Diskuze k článku

Nejdůležitější je čest

Příspěvků 202

21.8.2006 2:06

Jasná zpráva

Průchozí 85.?.?.?

Není co dodat.
Mimochodem - skvělý překlad! Doufám, že i agent Kema pochopí, oč jde.

114511

21.8.2006 2:31

Nejak je to cele postavene na hlavu

gamer kralmirek (zavináč) yahoo (tečka) com 81.?.?.?

Porazka je kdyz armada nemuze dal bojovat, protoze uz nema zdroje, naboje do kanonu a pusek, jidlo pro vojaky, zkratka nepritel ochromil schopnost boje. A podle clanku to je snad armada izraele. Naproti tomu, Hizbolah ma vsechno rozbite. Infrastrukturu a vubec urcite schopnost bojovat je omezena i kdyz ne zcela vyloucena. Kdo koho tady porazil? Ja bych rekl, ze nikdo nikoho. Ze boj byl odlozen nekdy na zitra. Clanek vubec nedava smysl.

114512

21.8.2006 3:56

RE: Nejak je to cele postavene na hlavu

Průchozí 85.?.?.?

Reakce na 114512

Jak materialistické! Pojmy jako morálka, národní hrdost a obrana vlastní země jsou vám úplně cizí. Nechci vás podezřívat z nejhoršího, ale nejste vy náhodou Takyčech?

114514

21.8.2006 4:01

RE: Nejak je to cele postavene na hlavu

zalozak 202.?.?.?

Reakce na 114512

Porazka je "nepritele" v obsazene zemi je kdyz nepritel uzna ze byl porazen nebo kdyz neni koho porazet.
Dokud existuje jediny clovek ktery treba s holou pesti muze urazit okupacnimu vojakovi hlavu ... pak nepritel nebyl porazen.


Porazka obsazujiciho vojska je kdyz toto je donuceno se stahnout aniz by dosahlo cilu invaze. Cili stahujici se jednotky IDF byly porazeny. (alespon v teto fazi). Pocet mrtvych ci rozbita infrastruktura v tomto nehraje roli ... naopak..posiluje protistranu.

To je neco co si vsichni milovnici "high-tech" bomb jaksi neuvedomuji. Paradoxni je ze treba nezavislost mnohych "zapadnich" zemi byla prave vybojovana protoze puvodni okupacni mocnosti ztratili bud schopnost moc udrzovat nebo se toto udrzovani stalo prilis nakladne.

S ironii lze vlastne se da rict ze dnes arabove pouzivaji proti USA te same strategie kterou pouzili "vzbourenci" v USA pro dosazeni nezavislosti pred 200lety

114515

21.8.2006 4:25

RE: Nejak je to cele postavene na hlavu

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 114512

Ja se vam to tedy pokusim vysvetlit.
Je sice pravda, ze definice vitezstvi, tak jak vy jste to pochopil je pravdive, ale pan autor myslel vitezstvi psychologicke. Israeli bylo nastaveno zrcadlo a v nem nevidel ty hrdiny, zidy vrativsi se z koncentracnich taboru, ti kteri imigrovali z Evropy po valce, kteri chteli zacit novy zivot v jejich state. Novy zivot v novem socialnim zrizeni, kde vse je spolecne.
Misto toho videl(Israel) zmekcene zidy, zkazene korupci, machinacemi a uplatky z USA, korupce ktera dosahuje nejvyssich predstavitelu vlady. Neni divu, ze i Haaretz ukazal prstem na ty pro ktere se Israel stal jen mistem lehkeho svindlu.
Zatimco slavny Nasrallah, pres obeti ktere museli prinest, muze oslavovat schopnost a hrdinstvi svych bojovniku kteri se nezalekli presily agresoru a nehledice na sve zivoty dokazali zastavit tuto imperialni perversi. Neserte Nasrallu, zni hrde Strednim Vychodem a nove rano se probouzi. Ti hrdinni bojovnici vi, ze s kazdym zivotem ktery polozi jejich deti budou mit lepsi a svobodnejsi budoucnost. A take je ceka raj, zatimco zide jdou rovnou do pekelnych plamenu.
Na zacatku konfliktu si USA mysleli, toto mate za ty marines v osumdesatych letech a uvedomte si, ze za Israelem stojime my, neporazitelna [chechtot] velmoc. A zase zustali stat s ocasem mezi nohama. Kolik hlasu se ozyva proti ryzove pani. Kdyby tam meli nejaky trvalejsi material, potrebovali by holt pana Zelezneho. No on je take zid, tak by jim tam mohl byt uzitecny. Zda se, ze pan Omrd a pani Ryzova budou brzy nezamestnani.
Tak jeste jedou, kdyz si nekdo mysli, ze prohral, tak asi prohral, protoze se nedosahlo toho ceho ocekaval. Kdyz nekdo rekne, ze vyhral, tak vyhral, protoze vysledek predcil toho co ocekaval.

114517

21.8.2006 11:04

Přání je otcem myšlenky.

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114517

Ale realita bývá odlišná - Izrael se dočkal poprvé toho, že proti němu byly použity relativně moderní zbraně. Ale rozhodnutí vjet s tanky do ulic bylo velmi riskantní od samého počátku - jistě by bylo jednoduší oblast zasypat napalmem. Ale to Izrael neudělal.
Izraelská armáda ale zůstáva drahý Karle i nadále nejsilnějším a nejkvalitnějším vojenským uskupením v oblasti. A ti změkčilí, zkorumpovaní židé [chechtot] mají respekt všech moderních armád.Nemusí se to týkat pouze vysoce sofistikovaných zbraňových systémů. Možná to nevíte, ale i tak bazální dovednosti jako tzv. pudová obranná střelba se dnes vyučuje podle dvou algoritmů- jeden z nich je izraelský.
Hrdinní bojovníci Hizbaláhu - pokud tím míníte indoktrinaci militantním islámem a brainwashing dětí a adolescentů, kteří jsou vedeni k absolutní neúctě k životu, svému i cizímu,a pokud za skvělou budoucnost považujete doktrýnu intolerantního výkladu islámu ,a nebo vestičku s trhavinou, pak Vám musím dát za pravdu.
Jásání nad vzestupem radikálního islámu, slepý antiamerikanismus a radostný povyk nad sympatiemi evropské levice s fundamentalistickými hnutími je stejně prozíravé , jako veselí z nálezu zápalek ve skladu benzínu. Současná realita v Evropě vede k oklešťování základních práv a svobod - zatím svobody projevu, jenom proto "Abychom neradikalizovali araby...".Prodi slíbil arabským státům více prostoru pro imigraci v nových zemích EU, Francie je posměšně nazývána 21.státem arabské ligy, a v této situaci jásáte nad postupem radikálního fundamentalismu. Pokud se nemýlíte. (A já věřím ,že se mýlíte.) Pokud se tedy nemýlíte, prohráli bychom i my.
PS.Myslíte si skutečně milý Karle, že i kdyby republikáni v USA prohráli volby(což nelze vyloučit), že se pod taktovkou demokratů významně změní zahraniční politika USA, pokud jde o Blízký východ?????

114528

21.8.2006 11:21

RE: Přání je otcem myšlenky.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 114528

Mate to dobre "zmaknute" pane Ruger. Jestli Vase soucasne zamestnani neni politruk tak snim klavesnici do ktere prave ve vasem pripade jiste zbytecne busim.

Neni mozno ovsem jinak nez souhlasit s Vasim PS - ano v pripade (a to je vice nez mozne), ze republikani prohraji tu frasku - nic se bohuzel nezmeni, to mate pravdu.

114533

21.8.2006 16:38

Milý anonyme!

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114533

Pokud považujete jedince, kteří se nepodali bolševikovi za politruky, pak gratuluji.[smích] Zároveň bych musel připustit, že pro vznik politruka je potřebná sympatie k liberalismu, EUroamerické civilizaci, láska k svobodě projevu a nezaslepený pohled na svět.

Vlastně! Zapoměl jsem Vám popřát dobrou chuť a dobré zažívaní , jezte jí raději na etapy.

114560

21.8.2006 20:24

RE: Přání je otcem myšlenky.

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 114533

Pane Ruger - ten anonym nebyl umyslem - byl jsem spatne prihlasen.

jestli jste si dobre jinak precetl, napsal jsem "SOUCASNY" politruk.

Kazda doba a doktrina ma nutne sve politruky a Vy zvladate politicke skoleni muzstva poplatne teto dobe - proste skvele . [oči v sloup]

Slovo politruk je rusky akronym pochazejici ze zakladu

politiceskyj rukovoditel - politicky vedouci

Tak jsem si dovolil pri Vasich zasvecenych vykladech pouzit tento primer.

V blahe pamatce na naseho politruka na vojne - to byl pane vzdelany clovek - vsechno vedel a ve vsem mel ten kluk jeden usata jasno. No popravde nemel na vybranou - meril 151cm tak nic jineho nez lhat o bolsevikovi mu nedovolili.

Pripada mi, ze jste jinak velmi bystry a chytry clovek - pokuste se poohlednout tak nejak kolem sebe - treba prijdete na jine myslenky.
Vite co ted na strednim vychode docela "frci"?
Arabove a ostatni kolem se ted zacinaji ridit zajimavym heslem ktere bylo jednim z nich velmi chytre vyrceno - "Zmente se, nebo budete zmeneni" a priteli - verte mi, Arabove se (kdyz chteji) uci velmi rychle. Takze pointa - takoveto Vase politicke klise a povidacky uz dnes zdaleka nestaci k ohloupeni a kamuflazi darebackych zameru - lide se probouzeji vsude na svete a ja bych nepodcenoval jejich vnimani situace....

Pekny cas


[cool]

114576

22.8.2006 9:23

Nepředpokládám, že Vás přesvědčím.

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114576

Ale při čtení tohoto chatu se začínám občas nahlas smát.
Neplatí to až tolik o Vašich příspěvcích, ale fascinuje mne třeba diskuse na téma "spiknutí v Londýně a falešné výbuchy".
Co se týče politruků - mám shodný názor, pokud se podívám na příspěvky , ve kterých hrají hlavní roli nadávky a invektivy, případně komolení jmen. Je to tak nádherně prvoplánovité..
Co se týče mých názorů, jsou mé, jako jsou Vaše Vašimi.
Nebudu Vám psát kolik měřím, čeho jsem dosáhl , prostě se nemám potřebu hájit.
Díky tomu, čím se živím znám velmi dobře starou "dobrou" Evropu, Blízký Východ, JAR, USA a Latinskou Ameriku.
Co se týče arabů - znám jich docela dost, někteří jsou mými velmi dobrými přáteli (převážně Syřani). Pokud byste znal dobře reálie tohoto regionu, připadal byste si jako Alenka za zrcadlem.
To co vidíme v médiích je krutá a směšná parodie reality. Žádná jednotná intifáda neexistuje. Existují jenom různé frakce, které terorizují kohokoli, včetně svých lidí. Korupce je zde NAPROSTO bezbřehá. MNoho politických proklamací má jediný cíl , stát se leaderem a dostat se k penězům z EVROPY...Lůze řeknete cokoli, jenom abyste se stal leaderem. Principiálně pak používáte stejné silové metody na vlastní lidi, jako mafianští narkobaroni.Intelektuální elity neexistují. I to málo co máte je dobré zabít, nebo zastrašit. (Je jich málo a naleznete je v okolních státech, minimálně mezi palestinci- V Arabském světě neexistují až na výjimky kvalitní university a tak ti nejlepší absolvovali vzdělání v EU, nebo USA. Proč minimálně mezi palestinci??Protože na převážně východní univerzity byli v minulosti posíláni hlavně Ti "politicky spolehliví".. Někteří z nich neuměli číst a psát a rozložení IQ v této kohortě odpovídalo GAussově křivce.JAk mi to říkal kamarád- stomatolog syrského původu, dnes žijící ve Štrasburku? " Ti pitomci co se mnou u Vás studovali, to bude tajná akce Mossadu, Po té co jste je silou protlačili promocí udělají jako doktoři víc škody než letka izraelských F16.."[mrknutí jedním okem]
Arabové se řídí hodně svými emocemi, alespoň Ti, kteří určují běh denního života. Jejich politické elity se řídí pragmatismem. Mají své středověké etalony , ale zdatně proti euroamerické civilizaci používají její vlastní měřítka.BAvíme se o politické korektnostri, je mi z ní na zvracení. Podívejte se na libovolné arabské (i umírněné periodikum) a uvidíte, kdo štve k nenávisti.Nic takového nikde jinde na světě nenajdete.
Nevím co nazýváte "lidé se probouzejí". Já také doufám, že se probudí, asi jinak než myslíte Vy. Ale to je kouzlo názorové pestrosti.
Zdravím Vás!
R [cool]

114639

22.8.2006 16:55

Rad budu naslouchat......

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 114639

...presto neverim, ze Vam jde o presvedcovani - prijemna diskuse zatim ale jiste postaci.

Co jsem neuchopil nemohu odlozit.

Mozna takto bych si dovolil charakterizovat Vas pohled na arabsky svet. Mate ale pravdu – je to Vas a muj nazor – to je cesta ktera se mi libi.

Myslim, ze komunikace s Araby kteri odesli - museli z mnoha ruznych duvodu, byli vykoreneni a to zvlaste ze Syrie nemuze byt bernou minci k pochopeni – kdyby jste je znal lepe a hloubeji, porozumel by jste jejich vnitrni prirozenosti kde je v prve rade laska k zemi svych predku a prapredku alfou a omegou jejich byti.

Popisujete Syrany, – konkretne jejich zeme nese hrde nejstarsi stopy civilizce a bohuzel euroamericka agresivni politika jen za pouhych poslednich sto roku – kratky okamzik v porovnani s 5000 lety – dokazala prave zde svym vmesovanim zajist cast vsech vami jmenovanych nesvaru od korupce az po radoby vyhodne prisluhovacstvi a kolaboraci. Syrany, Libanonce, Palestince jak je Vy znate provazi jedno spolecne – hluboky zarmutek na prahu jejich primarniho pudu – zarmutek ze ztraty kontinuity sve soucasne rodiny s koreny ve sve zemi – vykoreneni nesou a snasi prave oni neskonale niterne tezce – ale nikdy Vam to nikdo z nich (ve Strasburgu) neprizna.

Vsichni ti ktere tedy pri sve praci potkavate mimo realny arabsky svet Vam podavaji informaci jiz velmi silne naredenou esenci vnitrni zaste a zalu k paradoxne kratkemu rezimu v porovnani s historii jejich rodin, ktery je vyhnal do ciziho sveta jak ze Syrie a nebo sousednich zemi at jiz jako povalece a dealery drog a nebo dobre zavedene lekare.

Hovorite a posuzujete politicke korektnosti a odpovedel jste si sam – “maji stredoveke etalony” – ano, ne vsak uplne a v tom dobrem a sobe prospesnem je zacinaji skvele vyuzivat v teto nemocne dobe ktere je prave zminena sirici se zapadni politicka a socialni nekorektnost vlastni. To je ta pozvolna zmena ktere se zapadni svet boji uz to nebudou jen takovi hlupacci kterym je mozno vnutit fastfoody, debilni filmy a sklenene knofliky za ropu a nerosty. Meni se - aby nebyli zmeneni.
Nad zminenym pristupem k evropskym penezum se musim pousmat – je to naopak Evropa a USA se v pravde predhani o moznosti v tomto svete investovat.

Zminujete arabska periodika – no snazim se cist dve primo a dalsi pak na netu denne. To si delate srandu v porovnani s krveziznive vylhanym skvarem - prave jinde na svete - jak pisete.

Zdravim vas


[cool]

114664

23.8.2006 9:53

RE: Rad budu naslouchat......

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114664

Mýlíte se, [smích] kamarád ve štrasburku je Syřane- Evropan, všichni ostatní jsou ECHT arabové, žijící na Blízkém východě. Koneckonců i zmíněný stomatolog zvažoval zda zůstat, nebo se vrátit,a rozhodně není z chudých poměrů..
Jak jsem psal jinde, do tohoto regionu jsem jezdil roky , frekventně a občas i na delší dobu. Nejsem xenofóbní, jsem realista.
popis toho kdo z nich co cítí ale není tak triviální, jak popisujete.
Syřani jsou chytří, ekonomicky aktivní a Machiavelisticky dovední. Tančí na tenkém ostří, mezi extrémně tvrdou represí, kterou uplatňují na SVÉM území vůči jakémukoli projevu fundamentalismu. Zároveň velmi dobře profitují ze sporů EU x USA. I když dnes Vám řeknou, že je to slabý odvar toho, jak zdatným politikem na mezinárodní scéně byl zesnulý král.
Libanonci - vcelku většinově Syřany bytostně nenávídí, takřka tři desítky let trvající okupace s desetitisíci obětmi, jimi inscenované politické vraždy, rozdmýchávání občanské války a přesun všech extrémistů , kteří původně hledali útočiště v Sýrii do Libanonu Syřanům zrovna dvakrát kredit nezlepšily. LIbanonci až na výjimky sympatizovali se svojí prozápadní vládou a občanskými nepokoji se domohli odchodu okupantů.
Nemám rád spiklenecké teorie, ale pokud si posložíme otázku "Qui bono?" (současný konflikt) pak zjistíte, že bank drží Sýrie a Irán(který si nyní dělá co chce, protože není na prvních místech zpravodajství).
Add. Arabská mentalita - je to na dlouhé povídání. Pokud se setkáváte se vzdělanějšími lidmi, mají velmi podobné etalony jako my, ale žijí ve světě dvou tváří. Lůza v ulicích snese jenom tolik demokracie , kolik si zaslouží. Slova "Musíme si prožít náš vlastní středověk" mi svého času s povzdechem řekl obchodní partner - Iráckého původu.
Najednou , v setkání s realitou Vám pomalu začne docházet, že to co se Vám hnusí a s čím nesouhlasíte (drakonické tresty za kriminální delikty) jsou bohužel jediným exekutivním nástrojem, který je jakž takž schopen udržet kontinuitu společnosti.
Nevíc nezapomínejme, že označení Syřan, Libanonec, Iráčan je v podstatě umělé, protože 70% arabů, Vám začne velmi zdatně vysvětlovat Who is Who, z jaké jsou rodiny, kterého subetnika, kdo je jejich nepřítel a s kterou rodinou mají nevyřízené účty. Není to stoprocentní postoj, ale je většinový.
To jenom několik poznámek k reáliím.

114749

23.8.2006 13:45

RE: Mozna se mylite....

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 114749

...je lepe nez milite se.

Syrie a Libanon kdyz jsme se tedy zastavili u techtou dvou statu - jsou velmi neprehledne svym denim pro mistni nadezto pro mene ucastne, nebo primo nezucastnene. V podstate a to nejen diky Vasi skvele retorice, ale nutno priznat i znacnym dilem obecne pravdy - s Vami musim v mnoha vecech souhlasit.

Opakuji ale, ze vnitrni deni v Syrii a soubezne akce a reakce smerem k a od jejich nejblizsich sousedu jsou pro nas jen tezce pruhledne a k pochopeni - tedy dalece k moznostem jejich realneho hodnoceni.

Davam Vam za pravdu, ze doba za vlady jak pisete byvaleho presidenta - byla neskonale obtizna. Verte mily vsak priteli, ze ale opravdu tezko Vy nebo ja muzeme hodnotit pociny lidi jako Abdul Halima Khaddama Sunni muslima ktery hral klicovou roli v intervencich s Libanonem kolem 1976, Ghazi Kanaana ktery mel vzdy finalni slovo pri rozhovorech s Beirutem jako sef GID, zminujete li se o mezinarodnich schopnostech stareho Assada - nemuzete ovsem opomenout jeho sedou eminenci - Asefa Shafkata - sefa armady se svoji neuveritelnou silou a vlivem a to nejen diky tomu, ze si vzal Hafezovu jedinou dceru. Podivejte se na Farouqa Al Shara - ministra zahranicnich veci - byl to on kdo vedl delegaci na rozhovorech o miru v regionu Gulfu a stredovychodu v roce 2000 - pocinal si tak obratne, ze se stal nejvetsim trnem v oku Washingtonu a tehdy jej za to postavili do svetla mezi malem svetove teroristy, pro-Iracke propagandisty.

Kde vzal Rami Makhlouf svagr Bashara takovou moc kdy nebyla jedina vetsi zahranicni spolecnost ucastna s cimkoli na uzemi Syrie bez jeho slova. Nebudu pokracovat dal pres Turkmaniho a Bhjata Suleimana k ostatnim.

Chtel jsem jen naznacit, ze v pripade, ze si myslite, ze mate jasno v tak komplikovanem stroji jakym je Syrie, kde se tremi vystrely do hlavy se vzdalenosti 5-metru zasebevrazdi premier aby vzapeti skonal jeho dobry pritel prezident a kde nyni soucasneho prezidenta sestra se zda byti tim kdo ma hlavni slovo v zemi - tak je mi Vas docela, ale docela lito.

Lito v tom smeru, ze nechcete pochopit o cem to vsechno je - tedy o nechutnem hyenismu a vmesovani se euroamericke prohnile politiky.

Bez ni by totiz byl v techto zemich uplne jiny poradek.

Jak pise pan Sodek - svetu mir.

[cool]

114785

24.8.2006 15:35

Děkuji Vám za analýzu a rozbor

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114785

Nemohu s Vámi než nesouhlasit v taxativním historické výčtu. Navíc, ač z toho nemám radost, respektuji nárok Sírie na autonomní vnitřní i zahraniční politiku.
Reálné výstupy takové politiky se pak podílejí na projevech takových rozhodnutí navenek.
Jistě připustíte fakt, že pak dochází ke střetu politických cílů s oponentem.
Souhlasím s Vámi, že bez vlivu USA (ale i RUSKA, či EU) by byl , nejenom v Sýrii zcela jiný Status Quo, nemyslím, ale že by byl lepší (což je samozřejmě můj subjektivní názor)

Děkuji Vám za diskusi
R

114925

23.8.2006 1:26

RE: Nepředpokládám, že Vás přesvědčím.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114639

Vidite a prekvapive ti Arabove, Cinani a Indove udelali za poslednich tricet let znacny progres. Na rozdil treba od Afriky. Takze jake je vase vychodisko, aby Izrael byl rozhodujici silou v regionu, garantujici curek ropy distribuovane z pristavu v Rudem mori? Na to Arabove zrejme nebudou ochotni pristoupit a co vic na to nebudou chtit pristoupit ani v Moskve ci Pekingu. O tom boji klanovych vudcu je rec kde vsude? Treba Iran, Saudska Arabie, Jordansko? Ci je rec o destabilizovanych zemich jako Afganistan, Irak? 4 000 000 Palestincu v uteceneckych lagrech bez sve zeme maji sve specificke postaveni.

114720

23.8.2006 9:56

Dávat do jedné úrovně

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114720

Číňany a Araby je poněkud úsměvné.
Add. Arabský svět - podívejte se , kde se nejtvrději potírá fundamentalismus. Zjistíte, že většinou arabského polostrova vládne pragmatismus jako řemen.

114750

24.8.2006 16:16

RE: Dávat do jedné úrovně

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114750

A kde nevladne pragmatismus? [překvapení] Kde elity na svete nerikaji lidickum dole luza? [překvapení] [oči v sloup] Lidickove jsou pro ne potrebni a dobri pro hru v mocenske sachy. Modlim se, aby mezi temi nahore se nasel aspon nejaky Vetinari z Pratchetovi Zemeplochy.

114935

24.8.2006 16:24

Do puntíku s Vámi souhlasím

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114935

R

114937

24.8.2006 16:35

RE: Dávat do jedné úrovně

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 114935

A jeden Elanius v každom okrese [mrknutí jedním okem]

114941

24.8.2006 16:57

RE: Dávat do jedné úrovně

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114941

Ten by se taky hodil, bohuzel nesmirne vzacny material s velmi kratkou zivotnosti na planete Zeme. [pláč] [smích]

114950

21.8.2006 17:14

RE: Přání je otcem myšlenky.

hostující 85.?.?.?

Reakce na 114528

jistě by bylo jednoduší oblast zasypat napalmem. Ale to Izrael neudělal.
Víte pane ruger ti sionisté jsou vlastně v jádru takoví dobráci od kosti.
Ze stejného ranku jako například jiný dobrák,který vás a jedno vaše dítě klackem 'zmaluje' k nepoznání a vaši ženu s druhým dítětem utluče k smrti.
A jeho kámoš jej obhájí slovy:'Taky na ně moh vzít samopal - bylo by to jistě jednodušší!'
Jinak s poslední větou naprostý souhlas! [smích]

114562

21.8.2006 19:36

RE: Přání je otcem myšlenky.

google 84.?.?.?

Reakce na 114528

rozumiem, preco vas niekdo nazval politrukom. mate stejny sposob (ne)argumentovania, ako politruci a obmedzenu schopnost myslenia (prilis silne slovo v suvislosti s vasimi vyplodmi) v roznych rovinach.

za prve, vas vyrok:

>jistě by bylo jednoduší oblast zasypat napalmem. Ale to Izrael neudělal.

to snad ani nepotrebuje kommentar. nielenze to je najväcsia vypatlanina, aku moze ludsky mozog vyplut, je to ako argument uplne nelogicke a kontraproduktivne. je to taka medvedia sluzba UZA (Udatnej Zidovskej Armade) a vobec celemu zidovskemu "enterprise" na Blizkom vychode.
este k tomu poukazuje aj na vase talmudske vychovanie.

"budte vdacni, ze sme vas pozabijali uranovou municiou a nespalili napalmom!"
"budte vdacni, ze sme pozabijali len niekolko stoviek vasich deti a nie vsetky, hoci na to mame!"

za druhe,

>Pokud se tedy nemýlíte, prohráli bychom i my.

cela vasa plochost sa obnazuje v celej svojej krase vo vykrikovani hesiel "my alebo oni", "kto nie je s nami, je proti nam".
velmi to pripomina slovnik zidobolsevikov alebo neoconov. (v principe to to iste)

>Současná realita v Evropě vede k oklešťování základních práv a svobod -
>zatím svobody projevu, jenom proto "Abychom neradikalizovali araby...".

vojde sa do vasej spendlikovej hlavicky myslienka, ze arabske vycinanie v Europe a zidovske vrazdenie v Libanone a na celom Blizkom vychode sa navzajom neneguju.
netvrdim, ze tam neexistuje pricinna suvislost, ale skor obratena.
urcite nebombarduje UZA civilistov v Libanone kvoli arabom v Europe, skor ma pocinanie arabov v Europe blizkovychodne korene.
ale ani fakt, ze arabi predstavuju do buducnosti, urcite socialne riziko pre europske spolocnosti, neospravedlnuje sialene vycinanie zidovskych soldatesiek a nerobi z vojnovych zlocinov UZA milosrdne skutky a zodpovedni za ne, patria do Haagu.
len kupodivu, je tentokrat svedomie ludstva, stetka Carla del Ponte, nejak podozrivo ticho.

za tretie,

najväcsiu cast arabskej populacie utecencov v Nemecku predstavuju iracania, ako dosledok usraelskeho, barbarskeho utoku na odzbrojeny Irak a zidovskeho, koncentrovaneho sialenstva v Bielom dome a druhu najväcsiu palestinci, ako dosledok zidovskej genocidy na povodnom obyvatelstve Palestiny.
tretiu najväcsiu skupinu semitskych pristahovalcov do Nemecka tvoria zidia z Ruska (80% z nich zije na socialke)

a to nesmieme zabudat na rozne, zo zidovskych penazi (napr.Soros) financovane pseudohumanisticke organizacie, ktore za pomoci metod holocaust industry, rozvracaju socialny poriadok v Europe.
takze opät sa kruh uzatvara a vinikov treba hladat znova len medzi zidmi.

cherchez le juif!

114575

22.8.2006 9:59

Drahý Google!

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114575

Právě jsem se rozplakal!Co mohu udělat proto, aby moje intelektuální kapacita vzrostla alespoň na zlomek Vaší kapacity?
Add. Napalm.Přečtěte si mojí odpověď Karlovi.(Už to začíná být unavné :puke[smích]
Děkuji Vám za špendlíkovou hlavičku [smích],nemohl bych se na Vás, já méněcenný za odměnu PODÍVAT??
Nebudu Vás trápit povídáním o konsekvencích.
Add utečenci, V Německu převládají Turci, V Evropě heterogenní mix.
Válka v Iráku samozřejmě "vytvořila" mnoho uprchlíků, ale tvrdit to, že na ní stojí problém s imigranty v Evropě, to už není ani směšné. To může tvrdit jen politruk.[smích]

114642

22.8.2006 15:49

RE: Drahý Google!

google 84.?.?.?

Reakce na 114642

>Právě jsem se rozplakal!

na mna to neskusajte, skuste u mamicky

>Co mohu udělat proto, aby moje
>intelektuální kapacita vzrostla alespoň na zlomek Vaší
>kapacity?

tu sa nazory expertov rozchadzaju.
niektori tvrdia:
"komu nie je zhora dane, v apoteke nekupi!"

ini zase, ze sa to da dobehnut.
skuste kurzy komplexneho myslenia v blizkosti bydliska, namiesto otrepavania hlavy o mur, pri citani tory.

>Add. Napalm.Přečtěte si mojí odpověď Karlovi.(Už to
>začíná být unavné :puke[smích]

ten slabucky, chaoticky, nedotiahnuty pokus o myslienku chcel nieco povedat?
neodpovedali ste tym ani na to co vam Karel vycital a ani na nic ineho.
moc sa to teda nepodarilo.
ked vas to ale unavuje, nebudem otravovat, len zacinam mat predstavu, preco vam to myslenie tak nejde.
je to kurva unavne!

>Děkuji Vám za špendlíkovou hlavičku [smích],nemohl bych se na
>Vás, já méněcenný za odměnu PODÍVAT??

viete kam sa mozte podivat?

>Nebudu Vás trápit povídáním o konsekvencích.
>Add utečenci, V Německu převládají Turci, V Evropě
>heterogenní mix.

Turci nie su

a.) utecenci
b.) arabi

ale nebojte sa,
na tych kurzoch vam vysvetlia komplexnu pracu nad textom.

>Válka v Iráku samozřejmě "vytvořila" mnoho uprchlíků, ale
>tvrdit to, že na ní stojí problém s imigranty v Evropě, to
>už není ani směšné. To může tvrdit jen politruk.[smích]

znova nedokazet pochopit napisany text.
ak vam to pomoze, budem vam v buducnosti pisat pomalsie.

90% vsetci irackych ziadosti o azyl v Nemecku po roku 2000 (do roku 2003 som pracoval s utecencami), malo ako zdovodnenie, situaciu v Iraku, po prepadnuti zeme usraelskymi soldateskami.
pred prepadnutim Iraku usraelskymi zlocincami, za vlady S.Huseina, bola moznost iracana, dostat v Nemecku azyl rovna nule a Irak bol v na zozname tzv. bezpecnych krajin, kde mohli iracki ziadatelia o azyl v Nemecku zostat navrateni.

nikde som, vy spendlikova hlavicka, nenapisal nic o probleme s emigrantami v Europe.
pisal som o korenoch problemu s arabskymi emigrantami v Europe a to je velky rozdiel.
to vas dufam tiez naucia na kurzoch.

tak vela stastia
a shalom alejkum!

114660

23.8.2006 11:16

Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114660

Jenom Vás chci upozornit, že nemám kořeny v židovkém etniku [chechtot]
Moje matka je Němka, takřka celá její rodina padla, nebo byla pobita během divokých odsunů za II.světové války na straně německé (tato strana rodiny byla z větve malých ariastokratů ve Východním Prusku).A můj otec je latinoameričan.
Jinak jsem ateista - bezvěrec. [chechtot]

Vaše hypotézy jsou tak nedůstojné, že pokud bych přistoupil na Vaši rétoriku, musel bych tvrdit, že jste byl členem Hlinkových gard a dodnes si pobroukáváte "Na stráž". [oči v sloup]

114760

23.8.2006 12:12

RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda

Mindy 217.?.?.?

Reakce na 114760

[chechtot] Ale no tak, rugere. Nebuďte chucpe. Nestyďte se za to, že jste israelita. A když už nejdete za sebe, tak mutr raději šoupněte do malorolnické kolébky v Praskačce u Hradce Králové. S tou německou aristokracií jste to proflákl, rugere. Sen každého žida, viďte [smích]. Taťku latíínoameričana bych vám skoro i věřila. Kdo jiný by vás naučil takhle CHESKY CESKY... [vyplazený jazyk] . Adios. Mindy

114769

23.8.2006 12:42

Drahá Mindy!

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114769

Židovského etnika se neštítím, upřímně Izraelce obdivuji. Nemám potřebu se před Vámi hájit.
Nebudete tomu věřit ale existují lidé, kteří zvládnou víc jazyků,navíc česky jsem nucen komunikovat od nějakých deseti let.
Možná je pro Vás zcela mimo realitu, že jsou zaměstnavatelé (dokud jsem byl zaměstnancem u nadnárodních firem) , kteří ani s jinými lidmi než "mixem" v čechách nechtějí pracovat.
A tak v managementu zahraničních firem, nalezete Afgánce-holanďana, nebo Bulhara-Angličana, či Němce-Rumuna.
Můžete vytapetovat Váš email milionem smajlíků, ale rodiče mi tím nevyměníte. Život je plný paradoxů. Můj prastrýc bojoval ve zbraních SS, dědeček padl u Kurska. A já jsem sympatizant Izraele.

Opravdu asi nejste příliš složitá osobnost. Jinak byste si snadno získala informace, že mixovaných kosmopolitů Urugvajec- Němec, Bolivijec-Němec, nebo Chilan-Němec je mnohem více, nejž by Vás napadlo. Ale ve Vaší samoobsluze Vám párky balit nebudou, spíš je potkáte na golfovém hřišti. (Pracovně to u Vás jaksi nepředpokládám).Tradiční spolupráce s obou regionů je často mnohem silnější (v latinské americe) než například vliv USA.
PS. Němců, kteří si prošli složité tragické martyrium nelidských odsunů přes celou Evropu je též neuvěřitelné množství.

114775

23.8.2006 13:16

RE: Drahá Mindy!

Míra S. 195.?.?.?

Reakce na 114775

No nevím jaký post ve vašem myšlení zaujímá složitá osobnost, ale dle popisovaných reálií vašeho virtuálního světa se ceníte opravdu vysoko. Asi bych se tu mohl pochlubit, že naše rodinná linie se skládá z Čechů, Němců, Maďarů, Američanů, Holanďanů, ale to bych si patrně musel odepřít radost z absolvování alespoň první třídy ZDŠ. Na rozdíl od Vás, jsem sice cestoval, ale nějak jsem se úspěšně vyhnul oblastem s výrazným geopolitickým prvkem, podle nějž lze v příručkách vyčíst kdo je kdo. Tak třeba v Íránu je radost mluvit s lidma a cestovat po kulturních památkách. Naše představa ušpiněného Araba s houfem koz a nataženou rukou tam nějak nefunguje. Rozhodně bych neřekl, že ti lidé čekají až budou moci konečně vtrhnout do Čech a obsadit Říp. Naopak, tu člověk má pocit, že se jedná o skutečně bohatý stát. Kdopak ví jak to dělají? Možná dokáží dobře hospodařit s příjmy z ropy. A nedej bože, aby se podobně nakazili i ostatní státy. Kampak by se západ poděl že?
Vždyť takový Izrael by bez masivní podpory USA a prodeje zbrojních technologií musel skutečně pokorně přeplavat nějakou to mořskou míly. A přitom jim nabízíme demokracii a svobodu made in USA. Tedy nikoliv více peněz za ropu, ale dost peněz, aby si vládnoucí pro západní klika mohla platit armádu, která ten zbytek bude držet hezky zkrátka. Nakonec jim přece posíláme humanitární pomoc. A to by žádný nelida neudělal.

114780

23.8.2006 13:53

RE: Drahá Mindy!

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 114780

...tady se rad podepisu. Fajn a realny pohled na vec. [smích]

114789

23.8.2006 14:03

RE: Drahá Mindy!

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114780

Nic z toho, co jste napsal jsem nevyslovil. NApsal jsem , že je to region dvou světů. PS . nechlubil jsem se, jennom jsem upřesňoval (zbytečně) svůj původ - po té co místo argumentů zaznělo zlý žide!Proti židům nic nemám, ale původem s nimi též nemám nic společného.
Naprosto s Vámi souhlasím, že obyčejní lidé chtějí v klidu (bz přítomnosti jakéhokoliv vojáka cizí mocnosti) žít v klidu své životy. Jednou jim to neumožní cizinci, podruhé vlastní elity.

114791

23.8.2006 23:45

RE: Drahá Mindy!

Míra S. 195.?.?.?

Reakce na 114791

Tak to už je prostě věc diskuze. Pokud se otevřeně přidáte k příznivcům Izraele, jsou vám logicky přiřknuty všechny argumenty, kterých se zde ostatní dopouští. Váš názor může přirozeně vycházet z jiného úhlu pohledu, ovšem potom musíte být více konkrétní.
Přečetl jsem si některé vaše příspěvky a docela rád bych vám doporučil se od školních příruček posunout více k realitě. Považovat v současnosti dolar za stabilnější než rubl na základě technologické vyspělosti, je prostě hovadina. Je pro vás velkým štěstím že nejste vlastníkem tak obrovských dolarových rezerv jako třeba Čína. Myslím že po několika posledních týdnech by jste nepsal zde na Zvědavci, ale zdržoval se v blízkosti oné místnosti, do níž lze odhodit něco z obsahu žaludku horní cestou. Tím nechci nikterak snižovat úroveň vašich příspěvků, ale o technologické vyspělosti můžete přemýšlet pouze tehdy, pokud máte z čeho vyrábět. A v tomto ohledu má v rukou všechny trumfy Rusko. Pokud se podíváte na dění ve světě, zjistíte, že států které jsou s USA ochotny obchodovat za zbrojní arzenál je čím dál tím méně. Asi jim došlo, že za peníze si mohou koupit víc.

114861

24.8.2006 9:49

RE: Drahá Mindy!

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 114861

"Asi jim došlo, že za peníze si mohou koupit víc."

nezapominejme na privatizaci bombardovanim. To je velice vynosny kseft,protoze vydelava nejen zbrojarsky prumysl,ale i firmy agresora,ktere vyplnuji vznikla prazdna mista.

!!! Lid napadeneho statu pak dre na cizi kapital!!!

(u nas ani nebylo treba bombardovani,stacila Havlova pata kolona v tandemu s analistou Svobodou a razem u nas vznikl raj marketu,automobilek a jinych nadnarodnich uskupeni) Proto napr. ta mackanice ropnych firem pred valkou v Iraku, kdy vsichni panackovali pred Bushem,aby je tam pustil.
To same muzem videt kdekoliv jinde,kam vkroci noha agresora.

114887

24.8.2006 13:42

Vystupte s Vaším názorem mezi ekonomy.

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114861

Jistě Vám budou pozorně naslouchat

114907

24.8.2006 14:26

Milý Míro!

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114861

Všechny mé přízemní nároky, nároky mých blízkých i moje "quality of life" jsou determinovány mým pracovním výkonem a praxí. Kupodivu ty příručky docela fungují.

Ale to mi asi dávají zákazníci peníze za to, že jsem je nějak "požidovku" obelstil.. [chechtot]

114912

25.8.2006 9:18

RE: Milý Míro!

Míra S. 195.?.?.?

Reakce na 114912

Někdo se dokáže smířit s málem. To Vám závidím.

115053

23.8.2006 13:26

RE: Drahá Mindy!

Mindy 217.?.?.?

Reakce na 114775

[smích] Jejda, na to, že nemáte potřebu se hájíte poměrně mnohomluvně, rugere.
A ovšem úspěšně. Vaše paní matka je německá šlechtična a váš zahnědlý pan otec jejím blond kadeřím a lepé teutonská figuře neodolal, když přijel do německé kolonie v Paraguaji-Uruguaji-Argentině-apod vyjednat dodávky osiva a luteránských brožurek. Vás pak vychovávala česká Ňaňa, takže vládnete kromě němčiny,španělštiny,angličtiny, několika indiánských dialektů z povodí Amazonky, herbejštiny, rumunštiny a znakové řeči i češtinou. Žjúúúú...[smích].Udělal jste na mě vážně dojem, rugere. Kosmopolita, weltman, sympatizant Izraele a pilný přispěvatel Zvědavce ještě k tomu. [překvapení] .
Pokud příště dokážete lépe ovládnout vzteka a odpustíte si urážky a posměšky, budete aspirovat na místo mého oblíbeného agitátora. Zatím tento prestižní post drží bozkystein55. Ale šlapete mu na paty, rugersteine.

[smích] Mindy

114782

23.8.2006 13:47

aspirant stein...

stein55 84.?.?.?

Reakce na 114782

@Mindy,

>budete aspirovat na místo mého oblíbeného agitátora.

tak, teraz si zasplham; nedajb-e aby som stratil tu poziciu oblubenosti u vas.

pozor to nie je satira ! copyright ma jeden chytry slovak, ktory to napisal dnes do jedneho fora. je to sice s kontextu, ale klobuk dole !

[citát]...Mylis si pojmy ! "Ako kazde ine nabozenstvo" ma napriklad krestanstvo zakaz zabit cloveka, je to smrtelny hriech. Spolocnym korenom Islamu a Krestanstva je Judaizmus. Zdrojom je Stary zakon, ktory ma niekolko "kapitol" o zabijani. Novy zakon je zakladom Krestanstva, hlasajuci mier a lasku medzi ludmi. Islam si zobral zo Stareho zakona zlobu a nenavist voci rasovo inym. Islam je dielom zidovskych pohlavarov, ucelom na potlacenie Krestanstva. Tato zbran sa po starociach obratila voci stvoritelom....[/citát]

stein55

114786

23.8.2006 14:30

RE: aspirant stein...

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 114786

... Stein55

Moc jste si nezasplhal - ten "Vas" citat je pekna snuska zhovadile sionisticke propagandy.

Fandite si prilis kdyz rikate, ze Islam je dilem zidovskych pohlavaru a jeste se pritom nestydite vypustit tak bohapustou lez o zlobe a nenavisti Islamu - tim oblbnete mozna zaky zakladni skoly (hebrejske - max.)

Islam je v zaklade ucenim miru a lasky a kdo to nechce v pravde pochopit je blazen co se kdyz vazeny prominou - posral sam ve vlastni sini.

[oči v sloup]

114794

23.8.2006 14:47

RE: aspirant stein...

stein55 84.?.?.?

Reakce na 114794

@SandWalker

je mozne, ze ste posunuty ?! ja som pisal vyslovene, ze je to z kontextu celej tamojsej diskusie a pre mna tak bizardne, ze som to chcel len citovat.

ale sorry, zrejme si to vyprosite, aby vam jeden zid do toho vaseho unizono spevu "za vsetko su vinni zidia" pochlebarsky kafral [smích] mejle.

stein55

114797

23.8.2006 13:47

Milá mindy!

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114782

Přeji Vám krásný den!
JSte opravdu dobrá, pokud mne ale máte za žida, co s tím lze dělat?Nic.
Bavte se.Aź tolik mi to nevadí.
Pokud se nemýlím, Werich byl členy Vlajky nazýván "bílým židem" a hodnocen jako mnohem škodlivější než žid "po krvi".
Alespoň budu v dobré společnosti.

PS. Máte pravdu - když se nad tím zamyslím, těch několik dní co pilně odpovídám na příspěvky v "Diskusi" zvědavce ¨mne stálo docela dost peněz. Měl bych to omezit. [chechtot]

114787

23.8.2006 14:22

Abych Vám udělal radost!

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114782

TAk jste se dotkla věcí, na které jsem skutečně citlivý milá Mindy.
Ale pokud neumíte bez urážek a zesměšňování argumentovat, není to skoro škoda vytvářet něco o čem tvrdíte , že jde o diskusi? [mrknutí jedním okem] Přesněji do diskuse jste se zapojila rovnou nepodloženými invektivami.
Někoho apriori atakovat, jenom tak, že z toho máte srandu je velmi snadné.
Nic ve zlém, ale běžná diskusní fóra tak fungují, a na nic si nehrají.

Pokud bych měl vracet všechny urážky, kterých se mi za těch pár dní co navštěvuji zvědavce dostalo, asi bych nic jiného nedělal.
Ale to by asi editor smazal.Narozdíl od Vašich empatických oslovení.

Nebylo by snažší udělat WEB, kde jsou jenom statické informace?
Prostě stránky Fan Clubu- Já jsem Harlejář a kdokoli jiný je lempl.
[chechtot]

A ještě jeden postřeh, někde na tomto webu jsem četl extrémně blbý příspěvek nemocného člověka, který se vydával sionistu, o arabech mluvil jako o "písečňácích" vískal nad eventualitou použití nukleárních zbraní. Prostě psal jako skutečný blázen. TAk mě nyní napadá, zda nechtěl místní "komunitu" provokovat.
Protože člověk se opravdu musí velmi držet, aby Vás, nebo pana Karla, či Googla občas nepočastoval stejnými výrazovými prostředky jako oni mne.

Samozřejmě je zde možná i spiklenecká teorie [chechtot] , že zvědavec je provokací ortodoxních židovských skupin, plánujících světovládu a Google, nebo Karel4you jsou ve skutečnosti militantní rabíni, toho času sídlící v pentagonu.

114793

23.8.2006 14:58

RE: Abych Vám udělal radost!

Mindy 217.?.?.?

Reakce na 114793

[cool] Přečetla jsem si vaše příspěvky, rugere. Argumentujete věcně a slušně. Ovšem také často a rád ironizujete a shazujete své oponenty. Hodně jedovatě. Takže mě ušetřete, prosím, svého ukňouraného rozhořčení.
Jako editorka( tedy přesněji jedna z editorů ) tohoto webzinu se snažím, aby nikdo osobně neurážel a nenapadal nikoho. Pokud se tak ve vašem případě stalo, mrzí mě to.
Myslím, že je správná chvíle vrátit se k meritu diskutovaného článku, rugere.
Ať už jste kýmkoliv... [smích]. Mindy

114798

23.8.2006 15:24

RE: Abych Vám udělal radost!

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114798

OK, fajn (opět jste to nevydržela napsat alespoň "ukňourané" )
Drahá Mindy, skutečně se maximálně snažím být slušný, nevím co mám dělat, pokud mě někdo častuje vulgaritami, mlčet? Být také sprostý? Takže , pokud nechci být na tomto webu otloukánek, odpovědět ironií je asi to jediné možné. Nezlobte se , ale nikde jsem nepocítil zásah Vaší ochranné ruky, když mi Vaši fandové nadávali. Ne že bych po tom až tak toužil, jenom se mi zdá , že Vaše argumentace je lehce falešná.

PS. Klidně to vymažte, ale ač nesouhlasím v mnoha věcech s panem Stworou, vážím si toho jak argumentuje. O to vyděšenější jsem z faktu , že právě Vy jste editorka! Ten přímý bezdůvodný podpásový atak z Vaší strany mi k funkci editora skutečně nepasuje.
A apel na návrat k meritu věci nelze vnímat jako návrat k diskusi, zvlášť pokud jej použijete v situaci, kdy se hodí Vám.

Jsem tuze zvědavý, co z tohoto příspěvku si budu moci přečíst..
Přeji Vám krásný den editorko.
R

114801

23.8.2006 15:41

RE: Abych Vám udělal radost!

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 114801

skutecnym umem valecnika jest nereagovat na provokaci a reagovat pouze na podnety,utvarejici hodnotnou diskusi

114806

23.8.2006 15:44

RE: Abych Vám udělal radost!

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114806

To bych si zde občas asi moc nezadiskutoval

114808

23.8.2006 15:52

RE: Abych Vám udělal radost!

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 114808

cas jest drahocenny,a lze ho vyuzit ruznymi zpusoby [mrknutí jedním okem]

114809

24.8.2006 16:25

RE: Abych Vám udělal radost!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114806

Nerealne a nefunkcni. Aspon na internetu. [mrknutí jedním okem] Nemuzete si nechat s prominutim srat na hlavu. Mnoho lidi si mysli, ze dulezite jsou penize. Casto je s nimi spojen respekt. Presneji receno respekt je dulezity. Nemate respekt, nemate nic.

114938

23.8.2006 13:50

RE: Drahá Mindy!

J. H. 62.?.?.?

Reakce na 114775

>PS. Němců, kteří si prošli složité tragické martyrium
>nelidských odsunů přes celou Evropu je též neuvěřitelné
>množství.
No to je divné. Mně v posledních létech říkají, že je, chudinky, zlí Češi zavraždili.
J. H.

114788

23.8.2006 13:59

RE: Drahá Mindy!

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114788

No comment, přesněji, jste chudák.

114790

24.8.2006 16:27

RE: Drahá Mindy!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114790

Odun je jiste jednou z temnych kapitol ceske historie. Bylo by vsak poctive videt to ve vzajemnych souvislostech.

114939

24.8.2006 16:46

S tím nemohu , než souhlasit

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114939

to je jednoznačné.

114947

23.8.2006 15:12

RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 212.?.?.?

Reakce na 114769

"S tou německou aristokracií jste to proflákl, rugere. Sen každého žida, viďte"

docela jste se trefila, pani Mindy. Nemecka kultura se mela sveho casu (zejmena konec 19.,pocatek 20. stoleti) podilet na sebeuvedomeni,emancipaci zidovskeho naroda a naopak zidovsky narod mel napomoci sebeuvedomeni naroda nemeckeho. Berlin=Novy Jerusalem-mesto zidu ap. Poblouzneni jednoho Führera v reakci na vyhlaseni valky Nemecku zidovskym kongresem ovsem umoznilo temto snaham nabyt roztodivnych rozmeru s nejruznejsimi odstiny.

Nemecko jim bylo vzdy nejvetsim pritelem a nic na tom nezmenily ani "pece babylonske",bez ohledu na mnozstvi bratru,kteri tam s andelem(kurna,to muselo byt azbestu) prezili bez pohromy-viz. Stary Zakon. Vsimneme si usilovne podporovane Nemovy flotily rozsirene o zbrusu nove, a pratelskym nemeckym lidem zpola uhrazene 3 kusy paradnich modernich jedincu...!

114799

23.8.2006 12:16

RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda

stein55 84.?.?.?

Reakce na 114760

@ruger

uz dlhsie pozorujem/citam vase prispevky, ktorym som schopny nasledovať [smích]

>na Vaši rétoriku, musel bych tvrdit, že jste byl členem
>Hlinkových gard a dodnes si pobroukáváte "Na stráž". [oči v sloup]

je mozne, ze by googlovy nezaskodilo prebehnut minulost vlastnej rodiny - povedzme poslednych 70 rokov, este predtym, ako ukazuje permanentne prstom - s oblubou na zidov; zabuda, ze aspon dva prsty tej ruky ukazuju smerom k nemu...ale to je ako "perlen vor die säue werfen" [smích]

k tomu "Na stráž" jedna mala epizodka -> odboj v malom prebiehal nasledovne. ak vas niekto zdravil s "Na stráž", odpoved bola "nestraš!"

stein55

114772

23.8.2006 12:54

RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114772

[chechtot]

114777

24.8.2006 10:05

RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda

V. Sodek 62.?.?.?

Reakce na 114777

to: ruger-el iluso
Svymi nazory obhajujici politiku statu Israel a tou podpasovkou, ze se zaroven hlasite k latino komunite, delate docela slusnou ostudu vsem, kteri vi "ktera bije" a čelí nazorum te mene tolerantni skupine, kterou zde zastupuje treba pani editorka.
Nemlžit, prosím [mrknutí jedním okem]

V [cool]
no bull...,
....world peace

114889

23.8.2006 20:53

RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda

google 84.?.?.?

Reakce na 114772

>je mozne, ze by googlovy nezaskodilo prebehnut minulost vlastnej rodiny -
>povedzme poslednych 70 rokov, este predtym, ako ukazuje permanentne prstom -
>s oblubou na zidov; zabuda, ze aspon dva prsty tej ruky ukazuju smerom k nemu...
>ale to je ako "perlen vor die säue werfen"

pan stein, co tu bluznite na temu mojej rodiny?
vy ste sa uplne pomiatol? ake podle zachovanie.
vysvetlite mi, preco mate nutkanie/pocit, ze do toho musite zatahovat moju rodinu?
ja som tu, na rozdiel od vas, moju rodinu nespominal.
vy predsa, na temu mojej rodiny, vobec nic neviete, tak ju laskavo nechajte na pokoji a nepchajte svoj zidovsky rypak tam, kam nepatri.
preco sa namiesto toho, radsej nezaoberate svojimi detmi, prislusnikmi zlocineckej IDF?
http://www.blisty.cz/2006/8/23/art29966.html

wie sie sehen, ich habe eine Perle vor die Sau geworfen.

114833

23.8.2006 22:07

RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda

stein55 84.?.?.?

Reakce na 114833

@google

>pan stein, co tu bluznite na temu mojej rodiny?

bud ste to nechceli rozumiet, alebo jednoducho na to nemate !

este raz a pomaly zum mitschreiben -> ak som oslovil vasu rodinu + to cislo 70 rokov, tak to bolo a este stale je myslene len symbolicky a sice na adresu vsetkych slovakov - vas som oslovil "als_ob stellvertretend. kappiert ?

>nepchajte svoj zidovsky rypak tam, kam nepatri.

sorry, ale ako sa do lesa vola, tak sa bude ozyvat [smích] apropos - o moje deti nemusite mat ziadnu obavu; oni su schopne sami za seba hovorit/konat.

>wie sie sehen, ich habe eine Perle vor die Sau geworfen.

macht nix.

stein55

114849

24.8.2006 1:36

RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda

google 84.?.?.?

Reakce na 114849

pan stein, vy vyplnate kazde a jedno zidovske klise, ake som kedy i zidoch pocul alebo cital.
dnes si rozoberieme "klamanie".
viete ako sa vravi:
klames ako zid!
a vy by ste zapreli aj vlastny nos medzi ocami a to je teda u zida podivuhodny vykon. [chechtot]

nechcete niest zodpovednost za to co ste napisal a tak sa radsej vykrucate lacnymi klamstvami.

takze po poriadku, k tomu co ste napisal,
vasa veta:

"je mozne, ze by googlovy nezaskodilo prebehnut minulost vlastnej rodiny - povedzme poslednych 70 rokov"

a vasa interpretacia:

"ak som oslovil vasu rodinu + to cislo 70 rokov, tak to bolo a este stale je myslene len symbolicky a sice na adresu vsetkych slovakov"

snad sa tu najde este niekto, kto tuto vetu interpretuje tak ako vy, ale v najlepsiom pripade sa bude jednat o nejakeho shabes boy-a:
na zaklade ktoreho konkretneho slova alebo slovneho spojenia, by som mal dojst k zaveru, ze sa jedna o vsetkych slovakov? [zmaten]


dalej, na moju, priznavam trochu hrubu poznamku (ale na velku dieru velka zaplata):

"nepchajte svoj zidovsky rypak tam, kam nepatri."

ste mi odpovedal, "sorry, ale ako sa do lesa vola, tak sa bude ozyvat",

pritom reagujete na prispevok 114782 a ten je od mindy a nie na moj!
takze to vase "ozyvanie z lesa," je az napadne podobne zidovskemu slepemu ostrelovaniu Libanonu, bez ohladu na smer vetra a zivoty civilistov.
nepomiesalo sa vam tam, v tej vasej zidovskej hlavicke, nieco od tych libanonskych katusi?

za tretie,
aj keby tie vase klamstva bola pravda, neviem preco oslovujete cezo mna slovakov, alebo mna cez slovakov?
kto vam kedykolvek povedal, ze som slovak?
vychadzate azda z toho, ze pisem lepsie po slovensky ako vy?
to nie je ziadny velky vykon,
ich schreibe besser als sie in vielen Sprachen

viete, tato diskusia je k clanku
"Nejdůležitější je čest"

takze musi byt nevyhnutne kazdy prispevok, ktorym odpovedam vam, OT, pretoze vy nemate ani sajnu, co to slovo znamena.

shalom alejkum!

114866

24.8.2006 11:25

RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda

stein55 84.?.?.?

Reakce na 114866

@google

>zidovske klise, ake som kedy o zidoch pocul alebo cital.

presne v tomto vasom vyroku sa nachadza des pudels kern, event. vas osobny problem/dilema punkto tema zid/zidia !

pokial sa budu vase skusenosti s zidmy - v akejkolvek zivotnej situacii - omedzovat len na informacie agentury jpp, tak nie je s vami o com diskutovat; ergo nechajte si tie klise pre seba a vymienajte si nazory radsej s tymi, ktori vam budu len pritakavat; ja zatial oponujem.

ak mate ale skutocny zaujem o diskusiu na urovni, tak to nebude pre vas ziadny problem. kedze zijete v nemecku nie je to priliz namahave jednoducho navstivit nejaku zidovsku ustanovizen a urobit si - konecne - vlastny obraz o zidoch. ak si potom prestovsetko nezmenite svoj nazor, tak je to ok, pretoze to je/bude vasa osobna a priama skusenost !

>ich schreibe besser als sie in vielen Sprachen

quod erat demonstrandum [smích]

stein55

114897

24.8.2006 6:04

RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 114760

Pane ruger, neni pochybnost, ze jste inteligentni clovek ktery vi, ze je inteligentni a predvadi svou dusevni prevahu nad nami s hrdosti chlapce ktery prvni objevil chlupy na svem prirozeni a predvadi se nahaty v satne po hodine telocviku aby si toho vsichni vsimli.
Pri vasem vzdelani, ktere vas ovsem neucinilo tolerantnejsim, coz zrejme tam kde jste ho ziskal vyzadovano nebylo, reknete mi, proc jste pravicakem? Vsiml jsem si prispevku pod "ruger" v Ceskych tiskovinach a mohu rici, ze se opakujete jako stary gramofon.
Vsechny obsahuji neco o "sockach, luze, nevzdelancich a levicacich."
Na zapade je tendence, ze vzdelani lide jsou spise na levici. Je to proto, ze si uvedomuji odpovednost k te "luze". Vzdelani ma spise otevrit oci, nez vytvorit uzkoprseho byrokrata.
Vas nazor na obyvatele Stredniho Vychodu naznacuje neprekonatelny odpor z vasi strany, ktery je zpusoben slepou sympatii pro Israel. Ovsem, slepou sympatii, kterou sdilite s nekolika dalsimi cleny teto diskuse. Myslite si, ze Israeli pomahate, kdyz, pres to, ze je mozne cisti Israelske noviny ktere jsou velmi kriticke politiky sve zeme. A vy to zapirate. Neni divu, ze v ocich ostatnich pusobite dojmem, no, kdybyjste byl opravdovy aristocrat, zrejme by jsme to poznali sami.
Byl tu jeden pan, take vsechno vedel. Take nam poslal svuj zivotopis aby jsme si uvedomili jak je chytry. To bylo prekvapeni, na papire byl daleko lepsi nez mineni ktere jsme si o nem utvorili.
Jen tak pro zajimavost, napiste nam, jak vypadate. Ja si vas predstavuji, ze se podobate herci Kopeckemu. Byl to muj favorite.

114877

24.8.2006 14:01

RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114877

Jak to vypadali židé na protektorátních karikaturách?
Jsem 140 cm vysoký, mám velký bambulovitý nos, tři brady, velké břicho, křivé nohy, husté pejzy , na hlavě jarmulku, v jedné ruce Talmud a v druhé ruce ukradené peníze. Za zády se mi povalují mrtvolky zneužitých a pro tajné židovské opbřady zavražděných chlapečků.

Spokojen?

Ad slepé sympatie, či antipatie.
Drahý Karle ! Vám přece vůbec nejde o Libanonce! Vám jde o to ukázat jací jsou Izraelci odpad civilizace. Pokud by Vám šlo o Libanon, byla by tady minimálně stejně emotivní diskuse o takřka třicetileté syrské okupaci a zločinech této okupační armády. Místo toho tady probíhá diskuse typu:
Máš jiný názor, než my Vyvolení? Ano - Jsi mizerný žid!
Opovážil jsi se argumentovat? (Vypadá to logicky?) Pak jsi prolhaný žid!
Upozornils na něco co se nám nehodí do krámu? Jsi lstivý žid!
Pokud použiji osobní zkušenost, pak jsem označen za lháře, nebo něco horšího. TAk sakra zvedněte zadnice a ten Blízký Východ nějakou dobu navštěvujte! Nikoliv jako turista s odletem za týden..

Ale to vše lze ještě pochopit, prostě máte ve Vašem Clubu takový světonázor, je to váš bazální pohled na věc a já nepochybuji o tom, že drtivé většině toho, co se zde píše naprosto upřímně věříte, jakýkoliv náznak Vám to potvrdí a prohloubí Váš kritický pohled na "židáky".

OK to vše je pochopitelné, co mne ale totálně dostalo, to byl nenávistný pokřik v okamžiku, kdy člověk psal o ekonomických otázkách.
Odpovědi jsou stejně iracionální, jako kdybych tvrdil, že země je kulatá a členové klubu by mne vyplísnili, že jsem mizerný žid, protože i dítě ví, že Země je placka a na zádech jí nesou sloni..

114910

25.8.2006 1:38

RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 114910

Mily pane Ruger, velice se mylite. Jde me prave o stat Israel, ktery se pod soucasnym vedenim riti do katastrofy. Zda se mi, ze jste si nevsiml, ze diky adaptaci politiky USA, kterou si ovsem nemuze dovolit protoze je to mala zeme, si vytvoril tolik nepratel, ze kdyz by se od nej odvratila vlidna tvar USA tak by byl znicen.
Politika USA je velmi kratkodoba, centralisovana na sebe samou a s tendenci vyuzivat pratele a nechavat je na holickach.
Misto toho, aby Israel adaptoval politiku moderatni a snazil se delat si pratele, zmenil se v takzvaneho "bully" Stredniho Vychodu a snazi se tlacit na okolni staty.
Proc si myslite, ze se stale vice ozyvaji hlasy zidu kteri nesouhlasi se soucasnou politikou.
S vasimi nazory by jste byl nazyvan "mizernym zidem" i Jerusaleme. Ne proto, ze ti lide tam nemaji radi zidy, ale protoze sluzba kterou vykonavate Israeli je velmi mizerna. Misto abyjste se snazil konflikt zmensit a spise diplomaticky hajit stat Israel, vy misto toho foukate do ohne, snazice se nas presvedcit o opaku co si muzeme precist na strankach jak "Jerusalem Post, tak i Haaretz".
Nikdy jsem nepopiral vasi schopnost vyjadrovat se iteligentne, to vyvera z vasich prispevku, co me ale popouzi je vase prehlizivost k lidem kteri nemeli v zivote tolik stesti jako vy. Movitost je relativni a nekdy prinese malo stesti, jiste jsou vam znamy osudy Marie Antoinette. Byt arogantni je oskliva vlastnost a ve vasem pripade zrejme zakryva vas pocit menecenosti. Snazite se kompensovat, jak to vyplyva z vaseho prispevku za to jak s vami spolecnost zachazi.
Chapu, ze byt 140 cm. a neatraktivni jak jste se popsal vyvolava negativni odpoved, zkuste byt vlidnejsi k lidem a uvidite, ze kdyz vas opravdu poznaji, tak si na vas zvyknou a nebudou zli. Mozna, ze kdybyjste trochu zhubl a mozna, ze s sebou ten Talmud tahat nemusite. Vzdyt uz ho musite znat na zpamet. Na penize mate kapsy a ty mrtvolky, poridte si na ne lednici. No a uvidite, kazdy vas potom bude mit rad.

115027

22.8.2006 5:26

RE: Přání je otcem myšlenky.

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 114528

Mily pane Bugger, zda se mi, ze musite byt vybornym hracem video-her. Totiz vas pohled na situaci je z pohledu cloveka, ktery ma na starosti jen monitor sveho pocitace a mnoho "monsters" na zabiti. Nemusi se starat o mineni ostatniho sveta a hra trva jen do momentu kdy vystrilite svou imaginarni munici.
Ovsem, Israel ma prevahu a vyspelejsi techniku, ale, dovede te si predstavit fotografie z bombardovani napalmem? Popalene deti a stare lidi?
Vite vy jeden prostacku, ze ta slavna fotografie z Vietnamske valky, ty popalene deti bezici nahate po silnici zmenili mineni verejnosti o teto?
Jen tak mimochodem, v casopise Economist na strane 45 z tohoto tydne je zajimavy clanek, prectete si ho.
Ja vim, ze si myslite, ze Israel ma pudovou strelby a tu magickou kravu, bojovou techniku Krav maga.
Jestli pak vite, ze v Israeli se bouri reservni pluky? Ta minivalka nebyla nijak popularni. Zase to zkazili jako v Kijeve pred pogromem.
Vy jste fixovany na slova jako: antiamerikanismus, levice a radikalismus. To jsou pojmy ktere nic neznamenaji a pouzivaji se jen na ziskani podpory na domaci pude. Ti Lebanonci jednoduse nemaji radi okupanty, bohuzel, to ze jsou to zide podporovani USA je pro ne vedlejsi. Oni by vyskrabali oci komukoliv.
Co se tyce oklestovani osobnich svobod. To se sice deje, ale z uplne jineho duvodu. Jiste jste si vsiml, ze vetsina tech "plotu" byla vymyslena. Ty svobody jsou omezovany za ucelem podpory soucasneho rezimu v USA, ktery ma kupodivu jen asi 30% podporu. A ta stale klesa.
Pokud republikani prohraji, ocekava se dramaticka zmena v relaci jak s Israelem, tak s celym Strednim Vychodem.

114614

22.8.2006 9:49

Milý Karle!

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114614

a.Děkuji za oslovení, věřím, že jste si tím opět udělal radost.
b.Ano nic jiného nedělám, pokud mozky nestříkají po monitoru, není můj den naplněn.
c.Děkuji za prosťáčka. Nemohl Bych Váum vylézt na ramena? Z ramen giganta bych jistě dohlédl dál... [mrknutí jedním okem] Asi nemá cenu argumentovat, že napalm byl míněn jako zcela nehumální, leč účinná válečná technologie. Ale Jak čtu VAše příspěvky. Izraelci by stejně nemohli být hodnoceni hůře než nyní..PS. ano máte pravdu, veřejné mínění funguje podle TV kamer. Ano sověti vyhráli válku ve Vietnamu na území státu Washington.Stálo je to fůru peněz.
d.To že miniválka nebyla populární je mi známu, nevím zda je známo Vám, že reakce VAšeho typu dnes vedou k tomu, že část Izraelců (a zdánlivě paradoxně i Libanonců!) má pocit, že Izrael měl být velmi tvrdý a nehrát si na válku s varováními a ampliony.
e. termíny antiamerikanismus, levice a pravice znamenají stále mnoho. Můžete je relativizovaně rozpatlávat, ale realitu tím nezměníte.
f. souhlasím NAPROSTO ! Nenávidí kohokoli, kdo je je okupoval, nebo okupuje. Je jasné, že se změnily preference, ale před nedávnem Vám drtivá většina Libanonců se svitem v očích řekla, že si nepřeje nic jiného, než odzbrojení Hizbaláhu a nakopání jeho bojovníku do zadnic.
Ploty, které jsou v Evropě postavené v rámci "politické korektnosti" a které chrání nesmyslně radikály ku neprospěchu původních obyvatel i ku neprospěchu primárně neradikálních imigrantů postavila socialistická evropa. Přečtěte si, co slíbil (a splnil)arabské Lize Prodi.

114641

22.8.2006 5:44

RE: Přání je otcem myšlenky.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114528

Vypadate na "vojenskeho" experta. Vite, co delalo napr. z vikingu ci japonskych samuraju straslive protivniky? Nebali se zemrit. Zemrit v boji pro ne byla pocta. Pokud jde o imigracni politiku staci se ridit prikladem Izraele a peclive si vybrat komu treba Francie umozni stat se francouzskym obcanem. Naopak pokud zemi jako Irak privedete do obcanske valky muzete ocekavat vetsi priliv utecencu z Iraku. Ja ty lidi docela chapu, taky bych se snazil dostat sebe sama a sve blizske z dosahu valecneho rizika. Zeme jako Irak ma tolik ropy, ze za "normalnich" podminek bude mit minimalni emigraci. Afrika to je jina kava, ale pricina prilivu emigrantu do EU ci USA neni rozhodne vojenska slabost. Jde o to jak je nastavena legislativa a o te rozhoduji penize!! Pokud penize rozhodnou, ze multikulturarismus je neuzitecny, pak z nej nezustane ani mastny flek.

114617

22.8.2006 9:32

Vážený René!

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114617

Souhlasím s Vámi z 90 %.
Add.Multikulturalismus - máte naprostou pravdu, peníze hovoří. Díky tomu politické elity EU v rámci "politické korektnosti" prosazují "tolerantní multikulturní prostředí". Úsměvné je to, že zcela netolerantní jsou pak importovaná etnika , zvyšující pestrost multikulturního prostředí.
Proč to píši? Evropa se neřídí jasnými benefity, nesnaží se imigranty integrovat, snaží si je koupit. To není dobře.

114640

23.8.2006 1:29

RE: Vážený René!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114640

Mne spise zajimalo tech 10% co nesouhlasite?

114721

23.8.2006 11:28

Přesněji - možná jsem přesně neporozuměl větě

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114721

Pokud jde o imigracni politiku staci se ridit prikladem Izraele a peclive si vybrat komu treba Francie umozni stat se francouzskym obcanem.

Pokud jste tím mínil (a nevkládám Vám to do úst, pouze hádám), že Izrael je extrémně restriktivní, a Francie liberální. PAk by restrikce ve Francii vedly k menšímu influxu imigrantů.
Ve Francii je již nyní trochu problém v tom , že muslimů je zde OFICIÁLNĚ 5 milionů a mají extrémně velké populační přírustky. Přičemž ani vzdělanost, ani zaměstnanost nekoreluje s poměry mezi "domorodci francouzskéhjo původu" (A to navzdory mohutným finančním injekcím do edukačních a rekvalifikačních programů).

TO je asi to co mi nebylo jasné, a proto jsem s tím nemohl souhlasit. ale jsem s Vámi naprosto za jedno, že stabilita v libovolném regionu snižuje odchod do emigrace. A co se týče okupace Iráku, jsem přesvědčen, že taktické kroky byly velmi nešťastné a rozhodně nesplnily záměry stratigických cílů.

114762

24.8.2006 16:38

RE: Přesněji - možná jsem přesně neporozuměl větě

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114762

Ten problem nema pouze Francie, junior by vam mohl povidat. A vsichni, kdo si treba z Francie ci Holandska berou ponauceni jsou hnusni xenofobove, rasisti a antihumanisti. To jsou vsak pouze dusledky neceho. Jake jsou priciny?Pokud jde o Irak. Nazvat ignoranci a hrube politicke chyby Bileho domu, prestoze analytici americkych tajnych sluzeb poskytli kvalitni informace o moznem vyvoji ( horka realita ukazuje, ze velmi presne informace) jako "nestastne takticke kroky" povazuju za velmi legracni eufismus. [velký smích] [velký smích] Dokonce, kdyz se Irak ukazal nocnoi murou, tak junior zasel az tak daleko, ze zrejme "takticky" obvinil tajne sluzby z neschopnosti. To uz byla zrejme povestna posledni kapka. To vite po pruseru, ktery CIA mela s odchodem Johna Stockwela, se ponekud priostrila cenzura pro statni zamestnance. A kdyz si pusti verejne usta na spacir byvaly sef pro evropske operace, tak to je silne kaficko. A taky se to dost tezko "zameta pod koberec." [velký smích] [velký smích] [mrknutí jedním okem]

114943

21.8.2006 5:39

RE: Nejak je to cele postavene na hlavu

kema 207.?.?.?

Reakce na 114512

Ono to s tou porazkou a vitezstvim bude trochu slozitejsi.
Kdyz cely konflikt zacal, mel Hezbullah na jihu Libanonu neomezenou moc, velke mnozstvi zbrani, zakopy a bunkry vsude kam jste se podivali.
UN melo v oblasti jen 2000 vojacku v roli pozorovatelu.
Pokud pujde vse podle planu, UN bude mit v oblasti 15 000 vojaku, kteri zbytky Hezbullahu postupne odzbroji a moc v cele oblasti prevezme libanonska armada a policie. To je totiz jedina moznost, jak tam zajistit trvaly mir.
Ja ale dost pochybuji, ze k tomu skutecne dojde. Stale me totiz v usich zni slova jakehosi izraelskeho generala ktery rekl: Hezbullah je kruty a zakerny nepritel.

114519

21.8.2006 10:34

RE: Nejak je to cele postavene na hlavu

zalozak 211.?.?.?

Reakce na 114519

Pane kema, namahal jste se nekdy zjistit jak H. vznikl? Co jsou jejich deklarovane cile (oni je totiz rekli a neni pravda ze jediny cil je znicit Izrael). Ci jaka to uzemi ze oni to vlastne odstreluji? H. je zakerny nepritel tak jako partyzani byli zakerny nepritel. Vy by jste taky byl zakerny nepritel v rovnem boji "laserem a satelitem" navadene rakety a muze s kalasnikovem. (Staci jen cist noviny ... jak se rozhorcuji ze H si dokonce dovolil mit protitankovou strelu .. sycaci jedni).
Jiste ze cele hnuti je vyuzivano extremisty (nabozenskymi) pro jejich agendu. Protoze vira lidi spojuje... ale neni to vira v Mohameda ktera zacala toto valceni na strane H... Fakt ne.

114526

21.8.2006 10:50

RE: Nejak je to cele postavene na hlavu

zalozak 211.?.?.?

Reakce na 114526

A nemusite kvuli tomu prolejzat internet... autor clanku to udelal za vas:

„Nejsme regulérní armádou. Vedeme partyzánský odboj. Nejdůležitější je pro nás to, jak velké ztráty zasadíme izraelskému nepříteli. Lhostejno jak hluboko pronikne invaze izraelských nepřátel (a nepřítel má značné prostředky a zkušenosti v tomto pronikání), jejich invaze nedosáhne stanoveného cíle. Nedokáže zastavit ostřelování ilegálních osad na severu okupované Palestiny. Toto ostřelování bude pokračovat bez ohledu na to, jak daleko a hluboko sionisté plánují proniknout. Každý metr libanonského území okupovaný nepřítelem nás motivuje k pokračování a eskalaci odporu... V pozemních operacích budeme mít i nadále převahu. Při pozemních operacích je kritériem spíše vyčerpání a únava protivníka než to, které území je nebo není pod naší kontrolou. Nebojujeme metodami regulérní armády a proto máme naději uštědřit nepříteli velké ztráty a nakonec jej vytlačit z obsazeného území.“

114527

21.8.2006 11:08

To je skvělé

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114527

Bůh buď milostiv jihu Libanonu, pokud budou izraelci donuceni k tomu, aby také nebojovali metodami regulární armády.

114531

21.8.2006 11:32

RE: To je skvělé

zalozak 211.?.?.?

Reakce na 114531

Jo... nicmene predpokladam ze klicova slova jsou .. obsazene uzemi a okupace/ V pripade ze H obsadi izrael take budete vycitat izraelskym partizanum nestandarni metody... (standartni metoda totiz znamena ze si muz se samopalem rovne postavi strele navadene laserem.)

114534

21.8.2006 11:45

RE: To je skvělé

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114534

Klíčová slova jsou i Teror,terorismus, bombové útoky,militantní islamisté, intolerance

114535

21.8.2006 11:57

RE: To je skvělé

Míra S. 195.?.?.?

Reakce na 114535

Klíčová slova jsou, kapitál, kapitalismus, peníze, zisk.

114537

21.8.2006 12:06

RE: To je skvělé

zalozak 211.?.?.?

Reakce na 114535

takze kdyz obe skupiny klicovych slov pospojujeme tak dostaneme klicovou frazi:
militantni islamiste intolerantni vuci okupaci sve zeme pouzivaji teror a bombove utoky proti okupantum ?
Tak nejak jste to myslel? [chechtot]

114538

21.8.2006 12:35

Vrtíte psem

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114538

[cool] klíčová slova řaďte následovně:
Okupace území neovládaných legitimní vládou jako reakce na útoky militantních fundamentalistů

114542

21.8.2006 12:46

RE: Vrtíte psem

zalozak 211.?.?.?

Reakce na 114542

Jo.. ty kurvy partyzansky... me se hned zdali podezreli..

Mate pravdu .. teroristicke skupiny militantnich partyzanu okupujice uzemi neovladane legitimni vladou Protektoratu nelegulerne utocili stanviste nemeckych pozorovatelu a na nemecke vojaky v klidu prepravujici munici..

114543

21.8.2006 15:12

Asi se nedohodneme, ale

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114543

[smích] Jsem rád, že ač máme opačné názory, nenadáváme si.

Zdravím Vás!
R

114555

21.8.2006 21:21

RE: Asi se nedohodneme, ale

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114555

Ovšem pane ruger, kupříkladu mi se málem nepodařilo nenapsat, co si o Vás myslím. Vydržel jsem to, nenapsal a nenapíši...

Já si jen říkám - klídek, příjde čas a dnešní "tvrdí hoši" budou na kolenou prosit a mluvit o míru. A taky marně. Znáte to o těch fackách, co obletí svět... [velký smích]

114582

24.8.2006 8:52

RE: Asi se nedohodneme, ale

pedofil Mohamed 62.?.?.?

Reakce na 114582

Myslíte jako třeba Kenneth Bigley, nebo Eugene Armstrong? Vaši černou duši a svědomí bych nechtěl mít. Přesto vám přeji klid a mír.

114884

24.8.2006 16:41

RE: Asi se nedohodneme, ale

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114884

Hezky nickname. Neni nad uprimnost a svodu medii. Prej ta vystava karikatur o holocaustu trva do 13. zari. [mrknutí jedním okem] Doufam, ze vam nechybi smysl pro humor. [velký smích] [velký smích]

114944

22.8.2006 5:46

RE: Vrtíte psem

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114542

[velký smích] [velký smích] Co se tyce okupovanych uzemi, tak ty jsou v souvislosti s Izraelem dost nestastne pouzitym terminem. [mrknutí jedním okem]

114618

21.8.2006 9:33

RE: Nejak je to cele postavene na hlavu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 114512

Naproti tomu, Hizbolah ma vsechno rozbite. Infrastrukturu a vubec urcite schopnost bojovat je omezena i kdyz ne zcela vyloucena. Kdo koho tady porazil? Ja bych rekl, ze nikdo nikoho. Ze boj byl odlozen nekdy na zitra. Clanek vubec nedava smysl............... V Jugoslávii také Němci vládli,ale jen v městech!! Běda když ze silice sjeli o více jak 300-400m!
Pak nastoupili Titovo hoši a bylo vymalováno !!!! [velký smích] [velký smích]

114524

21.8.2006 9:40

RE: Nejak je to cele postavene na hlavu

ZAJDANus 193.?.?.?

Reakce na 114512

moje slova.....ty keci o tom jak israel prohral valku uz me nudi..pokud vime kdo komu natrhal kalhoty je Israel Hizbalahu. Technologicky jednoznacne vyhral Israel....
Navic dalsim faktem a skutecnosti je, ze valka byla ovlivnovana diplomaticky celym svetem...terroristi - letadla atd.....
je to jako kdyz v parku se rubete s cigánem a on zacne rychle piskat na kamarady z okoli....a ejhle jsou najednou vsude.
to umi kazdej ubozacek!!!!!!!!!!¨
co se tyče boje na bitevnim poli....vitez je jasnej!!!!

114525

21.8.2006 14:58

RE: Nejak je to cele postavene na hlavu

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 114525

Prosím Vás, pane ZAJDANe, než začnete kolem sebe rozšiřovat svá moudra, zkuste si třeba trochu zagooglovat, doporučuju hesla jako "vznik státu Izrael" a podobně. Až ty odkazy nastudujete, co se faktů týče, pak to zkuste znovu a lépe.

114552

21.8.2006 15:12

RE: Nejak je to cele postavene na hlavu

stein55 84.?.?.?

Reakce na 114552

@baba_Blažková

>"vznik státu Izrael" a podobně. Až ty odkazy
>nastudujete, co se faktů týče...

mala uvaha -> ak vy preferujete sa radsej hrat na piesocku co_bolo_vtedy_vsak_bolo_lepsie_a_okrem_toho_vsetko_inac a zabudate, ze vyvoj ludstva je organicko_dynamicky, nech sa paci [smích] aj komunisti si mysleli vo febr.1948, ze to bude aspon na par tisic rokov - ale to nie je tema.

tema je, ze by ste mali respektovat mienku ineho a nie davat chytre rady; ked uz, tak radsej argumenty !

stein55

114556

21.8.2006 21:14

RE: Nejak je to cele postavene na hlavu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114556

Mohl by jste nějak uceleně prozradit, co vlastně jste chtěl říci ?

114581

23.8.2006 10:48

RE: Nejak je to cele postavene na hlavu

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 114581

Ja vam to prozradim. Chtel rici, ze i kdyz Izrael vznikl terorismem vrahounskych sionistu, tak se s tim mame smirit a nepoukazovat na to stale. Nyni je Izrael preci obet dabelskeho Hamasu a Hezbollahu - protoze zidi jsou vzdy obeti [chechtot] [mrknutí jedním okem]¨

Pan ma stesti, ze nezna obecne nazory lidi, ktere volaji po zruseni onoho teroristickeho statu na strednim vychode... [zahanbení]

http://ax2.old-cans.com/bendib/Terror-Threat.jpg

114754

21.8.2006 15:49

RE: Nejak je to cele postavene na hlavu

cz_dragon 199.?.?.?

Reakce na 114525

Israelske opinion od ........
Ynetnews (Yedioth Ahronoth)
Ynet Homepage: Ynetnews is Israel's most comprehensive, authoritative daily source for 24/7 breaking news & current events from Israel and Jewish content ...

http://my.ynet.co.il/englishsurvey7/okay.asp?pollID=12 [velký smích] [velký smích] [velký smích]

114558

22.8.2006 6:21

RE: Nejak je to cele postavene na hlavu

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 114525

Máte recht, ale je potřeba teda opravit dějiny. Neboť je jasný že američani vyhráli i ve Vienamu, technologicky byli jasně lepší a rozmlátili Vietnam dost bezva, zatímco vietnamci Ameriku vůbec ne. Běžte to oznámit Vietnamcům a severokorejcům, že ty války jasně prohráli. tak ať se seberou a táhnou, třeba do Palestýny, tam je zdá se mista dost. [chechtot]

114623

21.8.2006 2:37

Jednoduše, brilantní!

cy%dragon 68.?.?.?

Tento článek je jedinečný shrnutí toho co se stalo na středním východě.

114513

21.8.2006 4:05

Neskryva se za "porazkou" strategickej uskok?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 129.?.?.?

Nejednalo se Izraeli opustit uzemi Libanonu aby jej mohla znovu bombardovat? Tak to snadno neslo kdyz tam mell svoje vojaky. A z vejsky je to snazsi pro technicky vybavenejsi armadu.

114516

21.8.2006 6:33

Dilema všech agresorů

virila 83.?.?.?

Rozhodující jsou fakta, která zřetelně prokazují, že stát Izrael byl poražen. Ani masivním nasazením síly nedosáhl cílů agrese, naopak, dosáhl masivní změnu světového mínění a vyvolal globální antiseminismus tak nebývalou mírou, že ohrožuje židovství jako takové. Ortodoxní už bijí na poplach. Zbývá mu vyhlásit židovský džihád arabům, aby sionizmu zachránil čest ?, - ale jak vést válku, když krajinu nelogicky připravil protivníkovi pro jeho způsob boje. Zabíjet opět pouze civilisty ze zálohy leteckými útoky ?

114521

21.8.2006 11:07

RE: Dilema všech agresorů

google 84.?.?.?

Reakce na 114521

>-ale jak vést válku,
>když krajinu nelogicky připravil protivníkovi pro jeho způsob
>boje. Zabíjet opět pouze civilisty ze zálohy leteckými
>útoky ?

to je v tomto konflikte najspravnejsie polozena otazka.
vedia vobec, israel a usa, viest vojnu inym sposobom, ako je bombardovanie civilnych cielov a civilistov?
dodnes som to nezazil.
v Juhoslavii by sa zrejme bojovalo dodnes, keby zid W.Clark (po porade s zidovskou ropuchou Allbright), nezacal bez dohody zo spojencami, bombardovat juhoslavske civilne ciele; nemocnice, skoly, skolky, domy, civilistov, mosty (vsetky mosty cez Dunaj znicene usraelskymi okupantami), ambasady nezucastnenych krajov, televiziu...az kym sa ten bezcitny "vojnovy zlocinec" Milosevic nemohol viac prizerat, ako nicia jeho krajinu a obyvatelstvo a radsej sa vzdal, hoci nestratil ani 5% vojenskeho materialu.
tie ich super-turboagressor-na-kvadrat laserovo navadzane usraelske inteligentne bomby, dokazali v Kosove trafit akurat utecencov a srbske nafukovacie makety tankov s malym zdrojom tepla uprostred a dokazali vyradit asi 50 kusov z boja. [oči v sloup]

lenze po rokoch utrpenia, si arabi zvykli na utrpenie a libanonska armada sa napriek provokaciam israelskych fasistov do boja nezapojila a neposkytla tak nove ciele.
a ked uz vsetky civilne ciele, ktore mohli znicit ostrelovanim z lietadiel a helikopter dodanych us-vojnovymi zlocincami a zostat nimi este kryti v BR OSN, minuli a nepriatel sa napriek tomu nevzdal, zostavalo bojovat klasicku vojnu v zakopoch, kde sa aj zomiera.
a na tu maju zidia prilis male gule, ako sa ukazalo uz neraz v dejinach.

zakladne devizy zidovskej armady totiz su:
zakerne prepadnut,
bombardovat z velkych vysok obytne domy,
helikoptery proti invalidnym vozikom,
panzerfaust proti kamenom,
tank proti kalasnikovom,
zbombardovanie nepriatelskeho letectva na zemi, za pomoci najnovsiej us satelitnej techniky.
odzbrojit za us pomoci OSN a potom prepadnut,
(tato varianta sa skusa teraz, za pomoci Nemcov, ktori budu kontrolovat syrsku hranicu aby zabranili dodavkam zbrani a potom si to udatna IDF rozda s neozbrojenymi Hizbolah-mi)
a ak sa neda vojna viest takto, ako na Playstation,
tak radsej zrat doma popcorn a pozerat hollywoodske sracky, za peniaze emerickych poplatnikov.

ps.:
k tomu zidovskemu, v clanku spomenutemu deficitu empatie voci protivnikovi, nam podava takmer denno-denne, najlepsi priklad pan stein55, so svojimi kommentarmi.

114530

21.8.2006 9:14

Je velmi pokrytecké

Reach 88.?.?.?

od Zvědavce vybírat peníze na provoz od čtenářu, když ho platí radikální islamisté....

114523

21.8.2006 14:15

RE: Je velmi pokrytecké

Ynteligent Nr.1 193.?.?.?

Reakce na 114523

Nic jste nepochopil priteli
Jde jen o posledni barel a jeho kontrolu ..

http://www.nogw.com/warforisrael.html
[pláč]

http://tinyurl.com/moc7z

114546

21.8.2006 14:25

PROC ZROVNA PALESTINA?? NECHME PROMLUVIT NEJPOVOLANEJSIHO !!!

FORTRESS USA 193.?.?.?

"The Jews might have had Uganda, Madagascar and other places for the establishment of a Jewish Fatherland, but they want absolutely nothing except Palestine: not because the Dead Sea water by evaporation can produce five trillion dollars worth of metaloids and powdered metal; not because the sub-soil of Palestine contains twenty times more petroleum than all the combined reserves of the two Americas this was first thought to be a lie, but it actually referred to Greater Israel; but because Palestine is the crossroads of Europe, Asia and Africa, because Palestine constitutes the veritable center of world political power, the strategic center for world control."
- Dr. Nahum Goldman, former President of the World Jewish Congress

NO COMMENT!!!! [překvapení] [překvapení]

(Prosim, zde se nepise anglicky. E.)

114547

21.8.2006 14:33

JE TO VO ROPE

Priatka 193.?.?.?

Israel is a country with limited natural resources, and has insufficient strategic oil reserves as well. Indeed, it is a nation highly dependent on foreign aid, especially for financial and military assistance from the United States. From its conception, in 1948, Israel has always been a troubled and controversial nation politically and economically.

http://www.nowarforisrael.com/Greater Israel.htm
[smích]

(Prosim, zde se nepise anglicky.E.)

114550

21.8.2006 15:08

RE: JE TO VO ROPE

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 114550

Poslednú vetu, s vynechaním dátumu, by mohli kľudne povedať aj starý babylončania, egyptský stavitelia pyramíd alebo rímsky senátori.

114553

21.8.2006 23:05

RE: JE TO VO ROPE

Průchozí 85.?.?.?

Reakce na 114553

Nemohli, pán kolega. Vtedy este ziaden Israel neexistoval. [smích]

114591

22.8.2006 1:33

A ted jak je to ve skutečnosti:

Nillbert Nullingsworth 87.?.?.?

Samozřejmě že to bylo IZRAELSKÉ vítězství! kdyby jste se posrali tak to bylo vítězství. N-e-p-ř-í-č-e-t-n-ě jsme těm opicím nakopali prdel. Písečnáci byly na konci svých sil a jedině to že levičácká média ovládaná arabskými ropnými karteli a pseudohumanistickými blbi kvičela jak zařezávané podsvinče nad každou fotkou usmažené muslimské opičky - je zachránilo před tím aby je izraelská armáda definitivně rozdupala jako hejno štěnic. Kdyby nás konečně ten zpátečnickej gang v OSN nechal dodělat naši práci, bez kybicování a přímejch vstupů CNN - za týden by byla muslimská otázka vyřešena. A Euroatlantická civilizace zachráněna. Maladaptivní humanismus pramenící z hypertrofovaného soucitu, kterým je pacifismus živen, by měl být považován za diagnostitkovatelnou formu nepříčetnosti a pacifismus přenesený do politické praxe by se měl trestat jako zločin daleko horší než válečná krutost. Vaše žvatlání že Izrael prohrál v momentě kdy z libanonu je doutnající rumiště s přismahlými a tradičně strachy připodělanými uzenkami je jen směšné oblbování sebe sama.

114600

22.8.2006 5:30

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 114600

Skutečnost je taková, že jste ten největší dobytek, jakého si lze jen stěží představit. Dokonale vymytý mozek, plný nenávisti a navíc fanatický magor, který by měl být izolován na uzavřeném oddělení. Jedno vám ale přeji, ať vás ta nenávist sežere jako rakovina. Myslím, že na ni už máte zaděláno.
Odstěhujete se do Izraele , tady nemáte co pohledávat - tam vlastně taky ne. Nejste tady doma, pouze na návštěvě a nejste tady vítán. Přiberte tu vaši kliku Sněhurek a trpaslíků (se kterou onanujete na Novinkách) a vám podobné kanálie jako Hagana a Massada a jiné hovada.

Shalom a Allah Agbar

114615

22.8.2006 5:46

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 114600

Vite pane Nula worth, kdyz jsem bydlel v Chicagu, tak jsem poznal stareho pana. Byl to Ukrajinec, prosel valkou.
Jednou se me zeptal:" Karle, vis co byla Hitlerova nejvetsi chyba?"
No nevedel jsem. To, ze nas nezbavil vsech zidu. Tak trochu me to pripadali divne. Ovsem, diky vam jsem to pochopil.
Vsadil bych se, ze jestli nekdo v Jerusaleme cte vase prispevky, tak se mu poti zada.
Vzdy, kdyz vas napadne nejaka takova kravina, zeptejte se sam sebe. Co by tomu rekl pan Werich, nebo bratri Capkove?

114619

22.8.2006 13:34

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 114619

...ted jste me pane Karle rozesmal, prece si nemyslite, ze ta osoba vi kdo to byl Werich a nebo bratri Capkove. [mrknutí jedním okem]

A aby se ptal sam sebe? Pri cteni jeho prispevku jsem nabyl presvedceni, ze on nevi ani kdo vlastne je, horsi je, ze je zmaten a v uzkych - nevi rychle cim by mel vubec byt - ted, kdyz se snad pozvolna zacinaji otacet kruhy tohoto sveta jinak nez byl zvykly.
Jedno je jiste a z toho me hruza jima - je nas tak malo na teto planete (Cechu) a on je jednim z nas. [překvapení]

114649

22.8.2006 5:53

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114600

A vy si myslite, ze Cina ktera ma zajem i Blizkovychodni ropu by se na to hezy pianko koukala a nedelala nic? [překvapení] Stacilo by na uvod lehce devalvovat juan. [velký smích] [mrknutí jedním okem] O tom, co by mohli udelat pianko Rusove radsi nechci uvazovat. Mel by jste si uvedomit, ze ta asijska ropa, o kterou taky jde je vicemene od Ruska, "co by kamenem dohodil." [oči v sloup] Chce sem tam vyprahnout z postroje, prestat rehtat a mlatit kopyty okolo, ale hlavne sundat ty klapky z oci a trochu se rozhlednout okolo. [velký smích] [velký smích]

114620

22.8.2006 6:16

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 114620

Díky té Číně jsem si vzpoměl na bezva video z Číny někde na internetu. Mimo jiné se tam zmiňují: populace Číny - někde mezi 1.2 až 1.6 bilionů. Ameriky? Čínský margin of error, neboli možná chyba v počtu. [chechtot] Takže fakt i těma čepicema, pokud mají tvrdé kšilty je asi nakonec umlátí. [chechtot]

114622

22.8.2006 17:03

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Shylok 195.?.?.?

Reakce na 114622

No voni ty Číňani asi umlátí úplně všechny na světě pane mudrc, jestli si myslíte, že když budou Číňaní mlátit čepicema amíky , že vy budete stát tak ňák po čecháčkovsku jakoby stranou, jste na velkým omylu a já jen doufám že až budou mlátit evropany začnou s Váma prvním a pak bych se přimlouval aby vzali pořadě ty fašouny co přispívají do těch pitomých diskusí o Izraelsko-libanonským konfliktu. Pěkný den.

114665

24.8.2006 2:14

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 114665

No ja Vam naopak nic spanyho nepreju. Nevim ani vlastne koho povazujete za ty fasouny. Ale cinani nejsou znamy (mimo tibet) se nekam vmotavat, takze jejich pripadne mlaceni cepicema amiku se tyka pouze za predpokladu ze se jim tam namontujou oni, coz je u nich obvykly, lec do ciny asi ne, ta je moc velika. Amerika rada mydli maly zeme, pokud mozno bez vlastni armady a ani to jim moc nejde. Podle toho jak jste ale vyjel, pocitam ze pujdete amikum proti cine pomoct ne? [smích]

114871

22.8.2006 6:22

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 114620

Pro začátek by stačilo, kdyby už Irán začal obchodovat na ropné burze v EURech. Máte nějaké vysvětlení pro to, že s tím ještě Iránci nezačali?

114624

22.8.2006 7:09

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 114624

Euro není v dostatečným množství k disposici. US dolar má holt tu výhodu, že jich natiskly hodně a tisknou ve dne i v noci.

114628

22.8.2006 15:47

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114624

Máte na to několik odpovědí, správná může být kterákoli z nich, nebo jejich kombinace.
A. EUro přes veškeré politické proklamace není měnou, na níž by někdo (Irán)byl ochoten vsadit finanční influxy za prodej jediného zdroje deviz.Evropě by se to samozřejmě tuze líbilo, zvlášť v situaci, kdy staré státy EU svojí neuváženou monetární politikou ohrožují společnou měnu jako takovou.
B. Mají strach z Američanů - Samozřejmě, že vstup EU na trh s ropou by významně snížil benefity, které plynou US centrální bance díky tomu, že je dolar používán jako finanční etalon ocenění ropy. Jistě by to vyvolalo nelibost USA
C. EU je z hlediska směnného kurzu příliš silné, jeko síla ale není položena pouze na standardních základech, ale i na často vylhaných datech EU. Zároveň je hospodaření EU jako instituce takřka vždy doprovázeno tajuplným mlčením a parametry, které vyhodnocují jeho výkonnost se mění tak frekventně, jak se to politikům hodí. Chybí zde konzistentní (v čase a prostoru , ale i metodologii) měřítka.
Usiloval byste o to, aby Vaše jediné bohatství mohlo být podhodnoceno ne zcela transparentním platebním prostředkem? Není pak lepčí používat měnu ideového nepřítele, který má ale v centrální bance větší pořádek?

114659

22.8.2006 16:07

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

google 84.?.?.?

Reakce na 114659

viete co, ruger?
zmente si nick na EZOP!
tak je clovek aspon lepsie pripraveny, na tie vase komicke bajky a neoprska si klavesnicu.

114661

23.8.2006 11:33

To jsou milý slovenský příteli poznatky

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114661

které mají v ekonomii stejnou validitu, jako v klasické fyzice Newtonovy zákony.
Pokud u Vás teče voda do kopce, je to pozoruhodný úkaz a jistě na něm můžete zbohatnout [vyplazený jazyk]

114764

23.8.2006 20:41

RE: To jsou milý slovenský příteli poznatky

google 84.?.?.?

Reakce na 114764

>které mají v ekonomii stejnou validitu, jako v klasické fyzice
>Newtonovy zákony.

chlape, vy sa kopete do riti sam.
zamyslite sa nad tou vetou, co ste napisal!
hoci ziadat po vas myslenie, je skutocne optimisticke.

ako um Gottes Willen!, mozu mat poznatky stejnu validitu ako zakony?
snad len v talmude.
"co povie zid, je pre Goja zakonom!" [chechtot]

u vas nielenze napisane nedava ziadny zmysel, ale vam nie je znamy ani obsah slov, ktore uzivate.
ak vam napisem, ze mate ploche myslenie, tak urazam dvojrozmerny priestor.
vas sposob ponimania skutocnosti, je jednorozmerny, tzv. bodovy.
v urcitom zmysle ste unikat.
uz ked sa pokusate o dvojrozmerny priestor(pisanie na papier-monitor) vychadzaju vam len same nezmysly.

tyka sa to vasich vsetkych prispevkov, takze vam odpovedam len tym jednym.

okrem toho, je to skutocne zabavne pozorovat, ako sa pokusate, presne ako onehdy zid arkan, sa znovunajst v nemeckom narode a zakryt svoje talmudske korene.
bohuzial, vas kazdy dalsi prispevok, znovu a nanovo, odhaluje ako verneho ucenca nizsiej rabinskej skoly.
napr.:
najprv napisete nejake svoje reminiscencie/bludy na temu dollar/nafta/euro
http://www.zvedavec.org/nazory_1715.htm#ptr114659

a potom to v prispevku nizsie postavite na na uroven Newtonovych fyzikalnych zakonov.
zacitujem vas este raz, pretoze sa mi to strasne paci, ako tu majstrujete a dokazete slovam a vetam ukradnut ich vyznam.

To jsou milý slovenský příteli poznatky, které mají v ekonomii stejnou validitu,
jako v klasické fyzice Newtonovy zákony.
ruger 62.?.?.?


vy ste sice velmi zabavny, ale zial len nechcene.

ps.:
So oder so, sie sind in ihrem Bemühen lächerlich.

114831

24.8.2006 16:43

Drahý Google!

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114831

Veřte, nevěřte i přes podklad filozofického a sociálního rozměru se kterými moderní ekonomické vědy operují, již od doby předminulého století dnes vypadá ekonomický časopis stejně jako časopis Fyzikální je to prostě tím , že obě oblasti používají stejnou matematiku.
Samozřejmě není od věci přemýšlet v ekonomických věcech i metodologí, mkterá respektuje po "Smithovsku" evoluci v národohospodářských větách.
Ale ta matematika, ta má skutečně v mnoha ohledech extrémně exaktní charakter, drahý Google. [cool]
Add - Váš apel, abych navštívil rabinskou školu -Já se kvůli Vám milý Google snad začnu učit hebrejsky, když už mi podsouváte nižší rabínskou školu, ale věřte, že Izraelci nesou s velkou nelibostí, když se s nimi snaží Evropan komunikovat Hebrejsky. (nevím proč)
Angličtinu mají raději.

Přeji Vám krásný den

"bílý žid" Ruger

114945

24.8.2006 17:03

RE: Drahý Google!

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 114945

Jó matematiku mají jistě stejnou. Mezi fysikou a ekonomií je v kontextu s vědou ale podstatný rozdíl. Zatímco čísla ve fysice vycházejí z vědeckého pozorování, doložená experimenty jako naprosto platná, totéž se nedá říct o ekonomice, kde výchozí čísla jsou mnohdy vycucaná z prstu, výsledky součtů, kdy jisté nepříjemné údaje byli zamlčený, z odhadů, z falešných daňových přiznání a pod. Rozhodně nejsou dokazatelná experimentem, jako ve fysice, tudíž ekonomie více připomíná filosofii, náboženství a nebo doslova charádu, než vědu. Počítá se jistě správně, ovšem pokud čísla neodpovídají skutečnosti, nebo jsou odhadnuta, neboť skutečné čísla nejsou jaksi k mání, nedopočítáte se ničeho.

114951

24.8.2006 17:14

RE: Drahý Google!

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114951

Nikoliv Moderní ekonomie, ač není "exaktní" vědou založenou primárně na důkazech dnes funguje z 80% pouze na bázi matematiky. Ať se Vám to líbí, nebo ne.

114956

24.8.2006 19:09

RE: Drahý Google!

google 84.?.?.?

Reakce na 114945

>Veřte, nevěřte i přes podklad filozofického a sociálního rozměru
>se kterými moderní ekonomické vědy operují, již od doby
>předminulého století dnes vypadá ekonomický časopis stejně jako časopis
>Fyzikální je to prostě tím , že obě oblasti používají stejnou matematiku.

pan biely zid, ruger,
ja fakt neviem, co si s vami pocat.
som na rozpakoch, ci vy len nerozumiete po slovensky (ignorancia),
alebo mate problemy s citanim textu (dyslexia),
mate kratku pamät a ked pridete na koniec vety, tak si nepamätate, co bolo na zaciatku (skleroza),
dokazete posluchat len seba sameho (egomania)
alebo je to skutocne v neschopnosti mysliet (oligophrenia)?

diskusia medzi nami dvoma, sa ani chvilku nekrutila okolo toho, ci je ekonomia exaktna veda, alebo nie!

vy ste vyslovil svoju hypotezu na temu euro/dollar/devizy/blabla vo svojom prispevku:

http://www.zvedavec.org/nazory_1715.htm#ptr114659

kde, okrem ineho, pisete napr. pod bodom A:

>EUro přes veškeré politické proklamace není měnou,
>na níž by někdo (Irán)byl ochoten vsadit finanční influxy za prodej
>jediného zdroje deviz.Evropě by se to samozřejmě tuze líbilo, zvlášť v situaci,
>kdy staré státy EU svojí neuváženou monetární politikou ohrožují
>společnou měnu jako takovou.


a potom to vo vasom dalsiom prispevku:

http://www.zvedavec.org/nazory_1715.htm#ptr114764

pritvrdite slovami:

>"To jsou milý slovenský příteli poznatky
>které mají v ekonomii stejnou validitu,
>jako v klasické fyzice Newtonovy zákony."


takze este raz pomaly. nasa diskusia nebola o fakte ci je ekonomika exaktna veda alebo nie,
ale o tom, ze vy ste svoje slabomyselne hypotezy postavil na jednu uroven s Newtnovymi fyzikalnymi zakonmi.

kedze mate matku nemku [chechtot], tak vam to napisem este raz po nemecky, pre pripad, ze vy len nerozumiete po slovensky:

unsere Diskussion drehte sich nie um die Frage, ob die Ökonomik eine exakte Lehre ist, sondern drum, daß sie ihre schwachsinnigen Hypothesen auf ein Level mit den Newtonschen Gesetzen stellten.

a tak vas prosim, neodpovedajte mi na to co si myslite, ze sa vas pytam, ale na to co som v prispevku skutocne napisal! Bitte!

otazka znie POZOR ESTE RAZ,
ako moze niekto vyplodit take dementne, neexaktne, nelogicke, ak chcete aj nevedecke prirovnanie, za ktore sa normalne dostava 5-ka na druhej triede gymnazia a pritom sa tu dalej, bez zacervenania, vydavat na experta od ekonomie alebo od hocicoho?

kludne napiste, ktoru cast prispevku ste po slovensky nepochopil, prelozim vam to do nemciny alebo anglictiny! [mrknutí jedním okem]

114979

24.8.2006 19:21

RE: Drahý Google!

Mindy 217.?.?.?

Reakce na 114979

[oči v sloup] Pánové ruger a google, nasměrujte, prosím, svoji erudici a empirii blíže k obsahu diskutovaného článku. A probůh čiňte tak v slovenském ( případně českém) jazyce. Nebo v českém ( případně slovenském) jazyce. Děkuji. Editorka

114985

24.8.2006 22:53

Buďte bez obav drahá korektorko!

ruger 83.?.?.?

Reakce na 114985

Na sprosťárny pana Googla nebudu již nikdy reagovat, obávám se o jeho kardiovaskulární aparát.

115002

23.8.2006 10:20

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 114659

Některá vaše vysvětlení nejsou až tak od věci !! Ale co mi odpovíte na to,že Rusko - taktéž připravuje "ROPNOU BURSU" a jak bylo sděleno představiteli vlády - platidlem má být Ruský RUBL !!!!!!! [vyplazený jazyk] [mrknutí jedním okem]

114752

23.8.2006 11:46

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114752

Je to samozřejmě zajímavý cíl.Putin rukou ocelovou nastavil mix mezi řízeným hospodářstvím a volnou ekonomikou. Obecně se předpokládá, že rubl není uměle "vyleštěným "platidlem.
Problém rublu spočívá někde jinde - postsovětská ekonomika oplývá velmi nízkou přidanou hodnotou z hlediska zhodnocení primárních vstupů- jinými slovy, HDP nedělají High technology, ale suroviny.
Proto je rubl relativně fragilní. HDP (a měna s ním spojená) založené na vysoce technologických produktech, a sofistikovaných službách je nesrovnatelně stabilnější.
Ale celé je to o to složitější, že je nutné hodnotit i přístup danné centrální banky k úrokovým mírám, celkovou riskovost prostředí pro kapitál a obecné parametry svobody. Je Vám málo platné, že držíte jedny z největších nalezišť nerostného bohatství na světě a pak zavřete a zestátníte významného průmyslníka, protože je Váším politickým oponentem. Není to fér, ale hlavně, každý zahraniční investor si velmi rozmyslí , zda bude do takovéhoto regionu investovat peníze, čas a práci. Exclusion kritéria pak mají rozměr koktejlu emocí a pragmatismu.
Myslím, že do budoucna bude mocnějším soupeřem dolaru Juan, po té co začne být korektně ohodnocován (je významně podhodnocen -je to v současné době takove "nitro" motoru čínské ekonomiky, je to proexportní a společně s nízkými nároky v sociální oblasti růstový faktor. Ale držet takový kurs nejde stále).

114766

23.8.2006 21:38

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114766

Pane ruger, já jen nevěřícně vydechl a málem se zapoměl nadechnout. Takže Vy jste taky vysoce fundovaný ekonom a budete brzy mít Nobelovu cenu za ekonomii, stejně jako pan kema ! Nebo - nejste náhodou přímo pan kema ? Ta místy nesnesitelná rétorika by o tom skoro svědčila.

Totiž, já nevím, čeho se tak strašně bojíte, že si vymýšlíte nick a pak anonymně děláte ramena - to je trochu ubohé, ne ? Ale to, co jste tady teď napsal - to mě poněkud šoklo !

A když už tedy jste mě tak nabudil - Vy si patrně myslíte, že právě ta americká ekonomika je ta fajn, taková "robustní", že jo, na rozdíl třeba od Ruska. Tedy pane, zkuste se zamyslet, co se s tou mocnou americkou ekonomikou asi stane, až skutečně padne petro-dolar. Když tedy tak toužíte po té Nobelově ceně za ekonomii, měl by jste se dát do kupy s panem kemou - tedy pokud nejste již nyní "jedno tělo, jedna duše" - to bude jednak ekonomický zázrak a pro nás zbytek světa ohromný zážitek. [velký smích]

Víte Vy pane ruger, co vlastně vyrábějí ty tzv. "služby" ? Ty totiž tvoří velmi podstatnou část amerického HDP. Dá se to jíst nebo pít ? Aby totiž v případě nějaké krize - a ta tedy příjde ! - vůbec Amerika a všechny ostatní ty tzv. "hrozně moc úspěšné" ekonomiky měly na suchý chleba a holou vodu ! Pane ekonome ! [velký smích]

114843

23.8.2006 23:57

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 114843

Pane Rugere, gratuluji! Takhle rychle to dotáhnout na Kemu od Gejdoše, to si zaslouží potlesk...jo jo, když dojdou argumenty, tak se Kema najednou hodí. A je vymalováno.

No a že zrovna vy, pane Gejdoš, píšete o nesnesitelné rétorice, zrovna vy se svým Nostradamem na 100 + 1 způsob a stále stejně. A ta vědeckost, panečku...Nobelovka by vás neminula, nebýt v JEJICH rukou.

No, Mindy, tak si to třeba zrušte...beztak o nějaké editaci už nemůže být řeči, že jó?

Pane Stworo, co jste si to nasadil do hnízda. Bať, úroveň diskusí pod befelem Mindy jde dolu jak barák číslo 7. Škoda, fakt škoda...

114863

24.8.2006 7:48

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114863

Pane Yamato - Vy tady skutečně celou dobu chybíte, aby to mělo, ta diskuse, tu pravou šťávu. [velký smích] Já nevím, o čem to mluvíte - jo jo, když dojdou argumenty, tak se Kema najednou hodí. A je vymalováno. .. ??

To jste promlouval ke mě nebo k panu rugerovi ? Jestli ke mě, pane Yamato, potom bych poprosil, aby jste našel nějaké argumenty, zdali jsou, u pana rugera - já je u něj marně hledal. Jedná se vždy o nabubřelá sebejistá vyhlášení, založená na "vynuceném" zdání jakýchsi jasných axiomatických vědomotí a zkušeností. Viz to jeho "dlouhodobé cestování" a důvěrná znalost regionu blízkého Východu !

Ten pán evidentně vyletěl "z jednoho hnízda". A teď promlouvám obecně, tedy i k Vám - dělat tady hrdiny trapně vymyšlenými jmény - kema, leho, flakac, jamamoto a spol - to se mi od vás všech moc a moc líbí. Svoje blbé kecy si tety strčte. Já si za tím, co napíšu budu stát, protože píši pravdu a hotovo. Jestli se Vám příčí Nostradamus - všiml jste si zajisté, omezil jsem to, uznávám, že tomu málokdo rozumí a může to tedy být otravné.

Ale jedno Vám řeknu - všechny "zajímavé" lidi tady ze Zvědavce již znám z přímého styku - i když třeba zase po netu - tedy vím, že skutečně takoví lidé existují a můžu si jich vážit. Vás ale neznám. Já žádného Yamato nikde nenašel. A zřejmě bych nenašel ani rugera.

Že existuje leho, to již vím - ačkoliv i pan Jan Kulísek je, i byť pouze formálně, stále záhadný - taky ale ten poznatek stojí "za to" !

(poprve užívám - šetřil jsem !) [bliji]

114880

24.8.2006 8:00

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Lev. 82.?.?.?

Reakce na 114880

Souhlasím s Vámi, pane Gejdoš. [smích]

114881

24.8.2006 8:10

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 114880

Že jste neschopný se podívat na odkazy, které jsem vám nedávno v diskusi poskytl, abyste se mohl podívat na činnost Miroslava Yamata Hilsche jinde, to není můj, ale váš problém. Nemusel jste hledat, stačilo jen kliknout na odkaz! Takže ještě jednou:

http://www.palba.cz/
http://mobilforum.mobilmania.cz/
http://www.fronta.cz/
http://semania.mobilmania.cz/index.php
http://www.metalopolis.net/default.asp

Čili nějaký argument bych prosil, ne zas vaše obvyklé sci-fi...můžou se vám třeba nezdát mé zájmy (což mě je samozřejmě jedno), ale tvrzení o mé nevyhledatelnosti je směšné.

Ano, omezil jste Nostradama, neboť poslední dobou spíš nadáváte, ke škodě věci. Jistě si vzpomenete, že mezi námi dříve konflikty nebyly. Nebyl důvod...žij a nechej žít. Ale vy jste se začal chjovat jako buran, bohužel. Na jiný názor reagujete jako býk na červený hadr...

114882

24.8.2006 11:38

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Lev. 82.?.?.?

Reakce na 114882

Tak to je vase "povolani" a vase zaliby pane YAMATO, sam jste si je vepsal v "mobil mania.cz":

Povolání: Uhlobaron
Zájmy: Sex, muzika, válka

Uz se ani nedivim - "muziku" mate ze sexu a proto, musite valcit "uhlo-barone" [chechtot] [chechtot]

114900

24.8.2006 11:49

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Lev. 82.?.?.?

Reakce na 114882

No a to je vase skutecna fotecka pane YAMATO ? a vy jste z Marsu ?

http://forum.semania.cz/index.php?action=dlattach;attach=434;type=avatar

114902

24.8.2006 9:20

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

kema 207.?.?.?

Reakce na 114843

Pane Gejdosi,
pokud jste chtel napsat, ze nemate nejmensi tuseni o cem zde Ruger pise, podarilo se vam to dokonale. Neprojevil jste nejmensi znamku porozumeni, neprinesl jste jediny argument.
Ta americka ekonomika o jejiz blizkem konci nemate zadne pochybnosti je stale znacne robustni. A neni to jen diky nizkemu kurzu dollaru.
Amerika ma vynikajici infrastrukturu, kvalifikovane pracovni sily a nejlepsi univerzitni vzdelani na svete.
I kdyz firmy jako treba GM nebo Ford prokazuji dlouhodobou stagnaci, jejich misto zaplnuji japonske a korejske automobilky, ktere oteviraji nove a nove tovarny prave ve Spojenych Statech. A vetsinu soucastek jim dodavaji zase americti vyrobci.
A to uz vubec nemluvim o vyrobcich tezkych stroju (Caterpillar a dalsi), motocyklu (Harley Davidson) a letadel (Boeing se 75% objednavek od leteckych spolecnosti)a tak dale.
Rozhodne ne jen nejaky rust v oblasti sluzeb, o kterem mluvite.
Ostatne i tento rust je jen znamka prosperity (protoze si lide mohou dovolit utracet) a nic jineho.
Radil bych vam, abyste si o te ekonomice napred neco precetl, kdyz uz o tom chcete mermomoci diskutovat.
K podpore vasich zaveru ktera se vam dostala od pana Lva vam ovsem gratuluji.
[mrknutí jedním okem]

114886

24.8.2006 13:38

Milý pane Gejdoši!

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114843

Po včerejšku jsem si říkal, že do vašeho "FAN CLUBU " skutečně nemá cenu vstupovat. Ale na druhou stranu, i kldyž bychom asi jeden druhého k Vánočníku stromku nepozvali, reagujete sice emotivně, jízlivě, ale ne nejsprostěji.

Myslel jsem , že pokud se budeme bavit o ekonomii, nebude důvod k podrazům a sprosťárnám, ale místní členové Clubu mne rychle zbavili iluzí.
Nicméně - dám Vám příklad z minulosti (Ekonomika USA v době velkého Ronalda)tehdy dokonce i všichni akademici tvrdili, že dolar zkolabuje a USA udělají státní bankrot, Vyčkejmě
čas ukáže, kdo má pravdu,
Já Vás o své pravdě nepřevědčím i kdybych vytáhl sebesofistikovanější argumenty. Prostě zdejší čtenáři ví , že "prašiví židáci budou v Izraeli pochodovat do moře a v USA se bude jíst hlína". Neberme jim jejich pravdu.

114906

24.8.2006 14:22

Nebudu Vás trápit

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114843

ale neodpustím si poznámku, která je evidentní i pro středoškoláka na škole ekonomického směru.
Výkonnost ekonomiky (a tím logicky i síla dotyčné měny)je dnes postavena na
a. výrobě
b. technologiích a inovačním potenciálu
c. na službách
, suroviny jste si schopen vždy koupit, je samozřejmě velmi výhodné, pokud surovinovými zdroji disponujete, zvlášť těmi strategickými(na své, nebo cizí půdě, ale na to nepotřebujete vždy bajonet, v dnešní době Vám na to stačí kapitálový trh)Příkladem ekonomiky, která není postavená na nerostných zdrojích jsou například,Japonsko, Čína(ta se to zdatně učí) , Singapur, Švýcarsko, Irsko, Finsko.

STAČÍ?? Nebo považujete uvedené státy také za loutky Sionisticko-kapitalistické kliky?

Tvrdit , že služby (které navíc expandují právě a jenom na moderních technologích) jsou bezcenné je ignorance. A to od kohokoli, Ať má předkožku, nebo ne, ať je černý, bílý, žlutý, nebo modrý se zelenými puntíky.
Názor , že měna stojí jenom na kovu je historií ekonomie (Ricardo, „Principles of Political Economy and Taxation“ ),další etapou byla tvrdá výroba - ta hrála svojí roli v době kdy prostě high technology dřímaly v lůně budoucnosti, stejně tak jako sofistikované služby.

Přeji Vám dobrý den!
"Bílý žid" Ruger

114911

24.8.2006 17:20

RE: Nebudu Vás trápit

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114911

U tech sluzeb to je pozitivni pouze pokud jsou rozumnym zpusobem honorovany. Jiste se neobejdeme ani bez soudnictvi, bankovnictvi, zdravotnictvi ci pojistoven. Problem je ten, ze nektere tyto sluzby jsou honorovany predimenzovane. Kolik to je, muze ukazat detailnejsi rozbor HDP, mam pocit, ze pro "robustni ekonomiku USA" to je problem. Neprimo to ukazuje treba obchodni bilance. To vite sluzby nemuzete na rozdil napr. od sroubku ci Raptoru F-22 ( at mate nejakopu hi-tech) jen tak lehce exportovat. Priznavam, ze ty F-22 jsem vybral zamerne. Jiste ecxistuji i mene citlive drahe technologie. Napada mne totiz jedna otazecka. Jak export high-tech ovlivni technologicky vyvoj v odberatelskych zemich? A co lze vyvezt, aniz by to neohrozilo materskou zemi? F-22 je urcite citlivy exportni artikl a patent na rozum nema nikdo, ze ano. Koneckoncu, bude treba vyckat.

114959

24.8.2006 17:36

RE: Nebudu Vás trápit

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114959

příklady High technology, které můžete vyvážet, ale abychom byli přesnější , služby, které jsou rostoucí a souvisejí s technologiemi nalezneme typicky v těchto oblastech -
-Kompletně "zábavná" elektronika, a vše co s tím souvisí
-Informační technologie (počítače, software a podobně), zde jsou služby nezbytné
-Komunikace - GSM technologie (Viz Finsko, Švédsko), opět bez služeb nefunkční
-Biotechnologické produkty v medicíně, tj, nové léky a metody. Okopírovat je takřka nemožné(Klony léků z indie jsou cca 10 let nazpět), platí totéž co o bod výše

Ale to se bavíme stále jenom o významu služeb a jejich příkladech a o tom na jakých základech rostou .
Modernímu světu dávají moderní technologie mnoho věcí, které sice umíme pojmenovat, ale se svými prapředky 20 let nazpět mají společný pouze bazální princip.Například
-Motory a dopravní stroje
- Stavitelsví

114964

24.8.2006 18:37

RE: Nebudu Vás trápit

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114964

Rekl bych, ze pod pojmem sluzby mame rozdilnou predstavu a selektivne si vybirami jistou cast, kterou lze pod sluzby zahrnout. Vy jmenujete veci, ktera je povazuju za ekonomicky aktivni a pozitivni navic uzce souvisejici s vyzkumem a TO I ZAKLADNIM VYZKUMEM, JEZ LZE RYCHLE APLIKOVAT DO PRAXE, VIZ GENETIKA, SOFTWEROVE APLIKACE. Bankovnictvi, pojistovny, soudnictvi, odstranovani ekologickych dopadu nasi civilizace, zdravotnictvi... Napr. pomerne nizka procentova sazba za velke mnozstvi jednotlivych sluzeb v bankovnim ci pojistovacim sektoru dava dohromady obrovska cisla. Pokud si pamatuju tak v devadesatych letech bylo nejvetsi financni uskupeni Alianz group. Na druhou stranu vycislit hodnotu operace za nekolik hodin casu na niz se podili treba deset lidi na 100 000$ je silene a jsem si jisty, ze to neodpovida skutecnym realnym nakladum na vyrobu a vyvoj pristroju a leku, a kvalifikaci personalu. Zakladni pricina pro tento stav je dana mocenskou strukturou zapadni civilizace. Nechat si zaplatit premrstene za "hi-tech" umoznuje prerozdelit ekonomicke produkty ve prospech zapadu. Na druhou stranu to zdrazuje tyto oblasti s hi-tech i pro domaci spotrebitele. Vicemene zdravotnoctvi v cenove hladine v jake je nastaveno, neni dostupne bez pojistoven ci ucasti statu pro bezne lidi. Navic ti co profituji a drzi moc v takto nastavenem systemu, budu tvrde proti jakekoliv zmene.

114974

24.8.2006 23:24

Souhlas, souhlas, souhlas

ruger 83.?.?.?

Reakce na 114974

Jistě jsou některé služby nadhodnoceny a ceny Hightechových (přesněji těch co někdy klamně přesdstírají hightechovost)na kapitálovém trhu nemají racionální podklad. Ale to není chování celého kapitálového trhu. Například uměle vypumpované "technologické tituly" byly dlouho před svým pádem odborníky považovány za rizikovou investici.
NAopak vysoce technologické lékové tituly patři v drtivé většině mezi tzv. konzervativní portfolio. Speciálně léky a lékové biotechnologie jsou v koncové ceně při uvedení na trh dnes extrémně drahé z důvodů, které v minulosti nehrály takovou roli jako nyní. Pokud budete vyvíjet lék, nebo novou "léčivou technologii" je dnes její zkoušení (bezpečnosti) mnohonásobně dražší než vlastní vývoj! Typicky pak máte společnosti, které vynalézají a pak molekulu prodají někomu, kdo disponuje financemi na zkoušení.(Typická návratnost ve farmacích musí být maximálně 7 let!V této esxtrémní době je návratnost nevyhnutelná, jinak se nedočkáte Vaší investice). Máte pravdu , že mnohý specializovaný neazaměnitelný zdravotnický spotřební materiál (jednorázové pomůcky, sety, atp) dělají extrémní vír ve fondech pojišťoven, ale minulost ukázala,že pestrost a množství výrobců je alespoň v této oblasti pro vývoj výhodnější než normalizace . S cenami je to horší.
S cenami lidské práce (lékaři, které jste zmínil) je to samozřejmě o tom, co je společnost schopná a ochotná zaplatit. Nedpochybuji o tom, že zde bude velkou roli hrát i lobbyng.

115010

25.8.2006 2:01

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 114843

Pane Gejdos, nemyslim si, ze Dollar by prestal byt svetovou menou. Je to proto, ze je jich tolik. Ale myslim si, ze prestal byt vyrazem Americke ekonomiky, protoze tato se v poslednich mesicich riti do hajzlu nadzvukovou rychlosti. Nadzvukovou myslim to, ze to co slysime nepopisuje opravdovou situaci ktera je horsi.
Petro dollar nyni je ovladan cenou ropy. Teda, zda se mi, ze to neni ropa ktera zdrazila (do urciteho stupne) ale reakce na pokles hodnoty dollaru. Stejne tak hodnoty nemovitosti v USA. Vzdyt v poslednich osmi letech dollar ztratil 50% hodnoty.

115030

24.8.2006 10:08

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

J. H. 62.?.?.?

Reakce na 114766

Ty příspěvky pod značkou ruger - to jsem si zase početl. Nějaký čas jsem přemýšlel, kde už jsem se s podobným myšlením a jednáním setkal.
Když přistoupíte k prostitutce jinak než jako zákazník, často zjistíte, že se proti svému trvalému ponížení, jaké muž nedokáže pochopit obrnila stejně dokonalou a neochvějnou drzostí. Je to asi jediná možnost, jak žít v tom, do čeho spadla.
S politrukem je to podobné. Je to člověk, který, podobně jako prostitutka rezignoval na svoje lidství, svojí důstojnost, smysl pro pravdu, slušnost a spravedlnost a všechno další, co činí člověka člověkem. Řekne a udělá všecko, co může jakkoli prospět ideologii nebo režimu, který ho živí a kterému se upsal tělem i duší.
Nepíšu to proto, abych někoho urazil - to ani nejde. Snažím se pomoci některým diskutujícím, aby pochopili.
J. H.

114890

24.8.2006 14:48

Děkuji za vřelá slova FILANTROPA

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114890

Proboha, kdybyste mne viděl, jak se plížím v přítmí, abych olupoval ubohé árijce, já "bílý žid".
žiji jenom z krádeží a lumpáren, vlastním několik veřejných domů, do kterých mé AIDSem nakažené prostitutky - školené mosadem, násilím odvlékají drogami omámené arijce.
Lež a zlodějna jsou mé know- how, zcela jsem rezignoval na lidství, důstojnost a smysl pro pravdu. Už nejsem člověk (bébébé, jak jste veliký!a moudrý)
Snad to nebudou číst moji obchodní partneři! Někteří by jistě po deseti letech náhle prozřeli.
Ale už musím končit, spojka z mosadu mi právě donesla nějaký obolus za otrávené potraviny a hračky, které dodávám na arabský polostrov.

"Bílý žid" Ruger


Vymaž to Mindy , s poznámkou "of topic" a zároveň sáhni retrospektivně i na příspěvek, na který reaguji.

114916

24.8.2006 15:15

RE: Děkuji za vřelá slova FILANTROPA

Mindy 217.?.?.?

Reakce na 114916

[cool] No, rugere, skutečně se v některých příspěvcích, namísto věcné diskuze o tématu, zabýváte svojí osobou. Doufám, že je to jen přechodná záležitost. Rušení příspěvků mi nečiní žádnou zvláštní radost. Takže mě potěšte, rugere. Piště k věci a netykejte mi. Editorka

114922

24.8.2006 17:20

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

google 84.?.?.?

Reakce na 114890

pan J.H.,
kratke
vystizne
metaforicke
jednoducho dobre
gratulujem!

114960

24.8.2006 15:46

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114766

Musím se vrátit sem.

1)Sověti (dnes Rusové) pravda některé věci hitech "kradli" (a možná stále ještě) na západě, ale jejich vojenská technika a kosmický výzkum jasně ukázal a stále ukazuje, že nejsou nějaký surovinový přívěšek Ameriky - tolik k - HDP (a měna s ním spojená) založené na vysoce technologických produktech, a sofistikovaných službách je nesrovnatelně stabilnější. Vám se tedy může rubl jevit "fragilní". Pěkné slovo. Hm - já ale mám jiné zprávy - rubl se jeví být podložený skutečnými hodnotami, třeba zlatem. Čím je asi tak podložený dolar - že by dluhy ? Ach jo - zpíváte zřejmě píseň, odkud jste dostal "chlebíček", ne ? Jenže trochu falešně..

2)Je Vám málo platné, že držíte jedny z největších nalezišť nerostného bohatství na světě a pak zavřete a zestátníte významného průmyslníka, protože je Váším politickým oponentem.

To se Vám asi jedná o M. Chodorkovského a Jukos ? Hm - to by jste měl pane asi trochu domyslet hlouběji, oč zde šlo, nemůžu nebýt jízlivě sarkastický. Při vší úctě k příštímu laureatovi a nositeli Nobelovy ceny za ekonomii - kdyby jste Vy byl na místě Putina a byl skutečně tak inteligentní, jak se snažíte se jevit, musel by jste udělat to samé. Tedy, pokud by jste ale nebyl zaprodancem v cizím zájmu. Tedy tak, jak to proběhlo v Česku. Běhá tady takových namaštěnců, co by zřejmě prodali i vlastní babičku, bez i jen elementárního zájmu o prospěch obecně - nejste čirou náhodou jeden z nich ?

Jinak, neurážejte se zbytečně - vidím, co píšete... A Putin a Rusko si to může opravdu dovolit a když Rusko obrátí tok energií do Číny a zajisté jste zaregistroval, že tak Putin docela úpřimně pohrozil - budete si pak doma v zimě topit nanejvýše fajfkou pod dosem !

3)... je to proexportní a společně s nízkými nároky v sociální oblasti růstový faktor. Ale držet takový kurs nejde stále...

Hm - přece nejde o to, držet to stále - myslím juan dole. Čína dělá zcela pragmaticky to, co může a co "ničí" protivníka. A dělá to velmi efektívně - to Vás asi štve, že ? Že se někdo drží hesla - "ja pán, ty pán..." Zde pane totiž zrovna nějaký "kapitalista" prodává protivníkovi ten pověstný provaz, na kterém bude posléze oběšen ! To víte, kdo řekl, že ? A je to přitom všem i pravda... [velký smích]

4)Putin rukou ocelovou nastavil mix mezi řízeným hospodářstvím a volnou ekonomikou.

Ukažte jedinou ekonomiku na světě, kde je to nějak jinak. Schválně... Věřím - to naštve, když "někdo" chce za bezcenné papírky strčit rypák do cizí zahrádky - a druhá strana nechce. Respektive by třeba i chtěla, ale za skutečné hodnoty.

Prosím Vás pane rugere, běžte si ty Vaše "ekonomické axiomy" vykládat někam, kde zrovna slezli se stromů. Nejsem žádný rusofil, ale Putinovi jsem obrazně zatleskal, jak s těma nejmenovanýma vyvolencama "vyběhl" !!

114927

24.8.2006 17:11

ASi je to skutečně zbytečné, ale proč mi vkládáte do úst co jsem nenapsal??

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114927

Není to dětinské?
Add.
1.) Rusové jistě byli schopni vyvinout se svými velmi dobrými vědci mnoho extrémně náročných technologií. A víte proč z toho neprofitují????

Protože jim takřka všem nasadili bajonet, utajili je a nebyli je schopni implementovat v komerční sféře (to je kritika z MOSKVY!)Pak jim ale taková technologie není nic platná ve vztahu k růstu HDP. Naopak - vývoj jenom čerpá finance, ale nic se nevrací.
Krista pána, když mne tak nenávidíte, tak si otevřete libovolnou BAZÁLNÍ publikaci o ekonomii! To už skutečně fyzicky bolí!To nemá nic společného s Tím s kým kdo z nás s kým sympatizuje, nebo nesympatizuje!
2.) Opět bohužel triviální axiom. Drahý pane Gejdoši! Peníze nejdou tam kde se hlasitě místní politická reprezentace hlásí k "Socialismu", "Volnému trhu", nebo "pohádkám medvídka Pú". Peníze jdou tam , kde jim je dobře! Heuréka!
Pokud vytvoříte (nebo udržujete)prostředí, které není zcela stabilní pro Vaše peníze, tak tam ty peníze prostě nepůjdou! Co je na tom složitého??
A vůbec to nesouvisí s tím jestli mi Chodorkovský sedí, nebo nesedí.
A třebaže se Vám to nelíbí, peníze sami o sobě negenerují diskomfort, naopak.
4.) Proboha Vy jste nic nepochopil! Já jsem nic nekritizoval, jenom jsem chladně pojmenoval realitu( body v minulém příspěvku)!NA tom co udělal Putin nic nezměním, udělal,co považoval za vhodné a čas ukáže, zda to bude pro Rusko a jeho obyvatele mít ten správný Benefit Cost! Zatím to nevypadá (srovnáme -li to například s Čínou) nijak povzbudivě.

114954

24.8.2006 18:51

Hm - co tím vlastně chcete řící ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114954

ASi je to skutečně zbytečné, ale proč mi vkládáte do úst co jsem nenapsal?? Není to dětinské?

Nevím, co míníte ? Já vždy okopíroval Vaší myšlenku (tučné písmo) a pak jsem na ní reagoval - identicky jako nyní. Co tedy jsem Vám jakože "vložil do úst" ?


A víte proč z toho neprofitují???? Protože jim takřka všem nasadili bajonet, utajili je a nebyli je schopni implementovat v komerční sféře..

Já v Rusku v dobách CCCP byl 4 měsíce pracovat - jako student samoživitel jsem potřeboval ty peníze, které šly vydělat pouze tam. Rubl v té době v roce 1973 měl směnný kurz 1 : 10 ke koruně. Jenže - já nakonec nepřivezl peníze. A jsem u toho, čím chci reagovat na Vaši myšlenku, že nedocházelo k aplikaci výzkumu. Já za vydělané rubly raději koupil kvalitní fotoaparát, hvězdářský dalekohled (se skleněnýma čočkama) a kvalitni osciloskop s pamětí. Doma jsem to na inzerát lehce vše prodal za cca pětinásobek ceny, než kolik bych získal prostou směnou podle směnného kurzu ! Nevím, jak to bylo na venkově mimo Moskvu, asi mizerně - ale v Moskvě té doby jsem nakoupil prakticky hitech přístroje, jaké bych na Západě možná sháněl obtížně a určitě podstatně dráž.

A pane - já si taky z Ruska tehdy přivezl plný batoh odborné radioamaterské literatury, katalogy polovodičů a co já vím, co všechno ještě - tehdy jsem radostně radioamateřil. V té době byly "slavné" UHF transistory Siemens A239S - já z Moskvy přivezl za "hubičku" 10 ks GT346B, které byly možná o třídu lepší. Tedy, fakt myslíte vážně, co jste napsal ? Může být, že zrovna v tomto oboru třebas to neplatilo ?

Peníze jdou tam , kde jim je dobře! Heuréka! ... vůbec to nesouvisí s tím jestli mi Chodorkovský sedí, nebo nesedí.

No a co ? Já snad napsal něco jiného ? Přece to Vy jste napsal v tom předpředešlém přispěvku - Je Vám málo platné, že držíte jedny z největších nalezišť nerostného bohatství na světě a pak zavřete a zestátníte významného průmyslníka, protože je Váším politickým oponentem. Tak co si stěžujete ? Máte v tom guláš, pane, než začnete poučovat - ujednoťte si to v hlavě.

Ale v okamžiku, kdy bude v Číně převažovat výroba zboží s vysokou přidanou hodnotou dojde automaticky k navýšení JUanu(v rozumné míře). Jinak by byli Číňané sami proti sobě.Možná k tomu dojde dřív, než by bylo USA a Evropě příjemné. -obávám se, že tady už vůbec nerozumím, jakou to rafinovanost jste vlastně chtěl vyjádřit. Nechcete ty Vaše myšlenkové pochody napsat méně nesrozumitelně ?

Vy pane vůbec píšete tak nějak nekonzistentně, jako by jste bylio v jedné hlavě dva lidé ! Čili mě udivuje, co Vás vede k takovému protektorskému tónu - tedy ale jednu možnost tuším... [velký smích]

114976

24.8.2006 22:46

Vážený pane Gejdoši!

ruger 83.?.?.?

Reakce na 114976

Pokud chcete tvrdit, že sovětský svaz byl technologicky i komerčně konkurenceschopnou velmocí, pak asi není smysluplné Vám oponovat.Nicméně lehký průmysl, vytvářející kvalitní exporuschopnou produkci v Rusku neexistoval, přivezl jste si kvalitní fotoaparát s kvalitní optikou, Já si nechal v době předrevoluční dovézt plagiát Hasseblatu - Kijev, po té co jsem jej svěřil mechanikovy jemných optických přístrojů, který doleštil hrubě frézované plochy, vyměnil polovinu spojovacího materiálu a všechny pružiny fotoaparát dobře sloužil několik let. ALe Hasseblat to nebyl.
NAvíc v soc bloku (nejen v SSSR) byla nedostatečná výrobní kapacita na cokoli z lehké výroby. Typicky pak existoval nedostatek i spotřebního zboží. To ale znamená skrytou inflaci - máte peníze, existuje k nim oficiální kurz, ale ten je Vám málo platný, protože za ty peníze nelze koupit co potřebujete. SAmozřejmě bychom našli mnoho dobových (tehdejších ) analogií i v makroekonomice. Reálnou cenu měny pak poznáte podle exportní výkonnosti danné ekonomiky v Makro oblasti, a podle černých kurzů používaných v běžném životě (bony a podobně.)

Add pasáž s JUanem - pokud začnete v převaze nad litinovými grily a levnými nepřesnými výlisky z plastu vyrábět technologicky náročné výrobky , pak je pro Vás nevýhodné, pokud je kurs Vaší měny příliš nízko, prostě pak vyvážíte levně. Snažíte se tedy posílit kurs vlastní měny tak, abyste byl ještě konkurenceschopný na vnějším trhu a příliš si neprodražil import, ale abyste za své (technologicky vyspělé výrobky ) utržil maximum.
Zároveň takové podmínky generují i vyšší životní úroveň obyvatelstva - což je v průmyslových oblastech patrné již nyní. Není to až tak nevýhodné, zvyšuje to poptávku na vnitřním trhu.VYšší životní úroveň se ale též projeví na zdražení pracovní síly. PAk na nekvalifikovanou práci buď nasadíte masivně stroje (Což si pak napočítáte do zvýšení produktivity práce) , případně výrobu vystěhujete do regionu s levnější pracovní silou.

114999

25.8.2006 2:29

RE: Vážený pane Gejdoši!

karel4u 207.?.?.?

Reakce na 114999

Pane Ruger, to co rikate o Cine je blbost. Oni nevyvazeji, protoze vetsina tovaren neni vlastnena Cinany, ale cizinci, kteri vyuzivaji levnou pracovni silu. Stejne jako v Cechach.
Co se tyce technologie, tak ta je vysoka. Neda se to srovnat s Japonskem po valce.
Tento priliv vysoke technologie do Ciny je zpusoben vysokou cenou pracovni sily v Zapadnich zemich.
Pane Ruger, zda se mi, ze vase znalosti, pres to, ze jsou obrovske, nemaji praktickou hodnotu. Nejsou totiz relevantni opravdovemu zivotu. Gaussenovu krivku si clovek muze tak strcit do prdele. Stejne tak spisy Ricardovy. Opravdove penize se delaji jinak a ekonomove jsou vybirani stejne jako prostitutky. Jak jsou sympaticcti a co pro vas mohou udelat.
Nezalezi na tom, jake je GDP zeme kdyz jste schopen tam vydelat penize. Encyklopedicka znalost v dobe pocitacu je stejna jako vibrator s vybitymi bateriemi.

115031

25.8.2006 18:02

RE: Vážený pane Gejdoši!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 114999

Pokud chcete tvrdit, že sovětský svaz byl technologicky i komerčně konkurenceschopnou velmocí, pak asi není smysluplné Vám oponovat.

Připodotýkám a opakuji - nejsem rusofil ani omylem. Ovšem ani rusofob - to jen tak pro pořádek. Pane rugere, Sovětský svaz - dále budu psát již jen Rusko - to byla po II. světové válce úděsně zdemolovaná země. Tato země bojovala skutečně všemi dostupnými prostředky o svou "holou" existenci a není nutno se hloupě usmívat nad tím, že Rusové dodnes na toto období pomýšlejí s pýchou. Zatímco Amerika celou válku kšeftovala, hrabala, mnula si ruce a počítala dolárky - jako blíže nejmenovaný "ajvaj" - a již již budovala svůj "americký sen" - tak Rusové "žrali kyt z oken", bydleli v zemljankách a k tomu všemu "budovali" komunismus. A přesto poslali na orbitu víte co. Myslím si zcela vážně, pane rugere, že Vy konkrétně si to nejen vůbec neumíte představit, ale nejste ani schopen domyslet, co se Vám snažím naznačit a co to v této diskusi vůbec znamená. Tedy ne, že mi nemá cenu smysluplné oponovat - to Vám pane nemá žádnou cenu cokoli vysvětlovat - je to omítání stěny suchým hrachem, tak to vidím já !

Já velmi dobře rusky mluvím, mám ruské přátele, znám docela dobře ruskou historii - ač nejsem, již potřetí opakuji, žádný rusofil - a když čtu ty Vaše výplody, je mi z Vás docela smutno. Tolik k Rusku a Vašim velmi mírně řečeno "legračním úvahám a představám". A to se "zuby nehty" snažím být zcela neosobní a raději nedávat najevo pocity z Vás. Abych neublížil Vaší útlé duši !! [velký smích]

Ovšem zde jste zapadnul do vlastní pasti - tak říkajíc, dvojité pasti. "Nelze zrovna pít víno a zároveň foukat do ohně" (latinské úsloví, přeložil jsem pro Vás do češtiny - hihi) - Reálnou cenu měny pak poznáte podle exportní výkonnosti dané ekonomiky ...

A tak jsem si říkal, že obchodní schodek USA za rok v řádu stovek miliard dolarů (za rok 2005 800 miliard dolarů - číslo s 8 na začátku a 11 nulama), zadluženost v řádu desítek bilionů dolarů (číslo začínající jedničkou a za tím 13 nul) - to tedy podle Vás svědčí o čem ? O robustní americké ekonomice ? Povídejte více, to mě zajímá ...

Již jsem Vám jinde napsal, že Vaše texty jsou vnitřně velmi nekonzistentní - začínáte mě vedle dalšího "špičkového ekonoma", jistého pana zn. "kema", docela zajímat. [velký smích]

115112

30.8.2006 17:33

Nepopírám, že vnitřní deficit není strašákem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 115112

Nicméně (neskáču kvůli tomu blahem do stropu), existují makroekonomické nástroje, díky kterým jde dobře fungovat i při obchodním schodku, a vnitřním zadlužení státu. PAk (bez ironie )můžete manipulovat trhem (fibančním) právě díky robustnosti a základu. (Nejásám). Kouzla, která můžete dělat s úrokovými sazbami jsou neuvěřitelná.
Americkou ekonomii ale dnes ohrožuje nejvíc zadlužení konkrétních fyzických osob. Je mnohem nebezpečnější - ohrožuje koupěschopnost, ale i stabilitu společnosti.
Pane Gejdoši!
Skutečně diskutujeme extrémně zkratkovitě, není to úmysl, ale nelze se obsáhle vyjádřit ke všemu.

115470

30.8.2006 20:37

RE: Nepopírám, že vnitřní deficit není strašákem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 115470

...existují makroekonomické nástroje, díky kterým jde dobře fungovat i při obchodním schodku, a vnitřním zadlužení státu.

Hodně jsem se zamyslel, abych objevil takový makroekonomický nástroj, který by řešil ty obchodní schodky a vnitřní zadluženost, ovšem který bude zároveň "nezlodějský a slušný". Mi nemusí nikdo vysvětlovat, že kdybych zadlužení a schodky ve vlastním rodinném rozpočtu řešil občasnou návštěvou finančního ústavu s pistolí v ruce a maskou na "hubě", že by to při "trošce snahy" kulantně nešlo popsat Vašimi slovy - viz zvýrazněný text citace. [velký smích]

Jenže o to mi nejde. Tedy, jelikož skutečně ekonom nejsem, zeptám se přímo - jedná se o makroekonomické nástroje, které nejenže hladce snesou denní světlo, ale které by navíc šlo obecně nazvat jako správné ve smyslu slova poctivé a tedy jako doporučení hodné ? respektive to lze formulovat ještě příměji - kdo to tedy ve skutečnosti Americe platí ? Já jistou představu mám, rad se ale nechám poučit. Ale uznávám - není to na takovou útržkovitou diskusi.

115479

31.8.2006 10:39

Pane Gejdoši!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 115479

Pokud bychom položili na stůl tvrdá data - růst HDP (loni v usa více než raketových 5%, letos pokles na 2,5, předpokládalo se 3,1%), investice (pokles corporátních nákupů např. datových technologií) a výši úspor (která je v USA jednou z nejnižších), zároveň vzrůst spotřebitelských cen (cca 2,6 %), mohlo by se zdát, že po oživení musí nutně následovat recese. Ale i tvrdí oponentiUSA (ekonomičtí) Vám v současné době řeknou - cyklus oživení -recese je empirickým poznatkem, musíme počkat na další čísla. Prostě proto, že Základ americké ekonomiky není nemocný a navíc USA disponuje extrémní schopností manipulovat měnovým kursem. (Čína á EU jsou v tom pozornými žáky, ale na svůj v zor nemají )Pokud efektivně manipulujete kursem - ovlivníte i příliv peněz, úrokové sazby aatp., atd. a ve finále i již zmíněný empirický cyklus oživení - recese. (Ale znovu zdůrazňuji, musíte ,mít background, na kterém tančíte)
Závody v míře znehodnocování měnového kurzu v minulých letech suverénně vyhrávaly Spojené státy. EU utřela nos, i když snižováním úrokových sazeb dělala co mohla. Proti americkému dolaru vzrostla hodnota eura od poloviny roku 2001 do konce roku 2004 o 60%. Na americké kapitalisty však vyzráli všemi mastmi mazaní Čínané. Když v době asijské krize v roce 1997 Čína nedevalvovala pod silným tlakem jüan, oddechla si pravděpodobně i uklizečka v Bílém domě. To ještě netušila, jak se situace během dalších osmi let radikálně změní. Čína si postavila hlavu a drží fixní kurz jüanu dodnes(jejich oficiální floating kursu je virtuální kategorií, a dobrým vtipem pro ekonomy)ú. A ač prezident Bush poslal na Čínu takřka sněhovou lavinu, tedy svého vyjednavače Johna Snowa, Čínská zeď je pevná jako prvek s tvrdostí deset.
Iluzionistou (klobou dolů!) byl ale Allan Greenspan. Jak ten si za posledních 18 let jenom zamanipuloval, radost pohledět. V roce 1987 si zamanipuloval poprvé a odvrátil hrozící recesi. Co naplat, že se ta nestvůra (recese) objevila za tři roky zase. Greenspan ještě netušil, že ho čekají slastné roky manipulace. Do cesty se mu připletl rozvoj počítačových a jiných technolgií a tak udeřilo na Nasdaqu. Cenová bublina splaskla v roce 2000, hospodářství na tom začalo být nedobře a to byla dobrá příležitost jak si zamanipulovat zase jinak, řekl si Greenspan. A jak si usmyslel, tak konal: v roce 2001 snížil úrokové sazby z 6,5% až na 1,75% a v roce 2003 až na 1%. A jedeme dál. Pravděpodobně za účelem vytvoření povedené sinusoidy začal Greenspan úrokové sazby minulé léto zase zvyšovat a ejhle: po roce a kousek máme sazby v USA na 4% a vzhledem k hospodářské situaci se tempo manipulací jen tak nezmění. Oproti centrálnímu bankéři USA je čína,či EU, s odpuštěním, žabař.

Doufám, že mne nebudete chytat za slovo u čísel,něco z hlavy,něco citace, ověřeno letmo. Nicméně atmosféra a a trendy sedí...Kráceno (Editor)

115548

31.8.2006 11:12

RE: Pane Gejdoši!, systém mne nepřihlásil

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 115548

Autorem je samozřejmě moje maličkost

Zdravím Vás !
Ruger
PS. Dobře reagujete! Díky!

115552

31.8.2006 13:38

RE: Pane Gejdoši!, systém mne nepřihlásil

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 115552

Jasně, že dobře reaguje, taky bych to asi takhle psal, kdybych měl ty samé náhledy na věc. Jenže - pořád tam není ta odpověď - jedná se o manipulace z oboru "slušné" ? Totiž, zdali, kdybychom "obchodovali" spolů my dva, já bych hrál USA a Vy třeba zbytek světa - nechtěl by jste mi náhodou posléze "rozbít" za takové "obchody" hubu ?

A pak totiž světová situace globálně ve světle těch "vychcaností" vypadá trošinku jinak ! Čili - jakoby se ve světě mluví o "rozbití huby", kdežto ta "správná = vaše" strana mluví o jakémsi terorismu - nebo se pletu ? Vítěz tomu může cudně říkat "šikovnost", ten oškubaný ale to vidí jinak. A vo to tady gou...

115563

1.9.2006 10:56

Část mé odpovědi naleznete o několik úrovní níž.

ruger 62.?.?.?

Reakce na 115563

Ale bez jakéhokoli politického podtextu. Stejné nástroje dnes používají s různou úspěšností takřka všechny ekonomiky, které disponují relativně stabilní výrobní (rozvíjející se) základnou.
Peníze skutečně tečou tam, kde jim je lépe. Pokud vyhlásí "příznivé úrokové míry" Rusko, bude investor vždy zvažovat , zda bude skutečně úrok v danném časovém období vyplacen. Nákupy budou tedy limitovány mírou rizika. Ruská centrální banka, kterou rozhodně neovládají hlupáci nebude slibovat to, co nemůže zcela naplnit. USA svým závazkům vždy dostály. Ve finále je to WIN WIN STRATEGY.Ty nám přisuneš (půjčíš peníze), my vyděláme a vrátíme ti je i s úroky. Za podobných kautel mohou prosperovat i relativně malé ekonomiky s vlastní měnou- ČR je toho jednoznačným příkladem. Přičlenění k EU měně by mohlo znamenat, že místní ekonomika bude ve vleku nevýhodně nastavených kursů, které by sledovaly zájem Německa, nebo Francie, nikoliv náš. Ono pokud se podíváme na cyklus Oživení - Recese - Oživení. PAk v podstatě stejné mechanismy fungovaly i v minulosti, pouze s tím rozdílem, že latence byla obrovská a díky nedostatku informací nešlo intervenovat efektivně.

Samozřejmě nic nemá pouze klady, záporem je, že se někdy politici (Centrální banka USA, a zaplaťpánbůh i naše malá ČNB jsou v tomto ale velice autonomní) spoléhají na intervenční nástroje příliš.

115657

24.8.2006 17:49

Zapoměl bych- Add Čína

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114927

Já jejich podhodnocený Juan neodsuzuji. Koneckonců používat takový nástroj se snaží kde kdo.I když ne tak dryáčnicky, spíš metodou nastavení úrokových sazeb centrální banky.
Fór je v tom, že Čína tím podporuje příliv deviz. Levný export technologicky nenáročných výrobků decimuje konkurenci .
Ale v okamžiku, kdy bude v Číně převažovat výroba zboží s vysokou přidanou hodnotou dojde automaticky k navýšení JUanu(v rozumné míře). Jinak by byli Číňané sami proti sobě.Možná k tomu dojde dřív, než by bylo USA a Evropě příjemné.

114967

24.8.2006 16:55

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114766

Ropa a jine suroviny bez kterych se neobejdeme stoji za jista rizika. Verte me, ze Putin nastoli tvrde podminky pro zahranicni investice a zajem investovat bude. [mrknutí jedním okem] Navic se kouknete na sport, uz ted se ukazuje, ze Rusove maji penez dost. Mam pocit, ze za chvili se z penezokolotoce, ktery roztocila zapadni Evropa budou nekomu delat bubliny u usi. Rusove to vsecko preplacnou nejakym milionem navic.A pokud jde o schopnosti logiky a invence Rusu, mrknete se jak hrajou sachy. V pameti mi utkvela myslenka, ze jeden tvrdy matematicky problem byl vyresen. Rika se mu Poincareho domnenka. Schvalne, kdo to rozlouskl? Vzhledem na nizkou zivotni uroven, surovinove zdroje a potencialni realne intelektualni kapacity by se behu casu v pripade Ruska nebal. V neposledni rade tu hraje dulezitou roli i naprosto nezavisla obranyschopnost. Iran ma ekonomicky jiste lepsi predpoklady nez Rusko. Otazky zni zda bude schopen sve predpoklady uhajit vojensky ci diplomaticky.

114949

24.8.2006 17:26

podívejte se, já osobně jsem přesvědčen, že každý národ

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114949

si zaslouží jenom tolik demokracie, co je schopen unést.
Putin je velmi inteligentní a pragmatický. Zvolil určitou cestu, má své nátlakové metody. Ropa je mocná zbraň, ale nikoliv všemocná.

Rusko je stále významně závislé na svých surovinách, přejme mu, aby se to změnilo. Zatím , přes urputnou snahu politiků není v Rusku friendly prostředí pro podnikání. A nemusí to mít pouze makroekonomický rozměr, někdy prostě stačí, když zodpovědný manažer přijede do Ruska a nějak hloupě s ním jedná anonymní úředník.

S ruskem se jistě dobře obchoduje, ale nerostou zde výrobní závody. Přesněji - pouze minimálně.Je to škoda. Rusku i v politické stabilitě může prosperita pouze prospět.A je vždycky fajn, když se mají všichni, i vzdálení sousedi co nejlépe, pak Vám od nich nehrozí, že Vám v noci vybílí spižírnu.

114961

24.8.2006 17:46

RE: podívejte se, já osobně jsem přesvědčen, že každý národ

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114961

Svet trpi chronickou nadvyrobou a ukazuje se, ze surovinove zdroje jsou omezene. Nekonecna v modelech neocons nam ponekud splaskla. A toto bude s rostouci ekonomickou silou jistych "staronovych regionu" narustat. Takze ze strategickeho hlediska v dlouhodobem casovem horizonte je Rusko ve vyhode oproti Evrope ci USA. Nemusi vyvijet zadne agresivni aktivity ani koukat po sousedove spizirne.
Suroviny i za optimismu, ze z ekonomickeho hlediska jsou nekonecne sly vzdy nahoru. A ted tato krivka bude mit jeste strmejsi charakter. Ve chvili, kdy se tzv. Treti svet vice technologicky pozdvihne, tak to stlaci ceny hi-tech dolu. Tim bude odstranen efekt skryteho prerozdelovani realnych hodnot ve prospech Zapadu. Zakonite to povede k novemu ekonomicko-geopolitickemu usporadani sveta. Doufejme, ze se to obejde bez kanonu. I kdyz v historii lidksych civilizaci se to nikdy neobeslo bez "kanonu". Na druhou stranu nam zname civilizace nikdy nedisponovali technologickym potencialem na destrukci ci degradaci planety. Priznavam, ze nektere pasaze starych textu me popisem jistych jevu silne znervoznuji. To vsak nema vliv na dnesni stav veci.

114966

24.8.2006 18:03

Nyní názor, který je pro většinu lidí jistě kacířský

ruger 62.?.?.?

Reakce na 114966

„Není nic jako přírodní zdroj“. Přírodní zdroj je opět, teď bych řekl zavádějící, objektový pohled na svět.
Neexistuje nic takového, jako přírodní zdroje. Přírodní zdroje si definujeme sami, a to tím , že je objevíme a vymyslíme , jak je využít pak se z takové věci stává přírodní zdroj. NA počátku našeho letopočtu uran (nebo nafta) nebyl přírodní zdroj a pokud by zde mohl diskutovat hypoteticky nějaký moudrý chytrý řecký filozof, "ekonom", asi by konstatoval, že zlata už na Peloponézském poloostrově ubývá a jaká to bude tragédie, až skončí a už nebude .
přírodní zdroje vytváří a definuje člověk svojí myslí. Je pro nás přírodním zdojem naleziště obsidiánu? Odpověď je evidentní. Je stavba lodí založena na počtu dubů ve středomoří?
Přírodní zdroje si člověk nepřetržitě tvoří, jsou neustále objevovány, implementovány a opouštěny.
Jistě někde v nekonečnu existují hranice, ale v rozměru naší civilizace, tomu tak zatím nikdy nebylo.

114970

24.8.2006 18:46

RE: Nyní názor, který je pro většinu lidí jistě kacířský

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114970

Chcete rict, ze tim ze jsem dokazali vyuzivat uran nebo ropu. Klesla poptavka po dreve ci uhli. Pripadne nanotechtologie snizi hlad po kovech? Cekal bych v tom pripade aspon stagnaci cen "nahrazenych" a prezitych materialu. Uz vubec je pro me prekvapujici rust cen. Mam zly pocit, ze to co vy povazujete za nekonecno, nam uz zurive kope do "dveri optimisticke budoucnosti". Zpetna vazba nasi nenasytnost zijici v budoucnosti radove behen deseti pantacti let nejpozdeji dostane seredne pres drzku. Mno, nechame se prekvapit. Uprimne vam reknu, ze v tomto konkretni pripade bych se velmi rad mylil.

114975

24.8.2006 22:49

Bavíme se ve zkratkách

ruger 83.?.?.?

Reakce na 114975

Samozřejmě to neznamená, že by se mělo současnými zdroji plýtvat. Naopak. Vyspělost ekonomiky se pozná i na tom, jakým způsobem s těmito zdroji nakládá.

115001

25.8.2006 18:12

RE: Bavíme se ve zkratkách

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 115001

Vyspělost ekonomiky se pozná i na tom, jakým způsobem s těmito zdroji nakládá.

Hm, necelých 300 milionů lidí spotřebuje 35% světové ropy přímo a ještě možná dalších 10% nepřímo v dováženém zboží. Mluvím o USA a pouze o ropě. Šlo by ale mluvit o USA a jiných zdrojích, hmm. Takže teď pane rugere musíte ještě vysvětlit tu Vaši větu, kterou jsem zde ocitoval - znamená to podle Vás, že je americká ekonomika:

a) vyspělá ?
b) nevyspělá ?


Totiž, Vy máte nějaký problém, napsat cokoliv jasně a nesporně... [velký smích]

115113

30.8.2006 17:14

Nikoliv, Vy předstíráte, že máte problém cokoli pochopit

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 115113

Jistě mi dáte za pravdu, že Spotřebovávat energii není totéž jako s ní spořit. Můžete mít v provozu desítky milionu automobilů, ale snažíte se zavádět ekologické limity, a úspornější motory. Můžete topit v budovách, ale snažíte se o minimální úniky.

Spotřeba energií a fosilních paliv je ale determinována i výrobou - můžete se podívat i na poměr KW/100 USdolar HDP...
Zároveň hrají svojí roli i další faktory (Převládající doprava, výše DPH, Geografie, klima...)
Ale to asi nechcete, že....

115465

30.8.2006 17:16

Ještě jedna poznámka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 115113

Mnoho pravd není černobílých. Všimnul jste si toho?

115467

30.8.2006 21:02

RE: Ještě jedna poznámka

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 115467

Jistě mi dáte za pravdu, že Spotřebovávat energii není totéž jako s ní spořit.

Samozřejmě. Kupříkladu sloveso "spotřebovat" není totožné se slovesem "spořit". Tak to myslíte ?

Můžete mít v provozu desítky milionu automobilů, ale snažíte se zavádět ekologické limity, a úspornější motory. Můžete topit v budovách, ale snažíte se o minimální úniky.

Potvrďte, že máte na mysli USA ! Kdyby tam Korejci, Japonci a taky Evropani nedováželi nějaká auta, tak by kolem amerických cest nebyla již žádná tráva - americké auta totiž "žerou i trávu kolem cesty" !! Pane/madam, strohá čísla svědčí o "hýřivosti" přímo nemravné a já tu hýřivost na "vlastní bulvy" viděl na místě - v USA. 3x nemravné !

...můžete se podívat i na poměr KW/100 USdolar HDP... (máte patrně na mysli kWhod, jinak by to nedávalo žádný smysl..)

Nu ? A co Vám vychází ? Chcete mi snad namluvit, že když kupříkladu americký pekař upeče "X" rohlíků a spotřebuje na to 1 kWhod energie a když na tomtém zařízení v Česku upeče český pekař rovněž "X" rohlíků a taky spotřebuje 1 kWhod, že americké pekárny jsou 5x energeticky úspornější jen tím, že české rohlíky po přepočtu na dolary jsou 5 x levnější ? To je trochu divná matyka, pane/madam. Takhle bychom mohli brát položku po položce a dospějeme k podivuhodným závěrům třebas...

Zároveň hrají svojí roli i další faktory (Převládající doprava, výše DPH, Geografie, klima...)
Ale to asi nechcete, že....


Spíše to asi Vy nechcete, že ... Vždyť jste zrovna spadl do vlastní pasti ! [velký smích]

115481

31.8.2006 11:07

Pane Gejdoši!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 115481

Do pasti jsem nespadl.Ale děkuji za jasné argumenty, velmi u diskuse přemýšlíte a je to rozhodně víc osvěžující než invektivy. O kus dál by měl přistát můj příspěvek o makroekonomických manipulacích, které samozřejmě ovlivňují život široko daleko v celé společnosti.
Bavíme se ve zkratkách, snažím se dávat příklady s velkými čísly.Důležité jsou ve finále vždy TRENDY. Podobně byste mohl argumentovat oblíbeným "hamburgerovým dolar-kursem" , kdy zjistíte , že BigMac je Tam či onde dražší , nebo levnější než v USA a z tohoto jediného údaje byste usuzoval nad výkonností ekonomiky.Jistě mi dáte za pravdu, že se snažím vždy v této ekonomické diskusi o globální pohled. Často jsem nucen k mnoha analogiím, kvůlisrozumitelnosti.
Ale k Vaší reakci - podívejme se na celý problém z větší výšky. Dobře jste mne chytil za slovo [chechtot], zároveň mi jistě dáte za pravdu, že mnoho etalanů "drahoty, bohatství a bídy " má jednak relativní charakter a odpovídá příjmovým možnostem průměrného občana danné ekonomiky a pak samozřejmě hrají roli i faktory , které se těžko sofistikují. (již zmíněné, ale dobrým příkladem je výše úspor - obecně platí, postulát, že se víc spoří tam, kde např.nemáte Bismarkovský model zabezpečení - vede východní ASie , ale vždy Vám to někdo "kazí"- Indonésie)
Jak Budete například definovat bohatého člověka?? Na to, aby jste byl v USA vnímán jako bohatý člověk musíte disponovat sakra velkým balíkem majetku, v indické vesnici Vám k témuž poslouží Moped.
Kdysi jsem vyslechl zajímavý (filozofický) pokus o definici - Bohatý jste tehdy, když byste v případě potřeby mohl dlouhodobě zaměstnávat lidi ze svého okolí na věškeré činnosti potřebné ke komfortnímu životu. (nic co bych dával za příklad, jenom uvádím jako analogii)
Hýřivost USA není nemravná, je logická a ilustruje bohatství. Zároveň ale existují zpětné vazby - američané se s vozy museli adaptovat a napžř. prodej drahých benzínových USA dramaticky propadnul, dramaticky začínají nastupovat hybridní technologie a masivnímu použítí diselů u nejširšího spotřebitelského sektoru nyní stojí v cestě extrémní ekologické limity.
Vyjma bohatství je kouzlo i v tom,že vzhledem ke kupní síle je mnoho věcí v USA skutečně levných (jídlo, PHM), souvisí to opět s mnoha faktory, přičemž jedním z nejvýznamnějších jsoui daně. Jednak jejich rozumná výška umožNuje zlevnit zboží, a hlavně umožní podnikateli za lidský život shromáždit skutečné bohatství. Proti obecným očekáváním davu ,ale 80% podnikajících subjektů vrací peníze do výroby, nebo jimi platí služby. Jenom výjimečně někdo nakoupí za nabyté bohatství pouze předměty osobní spotřeby. (nízké daně - prosperita, ještě lepším příkladem je Irsko)
Naopak, člověk je bytostí , které se ráda dělí (Psychologické studie) a není sobecký.

115551

31.8.2006 17:17

RE: Pane Gejdoši!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 115551

Jsem se poněkud znechutil ! Takovou krásnou "filipiku" jsem napsal a systém ji "bez náhrady sežral" ! Už nikdy nic tak krásně nenapíši - óó běda ! [smích]


Hýřivost USA není nemravná, je logická a ilustruje bohatství.

Stejně, jako se pane jen stěží dva lidé (a více ještě hůř) shodnou, co to vlastně je, být bohatý, tak se jen stěží my dva shodneme, v čem vlastně bohatsví spočívá.

Jestliže Amerika své bohatství cpe do skutečně idiotských aut, opravdu imbecilních baráků (alespoň v Richmond a obecně ve VA jsem viděl pouze takové domy), jestliže člověk ve Washingtonu má pocit, že se někdo s tou architekturou zbláznil - je pak jasné, v čem Amerika vidí bohatství.

Je to prachsprostý tupý materialismus, symbolizující pouze sílu svalů. O nějaké duchovno nejde ani omylem. Hlavní mravní kriterium - "Co můžeš urvi, co nemůžeš, zkurvi !". [velký smích]

Ovšem Imperium, postavené na takovém základě, skutečně může chvíli prosperovat. Ale uznejte sám - jen chvíli a ty konce budou hrozné... a může kdokoli cokoli mluvit o robustnosti ekonomiky . Je mi smutno, že se Amerika hlásí na hubě k Bohu. Tím pádem totiž je již bez šance, že by Ameriku mohlo něco spasit !

115580

1.9.2006 10:31

Vážený pane Gejdoši!

ruger 62.?.?.?

Reakce na 115580

Bez ohledu na naše rozdílné vnímání zahraniční politiky USA a Izraele asi ani jeden z nás nemá jako životní cíl nakoupit co nejvíc párů bot, nebo flotilu sportovních vozidel. Máme své vnitřní etalony a nemohu mluvit za Vás, ale já mám sice peníze velice rád, protože do určité míry osvobozují (a utratím jakoukoliv čáastku jsem schopen vydělat), ale raději obětuji další dostupný zisk,pokud jej mohu vyměnit za čas s rodinou. A třeba že skutečně rád cestuji, je mi vcelku jedno kde strávím dovolenou, hlavně že vypnu mobil.
Nicméně dav miluje chléb a hry, nejenom v USA,ale kdekoliv jinde v rozvinutém, a rozvíjejícím se světě je mnoho zboží zbytného charakteru. Nicméně ten ohavný materialismus umožňuje držet v chodu motor ekonomiky a následně uživit i mnoho nezbytných aktivit.
Chápu vaše iniciální rozhořčení nad manipulací kursy - dělají to ale dnes všechny velké ekonomické celky. Otázka je zda je to špatně? Já osobně mám k danému problému ambivalentní vztah. Chápu , že peníze jsou také zboží jako jakákoliv jiné a intervenční úrokovou politikou můžete určovat cenu takového zboží a tudíž i definovat toky peněz z vnějšího prostředí a do vnějšího prostředí. NA jednu stranu mám pocit, že je to ne zcela čisté, na druhou chápu cenu pěněz jako zboží. NAvíc podobné mechanismy se dnes používají i jako nesmírně účinná obrana například proti velkospekulantům s národními měnami, nebo v případě, že některému regionu hrozí problémy. V případě Asijské krize naváhala ani EU, ani USA masivně intervenovat ve prospěch "cizího konkurenčního" regionu masivními nákupy . Kdy si za miliardy EUR a dolarů USA a EU"vykoupily" stabilitu východní Asie.

115656

1.9.2006 11:50

RE: Vážený pane Gejdoši!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 115656

Toto všechno já hladce chápu. Hodně jsem nad tím přemýšlel a modeloval si různé situace, abych pochopil, co vlastně se v globální ekonomice děje. Na základě svých poznatků jsem sám za sebe dospěl k jednoznačnému odmítnutí tohoto systému ! Je to těžko vysvětlit, protože vlastně všíchni jsme "polapeni" v tomto systému a zdánlivě z toho není úniku. Ale je nutno si uvědomit, co se vlastně stalo koncem 80. let 20. století a že to znamenalo pouze drobný odklad kolapsu systému.

Mám jednu docela "pofiderní"- leč přeci jen výhodu proti vzdělaným a chytrým ekonomům - což já, jsa samouk skoro ve všem, nejsem. Používám "informace", které fakticky nejsou z tohoto světa ! Nikoliv však , že bych byl ve spojení s nějakými duchy. Jelikož hodně pracuji s proroctvími a jelikož jsem se setkal s jednoznačně zamítavými postoji všech "specialistů odborníků" - dospěl jsem k nutnosti změnit na na "brouka Pytlíka" - co všechno zná, všude byl, práce všeho druhu.

Za svůj již relatívně dlouhý život jsem seštudoval "kde co" včetně atomové fyziky. Marně těm všem tzv. "skutečným odborníkům, alias fachidiotům" vysvětluji, že vše tu již bylo a že jsou zde o tom jasné zprávy. Jen mávají rukama, že jsem blázen. Tedy budiž.

K danému "ekonomickému" problému, který zde řešíme, bych již jen poznamenal - sice to tak vypadá, ale "řídící páky" globální ekonomiky žádné nejsou. A ti, co tahají za "svoje páky", ti jen oddalují nevyhnutelné - špatný systém nemůže fungovat věčně ! Ale zato - čím déle bude takový špatný systém "fungovat", tím větší katastrofou bude jeho konec !! [velký smích]

115664

1.9.2006 12:39

RE: Vážený pane Gejdoši!

ruger 62.?.?.?

Reakce na 115664

Já jsem cynický pragmatik, naprosto ale respektuji Vaše právo na Vlastní názor. Ale jinak pane Gejdoši, na to, že se vydáváte za samouka velmi dobře protiargumentujete.
Díky!
Zdravím Vás !
R

115673

1.9.2006 14:10

RE: Vážený pane Gejdoši!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 115673

Pane rugere, i já Vám děkuji. A omlouvám se. Když jste se tu "zjevil" - tak já se "vyjevil" z představy, že tady bude nějaký nový pan "kema" - to by bylo "holé neštěstí". Takhle, když se skutečně diskutuje, a nikdo není dokonalý a tedy nemusí to být nutně na špičkové úrovni, dá se hodně věcí objasnit a každý na tom něco vyzíská.

Já vím, že mám místy "poněkud" neortodoxní názory na svět a jeho problémy, a vcelku pravidelně "vždy narazím". Mi to nijak nevadí, jsem na to zcela již zvyklý. Proč vlastně tu myšlenku rozvádím - totiž i když jste napsal Já jsem cynický pragmatik..., tak stejně tomu úplně nevěřte ! V podstatě každý člověk se stále vyvíjí a někteří opravdu k cynismu a až nechutnému pragmatismu. Ale Vy jste napsal několik zajímavých myšlenek, když jste jakože "bránil" americkou (ne)mravnou spotřebu. A v několika ohledech Vám za pravdu opravdu musím dát - kupříkladu skutečně Američané, hlavně ti hodně bohatí, si počínají vesměs tak, že část toho bohatství "pustí" zpátky "mezi lidi".

Je otázkou však, nakolik se jedná o "dobro"-činnost a nakolik se jedná o nezdravý pocit a projev mesiášství. Já jsem si se zájmem skutečně prolezl kdejaký důležitý bod na mapě "Velké Virginie" a všimnul jsem si, že nebýt takové té dobro-činnosti, spousta pamětihodností i z toho mála, co v USA je, by dnes bez super-bohatých Američanů už nebylo. Typický je třeba Wiliamsburg. Ovšem co mě opravdu udivilo, zrovna to bylo v tom Wiliamsburgu nejvíce patrné - je relativní nezájem samotných Američanů o vlastní historii. Prostě - potkával jsem tam více Japonců a Korejců a Evropanů než domácích, tedy Američanů.

Tedy by mě zajímal Váš názor - je to příznak jejich lenivosti, nebo materiální či duchovní chudoby, nebo jak si to vysvětlit ? Vyptával jsem se různých "domorodců" a mnozí i z blízkého okolí neviděli za svůj život tolik, co jsem stihnul za měsíc. A co víc - mnozí třeba netušili, co se přihodilo třebas v Apomatoxu a podobně. Zajímavé !

115680

1.9.2006 20:56

Zdravím Vás pane Gejdoši!

ruger 83.?.?.?

Reakce na 115680

Díky za zapálenou dýmku míru, můžeme vášnivě diskutovat, ale není nutné se urážet. Ale už mne znáte -Izraelce a USA budu jistě hájit plamenně dál [smích] a pan Kema , nebo Stain mají mé jednoznačné sympatie.
Co se týče Vašeho dotazu na ignoranci k vlastní historii-mám pocit, že lidé jsou si všude na světě hodně podobní. JSou zahleděni na svojí bezprostřední přítomnost a nic jiného nezajímá. Americký buran není o nic chytřejší než náš buran, akorát má víc peněz a tak je ta sláma čouhající z jeho bot prostě víc vidět.
V USA se mi podařilo v minulosti potkat i hluboce vzdělané a sečtělé lidi, a nikdy nezapomenu na první návštěvu Washingtonu, kdy jsem několik dní strávil ve všech muzeích, které jsem jenom mohl navštívit. To jsem nikdy předtím nikde nezažil.
Na druhou stranu už jsem rezignoval vysvětlovat, že u nás žádná válka není a čechy nejsou v Jugoslávii. NIcméně se stejnou ignorancí jsem se setkal i u holandského profesora medicíny, se kterým jsem se před několika lety setkal při jeho první návštěvě v Praze. Cestou z letiště se mne ptal, jak často u nás běží elektřina , a kam má schovat balenou vodu, kteru si přivezl sebou (!), aby mu jí v hotelu neukradli.
Podobně už mne nepřekvapí, když i vysokoškolsky vzdělaný čech umístí valst mého otce místo do Jižní Ameriky do Afriky...

115719

30.8.2006 21:49

RE: Bavíme se ve zkratkách

Antiseptik 65.?.?.?

Reakce na 115001

Příklad (ne)vyspělosti západní ekonomiky:
Před dvěma lety koupené mini stereo za 360 dolarů bylo po 6 měsících v záruční opravě, kde vyměnili ovládací panel. Dnes je mu dva roky, panel je v hajzlu a oprava byla odhadnuta na 320 dolarů. Takže to celé půjde do šrotu.
Dnes i značkové zboží stojí totiž za hovno, doporučuji kupovat to nejlacinější a počítat s tím, že to za rok až dva vyhodíte. Má tohle nějakou cenu?

115490

31.8.2006 11:28

RE: Bavíme se ve zkratkách

ruger 62.?.?.?

Reakce na 115490

Souhlasím, ale tady neilustrujete tgechnologie, nýbrž a pouze sílu trhu, kopěschopnost a ocotu nakupovat.
Někteří výrobci postaví technologii proti Vám- speciálně u spotřebního zboží tzv. "Naprogramují Hardwarovou smrt" A může se to týkat i jednoduchých plastových výlisků. Prostě spočítáte, co je v danném cyklu zákazník ochoten zaplatit. Pokud budu citovat z mého oblíbeného filmu "Fight Club" - hrajete na to, že zákazník nevlastní spotřební zboží, ale spotřební zboží vlastní zákazníka.

Pokud byste koupil například Denona, nebo Bang and Olufsen, stálo by to sice dolarů 1000, - ale tuto elektroniku by zdědily Vaše děti.(ve finále by to byla "levnější" koupě)

115554

27.8.2006 16:51

RE: Nyní názor, který je pro většinu lidí jistě kacířský

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 114970

Ruger napísal:
>... a pokud by zde mohl diskutovat
>hypoteticky nějaký moudrý chytrý řecký filozof, "ekonom",
>asi by konstatoval, že zlata už na Peloponézském poloostrově
>ubývá a jaká to bude tragédie, až skončí a už nebude.
>přírodní zdroje vytváří a definuje člověk svojí myslí.

Zlato je dosť špatný model, hlavne preto, že je takmer úplne recyklovateľné a od pradávna aj recyklované je.
A druhá vec: pokiaľ na prelome letopočtov sa využívalo a ťažilo asi 10 chemických prvkov, dnes už prakticky všetky, ktoré sa vyskytujú v prírode v podobe nerastov.
Inak súhlasím s tým, že pojem zdrojov je definovaný technologiou ťažby a spracovania. Ale opustených bolo len veľmi málo "nevyčerpaných" zdrojov.

115223

22.8.2006 4:24

Dva kanadsti poslanci zadaji uznani Hezballahu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

http://www.thestar.com/NASApp/cs/ContentServer?pagename=thestar/Layout/Article_Type1&c=Article&cid=1156111824661&call_pageid=968332188854&col=968350060724

Krasa nesmirna. Jen at se bushoposkokovi Harperovi toci zadek! [velký smích]

114606

22.8.2006 6:14

Nejvyšší priorita Němců je bezpečnost Izraele

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Napsal Pavel Fabian
Wednesday, 16 August 2006
NĚMECKO DODALO IZRAELI TŘI NUKLEÁRNÍ PONORKY

WorldNetDaily.com

Němečtí inženýři poslední týdny v Izraeli intenzivně pracovali na vylepšení tří nukleárních ponorek dodaných Izraeli již minulý rok.

Ponorky třídy Dolphin jsou konstruovány tak, aby byly schopny dlouhých plaveb a nasazení, např. v Perském zálivu. Jedna patroluje v Indickém oceánu, další u Libanonu a třetí je v Haifě.

Egypt nedovolil Izraeli proplouvat Suezem, a tak ponorky musí absolvovat dlouhou cestu přes Středozemní moře. Palivo doplňují v Eritree kontrolované etiopskou armádou.

Část ceny ponorek hradila německá vláda, pro kterou je bezpečnost Izraele „nejvyšší prioritou“, jak řekl německý ministr obrany tisku.

Zdroj: WorldNetDaily.com

Aktualizováno ( Wednesday, 16 August 2006 )
[naštvaný]

114621

22.8.2006 12:03

RE: Nejvyšší priorita Němců je bezpečnost Izraele

Průchozí 85.?.?.?

Reakce na 114621

[velký smích]
Asi velmi důvěryhodný zdroj... nukleární ponorky [velký smích] [velký smích]

http://de.wikipedia.org/wiki/U-Boot-Klasse_Dolphin

Dolphin je ponorka s dieselelektrickým pohonem.

114646

22.8.2006 21:51

RE: Nejvyšší priorita Němců je bezpečnost Izraele

listonos 85.?.?.?

Reakce na 114646

Jo [smích]

A najlpeise je to o tom ako musia dva krat doplnovat palivo kym oboplavaju afriku [smích]))

Asi budu na nejake nuklearne tuskove baterky - haha

114690

23.8.2006 1:32

RE: Nejvyšší priorita Němců je bezpečnost Izraele

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114646

Tipoval bych, ze bude velmi ticha. Neco jako ruske kilo, ale to by se muselu zacalovat. Koneckoncu Cinani maji tech zelenych papirku dost, takze si par kousku od Rusu nakoupili. [mrknutí jedním okem]

114723

23.8.2006 10:17

RE: Nejvyšší priorita Němců je bezpečnost Izraele

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 114723

. Neco jako ruske kilo, ale to by se muselu zacalovat. Koneckoncu Cinani maji tech zelenych papirku dost, takze si par kousku od Rusu nakoupili..... Nejen Čína,ale koupil i Irán - 6ks- ponorek tř.KILO !! O výzbroji ale nebylo hovořeno,takže nevím,s čím jim je Rusko prodalo !!!

114751

23.8.2006 11:03

Vidim dve moznosti

GoryTHC 195.?.?.?

Autor tohoto clanku je bud uplne blbej a vubec nevi o cem vlastne pise, nebo plodi tyhle nesmysly zamerne a pak je to lhar. Nejak zapomel podotknout, ze to byl Hizbalah, kterej zautocil na Izrael. Ze v 99% pripadu jsou puvodci agrese muslimove, ktery si za svuj zivotni cil, po vzoru Adolfa Hitlera, dali likvidaci vsech zidu na celem svete a predevsim statu Izrael. Pokud nepriznate Izraeli pravo na obranu, pak se prichystejte na vlastni Islamizaci. [bliji]

114756

23.8.2006 12:35

RE: Vidim dve moznosti

David 86.?.?.?

Reakce na 114756

>Autor tohoto clanku je bud uplne blbej a vubec nevi o cem vlastne
>pise, nebo plodi tyhle nesmysly zamerne a pak je to lhar. Nejak
>zapomel podotknout, ze to byl Hizbalah, kterej zautocil na
>Izrael. Ze v 99% pripadu jsou puvodci agrese muslimove, ktery si
>za svuj zivotni cil, po vzoru Adolfa Hitlera, dali likvidaci
>vsech zidu na celem svete a predevsim statu Izrael. Pokud
>nepriznate Izraeli pravo na obranu, pak se prichystejte na
>vlastni Islamizaci. [bliji]


Hele ,ja teda taky obcas hulim(jestli se to Vase jmeno vztahuje k THC),ale takovouhle blbost bych nestvoril.... [překvapení] [překvapení]
A kdo by me jako mel Islamizovat????

114773

23.8.2006 13:00

RE: Vidim dve moznosti

stein55 84.?.?.?

Reakce na 114773

@David

>A kdo by me jako mel Islamizovat????

na to ti nie je ani THC nutne; pozor osveta !
-> http://www.snopes.com/photos/politics/muslimprotest.asp

stein55

114778

1.9.2006 21:47

NAvštivte Francii, nebo periferii velkých německých měst

ruger 83.?.?.?

Reakce na 114773

Snadno získáte odpověď

115724

23.8.2006 12:47

Tri moznosti...

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 114756

Ja vidim treti moznost...

Dalsi "Hibernatus"

Jak s oblibou pisu - ktery ledovec Vas prave vyvrhnul.

Odkud pane GoryTHC prichazite a kam kracite .... [překvapení] [překvapení] [překvapení] [překvapení] [překvapení]

Mozna by jste sem mel psat s odstupem nekolika hodin po poslednim dzojntu.

Pripada Vam to jako zbytecna urazka? Ne - berete si do ust velice vazne veci o kterych nemate ani potuchu - Vas nejde jen tak urazit, Vase osobni odpovednost je nastavena na hranici totalni ignorace a Vase chapani veci lidskych do doby inkvizice a stredoveku. Narceni z carodejnictvi za mrzkym ucelem ziskani ciziho majetku a nebo sveho prospechu se i u nas traduje konkretne od 17teho stoleti a tak Gory - nic noveho co tady predvadite.

Moudri Arabove rikaji: Znas li dobre minulost muzes predvidat budoucnost.[cool]

114776

23.8.2006 15:34

RE: Tri moznosti...

GoryTHC gorythc (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 114776

"Dzojnta" uz sem bohuzel nemel pomerne dlouho ;o)
Je pravda ze sem svou reakci psal narychlo a nepouzil jsem vlastne zadne argumenty. Presto si stojim za tim, ze konflikt Izrael versus Libanon (respektive Hizbalah) byl vyvolan ze strany Hizbalahu a Izrael pouze vyuzil sve pravo na obarnu (mimochodem jak dlouho myslite, ze by Syrie s podporou Iranu vahali s totalnim utokem na Izrael, pokud by se nyni dostatecne tvrde nebranil?). Co se tyce onech 99% - no to jsem skutecne prestrelil, ale za 80% dam klidne ruku do ohne. Staci se podivat co provadeji Islamske milice v Africe (jenom v Darfuru pres 200.000 obeti), co se deje v Iraku, kde operuji Sunitska komanda smrti (desitky zavrazdenych civilistu denne) a v neposledni rade v Palestine, ktera slouzi ostatni arabskym zemim jako obetni beranek v boji s Izraelem.
Jsem rad ze jste na konci zminil arabskou moudrost, nebot ta je skutecne svetoznama a prave proto obcas nedovedu pochopit soucasne araby, kteri mi pripadaji mnohem nevzdelenajsi, nez-li tomu bylo v minulosti.

114803

23.8.2006 19:58

RE: Tri moznosti...

cz_dragon 199.?.?.?

Reakce na 114803

Jestli umite anglicky, tak si dobre poctete......kdo tuto valku zacal!

http://www.counterpunch.org/schuh08152006.html

114825

24.8.2006 10:17

RE: Tri moznosti...

GoryTHC gorythc (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 114825

No jestli verite tomu co rekne mluvci Hizbalahu, tak Vas uprimne lituju.

114891

24.8.2006 15:16

RE: Tri moznosti...

cz_dragon 199.?.?.?

Reakce na 114891

A ja zase lituju Vas! Ponevadz, tento clanek neni jenom jedini ktery rika to jedno a to sami! Uz jsem tady uverejnil ne jeden link na toto samy tema. Sam jsem si poschovaval zpravy z Reuters a AP, tak jak se objevovali na jejich web strankach. Nevim, kde jste prisel na to ideu ze Ms. Trish Schuh je mluvci Hezbollah.....

114923

24.8.2006 15:41

RE: Tri moznosti...

GoryTHC 195.?.?.?

Reakce na 114923

Jediny, kdo v tom clanku mluvi o tom, ze k unosou doslo na Libanonske strane hranice je mluvci Hizbalahu Ibrahim Mousawi, ktereho potom citovali ostatni media. Libanonsky velvyslanec v USA pouze zminuje, ze zaslechl neco o dvou incidentech, ale zadny nepopira.

114926

24.8.2006 17:28

RE: Tri moznosti...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114926

I kdyby je unesli na izraelske strane a ne na spornem okupovanem uzemi. Dva vojaci maji byt duvodem pro valku v rozsahu a zpusobem jakym ji realizoval Izrael vuci Libanonu? [překvapení] [pláč] [oči v sloup]

114962

24.8.2006 18:07

RE: Tri moznosti...

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 114962

Takže takhle: řekněme, že nejde o Israelce a Libanon. Že jde o úplně jiné země. OK? A řekněte mi: kolik unesených by tedy bylo dostatečným důvodem k vyhlášení války (ne de jure, ale de fakto)?

Já osobně tvrdím, že i jeden stačí.

A opakuji...nejde mi o blízkovýchodní hrátky.

114971

24.8.2006 18:54

RE: Tri moznosti...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114971

Ktere zeme jsou tedy dle vas ve hre. Doufam, ze nezapomenete v tom seznamu treba na Washington. V kazdem pripade odpovednost za zpusob a vedeni valky maji pouze zucastnene strany. Liviova sice vehemente tvrdi, ze Izrael se nedopustil valecnych zlocinu, ale tohle je otazka mezinarodniho prava, takze proc by to nemel resit mezinarodni soud? Vas osobni nazor, ze jeden vojak staci za rozpoutani valky. Mno, doufam, ze treba v Rusku, USA, Cine, Indii, VB, Francii aj. sedi na vysokeych postech lidi, co uvazuji jinak. Izrael jsem do seznamu tech co me napadli, ze vlastni jaderny arsenal nezaradil, protoze ten se nam uz dostatecne projevil. Tenhle zpusob mysleni povazuju za krajne nebezpecny pro zbytek sveta.

114977

24.8.2006 19:15

RE: Tri moznosti...

Miroslav Yamato 62.?.?.?

Reakce na 114977

Safra, člověče...nejde mi o konkrétní země. Jde mi o princip, že nelze najít nějaké kvantum občanů, které lze ještě obětovat pro "mír"..ostatně to už tu (v jistém smyslu) bylo a jaksi to nefungovalo. Že i jediný občan má právo na ochranu své země. Nejde tady vůbec o konkrétní země!

A samozřejmě že různé státy budou reagovat různě...ne hned bombardováním (v případě I-L to bylo celé složitější než "jen" únos), ale vysláním speciálních komand, ultimaty a podobně. Nestrašte s jadernými útoky...

Opakuji, nebavím se o konkrétních situacích konkrétních států! Nejde mi o Israel, o Libanon, o USA či jiné země...

Jde mi o to, že i jediný unesený občan "stojí za to", aby o něho jeho země bojovala...

114983

24.8.2006 19:29

RE: Tri moznosti...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 114983

Mno Palestincum unesli snad uz celou vladu. Izrael unesl Eichmana, USA unesli nemeckeho obcana z Jugoslavie, pravda dali o tom Nemcum echu. Pak unesli nekoho z Italie.... Probuh, ktera vlad sveta nema na svedomi za posledni rok nejaky unos ci neco horsiho.

114988

29.8.2006 21:33

RE: Tri moznosti...

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 114983

Yamato, jistě podle teoretického modelu snad máte pravdu. V praxi to ale vypadá tak, že kdyby takhle státy reagovaly, tak jsme ve válce pořád a s každým. Nebo bychom museli zrušit všechny státní tajný instituce. A brát teorii když jde o blízkej východ, tak tam to moc nezapadá.

115394

25.8.2006 11:16

osveta po cesky

rivka rivka (zavináč) zahal (tečka) gov (tečka) il 194.?.?.?

http://www.jewishjournal.com/home/searchview.php?id=16362

115063

27.8.2006 17:15

Malinko mimo

Aja 24.?.?.?

http://www.haaretz.com/hasen/spages/755225.html

Tolik krve a ted si snad vymeni vezne, "kterymi to, udajne zacalo" [zmaten]

115226

29.8.2006 20:49

podvod

rivka rivka (zavináč) zahal (tečka) gov (tečka) il 222.?.?.?

http://www.honestreporting.com/articles/45884734/critiques/Red_Cross_Ambulance_Libel_Exposed.asp

115391

30.8.2006 21:37

RE: podvod

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 115391

Korozia? Normálna vec - trosky zasiahnuté splodinami výbuchu sú hrdzavé už na druhý deň. Nechcel som tomu veriť, ale na Libave som to videl. Jeden deň sme dotiahli vyradené autá, o štyri dni sme odťahovali vraky po streľbách - ryšavé, ako by tam stáli rok.

115485

Příspěvků: 202

21.08. 02:06 Průchozí  Jasná zpráva
21.08. 02:31 gamer  Nejak je to cele postavene na hlavu
21.08. 03:56 Průchozí  RE: Nejak je to cele postavene na hlavu
21.08. 04:01 zalozak  RE: Nejak je to cele postavene na hlavu
21.08. 04:25 karel4u  RE: Nejak je to cele postavene na hlavu
21.08. 11:04 ruger  Přání je otcem myšlenky.
21.08. 11:21  RE: Přání je otcem myšlenky.
21.08. 16:38 ruger  Milý anonyme!
21.08. 20:24 SandWalker  RE: Přání je otcem myšlenky.
22.08. 09:23 ruger  Nepředpokládám, že Vás přesvědčím.
22.08. 16:55 SandWalker  Rad budu naslouchat......
23.08. 09:53 ruger  RE: Rad budu naslouchat......
23.08. 13:45 SandWalker  RE: Mozna se mylite....
24.08. 15:35 ruger  Děkuji Vám za analýzu a rozbor
23.08. 01:26 Rene Bartosek  RE: Nepředpokládám, že Vás přesvědčím.
23.08. 09:56 ruger  Dávat do jedné úrovně
24.08. 16:16 Rene Bartosek  RE: Dávat do jedné úrovně
24.08. 16:24 ruger  Do puntíku s Vámi souhlasím
24.08. 16:35 Kyklop  RE: Dávat do jedné úrovně
24.08. 16:57 Rene Bartosek  RE: Dávat do jedné úrovně
21.08. 17:14 hostující  RE: Přání je otcem myšlenky.
21.08. 19:36 google  RE: Přání je otcem myšlenky.
22.08. 09:59 ruger  Drahý Google!
22.08. 15:49 google  RE: Drahý Google!
23.08. 11:16 ruger  Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda
23.08. 12:12 Mindy  RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda
23.08. 12:42 ruger  Drahá Mindy!
23.08. 13:16 Míra S.  RE: Drahá Mindy!
23.08. 13:53 SandWalker  RE: Drahá Mindy!
23.08. 14:03 ruger  RE: Drahá Mindy!
23.08. 23:45 Míra S.  RE: Drahá Mindy!
24.08. 09:49 MedaBeda  RE: Drahá Mindy!
24.08. 13:42 ruger  Vystupte s Vaším názorem mezi ekonomy.
24.08. 14:26 ruger  Milý Míro!
25.08. 09:18 Míra S.  RE: Milý Míro!
23.08. 13:26 Mindy  RE: Drahá Mindy!
23.08. 13:47 stein55  aspirant stein...
23.08. 14:30 SandWalker  RE: aspirant stein...
23.08. 14:47 stein55  RE: aspirant stein...
23.08. 13:47 ruger  Milá mindy!
23.08. 14:22 ruger  Abych Vám udělal radost!
23.08. 14:58 Mindy  RE: Abych Vám udělal radost!
23.08. 15:24 ruger  RE: Abych Vám udělal radost!
23.08. 15:41 MedaBeda  RE: Abych Vám udělal radost!
23.08. 15:44 ruger  RE: Abych Vám udělal radost!
23.08. 15:52 MedaBeda  RE: Abych Vám udělal radost!
24.08. 16:25 Rene Bartosek  RE: Abych Vám udělal radost!
23.08. 13:50 J. H.  RE: Drahá Mindy!
23.08. 13:59 ruger  RE: Drahá Mindy!
24.08. 16:27 Rene Bartosek  RE: Drahá Mindy!
24.08. 16:46 ruger  S tím nemohu , než souhlasit
23.08. 15:12 MedaBeda  RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda
23.08. 12:16 stein55  RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda
23.08. 12:54 ruger  RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda
24.08. 10:05 V. Sodek  RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda
23.08. 20:53 google  RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda
23.08. 22:07 stein55  RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda
24.08. 01:36 google  RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda
24.08. 11:25 stein55  RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda
24.08. 06:04 karel4u  RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda
24.08. 14:01 ruger  RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda
25.08. 01:38 karel4u  RE: Opravdu je Vás pro tak úzké publikum škoda
22.08. 05:26 karel4u  RE: Přání je otcem myšlenky.
22.08. 09:49 ruger  Milý Karle!
22.08. 05:44 Rene Bartosek  RE: Přání je otcem myšlenky.
22.08. 09:32 ruger  Vážený René!
23.08. 01:29 Rene Bartosek  RE: Vážený René!
23.08. 11:28 ruger  Přesněji - možná jsem přesně neporozuměl větě
24.08. 16:38 Rene Bartosek  RE: Přesněji - možná jsem přesně neporozuměl větě
21.08. 05:39 kema  RE: Nejak je to cele postavene na hlavu
21.08. 10:34 zalozak  RE: Nejak je to cele postavene na hlavu
21.08. 10:50 zalozak  RE: Nejak je to cele postavene na hlavu
21.08. 11:08 ruger  To je skvělé
21.08. 11:32 zalozak  RE: To je skvělé
21.08. 11:45 ruger  RE: To je skvělé
21.08. 11:57 Míra S.  RE: To je skvělé
21.08. 12:06 zalozak  RE: To je skvělé
21.08. 12:35 ruger  Vrtíte psem
21.08. 12:46 zalozak  RE: Vrtíte psem
21.08. 15:12 ruger  Asi se nedohodneme, ale
21.08. 21:21 Petr Gejdoš  RE: Asi se nedohodneme, ale
24.08. 08:52 pedofil Mohamed  RE: Asi se nedohodneme, ale
24.08. 16:41 Rene Bartosek  RE: Asi se nedohodneme, ale
22.08. 05:46 Rene Bartosek  RE: Vrtíte psem
21.08. 09:33  RE: Nejak je to cele postavene na hlavu
21.08. 09:40 ZAJDANus  RE: Nejak je to cele postavene na hlavu
21.08. 14:58 baba_Blažková  RE: Nejak je to cele postavene na hlavu
21.08. 15:12 stein55  RE: Nejak je to cele postavene na hlavu
21.08. 21:14 Petr Gejdoš  RE: Nejak je to cele postavene na hlavu
23.08. 10:48 trodas  RE: Nejak je to cele postavene na hlavu
21.08. 15:49 cz_dragon  RE: Nejak je to cele postavene na hlavu
22.08. 06:21 Antiseptik  RE: Nejak je to cele postavene na hlavu
21.08. 02:37 cy%dragon  Jednoduše, brilantní!
21.08. 04:05  Neskryva se za "porazkou" strategickej uskok?
21.08. 06:33 virila  Dilema všech agresorů
21.08. 11:07 google  RE: Dilema všech agresorů
21.08. 09:14 Reach  Je velmi pokrytecké
21.08. 14:15 Ynteligent Nr.1  RE: Je velmi pokrytecké
21.08. 14:25 FORTRESS USA  PROC ZROVNA PALESTINA?? NECHME PROMLUVIT NEJPOVOLANEJSIHO !!!
21.08. 14:33 Priatka  JE TO VO ROPE
21.08. 15:08 Kyklop  RE: JE TO VO ROPE
21.08. 23:05 Průchozí  RE: JE TO VO ROPE
22.08. 01:33 Nillbert Nullingsworth  A ted jak je to ve skutečnosti:
22.08. 05:30  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
22.08. 05:46 karel4u  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
22.08. 13:34 SandWalker  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
22.08. 05:53 Rene Bartosek  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
22.08. 06:16 Antiseptik  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
22.08. 17:03 Shylok  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
24.08. 02:14 Antiseptik  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
22.08. 06:22  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
22.08. 07:09 Antiseptik  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
22.08. 15:47 ruger  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
22.08. 16:07 google  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
23.08. 11:33 ruger  To jsou milý slovenský příteli poznatky
23.08. 20:41 google  RE: To jsou milý slovenský příteli poznatky
24.08. 16:43 ruger  Drahý Google!
24.08. 17:03 Antiseptik  RE: Drahý Google!
24.08. 17:14 ruger  RE: Drahý Google!
24.08. 19:09 google  RE: Drahý Google!
24.08. 19:21 Mindy  RE: Drahý Google!
24.08. 22:53 ruger  Buďte bez obav drahá korektorko!
23.08. 10:20  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
23.08. 11:46 ruger  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
23.08. 21:38 Petr Gejdoš  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
23.08. 23:57 Miroslav Yamato  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
24.08. 07:48 Petr Gejdoš  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
24.08. 08:00 Lev.  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
24.08. 08:10 Miroslav Yamato  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
24.08. 11:38 Lev.  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
24.08. 11:49 Lev.  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
24.08. 09:20 kema  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
24.08. 13:38 ruger  Milý pane Gejdoši!
24.08. 14:22 ruger  Nebudu Vás trápit
24.08. 17:20 Rene Bartosek  RE: Nebudu Vás trápit
24.08. 17:36 ruger  RE: Nebudu Vás trápit
24.08. 18:37 Rene Bartosek  RE: Nebudu Vás trápit
24.08. 23:24 ruger  Souhlas, souhlas, souhlas
25.08. 02:01 karel4u  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
24.08. 10:08 J. H.  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
24.08. 14:48 ruger  Děkuji za vřelá slova FILANTROPA
24.08. 15:15 Mindy  RE: Děkuji za vřelá slova FILANTROPA
24.08. 17:20 google  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
24.08. 15:46 Petr Gejdoš  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
24.08. 17:11 ruger  ASi je to skutečně zbytečné, ale proč mi vkládáte do úst co jsem nenapsal??
24.08. 18:51 Petr Gejdoš  Hm - co tím vlastně chcete řící ?
24.08. 22:46 ruger  Vážený pane Gejdoši!
25.08. 02:29 karel4u  RE: Vážený pane Gejdoši!
25.08. 18:02 Petr Gejdoš  RE: Vážený pane Gejdoši!
30.08. 17:33  Nepopírám, že vnitřní deficit není strašákem
30.08. 20:37 Petr Gejdoš  RE: Nepopírám, že vnitřní deficit není strašákem
31.08. 10:39  Pane Gejdoši!
31.08. 11:12  RE: Pane Gejdoši!, systém mne nepřihlásil
31.08. 13:38 Petr Gejdoš  RE: Pane Gejdoši!, systém mne nepřihlásil
01.09. 10:56 ruger  Část mé odpovědi naleznete o několik úrovní níž.
24.08. 17:49 ruger  Zapoměl bych- Add Čína
24.08. 16:55 Rene Bartosek  RE: A ted jak je to ve skutečnosti:
24.08. 17:26 ruger  podívejte se, já osobně jsem přesvědčen, že každý národ
24.08. 17:46 Rene Bartosek  RE: podívejte se, já osobně jsem přesvědčen, že každý národ
24.08. 18:03 ruger  Nyní názor, který je pro většinu lidí jistě kacířský
24.08. 18:46 Rene Bartosek  RE: Nyní názor, který je pro většinu lidí jistě kacířský
24.08. 22:49 ruger  Bavíme se ve zkratkách
25.08. 18:12 Petr Gejdoš  RE: Bavíme se ve zkratkách
30.08. 17:14  Nikoliv, Vy předstíráte, že máte problém cokoli pochopit
30.08. 17:16  Ještě jedna poznámka
30.08. 21:02 Petr Gejdoš  RE: Ještě jedna poznámka
31.08. 11:07  Pane Gejdoši!
31.08. 17:17 Petr Gejdoš  RE: Pane Gejdoši!
01.09. 10:31 ruger  Vážený pane Gejdoši!
01.09. 11:50 Petr Gejdoš  RE: Vážený pane Gejdoši!
01.09. 12:39 ruger  RE: Vážený pane Gejdoši!
01.09. 14:10 Petr Gejdoš  RE: Vážený pane Gejdoši!
01.09. 20:56 ruger  Zdravím Vás pane Gejdoši!
30.08. 21:49 Antiseptik  RE: Bavíme se ve zkratkách
31.08. 11:28 ruger  RE: Bavíme se ve zkratkách
27.08. 16:51 Kyklop  RE: Nyní názor, který je pro většinu lidí jistě kacířský
22.08. 04:24  Dva kanadsti poslanci zadaji uznani Hezballahu
22.08. 06:14  Nejvyšší priorita Němců je bezpečnost Izraele
22.08. 12:03 Průchozí  RE: Nejvyšší priorita Němců je bezpečnost Izraele
22.08. 21:51 listonos  RE: Nejvyšší priorita Němců je bezpečnost Izraele
23.08. 01:32 Rene Bartosek  RE: Nejvyšší priorita Němců je bezpečnost Izraele
23.08. 10:17  RE: Nejvyšší priorita Němců je bezpečnost Izraele
23.08. 11:03 GoryTHC  Vidim dve moznosti
23.08. 12:35 David  RE: Vidim dve moznosti
23.08. 13:00 stein55  RE: Vidim dve moznosti
01.09. 21:47 ruger  NAvštivte Francii, nebo periferii velkých německých měst
23.08. 12:47 SandWalker  Tri moznosti...
23.08. 15:34 GoryTHC  RE: Tri moznosti...
23.08. 19:58 cz_dragon  RE: Tri moznosti...
24.08. 10:17 GoryTHC  RE: Tri moznosti...
24.08. 15:16 cz_dragon  RE: Tri moznosti...
24.08. 15:41 GoryTHC  RE: Tri moznosti...
24.08. 17:28 Rene Bartosek  RE: Tri moznosti...
24.08. 18:07 Miroslav Yamato  RE: Tri moznosti...
24.08. 18:54 Rene Bartosek  RE: Tri moznosti...
24.08. 19:15 Miroslav Yamato  RE: Tri moznosti...
24.08. 19:29 Rene Bartosek  RE: Tri moznosti...
29.08. 21:33 Antiseptik  RE: Tri moznosti...
25.08. 11:16 rivka  osveta po cesky
27.08. 17:15 Aja  Malinko mimo
29.08. 20:49 rivka  podvod
30.08. 21:37 Kyklop  RE: podvod

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,40 Kč
Euro
24,28 Kč
Libra
29,16 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,46 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
18,73 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,83 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 379,68 Kč
1 unce stříbra
515,89 Kč
Bitcoin
896 762,79 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 10 126