, že skutečný začátek bude v USA, tam ta mela vypukne se vší silou ve formě neslýchané občanské války v době přesně: ... tři, dva jedna, nula ... start !! [velký smích]

Ironií ale bude, že v USA to nevypukne z hladu, ale z rozežranosti !! To ale je ta relativita - čert nám byl dlužen toho pana Ajnštajna i s tou jeho teorií ... [smích]

81238

01.12.2005 13:29

Jíme potraviny z ropy

RE: Clank je bohuzel typickou slataninou doby.......

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No pan "zalozak" možná míní potraviny nějak vyrábět z hnědého uhlí, nebo z asfaltových břidlic - ale to taky jednou dojde, hm... Druhá možnost, jak to možná myslel, že převedeme lidi do počítačové virtuality, takový Matrix, či co. Tam by nás uživila potom i relativně malá elektrárna, asi snad na jádro ??

Jeden čínský císař, asi před třemi tisíci léty sezval všechny čínské mudrce a filosofy a položil jim otázku: "Mohli by jste vymyslet větu, kterou by se dalo odpovědět na všechny životní situace, větu která by seděla na všechny věci s kterými se člověk v životě setká ?"
Po roce se opět všichni mudrci a filosofové sešli u cisaře. "Nuže, jaká je vaše odpověď?" ... zeptal se cisař.
Vystoupil mluvčí a nejmoudřejší z nich a řekl:"Zde je odpověď na vaší otázku, nejjasnější císaři. Tato věta zní - A TOHLE TAKY POMINE !"

Vlastně - vše jde podle plánu, všechno pomine...

81244

01.12.2005 13:41

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Chtěl bych pro své děti lepší budoucnost.

Nakonec se to stejně jaksi vyvrbí. Bohatí si myslí, že jejich šance jsou lepší, ovšem stejně snad jen ti co tuší, co se na nás hrne. Jinak si myslí pouze "to jsme s něma vybabrali, s blbcema !!" [velký smích] Na což ovšem již sám Ježíš v Jeruzalémě svého času koutkem úst procedil opovržlivé "...spíše velbloud uchem jehly projde, nežli by se bohatý do nebe dostal..." - nebo tak nějak...

Ale k tomu Vašemu - prozíravý rodič se snaží děti orientovat na "správnou cestu" - dále je to v rukou Božích !!

81248

01.12.2005 13:56

Jíme potraviny z ropy

RE: Jeden z clanku ve www.fromthewilderness.com

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Blíží se taková podivná doba, pane Včelička ! Totiž - vše bude jaksi jinak. Již to tady bylo řečeno kousek vedle - jediný způsob přežití bude vytvoření uzavřených samostatných samosprávných soběstačných komun lidí, kteří budou všichni pracovat na společném ze všech svých dostupných sil, aby společnou rukou vyprodukovali pro každého s prominutím "holý žvanec do huby" ! Čili - konec kapitalismu, konec te současné tzv. "demokracie" alias moneykracie, konec bezbřehého individualismu, konec přiblblých zábav a amerikanistických manýr. Právníci, úředníci, soudruzi kapitalisti a spol. budou "persona non grata" - totiž že bude zase platit "kdo nepracuje, ať nejí!"

A teď to řeknu na plnou hubu - nejdále v té přípravě na nastávající krizi je opovrhovaná Kuba, Severní Korea a spol. Tedy to ostentatívně uzavřu - Kuba - náš vzor !! [velký smích]

(Je ale pravda, že na Kubě a nakonec i v té Severní Koreji je to díky USA, to se zase nedá USA upřít.)

81252

01.12.2005 14:33

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak tedy - je nutno si uvědomit, že výpočtem podle tzv. "ekologické stopy" se lidstvo dělí na několik vyhraněných skupin.

Tou první jsou Američani míněno občané USA a spol., tím "spol." myslím zhruba členy G7. Ti jsou na planetě jakoby nejenže vysloveně zbyteční, nýbrž přímo vražedně škodliví ! Sežerou totiž asi tak 10x více, než je planetární průměr a vše zaserou odpadky .. Jak s nimi naložit - sám nevím jistě - lehovi džihadisté si myslí, že je nutno je rychle vyhubit. A možná mají pravdu - aspoň podle vlivu na stav planety ...

Pak je tady druhá skupina, nejsou v G7, ale jejich spotřeba hmotných statků je dosti více než 100% průměru světa - ti by se měli nad sebou zamyslet, snížit svou spotřebu k 100% a začít rozumně spolupracovat s tou poslední čtvrtou skupinou.

Dále je tu třetí skupina - lidé, jsoucí na průměru spotřeby a okolo této hodnoty. Až na snižování spotřeby pro ně platí to samé, co pro skupinu druhou, tedy je to vlastně jen jakoby podskupina skupiny druhé. Tady někam bych mezi druhou a třetí skupinu vřadil Čechy.

Nakonec je tu čtvrtá skupina. Umírají hladem, nemají co ztratit, naletěli na kecy USA, že se G7 celou dobu snaží jim pomáhat. Výsledky ale hovoří jasnými čísly, G7 stále bohatne, tihleti stále chudnou - čili to s tou pomocí je nějaké legračně podivné. Zejména, když ti stále bohatnoucí evidentně bohatnou stejným tempem, jak ti chudí chudnou - to přeci něco naznačuje, není to pravda páni "lehové" ? V této skupině jsou i "lehovi" oblíbenci džihadisté.

Nevím, co těm zoufalcům chce poctivě uvažující člověk pořád vyčítat. Mě kdyby někdo obrazně řečeno obral i o kus hadru kolem beder - asi jako se stalo v Palestíně jak známo, od huby urval poslední žvanec a pak mi povýšeně sdělil, že se málo snažím a že hlavně nejsem demokrat, tož to tedy nevím, jak by to dopadlo !! Asi bych taky na děcka navěšel 10 kilo tritolu, do ruky tlačítko a poslal je na procházku ...

Ale nechal bych si teď ještě, dokud nejsem v takovém postavení, panem "lehem" či jeho kamarády poradit - jak z toho ven ? Nechci totiž své děti takhle posílat do války ! Ale podívejte se na to očima Palestínce, Iráčana, Afghánce atp. ... Vždyť co si asi říká takový ztracenec ? Neříká si například, že: ... ale ta válka ke mě přeci přišla sama ! Já jsem tu doma, co tady ku.a dělají tito všichni "lehové" ? A tak nějak dále přemýšlí, až dospěje k té "geniální myšlence" a pověsi na syna 10 kilo tritolu s tlačítkem na drátě. [zmaten]

81255

01.12.2005 14:48

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je zajímavé, jak je to spravedlivě zařízené - někdo se "ulakotí" na exteriér a zbytek života se mu vlastně stane peklem. No jiný zase třeba dá na ten interiér, ale taky není spokojený ! [velký smích] Furt šilhá po těch "exterierově" zajímavých objektech a snad by dokonce i měnil. Zajímavé. Prostě lidi jsou divní, když jsou tam, chtějí ven, když jsou venku, chtějí tam. Zde "lidi" je míněno všechny jedince obého pohlaví. Pro "hlavní" podskupinu lidí, tedy pro ženy, zase platí ještě navíc, že neví co chtějí, ale nedají pokoj, dokud to nedostanou. Tak to je vylepšení toho, co platí pro lidi obecně ! [velký smích]

81259

01.12.2005 17:51

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nostradamus byl sice pozoruhodná postava, ale - porozumněl mu vůbec už někdo? Zatím, co jsem měl možnost číst, tak se "moc netrefil", resp jeho "dešifrátoři a vykladači". Máte něco konkrétního nebo nějaké zhodnocení, co z jeho předpovědí (ne)vyšlo?

V každém případě - prorokové obecně - a Nostradamus taky - promlouvají k těm, kteří 1)chtějí něco od něj zvědět, 2)již sami hodně ví a 3)jsou svého druhu "taky proroci", jsou jakoby "zasvěcení" ! Čili Nostradamus nepsal svá proroctví pro lidi neznalé a kteří se aktivně nepodílejí na tom proroctví. Aby si někdo - a to hlavně sám sobě ! - mohl myšlenky Nostradama vyložit, musí vědět o dané problematice prakticky stejně a nejlépe ještě více, než onen prorok. Z toho pak plyne značná potíž, totiž vykládač nějakého proroctví obtížně komunikuje se svým současným laickým okolím - okolí mu nerozumí stejně, jako nerozumí tomu původnímu prorokovi a jako před 500 léty nerozuměli nezasvěcení současníci Nostradamovi!

Aby to nevyznělo nějak nabubřele, znázorním to i na jiném příkladě, kde to vyzní přeci jen jinak. Současný špičkový matematik si v knihovně půjčí nějakou práci jiného špičkového matematika z 16. století. Se zalíbením si bude číst uvahy a myšlenkové pochody, které ten historický matematik do té knihy vtělil, bude je samozřejmě lehce sledovat a chápat. Avšak mi současnému nematematikovi, nebo komukoliv zde, kdo matematice neholduje, bude ten text 500 let starý matematický text stále nejasný ! Čili teď analogicky bych mohl současného špičkového matematika poprosit, aby mi vysvětlil myšlení onoho historického matematika. Myslíte si, že to budu chápat lépe ? Když mi to jako vysvětlí ? Nikoliv - nematematik a laik v oboru bude špičkovou matematiku 16. století nechápat úplně stejně, jako to nechápali jeho vrstevníci nematematici před 500 léty.

Člověk matematice nezasvěcený bude mít problémy stejného charakteru, jako lidé nezasvěcení do problematiky proroctví - prostě nebudou chápat Nostradama i když to vysvětlím. Samozřejmě každé přirovnání kulhá, ale v kostce to je tak.

Nostradamus vytvořil obsáhlý obraz všelidských dějin minulosti, současnosti i budoucnosti a ten obraz byl, je a bude srozumitelný pouze pro toho, kdo se mu objemem vědomostí alespoň přiblíží. Lépe pak, když bude vědět více. A potom jej lze vykládat. A Nostradamus byl co se týká znalostí úžasný člověk. V jeho díle jsou dotčeny snad všechny oblasti lidských činností. Já sám - nikoli náhodou - se snažím studovat prakticky celou oblast lidského vědění. Vím vše a vlastně nic - až na vyjímky nikde nejdu do velké hloubky. To mi umožňuje Nostradama číst - specialista nemá prakticky nárok ! To je příčina, proč takových není mnoho ! A i ti údajní znalci a vykládači, kteří publikují, docházejí mnohdy k docela směšným omylům.

81283

01.12.2005 20:18

Jíme potraviny z ropy

RE: Ludstvu to patri

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan kema napsal Copak se nezajimate o to, co se ve svete deje ?, což mě vede k udivené otázce - co máte pane kema na mysli ? Ono se něco děje ? Že se tak ptáte ? Na ty Vaše "výkřiky hrůzy" výše nemá cenu reagovat vůbec.

Co máte na mysli, když tak myslíte o dění ve světě, viz co jste napsal ?

81304

01.12.2005 21:07

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Souhlasím s Váma, nebylo by vlastně o čem psát, ale tady toto, ač je to OT, musím doplnit ! Píšete :... jsem ... zaznamenal poznámku servisáka, že do některých zařízení se mj. přidává elektronika, která po záruce urychlí "stárnutí" tak, aby to opravdu dlouho nevydrželo... a já Vám to musím potvrdit ! A dokonce snad ani není třeba nic "dodávat" do toho zařízení, je to součástí software.

Tento poznatek jsem získal u svého mobilního telefonu. Udivilo mě, že mi po cosi víc jak roce v podstatě jakože odešla baterka. Tedy jsem ji změřil, dělám do elektroniky a mám testovací zařízení na acu-baterie. Ta baterie byla v pořádku, ale telefon s ní nebyl prostě spokojený a stále se dožadoval dobití. Když jsem tutéž podle mého telefonu špatnou baterii strčil do stejného telefonu od kolegy, jehož telefon byl uveden do provozu o rok později - ejhle !! Tam ta baterie stačila a chovala se jako nová. A když jsem do svého telefonu dal tu jeho novou baterii, můj telefon byl zase nespokojený.

Ptal jsem se v servise, jestli to opravují - odpověď mě zdrtila - oprava prý je tak drahá, že to nemá cenu, prý s tím mám prásknout do kontejneru a koupit nový ! Ten pán servisák, když seznal mé nevrlé rozpoložení, mi tajemně poradil, ať ... a málem začal šeptat ... "to dám nějakému elektronikovi, ať prý z toho odpojí jakéhosi švába (=integráč), který hlídá nabíjení a stav baterie a zas to bude dobré !"

Doma jsem nasadil své montážní brejličky, rozmontoval tu potvoru a .... vážně jsem se zamyslel. Elektronika skutečně pokročila od dob, kdy jsem jako kluk stavěl zpětnovazební 0V1 elektronkové rádio na KV s 1F33 a 1L34, abych mohl poslouchat kvalitně RFE. [velký smích]

Uvnitř totiž na mě "koukalo" na tišťáčku cosi, co se již ani elektronikou nedá nazvat - spíše jakési kouzla. Nicmeně jsem našel spojitost mezi baterií a jedním obvodem a provedl odvážný zásah - přemostil jsem "toho nalezeného záškodníka" drátečkem jak nožička od mouchy a smontoval to zpátky. Ejhle - telefon byl s baterkou spokojený ! A ani při nabíjení se nic špatného nestalo.

Kámoš elektronik mi pak potvrdil, že ty integráče jsou jaksi neznámo jak nastavené tak, že postupně měří napájecí napětí baterie jakoby stále menší a tím oblbne automatiku, aby vypnula telefon pro údajně nedostatečné napájecí napětí ! Jsem si jistý, že si ty firmy o hodně zlepšily odbyt nových telefonů a pak třebas zase ve Finsku se pořádají závody "v hodu do dálky a na cíl s mobilem" !!

A ještě dovětek - za 14 dní mi pak ten telefon spadl do kýble s vodou, měl to chudák asi souzené ! [velký smích]

81312

01.12.2005 21:23

Jíme potraviny z ropy

RE: Hladomor a eugenika

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Sakra… co jsem tím vlastně …chtěl říct??? [zmaten] Že by se klubal nějaký -ismus ?

Kdysi Sparťané házeli neduživé kojence z Tarpejské skály, aby se žraloci poměli - proto byli ti Sparťani tak fyzicky i psychicky zdatní, zdraví a pohlední. Vcelku dobrý podnět pro ministra zdravotnictví Ratha, jak ušetřit, akorát by se místo té Tarpejské skály muselo vymyslet cosi levnějšího ..

V severní Americe zase nějaký indiánský kmen měl Manituem schválený rituál - vždy o nějakém slavném podzimním dnu se kmen odebral k posvátnému stromu, všichni starci a stařenky z rodiny postupně vylezli na strom a jejich potomci s tím stromem třepali. Onen indiánský předdůchodce anebo spadl, anebo se udržel. Když se udržel - měl zase čas do příštího podzimu ! V obráceném případu jej rodina dobila, klackama asi. Vcelku zajímavá důchodová reforma .. [velký smích]

A tohleto se dělo prosím v dobách, kdy na planetě žila sotva desetina dnešního "nadstavu" !!

81313

01.12.2005 21:32

Jíme potraviny z ropy

RE: Jeden z clanku ve www.fromthewilderness.com

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, kdybychom spolu seděli v hospodě u piva, pokusil bych se Vám prvně umírněně vysvětlit, kdo jsem, co jsem v životě zažil, jak se živím a vůbec všechny vhodné informace k tomu, abych předešel násilí. A potom bych se Vás zeptal, jestli si troufáte to zopakovat mi do očí, tu hovadinu, kterou jste zde výše napsal ! Pokud ano - pak bych uvážil to násilí. Normálně se neperu... ale teď jste mě pane nasr..štval !!

Šlo by ten Váš slint proměnit na konkrétní úvahu, co Vám vadí ?

81315

01.12.2005 22:22

Odpověď ortodoxních židů na kritiku íránského prezidenta

RE: Dodnes nemaji v holocaustovem museu 6 milionu jmen-between 1933 and 1945, 1,500,000 Jews emigrated to Britain, Swede

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "kema", Vás nebo pana "leho" taky číst a nesmát se, to ani vůbec nejde. Leho se svou rodinou a známými obsadil všechny možné niky po celém světě a tím pádem s okouzlujícím úsměvem a'la Špidla a odkazem na informace z rodiny z první ruky zvrátí jakoukoliv logiku. A tam, kde ani to nestačí pro již absolutní pitomost argumentu, kdy sám usoudí, že to tak již nelze, tak člověku vynadá do komunistů a je to vyřešené. Vy oba žijete skutečně šťasný život ! Škoda, že nemůžete mít děti.. [velký smích]

No a co se mého příjmení týka - Vaše zbytečná starost. Nicméně, cosi jsem tu v luftě "zacítil", i Vy kujóne ! Je Vás to tam ale hnízdo rozených demokratů jako poleno. Asi jsou fakt kozli těmi nejlepšími zahradníky - vždyť je o tom i přísloví .. Čtete někdy sám po sobě ? Co tomu říkáte, je to dobré ?

Asi byste ted mluvil jinak. Kdybyste ovsem tu hruzu prezil.

No já tu hrůzu přežil, všichni z rodiny ale ne. Potom ale z nějakých důvodů jsme se zase nelíbili komunistům, že prý máme tu demokracii dneska "socialistickou" . Ale takoví, jako leho nebo Vy - ti byli vždy "na správné straně", hm.. jak jen to pořád děláte .. [velký smích]

81324

01.12.2005 22:29

Jíme potraviny z ropy

RE: Jeden z clanku ve www.fromthewilderness.com

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To pak pláčete nejen na špatném hrobě, to jste si spletl i hřbitov pane ! Já v ochraně životního prostředí pracuji možná dýl, než Vy žijete a nikdy jsem neopomenul nahlas říci, že se "to děje" se světem špatně. Ale právě takoví, jak se mi jevite Vy, na to kálí jak na "placatý kameň" ! [velký smích]

Pokud jsem se tedy nespletl, tak mi dovolte říci aspoň Vám - dobře Vám tak...

81326

01.12.2005 22:37

Jíme potraviny z ropy

RE: Clank je bohuzel typickou slataninou doby.......

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, ale energii tam snad třeba nějak nacpat, ne ? Přeci neuděláte na metru ctverečním za den žrádla za megawatthodinu jen tak na Sluníčku? Mi nemusíte strkat pod nos technologie, které ze 100% energie udělají ekvivalent v biomase za 50% energie, jsou takové, zkouší se to v rámci kosmického výzkumu, to beru ! Otázka zní jinak - když ne energie ze Slunce - tedy odkud ? A když ze Slunce, potom jak na těch dvaceti stadionech chcete uživit skoro 7 miliard lidí ? Nějak se míjíme, já o voze a Vy o něčem jiném !

81328

02.12.2005 15:26

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já věděl, že to nebude dělat dobrotu ! On ten paralelní příklad s matykou fakt kulhá, mi bylo líno vymýšlet něco jiného. Hm.. [smích]

Ale chtěl jsem naznačit principiálně, v čem je chyba a není to v tom, že matyce stačí rozumět, kdežto Nostradamovi se musí věřit ! Musíte, pokud nejste opravdu špičkový matematik, taky celé řadě věcí prostě jen taky věřit i v té matyce ! A obráceně - mnohé z díla toho proroka již začíná být rozeznatelné i bez hlubokých znalostí.

Největší chyba "vykládačů" je ta, že si myslí pořád, že to má jakýsi pevný a daný časový tajný kod, sled jednotlivých proroctví. Nepochopili, že je to obří obraz, konstrukce jakoby vše dohromady a najednou. Ten řád musí člověk do toho vložit až svými znalostmi - proto se to vlastně nedá vysvětlit někomu, kdo neví !

Uvedu příklad - v jednom "siecles" je řeč nedatovaně (říkám to jsa sklerotik z hlavy [smích] ) o tom že: ... věky dvě skály do sebe bijí, Arethusa zčervená ... strašné zemětřesení, konec času ... hladomory, války a (skoro)konec civilizace ... bla bla ...

Výklad - Arethusa je mýtická vodní víla, která utíkala pod zemí, aby se schovala před nějakým chlípným bohem (myslím že Zeus to byl), který měl záletné choutky, a vynořila se na italském ostrově Volcano jako čistý pramen vody. No a ten pramen tam je a jmenuje se tak ! Dvě skály do sebe věky bijí je odkaz na stále trvající srážku evropské a africké tektonické desky a důsledkem je vulkanismus na ostrovech Lipari, ale i Etna a Vesuv - podobné to je i u San Andreas v Kalifornii. Při předvídaném zemětřesení se prameny často těsně před posuvem desek vůči sobě zbarví uvolněnými minerály, nejčastěji červeně kysličníky železa.

Čili máme zde časování jasné - až se zbarvi ten pramen, čekejme brzy strašné zemětřesení v oblasti. A ejhle, minulý týden italská vláda docela řešila otázku ochrany oblasti před tsunami - co asi italská vláda již ví a my ještě ne ? Atd - tak je to s proroky - vlastně žádní věda. Akorát tady třeba rozumět geologii, starořecké mytologii, chemii, trochu být vulkanolog, trochu seismolog atd atd. . A já to vše a vše studuji a to pravě pro toto. A docela cosi vím, dalo to hodně práce a vzalo hodně času ... A není to určitě míněno jako chlubení ... [smích] Z těchto vědomostí hmotně nebohatnu.

A aby to nebylo jednoduché, těch proroků a proroctví a velmi často ke stejné události je více. Zde k tomuto se vyjádřil i Edvard Cayce. Je to vlastně jako skládání vskutku obřího pucle ! [velký smích]

81416

02.12.2005 15:41

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ono bude stačit, když Rusko přestane ropu prodávat za dolary a přejde na eura.

Tak toto chystal Irák pod jistým nejmenovaným psychopatickým diktátorem - já jen chci udělat radost panu leho ! [smích] A pak tam iniciatívně vlítl leho a udělal tam pořádek a demokracii.

No, a teď se jaksi furt "tajně" mluví o tom, že vznikne "kaspická burza" za euro a iniciuje to Irán a (tajně) Rusko. Tedy jsem zvědavý, kdy i tam udělá leho pořádek. To totiž není demokratické chtít neprodávat ropu za lehopapírky !! [velký smích] To je terorismus a je to třeba zatrhnout !

Izrael už si servítky nebere, předpříprava problému díky údajnému iránskému jadernému programu je hotova, nyní již Izrael naznačuje svaly - Jaderný Irán nepřipustíme !! Hm - je třeba nastolit demokracii v Iránu - je to jasné ! Tím se ekologické problémy planety vyřeší. Že demokratičtí panové leho a kemo !

81419

02.12.2005 15:53

Jíme potraviny z ropy

RE: Az dojde k opravdove krizi

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V námi poznané historii lidstva nebyla nikdy takováto strašná situace - v tom je to jiné ! Tady pro oligarchy není cesta záchrany jiná, než lidi = plebs prostě tajně a nejlépe jeho vlastníma rukama vyhubit ! Což se asi zrovna děje ... [velký smích]

PS - ten smajlík se sice zubí, ale je to jinak ...
PS 2 - pššššt ! První na řadě jsou ti, co by na to mohli přijít.

81420

02.12.2005 16:51

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane leho, V Rusku 3 sklizně do roka - to jste mě úpřimně rozesmál ! To vůbec za prvé, na začátek.

Pane leho, v Rusku jsem byl - tehdy tedy v SSSR, dokonce jsem se účastnil toho jejich "boje o zrno", na rozdíl od Vás bych mohl mluvit přeci jen zasvěceněji. Neříkám ovšem zasvěceně, nejsem zemědělec profík, ale v porovnání s Vámi jsem na Rusko a na zemědělství vysloveně odborník ! [velký smích] Myslíte, že si mám myslet o Vašich informacích z Iráku to samé, co si myslím o těch informacích o Rusku a jeho zemědělství?

A jinak - nezapomeňte na jednu věc - již vůbec nesrovnávejte, co bývávalo a co je teď. Amerika dala světu opravdu hodně, například onu tzv. "zelenou revoluci". [velký smích] Víte - "první vyhrání z kapsy vyhání", pravi jedna lidová moudrost. Věda vstoupila do zemědělství a páni vědátoři si nadšeně "tlapkali na rameno" - to jakože jednou pro vždy vyřešili ty trapné otázky pana Malthuse.

Jenže - od dob toho pána utekla v Potomac nějaká voda a je nás asi 10x více lidí na planetě. A zemědělství ? Zelená revoluce znamenala přechodné "vyšroubování" výnosů nade všechny meze - kapitalismus triumfoval, ASmeričani radostně ztloustli, "žrádla" bylo zdánlivě dostatek navěky. Jenže nikdy netřeba říkat nikdy.

Dnes jsou mnohatisícileté zásoby živin v absolutní většině orné půdy světa - avšak hlavně v USA (!!) - tím "chemickým zemědělstvím" ty tam, dnes se již fakticky začíná jednat o pěstování hydroponické. Vše, co z té vyčerpané půdy chcete ve formě úrody vzít, tam musíte průběžně dodat ! Kapitalismus má taky svoje celiny jako Rusko, ba co dím, hlavně kapitalismus je má !! Jen se pozorně rozhlédněte po té Vaší dnešní vlasti ! Ale musíte aspoň trochu něco o tom vědět, jako laik neuvidíte skoro nic.

81425

02.12.2005 17:07

Jíme potraviny z ropy

RE: Clank je bohuzel typickou slataninou doby.......

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, udělal jste sic pochmurné, leč realistické resume. Vše bylo, je a vždy bude dáno předem, systém je prostě limitován. Lidé by asi opravdu potřebovali sednout na jakýsi "planetolet" a podívat se ze vzdálenosti třeba 10 milionů kilometrů na Zemi, aby se jim to vrylo snad až do genů ! Že ta malá modrá kulička v tom "černém nic" - to že je ten zdánlivě nekonečný a nekonečně zneužívatelný svět, Bohu žel jediný takový jedinečný v docela značném okruhu kol dokola !! [zmaten]

A ve světlě tohoto poznání by již možná i zabedněné mozky pánů leho či kema pochopily, že kapitalismus se svým nekonečným růstem HDP končí ! Je to ilustrovatelné asi tímto výrokem: "soudruzi kapitalisti, máme se sice jak prasata v žitě, ale je tu špatná zpráva - žito jaksi došlo !!" [velký smích]

81426

02.12.2005 17:16

Jíme potraviny z ropy

RE: Ludstvu to patri

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, na to nejde nic říci - není totiž na co ! Vy jste jen o sobě prozradil, že se Vám nějak cosi hejbá v dutině lebeční a to se jaksi transformovalo do několika nic neříkajících vět. Vyjdeme-li z definice, že věta je vyslovená myšlenka, potom Vás potěš pán Bůh !

A protože i Vám to přišlo jakési blbé, zabrat tolik prostoru a nic neříci, tak jste to obrátil, že to já nic na to neřekl. Máte pravdu. Neřekl ! Není co a není na co. [velký smích]

81428

02.12.2005 17:23

Jíme potraviny z ropy

RE: Ludstvu to patri

Petr Gejdoš 83.?.?.?

U té Číny se nepleťte v jedné věci - začali s tou hrůzou ničení Země o cosi později ! Ale nasazené tempo ničení díky opravdu totálně nešetrným postupům je pomalu ale jistě brzy zařadí po boku USA a Evropy ! Ekologická situace Číny je již dnes zcela dramatická. A konzum tam už kvete - to bude fofr nevídaný ...

Jenže je zde jistý multiplikační celosvětový efekt, který vyhrotí situaci s Čínou dříve, než zhroucení čínské potravinové základny - poptávka Číny po ropě. Nejslabší článek je stále přece jen USA, ale Čína začíná silně konkurovat ! [velký smích]

81431

02.12.2005 17:41

Jíme potraviny z ropy

RE: Hladomor a eugenika

Petr Gejdoš 83.?.?.?

ZRADA !!

To se moc omlouvám ! Sice "hurykaru" ani sepuku páchat nebudu, ale teď sám netuším, odkud to mám tuto špatnou informaci o Tarpejské skále. Jako Macháček jsem nepsal ani omylem a tento blud mám v hlavě snad od dětství ! Ještě jednou se omlouvám - největší legrace je, že jsem vyskočil jak péro z gauče a šel se podívat do literatury a ejhle, je to skutečně tak ! ...mea culpa, mea culpa ... atd. [zmaten]

81432

02.12.2005 17:47

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Trochu váhám - to reagujete na mě ? Se mi to zdá jakési divné ! Ale asi určitě .. dokonce mě skoro-jmenujete.. [velký smích]

1)Napsal jsem někde, že byli dobří ? Kde ?
2)Napsal jsem, že nehnila ? Kde ?
3)Jsem si jistý ! No a co z toho plyne vlastně, co jste tim naznačil ?

Buďte méně skoupý na slovíčko a vymáčkněte se, co jste chtěl vlastně sdělit .

81433

02.12.2005 17:50

Jíme potraviny z ropy

RE: Ludstvu to patri

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nesouhlasím.

Je pro to nějaký důvod, kromě toho, že jste zrovna toto chtěl říci ? Moje pozorování by ukazovalo skutečně spíše na ten druhý důvod - děti jsou přítěži pro "konzumenty puštěné z řetězu".

81434

03.12.2005 15:18

Jíme potraviny z ropy

RE: Nebude to tak horké aneb neberte mi můj řízek :)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Oficiální údaje mluví, že hlavní druhy mořských ryb, lovených lidmi vlastně průmyslovým způsobem, jsou zdecimovány na necelých 10% původních stavů a některé, například treska jsou již zařazeny jako aktuálně ohrožený druh a jsou před vyhynutím !

Oceány jsou postiženy ještě podstatně více, než souše. [zmaten]

81504

03.12.2005 15:20

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zřejmě každý by se asi zastyděl, kdyby si to poctivě vyplnil ! Mi totiž vyšla eko-stopa 4,8 - tedy taky planetě dávám "pohulit" !! [zahanbení]

81505

03.12.2005 16:11

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, skromně řeknu, že jakýsi expert asi jsem, ale vyhýbám se velkým výrokům a jsem spíše skromný.

Nostradamus se nedá vykládat tak, jak se o to většina známých vykládačů snaží. Celé Nostradamovo dílo nebylo zatím vyloženo a vůbec se neodvážím tvrdit o sobě, že to umím.

Z hlavy nepamatuju, zda Franko byl jmenován, ale vzpomínán nepřímo je určitě. Zcela určitě byl jmenován Hitler. Případ 9/11 je taky obsažen - mluví se o dutých horách ve kterých bydlí lidé, o leteckém a (a taky !) raketovém útoku.

Ovšem zrovna konkretně útok na WTC je naznačen jako sabotáž vlády za účelem přesvědčít tzv. "Normany" ! Zde vládne zmatek, co si o tom myslet. To, že se jedná o sabotáž zevnitř USA - to je můj vlastní výklad a oněmi Normany se patrně myslí Francouzi, kteří byli hlavními a vůdčími odpůrci tažení USA proti Iráku a vůbec proti ingerenci "Západu" v regionu kolem "Zálivu".

Bůh suď, jak to doopravdy je - nesmíme zapomínat, že jako soukromá osoba se nedostanu ke všem informacím, jež by umožnily vyhodnotit to podle skutečnosti. Já konkrétně musím pracovat s pouhými indiciemi a logickými předpoklady.

Velmi pozoruhodný je pohled Nostradama na jiný případ - havarii Challengeru. Nekamenujte prosím, píši vše z paměti - né již nejlepší ! Použiji citace z hlavy, ostatně ani toho Franka jsem nekontroloval přesně v literatuře, z hlavy si pak vše nevzpomínám. Tedy u té havárie Challengeru dokonce uvádí příčinu - těsnění nádrže !! Ovšem naopak zdánlivý nesmysl - mluví o 9 obětech, na palubě ale bylo jen 7 osob. Tedy oficiálně ! [velký smích]

Horší ale je kontext tohoto neštěstí - to, co většině vykládačů uniká. Já vše "preparuji" v rámci složitého zkoumání kontextů a nejsem odborník na kryptografii, jako většina ostatních vykládačů.

Tedy kontext havarie Challengeru - Nostradamus zmiňuje marnou snahu lidstva odvrátit "svůj osud" silou. Píše totiž, že (bohové) nám sdělí, kdo tady vládne. A všechny okolnosti nasvědčují, že právě na přelomu roků 85 - 86 došlo k utajenému nepřátelskému kontaktu s mimozemskou entitou a havarie Challengeru je jedním z důsledků tohoto střetnutí.

Dále pak je důsledkem to, že náhle bez výstrahy končí studená válka a hlavní velmoci začínají tajně spolupracovat na obranných systémech, které jsou již patrně společnou obranou. A zcela neorganicky bez příčiny se Reagan při rozhovorech s Gorbačevem zmiňuje o nebezpečí invaze z vesmíru !

Právě toto Nostradamus docela zřetelně sděluje. Čímž si já sám i Nostradamus samozřejmě vysloužíme zde pouze úšklebky a posměch, třeba od duchovního veleobra kelehoma.

Nevěřte nikomu, kdo Vám bude tvrdit, že Nostradama čte jako svého času Rudé Právo a že je řeč o jasných datech ! Nejčastějí se jedná o namyšlené hlupáky. Obráceně taky jen hlupák však mávne rukou, že to jsou vše hovadiny. [smích]

81508

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 3

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,76 Kč
Euro
26,28 Kč
Libra
29,20 Kč
Kanadský dolar
16,81 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
24,20 Kč
100 japonských jenů
20,85 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,68 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 381,06 Kč
1 unce stříbra
515,46 Kč
Bitcoin
403 089,46 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?