Diskuze k článku

Společnost potřebuje tabu

Příspěvků 48

8.10.2006 16:37

Fakt že jo !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pokud nechceme aby nám politici lhali, nesmíme jim nejen věřit ale nesmíme od nich očekávat samé dobré zprávy, jinak je nezvolíme. To je důvod proč lžou, protože říct pravdu, tak je nikdo nezvolí. Tudíž si je vlastně pěstujeme a staré pořekadlo, že lid má vládu jakou si zaslouží se teprve dnes ukazuje ve své rozvinuté podobě.

To je ono, fakt že jo ! Kdysi byli na panovnických dvorech popravováni poslové špatných zpráv. Dneska již si na panovníky hrají všichni lidé a poslové špatných slov nejsou popravováni doslova, nýbrž "mokusacu" - to jsem kdesi vyčetl, že je starobylé diplomatické japonské sloveso...

Vysvětlím - mokusacu je "zabití tichem", tedy takové "totální přehlížení a ignorování". Uznejte - člověk kandidát, kterého by voliči "mokusacu", by vlastně nebyl nikdy politikem, nikdy by nebyl zvolen. Takto nahlíženo skutečně lidstvco si své politiky na 120% zaslouží. Asi již nikdy nebudu volit. Ačkoliv nikdy se nemá říkat "nikdy". [velký smích]

Pane Antiseptik - to už je dneska marný. Cesta zpět není, musíme stále vpřed a pochybuji, že by se lidi najednou chtěli nějak masově polepšovat. Holt, prostě a jednoduše si ten pohár hořkosti vypijem až do dna a až pak by eventuálně mohlo bejt líp. [smích] Tedy ani není jisté, že bude líp, nybrž jen možná by mohlo...

118678

10.10.2006 16:45

RE: Fakt že jo !

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 118678

pane Gejdoš, ono není ani jisté že něco bude....

118800

8.10.2006 17:19

vidíte to moc tragicky

merc 89.?.?.?

Podobný problém jako Vy řešil svého času i Kant a přišel na toto: Nářek nad jeho /lidstva/ nezadržitelně se prohlubujícím úpadkem je způsoben právě tím, že když lidstvo stojí na vyšším stupni morality, vidí ještě dále před sebe a jeho úsudek o tom, co člověk je, ve srovnání s tím, co by být měl, a tedy jeho výtka sobě samému, se stává tím přísnější, čím vyššího stupně mravnosti jsme v celku nám známého průběhu světa již dosáhli.

Ještě bych připoměl že náš společenský systém není založen na mravnosti, morálce ani spravedlnosti chápané morálně. Je založen čistě na spravedlnosti chápané legálně tzn. na platnosti práva tzn., že spravedlivé je to co je zákonné i kdyby se to lidem zdálo nemorální a to je právě tím nejnutnějším nejnižším základem, podle kterého jsou lidé schopni řídit své jednání a který jsou ještě schopni respektovat.

118685

8.10.2006 18:41

RE: vidíte to moc tragicky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 118685

...Ještě bych připoměl že náš společenský systém není založen na mravnosti, morálce ani spravedlnosti chápané morálně. Je založen čistě na spravedlnosti chápané legálně tzn. na platnosti práva tzn., že spravedlivé je to co je zákonné i kdyby se to lidem zdálo nemorální ... - ts ts ts... [velký smích]

S tím se prostě nelze smířit ani omylem. Z toho totiž mohou plynout značně chmurné závěry. Myslím, že spravedlnost byla člověku dána na trochu vyšší úrovni odpradávna a dnes chápání práva klesá stále více do amorálnosti. S pouhou legalitou se nelze smířit. Bůh nám dal právo založené na morálce a nebude dobře, dokud se k tomu nevrátíme. S tím dneškem prostě nelze souhlasit.

118693

8.10.2006 19:14

RE: vidíte to moc tragicky

merc 89.?.?.?

Reakce na 118693

Já neříkám, že se s tím někdo má smířit. Obávám se ale, že na nějaké vyšší lidské existenční dimenzi se již nikdo neshodne. Řekněte kdo by například garantoval morálku či ji dokonce vynucoval a kdo by hlavně byl jejím posledním arbitrem. Taková základní otázka by zněla co je morální a co ne. Odpovědí by bylo asi tolik kolik je lidí na zeměkouli. V dnešním světě poznamenaném liberálním postmodernismem se svým zaměřením na člověka jako autonomní individuum, které je samo sobě jediným určovatelem svého vlastního dobra budete stěží nařizovat nějaká nová normativní pravidla jednání v pozitivním slova smyslu. Západní politická a filozofická kultura již několik století směřuje lidské chápání směrem k negativnímu vymezení práv. Bez nějaké totalitního či alespoň autoritativního státního systému, který by řekl, že ví co je v zájmu občanů a potom k tomu nekompromisně směřoval to asi nepůjde. Jen chci upozornit, že takové státy se na konci 80. let jaksi sami ukončily. Nebo jestli Vám vyhovuje současný trend nastartovaný v USA, který jaksi směřuje k větší totalitě a vnucování svého pohledu svým občanům, tak je možné, že nakonec bude vyslyšeno Vaše volání po větší spravedlnosti a morálnosti, jen jestli to bude ještě spravedlnost a morálka podle Vašeho gusta.

118695

8.10.2006 21:15

RE: vidíte to moc tragicky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 118695

No nic, asi si to nedokážeme navzájem vysvětlit... Tedy jen krátce nastíním, co si myslím, že z toho všeho, co lidstvo dnes jako celek na této planetě "prasí" - tedy co z toho bude !

Neznám přesně mechanismus, jak k tomu dojde, ale čeká nás cca již necelá dekáda zcela úžasných událostí, na jejímž konci bude lidstvo nikoliv zdecimováno - tedy že z deseti jeden umře a devět zůstane. Nýbrž a to nazvat "jednoslovně" neumím - ale na konci toho všeho bude zázrak, když z deseti zůstane na živu jeden !!

A slovy starozákonního Proroka Zecharjáše Vám pravím:

"V ten den v celé zemi se stane, že dvě části budou odříznuty a vydechnou naposledy. A pokud jde o třetí část, ta zůstane. A tu třetí část jistě provedu ohněm a skutečně je přečistím, jako se přečisťuje stříbro, a přezkouším je, jako se zkouší zlato. Ta, ta bude vzývat mé jméno, a já, já ji odpovím. Řeknu: "To je můj lid" a ona zase řekne: "Jehova je můj Bůh!".

Pane - a bude to ! V ten okamžik si žádný hajzl na povrchu této planety nedovolí být amorální a každý najednou bude bez advokátů a zákonodárců vědět, co je a co není morální. Bude to trošku kruté ponaučení, bude pláč a skřípění zubů. Ale bude to fungovat. To je to TABU, o kterém tady vedeme řeč pane, tedy alespoň já chtěl a pan autor doufám právě tohle měl na mysli. [velký smích]

118708

9.10.2006 15:43

RE: vidíte to moc tragicky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 118708

Velmi spravne p. Gejdos!

Cela rozprava zacala slovem "tabu" ktere se ve vseobecne lamentaci ztratilo. Vy jste jej uvedl na pravou miru.

My nevime co je tabu, nebot nam jej paraziti vseho druhu docasne zcizili. Tabu od nepameti chranilo lid od nepredlozenosti. A kdykoli se proti nemu provinil, krvave za to platil. Ale ono se vrati, musi se vratit. Lide vyskakuji prilis vysoko a uz prilis dlouho. Chovaji se jako by sami byli Bohem.

z.a.p

118744

10.10.2006 10:59

RE: vidíte to moc tragicky

Lidumil. 38.?.?.?

Reakce na 118744

Já to cítím spíše tak, že člověk tou civilizací postupně zlenivěl až tak, že když si lhaním a "podvodem" zajistí (egoisticky) vlastní pohodlí - těžko se najde "příjemná" cesta, jak toto zvrátit.

A to vlastně bez ohledu na zrovna panující politický režim.
Morálka je nepohodlná, protože je nutno nejprve nastavit zrcadlo sobě sama - a to bolí.

118783

11.10.2006 4:11

RE: vidíte to moc tragicky

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 118695

A presto lide instikvne poznaji, co je dobre a spatne. Nepotrebuji k tomu ani filosoficke poznani ani hlubokou zanalost religie. Jiste lze vest debaty, zakladat filosoficke skoly a cast verejnosti nad tim premysli, ale presto laikove nahlizeji svym "selskym rozumem" na etiku ci moralku. A prave masa tech "nevzdelanych" je ukazatelem stavu moralky spolecnosti. Cesta elitarstvi pestovaneho pro elitarstvi same se zvrhla v pohrdani tzv. neelitami, pocit nadrazenosti je opravdou dusevni rakovinou nasi doby. Kdo ma vice moralky elity pro elity anebo i konzumni masa obycejnych lidicek? Kdo se muze rychleji v moralni rovine pozdvihnout? Jaky ma vlastne smysl pestovat moralku a etiku v uzkem kruhu elit a jaky bude dusledek takoveho jednani? A rekl bych, ze je znacny rozdil mezi pravem a spravedlnosti ci moralkou nebo pravdou. Pravo se krouti podle paragrafu a ty se krouti podle moci. Lhostejna jestli ta moc vyrusta z penez ci sily. Veci jako sparvedlnost, pravda ci moralka jsou na moci nezavisle. Moc, sice muze potlacovat nositele techto atributu, muze se snazit je "kroutit" jako paragrafy, ale nemuze zmenit jejich podstatu. Ta vychazi z "kolektivniho" mysleni jednotlivych lidicek. Moje osobni pojeti moralky, chapani spravedlnosti ci pravdy vychazi na zaklade rozumu, viry a jiste spolecenske sounalezitosti k jiste komunite, ktera ma jiste kolektivni pojeti techto atributu. Vicemene me osobni pojeti je formovano kolektivnim povedomim moralky.A selekce lidi. "Svuj k svemu." to vystihuje vystizne. Lide ve svych pratelstvich a vztazich vyhledavaji lidi podle "zhruba" svych atributu moralky, pravdy ci spravedlnosti. Jedinci mimo jistou tolerovanou skalu jsou vytesnovani mimo.

118846

8.10.2006 18:16

Tabu je ústava státu

virila 88.?.?.?

Spekulacemi o úřednické vládě president zpochybňuje Ústavu ČR a vytváří živnou půdu pro nezákonnosti, když nepostupuje v souladu se zněním a dikcí Ústavy. Blíží se typická krize zvenčí manipulovaného státu. President, jako nejvyšší garant ústavnosti se vybere na potulky Asií, i když tam zuří tajfun, - aby nemohl příjmout demisi strany, která nezíská důvěru ve sněmovně. O variantě úřednické vlády byla na půdě Senátu ČR pod patronátem jeho předsedy z ODS konference tří-koalice , která tuto alternativu zavrhla, jako nepolitický variant .. najednou je pro ODS výhodná a to i za cenu politické podpory ze strany KSČM ?

Tak tohle pochopí každý nezamlžený mozek. Co však v republice momentálně probíhá je těžko pochopitelné - převrat pod režií CIA ? Kdo první řekl, že nezná špinavé peníze ? následně kupónová genocida, státní privatizace, "konsolidační banka", miliardové kauzy s tunelováním, antikomunistická hysterie, masivní zneužíváni policie pro lživou volební a povolební kampaň, měsíce bezvládí, následně měsíc vládní zvůle .. jakoby míra závislosti vstupem do EU nestačila, vede republiku politika ODS na čele s čestným předsedou do osídel koncernů a nadnárodních kartelů za současného propagování protikorupčních opatření ?

118691

9.10.2006 14:22

RE: Tabu je ústava státu

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 118691

Kdo první řekl, že nezná špinavé peníze ?
-------------------------------------------
A kdo teda? [chechtot] Než to napíšete, změřte si tlak.Jde o zdraví.

118736

9.10.2006 16:46

RE: Tabu je ústava státu

virila 88.?.?.?

Reakce na 118736

Vy jste mi znemožnil napsat vám odpověď !
[chechtot] Nemůžu najít tlakoměr !

118748

10.10.2006 16:06

RE: Tabu je ústava státu

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 118748

Možná jsem Vám zachránil život. [mrknutí jedním okem]

118798

11.10.2006 11:31

RE: Tabu je ústava státu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 118691

Co však v republice momentálně probíhá je těžko pochopitelné - převrat pod režií CIA ? Kdo první řekl, že nezná špinavé peníze ? následně kupónová genocida, státní privatizace, "konsolidační banka", miliardové kauzy s tunelováním, antikomunistická hysterie, masivní zneužíváni policie pro lživou volební a povolební kampaň, měsíce bezvládí, následně měsíc vládní zvůle .
paní virilo- chcete odpověď ?? Tu najdete v analýze "Sametové revoluce" od pana Hájka,kterého persekuovala a monitorovala jak STB,tak i BIS . Tam se dozvíte,že "Samet" byl plánovanou akcí židobolševika ve spolupráci s CIA a vedení dostal za úkol pan žid LÓRENC !!!!! Velice zajímavé počtení a shrnutí všech dostupných faktů ! [bliji] [cool]

118869

8.10.2006 21:21

Lhaní ,toť politiků zrání.

NAFTAK katfan (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Lhat v rozhlase, v televizi, lhát i denně v novinách,
mluvit řečí přeslazenou, a rejpat se v "kravinách".
To jsou naši miláčkové, a zástupci lidu,
také mě to dříve štvalo, ale teď jsem v klidu.
V celém světě lotři vládnou, kdo to jednou spraví?
Řešení sám žádné nemám, jen si šetřím zdraví.
Sice starý, ještě živý a snad trochu v šejpu,
bez možností lotry svrhnout a tak jenom rejpu.

Ahoj Nafťák

[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

118709

9.10.2006 6:10

lepsie to naozaj bude

svetlo 211.?.?.?

kedze sa hlavne zaoberam tym, ako to bude, az tento stary nepodareny cyklus skonci, a tiez sa aktivne podielam na tvoreni energii buducej spolocnosti (myslienka->energia->hmota,forma),
tak sa prilis nezaoberam detailami co sa udeje na konci tohto cyklu. Zda sa ze ludstvo si vybralo variantu tragedii a katastrof na ukoncenie. Dolezite je pozriet sa na to z nadhladu, a nezaoberat sa detailami nejakych filozofii ci statnych zriadeni v poslednych desatrociach a ci storociach. Ja vidim celych 2ooo rokov ako jeden celok, kde sa vystupnavala nespravodlivost, starta moralnych hodnot, a boj o moc a manipulovanie na vsetkych urovniach a cez vsetky institucie, politicke, vojenske, ekonomicke a cirkevne. Ludstvo si potrebovalao uzit a zazit cele toto svinstvo poslednych 2000 rokov, aby si dopodrobna uvedomilo nebezpecia bezpravnej a nemoralnej spolocnosti. Reinkarnacny cyklus znamena, ze kazdy z nas bol na tejto Zemi stovky - tisice zivotov a zazil to vo vselijakej podobe. Mnohi ale maju uz toho dost, rovnako toho dost ma uz aj Zem a bytosti mimo Zeme. Preto byuducnost Zeme a ludstva na Zemi, kde nic zo sucasneho svinstva neexistuje je uz pripravena, a tomu nik nezabrani. Ti z nas, ktori maju svinstiev uz dost, budu reinkarnovat v buducnosti na prekrasnej mierovej Zemi. Ti ktori stale potrebuju zazivat svinstvo, ci uz ako agresori alebo ako klamane obete to samozrejme budu mat umoznene aj nadalej, ale uz nie na Zemi - pojdu reikarnovat na uple inu planetu, kde si mozu vsetko zazit odznovu - od mlatenia kyjakmi v jaskyniach az po vybuchy atomovych bomb.
Preto velmi mnoho ludskych dusi odide zo Zeme a z energie Zeme daleko prec. Cyklus konci a jediny sposob ako odist pre tychto ludi, je zomriet na Zemi v negativnej energii - ako obet katastrofy ci nasilia, co je ale sposob narodenia do inej dimenzie, je to ako nastupiste na vlak ktory odvezie zaujemcov do novej oblasti, daleko od Zeme, kde je zlo stale povolene.
Ludia, ktori tuzia po dobre, po miery a po laske a po prirodzene pravnej a moralne vyspelej ludskej spolocnosti, ju budu mat zachvilu tu na Zemi. Absolutne nie je dovod smutit za tymi co odidu, ani im v tom branit, a nie je ani nutne to ani pocitovat ako nejaku tragediu. Treba sa sustredit na dobro a na lasku, a nejako vydrzat este chvilu, kym si nadsenci svinstva este uziju posledne chvile na Zemi.

118719

9.10.2006 9:25

RE: lepsie to naozaj bude

kileros 88.?.?.?

Reakce na 118719

reinkarnace jako noemava archa tak to tu este nebylo. Co delat kdyz rok 2000 nevysel. Blahopreju ted jste vsem sektam vytrel zrak na co stavet kosmicke koraby a odletal na zaslibenou planetu nebo cekat na komety a pachat hromadne sebevrazdy kdyz staci nasledovat svetlo a reinkarnace vse zaridi.
Mam na Vas otazku co je to "negativni energie". Vysvetlete mi to na priklade at se to muzu pokusit pochopit.

118726

9.10.2006 8:03

Zlate stare casy

zkratka nekdo 85.?.?.?

Horekovat nad tim jak byla pred sto lety politika cista muze jen nekdo kdo necetl zadne noviny z tehdejsi doby. Divil by jste se, autore, kolik demagogie, otevreneho loupeznictvi a neschopnosti v ni bylo.

118721

9.10.2006 16:46

RE: Zlate stare casy

jozin z bazin 128.?.?.?

Reakce na 118721

No ten vyrok z toho clanku ze lez v politice pred sto lety znamenala okamzitou demisi, ten ma stavu. Udelejme soutez, jestli nekdo vubec najde takovou zpravu nebo rozbor nebo cokoliv, co by nejak dokumentovalo nejaky pripad pred sto lety, ze by nekdo kvuli lzi podal demisi.

Napriklad pan Masaryk podporil vznik Ceskoslovenska vyklady o "ceskoslovenskem" narode, coz byly umyslne ucelove lzi a bludy. Kazdy to vedel. Masaryk se stejne stal prezidentem. Nemam na nej nijakou pafku, jenom dokumentuju, ze za lzi byla tenkrat stejne jako dnes sladka odmena.

118747

9.10.2006 11:11

tabu a moralka

sweet 84.?.?.?

Tento clanok mi prehovoril z duse, az na tu hlavnu tezu: “zákon morálky totiž musí být o několik stupňů přísnější, protože vlastně nepůsobí na činnost zakázanou, ale zamezuje rozvoji lumpáren do nekonečna”.

Takymto stylom by sa predsa dala zakazat akakolvek neusluzna kritika existujucich tabu: vsak od slov je len kusok k cinom a kam by sme takto si dovolujuc prisli;
pripadne zdovodnit nastolenie pravidiel, tykajucich sa napriklad sukromnej sfery (to predsa umoznuje este lepsiu kontrolu nad ludmi): lebo ta moralka predsa musi byt o niekolko stupnov prisnejsia, pretoze sa bude v tajnosti aj tak prekracovat. Nehovoriac o zaujimavom pouzitelnom materiale, ktory by sa takto ocitol v rukach istej skupiny ludi.

Hlavne vsak citim potrebu rozlisovat medzi moralkou a etikou. Pretoze kazde nabozenstvo, dokonca i mensie etnicke skupiny maju vlastne moralne pravidla – to co je dovolene a to co nie vo vsetkych sferach zivota- a tak nanucovanie jedneho typu moralky (napriklad tej katolickej, napriklad zakonom – avsak predstavte si aj verziu muslimsku, pravoslavnu ci hinduistsku) vsetkym ostatnym by zrejme neviedlo k mierovemu spolunazivaniu a prosperite.

Etika, nemajuc nabozensky rozmer, je omnoho praktickejsieho charakteru, co umoznuje nabozenstvam (a vsetkym ostatnym) najst spolocne body a pristupit k formulacii pravidiel, ktore by boli prijatelne naozaj pre vsetkych (katolikov, muslimov, ateov atd.).

Myslim si, ze clanok v podstate hovori ani nie tak o moralke, ako o absencii pravidiel: ze dnes mozno vsetko. Co vsak tiez nie je uplne presnym: dnesnymi tabu na nasom konci sveta je napriklad smrt ( skuste verejne debatovat napr. o eutanazii, potrate atd., a uvidite),
zatial co uzivanie extremneho nasilia sa stalo dovolenym (dnes sa utok vola preventivnou obranou; civilne obete casualties a podobne dalej). Pricom aj tu su rekcie na koerentne mierove postoje nanajvys zaujimavymi.

Hej, zijeme v dobe velmi cudnych pravidiel - osobne vsak nevidim riesenie v prisnom nastoleni akejkolvek z moralok, ale naopak, vidim istu suvislost medzi okrajovanim obcianskych slobod kvoli “nebezpecenstvu terorizmu”, a navrhom zuzit osobnu slobodu striktnejsou moralkou, lebo nanajvys potrebnou v tomto zvrhlom svete.

Vidi sa mi ako podstatne pritazlivejsia moznost prinutit sedu hmotu k cinnosti a zacat si ujasnovat,
co za divne pravidla nam tu boli nastolene,
za akym ucelom a ako sa to mohlo stat,
a hlavne akym sposobom zmenit trend, a zaviest pravlidla lepsie, nenasilnejsie, slobodnejsie, spravodlivejsie: jednym slovom CIVILIZOVANEJSIE.

Howgh!

118728

9.10.2006 20:17

Všichni máte pravdu, ale naděje existuje...

Delphin Honza 88.?.?.?

Z pouště materialismu vede skutečně jen cesta do záhuby. Zatím se lidstvo v novodobých dějinách učilo hlavně ničení. Vždyť například hlavní zdroje energie pocházejí z procesů destrukce, jakými jsou výbuch (spalovací motory), hoření (tepelné elektrárny), štěpení atomů (jaderné elektrárny). To však není určením člověka a jeho destruktivní chování se nyní zjevně obrací i proti němu samotnému. Pravým určením člověka je tvoření a to s pomocí energie lásky (omlouvám se, ale zde ZATÍM chybí fyzikální evidence). Takové tvoření obohacuje nejen člověka, ale celý vesmír!
Každý si však svůj osud / svět / život (apod.) tvoří užíváním své svobodné vůle. A tak zatvrzelí destruktoři budou stále více konfrontováni se svoji destrukcí a současně tvořitelé budou sklízet ovoce láskyplného tvoření. Žádný div. Lidstvo jako celek tak spěje ke skutečné křižovatce svého vývoje, kde bude mít možnost nastoupit na tzv. vyšší cestu svého vývoje. Je sice málo času, ale naštěstí na to nejsme sami. Již doslova mezi námi pracují vysoce vyvinuté lidské bytosti, které chtějí lidem pomoci. V jejich čele již pobývá na Zemi Maitréja v roli Krista, který je dlouho očekáván jako učitel lidstva v tradicích všech velkých náboženství. Je připraven již brzy vystoupit a pomoci lidstvu nastolit spravedlivý řád vycházející z božích principů, který zajistí lidem důstojný a bezpečný život.
Podrobnosti viz: Maitreya, Babaji, Anastasia, Mayský kalendář, Bible a vlastní srdce...

118757

9.10.2006 23:40

Take it easy

gogo 217.?.?.?

Počas propagačného turné po USA navštívi prezident George W. Bush istú školu a vysvetľuje žiakom jeho vládnu politiku. Po skončení vyzve žiakov, aby mu položili otázky ak im niečo nie je jasné. Slova sa ujme malý Bob:
- Pán prezident, mám 3 otázky:
Ako sa vám podarilo vyhrať voľby, napriek tomu, že pri
spočítavaní hlasov ste prehrali?
Prečo chcete napadnúť Irak bezdôvodne?
Nemyslíte si, že zhodenie bomby na Hirošimu bol najväčší teroristicky útok v dejinách ľudstva?

V tom zazvoní na prestávku a žiaci sa rozbehnú z triedy von. Po skončení prestávky prezident Bush opätovne vyzve žiakov, aby položili svoje otázky. Tentokrát sa prihlási malý Joe:
- Pán prezident, mám 5 otázok:
Ako sa vám podarilo vyhrať voľby, napriek tomu že pri
spočítavaní hlasov ste prehrali?
Prečo chcete napadnúť Irak bezdôvodne?
Nemyslite si, že zhodenie bomby na Hirošimu bol najväčší teroristicky útok v dejinách ľudstva?
Prečo dnes zvonilo na prestávku o 20 minút skôr?
Kde je Bob?

118763

10.10.2006 18:44

RE: Take it easy

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 118763

Staré jako Metuzalém...to se vykládalo ještě za komunistů, jen osoby a obsazení byly trochu jiné. Jinak, považovat bombardování Hirošimy za teroristický útok může jen ignorant, který o dějinách neví vůbec nic.

118811

10.10.2006 20:23

RE: Take it easy

guglik 84.?.?.?

Reakce na 118811

>Jinak, považovat bombardování Hirošimy za teroristický útok
>může jen ignorant, který o dějinách neví vůbec nic.

poculi ste slovo bozie! amen!

118816

10.10.2006 22:08

RE: Take it easy

Aja 24.?.?.?

Reakce na 118811

Mozne ze ani vam by nezaskodil letmy pohled do historie.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hiroshima#Atomic_Bomb...

Obzvlaste doporucuji vasi pozornosti vyjadreni generala Mc Arthura.
Teroristicky utok to, dejme tomu, nebyl, rozhodne se ale jednalo o valecny zlocin; jak jiste vite, masakrovani civilniho obyvatelstva mezi ne patri.

118824

10.10.2006 22:26

RE: Take it easy

Agent Smith 62.?.?.?

Reakce na 118824

V podstatě je ovšem fakt, že klasický způsob doražení Japonska (tedy invaze atd., zfanatisovaní "civilisti" určení pro masové útoky ve stylu "Banzai" atd.) by stál mnohem více životů. A stejně tak dotažení blokády do konce, tedy hladomory a věci s tím související.

Ovšem taky je pravda, že kdyby se tak netrvalo na totální kapitulaci (a ještě že aspoň ve veci císaře bylo ustoupeno!), tak válka mohla zkončit dříve. Na druhou stranu kdo ví, zda by se pak zas neoběvili nějaké myšlenky o "Dollschlag", že?

A jak už tak vše zlé bývá taky pro něco dobré: Hirošima a Nagasaki se stali výstražnými ukázkami, co dovedou jaderné zbraně (přitom prskavky v porovnání s modernějšími).

118828

10.10.2006 23:08

RE: Take it easy

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 118824

Terorismus se provozuje terorizováním obyvatelstva, aby se náležitě báli a souhlasili s jakýmikoliv požadavky provozovatelů teroru. Pokud atomovky na Hirošimu a Nagasaki nebyli terorismem, pak už asi nic nemůže být za terorismus považováno. Zrovna tak nechat chcípnout milion zajatých vojáků po válce (Other Loses), nikoliv ve válce, světčí o ne-příliš humální povaze amerického imperialismu.

118831

11.10.2006 4:19

RE: Take it easy

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 118811

Opravdu? [překvapení] Je to OT, takze nechci drazdit editora. V kazdem pripade Nagasaky s Hirosimou byli politicky bullshit z vojenskeho hlediska naprosto zbytecny. Byli si toho vedomi velici dustojnici US Navy i USAF, stejne jako politicke spicky v Bilem dome.

118848

10.10.2006 17:35

Ano, společnost potřebuje tabu.

Zorba 83.?.?.?

Je to přesně tak společnost potřebuje tabu. Existují totiž věci jež jsou velmi škodlivé a proto by měli být postaveny mimo zákon aby nemohli společnost ničit. Bohužel dnes jsme svědky toho že demoliberální režimi tyto věci legalizují a ospravedlnují to tak že když už existují tak by měly být legální. Je to součást plánované likvidace tradičních národů a hodnot. Těmi věcmi jež by měli představovat tabu a jež jsou pro společnost zcela škodlivé jsou např. drogy, kriminalita všeho druhu, prostituce, homosexualita, amorálnost, bezbožnost, konzum, feminismus, neúcta k tradicím atd. Takovéto škodlivé věci každá zdravá společnost potlačuje, v dnešní pokleslé době je ale současné režimi nejen legalizují, ale i podporují.

118805

10.10.2006 18:13

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 118805

Jo ty mě občas až hrůzu naháníš Zorbo. Pozor s těma tabu, jak lehce se mezi ně připletou věci co tam nepatří a hned je z toho despotismus. Věci jako tradice. Tradice není nutně něco dobrého. Byla tradice upalovat čarodejnice. Opatrnost matka moudrosti. Pod tabu spadají pouze věci naprosto jednoznačné a těch tolik zase není. [velký smích]

118808

11.10.2006 10:00

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

sweet 84.?.?.?

Reakce na 118808

Vyvazeny postoj mr.Antiseptik - plne sa pridavam [smích]

Tiez si vsak myslim, ze tabu su potrebne - presne tak, ako aj idealy.

Jednym z tabu by mala byt napriklad vojna
-pretoze neriesi priciny situacii, ktore viedli ku konfliktu (oficialne a non), a zaroven so sebou prinasa okrem nepredstavitelneho utrpenia, mrtvych a skazy i nenavist a tuzbu po pomste, ktore pretrvavaju generacie, ak nie storocia.
- a preto, ze prostrednictvom technologickeho pokroku sa vojna stala smrtelnym nebezpecenstvom nielen pre strany konfliktu, ale pre cele ludstvo.

Dalsim by sa malo stat napriklad znecistovanie, alteracia zivotneho prostredia, planety;
-zvlast ak vykonavane v pritomnosti inych alternativ,
-s vedomim nasledkov alebo nerespektujuc princip opatrnosti,
-a s puhou motivaciou relativne rychleho zisku (vacsinou pre malu skupinu ludi).

Tiez si myslim, ze netreba siahodlhe zoznamy zakazanych veci -ale NAOPAK.
Ze prachobycajne respektovanie jednoduchych staroznamych principov (ako napr. dva horemenovane) by bolo vcelku slusnym krocikom vpred na chodnicku poludstenia!

118863

11.10.2006 17:17

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 118808

Věci které jsem vyjmenoval jako tabu považuji za zcela jednoznačné. A minulost i současné zdravé společnosti mi dávají plně za pravdu. V každé mravné fungující společnosti patří věci jež jsem nahoře vyjmenoval ke zcela jasným tabu. Společnost která tato tabu odbourá je odsouzena k zániku. Každý zdegenerovaný národ se bud se vrátí k tradičním hodnotám, nebo zanikne. Upalování čarodejnic nebylo tradicí, jednalo se vesměs o organizovaný státní teror. Za tradiční hodnoty lze považovat víru v Boha, vlastenectví, odpovědnost k rodině, morálku, slušnost atd. To jsou hodnoty ke kterým by se dnešní společnost měla vrátit.

118883

11.10.2006 18:59

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

Agent Smith 62.?.?.?

Reakce na 118883

Morálka se mění. Co bylo kdysi vysoce morální, to nám nyní může připadat šílené. Stejně tak slušnost. Ke které morálce, ke které slušnosti se tedy máme podle vás vracet?

Víra v boha: takže ateisti co? Co byste mi udělal za moji nevíru?

Upalování čarodějnic bylo v režii církve, jakýpak státní teror. A tradicí bylo stovky let.

118895

12.10.2006 12:53

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

J. H. 62.?.?.?

Reakce na 118895

>Upalování čarodějnic bylo v režii církve, jakýpak státní
>teror. A tradicí bylo stovky let.
Leda K.. kulové. Ve skutečnosti je magie v dnešním slova smyslu, ze které vyplývá i představa o čarodějnictví výplodem renezance. Před tím samozřejmě existovala magie, ale bylo jí méně a vypadala jinak.
A jak takové procesy vypadaly: Přečtěte si Pitavala, to je dobové svědectví od právníka, který tehdejšímu právu rozuměl. Jeho rozbor konkrétního čarodějnického procesu ukazuje nejméně dvě věci: Římskokatolická církev nastavila podmínky pro určení, že se jedná o skutečnou posedlost tak, že, jestli jsou naše přírodovědecké poznatky správné, nikdy nemohla být posedlost právoplatně "odhalena". No a tento proces se konal na příkaz kardinála Richelieu. Můžete řvát "hle církev", nebo přiznat, že to byl první ministr a faktický vládce Francie.
Naproti tomu v protestantském, zvláště pak reformovaném prostředí se čarodějnické procesy konaly způsobem, který připomíná lustrace. Ti lidé vyznávali, že ďábel je "lhář a otec lži", ale proti lidem přijímali svědectví, o kterých byli přesvědčeni, že jdou přímo od něj.
J. H.

118936

12.10.2006 19:55

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 118895

Morálka se zas až tak moc nemění. Existují nadčasové hodnoty jež jsou vlastní snad všem fungujícím zdravým společnostem. Společnost která tyto hodnoty opustí je odsouzena k zániku, my jsme je opustili a měli bychom se k nim vrátit abychom přežili. Těmito hodnotami jsou především zbožnost, vlastenectví, mravnost, rodiný život atd.

Národní stát by měl podporovat a propagovat víru v Boha, ovšem ateisté by neměli být nijak omezováni nebo snad potlačováni.

V době kdy se upalovaly čarodějnice nebyl mezi státem a církví nijak zásadní rozdíl.

118960

12.10.2006 21:06

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

Agent Smith 62.?.?.?

Reakce na 118960

Morálka a mravnost se mění, pane Zorbo. Mění se velmi. Mění se často.

Nadčasové hodnoty?

-Morálka: proměnná veličina.
-Vlastenectví: hodnota sporná.
-Mravnost: velmi proměnná veličina.
-Rodinný život: ano, to beru.
-Zbožnost: snad ano, tradiční hodnota. A, ač ateista, uznávám mnohé její klady. Nezapomínám ovšem ani na zápory.

Aspoň že nás ateisty necháte žít. On ateismus je vlastně také víra, že? Ale co když bude mít stát několik různých náboženství, tak které bude to podporované? Jak jej vyberete? Co třeba u nás, kde je převaha nevěřících (a tedy de fakto věřící v neexistenci boha)?

118973

14.10.2006 16:59

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 118973

A jak se podle vás mravnost a morálka mění? Podívejte se na historii lidstva a zjistíte že lidé po tisíciletí uznávají ve svých kulturách zhruba stejnou morálku a obdobné zásady mravnosti. Zásadní věci jsou stejné a neměnné v každé fungující společnosti. Pouze společnost jež zdegeneruje se jich zříká. Na vlastenectví nevidím nic sporného, pouze tento cit umožnuje pžežití národů. Je dobře že uznáváte alespon to že hodnoty jako rodina a zbožnost jsou pozitivní, řada liberálů je totiž i proti těmto hodnotám.

Pokud má některý stát více církví či náboženství pak by je měl podporovat všechny, tedy stát má podporovat každé náboženství jež je vlastní jeho národu. U nás to jsou Římskokatolická církev, Českobratrská církev,Československá církev husitská a Československá pravoslavná církev. Ostatní náboženství by měla být tolerována(s výjimkou nezdravých sekt).

119128

12.10.2006 21:59

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 118960

Národní stát by měl podporovat a propagovat víru v Boha, ovšem ateisté by neměli být nijak omezováni nebo snad potlačováni.

Přetransformuji to pro ilustraci na jiné hodnoty:

"Národní stát by měl podporovat a propagovat abstinenci řidičů, ovšem alkoholici a narkomani by neměli při řízení motorových vozidel být nijak omezováni nebo snad potlačováni."

hmmm... interesantní

Morálka se zas až tak moc nemění. Existují nadčasové hodnoty ...

Vskutku - existují, ale kde jsou ? Morálka, bráno tak nějak globálně ve vztahu k lidstvu, je dnes již jen takřta vyprázdněné slovo. To, co bylo tím slovem kdysi dávno míněno, to již je v lidských hlavách "zasuto troskami" bývalé kultury myšlení. Je mi smutno, když tady vystupují lidé - racionalisti, kteří mluví o nějakém pokroku a mají na mysli třeba vědu.

To co teď žijeme, to je jasně Kali-Yuga a naštěstí spěje ke konci...[velký smích]

118984

12.10.2006 22:48

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

Lidumil. 38.?.?.?

Reakce na 118984

Národní stát přece podporuje váru v boha - peníze, to je teď bůh. Jeho uctívání totiž dělá radost bankéřům.
Morálka to stejné - peníze jsou morálkou i arbitrem podle kterého se nakonec všichni řídí. To zase dělá radost bankéřům - kupují si morálku & spravedlnost.

118987

13.10.2006 2:54

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 118987

Nekupuji si moralku a spravedlnost. To nelze. Pouze ji nici v lidech, verim, ze docasne. Az se bude lamat chleba a ten cas se blizi, tak se ukaze jakou maji ci nemaji penize moc. Lidskost v lidech zustava, neverim ze lidi se tesi a chteji zapojit doprovolne do valecnych jatek, ktere pro ne nekdo chysta. Pokud se podivam na rimske "Chleb a hry". Zatim bohaty sever zajimaji hry, ale brzy se stezijnim stane chleb a to vyvola zmeny v zebricku hodnot lidicek. Uvidime jakou cenu maji veci jako spravedlnost, pravda, cest, moralka....

118998

14.10.2006 17:04

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 118984

>Přetransformuji to pro ilustraci na jiné hodnoty:
>
>"Národní stát by měl podporovat a propagovat abstinenci
>řidičů, ovšem alkoholici a narkomani by neměli při
>řízení motorových vozidel být nijak omezováni nebo snad
>potlačováni."
>hmmm... interesantní

Nemyslím si že to je vhodné přirovnání. Jaký přístup by jste k ateismu zavedl vy?

>Vskutku - existují, ale kde jsou ? Morálka, bráno tak nějak
>globálně ve vztahu k lidstvu, je dnes již jen takřta
>vyprázdněné slovo. To, co bylo tím slovem kdysi dávno
>míněno, to již je v lidských hlavách "zasuto troskami"
>bývalé kultury myšlení. Je mi smutno, když tady vystupují
>lidé - racionalisti, kteří mluví o nějakém pokroku a mají
>na mysli třeba vědu.


Ano, je to děs jak v dnešní společnosti zanikají pomalu ale jistě tradiční hodnoty a morálka, inu NWO chce své oběto za každou cenu zbaveny tradic, hodnot a morálky.

119129

15.10.2006 21:44

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 119129

Pane Zorba - jak se tak toulám netem, sem tam narazím na velmi zajímavá pojednání. Pro danou souvislost bych Vám zde dal dva odkazy:

http://www.npg.org/forum_series/confronting.htm
http://www.radioliberty.com/stones.htm

Pokud jste si již stihnul přečíst alespoň Starý Zákon, možná jste si povšimnul, kterak Velcí Proroci mluví o konci dnů. Oba ty odkazy a Proroci ze Starého Zákona mluví to samé - lidstvo bude velmi dramaticky redukováno a to zpočátku na cca 10 - 20% současného stavu.

Věřte mi, že jestli se tak stane - a ono se tak stane, velmi stoupne úroveň morálky na planetě ! [velký smích]

119260

16.10.2006 20:01

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 119260

Já věřím že dojde k obnovení tradiční morálky mezi zdegenerovanými národy, nebot je to jejich jediná naděje na přežití. Ovšem nevěřím že se blíží nějaký konec světa nebo že snad dojde k nějaké drastické redukci lidstva.

119371

12.10.2006 11:43

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

Dáša 83.?.?.?

Reakce na 118883

Zorbo,
[smích] [smích] Radikalismus k mládí patří.
Ono vás to stejně jednoho krásného dne přejde. [smích] [smích]

118935

12.10.2006 19:59

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 118935

Já jsem přesvědčen že nepřejde. Nacionalisty nejsou jen mladí lidé, nacionalismus je přesvědčení které vyznávají lidé všech věkových kategorií a navíc je stále na vzestupu.

118961

12.10.2006 20:42

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 118961

>Já jsem přesvědčen že nepřejde.
Ale přejde Zrbo, přejde. Až budete muset jednou začít chodit do práce, tak na ptákoviny nezůstane tolik času. Vždyť vy jste schopen reagovat na všechny dotazy ve všech článcích a to vše v jeden den. A většina odpovědí značně rozsáhlých. Jak tohle můžete zvládnout? Nebo to píšete v práci a máte na to sekretářku?
P.S. Zorbo, jsem na vaší straně plotu, tak mi dejte vědět, kdy zahájíte tu revoluci! [smích] [smích] [smích]

118967

14.10.2006 17:08

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

Zorba 83.?.?.?

Reakce na 118967

Drtivá většina nacionalistů a jejich příznivců chodí do práce a jedná se o lidi všech věkových kategorií. A i přesto jsou svému "radikalismu" stále věrní. Já jsem přesvědčen že na tom budu stejně jako oni.

Jinak do práce nechodím, jsem totiž ještě stále student.

A nebojte se, až zahájíme revolucí tak vám dám určitě vědět. [smích]

119131

12.10.2006 23:58

nono

Petr S 86.?.?.?

Tak myslenka je vyborna, cestin stoji za prd a nektere pasaze, jsou vylozene umele sroubovane az to hezke neni. Jeste jednou precist, seskrtat, opravit a pak uverejnit. sorry.

118992

Příspěvků: 48

08.10. 16:37 Petr Gejdoš  Fakt že jo !
10.10. 16:45  RE: Fakt že jo !
08.10. 17:19 merc  vidíte to moc tragicky
08.10. 18:41 Petr Gejdoš  RE: vidíte to moc tragicky
08.10. 19:14 merc  RE: vidíte to moc tragicky
08.10. 21:15 Petr Gejdoš  RE: vidíte to moc tragicky
09.10. 15:43  RE: vidíte to moc tragicky
10.10. 10:59 Lidumil.  RE: vidíte to moc tragicky
11.10. 04:11 Rene Bartosek  RE: vidíte to moc tragicky
08.10. 18:16 virila  Tabu je ústava státu
09.10. 14:22 Vratislav  RE: Tabu je ústava státu
09.10. 16:46 virila  RE: Tabu je ústava státu
10.10. 16:06 Vratislav  RE: Tabu je ústava státu
11.10. 11:31  RE: Tabu je ústava státu
08.10. 21:21 NAFTAK  Lhaní ,toť politiků zrání.
09.10. 06:10 svetlo  lepsie to naozaj bude
09.10. 09:25 kileros  RE: lepsie to naozaj bude
09.10. 08:03 zkratka nekdo  Zlate stare casy
09.10. 16:46 jozin z bazin  RE: Zlate stare casy
09.10. 11:11 sweet  tabu a moralka
09.10. 20:17 Delphin Honza  Všichni máte pravdu, ale naděje existuje...
09.10. 23:40 gogo  Take it easy
10.10. 18:44 Vanguard  RE: Take it easy
10.10. 20:23 guglik  RE: Take it easy
10.10. 22:08 Aja  RE: Take it easy
10.10. 22:26 Agent Smith  RE: Take it easy
10.10. 23:08 Antiseptik  RE: Take it easy
11.10. 04:19 Rene Bartosek  RE: Take it easy
10.10. 17:35 Zorba  Ano, společnost potřebuje tabu.
10.10. 18:13 Antiseptik  RE: Ano, společnost potřebuje tabu.
11.10. 10:00 sweet  RE: Ano, společnost potřebuje tabu.
11.10. 17:17 Zorba  RE: Ano, společnost potřebuje tabu.
11.10. 18:59 Agent Smith  RE: Ano, společnost potřebuje tabu.
12.10. 12:53 J. H.  RE: Ano, společnost potřebuje tabu.
12.10. 19:55 Zorba  RE: Ano, společnost potřebuje tabu.
12.10. 21:06 Agent Smith  RE: Ano, společnost potřebuje tabu.
14.10. 16:59 Zorba  RE: Ano, společnost potřebuje tabu.
12.10. 21:59 Petr Gejdoš  RE: Ano, společnost potřebuje tabu.
12.10. 22:48 Lidumil.  RE: Ano, společnost potřebuje tabu.
13.10. 02:54 Rene Bartosek  RE: Ano, společnost potřebuje tabu.
14.10. 17:04 Zorba  RE: Ano, společnost potřebuje tabu.
15.10. 21:44 Petr Gejdoš  RE: Ano, společnost potřebuje tabu.
16.10. 20:01 Zorba  RE: Ano, společnost potřebuje tabu.
12.10. 11:43 Dáša  RE: Ano, společnost potřebuje tabu.
12.10. 19:59 Zorba  RE: Ano, společnost potřebuje tabu.
12.10. 20:42 Mirda  RE: Ano, společnost potřebuje tabu.
14.10. 17:08 Zorba  RE: Ano, společnost potřebuje tabu.
12.10. 23:58 Petr S  nono

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,40 Kč
Euro
24,28 Kč
Libra
29,16 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,46 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
18,73 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,83 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 379,68 Kč
1 unce stříbra
515,89 Kč
Bitcoin
896 762,79 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 258