O nejnovější provokaci ukrajinských nacistů v Kerčském průlivu

The Saker

27.11.2018 Komentáře Témata: Rusko, Ukrajina 1436 slov

Za prvé, tohle je celkem dobrý souhrn toho, co se stalo (včetně videí), zveřejněný mediální skupinou RT:

https://www.rt.com/news/444853-russia-ukraine-ships-conflict/

https://www.rt.com/news/444857-russia-ukraine-kerch-strait-standoff/

Jen dodám, že v době psaní (07:38 UTC) byla nákladní loď, blokující plavbu pod mostem, odstraněna, provoz byl obnoven a situace se vrátila do normálu.

Za druhé, dovolte mi, abych vám objasnil nejdůležitější prvek, abyste pochopili, co se ve skutečnosti děje: Azovské moře a Černé moře jsou z vojenského hlediska „ruská jezera“. To znamená, že Rusko má prostředky ke zničení všech možných lodí (nebo letadel) v oblasti těchto dvou moří: na Černém moři by se dala délka života jakéhokoli vetřelce počítat na minuty, na Azovském moři by to byla otázka vteřin. Opakuji, že všechny možné lodě, nasazené v Černém a Azovském moři, Rusko odhalí a sleduje, a může je všechny snadno zničit. Rusové vědí, že jsou s tím Ukrajinci obeznámeni, a samozřejmě, že o tom ví i impérium. Mějte tohle na paměti, až se budete snažit přijít na to, co se vlastně stalo.

Za třetí, zda vody, ve kterých došlo k incidentu, patří Rusku či nikoli, je zcela irelevantní. Všichni vědí, že Rusko považuje tyto vody za své, a ti, kdo s tím nesouhlasí, mají spoustu možností, aby vyjádřili svůj nesouhlas a zpochybnili legálnost ruského postoje. To, že se několik ozbrojených vojenských lodí pokusilo proniknout do vod, které Rusko považuje za své, je jednoduše nezodpovědné a upřímně řečeno zcela hloupé (zvláště s ohledem na bod č. 2 výše). Takhle se prostě nechovají civilizované národy (a na naší planetě je mnoho sporných vod).

Za čtvrté, neměli bychom brát na lehkou váhu nejnovější Porošenkův plán zavést stanné právo na následujících 60 dnů. Ačkoli sám Porošenko prohlásil, že tato mobilizace neznamená, že by ukronacistický režim chtěl válku s Ruskem, faktem je, že budou mobilizovány rezervy prvního sledu. To je důležité, protože situace, vyplývající ze zavedení stanného práva, by mohla být využita k tajnému navýšení počtu vojáků, kteří by byli k dispozici pro útok na Novorusko nebo, nedej Bože, samotné Rusko. Ve skutečnosti se Porošenko také oficiálně obrátil na veterány z války proti Novorusku, aby byli připraveni k nasazení.

Za páté, i když se objevila nejrůznější upozornění ze strany ukronacistického režimu ohledně zavedení stanného práva, včetně oznámení, že to nebude znamenat válku, ani porušení práv občanů, pravda je úplně jiná. Zde je uvedeno, co o stanném právu z právního hlediska tvrdí interní zpráva agentury Unian (důraz přidán):

Stanné právo je zvláštní právní režim, který je zaveden na Ukrajině nebo v jejích jednotlivých oblastech v případě ozbrojené agrese nebo hrozby útoku, ohrožení státní nezávislosti Ukrajiny, její územní celistvosti, a dává orgánům, vojenskému velení a místní samosprávě pravomoc, která je nezbytná pro předcházení ohrožení a zajištění národní bezpečnosti. Rovněž předvídá v souvislosti s hrozbou dočasná omezení ústavních práv a svobod člověka a občana, a práv a zákonných zájmů právnických osob, s uvedením doby trvání těchto omezení (paragraf 1 Zákona o právním režimu stanného práva).

Vzhledem k tomu, že Porošenko má v současné době velmi nízkou popularitu, a že nemá ksakru žádnou šanci být zvolen znovu (přinejmenším nikoli ve volbách, které budou alespoň minimálně důvěryhodné), je zcela zřejmé, proč se ukronacistický režim v Kyjevě rozhodl vyvolat další krizi, z níž obviní Rusko. To poslední, co Rusko potřebuje, je další krize, zejména ne před plánovaným setkáním Putina s Trumpem na summitu G20 v Buenos Aires koncem tohoto měsíce. Je fakt, že ukrajinští blogeři okamžitě pochopili, že tato nejnovější provokace je pokusem o zrušení nadcházejících voleb.

Takže co bude dál?

Nuže, nejpravděpodobnější možností je, že Ukrajina bude znovu vyřvávat o „ruské agresi“ s nadějí, že tím se a) zvýší hodnota Porošenkova režimu v očích impéria, a b) naruší se tak plánované setkání Trumpa s Putinem.

Nejsem si úplně jistý tím, zda Porošenko bude mít možnost takto jednoduše zrušit volby. Ano, nemůže vyhrát, ale impérium ho může nahradit. Nejen to, ale úplné zrušení voleb by bylo katastrofou pro vztahy s veřejností (takovou katastrofou, kterou si někdy zvolí „zkurvysynové“ impéria, jako například Mahmúd Abbás). Stále však existuje velmi reálná možnost, že by ukronacistický režim - zaujímající postoj, že nemá co ztratit – učinil takovýto bezprecedentní krok.

Nějaké malé ukronacistické vojenské operace proti Rusku, Novorusku, Krymu nebo Kerčskému mostu by byly vojensky sebevražedné, ale politicky velmi výhodné, protože by to Porošenkovi umožnilo a) obvinit Rusko za všechny ukrajinské problémy a b) požadovat ještě větší pomoc na „odpor proti ruské agresi“. Problém s touto možností spočívá v tom, že existují jistá dobrá znamení - hodně ukrajinských vojáků nemá ve skutečnosti odvahu bojovat proti Rusům (např. uvědomte si, že VŠICHNI ukrajinští vojáci na Krymu složili zbraně; nebo na blogu „plukovníka Cassada“ se uvádí, že ze tří lodí, které se pokoušely narušit ruské hranice, byl minimálně na jedné z nich kapitán, který dobrovolně odevzdal svou loď Rusům; a jeden ukrajinský námořník byl podle všeho zastřelen, protože odmítl zahájit palbu proti Rusům). Za zmínku stojí také to, že v neděli vyslali ukrajinští nacisté ještě několik plavidel na pomoc lodím, zadrženým Rusy, ale jakmile Rusové uzavřeli průchod a na obloze se objevily ruské letouny Su-25 a Ka-52, rychle se zastavila a nakonec místo opustila. Udělali to proto, že dostali rozkaz, nebo proto, že nechtěli zemřít? Předpokládám, že tohle nikdy nezjistíme.

Také existuje skutečná možnost vypuknutí války proti Rusku v plném rozsahu. Ano, ukrajinští nacisté by vydrželi jen pár dní, ale nezapomeňte, že jejich cílem by nebylo zvítězit, nýbrž dohnat Rusko k otevřené vojenské operaci, kterou by celý „kolektivní Západ“ musel odsoudit - stejně tak, jako když Rusko zaútočilo na Gruzii 8. 8. 2008 (však víte, ve jménu „solidarity“, stejně jako v kauze Skripal, spáchané pod falešnou vlajkou). Pokud jde o lídry anglosionistického impéria, ti budou s potěšením zdolávat Rusko do posledního ukrajinského vojáka, to všichni chápeme.

A nakonec mi dovolte oslovit ty, kteří se možná domnívají, že Rusko reagovalo přehnaně, nebo nemělo použít sílu. Za prvé vám chci připomenout, že zde hovoříme o ozbrojených a vojenských lodích, nikoli rybářských člunech. Za druhé, ukrajinští nacisté snili o zničení tohoto mostu dokonce ještě před tím, než byl postaven. Takže jak měli Rusové vědět, že tyto lodě nejsou plné výbušnin? Za třetí, dovolte mi připomenout, že před několika měsíci ukrajinští nacisté vyslali pod most několik drobných vojenských lodí. To bylo poprvé, kdy požádali o povolení a dokonce měli na palubě ruského lodivoda, aby jim pomohl proplout úzkým prostorem. Přesto to režim v Kyjevě prezentoval jako významné „vítězství“ nad Moskvou. Tentokrát se však lodě snažily proklouznout bez povolení. Kdyby je Rusové nechali proplout, co si myslíte, že by udělali příště?

Pravdou je, že ukronacistický režim již roky tvrdí, že je ve válce proti Rusku, že Rusko napadlo Ukrajinu, že každý, kdo se staví proti režimu nebo dokonce jen vysloví základní pravdivá fakta, je „agentem“ Kremlu/FSB. Legrační na tom je nejen to, že je to poprvé v ruských dějinách, kdy je Rusko obviněno z vedení války, které se vůbec neúčastní - ale ještě legračnější je, že ukrajinští nacisté tvrdí, že jsou ve válce s Ruskem, a přesto mají šílený záchvat, když jsou jejich tři (mrňavé) lodě zadrženy kvůli narušení ruských hranic. Tak probíhá válka nebo ne?! Co si k čertu mysleli, když se snažili proplout?!

Poznámka na okraj: Dokonce o tom koluje vtip – Ukrajinských vojáků se někdo ptá, proč bojují na Donbasu. Oni odpoví: „Protože tam jsou Rusové“. Potom se jich někdo zeptá, proč ⃰nebojují⃰ na Krymu, a oni odpoví: „Protože tam jsou doopravdy Rusové!!“ Pointa je, že všichni dobře vědí, že je to nesmysl, a že v Novorusku žádné ruské síly nejsou.

Jak dokážete, že ten druhý je „agresivní stát“? Jednoduše – donutíte ho, aby vás napadl. Vzhledem k „selektivní slepotě“ kolektivního Západu skutečnost, že vy jste udeřil toho druhého jako první, v tom vůbec nehraje žádnou roli (znovu připomeňme 8. 8. 2008).

Je zřejmé, že nacistický režim v Kyjevě je v chaosu, a že bez takovýchto dramatických akcí je Porošenko jen beznadějný případ. Větší část gangu kolem něj nepochodí lépe, zvlášť pokud by se Timošenková stala prezidentkou (což by se mohlo stát, pokud by se impérium rozhodlo zbavit se Porošenka). Mají dvě možnosti - buď opustit Ukrajinu nebo čelit obvinění a zatčení (podobně jako Saakašvili).

Vstupujeme do velmi nebezpečného období, kdy zcela zkorumpovaný nacistický režim využije v boji každý trik, který si lze představit, jen aby se zachránil. Zda to povede k větší válce proti Novorusku nebo Rusku je nemožné předvídat, ale musíme si uvědomit, že je to jedna možnost.

About the latest Ukronazi provocation in the Kerch strait vyšel 26. listopadu 2018 na thesaker.is. Překlad v ceně 566 Kč Zvědavec.

Známka 1.2 (hodnotilo 281)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 97 čtenářů částkou 16 036 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 2

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 5

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 10

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Měnové kurzy

USD
22,94 Kč
Euro
27,21 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,48 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,37 Kč
100 japonských jenů
21,91 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,10 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 627,05 Kč
1 unce stříbra
564,23 Kč
Bitcoin
301 234,98 Kč

Poslední aktualizace: 24.10.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 14 465