Ve zkratce

Stránka:

 Na covidové vakcíny a testy byla podána žaloba do Haagu

10.9.21

Slovensko:

Slovenskí  advokáti 12. apríla 2021  podali na Medzinárodný trestný súd (ICC) v Haagu sťažnosť vo veci zločinov proti ľudskosti a vojnových zločinov s množstvom zásadných dôkazov preukazujúcich tvrdenia ohľadom masového testovania na COVID-19.

12. mája 2021 doplnili svoju sťažnosť o uvedenie, distribúciu a použitie „COVID-19 vakcín“. ICC v Haagu im oznámil, že sťažnosť mu bola doručená a bolo jej pridelené spisové číslo 133/21.

Informujú:

„Aktívne sme sa spájali s právnikmi a vedcami z celého sveta, ktorí majú rovnaké obavy zo súčasnej situácie, a s radosťou môžeme oznámiť, že právnici zo Spojeného kráľovstva, Francúzska a Českej republiky s nami spojili sily (ďalšie krajiny s nami komunikujú so záujmom sa pripojiť v blízkej budúcnosti) a 12. augusta 2021 sme podali na ICC spoločnú sťažnosť so žiadosťou o akceptovanie tohto spoločného podania.“

„V našom podaní sme taktiež požiadali o okamžité zastavenie celého programu testovania verzií „COVID-19 vakcín“ v štyroch krajinách a ukončenie testovania asymptomatických ľudí. Pokračujeme v získavaní a analýze nových dôkazov, ktoré by mohli byť použité v našom podaní na ICC a sme vďační všetkým vedcom, odborníkom a každému jednotlivcovi dotknutému vážnymi negatívnymi účinkami používaných verzií „COVID-19 vakcín“, ktorí sú ochotní nás podporiť novými dôkazmi.“

Zdroj: https://www.40plus.sk/nevyvratitelne-dokazy-o-viruse-sars-co...

Klasifikace: politika,zdravi,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Dánsko skoncovalo s covidem - a to je na tom hůře než ČR

10.9.21

Dánsko:

Od 10. září, tedy ode dneška, Dánsko upouští od všech restrikcí a nebude považovat covid za kritické ohrožení společnosti.

Podle Worldmeter dnes bylo v Dánsku testováno pozitivně na covid 557 případů a 4 lidé na covid zemřeli. Dánsko má cca 5,8 milionů obyvatel a je proočkované ze 75%.

ČR má cca 10,7 milionů obyvatel a bylo v něm dnes pozitivně testováno 421 lidí a nikdo nezemřel. Je proočkované z cca 54%.

Takže Dánsko s covidem končí, ale my, kteří jsme na tom lépe než Dánsko, tady dál šaškujeme a předstíráme nějakou pandemii. Neočkovaní jsou diskriminováni včetně dětí na školách, nutí nás nosit hadr na hubě a Babišův ministr cosi mele o novém počátku pandemie.

Celý parlament je plný chásky, která pracuje pro cizí zájmy. Měli bychom jim to konečně spočítat.

Zdroj: https://www.thelocal.dk/20210907/in-numbers-how-many-vaccina...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Královnou krásy v Irsku je ...

9.9.21

Irsko:

Zdroj: https://t.me/casusbellilive/27960

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 91% z aktuálne hospitalizovaných pacientov s Covidom tvoria nezaočkovaní...

9.9.21

Slovensko:

MZ Slovenskej republiky uviedlo, že len 9% z hospitalizovaných pacientov tvoria plne zaočkované osoby.

Aká veľkolepá oslava očkovania, no nie?

Akí sú kreatívni pri plodení týchto čísel, ukazuje tento filmik z Nemecka, kde to jednemu študentovi nedalo a pošpáral sa trocha v produkcii týchto ich štatistík:

V skrátke ide o to, že každý pacient na intenzívnej stanici (napr. aj obeť dopravnej nehody), ak je nezaočkovaný, očkovaný len raz alebo ešte neuplynulo 14 dní po druhej dávke a je pozitívne otestovaný na covid, sa počíta do štatistiky ako pacient ochorený na covid nezaočkovaný.

Za zaočkovaného ochoreného na covid pacienta, sa ale do štatistiky počita len ten, ktorý ma najmenej 14 dní po druhej dávke a vykazuje známky tzv. covidovej choroby.

Rozumiete teraz aké to je jednoduché a zároveň geniálne?

Štatistika COVID:

hospitalizovaný pacient nezaočkovaný = fraktúra, otras mozgu, epilepsia, mor, všetko čo dýcha + pozitívny test
hospitalizovaný pacient zaočkovaný = len a výlučne ten s príznakmi choroby COVID

Zdroj: https://www.facebook.com/MinisterstvoZdravotnictvaSR/photos/...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a google

Komentářů: 0

 V Kanadě pálí "škodlivé" knihy

9.9.21

Kanada:

Zdá se, že doby inkvizice a nacismu, kdy se hromadně rituálně pálily zakázané knihy, znovu přichází. A děje se tak v progresivistické Kanadě. Jak nyní informuje veřejnoprávní Radio Canada, s vyřazováním „škodlivých“ knih ze školních knihoven a jejich rituálním spalováním se začalo v Ontáriu už v roce 2019, další akce však přerušil covid.

Na první pohled těžko uvěřitelná pseudonáboženská „očista plamenem“ jako smíření s domorodými národy byla ukončena tím, že se popel ze „škodlivých“ knih použil jako hnojivo při zasazení stromu, symbolizující novou, od negativ očištěnou dobu v inkluzivní zemi. Na hranici tak skončily mimo jiné světoznámé komiksy Asterix nebo Tintin.

Zdroj: https://echo24.cz/a/S7gm2/v-kanade-se-zacalo-s-palenim-zakaz...

Klasifikace: politika,polit.korekt,kultura Zprávu vložil/a Tsignotschka

Komentářů: 1

 Nekonečné očkování: Kanada objednala 7 dávek vakcín proti Covidu pro každého muže, ženu a dítě

9.9.21

Kanada:

Kanadská vláda si arogantně objednala 293 milionů dávek covidové vakcíny pro populaci 38 milionů lidí. To je dost pro očkování každého muže, ženy a dítěte SEDMKRÁT V NADCHÁZEJÍCÍCH LETECH!

Kanada právě podepsala smlouvu se společností Moderna na dodávku 20 milionů dávek experimentální mRNA pro roky 2022, 2023 a 2024. Smlouva také ponechává prostor pro dalších 15 milionů dávek ročně.

Počátkem roku Trudeau oznámil, že Kanada se rovněž dohodla se společností Pfizer, která do zásoby nashromáždila 35 milionů vakcín pro rok 2022 a dalších 33 milionů vakcín pro rok 2023. Smlouva ponechává prostor pro dalších 60 milionů dávek na další dva roky a 60 milionů posilovacích dávek na rok 2024.

Zdroj: http://svobodnenoviny.eu/nekonecne-ockovani-kanada-objednala...

Klasifikace: veda,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Izrael se připravuje na čtvrtou dávku

7.9.21

Izrael:

Loni v prosinci byl jedním z prvních států na světě, který začal s očkováním proti koronaviru, ani ne po roce teď Izrael uvažuje už o čtvrté dávce. Virus nikam neodejde, budeme žít ve vlnách, upozorňuje národní koordinátor pro očkování Salman Zarka. Přes 2,5 milionu Izraelců už obdrželo tři dávky vakcíny.

Devítimilionový Izrael se i přes své premiantství v očkování v těchto dnech potýká se čtvrtou vlnou nákazy, kterou způsobila právě delta.

_______
Co nedokázali vládci v průběhu tisíců let, to zvládnou BigPharma a jejich nohlsedi za několik roků. Jenom je zajímavé, že to Izraelcům nedochází. Asi to s tou jejich nadprůměrnou inteligencí také nebude moc slavné.

Zdroj: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/izrael-se-pripravu...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Podle mezinárodně uznávaného virologa Jeana-Michela Claverieho došlo u dětí k explozi zánětu srdce

7.9.21

Francie:

Je zastáncem přirozené imunity a návratu k normálu pro mladou populaci, která neumírá na Covid-19. Je zřejmé, že Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) s profesorem souhlasí.

Zveřejnil údaje Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) - americké federální agentury pro ochranu veřejného zdraví - o případech myokarditidy u mladých lidí. Z těchto čísel mrazí. U 12-15letých (muži) přes 2 240 % (23krát více) myokarditid, 16-17letých (muži): +3 933 % (40krát více), 18-24letých (muži): +1 836 % a 25-29letých (muži): +522 %.

Po očkování - slova nejsou dost silná - je to masakr. Pro profesora Claverieho je závěr jasný: "Toto šílenství musíme opravdu zastavit!

Zdroj: https://lemediaen442.fr/pour-le-virologue-jean-michel-claver...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Zemřel Jean Paul Belmondo

6.9.21

Francie:

Francouzské filmový velikán Jean-Paul Belmondo, zemřel v pondělí 6. září ve svém domě v Paříži ve věku 88 let.

Belmondo se narodil se v Neuilly-sur-Seine, západně od Paříže jako syn francouzského sochaře Paula Belmonda a malířky Madeleine Reinaud-Richard. Belmondův otec Paul se narodil v Alžíru v chudé rodině tzv. pieds-noirs, kteří se do Alžírska přistěhovali v 19. století z Itálie.

Ztvárnil tisíce rolí, jak komických tak i vážných, především ve filmu a požději i na divadelní scéně.

Odešla velká herecká osobnost. Jeho filmové role nám zůstanou navždy v paměti.

A takto slavil své 87. narozeniny vloni v dubnu......

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=ywGC_fX7Jrg

Klasifikace: kultura Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Jejich plán. Dvouminutový kreslený film z roku 1920

4.9.21

Neurčeno:

Dvouminutová animovaná pohádka z roku 1920. Opravdu, je to z roku 1920 a ne z 2019. Vlastně stačí přeházet číslíčka. Někdo to pojmenoval ”Jejich plán“. Šablona, podle které se pravidelně, každých 49-50 let sráží gojim na kolena:

Zdroj: https://youtu.be/xyJqaS5niaM

Klasifikace: kuriozity,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Policie v Bratislavě použila gumové projektily proti demonstrujícím

2.9.21

Slovensko:

Zdroj: https://m.vk.com/video-78071920_456241623

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Za nošení roušek můžou neočkovaní

2.9.21

Česká republika:

Ministerstvo zdravotnictví ape­luje na veřejnost v nové kampani za očkování. „Už jen 9 procent lidí zbývá naočkovat a naše děti nebudou muset nosit ve školách roušku. Pomozte nám přesvědčit i ty, kteří to zatím nestihli,“ zní jedna z inzertních výzev.

Jak ministerstvo k těm číslům dospělo? Na dotaz redakce ministerstvo vedené Adamem Vojtěchem (za ANO) upřesnilo, že devět procent aktuálně chybí do hranice 75procentní proočkovanosti dospělých obyvatel v Česku, tedy starších 18 let. Po překročení tohoto milníku slibuje resort uvolnit pravidla pro nošení respirátorů.

„Pokud dosáhneme tohoto procenta proočkovanosti, změní se protiepidemické opatření v po­době nošení ochrany dýchacích cest,“ řekla Právu Martina Čovbanová z tiskového oddělení resortu. Záležet bude ale na vývoji epidemické situace, jak je menším písmem uvedeno na plakátu.

________
Máš to marné, marné, marné, Vojtěchu. Čím více slintáš, tím odpudivěji to působí.

Zdroj: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/naockuje-li-se-75-...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Neočkovaným důchodcům bych stopl penzi

2.9.21

Česká republika:

„Stopl bych jim penzi a mohli by si ji vybírat, až projdou očkováním,“ reagoval v nadsázce marketingový expert Jakub Horák.

Debaty se zůčastnil i zpěvák Ledecký, který konstatoval, že neočkovaný způsobí další pandemie, defacto nakazí očkované. Už to, že zasedl za stůl s těmito lidmi, je důkaz na čí straně vlastně je.

Jakub Horák (* 9. června 1972 Praha) je český spisovatel, producent a satirik. Jako autor strategie se podílel na kampani České pirátské strany v parlamentních volbách v roce 2017 a několika dalších politických kampaních.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=ZzPmW7xbPIc

Klasifikace: politika,ekonomika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 6

 Peková - Žádné roušky, všichni zpět do školy a do práce

1.9.21

Česká republika:

Mutace koronaviru delta vám udělá jen nudli u nosu a je třeba se přestat trapně bát o svůj život, zemřít můžete i ve výtahu. Pro CNN Prima NEWS to v rozhovoru prohlásila molekulární genetička Soňa Peková. Jak by postupovala, pokud by byla na místě premiéra Andreje Babiše? Proč se rozhodla kandidovat do Sněmovny a lituje svých výroků o tom, že koronavirus do Vánoc zmizí? Na to vše odpovídala v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

„Okamžitě bych vrátila vše do starých kolejí. Žádné sociální distance, žádné roušky, všichni zpět do školy, do práce. Přestat se bát o svůj život úplně trapně, že umřu na nějaký virus.

Současná mutace koronaviru –⁠ delta –⁠ se podle ní projevuje jen nudlí u nosu a není třeba kvůli ní pokračovat ve tvrdých opatřeních, která vláda nastavuje.

Zdroj: https://cnn.iprima.cz/sledujte-v-tv-zadne-distance-a-rousky-...

Klasifikace: politika,veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 Nalezení jediného COVID pozitivního žáka stálo půl miliónu Kč

31.8.21

Česká republika:

Za naprosto nesmyslné testování dětí ve škole se vytunelovalo celkem 500 miliónů korun. 961 žáků mělo test pozitivní, ale to ještě neznamená, že byli nemocní. Celé testování bylo postaveno na lžích.

Školy nebyly nikdy ohniskem nákazy. Namísto kvality vzdělání a platy učitelům se veřejné finance vykrádají za nesmyslné testy.

Zdroj: https://vratmedetidoskoly.cz/temer-600-milionu-korun-za-test...

Klasifikace: ekonomika,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

 Nejproočkovanější země hlásí rekordní počet nemocných :-)

31.8.21

Izrael:

Den před začátkem školního roku jsou mezi Izraelci opět vysoké počty nakažených koronavirem – vůbec nejvíce od začátku pandemie. Za pondělí eviduje tamní ministerstvo zdravotnictví téměř 11 tisíc případů.

Dvěma dávkami je v tuto chvíli v Izraeli naočkováno 60 procent z 9,3 milionu obyvatel, včetně 80 procent dospělých.

Premiér Bennet věří, že nárůst případů lze zvládnout skrze očkování a preventivní opatření, jakými jsou například roušky a dodržování bezpečných rozestupů.

______
Ano, to je dobrý nápad. Očkujte ještě více. Očkujte všechno, co se pohne. Včetně akvarijních rybek. To by v tom byl čert, abychom se neproočkovali ke zdraví.

Zdroj: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/izrael-hlasi-rekor...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Média rozjíždějí novou kampaň: byl proti restrikcím a umřel na covid

30.8.21

Neurčeno:

V sobotu přinesla americká média zprávu o úmrtí samozvaného ochránce svobody a organizátora protestů Caleba Wallace z Texasu, který ve 30 letech zemřel po krátkém boji s koronavirem, jemuž předcházel dlouhý boj s rouškami a dalšími vládními opatřeními.

Jiným typem „popírače“ byl čtyřicetiletý hudebník Marcus Birk ze Spojeného království. Nastávající otec tvrdil, že ho covid nemůže ohrozit, protože pětkrát týdně cvičí a je ve skvělé kondici. Svá prohlášení bral zpět poté, co se začátkem srpna koronavirem nakazil a těžce onemocněl. V pátek přes veškerou péči zdravotnického personálu podlehl covidu v nemocnici Royal Stoke v Hartshillu v anglickém hrabství Staffordshire. Zanechal po sobě těhotnou ženu.

________
Tak tak. Líbí se mi výraz "samozvaný ochránce svobody". On existuje i nějaký "dosazený  ochránce svobody"? Nebo "jmenovaný ochránce svobody"?

Genocidní vrazi a jejich servilní média jsou čím dál zoufalejší a trapnější.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/koronavirus-...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 V Japonsku zemřeli dva zdraví lidé středního věku po "vakcíně" Moderna

29.8.21

Japonsko:

Jak je vidět ani jedna z nabízených injekcí není bezpečná. Po vakcíně Pfizer už evidují dle článku 1002 úmrtí. Některá úmrtí už se nepodařilo zamést pod koberec a svést na něco jiného.

Také v Japonsku našli kovové kontaminanty v injekcích a stahují 1,6miliónů dávek. Jak je to možné, že ve vakcínách je něco, co připomíná kovové špony? To svědčí o kvalitě výroby.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/20210828/v-japonsku-zemreli-dva-l...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

 Ve Varech zvítězil film o afrických migrantech

29.8.21

Česká republika:

Za svůj herecký výkon v tomto filmu si v sobotu z Velkého sálu hotelu Thermal odnesl cenu také představitel jednoho ze dvou hlavních hrdinů Ibrahim Koma a Jelena Stankovićová dostala zvláštní uznání za kameru. Již odpoledne film získal v rámci nestatutárních cen také Cenu ekumenické poroty a Cenu Europa Cinemas Label za nejlepší evropský film v hlavní soutěži a v soutěži Na východ od Západu.

Žhavé želízko v ohni - český film vyprávějící příběh slavného a světově uznávaného československého sportovce Emila Zátopka žádnou cenu nedostal.

Ano, tak hluboko jsme klesli.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/pop-kultura/ve-varech-zvitezil-film-o...

Klasifikace: polit.korekt,kultura Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 10

 Izraelská studie ukazuje, že přirozená imunita je 13krát účinnější než vakcíny proti variantě Delta.

28.8.21

Izrael:

Nová analýza vychází z databáze společnosti Maccabi Healthcare Services, která zahrnuje přibližně 2,5 milionu Izraelců. Studii vedli Tal Patalon a Sivan Gazit ze společnosti KSM, která je součástí systému pro výzkum a inovace.

Ve dvou analýzách studie zjistila, že u osob, které byly očkovány v lednu a únoru, byla v červnu, červenci a první polovině srpna šestkrát vyšší pravděpodobnost nákazy než u neočkovaných osob, které již byly koronavirem infikovány.

V této analýze, která srovnávala více než 32 000 osob ve zdravotnickém systému, bylo riziko vzniku symptomů COVID-19 u očkovaných osob 27krát vyšší a riziko hospitalizace osmkrát vyšší.

"Tato analýza ukázala, že přirozená imunita poskytuje delší a silnější ochranu proti infekci, symptomatickému onemocnění a hospitalizaci v důsledku varianty delta," uvedli vědci.

Zdroj: https://nicolasbonnal.wordpress.com/2021/08/27/cela-met-fin-...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

94

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 142 čtenářů částkou 32 828 korun, což je 94 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 0

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 3

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 2

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
22,65 Kč
Euro
25,58 Kč
Libra
30,17 Kč
Kanadský dolar
17,77 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,55 Kč
100 japonských jenů
19,94 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,47 Kč
100 maď. forintů
6,96 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,44 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 509,76 Kč
1 unce stříbra
519,61 Kč
Bitcoin
1 294 670,81 Kč

Poslední aktualizace: 30.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 40 782 803