Ve zkratce

Stránka:

 V slovenskom zariadení pre seniorov v okrese Snina ochorela na Covid-19 polovica klientov, dvaja zomreli. VŠETCI BOLI ZAOČKOVANÍ

15.9.21

Slovensko:

V špecializovanom zariadení pre seniorov s mentálnymi ochoreniami a demenciou Kosmatec v obci Ubľa v okrese Snina má polovica klientov potvrdené ochorenie COVID-19, pozitívni sú aj šiesti členovia personálu. Od 3. septembra, keď zaznamenali prvého pozitívneho, im dvaja klienti zomreli. Pôvod nákazy nepoznajú, všetci klienti i personál boli proti novému koronavírusu zaočkovaní. 

„Návštevy boli dovolené len vo vonkajšom prostredí. Očkovaní nepotrebujú test, čo neboli očkovaní, prichádzali na návštevu s testom, naozaj neviem, odkiaľ to prišlo, skonštatovala riaditeľka zariadenia Mária Kaťuchová..

Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!” prohlásil naštvaný Babiš. 

Premiér zřejmě chystá genocidu v domovech důchodců 2.0.

Zdroj: https://cz24.news/v-slovenskom-zariadeni-pre-seniorov-v-okre...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 ČEZ a americká firma Westinghouse Electric podepsaly dohodu v hodnotě několika miliard korun o modernizaci Temelína

15.9.21

Česká republika:

Český energetický gigant ČEZ a americká firma Westinghouse Electric podepsaly dohodu v hodnotě několika miliard korun o modernizaci řídicích a kontrolních systémů v jaderné elektrárně Temelín. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí skupiny ČEZ Ladislav Kříž.

„Z pohledu technické náročnosti půjde o jednu z nejnáročnějších zakázek v historii České republiky v řádu miliard korun,“ uvádí se v tiskové zprávě ČEZ.

Zdroj: https://cz24.news/hamacek-s-babisem-splnili-rozkaz-panicku-z...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Ázerbájdžán, podporovaný Tureckem a Pákistánem, připravuje eskalaci s Arménií

15.9.21

Neurčeno:

Teherán posílil své pozice na ázerbájdžánské hranici poblíž Arménie a Autonomní republiky Nachičevan. Byly pozorovány koncentrace bojových jednotek íránské armády. Znepokojení Teheránu mohly způsobit rozsáhlé manévry speciálních jednotek z Pákistánu, Ázerbájdžánu a Turecka, které se odehrály na ázerbájdžánském území.

Pro Ankaru je to výhodné, protože se potýká s velkými hospodářskými a politickými problémy. Turecko ztratilo vliv v Tunisku, Maroku, Súdánu a Libyi.

Ankara a Baku kompenzují své neúspěchy na hranicích s Arménií a hodlají posílit své postavení v regionu. Írán soustřeďuje vojenské síly s vědomím, že riziko případné vojenské akce je velmi vysoké.

Zdroj: https://actualnews.org/exclusive/407675-gevorkjan-azerbajdzh...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Somálec ve Vídni ubodal dvě ženy

14.9.21

Rakousko:

Krvavé drama se odehrálo v pondělí odpoledne ve velkém domě se sociálními byty v desátém vídeňském obvodu. Policisté tam nalezli dvě ubodané ženy. Pachatelem vraždy je osmadvacetiletý Somálec, policii dobře známý, ženy pocházely také ze Somálska. Navzdory několika případům napadení a znásilnění nebyl muž z alpské země vyhoštěn, píše server deníku.

Podle informací deníku Krone má Somálec trestní rejstřík velmi dlouhý. Kromě několika napadení s následným ublížením na zdraví byl vyšetřován také ve dvou případech znásilnění.

Pachatel měl v krvi 2,2 promile alkoholu. Podle vyšetřovatelů vídeňského kriminálního úřadu má pachatel údajně trpět psychózou.

A protože všem čtenářům je vše jasné a vůbec s ničím to nesouvisí, byla zbytečná i diskuse pod článkem ...

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/somalec-ve-v...

Klasifikace: krimi,nabozenstvi Zprávu vložil/a janmax

Komentářů: 1

 Vládní sebranka ponechala střídání letního / zimního času na dalších 5 let

13.9.21

Česká republika:

Už to vypadalo nadějně. Jednotný čas měl platit od roku 2019. Nestalo se tak, protože členské státy se údajně "neshodly", zda přijmout letní nebo zimní čas.

Nyní chátra, která obtěžuje tuto zemi tím, že o ní rozhoduje, se rozhodla, že tedy střídání času zůstane nejméně do roku 2026, kdy se o tom bude znovu "rozhodovat". Proč zrovna do roku 26 a ne třeba 23 nebo 28, nevysvětlila.

Jako smutné memento stojí za připomenutí, že zrušit střídání času chce přes 70 % lidí v Evropě.

Z pohledu globálních vrahů je střídání času důležité. Je součástí rozkladu pevných hodnot společnosti. Psal jsem o tom zde už v roce 2007.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zimni-a-letni-cas-se-bu...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Další trapný útok na Rusa a lísaní se k fašistické Ukrajině

12.9.21

Česká republika:

Na pražském letišti Václava Havla byl v neděli zadržen ruský občan Alexandr Frančetti, který byl zapojen do protiprávní anexe ukrajinského poloostrova Krym Ruskou federací. S informací přišly ruské zpravodajské agentury. Mluvčí české policie Ondřej Moravčík potvrdil zadržení ruského občana na základě zatykače vydaného Ukrajinou.

_______
Česká diplomacie je prostě slepá a hluchá vůči faktu, že na Ukrajině došlo k puči a svržení právoplatného prezidenta Janukoviče a nastolení režimu, pod jehož křídly funguje fašistický pluk Azov a který adoruje Banderovce. Neustále opakovaná mantra o "anexi" Krymu je už víc než vrchol trapnosti. Je mi stydno. Kamarádi Rusové, promiňte.

Zdroj: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/cesko-na-zadost-ukrajiny...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Skotsko - podle údajů veřejného zdravotnictví bylo v srpnu 80 % úmrtí na Covid-19 u osob, které byly očkovány.

12.9.21

Británie:

Skutečný počet úmrtí podle stavu očkování v období od 5. srpna 2021 do 26. srpna 2021 je následující

Neočkovaná populace - 25 úmrtí
Částečně očkovaná populace - 6 úmrtí
Plně očkovaná populace - 92 úmrtí

To znamená, že na neočkovanou populaci připadá pouze 20 % podezřelých úmrtí na Covid-19 během celého srpna, zatímco na plně očkovanou populaci 75 %. Pokud však sečteme úmrtí v důsledku částečného očkování s úmrtími v důsledku úplného očkování, zjistíme, že za celý měsíc srpen došlo k 80 % úmrtí v očkované populaci.

Údaje jasně ukazují, že vakcíny nezabraňují infekci ani přenosu a že spíše zvyšují než snižují riziko hospitalizace a úmrtí.

Zdroj: https://cv19.fr/2021/09/11/ecosse-80-des-deces-dus-au-covid-...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 „To se nemělo stát. Ne teď.“ Dotační království předsedy ODS Fialy

12.9.21

Česká republika:

Předseda ODS často kritizuje premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli dotacím, ale sám taky ukusuje z dotačního koláče!

V roce 1993 založil občanské sdružení Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK), které se prý stalo jednou z nejúspěšnějších neziskových vzdělávacích a kulturních organizací.

Centrum pro studium demokracie a kultury uzavřelo za dobu své existence 82 smluv se státem v hodnotě 48 milionů korun. Celkem získalo 116 dotací v hodnotě více než 28 milionů korun. To je peněz jak želez, oni to prostě klucí umí s penězma. Vše financováno z veřejných peněz!

_______
Petr Fiala káže vodu a chlastá víno, jako bohužel většina politiků.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Tohle-by-meli...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Ernst Wolf odkrývá narativ koronaviru

11.9.21

Neurčeno:

Zdroj: https://odysee.com/@LongXXvids:c/Ernst-Wolf-speech---summary...

Klasifikace: politika,veda,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Člen přepadového oddílu afghánských speciálních sil byl zatčen v hotelu v Manchesteru

10.9.21

Británie:

Zdroj blízký vyšetřovatelům potvrdil, že Afghánec přiletěl minulý měsíc do Velké Británie britským záchranným letem z Kábulu. Člen přepadového oddílu afghánských speciálních sil byl se svými rodinými příslušníky umístěn do hotelu v Manchesteru na dobu karantény.

Ministerstvo vnitra a ministerstvo obrany se odmítly k věci vyjádřit. Mluvčí britské vlády řekl: „Nebudeme komentovat jednotlivé případy."

Britské Ministerstvo obrany evakuovalo z Afghánistánu více než 15 000 lidí . Přibližně 8 000 z těch, které britské síly odvezly, byli afghánští státní příslušníci. 

Americké síly a jejich koaliční partneři evakuovali za více než dva týdny více než 123 000 lidí, včetně asi 5500 Američanů.

Britští poslanci a vojenští velitelé chtějí vytvořit pluk afgánských vojáků, který by bojoval po boku Angličanů stejně jako indičtí Gurkhové.

Britská vláda uvedla, že v roce 2021 bude do Velké Británie přesídleno 5 000 Afghánců a v následujících letech jejich počet vzroste na 20 000.

______
A jak se daří našim afghánským speciálním silám v Těchoníně? Budeme je vysílat do Běloruska či co?

Zdroj: https://news.sky.com/story/armed-police-arrest-afghan-specia...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Maďarsko podporilo Poľsko a odsúdilo nehorázne útoky Bruselu do výkonu spravodlivosti a legislatívy suverénneho členského štátu

10.9.21

Maďarsko:

Maďarská vláda sa rozhodla prijať uznesenie na podporu Poľska a „odsúdiť nehorázne útoky Bruselu“, oznámila v stredu večer maďarská ministerka spravodlivosti Judit Vargová.

Podľa agentúry MTI Vargová na na sociálnej sieti Facebook napísala, že Európska komisia podnikla „tvrdý útok na Poľsko, ktorý bezprecedentne zasahuje do výkonu spravodlivosti a legislatívy suverénneho členského štátu“. Tento postup označila za „šokujúci“ a „neprijateľný“.

Vargová uviedla, že poľská vláda naznačila svoj úmysel zrušiť sporné nariadenie týkajúce sa disciplinárneho senátu poľského najvyššieho súdu, ale Európska komisia „ignorovala poľský sľub a spochybnila záväzok poľskej vlády a iniciovala finančné sankcie“.

Plne podporujeme Poľsko a prejavujeme solidaritu s našimi poľskými priateľmi,“ napísala Vargová s tým, že „zvážime spôsoby podpory Varšavy v európskych súdnych konaniach“. Dodala, že „súdnictvo žiadneho členského štátu sa nesmie stať obeťou úsilia budovania impéria v Bruseli“.

______
A co Babiš? Zbaběle mlčí.

Zdroj: https://cz24.news/madarsko-podporilo-polsko-a-odsudilo-nehor...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Na covidové vakcíny a testy byla podána žaloba do Haagu

10.9.21

Slovensko:

Slovenskí  advokáti 12. apríla 2021  podali na Medzinárodný trestný súd (ICC) v Haagu sťažnosť vo veci zločinov proti ľudskosti a vojnových zločinov s množstvom zásadných dôkazov preukazujúcich tvrdenia ohľadom masového testovania na COVID-19.

12. mája 2021 doplnili svoju sťažnosť o uvedenie, distribúciu a použitie „COVID-19 vakcín“. ICC v Haagu im oznámil, že sťažnosť mu bola doručená a bolo jej pridelené spisové číslo 133/21.

Informujú:

„Aktívne sme sa spájali s právnikmi a vedcami z celého sveta, ktorí majú rovnaké obavy zo súčasnej situácie, a s radosťou môžeme oznámiť, že právnici zo Spojeného kráľovstva, Francúzska a Českej republiky s nami spojili sily (ďalšie krajiny s nami komunikujú so záujmom sa pripojiť v blízkej budúcnosti) a 12. augusta 2021 sme podali na ICC spoločnú sťažnosť so žiadosťou o akceptovanie tohto spoločného podania.“

„V našom podaní sme taktiež požiadali o okamžité zastavenie celého programu testovania verzií „COVID-19 vakcín“ v štyroch krajinách a ukončenie testovania asymptomatických ľudí. Pokračujeme v získavaní a analýze nových dôkazov, ktoré by mohli byť použité v našom podaní na ICC a sme vďační všetkým vedcom, odborníkom a každému jednotlivcovi dotknutému vážnymi negatívnymi účinkami používaných verzií „COVID-19 vakcín“, ktorí sú ochotní nás podporiť novými dôkazmi.“

Zdroj: https://www.40plus.sk/nevyvratitelne-dokazy-o-viruse-sars-co...

Klasifikace: politika,zdravi,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Dánsko skoncovalo s covidem - a to je na tom hůře než ČR

10.9.21

Dánsko:

Od 10. září, tedy ode dneška, Dánsko upouští od všech restrikcí a nebude považovat covid za kritické ohrožení společnosti.

Podle Worldmeter dnes bylo v Dánsku testováno pozitivně na covid 557 případů a 4 lidé na covid zemřeli. Dánsko má cca 5,8 milionů obyvatel a je proočkované ze 75%.

ČR má cca 10,7 milionů obyvatel a bylo v něm dnes pozitivně testováno 421 lidí a nikdo nezemřel. Je proočkované z cca 54%.

Takže Dánsko s covidem končí, ale my, kteří jsme na tom lépe než Dánsko, tady dál šaškujeme a předstíráme nějakou pandemii. Neočkovaní jsou diskriminováni včetně dětí na školách, nutí nás nosit hadr na hubě a Babišův ministr cosi mele o novém počátku pandemie.

Celý parlament je plný chásky, která pracuje pro cizí zájmy. Měli bychom jim to konečně spočítat.

Zdroj: https://www.thelocal.dk/20210907/in-numbers-how-many-vaccina...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Královnou krásy v Irsku je ...

9.9.21

Irsko:

Zdroj: https://t.me/casusbellilive/27960

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 91% z aktuálne hospitalizovaných pacientov s Covidom tvoria nezaočkovaní...

9.9.21

Slovensko:

MZ Slovenskej republiky uviedlo, že len 9% z hospitalizovaných pacientov tvoria plne zaočkované osoby.

Aká veľkolepá oslava očkovania, no nie?

Akí sú kreatívni pri plodení týchto čísel, ukazuje tento filmik z Nemecka, kde to jednemu študentovi nedalo a pošpáral sa trocha v produkcii týchto ich štatistík:

V skrátke ide o to, že každý pacient na intenzívnej stanici (napr. aj obeť dopravnej nehody), ak je nezaočkovaný, očkovaný len raz alebo ešte neuplynulo 14 dní po druhej dávke a je pozitívne otestovaný na covid, sa počíta do štatistiky ako pacient ochorený na covid nezaočkovaný.

Za zaočkovaného ochoreného na covid pacienta, sa ale do štatistiky počita len ten, ktorý ma najmenej 14 dní po druhej dávke a vykazuje známky tzv. covidovej choroby.

Rozumiete teraz aké to je jednoduché a zároveň geniálne?

Štatistika COVID:

hospitalizovaný pacient nezaočkovaný = fraktúra, otras mozgu, epilepsia, mor, všetko čo dýcha + pozitívny test
hospitalizovaný pacient zaočkovaný = len a výlučne ten s príznakmi choroby COVID

Zdroj: https://www.facebook.com/MinisterstvoZdravotnictvaSR/photos/...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a google

Komentářů: 0

 V Kanadě pálí "škodlivé" knihy

9.9.21

Kanada:

Zdá se, že doby inkvizice a nacismu, kdy se hromadně rituálně pálily zakázané knihy, znovu přichází. A děje se tak v progresivistické Kanadě. Jak nyní informuje veřejnoprávní Radio Canada, s vyřazováním „škodlivých“ knih ze školních knihoven a jejich rituálním spalováním se začalo v Ontáriu už v roce 2019, další akce však přerušil covid.

Na první pohled těžko uvěřitelná pseudonáboženská „očista plamenem“ jako smíření s domorodými národy byla ukončena tím, že se popel ze „škodlivých“ knih použil jako hnojivo při zasazení stromu, symbolizující novou, od negativ očištěnou dobu v inkluzivní zemi. Na hranici tak skončily mimo jiné světoznámé komiksy Asterix nebo Tintin.

Zdroj: https://echo24.cz/a/S7gm2/v-kanade-se-zacalo-s-palenim-zakaz...

Klasifikace: politika,polit.korekt,kultura Zprávu vložil/a Tsignotschka

Komentářů: 1

 Nekonečné očkování: Kanada objednala 7 dávek vakcín proti Covidu pro každého muže, ženu a dítě

9.9.21

Kanada:

Kanadská vláda si arogantně objednala 293 milionů dávek covidové vakcíny pro populaci 38 milionů lidí. To je dost pro očkování každého muže, ženy a dítěte SEDMKRÁT V NADCHÁZEJÍCÍCH LETECH!

Kanada právě podepsala smlouvu se společností Moderna na dodávku 20 milionů dávek experimentální mRNA pro roky 2022, 2023 a 2024. Smlouva také ponechává prostor pro dalších 15 milionů dávek ročně.

Počátkem roku Trudeau oznámil, že Kanada se rovněž dohodla se společností Pfizer, která do zásoby nashromáždila 35 milionů vakcín pro rok 2022 a dalších 33 milionů vakcín pro rok 2023. Smlouva ponechává prostor pro dalších 60 milionů dávek na další dva roky a 60 milionů posilovacích dávek na rok 2024.

Zdroj: http://svobodnenoviny.eu/nekonecne-ockovani-kanada-objednala...

Klasifikace: veda,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

94

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 142 čtenářů částkou 32 828 korun, což je 94 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 3

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 2

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Měnové kurzy

USD
22,65 Kč
Euro
25,58 Kč
Libra
30,17 Kč
Kanadský dolar
17,77 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,55 Kč
100 japonských jenů
19,94 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,47 Kč
100 maď. forintů
6,96 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,44 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 509,76 Kč
1 unce stříbra
519,61 Kč
Bitcoin
1 294 670,81 Kč

Poslední aktualizace: 30.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 40 782 581