Diskuze k článku

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

Příspěvků 270

31.8.2005 1:29

Opět velice zajímavý článek.

brozkeff noname (tečka) tm (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Zase mě článek o něco více otevřel oči. Děkuji.
Ptáte se, a vlastně i sám odpovídáte, proč se nikdo nehrne do zpravodajství z té druhé strany. Ano, skutečně, protože to je příliš nebezpečné.. A samozřejmě v rozporu s těmi správnými myšlenkami.
Máte nějakou představu, JAK toto řešit? Já tedy ne[pláč]

68425

31.8.2005 1:45

RE: Opět velice zajímavý článek.

Krakonos CDN ptacibirds (zavináč) yahoo (tečka) ca 154.?.?.?

Reakce na 68425

To je dobre . Pan redaktorskej vzdycky votevira ctenarum voci . Me by votevrel i dvere a vykopnul z nich do luftu kdyz bych napsal do detailu vo reseni ? A muzete me verit ze bych mel jen jedno za ktery by se nepodekoval ani sam pan dabel ...

68427

31.8.2005 2:06

"Odsuny" Palestinců

Jiří Táborský 71.?.?.?

Podobně a mnohem otřesnějším způsobem jsou už více než padesát let Palestinci "odsunováni" židovským státem ze stovek jejich vesnic a měst. Pro představu seznam zničených vesnic jen v době arabsko-arabské války v roce 1948 ("válka" je pro tehdejší židovským vedením plánovité masakry a destrukce nesprávný význam, je to učebnicový příklad
etnického terorismu, nebo genocidy, chce-li někdo použít tohoto otřepáváním zdiskreditovaného výrazu):

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_destroyed_villages_during_the_1948_Arab-Israeli_war

68430

31.8.2005 3:09

Wikipedia místo Zvědavce

brozkeff noname (tečka) tm (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 68430

Kvalitní seznam...

Jak to tak vypadá, všechny potřebné informace se dají najít na Wikipedii... Zvědavec už tak slouží víceméně jenom jako místo, kde se ty nejzajímavější věci překládají do češtiny...

68434

31.8.2005 5:19

RE: Wikipedia místo Zvědavce

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 68434

Zdaleka ne všechno lze najít na Wikipidi. A mnohá informace je tam dodatečně politicky korektně "editována" a ztratí se jak duch. Uvedl jsem ten link jen proto, že se mi nechtělo hledat něco časovějšího a podrobnějšího - a je toho dost.

Jinak je ovšem Wikipidi nadprůměrně dobrý zdroj informací a především její koncept otevřeného přispívání je chvalitebný a efektivní. To ovšem není téma diskuse k článku "Odsun z Gazy..."

68446

1.9.2005 6:01

RE: Wikipedia místo Zvědavce

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68434

Zkuste je najit na mape Izraele, vyber atlasu a reci ktertou si zvolite necham na vas. [zahanbení]

68638

31.8.2005 7:54

RE: ... souhlaim s Vami

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 68430

...mam skveleho pritele, jeho rodina pochazi po pokoleni prave z jedne takove palestinske vesnice. Obvykle o techto souvislostech nemluvi a ja se snazim se taktne nevyptavat. Zname se ale prece jen jiz nekolik roku a najdou se tedy chvile kdy se rozpovida a pak je tedy cemu naslouchat. Pri podobne akci "odsunu" zemrela jeho maminka pred jeho ocima a otec padl do zajeti ze ktereho se po nejakem case ve velmi zalostnem stavu zazrakem dostal ven. Nasel sve deti u pribuznych a vycestovali na neurcito - jak uz to u Palestincu byva - ven ze zeme. Opustili olivove plantaze ktere zasadil praded bez vsech teatralnich medialnich svinstev slouzicich k ohlupovani sveta, zadna kamera nesnimala slzy jeho otce. Muj pritel Ahmed mel stesti, vystudoval jadernou fyziku, otec pracoval po zbytek aktivniho zivota ve svem oboru - jako doktor farmacie. Je smutne poslouchat jeho povidani jak bylo napriklad tezke pro rodiny v techto vesnicich treba jen zabezpecit vodu a zakladni potraviny - jsou mista dodnes kde je nemyslitelne opustit za timto ucelem dum - pokud muz odejde byt na jeden den - po navratu uz dum neni Vas. Takovych pribehu rodin jsou jiste tisice. Bohuzel velka vetsina pribehu starych rodu a rodin Palestincu konci jinak - a o nich nam asi uz nikdo nic nepovi.

68464

31.8.2005 13:56

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68430

Tak mám takový dojem, že zapomínáte na jeden historický fakt. Kdo odmítl usnesení OSN a hned druhý den napadl území, které bylo přiděleno novému státu Izrael. I ta Vaše protiizraelská Wikipedia uznává, že to byli Arabové a ti samí Arabové nabádali palestinské obyvatelstvo, aby území opustili. Bylo jim pak slíbeno, že po vítězné válce (rozuměj zničení státu Izrael a zahnání Židů do moře - aby se tam "vykoupali" a utopili) bude židovská půda a veškerý židovský majetek mezi ně rozdělen. Pro Izrael to byla obranná válka a Arabové prohráli, v obranné válce je to pak VITĚZ, který určuje podmínky. Klasickým příkladem je územní nárůst SSSR po druhé světové válce (Východní Prusko, část Polska, Podkarpatská Rus, Bessarabie, část Finska atd.) a nikdo ani necekne, jenom stát Izrael je neustále nenávistně kritizován. BTW, asi 20 procent obyvatelstva státu Izrael tvoří Arabové (a dennodenně jich přibývá jako králíků), ale nějak se jim ke stěhování do Gazy či do Západního pobřeži moc nechce. Žádné fronty jsem zatím neviděl. Že by ten židovský "útlak" byl lepší než ten palestinský bordel?
Pokud jde o město Rafah, které bylo v roce 1982 rozděleno na dvě části (Egypt a Gaza), to město a přilehlé uprchlické tábory je od samého začátku zdrojem nepokojů. Z egyptské strany se pomocí tunelů pašují zbraně, výbušniny, instrukce, které jsou pak užívány Palestinci k vraždění občanů Izraele (židé, Arabové a cizinci, děti, ženy, staří lidé, mladí lidé, bomby si nevybírají). Navíc izraelská vojenská stanoviště byla často podtunelována a desítky vojáků zabity či zraněny. Proto v roce 2002 izraelská vláda rozhodla vybudovat zeď a vytvořit obranný strip, který by jim umožňoval kontrolu pohraničního území. Byly zbourány stovky domů v blízkosti, navíc automaticky zbourány domy, ve kterých izraelská armáda našla východy z tunelů (BTW za ty východy z tunelů v soukromých domech dostávali Palestinci peníze od PLO, zadarmo ani kuře nehrabe natož Arab).

68491

31.8.2005 16:24

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 68491

> Kdo odmítl usnesení OSN a hned druhý den napadl území, které bylo přiděleno novému státu >Izrael.
A kdopak tam po staleti bydlel, na tom pridelem uzemi, ktere se samo jen tak nepridelilo. A kdyz teda nekdo prideloval, byl vlastnikem teto zeme?
Palestinci maji stejna prava jako kazdy jiny narod, a toto je jim po desetileti upirano pokrivenymi charaktery, pane.
Rozhodovat o nas,bez nas. To zazili i Cesi, jak zajiste vite.[pláč]

68505

31.8.2005 17:46

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68505

Palestinci (bohužel jen někteří) svou zemi opustili na žádost svých arabských bratří, aby v případě vítězné války mohli po porážce státu Izrael profitovat ze židovské půdy a majetku. Arabové prohráli ve válce, která byla a stále je podle mezinárodních pravidel považována za izraelskou válku obranného charakteru. Následovně Arabové nemají žádná práva, stejně tak jako Němci nemají žádná práva v Kaliningradu a skutečnost, že stát Izrael toleruje 20 procentní arabskou menšinu a považuje je za občany a dopřává jim všech výhod izraelského státu (školství, zdravotnictví apod.) je jen důkazem, že - na rozdíl od všech (a to bez výjimky) arabských zemí, kde židovské menšiny byly kompletně eliminovány - je stát Izrael demokratickou zemí se svými problémy.

68514

31.8.2005 21:20

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 68514

Pane, píšete ...Arabové prohráli ve válce, která byla a stále je podle mezinárodních pravidel považována za izraelskou válku obranného charakteru. Následovně Arabové nemají žádná práva, stejně tak jako Němci nemají žádná práva v Kaliningradu... a skutečně s tím lze za jistých podmínek souhlasit.

Totiž, souhlasit s tím můžeme v tom případě, že uznáme pravidlo, že silnější může porazit porazít slabšího a tim získat vše a toto bude to správné mezinárodní právo, právo silnějšího !! Potom ale je nutno si uvědomit, že pokud to takhle stavíte, potom ta slabší strane nemůže nebojovat do úplného konce !

Pane, takovou definicí práva vytváříte podmínky, aby nikdy žádný konflikt neskončil, leda tak, že vítězná strana tu prohravši musí kompletně vyhubit ! Čili, na arabský terorismus se podle takového přístupu dívejte jako na pouhé pokračování války za využití i těch nejkrajnějších zbraní - v tomto případě technicky slabší strana se uchyluje k boji tzv. ze zálohy.

Ve skutečnosti je to ale Izrael, kdo to vzal za kratší konec. Tuto neustále vnitřně eskalující válku totiž Izrael nikdy nevyhraje - nepoměr v obyvatelstvu se postupem času spíše zvětšuje, odhodlání Arabů za svou věc zemřít rovněž roste a nálady a odhodlání samotných Izraelců jsou spíše klesající - čtěte si pravidelně na Haaretz, o čem si tam špitají.

68557

31.8.2005 21:52

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68557

Ten, kdo byl napaden a dokázal přes veškeré nevýhodné podmínky zvítězit nad svým protivníkem, má právo rozhodovat o výsledku války. Přesně to se stalo v případě Sovětského svazu (i přes veškerá zákulisní jednání před začátkem války. To že Německo napadlo SSSR nemůžete oddiskutovat, stejně tak jako útok arabských sousedů na nový stát Izrael). Izrael rozhodně v roce 1948 nebyl ten silnější, ale ten schopnější a dokázal tu bandu arabských vychloubačů porazit za cenu velkých lidských ztrát pro stát Izrael. Pro miliony Arabů tisícové ztráty na bojišti nic neznamenaly, pro Izrael pár stovek či v pozdějších válkách pár tisíc padlých znamená ztrátu snad pro každou izraelskou rodinu.
Arabové mají jedinou možnost, buď uznat existenci státu Izrael a začít žít v míru nebo trpět do nekonečna ohraničeni betonovu zdí a "terorizováni" izraelskou armádou a IDF má velkou trpělivost. Jednoho dne to ale přestane Izrael bavit a vyřeší palestinskou otázku válkou do úplného vyhlazení (či přestěhování veškerého obyvatelstva), pro kterou bych se velice přimlouval.

68564

1.9.2005 3:26

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 68564

>Jednoho dne to ale přestane Izrael
>bavit a vyřeší palestinskou otázku válkou do úplného
>vyhlazení (či přestěhování veškerého obyvatelstva), pro
>kterou bych se velice přimlouval.

Mno, to by bylo sice v tradici starých pověstí židovských a sionistického fantazmagorismu, ale nechte si nějaké to přimlouvání na blížící se dobu, kdy arogantní chování Izraele a z toho vyplývající problémy přestanou bavit Američany.

68612

1.9.2005 11:18

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 68514

>Palestinci (bohužel jen někteří) svou zemi opustili...
Takze byla jejich. Timto se vse vysvetluje a netreba dale o tom diskutovat. Pokud aplikujete Pravo silnejsiho, nazyvam vas timto clovekem s charakterem pokrivenym, navic sionisticky zamerenym.
Pak uz mi nemusite vykladat zadne pohadky o zlych partizanech-terroristech po vasem.
Pravo na vlast ma kazdy clovek.

68682

1.9.2005 14:30

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

leho 84.?.?.?

Reakce na 68682

>Pravo na vlast ma kazdy clovek.

Ale vždyť oni už měli svůj stát v 90. letech, jenomže jim to bylo málo. Oni chtěli, nebo ještě chtějí všechno, tj. zemi bez Židů...

68699

1.9.2005 16:25

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 68699

leho
Ty, jako okupant, zijici z penez danovych poplatniku USA, bys vubec nemel reagovat na mnou psane prispevky.Jasne jsem ti uz minuly rok naznacil, ze tebe zrovna nemusim.
Nebranis mou druhou vlast, ale zajmy Zlych dusi, jasne?
Sionismus rozdelil zidy a araby. Chamtivost mit vse.Konecna likvidace palestincu ze strany sionistu za US$, to se to strili,....prasivci.
Ale jednou to vse vratite zpet danovym poplatnikum.
Mel bys pochopit, ze my dva bysme nemeli komunikovat ani formou pisemnou.
Ty uziras z naseho spolecneho talire, jako kazdy, ktery se necha naverbovat k okupaci nezavisleho statu za penize, ktere mohly byt pouzity treba k reseni socialnich problemu- napr. Viet-nam veterans.
Nemas me sympatie ani nahodou.

68725

2.9.2005 22:23

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

leho 64.?.?.?

Reakce na 68725

>Nemas me sympatie ani nahodou.

Sodku, muzes si klidne tahnout treba do Iranu, kdyz se ti nelibi jak vlada tve zeme utraci penize. V Iranu podporuji dzihadisty v Iraku a ne naopak jako v USA, tak s tou vladou bys urcite byl vic spokojeny. Nebo urcite Severni Korea nebo Kuba by pro tebe budou take lepsi mista. A na tvoje idiocke pindy budu reagovat kdy se mi zlibi, kdyz me editor necha...

68983

3.9.2005 4:34

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 68983

Vidite,damy a panove
Z panovy ruky žere a jeste na pana štěká.
Kdyby mel po ruce kulomet, tak pana jeste kousne.
Koho chleba jis, toho pisen zpivej
Az se ze sluzebnicka leho ( psano s malym pocatecnim pismenem, dle jeho vstupu na website )
stane pan Kulisek, tak mu budu vykat a oslovovat ho slusne, pane Kulisku.Tak, jak jsem zvykly na tomto webzine.
....leho steka a kouse nevinne lidi v suverennim statu Iraq, rodisti mych znamych,za penize danovych poplatniku USA.
P.S. A navic mam pocit, ze cely ten srumec kolem serzanta a jeho pusobeni v Iraq se nezaklada na pravde a ze si tady jen par trampu vyrizuje ucty, ktere se tahnou jak sopel leta letouci.
Nejhorsi na tom je to, ze se ty hadky staly zivnou pudou sionismu, kde trpi vsichni slusni lide, at uz to jsou krestane, zidi, muslimove, ,,,,, a nakonec i my, stoupenci hokejoveho tymu KOMETA-DO TOHO, KOMETA-DO TOHO !
Kemo, posledni prosba.Ale reagovat nemusis.Jen prosba.
Vyrid leho, ze bych se ve jmenu klidu a miru distancoval od jeho prispevku a nereagoval na ty pi...iny, kdyby se leho nezacal navazet do mych. Treba tobe porozumi lepe.Za ochotu predem dekuji.
Vladimir Sodek [cool]

69036

3.9.2005 22:06

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

leho 64.?.?.?

Reakce na 69036

>....leho steka a kouse nevinne lidi v suverennim statu Iraq,
>rodisti mych znamych,za penize danovych poplatniku USA.

Sodku, vidim, ze ti moje krute zachazeni s kreaturami, kteri nevahaji masove vrazdit iracke skolaky, pekne lezi v zaludku. Mas to ale pekne zvracene moralni hodnoty...

>P.S. A navic mam pocit, ze cely ten srumec kolem serzanta a jeho
>pusobeni v Iraq se nezaklada na pravde a ze si tady jen par
>trampu vyrizuje ucty

Nejsem tramp, mam ale mezi nimi par dobrych kamaradu a jelikoz je mezi nimi hodne lidi, kteri se zajimaji jak to chodi v americke armade, tak rad mezi ne obcas chodim. Srumec je jenom proto, ze lidem jako Idealistovi, Sodkovi a jinym podobnym US Army serzant coby rodak z Cech nabourava jejich vyblouzneny svet...

69145

3.9.2005 4:50

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

TS 213.?.?.?

Reakce na 68983

>Sodku, muzes si klidne tahnout treba do Iranu, kdyz se ti nelibi
>jak vlada tve zeme utraci penize.

"America. Love it, or leave it." Tohle nekteri rikali tem, co byli proti valce v Namu taky - jen aby pozdeji o to hlasiteji spilali tem, kteri rady poslechli a odesli zit do Kanady misto zemrit do dzungle.

Historie se opakuje.

69037

2.9.2005 17:22

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Krutý Krasavec 80.?.?.?

Reakce na 68699

Země bez židů ?? To by byl ráj !!!!

68953

3.9.2005 1:46

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

vladuna 86.?.?.?

Reakce na 68514

1) Prosim, zajistete si blizsi informace o Vami zminovane "eliminaci", jakymi prostredky a zpusoby byli Zide z arabskych zemi "presvedcovani" o navratu do "zeme zaslibene" svymi soukmenovci - sionisty.
2) Faktem rovnez je, ze po valce v 1948 se hnev Arabu v arabskych zemich obratil proti Zidum, kteri tam zili po staleti v relativnim bezpeci.

69000

1.9.2005 2:53

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 69.?.?.?

Reakce na 68505


>A kdopak tam po staleti bydlel, na tom pridelem uzemi, ktere se
>samo jen tak nepridelilo. A kdyz teda nekdo prideloval, byl
>vlastnikem teto zeme?

Na uzemi Samaria, Judaea a Galilea po tisicileti bydli zide. Pridelovani netreba.

>Palestinci maji stejna prava jako kazdy jiny narod, a toto je
>jim po desetileti upirano pokrivenymi charaktery, pane.

Muzete blize specifikovat, kdo to jsou palestinci a odkud prisli ? Arabove na uzemi, ktera po tisicileti obyvaji zide, nemaji stejna prava jako kazdy jiny narod. Prave naopak. Jsou vice nez padesat let zuzovani teroristickymi frakcemi, ktere se v poslednich letech premenili na mafianske organizace vysavajici ty nejubozejsi a zneuzivajici tyto nebozaky ke svym expanznim cilum, ktere jim uz po tricet let pod vedenim egyptskeho emisara Yasira Arafata zajistovalo bezpracny a pohodlny zivot. To, ze by z nich mohl byt v blizke budoucnosti suvereni stat je diky temto zlocineckym organizacim jen pouha fantazie. Co se tyce pokrivenych charakteru, tech je opravdu nemalo. Jsou to predevsim ti, co se svou rasistickou nenavisti snazi zlikvidovat maly ostruvek prava, zakona poradku a demokracie uprostred oceanu naplneneho nenavisti, zlocinem, otrokarstvim, lzi a komunisticke propagandy. Ujistuji vas, ze jejich snahy jsou marne, zadna lidska bytost, kterou zrodila tato planeta se nesmiri s terorem, otrokarstvim a barbarismem. Ani ta nejtupejsi. Dejte na me a skoncete se svou zbytecnou, rasistickou propagandou.

>Rozhodovat o nas,bez nas. To zazili i Cesi, jak zajiste vite.

Presne tak. Do dneska se nenajde skupina cechu, ktera by se tomu dokazala branit s vyjimkou ceske emigrace. Pohodlnejsi je vrhnout se na zidy, ameriku a pokusit se rozviklat demokracii i tam, kde se v soucasne dobe, krvave rodi. A to je presne to, co delate vy. Prestante klepat do klavesnice svoje nenavistne vylevy a pokuste se necim konkretnim pomoci. Jesti jste toho vubec schopen. Ujistuji vas, ale predem, ze lehke a pohodlne to neni.

68608

31.8.2005 17:13

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

hmm 62.?.?.?

Reakce na 68491

Izrael touto zdi krade dalsi palestinske uzemi. A nejak jste pozapomnel na to ze usneseni OSN v roce 1948 rozhodlo, ze budou zalozeny DVA staty Izrael a Palestina. K jednomu nedoslo a v soucasne tendenci Izraele krast dalsi a dalsi pudu asi ani nedojde ....
Hmm a takze budeme vrazdit nevinne lidi abychom jine nevinne chranili ? (Viz Rafah)
Neni to trosku zcestna ideologie ?

68509

31.8.2005 19:51

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68509

Izrael tou zdí nekrade žádné území, pouze se brání terorismu . Na nic jsem nezapomněl , jedna strana - stát Izrael - založení dvou států v roce 1948 přijala, druhá strana - Palestinci - to za podpory arabských fašistů odmítli. Válku prohráli, a pak několikráte ještě znovu potom, VITĚZ určuje podmínky a Izrael je - na rozdíl od Sovětského svazu - ještě velice štědrý protivník. Chcete obvinit Sovětský svaz z krádeže území, území bylo získáno spravedlivou obrannou válkou? Jen to zkuste. Palestinci mají své území a tím je Jordánsko, já bych je tam osobně odstěhoval a za "jejich peníze" postavil daleko silnější zeď než dnes staví Izrael. Palestinci měli řadu možností se s Izraelem dohodnout, ale jak kdysi řekl Abba Eban, "Palestinians never miss the opportunity to miss the opportunity". Osobně jsem přesvědčen, že není v zájmu Izraele utrácet miliony či miliardy dolarů (vlastních i amerických) na zbrojení a obranu své země, které by normálně mohli věnovat na rozvoj Izraele, ať už jde o průmysl, zemědělství, školství, zdravotnictví, vědecký výzkum, a to nejen ve prospěch Židů ale i Arabů, občanů státu Izrael. Byly doby - před druhou Intifádou - kdy Arabové dokázali žít s Izraelci v relativním míru a porozumění. Pokud odchod z Gazy neuklidní celou tu oblast, pak jen doufám, že Izrael tu arabskou chátru eliminuje jednou pro vždy.

68538

31.8.2005 20:37

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 68538

>Izrael tou zdí nekrade žádné území, pouze se brání
>terorismu .
Samozřejmě, pane Arkan, že Izrael ukradl při stavbě zdi arabské území. Že velká část zdi byla postavena na arabském území nepopírá ani Izrael. Máte v tom zřejmě galimatyáš jako s tím územím, které podle Vás Sovětský Svaz "získal spravedlivou obrannou válkou": Finsko napadl a z Polska si po válce ponechal tu část, kterou obsadil v dohodě s Německem, když s druhé strany přepadl Polsko.

>Pokud odchod z Gazy neuklidní celou tu oblast, pak
>jen doufám, že Izrael tu arabskou chátru eliminuje jednou pro vždy.
Mno, s tímhle Vaším "konečným řešením" nejste zrovna originální.

68547

31.8.2005 20:54

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68547

Sovětský svaz se zachoval jako vítěz, stejným způsobem by se měl zachovat stát Izrael. Vítěz, stejně tak jako v kasinu v Las Vegas, "takes it all". A můžete plakat až do úplného vyčerpání slz pro vaše oblíbené Arabáky. Pokud jde o originalitu mého řešení, nikdy jsem netvrdil, že by to bylo řešení originální, ale rozhodně je to řešení permanentní a o to tu jde.

68550

31.8.2005 20:59

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Aja 24.?.?.?

Reakce na 68550

Mate, Arkane, podobna reseni i pro jina "centra problemu" na maticce zemi.
Co Irsko? Pomlatil byste katoliky, nebo protestanty ?
S vami v cele by nastal mir, nejen pod olivami.

68551

31.8.2005 21:51

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

leho 84.?.?.?

Reakce na 68551

>Co Irsko? Pomlatil byste katoliky, nebo protestanty ?

Aja si dosud nevsimla, ze IRA uz pred lety slozila zbrane...

68563

31.8.2005 23:53

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68551

Irčany bych ožral, oni se pak vymlátí mezi sebou.

68585

31.8.2005 21:15

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 68550

Arkan:
>Sovětský svaz se zachoval jako vítěz, stejným způsobem by
>se měl zachovat stát Izrael. Vítěz, stejně tak jako v
>kasinu v Las Vegas, "takes it all". A můžete plakat až do
>úplného vyčerpání slz pro vaše oblíbené Arabáky. Pokud
>jde o originalitu mého řešení, nikdy jsem netvrdil, že by to
>bylo řešení originální, ale rozhodně je to řešení
>permanentní a o to tu jde.
Zbytečné ztrácet čas s filozofujícím demenťákem, kterému uniklo i to, jak to dopadlo se Sovětským Svazem a s Hitlerem.

68556

31.8.2005 22:00

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68556

Táborský, nikoho nenazývejte filozofujícím demenťákem. Já vím dobře jak to dopadlo se Sovětským svazem či hitlerovským Německem. Sovětský svaz byl vítězem, hitlerovské Německo bylo poraženo. Sovětský svaz, díky Gorbačovi, skončil svou kariéru skoro podobně jako Československo, poměrně bez obětí, na rozdíl od takové Jugoslávie. Nikdy jsem nemyslel, že by k likvidaci SSSR mohlo dojít bez krveprolití.

68567

31.8.2005 22:11

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 68567

Pane Arkan, to je nakonec jedno, jestli jste někým byl či nebyl nazván filozofujícím demenťákem - důležité je, co jste napsal. Takže ještě zkuste skutečně svoje informace doplnit, ve které to obranné válce Sovětský svaz získal ta polská území s druhým největším polským městem Lvovem !! Potom vysvětlete, ve které obranné válce Sovětský svaz získal Karelii. Pak nám vysvětlete, jak to bylo s Podkarpatskou Ukrajinou, jak to bylo s Moldavií a mohli bychom ještě chvíli pokračovat - samé obranné války !! [velký smích]

Protože pokud to rozumně nevysvětlíte, potom by to fakt mohlo být pravda, že jste ten filozofující demenťák !

68573

31.8.2005 22:55

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68573

Nevím, co já Vám mám tady ještě více vysvětlovat. Podívejte se na historii Polska, první, druhé, třetí dělení Polska, rusizace polských částí, které připadly Rusku (včetně Lvova), germanizace polských území, která připadla Německu a Rakousko-Uhersku, řada vojenských konfliktů mezi Polskem a Ruskem po první světové válce, kdy se území měnila častěji než spodní prádlo (dost dobře popsáno na Wikipedii).
Podkarpatská Rus, Sovětský svaz rozhodl, že připadne SSSR (i přesto že se tam měly konat svobodné volby), Sovětský svaz vyhrál válku. Je to spravedlivé? Pochopitelně není. Pokud jde o finské území, původně chtěl SSSR určité území s Finskem vyměnit. Finsko bylo tvrdohlavé, Sovětský svaz nakonec vyhrál stylem "nás mnogo" a nic nemusel měnit. Finové to území během války znovu zabrali, pak opět ztratili. Bessarabie, to samé, dnes je část Moldavie quasi "svobodná" ani ruská ani rumunská, výsledkem je svrab a neštovice. Já jsem nikde netvrdil, že tyto územní změny jsou či byly spravedlivé. Jsou, a dokud se nic podstatného nezmění, budou i nadále platné z rozhodnutí vítěze, ať je to Rusko, Izrael či USA (v případě mexického území).

68579

31.8.2005 23:45

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Krakonos CDN ptacibirds (zavináč) yahoo (tečka) ca 154.?.?.?

Reakce na 68579

Ja si z ty chatry takovyho este pamatuju z mejch klukovskej let . Udavac a donasel na STB a vedela to cela vesnice , pomahal i STB kdyz vlitla v Novy Pace u Jicina do baraku pana Otto Hrubyho , stihace a leteckyho esa z boju vo Anglii . A jak chodil vysnorej , skoro jak reditel filialky , skobu nahoru a nadutej a mel cancy na schuzich komancu kolik mu zahynulo vselijakejch pribuznejch v koncentrakach tak ze budil dojem ze se jeho pribuzni museli mnozit rychlejc nez cigani v Hostinnym nebo Trutnove . Tak asi proto pan Hruby tezil v Pribrami uran . Ja toho pana nezapomenu , protoze sem dostal 3 z mravu i s kamosema protoze jako kluk sem ho napalil prakem na kterym byla trojita guma zezadu sutrem do plesky tak ze lehnul u svejch dveri na rohozku . Sazeli sme se pak s klukama dost dlouho jakou barvu bude met druhej den vzadu jeho boule na kebuli ....... [chechtot]

68583

1.9.2005 20:33

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 68579

Pane souhlasím s Vámi, vůbec nejde o spravedlnost, vůbec nejde o nějaké morální hodnoty, vůbec nejde o uznávané mezinárodní právo, vlastně vůbec nejde o nic jiného, než o právo silnějšího - prostě stačí být pouze silnější. ! [velký smích]

Jen tiše doufám, že se takto k této problematice stavíte vždy. Když třebas potkáte na ulici nějakého "ramboucha", který projeví živý zájem a Vy uznáte, že by to "možná asi určitě" byl potencionální vítěz, prostě by Vám nejspíš "mamlel" i s levou rukou za zády - tak bez protestů sundáte zlaté hodinky, k tomu položíte naditou šrajtofli a bez protestů odkráčíte. No ne ? Tak to má bejt ! [velký smích] Děkuji za vysvětlení..

68762

31.8.2005 22:01

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 68538

Arkan: "Chcete obvinit Sovětský svaz z krádeže území, území bylo získáno spravedlivou obrannou válkou?"

[překvapení] [překvapení] [překvapení]

Pane Arkan, prosim omluvte me mezery v historii [zahanbení] Ale muzete mi sdelit, kdy, kde a za jakych okolnosti napadlo Polsko Sovetsky Svaz?

Pokud rikate neco o obranne valce, tak by me popravde zajimalo, copak ze mi to z historie uniklo.

Ja to mel cele popletene a mel jsem za to, ze SSSR se hrdinsky branil proti Polskym dustojnikum, mimo jine treba v Katyni, na Poslskem uzemi [zmaten] [zahanbení]

Jak rikam, mam to dopletene. Prosim, opravte me, at nezemru uplne blby... [zahanbení]

68568

31.8.2005 23:46

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68568

V roce 1939 pochopitelně Polsko Sovětský svaz nenapadlo. Jenomže problém je v tom, že konečné uspořádání polsko-ruské později polsko-sovětské hranice bylo podle názoru Sovětského svazu pro SSSR nevýhodné. Jak k tomu došlo, to si můžete najít na Wikipedii, tam je ten poválečný konflikt (mluvím o o konfliktu po l. světové válce, kdy Rusové jeden čas stáli před Varšavou a pak po úspěšné polské obraně a následující porážce museli ustoupit hluboko do bývalé části polského okupovaného území. Dočtete se tam o Tuchačevským, Budjonnym, Rydz-Szmigly, Pilsudski apod). Nakonec byli donuceni uzavřít mír, (stejně tak jako Polsko a Maďarsko s Československem), ale jak známo ani jedna strana nebyla spokojená s konečným řešením a byla to jen otázka času, kdy se do sebe zase pustí. A proto nebylo žádným problémem uzavřít dohodu mezi SSSR a Německem o rozdělení Polska. Staré hříchy se nezapomínají.
Pokud jde o Katyň, tam je to zcela jasné, jak Sověti (stejně tak i Němci) měli zájem na odstranění polské inteligence a zvláště pak na odstranění možných protisovětských elementů, kterými polští důstojníci nepochybně byli. A jelikož popravy byly v tehdejším Rusku na denním pořádku, tak takových dalších několik tisíc popravených , navíc Poláků, nehrálo žádnou roli. Mimochodem, kdo si dnes, kromě Poláků a lidí jako jste Vy či já, na takovou "maličkost" pamatuje. Za Varšavského povstání zahynulo podstatně více lidí než v katyňském lese.
Já neobhajuji teorii "vítěze" a jeho rozhodnutí, někdy jsou ta rozhodnutí dočasná (např. Protektorát Čechy a Morava), někdy déle trvající (v případě Sovětského svazu)a někdy trvalá, jen se na to dívám jako realista. Tímto způsobem to vypadá dnes, může se to v budoucnosti změnit, ale dnes je dnes.

68584

1.9.2005 20:47

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 68584

Trochu pane měníte názory, kousek výše obhajujete, tady zase neobhajujete a to je tam časový rozdíl ani ne hodina - divné. Píšete totiž Já neobhajuji teorii "vítěze" a jeho rozhodnutí..., což je v rozporu s řadou předchozích výroků.

Nicméně - ano, je třeba být realisty. V každém "jásavém vítězství" je ukryt zárodek příští hořké porážky. Pěkně je to vyjádřeno v mudrosloví národů slovanských, obzvláště národa českého - každy chvilku tahá pilku !!

Zde konkrétně v otázce Palestíny jsou karty rozdány a výsledek se dá lehce odhadnout. Křivdy, které se staly, nemohou a tedy ani nebudou zapomenuty. Nemá cenu, aby jsme se třeba zrovna my dva o tom hádali, kdo má pravdu - veškerá lidská zkušenost říká, že špatnými prostředky a metodami nemůže vzniknout dobrá věc. To ale platí obecně - paměť národů sahá přes propast tisíciletí pane, neuvědomovat si to může pouze vykořeněný člověk. Nebude tedy mír pod olivami ! [velký smích]

68764

1.9.2005 20:58

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68764

Já své názory neměním, jen se na to dívám jako člověk žijící v realitě. Pochopitelně, že dvě špatná rozhodnutí nedělají jedno dobré rozhodnutí.
Kdyby opravdu ta paměť lidská sahala tak dlouho, jak o tom píšete, tak by nás Čechy do dnešního dne nenáviděli Keltové, Marobudové a jiné národy a pronárody, které kdysi na území ČR žily.

68766

1.9.2005 21:18

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 68766

Nevím, proč si to myslíte - ... tak by nás Čechy do dnešního dne nenáviděli Keltové ... - četl jsem totiž docela zajímavé pojednání, ze kterého vskutku logicky plyne, že etničtí Češi jsou sami fakticky Keltové, tedy nikoliv Slované. Tedy pak by jsme se museli asi nenávidět sami sebe - což uznejte je blbost. A ty Markomany, Kvády, Marobudy atd - ti se můžou v hrobě nenávidět sami sebe, neb se navzájem hojně vraždili před keltsko-českou erou ! [velký smích]

68769

1.9.2005 22:17

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 68766

>tak by nás Čechy do dnešního dne nenáviděli
>Keltové, Marobudové a jiné národy a pronárody, které kdysi
>na území ČR žily.

Skutečně žili a odešli nejméně 200 let před tím, než českou kotlinu osídlili Češi.

68784

2.9.2005 22:33

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 68784

Skutečně žili a odešli nejméně 200 let před tím, než českou kotlinu osídlili Češi.
.....................................................................
Trochu pro poučení,pane Karle.
Forum medicinae č.3/2000
Práce Milanů Macků,Aleny Krebsové a Věry Vávrové.
Těch 200 let Vás přejde.
[mrknutí jedním okem]

68987

1.9.2005 22:24

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

TS 213.?.?.?

Reakce na 68766

>Kdyby opravdu ta paměť lidská sahala tak dlouho, jak o tom
>píšete, tak by nás Čechy do dnešního dne nenáviděli
>Keltové, Marobudové a jiné národy a pronárody, které kdysi
>na území ČR žily.

Otazkou je, jak bychom se tvarili my, kdyby se treba dotycni Marobudove vratili s tim, ze tady kdysi byli a tak se tu maji pravo zase usadit, pak obsadili Moravu a zbuldozerovali vinice.

68787

1.9.2005 5:15

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 69.?.?.?

Reakce na 68509

>v soucasne tendenci Izraele krast dalsi a dalsi pudu asi ani
>nedojde ....

V soucasne dobe kradou palestinci zkolonizovanou pudu Izraelcum.

>Hmm a takze budeme vrazdit nevinne lidi abychom jine nevinne
>chranili ? (Viz Rafah)

Zborene domy paseraku zbrani a jejich likvidace pobehla se souhlasem egyptske vlady, ktera prebira dosud dobre strezenou hranici a odpovednost za ni s uzemim na kterem se nachazi nejvetsi koncentrace teroru na teto planete. I pres tento zasah, bude mit v budoucnu Egypt s takovym sousedem obrovske starosti. Vlastne uz je ma. Vyhruzky predaku Hamas zradne egyptske vlade nezustanou dlouho nevyplneny.

>Neni to trosku zcestna ideologie ?

Ta vase, zcela nepochyne je.

68626

31.8.2005 20:12

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 68491

Pane Arkan,

máte-li problém s informacemi na Wikipedii, obracejte se na ni a ne na mne. Když už jste se ale zmínil o zapomínání historických faktů, tak jste zřejmě zapomněl, že plánovité etnické "čištění" od arabského obyvatelstva a židovský terorismus vůči němu, včetně nejhorších masakrů, začaly ještě před vyhlášením státu Izrael. Připadá mi celkem logické, že ani to nepřispělo k mírovému soužití.

68541

31.8.2005 21:07

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68541

Já nemám problém ani s Wikipedií ani s Vámi. Ani jeden z vás mi nepřidá deset centů na výplatní pásce. Pokud jde o masakry mezi Araby a Židy, je dost důkazů o tom, že obě strany (Arabáci v Palestině např. v 1929) se na tom stejnou měrou podílely a protižidovské bouře se organizovaly ve skoro všech arabských zemích. Kolik Židů dodnes zůstalo v arabských zemích? Dva v Afganistánu, pokud já vím. Rozhodně méně než Arabů z Izraeli. Nakonec to známe i ze zemí českých, kdy pogromy na židy se čas od času opakovaly, někdy nastartované panovníkem, někdy církví. Nemám chuť s Vámi o této otázce diskutovat, jste přesvědčený anti - nikoliv antisemita - ale antiizraelec.

68555

1.9.2005 6:24

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68491

Zapomel jste na lorda Balfoura jak 1917 lizal prdel baronu Rotschildovi, kdyz mu zasilal blahoprani k zdarile dekleraci jez nese jeho jmeno. Zapomel jste jak diky britske protekci prevzali sioniste ekonomickou kontrolu nad Palestinou behem 20-tych a 30-tych let, nemluve o mezinarodni pomoci financni oligarchie, a co ti neschopni Palestinci nechteli prodat, nebot je prece znamym faktem ze v trzni ekonomice "maji prece vsichni rovne sance" ( to urcite jsou rovni a rovcnejsi)tak to zanechali Izraelcum ke konfiskaci po brutalnim teroru jehoz vyvrcholenim je Deir Jasin, ten se odehral 9. dubna 1948 a pokracoval masove v Palestine. Zacal drive a stupnoval se mezi 29.listopadem 1947, kdy OSN rozhodla o Palestincich bez Palestincu a 15.kvetnem 1948 ( Britove se vojensky stahli z Palestiny a zacala valka) opustilo zemi 780 000 Palestincu ( 60% vsech Palestincu), pripominam ze Zidu bylo v te dobe 630 000, sioniste meli hlavni podil na moci. Orientalni Zide nemeli do ceho mluvit, a ti co prijeli z Evropy uz museli bojovat nebo padnout, to byli dusledky fasisticko-sionostickeho pristupu k Palestinske otazce od dob Balfourovy deklerace (1917). Tolik k vasi amnezii o zapominani historickych faktu!!! [překvapení] [oči v sloup]

68641

1.9.2005 6:59

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 69.?.?.?

Reakce na 68641


>Zacal drive a stupnoval se mezi 29.listopadem 1947, kdy OSN
>rozhodla o Palestincich bez Palestincu a 15.kvetnem 1948 (
>Britove se vojensky stahli z Palestiny a zacala valka) opustilo
>zemi 780 000 Palestincu ( 60% vsech Palestincu)

No vidite a jeste porad je to malo.

>Tolik k vasi amnezii o zapominani
>historickych faktu!!! [překvapení] [oči v sloup]

Amnezii jste pravdepodobne zachvacen vy. Za ty vase zkopirovane historicke udalosti dnesni Izrael nenese zodpovednost. Rec byla o bourani paserackych domu a tunelu na Gaza-Egypt hranici, coz je i tema tohoto clanku. K tomu jste nerekl ani tuk. Ohanite se zde pouze tradicni zbrani zidobijcu masakr Jasin. Jeste jednou, abyste pochopil. Ucastnici obou stran bitky u Jasinu byly dve radikalni teroristicke skupiny.

68648

1.9.2005 12:45

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 68648

Člověk je tvor chybující. Odpovědnost za stav izraelsko-palestinských vztahů nese především bývalá ČSR. Kdyby ve 40. a 50. letech dodala zbraně palestincům namísto izraelcům, tak by dnes žádný středovýchodní problém nebyl. Židy by sezřali žraloci a byl by mír pod olivami (dnes momentálně izraelskými).
Momentální stav je jistě jen dočasný. Bohužel někdy dočasnost trvá i více desítek let.

Ovšem nebuďme k sobě tak kritičtí. Prapůvod současných vztahů leží v šedesátých letech našeho letopočtu a odpovědnost nesou Římané. Neměli být tak měkcí a Židy rozhánět do světa. Dnes by svět měl o jeden významný problém míň.

68692

1.9.2005 14:33

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

leho 84.?.?.?

Reakce na 68692

>Židy by sezřali žraloci a byl by mír pod olivami (dnes
>momentálně izraelskými).

Jistě, Karle, recept na mír je když vyvraždíme židovský národ...

68700

1.9.2005 14:55

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

TS 213.?.?.?

Reakce na 68700

>Jistě, Karle, recept na mír je když vyvraždíme židovský
>národ...

O kolik je horsi nez dosazeni tehoz vyvrazdenim Palestincu?

68705

1.9.2005 18:25

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 68700

Leho, vždyť přece víš, že židi nejsou žádný národ. Je to familli.

Já jsem o žádném vyvražďování kohokoliv, zejména jakéhokoliv národa, nepsal. Psal jsem jen o dějinné chybě spočívající v tom, že vetřelci nebyli z Palestiny posláni koupat se spolu se žraloky do Středozemního moře. Současného problému na předním východě bychom byli ušetřeni.
Agresivního maniaka nejlépe zklidní studená koupel.

Ztotožňovat Židy a izraelské vetřelce je stejně nesprávné, jako dělat rovnítko mezi bušistánci a hlupáky. Dost Židů je relativně slušnými lidmi a Izraeli se vyhýbají velkým obloukem.

68746

1.9.2005 18:52

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

leho 84.?.?.?

Reakce na 68746

>Dost Židů je relativně slušnými lidmi a Izraeli se
>vyhýbají velkým obloukem.

Karle, především já neměřím slušnost člověka jeho schopností nenávidět Izrael. A také kolik je vlastně "dost"? Řekl bych, že v případě Židů nenávidějící Izrael je jich hodně velká menšina...

68752

1.9.2005 22:28

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 68752

>Karle, především já neměřím slušnost člověka jeho
>schopností nenávidět Izrael. A také kolik je vlastně "dost"?
>Řekl bych, že v případě Židů nenávidějící Izrael je
>jich hodně velká menšina...

Leho, jako obyčejně, překrucuješ. O žádné nenávisti jsem nepsal.
Souhlasím s tebou, že Židů nenávidějících Izrael mnoho nebude. To jim jejich víra nedovolí. Slušný člověk, pokud může, tak se darebákovi raději vyhne. S nenávistí to nemá nic společného. A těch krvelačných sionistických zlodějů je v Izraeli, jak by řekl pan Táborský, jako nasráno.

68788

1.9.2005 22:44

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

leho 84.?.?.?

Reakce na 68788

>Leho, jako obyčejně, překrucuješ. O žádné nenávisti jsem
>nepsal.

Karle, psals o slušných Židech, kteří se vyhýbají Izraeli velkým obloukem. Z toho je možno odvodit, že Židé, kteří se Izraeli vyhýbají obloukem, Izrael nemají rádi a kteří udělají ten oblouk velký, tak Izrael nemají hodně rádi, tj. je možno napsat, že Izrael nenávidí. Nic jsem tedy nepřekroutil, a také jsi ty psal, že slušní Židé jsou ti, kteří se Izraeli vyhýbají z čehož lze opět odvodit, že neslušní jsou ti, kteří mu fandí. Slušnost tedy mimo jiné měříš tím, jak kdo nemá rád (či přímo nenávidí) Izrael, a nebo jsem tě nepochopil...??

68792

2.9.2005 11:17

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 68792

Milý leho, odpovím ti příkladem :

Nemám rád berňák, zvláště v termínech, kdy jsou splatné daně. Ovšem o nějaké nenávisti k berňáku u mě nemůže být žádná řeč. Berňák je v každém státě nutný. A mám na berňáku i osobní přátele. Nikoliv na mnou placených daních.

Izrael je sice také takový světový berňák, ale není pro život na Zeměkouli nutný. Přímo naopak, bez něj by byl život na světě klidnější a nebylo by tolik válek a lidského utrpení.

68895

1.9.2005 18:59

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 68746

> Dost Židů je relativně slušnými lidmi a Izraeli se vyhýbají velkým obloukem.<

Jo ale vysvětlujte tohle Táborákovi z Floridy. Ten má tu satanovu rasu prokouknutou skrz naskrz a to se nezminuju a kostarickým Bertíkovy a Bobu Nohejlovi z Brisbane nebo odkama to je. Tam už je to příslušná psychiatrická diagnoza.

68753

2.9.2005 3:50

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68700

Nový stát Izrael byl částečně zachráněn jen díky slušnosti a neúnavné práci našeho ministra zahraničních věcí Jana Masaryka, který - po zkušenostech s Angličany za druhé světové války - nedovolil další pronásledování Židů vracejících se z nacistických koncentračních táborů. Těch samých Židů, které Britové dávali do nových koncentračních táborů na Kypru. Ten také zařídil, aby Izrael dostal zásilky zbraní a mohl se tak ubránit arabské přesile, aby vzniklo to původní izraelské letectvo stlučené z nejrůznějších letounů. Proto také Masarykovo jméno a pomoc poválečného Československa (toho nekomunistického) je dodnes oceňována.

68858

1.9.2005 15:33

Pane Bahníku z bahna, to jste nám to tedy vysvětlil:

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 68648

>Jeste jednou,
>abyste pochopil. Ucastnici obou stran bitky u Jasinu byly dve
>radikalni teroristicke skupiny.

Předně to něbyla bitka ale masakr, spáchaný Židy v rámci jejich plánovité etnické čistky arabského území od arabské populace. Zadruhé, obě vraždící teroristické skupiny byly židovské, jedna vedena Menachimem Beginem, pozdějším ministerským předsedou Izraele a oficiálně prohlášeným Největším Vůdcem Izraele, druhá vedena Icákem Šámírem, take pozdějším izraelským premiérem. A za třetí, "bojovníci" obou teroristických organizací byly, pochopitelně, na jedné straně "bitky". Jediné, v čem při masakru soupeřily, bylo prvenství ve zločinnosti.

68712

2.9.2005 3:40

REPane Taborsky, dovolte, abych vam vysvetlil neco ja !

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 69.?.?.?

Reakce na 68712

>Pane Bahníku z bahna, to jste nám to tedy vysvětlil.

Jako vzdy, kdyz vam dojdou argumenty, uchylujete se k svym stupidnim zkomoleninkam. Az se me priste budete na neco ptat pane Taborsky, tak me jmeno je Zdenek Blaha, muj nick je slozeninou slova Blaha - nick = Blah-nik. Naucte se me v prve rade slusne oslovovat, nechte si ty svoje debility pro vtipalky jako jste vy. V opacnem pripade jdete do prdele, vazeny mudrci.

68856

3.9.2005 21:00

Pane Bahníku, pokud se budete podpisovat vlastním jménem a ne jen nickem

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 68856

budu Vás zdvořile oslovovat Vaším jménem, jak je mým zvykem; o nicku se ale nebudu dohadovat nebo si zaznamenávat, co to znamená a budu si ho interpretovat, jak uznám za vhodné.

69133

3.9.2005 23:43

RE: Pane Bahníku, pokud se budete podpisovat vlastním jménem a ne jen nickem

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 69.?.?.?

Reakce na 69133

>budu Vás zdvořile oslovovat Vaším jménem, jak je mým
>zvykem;

Ne to vasim zvykem rozhodne neni.

>o nicku se ale nebudu dohadovat nebo si zaznamenávat, co
>to znamená a budu si ho interpretovat, jak uznám za vhodné.

To se ale budete muset omezit na diskusi s nekym jinym a ne se mnou. Na vase stupidni interpretace nebudu v budoucnu reflektovat. Nemam v umyslu se popelit na smetisti na jehoz vrcholu se nadouva namysleny kohout jmenem Taborsky.

69157

4.9.2005 4:48

Pane Bahníku z Bahna,

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 69157

přestat se na inetu s kýmkoliv bavit je hrozně jednoduché, jenže Vy nedokážete ani to a nedá Vám to, abyste neměl vždycky poslední slovo a nepředvedl se, jak jste úžasně duchaplnej.

69164

2.9.2005 0:25

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68648

Ja chapu velice dobre, ze by se vam velmi hodilo, aby zustalo skryto kdo byl agresorem a kdo zacal s terorem jako prvni, pres vzornou spolupraci na vsechny strany ziskali sioniste moc. Spolupracovali s Osmanskou risi, s vilemovskym Nemeckem, s Britanii, pozdeji s fasisty v Italii i hitlerovskem Nemecku, a jeste pozdeji se hodil i Stalin!!Sionismus stejne jako fasismus nebo komunismus je ideologii sily potvrzuji to teze ideologu a vudcu sionismu (Jabotinsky, Ben Gurion, Weitz...) i realna "politika" statu Izrael. Takze Palestinci odpovedeli na teror jako druzi, nemaji armadu zbrane srovnatelne s Izraelem, takze teror je jedna z mala moznosti jak udrzet otevrenou Palestinskou otazku. Pokud jde o udalosti Deir Jasin brane jako vyjimecny excident hned ukazu, konkretne jak se veci maji. Tady mate nazor sionistickych vudcu z roku 1967 Eldad (Scheib), Jitzak Samir, Nathan Jalin-Mor (Feldman) casopis De'ot zima 1968: ... "pokud by nebyl Deir Jasin pul milionu arabu by dosud zilo ve state Izrael ( 1948). Stat Izrael by neexistoval. Nesmime na to zapomenout, s plnym uvedomnenim prislusne odpovednosti. Vsechny valky jsou krute. Neni jine cesty. Tato zeme se bud stane Zemi Izraelskou s absolutni zidovskou vetsinou a malou arabskou mensinou nebo Zemi Izmael a opet nastane zidovska emigrace, pokud nevyzeneme Araby tim ci onim zpusobem." Pul milionu Arabu by se nikdy nehnulo po ojedinelem excidentu v jedne vesnici. Na mezinarodni tlak byl rozpusteny organizace, ktere nesly primou odpovednost. Pouze rozpusteny, nikdo nebyl povolan k odpovednosti a odsouzen!!! Teror vsak pokracoval dal az do soucasnosti!! Stejni lide, kteri nesou odpovednost za masakry Palestincu v 50-tych letech jsou na vysokych postech Izraele i dnes. Lide se nezmenili ani jejich mysleni a "moralni hodnoty". Ukazu to na panu Arielu Saronovi.

68821

2.9.2005 0:32

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68821

dokonceni. Pan Ariel Saron a jeho koreny.
"Kibja a komando 101
Premiér Moše Šarett (1954-55) poskytl následující hlášení o masakru ve vesnici Kibja (18. říjen 1953). Ariel Šaron osobně velel akcím, ve kterých muži, ženy a děti byly zavražděni ve svých domech.

"[Na schůzi vlády] Odsuzuji Kibijskou aféru, která nás před celým světem ukázala jako bandu krvavých zabijáků schopných každého masakru. ... Varoval jsem že tato skvrna nás zašpiní a nebude smyta po následující léta.

Bylo rozhodnuto, aby bylo opublikováno komuniké o Kibji a aby ho sepsal Ben Gurion. Je to ve skutečnosti hanebný skutek. Vyšetřoval jsem to několikrát a jsem vážně přesvědčen, že lidé nezjistí, jak se to stalo." [59]

Šarett poznamenal do svých pamětí o detailech dalších masakrů v palestinských vesnicích v roce 1955: "Veřejné mínění, armáda, policie došla k závěru, že arabská krev může být volně prolévána. To musí způsobit v očích světa jako barbarský stát." [60]

[pláč]

68823

2.9.2005 4:10

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 69.?.?.?

Reakce na 68821

Pouze rozpusteny, nikdo nebyl povolan k odpovednosti
>a odsouzen!!! Teror vsak pokracoval dal az do soucasnosti!!
>Stejni lide, kteri nesou odpovednost za masakry Palestincu v
>50-tych letech jsou na vysokych postech Izraele i dnes. Lide se
>nezmenili ani jejich mysleni a "moralni hodnoty". Ukazu to na
>panu Arielu Saronovi.

Jeste jeden pokus pane Bartosek. Od udalosti, ktere zde nafukujete do obrich rozmeru, aby jste si z nich upletl bic na Izrael, ubehlo 55 let. Opakuji : Za tyto udalosti nenese soucasna populace Izraele zadnou zodpovednost! Muzete mi vyjmenovat jedno jmeno cloveka na vysokem postu, ktery se tech udalosti aktivne zucastnil a nese za ne zodpovednost? Vase vypocty kolik bylo "31. unora 1948 ve 12.45 PM" na uzemi Izraele zidu, nebo arabu jsou priblble. Za jejich migraci po a pred WWII nese primou zodpovednost nemecky nacismus, po teto dobe Sovetsky komunisticky teror. Prijdte s nejakym alespon minimalne realnym mirovym resenim nenavisti, kterou arabove k temto lidem chovaji a pak se budeme bavit o "moralnich hodnotach". Pokud zadne nemate a nezmuzete se na vic, nez omilat fasistickou rasovou propagandu, muzeme si pohovorit o vasich moralnich hodnotach. To bude o moc zajimavejsi.

68860

2.9.2005 6:46

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68860

Tak cekam na vas prispevek o mych moralnich hodnotach necham se prekvapit. 55 let jak vy tvrdite neni zas tak dlouho doba, jeste ted zcela jiste ziji Palestinci i Zide kteri zazili tyto udalosti, ale pokud se vam 55 let zda moc muzeme hovorit o letech 60 tych, 70-tych, 80-tych, 90tych nebo treba o soucasnosti. Politicka linie apartheidu Izrael se nezmenila pouze musela pruzne reagovat sem tam na mezinarodni verejne mineni. [mrknutí jedním okem]

68871

2.9.2005 6:49

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68860

A k tem obrim rozmerum zapomel jste reagovat ma masakr z roku 1953, ktertemu velel osobne Ariel Saron, jiny izraelsky premier k tomu rekl svuj nazor a pocit pychy v nem jaksi postradam, ale chapu jak uz jste me laskave sdelil k "nafukovanym banalitam" se netreba vyjadrovat. [mrknutí jedním okem]

68872

2.9.2005 7:33

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68860

Takze sionisticky Svetovy zidovsky kongres byl proti zidovskemu osidlovani Palestiny? [mrknutí jedním okem]

68884

2.9.2005 10:18

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 68860

>Od udalosti, ktere zde
>nafukujete do obrich rozmeru, aby jste si z nich upletl bic na
>Izrael, ubehlo 55 let. Opakuji : Za tyto udalosti nenese soucasna
>populace Izraele zadnou zodpovednost! Muzete mi vyjmenovat jedno
>jmeno cloveka na vysokem postu, ktery se tech udalosti aktivne
>zucastnil a nese za ne zodpovednost?

Od konce 2. sv.v. uběhlo více jak 60 let.
Platí tedy podle vás také :
Za tyto udalosti nenese soucasna populace Německa zadnou zodpovednost! Muzete mi vyjmenovat jedno jmeno cloveka na vysokem postu, ktery se tech udalosti aktivne zucastnil a nese za ne zodpovednost?

Pokud ANO, tak mi vysvětlete, proč si současní Němci stále musí sypat popel na hlavu a musí stále platit židům odpustky.

68890

3.9.2005 2:54

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 69.?.?.?

Reakce na 68890

>Od konce 2. sv.v. uběhlo více jak 60 let.
>Platí tedy podle vás také :
>Za tyto udalosti nenese soucasna populace Německa
>zadnou zodpovednost! Muzete mi vyjmenovat jedno jmeno cloveka na
>vysokem postu, ktery se tech udalosti aktivne zucastnil a nese za
>ne zodpovednost?


Soucasna nemecka populace v zadnem pripde nenese zodpovednost za nacisticka zverstva. Takovou hloupu otazku jste si mohl usetrit.

>Pokud ANO, tak mi vysvětlete, proč si současní Němci stále
>musí sypat popel na hlavu a musí stále platit židům
>odpustky.

Nemci zadne odpustky zidum neplati. Tedy alespon ve smyslu nejakych pravidelnych duchodu. Spolkova republika zaplatila jednorazove odstupne veznum mucenym v koncentracnich taborech. Vyse byla urcena dle poctu let stravenych v koncentraku. Bez rozdilu rasy. Odskodneni ceskych veznu odsouhlasila teprve pred rokem, nebo dvema, tedy v dobe, kdy uz jich velka vetsina zemrela. To odskodne nebylo v zadnych pripadech prilis vysoke. A ze by si nemci sypali popel na hlavu, to teda dovolte abych se srdecne zasmal.

69008

3.9.2005 19:40

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

google 84.?.?.?

Reakce na 69008


>Nemci zadne odpustky zidum neplati. Tedy alespon ve smyslu
>nejakych pravidelnych duchodu. Spolkova republika zaplatila
>jednorazove odstupne veznum mucenym v koncentracnich taborech.
>Vyse byla urcena dle poctu let stravenych v koncentraku. Bez
>rozdilu rasy. Odskodneni ceskych veznu odsouhlasila teprve pred
>rokem, nebo dvema, tedy v dobe, kdy uz jich velka vetsina
>zemrela. To odskodne nebylo v zadnych pripadech prilis vysoke. A
>ze by si nemci sypali popel na hlavu, to teda dovolte abych se
>srdecne zasmal.


teda dovol, aby som sa zasmial ja, tentoraz nad tvojou hlupostou, naivnostou, alebo zamernym prekrucanim skutocnosti v najlepsiej talmudovskej tradicii.

-Nemci platia uz od druhej svetovej vojny dochodky zidom po celom svete(aj takym, ktori o Nemecku citali len v knihach alebo stacilo, ze videli bullshitovsky hollywoodsky serial Holocaust) radove dosiahla ta suma dodnes stovky miliard starych dobrych deutsche mark

-Nemci platia pravidelne kazdych 5-10 rokov odskodne za nove vymysly Holokaust-Industry. posledne velke odskodnenie bolo 10 miliard Mariek v polovici 90-tych rokov, takzvanym Zwangsarbeiter z II. sv. vojny, na ktorom sa museli podielat aj firmy, ktore v case vojny vobec neexistovali.

-Nemci pravidelne vyzbrojuju na priame objednavky, ale aj dobrovolne izraelsku armadu a este sa nestalo od 1945 roku ani raz aby zidia za to zaplatili. posledny priklad bola priama objednavka troch nemeckych ponoriek od izraelskeho statu v 90-tych rokoch, ktore Nemci vyrobili a aj zaplatili. hodnota ponoriek bola okolo 1 miliardy. pred pol rokom bola v Spiegli sprava, ze Izrael objednal dalsie dve ponorky.(preco nie ked zadarmo)

-Nemci financuju zidovskych pristahovalcov z Ruska, ktorych sa rocne usadza v nenavidenom Nemecku viac, nez v zaslubenej zemi Izrael. maju po prijazde do Nemecka pravo na byt, dochodok hoci neodpracovali v Nemecku ani 5 minut (pocita sa im odpracovany cas v Rusku [oči v sloup], potvrdenie z Ruska nemusi byt, staci ze dlzku odpracovaneho casu uvedu v svojej ziadosti), pravo na socialnu pomoc a kompletne zdravotne poistenie(hoci do socialneho systemu nikdy nevplatili ani gros)
85% zidov po desiatich rokoch pobytu v Nemecku zije zo socialnej pomoci, v Berline 90%. 70% z nich neovlada po 10 rokoch pobytu v Nemecku ani zalady nenavidenej nemciny. zdroje som uz raz na Zvedavcovi uviedol, mozes si ich najst sam ty vyklamany talmudisticky praktik.

o presnej vyske odskodneho zidom a kam tie peniaze isli, si mozes precitat v knihe zidovskeho profesora z New Yorku Finkelsteina, ktoreho rodicia prezili Oswiencim.
titul: HOLOCAUST INDUSTRY

69120

3.9.2005 5:51

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68890

Vyborna reakce takhle me vubec nenapadlo uvazovat, ten Zvedavec je opravdu kaleidoskop myslenek a pohledu na vec!!! [cool] [cool] [mrknutí jedním okem]

69052

3.9.2005 2:04

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

vladuna 86.?.?.?

Reakce na 68860

Vase vypocty kolik bylo "31. unora 1948 ve 12.45 PM" na uzemi Izraele zidu, nebo arabu jsou priblble.

NIKOLIV! Prave naopak!

69003

3.9.2005 10:49

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 68860

Pane Blaho
I temito Vasimi slovy se omlouva neomluvitelny terror spachany sionismem na mirumiluvnych lidech zidovskeho i arabskeho puvodu, zijicich spolu po staleti v pomernem klidu a miru.

Myslenka nesmiritelnosti s nacismem, komunismem i sionismem je zastoupena mezi vsemi slusnymi lidmi, nezavisle na narodnosti, rase a prislusnosti ke statu ( at uz napr. k rasistickemu, jakym Israel je, nebo zadnemu napr.ten,ktery obycejni palestinci meli, ale nemaji ).
A pokud by snad nejaka duse chtela operovat s myslenkou vypakovani palestincu do Jordanska, tak prosim, jak je libo. Myslenky sionismu siri vice Zlych dusi, stejne jako myslenky dalsich shitismu.
P.S. Nerad micham hrusky s jablky,ale...doufam, ze nejste spriznen s jistym panem Blahou, ktery mi nezaplatil za odebrane zbozi a dodnes neni ochoten se financne vyrovnat.Proste zaprel nos mezi ocima.
Tak aspon Vy budte slusnejsi a priznejte pravo palestincu na zivot dustojny obycejneho cloveka
a uznejte, ze ti, kteri se narodili v kempech pro palestince,to maji mnohem tezsi nez blondaci s rysy vice slovanskymi nez semitskymi, zijici ve state Israel z penez danovych poplatniku USA, vehementne se hlasicich k zidovstvi po babicce, narozene na Ukrajine.
Vlastne dalsi slovane, slouzici zajmum chazaru, ....historie se opakuje.Snad jen v tom je rozdil, ze tehdy slovane platili desatky, dnes jim se samopalem v ruce slouzi.
Ale treba jsou Vam blizsi, nez slovane. Timto se Vam omlouvam,....uplatnuji logiku obycejneho cloveka na nepravem miste.Neco jako [pláč] u ciziho hrobecku.
Vite, ja radej delim lidi na duse Dobre a duse Zle.
Je to jednodussi, az idealisticky primitivni.
Ale vzdy se najde nekdo, komu i toto mysleni smrdi pod nosem a posle nejaky ten $, nebo jinou menu za ucelem nasilneho potlacovani lidskych prav, jako je treba pravo na navraceni pudy, ktera byla okupovana a o navraceni slyset nechteji ani nahodou.
Jo sionismus,...to je previt.Zbytecne umiraji lide na obou stranach.


69070

3.9.2005 14:24

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

leho 84.?.?.?

Reakce na 69070

>a uznejte, ze ti, kteri se narodili v kempech pro palestince,to
>maji mnohem tezsi nez blondaci

Pekna blbost, v Izraeli jsem pobyval dost dlouho, abych mohl rici, ze tam zadny rasismus neni...

69078

3.9.2005 22:11

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

leho 64.?.?.?

Reakce na 69070

>Myslenky sionismu siri vice Zlych dusi, stejne jako myslenky
>dalsich shitismu.

A dobre duse siri myslenky zahnani Zidu do more? A nebo dobre duse podporuji explodovani palestinskych magoru v jeruzalemske MHD? Jak je to, Sodku, s temi dobrymi a zlymi dusemi, to bych opravdu rad vedel...

69146

4.9.2005 14:23

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 69146

> Jak je to, Sodku, s temi dobrymi a zlymi dusemi, to bych
>opravdu rad vedel...

to:leho
Pokud nekdo nekoho zahani do more za ucelem likvidace, neni pochyb, ze je duse Zla a dokonce v pripade nutnosti bych byl ochoten podat pomocnou ruku, aby k tomuto nedoslo.

Davno jsem si vsimnul, ze ty blbej nejsi.Za nick leho je osoba, ktera to ma docela v hlave sporadane.Problem ovsem je, ze i fasiste v dobe WW2 to meli docela pefektne sporadane, ale jaxi jinak, nez se slusi a patri mezi charakternimi lidmi, obyvajicimi planetu Zemi.

Duvod, proc pises a snazis se ospravedlnit neospravedlnitelnou okupaci suverenni zeme je urcite duvod zistny. Verim, ze ti z toho kyne materialni prospech. Mohu se taky mylit, ale tolik energie, kolik vynakladas na strankach Zvedavce, se nemuze dit jen tak pro nic za nic a navic v dobe, kdy tvym svrskem je uniforma US army.

Od sameho zacatku ti davam jasne najevo, ze zide, jako kterikoliv jini v boha verici, jsou mi stejne blizci.Ma bohyne Slava mi to doporucila.[mrknutí jedním okem]
Problemem ovsem zustava, ze sionismus nasel mezi nimi stoupence, jejichz cilem je likvidace jine skupiny obyvatel za ucelem prosazovani myslenek zcestnych, stejne jako to delaji fasiste a komuniste.Tot k ostude zcestneho mysleni a nasilneho vytvoreni umeleho statu na pude palestinske.Kolik lidi za to zaplatilo zivotem ( at uz mezi zidy, ci muslimy,...popotazmu krestany a ostatnich ) se jiz popsaly tuny virtualniho papiru.

Nyni k tvemu bojisti.
Samozvanym vstupem na uzemi statu Iraq udelali Zle duse velkou ostudu US army a samozrejme i vsem US citizens. A muzes to omlouvat cimkoliv, treba hledanim chemickych zbrani, nebo svrzenim nechteneho diktatora ( bez pozadani o pomoc ) atd.
Muzeme mit oba jiny nazor. To je demokraticke, az na pudu [mrknutí jedním okem] , nemyslis ?
------
A nyni Vam, pane Kulisku ( prominte, pokud jsem nenapsal Vase jmeno spravne )

Zadal jsem Vas, abyste nereagoval na me prispevky.
Neprijde mi dustojne, aby dva dospeli chlapi i po 10mesicich nerozumeli tomu, co ten druhy chce rici. Ja jsem svuj nazor napsal a Vas nazor, ktery tlumocite pres nick leho, plne respektuji, ikdyz s timto nazorem z principu nesouhlasim.Muzete nechat nick leho bojovat kde chcete, ale ne za penize US taxpayers. At Vam to zaplati treba ti, kteri ve jmenu sionismu vrazdi.
A nejsem sam, ktery toto pise. Pokud jsem dobre cetl, je mezi lidmi, kteri se k zidovstvi hlasi, mnoho tech, jenz odsuzuji tento nehorazny postup, ktery silne pripomina manyry fasounu za dob, kdy muj otec byl ve veku meho syna, tedy v dobe WW2.
Palestina patri palesticum, at uz jsou to zide, muslimove, krestane, bezverci i kyhocerta ostatni, pokud jsou s touto zemi spjati dle zakonu, jenz jsou psany lidskym srdcem a chovanim slusnych lidi. Pokud Vam ani toto nestaci, ztezi budu mit co dodat.

69200

4.9.2005 16:33

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

leho 84.?.?.?

Reakce na 69200

>Duvod, proc pises a snazis se ospravedlnit neospravedlnitelnou
>okupaci suverenni zeme je urcite duvod zistny.

Okupace země, jejíž lid trpěl nesmírně pod psychopatickým diktátorem, který vedl dvě agresivní války a jež jako jediný použil chemické zbraně proti civilistům, je neospravedlnitelná? To může říci jenom člověk s na hlavu postavenými morálními hodnotami. Já osobně z této války mám jako drtivá většina mých kolegů stesk po domově, kamarádech, manželce a prach a písek v očích a všude jinde, kde to není moc pohodlné a další věci vesměs velmi nepříjemné. Těch pár šupů co dostávám na výplatě navíc tohle v žádném případě nevyváží. A také žádný jiný zisk já osobně z téhle okupace nemám, jedině pocit, že díky mě a mým kolegům má Irák velkou naději na daleko lepší budoucnost.


>Verim, ze ti z
>toho kyne materialni prospech.

Nekyne téměř vůbec žádný. Viz nahoře.

>Mohu se taky mylit, ale tolik
>energie, kolik vynakladas na strankach Zvedavce, se nemuze dit
>jen tak pro nic za nic a navic v dobe, kdy tvym svrskem je
>uniforma US army.

Mýlíš se naprosto. Věřím v lepší svět a skutečně dobrý důvod, proč jsem tak často na stránkách Zvědavce mi taktéž trošku uniká...

>Od sameho zacatku ti davam jasne najevo, ze zide, jako kterikoliv
>jini v boha verici, jsou mi stejne blizci.Ma bohyne Slava mi to
>doporucila.

Ty vlastníš nějakou bohyni Slávu? Jestli jde o staré pohanské bohy z doby starých Slovanů, tak vzhledem k tomu, že u nich bylo zcela v pořádku vyvraždit Slavníkovce až do posledního kojence, tak se pak nedivím, že jsou tvoje morální hodnoty tak pomotané. Naproti tomu žebříček křesťanských morálních hodnot umožnil lidem se procházet po Měsíci a proniknout za hranice sluneční soustavy. Jestli chceš, přemýšlej o tom...

>A nyni Vam, pane Kulisku ( prominte, pokud jsem nenapsal Vase
>jmeno spravne )

Co tady nabonzoval zvědavcův editor Stwora, k tomu se vůbec nevyjadřuji. Jeho domněnka o mé identitě je směsice jeho bujné fantazie a nevědomost, že informace služby "whois" mohou být nejen zkreslené, ale i vůbec ne pravdivé. Jestli nehodláš respektovat moje rozhodnutí vystupovat na Zvědavci pouze pod nickem leho, tak to je tvůj problém, ne můj. Mě je úplně fuk, jestli jseš tady jako Idealista nebo Sodek.

>Zadal jsem Vas, abyste nereagoval na me prispevky.
> Neprijde mi dustojne, aby dva dospeli chlapi i po 10mesicich
>nerozumeli tomu, co ten druhy chce rici.

Tohle je veřejné fórum a pokud mě tady editor nechá psát, tak budu reagovat na to, co já uznám za vhodné. Pokud se ti to nelíbí, tak buď sem nechoď, anebo mé příspěvky ignoruj...

69215

5.9.2005 0:25

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 68.?.?.?

Reakce na 69070

>Pane Blaho
>I temito Vasimi slovy se omlouva neomluvitelny terror spachany
>sionismem na mirumiluvnych lidech zidovskeho i arabskeho puvodu,
>zijicich spolu po staleti v pomernem klidu a miru.

Ja nevim pane Sodek, ja tam neziji a tak si nedovolim vypoustet na verejnost jistoty jake zde vypoustite vy. Ja jen vim, ze vrazdenim deti,si palestinci nic nevybuduji. Kazdym dnem se tim priblizuji k svemu konecnemu sebezniceni.

>A pokud by snad nejaka duse chtela operovat s myslenkou
>vypakovani palestincu do Jordanska, tak prosim, jak je libo.
>Myslenky sionismu siri vice Zlych dusi, stejne jako myslenky
>dalsich shitismu.

Zatim poze vim o myslenkach vypakovat Izrael do more. Poslechnete si nekdy projevy plestinskych mluvcich Hamas.

>P.S. Nerad micham hrusky s jablky,ale...doufam, ze nejste
>spriznen s jistym panem Blahou, ktery mi nezaplatil za odebrane
>zbozi a dodnes neni ochoten se financne vyrovnat.Proste zaprel
>nos mezi ocima.

Za cely zivot se mi nestalo, ze bych nekomu neco nezaplatil, nebo zustal dluzen. Pokud vam nekdo neco dluzi, mel byste o nem vedet alespon kdo to je a jak se jmenuje. Zato se mi stalo, ze jsem byl mockrat okraden. Kdybych to ukradene dostal zpatky, tak bych ani nevedel co s tim.

>Tak aspon Vy budte slusnejsi a priznejte pravo palestincu na
>zivot dustojny obycejneho cloveka.

Nikdy jsem jim ho neupiral, takze jim nemam co priznavat. Zpusob jakym toho chteji, dosahnout je ovsem predem prohrany. Je mi lito, ale v prvni rade jim ho budou muset prat predevsim jejich predaci.

>a uznejte, ze ti, kteri se narodili v kempech pro palestince,to
>maji mnohem tezsi nez blondaci s rysy vice slovanskymi nez
>semitskymi, zijici ve state Israel z penez danovych poplatniku
>USA, vehementne se hlasicich k zidovstvi po babicce, narozene na
>Ukrajine.

Vy zase uznejte, ze ti co se narodili v Gaza Strip, a kteri museli opustit vse, to maji prinejmensim tak tezke jako palestinci v kempech, z kterych se svou lenosti nedokazali vyhrabat ani za tricet let.

>Vlastne dalsi slovane, slouzici zajmum chazaru, ....historie se
>opakuje.Snad jen v tom je rozdil, ze tehdy slovane platili
>desatky, dnes jim se samopalem v ruce slouzi.

Ti rusove uprchli pred jednou teroristickou diktaturou, ted musi ustoupit druhe. Co byste s nimi delal kuprikladu vy?

>Ale treba jsou Vam blizsi, nez slovane. Timto se Vam
>omlouvam,....uplatnuji logiku obycejneho cloveka na nepravem
>miste.Neco jako [pláč] u ciziho hrobecku.

Na to vam nedokazi odpovedet, nejsem posedly rasovou nenavisti. Myslite, ze delam chybu?

>Ale vzdy se najde nekdo, komu i toto mysleni smrdi pod nosem a
>posle nejaky ten $, nebo jinou menu za ucelem nasilneho
>potlacovani lidskych prav, jako je treba pravo na navraceni pudy,
>ktera byla okupovana a o navraceni slyset nechteji ani nahodou.

Proc nejaky ten. V komunistickem Ceskoslovensku jsme posilali dary na potlacovani lidskych prav ruznym rezimum, povinne a bez kecani.

>Jo sionismus,...to je previt.

Ne sionismus, lidi jsou previt.

69271

5.9.2005 1:41

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 69271

Pane Blaho
Bude-li nas dialog zde, na Zvedavci, pokracovat neverim, ze to bude dialog plny nenavisti a hnevu.
Co se tyka zidovsko-muslimskeho konfliktu, tak z me strany neni naznaku rasove diskriminace a kdyby to takto nekdy vyznelo verte, ze se bude jednat o nedorozumeni, ktere se zajiste doresi.
Muj pohled na dane tema se formuje jiz od roku 1982, kdy jsem pracoval s clovekem postizenym valkou, pochazejicim z Libanonu.
Vzdy mi slo jen o princip a mohu Vam uprimne rici, ze se ridim logickymi postupy, kterym verim, aniz bych se nechal ovlivnit jakoukoliv propagandou.

Napsal jste:
>V komunistickem Ceskoslovensku jsme posilali dary na potlacovani lidskych prav ruznym >rezimum, povinne a bez kecani.

A prave proto si myslim, ze podpora svinstva, at uz nekonecneho zasobovani munici a US$ obou stran v izraelsko-arabskem konfliktu, ci uplatnovani prava silnejsiho v suverennim statu Iraq, je pro obcany USA velka mezinarodni ostuda a nemuzeme se pak divit, ze se miliony lidi divaji na US citizens skrz prsty a mnohokrat si i odplivnou.
Vsimnete si, kolik lidi zastupuje tuto zemi na mezinarodnim foru, rozhoduje o budoucnosti teto zeme a pritom jejich kroky vedou pouze k vetsi stabilitite statu Izrael ( jehoz jsou mnozi z nich obcany ) a zaroven nestabilita USA je na povazenou.
Staci se jen podivat na statistiku health insurance US citizens a neni co dodat.....
Vsimnul jsem si, ze jste velmi proizraelsky zamereny.Myslim, ze by Vam vice sluselo, kdybyste se pral o lepsi zitrky USA, pokud jste jejich obcanem.
A co se sionismu tyka, tak to previt je, stejne jako Zle duse na arabske, ci izraelske strane.

Myslenka sionismu je zcestna,aspon teda pro ty, kteri uznavaji vsechny lidi, ne jenom "vyvolene".
A kdyz budu slusny, tak at si tu vyvolenost strci do prdele. Velice slusne napsano.
Pekny den z kraje, kde burčák je doma, preji. [cool]

69280

5.9.2005 5:06

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 68.?.?.?

Reakce na 69280

>Pane Blaho
>Bude-li nas dialog zde, na Zvedavci, pokracovat neverim, ze to
>bude dialog plny nenavisti a hnevu.

Ja se tady na nikoho nehnevam a nebudu se hnevat ani na vas budou-li se nase nazory zasadne lisit. Jestli jsem nekoho odpalil, bylo to proto, ze si o to rekl.

>Co se tyka zidovsko-muslimskeho konfliktu, tak z me strany neni
>naznaku rasove diskriminace a kdyby to takto nekdy vyznelo verte,
>ze se bude jednat o nedorozumeni, ktere se zajiste doresi.

Nejsem zid ani arab a i kdybych byl urcite bych se za to nestydel, tak jako se nestydim za to, ze jsem slovan. Pokud jste mel na mysli tohle.

>Napsal jste:
>V komunistickem Ceskoslovensku jsme posilali dary na potlacovani
>lidskych prav ruznym >rezimum, povinne a bez kecani.

No to jsem trochu prehnal, vzpominam si, ze me jednou zavolali na ZV ROH s otazkou proc nechci prispet na Vietnam. Moje odpoved byla : Valky neplatim.

>A prave proto si myslim, ze podpora svinstva, at uz nekonecneho
>zasobovani munici a US$ obou stran v izraelsko-arabskem
>konfliktu,

Zbrane a munici si Izraelci umi vyrobit sami a stemi dolary to neni tak zhave. Demokrati financne podporovali Izrael mnohem stedreji. Ale i tak ja osobne nemam namitek podporovat malou oazu demokracie na strednim vychode. Muze byt, ze nam to do teto chvile usetrilo velke starosti.

>ci uplatnovani prava silnejsiho v suverennim statu
>Iraq,

Suverenim se Irak stal prave zasahem zbrani koalicnich vojsk. Jak jiste vite, ta valka byla velice kratka s minimalnimi obetmi. Jsem presvedcen, ze ty obeti za tu suverenitu stoji.

>je pro obcany USA velka mezinarodni ostuda a nemuzeme se
>pak divit, ze se miliony lidi divaji na US citizens skrz prsty a
>mnohokrat si i odplivnou.

Ne pro americany to rozhodne ostuda neni, prave naopak. Pomohli Iracanum zbavit se pijavic a vrahu, kteri vysavali zemi tricet let. Jestli se na to nekdo diva jinak, je zasazen slepotou a driv nebo pozdeji bude muset prokouknout. Nad temi co za kazdou cenu chteji zustat slepi si v budoucnu odplivnou sami Iracane.

>Vsimnete si, kolik lidi zastupuje tuto zemi na mezinarodnim foru,
>rozhoduje o budoucnosti teto zeme a pritom jejich kroky vedou
>pouze k vetsi stabilitite statu Izrael ( jehoz jsou mnozi z nich
>obcany ) a zaroven nestabilita USA je na povazenou.

Izraelci by bez US pomoci byli uz davno vyvrazdeni. To byste chtel. No taky je to reseni, ale jen na chvili. Stejny problem jako Izraelci by zacli mit ti co by po jejich vyhlazeni obsadili jejich uzemi. Nevim o jake nestabilite USA mluvite, jestli myslite tu mezinarodni, to jest vztahy s Evropou, tak tady ma Evropa mnohem vic co napravovat nez USA. O korupci, techto evropskych statu v OSN se nebudu zminovat, ja doufam ze ctete noviny.

69297

5.9.2005 5:13

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 68.?.?.?

Reakce na 69297

Dokonceni :
>Staci se jen podivat na statistiku health insurance US citizens a
>neni co dodat.....

Co se tyce zdravotnich pojistek v USA, vim z praxe, ze by se tento stav urcite zlepsil, kdyby si ji drobni podnikatele a mladi lide platili. Znam tucty remeslniku, kteri vydelavaji i vice nez $50 na hodinu a insurence si neplati, to plati i o mladych. Proste se jim to zda v souvislosti s jejich zdravim zbytecne vyhazovani penez. Kdyz k necemu akutnimu dojde, vzdy maji moznost za par dolaru osetreni na Emergency v kterekoliv nemocnici, zadna jim ho v akutnim pripade nemuze odmitnout. A pak jsou tu i General Hospitals. Tak, ze je k tomuto problemu je co dodat.

>Vsimnul jsem si, ze jste velmi proizraelsky zamereny.

To jste si vsimnul spatne, nejsem. Jsem zcela zasadne protiteroristicky. Tot vse.

>Myslim, ze
>by Vam vice sluselo, kdybyste se pral o lepsi zitrky USA, pokud
>jste jejich obcanem.

Tahle vase veta mi pripomina transparent z Prvniho Maje, no ale kdyz uz je tu rec o lepsich zitrkach, tak ty vidim pro americany v tom, ze nebudou muset vynakladat tak obrovske financni prostredky na boj s terorismem jako v soucasne dobe. K tomu vede jedina cesta - boj vyhrat. A to je to co preji nejen americanum, ale vsem lidem na modre planete-budoucnost bez teroristu.

>A co se sionismu tyka, tak to previt je, stejne jako Zle duse na
>arabske, ci izraelske strane.

Zle duse nemam take rad, na zadne strane. Obe strany maji radikalni kridla, ale to Palestinske je o moc aktivnejsi, v tom si nemohu pomoci, to bych musel privirat oko a to nemam ve zvyku.

>Myslenka sionismu je zcestna,aspon teda pro ty, kteri uznavaji
>vsechny lidi, ne jenom "vyvolene".

Nevim jaka je myslenka sionismu, ale vim jake jsou zasady slusnych lidi, kteri chteji zit spolu v miru. Pokud to pochopi soucasni palestinci a pokud prijmou mirove reseni, ktere jim Izrael uz po buhvikolikate nabizi, popojedem o kousek kupredu..

>A kdyz budu slusny, tak at si tu vyvolenost strci do prdele.
>Velice slusne napsano.

No chlap si obcas potrebuje zanadavat, to by nebyl na svete poradek. U burcaku bych si s vami zanadaval i ja. A to na cokoliv, on uz by to ten moravsky sklipek snesl.

>Pekny den z kraje, kde burčák je doma, preji. [cool]

Pekny podvecer ze zeme, kde slunce zapada nad Pacifikem preje
Zdenek

69300

5.9.2005 9:03

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 69297


Zdravim,pane Blaho

>.. a stemi dolary to neni tak zhave.
S temi dolary to velice zhave je, protoze vybrane dane by predevsim mely slouzit k potrebe US citizens.
A pokud by se cokoliv melo posilat na budovani demokratickych zrizeni, tak pak celosvetove do ohnisek nesvaru, tak jak se zminil napr.pan Valtr,..treba do Zimbabwe a dalsich desitek mist.
Ale myslel jsem, ze si budeme nalevat cisteho vína.Citim, ze tuto demokratickou myslenku nepodporite ani nahodou.

> Demokrati financne podporovali Izrael mnohem
>stedreji.
Demokrati? Myslite ti ve vlade s dvojim obcanstvim ( US/Izrael ) ?
A co je na tom divneho? Vzdyt stoupenci Izraele pri volbach podporovali hlavne kandidaty Demokratu.Hlavne ti na east coast.

>Ale i tak ja osobne nemam namitek podporovat malou oazu
>demokracie na strednim vychode.
Ja zase nemam namitek podporovat ,za nase spolecne penize, socialne nejslabsi a mentalne postizene US citizens, kterych jen v ulicich downtown LA zije pres 40tisic.Ale pro tyto samozrejme penize nejsou a nebudou.

V dobe, kdy zadluzenost vsech US citizens je vice nez $50,000 na hlavu,
bysme nemeli dovolit tak nehorazne "pousteni zilou".

>Suverenim se Irak stal prave zasahem zbrani koalicnich vojsk. Jak
>jiste vite, ta valka byla velice kratka s minimalnimi obetmi.
Suverenita statu nestoji na vnitropoliticke situaci.
Kdyby do Iraq prijeli okupanti z Ruska nebo treba Ciny, tak byste zajiste nemluvil o osvoboditelich, kteri prijeli nastolit poradek.

>Jsem presvedcen, ze ty obeti za tu suverenitu stoji.
Myslite obeti, jako treba ti postrileni svatebcane, nebo ti obcane statu Iraq, kteri nesouhlasili
s obsazenim ( cti okupaci ) a byli postrileni jak kralici ?


>Ne pro americany to rozhodne ostuda neni, prave naopak. Pomohli
>Iracanum zbavit se pijavic a vrahu, kteri vysavali zemi tricet
>let.
Obcane N.Korea jsou vyssssavani podstatne dele.
Vas argument neberu.

> Jestli se na to nekdo diva jinak, je zasazen slepotou a driv
>nebo pozdeji bude muset prokouknout. Nad temi co za kazdou cenu
>chteji zustat slepi si v budoucnu odplivnou sami Iracane.
Stastni Iracane zijici v zemi zmitajici se v problemech na ppokraji obcanske valky.
Nestastni N.Korejci....budou cekat dallsich padesat let......


>Izraelci by bez US pomoci byli uz davno vyvrazdeni. To byste chtel.
Podsouvate to, co by me nikdy na mysl neprislo. Nikdy bysem nepodporil likvidaci
cloveka clovekem.


>Stejny problem jako Izraelci by zacli mit ti co by po jejich vyhlazeni obsadili
>jejich uzemi.
Jejich? Pokud chcete mluvit na urovni majetkopravni, tak priznejte stejne pravo na uzemi Palestiny jak pro zidy, tak i pro muslimy.
Okupace uzemi je z moralniho hlediska neomluvitelna.Hlavne tehdy, kdy na zaklade okupace jsou puvodni obyvatele drzeni v lagrech, stejne jako to delali fasiste i komuniste.
Dekuji, toto sousto je nespolknutelne.


>Nevim o jake nestabilite USA mluvite
Nevim, v ktere casti USA zijete, ale chudobu potkate na stovkach mist.
Staci otevrit oci.69312

8.9.2005 4:30

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 6

Zdravim, pane Blaho
> Jsem zcela zasadne protiteroristicky. Tot vse.
Dobre,teda.
Jen bych Vas rad pozadal o upresneni.
Jste proti terroru a jeho vykonavacu, na obou stranach?
Vite, ja totiz nepovazuji boj proti okupantovi, ktery navic sedi u meho dedecka na pozemku, za akt terrorismu, ale jako zoufaly vykrik, kdy lide zadaji o Pravo na vlast.Ze uz se Palestinci rodi pripraveni zemrit (at uz to kdokoliv jakkoliv okomentuje), je zavineno nami vsemi lidmi sveta, jelikoz mame strach,...strach z mozne valky, protoze vime,...Historie magistra vitela [velký smích]


>Tahle vase veta mi pripomina transparent z Prvniho Maje,
Drzte level, na blbinky nehrajem.Od toho jsou zde jiní.


>A to je to co preji nejen americanum,
>ale vsem lidem na modre planete-budoucnost bez teroristu.
Jedni z nich na uzemi Palestiny ( cti Israel ) si uz umeji vyrobit i sve masiny na hromadne zabijeni jinovercu. A dokonce dostavaji i podporu z nasich dani.
No, to jsou mi ale moooresy.>
>Zle duse nemam take rad, na zadne strane. Obe strany maji
>radikalni kridla, ale to Palestinske je o moc aktivnejsi...
Bodejt by ne. Vzdyt bojuji za zakladni lidska prava, na ktera maji narok.
Jako napr. obdelavat pudu svych predku, kterymi jsou pravoplatnymi spoluvlastniky.

>Nevim jaka je myslenka sionismu, ale vim jake jsou zasady
>slusnych lidi, kteri chteji zit spolu v miru. Pokud to pochopi
>soucasni palestinci a pokud prijmou mirove reseni, ktere jim
>Izrael uz po buhvikolikate nabizi, popojedem o kousek kupredu..
Hej Mustafo,..povida pan Xxxstein,
Meli jsme ovci mleko,...vis co ?
Ja si vemu brynzu, tobe dame zincicu.
...A Mustafa se odpali a rozseka vse kolem na sracku.


>>A kdyz budu slusny, tak at si tu vyvolenost strci do prdele.
>>Velice slusne napsano.
>
>No chlap si obcas potrebuje zanadavat, to by nebyl na svete
>poradek. U burcaku bych si s vami zanadaval i ja. A to na
>cokoliv, on uz by to ten moravsky sklipek snesl.
Nerikejte mi, ze Vas taky nestve to, ze ta jejich touha byt "vyvoleny"
je vlastne uplatnovani diskriminacni politiky ve stejnem stadiu zrudnosti, jakym se predstavili
napr.fasiste.Ti taky zvatlali neco o nadrazenosti.No, a pak si vpalili kulku do gebule, nebo honem honem treba Paraguai, ci Venezuela.....sracky...


>Pekny podvecer ze zeme, kde slunce zapada nad Pacifikem preje
>Zdenek
...treba ...Pallos Verdes ? Hmmmm... [cool]


69687

8.9.2005 7:29

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 69.?.?.?

Reakce na 0

Zdravim Vladimire!
>Jen bych Vas rad pozadal o upresneni.
>Jste proti terroru a jeho vykonavacu, na obou stranach?

Jednoducha odpoved : ano jsem!

>Ze uz se Palestinci rodi
>pripraveni zemrit

Ne s tim se nikdo nerodi. Palestincum je to od utleho veku vtloukano do hlavy. Ale dnes uz taky ne vsem.

>>Tahle vase veta mi pripomina transparent z Prvniho Maje,
>Drzte level, na blbinky nehrajem.Od toho jsou zde jiní.

No jo, ale prisne komisni suchari taky nemusime byt, ne?

>Jedni z nich na uzemi Palestiny ( cti Israel )

Izrael je Izrael, Palestina je Palestina. Vlastne jeste neni, i o to jsou Izraelci o moc ve predu.

>vyrobit i sve masiny na hromadne zabijeni jinovercu. A dokonce
>dostavaji i podporu z nasich dani.

Palestinci se take snazi vyrobit sve "masiny", viz strely Kasam. Nejak jim to ale nejde. Obcas se s nimi zabijeji sami.

>No, to jsou mi ale moooresy.

To nejsou moresy, to je blbost.

>Bodejt by ne. Vzdyt bojuji za zakladni lidska prava, na ktera
>maji narok.

Zatim co Izraelci ne, zapomel jste dodat.

>Jako napr. obdelavat pudu svych predku, kterymi jsou
>pravoplatnymi spoluvlastniky.

Obdelavat pudu s minometem na zadech da zabrat. Proto je vetsina pudy na ktere ziji neobdelana. S tim minometem budou hlidat neobdelanou pudu do soudneho dne, a svet je bude zivit.

>Hej Mustafo,..povida pan Xxxstein,
>Meli jsme ovci mleko,...vis co ?
>Ja si vemu brynzu, tobe dame zincicu.
>...A Mustafa se odpali a rozseka vse kolem na sracku.

No to je presne to o cem mluvim. Xstein vyrobi syr a Mustafa se prijde nazrat. Jestli se ti to nelibi, tak jsem omotanej bombama. On by Xsteina odpalil i kdyby sezral vsechno sam. Na co se delit, ze?

>Nerikejte mi, ze Vas taky nestve to, ze ta jejich touha byt
>"vyvoleny"

Ne stvanim se nic nevyresi. Ja to vidim s tema vyvolenyma uplne jinak.

>je vlastne uplatnovani diskriminacni politiky ve stejnem stadiu
>zrudnosti, jakym se predstavili

Diskriminacni politiku musi palestinsti arabove (vyvoleni) prestat uplatnovat predevsim na svych lidech. Vite vubec co se deje v palestinskych mestech, ktera opustila Izraelska armada a kde si rozdrobene skupiny Hamas delaji co chteji. Jaka je tam organizovana kriminalita? Unosy, vydirani, vrazdy, popravy za bileho dne na ulici, kde se palestinskej policajt neodvazi vyjit na ulici v uniforme a starosta radsi prasti se starostovanim. Vcera oddelali byvaleho sefa security Yasira Arafata. To jsou ti vasi partizani. Serou na vsechno, chtej jen bezpracne zit.

>Pekny podvecer ze zeme, kde slunce zapada nad Pacifikem preje
>Zdenek
>...treba ...Pallos Verdes ? Hmmmm... [cool]

Lotto nesazim, tak se uz urcite na kopec nedostanu. Uz to asi doklepu ve Valley. No ale mam tam brachu a jezdim na Torrance Beach. Mam ji nejradsi.
Uz jsem si tam slapl i na rejnoka a to boli.

Preju hekej den a Moravu plnou slunicka.

69700

8.9.2005 14:41

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

leho 84.?.?.?

Reakce na 6

>Myslite obeti, jako treba ti postrileni svatebcane, nebo ti
>obcane statu Iraq, kteri nesouhlasili
>s obsazenim ( cti okupaci ) a byli postrileni jak kralici ?

To by mě tedy zajímalo, o čem to tady Sodek píše. Slyšel jsem o svatbě v Afganistanu, kde americká armáda vyplatila odškodné, ale posléze se zjistilo, že Talibanci použili svatbu coby lidského štítu. No a co se týče toho, že američtí vojáci střílejí ty, co nesouhlasí s obsazením Iráku jako králíky, k tomu už se nevyjadřuji, jelikož to není nic jiného než hloupoučké plky módního antibushovce...

>Obcane N.Korea jsou vyssssavani podstatne dele.
>Vas argument neberu.

Proč sem plete Severní Koreu? Tahle země zatím rozpoutala jenom jednu válku v roce 1950, zatím dodržuje podmínky příměří a neporušila nějakých 17 rezolucí Rady Bezpečnosti. Ale jinak by si samozřejmě zasloužila pokračování konfliktu z těch let až do vítězného konce vojsk OSN...

>>Izraelci by bez US pomoci byli uz davno vyvrazdeni. To byste
>chtel.

>Podsouvate to, co by me nikdy na mysl neprislo. Nikdy bysem
>nepodporil likvidaci

Sodkovi zřejmě ještě nedošlo, že žádná US podpora Iraeli by znamenala likvidaci této země.

69737

8.9.2005 14:50

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

TS 213.?.?.?

Reakce na 0

>Slyšel jsem o svatbě v Afganistanu, kde americká armáda vyplatila
>odškodné, ale posléze se zjistilo, že Talibanci použili
>svatbu coby lidského štítu.

To mate odkud?

Ja zase slysel, ze americti piloti jsou zdrogovani svymi "go pills" (pro farmaceuty dextroamfetaminem), a ten ma jako vedlejsi efekt euforii a paranoiu.

>Sodkovi zřejmě ještě nedošlo, že žádná US podpora Iraeli
>by znamenala likvidaci této země.

Nebylo by nakonec levnejsi je prestehovat jinam?

69739

8.9.2005 18:42

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 0

>...žádná US podpora Iraeli by znamenala likvidaci této země.

US taxpayers nemohou a ani nechteji udrzovat pri zivote Izrael.
Maji doma mnoho socialnich problemu, ktere z financnich duvodu neresi.
Myslim, ze by uz Izraelci mohli zacit dojit nekoho jineho, nez USA.
Treba Cinu, nebo Rusko.
To by byl srumec, serzo agresivni.

A ta Korea,....hele, cti lepe.
Rec byla o vysssavanych obcanech, nikoliv o rudych u koryta.

Sedni do era a let pomahat taky utlacovanym severokorejcanum.
Chces zold za plosne aplikovani "demokracie"?
Tak let.
Iracanum uz jsi ukazal, kdo jsi.
Posrals to tam a ted tam smrdis, prdis(a to je zajiste pravda), znecistujes drahocennou vodu
a celkove ,...vis co,?....co tak se nechat prevelet do NO. Beres?

69767

8.9.2005 19:36

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 0

>>Sodkovi zřejmě ještě nedošlo, že žádná US podpora
>Iraeli

>>by znamenala likvidaci této země.
>
>Nebylo by nakonec levnejsi je prestehovat jinam?
>
Která že to je ta velká krásná málo obydlená země? Tam by se jim mohlo líbit. Třeba takový Texas. Co víc by si mohli přát? A dosavadní obyvatele by si tam mohli nechat na práci, když příjdou o palestince. Bušík by byl jistě pro.

69774

31.8.2005 3:38

Tak ted tedy nestiham...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Remaining population after occupation 0
Remaining structures after occupation None

[překvapení]

Jezisi kriste... [zahanbení]

Wikipedia je asi strasne anti-semitisticka a mela by byt zakazana [překvapení] [zmaten]

68436

31.8.2005 4:19

RE: Tak ted tedy nestiham...

TS 213.?.?.?

Reakce na 68436

>Jezisi kriste... [zahanbení]

Co takhle pohled na subset z jineho uhlu?
http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Hiram
http://en.wikipedia.org/wiki/Hula_massacre
http://en.wikipedia.org/wiki/Safsaf_massacre

Ono je to vsude stejne. Lidice, Hula, Safsaf, My Lai... Dejte chlapeckum valcicku a pistolky a drive ci pozdeji dostanete masakr, nezavisle na tom odkud prisli. Az ze sebe zase bude nekdo delat svatejsiho nez svatej, jenom kvuli tomu ze je $NARODNOST, vzpomente si na tohle.

>Wikipedia je asi strasne anti-semitisticka a mela by byt zakazana
>[překvapení] [zmaten]

To bude dost obtizne. Jelikoz je obsah pod svobodnou licenci, muze ho kdokoliv pouzit. Vysledkem je ze jsou spousty mirroru, takze pokus o zakaz neceho se dotkne jenom mensiny publikovanych serveru, a cela databaze se da stahnout, takze kdovi kolik lidi ma soukrome mirrory o ruznem stupni aktualizace. Dalsi priklad jak snizeny duraz na "vlastnictvi" vede k vyssi robustnosti a uzitecnosti, k male radosti ultrakapitalistu podle kterych vsechno musi mit vlastnika a jejichz doktrina pod vlivem GPL, Creative Commons, a dalsich faktoru dostava bolestive sramy.

Zajimavy projekt by mohl byt kombinace Freenetu, search enginu, a wiki, plne distribuovany a dostatecne redundantni na to aby prezil skoro cokoliv, specificky navrzeny na odolani utoku strategickymi balistickymi pravniky.

68439

31.8.2005 14:46

RE: Tak ted tedy nestiham...

bentley 81.?.?.?

Reakce na 68439

Uf, ta slavná wiki... šetřil bych, být vámi, superlativy. Není-li editorská autorita, použitelnost projektu prudce klesá, na netu obecně jsou také pouze hodnotné a důvěryhodné informace, ta záplava hloupých banalit tam asi plyne od těch Vašich ultrakapitalistů, ne? Asi jako dezinformační kampaň. Používat vlastní hlavu je prima, ale ne k zatloukání hřebíků.

68496

31.8.2005 15:56

RE: Tak ted tedy nestiham...

TS 213.?.?.?

Reakce na 68496

>Uf, ta slavná wiki... šetřil bych, být vámi, superlativy.

Chyby jsou i v Encyclopedii Britannice. V okamziku, kdy zacnete jakemukoliv jednotlivemu zdroji bezmezne duverovat, mate problem. Hlavni vyhoda wiki je otevrenost procesu editace. Kdyz ve zminene E.B. najdete problem, co s tim muzete udelat?

>Není-li editorská autorita, použitelnost projektu prudce klesá,

Kazdy je editorska autorita. Chcete-li vyhodnotit reputaci dotycneho, jak dobra autorita je, prohlednete si historii jeho prispevku a jeho talk page.

Podle ceho vyhodnotite uroven autority editoru "oficielnich" projektu? Vite kolik chyb je i v nejruznejsich ucebnicich? Co muzete udelat kdyz nejakou takovou najdete?

>na netu obecně jsou také pouze hodnotné a
>důvěryhodné informace, ta záplava hloupých banalit tam asi
>plyne od těch Vašich ultrakapitalistů, ne?

Co je to hloupa banalita? Jak se lisi od zajimaveho kulturniho detailu?

>Asi jako dezinformační kampaň.

Priklad? A pokud ho mate, proc uz neni oznaceny jako non-NPOV nebo nekompletni, kdyz to muzete udelat treba i vy?

>Používat vlastní hlavu je prima, ale ne k zatloukání hřebíků.

Pouzivat hlavu k zatloukani hrebiku je docela dobry napad. Kdyz premyslite, lepe se vam vybere vhodne kladivo, a kdyz neni kladivo, pak alespon kamen. Treba vas taky napadne si hrebik podrzet kouskem papiru namisto riskovani toho, ze se prastite kladivem do palce.

68501

31.8.2005 20:44

RE: Tak ted tedy nestiham...

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 68496

Nikdo tady netvrdí, že Winipidi je dokonalá, ale pokuste se najít (pro dosud zpracovaná hesla) lepší. A Vy zřejmě nemáte ani páru o jejím konceptu.

68548

31.8.2005 14:09

RE: Tak ted tedy nestiham...

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68436

Podle mého názoru encyklopedie Wikipedia je něco jako Zvědavec. Pokud se váš dotaz (článek ve Zvědavci) týká něčeho nepolitického, vědeckého (např. hurikán Katrina),nekonfliktního (chov činčil), pak informace, které obdržíte ve Wikipedii jsou odborné a spolehlivé. Jakmile se tam objeví něco konfliktního (politicky nekorektního nebo, nedej Bože, něco proizraelského) tak se otevřou veškerá stavidla a nemá to konce.

68493

31.8.2005 14:21

RE: Tak ted tedy nestiham...

TS 213.?.?.?

Reakce na 68493

>Podle mého názoru encyklopedie Wikipedia je něco jako
>Zvědavec.


>Jakmile se tam objeví něco konfliktního (politicky nekorektního nebo,
>nedej Bože, něco proizraelského) tak se otevřou veškerá
>stavidla a nemá to konce.

Kdyz se vam to nelibi (at uz je to jakykoliv detail, politicky nebo ne), i vy mate prostredky s tim neco delat. Treba oznacte clanek jako NPOV kdyz se vam zda ze neni neutralni, udelejte v nem zmeny, navrhnete zmeny v talk page prislusneho clanku, piste cokoliv co muzete duveryhodne dolozit.

Vyhodou Wikipedie je pritomnost radikalu z obou stran barikady v kombinaci s urcitymi standardy pro reseni konfliktu.

68495

31.8.2005 14:56

RE: Tak ted tedy nestiham...

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68495

Přesně tak to již několik měsíců dělám.

68497

31.8.2005 4:28

Tak me napadlo

Krakonos CDN ptacibirds (zavináč) yahoo (tečka) ca 154.?.?.?

koncentrak v koncentraku .....,i pro zidy v Israeli . Nevi nekdo z tech co sem pisou esi nekde na vebu neni zminka nebo link jak to dopadlo se zidovskymi emigranty z bejvalyho CCCP nekde v 90 roce ? Vyplavalo to ven az nekde v 97 kdyz se zjistilo ze Rusky zidi ktery komunistickej rezim povolil vycestovat jsou v Israeli za dratama bez moznosti volnyho pohybu v ty zemi svobody a democracie ...., byl nakej cas tenkrat velkej humbuk vokolo toho a pak to vsechno utichlo .

68440

31.8.2005 6:23

RE: Tak me napadlo

Vandal 206.?.?.?

Reakce na 68440

Jednalo se asi o imigranty, kteri nebyli schopni dokumentovat jejich cistokrevne zidovstvi. Ten zionistickej rasista Saranskej tenhle problem nemel. Ten si zanedlouho po prijezdu do te "shitty litle country", jak byl Izrael trefne nazvan byvalym francouzkym ministrem zahranici, vytvoril z bejvalych bolseviku novou politickou stranu, stal se jejim predsedou a dokonce se dostal az do vlady.
Existuje dokumentarni film, natoceny zidy se svedomim (je jich bohuzel pramalo), pojmenovany "The Check Point", ktery byl uz nekolikrat vysilan na kanadskem Dokumentary televiznim kanalu. Vrele to doporucuji vsem znalym anglictiny. Pametnikum Protektoratu se bude zdat, ze oproti palestincum jsme se za nacistu meli jako v raji!!
Knihy od Israela Shahaka (jeden z tech osvicenych, vloni zemrel) je dalsim zdrojem hlubsiho pohledu do moralniho bahna zionistickeho hnuti.

68452

31.8.2005 8:45

RE: Tak me napadlo

Cobrettti 213.?.?.?

Reakce na 68440

O tom referuje Solženicyn. Většina Židů, co začali v sedumdesátých letech zdrhat do Israele skončila v USA, vžilo se pro ně označení "priamiki" - cestovali přímo do USA. Ti, kteří v Izrovi zůstali splakali jak malé želvy - zjistili, že Izra nepotřebuje intelektuály ( žvanivé, věčně neposkojené rejpaly, co umí jen kritizovat a flusat jedovaté sliny ), ale především inteligenty, a tam se moc nechytali. Solž. popisuje rozčarování, kterého se jim dostalo, když zjistili, že jsou z jedné totality ve druhé.
Personál hotelů a letadel vypráví poutavé historky o chování ruských židů z Israele.
Nedávno jsem se vrátil z Rigy - Lotyšsko, kde jsem si popovídal s taxikářem - hlas lidu - o tamních "jevrejcach". řekl, že většina z nich jsou ruský židi, co se napakovali v Rusku, dostali israelské občanství, ale v Israeli nemůžou dělat své kšefty, protože žida žida ve svaté zemi nesmí okrást - "nu, znáetě, my im nužni".
Solženyicyn v závěru druhého dílu své knihy 200 let pospolu dokonale vystihl tzv. židovství, kterým se všichni židé tak ohánějí, jako nepopiratelným rysem své povahy. Tak, jako my máme lidství, oni mají židovství a obojí nelze sloučit, čemuž nasvědčuje rčení toho rabína, že žid, je nejdříve ze všeho židem, pak člověkem ( ovšem dle standardních měřítek ne lidskou bytostí ) a pak teprve třeba Rusem, nebo Němcem. V čechách existuje server lide.cz a jistý humoristický server udělal obdobu zide.cz - skutečně se ze svých zkušeností domnívám, že by se tyto 2 skupiny bytostí neměly slučovat. Bude to asi znít blbě, ale podle mě židé jedou na úplně jiném SW, procesor jim vibruje na jiné frekvenci, než lidem. Židovství mají v genech, to říkají i sami a dokládají, že i asimilovaný, namixovaný žid má tento gen stále stejně silný, čili míšením se z žida nežid nestane. Proto najdeme tolik blonďatých modrookých židů jako poleno... Tak a stačí.

68468

31.8.2005 17:47

RE: Tak me napadlo

Krakonos CDN ptacibirds (zavináč) yahoo (tečka) ca 154.?.?.?

Reakce na 68468

Voboum Vam dekuju za vysvetleni , ta historie zidu je vopravdu zajimava a uz se ani nedivim ze se na nich dali vselijaky studie . Asi to zavinily ty standartni meritka jejich rabinu a to by vysvetlovalo ze ty pokusny byli z kazdyho konce sveta . A na to zide CZ se rozhodne podivam , treba si tam este v Praze ty dve skupinky budou mlatit do drzky . [velký smích]

68515

31.8.2005 20:02

RE: Tak me napadlo

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68515

Krakonoši, kupte si v Česku učebnici češtiny nebo alespoň Pravidla českého pravopisu a někdy si tu češtinu zkontrolujte před tím než něco otisknete na Zvědavci. To je hnus hnusoucí jakým způsobem "mrvíte" jazyk český. Vaše matka a váš učitel češtiny se musejí v hrobu obracet.

68539

31.8.2005 20:17

RE: Tak me napadlo

Sidonius Zdenek M ZdenekM (zavináč) Primus (tečka) ca 216.?.?.?

Reakce na 68539

>Krakonoši, kupte si v Česku učebnici češtiny nebo alespoň
>Pravidla českého pravopisu a někdy si tu češtinu
>zkontrolujte před tím než něco otisknete na Zvědavci. To je
>hnus hnusoucí jakým způsobem "mrvíte" jazyk český. Vaše
>matka a váš učitel češtiny se musejí v hrobu obracet.

Jestli si dáte tu práci a přečtete si pozorněji (některé) moje reakce na tohoto pana "experta", možná, že Vám to lecos napoví. [mrknutí jedním okem]

68542

31.8.2005 20:46

RE: Tak me napadlo

Krakonos CDN ptacibirds (zavináč) yahoo (tečka) ca 154.?.?.?

Reakce na 68539

Ja delam co muzu a nic nemrvim , touhle cestinou kterou tak plynne vovladam i na papiru se v ,,CESKU ,, kdys mluvilo . I u mrtafu na Hrade . Dokonce i pradedek Narcisa ji znal jak svy boty . Dokonce i vymenovana slova . Jedno z tech vybranejch slov se zachovalo i po sametovy revoluci kdyz Vasek Veskrna mel projev a na tribune hlasal ceskymu narodu uz brrrzo ! A tak kvuli Vam asi budu psat po kerkonossku a doufat ze Vas muj ,,slang,, zpod Snezky kam ,,Cizkove,, tak radi jezdej voprznit a doprznit ten zbytek prirody na ,,bicyclech ,, a ,,four by fourech ,,a predjizdej se v ochcavkach a v jinejch fofrovejch perech ktery je rozplacnou za kazdou zatackou na sracku tak ze jim vlastne vylecej komplexy neprivede mezi 6 smerkovejch perkynek . [velký smích] A ja bych se to dovedel . Nekde z ,,Praglu,,tajms v cerny kronice [velký smích]

68549

31.8.2005 22:08

RE: Tak me napadlo

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68549

Krakonoši, stejně si pro jistotu tu Učebnici jazyka českého a Pravidla českého pravopisu kupte. Není to tak velké vydání a nezapomínejte, že není nikdy pozdě, i pro původní obyvatele Krkonoš, se v češtině zdokonalit. Vyjádříte tím jen úctu ke své mateřštině. [chechtot]

68571

31.8.2005 22:28

RE: Tak me napadlo

Krakonos CDN ptacibirds (zavináč) yahoo (tečka) ca 154.?.?.?

Reakce na 68571

Jakej puvodni vobyvatel Kerkonos ? [chechtot] Nekaplo vam na karbit ? [velký smích]

68576

31.8.2005 22:41

RE: Tak me napadlo

TS 213.?.?.?

Reakce na 68571

>Vyjádříte tím jen úctu ke své mateřštině. [chechtot]

Nevyjadruje on nahodou uctu k podkrkonosskemu dialektu?

Takova cinstina je treba mandarinska a nekolik subverzi kantonskych. Znamena to, ze Cinan mluvici kantonstinou nevyjadruje uctu mandarinstine?

Nebo co treba moravska nareci nebo brnensky hantec? Jsou i tyto "nevyjadrenim ucty k materstine"?

68577

1.9.2005 0:45

RE: Tak me napadlo

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68577

Nechci se s vámi dohadovat, ale existuje pouze jediný jazyk český a ten se nazývá spisovný. Na rozdíl od mandarinské čínštiny (též zvané puthonghua -podle Mao Dze Tunga) je kantonská čínština (Ye) naprosto odlišný jazyk, stejně tak jako jiné dialekty např. Wu, Xiang, Hui, Hakka, Gan, Min apod. Jediné co je spojuje je čínské písmo, ideophonogram (čínština je ideographic jazyk nikoliv fonetický, vyjadřuje zobrazení věci, činnosti apod). Takže díky čínskému písmu můžete mít kolem sebe deset nebo dvacet Číňanů, každý z nich ten čínský charakter bude vyslovovat různě, nicméně všichni budou rozumět, že jde, řekněme o myš, či jídlo.
Pokud jde o moravská nářečí či brněnský hantec, ty můžete používat tam, kde se nalézáte, ale pokud přijedete do Prahy, mluvte na úřadech česky. IMHO ten kdo nemluví resp. nepíše česky není člověk se kterým bych rád diskutoval.
Robert Byron (pokud nevíte kdo to je , najděte si to na Wikipedii) kdysi řekl, "A man who does not speak English, is a man who is not worth speaking to". A to samé platí o češtině.

68590

1.9.2005 1:08

RE: Tak me napadlo

Aja 24.?.?.?

Reakce na 68590

Hlavne a predevsim IMHO je krasny, cesky a spisovny vyraz. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

68594

1.9.2005 2:01

RE: Tak me napadlo

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68594

(Příspěvek zrušen. Přestaňte urážet diskutující. Zvlášť když mají pravdu a vám dojdou argumenty.)

68601

1.9.2005 2:14

RE: Tak me napadlo

Krakonos CDN ptacibirds (zavináč) yahoo (tečka) ca 154.?.?.?

Reakce na 68601

Takle vy mluvite s damou ? Vy budete asi pekny (cenzurováno) s vobsranou(_!_)nekde z Vydlakova u Hnoje . (Doufam ze to na editoriu pustej , aby ste pochopil ze gentleman s damou i kdyz by litala na pometle na slepici hovna tak nemluvi). A doufam ze to je spisovne taky .

68604

1.9.2005 4:04

RE: Tak me napadlo

Aja 24.?.?.?

Reakce na 68601

>Ale paní Ajo, polibte mi laskavě řitní otvor,
..je to nutny?

to doufám
>uznáte, že je ve spisovné češtině.

..uznavam.
[chechtot]

68616

1.9.2005 4:25

RE: Tak me napadlo

Tom 24.?.?.?

Reakce na 68601

>Ale paní Ajo, polibte mi laskavě řitní otvor, to doufám
>uznáte, že je ve spisovné češtině.

Pane Arkane,

buďte tak laskav a odeberte se i s vaší kosher-češtinou do prdele. Děkuji.

68618

1.9.2005 16:03

RE: Tak me napadlo

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 6

Nutné to pochopitelně nebylo, ale alespoň, jak jste sama uznala, to bylo ve spisovné češtině. Navíc podle reakcí několika přispěvatelů (včetně toho obhájce ženských srdcí, toho vesnického mladíka z Krkonoš) to tzv. vytočilo celou řadu čtenářů. Jak málo stačí k tomu, aby to nastartovalo na první našlápnutí tolik lidí (skoro jako dobře seřízená motorka). Ženy dlouhou doby chtěly rovnoprávnost, a já jsem pro, tudíž "co je dobré pro husáka, je dobré i pro husu". Recevez, Madame, l'expression de mes sentiments respectueux. [mrknutí jedním okem]

68718

1.9.2005 16:10

RE: Tak me napadlo

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 6

Krakonoši, kupte si tu učebnici, stojí to pár šupů. Je to nakonec finačně podporováno státem za účelem zvýšení úrovně znalosti jazyka českého. Určitě se na stará kolena něco naučíte a pak, až budete jednat na úřadě, kde se mluví česky nikoliv krkonošsky, alespoň se česky domluvíte. Have a nice day and Thank you for shopping at K-Mart.

68720

1.9.2005 16:19

RE: Tak me napadlo

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 6

Vidím, pane Tome, že jsem Vás pěkně "vytočil". Pokud jde o to "odebrání se s mou spisovnou češtinou" do řitního otvoru, děkuji za návrh, ale nejsem řitní labužník. Pokud budete potřebovat adresy místních podniků, kde se teplouši scházejí a měl byste osobní zájem, jen se zmiňte, rád Vám je dodám. [chechtot]

68723

1.9.2005 16:28

RE: Tak me napadlo

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 68601

Už ho máte dostatečně vybělený?

68726

1.9.2005 21:14

RE: Tak me napadlo

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68601

Vážený pane editore,
IMHO nemá nic společného se spisovnou češtinou, to nakonec sám dobře víte. Je to jen taková zkratka, kterou lidé "in the know" znají. Pokud jde o argumenty, těch mám, bohužel, dostatek a málokdy diskutuji na nějaké téma na Zvědavci aniž bych si potřebné argumenty před diskusí opatřil.

68768

1.9.2005 22:00

RE: Tak me napadlo

Aja 24.?.?.?

Reakce na 0

>Nutné to pochopitelně nebylo, ale alespoň, jak jste sama
>uznala, to bylo ve spisovné češtině. Navíc podle reakcí
>několika přispěvatelů (včetně toho obhájce ženských
>srdcí, toho vesnického mladíka z Krkonoš) to tzv. vytočilo
>celou řadu čtenářů. Jak málo stačí k tomu, aby to
>nastartovalo na první našlápnutí tolik lidí (skoro jako
>dobře seřízená motorka). Ženy dlouhou doby chtěly
>rovnoprávnost, a já jsem pro, tudíž "co je dobré pro
>husáka, je dobré i pro husu". Recevez, Madame, l'expression de
>mes sentiments respectueux. [mrknutí jedním okem]

Jsme silne mimo, nebudu to tedy nijak moc rozvadet. Fakt je, ze moje reakce bylo "rejpnuti". Ovsem kdyz kazete spisovnou cestinu, tezko ji, In My Humble Opinion, muzete prokladat ang. zkratkami.
Ze jste me hbite poslal delat to, co zasadne nedelam, povazuji za prehnanou reakci. Ze byste to byl nakonec vy, kdo se nechal malicherne vytocit? Neeee....
Husak- husa....dosud jsem se uspesne vyhybala feminismu a on me, racte si vasi rovnopravnost strcit za kloboucek.

68781

2.9.2005 7:01

RE: Tak me napadlo

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 6

>...málokdy diskutuji na nějaké téma na Zvědavci
>aniž bych si potřebné argumenty před diskusí opatřil.

To byla naprosto zbytečná poznámka, na Vašich příspěvkách je to jasně vidět.

68877

2.9.2005 11:22

Chybicka se vloudila,

Aja 24.?.?.?

Reakce na 0

pane Pesmerga.
a on me...... [zahanbení] ma byt mne.

68899

2.9.2005 16:23

RE: Tak me napadlo

Tom 24.?.?.?

Reakce na 0

>Vidím, pane Tome, že jsem Vás pěkně "vytočil". Pokud jde o to "odebrání se s mou spisovnou češtinou" do řitního otvoru, děkuji za návrh, ale nejsem řitní labužník. Pokud budete potřebovat adresy místních podniků, kde se teplouši scházejí a měl byste osobní zájem, jen se zmiňte, rád Vám je dodám.

[zmaten]

Tak oni vlastněj adresy kde se teplouši scházejí a to, že jsem jich požádal, aby se odebrali i s jejich kosher-češtinou do "řitního otvoru " jak tomu oni srandovně říkaj [mrknutí jedním okem] tak to se jim nelíbilo? A navíc si jěště stěžujou editorovi?

>U paní Aji, to považujete za urážku, ačkoliv z hlediska právního (Law of torts) šlo jen o nabídku, která nebyla přijata; v případě pana Toma (...jděte s tou kosher-češtinou do p....) to přejdete bez povšimnutí.

Nemaj oni zácpu, když to tak zacpaně vyslovujou "p...."? [velký smích]

Tak na rovinu, pane Arkane. Urazil jste dámu. Za to byste dostal ručně přes hubu i v parlamentě. To žádným "Law of pigs" nevokecáte.

Sprostě urážíte lidi a když vám to není trpěno, tak skučíte jako když svini na nože bere:

>Jakých urážek jsem se dopustil? To, že jsem někoho nazval - pro jeho antižidovské rasistické štvaní- neonacistou je podle Vás urážka. To jen ukazuje co dokážete na svých webových stránkách tolerovat.

Vy se sprostě navážíte do editora a zneužíváte toho, že vám nemůže vpálit to, co zcenzuroval. Podařilo se mi zachytit a zkopírovat váš příspěvek těsně předtím, než byl vymazán. Vy jste "někoho" pouze nenzval neonacistou, jak se tady alibisticky snažíte lidem nabulíkovat. Vy jste doslova použil výrazu "neonacistická svině".

A právě na toto konto se tady ptáte, s výrazem ukřivděného neviňátka: "Jakých urážek jsem se dopustil?" [pláč]

Nefňukejte. Utěšujte se tím, jak vám chtivě zaplanou zraky, až tady někdo použije výraz: "židovská svině".

BTW na to, že se tady vyskytujete i s cestou pár tejdnů, tak jste se náramně rychle rozkoukal, co? Originál? Mutace? Jakoby mi dikce vašeho příspěchu z jiného kydlíku, někoho připomínala:

"Pokud nejste americkým občanem a nepřestanete pokračovat v urážkách prezidenta Spojených států amerických, pak bude zapotřebí oznámit US státním úřadům (a těch je dnes zatraceně hodně) o Vaší aktivitě a možná, že Vám tyto orgány budou v budoucnosti věnovat sice nepříjemnou leč nutnou pozornost."

Tož pozdravujte orgány, na vám známých adresách. [mrknutí jedním okem]

68941

3.9.2005 14:27

RE: Chybicka se vloudila,

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 0

Zájmeno JA, 2.pád mě i mne, 3. pád mně i mi, 4. pád mě i mne (tebe), 6.pád mně, 7. pád mnou (tebou). Který tvar se použije záleží na položení zájmena podle vzoru - Tebe vidím vs vidím tě.

69079

4.9.2005 5:42

RE: Tak me napadlo

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 0

>Tož pozdravujte orgány, na vám známých adresách. [mrknutí jedním okem]
[chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot]
Tome, byl jsem sice při čtení Vašeho příspěvku připoutanej, ale tohle se mnou převrhlo křeslo. "Bože, Bože," sténám pod stolem jak Menachem Begin, "Ty jsi nám stvořil toho Arknštajna z žebra fackovacího panáka!"

69169

1.9.2005 1:26

RE: Tak me napadlo

Krakonos CDN ptacibirds (zavináč) yahoo (tečka) ca 154.?.?.?

Reakce na 68590

To Vase - A man who does not speak English ......reknete Anglicanovi jako Australan , American nebo Kanadan a uvidite co se stane ........vono staci bejt v Anglii jako Ir . [velký smích]

68598

1.9.2005 2:05

RE: Tak me napadlo

albert 192.?.?.?

Reakce na 68590

>Nechci se s vámi dohadovat, ale existuje pouze jediný jazyk
>český a ten se nazývá spisovný.

Kdyz jste uz tak kriticky, co si myslite o jazyku evropskych zidu, Askenazim, potomku Chazaru ? Ten jazyk se jmenuje yiddish, je to predevsim slatanina slov a vyrazu z nemciny a ze slovanskych jazyku. Na svete snad neexistuje vetsi zprzneniny nez je tento hatla-patla.

68603

3.9.2005 14:46

RE: Tak me napadlo

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68603

Co si myslím o jazyku evropských židů zvaném jidiš. Ten jazyk vznikl jako následek nutnosti komunikovat s místním obyvatelstvem a mezi sebou. Většina výrazů je z modifikované nespisovné němčiny (před Lutherem), řada výrazů, hlavně týkajících se náboženského života je z hebrejštiny, řada slov byla pak přibrána z jazyků obyvatelstva z území, na kterém se židé momentálně nacházeli buď dobrovolně či většinou nedobrovolně (proto se tam vyskytují slova polská, ruská, rumunská apod.) I když tento jazyk dnes vymírá, nicméně se i nadále vyvíjí. Proto je rozdíl mezi jidiš z Brooklynu a jidiš z Ukrajiny či Polska. Spousta výrazů z jidiš existuje i v jazyce českém (mešuge, šlok, šmaltz, chutzpa...) a pokud máte zájem, přečtete si knihu Leo Rostena "The Joys of Yiddish". Dozvíte se tam i o jiných formách jidiš, jako např. Ladino či Judesmo a dalších lokálních variacích (řecké, turecké, balkánské apod.).

69083

3.9.2005 15:19

RE: Tak me napadlo

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 69083

> řada slov byla pak přibrána z jazyků
>obyvatelstva z území, na kterém se židé momentálně
>nacházeli buď dobrovolně či
většinou nedobrovolně

Ze by se tito lide rodili nedobrovolně [zmaten]
Ale pan Albert k tomu zajiste poda vysvetleni.[mrknutí jedním okem]

>a pokud máte zájem, přečtete si knihu Leo Rostena "The Joys of Yiddish".
Udela roštěnou Albert z Lea, nebo Arkan z Alberta ?
...nebo taky varianta 3: roštěná z Arkana by Albert [velký smích]

[cool] [cool] [cool] [naštvaný] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]
[překvapení] Show must go on ! [překvapení]
[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [naštvaný] [cool]

69088

3.9.2005 20:40

Pane Arkanštajn, mindestens vo jidiš by tady neměli frbrajtovat unzinim

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 69083

Především jidiš není jazyk ale žargon. Také nevznikl jako následek nutnosti Židů komunikovat s místním obyvatelstvem, ale z podobných důvodů jako každý jiný žargon. Většina výrazů není z žádné "modifikované nespisovné němčiny" před Lutherem, nýbrž je to zpotvořená spisovná němčina v každé její příslušné vývojové době. Ladino a Judesmo nejsou variace jidiš, ale samostatné žargony . V češtině, alespoň ne ve spisovné, neexistuje žádná “spousta výrazů z jidiš”.

69128

2.9.2005 12:01

RE: Tak me napadlo

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 68590

>Pokud jde o moravská nářečí či brněnský hantec, ty můžete používat tam, kde se nalézáte, ale >pokud přijedete do Prahy, mluvte na úřadech česky. IMHO ten kdo nemluví resp. nepíše česky >není člověk se kterým bych rád diskutoval.
Arkan
Mozna cesky mluvite,...ale kde je Vase srdce?
Vase zahledenost smerem na okupovanou Palestinu ( cti Izrael ) naznacuje mnoho.
O brnensky "hantec" byste se moc otirat nemel. A celkove o moravaky.
Taky byste mi mohl naznacit, kdo to jsou Irčané, ...jak jste se nedavno svou superspisovnou cestinou racil vyjadrit.
A neposledne pak, ktery zakon by Vas mohl za toto poslat do chladku:
> Pokud odchod z Gazy neuklidní celou tu oblast, pak jen doufám, že Izrael tu arabskou chátru >eliminuje jednou pro vždy.
Vase slova, pane.

Vypada to, ze Arkan neni Vas prvni nickname na Zvedavci, ale taky se mohu mylit. Nestuduji Vase prispevky, pouze poukazuji na rys Vaseho charakteru.
Pekny den z Jizni Moravy, preji [cool]

68907

1.9.2005 1:12

RE: Tak me napadlo

Krakonos CDN ptacibirds (zavináč) yahoo (tečka) ca 154.?.?.?

Reakce na 68577

Tady to neni vo oucte ....., ale proc bych se mel stydet za svuj rodnej dialekt , ale mate postreh a znalosti , nepletete se a je to vopravdu starej uz asi davno zapomenutej podkerkonosskej dialekt kterym tu nekdy pisu i kdyz tu a tam naky to anglicky slovo tam za ty dobu co sem tu prdnu . Mluvilo se s nim este za myho pradedka v celym podhuri Jilemnici , v Semilech , v Trutnove , v Jicine , v Zeleznym Brode , dokonce i v Harrachove , ve Spindlu , v Peci pod Snezkou ..... Jenze to nas vokoralej krajanek nevi a este by chtel abych si tu koupil , v zemi kde se nedostane ani poradna slivovice ktera ma grady po premrzlejch slejvach nakej ceskej slabikar a pak z dlouha koukat do nej jak kocce do (_!_). [velký smích]

68595

2.9.2005 17:43

RE: Tak me napadlo

Krutý Krasavec 80.?.?.?

Reakce na 68595

(Zrušeno. Vás jsme tu zrovna potřebovali.)

68960

1.9.2005 0:02

RE: Tak me napadlo

Karel4u 207.?.?.?

Reakce na 68468

Tim gennem jste mi neco pripomel. Uz dlouho si vsimam, ze ac povazovani za inteligentni, jakoby jim schazel instinkt pro spacialni orientaci. Je to nedostatek takzvaneho" common sense" Ilustruji to, aby jste vedel co myslim. Dnes v radiu, behem programu Zidovskeho bavice, kde tento zacal diskusi o tom , ze situaci v New Orleans nebyla vinou hurikanu, ale protrzenych hrazi. Nedal si vymluvit, ze kdyby nebyl hurikan, hraze by se neprotrhly. A to vidim, vzdy kdyz se snazi vysvetlit at pogromy, holocoust nebo cokoliv jineho. Neni to ojedinele. Stejna mechanika mysleni je ve vsech Zionistickych aktivitach. At uz to byla priprava na Iracky conflict, kterou jsem sledoval od pocatku, tak jejich presvedceni o sve jedinecnosti ktera je vzdy privedla do nestesti.
Nejlepsi by bylo nediskutovat s nimi, ale vymanit se z jejich podruci jednou pro vzdy. Oni vzdy byli velmi jazykove aktivni, podivejte se na pana Arkana. Z neho ta chytrost primo steka. Ovsem vzdy k jeho vyhode. Az je to protivne. Ovsem to, ze je to ze vitez bere vse, tim otevrel okno skrz nez na nej muze foukat.

68586

31.8.2005 6:46

I mazi ,tak zvanymi zidy se najdou statecni lide ,jez ve jmenu pravdy a demokracie promluvi k lidem

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Banned from talking to foreign journalists, Mordechai Vanunu continues to challenge the State of Israel. He spoke to Ian Douglas in Jerusalem

It's part of the Israeli system. There is a central power guiding and controlling people according to certain rules; what it wants people to know, how to behave. By challenging them I'm challenging this system. From the beginning this case was a challenge to the system. They used to remind the Israeli people constantly, "holocaust, holocaust!" but then I came and let them see that the real problem is Israel's atomic bomb. That is the real holocaust. Or what they did to the Palestinians is the holocaust. We cannot live in the past. I say, "no, we should see what you are, what kind of a society you are building here." They are treating people like animals. This is what Nazism did. And this is what Israel is doing now to the Palestinians, or to me.

The blood myth -- race, purity -- underpins Nazism likewise the "Jewish state": both seem out of step with history, anomalies or echoes from the 19th century.

From 2000 years ago! This Israeli state poses problems to the whole world. The world was moving towards freedom, democracy, liberty, equal rights, and then the Jewish state came, in 1948, and brought a kind of negative democracy. In the name of state security you can do whatever you want. You can seize rights, invent rules, punish without trial. It has become more and more an apartheid state. They play like a democracy, but it is a super-race state for the Jews. I believe this will change or be changed in the future; the world cannot swallow it.
My aspiration now is to be far away from Israel -- to be totally free from this Jewish state. I don't want to be part of it. I'm here waiting to end the story. When I leave Israel, it will be the end, a new life. I'm waiting for this new life.
C a p t i o n : Vanunu; The Dimona nuclear reactor

68459

31.8.2005 11:00

jednoho dne zaplati

VaclavK vaclav (zavináč) vaclavkabat (tečka) net 84.?.?.?

to je snad kazdem jasne.. a oznacovani bude v danou chvili naprosto nezajimava vec

68472

31.8.2005 11:13

Neviděl bych to tak dramaticky

PetRIP 80.?.?.?

Neviděl bych to tak dramaticky, u Židů platí oko za oko, zub za zub. Pochopitelně, když jim Aláhova komanda zabíjejí bezbranné děti a civilisty, tak se chovají jak se chovají. Jejich jednání samozřejmě neschvaluji, ale včera byl v televizi pěkný dokument o Beslanu, o vraždění dětí ve škole muslimskou gerilou. Není potom divu, že jsou Židé podráždění, když se podobné věci dějí u nich doma. Problém vidím mezi nesmiřitelným bojem mezi Islámem a zbytkem světa. Doporučuji se podívat na www. eurabia.cz. Pochybuji, že by se Židé chovali v rámci svého náboženství podobně. Podotýkám, že s Židy nemám nic společného, ale buďme objektivní.

68473

31.8.2005 11:47

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 68473

..... VYNATO Z VASEHO PRISPEVKU

Problém vidím mezi nesmiřitelným bojem mezi Islámem a zbytkem světa.

..... TAK TOTO SNAD NEMUZETE MYSLET VAZNE !!! [překvapení]

68475

31.8.2005 12:06

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

PetRIP 80.?.?.?

Reakce na 68475

Ale myslím to vážně. Chcete snad tvrdit, že kdyby v Izraeli bylo oficiální náboženství muslimské (Korán), že by vše probíhalo jak probíhá. Celkem zajímavé jsou dějiny vzniku židovského státu, popřípadě jejich náboženské filozofie v porovnání s ideologií založené na Koránu. Ujišťuji vás, že kdyby tam byl jiný stát než Izrael, probíhalo by to podobně. Ovšem mezi Židy a mohamedány je nenávist principiálně (viz. jejich historii).

68476

31.8.2005 12:32

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 68476

...ne nechci nic TVRDIT, radeji nasloucham. Jinak si myslim, ze ano, pokud by jiny stat at uz jakykoliv krad postupne palestinskou zemi - pak ano samozrejme by se patrne veci dely jak pisete - podobne, ale to je polemika uplne mimo merit veci. Jeste jednou si dovolim upresnit - moje reakce byla na Vase vyjadreni "...zbytek sveta" se kterym chce Islam dle Vas nesmiritelne valcit...opakuji to snad nemyslite vazne.

68480

31.8.2005 13:02

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

PetRIP 80.?.?.?

Reakce na 68480

Cituji paní Zuzanu Štefánkovou z jejího článku Zakážeme v Česku muslimy?

Z historických pramenů a dokonce i z předmluvy českého vydání koránu se můžeme dočíst, že samotný Mohamed ve svém životě vedl mnoho válek. Samotný princip šíření náboženství „spravedlivým“ bojem je v Koránu tak silně zakořeněn, že je velmi těžké tento princip od islámu nějak oddělit. I zde praxe ukazuje, že obrovské množství věřících muslimů žije v souladu s tímto principem a jsou ochotni pro obranu „své pravdy“ bojovat a bohužel i zabíjet. Korán se na mnoha místech jasně vyjadřuje o nutnosti boje, nejen určitého vnitřního boje, ale i o nutnosti boje zbraněmi, (Súra 25:54, str. 250: „Neposlouchej nevěřící, ale pusť se jím proti nim do boje úporného,“ Súra 47:4, str.492: „A když se střetnete s nevěřícími, udeřte je do šíjí a až jim způsobíte úplnou porážku, pevně je spoutejte!“). Jak se toto shoduje s principy evropské společnosti, kde věřící i nevěřící mají stejná práva a jakýkoliv domnělý spravedlivý boj je nepřípustný? Nevidíte fakt, že Korán dává věřícím určitý mandát vést „spravedlivý boj“, jako nebezpečný a snadno zneužitelný?

Bohužel i zde vám musím oponovat, Korán je citován přesně, takže to myslím vážně. Zatím mě moc nepřesvědčilo o opaku. Nelze násilím (kdekoliv) vynucovat víru. S kradením palestinské země to je sporné. Nárok na zemi mají jak Židé (historicky podmíněné), tak i Palestinci. Myslím, že místa tam je dost na to aby mohli vedle sebe žít v míru dva státy. Pokud palestinští předáci vykřikují, že Izraelce vytlačí do moře (zapomněl jsem link), tak se nedivím. Chyba je na obou stranách, ale domnívám se, že Palestinci nesou větší podíl viny.

68488

31.8.2005 13:31

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

leho 84.?.?.?

Reakce na 68488

>Myslím, že místa
>tam je dost na to aby mohli vedle sebe žít v míru dva státy.

A dva národy. Pokud Izraelci nebudou schopni žít ve svých domech hned vedle Palestinců, nebude v téhle zemi nikdy mír. Podle mého názoru jakékoliv násilné vystěhovávání povede k novým konfliktům a to mám hlavně na mysli vystěhování Izraelců z Gazy. Pro vyjednávání s Palestinci by měly být splněny dvě podmínky: 100% demokratická palestinská zvolená vláda skutečně reprezentující lid a upuštění od teroru vůči Izraeli. Jinak vystěhování Izraelců bude a je vnímáno jako úspěšný výsledek teroru vúči civilnímu obyvatelstvu...

68489

31.8.2005 22:04

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

Had 81.?.?.?

Reakce na 68489

>100% demokratická palestinská zvolená vláda skutečně reprezentující lid
[chechtot] [chechtot] ... tedy seržante Kul.., éé, leho, Vy zde při každé oponentuře vznášíte námitky, jejichž jádro je vždy typu: komunistické myšlení, komunistická nátura, zdeformován bolševikem, v podvědomí zůstává komunismická ideologie atp.
No, tahle Vaše věta ... copak máte v podvědomí Vy ?? [chechtot] [chechtot]

68570

31.8.2005 13:54

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

SandWalker 80.?.?.?

Reakce na 68488

V pripade, ze se rozhodneme venovat problemu vice casu - tak prosim. Jednim ze zakladnich pojmu Islamu je POJEM MIR - abychom pochopili, jak islam pristupuje k otazce miru, prihledneme k nekolika zakladnim faktum o Islamu. Mir a Islam se odvozuji od tehoz slovniho korenu a lze je povazovat za synonyma. Zaverecna slova dennich podliteb vsech muslimu jsou slova miru. Pozdrav muslimu kdyz se vraceji k Bohu, je mir. Denni pozdravy mezi muslimy jsou vyrazy miru. Pridavne jmeno MUSLIM znamena vlastne mirovy. Nebe v Islamu je obydlim miru. Tema miru je tedy v Islamu zakladni a dominantni.Jednotlivec ktery se priblizuje k Bohu v Islamu, nemuze dosahnout miru s Bohem aniz by dosahnul mir sam se sebou a svymi bliznimi.Uvazujeme-li o techto hodnotach dohromady, uvadime cloveka do jeho spravneho mista v lidskem deni a divame li se na zivot z islamske perspektivy, pak lide s dobrou virou a zasadami nemohou zklamat v usili zlepsit svet, obnovit lidskou dustojnost, dosahnout rovnosti, tesit se univerzalnimu bratrstvi a vybudovat trvaly mir.... na zaver Vam rad sdelim, ze ziji v muslimske zemi nekolik roku, nejsem muslimem. Jakykoliv text vyse uvedeny predlozte muslimovi - v pripade, ze mate moznost - odsouhlasi Vam vse co je zde a v Koranu takto popsano. Vyklady jak vidite mohou byt ruzne - jak rika Werich - nekdy i hruzne - bohuzel prave o to se v dnesni dobe ti mocni teto planety snazi. Vyklady pani Stefankove neznam - ale vlastni nazev o zakazovani Muslimu v Cesku mi uplne staci... Vite kolik milionu a milionu Muslimu v JEJICH zemich nevedelo jeste pred par lety co to vlastne jsou ty zeme USA, Anglie nadezto aby nekomu vnucovali ten Vas pojem "svatou valkou svoji viru" Zili si svoji vlastni hlubokou kulturou nevzdaleni prirode a Bohu tak jako prevazna vetsina Evropy a Ameriky - hovorim o beznych lidech a tedy tech kterych je vzdy podstatna prevaha v populaci. Nebylo by lepe videt narody jaksi tema lepsima a realnyma ocima nez je slepe zatracovat treba podle te spatnejsi naprosto zanetbatelne mensiny ktera se vyvrhla z vlastni kultury a prodava napriklad na Vaclavaku a nebo frankfurtskem nadrazi drogy? Nemluvim uz vubec o darebacich kteri jakkoliv prispivaji k teroru kdekoliv na teto planete. O darebacich kteri se za ne navic zhusta vydavaji uz radeji tema ani nebudeme dale rozvadet.Preji vam krasny den a neposlouchejte tak moc mainstream ....

68490

31.8.2005 12:38

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

Pavel -Čert- Němec certbox (zavináč) icqmail (tečka) com 193.?.?.?

Reakce na 68476

>Ujišťuji
>vás, že kdyby tam byl jiný stát než Izrael, probíhalo by to
>podobně.

A ja Vas ujistuji, ze kdyby po stazeni Britanie vznikla svobodna Palestina, tak by to stejne neprobihalo...

68482

31.8.2005 12:52

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

Vanguard 62.?.?.?

Reakce na 68482

A proč vlastně nevznikla "Svobodná Palestina"? Kdo jim bránil? Pokud vím, Izrael okupuje pásmo Gazy, západní břeh Jordánu a Jeruzalém až od roku 1967. Předtím je okupovali Egypt a Jordánsko. Proč nevznikla Svobodná Palestina mezi roky 1948-1967, kdy Palestinci měli k dispozici území přiřknuté jim OSN? Nebylo to náhodou proto, že chtěli všechno, k čemuž byla (a stále je) podmínka zničení Izraele? A nebylo to také proto, že palestinský problém je velice užitečný klacek v rukou arabského světa, ať už proti Izraeli, USA nebo i Evropě? Kdyby opravdu existovalo něco jako arabská solidarita, stovky miliard petrodolarů se mohly už dávno použít na budování infrasktury na palestinských územích, případně na podstatné zlepšení podmínek palestinských uprchlíků...ale o to evidentně není v arabském světě zájem.

68485

31.8.2005 17:09

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

kema 207.?.?.?

Reakce na 68485

Mate uplnou pravdu pane Vanguard.
Chtel bych jen dodat, ze palestinsti Arabove tvori prevaznou vetsinu obyvatel Jordanska.
To tedy znamena, ze svuj stat uz maji. Po odchodu Britu stacilo spojit vsechna palestinska uzemi dohromady a palestinske Jordansko a Izrael mohly zit vedle sebe v hranicich urcenych OSN jako normalni sousede.

68508

31.8.2005 18:36

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 68508

mit fasisticke mafiany za sousedy bych rozhodne nechtel. Takze se Palestincum nedivim. [cool]
Mozna jsou Palestinci neporadnejsi a hloupejsi nez chazarska sebranka,ale cynicky inteligent se sporadanym barackem na ukradenem uzemi je na vice prekazku. Proc? Protoze charakter se meni hure nez zakladni navyky a uroven vzdelani.

68521

2.9.2005 6:52

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68508

No Ben Gurion ma trochu jinou predstavu o zivotnim prostoru naroda vyvoleneho. [mrknutí jedním okem]

68874

31.8.2005 22:02

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 68485

Ptáte se A proč vlastně nevznikla "Svobodná Palestina"? kdo jim bránil ? a jsem na rozpacích - skutečně to nevíte, nebo je to jen řečnická otázka ? Vy pane totiž z nějakých důvodů začínáte někde z prostředka, což ukazuje i další Vaše řečnická otázka Proč nevznikla Svobodná Palestina mezi roky 1948-1967, kdy Palestinci měli k dispozici území přiřknuté jim OSN?.

Já se tedy taky zeptám - proč nemluvíte a neřeknete pravdu jak to bylo opravdu - kdo bránil vzniku státu Palestína v létech 1919 až 1948 ! Vždyť Vy to musíte vědět - byla to přece Velká Británie. Velká Británie celou tu dobu silou pacifikovala možný odpor místního arabského obyvatelstva a umožňovala zcela nezákonnou imigraci Židů do Palestíny. A až se vytvořil stav, kdy židovské obyvatelstvo nezákonně kontrolovalo dostatek území, shodly se velmoci, že by bylo spravedlivé, aby tam vznikly dva státy - arabský a židovský a "spravedlivě" OSN přiřklo podle obsazení území.

Pane ! OSN vůbec nemělo právo něco takového navrhovat či schvalovat. Je to analogické, jako by měl od zítra platit zákon, že kdo má obsazený byt k datu 1. 9. 2005 větším počtem rodinných příslušníků, toho ten byt je
podle práva*. Pane, řekněte, kde bydlíte a já Vám tam pošlu nějakou cikánskou rodinu a s nimi policii. A ta policie Vám bude bránit naschvál v obraně Vašeho bytu. A zítra nemáte kde bydlet - přesně podle prává !! [velký smích] Podle stejného práva se nacpali Židi do Palestíny a pomohla tomnu Británie. Není a nebylo nikdy na tom vůbec ale skutečně vůbec nic podle skutečného práva, práva lidského přirozeného ! Je to pouze podle zlodějského práva.

Kdo zlodějny obhajuje, sám se na roveň zloději staví ! [velký smích]

68569

31.8.2005 21:39

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Reakce na 68476

Pokud se nekdo chova takto:

http://ax2.old-cans.com/cancer_izrael.jpg

Tak je logicke, ze to vytvari nenavist. Pokud se k tomu pridaji masakry, proti kterym naciste blednou zavisti a mekosrdcatosti, pak je to zrale na teroristicky utok, nemyslite? [zmaten]

68560

31.8.2005 21:54

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

leho 84.?.?.?

Reakce na 68560

>Tak je logicke, ze to vytvari nenavist. Pokud se k tomu pridaji
>masakry, proti kterym naciste blednou zavisti a mekosrdcatosti,
>pak je to zrale na teroristicky utok, nemyslite?

Trodas samozrejme mysli palestinske masakry, o izraelskych masakrech jsem toho moc neslysel a kdyztak to vetsinou byly nicim nepodlozene blaboly...

68565

1.9.2005 6:43

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68565

Opravdu sergo, kdyz jsem napr ja blabolil ted i drive o Deir Jasin apod. ,tak proc jste me nezdrtil argumenty? [překvapení] [překvapení] [překvapení] [mrknutí jedním okem]

68645

1.9.2005 6:38

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68476

Chapu nekomu by se zatracene hodilo, aby se servali krestane s muslimy. Ale ani muslimsti extremiste do toho nemaji v umyslu jit. Proc by jinak vraceli jako politovanihodny omyl uneseneho biskupa v Iraku, ze ano? A Evropa uz vubec nemini valcit na arabskych uzemich, proc taky? Neni slepym spojencem Izraele, takze pro ni je jednodussi se o rope s Araby dohodnout, vyjde to i daleko levneji. Slo by prevest na jeden stary vtip: "Pta se sionista sionisty serve se krestan a muslim a oba se zabiji, kolik je skore? Jedna jedna. Blbost dva nula pro nas." [naštvaný]

68643

31.8.2005 12:28

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

drOmedar 83.?.?.?

Reakce na 68473

Ja bych se predevsim ptal, kde je pocatek neboli jadro pudla. Ja ho (objektivne?) vidim v bezprecedentnim obnoveni uzemniho naroku po 2000 letech, realizovaneho bez ohledu na existujici osidleni, za ticheho prihlizeni euroamericke civilizace ochromene povalecnym zjistenim holokaustu.
Vse dalsi uz je pouze dusledek sionistickeho mysleni, vlastniho ne vsem, ale (bohuzel) rozhodujici vetsine zidu: mysleni, ktere uprednostnuje kmenovou prislusnost pred obecnym smyslem pro spravedlnost.

68478

31.8.2005 18:40

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 68478

Ano, delat si narok na uzemi, ktere jim nepatri uz od rimske okupace je zverstvo,prvotni akce,ktera spustila lavinu reakci a diky niz je svet destabilizovan.

68525

31.8.2005 20:33

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

carodejnik 62.?.?.?

Reakce na 68473

(Urážky židů. Cenzurováno.)

68545

1.9.2005 17:57

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

Krakonos CDN ptacibirds (zavináč) yahoo (tečka) ca 154.?.?.?

Reakce na 68545

Cenzura ? To je vec Editorskyho Mistra pera , jiste vi co dela a proc . Skoda ze sem si prispevek tohodle krajanka nemoh precist . Von i selskej rozum pochopi to svinstvo kdyz zidovstvo muze urazet s jejich brainwash inteligenci gojemu i tech studovanejch a gojem nemuze vo zidech napsat pravdu , nad tim by se meli lidi na cely planete poradne zamyslet , stacilo by jen jednou a byl by to poradnej fofr ! A toto je asi muj posledni prispevek a tak tu vopatrujte a taky ctete pozorne , von totiz Zvedavec ma dobrou ouroven .[velký smích]

68744

2.9.2005 17:27

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

google 84.?.?.?

Reakce na 68545

pan Stwora, vy tiez urazate zidov(Zidov) a nic sa nedeje. alebo je to azda tak, ze vy, ako rybar smiete beztrestne?

vseobecne sa tu urazaju Slovaci, Cesi, Americania, Rusi, Poliaci a nic sa necenzuruje. a to je aj v poriadku, nech sa kazdy obrani sam.
len ma divi, ze u zidov robite aj vy vynimky.
nosaty zid, skaredy zid, lakomy zid, nechutny zid, sprosty zid, nenavidiaci zid, zidak, obrezany zid to vsetko su u vas urazky.
nerozumiem preco, ked "blbi Slovaci" alebo "blbi Cesi" nechavate bezne prejst cenzurov.
chyba vam konsekventnost a to samo o sebe by nic neznamenalo, otazka zacina byt zaujimava vtedy, ked sa zacneme pytat po pricinach..

68956

1.9.2005 15:50

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 68473

>Neviděl bych to tak dramaticky, u Židů platí oko za oko, zub
>za zub.

Tak to tedy potom nevím, proč tak ajvajvajujou, když nějaký Palestinec zavraždí, oko za oko, zub za zub, pár Židů. Dokonce mi to připadá, že Palestinci mají ještě dluh několika židovských zubů na futru.

68715

1.9.2005 16:49

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

Tom 24.?.?.?

Reakce na 68715

"Za oko okno, za zub zadup."

>Neviděl bych to tak dramaticky, u Židů platí oko za oko, zub
>za zub.

Potud šedivá teorie. Oživení ovšem nastává, když se někdo zeptá:

>Tak to tedy potom nevím, proč tak ajvajvajujou, když nějaký Palestinec zavraždí, oko za oko, zub za zub, pár Židů. Dokonce mi to připadá, že Palestinci mají ještě dluh několika židovských zubů na futru.

Skutečnost, na rozdíl od propagandy, nám dává vysvětlení zcela prostinké:

Když Žid někomu vyrazí oko, tak platí:"Za oko okno. " a když Židovi někdo vyrazí zub, tak platí:"Za zub zadup."

68731

1.9.2005 17:12

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 68731

>když Židovi někdo vyrazí zub, tak platí:"Za zub zadup."
Jo, anebo taky "Za jeden zub celej chrup".
Anebo jak povídal ten jejich rabín: Život góje nemá cenu ani zlomeného nehtu na židovském malíčku. Mno a pak koukaj jak tele na nový vrata, když
se nějakej gój dožere a ječej potom ajvajvaj.

68735

31.8.2005 12:28

Pravděpodobně zase kachna

leho 84.?.?.?

V článku se mimo jiné dočteme:

Poté, co obrněné buldozery Caterpillar izraelské armády srovnaly se zemí domy 13 350 obyvatel Rafahu (údaje organizace při OSN UNRWA)

Na srovnání se zemí celého města by byla potřeba mobilizace celé izraelské armády a nejméně několika stovek buldozerů, kterých izraelci zase tolik určitě nemají. Třináct tisíc lidí pod koberec také hned tak někdo nezamete a článek se už nezmiňuje, kam byli ti tisíce lidí přemístěny. Takže se zcela určitě zase jedná o zvědavcovu kachničku...

68479

31.8.2005 12:40

RE: Určitě kachna

leho 84.?.?.?

Reakce na 68479

Pan Král pravděpodobně čerpá ze zprávy UNRWA (United Nations Relief and Works Agency):
http://www.un.org/unrwa/news/releases/pr-2005/gaza05-05.pdf
V této zprávě ale nenalézám onen šokující údaj o srovnání domů 13 350 obyvatel Rafahu se zemí. Rafah je město s 28 tisíci obyvatel a je tedy nade vší pochyby, že by si Palestinci nechali jen tak srovnat se zemí půlku města bez celonárondího povstání. Jedná se tedy zcela určitě o hloupoučkou antiizraelskou propagandu...

68483

31.8.2005 12:42

RE: Určitě kachna

leho 84.?.?.?

Reakce na 68483

...že by si Palestinci NENECHALI jen tak srovnat se zemí půlku města bez...

68484

31.8.2005 21:03

RE: Určitě kachna

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 68484

Nějak jste se nám zakoktal. Tak jak je to, seržante politruku?

>a je tedy nade vší pochyby, že by si
>Palestinci nechali jen tak srovnat se zemí půlku města

anebo opravené

>...že by si Palestinci NENECHALI jen tak srovnat se zemí půlku
>města bez...

Na Vašich moudrech totiž hrozně záleží a byla by to intelektuální ztráta pro lidstvo, kdyby si tu Vaši kachnu vyložil někdo špatně.

68552

31.8.2005 21:59

RE: Určitě kachna

leho 84.?.?.?

Reakce na 68552

>Nějak jste se nám zakoktal. Tak jak je to, seržante
>politruku?

Zakoktal, pane Taborsky, vam se to ale stava porad, zatim jsem od vas nevidel myslenku, ktera by mela hlavu a patu. Co si myslite o srovnani nejmene pulky Rafahu se zemi? Myslite, ze pan Kral ma pravdu? A jake jsou zdroje jeho zarucene pravdivych informaci?

68566

1.9.2005 0:11

RE: Určitě kachna

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68566

Pan Richard Král má, jak už jsem několikrát psal, problémy s číslovkami. Jelikož své články "patlá" z různých zdrojů, pak mu ani nevadí, že někdy tzv. ujede. Půlka Rafahu je například v Egyptě, tam není co srovnávat, druhá "menší půlka" je v Gaze, tam bych už, po izraelských zkušenostech, něco, něco blízko hranice, srovnal a také že to už udělali. Jen z toho důvodu, aby ti palestinští tuneláři neměli tak snadnou práci. Osobně bych vytvořil pásmo alespoň tří kilometrů od egyptské hranice, kde by nesměl bydlet žádný Palestinec. To by rozhodně ztížilo práci palestinským tunelářům a pašerákům zbraní, výbušnin a podobných non-kosher produktů.

68587

1.9.2005 2:41

RE: Určitě kachna

albert 192.?.?.?

Reakce na 68587

>Pan Richard Král má, jak už jsem několikrát psal, problémy
>s číslovkami. Jelikož své články "patlá" z různých
>zdrojů, pak mu ani nevadí, že někdy tzv. ujede.

Ze bychom se opet mohli vratit k pocitani 6 milionu zplynenych zidu v Halo!hoaxu?
Zatimco v mnoha zemich je dnes trestne pochybovat nad 6 miliony, takovi jako Arkan, muzou bez problemu pochybovat nad cisly uvedene panem Kralem o poctech vyvrazdenych a vyhnanych Palestincu zlocinymi (predevsim) chazarskymi zionisty.
Podle Halo!hoaxniho tabu melo byt zplyneno na 6 milionu zidu, ackoliv na uzemi okupovanym Nemeckem zilo zhruba na 3 miliony zidu. A z tech se po 2.svetove valce statisice se hlasily do $klubu$ "survivors". Tez za zminku stoji puvodne po leta uvadene 4 miliony zidu, kteri meli byt zplyneni v oswietimskych plynovych pecich. Kdyz ale nuse naplnena zidovskymi lzemi zacala praskat ve svech, tak na konci 80-tych let, pres noc, byl v Oswietimi napis se 4 miliony odstranen, a nahrazen napisem oznamujici 1.1 milionu obeti. Tak tomu se rika "high matematics"...
Pritom nemecke zaznamy (Nemci jsou znami svou preciznosti), ktere byly v rukou sovetskych hrdlorezu, a pak vydany Gorbym, mluvi o nekolika desitkach tisic zidu kteri zahynuli v koncentracnich taborech. A to nejenom starim, nemocemi, ale i tez exekuci (napr. za sabotaze).
Zajimave je tez, ze zidovske rocenky po druhe svetove valce uvadely zhruba stejny pocet zidu zijicich na svete, jako pred valkou, kolem 15 milionu zidu.68606

1.9.2005 10:10

RE: Určitě kachna

leho 84.?.?.?

Reakce na 68606

>Pritom nemecke zaznamy (Nemci jsou znami svou preciznosti), ktere
>byly v rukou sovetskych hrdlorezu, a pak vydany Gorbym,

Arkan a ja o voze a Albert o koze. Pokud vim, psali jsme o cislech pana Krale v soucasnosti ohledne Palestiny a ne o II. svet valce v Evrope. Ale kdyz uz se tedy o tom bavime, tak samozrejme neni nikomu znamo, ze by Gorby dal k dispozici nejake zasadni dokumenty ze sovetskych archivu. No a pak take je historicky fakt, ze co se tyce zaznamu o zidovskych trasportech smrti, tak prave se v nemeckych archivech naslo velmi malo, nebot naciste si byli vedomi zlocinnosti sveho konani a tyhle veci se dely hlavne dle ustnich rozkazu. Takze, Alberte, si nechte tuhle demagogii pro sve soudruhy neo-nacky...

68670

1.9.2005 16:40

RE: Určitě kachna

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 68606

>Zajimave je tez, ze zidovske rocenky po druhe svetove valce
>uvadely zhruba stejny pocet zidu zijicich na svete, jako pred
>valkou, kolem 15 milionu zidu.

Židé se postavili Hitlerovi na odpor a dokázali souběžně vyrábět nové židy náhradou za zholocoustované. Tak se stalo, že jich neubylo.

68728

1.9.2005 4:17

RE: Určitě kachna

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 68566

>>Nějak jste se nám zakoktal. Tak jak je to, seržante
>>politruku?
>
>Zakoktal, pane Taborsky, vam se to ale stava porad, zatim jsem od
>vas nevidel myslenku, ktera by mela hlavu a patu.
To je proto, seržante Kulihrášku, že moje myšlenky nejdou vidět. Ty holt nejsou jako Vaše myšlenky, které lze nejen cítit, ale i vidět, když Vám někdo u prdele škrtne sirkou.

68617

1.9.2005 10:20

RE: Určitě kachna

leho 84.?.?.?

Reakce na 68617

>Ty holt nejsou jako Vaše myšlenky, které lze nejen
>cítit, ale i vidět, když Vám někdo u prdele škrtne sirkou.

Pane Táborský, jelikož se zdá, že vaši soudruzi Lev a pár dalších mají bolehlav z prozrazení mé identity, což také znamená potvrzení, že skutečně jsem v US Army a v Iráku, tak se vašim přihlouplým vtípkům moc lidí už tady nesměje. Takže vy, pane Táborský, vypadáte takto daleko trapněji se svými pitomoučkými urážkami...

68673

1.9.2005 16:43

RE: Určitě kachna

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 68673

>Pane Táborský, jelikož se zdá, že vaši soudruzi Lev a pár
>dalších mají bolehlav z prozrazení mé identity,


Nějak mi to leho uteklo. Tak jsi ten Jasánek nebo nejsi?

68729

1.9.2005 17:08

RE: Určitě kachna

Tom 24.?.?.?

Reakce na 68673

>"...což také znamená potvrzení, že skutečně jsem v US Army a v Iráku ..."

Leho, tam, kde jste, to není US Army ani Irák. Tam, kde jste, to se jmenuje úplně jinak! [velký smích]

Jasánku náš
copak děláš?
Všichni již prozřeli
ty's stále v prdeli
Dušánku náš
marně voláš.

68734

1.9.2005 17:32

RE: Určitě kachna, seržante Kuliferdo:

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 68673

>Lev a pár dalších mají bolehlav z prozrazení mé identity, což také
>znamená potvrzení, že skutečně jsem v US Army a v Iráku,

Že pan Lev a pár dalších nemají z Vaší identity bolehlav, ale srandu, by mohlo být jasné každému, kdo umí číst. Nevím ale, jak jste došel k tomu, že právě páně Lvův bolehlav by měl potvrzovat, že jste "skutečně v US Army a v Iráku". Nebo jste skutečně za všechny blamáže našeho iráckého tažení zodpovědný Vy?

68739

1.9.2005 6:40

RE: Určitě kachna

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68566

To jako myslite sergante, ze by vyrazili na ferovku proti Izraelske armade. Na tanky, stihacky, rakety a bojove vrtulniky by jako odpovedeli cim? [oči v sloup]

68644

5.9.2005 5:38

RE: Určitě kachna

kema 207.?.?.?

Reakce na 68644

>To jako myslite sergante, ze by vyrazili na ferovku proti
>Izraelske armade. Na tanky, stihacky, rakety a bojove vrtulniky
>by jako odpovedeli cim? [oči v sloup]

Chtel bych vam pane Bartosek pripomenout ty tri valky s Zidy ktere Arabove tak straslivym zpusobem prohrali. Vcetne te na Yom Kippur kdy meli moment prekvapeni zcela na sve strane.
A vzdycky meli velkou prevahu jak ve vojaccich, tak ve vyzbroji. (Ja vim, ta vyzbroj byly vetsinou ruske smejdy, ale meli jich zato neomezeny prisun [smích] )

Jen me prosim vas nerikejte, ze ti Arabove zijici na uzemi Palestiny jsou lepsi bojovnici nez ostatni Arabove. [smích]

69302

7.9.2005 23:33

RE: Určitě kachna

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 69302

Mate pravdu Arabum chybi ta spravna sionisticka disciplina. Tak vam nevim jestli se Mussoliny s Hitlerem ucili od sionistu nebo naopak. No, mozna doslo k vzajemnemu obohaceni zkusenosti. Pravda je i to, ze na rozdil od US high tech pomoci, to ti zatraceni podezrivavy Rusove zas tak moc neprehaneli. [mrknutí jedním okem]

69640

31.8.2005 18:12

RE: Pravděpodobně zase kachna

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68479

Číslovky panu R. Královi moc neříkají a nikdy neříkaly. Jak už jsem psal před několika měsíci, pan Král - musím ovšem uznat jeho snahu - ty své články "patlá" z různých zdrojů a tak není divu, že někdy stovky se mění na tisíce a tisíce na miliony apod. Co na tom, že Izrael nemá stovky obrněných buldozerů , málokterý čtenář Zvědavce viděl obrněný buldozer (pochopitelně americké výroby - Caterpillar ale i japonské Kubota, ty sundají ten arabský barák - no problem, John Deere, M-Fergusson, atd.), já ano, a je to monstrum, ale tolik stovek jich ještě nemá (možná, že na tom Šaron pracuje, ale mám takový dojem, že má teď jiné problémy, navíc už toho není tak moc na bourání).
Je třeba uznat jeho snahu o napsání článků o různých problémech, neboť většina z nás přispěvatelů Zvědavce, buď vlastní leností či vzhledem k tomu, že máme regulérní zaměstnání, na takové "vyhledávání" na Internetu nemá čas. V každém případě je zapotřebí číst jeho články "jako takové", trochu pravdy z jednoho zdroje, trochu přibásnění z druhého, pak to smícháme dohromady a uveřejníme na Zvědavci.

68518

31.8.2005 18:36

RE: Pravděpodobně zase kachna

Krakonos CDN ptacibirds (zavináč) yahoo (tečka) ca 154.?.?.?

Reakce na 68518

Cisla ? A ze z tisicu na miliony ? Jak to pasuje , co? Vy musite mluvit vo poslednich 60 letech . A taky ze srdce , ze jo ? Je tu uplakany pocasi a vy si dovolite me po ranu takhle hodne rozesmat [oči v sloup] [smích] [chechtot] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] ..... to nic ale pokracujte v pohadkach vo cislech vono me to zatim prejde ........ [chechtot] [chechtot]

68523

5.9.2005 5:57

RE: Pravděpodobně zase kachna

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 129.?.?.?

Reakce na 68518

>Číslovky panu R. Královi moc neříkají a nikdy neříkaly.
>Jak už jsem psal před několika měsíci,

Neco je tu setsakramentsky divny. Jak jste moh tady neco napsat "pred nekolika mesici", kdyz Vas prvni zvedavcovej prispevek do diskuze je datovan - Arkan 09.08.05 16:34


69303

5.9.2005 17:15

RE: Pravděpodobně zase kachna

Lev 68.?.?.?

Reakce na 69303

Ja vam mam takovy nejaky zvlasti neklid v disi, ze ten nejslavnejsi ( momentelne ) pisatel na Zvedavci "Arkan" je jeden z mnoha nicku velmi povestneho pana ovladajici sto a jeden jazyk, velmi vzdelany a inteligentni s titulem ( asi propujcenym ) Mr. P.Peshmerga Mrg.

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy
Nalezeno 329 příspěveků, 17 různých jmén: Arkan, P. Peshmerga, P. Tsahal, P.Peshmerga, P.Peshmerga Mgr Paed, P.Peshmerga Mgr Paed, P.Peshmerga san, P.Peshmerga,, P.Peshmerga, Mgr Paed, P.Peshmerga, Mgr Paed, P.Peshmerga, Mgr.Paed, Peshmerga bey, Petr A. Novak, Petr Alexander Novak, Pjet hadri na mití, Žádám o pjet hadri na, Žádám pjet hadri na mi.

Tak tomu se rika agent MOSSADU !! [naštvaný]

69343

6.9.2005 3:49

RE: Pravděpodobně zase kachna

leho 84.?.?.?

Reakce na 69343

>Všechny příspěvky ze stejné IP adresy
>Nalezeno 329 příspěveků, 17 různých jmén: Arkan, P.
>Peshmerga, P. Tsahal, P.Peshmerga, P.Peshmerga Mgr Paed,
>P.Peshmerga Mgr Paed, P.Peshmerga san, P.Peshmerga,, P.Peshmerga,
>Mgr Paed, P.Peshmerga, Mgr Paed, P.Peshmerga, Mgr.Paed, Peshmerga
>bey, Petr A. Novak, Petr Alexander Novak, Pjet hadri na mití,
>Žádám o pjet hadri na, Žádám pjet hadri na mi.
>Tak tomu se rika agent MOSSADU !!

Lve, což takhle přestat bonzovat a vyjádřit se k článku? Já vím, po sameťáku vám poněkud vyschla studánka a v téhle době je to trapné už i na Zvědavci. Chudinko, je mi vás docela líto...

69387

6.9.2005 6:15

RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !

Lev 68.?.?.?

Reakce na 69387

Lve, což takhle přestat bonzovat a vyjádřit se k článku? Já vím, po sameťáku vám poněkud vyschla studánka a v téhle době je to trapné už i na Zvědavci. Chudinko, je mi vás docela líto...
___________________________________________

Na lidi vaseho druhu Mr."leho" je nejlepsi karabac. Jak se rikavalo ve spinave Ostravence: "zadne srani s mladou pani" pekna rymovacka, ze ano "leho". Ten urcity pan, ktereho jsem podle vas "bonznul", si nic jineho nezaslouzi. Je totiz vulgarni, vyhrozuje a udavava ( i kdyz zde pise, ze "pry" by to neudelal ). A co vy "leho", jeste chodite udavat pravé nezlomene amiky, ke svemu kongresmanovi ? Za to vam jednou muze nekdo vodriznout koule a vite jak se pak takovym lidem rika, ze ano .... [vyplazený jazyk]

Vase litost nademnou "leho", je pro me jen potesenim, diky, je mi fajn hochu.

69395

6.9.2005 13:58

RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !

leho 84.?.?.?

Reakce na 69395

>a udavava ( i kdyz zde pise, ze "pry" by to neudelal ). A co vy
>"leho", jeste chodite udavat pravé nezlomene amiky, ke svemu
>kongresmanovi ?

Ti praví nezlomení Amíci mají být obdoby komunistických kreatur jako John Reed, o kterých jsem tu psal kdysi a kteří byli vypověděni se Států někdy kolem roku 1919?

69431

6.9.2005 14:43

RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !

TS 213.?.?.?

Reakce na 69431

>Ti praví nezlomení Amíci mají být obdoby komunistických
>kreatur jako John Reed, o kterých jsem tu psal kdysi a kteří
>byli vypověděni se Států někdy kolem roku 1919?

Tak za prve, Reed nebyl vypovezen, ale odcestoval sam.[1]

Motate do toho Palmer Raids[2], serii policejnich najezdu, co ukazala pravou tvar politicke svobody te doby.

[1] http://en.wikipedia.org/wiki/John_Reed_%28journalist%29
[2] http://en.wikipedia.org/wiki/Palmer_Raids

69434

6.9.2005 16:45

RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !

leho 84.?.?.?

Reakce na 69434

>Tak za prve, Reed nebyl vypovezen, ale odcestoval sam.[1]

Měl jsem na mysli charaktery jemu podobné, ne jeho samého. Individua, které chtějí v mé zemi uskutečnit socialistickou revoluci tady nemají co pohledávat.

>Motate do toho Palmer Raids[2], serii policejnich najezdu, co
>ukazala pravou tvar politicke svobody te doby.

Nemotám do toho vůbec nic, v té době bylo z USA vypovězeno asi 1000 komunistů a anarchistů do sovětského Ruska. Dneska bych je odsunul do Iránu a Severní Koreje...

69447

6.9.2005 19:57

RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !

TS 213.?.?.?

Reakce na 69447

>Měl jsem na mysli charaktery jemu podobné, ne jeho samého.
>Individua, které chtějí v mé zemi uskutečnit socialistickou
>revoluci tady nemají co pohledávat.

Myslite treba ty osklive levicacke odborare, co na stavbe Hoover Dam pomahali organizovat stavky protoze lidi umirali z horka a nedostatku vody a vzduchu v tunelech co kopali?

69482

6.9.2005 21:33

RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 69482

To bylo neamerické. Měli umírat hrdě s písní na rtech a s americkou vlajkou na prsou.

69487

6.9.2005 21:42

RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 69482

[chechtot]

Na to Vám leho lehce odpovi ! Prece je nikdo nasilim nenutil tam pracovat - oni to prece sami chteli !! Cha cha, na pana leho si neprijdete.. delat mu "doma" socialismus .. [smích] Pan leho si taky nestezuje, ze musi v Iraku dychat zplodiny DU, kdyby je zivili plesnivym chlebem a zkazenou smradlavou vodou, taky by ani necekl, drzel by hubu a krok - ze jo pane leho, to by tak schazelo - delat si v armade "komunistickou cochcarnu" !!

PS - "cochcarna" = kazdy si dela co chce [velký smích]

69489

6.9.2005 21:48

RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !

leho 64.?.?.?

Reakce na 69482

>Myslite treba ty osklive levicacke odborare, co na stavbe Hoover
>Dam pomahali organizovat stavky protoze lidi umirali z horka a
>nedostatku vody a vzduchu v tunelech co kopali?

TS, vy asi neumite cist. Ja psal o tech, kteri chteji v me zemi udelat socialistickou revoluci, neboli o komunistech a anarchistech, kterym vlada v me zemi je trnem v oku a chteji ji nasilnym pucem svrhnout. A takove ja tu nechci. Ti odborari o kterych pisete vy, pokud je mi znamo, nebyli cleny komunisticke strany, nebyli placeni z Moskvy a nechteli nasilne svrhnout vladu. A jestli mezi nimi byli takovi, tak samozrejme meli byt vyhosteni do SSSR, dnes do Iranu a Severni Koreje, jak uz jsem napsal a nemam co dodat...

69492

6.9.2005 22:03

RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !

leho 64.?.?.?

Reakce na 6

To je uzasne, Gejdosi, jakym smerem se mimo jine take diky vam tahle debata ubira. Od kralovych nesmyslu o polovine Rafahu srovnanem se zemi izraelskymi buldozery pres lvove bonzovani az k nesmyslum o delnicich na Hooverove prehrade a k me sluzbe v Iraku. I kdyz o tom vsem tomhle vite velke houbeles, tak se tady ztrapnujete a snazite se ukazat jak jste chytrej. Ovsem, opak se ukazuje pravdou...

69496

6.9.2005 22:12

RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Reakce na 0

Jsem na rozpacich - oslovujete me a pritom reagujete na sebe. Ale tuhletu repliku jsem si vubec nezaslouzil I kdyz o tom vsem tomhle vite velke houbeles, tak se tady ztrapnujete a snazite se ukazat jak jste chytrej.

Zkuste to rozvest, co jsem napsal spatne, ze na me takto skarede reagujete ! A co mate s tou prehradou, napsal nekdo neco spatne ? A co ja tak dramaticky nevim, nebo vim houbeles, ze se ztrapnuji ? Budte konkretni, nebo si na Vas pujdu stezovat do lamparny !! [velký smích]

69498

6.9.2005 22:54

RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 6

>Ja psal o tech, kteri chteji v me zemi udelat...
>kterym vlada v me zemi je trnem v oku.....
>A takove ja tu nechci.


leho a "JEHO" země.....
a hele ho,okupanta
križáka ve zbroji,
pro jiné =vyvolené=
naftu dojí,
krev proudem teče
...zůstań si,
zůstań v tom hnoji,
hodnost seržanta
ta ti neuteče,
pokud JIM sloužit,
ano=sloužit= budeš,
slouho,
slouho parchanta. [pláč]
69500

7.9.2005 0:14

Vy jste příšernel čvachtal ukecanej, štábní písaři leho,

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 6

už jednou jmemovitě uveďte, kdo jsou tady na Zvědavci ti, kteří chtějí
>udelat socialistickou revoluci, neboli o komunistech a
>anarchistech, kterym vlada v me zemi je trnem v oku a chteji ji
>nasilnym pucem svrhnout.
A nemůžete-li je jmenovat a doložit jejich nekalé rejdy a ambice jinak než svědectvím kemy nebo jiných sračkostřelců z Vaší kadibudky, tak ukážete, jaký jste prolhaný podvodník a debil.

69508

7.9.2005 3:28

RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !

leho 84.?.?.?

Reakce na 0

>? Budte konkretni, nebo si na Vas pujdu stezovat do lamparny !!

Víte co Gejdoši? Jděte si tedy stěžovat...

69525

6.9.2005 9:46

RE: Pravděpodobně zase kachna

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 69387

Pane Leho, dekuji Vám za podporu, ale já se většinou, t.j. pokud mám zájem, dokážu ubránit sám. Jak si tak čtu ty příspěvky od jisté skupiny lidí, kterým podle způsobu psaní (smajlíky, tučná velká písmena) evidentně lítá pěna od huby, musím se jen smát. Pěkně jsem vás vytočil a dobře jsem se pobavil.

Pokud jde o ty Irčany, tak se to kdysi překládalo v Májovkách, dnešní podoba je ovšem jiná - Ir, Irové. Stejně tak se dříve psalo vyssavač, ssáti a za Protektorátu i vedoucí loupežníků neboť termín vůdce loupežníků mohl být pro A.H. urážlivý. Ale to všechno člověk, který má problémy se psaním např. vzpomněl, zapomněl, abyste, kdybyste apod. nemůže vědět.

Tak, chlapci, utřete si pěnu, "zklidněte" si hormony a pak zase něco nového, ale opravdu nového, napište, už se těším. Žádám jen o pjet hadri na mití.

69415

6.9.2005 15:41

RE: Pravděpodobně zase kachna

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 69415

>Pokud jde o ty Irčany, tak se to kdysi překládalo v
>Májovkách, dnešní podoba je ovšem jiná - Ir, Irové.
>Stejně tak se dříve psalo vyssavač, ssáti a za Protektorátu
>i vedoucí loupežníků neboť termín vůdce loupežníků mohl
>být pro A.H. urážlivý. Ale to všechno člověk, který má
>problémy se psaním např. vzpomněl, zapomněl, abyste,
>kdybyste apod. nemůže vědět.


>Tak, chlapci, utřete si pěnu, "zklidněte" si hormony...

Skoda, ze si nekteri dopisovatele pletou nick Peshmerga s nick Arkan.
Peshmerga byl ( je ) squelý, .... Arkan moment vstupu nezvladl.

Take verim, ze dodatek byl smerovan k me osobe.
Neverim, ze by mohl byt leho jakkoliv spojovan s vyrazem= Irčané=.
A co se tyka vyrazu vzpomnel, zapomnel, abyste, kdybyste.....
....za jazykozpytce se nepokladam tak, jak nam zde svou krasojizdou predvadi
nickname Arkan.
Zadnou knihu Pravidel ceskeho pravopisu,ani tu virtualni, nepouzivam.
Pisu tzv. z placu.
Treba k temto vyrazum bude chtit pametnik protektoratu Arkan pridat nejaky ten doslov.
Jsme mimo dane tema, ale doufam, ze editor pochopi.
Ale kdyby to melo dopadnout jak s vymenou nazoru na vareni knedliku s nickname Peshmerga, tak mazte vse, prosim.
Pak je to v poho. [cool]69437

7.9.2005 3:59

RE: Pravděpodobně zase kachna

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 69437

Pane Sodek,
Arkán a Peshmerga (Mgr Paed, to opravdu jsem i když to pana Lva nesmírně sere a navíc jsem i bakalářem práva) je jedna osoba. Zahlásil jsem se jako Peshmerga, ale nějak to pořád neklapalo, tak jsem si zvolil druhé jméno. Evidentně Arkán ten vstup do Zvědavce moc dobře nezvládl, ale nějak to už přežiji.
Protektorát Čechy a Morava si, bohudík, moc nepamatuji, neboť v té době jsem ještě nežil. Ale pamatuji si na Mladého hlasatele, Arijský boj a jiné protektorátní časopisy české i německé (Signál), které jsem díky majiteli činžáku, kde jsme bydleli, pod střechou našel a mohl ještě dlouho po válce číst.
Pokud jde o kritiku češtiny, pokud někdo spíchne horkou jehlou překlad zajímavého článku, který objasňuje situaci či problém, byl by to jen hyenismus, kdyby někdo autora kritizoval. To není překlad románu Červené knihovny, na který máte pár dní či týdnů volna na vylepšení a "vybroušení" překladu.
Pokud čtete moje příspěvky, které se týkají článků, protože již od samého počátku se snažím psát k diskutovanému tématu, pak jak jste sám všimnul, píši docela civilizovaně. A to se týká i výměny názorů na vaření knedlíků.
Doufám, že i přes toto sdělení zůstaneme i nadále v pohodě.

69526

7.9.2005 6:00

RE: Pravděpodobně zase kachna

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 69526

>Zahlásil jsem se jako Peshmerga, ale nějak to pořád
>neklapalo, tak jsem si zvolil druhé jméno.
to:Arkan
Beru a pripisuji kredit za jazykozpytce Peshmergu.
Jen dejte pozor,protoze Arkan uz je preci jen starsi(dedek),ktereho nekdy poboliva hlava
a uz tak moc nedava pozor,...hlavne na predlozky ( ale neni to uplne mimo )
Ale to uz nemusi, leta studentska jsou uz davno pryc [mrknutí jedním okem]

Jo,...a kdybysteabyste se shoduje s novymi pravidly ceskeho pravopisu,...sy teda myslym...
...nekontrolovalsemto [velký smích]
Hlavne kliiideq a nohy v teple,...[cool]

69540

6.9.2005 3:59

RE: Pravděpodobně zase kachna

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 69343

Díky Lve. Good point. Dám si na toho pána zvlášť pozor.

69388

6.9.2005 4:22

RE: Pravděpodobně zase kachna

leho 84.?.?.?

Reakce na 69388

>Díky Lve. Good point. Dám si na toho pána zvlášť pozor.

Proč? Tohle já vůbec nechápu, pokud se Arkan chová slušně, není sprostý jako například Kadibudka Táborský a nevyzývá ke genocidě různých menšin nebo většin, nevím, proč vám tak vadí. Sám odsuzujete domnělé bonzáky jako například tvůrce Nezvědavce, ale ty opravdové si pěstujete...

69389

6.9.2005 6:23

RE: Pravděpodobně zase kachna

Lev 68.?.?.?

Reakce na 69389

Proč? Tohle já vůbec nechápu, pokud se Arkan chová slušně, není sprostý jako například Kadibudka Táborský a nevyzývá ke genocidě různých menšin nebo většin, nevím, proč vám tak vadí. Sám odsuzujete domnělé bonzáky jako například tvůrce Nezvědavce, ale ty opravdové si pěstujete...
_______________________________________________-

Vy 'leho", nevite vo čom pisete. Tohle jste dokazal zde uz nescetnekrat. My si na Zvedavci "pestujeme" vas a vasi odpadlou partu, jelikoz by nebylo si z koho delat srandu. Pochopte to uz jednou provzdy - pane ! [velký smích]

69396

6.9.2005 8:56

RE: Pravděpodobně zase kachna

kema 207.?.?.?

Reakce na 69396

> My si na Zvedavci "pestujeme" vas a vasi odpadlou
>partu, jelikoz by nebylo si z koho delat srandu. Pochopte to uz
>jednou provzdy - pane ! [velký smích]

Tak proto jste hlasoval pro cenzuru a vylouceni Leha ? A proto tady bonzujete ?

[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

69407

6.9.2005 17:49

RE: Pravděpodobně zase kachna

leho 84.?.?.?

Reakce na 69396

>Vy 'leho", nevite vo čom pisete. Tohle jste dokazal zde uz
>nescetnekrat. My si na Zvedavci "pestujeme" vas a vasi odpadlou
>partu, jelikoz by nebylo si z koho delat srandu. Pochopte to uz
>jednou provzdy - pane !

Když leho měl být vyloučen, tak Lev horlivě hlasoval pro jeho vyloučení. Teď když je tu leho z nějakého důvodu stále editorem trpěn, tak věrný Lev sklapne podpadky a už není pro jeho vyloučení. Lev se odporně lísá ke každému, kdo umí nejlépe nadávat lehovi a odsoudit americký imperialismus. Takoví lidé jsou u mě lidé s nečistým svědomím, lidé falešní, zákeřní a úskoční. Pasují na ně v celku všechny charakteristiky funkcionářů KSČ, kterým po sameťáku zkolabovala dojná kráva v podobě SSSR a zůstala jim akorát možnost na Zvědavci si zavzpomínat na staré dobré časy a alespoň si zanadávat na své třídní nepřátele, když už je nemohou podusit v kachlíkárně v Bartolomějské. Tak nějak, Lve, není liž pravda?

69463

6.9.2005 18:19

Štábní písaři leho, z Vás by Urválek zezelenal závistí:l

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 69463

>...imperialismus. Takoví lidé jsou u mě lidé s nečistým
>svědomím, lidé falešní, zákeřní a úskoční...

>...v kachlíkárně v Bartolomějské. Tak nějak, Lve, není liž pravda?
Další rána z Vašeho sračkometu pár kilometrů vedle, štábní písaři: kachlíkárna je na Letné, ne v Bartolomějské.

69467

7.9.2005 3:18

RE: Štábní písaři leho, z Vás by Urválek zezelenal závistí:l

leho 84.?.?.?

Reakce na 69467

>Další rána z Vašeho sračkometu pár kilometrů vedle,
>štábní písaři: kachlíkárna je na Letné, ne v
>Bartolomějské.

A v Bartolomějské jste měli jako co, Táborský?

69523

7.9.2005 6:34

Jenom skutečný blb, štábní písaři leho, se ptá otázky, na které nedokáže odhadnout odpověď:

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 69523

>A v Bartolomějské jste měli jako co, Táborský?

Mno, to přijde na to, jak kdy. Já jsem měl nejraději "koňský sen", protože toho bylo skoro dost na najedení a já jsem byl tenkrát mladej a rozežranej. Podával se pravidelně každý pátek. Byly to vařené krmné ovesné vločky s plevami, polité třemi (polévkovými) lžícemi narůžovělého ochucení, připraveného ze lžíce marmelády, rozkvedlané v kýblu teplé vody. Někdy se na mne dostaly i dvě porce, protože nováčci to nemohli pozřít. To bylo ovšem až v letech 1953/54, kdy StB už nemělo židovské velení - když tam byla moje teta a strejc v 48 a táta v 50-51, za Židů, tak tam měli taky v pátek "koňský sen", ale mnohem menší porce a místo narůžovělé vody fasovali na ochucení kopanec nebo pár facek. A někdy přišli i o ten oves, protože se vyslýchalo i pár dní a nocí v jednom vrzu, což jsem já už nezažil a mohl jsem se téměř s jistotou na páteční oběd celý týden těšit. Taky jsem už nezažil pytle přes hlavu, jako se teď dávají na přidušení nepřátelským živlům v Iráku - to je také židovský vynález, v době mé vyšetřovací vazby už nepoužívaný. Obrozené StB na nás mělo hadrové klapky na oči a s těmi jsem při mé nedisciplinovanosti párkrát zažil krásnou srandu. Jednou se stal neúmyslně její obětí můj přítel, který to teď asi čte a padá při té vzpomínce smíchy se židle (mno, tenkrát z toho moc velkou srandu neměl) a podruhé byl obětí estébácký velitel směny a byl z toho v celé Bartolomějské mazec jako hrom.

Ale to bych Vám mohl vyprávět až jindy, protože teď by mi nevyšlo místo na to, co jsem Vám chtěl odpovědět především: Leho, Vy jste nepředstavitelnej vůl. Vy máte velení sračkometu v té Vaší RKB-80 kadibudce zaslouženě, jen bacha na kemu, dejchá Vám na krk.


69544

6.9.2005 19:43

RE: Pravděpodobně zase kachna

Lev 68.?.?.?

Reakce na 69463

>Když leho měl být vyloučen, tak Lev horlivě hlasoval pro
>jeho vyloučení. Teď když je tu leho z nějakého důvodu
>stále editorem trpěn, tak věrný Lev sklapne podpadky a už
>není pro jeho vyloučení. Lev se odporně lísá ke každému,
>kdo umí nejlépe nadávat lehovi a odsoudit americký
>imperialismus. Takoví lidé jsou u mě lidé s nečistým
>svědomím, lidé falešní, zákeřní a úskoční. Pasují na
>ně v celku všechny charakteristiky funkcionářů KSČ, kterým
>po sameťáku zkolabovala dojná kráva v podobě SSSR a zůstala
>jim akorát možnost na Zvědavci si zavzpomínat na staré
>dobré časy a alespoň si zanadávat na své třídní
>nepřátele, když už je nemohou podusit v kachlíkárně v
>Bartolomějské. Tak nějak, Lve, není liž pravda?
_____________________________________________________

"leho", vy umite ale pobavit. [velký smích] Vy jste takovej dobrej bavič. [chechtot] [chechtot] [chechtot]
Akorat mate uplne jinej humor, nez pan Taborsky a to me na vas nejvice zlobi [pláč] [naštvaný]

69479

6.9.2005 21:08

RE: Pravděpodobně zase kachna

leho 64.?.?.?

Reakce na 69479

>Akorat mate uplne jinej humor, nez pan Taborsky a to me na vas
>nejvice zlobi

Jiste, nastaveni zrcadla nekdy hodne boli...

69483

6.9.2005 8:40

RE: Pravděpodobně zase kachna

Tom 24.?.?.?

Reakce na 69389

>Proč? Tohle já vůbec nechápu, pokud se Arkan chová slušně,
>není sprostý jako například Kadibudka Táborský a nevyzývá
>ke genocidě různých menšin nebo většin, nevím, proč vám
>tak vadí. Sám odsuzujete domnělé bonzáky jako například
>tvůrce Nezvědavce, ale ty opravdové si pěstujete...

Útrpná ubohosti!

Arkan se nechová slušně. Arkan se chová špatně. Znám pár židů, ale u žádného z nich jsem se nesetkal s tak špatnou prací hlavou, jako tady předvádí Arkan.

69405

7.9.2005 23:38

RE: Pravděpodobně zase kachna

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 69389

Sergante ja nepovazuji skryte vyhrusky za slusnost, to uz davam prednost vulgarismum.

69641

6.9.2005 11:27

RE: Pravděpodobně zase kachna

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 69388

Na to zjištění jste potřeboval informace od p. Lva. To jsem si myslel, že ta Vaše webová stránka je lépe organizovaná. Pokud jde o to "dávání si pozoru", tak to bude oboustranné.
Que Jésus, le bon pasteur vous benisse en ce jour et veille sur vous pour toujours.

69422

6.9.2005 8:08

RE: Pravděpodobně zase kachna

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 69343

>Ja vam mam takovy nejaky zvlasti neklid .......

>...velmi vzdelany a inteligentni ...P.Peshmerga Mrg.


--------------------------
>Arkan
>Mozna cesky mluvite,...ale kde je Vase srdce?

>Taky byste mi mohl naznacit, kdo to jsou Irčané, ...jak jste se nedavno svou superspisovnou >cestinou racil vyjadrit.

>A neposledne pak, ktery zakon by Vas mohl za toto poslat do chladku:
> Pokud odchod z Gazy neuklidní celou tu oblast, pak jen doufám, že Izrael tu arabskou chátru >eliminuje jednou pro vždy.
>Vase slova, pane.

Vypada to, ze Arkan neni Vas prvni nickname na Zvedavci, ale taky se mohu mylit. Nestuduji Vase prispevky, pouze poukazuji na rys Vaseho charakteru.
Vladimir Sodek 02.09.05 12:01
------------------------------------
Lve
Jazykozpytec Peshmerga by "zajiste" nenapsal - Irčané -
A kdyby to byla nahoda ( silne pochybuji ), tak by se zajiste omluvil za napadani dopisovatelu v podobe kritiky jejich nespisovne cestiny.
Pokud nickname Arkan patri te same osobe, urcite se omluvi. [cool]

69400

6.9.2005 8:21

RE: Pravděpodobně zase kachna

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 69.?.?.?

Reakce na 69400

Ja jen tak sleduji tu vasi pri pane Vladimire a horlivost pana Lva a neni mi jasne co vidite zlocinneho na tom, ze nekdo pouziva nekolik nicku. To uz jsme na tom s tou demokracii, kterou vy ctite tak spatne, ze pro zmenu nicku si budeme muset podat pisemnou zadost, bez te si ho zmenit nemuzem. Koho se mam zeptat, az me muj nick omrzi o zmenu. Kazdy si prece muze kliknout na Arkana a zjisti za par vterin, ze je to osoba, ktera pouziva nekolik nick. Tudiz se s tim nijak netaji, tak nevim proc z toho delate vedu. Reknete rovnou, ze vam jeho nazory nesedi a ze ho na Zvedavci nechcete a je to. Nac takovyhle saskarny. Takhle se prece dospely clovek nechova.

69404

6.9.2005 9:01

RE: Pravděpodobně zase kachna

Vladimir Sodek 62.?.?.?

Reakce na 69404

>Ja jen tak sleduji tu vasi pri pane Vladimire .....
>......Takhle se prece dospely clovek nechova.
Pane Blaho
Napsal jsem:
Je zde mnoho dopisovatelu, od kterych se rad priucim, ikdyz treba neni zadny synchron mezi nami, jako treba pan Valtr, Peshmerga ......
Vladimir Sodek 07.08.05 10:51
-------
Proto me prekvapilo, ze by pan Arkan byl tak nepozorny a kritizoval nespravnou cestinu,
apritom se sam dopoustel chyb.
Takhle by pan Peshmerga urcite nekonal.[mrknutí jedním okem]

Ale Vam nic vysvetlovat nemusim.
Vy umite kliknout na me jmeno, nebo nickname Idealista a zajiste najdete odpoved na Vase argumenty.
S panem Peshmergou jsme, dle meho usudku, nasli spolecnou vlnu v mozne komunikaci a neschylujeme se k urazkam, ale treba si vymenujeme recepty na "kvalitni houskovy knedlik".
Pan Arkan pri startu zakopl o prvni prekazku a jak je vidno, na Zvedavci bude dlouho "kulhat" [smích]
P.S. Vse psano v poklidu..... ataq[cool]

69408

6.9.2005 14:35

RE: Pravděpodobně zase kachna

Lev 68.?.?.?

Reakce na 69404

a horlivost pana Lva a neni mi jasne co vidite zlocinneho na tom, ze nekdo pouziva nekolik nicku.
___________________________________________

......prave proto, pane Blahnik ( pripadajici mi jako jeden vytecnik "lojzodusan " ), jen zlocinci a lide s necistym svedomim, lide falesni, zakerni a uskocni, vcetne vas, si meni na Zvedavci sve nicky. Jiny duvod v me horlivosti nevidim.


Kazdy si prece muze kliknout na Arkana a zjisti za par vterin, ze je to osoba, ktera pouziva nekolik nick.
____________________________________________

V kazdem pripade pane, mate zajimavy, primo kouzelny klik, na vasem PC. Ja totiz, kdyz si kliknu na nick Arkan 24, tak se mi zobrazi tohle:

Všechny příspěvky podepsané Arkan

Nalezeno 98 příspěveků, 2 různé IP adresy


69433

6.9.2005 15:54

RE: Pravděpodobně zase kachna

leho 84.?.?.?

Reakce na 69433

>......prave proto, pane Blahnik ( pripadajici mi jako jeden
>vytecnik "lojzodusan " ), jen zlocinci a lide s necistym
>svedomim, lide falesni, zakerni a uskocni, vcetne vas, si meni na
>Zvedavci sve nicky. Jiny duvod v me horlivosti nevidim.

Takže, Lve, byste slavného českého buditele Karla Havlíčka také odsoudil jako zločince s nečistým svědomím, jako člověka falešného, zákeřného a úskočného za používání pseudonymu "Borovský"?

69439

6.9.2005 16:10

RE: Pravděpodobně zase kachna

Lev 68.?.?.?

Reakce na 69439

>......prave proto, pane Blahnik ( pripadajici mi jako jeden
>vytecnik "lojzodusan " ), jen zlocinci a lide s necistym
>svedomim, lide falesni, zakerni a uskocni, vcetne vas, si meni na
>Zvedavci !! sve nicky. Jiny duvod v me horlivosti nevidim.

Takže, Lve, byste slavného českého buditele Karla Havlíčka také odsoudil jako zločince s nečistým svědomím, jako člověka falešného, zákeřného a úskočného za používání pseudonymu "Borovský"?
_______________________________________________

"leho", milacku, kolikpak asi mate dioptrii ? Kdyz strilite udajne, do tech silenych dzihadistu, vidite aspon na mušku vasi samopalne smrtici zbrane ? Pokud se nemylim, tak nectete dobre. Napsal jsem specificky: "si meni na
Zvedavci sve nicky." Vite prece, ze na Nezvedavci jsem veden, ze jsem za cely svuj posledni zivot neprecetl ani jednu knihu, vcetne čítanky, takze nejakeho soustruznika pod jmenem K.H.Borovskeho, neznam.

69441

6.9.2005 16:35

RE: Pravděpodobně zase kachna

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 69439

Slavný český buditel Bahník z Bahna a Karel Havlíček Borovský[velký smích] [velký smích] [velký smích]

A to jsem si ještě ani nevšim´, že si tady Borovský měnil nicky[velký smích] [velký smích] [velký smích]

69446

7.9.2005 7:18

RE: Pravděpodobně zase kachna

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 69.?.?.?

Reakce na 69433

>a horlivost pana Lva a neni mi jasne co vidite zlocinneho na
>tom, ze nekdo pouziva nekolik nicku.

>......prave proto, pane Blahnik ( pripadajici mi jako jeden
>vytecnik "lojzodusan " ), jen zlocinci a lide s necistym
>svedomim, lide falesni, zakerni a uskocni, vcetne vas, si meni na
>Zvedavci sve nicky.

Jeste jsem si ten nick nezmenil, a az si ho budu chti zmenit, vas se dovolovat nebudu. Me jmeno je v me e-mail adrese, uz jsem to panu Taborskemu, kteremu to pomaleji mysli vysvetlil dvakrat. Vy jste zrejme na tom s tim vasim myslenim mnohem hur , tak vam ho zopakuji potreti : Zdenek Blaha. Kdyz uz jsme u tech jmen, vase jsem tady nevidel. Jen zlocinec s necistym svedomim, falesny, prolhany, zakerny, zbabely a uskocny se chova jako vy. Ze zalohy zakerne napadate pod cizim jmenem slusne lidi. Kdyz se vam nedari, tak se jich snazite zbavit udanim. Procetl jsem si vase nabubrele zvasty (je z nich patrno, ze jste otrockym obdivovatelem a ucnem pana Taborskeho.) , ktere se zalovanim a udavanim jen hemzi. O vsech ctenarich, ktere jste udal tvrdite, ze je to jedna a ta sama osoba. Dokonce na to prisahate a dusujete se aby vam ostatni verili. Verte pane tak odpornou bytost jako jste vy nemam vubec chut oslovovat, ale pravdu o tom co si o vas myslim, vam po vasem drzem utoku rici musim. Ostatne, to same jste uz slysel od vic lidi. To by pro vas melo byt, pokud mate dostatek inteligence dukazem, ze jste odporny kde komu.

>Jiny duvod v me horlivosti nevidim.

Ja ano, naucil jste se to od komunistu a mate to navzdy vypalene na cele : Praskac!

>V kazdem pripade pane, mate zajimavy, primo kouzelny klik, na
>vasem PC. Ja totiz, kdyz si kliknu na nick Arkan 24, tak se mi
>zobrazi tohle:

>Všechny příspěvky podepsané Arkan
>
>Nalezeno 98 příspěveků, 2 různé IP adresy

Vy mate v kazdem pripade zajimavou obranu na sve nechutne jednani. Pokud je totiz toto pravda, pak se jenom sam usvedcujete, ze vase udani je falesne a vy jste sprosty lhar.

69545

7.9.2005 8:28

RE: Pravděpodobně zase kachna

Tom 24.?.?.?

Reakce na 69545

Vy jste se nám tady ale rozblahnil, pane Blahníku z blahna! "Blah!" "Blah!"

>V kazdem pripade pane, mate zajimavy, primo kouzelny klik, na
>vasem PC. Ja totiz, kdyz si kliknu na nick Arkan 24, tak se mi
>zobrazi tohle:

>Všechny příspěvky podepsané Arkan
>
>Nalezeno 98 příspěveků, 2 různé IP adresy

>Vy mate v kazdem pripade zajimavou obranu na sve nechutne jednani. Pokud je totiz toto pravda, pak >se jenom sam usvedcujete, ze vase udani je falesne a vy jste sprosty lhar


Víte co by dneska říkal váš pansoudruh Lenin? "Kikat! Klikat! Klilkat!"

Na co jste to klikal, když se vám pod rukou objevilo takové Blahno?

Kliknou si laskavě sem:

http://www.zvedavec.org/show_ip.php?id=65248&clanek=1294&PHPSESSID=35515fae21b5dac86115c82a4240f2b2

a už nám tady nesmrděj jejich soudruhama ano?

69550

7.9.2005 11:13

RE: Pravděpodobně zase kachna

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 69545

>>Jiny duvod v me horlivosti nevidim.
>
>Ja ano, naucil jste se to od komunistu a mate to navzdy vypalene
>na cele : Praskac!

>Vy mate v kazdem pripade zajimavou obranu na sve nechutne
>jednani. Pokud je totiz toto pravda, pak se jenom sam
>usvedcujete, ze vase udani je falesne a vy jste sprosty lhar.

Tedy nechápu, co je komunistického a práskačského na tom, když zde někdo dá odkaz na některou ze stránek Zvědavce? Kliknout si může kdykoliv kdokoliv na kteroukoliv stránku. Zpravidla jsou rozdílné údaje při kliknutí na nick a na IP autora příspěvku. To je však snadno vysvětlitelné.
Smůlu měl pouze Lojzodušan, kterému nová přezdívka zůstala. U "Arkana Mgr Paed Pjet Hadri Na Miti Peshmerga" by taková nová přezdívka byla nepraktická.

Dnes jsou zde někteří čtenáři peskováni, že si dovolili kliknout na statistickou stránku Zvědavce, třeba již zítra budeme od stejných lidí peskováni za to, že si klikneme na článek ve Zvědavci.

69562

7.9.2005 13:44

Special pro Adolfa Blahniku

Lev 68.?.?.?

Reakce na 69545

Mily pane Adolfe Blahniku, pan Arkan by vam odepsal takovym modernim stylem - "dobře pěníne Blahniku, ale pozor, ať se svoji vlastní pěnou neudavíte" [vyplazený jazyk] Jste si jistej, ze vase jmeno je skutecne Zdenek Blaha ?, mily Adolfe ? A muzete dokazat, ze vsechny, vase vulgarismy, ktere zde vy Adolfe Blahniku pouzivate, delaji z vas slusneho a seriozniho cloveka ? Jste jen k smichu chlape [chechtot] [vyplazený jazyk]

69579

8.9.2005 2:57

RE: Special pro Adolfa Blahniku

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 69.?.?.?

Reakce na 69579

>Mily pane Adolfe Blahniku, pan Arkan by vam odepsal takovym
>modernim stylem - "dobře pěníne Blahniku, ale pozor, ať se
>svoji vlastní pěnou neudavíte" [vyplazený jazyk]

"dobře pěníne Blahniku - to vypada, ze se davite spise vy, nez ja. Az vam u toho zaskocilo.
>Jste si jistej, ze vase
>jmeno je skutecne Zdenek Blaha ?, mily Adolfe ?

Vy jste si vcera byl jisty, ze jsem Dusan a dnes jste si zase jisty, ze jsem Adolf, vy to opravdu mate v ty vasi mozkovne pomotany, clovicku. Jste si vy jistej, ze jste opravdovej Lev. Pokud ano, patrite do ustavu choromyslnych.

>A muzete dokazat,
>ze vsechny, vase vulgarismy, ktere zde vy Adolfe Blahniku
>pouzivate, delaji z vas slusneho a seriozniho cloveka ? Jste jen
>k smichu chlape [chechtot] [vyplazený jazyk]

Moje vulgarismy jsou copy-paste tech vasich s kterymi jste me vcera drze napadl, aniz bych si vas vubec vsimal. S tim rozdilem, ze vy lzete a ja mam pravdu co se tyce vasi udavacske natury. Zase se sam sobe v zrdcadle nelibite, ze. No ja se vam nedivim.

69677

8.9.2005 5:20

Special pro Adolfa Blahniku

Lev 68.?.?.?

Reakce na 69677

Vy jste si vcera byl jisty, ze jsem Dusan a dnes jste si zase jisty, ze jsem Adolf, vy to opravdu mate v ty vasi mozkovne pomotany, clovicku. Jste si vy jistej, ze jste opravdovej Lev. Pokud ano, patrite do ustavu choromyslnych.
________________________________________

Hele Adolfe a vite vy vubec, ze mi jeste pripominate jednoho pomatence pod nickem "68", jinak si nechavaval rikat i "Brnak" a dokonce i Franta Travnicku, jako ten, co upravil tu cestinu, at muzeme po vas cist. No a k nemu uz mate vubec nejbliz. Vono se to proste neda poznat jak si casto menite ty nicky na Zvedavci. To je jako s temi VyVole,nymi. V USA se jmenuji jinak, nez v Izraeli. Neni to i vas pripad Adolfe ? [chechtot]

No a pan P.Peshmerga Mrg. by k tomu jeste dodal: "Pěňte víc Adolfe !"

69694

8.9.2005 7:46

RE: Special pro Adolfa Blahniku

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 69.?.?.?

Reakce na 6

>Hele Adolfe a vite vy vubec, ze mi jeste pripominate jednoho
>pomatence pod nickem "68", jinak si nechavaval rikat i "Brnak"

To je v poradku, ty halucinace se vam vytrati, az vam z cela zmizi ta nabehnuta zila. Nez zacnete neco posilat do Zvedavce, tak se radsi napred podivejte do zrdcadla, jestli ji tam jeste mate, abyste porad nepridaval k tem puvodnim kravinam dalsi jeste vetsi.

>Vono se to
>proste neda poznat jak si casto menite ty nicky na Zvedavci.

No ja si je nemenim ani tak casto, jako mi je menite vy. Behem dvou prispevku uz jste mi ho zmenil petkrat. Pri znacne davce kretenismu, ktery z vas cisi na prvni pohled jich asi bude jeste vic. Kdy uz se rozhodnete pro ten spravny? Porad to neni ono. Asi byste se mel opravdu uklidnit a zacit pouzivat sedou hmotu, jestli vam v ty dreveny hlave jeste nejaka zbyla.

> No a pan P.Peshmerga Mrg. by k tomu jeste dodal: "Pěňte víc
>Adolfe !"

Uklidnete se a zkuste jednou taky neco vymyslet sam. To prece pro vas neni dustojne kopirovat cloveka, ktereho jste prasknul.

69703

6.9.2005 8:19

RE: Pravděpodobně zase kachna

Tom 24.?.?.?

Reakce na 69343

>Arkan, P. Peshmerga, P. Tsahal, P.Peshmerga, P.Peshmerga Mgr Paed,
>P.Peshmerga Mgr Paed, P.Peshmerga san, P.Peshmerga,, P.Peshmerga, Mgr Paed, P.Peshmerga, Mgr Paed, P.Peshmerga, Mgr.Paed, Peshmerga bey, Petr A. Novak, Petr Alexander Novak, Pjet hadri na mití, Žádám o pjet hadri na, Žádám pjet hadri na mi.

U Jehova! Právě se mi podařilo rozlomit poslední šifru Mossadu! Arkan nás tady zapřísahá všemi svými předky, abysme poslali osádce kadibudky "Pět hadrů na mytí!" V kadibudce je přeplněno! Chlapci tonou ve vlastních výtvorech! "ÁÁÁCH!" "KÁÁÁCH!" Už jim z toho sajrajtu koukaj jenom uši! Už jen probublávají, chuďátka ... Pro pět ran do kadibudky! Pošlete jim těch pět zasr...... hadrů, ať si mohou vytřít! Ale slušně, přátelé, slušně! Ať seržanta leha, z těch sprosťáren netrefí šlak! [překvapení]

69402

6.9.2005 10:34

RE: Pravděpodobně zase kachna

google 217.?.?.?

Reakce na 69343

Jak málo stačí k tomu, aby to nastartovalo na první našlápnutí tolik lidí (skoro jako dobře seřízená motorka).

oblubena Peshmergova formulacia


Aja 24.?.?.?
Reakce na 0
pane Pesmerga.
a on me...... ma byt mne.

p.Aja to vedela uz davno [zmaten]

69419

7.9.2005 4:13

RE: Pravděpodobně zase kachna

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 69419

Google, moje formulace (Peshmerga-Arkán), kterou nikterak nepopírám. Vytočila Vás k zuřivosti v minulosti, vytočí Vás k zuřivosti a nenávisti i dnes. Jen se podívejte na ty příspěvky, tolik pozornosti, cti a důvěry (por. Hamáček) jsem si nikdy nezasloužil.

69528

7.9.2005 13:59

RE: Pravděpodobně zase kachna

Aja 24.?.?.?

Reakce na 69419

>
>
>Aja 24.?.?.?
>Reakce na 0
>pane Pesmerga.
> a on me...... ma byt mne.
>
>p.Aja to vedela uz davno [zmaten]

Styl projevu nekterych prispevatelu je nezamenitelny.
Nakonec, vas take, google. [smích]

69581

31.8.2005 15:03

'..arabská solidarita..' (prispevek by Vanguard)

Peter Veliky 205.?.?.?

Pan Vanguard uhodil hrebik na hlavicku. Zajimave ze nikdo z tech zidobijcu nezareagoval na jeho proste fakta.

68498

31.8.2005 18:23

RE: '..arabská solidarita..' (prispevek by Vanguard)

Krakonos CDN ptacibirds (zavináč) yahoo (tečka) ca 154.?.?.?

Reakce na 68498

Vite , tech prispevku zidobijcu je na tomhle clanku a na Zvedavci vubec vic nez dost i s fakty a tak to ignorovali , stejne by jste nemel na ty facta asi zadnej argument .

68519

1.9.2005 6:17

RE: '..arabská solidarita..' (prispevek by Vanguard)

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 69.?.?.?

Reakce na 68498

>Pan Vanguard uhodil hrebik na hlavicku. Zajimave ze nikdo z tech
>zidobijcu nezareagoval na jeho proste fakta.

Taky s tim souhlasim. Postreh pana Vanguarda je naprosto presny.

68640

1.9.2005 6:54

RE: '..arabská solidarita..' (prispevek by Vanguard)

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68498

Zatim jsem reagoval fakty na "sklerozu" pana Arkana to vite byl jsem ponekud zaneprazdnen, z nich lze vyvodit proc tak neochotne pristupuji Palestinci na smireni se s kradezi vlastni zeme ( nekdy se tomu rika konfiskace). Vzhledem na fakt, ze nemaji ani tanky ani jaderne zbrane budou muset pristoupit na tvrde kompromisy. Izrael i kdyz v pozici sily a prevahy musi vzit v uvahu verejne mineni i fakt, ze USA ztrati o deni na Blizskem vychodu zajem s vycerpanim zasob ropy a to se blizi. Taky lze predpokladat zvyseny zajme jinych treba takove Ciny ma rust ekonomiky dlouhodobe okolo 10% rocne ( rust spotreby ropy) a neni sobestacna!! Navic udrzovat vojenskou silu vyjde Izrael dost draho 1500 $ na hlavu za rok, kde se na to hrabou mocnosti jako Francie, Britanie nebo Rusko. Takze politika velkeho klacku se ukazuje jako destruktivni. Jiste se svou vlastni destrukci lze vzit sebou i jine, ale je to vitezstvi?

68646

31.8.2005 18:55

'..Palestinci jsou neporadnejsi a hloupejsi..' (Meda Beda)

Peter Veliky 205.?.?.?

To vite ze jsou, mate pravdu.
Mluvil jsem z jednim kolegou, co tam byl celej rok na studijnim leave a ten mi 'toho' navykladal.
Cistokrevnej Arab podle neho povazuje Palestince za neco obdobneho jako Cesi cikany.
Proto asi Jordan a Egypt moc neudelal proto, aby Palestinci meli svuj vlastni stat.

68529

31.8.2005 21:31

RE: '..Palestinci jsou neporadnejsi a hloupejsi..' (Meda Beda)

Krakonos CDN ptacibirds (zavináč) yahoo (tečka) ca 154.?.?.?

Reakce na 68529

To je mozny , ale Palestinec zase kouka na Israelitu jako na zlodeje proti kterymu kdyz se veme do uvahy ukradena hodnota Real estate vokupovany Palestyny i ceskej cigan je jen amater . A pak taky Palestinec voproti ciganovi ma svuj domov kterej si brani i kdyz se mu vokupuje ...... Arab proti zidovi je taky vejs posazenej . Von arabskej velbloud je vyssi nez zidovskej voslik [velký smích]

68558

31.8.2005 22:14

Izraelcania su skutocny teroristi

Trillian 84.?.?.?

Reakce na 68529

Vsetko je zmedializovane v prospech Izraela a o ubohych Palestincoch si ludia myslia ze su to teroristi.Izraelsky vojaci terorizuju obyvatelov Palestiny a nikdo nic proti tomu neurobi,ale ked sa nieco stane "ubohym" Izraelcanom uz to oplakava cely svet.

Tu su informacie o skutocnej tvari Izraelu

http://members.chello.sk/imagine/webpage-50f.html

68574

1.9.2005 1:07

RE: '..Palestinci jsou neporadnejsi a hloupejsi..' (Meda Beda)

Vandal 206.?.?.?

Reakce na 68529

Dle Vaseho axiomu, podle ktereho palestinci jsou kulturne na nizsi urovni nez ostatni arabove,a proto bez naroku na uzemi na kterem ziji po generace, by nas narod uz davno mel vyklidit ceske zeme ve prospech vyspelejsi germanske kulture. Nezapomente, ze v Palestine zije taky hromada krestanu a jinych nabozenskych kultur. Ti vsichni jsou obetmi zidovskeho suprematizmu.
Pamatujte dale, ze at palestinsti muslimove, nebo ti ze zbytku Blizkeho vychodu jsou spjati stejnym kodem chovani v dennim zivote zalozenym na Koranu , takze si na priklad vytiraji zadky (mam dojem levou rukou- nevim jestli to Mohamed vysvetlil v Koranu detailne) stejnou rukou a podani te druhe se dodnes povazuje za urazku. Muslimove se alespon nikdy netajili s jejich Koranem, ktery by mnoho evropanu privedl dnes do rozpaku. Jejich smrtelni nepratele, zide vsak jejich Talmud nikdy nereklamovali a naopak po staleti utajovali. Tak se muze dnes stat neco jako nedavny pripad v New York City, kdy rabin, specialista na obrizky byl narcen, ze nakazil nekolik novorozenych zidacku pohlavni nemoci pri tom jak jim odsaval krev z pindiku svymi pysky , nacez jeden z novorozencu zemrel. Do te slamastiky se taky zapletl starosta mesta Bloomberg(zid), ktery si pozval bandu rabinu-upiru, aby jim tenhle kabalistickej ukon rozmluvil, ale bohuzel rabini mu odpovedeli vztycenym prostrednickem, on aby se staral o drzeni goimu na uzde a nechal "nabozenske" starosti jim.

68593

1.9.2005 2:02

RE: '..Palestinci jsou neporadnejsi a hloupejsi..' (Meda Beda)

Krakonos CDN ptacibirds (zavináč) yahoo (tečka) ca 154.?.?.?

Reakce na 68593

Jo jo , v USA se deje hodne veci . Ale zni to dobre , muceni kojence upirama se skobakem v NYC , kanibalismus s pedofilii a dokonce i se sexualnim aktem pri kterym vobvinenej rabin nakazil dost kojencu israelskyho puvodu pohlavni chorobou a kde se u nabozenskejch sexualnich vobradu zdravi rabin rabina middle finger salute ...., jo to se tak stat u tech zidovskejch skupin v Praze tak by si davali na verejnosti pekne po drzce ........ [velký smích]

68602

1.9.2005 3:08

RE: '..Palestinci jsou neporadnejsi a hloupejsi..' (Meda Beda)

Blahnik zblaha (zavináč) sbcglobal (tečka) net 69.?.?.?

Reakce na 68602

>Jo jo , v USA se deje hodne veci . Ale zni to dobre , muceni
>kojence upirama se skobakem v NYC , kanibalismus s pedofilii a
>dokonce i se sexualnim aktem pri kterym vobvinenej rabin nakazil
>dost kojencu israelskyho puvodu pohlavni chorobou a kde se u
>nabozenskejch sexualnich vobradu zdravi rabin rabina middle
>finger salute ...., jo to se tak stat u tech zidovskejch skupin v
>Praze tak by si davali na verejnosti pekne po drzce ...

Zase ci cintate na triko, lidovy podkerkonossky vypraveci. Co kdybyste nam povypravel neco z Kanady treba o divce, ktera mluvi slovensky a kterou nekdo nezne zbil a zlamal ji prsty. O Americe vypravejte, az se do ni nekdy podivate, zatim se vam to diky vasemu flakacstvi nepovedlo.

68609

1.9.2005 4:00

RE: '..Palestinci jsou neporadnejsi a hloupejsi..' (Meda Beda)

Krakonos CDN ptacibirds (zavináč) yahoo (tečka) ca 154.?.?.?

Reakce na 68609

Ze vy nosite takou tu malinkou smesnou cepicku a cancate blbosti kdyz se Vam nelibi na Israel moje poznamky s jeho vobyvateli ? Ale uznate ze si v Praze Sidon a ty dalsi pekne davali do drzky a v mele na verejnosti ze kteryho meli srandu vsecky skini v CZ byl taky nakej zlomenej prsticek a paznecht .

68615

1.9.2005 1:01

Israel je ve vážné krizi

Emma Bovary 62.?.?.?

http://www.novinky.cz/zahranicni/64037-amos-oz-po-prevzeti-goethovy-ceny--izrael-je-ve-velke-krizi.html

68592

1.9.2005 1:25

'..shitty litle country..' (Izrael)

Peter Veliky 70.?.?.?

Ano, takova mala 'zasrana' zeme jak vime ale dokazali v 67 roce natriskat po drzce desetinasobne presile muhamedskych rusakama vyzbrojenych armad.
Od te doby si Izraele vazim. Ja vlastne vzdy, jak v hokeji tak v politice nadrzoval 'underdogs'.
Pamatujete masakr Izraelskych atletu v Mnichove? Tehdy Izraelska prime ministerka (jak se jen jmenovala - Mayer?) slibila, ze ty vrahy vychytaji, odkragluji a slib dodrzela.
Ano, this 'little shit country' jak rek nejakej Francouzkej hrdina. Francouzi zrovna nejsou povolani aby mohli kritizovat Izrael. V dobe nacisticke okupace, Francouzi meli na jednu hlavu obyvatel nejvice zradcu, kolaborantu ve svych radach.
Jejich pocty by se mohli prirovnat k poctu byvale NDR Stasi sluzby.
Cesi jen mirne pokulhavali za nimi se svou STB.

68597

1.9.2005 6:57

RE: '..shitty litle country..' (Izrael)

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68597

Myslite preventivni obranny uder jako vystrizeny z Blietzkriegu? [mrknutí jedním okem]

68647

1.9.2005 10:25

RE: '..shitty litle country..' (Izrael)

leho 84.?.?.?

Reakce na 68647

>Myslite preventivni obranny uder jako vystrizeny z Blietzkriegu?

Židé byli povinni tedy čekat na své zničení nebo ne?

68674

2.9.2005 0:37

RE: '..shitty litle country..' (Izrael)

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68674

To ma byt odpoved sergo? [smích]

68825

5.9.2005 6:00

RE: '..shitty litle country..' (Izrael)

kema 207.?.?.?

Reakce na 68647

>Myslite preventivni obranny uder jako vystrizeny z Blietzkriegu?
>[mrknutí jedním okem]

Ty valky byly pane Bartosek tri. Jednu zacal Izrael, dve Arabove.
Ve vsech trech dostali Arabove straslivym zpusobem nakopano do prdele. [mrknutí jedním okem]

69304

7.9.2005 23:43

RE: '..shitty litle country..' (Izrael)

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 69304

Tou prvni valkou myslite co? Mate na mysli kotlik jmenem kolonizace pod ktery zacali sioniste prikladat uz od roku 1917 a neustale zvysovali pracovni tempo, aby co nejrychleji "vykolonizovali" Palestince z vlastni zeme. [mrknutí jedním okem]

69642

1.9.2005 19:31

RE: '..shitty litle country..' (Izrael)

hostující 84.?.?.?

Reakce na 68597

Tehdy Izraelska prime ministerka (jak se jen jmenovala - Mayer?) slibila, ze ty vrahy vychytaji, odkragluji a slib dodrzela.-jak by mohla vyprávět rodina jednoho norského číšníka!

68756

1.9.2005 1:48

Tomu se rika "vdecnost"

albert 192.?.?.?

Umely, zlocinny a paraziticky stat Izrael vyssava ze Spojenych Statu $5+ miliard rocne. A bez USA, ktere zide, jak v roce 2001 priznal i sam Ariel Shinerman-Sharon, plne kontroluji, by existence Izraele moc dlouho nevydrzela.
A dnes izraelsti zionisticti lupici davaji vinu Spojenym Statum za to, ze pry USA vyvinul tlak na Izrael aby "navratil" cast (uloupeneho) uzemi Palestincum ( ktere sami predtim cele uloupil). A pry hurakan Katrina je za to trestem, ktery na USA seslal sam Buh !!
Tomu se rika zidovska 'vdecnost' ..
Vsak Talmud rika: "I ti nejlepsi z gojimu si zaslouzi smrt".

Katrina - pest Boha ?
http://www.jnewswire.com/library/article.php?articleid=676

America is now experiencing the consequences (curses) of Middle East policies, which have been opposed to God’s Word and to the preservation of His covenant land.”
Many in America couldn’t have cared less about Jews being forced out of their homes and losing everything they have built. Here in Israel, many Jews will be feeling for the Americans who are now facing similar tragedies, tragedies brought about by the forces of heaven rather than through the political power of men.

Can’t you see the link, America? Won’t you see the link?

68599

1.9.2005 5:58

RE: Tomu se rika chucpe!

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 68599

Pane alberte,

to jste vyhmátl článek, který vypovídá přesně o povaze toho drzého a nevděčného pronároda a na současnou situaci sedí jako prdel na hrnec. Měl by to číst každý Američan a připomenout si přitom doslova prorocké varování Benjamina Franklina (v "Chit Chat Around The Table During Intermission”, na Ústavní Konvenci ve Philadelphii, 1787; zaznamenal Charles Cotesworth Pinckney, delegát za Jižní Karolinu):

"If you do not exclude them from these United States, in their Constitution, in less than 200 years they will have swarmed here in such great numbers that they will dominate and devour the land and change our form of government, for which we Americans have shed our blood, given our lives our substance and jeopardized our liberty.
If you do not exclude them, in less than 200 years our descendants will be working in the fields to furnish them substance, while they will be in the counting houses rubbing their hands. I warn you, gentlemen, if you do not exclude Jews for all time, your children will curse you in your graves."

[“Jestliže je ústavně nevyloučíte ze Spojených Států, za méně než 200 roků se zde budou rojit v takovém množství, že budou dominovat a spolknou zemi a změní naši formu vlády, pro kterou jsme my Američané prolili naši krev, dali naše životy, naše jmění a dali v risk naši svobodu.
Jestliže je nevyloučíte, v méně než 200 letech budou naši potomci pracovat v polích a zaopatřovat jim prostředky, zatímco oni si budou mnout ruce v peněžních domech. Varuji vás, pánové, jestliže nevyloučíte Židy na všechny časy, vaše děti vás budou proklínat ve vašich hrobech.”]


68637

1.9.2005 6:59

RE: Tomu se rika chucpe!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68637

Ted jste me nerozsmal, ale velmi hezky odkaz Benjamin se na nas kouka z bankovek a pritom se musi obracet v hrobe.

68649

1.9.2005 10:01

RE: Tomu se rika chucpe!

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 68637

No jen jestli nás Taboráku netaháš za nohu. Ten Franklinův projev je prej stejnej podvrh jako ty slavný protokoly i když chápu lidi určitého druhu tomu věřit budou. Že se tím ohánějí náckové jako David Duke mne ale přesvedčuje že jde o podvrh.

68669

1.9.2005 17:40

RE: Tomu se rika chucpe!

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 68669

Mno, jestli někdo někoho tahá za nohu, tak by to musel být ten delegát z Jižní Karoliny. Tenkrát si to mohl Franklin dovolit říci, dneska by ho poslali šupem opravovat v bouřce hromosvody.

68742

1.9.2005 17:48

RE: Tomu se rika chucpe!

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 68669

A důkaz, že je to podvrh spočívá v tom, že to nemají v telavivské knihovně, žejo.

68743

1.9.2005 18:46

RE: Tomu se rika chucpe!

Emma Bovary 62.?.?.?

Reakce na 68743

>A důkaz, že je to podvrh spočívá v tom, že to nemají v telavivské knihovně, žejo.<

IMHO dost trapná narážka která má zřejmě naznačovat proisraeské sympatie mojí maličkosti což je samozřejmě nesmysl. Ale pokračujte dál tady si to můžete dovolit nejsme na Sprše odkud vás vykopli.

68750

1.9.2005 19:31

RE: Tomu se rika chucpe!

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 68750

>>A důkaz, že je to podvrh spočívá v tom, že to nemají v
>telavivské knihovně, žejo.<
>
>IMHO dost trapná narážka která má zřejmě naznačovat
>proisraeské sympatie mojí maličkosti což je samozřejmě nesmysl.
I sakra, Vy jste ale vztahovačná netykavka! A byly by Vaše "proisraelské sympatie", kdyby i byly, něco, za co byste se měla stydět?

>Ale pokračujte dál tady si to můžete dovolit nejsme
>na Sprše odkud vás vykopli.
Díky za nahrávku a že jste mi tu srandu připomněla (http://www.zvedavec.org/prispevky_636.htm)

68757

2.9.2005 0:39

RE: Tomu se rika chucpe!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68750

Nebojte vykopli by jenom pana Taborskeho. [mrknutí jedním okem]

68827

2.9.2005 4:17

RE: Tomu se rika chucpe!

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 68750

Chcete tím snad říci, paní Bovary, že na Sprše mají přísnější měřítka na novodobé neonacisty naplněné nenávistí vůči Židům typu J. Táborského?

68861

2.9.2005 6:57

RE: Tomu se rika chucpe!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 68861

Presne tak sionismus je oficialne povolen, jeho kritika je oznacen za neonacismus pripadne za antisemitismus, pokud se techto zlocinu dopusti nekdo jako Finkelstein tak se tomu rika jak pane Arkan?

68875

5.9.2005 6:14

RE: Tomu se rika chucpe!

kema 207.?.?.?

Reakce na 68875

>Presne tak sionismus je oficialne povolen, jeho kritika je
>oznacen za neonacismus pripadne za antisemitismus, pokud se
>techto zlocinu dopusti nekdo jako Finkelstein tak se tomu rika
>jak pane Arkan?

Oznacovat kritiku sionismu za neonacismus nebo antisemitismus by byla jiste chyba.
V pripade pana Taborskeho a nekolika dalsich kteri napadaji Zidy jako takove jsou obe oznaceni na miste - to snad uznate?

69305

7.9.2005 23:52

RE: Tomu se rika chucpe!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 69305

A v mem pripade je to jak? A v tisicich jinych pripadu? A kauza Zundel? Prestoze jsem tady kratce, tak jsem si nevsiml, ze by z textu pana Taborskeho sla pena. Treba nick Krakonos je rozdil. V kazdem pripade uznavam, ze obvinit kritiky sionismu s neonacismu a antisemitismu, vzhledem na vliv sionisticke lobby ve financich a mediiich je opravdu ucinna a bezpaterni taktika. Vidim to do budoucna tak, ze bud z nas lidi dostane ta banda zmiji lidskost, a udela z nas stado svini, anebo budou muset jednou tito darebaci slozit ucty, hezky nedemokraticky. Semtam ma nejake prechodne nedemokraticke obdobi uzasny vliv na rozkvet svobody. [velký smích]

69645

1.9.2005 5:37

Rozhodnuti Spojenych Narodu ,jez prirklo cast Palestiny ,tak zvanym zidum.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Vsimnul jsem si v jednom vyse uveden prispevku,ze to byli vlastne Arabove ,co napadli zidy,kdyz UN ustanovil stat Israel,okamzite ,po tom ,co Britove se vzdali sve nadvlady.Tak ,za prve ,cele to OSN a UN je prace zidu,jak dostat staty k jednomu stolu a ziskat vliv a kontrolu,chartu Spojenych Narodu sepsali tri zide ,uzemi na budovu dostali od zida Rockefelera,tak zvane dokumenty k ustanoveni statu Israel ,byly dopisy mezi lord Balford a Rotchildem ,oba zide ,takze, od sameho zacatku si zide sami urcili,sami odhlasovali a sami ustanovili stat Israel,zprvu s tim ,ze to bude zeme ,kde budou respektovat i jina nabozenstvi a jine ,nezidovske obcany,ale ,zkusenost byla jina ,terror nastoupil ,tam ,kde oni sami porusovali to ,co si drive v ramci propagandy k oblbovani politiku ustanovili,takze ,sklizeji jen to ,co si zaseli,oko za oko a zub ,za zub.
Proto ,cele to slavne UN dalo zidum-zionistum ,to ,co jim nikdy nenalezelo,Britanie ,dala to ,co nebylo jejich,tak,jak to delali odjakziva ,"Rozdel a panuj",za co dnes Britanie plati svou cenu take ,dve tretiny vsech kriminalnich precinu ,jsou delany pristehovalci,Kanada ,dnes poznava,co to je "V prave poledne" prestrelky na ulicich "kanadskych" mest.
Multikulturismus prosazeny "lidskymi pravy" z zidovskeho hnizda UN a byvaleho OSN ,nese sve ovoce.
....Zionism is Judaism, and Judaism is unthinkable without Zionism....." - Harper's Encyclopedia of United States History, Vol. X, "Zionists". ".....I am a Zionist......" - Jerry Falwell, Old Time Gospel Hour, 1/27/85 "Some call it Marxism -- I call it Judaism." - The American Bulletin, Rabbi S. Wise, May 5, 1935. "A Jew is anyone who says he is." - David Ben Gurion "But the Communist soul is the soul of Judaism. Hence it follows that, just as in the Russian revolution the triumph of Communism was the triumph of Judaism, so also in the triumph of fascism will triumph Judaism." - A Program for the Jews and Humanity, Harry Waton, pp. 143-144. JOSEPH STALIN in a reply given on January 12, 1931 to an enquiry made by the Jewish Telegraphic Agency of America (Stars and Sand, page 316): "Anti-Semitism is dangerous for the toilers, for it is a false track which diverts them from the proper road and leads them into the jungle.

68633

1.9.2005 7:11

Technicke informace

vladuna 86.?.?.?

1) O "spravedlnosti" rozdeleni Palestiny v roce 1948 vypovida zakladni fakt:
- uzemi, ktere melo pripadnout Palestincum:
98% obyvatelstva tvorili Palestinci
2% Zide
- uzemi, ktere melo patrit Zidum
52% Zide
48% Palestinci
2) Anglicane delili neco, co ji vubec nepatrilo
3) Zide toto uzemi vzdy obyvali: ANO. Prectete si vsak vlastni izraelske demograficke statistiky, kdy a kolik.
4) Mnoho gulase vyrabi fakt, ze se nerozlisuje mezi zide (judaiste = nabozenske vyznani) a Zide (narod / narodnost). Vetsina tech, kteri prisli do Palestiny do roku 1948 byli zide (judaiste, etnicky potomci Chazaru), nikoliv Zide. Etnicti Zide jsou spise Sfardim, kteri prisli do Izraele po roce 1948 vetsinou z arabskych zemi, kde zili relativne v klidu az do ustanoveni statu Izrael.

68651

2.9.2005 5:09

Politika zalozena na lzivych legendach je dukazem pro zbytek sveta.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Politici v ramci toho, jak usilovne pro nas pracuji , nemaji , cas na historii, myslim, histori pravdivou, tak, jak je statistika vyse uvedena, proste to je ztrata casu pro ne v ramci zkorumplovanosti mysle a postaveni, jini lide to hodnoti ,ze tisk a politici ,jsou vsichni bez rozdilu prostitutku zla.
Nahledneme, vsak na zidovskou stranu, at nam nekdo nerika , ze jsme anti- neceho, co neexistuje. Zidovsky-israelsky archeolog dokazal ,ze tak zvany exodus , se nekonal, jak je popisovano v bibli, ovsem to si dal, jak ten pravnik, co dokazal , ze Demjanuk neni Ivan Hrozny a NAHODOU VYPADNUL Z OKNA, JEHO TO TEPRVE CEKA.
Dokazal z archeologickych vykopavek , ze Jerycho , uz bylo 400 roku opustenym mestem ,kdyz k nemu udajne dorazila zidovska vojska, aby troubenim padly jeho hradby. Rovnez je dekazano a nejsou zadne nalezy o tak zvanem Davidove kralovstvi.
Rovnez se dokazalo, ze historie , tak ,jak je popisovano v Bibli nesouhlasi s cestou zidu "utikajicich " z otroctvi Egypta, nebot , tam ,kde meli byt jiz udajne svobodni, tak jeste bylo uzemim Egypta, samozrejme se na pamatkach nachazejich se v dnesnim Israelu neukazuji egypske napisy na skalach, to nesvedci politicke spravnosti.
Zato ,najdem zpravy egypskeho faraona ,kde se rika, jak zide ukradli sperky ,zlato a stribro a prchali s nim pres poust.
Prace takoveho druhu dosla oceneni , kdyz rabbin poznamenal,ze prace archeologa nadelala vic skody Israelu , nez vsichni antisemitisti z celeho sveta a vlna odplaty za slova pravdy nasleduje, tak zvani zide se niceho jineho neboji tak , jako pravdy, ne z ust goyimu, ale z usta zidu samotnych.
. "When only Jews are present we admit that Satan is our god." - Harold Rosenthal, former administrative aide to Sen. Jacob Javits, in a recorded interview
Pravda je velmi trpke sousto pro tento druh lidi v "bratrstvu"- The American Bulletin, Rabbi S. Wise, May 5, 1935. "A Jew is anyone who says he is."Zidem muze byt kazdy, kdo jim chce byt-to jsou slova rabbina Wise, tak , jak kazdy kdo chce muze byt clenem mafie , gangu a jinych kriminalnich istituci.

68865

1.6.2006 12:10

RE: Politika zalozena na lzivych legendach je dukazem pro zbytek sveta.

Deyvo 194.?.?.?

Reakce na 68865

Vazeny pane Nohejle. Uvidime jak je Palestinská samosprava schopna se postarat o chod sveho samostatneho Palestinskeho statu. Bez zahranicni financni pomoci by pochcipali hlady. Ale ani ty penize jim nejsou nic platne, protoze je vetsina rozkradena driv nez vubec dorazi na mista urceni. Dale pak si myslim, ze pokud nejaky stat ma jako jeden ze svých cilu zničení sousedniho statu (jako vitezna strana Hammas vzesla z demokratickych voleb)a zasadne odmita uzavreni miru (pouze primeri), ma tento potencialne ohrozeny soused pravo mu dat demokraticky pres drzku. A co se tyce historie a brani rozumu z Bible. Bible neni kronika. Myslite, ze je rozumne bit, zabijet ci mucit zeny za to, ze Sarka s Vlastou proradnou lsti zajaly a pote krute umucily chrabreho reka Ctirada? Zkuste byt trochu soudny a mene zaslepeny. Dekuji D.

107449

31.8.2006 13:09

Zajímavá výstava

Petr_ 212.?.?.?

http://www.army.cz/files/7498/Izrael_komplet_final.pdf

115562

Příspěvků: 270

31.08. 01:29 brozkeff  Opět velice zajímavý článek.
31.08. 01:45 Krakonos CDN  RE: Opět velice zajímavý článek.
31.08. 02:06 Jiří Táborský  "Odsuny" Palestinců
31.08. 03:09 brozkeff  Wikipedia místo Zvědavce
31.08. 05:19 Jiří Táborský  RE: Wikipedia místo Zvědavce
01.09. 06:01 Rene Bartosek  RE: Wikipedia místo Zvědavce
31.08. 07:54 SandWalker  RE: ... souhlaim s Vami
31.08. 13:56 Arkan  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
31.08. 16:24 Vladimir Sodek  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
31.08. 17:46 Arkan  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
31.08. 21:20 Petr Gejdoš  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
31.08. 21:52 Arkan  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 03:26 Jiří Táborský  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 11:18 Vladimir Sodek  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 14:30 leho  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 16:25 Vladimir Sodek  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
02.09. 22:23 leho  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
03.09. 04:34 Vladimir Sodek  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
03.09. 22:06 leho  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
03.09. 04:50 TS  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
02.09. 17:22 Krutý Krasavec  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
03.09. 01:46 vladuna  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 02:53 Blahnik  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
31.08. 17:13 hmm  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
31.08. 19:51 Arkan  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
31.08. 20:37 Jiří Táborský  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
31.08. 20:54 Arkan  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
31.08. 20:59 Aja  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
31.08. 21:51 leho  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
31.08. 23:53 Arkan  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
31.08. 21:15 Jiří Táborský  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
31.08. 22:00 Arkan  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
31.08. 22:11 Petr Gejdoš  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
31.08. 22:55 Arkan  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
31.08. 23:45 Krakonos CDN  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 20:33 Petr Gejdoš  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
31.08. 22:01 trodas  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
31.08. 23:46 Arkan  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 20:47 Petr Gejdoš  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 20:58 Arkan  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 21:18 Petr Gejdoš  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 22:17 Karel z Čech  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
02.09. 22:33 Vratislav  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 22:24 TS  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 05:15 Blahnik  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
31.08. 20:12 Jiří Táborský  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
31.08. 21:07 Arkan  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 06:24 Rene Bartosek  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 06:59 Blahnik  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 12:45 Karel z Čech  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 14:33 leho  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 14:55 TS  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 18:25 Karel z Čech  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 18:52 leho  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 22:28 Karel z Čech  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 22:44 leho  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
02.09. 11:17 Karel z Čech  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 18:59 Emma Bovary  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
02.09. 03:50 Arkan  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
01.09. 15:33 Jiří Táborský  Pane Bahníku z bahna, to jste nám to tedy vysvětlil:
02.09. 03:40 Blahnik  REPane Taborsky, dovolte, abych vam vysvetlil neco ja !
03.09. 21:00 Jiří Táborský  Pane Bahníku, pokud se budete podpisovat vlastním jménem a ne jen nickem
03.09. 23:43 Blahnik  RE: Pane Bahníku, pokud se budete podpisovat vlastním jménem a ne jen nickem
04.09. 04:48 Jiří Táborský  Pane Bahníku z Bahna,
02.09. 00:25 Rene Bartosek  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
02.09. 00:32 Rene Bartosek  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
02.09. 04:10 Blahnik  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
02.09. 06:46 Rene Bartosek  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
02.09. 06:49 Rene Bartosek  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
02.09. 07:33 Rene Bartosek  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
02.09. 10:18 Karel z Čech  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
03.09. 02:54 Blahnik  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
03.09. 19:40 google  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
03.09. 05:51 Rene Bartosek  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
03.09. 02:04 vladuna  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
03.09. 10:49 Vladimir Sodek  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
03.09. 14:24 leho  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
03.09. 22:11 leho  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
04.09. 14:23 Vladimir Sodek  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
04.09. 16:33 leho  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
05.09. 00:25 Blahnik  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
05.09. 01:41 Vladimir Sodek  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
05.09. 05:06 Blahnik  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
05.09. 05:13 Blahnik  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
05.09. 09:03 Vladimir Sodek  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
08.09. 04:30 Vladimir Sodek  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
08.09. 07:29 Blahnik  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
08.09. 14:41 leho  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
08.09. 14:50 TS  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
08.09. 18:42 Vladimir Sodek  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
08.09. 19:36 Karel z Čech  RE: arabsko-izraelská válka 1948-49
31.08. 03:38 trodas  Tak ted tedy nestiham...
31.08. 04:19 TS  RE: Tak ted tedy nestiham...
31.08. 14:46 bentley  RE: Tak ted tedy nestiham...
31.08. 15:56 TS  RE: Tak ted tedy nestiham...
31.08. 20:44 Jiří Táborský  RE: Tak ted tedy nestiham...
31.08. 14:09 Arkan  RE: Tak ted tedy nestiham...
31.08. 14:21 TS  RE: Tak ted tedy nestiham...
31.08. 14:56 Arkan  RE: Tak ted tedy nestiham...
31.08. 04:28 Krakonos CDN  Tak me napadlo
31.08. 06:23 Vandal  RE: Tak me napadlo
31.08. 08:45 Cobrettti  RE: Tak me napadlo
31.08. 17:47 Krakonos CDN  RE: Tak me napadlo
31.08. 20:02 Arkan  RE: Tak me napadlo
31.08. 20:17 Sidonius Zdenek M  RE: Tak me napadlo
31.08. 20:46 Krakonos CDN  RE: Tak me napadlo
31.08. 22:08 Arkan  RE: Tak me napadlo
31.08. 22:28 Krakonos CDN  RE: Tak me napadlo
31.08. 22:41 TS  RE: Tak me napadlo
01.09. 00:45 Arkan  RE: Tak me napadlo
01.09. 01:08 Aja  RE: Tak me napadlo
01.09. 02:01 Arkan  RE: Tak me napadlo
01.09. 02:14 Krakonos CDN  RE: Tak me napadlo
01.09. 04:04 Aja  RE: Tak me napadlo
01.09. 04:25 Tom  RE: Tak me napadlo
01.09. 16:03 Arkan  RE: Tak me napadlo
01.09. 16:10 Arkan  RE: Tak me napadlo
01.09. 16:19 Arkan  RE: Tak me napadlo
01.09. 16:28 Karel z Čech  RE: Tak me napadlo
01.09. 21:14 Arkan  RE: Tak me napadlo
01.09. 22:00 Aja  RE: Tak me napadlo
02.09. 07:01 Jiří Táborský  RE: Tak me napadlo
02.09. 11:22 Aja  Chybicka se vloudila,
02.09. 16:23 Tom  RE: Tak me napadlo
03.09. 14:27 Arkan  RE: Chybicka se vloudila,
04.09. 05:42 Jiří Táborský  RE: Tak me napadlo
01.09. 01:26 Krakonos CDN  RE: Tak me napadlo
01.09. 02:05 albert  RE: Tak me napadlo
03.09. 14:46 Arkan  RE: Tak me napadlo
03.09. 15:19 Vladimir Sodek  RE: Tak me napadlo
03.09. 20:40 Jiří Táborský  Pane Arkanštajn, mindestens vo jidiš by tady neměli frbrajtovat unzinim
02.09. 12:01 Vladimir Sodek  RE: Tak me napadlo
01.09. 01:12 Krakonos CDN  RE: Tak me napadlo
02.09. 17:43 Krutý Krasavec  RE: Tak me napadlo
01.09. 00:02 Karel4u  RE: Tak me napadlo
31.08. 06:46 Robert Nohejl  I mazi ,tak zvanymi zidy se najdou statecni lide ,jez ve jmenu pravdy a demokracie promluvi k lidem
31.08. 11:00 VaclavK  jednoho dne zaplati
31.08. 11:13 PetRIP  Neviděl bych to tak dramaticky
31.08. 11:47 SandWalker  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
31.08. 12:06 PetRIP  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
31.08. 12:32 SandWalker  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
31.08. 13:02 PetRIP  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
31.08. 13:31 leho  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
31.08. 22:04 Had  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
31.08. 13:54 SandWalker  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
31.08. 12:38 Pavel -Čert- Němec  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
31.08. 12:52 Vanguard  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
31.08. 17:09 kema  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
31.08. 18:36 MedaBeda  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
02.09. 06:52 Rene Bartosek  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
31.08. 22:02 Petr Gejdoš  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
31.08. 21:39 trodas  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
31.08. 21:54 leho  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
01.09. 06:43 Rene Bartosek  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
01.09. 06:38 Rene Bartosek  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
31.08. 12:28 drOmedar  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
31.08. 18:40 MedaBeda  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
31.08. 20:33 carodejnik  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
01.09. 17:57 Krakonos CDN  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
02.09. 17:27 google  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
01.09. 15:50 Jiří Táborský  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
01.09. 16:49 Tom  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
01.09. 17:12 Jiří Táborský  RE: Neviděl bych to tak dramaticky
31.08. 12:28 leho  Pravděpodobně zase kachna
31.08. 12:40 leho  RE: Určitě kachna
31.08. 12:42 leho  RE: Určitě kachna
31.08. 21:03 Jiří Táborský  RE: Určitě kachna
31.08. 21:59 leho  RE: Určitě kachna
01.09. 00:11 Arkan  RE: Určitě kachna
01.09. 02:41 albert  RE: Určitě kachna
01.09. 10:10 leho  RE: Určitě kachna
01.09. 16:40 Karel z Čech  RE: Určitě kachna
01.09. 04:17 Jiří Táborský  RE: Určitě kachna
01.09. 10:20 leho  RE: Určitě kachna
01.09. 16:43 Karel z Čech  RE: Určitě kachna
01.09. 17:08 Tom  RE: Určitě kachna
01.09. 17:32 Jiří Táborský  RE: Určitě kachna, seržante Kuliferdo:
01.09. 06:40 Rene Bartosek  RE: Určitě kachna
05.09. 05:38 kema  RE: Určitě kachna
07.09. 23:33 Rene Bartosek  RE: Určitě kachna
31.08. 18:12 Arkan  RE: Pravděpodobně zase kachna
31.08. 18:36 Krakonos CDN  RE: Pravděpodobně zase kachna
05.09. 05:57  RE: Pravděpodobně zase kachna
05.09. 17:15 Lev  RE: Pravděpodobně zase kachna
06.09. 03:49 leho  RE: Pravděpodobně zase kachna
06.09. 06:15 Lev  RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !
06.09. 13:58 leho  RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !
06.09. 14:43 TS  RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !
06.09. 16:45 leho  RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !
06.09. 19:57 TS  RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !
06.09. 21:33 Karel z Čech  RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !
06.09. 21:42 Petr Gejdoš  RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !
06.09. 21:48 leho  RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !
06.09. 22:03 leho  RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !
06.09. 22:12 Petr Gejdoš  RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !
06.09. 22:54 Vladimir Sodek  RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !
07.09. 00:14 Jiří Táborský  Vy jste příšernel čvachtal ukecanej, štábní písaři leho,
07.09. 03:28 leho  RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !
06.09. 09:46 Arkan  RE: Pravděpodobně zase kachna
06.09. 15:41 Vladimir Sodek  RE: Pravděpodobně zase kachna
07.09. 03:59 Arkan  RE: Pravděpodobně zase kachna
07.09. 06:00 Vladimir Sodek  RE: Pravděpodobně zase kachna
06.09. 03:59 Vladimír Stwora  RE: Pravděpodobně zase kachna
06.09. 04:22 leho  RE: Pravděpodobně zase kachna
06.09. 06:23 Lev  RE: Pravděpodobně zase kachna
06.09. 08:56 kema  RE: Pravděpodobně zase kachna
06.09. 17:49 leho  RE: Pravděpodobně zase kachna
06.09. 18:19 Jiří Táborský  Štábní písaři leho, z Vás by Urválek zezelenal závistí:l
07.09. 03:18 leho  RE: Štábní písaři leho, z Vás by Urválek zezelenal závistí:l
07.09. 06:34 Jiří Táborský  Jenom skutečný blb, štábní písaři leho, se ptá otázky, na které nedokáže odhadnout odpověď:
06.09. 19:43 Lev  RE: Pravděpodobně zase kachna
06.09. 21:08 leho  RE: Pravděpodobně zase kachna
06.09. 08:40 Tom  RE: Pravděpodobně zase kachna
07.09. 23:38 Rene Bartosek  RE: Pravděpodobně zase kachna
06.09. 11:27 Arkan  RE: Pravděpodobně zase kachna
06.09. 08:08 Vladimir Sodek  RE: Pravděpodobně zase kachna
06.09. 08:21 Blahnik  RE: Pravděpodobně zase kachna
06.09. 09:01 Vladimir Sodek  RE: Pravděpodobně zase kachna
06.09. 14:35 Lev  RE: Pravděpodobně zase kachna
06.09. 15:54 leho  RE: Pravděpodobně zase kachna
06.09. 16:10 Lev  RE: Pravděpodobně zase kachna
06.09. 16:35 Jiří Táborský  RE: Pravděpodobně zase kachna
07.09. 07:18 Blahnik  RE: Pravděpodobně zase kachna
07.09. 08:28 Tom  RE: Pravděpodobně zase kachna
07.09. 11:13 Karel z Čech  RE: Pravděpodobně zase kachna
07.09. 13:44 Lev  Special pro Adolfa Blahniku
08.09. 02:57 Blahnik  RE: Special pro Adolfa Blahniku
08.09. 05:20 Lev   Special pro Adolfa Blahniku
08.09. 07:46 Blahnik  RE: Special pro Adolfa Blahniku
06.09. 08:19 Tom  RE: Pravděpodobně zase kachna
06.09. 10:34 google  RE: Pravděpodobně zase kachna
07.09. 04:13 Arkan  RE: Pravděpodobně zase kachna
07.09. 13:59 Aja  RE: Pravděpodobně zase kachna
31.08. 15:03 Peter Veliky  '..arabská solidarita..' (prispevek by Vanguard)
31.08. 18:23 Krakonos CDN  RE: '..arabská solidarita..' (prispevek by Vanguard)
01.09. 06:17 Blahnik  RE: '..arabská solidarita..' (prispevek by Vanguard)
01.09. 06:54 Rene Bartosek  RE: '..arabská solidarita..' (prispevek by Vanguard)
31.08. 18:55 Peter Veliky  '..Palestinci jsou neporadnejsi a hloupejsi..' (Meda Beda)
31.08. 21:31 Krakonos CDN  RE: '..Palestinci jsou neporadnejsi a hloupejsi..' (Meda Beda)
31.08. 22:14 Trillian  Izraelcania su skutocny teroristi
01.09. 01:07 Vandal  RE: '..Palestinci jsou neporadnejsi a hloupejsi..' (Meda Beda)
01.09. 02:02 Krakonos CDN  RE: '..Palestinci jsou neporadnejsi a hloupejsi..' (Meda Beda)
01.09. 03:08 Blahnik  RE: '..Palestinci jsou neporadnejsi a hloupejsi..' (Meda Beda)
01.09. 04:00 Krakonos CDN  RE: '..Palestinci jsou neporadnejsi a hloupejsi..' (Meda Beda)
01.09. 01:01 Emma Bovary  Israel je ve vážné krizi
01.09. 01:25 Peter Veliky  '..shitty litle country..' (Izrael)
01.09. 06:57 Rene Bartosek  RE: '..shitty litle country..' (Izrael)
01.09. 10:25 leho  RE: '..shitty litle country..' (Izrael)
02.09. 00:37 Rene Bartosek  RE: '..shitty litle country..' (Izrael)
05.09. 06:00 kema  RE: '..shitty litle country..' (Izrael)
07.09. 23:43 Rene Bartosek  RE: '..shitty litle country..' (Izrael)
01.09. 19:31 hostující  RE: '..shitty litle country..' (Izrael)
01.09. 01:48 albert  Tomu se rika "vdecnost"
01.09. 05:58 Jiří Táborský  RE: Tomu se rika chucpe!
01.09. 06:59 Rene Bartosek  RE: Tomu se rika chucpe!
01.09. 10:01 Emma Bovary  RE: Tomu se rika chucpe!
01.09. 17:40 Jiří Táborský  RE: Tomu se rika chucpe!
01.09. 17:48 Jiří Táborský  RE: Tomu se rika chucpe!
01.09. 18:46 Emma Bovary  RE: Tomu se rika chucpe!
01.09. 19:31 Jiří Táborský  RE: Tomu se rika chucpe!
02.09. 00:39 Rene Bartosek  RE: Tomu se rika chucpe!
02.09. 04:17 Arkan  RE: Tomu se rika chucpe!
02.09. 06:57 Rene Bartosek  RE: Tomu se rika chucpe!
05.09. 06:14 kema  RE: Tomu se rika chucpe!
07.09. 23:52 Rene Bartosek  RE: Tomu se rika chucpe!
01.09. 05:37 Robert Nohejl  Rozhodnuti Spojenych Narodu ,jez prirklo cast Palestiny ,tak zvanym zidum.
01.09. 07:11 vladuna  Technicke informace
02.09. 05:09 Robert Nohejl  Politika zalozena na lzivych legendach je dukazem pro zbytek sveta.
01.06. 12:10 Deyvo  RE: Politika zalozena na lzivych legendach je dukazem pro zbytek sveta.
31.08. 13:09 Petr_  Zajímavá výstava

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 82 čtenářů částkou 18 174 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 1

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 4

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
24,31 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,43 Kč
Švýcarský frank
23,45 Kč
100 japonských jenů
18,87 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,79 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,95 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 530,22 Kč
1 unce stříbra
524,78 Kč
Bitcoin
835 608,06 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 10 239