Diskuze k článku

Byl jsem na drogách jménem peníze

Příspěvků 48

8.12.2012 1:41

Co že to mám dělat?

lesov 62.?.?.?

Taky mám strach z náhlého vyschnutí toku PENĚZ a navíc nevím, co je to ten "bártr". [naštvaný]
PS. Jelikož nemám pozemek, ni hospodářství a krást dříví, jíl nebo cokoliv jiného je trestné, nemohu s nikým nic směňovat. Za to, co umím mi naštěstí ještě platí a melouny jako v Rusku za odměnu nechci.

280233

8.12.2012 17:03

RE: Co že to mám dělat?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 280233

Co sa dreva tyka, je povolene aj v sukromnom lese zbierat akekolvek mnozstvo popadaneho sucheho dreva. Jedna sa o obecne uzitie lesa.

280273

8.12.2012 21:43

RE: Co že to mám dělat?

Peter Krumpál 195.?.?.?

Reakce na 280273

Prosím, to je omyl. Zbierať suché drevo v lese možno len na povolenie vlastníka a nie je to zadarmo.

280282

10.12.2012 11:21

RE: Co že to mám dělat?

Solon 90.?.?.?

Reakce na 280282

Výrazem značné demokratizace práva užívat lesy je institut obecného užívání lesů, se kterým se můžeme setkat v zákoně č. 289/1995 Sb. o lesích. Tento institut vznikl již po roce 1948 a ve světě není zcela běžným.

...

Konkrétními právy, které jsou obsahem obecného užívání lesů je právo sbírat v lese pro vlastní potřebu lesní plody a právo sbírat suchou na zemi ležící klest. Subjekt, který vstoupí do lesa na základě tohoto institutu je povinen les nepoškozovat, nenarušovat lesní prostředí a dbát pokynů vlastníka lesa či nájemce a jeho zaměstnanců.

zdroj: http://www.epravo.cz/top/clanky/obecne-uzivani-lesa-8633.html

280361

15.12.2012 6:06

RE: Co že to mám dělat?

qwaszx 85.?.?.?

Reakce na 280361

A co se stane když onen vlastník subjektu pokyne ať vypadne?

280612

9.12.2012 11:37

RE: Co že to mám dělat?

Frank51 89.?.?.?

Reakce na 280233

Nedělejte nic, protože tento článek je jenom prostý a hloupý blábol od někoho, kdo nouzí netrpí a zřejmě se nudí. Ostatně není to nic nového pod sluncem, protože i katolická církev káže o chudobě a skromnosti a přitom se chová přesně naopak. Zkusím v pondělí nabídnout v samoobsluze zbylý stavební kámen, jestli mi za to dají chléb a rohlíky.

280303

8.12.2012 3:18

Monetarny system = najvacsi svetsky podvod

Peptalkin 62.?.?.?

Uzasny, takmer ultimativny clanok na temu toho najvacsieho zlodejstva aky kedy bol ludstvom stvoreny!!!

Potlesk na otvorenej scene za brilantny popis.V podstate clanok ktoreho odkaz davam nizsie pouzil len a len jednoduchu matematiku a ten kto ho nepochopi, nema pravo na to aaby bol oslovovany inymi ako "clovek rozumny"Mýtus peňazí vyvrátený

280234

9.12.2012 9:35

RE: Monetarny system = najvacsi svetsky podvod

Bright Light 78.?.?.?

Reakce na 280234

Je pravda, že monetární systém VE SVÉ SOUČASNÉ PODOBĚ (EMISE JISTINY PROSTŘEDNITVÍM ÚVĚRU S POŽADAVKEM VRÁCENÍ JISTINY I ÚROKU), je podvodem. Obrovským podvodem. Zavrženíhodným a odsouzeníhodným podvodem, vyžadujícím jeho naprostou reformu. Mimochodem vysvětlení principu ve Vašem odkazu je velmi dobré.
Ale s dovolením, sám monetární systém není největším světským podvodem.
Největším světským podvodem je systém víry, kde jsou lidé vedeni k víře v "Boha", který nejenže žádným Bohem ve významu slova Prvotní Láskyplný Záměr i Projev není, ale je naopak nejhorším cizopasníkem, nepřítelem, trýznitelem, mystifikátorem a tyranem, který je pravým tvůrcem klamu, lži, podvodu a pozemského systému, kde sami lidé mají zakódováno chovat se k Zemi, jako se sám Jehova - Satan chová k lidem.
Sděluji to proto, že stejný web, na němž je dobře vysvětlena absurdita monetárního systému, velebí nejfalešnější učení všech dob. Je to jako říkat "opatrně s tou výbušninou, děti, raději ji zlikvidujte, tady máte zápalky".

280299

8.12.2012 9:27

Kdo je Luboš Drobík?

dodo50 88.?.?.?

Možná se mýlím, ale jestli je pan Drobík tím Drobíkem, který je presidentem elitářského klubu v Praze, tak je to velmi ironické... (pokud tímto není, autorovi se omlouvám)
Připomíná mi to aktuální fenomén - pozitivní evoluce Karla Janečka. Česká mocenská elita není tak hloupá, jak se může zprvu jevit. Moralizování a odmítnutí systému peněz člověkem z řad současné servisní elity je fakt k popukání...
Proto nezapomeňme na - "po ovoci poznáte je..."

apropo, členem této party je i Roman Joch...

http://www.theclubofprague.org/clenove/ing-lubos-drobik.aspx

http://www.theclubofprague.org/clenove/default.aspx

280239

8.12.2012 10:24

RE: Kdo je Luboš Drobík?

JAO 85.?.?.?

Reakce na 280239

Obávám se, že se nemýlíte. Je to s velkou pravděpodobností stejná osoba. Článek byl převzat z www.ac24.cz, kde je v seznamu přispěvatelů uvedeno toto:

"Luboš Drobík

V devadesátých letech vybudoval síť maloobchodních prodejen s knihami a knižní velkoobchod s vlastním nakladatelstvím a následně je prodal."

Tato charakteristika je i ve Vámi odkazovaném profilu. Je velmi nepravděpodobné, že by 2 lidé stejného jména podnikali ve stejné době, místě a oboru.

280243

8.12.2012 12:03

RE: Kdo je Luboš Drobík?

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 280243

Proč Vám vadí "historie" Luboše Drobíka?!

Naivní a plný ideálů se kdysi vydal mezi vlky. Teprve když zjistil, že mu vlčí "pospolitost" nesedí, překročil odvážně Jordán. A za to mu patří můj obdiv. Jen idiot nepřizná, že se v životě mýlil = zinkal,pravicoval a lídlil ...

Naplno nyní oVčanům vysvětlil, jak "dýmů/krásy" ne/funguje. Nemá smysl dehonestovat pošťáka, který přináší odhalení. "Dýmů/krásy" je jen taková, nakolik autocensurující a ne/collectivní - soběčtí a individualističtí jsou její oVčané, hltající Poučky Prof. Big Toonnela a Rakouskou školu Hayek, Friedricha Augusta VON.

Vložený obrázek

I staří Řekové si ve svých "democratických" pidistátečcích volili v době ohrožení dobrovolně Tyrana - tyran se opíral o nespokojené vrstvy obyvatelstva a jeho cílem se stalo konečné odstranění nadvlády rodové šlechty. Tyranové se snažili udržet svou moc a podporovali hospodářský rozvoj obce. Usilovali také o dosažení jednoty v obci pořádáním náboženských slavností na počest bohů, ochránců obcí. Značné finanční prostředky věnovali na stavební rozvoj města. ( Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Tyrannis )

Pravicující a zinkající čeští pivní Pepíci a/i lídlující Mařenky si místo toho volí NašehoPánaKnížePána či vysvlečené Holky Veřejné [zmaten] [mrknutí jedním okem]

A dehonestují pošťáky, kteří jim nastavují zrcadlo [vyplazený jazyk]

280249

8.12.2012 12:39

RE: Kdo je Luboš Drobík?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 184.?.?.?

Reakce na 280249

Otázka je, jestli svoje slova "myslí upřímně". Miliardář Soros se svými nahrabanými papírky stojí za hnutím Occupy Wall Street. Také chce změnit sílu a moc korporací.[smích]

280253

8.12.2012 12:58

RE: Kdo je Luboš Drobík?

JAO 85.?.?.?

Reakce na 280249

Promiňte, ale já asi nerozumím Vaší otázce. Podnikatelská "historie" pana Drobíka je jedna věc, současná prezidentská role v organizaci, která staví svůj image na jakémsi "boji za svobodu" a jejímž členem (třetinovým, nepočítám-li pana Drobíka) je i pan Joch, je věc druhá. A jak praví celkem pravdivé rčení, vrána k vráně sedá.

Pana Drobíka neznám, takže jej nemohu jakkoli hodnotit, ale pokud je mi známo, pan Joch proslul svými bigotně šovinistickými názory, na kterých se dle mého názoru svobodná společnost opravdu stavět nedá, pakliže za takovou nepovažujeme otrokářsko/feudální řád, případně kastovní systémy. Kromě toho tento pán donedávna fungoval jako poradce premiéra Nečase (tato jeho role se stala neudržitelná v okamžiku, kdy se navezl do Klause, protože jako prezident nebyl podle jeho mínění schopný "prokázat odvahu pod palbou" při známém air-softovém "atentátu"[mrknutí jedním okem].

Pokud tedy pan Drobík reprezentuje think-tank, který je formován také názory pana Jocha, je to alespoň pro mne natolik diskvalifikující okolnost, že nemohu vnímat jeho postoje a názory jinak, než s velkou ostražitostí.

280254

8.12.2012 12:59

RE: Kdo je Luboš Drobík?

Dodo50 88.?.?.?

Reakce na 280249

No právě. Tento člověk se pasuje do role pošťáka, který prozřel, ale dle mého je článek obyčejný "trojský kůň". Stačí se podívat na současné aktivity jeho klubu, s pražskými vlky nadále peče, takže zase tak napravený dle mého není. Je pravděpodobnější, že jeho pohnutky jsou zcela odlišné, než jaké se nám jeví.Z toho jsem už trochu vyrostl. Doba je výjimečná, proto můžeme dekonstuovat i takovéto prvky propagandy...
Proč článek vyde zrovna na aternativní stránkách ac24? Že by pražská politická a finanční elita odepsala současné status quo a šla opět dělat ukradenou revoluci? Toto je pravděpodobnější, než nějaké skutečné pokání "napraveného" elitáře.

280255

8.12.2012 19:51

RE: Kdo je Luboš Drobík?

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 280255

Pro JAO i DODO:

Rozumný člověk by měl za současného stavu světa přijmout (mírně pozměněnou parafrázi) - nepřátelé mých nepřátel MOHOU BÝT mými spojenci. Neboli: kdo oslabuje toho, kdo (nejvíce) škodí mým zájmům, je mým přirozeným spojencem.

Problémem (ateistických) Čechů je, že (skvěle montující auta a/nebo vyvíjející nano-zázraky) se na druhou stranu přespříliš upínají k technice a propadají se až k datismu a /expertnímu informačnímu idiotismu = svítí/nesvítí = černá/bílá. Ale svět nikdy černo/bílý nebyl!!! A těžko někdy bude[pláč]

Sociopaté a/nebo (chcete-li "boháči" či úspěšní lidé) nejsou STVůRAMI. Mají jen geneticky či výchovou posunuté priority. Zajímavě je to uvedeno v tzv.:

Sieboldových »zákonech«

1. Bohatí berou osud do svých rukou. Průměrní lidé - má evidentně na mysli spíše střední vrstvy - příliš spoléhají na druhé. Lidé většinou čekají na to, co jim spadne do klína, že za ně problémy vyřeší někdo jiný: vláda, politici, šéf na jejich pracovišti, rodiče apod. Bohatí jsou akční, pilní.

2. Průměrní lidé si často myslí, že sobectví je neřest, že ho má člověk v sobě překonávat. Bohatí ho považují za ctnost, nepředstírají, že chtějí spasit svět. Středních vrstvy obvykle vnímají tento přístup odmítavě a je to důvod, proč málokdy zbohatnou, pokud vůbec. Mnozí odmítají ke své škodě sociální darwinismus, jít za svým cílem »přes mrtvoly«.

3. Průměrní lidé se domnívají, že bohatství se často pojí se vzděláním. Dělají vše možné i za cenu osobních obětí, aby jejich potomci vystudovali vysokou školu. Boháči se většinou nemohou a ani nechtějí chlubit tituly z univerzit. Bill Gates svá studia vůbec nedokončil, vynálezy se někdy rodí i v garážích.

Na druhé straně bohatí někdy neváhají si za peníze opatřit různé tituly a vyznamenání, zvláště když to zvýší zisk. Různé tituly se často přeceňují a po nich se mnohdy pídí průměrní lidé s komplexy.

4. Průměrní lidé příliš spojují peníze a majetek s emocemi. Stačí jim, když si našetří dostatek peněz na stáří a pro případ, že by se stali invalidy nebo dlouhodobě onemocněli. Je ovšem i nemálo těch, co žijí ze dne na den, nebo přímo na dluh.

Bohatí vnímají peníze spíše jako studnici příležitostí pro to či ono podnikání, neváhají si je opatřovat nejrůznějšími kanály. (V Česku je teď populární bonmot: Kdo nekrade, ať nejí!) Na současnou krizi reagují pohotově, i když si nepřipouští, že současný systém tu nebude věčně, domnívají se, že ho lze zachránit.

5. Průměrní lidé se živí prací, jež je často nebaví. Bohatí jdou za svými sny, pokud možno dělají, co je baví. Ostatní lidé se bojí přijít o práci, a tak se smiřují s tím, že jsou nejen vykořisťovaní, ale i ponižovaní, a například mladé ženy i zneužívané.

280278

8.12.2012 23:47

RE: Kdo je Luboš Drobík?

JAO 85.?.?.?

Reakce na 280278

Ano, tomu rozumím, já nemám problém s bohatstvím jako takovým. Zastávám naopak názor, že být bohatý může být docela obtížné, znám nškolik relativně bohatých jedinců (majetek řádově stovky mil. CZK), se kterými bych raději neměnil (neustálý stres a strach ze znehodnocení majetku, příp. paranoidní obava, že budou někým, komu věří, okradeni, tak raději nevěří ani svým dětem). Takže pokud jde o body 1-5, rozhodně bych netvrdil, že jsou obecně platné, naopak bohatství může vést (a často i vede) k jakési degeneraci a ztrátě přirozených instinktů.

Zároveň jsem skeptický k různým mesiášům z podnikatelských kruhů, kterých je poslední dobou jak hub po dešti. Ať už jde o Janečka, Babiše, Okamuru nebo jiné "spasitele". Tenhle typ lidí bohužel moc dobře znám (podnikám v oblasti, kdy s nimi chtíc nechtíc občas přicházím do styku) a věřte nebo ne, jejich mediální obraz nemá s realitou naprosto nic společného. Vždy je potřeba hledat někoho v pozadí a ptát se qui bono?

280285

9.12.2012 0:43

aRE:

HGF 78.?.?.?

Reakce na 280285

Co dostane dlužník zpátky (směnou) od věřitele (banky), když mu vrátí zapůjčené peníze?

280291

9.12.2012 9:20

RE: Kdo je Luboš Drobík?

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 280285

S tím samozřejmě souhlasím. Na druhou stranu pan Luboš Drobík konstatuje určitá fakta, která musí být pro pravicující a zinkající Pepíky a/i lídlující Mařen/ky - doposud hltající Poučky Prof. Big Toonnela a Hayek, Friedricha VON - velice, velice, ale velice palčivá. A tak podvědomě zde cítím, že se zaměřují na dehonestaci nepohodlného pošťáka pana Drobíka, nežli na sebereflexi a příp. polemiku s fakty, která pan Drobík sděluje.

Zlí commun/isté deklarovali "péči o dělníky, rolníky a pracující inteligenci". Hodný democratický systém nedeklaruje nic - max. tak leda n_u_l_o_v_o_u ochranu společnosti před Predátory a jimi loutkovedenými Shabes/GOJ/im. Víc moUdré, víc Klause, víc nezaměstnaných, víc exekutorů a bezdomovců.

Ne vždy musí být "odpadlík" od systému falešným messiášem. Např. Prof. Big Toonnelem pozvracený John Maynard Keynes a jeho učení nastolilo v celém západním světě blahobyt pro naprostou většinu společnosti. Jen díky jemu nezavládli v hodném západním světě zlí commun/isté. A Západ (a jeho Bismarckovsko-Keynesiánský sociální stát) se stal metou pro většinu pozemšťanů.

Teprve propredátorské lživé bludy Rakouské školy srazily pravicující blahobytné oVčany do chřtánu exekutorů a dalších pochopů Predátorů a jejich Shabes/GOJim.

Neštěstí, bída a zhroucení Západu, které přinesl Ronnie Reagan, Maggie Thatcher a Rakouská propredátorská škola, nabyly takových rozměrů, že ekonomická politika jak v USA tak v Evropské unii od velké finanční krize začátku 21. století opět uplatňuje především keynesiánské metody řešení vzniklých problémů, což se zdůvodňuje naprostou neúčinností jiných přístupů (viz. pravicově zbídačená ČR - versus např. prosperující Polsko, Německo, Slovensko...) při potřebné rychlosti. Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/John_Maynard_Keynes

Proto bychom neměli a priori zatracovat páně Drobíky či Keynese. A měli bychom pozorně naslouchat jejich poselstvím a argumentům.

280298

8.12.2012 13:15

RE: Kdo je Luboš Drobík?

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 280239

A co má být na tom k popukání? Naopak, jen to potvrzuje pravdivý a autentický obsah článku...

280256

8.12.2012 9:32

Kdo je Luboš Drobík?

Dodo50 88.?.?.?

Doplňuji jen správný odkaz na Prague Business Club
http://www.businessclub.cz/cs/slovo-zakladatele/

280240

8.12.2012 9:33

Hezky se to čte. Jen co je pravda.

osa x 193.?.?.?

Jen ta věta na konci : " Tahle nádherná planeta má všeho dost pro všechny..." mne poděsila, neboť číslovka "všichni" mi asociuje ost(b)naté dráty a krásné nové stroje.
Kolik to vlastně je "všichni" , aby to ta nádherná planeta skousla do sousloví "všeho dost" ? Mimochodem, řekl bych, že peníze jsou v tom trochu nevině, stačí aby nebyl člověk píča.

280241

8.12.2012 15:01

RE: Hezky se to čte. Jen co je pravda.

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 280241

no právě ne pro všechny ale pro sebe každý by měl vlastnit jen tolik kolik ho uživí nebo kolik dokáže obhospodařit pro svůj užitek pak bude dost i pro všechny protože časový fond každého je omezený nebo se může každý věnovat něčemu co umí vytvářet přebytky a ty si povyměnovat
problém nastává když nějakou píču napadne že by mohl akumulovat kapitál zefektivnovat svou činnost nikoli za účelem zvýšení volnočasového fondu ale ke zvýšení produkce pak vzniká potřeba peněžních trhů a tím i závislost na penězích
a ty peníze jsou v tom zároven nevinně i na vinně protože k té akumulaci vedou stejně jako voda teče z kopce dolů i když ani peníze ani voda za to nemohou
když nezregulujeme řeku tak nám proměnlivost jejího toku téměř znemožní využívat její prodící energie a o penězích platí dle mého názoru úplně to samé

280263

12.12.2012 1:34

RE: Hezky se to čte. Jen co je pravda.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 280263

Je v tom hodně pravdy. Téměř vše, až na to připodobnění peněz s řekou. A proč? Řeka je coby přirozená, dílem božím. Peníze jsou coby nepřirozené, dílem jeho odpůrce. Připodobňovat tedy Boha k Satanovi - ale no fuj! [oči v sloup] [vyplazený jazyk]

280413

12.12.2012 18:47

RE: Hezky se to čte. Jen co je pravda.

mtk 88.?.?.?

Reakce na 280413

Koho dílo je voda si netroufám soudit, ale peníze jsou celkem prokazatelně dílem člověka; a přisuzovat je dílu jakémusi satanovi (fantazijnímu výpotku opět člověka) je výskledkem náboženského omezení mysli. Lidstvo čeká ještě dlouhá cesta než se oprostí od podobně ubohých svůdných dogmat. Pakliže to vůbec stihne. Lidé, smýšlející jako vy, budou muset vymřít jako dinosauři, aby byla nějaká šance na záchranu.

280440

8.12.2012 10:29

Bravo

8-P 79.?.?.?

výborný článek, jen s tím desaterem bych byl opatrný.

úplně by postačilo zrušit monopol státu a centrálních bank na "peníze". Lidé by pak rychle přišli a přešli na nové a spravedlivé směnné systémy. Cigára, alkohol, zlato, stříbro, měď... Vždyť obchodovat by bylo tak snadné, kdyby k tomu člověk nepotřeboval licence od státu a státem požehnané papírky...

280244

8.12.2012 13:23

RE: Bravo

romaker 91.?.?.?

Reakce na 280244

Naopak, myslím, že desatero je trefa do černého.

280259

8.12.2012 15:46

RE: Bravo

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 280259

Kdyz uz, tak trefa do cernyho je devatero! S desaterem leda tak zlodejska inkvizice ktera parazituje na gerontech kterejm se nestiti ukradnout kdyz umiraj pod hlavou i polstat driv nez stacej vystydnout vymejva verejnosti ktery nechce dovolit uz ani samostatne myslet mozky!

280266

8.12.2012 11:33

Trillion Dollars Missing!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

9/10/2001: Rumsfeld says $2.3 TRILLION Missing from Pentagon
http://www.youtube.com/watch?v=xU4GdHLUHwU

WHERE'S half a trillion dollars, Ben? Grayson hammers Bernanke (07/21/09)
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=ends...

9 TRILLION Dollars Missing from Federal Reserve,Fed Inspector General Can't Exp
http://www.youtube.com/watch?v=GYNVNhB-m0o

[bliji]

280246

9.12.2012 0:18

RE: Trillion Dollars Missing!!!

steve 174.?.?.?

Reakce na 280246

no .., - a deje se neco ? Nedeje se vubec nic. Ben se culi svetu do ksichtu a dostane dalsiho Nobla za ekonomiku ...,
.. a Grayson dostane povolavaci rozkaz do armady a to "rejpani" do Bena ho v Syrii prejde ... [mrknutí jedním okem]
.. Ben se uci na fletnu, .. u saxofonisty co FEDu sefoval nez tam Bena posadil za sebe ...

280289

8.12.2012 11:54

Novodobá těžba kovů v čéšskoj amérike již nepotřebuje chemické redukce....

CCx 89.?.?.?

Měděné či železné doly, vysoké pece nebo třeba besemerovy redukce? Stačí vyrobit a zainteresovat národ hladových bezdomovců, a rozdávat jim za to, že prošmejdí popelnice a přinesou to do ohrad barevné papírky, za které si mohou koupit žrádlo a chlast. Připadá mi to jako nějaká moderní německá biotechnologie. Zde se může plně rozvinout nad blbými čechy nadřazená cikánská ekonomie, kde je jasné, že než někde pálit izolaci z vyhozených měděných drátů, tak je rychlejší ukrást třeba železniční signalizaci, a nebo měděné okapy na příbytku neopatrného moderního zbohatlíka, než se začnou ztrácet autogenem uřezané železniční kolejnice, a nebo se přijde na to, že je daleko výnosnější než měď šmelení s transplantačními díly zbylých ještě zdravých daňových poplatníků...

280248

12.12.2012 1:53

RE: Novodobá těžba kovů v čéšskoj amérike již nepotřebuje chemické redukce....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 280248

"...že je daleko výnosnější než měď šmelení s transplantačními díly..."

Ona nejen v zemích kde "zítra již znamená včera" je to dávno zaběhnutá praxe. Bílá mafie má své kořeny v daleké minulosti a ne nadarmo jsou v její blízkosti nezřídka i kostely i hřbitovy.

280414

8.12.2012 12:07

ojedinělé

te 89.?.?.?

Jeden z mála článků, kde se píše věcně a s klidem uvnitř, a s osobním příkladem řešení.
Mnohé ostatní podobné články bývají směsice emocí, často záporných nebo skrytých, což sice lidi emočně rozčílí, ale to je tak vše.

280250

8.12.2012 13:16

trefa

ppppp 95.?.?.?

pridám niečo k hypotékam:

Určuje trh cenu na trhu?

Keď som bol "malý chlapec", ešte študent, veril som, že práca prináša
peniaze, ako ekvivalent inej práce, takže ide len o lepšie organizovanie
deľby práce prostredníctvom peňazí, aby pestovateľ zemiakov mohol kúpiť
pluh, aj keď kováč chce na tanier iba ryžu.
Ešte ako študent som premýšľal, ako vyhrať v športke, aká je na to reálna
šanca, a či pomôže urobiť si rozpis. Štatistika len tak nepustí. Neboli
sme zvyknutí na pyramídové hry, ktoré predstavovali ešte vyššiu úroveň než
obyčajná športka/lotéria, ktorá je z matematicko-štatistického hľadiska
iba hodom kockou pri "človeče nezlob sa". Nemám sa teda "zlo-biť", ale
pozerať, kto/čo vlastne
určuje cenu "práce" a hodnotu výrobku na trhu.

Hovoríme o voľnej tvorbe cien, že cenu môže určiť dopyt. Pozrime sa, kam
to vedie, a či niekde pre to existuje miera, ako pre všetko. Medzi
premrštenou cenou a podvodom totiž nie je ostrá hranica, ide iba o to, či
si ten, kto pýta peniaze tie peniaze aj zaslúži. Čím sa líšia nezaslúžené
peniaze od podvodu?

Pozerám ako všetci stárneme, a očakávame aj nejakú odmenu za našu
prejavenú dobrú vôľu a námahu, tá však koľkokrát nie a nie prísť. Prečo?
Nie je skôr zákonité, ak nepríde? Nie je toto najjednoduchšie vysvetlenie
s ohľadom povedzme na Occamovu britvu, aj keď aj to je iba štatistika a
nezohľadňuje každý prípad?

Vezmime predmety záujmu, do ktorých priemerne investujeme asi najviac,
okrem jedla.

Byt a auto. Začnime jednoduchším. Kto určuje cenu auta?
"Diabol" ako obvykle v detailoch. Pýtal sa ma niekto, aké má mať auto
vlastnosti,
aké materiály majú v ňom byť použité?
Pýtajú sa konštruktéri priamo zákazníkov, alebo si iba myslia, čo tí
zákazníci či aj obchodníci potrebujú. Je potreba zákazníkov objektívna,
alebo čisto
svojvoľná a nezvládnutá? Prečo materiál v aute nevydrží toľko, čo má, aby
sa ním neplýtvalo?

Valiť objem materiálu cez "ekologické" spracovanie
znamená určitý druh šetrenia, ale od skutočného šetrenia má stále ďaleko,
lebo aj keď napíšu, že auto zrecyklujú na 90%, tak do toho nie je
započítaná celá energia potrebná na spracovanie. K tomu sa pridá aj fakt,
že recyklačné produkty majú často iba symbolickú hodnotu a použiteľnosť v
porovnaní s novo vyrobeným materiálom. Výsledkom je, že točíme dookola
veľa objemu materiálu, a spotrebúvame pritom značnú časť energie.
Príkladom buď nárazníky na "džípoch", akoby malo ísť o vlak, lesný stroj,
či buldozér, jasne sa tým naznačuje, že sme nevyriešili bezpečnosť
prepravy, a spoliehame na takéto riešenia. Žiadny nárazník ešte nezvýšil
bezpečnosť prepravy, namiesto lepšieho odchytenia hromady ľudí s poruchami
osobnosti, čo za volantom nemajú čo hľadať vyrobíme nárazník, x-druhov
"vylepšení" počnúc ABS končiac autopilotom, rozkážeme svietiť ...Automaticky kráceno

280257

8.12.2012 13:17

pokrač.

ppppp 95.?.?.?

vo dne.
Povedzme ale, že aj keď s takým nemusím súhlasiť, že toto všetko sa dá
spočítať a výsledkom bude cena auta. Ak nebudem mať dosť peňazí na toto
všetko, tak pôžička, či lízať lízing.

Skúsme takto isto postupovať pri tvorbe ceny bytu. Spočítame všetky
materiály, náklady, spracovanie, zarátajme aj réžiu firiem, ktoré sa vozia
v autách vyrobených na vyššieuvedenom základe. Výsledkom je konkrétne
číslo. Nemám naraz dosť peňazí, tak opäť pôžička, hypotéka...
Je ale toto číslo ozaj v súlade s cenou bytu na trhu? Môže už raz kúpený a
vyrobený byt obnoviť či dokonca navýšiť svoju pôvodnú cenu, keď ten byt už
raz niekto zaplatil?

Veď ten byt sa zďaleka tak rýchlo neopotrebúva, ako to auto, ani náklady
na jeho údržbu priemerne nie sú vysoké.
Prečo sa teda ceny aj starých bytov držia tak vysoko, kto tú cenu určuje?
Je hlavným faktorom nedostatok bytov, či snaha o bezprácny zisk?
Ak by to tak nebolo, tak nikto nebude žiadať nejakú hypotéku, a každý si
ho kúpi z výplaty. Komu vyhovuje vysoká cena bytov? V prvom rade
poskytovateľom hypoték. Stačí využiť nedostatok, a namiesto investícií do
stavby nových sa čaká, kto by bol ochotný zaplatiť neprimeranú cenu čisto
na základe akýchsi pochybných, aj pre vzdelaného človeka matematicky
nezvládnuteľných pyramídových dohôd a sľubov. Teda stačí, ak niekto podrží
nedostatok na vyššej úrovni, než by sa trhovo prejavil sám, a reagovali by
naň stavbárske firmy, stačí, keď pozdrží peniaze. Prečo teda prednostne nereagujú firmy? No pretože im peniaze požičiava banka, ktorá má v ruke kľuče od miešačky. Stačí takto? Spočítal niekto reálne náklady na reálnu stavbu? Ten materiál a práca
reálne nestojí toľko, aby výsledkom bola súčasná cena bytov, nehovoriac o
bytoch už raz kúpených, pri ktorých ich pôvodní majitelia chcú vrátiť
svoje vložené peniaze, aby ich mohli opäť vložiť do ďalších rovnako umelo
nadhodnotených prostriedkov. Je tú pyramídu už cítiť lepšie? A mnohí sú
akože spokojní. Bráni to populačnej explózii, ale nie v prípadoch, kde sa do bytu, či už raz kýmsi zaplateného objektu nasťahuje 10+. Nie trh teda reálne určuje cenu.

280258

8.12.2012 14:40

Není důležité kdo píše,ale co píše!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

A autor jasně píše,byl jsem na drogách jménem peníze!
Myslím, že je dobře se hluboce zamyslet nad obsahem článku,protože většina z nás také ve větší, či menší míře podobné "drogové" závislosti na penězích podléhá.
Peníze sami o sobě nejsou špatný vynález,ale je to jako s ohněm!
Dobrý sluha,ale zlý pán!!!!
TAKŽE MYSLET,PANSTVO - KDE NEMUSÍM NETAHÁM PENÍZE DO ŽIVOTA A DO HRY NA OSUD UŽ VŮBEC NE!!! JAK TŘEBA KONČÍ SŇATKY KVŮLI MAMONU!
KOLIK TRAGICKÝCH SITUACÍ V ŽIVOTĚ PENÍZE VYVOLÁVAJÍ A NEMUSELO BY K NIM DOCHÁZET!

280262

8.12.2012 20:34

Chtěl bych vědět detaily.

Ginzo 90.?.?.?

Jak se jmenuje pražská advokátní kancelář, která ona rozhodnutí o tom, kdo bude ministr pro své klienty zajišťuje?

280280

8.12.2012 20:40

Nevěřím mu ani slovo

Nikdo 81.?.?.?

Těchto jakoby napravených zbohatlíků se v poslední době vyrojilo příliš mnoho. Podobně jako v roce 1989 se snaží mocenská elita za pomoci těchto poskoků převzít iniciativu, aby regulovala stoupající nasranost davů a odvedla pozornost od skutečných viníků a příčin problémů.

280281

9.12.2012 10:20

RE: Nevěřím mu ani slovo

CCx 89.?.?.?

Reakce na 280281

Nemá pan Drobík jen rostoucí problémy s tím, zaplatit svůj zřejmě pracně vybudovaný areál? Článek na mne působí dojmem volání o pomoc. Díval jsem se třeba na seznam návštěvníků jeho "diskusního byznyscentra", a viděl tam pouze řadu zcela charakteristických pochybných existencí z nichž zloději většinou nic nedají, a zkrachovalci sami potřebují dotace...

280301

8.12.2012 23:12

hahaha

pravicový boľševik 87.?.?.?

Drobík je len ďalší parazit oblečený v peknom obleku a voňavej košeli. Výrazne odporúčam tento článok a diskusiu pod ním: http://dolezite.sk/Strez_se_psychopata_muj_synu__48.html

280283

9.12.2012 0:04

RE: hahaha

JAO 85.?.?.?

Reakce na 280283

Ano, pokud jde o článek o nebezpečnosti psychopatů, nelze než souhlasit a šířit tuto osvětu. Mimochodem prof. Koukolík na toto téma zpracoval velmi poutavou přednášku http://www.youtube.com/watch?v=vZSjJ4QKjls

280287

9.12.2012 13:30

RE: hahaha

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 280283

Kto živí server www.dolezite.sk ? Z čoho, z akého druhu práce? To je dôležitejšie, než to, čo server poskytuje. Informácie filtrujú po svojom, a podľa mňa nie sú nezávislí, pretože podľa mňa nedodržujú etický rámec.
Zverejnili napríklad film "nemoc 3. moci", ktorý sa neskutočne vymyká základnej etike, nech by bola pravda na ktorejkoľvek strane, zavádzajú tam prvky lynčovania. Také čosi ten server diskredituje viac, než keby tam ponúkali nejaké porno.

280306

9.12.2012 0:01

NOVý byznys

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

článek vyšel začátkem roku přímo na autorovém webu http://www.novybyznys.cz/2012/02/byl-jsem-na-drogach-jmenem-penize.html

Na stránkách je odkaz na další bratrské projekty, a jeden z nich je Nové zdraví Jana Hnízdila http://novezdravi.blogspot.sk/

už tenkrát to na mně působilo nějak divně, profesionální provedení, propojení s PBC, pak angažmá Hnízdila v Pozitivní evoluci...

280286

9.12.2012 0:35

Dobrý...

pavelh144 pavelh (zavináč) esotop (tečka) cz 213.?.?.?

Je dobře, že k tomuto poznání (ohledně peněz a především úroku) dochází čím dál více lidí. Nezbývá mne, než odkázat na dvě věci:
www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf kde je to vše popsáno velmi důkladně a podrobněji. Také této problematice se nyní chystá seminář na vyjímečné datum 21.12.2012. Pozvánka je zde http://ozr.webnode.cz/news/celodenni-ideovy-semina..., kam jsou zájemci tímto zváni. Vše bude ještě upřesněno!

280290

9.12.2012 9:50

Frantisek z Assisi

Bagoun 89.?.?.?

Tak to tady mame pred sebou nejakeho novodobeho sv.Frantiska z Assisi. Jenze je trochu modifikovany, ten pan urcite nechodi ted v soucasnem mrazivem pocasi bosy po prazske dlazbe, ale zustal financne zajisteny. A ta vyzva zbavit se zavislosti na penezich, doufam ze je adresovana do jeho spolecenskych kruhu, urcite bude mit ohromny ohlas. Pro nas, ted mluvim za socky, luzu (coz dneska uz neznamena nejake parazitujici prizivniky, ale vsichni kdo se zivi praci a jsou tak oznacovani od kriminalniku, co se sami nazyvaji "elitou"[mrknutí jedním okem], je otazka penez ze dne na den otazka fyzickeho preziti. A zruseni penez jako prostredku smeny? Kam na takove nesmysly chodi nebo spis co tim chce docilit. Vzdycky tady musi byt nejaky vseobecny ekvivalent pro smenu zbozi, z praktickych duvodu, at se bude jmenovat penize nebo jakkoliv jinak. Vratime se snad k naturalnimu hospodarstvi a budeme provozovat obchod vymenny? Vubec mi to jako celek pripomina blaboly toho Janecka, nemaji oni dva neco spolecneho?

280300

9.12.2012 11:41

Máš můj obdiv

Sidrach 178.?.?.?

Vážím si Vašeho odhodlání jít správnou cestou, nechť si udržte čisté svědomí až do smrti,

S pozdravem: Sidrach

280304

9.12.2012 22:11

Dobrý článek

pavelh14 213.?.?.?

K článku není prakticky co dodat. Jen mohu dát odkaz na stránky http://www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf , kde je vše ještě více rozpracované a navíc je tam i návod, jak se z toho marastu dostat.
Na téma peníze a kde je problém pořádáme ve výjimečné datum 21.12.2012 v Plzni celodenní ideový seminář. Pozvánka je na http://ozr.webnode.cz/news/celodenni-ideovy-semina....

280343

10.12.2012 16:57

opět jeden

raskolnikov 217.?.?.?

z těch, co pějí písničku, jakou by "lid" rád slyšel..."tajná pravda o FEDu" se již stává součástí oficiálních projevů (viz poradenské hlasy z hradu i podhradí) a iluze prozření a disidentství má být jistou sázkou na nejistý zítřek...
ostatně je to nesmysl, kapitalismus, peníze a ani centrální banky nevznikly teprve s amerikou, natož s FEDem, proto to není ani o nějaké "tajemné rodině vlastnící FED"
autor článku buď kecá, nebo nic nepochopil, protože:
-peníze jsou dobrým sluhou (ale špatným pánem)
-peníze jsou cíleně zneužívány v ideologickém koloniálním zájmu (expanze) kam historie sahá
-zbavení se peněz neřeší bídu těch, co je nemají
-ekonomické otroctví je dáno superdělbou práce a závislostí na spotřebně organizované společnosti, vůbec ne penězi
-lidé masově věří v peněžní superhodnotu (chtěji ji v penězích uchovat) a ne v jejich užitečnost, a to je mentální problém vyplývající z víry v nadřazenou sílu (touha po zaopatření), což vytlačuje důvěru ve vlastní schopnosti (náboženský problém)
atd.
proto se obávám, že pán teď akorát fetuje tajně [mrknutí jedním okem]

280365

15.12.2012 6:35

trojský kůň

zaxxon 80.?.?.?

Také mám pocit že autor je (stále) psychopat (resp. má "posunuté" hodnoty, jak nám tu nějaký takový podobný týpek naznačuje [smích] )
Celý článek obsahuje dost pravdy, ale je to dovedně smícháno se lží, zkrátka propaganda jak má být. Autor se pěkně odkopal větou "Zajímavé je, že od té doby mám peněz více." Že by proto že už smetánce nikam neleze [smích] ? Ale pročpak to tedy všichni dělají, když je to tak nevýhodné [smích]) ?

Také si všimněte, jak ty svině moc dobře ví, co lidi štve, a co se již běžně ví (nic nového vlastně neříká, žádné detaily, jen dávno známé věci ohledně FEDU apod.) a co mají říkat aby se lidem co příliš nepřemýšlí zalíbili a ti je vnímali jako spasitele.

Jinak pokud pořád ještě věříte autorovu "procitnutí", stojí zato zamyslet se nad tím proč již dávno nebyl z té smečky dravců vyštípán a nepotrestán za to "že jim kazí kšefty". Pokud by to teda s tím bojem proti korupci myslel vážně... Také je zajímavé, jak se nikde ani slovem nezmíní o tom jakého vyznání resp. rasy jsou všichni oni tzv. "chlapíci z lepších rodů." [smích])

Celé to na mě působí tak, že zas někdo cíleně pěstuje "spasitele národa" co má být v pravou chvíli vhodně podstrčen (když už kvůli té ošklivé bostlové a lenochům co nevyšli 17.11 do ulic nevyšel ten blbeček janeček...) A holt aby se neřeklo, tak spasitel musí působit trochu "disidentsky", aby měl alibi - asi jako ona lahev co se podle ní teď musí jmenovat letiště...

280613

Příspěvků: 48

08.12. 01:41 lesov  Co že to mám dělat?
08.12. 17:03  RE: Co že to mám dělat?
08.12. 21:43 Peter Krumpál  RE: Co že to mám dělat?
10.12. 11:21 Solon  RE: Co že to mám dělat?
15.12. 06:06 qwaszx  RE: Co že to mám dělat?
09.12. 11:37 Frank51  RE: Co že to mám dělat?
08.12. 03:18 Peptalkin  Monetarny system = najvacsi svetsky podvod
09.12. 09:35 Bright Light  RE: Monetarny system = najvacsi svetsky podvod
08.12. 09:27 dodo50  Kdo je Luboš Drobík?
08.12. 10:24 JAO  RE: Kdo je Luboš Drobík?
08.12. 12:03 MoUdrostrak  RE: Kdo je Luboš Drobík?
08.12. 12:39  RE: Kdo je Luboš Drobík?
08.12. 12:58 JAO  RE: Kdo je Luboš Drobík?
08.12. 12:59 Dodo50  RE: Kdo je Luboš Drobík?
08.12. 19:51 MoUdrostrak  RE: Kdo je Luboš Drobík?
08.12. 23:47 JAO  RE: Kdo je Luboš Drobík?
09.12. 00:43 HGF  aRE:
09.12. 09:20 MoUdrostrak  RE: Kdo je Luboš Drobík?
08.12. 13:15 Heriot  RE: Kdo je Luboš Drobík?
08.12. 09:32 Dodo50  Kdo je Luboš Drobík?
08.12. 09:33 osa x  Hezky se to čte. Jen co je pravda.
08.12. 15:01 aristokrat  RE: Hezky se to čte. Jen co je pravda.
12.12. 01:34  RE: Hezky se to čte. Jen co je pravda.
12.12. 18:47 mtk  RE: Hezky se to čte. Jen co je pravda.
08.12. 10:29 8-P  Bravo
08.12. 13:23 romaker  RE: Bravo
08.12. 15:46 Satanist  RE: Bravo
08.12. 11:33  Trillion Dollars Missing!!!
09.12. 00:18 steve  RE: Trillion Dollars Missing!!!
08.12. 11:54 CCx  Novodobá těžba kovů v čéšskoj amérike již nepotřebuje chemické redukce....
12.12. 01:53  RE: Novodobá těžba kovů v čéšskoj amérike již nepotřebuje chemické redukce....
08.12. 12:07 te  ojedinělé
08.12. 13:16 ppppp  trefa
08.12. 13:17 ppppp  pokrač.
08.12. 14:40  Není důležité kdo píše,ale co píše!!!
08.12. 20:34 Ginzo  Chtěl bych vědět detaily.
08.12. 20:40 Nikdo  Nevěřím mu ani slovo
09.12. 10:20 CCx  RE: Nevěřím mu ani slovo
08.12. 23:12 pravicový boľševik  hahaha
09.12. 00:04 JAO  RE: hahaha
09.12. 13:30 ppppp  RE: hahaha
09.12. 00:01  NOVý byznys
09.12. 00:35 pavelh144  Dobrý...
09.12. 09:50 Bagoun  Frantisek z Assisi
09.12. 11:41 Sidrach  Máš můj obdiv
09.12. 22:11 pavelh14  Dobrý článek
10.12. 16:57 raskolnikov  opět jeden
15.12. 06:35 zaxxon  trojský kůň

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 3

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
22,49 Kč
Euro
25,47 Kč
Libra
29,94 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
16,04 Kč
Švýcarský frank
24,46 Kč
100 japonských jenů
19,94 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
7,02 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,40 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 176,83 Kč
1 unce stříbra
505,45 Kč
Bitcoin
1 318 836,96 Kč

Poslední aktualizace: 1.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 868