Diskuze k článku

Nadměrné používání herbicidu Roundup je spojeno s poškozením zdraví, prokázala americká studie

Příspěvků 32

6.5.2013 8:07

Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

Jarmila 88.?.?.?

Na Orgonet jsem nedávno napsala tento příspěvek:
Když jsem vloni z neznalosti posprejovala octem listy jabloní a růží, zjistila jsem, že je ocet spálil. To mě přivedlo na myšlenku, že bych octem mohla polévat nežádoucí plevele a mechy na kamenném chodníku. A zde působí ocet fantasticky! Mech i plevele zmizí, chodník je krásně čistý a ještě dělám navíc užitečnou práci proti umělým bouřím.[smích] Sousedka vedle na zahradě si všimla jaký mám krásně čistý chodník, zatímco ona ho má stále porostlý mechem, kterého se nemůže zbavit. A tak jsem ji poradila ocet. O víkendu bude octovat, aniž by tušila, že zároveň tím bude bojovat proti klimateroristům. [smích] Když se jí to osvědčí, poradí to dalším zahrádkářům a ti snad konečně odloží americký jed Roundup a budou také vydatně, neškodně a čistě ekologicky octovat své plevelem zarostlé chodníky.[smích]

Roudup je drahý jed, kdežto ocet je ekologický, přírodě neškodí a je značně levný. Na celý chodník jsem spotřebovala pět litrů octa, což představuje pouhých 40 Kč. A výsledek je velmi trvanlivý, chodník zůstane čistý bez mechu a plevele takřka celý rok!

289200

6.5.2013 10:33

RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

Mrkva 94.?.?.?

Reakce na 289200

No, kilo modré skalice vyjde na pár korun a na vybití mechu stačí hodně zředěný roztok, takže to dost možná vyjde levněji než ten ocet. Navíc to nesmrdí.

Jak bojovat proti klimateroristům? To už se za klimaterorismus bere i produkce kyslíku plevelem na těch kouskách zeleného mezi dlaždičkami?

289203

6.5.2013 11:56

RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

slak 77.?.?.?

Reakce na 289203

Nevím jak si to vybíjí řekva a jak by mohl jarmil bych chápal, ovšem ovšem klimatoteroristé plevel extra nevybíjí, maximálně jsou mrhači energií a naprostá experimentální blbost na výsluní, a až tak že doslova, třeba se jim binárně či multiplicitně povede po čem touží, ale s následky s kterých se i podělají, nejen sprejovaní. Jednou jsem si kdysi kopnul a ušlapal malého 5 cm bolševníka a než jsem sundal kecky do pračky tak mne svrběl nárt u nohy a potom půl roku. Po tý skušenosti bych do plevele rukama nešel, že to byl bolš mi došlo dodatečně a měl jsem štěstí že jsem líný se ohnout. [velký smích]

289205

6.5.2013 13:03

RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 289203

No, sice si to pleteš se zelenou skalicí, ale to nevadí, i Mrkva se někdy utne.

289210

6.5.2013 13:21

RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

Peterers 62.?.?.?

Reakce na 289210

Mrkva si nic neplete. Modrá skalice je daleko účinější jak zelená, ale taky je dražší... O ekologii na zahrádce se skalicí taky nemůže být řeč. I když to takové svinstvo jak Roundup není, u záhonu bych to na zahradě nikdy nepoužil
Zelená skalice - síran železnatý, modrá - síran měďnatý. Někdy poslouží i vápno

289211

10.5.2015 11:22

RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

Kódl Kopr 37.?.?.?

Reakce na 289211

Ne,Neeee! Zelená skalice hubí mech právě proto, že obsahuje ležezo! Nastuduj si něgde, jak mechy ležezo snášej! [chechtot] [mrknutí jedním okem] Modrá skalice zahubí i trávník!

332542

6.5.2013 14:04

RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 289203

Zelená skalice (ne modrá) je možná dobrá na mechy, ale nehubí nežádoucí trávu mezi dlaždičkami. To za prvé. Za druhé je to chemie a tu si já na zahrádku nikdy nepustím. Takže přírodní, neškodný ocet je na čištění zahradních chodníků ideální. Navíc odpuzuje i mravence, že se přestěhují jinam a nebudují si mraveniště ve spárech mezi dlaždičkami.

Kdo jsou klimateroristi? To jsou ti, co u nás v Česku manipulují s počasím již nejméně 15 let. Jako první to poznal náš 25 let starý rodinný citroník. Dávali jsme ho celé roky na prázdniny na zahradu, aby se celý ozdravěl a zazelenal. Ale asi před 15 lety zežloutl a na zahradě se mu nedařilo ani následující roky. Takže jsme byli nuceni, aniž bychom tušili proč, přestat ho na zahradu dávat. Bylo to tím, že noci začaly být nepřirozeně studené až vymražené (první pokusy klimateroristů s počasím).

Lidé tvrdošíjně stále neberou na vědomí, že pokusy s počasím se provádí už nejméně 100 let. Nebyla to náhoda, když se za komunistů zpívala píseň Poručíme větru dešti. Ony totiž se pokusy s počasím dělaly i za Stalina. O Americe a Anglii není třeba ani mluvit, tam se ty pokusy prováděly již více než před sto lety. Zde je historie modifikací počasí na časové přímce. Mnoho dokumentů, stačí klikat jeden za druhým: http://www.terraforminginc.com/weather-control/

289212

6.5.2013 15:06

RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

Mrkva 94.?.?.?

Reakce na 289212

No, používají se obě. Modrá (síran měďnatý pentahydrát) i zelená (síran železnatý, tuším heptahydrát). Ale modrá má jako většina solí mědi problém s tím, že je značně toxická pro vodní živočichy. Proto se už až tak nedoporučuje, ba i zakazuje.
S tou trávou máte pravdu, ale ta mi nikdy nevadila, horší byl mech.

S těmi mravenci se mi to nezdá, někdy zkusím - mám za to, že zbytkový cukr v octu by je měl naopak přitahovat.

Ad klimateroristé: dejme tomu, že vaši premisu akceptuji. Ale co s tím má společného ocet? To se kvůli tomu smradu přestanou pohybovat kolem vašeho domu? [chechtot]

289213

6.5.2013 17:18

RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 289213

Tak pootevreme okénko zmanipulované chemie...není jed jako jed.

Co je vlastne toxické(otravné), je ocet méne toxický, než modrá skalice? Jak a kdy. Začnu tím, že jak ocet, tak i oba typy skalic jsou s ohledem na normální použití prakticky netoxické. Otrávit se jde témer stejne s jedlou kuchynskou solí, tak i s obema typy skalic, pritom ty druhé jsou navíc dostatečne horké, štiplavé, a nepoživatelné aby je nekdo snedl. Pri porovnání s jinými dnešními jedy jsou to jen banány a pomeranče. Páry octu pri varu jsou treba silne toxické také.

Jak pusobí modrá skalice? Kyselinotvorne, odštepuje anion kyseliny sírové SO4, který je s medí vázaný slabe. Proto taky kdysi moudrí lidé udelali mix s hašeným vápnem, aby kyselost skalice neutralisovali, a vysrážený produkt, hydroxid nazvali "bordeauxská smíšenina" Není problém spočítat množství, kolik čeho, to jsou opravdu počty z chemie základní školy. Tímto se pak stríká hrozno, aby to nespálilo listy, ale už melo protiplísňový účinek. Samotná meď také až tak toxická není, tím, že jde o ušlechtilý kov, tak snadno odštepuje své pruvodce ve sloučenine a rád predává jiným, coby jeden ze základních mechanismu účinku, takto podporuje ruzné zmeny.
Plevel hubí i treba chlorid železitý a další veci schopné hydrolýzy a uvolňování zvyšku kyselin, podobne jako ocet. Stejne tak čurání na totéž místo, také smrdí. Treba i borax je protiplísňový a podobne prakticky netoxický, Zkoušel jsem na drevo, kde je sklon k plísni. Nebo posun pH na zásaditou stranu, podle toho, co je na co více citlivé. Já si teda ekologii ctím porádne, modrou a zelenou skalici, i ten borax vnímám spolu s octem jako relativne netoxické sloučeniny nepoškozující životní prostredí a už vubec ne jako jed. Jejich použitím se mení koncentrace iontu, a o nejaké zásadní toxicite a "chemii" nemuže být reč. Nikdo zdravý to nenaleje do potoka, a než to tam prijde prirozene, tak to stihne v pohode zreagovat s uhličitany za vzniku minerálu bežne se vyskytujících v prírode (ruzné uhličitany medi, nekdy i polodrahokamy). Za toxické bych spíše považoval psychotické reakce zaplacených propagátoru jiných prostredku za účelem omezení tech levnejších a všem dostupnejších.

Hromadení výše popsaných jednoduchých typu sloučenin je v človeku prakticky vyloučeno, nevznikají neodbouratelné látky, ani degenerace, kdežto o ostatních prípravcích se to ríct nedá, počínaje DDT, herbicidy, pesticidy, organofosfáty... kde je smrtící dávka 100x vetší i víc, a odbouratelnost plus nevratné účinky podobne.
Tyto poslední považuju za skutečnou "chemii", která by se mela omezit.

Mravenci bývají pachem kyseliny podobné své vlastní nekdy zmateni, pach octu preválcuje i cukry, jiná možnost je zrejme neutralizace jejich kyselin a pachu práškem do pečiva.

289215

6.5.2013 18:59

RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 289215

"Co je vlastne toxické(otravné), je ocet méne toxický, než modrá skalice? Jak a kdy. Začnu tím, že jak ocet, tak i oba typy skalic jsou s ohledem na normální použití prakticky netoxické. Otrávit se jde témer stejne s jedlou kuchynskou solí, tak i s obema typy skalic, pritom ty druhé jsou navíc dostatečne horké, štiplavé, a nepoživatelné aby je nekdo snedl. Pri porovnání s jinými dnešními jedy jsou to jen banány a pomeranče. Páry octu pri varu jsou treba silne toxické také."

Omlouvám se - banány a pomeranče jsou také toxické??? Jinak zkuste si dát nealkoholické pivo - konzervanty Vás přesvědčí během půl hodiny.

289216

7.5.2013 8:20

RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 289213

Dříve když jsem vytrhla drn mezi dlaždicemi chodníku, bylo pod ním obvykle mraveniště. Když se ale chodník polije octem, drny trávy uschnou a mravenci skutečně zdrhnou. Nevím samozřejmě proč tomu tak je. Chodník je pak celý rok bez drnů i bez mravenců- můžete to vyzkoušet, že tomu tak skutečně je.

Ten ocet venku nijak nesmrdí a dokonce nijak zvlášť nesmrdí ani v domácnosti, když s ním kdeco vymývám. Dokonce když s ním vymyji klec králíkovi, který má jak známo velmi jemný čich, tak s potěšením si vleze do octem vydezinfikované klece a ani se z ní nehne.

Vidím, že co se týká klimateroristů, musím Vám to říct naprosto po lopatě. Klimateroristi jsou ti, kteří nás již nejméně 10 let jako nějaký hmyz nelegálně postřikují chemtrailsem. Dnes jsem přesvědčena o tom, že válka ve Vietnamu byla naplánována a realizována kvůli tomu, aby si tam zločinná korporace Monsanto mohla beztrestně 10 let zkoušet účinky postřiku Orange. No a teď pro změnu postřikují celý svět a pracují na ovládnutí počasí na celém světě. V současnosti všechny globální korporace spolu spolupracují (protože mají jednoho majitele) na ovládnutí světa a zavedení novodobého otroctví (NWO).

289243

7.5.2013 8:48

RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 289243

pani Jarmilo,ocet i zredeny je pro mravence jed.jako by jste na ne uzila biolit.
travu z chodniku lze dostat celkem spolehlive tez vroucí vodou....

289245

7.5.2013 13:22

RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 289245

Vařící voda nepomáhá. Sousedka zkoušela vařící vodu na ten mech i trávu v chodníku xkrát- a bují ji to na chodníku ještě víc.[smích] Kdežto ocet na trávu i mech okamžitě zabírá. Mech i tráva zežloutne , odpadne a je od plevele na rok pokoj.

Není bez zajímavosti, že ocet nejenže odpuzuje mravence (jsem přesvědčena, že stihnou včas před ním utéct), ale odpuzuje i klíšťata. Stačí si udělat přírodní sprej. Ten se dělá tak, že se do octa naloží buď rozmarýn nebo levandule, nechá vylouhovat a pak se tím člověk posprejuje než jde do lesa.

289265

7.5.2013 14:47

RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

Bubin 82.?.?.?

Reakce na 289265

nu,tak ten ocet vyzkousime
urcite lepsi reseni,nez ruzne roundapy,zeaziny a dominatory [smích]

289272

7.5.2013 9:32

RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

Čen 89.?.?.?

Reakce na 289200

Taky používám ocet na plevel, ale bohužel, nestačí na škumpu, kterou kdysi jeden z původních majitelů vysadil za plotem. Podařilo se mi pokud možno odpleveli kus zahrady ručním odstaněním všech kořínků a kořenů, ale jsou místa, kam se nedostanu a odtud dál se natahují kořínky a kořeny s chutí se vrátit na svá místa. Nikdy jsem tu věc, Roundup, nepoužila, ani nikomu nedovolila, aby ji na mé zahradě použil, ale v boji se škumpou začínám rezignovat, tam je ocet k ničemu, škumpě ocetné v invazi nezabrání

289251

7.5.2013 13:25

RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 289251

Našla jsem na internetu tohle:
Obecně se nabízí tři způsoby ekologického odstranění škumpy:
1. pokácet + zlikvidovat navazující kořenový systém (zabránění vegetativnímu šíření)
2. pokácet co nejníže u země a celé místo zamulčovat vysokým mulčem ( tři vrstvy lepenky a seno nebo piliny, výška mulče min 20 cm) – zamulčovaná plocha musí být v šířce nejméně 2 metry od místa, kde rostl kmínek (kmínky) škumpy
3. Uříznout ve výši 1 m, počkat až opět vyraší letorosty a ty pravidelně 3- 4 x ročně odstříhat (s rukavicemi). Rostlina se vysílí a uhyne. Počkáme rok a teprve až jsme si jisti, že rostlina uhynula, vykopeme mrtvý pahýl.

289266

7.5.2013 19:45

RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 289251

mne jedna náletová škumpa naštestí sama uschla (pozdeji mi na míste prekážela),
a malé stromky se vyškubávaly
http://abecedazahrady.dama.cz/default.aspx?article=2540
(cílenejší zpusob, než plošný postrik, nebo ke korenum)
http://www.veronica.cz/?id=12&i=109
link k predešlému príspevku

jednou jsem se zbavil pár mladých akátu tím zpusobem, že jsem si všiml, že jeden po urezání spodku zničila plíseň, tak jsem ji roznesl na nekolik dalších parezu, ... ale pak jsem stejne musel všechno dost hluboko prokopat a koreny vytahat, hromadu drobných kousku

289290

17.3.2015 23:37

RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

XY 92.?.?.?

Reakce na 289251

Zkusila jste vrouci vodu a paru?

329374

19.5.2014 21:56

RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

liba libuskalubousek (zavináč) seznam (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 289200

a jak dlouho vydrží chodník bez plevele?

310319

22.10.2014 19:09

RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

Hlaváč 193.?.?.?

Reakce na 289200

Na chodník mi známý doporučil mechostop, ten by měl být taky "přírodní"

319585

6.5.2013 12:32

Receptář.....

Em 213.?.?.?

Kam sú istí "ľudia" schopní klesnúť, ukázali na reklamnom programe Dr. Podlahu, Receptář prima nápadů, kde Ing. Dušková propagovala Roundxx... Svojho času som ju považoval za zanietenú odborníčku, no po tomto som reláciu ani nedopozeral...

289208

6.5.2013 19:40

Roundup a trávník

AdHi 80.?.?.?

Roundup je také široce používán na trávníky, v zahradách a na golfových hřištích.

Nevím, zda se hovoří o tom samém Roundupu, ale když ho použiji na trávník, tak zničí vše, tj. plevel i trávník. A to například u golfového trávníku jistě není účelem [smích]

Na trávníky se používá např. Bofix, který ničí jen dvouděložné plevele.

289218

6.5.2013 19:46

Hypermangán

Ondra on (tečka) dvorak (zavináč) email (tečka) cz 89.?.?.?

Na broskvoň stiženou kadeřavostí mi pomohl roztok hypermanganu a ještě jsem tam přidal trošilinku sava proti plísním. Zjara 3x postříkáno, a nové listy už byly čisté a rovné jako ... nevim teď co, ale prostě krásné a rovné. Další postřik nebyl nutný, broskvoň toho roku měla listy jako meče. Roztok byl poměrně silný, tmavě rudý. 44,- Kč v lékárně.

289219

6.5.2013 21:04

RE: Hypermangán

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 289219

Zajímavé, vyzkouším...

289220

6.5.2013 21:38

RE: Hypermangán

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 289219

zajímavé, zase pomerne netoxické veci, obe sloučeniny jen silne uvolňují kyslík, který ty mikroorganismy ničí... možná kyslíka ve vzduchu ubývá a pokles koncentrace nechává následky...

...ty mikrokbelíčky na prídel v lékárnách, alternativne koupit pulkilovku v prodejne chemikálií za 500 a je na furt, čistota není parametr, pokud se to nepije...

Kbelík sava vylitý do kanalizace zase klidne na pár dnu vyradí místní čističku.

289222

6.5.2013 21:47

Golfové hřiště

Dušan 89.?.?.?

Známý mi vyprávěl zajímavý příběh. Nějaký borec, co hrával golf, pokaždé, když se trefil do jamky, šel k tyčce a dal ji polibek. No, tak to dělal nějaký čas a pak zemřel. Protože se nevědělo proč, udělali pitvu a toxikologii. Pitva ukázala zničená játra a ledviny a toxikologie odhalila, že dotyčný byl otráven. Zdroj otravy byl herbicid použitý na golfovém hřišti, který mj. ulpěl i na tyčkách...
Fotbalisté snad "nešňupou" tu bílou čáru u branky, že?

289223

6.5.2013 22:23

RE: Golfové hřiště

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 289223

Hmm, golf jako nástroj oddělení zrna od plev; elit versus romantiků z ulice? To zní konspiračně... [smích]

289226

7.5.2013 0:55

Agrodružstvo Jevišovice

Anonymous 90.?.?.?

je v naší zemi masivním uživatelem produktů Monsanto, viz stránky Monsanto, kde se tím chlubí.

289230

7.5.2013 5:52

RE: Agrodružstvo Jevišovice

Ondra 89.?.?.?

Reakce na 289230

... [bliji]

289234

7.5.2013 14:10

RE: Agrodružstvo Jevišovice

L.C. 194.?.?.?

Reakce na 289230

Jak jsem se tam koukal, tak ve výčtu svých vlastních historických úspěchů nějak opomněli zmínit jeden jejich špičkový produkt oblíbený zejména ve Vietnamu.

289270

16.5.2013 13:12

RE: Agrodružstvo Jevišovice

Anonymous 90.?.?.?

Reakce na 289230

http://virtually.cz/archiv.php?art=12917
již za Ambrozka cca 10 let spátky to bylo 57 firem.

289804

6.8.2014 17:15

čistící prostředky plné ekologie

Klaudie Opletalova fifinfifin (zavináč) seznam (tečka) cz 95.?.?.?

Ahoj vezmu to kapku z jiné strany, čistící prostředky mám ověřeny tyto:
http://www.drogerie.cz/ekologicka-drogerie/
Kromě šetření přírody šetří i kapsu takže jasná volba. Myslím že by tento způsob čištění a údržby domova i okolí měl zvážit v dnešní době snad každý.

314948

Příspěvků: 32

06.05. 08:07 Jarmila  Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku
06.05. 10:33 Mrkva  RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku
06.05. 11:56 slak  RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku
06.05. 13:03 hestroy  RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku
06.05. 13:21 Peterers  RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku
10.05. 11:22 Kódl Kopr  RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku
06.05. 14:04 Jarmila  RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku
06.05. 15:06 Mrkva  RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku
06.05. 17:18 ppppp  RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku
06.05. 18:59  RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku
07.05. 08:20 Jarmila  RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku
07.05. 08:48 Bubin  RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku
07.05. 13:22 Jarmila  RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku
07.05. 14:47 Bubin  RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku
07.05. 09:32 Čen  RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku
07.05. 13:25 Jarmila  RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku
07.05. 19:45 ppppp  RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku
17.03. 23:37 XY  RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku
19.05. 21:56 liba  RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku
22.10. 19:09 Hlaváč  RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku
06.05. 12:32 Em  Receptář.....
06.05. 19:40 AdHi  Roundup a trávník
06.05. 19:46 Ondra  Hypermangán
06.05. 21:04 hestroy  RE: Hypermangán
06.05. 21:38 ppppp  RE: Hypermangán
06.05. 21:47 Dušan  Golfové hřiště
06.05. 22:23 Andrew Siddur  RE: Golfové hřiště
07.05. 00:55 Anonymous  Agrodružstvo Jevišovice
07.05. 05:52 Ondra  RE: Agrodružstvo Jevišovice
07.05. 14:10 L.C.  RE: Agrodružstvo Jevišovice
16.05. 13:12 Anonymous  RE: Agrodružstvo Jevišovice
06.08. 17:15 Klaudie Opletalova  čistící prostředky plné ekologie

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

103

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 117 čtenářů částkou 36 210 korun, což je 103 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nakažení očkovaní jsou podle Tečky bezinfekční25.10.21 17:51 Česká republika 9

Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život 25.10.21 17:13 Česká republika 2

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 3

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 2

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 3

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Měnové kurzy

USD
22,18 Kč
Euro
25,73 Kč
Libra
30,53 Kč
Kanadský dolar
17,93 Kč
Australský dolar
16,67 Kč
Švýcarský frank
24,09 Kč
100 japonských jenů
19,47 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 002,52 Kč
1 unce stříbra
541,44 Kč
Bitcoin
1 393 304,63 Kč

Poslední aktualizace: 26.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 17 985