Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 2555 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, petge, Petr Gejdoš.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

12.12.2005 10:17

USA v proměnách času

RE: '...Seragante Vyhulene a Big bratra taky sleduji vice..' (pise jeden)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vylepím, pane - teď ale mám docela práci a nemám tolik času se hrabat zrovna v archívu. Ale spolehněte se..

83059

12.12.2005 11:50

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly US ekonomu...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

My si fakt nerozumíme, otázka je, proč si myslet, že Vy tomu rozumíte a já nikoliv. Tedy ještě jednou:

Tedy několik premis: ..................Váš materiál, tabulka 13.
(čísla v tisících osob)......................listopad....2004...2005
Discouragement over job prospects(2)...............392....404
Reasons other than discouragement(3)...........1,125..1,011
(2)Includes thinks no work available, could not find work, lacks schooling or training, employer thinks too young or old, and
other types of discrimination.
(3)Includes those who did not actively look for work in the prior 4 weeks for such reasons as school or family responsibilities, ill health, and transportation problems, as well as a small number for which reason for nonparticipation was not determined.

Pak si to celé Vy sám vůbec přečtěte, aby jste byl schopen odpovědět na tyto mé závěry a vyplývající otázky: (spec. pro Vás je zvýrazním..) [velký smích]

a)Z toho celého "povídání" ve Vámi dodaných podkladech vyplývá, že člověk nezaměstnaný, který si poslední tzv. "referenční" 4 týdny (zde listopad 04 a 05)práci neshání avšak musel posledních 12 měsíců shánět,, je z evidence vyřazen a dále nesledován. Suma těchto lidí (cca 1,4 milionů/měsíc) se dělí na takové individua, které jednou pro vždy ztratily naději získat zaměstnání (viz poznámka (2)) a zbytek, kde úřad optimisticky předpokládá, že se nějak sami postarali(viz poznámka (3)). Těch prvních, kteří mě dále pro rozklad zajímají, je cca 400 000 -souhlasíte? Přímo z definice, dle Vašich materiálů, se s těmato lidma již nikdy ve statistikách nesetkáme !! Tedy - jedná se cca o 400 000 lidí každý měsíc, kteří ze statistik vypadli a fakticky již se do nich ani nemůžou dostat ! Je tomu tak, kema ? nebo to z toho, co jste tady vystavil, vysvětlíte nějak jinak? [velký smích]

b)Celé ty Vaše statistiky se vůbec nezajímají o lidi bezdomovce, což z textu alespoň pro mě jasně vyplývá. Souhlasíte ?

c)Teď naznačím výpočet. Každý měsic podle Vašich materiálů vypadne trvale cca 400 000 dlouhodobě nezaměstnaných a přesunou se do nesledované skupiny trvale nezaměstnaných! Musím zde vložit spekulativní odhad, že roční mortalita této skupiny je 5 % - tedy hodně vyšší než celková (skoro 3x). Ročně takto do skupiny vstoupí za 12 měsíců 12x0,4 = 4,8 milionů lidí. Při mortalitě 5% za 20 let nezůstane nikdo z nich - samozřejmě matematicky. Když z toho uděláme aritmetickou řadu a spočteme obsah této množiny, dělá to tedy 48 milionů lidí, kteří jsou vyřazení ze statistik a prakticky umírají hladem !

d)Račte si velevážený povšimnout těch perliček, že třeba ze statistiky vylítne i člověk nemocný, že úřad spekuluje nad tím, že třeba jsou staří a podobně. Pane kema, nepíší co asi vy jste -fůůůůj, Vy se chcete ještě hádat ?? [velký smích] Myslím, že s leho skutečně tvoříte "skvostný pár" ....

83065

12.12.2005 12:10

Jíme potraviny z ropy

RE: A ještě:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Analogicky - zeptejte se, kolik stálo peněz uplatit všechny doktory, aby nadšeně souhlasili s Nutra-Sweet Aspartamem. Ten patří totiž k k "nejvýkonnějším karcinogenům" v lidském jídelníčku.

Analogicky - zeptejte se, proč stejně tak doktoři souhlasí s prodejem rafinované kuchyňské soli, zbavené chloridu draselného. Když víme, že na přirozeném složení kuchyňské soli (tj cca 60% NaCl a 40% KCl) závisí správná činnost tzv. sodiko-draslíkové iontové buněčné pumpy.

Analogicky - zeptejte se, proč nadšeně doktoři souhlasí s tzv. "light" potravinami. Ty jsou v USA a podobných zemích odpovědné za většinu tzv. civilizačních chorob spojených s otylostí.

Atd atd.

A až pak se ptejte na vegetariánství - totiž jestli tu někdo chce tvrdit s vážným obličejem, že člověk je "rozený vegetarián", potom si lze i myslet, že jakou stravu kdo jí, takové má myšlení. Už jste viděli "tele čumět na nové vrata ?" Tedy - čumí úplně stejně, jak "bacil do lékárny!!". [velký smích]

83067

12.12.2005 12:22

Reklama

RE: Je roztomilé,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Asi je pravda, že jsem docela paranoik. Není to doufám nakažlivé, dokonce to ani nebrání v normálním životě, ehm - si myslím. Píšete :...Pravděpodobně je to mimo jiné jeden ze zdrojů všeobecné ztráty soudnosti. ...

Patrně jste doopravdy myslel, že se jedná pravděpodobně o jeden ze zdrojů zblbnutí lidstva. Dovolím si jednu paranoickou myšlenku, která té Vaší myšlence možná vtiskne nový smysl!:

Lidstvo je od cca 2. poloviny 20. století viditelně manipulováno způsobem a směrem k tomu, aby se "sebedestruovalo" a uvolnilo planetu pro E.T. inteligentní rasu, patrně našich starých bohů stvořitelů. Předkládám to jako svoji vlastní paranoiu, ale můžu to logicky a věcně podepřít fakty.

Když píši fakty - je nutno, aby jste se zamyslel, co v těchto podmínkách lze obhájit jako fakt, aniž by člověk "nečekaně podlehl krátké a zákeřné chorobě", třeba rychle jedoucímu automobilu. [velký smích]

83069

12.12.2005 13:56

Kterak pozemky červenkovaly

Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tzv. "sameťák" byl docela podfuk, moje osobní mikro-tragedie je, že jsem "spoluzakládal" (pravda jako malinká, o to více však přiblblá a naivní rybička - a'la "užitečný idiot" ) jak OF tak posléze ODS. Již po volbách 1992 jsem svoji první a zřejmě poslední stranickou knížku "divadelně zlikvidoval" na protest proti rozdělení Československa a na protest proti tzv. "smažené sněhové kouli" zvané "ODS = extra pravicová strana, plná komunistů"... [velký smích]

No a od té doby jsem paranoik na vlastní noze! Chcete slyšet něco optimistického ? Obraťte se s důvěrou na mě ! A tento podfuk zinscenovali soukmenovci z celého světa a ten tzv. "demokratický Západ" na čele s USA to vše zcela aktívně posvětil a podporoval. Rukou společnou a nedílnou se na to pěkně v skrytu roky a roky připravovali - viz historie tzv. "disidentů" - typicky třeba jistý pan Havel.

A tak - nemusíme si to "Vážení a milí" nijak zvláště vyčitat. Nešlo to uhlídat a oni to dobře věděli, že to nikdo neuhlídá. Ostatně - již tím zpočátku nevinným aktem, že jsme zachovali "právní kontinuitu" s komunistickým režimem z před roku 89, již to bylo zcela veřejné plivnutí do tváře všech, co to naivně myslelo vážně.

Ač to tak vypadá, že je to skoro OT, není tomu tak. Je to absolutně přesně k danému tema ! [velký smích]

Můžeme si to vyčítat, ale já jsem proti - obyčejní lidi za to nemůžou. A třeba tady nějací chytráci budou z poza oceánu trousit moudra, "ať si zameteme před vlastním prahem.. atd". Ne ne - to co se stalo, se stalo pod tlakem ze Západu - tomu tento způsob "revolucí" velmi vyhovoval. Nepotřeboval, aby se "pseudosocialistické společnosti" změnily na "skutečně socialistické" bez hajzlů a vyžírků. Sice je to utopie, že by se to mohlo podařit, ale Západ je se svým "úspěšným kapitalismem" na kolenou a ty revoluce na přelomu 80. a 90. let tu krizi trochu odsunuly časově dále. Pouze odsunuly !

Nevidím tady na planetě Zemi a v jejím blízkém okolí již žádný nový prostor, kde by šlo i nadále hrát tu hru zvanou "Hra na růst HDP" !! Chápu, že třeba kema či leho to nebudou chtít chápat, jak jsem poznal - hrají jinou hru. Ale věřím, že jiní třeba ano - euro-atlantická společnost růstu HDP končí. Již není kam růst, holt. A račte si povšimnout, že ta "Hra na růst HDP" se vlastně hraje podle zcela identických pravidel, jako "Hra na letadlo". Obě jsou založeny na stejném principu - stále se vydávají virtuální peníze a počáteční zisky inkasují ve formě ještě skutečného majetku zakladatelé této hry. Kdo zaplatí těm na konci, to se již nestarají, "Oni totiž očekávají POTOPU!!

83072

12.12.2005 14:25

Máme ještě vůbec nějaké právo na soukromí?

RE: Krasa cestovani.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Roberte, úžasem jsem jen vydechl - Vy jste snad ještě "větší paranoik", nežli já !! [smích] S Vámi bych skutečně s velkou radostí poseděl někde v zaručeně "čisté" hospůdce někde na pobřeží teplého moře a bavil se "nevinně o krásách světa", popíjejíce místní zaručeně dobré pivko. Můžu Vám napsat mail ?

Člověk se nemůže ubránit smutku, kam jsme to dopracovali. Vlastně bychom měli závidět nějakým divochům na doposud neobjevené výspě, kteří stále žijí v době kamenné. Tady se teď klidně může objevit třeba pan TS a mluvit hodně dlouho o blahu, které nám vyplynulo ze všech těch vědeckých výdobytků. Ale i pan TS by nakonec zřejmě usoudil, že to je vše "setsakramentsky zaplacené" ! [velký smích] Nevidím v tom ani špetku nějakého humanistického pokroků v tom, v čem žijeme... smutné !

83076

12.12.2005 14:42

Jíme potraviny z ropy

RE: A ještě:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To byla legrácka, s tím teletem. Vegetariáni "papkají" třebas bio-kedlubny a podobně - to bude za chvíli taky docela miliardový byznis, nebojte ! A tam zase, abych uklidnil eko-bio-rolníka kema bude třeba spolupráci doktorů a vědátorů "na objednávku", aby vytloukli "těm blbcům" z hlavy, že třeba taková dobrůtka jako DDT, PCB či GM organismy by mohly nějak škodit. [velký smích] Protože bio-potraviny nejde fakticky pěstovat, nejsou na to na Zemi již čistá pole, ale ani technologie pro tak "masovou produkci". A tak tedy půjde stejně zase jen o podfuk - o tu nálepku "BIO". To skutečné BIO bude jen pro "vyhulené"..

Gorily možná jsou býložravci, člověk ale nikoliv. Ačkoliv stavba chrupu i délka střeva by na to i dokonce ukazovala - nesmíte však zapomínat, že člověk byl "stvořen" nebo "dotvořen" k nějakému obrazu (a ten náš předobraz maso jedl, je toho plná Bible SZ !) a že jsme taky GM organismem !! No tedy, zdá se, že jsem se zase nejspíše nevyhnul zmínce o prorocích - aspoň nepřímo... [velký smích]

83078

12.12.2005 15:02

Reklama

RE: Je roztomilé,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No ale v historii by jsme byli svědky, že často lidstvo nešlo za maximálními zisky a přesto jaksi "slušně" žilo. A dodnes z těch dob stojí "monumenty", které dnešním lidem "nejdou na rozum". Čili tím bych se necítil přesvědčen, že lidstvo samo páchá sebedestrukci. Proto tedy si myslím, že je řízená zvenčí, ta sebedestrukce.

A bral bych vážněji otázku E.T - lidi si to všechno přeci nevycucali z palce ! A nejen, co je psané v mytologii o bozích. Třeba i to z opravdu lidových pohádek - draci chrlící oheň, polykající a zase vyvrhující lidi, třebas... při troše fantazie ani nemusím být pan Daniken ! A v čínských legendách jsou ti draci popisování úplně moderně - jako dopravní prostředek ! Hm - já bych trval na E.T. !!

83080

12.12.2005 15:07

Jíme potraviny z ropy

RE: A ještě:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Proč jako vtip ? A v téže Bibli se praví, že vše, co běhá, lítá, plazí se a plave jest ku potravě - tedy maso taky. Marná sláva - nevidím zde místo pro čisté vegetariánství !

Dnes již věda asi vzdala to, že by dokázala vysvětlit vznik třeba jen takové pšenice či psa čistě evolučně. Když to poctivě nastudujete, taky to uznáte ! Žádná evoluce ! Po posledním konci světa to byla kreace jak vyšitá .. [smích]

83082

12.12.2005 17:46

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jste napsal pane 68 tak, že jsme se úplně minuli ! [smích] Vaše argumentace zahučela někam, kde ji nevidím. Vy jste si zřejmě nevšimnul, jak to probíhalo. Já jsem si to mohl "prohlížet" zevnitř, to když to u nás a všude vedle třeba v Polsku, NDR a podobně probíhalo v roce 89 . No a pak při "pomerančové revoluci" na Ukrajině - to jsem to mohl pozorovat již zvenčí. Scenář byl jinak stejný. A lidi blbli. A Vy nevíte, co jsem tím myslel. Ha ha ! Tak za to Vám nemůžu já...

83092

12.12.2005 18:58

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Možná, až se mi vyčistí hlava, mám teď totiž doma dost elektronického "papírování" s úřady, tak se na mistra "leho" podívám podrobněji. Ten chlap je "prezent" k pohledání ! Již jsem si tu dělal srandu, že některý z jeho pradědečků stavěl Cheopsovu pyramídu. To samozřejmě byla nadsázka - coby reakce na údaje, ze kterých lze odvodit jediné, že má strašně rozvětvenou rodinu. Kdeco, co si člověk jen dovede představit, jeho početná rodina zažila na vlastní kůži a tak nám to tu leho předkládá prakticky jakoby "z první ruky".

To je dobrá taktika, dost neprůstřelná, nikomu se nechce do toho vrtat. Ale dělá chyby, synák !

Jednou tu tvrdí, že byl chudák hrozně pronásledovaný, že to byla strašná tyranie tady atd. Podruhé pak ale zase, když se mu to hodí, tvrdí úplný opak, vše si člověk mohl zjistit, nic nebyl problém atd. Ten člověk nutně má více hlav a každá myslí samostatně, jinak to není možné. A nebo ... [velký smích] přeci jen se jedná o tým více lidí, který se kryje jeho jménem a on sám je jen takový chudák malá, z nějakých důvodů to musí trpět. I to je možné. Já nechci nikomu ubližovat, ale působí skutečně na mě tragicky nedůvěry-hodně.

83097

12.12.2005 20:12

Reklama

RE: Je roztomilé,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne ne ne ! Ono je to jinak, než si myslíte ! Píšete mi: Je celkem logické, že nevěřím-li na duchovní bytosti kolem nás, které nás denně ovlivňují, potažmo ty, které mají v "náplni práce" především škodit a jejichž vůdce je nazván Otcem lži, nemohu proti nim ani bojovat a vše připisuji někomu (něčemu) jinému. Občas mě napadá, jak musíme při pohledu s Hora na odmítání této reality vypadat tagikomicky.

O mě si tímto jakoby myslíte, že si to zjednodušuji, ale je to naopak - to já vím, že Vy si to zjednodušujete. A výsledky jsou pak skutečně tragikomické ! Všicni ti bohové, co nás tady učili a slíbili, že se vrátí - ti skutečně věřili v Boha jediného a nabádali lidi, aby v něj taky věřili. Jenže opět lidé zklamali - opět si udělali "zlaté tele", pane, to mi je moc líto, že jste to nenahlédl. Jistě v dobré víře, ale nicméně zase špatně. A stačí pozorně číst a vnímat ta poselství !

83108

12.12.2005 20:15

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Od Vás příliš nečekám, že by jste chápal, prokázal jste to již víckrát, že je to těžké. A nechci "jakýsi socialismus", pane ! Chci něco, co je mimo obzor Vašeho chápání - slušnou společnost slušných lidí. A to buď bude, nebo nebude nic ! Což Vy asi nepochopíte.

83109

12.12.2005 20:21

Máme ještě vůbec nějaké právo na soukromí?

RE: Totalitní světovláda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mimochodem - Apokalypsa sv. Jana. Zde je řečeno, že "...každý bude označen, bude mít číslo a bez toho nenakoupí a nikam se nedostane ... atd". Psáno sugestívně a tedy - máte pravdu - tak to holt bude, nebo již skoro je ?

83110

12.12.2005 20:28

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly US ekonomu...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ten stav 1.4 milionu je stav, ktery existoval v mesici listopadu. Nejedna se tedy o jakysi mesicni narust.

Já se přece nehádám ! Těch 1,4 milionů je tam napsáno jasně - jsou to lidé, kteří za měsíc listopad VYPADLI (=sloveso dokonavé, děj proběhl) z evidence !! Kdože to ještě pochopil ? I pan Trodas ? Nevšimnul jsem si.

83112

12.12.2005 20:34

USA v proměnách času

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale v takové krajní nouzi se hladce příjme další dodatek, USA je země neomezených možností ! Vždyť pane, kdyby jste si do ruky vzal, jak OSN definuje agresi a co po ní má následovat. No a vidíte - děje se něco ? Kde je hrubá bezohledná síla, tam je přece i právo - to je základní kámen i Vaší morálky, ne ? Leho třeba je přímo vyznávačem těchto vysokých morálních hodnot, patrně Americe vlastních. A on je jak Vaše dvojče.. [velký smích]

83114

12.12.2005 21:05

Jíme potraviny z ropy

RE: A ještě:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kde konkrétně?

Genesis :
9. 2 A strach z vás a zděšení z vás bude nadále na každém živém tvorovi a na každém nebeském létajícím tvorovi, na všem, co se pohybuje na zemské půdě a na všech mořských rybách. Nyní jsou vám dáni do rukou.
9. 3 Každý pohybující se živočich, který je naživu, ať vám slouží k jídlu. jako v případě zeleného rostlinstva vám to opravdu všechno dávám. ...atd atd.

Nevím nic o nějakých odvážných teoriích o našem původu. Vím o celosvětových análech, kde je to řečeno pregnantně. Nejpřesněji a nejpřesvědčivěji pak v sumerských hlíněných deskách-knihách, které patrně nejlépe podává vcelku ve formě tzv. "Kronik Země" spisovatel Zecharia Sitchin, orientalista a zřejmě dnes největší znalec Šumeru alias biblické země Šineár.

Nejznámější pak možná bude i pro Vás babylonský epos "Enuma eliš". Odtud plynou zcela logické a jasně navazující informace o našem původu. Člověk byl stvořen jako bio-robot otrok pro těžké práce, ve službě mimozemské entity tzv. Anunaků. Stvořen byl genetickou manipulací některého pozemského hominida a posléze mu byla inplantována část genomu Anunaků. Tzv. "vtisknutí božské pečeti".

Celá operace je vcelku pochopitelně popsána i v knize Genesis. Vlastním vcelku vzácnou Bibli, kde jsou uváděny i aramejské, hebrejské, řecké a latinské potažmo další slovíčka tam, kde je to poněkud sporné. Jmeno Adam, což je považováno za jméno prvního dle Bible stvořeného člověka, je zde v aramejštině uvedeno a.dhamu - což znamená "pozemštťan otrok". Přímo v sumerštině pak byl pojmenovan "lulu" - což znamená cosi jako "smíšený míšenec" !! [velký smích]

Kvůli studiu tohoto z oblasti Šumeru se dost úporně učím sumerštinu, což se ukazuje býti velmi příbuzné čínštině - tedy budu mít významný náskok ! [smích]

Mimochodem - Irák a Šumer jsou převážně tatáž území. Šumer byl již jednou zničen v atomové válce před 4029 léty a tato současná válka byla předpovězena do období těsně před ukončením dalšího cyklu. Byla šance se tomu vyhnout - pokud by USA do Iráku nevstoupily - což pozoruhodně naznačila poselstvím presidentovi "Rada starších HOPI". Vše souvisí se vším. [velký smích]

83120

12.12.2005 21:10

USA v proměnách času

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

O tom se s Vámi přeci nepřu ! Měl by jste svou úvahu dotáhnout do logických konců - tedy například takto: "Stejně jako by do OSN neměly patřit diktatury, analogicky by mezi lidi neměli patřit například postižení lidé." Je tomu tak ?

83121

13.12.2005 10:57

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem již postarší člověk. Na útoky leho či kema, že jsem bolševik, co chce socialismus a pak komunismus, se můžu klidně útrpně pousmát. Nikdy jsem nekradl, úpřimně jsem vždy hlásal pokud možno pravdu (co to ale je ??), nikdo mě neživí, nikdy jsem nic nedostal (nikdy se nemá říkat nikdy - vystudoval jsem za Husáka zdánlivě zadarmo).. Tolik jako premisa. [smích]

V tomto stavu jsem již klidný člověk, vyrovnaný s tím, že co se stalo, "se neodstane". Tu potopu jsem použil proto, že je to oblíbený expresivní výraz, jak říci, že je někdo zcela bezohledný.

Zamyslete se prosím nad smyslem toho všeho "pinožení se" a v absolutním soukromí své mysli, nejlépe s hlavou pod polštářem [smích], jaký to skutečně může mít smysl. Totiž, že někdo hromadí mnohem větší majetek, než kolik může i rozmařilým životem spotřebovat. Podívejte se, zdali se ti "bohatí" jeví jako sťastní lidé. Zdali u nich nejsou sebevraždy, děti narkomani, zdali podlehnou alkoholismu aj..

Tedy - bude potopa ? Proč to dělají ? Já jsem celý život pracoval a pracuji v oboru, kde na prvním a to absolutně prvním místě z hlediska kvalifikace je potřeba hluboce systémově analyticko-synteticky uvažovat. Mým pracovním nástrojem, pracovním prostorem pracovním cílem, metou nejvyšší a nenahraditelnou je "kvalita životního prostředí" z hlediska globálního - tedy samotná planeta Země - nechtěl bych ale, aby to bylo špatně pochopeno jako jakési velikášství. Sám jsem pěšák a jasně si to uvědomuji.

Ve světle toho pak snad lze pochopit, že mě pokud možno nezajímaji a ani nemůžou takové prkotiny, jako majetek. Majetek nesmí být cílem ničeho, žádného hodnotného konání ! To je to, co kema a leho nejsou schopni nejen pochopit, ale ani nahlédnout na okraj !! Tedy, omlouvám se, ale alespoň podle toho, co tady hlásají.

Tu potopu jsem uvedl, jako náhradní termím pro něco, co již přichází. Jedná se o cyklický jev s velmi dlouhou periodou, takže lidstvo vždy "stihne zapomenout" a zpronevěřit se svým vlastním předsevzetím, že "... příště se to již tak nestane ! Jedná se o kataklysma, vyvolané vnějším vlivem. Proto tak úpěnlivě studuji mytologii. A některé vlády a ti nejbohatší ledé světa to vše ví ! A připravují se na to a samozřejmě to musí nyní před lidmi zatloukat - protože přežít chtějí jen oni. Dobře ví, že všichni nepřežijí - to nelze ! [velký smích]

Připravují se za "ukradené dodnoty" naši práce, celou dobu to tají. Ale nakonec by to mohli vědět všichni, kdyby si "nepostavili opět ZLAT0 TELE" a nemlátili hlavama při jeho vzývání. Všechna ta náboženství jsou jen součást utajovací operace. Jest psáno:"Oči mají a nevidí, uši mají a neslyší ....!" Kdo chce, to pochopí...

Mnozí si dělají legraci a získal jsem tak přezdívku Gejdodamus - neva. Z principu mám niterné nutkání to vše říkat dál ! Než mě přejede auto... [velký smích]

83235

13.12.2005 11:32

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ponechám stranou Dr Chocholouška. [velký smích] Museli bychom se ale pozastavit nad pojmem slušná společnost. Zadarmo udělam spec. pro Vás kema školení !

Představte si hypotetickou lidskou společnost, sestávající pouze z Abela a Kaina. Jen takový model ! Abel pase ovečky ´"živočišná výroba", Kain v potu tváře ručně "orá" pole a tedy je v "rostlinné výrobě". Každý z nich vyrábí něco, co zde v tomto modelu budeme považovat za absolutně nezbytné pro život toho druhého. Tedy tito dva "neznámí lidé" v tom modelu musí spolů spolupracovat - obchodovat !

Jsou dvě varianty toho obchodu - jedná se vždy o barter jakoby.

První varianta je, že se domluví a dále nezkoumají a prostě Abel dodává maso Kainovi a Kain dodává chleba Abelovi. Takhle to bude fungovat navěky, ovšem za předpokladu, že nepříjde Satan kema.

Satan kema bude Abelovi šeptat do ouška líbezná slova: "Chtěj přece za svoji ovečku více chleba ! Vždyť ty bez chleba vydržíš klidně třeba i půl roku, ale Kain bez masa nevydrží ani měsíc ! Tvoje ovečka má přece mnohem větší cenu! Má vyšší nutriční hodnoty, nebuď blbej - vydělávej na tom...."

A tak se Abel zamyslí a řekne si sám sobě v duchu - vždyť ten Satan kema má pravdu ! Když budu chtít za ovečku dvakrát více chleba - musí na to Kain přistoupit a tak zbohatnu !

A je tu druhá varianta - "mezinárodní" obchod je nevyvážený, nějaký čas to bude fungovat, Kain bude nucený doslova na svém poli otročit, aby dostal alespoň minimální dávky masa, kdežto Abel si bude stavět z chleba hrady. Nakonec zničený Kain za Abelem přijde a bude se snažit mu domluvit. "Že by to tak nemělo být, že to není spravedlivé, kdesi cosi prndy prndy prndy..." Ale Abel má "dobrého" rádce - Satan kema mu poradí, ať navrhne Kainovi, že bude jeho otrokem ! Že bude mít více masa, ale musí mu být ve všem po vůli, prostě bude otrokem. Tentokrát to ale bude špatná rada! Kain přišel s motykou v ruce, jak byl z toho kopání celý zblblý a při tomto nestoudném návrhu se mu zatmělo před očima ! BÁC motykou ! A je konec bartrových obchodů, je konec naší modelové společnosti !

Nakonec přišel vrchní šéf - Bůh a ptá se Kaina :"Kde je tvůj bratr?" Kain odpoví :"Co pa já vím, já se nestarám !" Atd. .. zbytek se můžete dočíst ve Starém Zákoně. Pán Bůh tam "šel" do sebe, potrestal Kaina pouze tím, že jej poznamenal "Kainovým znamením" (co to asi bylo ??), ale zakázal jej dále stíhat ! Proč asi ? Hnulo se v něm svědomí ?

A co z toho vyplývá pro dnešní časy ? Ten model - to je to, co tady na planetě provozujeme již dost dlouho! Ptám se Satana jménem kema - nemáte nějakou inteligentní radu dále ? Jinou, než tu o tom otročení ?? I pán Bůh uznal, že to nebylo dobře tak, jako to provozovali Abel s Kainem !

To jsem naznačil mimo jiné, co je to terorismus a sami si domyslete, co je to válka proti terorismu. [velký smích]

83237

13.12.2005 11:47

Velká rasová válka

RE: Nemyslim, ze by to bylo tak koordinovane.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zkuste na chvíli podržet v hlavě myšlenku, že situace současná, zdánlivě klidná a tak blahobytně předvánoční, je asi o dva tři řády horší a riskantnější, než jak naznačujete slovy: Hrat na rasovou strunu je prilis riskantni Potom už to bude vypadat jinak ! [smích]

83240

13.12.2005 12:20

Velká rasová válka

RE: No to se jim asi nepodari

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zkuste uvažovat nad tím, zdali má vůbec někdo záměr něco zvládat ve slova smyslu, jak to vy myslíte ! Co když jde o jednosměrný proces - vyhubení života na Zemi ? Sice se tomu 99,99% lidí směje jako blbosti. Jenže.. On nikdo nikdy nečetl nebo neslyšel, že tzv. UFO a jejich patrně robotické posádky posledních cca 50 let úsilovně sbírají genetický materiál veškerého života na planetě Zemi ? Termín UFO je jen k úsměvu ? Vy jste nikdy nečetl Bibli ? Apokalypsu sv. Jana ? Lidi to čtou a smějí se nad tím, jako nad pohádkou pro děti.

Nevím, co by autory těch biblických textů mělo vést k takovým namyšlenostem v jejich době, aby psali takové technické podrobnosti. Že by to byli paranoici ? Jako, že planeta bude zničená ohněm - myslíte, že ten oheň musí být nutně zrovna jen takový, jak jej známe my ? Ve starověku znali nejméně 16 druhů ohně - aby nebyl ale omyl, za oheň považovali třeba projev magnetického pole ! A znali taky radioaktivitu - a tu taky považovali za oheň ! Ještě se někomu zdá být směšné, mluvit o DU (ochuzený uran) jako nebezpečí ? Nebo, že to bude trvat tisíc let, než bude planeta opět schopná obydlení ?

Zde se mluví o budoucí Genesis ! Ta již Bohu žel nebude pro takové lidi, jako my. My jsme měli tu svou Genesis a užili jsme si ji - no však vidíme všichni, jak to dopadá !

83243

13.12.2005 13:00

Velká rasová válka

RE: Nemyslim, ze by to bylo tak koordinovane.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já vím, že to není až zase moc vítané, ale vydržte pár prorockých vět, jen tak na syrovo a z hlavy ocituji základní myšlenky z Nostradama o tomto problému.

-Den se změní v noc od hořící země. (Kuvajt 1. fáze) stalo se
-Bude napadena zpoza moře a zničena země, kde byla zažehnuta moudrost (Šumer=země Šineár=Irák 2. fáze) stalo se
-Velké zemětřesení v Persii, Peršané připraveni, milion nejlepších bojovníků do Evropy ! patrně již taky se stalo
-Přenesení války do Evropy, nevídané zbraně, velké poničení Francie, Italie a Řecka, převrat a tvrdě muslimský stát v Turecku. v kontextu odhaduji 2-3 roky
-Izrael poražen a potupen.Matka Bitev bude patrně zde. v kontextu odhaduji 2-3 roky
-Amerika přestává být světovou velmocí, vnitřní válka. v kontextu odhaduji 2-3 roky, ale spíše o rok dříve
-Evropa porazí muslimy a strašně se pomstí, Mekka proměněna v díru v zemi!! Zde se již války opět účastní malý kontingent Američanů, tedy USA přežije. odhad na roky 2010-12

To je z kontextu syrově nástin Nostradamovy vize vývoje v okolí roku 2000 plus mínus cca 10 let ! Od roků cca 2010 se již Nostradamus zcela rozchází se zbytkem ostatních proroků. Co bude, toť otázka. Tedy kolem roku 2010 je nějaký zlom, křižovatka, kde se může běh dějin ostře změnit ve dvě varianty. Podle Nostradama svět pokračuje dál, jako by se nechumelilo, tedy války. Pak uhodí doba jakéhosi komunismu, peníze zrušeny, bezbřehý blahobyt ! Sám při čtení toho nevěřím vlastním očím. Naštěstí se toho nedožiju ani omylem ! To by s leho a kema nebylo k vydržení. [smích]

Persie alias Irán je historicky pra-velmoc a zase jí je. Sledujte a analyzujte výroky iránského presidenta a odhlédněte od analogií se Saddamem a jeho nabubřelými řečmi. Saddam, to měl leho trochu i pravdu, byl a je psychopat a myslel si, že to ON svede tu tzv. Matku Bitev !. Ale proroci mluvili o Persii. To Irán Západ předběhne a sám zahájí útok a podle všeho se bude Iráncům dlouho dařit, než bude poražen. Ale bude poražen. Podle toho, že má být zničena Mekka, je jasné, kam se postaví Saudi Arabie. Překvapivě - války se evidentně neúčastní Čína, ale ta bude hlavním dodavatelem - tedy nastoupí stejnou úlohu, jako USA ve 20. století při světových válkách - bude bohatnout na cizím neštěstí.
[velký smích] (asi nejhorší pro leho, ne? Okoštovat stejnou medicínu, jakou on ordinuje druhým !)

83245

13.12.2005 13:25

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Njo, jsme trochu OT, pardon !
Zcela úpřimně přeji úspěchy ve zkoumání Přírody, taky jsem tak postupoval a stále postupuju. Maurice Cotterell "Mayská proroctví" znám skoro prakticky nazpamět. Kvůli tomu pánovi jsem vyrobil zjednodušený model Sluneční soustavy, neboť jsem potřeboval ověřit, zda by Slunce dokázalo magnetickým polem převrátit Zemi "vzhuru polama" [smích] . Asi by to dokázalo. Samozřejmě nejsem tak bohatý ani prostředky, ani časem, abych dokázal ten model udělat jakž takž fyzikálně dokonale, aby z toho byl nesporný výsledek.

Ale zcela fantastický výsledek mých pokusů je, že jsem v praxi ověřil možnost toho, že se zeměkoule v prostoru zdánlivě zničehož nic převrátí a poly se dostanou na rovník. Viz tzv. "teorie HAB" . Tedy já jsem k té teorii HAB dodal toto - nemusí do Země fláknout asteroid - stačí skoková změna magnetického pole ! A to se asi zrovna děje, totiž to oteplování planety je vyvoláváno zevnitř rozehříváním zemského jádra indukovanou energií ze Slunce. Neboť zemské magnetické pole začíná nespolupracovat s okolím a dochází k vychylování osy rotace jádra. Jádro si rotuje jinak, než zbytek Země, jak známo tedy. Je to vidět na stále se urychlující migraci magnetických polů Země. Čili vše ukazuje, že se cyklus blíží ke konci a vše souvisí se vším.

To oteplování je dáno vlastně stejným principem, jako se ohřívá transformátor vířívými proudy. Výsledkem je zvýšená seismicka a vulkanická činnost, ohřívání oceánů a tvorba ozonových děr. Poruchou pole pak dochází k dopadu více kosmických paprsků a k mutacím. Opravdu vše se vším souvisí !

83246

13.12.2005 13:59

USA v proměnách času

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, já si trošku připravoval leho na smeč a nemyslel jsem to vysloveně tak, jak to interpretujete. Ale když jste to načal, tak to já dopovím. Ano - OSN je zcela zparchantělá organizace, něco jako byla svého času Společnost národů v Ženevě. Osobně se domnívám, že se blíží čas zrušení OSN.

Ale tak, jak to podal leho, je přeci zcela jasné, že by to pak šlo vztáhnout i na lidi postižené psychicky nebo somaticky a na jejich (ne)účast v lidské společnosti. Protože jestli vyloučíme nějaký národ ze společenství jen proto, že je dočasně nemocen, což navrhuje leho, potom se ptám: "Co to jako má znamenat v praxi ?"

Třebas že od té chvíle již například občané Barmy nebudou ve světě dále traktování jako lidé ? Že všechny státy ostatní odvolají veškeré styky, obchod, výměny atd, ustřihnou telefony, odpojí elektriku, zruší hraniční přechody ? Já bych pak ještě navrhoval sypat na ně naftalín !

Potom jsem tedy po leho logicky žádal, aby uznal, že i osobně postižení lidé by měli být ostrakizováni ! Mi to totiž připadá zhruba stejně (ne)logické.

83249

13.12.2005 14:43

Velká rasová válka

RE: No to se jim asi nepodari

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já jen krátce k té Bibli a jejímu přepisování. To máte absolutně pravdu, to ovšem nemění nic na tom, že ten původní obsah je tam stále. A jde ten obsah vypreparovat a očistit od nánosů těch " nechtěných přídavků ". Je to podobné, jako to dělají archeologové při vykopávkách. Chce to jen stále bádat a chápat, co chtěl básník říci.

To základní sdělení tam je - život na planetu byl formou teraformingu vysazen E.T., posléze byl genetickou manipulací "stvořen" člověk coby otrok bio-robot. Ten prvotní hřích, tak "radostně" zmiňovaný zejména katolíky, to je to, že se naši tvůrci pohádali a proti vůli šéfa výpravy byl člověk "dotvořen" tak, aby se mohl sám rozmnožovat - předtím byl "neplodný hybrid". Tedy ten hřích je hřích našich tvůrců - ne lidí ! Naši tvůrci, bohové, nás lidi posléze "uznali" a ponechali, ať se jeden cyklus vyvíjíme sami. Věděli, že čas je slovy Bible pouze "...od Olám po Olám..". Nyní je tu ten druhý Olám a bohové = E.T. se vracejí, bude účtování, dostali jsme nějaké domácí úkoly totiž !

Ti E.T. nás celou dobu učili, že :" ..je jediný Bůh (i pro ně ten samý !), že nemáme zabíjet, lhát, krást" atd atd. Zkrátka "Desatero.." a další.. A v Bibli, když se píše o Bohu, je to jen a pouze tehdy, když to mluví jeden z bohů a říká lidem - ..pozor, my nejsme bohové, jsme jedni z vás, jenou jsme shora přišli, toho Boha vy ani my neuvidime jsa živí !

Je mi spousty lidí líto, že se zase jen klaní "Zlatému teleti" ! A nikoliv tedy poprvé, lidstvo mohlo a mělo mít více rozumu.

83255

13.12.2005 14:53

Velká rasová válka

RE: Pane Gejdosi,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To není ani výklad, ani překlad - to je z hlavy nahozená řada Nostradamových myšlenek, jak se vztahují k době kolem milenia 2000. A samozřejmě nejsou zdaleka všechny k této době. Ten výklad, to si může udělat každý sám. Já jsem to tedy zlehka naznačil v té poslední části, to byl pokus o výklad.

Musíte ale vědět, že Nostradamus pracoval velmi zvláštním způsobem a jeho dílo je něco jako hologram. Prostě informace jsou rozesety "všude" po kouskách ! Tedy nic si nepomůžete, že budete izolovaně bádat nad jedním veršíkem. A je to jako mozaika, zblízka vidíte kamínky, zdálky pak hodně kamínků, ale opravdu s nadhledem uvidíte naráz celé dílo, tak nějak bych to připodobnil.

83257

13.12.2005 15:00

Velká rasová válka

RE: No to se jim asi nepodari

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nakonec to ale každý pochopí ! [velký smích] Nejpozději v okamžiku vlastní smrti. Nechci zabředat do dalších zákrut toho, jak co s čím souvisí a jak to vlastně je. Ale vyjdete li z pojmu "karma" a domyslíte, co se tím myslí, zase to bude mnohem jasnější ! [smích]

83258

13.12.2005 15:08

Velká rasová válka

RE: Pane Gejdosi,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo, chyba na mé straně, každý příklad trochu kulhá. Jenže přeci - v tomto případě jsou ty kamínky na místě pořád, tam kam je Nostradamus dal. Akorát, že pozorovatel musí nějak připravit sám sebe na vnímání, musí zaobstarat správnou světelnou kulisu, vzít si správné 3D brýle atd ... [smích] To zase jen buduju ten příklad, co stejně bude kulhat.

A platí i ta námitka, že človek vykládač může skutečně obsah svévolně poměnit nevhodným postupem. Ostatně, absolutní většina znalců takhle blbě postupuje a ani já nemám záruku, že jsem vyjímka ! Tak to tedy je. [velký smích]

83261

13.12.2005 15:12

Velká rasová válka

RE: No to se jim asi nepodari

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích]
Ještěže nemáme v otázce existence Boha více, než dvě možnosti. Já jinak rozlišuji Bůh a bůh velikostí písmene, další přívlastky mu nedávám, ani to nepotřebuje.

Já vím, že existuje. [smích]

83262

13.12.2005 15:17

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přečtu, ale u mě to znamená docela boj ! Sice jsem tu kdesi sveřepě tvrdil, že anglicky umím, ale netvrdil jsem, že stejně jako jistý pán z admirality, Winston Spencer Churchill !

83263

13.12.2005 15:30

Jíme potraviny z ropy

RE: A ještě:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, já nevím, kde jsou ty - ehm: A kde jsou izotopove signatury? . Von je nejspíše nikdo nehledal. Voni si vědcové myslí, že to není vůbec možné a tak nic takového ani nehledají. Když Pakistánci vyhrabali Mohendžodaro a Harrapu či jak se ty města jmenují, tak narazili na stopy, které evidentně naznačovaly zkázu těchto měst nějakým obřím výbuchem. Naměřili tam i v příslušné vrstvičce zvýšenou radioaktivitu, respektive nepatřičné obsahy radionuklidů. Kolik už bylo výzev, nechť se nechá změřit z hlediska radiace a obsahu těch izotopů lokalita Mrtvého moře, kde se předpokládá lokalizace Sodomy a Gomory. Totiž i tyto dvě města byly patrně obětí atomového útoku. Ale na to není čas, není chuť, není nálada, co já vím ?

Píšete Atomovou valku neutaji ani ufouni. [velký smích] Když nikdo nic nehledá, pak by to obrazně míněno utajilo zřejmě i malé dítě. Jak se říká - hledejme a najdeme!.

83265

13.12.2005 16:24

Velká rasová válka

RE: totalitni svetovlada

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je dost drsné i pro takového paranoika, jako jem já. Nicméně, jelikož to mnou neotřáslo, možná bych klidně to samé tvrdil sám za sebe. [velký smích]

Nebudeme to mít jednoduché ten život !

83273

13.12.2005 16:47

Máme ještě vůbec nějaké právo na soukromí?

RE: Krasa cestovani.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ozvu se ! [smích]

Jen ještě takovou doušku - měli by jsme si někde nějak založit nějaký "kurz pro začínající paranoiky". To se sice tady jakoby pokoutně děje, ale já osobně mám jakýsi pocit chvílemi, že to může vadit. Jediný způsob, jak se bránit tomu, co na nás všechny "kvačí" je předávat informace, vysvětlovat souvztažnosti, prostě nenechat lidi v klidu, aby věděli, co se děje. Zvědavce považuji za vynikající "tribunu", modleme se, ať vydrží a neznelíbí se kdesi ... [velký smích]

Jinak k tomu šíření informací. Já tohleto fakticky dělám a místy mám pocit, že již chápu, jak asi se cítí ti chudáci "Svědci Jehovovi", když se kdesi na chodníku celý den třepou zimou a lidem se snaží něco sdělit a předat ty svoje "Strážní Věže". Je totiž jedno, s čím se na někoho někdo obrátí, je jasně vidět, že lidi se zajímají opravdu jen velmi velmi specifické informace, tak na úrovni "co za to".

83274

13.12.2005 17:23

Velká rasová válka

RE: totalitni svetovlada

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jednou takhle táhnul sinajskou pouští "vyvolený národ" na čele s náčelníkem Mojžíšem, byl hrozný švic a byli utahaní, udělali si tedy několikadenní zastávku. Ráno se celý národ shromáždil a Mojžíš je soudil. Bylo to strašně zdlouhavé a tak jeho tchán Jetro mu poradil. Pravil: "Rozděl národ na desítky a ustav desátníky. Deset desítek budiž setnina a ustav setníky. atd atd. A ti budou v méně vážných věcech soudit sami a jen vážné věci přednesou tobě." (viz Exodus)

Takže již tak dávno se jim dostalo ponaučení, jak takový drobný problémek řešit. Je to vlastně totéž, co "rozděl a panuj". Nikdo neví všechno - naopak se vytváří ovzduší konkurence, každý má drobný úkol a na nic se raději neptá a maká jak šroub. Někde je mozek - nemusí to být jedinec, nýbrž kolektivní orgán - a ten řeší jen systémové chyby. Jinak skutečně nezasahuje, žádný monarcha ! Správný systém funguje sám, nanejvýše může být drobně korigován. Stačí do takového systému vnést palivo !

No a tím palivem je závist, touha po moci, majetek, pocty - co ještě ?

83280

13.12.2005 17:55

Velká rasová válka

RE: totalitni svetovlada

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dobrý systematik samozřejmě o tom ví a počítá s tím ! Tedy právě naopak, hajzlíci v systému, kteří jej jakože ruší, ti vlastně jsou vítání. To jiní by vadili, totiž ti, kteří budou setrvávat neochvějně na zjevených pravdách. Ti by mohli systém poškodit, protože jsou sami součástí vyššího a tedy nadřazeného systému, toho Božího. A vo to tady gou !

83285

13.12.2005 18:14

Velká rasová válka

RE: Přituhuje, přituhuje i bez proroků (nebo s nimi???)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je sice čistě logické, co uvádíte, ovšem na základě dosti mizerně podložených premis ! Ano, když otázku postavíte takto - Položme si otázku: co je v zájmu České republiky? .. atd - potom to vypadá zcela jasně.

Vždy ale by jsme měli jít do hloubky problému. Tím, že se o kořeny problému vlastně takto nezajímáte - alespoň se to tak jeví, potom se může klidně stát, že se zařadíte bok po boku největším zločincům, maje přitom libý pocit, že děláte dobře.

A jsme zase u toho, co už tu bylo mockrát řešeno a všelijak řečeno. [velký smích]

83291

13.12.2005 18:41

Velká rasová válka

RE: Al-Aksa

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Bylo by dobré se zamyslet, jak tam ti Palestínci žili třebas před 500 léty, před 200 léty a pak třeba před 75 léty a kdy nastal ten zlom k tomu dnešnímu způsobu života, kdy se začali patrně jen tak z plezíru živit vybuchováním potomků v jeruzalemské MHD, jak tak pěkně píšete.

Máte nějaké takové přesvědčivé informace, že by třeba již před 200 léty něco takového plánovali, nebo že by jim to tam bylo nějak vrozené ? Tedy, že by Palestínci byli genetičtí džihádisté ? Totiž, doktoři by Vám pane leho klidně poradili, že choroby je moc dobré léčit podle příčiny a nikoliv podle následků. A tedy, že by jsme mohli vykoumat tu příčinu, odkud se to tam vzalo, ta dnešní podivuhodná životospráva. [velký smích]

No a kdyby jsme dospěli k tomu, že je to geneticky dané, pak by měli být vzati pod ochranu, ne ? Vždyť by za to nemohli, stejně jako třeba homosexuálové za nic nemůžou.

83299

13.12.2005 19:03

Velká rasová válka

RE: Nemyslim, ze by to bylo tak koordinovane.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mám ! [smích] Dejte si studené zrcátko před ústa a pozorujte jej - pakliže se zamlží, je to velmi velmi optimistická a tedy pozitivní zpráva ! Žijete !

Pardon, vidím, že jsem Vás moc nerozesmál.

No nic, kde nic není, ani čert nebere. Netřeba mít noční můry - rozhodně ne ! Někde v centrální Číně je v jakémsi slavném pohoří skála, na které je vytesané poselství z pravěku. Nebudu jej citovat, je dosti dlouhé, je autentické a je to poselství bohů k tehdejším Číňanům, jak se mají chovat, až vypukne "potopa světa". Tedy skutečně, je to dokument neuvěřitelné emocionální síly, vytesaný do skály. Ocituji jen kousíček:

Vaše soudnost a rozhodnost budou podlomeny a vaše srdce budou jako v síti ujařmení, neschopny žádného šťastného okamžiku (nebo času ??). Neustále se budou dožadovat jen návratu do předešlých klidných dob a do uspořádaných životních poměrů.

Proč to píšu ? A že se Vám to nejeví moc uklidňující ? No, ale vidíte na tom, že byly velmi špatné časy a lidi přežili. Je nutné mít vnitřní sílu přečkat špatné časy a ty už tady jsou. Možná bude o poznání hůř, ale to je relativní. Bude zase lépe - to je jisté. Každá porážka má v sobě zárodek příštího vítězství. Každý smutek je půdou, v níž již klíčí příští radost ! [smích] To je taky od Číňanů - moc moudrý národ je to.

83306

13.12.2005 20:16

Velká rasová válka

RE: Přituhuje, přituhuje i bez proroků (nebo s nimi???)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mám takový pocit, že zřejmě hlásáme, sic každý jinými slovy, skoro to samé. Moc by mě zajímaly ty Vaše zdroje neuznávaných informací, moje zdroje informací totiž jsou přímo vysmívané ! Já jsem totiž většinu svých informací o současnu získal zcela neuvěřitelnou kompilací informací z proroctví, historie - mnohdy vskutku starověké - a zcela běžných informací, veřejně přístupných. A pak "odněkud zevnitř", musím poctivě, ač dost nerad přiznat. Nerad proto, že to je ten poslední zdroj, kterému by většina lidí byla ochotna důvěřovat, jak to tak pozoruju.

Zaslechl jsem ve Vašem přízpěvku podtón, že "čím hůř, tím možná lépe". I mě někdy uchvátí fatalismus. A ČR zdevastovaná ? Hm, jsem si předsevzal, že již nebudu strašit. A tak se zeptám, víte něco bližšího o rostlince zvané "hluchavka" ? nevím proč, ale tato rostlinka, respektive její květ bude hrát rozhodující roli při přežití. Víte o tom něco ? A ještě - znate "Proroctví maka - šamana Atuka-hé" ?

Rok olověného spánku(úryvek)
S indiánským šamanem Atuka-hé hovořil v Paraguaji roku 1997 spisovatel Ray Nolan, který se zmínil o obavách z možného pádu asteroidu nebo komety na Zemi.
(šaman)
„Ne, já cítím, co si myslíš. Mnozí sice vidí takový konec, jako ty, ale to nepřijde! To jen olověný spánek se pokládá na svět. Šedý a matný. Bílí lidé jsou unavení, už na nic víc nevěří, anebo zaslepeni jinými věří v něco, co je falešné. Chytří, ale otupělí lidé. Jen mládež je živá a směje se starým. Všechno přežívá v šedi, jako v polospánku. ...//...Pak se bílý muži přiblíží okamžik, který vás udělá ubožejšími než jsme my. Uvidíš to - dva nebo třikrát se to stane v malém, a potom přijde šok. Vidím mince, taví se, hořící bankovky v rukou nesčetných lidí. Budou mít malou hodnotu ty peníze, pořád menší a nikdo se od nich nebude chtít odtrhnout. To je zvláštní. Oplakáváte peníze a nevidíte ovoce na stromech! Vidíš, že mi to připadá směšné, ale mnozí budou plakat. Mnohé bude jinak s penězi, to vám sice zůstane, ale bude to nový začátek, který mnohé srazí do neštěstí. Všechno bude značně jiné ... hodně jiné ... ale teprve koncem roku.

83313

13.12.2005 20:31

Velká rasová válka

RE: totalitni svetovlada

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Řeknu to malinko jinak. Ten systém, o kterém mluvíme, jeho palivem je pravě plnění těch hmotných tužeb lidí. A hmotné tužby = zisky majetku = všelijaké podfuky a přikrádání atd. Tak na to je ten náš světský systém navržen a tedy jede na palivo zvané majetek a vše kolem. No a lidi jsou lidi, ne ? Dokonce v Česku je to už i v příslovích :"Kdo nekrade, okrádá rodinu!" A tak systém šlape jak hodinky, jen maličko je těch jiných, co tam nepasují a co to narušují ! Tak takoví si užívají to peklo na zemi.

83316

13.12.2005 20:40

Velká rasová válka

RE: Al-Aksa

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nenavist a fanatismus, fanatismus a nenavist. [pláč]

Položím podobnou otázku - jak a proč tedy tam vznikla ta atmosfera nenávisti a fanatismu? Bylo to tam již před 500 léty ? Před 200 léty ? Nebo před 75 léty ? Pokud nikoli - kdy nastal zlom, ve kterém čase ? Je mi jasné, že je Vám jasné, na co kalkuluji a jsem zvědav.

83318

13.12.2005 21:13

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vás jsem jaksi přehlídl. [smích] Určitě tu nechci rozpoutat diskusi věroučného charakteru. Jen si trošinku rejpnu - píšete : Je tu jediné Bohem zjevené náboženství a to křesťanství. a představte si ! Přesně podle takových výroků já poznávám náboženství, která jsou již dávno prázdná. To je pech. Totiž, odhlednouc od toho, že jsem vyrostl fakticky v křesťanském prostředí a když se budu snažit být nestranný, potom se mi jaksi zdá být pravdivější Islám ! Ale nebojte, stejně inklinuji jinam.

83327

13.12.2005 21:29

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak zkuste naznačit pane leho, jelikož víme, že blahobyt v kapitalismu je závislý na kladném a dostatečně vysokém čísle, udávajícím počet % růstu národního důchodu, jak tedy si představujete ten růst příštích asi 50 let ? Totiž, pro kalkulačku nepoletím, ale za těchto okolností by ten důchod stoupl o nějakých 800% v USA. Nárůst v Číně ani neodhaduju, Čína už by se na planetu nevešla... [velký smích]

Nevede to náhodou automaticky k tvrzení :že k zachování blahobytu v kapitalistické společnosti je nutno vésti válku ?? Vy pořád nechápete, že jaksi není na světě místo pro takový systém ? Zkuste trochu abstrahovat od vašich pouček !

83332

13.12.2005 21:43

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To máte pravdu, to je skoro na oslavu. Svobodná Evropa to opravdu nebyla, co svrhlo komunismus v Evropě. Bylo to totiž zjištění, že se vracejí E.T. ! Reagan pak s Rusáky zahájil pokusy o dohovoření se v zájmu společné obrany proti E.T. v kosmu. Pane, je to na spadnutí a mnoho lidí bude strašně zírat, protože se jím zhroutí celý svět. Vše, čemu věřili jejich předci, rodiče a posléze již i jejich děti - to se najednou zhroutí a ukáže se být strašlivou lží. A člověk, postavený tváří v tvář takové situaci by mohl vykonat velké věci a to oligarchie nechce - chtějí přežít.

Ten nový světový pořádek, to není nic jiného, než příprava na tento okamžik. Okamžik, kdy bude nutno milionové davy rozzuřených lidí zvládnout. Protože kdyby se to lidi dověděli najednou již teď, bez dostatečné přípravy, tak vypukne něco, o čem Nostradamus ani nesnil !! [velký smích]

83337

13.12.2005 21:51

Máme ještě vůbec nějaké právo na soukromí?

RE: Totalitní světovláda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mi by stačil i placatý a nízký. Říká se "prach jsi a v prach se obrátíš" ! Já prach jsem, ale chtěl bych se pak obrátit v bláto na dně oceánu ! A třeba by do mě nějaká ryba nakladla jikry. A byl bych tak užitečný. [smích]

83339

13.12.2005 23:29

Velká rasová válka

RE: No to se jim asi nepodari

Petr Gejdoš 83.?.?.?

obnovená božským ohněm Ducha svatého celá Církev bude odleskem slávy svého Pána... - no jo, to ale pak již bude úplně jiná Církev. Takovou bych neodmítal.. Ale ta tu nyní není a nevím, kdo nás teď rozsoudí, kde kdo stojí lépe v této chvíli ?
Sestoupí nový oheň s nebe a očistí veškeré zpohanštělé lidstvo. Já věřím, že mnozí vskutku pak pochopí. Smysl ale pane, nezlobte se, jaksi nechápu. Totiž - příliš nevěřím, že by se našel byť jediný člověk, který by nevěřil něčemu, co by jasně viděl a pochopil. Tedy, napadá mě jedno jméno...leho [velký smích] Ale jaká pak to zásluha v takovém jasném případě ? A pokud dojde k tomu, že ten oheň sestoupí - proč nesestoupil dříve, proč tolik muselo přijít hříchů ? Jaký by to mělo smysl s tím čekat, pokud se jedná o výhradně Boží vůli ? Totiž, já myslel, že vše již bylo řečeno a ono ne ? Vím, do Božích úradků těžko někdo vstrčí svůj nectný nos, ale logika ano. Ale proč potom vůbec má sestupovat, vše znovu opakuji bylo již řečeno !

A skočím na začátek - teraforming je zrovna to, co zde bylo a je to popsáno v Genesis. Dobrá, nebudu tomu říkat teraforming, nýbrž propříště jen Genesis. A tady zase nerozumím: Ti vás teda dostali... No nic, proti gustu... - to jako kdo ? Nestačím se divit. Já posledních cca 15 let měním názory na základě výhradně intenzivního samostudia a nikoliv mě někdo dostal !?

83357

14.12.2005 10:05

Velká rasová válka

RE: Pane Gejdosi,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Cca 5 let se již "dopouštím" vlastních výkladů. Postup jsem tu nastínil. Jsem ale velmi lehce napadnutelný, moje metoda - píši "moje", ale s velkým rozechvěním a obavami - je velmi obtížně dokázatelná. Nedělám si velké starosti, v případě eventuálního selhání se jen zařadím do nekonečné řady neúspěšných vykládačů přede mnou [velký smích] , ale domnívám se, že jsem skutečně nahlédl na základní systém Nostradamovy metody utajování před nechtěnými vykládači. Ostatně - vycházím z velmi logického předpokladu a na ten se teď soustředím.

Nostradamus v různých dopisech naznačil, že chápání jeho proroctví je jednoduché a složité zároveň. Svému synovi pak v obsahově nevelkém "poselství" sdělil přincip. Logickou úvahou jsem dospěl k závěru, že nepoužil systém vlastního šifrovacího systému. Ten by dnes při současných možnostech byl dávno odhalen a navíc - popis metody by se do toho poselství prostě nevešel. Čili jediný způsob, jak se do toho dostat je systematicky prostý, ale provedením obtížný. Je nutno vědět tolik, kolik věděl Nostradamus ! Potom nemůže být problém v tom číst. To je princip !

Já jsem přesně naznačeným postupem "obětoval mládí" a nastudoval snad vše, co by asi mohl vědět on. Řeknete, že to není možné ? I já si to řekl a vzal jsem to důkladně. Od děcka jsem si přál být polyglotem. neříkám, že se mi to podařilo, ale velmi se snažím. Dnes to sice není již možné, ale abych touto systémově prostou metodou docílil dostatečných znalostí, na to dnes má prostředky každý - informace jsou, doslova se tu válejí.

A nyní závěr - rozhodující předpoklad. Můžete lehce něco zašifrovat, když druhá strana neví nic o obsahu. Jenže ! My ale víme ! Máme 500 let skutečných dějin. Máme obrovské znalosti ze všech oborů, které Nostradamus mohl skutečně nanejvýše "zahlednout" v prorockém vytržení. Čili, když víte o čem bude text, tak jej tam uvidíte, i když metodu utajení neznáte.

A já tedy takto alespoň část odhalil - alespoň jeden "level" ano. Totiž ta metoda se mi konkrétně rysuje takto - Nostradamus to zamaskoval tím, že onen prorocký obraz udělal obrovský. Použiji pochopitelný a názorný příklad - dešifrátory obrazně odsoudil do pozice mravence. Ten leze po Maroldově "Bitvě u Lipan", kde se na ploše 11m x 95 cm snaží poznat svýma vlastníma mravenčíma očima, co to tady proboha je, že na to všichni ti lidi tak nábožně koukají ! A aby lépe viděl, ještě si pomáhá mikroskopem. Jenže vidí jen nepochopitelnou změť fleků, nic víc. Občas se mu zdá, že něco vidí a chápe. Tak tam jsou skoro všichni vykládači dnes - vidí "prd" ! Úplně stejně by mohli vykládat skvrny na použitém toaletním papíru.

Já k tomu již více nenapíší, moje metoda není toho typu, že bych ji prostě předal jinému člověku a on by v tom pokračoval. Jedině i s mojí hlavou ! [velký smích]

83411

14.12.2005 10:23

Velká rasová válka

RE: arabsky nepritel

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na každém kilometru čtverečním vybombardovaného území povstane nejméně deset úplně absolutně všehoschopných lehových džihadistů a ti odejnou s krvavým flekem před očima do světa. Pomstít se. A tady v Evropě a Americe budou lehové a kemové zase říkat O CO JIM POŘÁD JDE ?

A já s přehledem odpovím za ně - JIŽ O NIC ! JEN O CO NEJKRVAVĚJŠÍ POMSTU !! A ruku na srdce, kdyby tady do Česka vstoupila americká armáda a dělala to samé, taky zde na každém kilometru čtverečním povstane 10 všehoschopných nasraných českých sirotků. Už to tu v 15. století bylo - nasranějších žoldáků v té době v Evropě nebylo kromě Sirotků. A v Americe by se leho zase divil. A tak furt dokola, až tu na planetě zůstane již jen leho a kema. A teprve pak se zřejmě naserou i oni, že je nikdo neposlouchá, ty kecy o džihadistech. [velký smích]

83414

14.12.2005 10:29

Velká rasová válka

RE: Al-Aksa

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na to bych leho odpověděl "širokým obrazem" ! [velký smích] Kopněte pořádně do 1000 litrového dobře "zabydleného" akvaria, ve kterém vše po létech úsilovné práce "fungovalo".

No a potom Vám poskytnu prakticky neomezené prostředky a čas. A Vy budete mít jednoduchý úkol - z těch trosek akvaria zpátky to zpátky uveďte do původního stavu ! [velký smích] Uvidíme, jak se Vám bude dařit.

83416

14.12.2005 10:33

Velká rasová válka

RE: Zatemnenci si neuvedomuji ,ze zide pres USA nici zivot na teto planete.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

On to leho dobře ví, proto tady tak mlátí hubou, v gatích už má obrazně nasr..o !. Ta oprátka se mu evidentně jaksi moc nelíbí. A jsem si jistý, že pak jednou obrátí a bude aspirovat na Nobelovu cenu míru - stejně jako ten poslední popravený v Kalifornii. Ale netěším se na to a nepřeju mu to.

83417

14.12.2005 10:48

Velká rasová válka

RE: Zatemnenci si neuvedomuji ,ze zide pres USA nici zivot na teto planete.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Všechny informace jsou na netu. Nemá cenu Vám to tady strkat pod nos. Dokonce si myslím, že to i víte již teď, jen si to nepřipouštíte. Ale to přijde samo. Až Vás začne pobolívat hlava, ráno se budete probouzet rozlámaný a s vyschlým hrdlem, rty horečně rozpukané. Kůže vás bude podivně svědit a pálit. Budou Vám padat vlasy, lámat nehty, kazit zuby, bolet klouby. Nebudete vědět, co se děje, jde to totiž poznenáhlu, jedná se o projev chronické otravy. Zhorší se Vám soustředění, nebudete již mít z ničeho radost, zpěv ptáků Vás bude spíše rušit, vůně jarních květin Vám nic neřekne. A pak najednou se podíváte na svět a budete jej vidět jinak. Uvidíte velkolepý západ Slunce a v duchu si řeknete "Pane Bože, co jsem to udělal ?" A ON Vám odpoví, ne slovy, to poznáte. Ale to již nebude ten náš starý známý leho.. [velký smích] Stane se z Vás uznalý bojovník za mír, za spravedlnost. Vše uvidíte jinak, ve skutečných vazbách a souvislostech. Bude to trpké poznání, Vaše staré Já bude stále bojovat. Ale marně. Nejvíce Vás budou srát "noví pánové leho", které budete potkávat, jak mlátí hubou a trousí po světě ty samé blbosti, jako Vy dnes. Budete se snažit jim to vysvětlit - leč marně. Parafrázově - "vstanou noví lehové" a nebudou zase nic chápat. Nekonečný koloběh. Zdánlivě. Řešení již přichází. Dělejte tak, ať to stihnete, leho. To je doporučení vážnější, než se Vám bude jevit.

83422

14.12.2005 10:50

Velká rasová válka

RE: Zatemnenci si neuvedomuji ,ze zide pres USA nici zivot na teto planete.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To příjde. [pláč]

83423

14.12.2005 11:09

Velká rasová válka

RE: Přituhuje, přituhuje i bez proroků (nebo s nimi???)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No tak k termínu "hluchavka" bych mohl vyprávět, je to celkem běžná rostlinka ve zdejších krajích. Je to léčivka, ale taková nic neříkající ve vztahu k tomu, proč ji vzpomínám. Já chtěl jen vědět, jestli někdo neví něco o případných vlastnostech při vylučování těžkých kovů z těla.

Nostradamus "se zmínil" [velký smích] o hluchavce, jako o jediném léku na něco ! A já nemůžu vypátrat, na co přesně. Nicméně jsem již sbíral ... [smích]

Uvedu souvztažnost. Nostradamus o období cca plus mínus deset let kolem našeho milenia uvedl, že do ovzduší bude vypuštěna látka, která bude lidi - ale vše živé - velmi poškozovat. Podle příznaků, které jsem kousek výše vcelku poctivě a strašidelně popsal panu leho, se jedná s pravděpodobností blížící se 100% o jemně rozptýlené částečky zplodin po explozích munice na bázi DU. Tam v těch příznacích pro leho jsem zapoměl ještě jeden příznak - načervenalé jakoby vyrážky na kůži a poškození genetického základu postiženého. Dokonce uvádí, že zvěř bude postižena nejvíce, že dokonce lidé budou muset utratit volně se pasoucí dobytek.

No, já k příspěvku pana Had ještě - jo rozparádil jsem se, jsem teď totiž doma, jednak jsem jakýsi nachrblaný a jednak mám i práci nějakou na PC a tak to mám furt puštěné. Já mám velkou výhodu - vše píšu tak nějak z chodu a tímto si nanejvýše "občerstvuju" vědomosti - jde mi to psaní rychle. [smích] A třeba to i k něčemu bude...

83429

14.12.2005 17:44

Velká rasová válka

RE: Pane Gejdosi,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Prd víte leda Vy pane leho ! Kdyby jste věděl, ba co věděl, aspoň tušil, jakou kokotinu jste plácnul zrovna teď, tak jdete dobrovolně zaplavat si do nejbližší žumpy. Tam totiž zdá se nejspíše definitívně patříte.

Ale jestli Vám to jen tak vyjelo, pane a přeci jen by jste chtěl vědět, zdali by mohl Nostradamus před 500 léty vědět, co je to atomová elektrárna, nebo jak on tehdy viděl kosmický výzkum, tak jsem ochoten zapomenout, jak jste mě teď skoro definitívně nasral !

Pro ilustraci - já to, že se bude ITER stavět ve Francii věděl dříve, než se vůbec začali odbornící bavit o tom, že by jej začali skutečně stavět. To jen tak na okraj. Jinak skutečně, Vy pane dokážete opravdu perlit nevídaně. Jistým způsobem v tom vidím Vaši budoucnost, tím by jste se mohl i živit. [velký smích]

83480

14.12.2005 17:52

Velká rasová válka

RE: Nemyslim, ze by to bylo tak koordinovane.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Po dnešním projevu iránského presidenta, jehož jméno se budu muset nějak násilím naučit nazpamět, se věci docela dost vyjasnily. Máme tady jednoho vojenského idiota, sice mě skoro definitívně nasral, ale mohl by utrousit nějakou perlu, co si asi počne USA a Izrael v podmínkách, kdy patrně je Irán již v této chvíli plně vyzbrojen ZHN a nosiči toho nejmodernějšího typu, které mu mohli Rusi, Číňani, severní Korejci a konec konců možná i Pakistán tajně dodat.

Jenom bych prosil, aby si někdo nemyslel, že jen Amerika má satelity na obloze, že nejen USA má "čmuchací techniku" atd. ! Tady jsou totiž určitě odborníci, kteří tomu ke své smůle patrně i věří - dobře jim tak, že jsou blbí ... [velký smích]

83481

14.12.2005 18:24

Velká rasová válka

RE: Pane Gejdosi,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jaký pro Boha zbytek ? Ten celý obraz má stále každý před nosem !! Ale dělá ze sebe mravence, tedy nic nevidí.

Mimochodem, úplně můj absolutně nejhorší "čtenářský zážitek" byl, když jsem poctivě četl veledílo "Mahabharata", proti tomu je i prvočetba Bible skoro rekreací. No, a v tom srovnání by se na velmi slušné místo v pořadí nečtivosti zařadil i Nostradamus. Příliš se tedy nedivím, že nechodí po světě moc lidí, kteří o něm ví aspoň třeba, kdy žil. A jestli si někde někdo v nějakém "Blesku" kupříkladu pustí hubu na špacír a říká něco, co jakože tvrdil Nostradamus, udělá se mi dopředu nevolno a mžitky před očima. Tolik bych řekl na téma, jak si představuju, že lidi obvykle znají toho pána.

83490

14.12.2005 18:42

Velká rasová válka

RE: Nemyslim, ze by to bylo tak koordinovane.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No právě ! O tom, že se již dobře alespoň rok rýsuje jasná aliance a spolupráce na ose Čína-Rusko-Irán-(možná Pakistán)-Brazílie-Venezuela, o tom již cvrlikají vrabci i ve Washington. Možná to dokonce ví i leho a proto blbne a utěšuje se, že ruské zbraně nemají cenu šrotu.

Tady se totiž nerysuje ta aliance primárně kvůli tomu, že by ony státy chtěly válku proti USA. Ony chtějí mít za sebou dostatečnou sílu, která odradí USA a Izrael od nervozní reakce na to, co musí příjít. A co musí přijít, je podle mě jasné - největší věřitelé USA se hodlají patrně bleskově zbavit dolarů a přejít na jinou měnu na ropném trhu. První zvěsti se vyrojily snad již před 2 - 3 léty, když se začalo špitat o tzv "Kaspické burze". Že se nejedná o náboženský problém, je každému rozumně uvažujícímu jasné. Tedy nic nebrání přechodné spolupráci Ruska v této na první pohled podivné alianci.

USA je v podstatě na kolenou. To, že ještě stojí, nic neznamená, co se musí stát, se stane dříve nebo později. Ale chcípající kobyla mlátí kopyty, je třeba značnou opatrnost. [velký smích]

Mimochodem, že jsem paranoik, je známá věc - tedy přitopím. Všimli jste si dámy a pánové, jak se poslední dva roky zajímavě chovají hurikány v Karibské oblasti ? Koukněte na NOAA do archivu. To místy vypadá, jako by byly na dálkové ovládání ! Nejen HAARP by to uměl !! [velký smích]

83494

14.12.2005 20:15

Velká rasová válka

RE: Z čeho tedy vychází vaše tvrzení?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...neb se dozvíte, že "Ucho jehly" byl název pro jednu z jeruzalemských postranních městských bran (tedy pro pěší) a když chtěli toho velblouda tudy propasírovat, tak z něj museli složit veškerý náklad...
Tak to je pěkné, to jsem nevěděl. [smích] Možná asi určitě budete mít pane v lecčems pravdu i ohledně té matky Církve. Kdyby nic jiného, na zamyšlení to je určitě.

Já jsem obdržel velmi zajímavou Bibli, která je skutečně patrně nejpůvodnější, jak to jen lze. O NZ bych pomlčel, tam to je ta otázka tzv, "původních textů" spíše otázka na rozpoutání rvačky, ale co se týká SZ, ta moje Bible je prostě úžasná. Všechny ošemetné místa a slova jsou ošetřena slovníky v aramejštině, hebrejštině, řečtině a latině, možná ještě nějaké jazyky tam jsou. A každé "podezřelejší" místo je rozpitváváno podle různých zdrojů, prostě radost číst ! Ale musím s jistým posmutněním konstatovat, že ač by bylo krásné, kdyby to bylo tak, jak říkáte, tedy mě ta moje nejvzácnější toho typu Bible vede k jiným závěrům. [zmaten]

83517

14.12.2005 20:39

Velká rasová válka

RE: Nemyslim, ze by to bylo tak koordinovane.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdyby se mi leho chtělo, tak tady jakési jména takových spíše politruků, než cokoliv jiného, dodám já. Konkrétně válka v Pacifiku je moje "zamilovaná kačenka" a cítím se až trapně, že ač sklerotik, co si nevzpomene, co měl na oběd, tak dívaje se na nějaký historický film (tedy o té historii - třeba TORA TORA TORA) dopředu jmenuju jména historických postav, ačkoliv takový film třeba vidím poprvé. Konkrétně ale Tora atd asi 387x . Já jen, že i Američani docela blbli - nakonec to lze vidět v hokeji, ty tzv. "bojové porady" kolem brankáře při zahájení třetiny. Přečtěte si třeba, jak vypadala předletová porada Doolittleovy skupiny před útokem na Tokio a jestli se Vám to nebude jevit dost podobné ?

Ale jelikož vím, že jakákoliv práce, věnovaná pro Vaši osvětu, je čistočistě marná a zbytečná, nebudu to dělat. Raději si dám pořádný kalíšek slivovice, je to zázračný lék na nachlazení, což potřebuju a jak to tak pozoruju, pomáhá to i proti Vám ! [velký smích] Už se mi teď nezdáte zdaleka tak ..., no málem jsem to řekl. [velký smích]

83526

14.12.2005 20:56

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] Tak nevím, kde jste to chodil do školy ? Aha, ke komoušům v Československu, tím je to vysvětleno. To jste mě zvedl ze židle a šel jsem tedy nakonec pro tu kalkulačku. Zadal 4% růst a 50 let (mám docela chytrou kalkulačku) a vyšel mi nárůst o 610%. Zkusil jsem zadat ještě i růst 5% a vyšel mi nárůst o 1046%. Hm, teď Vás ocituji, co jste napsal směrem ke mě: Seknul jste se tedy asi tak o 700%. Podobně se sekáte ve všech ostatní vašich příspěvcích, jinak řečeno jste úplně mimo realitu.

A musím Vám pane leho vyseknout poklonu, jste odvážný muž ! Já nad Vámi sice zlomil hůl již dávno, já to dobře vím, že jste prázdný jak rezatý barel na poušti, že Vaše vědomosti pochází z takových útlých vojenských příruček. Ale že Vy tu svou pověst vojenského BLBA takhle ještě nafukujete, za tím něco rafinovanýho muší bejt ! Jste mi nasadil brouka do hlavy a můj paranoický mozek mě nenechá spát, než na to příjde. [velký smích]

A pozdravte ekonoma kemu, on taky tomu všemu docela rozumí ... asi jako Vy.

83531

14.12.2005 21:08

Velká rasová válka

RE: Nemyslim, ze by to bylo tak koordinovane.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já se musím přiznat, že o válce v Tichomoří jsem "sešrotoval" tolik literatury, včetně Hubačka, skoupil jsem úplně všechno, co se u nás o tom jen šustlo, skoupil jsem všechnu odbornou literaturu o letectvu Japonska i USA, mám knihy věnované lodím, dokonce i jednotlivým lodím(!), vše o ponorkách, radarech, sonarech, o vývoji atomky a bombardování - prostě na co jsem kdekoliv narazil. Málem jsem se rozvedl - já jsem totiž beze srandy maniak !! Tak jak byl ve Švejkovi Baloun k neudržení a vše sežral, tak já nemůžu chodit kolem antikvariátů. Už jsem to tu psal, moje (papírová samozřejmě) knihovna by již posloužila i jako okresní.

A máte absolutní pravdu, Hubáček sice musel provést "úlitbu komunistickým bohům", nemohl chválit imperialisty [smích] , ale jinak všechna čest. Nicméně, sem tam přibásnil, ale to se nedá nic dělat.

83537

14.12.2005 21:34

Velká rasová válka

RE: Nemyslim, ze by to bylo tak koordinovane.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tady se Vás musím leho zastat ! V zásadě máte totiž pravdu, promiňte, že jsem se ale Boha pustě zasmál při četbě Vašeho příspěvku ! [chechtot] Zlomyslně jsem si představoval tu příručku, ze které jste to opisoval.

No, já to vše, co jste napsal, samozřejmě taky vím, ale vím taky, že alkohol je pro organismus nezbytný a organismus si jej vyrábí, bez něj by nebyly některé složky potravy vůbec stravitelné a nebyl by možný přenos některých živin přes střevní sliznici - alkohol je totiž hydrofilní a zároveň "olejo"filní (za prase si nevzpomenu, jak se to řekne správně) a vytváří mimo jiné i nezbytné můstky a vazby. Je toho podstatně více, nerad by to tu teď rozbabrával, protože pak by jste mi kromě do bolševiků nadával ještě do alkoholiků, jak Vás již tak znám.

Já ale tu slivovici velmi rafinovaně zkombinoval s česnekem, no není to nic do společnosti, uznávám. Ale mám to odzkoušené. O svém zdraví již skutečně nemám velké iluze - tytam jsou doby, kdy jsme chodili s kámošem spát na hory do sněhu. Dneska by to dopadlo tak, že by mě vyhrabali na jaře coby dobře zakonzervovanou "mrkvolu". Ale doposud jsem neporušil tradici a 1. března se koupu i v zamrzlém rybníce. To by leho uznejte mohlo ten můj slivovicový hřích smazat, ne ?

83544

14.12.2005 21:51

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem si to dovolil přenést sem - tady to je taky v řeči! Pane kema, buďte tedy tak laskav, přeložte to Vy !

Persons Not in the Labor Force (Household Survey Data)
The number of persons marginally attached to the labor force was 1.4 million in November, about the same as a year earlier.


Ta anglictina, ta nestastna anglictina, ze pane Gejdosi?

>Těch 1,4 milionů je tam napsáno
>jasně - jsou to lidé, kteří za měsíc listopad VYPADLI
>(=sloveso dokonavé, děj proběhl) z evidence !!

Kde je to napsane, pane Gejdosi? Kde?


>Kdože to
>ještě pochopil ? I pan Trodas ? Nevšimnul jsem si.

Ja myslim, ze vsichni krome vas.


83552

14.12.2005 21:59

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Opravdu jste to napsal i v tom původním příspěvku, fajn - to zkuste taky přeložit - do češtiny prosím .. [smích]

Persons Not in the Labor Force (Household Survey Data)

The number of persons marginally attached to the labor force was 1.4 million
in November, about the same as a year earlier. (Data are not seasonally adjusted.)
These individuals wanted and were available to work and had looked for a job sometime
in the prior 12 months. They were not counted as unemployed, however, because they
did not actively search for work in the 4 weeks preceding the survey. There were
404,000 discouraged workers in November, about the same as a year earlier. Dis-
couraged workers, a subset of the marginally attached, were not currently looking
for work specifically because they believed no jobs were available for them. The
other 1.0 million marginally attached persons had not searched for work for reasons
such as school attendance or family responsibilities. (See table A-13.)

83556

14.12.2005 22:37

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Po několika slivovicích jsem zase již smířlivý člověk - omlouvám se, opravdu se omlouvám a už to neudělám ! Není to pěkné nadávat bližnímu svému.

No a já chtěl jen říci, že ten problém nás musí trápit každého, ať už vycházíme z kterékoholiv základu. Prostě, já už mám takvou šťouravou povahu, vcelku dost vědomostí, počítat taky umím - mnohé věci mi nedají prostě spát. Samozřejmě jsem si zkusil představit, že lidstvo přejde na velice úsporné fajnovosti s menší spotřebou energií, menší potřebou surovin, tedy i méně odpadů. Akorát asi že se nejspíše nepřestane přežírat.

No ale podívejme se po světě - je méně odpadů, spotřebovává se méně energie? Vozí se do Ameriky méně ropy ? Používají Američani normální auta, nebo žraloky, co spasou i trávu kolem cesty ? Stavějí si lidi úspornější baráky ?

Ne ne - reklama buší a buší! Chlastejte kolu, žerte hamburgery dvakrát, třikrát, až prasknete. A starý mixér zahoďte a kupte si nový, má 1000 W !! Atd. atd. pane, není to tak ? Vy myslíte, že takhle to půjde a na světě bude mír a klid ? Že Evropani a Američani se nažerou až k prasknutí a zbytek světa se bude s kapající slinou dívat na ty přiblblé americké filmy o americkém snu ? To chce se vážně zamyslet... [velký smích]

83570

15.12.2005 09:00

Velká rasová válka

RE: Nemyslim, ze by to bylo tak koordinovane.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] Takze pomalu, neprehanet to. Deset frtanu denne a dost.

Čekal jsem to od leho, ale byl jste to vy. No dobrá.

83636

15.12.2005 09:08

Velká rasová válka

RE: arabsky nepritel

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Příjde čas, že zase bude možno klást svobodně otázky a dokonce i svobodně na ně hledat odpovědi. A pak se třeba někdo zeptá, proč bylo třeba pár měsíců před konce,m války (WWII.) naházet desetitisíce tun leteckých pum na civilisty v Německu, například. Nebo i na potenciálně spřátelené civilisty v Česku. Hm.

Příjde čas a budete tázán i Vy na mnohé zase ze dnešních časů, špatně se bude mnohým odpovídat. [velký smích]

83638

15.12.2005 09:24

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Když je někdo chudý, ještě to neznamená, že je i blbý jak tágo. Tedy, že ti chudáci z celého světa benusí vědět, v čem je "zakopaný pes". Vy pane leho jste jistě v Tikrítu viděl, co je to chudoba. V Afhanistánu to musí být ještě o třídu "lepší" podívaná.

Udivil mě kema se svými ekonomickými rozhledy. Patrně to vůbec není silná stránka lidí, zaměřených bezohledně na pouhý zisk - chápat ekonomiku komplexně a systematicky. Ve Vašich názorech lze "vidět", že by jste Vy toho schopen byl - tedy vidět to komplexně, respektive že jste, ale máte poněkud zkreslený "přísun dat".

Jestli si skutečně myslíte, že svět by stál za záchranu, pak to zkuste - zamyslet se komplexně. Nelze totiž postupovat "step by step". Lidi si musí všimnout po celém světě, že je naděje ! A naděje, to se zamyslete, tu nedává Amerika ublebtaným lepením demokracie v Iráku, navíc používaje nečisté prostředky. To je ztracená věc. Naděje by byla, že lidi uvidí možnost řešit problémy. To by nic nestálo na začátek a přitom vše "vylepšilo". Silou ale nezmůžete nic.

83639

15.12.2005 09:28

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Překládejte to celé, dole jsem Vám to zkopíroval.

83641

15.12.2005 21:01

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tohle je můj překlad textu oné zprávy: (řeč je o neregistrovaných nezaměstnaných!)
Tito (lidé práci) hledali a byli by schopni pracovat, "měli naději na práci" v čase posledního roku. Nebyli však započteni jako nezaměstnaní, neboť si práci aktívně nehledali v období 4 týdnů před průzkumem.
V tom (-to počtu) v listopadu bylo 404 000 pracovníků, kteří již si nedělají žádnou naději na práci, přibližně stejně tak (což odpovídá počtu)jako v minulém roce. Tito "beznadějní lidé", ti jakoby částečně zapojení(tomu moc nechápu), si práci obvykle nehledají, neboť již nevěří, že by toho byli schopni (nalézt práci). Ten ostatek - milion částečně zapojených - si práci nehledali z důvodů školní docházky nebo měli rodinnou odpovědnost/je rodina živí (??).

Tady zkopíruju ještě poznámky k tab.13 : + moje uspořádání
Tedy několik premis: ..................Váš materiál, tabulka 13.
(čísla v tisících osob)......................listopad....2004...2005
Discouragement over job prospects(2)...............392....404
Reasons other than discouragement(3)...........1,125..1,011
(2)Includes thinks no work available, could not find work, lacks schooling or training, employer thinks too young or old, and
other types of discrimination.
(3)Includes those who did not actively look for work in the prior 4 weeks for such reasons as school or family responsibilities, ill health, and transportation problems, as well as a small number for which reason for nonparticipation was not determined.

překlady poznámek 2) a 3) z tabulky 13:
2)V tom ti co si myslí, že získání práce je pro ně nedosažitelné, že by práci nenalezli, že jim chybí vzdělání a zkušenosti, či že jsou moc mladí či staří a jiné typy dikvalifikačních předpokladů.
3)Včetně těch, co nebyli aktivní při hledání práce v právě minulých 4 týdnech, z důvodů školní docházky, rodinných povinnosti, nemoci, dopravních problémů ... dále již nepodstatné

Pane, možná jsem to ani nepřeložil blbě, a ani ne kostrbatě, že ? Nu a co z toho plyne ? Asi jsem naprosto blbej, co se dá dělat. [velký smích]

Totiž já tam stejně zase čtu zcela jasně, že těch nezaregistrovaných - tedy zde vyřazených z registrace v daném měsíci o které se já hádám, co sice jsou ve skupině práce schopných, avšak jsou nezaměstnaní již (celý uběhlý) rok a poslední (sledované) 4 týdny byli zcela inaktivní, je skutečně každý měsíc cca 400 000 !! A ti tedy jsou vyřazeni definitívně a zpět se již nedostanou. Protože by tam o nich byla zmínka . Totiž, alespoň taková zmínka, jako je v poznámce 3) k tabulce 13. Tedy že chodí do školy, nebo mají nějaké rodinné závazky či co - tam tomu skutečně ne úplně rozumím.

Já musím poprosit někoho, kdo by byl té lásky a nejmenoval se kema, aby se na to kouknul a řekl, jak to je. Děkuji předem. Snesu i vysvětlení, znamenající, že pravdu nemám, ale ne tak arogantně.

83715

15.12.2005 21:27

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já to ještě doplním pro případného ochotného "badatele" - jednak tu dám link na tu statistiku:
http://www.bls.gov/news.release/empsit.nr0.htm
.. a navíc udělám závěrečnou úvahu, co se asi s těmi lidmi dále děje.

Za prvé je zcela jasné, že se zcela určitě nemůže jednat měsíc za měsícem, rok za rokem o pořád stejné lidi !! To přece jasně vyplývá z konstrukce oné tabulky č.13 a poznámek k ní, stejně jako z textu k tomuto tematu v základní úvodní zprávě.
Za druhé se tito lidé přímo z definice jejich zařazení již nikdy nemohou v markantním podílu do statistik vrátit nějak "zadem" !! Čili zůstávají nadále trvale nezaměstnaní a neregistrovaní .

Kolik takových lidí může být ? Odhadnul jsem je jednoduchým propočtem na základě mortality 5% a při předpokladu ustáleného stavu tak, jak je to poslední rok dokumentováno právě tím "americkým úřadem práce" a jejich podivuhodnou metodikou v tabulce č. 13. Tedy mi skutečně vychází dosti neuvěřitelné číslo - a sice, že po Americe se nekde fláká něco mezi 40 a 50 miliony hladem umírajících lidí. Kdybych dal předpoklad mortality 10%, stále to číslo bude 20 až 25 milionů hladem umírajících Američanů !

Pro kema uvádím, že ani mi se tomu nechce jaksi věřit a někde je zřejmě chyba - ale nemyslím, že v mých úvahách nad tou statistikou. Ale říkat tady číslo 5% nezaměstnaných v USA, to je na druhou stranu něco, co bych ani nenazval termínem směšné. To je tragické.

83718

15.12.2005 22:07

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Ještě jednou ad nezaměstnanost:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nejsem ani bankéř, ani obchodník s iluzemi, ani jsem nic nezdědil a podobně. Pocházím z rodiny, která třela bídu s nouzí skutečně doslova a do písmene díky komunistům a bratr mi zemřel hlady, ještě jsem se ani nestihl omylem narodit. [velký smích]

Ale přesto až zas tak jak Vy nenadávám. Přitom ve většině toho, co jste napsal , s Vámi naprosto souhlasím. Jenže... Od děcka jsem pracoval ! Zdechli by jsme hlady a ani pes by po nás neštěkl, komunisti by si ještě mnuli ruky, kdyby jsme celá rodina nedřeli jak magoři "za holý život". V dobách, kdy si na nás většina spoluobčanů ukazovala prstem jako na prašivé, si různí soudruzi dělníci jezdili na odborářské rekreace, dostávali poukázky na auta, byty a podobně. A já, když jsem se jako jediný ze tří přeživších bratrů dostal na školu - vysloveně díky roku 1968, tak již za rok mi "zvedali sebevědomí" soudruzi kantoři škodolibě předhazováním, že stejně s takovým původem nedostuduju.

Pane, dostudoval jsem jako nejlepší student ročníku, neemigroval jsem, nekradl jsem, nelhal jsem, nevstoupil jsem do strany, stále jsem pracoval a celý život studoval a stále studuji, jsem tady díky Bohu živý a zdravý a mám dobrou náladu. A tedy k Vaší asi nevůli zopakuji - práce je dost. A největší bohatství je pane v hlavě - moje/Vaše/naše vědomosti. Kdo ve škole maloval na lavice "pitky" místo aby dával pozor, ten asi dneska nadává. Co mám více na to říci ? Znám takových osudů, jako je ten můj více, tedy Vám s plnou odpovědnosti říkám, starejte se a pán Bůh se o Vás postará ! Pardon, asi jsem Vás nasr.štval, ale nerad. [smích]

83723

15.12.2005 22:28

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Byl jsem pane kema naladěn smířlivě, ale Vy koukám máte nějakou nasranou náladu. Místo, aby jste mě pochválil za celkem slušný překlad a pak přátelsky našel a ukázal tu logickou chybu v mých úvahách, ta se jen trapně opakujete. Třeba tady:Ja jsem toho cloveka snazne mnohokrat prosil at me napise kde to vycetl - já Vám to strčím pod nos dokonce přeložené, když se Vám nechtělo a Vy to nevidíte. Co potom s Vámi ? Jak na to odpovědět, aby se to Vám, konkrétně Vám, nezdálo býti urážlivé ?

Urážkami Vás přece pane nezahrnuji, ani pana leho, vždy píši jen a pouze pravdu. Za to, co Vy vyargumentujete a jakým způsobem, to já přece nemůžu. [velký smích] Ale jestli mi tam ukážete tu logickou chybu, potom si posypu hlavu popelem, roztrhnu své roucho a budu se modlit za Vaše dobro a spásu.

Mi bohatě postačí, když napíšete sám za sebe, že jste to pochopil tak, že se jedná stále o ty samé lidi, těch 400 000 nezaměstnaných, protože je to napsané tam a tam a to těmito slovy (pak sem dodáte ty slova). To vysvětlete a máte klid, nebo uznejte že nemáte pravdu a máte taky klid. [velký smích] Jinak nemáte klid, protože jinak by to znamenalo, že i nemáte pravdu i se k tomu nepřiznáte.

83726

16.12.2005 21:50

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane - jsem lehce zmaten. Čtu, čtu, čtu a vidím, že je to stále zajímavější a zamotanější. Například, že v USA se sledují tyto data takovým poněkud "náhodným" způsobem v cca 470 místech USA a na nějak statisticky navržených cca 60 000 lidech. Dále, že za zamestnaného je považován člověk, který odpracuje apoň 15 hodin v měsíci nebo třeba kdo pracuje zadarmo v rodinné firmě. Nezaměstnaní jsou pak třebas jen ti, kteří sice vůbec nepracují ale aktívně si práci hledají poslední 4 týdny končící referenčním týdnem (provedení průzkumu) a jsou obvykle pracovat ochotní, přitom ale přechodně propuštění v reálné naději znovuzaměstnání nejsou v tomto případě uvažováni jako nezaměstnaní. Hm. Jaksi jsem tam ale nenašel, co jste mi doporučil - How the Government Measures Unemployment. - ale to nevadí. Budu to průběžně studovat a pak bych třeba položil doplňující otázku ? Ano ?

Nicméně, přesto mi vrtá hlavou, když těch sporných a vůbec ani jako nezaměstnaní vedených 400 000 nešťastníků si tu práci nehledá a ztratilo tak říkajíc naději, že by se jim ještě někdy vůbec nějakou práci podařilo najít - jak o nich ten úřad vůbec ví ? A jak si kema může být jistý, že to jsou pořád ti samí a tedy že se jejich počet nemění ? To mi připadá stále více nepochopitelnější a tedy i nepravděpodobnější ! Ale uznávám, že jelikož jsem podivuhodnosti amerického trhu práce začal zkoumat teprve před pár dny, nemám zajisté nárok vše vědět. [smích] O to více mě mrzí, že ti, co to dobře ví, nic neřeknou a "nepodají pomocnou ruku" a nevysvětli to pochopitelným způsobem. Tedy nikoliv prostým a úsečným že je to prostě tak proto, že to tak je. Nicméně mě úroveň amerického zkoumání pracovního trhu ohromila ... [velký smích]

83880

16.12.2005 22:02

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Třeba se někdo slituje a třeba nás skutečně někdo rozsoudí ! [smích] Ale koukám, že jste nějak ztratil odvahu napsat větu, jako třeba : "Pane Gejdoš, těch 400 000 lidí v tom listopadu, to jsou neustále ti samí celou dobu - tedy i v říjnu, září ,srpnu, prostě je jich stále přibližně 400 000 - a tedy se jejich počet neakumuluje !" nebo něco podobného. Copak, již si tím nejste jistý ? Já jsem Vám těch 20 až skutečně nemožných 50 milionů lidí vypočítal prostým základně-školským výpočtem z daných čísel a předpokladů pro mortalitu 5% až 10%. Tak nekličkujte zbytečně, již jste se zadrápnul. A odhalte eso v rukávě. Já to jen vypočítal podle Vás, já nic nepotřebuju dokazovat. Vy dokažte, že to jsou stále titíž lidi v tom počtu 400 000 a dokažte to těmi statistikami ! Jinak nás nemusí ani nikdo rozsuzovat.

83881

16.12.2005 22:58

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane leho, teď si nijak u Vás jakože nechci šplhnout, ale vcelku jsem čekal s nadějí, že se ozvete. Kema jaksi nehodla komunikovat rozumně, jen se opakuje. To už se mi i Vy zdáte proti tomu absolutně komunikativním člověkem.

Já jsem sice řekl, že anglicky umím, ale na psaní básniček či vychutnání si složitějších a hlavně dlouhých a rozvětvených odborných textů to moc není. Nicméně jsem se nezvykle dlouho ponořil do těch kema doporučených amerických statistik, protože ten problém mě skutečně zaujal. Prosím Vás pane leho, přečtěte si ten text v originále, o který se s kema dohaduji, podívejte se na ty statistiky. Já se rovněž zdráhám uvěřit tomu, že by těch chudých bylo tolik. Ale vždyť to ta statistika sama fskticky naznačuje !!

K tomu a i v reakci na Váš postřeh uvedu chmurnou zkušenost z loňska z Virginia Beach - blbě prý jsem tam zaparkoval a policajti mi odtáhli auto. Když už pominu 85 dolaru v pr.. prachu, byla tam i ještě závažnější zkušenost. Šel jsem pěšky asi 5 mil na ten parking odtažených aut a byl jsem značně rozezlen - to "moje černé" parkoviště v době mého zaparkování bylo bez jakéhokoli označení a když jsem se za hodinku vrátil, byl tam již nainstalovaný zákaz a auto bylo pryč. Dokonce jsem to měl vyfocené, v duchu jsem si maloval, jak s něma vyběhnu. Jak jsem mašíroval nasraně pro to auto, musel jsem projít stále zpustlejšími a zpustlejšími částmi Virginia Beach, až jsem se dostal do lokalit, kde mi začalo být psychicky nevolno. Moje nasranost se počínala měnit v touhu policajty raději vidět v dobrém ! To, co jsem tam viděl, mnou skutečně docela otřáslo a nebylo mi vůbec dobře, charakter lidí dával tušit, že není dobré mávat kamerou a něco si fotit. Nakonec jsem si opravdu oddechl, když jsem ten parking i policajty našel, smlouval jsem jen asi 15 vteřin do okamžiku, kdy mi nepříjemně se tvářící policajt sdělil, že ano, že pokud si trvám na svém, že to zítra rozhodne soud. Zaplatil jsem bez řeči a mazal domů, rád, že jsem lehčí jen o těch 85 dolarů. Jestli mi chce Kema nebo i vy tvrdit, že v USA nejsou žádní "vysloveně" chudobní, pak asi znáte USA méně, nežli já. Moc by mě pak zajímalo, jak ty statistiy chápete Vy, s nepoměrně kvalitnější znalostí angličtiny.

83893

16.12.2005 23:17

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mi se o tom bude asi už i zdát, ale já už ty statistiky četl tolikrát furt dokola, že to umím nazpaměť ! Tedy, já to z logiky věci pochopil tak, že ta část, těch 1,4 milionů - a v tom je těch 400 000 lidí, co mě zajímají bezprostředně jako předmět sporu s kema - jsou lidé, kteří již vůbec nejsou ve statistice ani dokonce jako nezaměstnaní, protože je úřad ze statistik vyhodil a nehodlá se jimi dále zaobírat. A že vůbec se o nich zmiňuje, ačkoliv již je neeviduje dále, je dáno tím, že je ZROVNA TEĎ vyhodil pryč a tedy ještě o nich naposledy ví !! Při příští kontrole o nich z principu a definice té metody JIŽ NEMůŽE VĚDĚT a stará se a ví zase o nějakých jiných, kteří nově nesplnili dané podmínky a jsou opět na základě kontroly ze statistiky vyhozeni - tedy jasně a určitě se z principu stavby té statistiky musí jednat o jiné lidi !! Podívejte se na to, na logickou stavbu argumentace k příslušným kolonkám té tabulky 13 a k obecným výkladům a definicím, kdo je zaměstnaný, kdo je nezaměstnaný a kdo vůbec je v evidenci pracovních sil obecně a za jakých podmínek. Já už jsem prostě skoro zoufalý, je mi jasné, že na nějakých rozplizlých a nedefinovatelných filosofických problémech se můžeme hádat do nekonečna a nikdo to nerozstřihne. Ale tady ? Vždyť jsou to jasně definované věci. Tady by neměla přece nastat nejasnost !

83897

17.12.2005 16:16

Pár otázek k registrovanému partnerství

RE: Malicka chybicka se vloudila...a je znakem nesnášenlivosti a bigotnosti!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Možná to tu někde již bylo řečeno, ale nemám "sil" to celé číst - pardon, ale zdá se mi "možné a vhodné" se zeptat Vás - nemůže se stát, že by vznikl požadavek na registrované partnerství více osob ? Co by pak z toho plynulo dále ?

Já osobně totiž, pokud by ta norma nakonec skutečně měla vejít v platnost, bych to velmi uvítal, totiž aby bylo možné registrované partnerství se stejnými právy pro neomezený počet jedinců v tom partnerství. A samozřejmě aby bylo možné i vícenásobně si založit registrované partnerství jednoho člověka s více partnery, kteří ale navzájem by nebyli nijak svázáni. Nevím to, nejsem si jist, bude to možné ?

84013

18.12.2005 15:35

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Obávám se pane Rejpal, že jsem vůbec nepochopil ve vztahu k tomuto docela vážnému tema, co jste tím chtěl naznačit... Možná to ale k tomu ani nebylo. Ale kdyby jste se chtěl zapojit, tak si to celé přečtěte a zkuste odpovědět na ty otázky, které jak se zdá zcela marně kladu našemu kandidátovi na Nobelovku za ekonomii panu kema. V tomto vlákně jsou k dispozici všechny podklady i oběma stranama tvrzené závěry.

84190

18.12.2005 15:38

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Rejpal, bohatý nebohatý ! Já jsem skutečně docela bohatý člověk a v penězích to přitom není. Ale koukám koukám, v Americe je dost lidí, co i mají dost peněz, ale stejně jsou chudí, chudáci ... [velký smích] A sbírky nepomůžou ..

84191

18.12.2005 15:42

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Později někdy, už toho mám po krk ! Skutečně mě přitroublé americké statistiky nikterak neživí a koukám, že si to snad ani název statistiky nezaslouží - je to daleko blíže termínu "věštění" z kávové ssedliny. Pán Bůh Ameriku ochraňuj... [velký smích] docela to potřebuje..

84192

18.12.2005 20:25

Firemní vánoční večírek

No, nechci kazit tu nostalgii,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak jsem si tu početl a mám takový zvláštní dojem, že už nebudu do některých pánů moc rejpat... [velký smích] ...jsou jak vidno tím, že bydlí v Americe a blízko okolo, potrestaní až dost. Legrační je akorát, že takhleto z nich nestřeženě vypluje a maličko si postěžují, jak se věci mají doopravdy. Ale stačí jen prstíčkem na Ameriku šáhnout a naježí se zas jak vzteklej kocour !! A ze zjihlých pánů, co vidí skoro reálně ty obludnosti, se zase stanou staří známí kemové a spol. Uvidíme hnedle ! [velký smích] No, nerejpat.. již jsou skoro Vánoce.. [smích]

84266

18.12.2005 21:06

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Jiří, já jsem toť tuto diskusi o těch "chudobných v Americe" podle statistik již v naprostém zoufalství pustil z hlavy. Totiž vyrazit z kema nějakou slušnou myšlenku se v tomto případě ukázalo jako něco absolutně nemožné. A zdá se, že se něco takového nedá čekat obecně v žádném případě. Já se přiznám, že jsem v zoufalství už i vytáhl slovník, neboť skutečně má moje angličtina ty limity nevysoké, taky co chtít po starším člověku, který se angličtinu učil předloni necelý rok jako samouk a to ještě hlavně z hrůzy, ať neudělám ostudu na návštěvě u rodiny v Americe.

Mi samotnému se nechce věřit, že by tolik Američanů mohlo být pod hranicí chudoby. Ačkoliv na druhou stranu - na vlastní oči jsem jich tam na místě nakonec viděl opravdu hodně a dost to mnou otřáslo - nebyl jsem na to připravený. Ale nejde hlavně o to. Já jestli Vás můžu poprosit - já vím, že ty statistiky jsou zcela evidentně dělány způsobem, ze kterého by unijní evropský Eurostat obrazně "hrůzou umřel" - ale mohl by jste se na to kouknout, jestli jsem to logicky z těch statistik vyvodil správně ?

Protože já jsem stále přesvědčen, že ano a v tom je zakopaný pes ! To přeci jen nemůže být možné, aby v USA bylo tolik a tak hodně chudých lidí ! [překvapení] Ale jestli ano, tak proto asi kema začal tak najednou uhýbat - protože v případě, že ty statistiky jsou alespoň přibližně správně a můj výklad taky, potom bych musel svůj pohled na takové pány, jako je kema a leho - a je jich tu více tedy - zcela přehodnotit ! Zatím je beru jako kecaly s nevelkými znalostmi, kteří si tu léčí nějaký mindrák.

84271

18.12.2005 22:02

Velká rasová válka

RE: Nemyslim, ze by to bylo tak koordinovane.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máte leho pravdu - bylo to "ohromné a povznášející politické vítězství". Odejít ze země, kde padla spousta vlastních vojáků, zanechat tam spoustu materiálu, zanechat tam spojence a navenek se přitom stále tvářit, že my neutíkáme ! my úplně dobrovolně odcházíme, protože všechny naše politické cíle byly naplněny ! [velký smích] Tak to je skutečně politické vítězství. Škoda, že se to jako vítězství počítá jen doma, v Americe a to ještě ne všude v Americe.

Myslím, že v tom Iraku to nebude nakonec jinak, tedy z hlediska faktického obrazu konce války. Prostě bude americká armáda po splnění všech politických cílů dosti rychle stažena a to tak, že velmi rychle. Za 14 dní pak budou ty dosažené politické cíle zase anulovány "chodem dějin" a posléze změněny v pravý opak.

Jediný výsledek celé války bude, že počet absolutně nasraných Arabů= čti hotových džihadistů (ať máte pravdu aspoň v něčem), ale i nearabů avšak muslimů= čti opět džihadistů, se zvětší na n-násobek stavu z před války, kde číslo n bude zaručeně kladné a hodně větší než 1 ! Ale než se to stane, tak vím, že s leho nemá cenu se vůbec hádat, je to jako omítat strop suchým hrachem, tedy se nehádám. Jen Vám to sděluji, jak se věci mají. [velký smích] A až to pak bude holá skutečnost, nemusíte si na mě vzpomínat. Já to vím již teď, i Vy to zajisté víte již teď, že mám prostě pravdu.

84279

18.12.2005 22:21

Velká rasová válka

RE: Přituhuje, přituhuje i bez proroků (nebo s nimi???)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je ten průšvih, že u Nostradama to nikdy není jisté, co má zcela konkrétně na mysli. Podle toho, co k problematice vše uvádí, se jedná o něco, co putuje vzduchem, s deštěm spadá na zem a dostáva se do potravního řetězce, nebo ale taky na kůži a vdechováním do plic. Uvádí totiž zarudlost a svědivost kůže a kašel. Působí to dlouhodobě, napadá to přenos dědičných znaků, k léčení je nutná/vhodná/jedině možná (není termínově jasné, co platí) hluchavka. Podle toho, že tvrdí, že to bylo vypuštěno do vzduchu schválně, bych nesázel na Černobýl, navíc to zasazuje do rámce "okolo milenia", kdy se tak nějak již samozřejmě bere plus mínus 10 let okolo roku 2000.

Ten odkaz je velmi zajímavý, prostuduju podrobně později - je to značně dlouhé. Ale na první šup rychločtením by se to zdálo potvrzovat, že DU zdaleka není tak neškodný, jak to tady prohlašuje jeden vojenský expert. Čili by měl mít povinnost si to nastudovat taky asi. Hm.

Šel jsem si ještě jednou počíst a je to opravdu velmi zajímavé ! Díky za ten link ! [smích] leho ani kemo ani jiné kulové nebudou mít z Vás za to pražádnou radost ! [smích]

84284

19.12.2005 12:55

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Že já nepochopím Vás či pana leho, nebo eventuálně i někoho jiného podobného charakteru, to mě nikterak neznepokojuje, zejména tedy u Vás a leho. Tady totiž není co chápat. Vy si melete stále dokola jakousi kolovrátkovou píseň o skvělé Americe a realita kolem Vás tiše klouže do nenávratna, aniž by se Vás jakkoli dotkla a ovlivnila Vás. To je vcelku Váš problém a zdá se, že jste se vcelku snadno s tím naučil žít. To ovšem o něčem svědčí ... [velký smích]

Já již po Vás ani nechci cokoli překládat, ačkoliv Vaše angličtina je zcela nesporně lepší, než moje. Vám bych totiž stejně nemohl již ani věřit. Vy za to zřejmě však nemůžete, jste indoktrinován propagandou a nic jiného než papouškovat Vám tedy ani nezbývá, jelikož vlastní názor si již nedokážete vytvořit. Takže si to neberte nikterak osobně, já Vás chápu - každý na to nemá a nemám Vám to za tedy za zlé.

Co se z Vaší "řeči" týká pana Táborského, on nepotřebuje zastávání od nikoho, umí to dobře sám. A proti Vám už vůbec ne, ani bych se nedivil, kdyby nereagoval vůbec. Nenechte si kazit náladu myšlenkami na to, že "ten svět kolem je jakýsi divný" a nechová se podle příruček. Vás se to prakticky již netýká... [velký smích]

84370

19.12.2005 13:57

Velká rasová válka

RE: Nemyslim, ze by to bylo tak koordinovane.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane leho, co to slyším z Vaších úst ?? Vy o nějakém vítězství vietnamských komunistů něco víte, že se ptáte ? Já měl na mysli "ohromné a povznášející politické vítězství" USA, coby vůdčí síly tzv. "světového tábora demokracií", bojujícího v "ztajeném" celosvětovém konfliktu zvaném "Studená válka", ve kterém se jednalo o zadržování zdánlivě nezadržitelného postupu komunistů na všech světových stranách.

Po druhé světové válce komunisti v Sovětském svazu, Číně a Indočíně a vůbec všude, kde se dostali komunisti k moci, tedy tito komunisti využili vyčerpanosti demokratických zemí z urputného boje na život a na smrt proti nacistickému Německu, fašistické Italii a militaristickému Japonsku. A pokusili se této vyčerpanosti demokracií zneužít k uchopení světovlády, za využití svých zachovaných hospodářských kapacit, technologického a technického náskoku a i zbraní, které tak dobromyslně USA darovaly Sovětskému svazu a Číně, aby obě země pobídly k aktivnější pomoci v boji proti fašistické koalici.

Zatímco strašně trpící americký ale i britský lid sbíral síly po vyčerpávajícím boji, komunisti začali zlovolně agitovat, zlomyslně dodávat potraviny do světa za účelem zmatení lidí a nalákání na krvavou komunistickou cestu. A tu Amerika a její prozíravá vláda pochopila svou dějinnou úlohu a z posledních sil opět zmobilizovala nezlomného amerického ducha a Amerika se postavila prakticky v té chvíli jako jediná již již vítězícímu komunismu čelem a hrdinně jej zadržela. A zadržovala jej dlouho a za cenu nezměrných obětí, nechávajíc si nadávat od nic nechápajících a svedených lidí po celém světě, kteří v tom mylně spatřovali něco úplně jiného. Vždyť ale důkazy jsou jasné ! Kdo z toho měl prospěch, komu se to hodilo, celé to období tzv. dnes nazývané "Studené války" ?

Byli to komunisti, kteří opravdu zlovolně a zlomyslně dodávali potraviny, zbraně a soudruhy poradce do řady zemí, jež se pak od demokratického tábora nevděčně odtrhly a demokratům celého světa způsobily takový zármutek. Pane leho, já Vás nechápu, Vy jste snad zaváhal, že jste tak neopatrně zpochybnil dějinnou úlohu USA v tom slavném půlstoletí po druhé světové válce a nehynoucí zásluhy za svobodu celého světa ? Copak vy nevidíte ty nesmírné oběti amerického lidu, který si dodnes utrhuje od úst, aby celému světu mohl pomáhat ? To jste mě docela teď zklamal. [velký smích] [velký smích]

84375

19.12.2005 16:34

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

Asi se čas krátí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Rád hraji strategické hry, prostě si hraji na pana leho, ale "s trošku větší šarží" a navíc neteče tolik krve, respektive opravdická žádná. A jak se zdá, začíná velká hra ... čas do zahájení se krátí !

Kdybych byl americkým presidentem a věděl pouze to, co vím já teď, šel bych se asi oběsit. Protože strategicky je to pro USA rozehrané velmi špatně, USA vsadila vše na sílu, ale nemá energie a nemá "srdečné spojence". S nadsázkou se dá říci, že USA zbytek světa až na určité vyjímky zcela srdečně nenávidí. Kvůli pouze "okamžitým ziskům" USA zlikvidovaly své přátelské vztahy, svou přirozenou "infrastrukturní utilitární základnu", nakonec i svůj národ. Pokud dojde k válce a bude to válka totální se vším všudy, jsou USA v podstatě bezbranné. Jediná šance je vyhrožovat strategickou jadernou remizou, skutečným celosvětovým holocaustem - čili jaderné vydírání.

Kdybych byl presidentem Iranu, ještě bych chvíli čekal a konal přípravy ekonomického rázu. Předpokládám, že ta "Kaspická ropná burza" na základě užití euro je doslova již před spuštěním. Jako protiváhu americké majority ve zbraních ZHN bych měl připravený sebevražedný, alespoň 10x pojištěný a zajištěný zničující útok na všechna ropná pole a zařízení na Středním východě, hlavně saudská ropná pole a terminály. Cil ? V případě agrese bych okamžitě zničil vše co by bylo rychle možné tak, abych vyřadil pokud možno celý Střední východ jako zdroj ropy z činnosti. Byl bych připraven zároveň totéž udělat doma. Odříznul bych Západ od ropy - do roka je se Západem konec !

Kdybych byl ruským presidentem - dám Iránu okamžitě i ZHN i nejmodernější nosiče. S jednoznačným cílem - ať se USA a Iran třeba sežerou ! Rusku to jedině prospěje.

Kdybych byl čínským vládcem, slíbím Iránu cokoliv a dám jim co budou chtít, za jasný příslib iránské ropy. A ať se Irán s USA třeba sežerou !Ostatně - všimli jste si ? - ten ropovod z Kazachstánu do Číny, co se minulý týden otvíral - to je jasňačka, o co jde, ne ?

Kdyby EU měla nějakého presidenta a já jim byl, sedl bych na letadlo do Washington a brečel bych jak želva v Bílém domě a zapřísahal bych USA, ať "zklidní hormon" ! Protože USA si vyskakují a z blbosti dělají v celém světě škody, které dopadnou i na přirozené spojence nejbližší - na Evropu. Leč Evropa presidenta nemá.

A kdybych všem mohl poradit ? Poradil bych Číně a Rusku, ať do Iránu nacpou ty nejlepší ZHN, které jsou schopni, za ropu a spolupráci s ropou a plynem. Zároveň bych strategicky posiloval Brazilii aby byla schopná ubránit Venezuelu. Cíl by byl jasný - vyřadit USA ze hry odřezáním od energií. USA jsou totiž pomalu již všem na světě na obtíž - makat se jim nechce, sežerou vše na co příjdou a platí jen "harašením zbraněmi". Už to nikoho nebaví.

84404

19.12.2005 21:07

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Potěšil jste mě! Samozřejmě, žádná situace není beznadějná a rovněž samozřejmě "tahleta hra nehra" se nedá jako na PC zastavit a promyslet. Tedy budou všechny strany dělat chyby i moudrá rozhodnutí. A situace se může a nejspíše i bude různě změnit.

Já nechápu ty pány, kteří tady nerudně reagovali - já přece pokusem o analýzu formou strategické hry nikde nedal najevo, že někomu fandím. Ale fandím - fandím České republice, ve které žiji a vím, že její prospěch závisí na profitu EU a EU je bohužel spjata s USA. Tedy fandím - fandím tomu, aby se do Bílého domu vrátil rozum a zákonnost. A to jsem jako hypotetický president EU řekl !

Tedy nechápu třeba pana Old Shatterhand - co to tam mele za blbosti o nějakém mindráku ? Ten člověk se montuje do něčeho, aniž by k věci cokoliv řekl - jen se musí vymezit, tedy nevím, kdo tady má mindrákly pane Old atd. !!

Ale zpět k situaci. Čili Vy by jste na to šel rozumně, hledal by jste alternatívu ropy. Je to samozřejmě možná cesta a dokonce je pravděpodobné, že by to mohlo přinést úspěch. Ale velmi bude záležet na faktoru času, na ten nezapomínejte - nebude to hned a skutečnost bude moc a moc zrychlená.

A teď, vyjdeme-li z toho, že americká administrativa udělá ještě ten jeden krok špatně - zahájí s Izraelem po boku dobrodružství v Iránu. Předpokládejme, že to bude na jaře 2006, kdy izraelské letectvo a americké námořnictvo provede údery proti strategickým cílům v Iránu a zároveň tajné služby vyvolají v jižních provinciích neklid a povstání proti ústřední vládě v Teheránu - takový asi čekám plán USA. Z Iráku tam vkročí "na pozvání povstalců" americká armáda.

Co asi udělá Irán ? Já bych měl připravený řádně zálohovaný plán na odvetný úder. Vyslal bych sebevražedné komanda, ostatně již nyní bych je měl připravené na místě (!!) a zničil bych veškerá ropná zařízení od Omanu až po Kuvajt. Ty komanda by se dublovaly se sebevražednými nálety, masivními údery raketami a já nevím, co ještě. To by bylo jediné, na co bych se všemi sílami a prostředky soustředil, obětoval bych třeba půl armády ! Ale výsledek by byl strategické vítězství - z Arabského poloostrova by již neodešlo do světa od té chvíle ani deset barelů ropy. V mezičase bych mobilizoval a vyzbrojoval národ. Celý národ ! A všechny, absolutně všechny. Ajjatoláhové by vyhlásili aktivní válku na život a na smrt a poslal bych ty lidi do světa. Vraždit, ničit, pálit, hlava nehlava, za nimi jen spálená země. A v OSN bych položil podmínku - anebo válka do vyhubení posledního člověka na Zemi, nebo potrestání USA a Izraele.

Takhle bych uvažoval jako iránský president já. A tu ropu bych USA vzal, na to USA dost sil nemá, aby to uhlidali. Teď jste na řadě Vy. Máte nezbytné zásoby pro armádu a jinak skoro nic. A musíte orat a sít. A máte na krku 300 milionů rozežranců.. Jste na řadě... [velký smích]...

Kráceno (Editor)

84447

19.12.2005 21:40

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Pozor!!! Tohle je konecna...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem štěstím bez sebe - byl zde vzpomenut Nostradamus ! Skutečně - Nostradamus naznačuje, že k takovému přímému úderu na Irán nakonec nedojde. Naopak, Irán sám plynule přejde na široké frontě do zdrcujícího tlaku proti Evropě i Americe najednou a jako první krok skrouhne Izrael. A opravdu - již všechna znamení doby se udála ! Tedy je to v chodu.

Nevím, co se stalo, ale něco se stát muselo. Oproti zcela nedůvěryhodným bombastickým výkecům Saddama, kterak on zdrtí Ameriku, tak zde Irán si počíná až zlověstně cílevědomě. Tiše, ale rozhodně se Irán připravuje. Nezapomeňte na "mazdaismus" a o čem je zde řeč. A tedy nezapomeňte, že tradice je ta síla, člověk se sílou tradice a vírou ve vyšší princip se nikdy nezastaví, nikdy nezaváhá, klidně a s rozvahou položí svůj život za splnění smyslu jeho života. To Americe chybí, žádné tradice, žádná víra, žádné dobro, žádné vyšší principy - jen money money money ! To není "dobré palivo" pro válku na život a na smrt do trpkého konce.

Pozorný pozorovatel situace musel jasně zaznamenat, že iránské sebevědomí velmi narostlo poslední dobou. A jedná se o sebevědomí klidné a silné. Nikoliv nervozní a uřvané, tedy vylhané - jako to bylo u Saddama. Poslední vystoupení současného presidenta Iránu jsou skutečně zlověstná a mrazivě rozhodná. Přitom on přece nevyhrožuje Izraeli - on žádá Evropu a Ameriku, ať si ty Izraelce vezmou k sobě, dokud je čas !

Čili, je zde v nedávné minulosti nějaký moment, který výrazně změnil poměr sil. Nostradamus zhruba na tuto dobu (!!) časově situuje praktické zničení USA. Tedy, nevím jak, ale kroky osudu by měly být již slyšet... [pláč]

84453

19.12.2005 21:44

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: NASTAL ČAS...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Slyšte slyšte - Ve skutečnosti je vlastně celý íránský problém postaven jen na naší nesmírné dobrotě a humanismu - nebýt jich - mohla by naše armáda vyřešit nejen íránskou, ale i všechny arabské otázky co jen na světě jsou, do půl hodiny... Ropu pak můžou LÉPE A LEVNĚJI těžit Thajci nebo Indové - podobně jako v Izraeli převzali původně tradičně palestinská povolání - popelářů a kopáčů.

Pane, Vy jste se dopustil velkého hříchu, co jste Vy vlastně zač ? Můžete si být opravdu jist, že potrestání neuniknete. Tech pár mizerných milionů Vám jedině přitíží.

84454

19.12.2005 21:53

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Vybereme co se hodí

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, to by mohla být pravda - s těmi izraelskými nukleárními sílami. Ale ! Na přelomu 1990 - 1991 jsem velmi pozorně sledoval, jak se Izrael a izraelští duchovní zachovají v krizi kolem Kuvajtu. Bylo v sázce mnoho, velmi mnoho ! Nebudu to tu rozpatlávat, stačí, že se mi dostalo přezdívky Gejdodamus - ale nejen Nostradamus je velký prorok... [velký smích]

Prostě a jednoduše - kdyby Izrael vstoupil tehdy aktívně do války, již bychom si teď tady na Zvedavci "neplkali" o Izraeli, protože by již konec světa skončil. Izrael svému trestu neunikne. Jsem velmi udiven, že si to někdo myslí. [velký smích]

84456

19.12.2005 22:25

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tož to zase nééé ! Já tam mám dceru a tedy alespoň takto vím, že ne každý Američan je trotl. Ale vážně.

Co se dá rozumného ještě udělat, když už vynecháme třeba takové kemy/lehy jako zcela beznadějné, aby se Američani dokázali vzpamatovat ? Velmi totiž na tom záleží, zastavit to vyzařování blbosti do světa. Já sám za sebe musím sebekriticky uznat, že pomalu, ale jistě začínám trochu taky "Nohejlovatět" ! Prostě to zlo začínám vidět dosti adresně a začíná se mi jevit, že bych o jistém řešení věděl. [velký smích] Pst !

84470

20.12.2005 13:16

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Vybereme co se hodí

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Rene, to by byla docela úsměvná diskuse, kdyby druhá strana dělala legraci, radost číst ! Jsem asi nějaký staromódní - já si vždycky myslel, že třeba když je napsáno v nějakém zákoníku, že se nemá a nesmí krást, že to platí ! A pak přijde nějaký takový blb a říká, že někteří krást můžou, protože oni kradou s dobrým úmyslem, tak to se tedy nelze skutečně než pouze nechápavě usmívat. Protože plakat už mě nebaví. Snad takových blbů není většina, snad tito blbové nejsou blby navždy a aspoň někteří blbové jsou alespoň zčásti napravitelní. [vyplazený jazyk] Nevím, jak je to s vojenskými blby.

84594

20.12.2005 13:24

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Vybereme co se hodí

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Argumentujete způsobem, který daleko více vypovídá o Vašem intelektu, než o diskutovaném problému. S tím diskutovaným problémem se jaksi spíše míjíte, pane leho - pardon, že Vám do toho zasahuji. V některých skutečně nezpochybnitelných demokraciích bývají mnohdy volební účasti velmi nízké, nechci ukazovat prstem. A přesto nikoho ani nenapadne to brát jako důkaz mizerné demokracie. Pane leho, co vy jste to vlastně studoval - Vy totiž jste skutečná záhada ! Nechápu, co to máte za nutnání vůbec pořád psát, co si to vlastně léčíte tady "za bebínko" ?

84600

20.12.2005 13:39

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Vybereme co se hodí

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane leho, to jak účelově si vykládáte právo je zcela nechutné a svědčí to o pokroucenosti Vašeho charakteru. K tomu netřeba již nic dodávat. Vy sám o sobě tady říkáte věci, za které by se slušný člověk styděl do morku kostí i kdyby promluvil takto "ze spaní" při nějakém divokém snu !!

84601

20.12.2005 13:47

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Vybereme co se hodí

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Arkan, bývá u inteligentních lidí dobrým zvykem problémy řešit tak, že se zjistí skutečná příčina problému, tato se vyřeší a tím přestane existovat problém. Podle Vašeho náhledu na věc se mi jeví, že Vy by jste léčil výhradně projevy toho problému. Jako lékaře bych Vás nechtěl ani omylem, předpokládám, že takového lékaře by jste nechtěl ani Vy ! Proč ale se domníváte, že choroby lidské společnosti se mají léčit tím Vaším podivným způsobem - to mi tedy řekněte ! Vy přece, když Vám v autě dojde benzín, tak nalijete benzín nový a neměníte třeba motor, nebo ... ?? [velký smích]

84605

20.12.2005 14:19

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: Asi se čas krátí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, nechci být zbytečně konfrontační, ale zkuste se nad sebou zamyslet !! USA před druhou světovou válkou byl obraz bídy a utrpení - jediné, co by tehdy USA mohly vyvážet, byly dluhy a nezaměstnaní. A ejhle, jako na zavolanou přišla druhá světová válka a z USA se stala bohatá a prosperující světová velmoc číslo jedna ! A nehnulo se v USA svědomí, co je vedlo k Marshallovu plánu...

Nechtějte ve mě vzbudit podezření, že se snažíte vyrovnat leho či kema, kteří svá školní léta trávili převážně malováním chlupatých kosočtverečků na pijáky či školní lavice, potažno ošaháváním dementní spolužačky Máni Pošahané, čemuž evidentně odpovídají jejich znalosti a způsob argumentace.

Nepoložil jste si opravdu vůbec nikdy otázku typu "qui bono ?".

84612

20.12.2005 14:37

Válka s Íránem: nedočkavé čekání

RE: K moznosti valky mezi Iranem a Izraelem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

... ale by tim patricne rozvasnil Rusko a Cinu. ... [chechtot] jsem se dobře zasmál ! Jo, to má logiku dobrou. Jenže já si zvyknul na to, že se stává sem tam i nemožné, neb je to jen zdánlivě nemožné. Těch 150 000 amerických vojáků, zejména ale ti, co tam byli na začátku - to jsou odepsaní lidé, řekl bych asi ...návrat nežádoucí !

Osobně se domnívám, že první úder bude veden směrem dovnitř - nějaká velká a dobře zinscenovaná katastrofa v USA, která definitívně z USA udělá fašisticko-otrokářskou společnost. No a potom již na veřejném mínění nebude záležet a léčit kriply z války - to jsou zbytečné náklady, prostě návrat nežádoucí. Tedy armádu na pozemní operace a jako kanonefutr by jsme měli. Osobně se domnívám, že dnes již USA je skutečně na cestě, odkud se nebude lze vrátit.

Tady je ten bod, kde stále ještě trochu doufám, že se Američani doma probudí ! Tedy - pokud již skutečně není pozdě.

84614

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 3

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,76 Kč
Euro
26,28 Kč
Libra
29,20 Kč
Kanadský dolar
16,81 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
24,20 Kč
100 japonských jenů
20,85 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,68 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 381,06 Kč
1 unce stříbra
515,46 Kč
Bitcoin
403 089,46 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?