Diskuze k článku

Lukašenkovi zakázali Evropu

Příspěvků 47

12.4.2006 5:12

Kvalita clanku???

Rene Agac, Velka Britanie 172.?.?.?

ok. Nechavam si clanky posilat emailem, kolikrat jsou velice zajimave, nikdy jsem na techto strankach neprispival, tohle mi ale neda. Nazyvat vrcholne politiky "chlapecky" mi pripada hodne nevhodne, lide kteri se dokazali dostat na tak vysoka mista by zaslouzili vice ucty. Srovnani Lukasenka a Bushe je taky dost nemistne, preci jen EU ma trochu jine vztahy (mimojine i obchodni) s USA, nez s Beloruskem. Priznavam, ze jsem clanek nedocetl do konce, slovo chlapecek v kazde druhe vete me omrzelo. Tento clanek je podle meho nazoru silne neprofesionalni a pochybuji, ze by si jakykoliv autor dovolil neco podobneho napsat treba v MF DNES, ci New York Times. Jinak ale kvalita vetsiny clanku je velice dobra, well done [mrknutí jedním okem]

103252

12.4.2006 11:25

RE: Kvalita clanku???

nitram 213.?.?.?

Reakce na 103252

Proč by mělo být nevhodné nazývat VRCHOLNÉ POLITIKY "CHLAPEČKY"? Rozdíl jsou jen věk a rozměry jejich hřiště. V ranném dětství pískoviště a cvrnkali kuličky, teď golfový klub a jako míček planeta Země, za čas prostata a bažant u postele. Chuj s Nóvym Zééélandom!!!! Jdem na panáka. [překvapení] [chechtot] [oči v sloup]

103270

12.4.2006 12:17

RE: Kvalita clanku???

jos 88.?.?.?

Reakce na 103252

Slovo chlapeček je naprosto adekvátní. Mám tu čest znát několik regionálních politiků, kteří se velmi kamarádí s politiky na špici. A musím říct, že neumí ani pravopis a stejně tak nemají ani krapet zkušeností v tom, co vlastně prosazují, na co aspirují. Lidé chodí do politiky ne proto, že by byli opravdu zkušení specialisté a ve společnosti se jim dařilo, ale právě proto, že se jim v obyčejné profesi nedaří. A tak politikové pouze sledují své osobní ambice, udržují vztahy a přijímají úplatky. Dohromady vytváří velmi mocnou - a proč to tak nenazvat, když je to pravda, MAFII.

103275

12.4.2006 12:57

RE: Kvalita clanku???

drUgstore 85.?.?.?

Reakce na 103252

vas prispevek me zaujal celkovym tonem, ktery se mi libi, i obsahem, ktery me podnitil k otazce: je dobre vzdat se informaci kvuli neprijemne a (budiz, na tom asi neco je) naduzite metafore?
myslim, ze nize uvedene zdroje popisuji stejne obavy a zneklidneni bez metafor a zpusobem profesionalnim:
http://sweb.cz/messin/belorusko.htm
a zdroj tohoto clanku (n.clark v guardianu):
http://www.guardian.co.uk/commentisfree/story/0,,1740445,00.html

103279

13.4.2006 16:10

RE: Kvalita clanku???

bastardius bastardius (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 103279

Myslím, že autor použil metaforu velice výstižně a nijak to nesnižuje kvalitu článku, spíše naopak. Je to jen hra na jiných pískovištích, jak už tady někdo naznačil.

103365

15.4.2006 10:46

RE: Kvalita clanku???

Jan 84.?.?.?

Reakce na 103252

Moje odpověď do diskuse autorovi, který vytýká autorovi neprofesionalitu použitím metafor o „chlapečcích“ a srovnání profesionality s úrovní článků v MF DNES:
„Jsem přesvědčen, že článek je velmi dobrý a na profesionální úrovni. Používat metafory není nic degradujícího. Jde o to, že naprosto přesně vystihuje objektivní realitu, a to je podstatné. Podiv nad nedostatkem úcty k autoritě politiků svědčí o stupiditě bez ohledu na výši IQ. To bychom měli mít v úctě i Hitlera protože se dokázal dostat na nejvyšší post v Německu? Vrcholný politik si nezaslouží úcty jen proto, že se volebním podvodem stal „světovým diktátorem“.
Nemyslím, že zrovna MF DNES by měla být komparativním vzorem novinářských ctností. Jejich články jsou důsledně poplatné „třídnímu uvědomení“ jejich redaktorů. Když se USA dopustí jakýchkoliv zločinů, vždy je budou obhajovat nebo je alespoň zamlčí“.

103493

12.4.2006 7:21

Trochu se smeji

Misu 193.?.?.?

Vzhledem k tomu, ze jsem mel ze sve pozice moznost ty volby sledovat dost zblizka (ale v Minsku jsem nebyl), musim rict, ze skutecne manipulovane byly. Stejne jako to, ze Luki vystupuje proti opozici (nehlede na to, kdo ji plati) dost brutalne. Pro likvidaci te demonstrace mohl zvolit trosku jiny zpusob (ale zase je treba rict, ze vlastni provedeni bylo na dotycnych zasahujicich - to, ze jsou v techto jednotkach nemyslici idoti, kteri kdyz mohou, tak mlati a klidne i zabiji, vsechno jedno, to je vec jina).
Jinou skutecnosti zustava, ze kdyby se na to Luki vykaslal, volby nechal probehnout transparentne, inspektorum dal volny prostor, pak by je stejne vyhral... Sice ne s 82%, ale asi tak s 55-62% (hodne pesimisticky odhad, neverejny, urceny jen pro vnitrni potrebu). A svet (tedy USA, EU a Izrael) by musel drzet hubu.
A pak tu mame palestinske volby, plne pod kontrolou zahr. pozorovatelu, pekne regulerni, jen ten vysledek se nam "nejak nepovedl"... Tak se s nimi (vitezi) nebudeme bavit stejne jako s Lukasenkem... V tomto svetle oznaceni predstavitelu EU (a ostatnich) jako "mali chlapecci" je vice nez prihodne, protoze takto se chovaji skutecne spise mali chlapecci v materske skolce, nez dospeli politici. I kdyz pro tech par "stribrnaku", co bychom ze sebe neudelali blbecky, stejne na to ovce (lidi) brzo zapomenou, jen jim dame novou reality show, nebo telenovelu...

103255

12.4.2006 8:27

pindick

pindick microelephant (zavináč) centrum (tečka) cz 80.?.?.?

Můj dopis panu Lukašenkovi, odeslán dnes v 8:15 prostřednictvím formuláře ze stránek Běloruské vlády (moje angličtina je slabá) :

Dear mister president,
i live in country, which tries to look like democracy. In fact, it is controlled by american-jewish capital and Czech republic lost its national souvereignity and proudness.
I would like to say, be strong, do not go on knees. Not every people of western europe are blind and i wish you to be president of souvereign Belarus for a long time.
It is sad and I am ashamed of our dogs-like politicians, I am ashamed by the silly Vaclav Havel's estrades.
Long life to you!

Vážený pane prezidente, žiju v zemi, která se tváří jako demokracie a přitom ji ovládá americko-židovský kapitál. Česko ztratilo svoji suverenitu a hrdost. Chtěl bych říci, abyste se nenechal srazit na kolena. Ne každý západoevropan je totiž slepý a já vám přeji, abyste stál v čele suverénního Běloruska ještě dlouhý čas.
Je to smutné a já se stydím za své politiky, za hloupé estrády Václava Havla.
Žijte dlouho.

103257

12.4.2006 9:11

RE: pindick

Maki Hira blindajev (zavináč) mail (tečka) ru 83.?.?.?

Reakce na 103257

Vážený pane, tak se do toho Běloruska odstěhujte. Americko židovský kapitál Vás tam nebude obtěžovat a Lukašenko bude mít koho ukazovat v televizi.
Na rozdíl od Vás jsem na Bílé Rusi strávil několik měsíců pracovního života a vracet se tam na delší dobu, či tam dokonce žít, nehodlám.
Jsem ochoten zaplatit Vám jednosměrnou letenku do dalších suverénních států, např. do Severní Koreje, Moldávie, nebo na Kubu.

103262

13.4.2006 9:00

RE: pindick

pindick microelephant (zavináč) centrum (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 103262

Prosím Vás, proč to takovýmto způsobem manipulujete? Napsal jsem, že sympatizuji s tím, že se (Lukašenko) nenechal zlomit typickým systémem revoluční strategie, kterou se snaží Západ vládnout.

To, že je v Bělorusku jiná mentalita, jiná kultura, jiné zvyky, neopravňuje nikoho, navíc multikulturálně hlásající jednotky (Německo, Francie, USA atd.), k vměšování se.

Já pořád doufám, že se v naší zemi situace změní k lepšímu (odpusťte si prosím laciné poznámky o tom, že se těším na bolševika - na něj seru, komunizmus je imho umělý konstrukt vytvořený finančníky, ale to je na jinou diskuzi). Vadí mi, že se v Bělorusku nemluví česky, že je to země kontaminovaná radioaktivitou z Ukrajiny (Černobyl - opět na jinou diskuzi) a že tam jsou drsnější klimatické podmínky. Tak mi nepište, ať se tam odstěhuju.

Co jste tam lezl, když se Vám tam nelíbilo?

103332

13.4.2006 10:49

RE: pindick

Adapa 82.?.?.?

Reakce na 103257

Zdravím, pane Pindick.
Já bych Vám místo psaní dopisu poradil jet se do Běloruska podívat. Já jsem tam byl, ne v Minsku ale v Grodnu. Byl jsem tam ještě jako student a pak několikrát polopracovně.
Jeden běžný den života v Bělorusku by Vás vrátil do reality [mrknutí jedním okem]

103346

13.4.2006 12:09

RE: pindick

pindick microelephant (zavináč) centrum (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 103346

Do jaké reality proboha? Proč se mi stále snažíte vemluvit, že bych chtěl do Běloruska? Ti lidé jsou jiní než my, stačí se podívat na Bělorusy žijící u nás. Já jsem pouze vyjádřil podporu nezávislosti na západu. Nic víc, nic míň. O stěhování ani slovo.

Ale vy asi víte nejlépe, jak se má žít, že?

103353

13.4.2006 17:25

RE: pindick

Adapa 82.?.?.?

Reakce na 103353

Já se Vám něco snažím stále vemluvit? Já jsem Vám jen dopourčil jet se podívat do Běloruska, abyste viděl, jak to tam vypadá. Jak se tam žije obyčejným lidem.
A možná stojí za zamyšlení, proč tolik Bělorusů žije tady v Česku. A kolik asi Čechů žije v Bělorusku?
Nevím nejlépe, jak se má žít. Učím se to každý den. Každý další den dělám nové a nové chyby. Ale radši budu žít v Česku než v Bělorusku.

103374

13.4.2006 18:38

RE: pindick

Prdelka 195.?.?.?

Reakce na 103374

Jak tady čtu tuhle diskuzi, nějak mně to nedá ,
přesně říci,jak je problém v Bělorusku postaven.
Nejdou přeci srovnávat státy bývalého SSSR a dalšího
světa okolo.SSSR létal do kosmu,ale jeho obyvatelé
ještě dodedávna přežívali v některých regionech
v zemljankách.
Ekonomický kotrmelec, který nastal po rozpadu SSSR,
způsobil obrovskou bídu - třeba nebyly několik měsíců
vypláceny lidem důchody a jiné "radovánky".
Bělorusku se takový ekonomický propad vyhnul.
Je zde chudo,ale ekonomika funguje - nedošlo k masivnímu
propadu.Je sice pravda, že i zde musí nastat nějaká forma
ekonomické proměny.ale už nikdy nebude tak drastická jako
v okolních zemích bývalého SSSR.
A to je právě ten volební tah Lukašenka.
Jistě je to "protobolševický kanec" už od pohledu,
ale argumenty - všichni berete důchody,
máte relativně co jíst, funguje státní správa
i když trochu po "bolševicku",pracuje doprava,
zdravotnictví, školství a stát není ve všeobecném
rozkladu,jako třeba před lety v Rusku za Jelcina -
to je hlavní důvod "vyhraných voleb".
Bělorusko má před sebou stejný vývoj jako jiné
země regionu - postupné sbližování se západem
a přechod k daleko "tržnějšímu" ekonomickému
prostředí. Nakonec Polsko je soused / příklad/a všichni lidé
se chtějí mít lépe a až jim začně Lukašenko vadit na
cestě za lepším "bydlem", půjde celý krásný Lukašenko
do stejných kytek jako ostatní protobolševičtí paňácové!
Vývoj je nevyhnutelný a když chtějí lidé tak moc ten konzum,
tak se k němu jistě také dostanou.
My už víme , co dobrého i hodně špatného přináší.
Ale každý se musí spálit sám.

103381

14.4.2006 10:02

Srovnání

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

Reakce na 103374

možná stojí za zamyšlení, proč tolik Bělorusů žije tady v Česku. A kolik asi Čechů žije v Bělorusku?

Proboha, co je tohle za argument? Viděl jste, kolik v ČR žije Ukrajinců? A přitom mají na Ukrajině tu nejlepší možnou demokraturní vládu, pod vedením židovského Spasitele Juščenka. Snad nechcete Lukašenkovi vyčítat, že zabránil přeměně Běloruska ve druhé Švýcarsko? Bělorusko je možno srovnávat s Ukrajinou, nikoliv s ČR. A v tomto srovnání Bělorusko jednoznačně vítězí. Stabilizované hospodářství, platy pravidelné a v penězích, nikoliv v naturáliích, jako na UA. Bělorusové by museli být padlí na hlavu, aby ke korytu připustili žida Milinkiewicze. Jak by to dopadlo, mohou vidět u jižního souseda.

103414

14.4.2006 11:26

RE: Srovnání

nn5 217.?.?.?

Reakce na 103414

>Proboha, co je tohle za argument? Viděl jste, kolik v ČR žije
>Ukrajinců? A přitom mají na Ukrajině tu nejlepší možnou
>demokraturní vládu, pod vedením židovského Spasitele
>Juščenka.

...

>naturáliích, jako na UA. Bělorusové by museli být padlí na
>hlavu, aby ke korytu připustili žida Milinkiewicze.

pane, vite ze svymi antisemitskymi blaboly porusujete nejen pravidla slusneho chovani, ale i ZAKON a muzete byt zalovan? [oči v sloup] I kdyby Milinkevic byl zid, coz neni pravda, jaky smysl ma vase argumentace? Stejska se vam po plynovych komorach?

103425

14.4.2006 15:05

RE: Srovnání

David 86.?.?.?

Reakce na 103425


>
>pane, vite ze svymi antisemitskymi blaboly porusujete nejen
>pravidla slusneho chovani, ale i ZAKON a muzete byt zalovan?
>[oči v sloup] I kdyby Milinkevic byl zid, coz neni pravda, jaky smysl ma
>vase argumentace? Stejska se vam po plynovych komorach?

pane,mohl by jste me prosim ukazat 1 antisem. blabol??To ,ze Milinkevic je zid(tvrdi p. Bocan) ,ci neni,jak Vy tvrdite, snad urcite neni nic protizakoneho.Tak prosim nevyhrozujte, neni to nutne.A netahejte sem prosim plyn. komory,ty prispevky jsou o necem uplne jinem.

Mate snad pocit,ze se na Ukrajine maji momentalne lepe,nez v Belorusku??

103435

14.4.2006 15:39

RE: Srovnání

Adapa 82.?.?.?

Reakce na 103414

Zdravím, Pavle.
Belorusko, Ukrajina ale i Cesko se daji jen stezi porovnavat mezi sebou uz jen kvuli povaze jednotlivych narodu. Ja jsem na Ukrajine byl naposledy v 86. roce, takze mam uz jen mlhave vzpominky. Zivot na Ukrajine je jiste zcela horsi nez-li v Belorusku a neni to jen systemem tamni vlady. V Gruzii jim revoluce take prilis nevysla.
Ale co znam ja tech par Belorusu, tak u nich mne prekvapuje jejich odevzdanost. Nejsou spokojeni, sni sve sny ale tim to konci.
Ukrajinci mi prijdou zase jinaci, hrdejsi na svou zem a neskutecni drici.
Ja jsem svym predchozim prispevkem hlavne chtel rici, ze jsem rad, ze ziju tady v Cesku a ze Belorusku pomuze pokud se dostane Lukascenko od valu. Nevim, jaky by byl Milinkiewicz, protoze o nem nic nevim.

P.S. Cetl jsem Vas prispevek v casopise Tyden ohledne sloupku pana Penase, koukam, ze na nej mame stejny nazor. Skoda, ze to byl ze strany redakce Tydne jen April [mrknutí jedním okem]

103438

14.4.2006 18:07

RE: Srovnání

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

Reakce na 103438

Ukrajinci mi prijdou zase jinaci, hrdejsi na svou zem

To bude zřejmě v historii země, Ukrajina přece jen představovala větší mocnost a měla větší vliv než BY.

Cetl jsem Vas prispevek v casopise Tyden ohledne sloupku pana Penase

Díky. Mě fakt rozesmál obrázek stříbrného Buddhy, který k tomu redakce přidala. Bohužel jen v papírové formě časopisu, na internetu to není.

103442

12.4.2006 11:56

Proč mám vždy ten pocit?

ValMor 195.?.?.?

Proč mám vždy při čtení zvědavce takový středně silně nepříjemný pocit že autor článku jak se zdá by nejraději žil v Bělorusku, Číně či jiném jistě nádherném a přívětivém místě a jeho vlastní vládu mu v tom agresivně brání?

Nedávno jsem četl knihu jednoho britského historika který se pozastavoval nad tím jak je možné že levicoví intelektuálové jsou schopni propírat nešvary demokracie, vlastního státu a států k němu kulturně či politicky sousedícím prakticky až za hrob zatímco státy které jsou na tom ve všech úhlech pohledu mnohem hůře kde by za podobný přístup pravděpodobě skončil nejméně na 5 let za mřížemi téměř vyzvdihují jako ráje sobě vlastní.Ano Lukašenko není svatoušek (kdo je?). 80% hlasů jistě taky získal protože vede svůj lid utlačovaný židy,kapitalisty,zednáři a ja nevím čím ještě na cestě k míru a pokroku v nové moderní společnosti. Chápu že někteří lidé v EU by si s ním rádi vyměnily své zkušenosti ohledně vlády, ale každý kdo má o to zájem nechť si odjede do Běloruska na návštěvu. To že je někdo demokraticky, či nedemokraticky zvolen ať je to palestinské vedení,Lukašenko či Bush přece neznamená že tu volbu musí druhý stát uznat. Když si v ČR zvolíme za premiéra myš polní neznamená to že se z naší volby všichni sednou na zadek a začnou si s myší vést korespondenci jen pro to že to byl hlas lidu kdo jí zvolil. Přerušené diplomatické styky nejsou o ignoranci demokracie ale o nesouhlasu s vývojem dané země na což má každá zem snad právo.

103272

12.4.2006 12:28

o demonkracii

roby 193.?.?.?

Moj text nie je vecny, dufam preto ze bude uverejneny.
Vladimir pomenoval veci tak vystizne, ze je skutocne tazko reagovat a cokolvek dodavat. Ostava len potichu suhlasit. Precital som si so zaujmom i odkaz na prop. Tam som nasiel tento prispevok citatela, ktory obavam sa odzrkadluje citenie mnohych:
...V dnešných časoch je veľmi ťažké vybrať si pravdu. Ak sa mám priznať, neverím vôbec správam, ktoré nám predsúvajú médiá, ovládajúce celý svet. Je to hnus. Už som to aj prestala sledovať. Pretože masírovanie mozgov dnešných ľudí začína naberať na obrátkach. A ľudia veria takým nezmyslom, akým bol 11/9, "konflikt Kosovo","Miloševič", "vtáčia chrípka"... a najnovšie "nedemokracia" v Bielorusku alebo Argentíne. Dnes už sa človek ani nemôže s nikým baviť o týchto dôležitých veciach... Deti sa takto vychovávajú, vidia iné, než sa im snažíme vtĺkať my, starší...
Ja osobne to riešim tak, že žijem dva životy. Jeden navonok, do ničoho sa nestarám, riešim len bežné veci dňa, týkajúce sa prežitia, ktorý je spojený s hnusom, ktorý ma chytá pri náhodnom "zaostrení sluchu" na rádio alebo pri pohľade na reklamné panely okolo ciest a všade naokolo, či pri prepínaní TV staníc občas po večeroch (väčšinou však čítam hodnotné knihy alebo katolícku tlač)... a druhý vo vnútri, kde prebývam spolu s Bohom, ktorý je moja Láska, moje všetko. On mi dodáva dych do života... A tiež Vaše stránky, kde sa vždy dozviem, čo sa to vôbec vlastne deje vo svete, čo nemusím skúmať z hľadiska pravdivosti, a čo sa nedozviem nikde inde. O všetkom mám svoj vlastný úsudok a s nikým sa o tom nebavím (okrem 2, či troch dobrých priateliek), pretože dnešný svet je zmanipulovaný médiami a mamonou. Dnešný človek sa hrnie už len za statkami tohto prehnitého sveta a je mu jedno, čo sa mu podsúva, hlavne že on má svoje pohodlie. Zabudol, že na tomto svete je len dočasne...

Inu - takto chuti demokracia.

103277

12.4.2006 15:38

Je zjištěno, že -

Pan Johanes 217.?.?.?

MEZI DEMOKRATIZACÍ A DEMOKRACIÍ JE PODOBNĚ NEPATRNÝ ROZDÍL JAKO MEZI VODOU A VODKOU.

103287

12.4.2006 16:00

Kdo je ten špatný?

LJM 85.?.?.?

Pokud by se snad kdokoliv chtěl zastávat Lukašenky či Evropské unie anebo jeden druhého očerňovat, mám jasnou odpověď: Evropská unie je byrokratické a neoliberální zlo, které přebírá od USA jen to nejhorší (sami eurofilové si myslejí, že jen to nejlepší), Lukašenko je pro změnu bolševický pes, takže EU si s panem Bělarusbašim nemají co vyčítat!!!!

103289

12.4.2006 16:05

RE: Kdo je ten špatný?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 103289

To máte pravdu. Lukašenko opravdu není typ, který by si zasloužil velké zastávání se. To ale nic nemění na věci to, že nikdo nemá právo se vměšovat do vnitřních záležitosti suverenního státu a trestat řádně zvoleného představitele izolací.

103290

12.4.2006 19:30

RE: Kdo je ten špatný?

Araon 81.?.?.?

Reakce na 103290

Ale to je prave ono. Oni se nevmnesuji. Skoro by se dalo rict, ze delaji pravy opak. Proste se s neprijemnym sousedem nebudou bavit a na to maji plne pravo. Mozna to neni zcela spravne, ale rozhodne to neni nic na co by nemeli mit pravo. Zrovna tak jako ja mam pravo ignorovat protivneho souseda, ktery krade zarovky a moci na schody. A nebo ho nemusim ignorovat a muzu proti nemu zasahnout... co je lepsi?

103295

14.4.2006 4:27

RE: Kdo je ten špatný?

Čech 82.?.?.?

Reakce na 103295

Jenže maximum, čeho je EU ve vztahu k Lukašenkovi schopna, jsou demonstrativní sankce a la seznam osob se zákazem vstupu do Unie. Stačilo, aby v EU zaznělo slovo "ekonomické sankce" a už jim Lukašenko bez zaváhání připomněl, kolik zboží jde tranzitem přes Bělorusko z EU do Ruska a jak Litva a Lotyšsko těží z běloruského tranzitu ke svým přístavům. Přes Bělorusko jde také produktovod do střední Evropy a plynovod pod mořem je ještě daleko. Proto má celá EU na jednu stranu plná ústa "sankcí", ale na druhou stranu nic podstatného nepodnikne. Bojí se.

103401

14.4.2006 8:55

RE: Kdo je ten špatný?

nn5 217.?.?.?

Reakce na 103290

Pane Stworo, Vas zakladni omyl je v tom, ze sve uvahy stavite na nepravdive informaci. Lukasenko NENI radne zvoleny predstavitel. Nemel vubec pravo ani kandidovat v techto volbach. Podle ustavy mohl byt prezidentem maximalne 10 let. Uz ted je 12, nechal zmenit ustavu zpusobem, ktery byl protizakonny. Formalne tak ziskal pravo kandidovat jeste jednou. Ale to je PROTIZAKONNE a PROTIUSTAVNE.

Tema manipulace voleb je na zvlastni povidani.

Vmesovani do vnitrnich zalezitosti sice zni pekne a liberalne. Zapomnel jste vsak na lidi, kteri sedi v base kvuli svemu presvedceni, jsou zabiti, nebo jinak poskozeni. Ti jsou Vam asi ukradene. [pláč] Kdyz Vaseho souseda bude zabijet jiny soused, taky se nebudete vmesovat? Ze zasady?

http://belorusko.blogspot.com

103410

16.4.2006 18:19

RE: Kdo je ten špatný?

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 103410

eh... a v "nejdemokratičtější zemi na světě" nikdo nikdy neperzekuoval a neperzekuuje politické (ideologické) odpůrce? Odkud jste sem přistál?

103567

17.4.2006 12:15

RE: Kdo je ten špatný?

nn5 217.?.?.?

Reakce na 103567

Spojene staty a prezident Bush, at je jakykoliv a udelal jakekoliv chyby, narozdil od mistnich tlachalu a europskych komisaru, dela neco konkretne pro lidi, kteri chteji zit v Belorusku svobodne.

103612

17.4.2006 16:14

RE: Kdo je ten špatný?

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 103612

Ale houby s octem. Nikdy nejde o lidi, milý pane. To by to tu vypadalo jinak. Vždycky jde jen o sféry vlivu. Proto jsem se vás taky tázala, z které planety to postujete.

103623

18.4.2006 10:09

RE: Kdo je ten špatný?

nn5 217.?.?.?

Reakce na 103623

Jde o lidi. Teda nevim o co presne jde Bushovi, ale to co dela dnes realne pomaha realnym lidem. Tzv. "nevmesovani" v tomto pripade taky podporuje urcitou sferu vlivu. Tu s drsnejsi tvari.

103684

16.4.2006 19:09

RE: Kdo je ten špatný?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 103410

[velký smích] [velký smích] [velký smích] No, v demokracii vsech demokraci je za poslednich 20 let na postu prezidenta rodina Busovic, pomineme-li Clintona a to maji jeste v zaloze Jeba. At zije republika! Jefferson se musi obracet v hrobe. [oči v sloup] No, vubec od dob Jeffersona nam ta demokracie ponekud "zmutovala". Staci se podivat, kde se nachazeji byvali politici, prezidenti, diktatori, ministri ci sefove centralnich bank. Vyjedte si schvalne Carlyle group nebo si odpovezte na otazku proc Putin nabizel Schroderovi zidly v Gazpromu ( hodne slusny flek na penzi) a ten prijal misto v Rotschildove bance ( zrejme lepsi nabidka nez Gazprom). Nevim jake maji "tihle" odborne predpoklady, ale maji jeden predpoklad neodborny-KONEXE! Bylo by prece velmi neekonomicke neustale uplacet nove politiky, kdyz staci udrzet kontinuitu a ukazat novym generacim, co muze ocekavat jako odmenu za zasluhy a loajalitu te "spravne strane". A ta spravna strana neni rozhodne lid, zrejme by se dle dnesniho pojeti "demokracie" muselo heslo francouzske revoluce, taky ponekud zmutovat.

103573

17.4.2006 12:33

RE: Kdo je ten špatný?

nn5 217.?.?.?

Reakce na 103573

Priznam se, ze Vam nerozumim. Na mne se vyjadrujete prilis slozite. Pravda o Belorusku je jednoducha - diktatura a zacatek fasismu. USA je snad jediny stat, ktery podporuje lidi v Blr, perzekuovane za sve presvedceni. Europa je jako obvykle vuci Vychodu lina, bez zajmu, impotentni. Tot muj jednoduchy subjektivni pohled.

Je smutne cist tady liberalni intelektualy jak se stavi na stranu "beloruskeho lidu" a vyzyvaji k "nevmesovani". Pro mne to zni jako zrada. [zmaten]

http://de.fishki.net/picso/razgon_mitinga_03.jpg

103613

12.4.2006 21:22

Singularita

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

Proboha, vždyť je to stále dokola. Tzv. demokratické země v čele s USraelem trvají na tom, že mají celou, jedinou a nic než pravdu. Kdo se opováží byť jen milimetr vychýlit od nadiktovaného kursu, je ztracen. Suverenita jiných zemí? Jistě, pokud jejich suverenita není v rozporu se zájmy USraele. Kdo to nechápe, tomu to zajisté vysvětlí RSDr. rehorek & Idiotenbund. [chechtot]

103301

12.4.2006 23:37

Spravedlivi kriminalnici

Pavel ntpng (zavináč) austarnet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

U nas v Australii to byla Pauline Hansonova, ktera mela odvahu rici jak se veci deji a jsou v Australskem parlamentu. Tito kriminalnici ji narknuli z podvodu a ukradli ji 600000 tisic dolaru a poslali ji na pet let do kriminalu po trech mesicich po odvolani ji propustili Exonerovali ji komletne. 600000 ji nevratili a nikdy nevrati. Jsou to sprosti zlodeji. Nic se nestalo statni zalobkyni ktera si vycucala ty nesmysly z prstu. Nekolikrat jsem ns techto strankach napsal ze luza vladne svetu. Je to nepochybne!!! Paklize jim nerekneme a dost ne vic. budou nas vrazdit po millionech. Thnhle dobytek nema naprosto zadne moralni zabrany k jakemukoliv zlocinu

103310

12.4.2006 23:40

K článku + příspěvek pindicka

Emma Bovary 84.?.?.?

Postoj EU a USA k Bělorusku mi nepřipadá moc moudrý izolace bude jen posilovat autoritářské prvky Lukašenkova režimu. I s lidmi jako Lukašenko je nutno vést dialog. Je to stejně slabomyslná politika jako americké embargo Castrovy Kuby. Pro srovnání do Československa v době normalizace hlavně koncem 80 let jezdili někteří západní politici (Kohl,Mitterand) a vedoucí představitelé režimu jezdili na Západ.
Stejně jako s Lukašenkem je to s Hamasem. Hamas i když jsou to nepochybně extremisté jejichž představa fungování samostatného palestinského státu by se asi nelíbila i mnoha Palestincům (Hodně Palestinců jsou sekularizovaní a "pozápadněni" mnohem víc než většina Arabů mimo Palestinu a islámská teokracie jako v Iránu by jim asi nevoněla.) naznačil možnost ústupků např že v otázce jak se postaví k existenci Israele uskuteční všeobecné referendum.
Trochu zbytečná je pasáž o Le Penovi a "Heiderovi" (píše se to Haider pane Stworo Haider) Tito politici neměli nikdy na rozdíl od Lukašenka (Lukašenko asi nemá 80 procent ale těch cca 60 jak tady někdo uvedl mi přijde jako celkem seriozní odhad) a Hamasu většinovou podporu. Navíc to podle článku vypadá že Le Pen se málem stal francouzským presidentem a vyhrál první kolo (což není pravda) a jen jakési "temné síly" zvenčí tomu zabránili to je očividně nesmysl. Le Pen měl podporu cca 15 procent už v prezidentských volbách 1988 a 1995 akorát v roce 2002 vzhledem k tomu že kandidovalo velké množství levicových kandidátů došlo k oslabení tehdejšího premiéra Jospina který měl o pár desetin mín než Le Pen. Profitoval z toho hlavně zkorumpovaný Chirac protože Jospin by ho možná v II kole porazil.

>Vážený pane prezidente, žiju v zemi, která se tváří jako demokracie a přitom ji ovládá americko-židovský kapitál. Česko ztratilo svoji suverenitu a hrdost. Chtěl bych říci, abyste se nenechal srazit na kolena. Ne každý západoevropan je totiž slepý a já vám přeji, abyste stál v čele suverénního Běloruska ještě dlouhý čas.
Je to smutné a já se stydím za své politiky, za hloupé estrády Václava Havla.
Žijte dlouho.<
[smích] [smích] Z toho bude mít Luka radost. Ale vážněji co poslouchám lidi kolem sebe tak hlavně nadavají na německý kapitál a nevím o tom že by se Havel angažoval v nějakých "hloupých estrádách" třeba "Mlýny" v podání Divadla Sklep byly docela podařené ale jeho hry se ani na intelektuálském kanálu ČT2 moc nevysilají.

103311

13.4.2006 9:05

RE: K článku + příspěvek pindicka

pindick microelephant (zavináč) centrum (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 103311

ad estrády: metafora k Havlovu šaškování před Běloruskou ambasádou.

103333

13.4.2006 0:46

Nezabudajte na Venezuelu.

Stehno 24.?.?.?

Kde odporny komunisticky populista Chavez devastuje krajinu tym, ze si dovoli rozhodovat o jej majetku bez pozehnania MMF (medzinarodneho menoveho fondu), na ktoreho cele je odbornik na slovo vzaty - pan Wolfowitz. Tento ukazal svetlu cestu vsetkym demokraciam a nedemokraciam sveta svojou priekopnickou pracou v Iraku.Len ignoranti ako Chavez,Lukasenko ci Chatami nechapu , ze ich doba skoncila. Len si predstavte tu absurditu, ked hociaky blbecek z ulice ma rovnake pravo na nazor, ako vzdelany a prachaty banker. Nonsens!
S uctou Viktor

103315

13.4.2006 1:59

RE: Nezabudajte na Venezuelu.

Misu 193.?.?.?

Reakce na 103315

No naposledy se Chavez rozhodl dat do srotu "ty stare strepy" F16 a radeji koupit ruske Migy a Suchoje... Prece jenom, clovek nikdy nevi, co ma v te krabicce v letadle nahrano za program, on by tam mohl byt take treba odskok "v pripade prijeti tohoto kodu - XXXXXXX vypni motor, zablokuj zbranove systemy, vystrel sedadlo" apod...

103316

13.4.2006 10:14

Žoldáci

Pavel Bočan meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 86.?.?.?

Do Iráku šla americká prasata dobrovolně, buď za peníze, nebo za příslib občanství (Latinos). Tím spíše netřeba litovat jejich případného chcípnutí.

(Pane, cestina ma pro umrti cloveka vhodnejsi vyraz nez je to vase chcipnuti. Jste hnusny, nechutny. E.)

103340

13.4.2006 17:24

RE: Žoldáci

Prdelka 195.?.?.?

Reakce na 103340

Prasata a nevím zda americká jsou Ti,
kteří žoldáky do Iráku poslali!
To je zatraceně veliký rozdíl.
A o chcípání bych rozhodně hovořil opatrněji.
Každý život i amerického vojáka je život!
On má také mámu, která musí snášet nezměrný žal
nad ztrátou svého dítěte.
Dnes je tak cynická doba, že život člověka je prostě nic.
A s tím právě ona podsvinčata, která posílají lidi
na jatka počítají!

103373

13.4.2006 20:59

RE: Žoldáci

Crovax from UK 82.?.?.?

Reakce na 103340

Chcipnuti je vyraz este mierny, ked vidim tych rambov v okuliaroch,ktory nechaju lahnut par iracanov a potom ich so zadostucinenim odprasknu,lebo par dni dozadu zabili americana, vtedy im tu gulku zelam a urcite nie do chrbatu

103388

13.4.2006 20:03

Nevychazim z udivu

nn5 217.?.?.?

Nevychazim z udivu kolik bludu kolem Beloruska je v hlavach Cechu a jak nekdo muze psat kilobajty uvah o predmetu, o kterem nema poneti. Smutne.

http://belorusko.blogspot.com

103383

13.4.2006 20:47

Podaktori maju dlhe vedenie

Crovax from UK crovax (zavináč) post (tečka) sk 82.?.?.?

nedokazu pochopit, ze pojem chlapeckovia je mysleny uuplne ina a nema za ucel znizit ich kvality,aj ked silne pochybujem,ze vacsina z nich nejake ma [velký smích] tym chcem povedat, ze su statisice europanov,ktore by ich funkciu zastali rovnako,ak nie lepsie. zrovnanie bush a lukasenko? neviem o tom,ze by bol lukasenko masovy vrah a priblbla babika,ktora sa usmieva ked zatiahnu za lavy spagatik a zhadzuje atomove bomby,ked zatiahnu za pravy. myslim,ze aj instalater earl ktory nosi cely zivot jedny zamastene gate, pije lacne pivo a cumi do telky by dokazal posrat zahranicnu politiku tak,ako bush. zeby to bolo tym,ze earl by sa pokusal pouzivat vlastnu hlavu?

103387

13.4.2006 21:02

RE: Podaktori maju dlhe vedenie

Crovax from UK 82.?.?.?

Reakce na 103387

ehm namiesto slova myslim ma byt pochybujem...

103389

16.4.2006 23:54

Výborný článek

Zorba 83.?.?.?

Je to opravdu dobrý článek skvěle popisující současnou situaci ve světě. Mocipáni z Washingtonu a Bruselu se můžou přetrhnout aby zničili vše co bylo lidem po tisíciletí svaté-hodnoty jako Bůh, vlast, rodina, morálku, kulturu... A na troskách toho všeho chtějí nastolit své NWO. Jen doufejme že takových politiků kteří se oněm mocipánům odváží postavit na odpor bude stále víc. Chce to aby v Evropě i ve světě bylo co nejvíc vlád jako je ta v Palestině nebo v Bělorusku a aby se politici jako Le Pen konečně dostali k moci. Jedině tak budou USA a NWO zastaveny.

103587

17.4.2006 20:37

A kdy zakážou Evropu Číňanům,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

tam mají volby ještě o trochu nesvobodnější. A místo toho se u nás za čínským velvyslancem na vládní úrovni dolézá víc než kdysi za sovětským a premiér by nás nejraději viděl jako jejich hospodářskou základnu. Kolik režimů, tolik metrů, řekl bych.
Bělorusku nabídl na komunistu zajímavé řešení soudruh Ransdorf, chtěl by víc podpory tamním podnikatelům. Na Lukašenku měl rozumný názor, že se jedná o kolchozníka a Bělorusko spravuje jako kolchoz, což se domorodcům vcelku líbí. Jinak se asi opravdu jedná o pošuka, jediný hlasoval proti rozpadu SSSR a bíločervenou vlajku (kterou asi pozorovatel z Antiwaru pokládal za stejně barevnou gruzínskou) nahradil mírně upravenou vlajkou Běloruské SSR. Ale věřím, že jeho podpora je autentická a sankce nejsou přiliš na místě, zvlášť když se v "mezinárodním společenství" měří tou haldou různých metrů

103636

Příspěvků: 47

12.04. 05:12 Rene Agac, Velka Britanie  Kvalita clanku???
12.04. 11:25 nitram  RE: Kvalita clanku???
12.04. 12:17 jos  RE: Kvalita clanku???
12.04. 12:57 drUgstore  RE: Kvalita clanku???
13.04. 16:10 bastardius  RE: Kvalita clanku???
15.04. 10:46 Jan  RE: Kvalita clanku???
12.04. 07:21 Misu  Trochu se smeji
12.04. 08:27 pindick  pindick
12.04. 09:11 Maki Hira  RE: pindick
13.04. 09:00 pindick  RE: pindick
13.04. 10:49 Adapa  RE: pindick
13.04. 12:09 pindick  RE: pindick
13.04. 17:25 Adapa  RE: pindick
13.04. 18:38 Prdelka  RE: pindick
14.04. 10:02 Pavel Bočan  Srovnání
14.04. 11:26 nn5  RE: Srovnání
14.04. 15:05 David  RE: Srovnání
14.04. 15:39 Adapa  RE: Srovnání
14.04. 18:07 Pavel Bočan  RE: Srovnání
12.04. 11:56 ValMor  Proč mám vždy ten pocit?
12.04. 12:28 roby  o demonkracii
12.04. 15:38 Pan Johanes  Je zjištěno, že -
12.04. 16:00 LJM  Kdo je ten špatný?
12.04. 16:05 Vladimír Stwora  RE: Kdo je ten špatný?
12.04. 19:30 Araon  RE: Kdo je ten špatný?
14.04. 04:27 Čech  RE: Kdo je ten špatný?
14.04. 08:55 nn5  RE: Kdo je ten špatný?
16.04. 18:19 baba_Blažková  RE: Kdo je ten špatný?
17.04. 12:15 nn5  RE: Kdo je ten špatný?
17.04. 16:14 baba_Blažková  RE: Kdo je ten špatný?
18.04. 10:09 nn5  RE: Kdo je ten špatný?
16.04. 19:09 Rene Bartosek  RE: Kdo je ten špatný?
17.04. 12:33 nn5  RE: Kdo je ten špatný?
12.04. 21:22 Pavel Bočan  Singularita
12.04. 23:37 Pavel  Spravedlivi kriminalnici
12.04. 23:40 Emma Bovary  K článku + příspěvek pindicka
13.04. 09:05 pindick  RE: K článku + příspěvek pindicka
13.04. 00:46 Stehno  Nezabudajte na Venezuelu.
13.04. 01:59 Misu  RE: Nezabudajte na Venezuelu.
13.04. 10:14 Pavel Bočan  Žoldáci
13.04. 17:24 Prdelka  RE: Žoldáci
13.04. 20:59 Crovax from UK  RE: Žoldáci
13.04. 20:03 nn5  Nevychazim z udivu
13.04. 20:47 Crovax from UK  Podaktori maju dlhe vedenie
13.04. 21:02 Crovax from UK  RE: Podaktori maju dlhe vedenie
16.04. 23:54 Zorba  Výborný článek
17.04. 20:37  A kdy zakážou Evropu Číňanům,

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 38 čtenářů částkou 6 856 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I mainstream začíná přiznávat, že očkovací utrejch COVID ZPUSOBUJE08.12.21 20:39 Británie 1

Vystrašiť mutací a napíchat! 08.12.21 13:38 Česká republika 0

Odbory Pro Libertate vyzvaly ministra vnitra k jednání o zamezení nátlaku na očkování bezpečnostních sborů08.12.21 04:44 Česká republika 0

Důvod akce Covid: Světová dohoda o pandemii - WHO chce omezovat lidská práva pod záminkou pandemie08.12.21 04:22 Evropská unie 0

Evropa rychle spaluje své zásoby plynu07.12.21 21:58 Evropská unie 1

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 0

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 3

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 4

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 6

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
22,49 Kč
Euro
25,47 Kč
Libra
29,76 Kč
Kanadský dolar
17,77 Kč
Australský dolar
16,11 Kč
Švýcarský frank
24,39 Kč
100 japonských jenů
19,75 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
6,96 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,56 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 083,26 Kč
1 unce stříbra
503,69 Kč
Bitcoin
1 134 938,66 Kč

Poslední aktualizace: 8.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 136