Diskuze k článku

USA a Velká Británie platí 10 bilionů dolarů za udržení iluze o stabilitě

Příspěvků 33

1.10.2009 8:51

Pre tých čo dúfajú vo svetlých zajtrjškoch.

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Definícia pesimistu:
Dobre informovaný optimista.

Prajem pekný deň.

201428

1.10.2009 11:10

Problem je, ze nikdo nevi co opravdu delat

Ursus 83.?.?.?

nikdo nedokaze odhadnout co se stane, kdyz se udela tohle, nebo tahmehleto, kdyz to nechame cely polozit, kdyz tam narvem penize...a taky je moc politiku, kteri nejadnou ucitili prilezitost, a taky strach...ono hladove boure v ulicich, obcasnska valka..neni sranda.

201435

2.10.2009 9:15

Co dělat

kontra-kastrol 158.?.?.?

Reakce na 201435

Dle mého názoru je odpověď jednoduchá - je potřeba dělat přesný opak toho, co provádějí v USA (bohužel z části i v Evropě):
1) Není podstatné, jestli jsou všichni zaměstnaní nebo ne - podstatné je, aby měli lidi co jíst a kde bydlet. Proto odsuzuji opatření, která odeberou lidem úspory, aby je mohli vložit do záchrany třeba zadlužených výroben šrotu, jinak řečeno amerických automobilek.
2) Pokud přesto chceme nakládat s úspory občanů, je nutné, aby byli použity jako investice - např. investice do infrastruktury, která povede v budoucnu k vyšší prosperitě. To, co provádějí v Americe, tj. že utopili kolem bilionu dolarů v nejasných machinacích s toaletním papírem (pardon toxickými aktivy), přičemž peníze se ztratily, je vůbec nejhorší možnost (tzv. loupež za bílého dne na vlastních lidech).
3) Omezení expanzivní monetární politiky, která vždy vede ke vzniku bublin, spekulací a skutečnosti, že je výhodnější se zadlužovat, než spořit - pokud trváme na expanzivní politice, je potřeba zavést taková zákonná opatření, která zabrání přebujení derivátového trhu, kterýžto nejenže nic neprodukuje, ale je rozbuškou krizí.
4) Tvrdě omezit globalizaci (hlavně přesun pracovních míst do ciziny, zdanit outsourcing atd.) - jsem příznivcem téměř jakéhokoli státního protekcionismu, který chrání domácí trh. Ale i pokud nejste příznivci ekonomického protekcionismu, přesto jistě uznáte, že je velmi nespravedlivé darovat zahraničnímu investorovi několik let daňových prázdnin, aby mohl zaměstnat pár set nekvalikvikovaných dělníků, kteří získají minimální mzdu, když tuzemský podnikatel je tvrdě daněn.
Domluvil jsem. [oči v sloup]

201511

3.10.2009 3:46

RE: Co dělat

kozoroh 59.?.?.?

Reakce na 201511

Ja, bych to upresnil,podivejte na banky a ten tanec s dolary, kolem, tak zvaneho upadku,kde si bosove v te dobe pripisovali milionove odmeny a pro zamestnance ve vedeni delali milionove "party", oslavy,ceho ve zkutecnosti? To je pro mnohe lidi zahadou,kdyz udajne finencne nevydrzeli.Prikladne mate 60.000 v bance a banka druheho dne zavre dvere s tim, ze bankrotovala a Vy,co by sporitel a nebo obchodnik dostanete oznameni,ze uz vlastne nic nemate, ze penize jsou "fucc", nikde, ale ,to je prece lez, ty penize ve vasi prihradce byly a jsou i tam nadale, takze ,kdo je shrabne do sve kapsy, aby Vam oznamil, ze tam nic nemate.Proto, mame privilogovanou vrstvu lidi jez nesmiren bohatne,zcela zakonne, aniz by hrabli rukou, podle zcela nemoznych zakonu,ktere jim to umoznuji, aby okradali jine, podle nich drobne stradali, kdyz,oni kradou ve velkem a proste na ne neni zakon, tak,jak politici sami sobe si odhlasovali beztrestnost za jejich rozhodnuti, cimz se tyto dve priviligovane vrstvy stavaji parazity sveta na ukor druhych.Samozrejme,aby se na ne moc nevidelo, tak organisuji nepodstatne zpravy na odvedeni pozornosti od svych vlastnich zlodejen a nemoznych zakonu jim to umoznujici, s trochou propagandy se dela to,ze jsou nepostradatelny spolecnosti a svym nahrabanym bohatstvim predstavuji i vyssi nadprumernou inteligenci,co by vzor o tom ,jak parazituji a delaji problemy sveta ,nesmi padnout ani slovo.
Prikladem je vsechny valky ktere jsme kdy meli,ale v tom vlasteneckem zapalu,"za svou vlast" a s pomoci Boha k vitezstvi,jsme prehlidli,ze je tu nekdo ,kdo dodava obou stranam konfliktu zbozi za neumerne vysoke ceny,nebot je to potrebne pro vedeni valky a nemuzem se bez toho obejit, banky,takto drzi zemi,narod na mnoho desetileti v dluhu za "parazitni ceny".
Takze je otazka ,kdo dnes bohatne na Iracko-Afganistanske valce ?
Kdo , bude platit v podstate toto dobrodruzstvi s tim,ze nedostane sve vlastni uspory zpet,at konfiskaci,zmenou cen potravin,cen benzinu ,zdravotnictvi a mnoho jineho,az po bankrot bank?
Penize se neztraci,jen se premistuji, za oficialnim trhem ,je jeste mnohem vynosnejsi, "cerny trh" s mnoha ,jak rikaji derivatis, ktery jde do trilionu,ti lide obchoduji , ne se svymi penezi,ale s nasimi za vydatne pomoci zkorumplovanych politiku a mlhy,falesnych zprav medii, ktere slouzi obema stranam.
Hlidacim "psem" teto priviligovane spolecnosti,jsou priviligovani pravnici, na nez ,normalni obcan v jejich soudni strukture nedosahne, ani na to nema, aby byl jenom slysen, tihle ochranci poradku a zakona ziji zcela v jinem svete nez my a v tom to vezi.

201547

3.10.2009 10:51

RE: Co dělat

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 201547

Výborně napsaný příspěvek kozorohu. Přesně zacílená fakta a přesně zacílené dotazy. Já jen dodám, že to vše co popisuješ jen potvrzuje názor, že mafie, která začínala kdysi někde v Itálii a v US po 30.tých letech vyměnila samopaly za bílé límečky časem prorostla do nejvyšších sfér společnosti. A to nejen v USA, zle v podstatě celosvětově a je jedno o kterou národní mafii se jedná nebo jestli se jedná o zednáře, iluminati, náboženské spolky, židovské bankéřské dynastie nebo jiné tzv. zaoponáře, o kterých se nahlas příliš nemluví a když, tak matoucím způsobem plus obviňováním z nesmyslných konspiračních teorií. (Utajení vazeb bylo vždy jejich prioritou).

Podle mne je důležité si uvědomit, že svět se globalizuje způsobem jakým se to děje (viz. snaha protlačit za každou cenu LS) i proto, aby se mohla spojovat a centalizovat moc i těchto mafií (copak korupce, zastrašování a násilí není jejich historickým způsobem práce???) a pravou podstatu dění vidí jen málokdo.


jansmith[smích]

201551

3.10.2009 14:28

RE: Co dělat

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 201551

S dovolením sem Jene přenesu naši diskuzi o Vaší Pravdě (dle mého víře).

Buďte prosím tak velmi laskav a prozraďte mi Pravdu. Kam se v současné krizi ztratily všechny peníze z amerických bank a fondů? A važte slova. Když nejsou v bankách, jsou zašité v matracích? Nebo zakopané v zemi? Kde jsou? Kam je ONI před námi schovali?

Pak mi prosím řekněte Pravdu o tom, který bůh je pravý, která barva z duhy je nejkrásnější? Která církev je ta správná, jaký akord nejlibozvučnější, který český spisovatel nejlepší? Ale Pravdu prosím! [mrknutí jedním okem]

201554

3.10.2009 18:26

RE: Co dělat

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 201554

Je to tebe milé Vojto že jsi neutekl a diskuzi o Pravdě (podle tebe o víře..[smích]) přenesl sem do tohoto vlákna, ale vidím, že jsi do vyššího ročníku pravděpodobně přeci jen nepostoupil.

Proč? Nuže proto, že tak, jak to bylo u tebe obvyklé v našich minulých debatách i tentokrát jsi na přímo položenou otázku (mou oblíbenou Gazu a nyní Goldstona) neodpověděl a místo toho jsi "odklouzal" do pseudobezpečí pokládání vlastních dotazů (zde na pravého Boha, barvy duhy, církve, akordy či české spisovatele).


Než ti na tvé dotazy odpovím (mimochodem tvé otázky se k pochopení Pravdy neblíží, spíše hledání její podstaty ironizují..) počkám si na výsledek zkoušky do vyššího "ročníku", kterou jsi pravděpodobně po dobu své odmlky na zdejších debatách někde skládal a kterým mohou být i tvé odpovědi na mé staronové...[smích] dotazy.


jansmith[smích]

201557

4.10.2009 1:13

RE: Co dělat

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 201557

Je obtížné Jene, nebýt ironický. Omlouvám se a zkusím to korektně.

Vy jste pronesl (tak trochu nabubřelou) výzvu

> Myslet Pravdu, mluvit Pravdu a konat Pravdu.

Já jsem si dovolil poznamenat, že zřejmě zaměňujete pojmy Pravda a Víra.

Na to jste mi odpověděl, že Vy přece o žádné víře nemluvíte.

A tak jsem si Vás dovolil požádat o nějakou tu Vaši Pravdu. Protože Vy přece myslíte, mluvíte i konáte Pravdu čekal jsem, že mi laskavě nějakou zjevíte. A čeho se mi dostalo? Přesně dle mé předpovědi. Namísto Pravdy se mi opětovně snažíte natlouci do hlavy svou víru. A ještě jste rozladěn, že se Vám to zase nedaří. [smích]

A teď to podstatné, Jene. Víra a Pravda k sobě mají velmi daleko. Tak moc, že se obvykle nikdy nesetkají. Což ovšem správný věřící rozhodně nepřipustí, že? [velký smích]

201564

4.10.2009 3:23

RE: Co dělat

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 201564

A v tom se zřejmě Vojto shodujeme a zároveň rozcházíme. Víra, jak ji chápe průměrný člověk, a je jedno jestli bigotní věřící nebo ateista, nemusí být zdaleka v souladu s Pravdou.


Jak už to v tom našem "slzavém" údolí vypadá, každý věřící (skupiny věřících) věří něčemu jinému (záleží na době, prostředí a výchovným stimulům vychovatelů nebo tzv. pastýřů/ovčáků) a bylo by iluzorní se domnívat, že všechny i naprosto protichůdné víry se blíží te jediné tzv. objektivní UNIVERZÁLNÍ Pravdě. Ve světě, kde má prim ego a "vyšší zájmy" a nevědomé lidské mysli jsou PLNĚ v jeho moci to přeci ani není možné a z toho důvodu je většina např. náboženských věr ve srovnání s Pravdou ryzí (na strachu a dogmatech pro moc a peníze do těch správných kapes postavený, pěkně a sofistikovaně vytvořený - sorry za výraz) bullshit...

Ano, HHBB, který rád filozofuje a mnohdy s jeho postřehy souhlasím mi může namítnout, že Pravda je vždy subjektivní a že záleží na úhlu pohledu pozorovatele a že vlastně každý má ze svého úhlu pohledu svou Pravdu a že Pravda/Dobro může být z tohoto důvodu za jistých okolností i Zlem..[smích], ALE to je podle mne při hledání Pravdy/Dobra právě jen odklonem od podstaty a únikovým filozofováním, které podle mne (na rozdíl od jednoduchých, přímých vyjádření -klidně Kristových nebo jiných opravdových duchovních učitelů) nemá šanci pro svou zavádějící složitost podstaty dobrat.

Jak já vnímám Pravdu a Dobro jsem ve svých předchozích příspěvcích již naznačil a protože si myslím, že opravdová podstata je jednoduchá, odpovídají tomu i mé příměry, které k ní vedou tj.: Myslet, Mluvit a Konat Pravdu.


Projevem, který ty nazýváš, cituji: "nabubřelou výzvou" je i schopnost v běžném životě dodržovat tyto tři jednoduché (pro někoho složité) zásady (mimochodem nemůže se jednat o nabubřelost protože jsem je nevymyslel já obyčejný člověk, ale jeden z moudrých duchovních učitelů), a to třeba tím, že dokážeme věci, společenské děje nazývat bez eufénismů a pokrytectví pravými jmény a přesně o to jsem tebe a několik dalších zvědavců svým dotazem na názor ohledně invaze IDF do Gazy a posledně zprávy Richarda Goldstona již několikrát požádal...

TO BE CONTINUED

201566

4.10.2009 3:26

RE: Co dělat

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 201564

DOKONČENÍ:


Jaký byl výsledek nechám na posouzení všem čtenářům Zvědavce, kteří naší debatu postupně sledovali a že ani jeden z vás (mimo tebe Vanguard, Osel, Van Guld a nově xMen) se k Pravdě v otázce válečných zločinů IDF v Gaze (např. použití bílého fosforu vůči bezbranným civilistům zakázaným způsobem) evidentně nepostavil čelem je nabíledni...[smích]

Legrační je i to, jak ty můj dotaz na názor nálepkuješ vírou a dokonce máš podle všeho pocit, že se ti ji snažím, jak píšeš, cituji: "natlouct do hlavy" a aby toho nebylo málo ještě jsem podle tebe rozladěný..[smích] Ale kdepak Vojto. Já jsem naopak rád, že si zde takto vyměňujeme názory, protože to je unikátní příležitost, aby si je přečetli i další čtenáři Zvědavce a nezávislé se nad nimi zamysleli.


Jak potom ostatně s takovými lidmi jaké zde prezentuješ i ty diskutovat a filozofovat o Pravdě a jiných palčivých společenských problémech, když je jasné, že o Pravdu (tím, že ji z nějakého důvodu Nemyslí a Nemluví) zájem nemají? Až mi jasně odpovíš na můj dotaz (Ostatně po Goldstonově zprávě o tom, že Izrael prokazatelně páchal v Gaze válečné zločiny již velký manévrovací prostor nemáš), potom se můžeme na téma Pravdy nebo chceš-li Víry nebo barev duhy nebo spisovatelů dále bavit.


Tak co Vojto (hovoříš-li sám o korektnosti v komunikaci) dokážeš po uveřejnění Goldstonovy zprávy JASNÉ vyjádřit stanovisko nebo opět příjdou "klouzací" repliky o tom, že tě/vás někam tlačím???...[smích]jansmith[smích]

201567

4.10.2009 13:27

RE: Co dělat

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 201567

Prohlašuji Jene, že Izrael nejen letos v Gaze, ale i mnohokrát předtím spáchal řadu válečných zločinů na palestinských Arabech. Rovněž palestinští Arabové se dopustili řady zločinů na mnoha jiných nevinných lidech. Stačí Jene?

Nestačí, že? Proč asi? Protože Vaše zaslepená víra (neberte si to osobně, všechny víry jsou zaslepené, včetně těch mých [velký smích]) nepřipouští ani nejmenší podíl viny Arabů na dlouholetém židovsko-palestinském konfliktu. Ovšem to je zjevná Nepravda. Důkazů o tom, kolika nevinným lidem ublížili Palestinci Vám sem mohu snést hromadu. A že žádný boj za svobodu nemůže ospravedlnit vraždu nevinného, o tom doufám diskutovat nebudeme.

Jenže taková fakta jsou v přímém rozporu s Vaší vírou. Tak je budete (jako již mnohokrát) ignorovat nebo alespoň bagatelizovat. Pochopitelně. Všichni věřící ignorují, zlehčují a nebo všemožně omlouvají nevhodná fakta. Ta, která vyvracejí jejich víru. A podle takového jednání "zvěstovatele Pravdy" velmi snadno rozeznáte, že ona proklamovaná Pravda je vlastně jen pouhou vírou svého "zvěstovatele".

A všechny víry mají Jene zvláštní vlastnost. Odměňují pocitem blaha svého nositele za to, podaří-li se mu získat pro svou víru dalšího stoupence. Už tomu rozumíte? Proto při čtení těchto řádků pociťujete zklamání a nevoli. Zase se to nepovedlo. Je mi líto. [smích]

201607

4.10.2009 17:13

RE: Co dělat

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 201607

Kdepak Vojto, zase jsi poněkud na omylu...[smích]

Žádné sklamání nebo nevoli po přečtení tvých řádků nepociťuji. Pociťuji naopak radost, že jsi POPRVÉ po tolika naších vzájemných diskuzních výměnách (a po dlouhých porodních bolestech) konečně naplno a JASNĚ deklaroval, že se izraelská IDF DOPOUŠTĚLA (a nejen letos v Gaze, ale jak si uvedl, cituji: "i mnohokrát před tím"..) válečných zločinů.

Pokud bys tak učinil dříve a nikoli až po výsledcích vyšetřování (mimochodem také žida) p.Goldstona, který se tak nějak okamžitě stal objektem verbálních útoků ze strany sionistů a jejich lokajů, mohli jsme si ušetřit spousty strojového času a věnovat je něčemi jinému.Jedná se o velký posun v naší vzájemné komunikaci, protože nyní se pro mne stáváš důvěryhodnějším oponentem, jakkoli s některými tvými názory či vyjádřeními nemusím i nadále souhlasit.

Pro rovnováhu dodávám, že se zločinů samozřejmě dopouštěla i druhá strana v konfliktu (tedy i extrémisté nebo zoufalci na straně Palestinců), jen je třeba v takových případech VŽDY vidět, kdo je v konfliktu agresorem a kdo obětí a nerelativizovat ZLO, které páchají bojovníci za svobodu (takové jsme měli v ČR i za protektorátu, že?) se státním terorismem sionismu a lidí, kteří jej z politickomocenských důvodů využívají zpoza opony.

Pro pořádek je potřeba znovu připomenout nelegitimní vznik státu Izrael pomocí "zkorumpované" OSN způsobem, který by v dnešní době byl plně označen za terorismus (metody Irgunu, dobová i dnešní prohlášení sionistických představitelů apod.) a bohužel tento přístup i po 60letech (nejen pokračujícími zábory palestinské půdy nelegitimním způsobem) SYSTEMATICKY pokračuje.

Je toho hodne, co by se k tomu dalo říci, ale končím, protože Zvědavec a nejen on je historických a dalších informací k věci plný a kdo má zájem si je vyhledá. Navíc tě mohu těžko přesvědčovat, že tvá námitka, že se z mé strany jedná o nějaký druh Víry, je mimo realitu.

Pokud máš ale pocit, že se zde o víru jedná..[smích], tak si to klidně mysli dál, i když by mne zajímalo jako víru máš konkrétně na mysli...


Každopádně díky za tvou odpověď, oddělil ses tímto se skupiny Vanguard Ltd. a těším se na naše případné budoucí debaty.

jansmith[smích]

201634

7.10.2009 15:47

RE: Co dělat

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 201607

Vojto, Vojto, mám na vás jednu otázku, které se jistě vyhnete.

Byl atentát na Heydricha kriminálním činem? Nebo to byl teroristický útok, jak o něm hovořila německá média? Byl útok na Heydricha ospravedlnitelný okupací ČSR? Byl to důkaz odboje?

Co bylo příčinou a co bylo následkem? Měli Čechoslováci před válkou vinu za to, že byla ČSR obsazena a okupována Německem?

Byl odsun sudetských Němců příčinou, nebo naopak důsledkem předchozí okupace?

Byli Palestinci odpovědní za to, že se z 6.000.000 židů udělalo mýdlo a lampičky?

Pokud nebyli, bylo zabrání jejich území a vyhnání statisíců z jejich domovů adekvátní odplatou za Holokaust (TM)?

Již jste konečně přiznal, že Izrael se pravidelně dopouští válečných zločinů (mluvme i o Libanonu).

Bylo vyhlazení Lidic adekvátní odpovědí na atentát na Heydricha? Pokud odpovíte, že ne, což bych u normální a duševně zdravého člověka očekával, jaký je pak rozdíl mezi touto událostí a bombardováním Libanonu (více civilních obětí než Ležáky a Lidice dohromady)?

Mohli obyčejní libanonští civilisté za to, že izraelští vojáci vstoupili na území Libanonu, kde byli uneseni? Zasloužili si, aby jejich domovy byly srovnány se zemí a stovky jejich krajanů byly zabity (včetně žen a dětí)?

A když už jsme u toho. Mohou vojenské jednotky vstupovat na území sousedního státu? Je to možní v civilizovaném světě? Je Izrael civilizovaný stát?

To je otázek, že Vojto? Naštěstí se jim můžete vyhnout, tak jak to obvykle děláte.

201953

4.10.2009 12:31

RE: Co dělat

mtk 80.?.?.?

Reakce na 201564

>Víra a Pravda k sobě mají velmi daleko. Tak moc, že se obvykle >nikdy nesetkají.
>Což ovšem správný věřící rozhodně nepřipustí, že? [velký smích]

Děláš machry a přitom máš úplně stejný problém "věřícího", akorát z jiného tábora. Jsi beznadějně ponechaný údělu věřit svému "logickému úsudku", "přírodním zákonům" a kdoví čemu ještě. Pán velkomlžný!
[chechtot]

201604

4.10.2009 17:14

RE: Co dělat

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 201604

>...Jsi beznadějně ponechaný údělu věřit svému "logickému úsudku"....
-----------------------
Pán velkomlžný ([velký smích]) si asi neuvědomuje, že jsme tady všichni na jedné potápějící se lodi, říkejme jí třeba Titanik. Jedni se snaží prosakující vodu pumpovat ven a špuntama ucpávat díry a jiní ty špunty z děr vytahují, aniž by si připustili, že jakmile se loď naplní, tak jdeme ke dnu všichni.

Není to založeno na víře a nebo přesvědčení. Mají to v pracovní náplni. Až si konečně uvědomí, že nejsou součástí "velkého plánu" (NWO), ale jenom jejich dočasní služebníci, potom už bude pozdě. Všichni z nás (i oni), včetně jejich dětí budeme uzamčeni v podpalubí a čekat, až loď zmizí v hlubinách moře. Záchranné čluny nás přece všechny neunesou. [pláč] [smích] Ale vysvětluj jim to. Je to jejich zaměstnání.

201635

4.10.2009 14:39

RE: Co dělat

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 201564

Bože, vždyť je to tak jednoduché a bylo to tu řečeno už tolikrát...

Vaše pravda je souhlas s většinovým názorem, moje Pravda je souhlas mého života, mých konkrétních slov a činů, s tím, co považuju dle svého nejlepšího vědomí za správné. S rizikem omylu, ale se snahou se z omylu poučit a příště se mu vyhnout. Klidně tomu říkejte "víra", je to ale daleko reálnější, praktičtější záležitost, než Vaše pravda, která je čistě akademickou záležitostí, nemající na váš konkrétní život žádný přímý vliv (ano, proto i vzdělaní - tzn. ti, co znají co největší množství většinových názorů - mohou lhát, krást, zabíjet). Já nemám zádnou potřebu svou Pravdu někomu nutit, protože vím, že je to subjektivní záležitost. Vy a vám podobní jste schopni takové, co nejednají v souladu s vaší "objektivní" pravdou, zesměšňovat, ostrakizovat a dnes už jen zavírat do blázinců (dříve i upalovat). S pocitem blaha, který projektujete do "věřících".

201623

4.10.2009 22:28

RE: Co dělat

serpico 77.?.?.?

Reakce na 201623

naprostý souhlasím,to,co jste napsal je i můj názor...

já vím,mé příspěvky jsou krátké,jakoby bez názoru a nicneříkající ale já mám problém vyjadřovat své myšlenky psaným textem,protože si nejsem jist,jestli by byly správně pochopeny ale hlavně,co se týče historie nemám co přidat,protože se zatím(celý život)učím,příspěvky(promiňte mi,koho jsem vynechal) od Mirda,Medabeda,Jansmith,Kozoroh,HHBB,ReneBartosek,Hestroy,Jarmila,atd jsou pro mě velice poučné,za jeden rok na zvědavci jsem získal více informací než ve dvanáctiletém studování lží v nějakém "školství" a polopravd těch co jsou u kormidla potápějícího se titanicu,který (podle mě) brzo narazí do nějakého "ledovce"...

P.S.mám takovej pocit,že Vojta49 není až zas tak špatnej,jak ho prezentujete,on říká věci,které se vám nelíbí,a musím uznat,že občas má pravdu...

201684

3.10.2009 21:04

RE:No přeměnily se na žen-min pi a jsou v Číně

Lotras 89.?.?.?

Reakce na 201554

jinak peníze jsou jen čísla , ty se mohou zmenšit, anebo se mýlím.
Teď už víte proč Rotschildové přesunuli (vzájemně si vyměnili)významnou část aktiv s Bank of China Ltd.
A protože Čína vlastní reálnou ekonomiku, tak stačilo šéfovi Bank of China Zhu Min , pustit 1,16 biliónu juanů (cca 170 mld.USD), do ekonomiky . A protože toto stačilo na posílení provoznívh uvěrů mohli podržet prum. produkci a nadkapacity přesměrovat na tuzemskou spotřebu. Jo centrálně řízené hopodářství i na tržních principech je sfina mazaná a kapitalismus přečůrává bez krize.

201561

3.10.2009 23:27

RE:No přeměnily se na žen-min pi a jsou v Číně

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 201561

Hezká odpověď Vojtovi Lotrasi. Já se k tobě přidám až mi Vojtěch (dá li Pánbůh...[smích]) nejdříve odpoví na mé předchozí (Gaza) dotazy.

On sice raději, než by nejdříve odpověděl, pokládá své nové "únikové" dotazy, ale tady mu to tak lehce neprojde...[smích]


jansmith[smích]

201563

6.10.2009 5:48

RE: Co dělat

kozoroh 61.?.?.?

Reakce na 201551

Dejme si v techto dnech dva clanky dohromady, abychom poznali, co je Israel a odkud hrozi nebezpeci,pomineme prohlaseni zidovskeho generala ,ze Goyimum vnuti valku, at chceme a nebo ne.Mnozi si mysli ,ze je Israel vsemohouci,ale, neni to tak zcela pravda, v historii pogromy byly dusledkem ,tak zvane zidovske drzosti a neomalenosti ke svemu okoli, dnes ,je situace ve svete pro Israel mezi normalnimi lidmi zcela podobna,zkorumplovani politici nejsou pro zidovstvo zarukou bezpecnosti.
ElBaradei says nuclear Israel number one threat to Mideast: report
TEHRAN, Oct. 4 (Xinhua) -- Director General of the International Atomic Energy Agency (IAEA) Mohamed ElBaradei said Sunday that "Israel is number one threat to Middle East" with its nuclear arms, the official IRNA news agency reported.

At a joint press conference with Iran's Atomic Energy Organization chief Ali Akbar Salehi in Tehran, ElBaradei brought Israel under spotlight and said that the Tel Aviv regime has refused to allow inspections into its nuclear installations for 30years, the report said.

"Israel is the number one threat to the Middle East given the nuclear arms it possesses," ElBaradei was quoted as saying.
Sveho casu Israelsky general odvolal svoji cestu do Evropy, aby nebyl zatcen a vyslichn soudem pro valecne zlociny,dnes ,jiny zidovsky politik (zlocinec) se boji prece jen malemu kousku spravedlnosti,co nam jeste zustal ve jmenu lidskosti.
Israeli minister avoids UK visit
Yaalon was the military chief-of-staff when an Israeli air raid killed 15 people in Gaza City [EPA]
Israel's vice-prime minister has cancelled a planned trip to London over fears that he could be arrested for alleged war crimes, his spokesman has said.
Moshe Yaalon called off the trip fearing that pro-Palestinian groups in London might seek his trial for his role in the 2002 deaths of 15 people, including a Hamas leader and eight children.

Yaalon was the military chief-of-staff when an Israeli fighter jet dropped a one-tonne bomb in Gaza City, killing Salah Shehadeh, the head of the armed wing of Hamas, along with his wife
http://english.aljazeera.net/news/middleeast/2009/10/2009105131539124969.html
Vložený obrázek
Tohle, vse, vede k jedne veci, k vetsimu zbrojeni na Strednim Vychode ,jez drive a nebo pozdeji vyusti ve velky vojensky konflikt a Israel vlastni stovky atomovych hlavic.To neni hrozba jen arabskym statum,ale i USA a cele Evrope, neverite?
http://theuglytruth.wordpress.com/2009/04/09/netanyahu-to-the-west-destroy-iran-before-israel-destroys-you/

Thursday, 9 April 2009
Netanyahu: Distroy Iran or we will destroy you. -(Meanwhile, Obama ships Israei Khazars more weapons to do the job)
“We possess several hundred atomic warheads and rockets and can launch them at targets in all directions, perhaps even at Rome. Most European capitals are targets for our air force…
We have the capability to take the world down with us*, and I can assure you that that will happen before Israel...Automaticky kráceno

201825

1.10.2009 13:03

40.000 USD zahraničního dluhu

Karel z Čech 88.?.?.?

připadajícího na hlavu každého američana, bohatí američané jistě snadno zaplatí. Jsou zvyklí na charitu a tak ti bohatší zaplatí i za ty méně šťastné exekučně vystěhované z bytů.
Ty skoro desetitisícové charitativní sponzorské dárky zchudlým bankéřům od každého američana jsou jen nácvikem na splácení dluhů.
Naší republiku naši vládci zadlužovali dvacet let. V USA jsou lepší, stačil k tomu GWB ve funci prezidenta za 8 let.
My jsme si těch 20 let zadlužování užívali v poměrném blahobytu. To se o američanech v posledních 10 letech říci nedá.
My jsme peníze prožrali, američané je proválčili. Zdá se tedy, že my jsme na tom přece jen líp.
O Británii je škoda mluvit - ta své bohatství v rámci charity předala USA k utracení.

Kdybych věřil v boha, tak řeknu, že spravedlnost dochází svého naplnění. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě a v současné době je boží mletí v závěrečné fázi.

201441

1.10.2009 18:35

RE: 40.000 USD zahraničního dluhu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 201441

>Naší republiku naši vládci zadlužovali dvacet let. V USA
>jsou lepší, stačil k tomu GWB ve funci prezidenta za 8 let.

Vidím, že nejste moc dobře informován. Současný prezident už dávno překročil rekord GWB za pouze o něco více než půl roku vlády. Jestli mu vyjdou jeho plány, tak takovou krizi svět ještě neviděl a to je hodně optimistická prognóza. Ale já jsem optimista, ty plány mu určitě nevyjdou.

201461

2.10.2009 2:51

RE: 40.000 USD zahraničního dluhu

hc 90.?.?.?

Reakce na 201461

Je jedno komu jaké plány vyjdou nebo nevyjdou. Krach bude tak jako tak.

201499

1.10.2009 13:43

Někdo se má dobře

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

To jsou slušná čísla - ten zahraniční dluh. A kdopak je věřitelem? Ta osoba bude za chvíli vlastnit celý svět.

201442

1.10.2009 17:15

RE: Někdo se má dobře

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 201442

Proč si myslíte, že ho ještě nevlatní?

201451

1.10.2009 18:08

RE: Někdo se má dobře

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 201451

Je toho hodne co bych mohl vyjmenovat ......, jeden z duvodu je i nezvratitelny fakt ze ne kazdej clovek na tyhle planete po tolika letech presto ze se jim to vtlouka do kebule veri holocaustu zidu. [chechtot]

201457

1.10.2009 19:59

RE: Někdo se má dobře

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 201457

proč si myslíš že zrovna s holocaustem to stojí a padá? [smích]

201473

1.10.2009 20:29

RE: Někdo se má dobře

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 201473

Bez lzi o Holocaustu z ktere chazari na oucet gojimu financne tezi by nikdy nebyli schopni budovat Israel a okupovat Palestinu natoz ovladat svet ....

201476

1.10.2009 18:25

RE: Někdo se má dobře

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 201451

>Proč si myslíte, že ho ještě nevlatní?
[cool]
(to je trefa!)BINGO ! [chechtot] a [pláč] [pláč]

201460

1.10.2009 20:15

RE: Někdo se má dobře

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 201460

Jeste bych rad o Holocaustu zidu abych Vas rozesmal jeste vic neco pripsal, ale pan editor kteryho si vazim a ktery by se nad temi nezvratnymi fakty ktere zidi zapiraji a zakazuji zverejnovat rozplakal a by me to asi do zdejsi diskuze nepustil.

201475

1.10.2009 21:49

RE: Někdo se má dobře

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 201475

"Jeste bych rad o Holocaustu zidu abych Vas rozesmal jeste vic neco pripsal,"

proč???

nebavte se o něm, nechte ho konečně zemřít!

201485

3.10.2009 12:03

RE: Někdo se má dobře

mtk 80.?.?.?

Reakce na 201485

>nechte ho konečně zemřít!
Ale raději na čerstvém vzduchu, ať nevstane opět z mrtvých. [chechtot]

201552

3.10.2009 23:11

balickovy super krach

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

soucasna bohyne Regina Ekonomia je udrzovana pri zivote na kapackach - balickovych investicih centralnich bank a az medicina dojde,tak to bude supec o kterem se nikomu ani nechce zdat

201562

Příspěvků: 33

01.10. 08:51 Oracle  Pre tých čo dúfajú vo svetlých zajtrjškoch.
01.10. 11:10 Ursus  Problem je, ze nikdo nevi co opravdu delat
02.10. 09:15 kontra-kastrol  Co dělat
03.10. 03:46 kozoroh  RE: Co dělat
03.10. 10:51 jansmith1984  RE: Co dělat
03.10. 14:28 Vojta49  RE: Co dělat
03.10. 18:26 jansmith1984  RE: Co dělat
04.10. 01:13 Vojta49  RE: Co dělat
04.10. 03:23 jansmith1984  RE: Co dělat
04.10. 03:26 jansmith1984  RE: Co dělat
04.10. 13:27 Vojta49  RE: Co dělat
04.10. 17:13 jansmith1984  RE: Co dělat
07.10. 15:47 hestroy  RE: Co dělat
04.10. 12:31 mtk  RE: Co dělat
04.10. 17:14 Mirda  RE: Co dělat
04.10. 14:39  RE: Co dělat
04.10. 22:28 serpico  RE: Co dělat
03.10. 21:04 Lotras  RE:No přeměnily se na žen-min pi a jsou v Číně
03.10. 23:27 jansmith1984  RE:No přeměnily se na žen-min pi a jsou v Číně
06.10. 05:48 kozoroh  RE: Co dělat
01.10. 13:03 Karel z Čech  40.000 USD zahraničního dluhu
01.10. 18:35  RE: 40.000 USD zahraničního dluhu
02.10. 02:51 hc  RE: 40.000 USD zahraničního dluhu
01.10. 13:43  Někdo se má dobře
01.10. 17:15  RE: Někdo se má dobře
01.10. 18:08 Satanist  RE: Někdo se má dobře
01.10. 19:59 aristokrat  RE: Někdo se má dobře
01.10. 20:29 Satanist  RE: Někdo se má dobře
01.10. 18:25  RE: Někdo se má dobře
01.10. 20:15 Satanist  RE: Někdo se má dobře
01.10. 21:49 MedaBeda  RE: Někdo se má dobře
03.10. 12:03 mtk  RE: Někdo se má dobře
03.10. 23:11  balickovy super krach

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

36

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 72 čtenářů částkou 12 448 korun, což je 36 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 2

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 3

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 2

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 1

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 1

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

USA změnily definici vakcíny a přidaly k ní genetickou složku15.09.21 10:06 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,65 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
29,73 Kč
Kanadský dolar
16,96 Kč
Australský dolar
15,73 Kč
Švýcarský frank
23,22 Kč
100 japonských jenů
19,69 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,70 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 970,31 Kč
1 unce stříbra
484,86 Kč
Bitcoin
1 036 347,14 Kč

Poslední aktualizace: 19.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 157