Diskuze k článku

Mučení lidí ve jménu svobody a demokracie

Příspěvků 67

12.3.2008 10:28

Kdyby jen ředitel OI

jp 89.?.?.?

Ono toto lidské prase je i vystudovaným lékařem. MUDr.!
A komora mlčí...

156347

12.3.2008 13:08

RE: Kdyby jen ředitel OI

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 156347

Nechci spekulovat, jakého asi bude původu. Ta kombinace je ale podezřelá. "Občanská práva", zároveň mučení "nepřátel", je mu dobře v neziskovém sektoru, různých nadacích...určitě rotary, lion...kamarádi ve stylu eretzu...

156355

12.3.2008 11:15

Ono je to roztomilé nejméně ze tří důvodů:

J. H. 213.?.?.?

1) Jak je asi pravděpodobné, že se podaří zadržet člověka, o kterém víme nad vší rozumnou pochybnost, že má informaci, která by umožnila odvrátit konkrétní a významný teroristický útok?
2)Jak je pravděpodobné, že na mučení řekne pravdu člověk, který ví, že když ještě chvíli vydrží, bude teroristickým útokem dokonale pomstěn?

No a nejlepší nakonec: Přesně stejnou propagandou byly a jsou prosazovány zvrácenosti, proti kterým Institut normálně vystupuje, například interrupce nebo eutanasie. Také jsme napřed slyšeli dojemné historky o znásilněných děvčatech v bezvýchodné situaci či o starcích, kteří si zoufale přejí umřít, také se mluvilo o tom, že půjde o vyjímečná opatření. No a výsledkem je hromadné vybíjení nepohodlných dětí či starců. Jak jsem řekl, dosud konzervativci podobnou propagandu odhalovali a protestovali proti ní. No a hleďme hleďme, když se jim to hodí, sami jí používají - a ani se nezastydí.
J. H.

156351

12.3.2008 12:28

Knstatoval bych s Václavem Klausem po české premiéře Farenheit 911:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Nedočetl jsem se nic nového, co bych již dříve nevěděl! Václav Klaus tedy alespoň ví a souhlasí - mediálně doložitelně a prokazatelně! Já prostě s touhle špínou, za kterou by se styděl i Adolf Hitler, nesouhlasím... Ačkoliv vím! Připadne mi jako dokonalá ironie, když lidmi, kteří jsou strůjci současných zvěrstev a kriminálních činů, jsou lidé nesouhlasící označováni za fašisty! Fašismus prostě dnes sídlí v Bílém domě, v Downing street, Strakově akademii a na Hradě!

156354

12.3.2008 13:19

Mučení jako důkaz vyspělé civilizace

hestroy 77.?.?.?

Západní civilizace má jakési morální právo prohlašovat se za demokratickou, humanistickou a skrznaskrz civilizovanou. Ráda dává do protikladu zvyklosti takzv. necivilizovaných, nedemokratických a víceméně zaostalých zemí. Když se hovoří o tom, že v určité zemi je zvykem mučit lidi, nazve se tato země diktaturou. Dokonce bývá zařazena mezi tzv. "darebácké" státy, se kterými je nutné zatočit a ukázat jim cestu k západním "výdobytkům". I v našem státě se mučilo... Nejdříve Němci, pak komunisti, které to Němci naučili. Když se v té souvislosti hovořilo o morálnosti mučení, odpověď byla vždy nasnadě. Je to špatné, nelidské.

Dnes dochází ke změně přístupu a nejen v oblasti mučení. Lidský život a jistá práva na svobodný život jsou účelově omezována, občanskou solidaritu nahrazuje nezájem a uzavírání se za dveřmi domova, kde mi každý může políbit zadnici. Média v tomto procesu hrají základní roli. Když pak začnou nastupovat lidské zrůdy, které by se v době po WWII dočkaly naprostého morálného odsouzení a možná i pár let v base, nikoho to v dnešní době ani neudivuje a všichni jen řeknou, no jo, když je to mučení potřeba, tak proč ne. Když to takhle půjde dál, tak se nakonec budeme o honech na čarodějnice ve školách učit, že to byla skvělá věc a hodně nám všem pomohla, že civilizace bez drcení a ničení lidského těla nemá šanci na úspěch.

Tento názor je naprosto mylný a zcela v rozporu se Stvořitelovým úmyslem. Ačkoliv nám byla dána naprostá svoboda, neznamená to, že se můžeme stavět do role Nejvyššího a zbavovat ostatní lidi úcty a nakonec i jejich života. Jisté je, že tento barbarský trend je řízen "vyvolenými", kterým je aktivní občanská společnost založená na skutečné demokracii a toleranci, opravdovou osinou v trávícím traktu. To je to poslední, co by si mohli přát. Naopak, jejich přáním je vybudovat společnost konzumních tvorů, pro které je největší slastí se vrátit z fabriky a sednout si do křesla před televizí s tím, že mi teď všichni můžou vlézt na záda. Ve zprávách si pak poslechnout, kdo že je ten, kterého je potřeba zlikvidovat, pomocí pár dobře zvolených záběrů udělat např. z iráckého odboje bandu teroristů a dále tak prohlubovat morální úpadek společnosti. Veškeré výdobytky, na které je západní civilizace tak hrdá a za které musela zaplatit opravdu velkým jezerem krve, potu a slz, mizí neskutečně rychlým tempem.

Na závěr můj osobní názor. Kdokoliv, kdo schvaluje mučení, nepatří do vyspělé civilizace, ale spíš do basy nebo do blázince. Ale jak se říká, boží mlýny melou pomalu, platí zákon o zachování energie, akce vyvolává reakci. Tak to v našem světě chodí. Kdo seje vítr, sklízí bouři. A nikdy si nemůže být jistý, jak se mu jeho prasárny vrátí. Jednoho dne tito lidé pochopí, jak hodně se vzpírali autoritě, které nesahají ani po kotníky.

156356

12.3.2008 15:26

muze mi pan autor odpovedet?

von_Krebst 128.?.?.?

Zajimala by mne jeho uprimna a pravdiva odpoved na nasledujici situaci:

Nejake mnohokrat trestane sadisticke prase mu prave uneslo jeho mladou krasnou manzelku a zaroven i sedmiletou dcerku. Kriminalka ho chytla a on se jim priznal, ze jo, ze to udelal, ze je obe znasilnil a porezal, a ted jsou svazane a pomalu krvaci v nejakem skladisti, kde je nechal. Panu autorovi i zkusenym kriminalistum se smeje do ksichtu, a chrochta, ze to, kde presne ty dve nebo aspon jejich tela najdou jim nikdy nerekne, protoze ma prece sva prava. [smích] A cas bezi. A bezi.

A ted chci slyset, jak mi autor zopakuje, ze je rezolutne proti muceni, proti ostrejsimu vyslechu, ktery muze zachranit lidske zivoty. Ze pravo na pohodu a dustojnost toho brutalniho recidivisty a sadistickeho nasilnika pro jen ma vyssi hodnotu nez pravo na zivot jeho zeny a dcerky. Ze je zasadovy moralni krasoduch, ze by to klidne zopakoval i te sve zene a dcerce, kdyby to nahodou prezily.

Chci slyset jasnou odpoved, ne vytacky. Ano nebo Ne?

A ti, co prijdou se zbabelym ukrokem stranou, ze neco takoveho by se nikdy, ale opravdu nikdy nemohlo stat, tem doporucuju dohledat si to, protoze se to stalo pred min jak 5ti lety nemecke kriminalce. Akorat unosce byl nejaky mladik, myslim mezi 20-25 lety, a uneseny byl maly chlapec, snad 4 nebo 6 let. Policiste a kriminaliste mu jich tenkrat par prilepili, obycejne facky, zadne muceni, a borec to vyklopil, kluka, tezce podchlazeneho nasli a prezil. A ti, co tak zachranili zivot nevinnemu pak myslim "za odmenu" skoncili u kriminalky a meli s tim leta potahovacky.

A takovych pripadu, kdy je pro mne muceni ospravedlnitelne je dosti. Napriklad zasrany rucnikar, ktery dal bombu do letadla, jenze nechce rict do ktereho. Nebo palestinsky psychopat, co poslal svou tehotnou zenu aby se omotala semtexem a odpalila v autobuse plnem nevinnych lidi, ale zase nerekl v kterem autobuse. Svet uz je takovy. Volit se da pouze mezi zlem a vetsim zlem. Dobro existuje jen ve zvaneni intelektualu nekde v kavarnach.

156360

12.3.2008 15:34

RE: muze mi pan autor odpovedet?

petr sleder petr (tečka) sleder (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 156360

Právě proto se v civilizované společnosti z rozhodování v trestním řízení vylučují zaujaté osoby.

156362

12.3.2008 15:48

RE: muze mi pan autor odpovedet?

von_Krebst 128.?.?.?

Reakce na 156362

hmm, nez probehne nejake rizeni, utecou tydny, v cesku mesice nebo spis roky. Takze svou zenu nechas vykrvacet, protoze poradek musi byt?

Je to takove hezky ceske, jak s tim protektoratnim vtipem. Polak rika, u nas jsme za valky nemecke okupanty vrazdili jak jsme mohli. A cech na to odveti, my jsme je v protektoratu chteli vrazdit taky, ale ono to bylo zakazane.

156363

12.3.2008 17:13

Inu, někdo o voze, jiný o koze, tak už to chodí

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 156363

Milý pane, už vás trochu známe a víme, že násilí vám není cizí. Tu je potřeba zbít někoho, kdo si chce zavolat, jindy zase někoho smažit taserem, protože se chová divně a invalidu vyklopit z vozíku, protože nechce vstát. Víme, že tyto věci schvalujete, násilí považujete za přirozenou metodu dosahování určitých cílů. Už jste někdy Krebste uvažoval o tom, že byste se dal k policii (samozřejmě americké), abyste si mohl na lidech beztrestně vylévat svoje sadistické choutky?

Ale abychom se vrátili k vašemu účelově vytvořenému příkladu. Chápu, že vy byste toho člověka vrtal vrtačkou kam by to šlo (tyto oběti jsou v Iráku často nacházeny), jen abyste se přiblížil těm, které nejvíce nenávidíte, tzn. "ručníkářům". Natolik vás uchvacuje idea násilí, kterou kupodivu zazlíváte islámu. Je zajímavé, že to co nenávidíte, vás zároveň neuvěřitelně přitahuje.

Ale zkusím vymyslet jiný (doufám, že stejně smyslupný) příklad jako je váš. Irák (případně Izrael). Probíhá razie proti "teroristům". Voják (US Army případně IDF) vhazuje granát do jednoho domu. V domě zůstává mrtvá žena a malé dítě. Manžel (Iráčan nebo Palestinec) kupodivu přežije a zapamatuje si vojáka, kterého poté s kamarády chytí a odveze do odlehlého skladu. Nyní přemýšlí, co udělá...

Co byste udělal vy, Krebste? Jen byste ho zabil, nebo byste ho i mučil?

Přijde vám tento příklad na hlavu postavený? Ale jděte... Je to ze života...

156371

12.3.2008 18:02

RE: Inu, někdo o voze, jiný o koze, tak už to chodí

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 156371

No, on to tak úplně účelově vymyšlený případ není. Něco podobného se stalo v Německu asi před osmi-deseti lety, kdy student hlídající nějakého asi desetiletého kluka (syna bohatého průmyslníka) toho kluka unesl a požadoval výkupné. Chytli ho poměrně vzápětí, nicméně kluka nenašli a student tvrdil, že pochopitelně ví kde je, ale že jim to neřekne dokud ho nedopraví někam do ciziny. Vyšetřující komisař mu tehdy buď mučením pohrozil anebo jej snad skutečně nějak zmáčknul a student nakonec přiznal, že kluk je už mrtvý. Komisař se vzápětí udal a hrozilo mu trestní stíhání a propuštění, nakonec to ale myslím pro něj dopadlo dobře.
Teď si představ tu situaci, jak se zaqchovat, když víš, že ten dotyčný student je jediný, kdo s jistotou ví, kde kluk je, přičemž lze rozumně předpokládat, že pokud se kluk v nějaké dohledné době nenajde, umře třeba hlady. Jak se zachovat?

156380

13.3.2008 17:46

Mučení je prostě nepřípustné

nitram 89.?.?.?

Reakce na 156380

Na základě tohoto jednoho příběhu lze dovodit, že mučit je možné, v jistých momentech i etické.

Nicméně si dovolím tento JEDEN příběh rozvinout a vyfabulovat. Únoscem toho dítěte bude třeba právě ten komisař (nebo někdo s ním spřízněný, ani policie, ani tajné služby nejsou vždy bez viny). A policajt chytne Joudu z ulice, nějakého Pepka Vyskoč, nebo někoho, koho bude chtít zlikvidovat (má sex s jeho ženou, je politicky obtížný, apod., důvodů mohou být kvanta). A z Joudy nebo Pepka dostane v úptrpném právu cokoliv.

A je-li něco možného, rozjetý vlak jede dál. Zlikviduje se třeba opozice, konkurence, cokoliv.
Právě proto je mučení právně nepřípustné v tzv. civilizovaných zemích již více než 200 let. Ale také se tato nepřípustnost stejnou dobu porušuje. Hitler, Bush, Stalin. Jen špičky ledovce.
Proto je slušné a kulturní chránit práva obviněných. Např. neplatností výpovědi bez přítomnosti svědkovi důvěryhodným advokátem nebo jinak pověřenou osobou (zmocněncem).

156470

12.3.2008 15:28

RE: muze mi pan autor odpovedet?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 156360

Mučení je samozřejmě zvěrstvo a rozhodně neslouží k tomu, dostat z obviněného pravdu. Ba naopak. Bude-li vás někdo mučit, přiznáte se k čemukoli. Abyste v civilizovaném světě někoho usvědčili, potřebujete pouze vědu, nikoli facky. DNA každého je jedinečná, tedy naprosto prokazatelná. Pokud však máte za úkol omezit počet populace za každou cenu, budete ve společnosti naopak prosazovat osvědčený fašismus, totalitu, chemické a jiné zbraně, vadné léky či jedovaté přídavky do potravin jen abyste dosahli svého cíle. A tyto plány žel nejsou nějakou utopií ale reálpolitikou dneška. O tom jak řešit problém přelidnění podobnými metodami se dnes přednáší zcela vážně i na Univerzitách /viz. např. pan Joch etc./
Jediné co takové lidi trápí je, jak tyto cíle co nejlepe skrýt tak, aby se ještě daly maskovat pod rouškou "demokracie".
ONI už se poučili z minulosti. Dnes se nenávist a genocida nenazývá pravými jmény jako v době Hitlera. Dnes se maskuje do pojmů jako "demokracie, lidská práva atd." Psycholgové moci již pochopili, že vystrašené stádo půjde třeba do pekel, pokud se mu vše krásně zabalí do vznosných frází o "demokracii" a díky uměle vyvolávanému strachu se vzdá i všech svobod. Hlavně mu nesahejte na supermarkety, Spartu a Slavii nebo na pivo [chechtot]

156364

12.3.2008 16:11

RE: muze mi pan autor odpovedet?

Dan Kučera 90.?.?.?

Reakce na 156360

Není lehké Vám na takto demagogicky položenou otázku odpovědět striktně ano nebo ne. Proč ?

Na začátku uvádíte infarktovou situaci, kterou je možné zahlédnout zejména v amerických thrilerech o teroristech nebo masovém vrahovi. Nevím, jestli toto je ideální případ pro srovnání mezi Vámi popisovanou hypotetickou situací a realitou, kdy je policie z mnoha důvodů přesvědčena o vině podezřelého, který to vehementně popírá a policii buď tlačí čas nebo veřejné mínění, lačné po krvi.

Proč neuvedete mnoho a mnoho reálných případů, kdy byl omylem odsouzený člověk na doživotí (nebo k trestu smrti) osvobozen po X letech vězení ? Nebo kdy podezřelý strávil dlouhé měsíce ve vazbě, než policie zjistila, že tam sedí neprávem ? A jak to končí ? Policie a soudy se omluví nešťastníkovi za zničený život celé jeho rodiny a jede se dál !

Jak se budete potom omlouvat nevinnému člověku, kterého budete pálit cigaretou, strhávat mu nehty, kladivem rozbíjet prsty u nohou atd. atd. ?

Člověka v prvním iluzorním případě jste popsal jako dokonale nemocného psychopata, na kterého by mučení nejspíš neplatilo. Kvůli takovému případu chcete mučit každého podezřelého nebo jen toho, co se přizná, ale odmítne prozradit úkryt uneseného ? Můžete mi říci, kolik takových případů jste objevil ?

O druhém reálném případu bohužel nic nevím, ale jestli všechno vyklopil po několika fackách, tak si nejsem jistý, že byl tento případ tak dramatický, jak ho podáváte.

156365

12.3.2008 21:33

RE: muze mi pan autor odpovedet?

semtex seemtx (zavináč) hotmail (tečka) com 192.?.?.?

Reakce na 156365

>Není lehké Vám na takto demagogicky položenou otázku
>odpovědět striktně ano nebo ne. Proč ?

Otazka neni vubec demagogicka. Kdyz chytim dzihadistu a vim ze on vi o budoucich akcich, musim ho zmackout. Proto ze mu nemuzu dat facku necham zahynout tisice civilistu? Arab dzihadista chycen v Pesavaru (Pakistan) neni nikdy nevinny.

156397

12.3.2008 22:51

RE: muze mi pan autor odpovedet?

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 156397

>Kdyz chytim dzihadistu a vim ze on vi o budoucich akcich, musim ho zmackout

Když chytím čarodějnici a vím, že ona ví o budoucích rejích, tak jí musím zmačknout.

(pokud budete potřebovat cokoli přeložit, jsem k dispozici) [mrknutí jedním okem]

156400

12.3.2008 23:07

RE: muze mi pan autor odpovedet?

Saša 74.?.?.?

Reakce na 156397

>Otazka neni vubec demagogicka. Kdyz chytim dzihadistu a vim ze on
>vi o budoucich akcich, musim ho zmackout. Proto ze mu nemuzu dat
>facku necham zahynout tisice civilistu? Arab dzihadista chycen v
>Pesavaru (Pakistan) neni nikdy nevinny.

Zcela stejně "uvažoval" Hitler o židech. Oholte si lebku pane Semtex [mrknutí jedním okem]
Mimo jiné, máte důkaz, že jediná informace získaná mučením někoho zachránila?

156403

14.3.2008 17:40

RE: muze mi pan autor odpovedet?

jožin z bažin 128.?.?.?

Reakce na 156397

Mohl byste dokumentovat nejaky pripad kdy tohle nejak pomohlo? Ja muzu uvest pripad, kdy to dopadlo presne naopak. Americani chytili nejakeho al-Libiho, poslali ho do Egypta na muceni, on si tam se svymi muciteli vymyslel nejake pohadky ktere omazal Americanum kolem ust, a pak to Powell prednasel pred OSN. Slouzilo to jako duvod pro invazi do Iraku, a byly to vsechno vymysly. Al-libi ted udajne umira v nejake veznici v Lybii.

Mimochodem nikdo nikoho nefackuje. Je dulezite, aby se pro mucitele ta procedura co nejvice podobala beznemu administrativnimu ukonu, takze pocitejte se smyslovou deprivaci apod. Fyzicke nasili vyvolava strach, odpor a nenavist u vsech zucastnenych, coz vubec neni smyslem cele operace.

156546

12.3.2008 16:23

RE: muze mi pan autor odpovedet?

Robocrep 62.?.?.?

Reakce na 156360

Já to říkám pořád - nenechat se chytit. Anebo alespoň tu bombu odpálit co nejdřív, aby se neměli na co ptát.

156366

12.3.2008 16:33

RE: muze mi pan autor odpovedet?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 71.?.?.?

Reakce na 156360

Misto muceni by stacilo pohrozit. Povesit takoveho bidaka nad kotel varici smuly a slibit mu, ze az jeho zena vybuchne v autobuse s nevinnymi pasazery, ze se bude v te smule koupat. Jine metody jsou take ucinne. Mravenci, hladovi krokodyl.
Myslim, ze by i si i ten nejhorsi lump rozmyslel co je pro neho lepsi.

156370

12.3.2008 16:48

RE: muze mi pan autor odpovedet?

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 156360

Jestli jsem porozumel vasemu prispevku, tedy, chtel jste rici, z e "ucel sveti prostredky".
Ze ti co jsou u moci, maji moc nad svou obeti mohou si vybrat system podle sveho vkusu.
Predstavte si jinou situaci.
V jedne Evropske zemi si jeden clovek uvedomi, ze vetsina problemu je zavinena urcitym segmentem populace, ktery neciti patrioticky, ale dava sve cile nad potreby zeme ve ktere zije a toto ji nici a dela zivot pro zbytek populace nesnesitelny.
Inu napadne ho, ze by s touto populaci mel neco delat aby zachranil svou zemi.
Stejne jako vy, se rozhodl, ze jeho cile jsou nad zakony lidskosti.
Vase povidka nic neznamena. Je to jen diskusni obrat, ktery je pouzit za ucelem presvedcit ty, kteri nikdy nebudou mit postaveni neco takoveho delat, ale jsou jen pouziti na tak zvane "demokraticke" souhlaseni.
Zpet k nasi historce. Ten pan zalozi tabory na ty lidi a ty tam odveze. Z cele Evropy. Mnoho z nich zahynou.
Jeho narod s tim vsim tise souhlasil, protoze jim to bylo vysvetleno stejnymi dimensemi jako pouzivate vy.
Reknete mi, kdyz si prectete duvody pana Hitlera pred valkou, budete souhlasit s holocoustem? Bylo to stejne elegantni reseni problemu jako pouzivate vy.

156372

12.3.2008 17:53

RE: muze mi pan autor odpovedet?

ctenar 62.?.?.?

Reakce na 156360

Tak a ted si vy predstavte ze nekdo oznaci Vasi dcerku jako nekoho kdo zna teroristy a nejaky plan. Kdyz to udela chytre a nahraje i nejake dukazy, at jiz primo k vam domu, k ni do skoly nebo do pocitace.
Pak ji uda a pocka si jak se budete tvarit na to ze Vam ji nejaky hodny policista muci a znasilnuje, aby priznala, kde je zbytek jeji skupiny.
Jak byste se pak na muceni koukal vy ?

156374

12.3.2008 17:41

RE: muze mi pan autor odpovedet?

ctenar 62.?.?.?

Reakce na 156374

Pripomenu ze neco podobneho se stalo spouste lidi dnes zavrenych na Guantanamu. Proste si zili v Afganistanu nebo nekde jinde. Jednoho dne prijeli ozbrojenci , zmlatili par lidi, par jich sebrali a za velice slusne penize je jako teroristy prodali americkym silam.
Ty uz v tu chvili nemaji rozumnou moznost urcit zda jde nebo nejde o teroristu (predpokladam ze ani pravde by v te chvili neverili).
A tak ho soupnout na Guantanamo nebo do podobneho "restauracniho" zarizeni.....

156375

12.3.2008 17:02

RE: muze mi pan autor odpovedet?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 156360

kdyz chcete zlegalizovat muceni, musite take navrhnout a schvalit podminky prubehu

minimalni podminky, ktere si dokazu predstavit jsou zdravotni vysetreni a prohlaseni lekare o zpusobilosti muceneho k muceni a zpusobila osoba pro vedeni tohoto typu vysetrovani

v momente, kdy nekde krvaci dite anebo tika bomba, tak na tyhle veci neni cas

jakym zpusobem si predstavujete, ze by probihaly reparace v pripade omylu? myslite, ze si clovek, ktery nechce vydat informaci anebo se s vami proste nechce bavit, zaslouzi muceni? i kdyz by to treba nebyl vinik a jen by nechtel udat bratra? jak si predstavujete, ze by se rozhodovalo o tom, kdo bude mucen a kdo jesne nespada do te skupiny?

svet je mozna takovy, ale je take velmi omylny; jakym zpusobem byste odskodnoval nespravedlive mucene?

156377

12.3.2008 17:38

RE: muze mi pan autor odpovedet?

Saša 74.?.?.?

Reakce na 156377

Pane 201, ten mučený může být zcela nevinný nebo nemusí pro vás žádnou informaci mít. Za to při mučení přiznáte neexistující “informace”. To můžeme rovnou upalovat čarodějnice.

156379

12.3.2008 19:01

RE: muze mi pan autor odpovedet?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 156379

mavic

156388

12.3.2008 19:56

RE: muze mi pan autor odpovedet?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 156379

kdyz si pozorne prectete co pisu a na co odpovidam, nenajdete jedine pozitivum muceni - naopak

vase poznamka o neprukaznych informacich je sice spravna, ale vas emotivni postoj nikoliv [velký smích], ja se prukaznosti ci neprukaznosti neodlam zabyvat, protoze o tom nic nevim, muzete a nemusite mit pravdu, snazim se dotazat onoho pana, ktery chce legalizovat muceni, jak by to delal v pripade omylu a vysvetlit mu, ze by tato situace vyzadovala podstatne vice casu, nez ma on k dispozici

156391

14.3.2008 16:03

RE: muze mi pan autor odpovedet?

jožin z bažin 128.?.?.?

Reakce na 156377

Nespravedlive mucene bychom mohli odskodnit tim, ze by mohli mucit Romana Jocha.

156541

14.3.2008 19:47

RE: muze mi pan autor odpovedet?

Ibrahim Ag Al Habib 160.?.?.?

Reakce na 156541

nezbývá než se jej zeptat, zda i poté by s mučením souhlasil...měl by, jde mu přece o demokracii a svobodu [bliji]

156555

12.3.2008 18:06

RE: muze mi pan autor odpovedet?

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 156360

A co kdyby to bylo takhle:
Unosce si vymysli zalozni historku, kterou v pripade muceni jako prvni vyklopi. Budete ho mucit dal pro pripad, ze by lhal nebo byste mu dal pokoj nez se overi jeho verze, i kdyz by bylo pravdepodobne, ze nez se overi a vymlati se z nej jina, tak obet zemre? Budete ho dal preventivne mucit jeste pul hodiny, i kdyz se priznal, jenom abyste si byl jistej ze skutecne nelhal? Co kdyz vam ale pak naopak zalze, jenom aby vas uspokojil, prestoze na zacatku mluvil pravdu? To je, co? A ses v prdeli...

Ta tvoje konstrukce stoji na emoconalnim pristupu, coz je naprosto nepripustne. Je to cira manipulace s publikem ala Klvana, ktery misto "Chcete na svem uzemi radar branici USA" poklada manipulativni otazku "Chcete posilit bezpecnost vasi zeme", prestoze je to od zakladu lez.

Ja vam odpovim jak bych se zachoval ja. Asi bych s tim hajzlem vymaloval mistnost na cerveno, ale vedel bych ze to neni z hlediska prava pripustne a sel si bych si to s pocitem zadostiucineni(pokud by to vyslo) nebo pocitem marnosti(pokud by to nevyslo) sednout za katr. A tak by meli dopadnout vsichni, kteri tak cini.

Jedina moznost jak si byt jist, ze muceny ma urcite informace, je pristihnout ho kdyz prijima tyto informace a znat jejich obsah. V tomto pripade ho ale uz neni treba mucit. V opacnem pripade je to cira spekulace, kdy myslet si = hovno vedet...

156382

13.3.2008 12:02

RE: muze mi pan autor odpovedet?

Petr Řehák 195.?.?.?

Reakce na 156382

>A co kdyby to bylo takhle:
>Unosce si vymysli zalozni historku, kterou v pripade muceni jako
>prvni vyklopi. Budete ho mucit dal pro pripad, ze by lhal nebo
>byste mu dal pokoj nez se overi jeho verze, i kdyz by bylo
>pravdepodobne, ze nez se overi a vymlati se z nej jina, tak obet
>zemre? Budete ho dal preventivne mucit jeste pul hodiny, i kdyz
>se priznal, jenom abyste si byl jistej ze skutecne nelhal? Co
>kdyz vam ale pak naopak zalze, jenom aby vas uspokojil, prestoze
>na zacatku mluvil pravdu? To je, co? A ses v prdeli...

No to je taky duvod proc se muceni pouzivalo tak mozna proti carodejnicim. Ono u muceni ani tak nejde o to jestli muceny rekne nakonec pravdu jako o to ze fyzicky i mentalne podlehne. Ono kdyz 1000 lidi bude vedet ze za "spatne nazory" a nedejboze za spatne pripravovane ciny mohu byt muceni je ucinnejsi nez jednoho z nich opravdu mucit. Je to nastroj ktery ma vice nez prinaseni fyzickeho a psychickeho utpreni muceneho vnest terror do rad vsech potencialnich protivniku. To ze se Bush, cela US Army a v neposledni rade von Kebst verejne hlasi k muceni je mnohem efektivnejci nez mucit vsechny vezne v Guantanamo najednou. Protoze 6 miliard lidi proste na Guantanamo zavrit nemuzete ... Ale muzete zaridit ze se 6 miliard lidi bude uprostred noci budit s nocni murou jestli to co rekli pred tydnem v hospode neznelo moc "radikalne" .........

156444

13.3.2008 10:31

RE: muze mi pan autor odpovedet?

JaJa 213.?.?.?

Reakce na 156360

Myslím, že všichni si pletete pojmy s dojmy! Pokud se jim přiznal sám a bez mučení, že ví, kde jsou, tak skřípnout (nikoliv ale tak, že ho budu několik dnů vozit po všech státech Blízkého Východu a hledat, kde z něj vymplátí i to, co neví). Pokud se jim ale přiznal pod mučením, že ví, kde jsou, tak bych mu moc nevěřil... Cítíte ten rozdíl??? [mrknutí jedním okem]

156435

13.3.2008 10:47

RE: muze mi pan autor odpovedet?

stanko74 195.?.?.?

Reakce na 156360

Ale,ale, páni... Na takúto otázku je predsa veľmi jednoduchá odpoveď. Spomínané "hypotetické sadistické prasa" stačí odviesť na opustené miesto a bez svedkov a mimo záznam ho patrične u-waterboarding-ovať. Metóda vraj funguje vynikajúco a dotyčný práskne aj vlastnú mater (prípadne mňa, alebo Štworu, alebo Krebsta...podľa potreby). Vyšetrovateľ však musí počítať s trestno-právnou zodpovednosťou, pokiaľ sa toto odohráva v demokratickej spoločnosti. Ono totiž demokracia a mučenie sa navzájom neznesú.
Iné by bolo ak sa to stane v krajine s totalitným režimom, kde je zákonom povolené zatýkať ľudí bez obvinenia, odoprieť im právnika a mučiť ich (3.Ríša, CCCP, ČSSR, Čína, Chile, Kambodža...), tak je všetko OK a jediní komu to bude vadiť, je pár Zvedavcov a možno ešte Amnesty International, ktorí to majú v popise práce.
Aby bolo jasno: mučilo sa, mučí sa a mučiť sa bude, akurát sa to nesmie nikto dozvedieť, lebo potom sa nedá machrovať s demokraciu.
PS: ...takmer som zabudol, najnovšie sa vraj medzi vyššie spomínané krajiny hrdo hlási USA.

156440

14.3.2008 0:50

Muceni nefunguje.

TS 85.?.?.?

Reakce na 156360

Muceni nefunguje. Tak pravil byvaly vysetrovatel FBI.

Nebo vlastne funguje. Pokud je ovsem vasim zamerem znicit si povest a postvat proti sobe i ty, co se vam jeste nepodarilo zradikalizovat jinak.

156483

12.3.2008 16:08

Velitel armády USA na blízkém východě byl odejit.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clane...
Admirál William Fallon, vrchní velitel americké armády na blízkém východě a odpůrce napadení Íránu, byl Bushovou administrativou donucen rezignovat. Bushik chce napadnout Írán ještě před koncem volebního období a proto vykopl schopného a zkušeného generála, který mu překážel ( podobně se choval Hitler ).
William Fallon si uvědomoval, že v případě napadení Íránu by jeho lodě šly do deseti minut ke dnu i s 30 000 muži na palubě. Ví, že Moskit je kinetická střela, která prorazí 30 cm pancíř lodi a vybuchne uvnitř. Phalanx ji jen polechtá a před THAADem uhne.
Na jeho místo Bush dosadí nějakýho vola a hurá do války. [bliji] [bliji] [bliji]

156361

12.3.2008 22:06

Abych to shrnul

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

prostě přiznejme si, že tato civilizace se prakticky od té středověké liší jen tím, že úplně stejní krvelační magoři mají v rukou účinnější mučící i smrtící nástroje. Celý "racionální" a "vědecký" pohled na svět je trapná a pokrytecká zástěrka, která se rozplyne ve chvíli, kdy na nás padne chuť si trošku zamučit... záminka se vykonstruuje vždycky... Ani ve středověku nemučili všichni, ten počet bude pravděpodobně stále stejný, a stále stejně jsou ti, co rádi zabíjejí a mučí, u moci ..

156399

12.3.2008 22:13

Je to problém

A.S. Pergill 89.?.?.?

S tím mučením je to jistě složité, ale případy typu "víme stoprocentně, že ví" se budou množit s rozvojem kriminalistické techniky. Podezřelý může být identifikován na základě obrazu z bezpečnostní kamery, může být nalezena prokazatelně jeho DNA (vyšetření trvá standardně nějaké 4 - 5 hodin a nepochybuji o tom, že se ten čas bude ještě zkracovat).
Druhou věcí je, že terorismus může způsobit kvalitativně vyšší škody, než pouhá běžná kriminalita, a proto by se na jeho vyšetřování měly používat i prostředky, které jsou / měly by být / pro běžnou kriminalistiku tabu. Časovaná A-bomba "někde ve městě" je prostě větší průšvih než přepadená důchodkyně.
Na případy tohoto typu bychom měli být zařízeni, a on také pan Joch nevolá po ničem jiném, než právě po tom - aby se trapně neimprovizovalo stylem "dal mu pár facek a šel od policie", ale aby byl pro tyto situace připraven a předem do různých eventualit propracován předepsaný postup. Obávám se také, že pravděpodobnost "zmáčknutí" někoho nevinného je v současné době podstatně vyšší, než pokud by to bylo ošetřeno rozumným předpisem.
Je docela dobře možné, že se tu bavíme zcela zbytečně, protože se objevují metody a postupy, proti kterým je klasický detektor lži trapná hudlařina (nedávno byly publikovány výsledky práce, při níž, asi pomocí NMR, byli schopni zjistit, na který z vybraných obrázků se testovaná osoba dívá) - ale nepochybuji o tom, že se najde dost krasoduchů, kteří budou ječet i nad zcela bezbolestným nakukováním do hlavy chycených teroristů.

156401

12.3.2008 23:33

RE: Je to problém

Dan Kučera 217.?.?.?

Reakce na 156401

Kdo rozhodne, že je zrovna nějaký konkrétní záběr z bezpečnostní kamery natolik průkazným důkazem, že to bude opravňovat bezpečnostní složky k trýznivému mučení podezřelého ?

Vy ? Preziden Bush ? Ředitel CIA ? Vyšetřující agent v tmavém obleku s tmavými brýlemi ? Nějaký soudce na základě nějakých podkladů ? Nebo snad Topolánek s Havlem, Vondrou, Jochem a Langrem ?

Komu by jste svěřil tuto pravomoc a odpovědnost ? A jak bude tento "nadčlověk" potrestaný v případě své chyby ? A jak potom odškodníte nevinného člověka ? Za jaké odškodnění by jste byl ochoten podstoupit regulérní mučení Vy ?

156404

12.3.2008 23:58

RE: Je to problém

von_Krebst 128.?.?.?

Reakce na 156404

za $10.000 bych snesl waterboarding.

156405

13.3.2008 10:10

RE: Je to problém

kubrt 89.?.?.?

Reakce na 156405

Když si to přepočítám na kačky, tak jste docela levnej masochista [smích]

156434

13.3.2008 10:55

RE: Je to problém

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 156405

To jsou ale žvásty. Podle toho jak se projevujete, hádám že hodina prachobyčejný vojenský drezůry by Vás dostala na úroveň prvoka a první by jste se hlásil do řad ochotných. Tfujtajbl…

156438

13.3.2008 14:57

RE: Je to problém

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 156405

Otazka zni jak dlouho. I mnohem setrnejsich metod se clovek "preji". Verim, ze kdyby se do tebe nejakej agent mossadu poradne oprel a jeste se s vice lidmi stridal, tak bys to nakonec vzdal i kdyby jedina moznost jak ukoncit tuhle srandu bylo nakreslit svymi vykaly na zed slepou mapu Izraele... a o tom, ze by ses tech 10k v prubehu vzdal ani nepochybuj. [chechtot]

156455

13.3.2008 16:54

RE: Je to problém

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 156455

Vite, myslim si, ze jste uhodil hrebik na hlavicku.
To muceni by mohlo byt tak uspesne, ze by mohlo byt adaptovano i jinymi agenturami. Napriklad na vybirani dluhu.
A kdo by mohl byt vice kvalifikovanym mucitelem, nez lide ze zeme ktera muceni vynalezla a zdokonalila.
Uz vidim v "Haaretzi" inseraty tohoto typu.
Moznost skveleho vydelku v Cechach. Vyslouzilci z "IDF" vyuzijte znalosti ktere jste ziskali sluzbou v armade.
Pouzijte ji na hloupe Cechy kteri maji radi muceni. Mimochodem, jsou to stejna zvirata jako Palestinci. Plus jsou zbabeli a podlezavi, tak se nemusite bat mozne retaliace.
Uz vidim, v Praze, skupiny arogantnich Israelskych mucitelu. Schazeji se spolu v hospodach a provokativne nosi sve Jarmulky. Vi totiz, ze obcane vedi kdo je muci a maji strach a respekt z techto lidi.
Plus jsou chraneni silnymi zakony proti "Antisemitismu". Nemaji se tedy ceho bat.
Z toho mam velky strach. Ve vylohach v prosinci by byly vystaveny "Manory s kladivem". Soucasny symbol. Manora na respekt z zidovskeho nabozenstvi, kladivo, aby si lidi uvedomeli, ze jim budou rozdrceny prsty kdyz nebudou poslouchat.

156464

14.3.2008 2:44

RE: Je to problém

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 156405

Jak dlouho Krebste? [velký smích] [velký smích]

156486

12.3.2008 23:42

RE: Je to problém

semtex seemtx (zavináč) hotmail (tečka) com 192.?.?.?

Reakce na 156404

>Kdo rozhodne, že je zrovna nějaký konkrétní záběr z
>bezpečnostní kamery natolik průkazným důkazem, že to bude
>opravňovat bezpečnostní složky k trýznivému mučení
>podezřelého ?

>
>Vy ? Preziden Bush ? Ředitel CIA ? Vyšetřující agent v
>tmavém obleku s tmavými brýlemi ? Nějaký soudce na základě
>nějakých podkladů ? Nebo snad Topolánek s Havlem, Vondrou,
>Jochem a Langrem ?

>
>Komu by jste svěřil tuto pravomoc a odpovědnost ? A jak bude
>tento "nadčlověk" potrestaný v případě své chyby ? A jak
>potom odškodníte nevinného člověka ? Za jaké odškodnění
>by jste byl ochoten podstoupit regulérní mučení Vy ?

To je presne vas problem: Vy jste se cely zivot naucili ze nikomu neverite. Vsichni politici jsou grazlove. CIA agenti jeste horsi. Lampasaci zrovnatak. Policajti jeste horsi. A ani nechcete se zabyvat myslenkou ze bez nich by tenhle svet nefungoval. Dobre at u vas kvuli pitome facce zarve klidne 5000 Cechacku. Stejne je vysoka pravdepodobnost ze mezi nima bude par komunistu. Takze by to bylo dobre. Hlavne kdyz nezarvou kvuli tomu Americani. I kdyz mam pocit ze uz i ted kvuli vam umiraji. Jako v minulych svetovych valkach.

156407

13.3.2008 0:18

RE: Je to problém

Spytihněv 85.?.?.?

Reakce na 156407

Čoveče vzpamatuj se! Vždyť je 21. Století… Přemejšlej trochu! [překvapení]

156409

13.3.2008 12:31

RE: Je to problém

hc 194.?.?.?

Reakce na 156407

>I kdyz mam pocit ze uz i ted kvuli vam umiraji.
Tuhle formulaci nepoužívej. Vybavuje se mi při ní scéna z filmu Ostře sledované vlaky, kde Vlastimil Brodský huláká: "Německé mládí krvácí za novou Evropu a co dělá vaše rodina ? Váš tatínek už dvacet let leží na kanapi a váš dědeček se dokonce pokoušel zhypnotizovat německé tanky, když osvobozovaly Prahu."

156449

14.3.2008 3:08

RE: Je to problém

Saša 74.?.?.?

Reakce na 156449

Gratuluji k citátu v dané souvislosti!

>Hlavne kdyz nezarvou kvuli tomu Americani.
>I kdyz mam pocit ze uz i ted kvuli vam umiraji.

scéna z filmu Ostře sledované vlaky

"Německé mládí krvácí za novou Evropu a co dělá vaše rodina? Váš tatínek už dvacet let leží na kanapi a váš dědeček se dokonce pokoušel zhypnotizovat německé tanky, když osvobozovaly Prahu."

156488

13.3.2008 15:48

RE: Je to problém

Petr Řehák 195.?.?.?

Reakce na 156407

>Hlavne kdyz nezarvou kvuli tomu Americani. I kdyz
>mam pocit ze uz i ted kvuli vam umiraji. Jako v minulych
>svetovych valkach.

Njn my jsme zapomeli na ty nadlidi v cele s Vudcem kteri od jakziva zachranuji cely svet a nikdy to nedelaji ani pramalo pro svoje vlastni dobro. A hlavne potiraji nejhorsi rezimy sveta a hledaji si jen rovnocenne soupere a vubec neutoci s chabe vykonstruovanou zaminkou na protivnika ktery se jim nemuze vubec rovnat. A kdyz uz nejakym zazrakem jim pasacek koz kterej prisel o celou rodinu probehne s granatem az do tabora tak to nevyuziji z prekroucene propagande.
Ja jsem uplne zapomel ze mam jenom drzet hubu a krok a pripadne se radovat z toho ze nadlidi v USA v cele s Vudcem vyresi vsechny problemy sveta za me. ... Musim se uplne stydet protoze jsem zapomel vyndat mavatka, US vlajky a lampiony na poslednim vyroci osvobozeni vsech darebackych statu na blyzkem vychode .. vzdyt je uplne jedno kolik jich bylo usvobozeno a od ceho ... hlavne ze to osvobodili nadlidi v cele s Vudcem a ja jim jen slozim sve diky.

156457

14.3.2008 3:48

RE: Je to problém

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 201.?.?.?

Reakce na 156407

americane zasadne umiraji za zajmy sve vlady, predpokladam, ze nehodlate tvrdit, ze vlada usa je banda vymatlanejch blbcu, co by posilala budoucnost naroda na jatka kvuli idealum

156489

13.3.2008 21:27

RE: Je to problém

A.S. Pergill 89.?.?.?

Reakce na 156404

> Kdo rozhodne, že je zrovna nějaký konkrétní záběr z
> bezpečnostní kamery natolik průkazným důkazem, že to bude
> opravňovat bezpečnostní složky k trýznivému mučení
> podezřelého ?


To musí rozhodnout nezávislý soud. Ten má pravomoc poslat obviněného na základě takového záznamu třeba na léta do vězení, nebo i na popravu. Tak proč by nemohl rozhodnout o tom, že bude vyslechnut nadstandardními prostředky?

156479

13.3.2008 23:39

RE: Je to problém

Dan Kučera 217.?.?.?

Reakce na 156479

Nezávislý soud ? Soudní řízení vč. odvolání apod. někdy trvá celá léta, takže tzv. nezávislý soud Vám jako argument moc nevyšel.

156482

14.3.2008 11:56

RE: Je to problém

Petr Řehák 195.?.?.?

Reakce na 156479

Asi jste nikdy neslysel o presumpci neviny ze ? I kdyz ono je to pochopitelne protoze on se tenhle v "moderni" dobe zastaraly precedens moc nenosi.
On je z hlediska prava (ktere se vlastne taky uz moc nenosi) malinko rozdil mezi trestem (odsouzeni k smrti, vezni, ...) soudnim procesem, dokazovanim, a vyslechem ... a vubec vseho toho pred tim nez je dotycny shledan vinnym.

Ale radsi rychle zapomente na neco jako je presumpce neviny, nebo pravo ... tyhle veci uz se beztak stavaji archaickymi pojmy a ti jez je budou pouzivat prilis casto budou nejspis brzo oznacovani jako radikalove [pláč]

156529

14.3.2008 21:15

RE: Je to problém

A.S. Pergill 89.?.?.?

Reakce na 156529

Je docela zajímavé, že o "presumpci neviny" se vůbec nemluví, pokud chyceného podezřelého zavřou "předběžné zadržení", "vyšetřovací vazba" atd. Nemůžete odmítnout vyšetřovací vazbu nebo výslech s odvoláním na presumpci neviny.
Soudce by měl být schopen závěru typu: "Na základě těchto důkazů bych ho, pokud by se neobjevily nějaké nyní naprosto neznámé (a takové se, bohužel, mohou objevit i po vykonané popravě nebo smrti stářím ve vězení), odsoudil".
Veškeré vyšetřování podezřelého obtěžuje a presumpce neviny toto obtěžování nijak neomezuje. Takže jde jen o to, že v případě důvodného podezření z určité kategorie zločinů a při naplnění dalších okolností by toto obtěžování bylo ještě o poznání intenzívnější.

156557

15.3.2008 10:19

RE: Je to problém

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 156557

To je naprosta demagogie. Pokud je podezrely zadrzen a neni mu zdeleno obvineni, musi byt propusten. A i pokud je obvinen, stale muze byt vysetrovan na svobode. Kazdopadne po celou dobu ma pravo nevypovidat, ma pravo vedet z ceho je obvinen a ma pravo na advokata. Tak zvane protiteroristicke zakony ala USA jsou naprosto jine kafe...

156583

12.3.2008 23:26

Joch je užitečný blb

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

který si ještě nepovšimnul, že slouží pánům, kteří se nikdy nerozpakovali své nohsledy sprovodit ze světa, pokud jim už nebudou k ničemu(J. Masaryk)Škoda, že si tento pobožný osel nevzpomenul na středověk, kdy se takovéto mučeníčko uplatňovalo taktéž jako součást boje proti tehdejším hereteroristům.Zajímavé je, že Američané po válce popravili bez milosti všechny japonské oficíry, kteří si výslechovou metodu waterboarding vyzkoušeli na válečných zajatcích.

156406

12.3.2008 23:53

Vypoustite Dzina

Aja 74.?.?.?

z lahve.

Nicmene bych navrhla test, pokud by se pan doktor Joch a pan Semtex (ci jiny priznivec muceni) prihlasili dobrovolne, bylo by to vcelku jednoduche.

Jeden z nich by mel "informace", druhy nikoliv, "mucankovaci komise" by netusila, kdo z tech dvou vi a kdo ne.

Jak dlouho by trvalo, nez by z nich vymlatili "priznani" k cemukoliv? A jak by urcili, co je pravda a co "jen priznani" ze snahy ukoncit utrpeni?

Tak kdo se hlasi dobrovolne?

156410

13.3.2008 2:19

RE: Vypoustite Dzina

semtex seemtx (zavináč) hotmail (tečka) com 192.?.?.?

Reakce na 156410

>Jak dlouho by trvalo, nez by z nich vymlatili "priznani" k
>cemukoliv? A jak by urcili, co je pravda a co "jen priznani" ze
>snahy ukoncit utrpeni?

Nikoho nemlati. Mozna daji facku ale to je tak maximum. Nechaji na ne stekat psy, svliknou do naha a nalejou vodu do nosu. Prosim vas tomu vy rikate muceni? Oni by nam rezali hlavy tupymi predmety a pak to filmuji. Produkci prodaji pak na trhu na navsi na dvd. Protestujte proti tomuhle a ne proti liti vody do nosu. Prosim vas probudte se. Jste uz s tim brekem nad ubohymi dzihadisty trapni.

156413

13.3.2008 2:29

RE: Vypoustite Dzina

von_Krebst 128.?.?.?

Reakce na 156413

trebas zvedavci verej, ze kdyz budou delat patou kolonu rucnikarum a dzihadistum, podriznou tim tito hrdla az jako poslednim...az nakonec. [smích]

156414

13.3.2008 9:38

RE: Vypoustite Dzina

Pavel -Čert- Němec 195.?.?.?

Reakce na 156413

Presne tak, sou to hajzli nevdecni. Me to uplne pripomelo detska leta u babicky na chalupe, kdy sem nahej utikal pred psem kolem auta a on me obcas ze srandy kousnul do kotniku. Kdyz me pak babicka koupala, tak se mi nejenom dostala voda do nosu, ale obcas i sampon do oci. To se tem dzihadistum co s umelohmotnyma nozema rezou hlavy a unasi letadla urcite stat nemuze... [mrknutí jedním okem]

156431

13.3.2008 16:44

RE: Vypoustite Dzina

Aja 74.?.?.?

Reakce na 156413

>Nikoho nemlati. Mozna daji facku ale to je tak maximum. Nechaji
>na ne stekat psy, svliknou do naha a nalejou vodu do nosu. Prosim
>vas tomu vy rikate muceni? Oni by nam rezali hlavy tupymi
>predmety a pak to filmuji. Produkci prodaji pak na trhu na navsi
>na dvd. Protestujte proti tomuhle a ne proti liti vody do nosu.
>Prosim vas probudte se. Jste uz s tim brekem nad ubohymi
>dzihadisty trapni.

Mam tomu rozumet tak, ze tahle legalizace stredovekych metod (podle me), simrani brckem na chodidle (podle vas) je nejen nehumanni (podle nazoru nas, trapnych), ale i s nadechem rasizmu, tedy vyhradne pro Araby?
Mate pravdu, uz by bylo potreba se probudit a vas, svetlonose, vykazat do patricnych mezi.

156461

13.3.2008 11:09

môže pán autor, alebo ktokoľvek odovedať aj mne?

stanko74 195.?.?.?

Podarilo by sa aplikovaním waterboardingu na členov tajných služieb a administratívy USA, ktorí pred 9/11 vedeli o teroristickej hrozbe, zachrániť tisíce životov?
Z pohľadu niektorých diskutujúcich, by sme sa totiž na nich mali pozerať ako na "sadistické prasatá".

156442

13.3.2008 16:01

Útrpné právo bylo zrušeno právě kvůli neefektivnosti a hlavně také kvůli nepoužitelnosti získaných informací.

Sapora 88.?.?.?

Divím se všem diskutujícím, že se nechávají zatahovat do naprosto
plytké a neúčelné diskuze.
Míra nátlaku na vyšetřovaného musí být v právním prostředí
přesně kodifikována a není možné oficiálně odejít od
litery zákona a hlavně ústavního pořádku, kde jsou základní
lidská práva,jako pilíř práva.
Žádná jiná alternativa není.Mučení nebude dlouho povoleno
ani v USA! Z justičního hlediska, je mučení naprosto zbytečný
nástroj, který nemá žádný smysl. Zrovna jako je ukládán trest
smrti, který je pomstou a nevede ke snížení , nebo odstranění
závažné kriminality ve společnosti.

156462

13.3.2008 17:27

RE: Útrpné právo bylo zrušeno právě kvůli neefektivnosti a hlavně také kvůli nepoužitelnosti získaných informací.

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 156462

Jak již někdo napsal v jednom příspěvku výše, spíše je účelem "mučení" zastrašení obyvatelstva, tedy i nás. To zadržování vězňů na Guantanámu jiný účel nemá, jejich informace jsou nulové.

156466

16.3.2008 18:36

RE: Útrpné právo bylo zrušeno právě kvůli neefektivnosti a hlavně také kvůli nepoužitelnosti získaných informací.

A.S. Pergill 89.?.?.?

Reakce na 156462

Zrovna v současné době se Německo potýká s problémem, že byli uneseni dva jeho občané a Al-Kajdisté je chtějí vyměnit za svoje lidi vězněné v dalších zemích.
Proto by bylo daleko racionálnější usvědčené Al-Kajdisty maximálně zpravodajsky vytěžit a potom zlikvidovat. To vytěžování by mohlo probíhat takovým způsobem, že by se na ten konec i těšili.

156629

16.3.2008 20:39

RE: Útrpné právo bylo zrušeno právě kvůli neefektivnosti a hlavně také kvůli nepoužitelnosti získaných informací.

Aja 74.?.?.?

Reakce na 156629

Prunik newspeaku do jazyka ceskeho.

...zpravodajsky vytezit.... [zmaten]

A daly by se take "lamat rekordy", asi jako pri tezbe uhli v socialistickemm Ceskoslovensku.

156633

17.3.2008 22:40

RE: Útrpné právo bylo zrušeno právě kvůli neefektivnosti a hlavně také kvůli nepoužitelnosti získaných informací.

A.S. Pergill 89.?.?.?

Reakce na 156633

Jest mi líto. Vojenská terminologie; počítalo se s tím na obou stranách fronty, jak v armádách Varšavské smlouvy, tak v armádách NATO. Je to ošklivé, ale válka byla, je a bude ošklivá záležitost. Nehledě k tomu, že ve válce s militantním islámem už dávno jsme, jen si to někteří nechtějí připustit; jako si Chamberlein a Daladier nebyli ochotní připustit, že ve skutečnosti už dávno Anglie a Francie ve válce s Německem jsou, pouze nebyla oficiálně vyhlášena.

156713

14.3.2008 6:40

Mnozstvi teroristu...

TS 85.?.?.?

...je tak neuveritelne vysoke, ze je nutno vyrabet je umele, aby byly vubec nejake pripady pro media.

Clanek zde, diskuse zde. Dalsi clanek zde.

Toho se jako mame bat? Patri snad k obcanskym povinnostem podelat se kdyz o to N@va (nebo Fox) pozada?

A co na to von Krebst?

156493

Příspěvků: 67

12.03. 10:28 jp  Kdyby jen ředitel OI
12.03. 13:08 pietroo  RE: Kdyby jen ředitel OI
12.03. 11:15 J. H.  Ono je to roztomilé nejméně ze tří důvodů:
12.03. 12:28  Knstatoval bych s Václavem Klausem po české premiéře Farenheit 911:
12.03. 13:19 hestroy  Mučení jako důkaz vyspělé civilizace
12.03. 15:26 von_Krebst  muze mi pan autor odpovedet?
12.03. 15:34 petr sleder  RE: muze mi pan autor odpovedet?
12.03. 15:48 von_Krebst  RE: muze mi pan autor odpovedet?
12.03. 17:13 hestroy  Inu, někdo o voze, jiný o koze, tak už to chodí
12.03. 18:02 Vanguard  RE: Inu, někdo o voze, jiný o koze, tak už to chodí
13.03. 17:46 nitram  Mučení je prostě nepřípustné
12.03. 15:28  RE: muze mi pan autor odpovedet?
12.03. 16:11 Dan Kučera  RE: muze mi pan autor odpovedet?
12.03. 21:33 semtex  RE: muze mi pan autor odpovedet?
12.03. 22:51 Spytihněv  RE: muze mi pan autor odpovedet?
12.03. 23:07 Saša  RE: muze mi pan autor odpovedet?
14.03. 17:40 jožin z bažin  RE: muze mi pan autor odpovedet?
12.03. 16:23 Robocrep  RE: muze mi pan autor odpovedet?
12.03. 16:33  RE: muze mi pan autor odpovedet?
12.03. 16:48 karel4u  RE: muze mi pan autor odpovedet?
12.03. 17:53 ctenar  RE: muze mi pan autor odpovedet?
12.03. 17:41 ctenar  RE: muze mi pan autor odpovedet?
12.03. 17:02  RE: muze mi pan autor odpovedet?
12.03. 17:38 Saša  RE: muze mi pan autor odpovedet?
12.03. 19:01  RE: muze mi pan autor odpovedet?
12.03. 19:56  RE: muze mi pan autor odpovedet?
14.03. 16:03 jožin z bažin  RE: muze mi pan autor odpovedet?
14.03. 19:47 Ibrahim Ag Al Habib  RE: muze mi pan autor odpovedet?
12.03. 18:06 Pavel -Čert- Němec  RE: muze mi pan autor odpovedet?
13.03. 12:02 Petr Řehák  RE: muze mi pan autor odpovedet?
13.03. 10:31 JaJa  RE: muze mi pan autor odpovedet?
13.03. 10:47 stanko74  RE: muze mi pan autor odpovedet?
14.03. 00:50 TS  Muceni nefunguje.
12.03. 16:08 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  Velitel armády USA na blízkém východě byl odejit.
12.03. 22:06  Abych to shrnul
12.03. 22:13 A.S. Pergill  Je to problém
12.03. 23:33 Dan Kučera  RE: Je to problém
12.03. 23:58 von_Krebst  RE: Je to problém
13.03. 10:10 kubrt  RE: Je to problém
13.03. 10:55 Spytihněv  RE: Je to problém
13.03. 14:57 Pavel -Čert- Němec  RE: Je to problém
13.03. 16:54 karel4u  RE: Je to problém
14.03. 02:44 Rene Bartosek  RE: Je to problém
12.03. 23:42 semtex  RE: Je to problém
13.03. 00:18 Spytihněv  RE: Je to problém
13.03. 12:31 hc  RE: Je to problém
14.03. 03:08 Saša  RE: Je to problém
13.03. 15:48 Petr Řehák  RE: Je to problém
14.03. 03:48  RE: Je to problém
13.03. 21:27 A.S. Pergill  RE: Je to problém
13.03. 23:39 Dan Kučera  RE: Je to problém
14.03. 11:56 Petr Řehák  RE: Je to problém
14.03. 21:15 A.S. Pergill  RE: Je to problém
15.03. 10:19 Pavel -Čert- Němec  RE: Je to problém
12.03. 23:26  Joch je užitečný blb
12.03. 23:53 Aja  Vypoustite Dzina
13.03. 02:19 semtex  RE: Vypoustite Dzina
13.03. 02:29 von_Krebst  RE: Vypoustite Dzina
13.03. 09:38 Pavel -Čert- Němec  RE: Vypoustite Dzina
13.03. 16:44 Aja  RE: Vypoustite Dzina
13.03. 11:09 stanko74  môže pán autor, alebo ktokoľvek odovedať aj mne?
13.03. 16:01 Sapora  Útrpné právo bylo zrušeno právě kvůli neefektivnosti a hlavně také kvůli nepoužitelnosti získaných informací.
13.03. 17:27 pietroo  RE: Útrpné právo bylo zrušeno právě kvůli neefektivnosti a hlavně také kvůli nepoužitelnosti získaných informací.
16.03. 18:36 A.S. Pergill  RE: Útrpné právo bylo zrušeno právě kvůli neefektivnosti a hlavně také kvůli nepoužitelnosti získaných informací.
16.03. 20:39 Aja  RE: Útrpné právo bylo zrušeno právě kvůli neefektivnosti a hlavně také kvůli nepoužitelnosti získaných informací.
17.03. 22:40 A.S. Pergill  RE: Útrpné právo bylo zrušeno právě kvůli neefektivnosti a hlavně také kvůli nepoužitelnosti získaných informací.
14.03. 06:40 TS  Mnozstvi teroristu...

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 94 čtenářů částkou 16 491 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 0

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 0

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 2

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 1

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 14

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 3

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

Měnové kurzy

USD
21,62 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,06 Kč
Australský dolar
15,79 Kč
Švýcarský frank
23,38 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,50 Kč
100 maď. forintů
7,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 888,86 Kč
1 unce stříbra
490,47 Kč
Bitcoin
958 817,95 Kč

Poslední aktualizace: 24.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 783