Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 21 příspěveků, 4 různá jména: Pavel, pavel rrr, Pavelrrr, Pavelrrrr.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.08.2005 20:26

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Oni to asi nebudou chtít chápat, že

Pavel 85.?.?.?

Hluboce souhlasím s váma oběma - až na to, že my (studenti) jsme to v 80. letech už odhadli a začali jsme si tehdy říkat "poslední normální generace". Ještě jsme zažili zbytky fungujícího soukromého zemědělství bez silné mechanizace, "normální vztah lidí" (bez elektronického neustálého obtěžování - mobily neustále na příjmu, kamery všude, počítače doma dostupné na netu, televize s nepřetržitým vysíláním a snadno přepínatelná pomocí DO - když se musíte zvednout tak "nepřepínáte" [smích] , bylo by toho víc včetně zástupů turistů v Himáláji), tedy "normální vztah lidí" bez neustálého "obtěžování" kontaktem, reklamou, informacemi, pípáním, hlukem davy lidí. Za to byl čas na normální putování přírodou, v oblecích "nekřiklavé barvy", s ušima nastraženýma, abychom slyšeli "zvuky ticha" [smích].

Bylo by toho víc, o co "moderní doba" obrala tyhle "chuligány", ale asi nejbolestivější pro ně musela být ztráta TAJEMSTVÍ a hned za ní tím pak ztráta "těšení se" na něco, co nemohu mít hned ale hodně přitom po tom velmi toužím.
Dnešní mladí, když po něčem touží, to musí mít hned. Hned přeplou televizi, hned "jsou ve spojení", hned si mohou něco koupit (neboť všude je pořád otevřeno a je dost zboží), hned se sjedou z půli republiky a HNED hraje všechno nahlas. Tyhle "zkratky přání" ale často nesvědčí lidskému duchu. A přál bych těmto lidem, aby jednou zažili situaci, kdy po něčem opravdu - ale OPRAVDU touží.

Třeba po chvilce ticha a zvuku nějakýho zpěváčka - zní to naivně, já vím.
Ale ten zážitek bych jim přál - je to takový smutný povzdech poslední "neelektronické" generace.

64613

05.08.2005 00:16

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Oni to asi nebudou chtít chápat, že

Pavel 85.?.?.?

odhady se zpřesňují. Cca 20 let. Pak se uvidí - třeba ještě kousek uvidíme, jen aby bylo o co stát. Jinak ta "děcka" by se chovala jinak, kdyby neměli elektrocentrály. Zkusili by akustiku a museli by se začít poslouchat (namísto toho kafemlejnku).
On ten HLUK má docela zajímavé účinky, podceňuje se i jeho vliv navývoj lidí ve městech - vliv hluku je velmi významný. Záleží i na provedení, řekl bych, že v tomhle smyslu tekno "oblbuje", vypíná "uvažování". Jenže pokud většina populace začíná žít ve městech, chovají se pak "městsky" i na venkově - vlastně si tam přestěhují městský klub i s tím svým "oblíbeným" hlukem. Zajímalo by mě, kdyby jim někdo - všem - sebral na 2 měsíce mobily a TV jim pouštěl jen od 6 do 10 večer, co by se dělo. Jenže doba, kdy člověk "měl respekt" před přírodou (potřeboval ji) je už asi pryč. Ti mladí se chovají, jako kdyby jablka "rodily supermárkety" a ne jabloně. Myslím, že jim ten vztah "propojenosti člověka s přírodou" nějak nedochází. Jinak by v ní nemohli takhle "řvát". Je to taková "městská frustrace" - ale to si můřou na tejden lehnout někam do vozovny nebo na nádraží a "relaxovat" - tam by randálu mělo být dost. Ale třeba plácám, jen tak plácám [smích] ...

64648

02.09.2005 15:53

Katrina

Dle jednoho článku

Pavel 85.?.?.?

nebyly peníze na zpevnění hrází kvůli vojenským akcím po 11. září. Práce byly zastaveny. Podle jiného článku byly důsledky takovéhoto hurikánu předvídány a mohla tedy být přijata alespoň nějaká opatření, mohlo být někomu jasné, že ne všichni se budou schopni a ochotni evakuovat. Mohla být zřízena "úniková místa" pro tyto lidi, s možností uschovat dostatek pitné vody a s možností zvýšit zásubu do zvětšených zásobníků pro generátory. Mohla být přijata evakuační opatření, plány, kde by bylo jasné, kam s lidmi, kteří sami "nikam nemohou". Nic z toho se nekonalo, situace je opravdu humanitární katastrofou, což je pro "nejmocnější zemi" velmi špatné vysvědčení.

Chápu že chcete přispět. Vlastně si tak chcete "koupit svůj klid", neboť třeba doufáte, že kdyby se něco takového nedej Bože stalo vám, tak vám pak také někdo pomůže. Já ale nepřispěju. Za prvé mi přijde směšné, abych posílal 50Kč z Evropy do USA, a za druhé bych se bál, že peníze, které tamní vláda "ušetřila a ještě ušetří" v minulosti i současnosti na ochraně obyvatel New Orleans a přípravě evakuačních plánů, by použila na válku v Iráku. Takže nepřispěju, snad Bush pošle dalších 300 vojáků a 100 autobusů a nebude možná ani muset prosit hollywoodské celebrity, aby mu přidali na benzín.

Celé je to nějak ještě horší, než Katrina sama. Tedy "ten způsob" absolutní nepřipravenosti na něco, co bylo předvídáno. Proč?

68930

02.09.2005 16:20

Katrina

RE: Dle jednoho článku

Pavel 85.?.?.?

To tvrdím protože to je holý fakt. Práce na hrázích byly zastaveny, protože nebyly peníze - viz http://www.blisty.cz/2005/9/2/art24796.html

Ostatní věci jsou mým názorem na to, co se mohlo udělat a co se neudělalo - je mi nějak jedno, jak to tam máte zařízeno či která konkrétní instituce to neudělala. Důležité je, že fakta byla známá a nikdo na to nereagoval, nebyly učiněny preventivní kroky. Možná se budete muset poučit od Japonců, kteří jsou sužováni zemětřeseními.
Jinak nejsem typ člověka, který by "někoho nenáviděl" nějakou primitivní formou (a z primitivních důvodů). Na americe mi toho hodně vadí, to ano. Ale to není ode mě nenávist, ale kritika, to si vás dovolím opravit. A jedna tato kritika směřuje na vedení nejmocnější země, které má dost síly na to, aby vedlo "podivné války" a velmi málo síly na to, aby alespoň MINIMÁLNĚ (přípravou evakuačních plánů) ochránilo své obyvatele.

Zdravím a přeju "silné americké srdce", neochotné si některé věci trochu blíž připustit k tělu.

68940

02.09.2005 22:44

Katrina

RE: Dle jednoho článku

Pavel 85.?.?.?

>Pavle, vase kritika je kritika nevedomeho, kdo nema absolutne
>zadnou predstavu jak demokracie v USA funguje.

Myslím, že vše již bylo řečeno, ale přeci jen - v tomto případě bohužel spíš nefunguje (pardon). Jediné, co člověku z Čech ale vytane na mysli (a co opravdu "velmi nepatrně" otupuje hrot neschopnosti tamních "místních" i federálních orgánů řešit tu následnou hroznou situaci) je obraz z doby posledních povodní, kdy se lidé odmítali stěhovat z Karlína, protože nevěřili, že tam bude cca 6m vody. Katrina je ale podle mě trochu jiná situace, neboť zasáhla mnohem větší území, takže muselo být jasné, že ne všichni se budou moci evakuovat, takže případné následky tvořené prodlevou záchranných prací budou mít mnohem větší důsledky pro poměrně velké množství lidí (neporovnatelně větší množství než tehdy v Praze v Karlíně).

Taky se mi vybavuje, jak v následných měsících po povodních tady lidé začali vzpomínat na mnohá užitečná opatření našich předků, kteří přírodu neignorovali, nýbrž se s ní snažili "soužít". Takže když se teď píše v novinách o "znásilňování" v New Orleans, prosím do toho (pří vší pietě k postiženým a obětem) zahrnout i "znásilnění přírody či krajiny", kterého se dopustili tamní lidé nerespektováním svého odvěkého "silnějšího partnera", přírody a jejích živlů. Je bohužel jasné, kdo tenhle "zápas" vyhraje.

Přeju všem kdo přežili rychlou pomoc a těm druhým méně šťastným klid v duši.

Amen

68991

05.09.2005 19:31

Katrina

RE: Dle jednoho článku

Pavel 85.?.?.?

Můj názor byl řečen. Napsal jsem ho "tak přímo" ze dvou důvodů:
1. vzhledem k počtu mrtvých mi ta "básnička" od Mindy přišla přinejmenším(!) poněkud předčasná (ne za vše mohla "ta zlá" Katrina, vzájemně se pohladíme a bude nám dobře - ne, nebude).
2. Na tsunami jsem přispěl, stejně jako ostatní, pomocí zdejšího skvělého nápadu využitím dárcovských SMS. Celá ČR přispěla myslím (pomocí těchto SMS aj. sbírek) v řádu stovek milionů Kč (zeptejte se, kolik se vybralo na Slovensku např.).

A k Vám osobně - kdybyste napsal, že si myslíte, že všichni "udělali co mohli", tak bych to bral. Ale vaše kecy o mouchách nepomůžou nikomu - ani těm mrtvým, ani těm druhým, co přežili. A (konec konců) ani vám. Neboť jsou jen k h...u (velmi slušně řečeno).

P.S. A tomu pánovi, co mi o kus výše ve vláknu podsouvá, že pokud někde napíšu "Bohu žel", že to něco automaticky znamená, vzkazuji ne - nic to automaticky neznamená. Použil jsem tento výraz proto, abych tímto "literárním způsobem" podtrhnul jistou osudovost velkého neštěstí v NO. S dogmatismem, který mi dotyčný zkusil podsunout, to nemá nic společného - tedy alespoň pro mne.

69354

06.09.2005 01:16

Katrina

RE: Dle jednoho článku

Pavel 85.?.?.?

Podsouváte (val jste) a stále jste nějak (úplně) mimo. Buď neumíte číst nebo uvažovat, ale to není můj problém - nějak se s Vámi není "o čem bavit".

Jinak použiju citát z jednoho známého českého filmu: "Vy mi připomínáte kojence, kterej se chce prát se svou matkou. Potřebujete jednu přes zadek [smích])." Až začnou amíci respektovat přírodu, začnou uznávat nejen lidský práva, ale i práva "na spravedlivé spotřebovávání surovinových zdrojů" a povinnost "neznečišťovat zbytečně planetu", tak jsem ochoten se bavit dál. Zatím 5% populace spotřebovává 25% světových zásob ropy. Kdo dřív přijde, ten dřív mele - říkávalo se. Jenže teď už nejsou "nekonečné prérie" ani "bezedné oceány". Prérie je dávno "konečná" a ryby v oceánech jsou dnes už bohužel "dopočitatelné". Díky satelitní navigaci při lovu pak možná brzy přijde další velké Bohu žel.

Četl jste Čtyři okamžiky ticha? Sedící Býk tam řekl velkému náčelníkovi "utopíte se ve svých odpadech". Kde bude orel, až všude budou dráty, hluk a smrad, kdy bude plachý krok srnky a jak vám máme prodat něco, co nám nepatří.

Možná to píšu trochu nepřesně (neučil jsem se to zpaměti), ale specielně pro vás ještě jednou zopakuju - naučte se (naučme se) s přírodou žít "v symbióze". Neboť je jasné, kdo ten "zápas" vyhraje. Bohužel.

69383

11.09.2005 22:46

Sudety byly a budou navždy české

RE: Skatulata hejbejte se !

Pavel 85.?.?.?

Vážený pane, výkřiky typu "sudety jsou byly a budou něčí" jsou mi sice cizí (působí na mě komicky, asi stejně jako "dobrotiví" němečtí občané vyhledávající na hranicích ČR krom sádrových trpaslíků i malé romské "spoluobčanky", jsouce zpitoměni bulvárem). To co jste tady ale vyplodil vy, to je teda věc.

"..Češi = lůza, okradli a zabili civilisty, atd."

No, po válce asi k nějakým násilnostem došlo, u Brna to bylo asi dokonce docela ostrý. Ale je třeba také vidět, kdo válku začal a co by se asi stalo, kdyby k "poválečnému odsunu" nedošlo.

Není totiž kouře bez ohně.

Naštěstí mladí to berou trochu jinak a doufám, že Rakušáky a Němce nebudou pro příště na hranicích Moravy a Čech vítat cedule: "Buďte věrní svým manželkám a odpadky neházejte u nás do lesa, ale doma do popelnice před domem."

Přeju pěkný večer a zkuste si z cvičných důvodů provést lehkou analýzu 20. století, stojí to za to - možná přestanete za vším vidět "sousedy" [smích]) .

70175

09.10.2005 17:44

Úžasná lekce z lidských práv

RE: Co dodat

Pavel 85.?.?.?

Přesně - nejtužší normalizace. Tehdy se tomu říkalo myslím uliční výbor, každý práskal kohokoliv kdo se nějak lišil.

Děsivé, příště zatknou matku při porodu, že se dotýká nahého děcka - američani se asi budou muset rodit oblečený [smích])) ...

73669

18.10.2005 23:56

Aura reality show

RE: Katastrofa

Pavel 85.?.?.?

"..uvedomil jsem si, ze vlastne koukam na lidi, kteri cely den delaji s prominutim uplny hovno a tim padem resi uplny hovadiny."

- to je přesný, už dlouho jsem neslyšel takhle přesnou ránu "hřebíčkem o hlavičku" [smích] .

Co takhle reality show od omývání zapáchajícího masa v supermarketech, či reality show od korupcí (pardon lobingem) prolezlého pana Skopala a dalších našich termitů, reality show dítěte smutně stojícího před Mc Donalds, které nemá peníz na to "jít s kamarády" na ten "igelit s jarem" (hamburger), reality show staré paní, která bloudí městem "s miliony hlavami" sama, reality show "těch pravých Vánoc" - se slevou a na dluh štěstí až k Vám do pokoje, atd atd ...

74735

25.12.2005 20:36

Kde mají stát mořské víly?

Důležité je

Pavel 85.?.?.?

..že jste to nepokazil. Že jste našel ve správnou chvíli "tu správnou" odpověď. Mohl jste dál neústupně trvat na svém prvním stanovisku, že mořské víly nejsou. Tvrdohlavě a zarputile. Naštěstí se tak nestalo a dovedl jste ve správnou chvíli udělat tu nejtěžší věc na světě - ustoupit "ze své pravdy", v zájmu štěstí druhých. A to je krásné - tedy vlastně je to krásná pohádka. Bohužel

85526

26.12.2005 23:43

Kde mají stát mořské víly?

RE: Ta holčička se neměla s kým identifikovat

Pavel 85.?.?.?

Moc vám člověčko Jarmilo nerozumím, ale jedno vím - vy asi nebudete mořská víla...

85631

31.12.2005 06:47

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

3 fakty

Pavel 85.?.?.?

1. Server BL opravdu nemá diskuzi - asi dobře vědí, že by je NEJEN "hlas lidu" občas dost setřel.

2. Názory několika individuí mohou být "hnůj", názory mnoha obyvatel jsou ale spíš signálem, který je třeba - obzvlášť v dnešní složité době "multikulti" - dobře přečíst. Ačkoliv prvotní rozhořčení velí k (celkem pravdivému) výroku "je to hnůj", tak by měla následovat podrobná analýza problému - proč že si vlastně jistá individua tak rádi ulevují tímto způsobem? Odpověď by byla víc než zajímavá.

3. Kdo tuto podrobnou analýzu nedělá (viz výše), tak je sám "hnůj", který klouže jen po povrchu a dočká se maximálně hloupé cenzury, namísto řešení problému (pozdravuju tímto BL [smích] ). Je ale otázka, jestli má tento problém nějaké 100pct řešení. To se obávám, že nikoliv. Jeho přesah je totiž obrovský a týká se přístupu jednotlivce k sobě samému, svému okolí - blízkému, širšímu i nejširšímu, ochotě preferovat i jiné hodnoty než jen "svojí košili" atd - a to je dlouhá (a nikdy nekončící) cesta.

(Tedy, tyto řádky jsou tak triviální, až to i trochu "bolí". Ale ono to tak nějak asi je, tak jen aby ...)

86127

15.02.2006 00:36

Kurvítka

RE: Ano, znám

Pavel 85.?.?.?

Tak tohle můžu doplnit - jeden z nejnesmyslnějších šuntů jsou mechanismy "zacvakávacích" protikusů samonavíjecích pásů u 120L a spol. Když se ta malá plastová mrcha rozpadla (na své původní dvě poloviny), vypadl na mě i jeden velký červený čudlík (co se zamačkává, když chcete pás odepnout) a taky takové dva "nesmyslné" drobné plechové plíšky.

Nikdy - opakuji nikdy - jsem nepřišel na to, jak tahle banální "kurvítka" složit tak, aby znovu začala "smysluplně zacvakávat". Vyřešily to pak po čase dva malé klínky, které jsem vložil do toho červeného čudlu. Oba (později se "rozlepil" i druhý pás) pásy fungovaly od té doby naprosto spolehlivě, klínky neměly šanci nikam "utéct či vypadnout", vše bylo vždy ok.

Jen na stole (později ve skříni) mi zbyly ty "dvě malý mrchy plechový", které se mi dodnes smějí, že jsem nikdy nedokázal přijít na to, jak je složit do jednoho velkého funkčního kurvítka [smích] .

93419

08.10.2006 09:13

Co vlastně Havel řekl a co neřekl?

Omluva je pane Stworo ZCELA nutná...

Pavelrrrr 85.?.?.?

žádná omluva..? Naopak, omluva je zcela na místě...
Pavel 85.?.?.?

Slova jsou jen slova - vyjadřují myšlenky, pomocí textu, který čtenáře vede "od tématu k tématu".

"Vystřihávat slova" a dávat jim jiný význam jejich jiným seřazením, to dělávají dvě skupiny lidí - anonymové, kteří tak pracně skládají svá "rukopisně utajená sdělení"

..a stb pracovníci, kteří překrucují smysl řečených vět svých odpůrců.

------------

Není jiné možnosti, než se pane Stworo omluvit - pokud nechcete klesnout do míst, odkud již není (pro publicistu či novináře) návratu. Tyhle "myšlenkové kompilace" z Havlových projevů dávají (bez dalšího) pouze pokřivený obraz toho, co chtěl jejich autor říct.

Chci podtrhnout, že kdo někdy mluvil k lidem (narozdíl od novinových článků) ví, že vždy velmi záleží na atmosféře, ve které svůj "projev" přednáší, a daných aktuálních okolnostech. Havel vždy trochu "idealizoval" (pravda a láska..), ale každému jen trochu uvažujícímu člověku je jasné, že Havel NENÍ obchodník (ani s myšlenkami ani s majetkem). On to neumí - a jeho osobním cílem nikdy nebylo "vydělávání peněz".
Jiná věc je, že pocházel z movité podnikatelské rodiny (o jeho dětství a "traumatech z jeho postavení" hezky vypráví Miloš Forman ve své knize - chodil s ním do školy), z čehož vyplývají některé jeho (řekl bych "rodinné" ) problémy.

Ač sám spisovatel a "étherik", zabývající se absurdnem, lidskou identitou (tedy bojem jedince proti autoritám, takový člověk musí být vnitřně zcela integrovaný - celistvý, ucelený v myšlení), musel řešit "dědictví předků" - majetek rodiny.

Tyto dvě roviny (spolu s jistým jeho sklonem k naivismu, ale on nikdy nebyl "naivka", to rozhodně ne) proti němu často používají jeho odpůrci - říkají: "Jak můžete mluvit o pravdě a lásce, když máte Lucernu a prodáváte ji ..."

Jenže to je faul, on tu Lucernu nevybudoval, neusiloval o ni, byla pro něj "dědictvím předků", a z úcty k nim se o ni musel nějak postarat" (některé věci si prostě nevybíráme).

Podobným (ale o dost horším) faulem je "skládat z jeho projevů" projevy jiné - neutorizované. "Vystřihávat slova a (bez další detailní analýzy) je skládat vedle sebe do nových projevů" - to považuju za jednu z nejpokleslejších činností, kterou se může demokrat projevit. A podepsat pod toto dílo původního autora - k tomu již není třeba dalších slov...

Je to velmi ubohé.

(Omluva je zcela nutná, jiná věc by vyla analýza jeho projevů z toho období, porovnání jejich myšlenek v kontextu okolností, je mnoho detailů, na které člověk zapomíná - to by bylo něco ZCELA jiného..)

118664

27.08.2007 13:48

Jak se rodí New World Order

širší způsob interpretace 1. a 2. sv. války

pavel rrr 85.?.?.?

jen podotknu, že od roku 1500 n.l., kdy byla (cca) objevena amerika (a kdy v ČR nastoupil Karel 1. a založil "východní Evropu" aneb Podunajskou říši aneb druhý Habsburský dóm [smích] ) do zač. 20 stol. probíhal jistý vývoj (společenský, mentální, náboženský, vědecký-technologický), který vyvrcholil tzv. "pádem monarchií".

V širším hledisku lze tak interpretovat (silné) turbulence 20. století (1. a 2. sv. válku) především jako "konec středověku" (pokud tím máme na mysli spojenou vládu absolutistického monarchy spolu se silně náboženským viděním světa).

K tomu pádu přispěl i vývoj technologií (změna způsobu obživy "ze zemědělství a řemesel k průmyslovým městům", nutnost cestování za prací - což bylo v rozporu s monarchiemi a jejich "poddanstvím", atd), mezi než později patřil především benzinový motor (umožnil létaní poměrem váhy a výkonu), ale třeba i rozhlas či později radar a tv - tedy média (v roce 1937 byl hlavní pohonnou jednotkou armády kůň).
Není náhodou, že první filmové, tv a (poprvé masově rozšířené) rozhlasové zprávy podpořily toto vše (kolem roku 1937).

V této "atmosféře pokroku (od titanicu přes forda až k rozhlasu a zaváděné elektřině), který zcela měnil náš po staletí neměněný způsob života, ve víru turbulencí pádu monarchií a světových válek došlo k tomu, že po válkách se zcela změnilo postavení člověka (občana) před "vrchností" (demokratickými vládci).

Snad nejlépe posun a vliv médií charakterizuje rock'n'roll a Elvis Presley, který byl ponejprv zabírán od pasu nahoru, či nástup plavek bikiny, které ponejprv v USA střežili na plovárnách státní úředníci, jestli neodhalují (dle dodaných tabulek) příliš mnoho povrchu ženského těla a jestli náhodou nekouká "zakázaný pupík".

Právě tady se opět měnila naše "západní" euro-atlantická civilizace, z monarchií byla změna dokončena v masově zábavní průmysl (spojený s médii) a byla posílením role občanských práv.

--------

V tomto smyslu je třeba vnímat, že i muslimové prodělají "svůj konec středověku", odluku státu od církve a posílení občanských práv - jen doufejme, že to nebude (dík už proběhnutému pokroku technologií - naštěstí jde tentokrát "technologická vlna" mimo rytmus této změny) tentokrát s takovou silou (válek a společenských pohrom).Nabízí se tak trochu jiná interpretace "charisma Hitlera" - ten šílený pán se prostě trefil do doby, která se opakuje cca 1x za 500let. Vlna společenských, náboženských a technologických změn vytvořila "historickou tsunami", na které se tenhle šílenec svezl (i jiní, viz ruská revoluce, Lenin a následný diktátor Stalin).

Lze tak říct, že pokud by nepřišel tenhle, mohl dorazit jiný šílenec, a lze teké říct, že hlad a bída v Evropě nebyly jen následkem 1.sv.války, ale především následky všech těchto historických změ...

Automaticky kráceno

142647

27.08.2007 14:06

Jak se rodí New World Order

dokončení 4

pavel rrr 85.?.?.?

JEDNO VÍME - TO, CO BÍLÝ MUŽ SNAD JEDNOHO DNE TERPVE OBJEVÍ - ŽE NÁŠ BŮH JE TENTÝŽ BŮH.

Tento kraj je pro něj cenný a zranit zemi znamená opovrhovat Stvořitelem.

I bílí pominou,možná dříve než všechny ostatní kmeny.
Pokračujte se zamořováním svého lože a jedné noci se udusíte ve svém vlastním odpadu. Ale ve své záhubě budete zářit, zažehnuti silou Boha, který vás přivedl do tét země ... , vládnout tomuto kraji a rudému muži. Toto předurčení je nám hádankou.
Až budou všichni buvoli pobiti, divocí koně zkroceni, až budou skryté kouty lesa ztěžklé pachem mnoha lidí, pohled na plodné pahorky zohavený mluvícími dráty, kde bude orel..? Konec života a začátek přežívání.
Snad bychom tomu mohli porozumět, pokud bychom věděli, o čem bílý muž sní. Ale my jsme divoši - sny bílého muže jsou nám skryty - půjdeme proto každý svou cestou.

(To nepotřebuje další komentář, "Jsme částí země", levné knihy 27Kč)

//řešení je zdá se v tom, o čem sníme a po čem toužíme - právě tak pak vypadá náš svět, jak moudře naznačuje projev starého náčelníka//

142649

27.08.2007 14:07

Jak se rodí New World Order

pokračování

Pavel rrr 85.?.?.?

Nabízí se tak trochu jiná interpretace "charisma Hitlera" - ten šílený pán se prostě trefil do doby, která se opakuje cca 1x za 500let. Vlna společenských, náboženských a technologických změn vytvořila "historickou tsunami", na které se tenhle šílenec svezl (i jiní, viz ruská revoluce, Lenin a následný diktátor Stalin).

Lze tak říct, že pokud by nepřišel tenhle, mohl dorazit jiný šílenec, a lze teké říct, že hlad a bída v Evropě nebyly jen následkem 1.sv.války, ale především následky všech těchto
historických změn (souhrnně pojmenovaných jako "pád monarchií, byť význam byl širší v kontextu provizorního názvu "konce středověku").

O roli dnešních mass-médií snad něco příště, vývoj zde prudce pokračuje a naštěstí dnes máme internet (a skoro vždy je někdo poblíž s mobilním telefonem, s fotoaparátem či s videokamerou). Takže stále procházíme mediální změnou - ovšem s nově definovaným problémem odpadů (jedů v životním prostředí) a s problémem nadnárodního kapitálu, který pro své zisky je ochoten zničit i pralesy a vše kolem (pitnou vodu, atd).

Takže tu máme nové problémy - muslimové se musí (ano musí, ale sami) během příštích 200let emancipovat (ve svém zájmu, technologie to pomohou zařídit, viz život mladých japonců např, kteří staré tradice mají jen už jako folklór), svět si musí poradit s jedy (ať už je vypouští průmyslový západ, USA nebo Čína) v životním prostředí, přijde jistě další změna spojená s počtem obyvatel na planetě (životní prostředí ho neunese).

Role a vliv masmédií bude napříště jiný, stejně tak i G. Bush nevstoupí znovu do téže řeky (jako Hitler). Chybí historické souvislosti (byť tu jedna jediná je - historická druhá "tsunami" konce středověku v islámu).

142648

27.08.2007 17:27

Jak se rodí New World Order

chybí zde třetí část, uvádějící čtvrtou

pavel rrr 85.?.?.?

- o projevu náčelníka seattlea k prezidentu spojených států (v roce 1855) ze kterého je výše uvedený (konec .-) ) CITACE.

Ve zmíněné knize (Jsme částí země) - překladu jeho autentického (a velmi moudrého) projevu - je vše, co potřebujeme vědět o naší civilizaci i našich současných problémech.

//teď už snad výše napsaný příspěvek "dokončení - 4. část" bude dávat alespoň trochu smysl, když byl třetí "redakčně vypuštěný" [smích]) //

142658

27.08.2007 23:08

Jak se rodí New World Order

RE: chybí zde třetí část, uvádějící čtvrtou

pavel rrr 85.?.?.?

nic není dokonalé [smích] . Holt musíte (musíme) brát svět "se všemi jeho dílčími nedostatky", včetně těchto drobných nedokonalostí (nepřesných interpretací), a snažit se i tak jít dál - 100pct jistota není nikdy [mrknutí jedním okem] .

142681

01.12.2007 23:49

Žalobníček s cejchem práskače

v diskuzi se mi líbí asi jeden či dva příspěvky, zbylé jsou jen plné hlouposti

Pavelrrr 85.?.?.?

Ty, co většinou obhajují Nohavicu často nesnesou prostý fakt - Ano, Jarek Nohavica měl a má pekné písničky, některé opravdu nádherné (patří i k mým oblíbeným). Přesto z nějakého důvodu byl v určité chvíli slabý a podepsal.
Vyvrátit to mohl sám a snadno, pokud by to po revoluci (změně režimu) sám veřejně objasnil. Z nějakých důvodů to ale takto neudělal, jeho svazek byl zkartován (a ne že nebyl, zbylo jen torzo), takže umím pochopit, že to v tehdejší skupině bardů "na udávání citlivých"mohlo zanechat jistou pachuť.
Ti, co většinou napadají Hutku, většinou sklouzávají k jednoduchému klišé (není tak dobrý umělec, dělá to ze žárlivosti), což dle mého nevystihuje podstatu problému (vyřizování osobních účtů, řekl bych až velmi osobních), další používají pseudoargument "Hutka utekl, zatímco statečný Nohavica zůstal a podlehl", čímž se dopouštějí velmi hrubé demagogie.

Tenhle problém (onoho udávání neudávání) se totiž netýká ani uměleckých kvalit obou autorů (každý z nich složil nějaký ten hit, Jarek jich svedl víc a je víc oblíbený), ani "místa" kde za totáče žili (doma či v exilu). Týká se osobních vztahů v jedné (řekněme lehce ale o to víc symbolicky) "protirežimní" skupině českých folkových (na velkých agenturách nezávislých) písničkářů, a možná obyčejné lidské slušnosti.
Mám rád Nohavicovy písničky i některé Hutkovy (najdou se pěkné u obou). Přesto chápu, že v rámci jisté "historické poctivosti" je prostě dobré vědět i ten "neoblíbený fakt", kdo byl slabý a podepsal (a prý naoko spolupracoval) a kdo ne. On ten exil opravdu nebyl žádná zábava.

Václav Klaus jako jednu z prvních věcí po r.89 odebral exilantům volební právo (odmítl taky jejich pomoc). Drtivá část české inteligence byla v letech 1937 - 1989 zlikvidována, odejita do exilu, je to náš typicky český problém (popisuje ho hodně pamětníků, Jiří Ješ, Miloš Forman, disidenti atd).
Např. M. Formanovi nacisti pobili celou rodinu, jeho od dětství kamarád Havel se už jako kluk styděl, že je z bohaté rodiny, vztah Wericha a Voskovce, Šimka a Grosmana, Šelingra a F.R. Čecha (důvodem Šelingerovi sebevraždy mohly být názorové frustrace z nucené spolupráce s normalizačními umělci), přes baladického Petra Nováka k zprofanovanému Jandovi či později Nedvědovi...
Těch lidí je víc, mají několik životních rovin: soukromý osobní život, umělecký, lidský či společenský (vztah "k režimu atd).
Dokonalí lidé nejsou a tak já chápu ten (možná příliš protestně osobně našlápnutý) Hutkův vzkaz. Váš idol není dokonalý člověk, mějte ho rádi ale mějte na paměti, mohl i ublížit. Žijem jenom jednou a tohle je prostě pravda. Snad čeští diskutéři jednou pochopí, že nikdo není dokonalý, což není důvod pro paušální omlouvání ale spíš k zamyšlení, co že to vlastně ti lidi v exilu (r.1937 - 1989) dělali...

Automaticky kráceno

148370

Káva pro Zvědavce

64

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 141 čtenářů částkou 22 263 korun, což je 64 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Katalog Ikea nevyšel. Kvůli černochovi s číslem31.10.20 10:04 Neurčeno 0

Stanné právo až do 20. listopadu30.10.20 17:03 Česká republika 5

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 1

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
23,38 Kč
Euro
27,30 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,55 Kč
Australský dolar
16,43 Kč
Švýcarský frank
25,47 Kč
100 japonských jenů
22,34 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 930,26 Kč
1 unce stříbra
552,84 Kč
Bitcoin
316 303,24 Kč

Poslední aktualizace: 31.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?