Diskuze k článku

Morální degenerace Ameriky

Příspěvků 54

12.10.2012 3:54

Pokud krestane bydou tancovat,jak hraje holocaustova pistala,tak,nikam nedojdou.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Doporucuji ze "zapadniho tisku" dva clanky na rense.com,ktere nepokryte oznacuji dnesni mezinarodni situaci a umys Israelu za kazdou cenu s neoconem v pozadi donutit Americany k valce s Iranem, v jejich "revu" o bezpecnost a zivot zapominaji,ze maji sami vice jak 200 nuklearnich bomb a jejich vyzkum se soustredi na,tak zvanou genetickou bombu a nebo take,SARS,kde s polecne,"jakoby s Brity" snazi se udelat specialni bombu"bio-vapon", coz je jen jiny nazev,ale,umysl stejny.Nezapominejme ,ze vynalez atomove a vsech ostatnich bomb ,jako i Vodikova ,bylo a je vzdy v tak zvanych zidovskych rukach-Oppenhauer-Sacharov a jini.
http://www.presstv.ir/detail/2012/10/11/266048/us-congress-beholden-to-israel-lobby/

http://www.presstv.ir/detail/2012/10/11/266033/the-war-on-christianity-and-islam/

Na začátku 90. let se v pražské Lucerně konala veřejná beseda se židovským spisovatelem Arnoštem Lustigem. Celý pořad přenášela televize. Arnošt Lustg tam otevřeně doslova prohlásil: "To co jste vy (rozumí se gojímové) dělali doteď nám Židům, to teď my budeme dělat my vám". A konec, žádný veřejný ohlas na to, žádná kritika, žádná ztížnost na vyhrožování apod. Ve světle takového prohlážení se nechá mnohé i jinak chápat a interpretovat.
A dále, uváděný plán na obsazení Ukrajiny, všechna aktivita u nás nasvědčuje, že se to týka i nebo především naší země, a v tomhle ohledu žijeme v naprosté nevědomosti.

Pan Lustgem asi nikdy neslysel a nebo necetl,jak celosvetovy kongres vyhlasil 14 brezna 1933 valku Nemecku,jako dnes opetne zide volaji od valky proti IRAKU,Afganistanu,LIBYI a te dproti Iranu,proste ,jmen ase zmenili,taktika lzi zustava a jaksi pravdu o dvou minulych valkach se proste ututla,jako s lodi Liberty, a Tonkinskem incidentu az po Pearl Harbour,proste ,hledaji se zase uzitecni idiote,nic vic nic min,pokud bude stradani v ramci iranske valky ,israel-svetove zidovstvo pozada o reparace ,odskodneni,za svou vlastni utocnost.
"Israel has `hundreds' of tactical and strategic nuclear weapons, including more than 100 nuclear artillery shells, nuclear landmines in the Golan Heights and hundreds of low-yield neutron warheads."

276981

13.10.2012 2:23

RE: Pokud krestane bydou tancovat,jak hraje holocaustova pistala,tak,nikam nedojdou.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 276981

Americane se sami vzdavaji kontroli nad sebou samymi.
http://www.al-monitor.com/pulse/security/01/09/nypd-kfar-saba-branch-new-york-p.html
NYPD Opens Branch in IsraelNew York policeie bude mit svou odbocku v Israelu, v Jerusalemu,proc,tam rovnou nepremisti svoje velitelstvi,bylo by to pro vystihnuti prave zkutecnosti mnohem uprimnejsi.
Vložený obrázek
By:Avi Ashkenazi posted on Wednesday, Sep 5, 2012

The New York Police Department opened its Israeli branch in the Sharon District Police headquarters in Kfar Saba. Charlie Ben-Naim, a former Israeli and veteran NYPD detective, was sent on this mission.
Read more: http://www.al-monitor.com/pulse/security/01/09/nypd-kfar-saba-branch-new-york-p.html#ixzz298La7OdD
One of the walls bears the sign: “New York Police Department, the best police department in the world.”
One of the walls bears the sign: “New York Police Department, the best police department in the world.”*

Read more: http://www.al-monitor.com/pulse/security/01/09/nypd-kfar-saba-branch-new-york-p.html#ixzz298MVvonI

277039

13.10.2012 3:12

RE: Pokud krestane bydou tancovat,jak hraje holocaustova pistala,tak,nikam nedojdou.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 276981

Oprava,z vystrisku novin se jedna o noviny ze dne 24 brezna,1933,kdy celosvetovy zidovsky kongres vyhlasil valku Nemecku.Ovsem,zakulisni jednani byla v teto forme,nez s tim vysli na podium, to same bylo s moznosti osidleni Ugandy a jine,nam goyimum nepristupne dokumenty,tyto dokumenty nebudou nikdy zristupneny verejnosti.
“We Jews are going to bring a war on Germany.” – David A. Brown, National Chairman, United Jewish Campaign, 1934 (quoted in “I Testify Against The Jews” by Robert Edward Edmondson, page 188 and “The Jewish War of Survival” by Arnold Leese, page 52).
Vložený obrázek
Ackoliv,mnozi zakrouti hlavou,jaka je jina zkutecnost,zionisti,nacisti,nakonec slova rabina ,ze nacizmus je uboha kopie zionismu ,prece jen neco rika.
The Jewish Transcript of Seattle, Washington, in its issue of July 21, 1933, published an editorial under the title, "Co-Religionist Hitler," in which it stated: "Jews can hardly be happy to have proof accumulating that Adolf Hitler, archenemy of the Jewish people, and reincarnation of Rorquemada, is one of our flesh and blood.
Edwin Black, The Transfer Agreement: The Untold Story of the Secret Pact Between the Third Reich and Jewish Palestine (New York: Maemillan, 1984), p. 174.
You Tube---
How To Kill Goyim And Influence People -- Torat Ha'melech*

277040

13.10.2012 17:17

RE: Pokud krestane bydou tancovat,jak hraje holocaustova pistala,tak,nikam nedojdou.

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 277040

přesně tak jak něco plácne rabín tak přes to pro nohejla nejede vlak
stejně jako když něco napíší korporátní média (samozřejmě pokud se to nohejlovi hodí do krámu jinak jsou to samozřejmě lži) [mrknutí jedním okem]

277065

14.10.2012 7:10

RE: Pokud krestane bydou tancovat,jak hraje holocaustova pistala,tak,nikam nedojdou.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 277065

Ten, vlak,co nejede predstavuje 60 milionu krestanskych zivotu v prvni a 60 milionu druhe svetove valce,8 milionu ukrajinskych zivotu,100 milionu krestanskych zivotu, tak zvane "ruske revoluci",The population of Russia was then (in 1918) 158,400,000, of whom 7,800,000 were Jews. The present population is about 170,000,000, and probably the same proportion — say 5 per cent — are Jews. Yet in 1935, in the Central Committee of the Communist Party, consisting of 59 members, 95 per cent were Jews — i.e., 56 members — while the other three members were married to Jewesses: Stalin, Lobov, and Ossinsky.
cinska revoluce a vsechny ty ostatni valky az do dnesnich dnu i stemi peti budovami v 11 Septembru,kdy si to zide filmovali ze strechy a tancovali pri tom,aby zanechali svedectvi pro tech 4000 zidu (The Jerusalem Post),co ten den neprislo do prace.V Cine a na Ukrajine vypukl kanibalismus.
*Rahbi Moshe Schonfeld, The Holocaust Victims Accuse (New York: Neturei Kana of U.S.A., 1977), Part I, p.21.
Interestingly, Yitzhak Gruenbaum's son, Eliezer, was a notorious collaborator with the Nazis in Auschwitz. "Eliezer Gruenbaum who, thanks to his tactics of acting as informant and displaying cruelty -to an extent which amazed even the Gestapo - was elevated to the rank of bloc commander."
Rabbi Weissmandel sincerely wanted to save as many Jews as possible. He learned that turning to the Zionists for help was futile: Land meant more than people. After all, as Yitshak Gruenbaum, head of the Jewish Agency in Palestine, was quoted as saying, "One Jewish cow in Palestine is worth more than all the Jews in Poland."

277093

14.10.2012 9:36

RE: Pokud krestane bydou tancovat,jak hraje holocaustova pistala,tak,nikam nedojdou.

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 277093

ale no tak roberte křestani jsou přeci vycvičeni k obětování se
je čeká spása na onom světě tak není divu že jich pár desítek milionů obersturmbannführer z vatkánu obětuje ve jménu lepších zítřků
navíc pravoslaví za samoděržaví představovalo docela kompatkní monolit který nebylo snadné infiltrovat a rozložit zevnitř muselo být proto rozloženo zvenčí
a židi? to jsou pouze poslušní slouhové

277099

13.10.2012 8:27

RE: Pokud krestane bydou tancovat,jak hraje holocaustova pistala,tak,nikam nedojdou.

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 116.?.?.?

Reakce na 276981

Damy apanove je nutne si obnovit znalosti z roku 1947 z Norimberskych procesu.Kdy Sovetsky soudce Nikitenko odsuzoval nacisticke valecne zlocince nikdy se jich nezapomenul zaptat proc tak delali.mimo jednoho Reichla odvetili ze vykonavali rozkazy od nadrizenych. Meli smulu soudruh Nikitenko to od nich nekoupil a odvetil "mate svoje svedomi ktere jste meli nasledovat" a poslal jich prevaznou vetsinu na sibenici. Tyto slove mely dopad a stoprocentni spravedlnost tehdy a samozrejme plati stoprocentne v dnesni dobe. Priprav me se na repetici.

277046

14.10.2012 18:29

RE: Pokud krestane bydou tancovat,jak hraje holocaustova pistala,tak,nikam nedojdou.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 277046

Jaké, že bylo to jeho příjmení? Nikitěnko? No pravda, Trockij se jmenoval původně také trochu jinak.

277117

12.10.2012 13:50

Jak "slepým" otevřít oči?

bigi25 78.?.?.?

Už nějaký čas sleduju alternativní zpravodajství, snažím se hledat nezkreslené informace a myslet vlastní hlavou. Postupně však docházím k názoru, že doručit tyhle informace ovcím je zhola nemožné. Skupinka lidí na Zvědavci (a několika jiných serverech) se navzájem utvrzuje v názorech, které je sem v podstatě přivedly (stejně jako mne), ale všem těm Novákům, co sledují Ordinaci je to úplně jedno. Máte někdo nějakou ideu, jak otevřít oči tomu stádu, případně nějaké vysvětlení, proč šíření užitečných informací a "osvobození" vymytých mozků probíhá tak pomalu? Vždyť spousta těchto informací se už dnes sem tam objevuje třeba i ve zpravodajství ČT (to už má nějaký dosah), ale propagandu ovčáků se stejně nedaří zlomit. Omlouvám se za ten pesimismus, ale zdá je mi z toho na blití - vsadím se, že účast v dnešních volbách nepřesáhne 40% a lidi budou dál nadávat po hospodách a sledovat seriály...

277000

12.10.2012 16:19

RE: Jak

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 277000

Vy nijako, hocičo poviete, budú Vás mať v tejto situácii za blázna alebo "konšpiračného teoretika". Otázka je čo bude o pol roka?

Mierim tam, na to aby prestala zaberať propaganda ovčiakov treba aby väčšina ovčanov narazil na realitu a taký náraz sa na nás chystá.
Totiž USD je pred kolapsom, americká vláda má nesplatiteľný dlh (verejný dlh+medicare+madicade v roku 2008 bolo okolo 50-60 biliónov a má aktíva len 20 %), prkaticky nič sa v USA nevyrába (tých pár automobiliek a výrobcov zbraní situáciu nezachráni), priemerný vek farmárov je 60 rokov (ich potravinová sebestačnosť je tatam, tak ako u nás), inflácia rátané metodikou z 80. rokov je okolo 8 %, nezamestnanosť rátané metodikou z 80. rokov je takmer 25%, potreba potravinových lístkov je tiež 25%.

Takže príde QE 3 a od toho cca do 6 mesiacov skolabuje USA, nepokoje vypunú na celom svete a vtedy budeme mať šancuna to aby ovčania uverili nám.

277005

12.10.2012 16:25

RE: Jak

coder 84.?.?.?

Reakce na 277005

Nechápu proč by měly USA kolabovat, když si můžou tisknout peníze dle libosti...
Navíc, svoji měnu maj podloženou nejsilnější armádou na světě. Snad si nemyslíte že jen tak vyhlásí bankrot a vzdají se svého vlivu?
Jediné co jim může ublížit je, že ostatní přestanou používat jejich dolar.

277007

12.10.2012 18:19

RE: Jak

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 277007

Vláda USA prakticky nemá príjmy, stačí ku kolapsu len to, aby štátny zamestnanci nedostali plat, následné pozdvyženie pošle do kytiek celé hospodárstvo cez následný dominový efekt:
- nie sú na platy štátnych zamestnancov
-> veritelia nadobudnú pocit, že US vláda nedokáže pristaviť k ostatným závezkom (mimochodom každý kto ma všetky 5 pohromade a číta "alternatíne" médiá to vie, rátam sem aj Číňanov a Rusov)
-> hromadne sa začnú zbavovať dolárových "aktív"
->Čína vyhlási že platby za USD neprijíma ( s tými čo majú s ním podpísanú dohodu o vyrovnaní sa vo vlastných menách, majú napoli vyhraté)
-> hodnota USD bude padať voľným pádom, hodnota Yuanu a mien s ktorým má Čína dohodu vystrelí do stratosféry (teraz len stačí aby Čína a Rusko oznámia, že svoje meny podložia zlatom alebo vytvoria rezervnú menu podloženú zlatom a majú vyhraté)
-> panika na burzách a všade inde, ľudia začnú rabovať a revoltovať
-> ostatné už netreba rozoberať, je to už téma na horor.

Alebo stačí keď sa zrúti systém kreditiek, či niektoré z týchtto dôvodov v tomto článku.

277015

12.10.2012 19:31

RE: Jak

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 277015

Zdravím Oracle,

veď toľko nestraš zvědavcov... [velký smích]

Realita,aj napriek tomu, že to vyzerá zle-nedobre je iná, ako sa nazdáva plebs a altermééédia. Tie už totiž tiež (podvedome a nevedome) idú v hlavnom prúde strašenia ovečiek...Komu to asi prospieva?
Určite tiež komoditným maklérom na ktorých stránku napr. odkazuješ -Lembros Commodity Advisors → kupujte komodity,zlato ai... [velký smích]

Už v Starom zákone sa pri doktríne úžery judaistom radí, aby každých 50 rokov anulovali dlhy...No nenažranosť, niekedy robí iné rozhodnutia...
Dnes sa v najhorších prípadoch odpúšťa len časť dlhu, aby úverový stres pokračoval a k moci sa dostali správni ľudia(?). Viď napr. Rusko po r. 1991, či teraz Grécko.
Globálna centrála Oracle môže emitovať prakticky akékoľvek množstvo obeživa ľubovoľného názvu (prirodzené ochranné zákonné mechanizmy boli odstránené), ak...Ak nezasiahne morálny ľudský faktor!
Nie je až taký problém v jednotlivých krajinách, či J-EU(W) UNIONE si dať schváliť masonskými bratmi nejaký nový zákon - napr. kvantitatívne "uvoľňovanie" typu USA, či záchranné operácie typu JEW-UNIONU - ESM 1,2...XY.
Ak to nepomáha, vždy je tu možnosť záchrannej brzdy v zmysle doporučenia Globálneho prediktora v Starom zákone!
Stres ovečiek sa zvyšuje. GP brzdí bezuzdnú spotrebu a príjmy aj v krajinách, ktoré mal v obľube.Ovce sú pod tvrdým diktátom inflácie a zhoršovania životných podmienok.Alternatívni korešpondenti a periféria GP zvyšuje tlak na bezuzdný liberálny kapitalizmus s cieľom aby vystresované ovečky bľačali o Číne a Rusku.Aby prednostne Čína bola ich vzorom...Qui bono ?
Môžeš mi Oracle (alebo aj dub, či iní) povedať pár dobrých (skutočne dobrých - neidealizovaných) faktov, v čom je režim v Rusku alebo v Číne lepší pre bežných ľudí, ako v USA alebo Záp. Európe?

Žiadna panika, žiadne revolúčne aktivity nikdy neprospeli bežnému národu, ktorý sa necháva neustále oje.kávať.
Len konštruktívny dialóg s kvázi vládnucimi elitami, na úrovni poznania hlavných príčin dnešného stavu môže dať oporu bežnému neelitárnemu ľudstvu - aj pri rokovaní s masonskými bratmi vo vládach → že už dospeli, že oblbovaniu už bude koniec, že HRA je už u konca, lebo už pyramída strachu a moci nefunguje...
Potom masonskí bratia (pochopiteľne, ak ich národný egregor bude dostatočne na výške a budú cítiť silnú podporu národa a nebudú až tak veľmi skorumpovaní a kompromitovateľní) budú mať argument na ochranu svojich životov pred GP → že ich národ už vie a chápe,že už nie je možné ho už takto klamať...
GP and Co. potom prídu pravdepodobne s inou variantou, ale to už bude ďalšia skladba z ich albumu...

277018

12.10.2012 23:42

RE: Jak

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 277018

Bárs by to bolo strašenie. [zahanbení]

Ono len som dal do kopy fakty a potom som urobil predpoveď (čo viac menej súhlasí s ostatnými zdrojmi).
Čo sa týka GP oni dali do pohybu veci väčšie ako sú oni sami s tým, že dovolili vytvoriť FED a dovolili USD odpútať od zlata a stať sa menou ("fiat money" ).
A teraz snažia veci zastaviť, to čo dali do pohybu, žiaľ charakter týchto vecí je takých, že veci sa dajú zdržať, (a tým to zhoršiť), ale nie zastaviť (GP to vie a "manažment" je zas žiaľ obmedzený svojim vlastným nazeraním na svet). ESM a QE narobí viac väčších problémov než vyrieši a GP nemá priami kontakt s "manažmentom" (v mojom ponímaní) a tým pádom nemôže im priamo klepnúť na prsty za ich chamtivosť a nadutosť. Ja narozdiel od Vás nerobím ilúzie o morálke "manažmentu".
USD a € stoja na dôvere "plebsu", že majú nejakú hodnotu alebo dá sa získať za to hodnota. Čo sa stane keď dôvera vo finančný systém zmizne ako dôsledok QE? Nuž najprv runy na banky a potom USD, € a ostatné meny v očiach "plebsu" sa stanú len kúsky kovu a potlačeného farebného papierika, a ESM je vlastne presun bohatstva "plebsu" k bankárom cez štátny aparát, to tiež nepridá k schladeniu hláv "plebsu".

Čína, India a Rusko investuje nemalé peniaze do vnútorného trhu (kúpyschopnosť obyvateľstva, infraštruktúra a domáca výroba) a do sociálnych programov nemalé čiastky, nuž a "Západ" robí presný opak. Qui bono?

Iste niektorý zareagujú panikou a pokusom o revolúciu, a viem že nie je to riešenie, ale to je len varovné zaucho, v porovnaní čo môže prísť, keď neposlúchneme toto varovanie a pre niektorých zas inšpirácia na vytvorenie spravodlivého systému.

Čo sa týka zlata a striebra: fyzické zlato a striebro bol v pomerne neistých časoch uchovávateľom hodnôt, ale pri kolapsoch ekonomík hodnotou sa stanú pitná voda, jedlo, energetické nosiče, vedomosti ako prežiť či niečo vypestovať a poprípade aj zbraň s muníciou skutočnými hodnotami.

277032

12.10.2012 22:50

RE: Jak

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 46.?.?.?

Reakce na 277015

Aké zlato?
Celosvetovo je ho cca.100 000 t.
Prepočítajte koľkonásobok by pri celosvetovej potrebe obeživa stál 1g, či tzv. trójska unca oproti dnešnému stavu a koľko je jeho skutočná priemyselná, medicínska, šperkárska, atď.. potreba.
Jeho parite s akoukoľvek inou komoditou by okamžite ustrelilo dekel.
Zlatý invariant je absurdita, cesta do pekla.
Prestaňte tu už ním prosím strašiť deti.
V tom majú globálni finanční teroristi pravdu.
Pritom vždy využívajú idiotizmus negramotných pseudoekonómov na vlastné kšefty pri stúpajúcom zlate, striebre, CHF,.. počas "samo"riadených trhových turbulencii.

Ekonomiku ako každý systém bez merania nemôžete riadiť a na meranie potrebujete invariant, mernú jednotku.
Rusi a Číňania si už dlhšie navzájom účtujú v kWh(jednotkách).
Konkrétne v m3 plynu, ktorý je dávno aj u nás koeficientom prepočítavaný tieź na spomínané kWh.
Spýtajte sa plynárov, alebo akéhokoľvek energetika.
Preto sa banksteri snažia aspoň dočasne za dlhodobo bezhodnotné obeživo zúfalo skupiť všade energetiku, získať trochu času na poradu, pokúsiť sa simulovať jeho krytie, legalizovať krádež globálnych rozmerov spolu s naviazanou genocídou.

Energetika bude aj tak neskôr nevyhnutne v tej, či onej forme privatizovaná občanmi aby bol zachovaný právny status, kontinuita. Buď priamo, alebo tarifikáciou "povolenej odmeny" Teda žiadny 400-500 násobok platu bežných zamestnancov pre "manažment", ale 4-5 násobok. Väčšiu cenu z ľudského hľadiska ich práca logicky nikdy nemôže dosiahnuť. S podielom na zisku u "investorov" je tomu podobne vo vzťahu k celkovému stavu ekonomiky naviazanej na dynamiku rozvoja sociálnej štruktúry populácie, atď..

Tak aj voda, etc.
Z medzinárodno-,občiansko-,obchodno- a trestnoprávnych dôvodov preto budú pravdepodobne nevyhnutne musieť vedomí a nevedomí(niektoré mierne poľahčujúce okolnosti) hlavní účastníci masovej podvodnej "privatizácie" odsedieť dlhodobé tresty za verejné ohrozenie, organizovania zločineckých skupín, zloćiny proti ľudskosti, genocídu,..atď.
T.j. pokiaľ rýchlo sami nebudú iniciatívne usilovať o nápravu právneho stavu.

Keďže sme zatiaľ dovozcom paliva, je pre nás tzv.energoinvariant nevýhodný. Žiaľ mu asi nebudeme môcť zabrániť, keďźe sú na ňom celá ekonomika a služby logicky dávno postavené.
Môžeme si definovať spolu s okolitými krajinami v zásade ľubovoľné výmenné, pracovné jednotky a´la Dolfi a pod., no po ilegalizácii úroku a stabilizácii množstva obeživa, budú diktovať podmienky exportéri a nie importéri. Situácia sa obráti.
Úrok je totiž v konečnom dôsledku hl.garantom dominancie spotrebiteľa nad výrobcom.

277030

13.10.2012 1:07

RE: Jak

Maut 213.?.?.?

Reakce na 277030

Podpora oracle. Udo1 - čtu Vás rád, je to zajímavé, někdy i poučné, ale měnové politice (i geopolitice) prostě nerozumíte, tam jste vedle jak ta jedle. Přikládáte moc velkou váhu ideím a kecům pro oblbnutí plebsu, ale tenhle zasranej svět je nutno sledovat z pozice ambiciozního účetního, kasírky, co chce všechno, ale nechce si zadat, tak nasazuje debilní proxies. Bohužel.

277035

12.10.2012 22:55

RE: Jak

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 46.?.?.?

Reakce na 277015

Aj pre priamu previazanosť energetickej politiky s finanćno-vojenskou bolo jednou z hl.politických podmienok vstupu SK do býv.tzv.Európskej únie(bankových klanov) vypnutie 2 blokov v Bohuniciach. Tento krok totiž strategicky obmedzil vyjednávací priestor pre prípadnú skutočnú politickú zmenu a tým pádom "zabezpečil investície" do tzv.sametovej revolúcie a informaćno-vojenskej likvidácie infraštruktúry a priemyslu dobitého územia(akvizície). Ďalej bolo treba stopiť(kryť) prebytočné obrovské množstvá nekrytých dolárov cez aktíva vo východnej Európe. Tým si klany oddialili na náš účet kolaps pyramídovej virtuálnej kasínovej ekonomiky s minimálnou skutočnou produkciou.

Hlavné kritérium "legitimity" novovzniknutých štátov bolo schopnosť konsolidujúcich sa lokálnych elít zrýchliť odovzdanie majetku občanov za nekryté obeživo, stúpanie fiktívnej zadĺženosti a úroveň morálneho rozkladu, atď..
Deklarovaný bol mediálne klasicky opak.
Demokratizácia, neviditeľná ruka trhu a ďalšie scifi príbehy.

V tomto zmysle vyzerá byť kritériom garancie ekonomickej bezpećnosti hlavne spomínaný tzv."Štandard energozabezpećenia" občianskej samosprávy špecifikovanej oblasti(kraja, štátu, skupiny štátov,..pokiaľ nebudú sprístupnené iné menej obmedzené dostupné energetické zdroje..).
T.j. energetickej bilancie definovaného územia naviazanej na prognostiku budúcej spotreby vzhľadom na potreby riadenia trhu(dlho- a krátkodobých cieľov miestnej ekonomiky).
Ďalšou "tvrdou menou" sú technológie.
Toľko k stručným plánom globálnych inžinierskych prognosticko-projekćných tímov naviazaným na pragmatickú realitu.
"Relativizáciou" fiktívnych 1000+1 verzií tu chce ni(e)kto nezodpovedne motať diviakom hlavu okolo horúcej kaše, aź skončia v guláši.

Toľko k rámcu potrebnej finančnej politiky.
Tak, ako nožom môžete odkrojiť chleba, operovať, či zabiť, je aj obeživo len nástrojom na optimalizáciu výroby a prerozdeľovanie produkcie a služieb. Slúži buť aśpirantom na globálnu elitu, lokálnym elitám, či obecnému prospechu.
Býva nerozumné na dlhom čundri v lese zahadzovať nôž len preto, že sme sa porezali..a jasné, že Rusi a Číňania nemajú len nezištné záujmy voči ostatným.
Pokušenie moci je veľké a pre vnímavých a zodpovedných je stále zreteľnejšie, že dozerať na minimalizáciu jej zneužitia možno len masovým zvyšovaním miery chápania chodu dominantných prírodno-spoločenských procesov.
Navyše vyzerá, že tak skoro nebude možné vyskočiť zo spoločnej lode, ak chápete.

277031

12.10.2012 18:50

RE: Jak

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 277007

Do USA (hlavne Mid west) osobne jezdim rad a posledni dobu dost casto. Jsou tam jeste prekrasny koutky nedotceny prirody a rad se tam podivam. Co se tyce mest v USA nebo v CDN je to teda des a bes ale prekrasna priroda a wild life v severni Americe nez ji zdevastuje krve a penez lacnej erar fakt stoji za to a navic je ve statech vopravdu levne. Civilizaci se uz ani v Americe neda vyhnout a tak vlastne dojem z pobytu v USA kazej takovy vlastenci s vymytou kotrbou ktery maj IQ nizsi nez kulecnikovy tago typu ,,Leho,,..... Ale najdete tam i chytry studovany lidi ktery vedej, ze US erar s jeho democracii tak jak si ji predstavuje zidovstvo stoji za lautr velky hovno!

277017

12.10.2012 21:50

RE: ještě se posmějem

slak 77.?.?.?

Reakce na 277007

Ale vždyť mají zamořskou kolonii evropu,dřiv než dolar půjde do kopru euro a o tom se šéf FEDu vyjádříl že euro není před krachem že na podzim ho napumpují dolary,přestanou pumpovat a evropa jde do kelu,takhle připíšou pár nul v bankovních kompech a zanedlouho se půjde s bilionem pro chleba.Až se položí kolonie tak teprve budou korporátní fašisti mydlit armádou i když výboje dělají teď.

277025

13.10.2012 1:21

RE: Jak

meloun 217.?.?.?

Reakce na 277007

Co je na tom k nepochopení? Peníze, raději napíšu platidlo, je jen papírek, nebo nuly za číslem na monitoru. Dokud žije v lidech víra, že za to platidlo něco užitečného pořídí, tak se může tisknout, ale jak mile za platidlo nebude možno nic získat, je konec.

277036

12.10.2012 22:33

RE: Jak

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 277005

Chléb a hry[smích]

Dokud bude na Chléb a na Hry, bude klííííd...

Platilo to odjakživa, platí to iDnes. Důležité je i "hlasování nohama". Jakmile začnou Emeričané prchat na Cubu (a ne obráceně) a EUropané do Ruska, je po Pax Emerikááána.

Takže "životní úroveň" rozhoduje. Když někdo ve zlém Íránu hořekuje, jak se má špatně, nerozhodne se hlasovat nohama = protože se má ve skutečnosti dobře. Ať lžidmédia lžou o sto šest. Naopak, Írán je zemí s druhým největším počtem immigrantů/azylantů na světě. A proto tam nelze zažhnout úspěšně žádnou "barevnou revoluci". I se zlou Kaddáfííovskou Lybií to šlo velice, velice, ale velice ztěžka. A nyní se Sýtií ještě hůře.

Vložený obrázek

Pokud by hlasovali (měli/a směli hlasovat) "nohama" třeba Severokorejci, šlo by to patrně velice, velice, ale velice rychle. I když ani Jižní Korea není taková, jak je českým pravicujícím a zinkajícím Pepíkům a lídlujícím Mařen/kám servírována v lžidmédiích.

V Efrice i Ésii si všichni doposud mysleli, že v EUropě a JůYsEj se všichni jen vozí v mercedesech a smilní na potkání. Proto ty zástupy immigrantů.

Dokud bude immigrace proudit do EUropy, JůYsEj a i zlého Íránu, bude vše po starém - do tehdy!

277029

12.10.2012 16:20

RE: Jak "slepým" otevřít oči?

coder 84.?.?.?

Reakce na 277000

Vybavil se mi dialog z Matrixu, kde Neovi říkají, že lidi závislí na systému budou systém bránit. Přestože on bude bojovat na jejich straně, tak budou vlastně proti němu.
Mocní mají silné manipulační zbraněm je opravdu těžké jim konkurovat. Na jednu stranu je dobře, že menšina běžných lidí nemá moc působit na masy lidí (to by různé sekty rychle zneužily), na druhou stranu, když je většina médií v malém počtu silných dohodnutých vlastníků, přímo to svádí ke zneužití.

Klíčové jsou podle mě informace. Nezkreslené informace o tom jak svět vypadá a co se děje. Bohužel ale není vůbec jednoduché najít jasné, pádné důkazy o tom kde je pravda. Vše co vidíme jsou _projevy_ této "pravdy" (skutečnosti). Kdo opravdu chce skutečnost hledat, nakonec ji v těch projevech najde. Ale člověk, který se jen namátkou podívá tu a tam, do jedněch novin a na jeden server, řekne si že informací je moc a jsou rozporuplné, může to být tak i tak, tak se raději budu starat o sebe a o to co mě baví.
Systém, vládu a spravedlnost ve společnosti podlě mě vždycky museli "hlídat" dobrovolníci, kteří začali hlasitě křičet, když se dělo něco špatného. České obrození bylo dílem nadšenců, nikoliv celého národa (pokud se nemýlým). Národ se zvedne až když mu "hoří koudel u zadku" a to už bývá pozdě. Nebo se nechá zmanipulovat samozvanými "vůdci". Líbí se mi apel Vladimíra Franze na _vzdělanost_ národa, ne hromadění titulů, ale zvídavé zkoumání a vzdělávání se. Možná by pomohlo, kdyby existoval server, který by místo jednotlivých ad-hoc článků zveřejňoval pokud možno objektivní pravdu o světě, kde by jednotlivé části byly logicky provázané. Aby bylo vidět jak do sebe vše zapadá - globalizace - fin. krize - války o zdroje - totalitní tendence v EU a USA... Měl by být odhalen zájem mocných v pozadí, bez jehož pochopení není možné pochopit co se děje. Snad pohled na takový konzistentní souhrn by mohl mnohým otevřít oči...

277006

12.10.2012 20:12

RE: Jak

mt-svk 91.?.?.?

Reakce na 277006

To je sice pekny napad, ale vacsina ludi pride domov z prace unavena a ako oddychovku si pusti prave tu Ordinaciu. Pripadne mladi idu do barov, na disko a podobne. Ak citaju, vacsinou to, co je uznavane. Ak sa ma nieco zmenit, treba njrpv zmenit system. Z toho mi vychadza, ze ludia musia najprv nrazit a az potom sa nieco zmeni.

277019

12.10.2012 22:10

RE: Jak

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 277019

hlavně pokud čtou tak nějaké oddychovky a ne něco na co by se museli soustředit a přemýšlet nad tím
ono se není čemu divit hlavně kvůli té únavě a podobně
systém změnit nelze to by se muselo hodně lidí navzájem domluvit a táhnout za jeden provaz a to je utopie jediná cesta je se od systému odpojit a vytvářet nějaké komunity jenže to naráží na fakt že současný systém je vysoce energeticky ztrátový a ty ztráty jsou kompenzovány spalováním ropy plynu a uhlí a tyto suroviny na úrovni malých komunit nelze zajistit takže je potřeba obchodovat a k obchodování jsou potřeba peníze a finanční systém což nás přivádí do neřešitelné situace
jediná možnost je vynalezení způsobu výroby energie který bude dostatečně efektivní a bude možné ho decentralizovat

277027

12.10.2012 21:48

RE: Jak

Roderick 88.?.?.?

Reakce na 277006

Vynikající nápad!! Lidi nejsou blbý, ale připadá mi, že jim nedocházej souvislosti. Pěkně to chronologicky schrnout a vyblejt to na papír v takový formě, aby to došlo i tomu největšímu zabedněnci. Díkas

277024

13.10.2012 0:20

RE: Jak

disident 88.?.?.?

Reakce na 277006

Většina chytrých lidí,kteří do problému vidí dnes celkem veřejně
přiznávají,že se západní systém vyčerpal.Avšak má to zásadní
chybu:nikdo zatím nenavrhnul alternativu,která by byla co do pro-
vedení reálná.Na rozdíl od doby,kdy se sovětský komunistický systém
vyčerpal a všichni se okamžitě vrhnuli po hlavě do západního kapi-
talistického systému nevěda,že za dvacet let budeme ve stejné situaci.Huntington ve své epochální knize tvrdí,že USA byly na
vrcholu své politické a ekonomické moci v 60-tých letech 20.století.Od té doby jejich význam postupně upadal což bylo v
80-tých letech urychleno neoliberální reagonomikou(dle prezidenta
Reagana).Dnes jsou USA totalitním státem s nejsilnější armádou a
též se podle toho chovají přepadávajíce slabší země,které jim nejsou po vůli.Na základě toho si plně zaslouží titul Říše zla.

277033

13.10.2012 1:53

RE: Jak

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 277033

ale takový je přeci západ od nepaměti zbavte se konečně těch hloupých iluzí že se koncem století něco pokazilo a že nastupuje nějaké fašistické NWO
západ byl vždy fašistický totalitní dobyvačný expanzivní to co dělají dnes USA dělali dřív angličani francouzi španělé frankové nebo všichni dohromady třeba při křížových výpravách takže nejenom postreagonovské USA ale celý západ po celou jeho existenci je říše zla - ono ostatně když se nad tím člověk zamyslí tak vzhledem k tomu že praktické kroky reaganovy administrativy vedou v dlouhdobém horizontu k likvidaci USA jakožto supervelmoci tak se dá říct že reagan zničil říši zla tedy USA

277038

13.10.2012 12:59

RE: Jak

raskolnikov 66.?.?.?

Reakce na 277038

Západ vyrostl na tradici pomatených mentálně vymaštěných fanatiků zvaných "římští misionáři". Tato infekce sebou přinášela chorobu kolonialismu a imperiálního setření kultur do beztvarého multikulturalismu tvárných mentálně narušených otroků zvaných "křesťanstvo". Toto je již v tak pokročilém stádiu, že to nelze léčit. To už může pouze vyhnít. S vyhnilým křesťanstvím zmizí i židomaniaci a s nimi zmizí zcela přirozeně i zlí židi a celá podobná halda náboženských fantasmagorií.
S příchodem militantního římského křesťanství do USA (už v 18.st.) postupně zanikal i americký sen svobodné koexistence vzájemně se respektujících lidí a jejich komunit, jako byly mírumilovné smíšené osady evropských uprchlíků a indiánů. Reaganova administrativa byl již vyjádřením dominujícího římského katolicismu a definitivní konec americkýho drýmu.

277057

13.10.2012 21:47

RE: Jak

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 277033

Pár politrukov teraz určite vytočím, bude ich zopár, ale mne to nevadí.

V jednej veci sa určite mýlite, a to v tom že neexistovala alternatíva, ona existovala (a v kde tade sa začína oživovať buď celé alebo jej časti).
Mám na mysli ekonomický systém Sovietskeho Zväzu za Stalina, čo zaviedol Stalin. Netreba ho zatracovať, za cca 30 rokov zo zeme zdevastovanou 2 svetovými vojnami a jednou obzvlášť krvavou revolúciou, kde 85% ľudí bolo negramotným roľníkom urobil priemyselnú zem konkurujúca USA vo všetkom od poľnohospodárstva až po atómovú vedu, a poznámka pod čiarou zvýšil počet obyvateľov o pekných pár miliónov. (Ukrajinský hladomor bol v réžií Trockého a jeho pochlebovačov.)

Že Chruščov rozbil Stalinov systém, je druhá vec, a my sme prevzali sovietsky systém bez rozmýšľania je tretia, a že naše firmy "naši" súdruhovia úmyselne zničili je štvrtá.
Takže základy:
-obchod so zahraničím len cez štát
-krytá mena
-okrem štátnych podnikov (zväčša energetika, dobývanie surovín a transport) boli aj nezávislé výrobné družstvá, malí podnikatelia a živnostníci
-základ poľnohospodárstva tvorili kolchozy (občina na steroidoch)
-ľudia mohli vlastniť cca 1 ha pôdy, pre súkromné účely

277074

13.10.2012 23:37

RE: Jak

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 277074

to je stát fungující jako gigantická korporace
je to samozřejmě velice efektivní namísto volného trhu často protichůdných partikulárních zájmů jednotllivých subjektů volného trhu
ale viděno optiku ne pouze hospodářského výsledku je to ještě horší než současnost
tudy cesta rozhodně nevede

277081

14.10.2012 9:45

RE: Jak

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 46.?.?.?

Reakce na 277081

A kadiaľ teda podľa Vás vedie cesta Aristo?

Viete predsa, že konštruktívny dialóg je vedený nasledovne:

1.Dobre položená otázka(=50% odpovede, "Demagógia začína zlou otázkou"-blbá otázka prirodzene nemôže ústiť v zmysluplné rieśenie)

2.Vyhlásením s čím súhlasíte(aby ste eliminovali sterotyp, blok vlastnej neomylnosti, otvorili sa tak nadhľadu prameniaceho z možnosti protodialektického partnera pozerať na Váś systém vnímania zvonku=z odstupu a zároveň nadviazali kontakt)

3.Vyhlásením s ćím nesúhlasíte a prečo

4.Rozpoznanie chybného stereotypu v podvedomí Váśho partnera, ktorý viedol k partikulárnej(čiastkovej) chybe v jeho návrhu riešenia problému.

5.Váš návrh alternatívnych možných lepších riešení a Vami subjektívne preferovaného optimálneho riešenia vzhľadom na nahlas, alebo potichu s partnerom dohodnuté neegoistické(altruistické, presnejšie Vis Maior-centrické), alebo egoistické ciele.

6.Výmena rolí(aby ste aj Vy pomocou Vašeho partnera dostali príleźitosť ku korekcíi objektívnej skutoćnosti neadekvátnych stereotypov myslenia)

7.Odporúčaný počet cyklov uvedeného algoritmu: 2-3 násobná výmena rolí pri riešení bežných dôleźitých problémov býva zpravidla dostatočná.

Keďže ste prakticky nešpecifikolvali ani len dôvod nesúhlasu a iných základných bodov konštruktívnej diskusie ste sa ani nedotkli, vyvstáva otázka:
Hľadáte Vy Aristo vôbec riešenie, alebo sa snažíte len (pod)vedome zablokovať zaujímavé a isto zmysluplné diskusné vlákno?

Viem..
Ja tiež obćas s niektorími diskutérmi úplne nesúhlasím a tak aj s Oraclom, no väčšina jeho príspevkov je nepochybne vysoko gramotná a v tom zvyšku zvykne ísť skôr o nejaký druh nedorozumenia. Ja sám často hlavne na základe diskusii prichádzam na lepśie interpretácie objektívnej reality, ktoré mne a môjmu okoliu významne pomáhajú v beźnom živote.

Svojich bližších a vzdialenejších súputníkov tu máte predsa aj na to, aby Vám pomáhali v nadhľade nad Vašimi osobno-kolektívnými problémami, keďźe pre každého je prirodzene veľmi náročné samému nahliadnuť za hranice vlastného obmedzeného "Ja". Akoby ste chceli úplne a čo najobjektívnejšie poznať vesmír bez nahliadnutia za jeho hranice, ak chápete. Ide o jednu zo základných technológii myslenia v oblasti modelovania(tvorenia, s-trojenia budúcnosti), ktorým sa kaźdý z nás od narodenia nevedome a vedome zaoberá.

Navyše.. kto prestane byť tvorcom(v súlade s rozvíjaním súladu objektívnych procesov), zbytočne predćasne z objektívno-bezpečnostných sociálno-hygienických dôvodov zo-miera.
VM nemá rád utrpenie. Vždy je upozornením na nesúlad, lat.disharmóniu, gr.asymmetriu príslušného supersystému vzájomne vložených systémov v rámci vývoja príslušných dominantných procesov.

277100

14.10.2012 9:57

RE: Jak

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 46.?.?.?

Reakce na 277081

Teda:
Stalin isto urobil aj mnoho chýb, tak ako aj A.Schekelgruber(Hitler), Napo-león,..
Je však politicky a hlavne ľudsky hrubo negramotné nerozlíšiť ich jednotlivé skutky, vzhľadom na konkrétnu situáciu z povinného globálneho, čo najobjektívnejšieho pohľadu a morálne spoločensky (z logických dôvodov opakovania chýb) nezodpovedné zavrhnúť uvedené osoby apriori.

Ostatne, dnešní mnohí verejní(Bush, Blair, Clinton, Gorbačov, Netanyahu, Rotchild, Rockefeller, Soros, Gates, Chodorkovskij,..) tak, ako aj skutoční politici v chybách vzhľadom na dnešné možnosti riadenia isto predčia uvedené osoby v negatívnych ekonomických dôsledkoch tak ako aj v počte priamych a nepriamych obetí.

Dôležítý je vždy výsledok a miera morality spôsobu jeho dosiahnutia. V tom má dnešný právny systém pravdu, aj keď v mnohom inom ju objektívne zámerne nemá. Nevedomosť je naozaj len mierne poľahčujúca okolnosť. Hlavne na exponovaných postoch so silno zvýšenou zodpovednosťou.
..
Konkrétne:
V čom mal Stalin podľa Vás pravdu vzhľadom na vtedajšiu situáciu a ktoré chyby a prećo asi spravil? (zomrel predčasne)
Čo z obecne prospeśných skúseností tej doby a situácie by sme dnes mohli použiť, čo by sme mali urobiť inak a ako?

btw.zopár krát sme to tu už z viacerých strán rozoberali..

Ďakujem za Váš názor Aristokrat!
u.

277102

14.10.2012 13:33

RE: Jak

raskolnikov 91.?.?.?

Reakce na 277102

zapomněl jsi na bod 1)... nejúčinější dialog je veden klackem na citlivé místo protivníka, a ten je pak mnohem povolnější při přijímání kompromisů...
proto byli jak stalin, tak i hitler velmi konstruktivní při vedení dialogu... a že to vedlo k milionům mrtvých? jestli tu nebylo hlavní chybou to, že zatímco vládli, tak druzí vedli dialog podle sedmero bodů nekonečného žvanění... [mrknutí jedním okem]

277110

14.10.2012 16:37

RE: Jak

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 277102

2 UDO:
Iste Stalin urobil pár chýb (len ten nerobí chyby, kto nerobí nič) a bolo v jeho mene a v mene komunizmu spáchaných zopár zverstiev (zvieratám a milovníkom zvierat sa týmto ospravedlňujem), v čom ale v takomto ohľade líši od Ježiša, Mohameda, Alláha či Boha (v ich menách bolo spáchaných tiež pekných pár zverstiev ako križiacke výpravy, potlačenie husitov a katolícka rekolonizácia Čiech, Bartolomejská noc, "kolonizácia" oboch Amerík, vraždenie Sýrskych kresťanov teroristami-pardon povstalcami atď), alebo od šírenia slobody, humanizmu a demokracie Americkými vojakmi a bombardérmi.
Podľa mňa urobil aspoň 3 chyby:
-neskoro povolil pravoslávnu cirkev (bol veriaci a veľa vecí pochopil ohľadom biblie, tak asi chcel cirkev zbaviť od pre ľudí nežiaducich vplyvov a trochu to prestreli- mŕtvy duchovný neboli jeho práca skôr to bola práca "revolucionárov" )
-neurobil dostatočne krátky proces s Trockým a trockistami (Trockyj napísal, že Sovietsky Zväz a jeho výrobná kapacita musí byť rozbitý aby komunizmus zvíťazil-myslím si že niet čo dodať)
-nezatočil dostatočne silno s karieristami a zradcami pred a po 2. svetovej vojne.

2 Aristokrat:
Ja som napísal, kľúčové odvetvia musia byť národné či štátne, ako dobývanie surovín, transport, energetika a rôzne infraštruktúry , keď sú súkromné tak dopadne to zle (kvalita služieb klesne, infraštruktúra schátra ale ceny vyletia do stratosféry ako to stalo v Anglicku, v Grécku, v mnohých štátoch Latinskej Ameriky a v USA).
Prečo to dopadlo tak u nás ako dopadlo vidím tu 3 hlavné príčiny:
- blokáda zo západu ( "nekonvertibilná" mena, nedalo sa kúpiť najmodernejšia technológia)
- diletantstvo vedúcich (aby ste získali vedúcu pozíciu museli ste byť členom strany či byť príslušníkom elity= k moci sa dostal kdejaký blb) a zrada papalášov
- málo prostriedkov išlo do vývoja

277113

14.10.2012 18:03

RE: Jak

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 277113

člověče vzpamatuj se proč by to mělo být státní? proč by měl vůbec existovat nějaký drahý neefektivní těžkopádný a těžko kontrolovatelný stát? to nechápeš že právě stát je něco jako trojský kůn nadnárodního kapitálu? vždy to tak bylo jen v určitém období měl ten stát trošku vlídnější chování

ty vymýšlíš jak zachránit současný systém postavený na tržní směně a měštácké "morálce" což je od začátku chybný postoj na tvé straně pokus se na to podívat z většího nadhledu a třeba pochopíš že nelze najít řešení které zároven umožní zachovat to "dobré" z kapitalismu na to se naroubují nějaké sociální jistoty a navrch ještě to udělat tak aby byli všichi spokojeni to je prostě utopie
problematická je celá rozvinutá dělba práce at už formou předávání kompetencí státu v řízení občanského života nebo ekonomiky nebo ve výrobě potravin apod

277115

14.10.2012 20:08

RE: Jak

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 277115

Ja som zatiaľ pri zmysloch, Vy asi už začínate vidieť veci do červena (súdiac podľa reakcie).

Jedna štátna firma je určite manažovaná ako súkromná firma, a to je Singapurská letecká spoločnosť, prečo by štátne a národné firmy by nemohli byť manažované týmto spôsobom, nevidím dôvod, žiaľ ono sa to nedeje takto je druhá vec.

Štát nie je nutne "trojský kôň zahraničného kapitálu", ale parlamentná demokracia určite ním je.

>
>ty vymýšlíš jak zachránit současný systém postavený na
>tržní směně a měštácké "morálce" což je od začátku
>chybný postoj na tvé straně pokus se na to podívat z
>většího nadhledu a třeba pochopíš že nelze najít
>řešení které zároven umožní zachovat to "dobré" z
>kapitalismu na to se naroubují nějaké sociální jistoty a
>navrch ještě to udělat tak aby byli všichi spokojeni to je
>prostě utopie

Dávate mi do úst to, čo som ani nenaznačil.
Vy ste (aspoň si to tak pamätám) na tejto stránkach oháňali s tým že kapitalizmus nutne potrebuje úročený dlh, vynecháme úročený dlh a kapitalizmus zanikne. Bezúročný štátny dlh a pevný poplatok na chod bánk (v systéme JAK-forma družstevnej banky-je to 1,7% z požičanej sumy) sa dá akceptovať.

>problematická je celá rozvinutá dělba práce at už formou
>předávání kompetencí státu v řízení občanského života
>nebo ekonomiky nebo ve výrobě potravin apod

To by nemal byť problém, potraviny pestovať lokálne (na malých súkromných farmách) a hromadný transport by mal byť štátny (ako všetko čo ma nejakú spojitosť s infraštruktúrou, ktorá potrebuje nákladnú údržbu), údržba pamiatok a divadelných budov, či podpora knižníc nie je teoretický problém (minulý režim to hravo zvládol), problém je keď sa začnú miešať ideológiu aj tam kde nepatrí (ako veda, kultúra je istých podmienkach nosičom ideológie).

277123

14.10.2012 22:53

RE: Jak

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 277123

jenže toto jsou docela velké zásahy do systému a velká omezení aby tato omezení bylo možné nastolit bude nutný silný sebevědomý státní aparát což znamená silnou moc která rozdrtí každého kdo se jí postaví do cesty jak zajistit aby se ta moc nevymkla občanům z rukou? to snad ani nejde

co tím chci říct v současném systému existují 2 strany téže mocenské mince které na jednak spolupracují a na jednak si konkurují je to na jedné straně stát a na druhé straně ekonomický subjekt nebo lépe řečeno majitel (at už nemovistosti, firmy, akcií korporace apod) tyto 2 entity vytvářejí jakousi dualitu přičemž jsou v sobě jakoby "zaklesnuti"
když odstraníš nebo nějakými nařízeními "svážeš" jednoho z nich zavládne tyranie protože se přestanou navzájem kontrolovat
to se stalo v sovětském typu socialismu kdy se stal stát monopolním vlastníkem všech výrobních prostředků a tedy jakousi mamutí státní korporací
stejně jako v současné době je nadnárodními společnostmi podkopáván stát a korporace ho a jeho občany využívají jako pouhý zdroj zisku což je taky špatně
jediná možnost jak by mohl současný systém fungovat je obnovení oné duality a rovnováhy navíc bys to musel zavést globálně protože samotný stát je v globalizované ekonomice příliš malým a omezeným pánem
keynesiánství by mohlo fungovat jedině kdyby se z celé planety stal jeden stát a existovala by jen jedna ekonomika jeden rozpočet a jeden finanční úřad ale to je taky utopie navíc proti tomu všichni ječí protože se bojí "NWO" [mrknutí jedním okem]

vymysli systém ve kterém bys nemusel nic zakazovat a regulovat aby to fungovalo

to s tím dluhem si myslím víc tvrdit nemůžu sázím na to že by to donutilo lidi spolupracovat protože jedinec by nedal dohromady dostatečný kapitál na to aby mohl profitovat vyznikala by družstva která by si lidi museli velmi hlídat protože by v nich měli svá aktiva

můžeme vymyslet další věci co třeba podřídit rozhodování o využívání majetku hlasování v rámci komunity (obce)?

277142

15.10.2012 0:35

RE: Jak

Pasko 78.?.?.?

Reakce na 277142

Nejdřív definujte CÍL Společnosti. Co má být ním PRODUKTEM, VÝSLEDKEM, KRITÉRIEM.
Banální otázka a kdo podá odpověď?
Proč není známa ve všeobecném povědomí?

CÍL

277148

15.10.2012 2:16

RE: Jak

bigi25 78.?.?.?

Reakce na 277148

Cílem je, aby 1) nikdo nechcípal hlady, 2) se nezastavil pokrok (tím nemyslím nutně RŮST, ale inovace - 2a/dostupný zdroj obnovitelné energie, 2b/zajištění základních potřeb v dostatečné kvalitě pro všechny, 2c/úspora práce skrz nové technologie,...) a 3) nikdo nekumuloval v rukou víc moci, než je třeba k zajištění cílů 1 a 2, čili TRH je nutný kvůli bodu 2 celkově, regulace trhu je nezbytná kvůli bodu 2b, přerozdělování (socialismus) je potřebné kvůli bodu 1, globalizace a monopoly jsou nežádoucí kvůli bodu 3, což je třeba řešit zavedením menších správních celků (občin, komunit) řízených na principech přímé demokracie a omezením velikosti korporací na snesitelnou úroveň pomocí antimonopolních zákonů a zastropování obratu, zisku a počtu akcionářů. K té poslední větě, aby ji snad někdo špatně nepochopil: nehodlám omezovat firmám obrat a zisk, což by vedlo ke ztrátě motivace, ale pokud nějaká firma tyto limity přesáhne, bude prostě antimonopolním úřadem rozdělena na dvě poloviční a opět má prostor k růstu. Podobné "splity" se už několikrát uskutečnily i v současném kapitalismu (např. AT&T v 80. letech), takže nejde o nic nového.

277156

15.10.2012 16:10

RE: Jak

dub 89.?.?.?

Reakce na 277156

a v čem to rozdělení jako pomohlo? už onehdá byla rozdělena rockefellerova standard oil, dokonce na několik menších, ale přesto jednaly jako jeden muž.

opravdu jste tak naivní, že věříte, že když mafiány scházející se v jednom klubu násilně administrativně rozesadíte každého do jiné místnosti, že se nesejdou mimo klub a nebudou jednat ve skupině jako předtím?

nemluvě o tom, že jakýkoliv dirigismus je cestou do pekel. pokud něco chcete, musíte to řešit systémově, tedy vymyslet to tak, aby to systém neumožňoval a demotivoval. jinak opět budete mít moudrý ústřední výbor a totalitní stát [překvapení]

277201

15.10.2012 19:07

RE: Jak

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 277201

je třeba hledat řešení a ne předem říkat že to nepůjde
nechat vše na neviditelné ruce trhu považuji za pošetilou zbabělost nehodnou myslící bytosti
člověk je vědomá myslící bytost a jako taková má právo neboc o právo on má povinnost měnit svět kolem sebe k určitému cíli no a aby se byli lidi schopni domluvit ideální je demokratické hlasování o určitých otázkách na určitém území
já jsem liberál ale naprosto odmítám liberalismus ve smyslu laissez - faire neboli nechat být - nestarat se naopak lidi by se měli starat o to co se kolem nich děje a vlastní iniciativou to okolí měnit a ten kdo se nestará ten utře hubu tak je to správně a ne že se stačí nestarat a mít peníze nebo majetek a utřou hubu ti ostatní co se starají

277215

15.10.2012 19:27

RE: Jak

dub 89.?.?.?

Reakce na 277215

o čem to proboha blábolíte?
kdo tady mluvil o neviditelné ruce trhu?
kdo tady mluvil o tom nestarat se, co se děje kolem?

jen jsem řekl, že idiotské návrhy, které se historicky prokazatelně ukázaly být nefunkčními, jsou zbytečnou ztrátou času a jistou cestou do pekel.
a vy tu v reakci přijdete s politickou agitkou...

koukam, že ty volby nějak zatemnily mozek většiny jedinců...

277216

15.10.2012 19:41

RE: Jak

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 277216

píšeš o dirigismu a co je opakem dirigismu? volný trh
nebo máš taky nějaké řešení "vocad pocad"? tak jak se to zrovna tobě zdá bejt nejlepší?
kecy o prokazatelném ukázání čehokoliv mě nezajímají protože se vždy dá najít dostatek důvodů proč něco nevyšlo protože to od začátku vyjít nemělo nebo snad věříš tomu že politici apod nikdy nelžou a vždy dělají to co říkají? já ne spíš si myslím že vyhrávají spíš jakési zákulisní ideologické nebo jakékoli jiné zájmy
co považuji za ztrátu času je pokoušet se zvolit tu "správnou" vládu a čekat že změní svět k lepšímu nebo spravedlivějšímu stavu nikdo to za nás neudělá musíme vzít záležitosti do svých rukou a není lepší možnost jak se navzájem domluvit než....hlasovat a shodnout se kolepktivně na něčem nebo já tedy žádnou lepší neznám ty ano? sem s ní

277217

15.10.2012 23:43

RE: Jak

slak 77.?.?.?

Reakce na 277217

kolekptivně na švestkách,ale duchovním bytostem to nehrozí v tekutém stavu,tak se omezencům můýeme smát

277234

16.10.2012 3:50

RE: Jak

bigi25 78.?.?.?

Reakce na 277201

Řešení je celkem jednoduché: uzákonit, že majitel firmy musí být fyzicky přítomen u "předmětu podnikání" svojí firmy, čili žádní najatí manažeři (resp. ano, ale pouze v součinnosti s majitelem), žádní akcionáři, kteří přijedou jednou ročně na valnou hromadu, žádné řízení firmy přes půl světa, žádné frančízy. To celkem spolehlivě omezí velikost firem, protože nikdo není všemocný a všudypřítomný.
Já podnikám ve stavebnictví a tam je běžnou praxí, že nadnárodní firma vyhraje výběrko, najme si subdodavatele, ti zase další subsubdodavatele, ti si najmou místní firmy a ty nějaké ukrajince. Ve finále je tam jeden stavbyvedoucí, který komunikuje přímo s těma dělňasama a majitel místní firmy leží doma u televize a kontroluje to po telefonu, majitel subsubdodavatele je v Norsku na rybách a ty dělníky ani nezná, majitel subdodavatel je s Dalíkem na golfu a vůbec se o tu stavbu nestará, protože má najatýho ředitele a majitel nadnárodní firmy ani neví, kde ta stavba je a dokonce ani jeho najatí manažeři tam nikdy nezabloudí, protože řeší s účetními a právníky, jak z toho vytřískat co nejvíc. Nemám nic proti subdodávkám, třeba atomovou elektrárnu, nebo letiště jedna parta dělníků asi nepostaví, ale trvám na tom, aby tam majitel tý první firmy fyzicky byl se všemi těmi subdodavateli, na kterých vydělává, takže by nemohl provádět víc, než jednu stavbu v daném čase a firma by nemohla mít stovky akcionářů, protože by se na tu stavbu ani nevešli [smích] čímž by se šikovně odboural (resp. omezil) i akciový trh. Pokud by ten majitel byl neschopný to uřídit (třeba firmu zdědil), tak by zkrachoval a pokud by byl schopný, firma by se rozdělila, ale tu druhou už by on nestíhal fyzicky řídit a nemohl by z ní mít ani žádné zisky, čímž by se elegantně omezila globalizace i příjmy a majetky těch superboháčů - zkrátka pro vydělávání peněz by byla nutná osobní přítomnost (nebojím se říct dokonce práce) a ne nějaké virtuální spekulace, takže by se aspoň trochu vyrovnalo postavení zaměstnavatelů a zaměstnanců. Mohl bych o tom napsat ještě celý román, ale jako hrubá kostra to snad stačí, ne?

277248

16.10.2012 15:52

RE: Jak

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 277248

Jo kdysi jsem tu napsal článek kde byly podobné názory jak by to mělo vypadat. Sice se mě většinou čtenáři smáli pro naivitu, ale stále se myslím že v tom je cesta ven. Možná že na to jednou dojde. Omezování není sprosté slovo, moje svoboda končí tam kde začíná svoboda druhého.

277274

16.10.2012 16:39

RE: Jak

dub 89.?.?.?

Reakce na 277248

uzákoňovat můžete co chcete, zákony jsou od toho, aby se obcházely, a zájemců o jejich obcházení bude vždy dost. a z toho plynoucí korupce též.

ale pokud to ošetříte systémově a zajistíte, že jisté chování bude z pricnipu fungování systému kontraproduktivní, nebudou se ho dopouštět ani ti největší zloději, protože se jim to zkrátka nevyplatí.

jinak ohledně vašeho konkrétního případu - tento stav je v podstatě blbostí jen a pouze zadavetele, který se takto nechá zbytečně okrádat. protože generální dodavatel není nic jiného, než vrchní koordinátor. kdyby si zadavatel najal jednoho maníka (malou specializovanou firmu), která by mu poskytovala tytéž služby, tedy sháněla a koordinovala jednotlivé subdovatele za pevně sjednanou odměnu, tahle pyramida padajícího hovna klesajících výnosů, kdy horní patra parazitují na spodním-subdodavatelích, by neexistovala.
a k těmto jevům dochází většinou jen u státních zakázek, kde zadavatelem je nikoliv vlastník, ale ouředník. a je nechopností státu, tedy občanů, že si není schopen zřídit a provozovat kancelář koordinátora státních investic s adekvátními databázemi produktů, cen, firem atd. byl by to sice výdaj rozpočtu, ale ušetřilo by se kurevsky, protože by se žádná pyramida parazitů a příživníků nekonala.
a např. české dálnice jsou toho přímo světovým příkladem.
ale protože si lidi nechaj vládnout grázlama, nikdy se nic takového nestane[smích] ono to totiž není ani tak o zákonech, jako o systému a ochotě lidí nechat si srát na hlavu...

277276

16.10.2012 18:22

RE: Jak

Malin 78.?.?.?

Reakce na 277276

A že jsme nuceni proti své vůli nechat si srát společně.

277282

16.10.2012 23:59

RE: Jak

bigi25 78.?.?.?

Reakce na 277276

"ono to totiž není ani tak o zákonech, jako o systému a ochotě lidí nechat si srát na hlavu..."
Moje řeč, chce to změnu systému (proto se taky moje stránka jmenuje www.facebook.com/5Pchangethesystem), to se tady někteří z nás snaží už delší dobu naznačit, že liberalismus musí zajít na úbytě, jakmile si kritické množství ovcí uvědomí, že mají nasráno na hlavách a přestanou tomu tleskat.
Jde jen o to pochopit, že stát je sice možná špatný hospodář (ne nutně vždy) a soukromník je sice možná dobrý hospodář, ale my z toho stejně nic nemáme, protože to dobrý hospodaření se týká jen jeho kapsy, takže není důvod toho šikulu nijak adorovat. Klasická mantra o vytváření pracovních míst a snižování nezaměstnanosti je jen fatou morganou (stejně to zůstane na hrbu tomu nešikovnému státu) a zisky uplavou do daňových rájů, takže co z toho máme, že jsou ti dobří hospodáři tak šikovní? Aby bylo jasno, nemluvím tu o živnostnících a malých místních firmách s deseti zaměstnanci (ti si zaslouží podporu), mluvím o nadnárodních korporacích se stovkami filiálek po celém světě, které vydělávají peníze lidem, kteří ani netuší, čím se ta "jejich" firma vlastně zabývá...

277297

17.10.2012 16:30

RE: Jak

dub 89.?.?.?

Reakce na 277297

ve vztahu stát-soukromník je soukromník vždy ten nejhorší hospodář: protože soukromníci se vždy domluví jak podojit veřejné zdroje.
takže pokud stát spravuje určité věci (jako např. základní infrastrukturu viz příklad), musí si k tomu vytvořit adekvátní řídící infrastrukturu, tedy úplně stejné divize, jako mají soukromé firmy (viz příklad investiční a developerské společnosti) a tyto činnosti provádět sám.

a o systémovém řešené se tu bavíme již delší dobu, bohužel dle diskuse celkem zbytečně, neb až na pár výjimek mají lidi stávající systém zažraný pod kůží tak silně, že nejsou schopni ani ochotni uvažovat mimo krabici...

277342

15.10.2012 23:56

RE: Jak

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 277142

Silná ruka štátu? Nuž stačí len vymáhateľnosť práva, jednoduché a férové pravidlá. Mimochodom netreba silný štát, len to aby ľudia si uvedomili dve veci, svoju silu a to, že pokiaľ nebudú o svoje záležitosti starať, tak nič sa nevyrieši.

>co tím chci říct v současném systému existují 2 strany
>téže ......


Ale prosím Vás, čo to trepete, sú dve veľké skupiny: my a sviniari pri moci (ktorý si pustia pre pár drobných do šarvátok, ale nikdy nedopustia aby sme sa proti nim zjednotili).


>to se stalo v sovětském typu socialismu kdy se stal stát...


Čo ste čakali od systému ktorý vyžadoval stranícku príslušnosť a posranosť pred ŠTB, aby človek mohol dostať na vedúcu pozíciu. Druhá vec je, súdruhovia kopírovali, ale dôvodom nerozumeli (to som už napísal), tak to dopadlo ako to dopadlo. Tretia vec je národné firmy v roku 1988 sa protiústavne sa zoštátnili, aby sa mohol kradnúť, ergo nikdy sme nemohli zažiť skutočnú slobodu ani demokraciu Švajčiarskeho typu.

>stejně jako v současné době je nadnárodními společnostmi
>podkopáván stát a korporace ho a jeho občany využívají
>jako pouhý zdroj zisku což je taky špatně

Znova je to len naša blbosť, lenivosť a pocit bezmocnosti.

>jediná možnost jak by mohl současný systém fungovat je ...

Súčasný systém dosiahol bod nereformovateľnosti, pred 23 rokmi by sa mohol reformovať na oboch stranách "barikády", ale kvôli istým ľuďom a ich poskokom k tomu nedošlo.

>keynesiánství by mohlo fungovat jedině kdyby se z celé ...

Globálna svetová vláda je to čo nenávidíme v EU, len aspoň 10 zväčšené, v jednej centrále sa rozhoduje o tom, že v hornej dolnej nemôžu vyrábať bryndzu na export, lebo výroba bryndzi je "nehygienická" (presne prípad Slovenska), alebo zakážu výkonné grafické karty, či predpíšu guľatosť paradajok, maximálne ohnutie uhoriek a banánov atď.

>vymysli systém ve kterém bys nemusel nic zakazovat a regulovat
>aby to fungovalo

Prečo by som vymýšľal taký systém, aby som sa napísal na dlhý zoznam snílkov?

>to s tím dluhem si myslím víc tvrdit nemůžu sázím ...

Bezúročný dlh je OK, banka s fixným úročením na prevádzkové náklady je OK.
Čo by donútil jedinca aby založil družstvo (je to zoskupenie 5 a viac ľudí)? Nutnosť prežitia jedinca, komunity, rodiny atď (vyberte si).

>můžeme vymyslet další věci co třeba podřídit ...

Občina fungovala po stáročia, každý mal svoj kúsok pôdy, a zvyšok sa rozdeľoval medzi rodiny obce.

Čo sa týka slobodného trhu (tá vec s čím tam dole oháňate), tá nikdy neexistovala. Trh nie je vec, ale nástroj na distribúciu prebytkov, hodnôt, bohatstva a práce. Keď niekto získa príliš veľkú moc, tak veci sa dopadnú ako dopadnú (pošiel na to Rím a ďalšie civilizácie, možno vrátane našej).

277235

14.10.2012 20:12

RE: Jak

dub 89.?.?.?

Reakce na 277115

abyste si nepletli pánové pojmy státní a národní...

277124

20.10.2012 3:16

Aby se prosadil neocon v "americke politice" musi vest valku proti vlastnim obcanum.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Vložený obrázek
US Gov’t Terrorist Identification Chart
Jedine terror muze udusit jakykoliv odpor obcanu k "neamericke cinnosti".Pod stalym tlakem propagandy a medii, s tisickrate opakovanou lzi chteji dosahnout uplne kontroli,nad zdravim mozkem obcana a tak si zajistit i pristi generacni stado,zatimco svedkove doby musi odumrit,aby mafie mela vse pod kontrolou a to zcela bez odporu,co je v TV je pravda,coz nakonec vyusti v celosvetovy program.Pristi generace ,uz jenom bude opakovat co bude denne videt a slyste v mediich elity.
Vložený obrázek

277523

Příspěvků: 54

12.10. 03:54 Robert Nohejl  Pokud krestane bydou tancovat,jak hraje holocaustova pistala,tak,nikam nedojdou.
13.10. 02:23 Robert Nohejl  RE: Pokud krestane bydou tancovat,jak hraje holocaustova pistala,tak,nikam nedojdou.
13.10. 03:12 Robert Nohejl  RE: Pokud krestane bydou tancovat,jak hraje holocaustova pistala,tak,nikam nedojdou.
13.10. 17:17 aristokrat  RE: Pokud krestane bydou tancovat,jak hraje holocaustova pistala,tak,nikam nedojdou.
14.10. 07:10 Robert Nohejl  RE: Pokud krestane bydou tancovat,jak hraje holocaustova pistala,tak,nikam nedojdou.
14.10. 09:36 aristokrat  RE: Pokud krestane bydou tancovat,jak hraje holocaustova pistala,tak,nikam nedojdou.
13.10. 08:27 lindsay  RE: Pokud krestane bydou tancovat,jak hraje holocaustova pistala,tak,nikam nedojdou.
14.10. 18:29  RE: Pokud krestane bydou tancovat,jak hraje holocaustova pistala,tak,nikam nedojdou.
12.10. 13:50 bigi25  Jak "slepým" otevřít oči?
12.10. 16:19 Oracle  RE: Jak
12.10. 16:25 coder  RE: Jak
12.10. 18:19 Oracle  RE: Jak
12.10. 19:31 Kysučan  RE: Jak
12.10. 23:42 Oracle  RE: Jak
12.10. 22:50 udo1  RE: Jak
13.10. 01:07 Maut  RE: Jak
12.10. 22:55 udo1  RE: Jak
12.10. 18:50 Satanist  RE: Jak
12.10. 21:50 slak  RE: ještě se posmějem
13.10. 01:21 meloun  RE: Jak
13.10. 07:14 Saša  RE: Jak
12.10. 22:33 MoUdrostrak  RE: Jak
12.10. 16:20 coder  RE: Jak "slepým" otevřít oči?
12.10. 20:12 mt-svk  RE: Jak
12.10. 22:10 aristokrat  RE: Jak
12.10. 21:48 Roderick  RE: Jak
13.10. 00:20 disident  RE: Jak
13.10. 01:53 aristokrat  RE: Jak
13.10. 12:59 raskolnikov  RE: Jak
13.10. 21:47 Oracle  RE: Jak
13.10. 23:37 aristokrat  RE: Jak
14.10. 09:45 udo1  RE: Jak
14.10. 09:57 udo1  RE: Jak
14.10. 13:33 raskolnikov  RE: Jak
14.10. 16:37 Oracle  RE: Jak
14.10. 18:03 aristokrat  RE: Jak
14.10. 20:08 Oracle  RE: Jak
14.10. 22:53 aristokrat  RE: Jak
15.10. 00:35 Pasko  RE: Jak
15.10. 02:16 bigi25  RE: Jak
15.10. 16:10 dub  RE: Jak
15.10. 19:07 aristokrat  RE: Jak
15.10. 19:27 dub  RE: Jak
15.10. 19:41 aristokrat  RE: Jak
15.10. 23:43 slak  RE: Jak
16.10. 03:50 bigi25  RE: Jak
16.10. 15:52 Antiseptik  RE: Jak
16.10. 16:39 dub  RE: Jak
16.10. 18:22 Malin  RE: Jak
16.10. 23:59 bigi25  RE: Jak
17.10. 16:30 dub  RE: Jak
15.10. 23:56 Oracle  RE: Jak
14.10. 20:12 dub  RE: Jak
20.10. 03:16 Robert Nohejl  Aby se prosadil neocon v "americke politice" musi vest valku proti vlastnim obcanum.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 1

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 0

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 7

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
22,49 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,77 Kč
Kanadský dolar
17,53 Kč
Australský dolar
15,77 Kč
Švýcarský frank
24,49 Kč
100 japonských jenů
19,93 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
6,96 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,44 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 039,46 Kč
1 unce stříbra
503,86 Kč
Bitcoin
1 240 581,99 Kč

Poslední aktualizace: 3.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 997