Diskuze k článku

Historii píší vítězové

Příspěvků 59

3.2.2008 3:15

oprava

rretewr 212.?.?.?

Poprvé, a myslím, že i naposled, totiž vlastní lidé, vlastní národ likvidoval sebe sama.

Zapomněl jste na válku severu proti jihu.

153196

3.2.2008 4:08

RE: oprava

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 153196

>Zapomněl jste na válku severu proti jihu.

Ne. To nebyl národ ve smyslu, jak ho vnímáme my. Tj. lidé, které spojovalo společné území, společná kultura, společná historie a společně prožité příkoří (=prohrané bitvy, okupace, útlak jiných národů, apod).

153197

3.2.2008 18:24

RE: oprava

lubos 195.?.?.?

Reakce na 153196

A jete Cerveni Kmeri v Kambozdci

153230

3.2.2008 4:53

Pisatel se taze

z.a.p 99.?.?.?

na to zda nekdo zna detaily o faktu, ze to byli Vlasovci kteri zachranili Prahu. Ueeel, mel jsem za to, ze to patri k vseobecne znalosti. Moje matka pobyvala v Praze nekolik mesicu pred koncem valky a potvrdila mi to. Prazane at povstalci ci nestranni pozorovatele to dobre vedeli. Ovsem pred prichodem Rude armady 9-teho rano uz byli vicemene venku z Prahy.

Jedna zajimava vec - psychologie ruskeho vojaka. Otec mi rekl, ze se jednou zeptal potajmu ruskeho zajatce (jak je Nemci vedli do taboru, tu a tam se po vesnicich zastavili k provozovani obvyklych nalezitosti) "co dela Stalin". Rusky vojak-zajatec mu jednim dechem sdelil: "Stalin mudryj a dobryj". Myslim ze to stoji za vaznou uvahu. Loajalita ruskeho vojaka k tyranovi byla zrejme nepremozitelna. Prave proto byla asi i 'nepremozitelna' Ruda armada.

153198

3.2.2008 9:13

RE: Pisatel se taze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153198

Nemyslím, že se v případě ruského vojáka jednalo o loajalitu k tyranovi - stejně jako se o ni dnes nejedná v případě lásky většiny Rusů k Putinovi. Ve druhé části svého příspěvku píšete o lásce a věrnosti k ideálu - a to je myslím stejný případ. Rusové jako národ spíše "srdeční" (citový) než racionální prostě potřebují personifikaci svého ideálu dobra a spravedlnosti, a promítají si tuto svou touhu do "panovníků". Pro obranu tohoto ideálu pak jsou schopni velkých obětí. Je známo, že za ideál se bojuje statečněji než za žold. Že "panovníci" nebývají morálně na výši je všeobecně platná pravda, i jinde než v totalitních státech.

153206

3.2.2008 13:53

RE: Pisatel se taze

z.a.p 99.?.?.?

Reakce na 153206

Nejsou to jen Rusove kdo je/byl oddan svym vladcum. Zjistil jsem totez o Anglicanech a svete zbor se, i o Irech(!). Takze s trochou zkusenosti v pozorovni sveta ti Rusove nevypadaji v porovnani tak zle. Lide vsude ve svete maji potrebu nekam patrit a nekomu/necemu se poddat. Pripomina mi to verse z Eurythmics (sweet dreams): "some want to abuse you, some want to be abused by you..."

153216

3.2.2008 18:38

RE: Pisatel se taze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153216

Asi ano, jen bych to viděl v širokém spektru od sadomasochistických vztahů otrok x pán až k ušlechtilé službě ve smyslu rytíři kulatého stolu x král Artuš, kde je král ztělesněním vlasti a zástupcem Boha na zemi...

153233

4.2.2008 20:26

RE: Pisatel se taze

Semerad semeradj (zavináč) yahoo (tečka) com 76.?.?.?

Reakce na 153198

>Ovsem pred prichodem Rude armady
>9-teho rano uz byli vicemene venku z Prahy.

Pane Zap, Vlasovci opustili Prahu 7.května. Stalo se tak po prudké roztržce generála Buňačenka s představiteli Česke národní rady.
Odpoledne 7.května se v sídle ČNR v Bartolomějské ulici znovu jednalo o Vlasovcích. Po živé výměně názorů se ČNR usnesla, že vyšle Davida a Knapa (komunisté, ve vedeni ČNR, kteří od první chvíle protestovali s přijetím pomoci Vlasovců, neboť si dobře uvědomovali, co by spojenectví s Vlasovem znamenalo pro poválečný vývoj.) k Buňačenkovi s děkovným dopisem. Delegace měla zjistit další záměry Vlasovců. Buňačenko je přijal s přemáhanou zlostí. Jeho žádost, aby směl přečíst do rozhlasu prohlášení, že bojuje za svobodu Ruska a proti Stalinovi, Češi odmítli. Buňačenko si přečetl dopis psaný špatnou ruštinou: "Češi děkují za pomoc, ale nemohou zůstat lhostejní k nepřátelskému vztahu Vlasovců k nejlepšímu příteli Československa Stalinovi a jeho armádě a prosí generála, aby své jednotky stáhl z Prahy." Buňačenko je zlostí bez sebe a křičí: "V tomhle městě už nezůstanu ani hodinu! Nestojíte nás ani za jedinou kapku krve. Jděte si k bolševikům. Však oni vám ukážou!" Hned po té začínají útvary první divize ROA opouštět Prahu. 9.května po nich už v Praze nebyla ani památka. Rady generála Buňačenka, abychom šli k bolševikům jsme v r.1948 poslechli. Jaké to mělo následky velmi dobře víme a mnozí pamatujeme. Měl pravdu, ukázali nám co jsou zač.

153295

5.2.2008 8:08

RE: Pisatel se taze

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 153295

Za komunistů se slavil den vítězství 9.května, ale po revoluci se přišlo na to, že vlastně byla Praha osvobozena již 8.května. V současném kalendáři je skutečně státní svátek 8.května.Takže tam koliduje jeden jediný den a to zrovna ten den, kdy se vlasovci z Prahy údajně z Prahy stahovali.

153326

5.2.2008 10:26

RE: Pisatel se taze

hc 194.?.?.?

Reakce na 153326

Střílelo se ještě 9. května. U Příbrami (teď si nevybavím přesné místo) je mohyla, která označuje místo posledních výstřelů 2. světové války v Evropě.

153337

5.2.2008 22:28

RE: Pisatel se taze

leo69 89.?.?.?

Reakce na 153337

Jak píši zde v jednom mém předchozím příspěvku - Slivice...

Každý rok (nyní ob rok) se u Slivice pořádá rekonstrukce bitvy za účasti klubů vojenské historie (a v poslední pár letech již také pod patronací AČR - Armády České Republiky).

odkaz: rekonstrukce bitvy u Slivice

m,[smích]

153407

3.2.2008 5:22

Kdo se zajima o historii

z.a.p 99.?.?.?

Jihu, jeho motivace k samostatnosti a k "jizanskemu vlastenectvi" (ktere existuje dodnes) vi, ze jeden ze skvelych zdroju ktere pochazi z emotivniho podhoubi teto casti Ameriky je mozno vycist z dila Henry Timrod-a http://en.wikipedia.org/wiki/Henry_Timrod

Sam jsem byl nejmene 2x u jeho hrobu v Charlestonu, SC kde me zaujaly krasne verse na jeho nahrobku. Bohuzel je nemohu zde prerecitovat presne, zapomel jsem si je opsat. Mluvi se v nich o "prohranem ale nezapomenutelnem boji, jehoz pricina zustava v nasich srdcich navzdy". Povazuji to za jeden z nejsilnejsich projevu oddanosti myslence ci idealu ktere jsem kdy cetl.

Vskutku, obcanska valka nebyla kvuli zruseni otroctvi ci kvuli odporu Jihu proti teto myslence. Existuje tez dostatek literatury na tema "barevnych" vojaku v radach armady Konfederace (CSA). Presto to neni prave vseobecne znamy fakt a jen to dokazuje, ze "historie je psana vitezy".

153200

3.2.2008 14:35

RE: Kdo se zajima o historii

z.a.p 99.?.?.?

Reakce na 153200

Domnivam se, ze to byla tato:

ODE AT MAGNOLIA CEMETERY
by Henry Timrod
(1829-1867)

Sleep sweetly in your humble graves,
Sleep, martyrs of a fallen cause;
Though yet no marble column craves
The pilgrim here to pause.....

Nadhera.... kazdy kdo ma zajem si to na netu muze najit.

153217

3.2.2008 9:31

Vlasovci v Praze

Jarmila 88.?.?.?

Si vzpomínám, že když jsem za komunistů pracovala v ROH, tak jsme museli povinně, v pracovní době jít na hřbitov Olšany uctít památku sovětských vojáků padlých v době osvobození Prahy. Moje kolegyně- soudružka komunistka mi do ucha pošeptala, že tam jsou ve skutečnosti pohřbeni Vlasovci, nikoliv Rudá armáda.

Co se týče historie, tak to je ve skutečnosti skutečně jedna velká lež, kterou vždy libovolně přepisují vítězové, jak se jim to hodí a jak to potřebují. Války odnepaměti organizuje úzká vrstva nejbohatších lidí, která do nich nažene bezbranné většinové obyvatelstvo. Používají k tomu vždy tytéž triky. V této souvislosti přemýšlím i nad tím, jakou komédií byla celá slavná Francouzská revoluce. I tam byla skutečnost taková, že úzká vrstva nejbohatších kapitalistů potřebovala svrhnout vládnoucí šlechtu, takže použila ke svým špinavým cílům většinové obyvatelstvo. Jejich hlavním trikem bylo to, že s pomocí tajných služeb a zaplacených médií dovedli vyprovokovat kdekoliv velké nepokoje- no a pak nahnali lid do války.

K mému tvrzení může posloužit taková malá epizoda z počátku Francouzské revoluce. Pařížské ženy tenkrát vyrazily na protestní hladový pochod, že nemají ani na chleba (to bylo tenkrát, když Antoineta nechápavě prohlásila, ať si tedy koupí koláče, když si nemohou koupit chleba). Jenže ten pochod musel někdo zorganizovat, že. A kdopak ho asi zorganizoval? Zorganizovaly ho tajné služby a ty tajné služby už byly v rukou těch bohatých mocných kapitalistů, protože šlechta by proti sobě pochopitelně ten pochod neorganizovala. Většinové obyvatelstvo se totiž samo od sebe organizovat neumí. To by se domluvilo k protestu nanejvýš pět sousedek, které bydlí v jednom baráku, nikoliv však tisícihlavý dav. Ten tisícihlavý dav se sejde teprve tehdy, když ho někdo, třeba s pomocí letáků svolá na nějaké místo.Jenže tajné služby mají všude své slídily, takže hned ví, kde se co šustne. Ale když dovolily, aby se dav sešel, tak to tedy byla akce jimi přímo řízená. A takhle se to dělá dodnes všude ve světě.

153202

4.2.2008 3:15

RE: Vlasovci v Praze

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 153202

>A takhle se to dělá dodnes všude ve světě.
---
Jinými slovy se tomu říká: "Dva se perou a třetí se směje".
Změna vlády/režimu se nejsnadněji uskuteční zevnitř:

a) Využije se nespokojenost obyvatelstva s režimem.
b) Pokud není dostatečná nespokojenost, tak se uvalí na zemi ekonomické embargo.
c) V kotli to začne vřít.
d) Zařídí se agitační skupiny s pevně stanoveným programem a požadavky. Současně se nasadí agenti k potlačení případné
kontra-revoluce.
c) Jakmile je žába připravena, tak se to spustí.

Někdy stačí výstřel z Aurory a někdy zase pouhé zacinkání klíčkami. Jedni tu revoluci nazvou: "Socialismus s lidskou tváří"...a druzí: "Budujme komunismus pro lepší zítřky. Pro lepší zítřky naší budoucí generace".
Když se tak nad tím člověk zamyslí, tak nám osud přihrál - dalo by se říct - příznivou kartu. V žádném případě neomlouvám zákeřnosti diktátorského režimu v komunistickém Československu.
Ztráta životních existencí za pouhé projevení nesouhlasu s režimem. Za projevení nesouhlasu s "dočasným" umístěním vojsk Waršavské smlouvy na území naší republiky, kdy odmítnutí podepsání "souhlasu s okupací" znamenalo ztrátu zaměstnání. Mnoho lidí na tohle doplatilo a paní Jarmila moc dobře ví,
o čem tady hovořím...současně vám tímto osobně vyjádřuji poctu za projev pevných zásad, paní Jarmilo...za projev pevného charakteru (!)

Řikají vám něco názvy - Rovnost, Svornost Bratrství? Když k tomu přidám ještě jméno Barbora, tak se jistě někomu vybaví vězeňské tábory Jáchymovských uranových dolů. Tam skončili lidé, kteří se postavili mnohdy i pouhým slovem, proti komunistické diktatůře. Odsouzeni jako nepřátelé lidu (stejně jako Alexander Solženicyn za Stalinova režimu), nepřátelé republiky, nepřátelé režimu. Takový náš malý "gulag", s malým (jménem i vzrůstem) strážcem věznice Palečkem. Říká se, že pes, který štěká nekouše a také: čím menší pes, tím více štěká. U Palečka tomu bylo právě naopak. Štěkal a současně kousal - řetěz na vězně byla jeho prodloužená ruka a tím si léčil mindráky svého vzrůstu, nedostatku vzdělání a inteligence.

V uvedené části jsem nastínil zločiny "proti lidskosti", které se děly za komunistického režimu. Tímto jsem vyjádřil i své
stanovisko s jeho nesouhlasem a mohu se tedy vrátit k té kartě "ne až tak nepříznivého" osudu. Myslím si, že máme obrovské štěstí, že jsme jako národ nedopadli jinak. Mnohem hůře. Například jako Rusové za Stalinova režimu v bývalém Sovětském svazu. Odhaduje se, že bylo vyvražděno - i plánovaný hladomor je považován za vraždu - okolo šedesáti milionů lidí. V komunistické Číně, kde "velký" Mao Tse-tung řešil bídnou ekonomickou situaci země - plánovaným hladomorem. Šílené, až neuvěřitelné příběhy popisují období Maova diktátorského režimu zalo

153249

4.2.2008 3:39

RE: Vlasovci v Praze

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 153249

- dokončení -

Šílené, až neuvěřitelné příběhy popisují období Maova diktátorského režimu založeného roku 1949. Genocida obyvatelstva, kdy hladomor vedl lidi ke kanibalismu i vlastnich dětí nelze vyčíslit a ztěži se i popisuje. Statistické počty se různí. Jednalo se o největší genocidu ve zdokumentované historii lidstva s odhadem na stovky milionů vyvražděnych lidí.

Teď ruku na srdce - kdo z nás, za bolševismu v Československu,
trpěl hladem? Jistě...byly nedostatky a velké nedostatky v zásobování. I potravin a základních potřeb, ale nikdo hlady neumřel. Bylo to období, kdy se komunismus východního bloku postavil proti jeho tvůrcům. Oba tábory se pustily do nevyhlášeného soutěžení: "kdo je lepší"? Kdo zajistí lidem lepší životní podmínky a lepší sociální jistoty. Dával se důraz především na vzdělání a zdravotnictví. Na obou stranách barikády se vedl ideologický boj nazvaný studená válka a toto nevyhlášené soutěžení následně usnadnilo životní podmínky všem pracujícím lidem, ať už žijících v kapitalistických zemích a nebo v zemích východního bloku.

Pádem komunismu (1989-změnou zabarvení) bylo odpískáno ukončení hry - další soutěžení "my jsme lepší" už není nutné. Nastalo období globalizace. Období postupného přechodu pod jednu světovou vládu a zřízení nového světového řádu - New World Order!
P.S. Tento můj příspěvek je pouze varování z možného dalšího
plánovaného hladomoru světové úrovně.
"Globální genocida" - plánované a drastické snížení lidské populace.

153250

4.2.2008 8:49

RE: Vlasovci v Praze

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 153250

Díky pane Mirdo za pochvalu na mou adresu, vlastně si uvědomuji, že si ji fakt zasloužím. Jinak se oba shodneme v tom, že dějiny jsou promyšleně řízené, není to tak, že by revoluce či války vznikaly samy od sebe zezdola spontánně. Vždy je to tak, že ty světové války a revoluce organizuje úzká skupina mocných boháčů, kteří zacházejí s většinovým obyvatelstvem jako s hmyzem, neboť klidně nechají v různých holokaustech vymřít miliony lidí a je jim to úplně jedno.V této souvislosti mě velmi zajímá, kdo měl vlastně tak velký zájem instalovat v Číně v tom roce 1949 totalitu? Za diktátorem Mao ce Tungem musela stát nějaká velmi vlivná skupina- a nebyl to náhodou Západ, který toto spískal? Vždyť už víme, že i revoluci v Rusku vynalezla úzká skupina mocných boháčů v Americe. A kdo stál všechno ve skutečnosti za Stalinem? Ať mi nikdo nevykládá, že kdyby někomu ve světě nevyhovoval, že by nebyli schopni ho s pomocí tajných služeb odstranit. A dále- momentálně je pro mne v současnosti velkou záhadou, proč Putin láká zpátky do Ruska milion izraelských Rusů? Co je zase za tím?

153256

4.2.2008 14:31

RE: Vlasovci v Praze

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 153256

Obdivuji se lidem, kteří se dokáží postavit proti bezpráví jiných a nabídnou řešení. Bez rozdílu rasy, náboženství a barvy pleti. Mao si v Číně udržoval moc terorem, stejně jako každý jiný diktátorský režim. Jak jsem již uvedl v mém příspěvku, Mao tímto řešil neskonalou bídu v zemi a hladomor je nejlevnější způsob, jak snížit počty obyvatel. On zašel do extrému a až tady bude článek o Číně, napíši toho více i s odkazem.
Stalin byl nastolená figurka - užitečný idiot - na odpoutání pozornosti od hlavního dění v zemi. Asi už nikdy nezjistíme, jaký měl on osobní podíl na genocidě Rusů. Dějiny Ruska po revoluci už byly přepsány a Stalin nebyl označen za hlavního hráče. Upevňoval si moc vraždami svých politických odpůrců a v tom mu pomáhal jeho "přítel" a nájemný vrah Lavrenti Beria, který ho nakonec sám otrávil. Bylo to v 28. února 1953 a 5. března Stalin umírá.
Co si myslet o Putinovi? Myslím, že to bude spíše jeho reakce na kritiku západu. Až s nechutí sleduji v místních médiích neustálou kritiku Putinova "diktátorského" režimu. Kydají na něho hnůj ze všech stran. Putin je chce tímto přesvědčit, že opak je pravdou. Putin je označem jako nový Ruský car a s tímto muhu jedině souhlasit.

153272

5.2.2008 8:02

RE: Vlasovci v Praze

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 153272

No, je známo, že Mao jako správný diktátor chtěl mít naopak co největší počet svých poddaných, a tak velmi podporoval porodnost. Ten hladomor byl způsoben nedopatřením, zaviněný jeho hloupostí. On totiž nařídil, aby se v zemi vyhubili všichni vrabci, neboť prý ujídali obilí. A tak Čínani odváželi plné pytle mrtvých vrabců, jak je hubili ve velkém. Pak se ovšem bez vrabců roznemohli škůdci a nebylo žádné obilí, což pak způsobilo ten hladomor.

Nejen Stalin byl figurka nebo-li užitečný idiot. Byl jím taky Napoleon, Hitler a patrně i ten Mao. Protože ta mocenská struktura je konstruovaná tak, že ti skutečně mocní, ti v tom zákulisí, si vždy vyberou z davu vhodnou figurku a ta realizuje to, co oni chtějí provést. Třeba Hitler by se k moci nikdy nedostal, kdyby nebyl tajně stále někým podporován. Zůstal by jen směšným panáčkem, který cosi směšně vykřikuje v kterési bavorské hospodě. Jinak Stalin spíš zemřel přirozenou smrtí, akorát se všichni báli mu jít pomoc, a tak ho nechali bez pomoci zhebnout.

No a o Putinovi si rovněž myslím, že je jen také užitečným idiotem v rukou větších, zákulisích hráčů. Jak jsem ho viděla na fotce uprostřed hloučku okloboukovaných, brýlatých a pejzatých lidí, tak se můj dojem jen utvrdil. Propagandy kolem něho si nevšímám, ta má určitý účel, který nezkoumám. Jenom mám obavu, aby se prostí lidičkové ze státu Izrael opět nestali něčí zápalnou obětí. Jak známo, mocní tohoto světa plánují své revoluce a války pečlivě daleko dopředu, než je uskuteční. A tak Putin přetáhne milion ruských Izraelců zpět do Ruska, a pak „někdo“ hodí atomovku na Izrael, svede se to na muslimy a některé muslimské země se vymažou z mapy.[naštvaný]

153327

5.2.2008 10:03

RE: Vlasovci v Praze

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 153327

Paní Jarmilo, nechce se mi to teď hledat. Už je dost pozdě v noci (tady u nás). Četl jsem štosy čínské, ruské i jiné historie a shlédl několik historických dokumentárních filmů. O vrabcích v Číně jsem tam nečetl, ale nevyvracím. Ta historie je skutečně strašně smutná. Je to myslím ve slovenštině a tak příležitostně
doložím.
>Jinak Stalin spíš zemřel přirozenou smrtí...
---
Takhle to bylo uvedeno následující den, tedy 6. března 1953 v "Moskevské Pravdě". O otravě tam nebyla zmínka. Ty zákulisní tahy se skutečně asi nedozvíme, ale události nám vytvoří jistý obraz - kdo a proč? Komu to vyhovovalo? Stalin sám byl žid (Džugašvilli - syn žida - vlastním jménem). Stalin - muž z ocele - byl nastrčená figurka a o porevolučním dění v Rusku rozhodovali především Lenin, Trocký, Kaganovič, Sverdlov, Jagoda - šéf NKVD, Ježov - malý Stalinův trpaslík. Stalin se dostal k moci v roce 1925, rok po smrti Lenina. Po zavraždění Sergeje Kirova - šéfa Nejvyššího Sovětu Petrohradu (1934), Stalin si začal uvědomovat vlastní nebezpečí a to ze strany Trockistů. Lev Trocký (vlastním jménem Leonard Bronstein) uprchl do Mexika. Ale i tam ho NKVD vypátrala a v roce 1940 byl otráven místním agentem, který za vraždu dostal trest smrti. Jeho matka však od Stalina obdržela nejvyšší vyznamenání "Hrdina Sovětského svazu" a s tím spojenou značnou finanční odměnu. Ještě bych se chtěl zmínit o Trockým. Leonard Bronstein (Trocký) byl agentem Německé tajné služby a osobním přítelem barona Rothschilda. Rovněž tak tehdejšího prezidenta Spojených států Woodrow-a Wilsona. Agent Trockého (Srb-jméno mi uteklo), zastřelil Františka Ferdinanda. Tohle by nám mohlo objasnit, proč a jak vznikla první světová válka. Proč? Úspěšný průběh revoluce (1917)v Rusku (odlákat carská vojska a vyvraždění carovy rodiny) a také vytvoření státu Izrael (Balfourská deklarace 1917)- což se nepovedlo. Proto ta druhá světová. Ještě k té otravě Stalina. Jsem přesvědčen, že tohle bylo plánované z vnějšku. Ještě během druhé světové války byl Stalin v roce 1944 požádán Jacobem Schiffem - příbuzným Rothschilda a šéfem Federal Reserve Bank ke spojenectví ve vytvoření jedné světové vlády. Stalin tohle odmítl. Proto si myslím, že dalši pokus se uskutečnil jeho vraždou, kdy Lavrenti Beria a Lazar Kaganovič (oba židé) nakrátko převzali vládu. Až teprve Nikita Chruščev to pevně uchopil do svých (ruských) rukou a nastalo období tichého, avšak vytrvalého antisemitismu. Tohle se přeneslo i do bývalého Československa. Lavrenti Beria a Lazar Kaganovič byly popraveni.
O Putinovi až někdy jindy. Já mu fandím a důvěřuji. Garry Kasparov je členem spolku neokonců a snaži se zorganizovat převrat v Rusku. Na fotce Putina se židy nevidím žadný problém. Já si jich také mohu v okolí posbírat pro snímeček. Mám několik dobrých známých židovského původu.

153336

5.2.2008 17:39

RE: Vlasovci v Praze

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 153336

Nu, je to velmi zajímavé přemýšlet o těch skutečných temných proudech, které hýbou událostmi, nikoliv těch oficiálních, co nám mačká do hlav mainstream. Je fakt, že když umřel Stalin, tak hned po něm i Gottwald. Máma mi vykládala, že Marta Gottwaldová pobíhala po ulicích a veřejně vykřikovala, že ho oddělali. Za několik měsíců po něm zemřela i ona. To by odpovídalo Vaší tezi, že byl ke sklonku života Stalin přece jen odstraněn, protože Gottwald byl jeho kůň a byl taky hned promptně odstraněn
Já tomu Putinovi nevěřím proto, protože tak jako USA mělo svoje zbořené mrakodrapy, tak měla Moskva svoje výbuchy, svedené na Čečence a svůj Beslam. I ten masakr civilistů pomocí plynu v tom divadle nebyl košer. Prostě tomu chlapovi nevěřím, nevěřím a nevěřím.

153383

7.2.2008 5:12

RE: Vlasovci v Praze

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 153383

Včera jsem hledal ten odkaz na historii Číny. Šoupnul jsem to do špatné obálky a při hledání jsem se zatoulal čtením jiných článků. Příležitostně to uvedu.
Nechci se vracet k pohřbívání Stalina. Četl jsem to v několika různých - na sobě nezávislých - historických pramenech. Pokud něco nesedí, tak to porovnávám s hostorií, kterou píší "vítězové" a když běží v televizi historický dokumentární film, tak se na něj těším, jako malé dítě na pohádku. Nic mi neujde, ale i tehdy porovnávám. Při sledování historického filmu o Stalinovi, jsem dospěl k zajímavému poznání. Nejenže se to všechno ztotožňovalo s tím, co jsem již znal, ale byly tam uvedeny podrobné detaily a to přímo potomky velkých hráčů historie, kteří stále ještě žíjí. "Historické" filmy druhé světové války v produkci Hollywoodu nepovažuji za historické filmy. Mám několikadílné seriály na DVD, ale na fiktivní příběhy jsem si zatím neudělal čas.

Způsobem, jakým se historie vyvíjela a sledováním politického dění dnešních dnů, jsem dospěl k silnému přesvědčení, že roky 1918, 1948, 1968 a s naprostou jistotou 1989, nebyly v dějinách Československa pouze "touha lidí po změně režimu", ale vnější plánované převzetí moci v zemi - ovládnutí střední Evropy. Blízká budoucnost - pokud se jim to podaří - nám tohle potvrdí.

Tu fotografii Putina s hloučkem židů jsem viděl, ale vůbec nic to neznamená. Jenom se chtěli vyfotit s Putinem. To nebyla lobbyistická mocenská skupina neokonců. Židé s copánkama a v klouboucích nejsou židi-sionisti. Zdaleka na to nevypadají.
Paní Jarmilo, vám zajisté nemusím vysvětlovat, co znamená událost pod falešnou vlajkou? Takoví lidé jsou schopni obětovat lidi z vlastních řad, aby přesvědčili světovou veřejnost, že za tím stojí někdo jiný. Stovky případů z historie tohle dokazují. Znám podrobnosti mnoha z nich, proto já zase naopak, tomu chlapovi věřím, věřím a věřím.

153542

6.2.2008 4:34

RE: Vlasovci v Praze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153336

Bylo by zajímavé přišít Židům skutečnou matku všech bělošských katastrof 1. světovou (památný je výrok Huberta Lyauteyho : "Cože, válka mezi bělochy? Ale to se musí okamžitě zastavit !" ), ale zatím to vypadá spíš na konspiraci srbskou. I když je pravdou, že FJ I. pohrdal morganaticky sníženým synovcem opravdu okázale, jeho ztráty vůbec neželel a dokonce se mu pokusil odepřít coby generálnímu inspektorovi účast armády na pohřbu, což vedlo až k hrozbě odepření poslušnosti ze strany důstojníků. Německý císař Vilém pak o válku neusiloval, ani později o svržení svého bratrance ruského cara, to zařizoval bez jeho vědomí člen rozvětveného klanu Warburgů působící v německé rozvědce.
Chruščov nebyl Rus, ale Ukrajinec (k téže národnosti se do r.1952 hlásil i Leonid Brežněv), takže prvním a posledním sovětským lídrem ruského původu (o Andropovovi se říká, že byl Žid a Černěnko je ukrajinské jméno) byl asi Gorbačev.

153424

5.2.2008 18:20

RE: Vlasovci v Praze

semtex seemtx (zavináč) hotmail (tečka) com 192.?.?.?

Reakce na 153327

>No, je známo, že Mao jako správný diktátor chtěl mít
>naopak co největší počet svých poddaných, a tak velmi
>podporoval porodnost. Ten hladomor byl způsoben nedopatřením,
>zaviněný jeho hloupostí. On totiž nařídil, aby se v zemi
>vyhubili všichni vrabci, neboť prý ujídali obilí. A tak
>Čínani odváželi plné pytle mrtvých vrabců, jak je hubili
>ve velkém. Pak se ovšem bez vrabců roznemohli škůdci a
>nebylo žádné obilí, což pak způsobilo ten hladomor.

[velký smích] [velký smích] [velký smích] To jsem se docela zasmal. Dobry vtip. Nevim proc me to napada, ale ono to vypada, ze to snad myslite vazne. Mate zvlastni smysl pro humor. [velký smích] [velký smích] [velký smích]

153391

5.2.2008 20:16

RE: Vlasovci v Praze

Aja 74.?.?.?

Reakce na 153391

Nedavno jsem videla dokument, kde skutecne velky Mao naridil vychytani ptaku a vskutku je vesnicane odchytali a take Maovi venovali nadobi (nejspis aluminiove), pro celou vesnici pak varili v jednom velkem kotli, on se taticek rozhodl otevrit tavbu ve vysokych pecich, jen zapomnel, ze nema co tavit.

Moc humorne mi to to neprislo.

153397

5.2.2008 21:11

RE: Vlasovci v Praze

semtex seemtx (zavináč) hotmail (tečka) com 192.?.?.?

Reakce na 153397

>Moc humorne mi to to neprislo.

Nezda se vam ze ten hladomor nebyl zpusoben nedostatkem vrabcu ale necim uplne jinym [překvapení] Koukam tu na debatu, to je Jirikovo videni, neuveritelne [překvapení] . Kdyz pak mam cas, premyslim proc se staly vsechny ty hruzy, komunismus v Sovetskem Rusku, miliony mrtvych, pak nacismus, zase miliony mrtvych, pak zase komunismus, dalsi miliony mrtvych v Sovetskem Svazu, Cine a po celem svete, a lidi ty ideologie furt zrali a zerou do dneska. Na Zapade, Vychode, vsude po svete. Zeptam se jak je to mozne, [zmaten] PROC??? [zmaten] , a podivam se na zdejsi diskuzi, tak mi zacina svitat.

153403

5.2.2008 21:27

RE: Vlasovci v Praze

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 153403

Tak s tím holokaustem vrabců jsem si skutečně nevymyslela, ale před několika lety byl o tom asi hodinový dokument v TV. Takže pokud si z nás diváků televize nedělala dobrý den, tak to byla pravda. Jinak všechny ty hrůzy na světě se dějí proto, že ve všech sférách života je struktura moci postavena pyramidově. Vysvětlím Vám to třeba na příkladu masmédií. Do jejich čela jsou vždy postaveni lidé, kteří jsou zároveň zaměstnanci tajných služeb. Ti plní každé přání svých nadřízených. Řadoví novináři pak jsou vybíráni podle toho, zda píší tak, jak to listu vyhovuje. Pokud nevyhovují, jsou jednoduše vykopnuti na dlažbu. Jedině tohle vysvětlení LOGICKY zdůvodňuje, že všechna masmédi píší o určitých věcech jednotně, jako jeden muž. Kdyby byla svobodná a nezávislá, pak by každý časopis, každé noviny, každý televizní kanál, byl originální a úplně o něčem jiném.

153404

5.2.2008 22:55

RE: Vlasovci v Praze

semtex seemtx (zavináč) hotmail (tečka) com 192.?.?.?

Reakce na 153404

> Jinak všechny ty hrůzy na světě se dějí
>proto, že ve všech sférách života je struktura moci
>postavena pyramidově. Vysvětlím Vám to třeba na příkladu
>masmédií. Do jejich čela jsou vždy postaveni lidé, kteří
>jsou zároveň zaměstnanci tajných služeb. Ti plní každé
>přání svých nadřízených.

No dobre, tak si tomu teda pro me za me verte. Ja jenom ze podobnym vlastne stejnym nesmyslum se verilo za komunismu a nacismu. A jestli se nekdo sluvkem zminil ze veri necemu jinemu byl s nim amen. Ted mame svobodu a tak si muzeme verit cemu chceme a amen s nama neni. Ale ma to sve limity, neni mozne otevrene delat kampan pro masove vrazdeni. Verit si tomu muzete, muzete o tom mluvit v hospode u piva, ale delat kampan v masmediich to uz ne. Neni mozne aby fasisti, komunisti, nacisti mohli na zaklade svobodnych voleb zvitezit a zopakovat co tu jednou bylo. Mely by byt ustavni zaruky aby se nic takoveho uz nemohlo stat. Co myslite?

153406

5.2.2008 22:45

RE: Vlasovci v Praze

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 153404

Řadoví novináři pak jsou vybíráni podle toho, zda píší tak, jak to listu vyhovuje. Pokud nevyhovují, jsou jednoduše vykopnuti na dlažbu. Jedině tohle vysvětlení LOGICKY zdůvodňuje, že všechna masmédi píší o určitých věcech jednotně, jako jeden muž. Kdyby byla svobodná a nezávislá, pak by každý časopis, každé noviny, každý televizní kanál, byl originální a úplně o něčem jiném.
Nejenom ze pisi jednotne, text z UPI ale maji i stejne videoklipy. Clovek prehodi mezi nekolika kanaly a vsude se mele to same. Samozrejme, ze kdyz se objevi nejaky kontroversni porad, komentator je prohlasen za blazna a musi z hlavnich stanic do pozadi. Nekteri jsou doslova odstraneni.
We are Borg. You will be assimilated. Resistance is futile.
Vložený obrázek

153410

6.2.2008 1:21

RE: Vlasovci v Praze

Aja 74.?.?.?

Reakce na 153403

>
>Nezda se vam ze ten hladomor nebyl zpusoben nedostatkem vrabcu
>ale necim uplne jinym [překvapení] Koukam tu na debatu, to je Jirikovo
>videni, neuveritelne [překvapení] . Kdyz pak mam cas, premyslim proc se
>staly vsechny ty hruzy, komunismus v Sovetskem Rusku, miliony
>mrtvych, pak nacismus, zase miliony mrtvych, pak zase komunismus,
>dalsi miliony mrtvych v Sovetskem Svazu, Cine a po celem svete, a
>lidi ty ideologie furt zrali a zerou do dneska. Na Zapade,
>Vychode, vsude po svete. Zeptam se jak je to mozne, [zmaten] PROC???
>[zmaten] , a podivam se na zdejsi diskuzi, tak mi zacina svitat.

No a cem je tu rec?
Ze komustickej diktator delal neuveritelne nesmysly.

153422

6.2.2008 9:45

RE: Vlasovci v Praze

Semerad semeradj (zavináč) yahoo (tečka) com 76.?.?.?

Reakce na 153391

>>No, je známo, že Mao jako správný diktátor chtěl mít
>>naopak co největší počet svých poddaných, a tak velmi
>>podporoval porodnost. Ten hladomor byl způsoben nedopatřením,
>

>>zaviněný jeho hloupostí. On totiž nařídil, aby se v zemi
>>vyhubili všichni vrabci, neboť prý ujídali obilí. A tak
>>Čínani odváželi plné pytle mrtvých vrabců, jak je hubili
>

>>ve velkém. Pak se ovšem bez vrabců roznemohli škůdci a
>>nebylo žádné obilí, což pak způsobilo ten hladomor.
>
> [velký smích] [velký smích] [velký smích] To jsem se docela zasmal. Dobry vtip. Nevim proc me
>to napada, ale ono to vypada, ze to snad myslite vazne. Mate
>zvlastni smysl pro humor. [velký smích] [velký smích] [velký smích]

No muselo to byt hrozne, kdyz se nasledkem vybiti vrabcu hodili marod cinsti skudci. [chechtot]

153437

8.9.2008 1:17

RE: Vlasovci v Praze

zenit1 78.?.?.?

Reakce na 153256

Stalin bol dosadena figurka???? a ze by ho tajne sluzby odstranili??? paneboze ludia, co to tu motate, netvrdim ze dejiny su trosku ine..ale fakt si myslite ze by neake "SUPERHLAVY" naplanovali dejiny ruska az do 89 a potom si pripravovali super nadvladu sveta? a ten dosadeny idiot ktory (stalin) ani netusi aku strasne silnu armadu ma a robi vsetko pre inych ked to moze mat pre seba???? netvrdim ze momentalene nie su neake zakulisne tahy, ale v case studenej vojny, kedy si GRU prisla na svoje, ked NATO v 68 zistilo ze potrebuje reorganizovat a podsatne sa zlepsit lebo pochopilo ze RUS je rychly a silny (1968) a kubanskej krizy ked kapitan ruskej ponorky uvazoval ci vystreli jadrove torpedo (o tom ze by rusi mohli mat jadrove torpeda moc USA neuvazovali)co by malo za nasledok 3 svetovu atd..a ze boli USA vypraskani z vietnamu a ze to bolo aj vdaka pomoci Sovietskeho zvazu, o tom ako si rusi vzdy robili co chceli a mali kazdeho u prdele aj z neakymi dohodami, a nezabudnite ze nie vzdy sa veci vyvijaju ziadanym smerom, ved aj osvietenectvo bolo potlacane a na koniec sa presadilo, nie som neaky historik , ale pozerat sa na svet triezvo nie je na skodu......take neake rypanie sa v knihach (ktore na 100 percent obsahuju pravdu)a tie druhe nie lebo su moc uhladene a podobne a naekych svedeckych vypovediach ludi, ktori sice boli na mieste ale castokrat ani nechapali suvislosti mi pripada zbytocne...ale vdaka bohu aj za taketo blogy....spasiba

170081

3.2.2008 9:12

Ano, niekto to vie.

Igor 89.?.?.?

Moj otec MUSEL vstupit do armady na Dukle. Najprv do oddielov CA a neskor do CS-armady. Dotiahol to niekde az do Severnych Ciech, kde skoncili boje.
Hovoril, ze general Vlasov bojoval v Prahe.
Len vtedajsi vyklad dejin bol uplne iny.
Je to analogia k 9/11, alebo Iraku: v danom momente je zopar ludi prekvapenych a zhltne vsetko is navijakom, neskor sa presadi oficialna verzia. Co sa tyka 9/11, tak americkej vlade trvalo 24 hodin, aby pustili do obehu ich verziu udalosti, ktora pretrvava dodnes, na you tube je o tom kratky 9 minutovy film....
To iste bolo i s Prahou: zucastneni to vedia/vedeli, mozno to vie i mensi okruh, ktory uvazoval a dal si fakty dohromady, ale vacsina je odkazana na oficialnu verziu.
Zhrniem: ano bojovali tam Vlasovci, vie to len malo ludi a malo ludi to (bohuzial) zaujima. Ten zbytok je odkazany na oficialnu verziu, ja mam to "stastie", ze som dostal vyklad udalosti od otca.

153203

3.2.2008 9:33

O Vlasovcich se to vi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Překvapuje mne, že jsou lidé, kteří o osvobození Prahy vlasovci neví. 1968 se o tom veřejně mluvilo. V československé televizi byl tehdy dokonce ukázán projev Vlasova ve Spanělském sále na pražském hradě. Nebýt tohoto vysílání, tak jsem to ani nevěděl. Existuje i filmový záběr boje vlasovských tanků s německými a sice mám takový dojem, že se to odehrávalo na Klárově. Je to již ale 40 let, tak mě možná paměť klame. Jinak je pravda, že se o tom nikde nemluvilo. Lámat hůl nad jednou nebo druhou stranou? Jedna studie, na jejíž jméno si bohužel nemohu vzpomenout, ale provádělo se to tuším ze Švédska, prokázala, že mezi politiky a managery je mnohem více psychopatů než ve všech věznicích dohromady.

153207

3.2.2008 14:29

RE: O Vlasovcich se to vi

z.a.p 99.?.?.?

Reakce na 153207

Ano, je to tak. O cem by jsme tu ale take meli mluvit je to, ze Vlasovci nebyli prijati s otevrenou naruci Americany ba prave naopak. Nebojovali take snad proti "komunismu i fasismu" soucasne, uhlavnich nepratel "demokracie"?

Ja si myslim, ze toto je klicovy fakt jeste dulezitejsi, nez ten ze osvobodili Prahu. Je to vse velmi pozoruhodne a zapada do do paradigmu chodu sveta za posledni dve stoleti. Nemohu bohuzel udelat nic jineho, nez opet hledat vysvetleni v "pracovnich tezi" p.Makowa.

153218

3.2.2008 9:49

možná to tak bylo za totáče

Jiří Koubek yuri1 (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

ale dnes už to tak není, o Vlasovcích se normálně mluví - lidé, kteří de facto vybojovali Pražské povstání.

153208

3.2.2008 19:26

RE: možná to tak bylo za totáče

Semerad semeradj (zavináč) yahoo (tečka) com 76.?.?.?

Reakce na 153208

>ale dnes už to tak není, o Vlasovcích se normálně mluví -
>lidé, kteří de facto vybojovali Pražské povstání.

Ne pane Koubek to neni presne. Vlasovci Prazske povstani nevybojovali. Pripojili se k nemu dne 6.kvetna a osobne general Vlasov tomu nebyl naklonen a nesouhlasil s tim. Iniciativa pomoci povstání v Praze vzesla od velitele 1. divize Ruske osvobozenecke armady ROA generála Bunacenka. Vlasovci osadili Ruzynske letiste a zabranili proniknuti do Prahy elitnim jednotkam SS v Lahovickach, v Radotine a Slivenci. Nejvetsi pomoci ovsem byla psychologicka stranka. Ceskoslovensky rozhlas vysilal, ze Praze prisli na pomoc Vlasovci a ze ulice jsou obsazeny jejich jednotkami, ze lide je vitaji chlebem, pivem a koralkou. Po povstani se casti Vlasovovych jednotek dostali az k Americanum, ti je ale na zaklade Jaltske dohody vydali sovetskym jednotkam. Sam general Vlasov byl zatcem ruskymi dustojniky u Nepomuku. Je nutno ovsem pripomenout, ze nikdo v te dobe jeste neznal Stalina, tak jak ho zname dnes. Pro Stalina byk kazdy zajatec zradce, ktereho zbavil vsech obcanskych prav a zlikvidoval jako pouzity nepotrebny valecny material. Ani jeho syn netvoril vyjimku. Tak jak nalozil s Vlasovem, nalozil jednoduse s kazdym ruskym zajatcem, ktereho mu spojenci predali. Stalin odmitl i Hitlerovu nabidku, aby Mezinarodni cerveny kriz pravidelne navstevoval zajatecke tabory a aby zajatcum obou stran byla dodavana posta. Nejlepe vystihuje Stalinovu brutalitu prihoda, ktera se udala v Nemeckem zajateckém táboře Wuhlheide, kde byl Vlasov v zajeti spolecne s dalsim sovetskym generalem Ponedelinem, ktereho Vlasov vyzval aby spolecne pomohl vytvorit vojsko, ktere zachrani Rusko pred Stalinem. Odpoved generala Ponedelina byla ta, ze plivl Vlasovovi do obliceje a nazval ho zradcem. Stalin Ponedelina poravil v SSSR pet let po Vlasovovi. Za to, ze se stal zajatcem. Zminovany Alexander Solzenicyn zaujimal stejne jako Stalin k Vlasovovi velice negativni vztah. General Vlasov byl, jak rikaji valecni historici zradce, ktereho vsichni zradili.

153234

3.2.2008 13:46

Vlasovci...

leo69 89.?.?.?

Také se všeobecně moc neví o tom, že po té, kdy Vlasovci zásadním způsobem pomohli při osvobozování Prahy, zasáhla jich část také do jedněch z posledních bojů II. sv.války. V době, kdy celá Evropa oslavovala již mír, tak ustupující německá vojska sváděla boje na Příbramsku ve snaze dostat se do amerického zajetí...

V okolí Příbrami zasáhl na pomoc místním odbojářům 3. pluk 1. Buňačenkovy divize ROA - vlasovci, přestože se chtěli také dostat do americké zóny vlivu a přesto, že na ně už pořádal hon útvar 1. UF (ukrajinský front) maršála I. S. Koněva, který plnil speciální úkoly (pronásledování vlasovců).

To, jak hnusně se k vlasovcům spojenecké armády zachovali, je dnes všeobecně známé.

odkaz: bitva u Slivice

m,[smích]

153215

3.2.2008 17:20

RE: Vlasovci...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 153215

O masakru v polske Katyni se take nic nepsalo az do rozpadu SSSR.
Ze Stalin a Hitler byli partneri se i dnes navynasi na povrch.

153226

3.2.2008 18:03

RE: Vlasovci...

z.a.p 99.?.?.?

Reakce na 153226

"Ze Stalin a Hitler byli partneri se i dnes navynasi na povrch."
---------------------------------------------------------------

Jednoho jste zapomel. Byl to sam Sir Winston Chuchill. Byla to trojhra tohoto dabelskeho triumviratu s tim kdo se s kym (na cas) spoji aby znicil toho tretiho.

http://judicial-inc.biz/winston_churchill_biograph...

153229

3.2.2008 20:13

RE: Vlasovci...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 153229

Jednoho jste zapomel. Byl to sam Sir Winston Chuchill.

Aha, a Bernard Baruch? Velmi schopny clovek!

153236

4.2.2008 2:13

RE: Vlasovci...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 153236

njn. O svinstvách Hitlera sa vedelo hneď po vojne. Svinstvá Stalina sa rozbalujú zhruba päťdesiat rokov po vojne. Na Churchillove svinstvá ešte príde rad tak o 40 rokov.
Vzaté kolem a kolem, rozdiel medzi nimi nebol asi žiadny.

153248

3.2.2008 14:21

Bylo by na čase

pietroo 194.?.?.?

aby historikové odložili své mýty a legendy. Historii psanou podle ideologických a nacionalistických předsudků. V tomto směru žijeme opravdu v době temna. A historikové nebudou muset brát trapnou zpátečku jako v posledních dejme tomu deseti letech, kdy se ukazuje, že i s tou inkvizicí to bylo úplně jinak, že byla relativně mírným tribunálem. Proto zločinci se velmi často snažili dostat pod jurisdikci církve, aby měli nižší tresty. A počet jejich obětí se musel velmi podstatně snížit. A z 90 procent řešila jen obyčejnou kriminalitu. I známé procesy s čarodějnicemi byly nejprve iniciativou civilních světských soudů a církev na ně nereagovala, dokonce je považovala za nesmysl. Protože ale víra v čarodějnice byla v Evropě v určité době najednou velmi silná, tak se sama církev stávala podezřelou, že ji takové věci nezajímají, tak také zřejmě začala uspokojovat společenskou objednávku....( A "Kladivo na čarodějnice" si muselo dát tu práci, aby nějak zdůvodnilo nezdůvodnitelný obrat ve stanovisku církve.) Zpátečka v případě dcery papeže Borgii Lucretie atd., kde se dosavadní historie pohybovala na úrovni beletrie. Kepler utekl z protestantského Německa, kteří vystupovali proti heliocentrické soustavě, žil v Praze a pak odešel do Itálie a přednášel tam na papežské univerzitě právě heliocentrickou soustavu... Historikové nepíší podle pravdy, ale aby dodávali sebevědomí národu, sympatií, stereotypů atd. Koho taková historie zajímá? Mě tedy ne.
Otroky dováželi do Ameriky samozřejmě nejmenovaní.

153219

3.2.2008 14:46

RE: Bylo by na čase

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 153219

Říkal mi na univerzitě jeden hodně dobrý historik, že když se zabýval mobilizací v roce 1938, došel k závěru, že byla udělána jen naoko, a že politikové už předem věděli, že se budou muset vzdát. Ale veřejně to myslím nepublikoval.

153220

3.2.2008 16:46

Dovozci otroků

Hans usahans (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Dali by se zveřejnit nějaké odkazy ohledně obchodu s otroky do Ameriky? Někde jsem četl, že největšími obchodníky byli Arabové a také některé černošské kmeny na lovení otroků založili svou existenci. Rád bych se o tématu dozvěděl více. Má anglina je dost slabá. Děkuji za doporučení, nejlépe na email.

153224

3.2.2008 18:15

RE: Dovozci otroků

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 153224

Zkusil jste ceky gugl?
http://www.google.cz/search?hl=cs&q=afrika+obc...

153227

3.2.2008 18:17

RE: Dovozci otroků

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 153227

Ale kdepak. To je přesně ta historie, které máme věřit. Tyhle prameny nevedou k pravdě.

153231

3.2.2008 19:04

RE: Dovozci otroků

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 153231

Clovek si z tech odkazu musi vybrat a premyslet.
Prece mi nechcete rict, ze otroci byli dobrovolnici a na praci v Novem svete se sami hlasili?
Otrokarstvi saha do daleke historie a pokracuje dodnes.

153232

3.2.2008 21:51

RE: Dovozci otroků

H 213.?.?.?

Reakce na 153232

Chce to cist,
napr. Julius Zeyer, V risi praslovanstva,2.dil,
otevrene popsana staroveka spolecnost,
a jsou zde i jmenovani otroci a jejich otrokari,
obchodnici s otroky, a co jim tito provadeli.
Zeyer psal historicke romany, zalozene na faktech.
I Slovenini brali otroky, otrok je slovo vznikle z doby, na kterou se otroku u Sloveninu odebirala svoboda, a to na rok. Od roku byl otrok volny.
Zato slave vznikl od slova Slav.
Kazdopadne cist a myslet. Internet neni vse.

153241

3.2.2008 23:50

RE: Dovozci otroků

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 153241

Cteni pomaha.
Prece je znamo, ze v biblickych dobach, otrok (slave) byl dluznik, ktery si odpracovaval dluh. Po dane dobe opet dostaval svobodu. Pozdejsi otrokarska doba bylo neco upne jineho. Totalni zneuziti cloveka, horsi nez zachazeni se zveri.

153245

5.2.2008 1:24

RE: Dovozci otroků

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 153224

Tak jsem našel ten odkaz. Jde o knihu The Secret Relationship Between Blacks and Jews a je to dost otvírač oči. Autor bohužel není uveden. Kniha obsahuje tabulky a původní texty otrokářských smluv. Těm, které to zajímá, doporučuji objednat a přečíst.

153310

5.2.2008 4:28

RE: Dovozci otroků

Semerad semeradj (zavináč) yahoo (tečka) com 76.?.?.?

Reakce na 153310

>The Secret Relationship Between
>Blacks and Jews a je to dost otvírač oči. Autor bohužel
>není uveden. Kniha obsahuje tabulky a původní texty
>otrokářských smluv. Těm, které to zajímá, doporučuji
>objednat a přečíst.

Autor uveden je : Historical Research Department of the Nation of Islam

K tomu neni co dodat.

153323

5.2.2008 8:51

RE: Dovozci otroků

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 153310

Vysvětlení bychom mohli najít v Talmudu, kde se na černochy pohlíží jako na tažná zvířata. Mnohdy nazývány také opice. Arabové jsou podle stejné literatury nazývány hmyz a ostatní "Gentiles" - národy - jsou rovněž dobytek. S dobytkem lze tedy nakládat jako s dobytkem. Na to se nevztahuje desatero přikázání - "Nezabiješ". Na druhou stranu židé jsou i na sebe nesmírně přísní. Nazývá se to "Metir", což znamená nehorázná zrada. Tento zákon se uplatňuje v případě, kdy žid udá žida a za to je trest smrti. Chtěl bych tady upozornit, že uvedený popis se vztahuje pouze na židy s "Talmudistickou univerzitou" a ne všichni dosáhli tohoto vzdělání a ne všichni jsou tudíž stejní. O otroctví je zmínka také tady v kapitole "An inside into their world". Bohužel pouze v angličtině.

153329

3.2.2008 16:58

Jestli si mohu dovolit

z.a.p 99.?.?.?

rad bych pripomel, ze kniha od R.Paul-a Revolution/Manifesto je treti nejprodavanejsi na Amazon. Bylo by vice nez vhodne, aby tato kniha byla co nejrychleji prelozena do cestiny/slovenciny. R.P. ma uzasne mezinarodni nasledovani, jak uz editor nedavno oznamil. Jeho mozny dopad je zdaleka vetsi a vyssi nez jen zmena americke politiky. Takova zmena by pozitivne ovlivnila cely svet. Momentalne je vysadou dobrych a spravedlivych Americanu privest tuto zmenu k zivotu, ale my nemusime sedet necine a jen prihlizet. Pri nejmensim se muzeme informovat.

Myslim si, ze PRAVE NYNI je skutecna prilezitost zmenit chod historie v nas prospech; nas prostych svobodymyslnych lidi. Odpurcu demagogie a zneuzivani lidi a idealu. Necht' je i pristi historie psana vitezy!

http://www.amazon.com/gp/bestsellers/books

153225

3.2.2008 20:11

moje prebudenie

fero 78.?.?.?

knihu MOJE PREBUDENIE si mozte stiahnut aj z http://www.europskenarody.info Doporucujem. Skvela kniha.Mam ju rozcitanu.

153237

3.2.2008 22:08

pane Stwora

Vily 85.?.?.?

díky za připomenutí díla Solženicyna. Je hodně aktuální si jej připomínat neustále.

153243

4.2.2008 10:14

historie

Wilonix 212.?.?.?

Mám pocit že vědět něco o Vlasovovi je už v osnovách základních škol (teda alespoň za nás tomu tak bylo - těsně po revoluci). Pokud jde o samotnou operaci pokusu o prolomení blokády (její úderný název si už nepamatuji) mohu jen doporučit knihu Obléhání Leningradu 1941 - 1944 od D. M. Glantze. Neberte to jako reklamu na knihu ale jen jako prostý fakt pocitu že už toto téma (možná i pro nové velké bratrství) zcela upadá a na školách se prakticky nevyučuje. Nedávno jsem se dokonce ke svému "překvapení" od jedné vysokoškolačky dozvěděl že Leningrad a Stalingrad jest jedno město. Jistě chápete, že mě to dost poděsilo vzhledem k jejímu povolání učitelky.

153262

4.2.2008 21:35

Do fašistického zajetí neupadl jen generál Vlasov

Anellus 195.?.?.?

ale dalších minimálně 1,5 miliónu sovětských vojáků. Přesto však jen velmi malá část z nich se rozhodla zachránit si život za cenu zrady vlastního národa a v boji proti němu, v rámci ROA a dalších Solženicinem zmíněných jednotek. Myslím, že by to chtělo méně se dojímat nad osudem nadaného velitele Vlasova, kozáků a krymských Tatarů a dalších jim podobných a raději zhodnotit reálně "výsledky" jejich "osvobozenecké činnosti" , jak na území býv. SSSR, tak i v Polsku a jinde. Potom se postup sovětů proti nim po válce, ať byl jakkoliv nelítostný, možná bude jevit v poněkud jiném světle. To, že byla po určitou, nepříliš dlouhou dobu za socialismu u nás zamlčována úloha vlasovců v pražském povstání je ovšem chyba.

153300

8.2.2008 3:43

RE: Do fašistického zajetí neupadl jen generál Vlasov

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 153300

Jen hodnoťte. Ale kdyby bolšáni vtrhli do Evropy dřív než Evropa (i když v karikovaném nacistickém provedení) k nim, kdoví jak by dnes vypadala.
A Vlasova nezajali Italové ani Španělé (fašisté), ale NACISTÉ. Že rozdíl mezi těmito režimy nedochází ani naší legislativě slavící neustále 8.5. osvobození od fašismu v duchu komunistické terminologie 30.let je věc jiná.

153663

Příspěvků: 59

03.02. 03:15 rretewr  oprava
03.02. 04:08 Vladimír Stwora  RE: oprava
03.02. 18:24 lubos  RE: oprava
03.02. 04:53 z.a.p  Pisatel se taze
03.02. 09:13  RE: Pisatel se taze
03.02. 13:53 z.a.p  RE: Pisatel se taze
03.02. 18:38  RE: Pisatel se taze
04.02. 20:26 Semerad  RE: Pisatel se taze
05.02. 08:08 Jarmila  RE: Pisatel se taze
05.02. 10:26 hc  RE: Pisatel se taze
05.02. 22:28 leo69  RE: Pisatel se taze
03.02. 05:22 z.a.p  Kdo se zajima o historii
03.02. 14:35 z.a.p  RE: Kdo se zajima o historii
03.02. 09:31 Jarmila  Vlasovci v Praze
04.02. 03:15 Mirda  RE: Vlasovci v Praze
04.02. 03:39 Mirda  RE: Vlasovci v Praze
04.02. 08:49 Jarmila  RE: Vlasovci v Praze
04.02. 14:31 Mirda  RE: Vlasovci v Praze
05.02. 08:02 Jarmila  RE: Vlasovci v Praze
05.02. 10:03 Mirda  RE: Vlasovci v Praze
05.02. 17:39 Jarmila  RE: Vlasovci v Praze
07.02. 05:12 Mirda  RE: Vlasovci v Praze
06.02. 04:34  RE: Vlasovci v Praze
05.02. 18:20 semtex  RE: Vlasovci v Praze
05.02. 20:16 Aja  RE: Vlasovci v Praze
05.02. 21:11 semtex  RE: Vlasovci v Praze
05.02. 21:27 Jarmila  RE: Vlasovci v Praze
05.02. 22:55 semtex  RE: Vlasovci v Praze
05.02. 22:45 vodnik007  RE: Vlasovci v Praze
06.02. 01:21 Aja  RE: Vlasovci v Praze
06.02. 09:45 Semerad  RE: Vlasovci v Praze
08.09. 01:17 zenit1  RE: Vlasovci v Praze
03.02. 09:12 Igor  Ano, niekto to vie.
03.02. 09:33  O Vlasovcich se to vi
03.02. 14:29 z.a.p  RE: O Vlasovcich se to vi
03.02. 09:49 Jiří Koubek  možná to tak bylo za totáče
03.02. 19:26 Semerad  RE: možná to tak bylo za totáče
03.02. 13:46 leo69  Vlasovci...
03.02. 17:20  RE: Vlasovci...
03.02. 18:03 z.a.p  RE: Vlasovci...
03.02. 20:13  RE: Vlasovci...
04.02. 02:13  RE: Vlasovci...
03.02. 14:21 pietroo  Bylo by na čase
03.02. 14:46 pietroo  RE: Bylo by na čase
03.02. 16:46 Hans  Dovozci otroků
03.02. 18:15 vodnik007  RE: Dovozci otroků
03.02. 18:17 Vladimír Stwora  RE: Dovozci otroků
03.02. 19:04 vodnik007  RE: Dovozci otroků
03.02. 21:51 H  RE: Dovozci otroků
03.02. 23:50 vodnik007  RE: Dovozci otroků
05.02. 01:24 Vladimír Stwora  RE: Dovozci otroků
05.02. 04:28 Semerad  RE: Dovozci otroků
05.02. 08:51 Mirda  RE: Dovozci otroků
03.02. 16:58 z.a.p  Jestli si mohu dovolit
03.02. 20:11 fero  moje prebudenie
03.02. 22:08 Vily  pane Stwora
04.02. 10:14 Wilonix  historie
04.02. 21:35 Anellus  Do fašistického zajetí neupadl jen generál Vlasov
08.02. 03:43  RE: Do fašistického zajetí neupadl jen generál Vlasov

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 110 čtenářů částkou 18 543 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,

Do konce měsíce zbývají tři dny a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Zatímco ceny všeho (a platy) rostou, dobrovolné příspěvky na provoz Zvědavce jsou stále menší. Pokud tento trend bude pokračovat, nebudu schopen udržet tento server v provozu. K nemalé radosti těch, kterým je Zvědavec trnem v oku.

Ve zkratce

Nemyslete si, že v Austrálii lidé něčeho stávkováním dosáhli27.09.21 21:28 Austrálie 0

Draze vykoupená výhoda očkování…27.09.21 17:25 Česká republika 2

Česko objedná bez výběrového řízení v Izraeli rakety, které nikdo nepoužívá.27.09.21 16:40 Česká republika 1

Tak se to podařilo. Zeman podepsal. Americká chátra vyšachovala Rusy z dostavby Dukovan. 27.09.21 16:18 Česká republika 5

Reflex má další důkaz, že servilní úředníci píší nezákonná opatření na Babišovo přání27.09.21 15:05 Česká republika 2

Připravujeme žaloby o náhradu újmy za duševní útrapy našich dětí proti hlavní hygieničce-připojte se!27.09.21 14:56 Česká republika 0

Německá volební urna27.09.21 14:44 Německo 2

Kouřením proti coronaviru27.09.21 13:18 Neurčeno 0

Následky rozhodnutí EU dopadne na občany tvrdě již tuto zimu. A tím to bohužel neskončí26.09.21 08:07 Evropská unie 1

Pre tých, ktorí ešte veria na tzv. demo - voľby 25.09.21 22:17 Německo 0

Lékař ze záchranky kandiduje za Volný blok25.09.21 22:00 Česká republika 0

Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob25.09.21 14:13 Izrael 5

Očkovací teror pro zahraniční studenty25.09.21 10:42 Česká republika 1

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 1

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 3

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 9

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 3

Měnové kurzy

USD
21,74 Kč
Euro
25,42 Kč
Libra
29,80 Kč
Kanadský dolar
17,24 Kč
Australský dolar
15,87 Kč
Švýcarský frank
23,46 Kč
100 japonských jenů
19,55 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,10 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 040,45 Kč
1 unce stříbra
491,40 Kč
Bitcoin
926 119,65 Kč

Poslední aktualizace: 28.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 493