Připravuje Pentagon biologické bomby proti Evropě?

23.8.2017 Komentáře Témata: Zdraví, Biologické zbraně 1312 slov

Média v Evropě se zřídkakdy zmiňují o narůstajícím počtu ohnisek nebezpečných onemocnění na Ukrajině. Nikdo se o tom dosud nezmínil, kromě Giovanny Barberisové, zástupkyně UNICEF na Ukrajině, a několika ukrajinských televizních stanic. Mezitím problém v této zemi dosáhl katastrofických rozměrů.

Ve městě Izmail (Oděská oblast) v létě 2016 propukla podivná střevní infekce, která postihla obzvláště silně děti z tohoto města. Přes 400 dětí bylo hospitalizováno, a to doslova během krátkého období 24 hodin. Příčina vypuknutí infekce nebyla zjištěna. V témže roce byla Ukrajina „zasažena“ neobvyklou epidemií prasečí chřipky, která vedla ke vzniku těžkého akutního respiračního syndromu SARS. Koncem roku 2016 zavedla Evropská unie šestiměsíční zákaz dovozu kuřat z jakéhokoli místa na Ukrajině poté, co byla zaznamenána infekce ptačí chřipky v Chersonské oblasti. A v letošním roce propukla nevysvětlitelná epidemie botulismu (příčinou je otrava kontaminovanými rybami, vedoucí ke svalovým křečím, dušení a smrti). Lékařské instituce neměly k dispozici žádný antitoxin, takže několik desítek ukrajinských občanů zemřelo v mučivých bolestech.

Nezdá se, že by někdo na Ukrajině nebo v Evropě zkoumal příčiny těchto infekcí. Dnes se pokusíme zjistit, proč se to děje.

V srpnu 2005 ukrajinské ministerstvo zdravotnictví a americké ministerstvo obrany podepsaly „dohodu o spolupráci v oblasti prevence šíření technologií, patogenů a odborných znalostí, které by mohly být použity při vývoji biologických zbraní“.

[Inside the...]
Inside the Mechnikov Anti-Plague Research Institute: “Attention! Entrance for the authorized personnel only"

Jakmile došlo k uzavření dohody, byla v Oděse otevřena instituce, známá jako Centrální referenční laboratoř (CRL), která sídlí ve Výzkumném ústavu epidemiologie Mečnikov, a specializuje se na studium lidských patogenů. Mimochodem americké ministerstvo obrany investovalo do tohoto projektu přibližně 3,5 milionu dolarů, a svou práci zde odvedl subdodavatel Black & Veatch Special Projects Corp., který dlouhodobě s ministerstvem spolupracuje. Kromě toho byly otevřeny nové diagnostické laboratoře ve městech Dněpropetrovsk, Lvov, Luhansk a Merefa (poblíž Charkova). Zajímavý je fakt, že v laboratoři ve městě Merefa, která je nyní zařízením, jehož biologická bezpečnost dosáhla 3. úrovně (tzn. že laboratoř je oprávněná pracovat na kmenech smrtelných lidských virů a bakterií, jichž se dá využít jako biologických zbraní), byla nařízena zvýšená bezpečnost.

Žádná z referenčních laboratoří (CRL) nespadá pod jurisdikci státu, ve kterém se nachází, a výsledek jejich činnosti je určen jen zaměstnancům, nikoli cizím osobám. Zaměstnanci jsou především občané USA s diplomatickou imunitou. Jinými slovy, žádný zástupce hostitelské země nemá do těchto laboratoří umožněn přístup (dokonce tam nemají povolený přístup ani odborníci ze sektoru veřejného zdraví). Počet zaměstnanců (v rozmezí 50 - 250 osob) zcela převyšuje počet personálu, který by byl zapotřebí k vykonávání takového druhu práce v civilním zařízení. V čele laboratoří stojí vysoce postavení důstojníci amerických armád, kteří jsou odborníky na biologické zbraně a biologický terorismus.

Podobné laboratoře byly také otevřeny ještě před rokem 2014 ve městech Kyjev, Cherson, Vinnytsia, Ternopil a Užhorod. Do těchto projektů bylo investováno celkem 183 milionů dolarů. Už od převratu v roce 2014 byly události na Ukrajině, spojované s těmito otázkami, drženy pevně pod pokličkou - novinářům z ukrajinského „nezávislého“ tisku není dovoleno se dotazovat a informovat se o těchto záležitostech.

[...]

Mnoho odborníků má pocit, že tento americký projekt „biologické bezpečnosti“, který má na svědomí otevření celé této sítě biologických laboratoří na Ukrajině, není ničím jiným, než manévrováním kolem Úmluvy o biologických zbraních z roku 1972. Tyto vojenské biologické laboratoře, které mají údajně za cíl „redukovat biologické hrozby“ v určitém státě, tvoří ve skutečnosti síť laboratoří, které řídí Pentagon, jenž v nich studuje dopad virů a bakterií na specifický genetický fond, ať už jde o lidi, zvířata nebo rostliny.

Velitelství leteckého výcviku a vzdělání při americkém vojenském letectvu si vyžádalo vzorky DNA a synoviální tekutiny z ruských a evropských extraktů, což ještě více vyvolalo zvědavost ohledně biologických laboratoří americké armády a možnosti vést biologickou válku proti slovanským členům diplomatických sborů.

Je pochopitelné, že tato žádost vyvolala bouři otázek, avšak velitelství odmítlo poskytnout jakékoliv odpovědi. Experti na biologické zbraně tvrdí, že tyto druhy specifických vzorků by byly požadovány zejména tehdy, kdyby byla biologická zbraň vytvářena za účelem zničení určité populace - v tomto případě bělochů.

Vzhledem k současným rizikovým faktorům na Ukrajině (ozbrojený konflikt trvá čtyři roky, výrazně se zvýšila kriminalita a politická situace je nestabilní), není obtížné si představit, jakou hrozbou by mohl být ukrajinský stát - přeplněný vojenskými biologickými laboratořemi - jak pro Rusko, tak země Evropské unie.

Po pravdě řečeno, skutečný účel těchto referenčních laboratoří CRL popsal novinář Jeffrey Silverman. Tvrdí, že cílem laboratoří je studium biologických zbraní na takovém místě, které je hodně daleko od USA. Kromě toho materiály z těchto laboratoří umožňují:

  1. Obcházet Ženevskou úmluvu z roku 1972 o zákazu bakteriologických a toxinových zbraní, a také dodatkový protokol k této úmluvě, vypracovaný v 90. letech, který by ověřil snahy signatářů úmluvy o dodržování ustanovení (které mimochodem USA odmítly v roce 2001 ratifikovat).
  2. Testovat biologické prostředky v terénu a vytvářet z nich ještě zhoubnější látky, sledovat, jak se šíří, a upravovat jejich vlastnosti.
  3. Rozšiřovat znalosti, rozvíjet technologie, které jsou schopné útoků na zařízení s biologickými zbraněmi, a zlepšovat možnosti farmaceutického průmyslu vyvíjením léků a vakcín proti různým patogenům.
  4. Provádět sabotážní operace, jejichž cílem je způsobit ekonomické škody zemím, které jsou v blízkosti těchto laboratoří.

Rovněž by neměla být podceňována bezpečnostní opatření, která jsou v těchto laboratořích zavedena: Ve Spojených státech mikrobiologové nedávno objevili kartonovou krabici se vzorky neštovic, na kterou se v 50. letech minulého století zapomnělo, takže zůstala ležet ve skladovacím prostoru NIH (celonárodní zdravotnický institut). Také poslali několik aktivních spor antraxu svým kolegům a odeslali vzorek toho, co měl být méně virulentní virus ptačí chřipky, na Ministerstvo zemědělství USA. Ukázalo se však, že byl náhodně kontaminován virem H5N1 - takže kdo ví, co se může dít v zastrčené Ukrajině. A to nemluvíme o nedávném skandálu ohledně živých spor antraxu, které byly rozeslány do laboratoří v nejméně 20 státech, a také na vojenskou základnu v Jižní Koreji, kde 22 osob potřebovalo lékařské ošetření.

Ani Guatemalci nemohou v žádném případě pohlížet na americkou armádu jako na humanisty, a to navzdory jejich omluvě (k níž došlo o 60 let později), neboť armáda je úmyslně nakazila syfilidou a kapavkou.

[Neznámý lé...]
Neznámý lékař odebírá krev jednomu z účastníků takzvaného experimentu Tuskegee syfilis, Guatemala, 1948.

Zařízení, která financovaly USA v rámci hranic bývalého Sovětského svazu, jsou součástí rozšíření washingtonského globálního laboratorního systému (existuje kolem 400 podobných laboratoří po celém světě). Stejné problémy se vyskytují v mnoha zemích, kde se objevily takové laboratorní komplexy. Například v roce 2010 Indonésie trvala na tom, aby byla uzavřena výzkumná laboratoř amerického námořnictva NAMRU-2. Indonéská vláda neměla žádnou kontrolu nad provozem tohoto zařízení, přestože byla umístěna uvnitř komplexu budov, které patřily místnímu ministerstvu zdravotnictví. Jakarta zdokumentovala přísně tajné pokusy a neoprávněné monitorování výzkumu, který Indonésie sama prováděla. Dalším podnětem, který uspíšil toto rozhodnutí, byly požadavky USA, že laboratorní personál musí mít diplomatický status, a také odmítnutí Američanů poskytnout bezplatně výsledky, které získali ze studií vzorků „ptačí chřipky“ viru H5N1, který se dostal na indonéskou půdu.

Když jsou mluvčí amerických politiků dotazováni na to, proč se tyto vojenské laboratoře staví, vždy odpovídají stejně. Údajně je to všechno kvůli „ochraně a prosperitě místních obyvatel, protože SSSR po sobě zanechal nebezpečné viry a bakterie“. Ale pravdou je, že fakta naznačují něco úplně jiného. Není žádným tajemstvím, že geneticky modifikovaný virus ptačí chřipky, který může být přenášen z člověka na člověka, byl vytvořen ve zdravotnickém centru v Holandsku za pomoci americké národní zdravotní instituce. Evropská unie poté musela vynaložit miliony eur na ochranu svých občanů, a musely být zakoupeny vakcíny od amerických farmaceutických společností.

Vyvstávají také otázky ohledně faktu, že ačkoliv jsou ohniska nebezpečných infekcí obvykle zjišťována v Africe a jižní Asii, americká armáda vykazuje zvýšený zájem o země, v nichž je relativně velmi nízké riziko vzniku epidemie, ale které se nacházejí v blízkosti hranic největších geopolitických rivalů Ameriky.

Pentagon Setting Biological Bombs Against Europe? vyšel 21. srpna 2017 na orientalreview.org. Překlad v ceně 556 Kč Zvědavec.

Známka 1.1 (hodnotilo 234)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

59

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 120 čtenářů částkou 17 776 korun, což je 59 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
165eUVffx5CuUNwr12JbqqZi6AtrbN22Y7
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Dalších 1500 afrických kobylek dopravily "neziskovky" do Itálie26.05.18 09:45 Itálie 6

Ukrajina určila datum velké války s Ruskem - červenec 2018!25.05.18 21:36 Ukrajina 0

Tommy Robinson zatčen za natáčení před soudní budovou25.05.18 21:09 Británie 0

Amokalarm v Biefeldu: Muž s mačetou ohrožoval chodce25.05.18 17:46 Německo 1

Cca 1400 nezletilých holandských dívek padne ročně za oběť pasákům s migračním pozadím25.05.18 13:22 Nizozemsko 0

Podezřelý výstup Skripalové: Mluvila jako robot, Britové ji prý drží v zajetí!25.05.18 10:57 Británie 0

Salvini k programu nové vlády: "Především práce, především bezpečnost, PŘEDEVŠÍM ITALOVÉ. Již nikdy ničí sluhové!"25.05.18 02:36 Itálie 0

Kim zničil své jaderné středisko načež Trump zrušil plánované setkání24.05.18 17:30 Severní Korea 4

Přes náš protektorát opět projedou americké kolony23.05.18 11:02 Česká republika 6

Paní uklízečko, odložte ten kbelík a pojďte do diskuze nebo nám pan profesor nevystoupí23.05.18 10:14 Španělsko 2

Do KLDR dorazili zahraniční novináři, zúčastní se zavření jaderné střelnice22.05.18 09:50 Severní Korea 2

Je sen sudetských Němců beznadějný? Doufejme, že ano21.05.18 01:06 Německo 2

Emilia Müllerová a Daniel Herman obdrželi německou cenu Stavitel mostů za rozvoj česko-bavorské spolupráce21.05.18 00:43 Německo 1

Výroba nových Evropanů20.05.18 22:30 Česká republika 3

Doporučení týdne: Státy EU by měly vytvořit seznamy extremistických organizací 20.05.18 22:10 Evropská unie 2

Trump: Země NATO musí vynaložit 4% HDP na obranu! 20.05.18 21:54 USA 4

Český stát rozprodává svůj majetek20.05.18 21:26 Česká republika 1

Britská okatě multikulturní královská svatba - co na to Afričané20.05.18 16:44 Británie 1

23letý Kamerunec ubil k smrti 84 letou Němku20.05.18 15:46 Německo 1

Útok nožem v Paříži: Zatčený teroristův přítel pracoval ve Francouzském úřadu pro imigraci a integraci 20.05.18 15:36 Francie 0

Měnové kurzy

USD
22,08 Kč
Euro
25,74 Kč
Libra
29,38 Kč
Kanadský dolar
17,03 Kč
Australský dolar
16,68 Kč
Švýcarský frank
22,31 Kč
100 japonských jenů
20,19 Kč
Čínský juan
3,46 Kč
Polský zloty
5,97 Kč
100 maď. forintů
8,05 Kč
Ukrajinská hřivna
0,85 Kč
100 rublů
35,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
28 740,37 Kč
1 unce stříbra
364,28 Kč
Bitcoin
166 411,95 Kč

Poslední aktualizace: 26.5.2018 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 19 589