Diskuze k článku

Cíl: zničit svobodný internet

Příspěvků 79

9.7.2011 7:16

Jojo

tovarnik 88.?.?.?

Tohle je známá věc, kterou spousta lidí nevidí, ale spousta ano. SPíš jsem zklamán článkem, čekla jsem že zkusí polemizovat v technologické rovině jak na tu samotnou cenzuru. Spousta článků na podobné téma vychází i na serveru Lupa.cz (viz. http://www.lupa.cz/n/cenzura-internetu/ ). Zcela omezit přístup k některým věcím na Internetu také uplně nejde. Ano, máme Internet Watch Foundation, ale co brání komukoliv si na virtuálním serveru kdesi na Sibiři rozchodit svůj web? [smích]

247591

10.7.2011 13:36

RE: Jojo

bogy 195.?.?.?

Reakce na 247591

Samozrejme ze si mozete rozchodit svoj web. Kdekolvek. Aj na Sibiri. Otazka stoji: Dostanu sa na ten web ludia, pokial to pani nebudu chciet dovolit. Odpoved: Nie, ludia z celeho sveta sa nedostanu na web ktory sa rozhodnu pani sveta zakazat.

Internet je sice necentralizovany. A kazdy si moze k internetu pripojit ten svoj web. Ale hlavne prepoje a hlavne DNS serveri (je ich tusim len 13), tie sa uz kontrolovat a regulovat, filtrovat, blokovat... daju.

Takze ak si spravite web server na Sibiri, a páni sveta sa rozhodnu zakazat ho, tak sa na vas web mozu dostanu maximalne ludia zo Sibiri ale z ostatneho sveta uz bohuzial nie.

247633

10.7.2011 20:58

RE: Jojo

fist.of.heaven 213.?.?.?

Reakce na 247591

tak oni přeci jen něco mohou. když pominu úplně kořenou strukturu sítě, která je podřízena ministerstvu vnitra (nebo čeho) usa, to že je pár hlavní větví, které patří ověřeným či vyvoleným, tak je možné zmanipulovat to více způsoby. když nebudu chtít být vyčerpávající, protože něco bylo řečeno i bude, tak:
filtr do vyhledávání (zvláště když goole má prakticky monopol)a pak do browserů (a příslušenství). v poslední době se roztrhl pytel, kdy téměř všechny programy, zejména antiviry a firewalle nabízejí možnost blokovat útočné či jinak závadné stránky. tedy na tyto stránky nebude přístup, člověk to ani nezjistí, prostě se nezobrazí, proto já zásadně takovéto šity a jakékoliv zasahování do vyhledávání a brouzdání nepodporuji i s tím, že tím riziko nákazy trošku vzrůstá. ale o čem chci psát zejména je to, že nejúčinnější a bohužel i realizačně nejjednoduššší a logicky nejvíce pravděpodobné (tedy ohledně tendencí) je blokovat přístup a filtrovat skrze poskytovatele připojení. i když pominu házení klacků pod nohy uživatelům a i jejich případné odpojování, tak i přesto, pokud nebude přímo na mušce systému v první vlně, tak prostě nebude prakticky žádná šance. a ty co budou, budou už na hraně hacků a to se může otočit proti uživatelům, nebo se strouhnou poskytovatelé různý štítů, kteří přemosťují připojení apd. (nebo budou donuceni instalovat do nich back doors apd.). stránky se dají vždy zprovoznit. spousty způsobů.ale aby běžný uživatel oběšel black list připojovatelů je dost nemožné. a ne masově. jedině tím, že by se měnila např. ip stránek, ale pak je těžké najít stránky a jejich zrcadla i pro čtenáře...

247659

10.7.2011 21:03

RE: Jojo

fist.of.heaven 213.?.?.?

Reakce na 247659

oprava: mimo jiný kořenovou. omlouvám se psal jsem to ve spěchu a hodně rychle, asi i klávesnice nestíhala (možná dochází baterie) a neučesal to před uložením. ale berte to jako jinotaj či šifru a hledejte ducha sdělení. koneckonců i to je jeden (a vždy byl) ze způsobů obcházení cenzury [mrknutí jedním okem]

247660

9.7.2011 11:40

Brilantní analýza

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

děkuji panu Bartošovi za shrnutí situace ve světě, řízeném touhou po moci. Pokusím se nastínit pokračování.
Komunikační nástroje, vytvořené ke kontrole populace jsou vždy efektem jazyků, používaných k řízení našeho jednání. Počítačový jazyk tak umožnil nejen vytvořit internetové sítě, s jeho pomocí se můžeme podívat i do vzdálenější budoucnosti. Lidé vždy vytváří takové nástroje, které jim dokáží jejich pravdu, i věda tak dlouho vyrábí přístroje, které nějakou ideu mají doložit - až se to někomu podaří.
A podobně funguje moc - nástroj k ovládání čehokoliv, co člověk dokáže, tedy především k ovládání myšlení lidí.
Po zákazu používání technologií k ovládání myšlení ze strany mimozemských civilizací (patrně okolo roku 2001) našim mocným zůstaly pouze nástroje staré - které popisuje pan Bartoš. Vytvořením nepřítele "útokem na vlastní bránu" a následným plošným zákazem podobných aktivit.
Přepočítali se (těch pár rodin, co tu šéfují skrze hebrejštinu cca 2000 let) v odhadu času, potřebnému k přednostní distribuci jejich "programu" před programem zvídavé populace - a to v prostředí internetu. Konečným fiaskem moci je patrně zavedení šmírovacích sociálních sítí, které jejich účinkování v řízení světa nejspíš ukončí. Proč?
Protože každá aktivita směrovaná lidským úsilím má svůj SOUBĚŽNĚ V ČASE PLYNOUCÍ opačný efekt - v podobě rostoucího potenciálu "protiběžného směru". Sítě, které původně měly sloužit k zostuzení popř.společenské nebo i fyzické likvidaci libovolného občana - poslouží za nějaký čas k odkrývání vlastností každého z nás - ale v neutrální, patrně filmové podobě. Zkrátka se v mnohých filmech poznáme tak dokonale, až nás to bude mnohdy mrzet.
Program pro tuhle sluneční soustavu je zatím něco, co běžná populace chápe jen prvoplánově, vcítěním se do pozice mocných a jejich programu na udržení své moci.
Jakmile se ale postupně každému otevře vnímání informačních vrstev (polí), začnou chápat skutečnou úlohu této civilizace. Má za úkol propojit mentální technologie, užité v Atlantidě s mechanickými technologiemi, vytvořenými ze znalostí o "mrtvé" hmotě. A to do podoby nezávislého nástroje, který po propojí dynamiku "uhlíkové inteligence" se statickým potenciálem energie v informačních polích. Jde právě o energii času. Fenomén času je to, co nás váže k vyspělejším civilizacím, je třeba pochopit, co je čas, jak vzniká a k čemu slouží ve své statické podobě INFORMACE. a ve své dynamické podobě čtyř frekvencí lidského vnímání a myšlení.
Novodobé "pohádky pro mládež" (Harry fotr, X-Men a další scifi) předjímají v negativním zrcadlení stav a funkci globálního podvědomí. Nebudu zdržovat vysvětlením detailů, jde o stejný princip, jakým tým vědců vytváří své nástroje k důkazu svých ideí,...Automaticky kráceno

247593

9.7.2011 11:43

RE: Brilantní analýza

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 247593

jde o stejný princip, jakým tým vědců vytváří své nástroje k důkazu svých ideí, hypotéz a teorií.
Čas, který si mocní tohoto světa nakradli tím, že vytvořili byrokracii a další zdržovací systémy pro přenos informací - ten čas jim začíná ukazovat svoji odvrácenou podobu - začínají nestíhat. je to přirozený návrat k rovnováze sil v prostoru. Naučili jsme se je nějak pojmenovávat a vytvářet vztahy mezi nimi, které ale neladí s tím, jak funguje příroda. Končí úloha matematiky, postavené na axiomu 1 + 1 = 2, protože v přírodě funguje "součet" jinak. Úlohou matematiky bylo a je zajistit rovnováhu dvou nehmotných, vzájemně opačných struktur - INFORMACÍ!! O POVAZE MIKRO A MAKRO PROSTORU. V praxi je efektem matematiky pochopení struktury a koloběhu informace prostorem lidského vnímání (to budu asi muset za nějaký čas přednášet, ufff).
Vhledem do možných podob blízké přítomnosti (protože blízká budoucnost je logikou lineárně běžícího času nenaplnitelná) se patrně dočkáme dalších trapasů, kdy si mocní nebudou vědět rady s aktivitou lidí, kdy utajování událostí nebude možné.
To bude mít ale nepříjemný efekt pro mnoho lidí v tom, že si včas - anebo pozdě uvědomí, že i jejich špíny a špíničky se jednou dostanou k těm, kterým měly zůstat utajené.
Varovným nástrojem jsou právě filmy, seriály, kde získáváme návody k tomu, čeho se vyvarovat a co udělat. A každý z nás udělá vždy jen to, co udělá - a to bohudík i bohužel nezávisí jen na nás, ale i na těch civilizacích, které mohou sledovat a řídit procesy v našem globálním vědomí a podvědomí.

Každý máme své šéfy, a tím posledním byla, je a bude vždy okolní příroda.
Budeme pozorněji sledovat, jak reaguje na naše chování - a učit se její "jazyky".
Zatím tuto schopnost máme nerozvinutou, zahlcenou pojmy jako ekonomika, peníze, úspěch, zábava..., pro někoho bude přechod k jinému žebříčku hodnot složitý, mnozí jej "nevydejchají"....

247594

9.7.2011 11:55

v ktorej v bunkri, zafúkanom sibírskym snehom, sedeli agenti KGB a prostredníctvom internetu prehľadávali materiály

Sanyasi 188.?.?.?

Prebraté z:
http://www.magnificat.sk/old/htm02/026maitreya.htm
Svojho času som videl akčný film o agentovi 007. Upútala ma jedna zo scén, v ktorej v bunkri, zafúkanom sibírskym snehom, sedeli agenti KGB a prostredníctvom internetu prehľadávali materiály archívu na ministerstve obrany USA. Vtedy mi to pripradalo takmer neskutočné. Avšak v tieto dni, keď sme s priateľom v takmer podobnom „bunkri“ vyberali stránky lorda Maitreyu vo všetkých kútoch sveta, uvedomil som si praktickosť, ale aj diabolskosť tejto techniky. Tentokrát nám pomohla prísť na stopu nanajvýš zaujímavú.Kto je to Maitreya? Si prečítate ďalej.

247595

9.7.2011 15:31

Poděkování panu Bartošovi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Vážení čtenáři, rád bych vás upozornil na další průlomový článek pana Bartoše ve věci pana Stwory. A pokud můžete, napište do odpovědí čtenářů taky své poděkování, jako výraz pochvaly panu Bartošovi.
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/stwora-p...

247600

9.7.2011 22:32

RE: Poděkování panu Bartošovi

abc 188.?.?.?

Reakce na 247600

Vážení čitatelia, rád by som vedel, či môžem pochybovať o počte zholokaustovaných ukrajincov kriptobolševikmi alebo o tom ako zarábali americké korporácie na holokauste ?

http://www.youtube.com/watch?v=W3DSnJigBy8&fea...

http://www.youtube.com/watch?v=ZBx1qzh-3n4

247617

11.7.2011 9:52

RE: Poděkování panu Bartošovi

onkelwolf 178.?.?.?

Reakce na 247600

Ano, články tohoto autora čtu rád. V době temna zasvítí.. Třeba: http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/evropo-povstan/

247701

9.7.2011 15:51

cvičení svého Nyní

fohat 88.?.?.?

kdekdo,i Jaroslav Dušek zminuje genetickou knihovnu,ze které lze čerpat informace formou wu-wei,neboli odevzdaně vnímat informace intuicí...takže internet,LežHeute,Mimozemštan Železný a jiní nám mohou být UKRADENÍ,NEBOT V SOBĚ máme prazdroj pravých informací,jen se naučit to používat v klíčových situacích... [chechtot] [chechtot]

247601

9.7.2011 18:53

RE: cvičení svého Nyní

Had... 82.?.?.?

Reakce na 247601

Správně, fohate, čerpat informace z "Akáši" je výborná schopnost.
Kdo z nás obyčejných lidí jí disponuje a dále umí tyto informace náležitě využít tak, aby byly k obecnému dobru?
Kdejaký psychicky labilnější jedinec (citlivec) vydávající se za jógína a mystika a tak, podlehne kdejakému blábolu své neukázněné mysli a vydává kdejaký nápad za informaci ze správného zřídla...

Čili ano je to tak - zřídla informací máme v sobě, chce to ale sakra tvrdou práci a kázeň (krátce OČISTU), aby se informační kanály "prošťouchly", dále aby se udržovaly stále průchozí a nezanášely se. Zároveň se nesmí ztrácet energie, zneužívat pro svůj krátkodobý prospěch (i když na druhou stranu jakékoliv zneužítí čehokoliv musí stejně každý časem zaplatit i s úroky, takže zbyde v podvědomí zkušenost, kterou pak dotyčný už právě intuitivně dělat nechce) atd. atd.
>neboli odevzdaně vnímat informace intuicí..
A se slovem (a pak tedy i činností) ODEVZDANOST je nutno zacházet obzláště obezřele - viz. ona slavná "odevzdanost do vůle Boží" - tou se chvástali i ti, co zabíjeli, upalovali, mučili ty druhé, "neodevzdané" do vůle Boží ... no, dobré je to, že dnešní jim podobní odevzdánci (členové různých církví a sekt) mohou jen bezzubě až směšně vyhrožovat všelijakými posmrtnými hrůzami, rozzlobeným (??) Pánbíčkem apod.
Čili i ta sama odevzdanost (jako postoj a činnost) musí být stále hlídána, kontrolována a náležitě usměrňována, aby to byla činnost spásná (povznášející směřující k rozvoji rozumu, vyššímu intelektu a vyšším, ušlechtilejším citům ) a nikoliv nespásná (směřující k tuposti, hlouposti, fanatismu, zavíjení do ega).

Zkuste tedy zde tuto formulaci... neboli odevzdaně vnímat informace intuicí rozvést a dovysvětlit, jak to vidíte, chápete, popř. praktikujete Vy sám. Mě to zajímá a možná, že to zaujme více povídálků zde na fóru.

247611

10.7.2011 2:54

RE: cvičení svého Nyní

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247611

1. Vědět a znát.
2. Vůle, usílí, kterým se projeví vědění na fyzickém levlu.
3. Odvaha nést důsledky.
4. Mlčení spojené s vhodným načasováním.

Vypadá to velmi jednoduše, než se to vyzkouší na vlastní kůži. Hromada velmi obtížných věciček vypadá velmi jednoduše.

247622

10.7.2011 3:00

RE: cvičení svého Nyní

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247611

Jedna ryze praktická poznámka k té sebekázni. Čím více člověk postoupí, tím více přiletí "facek" za opakování "stejné" chyby. Ale nic není stejné, že ano? Jak by řekli staří Řekové, dvakrát nevstoupíš do stejné řeky.

247623

10.7.2011 10:38

RE: cvičení svého Nyní

fohat 46.?.?.?

Reakce na 247623

je celoživotní rachota a hlídání své myšlenkové džungle,to je dnes LUXUS,který si muže dovolit jedinec,který pochopí učební program Matrixu a postupně se ze systému osvobozuje...tu možnost přehodnotit priority mají Gross,Klaus,Wolfowitz,prostě všichni lidé,pokud žijí...odevzdanost není líná pasivita indického stylu života,ale při tvurčí činnosti třeskutě rozlíšit ješitnost ega a správnost usudku z Nadjá.

247627

10.7.2011 15:55

RE: cvičení svého Stále(Minulosť+Prítomnosť+Budúcnosť)

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 31.?.?.?

Reakce na 247627

re: Internet ako protéza ľudského potenciálu a "Akáša a Nadja"

Súhlasím, že čím viac pochopíme mat(r)ice (v ktorých žijeme a ich pravidlá = súhrn možných stavov), tým viac sme skutočne slobodní. Proporcionálne s rastom vedomostí rastú totiž aj naše možnosti riadenia svojho, nášho osudu. Chápanie a vôľa(disciplína myslenia a tvorenia=konania)..

K článku..
Áno, ako je dávnejšie známe, internet je veľmi efektívny prostriedok rozrušovania, nulovania negatívnych mat(r)íc. Ľudia ho na to aj prirodzene používajú. Krok ďalej je, keď je táto činnosť pomenovaná a tým sa spúšťa proces diskusie princípoch jeho fungovania. Formovanie a zdokonaľovanie príslušného modelu, teórie, snaha o základnú štandardizáciu umožňujúcu jeho prístupnosť širokým vrstvám populácie. Jeho demystifikácia, dehermetizácia. Jedným z cieľov je jeho všeobecná dostupnosť.

Ako bolo správne potichu Hadom a Fohatom podotknuté, internet je barlička, protéza. Jeho vytvorenie však má z hľadiska vývoja populácie hlboké príčiny. Vyzerá, že abstraktno logické, diskrétne informačné modely, sú ťažšie centrálne (samo)ovládateľné, ako modely "emočné", spojito-obrazné. V ezoterike sa občas nazývajú egregormi. Sú to rôzne formy tu spomínaných "Akáša, Nadjá,..".

Kolektívne informačné polia
Otázkou je, aké sú metódy ich riadenia, prípadne samoriadenia?
Na akom princípe pracujú?
Ako a kým sú vytvárané, projektované?
Ako do týchto evidentných informačných polí vojsť a prípadne zasa vyjsť(kľúče, passwordy)?
Aké sú bezpečnostné pravidlá pri práci s nimi? (safety first[smích])
Akú majú životnosť a ostatné charakteristické parametre(t.j.ako každé pole=spektrálnu hustotu, diapazón-rozpätie frekvenčné a amplitúdne, fázovú rýchlosť,..)?
Ako ich merať, keďže klasická meracia technika sa javí byť na ne stále ešte príliš "hrubá"?
Hlavne, keď sa uvedené polia javia pracovať na subatomárnej úrovni. Ako, odkiaľ "vznikajú" a kam "zanikajú" subatomárne častice v kvantovej mechanike?

Ľudský organizmus je tak jemne spojito štruktúrovaný, že je vysoko pravdepodobné, že schopnosti identifikácie a práce s agregátnymi poľami má..

Človek, ako všetko v prírode a spoločnosti, je informačný systém. Intelekt je algoritmus(spôsob) spracovania informácii, individuálne a kolektívne stereotypy, spôsoby myslenia. Vrodené a podmienené kultúrou. Bez informácie, myšlienky niet človeka.
Odkiaľ a načo prichádzajú informácie?
Hmota s Energiou sú usporiadanou informáciou.
Sú zobrazením miery(hmotnosti, času, priestoru..kvality a kvantity) informácie.
Ak vesmír nemá začiatok a teda ani koniec, je čas?
Nakoľko sme viazaní časom(vzájomný pomer 2.kmitavých procesov, pričom jeden vezmem ako etalón) v zmysle žitia nie v prítomnosti, ale STÁLE(zohľadnenie identifikovaných trendov MINULOSTI, Tvorenia v PRÍTOMNOSTI a tým zmenou BUDÚCN...Automaticky kráceno

247638

10.7.2011 16:04

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 31.?.?.?

Reakce na 247627

pokračovanie1 re:
Internet ako protéza ľudského potenciálu a "Akáša a Nadja"

Ak vesmír nemá začiatok a teda ani koniec, je čas?
Nakoľko sme viazaní časom(vzájomný pomer 2.kmitavých procesov, pričom jeden vezmem ako etalón) v zmysle žitia nie v prítomnosti, ale STÁLE(zohľadnenie identifikovaných trendov MINULOSTI, Tvorenia v PRÍTOMNOSTI a tým zmenou BUDÚCNOSTI)?
Kto žije len v prítomnosti je ideálny otrok.

Samo?riadenie našej kultúry ako celku
Ak neviem identifikovať subjekt(šoféra) riadenia našej kultúry, aký je koncept jej riadenia, vo vzťahu ku ktorému je ona sama druhoradá?
T.j.aké sú dominujúce námety v klasickej západnej kultúre?
biblické..
Čo je na biblii, ako pravdepodobnom koncepte (samo)riadenia západnej kultúry funkčné z hľadiska perspektív napĺňania potenciálu jednotlivca a(v) spoločnosti a čo je na ňom nefunkčné, vzhľadom na krízu ekonomickú, ekologickú, sociálnu,..?
Ako identifikovať a do akej formy treba nefunkčné časti pretvoriť?

Kolektívne informačné polia
sú súčasťou každodenného života:
Nastúpim do električky a stávam sa dočasne súčasťou agregátneho vedomia a podvedomia(kolektívneho informačného myšlienkového poĺa) spolu s ostatnými cestujúcimi. Tu ich pár vystúpi a ďalší zasa nastúpia..
Príde niekto do kina, sadne si na bočné schodíky a pozerá z boku na ostatných, ako sústredene takmer všetci do jedného pozerajú jedným smerom, prežívajú počas pozorovaného časového úseku +- tie isté emócie a nakoniec sa rozídu všetci domov, či ešte na prechádzku do mesta..
Niektorí zasa žijú po desiatky, stovky generácii v tom istom "náboženstve"..

Systémy agregátneho, či kolektívneho vedomia a podvedomia vždy boli súčasťou nášho každodenného života. Každý z nás je počas svojho života vo viacerých takýchto systémoch súčasne. Práca, rodina, rôzne skupiny kamarátov, národ, kultúra, ľudstvo,.. Mnohé sú hierarchicky usporiadané, parametre niektorých sú kompatibilné a iných zasa nie. Toť jedna z hlavných príčin tzv. psychóz a schizofrénie. Či už individuálnej, alebo kolektívnej..

Ak sú rôzne formy kolektívneho vedomia a podvedomia (ako informačných polí, ktorých "hmotou" je energia, emócie jednotlivca a masy) hierarchicky usporiadané, aká je najvyššia inštancia?
Nikde okolo nás a v celom vesmíre neexistuje nič statické. Všetko sú vzájomne vložené, alebo viac-menej sa ovplyvňujúce procesy, trendy.
Existujú 2.typy:
riadené(subjekt=vodič je identifikovaný) a samoriadené(subjekt=vodič nie je identifikovaný, čo neznamená, že neexistuje)

"Myslí" to s nami Hierarchicky najvyšší proces, inštancia "dobre"?
Všetko okolo nás sa javí akoby "zázračne" usporiadané, nadelené mierou, pravidlami a neustále sa snaží optimalizovať, zlepšovať..
Aká je potom pravdepodobnosť tvrdenia, že človek "sa rodí s predispozíciou k zlu"?

Pri riešení problémov, výziev ka...Automaticky kráceno

247639

10.7.2011 16:07

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 31.?.?.?

Reakce na 247627

pokračovanie2..
re: Internet ako protéza ľudského potenciálu a "Akáša a Nadja"

Pri riešení problémov, výziev každodenného života hľadáme informácie na ich riešenie, dosahovanie vedomých a podvedomých, tichých zámerov, cieľov.
Aké sú kritériá bezpečnosti výberu informačného poľa z ktorého chcem čerpať informácie, myšlienky?
Rozhodujú o našej, mojej budúcnosti, osude.

Z hľadiska evidentnej tendencii k dokonalosti sa javí byť najbezpečnejším systémom hierarchicky najvyšší, vše-dominujúci systém.

Aké sú kritériá kontroly nášho napojenia na najvyšší informačný systém?
T.j., či nie sme napojení na iný podradený, či dokonca s najvyšším systémom a jeho cieľmi antagonistický(v protiklade stojaci) informačný systém, prípadne systém otvorene, či potichu simulujúci Hierarchicky najvyšší systém.
Pretenzia(tvárenie sa) ako najvyšší systém, je totiž z hľadiska sociálnej psychológie tradičná pomerne efektívna metóda kontroly podvedomia a vedomia jednotlivca a kolektívu.

P.S.:
Namiesto "môjho" je samozrejme vhodnejšie dosadiť "nášho", keďže svet sa netočí okolo "mňa". V tom mali v istom zmysle králi, "šľachtici" pravdu, aj keď v drvivej väčšine samozrejme netušili prečo [smích]

247640

10.7.2011 16:46

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

dub 94.?.?.?

Reakce na 247640

jen krátká noticka:
čas je pouze směrový vektor.
a z toho plyne spousta věcí[smích] včetně toho, že na tom stojí princip příčiny a následku

247641

10.7.2011 19:22

RE: cvičení svého Stále(Minulosť+Prítomnosť+Budúcnosť)

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 31.?.?.?

Reakce na 247641

re: čas ako smerový vektor?

Myslíte ako gradient priebehu efektivity realizácie jednotlivých potenciálových hladín analyzovaného procesu?

Smerový vektor(aj v súvislosti s "časom" ) je príliš univerzálny pojem. Možete prosím obraznejšie konkretizovať ktorým smerom sa uberajú Vaše myšlienky? Zároveň prosím popíšte ďalšie príklady(aspoň 1-2) procesov úrovne myslenia, na ktorej vnímate čas ako smerový vektor. Od dnes bežného vnímania, cez pomer kmitavých procesov..až po uvedomenie si objektivity neexistencie času, prípadne ďalej. Aby som sa ľahšie nastavil. Ako viete, formulácia javiaca sa adekvátnou na jednej úrovni myslenia, chápania, býva často úplne neadekvátnou pri popise reality na inej úrovni, miere vnímania. Preto tu máme občas tie nedorozumenia, pričom v podstate všetci diskutujúci sa môžu na svojej úrovni schopnosti identifikácie procesov a ich trendov približovať pravde. Odhad budúcnosti(proporcionálny schopnosti riadenia=tvorenia) bude mať samozrejme u chápavejších menšiu odchýlku.

V hornom príspevku o internete a agregátnom vedomí, ako zdrojoch informácii, pri ktorých je neprekvapivé množstvo paralel(štrukturálnych totožností), som trochu mixoval úrovne myslenia a prehusťoval. Cieľom bolo, aby sa čitatelia na koniec víkendu po odpočinku možno trochu zahrali s myšlienkami a jednotlivými úrovňami v rámci daného výseku. Príprava na pracovný týždeň. Také malé diskretizačné cvičenie.. Hádam som to neprehnal..

Sú teórie, ktoré tvrdia, že v istom zmysle nie je až taký problém vrátiť sa v čase a tým zmeniť svoju "prítomnosť".
Naozaj ide o to, čo si kto predstavuje pod pojmom "čas".
Ľudia žijú v ilúzii času. Stačia jedna-dve otázočky a danej osobe sa začne postupne behom týždňov, mesiacov v podvedomí meniť, korigovať celé vnímanie sveta. Zároveň sa jej otvoria obrovské možnosti. Samozrejme ak chce.. Potom nasleduje už iba otázka jeho osobnej morálky(jej štandardov) ako kľúču(psw) umožňujúcemu pripojenie na jednotlivé kolektívne informačné polia a tvorenie ich a svojho osudu v rámci objektívnych pravidiel..
Sú to len základné cvičenia v rámci filozofického poradenstva. Žiadna "mágia". Prístup k "mystike" "elít".

247648

10.7.2011 20:28

RE: cvičení svého Stále(Minulosť+Prítomnosť+Budúcnosť)

dub 94.?.?.?

Reakce na 247648

v podstatě ano.
ve 3D je to směrový vektor, ve kterém se projeví učiněná rozhodnutí.
navíc má jak individuální, tak společnou kolektivní složku.

např. na individuální úrovni se to projeví něčím, co se stane pouze vám, na kolektivní se to projeví tím, co se stane celému uskupení (národu, kontinentu, lidstvu).

bez tohoto vektoru by neexistovala příčina a následek, protože vše by se odehrávalo okamžitě, bez prodlevy. v tom spočívá omezení 3D i jeho bezpečnostní pojistka a vytváří to prostor pro evoluci vědomí, jak individuálního, tak skupinového

takže ve 3D je to také forma projevu vývojového vektoru. tudíž v makro měřítku se individuální rozhodnutí jednotlivců zkombinují a posunou vývoj lidstva jistým směrem v rámci směru pohybu tohoto vektoru, a pak si lidstvo vyřere následky svých kombinovaných rozhodnutí.

a ovlivňování tohoto vektoru, prostřednictvím ovlivňování individuálních rozhodnutí, je podstata činnosti vašeho oblíbeného GPP[smích]

247653

10.7.2011 20:36

RE: cvičení svého Stále(Minulosť+Prítomnosť+Budúcnosť)

dub 94.?.?.?

Reakce na 247653

a z toho také plyne význam, síla a účinnost individuálních rozhodnutí[smích]
nebo to ve svém důsledku ovlivňuje výsledný společný vektor --> následek.

247654

10.7.2011 18:26

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247640

Čas a prostor zajímavé věcička, že ano? Pro Absolutno neplatí, vesmír může být v singularitě nebo v mrazivé nekonečné prazdnotě. Kromě hustoty a rozložení enegie v třirozměrném prostoru se nic nezměnilo. Celková hodnota je stále stejná, pouze se mění formy existence. Může jít o fázovou změnu stavu nebo o jakoukoliv kombinaci, pulsující vesmír, nekonečná expanze, trvalý stav singularity.... Z hlediska Absolutna jsou to pouze variace a dílčí vztahy. A vesmír je pouze jeden z projevů Absolutna. Pravděpodbně bude existovat nekonočné množství variant vesmíru. A já se domnívám, že to bude spojité nekonečno možností, žádné povolené a nepovolené diskretní stavy.

Mimoto dynamika pozorováného třirozměrného vesmíru vnímáná jako čas, prostor? Jak by se tato dynamika jevila z pohledu třeba sedmé dimenze? Jako iluze, záznam dění z vícedomenziální reality? Něco jako projekce filmu na plátno, monitor...? Samozřejmě jakákoliv projekce, záznam je neuplný. Můžete natočit dokonalý dokument deštného pralesa se zvukem a obrazem, ale čichové, hmatové vjemy do něj nedostanete. Přímý učástník v dokumentu ví jak je drsná kůra stromu, cití zápach močálu, vůni rostlin, bodnutí hmyzu...

Říkáte, kdo žije v přítomnosti je otrok. Jediný okamžik, kdy fyzicky lze vnímat na maximum je přítomnost. Zároveň tvrdíte, že dochází k selekci spojitého vnímaní fyzické skutečnosti, daného konečnou kapacitou mozku při zpracování. Jak by se asi projevilo zahlcení racionální části fyzického myšlení daty? Kolaps, šílenství? Chcete vnímat ve více komlexní formě čas, skutečnost? Na to potřebujete také kromě "senzorů" více té energie ve větší koncentraci. Fyzické tělo snese nějakou mezní energii i její koncentraci a pak... Navíc zavisí na stavu. Duchovní mistr má větší kapacitu, než laik. Má to smysl někdo maká třeba s činkama, tak unese více než obyčejný člověk.

Představte si, že malířské plátno zmuchláte do "koule", ne moc. Ve třech rozměrech vidíte celek, že to kdysi bylo napnuzé plátno v rámu. Dvojrozměrně bude schopen mapovat pouze deformované části. Na primární vnímání čtyř a více rozměrů nemá třírozměrné fyzické tělo ani senzory ani energii. Hranice deformací pro vás budou mít formu singularit. De facto singularita je z hlediska informací zahlcení racionálního jejich zpracování na nějaké úrovni nadbytkem dat.

Chcete se dostat přes singularitu, musíte přejít na vyšší rozměr existence skutečnosti. Začnete vnímat "pach, drsnost"... Co myslíte kam si můžete vzít sebou mimo třírozměrný vesmír fyzické tělo? Druhá možnost je zjednodušení formou abstrakce. Popsat pro tvora, který dokáže vnímat pouze filmový záznam třeba pach močálu by matematicky bylo asi koplikované, že ano? Ono popsat abstraktně i tu třírozměrnou skuzečnost je velký problém. Samozřejmě to nejde udělat spojitě, ale musí vyb...Automaticky kráceno

247643

10.7.2011 18:27

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247643

Chcete se dostat přes singularitu, musíte přejít na vyšší rozměr existence skutečnosti. Začnete vnímat "pach, drsnost"... Co myslíte kam si můžete vzít sebou mimo třírozměrný vesmír fyzické tělo? Druhá možnost je zjednodušení formou abstrakce. Popsat pro tvora, který dokáže vnímat pouze filmový záznam třeba pach močálu by matematicky bylo asi koplikované, že ano? Ono popsat abstraktně i tu třírozměrnou skuzečnost je velký problém. Samozřejmě to nejde udělat spojitě, ale musí vybrat hlavní parametry.

Prostě pouhou n-přítomnost n-rozměrnou individualní bytost nelze dostat do abstrakce. Nelze tedy do ní dostat ani minulost ani budoucnost, která je komlexně složitější, má více n-rozměrů. Buď Na energii i počet "úhlů pohledu" to bude krapet náročné. Co myslíte kolik rozměrů má Absolutno a jaká je jeho energie? Jak se stát součást celku a zároveň mít individualní rozměr? Buď jste zpět integrovaný do Absolutna, nebo máte omezení dané rozměrem individualní existence. A integrovat se vědomě zpět do Absolutna má nějaké podmínky a splnit je to není jenom tak. Vycházíme jako čistá energie a projdeme interakcemi, zpátky se můžeme dostat jako velmi čistá energie. A očistný proce je velmi náročná záležitost.

247644

10.7.2011 18:51

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 247640

Udo1, na vaše zajímavé otázky mám(e) odpovědi. Žijeme v době, kdy se mění náš vnitřní i vnější "operační systém" (vnímané informace a děje postupně dostávají jiné šuplíčky a skříně (vazby).
Rád s vámi budu polemizovat i o vašem tvrzení, že internet je cosi nedokonalého, co nestačí k dosažení cílů člověka. Samozřejmě jde o to, co si za cíl vezmeme, ale zkuste se zamyslet nad prostým faktem, že informační sítě našeho vědomí sdílíme ve stejném prostoru jako "elektrické" sítě" internetu.
Spojité prostředí už samo nabízí myšlenku o tom, jak "elektřina" v našem mozku souvisí s "elektřinou" bezdrátových přenosových sítí mobilů a dalších. Možná dojdete ke stejným závěrům jako já.

Je třeba zcela překopat náš model vztahů sil v prostoru - a začít lze už od jiného modelu "atomu". Rotace je totiž mnohem složitější forma pohybu než přímý směr.
Navíc je nutné zařadit do paradigmatu i základu duchovní = princip "trojice", z nějž vychází i funkce merkaby a dalších, vědou opomíjených silových struktur.
Jedinou formou "boha", která i pro mě zůstává nepoznána je vznik POHYBU. Jeho vlastnosti ale známe, a to stačí. Pohyb je tím bohem, který vládne hmotnému i nehmotnému prostoru. Protipólem pohybu je jediná klidová forma, které říkáme "informace" nebo "data". A základnou nového, kdykoliv ověřitelného paradigmatu je "pohyb z bodu do všech směrů - a zpět". Známe jej jako zákon akce a reakce. Tak funguje i "puls člověka", člověk je pak jediným tvorem, kterého vztahy sil v prostoru zajímají a zajímaly už v mnoha minulých civilizacích. Proto si vytvořil jazyky a symboly pro sdílení toho, co už poznal.

Vím, že je to ode mě odvážné tvrdit, že znám struktury a vazby mezi hmotnými celky a jejich informačními předlohami. Ale pokud vydržíte těch "x" hodin, potřebných k pochopení jiné základny pro stavbu paradigmatu, tak vám i dalším bude jasné, proč se děje právě to, co se děje.
Naše myšlení je modelováno dvěma základnami, které vneslo do populace učení o "křestu". Latina i matematika jsou deriváty hebrejštiny, to už tady opakuji pokolikáté. Koloběh latiny v původních evropských jazycích a schopnosti matematiky popisovat kategorii velikosti došly za hranici svých možností - i proto ekonomika (aplikace matiky v denní realitě), postavená na nekonečném růstu, musela dopadnout tak jak dopadá.

Ale začít musíme od jejího prvního axiomu. V přírodě neplatí, že součet dvou prvků je jejich složenina, to platí jen v prostoru našeho myšlení, ořezaného podobně, jako i matematika "se" musela ořezat dalšími axiomy, aby se dostala tam, kde je dnes. Dítě je třetím prvkem, kdy předchozí dva stále existují, nejsou rozemletí a spojení do "nadčlověka". 1 + 1 = 111, takhle jsme se to neučili, že? Ale funguje to v přírodě, od které se stále učíme. A občas svá učení mus

247646

10.7.2011 18:52

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 247646

Ale funguje to v přírodě, od které se stále učíme. A občas svá učení musíme zahodit a začít znovu.

Paradigma, které nabízím, sice vychází z jiného obsahu vám známých pojmů - ale o to přeci jde. Vybrat takový význam slova, který nekoliduje ve skupině dalších (každá hypotéza i teorie je jen hromada slov, spojených asociacemi v myšlení, ne v reálném prostoru). Současné paradigma je postavené na znalostech, získaných z matematiky, potažmo z "vlastností číslic = stupnice velikostí". Nové paradigma stojí na výkladu a vazbách mezi pojmy. Protože každý víme, že pojem (např. židle) je odvozený ze základních vlastností už fungujících předmětů. Dá se na ní sedět + se s ní dá dělat spoustu dalších činností, které už nejsou hlavní. A o tom to je, poznat, která lidská potřeba pojem vytvořila. A věřte mi, skládá se to úplně samo, stačí vědět, jaké dvě další vlastnosti POHYBU jsou pro pohyb klíčové. A která jedna další veličina je nezbytná. Pak zjistíte, že čas se sice může projevovat jako vektor, ale nedozvíte se, jak vlastně náš čas vznikl. A proč je čas v jiných slunečných soustavách jiný. A co je vlastně fenomén času ve vztahu ke vnímání a myšlení člověka (+ jeho nehmotných forem v informačních polích).

Pokud vás problematika jiné koncepce paradigmatu zajímá, tak diskuze občas vedeme v Sedona Café v Praze, na Pankráci. Ozvěte se mailem, mohu vám pozvánky posílat.

247647

10.7.2011 20:55

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

dub 94.?.?.?

Reakce na 247640

huh systémy... to je na hodně dlouho[smích]

ale obecně jsme napojeni na všechny systémy směrem nahoru i dolů, protože jsme jejich součástí, jde jen o to, jak "vědomou", či o jak komplexní vědomou část se na dané úrovni jedná.
napojení se liší jen v propustnosti toku informací. obecně je tok nahoru omezen "polopropustným zrcadlem", tedy pro naše vědomí na dané výchozí úrovni nula.
informace proudí oběma směry, ale pro vědomí podsystému je to směrem nahoru k nadsystému zastřené, tudíž do nadsystémů nevidí. ale komunikace je samozřejmě obousměrná, jen není vnímána směrem nahoru na vědomé úrovni, ale na podvědomé/intuice.

z toho také plyne, že jakýkoliv systém může maximálně pochopit procesy probíhající na jeho úrovni (úrovni nula, výchozí) a úrovních nižších (v podsystémech, úrovních mínus), ale nikoliv jejich účel a účel své existence (ten může pochopit a znát jen u svých podsystémů, jako komplexně a informačně vůči nim nadřazená složka, nadsystém). takové informace jsou dostupné vždy minimálně o jednu úroveň výše, v nadsystémech, úrovních plus.

247658

10.7.2011 21:22

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

Lin 85.?.?.?

Reakce na 247658

Eh... vaše debata je na mě moc učená (vektory atd.). Ale zajímavá a ráda bych tomu rozuměla. Nemohl byste, prosím, to o "vektoru" vysvětlit trochu "lidštěji" ?
A pak - chci se zeptat, jestli dobře rozumím tomuto příspěvku, na který reaguji.
Je to tak, že můžu pochopit účel, souvislosti, význam jen u "nižších pater" - tedy při pohledu shora dolů? A ve "svém patře" chápu jen to, co se děje, ale nemůžu znát proč se to děje? A co se děje ve vyšším patře - to už chytám jen intuicí?
Jestli jsem to pochopila správně, tak... tak bych řekla, že to funguje. [smích]
Odpusťte, že se tak blbě ptám, ale je to pro mě důležité pochopit, co jste napsal.

247662

10.7.2011 21:37

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

dub 94.?.?.?

Reakce na 247662

vektor je směrová složka pohybu.

a pochopila jste to perfektně.

247665

10.7.2011 22:01

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

Lin 85.?.?.?

Reakce na 247665

Děkuju moc... [smích] Právě jste mi pomohl pochopit jednu velmi důležitou "věc" - proč někdy není možné někomu vysvětlit "něco", co je jasné a viditelné z mé pespektivy (a obráceně). A další, na to navazující = o čem jsou všechny ty řeči o "zyšování frekvence vědomí".
Jen s tím vektorem... [oči v sloup] To nechápu. Myslela jsem si, že čas jde jen jedním směrem. Ještě umím pochopit rozdíl mezi časem Chronos (kvantitativní) a Kairos (kvalitativní).
Ale i tak díky. [smích]

247670

10.7.2011 21:55

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

dub 94.?.?.?

Reakce na 247662

a když to řeknu zjednudušeně, tak v závislosti na daném vektoru se výsledný pohyb dostane do určité oblasti, ve které se projeví následky.

můžete použít i jinou terminologii -- výsledný vektor zavede vývoj do patřičné časově-vývojové linie, ve které se nacházejí následky dané kombinace rozhodnutí jednotlivců.

takže záleží na každém jednotlivci, jak se rozhodne, a není pravda tvrzení "já jako malý člověk s tím stejně nic neudělám".
uděláte, víc než si myslíte.

říká se tomu také "boj o duši". ale ve skutečnosti jde o boj o rozhodnutí a následný vývoj/následky.
je to fakticky informační válka s cílem ovlivnit rozhodnutí každého jedince. jedno jestli náboženstvím, reklamou, politikou, drogama atd. požadovaným výsledkem je kombinace rozhodnutí jednotlivců, která má za následek posun směrem, kterým si manipulátoři přejí.

247669

10.7.2011 22:07

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

Lin 85.?.?.?

Reakce na 247669

...áááá... tak tomuhle už rozumím líp. [smích] No jasně - už mi svítá! Ovlivnit myšlení a tím následné rozhodování, aby se v "čase" docílilo požadovaného výsledku. Teda... tohle mě nikdy samotnou nenapadlo. Opravdu a ještě jednou DÍKY! [smích]

247671

10.7.2011 22:28

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 247671

O tom som písal neustále, skutoční zločinci ovládli myslenie ľudí, že "elity" nech sú akokoľvek vysokopostavený sú len "manažment firmy" nie jej majitelia (hoci ich tento fakt neoslobodzuje od viny, lebo aj tak vedome páchajú ZLO), hoci si myslia že oni sú majitelia.

247673

11.7.2011 15:26

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

dub 94.?.?.?

Reakce na 247673

není vůbec náhoda, že symbolem zmrdů je pyramida bez klenáku, který se nad ní vznáší jako vševidoucí oko.
toto "oko" je řídící složka v nadsystému, která celou tu pyramidu pod ní, na nižší úrovni, v podsystému, řídí.
takže ano, všichni zde jsou pouhými poskoky, páníčkové jsou v nadsystému.
symbolika není náhodná.

247726

12.7.2011 2:13

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247726

Mno, on si tu symboliku upravil někdo podle svého.
Pyramida v původním smyslu znamená cestu k rozvijení svých schopností, a to že vrcholek je odtržený od základny symbolizuje kvalitativní přechod od fyzického k nefyzickému. Na cestu se vydají všichni, ale dojít k vrcholu je obtížné málokomu se podaří napoprvé. Jestli vůbec někomu. Někdo si to však vykládá jinak. Holt každý svého štěstí strůjce. Z tohu důvodu oko na pyramidě dolarové bankovky nemá s povznesením člověka na spiritualní úroveň nic společného.


Zajímavé je že se vrchol pyramidy v Gíze nedochoval. Z čehopak asi byl, z šutrů jako ten zbytek? Nemyslím. Navíc pyramida má speciální vlastnosti, tedy se sklonem stěn tuším 54°. Malý modýlek nabrousí žiletky, co asi "nabrousí" originál v plné velikosti. A to zřejmě nějaké důležité kamínky chybí a něco okolo nich chybí.

247746

10.7.2011 22:31

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

dub 94.?.?.?

Reakce na 247671

rádo se stalo[smích]

247675

10.7.2011 22:54

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

dub 94.?.?.?

Reakce na 247671

jen upřesním - nikoliv v čase (čas v našem pojetí, lineárním, v nadsystému neexistuje), ale aby se vývoj dostal do oblasti, ve které se nacházejí požadované následky, situace vyhovující zájmům maniulátorů
čas je pouze vektor, určovatel směru, jehož prostřednictvím se to tam dostane. je to jen "médium" zprostředkovávající pohyb 3D systémů.

zjednodušeně si zkuste představit papír, na kterém jsou všechny kombinace následků možných rozhodnutí, a čas jako střelku/směr pohybu, který určí, v jaké části papíru nakonec skončíte.
je to hodně zjednudušený a nepřesný, ale princip z toho snad pochopit půjde.

247679

11.7.2011 2:59

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247640

Nejvyšší informační systém je mimo fyzický level. Co jsem zachytil útržky na netu, co prosákly ven o vědeckých paranormálních praktických experimentech, tak i doprovolníci se jaksi nevrátili do svého těla. Fyzicky není žádný důvod pro umrtí ani ztrátu mentálních schopností. Tělo má svůj kyslík, vodu, proteiny, minerály... Kde je pro materialistu problém? Můj názor? Na vyšší formě vědomí se jim z toho co a pro jaký účel experimentují, tak se jim z toho udělalo hodně špatně. Zůstala jenom prázdná bezduchá skořápka. Tihle lidé museli být prověřeni ohledně důvěryhodnosti na vysokém stupni systémem, a přesto práskli do bot.. Tuším na tom i exeprimentovaní velmi rychle skončilo.

Jinak řečeno mimo fyzicky level zapomeňte na nějakou přímou kontrolu vyšších informačních systému, a k tomu Nejvyššímu je kus cesty. Připojení k netu mi může kdokoliv skrouhnout, zamnipulovat, napíchnout, ukradnout mi identitu....,ale spiritualní připojení může pouze nepřímo ovlivnit nebo mě zabít. Tam nejsou žádné trojany pro někoho, kdo chce kontrolovat systém. Absolutno je to nepotřebuje a ti co by amorálně takovou kontrolu chtěli nejsou schopni se dostat do pozice správce systému tedy Absolutna bez patřičné očisty, a když se očistí nemají pořebu kontroly. Bezpečnostně naprosto nezkorumpovatelné.

Jak to říká pan Dub, nepřímé směrování toho vektoru ovlivňovaním masovým ovlivňovaním, individualních rozhodnutí lidí, ale k tomu existuje zpětná vazba, ve vašem modelu protivektor. Sice se zpožděním, ale o to větší silou. Jakmile se duše opustí toto slzavé udolí, tak vidí nemanipulovatelně pravdu a má pak tendenci v příští inkarnaci pracovat proti manipulaci. To máte ty děti totality, které nepoznali svobodu, ale v jistý okamžik je bude přitahovat. Co asi bude v další inkarnaci s manipulátory? Ono ta karma v dynamickém projevu do vektoru zjednodušit nepůjde.

247688

11.7.2011 15:13

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

dub 94.?.?.?

Reakce na 247688

čas jako vektor platí pouze pro 3D systém.
v systémech vyšších úrovní (kam spadá i vaše karma) bude vektorem něco jiného a karma bude součástí procesů probíhajících v rámci těchto systémů.
ale každý systém musí mít pohybový vektor. nic není statické.
nejasným to zůstává u nejvyššího omnisystému (vašeho absolutna).

247725

12.7.2011 5:01

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247725

Víte máte pravdu, ale když si vezmu takové. Každý zaplatí do posledního haléře, akce-reakce... Tak mi to pro lidi přijde více srozumitelné. S teologem nebo někým na ten způsob se, když se zeptá budu nimrat v karmě. Ale třeba nemocný nečeká filosofickou přednášku o karmě, ale něco jednoduše řečeno s praktickým významem, co mu pomůže. Pravda je, že o važných nemocí s karmnickou příčinou to směřuje, aby dotyčný často radikálně něco změnil na svém životě a jsou případy, kdy když se dozví A o karmě, tak musí slyšet celou abecedu. Částečné informace vytržené z kontextu můžou být velmi nebezpečné, ale to určitě víte.

P.S. Popis omnisystému o n-rozměrech se vám jakýkoliv pokus o abstrakní vyjadření n minus nějaké numero, rozmázne v neurčitosti nula-nekonečno. Jediné co lze říct v abstrakci o omnisystému v pro jakékoliv n minus numero, je logická nula, jednička. Čistě racionálně je to fifty-fifty. Dříve tato logická remíza, bylo bolestivé poznání pro fanatiky náboženského charakteru, na druhu náboženství nezáleží. Dneska je to problém pro materialistické fanatiky. Jak vidno problém není v ideologii, ale ve fanatismu. Pokud se mám snažit držet vašeho druhu terminologie. Srandovní, že ano? Víceméně třírozměrná "opice" je na tom ohledně limit poznání omnisystému stejně jako mnohorozměrná inteligence.

247753

12.7.2011 5:11

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247753

Tady je taková malá praktická ukázka, té akce-reakce. Velmi srozumitelná.
http://www.youtube.com/watch?v=GhxqIITtTtU

247754

12.7.2011 15:57

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

dub 94.?.?.?

Reakce na 247753

o akci a reakci není pochyb. jde jen o to, v jakých systémech probíhají.
ne vždy probíhá akce a reakce v tomtéž systému nebo v tomtéž "čase" (na stejné rovině).
jednička a nula platí zcela jistě pro duální/bipolární systém.
otázka je, jestli jsou všechny systémy bipolární, a především jestli je bipolární omnisystém. a tím si nejsem moc jistý, spíš naopak, přikláním se k tomu, že bipolarita je charakteristikou jen 3D systémů...

247790

12.7.2011 16:04

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 247790

Esoterické nauky hlásají od věků, že vstupenkou od nás do omnisystému je právě zrušení bipolarity (chymická svatba, sjednocení protikladů).

Vaše příspěvky jsou moc zajímavé, pane dube, mohl byste dát pár linků na Vaše oblíbené prameny?

247791

12.7.2011 17:13

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

dub 94.?.?.?

Reakce na 247791

díky[smích]
ano, základní alchymistickou poučkou je spojení dvou prvků (+ a -) a vytvoření třetího kvalitativně jiného prvku (na kvalitativně vyšší úrovni, v nadsystému +1 a výše) -- tzv. alchymistovo zlato, kámen mudrců atd.
bohužel nemohl, protože pramenem je to mezi ušima.
je pravda, že během času si člověk přečte ledaccos (a že toho už bylo[smích]), ale odkazy si neukládám, jen si vybírán a přebírám obsah a skládám si vlastní mozaiku, v hlavě, protože se postupem času doplňuje/mění.

těší mne, že je to užitečné i pro někoho jiného, ale linky opravdu poskytnout nemůžu. ne proto, že bych nechtěl, ale protože je prostě nemám. a navíc jak říkám, to co píšu je můj výklad poznatků a má poskládaná mozaika. a ta je individuální.

takže nezbývá než dělat to, co dělám já -- ať narazíte na cokoliv, přebrat si obsah, porovnat s mozaikou a zjistit, jestli to do ní nějak zapadá a kam. a zde na zdroji nezáleží, člověku může zapadnout kamínek i při shlédnutí totální sračky...
takže dívat se kolem sebe a používat to mezi ušima. zbytek se časem dostaví sám. je totiž úplně jedno, v jaké oblasti začnete, je to komplexní a časem vás to zavede i k těm ostatním.
takže můžete začít ekonomikou, filosofií, ezoterikou, čímkoliv, postupně se stejně dostanete ke všemu ostatnímu, dovede vás to tam, protože jedna disciplína sama o sobě celý obrázek nevytvoří.

takže základ - zvědavost a přemýšlivost[smích]

247794

12.7.2011 17:37

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 247794

Díky.
V podstatě také postupuji podle vaší originální metody, a momentálně bych také těžko hledal nějaký hlavní pramen, kterého bych se držel. Po cestě člověk postupně nalézá autory či teorie, které s ním (s jeho aktuálním stupněm poznání) souzní více než jiné, ale nakonec (v duchu dalšího alchymického axiomu) "spálí knihy". [smích]

K tomu základu bych ještě přidal - zvědavost, přemýšlivost a intuice (či nějaká forma citu, aby to vše netáhl rozum sám).

247795

12.7.2011 18:08

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

jansmith1984 173.?.?.?

Reakce na 247795

Kromě toho, co jste vyjmenovali, vážení pánové, přátelé a kamarádi, je na cestě osobního růstu (a poznání nikoli virtuální reality) důležitý ještě jeden nezbytný předpoklad. Předpoklad, o kterém sofistikovaná (upozorňuji, že inteligence NENÍ ekvivalentem moudrosti) lidská mysl (ego) neví, nevnímá jej a kterým nedisponuje, viz. citace z jedné nejmenované knihy:

"Všechno co děláme, všechno co jsme, spočívá na naší osobní síle. Jestliže jí máme dost, pak stačí když nám řeknou jedno slovo, a změní se celý běh našeho života. Ale pokud nemáme dost osobní síly, můžou se nám odhalovat nejúžasnější moudrosti a tato zjevení v nás nevyvolají sebemenší proměnu." Don Juan.

A Peace se všemi,

jansmith[smích]

247798

12.7.2011 17:38

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

dub 94.?.?.?

Reakce na 247791

a mimochodem, to, že vyšší systém (zcela jistě nejvyšší) není bipolární je zcela logickým závěrem.
jediným způsobem, jak lze z jednotného systému vytvořit bipolární/duální, je jeho rozdělení. takže duální systém byl vytvořen tak, že se oddělila složka duch, čisté rácio, hybatel (mužská složka, plus) a pasivní přijímající složka (láska, ženský princip jak chcete), jako mínus.

proto proudí energie od plus k mínus - od tvůrčího rácia do pasivní lásky, jejichž kombinovaným působením vše vzníká. pouze jednou složkou tvořit nejde. navíc mají obě složky různý dosah - mužskou lze přirovnat ke krátkovlnému záření schopnému rychle pronikat na krátké vzdálenosti, ale ne přes překážky, a ženksou k dlouhovlnému záření, pronikajícímu ne velkou vzdálenost a schopného překážky obcházet.

proto člověk pro své působení potřebuje obě centra, mozek i srdce. působí jako zpětná vazba - mozek přijde s konceptem, srdce mu poskytne prostřednictvím intuice zpětnou vazbu, jestli je to schůdná cesta (protože "vidí" dále v "čase" ), a obráceně, srdce přijde s intuitivním nápadem a mozek ho musí rozpracovat do konceptu. bez toho nejde kloudně tvořit, jsou potřeba obě složky, jinak z toho vznikne paskvil. buď čistý fašismus nebo čistý emocionální chaos. proto byl různymí civilizacemi kladen důraz na harmonii = rovnováhu mezi oběma složkami.

ale to bysme se dostali k iluzi jako projevu pokusu tvořit čistě ráciem a už bychom byli spíše v ezoterice, což na toto fórum moc nepatří.
i když z toho plyne spousta věcí...

247796

12.7.2011 17:46

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 247796

No, myslím že jsme dospěli možná různými cestami k podobným závěrům, jak plyne i z toho, jak se naše příspěvky synchronicitně překryly. Všechny cesty nakonec vedou Domů. [smích]

247797

13.7.2011 3:36

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247790

Řeč byla o logice a racionalitě na fyzické úrovni tedy v tom 3D prostoru. Jinak já se naprosto nepřu, že se nám trojrozměrná logika, tváří tvář vyšším systémum rozmázne na neurčitost, vůči Absolutnu se dostane do přehlcení informacemi jakákoliv nižší logika. Logika, která se musí rozčlenit na objekt a subjekty na okolo to má s popisem toho Nejvyššího systému velmi nelehké. Logos, který je zároveň alfou-omegou a ke všemu absolutní jednotou.

Ono popsat "pouze" vyšší realtu je problém. Chybí nějaká srovnatelná zkušenost, jazykové prostředky. Pomůžu si takovou berličkou. Řekněme, že dvourozměrná bytost by se nějakým způsobem částečně dostala na nějaký čas do třírozměrného prostoru. Ta fyzická část by zůstala hezky na svém místě. Co by všechno mohla vnímat? Pohled na galaxii, temnotu mořských hlubin, bouří v atmosféře plyného obra, mistrovskou symfonii, nuklerní výbuch... Existuje ohromné množství míst, kdy by se jakýkoliv individualní průnik do třetího rozměru mohl teoreticky dostat, a která ve dvou rozměrech nemá nějakou pararelu. Jak by tato zkušenost byla interpretována v jazyku dvojrozměrné reality? Pokus o empirickou interpretaci?

Mno nevím vybrat ty důležité parametry pro matematickou abstrakci je problém pro 3D bytost v 3D skutečnosti, ne tak vybírat z útržků obrazů vizí a věřit, že z těchto zlomků vytáhnu podstatu, kterou matematicky zpracuju a dostanu z toho fungující popis vyšší reality. Co lze vstřebat intuitivně, emočně, obrazově, symbolismem... může být velký problém převést do racionální binární logiky. Pravda proč by pro intuici aspol. nemohla nebo musela platit nějaká vyšší logika? [smích] [mrknutí jedním okem]

247829

13.7.2011 15:11

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

dub 94.?.?.?

Reakce na 247829

já se s vámi nepřu, viz příspěvek o systémech výše[smích]

intuice není systém, pouze způsob komunikace s nadsystémy. tudíž logiku v ní hledat nemůžete, není to systém, jen komunikační kanál[smích]
a do systémů výše opravdu vědomě nevidíme, ani z podstaty vidět nemůžeme. a nelze je z podstaty ani pochopit. takže se v tomto příspěvku se dobýváte do otevřených dveří.

247878

14.7.2011 5:13

RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247878

Ten příspěvek jsem přehlédl. Sám racionálně nevím, jak se to mohlo stát. [smích]

247923

10.7.2011 20:49

RE: cvičení svého Nyní

fist.of.heaven 213.?.?.?

Reakce na 247601

každá opravdová věc, je vypálená jako cejch a prochází všemi sférami. na astrální úrovni je přístupná skrze podvědomí (tak se to nazývá, ale může to být i vědomé). muhammad říkal, že prorokům slouží duchové proroků, to je přesně ono. nejen prorokům a nejen proroci. když je člověk schopen se napojit na původní zdroj zjistí, že prakticky všechna náboženství jsou přepsána a zmanipulována, pozměněna tak, aby sloužila moci. v tibetské tradici není takový význam kladen na mistra, protože to člověk může získat "shůra". stejně tak původní náboženství, "ateistická" náboženství nebo sibiřský šamanismus, kde je hlavní určitý prožitek a osvícení...

247657

9.7.2011 16:09

Regulace pornografie - analýza problému

Adlatus 77.?.?.?

Regulace pornografie - analýza problému
Novináři vyhlásili válku zdravému rozumu
http://adlatus.wz.cz

247603

9.7.2011 16:19

RE: Regulace pornografie - analýza problému

sxg 178.?.?.?

Reakce na 247603

Pekná propagandička:
"Pedofílie není trestným činem. Pedofílie je neměnnou celoživotní orientací a vůbec automaticky neznamená zneužívání dětí."
LOL, to keď si zmrdi v parlamente odhlasujú, že dieťa je sexuálne dospelé od narodenia, tak kojenec bude kolovať v parlamente.

247605

10.7.2011 13:13

RE: Regulace pornografie - analýza problému

Magnus Maximus 88.?.?.?

Reakce na 247603

Je zajímavé, že co se týče pedofilů, tak stejná situace chcete-li jejich kriminalizace je i v Rusku. Když jsem se tam nedávno díval na TV, byly zde zprávy jako okopírované od nás či v USA. Stejný hon, stejný způsob.

247631

10.7.2011 21:10

RE: Regulace pornografie - analýza problému

fist.of.heaven 213.?.?.?

Reakce na 247631

no možná se mýlím nebo si to pletu s ukrajinou, ale tam je nastavení "sexuální zletilosti" velmi gumové a v zásadě pokud je to dobrovolně je to ok...takže možná to je odezva na toto, ale není to tam asi zatím represivní v rámci zákona.ale jak říkám, může to být ukrajina a nebo se to změnilo a nebo mám špatné informace [smích]

247661

9.7.2011 16:15

CD Projekt čelí žalobě za odstranění DRM ze Zaklínač 2

sxg 178.?.?.?

Odstranění protipirátské ochrany (DRM) z PC verze Zaklínač 2 nedlouho po vydání hry působí nyní CD Projektu, respektive jeho mateřské společnosti Optimus, menší potíže.
http://games.tiscali.cz/byznys/cd-projekt-celi-zal...

247604

9.7.2011 17:42

Uz to vidim jak to bude ........

Satanist 50.?.?.?

Na internet bude smet jen ten prokadrovanej kterej jim poleze do (_!_).........Zkratka a dobre bude to democracie az do p*ci ....... [naštvaný]

247607

9.7.2011 21:39

Wikileaks a hackeři jako false flag?

Mrkva 94.?.?.?

Nezlobte se, ale tvrdit že Wikileaks a různé hackerské a crackerské skupiny jsou false flag operace může jen člověk neznalý faktů. Chápu že je těžké přijmout že Wikileaks nepotvrdili že ty paneláky si odstřelili američani sami, ale tvrdit že protože to na WL nepotvrdili jsou i WL falešné je už hodně přitažené za vlasy.

Mimochodem, moje informace a zdroje ukazují na to, že WL rozhodně nejsou na ničí straně a naopak jsou pod silným tlakem zvláště západních vlád.

247614

10.7.2011 0:55

RE: Wikileaks a hackeři jako false flag?

meloun 89.?.?.?

Reakce na 247614

"Mimochodem, moje informace a zdroje ukazují na to, že WL rozhodně nejsou na ničí straně...." Tak šup sem s těmi informacemi, ať nežijeme v bludech.

247620

9.7.2011 21:50

kontroluj, ale prověřuj ...

pjn pjnowak (zavináč) inmail (tečka) cz 85.?.?.?

Už někdy v 80 letech jsem v krkonoších na jedné chatě viděl americký film dabovaný jedním hlasem o policejním státě, kdy rebelové nemohli nic. Ani si nakoupit, protože je systém vyřadil. Při jakémkoliv nákupu se museli identifikovat a když je systém nepoznal, nemohli ani existovat. Policie je bez průtahů zabyla a večer už to bylo ve zprávách pro výstrahu „poslušným”. Čipování už se experimentálně provádí. Čip může obsahovat:
Krevní skupinu, adresu (adresy i zpětně). Číslo účtu a umožnit tak platbu přiložením ruky ke čtečce. A pak se někdo rozhodne u vašeho jména zmáčknout klávesu DELETE. Kontrole internetu se asi nevyhneme, jako odposlechu telefonů (byl na pevných linkách už za komunistů v Čechách. Ty prostory jsem z části viděl jako malý v Prokopském údolí. Určitě to funguje i u mobilních operátorů, včetně lokace podle i zdánlivě vypnutého telefonu. Signál o poloze (přihlášení do sítě dělá pořád, než vyndáte baterku). To není z mé hlavy, ale od jednoho rusa, který se mi smál, když jsem mu řekl, že ho stačí (telefon) vypnout. To je jako na televizi, jen nesvítí na telefonu to pohotovostní světýlko. Tak se vrátíme k samizdatům a k schůzkám v lese a v bytech. Je to sice pomalé, ale osvědčenné.

247615

9.7.2011 23:03

RE: kontroluj, ale prověřuj ...

Mrkva 94.?.?.?

Reakce na 247615

>Ty prostory jsem z části viděl jako malý v Prokopském údolí
To mě zajímá - máte o tom nějaké bližší info? (O K-116 mám načteno snad všechno co se dá, stále sháním nějaké bližší info).
>přihlášení do sítě dělá pořád, než vyndáte baterku
Nedělá, experimentálně ověřeno.

247619

10.7.2011 13:28

RE: kontroluj, ale prověřuj ...

bogy 195.?.?.?

Reakce na 247619

Neni mobil ako mobil. Mozno vas mobil pan Mrkva nema tu funkcionalitu, pretoze ste ho dostali od vasho zamestnavatela. Ale bezny clovek dostane v obchode mobil, ktory sa skoro vzdy da aktivovat na dialku aj ked je kvazi vypnuty.

247632

10.7.2011 13:44

RE: kontroluj, ale prověřuj ...

pjn pjnowak (zavináč) inmail (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 247619

Konkrétně k těm telefonům: Málo kdo telefon zapíná jen pro telefonování. 95% všech telefonů je permanentně zapnuto. Takže operátor má pořád přehled o tom kde se nachází každé číslo. A můj kamarád z Moskvy mi řekl, stačí zaslat do telefonu OTA příkaz a telefon se bude identifikovat síti i tzv vypnutý. Všechny telefony jsou na to uspůsobeny už drahně let. Příkaz nemusí uživatel potvrdit, takže nemusí si ani všimnout. Ověřit si to můžete snadno, stačí „vypnout” a položit k zapnutému rádiu. Skoro vždy je slyšet v zapraskání když se hlásí do sítě. Když je celý den ticho, máte štěstí a není o vás zájem. Pokud i přes vypnutí se ozve během dne v zapnutém rádiu praskání, je telefon „napíchnutý”. A je nejlepší ho prodat v bazaru koupit si jiné číslo, ne na smlouvu a odstěhovat se do města, kde se snáze člověk stratí.

247634

10.7.2011 13:57

RE: kontroluj, ale prověřuj ...

fohat 88.?.?.?

Reakce na 247615

to jsou celoživotní lekce,které jedince dokopávají k lepšímu pochopení příčin a následku.Po privatizaci se jeden nadšenec za malý peníz rozhodl dělat uklid,mýt schody,uklízet dvur,atd.Bezmála po dvaceti let to nadšení tak vyprchalo,že se zmuže těsně před schuzí jednou za rok barák vygruntovat.Ale lekce jsou v tom,že mu před barák lenivci z ostatních domu rozhazují z pytlu odpadky na dvur i na chodník...aniž by znali jeho osobně a jeho současné chaotické myšlení..Dostává svou lekci,jakože dostávají své lekce ostatní,kteří jsou zazdění v domněnce,jací jsou pašáci.Fízlování a sledování se týká těch lidí,co si pěstují své strachy,co se sebou nic nedělají,ostatní na Cestě tím prochází bez urazu.

247635

9.7.2011 22:23

Za sdílení filmů a hudby pomalejší internet

SnailNet 77.?.?.?

Za sdílení filmů a hudby pomalejší internet, dohodli se v USA
http://ekonomika.idnes.cz/za-sdileni-filmu-a-hudby...

247616

10.7.2011 12:56

o čo ide.

Sanyasi 188.?.?.?

Áno globalisti teda globálni fašisti ktorí ovládajú svet chcú zrušiť pravdivé názory na fungovanire sveta napríklad že akože Usama bin Ladina vytvorili USA. Že islamský Džihád vytvorila a finacuje USA a hlavne CIA. Že CIA nespolupracuje úplne a výhradne s FBI.
Že FBI častokrát nezverejňuje všetko čo vie CIA. že Izralel nie je sktičným štátom židov ale je poskokom a kolóniou USA. žur skutoční židia čo sú napríklad CHASIDIM a sú za mier na celom svete sú prezekuovaní Mosadom a CIA.
A toto keď sa napíše na týchto stránkach tak hneď agemti CIA udávajú majitaľa stránok na súd.

247629

10.7.2011 13:02

Ešte som chcel dodať že pán Stwora je hrdina že bojuje za slobodu slova proti diktatúre

Sanyasi 188.?.?.?

Pán Stwora je hrdina dnešných dní lebo bojuje proti diktatúre globálneho US fašizmu a US svetovády ktorá bojuje proti slobode slova na celom svete vrátane Izraela a Afganistanu.

247630

10.7.2011 14:00

poskytovatel internetu UPC

-------- 77.?.?.?

krasnym prikladem je UPC a jejich vymahacske manyry... staci si vyhledat neco jako "ukonceni smlouvy s upc" a clovek se nestaci divit, co jsou schopni ti zlodeji delat....

247636

10.7.2011 15:52

Muzeme tomu rikat utok na internet

n.z. 99.?.?.?

Tak jako tak jiste je, ze stav veci pro vladce je neprijatelny. Vymysli proto zpusoby jak svobodu na inetu omezit. Nejsilnejsim a verejne napovrch nepopiratelnym duvodem je takzvana statni bezpecnost.

Jeden po 'certech honeny' a dobre znamy chlapik to vyslovuje presvedcive: zijeme ve ztavu ohrozeni - je treba s tim 'neco' udelat. Navrhuje uplatneni "opravneni uzivatelum" (certifikatu) na ruznych urovnich 'potreby vedomosti'. Tim se razem odfiltruje masa obecnych uzivatelu.

http://www.youtube.com/watch?v=ciAqopNRL0U&feature=player_embedded#at=530

Zda a jak je to technicky mozne nevim. Verim ale, ze pri nezadrzitelnem pokroku techniky je to mozne. Verim, ze je zcela realne na mistni urovni zprostredkovateli (providers) proste odfiltrovat zdroje ktere nejsou zadouci. Jak a zda to ovlivni dalsi proces touhy po svobodne informaci a diskuzi je otazkou. Osobne verim, ze samizdat v jedne forme ci druhe bude existovat i nadale.

247637

10.7.2011 17:45

Velký bratr

pjn pjnowak (zavináč) inmail (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 247637

Zrovna si čtu o cloud světě a informací o tom, že budoucí systémy budou jen úzký klienti a vše hlavní včetně vytvořených dokumentů bude na serveru. Dokonalá kontrola toho co stádo (uživatel) tvoří, komu píše, co píše a není tak problém vytvořit profil: podezřelý uživatel. Zkuste schválně poslat email někomu v rodině nebo známému a jeden věnujte dovolené v tuzemsku o sluníčku a vodě (příklad, vyhněte se jakékoliv narážce na politiku či hospodářství). A odešlete do minuty bude na druhém počítači. A teď napište email kde kritizujete Ameriku a chválite jejich nepřátele. Ideálně použijete přesná jména. Velice často doručení trvá i 10 minut, někdy i déle. Pokud bude kritika ostrá a rizikových slov dávající smysl bude hodně, snadno se může stát že se váš emailový účet dostane na nějaký čas na černou listinu. Přeji příjemné experimentování s velkým okem.

247642

10.7.2011 21:44

RE: Velký bratr

Lin 85.?.?.?

Reakce na 247642

No vidíte, jak jste to krásně popsal. [smích] V našich vodách se uvažuje o zavedení něčeho jako "internetové občanky". Se všemi vašimi údaji. Bez ní nebude možné se na net přihlásit. Údaje nebudete moci zfalšovat, protože budou porovnávané s vaší skutečnou identitou. S touto kartou si budete přístup i platit, takže podobně, jako u kabelovky, budete mít přístup jen k "balíčku", který si zaplatíte. Říkám to již nejméně 4 roky "uživatelům netu" - a sklízím smích. Jako že jsem se úplně zbláznila, že něco takového není možné. Cha cha. [oči v sloup]
To, co píšete o mejlech, je také jedna z pravd, která lidem vůbec nedochází. Stačí pak položit celkem nevinnou otázku: "A když sis zadával heslo, "někam" jsi ho odesílal a někomu potvrzoval." To samé je s různými "profily" na sociálních sítích. Lidem vůbec nedochází, že jejich heslo zná přinejmenším správce (admin). A může sledovat nejen mejly, ale všechny vaše "netové projevy" na sociální síti.
Dokonce i poskytovatel vašeho netového připojení (snad provident? nevím přesně tu "funkci" ) může sledovat, jaké stránky navštěvujete, kdy, jak dlouho kde jste. Nejsem odborník, takhle jsem to aspoň pochopila, když mi v oboru vzdělanější vysvětloval.

247667

10.7.2011 22:52

RE: Velký bratr

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 247667

Tez si to myslim; je to zcela realne a pro potreby kontroleru moci zadouci. Neni tak uzitecne (alespon prozatim) proste pristup znemoznit. Je daleko prospesnejsi nechat veci zdanlive bez povsimnuti a pri tom si peclive 'delat poznamky'.

Je jedna vec 'vytlouct' neco z cloveka pri vyslechu, je zcela neco jine (a podstatne kvalitnejsi) kdyz mluvi co citi. Oni to dobre vedi. Doporucuji zhlednout video - ten pan co tam ma slovo je nikdo jiny nez M.Chertoff.

247678

10.7.2011 20:37

A proto pravicujme, tunelujme!

MoUdrostrak 88.?.?.?

A proto pravicujme, tunelujme!

Tuneláři jsou přeci-vá s Predátory, Bankstery, Vrchností (i jejími početnými ShabesGOJim a Soudní Mafií) na jedné lodi.

Proti výše jmenovaným stojí "jen" pravicující oVčané, cinkající pivní Pepíci, co oneh-dá poslouchali za zlého Bolševíka hrdinně a undergroudově Kocábu.

Jak jsme pravicovali, tak jsme si si (NYNÍ) lehli[smích]

Volby, zákony, "směřování tohoto státu" již nerozhodují deziluzorní pivní Pepíci u uren, ale Bakalové, Pitrové, Krejčíři, Komárkové, Vítkové, Kelnerové (a jejich londýnské a brooklynské "investorské" rodiny a další akcionáří na "doručitele"[mrknutí jedním okem].

Jednou nastrčí "moUdré Zelené" vedené Kačenou BioMaSSou, podruhé vysvlečené Holky Veřejné či universálního NašehoPánaKnížePána.

Vložený obrázek

Není divu, že "nahospodařené" nemocnice, loterie, doly, statitisíce pepíkovských bytů, lány hektarů, terrawatty pepíky dotovaných solárek, gigantické cestovky, hypotéky+leasingy+směnky Pepíků a další statky,

budou účinně proti Pepíkům bránit. A budou je bránit i proti "zlému" nedostatečně regulovanému internetu.

V tom jim pomáhej Venca Veškrnů, Prof. Big Toonnel, vysvlečené Holky Veřejné, probuzený NášPánKnížePán - i nejlepší Minister Financí a producent padáků v Galaxii!

247655

13.7.2011 17:50

RE: A proto pravicujme, tunelujme!

čochtan 89.?.?.?

Reakce na 247655

Jenom chci ten obrázek poopravit:

Vložený obrázek

247892

10.7.2011 21:28

v zásadě s článkem souhlasím

fist.of.heaven 213.?.?.?

a také si myslím, že s velkou pravděpodobností, hraničící s jistou, se mělo v berlíně něco stát. nevím, jestli zrovna jaderný výbuch, ale...a zřejmě když si to dali na váhu, tak zápory a náklady převážili efekt, včetně možnosti provalení, kterého se bojí jako čert kříže. rozuměj, už se to o nich ví dávno, ale nikdo jim to nedokázal a nechytil je za ruku. teď na ně mohlo být políčeno a pak už by se možná otevřeli oči i ovcím či užitečným idiotům, kteří dřou na cizí věci, proti svým zájmům...

247663

10.7.2011 22:43

Internet byl původně vojenskou informační konstrukcí USA

Dobroděj 88.?.?.?

a jako takový by měl být odolný i proti "ničení" některých jeho částí. Myslím si, že nejde úplně kontrolovat síť, která je "buňkově" uspořádána a kde je možné,aby jedna část nahradila druhou. Nejsem odborník, ale myslím, že zcela eliminovat "nezávislost" internetu a volný tok dat, nebude možné!
Je možné internet vypnout, to je snadné, ale "vypnout" jenom některá data, tak jednoduché nebude!

247677

22.7.2011 12:30

Expert: Digitální pas bude možná nutný i pro přístup na internet

Michel 77.?.?.?

K užívání internetu bude možná třeba pas, tvrdí expert
http://www.novinky.cz/internet-a-pc/238288-k-uziva...

248675

24.8.2011 14:01

Brilantní článek

Vědma 90.?.?.?

Konečně někdo otevřeně hovoří a píše.

Jenom bych chtěla doplnit informaci ohledně připravované akce v Berlíně, která nakonec uskutečněna nebyla.

Datum 26.6.2011 bylo zvoleno proto, protože když si pospojíte číslo 2 a potom 2 a 1 a 1 z datumu roku, tak to dá dohromady 6. Další dvě šestky uprostřed, celkový výsledek:

666

To je číslo Satana.

Den zvolený k akci NEDĚLE to je Sun-day, den Slunce. Satan chce ovládnout Slunce a s ním i veškerou energii světů.

Bravo, pane Adame, pište dál pravdu.

251742

Příspěvků: 79

09.07. 07:16 tovarnik  Jojo
10.07. 13:36 bogy  RE: Jojo
10.07. 20:58 fist.of.heaven  RE: Jojo
10.07. 21:03 fist.of.heaven  RE: Jojo
09.07. 11:40 janko  Brilantní analýza
09.07. 11:43 janko  RE: Brilantní analýza
09.07. 11:55 Sanyasi  v ktorej v bunkri, zafúkanom sibírskym snehom, sedeli agenti KGB a prostredníctvom internetu prehľadávali materiály
09.07. 15:31  Poděkování panu Bartošovi
09.07. 22:32 abc  RE: Poděkování panu Bartošovi
11.07. 09:52 onkelwolf  RE: Poděkování panu Bartošovi
09.07. 15:51 fohat  cvičení svého Nyní
09.07. 18:53 Had...  RE: cvičení svého Nyní
10.07. 02:54 Rene Bartosek  RE: cvičení svého Nyní
10.07. 03:00 Rene Bartosek  RE: cvičení svého Nyní
10.07. 10:38 fohat  RE: cvičení svého Nyní
10.07. 15:55 udo1  RE: cvičení svého Stále(Minulosť+Prítomnosť+Budúcnosť)
10.07. 16:04 udo1  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
10.07. 16:07 udo1  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
10.07. 16:46 dub  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
10.07. 19:22 udo1  RE: cvičení svého Stále(Minulosť+Prítomnosť+Budúcnosť)
10.07. 20:28 dub  RE: cvičení svého Stále(Minulosť+Prítomnosť+Budúcnosť)
10.07. 20:36 dub  RE: cvičení svého Stále(Minulosť+Prítomnosť+Budúcnosť)
10.07. 18:26 Rene Bartosek  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
10.07. 18:27 Rene Bartosek  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
10.07. 18:51 janko  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
10.07. 18:52 janko  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
10.07. 20:55 dub  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
10.07. 21:22 Lin  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
10.07. 21:37 dub  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
10.07. 22:01 Lin  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
10.07. 21:55 dub  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
10.07. 22:07 Lin  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
10.07. 22:28 Oracle  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
11.07. 15:26 dub  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
12.07. 02:13 Rene Bartosek  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
10.07. 22:31 dub  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
10.07. 22:54 dub  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
11.07. 02:59 Rene Bartosek  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
11.07. 15:13 dub  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
12.07. 05:01 Rene Bartosek  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
12.07. 05:11 Rene Bartosek  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
12.07. 15:57 dub  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
12.07. 16:04  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
12.07. 17:13 dub  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
12.07. 17:37  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
12.07. 18:08 jansmith1984  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
12.07. 17:38 dub  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
12.07. 17:46  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
13.07. 03:36 Rene Bartosek  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
13.07. 15:11 dub  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
14.07. 05:13 Rene Bartosek  RE: cvičení svého Stále(Minulosř+Prítomnosť+Budúcnosť)
10.07. 20:49 fist.of.heaven  RE: cvičení svého Nyní
09.07. 16:09 Adlatus  Regulace pornografie - analýza problému
09.07. 16:19 sxg  RE: Regulace pornografie - analýza problému
10.07. 13:13 Magnus Maximus  RE: Regulace pornografie - analýza problému
10.07. 21:10 fist.of.heaven  RE: Regulace pornografie - analýza problému
09.07. 16:15 sxg  CD Projekt čelí žalobě za odstranění DRM ze Zaklínač 2
09.07. 17:42 Satanist  Uz to vidim jak to bude ........
09.07. 21:39 Mrkva  Wikileaks a hackeři jako false flag?
10.07. 00:55 meloun  RE: Wikileaks a hackeři jako false flag?
09.07. 21:50 pjn  kontroluj, ale prověřuj ...
09.07. 23:03 Mrkva  RE: kontroluj, ale prověřuj ...
10.07. 13:28 bogy  RE: kontroluj, ale prověřuj ...
10.07. 13:44 pjn  RE: kontroluj, ale prověřuj ...
10.07. 13:57 fohat  RE: kontroluj, ale prověřuj ...
09.07. 22:23 SnailNet  Za sdílení filmů a hudby pomalejší internet
10.07. 12:56 Sanyasi  o čo ide.
10.07. 13:02 Sanyasi  Ešte som chcel dodať že pán Stwora je hrdina že bojuje za slobodu slova proti diktatúre
10.07. 14:00 --------  poskytovatel internetu UPC
10.07. 15:52 n.z.  Muzeme tomu rikat utok na internet
10.07. 17:45 pjn  Velký bratr
10.07. 21:44 Lin  RE: Velký bratr
10.07. 22:52 n.z.  RE: Velký bratr
10.07. 20:37 MoUdrostrak  A proto pravicujme, tunelujme!
13.07. 17:50 čochtan  RE: A proto pravicujme, tunelujme!
10.07. 21:28 fist.of.heaven  v zásadě s článkem souhlasím
10.07. 22:43 Dobroděj  Internet byl původně vojenskou informační konstrukcí USA
22.07. 12:30 Michel  Expert: Digitální pas bude možná nutný i pro přístup na internet
24.08. 14:01 Vědma  Brilantní článek

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 3

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,47 Kč
Libra
29,90 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
15,97 Kč
Švýcarský frank
24,45 Kč
100 japonských jenů
19,90 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,51 Kč
100 maď. forintů
7,02 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,34 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 969,09 Kč
1 unce stříbra
503,59 Kč
Bitcoin
1 272 897,84 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 313