Podivný příběh smrti al Baghdádího

aneb Americká předvolební kampaň, díl I.

Michal Brand

9.11.2019 Komentáře Témata: Sýrie, ISIL 2212 slov

Al Baghdádí byl před několika dny zabit díky hrdinné akci hrdinných amerických vojáků vedených hrdinnou americkou fenou pod velením hrdinného amerického Commander in Chief Donalda Trumpa. Nebo ne?

Předehra

Celý příběh začíná o několik málo dní dříve. Vlastně má dva začátky.

Turecká agrese proti Sýrii

Příběh z palcových titulků a hlavních zpráv TV propagandy „al Baghdádí zabit“ má svůj „první počátek“ - tím je zločin proti míru a rozpoutání agresívní války ve smyslu Norimberského tribunálu ze strany Turecka. A následná americká zrada Kurdů, kteří roky skutečně (a neskutečně naivně) bojovali na straně USA v Američany pouze předstírané válce proti Islámskému státu a v Američany nepředstírané válce za rozbití jednotné Sýrie. Turecko, členský stát NATO, napadl suverénní zemi, Sýrii. Záminkou k tomu pro Turecko byl údajný boj proti údajnému terorismu, konkrétně kurdského terorismu.

Dlouhé roky před tím Turecko pod tolerantním a chápavým okem Spojených Států Turecko čile obchodovalo s ropou dodávanou Islámským státem (satelitní fotografie ukazují konvoje náklaďáků s ropou směřující k tureckým hranicím), dodávalo Islámskému státu zbraně a přes hranici se turečtí vojáci vesele zdravili s islámskými teroristy z Islámského státu.

Pro Spojené státy tato islámisticko-americká „demokratizační“ idylka skončila vstupem Ruska do války proti terorismu, resp. tím, že Rusko konečně jako první země začalo skutečnou válku proti terorismu. Zde

(V článku The Daily Mail samozřejmě nutný dodatek, že Rusko při bombardování konvoje ISILu zasáhlo – podle lokálních nejmenovaných zdrojů – také osobní auto a zabilo celou rodinu s malými dětmi. Chybí už jen útok sarinem a Bílé přilby v akci “3-2-1 točíme!”. Mimochodem, když už mluvíme o zrežírovaných fejk videích Bílých přileb, aka PR agentury al Kajdy a ISILu, pamatujete se na tohle video? A kdyby se náhodou nějak ztratilo, tady je záloha) A jak již před časem uvedla dokonce i americká televizní stanice One America News, Bílé přilby přiznaly i falešný, zrežírovaný “útok chemickými zbraněmi”

Není od věci připomenout, že propagandistická pobočka AlKajdy a Islámského státu zvaná Bílé přilby byla nepřímo oceněna cenou americké filmové akademie Oscar. Oscara za nejlepší dokument v roce 2017 získalo pro-teroristické politické porno firmy Netflix „The White Helmets“.

Americká zločinná okupace území (a ropy) Sýrie

Druhý aspekt, druhá část předehry údajného zabití/sebevraždy al Baghdádího je samozřejmě rozhodnutí USA „zachránit“ syrská ropná naleziště před Syřany. Co ukradnou Spojené Státy, je vlastně tak nějak demokraticky, humanitárně zachráněno, že, ehm? Musím říci, že přes všechnu špínu americké politiky za posledních zhruba 200 let je americké rozhodnutí „zachránit“ syrská ropná naleziště jedno z největších svinstev americké politiky. Horší už snad byl jen švindl 11. září. Nebo možná „irácké zbraně hromadného ničení s nezvratnými důkazy“ a následným 1,5 milionem mrtvých Iráčanů díky americké „humanitě“, což je mimochodem zhruba 8 x více než za dvacet let „Saddámovy hrůzovlády“ dokonce i v líčení proti-saddámovské propagandy na Wikipedii od Human Rights Watch.

Trump nejen že poslal americké speciální jednotky okupovat syrská ropná naleziště, ale dokonce začal jednat s ropnými společnostmi (konkrétně s Exonem) o zahájení americké těžby syrské ropy (s výnosy do amerických kapes). K zblití. Slušně řečeno. Odkaz zde.

Trump dokonce výslovně prohlásil, že ropa je cenná a USA by si prostě měly vzít syrskou ropu:

[W]e are leaving soldiers to secure the oil. And we may have to fight for the oil. It’s okay. Maybe somebody else wants the oil, in which case they have a hell of a fight. But there’s massive amounts of oil.

And we’re securing it for a couple of reasons. Number one, it stops ISIS, because ISIS got tremendous wealth from that oil. We have taken it. It’s secured. Number two – and again, somebody else may claim it, but either we’ll negotiate a deal with whoever is claiming it, if we think it’s fair, or we will militarily stop them very quickly.

Necháváme (tam) vojáky, aby zajistili ropu. A možná budeme muset o ropu bojovat. T je OK. Možná, že někdo jiný chce tu ropu [pozn.: třeba její vlastníci, tedy Syřané? no to by tedy byla lumpárna!] a v takovém případě zažijí pekelnou válku. Ale je tam spousta ropy.

A my ji zjišťujeme z řady důvodů. Zaprvé, zastaví to ISIL, protože ISIL získal ohromné bohatství z ropy. Sebrali jsme to, Je to zajištěno. Zadruhé, a znovu – někdo jiný si mlže dělat nároky na tu ropu, ale buď my uzavřeme obchod s kýmkoli jiným, kdo by si činil nárok na tu ropu, za podmínky že nám ten obchod přijde „fér“, nebo velice rychle zastavíme ty ostatní [pozn.: co by si činili nároky na syrskou ropu „zajištěnou ve prospěch USA].

http://www.msnbc.com/rachel-maddow-show/syrian-oil-trump-says-us-should-be-able-take-some

The oil is, you know, so valuable for many reasons. It fueled ISIS, number one. Number two, it helps the Kurds, because it’s basically been taken away from the Kurds. They were able to live with that oil. And number three, it can help us because we should be able to take some also. And what I intend to do, perhaps, is make a deal with an Exxon Mobil or one of our great companies to go in there and do it properly.

Ropa, víte, je cenná z mnoha důvodů. Pomáhala ISILu, zaprvé. Zadruhé, pomáhá [to ukradení ropy Američany] Kurdům, protože to jev zásadě sebráno Kurdům. A oni [Kurdové] z té ropy žili. [pozn.: Takže když teď Kurdové nebudou mít tu ropu, ze které žili, tak to Kurdům pomůže – chápete? když vám Američan ukradne obživu, tak je to ve váš prospěch!] A zatřetí, to pomůže i nám, protože bychom také něco z té ropy měli mít. A já plánuji udělat dohodu s Exxonem nebo jinou naší skvělou firmou, že tam půjdou a budou tam tu [pozn.: cizí] ropu těžit dobře.

https://www.whitehouse.gov/briefings-statements/remarks-president-trump-death-isis-leader-abu-bakr-al-baghdadi/

Americká a turecká podpora teroristů z AlKajdy a z Islámského státu

Islámský stát obchodoval s ukradenou ropou několik let během snah o rozvrácení Sýrie a svržení tamní demokratické a legitimní vlády, snah ze strany USA a jejich spojenců v oblasti, jmenovitě především Islámského státu, AlKajdy, AlNusry, Syrian Democratic Forces a všech dalších značek a obalů islámských teroristů ve službách USA. Podle údajů vlády USA e jednalo o výnosy okolo 40 až 50 milionů dolarů měsíčně z prodeje ropy. Zastavme se na chvíli u tohoto údaje. Umožní nám to vidět jasněji celou hru USA v tomto regionu, umožní nám to lépe pochopit, kdo podporoval, financoval a vyzbrojoval islámské teroristy z AlKajdy a Islámského státu (a všech jejich poboček a odnoží). Zde a zde.

Takže tedy 40 až 50 milionů dolarů měsíčně z prodeje ropy za cenu 10-35 dolarů za barel. Řekněme 25 dolarů za barel v průměru. To je tedy cca 2 miliony barelů ropy měsíčně. To je cca 66 000 barelů ropy denně. To je cca 17 milionů litrů ropy denně. To je cca tisíc sedm set cisternových aut denně. Sedmnáct set náklaďáků denně. 70 náklaďáků za hodinu, 24 hodin denně. Každou minutu náklaďák a kousek. To je provoz jak na D1 v pátek odpoledne. A tady to bylo přes poušť. Kde se nic neschová. Kde vedou dvě, možná tři silnice/cesty, ze kterých se nedá ani sjet, protože mimo cestu by náklaďák uvízl na věky. Nad hlavami pak americké špionážní družice, jistě monitorující oblast „Války proti terorismu“ 24/7, ne? Jen vždycky, jako na potvoru, když přes poušť jelo těch 1 700 autocisteren s ropou Islámského státu, tak se ty americké družice zrovínka dívaly někam jinam. Jinak by přeci ty konvoje rozbombardovalo hrdinné americké letectvo a nečekalo by se na to, až ty konvoje vybombarduje zlé, putinovské, totalitní letectvo ruské. To dá přeci rozum. ;-)

Varianta, že by snad Islámský stát prodával kradenou ropu přes ropovod je ještě absurdnější. Existující ropovody byly dobře známé. A jednak mohly být také kdykoliv vybombardovány a jednak každý ropovod někam vede. Existující, všeobecně známý ropovod do existující, všeobecně známého místa. Takže tam ropu nelze pašovat – jedině že by v ropném terminálu někde v místě pod faktickou plnou kontrolou Západu přišli každý den zástupci islámského státu a z celkového množství ropy dodané přes tento ropovod si vzali podíl Islámského státu. To je přeci zřejmé – nelze přijít třeba do Basry v Iráku (v „demokratickém“ „svobodném“ a „americkým bombardováním rozjásaném“ Iráku) a prohlásit, že tou rourou s ropou tam teče nejen ropa z iráckých ropných polí, ale i ropa, kterou si vaše firma, islámská teroristická skupina Islámský stát, ukradla v Sýrii a teď ji tajně pašuje a potřebuje tajně prodat, takže si část té ropy z té roury zase vezme.

Nový ropovod také nepadá do úvahy. Položit na povrch pouště nebo dokonce zakopat do písku několik set kilometrů ropovodních potrubí je práce na měsíce nebo roky. Navíc snadno viditelná jak ze špionážních družic tak z průzkumných dronů. A při pověstné muslimské pracovitosti je to práce na století. Islámský stát by měl od roku 2010 dodnes položeno zhruba prvních třicet metrů ropovodu.

Další problém je s prodejem samotným. Ropu nemůžete prodat na bleším trhu – jedině pár litrů měsíčně na mazání reumatických kloubů, ale ne v množství milionů barelů ročně. Na to musíte mít obchodníka. Reálného obchodníka s ropou. Který je vidět. A ten tu ropu koupí a zaplatí. Platba musí být v hotovosti. Nemůže jít o bankovní převod na účet „al Kajda, Islámská banka, Mosul, území Islámského chalifátu“. 50 milionů dolarů měsíčně. To je docela dost hotovosti. Zejména v zemích, kde dolar je sice využívanou ale nikoli národní měnou. Těch 50 milionů dolarů musí někdo vyzvednout z nějaké normální banky – v Turecku, v Iráku, v Izraeli, v Jordánsku, někde poblíž, protože nemůže jet s 50 miliony dolarů v kufru třeba z USA. Každá banka v regionu musí těch 50 milionů dolarů zase někde dostat – turecká banka například nemá jen tak na pokladně nebo na směnárně 50 milionů dolarů. Takže je vezme od nějaké velké, mezinárodní banky. Která musí reportovat všechny významné transakce, zejména transakce s hotovostí. A nikomu nepřišlo celé roky těchto kšeftů ISIL nic podezřelého nikde v celém západním bankovním systému, zcela profízlovaném západním bankovním systému? Takové transakce musí být hlášeny a monitorovány i na úrovni národních bank a následně na úrovni Bank for International Settlements v Basileji. A nikdo nic neviděl? Nebo nesměl vidět?

Shrnuto: Islámský stát celé roky prodával kradenou ropu s plným vědomím a naprostým souhlasem USA a celé západní „protiteroristické“ koalice. Západní vlády a tajné služby musely nejen nechat probíhat pašování ropy, ale museli krýt a zajistit (minimálně krytím) i následný prodej této ropy a finanční vypořádání.

Koneckonců, Islámský stát, stejně jako al Kajda, al Nusra a všechny další islámské teroristické skupiny byly ze strany USA podporovány celou dobu. Jak propagandisticky (falešné, alKajdou a Bílými přilbami alKajdy zrežírované „útoky syrské armády na civilní obyvatelstvo s použitím chemických zbraní kdykoli alKajda a ISIL prohrávají“ nebo „již opět, postopadesátéosmé byla ruským letectvem vybombardována do základů ta úplně ale úúúúúplně poslední nemocnice v Aleppu“atd). ISIL, al Kajda a spol. byly Západem podporovány vojensky – jednotky syrské armády „zcela omylem“ vybombardované americkým letectvem, jen několik z mnoha a mnoha případů. Zde, zde, zde a zde.

Pamatujete se na fotografie a videa konvojů terénních Toyot Islámského státu? USA se ústy svých představitelů podivovaly, odkud Islámský stát a alKajda vzaly tak velké množství fungl nových Toyot. No, odkud – z USA, Velké Británie a dalších spojenců ve Válce „proti“ terorismu. Konvoje Toyot ISIL a jejich tajemství rozluštěno. USA dodávaly terénní Toyoty al Nusře (pobočka al Kajdy) a od al Nusry ty Toyoty získal Islámský stát.

Samotné islámské teroristy pak USA cvičily (zejména v Jordánsku), jen je z PR důvodů nazývaly „syrské demokratické síly“. Tito Američany vycvičení islámští teroristé se ihned po odchodu z amerických výcvikových táborů do Sýrie ihned stávali platnými členy al Kajdy nebo Islámského státu, samozřejmě i s výstrojí a výzbrojí, kterou obdrželi od USA. Americká podpora, vyzbrojení a výcvik těchto islámských teroristů stála minimálně 500 milionů dolarů. Jen několik příkladů:

Takže USA jsou dnes podle Donalda celé nešťastné z možnosti, že by Islámský stát obchodoval s kradenou syrskou ropou - po osmi nebo devíti letech, kdy Islámský stát vesele prodával kradenou ropu za spolupráce s USA, které celý obchod dlouhé roky tolerovali a nejspíš i organizačně zajišťovaly a „administrativně“ kryly. Leda ....o.

A argumentace, že když syrskou ropu, ze které žili Kurdové, ukradnou USA, tak tím USA Kurdům pomůžou, je na úrovni blábolu retardované osoby. Díky, Donalde. Vysvětlení, že za nelegální okupaci některých částí Sýrie americkou armádou mají USA právo si ukrást část ropy, aby z toho také něco měly, je na úrovni něčeho, pro co nemohu najít ani malinko slušný výraz. Americké mocenské elity se již zcela otevřeně hlásí ke zločinnému charakteru režimu USA.

Známka 1.1 (hodnotilo 110)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

 

Káva pro Zvědavce

25

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 52 čtenářů částkou 7 480 korun, což je 25 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Oni se fakt zbláznili. Po nákupu vrtulníků budeme prodávat státní hmotné rezervy12.11.19 20:21 Česká republika 4

Islamizácia v priamom prenose: Moslim prvýkrát na čele veľkého nemeckého mesta12.11.19 16:16 Německo 2

Nač potřebujeme 12 vrtulníků za 14,6 miliardy?12.11.19 16:10 Česká republika 1

Skoro polovina obyvatel Bruselu nosí venku prostředek na sebeobranu. Multikulturní výkladní skříň EU v plné nahotě12.11.19 00:25 Nizozemsko 0

Na Slovensku končí Natural 95. Bude jen E10 s vyšším podílem biopaliv11.11.19 01:50 Slovensko 0

Muslimský imigrant prořízl ve Znojmě Markovi Petružálkovi hrdlo. Rodina potřebuje peníze10.11.19 01:33 Česká republika 2

V Libyi straší ruští žoldáci09.11.19 21:24 Libye 4

Geoinžinierstvo na webe ČT2409.11.19 20:47 Česká republika 1

Ženy se omlouvají mužům08.11.19 19:48 Česká republika 5

Slepice Zemanová06.11.19 16:01 Česká republika 5

Sudeťačka Válková: Neziskovky jsou potřeba, Istanbulskou úmluvu ratifikujeme06.11.19 01:55 Česká republika 0

Demonstrace proti fašismu u sochy maršála Koněva 06.11.19 01:27 Česká republika 1

Už se ví, kdo střílel na majdanu do lidí06.11.19 01:11 Ukrajina 5

Šok v Berlíně: „I oni jsou lidi!“ Černoch prodávající drogy má sochu v parku05.11.19 01:03 Německo 4

Norimberské jezulátko je přičmoudlé04.11.19 23:33 Německo 3

A jede se dál močálem černým kolem bílých skal: Odborná konference 5G: bezpečnost, prosperita04.11.19 16:31 Česká republika 5

E15: katolická církev spekuluje na burze a přišla již o 70 milionů korun04.11.19 13:15 Česká republika 2

Grázl Soros: Dělám to dobře03.11.19 21:07 Neurčeno 4

Švédské dívce se zachtělo se bránit. Naštěstí ji včas odhalili a po zásluze potrestali01.11.19 19:42 Švédsko 7

Reprezentant ČR získal zlato na MS v kickboxu. Hádejte, jakou vlajkou si zakryl záda...01.11.19 16:45 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
23,25 Kč
Euro
25,58 Kč
Libra
29,84 Kč
Kanadský dolar
17,53 Kč
Australský dolar
15,80 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
21,39 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,66 Kč
Ukrajinská hřivna
0,96 Kč
100 rublů
36,16 Kč
1 unce (31,1g) zlata
34 054,99 Kč
1 unce stříbra
394,77 Kč
Bitcoin
201 515,96 Kč

Poslední aktualizace: 14.11.2019 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 278